PDA

View Full Version : VIP

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30

ivek095
22.09.2012., 21:15
nakon dva tjedna što su me šetali..popravili su u web shopu da se od četvrtka može kupit mobitel uz produljenje ugovora...ali mobitela kojeg sam želio kupit više nema u ponudi a između ostalog obečali su da će mi ga rezervirati dok ne poprave web shop- poslao sam faxom prigovor u četvrtak ali kao da ova struktura nije zainteresirana da zadrže korisnike..nema odgovora.. prvi slobodni dan idem u vip centar raskinut taj ugovor, a ostale ću pričekat dok isteknu.

Ohladi malo čovjeće.....
Ja ne bi na tvom mjestu odmah dizao frku i raskidao ugovor.
Vjerojatno je da ti ga i jesu sačuvali samo ti ga web shop aplikacija ne pokazuje jer to jednostavno nije izvedivo.
Nazovi Vipov odjel prodaje slijedeći radni dan na 0917794 (ukoliko si privatni korisnik) ili na 0917790 (ukoliko si poslovni korisnik) i provijeri sa njima može li se što učiniti da dobiješ željeni model, samo moraš biti ljubazan i objasniti situaciju.

Sretno :)

stranac79
22.09.2012., 22:05
Kaj je ovima u Vip-u???

Cijene mobitela u tarifi BL111 na 24 mjeseca: SGS3 16GB HRK=3.899,00; SGS3 32GB HRK=3.299,00

Pa po kojoj logici je uređaj sa većom memorijom (+16GB) jeftiniji za 600,00 HRK ???

Digli su cijene mobitela nazalost
Ja gledao SG3 koji je na tarifi 222 bio 1999kn sad je 2800kn.
Sad tu citam kako da bi spustao tarifu tipa sa 222 na 111 da se naplacuje 202kn a prije si to mogao napraviti za djabe nakon godinu dana, a u t-mobileu si mogao nakon 3 placena racuna smanjivati tarifu.
Ne znam, sve nesto smrdali

lujozg
22.09.2012., 23:05
Sad tu citam kako da bi spustao tarifu tipa sa 222 na 111 da se naplacuje 202kn a prije si to mogao napraviti za djabe nakon godinu dana
Ne znam, sve nesto smrdali

ne znam baš kad je to bilo prije, ne služi me toliko sjećanje :D

sve u svemu 90 dana prije isteka ugovorne obveze i kad istekne je promjena na nižu besplatna.

stranac79
23.09.2012., 08:21

sve u svemu 90 dana prije isteka ugovorne obveze i kad istekne je promjena na nižu besplatna.

sad kad razmislim, to je bilo prije godinu i pol maksimalno dvije, kad sam promijenio trifu 400 na tarifu 35 nakon godine dana ugovora, ali da imas pravo, proslo je dosta.

Ja taman razmisljao prebaciti pretplatu kod njih sa t-shita jer vidio galaxy 3 1999kn i nesto bi ne bi, i rekoh ajde, odem na stranicu i dilgli cijenu za 900kn :-)) eto pa nek se i dalje neckam :-))

lujozg
23.09.2012., 12:09
a to ti je onda netko kao ustupak omogucio, ali nije inace po 'pravilima'..

stranac79
23.09.2012., 12:58
a to ti je onda netko kao ustupak omogucio, ali nije inace po 'pravilima'..

pajdo ne znam
tad je moje pitanje bilo, da mi vise ne treba tako velika pretplata da hocu na nizu
rekli mi i u centru i u call centru (treba provjeriti informaciju dva puta :) ) da nek se strpim godinu dana pa onda mogu. tako sam i napravio. Tak da brijem da i nije neki ustupak s obzirom da nisam kumio i molio. :-)
U svakom slucaju ocito toga vise nema :-(
Mi smo znali prije na na t-mobileu uzeti bolji mob jeftinije na vicu pretplatu i onda nakon 3 placena racuna spustiti pretplatu, onda brijem ni toga vise kod njih nema

Sinea
23.09.2012., 15:43
Mene zanima, ako imam pretplatu "bez limita 222" (ali u onoj akciji da plaćam samo 50% pa mi je pretplata 111kn mjesečno) - u slučaju da želim prekinuti pretplatu prijevremeno, da li plaćam onda po mjesecu 111 kn ili 222 kn (ovisno o tome koliko mi je mjeseci ostalo do kraja)...?

lujozg
23.09.2012., 17:14
222 kn po mjesecu..

lake of fire
23.09.2012., 18:34
Produljila sam ugovor u VIPu na još 2 godine, pa smo imali za izabrati nove mobitele po povoljnijim cijenama... uglavnom, kupila sam si sony xperiu p i dogodio se zajeb, u njega ide ona "nova" vrsta SIM kartice. E sad zanima me, pošto je ovo kao poslovna tarifa, da li ja mogu otići do obližnjeg vip centra i zatražiti tu malu sim karticu ili mora neko iz firme ko je zadužen za to. i kolko traje da ja dobim tu novu karticu?

vlaga
23.09.2012., 19:46
da li ja mogu otići do obližnjeg vip centra i zatražiti tu malu sim karticu ili mora neko iz firme ko je zadužen za to. i kolko traje da ja dobim tu novu karticu?

Mora taj tko je zadužen/ovlašten. Karticu dobiješ odmah, a prebace da ona bude aktivna vjerojatno unutar sat dva.

Bilobrkster
23.09.2012., 21:21
Korisnici koji kupe Vipme komplet iPhone 4S 16GB imaju mogućnost dobiti promotivnih 4699kn na Vipme računu.
4699 kn na Vipme računu podrazumijeva:

početnih 100 kn na novoj Super SIM kartici
4579 kn tijekom sljedećih 45 mjeseci – 79kn nakon 1. poziva + 100kn x 45 mjeseci, počevši mjesec dana od aktivacije novog Vipme računa (uspostave prvog poziva)
20 kn za prijavu podataka

Za koliko bi se mogla prodati sim kartica iz ovog paketa? Je li 2000kn preoptimistično ili ipak ne?

Nata-SilvaFan
23.09.2012., 21:44
Vip sam na bonove.Ne bih prelazila na pretplatu. I sad po prvi put planiram kupiti mobitel koji ima pristup internetu. Pa me zanima kako to ide kod njih? Jel moram zakupiti određeni broj megabajta za korištenje u većini slučajeva fejsa i twittera.
Vidjela sam da ima ona neka opcija za 15 kn mjesečno 100 Mb-a pa bih molila vaše mišljenje da li će mi to biti dovoljno za jedan mjesec ako bi se moje korištenje svodilo da dnevno možda 2-3 puta uđem na twitter i fejs i zadržim se tamo par minuta. Ono dok prelistam novosti..znači ne neko veliko i pretjerano surfanje.

Hvala :)

Tigrov friend
23.09.2012., 21:56
Probaj sa 100MB na početku prati sama potrošnju redovno pa sama vidi ako neće biti dovoljno uzmi veći paketić....

3.3MB dnevno realno nije ništa. Da i raspitaj se oko tog mob-a koje sve updatee vrši ako vrši tipa ipone/android da ti ti sami updatei ne bi popapali tih 100MB. :)

Nata-SilvaFan
23.09.2012., 22:04
Hvala na odgovoru a mobitel koji planiram je onaj Vodafone 858

Antonio Vivaldi
23.09.2012., 22:05
Za koliko bi se mogla prodati sim kartica iz ovog paketa? Je li 2000kn preoptimistično ili ipak ne?

netko treba skoro 4 godine ubacivati po 200kn svaki mjesec da bi dobio 100kn gratis. Taj bi morao trošit 100kn tog bonusa i bar pola od 200kn ubacenih (recimo da drugu polovicu može prebacit s vremena na vrijeme ukućanu na drugi VIPme račun, kad mu se skupi).

A mislim da 200kn davati mjesečno na bonove previše (a trošiti 200 ili 300), jer NON stop + tarifa i stare Hoću tarife nisu previše konkurentne na tržištu...

1000 kn ok, ali 2000kn za moj pojam previše...

Antonio Vivaldi
23.09.2012., 22:23
Vip sam na bonove.Ne bih prelazila na pretplatu. I sad po prvi put planiram kupiti mobitel koji ima pristup internetu. Pa me zanima kako to ide kod njih? Jel moram zakupiti određeni broj megabajta za korištenje u većini slučajeva fejsa i twittera.
Vidjela sam da ima ona neka opcija za 15 kn mjesečno 100 Mb-a pa bih molila vaše mišljenje da li će mi to biti dovoljno za jedan mjesec ako bi se moje korištenje svodilo da dnevno možda 2-3 puta uđem na twitter i fejs i zadržim se tamo par minuta. Ono dok prelistam novosti..znači ne neko veliko i pretjerano surfanje.

100 MB za Fejs i Twitter je sasvim dovoljno, čak uz malo prelistavanja novina, a naravno bez Youtubea, i skidanja MP3-a, i bez auto update od strane mobitela.

Ali jesi razmisšljala o Non Stop tarifi +?
69kn ti skine, imas gratis VIP pozive (uz NzUP), 100 min prema drugim mrežama (uz NzUP je 29lp), SMS prema svima gratis, i 512MB interneta
Ajmo reći za 100kn, imas 100 poziva ako ne prijeđeš 100min prema drugima.
69kn+100*0,29kn=98kn

Ovdje ne spominjem druge operatere, da ne dobijem karton od moderatora. :)

Inače ako vidiš da ti je 100MB malo, onda će te 200Mb kostati 30kn, a 500MB 50kn.
A u ovoj tarifi dobiješ 512MB i sve ono prije navedeno...

Nata-SilvaFan
23.09.2012., 22:30
Nisam razmišljala o drugim tarifama jer koristim sasvim minimalno mobitel i za poruke i pozive...ono 50 kuna bona razvučem nekad i na 2 mjeseca tako da mi se ne isplati plaćati nešto što ne bi iskoristila. Jer pozivi mi uglavnom traju 20 do 30 sekundi ono dolazim..krećem i te fore. A kako ne radim i uglavnom sam kod kuće net mi je dostupan preko kompa pa bi i ovi odlasci bili samo eto čisto informativno da vidim jel me tko traži pa da se idem spojiti na komp tako da mislim da će mi onda tih 100 i biti dovoljno.

Valjda neću zaboraviti isključiti automatski update :D

lujozg
23.09.2012., 22:58
E sad zanima me, pošto je ovo kao poslovna tarifa, da li ja mogu otići do obližnjeg vip centra i zatražiti tu malu sim karticu ili mora neko iz firme ko je zadužen za to

možeš i ti zatražiti ako imaš potpisano i ovjereno od strane odgovorne osobe u firmi da se izda novi SIM.

ivek095
24.09.2012., 00:28
Pozdrav.
Zanima me mogu li sa Vipnet-ovim Telesales dogovoriti sve oko sklapanja ugovora u ime tvrtke i prijenosa broja?
Stvar je malo komplicirana.
Dakle, ja bi svoj broj iz jednog operatera prebacio u Vip, ali kao poslovni korisnik. Stvar je u tome što je taj broj registriran na privatnog korisnika. Zanima me koja je procedura u tom slučaju?

Bilobrkster
24.09.2012., 07:03
netko treba skoro 4 godine ubacivati po 200kn svaki mjesec da bi dobio 100kn gratis. Taj bi morao trošit 100kn tog bonusa i bar pola od 200kn ubacenih (recimo da drugu polovicu može prebacit s vremena na vrijeme ukućanu na drugi VIPme račun, kad mu se skupi).

A mislim da 200kn davati mjesečno na bonove previše (a trošiti 200 ili 300), jer NON stop + tarifa i stare Hoću tarife nisu previše konkurentne na tržištu...

1000 kn ok, ali 2000kn za moj pojam previše...

A u k...!! Nisan vidija da je za iPhone posebno stavljeno 200kn obvezne doplate svaki misec. Svi ostali mobiteli iz ponude su s po 50kn doplate. :503:

bhorv
24.09.2012., 10:13
Nisam razmišljala o drugim tarifama jer koristim sasvim minimalno mobitel i za poruke i pozive...ono 50 kuna bona razvučem nekad i na 2 mjeseca tako da mi se ne isplati plaćati nešto što ne bi iskoristila. Jer pozivi mi uglavnom traju 20 do 30 sekundi ono dolazim..krećem i te fore. A kako ne radim i uglavnom sam kod kuće net mi je dostupan preko kompa pa bi i ovi odlasci bili samo eto čisto informativno da vidim jel me tko traži pa da se idem spojiti na komp tako da mislim da će mi onda tih 100 i biti dovoljno.

Valjda neću zaboraviti isključiti automatski update :D
ako taj mobitel ima wlan, a ti ga koristiš večinom kod kuće, poveži se s routerom preko wlana i netrošiš mb od vipa tako da možeš sve raditi i update i you tube kao i na kompjuteru
, ako tako radiš 100 mb ti je i previše.

Maya Iwy
24.09.2012., 16:12
pozdrav svima, moje pitanje je slijedeće.. znam da se u vip mreži može promijeniti broj koji imam u pretplati, a da sve ostane isto (ugovor, trajanje itd) npr broj 091 xxxxxxx promijenim u 091 yyyyyyy... e, pa, mene zanima u slučaju kad se promijeni broj i imam taj novi broj, što se onda događa s tim starim brojem kojeg sam zamijenila, da li on prestane postojati ili je to onda vip broj koji se može koristiti, ali više nije na pretplatu jer je ta stara pretplata sad s novim brojem? hvala

lujozg
24.09.2012., 16:21
broj vise ne postoji, znaci da te netko zove na taj stari broj govorni automat bi rekao da se broj vise ne koristi.

19NERA82
24.09.2012., 17:00
Moram podjelti jednu zanimljivu situaciju u kojoj se nalazim.... :)
Naime kako sam imao prilike i tu pročitat i čuti od nekih ljudi da VIP daje popusti za vjernost rekoh idem pitat u VIP centar ništa me ne košta.
I stvarno, djelatnica mi kaže da ima ta mogućnost ali da je potrebno napisat molbu (ja sam mislio da ide po nekom automatizmu koliko si preplatnik i slično ali eto nije tako)...
I tako ja napišem molbu jer eto 12 god. sam preplatnik pa kvragu valjda mogu u tih 12 g. dobit neki popust na kupovinu mobitela...zar ne :)

!!!

I ja sam danas poslala mail vip-u čisto da vidim jel mogu iskoristiti kakav dodatan popust,(produžila bih pretplatu uz kupnju novog mobitela) pošto sam i sama njihov korisnik barem 9 god,pretplata za mobitel kod njih,fiksna linija i internet takodjer i dobijem šipak za vjernost :( Pa kom treba tu molbu slati?

dexter0007
24.09.2012., 17:35
Napokon mi je istekao ugovor sa tmobile, pa se mislim prebaciti u vip prvenstveno što imam 50% popusta na tarifu i mobiteli su im najjeftiniji kad se potpiše ugovor. Sad me zanima ako ja uzmem tarifu bez limita 444 (koju plaćam 222kn) na ugovor od 24 mjeseca, nakon koliko vremena se mogu prebaciti na nižu tarifu recimo bez limita 222 i koliko će me to koštati i da li tu novu tarifu plaćam isto 50% jeftinije odnosno 111kn. Hvala!!!!

ivek095
25.09.2012., 00:48
Napokon mi je istekao ugovor sa tmobile, pa se mislim prebaciti u vip prvenstveno što imam 50% popusta na tarifu i mobiteli su im najjeftiniji kad se potpiše ugovor. Sad me zanima ako ja uzmem tarifu bez limita 444 (koju plaćam 222kn) na ugovor od 24 mjeseca, nakon koliko vremena se mogu prebaciti na nižu tarifu recimo bez limita 222 i koliko će me to koštati i da li tu novu tarifu plaćam isto 50% jeftinije odnosno 111kn. Hvala!!!!

Možeš se prebaciti na nižu tarifu nakon 12mj.
Prema mojim saznanjima GUBIŠ POPUST tj plaćaš punu naknadu.
Naplata promijene tarife (prije isteka ug. obveze) iznosi: oko 200kn

Ja se također prebacijem na Vip s konkurentskog operatera. Vip jedini ima Huawei Ascend P1 koji me očarao cijenom i kvalitetom. Svakako si pogledaj uređaj ukoliko nisi neki prezahtjevan korisnik.
Ukoliko dosad nisi bio Vipov korisnik savjetujem ti da prosurfaš vipnet.hr portalom na kojem ima zaista vrlo mnogo korisnih informacija.

Lijep pozdrav!

HRJAX
25.09.2012., 17:50

Ja imam SZM 150, ugovor mi istice 22.12., mogu li nekako vec sad povoljno prekinuti pretplatu i zadrzati broj?

lujozg
25.09.2012., 19:12
ugovorna obveza ti je oko 450 kn pa mozes kako hoces.

