PDA

View Full Version : Veličina bebe

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

blue dolphin
30.04.2007., 15:09
Danas sam bila na UZV pregledu (posljednji je bio prije 2,5 mjeseci).
I naravno da ni to ne može proći bez nekih šokova.
Naime, rekli su mi da mi je beba OGROMNA!?! Danas mi je 31tj.+3 no težina djeteta za ovaj stupanj trudnoće više je nego prevelika. Beba je teška 3100g :eek: :s (što je otprilike težina bebice u trudnice koja je u 37-mom tjednu trudnoće :s ). Doktorica je dva puta provjeravala jer je mislila da se zeznula, no na kraju je potvrdila dijagnozu i uputila me da se naručim za pregled u bolnici. U 20-om tjednu sam radila testiranje šećera u krvi i nalaz je bio više nego dobar. Pitanje je može li se od tako dobrog nalaza sve preokrenuti u samo 12 tjedana. Znam da mi je trbuh zaista poveliki i pretpostavljala sam da će beba biti malo veća ali ovo je previše! Termin mi je za dva mjeseca i bojim se koliko će velika beba biti tada. Ustvari strah me je da ja neću moći normalno roditi tako veliku bebu.
UZV mjere bebice su:
BPD 88
Femur 71
ABD 315

....pa me zanima postoji li negdje tablica gdje mogu usporediti mjere svojeg malog ramba sa mjerama nekih, uvjetno rečeno, normalnih beba???

MaLo
30.04.2007., 15:19
Možda je fulala kojih pol kile, kilu. Jer je to jaaako puno za 31 tj. :eek: :eek:

I ja sam bila prošlu srijedu na uzv-u i isto sam se šokirala, jer mi je procijenila da mi je beba teška samo 1560 g :eek: kaj mi se jaaaako malo čini za 30. tjedan. Ja do sad natukla 10 kg i to sve u trbuh, a beba ima tak malo?
Ne znam...:confused:
Moja je frendica rodila u 33-em tjednu i taj isti dan su joj radili uzv i rekli su joj da beba ima samo 1800 g, a zapravo je imala 2250. Kaj je dosta velika razlika!
A čuj, vjerojatno se mogu i oni zeznuti. Vjerojatno računaju matematički: visina x širina x debljina :zubo:

blue dolphin
30.04.2007., 16:57
Za razliku od tebe ja sam dobila jako puno kila pa se osjećam ko' morž.
Ne znam da li se doktorica ipak mogla baš toliko prevariti u procjeni čak i nakon provjere. Činjenica jest da me svi pitaju za koliko dana trebam roditi a kad čuju da se radi o dva mjeseca misle da nosim blizance. Tih mi je konstatacija već pun kufer. Vidjet ću što će biti za 10 dana. Naručila sam se na pregled na Sv. Duhu pa ćemo vidjeti što će reći drugi doktor.

No, još uvijek me interesira postoji li negdje tablica gdje mogu usporediti mjere. Zna li netko?

Thelma&Louise
30.04.2007., 17:46
pozdrav blue dolphin

ne mogu reći da znam dovoljno o dužinama i težinama bebe u tvom tjednu (ja sam u 13.-tom), ali tu se na harni nalaze neke od tabela:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_bpd.asp
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_ac.asp
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_fl.asp

nadam se da će pomoći :)

blue dolphin
30.04.2007., 18:18
pozdrav blue dolphin

ne mogu reći da znam dovoljno o dužinama i težinama bebe u tvom tjednu (ja sam u 13.-tom), ali tu se na harni nalaze neke od tabela:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_ac.asp
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_fl.asp

nadam se da će pomoći :)

Thelma....to je to! Hvala ti puno.

Pogledala sam tablice i ako su mjerenja točna tada je doktorica danas imala pravo. Moj mali veliki bimbač je stvarno jako velika beba.
Za dva mjeseca neću izgledati kao morž nego kao nasukani kit!
Samo da moja kičma sve to izdrži.:eek:

Thelma&Louise
30.04.2007., 18:25
Thelma....to je to! Hvala ti puno.

Pogledala sam tablice i ako su mjerenja točna tada je doktorica danas imala pravo. Moj mali veliki bimbač je stvarno jako velika beba.
Za dva mjeseca neću izgledati kao morž nego kao nasukani kit!
Samo da moja kičma sve to izdrži.:eek:

he he, ako je stvarno tako velika beba (a i ja sam malo pogledala), onda je stvarno ogromna razlika od proračuna po datumu zadnje menge i stvarne gestacijske dobi bebe... a iskreno, sumnjam da će te u tom slučaju pustiti da rodiš vaginalno :zubo:

blue dolphin
30.04.2007., 18:36
he he, ako je stvarno tako velika beba (a i ja sam malo pogledala), onda je stvarno ogromna razlika od proračuna po datumu zadnje menge i stvarne gestacijske dobi bebe... a iskreno, sumnjam da će te u tom slučaju pustiti da rodiš vaginalno :zubo:

Ne znam da li da me to tješi ili plaši. Ako je beba tako velika radije bi rodila na carski ali moram priznati da time nisam niti najmanje oduševljena. Duže ostaješ u bolnici, duže traje oporavak i na koncu ostaje ti ružan ožiljak. :horor:

A kvragu i sve. Mene je zbilja teško zadovoljiti. :rolleyes: :bicedobro:

paspa
30.04.2007., 18:42
Ne znam da li da me to tješi ili plaši. Ako je beba tako velika radije bi rodila na carski ali moram priznati da time nisam niti najmanje oduševljena. Duže ostaješ u bolnici, duže traje oporavak i na koncu ostaje ti ružan ožiljak. :horor:

malo jest teži oporavak...al gledaj to sa ljepše strane,nađi prednosti...bebi dotle otpadne pupkić,nema sa tim problema...naspavaš se i odmoriš i kad dođeš doma već si fit...a ja ti imam dva ožiljka,i stvarno su tako nisko da ih i najmanji bikini pokrije...(hah,ja i bikini,al doma me bar nitko ne vidi)...na ranu još nako vrijeme paziš...špricaš bivacinom i mijenjaš sterilne gaze i paziš kod kupanja da ne smočiš...nije bed...

blond lady
30.04.2007., 18:43
@blue - zašto tako rijetko radiš ultrazvuk - 2,5 mjeseca je dosta dugo...
doktori meni rade svaka 4 tjedna ultrazvuk

paspa
30.04.2007., 18:46

kod nas prek socijalnog dobiješ samo 3 uputnice za uzv u cijeloj trudnoći...

blue dolphin
30.04.2007., 18:48
malo jest teži oporavak...al gledaj to sa ljepše strane,nađi prednosti...bebi dotle otpadne pupkić,nema sa tim problema...naspavaš se i odmoriš i kad dođeš doma već si fit...a ja ti imam dva ožiljka,i stvarno su tako nisko da ih i najmanji bikini pokrije...(hah,ja i bikini,al doma me bar nitko ne vidi)...na ranu još nako vrijeme paziš...špricaš bivacinom i mijenjaš sterilne gaze i paziš kod kupanja da ne smočiš...nije bed...

Paspa...kako se okupati a da se ne smočiš?!?
Pa nemrem se istuširati a da mi dio tijela ostane suh.:confused:

paspa
30.04.2007., 18:51
Paspa...kako se okupati a da se ne smočiš?!?
Pa nemrem se istuširati a da mi dio tijela ostane suh.:confused:

možeš srečice...nađeš si sistem...ja sam preko stavila najlon vrečicu,pa ju još prekrila ručnikom...a muž ti malo pomogne...ne traje to jako dugo...dok se ne osuši,a dan odlaska iz bolnice ti vade konce...

blue dolphin
30.04.2007., 18:51

Pa ovako.... s obzirom da je na posljednjem ultrazvuku prije 2,5 mj. bilo sve OK sa bebicom tada su me na sv. Duhu odlučili naručiti kasnije.
Ma ja mislim da je tako bolje. Bolje čim manje ići na UZV. Ništa nije bezazleno.

paspa
30.04.2007., 18:53
Pa ovako.... s obzirom da je na posljednjem ultrazvuku prije 2,5 mj. bilo sve OK sa bebicom tada su me na sv. Duhu odlučili naručiti kasnije.
Ma ja mislim da je tako bolje. Bolje čim manje ići na UZV. Ništa nije bezazleno.

i ja svaka 4 tj...

blond lady
30.04.2007., 18:54

Ja radim kod ginekologa ultrazvuk a na Sv. Duh bi isto trebala ići ali to ne stignem zbog posla - ići ću na kraju trudnoće na Sv. Duh kad ne budem radila

blond lady
30.04.2007., 18:55
Znam da nije ultrazvuk bezazlem ali ipak mi to daje neku sigurnost koja mi je potrebna. Važno mi je da vidim redovno bebu i čujem otkucaj srca.

Thelma&Louise
30.04.2007., 19:02

a čuj, vaginalno ili carski, sve ima svoje prednosti i mane... bitno da je sve ok s tobom i bebom :kiss:

Thelma&Louise
30.04.2007., 19:03
Znam da nije ultrazvuk bezazlem ali ipak mi to daje neku sigurnost koja mi je potrebna. Važno mi je da vidim redovno bebu i čujem otkucaj srca.

također, ja postanem totalno nervozna prije uzv-a jer svašta paranoično počnem zamišljati :rolleyes: doduše, nadam se da postane lakše kad već osjećaš bebu pa tako znaš da je živahna :cerek:

blond lady
30.04.2007., 19:06
također, ja postanem totalno nervozna prije uzv-a jer svašta paranoično počnem zamišljati :rolleyes: doduše, nadam se da postane lakše kad već osjećaš bebu pa tako znaš da je živahna :cerek:

u pravu si, sada kad osjetim bebu lakše mi je i smirenija sam...kod mene je bio problem u tome da sam tek u 23. tjednu osjetila prvi put bebu a do tada sam osjedila od brige :)

blue dolphin
30.04.2007., 19:07

Tu te potpuno razumijem!
Ja se zbog puno stvari živciram i trudim se da ovo ne bude jedna od njih. Moj mali indijanac je toliko aktivan i snažan da sam sigurna da mu je srce junačko a šaka jaka :D
Taj udara divljački a vrlo malo spava. Već sam jednom konstatirala da će imati zaheban ritam kad se rodi.
Daj zamisli trudnicu koja u čekaonici kod doktora stalno skakuće na stolcu jer se njen mali ludonja pokušava probiti kroz trbuh na slobodu.:s :rofl: Izgledam ko' da imam crve u guzici.

Thelma&Louise
30.04.2007., 19:32
u pravu si, sada kad osjetim bebu lakše mi je i smirenija sam...kod mene je bio problem u tome da sam tek u 23. tjednu osjetila prvi put bebu a do tada sam osjedila od brige :)

jep, jedva čekam, ja imam halucinaciju da nekad kad se totalno umirim osjetim nekog leptirića, ali po onome što sam čitala, to je nemoguće.... :o

Autosjedalica
30.04.2007., 20:47
Naime, rekli su mi da mi je beba OGROMNA!?! Danas mi je 31tj.+3 no težina djeteta za ovaj stupanj trudnoće više je nego prevelika. Beba je teška 3100g :eek: :s (što je otprilike težina bebice u trudnice koja je u 37-mom tjednu trudnoće :s ). Doktorica je dva puta provjeravala jer je mislila da se zeznula, no na kraju je potvrdila dijagnozu i uputila me da se naručim za pregled u bolnici. U 20-om tjednu sam radila testiranje šećera u krvi i nalaz je bio više nego dobar. Pitanje je može li se od tako dobrog nalaza sve preokrenuti u samo 12 tjedana.

Procijenjena težina preko ultrazvuka može fulati čak i do 400 g, nemoj paničariti. Ali što se šećera tiče, možda bi bilo dobro da to opet provjeriš, poznajem neke cure koje su bile trudne istodobno kad i ja, i koje su imale šećer u trudnoći, nekima je otkriven i poslije 20. tjedna. Ali na kraju je sve bilo u redu.

maja m
30.04.2007., 20:49
Procijenjena težina preko ultrazvuka može fulati čak i do 400 g, nemoj paničariti. Ali što se šećera tiče, možda bi bilo dobro da to opet provjeriš, poznajem neke cure koje su bile trudne istodobno kad i ja, i koje su imale šećer u trudnoći, nekima je otkriven i poslije 20. tjedna. Ali na kraju je sve bilo u redu.

i više može fulati, mojoj frendici su na SD fulali skoro kilu. isto su bili sigurni i par put računali

Tashi
01.05.2007., 22:21
naravno da se može fulati jer proračun težine rade po opsegu glave, trbuščića i dužini natkoljenične kosti..i meni od početka predviđeju regoča - isto mislili da imam šećer - ali uvijek sve ok..i onda su mi počeli proračunavati mjere unaprijed..tako da mi beba uvijek šiba 2,3 tj. unaprijed..i nejma straha..sutra punim 37. tjedana..bebica po tom ima 39/40.tj. i bez obzira na sve njihove paranoje u bolnici mi još nisu htjeli ništa reći o načinu poroda - sve dok je plodna voda i posteljica ok..možda ti budem mogla više reći u četvrtak...

*Lubenica*
02.05.2007., 08:04
kod nas prek socijalnog dobiješ samo 3 uputnice za uzv u cijeloj trudnoći...

pa koliko sam ja shvatila iz razgovora s docovima - preporučaju se 3-4 uzv-a u trudnoći, naravno pod uvjetom da je uredna....
meni isto nije prošli puta radila uzv, ja sam bila silno nesretna radi toga (vrag odnio znatiželju :cerek: ) ali sada kada su mi se hormoni malo primirili mi je i drago....

