PDA

View Full Version : Loš nalaz krvi/urina/urinokulture

stranice : 1 2 [3]

agni
09.12.2011., 07:47
Curke dobila naredenje od dr da izvadim krv i mokracu Radila sa i antibiogram lai ti mi nalazi nisu gotovi
E sad dali je normalno da su leukociti u mokraci 1-3..na nalazu piše referentna vrijednost 0-2 Ne cini mi se nesto drasticno loše

To je ok, imala sam ja i više pa u urinu nije bilo zločestih bakterija :)

croatiansen22
09.12.2011., 09:18
da li je netko imao povišene jetrene probe?

idem u ponedjeljak kod doktora. nije sad tako nešto strašno, samo me strah da se ne povise još više...

AST (8-30) - 39
ALT (10-36) - 56
GGT (9-35) - 6

ajngel_
09.12.2011., 10:55
da li je netko imao povišene jetrene probe?

idem u ponedjeljak kod doktora. nije sad tako nešto strašno, samo me strah da se ne povise još više...

AST (8-30) - 39
ALT (10-36) - 56
GGT (9-35) - 6

ja imam stalno povišene jetrene probe ili enzime kako hoćeš ali to samo ovaj ALT a ovo ostalo mi u granicama normale ...rekla mi ginićka da se ne brinem beba se dobro razvija te da mi je to povišeno zbog tableta koje pijem svakodnevno (epilepsija) ;)

dali ti piješ ljekove neke? jetrene probe nisu zabrinjavajuće ako nisu sve tri vrijednosti jako povišene...ne brini poslat će te sigurno ponovo za par tjedana da provjeri stanje ;)

croatiansen22
09.12.2011., 11:06
pijem jedino tablete za štitnjaču.

pijem i vitamine elevit, tu i tamo magnezij, i omegu 3..s magnezijem i omegom nisam baš redovita...

hm, a valjda bude sve ok, samo da se ne povisuju jako...

hvala na odgovoru.

ajngel_
09.12.2011., 11:15
to ti je sigurno od tableta za štitnjaču ne brini ...glavno da je sa tobom i bebom sve ok :cerek:

croatiansen22
09.12.2011., 12:07
da, zasad je sve ok, nema nikakvih problema :)

stvarno može biti od toga? uzimala sam najmanju dozu, 25 mg, a sad sam prešla na 50.

ali što ako ću morati cijelo vrijeme to piti, a počela sam tek u trudnoći?

iako, osjećam ponekad dosta jaku bol s desne strane, a mislila sam da su to jajnici ili jedna malo veća paraovarijalna cista koju imam pa da je to od pritiska. ili eventualno pritisak na crijeva. ali može biti i pritisak na jetru.

baš me zanima što će mi doc reći u pon.

adelee15
19.12.2011., 22:00
Imam jedno pitanje pa ako je netko od vas imao sličnu situaciju, molim za komentar:
Zbog bolova u donjem lijevom dijelu trbuha završila sam na hitnoj, inače sam u 21tj trudnoće. Nalaz urina pokazao je 5-8 eritrocita, mnogo leukocita i masu bakterija. Zbog bolova sam odmah dobila antibiotike, Novocef 2x500 mg i pijem isto već dva dana. Bol još nije prestala.
Pregledana sam vaginalno i ultrazvučno, beba je ok..
Da li znate koliko vremena treba proći da antibiotik počne sa djelovanjem? Hvala!

sunčica
19.12.2011., 22:07
.....kaže gin da pijem puno čaja od brusnice i puno tekućine općenito ( jer mi je nalaz koji sam radila od urina pokazao da su leukociti povišeni )

Moja frendica je pila čaj od peršuna za upale - jednostavo uzmeš jednu grančicu i staviš u vrelu vodu - rekal je da je ogavno :504: al učinkovito :mig:; a ona je stvarno imala gadnih problema sa stalnim upalama, bakterijama & co.

sandrić
20.12.2011., 11:07
Moja frendica je pila čaj od peršuna za upale - jednostavo uzmeš jednu grančicu i staviš u vrelu vodu - rekal je da je ogavno :504: al učinkovito :mig:; a ona je stvarno imala gadnih problema sa stalnim upalama, bakterijama & co.

a joj a di da to nabavim :eek:

Lorca Blue
22.12.2011., 21:50
Neki dan sam napravila urinokulturu i piše: Rezidentna flora distalne uretre, a broj mikroorganizama<10 na4CFU/ml.
Što to znači, jel nalaz u redu?

AndelaB
07.01.2012., 23:58
Drage cure :)
Nikad do sad nisam imala toliko lošu urino kulturu. Doduše ona nije toliko loša, ali za mene i ta mala sitnica je šok. Imala sam odnose preknutim snošajem. Znam da uvijek postoje šanse za trudnoćom. Ja sam nekako uvjerena da se meni to sam tak nemože desit . Leukociti u mokraći su mi povišeni, nemam trenutno tu nalaz, da bih znala koliko točno. Čak 1% krvi ima u urinu. Menstruaciju sam imala pre 15 dana. I sline mi izlaze toliko da je to nemoguče i uopće nemogu spavati i sad sam navukla još neku prehladicu i imala neko vrijeme povišenu tijelesnu temperaturu. Mokraća mi je neka mutna, ko da neke mrvice plivaju u njoj i žuta jako. A stolica užasno tamna, kao da svaki dan jedem ugljen. :lol:
Šta Vi mislite o ovome?

Kitteey
08.01.2012., 09:20
Nebi te htjela plašiti al meni je recimo stolica bila ekstremno tamna upravo u vrijeme kad sam ostala trudna. Naravno, može biti da je kod tebe nešto drugo u pitanju a ne trudnoća. U svakom slučaju odmah doktoru s nalazom a ako ne želiš ostati trudna metoda prekinutog snošaja je najgora zaštita koju možeš koristiti. Al nekako imam dojam da i to sve već znaš :)

Javi što je i držim fige :)

Lukrecija13
08.01.2012., 09:27
Drage cure :)
Nikad do sad nisam imala toliko lošu urino kulturu. Doduše ona nije toliko loša, ali za mene i ta mala sitnica je šok. Imala sam odnose preknutim snošajem. Znam da uvijek postoje šanse za trudnoćom. Ja sam nekako uvjerena da se meni to sam tak nemože desit . Leukociti u mokraći su mi povišeni, nemam trenutno tu nalaz, da bih znala koliko točno. Čak 1% krvi ima u urinu. Menstruaciju sam imala pre 15 dana. I sline mi izlaze toliko da je to nemoguče i uopće nemogu spavati i sad sam navukla još neku prehladicu i imala neko vrijeme povišenu tijelesnu temperaturu. Mokraća mi je neka mutna, ko da neke mrvice plivaju u njoj i žuta jako. A stolica užasno tamna, kao da svaki dan jedem ugljen. :lol:
Šta Vi mislite o ovome?

Ovaj nalaz mokraće ti nije nikakav pokazatelj trudnoće jer kod zdrave trudnice mokraća mora biti sterilna!

Odi obavezno doktoru jer se vjerojatno radi o nekoj upali ili možda posuda u kojoj si dala urin nije bila sterilna.

Trudnoću ćeš potvrditi jedino testom, vađenjem bete u krvi ili pregledom kod ginekologa.

Sretno!

AndelaB
10.01.2012., 22:11
Nebi te htjela plašiti al meni je recimo stolica bila ekstremno tamna upravo u vrijeme kad sam ostala trudna. Naravno, može biti da je kod tebe nešto drugo u pitanju a ne trudnoća. U svakom slučaju odmah doktoru s nalazom a ako ne želiš ostati trudna metoda prekinutog snošaja je najgora zaštita koju možeš koristiti. Al nekako imam dojam da i to sve već znaš :)

Javi što je i držim fige :)

Znam da metoda prekinutog snošaja nije pouzdana baš. Mi od sad hoćemu bebicu :D , pa se nećemo štititi ni na koji način. Nakon nalaza sam otišla doktoru. On je rekao da je angina u pitanju, a urin da je vjerojatno takav zato jer sam tada menstruaciju imala prije petnajstak dana. Tako je doktor rekao i da nalaz svakak moram za 2 tjedna ponoviti. Ponovit ću ga pa da vidimo. Zna mi se zavrtjet, ali vjerojatno zbog pada imuniteta.

Hvala, hoću :)

AndelaB
10.01.2012., 22:20
Ovaj nalaz mokraće ti nije nikakav pokazatelj trudnoće jer kod zdrave trudnice mokraća mora biti sterilna!

Odi obavezno doktoru jer se vjerojatno radi o nekoj upali ili možda posuda u kojoj si dala urin nije bila sterilna.

Trudnoću ćeš potvrditi jedino testom, vađenjem bete u krvi ili pregledom kod ginekologa.

Sretno!

Kao što sam već nap. u prijašnjem postu. Kod doktora sam bila. Nalaz ću morat ponoviti za 2 tj. (računajuči od onoga dana kad sam bila kod doktora ). Leukociti u mokraći nisu toliko loši, nego su na granici normale. Mene onaj 1% krvi u urinu fascinira. Zar je moguće da ostane ta krv još od menstruacije koju sam imala prije petnaestak dana? S tim da mi se ponekad zna u glavi zavrtjeti.

Hvala :)

Cattleya
10.01.2012., 22:52
Kao što sam već nap. u prijašnjem postu. Kod doktora sam bila. Nalaz ću morat ponoviti za 2 tj. (računajuči od onoga dana kad sam bila kod doktora ). Leukociti u mokraći nisu toliko loši, nego su na granici normale. Mene onaj 1% krvi u urinu fascinira. Zar je moguće da ostane ta krv još od menstruacije koju sam imala prije petnaestak dana? S tim da mi se ponekad zna u glavi zavrtjeti.

Hvala :)

Ovo sa krvi u mokraći mi je malo čudno. Preporučam ti da ponoviš nalaz urina na način da daš urin kao za urinokulturu što bi značilo da se dobro prije davanja uzorka opereš i da daš srednji mlaz u sterilnu posudu. Ako i u tom uzorku ima krvi, a imaš streptokoknu anginu, mislim da se trebaš javiti opet doktoru, svom odabranom ili internisti.

AndelaB
11.01.2012., 21:44
Ovo sa krvi u mokraći mi je malo čudno. Preporučam ti da ponoviš nalaz urina na način da daš urin kao za urinokulturu što bi značilo da se dobro prije davanja uzorka opereš i da daš srednji mlaz u sterilnu posudu. Ako i u tom uzorku ima krvi, a imaš streptokoknu anginu, mislim da se trebaš javiti opet doktoru, svom odabranom ili internisti.

Hvala ti. Istuširana prije jesam bila. Jer ja pretjerujem možda malo s time. Ugl. vidjet ćemo.

makeup_aab
18.01.2012., 16:17
imam i ja pitanjce...ako je netko imao sličan nalaz..ili iskustva :)

na temelju nalaza urina (imala sam dosta bakterija) dr.me poslao da napravim urinokulturu.

nalazi su došli i kaže (nemam nalaz pokraj sebe,rekao mi preko tel) u 1ml 10 000 E.Coli. meni baš nije jasno šta to znači..

Dr.opće prakse kaže da je nalaz super, a ginekolog kaže da za sad ne treba ništa, ali da možemo ponoviti nalaz za mjesec dana.

jel to normalno da ima bakterija uvijek...ili šta? može li se to pogoršati i kada je vrijeme za antibiotik?

larazg
18.01.2012., 16:27
imam i ja pitanjce...ako je netko imao sličan nalaz..ili iskustva :)

na temelju nalaza urina (imala sam dosta bakterija) dr.me poslao da napravim urinokulturu.

nalazi su došli i kaže (nemam nalaz pokraj sebe,rekao mi preko tel) u 1ml 10 000 E.Coli. meni baš nije jasno šta to znači..

Dr.opće prakse kaže da je nalaz super, a ginekolog kaže da za sad ne treba ništa, ali da možemo ponoviti nalaz za mjesec dana.

jel to normalno da ima bakterija uvijek...ili šta? može li se to pogoršati i kada je vrijeme za antibiotik?

naravno da nije normalno da imaš bakterija uvijek...
E colli.. e nje se je teško riješiti van trudnoće a kamo li u trudnoći...
Nema je puno sad ali gamad će se namnožiti....
brusnica... ona je dobra za E colli... naravno da tu postoje i antibiotici ali premela je koncentracija da ti ih daju a i trudna si..

makeup_aab
18.01.2012., 16:31
naravno da nije normalno da imaš bakterija uvijek...
E colli.. e nje se je teško riješiti van trudnoće a kamo li u trudnoći...
Nema je puno sad ali gamad će se namnožiti....
brusnica... ona je dobra za E colli... naravno da tu postoje i antibiotici ali premela je koncentracija da ti ih daju a i trudna si..

aha...tako znači. a izgleda da sam ju dobila u trudnoći, jer mi je onaj prvi nalaz na početku trudnoće bio sterilan.

ok..nadam se da se neće namnožit u ovih dva mjeseca kolko mi je ostalo :moli: , a za kasnije lako! već se šopam brusnicama, a uzet ću i čaj.

hvala!

makeup_aab
18.01.2012., 16:59
Ako u urinu postoji 10na 4 ili manje Escherichie coli (ili neke druge bakterije), takav nalaz se ne smatra infekcijom, ali nije ni sterilan. Dakle, nije nužno liječiti (osim u trudnoci).
Ako ima 10 na 5 ili više, tada se govori o infekciji urinarnog trakta koja se mora liječiti antibioticama prema antibiogramu.
Ako u urinu nema bakterija, tada je urin sterilan.
citiram: "Zdrav urin je sterilan. U njemu nema bakterija, virusa niti gljivica."

Iz obične pretrage urina nemože se zaključiti koliko točno ima neke bakterije i o kojoj se bakteriji radi, nego je potrebno napraviti urinokulturu sa antibiogramom.

U trudnoci se svaka infekcija liječi, jer je potencionalno iznimno opasna jer "u 25% slučajeva razvija upalu bubrega (pijelonefritis), koja povećava rizik prijevremenog poroda, povećava perinatalni mortalitet i povećava rizik za kasniju kroničnu bolest bubrega".
"Čak i ako se ne razvije upala bubrega, neliječena infekcija mokraćnog trakta koja se pojavi u prvom ili trećem trimestru trudnoće povećava rizik mentalne retardacije i zastoja u rastu fetusa s 1.2% na 2%. Neke vrste E.coli mogu povećati rizik komplikacija u trudnoći, uključujući pobačaj i prijevremeni porod "

više o tome http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=162&Show=1167

ok...čitam unatrag i nađem OVO!
sad me malo panika uhvatila! zašto je onda mojih 10 000 ok i ne treba liječenje??

scottie
03.02.2012., 15:31
Sad mi je mm donio nalaz krvi i crp mi je dosta povisen....normalno je da je do 5, a meni je 20,2. Nasla sam da to zna ukazivat na neku upalu, a da li je moguce da mi je povisen jer sam prehladena?

I da, zeljezo mi je u manje od dva mjeseca palo za vise od pola :503:

scottie
03.02.2012., 15:32
Sad mi je mm donio nalaz krvi i crp mi je dosta povisen....normalno je da je do 5, a meni je 20,2. Nasla sam da to zna ukazivat na neku upalu, a da li je moguce da mi je povisen jer sam prehladena?

alveolina
03.02.2012., 15:37
baš sad gledam svoj nalaz krvi i vidim da mi je enzim ALP dosta povišen - 132 (ref vr: 54-119),a GGT mi je nizak - 4 (ref. vr: 9-35). jel to nešto zabrinjavajuće?
u pon nosim nalaze ginu ali znatiželjna sam :o

WandaTheFamous
03.02.2012., 15:40

Nisi samo prehlađena već imaš neku upalu, to pokazuje crp.
A željezo ti je palo jer se organizam tako bori protiv bolesti.
Bude samo naraslo kad ozdraviš.
Ali odi kod dr, da vidi što ti je to upaljeno.

scottie
03.02.2012., 16:11
Nisi samo prehlađena već imaš neku upalu, to pokazuje crp.
A željezo ti je palo jer se organizam tako bori protiv bolesti.
Bude samo naraslo kad ozdraviš.
Ali odi kod dr, da vidi što ti je to upaljeno.

Hvala na odgovoru, idem u pon na pregled pa ću vidjet šta će mi reć... A inče imam problema sa željezom i cijelu trudnoću pijem dodatno kendural c i baš mi se fino popravilo (zadnji puta mi je bio preko 18), a sada mi je pao ispod 8...
Ali hemoglobin mi je ok, tako da bar nešto. A i rekao mi je gin da u zadnjim tjednima zna želejlzo dosta pasti pa valjda sve zajedno se skupilo...

neverending
04.02.2012., 21:14

crp u pravilu pokazuje bakterijsku upalu,a ne virusnu ...

ja sam u sličnoj situaciji ,nisko Fe (i feritin koji pokazuje stanje u stanicama ),urin loš, SE visoka ,crp povišen ...
da ne kažem da se subjektivno osjećam loše,imam i bolove , umorna sam,malaksala, tahikardna (zbog Fe-a ,znam to )
No bila sa i na UZV bubrega i pokazuje 2. stupanj hodronefroze .
Znam da je i to prilično često u trudnoći,ali moj ginić je ...:504:

On na sve kaže ma nije to ništa . Nije mi čak htio dati ni uputnicu za urinokulturu jer smo je radili nedavno (prije neka 3 tj ) i bila je sterilna .
Sad sam u 30. tjednu i što ja znam ,možda i jesam već luda od svega ,ali imam već jednog bolesnog sedmogodišnjaka i to greškom ginekologa koji se igrao s nama na porodu .
Zato ne želim ništa prepustiti slučaju .

Eto,sad mi je lakše kad sam se izjadala ... :tuzni:

MeDiOkRiTeT
12.04.2012., 17:35
Imate li kakvih novih saznanja/savjeta na ovu temu? :(

josy00
24.05.2012., 17:38
nadene su mi bakterije u mokraći i dobila sam xorimax 500 za piti dali je štetan za plod

Woman Yoya
27.05.2012., 09:01
U 35. sam tjednu je li vam se dogodilo da vam je krvna slika bila nešto lošija na samom kraju i nakon uzimanja tableta/lijekova? Mislim na eritrocite i hemoglobin koji su malo sniženi i nakon tableta Folacina i sirupa Floradixa za željezo. U prvoj trudnoći mi je bilo sve uredno do kraja, ali s drugim lijekovima. Čini mi se da bi dr. trebao pojačati s drugim tabletama još tih mjesec dana jelda? Iskustva?

Woman Yoya
28.05.2012., 13:01
Pitala sam doktora, pojačao mi je tablete do kraja trudnoće.

bedva
28.05.2012., 16:01
Pozdrav cure i mame, imam jedno pitanje. Trudna sam skoro 16 tjedana, radila sam urinokulturu prije (mislim) tri tjedna. Pokazala je e.coli.... Dobila sam antibiotike prema onoj dijagnozi koja pokazuje koje mozes uzeti, pila ih 10 dana i nakon desetak dana radila urino i evo opet je imam i sutra idem kod gin da mi prepise nove antibiotike.. :( I prije trudnoce sam je cesto imala, ali ne opet ovako odmah nakon antibiotika. Zabrinuta sam dali e.coli ili antibiotici mogu nastetiti bebi???... :( Znam za brusnicu i vodu, jedino jos nisam probala bas tablete od brusnice....
I jos usput: znam da nije tema ali kratko je: malo su mi bradavice suhe i bolne. Kupila sam babylove kremu za bradavice ali pise samo za dojilje. Mogu li je ja vec sad koristiti ili ne?
Puno vam hvala...................

kiara-7
08.06.2012., 21:30
ja isto imam problem sa e coli, na pocetku trudnoce sam ju imala, dobila sam klavocin, pila sam caj od brusnice, jela nekakve kisele sljive i u caj stavljala sinekolin kapsule i nakon te terapije nalaz mi je bio sterilan!! sad sam u 34 tt i bakterija se opet vratila, brine me i to sto zadnjih dana osjetim probadanja u podrucju desnog bubrega, ali ne cijelo vrijeme nego jednom dnevno me zna probosti desetak puta za redom i to onako bas jako!! kontrola mi je tek za tjedan dana i bojim se da se do tada bakterija ne prosiri u rodnicu i nasteti bebici!! bris mi jos nije radila!! e da i kad sam ju prvi puta imala dala mi je neke vaginalete koje se prave posebno za tu bakteriju i posebno za trudnice!! zanima me dali to probadanje ima veze sa bakterijom, i cini mi se da mi se bebica dosta spustila jer stalno trcim na wc, sad neznam dali to probadanje moze biti da mi beba dotice i bubreg pa me od toga boli!!

*Simba*
09.06.2012., 08:03
Evo curke, ja nikada do ove trudnoće (a treća je) nisam imala problema sa infekcijama a ovu me uhvatila baš dotična e.coli. Imala sam ju sa nekih skoro 12 tjdana i pila antibiotike koje sam povraćala pa na kraju nije bilo efekta pa sam uzela ove druge i prošla je. Sve je bilo super a onda se beštija opet pojavila u 30-om tt i to na bubregu. OPet na antibiotik i umiranje u bolovima pa sam uz to pila i lekadol koji nije baš neš pomagao ali ipak je malo. Kupila sam si tada i brusnicin kapsule i pijem ih od tada, radila urinokulturu prošli tjedan i evo sve ok. Rekao je dr da ne bi trebalo utjecat na bebu i ona je bila sasvim ok na pregledu. Sada do kraja trudnoće pijem brusnicine i ne daj Bože nikome prolaziti bubrežne bolove

baltazarica
12.06.2012., 15:25
Bok!Nadam se da će mi netko moći pomoći ,savjetom.trudna sam 16 tjedana i dobila sam strašnu bol u području lijevog bubrega.napravila sam urinokulturu i pokazuje da su prisutne Escherichie coli i enterobacter spp.ginekolog mi radi tek u četvrtak.strah me da ne završim u bolnici.dali ste imali iskustva sa liječenjem tih bakterija?krećem pit odmah čaj od peršina ,brusnicu moram kupit.bila bih vam zahvalna na bilo kojim informacijama,

*Simba*
12.06.2012., 22:24
Pa kaj ti je rekao gin? Kolika ti je razina e.coli? Ja sam ju liječila antibiotikom. Ako ti je otišla na bubreg stara moja onda ćeš vrištati od bolova nekoliko dana, ali ti je bolje piti antibiotik doma jer ako ne počneš na vrijeme a radi se o danu, bit ćeš hospitalizirana i intravenozno ćeš primati jaki antibiotik i mogla bi roditi ranije.
Pij brusnicu, žvači brusnicu i/ili pij i one brusnicin kapsule, ali svakako ti dr po razini mora vidjeti da li si za antibiotik.

baltazarica
13.06.2012., 10:26
gin. mi je dao tablete za bol,i rekao da čekamo urinokulturu.htio me je odmah stavit u bolnicu,ali ostala sam kući mjereći temperaturu,ak dođe do 39 odmah da se javim u bolnicu.razina e.coli mi je u 1 ml>10 na 5 cfu,a enterobacter spp. pozitivan >10 na 3.bolovi su bili neizdrživi,pogotovo nakon kućanskih poslova,sad je malo bolje ali podnosim bol,tak da popijem po jednu tabletu tek na dan kad sve završim i odem malo mirovat,najgorje je kad ležim.

*Simba*
13.06.2012., 20:46
Uf meni je bol baš bila neizdrživa, ne znam jesu li gori ti ili porođajni, meni je dr odmah pripisao antibiotik jer sam se prije borila sa e.coli i nije bilo razmišljanja da se prepusti hospitalizaciji. Mislim, u slučaju da mi je anrasla temp hbga onda bi morala u bolnicu na antibiotik i vrlo vjerojatno bi me porodili jer koliko sam skužila tad je onda to opasno i po bebu

baltazarica
16.06.2012., 09:05
izvukla sam se sa antibiotikom!već vidim poboljšanje!!!hvala na savjetima *Simba*,

*Simba*
17.06.2012., 06:27
Drago mi je baltazarica :mig: PIj brusnicu u bilo kakvom obliku da se djubre ne bi vratilo :mig:

JustForFun
17.06.2012., 14:08
koliko treba čekati najmanje od zadnjeg antibiotika do nove urinokulture kako bi nalaz bio ispravan?

*Simba*
17.06.2012., 14:55
koliko treba čekati najmanje od zadnjeg antibiotika do nove urinokulture kako bi nalaz bio ispravan?

ja sam zadnji put čekala tjedan dana nakon što sam popila antibiotik, tako mi je rekao dr

škorpionka_
04.07.2012., 12:41
U ožujku sam se 2 tjedna osjećala strašno slabo i odlučila vaditi krv, misleći da mi je opet samo željezo nisko. Na moje iznenađenje -krvna slika savršena, ali su u urinu našli krvi (eritrociti povišeni). Ta krv nije vidljiva golim okom, boja urina je sasvim normalna. Tada sam saznala da sam trudna od 21.4. Najprije sam obavila nefrologa, uzv bubrega, mjehura, žuči... Sve u redu. Sljedeće kaj sam obavila jest citologija. Nalaz će biti za tjedan dana. Urin sam predala i u mikrobiološki laboratorij. Isto tako su mi opet vadili krv i morala sam skupljati 24 satnu mokraću. Zanima me kaj slijedi još, ima li još kakvih pregleda nakon ovoga?
Da ne govorim da sam istih tih dana vadila 2x krv zbog trudnoće... Već mi dosta bockanja i pišanja.

Nefrolog mi je objasnio da to može biti 'stanje', a ne bolest i da s tim mogu živjeti cijeli život!?

Dragonfly
05.07.2012., 13:03
U ožujku sam se 2 tjedna osjećala strašno slabo i odlučila vaditi krv, misleći da mi je opet samo željezo nisko. Na moje iznenađenje -krvna slika savršena, ali su u urinu našli krvi (eritrociti povišeni). Ta krv nije vidljiva golim okom, boja urina je sasvim normalna. Tada sam saznala da sam trudna od 21.4. Najprije sam obavila nefrologa, uzv bubrega, mjehura, žuči... Sve u redu. Sljedeće kaj sam obavila jest citologija. Nalaz će biti za tjedan dana. Urin sam predala i u mikrobiološki laboratorij. Isto tako su mi opet vadili krv i morala sam skupljati 24 satnu mokraću. Zanima me kaj slijedi još, ima li još kakvih pregleda nakon ovoga?
Da ne govorim da sam istih tih dana vadila 2x krv zbog trudnoće... Već mi dosta bockanja i pišanja.

Nefrolog mi je objasnio da to može biti 'stanje', a ne bolest i da s tim mogu živjeti cijeli život!?

Ja sam imala prva tri mjeseca eritrocite u urinu. I to pozamašan broj.
No, urinokultura mi je bila sterilna.
Doktor je rekao da nema panike jer se nalazi u trudnoći izokrenu totalno. Od 4. mjeseca trudnoće do sada (36. tt) urin uredan, eritrociti nestali kao da ih nikada nije bilo. Nitko nije radio paniku, nitko me nije slao nefrologu, niti na vađenje krvi. :)

škorpionka_
05.07.2012., 13:18
Noćas sam imala krvarenje, svježa, crvena krv, a u 11. tjednu sam. Ne znam može li to biti i od urina... Sva sam smušena.

MeDiOkRiTeT
27.07.2012., 17:22
Cure, samo radi info, meni je pomogao čaj protiv bakterija u urinu... nakon svih kura antibiotika, brusnice i sl... samo ovo je dalo rezultate. Ima sastav na stranicama poliklinike Harni (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/10faq.asp), ja sam ga konkretno naručila u ljekarni Prima Pharme.

karollina
14.08.2012., 15:01
nisam trudna, ali ako je moguće da netko kaže mišljenje na nalaz urina.

lagano zamućena, tamno žuta
ph 7.0
leukociti 1-2
pločasti epitel dosta
bakterija malo
sluz dosta