PDA

View Full Version : Modne agencije

stranice : 1 [2] 3 4

Glamazone
03.04.2009., 21:13
Cure koga zanima sutra vam je casting za Cro a Porter od 10 do 12 u kinu Europa.

Tinnok
03.04.2009., 21:21
Cure koga zanima sutra vam je casting za Cro a Porter od 10 do 12 u kinu Europa.

A za CAP baš moraš biti u agenciji ili može tko god hoće doći na casting (naravno da zadovoljava određene kriterije) ? :rofl:

Glamazone
08.04.2009., 09:27
To ne bi znala (sorry na kasnom odgovoru) ali mislim da ne bi trebalo biti problema ako im se svidiš.

Tinnok
08.04.2009., 14:24
To ne bi znala (sorry na kasnom odgovoru) ali mislim da ne bi trebalo biti problema ako im se svidiš.

:mig: ma nema veze, samo pitam - taman posla da ja sad odjednom banem :rofl:

Siki 6
08.04.2009., 18:20
ja imam samo losih iskustava s hrvatskim agencijama , necu ih imenovat ali bila sam na jednoj reklami za francusko trziste za koju sam bila tolko potplacena da mi je zao vremena sto sam u to ulozila i to samo zato jer mi je agencija bila katastrofalna i uzimali su profit u tom slucaju od 80% , neke cure koje su dosle iz midikenna su za isti posao dobile 2000-3000 kn :kava:

a midikenn mi isto ima uzasno cudan izbor cura, meni se njihove cure uopce ne svidaju i sve redom su mi premrsave :ne zna:

ovdje nis nemozes "zaradit" od modelinga , to je srednja zalost ! jedino sto je ok zarada su te reklame,ako si glavna uloga u njima il slike za naslovnicu ,sve ovo ostalo je srednja zalost :flop:

Tinnok
09.04.2009., 09:24
ovdje nis nemozes "zaradit" od modelinga , to je srednja zalost ! jedino sto je ok zarada su te reklame,ako si glavna uloga u njima il slike za naslovnicu ,sve ovo ostalo je srednja zalost :flop:

slažem se s tobom! U hrvatskoj uopće nema dobrog posla za modele ... :flop:

Glamazone
09.04.2009., 09:42
pa zna se da su kampanje najbolje plaćene, zatim katalozi, lookbookovi a editorijali su najlošije plaćeni. Revije kako gdje. Vani sigurno bolje nego kod nas (ok neki neafirmirani dizajneri plaćaju u robi).

A u HR se stvarno ne isplati ulagati i trošiti živce i vrijeme, za šta?! Koliko mi modnih časopisa imamo i koliko modnih događanja? Koma! A imaš pravo Tinnok, imam osjećaj da se već unaprijed zna koje cure će nosit CaP i da je casting samo reda radi.

misstina560
11.04.2009., 17:41
ja sam bila davno u midikenu
rekli su mi da kad smanjim struk dodjem opet
imala sam struk 65

ajmeeee!
stvarno????

Tinnok
11.04.2009., 17:49
ajmeeee!
stvarno????

Malo zvuči nenormalno, al takva su pravila u modnoj industriji - kolko ja znam struk ti ne smije prelaziti 63cm.

misstina560
11.04.2009., 18:53
Malo zvuči nenormalno, al takva su pravila u modnoj industriji - kolko ja znam struk ti ne smije prelaziti 63cm.

onda nema šanse da se upustim u takvo nešto.
ipak imam veći struk od toga,a imam dosta manje godina.:(

misstina560
11.04.2009., 18:56
imam pitanje za glamzone.:D

dosta sam mlada,a htijela bih se baviti manekenstvom.
eh sad.bila sam u midikennu ali kad sam završila onaj tečaj morala sam ići na nekakva bezvezna druženja.uopće nije bilo castinga niti ničeg.
onda sam odustala jer mi se činilo da od tog neće biti ništa.
neznam,čitam po netu i svi govore da je talia dobra,ali opet nisam sigurna u svoje mjere.
ako je potrebno da me iskomentirate tj.da mi kažete je li to previše za neku modnu agenciju,izmjerit ću se:)

Tinnok
11.04.2009., 20:34

eh sad.bila sam u midikennu ali kad sam završila onaj tečaj morala sam ići na nekakva bezvezna druženja.uopće nije bilo castinga niti ničeg.
neznam,čitam po netu i svi govore da je talia dobra,ali opet nisam sigurna u svoje mjere.
ako je potrebno da me iskomentirate tj.da mi kažete je li to previše za neku modnu agenciju,izmjerit ću se:)

ako smijem znati, koje su tvoje mjere? Pa ću ti probat reći moje mišljenje...

misstina560
12.04.2009., 12:35
ako smijem znati, koje su tvoje mjere? Pa ću ti probat reći moje mišljenje...

Evo moram sam nabavit onaj metrić.hhhh.:D
javim sutra ak može.:mig:

misstina560
13.04.2009., 17:10
@mimi - vecina agencija te ne ce uzet ako si ispod 171, u hr. ove vani 173, a extra agencije ne uzimaju cure ispod 175. znam to, jer se u zadnje vrijeme informiram zbog sestre. nju je talia odbila. midiken i jedna agencija iz milana su zainteresirane za nju. sto se tice agencija vani, stvari idu onako kako kiki kaze. ovi iz milana su dobili sestrine fotke preko nekog poznanstva. eto...

a smijemo znat zašto ju je odbila?

Glamazone
18.04.2009., 20:40
Bok Tina

Nisam ti ja nešto puno upućena u sve to iako možda odajem takav dojam.

1. Koliko imaš godina?
2. Visina?
3. Mjere?
4. Jesi iz ZG-a?

Kao što si rekla, završila si tečaj u Midikennu, to je ok. Jesi naučila lijepo hodati? Da li imaš problema sa tenom? Čisti ten je jedan od preduvjeta za bavljenje tim poslom. Savjetujem ti lagane vježbice navečer (ljepše ćeš spavati a i korisno je) i zdravu prehranu. Izbjegavaj slatkiše, slatke i gazirane sokove. Drži se vode i obavezno jedi puno voća i povrća. Ustvari ničega se ne trebaš odricati ako jedeš sve u razumnoj količini. Ipak slatkiše i čips svakako izbjegavaj. Neznam šta da ti drugo savjetujem...ako želiš biti manekenka važno je da zračiš samoupouzdanjem, da si visoka najmanje 174cm do najviše nekih 180cm. Vježbaj i dalje hod i poziranje.

Ne mogu ti ja reći koja agencija je najbolja, to sama moraš odlučiti. Talia je ok agencija ali sve više cura pljuje po njoj pa neznam...a Midikenn pak favorizira određene cure a druge zapostavlja.

MoDna MaČkica
03.05.2009., 21:42
Bok Tina
Ne mogu ti ja reći koja agencija je najbolja, to sama moraš odlučiti. Talia je ok agencija ali sve više cura pljuje po njoj pa neznam...a Midikenn pak favorizira određene cure a druge zapostavlja.

Mene zanima zna li itko od vas kakva je SUZY models agencija? ja već tjednima "šaljem" prijavu u Suzy Models.Svaki put natipkam i onda me ipak previše strah da će me odbiti,pa ne pošaljem.:(
Mnogi sa kojima razgovaram o modelingu kažu da sam prilično informirana i da mi oni nemaju više što reći,no ja znam samo stvari koje sam pročitala na netu i ono što sam čula od drugih koji se bave time,a ja uopće nemam iskustva.Kao da mi u tom "silnom" znanju nešto fali da konačno krenem u taj posao.Znam da ako nikad ne počnem nikada ni ne ću imati iskustva,no nekako me strah,jer mislim da oni očekuju nekoga s iskustvom,a ne samo sa znanjem.Inače,oduvijek mi svi govore da sam za to,no do sada me to nimalo nije zanimalo.Prije otprilike pola godine sam upoznala neke ljude koji se bave modelingom i to me posve zaintrigiralo.Počela sam se dodatno sređivati,uspravnije hodati i zdravije se hraniti.:top:Mnogi koje tek upoznam sad zbog tog pravilnog hoda pitaju jesam li model..Stvarno to želim,a ipak me tako strah..
Možda mi treba poticaja,a možda me treba spriječiti u tome?:ne zna:
uglavnom,molim pomoć i ako netko zna je li Suzy Models ok?
Hvala! :p :)

laka
03.05.2009., 21:46

I ja sam prije par godina završila ona tri stupnja u midikenu.. i odustala zato kaj poslije više nije bilo ničeg...:cerek:

MoDna MaČkica
05.05.2009., 23:43
A mene niko ne doživljava? :(
Ja sam već poslala prijavu u Suzy Models..Makar me jaaako strah..al..vidit ćemo..

black_marina
09.05.2009., 20:48

u elite modnoj agenciji imaš cura sa strukom 65 s time da ti agencije uvijek pišu manje mjere za cca 2cm ....najbitnije je da staneš u 38 ...

black_marina
09.05.2009., 20:51
Može li se išta raditi u modelingu ako si visok 164cm?

kao fashion model ne, ali kao commercial model da........

Larica
18.05.2009., 13:41
zanima me taj modeling, reklame... i puno ljudi mi kaže da imam lice za to...nisam za revije zbog mjera.. da li bi mi se smijali kad bih došla u neku agenciju jer imam 101 cm bokove na visinu 171 cm? nisam debela, normalna sam, vježbom bih sigurno skinula ali ne više od 2 cm jer sam ovakva od početka srednje škole kad sam se zapravo i razvila.
da li netko ima takvo iskustvo u agencijama

SilverEyes
18.05.2009., 19:53
Meni isto kažu da imam lice za modeling, zapravo da im ličim na Barbie lol(ne zbog kose), ali me isto brine to što sam visoka samo 172 cm, što je malo. A mjere su mi 88-64-92, isto mi trebala smrsavjeti:(
A imam 16 sumnjam da cu jos rasti.:ne zna:
Malo mi je čudno kako neke agencije povećavaju visinu svojih modela, npr za Agyness Deyn u jednoj agenciji piše da
je visoka 1.73 a u drugoj 1.78. Mislim ko tu koga?