Tashi
02.05.2007., 10:03
kod privatnika - radiš uzv - koliko želiš i koliko moraš...meni uvijek bili draži uzv pregledi nego vaginalni..

paspa
02.05.2007., 10:21
kod privatnika - radiš uzv - koliko želiš i koliko moraš...meni uvijek bili draži uzv pregledi nego vaginalni..

:s :s :s :s

MaLo
02.05.2007., 21:02

I ja se slažem!!! :top:

Wedding
03.05.2007., 09:35
Danas sam bila na UZV pregledu (posljednji je bio prije 2,5 mjeseci).
I naravno da ni to ne može proći bez nekih šokova.
Naime, rekli su mi da mi je beba OGROMNA!?! Danas mi je 31tj.+3 no težina djeteta za ovaj stupanj trudnoće više je nego prevelika. Beba je teška 3100g :eek: :s (što je otprilike težina bebice u trudnice koja je u 37-mom tjednu trudnoće :s ). Doktorica je dva puta provjeravala jer je mislila da se zeznula, no na kraju je potvrdila dijagnozu i uputila me da se naručim za pregled u bolnici. U 20-om tjednu sam radila testiranje šećera u krvi i nalaz je bio više nego dobar. Pitanje je može li se od tako dobrog nalaza sve preokrenuti u samo 12 tjedana.

fakat nosis malog debeljka:zubo: ....... u 2 tjedna se mogu desit cuda a di nece u 12 tjedana??? pa to je 3 mjeseca i u tom razdoblju se moze desit svasta dobrog i loseg..... Dal te poslala da ponovis OGGT test?:)

blue dolphin
03.05.2007., 11:38
fakat nosis malog debeljka:zubo: ....... u 2 tjedna se mogu desit cuda a di nece u 12 tjedana??? pa to je 3 mjeseca i u tom razdoblju se moze desit svasta dobrog i loseg..... Dal te poslala da ponovis OGGT test?:)

Vidjet ću što će biti na pregledu na koji sam naručena krajem idućeg tjedna. Ko zna kakve pretrage ću morati obaviti.

Wedding
03.05.2007., 11:55
Vidjet ću što će biti na pregledu na koji sam naručena krajem idućeg tjedna. Ko zna kakve pretrage ću morati obaviti.

samo se nemoj bedirat, mozda nekaj ne stima sa UZV-om:kiss: ili je ona nekaj krivo mjerila;)

Veronalona
16.08.2007., 21:22
U devetom sam tjednu trudnoće i bebica mi je velika 2,5 cm, iako sam svugdje na internetu čitala da je u tom tjednu normalna veličina 3,5 cm.
Vjerovatno to ovisi i o mojoj veličini. Ja sam 168 cm.
Kolika je velika vaša bebica?????
Kolika je bila veličina bebice u 9 tjednu????

Čokolada07
16.08.2007., 21:26
Ja bi ti odgovorila al nemam pojma, jer do 15 tj nisam ni znala da sam trudna.

EllaH
16.08.2007., 21:28
U devetom sam tjednu trudnoće i bebica mi je velika 2,5 cm, iako sam svugdje na internetu čitala da je u tom tjednu normalna veličina 3,5 cm.

klinika mayo veli: gastacijska dob 9 tjedana: embrij je dugačak oko 2.5 cm.. u 10. tjednu piše da dužina iznosi nešto više od 3 cm..

a moja je bial ispočetka uvijek tjedan više od gastacijske dobi.. nakon 15. tjedna se uskladili tjedni po izračunu i uzv veličine..

cukerino77
17.08.2007., 09:02
meni je bila sa 7+3 - 8,5 mm i rekla je da je to skroz ok....drugi doktor u bolnici je isto reko da je to ok....po ovome sto ti pises mi se cini nekako malo....bo....

machkala
17.08.2007., 09:16

ma ne brigaj oko ih stvari , jer da s bebom nešto nije ok ginić bi ti rekao..
baš sam se jučer čula sa frendicom čija je beba također manja od očekivanog i ginić joj je rekao da je o sve ok, jer se u biti nikad ne zna kad si točno ostala trudna.Tako joj je bilo i u prvoj trudnoći i sve je bilo super s bebom.
Moja je u 11 bila 4.5 cm

tete
17.08.2007., 10:03
Ja bi ti odgovorila al nemam pojma, jer do 15 tj nisam ni znala da sam trudna.

Ista stvar i kod mene ali sekina bila na kraju devetog tjedna između 2.5 i 3 pa ti je to očito najnormalnija veličina. Isto piše u par knjiga koje sam čitala tek toliko da znam što sam propustila

Cattleya
17.08.2007., 10:14
Dobro su ti cure rekle. Ne znas kad je bila oplodnja kao prvo, a kao drugo ne citaj i nevvjeruj svemu s neta. Moje pitanje je da li si ti punih 9 tjedana ili si punih osam pa + koji dan bila kad si radila UZV. Meni su ga radili sa 6, 7, 8 i 10 tjedana pa se mozemo pokusati usporediti. Osim toga, potrazim ti referentne vrednosti za tu dob trudnoce, sto znaci da je normala ne jedan broj nego raspon od-do. Kuzis? Bitno je da srceko kuca.

zoro007
17.08.2007., 10:19
kad sam bila u 6+4 bebać je bio sedam milimetara
iako mi je ginić rekao da malo ovisi i o položaju bebe, tj da se nekad ne može izmjeriti kompletno.

fata
17.08.2007., 22:41
9+1-2,3cm.Jos mi gin.kaze vidis kako brzo raste.Ma velika bebica,jos malo pa presisala mamu.mama-1m i žilet:top:

milkica
18.08.2007., 11:22
moj na prvom uzv bio manji od prosjeka,a na kraju beba od 4,5 kg.

Cattleya
18.08.2007., 14:43
Pogledala sam u moju knjigu te otprilike ako uzmemo da je oplodnja bila 14. dan ciklusa, za trudnocu 8-9 tj.( tj. 43-49 dana razvoja ploda) duzina je od 13-22 mm , a od 9-10 tj (50-56 dana razvoja) 21-31 mm. Tvoja bebica je uredno velika.

Veronalona
18.08.2007., 20:50
Cure ma vi ste mi zlatne. Ja sam malo nesigurna u sve to i puna opreza jer ovo mi je trudnoća nakon spontanog i sada pušem i na hladno. Uglavnom, znači ipak nema brige, a to mi je najnajnajvažnije.

Cure moje puno hvala jer stvarno ste me utješile.

A kako su vaše bebice??? Koliko su velike????

Cattleya
18.08.2007., 21:40
Nema na cemu. Samo pitaj sve kaj te zanima.
Hvala na pitanju, moja beba i ja smo dobro, ali strogo mirujem i pijem hrpu lijekova.

cukerino77
23.08.2007., 17:50
Pogledala sam u moju knjigu te otprilike ako uzmemo da je oplodnja bila 14. dan ciklusa, za trudnocu 8-9 tj.( tj. 43-49 dana razvoja ploda) duzina je od 13-22 mm , a od 9-10 tj (50-56 dana razvoja) 21-31 mm. Tvoja bebica je uredno velika.

bemu misa...:rolleyes: danas sam bila na pregledu i doktorica je rekla da j sve ok, al kad sam doma pogledala sliku koju mi je dala sa uzv, na njoj pise 8,1 mm, a ja sam danas 8+6....a prije 10 dana je beba bila 8,5 mm?!?!Nadam se da ju je samo danas slikala onako s boka, ne u najduzoj varijanti, cisto da imam sliku...utjesite me malo, please...:o

Cattleya
23.08.2007., 18:41
Ako je rekla da je sve ok- onda je tako. Ko zna kako ju je danas uspjela uslikati i možda nije mogla naći bolji kut. Kad ideš ponovo ?

cukerino77
23.08.2007., 19:56
idem opet tek za 3 tjedna....a ne bih je htjela nazvati sutra i biti dosadna kad ce mi vjerojatno reci to sto si i ja kontam....uf....inace nisam takva, uvijek gledam vedru stranu, al kad si trudna, stvarno ti je dosta svaka glupost da te zabrinu....valjda je bitno da srceko lupa

Veronalona
23.08.2007., 21:42
Mislim da se beba ne može smanjiti. To mi je malo nelogično. Vjerujem da će sve biti u redu sigurno je pogrešno ulovila ili se bebica drugačije okrenula.

Cattleya
23.08.2007., 23:19
Ja vjerujem da se ne može smanjiti i ako ima kucaja, onda je dobro. Drži se i javljaj nam kaj se događa!:kiss:

tete
24.08.2007., 11:06
Ma, nije se sigurno smanjila, samo ponekad ostanu oni zapisi kad je doktorica stavila na freeze, a to može biti i prije ili nakon što je mjerila cijelu dužinu. Kad skrola po ekranu, pokaže veličinu onog dijela tijela koji ona gleda, ali zamrznuti sliku za print može i prije i poslije mjerenja, ne samo točno kad razvuče one svoje crtice, kako god se one zvale!
Nemaš brige!!!

cukerino77
24.08.2007., 13:04
thanx, cure, ma sigurno je to to. malo e zbunilo sta je ona tih 8,1 mm napisala kao prvi i zasad jedini, dakle indikativan podatak u trudnickoj knjizici, aja si mislim sta ga je isla napista kad mi je prije 10 dana rekla da je 8,5 mm?Ja sam sigurna da sam na ekranu bila vidjela vecu bebu i da je ona to tako bezveze slikala, sliku je izbacila u trenutku kad mi je objasnjavala od kud do kud je beba jer sam ja mislila da je zumanjcana vrecica koja je takodjer u gestacijskoj vrecici isto dio bebice....necu brinuti, javim vam, nadam se, za 3tjedna da je sve ok......pusa vam jos jednom!

Ollantay
24.08.2007., 18:21
Mi smo vec velike cure, imamo 30+2 (tjedana) i teske smo 1500 gr. Kilica i pol. A centimetara...... e to ne znamo tocno. Ne zna mama procitati sve te mjere. Ali, sve je kako treba. I gdje treba.:cerek:

Cattleya
24.08.2007., 22:11
Bravo Ollantay! Samo tako naprijed!!!!

HipHopDaddy
19.09.2007., 20:51
I mene također zbunjuju te veličine.:confused:

Kod moje supruge, 9+3 tjedana, a bebica je 21 mm.

Gin je rekao da je sve ok. Srceko radi - to je najbitnije.

Mene pomalo zbunjuju domaće i strane web stranice. Na isti način računaju početak trudnoće, a mjere su npr. u 9. tjednu 13-17mm na stranim web stranicama, a na našim stranicama piše 35mm.

E, sad ga znaj.

Mislim da je najbitnije ono što gin kaže - da je beba ok i da srce kuca.

Pozdrav!

MalaLola
19.09.2007., 21:51

Mene pomalo zbunjuju domaće i strane web stranice. Na isti način računaju početak trudnoće, a mjere su npr. u 9. tjednu 13-17mm na stranim web stranicama, a na našim stranicama piše 35mm.

E, sad ga znaj.

Pozdrav!

Nikad ne možeš biti siguran da je točno tad tvoja supruga zatrudnila, pa možda vaša beba stara u biti 8 tjedana, možda i 7, a možda i 10... to je relativno.. a moj gin meni sve računa prema veličini bebe, kaže sad je 0,99mm i to je oko 7 tjedana, pa ja mu vjerujem...mislim da tu nema mjesta brigama;)

Joules
20.09.2007., 06:59
neki izvori navode stvarnu duzinu djeteta, dok drugi navode duzinu tjeme-trtica... utoliko se razlikuju, pogotovo u kasnijem stadiju trudnoce kad su nogice vec pozamasne :cerek:

Cattleya
20.09.2007., 10:55

E, sad ga znaj.

Pozdrav!

Mislim da naše stranice pretjeruju i ne znam od kud im je izvor podataka. Tako je mene moja mama izluđivala sa podacima s neta koji su bili veći od moje bebice u tak ranoj trudnoći, a ona je u referentnim vrijednostima prema podacima iz medicinske literature.
Vaša bebica je uredno velika za trajanje trudnoće. Trajanje trudnoće se računa od datuma zadnje menstruacije, a u biti je razvoj ploda nastupio sa oplodnjom, tj. kad je bila ovulacija. Prema tome, ovulacija može biti 10., 14, 16 ili moža i 20. dan ciklusa, a u tako ranoj trudnoći svaki dan se nešto novo razvija. Ako je ovulacija bila kasnije- plod je mlađi i prema tome manji. Svakako je najvažnije kaj ginekolog kaže. Dobro je biti informiran, ali na netu sa raznim podacima čovjek se ponekad jednostavno može izbezumiti.
Veliki pozdrav i čestitike! :lux:

any5
20.09.2007., 10:58
Mislim da naše stranice pretjeruju i ne znam od kud im je izvor podataka. Tako je mene moja mama izluđivala sa podacima s neta koji su bili veći od moje bebice u tak ranoj trudnoći, a ona je u referentnim vrijednostima prema podacima iz medicinske literature.
Vaša bebica je uredno velika za trajanje trudnoće. Trajanje trudnoće se računa od datuma zadnje menstruacije, a u biti je razvoj ploda nastupio sa oplodnjom, tj. kad je bila ovulacija. Prema tome, ovulacija može biti 10., 14, 16 ili moža i 20. dan ciklusa, a u tako ranoj trudnoći svaki dan se nešto novo razvija. Ako je ovulacija bila kasnije- plod je mlađi i prema tome manji. Svakako je najvažnije kaj ginekolog kaže. Dobro je biti informiran, ali na netu sa raznim podacima čovjek se ponekad jednostavno može izbezumiti.
Veliki pozdrav i čestitike! :lux:

sveznalica moja...kako ona nama uvijek sve lijepo objasni....strašna si:s :kiss:

Veronalona
20.09.2007., 21:30
Meni isto idu na živce ti podaci sa neta. Svugdje piše drugačije i nekad se totalno zbunim oko tog.
Što mislite da li veličina bebe može ovisiti o konstrukciji i visini mame?
Ako da, onda su bez veze te informacije sa neta koliko mora biti velika beba jer mislim da žena od 160 cm i od 175 cm ne mogu imati bebu iste veličine. Što mislite????

cukerino77
21.09.2007., 07:00
mislim da itekako ima veze....moja frendica ima malog muza, cca 165 cm i stalnosu je plasili da ima premalu bebu.....na kraju je rodila zdravu bebu od 2300 dkg

marci
21.09.2007., 11:36
a gdje se mogu naci granice normale kod mjerenja velicine glave, mozga i svega ostalog sto nam mjere na organscreeningu?? ja pretrazila sve i nigdje nisam nasla. Nadjem na forumu sto zene pisu, ali svaka bebica je na svoj nacin i naravno ni mjere nisu iste.. ako netko zna da mi kaze, hvala

cvijetić
21.09.2007., 14:16
a gdje se mogu naci granice normale kod mjerenja velicine glave, mozga i svega ostalog sto nam mjere na organscreeningu?? ja pretrazila sve i nigdje nisam nasla. Nadjem na forumu sto zene pisu, ali svaka bebica je na svoj nacin i naravno ni mjere nisu iste.. ako netko zna da mi kaze, hvala

mislim da ima na stranici poliklinike harni, ali se nemoj previše zamarati time....