HRJAX
25.09.2012., 22:16
A smanjit na neku najmanju tarifu pa onda prekinut? Imam manje od 90 dana do isteka.

lujozg
25.09.2012., 22:37
a možeš i tako, najmanja je tarifa start 25 pa onda plaćaš po njoj, znači ni 100 kn :kava:

HRJAX
25.09.2012., 23:17
A broj mogu zadrzat?

lujozg
26.09.2012., 01:28
ak prelaziš na bonove ili prenosiš broj u drugu mrežu da, ak raskidaš ugovor ne..

dire Dawn
26.09.2012., 13:32
ja sam vip pretplatnik već 3 godine (ugovor 24 + ugovor 12) i bila sam 1000000% uvjerena da ću ove godine u 12 mj kad mi istekne ugovor preć na bonove, no sad mi se nekako ipak ostaje na pretplati :ne zna:
nadam se da će do tad izbacit neku dobru tarifu, po mogučnosti 50% off, bitni su mi samo megabajti :zubo:

PowerG
26.09.2012., 14:46
ja sam vip pretplatnik već 3 godine (ugovor 24 + ugovor 12) i bila sam 1000000% uvjerena da ću ove godine u 12 mj kad mi istekne ugovor preć na bonove, no sad mi se nekako ipak ostaje na pretplati :ne zna:
nadam se da će do tad izbacit neku dobru tarifu, po mogučnosti 50% off, bitni su mi samo megabajti :zubo:
to je sve zbog mobitela, treba se oduprijet tome

dire Dawn
26.09.2012., 15:15
pa nebi kupila mobitel. ovaj SE xperia ray nemam ni godinu dana, još godinu mi je pod garancijom, evenutalno ču o novom razmišljat kad mi ona istekne. mob je predobar i ima sve (čak i previše toga :zubo:) što mi treba i netreba :)

aliiiiii.. mislim da sam si smislila ipak što ću i kako ću.. preći ću na bonove, uzeti onaj 'vip tjedan' opciju - košta 10,16 kn tjedno, a dobivam razgovore i prouke prema vipu i 250 mb. to sve puta 4 tjedna u mjesecu je 40 kn, a dobijem sve skupa gigu (tj malo manje od gige, dobijem 1000 mb, a giga je 1024..) prometa što je meni super i dovoljno :)! a slučajno da mi taj tjedan netrebaju mb, ništa ne aktiviram.
a nigdje drugdje nemogu dobit to sve neograničeno + toliko mb za samo 40 kn :)

enzovzd
26.09.2012., 16:24
pa nebi kupila mobitel. ovaj SE xperia ray nemam ni godinu dana, još godinu mi je pod garancijom, evenutalno ču o novom razmišljat kad mi ona istekne. mob je predobar i ima sve (čak i previše toga :zubo:) što mi treba i netreba :)

aliiiiii.. mislim da sam si smislila ipak što ću i kako ću.. preći ću na bonove, uzeti onaj 'vip tjedan' opciju - košta 10,16 kn tjedno, a dobivam razgovore i prouke prema vipu i 250 mb. to sve puta 4 tjedna u mjesecu je 40 kn, a dobijem sve skupa gigu (tj malo manje od gige, dobijem 1000 mb, a giga je 1024..) prometa što je meni super i dovoljno :)! a slučajno da mi taj tjedan netrebaju mb, ništa ne aktiviram.
a nigdje drugdje nemogu dobit to sve neograničeno + toliko mb za samo 40 kn :)

To ti mislis da ne mozes. :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

dire Dawn
26.09.2012., 16:27
hoćeš nam otkrit svoju "tajnu" ili si se samo došla hvalit?

EDIT:
i pregledala sam i tomato i bonbon i simpu i tele2 i vip na bonove i da, nigdje nemoš nać gigu za ispod 50 kn (+ pozivi/poruke). jedino je simpina opcija bila giga 50 kn, al to je 10 kn više i traje do 30.09. isto kao i smart opcija (mislim da se tak zove, nisam pretjerano oduševljena sa tele2 pa nisam ni zapamtila) giga 30 kn al bez poziva/poruka..
naglasak je na bonovima, jel..

rapajic_st
27.09.2012., 07:06
ima tko broj faxa gdje da šaljem pritužbu/prigovor? da ne zovem opet službu za korisnike za broj

hvala

EDIT: našao

091/ 7709

fiser
27.09.2012., 11:03
...a nigdje drugdje nemogu dobit to sve neograničeno + toliko mb za samo 40 kn :)
Oprez!!Nije neograničeno,ograničeno je na 120min. u 7 dana a uspostava poziva se naplačuje.

lujozg
27.09.2012., 11:47
nije ograniceno, jedan poziv kao takav moze trajati najvise 2 sata u komadu kad trebas zvat ponovno al to je tako opcenito na vipu neovisno o opciji i tarifi.. I ne pisi gluposti kad neznas..

dire Dawn
27.09.2012., 11:52
meni je 120 min sasvim dovoljno, važniji su mi megabajti.. njih jedino i gledam u tarifi.. :)

@rapajic_st
meni nije htjelo poslat na taj faks, pa sam morala mailom :mad:

EDIT
da, sad sam i ja našla da je neograničeno. ma nevažno, samo mb su bitni :rofl:

bhorv
28.09.2012., 20:51
ima tko broj faxa gdje da šaljem pritužbu/prigovor? da ne zovem opet službu za korisnike za broj

hvala

EDIT: našao

091/ 7709
ja im poslao fax prije 8 dana...uopće me ne doživljavaju..nema odgovora...raskinuo sam ugovor.

dire Dawn
28.09.2012., 22:24
mojoj mami su mailom odg sutradan da su zaprimili prigovor i da će se javiti kad ga razmotre. e sad, koliko im je za to trebalo, nisam sigurna, al ne manje od 10 dana, ak se dobro sječam. zajeb kod slanja faksom je taj što nemožeš dobiti tu povratnu info da su ga oni zaprimili..

lujozg
28.09.2012., 22:54
ja im poslao fax prije 8 dana...uopće me ne doživljavaju..nema odgovora...raskinuo sam ugovor.

ti si isto malo preimpulzivan u nekim stvarima, rješenja prigovora ako su zaprimljeni ide od 1 do najčešće 10 dana, ovisi od broja do broja i uopće količine otvorenog posla, a sa više od 2 milijuna aktivnih linija svatko ponekada ima neke svoje žalbe na nešto i pitanja.. uostalom bilo kada ako ti se toliko žurilo te se moglo direktno prespojiti pozivom na nadležni odjel, al nek si ti raskinuo ugovor. :kava:

ivek095
29.09.2012., 01:00
ti si isto malo preimpulzivan u nekim stvarima, rješenja prigovora ako su zaprimljeni ide od 1 do najčešće 10 dana, ovisi od broja do broja i uopće količine otvorenog posla, a sa više od 2 milijuna aktivnih linija svatko ponekada ima neke svoje žalbe na nešto i pitanja.. uostalom bilo kada ako ti se toliko žurilo te se moglo direktno prespojiti pozivom na nadležni odjel, al nek si ti raskinuo ugovor. :kava:

Ja se slažem s tobom lujozg. Ja se divim djelatnicima Vip SZK-a. Često vidim kad im popodne pošaljemm upit na e-mail da dobijem odgovor isti dan, alli ponekad čak iza 23h i pomislim: "Svaka čast, stvarno se vidi da im je stalo do korisnika i do toga da se maksimalno smanji čekanje na povratnu informaciju." Imaju brdo korisnika i upita a samim time i prigovora i ne može se očekivati nekakav odgovor na prigovor u roku odmah. To se sve provjerava i razmatra.
@ lujozg...... Ti radiš u Vipu koliko sam shvatio.... Trebala bi mi samo jedna mala informacija. Sa Vipovim Telesalesom sam dogovorio prijenos broja u Vip uz aktivaciju BL tarife. Agentica je uzela moje osobne podatke, podatke tekućeg računa, te mi je poslala e-mail-om onaj HAKOM-ov standardizirani zahtjev za prijenos broja i to sam potpisao i vratio na e-mail zajedno sa preslikom osobne i sad me zanima, dali će Vip prvo čekati da me sadašnji operator pusti u Vip, pa će mi tek onda slati ugovor ili kako?
Meni na zahtjevu stoji datum prelaska: 10.10. ali je pitanje hoće li se sve do tada realizirati jer ako će mi ugovori biti slani Overseass-om, oni se neće odmah vratiti u Vipnet nego tek unutar 7-10 dana (poznata informacija od ranje - pouzdani izvor - djelatnik Overseass Express-a).
Dali da kontaktiram u Vip da vidim što je s ugovorom ili?

Hamanu
29.09.2012., 01:53
@lujozg... znaš li, možda, po kojem kriteriju mobiteli dolaze u HR. Odnosno, je li to samo odluka operatera ili je i proizvođač bitan? Pretpostavljam da se to ne odnosi na iphone jer Apple sve odlučuje, ali na ove ostale?

Ja bih volio da dođe Motorola Razr HD, ali izgleda da naši operateri nemaju sluha za motorolu. Bi li to bila odluka Motorole ili su naši operateri procijenili da naše tržište nije zainteresirano?

lujozg
29.09.2012., 03:15
Sa Vipovim Telesalesom sam dogovorio prijenos broja u Vip uz aktivaciju BL tarife. Agentica je uzela moje osobne podatke, podatke tekućeg računa, te mi je poslala e-mail-om onaj HAKOM-ov standardizirani zahtjev za prijenos broja i to sam potpisao i vratio na e-mail zajedno sa preslikom osobne i sad me zanima, dali će Vip prvo čekati da me sadašnji operator pusti u Vip, pa će mi tek onda slati ugovor ili kako?
Meni na zahtjevu stoji datum prelaska: 10.10. ali je pitanje hoće li se sve do tada realizirati jer ako će mi ugovori biti slani Overseass-om, oni se neće odmah vratiti u Vipnet nego tek unutar 7-10 dana (poznata informacija od ranje - pouzdani izvor - djelatnik Overseass Express-a).
Dali da kontaktiram u Vip da vidim što je s ugovorom ili?

kada radiš prijenos broja vipnet šalje zahtjev za prijenos tvom sadašnjem operateru koji ga mora odobriti, znači 10.10. ti se gasi postojeća SIM kartica i treba proraditi vipov SIM, jesi već dobio vipov SIM inače?

da li si na sadašnjem operateru na bonovima ili pretplati? Ako si na bonovima prvo se mora aktivirati prepaid usluga na vipu i onda se aktivira pretplata unutar 24 h, taj ugovor isto trebaš onda dobiti dostavom na potpis i vratiti na vip da se aktivira (inače može se isto poslati mailom ili faksom na telesales pa to riješe brzo).. Ako si na sadašnjem operateru pretplatnik obično se istovremeno potpisuju i zahtjev za prijenos broja i zahtjev za pretplatnički odnos, barem tako rade na prodajnim mjestima..

ja bi ti predložio da opet kontaktiraš telesales u ponedjeljak jer neš imam osjećaj da se niste sve dobro razumjeli ili dogovorili u zadnjem kontaktu, a ovak i ja malo previše moram nagađati :)

@lujozg... znaš li, možda, po kojem kriteriju mobiteli dolaze u HR. Odnosno, je li to samo odluka operatera ili je i proizvođač bitan? Pretpostavljam da se to ne odnosi na iphone jer Apple sve odlučuje, ali na ove ostale?
Ja bih volio da dođe Motorola Razr HD, ali izgleda da naši operateri nemaju sluha za motorolu. Bi li to bila odluka Motorole ili su naši operateri procijenili da naše tržište nije zainteresirano?

zaista ne znam to.

ivek095
29.09.2012., 12:07
@lujozg....
Na bonovima sam kod trenutnog operatora.
Nisam dobio Vipovu SIM karticu.
Ne znam što je pošlo po krivu.
Agentica me pitala koju tarifu hoću i koji telefon, te je uzela podatke za trajni nalog i rekla kako će mi poslati zahtjev za prijenos broja na e-mail. Ja se nisam sjetio pitat što je s ugovorom.
Što se tiće prijenos broja nisam dobio nikakav SMS na mobitel ni od Vipa ni od trenutnog operatora s informacijom o prijenosu broja :ne zna:
Ja bi što se mene tiče na pretplatu što prije, to bolje, jer mi je bezveze kupovati bon za korištenje prepaid-a 24h.

Mogu li ja deaktivirati trajni nalog nakon nekog vremena putem portala Moj Vip? Hoće li me deaktivacija koštati?

Mephisto
29.09.2012., 12:57
Status prijenosa broja možeš provjeriti na HAKOM-ovim stranicama (nakon registracije).

lujozg
29.09.2012., 13:04
ma nazovi ih u ponedjeljak i to riješi direktno, znači trebaš dobiti još ugovor za pretplatnički odnos ako nisi i trebaš dobiti SIM karticu, pretplata se obično aktivira nakon što se napravi prijenos broja i to je to..

što se tiče trajnog naloga ako ga raskidaš unutar prvih godinu dana ugovorne obveze naplaćuje se naknada za raskid 190 kn, zato jer ti je u startu povoljniji mobitel ako ga uzimaš uz plaćanje na trajni nalog.

flaash
29.09.2012., 14:02
Pošto mi ističe pretplata na 2 broja(oba su jaka tarifa) mislio sam uzeti najskuplji mb. uzet ću za sebe note 2, a za curu bi gayphone pa me zanima jel ima ko kakvu info kad dolazi jabuka u vip(za note znam da je krajem 10mj najavljen dolazak)?

ivek095
29.09.2012., 14:20
ma nazovi ih u ponedjeljak i to riješi direktno, znači trebaš dobiti još ugovor za pretplatnički odnos ako nisi i trebaš dobiti SIM karticu, pretplata se obično aktivira nakon što se napravi prijenos broja i to je to..

što se tiče trajnog naloga ako ga raskidaš unutar prvih godinu dana ugovorne obveze naplaćuje se naknada za raskid 190 kn, zato jer ti je u startu povoljniji mobitel ako ga uzimaš uz plaćanje na trajni nalog.

Hvala na informacijama. Prema informacijama koje sam dobio SIM kartica i telefon dolaze zajedno putem Overseas Express-a jedan dan prije prijenosa broja. Jeli to točno?
Dali bar mogu na Moj Vip portalu izmjeniti podatke o trajnom nalogu nakon neka 2-3mj (dakle, ne deaktivirati već samo promjeniti naplatu na drugu karticu) i dali me to košta isto kao i raskid?

@ rapajic_st
Pošalji još jednom isti faks na broj 01/4691-959 iz razloga što ovaj na 091-77-09 ponekad ne zaprimi faks, pa se osiguraj za svaki slučaj.

HRJAX
29.09.2012., 23:58
ak prelaziš na bonove ili prenosiš broj u drugu mrežu da, ak raskidaš ugovor ne..

Znaci uđem u VIP, kazem da ocu na bonove, zadrzat bon, smanjim tarifu na tu Smart 25 ili kako se vec zove, platim manje od 100 kn penala i imam isti broj u vipu na bonove?

I svakih koliko je moguce promijeniti mrezu? Jel jos uvijek tri mjeseca?

lujozg
30.09.2012., 00:24
Hvala na informacijama. Prema informacijama koje sam dobio SIM kartica i telefon dolaze zajedno putem Overseas Express-a jedan dan prije prijenosa broja. Jeli to točno?

ako ste se tako dogovorili i tako su ti rekli onda je točno :D

raditi sve ovo skupa na prodajnom mjestu ili telesalesu ima nekih svojih razlika pa ne znam ni ja sve, ako su ti tako rekli toga ćemo se držati.

Dali bar mogu na Moj Vip portalu izmjeniti podatke o trajnom nalogu nakon neka 2-3mj (dakle, ne deaktivirati već samo promjeniti naplatu na drugu karticu) i dali me to košta isto kao i raskid?

ne košta ništa, trajni nalog se bilo kada može mijenjati i to samo na prodajnom mjestu, moj vip portal ne nudi takvu mogućnost.

Znaci uđem u VIP, kazem da ocu na bonove, zadrzat bon, smanjim tarifu na tu Smart 25 ili kako se vec zove, platim manje od 100 kn penala i imam isti broj u vipu na bonove?
I svakih koliko je moguce promijeniti mrezu? Jel jos uvijek tri mjeseca?
prije toga zatražiš od szk da ti smanje tarifu na start 25 i kad se tarifa promijeni odeš na prodajno mjesto i kažeš da hoćeš na bonove, i onda ćeš na zadnjem računu za 10.mjesec imati naplaćenu ugovornu obvezu, znači iznos od oko 100 kn otprilike zajedno sa radijskom frekvencijom itd.

donesen je novi pravilnik o prijenosu broja tako da nije više uvjet 3 mjeseca za ponovni prijenos koliko sam upoznat, ako griješim neka netko demantira.

bhorv
30.09.2012., 13:07
lujozg.. ja sam korisnik vipa od početka njihovog postojanja..trenutno imam tri pretplatnička broja, ja sin,kčer i žena vip broj...nikad do sada nisam imao problem da se nije dao riješiti i to u kratkom roku..sječam se prije 4-5 godina, ženska osoba iz vipa se trudila i saznala u kojem vip centru ima uređaj kojeg sam htio, te mi ga rezervirala i ja došao i mob. me čekao na moje ime...ali ova današnja struktura djeluje mi potpuno nezainteresirano za korisnika...vidio si moje prijašnje postove...ako ja plačam redovito svoje obaveze prema nekom očekujem i adekvatnu protuuslugu za to...a ne ostave me na čekanju da će mi se netko javit...i na kraju je bio problem kod njih u web shopu za koji 90% vip operatera nije znalo????, i tako ja na kraju ostao bez mobitela kojeg sam htio, jer je u međuvremenu rapsrodan dok su oni rješavali problem u web shopu...bez ikakve isprike ili ponuđenog rješenja od strane vip-a.

