PDA

View Full Version : Trudnoća nakon pilula?

žofa
19.03.2007., 08:43
Bok cure!
Malo sam razmišljala o kontracepciji i možebitnom utjecaju na bebača. Planiram s mm počet radit bebača koncem godine, a već sam 6 godina na pilsevima. Obzirom da je ovo podforum trudnica, pretpostavljam da je tu nekako najbolje postaviti ovo pitanje. Razgovarala sam s više ljudi, što ginekologa, liječnika opće prakse i ljudi koji nisu medicinske struke, svako ima neko drugo iskustvo i mišljenje.
Što vi mislite, nakon toliko godina korištenja oralne kontracepcije, koliko bi se mjeseci prije trudnoće trebalo prestati s uzimanjem pilseva?
Veli mm da bi on rado da sam barem tri mjeseca na pauzi, meni se to isto čini ok, ali bi voljela čuti i neka vaša iskustva i mišljenja.

p!

:o

Wedding
19.03.2007., 09:14
Ginekolozi preporucaju pauzu od barem 3 mjeseca pa cak sve do 6 mjeseci i to mi se cini full ok jer ipak se treba organiza dobro ocistit od svih hormona .
........ ja osobno nikada ne bi radila pauzu manju od 3 mjeseca;)

cvijetić
19.03.2007., 09:20
Bok cure!
Malo sam razmišljala o kontracepciji i možebitnom utjecaju na bebača. Planiram s mm počet radit bebača koncem godine, a već sam 6 godina na pilsevima. Obzirom da je ovo podforum trudnica, pretpostavljam da je tu nekako najbolje postaviti ovo pitanje. Razgovarala sam s više ljudi, što ginekologa, liječnika opće prakse i ljudi koji nisu medicinske struke, svako ima neko drugo iskustvo i mišljenje.
Što vi mislite, nakon toliko godina korištenja oralne kontracepcije, koliko bi se mjeseci prije trudnoće trebalo prestati s uzimanjem pilseva?
Veli mm da bi on rado da sam barem tri mjeseca na pauzi, meni se to isto čini ok, ali bi voljela čuti i neka vaša iskustva i mišljenja.

p!

:o

ono što je mojim frendicama savjetovano je napraviti pauzu barem toliko mjeseci koliko si godina uzimala pilule.
ja ih nisam uzimala, ali radi sigurnosti bi barem 6 mjeseci radila pauzu...

misiz S
19.03.2007., 10:26
E sad ne znam jesam li to pisala ovdje ili na Rodi, al godina dana je cist OK period.
Uzmi to ako savjet biologa, koji je jos dobio ekstra savjet od dr. znanosti koji se bavi mutacijama i slicnim sranjima!!!!

Ako planirate krajem godine prestani odmah!!!!

A ima i studija koje pokazuju da konracepcija uzimana prije trudnoca moze utjecati na potencijalne bolesti djeteta - od astme pa na dalje...

Ja prestala (uzimala Diane 4 godine zbog hormona) prije skoro 2 godine. Jos ne radimo na bebacu ali ja prestala. Oboje radimo, imamo za Durex, vrit i sve ak bum ja riskirala na vlastitom djetetu...da bi meni bilo lakse sada...

Samo ti prestani s njima - skodit di ne moze ;) - osim ako racunas da skodi ak ti se potrefi da bebac odluci doci ranije od planiranog :zubo:

Modesti
19.03.2007., 10:32
ja sam prestala uzimati pilule godinu dana prije nego što smo počeli raditi na bebaču.

misiz S
19.03.2007., 10:36
ja sam prestala uzimati pilule godinu dana prije nego što smo počeli raditi na bebaču.

Samo pohvalno!!

Meni su 2 ginekologa rekli mjesec prije (od toga jedna koji se bavi humanom endokrinologijom i radi u Petrovoj), a moj socijalni ginekolog mi je rekao barem 3 mjeseca prije, dok mi je ta frendica koja radi na takvim stvarima rekla godinu dana. Pa ja mislila bolje uzeti najduzi receni period nego najkraci - nisu hormoni za zaj....ciju :mig:

ashley
19.03.2007., 13:05
A meni su dva ginica rekla da mogu odmah slijedeci mjesec. Jer su tako male doze hormona u pilulama da je to zanemarivo. Plus toga velike su sanse zatrudnit odmah nakon prestanka uzimanja pilula jer jajnici pocnu radit 100 na sat i dlazi do ovulacije koje nije do tada bilo.

Ja planiram s dragim pocet "radit" na bebacu negdje na jesen, a u lipnju mislim prestat pit pilule. Pa kad se desi dobro se desi!:)

Wedding
19.03.2007., 13:12
A meni su dva ginica rekla da mogu odmah slijedeci mjesec. Jer su tako male doze hormona u pilulama da je to zanemarivo. Plus toga velike su sanse zatrudnit odmah nakon prestanka uzimanja pilula jer jajnici pocnu radit 100 na sat i dlazi do ovulacije koje nije do tada bilo.

I velike sanse da zacmes trojke, cetvorke, petorke itd:rofl: :rofl:

stella24
19.03.2007., 13:13
ja sam uzimala kontracepciju 3 godine, a trudna sam ostala 5 mjeseci nakon što sam prestala to uzimati. meni višnja tadić rekla (a ona je navodno uže specijalizirana baš za hormonalnu terapiju) da prvi mjesec bolje ne a poslije nema problema. eto to je ono što sam ja čula

misiz S
19.03.2007., 13:13
Upravo zato sto jajnici pocinju raditi 100 na sat postoji veca mogucnost "pogreske" ili ti mutacije u diobi stanica i nastanku spolnih stanica. I zato treba pustiti da se jajnici ufuraju u svoj ritam i onda krenuti a ne na njih navaliti. Sad zamisli npr. da ti netko zaveze noge i ne daju ti hodati 4-5 godina i onda odjednom moras prohodati...mislis da bi odmah uspjela manekenski rposetati u stiklama???
Ne znam koliko vas se ovdje sjeca iz skole mejoze - nastanka spolnih stanica i crossing-overa i slicnih stvari ali to su jako osjetljivi procesi.

Dao Bog da sve bude super i zapravo u vecini slucajeva i jest, i koliko ima trudnoca koje su nastale za vrijeme koristenja pilule, ali ima ih i dosta s komplikacijama zbog toga - a mislim da zbog vlastitog komfora ne treba riskirati djetetovo zdravlje.

ashley
19.03.2007., 13:25
ja sam uzimala kontracepciju 3 godine, a trudna sam ostala 5 mjeseci nakon što sam prestala to uzimati. meni višnja tadić rekla (a ona je navodno uže specijalizirana baš za hormonalnu terapiju) da prvi mjesec bolje ne a poslije nema problema. eto to je ono što sam ja čula

I ja bih se s ovim slozila!