Veronalona
21.09.2007., 14:27
Našla sam na stranici od Rode ove skraćenice:

BPD – Biparietal Diameter (biparijetalni dijametar)
Tjemene kosti su dvije velike kosti koje formiraju strane lubanje. BPD mjeri razmak između dvije tjemene kosti.

HC – Head Circumference (opseg glave)
Odnos opsege glave i BPD-a određuje je li glava normalnog oblika.

AC – Abdominal circumference (opseg trbuha)

FL – Femur length (duljina bedrene kosti)

EFW – Estimated fetal weight (procijenjena težina djeteta)

Napiši si na google jednu po jednu. Na primjer ja sam napisala pojam: biparijetalni dijametar i otvorile su mi se stranice koje pišu o toj veličini, pa tako odi jednu po jednu, pa ćeš vjerovatno naći.

marci
22.09.2007., 14:50
ma upisivala sam svugdje i svasta :) kod mene je problem sto se ja brinem bez veze i od misa pravim slona. eto npr. kad san bila na organscreeningu u 22 tjednu ginic mi je rekao da njemu sve izgleda ok i normalno, vidjela sam i da imam jako vrckastu bebicu:cerek: e sad dobila sam jedan list na kojem pisu sve te mjere i sve je super. Medjutim sam ja vidjela da pored svake mjere pise da je npr. opseg glave kao u 22 tjednu + npr. 1 dan ili negdi + 2 dana, ali sam vidjela da pored cerebellum (mozak) pise 19 tjedan +5 dana pa me sad to zabrinjava. Zasto je sve normalno za 22 tjedan jedino mozak je velicine 19 tjedana i 5 dana. Pa me zanima da li je kod nekoga bilo tak? I da li velicina mozga utice na zdravlje bebe? Mada da nest ne stima rekao bi mi ginic u bolnici.. a danas se vozimo ja i mm u autu i on pukne na neku rupu na cesti i ja hop i kao da mi se cijeli trbuh pomjerio na gore pa opet se vrnio dolje, i eto danas cijeli dan brinem. Luda sam zar ne?!:rofl: :bonk: :bang:

zoro007
23.09.2007., 06:16
meni je gyn izracunala novi termin zbog velicine...31.3. umjesto 4.4.
no znam kad je bejbich "produciran", pa bi ovaj 31.3. bio preuranjen...
ipak su mama i tata veliki..hehe

iva1608
23.09.2007., 08:49
meni je beba sa 9 tjedana bila velika 3,7 cm,a sa punih 12 tjedana 6 cm.

Cattleya
23.09.2007., 11:03
Cure, nemojte se zamarati s pojedinim brojkama. Bebe se razvijaju, kao i djeca, svojim tempom. Zato postoje referentne vrijednosti tj. normala od-do. Tako je neka mjera za moju bebu bila normalna i za onu s 27. tj., do cak 30 tj. trudnoce, a ja sam tad bila 28 tj.
Ako ginic kaze da je ok onda je tako. Ako imate sumnje-pitajte ga. Pusa cure i opustite se.
Termin poroda se odredjuje 40 tj. od prvog dana zadnje menstruacije, no odstupanje +/- 2 tjedna se i dalje smatra terminskim porodom jer ovisi o tome kad je bila oplodnja.

blond lady
23.09.2007., 18:48
mislim da itekako ima veze....moja frendica ima malog muza, cca 165 cm i stalnosu je plasili da ima premalu bebu.....na kraju je rodila zdravu bebu od 2300 dkg

u knjigama piše da ima veze ali mislim da to nije točno...
mm je 178 a ja 163 i rodila sam curicu 4020 i 53 cm dugu...
mislim da to ima više sa jačinom gena (ili kombinacija mojih i njegovih)

blond lady
23.09.2007., 18:50
meni je moj ginekolog u trećem tromesječju govorio uvijek da je napredna beba, slao me uvijek na vađenje krvi jer je mislio da imam šećer ali nisam imala ...
znači mislim da je bitno što ti u zadnjim mjesecima govore a ne na početku trudnoćer je se još može sve promjeniti

mandy
23.09.2007., 18:58
ovdje (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_bpd.asp) imate uZV tablice po tjednima u mm.....

meni su procjenjivali po negovim mjerama bebu preko 4 kg i dosta veliku...on je bio visok 54 al težio 3650.....u bolnici na dan poroda ga dok procjenio na 3500....a gin mitoliko rekao mjesec dana prije poroda...

sdbelanc
23.09.2007., 21:30
ma upisivala sam svugdje i svasta :) kod mene je problem sto se ja brinem bez veze i od misa pravim slona. eto npr. kad san bila na organscreeningu u 22 tjednu ginic mi je rekao da njemu sve izgleda ok i normalno, vidjela sam i da imam jako vrckastu bebicu:cerek: e sad dobila sam jedan list na kojem pisu sve te mjere i sve je super. Medjutim sam ja vidjela da pored svake mjere pise da je npr. opseg glave kao u 22 tjednu + npr. 1 dan ili negdi + 2 dana, ali sam vidjela da pored cerebellum (mozak) pise 19 tjedan +5 dana pa me sad to zabrinjava. Zasto je sve normalno za 22 tjedan jedino mozak je velicine 19 tjedana i 5 dana. Pa me zanima da li je kod nekoga bilo tak? I da li velicina mozga utice na zdravlje bebe? Mada da nest ne stima rekao bi mi ginic u bolnici.. a danas se vozimo ja i mm u autu i on pukne na neku rupu na cesti i ja hop i kao da mi se cijeli trbuh pomjerio na gore pa opet se vrnio dolje, i eto danas cijeli dan brinem. Luda sam zar ne?!:rofl: :bonk: :bang:

Bok draga, nisi luda, sve se mi trudnice brinemo manje ili više i u strahu smo za naše nerođene bebice, ali s razlogom idemo ginekologu na preglede - zato pusti da se oni bave svojim poslom i proučavaju mjere jer ćeš u protivnom izluditi od brige, da nešto ne daj bože nije u redu znaš da bi ti doktor to rekao.... mislim da ti nema smisla ići tako daleko, ok veličinu bebe sam i ja uspoređivala ali baš pojedine organe, nemoj koka sve će bit super. think positive i sretno :)

Irenish
24.09.2007., 11:20

Bok mene ti je mučila ista stvar!Meni je ova vrijednost HC bila kao da sam 19+1 tj a ja sam bila u 19+5,i to me zabrinjavalo!Ali sam onda pogledala na slicici od uzv i vidjela sam da su ostupanja 1tj+-3 dana za tu vrijednost ,znači ipak odgovara!Pogledaj si i ti to ako imas slicicu!

mala_1
24.09.2007., 16:59
Ja se tu nis ne snalazim, crl 2,08 cm, sto to znaci? to mi pise kraj slicice a iznad pise 6,5 cm /24 Hz, nis ne kuzim...To je sa prvog ultrazvuka

Cattleya
24.09.2007., 19:32
crl je crown rump lenght (ako sam dobro napisala) tj. dužina od glavice do'repića'. Ovo drugo ne znam na šta se odnosi.

MalaLola
01.11.2007., 13:36
Evo i mene malo tu... Naime, iako mi je gin. rekao da je sve super i da beba izvrsno napreduje, ja sam naravno se zaljepila za jednu činjenicu koja me malo muči pa da podijelim s vama.
Dakle, bebina glavica je velika 22mm što odgovara točno tjednima u kojma sam i koje mi otpočetka govori gin. prema veličini bebice, ali sad prvi put bebina ukupna veličina nikako ne odgovara nekim opčenitim mjerilima, naime sad je beba duga 51mm što je veličina bebe od nekih 11,5 tjedana...:( sad mene naravno brine kako se glavica normalno razvija a tijelo ne... jel kome bilo tako neproporiconalno ili...
Ipak, opet vjerujem svom ginu kad kaže da je sve super, svi organi su lijepo oblikovani, srčeko super kuca, ma bebica je slatka, miče se, protezala se skorz dok smo ju gledali i mislim da je sve ok, ali naravno crv sumnje je prisutan:rolleyes:

Sanja29
01.11.2007., 14:15
malabudala nemoj se brinuti ... ako ti je ginić rekao da je sve super onda je sve pet ... bez brige .. da je nešto loše on bi već reagirao :-)

MalaLola
01.11.2007., 14:29
malabudala nemoj se brinuti ... ako ti je ginić rekao da je sve super onda je sve pet ... bez brige .. da je nešto loše on bi već reagirao :-)

Ma znaš njega, on je na sve cool, nema previše zabrinutosti i to, a i vidjela sam da je dva, ako ne i tri puta mjerio bebu da se nije slučajno zabunio, i na kraju ja pitam jel sve uredu on kaže sve je super, izvrsno! I šta mu reči, nego vjerovati, pa zna čovjek valjda, ali znaš čim nije sve u okvirima odmah se neki crv pojavi:rolleyes:

Sanja29
01.11.2007., 14:35
ma Jeleković ti je zakon ... da nešto je već bi ti rekao (pretpostavljam da ideš kog njega) .... :-)

cukerino77
01.11.2007., 17:55
znas sta, ja ne znam odakle si ti gledala, al ja sam se isto znala zabrinuti na pocetku dok nisam skuzila da samo na stranicama rode stoje ispravne mjere. svaki put kad bih napunila novi tj t, isla bi na stranice rode, poliklinike harni i trudnoca.net koji svi imaju rubriku "trudnoca iz tjedna u tjedan" i mjere su jos u prvom tromjesjecju znale ne stimati za cak 5 cm!!!!!a gin mi je uvvijek govorila da su mjere skroz u redu pa sad slusam samo nju i jedino na rodama su bile te iste mjere koje mi je ona govorila....nemoj se brinuti, svim bebama je glava puuno veca od ostatka

pikacu
01.11.2007., 18:46
ma nemoj se brinuti,jer glavica je u tim tjednima još uvijek nesrazmjerna tijelu - tek u kasnijoj trudnoći se to izjednači (knjiga Klinika Mayo):top:

ovo vam je stranica sa nekim mjerama koje mi se čine ok!

http://www.bluni.de/index.php/a/schwanger_bio_ssl

mala tirkizna
02.11.2007., 13:01
Evo drage moje ja sam bila u srijedu na pregledu i mjere variraju od 17+2 do 18+4. Tako da se radi toga ne morate brinuti!

Baš kako je netko već napisao, nečije bebe u startu krenu sa intenzivnijim razvojem koji se kasnije uspori a neke pak obratno!

Meni je gin rekao da mi je beba malo veća od "standarda", ali pošto smo mjerili šećer i sve je ok, da to nije nikakav razlog za brigu.

Također mi je rekao da i genetika igra svoje.. pošto sam ja 182 visoka, i debelo preko stotke još prije začeća, da ni beba ne može biti mala. Evo ja sam imla preko 4300 kad sam se rodila, stariji brat 4250, a mlađi !!! 5350!!!

Naravno, šećer ću ponovon napraviti oko 22-23 tjedna čisto da se provjeri stanje. Ali ako mjere odstupaju za tjedan +/- to nije razlog za brigu!

Lali Puna
02.11.2007., 13:57
Baš kako je netko već napisao, nečije bebe u startu krenu sa intenzivnijim razvojem koji se kasnije uspori a neke pak obratno!

a niti postoje točne mjere koliko beba treba biti u određenom tjednu, pa odstupanja su normalna, to su samo orijentiti..na kraju krajeva, ne rode se sve bebe istpo velike, zar ne?

a web stranice sigurno ne bih uzimala kao relevantan izvor informacija o veličini bebe, osobito jer je dovoljno pogledati ih dvije-tri i skužiti da sve imaju različite podatke! sigurno ih ne bih uzimala kao relevantnije od doktora. ako doktor kaže da je ok, može na rodama pisat da mi 10 puta treba bit veća beba, boli me dupe!

marci
03.11.2007., 01:35
ma i ja sam se brinula za sitnice( brinem i sad) ali mislim ako ginic kaze da je sve ok, onda je ok. Jer ipak oni znaju i ako nesto nije ok rekli bi nam sigurno, zato uzivajmo.. :)

kaja7
12.11.2007., 16:57
Evo drage moje ja sam bila u srijedu na pregledu i mjere variraju od 17+2 do 18+4. Tako da se radi toga ne morate brinuti!

Meni je gin rekao da mi je beba malo veća od "standarda", ali pošto smo mjerili šećer i sve je ok, da to nije nikakav razlog za brigu.

