PDA

View Full Version : VIP

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

mišica27
22.02.2010., 23:41
Molim vas ima li tko sljedeće iskustvo:

1. Naime, nazvala sam službu za korisnike jer bih željela prijeći na ovu pretplatu, model 5o i uzeti mobitel, Sonny ericson Naite, a tu u Zadru kod mene nemaju više taj mob.

I meni je ženska rekla da će me sutra nazvati prodajni odjel, da se čitav ugovor može sklopiti telefonski a oni mi sve pošalju doma!

Dakle, jel to stvarno moguće??? Pitam da ne bi bilo tko je kriv!!!

2. problem:
Izračunato mi je da mobitel u toj treba biti 99 kn, na 24 mjeseci taj model 50...i žena me pita trajnim nalogom ili uplatnicom i ja kažem uplatnicom.

I poslije pročitam da je mob bez sklapanja trajnog naloga 200 kn skuplji, a sestra mi je samsungov platila 9 kn kako piše na stranici.
Jel to vi kužite šta?

lujozg
23.02.2010., 14:45
Molim vas ima li tko sljedeće iskustvo:

1. Naime, nazvala sam službu za korisnike jer bih željela prijeći na ovu pretplatu, model 5o i uzeti mobitel, Sonny ericson Naite, a tu u Zadru kod mene nemaju više taj mob.

I meni je ženska rekla da će me sutra nazvati prodajni odjel, da se čitav ugovor može sklopiti telefonski a oni mi sve pošalju doma!

Dakle, jel to stvarno moguće??? Pitam da ne bi bilo tko je kriv!!!

2. problem:
Izračunato mi je da mobitel u toj treba biti 99 kn, na 24 mjeseci taj model 50...i žena me pita trajnim nalogom ili uplatnicom i ja kažem uplatnicom.

I poslije pročitam da je mob bez sklapanja trajnog naloga 200 kn skuplji, a sestra mi je samsungov platila 9 kn kako piše na stranici.
Jel to vi kužite šta?

1. moguće, ali pretpostavljam da su te već zvali :rolleyes:

2. a jel bi ti htjela kupiti mob. kao novi korisnik ili bi prenosila broj sa bonova na pretplatu, 12 ili 24 mjeseca sa ili bez trajnog naloga

i nemoj za primjer gledati moja je sestra ovako, prijatelj onako jer vip ima hrpu cjenika i ponuda i cijena aparata ovisi o jako puno faktora :kava:

The New Guy
25.02.2010., 18:23
Jel bi mi ko znao objasnit o čem je riječ u ovim nekim zadnjim reklamama- učlanim se u nešto i nadoplatama bonova-dobijem nešto- kao uvjek :ne zna:

vhrkac
25.02.2010., 18:33
posaljes VIP na broj 400 i prilikom svake nadopune dobivas -npr besplatne minute,besplatne sms,majice,itd
http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici evo ti pa citaj

silly_one
01.03.2010., 13:38
Ćao, zanima me zna li netko mi odgovoriti na slijedeća pitanja?

Na VIP pretplati sam i plaćanje se odvija putem trajnog naloga - naime, skidaju novce sa penzije od starog mi. Račun za siječanj mi je bio oko 100kuna, ali je stari valjda zabunom dignuo sve novce i zaboravio. Vip mi je poslao one opomene na mobitel i rekao da je račun oko 125,00 kuna (kaže stara da su mi 25,00kn naplatili opomenu). E, sad... već je 1. ožujka a ja još to nisam platila, nemam love, recesija... a stari me ne doživljava i nikako da mi da te novce jer uvijek ima neke hitnije stvari. Zanima me nakon koliko vremena slijedi isključenje, jer ja ću novce od nekog posla dobiti do kraja ovog tjedna pa me zanima postoji li šansa da me prije toga isključe. Jer znam da je ponovno uključenje nekih 60ak a i ovako sam u bankrotu :ne zna:

Pa da bar idem okolo tražiti da mi netko posudi da bezveze zbog par dana ne platim još ekstra 60kn :mama:

sanjinko
01.03.2010., 14:39
@ silly_one

"Stara" ti je u pravu; slanje Opomene po računu naplaćuje se 25kn, a naknada za ponovno uključenje 70kn (link (http://www.vipnet.hr/c/document_library/get_file?uuid=a20f22e4-275a-4002-ba67-25282931a17c&groupId=11825))

Privremeno isključenje slijedi "po isteku trideset (30) dana od dana dostavljanja pretplatniku te opomene" (pročitaj Opći uvjeti poslovanja VIPnet d.o.o. (http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/opci-uvjeti-poslovanja), Članak 7.3 Naplata neplaćenih potraživanja)

get
01.03.2010., 14:54
Smatram da je mudrije posuditi 150 kuna od nekoga i ne otići na par kava :mig:

silly_one
01.03.2010., 15:22
evo, uspjela sam posuditi na jedvite jade posuditi :mig: mislim da bi se ubila da mi još 70kn zaračunaju :mama:

hvala vam :mig:

get
02.03.2010., 07:12
Pozdrav ljudi.

Konačno i ja nakon 8 godina prepaid-a sam se odlučio na pretplatu. I to upravo Vip, model 50.

Naravno da je oko mene uvijek i neki problem. Trebao sam biti prebačen u roku 24 sata sa VipMe na pretplatu, ali iz nekog razloga to automatsko prebacivanje i nije uspjelo. Vikendom nema podrške, pa me je žena ponovno ukucala. Tada je pretplata bila aktivirana za 15 min.

Kod prelaska sam pitao i za novu sim karticu, ali ne, mora se platiti 50KN. Meni to nije fer, jer imam još onu crvenu, al dobro, nek im bude.

E sada me zanima, kako se na stranici moj.vip mogu vidjeti troškovi, odnosno da li će se na računu vidjeti koliko čega je i na što potrošeno?

Jer sam na Sa VipMe računa sačuvao 35 kuna. Sada je spiskano već 25 kuna, ali tamo nikako ne mogu vidjeti na što i koliko. Meni poprilično nejasno.

Da li se te stvari jasno vide na računu?

Hvala

lujozg
02.03.2010., 14:51
Pozdrav ljudi.

Konačno i ja nakon 8 godina prepaid-a sam se odlučio na pretplatu. I to upravo Vip, model 50.

Naravno da je oko mene uvijek i neki problem. Trebao sam biti prebačen u roku 24 sata sa VipMe na pretplatu, ali iz nekog razloga to automatsko prebacivanje i nije uspjelo. Vikendom nema podrške, pa me je žena ponovno ukucala. Tada je pretplata bila aktivirana za 15 min.

Kod prelaska sam pitao i za novu sim karticu, ali ne, mora se platiti 50KN. Meni to nije fer, jer imam još onu crvenu, al dobro, nek im bude.

E sada me zanima, kako se na stranici moj.vip mogu vidjeti troškovi, odnosno da li će se na računu vidjeti koliko čega je i na što potrošeno?

Jer sam na Sa VipMe računa sačuvao 35 kuna. Sada je spiskano već 25 kuna, ali tamo nikako ne mogu vidjeti na što i koliko. Meni poprilično nejasno.

Da li se te stvari jasno vide na računu?

Hvala

stranica moj.vip.hr, na nju se ulogiravaš sa korisničkim imenom i lozinkom koje odrediš na stranici prijava.vip.hr, isto tako pitanje da li ti je uključena moj vip usluga? moja preporuka kontaktiraj szk da provjere što od svega ovoga imaš ili ti treba.

i da na usluzi moj vip možeš to sve provjeriti, prvo trošiš novce sa bonove pa onda sa pretplate, kad si potpisao ugovor ako je to bilo do 28.2. imaš još 50 kn iz promocije dar nad darovima.

get
02.03.2010., 18:40
Ma znam, tamo sam logiran, i u tome je problem što ne mogu vidjeti koliko je točno potrošeno.

http://img96.imageshack.us/img96/2689/capturevip.th.jpg (http://img96.imageshack.us/i/capturevip.jpg/)

Evo, kako da znam cijenu SMS-a??

Cijenu koštanja poziva??

lujozg
02.03.2010., 19:29
hm sad mi nije baš jasan ovaj prikaz ali računaj da je cijena poziva 1.20 kn vip, 2.40 kn druge mreže a sms 0.34 vip, a druge mreže 0.39 kn....

što se tiče prikaza može biti da ako imaš pod cijenu poziva ili sms-a da ti piše 0.00 da ti ta potrošnja ulazi u iznos sa bonova što trošiš ili tvoju mjesečnu pretplatu jer ti je to besplatno u tom trenutku, kad potrošiš sve sa bonova i svoju mjesečnu pretplatu onda ti se ispisuje npr. na specifikaciji točno iznosi koje si potrošio van tarifnog modela za svaku poruku i poziv

kako to stoji pod prikaz neobračunatih transakcija nisam ziher :ne zna:

get
03.03.2010., 07:08
OK, onda ćemo vidjeti. Iako bi ja volio vidjeti te cijene, kao i podatkovni prijenos. NJega još nisam vidio, ali koristio sam ga.

get
04.03.2010., 07:09
Još me zanima, ako netko zna, do kojeg datuma stigne račun na kućnu adresu?

sanjinko
04.03.2010., 07:43
Još me zanima, ako netko zna, do kojeg datuma stigne račun na kućnu adresu?

"nekoliko dana nakon završenog obračunskog razdoblja" (link (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/vip-racun/objasnjenje-stavki-racuna))

Ako obračunsko razdoblje traje od prvog do zadnjeg u mjesecu, račun bi mogao stići već sutra, 05.03, ili najkasnije do srijede, 10.03. (ako ne zakaže Pošta)
Rok plaćanja je ionako negdje oko 20-og u mjesecu.

get
04.03.2010., 08:41
"nekoliko dana nakon završenog obračunskog razdoblja" (link (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/vip-racun/objasnjenje-stavki-racuna))

Ako obračunsko razdoblje traje od prvog do zadnjeg u mjesecu, račun bi mogao stići već sutra, 05.03, ili najkasnije do srijede, 10.03. (ako ne zakaže Pošta)
Rok plaćanja je ionako negdje oko 20-og u mjesecu.

To vrijedi i za prvi račun. Znači pretplatnik sam od 27.02. znači samo dva dana u 2. mjesecu.

lujozg
04.03.2010., 15:37
Da, primit ćeš račun za ta 2 dana korištenja sa proporcionalno umanjenom mjesečnom pretplatom i naknadama ako imaš kakve opcije uključene.

bond007
04.03.2010., 19:10
meni je prilično nejasna ta potrošnja preko pretplate, zaračunavaju mi ono što nisam potrošila, ne zovem ,tu i tamo pošaljem poruku,a zaračunavaju mi 30-ak kuna ,a nisam ni trošila onaj limit od 50 kn.
Želim raskinuti ugovor jer mi je ovog dosta, ionako ne valja ni mobitel,a niti onaj njihov mobilni internet.
Kako se riješiti te pretplate, htjela bi se vratit na bonove ,a bez da platim penale od ostatka ugovora?

lujozg
04.03.2010., 20:33
meni je prilično nejasna ta potrošnja preko pretplate, zaračunavaju mi ono što nisam potrošila, ne zovem ,tu i tamo pošaljem poruku,a zaračunavaju mi 30-ak kuna ,a nisam ni trošila onaj limit od 50 kn.
Želim raskinuti ugovor jer mi je ovog dosta, ionako ne valja ni mobitel,a niti onaj njihov mobilni internet.
Kako se riješiti te pretplate, htjela bi se vratit na bonove ,a bez da platim penale od ostatka ugovora?

1. pretpostavljam imaš Model 50, cijelo vrijeme dok imaš aktivan ugovor ti plaćaš minimalnu tu mjesečnu naknadu + 10 kn radijske frekvencije, ako imaš izdanu npr. opomenu i to će ti se naplatiti 25 kn, ako imaš aktivirane neke opcije i usluge i to će ti se naplatiti s pravom, ako imaš neke naknade vanjskih pružatelja usluga npr. to nema veze s vipom, itd. :kava:

2. mobitel nema veze s vipom i pretplatom

3. ovo neće ići, ako radiš prijevremeni raskid ugovora morati ćeš to platiti htjela li ne htjela i to je sve u skladu s općim uvjetima poslovanja vipa s kojima si se usuglasila potpisivanjem ugovora :kava:

UnusualMe
06.03.2010., 11:08
Jel imao tko iskustva s nekakvim pritužbama na račun kod vipovaca? A da su bile pozitivno riješene? :D
Radi se o cifri koju sam nabila jer mi se jednostavno internet otvorio dok je mobitel bio u torbi. Znam sve, sama sam si kriva bla bla bla. Ali. Da se žalim na taj iznos i nek mi u duhu dobre daljnje suradnje umanje račun? :D

get
06.03.2010., 17:45
e znam. Treba provat.

Nego ja sam primjetio jednu stvar, da se TPO naplaćuje, i pazi sad, i to po posebnoj cijeni, znači nije obuhvaćeno pretplatom. Ja u cjeniku nigdje nisam vidio takvo što, pa možda ako netko zna malo bolje od mene da mi javi jesam li u krivu. Tako da im možda ipak ne šaljem mejl.

lujozg
06.03.2010., 18:08
Jel imao tko iskustva s nekakvim pritužbama na račun kod vipovaca? A da su bile pozitivno riješene? :D
Radi se o cifri koju sam nabila jer mi se jednostavno internet otvorio dok je mobitel bio u torbi. Znam sve, sama sam si kriva bla bla bla. Ali. Da se žalim na taj iznos i nek mi u duhu dobre daljnje suradnje umanje račun? :D

o kojem se iznosu radi, ak je neka velika cifra imalo bi smisla...

šalješ pisanu pritužbu odnosno zamolbu na vipnet:

pisanim putem na Vipnet doo, Vrtni put 1, 10000 Zagreb ili

faks na odjel za reklamacije 0917709

napiši ovo što si tu otprilike, ljubazno sastaviš da je došlo do slučaja ovakvog, onakvog, nenadanog troška i ako bi postojala mogućnost da ti se umanji račun i iziđe u susret zbog tog i tog :top:, ako i ne odobre svakako će ti se javiti u roku max 7 dana i napisati neku lijepu riječ podrške hehe

e znam. Treba provat.

Nego ja sam primjetio jednu stvar, da se TPO naplaćuje, i pazi sad, i to po posebnoj cijeni, znači nije obuhvaćeno pretplatom. Ja u cjeniku nigdje nisam vidio takvo što, pa možda ako netko zna malo bolje od mene da mi javi jesam li u krivu. Tako da im možda ipak ne šaljem mejl.

istina, BSP i TPO od 11. mjeseca 0.39 lp po poruci - trošarine, PDV jbg

get
06.03.2010., 18:13

Dobro, ali gdje to piše?

I zašto to ne ulazi u cijenu pretplate, već se ekstra plaća????

lujozg
06.03.2010., 19:06
Dobro, ali gdje to piše?

I zašto to ne ulazi u cijenu pretplate, već se ekstra plaća????

ne znam, moralo bi biti navedeno negdje na vipnetovim stranicama ali da se plaća, plaća se, pretplata Model 50 je takva da se iznos pretplate troši na pozive i poruke unutar Hrvatske a sve druge naknade i usluge van tarifnog modela pa tako i TPO, nije fer ali jbg

provjeravaj TPO onda na internetu na usluzi moj vip

get
06.03.2010., 20:00
ne znam, moralo bi biti navedeno negdje na vipnetovim stranicama ali da se plaća, plaća se, pretplata Model 50 je takva da se iznos pretplate troši na pozive i poruke unutar Hrvatske a sve druge naknade i usluge van tarifnog modela pa tako i TPO, nije fer ali jbg

provjeravaj TPO onda na internetu na usluzi moj vip

Ma i hoću. Samo želim kako iz ničega to nisam mogao shvatiti da se naplaćuje ekstra.

Tražit ću očitanje iz VIP-a. Nemam problema sa plaćanjem, ali daj da znam prije korištenja koliko me to i košta.

UnusualMe
06.03.2010., 23:55
o kojem se iznosu radi, ak je neka velika cifra imalo bi smisla...

šalješ pisanu pritužbu odnosno zamolbu na vipnet:

pisanim putem na Vipnet doo, Vrtni put 1, 10000 Zagreb ili

faks na odjel za reklamacije 0917709

napiši ovo što si tu otprilike, ljubazno sastaviš da je došlo do slučaja ovakvog, onakvog, nenadanog troška i ako bi postojala mogućnost da ti se umanji račun i iziđe u susret zbog tog i tog :top:, ako i ne odobre svakako će ti se javiti u roku max 7 dana i napisati neku lijepu riječ podrške hehe

Thanks na odgovoru! Ma nije uopće drastično velika cifra, niti sto kuna, al ono, vrijedi probat. Studentski život je težak, svaka kunica je vrijedna. :D

Btw ne mogu vjerovat da naplaćuju TPO poruke! I iskreno, ne da mi se kopat di stoji točno ta informacija na njihovom službenom sajtu koji je očajn.

get
07.03.2010., 08:44
Btw ne mogu vjerovat da naplaćuju TPO poruke! I iskreno, ne da mi se kopat di stoji točno ta informacija na njihovom službenom sajtu koji je očajn.

Vidjet čemo kada mi odgovore.

