PDA

View Full Version : Udar groma - ne radi TV!

Goran2@
20.08.2007., 22:17
Evo danas ujutro je bilo jako zagrmilo i prvo kaj sam primjetio je bilo to da mi se kučište kompa upalilo i kasnije skužio da mi je mrežna kartica otišla...:mad:

A upravo malo prije skužio da ni televizor ne radi...a i garancija mu istekla...:mad:

Zna možda tko kaj je otišlo...ništa nije crno na tv-u. ne smrdi ništa..ko da nije ništa bilo...možda i nije crko zbog groma...ali neznam zbog ćega bi bilo drugo :confused:

Kolko bi došao popravak i kaj je negdje otišlo? :confused:

Goran2@
21.08.2007., 14:11
Pogledao osigurać ali on je dobar...nije pocrnio i još ima onu žicu u sredini..znači on je dobar...pa kaj bi drugo moglo otići....:confused: jednostavno kada ga ukljućim u struju ništa se ne pali...:confused:

Nenoj
21.08.2007., 15:35
Ako je tv bio priključen na vanjsku antenu obično ode svašta pa se popravak često ne isplati, u suprotnom samo mrežni dio.

Goran2@
21.08.2007., 22:23
Ako je tv bio priključen na vanjsku antenu obično ode svašta pa se popravak često ne isplati, u suprotnom samo mrežni dio.

Da...prištekan je na vanjsku antenu...no nebi rekao da je grom za to kriv...možda je sam od sebe stao...:rofl:

Ništa...odvest ću ga do frenda pa će on malo preispitati elemente...:top:

Goran2@
26.08.2007., 22:29
Kao što sam i rekao ticalo se napajanja....izgorjela su 2 tranzistora u napajanju...problem riješen....:top:

:closed:

mbubnjar
08.06.2011., 07:25
Da podignem temu.
Jučer grmilo u mom kraju, pa je nakon jednog poštenog udara groma negdje u blizini nestalo struje.
TV (Samsung CRT) i digitalni receiver su u vrijeme udara gruma radili.
Nakon dolaska struje upalio sam receiver i TV ali na TVu nema slike/programa.
U biti, na TVu vidim izbornik od recievera dakle receiver radi. (Isprobao sam ga na drugom TVu i radi OK).
Na TVu vidim izbornike od TVa ali ne vidim signal programa koji dolazi SCARTom sa receivera.
Zna netko u čemu je problem i koliki bi mogao biti kvar, prije nego ga odnesem serviseru...