Također mi je rekao da i genetika igra svoje.. pošto sam ja 182 visoka, i debelo preko stotke još prije začeća, da ni beba ne može biti mala. Evo ja sam imla preko 4300 kad sam se rodila, stariji brat 4250, a mlađi !!! 5350!!!

Naravno, šećer ću ponovon napraviti oko 22-23 tjedna čisto da se provjeri stanje. Ali ako mjere odstupaju za tjedan +/- to nije razlog za brigu!

evo da se i ja javim.
malo sam se i ja zabrinula što se tih mjerenja tiče, ali me mala tirkizna utješila.
danas na pregledu mjere od 15+5 do 16+4.

cukerino77
12.11.2007., 17:50
evo i ja sam na zadnjem pregledu bila 17 plus 3, a mjere od 16 plus 6 do 17 plus 3 i gin kaze da je to super, a kad ona tako kaze ja sam sretna

madcox
15.11.2007., 22:15
Evo da vam se i ja pridružim. Bila sam danas kod ginice i mrvicu sam se zabrinula. Beba mi je za 2 tjedna naprednija, ima 1800 g. Sve je to još ok, ali zabrinula me činjenica da mi je ginica vidjela višak plodne vode koji navodno može biti posljedica velike bebe ili gastacijskog dijabetesa. Radila sam OGTT, i vrijednosti su : 0'-4.6 , 30'-7.7 , 60'-8.8 i 120'-7.5 : po onome šta sam pročitala ja sam sa zadnjom vrijednosti još u normali, ali ginica je digla frku oko tog nalaza i oko plodne vode. A i beba je veća za svoje tjedne. Malo sam zbunjena i nije mi svejedno. :(

vanjaa
16.11.2007., 07:19
a u kojem si tjednu trudnoće ?
meni je isto gin rekla da je baban preveliki - u 23 tj. imao 688 g, a kao normalno je oko 450 g. Ali zato sam ja u jednoj enciklopediji o trudnoći pronašla pak da je normalno do 700 g. pa sad ko će ga znat.
isto sam radila OGTT i nakon 2 sata rezultat je bio 5.3 :)
i na nalazu mi piše da je normalna vrijednost od 4.4 - 6.4, a ja sam čula od forumašica da je do 7 normalno...
ali meni nisu mjerili za pola sata, sat, sat i pol kao tebi i kao što sam pročitala i nekim drugim trudnicama - kak mogu radit drugčiji drugi domovi zdravlja...
ali i da imaš šećer samo moraš pripaziti na prehranu- netreba ti inzulin i to već dijeta, a za višak plodne vode- nemam pojma, ali ne brini !!

didi1
16.11.2007., 08:03
Evo da vam se i ja pridružim. Bila sam danas kod ginice i mrvicu sam se zabrinula. Beba mi je za 2 tjedna naprednija, ima 1800 g. Sve je to još ok, ali zabrinula me činjenica da mi je ginica vidjela višak plodne vode koji navodno može biti posljedica velike bebe ili gastacijskog dijabetesa. Radila sam OGTT, i vrijednosti su : 0'-4.6 , 30'-7.7 , 60'-8.8 i 120'-7.5 : po onome šta sam pročitala ja sam sa zadnjom vrijednosti još u normali, ali ginica je digla frku oko tog nalaza i oko plodne vode. A i beba je veća za svoje tjedne. Malo sam zbunjena i nije mi svejedno. :(
Ne znam ,secer ti je malo povisen ali ne u toj mjeri da ce ti trebati inzulin,mislim da moras samo malo pripaziti na prehranu.Znaci nema sokova ,secera,slatkisa,grickalica.Pijes vodu,biljne cajeve,mozes uzeti zasladjivac ako drugacije ne ide,jedi ne masnu hranu i puno pvrca kao prilog jelu,ne moras skroz izbaciti krumpir i tjesteninu ali isto tako ne pretjerivati u tome.Ma biti ce sve 5!:mig:

madcox
16.11.2007., 10:36
a u kojem si tjednu trudnoće ?
meni je isto gin rekla da je baban preveliki - u 23 tj. imao 688 g, a kao normalno je oko 450 g. Ali zato sam ja u jednoj enciklopediji o trudnoći pronašla pak da je normalno do 700 g. pa sad ko će ga znat.
isto sam radila OGTT i nakon 2 sata rezultat je bio 5.3 :)
i na nalazu mi piše da je normalna vrijednost od 4.4 - 6.4, a ja sam čula od forumašica da je do 7 normalno...
ali meni nisu mjerili za pola sata, sat, sat i pol kao tebi i kao što sam pročitala i nekim drugim trudnicama - kak mogu radit drugčiji drugi domovi zdravlja...
ali i da imaš šećer samo moraš pripaziti na prehranu- netreba ti inzulin i to već dijeta, a za višak plodne vode- nemam pojma, ali ne brini !!

U 29 tom tjednu. Ma mene samo interesira šta je najgore šta se može dogoditi osim šta će beba biti veća. :confused:

madcox
16.11.2007., 10:40
Ne znam ,secer ti je malo povisen ali ne u toj mjeri da ce ti trebati inzulin,mislim da moras samo malo pripaziti na prehranu.Znaci nema sokova ,secera,slatkisa,grickalica.Pijes vodu,biljne cajeve,mozes uzeti zasladjivac ako drugacije ne ide,jedi ne masnu hranu i puno pvrca kao prilog jelu,ne moras skroz izbaciti krumpir i tjesteninu ali isto tako ne pretjerivati u tome.Ma biti ce sve 5!:mig:

Hvala na podršci. Ma inače je moja prehrana upravo takva, osim šta volim slatko, ali to ću izbacit, pa ćemo vidjet. A kako si ti? :D

didi1
16.11.2007., 11:00
Hvala na podršci. Ma inače je moja prehrana upravo takva, osim šta volim slatko, ali to ću izbacit, pa ćemo vidjet. A kako si ti? :D
E pa onda nemas brige,ja se inace priznam hranim jako nezdravo pa mi to sve nedostaje! Inace hvala na pitanju ja sam u biti super,jedini problem mi je ta prehrana i pikanje inzulina ,vadjenje krvi iz prsta tri puta na dan mislim nije to toliko strasno nego po prirodi sam dosta neorganizirana i rastrkana pa mi sada te neke promjene mute racune ali inace sve 5!:top:

lopticica
16.11.2007., 22:11
Meni je sa 9tj bila 2.4cm. A sada neznam koliko je. Bila sam u srijedu na sv.D ali nisu mi ni pokazali bebu samo su rekli da je sve uredu i da je cura.

vanjaa
08.01.2008., 13:16
Danas sam bila na uzv-u u Vinogradskoj, inače sam trudna 32+5, a po procjeni doktora ispada gestacijska dob 35 + 4 . Mene brine što je bebač tako veliki, kilaža je ajd ok- 2560 kg, ali mjere npr. omjer glave odgovara 37.tj.
hc - 36+4
ac - 35
f1- 33+3

rekli su mi da se ne trebam brinuti, ali se ipak malo brinem.
Šta to znači - hoću li rodit ranije ? Što uopće uzrokuje porod - bebina zrelost ili zrelost posteljice ili....
pomagajte

Ivy4
08.01.2008., 13:31
ja kada sam bila na pregledu prije dva tjedna...bila sam u 12 tjednu trudnoce i bebac je bio veliki 6 cm. Doktor je rekao da je sve u redu :cerek:
Kada sam bila na prvom pregledu beba je bila dosta velika s obzirom kada je bila zadnja M i rekao mi je da postoji mogucnost da sam bila trudna, a da sam dobila M :ne zna:

cvijetić
08.01.2008., 13:47
Danas sam bila na uzv-u u Vinogradskoj, inače sam trudna 32+5, a po procjeni doktora ispada gestacijska dob 35 + 4 . Mene brine što je bebač tako veliki, kilaža je ajd ok- 2560 kg, ali mjere npr. omjer glave odgovara 37.tj.
hc - 36+4
ac - 35
f1- 33+3

rekli su mi da se ne trebam brinuti, ali se ipak malo brinem.
Šta to znači - hoću li rodit ranije ? Što uopće uzrokuje porod - bebina zrelost ili zrelost posteljice ili....
pomagajte

nemoj se uopće s tim opterećivati... često ispadaju različite mjere ,a i ovisi kako tko mjeri... meni je isto s curicom bilo različito i rodila se zdrava curica ...istina da je mala glavonjica ali ima biti na koga:rofl:

sunny55
08.01.2008., 14:46
Moja bebica je sa 6 tjedana bila 0,6 cm
na kontroli u 11.tjednu 4,35 cm doktor izmjerio,i mrdala nogicama:mig:
Jedva cekam kolika je sad da vidim:mig:

hani-bani
08.01.2008., 15:07

Meni je u 9.tj bila isto toliko velika, a ja imam 1,64 ;)
i gin je rekao da je sve ok, da je to normalna velicina za taj tjedan
ma, nemojte uopce citat takve stvari po netu, svatko pise sta hoce i nema nikakve cenure
svaka trudnoca ti je individualna
pa ni na porodu nisu sve bebe isto velike :)
a nismo ni mi na forumu ziher sve isto velike :) :) :)

vanjaa
08.01.2008., 16:18
više se ne brinem jer su to ipak samo u pitanju milimetri, a i mama me utješila kad mi je rekla da sam ja ko novorođenče imala velikuu glavu na mog tatu tak da je moj mali bebač na mene i dedu...

Happily
08.01.2008., 17:18
9+5 tjedana bebica je 2,9 cm.

Lali Puna
08.01.2008., 20:08
jel se samo ja ne opterećujem time koliko je točno beba velika? i nemam pojma koliko je kad bila velika?
meni je samo prvih par puta rekla točno (a i tad nisam uspoređivala s drugima niti s nekim izvorima na netu), poslije toga oduvijek kaže otprilike jer je mala prezvrkasta uvijek da bi ju mogla točno izmjeriti
i niš se ne brinem, dok god vidim da lijepo raste i dok god dokica kaže da je ok

funnys
09.01.2008., 06:57
moja bebica je na 6+3 bila 5 mm, ,ali doc kaže da je trudnoća vjerojatno malo mlađa, kao što i jest

MalaLola
09.01.2008., 07:08
Ja sam se opterećivala i potvrdilo se s razlogom.. iako je moj gin. tvrdio da je sve super, ispalo je da je totalno u krivu... No, opet to ne znači da se sad svi redom trebaju zabrinjavat, moje sumnje su se meni obistinile.. ima negdje na prethodnim stranicama... ja bi da ponovno sumnjam otišla po drugo mišljenje, ali vanjaa ako si bila u vinogradskoj, oni su što se patologije tiče jako dobri, vrlo brzo uoče ako nešto nije ok i ostave te na promatranju, tako da bez brige:mig: (ko ti je radio uzv, mislim ja sam ih sve prošla:rofl: )

Happily
09.01.2008., 07:56
Ja ne razumijem one vrijednosti na UZV, pa ako netko zna, help.

Znači, jasno mi je da je CRL veličina bebe..

E sad, u gornjem dijelu slikice s uzv piše GA 9w5d (što mi je jasno, tada sam toliko trudna po zadnjoj menstruaciji), no što je ono pored CRL piše GA 10w2d

E sad, po nekoj logici, meni je to da veličina bebe odgovara 10 tjedana i 2 dana. Znači li to da je beba veća ili da je trudnoća duža (to isključujem, jer bi to značilo da sam zatrudnila još prije menstruacije)..

E sad sam sve zapetljala, pa eto, ako netko može pomoći.

MalaLola
09.01.2008., 08:12
Znači, jasno mi je da je CRL veličina bebe..

E sad, u gornjem dijelu slikice s uzv piše GA 9w5d (što mi je jasno, tada sam toliko trudna po zadnjoj menstruaciji), no što je ono pored CRL piše GA 10w2d

E sad, po nekoj logici, meni je to da veličina bebe odgovara 10 tjedana i 2 dana. Znači li to da je beba veća ili da je trudnoća duža (to isključujem, jer bi to značilo da sam zatrudnila još prije menstruacije)..

E sad sam sve zapetljala, pa eto, ako netko može pomoći.

Prema gestaciji si 9+5, a veličina bebine glave spada u prosjek koji je za 10+2 starosti... to bi trebalo značit da se tvoja beba brže razvija, valjda...

vanjaa
09.01.2008., 09:21
ko ti je radio uzv, mislim ja sam ih sve prošla:rofl: )

dr. LJ. Jokanović

MalaLola
09.01.2008., 09:53
dr. LJ. Jokanović

ok :D očito ih nisam baš sve prošla... iako me pregledalo njih barem 6-7
jel on u ginekološkog dolje, kojim danom?

Pika225
09.01.2008., 10:04
Ja sam se opterećivala i potvrdilo se s razlogom.. iako je moj gin. tvrdio da je sve super, ispalo je da je totalno u krivu... No, opet to ne znači da se sad svi redom trebaju zabrinjavat, moje sumnje su se meni obistinile.. ima negdje na prethodnim stranicama... ja bi da ponovno sumnjam otišla po drugo mišljenje, ali vanjaa ako si bila u vinogradskoj, oni su što se patologije tiče jako dobri, vrlo brzo uoče ako nešto nije ok i ostave te na promatranju, tako da bez brige:mig: (ko ti je radio uzv, mislim ja sam ih sve prošla:rofl: )

Tko je bio ginekolog koji ti je pratio trudnoću? I je li privatni ili socijalni?