Mr. Generator
30.09.2012., 15:43
Zna li netko može li se ugovorna obveza produžiti par mjeseci prije isteka ili se mora čekati do kraja?

dire Dawn
30.09.2012., 16:22
Zna li netko može li se ugovorna obveza produžiti par mjeseci prije isteka ili se mora čekati do kraja?

meni su prije kojih 2 tjedna počeli slati poruke da bi mogla produžiti ugovor, a ističe mi 21.12. ove godine, tak da mislim da je tu ono pravilo da se može 3 mj prije isteka produžiti.

ivek095
30.09.2012., 16:40
meni su prije kojih 2 tjedna počeli slati poruke da bi mogla produžiti ugovor, a ističe mi 21.12. ove godine, tak da mislim da je tu ono pravilo da se može 3 mj prije isteka produžiti.

Tako je. Ugovorna obveza se može produljiti 3 mj. prije njena isteka.

Tigrov friend
30.09.2012., 17:28
Možeš 3 mjeseca ranije ali će ti konkretno obaveza biti do 21.12.2014. Sa tim da ćeš tada naravno ponovno moći produžiti 3 mjeseca tj. 90 dana ranije. :)

dire Dawn
30.09.2012., 17:50
ma ja neću više ništa produžavati :mig:
čekam 21.12. i onda pičim u vip na raskid ugovora :zubo:
nakon 3 god pretplate, dosta mi je :kava: :)

Stjepan 17
30.09.2012., 22:29
Trebao bih vašu pomoć, ispričavam se prvo ako je ovo loše mjesto za temu koju ću postaviti no nov sam na forum.hr pa nisam baš još naučio ^^
Zanima me ova ponuda u vipu, Iphone do 24 rate, http://www.vipnet.hr/iphone-do-24-rate. Ako uzmem Iphone 4s 16gb za 999 kn u tarifi 444, a korisnik sam (Mastercard kartice) kažu da će mi mjesečna rata biti 42 kn, no zanima me što je sa ostatkom, tj. koliko će zapravo mjesečna naknada sve ukupno biti. Hvala unaprijed

Tigrov friend
30.09.2012., 22:38
ma ja neću više ništa produžavati :mig:
čekam 21.12. i onda pičim u vip na raskid ugovora :zubo:
nakon 3 god pretplate, dosta mi je :kava: :)

Dao sam Generatoru primjer na tvom datumu..... :mig:

flaash
30.09.2012., 23:18
Trebao bih vašu pomoć, ispričavam se prvo ako je ovo loše mjesto za temu koju ću postaviti no nov sam na forum.hr pa nisam baš još naučio ^^
Zanima me ova ponuda u vipu, Iphone do 24 rate, http://www.vipnet.hr/iphone-do-24-rate. Ako uzmem Iphone 4s 16gb za 999 kn u tarifi 444, a korisnik sam (Mastercard kartice) kažu da će mi mjesečna rata biti 42 kn, no zanima me što je sa ostatkom, tj. koliko će zapravo mjesečna naknada sve ukupno biti. Hvala unaprijed

Mislim da bi ti bilo pametnije pričekat mjesec dana pa uzeti iphone 5 jer će cijena bit otprilike ista kao sada za 4s,no ako ti to nije bitno zanemari moj prijedlog....
Što se tiče troškova sam si sve napisao: 42kn + 444kn za tarifu, znači sve zajedno 486kn.

Ranger
01.10.2012., 12:19
Jel netko mozda ima informaciju o popustima za kupnju mobilnih uredjaja za produzenje starih tarifa "sve za mene" (ona varijanta s trajnog 50% popusta dok god se produzuje na 2 godine)? Pretpostavljam da su popusti ekvivalentni najblizoj tarifi bez limita (npr. sve za mene 250 = bez limita 222). Grijesim li? :D

lujozg
01.10.2012., 12:44
ne grijesis.

be.redy
01.10.2012., 14:22
Mislim da bi ti bilo pametnije pričekat mjesec dana pa uzeti iphone 5 jer će cijena bit otprilike ista kao sada za 4s,no ako ti to nije bitno zanemari moj prijedlog....
Što se tiče troškova sam si sve napisao: 42kn + 444kn za tarifu, znači sve zajedno 486kn.

42 kn + 444 kn + 10 kn za radijsku frenkvenciju = 496 kn

i to je minimalna cijena ako ne napraviš niti jedan poziv, jer se za svaki poziv naplaćuje 0,29 lp za uspostavu poziva. Recimo da napraviš 100 poziva mjesečno, to ti je + 29 kn, pa bi račun bio 525 kn...

Rok
01.10.2012., 15:56
U petak sam kupio iPhone 4S u Vipa. Tarifa je Bez limita 222 a posto sam novi pretplatnik onda imam popust 50% tijekom 24 mjeseca.

E sad, u sklopu te tarife imam 1 Gb interneta besplatno. Moze li se i kako provjerit koliko sam Mb potrosio, odnosno koliko ih je jos ostalo? Sta trebam poslat i na koji broj?

Hvala.

lion406
01.10.2012., 17:06
U petak sam kupio iPhone 4S u Vipa. Tarifa je Bez limita 222 a posto sam novi pretplatnik onda imam popust 50% tijekom 24 mjeseca.

E sad, u sklopu te tarife imam 1 Gb interneta besplatno. Moze li se i kako provjerit koliko sam Mb potrosio, odnosno koliko ih je jos ostalo? Sta trebam poslat i na koji broj?

Hvala.

Odi na Vipnetovu stranicu i registriraj se na Moj VIP i tamo imaš sve...koliko ti je ostalo nepotrošenih minuta/SMS/MB i račun kad bude kreiran možeš vidjet (tako si ja kontroliram).
Vjerojatno ima i nešto sa SMS-om ali to nisam koristio pa niti ne znam ti odgovorit ;)

fat_boy_slim
01.10.2012., 18:54

Hvala.

također možeš vidjeti na samom telefonu
ja imam iPhone 4 ali vjerujem kako je isto na 4S. Na samom telefonu možeš vidjeti koliki ti je promet. Također sam na Vipu.

Postavke>Općenito>Upotreba>Uporaba mobilnih podataka>Podaci mobilne mreže
piše Poslano i Primljeno

dire Dawn
01.10.2012., 19:22

Hvala.

pošalji 'tpo' na 777, dobiješ poruku koja glasi ovako

'Potrošnja do 01.01.2012 19:03 iznosi 1,12 kn, od čega je 0,00 kn data (5,487 MB). Iznos je informativan, bez naknade i PDV-a te ne služi plaćanju računa.'

evo, kopirala sam svoju :zubo:
ovo boldano ti je to što ti pitaš. inače ima nešto drugo što služi baš za provjeru MB, al se nemogu sjetit šta. mislim da je bsp ili tako nešto, al i ovo sa tpo fino funkcionira :)

lujozg
02.10.2012., 00:19

jedino szk ti može vidjeti potrošnju MB-a po punoj brzini, ove nove BL tarife su flat tako da ni minute, ni sms-ove, ni MB-e nećeš vidjeti nigdje..

pod TPO na 777 ili moj vip-u možeš pratiti samo potrošnju onoga što nemaš neograničeno u tarifi, dakle uspostave, druge mreže itd.

FindTheRiver
02.10.2012., 10:55
Jel netko mozda ima informaciju o popustima za kupnju mobilnih uredjaja za produzenje starih tarifa "sve za mene" (ona varijanta s trajnog 50% popusta dok god se produzuje na 2 godine)? Pretpostavljam da su popusti ekvivalentni najblizoj tarifi bez limita (npr. sve za mene 250 = bez limita 222). Grijesim li? :D

Ako se ja ne varam, novi mobilni uredjaji su vezani samo uz tarife koje trenutno postoje u ponudi, sto nije slucaj sa sve za mene tarifama.
U slucaju da zelis novi uredjaj potpises novi ugovor i ostvarujes popust prvih 6 mjeseci, a ako si novi korisik 24mj.
Sve za mene se naravno mogu produljiti sa postojecim uredjajem, a popust vrijedi i dalje.

lujozg
02.10.2012., 12:02
moze uzeti novi aparat uz produljenje na SZM!

flaash
02.10.2012., 12:07
Kakve gluposti ljudi pišu to je prestrašno...
Stara tarifa sve za mene 400 je jednaka novoj tarifi bez limita 444 itd, mislim da je i 250 je jednako 222....

Imate tu pri kraju stranice, http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-telefoni/-/phone/4078 kliknite na Cijene mobilnih telefona za ostale tarife tu vam je točno napisano kako se gleda na koju tarifu prilikom kupnje uređaja i produženja pretplate..

Ranger
02.10.2012., 19:16
Kakve gluposti ljudi pišu to je prestrašno...
Stara tarifa sve za mene 400 je jednaka novoj tarifi bez limita 444 itd, mislim da je i 250 je jednako 222....

Imate tu pri kraju stranice, http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-telefoni/-/phone/4078 kliknite na Cijene mobilnih telefona za ostale tarife tu vam je točno napisano kako se gleda na koju tarifu prilikom kupnje uređaja i produženja pretplate..

Gdje je taj link, ja ga ne vidim...

dire Dawn
02.10.2012., 19:38
Gdje je taj link, ja ga ne vidim...

u prvom izborniku izabereš produljenje ugovora, u drugom na koliko mjeseci, onda stisneš tipku pošalji, pa ti se kad skrolaš dolje pojavi taj link 'cijene mobilnih telefona za ostale tarife' :)

Ranger
02.10.2012., 19:45
u prvom izborniku izabereš produljenje ugovora, u drugom na koliko mjeseci, onda stisneš tipku pošalji, pa ti se kad skrolaš dolje pojavi taj link 'cijene mobilnih telefona za ostale tarife' :)

Aaa, samo uz produljenje ugovora je vidljiv, makes sense :D

To je to, hvala!

flaash
02.10.2012., 21:01
Da sry to sam zaboravio napisat :)

ivek095
03.10.2012., 00:13
Pozdrav.
Zanima me jel se dobije kakav SMS od Vipa ili HAKOM-a ukoliko operator odobri prijenos broja?
I dali je točno da se dobije SMS 24h prije prijenosa broja kod novoodabranog operatora?

danijel0000
03.10.2012., 09:18
Hvala Vipu sto je cijena jednog MB u "modelu 100" 60 kn.

Antonio Vivaldi
03.10.2012., 15:21

Tko ti je kriv što imaš prastaru tarifu...
Ali nije ona ni toliko loša, u jednoj firmi za koju optimiram potrošnju, ispala je povoljnije nego ove nove i najnovije...
Igrom slučaja kako na njoj nema NzUP (osim kad kupiš opciju VIP0), sve kune iz tarife trošiš... uz OJ 60/30.
A internet se lako riješava, kupiš paket, 15, 50, ili 70kn...
Pa će ti biti do 800 puta jeftinije surfanje

genua
03.10.2012., 15:35

To su i meni rekli da je trajno tih 50% dokle god produžujem. A sad mi ističe ugovor i rekli su mi da nemogu dobit opet tih 50% na 2 godine, vec samo za 6 mjeseci?
A znači ipak mogu tražiti ono kaj su mi rekli da ce bit kad sam potpisivala? Mogu opet dobit 50% jeftiniju tarifu i onda bi sad bila bez limita 222?:confused:

genius_one
03.10.2012., 16:42
To su i meni rekli da je trajno tih 50% dokle god produžujem. A sad mi ističe ugovor i rekli su mi da nemogu dobit opet tih 50% na 2 godine, vec samo za 6 mjeseci?
A znači ipak mogu tražiti ono kaj su mi rekli da ce bit kad sam potpisivala? Mogu opet dobit 50% jeftiniju tarifu i onda bi sad bila bez limita 222?:confused:

ako su ti tako rekli, onda su te prevarili. Ta akcija (SZM s 50% popusta) je bila trajna akcija, pod uvjetom da svake 2 godine produžiš ugovornu obvezu i uzmeš mobitel.

flaash
03.10.2012., 21:58

Možeš iskoristiti tih 50% i imat češ ih opet kroz 2godine, no caka je u tome da ti tih 50% vrijedi samo za tu staru tarifu sve za mene a ne na novu bez limita.

Znači produžiš tarifu koju i sad imaš i imat češ iste uvjete ko i sada,a za kupnju mb. ti ta tarifa(pretpostavljam sve za mene 250) spada pod bez limita 222.

ivek095
03.10.2012., 22:38

Danijele, pa što čekaš? :)
Prebaci se na neku od ovih novih tarifa...... za surfanje su svakako povoljnije.
Mene primjerice uključuju za 7 dana na BL 222. 1GB po neograničenoj brzini a ostatak prometa po 64kb/s. Ako ti smanjena brzina ne odgovara uvijek možeš aktivirati opciju 1GB po maksimalnoj brzini za nekih 50-ak kuna. Mislim da bi ti to bilo ispativije.
Napomijem da postoje i BL tarife sa nešto nižom mj. naknadom, ali i manjim prometom po neograničenoj brzini. Ako si više za moblle net surfanje onda su ti Bez limita tarife svakako bolje od trenutne.

Tigrov friend
04.10.2012., 02:17
A kome tih 64kb/s odgovara da mi je znati? do 0.06Mb/s....Otelim se dok otvorim forum, i onda ga prvi puta otvorim a slijedećih 6 ne otvorim. :lol:
Za lap pričam.....

A najbolja mi je situacija kada da za mob je dodatna Giga 49kn valjda pa mi dragi Vip nakon potrošenog paketa od 15GB uleti sa ponudom da dokupim jelte ako hoću Gigu za 49kn ali ima jedna fora da je meni preko sticka ta jedna dodatna Giga 29kn pa ne vidim zašto bi prihvatio tu skuplju za 49kn.

Dakle na znanje svima preko sticka kada smo već kod tih dodatnih GB, na sticku je 29 a ne 49kn. Ne nasjedajte na Vip provokaciju. :)

giga_games
04.10.2012., 12:06
Još prekjučer sam bio na prodajnom mjestu Tele2 i potpisao prijelaz i promjenu broja s Vip na Tele2. Jučer mi dolazi poruka od Vipa da se 12.10 mijenjaju uvjeti poslovanja (tako nešto), da bi danas stigla poruka Tele2 operatera "Mreža iz koje odlazite je odbila Vas zahtjev za prijenosom broja. Za dodatne informacije, molimo vas da se obratite Tele2 sluzbi za korisnike na br....."

Otići ću danas do Vip centra.

Ako netko već nešto zna o tome volio bih da me informira. Inače sam na Vip mreži do sad (bez prekida) bio preko 13 godina ali me uporno odbijaju svojom cjenovnom politikom (što je razlog prijenosa broja).