Ja nisam uspio pronaći u cjeniku Vipnet-a doo

bond007
07.03.2010., 13:05
Meni dok su me smuljali za ugovor su rekli da tih 50 kn mogu trošiti na sve, ali naravno smuljali su me , jer sve ostalo ide extra, poruke prema inozemstvu, plaćanje parkinga, mislim stvarno bezobrazno.
A da ne govorim da kao imam besplatno na Vip friends, a to mi naplaćuju, tako da stvarno je to krajnje bezobrazno ,a da ne govorim o nepostojećoj potrošnji.

get
07.03.2010., 14:13
Ne, sa time nemam problema, jer sam to dobro shvatio iz cjenika, ali ovo TPO na 777 stvarno nisam uočio. Ili je to jednostavno napisano dovoljno sitnim slovima :D

get
07.03.2010., 16:01
Evo ga, pronađoh i ta najsitnija slova

IV. Dodatne usluge za korisnike pokretne mre/e

Q.. Provjera besplatnih minuta i trenutne potrošnje
Usluga je besplatna, napla!uje se samo slanje SMS poruke po cijeni od 0,39 kn po poruci.

Ovo mi je iskreno nešto najgluplje što sam vidio. Ali mi je poznat Vipnet-ov problem, i pokušavanju zadržavanja profita na prošlogodišnjoj razini.

Uglavnom pušiona za korisnika.

lujozg
07.03.2010., 16:29
Meni dok su me smuljali za ugovor su rekli da tih 50 kn mogu trošiti na sve, ali naravno smuljali su me , jer sve ostalo ide extra, poruke prema inozemstvu, plaćanje parkinga, mislim stvarno bezobrazno.
A da ne govorim da kao imam besplatno na Vip friends, a to mi naplaćuju, tako da stvarno je to krajnje bezobrazno ,a da ne govorim o nepostojećoj potrošnji.

kakvu ti pretplatu točno imaš? Ako imaš Model 50 friends broj mora biti besplatan bez naplate i ograničenja, ovaj problem nećeš moći riješiti pisanjem na forumu nego zvanjem szk i provjerom slijedećeg:

da li ti je upisan fiends broj i koji friends broj je upisan, budući se friends broj može upisati jedino sa strane korisnika kad se radi o pretplati moguće je zaista svašta.... a ako se dogodila najmanje vjerojatna stvar da je usprkos ispravno upisanom broju opet vidljiva naplata može se riješiti i tebi refundirati trošak...

isto ovo vrijedi za "nepostojeću potrošnju" :kava:

i nadam se da nisi potpisivala ugovor na štandu u kauflandu :rofl: onda je moguće sve ono što si prvo pisala

alison
07.03.2010., 16:31

Zvanje na vip friends broj je besplatno, ali sms-ovi na vip friends broj se naplaćuju kao i svaki drugi sms. Tih 50kn se može trošiti samo na sms-ove, mms-ove i telefoniranje u RH(na sve mobilne mreže i fiksne tel.).
Sve ostale poruke (npr.parking, one šta počinju sa 66 npr., poruke prema inozemstvu, odnedavno TPO i BSP) , kao i internet potrošnja se naplaćuju posebno.

anđeo-s-rogićima
08.03.2010., 23:08
rtaluni stižui doma oko 15tog. a dospijeće im je negdje oko 22. u mjesecu...

i moja preporuka ti je da si uzmeš e-račun bez papirologije jer na kraju mjeseca možeš točno vidjet što i kako si potrošio a ako uzeš e račun dobiš 240 poruka besplatnih. 20 na mjesec, ali tko ih jbe treba im sve uzet kad nude :D

get
09.03.2010., 07:28
rtaluni stižui doma oko 15tog. a dospijeće im je negdje oko 22. u mjesecu...

i moja preporuka ti je da si uzmeš e-račun bez papirologije jer na kraju mjeseca možeš točno vidjet što i kako si potrošio a ako uzeš e račun dobiš 240 poruka besplatnih. 20 na mjesec, ali tko ih jbe treba im sve uzet kad nude :D

Znam to sve. Za plaćanje nije problem, jer mi ide na trajni nalog. Malo sam i razotkrio te misterije. A e račun ću aktivirati kada mi to bude zgodno, jer i ovako nemogu potrošiti ovo kaj plaćam. 50kn + 50kn bonus + 20minuta gratis unutar vip mreže.

nibed
10.03.2010., 14:17
Jel moguće da je cijena sms-a, u tarifi 50, 87 lipa.... Imam 57 poslanih poruka 43 kune naplate..... Lopine me po 3. put potkradaju....

1. Imam vip friends broj (40kn/month). Taj vip friend pređe na tele2 (ostavi isti broj) bez mojeg znanja... dolazi račun 500kn. Zovem, oni ne mogu ništa....

2. Kažem da mi maknu tu opciju vip frenda, kaže ne već je počeo mjesec dakle naplatit ćemo vam cijeli mjesec... Popizd, kakav je to jebeni sustav di imaš takve kretenske obračunske jedinice.

I sad ovo, kako mogu dizat cijene SMS-a ,cigani, bez da daju do znanja nekako i to na jebenih 87 lipa... Pizdim već lagano, jedva čekam da ih skinem s kurca s tom pretplatom i bacam se na tele2 bonovi....

Ah

jane
10.03.2010., 14:47
Taj frend koji je prešao na Tele2 ti uopće nije frend

nibed
10.03.2010., 15:03
Taj frend koji je prešao na Tele2 ti uopće nije frend

Da, đubre jedno.

jahorinka
10.03.2010., 16:10
imam jedan VIPme broj s nekih 40kn gore... al mi je taj broj istekao negdje u 7.mj, još uvijek se na broj mogu slati smsovi, ali ne i zvati.

do kad ga moram obnoviti da mi ne propadne do kraja? :/

hvala :)

bond007
10.03.2010., 17:10
kakvu ti pretplatu točno imaš? Ako imaš Model 50 friends broj mora biti besplatan bez naplate i ograničenja, ovaj problem nećeš moći riješiti pisanjem na forumu nego zvanjem szk i provjerom slijedećeg:

da li ti je upisan fiends broj i koji friends broj je upisan, budući se friends broj može upisati jedino sa strane korisnika kad se radi o pretplati moguće je zaista svašta.... a ako se dogodila najmanje vjerojatna stvar da je usprkos ispravno upisanom broju opet vidljiva naplata može se riješiti i tebi refundirati trošak...

isto ovo vrijedi za "nepostojeću potrošnju" :kava:

i nadam se da nisi potpisivala ugovor na štandu u kauflandu :rofl: onda je moguće sve ono što si prvo pisala

da znaš samo kakvih problema imam, svaki dan zovem szk, i ništa. glavno da naplaćuju,a ničime se ne koristim.
Da,plaćam preko trajnog naloga i mislim to ukinuti jer se inače neću moći pozvati na prevaru kod naplate računa. Ovak ga neću htjeti platit, a ovako mi uzmu htjela ja ili ne htjela, opozvati se ne mogu.
I već sam slala žalbu i nikom ništa, još su mi prigovarali što ja šaljem žalbu, valjda smijem reagirati na nepravdu učinjenu od strane Vipa

lujozg
10.03.2010., 17:45
Jel moguće da je cijena sms-a, u tarifi 50, 87 lipa.... Imam 57 poslanih poruka 43 kune naplate..... Lopine me po 3. put potkradaju....

1. Imam vip friends broj (40kn/month). Taj vip friend pređe na tele2 (ostavi isti broj) bez mojeg znanja... dolazi račun 500kn. Zovem, oni ne mogu ništa....

2. Kažem da mi maknu tu opciju vip frenda, kaže ne već je počeo mjesec dakle naplatit ćemo vam cijeli mjesec... Popizd, kakav je to jebeni sustav di imaš takve kretenske obračunske jedinice.

I sad ovo, kako mogu dizat cijene SMS-a ,cigani, bez da daju do znanja nekako i to na jebenih 87 lipa... Pizdim već lagano, jedva čekam da ih skinem s kurca s tom pretplatom i bacam se na tele2 bonovi....

Ah

1. cijena sms-a ne može biti toliko, ili si slao poruke u inozemstvo, to se naplaćuje 89 lp ili imaš problem sa multipliciranjem poruka, trebaš se javiti na szk, druga solucija ne postoji

2. friends broj se ne naplaćuje , nego opcija vip 0, pomozi si tako da ti szk uključi najavu o prenesenom broju i promijeni friends broj ako želiš

i sa ovakvim razmišljanjem neće se ni tele2 usrećiti s tobom :kava:

imam jedan VIPme broj s nekih 40kn gore... al mi je taj broj istekao negdje u 7.mj, još uvijek se na broj mogu slati smsovi, ali ne i zvati.

zaključno sa idućim mjesecom, nakon što istekne bon imaš vremena 270 dana obnoviti ga odnosno 9 mjeseci :top:

da znaš samo kakvih problema imam, svaki dan zovem szk, i ništa. glavno da naplaćuju,a ničime se ne koristim.
Da,plaćam preko trajnog naloga i mislim to ukinuti jer se inače neću moći pozvati na prevaru kod naplate računa. Ovak ga neću htjeti platit, a ovako mi uzmu htjela ja ili ne htjela, opozvati se ne mogu.
I već sam slala žalbu i nikom ništa, još su mi prigovarali što ja šaljem žalbu, valjda smijem reagirati na nepravdu učinjenu od strane Vipa

ajde objasni nepravdu, neke nepravde sam ti već objašnjavao, što si poduzela po tom pitanju :kava:

sanjinko
11.03.2010., 12:02

zaključno sa idućim mjesecom, nakon što istekne bon imaš vremena 270 dana obnoviti ga odnosno 9 mjeseci :top:

Da ne bi bilo zabune, sve piše ovdje (http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/mobilni-uredaji/vipme-bonovi) :kava:

Drugim riječima,
ako ti je bon istekao 1 srpnja 2009, 270-i dan je 28 ožujka 2010, pa imaš vremena do kraja OVOG mjeseca da nadoplatiš račun;
ili u najboljem slučaju, ako ti je bon istekao 31 srpnja 2009, 270-i dan je 27 travnja 2010 pa imaš "fore" do kraja IDUĆEG mjeseca

anyway, hurry up! :mig:

jahorinka
11.03.2010., 18:29
lujozg & sanjinko - hvala :Pivo:

nego, imam i pretplatu :zubo:.i to tarifu 25 koje više nema u ponudi, ali tu tarifu mogu produžiti ako želim...

sad mi se uskoro ističe pretplata i htjela bi uzeti novi mob za 9kn, al piše samo u tarifi 50.
i zvala sam službu za korisnike i cura mi nije znala reći dal budem morala uzeti tarifu 50, ako hoću novi mob po 9kn ili budem morala taj po 9kn više platiti ako ostajem na tarifi 25. :zvrko:

:confused:

:rofl:

a ja oću cookie :mama: :lol:

sanjinko
11.03.2010., 19:42
nego, imam i pretplatu :zubo:.i to tarifu 25 koje više nema u ponudi, ali tu tarifu mogu produžiti ako želim...

sad mi se uskoro ističe pretplata i htjela bi uzeti novi mob za 9kn, al piše samo u tarifi 50.
i zvala sam službu za korisnike i cura mi nije znala reći dal budem morala uzeti tarifu 50, ako hoću novi mob po 9kn ili budem morala taj po 9kn više platiti ako ostajem na tarifi 25. :zvrko:

:confused:

a ja oću cookie :mama: :lol:

"Promotivna tarifa Model 25 bila je dostupna za aktivaciju od 16.4.2008. do 31.01.2009." (link (http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_uR9S/11825/29203)) :(

Pa LG KP502 a.k.a. Cookie (http://www.lge.com/hr/mobilni-telefoni/mobilni-aparati/LG-Cookie-KP502.jsp) možeš dobiti za samo 9kn u tarifi Model 50 (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/model-50) za produljenje ugovora na 24 mjeseca,
ili
za 99kn u tarifi Vip Ideal promo (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/ideal_tarifa) (bez plaćanja MMP od 50kn do 31.10.2010.); mislim da ti je ova tarifa i povoljnija ako više razgovaraš unutar Vip mreže, a manje prema nekom Vip friendu odnosno ako manje šalješ SMS poruke

Pa kad već 'oćeš Kuki :mig:

jahorinka
11.03.2010., 20:18
a kaj ti radiš u vipu? :zubo:

Postojeći Vip pretplatnici koji produljuju pretplatnički ugovor na 24 mjeseca tijekom promotivnog razdoblja, mogu iskoristiti promociju na sljedećim tarifnim modelima: Model 25/50/100/200, Easy+, Easy Start, Smart S/M/L/xcite te Start 0, Plus 0 i Extra 0.

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/tarife/12mjeseci-0kn-unutar-vip-mreze

idem sutra il drugi tjedan u vip, pa javim kaj sam riješila :zubo:

ionak potrošim do 100kn :kava:, pa da i pređem na tarifu 50 nije neku bauk :zubo:

:Pivo:

lujozg
11.03.2010., 21:12
ionak potrošim do 100kn :kava:, pa da i pređem na tarifu 50 nije neku bauk :zubo:

:Pivo:

preporuka kada ti nije bitno glede mjesečne naknade, imaš i 10 lp povoljniju cijenu poziva na druge mreže :zubo:

onlyperfekt
12.03.2010., 10:36
Zna li netko što znači kad zovem određeni broj (radi se o vip broju), isti tren kad ga otipkam jednostavno izbaci.
Nikakav signal za biranje,ne zvoni,niti pkušava uspostaviti poziv, ništa, sam izbaci.Nema ni upozorenja da se broj ne koristi

lujozg
12.03.2010., 14:29
Zna li netko što znači kad zovem određeni broj (radi se o vip broju), isti tren kad ga otipkam jednostavno izbaci.
Nikakav signal za biranje,ne zvoni,niti pkušava uspostaviti poziv, ništa, sam izbaci.Nema ni upozorenja da se broj ne koristi

ovako pisano ne znači ništa :D, može biti x stvari, javi se na szk po mogućnosti s neke druge linije pa da zajedno s agentom u toku poziva provjeriš pozivanje s tog tvog spornog mobitela :mig:

jahorinka
14.03.2010., 19:33
preporuka kada ti nije bitno glede mjesečne naknade, imaš i 10 lp povoljniju cijenu poziva na druge mreže :zubo:

da sam ostala u tarifi 25, trebala bi mob platiti 99kn... a budući da potrošim skoro 100kn mjesečno, prešla sam u tarifu 50 i uzela mob za 9kn.

možda te netko stavio na block :zubo: ko ja ove dosadnjakoviće iz agencija za financijsko savjetovanje :rofl:

sparco
15.03.2010., 11:14
da li netko zna koja je najmanja obračunska jedinica u vip-u na razgovore? po svom ispisu sam vidio da za razgovore od 5 sekundi obračunavaju po cijeni jedne minute.

10aLEX
15.03.2010., 11:39
@ saprco

Kao sto si i sam vidio obracunska jedinica je 60 sek. za prvu minutu a nakon toga je po 1 sek.!
Jedino ti je Tele2 i to samo prepaid zadrzao obracunsku jedinicu 15 sek. od pocetka razgovora. :)

sparco
15.03.2010., 12:04
ma to sam i pretpostavio. po meni je to čista krađa...:mad:

zmazanko
15.03.2010., 16:00
Samo kratko pitanje, prekid pretplatničkog odnosa sa VIPom na tarifi 50.. ako prekinem pretplatu koja traje do 9. mjeseca, plaćam tih 50kn + 10kn radio signala i to je to ili ima kakvih dodatnih penala?

To je to, piss..

lujozg
15.03.2010., 16:47
da li netko zna koja je najmanja obračunska jedinica u vip-u na razgovore? po svom ispisu sam vidio da za razgovore od 5 sekundi obračunavaju po cijeni jedne minute.

obračunska jedinica je 60 sek/1 sek, što znači da u prvoj minuti uvijek plaćaš punu cijenu minute, a svaku slijedeću minutu je obračunska jedinica 1 sekunda

MBoat
16.03.2010., 16:12
Dali vip ima limit na koliko mogu bonova kupit i odjednom "ukrcat" u svoj mobitel? Recimo da oću 10 bonova od 100 kuna odjednom stavit...dali se može i do kad će to trajat, 10x dulje nego jedan bon od 100 ili isto ko da sam sa 1 bonom od 100 produžio?

lujozg
16.03.2010., 16:49
Dali vip ima limit na koliko mogu bonova kupit i odjednom "ukrcat" u svoj mobitel? Recimo da oću 10 bonova od 100 kuna odjednom stavit...dali se može i do kad će to trajat, 10x dulje nego jedan bon od 100 ili isto ko da sam sa 1 bonom od 100 produžio?

možeš staviti koliko bonova odjednom hoćeš i produžuje ti se trajnost bona samo za jedan bon od 100 kn :top:

MBoat
16.03.2010., 17:17
kakvi šiptari to nije za vjerovat...hvala na info :D

sanjinko
16.03.2010., 17:26
možeš staviti koliko bonova odjednom hoćeš i produžuje ti se trajnost bona samo za jedan bon od 100 kn :top:

VIPnet-ovski rečeno:

"Svakom obnovom novac se kumulira na Vipme računu, a rok uporabe vezan je za veći iznos kojim ste obnovili račun. Npr. ako se Vipme račun koji je bio obnovljen iznosom od 200 kn u roku kraćem od 225 dana, obnovi novim iznosom od 50 kn, važeći rok uporabe bit će rok uporabe iznosa od 200 kn." (link (http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/vipme-pogodnosti/vipme-racun)) :kava:

lujozg
16.03.2010., 20:30
Samo kratko pitanje, prekid pretplatničkog odnosa sa VIPom na tarifi 50.. ako prekinem pretplatu koja traje do 9. mjeseca, plaćam tih 50kn + 10kn radio signala i to je to ili ima kakvih dodatnih penala?