MalaLola
09.01.2008., 10:15
Tko je bio ginekolog koji ti je pratio trudnoću? I je li privatni ili socijalni?

dr. Jeleković - privatni.. šta da ti kažem još sam i plaćala nekompetenciju:rolleyes:

Pika225
09.01.2008., 10:20
dr. Jeleković - privatni.. šta da ti kažem još sam i plaćala nekompetenciju:rolleyes:

Ma strašno :rolleyes: Stvarno ne znaš kod koga bi išao :flop: I kog koga ćeš od sada?

vanjaa
09.01.2008., 11:49
ok :D očito ih nisam baš sve prošla... iako me pregledalo njih barem 6-7
jel on u ginekološkog dolje, kojim danom?

Hm, ovo će zvučat glupo- ovak- taj doktor - Lj.Jokanović ja neznam jel on ili ona jer su me pregledavala i doktorica i doktor ( jer oni rade zajednički, neznam zašto,ali nije ni bitno ) ,a na pov . bol. piše samo to jedno ime

vanjaa
09.01.2008., 11:50
i da to je bilo dolje na ginekologiji, a ja sam bila jučer- utorak

mandy
10.01.2008., 00:31
ovdje http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_tabele.asp imate UZV tablice sa vrijednostima po tjednima

meni su procjenjivali mlaca na preko 4 kile...tresla se brda rodio se miš od 3650...dok na porodu procjenio 3500...a na scvakom UZV-u bio za 2-3 tjenda veći nego što je trebao...

sunnyah
10.01.2008., 07:50
Kod mene mjerenja stalno pokazuju da je beba manja nego što bi trebala biti po tjednima trudnoće. :(
Moram priznati da se jako žalostim zbog toga.
Ali kada mjere uvrstim u tablice na stranici koju ste preporučile (http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../04_tabele.asp ) ispada da je beba baš onakva kakva treba biti.
Očigledno jako puno ovisi o procjeni doktora (točno na kojem mjestu uzima mjere), a i o tablicama koje koristi.
Ipak na kraju krajeva, tablice su načinjene na osnovi mjerenih podatatka i daju nam samo nekakvu statističku sredinu...
Tako se ja tješim i nastojim se ne uzrujavati (iako mi teško ide)

8472
10.01.2008., 07:54
Curke, nema mjesta opterečivanju oko veličine bebice...
Ovisi o tome kakva je genetika, koliko ste vi i vaši dragi bili veliki...

A najbolja mi je ona stvar kako bebe u stvari rastu "parcijalno".
To se vidi i kasnije kod djece u rastu.
U jednom periodu im rastu ruke, u drugom noge, pa glava, pa se samo šire... :rofl:
Izgleda skroz zanimljivo!

Znam da nije za usporedbu ali tako "raste" cijeli svijet. Sjećam se kad smo gledali jednog mog mačka i smijali se kako su mu jedan tjedan rasle šape, pa drugi nos, pa treći uši... :rofl: Prava karikatura...

Isto je i kod ljudi...:top:

MalaLola
10.01.2008., 08:00
Očigledno jako puno ovisi o procjeni doktora (točno na kojem mjestu uzima mjere), a i o tablicama koje koristi.

Mjere se uvijek uzimaju isto.. nema nekog drugog ili drugačijeg mjesta kuta ili slično....
Što se tablica tiče postoji neki prosjek i manja ili veća odstupanja.
I opet kažem ja da ponovno sumnjam da mjere nisu ok, otišla bi po drugo mišljenje i na detaljniji uzv sigurno!
A ako ti po ovoj tablici od harni sve odgovara, mislim da nemaš razloga za brigu:mig:

sunny55
10.01.2008., 14:02
a sto je na ovim tablicama samo da 14 tjedna?
gdje je nastavak

vanjaa
12.01.2008., 14:24
a sto je na ovim tablicama samo da 14 tjedna?
gdje je nastavak

Mislim da se CRL mjeri do 14.tj., a ove ostale mjere imaš do 40 tj. u tablicama

lopticica
12.01.2008., 14:35
Po svim tim mjerama Gabi je veci od prosjeka. Sada ima 2kg, tako kazu.:D

Zmijica
12.01.2008., 17:11
mislim da najvise ovisi o modernosti uzv i da li se dr. njime zna sluzit.
moj je i meni i frendici procijenio s cca 10% greske.
rekao nam je 20 deka vise neg sto su bebe bile stvarno teske.

mandy, tvoj je je bio dugacak, zato je bio napredan. moj iste duzine i isto svaki put 2-3 tj veci.
tak da i o duzini ovisi procjena. a bebo mozda maneken ili sumo hrvac na istu duzinu :)

lturkano
12.01.2008., 17:17
meni je beba stalno bila veća 1-2 tjedna, rodila sam 2 dana poslije termina, teška 4420g, duga 55 cm. oni imaju neke standarde po kojima se ravnaju, pa se samo bezveze brinemo, svako dijete je za sebe

flekica35
12.01.2008., 19:10
Po svim tim mjerama Gabi je veci od prosjeka. Sada ima 2kg, tako kazu.:D

za mog šulu su mislili da ima ok 3, a imao je 4500 gr.
za mog Filozofa su govorili da ima malu glavu, i da je oko 2 kg. Imao je 3250, a glava:cerek:, glava je savršena.
za mog Marakuju su mis da ima 4 kg. Imao je 3500 gr

lopticica
12.01.2008., 19:17
za mog šulu su mislili da ima ok 3, a imao je 4500 gr.
za mog Filozofa su govorili da ima malu glavu, i da je oko 2 kg. Imao je 3250, a glava:cerek:, glava je savršena.
za mog Marakuju su mis da ima 4 kg. Imao je 3500 gr

Ma znam da te tezine nemoraju biti tocne, ali gledajuci po tablicama i bpd i fl i abd su mu veci. Ma glavno da bude zdrav, to je najbitnije!:cerek:

marci
13.01.2008., 15:57
moja je beba isto veca bar za tjedan.. i kaze gin da je jako aktivna (bila i u 22 tjednu previse aktivna:cerek:) a kod moje kume je beba uvijek bila manja, cak joj ej uvijek na nalazima pisalo da je beba ispod prosjecne velicine a mala se rodila zdrava i sad ima godinu i pol.. tak da mislim da velicina ne cini bas mnogo (mada je to individualno)

sdbelanc
13.01.2008., 19:40
meni je beba na početku u prvom tromjesečju bila manja za tjedan dana, i to je normalno jer ne začmu sve žene 14dana nakon m, a termini se računaju svima isto, ja sam npr.imala duge cikluse. Nemojte se zabrinjavati :)

frka-frka
15.01.2008., 18:49
Danas sam baš razgovarala s ginekologom o veličini bebe i mjerama u tablicama. On kaže da većina ginekologa u Hrvatskoj radi po engleskim ili njemačkim tablicama jer hrvatski "standard" ne postoji. Moje prvo dijete je dva dana prije poroda procijenio oko 4 kg, Franko se rodio sa ravno 4000 g. Sada sam 38+2 i beba je procijenjena na 4100 g. Vjerujući njemu i gledajući moj trbuh, ako dođem do termina čeka me beba od najmanje 4500g :top:

lorena3242
24.01.2008., 18:53
Čitala sam postove na ovu temu i gledala neke stranice na netu.I ništa mi nije jasno.Trudna sam 9 tjedana (točno9ž).Kad ja ubacim podatke na ove stranice ispade da beba treba biti velika 7 cm.Jeli to ja krivo radim ili kod mene nešto nije ok.Beba je 2,3 cm?Pomagajte cure molim Vas!!!

lopticica
24.01.2008., 20:07
Meni je sa 9+2 tj bilo 2.4cm, a sada je veci od prosjeka. Ne brini!!

Lali Puna
25.01.2008., 09:12
Trudna sam 9 tjedana (točno9ž).Kad ja ubacim podatke na ove stranice ispade da beba treba biti velika 7 cm.Jeli to ja krivo radim

da, krivo nešto radiš, kakvih 7 centimetara, pobogu!
ne možeš očekivati da ti se beba uklapa u tablice, koje su ionako po netu svugdje različite
ne paničari ,)

Happily
25.01.2008., 10:46
Lorena, beba ti je normalne veličine..Meni je 10 tjedana la 2,9 cm, a sada sa 12 je 5,8 cm..čisto za usporedbu da imaš! Ne brini

lorena3242
25.01.2008., 21:37
Hvala cure sad mi je lakše.Panika bez veze.Ma znam da bi mi ginekologica rekla da nešto nije ok ali...
Meni je ovo druga beba i ničeg se ne sječam.Sin sada ima 5 godina!Ipak je to malo više vremena prošlo a poslje sam imala jedan spontani pa malo paničarim bez veze.

Ivy4
10.04.2008., 07:02
Jucer sam bila na pregledu i dr. mi je dosta dugo mjerio glavicu bebice i nije nista komentirao...obicno uvijek nesto govori...glavica je 73mm i po tablicama to je izmedju 29 i 30 tj. trudnoce :confused: Ne znam da li se trebam brinuti jer sam tek usla u 28 tjedan trudnoce :ne zna:
Fl je 53 mm i odgovara velicini izmedju 28 i 29 tj.
Na kraju pregleda mi je rekao da je sve ok, ali ipak se brinem :confused:
Sto vi mislite da li je to ok ili da potrazim jos jedno misljenje :ne zna:

MalaLola
10.04.2008., 07:16
Jucer sam bila na pregledu i dr. mi je dosta dugo mjerio glavicu bebice i nije nista komentirao...obicno uvijek nesto govori...glavica je 73mm i po tablicama to je izmedju 29 i 30 tj. trudnoce :confused: Ne znam da li se trebam brinuti jer sam tek usla u 28 tjedan trudnoce :ne zna:

O Bože kako tipično za njega, ko da za sebe radi pregled a ne za trudnicu:rolleyes::rolleyes:
Iako meni ovo ne zvuči uopće zabrinjavajuće, ali kad on nešto premjerava već mi se kosa diže na glavi jer je tak i kod mene, a na kraju kaže sve je super i onda tjedan i pol kasnije ja više nemam bebu:rolleyes::rolleyes:... zato ti je moj savjet, a budući i da se brineš da odeš po drugo mišljenje zbog sebe i svog mira:mig:
Ipak mislim da nije ništa to kod tebe, ali kažem opet budući da se radi o J. odi po drugo mišljenje...

hani-bani
10.04.2008., 07:17

Nemaš se što brinuti, da je neki problem on bi ti rekao
a osim toga, ja sam jučer bila na pregledu, sad sam u 29.tj
i sve što je mjerio je odgovaralo veličini za 30 tj i rekao je da je sve u redu
nisu sve bebe iste, ni u trbuhu ni na porodu
a niti kasnije kad skroz izrastu :)
tako da nemaš stvarno razloga za brigu

naravno, zbog sebe i čisto zbog mira uvijek možeš potražiti drugo mišljenje

Ivy4
10.04.2008., 07:25
hvala mala i hani bani
Mala ja sam se odmah sjetila tebe kako te je pregledavao i sutio i na kraju rekao da je sve u redu, a za glavicu suti...ici cu na jos jedno misljenje pa cu vidjeti :ne zna:
Mislila sam nazvati dr. Kosa pa otici kod njega...mozda jos jednom na 3D...
Bebica je vec 2 mjeseca okrenuta glavicom prema dolje tako da joj do sada nismo uspjeli vidjeti cijelo lice ...

MalaLola
10.04.2008., 07:57
Nemaš se što brinuti, da je neki problem on bi ti rekao

Ovaj doktor kod kojeg ide Ivy ne bi.. ali ne zato što neće nego zato što ne zna i lakše mu je reči da je sve ok jer i da iole misli da nešto nije uredu kladim se da nema pojma šta bi to bilo :rofl::D nažalost ima i takvih.. ja sam išla kod njega i mislim da je dalje bespredmetno razgovarat o njegovoj stručnosti, barem što se mene tiče..
Odi ti Ivy kod Kosa, kod njega si već i bila i bit će sve ok, to ti govorim jer je meni danas jako žao što nakon tih čudnjikavih i sumnjičavih jelekovićevih pregleda nisam otišla po drugo mišljenje:(
Al opet kažem meni se to ne čini niš posebno, jedino ako je pokušavao vidjeti lice bebe zbog nosne kosti ili nečeg još:ne zna:

Ivy4
10.04.2008., 08:14
mala hvala :kiss::kiss:

idem nazvati dr. Kosa i dogovoriti pregled...barem cu biti mirnija kada cu cuti drugo misljenje :)

Maxica
10.04.2008., 10:26
Kad sam bila u 32+4 tjednu na ultrazvuku,doktor mi je rekao da veličina bebe odgovara 35 tjednu i smjestili me u bolnicu na tjedan dana zbog hrpu pregleda.
Svi nalazi su mi bili u redu,rodila sam u terminu,bebica je bila teška 3500g,a duga 51cm.
Da li je doktor možda krivo procijenio ne znam.Imala sam veliko povjerenje u njega jer je poznatiji doktor sa SD.
Žao mi je što sam se odmah dala u bolnicu,trebala sam tražiti drugo mišljenje prije hospitalizacije.