Mephisto
04.10.2012., 12:18
Razlozi zbog kojih prijenos može biti odbijen su:

a. pogrešno ispunjen Zahtjev za prijenos broja,

b. ako se Zahtjev za prijenos broja ne odnosi na sve brojeve unutar usluge VPN grupe ili ISDN serije istog priključka,

c. ako se zatraženi broj već nalazi u postupku prijenosa, odnosno u slučaju postojanja ranije predanog zahtjeva za prijenos istog broja,

d. ako je pretplatnički broj za koji se traži prijenos, privremeno ili trajno isključen iz elektroničke komunikacijske mreže davatelja broja,

e. ako je zahtijevani datum prijenosa broja kraći od roka propisanog u članku 14. ovog pravilnika za nepokretnu elektroničku komunikacijsku mrežu, odnosno članku 15. ovog pravilnika za pokretnu elektroničku komunikacijsku mrežu,

f. ako je zahtijevani datum prijenosa broja duži od 60 dana od dana podnošenja Zahtjeva za prijenos broja u nepokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži, odnosno duži od 21 dan od dana podnošenja Zahtjeva za prijenos broja u pokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži,

g. ako korisnik unaprijed plaćene usluge (eng: »pre-paid«) izgubi pravo na korištenje broja (SIM deaktiviran) ili korisnik unaprijed plaćene usluge (eng: »pre-paid«) nije ostvario prvi poziv (SIM neaktivan) ili ako davatelj broja utvrdi da serijski broj SIM kartice ne odgovara PUK broju,

h. tehnička nemogućnost realizacije zahtjeva za veleprodajnu uslugu širokopojasnog pristupa ili uslugu izdvojenog pristupa lokalnoj petlji ukoliko primatelj broja istovremeno sa zahtjevom za navedene usluge zatraži i uslugu prenosivosti broja,

i. ako je pretplatnički broj za koji se traži prijenos FGSM numeracija, a primatelj broja ne može tehnički omogućiti uporabu iste,

j. povlačenje zahtjeva za veleprodajnu uslugu širokopojasnog pristupa ili uslugu izdvojenog pristupa izdvojenoj lokalnoj petlji ukoliko primatelj broja istovremeno sa zahtjevom za navedene usluge zatraži i uslugu prenosivosti broja,

k. ako pretplatnički broj za koji se traži prijenos ne glasi na ime podnositelja zahtjeva za prijenos broja.

ivek095
05.10.2012., 00:40
Status prijenosa broja možeš provjeriti na HAKOM-ovim stranicama (nakon registracije).
Prošlo je 8 dana od predaje zahtheva a HAKOM kaže da broj nije u procesu prijenosa. Da stvar bude gora, nikakav SMS ili bilo kakva povratna informacija nije stigla ni od Vipa, ni od HAKOM-a a ni od mreže s koje odlazim.
Ja ne znam gdje je zapelo. Meni na zahtjevu stoji datum isključenja/uključenja 10.10.2012. dolazi nam vikend. Sumnjam da će se nešto do srijede pomaknuti.
Jeli to normalna stvar da kod HAKOM-a ništa ne piše o procesu čak ni 8 dana od dana predaje zahtjeva u Vip?
Nadam se da neće ispasti da će me precvikati bez ikakve prethodne najave, jer mi je dostupnost vrlo važna.

lujozg
05.10.2012., 01:11
da bi ti druga mreža isključila liniju nužno je da ga je vip obavijestio da si ti predao zahtjev za prijenos broja, samim time je nužno da je vip taj isti zahtjev i zaprimio odnosno da je prodaja dobila taj zahtjev koji si potpisao i poslao na istu, kako si vraćao zahtjev (mail, faks, pošta?)

ivek095
05.10.2012., 01:16
druga mreža isključila liniju liniju nužno je da ga je vip obavijestio da si ti predao zahtjev za prijenos broja, samim time je nužno da je vip taj isti zahtjev i zaprimio odnosno da je prodaja dobila taj zahtjev koji si potpisao i poslao na istu, kako si vraćao zahtjev (mail, faks, pošta?)

Vipnet je primitak zahtjeva telefonski potvrdio navodeći kako je sve u redu s priloženim dokumentima i formularom. Stvar je išla e-mail-om.

lujozg
05.10.2012., 01:23
ne bi smjelo biti problema onda, sad do trenutka kad bi sve trebalo biti realizirano mi ne pada na pamet gdje bi bila greška ako je ima..

giga_games
05.10.2012., 13:27
Još prekjučer sam bio na prodajnom mjestu Tele2 i potpisao prijelaz i promjenu broja s Vip na Tele2. Jučer mi dolazi poruka od Vipa da se 12.10 mijenjaju uvjeti poslovanja (tako nešto), da bi danas stigla poruka Tele2 operatera "Mreža iz koje odlazite je odbila Vas zahtjev za prijenosom broja. Za dodatne informacije, molimo vas da se obratite Tele2 sluzbi za korisnike na br....."

Otići ću danas do Vip centra.

Ako netko već nešto zna o tome volio bih da me informira. Inače sam na Vip mreži do sad (bez prekida) bio preko 13 godina ali me uporno odbijaju svojom cjenovnom politikom (što je razlog prijenosa broja).

Slučaj je riješen..trebao sam obaviti preregistraciju broja. Bio je na ocu, a sad je na meni.

U medjuvremenu sam dočuo da bi SMART i ostale tarife u TELE2 trebale biti ukinute pa mi to ostavlja prostor da jos jednom razmislim što odabrati.

Stigla mi je nekidan poruka da 12.10.2012 u Večernjem listu objavljuju izmjene/dopune opcih uvjeta poslovanja. Zna li netko nešto o tome?

Još mi se čini da ću na kraju ostat pri Vip i odabrati Non Stop+ za 70kn

Mephisto
05.10.2012., 13:31
Stigla mi je nekidan poruka da 12.10.2012 u Večernjem listu objavljuju izmjene/dopune opcih uvjeta poslovanja. Zna li netko nešto o tome?

Isto kao kod ostalih operatora, vezano je uz nove uvjete prijenosa broja (plaćanje naknade korisniku u slučaju kašnjenja).

giga_games
05.10.2012., 13:39
U slučaju kašnjenja..čega?

A ja mislio da će bit neke nove pogodnosti -.- :zubo:

Mephisto
05.10.2012., 13:43
U slučaju kašnjenja..čega?

Prijenosa broja. Za svaki sat kašnjenja operator korisniku plaća 10 kn.

giga_games
05.10.2012., 13:55
Aha, vau jako važna stvar :D

Hvala

Mephisto
05.10.2012., 14:01
Pa ako puno kasne, može se fino zaraditi (240 kn/dan). :D

GalaGuru
05.10.2012., 14:07
Vip:
Dana 21.10.2012. u Večernjem listu objavljujemo izmjene/dopune Općih uvjeta poslovanja.

To naš Vip želi da mi kupimo Večernji list tako da Večernji list zaradi na nama.

oukazadar
05.10.2012., 15:44
Pozdrav,

nikako se ne mogu spojiti na mobilni internet, sto se naime dogada odjednom mi se prestalo spajati na 2G/3G. Sad dal je stvar u mobitelu sumnjam. Ubacio sam drugu Sim karticu i uredno se spaja na mrezu tj . ikonica H/3g/2g svijetli (radi se o Android telefonu btw.). Dosad mi je sljakalo sve uredno do malo prije, zovem sluzbu, koja je odma najavila da imaju poteskoca u prijenosu podataka, prije nego sto mozes izabrat svoj problem. Naravno, reko si , sigurno je to povezano
stim , ali opet kako da druga SIM kartica se uredno spaja na mrezu, dok moja stara nece. E da nova sim kartica je na bonove, a ja sam na pretplati.. a mozda je i do toga ...eto pozdrav

vlaga
05.10.2012., 17:12
Nija se danas oko 14 sati nisam nikako mogao spojiti na mobilni net preko Carneta. Maloprije kad sam probao evo sve normalno radi. Očito su imali neke poteškoće. Sad ćemo svi za ispriku dobiti 100 giga prometa. :-)

dire Dawn
05.10.2012., 20:20
fulal si temu, ima posebna o vip mobilnom netu i još jedna o vip mobilnom carnetu :)

ivek095
05.10.2012., 20:25
ne bi smjelo biti problema onda, sad do trenutka kad bi sve trebalo biti realizirano mi ne pada na pamet gdje bi bila greška ako je ima..

Izgleda da je negdje bio problem.
Danas su me nazvali iz Vipa i rekli da je prijenos odgođen za 15.10.
Al, ajde, imaju na umu da se jave korisnicima.
Do kraja slijedećeg tjedna ću primiti dostavom ugovore, telefon i SIM.

lujozg
06.10.2012., 00:06
Pozdrav,

nikako se ne mogu spojiti na mobilni internet, sto se naime dogada odjednom mi se prestalo spajati na 2G/3G. Sad dal je stvar u mobitelu sumnjam. Ubacio sam drugu Sim karticu i uredno se spaja na mrezu tj . ikonica H/3g/2g svijetli (radi se o Android telefonu btw.). Dosad mi je sljakalo sve uredno do malo prije, zovem sluzbu, koja je odma najavila da imaju poteskoca u prijenosu podataka, prije nego sto mozes izabrat svoj problem. Naravno, reko si , sigurno je to povezano
stim , ali opet kako da druga SIM kartica se uredno spaja na mrezu, dok moja stara nece. E da nova sim kartica je na bonove, a ja sam na pretplati.. a mozda je i do toga ...eto pozdrav

globalka, dijelu korisnika je otklonjeno popodne, dijelu još traje i dalje..

Izgleda da je negdje bio problem.
Danas su me nazvali iz Vipa i rekli da je prijenos odgođen za 15.10.
Al, ajde, imaju na umu da se jave korisnicima.
Do kraja slijedećeg tjedna ću primiti dostavom ugovore, telefon i SIM.

ok, super, nadam se da bu bilo kak treba biti do kraja :)

Tigrov friend
06.10.2012., 00:37
Ja sada točno znam što je Vip radio jučer sa netom-om na pretplatu i puno mu hvala da je radio..... :)

http://www.speedtest.net/result/2223760241.png (http://www.speedtest.net)

raliSHA
06.10.2012., 15:07
Trokalo je i na tomatu i meni, čak je na trenutke pisalo i no sim, a malo nije htio na net, al vratilo se stanje u normalu :)

@Tigrov frend: To je 3g ili 4g?

Tigrov friend
07.10.2012., 03:14
3G.... za 4 je premalo....

ivek095
09.10.2012., 17:41
Pozdrav.
Zanima me dali netko zna ovo možda....
Može li se na Moj Vip portalu aktivirati opcija limita potrošnje izvan mj. naknade?
Stavio bih limit na 500kn, ali to nisam napomenuo u Vipu kad smo dogovarali detalje ugovora.

Berenice
09.10.2012., 19:49
Da li je zamjena oštećene sim kartice besplatna? Ako nije, koliko košta?

ivek095
09.10.2012., 21:28

Nažalost nije besplatna. Cijena je 50,81kn

genius_one
09.10.2012., 22:20
ja mislim da je besplatna, barem za pretplatnike. Meni su drage volje zamijenili SIM karticu i nisu mi ništa naplatili

lujozg
09.10.2012., 22:39
Pozdrav.
Zanima me dali netko zna ovo možda....
Može li se na Moj Vip portalu aktivirati opcija limita potrošnje izvan mj. naknade?
Stavio bih limit na 500kn, ali to nisam napomenuo u Vipu kad smo dogovarali detalje ugovora.

http://www.vipnet.hr/pomoc/kontaktirajte-nas/zahtjevi-i-obrasci/zahtjevi-za-aktivaciju-promjenu

na prodajnom mjestu ili slanjem zahtjeva koji se ispuni, dostupan je na dnu stranice.

ako je oštećena od strane korisnika naplaćuje se kako je napisano, ako je neispravna (sama od sebe prestala raditi) onda je besplatno.

vlaga
10.10.2012., 08:26
Ako broj poslovnog pretplatnika prebacim na bonove, da li će Vip raditi kakve probleme prilikom prijenosa na drugu mrežu? Znam da vlasnik broja treba biti isti onaj tko podnese zahtjev za prijenos u drugoj mreži. Da li će se taj broj voditi kao anoniman, kao poslovni subjekt ili je prilikom prebacivanja na prepaid potrebno dati ime novog korisnika? Zakomplicirao sam, al valjda je jasno pitanje. :)

Mephisto
10.10.2012., 09:11
Koko god bude, uvijek bi trebao moći zatražiti "deregistraciju" (brisanje podataka) ili "preregistraciju" (promjenu podataka) prepaid broja.

microfilter
11.10.2012., 12:21
nove tarife za mobilne korisnike ( navodno super su ) kreću od 17/10... mislim da će biti slične revoluciji koju je tele izbacio prije par dana :-):)

ja se samo nadam da će i već postojeći korisnici moći prijeći na novu tarifu.

raliSHA
11.10.2012., 14:04
Neka sliče na sve za mene al sa duplo više svega...to bi već bio posao....da mi daju po 1000 svega za 100kn + popust na mob i ja zadovoljan, al nema šanse da se to desi.

sugababe156
11.10.2012., 14:30
Pokušala sam prvi put vidjeti svoje transakcije na netu i javlja mi:

"Ako želite imati pregled Vipme transakcija u proteklom razdoblju, potrebno je ispuniti Vipme pristupnicu s vašim osobnim podacima"

Već sam odavno odnijela scan svoje osobne i ostalo. Kaj im još treba? :ne zna:

Pokušala sam dobiti službu za korisnike ali ne mogu doći do agenta. Svaki put me ili izbaci ili traži 6 kn za "žurni" pristup agentu. :rolleyes: Imam osjećaj da me zezaju kad mi na početku kažu da je VIP "već 5 godina dokazano najbolja mreža". Da li su i na drugim mrežama počeli naplaćivati razgovor sa službom za korisnike? :rolleyes:

enzovzd
11.10.2012., 14:48

"Ako želite imati pregled Vipme transakcija u proteklom razdoblju, potrebno je ispuniti Vipme pristupnicu s vašim osobnim podacima"

Pokušala sam dobiti službu za korisnike ali ne mogu doći do agenta. Svaki put me ili izbaci ili traži 6 kn za "žurni" pristup agentu. :rolleyes: Imam osjećaj da me zezaju kad mi na početku kažu da je VIP "već 5 godina dokazano najbolja mreža". Da li su i na drugim mrežama počeli naplaćivati razgovor sa službom za korisnike? :rolleyes:

Nisu. To jedino Vip radi.

lujozg
11.10.2012., 15:34
@sugababe156 ako ti nije problem obrati se na prodajno mjesto da provjere sto je bilo sa tom prijavom osobnih podataka, szk ti ne moze tu nista napraviti nego proslijediti prigovor.. I mozes dobiti szk i bez zurnog pristupa ako nesto nije smrdano na centrali.

dire Dawn
11.10.2012., 17:26
nigjde te ne "izabace" već kad ti odzvoni do kraja, a svi agenti su zauzeti onda ti izdiktiraju opet istu poruku 'bla bla 6 kn bla bla', ako to odslušaš do kraja, opet dođeš do muzike koja vodi ka običnom agentu.

nekad slušaš i po 5-6 muzikica, nekad se jave odmah. jebiga. al normalna SZK postoji.

ivek095
11.10.2012., 19:58
nove tarife za mobilne korisnike ( navodno super su ) kreću od 17/10... mislim da će biti slične revoluciji koju je tele izbacio prije par dana :-):)

ja se samo nadam da će i već postojeći korisnici moći prijeći na novu tarifu.

Zna li se hoće li biti popusti na telefone biti kao u BL tarifama?

sugababe156
11.10.2012., 20:45
nigjde te ne "izabace" već kad ti odzvoni do kraja, a svi agenti su zauzeti onda ti izdiktiraju opet istu poruku 'bla bla 6 kn bla bla', ako to odslušaš do kraja, opet dođeš do muzike koja vodi ka običnom agentu.

nekad slušaš i po 5-6 muzikica, nekad se jave odmah. jebiga. al normalna SZK postoji.

Nije bilo muzike. :ne zna: Samo prekinu poziv. :rolleyes:

@sugababe156 ako ti nije problem obrati se na prodajno mjesto da provjere sto je bilo sa tom prijavom osobnih podataka, szk ti ne moze tu nista napraviti nego proslijediti prigovor.. I mozes dobiti szk i bez zurnog pristupa ako nesto nije smrdano na centrali.

Frendica koja je radila u VIP-u mi je rekla da su me možda blokirali jer sam mali potrošač. :rolleyes: Rekla je da probam oko ponoći. Nakon ovoga sigurno neću postati veliki potrošač na VIP-u. :durica

Tigrov friend
11.10.2012., 20:52
A dobro Bože moj pa ima i drugih mreža neće svijet propasti ni zbog mene a ni zbog tebe. :)

dire Dawn
11.10.2012., 21:15
mali potrošač? kakve su to gluposti? prvi put čujem..
ja sam zvala i sa maminog broja koji nije ni pretplatu ni ništa i uvjek bi se javili. je da ne baš tako brzo kako se jave meni koja sam na pretplatu, ali opet, jave se. nikad nisu prekinuli poziv :confused:

Tigrov friend
11.10.2012., 21:20
A nekome se kao brzo jave a nekome kao meni u dosta slučajeva posijedim prije nego se netko javi a nekada isto jako brzo..... to fakat zavisi.... nema pravila. Uglavnom što manja potreba za zvati ih to bolje. :)

lujozg
11.10.2012., 22:54
Nije bilo muzike. :ne zna: Samo prekinu poziv. :rolleyes:
Frendica koja je radila u VIP-u mi je rekla da su me možda blokirali jer sam mali potrošač. :rolleyes: Rekla je da probam oko ponoći. Nakon ovoga sigurno neću postati veliki potrošač na VIP-u. :durica

dobro pustimo rekla-kazala gluposti, što se toga tiče mali potrošači imaju kompliciraniji izbornik da dođu do agenta ali i to se može izuzetno brzo kad se zna kako, znači npr. izgubljen-ukraden SIM u podizborniku će nuditi razgovor s agentom itd.

inače najbolje je zvati kasno navečer ili ujutro - ovih dana svaki mjesec pretplatnici primaju račune tako da linije "gore"..

ivek095
12.10.2012., 00:49
dobro pustimo rekla-kazala gluposti, što se toga tiče mali potrošači imaju kompliciraniji izbornik da dođu do agenta ali i to se može izuzetno brzo kad se zna kako, znači npr. izgubljen-ukraden SIM u podizborniku će nuditi razgovor s agentom itd.

inače najbolje je zvati kasno navečer ili ujutro - ovih dana svaki mjesec pretplatnici primaju račune tako da linije "gore"..