To je to, piss..

platiš svoje preostale račune i ugovornu obvezu 50 kn mjesečno do kraja ugovora, odnosno 9. mjeseca

10aLEX
17.03.2010., 12:43
kakvi šiptari to nije za vjerovat...hvala na info :D

A ti nisi cuo da oni imaju bon i od 200 kn koji duplo duze od ovog od 100kn traje!
A imas sad i bon od 400 kn :D

jahorinka
17.03.2010., 14:10
jeste znali da oni 1MB računaju 60kn? :eek:

lujozg
17.03.2010., 16:35

100 kb = 5.96 kn, aktiviraj mobile surf paket :top:

jahorinka
17.03.2010., 17:46
100 kb = 5.96 kn, aktiviraj mobile surf paket :top:

ne želim, želim raskinuti ugovor.
razočarana sam :(

na njihovoj stranici to nije nigdje stajalo... već samo ti surf paketi...
a ovo za cca 60kn sam izguglala pod "pitanja i odgovori"

uglavnom jedan veliki :flop: i za vip i za call agente koji nemaju pojma i za nepreglednu stranicu :kava:

ako netko hoće preuzeti moju pretplatu nek se slobodno javi :zubo:

sanjinko
17.03.2010., 18:40

uglavnom jedan veliki :flop: i za vip i za call agente koji nemaju pojma i za nepreglednu stranicu :kava:

U dnu svake stranice VIPnet-ovog portala (http://www.vipnet.hr/) (koji po defaultu otvara stranicu za privatne pretplatnike) stoji, između ostalog, i link na Opće uvjete poslovanja (http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/opci-uvjeti-poslovanja). Ispod zadnjeg članka stoji link na Cjenovni sustav VIPnet d.o.o. (http://sc.vip.hr/c/document_library/get_file?uuid=38a18848-257e-495d-80ac-79428f1d5c21&groupId=11825), na stranici 8 kojeg je navedena cijena za prijenos podataka (kn/100kB) od 5,96 kn za sve pretplatničke tarifne modele, pa tako i Model 50.

Zašto bi raskinula ugovor? Radije odaberi (ako još nisi) jedan friends broj i razgovaraj s njim/njom do mile volje (bez uspostave poziva, bez ograničenja u minutama). U protivnom, budu te napenalili. :rolleyes:

BTW, nisam zainteresiran za pretplatu i ne radim u VIPnet-u (kako su već neki pisali) :)

lujozg
17.03.2010., 18:44

naplata slobodnog GPRS prometa je od pamtivjeka takva :mig:

jahorinka
17.03.2010., 18:52
hoćeš reći da ovo nije lopovluk? :eek: bezobrazno :mad:
u svega par minuta hebeno spore veze, oni su meni skinuli lepu cifru :s
koja bi to tek satnica bila :cerek:

i ne, nije nigdje jasno postavljena cijena 1 hebenog MB :flop:

bitno da su jasno izražene cijene mobile surf paketa (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-internet/internet-na-mobilnom-telefonu) ... a logično bi bilo da i to stoji uz navedene cijene. al ne, pi*de su to vješto sakrile :rolleyes:

nema ni tu
http://www.vipnet.hr/korisnicki-centar/pitanja-i-odgovori/mobilni-internet/mobile-surf

nego tek tu
http://www.vipnet.hr/korisnicki-centar/pitanja-i-odgovori/najcesca-pitanja/internet-putem-mobilnog-aparata

i druga stvar... prepaid... registriram se na netu i sve to prođe... pošaljem sms vip na 400 i jave mi da nisam registrirana i nek dođem u prodajno mjesto se registrirat.
ok, a čemu onda služi online registracija? :confused:

:flop: :rigo:

lujozg
17.03.2010., 20:22
hoćeš reći da ovo nije lopovluk? :eek: bezobrazno :mad:
u svega par minuta hebeno spore veze, oni su meni skinuli lepu cifru :s
koja bi to tek satnica bila :cerek:

i ne, nije nigdje jasno postavljena cijena 1 hebenog MB :flop:

bitno da su jasno izražene cijene mobile surf paketa (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobilni-internet/internet-na-mobilnom-telefonu) ... a logično bi bilo da i to stoji uz navedene cijene. al ne, pi*de su to vješto sakrile :rolleyes:

nema ni tu
http://www.vipnet.hr/korisnicki-centar/pitanja-i-odgovori/mobilni-internet/mobile-surf

nego tek tu
http://www.vipnet.hr/korisnicki-centar/pitanja-i-odgovori/najcesca-pitanja/internet-putem-mobilnog-aparata

i druga stvar... prepaid... registriram se na netu i sve to prođe... pošaljem sms vip na 400 i jave mi da nisam registrirana i nek dođem u prodajno mjesto se registrirat.
ok, a čemu onda služi online registracija? :confused:

:flop: :rigo:

zato postoji szk da provjeriš sve nejasnoće koje imaš, inače iluzorno je očekivati da ćeš đabe surfati, internet na mobu je skup :mig:

što se tiče VIP na 400, poruka glasi nakon što se prijaviš "ukoliko niste registrirani...", pažljivo čitati sms!

get
18.03.2010., 13:11
zato postoji szk da provjeriš sve nejasnoće koje imaš, inače iluzorno je očekivati da ćeš đabe surfati, internet na mobu je skup :mig:

što se tiče VIP na 400, poruka glasi nakon što se prijaviš "ukoliko niste registrirani...", pažljivo čitati sms!

Ne bih se baš složio.

Zvao službu za korisnike i nisu mi mogli odgovoriti kako se potrošio iznos sa VipMe računa koji sam prenio i na pretplatu.

Sada čekam konačni račun, i sve ću secirati do detalja pa da vidim jel sve dobro potrošeno.

10aLEX
18.03.2010., 13:47
naplata slobodnog GPRS prometa je od pamtivjeka takva :mig:

Oprosti ali kad bi sve opravdavali da je od pamtivjeka takva cijena, onda bi sms jos bio 0.63 kn a razgovori oko 3,5kn van VIPa, ako me sjecanje ne vara (1998 godina)! :D

A ako pocnemo raspravljati zasto daju sufr pakete! Zato sto zele da ti platis 15-30kn jer znaju da vecina nece potrositi taj paket do kraja. A to je za VIP bolje nego neka osnovna cijena od 1kn=1Mb kao kod Tele2! :D

lujozg
18.03.2010., 16:16
Ne bih se baš složio.

Zvao službu za korisnike i nisu mi mogli odgovoriti kako se potrošio iznos sa VipMe računa koji sam prenio i na pretplatu.

Sada čekam konačni račun, i sve ću secirati do detalja pa da vidim jel sve dobro potrošeno.

za pretplatu ne postoji mogućnost pregleda transakcija dok se ne formira račun, ali zato postoji stranica moj vip gdje se može donekle pratiti u toku mjeseca :top:

Oprosti ali kad bi sve opravdavali da je od pamtivjeka takva cijena, onda bi sms jos bio 0.63 kn a razgovori oko 3,5kn van VIPa, ako me sjecanje ne vara (1998 godina)! :D

A ako pocnemo raspravljati zasto daju sufr pakete! Zato sto zele da ti platis 15-30kn jer znaju da vecina nece potrositi taj paket do kraja. A to je za VIP bolje nego neka osnovna cijena od 1kn=1Mb kao kod Tele2! :D

ja na bonovima 100 MB paket potrošim bez problema u toku mjeseca, bolje da to platim 30 kn nego 6000 kn :kava:

jahorinka
18.03.2010., 21:19

sve to stoji, al tolko skupo? ko hebeno suho zlato? :eek:

pa toga samo kod nas ima :rolleyes:

danas kad se obični flat nađe za siću, oni cijenu 1mb mobilnog dižu u nebesa. :horor:

ja sam se opekla, svojom nepažnjom i njihovom lukavošću :kava:

:flop:

Hunter!
23.03.2010., 13:04
Meni su bez ikakve najave u obliku sms poruke ili sl. počeli naplaćivati govornu poštu,koju sam oduvijek kao pretplatnik imao besplatno. Vip,shame on you.

jahorinka
24.03.2010., 15:16
Meni su bez ikakve najave u obliku sms poruke ili sl. počeli naplaćivati govornu poštu,koju sam oduvijek kao pretplatnik imao besplatno. Vip,shame on you.

meni su je uključili, a da nisam ni znala :confused:

svi su rekli da su dobili sms obavijest o uključenju sekretarice i ako ne žele da pošalju NE. tak nekak... ja taj sms nisam dobila :confused:

jučer nosim cookie na reklamaciju jer baterija opako ne valja, a tetka u VIP-u mi veli da je to normalno i da bude se baterija s vremenom unormalila :ne zna:
al ako inzistiram da bude ga poslala na servis.

vip opako nekaj ima protiv mene :rofl:

alison
24.03.2010., 19:55
ja isto na pretplati i nikad nisam imala aktiviranu sekretaricu jer mi to ne treba, i dobila taj SMS da pošaljem poruku za isključenje sekretarice :confused: i zovem ja njih da što mi to šalju ako nemam aktiviranu sekretaricu:confused: (očito su je oni aktivirali sami :ne zna:), uglavnom poslala sam za svaki slučaj taj SMS za deaktivaciju, kad za par dana opet stiže ista poruka da mi je uključena sekraetarica i da pošaljem SMS za deaktivaciju, više neznam ko je tu lud :kava:

lujozg
24.03.2010., 20:08
ja isto na pretplati i nikad nisam imala aktiviranu sekretaricu jer mi to ne treba, i dobila taj SMS da pošaljem poruku za isključenje sekretarice :confused: i zovem ja njih da što mi to šalju ako nemam aktiviranu sekretaricu:confused: (očito su je oni aktivirali sami :ne zna:), uglavnom poslala sam za svaki slučaj taj SMS za deaktivaciju, kad za par dana opet stiže ista poruka da mi je uključena sekraetarica i da pošaljem SMS za deaktivaciju, više neznam ko je tu lud :kava:

znači da ćeš ako se sekretarica ipak uključila premda nisi htjela nazvati szk da ti oni ručno isključe sekretaricu, možda se nešto pošemerilo u aktivacijama i deaktivacijama kod njih, za prvu ruku pozovi kod ##002# za poništavanje preusmjerenja

alison
24.03.2010., 20:13
znači da ćeš ako se sekretarica ipak uključila premda nisi htjela nazvati szk da ti oni ručno isključe sekretaricu, možda se nešto pošemerilo u aktivacijama i deaktivacijama kod njih, za prvu ruku pozovi kod ##002# za poništavanje preusmjerenja

ma deaktivirala sam ju (2 puta u 2 dana :rolleyes:), sad je sve ok

lujozg
24.03.2010., 20:33
jučer nosim cookie na reklamaciju jer baterija opako ne valja, a tetka u VIP-u mi veli da je to normalno i da bude se baterija s vremenom unormalila :ne zna:
al ako inzistiram da bude ga poslala na servis.

kolko mu to traje baterija? Naravno nema se tu šta unormaliti, kad kupiš novi aparat treba napraviti ciklus 2-3 potpuna pražnjenja i punjenja i to je to.... neka ga daju na servis

jahorinka
24.03.2010., 21:14
ja isto na pretplati i nikad nisam imala aktiviranu sekretaricu jer mi to ne treba, i dobila taj SMS da pošaljem poruku za isključenje sekretarice :confused : i zovem ja njih da što mi to šalju ako nemam aktiviranu sekretaricu:confused : (očito su je oni aktivirali sami :ne zna:), uglavnom poslala sam za svaki slučaj taj SMS za deaktivaciju, kad za par dana opet stiže ista poruka da mi je uključena sekraetarica i da pošaljem SMS za deaktivaciju, više neznam ko je tu lud :kava :

na onim korisničkim stranicama na vipnetu mi piše da sekretarica nije uključena, zovem se... i sekretarica je uključena. :lol:
pa sam pozvala onaj kod koji je lujo reko i nisam poslije provjerila dal radi ili ne.

kolko mu to traje baterija? Naravno nema se tu šta unormaliti, kad kupiš novi aparat treba napraviti ciklus 2-3 potpuna pražnjenja i to je to.... neka ga daju na servis

nisam nadopunjavala i sl. :ne zna:

evo zadnje.
sad sub na ned mi se mob puni, ujutro ga skinem s punjača jer je napunio.
cijelu ned mob stoji i ne koristim ga. tek u pon poslijepodne mijenjam karticu i navečer pričam cca 45min i baterija krepava. :(
ovo je po meni minimum korištenja :ne zna:
nit sam slikala, nit sam slala poruke, nit sam snimala, nit sam mp3 il radio slušala...

samsung 2 godine stari mi je tek danas krepal, a punila sam ga u subotu...

i još jedan minus za LG, ne znam dal je do mog moba ili to vrijedi za sve, kad javi da je baterija prazna, vrlo brzo se ugasi, u nekih par minuta.
a stari samsung može još bar 10 sati oglašavati se da mu je baterija prazna.
uvijek mobitele do kraja praznim :zubo:

trebala sam samsung neki uzeti :mudri:

uglavnom, mob je jučer reklamiran i rekli su da bude u od 10-15 dana gotov popravak. pa bumo vidli :zubo:
makar me više ništ ne može iznenaditi :D

lujozg
24.03.2010., 21:47
taj kod ti poništava sva preusmjerenja poziva pa tako i na sekretaricu premda ona i dalje može biti uključena ali se neće javljati, što se tiče mobitela trebala si uzeti NOKIU :D

koji LG i samsung :facepalm:

jahorinka
24.03.2010., 22:58
a kaj ja znam :ne zna:

nekak mi se taj kuki činil najbolji u ponudi za te novce :bonk:

moja nokia 3410 još radi :mirko: ok, ima novu bateriju, al radi :D

a ovaj samsung kaj je prije 2 god bil za 0,91kn e 250 su svi popljuvali da ne valja, a meni je super :s :kuc-kuc-kuc-o-drvo:

lujozg
24.03.2010., 23:10
ma šalim se ja ali nebi dao pare za ništa osim nokije a i imam osjećaj da je na nju i najmanje reklamacija

10aLEX
25.03.2010., 14:12
ma šalim se ja ali nebi dao pare za ništa osim nokije a i imam osjećaj da je na nju i najmanje reklamacija

Da, ali obicno su Nokije skuplje od ostalih proizvodjaca a one za min. cijenu obicno imaju losije karakteristike! :ne zna:

Nekako mi se cini da je jahorinka dobila ova dva (Samsung i LG) za 1kn! (Bez uvrede jahorinka, jer zasto bi dava vise ako ne padas na neke najnovije modele i dovljno ti je telef. i sms)

jahorinka
25.03.2010., 15:33
:lol:

pa nisam dobila, sve ću ja to njima kroz pretplatu vratiti... ne patim na neke bjesne mobitele, pa makar bio i "za kunu", ako ga prodaju, onda su ga dužni prodati ispravnog. :Pop:

:D

sterchoi
26.03.2010., 11:33

osjećaš ili znaš :eek:

sterchoi
26.03.2010., 11:50

pa nisam dobila, sve ću ja to njima kroz pretplatu vratiti... ne patim na neke bjesne mobitele, pa makar bio i "za kunu", ako ga prodaju, onda su ga dužni prodati ispravnog. :Pop:

ma mogu ga oni prodat kakvog žele nego ga ovaj koji ga proizvodi mora napraviti ispravnog:)

10aLEX
26.03.2010., 11:52

Da, u pravu si ali i sama znas da ima uredjaja koji imaju ime a to su ime stekli godinama kvalitetom ili eksluzivnoscu ili...