FadeToBlack
18.05.2009., 20:09
za manekenstvo se traže mjere oko 80 - 55- 88 na visinu od 1,76-1,81 ... bar su takvi svi ovi modeli tipa Sasha Pivovarova,Vlada Roslyakova,Chanel Iman...a sad ne znam što se točno kod nas traži,ali sigurna sam da kriteriji nisu tako visoki...

SilverEyes
18.05.2009., 21:40
za manekenstvo se traže mjere oko 80 - 55- 88 na visinu od 1,76-1,81 ... bar su takvi svi ovi modeli tipa Sasha Pivovarova,Vlada Roslyakova,Chanel Iman...a sad ne znam što se točno kod nas traži,ali sigurna sam da kriteriji nisu tako visoki...

Da ali Sasha Pivovarova je npr 174cm, tako barem piše:
http://supermodels.nl/sashapivovarova iako ova stranica uvijek nadoda par centimetara.
za druge mi se ne da tražiti:kava:
Još mi uvijek mi nije jasno kako u svakoj agenciji varira manje ili više 4 cm:ne zna: valjda kak im paše.

Tinnok
18.05.2009., 23:20
Da ali Sasha Pivovarova je npr 174cm, tako barem piše:
http://supermodels.nl/sashapivovarova iako ova stranica uvijek nadoda par centimetara.
za druge mi se ne da tražiti:kava:
Još mi uvijek mi nije jasno kako u svakoj agenciji varira manje ili više 4 cm:ne zna: valjda kak im paše.

Sasha ti je zapravo visoka oko 170cm, nije viša sigurno... Ima još dosta modela kojima se lažira visina... Npr. Isabeli Fontana - u agencijama kažu da je 177cm, a zapravo ima oko 173cm. Natalia Vodianova - piše joj da je 177, a zapravo 174cm. Snejana Onopka - inače je visoka 173cm, a pišu joj 176cm....mogla bi do preksutra nabrajat...Glavno ti je da si visoka oko 173cm, ak te uzme neka agencija vani i ako misle da zbilja imaš potencijala oni će se pobrinut za tebe pa će ti s tim i bez problema dodat koji centimetar... :)

micky96
26.05.2009., 21:50
Imam 13 godina i silno želim postat model.
Nisam jedna od onih cura kojima netko kaze da su ljepe
pa misle da mogu biti modeli.
Mnogi ljudi mi govore da imama ljepe dugačke noge i da
sam ljepo građena.
Molim Vas pomozite.:D

Tinnok
27.05.2009., 09:34
Imam 13 godina i silno želim postat model.
Nisam jedna od onih cura kojima netko kaze da su ljepe
pa misle da mogu biti modeli.
Mnogi ljudi mi govore da imama ljepe dugačke noge i da
sam ljepo građena.
Molim Vas pomozite.:D

koliko si visoka i koje su ti mjere? Ako živiš u Zagrebu probaj ići u Midikenn agenciju...:mig:

Marinna_ZG
06.06.2009., 21:30
Ako niste 100% savršene od glave do pete (kao što ni ja nisam :), ali imate neki dio tijela koji je stvarno lijep ili atraktivan (npr. lijepu guzu ili grudi), super vam je varijanta fotomodel.art. Rade se close-up fotke, tako da se na fotkama niti ne mora vidjeti tko ste (tj. možete ostati anonimne), i sadržaj fotki se dogovara sa vama, tako da se ništa ne radi što vam ne odgovara. Možete im poslati par svojih fotki na fotomodel.art@gmail.com

Glamazone
08.06.2009., 12:05

uff nije me dugo bilo i vidim ima tu svega...s ovime boldanim se ne bi nikako složila jer su manekenske mjere otprilike ovakve

Grudi 82-88
Struk 58-60
Bokovi 85-90

Fade ovo što si ti napisala zbilja ne odgovara stvarnom stanju stvari...reci mi samo jednog modela s tim mjerama. Ovo 80-55 su dječje mjere. :kava:

Glamazone
08.06.2009., 12:07
Meni isto kažu da imam lice za modeling, zapravo da im ličim na Barbie lol(ne zbog kose), ali me isto brine to što sam visoka samo 172 cm, što je malo. A mjere su mi 88-64-92, isto mi trebala smrsavjeti:(
A imam 16 sumnjam da cu jos rasti.:ne zna:
Malo mi je čudno kako neke agencije povećavaju visinu svojih modela, npr za Agyness Deyn u jednoj agenciji piše da
je visoka 1.73 a u drugoj 1.78. Mislim ko tu koga?

Baš si me zaintrigirala s ovim Barbie :cerek:

mjere su ti odlične, uopće se ne trebaš zabrinjavati! usredotoči se na to da malo smršaviš u struku i skineš ta 2 cm u bokovima i na konju si. :top:

Ne trebate se previše zabrinjavati oko visine, glavno da ste iznad 170 cm i u HR možete raditi...agencije su prepune cura između 170 cm i 175 cm..iako se zna da je za manekenstvo potrebna visina između 175 i 180cm.

Ako pak mislite da imate dobro lice, onda vam pogotovo visina nije nešto jako važna.

Savjet mladim curama koje ne znaju kako početi...ako živite u ZG jednostavno dogovorite sastanak u jednoj od agencija ili im prvo pošaljite svoje slike na mail. Nema tu neke velike mudrosti.

P.S. ako nekoga zanima moj savjet (iako nisam ja neki stručnjak) molim da me kontaktira na PM jer ovaj topic ne gledam baš svaki dan.

E2410
23.06.2009., 11:31
vidim da svi tu spominjete samo midiken i taliu a sto je sa elite-om dali netko ima iskustva sa njima zar nije to svijetsko ime?

Tinnok
23.06.2009., 12:31
vidim da svi tu spominjete samo midiken i taliu a sto je sa elite-om dali netko ima iskustva sa njima zar nije to svijetsko ime?

Midiken i Talia su jedine agencije u Hr. koje su kolko-tolko ozbiljne i koje te zbilja mogu poslati van :D
Elite je svjetsko ime, među 10 najboljih modnih agencija na svijetu, ali oni, nažalost, nemaju svoje office (urede...) u Hrvatskoj. Nama najbliži Elite je Elite Bratislava, u Slovačkoj...

E2410
23.06.2009., 14:02
a kaj je onda ovo http://www.mehun-media.hr/elite.htm :s

Tinnok
23.06.2009., 15:54
To je Elite model look čiju licencu u Hrvatskoj očito ima Mehun media agencija...više možeš saznati tu http://www.elitemodel-world.com/. Uglavnom, ako se želiš baviti manekenstvom odeš u Taliu ili Midiken i oni će ti reć dali zbilja imaš potencijala....Ako imaš oni te šalju van.

ary_os
23.06.2009., 16:07
vec neko vrijeme radim u jednoj splitskoj modnoj agenciji s tim da sam poslala svoje podatke i fotografije midikenu odgovorili su mi odmah sto je vrlo pohvalno i sad traze da dodem u agenciju na razgovor:p naime,zanima me da li je netko vec imao kontakta s njima i dali svima odgovore i zovu ih u agenciju ili samo onima koji im se svide...

thanxxx:zubo: :zubo:

jqa sam isto poslala i odg su mi i traze razgovor..pa me zanima dali si osla i sta e bilo??

ary_os
23.06.2009., 16:23
el ima ko iskustvo s midikenom
ja sam poslala prijavnicu odg su mi i zovu me na razgovor
no nisam iz zagreba pa me zanima dal se isplati ic tamo il ne??

Tinnok
23.06.2009., 18:08
Ako imaš manje od 18 godina odi na razgovor sa roditeljima, odi vidi, nemaš što izgubiti :top:

E2410
23.06.2009., 18:16
To je Elite model look čiju licencu u Hrvatskoj očito ima Mehun media agencija...više možeš saznati tu http://www.elitemodel-world.com/. Uglavnom, ako se želiš baviti manekenstvom odeš u Taliu ili Midiken i oni će ti reć dali zbilja imaš potencijala....Ako imaš oni te šalju van.

hvala puno nisam ja tako ozbiljna vise ko hobi cist za neku lovu sa strane ako imam potencijala kako mi svi govore. ali koliko sam procitala tu u midikenu traze iskljucivo mrsavice a mene po njihovim mjerilima ima viska u stuku xD

Tinnok
23.06.2009., 18:58
hvala puno nisam ja tako ozbiljna vise ko hobi cist za neku lovu sa strane ako imam potencijala kako mi svi govore. ali koliko sam procitala tu u midikenu traze iskljucivo mrsavice a mene po njihovim mjerilima ima viska u stuku xD

glavno je da si viša od 173cm i da su ti mjere približno 86-62-90 (to su otprilike super mjere ako misliš samo tu raditi). Ako sučajno želiš van onda su mjere manje, otprilike 84-60-87

E2410
23.06.2009., 19:10
mislim da te mjere zavise i od agencije i od drzave jer nekak sumnjam da su one victorias secret tako sitne..ali hvala nego jel neko zna dali se u midikenu placaju ti tecajevi i kolko

Tinnok
23.06.2009., 22:32
jao, nemoj samo na te tečajeve ići...čula sam da su ti tečajevi skupi, samo bzvz novce daš, a od manekenstva na kraju ništa. Te tečajeve agencija ima samo da bi nešto zaradila, na te tečajeve će ti uzet i onu curu koja je 155cm i koja nema ništa tražiti u modelingu...tak da ti se ne isplati ići na to. Ako je agencija zbilja zainteresirana za tebe neće te slati na nikakve tečajeve...:kava:

E2410
23.06.2009., 23:57
a daumn ja bi na tecaj neznam hodat xD

anchika007
29.06.2009., 20:22
Imam jedno pitanje. Imam 16 godina i živim u Zagrebu i željela bi se baviti manekenstvom.
Zanima me da li bi imala ikakve šanse kod Talie ili Midikenna s obzirom da sam visoka 184 cm?

nina17
29.06.2009., 21:54
Mislim da nisam dovoljno visoka az manekenku, te da za istu trebaju mnogo bolji uvijeti nego za hostesu, stoga bih molila one koje/koji znaju nešto više o tom "poslu" da me malo savjetuju!