Slažem se....
Nitko korisnike ne prisiljava da plate 6kn da razgovaraju sa agentom..... strpe se još 30-ak sekundi da automat ponudi regularnu opciju razgovora sa agentom i to je besplatno.
Iako mi je to totalno bezveze i mislim da takva usluga nije potrebna..... Mislim da tu stvar nemaju jedino poslovni korisnici (poslovni pretplatnici).
Nego lujo.... jeli ti imaš nešto više informacija o navodnim novim tarifama u Vipu koje su odgovor na ponudu konkurenta koji je opet začinio tržišnu utakmicu na polju telekomunikacijskih usluga? Ako će biti bolje od ovih BL malo mi je i žao što baš sad aktiviram pretplatu :P

lujozg
12.10.2012., 01:26
nije ništa neslužbeno ni službeno objavljeno tako da ne znam ništa.. makar sad kad sam vidio da konkurent izbacuje svoju "savršenu" tarifu broj 2 morati će Vipov marketing nešto iskemijati za kasnu jesen/zimu.

sugababe156
12.10.2012., 03:23

Frendica to nije izmislila. Kaže da to rade već najmanje 2 godine. A radila je u VIP-u 6 godina. :D

lujozg
12.10.2012., 11:47
kao sto rekoh, da se ne ponavljam.. Problem je samo u izborniku zadnjih oko 2 godine za neke prepaid korisnike ali za sve postoji trik.

dire Dawn
12.10.2012., 12:37
al nema definicije malog potrosaca. netko na pretplati trosi manje nego netko na bonove. onda su valjda i neki pretplatnici mali potrosaci sto je glupo, jer pretplatnik kao takav se ipak obvezao na xy mj koristiti njihove usluge :misli:

Antonio Vivaldi
12.10.2012., 14:48

Ja administriram nekoliko brojeva, i možeš mislit koliko sam bio zatečen kad sam vidio istu poruku kao ti. A svi brojevi su od prije 10ak godina registrirani.
Međutim, po novom zakonu o prepaid korisnicima (od prije godinu dvije), moraš se nanovo registrirati, tj. popuniti VIPme Pristupnicu, a valjda se slično zove i kod ostalih operatera.
Sam postupak je jednostavan, jednom članu obitelji sam riješio za 5min na prodajnom mjestu, a sebi sam mailom rješavao (isprintao pristupnicu, popunio, poslao mailom).

dire Dawn
12.10.2012., 15:47
počeli su me gnjaviti sa porukama za produženje ugovora :503:
a imam ugovor do 21.12. i tad prelazim na bonove. već se veselim budućim porukama i presuper akcijama koje će mi slati :mama:

Antonio Vivaldi
12.10.2012., 16:46
počeli su me gnjaviti sa porukama za produženje ugovora :503:
a imam ugovor do 21.12. i tad prelazim na bonove. već se veselim budućim porukama i presuper akcijama koje će mi slati :mama:

Na Fejsu su objavili da 17.10. dolaze nove pretplatničke tarife...

dire Dawn
12.10.2012., 17:48
pa mene to ne zanima. neću pretplatu i gotovo :mama::zubo:

ivan.iv
12.10.2012., 19:27
ima li tko nekoga da radi u VIP.u i da nam moze dati neke male informacije oko novih tarifa koje dolaze

dire Dawn
12.10.2012., 19:36
već je lujo rekao da nema ni službenih ni neslužbenih informacija. tu gore par postova iznad tvog.

DelmatST
13.10.2012., 08:56
Može li se kako bon od vipa vratit nazad i dobit novac?

Sadie Borge
13.10.2012., 10:25
Imam ovu tafiru Sve za mene 250 koja mi ističe u 12. mjesec i naravno sad su krenule poruke i pozivi s novim ponudama.
I najradije bih prešla na jednu od ovih Bez Limita. Međutim pročitala sam sad ovdje da 50% popusta vrijedi samo prvih 6 mjeseci za nas koji produžujemo ugovor. Znači opet mi dugogodišnji korisnici vrijedimo manje od ovih što prijeđu s druge mreže. Divno. :durica

Plus zanima me jel to stvarno bez limita?
Znam da podatkovni promet ima foru sa snižavanjem brzine.
A poruke, pozivi?

I vidim da je Tele2 sad izbacio opet Revolucija tarifu koja je malo preuređena. Prošli put je Vip odgovorio sa svojom Savršenom tarifom pa me zanima što mislite hoće li i sada bit takvih akcija?
Pročitala sam da 17.10. dolaze nove tarife, bi li mogla opet doći Savršena tarifa?

Antonio Vivaldi
13.10.2012., 10:49
Imam ovu tafiru Sve za mene 250 koja mi ističe u 12. mjesec i naravno sad su krenule poruke i pozivi s novim ponudama.
I najradije bih prešla na jednu od ovih Bez Limita. Međutim pročitala sam sad ovdje da 50% popusta vrijedi samo prvih 6 mjeseci za nas koji produžujemo ugovor. Znači opet mi dugogodišnji korisnici vrijedimo manje od ovih što prijeđu s druge mreže. Divno. :durica

Plus zanima me jel to stvarno bez limita?
Znam da podatkovni promet ima foru sa snižavanjem brzine.
A poruke, pozivi?

I vidim da je Tele2 sad izbacio opet Revolucija tarifu koja je malo preuređena. Prošli put je Vip odgovorio sa svojom Savršenom tarifom pa me zanima što mislite hoće li i sada bit takvih akcija?
Pročitala sam da 17.10. dolaze nove tarife, bi li mogla opet doći Savršena tarifa?

BL tarife koliko god djeluju lipo, imaju manu da pašu onim korisnicima koji nemaju puno poziva prema drugim mrežama, pa osobno preporučuje da ostanes na sadašnjoj, pa da vidiš što će biti 17.og, pa ako ti se ne bude sviđalo, razmisli o drugim opcijama...

E da, favoriziraju prelazak s druge mreže nad starim korisnicima... :(

Sadie Borge
13.10.2012., 11:44
BL tarife koliko god djeluju lipo, imaju manu da pašu onim korisnicima koji nemaju puno poziva prema drugim mrežama, pa osobno preporučuje da ostanes na sadašnjoj, pa da vidiš što će biti 17.og, pa ako ti se ne bude sviđalo, razmisli o drugim opcijama...

E da, favoriziraju prelazak s druge mreže nad starim korisnicima... :(

A ova sadašnja mi je već naporna, na početku je bila ok, ali sam povećala potrošnju i zaista je preskupa kad pređeš onu granicu.

Mislila sam tako nekako pričekati nove tarife, pa onda ako mi se ne svidi, izabrat neku od ovih bez limita. :tuzni:

Antonio Vivaldi
13.10.2012., 12:12
A ova sadašnja mi je već naporna, na početku je bila ok, ali sam povećala potrošnju i zaista je preskupa kad pređeš onu granicu.

Mislila sam tako nekako pričekati nove tarife, pa onda ako mi se ne svidi, izabrat neku od ovih bez limita. :tuzni:

Normalno da VIP puca na to da će se navike korisnika promijeniti, a popust na SZM tarife vrijedi samo ako ostaneš na istoj, ne može prijeći na veću SZM, pa ti svakako preporučam da pričekaš, ili 17.10., ako ni tada, onda blagdane, možda daju nešto dobro.
I uvijek ti ostaje sloboda da odeš na bonove, ima tarifa koje su stvarno ok, ako ti nije napeto mijenjanje mobitela, mada su i oni poskupili u tarifama kod svih operatera, moraš biti maher kao Ispravljač na cafe.mobil.hr forumu da uhvatiš sve popuste i kombinacije. :)

ivek095
13.10.2012., 12:32

Ja imam dogovoren prelazak za BL 222 i ta mi savršeno odgovara.
Imaš pozive prema Vipu, fiksnoj i jednoj mobilnoj mreži koju odabereš NEOGRANIČENE, 1GB FLAT Interneta po neograničenoj brzini, ostali promet je 64kb/s, ali je neograničena količina prenesenih podataka. Primaš pozive u velikom broju zamalja Europe za samo 2,99kn/poziv.
SMS-a nažalost nema. Možeš pričekati da ponude nove tarife koje stižu 17.10.
Možda i ja odustanem od BL 222 ako ove nove budu bolje....

Sadie Borge
13.10.2012., 12:42
Ja imam dogovoren prelazak za BL 222 i ta mi savršeno odgovara.
Imaš pozive prema Vipu, fiksnoj i jednoj mobilnoj mreži koju odabereš NEOGRANIČENE, 1GB FLAT Interneta po neograničenoj brzini, ostali promet je 64kb/s, ali je neograničena količina prenesenih podataka. Primaš pozive u velikom broju zamalja Europe za samo 2,99kn/poziv.
SMS-a nažalost nema. Možeš pričekati da ponude nove tarife koje stižu 17.10.
Možda i ja odustanem od BL 222 ako ove nove budu bolje....

Meni više odgovara BL 111, ciljam na nekakvo smanjenje računa, previše mi je plaćat 200-250kn, ovako bi plaćala manje, a bila jednako nezadovoljna. :D

Zaista se nadam da će 17.10. doći nekakav odgovor na ovu Revoluciju od Tele2.

I uvijek ti ostaje sloboda da odeš na bonove, ima tarifa koje su stvarno ok, ako ti nije napeto mijenjanje mobitela, mada su i oni poskupili u tarifama kod svih operatera

Ti bonovi me zeznu uvijek, kao kupim ovaj od 50kn pa opet 50kn, pa na kraju više ni ne znam koliko sam uzela. Baš sam zbog toga prešla na preplatu, bolja mi je kontrola potrošnje ovako.

Ništa, ostaje nada da će 17. doći bolje tarife, ako ne, onda ću morati neku od BL uzeti. Da je barem 50% za stalno, pa bi nekako i uzela veću, ali baš me ljuti to što daju novima trajni popust, a nama ne.
Znači isplati mi se više uzet neki drugi broj 098 pa doći u Vip. Wtf?

ivek095
13.10.2012., 13:12
Ti bonovi me zeznu uvijek, kao kupim ovaj od 50kn pa opet 50kn, pa na kraju više ni ne znam koliko sam uzela. Baš sam zbog toga prešla na preplatu, bolja mi je kontrola potrošnje ovako.

Ništa, ostaje nada da će 17. doći bolje tarife, ako ne, onda ću morati neku od BL uzeti. Da je barem 50% za stalno, pa bi nekako i uzela veću, ali baš me ljuti to što daju novima trajni popust, a nama ne.
Znači isplati mi se više uzet neki drugi broj 098 pa doći u Vip. Wtf?

To s bonovina (da ti nestane kuna baš u nezgodno vrijeme i da na kraju gotovo da ne znaš koliko trošiš) su samo jedan od razloga mog prelaska na pretplatu, a kao još jedan veliki razlog je naravno novi uređaj :)
Ovo što si spomenula za prelazak.... izgleda da je točno tako kao što si napisala.
Kupiš neki SIM od drugog operatora i odeš u Vip centar ili Vip prodajno mjesto i tamo podneseš zahtjev za prijenos broja uz aktivaciju pretplate. Možeš isto učiti i pozivom u Vipov Telesales na 0917794

Sadie Borge
13.10.2012., 13:34
To s bonovina (da ti nestane kuna baš u nezgodno vrijeme i da na kraju gotovo da ne znaš koliko trošiš) su samo jedan od razloga mog prelaska na pretplatu, a kao još jedan veliki razlog je naravno novi uređaj :)
Ovo što si spomenula za prelazak.... izgleda da je točno tako kao što si napisala.
Kupiš neki SIM od drugog operatora i odeš u Vip centar ili Vip prodajno mjesto i tamo podneseš zahtjev za prijenos broja uz aktivaciju pretplate. Možeš isto učiti i pozivom u Vipov Telesales na 0917794

Točno to za bonove, sve potpisujem. Zaista mi nije opcija vraćat se na njih.

A ako zaista ne nađem dobru tarifu, možda i napravim to sa simom. Imam jedan od Tele2 neaktiviran. Aktivirat ću ga i onda otići u Vip. Pa će me tako više cijeniti. :rolleyes: :D

dire Dawn
13.10.2012., 15:29
što se tiče prelaska na Bez limita tarife i tog famoznog popusta od cjelih 6 mjeseci, treba pripaziti da to vrijedi samo do 31.10. tako su barem meni poslali u poruci jučer.

ivek095
13.10.2012., 15:34
što se tiče prelaska na Bez limita tarife i tog famoznog popusta od cjelih 6 mjeseci, treba pripaziti da to vrijedi samo do 31.10. tako su barem meni poslali u poruci jučer.

Točno tako.... Isto vrijedi i sa popustom kroz 24mj za korisnike koji prenesu broj u Vip uz aktivaciju jedne od BL tarifa. Ponuda vrijedi do: 31.10.2012.

Sadie Borge
13.10.2012., 15:45
E da, do kraja mjeseca to vrijedi.

Jel' znate otprilike kad bi mogao doći novi iP5?
Ne zanima me mob, nego obično s njim dođu nove tarife. Ili su to te tarife što dolaze 17.10.?

ivek095
13.10.2012., 15:53
E da, do kraja mjeseca to vrijedi.

Jel' znate otprilike kad bi mogao doći novi iP5?
Ne zanima me mob, nego obično s njim dođu nove tarife. Ili su to te tarife što dolaze 17.10.?

U ponudi Vipneta iPhone 5 bi se trebao naći negdje krajem ovog ili početkom slijedećeg mjeseca ukoliko se ne varam. Nove tarife kao što već znaš dolaze 17.10. ali nekako imam osjećaj da će biti nešto poput "Savršene tarife" (cijenovno ok za pretplatu, ali skupi telefoni). Iskreno sumnjam da bi iPhone 5 mogao nešto mjenjati, ali vidjet ćemo.
A za sve iPhone fanove - na slijedećoj adresi možete izvršiti predbilježbu u Vipu. http://www.vipnet.hr/iphone5-predbiljezbe

goranus
13.10.2012., 16:12
BL tarife su porez na budale,ne želim nikoga vrijeđati ali jednostavno to moram reći,i ako nemate 80 posto razgovora unutar mreže nemamo šta diskutirati.I ajde molim vas neka netko od vas stručnjaka obrazloži kako jedna SZM 250 tarifa može biti lošija od BL 111,(ponavljam samo ako u večini nisu pozivi unutar mreže).Ako imate pol-pol ,onda nema šanse.Imate možda potrebu puno razgovarati unutar VIP-a,pa u čemu je problem!!???????Odite na bonove i peri deri.

dire Dawn
13.10.2012., 17:10
ja imam 99% poziva baš u vipu, ali mi nijedna od tih tarifa nije zanimljiva :kava:
a ružno je nazivati neku tarifu 'porezom na budale' jer eto, ima i "budala" kojima se to sviđa. :kava::kava:

ivek095
13.10.2012., 17:21
Iz Vipa mi je potvrđen poslijednji datum prijenosa broja 19.10. uz aktivaciju BL 222 tarife...... Ja ću se pojesti ako ove nove budu bolje (uz uvijet da u okviru do 250kn dobijem super tarifu i jeftini telefon).... Još ako budu i na te nove nudili 50% naknade ja ću poludit..... Da mogu, pričekao bi da dođu te nove, ali nažalost ne mogu. Svi koji mogu - savjet je: čekajte pa vidite.

Sadie Borge
13.10.2012., 17:29
BL tarife su porez na budale,ne želim nikoga vrijeđati ali jednostavno to moram reći,i ako nemate 80 posto razgovora unutar mreže nemamo šta diskutirati.I ajde molim vas neka netko od vas stručnjaka obrazloži kako jedna SZM 250 tarifa može biti lošija od BL 111,(ponavljam samo ako u večini nisu pozivi unutar mreže).Ako imate pol-pol ,onda nema šanse.Imate možda potrebu puno razgovarati unutar VIP-a,pa u čemu je problem!!???????Odite na bonove i peri deri.

Nemaš pojma kakve su tuđe navike što se tiče telefoniranja, ali poprilično vrijeđaš.
Inače nikad ne odgovaram na ovakve poruke jer si baš bezobrazan, ali reći ću da meni zaista više paše BL111 jer šaljem jako veliki broj poruka prema svim mrežama. I više mi se isplati ova tarifa nego SZM250. EOD.

Iz Vipa mi je potvrđen poslijednji datum prijenosa broja 19.10. uz aktivaciju BL 222 tarife...... Ja ću se pojesti ako ove nove budu bolje (uz uvijet da u okviru do 250kn dobijem super tarifu i jeftini telefon).... Još ako budu i na te nove nudili 50% naknade ja ću poludit..... Da mogu, pričekao bi da dođu te nove, ali nažalost ne mogu. Svi koji mogu - savjet je: čekajte pa vidite.

Istina, baš mi je prijateljica uzela neku tarifu u 5. mjesec, a jako brzo nakon toga je upala Savršena tarifa. Doduše nije ni znala da dolazi nešto novo, ali nije se baš ni raspitala, samo je u par dana izabrala.