Tako i kolega lujozg navija na Nokiu i donekle je u pravu, a s druge strane i tvoj Cooki je ispravan "samo" mu je baterija slabija! :)

Zato uz tvoju pretplatu Nokia kosta (lupam) 400kn a Cooki 1kn, a i jedan i drugi ces otplatiti kroz pretplatu. Pa ocigledno da ta razlika kod 399kn u korist Nokie mora imat jos nesto... :D

bond007
28.03.2010., 22:25
na onim korisničkim stranicama na vipnetu mi piše da sekretarica nije uključena, zovem se... i sekretarica je uključena. :lol:
pa sam pozvala onaj kod koji je lujo reko i nisam poslije provjerila dal radi ili ne.

nisam nadopunjavala i sl. :ne zna:

evo zadnje.
sad sub na ned mi se mob puni, ujutro ga skinem s punjača jer je napunio.
cijelu ned mob stoji i ne koristim ga. tek u pon poslijepodne mijenjam karticu i navečer pričam cca 45min i baterija krepava. :(
ovo je po meni minimum korištenja :ne zna:
nit sam slikala, nit sam slala poruke, nit sam snimala, nit sam mp3 il radio slušala...

samsung 2 godine stari mi je tek danas krepal, a punila sam ga u subotu...

i još jedan minus za LG, ne znam dal je do mog moba ili to vrijedi za sve, kad javi da je baterija prazna, vrlo brzo se ugasi, u nekih par minuta.
a stari samsung može još bar 10 sati oglašavati se da mu je baterija prazna.
uvijek mobitele do kraja praznim :zubo:

trebala sam samsung neki uzeti :mudri:

uglavnom, mob je jučer reklamiran i rekli su da bude u od 10-15 dana gotov popravak. pa bumo vidli :zubo:
makar me više ništ ne može iznenaditi :D
Kod mene ista stvar sa LG mobitelom. Baterija je koma, ništa ne radim i već se isprazni za dan-dva. Piše mi da je puna, stisnem da pogledam poruke i počne mi javljat da je prazna i za par sekundi se ugasi mob. Ne stignem ni stavit na punjenje. KOma uglavnom. Nikad više LG.

get
31.03.2010., 14:17
Kada na Model50 aktiviram opciju SURF50, koliko treba da se opcija aktivira i da li moram prebaciti spajanje sa vip.gprs na vip.data ili može ostati kako je??

lujozg
31.03.2010., 16:50
Kada na Model50 aktiviram opciju SURF50, koliko treba da se opcija aktivira i da li moram prebaciti spajanje sa vip.gprs na vip.data ili može ostati kako je??

opcija se aktivira u roku 24 h i ne treba mijenjati APN-ove nikada, trebaš imati uključenu GPRS uslugu (GPRS na 761 ako nije uklj.) i trebaš imati postavke za svoj mobilni aparat (START odnosno GPRS postavke) :top:

Dita von Luna
31.03.2010., 17:30
Pozz---- ja sam napravila vip friends i došla mi poruka da imam jeftinije pozive i to, šta nebi trebala imat besplatne pozive prema tom broju? Jel treba i moj vip friend napravit vip friends?

sanjinko
31.03.2010., 18:00
Pozz---- ja sam napravila vip friends i došla mi poruka da imam jeftinije pozive i to, šta nebi trebala imat besplatne pozive prema tom broju? Jel treba i moj vip friend napravit vip friends?

Besplatni pozivi prema Vip friendu vrijede samo za Vip pretplatnike.
Pozivi prema Vip friendu (Vipme korisnici) naplaćuju se 29lp i ta usluga košta 30kn mjesečno. Na raspologanju imaš 750 besplatnih minuta mjesečno.

Dita von Luna
31.03.2010., 18:13
Besplatni pozivi prema Vip friendu vrijede samo za Vip pretplatnike.
Pozivi prema Vip friendu (Vipme korisnici) naplaćuju se 29lp i ta usluga košta 30kn mjesečno. Na raspologanju imaš 750 besplatnih minuta mjesečno.

Aha.... a vip friends ne mogu imat oni koji bonove kupuju? :confused: Ako frend hoće mene zvat za 30 kn mj.on mora isto napravit vip friends ili? Sorry ne kužim se baš :ne zna::D

funny
31.03.2010., 18:16
ak neko zna da li mobile surf paketi (i facebook) vrijede u inozemstvu (Austrija) :D

sanjinko
31.03.2010., 18:46
Aha.... a vip friends ne mogu imat oni koji bonove kupuju? :confused: Ako frend hoće mene zvat za 30 kn mj.on mora isto napravit vip friends ili? Sorry ne kužim se baš :ne zna::D

Naravno da mogu. Samo što se njima, Vipme/prepaid/korisnicima na bonove, ta usluga nudi uz mjesečnu naknadu od 30kn. Tada ti i tvoj Vip friend razgovarate međusobno po cijeni uspostave poziva od 29 lp. Na raspolaganju vam stoji 750 besplatnih minuta (odlaznih poziva).

sanjinko
31.03.2010., 18:51
ak neko zna da li mobile surf paketi (i facebook) vrijede u inozemstvu (Austrija) :D

"Da li mobile surf podatkovni paketi vrijede i u roamingu?

Količina prometa ostvarena u roamingu nije uključena u naknadu za korištenje podatkovniog paketa nego se naplaćuje odvojeno temeljem važećih cijena za roaming utvrđenih službenim cjenikom Vipnet d.o.o." (link (http://www.vipnet.hr/korisnicki-centar/pitanja-i-odgovori/mobilni-internet/mobile-surf))

lujozg
31.03.2010., 19:34

Naravno da mogu. Samo što se njima, Vipme/prepaid/korisnicima na bonove, ta usluga nudi uz mjesečnu naknadu od 30kn. Tada ti i tvoj Vip friend razgovarate međusobno po cijeni uspostave poziva od 29 lp. Na raspolaganju vam stoji 750 besplatnih minuta (odlaznih poziva).

naravno pod uvjetom da i ti i vip friends imate uključenu opciju vip friends 0 kn dakle oboje :D ako ste oba korisnici na bonove, odnosno ako je neki pretplatnik treba imati tebe upisanog kao friends broj :D

get
31.03.2010., 19:56
opcija se aktivira u roku 24 h i ne treba mijenjati APN-ove nikada, trebaš imati uključenu GPRS uslugu (GPRS na 761 ako nije uklj.) i trebaš imati postavke za svoj mobilni aparat (START odnosno GPRS postavke) :top:

OK, thanks. Znači onaj vip.data je samo za podatkovne kartice.

jahorinka
31.03.2010., 21:18
Kod mene ista stvar sa LG mobitelom. Baterija je koma, ništa ne radim i već se isprazni za dan-dva. Piše mi da je puna, stisnem da pogledam poruke i počne mi javljat da je prazna i za par sekundi se ugasi mob. Ne stignem ni stavit na punjenje. KOma uglavnom. Nikad više LG.

stigel mi je mob sa servisa :lux:

mogu ga direkt bacit u kantu kolko je nepouzdan :zubo: :bonk:

jučer popodne ga podigla s punom baterijom, danas oko 15 baterija 2/3 puna i danas oko 19 pišti da je prazan i crkne.

aktivnost je sljedeća:

sve skupa 3 poziva sveukupnog trajanja možda 2 sata
par poruka (manje od 10)
i alarm ujutro
i pregledano 4-5 slika i jedna snimka od minute i pol

stvarno niš više od toga :ne zna:

:s:s:s

u "otpusnom" pismu piše da je baterija ok ( je rajt :rolleyes:) isto kao i punjač i da su samo mijenjali software. i da su ga testirali i da je nakon poziva od 2 sata baterija bila puna više od 50% što je u granicama koje garantira proizvođač.

ljudi, ne kupujte si taj šrot od mobitela... :flop:

JVC
02.04.2010., 10:59
moj frend za 10 mb je dobio 600 kn samo interneta, odmah je drugi dan prebacio broj u Tele2 mrežu ...

Hunter!
02.04.2010., 13:47
stigel mi je mob sa servisa :lux:

mogu ga direkt bacit u kantu kolko je nepouzdan :zubo: :bonk:

Ja sam lani dao SE na servis i stalno nešto šteka. Koliko sam čuo po gradu,to je kod vipovih proizvoda pravilo,a ne slučajnost.:flop:

lujozg
02.04.2010., 17:06
Ja sam lani dao SE na servis i stalno nešto šteka. Koliko sam čuo po gradu,to je kod vipovih proizvoda pravilo,a ne slučajnost.:flop:

jel ti čitaš gluposti koje pišeš :facepalm: :facepalm: :facepalm:

jahorinka
02.04.2010., 20:26
moj frend za 10 mb je dobio 600 kn samo interneta, odmah je drugi dan prebacio broj u Tele2 mrežu ...

i ja bi da mogu na nekog prebaciti pretplatu :o

u 3 dana, evo mog kukija 2. put na punjenu :lux:

sanjinko
02.04.2010., 21:06

Od čega je taj tvoj "kuki" a.k.a. kolačić? Prhkog lisnatog tijesta? :cerek:

jahorinka
03.04.2010., 11:13
Od čega je taj tvoj "kuki" a.k.a. kolačić? Prhkog lisnatog tijesta? :cerek:

očito :rofl:

bond007
03.04.2010., 21:40
Ma nikad više LG mob, imam još doma 2 Sony ericsona ,jedan ima 3 godine, a drugi 7 godina, baterija uvijek drži više od 7 dana bez obzira na razgovore i poruke, a ovaj LG jad i bijeda ukratko.
Samo SE od svih tih mobitela nešto vrijedi. Baterija mu je zakon.

A najviše sam se iznervirala neki dan kad sam išla doma, izađem iz busa, hoću nazvat da dođu po mene na stanicu i taj trenutak počne cvilit baterija, i ugasi mi se. Poludila sam. Morala sam se vraćat nazad na gl.kolodvor i čekati drugi bus 2 sata....koma....

jahorinka
04.04.2010., 15:29
da, baš je nepouzdan mobitel :kava: nikad više :nono:
a bome ni vip više ne :o

sterchoi
04.04.2010., 23:03

joj daj nemoj više to bi onda bio vipo ericsson a ne sony ericsson , nešto šteka samo kod koga i gdje .

Misliš da ostali operateri isto proizvode svoje mobitele i onda im daju iste nazive

jao joj dječko:bicedobro::bicedobro:

Hunter!
05.04.2010., 17:44
Namjerno sam stavio "vipovi proizvodi" jer se ti škart mobiteli pakiraju i poštimavaju sa tonama softver smeća pod vipovom paskom. Već sam bezbroj puta čuo "imam mob na servisu u vipu",to je postalo kao dobar dan.

tele 504
05.04.2010., 18:43
Da, moram se sloziti. Svaki telefon koji sam kupio u vipu zavrsil je na popravku, ali svaki! i ovo kaj i ti velis je istina, to je sad vec religija :-) vipovih prozvoda, tj telefona jer stvarno znam masu ljudi koji su mi rekli isto.

tele 504
05.04.2010., 19:16
...a kad vec izbacujem frustracije, moram reci i kako su me oderali za vip sekretaricu koju su nam eto svima ukljucili, racun mi je veci nego ikada, ...pa onda naplacivanje poruka za provjeru stanja racuna,...pa naplata promjene tarife....pa poruke u inozemstvu sa 0,40 na 0,90,...pa sms parking...
A o cijenama u tarifi da i ne pricam. STRASNO!!!

Sp@v@lic@
05.04.2010., 20:07
...a kad vec izbacujem frustracije, moram reci i kako su me oderali za vip sekretaricu koju su nam eto svima ukljucili, racun mi je veci nego ikada, ...pa onda naplacivanje poruka za provjeru stanja racuna,...pa naplata promjene tarife....pa poruke u inozemstvu sa 0,40 na 0,90,...pa sms parking...

Hellou...sekretarica se ne naplaćuje tebi već onome koji tebe poziva pa mu se sekretarica javi...ili tebi ako ideš preslušavati poruke...Što se uređaja tiče,ja sam u Tcomu kupila mob SE koji se ugasio nakon točno 9 dana i nikad se više nije upalio,pošto je prošlo više od 7 dana nisam mogla dobit novi,a nisu mi priznali garanciju jer je matična ploča korozirala. Ali i dalje sam morala plaćati pretplatu 2 god... U Vipu imam pretplatu već drugu god i super mi je,redovito podmirujem svoje račune i nemam nikakvih poteškoća,jednom sam dobila poveći račun za koji sam ih zvala i tražila objašnjenje koje sam i dobila te mi je idući umanjen za određen iznos koji ja nisam napravila. Svi su mi o.k. podrška im je super,frendly su raspoloženi i super sve objasne...
Sto ljudi sto ćudi...Sve se to proizvodi u Kini i Koreji i sve je stvar sreće pa ako naletiš na super mob blago tebi... Life goes on... A oni koji kupuju LG Cookie... ljudi moji šta očekujete od moibitela koji se prodaje za 9 kn na ugovor ili 350 kn u kompletu?? Kupi pošten mob i neće bit problema...?? I cijene su vuda otišle gore od 1.8. ne samo Vipu,i uvijek postoji Vip centar u kojem možeš otić zatražit pomoć pri odabiru tarife,normalno da ne paše ka bi svo što jeftinije mobitel i onda pristajete na svašta a ništa vam nije potrebno.Ili ako si na bonovima...i tamo imaš povoljniju varijantu iako su bonovi i dalje bonovi...Pređi na Tomato LOL... :rofl: :rofl: Joj Joj...:mig:

UnusualMe
05.04.2010., 20:24

AHHAHAHAHA, ovo mi je prejako :rofl:
pa tko mu kriv što nema pojma o cijenama, tj. ne informira se prije nego što si napravi takav račun. svašta.

jahorinka
05.04.2010., 21:40
A oni koji kupuju LG Cookie... ljudi moji šta očekujete od moibitela koji se prodaje za 9 kn na ugovor ili 350 kn u kompletu?? Kupi pošten mob i neće bit problema...??

da i? :kokice:
pa i da je za jednu jedinu lipu, ne smiju mi prodat muda pod bubrege :confused:
inače, sam uređaj je 999kn... za nove pretplatnike 199, za stare 9... s tim da ćemo ga mi svi otplatiti kroz 2 godine vjernosti vipu.
i :ne zna:
imam samsung od prije 2 godine za 0,91lp i radi 10 puta bolje nego lg.
jesam odmah trebala taj samsung bacit u kantu jer je eto za "0,91lp"?

i ne, nisu svi agenti nit ljubazni nit upućeni u svoj posao. :ne zna:
dvoje ih kaže da u tarifi 25 mogu dobit lg za 9kn iako te tarife nema više... al kao nek pratim najnižu tarifu. još uvjeravaju...
treća veli da ne zna... il će se mob morati kupiti po većoj cijeni il će se morat preći na veću tarifu.

a o tarifama za net prek moba sma već pisala da informacija o cijeni bez odabira paketa ne stoji pod rubrikom o netu prek mobitela... neg se izgugla pod "pitanja..." :rolleyes:

nije vip cveće :o nažalost neki to shvate kad se opeku na vlastitoj koži :facepalm:

lujozg
06.04.2010., 16:51
Namjerno sam stavio "vipovi proizvodi" jer se ti škart mobiteli pakiraju i poštimavaju sa tonama softver smeća pod vipovom paskom. Već sam bezbroj puta čuo "imam mob na servisu u vipu",to je postalo kao dobar dan.

ponoviti ću:

jel ti čitaš gluposti koje pišeš :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Da, moram se sloziti. Svaki telefon koji sam kupio u vipu zavrsil je na popravku, ali svaki! i ovo kaj i ti velis je istina, to je sad vec religija :-) vipovih prozvoda, tj telefona jer stvarno znam masu ljudi koji su mi rekli isto.

možda nemaš sreće u životu :cerek:

pa tko mu kriv što nema pojma o cijenama, tj. ne informira se prije nego što si napravi takav račun. svašta.

:top: :top:

alison
07.04.2010., 18:17
Nisu gluposti ovo što pišu Hunter i Tele2, više puta sam se uvjerila u to. Događaju se greške i kvarovi s "novim" mobitelima kodiranim na samo jednu mrežu. Vipovi "stručnjaci" svakom mobitelu mijenjaju softver i ko zna šta rade i kakve škartne dijelove ugrađuju da bi ga prodali jeftino u paketu. Najbolje je kupiti mobitel nekodiran i po mogućnosti negdje vani,i gdje nema vipa, tele2.. i ostalih :)

lujozg
07.04.2010., 19:39
Nisu gluposti ovo što pišu Hunter i Tele2, više puta sam se uvjerila u to. Događaju se greške i kvarovi s "novim" mobitelima kodiranim na samo jednu mrežu.

bad luck i ništa drugo :top:

al ajmo ovako, ne postoje vipovi, t-mobileovi softveri barem koliko ja znam, možda i ne znam :confused:, zašto onda aparat isti i nakon promjene spornog softvera opet ne radi kako treba, što servis radi po tom pitanju :kava:

znaš koliko se toga imalo pokvariti na npr. mobitelu starom 8 godina a koliko ima na današnjem mobitelu :kava:

zašto danas kupiš auto pa ti rikne mašina na 45000 km bubam ili rikne ECU ili ovo ono a sve košta u par stotina eura :confused:

zašto sam imao bojler koji je npr. radio 10 godina bez greške s jednom promjenom grijača ili termostata, a sada imam bojler na kojem svakih pola godine moram raditi isto to :confused:

izvedi/te zaključke :kava:

vezano za temu, ni s jednim aparatom kupljenim u vipu, t-mobile-u nisam imao nikakav problem nikada, zadnji mobitel Nokia 6234 kupljen prije dobrih 2,5 godine, mobitel je Nokia, na njemu piše vodafone i imam vodafone sučelje u njemu a mobitel je proizveden u Njemačkoj, što mi je vip mogao u njega ubaciti osim postavki za mms i gprs i eventualno s*ebati

što kažu stručnjaci :kava:

alison
07.04.2010., 20:38
al ajmo ovako, ne postoje vipovi, t-mobileovi softveri barem koliko ja znam, možda i ne znam :confused:, zašto onda aparat isti i nakon promjene spornog softvera opet ne radi kako treba, što servis radi po tom pitanju :kava:

ne postoje vipovi i t-mobileovi softveri, ali čim oni novi mobitel "otvaraju" kako bi ga prije prodaje pripremili da može raditi samo na jednu mrežu tko zna šta još usput servisiraju, a da ni ne znaju(ili možda znaju) :kava:

vezano za temu, ni s jednim aparatom kupljenim u vipu, t-mobile-u nisam imao nikakav problem nikada, zadnji mobitel Nokia 6234 kupljen prije dobrih 2,5 godine, mobitel je Nokia, na njemu piše vodafone i imam vodafone sučelje u njemu a mobitel je proizveden u Njemačkoj, što mi je vip mogao u njega ubaciti osim postavki za mms i gprs i eventualno s*ebati