`bubica`
29.06.2009., 22:05
Mislim da nisam dovoljno visoka az manekenku, te da za istu trebaju mnogo bolji uvijeti nego za hostesu, stoga bih molila one koje/koji znaju nešto više o tom "poslu" da me malo savjetuju!

Nemaš tu nekih kriterija.. ja sam uvijek mislila da hostese moraju biti lijepe no to uopće nije tako.. javiš se na neki oglas za hostesiranje i čestitam postali ste hostesa!

Tinnok
29.06.2009., 22:27
Imam jedno pitanje. Imam 16 godina i živim u Zagrebu i željela bi se baviti manekenstvom.
Zanima me da li bi imala ikakve šanse kod Talie ili Midikenna s obzirom da sam visoka 184 cm?

imaš šanse ako su ti mjere oko 86-60-90cm, i ako imaš zanimljivo lice :top:

patkicaSlatkica
29.06.2009., 22:31
cure moje...bavila sam se jako dugo manekenstvom,vjerujte od tog nema kruha,pogotovo u hrvatskoj,a da na pricam ak vas posalju van da necete zaraditi ni prebijenu paru...uopce se ne isplati time baviti,jedino iz hobija ovak po nekim revijicama u hrvatskoj...al drugo nis...zapravo kod nas to sto se nazivaju manekenkama nije ni m od manekenstva kad usporedimo neka svjetska imena koja su se uspijela progurati...al doro,ko voli nek izvoli,sam nemojte odma misliti da ste nova naomi campbell il tak nes...jer u tome nema nista,tj. hrvati nemaju sanse...sretno!!:)

patkicaSlatkica
29.06.2009., 22:34
e da...i jos nesto,idite za hostese to je super,tj puno bolje i jos pare zaradite!:D:D

nina17
30.06.2009., 08:16
e da...i jos nesto,idite za hostese to je super,tj puno bolje i jos pare zaradite!:D:D

Gdje se nađu ti oglasi..i koliko se plaćaju ti poslići?:)

`bubica`
30.06.2009., 09:32
cure moje...bavila sam se jako dugo manekenstvom,vjerujte od tog nema kruha,pogotovo u hrvatskoj,a da na pricam ak vas posalju van da necete zaraditi ni prebijenu paru...uopce se ne isplati time baviti,jedino iz hobija ovak po nekim revijicama u hrvatskoj...al drugo nis...zapravo kod nas to sto se nazivaju manekenkama nije ni m od manekenstva kad usporedimo neka svjetska imena koja su se uspijela progurati...al doro,ko voli nek izvoli,sam nemojte odma misliti da ste nova naomi campbell il tak nes...jer u tome nema nista,tj. hrvati nemaju sanse...sretno!!:)

Nemora bit tako loše.. evo moja frendica je sad u Grčkoj.. ima tam neke revije, snimanja.. ostaje do kraja 7. mjeseca.. tak je bila i prošle godine.. Ovak dok je u ZG snima za tenu ili radi ko hostesa na nekim otvorenjima..
Trebala je ići još u 5 mjesecu u Italiju no nije mogla zbog faxa..
Ma nije to tako loše neg se treba borit za sebe.. treba ić na castinge raspitivat se ovdje ondje, stvorit veze i vezice, puno poznanstva..a ne čekat doma da te pozovu iz tvoje agencije da imaju poslić za tebe..
Poznam još jednu curu koja je išla u midiken (nema ni visinu ni prikladne mjere) misleći da će postat ak ne svjetska bar eurofska zvijezda.. ono da će ju odma slat da radi vani, da će bit nečije zaštitno lice.. kad je shvatila da to ne ide tako odustala je..

`bubica`
30.06.2009., 09:34
Gdje se nađu ti oglasi..i koliko se plaćaju ti poslići?:)

Odeš na stranicu bilo koje firme za koju te zanima hostesiranje nađeš e-mail pa ih kontaktiraš.. kad budu imali potrebe za novim hostesama javit će ti se.. Onda odeš do sc-a pa si tam malo pogledaš..:)

Plaćaju ti se otprilike od 20-50kn/h.. Ovisi kako koja firma..

anchika007
30.06.2009., 14:34
Hm, neznam gledala sam po njihovim stranicama malo i nijedna cura nije tako visoka :(
A što se tiće mjera: 88-64-90.
Lice kažu da je lijepo...Imam velike smeđe oči, ten odličan (jako rijetko imam prištiće, i to eventualno 2 ili 3) i dugu smeđu kosu.

Tinnok
30.06.2009., 17:33
Hm, neznam gledala sam po njihovim stranicama malo i nijedna cura nije tako visoka :(
A što se tiće mjera: 88-64-90.
Lice kažu da je lijepo...Imam velike smeđe oči, ten odličan (jako rijetko imam prištiće, i to eventualno 2 ili 3) i dugu smeđu kosu.

jao, što čekaš! lako oni smanje visinu na 180cm - to ti svi tako vani rade, a i tu isto. Mjere su ti super, dobro je da imaš čisti ten, a i duga kosa definitivno nije na odmet! Ako je sve to tako stoji - zašto čekati?! Slobodno odi do Talie ili Midikena... i javi ako te uzmu :D

anchika007
30.06.2009., 19:51
Ajme hvala ti puno, ma bilo me strah da sam previsoka pa sam odgađala odlazak, jer sam čula da primaju SVE u "onu modnu školu" pa ne bi htjela nakon njenog prolaska ostat bez castinga i toga samo radi visine. Nikom naravno nije u interesu bacati novac :P
Na jesen ću baš probati. Nekako mi je Talia privlačnija kao agencija, ali još ću se raspitat.
Još jednom hvala ti, i javim kako je prošlo ^^

Glamazone
01.07.2009., 16:05
Anchika držim fige!!!! weee!!!

kovko
12.07.2009., 15:17
Ja se ispričavam što ulećem u rasprave ne spadam u kategoriju cura koje imaju ikakve šanse u manekenstvu u bilo kojem pogledu

Zanimaju me treninzi tj tečajevi i sve ostalo vezano uz to
što se zapravo u detalje na tim tečajevima radi

Zašto pitam dobila sam novi posao (koji bi jako voljela i zadržati) od mene bi se moglo počet očekivat da počnem pričati s ljudima problem mi je ne pokazivat emocije a to mi je jako bitno!!! tražila sam škole javnih nastupa i lupila u veliki zid

To je jedna od karakteristika koja je jako važna za svaki javni nastup pa tako i za manekenstvo revije i slično pretpostavljam da se mimike i geste moraju znati ne pokazivati( moje mišljenje)

Ima li ikakvog smisla da tako nešto probam

Upomoć Hvalaaaaaaaa

Glamazone
14.07.2009., 11:05
mm zanimljivo, jel se smije znati o kakvom je poslu riječ? to bi i mene zanimalo! poker face :)

kovko
17.07.2009., 14:13
naravno radi se o nevladinoj udrugi o traženju sponzora više manje, mi koji to radimo radimo zbog ljubavi, ah da kao i svaka udruga pretpostavljam

Glamazone
17.07.2009., 15:02
hm tebe bi znači zanimao neki tečaj glume možda ili više neko govorništvo/debate? mislim da se u manekenskoj školi ne uči gluma...uči se pozirati fotografu ali mislim da je to sve vezano uz glumu.

caljko
19.07.2009., 06:22
Ljudi,mene zanima jel itko išta čuo o agenciji "Suzy model agency".Čujem da su raspisali natječaj pa možda da idem...Ako itko neš zna nek mi javi.

marija-flaovic
21.07.2009., 16:16
ma meni su u hrv. najbolje agencije talia i midikenn, vrlo su poznate i imaju dobre modele, jako mi se svidaju,imaju puno dobrih modela za koje ja osobno mislim da ce uspjeti,iako na slikama izgledaju cudno inace su stvarno lijepe i puno njih ce i uspjeti jer se takve cure traze..meni su favoriti anamarija u., melita f.,mia f. i tamara p., po meni one bas imaju nesto u sebi,ono nesto sto se trazi na trzistu,i vjerujem da ce uspjeti,ja poznajem te cure i stvarno su lijepe. a sto se tice drugih agencija i suzy je dobra,kao i svaka druga ali ti preporucujem da odes u midikenn jer oni stvarno imaju iskustva i sve.

Phillips
21.07.2009., 23:57
Imam 19 godina i htio bih se na neki način angažirati u te vode, samo me zanima koji su kriteriji, imaju li neke mjere kao npr. visina koja je potrebna, kao tjelesne proporcije i sl., ili možda neke predispozicije oblika lica i sl. Imamo li mi u Hrvatskoj neku stranicu za to, gdje bih se u tome mogao okušati i sl.?

anchika007
22.07.2009., 18:35
E da, zaboravila sam pitati.
Koliko se od prilike ovim mladim, ne previše iskusnim manekeknkama plaćaju editorijali, reklame i revije koje snime/nose?
Znam da ti honorari nisu veliki i da variraju ovisno o klijentima ali svejedno, zanimaju me neke okvirne brojke :D
Hvala unaprijed, i na ovim lijepim željama da me prime također :P

Tinnok
22.07.2009., 20:49
E da, zaboravila sam pitati.
Koliko se od prilike ovim mladim, ne previše iskusnim manekeknkama plaćaju editorijali, reklame i revije koje snime/nose?
Znam da ti honorari nisu veliki i da variraju ovisno o klijentima ali svejedno, zanimaju me neke okvirne brojke :D
Hvala unaprijed, i na ovim lijepim željama da me prime također :P

Ja samo znam kako je vani - editorijali se najmanje plaćaju. Na tome se može zaraditi ako 300 eura. Za revije početnici dobiju oko 500 eura. A baš reklame (ads) se najbolje plačaju, vjerojatno i preko 800eura po danu.

anchika007
22.07.2009., 23:06
Opa nije to loše vani.
Hmmm al pošto smo mi u ovoj krasnoj državici kod nas su vjerojatno iste ove brojke samo u kunama -.-
Ako neko zna kako to kod nas funkcionira nek molim vas napiše.
Tinnok zahvaljujem :D
Usput,zna itko koliko se kod Talie plaća book i da li se mora platiti i proći "modni tečaj" kao u midikennu -.-

Tinnok
22.07.2009., 23:50
Book se u pravim agencijama NE plaća - to si se zapravo stavlja pod "dug" koji ti njima vraćaš odrađujući poslove (revije, snimanja...).