Greške su uvijek moguće tako da treba tražiti drugo mišljenje,pa i treće ako treba.

lipica
10.04.2008., 13:45
Jooj paa meni je rekao da je beba uvijek veća za 2-3 tjedna nego za tjedan u kojem jesam!!! Okrenula sam očima i srećom da sam ležala..vjerojatno bi se onesvijestila! Spomenuo je i kilažu veliku...a možda ipak ulz. laže!
Idem danas opet na kontrolu pa cu znati na čemu sam! Vjerujem da je to bila šala!:)
Drž e fige!
Ipak to treba izgurati van!:)

hani-bani
10.04.2008., 14:45
Ovaj doktor kod kojeg ide Ivy ne bi.. ali ne zato što neće nego zato što ne zna i lakše mu je reči da je sve ok jer i da iole misli da nešto nije uredu kladim se da nema pojma šta bi to bilo :rofl::D

Ako je takav "stručnjak", onda definitivno drugo mišljenje.
Dr.Kos je dobar izbor u svakom slučaju

Maret@
10.04.2008., 15:53
I meni je beba kao lipici uvijek naprednija nego u tjednu u kojem smo...prošli tjedan (35tj) imala je 2750...doc već predviđa da će biti veeeelika a ja se nadam u njegovu lošu procjenu :D

Ivy4
11.04.2008., 06:44
drage moje hvala vam :kiss::kiss:
Narucila sam se za pregled, ali kako je uvijek guzva kod njega stavili su me u termin 23.4 u 10.30 sati...ja mislim da ce sve biti u redu...a drugo misljenje je ipak bolje cuti :)
Naravno da cu vam javiti sto je rekao :kiss:

Maret@
21.04.2008., 10:14
Sada sam u 38 tjednu...prošli tjedan bila na pregledu bebica imala 3400... glb

misiz S
21.04.2008., 11:08
Nap je popišanac s 32 tjedna bio na oko 1900 g.
Ja ga očekujem oko 4 kg za porod :D
Ma nek bude komad bebe :) Kak sam ja izašla s 4200 tak bu i on :zubo:

Parallel Universe
23.04.2008., 16:20
Meni su točno izračunali težinu bebe. Rekli da ima između 3900 i 4000g i bio je 3980g. Inače, kroz trudnoću se vodio kao veća beba i zbog toga sam morala na OGTT.

Maret@
23.04.2008., 18:47
Meni su točno izračunali težinu bebe. Rekli da ima između 3900 i 4000g i bio je 3980g. Inače, kroz trudnoću se vodio kao veća beba i zbog toga sam morala na OGTT.

Si prirodno rodila Parallel Universe?
Ja ih voljela prirodno a doc me već preplašio s tom veličinom bebe, imam i čudne snove ...onda kada uspijem zaspai, uh:rolleyes:

tanjacc
24.04.2008., 12:25
Evo da i ja napišem napredak moje bebice...
Na prvom pregledu nekih 5,5 tjedana bila je 4mm,neki dan bili na pregledu-10 tjedana 3,4 cm...:cerek:

Ivy4
24.04.2008., 12:55
Evo samo da vam javim novosti...jucer sam bila na 3D ultrazvuku kod dr. Kosa i sve je u redu sa glavicom :cerek::cerek::cerek:
Sada sam u 30 tjednu trudnoce i beba ima 1610 grama...samo sto mi se je sada okrenula na zadak, a zadnja cetri mjeseca je uvijek bila okrenuta sa glavicom prema dolje...dr. je rekao da ima dosta plodne vode i da se jos stigne okrenuti prema dolje...gledao mi je zdjelicu i rekao da je sve u redu :cerek::cerek:
Konacno smo uspjeli vidjeti lice...stavila sam slikicu u potpis :D

MalaLola
24.04.2008., 13:25
Evo samo da vam javim novosti...jucer sam bila na 3D ultrazvuku kod dr. Kosa i sve je u redu sa glavicom :cerek::cerek: Sada sam u 30 tjednu trudnoce i beba ima 1610 grama...samo sto mi se je sada okrenula na zadak, a zadnja cetri mjeseca je uvijek bila okrenuta sa glavicom prema dolje...dr. je rekao da ima dosta plodne vode i da se jos stigne okrenuti prema dolje...gledao mi je zdjelicu i rekao da je sve u redu :cerek:

:cerek::cerek: već mi sad liči na tebe :cerek:
Super draga, neka je sve uredu:top: a i ti si mirnija... eto :cheer: :cheer:

BUBEK
24.04.2008., 13:29
Evo samo da vam javim novosti...jucer sam bila na 3D ultrazvuku kod dr. Kosa i sve je u redu sa glavicom :cerek::cerek::cerek:
Sada sam u 30 tjednu trudnoce i beba ima 1610 grama...samo sto mi se je sada okrenula na zadak, a zadnja cetri mjeseca je uvijek bila okrenuta sa glavicom prema dolje...dr. je rekao da ima dosta plodne vode i da se jos stigne okrenuti prema dolje...gledao mi je zdjelicu i rekao da je sve u redu :cerek::cerek:

ČESTITAM!! super!!

cesaria
24.04.2008., 16:09
Evo samo da se nadovezem na sve one koje se boje da su im bebe prevelike i da ce tesko roditi - niti to ne mora biti tako.
Moja mama je bez problema rodila mene od 4600 !!!! :eek: :eek:
I brata od 4500!!
A sama je bila dosta mrsava (doduse ima malo sire bokove)

Tak da curke, ak sam ja izasla, budu i sve druge bebe...:cerek:

Btw. moja beba je sa 7 tjedana imala 8,8mm, i to je bilo ok. Sad cekam drugi pregled! :cerek:

vista
24.04.2008., 19:51
Btw. moja beba je sa 7 tjedana imala 8,8mm, i to je bilo ok. Sad cekam drugi pregled! :cerek:

čekaj, čekaj... 8,8cm (88mm)??? sad mi se moja (usporedbe radi kad je bilo 9 tjedana = 5,3cm) čini nekako patuljasta... al doc kaže da je ok... istina, sad više ne stane u ekran pa ne znam.
ajme, najbolje da ja idem leć, sutra mi je pregled pa sam nervozna ko pas, a onda ko za vraga pročitam da su drugima bebe veće, da se više mrdaju od moje i sl. pa sam skroz u komi...

cesaria
25.04.2008., 08:04
čekaj, čekaj... 8,8cm (88mm)??? sad mi se moja (usporedbe radi kad je bilo 9 tjedana = 5,3cm) čini nekako patuljasta... al doc kaže da je ok... istina, sad više ne stane u ekran pa ne znam.
ajme, najbolje da ja idem leć, sutra mi je pregled pa sam nervozna ko pas, a onda ko za vraga pročitam da su drugima bebe veće, da se više mrdaju od moje i sl. pa sam skroz u komi...

ma krivo!!!! :eek: :eek: 8,8MM, NARAVNO!!!!
SORRY!:eek:

BUBEK
07.05.2008., 21:28
sa 32+2 dečko je veliki 2100...:D

La Vita
08.05.2008., 13:02
Sa 36 tj bebica je bila 2700g...a brat se rodio sa tom tezinom ali u 37 tjednu. Dakle biti ce veca od brata, no ne ocekujem nista van prosjeka:)

hany
08.05.2008., 20:09
Nap je popišanac s 32 tjedna bio na oko 1900 g.
Ja ga očekujem oko 4 kg za porod :D
Ma nek bude komad bebe :) Kak sam ja izašla s 4200 tak bu i on :zubo:

moj je bio sa 33 bio 2500 grama, a sad sa 37 je 3700/3800...ak ti očekuješ bebu sa oko 4000, kolika će moja biti..:rolleyes:

misiz S
08.05.2008., 21:12
moj je bio sa 33 bio 2500 grama, a sad sa 37 je 3700/3800...ak ti očekuješ bebu sa oko 4000, kolika će moja biti..:rolleyes:

Bruno :cheer: Bruno :cheer:

Mene čeka pregled iduću srijedu pa ćemo vidjeti koliki je popišanac :zubo:

Tebi je 4500 zagarantirano :rofl:

hany
09.05.2008., 12:20
Bruno :cheer: Bruno :cheer:

Mene čeka pregled iduću srijedu pa ćemo vidjeti koliki je popišanac :zubo:

Tebi je 4500 zagarantirano :rofl:

ti jedna zločesta...ma nek bude i pet kila, samo da porod prođe što brže i bezbolnije, što jednostavnije..:D...smijat ću se ja kad mi počnu trudovi i počne veselje..joj joj

natal8ja
12.05.2008., 14:31

tako sam se i ja zabrinula, bezveze, ali ta veličina koju oni zapišu na uzv karton je veličina djeteta od trtice do tjemena, što je razumljivo jer kad je veća beba savije noge, pa je teže premjeriti.

imaš tu negdje na netu, tj. forumu one skraćenice KČS, FM... i slično šta koja znači, a kod te za veličinu piše veličina od tjemena do trtice,
znači da je djete nešto veće od napisanog broja
ako mene sad ko skuži... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: kako samo zakompliciram uvijek:ne zna:

BUBEK
30.05.2008., 20:49
evo mene s pregleda danas pa imam friške mjere. beba ima 3 kile za 36+4. znaći bit će oko 3800 za porod!!:cerek:

misiz S
30.05.2008., 22:18
Mi smo na kraju nešto manji nego smo dobili dojam, s obzirom na kaciju i snagu preokretanja mog trbuha.
Dakle 38+1 - oko 3100.

Bude lakše izašao :cheer:

Ivy4
31.05.2008., 09:25
Moja slatkica je u 32 tjednu imala 2800 kg :D

guest123
31.05.2008., 17:17
39.tj. ako se ne varam rekla mi je ginekologica 3500-3600. uglavnom, dr.petak je termin,a tada ocekuje 3800

andjela1502
24.06.2008., 22:37

Nemojte me plašiti, ja se bojim rađati tako veliku bebu. Meni sa 32+2 2130gr. pa ja sam računala da će biti oko 3600/3700 al ne više od 4kg.
Curica mi bila u 34+2 2400gr i rodila se sa 3400 u 39+5!

lopticica
24.06.2008., 23:00
Meni je sa 36tj receno da ima 3425g. Roden je sa 41+5 sa 3810 tako da mozda su zeznuli malo. Nemoj se bojati. :)

pink5
25.06.2008., 00:44
i meni je zeznuo,rekao da će imati oko 4,5 kg,šokirala sam se,a on se rodio sa 3700,s tim da je taj ginić kao najbolji u gradu i ima najnoviji uzv

Lake
09.07.2008., 12:38
evo da malo dignem ovu temu na prvu stranicu
reko mi gin da ću rodit veeeeikog dečka pa da malo vidim šta ste vi pisali!
naime moj bebač je prošli tjedan imao 2550 g u 33. tjednu i procjena je 4500 g na porodu! bumo vidili! :mig:

andjela1502
09.07.2008., 12:56
evo da malo dignem ovu temu na prvu stranicu
reko mi gin da ću rodit veeeeikog dečka pa da malo vidim šta ste vi pisali!
naime moj bebač je prošli tjedan imao 2550 g u 33. tjednu i procjena je 4500 g na porodu! bumo vidili! :mig:

dajte cure pišite još da možemo uspoređivati!!!
Ja u petak idem na kontroulu to će biti sa 35+4 tj. pa onda javim procjenu!!

anny
09.07.2008., 13:12
Ja sam u 39.tjednu - jučer 3800. We'll see kak će izić:-)

cuba libre
09.07.2008., 13:46
JA sam sad u 38 tjednu. Zadnji uzv sam imala u 35 i bebica je imala oko 2600g. Ne znam uopce dal ću još ići na uzv jer sam krenula na kontrole u bolnicu, tak da ni ne znam šta me čeka....

svastamorac
09.07.2008., 13:47
Naša beba je na 30 + 1 imala oko 1560. Dr nije ništa posebno rekao na to, osim- to je ok!!!

ana_st
09.07.2008., 14:05
hello cure,
meni je zadnji uzv bija sa 25+3 i bebica je bila 900g. rekla mi je dr da će bebica bit ogromna :confused:
a bpd, ac i fl su u granicama normale pa sad neznam

Lake
09.07.2008., 14:53
hello cure,
meni je zadnji uzv bija sa 25+3 i bebica je bila 900g. rekla mi je dr da će bebica bit ogromna :confused:

meni je na 25+4 imao 970 g...bio je po mjerama za 26+3...ako se dobro sjećam...mi splićanke kršnu djecu rađamo :mig:

kayah
09.07.2008., 15:42
hello cure,

moja je mišekica sa 26+4 imala oko 1100g a sa točno 31tj 1700 - tak da to ne treba ništa značiti...

MAX021
09.07.2008., 15:45
:cerek:
Pozdrav cure!
Evo ja jučer bila kod gina 35-ti tjedan i beba ima 2900 kg u dva zadnja tjedna dobio je točno 500 g:D

svesami
09.07.2008., 16:07
Mi prošli tjedan, točno sa 34. tj imali 2500. Dr mi je reko da je spremna i pitao jesam li ja.Nego šta!!!

lorena3242
09.07.2008., 16:19
Točno 33 (33 + 0) beba ima 1930 g.Gin kaže da je možda malo premršava.:(
Meni se ne čini da je to tako malo?!