Neznam, ja nisam imala baš dobra iskustva s mobitelima u vipu, odmah u startu nekakve reklamacije, nisu bili veći kvarovi, ali puno mi bolje rade mobiteli koji nisu kodirani na jednu mrežu :ne zna: , a nisam imala puno iskustava s nokiama pa neznam kako funkcioniraju

lujozg
07.04.2010., 20:50
ne postoje vipovi i t-mobileovi softveri, ali čim oni novi mobitel "otvaraju" kako bi ga prije prodaje pripremili da može raditi samo na jednu mrežu tko zna šta još usput servisiraju, a da ni ne znaju(ili možda znaju) :kava:

nemaju šta ni servisirati, ubace postavke i zaključaju a to je zaista posao kojim nemaš šta pokvariti, zdrmati ili štogod, pazi oni otključavanje mobitela kupljenog kod njih naplaćuju cca 500 kn a isti taj posao napravljen u bilo kojem servisu košta manje od 100 kn samo što izgubiš garanciju, glupost :kava:

ali poanta što oni imaju od toga, nije da žive od servisa, rezervnih dijelova itd. kao neke druge grane, ako kupiš Nokiju imaš ovjerenu garanciju od Vipneta koju je izdao Mobis, mobitel predaješ na servis u vip centar sa računom i garancijom i oni ga šalju u Mobis a to možeš napraviti i sam npr.

mobitel servisira Mobis i vraća u vip centar gdje te obavijeste da ga preuzmeš, Vipnet-u ili kome god niti u džep niti iz džepa, a sigurno su sadomazohisti pa uživaju u svađanju sa korisnicima :kava:

tako da ono stvarno ne razumijem prepisku nekih (ne odnosi se na tebe konkretno) o "vipovim proizvodima", glupost :flop:

sanjinko
08.04.2010., 08:05
vezano za temu, ni s jednim aparatom kupljenim u vipu, t-mobile-u nisam imao nikakav problem nikada

I ja imam slična iskustva. Sa VIPNet-om ama baš nikada problem sa kupljenim mobitelima, dok sam mobitel kupljen u Simpa paketu (SE T303) dekodirao i umetnuo Tele2 karticu koju koristim također "trouble-free". :top:

Hunter!
08.04.2010., 11:56
da i? :kokice:
pa i da je za jednu jedinu lipu, ne smiju mi prodat muda pod bubrege :top: Točno tako.
i ne, nisu svi agenti nit ljubazni nit upućeni u svoj posao. Ako nisi na pretplati od 200 kuna uopće se ne opterećuju s tvojim problemom :flop:

To kaj im plaćamo ionako 10 puta precijenjenu uslugu,ne zanima ih. Morao sam preći na drugu mrežu,ne toliko zbog jeftinijih poziva,koliko zbog mobitela koji se barem ne kvari kao vipov koji je bio mjesec dana na servisu i nemam više ni živaca ni vremena da se opet s tim bakćem.

Još malo i raskid pretplate te bye bye Vip zauvijek,dok sam živ bježim od vas kao vrag od tamjana :driver:

lujozg
08.04.2010., 17:22
:top: Točno tako.
Ako nisi na pretplati od 200 kuna uopće se ne opterećuju s tvojim problemom :flop:

To kaj im plaćamo ionako 10 puta precijenjenu uslugu,ne zanima ih. Morao sam preći na drugu mrežu,ne toliko zbog jeftinijih poziva,koliko zbog mobitela koji se barem ne kvari kao vipov koji je bio mjesec dana na servisu i nemam više ni živaca ni vremena da se opet s tim bakćem.

Još malo i raskid pretplate te bye bye Vip zauvijek,dok sam živ bježim od vas kao vrag od tamjana :driver:

a što ćeš ako će ti se i na drugim mrežama kvariti mobiteli, preseliti iz Hrvatske :lol: :lol: :lol:

sterchoi
09.04.2010., 13:39

nisu nam svima meni nisu, šta trabunjaš.

Račun mi je veći nego ikad zato ti IQ očito pada , da li si provjerio zašto ti je račun veći???? a sigurno isto zoves kao i prije:top:

Pa provjeru potrosnje možeš i dalje provjeravati besplatno pozivom .....

pa uvedena trošarina na sms , svi su promijenili cijenovni sustav.

Cijene u tarifi ostale iste ima i novih tarifa.

Dakle zaključak je: ti definitivno trabunjaš, nemaš pojma o čemu govoriš.

Ako nam želiš podjeliti informacije sa nama daj onda nešto konkretno što će nam koristiti nešto što možeš argumentirati, a ne svima su ovo, onom su ono ....:no: S obziron na tvoj nick mislim da se od tebe nemože očekivati neka suvisla misao prenesena u barem jednostavnu rečenicu ako već ne složeniji rečenični sklop.

Naravno bez ljutnje ali vidiš kako su svi navodi u ovome tekstu argumentirani :D

vhrkac
09.04.2010., 19:22
kakoljudi pisu gluposti pa to je strasno......
vip uopce ne otvara telefone niti ne ubacuje nikakve softwere gore
to radi iskljucivo proizvodjac
dakle
vip naruci 50000mobitela npr se g502(npr)
oni lijepo stave vodafone software,lokaju ga na vip,ubace ga u zato odgovarajucu kutiju i salju za Hrvatsku.........
i to je sva prica.....kakva mrtva ubacivanja nekvalitetnih dijelova i bakraci
a uostalom isti takav mob debrandirate i voila mob kao i svaki drugi
(neki servisi nakon sto mob recimo stvarno ima problema sa vodafone softwerom ubace generic kod i mir Bozji)

a sto se vip-a tice-ja imam vip opciju 0,uspostava poziva 0,25 lipa,60kn naknada za to.sms 20lipa,....sa vip-a zovem na vip i saljem sms
mjesecno potrosim maks 150kn
a za sve ostalo imam tomato o,29kn -najjeftinije u HR

sto se tice vip-a ja sam i vise nego zadovoljan

rinci
10.04.2010., 11:31
Hvala Vip-u, za obnovu racuna bonom od 100kn poklonili su mi ravno 5 besplatnih poruka unutar mreze! :rofl:

tele 504
10.04.2010., 13:48
nisu nam svima meni nisu, šta trabunjaš.
Račun mi je veći nego ikad zato ti IQ očito pada , da li si provjerio zašto ti je račun veći???? a sigurno isto zoves kao i prije:top:

[B]Mogao bi pricati o IQ-u, ali ne s tobom decko... Ono sto mogu zakljuciti je da si djelatnik VIP-a pa eto sad tu pises nama od cije potrosnje zivis i dobivas placu. Konkretno evo i od mene koji sam dugogodisnji VIP korisnik. Nazalost....i tuzno je da me ovako vrijeđaš, jer i ja kao i svi ostali imam pravo izraziti svoje misljenje i iskustvo. I ti se sa time mozes i ne moras sloziti, ali opet ponavljam bez vrijeđanja.

Pa provjeru potrosnje možeš i dalje provjeravati besplatno pozivom .....

Tu provjeru pozivom VIP ne komunicira i uvijek istice SMS...hmmmm pitam se zasto?!?! A i molim te imas li podatak o broju tih poziva....Ajde, ajde svi znamo da ljudi koriste SMS za provjeru jer su to navikli, to znaju, i taj nacin provjere im je prihvatljiviji. To i ti znas!...

pa uvedena trošarina na sms , svi su promijenili cijenovni sustav.

Da ali samo VIP je radio promjenu na svemu, tj. povisili cijene SMS-a, u Hrvatskoj i inozemstvu i na uslugama sa dodanom vrijednošću. To je samo VIP napravio i ni jedan drugi operater,.... hmmmm opet se pitam zasto?!?!

Cijene u tarifi ostale iste ima i novih tarifa.

Nove tarife koje su cisti promasaj bi bilo bolje da ni ne spominjes, jer u njima je samo novo to da ce racuni biti jos veci, jer nove tarife nemaju apsolutno nikakve vrijednosti i prednosti....tako da bolje njih ne spominji i "pokrij se po usima".

Dakle zaključak je: ti definitivno trabunjaš, nemaš pojma o čemu govoriš.

Čim, čim dalje ...tim, tim je ocitije da ja itekako znam sto govorim :)

Ako nam želiš podjeliti informacije sa nama daj onda nešto konkretno što će nam koristiti nešto što možeš argumentirati, a ne svima su ovo, onom su ono ....:no: S obziron na tvoj nick mislim da se od tebe nemože očekivati neka suvisla misao prenesena u barem jednostavnu rečenicu ako već ne složeniji rečenični sklop.

Nadam se da u VIPu imas jako dobru plaću. Iako, ako ce ti firma i nadalje ovako muljati i potkradati pocni se decko brinuti. Isto tako ono sto moras nauciti je postivati i nikad ne podcjenjivati konkurenciju... i nickove

Naravno bez ljutnje ali vidiš kako su svi navodi u ovome tekstu argumentirani :D

Nema ljutnje, jer vidis da su i svi tvoji navodi argumentirani. :)

Ms. Black
10.04.2010., 14:22
da i? : kokice:
pa i da je za jednu jedinu lipu, ne smiju mi prodat muda pod bubrege :confused:
inače, sam uređaj je 999kn... za nove pretplatnike 199, za stare 9... s tim da ćemo ga mi svi otplatiti kroz 2 godine vjernosti vipu.
i :ne zna:
imam samsung od prije 2 godine za 0,91lp i radi 10 puta bolje nego lg.
jesam odmah trebala taj samsung bacit u kantu jer je eto za "0,91lp"?

i ne, nisu svi agenti nit ljubazni nit upućeni u svoj posao. :ne zna:
dvoje ih kaže da u tarifi 25 mogu dobit lg za 9kn iako te tarife nema više... al kao nek pratim najnižu tarifu. još uvjeravaju...
treća veli da ne zna... il će se mob morati kupiti po većoj cijeni il će se morat preći na veću tarifu.

a o tarifama za net prek moba sma već pisala da informacija o cijeni bez odabira paketa ne stoji pod rubrikom o netu prek mobitela... neg se izgugla pod "pitanja..." :rolleyes:

nije vip cveće :o nažalost neki to shvate kad se opeku na vlastitoj koži :facepalm:

:rofl:NE mogu vjerovat da ovo niko nije skužio. Ja bi htjela vidit kovanicu za to:rofl:

...

:sArgumenti su ti tako dobri, Perry Mason je nula prema tebi!

:facepalm:

sterchoi
10.04.2010., 20:48
Nema ljutnje, jer vidis da su i svi tvoji navodi argumentirani. :)

Naravno da nema ljutnje.

Baš se sada loše osjećam. Namjera nije bila izazvati ovakvu rekaciju.

Očito raspolažeš konkretnijim informacijama.

Sada mala digresija: to što mi je Clint Eastwood na slici ne znači da sam muško samo da je on ok pravi frajer jedan od posljednjih.

Ali, ali eto zar nije ljepše sada kada si napsiala/napisao konkretno sve što te tišti tako da i mi znamo...

Što se tiče ovoga sa zaposlenjem iz tvoga maila u božije uši :)

Naučeno ne pdocijenjivati nickove, uvijek postoji netko tko više zna i očito da ja u ovoj situaciji neznam puno e jeb ga još netko pametniji od mene dobro došli u klub :cerek:

Samo ne shvaćam ovaj dio zadnji ne podcijenjivati konkurenciju????

Šta to znači tko je meni kao osobi konkurencija?

kao osobi koja te uzrujala ti si mi definitivno ne konkurencija nego daleko više ali šta je tu je na grešakama se uči :p

lujozg
11.04.2010., 15:49
:rofl:NE mogu vjerovat da ovo niko nije skužio. Ja bi htjela vidit kovanicu za to:rofl:

produljenje ugovora 24 mjeseca :top:

jahorinka
11.04.2010., 18:49

ne zamaraju se svi s bedastoćama :kava:

moja greška... :Posipa-se-pepelom:

evo, ispravak netočnog navoda: "0,91kn"

sad srčeko na mjestu? :bicedobro:

Hunter!
12.04.2010., 10:03
a što ćeš ako će ti se i na drugim mrežama kvariti mobiteli, preseliti iz Hrvatske :lol: :lol: :lol:Zasad sve funkcionira savršeno s tele2 Nokijom. Stara mi je na Tele2 otkad su došli u Hrvatsku,mislim 2005 i nikad ni jedan servis,a pozivi prema svima 49 lipa :top: Pametna žena :s

Mislim da bi se Vip trebao odseliti iz HR u Srbiju i Makedoniju,gdje ima svoje podružnice istog imena :rofl:

10aLEX
12.04.2010., 12:01
@Hunter!

"Mislim da bi se Vip trebao odseliti iz HR u Srbiju i Makedoniju,gdje ima svoje podružnice istog imena"

Pogledaj malo cijene kod njih i shvatit ces da su tamo puno povoljniji od ovog naseg VIPa, a vlasnik je isti Telekom Austrija :D

www.vipmobile.rs
www.vip.mk

JVC
12.04.2010., 12:34
nije mu nitko kriv, al je VIP izgubio jednog pretpatnika ...

JVC
12.04.2010., 12:41

koliko sam shvatio radi se o LG-u ??

Ak je LG onda to nije ništa novo! LG mobiteli su sami po sebi loše kvalitete.

Fancy izgeda ali šrot kvalitete ...

lujozg
12.04.2010., 17:29
Zasad sve funkcionira savršeno s tele2 Nokijom. Stara mi je na Tele2 otkad su došli u Hrvatsku,mislim 2005 i nikad ni jedan servis,a pozivi prema svima 49 lipa :top: Pametna žena :s

funkcionira i meni sve savršeno sa nekom po redu "Vip" Nokiom, a i ove dosadašnje "Vip" Nokie rade :top: :rofl:

nadam se da će i vama "Tele2" Nokie :top:

@Hunter!

"Mislim da bi se Vip trebao odseliti iz HR u Srbiju i Makedoniju,gdje ima svoje podružnice istog imena"

Pogledaj malo cijene kod njih i shvatit ces da su tamo puno povoljniji od ovog naseg VIPa, a vlasnik je isti Telekom Austrija :D

www.vipmobile.rs
www.vip.mk

da ali su i plaće i općenito platežna moć u Srbiji i Makedoniji puno manje nego kod nas, ove vipove cijene su kod nas jedva održive a tamo pogotovo nebi imali šta tražiti s ovim cijenama :top:

Hunter!
12.04.2010., 18:10

www.vipmobile.rs
www.vip.mkZnam sve;koliko sam čuo od Beograđana Telenor je tamo sinonim za kvalitetnu uslugu i nisku cijenu.

funkcionira i meni sve savršeno sa nekom po redu "Vip" Nokiom, a i ove dosadašnje "Vip" Nokie rade :top: :rofl: Imali ste sreće,pretpostavljam.
nadam se da će i vama "Tele2" Nokie :top:Hvala lijepa.

da ali su i plaće i općenito platežna moć u Srbiji i Makedoniji puno manje nego kod nas, ove vipove cijene su kod nas jedva održive a tamo pogotovo nebi imali šta tražiti s ovim cijenama :top:Kao korisnik prepaid usluga Orange i O2 telekoma u Engleskoj,mogu samo reći da su Vipove cijene u HR legalizirana pljačka ovog naroda na lijepe oči,a sve od vremena Mudrinićevog i Vipovog dogovorenog duopola 1999 godine.

CocaCola
13.04.2010., 01:05
Jeste, Telenor u Srbiji je sinonim za kvalitet. A u konkurenciji drzavnog (raspalog) MTSa i VIPa koji ima zalet ali mu je potrebno jos vremena.
U Srbiji generalno postoji kartelizacija i cene su prilicno ujednacene kod sva 3 operatera, uz odredjene nijanse u paketima.

I da, cene u CRO su svakako kriminalne, Tele2 moze da prodje ali duo Tmob-VIP prosto dere kozu sa ledja u eurima posmatrano... Pa u Austriji sta se sve dobije za 30eur.

VIP i Tmob odnesose mnooogo eur iz Hrvatske, fantastican prihod mora se priznati...

dobritza
13.04.2010., 09:19
ono sto mene zanima - a sto sam cuo jucer (istina potpuno neformalno) -je da se vip sprema nesto veliko dijeliti sad kad su u boji. pa me zanima da li neko ima nesto vise o tome ili je sve zakasnjela prvoaprilska posalica?:ne zna:

Sandrillo
13.04.2010., 13:49
Pozdrav !

novi sam ovdje pa mi treba jedno misljenje

imam dvije pretplate (VIP i TELE 2) i zelio bih se rjesiti jedne. Na Vipu sam od pocetka, dok sam na TELE 2 takodjer i to na staroj tarifi 0.

posto me uglavnom svi zovu na VIP. mislio sam ugasiti TELE 2, ali eto dosao sam u dilemu zbog jednog sitnog detalja.

Naime, htio sam uzeti novi mobitel u VIP-u, i kako mi pri proslom produljenju ugovora nije trebao, uzeo sam besplatne minute i sad mi je ostalo negdje 4 mjeseca do isteka tog ugovora i naravno po pravilima mi ne zele dati novi mobitel iako bi ja uzeo vecu tarifu.