Samo me zanima jos nesto. Vi koji tvrdite da ne valja odmah nego nakon toliko i toliko. Jel vama to netko strucan potvrdio ili je to vasa procjena?

I jos nesto. Prije dok su postojale one pilule sa strasno puno hormona i kad si morao pravit pauze i sl. koliko je onda dugo trebalo cekat da se smije ostat u drugom stanju??? I uz duzno postovanje, ja jos nisam nikad cula da je netko rodio retardirano ili zaostalo ili ne znam kako dijete zbog toga jer nije cekao nakon pijenja pilula!:eek:

misiz S
19.03.2007., 13:30
Ja znam neke kojima djeca imaju astmu..

A i radjene su medicinske studije samo ih treba malo pronaci.

A sto se strucnosti tice - sto ces bolje od osobe koja u laboratoriju ispituje takve ucinke...

A imas i danas pilule s puuuuno hormona, ovdje nije receno niti o kojim se pilulama radi. Ja sam recimo uzimala Diane - najgore.

I zar ne bi bilo logicno da ako postoji ikakav rizik da bi mogla nauditi svojem djetetu da ces to izbjeci u sirokom krugu???

Uostalom i za DDT su mislili da je dobar pa...

Wedding
19.03.2007., 13:34
I ja bih se s ovim slozila!

Samo me zanima jos nesto. Vi koji tvrdite da ne valja odmah nego nakon toliko i toliko. Jel vama to netko strucan potvrdio ili je to vasa procjena?

I jos nesto. Prije dok su postojale one pilule sa strasno puno hormona i kad si morao pravit pauze i sl. koliko je onda dugo trebalo cekat da se smije ostat u drugom stanju??? I uz duzno postovanje, ja jos nisam nikad cula da je netko rodio retardirano ili zaostalo ili ne znam kako dijete zbog toga jer nije cekao nakon pijenja pilula!:eek:

Strunco potvrdilo vise ginekologa;) ..... inace, viseplodna trudnoca koja je cesta pri zacecu odmah nakon prekidanja kontracepcije je rizicna kako z a plod tako i za majku ...... zna se desit da recimo pri takvoj trudnoci neki plod odumre i tijelo ga samo mumificira sto je ok, ali moze pocet trunut sto ugrozava i ostale plodove a tako i majku pa se onda izvode ili tzv. operacije pri kojima se takav plod odstanjuje ili se prekida cijela trudnoca :(
- a postoji i velika mogucnost i pri jednostrukoj oplodnji da jajna stanice nije sazrela dovoljno pa su moguce razne malformacije ploda sto opet dovodi ili do spontanog ili namjernog pobacaja i u najgoroj liniji rodjenjem degenericnog djeteta:(

Tko god kaze da antibaby pilule nisu stetne tog treba dat na odstrel jer i uz najmanje unos hormona treba radit pauze ( tadicka je i meni savjetovala da ne radim pauze pa sam imala zbog toga blokirane jajnike:flop: ) a kako smo i konstatirali:" hormoni su hormoni i nisu za igranje";)

BTW: mislim da znate ali su ipak pripomenut da se umjesto tablete "jutro poslije" popiju 3-4 tablete Cilesta ili Yasmine i postigli ste isti ucinak:flop:

Sanja29
19.03.2007., 13:36
što se kontracepcije tiče .. ja sam ih prestala piti prije jedno dvije ili tri godine .. i to na inzistiranje svog mužića ... jer mu nije bilo pravo da se kljukam s hormonima .. i od tada ne pijem tablete ..

ema1
19.03.2007., 13:47
10 mjeseci prije začeća sam prestala sa kontracepcijom.
Mišljenja sam da je donja granica pola godine... gin kaže da je dovoljno mjesec, drugi dva...
Što se tiče pauza u uzimanju kontracepcije, ne savjetuje se jer svoje tijelo rastežeš upravo zbog tih hormona.
Primjera radi - priješ ih 6 mjeseci ( potrebno je 3 da se tijelo navikne na hormone), radiš pauzu 1 -2 mjeseca, onda ih ponovno piješ ...
Moj gin mi je rekao da prva pauza u uzimanju kontracepcije, nebi smjela biti ispod godine i pol - dvije (govorim o "novijim" hk sa manjom dozom hormona).

Hormoni nisu bezazleni i u tome se slažem... no opkrivljavati hk za sve (eventualne) bolesti mi također nije ok.
Ljudi su se i prije rađali sa deformacijama, sindromima i sl.

Astmu je imao i moj djed...

misiz S
19.03.2007., 14:03
Nisu te pilule krive za sve, ali da mogu uzrokovati probleme, mogu.
Ginekolozi uglavnom preporucuju mjesec do tri pauze prije.
A ja i dalje tvrdim - cemu riskirati ako ne treba. Vec sam rekla ima prekrasne i zdrave djecice zacete za vrijeme uzimanja pilula - dakle ne mora biti, ali da je rizik povecan je.

To je unosenje stranih kemikalija koje djeluju na tvoj reproduktivni sustav - ne mozes reci da je to bezazleno. Pa svi znamo da hormoni mogu zeznuti puno toga. Pocevsi od splonog sustava, preko dijabetesa, debljine, stitnjace....
Razmisli - vecina ne voli uzimati tablete protiv bolova jer su to kemikalije, antibiotike... - a sa spolnim sustavom i zacecem zdravog djeteta se mozemo zezati...

No thanx. :)

stella24
19.03.2007., 14:08
slažem se s tim da je važno koje pilule si pila. nije isto jesu to diane ili logest. ma treba napraviti pauzu ali ne treba pretjerivati

Modesti
19.03.2007., 14:24

Ja planiram s dragim pocet "radit" na bebacu negdje na jesen, a u lipnju mislim prestat pit pilule. Pa kad se desi dobro se desi!:)

sad bi im rekla što rade jajnici 100 na uru.
Meni je isto ginićka rekla da mogu nakon tri mjeseca, ali ja sam odlučila nakon godinu dana.Imala sam takav filing, dovela se u super formu uzimala folnu kiselinu tri mjeseca prije nego što sam odlučila, a onda kad je sve bilo jeltene pripremljeno onaj gore odlučio:nono: Pa smo pokušavali godinu dana, pa išli na pretrage koje su pokazale da je s nama sve u redu , pa mi je ginićka rekla da je to možda zato jer sam jako dugo uzimala pilule, pa onda kada više nisu imali ništa pametnog za reći rekli da je to zato jer smo previše fokusirani na to ( drugim riječima okrive te da nisi u stanju ostati trudan jer si opaljen), pa sam nakon tri godine ipak ostala trudna i danas mi bebac ima 15 mjeseci:cerek:
Ma u biti čovjek čuje puno raznih informacija, a kad pitaš doktora opet svako svoje tupi pa ti budi pametan.
Evo jedan primjer. Kad se stariji sin rodio govorili su ne do Bog pampersice, samo platnene pelene,a sada je to nešto najnormalnije. Naravno mi i dalje preko pampersica povijamo djecu na široko, a u većini zemalja se to ne radi.Smatraju da je nepotrebno.
Kod nas ti patronažna kaže da ne smiješ 20 dana van, a mojoj šogorici je u Njemačkoj pomagala gurat kolica preko snijega.