Hiperaktivna
23.07.2009., 14:34
jer 'kvalitetna' agencija best models, vlasnice Sanje Bjedov Popovic...? ima li itko iskustva?

Gošća
20.08.2009., 22:33
Ja sam više radila kao model, jer sam visoka 1,71 ili 1,72, ali odustala sam od toga jer sam bila redovni student, pa mi se to dosta teško uklapalo, jer su uvijek bili poslovi u doba ispitnih rokova. Nisu mi se sviđale neke fore tipa nazovu me da nosim neku reviju u Sheratonu a besplatno, što me valjda trebalo impresionirati, pa sam ih poslala vrit i rekla da imam predavanje iz statistike, što sam i imala.
Onda su bila neka snimanja gdje su muljali s plaćanjem isto, tj. nisu htjeli platiti, jer su imali foru da ak te uzimaju prvi put ne plate :confused: I to sam ja još dobro i prolazila jer sam čak i dobivala poslove, za razliku od drugih..ma katastrofa. :flop: Izbjegavajte agenciju Stars.

Tinnok
21.08.2009., 22:14
jer 'kvalitetna' agencija best models, vlasnice Sanje Bjedov Popovic...? ima li itko iskustva?

nikad čula ... :kava:

3kky
28.08.2009., 16:50
ovako..
visoka 173..14 godina..
mjere sljedece-83 57 90
ak idete grudi. struk, bokovi..:D
lipa..very much..:D??

Tinnok
28.08.2009., 17:40
ovako..
visoka 173..14 godina..
mjere sljedece-83 57 90
ak idete grudi. struk, bokovi..:D
lipa..very much..:D??

hmm, mjere su ok, visina isto - iako moraš još narast barem 2cm da bi nešto bilo. A sad kakvo ti je lice - ti možda jesi lijepa, ali dali ti je lice dovoljno zanimljivo za manekenku? :mig:

FilyLily
03.09.2009., 23:50
hmm, mjere su ok, visina isto - iako moraš još narast barem 2cm da bi nešto bilo. A sad kakvo ti je lice - ti možda jesi lijepa, ali dali ti je lice dovoljno zanimljivo za manekenku? :mig:

a-a. Cura ima savršene mjere. I nemora narast (iako bude).. Dovoljno je da je iznad 172cm. Go for it girl! :D ;)

Glamazone
10.09.2009., 10:47
3kky a zašto ne staviš sliku/e pa da ti i mi znamo reći jesi li dovoljno lijepa? Ne kužim smisao tvog posta. Ne vidim nikakvo pitanje. Ispalo je kao da samu sebe hvališ.

1. Premlada si, čak i za HR. Nemaš šta raditi sa 14 god.
2. Visina je upitna i ovisi o poslu kojim se želiš baviti. Mislim da je za manekenku to definitivno prenisko...trebala bi biti barem 174-175 cm iako sve agencije muljaju oko visina.
3. S obzirom na manjak tih par cm morala bi imati preprekrasno lice da to nadoknadiš.

Moj savjet - pričekaj još jedno 2 god...a do tad radi na poziranju, njeguj lice, tijelo i kosu. Nemoj bojati kosu.

marry11
14.09.2009., 19:03
Bok cure..evo mene zanima iskljucivo posao fotomodela.Visoka sam 176,62 kg.smeđa kosa i velike smeđe oci....voljela pokušati...Dali netko ima savijet oko toga,bila bih zahvalna:)

Glamazone
24.09.2009., 22:59
pa dosta si visoka i za manekenku..ali mislim da danas fotomodeli imaju sve manje posla...nadam se da griješim

shadows
29.09.2009., 11:03
Internacionalna agencija za modele " Belle Modele" u Zagrebu održat će casting 09. i 10. 10.2009. u prostoru agencije, te se pozivaju svi zaintereairani modeli da nam se pridruže.

Slobodno mi se javite :)

Auto Frik
29.09.2009., 17:00
e ljudi jel može pomoć..curu su mi zvali da nosi revije ...ja mislim da je Talia agencija. E sad....jel može tko ukratko mi to opisat...jer znam da ja ne odlučujem nit joj mogu zabranit al nisam za to da ide..jer eto...kako se prije pisalo općenito o tim stvarima da ih prisiljavaju na neke stvari (pa makar i suptilno) i uglavnom tako to....za to sam potpuni laik pa eto..ako nije problem...nešto reć o agenciji i o svemu općenito.hvala.:)

Tinnok
29.09.2009., 19:01
e ljudi jel može pomoć..curu su mi zvali da nosi revije ...ja mislim da je Talia agencija. E sad....jel može tko ukratko mi to opisat...jer znam da ja ne odlučujem nit joj mogu zabranit al nisam za to da ide..jer eto...kako se prije pisalo općenito o tim stvarima da ih prisiljavaju na neke stvari (pa makar i suptilno) i uglavnom tako to....za to sam potpuni laik pa eto..ako nije problem...nešto reć o agenciji i o svemu općenito.hvala.:)

Talia je, po meni, vjerojatno i najbolja modna agencija u HR. Šta su je skautirali? ili... Uglavnom, ako će raditi samo u HR onda tu nema neke velike zarade. A ako će je van slati, to je već druga priča... I da, nitko nikog na ništa ne prisiljava - osoba sama odlučuje dali želi odraditi posao ili ne.

Auto Frik
29.09.2009., 19:07
ne znam...al nije to njoj primarno već kao hobi...rekla mi je samo vikendom..2-3 sata..reče mi oko 200tinjak eura :) al ne znam..meni se to ne sviđa sve i da mogu zabranit zabranio bi joj :) al eto..makar..u jednu ruku sam ponosan :) no dobro sada...hvala

Auto Frik
29.09.2009., 19:45
mislim..jel pokušavaju što podvalit u ugovorima i tako...dal se mogu dogodit neke neželjene stvari?

Tinnok
29.09.2009., 21:08
Sumnjam da bi joj nešto podvalili u ugovoru, mislim, neka ga jakooo dobro pročita ako joj ga ponude. Ne znam baš s ovdašnjim ugovorima, samo sa stranim ... :)

electric_barbarella
30.09.2009., 11:21
Midiken je sranje na kvadrat, zovu svaku curu koja im se javi, a sigurno te nece uzeti ako imash gram preko 50 kila i struk siri od 60 cm!
znam jednu prekrasnu curu koja je full visoka, preko 185 cm i normalno da ima vishe od 50 kila i nisu ju primili zbog kilaze :bonk:

enny29
02.10.2009., 22:34
evo htijela bih znati neke stvarcice prije nego li uopce krenem!
Koje su mjere idealne? Kg? Visina? Koja je agencija po vama najbolja?
S koliko godina se pocinje? U nekim agencijama nude i uloge u serijama,sto bi ja jako htijela!
Razmisljala sam ic u glumacku za glumicu jer pritom ide i exponiranje u medije :)
Ali ocito da sad svakog koga nadu i bez glumacke dobiju ulogu...eto puno hvala na buducim odgovorima!

crna.plavuša.
07.10.2009., 11:18
pitanje :)
imam 20 godina, nosila 2-3 revije ali to je bila usluga za poznanike, nis profi-extra-cool-fešn... svi zivi mi govore zkj ne idem u manekenke bla bla bla... i sad bi ja to probala, al onak za ozbiljno... visoka sam 180 imam 55/56 kg i upravo tu kilazu i visinu (i manekensku gradju) bih htjela iskoristit...al neznam kak to sad ide..ja dodjem i kazem dobar dan ja bi bila manekenka?? i da plava kosa/plave oci... jel se moze unovcit nekak taj izgled? :D

Tinnok
07.10.2009., 13:08
evo htijela bih znati neke stvarcice prije nego li uopce krenem!
Koje su mjere idealne? Kg? Visina? Koja je agencija po vama najbolja?
S koliko godina se pocinje? U nekim agencijama nude i uloge u serijama,sto bi ja jako htijela!
Razmisljala sam ic u glumacku za glumicu jer pritom ide i exponiranje u medije :)
Ali ocito da sad svakog koga nadu i bez glumacke dobiju ulogu...eto puno hvala na buducim odgovorima!

Idealne mjere za manekenku se kreću oko 84-60-88 cm. Kilaža ovisi o visini, možeš ti imat i 55kg i izgledat super mršavo, a možeš imati i 48kg pa imati široke bokove. Uglavnom, idealna visina je između 174-180cm. U hrvatskoj, po mom mišljenju, najbolje modne agencije su Midiken i Talia. Inače, počinje se što ranije - sa 16 godina je idealno vrijeme za početi s manekenstvom.