Ja ću čekati 17. k'o ozebao sunce, a onda ako ništa od dobrih tarifa ću ili uzeti sim od Tele2 i prijeći na VIP pa iskoristiti 50% popusta za 2 godine ili ću uzeti sa svojim VIP brojem pa imat samo 6 mjeseci popust.

goranus
13.10.2012., 19:48
Nemaš pojma kakve su tuđe navike što se tiče telefoniranja, ali poprilično vrijeđaš.
Inače nikad ne odgovaram na ovakve poruke jer si baš bezobrazan, ali reći ću da meni zaista više paše BL111 jer šaljem jako veliki broj poruka prema svim mrežama. I više mi se isplati ova tarifa nego SZM250. EOD.

Iskreno se ispričavam što sam te uvrijedio ali sam to izveo više kao onu narodnu uzrečicu ali jako nespretno,priznajem.Što se tiče što se više tebi isplati ,ako ti to stvarno misliš,neka ti bude,ali ja mislim da si totalno u krivu.No dobro.Ja mislim da su BL tarife jednostavno loše i da ima puno boljih tarifa,ali naravno ne u ovoj mreži.Što će se promjeniti za par dana to ćemo uskoro vidjeti.Mislim da im je "dogorjelo" po pitanju konkurencije i da nešto moraju promjeniti.

ivek095
13.10.2012., 20:12
Iskreno se ispričavam što sam te uvrijedio ali sam to izveo više kao onu narodnu uzrečicu ali jako nespretno,priznajem.Što se tiče što se više tebi isplati ,ako ti to stvarno misliš,neka ti bude,ali ja mislim da si totalno u krivu.No dobro.Ja mislim da su BL tarife jednostavno loše i da ima puno boljih tarifa,ali naravno ne u ovoj mreži.Što će se promjeniti za par dana to ćemo uskoro vidjeti.Mislim da im je "dogorjelo" po pitanju konkurencije i da nešto moraju promjeniti.
Zvučiš kao da si predstavnik neke druge mobilne mreže pa pljuješ po Vipnetu. Nije točno da BL tarife nisu dobre ili da u Vipnetu nema dobrih tarifa. BL tarifa 444 ti daje sve neograničeno, a ako preneseš broj do 31.10.2012. za samo 222kn/mj imaš sve neograničeno + odlilčan telefon po extra jeftinoj cijeni. Jedan detalj koji im kod mene daje još jedan + je i činjenica da su to jedine pretplatničke tarife na tržištu u RH sa besplatnim dolaznim pozivima u roamingu u gotovo cijeloj Europi. Vidjeti ćemo što nam donosi 17.10.
Vip prati tržište tarifa, a dokaz su najavljene promjene od 17.10.

Hamanu
13.10.2012., 22:15
Zvučiš kao da si predstavnik neke druge mobilne mreže pa pljuješ po Vipnetu. Nije točno da BL tarife nisu dobre ili da u Vipnetu nema dobrih tarifa. BL tarifa 444 ti daje sve neograničeno, a ako preneseš broj do 31.10.2012. za samo 222kn/mj imaš sve neograničeno + odlilčan telefon po extra jeftinoj cijeni. Jedan detalj koji im kod mene daje još jedan + je i činjenica da su to jedine pretplatničke tarife na tržištu u RH sa besplatnim dolaznim pozivima u roamingu u gotovo cijeloj Europi. Vidjeti ćemo što nam donosi 17.10.

222kn + uspostava poziva što i nije mala stvar. Ja u SZM 250 s 50% popusta imam 500 minuta prema svim mrežama koje su mi dovoljne za moje potrebe. S uspostavom mi računi dolaze oko 180kn cca.

Naravno, ako neko priča više od 500 minuta onda je BL 444/2 super, ali kad pridodaš i uspostavu poziva na to, ako stvarno trošiš tolike minute i toliko telefoniraš, onda će račun doći do 300 bez problema.

A dolazni roaming nije besplatan jer se naplaćuje uspostava poziva od nekih 3 kune. (a uzmimo u obzir i to da su vodafoni i njihovi partneri posvuda u Europi, pa ih to vjerojatno ni ne košta puno).

goranus
13.10.2012., 22:17

Ja ne "igram" ni za jednu mrežu,nego samo pokušavam ukazati ljudima koje zanima na prednosti i mane ovih trenutnih tarifa.Molim te nemoj me zamarati tu s nekim roamingima,nebuloznim tarifama od 444 kn (sami start naravno),prebacivanju broja jer moj broj je već cijelo desetljeće u vip-u.Znači ja sam prosječni korisnik koji živi u HR,ne putujem nigdje van granica,i ne pada mi napamet da plaćam račune koji mi na kraju budu iznosili polovicu ukupnih kućnih režija.I mislim da predstavljam večinu....Dakako da ima ljudi koji imaju "pojačane" potrebe telefoniranja,no oni si slažu tarife po tim svojim zahtjevima i mislim da su oni ipak u manjini.I sad ono najbitnije da kažem na kraju.Trenutno sam na prepaid tarifi Non Stop+.Evo,ta "moja" tarifa je bolja od bilo koje BL tarife sve do BL444.A pošto sam ja samo prosječni korisnik meni je ta tarifa nepotrebna.Pametnom dosta.

goranus
13.10.2012., 22:26
Još samo da se osvrnem na pljuvanju po vipu.Ako ga je netko popljuvo u zadnjih par dana to je on sam."Popljuvo" se samim izbacivanjem novih prepaid tarifa,jer jednostavno nema smisla da sam ja u punoj većoj prednosti od većine preplatničkih tarifa.Konkurencija stišće,i neka stišće,ona je zdrava i korisna za sve nas.

Alfa Romeo
13.10.2012., 22:54
Bilo bi dobro da VIP ponovo pokrene originalnu Savršenu kao odgovor na konkurenciju....

enzovzd
13.10.2012., 23:07
Još samo da se osvrnem na pljuvanju po vipu.Ako ga je netko popljuvo u zadnjih par dana to je on sam."Popljuvo" se samim izbacivanjem novih prepaid tarifa,jer jednostavno nema smisla da sam ja u punoj većoj prednosti od većine preplatničkih tarifa.Konkurencija stišće,i neka stišće,ona je zdrava i korisna za sve nas.

Slazem se. Vip je uistinu postao dno dna.

Hamanu
14.10.2012., 09:09
Bilo bi dobro da VIP ponovo pokrene originalnu Savršenu kao odgovor na konkurenciju....

To će i morati napraviti. Bit ćevjerojatno savršena bez uspostave poziva.

Sadie Borge
14.10.2012., 09:33

Očekujem tu Savršenu tarifu, a kakve sam sreće opet je neću moći uzeti.
Zašto?
Jer mi ugovor istječe sredinom prosinca, a Savršena tarifa je tarifa kod koje nema ugovorne obveze tako da na nju mogu prijeći tek kad moja istekne.
A kad moja istekne naravno da ove više neće biti.

goranus
Vjerovatno postoji neka bolja opcija za mene kod bonova, ali toliko dugo godina sam koristila bonove i zaista se ne želim na to vraćati. Slabija mi je kontrola potrošnje i frustrira me što moram paziti na kupnju bona na vrijeme jer naravno kad nestane, ne možeš zvati.

Radije ću prijeći na Revolucija tarifu kod Tele2 nego se vratiti na bonove.

ivek095
14.10.2012., 09:57
...
Možda i bude ta Savršena tarifa, ali nekako ne vjerujem.
Ja mislim da će ako i bude Savršena tarifa ona trajati do kraja godine.
Vipnet će sigurno pripremiti novosti i pogodnosti u vidu pretplatničkih tarifa oko Božića tako da nemaš razloga za brigu... :)

goranus
14.10.2012., 13:45
Zašto?
Jer mi ugovor istječe sredinom prosinca, a Savršena tarifa je tarifa kod koje nema ugovorne obveze tako da na nju mogu prijeći tek kad moja istekne.

goranus
Vjerovatno postoji neka bolja opcija za mene kod bonova, ali toliko dugo godina sam koristila bonove i zaista se ne želim na to vraćati. Slabija mi je kontrola potrošnje i frustrira me što moram paziti na kupnju bona na vrijeme jer naravno kad nestane, ne možeš zvati.

Kad su vlastiti novci u pitanju treba dobro proučiti ponude svih operatera.Frend mi jako puno priča i prešao je s BL konkurenciji na EXTRA tarifu i ušteda je mjesečno preko 200-tinjak kuna.Činjenica je da je prijenosom broja "upao" u akciju ali je sada telefonija puno povoljnija nego mu je prije toga bila.Treba pratiti situaciju i u pravo vrijeme reagirati.Prema operaterima nema nikakvog emotivnog vezanja kako bi oni to željeli prikazujući to preko svojih reklama.Jer dok njihovi "korporacijski dobermani" smišljaju sve te tarife onda im emocije nisu ni na kraj pameti,već to rade vrlo hladnokrvno gledajući sve moguće načine kako bi nas što više ogulili.Treba se strpiti još par dana da vidimo te nove "dobronamjerne" tarife pa da baš vidimo što će to biti.

Alfa Romeo
14.10.2012., 18:01

Takva je i bila. Samo sumnjam da će ponuditi je opet jer bi to debelo premašilo svu konkurenciju trenutno s obzirom da nije bilo limita. Bar se nitko nije javio da su ga isključili.

Meni je prošlomjesečni račun bio 160 kn za:

Vip :1020 min
Ostali : 950
Fiksna: 350
Poruke 200
Promet 450 mb

S time da sam mjesec prije imao više prometa i razgovora...

Najbolja tarifa ikada :)

IpolitTerentjev
14.10.2012., 18:40
222kn + uspostava poziva što i nije mala stvar. Ja u SZM 250 s 50% popusta imam 500 minuta prema svim mrežama koje su mi dovoljne za moje potrebe. S uspostavom mi računi dolaze oko 180kn cca.

Naravno, ako neko priča više od 500 minuta onda je BL 444/2 super, ali kad pridodaš i uspostavu poziva na to, ako stvarno trošiš tolike minute i toliko telefoniraš, onda će račun doći do 300 bez problema.

A dolazni roaming nije besplatan jer se naplaćuje uspostava poziva od nekih 3 kune. (a uzmimo u obzir i to da su vodafoni i njihovi partneri posvuda u Europi, pa ih to vjerojatno ni ne košta puno).

Mislim da imaju u ponudi opciju kupnje paketa od nekih 30kn sa kojim ne plaćaš ni uspostave poziva, bar je bilo prije mjesec-dva. Gledao sam cjenik prije par dana i nisam to vidio tako da je moguće da su to ugasili. Ili je to moguće samo za neke tarife?

tek sad vidim nove tarife za prepaid, oni još ograniče uključenje kao da se radi o nekoj dobroj ponudi :facepalm:
ne znam kak drugima al meni se čini da nije niš posebno dobro, nit neki napredak

jura1986
14.10.2012., 19:50
Ja sam ovako napravio:prenio broj iz simpe u vip,svaki mjesec se dobije za nadoplatu bona od 50 kn dodatnih 50 kn,i tako 2 godine,i aktivirao non stop+ tarifu za 69 kn,znači ostane mi 31 kn za uspostave poziva,što znači 106 uspostava,dobijete besplatne poruke prema svima,pozivi prema vipu neograničeni,100 minuta prema ostalim mrežama i 512 mb,za mene dovoljno......

dire Dawn
14.10.2012., 20:55
Ja sam ovako napravio:prenio broj iz simpe u vip,svaki mjesec se dobije za nadoplatu bona od 50 kn dodatnih 50 kn,i tako 2 godine,i aktivirao non stop+ tarifu za 69 kn,znači ostane mi 31 kn za uspostave poziva,što znači 106 uspostava,dobijete besplatne poruke prema svima,pozivi prema vipu neograničeni,100 minuta prema ostalim mrežama i 512 mb,za mene dovoljno......

meni to zvuči super sve, osim ovog djela o 512 mb. kad bi kupovala dodatne mb onda nebi bilo isplativo kao tebi i opet banana :(

al uzet ću i ovo kako si ti napravio u obzir :top:

Sadie Borge
14.10.2012., 21:10
Meni je prošlomjesečni račun bio 160 kn za:

Vip :1020 min
Ostali : 950
Fiksna: 350
Poruke 200
Promet 450 mb

S time da sam mjesec prije imao više prometa i razgovora...

Najbolja tarifa ikada :)

Nemoj ovo shvatiti osobno, ali mrzim te. :durica :D

Ja imam sličnu potrošnju kao i ti, samo još više difuzni razgovori prema svim mrežama, više poruka i prometa. I baš mi treba neka takva tarifa.
Odučila sam da ako se ponovno pojavi ću je uzeti, makar morala uzeti novi broj ako na svom još budem pod ugovorom. :o

Tillea
14.10.2012., 21:18
Odlična je ta tarifa, baš bomba.

Ja imam Sve za mene 150, ali sam potpisala ugovor onda kad je bilo 50% popusta zauvijek i super mi paše.
Prvo su mi računi bili oko 200 kn, a sad zadnjih nekoliko mjeseci neide iznad 140 kn. :D

Opet ću produžiti tu tarifu i uzet Lumiu 610 :cerek:

Edit:
115 min u mreži
80 ostale mreže
126 uspostava poziva (25kn)
100 sms (2 u roamingu i 2 van paketa)
105 MB :D Slabo trošim

Ukupno 129 kn :)

Alfa Romeo
14.10.2012., 21:58
Nemoj ovo shvatiti osobno, ali mrzim te. :durica :D

:)
Nadam se da će je vratiti.
Isplatila se totalno. Kad sam stavio na papir mj potrošnju na bonove, na fiksnom telefonu koji sam maknuo... Još sam sebi dosta ušparao, oslobodio se svih limita (barem novčanih na promet) i drugima ušparao masu para sa prekini/nazovi.

jura1986
14.10.2012., 22:14
meni to zvuči super sve, osim ovog djela o 512 mb. kad bi kupovala dodatne mb onda nebi bilo isplativo kao tebi i opet banana :(

al uzet ću i ovo kako si ti napravio u obzir :top:

A mislim da je 512 mb dovoljno za mjesec dana,osim ako ne skidas filmove i gledas puno youtube,za fejs,forum i sl. stranice bit ce ti dosta...

Antonio Vivaldi
15.10.2012., 06:39
Odlična je ta tarifa, baš bomba.

Ja imam Sve za mene 150, ali sam potpisala ugovor onda kad je bilo 50% popusta zauvijek i super mi paše.
Prvo su mi računi bili oko 200 kn, a sad zadnjih nekoliko mjeseci neide iznad 140 kn. :D

Opet ću produžiti tu tarifu i uzet Lumiu 610 :cerek:

Edit:
115 min u mreži
80 ostale mreže
126 uspostava poziva (25kn)
100 sms (2 u roamingu i 2 van paketa)
105 MB :D Slabo trošim

Ukupno 129 kn :)

Ako češće radiš više od 100 poziva, uključi opciju "Uspostava poziva",
platiš dodatno 29 kn, i ne briga te koliko si puta nazvala.

tashatanana
15.10.2012., 09:44
Istina Savršena tarifa nešto najbolje ikad,prošli mjesec preko 2000min razgovora ,oko800 poruka,a račun 160kn. :D

Iskreno se nadam da će se ponovno aktivirati jer bi u firmi prešli u Vip ako će se opet moći aktivirati.
E sad ne znam za poslovne korisnike dal je to moguće?
I kolko ih može preći na Savršenu?Ima netko taj info kak ide s poslovnim korisnicima?

microfilter
15.10.2012., 09:52
Zašto?

goranus

nadajmo se da će ovaj put naučiti na prošlim greškama te dopustiti korisnicima pod ugovorom da se prebace na savršenu tarifu. Tele to dopušta s revolucijom.

10aLEX
15.10.2012., 10:39
Nemoj te se zavaravti VIP je uveo Savrsenu samo da ne bi korisnici prelazili na Tele2 mrezu, pa su naravno "zabranili" da oni pod ugovor je mogu uzeti jer nisu ni mogli preci na Tele2 mrezu! :D

Hamanu
15.10.2012., 12:18
Istina Savršena tarifa nešto najbolje ikad,prošli mjesec preko 2000min razgovora ,oko800 poruka,a račun 160kn. :D

Iskreno se nadam da će se ponovno aktivirati jer bi u firmi prešli u Vip ako će se opet moći aktivirati.
E sad ne znam za poslovne korisnike dal je to moguće?
I kolko ih može preći na Savršenu?Ima netko taj info kak ide s poslovnim korisnicima?

Cura mi ima savršenu kao 3. broj u firmi. Za prva dva nisu dopustili, a ta dva broja imaju račune preko 500kn svaki.

lujozg
15.10.2012., 12:26
tocno, i za poslovne je tarifa bila omogucena na prste jedne ruke.. Za korisnika je to bila super tarifa, al za operatera krajnje neisplativo i zato su i bili tako tvrdi u omogucavanju koristenja iste, tak da nije realno ocekivati da ako se opet ponudi nesto slicno da ce se djeliti sakom i kapom.

tashatanana
15.10.2012., 12:38
Cura mi ima savršenu kao 3. broj u firmi. Za prva dva nisu dopustili, a ta dva broja imaju račune preko 500kn svaki.

tocno, i za poslovne je tarifa bila omogucena na prste jedne ruke.. Za korisnika je to bila super tarifa, al za operatera krajnje neisplativo i zato su i bili tako tvrdi u omogucavanju koristenja iste, tak da nije realno ocekivati da ako se opet ponudi nesto slicno da ce se djeliti sakom i kapom.