(jedan detalj - jednom davno sam htio odustati od TELE 2 pretplate i izsali su mi u susret iako nisu trebali - RESPECT )

zbog toga sam poceo razmisljati da prekinem VIP pretplatu i da prebacim broj na TELE 2 , uzmem tih 300 kuna sto daju za prijenos i da platim te troskove prekida VIP pretplate.

sad znam da mi je signal od VIP-a puno bolji od TELE 2 posto imam DUO mobitel i kad putujem dosta puta pogledam dostupnost signala.

interesira me dali je pametno prebaciti se na TELE 2 kompletno prvenstveno zbog kvalitete spajanja, mobilnog interneta i same usluge.

BLACKROCK
13.04.2010., 17:26
Pozdrav !

novi sam ovdje pa mi treba jedno misljenje

imam dvije pretplate (VIP i TELE 2) i zelio bih se rjesiti jedne. Na Vipu sam od pocetka, dok sam na TELE 2 takodjer i to na staroj tarifi 0.

posto me uglavnom svi zovu na VIP. mislio sam ugasiti TELE 2, ali eto dosao sam u dilemu zbog jednog sitnog detalja.

Naime, htio sam uzeti novi mobitel u VIP-u, i kako mi pri proslom produljenju ugovora nije trebao, uzeo sam besplatne minute i sad mi je ostalo negdje 4 mjeseca do isteka tog ugovora i naravno po pravilima mi ne zele dati novi mobitel iako bi ja uzeo vecu tarifu.

(jedan detalj - jednom davno sam htio odustati od TELE 2 pretplate i izsali su mi u susret iako nisu trebali - RESPECT )

zbog toga sam poceo razmisljati da prekinem VIP pretplatu i da prebacim broj na TELE 2 , uzmem tih 300 kuna sto daju za prijenos i da platim te troskove prekida VIP pretplate.

sad znam da mi je signal od VIP-a puno bolji od TELE 2 posto imam DUO mobitel i kad putujem dosta puta pogledam dostupnost signala.

interesira me dali je pametno prebaciti se na TELE 2 kompletno prvenstveno zbog kvalitete spajanja, mobilnog interneta i same usluge.

vip je dobar najviše zbog pokrivenosti, tele je malo u banani izvan većih gradova, strpljenja mislim da tri mjeseca prije možeš uzet novi uređaj nesjećam se više točno

dobritza
14.04.2010., 13:45
vip je dobar najviše zbog pokrivenosti, tele je malo u banani izvan većih gradova, strpljenja mislim da tri mjeseca prije možeš uzet novi uređaj nesjećam se više točno

kak to da tele2 nema dobar signal kad su na t-mob mrezi? ili nisu? ili jesu? nis mi to nije cisto.:rofl:

Sandrillo
14.04.2010., 13:53
kak to da tele2 nema dobar signal kad su na t-mob mrezi? ili nisu? ili jesu? nis mi to nije cisto.:rofl:

ma osjeti se razlika u kvaliteti signala, pogotovo na mom kineskom čudu od mobitela (cak mislim da mozda ima veze sa uredajom )

i interesantno je kad vozim autocestom prema dalmaciji, da tamo kod skretanja za Bihać dolazi mi uvijek poruka na TELE 2, dobrodosli u BiH :lol:

a kod Vip-a mi ne dolazi

10aLEX
14.04.2010., 14:07
@dobritza
Poceli su ukidati roaming sa t-mobileom tamo gdje je dobro pokriven Tele2 signalom (naravno u teoriji). Recimo Osijek sigurno vise nema roaming s t-mobileom.

10aLEX
14.04.2010., 14:09
i interesantno je kad vozim autocestom prema dalmaciji, da tamo kod skretanja za Bihać dolazi mi uvijek poruka na TELE 2, dobrodosli u BiH :lol:

Na zalost i meni se cesto, u SBu, Tele2 spoji na bosansku mrezu a ne na t-mobile?!?!?

lujozg
14.04.2010., 14:21
stavite si opciju ručni odabir operatera, možda nećete imati signala al nećete biti u opasnosti nabiti račun u roaming pozivu, zamisli dolazni poziv a ne skužiš da si zakačen na npr. bosansku ili SLO mrežu :rolleyes:

sanjinko
14.04.2010., 19:10
stavite si opciju ručni odabir operatera, možda nećete imati signala al nećete biti u opasnosti nabiti račun u roaming pozivu, zamisli dolazni poziv a ne skužiš da si zakačen na npr. bosansku ili SLO mrežu :rolleyes:

Prošli petak putovao sam iz Rijeke u Zagreb, negdje prije Karlovca (kod Vukove Gorice) primjetim da na ekranu mobitela piše Tele2 (znam, malo sam off-topic :rolleyes:), ispod toga Adlešiči; potražim na Google Maps tu lokaciju, kad tamo i nije to tako daleko od HR-SLO granice; kako bilo, uspostavim poziv, porazgovaram sa drugom stranom i prema tarifi naplati mi se 25lp :top:
Ali ni "search mode: manual" nije loša ideja :mig:

M_and_M
25.04.2010., 19:49
jel mi netko može reći do kada će se moći aktivirati komplet tarife, pošto sam čuo da će u skorije vrijeme vip u potpunosti prijeć na one (glupe) tarife sve za mene il kak se već zovu?

MBoat
25.04.2010., 23:15
e dali mi neko može reć dali se može dogodit na vip mreži da me netko zove, meni upaljen mob, ali ovom kome zove kaže da je moj mob ugašen?

i dali će se onda takav poziv islista na mobitelu pod propušten poziv?

get
26.04.2010., 06:54
e dali mi neko može reć dali se može dogodit na vip mreži da me netko zove, meni upaljen mob, ali ovom kome zove kaže da je moj mob ugašen?

Ne znam za VIP, iako ga imam, ali znam da mi se to na T-mobile-u dešava.

Ali prije bih rekao da je to do mob-a i područja signala.

get
26.04.2010., 06:55
jel mi netko može reći do kada će se moći aktivirati komplet tarife, pošto sam čuo da će u skorije vrijeme vip u potpunosti prijeć na one (glupe) tarife sve za mene il kak se već zovu?

http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_uR9S/11825/28350

sanjinko
26.04.2010., 07:19
@ get

Nije ti loš potpis, no prva asocijacija mi je bila ovo (http://www.youtube.com/watch?v=Ive2DNAjY5s&feature=related) :D

get
26.04.2010., 08:11
@ get

Nije ti loš potpis, no prva asocijacija mi je bila ovo (http://www.youtube.com/watch?v=Ive2DNAjY5s&feature=related) :D

Da je Kerum, onda bi bilo ovo (http://www.youtube.com/watch?v=DrzerVemRpg) :zubo:

M_and_M
26.04.2010., 14:28
http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_uR9S/11825/28350

hvala na trudu za link, ali nidje ne piše do kada će ta tarifa biti dostupna. dakle, do kada ću ja, ili bilo tko drugi, moći preći na tu tarifu

lujozg
26.04.2010., 14:58

do 30.4. na zahtjev korisnika

na svakoj mreži, prva pomoć ako nisi napravio nikakvo preusmjeravanje poziva je isključit/uključiti aparat da se spoji opet na mrežu i resetira, pomaže provjereno :top:

M_and_M
26.04.2010., 15:26
do 30.4. na zahtjev korisnika

.....

a jel znaš koje će tarife ostat osim onih sve za mene?

lujozg
26.04.2010., 16:11
a jel znaš koje će tarife ostat osim onih sve za mene?

ostati će sve, ali se neće moći aktivirati

bond007
26.04.2010., 19:46
mob koji je kupljen preko pretplate, znači nema nigdje znak vipa niti ništa, radi li na sve mreže ili samo vip?

lujozg
26.04.2010., 19:53
mob koji je kupljen preko pretplate, znači nema nigdje znak vipa niti ništa, radi li na sve mreže ili samo vip?

ni na jednom mobitelu ne piše vip :zubo:, velika većina je zaključana na vip mrežu, neki i nisu, provjeri :top:

sanjinko
26.04.2010., 20:01

Ako je kupljen u Vipu, onda je zasigurno kodiran. Čak i bez vidljivog loga operatera.
Moj prepaid mob sam također kupio u Vipu, nema nikakvog loga (osim što na ekranu piše HR VIP, ali to je naziv mreže u upotrebi), probao staviti SIM drugog operatera, ne ide.
No, može se dogoditi ako je mob "dual SIM", onda je jedan SIM utor kodiran za mrežu tog operatera, dok je drugi utor slobodan za neku drugu mrežu (npr. Samsung mobiteli u Tele2 ponudi).

lujozg
26.04.2010., 20:58
Ako je kupljen u Vipu, onda je zasigurno kodiran. Čak i bez vidljivog loga operatera.
Moj prepaid mob sam također kupio u Vipu, nema nikakvog loga (osim što na ekranu piše HR VIP, ali to je naziv mreže u upotrebi), probao staviti SIM drugog operatera, ne ide.
No, može se dogoditi ako je mob "dual SIM", onda je jedan SIM utor kodiran za mrežu tog operatera, dok je drugi utor slobodan za neku drugu mrežu (npr. Samsung mobiteli u Tele2 ponudi).

nisu nužno svi kodirani, ali velika većina je :mig:

bond007
27.04.2010., 11:32
hvala. a inače koliko košta kodiranje i gdje se to može obaviti?

get
27.04.2010., 12:08
Prije bih rekao dekodiranje :zubo:

Koliko je meni poznato bilo je nešto govora da skuplji mobiteli (što god to značilo) neće biti kodirani.

Inače, dekodiranje je prije bilo 50-ak kuna. Pod zadnje mislim da je 80-ak kuna. Ali vrlo vjerojatno nije preko 100 kuna.

sanjinko
27.04.2010., 12:09
hvala. a inače koliko košta kodiranje i gdje se to može obaviti?

Radi se o dekodiranju. :mig:

O kojem se mobitelu radi? Gdje živiš?

P.S. prije više od godinu dana kupio sam Simpa paket sa SE T303 (http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/t303?cc=hr&lc=hr)
naknadno sam ga dekodirao kod jednog poznanika u Zg za 50kn
sad ga koristim u Tele2 mreži :)

lujozg
27.04.2010., 12:53
Koliko je meni poznato bilo je nešto govora da skuplji mobiteli (što god to značilo) neće biti kodirani.

točno

bond007
27.04.2010., 17:14
Probala sam karticu od t-mobile, i ne radi. neznam , nebi htjela da si zeznem mob,a i gubim garanciju ako ti napravim, ostavit ću ovako kak je,a kupit ću si neki najjeftiniji za 200 kn koji radi na sve mreže, tak da kad trebam da se služim s njime.
Hvala svima.

Pucca&Garu
29.04.2010., 15:55
ima li itko postavke za konekciju na net mob-komp?
mama mi ima vipov mobilni internet preko prokletog sticka i signal je očajan. međutim, ono što sam primjetila kod tmobilea je da također kad je signal očajan, sim u mobu povezan na komp puno bolje radi, pa se nadam da je tako i s vipom :rolleyes: s obzirom da vrlo vjerojatno konekcija neće radit preko sony ericssonovog pc suite-a, ima li itko postavke za ručnu konekciju? trebala bih apn, dialling number i extra initialization commands (valjda je to sve :D )

pomozite :(

lujozg
29.04.2010., 18:25
ima li itko postavke za konekciju na net mob-komp?
mama mi ima vipov mobilni internet preko prokletog sticka i signal je očajan. međutim, ono što sam primjetila kod tmobilea je da također kad je signal očajan, sim u mobu povezan na komp puno bolje radi, pa se nadam da je tako i s vipom :rolleyes: s obzirom da vrlo vjerojatno konekcija neće radit preko sony ericssonovog pc suite-a, ima li itko postavke za ručnu konekciju? trebala bih apn, dialling number i extra initialization commands (valjda je to sve :D )

pomozite :(

APN data.vip.hr
username 38591
pasword 38591
dial-up broj *99#

nemam pojma, iskombiniraj s ovim, ja sam se jednom igrao ali nisam uspio :zubo:

10aLEX
30.04.2010., 10:19
@ lujozg
Dobre su te postavke a sad zasto tebi nije radilo je druga prica! :)

@Pucca&Garu
Pa bas bi trebalo raditi pod PC sutie-om, naravno ako je konekcija za internet na mobitelu dobro namjestena. Naravno moras imati i drivere za modem (u mobitelu) na PCu instalirane.

A extra inti commands su: at+cgdcont=1,"ip","data.vip.hr"

hmore85
07.05.2010., 20:23
vip, ako čitaš, drag si mi, ali snizi malo cijene, preskup si :D

sanjinko
07.05.2010., 20:27
vip, ako čitaš, drag si mi, ali snizi malo cijene, preskup si :D

Slažem se, da nisu poskupili uspostavu poziva sa 25lp na 29lp više bi ih koristio :(

hmore85
08.05.2010., 15:12
a dobro sad za 4 lipe, ali one fore da je prva minuta odmah 2.5kn su baš brutalne. a i općenito mislim da su najskuplji kad su cijene poziva u pitanju.

sanjinko
08.05.2010., 16:38
a dobro sad za 4 lipe, ali one fore da je prva minuta odmah 2.5kn su baš brutalne. a i općenito mislim da su najskuplji kad su cijene poziva u pitanju.

A zašto bi plaćao veću cijenu uspostave poziva? Kad su već mobilni operateri odlučili namet(e) izvršne vlasti prebaciti na pleća svojih korisnika, ja sam kao jedan od tih korisnika počeo razmišljati o zamjeni operatera.
Danas moji mjesečni troškovi mobilne telefonije ne prelaze 50kn, uspostavu poziva plaćam 25lp, imam 1000 besplatnih minuta unutar tarife, a na VIPnet potrošim 35kn za bon pa dok traje. Sa Simpom sam odavno "raskrstio".

get
09.05.2010., 08:51
Na papiru i izgleda skupo.

Ali, ja sam upeco Model 50 u XMAS akciji, znači još 2000 kuna. Što u mome slučaju znači da za 50 kuna + 10 kuna radisjka frek dobivam mjesečno još 50 kuna. 1 VIP friends broj POTPUNO besplatno, nema uspostave i nema minuta ograničenja, a ostali iznos mogu potrošiti prema drugim mrežama, znači 41 minutu, a i zbog trajnog naloga 20 minuta unutar vip-a mjesečno godinu dana :)

Ne znam, ja kada sam sve odvagnuo super ponuda. Samo je stvar potreba :mig:

blastcro
12.05.2010., 19:55
jel moguce da
skidam si nimbuzz program da imam msn na mobu
700kb skidam i uzme mi 50+kn sa racuna?
za 700kb? ma jel to moguce!!

sanjinko
12.05.2010., 20:34
@ blastcro

Naravno da je moguće

Prijenos podataka (za 100 KB) u Vipme tarifnim paketima naplaćuje se 5,96 Kn (link (http://sc.vip.hr/c/document_library/get_file?uuid=7979bd91-131c-4d49-b002-e8104be059fd&groupId=11825); stranica 4)

Pa bi to za program od 700 KB iznosilo 41,72 Kn (ili je program nešto veći ako ti je sa Vipme računa skinuto više od 50 Kn)

Žišku? :mig:

blastcro
12.05.2010., 22:16
a sunce im pa to je preskupo :P
ima one opcije da posaljes sms za neki surf
tek sad procitao...nebi to nasao na njihovoj stranici da sam jos toliki..svasta
hvala na odgovoru stari ;)

get
13.05.2010., 11:02
To je sve napravljeno samo da uzmeš surf paket.

lujozg
13.05.2010., 16:41
To je sve napravljeno samo da uzmeš surf paket.

odnosno nepromijenjeno, ove nove tarife na pretplati Sve za mene čak imaju cijenu 5 kn po MB-u :D

jocker77
15.05.2010., 21:17
Istekao mi je ugovor s vipom za Easy+91 tarifa za 91kn + mobile broadband 512mb za 46kn.Mislim uzeti HTC Desire pa ne znam sto da ucinim dalje s ugovorom-produljenje ili nova tarifa za novi ugovor:

Dakle ja sada za otprilike 150kn na mjesec trenutno imam:

100minuta za potrosit na pozive u sve mreze
512mb prometa
nema naplate uspostave poziva i racuna mi se trajanje razgovora po 1 sekundi.
Cijena 0.91lipa prema svima

Mislio sam prijeci na sve za mene 150 gdje imam:

300minuta ukljuceno u mjesecnu naknadu
100mb prometa
Uspostava poziva 0,25lipa i naplata nije po sekundi nego po minuti
Cijena 0.91lipa prema svima

Ovako kao laiku mi se cini ova druga tarifa povoljnija osobito sto do 31.05 imaju promo gdje prvih 12mj placam 75kn a ne punu cijenu.
Međutim nakon 2 poziva SZK-u oba puta su me uvjeravali da je moja stara opcija bolja jer da mi nema uspostave poziva i naplacuju mi po sekundi dok u "sve za 150" naplacuju uspostavu na sve minute i besplatne i one preko pa da zbog toga mi je puno isplativije ostati na ovoj tarifi i produljiti ugovor.

Ne zelim se zahebat i uzet skuplje,ima li skrivenih troskova u "sve za 150"??
Edit:ne mogu ukljucit opcije 0 i jos neke opcije u novoj tarifi ali nisam ih nikad ni koristio.

Megi Pegi
15.05.2010., 23:36
Nemoj nikako mijenjat tarifu, to ti je moj savjet. I ja imam easy + i ne pada mi je na pamet mijenjat, ikad!
Nema plaćanja uspostave poziva i računa se po sekundi, što znači da ako pričaš minutu i pol, ne naplate ti 2 minute nego minutu i pol!
Ja koristim i opciju vip0 i mogu s vipo-om blablat do 1000 minuta ( što je fakat dosta) i ne moram se brinut koliki će mi bit račun, a znam blebetat i po sat vremena u komadu :p
Tako da po mom mišljenju ove nove tarife nisu nikako povoljnije i zahvaljujem bogu što uzela svoju easy+ prije nego su je ukinuli.

I Vipu je ovo poruka-vratite stare tarife, dajte ljudima slobodu izbora kad vam je već slogan-sve zbog vas!

jocker77
16.05.2010., 00:17
Ali zar ne bih ovako dobio 300minuta razgovora naspram sadasnjih 100?
Znaci da je cijena poziva cak i 2kn/min to mi je opet 150minuta naspram sadasnjih 100?
A ja sam ovako racunao cijenu 0.91+0.25=1.16kn za prvu minutu i onda je 0.91kn poslije prve minute.E sad ne znam koliko bi mi njihovo racunanje po 60s a ne po 1sekundi efektivno smanjilo tih 300minuta razgovora naspram sadasnjih "cistih" 100minuta.

Megi Pegi
16.05.2010., 01:02
gle, ne znam, meni zvuči rizično, tarifu i onako možeš promijenit kad god hoćeš, npr možeš sad ostat na staroj tarifi, uzet si novi mob i onda za koji mjesec promijeni tarifu ako baš budeš htio, prati iskustva korisnika i kalkuliraj...

Ti kažeš da ne koristiš VIPO, ja ne bih mogla bez njega, imam 1000 minuta prema Vip-u mjesečno.

Ja bi na tvom mjestu ostala na easy+, uzela Vip0 i još neki manji surf paket (mislim da je 200MB-mobil surf 200=30 kuna) I onda imaš za 180 kuna= 1000 minuta za Vip, 100 minuta za ostale mreže i 200MB, meni je to super.:)

obicna
20.05.2010., 20:09
preporučam svima da kupe vip me ili komplet ili nek pređu na pretplatu s obzirom na tolike prekide poziva (i u blizini odašiljača!), tako "jeftine" pozive i poruke da ne pričam.
a posebice što imaju akciju ovih par mjeseci kad obnovim bon, uvijek dobijem smsove a inače skoro nikad ne šaljem smsove i oni to dobro znaju zato mi i šalju tu predivnu nagradu :cerek:

:rolleyes: :facepalm:

get
21.05.2010., 07:23
Inače info za ostale.

Kada se odabere e-račun, tek nakon dva primljena računa se počinje davati 20 sms-ova kroz 12 mjeseci.

captan
22.05.2010., 23:03
Jeli tko proučavao nove tarife od 22.05. u VIP-u.Meni se čine dosta prihvatljive.

lujozg
22.05.2010., 23:44
Jeli tko proučavao nove tarife od 22.05. u VIP-u.Meni se čine dosta prihvatljive.

ja sam si već aktivirao Hoću sve tarifu za bonove, sve mi se čine ok

http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/tarife

ovisno o potrebama

10aLEX
24.05.2010., 09:21
Osim sto je obracunska jedinica 60/60 i sto s njima ne mozes one stare tarifne opcije aktivirati i ne mozes se vise vratiti na stare tarife kad jednom predjes na novu! :(

Da ne bi bilo gdje to pise za tarifne opcije:

http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_uR9S/11825/1421153

6. Nove Vipme tarife ne mogu se kombinirati sa postojećim Vipme opcijama (Vipme opcija Vip 0, Vipme opcija Vip friends 0 kn, Vipme opcija SMS 0, Vipme tjedni SMS paketi Vip, Vipme tjedni SMS paketi Sve mreže).

Spectre
24.05.2010., 11:50
Da, na prvi pogled sve izgleda super, 49l prema svim mrežama... No obračunska jedinica je uvijek puna minuta i još se naplaćuje uspostava poziva... :tuzni:

lujozg
24.05.2010., 17:39
@ 10aLEX, Spec.tre

da, ovo sve stoji što kažete ali opet meni osobno je pohvalno što nema ograničenja u minutama razgovora i sms-ovima, Vipnet je prije par mjeseci zeznuo što su se te opcije (vip0 1000 min npr.) mogle aktivirati samo jednom u 30 dana a sada takvog ograničenja nema, odnosno mjesečno se može nalupati kolko god minuta tako da u slučaju takvih korisnika nema potrebe za onom starom opcijom vip0

a uspostava poziva i obračunska jedinica je danas eto standard, inače bi bilo jbg "predobro"

Spectre
24.05.2010., 18:18
Ne, takva obračunska jedinica definitivno nije standard. VipME ob.jed. je do sada bila 60+1, dok T-Mobile ima 60+15. 60+60 je čista pohlepa. :flop:

*Fay*
24.05.2010., 21:16
Ja se ništa ne kužim u te tarife, pa molim malo objašnjenje. Nemam pretplatu, nego sam VIPme korisnik, dakle na bonove.

Danas sam dobila SMS-obavijest da se tarifa Vipme Topup od 24.6. ukida, te da ću biti prebačena na tarifu Hoću Sve. Dodaje se još "želite li, možete sami odabrati novu tarifu slanjem A na 770".

Sad ja ne kužim šta će biti to Hoću Sve, ali u svakom slučaju zanima me koja bi mi tarifa (svakako i dalje na bon, ne želim pretplatu) bila najpovoljnija?

captan
24.05.2010., 21:46
Osim sto je obracunska jedinica 60/60 i sto s njima ne mozes one stare tarifne opcije aktivirati i ne mozes se vise vratiti na stare tarife kad jednom predjes na novu! :(

Da ne bi bilo gdje to pise za tarifne opcije:

http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_uR9S/11825/1421153

6. Nove Vipme tarife ne mogu se kombinirati sa postojećim Vipme opcijama (Vipme opcija Vip 0, Vipme opcija Vip friends 0 kn, Vipme opcija SMS 0, Vipme tjedni SMS paketi Vip, Vipme tjedni SMS paketi Sve mreže).

Pa ni ne treba vip 0 uzmeš HOCU VIP i razgovaraš za 0.09kn + uspstava

10aLEX
25.05.2010., 20:05
@captan
A sto ako hoces i SMS paket?!?!
Kad se jednom odlucis za jednu od novih tarifa onda ti naplacuju prelazak na drugu 50kn! :D
Tako da ne mozes imati sve na jednoj tarifi, vec dvije-tri kartice pa zongliraj! :(

lujozg
25.05.2010., 20:27
@captan
Kad se jednom odlucis za jednu od novih tarifa onda ti naplacuju prelazak na drugu 50kn! :D
Tako da ne mozes imati sve na jednoj tarifi, vec dvije-tri kartice pa zongliraj! :(

unutar obnove računa se ima jedna besplatna promjena tarife

captan
25.05.2010., 21:10
@captan

U tom slučaju koristim VIP WEB SMS.

lujozg
26.05.2010., 17:35
Ja se ništa ne kužim u te tarife, pa molim malo objašnjenje. Nemam pretplatu, nego sam VIPme korisnik, dakle na bonove.

Danas sam dobila SMS-obavijest da se tarifa Vipme Topup od 24.6. ukida, te da ću biti prebačena na tarifu Hoću Sve. Dodaje se još "želite li, možete sami odabrati novu tarifu slanjem A na 770".

Sad ja ne kužim šta će biti to Hoću Sve, ali u svakom slučaju zanima me koja bi mi tarifa (svakako i dalje na bon, ne želim pretplatu) bila najpovoljnija?

koliko se sjećam ove tarife ona se uključivala automatski nakon obnove računa e-bonom iznosa većim od 100 kn i tada je bila najjeftinija moguća sa cijenama 0.91, 1.91 tako nešto :ne zna:, tako da sada nema potrebe više za njom sa stupanjem na snagu ovih novih tarifa....

tarifa Hoću sve, cijene su 0.91 kn sve mreže + uspostava 0.25, sms 0.39 kn, obračunska jedinica 60/60, a sa obnovom sa 100 kn se automatski uključi tarifa Hoću sve+ gdje je cijena poziva 0.49 kn i sms 0.29 kn......

Bizarro
27.05.2010., 09:20
Vip povećava brzinu mobilnig interneta - teoretski do 42 mbps http://mob.hr/vipnet-pokrenuo-dual-carrier-hsdpa-tehnologiju/
Ipak se kreće ...

10aLEX
27.05.2010., 12:46
Vip povećava brzinu mobilnig interneta - teoretski do 42 mbps http://mob.hr/vipnet-pokrenuo-dual-carrier-hsdpa-tehnologiju/
Ipak se kreće ...

Da, ali opet moras kupovati novi USB modem koji ce u pocetku kostati "samo" 300kn :D

"Do kraja tekuće godine iz Vipnet-a su obećali puštanje u prodaju USB sticka koji podržava Dual carrier HSDPA,..."

pppprrrr
27.05.2010., 13:29
Ipak se kreće ...

da, lijepo je to sve, ali s obzirom da i usred zagreba zna brzina biti ne vise od 3 Mbita, u vecernjim satima cak i ako do 2 povuce super... :D

Bizarro
27.05.2010., 14:03
Radi se o tome da je mobilni internet neusporediv s fiksnim, znači ADSL-om i sl. Brzina koja je specificirana uvijek se dijeli brojem korisnika koji su u datom trenutku "nakačeni" na baznu stanicu. Dakle, nikad neće biti 42 mbps, zato i piše teoretska. Kad dođu novi modemi, u praksi se može očekivati možda oko 10 mbps i više, sve dok i ostali ne pokupuju nove modeme, primjerice. Sad opet ovisi koliko određena bazna stanica ima otvorenih kanala. Što više kanala to veća brzina itd. Možda će u nekom idealnom svijetu u budućnosti postojati idealna mobilna mreža koja će zamijeniti fiksnu u pristupu internetu, a do tada ćemo puno pure još morat pojest...

A što se tiče kupovine modema, jebiga, ovo je nova tehnologija ... nekad smo imali i 56 k modeme ;o)) pa smo nakon njega kupovali nove ili robijali po 2 godine da nam daju džabe.

*Fay*
30.05.2010., 22:10
koliko se sjećam ove tarife ona se uključivala automatski nakon obnove računa e-bonom iznosa većim od 100 kn i tada je bila najjeftinija moguća sa cijenama 0.91, 1.91 tako nešto :ne zna:, tako da sada nema potrebe više za njom sa stupanjem na snagu ovih novih tarifa....

tarifa Hoću sve, cijene su 0.91 kn sve mreže + uspostava 0.25, sms 0.39 kn, obračunska jedinica 60/60, a sa obnovom sa 100 kn se automatski uključi tarifa Hoću sve+ gdje je cijena poziva 0.49 kn i sms 0.29 kn......

Hvala. A danas sam čula još ovu neku reklamu za najjeftiniji SMS (od 9 lipa, ako sam dobro shvatila :eek:)!!! :confused: Šta je s tim?

Spectre
30.05.2010., 22:25
Hoću SMS+ (http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/tarife-i-opcije/hocu-sms) tarifa, tj. "Hoću SMS" tarifa nakon što nadoplatiš račun s bonom od barem 100 kuna.

lujozg
31.05.2010., 18:27
Hvala. A danas sam čula još ovu neku reklamu za najjeftiniji SMS (od 9 lipa, ako sam dobro shvatila :eek:)!!! :confused: Šta je s tim?

jedna napomena, promjenom tarife se više ne možeš vratiti na stare tarife gdje si mogla koristiti opcije za besplatne razgovore ili poruke pa ako se ne nalaziš u ovim tarifama najbolje ih ni ne aktiviraj..

Gigi06
03.06.2010., 17:34
jel se dobiva neki popust kad se kupuje mob pošto sam vec 4 godine u vipu???

pitam zato jer sam prije odprilike 2.5 godine kupio mob u se-mark i dobio popust od 64% a bio tek godinu dana....???

zamantana
04.06.2010., 14:27

ja imam isto tarifu Vipme topup. kombiniram je s Vip me 0kn koju sam plaćala 60kn. mjesečno sam trošila nekih 150kn+25 (nagrada VIPa za vjernost). isto su mi poslali poruku kako su na snazi novi uvjeti poslovanja. i ne budi lina, odlučim proučiti nove "uvjete poslovanja", kad ono surprise, surprise. ukidaju se sve moguće tarife od Vip friends 0kn, do vip sms 0kn.

ne budi mi tlaka nazovem korisničku i pitam tipa je li to istina. da je, ali da mi je to puno povoljnije. :eek: objašnjavam tipu da ne zovem druge mreže, sms-ove baš i ne šaljem, msm-ove i druge gluposti mi ne trebaju. nek mi objasni kako mi je to povoljnije? kao u pravu sam :ne zna: svarno mi nije povoljnije :mad:

sve u svemu, rekla sam mu da su izgubili prepaid korisnika, a čim mi istekne pretplata za internet i pretplatnika.

pohlepni gadovi :(

lujozg
04.06.2010., 14:55
jel se dobiva neki popust kad se kupuje mob pošto sam vec 4 godine u vipu???

pitam zato jer sam prije odprilike 2.5 godine kupio mob u se-mark i dobio popust od 64% a bio tek godinu dana....???

ne postoje nikakvi popusti niti su ikad postojali, možeš uzeti nekakav Vipme komplet ili iskoristiti laganini ili replacement ponudu gdje uzmeš aparat po povoljnijoj cijeni a na broj koji staviš unutra dobivaš mjesečni benefit

vhrkac
09.06.2010., 15:45
zamantana-ti ako nisi mijenjala staru na nove tarife tebi i dalje ostaje ta stara tarifa tako da i dalje mozes zvati vip brojeve za okn(plus uspostava naravno)
samo je problem ako si se vec prebacila na novu tarifu onda nema vracanja na staru

ti mozes koristiti staru tarifu dokle god se ne prebacis na neku novu
vrlo jednostavno

zamantana
10.06.2010., 15:32
zamantana-ti ako nisi mijenjala staru na nove tarife tebi i dalje ostaje ta stara tarifa tako da i dalje mozes zvati vip brojeve za okn(plus uspostava naravno)
samo je problem ako si se vec prebacila na novu tarifu onda nema vracanja na staru

ti mozes koristiti staru tarifu dokle god se ne prebacis na neku novu
vrlo jednostavno

ne moj me zezat:s puno ti hvala. nisam mijenjala. ja sam mislila da oni automatski prebacuju stare tarife na nove. :ne zna:

sanjinko
10.06.2010., 17:48
ne moj me zezat:s puno ti hvala. nisam mijenjala. ja sam mislila da oni automatski prebacuju stare tarife na nove. :ne zna:

Kad bi mobilni operateri tako činili i prema svojim prepaid korisnicima, primjenjivao bi se ZEK (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/340018.html), članak 41. (4) odnosno članak 42. (7) i (9) :kava:

get
11.06.2010., 13:05
Jel ima tko da je na pretplati i da ima problema sa moj.vip

ovo mi stoji od 02.06.

Usluga prikaza potrosnje trenutno nije dostupna. Poteskoca se otklanja. Vasa potrosnja do 02.06.2010 20:21 iznosila je 0,00 kn.

Nije mi jasno zašto su spori sa tim obračunima, mislim znam, da me natjeraju na TPO, ali ću lijepo zvati SZK. Ako treba svaki dan.

lujozg
11.06.2010., 14:28
Jel ima tko da je na pretplati i da ima problema sa moj.vip

ovo mi stoji od 02.06.

Nije mi jasno zašto su spori sa tim obračunima, mislim znam, da me natjeraju na TPO, ali ću lijepo zvati SZK. Ako treba svaki dan.

usluga TPO i BSP ne radi već jedno 2 tjedna, otklanjaju poteškoću, tako da prikaza nema ni szk, ni moj vip, ni putem sms-a, govornog automata, nikako....

sanjinko
11.06.2010., 18:15
usluga TPO i BSP ne radi već jedno 2 tjedna, otklanjaju poteškoću, tako da prikaza nema ni szk, ni moj vip, ni putem sms-a, govornog automata, nikako....

Točnije rečeno, neki njihovi vanjski suradnici, koji razvijaju aplikaciju za VIPNet, očito imaju problema u implementaciji, po meni, jedne dobre ideje. :rolleyes:
Usluga Moj Vip također nije bila u funkciji od kraja kolovoza prošle, 2009. godine, pa sve do kraja rujna/početka listopada 2009.
U međuvremenu su mobilni operateri zbog povećanja PDV-a i još nekih drugih nameta sa Markova trga promjenili svoje "cjenovne sustave", ovaj predmetni operater naravno "sve zbog nas". :rolleyes:
Moja malenkost je uskoro shvatila "zašto platiti više" i odonda uživa u Dorini. :klopa:

BLACKROCK
13.06.2010., 09:31

pa da neznaš koliki ti je racun kužiš :cerek:

malo ljetno iznenađenje u obliku velikoga racuna pa da možeš s njim na more svaki jebeni mjesec to ne radi svaki :ne zna:

skokan
13.06.2010., 09:57
Moze jedno pitanje?
Ako potpisem pretplatu s njima 20.tog u mjesecu, hoce li meni doci racun 1. ili 20. iduceg mjeseca?