E sad, ovo za glumačku - nemam pojma, niti me to zanima. Ako misliš biti glumica - nemaš šta raditi u modnoj agenciji. :mig:

pitanje :)
imam 20 godina, nosila 2-3 revije ali to je bila usluga za poznanike, nis profi-extra-cool-fešn... svi zivi mi govore zkj ne idem u manekenke bla bla bla... i sad bi ja to probala, al onak za ozbiljno... visoka sam 180 imam 55/56 kg i upravo tu kilazu i visinu (i manekensku gradju) bih htjela iskoristit...al neznam kak to sad ide..ja dodjem i kazem dobar dan ja bi bila manekenka?? i da plava kosa/plave oci... jel se moze unovcit nekak taj izgled? :D

Vjerojatno i imaš onda dobre mjere - ako ti nije problem, možeš napisati koje su. No, problem je šta možda nemaš zanimljivo lice. Možeš ti biti i 185cm i biti ultra mršava, ali ako nemaš neko posebno lice koje se ističe iz mase - forget it (što se inozemstva tiče). Ako želiš samo tu u hr raditi odeš u agenciju Midiken ili Taliu i oni će procijeniti dali imaš potencijala ili ne :) :D

Ako imate još pitanja - slobodno pitajte! :mig:

crna.plavuša.
07.10.2009., 13:57
mjere su 86-60-88 :D

Tinnok
07.10.2009., 14:07
Onda - zašto ne probati? Slobodno nazovi ili pošalji mail Midikenu ili Taliji pa tko ti se prvi javi... :) Sretno! :mig:

stidljiva ljubičica
18.10.2009., 01:03
ovo je manekenka?? renata...

hehe, super...ovako nešto mene ohrabruje...:rozi:

jeli znate di bi se mogla javiti ako samo želim prošetati po nekom fashion eventu, ne biti model zaozbiljno, nego recimo za tekstilni fakultet nekome ili tako nešto.
samo želim da me našminka netko profesionalno, obučem neku kreaciju i da me slikaju.
studentica sam, nisam nešto visoka, ravno 170, u licu sam isto ništa spešl, ali imam tijelo koje može obući svaku vriću a da izgleda dobro...
volim modu...eto, pomozite mi savjetom,hvala

GaGa LuChaN
19.10.2009., 19:14
eLLoU ^^
imam 15 i pol godina,visk0ka sam 179 cm i imam 56 kg.
htjela bih biti manekenka ili model...ali ne znam u koju agenciju da se prijavim..k0ja je najbolja? da li se t0 plaća i ako da koliko (mislim dal moram ja plaćati njima?) i št0 se sve radi u početku?
molim vas za odg jer mi je to jako važno i željela bih što prije počet se bavit time. hvala unaprijed :)

btw ew0 wam par slika s facebook-a pa prosudite dal sam za m0dela ili ne:
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs280.snc1/10720_1155027929102_1629815332_386390_7906592_n.jp g

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs280.snc1/10720_1177987423075_1629815332_448016_854900_n.jpg

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs017.snc1/4223_1104552787255_1629815332_237683_2362041_n.jpg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1961/193/101/1629815332/n1629815332_84965_4374.jpg

: D

Tinnok
19.10.2009., 20:20
Pozdrav!
Na temelju danih slika ne može se puno reći, tj. ne mogu baš procijeniti dali imaš lice za modela. Za procijenu slike trebaju biti čiste i veće rezolucije... Odličnu visinu, kilažu i godine imaš, no što se fotki tiči nisam baš zicher... :)

Mala_Garava666
20.10.2009., 14:25
trebas imati slike vece rezolucije i ciste, na kojima ti se fino vidi lice i oblik tijela! ovo ne prolazi!

Hazel Silk
20.10.2009., 23:03
Imam pitanje, ne u vezi agencije, nego stranice Model mayhem. Je li netko od vas učlanjen tamo ili znate nekoga tko je? Koliko su šanse da se nađe neki posao (kao model*)? :)

*btw, nisam neka klasična ljepotica, ali mi je par puta predloženo da poziram nekome, eto, čisto da ne bude zabune. lol

Tinnok
20.10.2009., 23:26
Nikad čula za tu stranicu.... i ako se učlaniš šanse da dobiješ posao su vrlo male (usudila bi se reći i nemoguće...). No, ako netko misli suprotno - please! Ako se već želiš negdje "učlaniti" na neku stranicu, učlani se na models.com - https://models.com/register/
Tamo su ti skauti i veće šanse da te netko nađe!

Hazel Silk
20.10.2009., 23:29
Nikad čula za tu stranicu.... i ako se učlaniš šanse da dobiješ posao su vrlo male (usudila bi se reći i nemoguće...). No, ako netko misli suprotno - please! Ako se već želiš negdje "učlaniti" na neku stranicu, učlani se na models.com - https://models.com/register/
Tamo su ti skauti i veće šanse da te netko nađe!

Hm, nisam ni znala za ovu stranicu. Hvala :D
Btw, ti si isto član ove stranice? :)

ninna87
21.10.2009., 11:06
a sto je ovo models.com :??ak se tu registriras,sto onda? :)

Tinnok
21.10.2009., 12:31
Nisam član. Ali znam iz da je dosta cura "otkriveno" na toj stranici. U biti, tu ti stranicu gledaju najveće i najpoznatije svjetske agencije, IMG, Women, Elite, i njihovi skauti mogu te kontaktirati... Tako da se isplati imati profil tamo :)

FilyLily
28.12.2009., 13:47
Imam dogovoren sastanak sa midikenom, pa me samo zanima kako doci do midikena, sto jednostavniji put? hvala :)

Compson
16.01.2010., 21:33
Ej cure imam pitanje o manekenstvu... Što mislite, kolike mi trebaju biti mjere za prijaviti se u neku manekensku agenciju? Imam 59kg i 176 cm... Koliko bi trebala smršaviti? Hvala...

Tinnok
17.01.2010., 00:08
Ej cure imam pitanje o manekenstvu... Što mislite, kolike mi trebaju biti mjere za prijaviti se u neku manekensku agenciju? Imam 59kg i 176 cm... Koliko bi trebala smršaviti? Hvala...

ma nije bitna kilaža - glavno da ti imaš mjere. Neka se kreću oko 85-60-90cm... Visina ti je dobra :)

Tinnok
17.01.2010., 00:10
Imam dogovoren sastanak sa midikenom, pa me samo zanima kako doci do midikena, sto jednostavniji put? hvala :)

Midikenn ti se nalazi u Švarcovoj 18. Ideš sa tramvajem broj 12 ili 11 do tamo neke stanice, ne znam točno. Ugl. pitaj ljude usput :)

gljivek
17.01.2010., 09:50
Evo ja mogu napisati na temelju price s kojom sam bliska...

Recimo, prijateljica, model koji zivi na relaciji London-Milano itd.nikad doma:rolleyes: i stvarno radi dobre poslove---kada ju vidis rekao bi srednja zalost lice pa i losije.:rolleyes: Ali to lice u objektivu ima ono nesto, sa sminkom i svime sto u tom trenu zele, mrak fotke a i izgled na pisti.

Tako da ako si ovako ajmo reci obicna ljepotica kakvih je hrpa na ulici ne znaci nista..moras bit poseban...posebne oci, usne, obrazi ili nesto...i da ona je farbana kako njoj pase (sve vise se koriste perike, umeci i sl.)....i da mrsava je skoro pa meni ruzno i visoka 179.

Zagledajte se malo u slike modela u casopisu (ne hrvatskom) i probajte prokuzit kakva je ta cura bez sminke...:( Na zalost nitko nece savrsenu zenu bujnih oblina osim mozda donjeg vesa i kupacih kostima-tu nju odbiju uvijek :D.

Necu ulaziti u rasprave, vec govorim po onome sto je ona ispricala na temelju 7-8 godina sto to radi (od 16.-e). A meni se ne cini kao neka laz. Evo slicka..cura je meni nista posebno, ali ima izrazene crte lica, oblik okica itd. http://www.popfi.com/wp-content/uploads/before-and-after-model.png

Compson
17.01.2010., 11:11
Ajme,pa meni je ova tvoja prijateljica preeeedivna!

Tinnok
17.01.2010., 15:49
Ovo na slici je Kasia Struss - poznati svjetski model, nznm baš dal je to njezina frendica (?) :)

lakunoc
09.02.2010., 19:25
dosla sam u situaciju gdje moram snimiti par fotki za book.

nisam manekenski tip i nemam bas neke veze s modom pa me zanima koji su vasi prijedlozi za outfite koje da izaberem?

kazu da je najbolje imati nekoliko lookova,
molim vas savjete, slike i najvaznije - gdje se ti odjevni predmeti mogu kupiti :D

od klasicnih komada posjedujem crne cipele na petu, crnu minicu...to je otprilike to.

pomozite! :D

lakunoc
09.02.2010., 20:01
i jos da napomenem da su mi noge tanke i totalno dobre za pokazivanje dok imam oveci trbuh i grudi koje bih voljela probat sakrit ili barem prikrit :D

the_only_one
02.03.2010., 14:35
Bok svima,...na temelju ranijih postova zaključila sam da mi mjere nisu problem(visina 179 cm 84-64-89).imam 15 godina i problem mi je što bi se za ovaj posao trebala uputiti za zagreb (živim na jugu) zanima me ima li nekakva agencija dobra u splitu ili zadru...ili bi mi bolje bilo da pošaljem slike u neku od agencija u zagrebu,ali čak i ako kažu da im se sviđam isplati li se ići zbog toga u zagreb jer oni to govore skoro svima,postoji li mogućnost da mi kažu nešto više od samo dođi sviđaš nam se??
Hvala.

Glamazone
17.03.2010., 22:25
pa u Zadru imaš Anu Gojanović, neznam kako se zove njena agencija ali ona ti je najbolja i ako procijeni da si joj dobra ideš van :)

Tinnok
17.03.2010., 22:42
Da, javi se Ani Gojanović... Ona je u Zadru :) Agencija se zove Colors ... Isto, preporučam da se javiš ili Midikenu ili agenciji Talia pa šta bude :)

Glamazone
18.03.2010., 18:53
Tinnok jesi sigurna? Ja sam čula da je nedavno otvorila neku novu agenciju. Ne Colors. The Only One javi joj se na Facebook :) pa pitaj kako ju možeš kontaktirati.

adrianadior
18.03.2010., 19:16
Tinnok jesi sigurna? Ja sam čula da je nedavno otvorila neku novu agenciju. Ne Colors. The Only One javi joj se na Facebook :) pa pitaj kako ju možeš kontaktirati.

boom managment ili tako nesto:)

Tinnok
18.03.2010., 19:43
ups......a ne znam onda! stvarno već dugo nisam za nju čula :)

adrianadior
18.03.2010., 21:34
citala sam nesto u elle-u prije mjesec dva,bas su naci tocno taj clanak da se uvjerim.