Mislim da bi nam 5 brojeva bilo i dovoljno. :mig:
S obzirom da bi prelazili od drugog operatera vjerujem da bi nam odobrili da svi uzmu Savršenu pod uvjetom da je ponovno uvedu 17og naravno.

Makar da uvedu i neku ograničenu tipa 1500min prema svima i sms i to bi nam pasalo također jer sada imamo dosta nepovoljnu tarifu i velike račune pa nam treba nešto takvog tipa se većim brojem minuta prema svima- pa se nadamo da će Vip izbaciti nešto takvog 17og.

Tillea
15.10.2012., 13:23
Ako češće radiš više od 100 poziva, uključi opciju "Uspostava poziva",
platiš dodatno 29 kn, i ne briga te koliko si puta nazvala.

Hvala :mig:. Nisam uopće znala da ovo postoji. Još znam da sam prije godinu dana zvala SZK da pitam postoji li nešto takvo jer imam jako puno uspostavi poziva i rekli su ne :ne zna:. Možda toga tada nije ni bilo :rofl:

dire Dawn
15.10.2012., 13:47
A mislim da je 512 mb dovoljno za mjesec dana,osim ako ne skidas filmove i gledas puno youtube,za fejs,forum i sl. stranice bit ce ti dosta...

imam 512 i nije mi dovoljno, nažalost :(
već sam napisala više puta da mi mob užasno puno troši na netu.. 3 dana fejsa po više sati i ode 150 mb.. pa si onda izračunaj kolko bi me za mj dana došlo.. :503:

Tigrov friend
15.10.2012., 14:27
Skidat ćeš filmove sa 512MB? :rofl:

ivek095
15.10.2012., 16:00
Pozdrav.... Jel ima netko problema sa Vip Over IP-om?
Meni ne radi :P
Još jedno pitanje.... Jeli moguće da Vip gasi bazne stanice zbog ne isplativosti ili nečeg drugog? Primjetio sam da je unazad 5 mjeseci signal Vipa puno lošiji na određenom području. Bazna stanica mi se nalazi 4km od kuće, ali ja signala imam jako malo.

jura1986
15.10.2012., 16:51
imam 512 i nije mi dovoljno, nažalost :(
već sam napisala više puta da mi mob užasno puno troši na netu.. 3 dana fejsa po više sati i ode 150 mb.. pa si onda izračunaj kolko bi me za mj dana došlo.. :503:

Neznam kako ti fejs može tako puno potrošiti......

dire Dawn
15.10.2012., 17:01
Neznam kako ti fejs može tako puno potrošiti......

ahh.. to i mene zanima. ali eto, troši..
zato sam hvala Bogu, sad stalno preko wi-fija.. em je brže, em se nemoram stalno brinut kolko sam potrošila

flaash
15.10.2012., 18:49
To sigurno nije face(pogledaj da ti se nešto drugo ne skida u pozadini), skini si operu pa probaj sa njom...

dire Dawn
15.10.2012., 19:38
pa znam da nije, već sam rekla da je to do pozadinskih programa.

imam operu, al neću preko nje na fejs jer onda nisam "zelena" na chatu :/

Toma Sawyer
15.10.2012., 22:21
Zna li netko koliko bi trebao koštati iphone 5?
naravno, onako okvirno.

Mislim možda uzeti bez limita 222 s popustom od 50% i Iphone 4 za 1899kn, ali se bojim da bi za novu godinu mogli imati bolju promotivnu akciju i da bi se za te novce možda moglo uzeti i 5-icu uz neku malu doplatu. :ne zna:

HRJAX
15.10.2012., 23:54
Vec sam pisao o ovome, ali sad imam jedan drugi problem pa bih trebao novi odgovor.
Imam SZM 150, ovaj mjesec mi je ostalo 84/300 minuta, 30/100 SMS-ova i pun k prometa.
Ugovor mi istjece 22.12.
Ja bih se prebacio na najnizu tarifu (Smart25?), i onda presao na bonove i crta kod konkurencije na bonove.
Ostaju mi dva mjeseca ugovora i morat cu ih platiti 25+25+ovaj mjesec SZM 150. E sad, problem je sta nisam razmjerno trosio poruke i pozive, hoce li biti problema s tim? Ja bi do danas trebao imati ako je potrosnja razmjerna oko 150 minuta, a imam ih 84. Ne zelim ni slucajno tu razliku minuta placati po onoj njihovoj tarifi od 91 lp/min

lujozg
16.10.2012., 00:10
pa nema nikakve razlike, da si npr. danas prešao na bonove za potrošiti bi imao 150 min u tarifi a ako si ti do sada potrošio 84 min u pretplati si i ništa dodatno ne plaćaš, da si do sada potrošio 200 min onda bi imao 50 min viška dakle naplata oko 50 kn na računu izvan tarife, isto je za poruke i MB-e..

žišku?

HRJAX
16.10.2012., 00:26
Meni je ostalo 84 minute, nisam potrosio 84 minute, u tom i je problem.

lujozg
16.10.2012., 00:50
nismo se skužili, dobro onda čekaj kraj mjeseca i raskini onda pretplatu, inače ćeš plaćati razliku.

Tigrov friend
16.10.2012., 01:58
Pozdrav.... Jel ima netko problema sa Vip Over IP-om?
Meni ne radi :P
Još jedno pitanje.... Jeli moguće da Vip gasi bazne stanice zbog ne isplativosti ili nečeg drugog? Primjetio sam da je unazad 5 mjeseci signal Vipa puno lošiji na određenom području. Bazna stanica mi se nalazi 4km od kuće, ali ja signala imam jako malo.

I ti čekaš 5 mjeseci bez da si njih pitao ili možebitno prijavio što je sa tim signalom na tvojoj lokaciji? Ja ću se ubiti. :mig:

Antonio Vivaldi
16.10.2012., 09:07
Zna li netko koliko bi trebao koštati iphone 5?
naravno, onako okvirno.

Mislim možda uzeti bez limita 222 s popustom od 50% i Iphone 4 za 1899kn, ali se bojim da bi za novu godinu mogli imati bolju promotivnu akciju i da bi se za te novce možda moglo uzeti i 5-icu uz neku malu doplatu. :ne zna:

Navodno sutra VIP donosi neke novosti ako je vjerovati njihovim fejsićima :)

10aLEX
16.10.2012., 10:03
pa znam da nije, već sam rekla da je to do pozadinskih programa.

Imas programa koji ti mjere potrosnju i pokazu ti koliko je koja aplikacija potrosila.
Jedan takav je "3G watch dog".
S tim bi vidjela sto ti trosi toliko prometa i mogla je ugasiti ili uninstall ili ... :ne zna:

bomchika
16.10.2012., 11:18
Bok,imam pitanje. Evo zovem mamu već sat vremena, nikako ju dobiti jer mi se javi poruka "Molimo unesite pretplatnicki broj, a zatim pritisnite #". Ja unesem njen br. al mi kaze da je nepostojeci. Kaj se događa?

lujozg
16.10.2012., 12:16
znaci da ima ukljuceno preusmjerenje poziva na sekretaricu koja nije aktivna, nek unese ##002# i tipka za poziv, ugasi/upali mob i bit ce ok.

Sadie Borge
16.10.2012., 13:18
Da, ta uspostava poziva je (nažalost) još prisutna.
Recimo da je blaža varijanta opcija "Uspostava poziva", platiš dodatno 29 kn mjesečno, onda nema plaćanja uspostave poziva, a isplati se ako mjesečno imaš više od 100 poziva.

dire Dawn
16.10.2012., 14:08
Da, ta uspostava poziva je (nažalost) još prisutna.
Recimo da je blaža varijanta opcija "Uspostava poziva", platiš dodatno 29 kn mjesečno, onda nema plaćanja uspostave poziva, a isplati se ako mjesečno imaš više od 100 poziva.

meni to npr nije isplativo jer imam prosječno najviše 60 poziva (ajmo reć da zovem dva puta dnevno svaki dan, a zovem i manje), što je 17,40 kn.. puno mi je tih 17 kn, a opet, još više mi je 29..
taman sam na nekoj polovici :ne zna:

Hamanu
16.10.2012., 14:20
Sutra izlaze nove tarife koje vjerojatno neće imati uspostavu poziva.

dire Dawn
16.10.2012., 14:23
Sutra izlaze nove tarife koje vjerojatno neće imati uspostavu poziva.

iz tvojih usta u uši ovih iz Vipa :zubo:

Sadie Borge
16.10.2012., 14:33
Da, na Facebook stranicama od VIP-a je netko pitao ima li šanse da se vrati savršena tarifa?
A odgovor je:
17.10. možeš očekivati još jednu super ponudu iz Vipa! Zasad nismo u mogućnosti iznositi sve detalje , ali svakako očekuj nešto izvanredno.

Nadam se samo da neće bit tresla se brda, rodio se miš. :durica

ivek095
16.10.2012., 14:53
I ti čekaš 5 mjeseci bez da si njih pitao ili možebitno prijavio što je sa tim signalom na tvojoj lokaciji? Ja ću se ubiti. :mig:
A ma ne...... LOL...... Nego 5 mjeseci nisam koristio usluge Vipneta na tom području. Jučer sam ih kontaktirao i vidjet će što je s tim..... Susjedi su isto prmjetili da u zadnje vrijeme nešto ne štima sa tom baznom stanicom

@ Hamanu.....
Ajme meni..... Meni sutra dolaze ugovori i telefon za BL 222...... :P.... Mogo sam se još malo strpiti.....
Pih koje sam ja sreće :rolleyes:

@microfilter...... Krivo.... Vipnet bilježi rast prihoda dok ostala dva operatora bilježe pad istih. Tu se nažalost moramo složiti. Odnos prema starim korisnicima im i nije najbolji.

microfilter
16.10.2012., 15:05
Da, na Facebook stranicama od VIP-a je netko pitao ima li šanse da se vrati savršena tarifa?
A odgovor je:
17.10. možeš očekivati još jednu super ponudu iz Vipa! Zasad nismo u mogućnosti iznositi sve detalje , ali svakako očekuj nešto izvanredno.

Nadam se samo da neće bit tresla se brda, rodio se miš. :durica

vidim na fejsu da ih ljudi pitaju vezano za stare korisnike, no na te postove ne odgovaraju.
Vjerovatno će opet biti akcija ( privucimo nove ). Samo koje nove nije mi jasno s obzirom da imaju pad prihoda.:504:

@ivek095 my bad, ali svejedno odnos prema starim korisnicima im je katastrofa

ZAGIMAN
16.10.2012., 17:54
Kaj nam to Vip kuha za sutra? Ima li itko kakve inside informacije???

Bobby1
16.10.2012., 18:25
Imam sve za mene 400 tarifu sa popustom 50% i danas sam dobio odgovor ako produzim istu na dvije godine isto ostvarujem popust svaki mjesec,isto minuta,poruka i gb kao do sada,te kupnju novog mobitela kao po tarifi 444.tako da mislim da ipak brinu i o postojecim korisnicima

wf via tapatalk

dire Dawn
16.10.2012., 18:38
Imam sve za mene 400 tarifu sa popustom 50% i danas sam dobio odgovor ako produzim istu na dvije godine isto ostvarujem popust svaki mjesec,isto minuta,poruka i gb kao do sada,te kupnju novog mobitela kao po tarifi 444.tako da mislim da ipak brinu i o postojecim korisnicima

wf via tapatalk

99% sam sigurna da tvoja poruka sadrži 'prvih 6 mjeseci' dio. jer tako je svima nama koji imamo stare tarife i svi smo dobili sličnu poruku.

Bobby1
16.10.2012., 18:42
Ne,jer to je bilo naglaseno,prvih 6 ili dvije godine,naveli su mi posto sam uzeo bozicnu promociju,moyda je u tome kvaka

wf via tapatalk

dire Dawn
16.10.2012., 18:49
Ne,jer to je bilo naglaseno,prvih 6 ili dvije godine,naveli su mi posto sam uzeo bozicnu promociju,moyda je u tome kvaka

wf via tapatalk

malo mi je teško povjerovat u to, pa samo da još pitam jesi siguran da ne piše 'ukoliko produžiš ugovor na 24 mj bla bla popust na 6 mj'?

ili je jednostavno do toga da ti imaš puno veću tarifu..

Ego
16.10.2012., 18:51
@ivek095 my bad, ali svejedno odnos prema starim korisnicima im je katastrofa

Ja sam baš zadovoljan za sada njima totalno. Svaki put kada sam se na nešto žalio i dobio odgovor "nazvat ćemo vas", fakat su me nazvali. Nekoliko puta su riješili stvari u moju korist i kada su ralno mogli iz mene izvuči nešto novaca, kada sam imap problema s internetom, spojili su me s nekim geekom iz tehničke, koji mi je u dobrih pola sata detaljno objasnio kako točno mreža radi i što mogu napraviti da riješim problem...

Uglavnom, da mi netko ponudi malo jeftiniju uslugu, ostao bi na vipu zbog kvalitete usluge.

Ego
16.10.2012., 18:53
99% sam sigurna da tvoja poruka sadrži 'prvih 6 mjeseci' dio. jer tako je svima nama koji imamo stare tarife i svi smo dobili sličnu poruku.

Da, akcija je bila "plaćaj pola cijene zauvijek". Mi koji smo uzeli tu tarifu imamo pravo produžiti na još 2 godine uz iste uvjete (pola cijene).

Hamanu
16.10.2012., 19:01

wf via tapatalk

Tu su ti uvjeti produženja božićne:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=41447783&postcount=5000

dire Dawn
16.10.2012., 19:06
Da, akcija je bila "plaćaj pola cijene zauvijek". Mi koji smo uzeli tu tarifu imamo pravo produžiti na još 2 godine uz iste uvjete (pola cijene).

:misli:
a meni na onoj božićnoj sa 2000 kn nije vrijedio popust kod produžavanja. čak je lik zvao nekog nadređenog koji je zvao svog nadređenog i nitko nije bio 100% siguran što će biti ako produžim ugovor, tj hoće biti popusta (a meni se baš nije dalo zajebavat, ako ne dobijem 50% off) :503:

Hamanu
16.10.2012., 19:09

wf via tapatalk

U ovom slučaju (ja isto imam "božićnu SZM") nije riječ o brizi o postojećim korisnicima, nego o ispunjavanju ugovorne obaveze. U uvjetima promocije pisalo je da ćemo moći "zauvijek" produljavati tarifu pod istim uvjetima. Stoga, oni samo ispunjavaju što su potpisali, ne poklanjaju ništa od srca.

Kad bi ponudili svim korisnicima popust ako produže za 24mj, e onda bi to bila briga za korisnike. :)

Toma Sawyer
16.10.2012., 19:47
Ovih dana su promijenili ponudu i uveli popust na 2 godine 50%.
Do neki dan si morao imati mastercard zabu.

Bobby1
16.10.2012., 20:02
U ovom slučaju (ja isto imam "božićnu SZM") nije riječ o brizi o postojećim korisnicima, nego o ispunjavanju ugovorne obaveze. U uvjetima promocije pisalo je da ćemo moći "zauvijek" produljavati tarifu pod istim uvjetima. Stoga, oni samo ispunjavaju što su potpisali, ne poklanjaju ništa od srca.

Kad bi ponudili svim korisnicima popust ako produže za 24mj, e onda bi to bila briga za korisnike. :)

Istina,nisam znao za sta se ide.svejedno,odlican bozicni poklon svake druge godine :)

wf via tapatalk

Antonio Vivaldi
16.10.2012., 23:31
Vratila se Savrsena pod istim uvjetima...

microfilter
16.10.2012., 23:36
Vratila se Savrsena pod istim uvjetima...

Taman htio komentirati, sramotno opet za korisnike pod ugovorom nista! Treba im hajku na fejsu napraviti...

HRJAX
16.10.2012., 23:45
@lujo: vec si mi vise puta odgovarao, kako mogu preci na savrsenu?

edit: di vidite savrsenu? ja je ne mogu nac

lujozg
16.10.2012., 23:47
i što misliš da ćeš postići hajkom na fejsu? Evo konkurent je vratio svoje i vip vraća svoj odgovor.. pa dok jedan ne prekine pa opet ispočetka za par mjeseci etc.

@HRJAX pa prema uvjetima koji su bili na ljeto omogućavala se korisnicima kojima je ugovor bio istekao ili su bili 30 dana do isteka, e pa kak je ovo pretpostavljam copy/paste 99% sam siguran da ćeš je stići iskoristiti slijedeći mjesec.

microfilter
16.10.2012., 23:55
Mozda je bolje sutit i biti zadovoljan bl tarifama koje su uzasne!
O postojecim korisnicima se treba brinuti i nuditi im pogodnosti a ne ih tjerati kad im istekne ugovor!