BLACKROCK
13.06.2010., 10:05
Moze jedno pitanje?
Ako potpisem pretplatu s njima 20.tog u mjesecu, hoce li meni doci racun 1. ili 20. iduceg mjeseca?

ako potpises pretplatu 20. tog u mjesecu dobiti sec prvi racun od 20 do kraja mjeseca jer ti je obracunsko razdoblje od 1- do zadnjeg u mjesecu:)

skokan
13.06.2010., 16:51
ako potpises pretplatu 20. tog u mjesecu dobiti sec prvi racun od 20 do kraja mjeseca jer ti je obracunsko razdoblje od 1- do zadnjeg u mjesecu:)
hvala!

inepcija
13.06.2010., 20:14
kako aktivirati ovu opciju na VIPu:
http://www.vipnet.hr/vipme-usluge/internet-i-e-mail/web-mail
"Web mail
Prosljeđivanje e-mail poruka na mobilni telefon

Aktiviranjem ove usluge možete proslijediti prvih 160 znakova e-mail poruke (uključujući ime pošiljatelja, naslov i dio teksta) na zaslon vašeg mobilnog telefona u obliku SMS poruka. Cijela poruka ostat će sačuvana u vašem Vip online mailboxu. Usluga je besplatna."

pokusao sam preko postavki u web mailu, al nema nikakvih opcija za prosljedivanje, a niti na webu niti u web mail helpu ne pise nista kako se aktivira ova usluga.

10aLEX
14.06.2010., 10:24
@inepcija
Ma to je kad posaljes mail na mail adresu tipa 38591xxxxxx@vip.hr onda ce ta osoba koja koristi taj broj dobiti sms poruku sa prvih 160 znakova iz maila.
Znam da su to ljudi prije masovno koristili da posalju besplatan sms sa PCa, pa nisam siguran da li to jos radi?!?! :D

bond007
14.06.2010., 10:51
jel Vi imate prikaz računa za prošli mjesec na Moj vip? Već me živcira što je pola mjeseca,a oni nisu u stanju staviti račun za prošli mjesec.
Problem mi je trajni nalog i sad neka mi stave ono što nisam potrošila kao što je bilo onda kad su mijenjali PDV,pa sam dobila račun koji nisam potrošila.
Jel tko prešao s trajnog naloga na primanje računa poštom? Jel se to može? jer sam ovako svaki mjesec u strahu da će mi nabiti račun,a žaliti se ne mogu nikako

get
14.06.2010., 13:52
Evo kreirani su računi za prethodni mjesec.

lujozg
14.06.2010., 17:46
Aktiviranjem ove usluge možete proslijediti prvih 160 znakova e-mail poruke (uključujući ime pošiljatelja, naslov i dio teksta) na zaslon vašeg mobilnog telefona u obliku SMS poruka. Cijela poruka ostat će sačuvana u vašem Vip online mailboxu. Usluga je besplatna."

pokusao sam preko postavki u web mailu, al nema nikakvih opcija za prosljedivanje, a niti na webu niti u web mail helpu ne pise nista kako se aktivira ova usluga.

odi na stranicu selfcare.vip.hr (upiši je u adresu a ne pretraživač!)

ulogiraj se sa korisničkim imenom i lozinkom od vip online-a i u postavkama e-maila imaš opciju da primiš obavijest o svakom mailu koji primiš na svoj broj mobitela.... ako te to zanima.....

Problem mi je trajni nalog i sad neka mi stave ono što nisam potrošila kao što je bilo onda kad su mijenjali PDV,pa sam dobila račun koji nisam potrošila.
Jel tko prešao s trajnog naloga na primanje računa poštom? Jel se to može? jer sam ovako svaki mjesec u strahu da će mi nabiti račun,a žaliti se ne mogu nikako

trajni nalog nema veze sa načinom na koji primaš račun, trajni nalog ili opća uplatnica je sredstvo plaćanja, a račun možeš primiti putem pošte, maila ili moj vip usluge... naravno ako račun primaš elektronski neće ti doma doći samo uplatnica za platiti račun :kava:

žaliti se možeš na vip - odjel za reklamacije (u moj vip u poštanskom sandučiću odeš na pitanja/pomoć i tamo možeš pisati kakve god žalbe žališ i ugovoriš na koji način ćeš primiti kontakt u vezi svoje žalbe)

i daj shvati da ti nitko ne naplaćuje što nisi potrošila, imaš mogućnost pregleda zadnjih 6 izdanih računa i kompletnih ispisa poziva i usluga, tak da ne kužim gdje su problemi

:tuctuc:

get
16.06.2010., 12:30
Jel netko od vas probao videopoziv?

Ja sam probao par puta, ali niti jednom nisam uspio. u 3G sam, ali uvijek mi kaže kako nije moguće ostvariti video poziv!?

renchys
16.06.2010., 12:32
Jel netko od vas probao videopoziv?

Ja sam probao par puta, ali niti jednom nisam uspio. u 3G sam, ali uvijek mi kaže kako nije moguće ostvariti video poziv!?

Da li si na pretplati? Ako nisi, onda je to razlog. Ako jesi, onda ti nisu uključili to, pa samo nazovi da ti uključe.

get
16.06.2010., 12:44
Da li si na pretplati? Ako nisi, onda je to razlog. Ako jesi, onda ti nisu uključili to, pa samo nazovi da ti uključe.

:top:

Jesam, na pretplati sam.

Sada vidjeh da postoji nekakav zahtjev za to

Iako mi to nije bilo jasno iz ovoga . . .

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/pozivi/video-poziv

sanjinko
16.06.2010., 13:49
:top:

Jesam, na pretplati sam.

Sada vidjeh da postoji nekakav zahtjev za to

Ni meni nije baš jasno (iako ne koristim uslugu video poziva):

pod "Kako koristiti uslugu" piše
"Nije potrebno nikakvo posebno podešavanje UMTS mobilnih telefona kako bi mogli koristiti uslugu video poziva. Također, nije potrebna posebna aktivacija usluge. Jednostavno umetnite postojeću SIM karticu u UMTS mobilni telefon, spojite se na UMTS mrežu i usluga video poziva je samo jedan klik od vas."

a ispod toga stoji link
"Zahtjev za uključenje usluge"

:misli: dabl ju ti ef

jahorinka
16.06.2010., 14:32
ovaj predmetni operater naravno "sve zbog nas". :rolleyes:
Moja malenkost je uskoro shvatila "zašto platiti više" i odonda uživa u Dorini. :klopa:

jooooj :rofl::rofl::rofl::s

Evo kreirani su računi za prethodni mjesec.

dobro da su se sjetili :lol:

oh, kak mi je žal kaj sam uzela pretplatu ponovo :tuzni:

i mogli bi ove prepaid bonove od 50kn produžiti s 3 na 6 mj :o

10aLEX
17.06.2010., 10:07
i mogli bi ove prepaid bonove od 50kn produžiti s 3 na 6 mj :o

Ne boj se nece ih sigurno produzivati, vec su ih i skratili prije par mjeseci, sada je 50kn=75 dana a ne 90 dana kao prije! :)

lujozg
17.06.2010., 16:46

mnogo toga u vipu nije jasno, u svakom slučaju zove se szk da se pošalje obrazac na administraciju i oni u roku 24 h uključe videotelefoniju na tvojoj liniji :top:

Lalena Lola
18.06.2010., 17:43
Može pitanjce? Imam novi vip br. a prije sam bila na pretplati pa sam se opet vratila bonovima (ne pitajte zašto :mad:), jel još uvijek postoji ona opcija VIP me SEND da poruke budu 0,40 kn a ne 0,47? I da vikendom budu 0,29 kn?

lujozg
18.06.2010., 19:49
Može pitanjce? Imam novi vip br. a prije sam bila na pretplati pa sam se opet vratila bonovima (ne pitajte zašto :mad:), jel još uvijek postoji ona opcija VIP me SEND da poruke budu 0,40 kn a ne 0,47? I da vikendom budu 0,29 kn?

ne, sada ti je default tarifa ako se ne varam Hoću Fiksnu

evo pa si kombiniraj šta ćeš http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/tarife

sanjinko
18.06.2010., 20:40
Imam novi vip br. a prije sam bila na pretplati pa sam se opet vratila bonovima

Zašto si dobila novi broj? Zbog prelaska sa Vip pretplate na Vipme? :confused:

"Korisnik ima pravo prijeći sa Vip pretplate na Vipme i zadržati isti broj mobilnog telefona." (link (http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_uR9S/11825/28465))

Lalena Lola
19.06.2010., 05:52
Zašto si dobila novi broj? Zbog prelaska sa Vip pretplate na Vipme? :confused:

"Korisnik ima pravo prijeći sa Vip pretplate na Vipme i zadržati isti broj mobilnog telefona." (link (http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_uR9S/11825/28465))

Ma nije mi istekla pretplata još uvijek a računi su katastrofalni pa sam se bacila bonovima i 'dok imaš-troši' sistemu! :zubo:

sanjinko
19.06.2010., 09:10
Ma nije mi istekla pretplata još uvijek a računi su katastrofalni pa sam se bacila bonovima i 'dok imaš-troši' sistemu! :zubo:

A koju tarifu pretplaćuješ da su računi katastrofični? :rolleyes:

-Tuki-
27.06.2010., 21:50
ppl imam pitanje

ako npr kupim novi mob na novi pretplatnicki ugovor npr uzmem tarifu sve za mene 250 dali mogu nakon 3 mj prebacit na drugu tarifu il moram cekat god dana?

Spectre
27.06.2010., 23:00
Vip pretplatnici koji imaju obvezno trajanje pretplatničkog odnosa od najmanje 12 mjeseci ili duže mogu iz višeg tarifnog razreda prijeći u niži tarifni razred nakon isteka 180 dana od dana zasnivanja pretplatničkog odnosa prema uvjetima korištenja (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/promjena-tarifnog-modela/-/journal_content/56_INSTANCE_Moz4/11825/340660) koji vrijede za promjenu tarifnog modela za privatne pretplatnike.
Naknada za promjenu tarife na niže iznosi 99 kn za svaki tarifni razred. Ukoliko tarifu mijenjate na niže za veći broj tarifnih razreda, naknada iznosi 99 kn puta broj tarifnih razreda.

Izvor (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/promjena-tarifnog-modela)

-Tuki-
27.06.2010., 23:08
Vip pretplatnici koji imaju obvezno trajanje pretplatničkog odnosa od najmanje 12 mjeseci ili duže mogu iz višeg tarifnog razreda prijeći u niži tarifni razred nakon isteka 180 dana od dana zasnivanja pretplatničkog odnosa prema uvjetima korištenja (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/promjena-tarifnog-modela/-/journal_content/56_INSTANCE_Moz4/11825/340660) koji vrijede za promjenu tarifnog modela za privatne pretplatnike.
Naknada za promjenu tarife na niže iznosi 99 kn za svaki tarifni razred. Ukoliko tarifu mijenjate na niže za veći broj tarifnih razreda, naknada iznosi 99 kn puta broj tarifnih razreda.

Izvor (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/promjena-tarifnog-modela)

hvala.. to znaci da ako npr uzmem tarifu szm 250 na 2 godine,nakon 6 mj ju promjenim na tarifu szm 75 to ce me kostat 398 kuna?:confused:

"Sve za mene u nižem tarifnom razredu nakon isteka 180 dana od dana zasnivanja pretplatničkog odnosa uz plaćanje naknade od 199kn pomnožene s brojem tarifnih razreda promijenjenih na niže."

to mi nije jasno ako mozes plz pojasnit:confused:

Spectre
28.06.2010., 00:34
Nda, ovo što sam ja citirao je za stare tarife. Po novome je 199kn po stupnju, a ne 99...

Tako da - da, ako prelaziš sa SZM 250 na SZM 75, taj prijelaz moraš platiti 398 kn.

-Tuki-
28.06.2010., 12:16
ima vip centar u west gateu??? i broj ako ima bi molio

sanjinko
28.06.2010., 13:18

http://westgate.com.hr/?lan=cr&id=67

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/prodajna-mjesta?p_p_id=SaleSpots_WAR_vipsalespots_INSTANCE_ Vp7o&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=1&_SaleSpots_WAR_vipsalespots_INSTANCE_Vp7o__wu=%2Fw icket%2F%3Fwicket%3Ainterface%3D%3A0%3AcityDropdow n%3A%3AIOnChangeListener%3A%3A&cityDropdown=354

-Tuki-
28.06.2010., 13:31
http://westgate.com.hr/?lan=cr&id=67

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/prodajna-mjesta?p_p_id=SaleSpots_WAR_vipsalespots_INSTANCE_ Vp7o&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=1&_SaleSpots_WAR_vipsalespots_INSTANCE_Vp7o__wu=%2Fw icket%2F%3Fwicket%3Ainterface%3D%3A0%3AcityDropdow n%3A%3AIOnChangeListener%3A%3A&cityDropdown=354

da i kak se zove u westgateu ducan? xd

lujozg
28.06.2010., 13:40

nema svoj broj telefona

sanjinko
28.06.2010., 13:44
da i kak se zove u westgateu ducan? xd

Vip centar West Gate :rolleyes:

home edition
01.07.2010., 08:37
jesu li i vama (pretplatnicima) poslali poruku da povodom 11. obljetnice imate besplatne poruke prema VIPu od 0-24 počevši od danas, dakle 1.7.?

DailyProphet
01.07.2010., 11:29
jesu li i vama (pretplatnicima) poslali poruku da povodom 11. obljetnice imate besplatne poruke prema VIPu od 0-24 počevši od danas, dakle 1.7.?

ne :(
EDIT- TEK VIDIM DA PISE PRETPLATNICIMA :rofl:

al san dobila neku poruku da ce mi ubrzo poslat poruku ili mms sa nekim START postavkama i da triban utipkat neki pin.
i to je doslo, i ja utipkala, i sad neman blage veze sta je to... :ne zna:
prosvjetlite me :D

UnusualMe
01.07.2010., 15:43

Ja nis' niš dobila. Si zvao SZK možda za provjeru?

lujozg
01.07.2010., 16:23

znači da danas imaš besplatne SMS poruke unutar vip mreže 0 - 24 poradi 11. rođendana Vipa :rolleyes:

al san dobila neku poruku da ce mi ubrzo poslat poruku ili mms sa nekim START postavkama i da triban utipkat neki pin.
i to je doslo, i ja utipkala, i sad neman blage veze sta je to... :ne zna:
prosvjetlite me :D

dobila si postavke, ako si ih spremila i isključila/uključila aparat šalji mms ili surfaj ako te zanima :kava:

jahorinka
01.07.2010., 18:58

ja nisam dobila niš :p

:Serek:

Wartortle
02.07.2010., 10:31
Evo ovako imam pitanje jedno, naime meni iz vipa stižu veliki računi oko 400 kn +/- kako kada. Ja samo pišem poruke, pa se pitam KAKO??? I još nešto, sada ako pričam u novom obračunskom razdoblju na telefonu po sat vremena recimo, oće li mi se to pridružiti 6.mjesecu ili sada u 7? Jer ne znam kolki mi je račun iz 6. mj

sanjinko
02.07.2010., 10:58
Evo ovako imam pitanje jedno, naime meni iz vipa stižu veliki računi oko 400 kn +/- kako kada. Ja samo pišem poruke, pa se pitam KAKO??? I još nešto, sada ako pričam u novom obračunskom razdoblju na telefonu po sat vremena recimo, oće li mi se to pridružiti 6.mjesecu ili sada u 7? Jer ne znam kolki mi je račun iz 6. mj

Račun (http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/vip-racun) za 6. mjesec (obračunsko razdoblje 01.06. do 30.06.) tek trebaš dobiti, najkasnije do kraja idućeg tjedna, sa rokom plaćanja cca 20.06.
Svi razgovori ostvareni do 30.06. ulaze u račun za lipanj.

Samo poruke, račun cca 400kn? :confused:
Koja tarifa, šalješ li unutar mreže ili prema svima?
Koristiš li Moj Vip (http://www.vipnet.hr/moj-vip)?

Wartortle
02.07.2010., 11:37
Neam pojma koja je tarifa, znam da je bila ili easy + ili nešto tako. Neam pojma, ma prema Vipu samo. A brijem da je moje max 200 kn, pa onda uzmu pdv. Da samo poruke, jbg, volim puno tipkati, xD. Znači ako sada u 7.mj to će biti samo za 7, odlično onda. Tu i tamo koristim Moj Vip, al brijem da nisu precizni...

UnusualMe
02.07.2010., 11:40
Što ne bi bili precizni :confused:
Pogledaj si ispis poziva i provjeri ako nešt ne štima. Najlakše reć 'dolaze računi 400 kn', a ne znaš ni koju tarifu imaš, prema tome ni koje su ti cijene niti kontroliraš specifikaciju poziva. Jao, jao

Wartortle
02.07.2010., 11:47
Znači precizni su? A dobro ako jesu, Ma nije stvar u pozivima, kada ne zovem puno, nego samo poruke. Pa ne znam da, nemogu se sjetit sada... Jbg, jao jao, xD. Samo pitam i niš više.