*maitai*
30.03.2010., 15:27
pregledavala sam forum ali nigdje nisam našla informacije o ovoj agenciji.
Treba mi nekakav usputni posao, a vlasnica mi je dala formular da ispunim i dođem s tim u agenciju.
Da li itko ima iskustva s njima?
Stranica se čini ok, ali me je dosta strah davati slike na neviđeno.
link http://www.4art.hr/

Unaprijed hvala na informacijama :)

Tinnok
30.03.2010., 19:15
pregledavala sam forum ali nigdje nisam našla informacije o ovoj agenciji.
Treba mi nekakav usputni posao, a vlasnica mi je dala formular da ispunim i dođem s tim u agenciju.
Da li itko ima iskustva s njima?
Stranica se čini ok, ali me je dosta strah davati slike na neviđeno.
link http://www.4art.hr/

Unaprijed hvala na informacijama :)

nikad čula ....... to NIJE modna agencija :kava:

*maitai*
30.03.2010., 23:15
i meni djeluje sumnjivo, pogotovo jer nemaju slika nijednog modela na web stranici...
ali neznam, možda je netko čuo

bebicha
06.05.2010., 19:19
mene zanima dali ja mogu postati manekenka ili model (sigurno ne jos manekenka, al za koju godinicu :D)

trenutno imam 14 godina i visoka sam 171 cm i ZNAM da cu jos rasti, pa nemrem stat sa 14 (-.-'').
stanem u 38 pa cak i u konf.broj 36, tak da....

nezz dali da pocnem ili mi je malcice prerano ??

pozZ

Tinnok
06.05.2010., 20:06
mene zanima dali ja mogu postati manekenka ili model (sigurno ne jos manekenka, al za koju godinicu :D)

trenutno imam 14 godina i visoka sam 171 cm i ZNAM da cu jos rasti, pa nemrem stat sa 14 (-.-'').
stanem u 38 pa cak i u konf.broj 36, tak da....

nezz dali da pocnem ili mi je malcice prerano ??

pozZ

možeš polako početi, dapače :) probaj u Taliu ili u Midikenn :) :mig:

bebicha
06.05.2010., 22:19
možeš polako početi, dapače :) probaj u Taliu ili u Midikenn :) :mig:

hvala na inf :)

Kiki
07.05.2010., 01:15
Konf broj 38 je preveliko za modela, pogotovo na tvoju visinu kakva je sad.
36 je OK i taj broj bi trebala odrzat i kad dobijes jos koji centimetar u visinu.

Glamazone
15.05.2010., 16:24
Bebicha ali ja ti mislim da cure koje kasnije budu visoke već do 14 godine dosegnu svoju konačnu visinu :(...to znam po sebi a i po nekim manekenkama koje su već sa 14-15 postale poznate (Jac,Tanya) i već su tada bile 178-180. Isto tako sva nova lica na stranicama od agencija, cure koje imaju tih nekih 14 godina već jesu 175-178 cm. Vjerujem da nećeš narasti još više od koja 2-3 cm. Ja sam sa 14 sigurno već bila 176 cm, kasnije sam eventulano dobila taj 1-2 cm.

Ako misliš da si fotogenična svakako skokni do neke bolje agencije ako si iz ZG-a. 14 god je ok za početi ovako nešto neopterećeno ali na nešto ozbiljnije ipak pričekaj još 2 god.

my_cloud
15.05.2010., 19:59
Pozdrav,

da li itko zna kako to ide s dječjim muškim modelima. Koliko sam ja shvatila, prime sve one koji u agenciji uplate školovanje za modela. Da li je to točno ili primaju i čiste amatere?
Da li im je dovoljno mailom poslati slike klinaca?

Tinnok
16.05.2010., 01:09
Pozdrav,

da li itko zna kako to ide s dječjim muškim modelima. Koliko sam ja shvatila, prime sve one koji u agenciji uplate školovanje za modela. Da li je to točno ili primaju i čiste amatere?
Da li im je dovoljno mailom poslati slike klinaca?

koliko ja znam u hrvatskoj samo Midikenn drži dječju diviziju pa probaj tamo. Prvo pošalje fotke na mail i ako te zove dođi u agenciju :)

tinna_
16.05.2010., 07:26
ja bih htjela postati manekenka,samo neznam gdje se prijaviti i kako !!!

naravno iz zadra sam ... plizzz somebody helpp :)

tinna_
16.05.2010., 07:33
moze li mi tko pomoci ?? ja bih htjela postati neki top model ili manekenka.. iz zadra sam ,ali nezz gdje se prijaviti..
trazim pomoc!!!!

Tinnok
16.05.2010., 13:41
moze li mi tko pomoci ?? ja bih htjela postati neki top model ili manekenka.. iz zadra sam ,ali nezz gdje se prijaviti..
trazim pomoc!!!!

:lol::rofl: dobro ajde reci koje su ti mjere, visina i godine?

StuckMojo
16.05.2010., 19:39
trazim pomoc!!!!

:cerek:
Mlada i ambiciozna! :top:

Dark_angel55
09.06.2010., 17:59
imam 17 godina. visoka sam 165. imam 44 kg. mjere su mi 84-59-84.
imam dosta duge noge. a faca... pa recimo prosjecna, velike smede oci smeda kratka kosa, pravilan nos, mala usta. ali imam pjegice po nosu. pa ako bi mi mogli dati nekii savjet cime bi se sa tip karakt. mogla baviti. da se usmjerim na manekenstvo, fotomodele, hostese....?
hvala vam unaprijed. :)

Tinnok
09.06.2010., 18:41
imam 17 godina. visoka sam 165. imam 44 kg. mjere su mi 84-59-84.
imam dosta duge noge. a faca... pa recimo prosjecna, velike smede oci smeda kratka kosa, pravilan nos, mala usta. ali imam pjegice po nosu. pa ako bi mi mogli dati nekii savjet cime bi se sa tip karakt. mogla baviti. da se usmjerim na manekenstvo, fotomodele, hostese....?
hvala vam unaprijed. :)

U manekenke ne možeš jer si preniska... Probaj nešto tipa fotomodel ili eto hostese...ali, kažem za pistu nisi jer si preniska :kava:

:mig:

patkicaSlatkica
13.06.2010., 20:24
OD piste i tak i tak nema kruha tak da nize cure ne sekirajte se...bolje idite raditi ko hostese,to je super ili fotomodel ako vas kamere i fotoaparati vole....

bit manekenka u hrvatskoj :lol::lol::lol: nemojte ... koliko god lijepe zgodne,super proporcije imale,visinu...dzabe vam.... nece hrvatica bit nova Naomi nikad,jer smo takva zemlja i nitko nas ne voli...jbg...eto iskreno...:):)

Tinnok
13.06.2010., 20:29
bit manekenka u hrvatskoj :lol::lol::lol: nemojte ... koliko god lijepe zgodne,super proporcije imale,visinu...dzabe vam.... nece hrvatica bit nova Naomi nikad,jer smo takva zemlja i nitko nas ne voli...jbg...eto iskreno...:):)

nažalost istina...nemamo mi neke ključne veze u svijetu mode :kava::rolleyes:

zlatna_libica
22.06.2010., 15:56
pozdrafček svima :D

E Tinnok i Glamazone, cini mi se da znate o cemu pricate, pa da vas priupitam nesto.... :)
dakle, ja sam visoka 165,tak negde, i jasno mi je da sam preniska za piste, nazalost :( :(
no, imam mjere 88,63,90 , 52 kg, 19 god. dosta sam mrsava, imam plavu kosu i plave oci.... trenutno boravim u zadru, radi faxa... imate kakve preporuke za mene, bilo kaj, samo da krenem nesto s tim, zanima me jako taj svijet manekenki,revija, snimanja.. ja bi jako htjela nositi revije, al sam preniska, sto jos mogu radit osim nosenja revija? :)
plizzz help :cerek:

Tinnok
22.06.2010., 16:46
pozdrafček svima :D

E Tinnok i Glamazone, cini mi se da znate o cemu pricate, pa da vas priupitam nesto.... :)
dakle, ja sam visoka 165,tak negde, i jasno mi je da sam preniska za piste, nazalost :( :(
no, imam mjere 88,63,90 , 52 kg, 19 god. dosta sam mrsava, imam plavu kosu i plave oci.... trenutno boravim u zadru, radi faxa... imate kakve preporuke za mene, bilo kaj, samo da krenem nesto s tim, zanima me jako taj svijet manekenki,revija, snimanja.. ja bi jako htjela nositi revije, al sam preniska, sto jos mogu radit osim nosenja revija? :)
plizzz help :cerek:

Pozdrav!
Pa možeš biti foto model ili hostesa, ali prije ti onda preporučam ovo prvo. Kažeš da živiš u Zadru - tamo je agencija Colors od Ane Gojanović - probaj naći tu agenciju (ako je još tamo, ja mislim da je....ispravite me ako griješim...). Uglavnom, da, još jedino možeš probati otići u Midikenn u ZG - tamo primaju i hostese, tj. imaju i posebnu diviziju sa hostesama :) Ako ništa, onda radi za nekog fotografa za sitne pare... ali nema ti baš od toga neke love, zapravo nema niti od hostesiranja niti manekenstva tu u hrvatskoj - ako imaš potencijala katapultiraju te van i tamo se zarađuje prava lova :)

:D

WellIm14
24.06.2010., 22:50
Imam 14 godina,visoka sam 177 cm,proporcije su mi 86-65-89,imam 56 kg.
Bih li mogla uspjeti u poslu,naravno kasnije?Na čemu bi trebala poraditi?