HRJAX
16.10.2012., 23:55
Evo nasao sam savrsenu.
Da ponovimo gradivo, ugovor do 22.12. imam,SZM 150 s 50 posto popusta, mogu to spustit na smart25, platit 50 kn za ova dva mjeseca i pretplatu od ovog mjeseca.
Kako mi je najlakse preci na savrsenu? da odem kod konkurencije, pa se vratim, ili postoji neki laksi nacin? tipa s ove pretplate na bonove, pa na savrsenu

lujozg
17.10.2012., 00:03
Mozda je bolje sutit i biti zadovoljan bl tarifama koje su uzasne!
O postojecim korisnicima se treba brinuti i nuditi im pogodnosti a ne ih tjerati kad im istekne ugovor!

pa okreni se malo oko sebe i svijeta u kojem živiš pa onda shvatiš da se svatko grebe za lovu i to je bit svega.

Evo nasao sam savrsenu.
Da ponovimo gradivo, ugovor do 22.12. imam,SZM 150 s 50 posto popusta, mogu to spustit na smart25, platit 50 kn za ova dva mjeseca i pretplatu od ovog mjeseca.
Kako mi je najlakse preci na savrsenu? da odem kod konkurencije, pa se vratim, ili postoji neki laksi nacin? tipa s ove pretplate na bonove, pa na savrsenu

ne, ne, izbaci sve te komplikacije, kad bude druga polovica 11.mjeseca nazovi szk ili odi na prodajno mjesto i reci da želiš da ti aktiviraju savršenu tarifu i to je sve.

i ovdje ne potpisuješ produljenje ugovora i ne možeš kupiti novi aparat po cjeniku za produljenje ugovora, savršena je imala svoj cjenik ali je popust na mobitel bio mizerija ako je netko uzimao.

HRJAX
17.10.2012., 00:07
A ne mogu nikako otic sutra i uzet savrsenu?

lujozg
17.10.2012., 00:09
nije se moglo pa sam siguran da neće ni sada.

HRJAX
17.10.2012., 00:10
A sutra odem, pređem na bonove onako kako sam gore opisao (platim ovaj mjesec)+jos penale od 2 mjeseca po 25 kn, i onda uzmem savrsenu?

*Cupcake*
17.10.2012., 00:11
Imam pitanje, vezano za Savršenu :) Prošli put sam je nažalost bila propustila, ali sada ću je ugrabiti.

S obzirom da to nije na ugovor, mogu li je ja uzeti, i onda na primjer, nakon mjesec, dva ili više, prekinuti je i prebaciti se na neku novu tarifu i uzeti mobitel jeftinije? Pitam iz razloga jer znam da oko Božića imaju popuste i nove tarife sa sniženjima, pa u slučaju ako dojde neka bolja, da li to mogu napraviti?

E i još jedno pitanje :) Da li u VIP-u postoji e-račun? Naime, ne želim da mi uopće šalju papirnati račun na adresu, jer na toj adresi ne živim, pa da li mi mogu slati na mail?

lujozg
17.10.2012., 00:17
A sutra odem, pređem na bonove onako kako sam gore opisao (platim ovaj mjesec)+jos penale od 2 mjeseca po 25 kn, i onda uzmem savrsenu?

mislim da se moralo biti minimalno 2-3 mjeseca na bonu da bi se mogla iskoristiti, što misliš da oni koji su to smislili nisu dobro razmotrili sve ono što ljudima padne na pamet da se nečega dočepaju :D

napravi kako sam ti rekao i mirna Bosna :)

Imam pitanje, vezano za Savršenu :) Prošli put sam je nažalost bila propustila, ali sada ću je ugrabiti.

S obzirom da to nije na ugovor, mogu li je ja uzeti, i onda na primjer, nakon mjesec, dva ili više, prekinuti je i prebaciti se na neku novu tarifu i uzeti mobitel jeftinije? Pitam iz razloga jer znam da oko Božića imaju popuste i nove tarife sa sniženjima, pa u slučaju ako dojde neka bolja, da li to mogu napraviti?

možeš ali mislim da bolje od ovoga ne može postojati, pa se odluči jel ti bitnija tarifa ili mobitel.

E i još jedno pitanje :) Da li u VIP-u postoji e-račun? Naime, ne želim da mi uopće šalju papirnati račun na adresu, jer na toj adresi ne živim, pa da li mi mogu slati na mail?

postoji, možeš primati na adresu koja se može i promijeniti :D a možeš i samo na mail.

lion406
17.10.2012., 00:20

Na prvo pitanje nisam siguran, ali mi logika nalaže da je moguće tj. ne vidim razloga da ne možeš (osim ako ima nešto u sitnim slovima ;) )...

Na drugo pitanje ti mogu odgovorit pošto ja tako dobijam račune već dvije godine, nazovi SZK i reci da ne bi htjela da ti šalju račune doma u papirnatoj verziji već da bi ga plaćala da dobiješ na mail račun ili kao ja odem na Moj VIP i sve mi piše što mi je potrebno za platit račun putem interneta....

HRJAX
17.10.2012., 00:22
Hvala na odgovoru, makar me nije usrecio, skoknut cu sutra do vipa pa cemo vidit....

a e-racun ti je moguc, ja uopce ne dobivam na adresu nista od vipa

ivan.iv
17.10.2012., 00:25
Postovanje Lujo, moze jedno pitanje, vidim da se dosta kuzis u tarife..
U 6 mjesecu nisam mogao preci na Savrsenu zbog ugovorne obveze jer je tada a i sada samo za nove korisnike ili one sa ugovorima pri isteku trajanja.
Meni je ugovor do 04.12.2012 to je negdje 4 dana od 30.11 do kada je ova promocija.
Imam tarifu SZM 600/300 popust 50%,
racun je 300kn, + 10 radijska, i ostalo...dali je isplativije uzeti sada Savrsenu ili eventualno čekati Bozicnu neku promociju, ono sto meni treba je sve ovo sto nudi Savrsena, jer mobitel mi nije bitan.
Molio bi te misljenje sto da napravim. Hvala

lujozg
17.10.2012., 00:32
"@HRJAX pa prema uvjetima koji su bili na ljeto omogućavala se korisnicima kojima je ugovor bio istekao ili su bili 30 dana do isteka, e pa kak je ovo pretpostavljam copy/paste 99% sam siguran da ćeš je stići iskoristiti slijedeći mjesec." - to je sve što znam..

tvoja božićna promocija je da i dalje SZM tarifu možeš koristiti uz 50% popusta ako opet na njoj produžiš ugovor na 24 mjeseca ili možeš pod ovim uvjetima gore preći na savršenu bez ugovorne obveze i bez džabe novog mobitela.

kung-fuhrcak
17.10.2012., 07:08
Na Vipu sam već duže vrijeme na bonovima i planiram se prebaciti na pretplatu. Na mobitel trošim 100 kn mjesečno i planiram si uzeti Bez limita 111 kn (ili čak 55 kn). Sad me zanima je li mjesečna pretplata iznos koji ja trošim na pozive i za naknadu za uspostavu pozivu ili se to sve dodaje na iznos pretplate.

Sadie Borge
17.10.2012., 08:42
ne, ne, izbaci sve te komplikacije, kad bude druga polovica 11.mjeseca nazovi szk ili odi na prodajno mjesto i reci da želiš da ti aktiviraju savršenu tarifu i to je sve.

Možeš li molim te još jednom objasnit ovo?
Ja sam u istoj situaciji kao i forumaš kojem si odgovarao.
Tarifa mi istječe sredinom prosinca. I mislila sam da moram čekati sve do 20.12. da prijeđem na novu?
Ali sad ispada da mogu 30 dana prije prijeći ili kako? Nisam baš shvatila pa te molim da mi objasniš. :)

genius_one
17.10.2012., 08:47
Na Vipu sam već duže vrijeme na bonovima i planiram se prebaciti na pretplatu. Na mobitel trošim 100 kn mjesečno i planiram si uzeti Bez limita 111 kn (ili čak 55 kn). Sad me zanima je li mjesečna pretplata iznos koji ja trošim na pozive i za naknadu za uspostavu pozivu ili se to sve dodaje na iznos pretplate.

tih 111kn (ili 55kn) ti je iznos same pretplate, ništa od toga ne možeš iskoristiti za uspostavu poziva, SMS-ove, pozive i slično (sve to se posebno plaća, ako nije "besplatno" u toj tarifi). Dakle, to je naknada za sve "besplatne" sms-ove, minute i megabajte

Možeš li molim te još jednom objasnit ovo?
Ja sam u istoj situaciji kao i forumaš kojem si odgovarao.
Tarifa mi istječe sredinom prosinca. I mislila sam da moram čekati sve do 20.12. da prijeđem na novu?
Ali sad ispada da mogu 30 dana prije prijeći ili kako? Nisam baš shvatila pa te molim da mi objasniš. :)

Koliko sam ja shvatio luju, 20.11. odeš u VIP centar i tražiš da te prebace na Savršenu tarifu.

Sadie Borge
17.10.2012., 08:54
Koliko sam ja shvatio luju, 20.11. odeš u VIP centar i tražiš da te prebace na Savršenu tarifu.

Shvatila sam taj dio, ali mi nije jasno jel' plaćam ikakve penale za to ili ne?
Jer je meni rečeno za prošli put u 6. mjesec kad sam htjela aktivirati tu tarifu da mogu prijeći, ali moram naravno platiti sve penale tj. sve ove mjesece koje nisam ostala na tarifi tj. 6x150kn.

Hamanu
17.10.2012., 10:26
Postovanje Lujo, moze jedno pitanje, vidim da se dosta kuzis u tarife..
U 6 mjesecu nisam mogao preci na Savrsenu zbog ugovorne obveze jer je tada a i sada samo za nove korisnike ili one sa ugovorima pri isteku trajanja.
Meni je ugovor do 04.12.2012 to je negdje 4 dana od 30.11 do kada je ova promocija.
Imam tarifu SZM 600/300 popust 50%,
racun je 300kn, + 10 radijska, i ostalo...dali je isplativije uzeti sada Savrsenu ili eventualno čekati Bozicnu neku promociju, ono sto meni treba je sve ovo sto nudi Savrsena, jer mobitel mi nije bitan.
Molio bi te misljenje sto da napravim. Hvala

Gledaj to ovako.

24 mjeseca na SZM = 7440kn + uspostava poziva od barem 600kn = preko 8000 minimalno!

24 mjeseca savršena = 3840kn fiksno i nisi vezan ugovornom pa, ako i izađe opet neka božićna ili uskršnja ili štoveć, možeš slobodno prijeći.

Pa ti vidi šta ti se isplati u 2 godine koliko biš bio ponovno vezan za SZM.

Međutim, već si sam sebi odgovorio na pitanje :)

ivan.iv
17.10.2012., 10:49
Gledaj to ovako.

24 mjeseca na SZM = 7440kn + uspostava poziva od barem 600kn = preko 8000 minimalno!

24 mjeseca savršena = 3840kn fiksno i nisi vezan ugovornom pa, ako i izađe opet neka božićna ili uskršnja ili štoveć, možeš slobodno prijeći.

Pa ti vidi šta ti se isplati u 2 godine koliko biš bio ponovno vezan za SZM.

Međutim, već si sam sebi odgovorio na pitanje :)

imam pravo preci na savrsenu 05.11.2012 tako mi je receno u VIP.u, jer je to 30 dana od moje ugovorne obveze, sadasnji racun koji imam od 222 kuna jer sam u medjuvremenu sa SZM 600/300 presao u 6.mjesecu na BL na 444/222 do isteka ugovorne obveze, tako da sadasnji racun od 222 kuna + radijska 10 + 29 kn naknada za uspostave poziva je ukupno = 261 KN smanjim na Savrsenoj na 150 +10 = 160 za nekih 101 kunu, a ako i eventualno dodje neka tarifa bizicna promocija koja nudi mobitel ili neke druge opcije to je samo naravno izbor dali uzeti opet ugovornu obvezu na iduce dvije godine od 12.2012/12.2014 za mobitel ili neku tarifu, ali od rrenutke savrsene ne postoji bolja jeftinija varijanta koja je na trzistu..

Sadie Borge
17.10.2012., 11:54
imam pravo preci na savrsenu 05.11.2012 tako mi je receno u VIP.u, jer je to 30 dana od moje ugovorne obveze.

Kako daju oprečne informacije. :durica
Meni je jutros VIP-ova agentica na telefon rekla da mogu prijeći na Savršenu tek kad mi istekne moj ugovor, 21.12.
A već sam tu pročitala da mogu 30 dana ranije prijeći, a ona mi je tvrdila da ne mogu.

10aLEX
17.10.2012., 12:04
Svi koji hoce na Savrsenu moraju biti uporni i mislim da je najbolje ici direktno u poslovnicu, jer VIP nema namjeru da to svima omoguci (kao sto sam prije napominjao oni samo ne zele sprijeciti odlijev korisnika na suparnicku mrezu).

lujozg
17.10.2012., 12:21
Shvatila sam taj dio, ali mi nije jasno jel' plaćam ikakve penale za to ili ne?
Jer je meni rečeno za prošli put u 6. mjesec kad sam htjela aktivirati tu tarifu da mogu prijeći, ali moram naravno platiti sve penale tj. sve ove mjesece koje nisam ostala na tarifi tj. 6x150kn.
to sto su ti rekli je za slucaj da radis prijevremeni raskid ugovora i prelazis na savrsenu sa novim brojem, ali kazem to u ovakvoj situaciji ne radis nego kako sam vec objasnio.. Ono za 30 dana prije je info 'ne bi smjelo tako ali ako inzistira prebacit cemo' - kazem takvo je bilo pravilo na ljeto al ne vidim razloga da ne bude i sad, dakle pitaj 2 puta, reci da ti je frendica tak napravila npr. i trebaju te prebaciti.

Sadie Borge
17.10.2012., 13:07
to sto su ti rekli je za slucaj da radis prijevremeni raskid ugovora i prelazis na savrsenu sa novim brojem, ali kazem to u ovakvoj situaciji ne radis nego kako sam vec objasnio.. Ono za 30 dana prije je info 'ne bi smjelo tako ali ako inzistira prebacit cemo' - kazem takvo je bilo pravilo na ljeto al ne vidim razloga da ne bude i sad, dakle pitaj 2 puta, reci da ti je frendica tak napravila npr. i trebaju te prebaciti.

Hvala ti. :)
Rekla mi je danas agentica da se može i poslat faxom zahtjev za prebačaj i da su u 6. mjesecu odobrili mnogima u sličnoj situaciji.

10aLEX
17.10.2012., 14:04
Inace u uvijetima pise ovo: (http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_uR9S/11825/9506898)

4. Postojeći korisnik, privatni i poslovni, može promijeniti svoj postojeći tarifni model na tarifu Savršena, odnosno Savršena Biz, isključivo ako mu je isteklo obvezno trajanje ugovora. Promjenom na Savršenu/Savršenu Biz tarifu gube se sve pogodnosti, prava, promocije i popusti koje je korisnik imao na prethodnoj tarifi.

5. Privatni korisnik može uključiti najviše jednu (1) pretplatničku tarifu Savršena, dok je unutar jednog poslovnog subjekta moguće uključiti maksimalno dva pretplatnička ugovora sa tarifom Savršena Biz u slučaju da korisnik ima do 5 (pet) pretplatničkih ugovora, odnosno najviše 3 (tri) tarife Savršena Biz ukoliko poslovni korisnik ima 6 ili više pretplatničkih ugovora. Poslovnim korisnicima koji imaju potpisan Okvirni ugovor ova tarifa nije dostupna.

tashatanana
17.10.2012., 14:19
Znači mi kao poslovni korisnici ne možemo preći u Vip na Savršenu tarifu?

Mislili smo prenijet 2 broja i uzet još 2-3,ali po ovome kaj ste napisali znači ne mogu svi brojevi bit na Savršenoj? :ne zna:

Ak je tako onda je to zaista bezveze...

FrenteAtletico
17.10.2012., 15:20
Jel netko zna dali uskoro dolaze neke nove tarife kod vipa?

dire Dawn
17.10.2012., 15:52
pa došla je danas.. kud bi ti još?

netko je bio spomenuo elektronski račun, ja ga dobivam na mobitel u obliku MMS poruke koja sadrži sve podatke za plaćanje a u privitku je račun kakav bi dobila i da dobivam papirnati.. specifikacije gledam preko moj.vip.hr-a!
to sam aktivirala kad je bila ona akcija da ako to napraviš da dobivaš 20 minuta prema vipu svaki mjesec. :)

prebacivan
17.10.2012., 17:51
ako sam bio vip pretplatnik, a zadnjih mjesec dana koristim bonove vip, mogu uzeti savrsenu tarifu?

dire Dawn
17.10.2012., 18:05
mislim da je netko ovdje napisao da se bonovi moraju koristi više mjeseci da ljudi nebi raskinuli pretplatu, prešli na bonove i onda uzeli savršenu.

HRJAX
17.10.2012., 18:20
Bio danas u Vipu, potvrdili mi da mogu preci 30 dana prije isteka ugovora, sto bi bilo 22.11.

E sad, mene zanima sta ako sad raskinem ugovor i prijeđem kod bilo kojeg drugog operatera, i odma dam zahtjev za povratak u VIP, mogu li onda uzeti savrsenu?