PDA

View Full Version : Brak, partnerstvo i ljubav u natalnim kartama

stranice : 1 [2] 3 4

12.kuća
24.07.2009., 13:45
Nema veze što ne živiš u mjestu rođenja. Živjeti ćete tamo gdje sada živiš, tj.on će doći živjeti kod tebe:)

... aha, tako:).

zvjezdoznanac
24.07.2009., 13:48
... aha, tako:).

Normalno, ako ti je vladar 7. u 4. znači da partner dolazi u tvoj dom u trenutku braka ili zajedničkog života, dok traje veza to ne vrijedi

Bolji od tebe
24.07.2009., 14:02
Meni ništa nije jasno,morat ću ić kod Jovetića da mi napravi kartu.:tuzni:

12.kuća
24.07.2009., 14:12
Meni ništa nije jasno,morat ću ić kod Jovetića da mi napravi kartu.:tuzni:

... ma napravi sam natalnu kartu, počni proučavati simboliku kuća, planeta, značenje aspekata i samo povezuj simboliku, a kada ti se javi nejasnoća, pitaj na forumu, brzo će ti puno toga biti jasnije. Natal je plodno područje za beskrajno mnogo tumačenja i interpretacija, samo treba ustrajati:).

skorpija_strela
24.07.2009., 20:01
Bolji od tebe, 4 kuća nema veze sa partnerom. Partner druge vjere ili nacije može biti predstavljen Venerom ili Marsom u Strijelcu ili 9.kući, ili u aspektima sa Jupiterom. Također ga može donijeti 5.kuća u Strijelcu(ljubav) i 7.kuća u Strijelcu(brak)

a jel moze i ovakav scenario
dc gem-Vl Merkur u strelcu u 12?
Me 60 Ju
Me 60 Ma u 9

ko ce tu kome doci?:D
ja njemu ili on meni?
http://i27.tinypic.com/14xyrkm.gif

zvjezdoznanac
27.07.2009., 10:46
a jel moze i ovakav scenario
dc gem-Vl Merkur u strelcu u 12?
Me 60 Ju
Me 60 Ma u 9

ko ce tu kome doci?:D
ja njemu ili on meni?
http://i27.tinypic.com/14xyrkm.gif

Svaki položaj ima svoje tumačenje. Ovdje se ne radi o "dolaženju" ili "odlaženju" kao u primjeru prije. 7.kuća u Blizancima znači da će ti (bračni) partner biti komunikativna, pokretna i dinamična osoba, vječno u pokretu, mentalnom ili tjelesnom. Možda bude napet i nervozan ali sa njim nikad neće biti dosadno:D. Položaj vladara u Strijelcu znači da može biti druge vjere ili nacije, ili samo povremeno udaljen od tebe zbog putovanja ili života u inozemstvu. Položaj u 12.kući znači da će na neki način biti "ograničen", ili jako daleko pa ga nećeš moći vidjeti koliko želiš,ili može biti boležljiv ili izoliran na nekom pustijem mjestu zbog tko zna čega(bolesti, posla, stanovanja,itd.). Me 60 Ju još pojačava teme stranaca ili putovanja(naročito ako je Ju u 9.k., onda će sigurno biit stranac!), a Me 60 Ma u 9 kaže da ili će puno putovati ili ne mora, ali onda će biti visoko obrazovan u svojoj profesiji ili će raditi na tom. Znači, ponavljam još jednom, ovo nije tema odlaženja i dolaženja:D

Angelina75
30.07.2009., 15:09
@zvjezdoznanac....po preporuci jedne prijateljice sa drugog foruma :D..da ga ne reklamiram sad..kaze da ti se obratim...

ali sam primetila da gledas 9.polje kao polje drugog braka?...:rolleyes:
tradicionalisti kazu da je 7.polje uvek brak, da je 9.polje uvek inostrantsvo, iskljucuju spoljasne planete NE,PL,UR...za njih oni ne postoje..eh da....i oni tzv. tradicionalisti kazu da se polje drugog braka gleda kao nastavak 7.polja i znaka u kom se nastavak zavrsava...
a vidim da ti gledas 9.polje kao drugi brak...
bas me zanima sta bi ti rekao za moj drugi brak?...kako gledam meni je i po TA i po MA..veoma slicno..tj. nekako mi se opet sve svodi na isto tumacenje..
po TA nastavak 7.polja mi je u ribama..vladar JU u ovnu 0MA u ovnu u 9.polju :D=drugi brak...JU0MA120VE - VE u 12.polju u lavu velika ljubav,sa muskarcem druge vere,pa JU0MA 120 ME - ME u 11.polju u blizancima,a taj isti ME60VE znaci dobro se komunikativno razumemo :)...i odvesce me u inostrantsvo..:D..valjda??!..ali...JU0MA 90SA ...:(...to bi trbealo da znaci da je ozenjen i da ce zbog mene da se razvede?? :eek: inace JU je i vladar mog 5.polja-prva ljubav??...
ali s druge strane ..po MA vladar drugog braka je MA ..i opet isto..obrni okreni...ah da...ti rece 4.polje u strelcu-partner dolazi meni kuci!??:ne zna:...

bas me zanima tvoje misljenje...sta ti kazes?? :)...

arci 21
30.07.2009., 18:39
Mene zanima taj Moj Saturn koji je u 10. kao vladar 7. Znam da je to vezano za karijeru (s predomisljajem) ali koliko moze opisati partnera jer je u Ovnu a Mars u Raku na Asc. na Prokionu . Postoji li mogucnost da se gleda Uran ( vodolija) koja zahvata veci dio 7. kuce kao nesto primarno, jer bas takvo "nesto" se sada pojavljuje i odgovara Uranu u 3. pliiiz ????

skorpija_strela
30.07.2009., 19:33
Svaki položaj ima svoje tumačenje. Ovdje se ne radi o "dolaženju" ili "odlaženju" kao u primjeru prije. 7.kuća u Blizancima znači da će ti (bračni) partner biti komunikativna, pokretna i dinamična osoba, vječno u pokretu, mentalnom ili tjelesnom. Možda bude napet i nervozan ali sa njim nikad neće biti dosadno:D. Položaj vladara u Strijelcu znači da može biti druge vjere ili nacije, ili samo povremeno udaljen od tebe zbog putovanja ili života u inozemstvu. Položaj u 12.kući znači da će na neki način biti "ograničen", ili jako daleko pa ga nećeš moći vidjeti koliko želiš,ili može biti boležljiv ili izoliran na nekom pustijem mjestu zbog tko zna čega(bolesti, posla, stanovanja,itd.). Me 60 Ju još pojačava teme stranaca ili putovanja(naročito ako je Ju u 9.k., onda će sigurno biit stranac!), a Me 60 Ma u 9 kaže da ili će puno putovati ili ne mora, ali onda će biti visoko obrazovan u svojoj profesiji ili će raditi na tom. Znači, ponavljam još jednom, ovo nije tema odlaženja i dolaženja:D

jao hvala:D
Ju mi nije u 9 vec u 2..ali dispozitor je u 12

a to za dolazenje i odlazenje...mislila sam ako ce biti stranac hocu li ja doci K njemu ili on K meni?:D

zvjezdoznanac
31.07.2009., 06:28
jao hvala:D
Ju mi nije u 9 vec u 2..ali dispozitor je u 12

a to za dolazenje i odlazenje...mislila sam ako ce biti stranac hocu li ja doci K njemu ili on K meni?:D

Tvoj horoskop to izričito ne naglašava tako da može biti oboje, kako se dogovorite:mig:. Samo u slučaju vladara 7.k.u 4.k.partner dolazi živjeti u naš prostor(stan,kuću):)

hexlein
31.07.2009., 21:22
Draga Fish,Vrh 7. polja pokazuje kako veza počinje.mozes mi to objasniti: vrh 7 kuce pokazuje kako veza pocinje? Puno hvala i pozdrav. hexlein

Fish 1968
01.08.2009., 09:55
Draga Fish,Vrh 7. polja pokazuje kako veza počinje.

mozes mi to objasniti: vrh 7 kuce pokazuje kako veza pocinje? Puno hvala i pozdrav. hexlein
Ovo što si navela je samo jedan isječak i jedan segment cjelokupne slike u vezi braka i njegova početka. Tako da on sam po sebi nije dovoljan. Ali, evo da odgovorim na tvoje pitanje: :)

DSC je vrh i početak 7. polja - polja braka. Gledajući znak koji se tu nalazi (element, kvaliteta), poziciju i aspekte vladara može se sklopiti slika o tome kako brak izgleda i kako uopće započinje. Jer u osnovi - "znak u kojem se nalazi vrh kuće uvijek nam opisuje kako nešto počinje, dok drugi znak govori o tome kako se situacija kasnije razvija". Tako npr. što se tiče ulaska u brak kardinalna kvaliteta pokazuje nagliji ulazak (posebno npr. znak ovna), dok npr. fiksna kvaliteta pokazuje da je osoba dobro razmislila i dala si lufta prije te odluke, itd...

P.S. Tu (http://www.gradjanski.co.yu/horoskop/content/view/297/119/) imaš pomalo i ukratko nešto o tome što te zanima.

hexlein
01.08.2009., 22:57
Draga Fish,
hvala na odgovoru i na ovoj dobroj stranici na koju si me uputila.
Inace sam odgovor mogla i sama znati jer mi je to jasno sa kardinalnim,fiksnim i kadetnim znacima.
Samo sam bila malo iritirana jer sam mislila da mislis nesto drugo.
Inace su tvoji odgovori i tumacenja ovdje jako jasni i lijepo opisani.
Lijep pozdrav hexlein

A29
03.08.2009., 15:06
kako se moze protumaciti:

On ima Mjesec u Vodoliji koji pada na vrh moje 7. kuće.

lovlov100
08.09.2009., 11:39
Kako protumačiti 7. kuću praznu u ovnu a mars vladar ovna u vagi?

zvjezdoznanac
08.09.2009., 12:56
Kako protumačiti 7. kuću praznu u ovnu a mars vladar ovna u vagi?

Ako ti je Mars u 1.kući to znači da će partner pronaći tebe, ti se ne moraš ni truditi:mig:

lovlov100
08.09.2009., 18:18
Ako ti je Mars u 1.kući to znači da će partner pronaći tebe, ti se ne moraš ni truditi:mig:
Blago meni :D, hvala ti!

pic
08.09.2009., 19:43
a ima jos koja simbolika 2.kuce osim financija
il kaj to znaci da je moja buduca sponzorusa :rofl:
aj barem je mlada i pametna (merkur u 7moj) :rofl:

black panthere
09.09.2009., 13:22
Što se tiče braka, 7. kuća će pokazati nešto o samom opisu braka, kakva osoba ti odgovara, kakve karakteristike ima osoba s kojom ćeš završiti u braku, ali smatram krajnje neozbiljnim to svoditi na takav nivo. Pogotovo kad netko želi instant odgovor na to kako se slažem s osobom rođenom tada i tada. Pa nije usporedni horoskop bez razloga veliki zahvat ako želimo pravi i kvalitetan odgovor, ima se tu što raditi. Prvo, treba vidjeti osnovno emotivno funkcioniranje jedne, pa druge osobe, pa vidjeti koliko se usklađuju, pa razmotriti sve međusobne aspekte u čemu najvažniju ulogu imaju osobni planeti i ascendenti obje osobe. Najsmešnije mi je kad netko veli da su čvorovi najvažniji u odnosima, pa mislim po tome bi mi odgovaralo x osoba rođenih u par mjeseci te godine.

S T E L I U M
07.10.2009., 21:19
Kako izgleda brak(veza) dvoje astrologa? :D

black panthere
07.10.2009., 23:12
Najčešće dobar, ako se jedan od njih ne igra svemogućeg pametnjakovića.
Ozbiljno, astrolozi se jako teško uklapaju s nekim tko ima obične interese, tako da im je i najbolji izbor netko istog ili sličnog interesa.

8472
08.10.2009., 12:21
Normalno, ako ti je vladar 7. u 4. znači da partner dolazi u tvoj dom u trenutku braka ili zajedničkog života, dok traje veza to ne vrijedi

Ja imam takvu situaciju, pa nije bilo ni blizu. Tj. bilo je obrnuto. :D
Ovo je moja slika (http://img43.imageshack.us/img43/1729/mar1jq.jpg) , a ovo slika (http://img14.imageshack.us/img14/3359/kik1f.jpg) mog supruga.
Ima tko da mi kaže dvije pametne?

dersette
08.10.2009., 19:14
Što znači kada su merkur i jupiter u opoziciji u sinastriji za mentalnu kompatibilnost? Totalno različita religijska uvjerenja, filozofska, podrijetlo, životno okruženje? Što?

Bolji od tebe
08.10.2009., 20:20
zašto Ribe u 7.polju nose razvod?

Baphomet
09.10.2009., 07:09
Ribe u 7. polju ne nose razvod.

katjaa
09.10.2009., 09:57
meni je 7 kuća u blizancima a njemu u ribama - jel to vodi ka rastavi, nismo oženjeni ali zanimama me, veza je dosta burna

sasa62
09.10.2009., 10:10
Ja imam takvu situaciju, pa nije bilo ni blizu. Tj. bilo je obrnuto. :D
Ovo je moja slika (http://img43.imageshack.us/img43/1729/mar1jq.jpg) , a ovo slika (http://img14.imageshack.us/img14/3359/kik1f.jpg) mog supruga.
Ima tko da mi kaže dvije pametne?

U vezi čega?

Interesantno je vidjeti kako je u tvojoj karti otac neprisutan u tvom odgoju a u njegovoj, je jedan od roditelja predominantan, prejak i prekrut...

8472
10.10.2009., 12:07
U vezi čega?

Interesantno je vidjeti kako je u tvojoj karti otac neprisutan u tvom odgoju a u njegovoj, je jedan od roditelja predominantan, prejak i prekrut...

Zanimljivo :cerek:.

Ma, nešto se kačimo u zadnje vrijeme, pa se nadam da je to samo prolazno, da spada u "opis radnog mjesta". :zubo:

sasa62
10.10.2009., 12:49
Zavisi od vas samih...

nervozan period za tebe na emocionalnom planu, emocionalna pražnjenja, i kroz polje doma odnosno obitelji...

... a za njega stresan period na polju doma i nervoza u svakodnevici , nešto nalik tvom periodu natrag koju godinu, cca 2005-2007 kad je bio period osjećaja gubitka doma na neki način, iz kojeg raloga ti ćeš bolje znati nego ja...

8472
10.10.2009., 13:05
Thnx!

sasa62
10.10.2009., 14:11
Thnx!

Hvala i tebi što nisi dala nikakvu povratnu informaciju :) :mig:

poput.... što se zbivalo 2005-2007 na emocionalnom planu i na polju doma

poput... odgovora zbog čega otac nije bio prisutan u tvom odgoju... da li fizički nije bio prisutan ili je odgoj prepušten drugom roditelju

itd itd...

8472
10.10.2009., 15:05
Hvala i tebi što nisi dala nikakvu povratnu informaciju :) :mig:

poput.... što se zbivalo 2005-2007 na emocionalnom planu i na polju doma

poput... odgovora zbog čega otac nije bio prisutan u tvom odgoju... da li fizički nije bio prisutan ili je odgoj prepušten drugom roditelju

itd itd...

E sad, ti si tu da pričaš, ne ja. :mig: Ako ti sve kažem, čemu horoskop? :rofl:

Uglavnom, ako te zanima da li dobro čitaš, čuj rođena sam u Dalmaciji gdje je uloga oca bila ta da radi i opskrbljuje familiju, odgoj, kakav, što?? Toga nije bilo.
Što se tiče 05-07, mjenjala sam posao i s tim cijeli život.
Što MM sad mjenja, to bi i ja volila znati.
Prošle godine smo dobili djete, nadam se da i to spada u velike promjene. :mig: Volila bih još jedno u skoro vrijeme. Nadam se da će biti. :D
Da je napeto u zadnje vrijeme, čuj, mislim da je većini zadnja godina dosta burna (po pitanju posla), nadam se da te teškoće neće biti jedina zbivanja u našim životima.
Ako imaš još štogod nadodat, pucaj slobodno.:top:

sasa62
10.10.2009., 15:30
E sad, ti si tu da pričaš, ne ja. :mig: Ako ti sve kažem, čemu horoskop? :rofl:

Ovo je potpuno krivo, jer je astrologija dvosmjerna komunikacija, iz razloga što ja neznam prijašnje okolnosti, a nepoznavanje prijašnjih okolnosti može dovesti , vrlo lako, do krivog tumačenja trenutnih zbivanja... o tome se radi...

Naprimjer ...nije isto tumačenje sadašnjih zbivanja u slučaju da si između 2005 i 2007 ušla u brak ili si ušla u brak prije tog razdoblja... planete su iste ali se tumačenje mijenja

ili još jedan primjer... drukčije je tumačenje kad recimo naleti Ju na Mo ili Ve a osoba je u vezi ili kad osoba nije u vezi... u prvom slučaju može doći do "širenja" te postojeće veze ili do još jedne paralelne veze ukoliko dosadašnji partner nemože ispuniti očekivanja, dok u drugom primjeru može doći do nove veze ili pak samo do zaljubljivanja...

Znači dosadašnje okolnosti mijenjaju tumačenje značenja i bitan su dio astrološke konzultacije, koja je dvosmjernog karaktera... ja mogu samo nagađati da li je netko u vezi/braku, ili ima posao/nema posao, ali nemogu znati sa 100% sigurnošću, te dok bi proanalizirao sve mogućnosti ni cijeli dan nebi bio dovoljan za konzultacije samo s jednom osobom...

Znači povratne informacije služe eventualnom korigiranju značenja u nekom periodu života osobe...
To ti je kao kad imaš svoju doktoricu koja te prati od rođenja i ima sve povjesti bolesti i zna kako "dišeš"... tako i astrolog mora pratiti dosadašnja zbivanja te na osnovu njih tumači buduća... ( uzročno posljedična veza )

8472
10.10.2009., 15:50
Oki doki, shvatila sam, ne se ljutit, imala sam na umu one televizijske šarlatane koji navlače ljude da sve sami kažu. :mig:

Čuj, nešto sam ti već rekla, nešto ne. MM je zadnjih par godina često bolestan, od čega, ni on sam baš ne zna, malo je komplexno.
To je još jedna od stvari koje nam unose nemir.
Ja sam nervozna na maximum, još od 2007, zašto? Ni sama ne znam, to mi je postao stil života. A prije toga sam bila luda zbog posla, s kojeg sam otišla, pa smo ja i MM počeli zajedno radit. Sad je malo sranje s poslom, što zbog države, što zbog djeteta, što zbog zdravstvenog stanja MM, što zbog roditelja i mojih i njegovih (u pubertetu su i svaki nosi svoje pizz.).
Što će biti sutra, retorički rečeno, nisam sigurna da li želim znati, ali eto treba mi malo da se ispušem, pa prčkam po horoskopu.

San74
06.11.2009., 21:16
Ako sam vas dobro shvatio 9.kuca je naznaka drugog braka dok bi 11-ta bila pokazatelj treceg.
Znacili li to da bih ja, koji sam bjezao od braka kao djavo od krsta :D , morao iskusiti nepovoljan prvi brak (afliciran Ne u 7.k) da bih dosao do boljih odnosa-citaj boljeg drugog braka(dobar Ju+Ma u 9.k i slicno)? :)

Joj i meni je problem taj Neptun ali u mom slucaju vec 3 brak u stvari zivela sam zajedno nevencano vec 2 puta i time ispucala 7 i 9 kucu. Sad je na redu 11 koja pocinje u znaku riba a neptun je na samom descedantu:eek: Jupiter u 10 u Vodoliji.

Da li bi taj treci brak mogao biti tj doneti ljubav mog zivota s'obzirom da Neptun pravi lep sextiel sa venerom i plutonom ali i inkonjukciju sa Marsom iz 12 kuce. Ili bi ipak i ja trebala kao i stelium da ga zamenim na neki Neptunovski nacin.. ali koji?:confused:

evo je i karta:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3cyfilethekPR-u1250027850&lang=e&gm=a1&nhor=432298&nho2=1297080&btyp=2&mth=gw&sday=6&smon=11&syr=2009&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

a da i sta bi znacilo ako je osobi Saturn na vrhu 9 kuce i druga veza tj brak. Da li to znaci da je njegov drugi partner obojen saturnovom bojom tipa Jarac..ili pak odlaganje braka ili da do braka uopste nece ni doci?

Šlus
28.11.2009., 11:54
Imam pl konj. ve, oba u škorpionu, i stelij škorpiona u 7. kući, pitanje je brutalno, ali da li je moguće da se desi da ubijem vlastitog muža? :brukica:
Vladar 7., znači pluton radi još aspekte konj. merkur, 90 saturn i 180 mjesec. Inače me taj pluton "pere" u vezi, partner mi isto ima pl kon. ve, utječe li to na isti način kao kod žena? Daje li to male "bogomoljce" ? :zubo:

skorpija_strela
28.11.2009., 12:55
Imam pl konj. ve, oba u škorpionu, i stelij škorpiona u 7. kući, pitanje je brutalno, ali da li je moguće da se desi da ubijem vlastitog muža? :brukica:
Vladar 7., znači pluton radi još aspekte konj. merkur, 90 saturn i 180 mjesec. Inače me taj pluton "pere" u vezi, partner mi isto ima pl kon. ve, utječe li to na isti način kao kod žena? Daje li to male "bogomoljce" ? :zubo:

pa ajde malo logikom
ako sam dobro ukapirala Pl ti je vl 7
tebi je onda Asc-bik
ti si dakle predstavljena Venerom u skorpiji:visi:
on Plutonom u skorpiji:clint:
ko je tu jaci?:zubo:

dersette
28.11.2009., 13:05
Što može donijeti jupiter ukliješten u 7. kući u lavu?
čitala sam da bi jupi u 7. dao sreću u braku, obogaćivanje i slično...no mislim da se obogaćivanje više odnosi na duhovnost i spoznaje nego na lovu, što bi mi i pasalo...ali sreća..er not :rolleyes:....saturn je u predivnoj opoziciji sa jupiterom i ac-om, i inkonjukciji s merkurom..jedini ok aspekt je trigon s venerom u 2.

Šlus
28.11.2009., 13:15
pa ajde malo logikom
ako sam dobro ukapirala Pl ti je vl 7
tebi je onda Asc-bik
ti si dakle predstavljena Venerom u skorpiji:visi:
on Plutonom u skorpiji:clint:
ko je tu jaci?:zubo:

Nije li to malo usko gledano? :D

By the way, zašto je on predstavljen plutonom? Zar se ne bi trebao gledat vladar njegovog asc, u tom slučaju jupiter. :)

dersette
28.11.2009., 13:19
mislim da je u vezama venera u škorpionu ima jači plutonski utjecaj nego pluton u škorpionu, osim ako on nije u kontaktu sa sedmom kućom, venerom, marsom i mjesecom.
Mislim da njegov pluton u škorpionu mu samo daje puno snage da se nosi s tvojom venerom u škorpionu...:D

skorpija_strela
28.11.2009., 13:38
Nije li to malo usko gledano? :D

By the way, zašto je on predstavljen plutonom? Zar se ne bi trebao gledat vladar njegovog asc, u tom slučaju jupiter. :)

pa jel ti pricas o svojoj karti? ili sinastriji?
ja sam razumela da tebi PL vlada sedmom
tako da je tebi muz predstavljen PLutonom

Šlus
28.11.2009., 13:44
pa jel ti pricas o svojoj karti? ili sinastriji?
ja sam razumela da tebi PL vlada sedmom
tako da je tebi muz predstavljen PLutonom

A zato mi nije bilo jasno. Ne, mislim na svoju kartu. I nisam mislila na muža kao da ga već imam, nego kad ga budem imala, a dragoga sam navela kao mogućnost da to jednom bude on. :D

dersette
28.11.2009., 14:00
:rofl: zato i meni nije bilo jasno...

tara84
16.12.2009., 12:54
imam jedno pitanje..
ne razumijem se puno u astrologiju, ali zanima me eventualno astrološko tumačenje mojih ljubavnih aspekata. naime, zadnjih godina nisam bila u stanju započet i održat ljubavnu vezu- pogrešni muškarci, nezainteresirani muškarci, emocionalno sje... muškarci. nije da sam nezainteresirana; dosta sam otvoren i društven tip i imam masu ljubavnih prilika, ali jednostavno ništa se ne uspijeva zadržat. jedan je netragom nestao, drugi je pokazao interes za vezu kad je već prošlo dosta vremena i ja sam digla ruke od njega... i sad bi mogla nabrajat do prekosutra..
jedan astrolog mi je nakratko pogledao natalnu i kaže da mi je najteži aspekt u horoskopu kvadrat venere i plutona (venera na 1 vodenjaka, pluton na 3 škorpije). inače, ta venera mi je u 1. kući (otuda te silne prilike), a pluton je 9. kući.
s druge strane, kaže da imam dobro aspektiran mjesec: on mi je u raku (na 11 stupnjeva), u 7. kući. saturn mi je na 22 škorpije i u 10. kući.
4. i 5. kuća su mi prazne.

skorpija_strela
20.12.2009., 21:37
a koji aspekti govore o nesvidjanju?:kava:

.calexico.
29.12.2009., 17:23
imam masu ljubavnih prilika, ali jednostavno ništa se ne uspijeva zadržat. jedan je netragom nestao, drugi je pokazao interes za vezu kad je već prošlo dosta vremena i ja sam digla ruke od njega... i sad bi mogla nabrajat do prekosutra...

pa ja bi ovako na blef rekla Uran u tranzitu, on zna biti ovako dosta nestabilan, spoji i razdvoji i tako neko duže vrijeme...

full moon
29.01.2010., 06:49
I ja sam vjerojatno ovdje trebala postaviti pitanje, a ne pod tranzitni i natalni saturn :) Dakle, da li tko može reći kakve partnere, tj. kakvog karaktera, starosti, životnih interesa donosi saturn u sedmoj kući u blizancima (retrogradni, u trigonu sa uranom i kvadratu s MC).

zvjezdoznanac
29.01.2010., 10:13
I ja sam vjerojatno ovdje trebala postaviti pitanje, a ne pod tranzitni i natalni saturn :) Dakle, da li tko može reći kakve partnere, tj. kakvog karaktera, starosti, životnih interesa donosi saturn u sedmoj kući u blizancima (retrogradni, u trigonu sa uranom i kvadratu s MC).

Saturn u 7.kući prije svega donosi starije ili bar ozbiljnije i odgovornije partnere. Ako su samo stariji(a ne ozbiljniji i odgovorniji) razlika u godinama mora biti minimalno 7 godina(možeš i ti biti toliko starija) a ako su odgovorni i ozbiljni onda godine nisu bitne. Znak Blizanaca čini ih mrvicu razigranijima i lepršavijima ali ne previše, Saturn je ipak Saturn. Saturnov položaj u polju braka donosi dobre ozbiljne veze ili brakove tek poslije 30-te godine života, prije toga mogu biti samo neuspjele veze koje služe učenju što ćeš ga primijeniti na kasnije veze u životu. Trigon sa Uranom znači da će tvoj Saturnovski partner biti koliko ozbiljan toliko i napredan i drukčiji("otkačen") ali opet će ta otkačenost proizlaziti iz njegovog ozbiljnog i odgovornog karaktera(ili bar starijih godina). Kvadrat na Mc nije bitan za objašnjenje tvog životnog partnera. Nadam se da sam ti malo pojasnio:)

full moon
01.02.2010., 06:18
Zvijezdiću sve si super pojasnio :top:

malamala1
25.02.2010., 18:48
Bog svima

Kod mene 7 kuca pocinje u skorpiona, e sad neznam koga gledati kao vladar,dali pluton ili mars?
Ukoliko je mars ja bas i nisam sretnica jer mi je mars u 12 polje u ovnu ali na 29 stupljeva u padu,neko mi je rekao da je to vrlo los polozaj.
Isto tako mars mi je u opozicii sa plutonom i satrunom.

Venera u prvo polje u trigonu sa Mjesecom.
U 7 polje Jupiter i uran u strelac dobro aspectovani.
Kaj vi mislite koliko ovaj mars moze biti razlog zbog nevjencanja?

Nevjerna
25.02.2010., 23:00
Ljudi sta kad je sedmo polje u blizancu i nema nijednu planetu u sebi, a merkur ne pravi nijedan aspekt izuzev polusekstila sa jupiterom? :confused:

sagena
28.02.2010., 14:41
Ovako: 7.kuća, na vrhu Lav, unutar kuće Djevica i još 13 stupnjeva Vage...
U kući: Jupiter, Uran i Pluton.
Pluton je u velikom trigonu sa Venerom u 12:( i Mjesecom u 3.kući.
Brine me moja loša Venera (ima još kvadrat sa Marsom i Saturnom:()
Možda netko ukratko da mi kaže stanje veze/braka...:s:s

Saradonija
28.02.2010., 18:59
a koji aspekti govore o nesvidjanju?:kava:

pitanje ti je preopćenito. Kakvom nesviđanju? Fizičko? Mentalno? Emocionalno?Jer, postoje aspekti koji u startu daju interes prema nekom, a s vremenom se 'ono nešto' ugasi, gubi se interes ili ti netko počinje iz nekog razloga ići na živce.
Indiferentnost prema nekom - Saturnovi aspekti, jer hlade, gase kemiju, privlačnost, interes, osoba ti s vremenom postaje dosadna i opet zavisi konkretno u vezi čega i šta, jer sinastrije imaju mješovite aspekte i strasne i one koje hlade.
Kod Uranovih neharmoničnih aspekata osoba ti počne ići na živce, zamara.
Najlakše je zapravo pratiti u sinastriji nedostatak Marsovih i Venerinih aspekata, ali ni to ne znači da sinastrija bez Ma/Ve ne može imati sviđanje...

Saradonija
28.02.2010., 18:59
Ljudi sta kad je sedmo polje u blizancu i nema nijednu planetu u sebi, a merkur ne pravi nijedan aspekt izuzev polusekstila sa jupiterom? :confused:

dakle vladar 7.k je neaspektirani Merkur - gleda se Merkurov dispozitor.

pic
28.02.2010., 20:30

i kaj bi to njoj znacilo? htjel sam pitat jer sam prije mislil da imam slicnu situaciju, zapravo nemam, al me i dalje zanima :)

Saradonija
28.02.2010., 21:43
i kaj bi to njoj znacilo? htjel sam pitat jer sam prije mislil da imam slicnu situaciju, zapravo nemam, al me i dalje zanima :)

a u kom znaku je Merkur?

pic
28.02.2010., 22:52
ma kod mene je vladar 7me (mars (kuca u ovnu pocinje) u sco 2kuca trigoncic sa suncem, a merkur je u toj 7moj kuci u ovnu...
makar kolko bi god htel i pojasnjenje tog, zanima me ova njezina prica :)

Saradonija
01.03.2010., 17:48
ma kod mene je vladar 7me (mars (kuca u ovnu pocinje) u sco 2kuca trigoncic sa suncem, a merkur je u toj 7moj kuci u ovnu...
makar kolko bi god htel i pojasnjenje tog, zanima me ova njezina prica :)

ne razumijem, vrh 7.k. je gdje? u Ovnu? onda je vladar Mars koji se posmatra i njegovi aspekti, s obzirom da je u toj 7.k neaspektirani Merkur.

Nevjerna
01.03.2010., 18:53

Merkur je na samom kraju Vage skoro u Skorpionu

Saradonija
01.03.2010., 19:06
Merkur je na samom kraju Vage skoro u Skorpionu

dakle, za procjenu stanja 7.k pogledaj stanje Venere, s obzirom da je ona Merkurov dispozitor.

pic
01.03.2010., 19:09
ne razumijem, vrh 7.k. je gdje? u Ovnu? onda je vladar Mars koji se posmatra i njegovi aspekti, s obzirom da je u toj 7.k neaspektirani Merkur.

ma joj nema veze:D

Nevjerna
01.03.2010., 22:49
dakle, za procjenu stanja 7.k pogledaj stanje Venere, s obzirom da je ona Merkurov dispozitor.

Hvala puno :)

straw20
04.04.2010., 00:17
Što kada je Pluton u konjunkciji s vrhom 7.kuće iliti Descedentom u Škorpionu, a Mars kao suvladar u 8.kući?
Bi li to mogao biti pojači signifikator kako me očekuje jedan škorpionski brak, a ako već ne škorpionski, onda barem muž škorpiončina ili kakav plutonovski tipac?:D

p.s.
Pluton je jako i pozitivno aspektiran s ostalim planetama natala.

Šlus
04.04.2010., 11:58
Što kada je Pluton u konjunkciji s vrhom 7.kuće iliti Descedentom u Škorpionu, a Mars kao suvladar u 8.kući?
Bi li to mogao biti pojači signifikator kako me očekuje jedan škorpionski brak, a ako već ne škorpionski, onda barem muž škorpiončina ili kakav plutonovski tipac?:D

p.s.
Pluton je jako i pozitivno aspektiran s ostalim planetama natala.

Kod mene isti sičuejšn. Vjerojatno bi moglo biti to, što kažeš :)

12.kuća
14.04.2010., 22:54
... što u natalu pokazuje da će bračni partner biti nižeg stupnja obrazovanja u odnosu na samu osobu?

pic
19.04.2010., 19:40
citat iz ptolomejevog tetrabiblosa. dal ga smatrate mjerodavnim, kolko je provjereno?
For men it is necessary to observe the position of the moon in their genitures. For, in the first place, if she chances to be in the eastern quadrants, she makes men marry young or marry women younger than themselves; but if she is in the western quadrants they marry late or marry older women. And if she is under the rays of the sun and in aspect with Saturn, they do not marry at all. Then again, if the moon is in a sign of a single figure, or is applying to one of the planets, she makes them men of one marriage; but if she is in a bicorporeal or multiform sign, or applies to several planets in the same sign, she makes them marry more than once. And if the planets to which she applies, either by propinquity, or by testimony, are beneficent, the men get good wives; but if they are maleficent planets, the opposite. If she applies to Saturn, he makes the wives hardworking and stern ; Jupiter, dignified and good managers; Mars, bold and unruly; Venus, cheerful, beautiful, and charming; Mercury, intelligent and keen, Further, Venus with Jupiter, Sĺturn, or Mercury makes them thrifty and affectionate to their husbands and children, but with Mars, easily roused to wrath, unstable and unfeeling.
moze li samo par objasnjenja:
- single figure znakovi, pod tim misli na sve koji nisu blizanci, djevica, strijelac i ribe? ili?
- under rays of sun - konjukcija ili?
- applying to one of the planets - znaci ako se krece prema 1 planetu (aplikativna konjunkcija?) ili misli na glavne aspekte prema jednom ili vise njih?
ovaj propinquity bolje da zasad zaboravim...

lady vintage
02.06.2010., 12:47
A što treba uzeti u obzir kada gledamo na ljubav u inozemstvu, tj. hoće li nam bračni partner biti stranac?

ERIKA 2
06.06.2010., 22:12
Što znači kad je vladar 7.polja u trigonu sa ascendentom? Skladan odnos sa osobama koje imaju asc u u znaku u kojem je 7.kuća?

Mrs.Stelium
08.06.2010., 08:19

Ako ti je 7 p. u Blizancima, možda si ti ASC Strelac a SA vladar 2 p.:rolleyes:
To znači da su tvoje materijalne, ali lične vrednosti, pre svega ostvarene kroz partnerstvo. Takođe, materijalnu sigurnost bi mogla da stekneš tek ulaskom u brak.
SA u Blizancima je ok, i tu se nalazi u svom povoljnom dostojanstvu, a 120 UR govori o tome da je moguće pronaći harmoniju u tradicionalnom i modernom pristupu životu i lakom prilagođavanju novim stvarima, kao i da bi ti partner mogao biti istovremeno i prijatelj ( jer je UR možda u 11 p. )

Imati SA u 7 p. znači imati vrlo ozbiljan pristup vezama, a brak shvatati vrlo tradicionalno, ove osobe su uglavnom verne i stabilne u svojim osećanjima. Privržene su partneru, ( iako je ASC Strelac prilično lagan i opušten znak, pod pretpostavkom da je reč o DSC u Blizancima.)

SA u 7 p. je u polju svoje slučajne egzaltacije ( jer je 7 p. prirodno polje Vage a tu je SA egzaltiran ) i donosi dugovečan i trajan brak, mada ne mora biti preterano lepršav i lagan, ali to mnogo zavisi od znaka u kojem se nalazi SA, a u tvom slučaju, Blizanci su za njega povoljno mesto.:) SA koji je retrogradan u 7 p. govori o sudbinskom braku, koji se mora desiti, i o lekciji koja se kroz partnerstvo mora naučiti, čak i kada ne bude sve lagodno i lepršavo.

Može doneti vrlo rani brak zbog Blizanaca na DSC, ili vrlo kasni, u zrelijim godinama što je često bolja opcija, posle 28 godine života, i posle SA povratka, jer on zna često da razori brak, ako je sklopljen rano. Zato je često bolja opcija da se sačeka da SA napravi ceo krug, da osoba sazri i jasno i realno sagleda šta je to što joj je potrebno, a sve su to osobine Strelca, i brzopletost i želja da sve proba rano, pa tako i brak.

Ukoliko se ne ostvari kroz razliku u godinama, može ovaj SA da se ostvari kroz to da će partner biti osoba koja će biti mnogo zrelija u odnosu na tebe, mnogo ozbiljnija, promišljena, stabilna...mada često, može da donese i razliku u statusu između partnera, ali nešto od simbolike će se ostvariti, ili to da će te svojim postupcima stalno pozivati na odgovornost i jednostavno neće dopustiti bilo kakvo glupiranje. Sa ovakvim SA jednostavno, nema opuštanja ni lagodnog pristupa.

SA 90 MC govori o tome da ti možda deluješ ponekad vrlo strogo i kruto drugima oko sebe, ali i da partner može biti neka vrsta smetnje tvojoj karijeri, ili da to mogu biti neki uticajni, javni neprijatelji...mada ne mora sve biti tako crno, zavisi gde ti je ME, kao vladar DSC.

p.s. Moram da dodam da meni lično jako smeta što niko ne stavlja svoju kartu u potpis, jer je jako neozbiljno odgovarati na pitanja na bazi pretpostavki gde se šta nalazi i na bazi ovako šturog pitanja.
Mogla sam reći mnogo više, da znam koji si ti ASC, i recimo gde ti se nalazi ME, a naročito zato što i sama imam SA u 7 p. i Blizance na vrhu 7 p.

xena01
13.06.2010., 17:35
Bok svima:)!
Imam par nejasnoća u svezi svoje natalne karte i njenog tumačenja pa se nadam da će mi netko od vas tko se konta bolje od mene bit od pomoći:).
Ugl, ja imam mars u 1. kući, i tu sam pročitala da to znači da će meni onaj " pravi" prić, da znači ne moram ja tražit partnera,nego će on mene nać. I ja sva bila heppy zbog toga:))), al mi je onda jedna astrologica rekla da taj moj mars u 1.kući znači da ja ne prilazim muškarcima, nego da čekam da oni meni priđu. E, mene sad zanima koje tumačenje od toga je točno?
Meni se više sviđa ono prvo da će on mene nać :))), a ako to nije točno, nego ono drugo, da ja čekam da oni meni priđu, onda ne razumijem kako je to točno jer ja nemam problema s prilaženjem muškarcima i preuzimanjem incijative :))).
I nije mi jasno još, ugl, 5. kuća mi je u ovnu, a 7. u biku. Eh, sad to znači da me privlače dominatni, samopouzdani, ali i egocentirčni muškarci, i ja nijh privlačim jer i ja djelujujem tako, ali samo na prvu jer u 1. kući imam Marsa i Urana u strijelcu pa zato djelujem takvom, ali samo na prvu loptu, jer u biti nisam takva jer je moja kombinacija djevica-škorpija-rak pasivna, nesamopouzdana i ovisna o drugima pa se ona oni ohlade od mene kad pokažem emocije i počnem im sve živo praštat jer ja imam ogromnu sposobnost praštanja. Tako mi je rekla da astrologica.
E sad, tu meni nije jasno sljedeće, ugl, istina je to kako djelujem, i istina je i da zapravo nisam takva tj istina je da sam nesigurna i ovisna o drugima i da imam ogromnu sposobnost praštanja, ali, ali, nema mi smisla to da se oni ohlade zbog mog prevelikog praštanja i davanja jer ugl,ja sam se jako promjenila, od izuzetno iskompleksirane i nesigurne osobe ja sam postala "žena" i ne dam na sebe, i moje veze s tim likovima ( imala sam 2 duge veze s takvim profilom muškarca i te su jedine i potrajle duže ), te moje veze su pukle baš zato što sam nisam dala na sebe i što su vidjeli da sa mnom neće moć upravljat ko s drugim curama.
I isto tako, nije da ja ne želim bit s normalnim likom i nije da ja ne tražim normalnog, bez toga stava, ali s "normalnim" likovima mi uopće ne želi upalit, totalno nemam sreće s njima, u biti oni mene ne žele. Evo npr između te dvije veze sam 2 godine bila solo i razlog zašto sam ponovno odabrala sličnog bivšem je ne taj što sam htjela sličnog, čak naprotiv, bježala sam od njih ko vrag od tamjana, ali kojeg god tzv normalnog da sam upoznala nije upalilo, nisu se zapalili za mene, i onda je došao ovaj koji me je izuzetno privlačio i koji nije djelovao ko moj bivši tj taj profil tj djelovao je vizualno tako, ali kad smo se upoznavali djelovao je "normalno", tek se kasnije ispostavilo da je isto egomanijak, i ja sam bila strašno usamljena i eto, dogodilo se.
Moja natalna je, ako će bit od pomoći:
http://tinypic.com/r/25u7juo/6

xena01
16.06.2010., 21:01
netko? bilo tko? :)

shopgirl
21.06.2010., 05:42
meni je retro-saturn isto u blizancima,7.kuca u trigonu sa plutonom na mc.venera i merkur su mi obadve u dvanaestoj kuci skorpije.skorpija sunce u 11.kako kod mene djeluju merkur i venera???mesec i mars u 3,mesec-ribe,mars-vodolija kvadrat venera.juno konjukcija mc.
hvala na odgovoru,steta ne mogu postavit kartu.

Bolji od tebe
21.06.2010., 09:26
stoji li mi brak u natalnom zapisu :confused:

http://tinyurl.com/3ysrqq5

shopgirl
21.06.2010., 09:38
ja sam super pocetnik ali mislim posto ti je descendent u ribama a neptun u tvojoj trecoj kuci mozes partnera da upoznas preko komunikacije ili kracih putovanja ili u komsiluku.to bih ja rekla.lijep pozdrav

Anida
21.06.2010., 09:38
stoji li mi brak u natalnom zapisu :confused:

http://tinyurl.com/3ysrqq5

Kako misliš "stoji li"? :)
Danas sve više ljudi odlučuje da neće biti u braku, nema više dogovorenih brakova (barem kod nas) niti će te ljudi mrko gledati kao nekad ako se ne udaš. Odlučuješ ti, a ne horoskop.

Želiš li brak ili ne? Ili jedan dan želiš brak a drugi ti je draža tvoja sloboda? :)

shopgirl
21.06.2010., 09:43
ne razumijem tvoju reakciju.ja bih najradje vec godinama bila udata,majka.naravno da gledam faktore u horoskopu da bih razumjela zasto se nista ne desava.pa nista novo.nije prva.

Anida
21.06.2010., 10:19
ne razumijem tvoju reakciju.ja bih najradje vec godinama bila udata,majka.naravno da gledam faktore u horoskopu da bih razumjela zasto se nista ne desava.pa nista novo.nije prva.

Pa ja sam odgovarala na njeno pitanje na osnovu njene natalne karte a ne na tvoje :)

Prvo, nisam baš shvatila što je mislila pod izrazom "stoji li".

Drugo, kod njene natalne karte, jedna grupica faktora snažno vuče na potrebu za sigurnošću, a druga grupica na potrebu za slobodom. Tipa "neće meni nitko govoriti što da radim". Pa mi izgleda da nju vuče želja da bude u vezi, ali nakon nekog vremena ta je ista osoba počinje nervirati. A brak podrazumijeva sposobnost balansiranja i kompromisiranja kroz jedno 30-40 godina. Znači da treba istrpiti osobu :zubo: i davno nakon što prođe prvotna zaljubljenost i oduševljenost. Zato je i pitah je li u stvari sigurna da je čvrsto odlučila da je brak (i sve "žrtve") koje idu uz njega, baš ono što ona želi. :)
Misli li da će moći to... izdržati :zubo:

Eventualno bi joj dobro bilo da si nađe nekog pomorca ili pilota, koji će izbivati određene periode vremena.

LightRain
21.06.2010., 13:58
aj ne,meni je 7. kuca vodolija
jel to tako lose? :D

shopgirl
21.06.2010., 17:55
mislim da ima mnogo ljudi koji altruisticno misle da im je sudbina negdje napisana,zasto bi se inace bavili radixom?ali se momentalno pitam sta je fatalisticno misljenje -da zena u braku mora da dura-ili-zena zeli brak.izvini,ali moj jupi u 1. strelac gleda globalno i na druge,normalno.mozda bi u tom kontekstu vrijedila balansa jer kako kazes u brak se ide slobodno.shopgirl

Anida
21.06.2010., 19:39
mislim da ima mnogo ljudi koji altruisticno misle da im je sudbina negdje napisana,zasto bi se inace bavili radixom?ali se momentalno pitam sta je fatalisticno misljenje -da zena u braku mora da dura-ili-zena zeli brak.izvini,ali moj jupi u 1. strelac gleda globalno i na druge,normalno.mozda bi u tom kontekstu vrijedila balansa jer kako kazes u brak se ide slobodno.shopgirl

Većinu toga što si napisala jednostavno ne razumijem pa ću pokušati odgovoriti na pitanje koje sam valjda shvatila.

"mislim da ima mnogo ljudi koji altruisticno misle da im je sudbina negdje napisana,zasto bi se inace bavili radixom?"

Pa nije da baš misle altruistično...

Ljudi idu kod astrologa/tarotista/babe vračare vrlo često da im kaže kako će sve biti divno i krasno a bez da se oni trude.
Znači odgovor bi svima trebao glasiti: da, udat ćeš se i biti sretna do kraja života?
Ili bi trebalo ukazati na ono što bi eventualno moglo predstavljati prepreku tome?
Ovisi o svakome ponaosob što želi čuti.

Zato i dalje stojim kraj mišljenja da je pitanje "a želiš li se ti stvarno udati" sasvim na mjestu.

Da ne bi bilo, kako Coldplay pjeva: "when you get what you want but not what you neeeeeed" http://www.cosgan.de/images/smilie/musik/e010.gif

Ako me kužiš dobro, ako ne :ne zna:; da ne uzurpiramo više ovu temu bespotrebno :)

Mrs.Stelium
22.06.2010., 10:50
aj ne,meni je 7. kuca vodolija
jel to tako lose? :D

Svi ljudima na ovom svetu koji su ASC Lav je 7 p. u Vodoliji.
Sve zavisi od položaja UR i SA po kućama i aspektima.:)

shopgirl
22.06.2010., 15:11
@mrs. stellium
cao.citala sam tvoj super odgovor o saturnu u bl.7
sta kazes za mercur i veneru u12 kao sto sam vec napisala ako te ne mrzi da mi odgovoris.

lady vintage
22.06.2010., 20:22
Ne želim bit naporna, jer sam postavila već ovo pitanje, ali zanima me koje sve faktore treba uzeti u obzir ako želimo vidjeti hoće li nam suprug biti stranac?

Mrs.Stelium
22.06.2010., 21:21
@mrs. stellium
cao.citala sam tvoj super odgovor o saturnu u bl.7
sta kazes za mercur i veneru u12 kao sto sam vec napisala ako te ne mrzi da mi odgovoris.

Ne mrzi me, naravno, ali bi mi lakše bilo da imam kartu ispred sebe, pa ako možeš da je postaviš, lakše ću moći da povežem.:)

Ili, pošalji mi na pp. svoje podatke, pa ću sama napraviti kartu.

Fata_Morgana
22.06.2010., 21:37
Ne želim bit naporna, jer sam postavila već ovo pitanje, ali zanima me koje sve faktore treba uzeti u obzir ako želimo vidjeti hoće li nam suprug biti stranac?

Vladar 9. kuće u 7., ili vladar 7. u 9., odnosno povezanost vladara 7. i 9. kuće aspektom, veza sa JU i znakom strijelca itd...

lady vintage
22.06.2010., 21:46
Vladar 9. kuće u 7., ili vladar 7. u 9., odnosno povezanost vladara 7. i 9. kuće aspektom, veza sa JU i znakom strijelca itd...

Ok, hvala :)

xena01
23.06.2010., 14:46
Mrs.Stelium, da li bi mi ti možda htjela/mogla pomoć u svezi stvari koje mi nisu jasne?..napisala sam što mi nije jasno gore na početku ove stranice..hvala:)

shopgirl
24.06.2010., 07:00
ja bih rekla da su zenske sa marsom u jedan zene akcijea ne reakcije i zato mislim da ti trazis i nisi sigurno pasivna da cekas da ti neko pridje.sa marsom u strjelcu imas velike ambicije sto se tice dragog,on mora biti super,super.to ja mislim.mars u jedan voli da dominira sa drugima i nije bas sensibilan ,mora da ide po tvom.

shopgirl
25.06.2010., 12:58
jesi dobila moje podatke,nisam sigurna.lijep pozdrav u hr.

xena01
26.06.2010., 15:41
hej:)..jel to mene pitaš jesam li dobila tvoje podatke tj tvoj odg ili:)?..hvala:)

shopgirl
26.06.2010., 19:21
nije,ali tebi lijep pozdrav.jesi se prepoznala u tom sto sam pisala,mozda ti jos neko odgovori.
sg

xena01
26.06.2010., 20:03
..dobro ti ide..baš si pogodila ono kakav moj muškarac mora biti:)..imam pre previsoke kriterije koje ocjenjujem da su previsoki u odnosu na to s čim se druge žene zadovoljavaju i onda kasnije pate, ali ih generalno ne smatram uopće previsokim jer ne tražim ja nekog extra lejpotana s naslovnice ili extra uspješnog ili tako nešto,nego, kak ja to kažem, tražim čist normalnog dečka koji će me cijenit i gledat na nas kao na zajednicu..a danas je jako teško nać,ili barem meni, nekog tko stoji relativno čvrsto s obje noge na zemlji, i koji je svoj muškarac, oblikovan i zna što želi u životu, i ide k tome..u biti,kontam da je zapravo jako teško ustvrdit jel netko ima ili nema visoke kriterije, mislim da tu veću ulogu ima čisto neka sreća u životu, da to ide više ovako: ako uspijem nać nekog za mene će se reć da sam extra pametna i da sam dobro tražila, a ako ne budem imala sreću da nađem nekog, onda će se reć da sam imala pre visoke kriterije:)))..kontam da kod mene nije toliki problem to što dajem toliko puno, ako gledam s aspekta zašto ne mogu nać nikog, jel svaki to muškarac voli, već kontam da je problem kod mene što usprkos tom mom silnom davanju uvijek imam svoju glavu i ne dam na sebe, tražim isto nazad, u biti, da bude najžalosnije, ni ne tražim isto nazad jer ja na to gledam pa to je moj problem što ja toliko dajem, nitko mene ne tjera na to, ali tražim respekt i respket; znači, ne mora se on trudit ko ja, ali bome mora poštivat to što se ja toliko trudim, mora bit svjestan što ima i cijenit to tj cjnenit mene:)...eh..da sam bar ostala ona nesigurna balavica s kojom je svatko mogao kak je htio, kontam da bi dosad već bila udana:)))..

xena01
26.06.2010., 20:06
p.s.rekli su mi da imam neke četiri planete u sjedištu, koje su u međusobnom aspektu, a nemaju drugog dispozitora..jel ti znaš možda o kojim je to planetama riječ i što to uopće znači? jer ni ta cura koja je to skontala nije znala značenje toga..

shopgirl
26.06.2010., 21:19
potpuno sam tvoga misljenja.najvazniji je respekt.ali ipak mislim koliko sebe covjek sam respektuje toliko ce ga i drugi cijenit.zato je najvaznije da si ti sebi najvaznija,ne iz egoizma ko sto mnogi onda misle nego cisto iz zdravog razuma.kada si u sebi cijela onda ce uvjek drugi biti dodatak a ne nesto scim ides u minus.mogu ti reci,momci sa nasih podrucja tesko.previse od mame razmazeni ili neki ustirkani smekeri.i ja sam uvik mislila covjeka iz moje domovine ali ja sam sa mojim misljenjima suvise strana a oni mi vise ne mogu dati to sto ja zelim.ali zato danas zivimo u globalnom svijetu i ko zna,ima dosta mogucnosti.sto si ono pisala sa planetama mozda misle da su planete u svom znaku i stim u svom sjedistu.bas cu sutra to pogledati.pisemo se.shopgirl

shopgirl
26.06.2010., 21:43
mislim da ces muza upoznat preko posla,to sam zaboravila.ali ja sam stvarno amater.

tajeovo
26.06.2010., 22:52
evo kod mene 7. kuća počinje na 9,19 djevice, a završava vagom na 28,46 gdje počinje 8. kuća. U 7. kući: pluton na 23,23 vir., uran na 1,16. lib i jupiter 2,57 lib. te svi između sebe u konjukciji. Nisam ja baš tooooliko stara a u vezi smo 23. god. partner (suprug) profesija: glazba, ljubav=jazz i progres. glaz (je to taj uran?). Da li pluton označava sudbinsku vezu, koja će zgnječit njega ili mene (negdje pročitala)? Evo i ja imam aspekt Ve90Pl (bogomoljke), pa mora pobijeći od mene u progres. glazbu, kad već ne obilazi šankove:lol::rofl: (to je šala). A jupiter u vagi, što s njim? Ajde neka još toliko...:)

S T E L I U M
27.06.2010., 18:22
Ne mrzi me, naravno, ali bi mi lakše bilo da imam kartu ispred sebe, pa ako možeš da je postaviš, lakše ću moći da povežem.:)

Ili, pošalji mi na pp. svoje podatke, pa ću sama napraviti kartu.

A da li bi mogla baciti pogled na moju kartu da vidis kako stoje stvari, da li cu jednog dana zivjeti zajedno sa zenom koju volim?

Hvala unaprijed. :cerek:

Mrs.Stelium
27.06.2010., 18:25
A da li bi mogla baciti pogled na moju kartu da vidis kako stoje stvari, da li cu jednog dana zivjeti zajedno sa zenom koju volim?

Hvala unaprijed. :cerek:

Naravno, zašto da ne..:lol::rofl:

zara51
08.07.2010., 14:29
Pozdrav svima!

Zanima me da li mi se u karti vidi hoću li imati drugi brak ili neku ozbiljnu vezu? I malo detalja o toj osobi?

Nadam se da će netko imati volje pogledati kartu i reći mi barem nešto :cerek:

evo karta:

http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?btyp=ack&&cid=a32file377QPm-u1277900193

puno hvala!!!!

Splenda
26.07.2010., 17:22
[COLOR="Blue"]

Aspekti koji ne podržavaju bračnu vezu:

- Venera u lošem aspektu s Uranom pokazuje da osoba ne voli odgovornost, puno više voli slobodu.

- Vladar 7. polja u lošem aspektu s Uranom djeluje vrlo slično. Osoba se u bračnoj vezi osjeća sputano i doživljava je kao prepreku vlastitoj slobodi i napredku.

- Venera i Mars u lošem aspektu govore o čestim svađama i prekidima.

- Venera i Pluton u lošem aspektu je poznat kao aspekt “bogomoljke”.

- Venera/Mjesec u 12. polju, jer se ljubav teško izražava javno.

- Vladar 7. polja i Venera na 29º znaka.

- Mjesec pri kraju znaka, a Sunce bez aspekata.

- Malefik u 7. polju, naročito ako je retrogradan.

imam ja pitanje u vezi ovog, koliko minimalno ovih aspekata mora imati osoba u svojoj natalnoj karti da bi mogli reći da joj brak nije suđen?
jel dovoljno 3-4 da bi to mogli zaključiti?

shopgirl
26.07.2010., 17:27
ja imam tri aspekta koja su nabrojana,ipak se ne bojim da necu uci u brak ili se razvesti.mozda bude sve malo burnije,ali sta,makar nece biti dosadno.
ali ja nemam nista sa uranom,mozda zbog toga tako mislim.
@vix.
pa to sam i htijela da kazem.mislim da znas moju kartu.mene jupiter nosi u svemu ida se ne udam,pa imam sebe.ali znam kako mislis.kad pocnes sa astrologijom onda sve uzmes crno na bjelo ali mislim da opet ja sama odlucujem iako vidim dosta u tom sistemu.imam opet samoodgovornost da kazem hocu ili da kazem,predomislila sam se.
lp.sg.
3.i ja ne zaboravljam kakva sam kad su i sve opcije na primjer perfekt.ja uvjek hocu ono najnaj,bajka,tako ist trazenje mjesta za zivot,mora biti najnaj,100%.i u ljubavi je ist tako .ne zavisi sve od drugog,kad znas sebe onda i znas da muskarcima ni sa tobom nije lako.to barem ja znam za sebe.iz kojeg razloga ja nekom kazem ne,ne smijem ni pricat.drugi nebi vjerovali.

vixen27
26.07.2010., 17:45
ja imam tri aspekta koja su nabrojana,ipak se ne bojim da necu uci u brak ili se razvesti.mozda bude sve malo burnije,ali sta,makar nece biti dosadno.
ali ja nemam nista sa uranom,mozda zbog toga tako mislim.

Natal. Alfa i omega svega.

Ovo što je pobrojano kao potencijalno negativni faktori,to i jesu,ali potencijalno. Netko može imati neke od navedenih kriterija,ali ne samo da će ući u brak,nego ga ni neće biti sklon prekinuti. A baza svega toga stoji u karakteru zapisanom u natalu.

Ovo su samo opće odrednice koje treba uzeti u obzir,ali ne i predikciju braka temeljiti na istom. :)

Kad smo kod odrednica....po sličnim takvim odrednicama,ali referiranim na progresiju,ja bi se sad trebala udati ili u najmanju ruku upoznati osobu s kojom ću ući u brak. Nabrojim ih bez problema,ali jednako tako bez problema ti osporim ikakvu poveznicu mog sadašnjeg života sa brakom ili te osobe za trajan odnos.

Ponavljam,ovakvi nazovimo ih "algoritmi" su samo potencijalne smjernice na koje svakako treba obratiti pažnju,ali ni u kojem slučaju "zaboraviti" svoj natal,dapače,treba ih ukopiti u natal i vidjet cijelu sliku. :)

Vjerujem da je upravo to razlog zašto se ne "bojiš". :)

vixen27
26.07.2010., 17:58
Bok svima:)!
Imam par nejasnoća u svezi svoje natalne karte i njenog tumačenja pa se nadam da će mi netko od vas tko se konta bolje od mene bit od pomoći:).
Ugl, ja imam mars u 1. kući, i tu sam pročitala da to znači da će meni onaj " pravi" prić, da znači ne moram ja tražit partnera,nego će on mene nać. I ja sva bila heppy zbog toga:))), al mi je onda jedna astrologica rekla da taj moj mars u 1.kući znači da ja ne prilazim muškarcima, nego da čekam da oni meni priđu. E, mene sad zanima koje tumačenje od toga je točno?
Meni se više sviđa ono prvo da će on mene nać :))), a ako to nije točno, nego ono drugo, da ja čekam da oni meni priđu, onda ne razumijem kako je to točno jer ja nemam problema s prilaženjem muškarcima i preuzimanjem incijative :))).
I nije mi jasno još, ugl, 5. kuća mi je u ovnu, a 7. u biku. Eh, sad to znači da me privlače dominatni, samopouzdani, ali i egocentirčni muškarci, i ja nijh privlačim jer i ja djelujujem tako, ali samo na prvu jer u 1. kući imam Marsa i Urana u strijelcu pa zato djelujem takvom, ali samo na prvu loptu, jer u biti nisam takva jer je moja kombinacija djevica-škorpija-rak pasivna, nesamopouzdana i ovisna o drugima pa se ona oni ohlade od mene kad pokažem emocije i počnem im sve živo praštat jer ja imam ogromnu sposobnost praštanja. Tako mi je rekla da astrologica.
E sad, tu meni nije jasno sljedeće, ugl, istina je to kako djelujem, i istina je i da zapravo nisam takva tj istina je da sam nesigurna i ovisna o drugima i da imam ogromnu sposobnost praštanja, ali, ali, nema mi smisla to da se oni ohlade zbog mog prevelikog praštanja i davanja jer ugl,ja sam se jako promjenila, od izuzetno iskompleksirane i nesigurne osobe ja sam postala "žena" i ne dam na sebe, i moje veze s tim likovima ( imala sam 2 duge veze s takvim profilom muškarca i te su jedine i potrajle duže ), te moje veze su pukle baš zato što sam nisam dala na sebe i što su vidjeli da sa mnom neće moć upravljat ko s drugim curama.
I isto tako, nije da ja ne želim bit s normalnim likom i nije da ja ne tražim normalnog, bez toga stava, ali s "normalnim" likovima mi uopće ne želi upalit, totalno nemam sreće s njima, u biti oni mene ne žele. Evo npr između te dvije veze sam 2 godine bila solo i razlog zašto sam ponovno odabrala sličnog bivšem je ne taj što sam htjela sličnog, čak naprotiv, bježala sam od njih ko vrag od tamjana, ali kojeg god tzv normalnog da sam upoznala nije upalilo, nisu se zapalili za mene, i onda je došao ovaj koji me je izuzetno privlačio i koji nije djelovao ko moj bivši tj taj profil tj djelovao je vizualno tako, ali kad smo se upoznavali djelovao je "normalno", tek se kasnije ispostavilo da je isto egomanijak, i ja sam bila strašno usamljena i eto, dogodilo se.
Moja natalna je, ako će bit od pomoći:

Neprecizno pišeš.

Pitanje broj 1 je? Broj 2? Broj 3?

Ili da pojednostavimo...

1. da li...? (nadopuni)
2. da li...? (nadopuni)
...

Ne moraš izlagati aspekte koji se vide,postavi jasno pitanje ili objašnjavaj pojedine aspekte na adekvatnom topiku,ali ne oboje. :)

Imam ti volje odgovoriti,ali mi se ne da razmišljati što je od svega napisanog zapravo tvoje pitanje. :ne zna: :)

vixen27
26.07.2010., 18:26
Pozdrav svima!

Zanima me da li mi se u karti vidi hoću li imati drugi brak ili neku ozbiljnu vezu? I malo detalja o toj osobi?

Nadam se da će netko imati volje pogledati kartu i reći mi barem nešto :cerek:

evo karta:

http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?btyp=ack&&cid=a32file377QPm-u1277900193

puno hvala!!!!

Vjerojatnost drugog braka je kod tebe izvjesna.

Za početak...karta ti nije precizna i ne vide se stupnjevi,što je posebice kritično kad ti je Asc u pitanju,a to je važno. No pretpostvit ću da ti je Asc u vagi,dakle vladar mu je venera koja je aflicirana (ve180pl) što već samo po sebi kroji jedan vrlo radikalan pristup u odnosu na ljude (Asc-ja kao opozit 7.k-partnerstvu).

Nadalje,venera ti osim tog aspekta ne prima niti jedan drugi,što sugerira da je prepuštena na milost i nemilost "teškog" plutona,kakve su i tvoje ozbiljne veze vs. brak do sada bile.

U tvojoj 7.k nalazimo 2 planete što u startu otvara mogućnost 2-strukom odonosu... E sad...da li si ti do sada proživjela 1 ozbiljnu vezu,pa naknadno s drugom osobom ušla u brak ili si samo imala brak (hipotetski raspadnut) to na temelju samog natala ne mogu znati. A to je važno jer predočava način na koji je tvoja 7.k do sada "isfurana"...

Nadalje,tvoj mjesec prima 180 od jupitera i 90 od neptuna,ali ujedno gradi i 120 na so0me u 7.k.
To predisponira situaciju brzopletih ulazaka u bračne odnose na samu naznaku "ozbiljnosti" odnosa kao i podosta nerealno sagledavanje što stvarno je "ozbiljno",a što ne. Ti tu izražavaš ogromnu sklonosti romanticizmu,ali on nema uvijek uporište u reali. :)

Vladar 7.k-mars ti prima dosta nezgodne aflikacije (90pl i 90 ve)...S jedne strane to kod tebe ukazuje na strastvenost u odosima kao i prilikom izbora muškarca,ali s druge strane stoji i faktor prepreke koji samo extra pojačava aspekt ma0sat i to u raku gdje koliko god da su obje planete oslabljene,nemojmo zaboraviti da ti je jedna od njih (mars) ipak vladar Dsc,a time i opisuje strukturu i kvalitetu braka-nestabilna unatoč aspektu saturna.

Kad se sve sagleda,posebice tvoj osnovni trias (asc u vagi,ve u ribama,so u biku,mo u djevici) dobivamo podosta nestabilnu sliku braka.

Zašto?

Vladar tvog mjeseca(mrekur) je upravo u 7.k u biku u konjukciji sa sucem. Što to znači?

S jedne strane kod tebe postoji impuls prilikom ulaska u partnerske odnose koje ti determinira venera,kao i mars,s druge strane postoji faktor promišljenosti koji je 2-struko naglašen. S jedne strane mjesecom u djevici koji svako razmišljanje o partneru svodi na "brak" a s druge strane prisutnosti vladara tog istog merkura u najhedonističnije mogućem znaku-biku i to baš u polju partnerstva. Ti u partneru tražiš i ljubav i ljepotu i čak pomalo "elitističku intelektualnost" kao i materjalnu sigurnost koja ti biva otežana kroz odnos zbog aflikacije plutona koji je vladar tvoje 2.k tako da kod tebe stalno postoji osijećaj "otežanih okolnosti" i nepostizanja kompletnog ispunjenja očekivanja od partnera. :)

Sve skupa sagledano ne može nikako u tvom slučaju isključiti mogućnost "više pokušaja i promašaja",dakle više od 1 braka,osobno bi rekla maximalno dva braka. :)

Eto,toliko od mene ukratko. :)

Blekica7
26.07.2010., 18:29
http://www.mojanatalnakarta.com/besplatna-natalna-karta.html

ovo je moja natalna karta .. nazalost je neznam citati :( pa ako mi netko moze reci sto pise u njoj

(nova sam u tome, nadam se da nije bed)

vixen27
26.07.2010., 18:32
http://www.mojanatalnakarta.com/besplatna-natalna-karta.html

ovo je moja natalna karta .. nazalost je neznam citati :( pa ako mi netko moze reci sto pise u njoj

(nova sam u tome, nadam se da nije bed)

Postavila si pitanje na točno određenom topicu,pa pokušaj precizirati što te zanima sukladno ovom topicu. :)

Blekica7
26.07.2010., 18:52
Postavila si pitanje na točno određenom topicu,pa pokušaj precizirati što te zanima sukladno ovom topicu. :)

... ljubav .... najvise me zanima ljubav ... :)

vixen27
26.07.2010., 19:05
... ljubav .... najvise me zanima ljubav ... :)

Ne štima ti link natala,a i nisi baš precizirala. Ljubav je puno toga...od prolazne veze,postojeće/nepostojeće pa do braka. :)

Predlažem ti da proučiš kako se postavlja natal,jer mi se tvoj natal ne otvara. :ne zna: :)

Blekica7
26.07.2010., 19:17
Ne štima ti link natala,a i nisi baš precizirala. Ljubav je puno toga...od prolazne veze,postojeće/nepostojeće pa do braka. :)

Predlažem ti da proučiš kako se postavlja natal,jer mi se tvoj natal ne otvara. :ne zna: :)

pa ukratko ... nemam bas srece u ljubavi, uvijek kad pomislim da se nesto dogada kako treba, i onda propadne :( pa me zanima dal mi se vidi neka veza na pomolu i nesto sto se vidi o tom mom mozebitnom partneru ( ako ga uopce ima )

posto sam vec napomenula da sam nova u tome, imas li mozda ti neki link na kojem bih mogla napraviti natalnu koja bi bila donekle tocna

vixen27
26.07.2010., 19:20
pa ukratko ... nemam bas srece u ljubavi, uvijek kad pomislim da se nesto dogada kako treba, i onda propadne :( pa me zanima dal mi se vidi neka veza na pomolu i nesto sto se vidi o tom mom mozebitnom partneru ( ako ga uopce ima )

posto sam vec napomenula da sam nova u tome, imas li mozda ti neki link na kojem bih mogla napraviti natalnu koja bi bila donekle tocna

Piše u uputama na ovom podforumu. :)

Evo jedan koji se najčešće koristi... :)
http://www.astro.com/

PS-predlažem da se tamo registriraš jer ti u suprotnom nakon određenog vremena "istekne" natal. :)

Blekica7
26.07.2010., 19:22
Piše u uputama na ovom podforumu. :)

Evo jedan koji se najčešće koristi... :)
http://www.astro.com/

PS-predlažem da se tamo registriraš jer ti u suprotnom nakon određenog vremena "istekne" natal. :)

e hvala ... idem pokusat :cerek:

shopgirl
26.07.2010., 22:06
hi.ako imas problema mogu ti ja staviti.napisi podatke,ovde ili po private.pozz.

zara51
28.07.2010., 13:41
Vjerojatnost drugog braka je kod tebe izvjesna.

Za početak...karta ti nije precizna i ne vide se stupnjevi,što je posebice kritično kad ti je Asc u pitanju,a to je važno. No pretpostvit ću da ti je Asc u vagi,dakle vladar mu je venera koja je aflicirana (ve180pl) što već samo po sebi kroji jedan vrlo radikalan pristup u odnosu na ljude (Asc-ja kao opozit 7.k-partnerstvu).

Nadalje,venera ti osim tog aspekta ne prima niti jedan drugi,što sugerira da je prepuštena na milost i nemilost "teškog" plutona,kakve su i tvoje ozbiljne veze vs. brak do sada bile.

U tvojoj 7.k nalazimo 2 planete što u startu otvara mogućnost 2-strukom odonosu... E sad...da li si ti do sada proživjela 1 ozbiljnu vezu,pa naknadno s drugom osobom ušla u brak ili si samo imala brak (hipotetski raspadnut) to na temelju samog natala ne mogu znati. A to je važno jer predočava način na koji je tvoja 7.k do sada "isfurana"...

Nadalje,tvoj mjesec prima 180 od jupitera i 90 od neptuna,ali ujedno gradi i 120 na so0me u 7.k.
To predisponira situaciju brzopletih ulazaka u bračne odnose na samu naznaku "ozbiljnosti" odnosa kao i podosta nerealno sagledavanje što stvarno je "ozbiljno",a što ne. Ti tu izražavaš ogromnu sklonosti romanticizmu,ali on nema uvijek uporište u reali. :)

Vladar 7.k-mars ti prima dosta nezgodne aflikacije (90pl i 90 ve)...S jedne strane to kod tebe ukazuje na strastvenost u odosima kao i prilikom izbora muškarca,ali s druge strane stoji i faktor prepreke koji samo extra pojačava aspekt ma0sat i to u raku gdje koliko god da su obje planete oslabljene,nemojmo zaboraviti da ti je jedna od njih (mars) ipak vladar Dsc,a time i opisuje strukturu i kvalitetu braka-nestabilna unatoč aspektu saturna.

Kad se sve sagleda,posebice tvoj osnovni trias (asc u vagi,ve u ribama,so u biku,mo u djevici) dobivamo podosta nestabilnu sliku braka.

Zašto?

Vladar tvog mjeseca(mrekur) je upravo u 7.k u biku u konjukciji sa sucem. Što to znači?

S jedne strane kod tebe postoji impuls prilikom ulaska u partnerske odnose koje ti determinira venera,kao i mars,s druge strane postoji faktor promišljenosti koji je 2-struko naglašen. S jedne strane mjesecom u djevici koji svako razmišljanje o partneru svodi na "brak" a s druge strane prisutnosti vladara tog istog merkura u najhedonističnije mogućem znaku-biku i to baš u polju partnerstva. Ti u partneru tražiš i ljubav i ljepotu i čak pomalo "elitističku intelektualnost" kao i materjalnu sigurnost koja ti biva otežana kroz odnos zbog aflikacije plutona koji je vladar tvoje 2.k tako da kod tebe stalno postoji osijećaj "otežanih okolnosti" i nepostizanja kompletnog ispunjenja očekivanja od partnera. :)

Sve skupa sagledano ne može nikako u tvom slučaju isključiti mogućnost "više pokušaja i promašaja",dakle više od 1 braka,osobno bi rekla maximalno dva braka. :)

Eto,toliko od mene ukratko. :)

hvala draga, stvarno si se potrudila:kiss:

Inače imam jedan brak iza sebe. A ne znam, vidiš imam veneru i jupiter u ribama u 5 kući, ali opet nemam sreće u ljubavi...
I da, jako sam sklona idealiziranju partnera i strašno strpljiva, ali sve ima svoje granice...vidjet ćemo što će se dogadjati u budućnosti...

hvala još jednom!

cinober
08.08.2010., 20:10
Imala bih jedno pitanje ak se nađe koji znalac, da mi malo razjasni.
Dakle,gleda se muški mjesec, te žensko sunce pri određivanju broja brakova.
ali što kada se npr. planeta nađe na kasnim stupnjevima znaka. Da li postoji u tom slučaju neka caka?
Imam konkretan primjer: mjesec na 26 blizanaca i prvi aplikacijski aspekt mu je saturn na 00 raka. da li se to ubraja ili pada u vodu zbog promjene znaka?

xena01
10.08.2010., 00:04
Neprecizno pišeš.

Pitanje broj 1 je? Broj 2? Broj 3?

Ili da pojednostavimo...

1. da li...? (nadopuni)
2. da li...? (nadopuni)
...

Ne moraš izlagati aspekte koji se vide,postavi jasno pitanje ili objašnjavaj pojedine aspekte na adekvatnom topiku,ali ne oboje. :)

Imam ti volje odgovoriti,ali mi se ne da razmišljati što je od svega napisanog zapravo tvoje pitanje. :ne zna: :)

Joj super i hvala što mi želiš pomoć :). Ma da, znam, sve sam iskomplicirala :). Ugl, onda bi to išlo ovako:
1. pitanje: što znači Mars u 1.kući kada se gleda ljubavni aspekt tj jel istina da to znači da će meni onaj „pravi“ prić ili nije? I jel na to saznanje ako je točno, trebam gledat kao nešto pozitivno u smislu da se ne trebam brinut kako ću ga i kada i gdje upoznat, ili na to trebam gledat kao na nešto negativno u smislu upozorenja da ne trebam to radit, nego da se trebam pokrenut jer ga inače neću upoznat?
2. pitanje: 5.kuća mi je u ovnu, a 7. u Biku, jel to znači da ću se udat tek kad prestanem gledat muškarce s osobinama ovna (samodopadne, egocentrične itd) i počnem gledat neke koje sada kao ne primjećujem, koji me tzv ne privlače, ili to znači da se ne trebam tjerat da budem s nekim tko me ne privlači, nego će se među tim muškarcima s osobinama ovna koji me privlače na prvu naći neki koji će zapravo imat unutarnje osobine bika?
3. pitanje: da li u svom osobnom horoskopu imam neke aspekte koji govore u prilog tome da se neću udat?
4. pitanje: da li mi u horoskopu stoji razvod ili više brakova?
5. pitanje: ako mi stoji i brak i djeca, da li se može vidjet ili predvidjet kad bi to najranije uopće mogla očekivat? Tj da li imam neke aspkete koji govorore da nema šanse prije ne znam čega :)..(upoznavanje onog „pravog“, brak i djecu? u biti, najviše me zanima to upoznavanje, lako je onda poslije planirat brak i djecu kad se upozna odgovarajuća osoba :); mislim, naravno da nije super lagano, ali da bi se to uopće ostvarilo tj da bi se moglo počet uopće razmišljat o tome, mislim da je prvenstveno nužno da za početak uopće upoznam „pravog“ :) )
p.s. ako će trebat dodatne informacije koje bi mogle pomoć pri tumačenju, u zadnjih 6 i pol godina sam imala dvije ozbiljne veze, jednu od 2 i pol godine, i jednu od godinu i pol; u ovoj prvoj od 2 i pol godine sam jako voljela; izuzev te dvije veze u tom periodu od 6 i pol godina nisam imala nikakve druge, ni kraće ni usputne ni za bezveze :)
moja natalna:

shopgirl
10.08.2010., 04:21
xena,pitam se jeli ti zivotu uopce malo vjerujes?vixen treba da ti da pet garancija u vezi braka i ljubavi.pa tek moras da se zaljubis,hoces onda pritom stvarno da mislis,joj,ovaj frajer ne pase jer nema bikovih ili vaginih elemenata.najpre moras nekog da upoznas,nije upoznavanje pred maticarem.i zasto da se udajes kad vec sada pitas za rastavu.gdje ti je mladalacki pogled na svijet,nekad se je i ljepo pogrijesit.zato i imas mlade godine.nemoj me shvatiti pogresno,i tebi ce ljubav doc,kao nama svima.ljubav nije statisticna operacija.:D

xena01
10.08.2010., 11:13
xena,pitam se jeli ti zivotu uopce malo vjerujes?vixen treba da ti da pet garancija u vezi braka i ljubavi.pa tek moras da se zaljubis,hoces onda pritom stvarno da mislis,joj,ovaj frajer ne pase jer nema bikovih ili vaginih elemenata.najpre moras nekog da upoznas,nije upoznavanje pred maticarem.i zasto da se udajes kad vec sada pitas za rastavu.gdje ti je mladalacki pogled na svijet,nekad se je i ljepo pogrijesit.zato i imas mlade godine.nemoj me shvatiti pogresno,i tebi ce ljubav doc,kao nama svima.ljubav nije statisticna operacija.:D

..ma sve ok..nisam te pogrešno shvatila tj nisam se uvrijedila :)..ali da odg na tvoja pitanja :)..
..ne može meni nitko dat garanciju za ništa, mislim, bilo bi jako lijepo kad bi to bilo moguće, ali tako ne ide
..ali ne vidim ništa loše u tome što bi voljela znat da li i po zvijzdama postoje neke prepreke, i da li ja mogu utjecat na te prepreke..
..zatim, ne bojim se ja za sebe da ću ja bit ta koja kalkulira i koja će odbacit nekog na konto njegovog horoskopa jer nema neke elemente, kod mene je suprotan problem, uvijek sam ja ta koja "bezuvjetno voli i daje", a mene se stavlja na vagu..
..i samim time što sam uvijek ja ona koja izvuće kraći kraj i da sam ja ona koja ima tendenciju da je privlače egomanijaci, što je loše u tome što želim bit pripremljena na mogući brak s takvim nekim i njegovim napucavanjem mene nakon ne znam ni ja koliko godina zajedničkog života..
..i isto tako, u mojim pitanjima za Vivex baš lijepo piše da mi je najbitnije da upoznam nekog u koga ću se zaljubit i da me prvenstveno zanima taj aspekt, jer da bih mogla uopće imat brak i djecu, za početak je najbitnije da uopće upoznam nekog, a tek onda dolazi razmišljanja o ostalim stvarima..
..zatim što se tiče moga pitanja za rastavu..i tu ne vidim ništa loše jer kao što si i sama rekla, garancija za nešto ne postoji..i taj mladenački pogled na život koji ja nemam, meni to nije ništa negativno,engo čak dapače, zank zrelosti..jer taj mladenački pogled na život, hm, meni je to čista ludost i glupost, ravno bacanju s 10-og kata, jer da sam zadržala taj pogled i stav nakon svih događaja u mom životu, ne bi se smatrala mladom i pametnom, nego jako glupom jer nisam ništa naučila na konto mojih iskustava..
..i što se tiče onog da je lijepo griješit..tu se ne slažem s tom uopće...ja apsolutno nikad nisam nekog povrijedila prva jer jako mislim na ljude i njihove emocije, i nažalost ili na sreću, mogu reć nikad, i tome su se osvjedočili svi ljudi koji su oko mene, ili koji su bili oko mene, tako da meni nije uopće lijep osjećaj kad netko lijepo pogriješi na meni..
p.s. ako se pod pogriješit i povrijedit nekog smatra i to da sam odbijala neke dečke koji mi se ne sviđaju pa nisam htjela bit s njima, onda povlačim svoju izjavu da nisam nikad nikog povrijedila.kao što i povalčim svju izjavu da nisam nikog povrijedila ako se pritom misli i na to što sam otkantala ljude koji su me pravili budalom..

shopgirl
10.08.2010., 18:58
nne,nisam to mislila sa pogrijesit.sa pogrijesit sam mislila zaljubis se i onda ne bude tako ko sto si ti zamisljala ali ipak je ljubav sa tvoje strane bila tu.tako sam mislila.sad te bolje razumim:):):):)

xena01
17.08.2010., 22:48
nne,nisam to mislila sa pogrijesit.sa pogrijesit sam mislila zaljubis se i onda ne bude tako ko sto si ti zamisljala ali ipak je ljubav sa tvoje strane bila tu.tako sam mislila.sad te bolje razumim:):):):)..

..ma kontam da nisi mislila ama baš ništa loše :)..već smo se ti i ja tipkale i prije na ovoj temi i baš se skontale :)..

lilith_zg
18.08.2010., 13:17
Gledam jednom frendu natalnu...7.-kuca mu je u ribama, stoga gledam gdje su pobjegli vladari...jupiter i neptun ( da li gledam oba?)

jupiter je u prvoj kuci (zajedno sa saturnom), vrlo blizu ASC u djevici, a neptun u 4.-oj (zajedno sa uranom) u strijelcu...

kako da to istumačim?

neptun u 4.-oj, da li znaci da bi je mogao upoznati u svom rodnom mjestu, preko nekoga od rodbine,roditelja?Na putu prema rodnom mjestu (strijelac!!!:D)?

jupiter u 1.-oj?

ajd,help :D

lilith_zg
18.08.2010., 13:24
A sada JA :D

Moja 7. kuca je u ovnu :D juhuhuhuhu :D

Vladar mars je pobjegao u 2.kucu u škorpiji (tamo se dobro osjeca,jel'), znaci neki "mocan,samouvjeren" muškarac! Ali, u drugoj kuci je i uran :( i mars radi kvadrat sa venerom :(

znaci li to nužno prekid ili cisto malo "luđu" vezu, onako turbulentnu,što bi se reklo :D

Može mi netko reci gdje bi ja upoznala tog muškarca..znam da je 2.kuca novac (ako se ne varam?), kakav je on? :D ako se moze vidjeti fizički izgled (premda mi to sada nije nužno znati :)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r6mfilea7MkAI-u1240306026&lang=e&gm=a1&nhor=2161928&nho2=860197&btyp=2&mth=gw&sday=18&smon=8&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

WolfWoman
22.08.2010., 03:56
Hmm.. ni kod mene nema 7. polja...

I meni je ASC lav, a DSC vodolija.. Uran je na kraju 5. polja u jarcu, a venera u 4. polju u skorpionu.
Venera trigon Jupiter, Venera sekstil Neptun, Venera sekstil Saturn, Venera konjukcija Pluton.

Jel moze pomoc? sta bi ovo znacilo?

Andy007
29.08.2010., 23:25
može li se iz natala odrediti u kojem horoskopskom znaku će biti osoba za koju ćemo se udati.zanima me i kako isčitati iz natala kada nas očekuje neka veza i koliko će trajat u slučaju da ta veza ne završi brakom

sagena
02.09.2010., 23:08
Ne znam... što više analiziram te horoskope, to sam zbunjenija... kod mene ništa nije "po pravilima"... eto npr. moja 7.kuća... 3 planete: Uran, Jupiter i Pluton. Pluton u trigonu s Mjesecom i Venerom. DESC u Lavu, vladalac (Sunce) u 10.kući....

A od mog braka ni B...:ne zna:

12.kuća
02.09.2010., 23:14
može li se iz natala odrediti u kojem horoskopskom znaku će biti osoba za koju ćemo se udati.zanima me i kako isčitati iz natala kada nas očekuje neka veza i koliko će trajat u slučaju da ta veza ne završi brakom

... može, zapravo se može vidjeti kakav " tip energije " će biti osoba koja bi ti bila " idealan " partner. Prati se 07. polje - znak na vrhu, znak u nastavku polja, planete u samom polju te položaj dispozitora tih planeta. Ovisno o tomu kakva se slika dobije tim uvidom se može odrediti kakve će " energije " biti partner koji ti odgovara pa njegov sunčani znak, ASC ( podznak ), Mjesec mogu biti " taj tip energije " ili općenito u parnerovom natalu dominira ta " energija ".

Baphomet
03.09.2010., 07:18
Ne znam... što više analiziram te horoskope, to sam zbunjenija... kod mene ništa nije "po pravilima"... eto npr. moja 7.kuća... 3 planete: Uran, Jupiter i Pluton. Pluton u trigonu s Mjesecom i Venerom. DESC u Lavu, vladalac (Sunce) u 10.kući....

A od mog braka ni B...:ne zna:
Broj planeta u 7. kući nema veze sa time da li će biti braka ili ne. Bitni su aspekti tih planeta kao i vladar 7. kuće.

skorpija_strela
07.09.2010., 17:30
Broj planeta u 7. kući nema veze sa time da li će biti braka ili ne. Bitni su aspekti tih planeta kao i vladar 7. kuće.

ima veze u smislu da osoba koja je "sva u sedmoj kuci" na tom polju ulaze vise energije i to joj je bitnije nego neko kome je prazna sedmica(osim ako nije naglasena vaga:D preko drugih elemenata)

Baphomet
07.09.2010., 17:36
ima veze u smislu da osoba koja je "sva u sedmoj kuci" na tom polju ulaze vise energije i to joj je bitnije nego neko kome je prazna sedmica(osim ako nije naglasena vaga:D preko drugih elemenata)
To ne poričem ali kao što rekoh, prazna sedma kuća nema veze sa time da li će netko biti u braku ili neće.

interglossa
09.09.2010., 23:25
Lepa tema ali ocito bolna za mnoge :)
Posto imadoh jedan brak i jednu vanbracnu zajednicu...ko velim valjda ce mi se posreciti sa nekim trecim...u smislu zajednickog krova...posto je to misaona imenica vec dugo godina...a ni vezu nemam i to je misaona imenica...

Posto imam Mo/Ju u 7p i retro MeR/JMC/ASC pa jos i Ve u Aq to mi je dalo sijaset veza/vezica sve bum tras...i brzo okoncanje...doduse bila je i jedna veza koja je duze trajala posle braka i vanbracne zajednice...ali nije opstala...

Mogu li se nadati necemu do kraja godine? Ja se nadala da ce progr/dir So 0 Ve podrzano tranzitnim 120 Sa nesto dati...evo sada mi i progresivni Mo dolazi 60 na So i kasnije na IC pa ce praviti i 120 na Mo/Ju jel tu ima neke nade?

p.s. kako opisati tog mog eventualnog buduceg...kroz 11polje jer sam sa ovom dvojicom zivela...i opet se sve vrti oko retro Me...ili je to 11p bila ta duga veza koja doduse nije rezultirala zajednickim krovom....tj nismo ziveli zajedno mada smo u istoj zgradi...tj. komsija mi je...

http://www.dodaj.rs/t/3E/zq/3snfSF8R/3/progr.jpg (http://www.dodaj.rs/?3E/zq/3snfSF8R/3/progr.gif)

UpsyDaisy
10.09.2010., 22:27
Samo da se kratko nadovezem na ovo pitanje koji brak/veza spada u koju kucu, jer ni meni to nije jasno pa se nadam nekom "autoritativnom" odgovoru :D

Moj slucaj je da sam zivjela s nekim (decko, partner...:p) oko godinu dana u mladosti. Tada sam mislila i da mi je "sudjen" itd, bio je Jarac, a moja 7. je u Jarcu (Asc. u Raku). ALI kao sto sam vec spomenula na ovom forumu, tip za kog sam se kasnije udala (prvi i jedini brak) ima Ascendent tocno na mom Saturnu (vladalac 7.) - je li to slucajnost, ili?

Jer po nekima na ovom forumu, muz bi mi bio opisan 9. kucom (jer sam vec imala jednu vezu gdje smo zivjeli zajedno), sto meni nikako ne stoji, onako intuitivno..? Tj. taj brak je bio prava muka i propast, od samog pocetka u stvari osjecala sam se izolirano i usamljeno (taj Saturn vladalac 7. mi je u 12.-oj, u konjunkcii sa Juznim cvorom), dok mi je vladalac 9. Uran u 5.-oj kuci, samo dobro aspektiran, i u 9.-oj imam Merkur i Jupiter u konjunkciji. Nadam se da nisam tu 9. kucu vec "ispucala" sta se tice veza, jer vladalac 11. mi je opet u 12.-oj! :(

12.kuća
10.09.2010., 23:23
... postoji razlika između pojma " partner " i pojma " brak ".
DSC i 07. kuća uvijek opisuju nama prirodno odgovarajućeg partnera, tip osobe ili partnerstva kojima prirodno težimo, onaj dio nas koji nam nedostaje da bismo bili cjelina. I kao takva je uvijek bitna.
A sam brak ( prvi brak ) jest opisan 07. kućom u smislu atmosfere tog braka, okolnosti koje on donosi i, prema tomu, 09. kuća donosi prirodu i okolnosti drugog braka, 11. kuća trećeg braka ... no partner kao osobnost kojoj težimo je uvijek opisan DSC i 07. kućom.
I baš zbog toga osoba može biti u primjerice drugom po redu braku sa partnerom koji uistinu odgovara onom što opisuje DSC i 07. kuća no okolnosti tog drugog braka su opisane i onime što " stoji " u 09. kući.

UpsyDaisy
10.09.2010., 23:44
Hvala na ovom brzom odgovoru, 12. kuco :)

ali sad mi tek nije nista jasno - oprosti, nekako mi je tvoj odgovor nedovoljno jasan, pa da postavim direktnije to pitanje:

Da li mislis da je moj (da ponovim, prvi) muz zaista opisan 9.-om kucom? Samo zato jer sam sa jednim bivsim dijelila stan godinu dana? I usprkos cinjenici da simboliku svog muza u svojoj karti osjecam kroz stanje 7. natalne, a ne 9?

Hvala jos jednom!

12.kuća
11.09.2010., 00:17
... postoji razlika između partnerstva općenito i samog braka. U odnosu na vezu, brak je partnerstvo drugačije strukture, da se tako izrazim. Sama procjeni, ako ste živjeli kao u braku i dijelili prostor, vrijeme, odgovornost kao muž i žena tada je bio u pitanju vid braka bez obzira što nije bio formaliziran, a ako ste živjeli kao što bi živjela primjerice s prijateljem i na taj način djelila svakodnevicu, tada ne bih to gledala kao brak. Želim reći da ako ste živjeli zajedno iz praktičnih razloga, samo da biste bili bliže jedno drugom, da biste smanjili troškove stanovanja i sl., tada ne bih rekla da je to bio brak. Ovisno o tomu kako to procijeniš, gledaš dalje.
Ako ti je vladar 07. u 12. to sigurno znači nekakvo trpljenje ili odricanje poradi partnera ili partnerstava općenito. Isto tako, ako si sada u braku koji ti paše, a s obzirom na položaj i aspektiranost vladara (Urana) moguće je da bi mogla gledati 09. kuću kao onu koja upisuje trenutni brak no ipak bih rekla da, zbog položaja vladara 07. u 12. uvijek postoje nekakva odricanja koja se tiču tvog partnera.

Pokušaj si sama razjasniti sliku jer su tvoja iskustva tebi najbliža:).

loptica-595
11.09.2010., 00:19
Ako neko moze da mi kaze da li cu ja imati brak ili necu?

Moj Dc je u Strelcu tu mi je Neptun,ali se on nalazi u sestoj kuci..Kada gledam stepene Strelca i Neptuna oba su na 22 stepenu,pa bih trebala da to posmatram kao 7 kucu?

Inace vladar mog Dsc (Jupiter) je otisao u 4k i tu su mi Mars i Saturn.
Ja sam povezala ovako:
Da moj bracni partner ako ga bude bilo mora da bude Jupiter(uspesan,uticajna licnost),Mars (da se bavi nekom organizacijom vezanom za opasnosti,sportista policajac,vojnik) i Saturn (da radi nesto vezano za zakon,pecati potpisi)

Mozda sam sve ovo krivo povezala jer su svi ovi znaci u Devici a onda su oslabljeni ili ??:ne zna::confused:
Zamolila bih za pomoc...Da li cu se uopste udati i kada?

12.kuća
11.09.2010., 00:32
... tvoj Neptun je u konjunkciji sa DSC, na samom vrhu 07.kuće, nije u 06. kući. Dispozitor Neptuna i vladar 07. je Jupiter smješten u 04. - partner može biti stranac, visoko obrazovan, moralan, dobrostojeći (Jupiter), kroz partnera tražiš sigurnost (04.kuća), možda čak da zamijeni nekog od roditelja po pitanju sigurnosti, moguće je da će biti iz tvog rodnog kraja, da ćeš ga upoznati preko rodbine (04.kuća). Konjukcija sa Marsom donosi ovo što si napisala, a to što Mars nije u svom sjedištu ili znaku egzaltacije ne znači da on ne postoji ili ne djeluje jer i Mars u Djevici ima svoju manifestaciju - borbenost kroz opreznost i analitiku, nikad bezglavo hrabar:).
Pošto je Neptun na DSC, moguće je da partnera idealiziraš pa se nerijetko razočaraš u ono na što uistinu nailaziš. Pored toga, Saturn iz 04. kvadrira Neptun i točku DSC pa je moguće određeno vremensko ograničenje, restrikcija kada je u pitanju realizacija tvog odnosa sa partnerom, kao da moraš ili si morala jedno vrijeme čekati, odgađati, biti strpljiva i sl. Možda je moguće i da netko od tvoje rodbine ili roditelja ne odobrava ili nije odobravao tvoj izbor partnera?

UpsyDaisy
11.09.2010., 00:40
... postoji razlika između partnerstva općenito i samog braka. U odnosu na vezu, brak je partnerstvo drugačije strukture, da se tako izrazim. Sama procjeni, ako ste živjeli kao u braku i dijelili prostor, vrijeme, odgovornost kao muž i žena tada je bio u pitanju vid braka bez obzira što nije bio formaliziran, a ako ste živjeli kao što bi živjela primjerice s prijateljem i na taj način djelila svakodnevicu, tada ne bih to gledala kao brak. Želim reći da ako ste živjeli zajedno iz praktičnih razloga, samo da biste bili bliže jedno drugom, da biste smanjili troškove stanovanja i sl., tada ne bih rekla da je to bio brak. Ovisno o tomu kako to procijeniš, gledaš dalje.
Ako ti je vladar 07. u 12. to sigurno znači nekakvo trpljenje ili odricanje poradi partnera ili partnerstava općenito. Isto tako, ako si sada u braku koji ti paše, a s obzirom na položaj i aspektiranost vladara (Urana) moguće je da bi mogla gledati 09. kuću kao onu koja upisuje trenutni brak no ipak bih rekla da, zbog položaja vladara 07. u 12. uvijek postoje nekakva odricanja koja se tiču tvog partnera.

Pokušaj si sama razjasniti sliku jer su tvoja iskustva tebi najbliža:).

Super, 12. kuco, sad je jasnije :)

Dakle, i kod astrologije se moze ponekad uzeti u obzir i onaj sasvim subjektivni, "unutarnji" osjecaj sto se tice sto spada pod koju kucu itd. (znam da ne moze za puno stvari biti tako, nego je objektivno i konkretno, pa je otuda i krenulo moje pitanje...).

Ova prva veza je ukljucivala sustanarstvo zaista vise iz prakticnih razloga nego iceg drugog, a i u tih je zadnjih godinu dana trajanja dosta dobila nekakav feeling privremenosti, (jer to je bilo neposredno prije no sto sam emigrirala - samo sto se eto poklopilo i sa kohabitacijom).

Inace, sada nemam nikakav ni brak ni vezu, na horizontu je sa te strane apsolutna nula :ne zna:, ali mi je ljepse o nekoj potencijalnoj buducoj vezi razmisljati u parametrima te 9. kuce sa Merkurom i Jupiterom, nego 11. (vlad. 11. Mars u 12. kuci, aspektiran i dobro i lose).

Hvala :top:i lijepi pozz iz dijaspore. I kao sto ovdje kazu: najti najt...:D

loptica-595
12.09.2010., 00:10
... tvoj Neptun je u konjunkciji sa DSC, na samom vrhu 07.kuće, nije u 06. kući. Dispozitor Neptuna i vladar 07. je Jupiter smješten u 04. - partner može biti stranac, visoko obrazovan, moralan, dobrostojeći (Jupiter), kroz partnera tražiš sigurnost (04.kuća), možda čak da zamijeni nekog od roditelja po pitanju sigurnosti, moguće je da će biti iz tvog rodnog kraja, da ćeš ga upoznati preko rodbine (04.kuća). Konjukcija sa Marsom donosi ovo što si napisala, a to što Mars nije u svom sjedištu ili znaku egzaltacije ne znači da on ne postoji ili ne djeluje jer i Mars u Djevici ima svoju manifestaciju - borbenost kroz opreznost i analitiku, nikad bezglavo hrabar:).
Pošto je Neptun na DSC, moguće je da partnera idealiziraš pa se nerijetko razočaraš u ono na što uistinu nailaziš. Pored toga, Saturn iz 04. kvadrira Neptun i točku DSC pa je moguće određeno vremensko ograničenje, restrikcija kada je u pitanju realizacija tvog odnosa sa partnerom, kao da moraš ili si morala jedno vrijeme čekati, odgađati, biti strpljiva i sl. Možda je moguće i da netko od tvoje rodbine ili roditelja ne odobrava ili nije odobravao tvoj izbor partnera?
Jeste.Vecina mog okuzenja se ne slaze sa mojim izborom partnera,i morala sam da se zrtvujem za njega.Medjutim,zanima me posle svega da li ce do relalizacije braka uopste doci,jer ja nekako mislim i osecam da nece..??:(

12.kuća
12.09.2010., 00:34
... teško je to odgovoriti bez poznavanja situacije, uvida u cijeli natal i pogleda na tranzite, napisala sam ti dosta toga jer i ja imam Neptun u Strijelcu skoro na DSC, i vl 07. u 04. u konjunkciji sa Saturnom.
Nekako uvijek razmišljam da ono što osoba izabere mora odgovarati uglavnom i u prvom redu njoj samoj jer kada se nađeš sama nitko od onih drugih koji sude o tvom izboru ne snosi poslijedice tog izbora koliko ih nosiš ti sama. Nije baš niti pametno ući u odnos kojim će isključivo drugi biti zadovoljni, a ti zarobljena jer to za sobom povlači mnoštvo posljedica s kojima ćeš se kasnije i u prvom redu morati nositi ti sama.
Isto tako, ako pogledaš te druge ljude koji sude o tvom izboru, nisi ni ti uvijek zadovoljna niti odobravaš ono što oni sami izabiru u različitim životnim sutacijama pa oni to ipak izabiru i ne čine baš često po tuđoj volji.
Mislim da čovjek mora uvažiti pokoji savjet, svjesno i odgovorno izabrati po vlastitoj volji, ali i biti spreman nositi se sa poslijedicama svog izbora:).

loptica-595
12.09.2010., 14:10
Okej.Ja sam mislila da neko zna nesto konkretno da kaze i da ima onih koji mogu da mi pogledaju progresije ili direkcije,ali izgleda da nema takvih ovde..:(

Slazem se sa tobom i uglavnom mi nije zao mojih izbora.Svesna sam da kada ja izaberem nesto moram da prihvatim i posledicu.Nekada je ta posledica losa po mene,ali sam ipak zadovoljna jer sam imala hrabrost.To je osobina koju sama posedujem a ujedno i najvise postujem kod ljudi.:mig:

12.kuća
12.09.2010., 17:12
... možda će ti netko i pogledati, sigurno si primjetila da je pitanja i previše, oni koji najviše znaju jednostavno ne stignu pa moraju birati kome će odgovarati, a komu ipak neće.
A glede ovog što si napisala, a tiče se tvog izbora i " protivljenja " okoline, svi imamo Saturna negdje u natalu tako da svojevrsnih restrikcija ima kod svakog od nas ovisno o tomu gdje se nalazi samo je često lakše podnositi takve situacije kada čovjek zna da je to zbog nekakvog razloga - Saturna u ovom slučaju.
Pročitaj malo po temama o položajima svojih planeta u znacima i kućama, bit će ti puno toga jasnije pa ćeš moći postavljati i konkretnija pitanja, a tada ćeš vjerojatno dobivati i više odgovora:).

loptica-595
13.09.2010., 00:47
U redu.Osnove astrologije sam savladala,pa mogu da pogledam planete,aspekte,polozaje kuca sta predstavljaju u natalu.
Zato sam i napisala ako moze neko da pogleda progresije,direkcije ili neku predikciju da li ce do tog braka uopste doci,tacnije kada???:confused:

Tebi hvala.Treba da budem strpljiva,valjda ce neko odgovoriti nesto vise,jer smatram da mi pitanje jeste konkretno.

adiam
16.09.2010., 09:38
Kakvo je značenje Marsa kao vladara 7.kuće?....(kod mene je taj Mars u 1.kući u Škorpiji)

Znači općenito,bez obzira na aspekte.Ovako na netu gdje god sam prije čitala je bilo nešto uopćeno,kao nije baš dobro imati ga na vrhu te kuće...A kakvo bi objašnjenje bilo tog Marsa i koje su tu prednosti,ne mogu biti samo mane,odnosno nešto loše,loš opis partnera.

shopgirl
16.09.2010., 14:29
jedna prijateljica mi isto ima ovna na vrhu sedme i mars joj je u devetoj.bas se skoro udala za ovna asc. blizanci,malog iz domovine..tip bas lici na ovnove tipove a po naravi je komunikativan tip blizanca.ja nisam nista ustanovila lose.tip i po.lpsh.

Mcmurphy
16.09.2010., 21:32
Kakvo je značenje Marsa kao vladara 7.kuće?....(kod mene je taj Mars u 1.kući u Škorpiji)

Znači općenito,bez obzira na aspekte.Ovako na netu gdje god sam prije čitala je bilo nešto uopćeno,kao nije baš dobro imati ga na vrhu te kuće...A kakvo bi objašnjenje bilo tog Marsa i koje su tu prednosti,ne mogu biti samo mane,odnosno nešto loše,loš opis partnera.

7. kuča kaže kakvog partnera "trebaš", ako je tamo ovan, dobar bi bio marsovski tip za tebe.
Gledaš i druge planete u 7. kuči.
Ako nema drugih planeta, bitniji značaj ima pozicija marsa.

Mrs.Stelium
17.09.2010., 16:01
Hmm.. ni kod mene nema 7. polja...

I meni je ASC lav, a DSC vodolija.. Uran je na kraju 5. polja u jarcu, a venera u 4. polju u skorpionu.
Venera trigon Jupiter, Venera sekstil Neptun, Venera sekstil Saturn, Venera konjukcija Pluton.

Jel moze pomoc? sta bi ovo znacilo?

Pa vladar 7 polja u Jarcu mogao bi da znači da će do braka doći u kasnijim godinama, ali iz ljubavi, mada Jarac uvek donosi odugovlačenje ili bi bračni partner mogao biti dosta stariji ili pak dosta mladji.
Bitno je kakve aspekte pravi Uran ali i Saturn kao tradicionalni vladar Vodolije.

adiam
18.09.2010., 13:27
jedna prijateljica mi isto ima ovna na vrhu sedme i mars joj je u devetoj.bas se skoro udala za ovna asc. blizanci,malog iz domovine..tip bas lici na ovnove tipove a po naravi je komunikativan tip blizanca.ja nisam nista ustanovila lose.tip i po.lpsh.
A fino :)
Da,nema generaliziranja,zato mi je i bilo čudo na više mjesta stalno isto pročitati,ono kao da je kopirano sve isto,pa sve neke nedostatci nabrojani.
Ovo što kažeš da je ovnovski tip,obično se može očekivati da ima nešto u Ovnu,Asc...ili sunčev znak,ne znam jel i mjesec.Koliko se sjećam negdje sam pročitala s tim Ovnom na vrhu sedme se kao naglo ulazi,ili možda przopleto u brak :ne zna: i tako,al sve su to samo generaliziranja izgleda.
7. kuča kaže kakvog partnera "trebaš", ako je tamo ovan, dobar bi bio marsovski tip za tebe.
Gledaš i druge planete u 7. kuči.
Ako nema drugih planeta, bitniji značaj ima pozicija marsa.
Znam šta se sve gleda.Zanimalo me općenito baš zbog opisa takvog partnera,ono kakav bi opis takvog partnera bio.Kažeš marsovski tip,a Mars je i suvladar Škorpije i tamo mi je smješten,moguće onda da će imati i te neke Škorpijske osobine...Al' dobro,nemam planeta u toj kući...Venera mi je u kvadratu sa Marsom,a Mjesec je u trigonu s Marsom.
Ako je marsovski tip,da li to znači da je neki agresivniji,nagliji tip muškarca,dobro obično na takve opise naiđem,ne mora značiti...zato me zanimalo i nešto pozitivnije o tom tipu partnera.
Ipak hvala :)

UpsyDaisy
18.09.2010., 14:08
A fino :)
Da,nema generaliziranja,zato mi je i bilo čudo na više mjesta stalno isto pročitati,ono kao da je kopirano sve isto,pa sve neke nedostatci nabrojani.
Ovo što kažeš da je ovnovski tip,obično se može očekivati da ima nešto u Ovnu,Asc...ili sunčev znak,ne znam jel i mjesec.Koliko se sjećam negdje sam pročitala s tim Ovnom na vrhu sedme se kao naglo ulazi,ili možda przopleto u brak :ne zna: i tako,al sve su to samo generaliziranja izgleda.

Znam šta se sve gleda.Zanimalo me općenito baš zbog opisa takvog partnera,ono kakav bi opis takvog partnera bio.Kažeš marsovski tip,a Mars je i suvladar Škorpije i tamo mi je smješten,moguće onda da će imati i te neke Škorpijske osobine...Al' dobro,nemam planeta u toj kući...Venera mi je u kvadratu sa Marsom,a Mjesec je u trigonu s Marsom.
Ako je marsovski tip,da li to znači da je neki agresivniji,nagliji tip muškarca,dobro obično na takve opise naiđem,ne mora značiti...zato me zanimalo i nešto pozitivnije o tom tipu partnera.

Imam frenda koji ima Ovna na vrhu 7, nijedne planete u 7.-oj, a Mars je u Ovnu u 6. kuci. Njegova desetogodisnja veza (i prva koja bi bila ekvivalent braku, jer se nije zenio) je sa curom koja je Djevica, Asc. Rak, Mjesec u Strijelcu i slabi Mars. ALI treba se podsjetiti da mu je vladalac 7. u 6. kuci, a 6. kuca je ekvivalent Djevice. Tako da ta veza izmedju vladaoca 7. kuce i "stanja na terenu" moze biti i manje doslovna, ali neka poveznica ce obicno biti prisutna.

Vega_21
18.09.2010., 16:39
Pa vladar 7 polja u Jarcu mogao bi da znači da će do braka doći u kasnijim godinama, ali iz ljubavi, mada Jarac uvek donosi odugovlačenje ili bi bračni partner mogao biti dosta stariji ili pak dosta mladji.
Bitno je kakve aspekte pravi Uran ali i Saturn kao tradicionalni vladar Vodolije.

Ovo je moj primjer također:cerek:

Mcmurphy
19.09.2010., 11:57

Da, marsovski tip, zbog toga jer nema drugih planeta u 7. pozicija vladara 7. dobije na važnosti. Znači, škorpijonske osobine.
Ja bi reko, da aktivan i orientisan k akciji, brzo se oduševi za stvari (brzo ih može opustit), ne voli stagnacije, ima direktno maskulino energiju, voli bit lider... a škorpijon dodaje dubino razmišljanja, intenzivnost emocija, strastvenost, sexualni nagon, misterioznost, opreznost, analitičnost.

To su sad pozitivnije strane oba dveh znakova, al te pozitivnije dodje zajedno sa večim ili manjim paketom ne baš tako lijepih.
Ali ako želimo lijepe, trebamo i uzet "lošije".

WolfWoman
24.09.2010., 15:08

Evo moga natala, jel bi mogla pogledati, molim te?

http://i37.tinypic.com/33za59s.gif

ornit
26.09.2010., 16:31
Ako u sedmoj kuci ima dva znaka, npr. Jarac i Vodolija? Znaci li to da ce osoba imati 2 braka?
Gdje naci kvalitet veze ili moguci razvod? Uran, takoddjer vladar 7. polja se nalazi u 5. polju škorpija u opoziciji sa marsom u biku a tu je i venera u konj. sa Marsom. Saturn u 3. polju je tesko aspektiran kvadrat sa Mjesecom i Neptunom u Strijlcu takodjer kvadrat na sunce...?
Kako pronaci moguci razvod u ovim aspektima?
Lijep pozdrav
ornit

lady vintage
30.09.2010., 16:25
Imam 2 pitanja:

1. Koji pokazatelji ukazuju na to da će nam se desiti ona prava ljubav? Odnosno, koji su to astrološki ukazatelji na to da nam se približava prava ljubav, a ne neka zaljubljenost?

2. Možemo li iz natalne karte iščitati kojim zanimanjem će nam se partner baviti?

Andy007
02.10.2010., 10:06
Može mi netko samo reći da li sam dobro naučila/shvatila. Venera u 5 kući znači da su brakovi rani i brzopleti a Mars u 7 kući razvod ili da ću bit udovica. Povezano s tim imam i saturna u 12 kući što može značit da će jedan od supružnika biti lošijeg zdravlja. po svemu sudeći rekla bi da neću baš imat sreće u bračnoj luci. jesam li dobro istumačila?

skorpija_strela
02.10.2010., 10:42
Može mi netko samo reći da li sam dobro naučila/shvatila. Venera u 5 kući znači da su brakovi rani i brzopleti a Mars u 7 kući razvod ili da ću bit udovica. Povezano s tim imam i saturna u 12 kući što može značit da će jedan od supružnika biti lošijeg zdravlja. po svemu sudeći rekla bi da neću baš imat sreće u bračnoj luci. jesam li dobro istumačila?

:rolleyes:
kad bi sve bilo tako jednostavno :D

Fish 1968
02.10.2010., 11:13
Nisi. :)

Zašto?

Zato jer određeni položaj planete u polju nema jedno a kamoli zabetonirano značenje. Da se malo osvrnem na napisano:

Venera je planeta koja primarno svojim položajem u znaku i snagom aspekata koje tvori pokazuje sposobnost osobe da stvori i održi harmoniju u odnosima, kao i općenito stav prema zajedništvu. Venera je planeta koja pored ostaloga simbolizira potrebu da stupimo u odnos koji je zasnovan na harmoniji. Brak/zajedništvo u neku ruku i jest vježbanje harmonije, može se čak reći i neka vrsta kompromisa (Venera) jer u suživotu s drugom osobom uvijek postoje dvije različite strane. Što je taj kompromis suptilniji, finiji i harmoničnji manje do izražaja dolaze različitosti karaktera, a osobe se bolje nadopunjuju. Sedma kuća je prirodna kuća vage kojom vlada Venera. Zato je to područje života ujedno i područje koje primarno pokazuje osobni stav prema suradnji bilo kojeg tipa.

Pozicija Marsa u tom polju u žemskoj karti u kontekstu braka pokazuje da ona tada treba (i traži) partnera koji će ju pokrenuti na više inicijative, ali prije svega osobu koja će u njihov odnos uključiti element izazova. Zbog bazične prirode Marsa (muški planet, pozitivni i aktivni princip) on ovdje označava privlačnost prema energičnijim i poduzimljivim muškarcima. No u kolikoj mjeri i kako to opet ovisi i o znaku/aspektima u kojem se Mars nalazi obzirom na cjelinu natalne karte.

Može se reći da je lekcija osobi koja ima ovu poziciju Marsa (ukoliko se želi razvijati u tom smjeru) to da bi se sama trebala potruditi što više i što otvorenije razvijati suradnju i diplomaciju. A svoju energiju fokusirati na način da se ne ističe osobna dominacija jednog partnera već zajedništvo. Sretno. :)

Andy007
02.10.2010., 12:33
Nisi. :)

Zašto?

Zato jer određeni položaj planete u polju nema jedno a kamoli zabetonirano značenje. Da se malo osvrnem na napisano:

Venera je planeta koja primarno svojim položajem u znaku i snagom aspekata koje tvori pokazuje sposobnost osobe da stvori i održi harmoniju u odnosima, kao i općenito stav prema zajedništvu. Venera je planeta koja pored ostaloga simbolizira potrebu da stupimo u odnos koji je zasnovan na harmoniji. Brak/zajedništvo u neku ruku i jest vježbanje harmonije, može se čak reći i neka vrsta kompromisa (Venera) jer u suživotu s drugom osobom uvijek postoje dvije različite strane. Što je taj kompromis suptilniji, finiji i harmoničnji manje do izražaja dolaze različitosti karaktera, a osobe se bolje nadopunjuju. Sedma kuća je prirodna kuća vage kojom vlada Venera. Zato je to područje života ujedno i područje koje primarno pokazuje osobni stav prema suradnji bilo kojeg tipa.

Pozicija Marsa u tom polju u žemskoj karti u kontekstu braka pokazuje da ona tada treba (i traži) partnera koji će ju pokrenuti na više inicijative, ali prije svega osobu koja će u njihov odnos uključiti element izazova. Zbog bazične prirode Marsa (muški planet, pozitivni i aktivni princip) on ovdje označava privlačnost prema energičnijim i poduzimljivim muškarcima. No u kolikoj mjeri i kako to opet ovisi i o znaku/aspektima u kojem se Mars nalazi obzirom na cjelinu natalne karte.

Može se reći da je lekcija osobi koja ima ovu poziciju Marsa (ukoliko se želi razvijati u tom smjeru) to da bi se sama trebala potruditi što više i što otvorenije razvijati suradnju i diplomaciju. A svoju energiju fokusirati na način da se ne ističe osobna dominacija jednog partnera već zajedništvo. Sretno. :)

kao prvo hvala ti na odgovoru..:s
ufff..već sam samu sebe zabrinula...kao šta se iz prethodne poruke može vidjeti početnica sam koja nikako da savlada bar neke osnove astrologije. :confused: Stvarno se divim tvom znanju..:top:
hvala još jednom

Mcmurphy
02.10.2010., 12:57
Andy, u astrologjiji ima, pojednostavljeno rečeno, 2 struje.

Ono više klasičku, koja se poslužuje sličnih interpretacija kako si ti navela.
A ima i psihološku ili "evolucijsku" tumačanje, koje ti je u praksi pokazala Fish.

Sad se trebaš ti odlučit šta je tebi bliže i onda, ako želiš učit, tražit takve autore/knjige, koji su zastupnik filozofije, koja ti je bližja.

Ako ti se svidja ta druga opcija, dobar početak je npr.
Steven Forrest - The Inner Sky
ali
Stephen Arroyo - Chart Interpretation Handbook

Andy007
02.10.2010., 13:47
Mcmurphy hvala i tebi na objašnjenju. protražit ću te knjige i još ću malo pročačkat po forumu šta sve ljudi predlažu za početak. tnx

loptica-595
08.10.2010., 00:35
Ako u sedmoj kuci ima dva znaka, npr. Jarac i Vodolija? Znaci li to da ce osoba imati 2 braka?
Gdje naci kvalitet veze ili moguci razvod? Uran, takoddjer vladar 7. polja se nalazi u 5. polju škorpija u opoziciji sa marsom u biku a tu je i venera u konj. sa Marsom. Saturn u 3. polju je tesko aspektiran kvadrat sa Mjesecom i Neptunom u Strijlcu takodjer kvadrat na sunce...?
Kako pronaci moguci razvod u ovim aspektima?
Lijep pozdrav
ornit

Ovako....U sedmoj kuci moze da bude samo jedan znak kao vladar kuce i drugi znak kao podvaladar.
Sve zavisi sta ti je vladar a sta podvladar 7 kuce..Jarac kao podvaladar obicno odlaze brak za pozne godine,a Vodolija kao vladar ne znaci nuzno i razvod.Odlika Urana kao vladara 7k je uglavnom neka korenita promena a ne razvod..Uglavnom svi misle tako,ali Uran u 7k i kao vladar 7k RETKO donosi bas razlaz..:mig:

ornit
09.10.2010., 22:00
Ovako....U sedmoj kuci moze da bude samo jedan znak kao vladar kuce i drugi znak kao podvaladar.
Sve zavisi sta ti je vladar a sta podvladar 7 kuce..Jarac kao podvaladar obicno odlaze brak za pozne godine,a Vodolija kao vladar ne znaci nuzno i razvod.Odlika Urana kao vladara 7k je uglavnom neka korenita promena a ne razvod..Uglavnom svi misle tako,ali Uran u 7k i kao vladar 7k RETKO donosi bas razlaz..:mig:

Hvala ti Loptice.
Vidim da ce mi se tranzitirajuci Saturn (vladar 7. kuce , jarac) popeti na natalnog Pl u 4. kuci Vaga.
Vaga isto predstravlja partnerstvo a u njoj sjedi natalni Pl. Do kakvih onda promjena tu moze donijeti Saturn kao vladar 7. Kuce? :confused:

Andy007
10.10.2010., 09:48
zamolila bi netkog ko ima volje i vremena da mi kaže svoje mišljenje vezano za moj ljubavni život.zanima me mogu li očekivati nešto ubrzo, neku vezu i hoće li ta osoba biti netko koga već poznajem ili koju ću tek upoznati. bilo kakvo astro znanje vezano za ljubav dobrodošlo je :) hvala unaprijed

moja natalna karta
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_andy007_hp.31489.16535.gif&res=63&va=&cid=we7file7eHut8-u1286700289

Mila_78
23.11.2010., 17:28
Moja (tropska) karta savršeno opisuje ono što tražim u partneru i što očekujem od braka...Te općenito moje poimanje ljubavi.

Sa Mjesecom i Venerom u konjukciji u Škorpionu, težim intenzivnim ljubavnim odnosima, ne odvajajući seksualni aspekt (Sc) u vezi od emocija, pa se nikako ne vidim u površnim, čisto seksualnim vezama. Kada volim, volim ''do kraja'', jako držim do vjernosti (VE120JU) i trajnosti odnosa (sudispozitor VE i MO je Mars u Jarcu, a SA je u VII. polju).

VII. polje počinje mi u Strijelcu, a vladar JU smješten je u XI. polju u noćnom sjedištu Riba, pa od budućeg partnera očekujem ne samo ljubav (JU120VE) i podršku (JU120MO), nego i prijateljstvo (JU u XI.polju). JU čini 90 sa Uranom u VII. polju, što može ukazivati na razvedenog partnera ili nekonvencionalnu zajednicu, no u svakom slučaju, u pitanju je odsustvo formalne/ozakonjene partnerske zajednice. Signifikator JU opisuje partnera kao obrazovanog (JU120MO, vladar njegova IX.polja), ekscentričnog (JU90UR), umjetnički nadarenog (JU u Pi u njegovom V.polju), popularnog u društvu i kod žena (JU120VE/MO).
S obzirom da je DSC u Strijelcu, a vladar mog IX. polja konjuktira DSC, vjerojatno se radi o strancu, no nisam sigurna da živi u svojoj matičnoj domovini jer Jupiter je retrogradan i čini aplikacioni trigon sa Mjesecom (simbol domovine, a kod njega vladar IX-inozemstvo), pa možda ima drugo ili dvojno državljanstvo (vladar njegovog /JU/ IV. polja je UR u Strijelcu /dvojni znak/ 90 JU).
Konjukcija Saturna i vrha VII.polja kazuje da je partner jako vezan za braću ili sestre (SA vlada njegovim III.poljem), a inače u svađi sa jednim od roditeljima (JU90UR, vladar IV.), najvjerojatnije muškim (MA na vrhu njegovog IV.polja). Moguć je brak sa starijim partnerom ili kasniji brak, nakon Saturnovog povratka.
Smještaj mog stelija i vladara ASC-a u njegovom XII. polju nosi mogućnost odnosa u kojem mi partner puno toga skriva ili vodi neki dvostruki život (JU trigon VE, umetnuti vladar mog XII.polja), što bi moglo kulminirati razvodom (JU90UR).
Bilo kako bilo, sam SA na vrhu VII. polja ukazuje na jak karmički odnos, pa se isti i sve ono što on nosi možda ne može izbjeći, ali čovjek si pomoću astrologije može neke stvari objasniti, a spoznajom možda i ublažiti...

Ludacha87
23.11.2010., 21:07
Čitala sam kako 5.kuća pokazuje zaljubljivanje, početnu fazu, sedma brak, a šesta onaj dio između zaljubljivanja i braka, dakle vezu...? :misli:
Jel se vi slažete s tim? :ne zna:

Zanima me još nešto.
Recimo, situacija u kojoj par živi dugo godina zajedno, pod zajedničkim krovom, plaćaju račune skupa :D , ali nisu u braku.
Znači, nisu se vjenčali.
Jel se onda isto gleda kuća braka ili... ? :ne zna:

Kod mene se vladar 7. , Ve nalazi u drugoj i boji stelijum u Strijelcu, zajedno sa Saturnom i Uranom, pa se meni nekako čini da se ja udat nikad neću. :zubo: Ili hoću, ali malo kasnije... :ne zna:

12.kuća
23.11.2010., 21:24
... 05. kuća predstavlja naš odnos prema ljubavi, kako mi kao osoba doživljavamo i kako dajemo ljubav, ali mi sami, bez obzira na partnera. 05. kuća je osobna kuća, a prirodni vladar 05. kuće je Sunce - naše ja i zbog toga je riječ o našoj osobnoj potrebi za ljubavi i našem osobnom načinu na koji pružamo ljubav.
Za, razliku od 05., 07. kuća je kolektivne naravi, to je prva kuća kroz koju dolazimo u kontakt s našom suprotnošću (DSC180ASC) - onom drugom polovicom koja nam nedostaje da bismo bilo cjeloviti. I zbog toga je 07. kuća - kuća odnosa, kuća partnerstva (Vaga i Venera njome prirodno vladaju).
I upravo zbog toga kada je u pitanju ljubav najprije promatramo 05. kuću (nas same i naš pristup ljubavi) da bismo dobili temeljni uvid, a tek potom 07. kuću koja pokazuje može li se ta naša ljubav koju dajemo (05.) održati toliko da njome izgradimo i partnerstvo (07.).

06. kuća općenito opisuje našu svakodnevicu, a ako promatramo ljubav, ona se odnosi i na ljubavnu svakodnevicu koja vodi ili ne vodi ka partnerstvu (07.).

Ludacha87
23.11.2010., 21:28
... 05. kuća predstavlja naš odnos prema ljubavi, kako mi kao osoba doživljavamo i kako dajemo ljubav, ali mi sami, bez obzira na partnera. 05. kuća je osobna kuća, a prirodni vladar 05. kuće je Sunce - naše ja i zbog toga je riječ o našoj osobnoj potrebi za ljubavi i našem osobnom načinu na koji pružamo ljubav.
Za, razliku od 05., 07. kuća je kolektivne naravi, to je prva kuća kroz koju dolazimo u kontakt s našom suprotnošću (DSC180ASC) - onom drugom polovicom koja nam nedostaje da bismo bilo cjeloviti. I zbog toga je 07. kuća - kuća odnosa, kuća partnerstva (Vaga i Venera njome prirodno vladaju).
I upravo zbog toga kada je u pitanju ljubav najprije promatramo 05. kuću (nas same i naš pristup ljubavi) da bismo dobili temeljni uvid, a tek potom 07. kuću koja pokazuje može li se ta naša ljubav koju dajemo (05.) održati toliko da njome izgradimo i partnerstvo (07.).

06. kuća općenito opisuje našu svakodnevicu, a ako promatramo ljubav, ona se odnosi i na ljubavnu svakodnevicu koja vodi ili ne vodi ka partnerstvu (07.).

Hvala puno, puno! :cerek:
A jel onda sedma kuća predstavlja našeg partnera ili brak kao instituciju? :ne zna:

12.kuća
23.11.2010., 21:34
... 07. kuća (vladar, planete, aspekti) uvijek opisuje osobu koja bi nam " najbolje odgovarala ", koja bi nas " nadopunila " kao osobnost da bismo time postali cjeloviti (u smislu partnerstva). Ona opisuje i stanje u prvom braku, dakle i jedno i drugo.
A ako promatramo drugi brak (u smislu stanja i zbivanja u tom braku) promatramo 09. kuću no nikako ne treba zanemariti 07. jer ona uvijek opisuje partnera kojem prirodno težimo da nas " nadopuni ".

Ludacha87
23.11.2010., 23:07
... 07. kuća (vladar, planete, aspekti) uvijek opisuje osobu koja bi nam " najbolje odgovarala ", koja bi nas " nadopunila " kao osobnost da bismo time postali cjeloviti (u smislu partnerstva). Ona opisuje i stanje u prvom braku, dakle i jedno i drugo.
A ako promatramo drugi brak (u smislu stanja i zbivanja u tom braku) promatramo 09. kuću no nikako ne treba zanemariti 07. jer ona uvijek opisuje partnera kojem prirodno težimo da nas " nadopuni ".

Tnx again! :cerek:

Ali eto, mene zanima kako bi se gledao recimo par koji živi pod istim krovom recimo 10,15 godina, ali nisu vjenčani.
Nego, kako bi se po seljački reklo, u "divljem" braku.
Ne znam je li se tu uzima sedma isto...
Pa onda vidjeti jel vladar radi neki aspekt s uranom, kao ono, nekakva vanbračna zajednica... :misli:
Ili samo formalan brak?

12.kuća
23.11.2010., 23:13
... rekla bh da se to gleda u 07. jer je odnos prerastao u partnerstvo (07. polje) i to na više novoa.

Inače, brak je zajednica i može ali i ne mora biti i pravno realiziran (http://hr.wikipedia.org/wiki/Brak ) tako da je (prema ovoj definiciji) pravno formaliziranje sam 1/4 onoga što se smatra pod brakom:).

di82
01.12.2010., 00:29
a kako bih trebala gledati na svoju 7. kuću, budući imam marsa i jupitera u škorpionu i urana u strijelcu( uran je i u 7 i 8 kući).
Mjesec, sunce i venera su u 5. u lavu.(venera je i u 4 i 5 kući u lavu). Svi mi kažu da sam teška u ljubavi i da tražim nemoguće- savršenog, situiranog i uzbudljivog, al ja bih sve to al i da sam ja "glavna". Tipični sam lav/ovan! I sudeći po natalu vječito single, samohrana mamica...
Može li me tko razuvjeriti?

red_rose
01.12.2010., 21:53
Navest ću moj primjer i kako su mi tumačili i što je istina:

u 7. kući imam Neptuna koji je u opoziciji sa Suncem i Saturnom. 7. kuća je u škorpionu, kojim vlada Pluton koji je na 29 stupnju djevice u 6. kući.Rekli su mi da ću partnera naći na poslu. Mog muža sam upoznala zahvaljujući honorarnom poslu koji sam imala, ali, ne baš na poslu... isto tako su mi rekli da ću zbog tog neptuna imati brak koji to je i nije. I to je bilo istina. Vjenčali smo se, ali smo stalno živjeli razdvojeno. Tj, malo zajedno, malo razdvojeno. Ja sam studirala u drugoj državi pa sam stalno putovala. Tako da sam imala bračna razdoblja 2 mjeseca, pa 2 mjeseca samačkog života.
I to se rasteglo na duugi period.

Sad smo zajedno, ali on jako puno radi i opet ga nema kod kuće jako puno, pa imam osjećaj da se sve to ponavlja zbog tog promjenjivog Neptuna. Ili zbog tih opozicija... ne znam više... ali stalno imam osjećaj da baš nemam normalan brak...

Evo da se i ja malo ubacim. He, he, kad si rođena? Pitam jer je moja situacija slična. Isto mi je Neptun u 7. kući u opoziciji sa Suncem (ne i sa Saturnom) i također mi je 7. kuća u škorpionu kojom dakako vlada pluton koji je na 22. stupnja djevice u 6. kući. I ono što je slično je da imam vezu (nije brak) koja to nije jer nas dvoje isto živimo razdvojeno. Samo periodično i to vrlo kratko smo kroz godinu zajedno ali ne niti zbog posla niti zbog obrazovanja nego jednostavno jer su okolnosti (čitaj financije) takve da trenutno moramo biti svatko kod svojih. I da, ova opozicija čitala sam negdje, upućuje na to da partner može imati neki hendikep, kako se radi o Suncu i Neptunu na poziciji bik - škorpion, onda bi to bio neki hendikep u području glave, vrata. I to se i ostvarilo jer eto moj partner je u prometnoj izgubio jedno oko.

12.kuća
07.12.2010., 13:34
... imam jedno pitanjce vezano uz položaj vladara 07. u 04. Može li takav položaj značiti da partner " nalikuje " bilo kojem od roditelja (jer je 04. polje i jedan od roditelja ali i porodica i korijeni općenito) ili baš mora imati " sličnost " sa onim roditeljem kojeg 04. polje predstavlja?

mauu24
08.12.2010., 21:17
... imam jedno pitanjce vezano uz položaj vladara 07. u 04. Može li takav položaj značiti da partner " nalikuje " bilo kojem od roditelja (jer je 04. polje i jedan od roditelja ali i porodica i korijeni općenito) ili baš mora imati " sličnost " sa onim roditeljem kojeg 04. polje predstavlja?

Zar ne znači to da će partnera upoznati preko svoje obitelji ili u svojoj kući tako nešto?
Ja bi isto pitala. Meni je sedmo polje u raku i šesto također, nemam niti jednu planetu u njoj, mjesec je otišao u drugo polje iako mi je jedna astrologinja rekla da je na vrhu treće kuće :ne zna:, e sad ako je u drugom polju (Mo u ovnu, druga kuća u ribama) da li to znači da ću se udati čisto iz matrijalnih interesa i to u kasnijoj dobi (imam saturn u vagi koji je vladar asc). To se često tako tumači, meni je to grozno i ja se ne mislim ženiti ako nema ljubavi, zar nema neko drugo tumačenje.
Isto tako mi je vladar mjeseca mars otišao u 12 polje, znači tajna veza prije braka, a taj siroti mjesec radi trigon s uranom koji je u strijelcu u 10 polju (posao mu u sportu ili radi vani), ispada da ću biti u tajnoj vezi s oženjenim i onda nakon razvoda brak? Ili ipak možda ima podznak u vodenjaku neku drugu važnu planetu. Meni ovo sve tako loše zvuči, inače sam bila sklona tajnim vezam koje su dosta fatalnog tipa (sunce0pluton, venera0pluton, venera0saturn) sve u scorp., a imam stelijum u vagi i ne funkcioniram dobro bez ljubavi:) pliz ako može neki komentar na ovo tumačenje da vidim ako sam puno pogriješila

Fata_Morgana
10.12.2010., 20:56
Zar ne znači to da će partnera upoznati preko svoje obitelji ili u svojoj kući tako nešto?
Ja bi isto pitala. Meni je sedmo polje u raku i šesto također, nemam niti jednu planetu u njoj, mjesec je otišao u drugo polje iako mi je jedna astrologinja rekla da je na vrhu treće kuće :ne zna:, e sad ako je u drugom polju (Mo u ovnu, druga kuća u ribama) da li to znači da ću se udati čisto iz matrijalnih interesa i to u kasnijoj dobi (imam saturn u vagi koji je vladar asc). To se često tako tumači, meni je to grozno i ja se ne mislim ženiti ako nema ljubavi, zar nema neko drugo tumačenje.
Isto tako mi je vladar mjeseca mars otišao u 12 polje, znači tajna veza prije braka, a taj siroti mjesec radi trigon s uranom koji je u strijelcu u 10 polju (posao mu u sportu ili radi vani), ispada da ću biti u tajnoj vezi s oženjenim i onda nakon razvoda brak? Ili ipak možda ima podznak u vodenjaku neku drugu važnu planetu. Meni ovo sve tako loše zvuči, inače sam bila sklona tajnim vezam koje su dosta fatalnog tipa (sunce0pluton, venera0pluton, venera0saturn) sve u scorp., a imam stelijum u vagi i ne funkcioniram dobro bez ljubavi:) pliz ako može neki komentar na ovo tumačenje da vidim ako sam puno pogriješila

U ženskom horoskopu primarno muža predstavlja sunce i njegovi aspekti...prema ptolomeju, prva aplikacija sunca, dakle kako sunce progresijom napreduje, prvi aspekt koji pravi opisuje muža, može ta planeta da opiše njegov podznak ili znak u kome je rodjen...dok vladar 7 kuće i njegovi aspekti opisuju okolnosti upoznavanja i stupanja u brak, te atmosferu koja vlada u braku...rak na vrhu 7. kuće može govoriti o uticaju uslova koji vladaju u domu na izbor partnera ili na to da se odlučiš stupiti u brak, može biti uticaj jednog roditelja ili pritisak da se stvori porodica i dom, odlazak mjeseca u 2. kuću označava da se na neki način tvoj sistem vrijednosti mjeri kroz partnerstvo, ali kako je mjesec u agresivnom i brzom znaku ovna, to je vjerovatno brza i nepromišljena odluka o stupanju u brak, dok njegov dispozitor u 12. kući može govoriti o nekim skrivenim stvarima koje ostaju ili se radjaju s vremenom, da li su to tajne veze ili poriv za uništenjem braka, treba vidjeti sve aspekte...

mauu24
11.12.2010., 20:57
U ženskom horoskopu primarno muža predstavlja sunce i njegovi aspekti...prema ptolomeju, prva aplikacija sunca, dakle kako sunce progresijom napreduje, prvi aspekt koji pravi opisuje muža, može ta planeta da opiše njegov podznak ili znak u kome je rodjen...dok vladar 7 kuće i njegovi aspekti opisuju okolnosti upoznavanja i stupanja u brak, te atmosferu koja vlada u braku...rak na vrhu 7. kuće može govoriti o uticaju uslova koji vladaju u domu na izbor partnera ili na to da se odlučiš stupiti u brak, može biti uticaj jednog roditelja ili pritisak da se stvori porodica i dom, odlazak mjeseca u 2. kuću označava da se na neki način tvoj sistem vrijednosti mjeri kroz partnerstvo, ali kako je mjesec u agresivnom i brzom znaku ovna, to je vjerovatno brza i nepromišljena odluka o stupanju u brak, dok njegov dispozitor u 12. kući može govoriti o nekim skrivenim stvarima koje ostaju ili se radjaju s vremenom, da li su to tajne veze ili poriv za uništenjem braka, treba vidjeti sve aspekte...

Hvala puno na odgovoru Fata Morgana!:) Kako kažeš da sunce progresijom napreduje i prvi aspekt koji pravi je opis tog važnog partnera (meni je to So koje je u Sco. radi konjukciju s Venerom koja je u Sco.) da li to znači da drugi aspekti sunca označavaju druge važne partnere u životu ili tog istog, znači te planete vladaju njegovom natalnom? Isto tako sam čula da u muškom natalu prvi aspekt koji pravi mjesec označava planetu koja vlada asc njegove žene, sad me zanima da li drugi aspekti isto opisuju tu ženu ili slijedeću partnericu? Da li se to odnosi i na manje aspekte recimo semi-s. ili samo ove glavne? Hvala!

Fata_Morgana
11.12.2010., 21:50
Hvala puno na odgovoru Fata Morgana!:) Kako kažeš da sunce progresijom napreduje i prvi aspekt koji pravi je opis tog važnog partnera (meni je to So koje je u Sco. radi konjukciju s Venerom koja je u Sco.) da li to znači da drugi aspekti sunca označavaju druge važne partnere u životu ili tog istog, znači te planete vladaju njegovom natalnom? Isto tako sam čula da u muškom natalu prvi aspekt koji pravi mjesec označava planetu koja vlada asc njegove žene, sad me zanima da li drugi aspekti isto opisuju tu ženu ili slijedeću partnericu? Da li se to odnosi i na manje aspekte recimo semi-s. ili samo ove glavne? Hvala!

Misli se na ptolomejeve aspekte (0,60,90,120,180), svaka naredna aplikacija opisuje sljedećeg partnera, ukoliko postoje indicije za više brakova...naravno, u muškom horoskopu se gleda mjesec i njegove aplikacije...

Tvoje sunce progresijom nailazi na VE u Sco, gdje je ona u izgonu, jedna da kažemo "napaćena" venera, pa je i partner u skladu s tom simbolikom, osim što ima naglašenu veneru - vladar sunca ili asc...znak škorpije prirodno vlada 8. kućom koja opisuje sve ono što nije naše (tudje), pa tako i bračni partner može biti "tudji", isto tako može biti u novčanim dugovima i sl, uglavnom dolazi kroz neku ličnu patnju i problem...

mauu24
11.12.2010., 22:38
Misli se na ptolomejeve aspekte (0,60,90,120,180), svaka naredna aplikacija opisuje sljedećeg partnera, ukoliko postoje indicije za više brakova...naravno, u muškom horoskopu se gleda mjesec i njegove aplikacije...

Tvoje sunce progresijom nailazi na VE u Sco, gdje je ona u izgonu, jedna da kažemo "napaćena" venera, pa je i partner u skladu s tom simbolikom, osim što ima naglašenu veneru - vladar sunca ili asc...znak škorpije prirodno vlada 8. kućom koja opisuje sve ono što nije naše (tudje), pa tako i bračni partner može biti "tudji", isto tako može biti u novčanim dugovima i sl, uglavnom dolazi kroz neku ličnu patnju i problem...

Ok. jasno sve! Hvala ti što odvojiš vrijeme za moj post. Znači energija te venere opisuje partnera, ako venera radi konjukcije sa suncem u sco., plutonom u vagi i saturnom u vagi mogli bi reći da je taj partner ima sco. energiju zbog sunca i plutona,a zbog saturna da je stariji ili da je dosta hladan, distanciran. A za dispozitore uvijek sve završi na toj veneri, kao da je patnja neizbježna. Inače sunce je u 9 polju gdje su mi 4 planete tako da može značiti da će mi taj partner pridonijeti duhovnom razvoju iako može biti loša osoba zbog te venere u izgonu ipak imam saturn u vagi što je dobar položaj, učim kroz partnerstvo i tako napredujem iako kroz puno patnje. Sad sam svašta nabaljezgala:)

Fata_Morgana
12.12.2010., 08:50
Ok. jasno sve! Hvala ti što odvojiš vrijeme za moj post. Znači energija te venere opisuje partnera, ako venera radi konjukcije sa suncem u sco., plutonom u vagi i saturnom u vagi mogli bi reći da je taj partner ima sco. energiju zbog sunca i plutona,a zbog saturna da je stariji ili da je dosta hladan, distanciran. A za dispozitore uvijek sve završi na toj veneri, kao da je patnja neizbježna. Inače sunce je u 9 polju gdje su mi 4 planete tako da može značiti da će mi taj partner pridonijeti duhovnom razvoju iako može biti loša osoba zbog te venere u izgonu ipak imam saturn u vagi što je dobar položaj, učim kroz partnerstvo i tako napredujem iako kroz puno patnje. Sad sam svašta nabaljezgala:)

Pa venera u 9. kući je veliki idealista, prilično je iskrena i istinoljubiva, ali u znaku škorpije i zagrljaju plutona ona mora osjetiti najprizemniji oblik patnje, skoro da završi u najvećem (emotivnom i moralnom) mulju i blatu, da bi doživjela katarzu i duhovni preobražaj...S obzirom da je saturn zauzeo venerin znak i egzaltira istu takvu kakva je, to ukazuje da lekcije neće biti uzaludne ali ni lagane...

mauu24
12.12.2010., 14:58
Pa venera u 9. kući je veliki idealista, prilično je iskrena i istinoljubiva, ali u znaku škorpije i zagrljaju plutona ona mora osjetiti najprizemniji oblik patnje, skoro da završi u najvećem (emotivnom i moralnom) mulju i blatu, da bi doživjela katarzu i duhovni preobražaj...S obzirom da je saturn zauzeo venerin znak i egzaltira istu takvu kakva je, to ukazuje da lekcije neće biti uzaludne ali ni lagane...

Oprosti što te gnjavim, Fata Morgana ovo što si napisala o veneri da li to opisuje prvog muža onda? Ja sam prošla najvažnije lekcije do svoje 27 (rekla astrologica) imala sam jako teške situacije u životu i to godinu dana prije ulaska saturna u vagu, saniram posljedice. sad me zanima hoće li taj muž ipak biti viši tip (naravno ne po visini:)) jer sam zbilja sita patnje, a astrologija mi je puno pomogla u shvaćanju svoje lekcije iako sam ju tek počela usvajati. I ako je ta venera u tako lošem stanju da li to opisuje prvog muža kao njegov težak život ili to nema veze nego je samo znak da je u njegovom natalu venera domin.?

Ludacha87
28.12.2010., 01:38
Mene osobno zanima jesam li na tragu da normalno protumačim slijedeću situaciju:

Znači vrh sedme se nalazi u Biku, vladar je Venera.
Ta Venera boji stelijum u drugoj kući, s njom su još Uran i Saturn.
Stelijum je u Strijelcu.
Jel bi to možda trebalo značiti kako će na mene ljubav i brak možda jako utjecati na pitanje poimanja nekih vlastitih vrijednosti (2.kuća), možda nešto kao u smislu da će brak biti potreban da se osjećam vrijednom?
A opet s druge strane mi se čini da bi Saturn koji s jedne strane pomalo guši Venerin entuzijazam i Uran koji donosi neobično, možda mogli značiti da ću više voljeti živjeti u izvanbračnoj zajednici (prije svega zbog Urana) kako bih sačuvala svoju slobodu (navedeni Stelijum je u Strijelcu)?
A možda cjelokupnoj situaciji pridonosi Mo u Vodenjaku kojem također treba dosta slobode na emotivnom planu?
:brukica:

Iskreno, nekako sam se uvijek bojala tog braka, jer imam nekakav podsvjesan osjećaj da bih instituacijom braka sve pokvarila, nekakav iracionalan strah... :flop:

Mcmurphy
28.12.2010., 09:55
A šta imaš u 7.?

Ne bi stavila kartu?

Ludacha87
28.12.2010., 15:15
A šta imaš u 7.?

Ne bi stavila kartu?

Apsolutno nikaj. :D
Meni je samo do rasprave, nije baš da mi se gnjavi naokolo ljude. :p

Mcmurphy
28.12.2010., 15:40
OK

Sad, ja gledam 7. kuču ko glavni (a ne jedini) pokazatelj toga šta bi nam odgovaralo kod partnera. I ne poslužavam se prognoza u smislu: "muža češ sret na poslu jer imaš to i to".

DC bik može imat neke odredjene pomjene i bilo bi zanimljivo znati gde imaš osobne planete jer onda bi bilo lakše tačnije rečt, za šta bi ovaj bik kod tebe mogao stojat. Koji dio tebe bi ti pokazao u ogledalu...

Venera u strijelcu, Luna u vodenjaku, to so več neki pokazatelji u smislu toga, da si sklona promjenam, impulzivnosti, bitna je ekspresija same sebe, sloboda, fleksibilnost, otvorenost...
Stvari, koje biku ne miriše previše atraktivno, jer on voli stabilan napredak, poznate stvari, konzistenco, domač teren kojeg može, da polako širi, a primarno, da uživa u njemu.

Tvoj partner bi ti tako možda donesao neko konzistenco i stabilnost u tvoj život, a u isto vreme pokazao te kvalitete u tebi samoj. Dok bi trebao do neke mjere i djelit ili barem razumjeti tvoju otvoreno i promjenljivo ličnost.

Dorée
06.01.2011., 22:50
koji tranziti se gledaju za ulazak u brak? tranziti vladara 7.kuće ,možda sunce,mars:ne zna:

Ludacha87
07.01.2011., 01:18
koji tranziti se gledaju za ulazak u brak? tranziti vladara 7.kuće ,možda sunce,mars:ne zna:

Tranziti vladara sedme mi imaju smisla, ali ovaj mars :nono:
Možda prije Venera...

Ludacha87
07.01.2011., 01:24
OK

Sad, ja gledam 7. kuču ko glavni (a ne jedini) pokazatelj toga šta bi nam odgovaralo kod partnera. I ne poslužavam se prognoza u smislu: "muža češ sret na poslu jer imaš to i to".

DC bik može imat neke odredjene pomjene i bilo bi zanimljivo znati gde imaš osobne planete jer onda bi bilo lakše tačnije rečt, za šta bi ovaj bik kod tebe mogao stojat. Koji dio tebe bi ti pokazao u ogledalu...

Venera u strijelcu, Luna u vodenjaku, to so več neki pokazatelji u smislu toga, da si sklona promjenam, impulzivnosti, bitna je ekspresija same sebe, sloboda, fleksibilnost, otvorenost...
Stvari, koje biku ne miriše previše atraktivno, jer on voli stabilan napredak, poznate stvari, konzistenco, domač teren kojeg može, da polako širi, a primarno, da uživa u njemu.

Tvoj partner bi ti tako možda donesao neko konzistenco i stabilnost u tvoj život, a u isto vreme pokazao te kvalitete u tebi samoj. Dok bi trebao do neke mjere i djelit ili barem razumjeti tvoju otvoreno i promjenljivo ličnost.

Da, da, sve to ima smisla i ja sam nešto slično tome napisala.
Jer vladar sedme - Venera, još u drugoj, jest na prvi pogled "tipično bračna", ali je obojana tim Strijelcem, i još u tom strijelac stelijumu :zubo: , pa mi se čini kako ju taj Saturn malo koči i gasi njen bračni zanos, a ovaj Uran još daje nebičnog i opet gasi to bračno i tradicionalno, i još taj Mo u Aq...
Volim ljubav, ali ne volim brakove iz nekih nepoznatih razloga.
Bit će zbog tog stelijuma u Strijelcu koji se boji da će morati zatvoriti svoje obzore (nazovite to sebičnim :p), a opet mu ljubav jako treba (Vl. sedme venera u drugoj, vrijednosti i vrednovanja). :s

nastasja2
26.01.2011., 21:26
ja nešto nerazumijem, ako se brak gleda kroz 5. i 7. polje, da li recimo planeta
koja se nalazi u mom petom polju, treba se nalaziti u 7. polju mog partnera, da bi nam bio odeđen brak, tj samo produžetak veze.

12.kuća
27.01.2011., 12:40
ja nešto nerazumijem, ako se brak gleda kroz 5. i 7. polje, da li recimo planeta
koja se nalazi u mom petom polju, treba se nalaziti u 7. polju mog partnera, da bi nam bio odeđen brak, tj samo produžetak veze.

... 05. polje i njegov " sadržaj " pokazuje kako mi doživljavamo ljubav, a 07. polje opisuje našeg idealnog partnera i okolnosti prvog braka ( našu suprotnost jer je 07. polje u opoziciji sa nama samima - 01. poljem (ASC)).
Svaki početak ljubavne veze se promatra kroz 05. polje jer ono govori što nas privlači, što u nama budi ljubav, a hoće li se ta ljubav održati do sklapanja braka (07. polje) ovisi o tomu hoćemo li ju uspjeti održati živom kroz iskustva 06. polja jer ono predstavlja sponu između ljubavi (05.) i braka (07.). I baš zbog toga neke ljubavi (05.) bivaju snažne ali nedovoljno jake da prežive iskušenja 06. polja i stoga takve veze pucaju prije negoli dođu do braka (07.). Druge opet počinju u 05. polju, i uspješno se nose sa izazovima 06. polja i time sazrijevaju i izrastaju u ljubav "spremnu" za brak. Zbog toga se na ljubavi (05.) treba marljivo raditi i davati (06.) da bismo ju doveli do braka (vrha 07. polja).

Isto tako, one ljubavi (05.) koje se ostvare kroz brak (07.) ponovno prolaze "test" više faze sazrijevanja i duboke transformacije (08.) da bi se izdigle na jedan viši novo (09.). Ako ne uspiju razviti se do tog višeg nova (09. polje), brak se raspada i umjesto idealnog braka (09.) teži se novom braku (09. polje kao i svako drugo ima višesmjernu simboliku).

Znači:), za trajnost ljubavi (05.) i braka (07.), ključna su iskustva 06. (svakodnevno davanje i odricanje za ljubav) i 08. polja (otvoriti se dubokoj transformaciji potaknutoj bračnim iskustvima - i ugodnima i onima manje ugodnima).

No, svakako je poželjno da sve počinje i izrasta iz same ljubavi - iz 05. polja jer ukoliko u nizu 05. - 06. - 07. - 08. - 09. polje, baza odnosa (05. polje) nije stabilna:) teško da će i ostale faze odnosa imati budućnost.

skorpija_strela
27.01.2011., 13:29
a sta kad se isti znak proteze od 5 do 7 kuce?

znaci peta mi pocinje u biku, nastavlja se u blizancima, i sedma pocinje u blizancima?

nastasja2
27.01.2011., 14:53
:lol:... 05. polje i njegov " sadržaj " pokazuje kako mi doživljavamo ljubav, a 07. polje opisuje našeg idealnog partnera i okolnosti prvog braka ( našu suprotnost jer je 07. polje u opoziciji sa nama samima - 01. poljem (ASC)).
Svaki početak ljubavne veze se promatra kroz 05. polje jer ono govori što nas privlači, što u nama budi ljubav, a hoće li se ta ljubav održati do sklapanja braka (07. polje) ovisi o tomu hoćemo li ju uspjeti održati živom kroz iskustva 06. polja jer ono predstavlja sponu između ljubavi (05.) i braka (07.). I baš zbog toga neke ljubavi (05.) bivaju snažne ali nedovoljno jake da prežive iskušenja 06. polja i stoga takve veze pucaju prije negoli dođu do braka (07.). Druge opet počinju u 05. polju, i uspješno se nose sa izazovima 06. polja i time sazrijevaju i izrastaju u ljubav "spremnu" za brak. Zbog toga se na ljubavi (05.) treba marljivo raditi i davati (06.) da bismo ju doveli do braka (vrha 07. polja).

Isto tako, one ljubavi (05.) koje se ostvare kroz brak (07.) ponovno prolaze "test" više faze sazrijevanja i duboke transformacije (08.) da bi se izdigle na jedan viši novo (09.). Ako ne uspiju razviti se do tog višeg nova (09. polje), brak se raspada i umjesto idealnog braka (09.) teži se novom braku (09. polje kao i svako drugo ima višesmjernu simboliku).

Znači:), za trajnost ljubavi (05.) i braka (07.), ključna su iskustva 06. (svakodnevno davanje i odricanje za ljubav) i 08. polja (otvoriti se dubokoj transformaciji potaknutoj bračnim iskustvima - i ugodnima i onima manje ugodnima).

No, svakako je poželjno da sve počinje i izrasta iz same ljubavi - iz 05. polja jer ukoliko u nizu 05. - 06. - 07. - 08. - 09. polje, baza odnosa (05. polje) nije stabilna:) teško da će i ostale faze odnosa imati budućnost.

hvala na odgovoru, ovakav dobar odgovor još nikad nisam dobila, sve što piše zaista je tako, posebno sam obratila pažnju, u mom slučaju, na iskušenje 6. polja, moram ovo kopirati.

Splenda
27.01.2011., 15:47
http://www.angelfire.com/ca2/rosemurray/WhenMarry.html

na ovoj stranici sam našla da se gledaju udaljenosti između "ljubavnih planeta". jel to točno?

"Look first for the distance in degrees between Venus, the planet of love, and your natal Sun. Venus is usually close to the Sun by zodiacal degree, and is one of the most important marriage indicators.

Next look for the distances between any of the other four "love planets"--Sun, Moon, Venus and Mars. (In astrology, we use the term planets for Sun and Moon for the sake of convenience.) Check out also the distance between any of these four planets and the Ascendant or Midheaven. Each degree of distance will equate roughly to a year of your life."

a evo na primjeru kako to računaju.

"Take the example of a man whose Sun is at 6 degrees of Virgo and whose Venus is in the following sign at 10 degrees of Libra. He married a little later in life than most men do. He was 34 years old by the time he took a bride.

There are 30 degrees in each sign. With his Sun at 6 degrees of Virgo, there were 24 degrees remaining in Virgo to add to the 10 degrees in Libra to find the distance between his Sun and Venus. The total of 24 and 10 is 34, his age at his first marriage."

po tome mi je ispalo da ću se udat sa 23.(sunce-venera) vrlo teško mi je to za povjerovat.:D

edit: izračunala sam sve moguće udaljenosti. od brojki, 2 puta mi se ponavlja 37 i 24.
ostale brojke su pedofilske ,nerealne (7, 13 ), i jako kasne (46,53,48, ako se do 40 ne udam teško da ću poslije:rofl:)

mush mushi
27.01.2011., 17:20
kod mene nije bas bajna situacija...5. kuca mi pocinje u Ribama a skoro cijela je u Ovnu, Neptun mi je u 2. kuci u konj. sa Mjesecom, 6. kuca je prazna pocinje u Ovnu, ostatak u Biku a 7. mi je pola Bik, pola Blizanci - vladar Venera u 8., a u samoj 7. mi se nalazi Mars kojega nimalo ne maze kvadrat sa Saturnom i opozicija sa Mjesecom :mad:
dalje, 8. kuca mi je Blizanci/ Rak i tu su se ugodno smjestili Sunce i Venera, vladar Merkur je u 9., i na kraju 9. kuca Rak/ Lav sa konjukcijom Merkura i Jupitera :cerek:, vladar Mjesec u 2.

zakljucak - nakon dugogodisnje agonije mislim da se mogu veselit drugom "braku" i 9. kuci :D

Baphomet
27.01.2011., 19:55
http://www.angelfire.com/ca2/rosemurray/WhenMarry.html

na ovoj stranici sam našla da se gledaju udaljenosti između "ljubavnih planeta". jel to točno?
To nije ništa novo, radi se o pojmu koji se zove "primarne direkcije" gdje svakoj planeti za jednu godinu životu dodajem jedan stupanj. Tako se napravljeni horoskop uspoređuje sa natalnim horoskopom. Pošto Mjesec predstavlja naše emocije, Venera ljubav a Sunce nas same onda je najjednostavniji način za pronaći povoljan datum za ljubav/vezu upravo trenutak kad te planete dođu u međusobni odnos.

Ne bih rekao da je to pokazatelj za brak već, kao što rekoh, najjednostavniji način za brzinsko traženje godine kad se zaljubljujemo, ulazimo u vezu...itd.

Za brak bi se trebale gledati druge kuće, kao npr. 10. i 2. kuća.

Splenda
27.01.2011., 21:13
To nije ništa novo, radi se o pojmu koji se zove "primarne direkcije" gdje svakoj planeti za jednu godinu životu dodajem jedan stupanj. Tako se napravljeni horoskop uspoređuje sa natalnim horoskopom. Pošto Mjesec predstavlja naše emocije, Venera ljubav a Sunce nas same onda je najjednostavniji način za pronaći povoljan datum za ljubav/vezu upravo trenutak kad te planete dođu u međusobni odnos.

Ne bih rekao da je to pokazatelj za brak već, kao što rekoh, najjednostavniji način za brzinsko traženje godine kad se zaljubljujemo, ulazimo u vezu...itd.

Za brak bi se trebale gledati druge kuće, kao npr. 10. i 2. kuća.

malo mi je ovo zbunjujuće....na što treba obratiti pozornost u 10. i 2.kući, tj što se vidi u tim poljima vezano uz brak ?

4. polje sam gledala za profesiju bračnog partnera.

Baphomet
27.01.2011., 22:07
malo mi je ovo zbunjujuće....na što treba obratiti pozornost u 10. i 2.kući, tj što se vidi u tim poljima vezano uz brak ?

4. polje sam gledala za profesiju bračnog partnera.

Kad se te kuće aktiviraju (tranziti, direkcije, progresije...), uz neizbježnu 7. kuću to su pokazatelji za brak. Deseta kuća u smislu promjena statusa u društvu i druga kuća u smislu promjene osobnih vrijednosti. Pošto više nismo sami nego u zajednici onda se i naši obrasci vrednovanja mjenjaju.

Splenda
28.01.2011., 00:03
vrlo zanimljivo. :)

sad sam dobila ideju, ukucati ću u astro.com one godine za koje sam izračunala da bi moglo doć do braka, i vidjeti jel su tada aktivirane te kuće. :cerek:

smedjišećer
30.01.2011., 14:45
Imala bih jedno pitanje. Primjetila sam, da uglavnom govorite o utjecaju vladara sedme kuće, njegov znak, u kojoj kući se nalazi, koje aspekete pravi, što se događa sa dispozitorom....ok. To mi je jasno, no što ako je vrh kuće u jarcu i nastavlja pri kraju u vodenjaka, koji se proširio kroz čitavu 8 i vrh 9 i ima sve odreda teške aspekete?
Je li onda taj Uran suvladar te 7 kuće i koliki je njegov utjecaj? Čitala sam negdje, da 8 kuća pretstavlja razvod. Može li biti, da će taj Uran početi djelovati u kasnijem djelu života (poslije 35) ili nakon dužeg vremena provedenog u braku?
Saturn ima kvadrat sa Uranom (vladar i suvladar 7)
Uran kvadrat saturn
Uran kvadrat mars
Uran opozicija venera
Uran opozicija Jupiter
Uran opozicija kiron
Dakle, utječe li taj upadljivo loše postavljen Uran kao suvladar 7 i vladar 8 na brak u kasniji godinama ili ga uopće ne treba gledati?

smedjišećer
30.01.2011., 14:48
Još je zanimljivo, što su dispozitori Saturna i Urana, mjesec i pluton u konjukciji u 4 kući. Što to znači, osim što se roditelji možda upliću u brak? Drže li roditelji taj brak da se ne raspadne?

asja I
01.02.2011., 15:55
Kako gledati bračnu vezu u natalnoj karti?

Aspekti koji ne podržavaju bračnu vezu:

- Venera u lošem aspektu s Uranom pokazuje da osoba ne voli odgovornost, puno više voli slobodu.

- Vladar 7. polja u lošem aspektu s Uranom djeluje vrlo slično. Osoba se u bračnoj vezi osjeća sputano i doživljava je kao prepreku vlastitoj slobodi i napredku.

Konjunkcija Venere i Urana se smatra lošim aspektom ili ne? Venera mi je inače i vladar sedme kuće, a otišla je u Vagu u 11. kuću. To je jedan jedini aspekt koji moja Venerica pravi :( Ali, ipak je u Vagi, ne može biti baš nemoćna, ja se tješim

Fish 1968
01.02.2011., 15:59
Konjunkcija Venere i Urana se smatra lošim aspektom ili ne?
Ovisi što podrazumjevaš pod "loše" - dakle o tipu osobnosti. Tj. netko se npr. u izvanbračnoj vezi osjeća dobro jer kao što gore napisah osjeća da mu takva veza pruža veći stupanj slobode. :)

asja I
01.02.2011., 16:19
Ovisi što podrazumjevaš pod "loše" - dakle o tipu osobnosti. Tj. netko se npr. u izvanbračnoj vezi osjeća dobro jer kao što gore napisah osjeća da mu takva veza pruža veći stupanj slobode. :)

O jao, nisam u izvanbračnoj vezi :eek: Kud mi to nije netko nije rekao prije nego što sam se udala????

Fish 1968
01.02.2011., 16:26
O jao, nisam u izvanbračnoj vezi :eek: Kud mi to nije netko nije rekao prije nego što sam se udala????
Postoji mnogo načina na koje se može živjeti aspekt Venera 0º Uran. Pa čak i kroz ljubav/vezu s osobom koja ima Urana (znak vodenjaka) snažno istaknutog u natalnoj karti pa joj na taj način partner pruža dovoljno "promjene" i "uzbuđenja". Tj. taj element nestalnosti i varijabilnosti (Uran) koji njena ljubav (Venera) potrebuje.

Hoću reći potrebno je pogledati natalnu kartu u cjelini a prije svega kojim područjem života vlada Uran u natalu.

asja I
01.02.2011., 16:30
Postoji mnogo načina na koje se može živjeti aspekt Venera 0º Uran. Pa čak i kroz ljubav/vezu s osobom koja ima Urana (znak vodenjaka) snažno istaknutog u natalnoj karti pa joj na taj način partner pruža dovoljno "promjene" i "uzbuđenja". Tj. taj element nestalnosti i varijabilnosti (Uran) koji njena ljubav (Venera) potrebuje.

Hoću reći potrebno je pogledati natalnu kartu u cjelini a prije svega kojim područjem života vlada Uran u natalu.

Uran vlada 4. kućom u kojoj imam samo SMČ, a on sam pravi, isto kao i Venera, samo taj jedan aspekt

skorpija_strela
02.02.2011., 01:16
a konjunkcija mog Marsa i njegove Venere u vagi:D

nastasja2
02.02.2011., 11:40
između ostalog, ako prvi aspekt s venerom govori koji će nam biti bračni partner, tako je meni prvi aspekt venere inokonjukcija mjesec iz treće kuće u lavu, a drugi aspekt je venera sekstil merkur iz 6. kuće u stijelcu, što govore ovdje aspakti?

pet_točkica
19.04.2011., 19:32
Ja malo upadam sada kao padobranac, al njušim da sam naišla na nešto interesantno. Dakle moja jako dobra prijateljica ima u natalnoj karti aspekt bogomoljke (venera u vodenjaku, pluton u škorpionu). Još je taj pluton u 7.kući (vaga). Šta bi taj aspekt sam po sebi trebao značiti za nju? Osim da je strastvena žderačica muškaraca (:p), što baš i nije, ali je strastvena i na prvu čovjek to nikad nebi rekao o njoj.
Zanimljiviji dio je da se prije jedno mjesec dana upoznala s tipom čiji pluton je u konjukciji s njezinim, dakle ujedno radi kvadrat na njezinu veneru. Sudbinski odnos? Velika povezanost? Kratko se znaju i nju je pomalo strah te veze. Kako bi vi ovo prokomentirali?

sunčica.
21.04.2011., 08:32
točkico ja mislim da taj strah možda dolazi s neke druge pozicije jer im je ta konjunkcija oba Plutona generacijski aspekt

pri tom je sigurno važno i koliku i kakvu ulogu imaju Plutoni u pojedinačnim kartama (dostojanstvo, kuće, aspekti , ... ) al neka ti kaže netko stručniji od mene :)

pet_točkica
24.04.2011., 01:58
sunčice hvala na odgovoru :)
Nisam ja mislila da je strah od konjukcije plutnona već kvadrat njegovog plutona na njezinu veneru...to je po onome šta sam uspjela naći nekakav sudbinski aspekt :S

White Russian
25.04.2011., 06:21
Ono što ti je sunčica željela reći jest da se Pluton nalazi na potpuno istom mjestu cijeloj generaciji ljudi, pa tako i Pluton cijele te generacije "sudbinski" kvadrira njezinu Veneru. Mislim da bi trebala malo više prošvrljati po njezinoj natalnoj karti ( i njegovoj ako imaš), pa tek onda gledati sinastriju.

pet_točkica
28.04.2011., 01:36
Znam da je, čak smo utvrdile da je to otprilke generacija od 1990-1993 :) Ne znam šta bi još mogla pogledati? Ona ima sunce u jarcu i mars (vladar podznaka) u biku (a on je bik) tako da mi je razumljivo da on nju privlači, ali ovo me buni: njegova venera je u blizancima, a mjesec u lavu. Ona ni jedan od tih znakova nema naglašen. nije nimalo blizanački tip žene, a za lavlje osobine mogu samo reći da je vatrena, ali to kod nje više dolazi od ovna u podznaku. Nekako mi se ova priča o fatalnim strastvenim vezama baš uklopila u razvoj događaja sa njih dvoje...

sunčica.
28.04.2011., 07:40
Znam da je, čak smo utvrdile da je to otprilke generacija od 1990-1993 :) Ne znam šta bi još mogla pogledati? Ona ima sunce u jarcu i mars (vladar podznaka) u biku (a on je bik) tako da mi je razumljivo da on nju privlači, ali ovo me buni: njegova venera je u blizancima, a mjesec u lavu. Ona ni jedan od tih znakova nema naglašen. nije nimalo blizanački tip žene, a za lavlje osobine mogu samo reći da je vatrena, ali to kod nje više dolazi od ovna u podznaku. Nekako mi se ova priča o fatalnim strastvenim vezama baš uklopila u razvoj događaja sa njih dvoje...
često dispozitori (vladari znaka u kojem se planeta nalazi) daju završnu riječ
pa tako pogledaj kako stoji njegov merkur kao dispozitor njegove venere najprije u njegovom natalu a onda i kako pada u njen natal , te isto to za sunce kao dispozitora mjeseca ...

ali shvati to kao dio mozaika, za cijelu sliku analiziraju se oba natala pa tek onda sinastrija, a to zahtijeva i vrijeme i puno znanja ...:)

Bolji od tebe
28.04.2011., 09:54
Meni ne stoji brak, jer mi je Venera spaljena, Mjesec u Jarcu je u padu, radi samo trigon s Saturnom, a vladar 7. Jupiter mi je retrogradan i u egzilu u Blizancima, još uz sve to mi je podznak u Djevici. :rolleyes:

sasa62
28.04.2011., 10:36
Meni ne stoji brak, jer mi je Venera spaljena, Mjesec u Jarcu je u padu, radi samo trigon s Saturnom, a vladar 7. Jupiter mi je retrogradan i u egzilu u Blizancima, još uz sve to mi je podznak u Djevici. :rolleyes:

Kakve to veze ima?

Po ovom što si nabrojala i djevica i jarac spadaju u "obiteljske" znakove, što znači da je osnovana potreba ovakve strukture stvoriti dom i porodicu... kad tad

pet_točkica
28.04.2011., 15:25
često dispozitori (vladari znaka u kojem se planeta nalazi) daju završnu riječ
pa tako pogledaj kako stoji njegov merkur kao dispozitor njegove venere najprije u njegovom natalu a onda i kako pada u njen natal , te isto to za sunce kao dispozitora mjeseca ...

ali shvati to kao dio mozaika, za cijelu sliku analiziraju se oba natala pa tek onda sinastrija, a to zahtijeva i vrijeme i puno znanja ...:)

Njegov je merkur u ovnu, retrogradni. Pada u njezinu 12 kuću i u konjukciji je sa asc, a sunce u biku pada u njezinu prvu kuću...onda valjda to sada ima smisla :) Silly me... Znam da treba puno znanja za sinastriju i znam da ga ja nemam jer je ovo više hobi i nešto što mi je zanimljivo. Hvala na pomoći :)

skorpija_strela
30.04.2011., 03:42
pod utiskom jucerasnjeg kraljevskog vencanja, pitam se koji bi to bili pokazatelji uticajnog i mocnog partnera,dobrog porekla???

smedjišećer
30.04.2011., 17:46
voljela bih da netko od astrologa-forumaša napravi kratki davison od njih, s mogućom prognozom. Nekad davno, sam čitala u nekom astro časopisu, još dok je Diana bila živa, njihov zajednički horoskop. Pisalo je da nikada neće doći njih dvoje na prijestolje, a i prognoze su općenito bilo loše.

smedjišećer
30.04.2011., 17:48
Mislim za Dianu i Charlsa, ne.

Andy007
01.05.2011., 18:35
Bok,
kako da odredim kada će mi biti sljedeća veza?koje planete trebam gledati i u kojem položaju one trebaju biti da bi to uspjelo?
hvala

novi početak
26.06.2011., 21:32
Jako me zanima slijedeća situacija. Dakle radi se o muškoj osobi koja se planira zajednički život sa djevojkom sa kojom 15 godina "hoda"...no on ima 7 kuću u Ovnu, podznak je dakle Vaga, Strijelac glavni znak, Sjev.mjes.čvor u Ovnu. Zanima me što znači ulazak Urana u njegovu 7 kuću? DA li mu to donosi neke drugačije promjene, neke nove stvari ili ne? DA li će mu se po tom pitanju desiti nešto nepredviđeno, totalno van svih kontrola s obzirom da je Uran planeta koja potiče neke nove stvari u životima ljudi?

Baphomet
26.06.2011., 21:45
Zavisi od značaja Urana u natalnom horoskopu.

Baphomet
26.06.2011., 21:46
Bok,
kako da odredim kada će mi biti sljedeća veza?koje planete trebam gledati i u kojem položaju one trebaju biti da bi to uspjelo?
hvala
Malo je kasno za odgovor ali...:)

Postoje općeniti aspekti koji donose nove veze no najsigurniji je način da se pogleda koji su aspekti bili na snazi kod zadnjih veza i pogleda kada će se an sličan način aktivirati u budućnosti.

yildirim
26.06.2011., 21:57
Zanima me je li moguće na temelju vlastite natalne karte vidjeti kojeg će nam horoskopskog znaka biti partner/partnerica i mogu li se vidjeti okolnosti u kojima ćemo ga upoznati, npr. online, na poslu, na odmoru, preko prijatelja, itd. Hvala na eventualnim odgovorima:)

novi početak
26.06.2011., 22:10
Zavisi od značaja Urana u natalnom horoskopu.

Uran je u 12 kući u Djevici, zajedno sa Plutonom i Mjesecom.
E, da još je bitno i to da mu je Saturn u prvoj kući u VAgi...a Vaga nasuprot tog Urana u Ovnu, meni se to čini kao ono....grrrr...ogromni preokreti.
I još bitna stvar ima jako izraženog Marsa u Jarcu, a u Jarcu Pluton????
Zar nije malo onako situacija van kontrole?

lady vintage
03.07.2011., 01:20
Kako se može vidjeti hoće li nam suprug/životni partner biti stranac? I općenito, ima li u horoskopu razlike između supružnika i životnog partnera, mislim, može li se na temelju horoskopa napraviti razlika između to dvoje? Ono, da su jedni aspekti/planeti/što već karakteristični za ulogu supružnika, a drugi za životnog partnera?

Nevjerna
03.07.2011., 02:37
Kako se može vidjeti hoće li nam suprug/životni partner biti stranac? I općenito, ima li u horoskopu razlike između supružnika i životnog partnera, mislim, može li se na temelju horoskopa napraviti razlika između to dvoje? Ono, da su jedni aspekti/planeti/što već karakteristični za ulogu supružnika, a drugi za životnog partnera?

Nisam ti neki stručnjak :D , al' ovo za stranca moraš imati nešto vezano
za znak Strijelca i Jupitera, možda sedmo polje u znaku Strijelca, ili Jupiter u
sedmoj kući ili vladara sedme ili planetu u sedmoj u aspektima sa Jupiterom.

Fish 1968
03.07.2011., 12:04
I općenito, ima li u horoskopu razlike između supružnika i životnog partnera, mislim, može li se na temelju horoskopa napraviti razlika između to dvoje? Ono, da su jedni aspekti/planeti/što već karakteristični za ulogu supružnika, a drugi za životnog partnera?
Sve što postoji u životu postoji i u natalnoj karti. :)

Dakle razlika je u tome što životni partner ne mora biti zakonom ovjenčan dok kod supružnika to nije slučaj. Ovisno o karakteru osobe i tranzita/progresija koje tijekom njegova života prima natalna karta može se procijeniti da li je to dovoljno snažno da ga "nagovori" na takav potez. Neke individue su naime sklonije bračnoj vezi dok druge to izbjegavaju.

lady vintage
04.07.2011., 00:04
Sve što postoji u životu postoji i u natalnoj karti. :)

Dakle razlika je u tome što životni partner ne mora biti zakonom ovjenčan dok kod supružnika to nije slučaj. Ovisno o karakteru osobe i tranzita/progresija koje tijekom njegova života prima natalna karta može se procijeniti da li je to dovoljno snažno da ga "nagovori" na takav potez. Neke individue su naime sklonije bračnoj vezi dok druge to izbjegavaju.

Kakvi bi to bili tranziti/progresije? Mislim na neke primjere.

Fish 1968
04.07.2011., 16:32
Kakvi bi to bili tranziti/progresije? Mislim na neke primjere.
Dakle, radi se o tome da se najprije napravi analiza koliko je karakteru uopće "bitna" bračna zajednica (ili ne). Koliko je karakter slobodno nastrojen ili pak konzervativnijeg usmjerenja. Generalno - zemljani i vodeni znaci (negativni) teže sigurnosti (bračnoj zajednici), dok vatreni i zračni puno manje jer su otvoreniji prema uzimanju svega što im život pruža. :D Ovdje je kao činioc temeljnog karaktera jako važno vidjeti položaj i stanje Mjeseca da se vidi koliko je osobi važna obitelj. Nadalje, pokazatelji braka (muškarca) u žemskoj karti su Sunce i Mars a u muškoj Mjesec i Venera. Povoljni pokazatelji bračnoj zajednici su ako su oni u skladnim odnosima prema 7. polju (brak) a nepovoljni obrnuto.

Također potebno je na samom početku napraviti procjenu da li do braka dolazi ranije ili kasnije u životu. Neke od tipičnijih stvari koje su pokazatelj ranijeg ulaska u brak su:

- Mjesec u drugom i četvrtom kvadrantu
- Jupiter, Venera u 7. polju

Pokazatelji kasnijeg ulaska u brak ili teško ostvarivog braka:

- Mjesec u prvom i trećem kvadrantu
- Saturn u 7. polju
- Venera u sterilnim znakovima
- Venera, Mjesec kod muškarca u znaku jarca ili u napetom aspektu na Saturn
- Sunce, Mars kod žemskog pola u jarcu ili napetom aspektu na Saturn
- Uran, Pluton u 7. polju

Nakon toga se gleda stanje 7. polja i položaj njegova vladara. Ako je vladar 7. polja u jakoj i stabilnoj poziciji to je dobar znak da će osoba dobiti od braka ono što očekuje i treba, itd...

Dakle radi se o ukupnoj slici koju natalna karta pruža u odnosu na dotično pitanje. I kada se napravi takva procjena onda se promatraju tranziti/progresije/solari na seriju 7. za brak. Npr. ako je procjenjeno da osoba ulazi kasnije u brak nakon Saturnova povratka onda se gledaju tranziti/progresije/solari na njene osjetljive točke nakon povratka da bi se utvrdio termin ulaska u brak. Itd...

yildirim
04.07.2011., 16:48
Nakon toga se gleda stanje 7. polja i položaj njegova vladara. Ako je vladar 7. polja u jakoj i stabilnoj poziciji to je dobar znak da će osoba dobiti od braka ono što očekuje i treba, itd...

Hvala Fish na ovako iscrpnom i preglednom odgovoru:)

Možeš li samo pojasniti ovaj dio koji sam citirao, što znači da je vladar 7. polja u jakoj i stabilnoj poziciji? Odnosi li se to na prirodnog vladara sedmog polja Veneru ili na vladara sedmog polja u našoj natalnoj karti, konkretno kod mene sedmo polje je u jarcu pa bih trebao gledati gdje je njegov vladar Saturn?

Oprosti zbog gnjavaže, ali možda još nekom ovo pojašnjenje dobro dođe, hvala:)

Fish 1968
04.07.2011., 17:01
Hvala Fish na ovako iscrpnom i preglednom odgovoru:)

Možeš li samo pojasniti ovaj dio koji sam citirao, što znači da je vladar 7. polja u jakoj i stabilnoj poziciji? Odnosi li se to na prirodnog vladara sedmog polja Veneru ili na vladara sedmog polja u našoj natalnoj karti, konkretno kod mene sedmo polje je u jarcu pa bih trebao gledati gdje je njegov vladar Saturn?

Oprosti zbog gnjavaže, ali možda još nekom ovo pojašnjenje dobro dođe, hvala:)
Ma ne gnjaviš naravski. :)

Dakle, promatra se vladar 7. polja u jakoj i stabilnoj poziciji u odnosu na sebe. Tj. to bi bilo kada bi u muškoj karti npr. vladar 7. polja bio neaflicirani Mjesec u biku ili raku u 4. polju. Također potrebno je kao što si i sam napisao uvijek gledati i poziciju prirodnog vladara 7. polja - Venere.

Da, u tvom slučaju treba gledati kakav je položaj i kakve aspekte radi Saturn. Dobra pozicija bi mu npr. bila u 10. polju u skladnom aspektu na Veneru (dugotrajan brak) ili Jupiter (prosperitetan brak).

yildirim
04.07.2011., 17:21
Ma ne gnjaviš naravski. :)

Dakle, promatra se vladar 7. polja u jakoj i stabilnoj poziciji u odnosu na sebe. Tj. to bi bilo kada bi u muškoj karti npr. vladar 7. polja bio neaflicirani Mjesec u biku ili raku u 4. polju. Također potrebno je kao što si i sam napisao uvijek gledati i poziciju prirodnog vladara 7. polja - Venere.

Da, u tvom slučaju treba gledati kakav je položaj i kakve aspekte radi Saturn. Dobra pozicija bi mu npr. bila u 10. polju u skladnom aspektu na Veneru (dugotrajan brak) ili Jupiter (prosperitetan brak).

Još jednom hvala:)

Bacio sam pogled na vlastitu natalnu kartu, Saturn mi je u 5. polju, u škorpionu, a radi kvadrat s Jupiterom i nekakav aspekt od 135° stupnjeva ( ne znam ime aspekta:facepalm:) s Venerom. Ipak, zanima me kako tumačiti situaciju kad npr. nema nikakvih aspekata i je li to moguće, mislim da je?

Spomenula si u ranijem postu sterilne znakove, zanima me koji su to? Hvala:)

Fish 1968
04.07.2011., 20:43
Još jednom hvala:)

Bacio sam pogled na vlastitu natalnu kartu, Saturn mi je u 5. polju, u škorpionu, a radi kvadrat s Jupiterom i nekakav aspekt od 135° stupnjeva ( ne znam ime aspekta:facepalm:) s Venerom.
Nije čudno, ima dugačak naziv. Aspekt od 135° naziva se sesquisquare (http://forum2.orbis.hr/showpost.php?p=24909633&postcount=61) (seskvikvadrat)...to je spoj kvadrata (90°) i 1/2 kvadrata (45°).

Ova pozicija vladara 7. polja Saturna u 5. polju nosi neku vrstu dirljive ustrajnosti u smislu da se osoba želi oženiti isključivo iz ljubavi. Saturn jest formalista ali u ovakvoj poziciji on nosi neku posebne odgovornosti da se dugo vremena traži pogodan bračni partner ili ga pak dugo vremena ne može naći, on pak može biti još "srednješkolska ljubav", može se ostajati u braku zbog djece ili dugo u braku raditi na potomstvu. Zbog kvadrata s Jupiterom mogu postojati zakonske prepreke braku ili se veza općenito teško ozakonjuje.
Ipak, zanima me kako tumačiti situaciju kad npr. nema nikakvih aspekata i je li to moguće, mislim da je?
Naravno da je moguće da vladar 7. polja nema aspekata. Tada se situacija procjenjuje na osnovi položaja u znaku i polju te položaju dispozitora i njegovim aspektima.
Spomenula si u ranijem postu sterilne znakove, zanima me koji su to? Hvala:)
Sterilni znaci su znak jarca i djevice.

yildirim
04.07.2011., 21:02
Hvala Fish:)

Neko vrijeme neću postavljati pitanja kako bi i drugi dobili odgovore koje traže.

12.kuća
04.07.2011., 22:51
Ova pozicija vladara 7. polja Saturna u 5. polju nosi neku vrstu dirljive ustrajnosti u smislu da se osoba želi oženiti isključivo iz ljubavi. Saturn jest formalista ali u ovakvoj poziciji on nosi neku posebne odgovornosti da se dugo vremena traži pogodan bračni partner ili ga pak dugo vremena ne može naći, on pak može biti još "srednješkolska ljubav", može se ostajati u braku zbog djece ili dugo u braku raditi na potomstvu. Zbog kvadrata s Jupiterom mogu postojati zakonske prepreke braku ili se veza općenito teško ozakonjuje.

:), Fish, ako bi mi mogla samo na ovo odgovoriti ... a što ako je vladar 07.polja (Jupiter) u konunkciji sa Saturnom (i nije u 05. polju), a sam Saturn je vladar 08. u konjunkciji sa vrhom 05. polja? Jel i dalje vrijedi ovo potcrtano ili Saturn jednostavno ograničava vladara 07.polja da se prije Saturnovog ciklusa u potpunosti realizira, a brak je obojen energijom Jupitera:), a ne Saturna?

ane1
26.08.2011., 16:35
Kod mene je ovako DSC u vodenjaku a uran u 4-toj kuci u strelec i je u kvadrat sa venerom u devici u prvoj kuci isto u 4-ta kuca je i mars koj nema nijedan dobar aspekt.Neki strolog mi je rekao da u domu u kome zivim vlada neko razdoblje iznenadnim situacijama rasprave sa jednim od roditeljama sto je tacno zato sto ja se neslazem bas sa mojom majkom (skorpio) koja me iritira na neki cudan nacin i kako da deluje na meni i osecam se da postepeno i ja postajem kao nje .

Rekao je da ovo se odnosi na dom u kome momentalno zivim a da u domu posle braka mogu da ocekujem svasta valda zato sto je u 4-ta uran ja mislim da moj partner ce biti neko ko bi me iritirao previse i svakako sukobi su neizbezni.Ima li neko svoje mislenje da spodeli sa mnom?! :kava:

Moj natal je
http://oi51.tinypic.com/oqaf6f.jpg

Dajte neki komentar ajde !!

Mrs. T
20.09.2011., 19:31
Također potebno je na samom početku napraviti procjenu da li do braka dolazi ranije ili kasnije u životu. Neke od tipičnijih stvari koje su pokazatelj ranijeg ulaska u brak su:
...

Fish što bi točno značilo ranije ili kasnije ulaženje u brak - mislim na godine?
npr. ranije sa 23 god. a kasnije iza 30-te ili? pitam jer nekima je udati se sa 28 rano :D
hvala

jelena1777
20.09.2011., 20:59
Zanima me što za partnerstvo znači kada je 7 kuća u Ovnu, u kojoj se nalazi i Saturn i Sjev. mjesečev čvor, a Venera je u prvoj kući u Vagi? Nekako mi se ta kombinacija čini previše teška za partnerstvo ili ne razumijem previše astrologiju? Znam da ovisi i o drugim elementima, ali npr. za partnerstvo je najvažnije ovo ili nešto drugo?

Fish 1968
20.09.2011., 21:36
Fish što bi točno značilo ranije ili kasnije ulaženje u brak - mislim na godine?
npr. ranije sa 23 god. a kasnije iza 30-te ili? pitam jer nekima je udati se sa 28 rano :D
hvala
Razumijem tvoje pitanje i potpuno je na mjestu. :)

Naravno, nigdje ne piše što točno znači "rano" ili "kasno" ući u brak, posebno danas kada su se dobne granice "normalnog" po tom pitanju jako pomakle. Tj. nikad nije dovoljno kasno. :D

No danas se nekako i taj pojam rabljen u svakidašnjici počeo podudarati s Saturnovim ciklusom - pa je termin raniji ulazak vezan uz vrijeme prije Saturnova povratka, a termin kasniji ulazak uz onaj poslije Saturnova povratka (kada dosegnemo tkz. "Saturnov stupanj zrelosti").

Makar to je opet sve vezano uz individualni karakter, tj. upravo se takvi termini upotrebljavaju kada se želi naglasiti odmak od prosjeka. Ilustracije radi - nekome tko je Uranovski karakter (naravno ako za to postoje potvrde u natalnoj karti) veli se da će "kasnije" ući u brak jer su Uranovskom karakteru i tridesete rano po tom pitanju.

Naravno precizijim gledanjem može se utvrditi točan termin pogodan za takav obred. :zubo:

sto_sad
21.09.2011., 14:10
A što kada planet vladar sedme kuće koji je Sunce se nalazi u 12. kući u jarcu? To znači da će mi muž imati neke tajne, ili još gore tajnu vezu?

Fish 1968
21.09.2011., 17:34
A što kada planet vladar sedme kuće koji je Sunce se nalazi u 12. kući u jarcu? To znači da će mi muž imati neke tajne, ili još gore tajnu vezu?
Možeš misliti što to znači to. :)

Naime niti jedan položaj u natalnoj karti ne daje sam za sebe tako egzaktan podatak. Vladar 7. polja u 12. polju pokazuje da osoba iz nekog razloga ne vidi jasno vlastitog partnera niti njegove motive partnerstvu s njom. Može ukazivati na partnera koji je iz nekog drugog razloga osobi "nejasan" zbog čega može razviti sumnju u partnera. Opasnost ovakve pozicije upravo stoji u tome - u stupnju povjerenja u partnera i partnerstva općenito.

Ova pozicija također ukazuje na tendenciju da se partnerstvo makne od očiju javnosti.

shopgirl
21.09.2011., 17:40
uff fish pravis nas sve optimisticne sa tom sedam u dvanaest konstalacijom,kao kazna:504:

sto_sad
21.09.2011., 19:45
Možeš misliti što to znači to. :)

Naime niti jedan položaj u natalnoj karti ne daje sam za sebe tako egzaktan podatak. Vladar 7. polja u 12. polju pokazuje da osoba iz nekog razloga ne vidi jasno vlastitog partnera niti njegove motive partnerstvu s njom. Može ukazivati na partnera koji je iz nekog drugog razloga osobi "nejasan" zbog čega može razviti sumnju u partnera. Opasnost ovakve pozicije upravo stoji u tome - u stupnju povjerenja u partnera i partnerstva općenito.

Ova pozicija također ukazuje na tendenciju da se partnerstvo makne od očiju javnosti.

Ah hvala, sad mi neke stvari imaju smisla. Lakše je kad se čovjek u nečemu prepozna, tada može i raditi na sebi.

Inače, mislim da mi se ova 12. kuća baš i ne sviđa. Koji god da planet upadne u nju, ne osjeća se tamo dobro.
Dođe mi žao tih planeta; sunce koje bi sjajilo a kao progutano u more. Ili Merkur koji bi se družio, na kraju je usamljen i zbunjen. Čak mi je i žao tog Merkura, koji mi inače baš i nije simpatičan jer je on kao lažac i lopov. :)

Negdje sam pročitala da je za partnerstvo i djecu također bitna 12. kuća, da se i ona treba gledati. Sad koliko je to istinit podatak.. :ne zna:

Djarica00
22.09.2011., 17:22
Voljela bih da cujem misljenje Fish u vezi vladara moje 7.kuce....To je nazalost Uran...nalazi se u 4.polju ...cini mi se 0stepenu Strijelca.....Ne znam...:( Sa mojom porodicom i domom je sve ok..neka vecih turbulencija...ali mislim da nikad necu biti u prilici da zasnujem brak i imam svoju porodicu :( Da li je za to kriv uran ...Ne znam...cudno je ovo razdoblje....Za par dana eto meni Saturnov povratak...bice tacno na natalnom i strah me tih rezova u mom zivotu...Ovih dana previse analiziram i sagledavam sve....bas je sve nekako bzv....

Mrs. T
22.09.2011., 19:13
Mene zanima koji aspekti ukazuju na godine budućeg muža tj. koliko će biti stariji od mene (već mi je rečno da saturn u 7. kući ukazuje da moje zanimanje za starije partnere) i hoće li biti stranac? - pa da si malo to proštudiram :D

dorinne
01.10.2011., 16:19
voljela bi da mi fish, ili netko drugi adekvatan za to objasni, ako mu ne bi bio problem, kakav bi moj partner trebao biti?? dala sam si vec neko objasnjenje, no ne znam koliko je ustvari tocno, obzirom da nisam izuzetno dobar astroloski znalac. polako se ucim :D
uglavnom, ne znam koliko sam se usrecila time ili ne jer u 7.kuci imam krasnog urana u strijelcu koji cini fini trigon s venerom i marsom u 11.kući ovna, te kvadrat s merkurom u 10.kući ribe. vladar sedme kuće je, dakle, jupiter koji odlazi u 9.kuću vodenjaka i čini sekstil sa saturnom u 6.kući škorpiona, kvadrat s plutonom takodjer u 6.kući škorpiona, te kvadrat s mjesecom u 12. kući ovna.. sve u svemu, partnera sam protumacila kao nekonveniconalnu, neobicnu osobu, vodenjackog tipa ( uran u sedmoj) koji voli putovati, ili tezi ka visim filozofijama-studijima ( strijelac i jupiter tj njegov vladar u devetoj kuci), ali mozda s dominantnim i nekako kontrolfrikovskim odlikama ( jupiter u kvadratu s plutonom u skorpiji), ... eto, to bi trebala biti osoba nekih strijelačko-vodenjačko-škorpionskih karakteristika? ak je tako ne bu mi dobro.. :D jer mi se skorpion u ovoj prici nekako ne svidja, no i brinu me ova dva kvadrata s jupiterom.. jesam li u pravu??

dorinne
01.10.2011., 16:34
da, i zaboravila sam spomenuti jos jedan vazan aspekt mjesec u 12.kuci u ovnu u trigonu s uranom u strijelcu u sedmoj..

Belica993
18.10.2011., 21:33
Meni se sedma kuca nalazi izmedju raka i blizanca
Na bliznacevoj strani imam sunce sa 17/55 stupnjeva
a na rakovoj, merkur sa 10 stupnjeva
sta to oznacava ? moze li mi neko pomoci oko tumacenja ?

Allatus
19.10.2011., 22:49
Kakvog bi partnera opisao saturn u jarcu u sekstilu s venerom u ribama? I označava li saturn u 7 nužno starijeg partnera...i ako da koliko starijeg? Može li bit npr 2-3 godine ili preko 10 god..

Nevjerna
23.10.2011., 14:25
Pokušat ću postaviti ovo pitanje jasno, pa koliko mi uspije: uglavnom je l' se sedma kuća može, kako da kažem,
ispuniti, istrošiti samo brakom ili to može i dužom i veoma značajnom vezom koju je imao vlasnik sedme kuće.
Znam da se za prvi brak gleda sedma za drugi deveta itd, znači je l' moguće da osoba 'istroši' tu sedmu kuću
iako nije bila drito u braku? :)

zvjezdoznanac
23.10.2011., 16:50
Pokušat ću postaviti ovo pitanje jasno, pa koliko mi uspije: uglavnom je l' se sedma kuća može, kako da kažem,
ispuniti, istrošiti samo brakom ili to može i dužom i veoma značajnom vezom koju je imao vlasnik sedme kuće.
Znam da se za prvi brak gleda sedma za drugi deveta itd, znači je l' moguće da osoba 'istroši' tu sedmu kuću
iako nije bila drito u braku? :)

u astrologiji brak predstavlja 7.kuća., dok 5.kuća predstavlja ljubavne veze. Osnovna razlika između braka i ozbiljne veze je ta da kada smo u braku zajedno živimo i dijelimo osim lijepih trenutaka i obaveze, a u vezi se nalazimo i uživamo, ali ne živimo zajedno. Znači da se 7.k.ne može istrošiti nikakvom vezom jer je i najduža veza samo veza a ne brak..da bi "potrošili" polje braka moramo zajedno živjeti sa nekim, samo tako to možemo..ili kako sam pročitao u jednoj astro knjizi, kad smo u ljubavnoj vezi nosimo cvijeće a kad smo u braku svađamo se ko će odnesti smeće..:lol:
nadam se da sam pojasnio razliku..:mig:

Nevjerna
23.10.2011., 17:01
u astrologiji brak predstavlja 7.kuća., dok 5.kuća predstavlja ljubavne veze. Osnovna razlika između braka i ozbiljne veze je ta da kada smo u braku zajedno živimo i dijelimo osim lijepih trenutaka i obaveze, a u vezi se nalazimo i uživamo, ali ne živimo zajedno. Znači da se 7.k.ne može istrošiti nikakvom vezom jer je i najduža veza samo veza a ne brak..da bi "potrošili" polje braka moramo zajedno živjeti sa nekim, samo tako to možemo..ili kako sam pročitao u jednoj astro knjizi, kad smo u ljubavnoj vezi nosimo cvijeće a kad smo u braku svađamo se ko će odnesti smeće..:lol:
nadam se da sam pojasnio razliku..:mig:

Jesi, zahvaljujem puno na odgovoru. :)