ema1
19.03.2007., 14:28
Naravno da mogu uzrokovati probleme, problem može uzrokovati bilo koja tabletica - ne govorim uopće o tome, govorim o ovome što je stella24 već rekla - ne pretjerivati.
Nevjerujem da postoji majka (ili ih je jako malo) koja će zbog svog komoditeta ugroziti bebu.
Veća je mogućnost da nešto prođe po zlu, no isto tako sam mišljenja da nakon prestanka uzimanja hk -tvoja je dužnost da povadiš nalaze briseva i hormona i znati ćeš koliko (dali je) ti je nešto shebano.

Razmisli - vecina ne voli uzimati tablete protiv bolova jer su to kemikalije, antibiotike... - a sa spolnim sustavom i zacecem zdravog djeteta se mozemo zezati...

U ovo baš ne vjerujem... kad te trefi bol, baš me zanima dali ćeš odbiti pain killer?
Moja kolegica je jedna od osoba koja izričito ne uzima antibiotike i koja se izvrsno snalazi u homeopatiji. Međutim, ta žena je 90% zimskog vremena šmrcava i pod temperaturom. Sina ne cijepi jer je cjepivo zlo, ne kažem da je bajka, ali dali bi se ja igrala sa bebinim cjepivom? No thanx

Wedding
19.03.2007., 14:35
U ovo baš ne vjerujem... kad te trefi bol, baš me zanima dali ćeš odbiti pain killer?
Moja kolegica je jedna od osoba koja izričito ne uzima antibiotike i koja se izvrsno snalazi u homeopatiji. Međutim, ta žena je 90% zimskog vremena šmrcava i pod temperaturom. Sina ne cijepi jer je cjepivo zlo, ne kažem da je bajka, ali dali bi se ja igrala sa bebinim cjepivom? No thanx

Evo ja gotovo nikada ne pijem analgetike i ako sam ga ikad pila to je bilo zbog zuba kada mi je u 4 ujutro proradio granolom tako da sam lupala glavom o zid;)
I zakaj vadis sve iz konteksta???

ema1
19.03.2007., 14:48
I zakaj vadis sve iz konteksta

Što to sve?
Na primjere koji su dani u postovima da se potvrdi određena teza, odgovorim na normalan način...
Ja ne lupam glavom, popijem analgetik - sto ljudi, sto ćudi. Ne tvrdim da je moj način "ubijanja" jake boli ispravan, ali niti ću reći da tvoj nije.
:kiss:

Wedding
19.03.2007., 14:50
Što to sve?
Na primjere koji su dani u postovima da se potvrdi određena teza, odgovorim na normalan način...
Ja ne lupam glavom, popijem analgetik - sto ljudi, sto ćudi. Ne tvrdim da je moj način "ubijanja" jake boli ispravan, ali niti ću reći da tvoj nije.

Ocito sam mazohist:cerek: ili imam visoki prag boli;) to fakat vise ne znam:rofl:

ema1
19.03.2007., 14:54
:D Šta te briga - u svakom slučaju će ti dobro doći pri porodu :top:

misiz S
20.03.2007., 07:04
No dobro, sad smo lagano i otisli s teme. Mislim da se svi skup slazemo da ne treba pretjerivati. Al ako imas mogucnost odabira prestati s oralnom kontracepcijom mjesec prije, tri mjeseca prije, pola godine prije ili godinu prije planiranog zaceca - slozili smo se da bi to trebalo biti minimalno pola godine prije, a jos bolje godinu prije.
Ne radi se o pretjerivanju. Radi se o prevenciji. Biologiju smo svi ucili i znamo da te tabletice mogu imati negativna utjecaj na jajnu stanicu a konacno i na zdravlje potencijalnog buduceg djeteta.

E sad, ako netko zeli prestati s o.k. mjesec prije - njezin izbor. Al smatram da mora biti svjesna moguceg rizika.

I da ema1 paralelu s ostalim lijekovima sam navela na zbog uzimanja nego zbog ucinka kemikalija na tijelo. Isto ima i kontracepcija - jedino na jedan od najosjetljivijih procesa u biologiji - mejozu iliti nastanak spolnih stanica.
I to nema veze s uzimanjem analgetika kad te boli recimo glava...

moses
23.05.2007., 13:44
drage mame, iskustva molim: (za jednu ne-trudnu trudnicu :zubo: )

vi koje ste koristile oralnu kontracepciju - koliko je vremena proteklo izmedju zadnje pilule i trudnoce?

nemojte mi sad pisati koliko treba biti, da se organizam vrati na svoje, bla bla, to sve znam, razgovarala sam milion puta s ginicem o tome.....nego zanimaju me konkretna iskustva? naravno, kad je sve u redu...koliko vam je vremena proteklo?

Chris Blue
23.05.2007., 13:51
Mjesec dana... :cerek:

Cura zdrava ko puška :D

Tashi
23.05.2007., 14:04
mislim da ova tema nema smisla - jer ne prekidaju svi uzimat pilule iz istog razloga, niti im se organizam posloži knjiški, a bome niti ise u životu stvari slažu po policama..neki ostanu trudni u roku 2 mjeseca, a neki ni nakon 4 godine - naravno, pod pretpostavkom da je sve ok. morala bi pisati sex inspektorima da izaberu jedan takav par ili zamoliti big brothera da osnuje jednu takvu zajednicu - pa onda 24 h nadzora...

stella24
23.05.2007., 16:10
ja sam nakon 6 mjeseci od prestanka uzimanja kontracepcije ostala trudna. za sada je sve ok. pilule sam uzimala 3 godine

nerviram se za druge
23.05.2007., 18:15
Desetak dana je proslo od zadnje pilule...ja bila zaprepastena rezultatom...:cerek: Sada sam u desetoj nedelji, i sve je u redu, a iskreno se nadam da ce tako i ostati...;)

moses
23.05.2007., 18:24
Desetak dana je proslo od zadnje pilule...ja bila zaprepastena rezultatom...:cerek: Sada sam u desetoj nedelji, i sve je u redu, a iskreno se nadam da ce tako i ostati...;)

ne mogu vjerovati!!! :eek:

nije li to malo riskantno....mislim, zar se hormoni itd uspiju tako brzo srediti?!?!