Taja.st
09.07.2008., 16:23

Nije mala, ajde vraćaj se na Trudnice heehhee.....pa ne bi ti ginekologica nešto skrivala da misli da nije u redu.....

andjela1502
09.07.2008., 21:33

Bebe obično zadnjih 4 tjedna dobiju oko 1 kg. a ti još do kraja imaš 7 tjedana, tako da će dobit još bar 1,5 kg!!! Oću ti reć da nije premršava

tincica31
10.07.2008., 09:35
pa ja sam se iskreno malo zašokirala kad mi je rekla da je bebica 2300 :eek:, a bio mi je 33 tjedan...no bila sam na ultrazvuku zadnji put u 25 tjednu kad je bila 820 gr pa je normalno da je narasla toliko za 2 mjeseca... Rekla mi je da bi mogla na kraju biti oko 3500-3600, e sad vidjet ćemo. Mislim da sam tu negdje pročitala da obično ide 300 gr gore ili dolje, nisu ti ultrazvuci baš tak točni...:mig: No možda nekom i pogode :ne zna:

butterfly7
10.07.2008., 11:02
pa ja sam se iskreno malo zašokirala kad mi je rekla da je bebica 2300 :eek:, a bio mi je 33 tjedan...no bila sam na ultrazvuku zadnji put u 25 tjednu kad je bila 820 gr pa je normalno da je narasla toliko za 2 mjeseca... Rekla mi je da bi mogla na kraju biti oko 3500-3600, e sad vidjet ćemo. Mislim da sam tu negdje pročitala da obično ide 300 gr gore ili dolje, nisu ti ultrazvuci baš tak točni...:mig: No možda nekom i pogode :ne zna:

Kad sam bila zadnji put na UZ s 34 tjedana doktor mi je rekao da je beba između 2200i 2500, jer nema šanse da komp. izračuna točno

lukas
10.07.2008., 12:45
Ja sam bila u ponedjeljak na ultrazvuku i mali miš ima 1354g, ja sam u 30 tjednu trudnoće. I doktor mi je rekao da je to poprilična beba, sad sumnja da imam šećer zato što je kao babač velik.:confused:

ivana2904
10.07.2008., 12:54
Lukas, ja sam danas 27+6 i bebo je izmjeren između 1250-1450, znači, velik je (ipak sam ja 2 tjedna manje trudna od tebe), al mi je doktor rekao da to ništa nije za zabrinut se, ak su protoci u redu i ak se beba razvija ujednačeno. Rekao je da sad bebe počinju sa različitim razvojima, znači, neke će imati veću glavicu, neke duže nogice a neke veliki trbuščić i sve što je u okviru 2 do 3 tjedna se smatra normalnim. :top:

Lake
10.07.2008., 14:07
Ja sam bila u ponedjeljak na ultrazvuku i mali miš ima 1354g, ja sam u 30 tjednu trudnoće. I doktor mi je rekao da je to poprilična beba, sad sumnja da imam šećer zato što je kao babač velik.:confused:

ovo piše na Rodi za 30. tjedan :
Beba je duga oko 27cm od tjemena do trtice (CRL) i teško oko 1360g. Ukupna duljina joj je oko 35cm.

nema tu govora o velikoj bebi!! to je taman kako treba!

palmizana
10.07.2008., 14:17
drage trudnice i buduće mame, želim vam sve najbolje...i ne bojte se, ne zamarajte se je li beba par mm veća ili manja od onog što piše u knjigama, glavno je da raste i da uredno idete na kontrole....u SAD rade UZV samo u tri navrata: sami početak trudnoće, oko 20.tj. i pred porod, nema potrebe ići na UZV svakih par tjedana kao kod nas....sve će biti u redu, sretno svima :mig:

Lake
10.07.2008., 14:21
drage trudnice i buduće mame, želim vam sve najbolje...i ne bojte se, ne zamarajte se je li beba par mm veća ili manja od onog što piše u knjigama, glavno je da raste i da uredno idete na kontrole....u SAD rade UZV samo u tri navrata: sami početak trudnoće, oko 20.tj. i pred porod, nema potrebe ići na UZV svakih par tjedana kao kod nas....sve će biti u redu, sretno svima :mig:

hvala ti najljepša :kiss:

i super ti je nick :mig:

lukas
10.07.2008., 16:15
joj hvala vam cure sad mi je lakše malo. I ja čitam sve te stranice po tjednima na internetu i meni je to po tome svemu normalno, ali sam paničar pa se ustrtarim svega. Ja kažem da školski napreduje bebač.

surferica em
10.07.2008., 18:06
i moj bebolino je isto veliki bečko... sa 32 tjedna kad smo bili na zadnjem UZV je bio 2500g... a i ostale mjere su mu bile +3tj... napredan malac, kaže dr. :mig:
a ja se osjećam k'o jedan veliki trbuh s rukama i nogama... http://smileys.smilchat.net/smileys/children/enceinte.gif

hulu
11.07.2008., 07:20
Mi smo bili na UZV sa 8+4 i "mrvica" je velika 22 mm. Ne znam samo od čega mi je stomak ovako velik......k'o da nosim "mrvicu" od 22m....(dobro, pretjerujem, ali niko mi ne vjeruje u kojoj sam sedmici trudnoće. Izgledam ko da sam u 3-4 mjesecu).....al' gin kaze da je sve u redu. Od gin do kuce sam imala najponosniji osmijeh koji mozete zamisliti.........nije sala.......moj bebac velik cijela 22mm :cerek:

Lavica02
11.07.2008., 08:44
mi smo bili u utorak kod gin. ... veliki smo 4,59 i imamo sve prstiće na rukicama :cerek:

andjela1502
11.07.2008., 13:10
moaj beba danas sa 35+3 ima oko 2800 grama

andjela1502
13.07.2008., 21:40
http://www.gravidanzaonline.it/medico_risponde/calcolaonline.html#lung

Super stranica!!! Sami možete po mjerama iz trudničke izračunati kg i dužinu bebe!!!

enigmatic
15.07.2008., 07:08
Jučer bili na uzv,29+3 moj popišanac oko 1600g:cerek:

zečica
16.07.2008., 11:14
Mi smo 35+1, 2300... veli doktor da će bit mala i "nježnija"... prošli put mi je sa 31+2, 1700 g reko da baš i nije dobro jer je mršava :(:(:(:(: sad ne znam kaj da mislim

tincica31
16.07.2008., 12:38
Mi smo 35+1, 2300... veli doktor da će bit mala i "nježnija"... prošli put mi je sa 31+2, 1700 g reko da baš i nije dobro jer je mršava :(:(:(:(: sad ne znam kaj da mislim

Ma imate još 5 tjedana, za to vrijeme ona još uspije dobiti čak i kilu...ak se naravno ne požuri previše...

lorena3242
16.07.2008., 12:48

Mala,nježna curica kao kod mene!S 33 tjedna 1930g,obavila dodatne pretrage jer je gin isto mislila da je malo mršava ali sve je ok!Usporedila mi je težine s prvom bebom.Identične su!Rodila sam sina od 3000 g (19 dana ranije).Pazi da ti dobro jedeš!

zo-ma-to
20.07.2008., 17:36
moja bebolina je sa 23+4 imala pola kile

mandy
20.07.2008., 19:27

baš išla nać svoje slikice sa UZV-a..

MIha sa 34+6 imao 2550 g (i govorili da će biti preko 4 kile)...al on se rodio visok i sa 3650...
to su sasvim normalne mjere...:kiss:

mandy
20.07.2008., 19:28
imate i tu UZV tablice

po mjerenjima glave, trbuha, bedrene kosti..

Mznatizeljna
02.08.2008., 22:56
Mi bili na pregledu prekjucer 29+0 1650g, kaze dr da je malo veci, a ima i na koga:)

Mznatizeljna
11.09.2008., 21:27
Ajme ljudi, na pregledu 34+5 moj djecak ima FL 77, BDP 99 i tezina 3000g, pa sta ce bit do kraja? Ajde utjesite me da su jos nekome bile ovakve mjere u ovo vrijeme...po poliklinici harni BDP od 99 je za 41. tjedan:(Mislim i ja i muz jesmo visoki i nismo bas zgoljavi ali ipak mi se cini veeelik:)

chiquita
12.09.2008., 10:38
a jel ima koji primjer da je beba manja od prosjeka?

ja sam sad u 28. tjednu i doc mi izmjerio prosječnu težinu po tablici od oko 1100 gr.

to je malo po ovome šta vi tu pišete, meni je to premalo...

on kaže da je to ok i da nek se ne sekiram i tako to...al nije mi svejedno...

Plavooka Sanja
12.09.2008., 10:47
chiquita, tako sam i ja zabrinuta da mi je beba mala, jer ima 2100 sa 35+3, a svi me uvjeravaju, i dr. da je to sasvim ok, da će beba iza toga dobivati na težini.
idem za tjedan dana, tj. kad ću biti 37+4 pa ću onda vidjeti :ne zna:

nightfall
12.09.2008., 12:56
Chiquita, nemoj brinut. Moja je s 32 tjedna bila procjenjena na 1300-1400, znači u "tvom" tjednu bila je još manja.Doktorica mi je preporučila što više mirovat (eh, moš mislit) i ležanja na lijevom boku da beba dobiva što više hrane. S 36 tjedana je procijenjena na 2860, znači za mjesec dana se dobro popunila. Rođena je u 38 tjednu s 3310 i 49 cm, čist pristojna težina. Tako da ne brineš,dostići će ona lijepu kilažu do poroda.

sandrić
12.09.2008., 13:43
moj savjet svim trudnicama što se veličine tiče: meni je moj ginekolog reka prve mjere prije 2 tj. i ja mu iskreno ne virujen i ne zamaram se time.Zašto?jer sam krsna kuma predivnoj djevojčici kojoj su mjere 2 tjedna prije nego se rodila bile: težina 3400g a visina 50 i nešto cm.
Dorica se rodila ni manje ni više nego teška 2600 ''visoka'' 46. S time da je prija prinila skoro 2 tj,znači dite nije nedonošče.
Ne virujte nikome ništa dok svog bebača ne primite u ruke i sami se uvjerite u neke stvari na svoje oči!

moonyena
12.09.2008., 13:51
Ajme ljudi, na pregledu 34+5 moj djecak ima FL 77, BDP 99 i tezina 3000g, pa sta ce bit do kraja? Ajde utjesite me da su jos nekome bile ovakve mjere u ovo vrijeme...po poliklinici harni BDP od 99 je za 41. tjedan:(Mislim i ja i muz jesmo visoki i nismo bas zgoljavi ali ipak mi se cini veeelik:)

Evo, iskopala sam papire od prošle trudnoće, u 37 +1/7 je bio BIP 96 za 38 6/7, AC 325 = termin, FL 80 =termin, TT iznad 90 centila (oko 3400 g). Sjećam se da su na tom pregledu upravo bili dobili novi aparat, pa je taj imao druge referentne mjere nego stari, pa su uvaženi kolege vodili raspravu jel su te vrijednosti bliže našim svakodnevnim, ili one druge... Uglavnom provela sam bar 35 min unutra, još su me htjeli slati gore na drugi aparat... bla bla bla...

Jednoj curi je privatnik uspio fulati za više od kile - rekao joj je da će beba biti veća, a bila je oko 2500. Hoću reći, očito i doktori nekad znaju pogriješiti, i o aparatu ovisi, itd.

A veličina te ne treba zabrinjavati; moj je na kraju imao 4480, rodila sam normalno, i nije bilo problema ni s malenim, ni sa mnom.
Imaš neku tablicu referentnih mjera u Kurjakovoj knjizi "Ususret roditeljstvu", ako se dobro sjećam.

Mznatizeljna
14.09.2008., 01:38
Thanks moonyena:) Ma i ja mislim da ne treba te mjere uzimat zdravo za gotovo, al ovo mi se cinilo malo previse pa sve gledam da me nece iznenadit i doc ranije:) A ionako znam zbog mene i muza da veca beba ne bi bila iznenadjenje:) Eto samo sam htjela usporedit sa ostalima da vidim vasa iskustva i odstupanja....

cesaria
04.10.2008., 07:12

Sad si ti mene malo utjesila, jer su i mjere moje 'male' isto poprilicne - jucer bili na pregledu - 33+3 i imamo 2900!!!:eek:
Ali vidim i par strana ispred da ima velikih beba, a i ja sam prilicno visoka, pa se nadam da cu je uspjet normalno rodit!!:mig:
Plus sto znaju i fulat (samo nadam se ne na vise)hehehe

Suncica_B
16.12.2008., 15:46
na proslom UZV mi je dr. rekao da su mjere BPD 98, FL 70... ostalo nije mjerio... to je inace bilo u 38 tjednu...
koliko bi prema tome mogla bebica imati kg...

Tatsha
16.12.2008., 15:48
fali ac za izračun mase, a dužina po fl je 47,48cm

Suncica_B
16.12.2008., 16:25
fali ac za izračun mase, a dužina po fl je 47,48cm

na harniju sam nasla da je za taj tjedan trudnoce 354:ne zna:

škorpionka_
16.12.2008., 17:50
Meni je beba na pregledu s 29+4 bila 'procijenjena0 na 1560 g, iako po netu piše da bi beba u 29. tjednu trebala biti oko 1100-1200g. Mislim da uzv zna malo 'varati' i da se ne treba brinuti, asim ako je strašno velika razlika, bilo u zaostatku bebe ili prenaglom razvoju..

gica
16.12.2008., 18:32
...zna varati dosta...meni su obe bebe u terminu procjenjene na 2000 g, prva je rođena sa 2800g, a druga sa 2600g...jesu manje od prosjeka, al baš tako male kako su oni govorili i nisu :ne zna:

luna_lana
16.12.2008., 23:21

Evo ja pročačkala po svojim papirima...
Naš BPD je tada, znači u 34 tj, bio 95 mm, TT oko 3100g i dr. je bila u pravu, mali je neposredno prije poroda BPD imao 105 mm, opseg glavice na porodu 37 cm, a rodio se sa 4030 grama i 53cm.

cesaria
18.12.2008., 16:33
Evo ja pročačkala po svojim papirima...
Naš BPD je tada, znači u 34 tj, bio 95 mm, TT oko 3100g i dr. je bila u pravu, mali je neposredno prije poroda BPD imao 105 mm, opseg glavice na porodu 37 cm, a rodio se sa 4030 grama i 53cm.