Tinnok
25.06.2010., 13:48
Imam 14 godina,visoka sam 177 cm,proporcije su mi 86-65-89,imam 56 kg.
Bih li mogla uspjeti u poslu,naravno kasnije?Na čemu bi trebala poraditi?

Godine - idealne. Za početak otiđi u neku našu agenciju (prporučujem Taliu ili Midikenn) pa probaj odraditi par poslova u hrvatskoj, čisto da vidiš kako sve to ide. A ako imaš lice i zbiljni potencijal - poslat će te u inozemstvo. Mjere su ti čisto ok, za hrvatsko tržište - savršene, ali za van bi morala smanjiti opsed grudi i struka :)

pipi narančada
30.06.2010., 23:03
Evo ja ću vam svima preporučiti agencije Taliu i Midikenn ukoliko se želite baviti modelingom,ostvariti kolku tolku karijeru vani,ali dakako ukoliko imate predpozicija za to.:) Minimalno 174 za revije,ako ste niže možete probati za modele,ali naravno ovisi o vašem licu,dali je traženo ili ne.Jednostavnije rečeno imate li onaj fastor x o kojem svi govore:D
Preporučam i agenciju Sandra ona je više za cure koje zanima hostesiranje i rad u Hrv.
Ja sam prošla dosta hrvatskih agencija,mislim čak sve,pa ako ima pitanja slobodno pitajte;)
pozzić

Medena♥
02.07.2010., 20:13
Nikad prije nisam bila zainteresirana za posao modela, manekenke ili hostese... no, želja se javila i moj stav prema tom poslu se promijenio. Mislim da imam zadovoljavajuće predispozicije... jedino me muče godine. Imam 20 godina, ne znam da li je prekasno za započinjati s tako nečim.
Ako netko ima kakav koristan savjet, bila bih mu zahvalna!

Tinnok
02.07.2010., 22:41
Nikad prije nisam bila zainteresirana za posao modela, manekenke ili hostese... no, želja se javila i moj stav prema tom poslu se promijenio. Mislim da imam zadovoljavajuće predispozicije... jedino me muče godine. Imam 20 godina, ne znam da li je prekasno za započinjati s tako nečim.
Ako netko ima kakav koristan savjet, bila bih mu zahvalna!

Misliš da imaš predispozicije ili znaš? Ugl. ajde napiši visinu i mjere pa ću ti moći nešto konkretnije reći. Dakako, nije sve u mjerama, ako nemaš lice - pozdravi se sa modelingom :kava:

:)

Medena♥
03.07.2010., 00:46
Misliš da imaš predispozicije ili znaš? Ugl. ajde napiši visinu i mjere pa ću ti moći nešto konkretnije reći. Dakako, nije sve u mjerama, ako nemaš lice - pozdravi se sa modelingom :kava:

Predispozicije mislim da imam, lice - bez lažne skromnosti i umišljenosti, znam da imam.
Visoka sam 175 cm, teška 57 kg, proporcije su 87-58-89.
Eto, čekam tvoj odgovor! :)

Tinnok
03.07.2010., 15:12
Predispozicije mislim da imam, lice - bez lažne skromnosti i umišljenosti, znam da imam.
Visoka sam 175 cm, teška 57 kg, proporcije su 87-58-89.
Eto, čekam tvoj odgovor! :)

Bome, dobro je...možda samo opseg grudi smanji za 2cm (zbilja, dobronamjeran savijet), ostalo je super. A sad, lice, da barem mogu vidjeti.... ali svejedno, probaj u Taliu ili Midikenn :) :mig:

Jina Jei
04.07.2010., 15:40
Jel se traze modeli za pin up , gothic i ostale smjerove? neznam kako to ide...

Počelo me zanimati manekenstvo...ali isto kao i Medena imam 20 godina...pa jeli prekasno...?? KOliko ja znam MIa KOvačić je počela manekenstvom s 21 ...

Znam da je malo glupo pitanje, ali sa 16 godina htjeli su iz menagmenta(split) da radim za njih, nesićam se više ni kako se zove, ali njihov predstavnik mi je rekao da imam prezanimljivu facu koja se traži ( male oči, velika usta, naglašene crte lica ). Zapravo imam previše specifičnu facu, i sad je to dali ce se nekome svidit ili nece. (tako mi je bilo i kod dečkiju =)
Ali zanima me ... ako su me znači htjeli u menagmentu znači da imam predispozicije za mankenstvo ili to svakome kazu tko god dođe?

Tinnok
04.07.2010., 16:33
Jel se traze modeli za pin up , gothic i ostale smjerove? neznam kako to ide...

Počelo me zanimati manekenstvo...ali isto kao i Medena imam 20 godina...pa jeli prekasno...?? KOliko ja znam MIa KOvačić je počela manekenstvom s 21 ...

Znam da je malo glupo pitanje, ali sa 16 godina htjeli su iz menagmenta(split) da radim za njih, nesićam se više ni kako se zove, ali njihov predstavnik mi je rekao da imam prezanimljivu facu koja se traži ( male oči, velika usta, naglašene crte lica ). Zapravo imam previše specifičnu facu, i sad je to dali ce se nekome svidit ili nece. (tako mi je bilo i kod dečkiju =)
Ali zanima me ... ako su me znači htjeli u menagmentu znači da imam predispozicije za mankenstvo ili to svakome kazu tko god dođe?

Za gothic smjerove? :lol: Nemam pojma.....

20 godina je malo kasno za internacionalno tržište, ali ako imaš veliku sreću - dakako, možeš uspjeti. Za baviti se manekenstvom u Hrvatskoj možeš imati i 25 godina....tu je tako i tako sve za k....... (da prostite.....).

Što se face tiče - ne mogu ti ništa previše reći, ja te nisam vidjela. Svaka agencija traži različitu ljepotu, neki više idu na komercijalu, neki traže alien modele, neki uzimaju sve.... Male oči se traže? Ne znam baš.... :mig:

Jina Jei
04.07.2010., 20:01
sve objašnjeno, zanemarite mene .

rumena
05.07.2010., 14:18
pozdrav! imam 14 godina , visoka sam 170 cm i mjere su mi 84-60-88. smeđa kosa i oči , prosjecno lice. zanima me manekenstvo , nista ozbiljno za sad. hvala :)

Tinnok
05.07.2010., 14:39
pozdrav! imam 14 godina , visoka sam 170 cm i mjere su mi 84-60-88. smeđa kosa i oči , prosjecno lice. zanima me manekenstvo , nista ozbiljno za sad. hvala :)

170cm - prenisko, dobro, možda još narasteš do 16. godine :D sve u svemu, još ako imaš, kako kažeš, prosječno lice - forget it.... probaj nešto u hrvatskoj, kao neka hostesa ili eventualno fotomodel.

rumena
05.07.2010., 17:29
170cm - prenisko, dobro, možda još narasteš do 16. godine :D sve u svemu, još ako imaš, kako kažeš, prosječno lice - forget it.... probaj nešto u hrvatskoj, kao neka hostesa ili eventualno fotomodel.

jel imas neku agenciju za preporuku za hostesu ili fotomodel , kako si rekla ? nisam iz zg-a , al mi nije problem zaletit se tu i tamo :)

Tinnok
05.07.2010., 18:06
jel imas neku agenciju za preporuku za hostesu ili fotomodel , kako si rekla ? nisam iz zg-a , al mi nije problem zaletit se tu i tamo :)

Midikenn ti prima hostese :)

Klara1234
05.07.2010., 23:27
Pomoc!
Imam 13 godina ,zivim u Splitu i htjela bih se baviti modelingom. Mjere su mi 83-60-90,a visoka sam 173 cm,teska 52 kile. Znate neku dobru agenciju,a da je u Splitu? :/ Mislim da imam dobro lice za to,mislim imam cist ten :)

Tinnok
05.07.2010., 23:40
Pomoc!
Imam 13 godina ,zivim u Splitu i htjela bih se baviti modelingom. Mjere su mi 83-60-90,a visoka sam 173 cm,teska 52 kile. Znate neku dobru agenciju,a da je u Splitu? :/ Mislim da imam dobro lice za to,mislim imam cist ten :)

Kao prvo, premlada si, čekaj do 16. godine. Drugo, moraš još narasti, barem do 175cm. I modih agencija u Splitu, koliko ja znam, nema!

Tena1992
06.07.2010., 15:25
Ja bih lijepo zamolila sve koji su imali nekog kontakta sa Talia model agencijom da mi kažu kakva je teta Tihana :) ...naime, ja sam joj nekidan poslala mail na koji je ona odgovorila da su joj potrebne slike koje sam joj poslala i pozvana sam na razgovor u subotu. Oni koji su bili ili još jesu u toj agenciji zacjelo će mi moći odgovoriti kako taj razgovor tece i kolike su mi nade da uđem u svijet modela, znam da to sto me pozvala ne znaci automatski da sam primljena. Rekla mi je da dođem bez sminke...kako da se obucem? Sve sve sve informacije su dobrodosle, hvalaaaaaaaaaaaaaa

Tinnok
06.07.2010., 15:40
Ja bih lijepo zamolila sve koji su imali nekog kontakta sa Talia model agencijom da mi kažu kakva je teta Tihana :) ...naime, ja sam joj nekidan poslala mail na koji je ona odgovorila da su joj potrebne slike koje sam joj poslala i pozvana sam na razgovor u subotu. Oni koji su bili ili još jesu u toj agenciji zacjelo će mi moći odgovoriti kako taj razgovor tece i kolike su mi nade da uđem u svijet modela, znam da to sto me pozvala ne znaci automatski da sam primljena. Rekla mi je da dođem bez sminke...kako da se obucem? Sve sve sve informacije su dobrodosle, hvalaaaaaaaaaaaaaa

gledaj, ako te pozvala samo dođi opuštena na razgovor. da, dođi bez šminke, oprane kose, znači full natural i obuci se što jednostavnije, u odjeću jednostavnih boja (preporučam crno i bijelo). :mig::D

evo ovako neki stil furaj
http://img708.imageshack.us/img708/520/36kpedaru09octparis3.th.jpg (http://img708.imageshack.us/i/36kpedaru09octparis3.jpg/)

Tena1992
06.07.2010., 15:46
A šta ona sve radi na tom razgovoru? Jel me važe, mjeri? Šta uopće pita?