nerviram se za druge
23.05.2007., 18:26
ne mogu vjerovati!!! :eek:

nije li to malo riskantno....mislim, zar se hormoni itd uspiju tako brzo srediti?!?!

vjeruj, ziva istina je..i ja sam otprilike bila tako sokirana...jos da ne govorim da sam celi rusvaj napravila sa tim pilulama...popila jednu tablu-dobila mengu, pa pocela sa drugom...popila samo tri i pametnica odlucila da ih ne pije vise jer sam bila stalno u depresiji...i posle dva dana ponovo dobila...i hop...cekam bebu...:cerek:

abilan
23.05.2007., 18:44
Ja sam ostala trudna dva mjeseca nakon prekida s pijenjem kontracepcije. I moram reći da me šokiralo kako sam brzo zatrudnila. Al doktorica mi je rekla da su ove nove tabletice takve da se hormoni brzo unormale pa se zato i može brzo zatrudniti.

moses
23.05.2007., 18:51
suuuper !!! hvala cure....:kiss: vec sam mislila da cu morati cekati i cekati i cekati dok dam muzu zeleno....:zubo:

zapravo sam jos na yasminu, ali nekako planiram tokom ove godine...mogli bismo krenuti na mladunca:cerek:

MaLo
24.05.2007., 06:31
Ja sam u siječnju prošle godine prestala s tabletama, a maloga smo složili u listopadu, tj. zadnja menga bila je 27.09. :cerek: i sve je ok!
A kad sam docu rekla da mislim prestati s tabletama, onda je on rekao da pretpostavlja da bi ja htjela zanijeti i preporučio je čim prije, da se ne čeka po par tjedana ili par mjeseci, nego da su najveće šanse odmah po prekidu s tabletama. I reko je da nema ništ lošeg u tome. Pa valjda onda nema :rolleyes: :confused:

Edit: mi smo iz prve 'složili' malog, prije nismo ni htjeli probati, makar je doc reko da je najveća mogućnost u prvih par tjedana. A tbl sam pila oko 8 godina :o

oštrilo
24.05.2007., 06:58
vec sam mislila da cu morati cekati i cekati i cekati dok dam muzu zeleno....:zubo:

Ja evo nikad nisam koristila pilule... ali moja prija koja ih je koristila par godina, njoj je trebala dobra godina dana :Sex: da dobije bebu

maja m
24.05.2007., 09:56
moja prija napravila redovnu pauzu i odmah zatrudnila :top:

tropical
24.05.2007., 09:58
ja još nisam zatrudnila ne pijem tablete od božića, doduše štitili smo se neko vrijeme nakon toga- nismo radili bebice.
meni su počele smetnje raditi pa sam odlučila prestati ih piti... barem neko vrijeme.

ptica_dodo7
21.08.2007., 07:38
Pozdrav!
Imam curicu od 4 godine i prije trudnoće nisam pila pilule. Spremamo se na drugo dijete ali ja sad pijem pilule. Zanima me jel potrebno prije "akcije":cerek: par mjeseci prestati s pilulama, da se uspostavi prirodan ciklus ili ne?

Mijaja
21.08.2007., 07:59
nekako mi zvoni da ti je moguća višeplodna trudnoća ako ostaneš odmah trudna....

ivn@
21.08.2007., 08:01
mislim da bi trebao biti prekid bar 3 mjeseca

gottcha
21.08.2007., 08:03
već je bilo sto tema

jednoj je ginić reko, može odma
drugoj je reko, čekaj tri mjeseca,
trećoj pol godine
četvrtoj... :rolleyes:

u svakom slučaju pričekaj koji mjesec dok sama ne odrediš da bi bilo ok :p

zoro007
21.08.2007., 12:20
Pozdrav!
Imam curicu od 4 godine i prije trudnoće nisam pila pilule. Spremamo se na drugo dijete ali ja sad pijem pilule. Zanima me jel potrebno prije "akcije":cerek: par mjeseci prestati s pilulama, da se uspostavi prirodan ciklus ili ne?

ovdje gyns kažu da pauza nije potrebna, šta više, da tako najbrže možeš ostati trudna
sa druge strane čitala sam neki izvještaj po kome žene koje bez pauze pilula (ali od godinu dana) ostanu trudne, da ta djeca češće podliježu alergijama..
a vrag će ti znati..

keki005
21.08.2007., 12:40
Pozdrav!

draga ptičice, ja sam do ožujka ove godine pila pilule i gin mi je rekao da, kada ću ići na drugo dijete, mogu to bez ikakvih pauziranja, dakle - odmah u akciju! mi u travnju nismo pokušavali (nije bilo prilike) pa od svibnja delamo na kikiću!! javit ću ti kroz koji dan kakav je rezultat (mislim da sam trudna :) )

tete
21.08.2007., 12:44
Ako možeš, strpi se par mjeseci, barem da vidiš kakav će ti ciklus biti i kad su ti plodni dani! I to računanje može biti zabavno ako i mužica uključiš u to nakon prve menge bez pilula!

ptica_dodo7
21.08.2007., 13:14
draga ptičice, ja sam do ožujka ove godine pila pilule i gin mi je rekao da, kada ću ići na drugo dijete, mogu to bez ikakvih pauziranja, dakle - odmah u akciju! mi u travnju nismo pokušavali (nije bilo prilike) pa od svibnja delamo na kikiću!! javit ću ti kroz koji dan kakav je rezultat (mislim da sam trudna :) )

Hvala na odgovoru. Držim fige:cerek:

malenaaaa
07.09.2007., 10:59
Hey cure...
Negdje sam pročitala da si nakon prestanka uzimanja pilula najplodniji, pa me zanima ako je to točno?
Jer ja sam ih baš prestala uzimat, zadnja menstruacija mi je bila 20.8 a zadnji odnos (bez zaštite) 1.9 pa me zanima ako sam možda trudna :cerek:
Malo sam smotana sa tim izračunavanjem plodnih dana pa pomozite :) I još jedno pitanjce, kada bi mogla najranije kupit test i koji je nabolji? Čula sam za Intim plus i Clear blue da su dobri pa... :kiss:

*Lubenica*
07.09.2007., 11:05
to o plodnosti ne znam, ali znam da se preporuča pauza barem par mjeseci između planirane trudnoće i uzimanja pilula.. to je prvo pitanje koje mi je ginić postavio kada sam došla: do kada ste uzimali pilule..
progooglaj malo, naći ćeš sigurno dosta o tome... :top:

*Lubenica*
07.09.2007., 11:07
Hey cure...
Negdje sam pročitala da si nakon prestanka uzimanja pilula najplodniji, pa me zanima ako je to točno?
Jer ja sam ih baš prestala uzimat, zadnja menstruacija mi je bila 20.8 a zadnji odnos (bez zaštite) 1.9 pa me zanima ako sam možda trudna :cerek:
Malo sam smotana sa tim izračunavanjem plodnih dana pa pomozite :) I još jedno pitanjce, kada bi mogla najranije kupit test i koji je nabolji? Čula sam za Intim plus i Clear blue da su dobri pa... :kiss:

testiraj se nakon izostanka menstruacije, već dan, dva poslije ti može pokazati, neki testovi i prije, ali da budeš sigurna.. moj plus je donio clearblue :cerek: , ima ih puno, a koji je najbolji :rolleyes: ... ne znam

Durica26
07.09.2007., 11:17
Ja sam napravila pauzu od tri mjeseca između pilula i trudnoće. I u tom periodu sam počela piti folnu kiselinu, na preporuku ginekologa, jer uzimanje pilula uzrokuje nedostatak folne kiseline u organizmu.
I meni su svi govorili da je kao nakon toga ful lako ostat trudan ali to su ti samo babske priče.

Wedding
07.09.2007., 11:20
Hey cure...

Kazu da su prva 3 mjeseca najplodnija ali se visak jajasca otpusta i prvih 6mjeseci;)

Esni
07.09.2007., 11:23
Koji god test uzmes pokazat ce.Barem meni jest!Ja sam uzela najjeftiniji i jos sam navece radila test a pise obavezno ujutro i pokazalo da sam trudna!

malenaaaa
07.09.2007., 11:29
Koji god test uzmes pokazat ce.Barem meni jest!Ja sam uzela najjeftiniji i jos sam navece radila test a pise obavezno ujutro i pokazalo da sam trudna!

Čestitke (ako je to bilo nedavno) :)
Nego, koliko dana nakon zadnje menstruacije si radila test?

*Mistique*
07.09.2007., 11:30
Slažem se sa Lubenicom i Đuricom....i meni je moja gin savjetovala 3 mj.pauze nakon uzimanja tableta,a točno iz kojeg razloga nisam sigurna pa ti neću o tome pametovati

malenaaaa
07.09.2007., 11:31
Ja sam napravila pauzu od tri mjeseca između pilula i trudnoće. I u tom periodu sam počela piti folnu kiselinu, na preporuku ginekologa, jer uzimanje pilula uzrokuje nedostatak folne kiseline u organizmu.
I meni su svi govorili da je kao nakon toga ful lako ostat trudan ali to su ti samo babske priče.

Planiram i ja sad kupit folnu kiselinu. Pa me zanima koju si pila? Jer sam malo tražila po netu i mislim da nema baš samo folna kiselina u tabletama bo? :rolleyes:

Esni
07.09.2007., 11:32
Čestitke (ako je to bilo nedavno) :)
Nego, koliko dana nakon zadnje menstruacije si radila test?
nije bilo nedavno:zubo: !Moja beba vec ima 10 punih mjeseci!Ja sam drugi dan radila test od izostanka menge.Otisla u ljkarnu i trazila najjeftiniji test i nisam mogla cekat jutro neg navece sam radila ga.Mislim,ak si trudan trudan si i navece i ujutro isto.:kiss: :D

Durica26
07.09.2007., 11:33
Ja sam ti pila Folic plus. To ti je folna sa dodaktkom kalcija, ako se ne varam. Imaš je za kupiti u svakoj apoteci. I ne treba ti recept.

Esni
07.09.2007., 11:34
Meni je moj ovak reko:bilo bi dobro pauzirat do 3 mjeseca,al ak bi se desilo nema veze,nesmeta!Kao nije to neki sad strasan problem.Pa sad neznam.

malenaaaa
07.09.2007., 11:43
nije bilo nedavno:zubo: !Moja beba vec ima 10 punih mjeseci!Ja sam drugi dan radila test od izostanka menge.Otisla u ljkarnu i trazila najjeftiniji test i nisam mogla cekat jutro neg navece sam radila ga.Mislim,ak si trudan trudan si i navece i ujutro isto.:kiss: :D

Naravno, jedva čekam još tih tjedan dana da mogu napravit test.. :zubo:
Tko će dočekat... Nadam se plusiću :cerek:
A šta se tiče čekanja nakon pilula, čula sam i ja da bi se trebala napraviti pauza, ali šta ću kad nisam mogla dočekat :D

malenaaaa
10.09.2007., 09:49
Cure dobila sam jučer stvari... Šmrc :cry:
To mi je bio 21. dan ciklusa, možda sam ih od velike želje ranije dobila... Da se više ne mučim jesam li ili nisam...
No, ne odustajem .. ;)

Durica26
10.09.2007., 13:30
Malena, baš mi je žao. Ali, naravno ne odustaj nego hrabro naprijed :Sex: po plusić!

Bestijalis
28.09.2007., 09:37
Pozdrav svima,

javljam se prvi puta, pa procitajte moju situaciju...

Imam jako jako veliku želju da zatrudnim i imam bebu, a tako i moj dragi. Stvarno to želimo već duže vrijeme ali smo čekali "pravi " trenutak (u medjuvremenu smo shvatili da je taj trenutak uvijek i nikad...jer se stalno stvaraju nove situacije zbog kojih treba jos malo pricekati, a covjek na bebu nikad ne moze biti 100% spreman, jer zapravo ne zna sto ga ceka).

I tako sam ja prije nekoliko dana prestala piti pilule. Počela piti folnu kiselinu (Folic plus). Citala sam da bi trebalo proci oko 3 mjeseca nakon prestanka uzimanja pilula do zaceca da se tijelo vrati u svoj ustaljeni ritam. Da li je to istina?

Imam jos 2 pitanja: koliko je u trudnoci opasan stres na poslu, od gubitka bliske osobe i sl...?
ima li netko iskustava s astmom u trudnoci?

Puno hvala na odgovorima!

Veronalona
28.09.2007., 09:49
Moja je prijateljica godinama pila pilule, i nakon što je prestala u roku od mjesec dana ostala trudna. Bebica se rodila i sve je ok. Ne znam da li sada još moraš čekati tri mjeseca da ti se tijelo prilagodi jer tko ti garantira da ćeš odmah ostati trudna. Ja sam isto uvijek nešto čekala, još ovo pa ono i mislila sam kako ću odmah od prve zatrudnit. Međtuim privi put mi je trebalo šest mjeseci, pa spontani, a sada mi je trebalo dva mjeseca. Mislim da bi se jednostavno trebala opustiti.
Koliko je opasan stres i slično? Mislim da ima utjecaj pogotovo u prvom tromjesečju. Znam ljude koji zbog stresa nisu mogli zatrudnit. Kada su se smirile evo bebice. a za astmu nemam pojma.

Durica26
28.09.2007., 09:55
Ja sam godinama pila tablete i kada sam počela planirati bebu, doktorica mi je rekla da se praktički može ostati trudna već nakon mjesec dana ali da ona preporuča "čišćenje" od barem tri mjeseca u kojem periodu neka pijem Folnu kiselinu.
Tako sam ja i napravila, prvo smo tri mjeseca pazili, a onda nakon dva mjeseca ostala trudna.

mala tirkizna
28.09.2007., 10:00
Što se ovog pravog vremena tiče to se slažem u potpunosti..to je uvijek i nikad.

Što se vremena čekanja tiče, neki doktori govore da treba čekat 6 mjeseci, a neki pak da se može odmah. Najbolje bi bilo da pitaš svog ginića jer on zna kako tvoj organizam funkcionira.

Fascinantno je kako u trudnoći organizam ojača pa se čak lakše nosiš sa nekim zdravstvenim tegobama.. ali stres i gubitak osobe može loše utjecat na tebe..

Najbolje je da se pokušaš ogradit od toga ako možeš.

mala tirkizna
28.09.2007., 10:03
I još jedna stvar koju je Veronalona rekla..da neki zbog stresa ne mogu dugo zatrudnit..to iz vlastitog iskustva potvrđujem.

Kako stres iz okoline, tako i stres koji si sama namećeš sa silnom željom da zatrudniš i samo o tom misliš. Pitaj bilo koju curu sa wannabee zbora koja je friško ostala trudna kako jak utjecaj ima taj pritisak.

Ja sam ostala trudna tek kad sam se smirila i rekla šta bude bude!

Sretno!

Bestijalis
28.09.2007., 10:09
cure, puno vam hvala na odgovorima.

ja se upustam u ovu avanturu i veselim se od prvog dana bez pilule. od trenutka kad sam kupila folnu kiselinu sam osjetila uzudjenje i veselim se svemu sto me ceka!

pusa

Durica26
28.09.2007., 10:18
Ajde sretno i da što prije dođe plusić!

..donata..
28.09.2007., 10:24
Ja mislim da ovisi koje pilule si pila. Meni je doktorica rekla da se poslije npr. Yasmine odmah može zatrudniti, čak se i preporučuje ako si ih pila u slučaju PCOS kao terapiju.

Rosa
28.09.2007., 10:25
......
ima li netko iskustava s astmom u trudnoci?...........

Imam ja.
Prvo i osnovno: ak ti nemaš kisika, nema ga ni beba, a to nije dobro. Znači treba izbjeći pojavu teških asmatskh kriza.
Drugo: ne za*ebavaj se sa lijekovima - trebaš cijelo vrijeme bit pod kontrolom pulmologa.
Treće: ne preporučaju uzimanje kortikosteroida u prva tri mjeseca trudnoće ( ak se baš mora, onda radije inhalacioni)
Četvrto: moje iskustvo - u prve dvije trudnoće nisam uzimala ništa osim Ventolina (svaki dan) sve do 4 tjedna prije poroda.
S Ventolinom se može ići do 4 x 2 udaha dnevno - tak mi je rekao pulmolog.
Porodi su prošli bez napadaja - toga me i bilo najviše strah (kad si tak i tak pun adrenalina:) ), ali sam imala kod sebe Ventolin na stolu ( za svaki slučaj).

E sad, ima na netu ziasta puuuuuuuno sajtova o astmi u trudnoći proguglaj malo.
Nekad se astma smiri, nekad se ne promijeni, a nekad se pogorša - to je jako individualno. Naravno ovisi i točno o tvojoj dijagnozi i smetnjama.

Zato najpametnije kad već planiraš -lijepo svom pulmologu i izgnjavi ga svim mogućim pitanjima. I ne brini previše - viš ja sam još živa, a i moji klinci također.:)

Bestijalis
28.09.2007., 11:10
Ja mislim da ovisi koje pilule si pila. Meni je doktorica rekla da se poslije npr. Yasmine odmah može zatrudniti, čak se i preporučuje ako si ih pila u slučaju PCOS kao terapiju.

ja sam 2 i pol godine pila Logest. Gin mi je rekla da su to sa najnizom dozom hormona i da su lagane, al kad opet odem pitat cu sto ona misli koliko da cekam i td...

astmu imam od djetinjstva kada sam uzimala razne ljekove i cak odlazila na hiposenzibilizaciju 5 godina. u zadnje 2 godine ne uzimam nikakve ljekove i osjecala sma se normalno, kao da sam zdrava tj. nisam imala nikakve simptome astme a kamoli napadaje.

Esni
28.09.2007., 11:13
Doktori kazu da bi se trebalo cekat nakon pilula tri mjeseca ali i ako bi se desilo da zatrudnis prije nista lose nebi bilo.Tak je meni rekao moj ginekolog.SRETNO!Zelim ti da brzo zatrudnios.

Rosa
28.09.2007., 12:06
.........
astmu imam od djetinjstva kada sam uzimala razne ljekove i cak odlazila na hiposenzibilizaciju 5 godina. u zadnje 2 godine ne uzimam nikakve ljekove i osjecala sma se normalno, kao da sam zdrava tj. nisam imala nikakve simptome astme a kamoli napadaje.

Pa to ti je onda blaži oblik - ne brini.
Neću ti ja pisati svoje simptome:bonk: ima ih cijelo sranje, a meni je bilo ok. Onda nema razloga da i tebi ne bude tako.

neny26
28.09.2007., 13:04
ja sam isto prije nekoliko dana prestala s pilulama (nakon 6 godina). isto zelimo bebu. meni je dr. rekla da pricekam 1-3 normalne menstruacije pa onda da zatrudnim, ali ako bi se dogodilo i prije, da nema veze, da ce isto sve biti u redu. sto se tice folne, rekla mi je da sam potpuno zdrava zena (krv, urin, brisevi.....sve sam napravila) i da mi nece reci ni da uzimam ni da ne uzimam, da ostavlja meni na volju, ali kad bi ona smatrala da mi je nesto potrebno, vec bi mi rekla. tako da, ja sam za sada odlucila ne piti kemiju, nego se trudim cim zdravije hraniti se i zivjeti....

cukerino77
28.09.2007., 13:21
ja sam laik i ne znam da li je tocno to sto cu reci, al nama su u srednjoj skoli bili rekli da je pilula abortivno sredstvo ( to nam je predavala doktor opce medicine), dakle svejedno moze doci do zaceca, ali se ne uspije implantirat ili ne znam sta, pa vjerojatno zato preporucaju kratku pauzu prije trudnoce.....sretno!

Mijaja
28.09.2007., 13:45
ja sam laik i ne znam da li je tocno to sto cu reci, al nama su u srednjoj skoli bili rekli da je pilula abortivno sredstvo ( to nam je predavala doktor opce medicine), dakle svejedno moze doci do zaceca, ali se ne uspije implantirat ili ne znam sta, pa vjerojatno zato preporucaju kratku pauzu prije trudnoce.....sretno!

ovo je po meni totalna glupost...pilula aborativno sredstvo??? možda pilula za dan poslije, ali obične vulgaris antibabi pilule ti rade tako da izostaje ovulacija....

dj702
28.09.2007., 19:14
ma pilule nisu dobre same po sebi, pa ih opet svi pijemo. i ja sam. i kad sam prestala imala sam plodne dane mogla bih reci skoro cijeli mjesec.jer jajnici nakon dugo mirovanja pocnu raditi pa nema nikakvog reda u tih 3 mjeseca.moja kolegica nije imala redovite mjesecnice i dr. joj je prepisao diane 35 -3mjeseca da joj se ciklus stabilizira da bih nakon toga mogla ostati trudna i je i sve je bilo u redu. ja mislim da se nemas cega bojati, ja sam medicinska sestra i radila sam na ginekologiji i s puno zena je bio isti slucaj i sve je bilo ok. dont worry be happy! sretno!!!!!!!!!

dj702
28.09.2007., 19:19
a kontracep.pilule djeluju tako da uzrokuju promjene sluzi vrata maternice i sluznice maternice (postaje gusca sto sprijecava ili otezava prolaz spermija) , mjenja pokretljivost jajovoda i dovodi do izostanka ovulacije... da rijesimo dilemu aborativnog sredstva!

malenaaaa
28.09.2007., 21:57
Cure ja opet radim na bebici :cerek: Ovaj put nisam toliko opterećena i ne razmišljam stalno o tome jesam li ili nisam.. U svakom slučaju javim vam rezultat :) I da, počela sam piti folnu kiselinu... Pa ćemo vidjet.. :kiss:

Esni
28.09.2007., 23:22
Cure ja opet radim na bebici :cerek: Ovaj put nisam toliko opterećena i ne razmišljam stalno o tome jesam li ili nisam.. U svakom slučaju javim vam rezultat :) I da, počela sam piti folnu kiselinu... Pa ćemo vidjet.. :kiss:

Sretno!!!

malenaaaa
28.09.2007., 23:27
Sretno!!!

Hvala puno :grli:

malenaaaa
08.10.2007., 12:16
Cure kasne mi stvari :mig:
Trebala sam jučer dobit, danas mi je 29. dan. Računam da sam prošlu dobila nakon 21. dana, tako da ima nade :cerek:
Šta mislite ako kupim test hoće dobro pokazati ili je još prerano?

alexxx
08.10.2007., 12:24
sto se tice folne, rekla mi je da sam potpuno zdrava zena (krv, urin, brisevi.....sve sam napravila) i da mi nece reci ni da uzimam ni da ne uzimam, da ostavlja meni na volju, ali kad bi ona smatrala da mi je nesto potrebno, vec bi mi rekla. tako da, ja sam za sada odlucila ne piti kemiju, nego se trudim cim zdravije hraniti se i zivjeti....http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/03_folna.asp
http://www.mameibebe.hr/trudnoca/2004021617.htm

Karmela
08.10.2007., 12:25
ovo je po meni totalna glupost...pilula aborativno sredstvo??? možda pilula za dan poslije, ali obične vulgaris antibabi pilule ti rade tako da izostaje ovulacija....

Za dan poslije sprecavaju jajasce da se oplodi, ako je oplodjeno mozes popiti i kilu njih nece imati efekta.

Nego kakve su sad to gluposti "da se organizam ocisti" nakon pills.
Od cega? Kao da se radi o nakupinima necega cega se organizam mora rijesiti.
Zene zatrudne i na pill, pa jos nikad nisam cula da su ikada imale problema s plodom ili trudnocom.

sagem
20.02.2009., 10:32
Zadnju pilulu sam popila 17.1 i odlučila da ih neću više piti. Nakon dva dana normalno dobijem menstruaciju. 17.2 sam trebala dobiti menstruaciju opet.
Jučer napravila test trudnoće koji pokauzje da sam trudna.

Možda i ne bi bila ovoliko na rubu živaca da nisam pročitala ovaj topic i da se nisam izbezumila od straha :( :( :(

Vidim da ste sve čekale po 3mj i više da se tijelo očisti.
Šta sada da radim?! Zovem ginekologicu cijelo jutro i ne mogu je dobiti. Uplašena sam da se nešto može sa bebom loše dogoditi jer se nisam očistila od pilula koliko je trebalo. Do bilo koje gin mogu doć tek u ponedjeljak jer sam trenutačno izvan HR. :(

SummerNight
20.02.2009., 13:02
Ako te mogu utjesiti, moja mama je prije 31 godinu ostala trudna cim je prestala piti pilule, samnom. I sve je proslo uredu. A tada su pilule bile uzas.
Ja ih nisam pila 2 mjeseca kad sam ostala trudna mada je moja doktorica rekla da su danasnje tablete tako lagane da u principu ni netreba raditi neko ciscenje.

sagem
20.02.2009., 13:26
Ako te mogu utjesiti, moja mama je prije 31 godinu ostala trudna cim je prestala piti pilule, samnom. I sve je proslo uredu. A tada su pilule bile uzas.
Ja ih nisam pila 2 mjeseca kad sam ostala trudna mada je moja doktorica rekla da su danasnje tablete tako lagane da u principu ni netreba raditi neko ciscenje.

Hvala ti, svaka pozitivna vijest me tiješi :top:

Čula sam se sa mojom gin konačno pred pola sata. Kaže da se ne brinem što nisam prošla to "čiščenje od 3mj" ionako sam pila prije Logest. I da se to "čiščenje odnosilo na studije pred nekoliko god.

Kaže da se sada ženama koje žele zatrudnjeti, a da nisu mogle dugo godina čak i preporuča da odmah nakon prestanka pilula krenu na "stvar" (npr. klinika u Mariboru).

Rekla mi je da pošto sam trudna tek 14 dana, da dođem sl. petak na prvi ultrazvuk i onda ćemo vidjeti kako stoje stvari. :kava:

SummerNight
20.02.2009., 13:40
I ja sam na Logestu bila. :mig:
Tako je i meni bila rekla kad sam posumnjala na trudnocu, da pricekam pa dodjem kad ce se nesto i vidjeti.
Ne brini, zbilja nisam cula da je netko imao problema radi pilula a mnogo ih znam da su zatrudnili prije ta 3 famozna mjeseca.
Mislim da je problem kad zatrudnis dok pijes pilule a ne ovako.

sagem
22.02.2009., 15:46
I ja sam na Logestu bila. :mig:
Tako je i meni bila rekla kad sam posumnjala na trudnocu, da pricekam pa dodjem kad ce se nesto i vidjeti.
Ne brini, zbilja nisam cula da je netko imao problema radi pilula a mnogo ih znam da su zatrudnili prije ta 3 famozna mjeseca.
Mislim da je problem kad zatrudnis dok pijes pilule a ne ovako.

Uff,jedva cekam petak i prvi pregled.

Reina
23.02.2009., 07:33
ja već skoro sedam godina pijem cilest tablete i ginekolog mi je rekao da slobodno mogu ostati trudna odmah nakon što ih prestanem piti.
(doktor kuna iz poliklinike dr. bates)

i to mi je ponovio više puta jer sam ja ostala u čudu, obzirom da sam čula da se tijelo mora očistiti od njih i tako.
sve će biti u redu.:top:

Miss_to_Mrs
23.02.2009., 09:21
I moja ginekologinja me uvjeravala da neće biti ništa ako odmah od prestanka uzimanja pilula ne napravim pauzu (iako sam ja inzistirala na svim mogućim testovima krvi, urina i sl). Štoviše da je velika vjerojatnost da ću odmah ostati trudna, i tako je i bilo. Prestala uzimati Triquilar nakon 5 godina i nakon mjesec i po ostala trudna. Neke pilule sadrže tako malu razinu hormona da "ne treba" čišćenje, baš suprotno, slijedeći mjesec ti je razina hormona u tijelu gotovo savršena i možeš ostati trudna odmah.:top:

sagem
23.02.2009., 09:28
Čim sam saznala da sam trudna umjesto da se normalno veselim ja došla čitati ovu temu da vidim komentare i saznanja nakon pilula. Mrak mi je pao na oči nakon nekih postova :eek:
Mislim da ću od sada čitati samo pozitivne vijesti :D

Jako puno mi je pomoglo par vaših postova i moram priznati da sam se smirila i da mislim pozitivno i očekujem samo pozitivne vijesti u petak na pregledu. :cerek: :cerek: :cerek:

Nadam se da ću kroz koji mj i ja moći tješiti i pomagati novim trudnicama mojim savjetima. :hekla: :raspa:

dazzling
23.02.2009., 11:09
Ja sam pila pilule pet godina, i prestala sam ih uzimati u listopadu.. bebu smo mislili početi raditi na ljeto, pa sam mislila neka prođe što više vremena.. međutim, malo su nam se planovi poremetili i u siječnju smo otišli na godišnji i malo se opustili i eto ja dobila plusić na testu :mig:
Malo su me brinule priče da je teško zatrudnjeti nakon pilula i slično, ali eto mi smo bebu napravili iz prve i u samo jednom pokušaju :p kako sam trudna tek devet tjedana ne znam hoće li pilule ostaviti kakvog traga na trudnoću i bebu, ali uopće ne želim razmišljati o tome, nego se veselimo našem bebaču :cerek:

SummerNight
23.02.2009., 12:42
Ja sam pila pilule pet godina, i prestala sam ih uzimati u listopadu.. bebu smo mislili početi raditi na ljeto, pa sam mislila neka prođe što više vremena.. međutim, malo su nam se planovi poremetili i u siječnju smo otišli na godišnji i malo se opustili i eto ja dobila plusić na testu :mig:
Malo su me brinule priče da je teško zatrudnjeti nakon pilula i slično, ali eto mi smo bebu napravili iz prve i u samo jednom pokušaju :p kako sam trudna tek devet tjedana ne znam hoće li pilule ostaviti kakvog traga na trudnoću i bebu, ali uopće ne želim razmišljati o tome, nego se veselimo našem bebaču :cerek:

To jos nisam cula, dapace, vise manje je svima obrnuto! Nakon pilula organizam i hormonu naprosto buknu i vrlo cesto se ostaje trudan po kratkom postupku ako je sve inace ok.
Ti skoro tri mjeseca nisi pila pilule, a to je preporuka jos iz onih dana kad su pilule bile puno jace. Mislim da se zbilja ne moras zabrinajvati

sagem, najgore sto mozes napraviti je ici citati po internetu bez da imas dovoljno podataka o svom slucaju.
Samo ces se bez veze isprestraviti. Nemoj se nervirati i uzivaj.

sagem
04.03.2009., 08:15
Bila sam u prošli petak kod gin.Napravila papa- test i ultrazvuk. Potvrđena mi je trudnoća. :cerek:
Vidi se samo mala gestacijska vrećica. Čak su mi se i cistice povukle.Kaže da su mi jajnici čisti. Kaže da je bolje da nitko ne zna za trudnoću (osim zaručnika) dok ne dođem za 3 tjedna opet na pregled i ne vidimo da li kuca srce. :(
A eto, pijem folacin. Mučnine su počele,odmaram se ... i jedva čekam pregled. :kava:

SummerNight
04.03.2009., 08:37
Ni mi nismo nikome rekli na pocetku, jednostavno je tako lakse ako se nedajboze nesto dogodi.
Bit ce sve u redu, vidjet ces! :top: Potpuno nestvarno je kad vidis tu malu tockicu koja pulsira na ultrazvuku. :cerek:

sagem
04.03.2009., 08:47
Došla sam pred neki dan budućoj svekrvi na ručak i ulovila me jaka žgaravica pred svima... ali ono :p :mad: i svi me prvo gledaju u čudu a onda su mi se smijali...a ja bi najrađe pukla da mi to trudnoća čini, da ne radim to namjerno. Sve je završilo pričom da je kod Japanaca to znak da je jelo pasalo :lol:
Jedva čekam otkucaje i da svima kažem :cerek:

nikkay
30.03.2009., 10:12
a jel netko od vas mozda zabrinut radi folne kiseline, jer navodno nakon kontraceptiva ( u cijem se metabolizmu trosi folna kiselina ) moze biti manjak folne. i ja sam nakon pilula zatrudnila pa me malo strah u svezi toga????iako ih nisam dugo pila, devet mjeseci...
malo sam paranoik pa svrljam po netu pa naletim na sve i svasta
a sto se tice "ciscenja", dr. Harni iz poliklinike veli da se organizam ocisti u roku 24 do 72h od prestanka uzimanja jer nastaje tzv, prijelomno krvarenje koje nastaje uslijed nedostatka hormona, jer to zapravo nije prava menga....tako da i ja mislim da nije potrebno ciscenje organizma, a i pronasla sam studiju gdje kazu da je opasno ako koristis ih nakon 8 tj. trudnoce, po razvitku spolnog sustava, ali mislim da se to odnosilo na one starije pilule gdje je bilo visak androgenih iliti muskih hormona a da za ostale abnormalnosti sansa je 0.007 posto, stoga mislim da s te strane nema briga....

a citala sam postove od 2007.g. gdje je netko naveo da hormoni utjecu na mitozu i mejozu, hellou????pa pilule sprecavaju samu ovulaciju, odnosno izbacivanje jajne stanice iz folikula u jajovod, tako da nema ovulacije. one same po sebi ne djeluju na mitoze i mejoze