Moja 'mala' je isto u 34.tjednu bila 2900g, a rodila se (sa 10-tak dana zakasnjenja) sa 4300g i 53 cm! Al bilo je u rodilistu i puno vecih od nje...hehe

Pika225
30.12.2008., 07:58
Mene je sada jako strah da je beba puno prevelika. Danas smo na 28+5, a ona ima 1800 grama :eek: Dobila je kilu u 3 tjedna. Može biti da je to kod mene posljedica gestacijskog diabetesa, ali ipak, strah me koliko će biti do kraja trudnoće... A ja sam na -4kg od početka trudnoće :ne zna:

MalaLola
30.12.2008., 19:49
Pika pa malo je veća, ali to ti se mijenja, meni je recimo sa točno 28 tjedana Miho imao 1250gr (BDP 7.66cm/AC 23.84cm/FL 5.38cm) i procjena je bila da je veći za tjedan dana, a na 31+2 je skočio na 2200gr (BDP 8.79cm/AC 29.11cm/FL 6.36cm) i da je veći za 3 tjedna :ne zna:

kirshna
31.12.2008., 14:29
Pika pa malo je veća, ali to ti se mijenja, meni je recimo sa točno 28 tjedana Miho imao 1250gr (BDP 7.66cm/AC 23.84cm/FL 5.38cm) i procjena je bila da je veći za tjedan dana, a na 31+2 je skočio na 2200gr (BDP 8.79cm/AC 29.11cm/FL 6.36cm) i da je veći za 3 tjedna :ne zna:

:confused: 2200gr sa 31tjedan??
moja cura je na kontroli sa 27+5 bila 1182gr
jel moguće da dobiju kilu u mjesec dana?

MalaLola
31.12.2008., 15:00
:ne zna: nemam pojma, al brate i ja sam u ta tri tjedna dobila 3 i pol kile:rofl::D ipak to su samo procjene, a valjda tad najviše narastu, ko će te bebe znat imaju one svoj film:rofl::D

Tatsha
31.12.2008., 15:06
:ne zna: nemam pojma, al brate i ja sam u ta tri tjedna dobila 3 i pol kile:rofl::D ipak to su samo procjene, a valjda tad najviše narastu, ko će te bebe znat imaju one svoj film:rofl::D
to je bitno- ima jedna tema na rodama o točnosti uzv mjera i u puno više slučajeva veličina bebe je profulana za više od 10%, dakle u manjem broju su mjere bile dobre
ovdje (http://www.gravidanzaonline.it/medico_risponde/calcolaonline.html#lung) ima izračun kojeg sam i ja pratila nakon što bi dobila od dr procjenu i prilično je točan s proračunom njenog uzv (osim što uzv da još i +/- grame), upisuje se ac (fac) i bpd, pa se malo poigrajte s mijenjanjem tih mjera za samo milimetar, dva, tri, pa da vidite koje su razlike u masi bebe odmah

foresst
31.12.2008., 15:16
sve je to tako relativno :)
moju bebolinu je večer prije nego se rodila moj gin procijenio na 3600 (još je bio tako samouvjeren, ipak on ima 30 godina iskustva)
prije samog poroda, u bolnici ju je doktorica procijenila na max 3500, a rodila se s 4200!!!

pipali su i trbuh, ocjenjivali prema veličini buše, jer tako se bolje kuži i opet fulali poprilično..

kažu da odstupanja idu +/- 500g!

litlle_girl
01.01.2009., 12:39
kod mene je bio slučaj da mi je doktorica u bolnici točno procjenila težinu bebe. mene je moja ginička poslala u bolnicu sa dijagnozom "veliko dijete" četri dana nakon prelaska termina. ultrazvuk koji su mi napravili u bolnici bio je u gram točan 4340!!!! i poslali me n a carski jer je moja zdjelica premala.

Pika225
01.01.2009., 20:52
:confused: 2200gr sa 31tjedan??
moja cura je na kontroli sa 27+5 bila 1182gr
jel moguće da dobiju kilu u mjesec dana?

Moja je dobila kilu za 3 tjedna :eek: Čak i kad računam pomoću BDP i AC na stranici koju je stavila Tatsha, ima preko 1500 grama! BDP je prema mjerenju gin bio 7.5, a AC 26.3, težina 1800 grama.
A ja sam u ta tri tjedna dobila možda pola kile. Vidjet ću na UZV za 3 tjedna kako će dalje rasti, nadam se ne previše!

matijina mama
18.01.2009., 12:29
drage trudnice i mame...
vjerojatno ste sve već bile na hrpi uzv-a i čuli sto kombinacija pame zanima kolike su mjere glava vaših bebica. možda je tema gdje već bila ali ne mogu je nać a dosta mi je da me svi plaše s tim da mi beba ima veliku glavu. od početka je glavica za nekih dva tjedna veća od ostalih mjera ali kažu da je sve u granicama normale.
evo mjera od prošlog uzv-a, pred dva tjedna, znači 35 tjedana.
BPD 94mm
AC 324mm
FL 69mm

+ još
TAD 110mm
APAD 96mm

Lady_dawn
18.01.2009., 12:58
Tko te tocno plasi time da beba ima veliku glavu?Ako doktori kazu da je sve to u granicama normale nemas se zasto brinuti.

matijina mama
18.01.2009., 13:16
ma i sami doktori se nekako više bave tom glavicom kad dođem na uzv jer idem u bolnicu na uzv pa je uvijek drugi doktor. zato me pomalo brine da li je to sve u redu

lana1313
18.01.2009., 13:17
i meni je dokt.rekao da mi mali ima veliku glavu,ali ne brinem se. moguce su greskice na UZV-u a uostalom,bebe imaju veliku glavu!!! evo pogledaj ovdje imas neke okvirne vrijednosti http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_bpd.asp ali nemoj se plasit ako su ti velicine vise nego u toj tablici,nisi jedina,bas su cure neki dan gledale... nemoj se zabrinjavat,bit ce sve ok! :top:

matijina mama
18.01.2009., 13:32
pa i ja si uvijek razmišljam kako bebe oduvijek imaju veće glavice nego ostatak tijela pa mi nije jasna sva ta strka oko toga. a i ne mogu sve bebe imati idealne mjere... :ne zna:

matijina mama
18.01.2009., 13:36
i meni je dokt.rekao da mi mali ima veliku glavu,ali ne brinem se. moguce su greskice na UZV-u a uostalom,bebe imaju veliku glavu!!! evo pogledaj ovdje imas neke okvirne vrijednosti http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_bpd.asp ali nemoj se plasit ako su ti velicine vise nego u toj tablici,nisi jedina,bas su cure neki dan gledale... nemoj se zabrinjavat,bit ce sve ok! :top:

i hvala za link, čak me i smirio jer piše tamo za koliko tjedana mogu fulati mjere.

lana1313
18.01.2009., 14:19
i hvala za link, čak me i smirio jer piše tamo za koliko tjedana mogu fulati mjere.

eto drago mi je da sam pomogla! meni je cak bio dokt.rekao nesto da mu je glavica sira nego duza,tako nesto??? ma poja nemam ali ja se stvarno ne zabrinjavam.

dori
11.02.2009., 07:00
evo i mene da se priključim sa velikim bebanom..:)
čitam postove vaše pa me malo smirili.. meni mali 4500 g sa 38. tjedana.. kaže mi doktorica da je rast usporeniji sada do kraja ali mene brine koliko bi to moglo biti do kraja?!:ne zna:
malo me plaši jer mi je prva trudnoća pa..

lopticica
11.02.2009., 09:45
Vjerojatno je veca beba,al ne mora biti da je tolika. Meni su predvidali ogromnu bebu pa je na kraju imao 3810. UZV nije 100% tocan,on daje okvirno. ;) Mislim moze biti i da je toliki,al najcesce ipak nije.

škorpionka_
11.02.2009., 12:59
Meni su danas, 37+5 rekli da mi je beba oko 3690g... Isto debeljuca...

loptica02
11.02.2009., 13:52
Težinu bebe određuju po veličini glavice i bedrene kosti. Kako se bebica stalno mrda ne mogu točno izmjerit pa se dešavaju greške u procjeni. Meni je gin rekla da beba ima oko 3200, mogu fulat za +-300, a ja 3 dana nakon kontrole rodila curu od 4010. A za prvo je bila obrnuta priča

Inica
11.02.2009., 13:55
Meni stalno govore da je mrvicu manja od prosjeka (iako je cijela ujednačena, nije, da recimo, glavica odstupa). I to mi totalno ide na živce, jer nisu sve bebe, kao ni svi ljudi jednaki. Neke se rode u treminu s 3kg, a neke sa skoro 5. :ne zna:

Wedding
11.02.2009., 14:02
Težinu bebe određuju po veličini glavice i bedrene kosti. Kako se bebica stalno mrda ne mogu točno izmjerit pa se dešavaju greške u procjeni. Meni je gin rekla da beba ima oko 3200, mogu fulat za +-300, a ja 3 dana nakon kontrole rodila curu od 4010. A za prvo je bila obrnuta priča

nije uopce problem to sto se bebica mrda jer oni zaustave sliku:mig: tj. zamrznu kao i kada ti printaju slikicu:mig:, ali se najcesce javljaju greske zato sto ginekolog krivo zabiljezi odredjenu duljinu bilo to bredrena kost ili opseg glave ili trbuha i naravno da tada UZV krivo izracuna:mig:

dori
11.02.2009., 14:03
da ali meni su u razmaku par dana gledali na dva uzv i oba puta isto očitali.. s tim da su mjere za sve već za 40. tjedan!:eek: neke čak i 41.
a njemu očito doooobro unutra i neće van!:D
još je aktivan po cijele dane i samo se nabija nogicama pa nikako nemam mira! ja se samo nadam da ako i je pogreška kod uzv da je na više.. :eek:

loptica02
11.02.2009., 17:42
nije uopce problem to sto se bebica mrda jer oni zaustave sliku:mig: tj. zamrznu kao i kada ti printaju slikicu:mig:, ali se najcesce javljaju greske zato sto ginekolog krivo zabiljezi odredjenu duljinu bilo to bredrena kost ili opseg glave ili trbuha i naravno da tada UZV krivo izracuna:mig:

To sam mislila, krivo se izrazila. Jer i meni kad su mjerili, po bedrenoj kosti je beba bila u recimo 34 tjednu, a po glavici 36 tjedan, a rodila savršeno proporcionalnu bebu.

Br2B
11.02.2009., 19:45
37+1---beba 2500 grama

ali ne brinem,nakupit će ona još do poroda, a i kao što već 1000 rekoh,u obitelji su sve bebe rođene od 2500-2700

dobrica31
11.02.2009., 19:51
Moja u 32+5 tjednu imala 1875 dag i dr. rekao da je sve ok i da bi mogla do kraja navući do 3000 dag. :p
I ja sam imala 2650 dag kad sam se rodila i evo me živom,zdravom i trenutno ogromnom:lol:
Glavno da se previlno razvijaju naše bebice,a kilaža može dsta odstupat.
Ja te tablice nisam ni proučavala jer imam apsolutno povjerenje u dr. tak da ak on kaže da je sve ok, mirno spavam.:s:top:

dama19
13.02.2009., 11:06
. . sad bila na pregledu i kaže gin da je pišonja 2300 g , a u 32. sam tjednu!:D

škorpionka_
13.02.2009., 11:45
I moja je u 32. tjednu bila 2250g, a sad je već 3690g... :D Debeljuca... :D

Death-of-Art
13.02.2009., 13:03
imam samo pitanje za žene koje imaju tako "veće bebe"
jel to povezano s vašom kilažom i debljanjem u trudnoći ili nema veze jedno s drugim?

lopticica
13.02.2009., 13:13
Zene koje imaju secer u trudnoci mogu radat vece bebe,cesto dobiju vise kila, isto tako i roditelji koji su veci imaju najcesce i vece bebe. ;) Vise je cimbenika koji utjecu na to. Ja sam dobila recimo puno kila pa bebac i nije tako veliki bio po rodenju.

mmujic
13.02.2009., 14:25
Ja sam s jednim dobila 20 kila, s drugim 11, a oboje su bili 3600, tak da ti nema veze s time koliko kila dobiješ u trudnoči.

loptica02
13.02.2009., 20:35
ja sam u prvoj i drugoj trudnoći imala malo povišen šećer i prva beba imala 3810 (prenešena 7 dana), a druga rođena 9 dana ranije sa 4010.
Zbog šećera je vjerojatno da će bebe bit malo teža, a ako ti imaš viška kila, to ti ostaje. Ako koja imaš šećer, regulirajte ga sa prehranom :eek:

Gricko2008
14.02.2009., 08:03
moj bebo je s 29+6 1624, a od 12.1. do 12.2. narastao je s 870 na 1624. Doc. kaže da će do kraja biti iznad prosjeka....(ima veću glavu i bedrenu - za 32.tjedan.
ja sam dobila optimalno kila do sada (+9), niska sam, ali zato je mm jako visok i jak:mig:

Inica
14.02.2009., 15:47
32 tjedna, bebačica procjenjena na 2000g, kaže gin da bi do kraja mogla biti taman 3500g. :cerek:

detektiv
15.02.2009., 13:50
imam samo pitanje za žene koje imaju tako "veće bebe"
jel to povezano s vašom kilažom i debljanjem u trudnoći ili nema veze jedno s drugim?

Neznam za šećer, ali kod nas prijateljica sve koje su bile debele rodile dicu sa po 2 i nešto kg, a ja i prija mršavice dobile po 10 kg u trudnoci, a bebe skoro od 4 kg!
možda slučajno:ne zna:

Tončica-007
07.12.2009., 19:50
Mi smo vec velike cure, imamo 30+2 (tjedana) i teske smo 1500 gr. Kilica i pol. A centimetara...... e to ne znamo tocno. Ne zna mama procitati sve te mjere. Ali, sve je kako treba. I gdje treba.:cerek:

Ako ste vi velike cure što smo onda mi u 29-om tjednu sa 2100 gr :rofl::rofl::rofl:

Tončica-007
07.12.2009., 19:53
Zene koje imaju secer u trudnoci mogu radat vece bebe,cesto dobiju vise kila, isto tako i roditelji koji su veci imaju najcesce i vece bebe. ;) Vise je cimbenika koji utjecu na to. Ja sam dobila recimo puno kila pa bebac i nije tako veliki bio po rodenju.

Dokazano nemam šećer a nisam dobila ni puno kila a beba je s 29 tjedana 2100gr :jumping: