PDA

View Full Version : Ledeno doba

Bell@ Baggins *
05.01.2003., 21:35
Je li mozda tko gledao taj crtic? meni je bio ssuper. i vizualno i prica, a i ekspresija emocionalnih stanja likova je nemoguce dobro ...nacrtana.:)

Icepick
05.01.2003., 21:55
Ima li itko da NIJE gledao IA.

Taj je crtić tužan podsjetnik u kojoj filmskoj zabiti se nalazimo kad nam filmovi/crtići na DivX-u dođu mjesec dana prije nego u kina.

Al' što češ.

Nego bilo je već par topica o IA. Ne baš pod tim nazivom ali uglavnom u nekim usporedbama.

Sve u svemu OK crtić. Duhovit prije svega.

Sudden Sid
05.01.2003., 22:03
Gledao sam,crtic je fora.I to je sve :)

Ljenivac Sid je totalna moja kopija,cak su mi i ime maznuli :o

essa
06.01.2003., 21:36
ma film je totalno za djecu... onu malenu... neznam toliko sam dobrih kritika cula o njemu, odem u kino i bas mi je bilo zao sto sam dala novce za ulaznicu...

e da, vjeverica je zakon!

jedini dobar lik:top:

Icepick
06.01.2003., 21:44
essa kaže:
ma film je totalno za djecu... onu malenu... neznam toliko sam dobrih kritika cula o njemu, odem u kino i bas mi je bilo zao sto sam dala novce za ulaznicu...

e da, vjeverica je zakon!

jedini dobar lik:top:

Daj mi molim te reci jedan dugometražni animirani film, američke produkcije naravno, koji je igrao po svjetskim kinima a da nije za djecu? Znači Disney, Dreamworks, 20th ct. Fox i sl.

Naravno da je za klince, kao i svaki drugi ali ipak polako i ameri rade animirane tako da roditelji te starija braća i sestra koji vode te klince u kino ne zaspu od dosade. Jer animacija očito više ne pali da bi svi bili očarani kao kad je izašla "Snjeguljica".

Potala
07.01.2003., 01:37
Ice Age rulez:top:
Jedino što me baš i nije oduševilo je animacija ljudi

Icepick
07.01.2003., 07:27
Potala kaže:

Ma i mene je malo smetalo što su izgledali kao da su ispali iz kojekakve igre tipa "Turok: The Dinosaur Hunter".

BTW, zar su ljudi živjeli u vrijeme Ledenog doba?

soylent
07.01.2003., 08:14
Potala kaže:
Ice Age rulez:top:

mozda te fizionomija muci? ne kuzim se bas, stoga sori ako lupetam, ali nisu li u to doba zemljom krocili neandertalci? ako se sjetimo Marti Misterijinig frenda Jave, sve ce nam biti jasno... :)

inace, bas sam ga jucer pogledao. pajo patak je mrtav! zivio sid!!

ja sam se odvalio od smijeha. posebno imena likova. mamut manfred?! sabljasti tigar diego?!?! ljenivac sid?!?!?! :D :D :D
savrsena zabava dan prije povratka na posao.

bogeyman
09.01.2003., 14:39
Kolko se sjećam iz škole (čitaj: iz Martija Misterije) neandertalci su živjeli paralelno s homo sapiensom. A ledenih doba je bilo više, zadnje je bilo prije (sad lupetam) par desetaka tisuća godina, tad je ljudi bilo koliko hoćeš.
Inače ne otkidam baš na dugometražne crtiće ali ovaj mi je bio čisto OK. I Višnjić zvuči puno bolje nego u ER. :)

Jango Fett
09.01.2003., 16:17
Film je super, iako sam očekivao inteligentnije fore tipa Shrek (sa forama za stariju generaciju), pa mi baš nije bil nešto kad sam otkrio da je za djecu. No, film je kao takav odličan. Fore su fino odmjerene, ima svega.

Zadnja scena kad vjeverica skoro prasne u smijeh od ironije ne samo da je najjača fora u filmu, već ju svrstavam među najbolje pokušaje ironije u cjelokupnoj fimskoj umjetnosti.

Nastassja
10.01.2003., 00:42
Ma Ice Age je meni super. I definitivno nije samo za djecu... djeca se smiju drugim stvarima u crtiću nego odrasli...

Meni je Sid zakon, pogotovo kad pokušava zapaliti vatru na kiši , a Manfred kaže "mislim da sam vidio iskru". :D :D :D
Vjeverica je super, ali ne mislim da je najbolji dio crtića... ali ipak, da je bar ima malo više.;)
E da, koji je bio Višnjić? Promaklo mi je to, valjda jer sam ga gledala na kompu.

soylent
10.01.2003., 08:11
Nastassja kaže:

E da, koji je bio Višnjić? Promaklo mi je to, valjda jer sam ga gledala na kompu.

gogo je bio vodja sabljastih tigrova, soto, mislim ili tak nekak....

sick_boy
10.01.2003., 09:16
Moram priznati da nisam baš bio oduševljen filmom. Animacija je OK, ima par dobrih štoseva, istina, ali sam očekivao malo drugačiju priču, možda manje klišeiziranu. Ne znam, nisam mislio da je totalno za klince, čak mi je i Mulan bio duhovitiji, a da ne pričamo o Shrek-u.
Ipak, dao bih prolaznu ocjenu.

-Watashi!i!i!i-
12.01.2003., 01:06
Poanta i je da je radnja za djecu, stosevi za odrasle i poanta za djecu. Da cjela obitelj moze bit sretna sto je gledala :)

(neki mozda nisu pokopcali vecinu stosova pa im je bilo prevec za djecu :p)

brankica
12.01.2003., 12:50
:) ledeno doba je definitivno jedan od boljih crtica izbacenih na trziste...radnja je super (nije samo za malu djecu) a animacija je fantasticna iako nisam ljubiteljica kompjutorske grafike kod crtica
najbolja scena mi je sam pocetak filma s ludom vjevericom i njezinim zirom:) :) :) :)
dobro je napravljena i scena kad se manny sjeca svoje obitelji u spilji...jako dirljivo
e da...skoro sam zaboravila...glas od ljenjivca sida je super smjesan i totalno zaokruzuje taj simpa lik...pozdrav

-Watashi!i!i!i-
12.01.2003., 23:30
Inace, u filmu glumi denis leary a jednu ulogicu ima i goran visnjic (sto ne navodim ko razlog da gledate film neg eto tako, cinilo mi se da sam cuo nekog poznatog u filmu pa sam iso provjerit al nisam... cuo tog poznatog u filmu al sam naso da glume ovi pa eto me ovdje... )

sick_boy
13.01.2003., 08:43
-Watashi!i!i!i- kaže:
Poanta i je da je radnja za djecu, stosevi za odrasle i poanta za djecu. Da cjela obitelj moze bit sretna sto je gledala :)

(neki mozda nisu pokopcali vecinu stosova pa im je bilo prevec za djecu :p)

Ma, sta li je tu trebalo pokopcat'? Prije bi se reklo da su se nekima djecji stosevi cinili malo tezi, pa misle da je to za odrasle.:D

Inace, Visnjic ti je Soto, vodja sabljastih tigrova (kao sto je Soylent vec rekao).

Sluga Bozji pravi
13.01.2003., 18:45
fora je, u cijelom filmu ljudi ne govore, nego govore samo zivotinje, a ima i crnog humora ( izumiranje ptica dodo). poradi sveopceg pokolja mislim da crtic ipak nije za djecu.

Sudden Sid
13.01.2003., 19:51
Sluga Bozji pravi kaže:
fora je, u cijelom filmu ljudi ne govore, nego govore samo zivotinje, a ima i crnog humora ( izumiranje ptica dodo). poradi sveopceg pokolja mislim da crtic ipak nije za djecu.

Meni je najveca fora kad pronadu zamrznuti svemirski brod :top:

-Watashi!i!i!i-
13.01.2003., 21:17
ma zakon je film :)

nije shrek, al jebigasad, nije bas ni ista vrsta filma, zapravo...

brankica
14.01.2003., 08:02
ok!!!
cemu sve to prepucavanje oko crtica?
pa zar nema svatko svoj ukus...koji treba dokazati...:flop:

ela
14.01.2003., 10:58
brankica kaže:
ok!!!
cemu sve to prepucavanje oko crtica?
pa zar nema svatko svoj ukus...koji treba dokazati...:flop:
a moj tata je jači od tvog :B

slafko
14.01.2003., 20:31
ima prolaznu ocjenu.

ali očekivao sam bolju 3d animaciju, pokrete i teksture. čini se da me FF the spirits within razmazio..

Jango Fett
14.01.2003., 21:21
slafko kaže:
ima prolaznu ocjenu.

ali očekivao sam bolju 3d animaciju, pokrete i teksture. čini se da me FF the spirits within razmazio..

Istina!:top:

Icepick
14.01.2003., 21:43
slafko kaže:
ima prolaznu ocjenu.

Nisi jedini, vjeruj mi.

Otkad sam pogledo FF:TSW animaciju u crtićima sad gledam čisto sa aspekta radnje tj. koliko se vješto služi animacijom a ne koliko je dobra. (jer dosad nisam vidio bolju)

To će trjati dok ne vidim bolju animaciju od te, naravno.

Šteta je samo što taj film nema ništa osim te animacije. A veliki sam fan FF-a pa me to višestruko pogodilo.

Jango Fett
15.01.2003., 01:19
Icepick kaže:
Nisi jedini, vjeruj mi.

Otkad sam pogledo FF:TSW animaciju u crtićima sad gledam čisto sa aspekta radnje tj. koliko se vješto služi animacijom a ne koliko je dobra. (jer dosad nisam vidio bolju)

To će trjati dok ne vidim bolju animaciju od te, naravno.

Šteta je samo što taj film nema ništa osim te animacije. A veliki sam fan FF-a pa me to višestruko pogodilo.

Zašto? meni je FF i po radnji i po svemu ostalom vrlo solidan film. U mnogim stvarima impresivan, a u većini slučajeva korektan. Daleko od razočaranja.

sick_boy
15.01.2003., 08:07
FF je, slicno kao i Vidocq, film koji nema nista osim animacije (Vidocq efekata i nacina snimanja). Totalno prazan, radnja dosadna, zaplet i rasplet k'o da su ga osnovnoskolci radili itd. Uostalom, zato je brzo i zaboravljen.

Ledeno doba je filmcina spram FF-a (a takodjer nije nesto posebno).

Osim toga, IA ima animaciju zivotinja koje govore. FF pokusava animacijom nadomjestiti ono sto se moze kamerom snimiti (dakle, oponasa realnost likova, a i okoline, iako je smjesten u buducnost). To se ne moze usporediti. Dok je FF tehnicki puno teze uraditi, i s te je strane napravljen gotovo besprijekorno, Ice Age cak sa tehnicki manje zahtjevnom animacijom funkcionira puno bolje. Jedina zamjerka IA- (s tehnicke strane) je prikaz ljudi. Ljude ce uvijek tesko biti animirati, tako da cak i u FF-u, gdje su prikazani koliko je to god moguce dobro, ponekad se cine preumjetni, plasticni etc.

Jango Fett
15.01.2003., 09:12
FF je neslavno završio, i sve je to zbog dobronamjernih nastojanja da se stvori nešto ozbiljno, što je i najveća greška. Što se tiče radnje i cjelokupnog filma, to je mogao biti bilo koji film.

Greška je u tome što su oni prosječan mnogima nezanimljivi SF umotali u 3D animaciju, koristeći tehnologiju samo za vizualizaciju onoga što se može postići i u običnom filmu.

Da su same prednosti 3D animiranja ukomponirali u ono što u suštini čini cijeli film, a ne samo koristili kao omotač, možda bi i uspjeli.

My point is, nije oko filma ništa toliko loše da bi film odbacio kao smeće. To on u svakom slučaju nije. Bar je dobar pokušaj...

Vidocq je jedan od meni naj filmova prošle godine, ne zbog praznine radnje, koja nije ni bitna (pogotovo za Pitofa), nego upravo zato što je cijeli film baziran na tim odličnim vizualnim efektima. Ako ćemo raditi film kao nositelj vizualnog seminara, zašto da onda pokušavamo nešto zakamuflirati sa nekom simulacijom radnje i likovima? Neka se zna... naravno da radnje ima, ali je jednostavno uzeta tema iz povijesti i malo dorađena, tek toliko...

Nastassja
15.01.2003., 10:18
Uh, zar je uopće potrebno uspoređivati animaciju iz FF-a?
To ja nisam, na neki način, ni gledala kao crtić (istina, zanimala me animacija), već više kao film. Crtić je za mene s karikiranim likovima (dobro, ne baš uvijek). A kao film je jadno, al animacija je zadivljujuća. Najbolji je lik starog znanstvenika, jer su mu prikazali i bore i nesavršenosti lica, a ostali su mi bili nekako previše "glatki".

A što se tiče animacije ljudi u Ice Age-u, zar doista mislite da nisu mogli bolje napraviti ljude? Ma naravno da jesu. Moje mišljenje je da su ljudi namjerno tako animirani, iz istog razloga zbog kojeg ljudi ne pričaju. Da bi se pokazalo da je prikazan svijet životinja i umanjiti važnost ljudi. Ljudi su neka druga dimenzija koja se slučajno prepliće preko one bebe.

Jango Fett
15.01.2003., 10:25
Nasstasija, naravno da su likovi namjerno stilizirani, što jako cijenim. Animirani fotorealistični ljudi su besmisleni, osim ako želiš oživjeti nekog tko više ne glumi...

Icepick
15.01.2003., 10:42
Da razjasnim jednu stvar oko FF:TSW. Film je loše prošao prije svega jer nosi naziv FF.

Svatko tko je igrao i jedan od nastavaka te igre zna da priča sadrži jedno 50-ak sati, a film je napraveljen u izvedbi 1 sat i 20 minuta. Hej!!!! Požurili su apsolutno sve. Jedva se uspijemo uvući u radnju kad je film već gotov. A i kraj me užasno razočarao, da ne spominjem sad zadnje riječi Dr.Cid "It's warm" ???? WTF was that all about. Od lika poput njega sam očekivao nešto pametnije.

U stvari film mi je izgledao kao da je napravljen još jedan nastavak FF-a a ovo su samo cut-scene između pojedinih djelova spojene u film.

-Watashi!i!i!i-
15.01.2003., 20:36
Jebo realnost, ak idem gledat crtitch, onda idem gledat crtitch, jebo ja to kad probam pobjec od filma i onda zavrsim gledat crtitch koj lici na film.

Al da su im humanoidi bili zakuratz, a jebiga, jesu :rolleyes:

Sandra October
19.01.2003., 11:19
nije Shrek. I teško da će išta dostići Sheka koji mi je absolute crtić :s :s :s

ali je slatki. i slažem se sa većinom, vjeverica je do zla boga dobra onakva neurotična:D

mirrorball
23.01.2003., 11:50
...film je zakon (uz Shreka i Monsters Inc.) definitivno the best animirani; uz to dodaci na DVD - u su fantastični (izbačene scene + još jedan crić o vjeverici (ili šta li je već):s :s

blondie_30
23.01.2003., 14:05
mirrorball kaže:
...film je zakon (uz Shreka i Monsters Inc.)

:top: super je :top:

-Watashi!i!i!i-
23.01.2003., 17:15
mirrorball kaže:
+ još jedan crić o vjeverici

Uuu, ja bi to gledooo :o

Inace, offtopic, al mi je oduvjek bilo zao sto nisu napravili crtanu seriju o zeki rodjeru i baby hermanu, bila je sam ona jedna epizoda u bolnici, kolko ja znam :(

eowyn
23.01.2003., 19:49
Cirtić je za deset; doduše Čudovišta iz ormara su mi ipak bolja, ali ni ovo nije za bacit.:top:

floyd
26.01.2003., 21:18
Bolji mi je od Monstersa, nebolji od Shreka, a vjeverica-thingy je suppeer!

RGCX
31.01.2003., 13:06
Bell@ Baggins * kaže:
Je li mozda tko gledao taj crtic? meni je bio ssuper. i vizualno i prica, a i ekspresija emocionalnih stanja likova je nemoguce dobro ...nacrtana.:)

Vrlo dobar film! Priča za pet.

TeenSpirit
31.01.2003., 15:18
kako je jebeno simpaticna ona vjeverica.... :)

Noordung_NSK
31.01.2003., 17:20
Kao i Lilo Stitch...za djecurliju i one koji se tako osjecaju. Nije bas nekakva hrana za mozak. Napusiti se i cerekati...to mu moze biti svrha.

-Watashi!i!i!i-
01.02.2003., 00:05
A neg sto sam ja reko? :rolleyes:

Glupinickname
02.02.2003., 21:44
Noordung_NSK kaže:
Kao i Lilo Stitch...za djecurliju i one koji se tako osjecaju. Nije bas nekakva hrana za mozak. Napusiti se i cerekati...to mu moze biti svrha.

Kaj da? *DAMN*, a ja ih vec mislio preporuciti za svoju dramsku gurpu umjesto Shakespeara!

Secundo
03.02.2003., 14:38
Animacija mi se doista svidila. Sound perfektan. Samo da sam jos nekoliko desetljeca mladji, pa da mi se dopadne i prica ... ovako: Izgubio 2 sata pred TV-om. Ipak, na kraju prokopao po specialsima (na DVD-u), pa me je onaj Scrat nasmijo do suza.

Guzo
03.02.2003., 23:26
IA mi je kopija Shreka u malo detalja (priča)

animacija mi je mrak

a najbolji od animiranih su mi čudovišta i poanta filma

kolika je snaga osmijeha :) :) :)

Icepick
04.02.2003., 00:18
Guzo kaže:
IA mi je kopija Shreka u malo detalja (priča)

Ma zbilja, tko bi reko'. :rolleyes:

A i Shrek mi nije nešto najoriginalnije što je pogodilo svijet crtića.

Ma sve je to u qurcu. Kao što Norac kaže, "za djecurliju i one koji se tako osjecaju".

Znači pogledaš jednom i zaboraviš za dva mjeseca, a tad se pojavi već neki novi i tako u nedogled.

::pasji:pas::
11.02.2003., 20:10
Jedino kaj valja u filmu je ona blesava vjeverica.
Pogotovo na kraju :)

-Watashi!i!i!i-
12.02.2003., 21:15
Jebiga, iz crtica u crtic se podredjuju sve mladjoj publici posto odrasli ne gledaju crtane :(

npr. ants - dreamworksov crtic o mravima, u glavnoj ulozi woody allen. Kolko od vas je culo za njega i k tome jos da nije culo za shreka?

Icepick
12.02.2003., 23:23
-Watashi!i!i!i- kaže:
Jebiga, iz crtica u crtic se podredjuju sve mladjoj publici posto odrasli ne gledaju crtane :(

A inače su crtići za odrasle?

-Watashi!i!i!i- kaže:
npr. ants - dreamworksov crtic o mravima, u glavnoj ulozi woody allen. Kolko od vas je culo za njega i k tome jos da nije culo za shreka?

Da čuli...gledali na satu rvackoga u srednjoj školi.

Inače jedan od svjetlijih primjera amerčke animirane industrije, a još k tome i Dreamworks...tko bi rekao da će se toliko srozati.

Ali eto ti primjera..."Ants" koji barem 10x bolji od prenapuhanog Shreka lagano pada u zaborav a ovo čudo dobilo Oscara....šta ćeš, to su ti ameri.

-Watashi!i!i!i-
13.02.2003., 00:49
Crtici se i rade za djecu :(

Moja poanta je da ce vecina djece rec da im je bugs life bolji od antza a djeca su najveci konzumenti crticha, nit sam ja to zmislio nit sam sretan zbog toga. Jebiga, ak se jednom klincu crtani ne svidi, nebu ga islo gledat jos desetero djece i bar deset roditelja s njima tak da je antz zacudjujuce dobro proso kak je mogo proc...

kaj jednom klincu od 9 znaci 'woody allen' ?
ajde, silvester stallone im moze proc, al christopher walken? Sharon stone?

itd itd...

Jedino mi je glupo kaj su u dreamworksu tolko srali po disneyu a sad im crtani sve vise lice na njihove :rolleyes:

Nije da ice age nema tone odraslih stoseva, al to nije ni blizu shreku sto nije ni blizu antzima (pocetna scena - mrav kojeg glumi woody allen lezi kod mrava psihijatra i raspravlja o svom nespadanju u mravlji kolektiv, zaaakon :p)

Icepick
13.02.2003., 07:45
-Watashi!i!i!i- kaže:
Crtici se i rade za djecu :(

Moja poanta je da ce vecina djece rec da im je bugs life bolji od antza a djeca su najveci konzumenti crticha, nit sam ja to zmislio nit sam sretan zbog toga. Jebiga, ak se jednom klincu crtani ne svidi, nebu ga islo gledat jos desetero djece i bar deset roditelja s njima tak da je antz zacudjujuce dobro proso kak je mogo proc...

Daaaaa.....još uvijek ne kužim...pa ja sam i rekao da se crtići rade za klince, a ne za odrasle (barem što se amera tiče).

living_dead
30.07.2010., 10:44
najbolji je maslačak. uvijek strada.