Tinnok
06.07.2010., 15:55
A šta ona sve radi na tom razgovoru? Jel me važe, mjeri? Šta uopće pita?

Ne važe te :lol: nego ti uzima mjere - prsa, struka i bokova, i visinu. Slikat će te vjerojatno odnosno uzet će ti polaroide, pričat će vjerojatno o tome šta planira s tobom (ako te uzme), dali ćete slati van ili ćeš samo raditi u Hr. i slično. Naravno, ako ideš van, znanje engleskog ti je neophodno!

:D

Tena1992
06.07.2010., 16:00
A sta je sa mjerama? Rekli su mi da ako bokovi nisu ispod 90 da uopce ne uzima...sta ta 2 - 3 cm igraju toliku ulogu?

Tinnok
06.07.2010., 16:04
A sta je sa mjerama? Rekli su mi da ako bokovi nisu ispod 90 da uopce ne uzima...sta ta 2 - 3 cm igraju toliku ulogu?

da, igraju :) 90cm ti je maximalno koliko smiješ imat. Struk neka ti ne bude iznad 63cm, a prsa iznad 84cm :)

Tena1992
06.07.2010., 16:07
Dakle, ako imam 92 nemam sanse :( ?

Tinnok
06.07.2010., 16:10
Dakle, ako imam 92 nemam sanse :( ?

a ovisi, gle, koliko si visoka? zapravo, jedino ako si iznad 181+ onda ajde, ali ako si manje morat ćeš skinut ta dva centimetra.

Tena1992
06.07.2010., 16:14
TO kuzim da cu ih morat skinuti :P ali da li je moguce da me primi uz uvijet da slinem ta 2 cm ili mi je odmah ulaz nedostupan?

Tinnok
06.07.2010., 16:18
TO kuzim da cu ih morat skinuti :P ali da li je moguce da me primi uz uvijet da slinem ta 2 cm ili mi je odmah ulaz nedostupan?

pa ne znam, nekad ti znaju reći da se vratiš kad skineš centimetre, a nekad te uzme pa onda imaš neko vrijeme da ih skineš.

Tena1992
06.07.2010., 16:19
Eh, hvala, to mi donekle daje nadu :DD

Tena1992
07.07.2010., 14:18
Zna li tko moze li se na neki nacin zakamuflirat cm - dva na bokovima? :D Da li bi bilo ok ako na razgovor obucem stikle? ;)

Tinnok
07.07.2010., 14:43
Zna li tko moze li se na neki nacin zakamuflirat cm - dva na bokovima? :D Da li bi bilo ok ako na razgovor obucem stikle? ;)

ako ovako vizualno hoćeš zakamuflirat onda nosi što tamnije hlače tj traperice, odnosno skinny jeans, ali opet, oni će ti izmjeriti opseg bokova tako da ti to ne pomaže nešto. naravno da možeš obući štikle, ali nemoj pretjerivati, ionako ćeš ih morat skinut kad će ti mjeriti visinu. :D

Tena1992
07.07.2010., 14:50
Eh, ma zeznula sam se...dobila sam gripu prije par mjeseci (uvijek su mi bokovi bili 91) i izgubila jako puno kila, a kad sam ih pocela vracat(uz tablete jer nisam bas nadarena za dobivanje tezine) previse sam vratila i danas sok, bokovi su mi 95...sad razmisljam da joj kazem da iz nekog razloga ne mogu doci u subotu(a ona zna da me nakon subote nema 2 tjedna u hrvatskoj), a do tada skinem izgubiti bokove...ne znam, sad vise ni sama nisam pametna :(

Kiki
08.07.2010., 14:17
Ako imas potencijala, dva cm na bokovima ti nece radit toliku razliku. Jednostavno ce ti rec da ih izgubis i to je to.

Tena1992
08.07.2010., 14:31
Ma joj...jedni mi govore da ce mi reci da smrsavim, drugi mi govore da me zbog centimetara nece primiti...sva sam vise na iglama, jos sam dobila virozu...joj :(

Jel glupo ako obucem haljinicu ljetnu (pristojne duzine :D ) i stikle?

Tinnok
08.07.2010., 15:25
Ma joj...jedni mi govore da ce mi reci da smrsavim, drugi mi govore da me zbog centimetara nece primiti...sva sam vise na iglama, jos sam dobila virozu...joj :(

Jel glupo ako obucem haljinicu ljetnu (pristojne duzine :D ) i stikle?

gle, sigurno će ti reći da skineš centimetre. koliko vidim ima ona cura na boardu sa više od 90cm.

drži se jednostavnosti kad je u pitanju odjeća

Valjakica
08.07.2010., 16:14
gle, sigurno će ti reći da skineš centimetre. koliko vidim ima ona cura na boardu sa više od 90cm.

drži se jednostavnosti kad je u pitanju odjeća

slažem se,mislim da štikle nisu toliko presudne,dovoljne su neke lijepe balerinke ili sandale i dobro će opet izgledat...

Tena1992
08.07.2010., 21:21
Ma haljinu moram obuci jer mi traperice dodatno dodaju jos koji cm, a to mi STVARNO ne treba haha XD

Stikle su cisto iz razloga sto sandalice na tu haljinicu i ne idu toliko...al mozda iskombiniram jedne sa remencicima :P

artist*angie*
14.07.2010., 11:08
Mene zanima dali mogu postati model ili manekenka s obzirom na sljedece mjere: 83-64-86, imam 19 godina, visoka sam 175 cm, tezina 53 kg.

Tinnok
14.07.2010., 11:56
Mene zanima dali mogu postati model ili manekenka s obzirom na sljedece mjere: 83-64-86, imam 19 godina, visoka sam 175 cm, tezina 53 kg.

Pa generalno možeš, ali nznm kakvo ti je lice - po stoti put ponavaljam, ako nemaš zanimljivo lice, forget it!

artist*angie*
14.07.2010., 14:33
Pa generalno možeš, ali nznm kakvo ti je lice - po stoti put ponavaljam, ako nemaš zanimljivo lice, forget it!

(jel ti mogu poslati na pm par slika pa da mi kazes za lice jel ok)

Tinnok
14.07.2010., 15:57
(jel ti mogu poslati na pm par slika pa da mi kazes za lice jel ok)

pa možeš, kako želiš :)

angie_
29.07.2010., 23:06
mene zanima profesionalnost ovih naših modnih agencija, tu prvenstveno mislim na taliu i midiken..želim se okušati u ovom poslu jer mislim da imam potencijala, a onda odem na njihove stranice i vidim na desetke cura koje se još predstavljaju sa slikama koje su one same poslale, i sad si postavljam pitanje je li to zbog toga što se agencija ne trudi oko njih ili su one odustale od manekenstva i prelijene da rade nešto ???? :confused:

Tinnok
30.07.2010., 00:36
mene zanima profesionalnost ovih naših modnih agencija, tu prvenstveno mislim na taliu i midiken..želim se okušati u ovom poslu jer mislim da imam potencijala, a onda odem na njihove stranice i vidim na desetke cura koje se još predstavljaju sa slikama koje su one same poslale, i sad si postavljam pitanje je li to zbog toga što se agencija ne trudi oko njih ili su one odustale od manekenstva i prelijene da rade nešto ???? :confused:

Naše agencije su ti ono, li-la. :lol: Možda, po mome mišljenju, Talia je nešto bolja ako želiš ići van, dok je Midikenn više za tu, za po doma :D
Uglavnom, one slike koje vidiš na stranicama nisu poslale te iste cure - to te slikaju u agenciji, to su tzv. polaroidi, gdje djevojka prirodno izgleda, bez šminke....
Ako cura zbilja ima potencijala onda će se i potruditi oko nje. Naravno, tu bitnu ulogu ima agent :)
Moje mišljenje je da korijen što mi nemamo cura vani to što nemamo neke skaute koji mogu upikirat pravu curu - da ima look i sve kako se vani traži....

ivanovna
30.07.2010., 13:58
Naše agencije su ti ono, li-la. :lol: Možda, po mome mišljenju, Talia je nešto bolja ako želiš ići van, dok je Midikenn više za tu, za po doma :D

Krivo. Obratno je. Tihana će te slati na sve živo i neživo po Hrvatskoj
da radiš jer ima više veza s hrvatskom "modnom scenom" (kampanje i to),
dok će te u Midikennu, ako imaš facu za to, slati van, ali ćeš imati puno manje posla tu po Hrv (ovi tjedni mode
i EVENTUALNO neki editorijalčić, neki casting za reklame ako se nađe i to je to - ne trude se ko Tihana, istinabog).
Doduše, Tihana ne održava nikakav kontakt s curama koje rade u inozemstvu,
po tom je koma kao agent, a u Midikennu će ti biti na raspolaganju većinu
vremena i savjetovati te oko pravnih stvari (autorski ugovori i slično)
i cjenkati se za tebe što je najvažnija stvar u cijelom ovom poslu.

Tinnok
30.07.2010., 14:49
Krivo. Obratno je. Tihana će te slati na sve živo i neživo po Hrvatskoj
da radiš jer ima više veza s hrvatskom "modnom scenom" (kampanje i to),
dok će te u Midikennu, ako imaš facu za to, slati van, ali ćeš imati puno manje posla tu po Hrv (ovi tjedni mode
i EVENTUALNO neki editorijalčić, neki casting za reklame ako se nađe i to je to - ne trude se ko Tihana, istinabog).
Doduše, Tihana ne održava nikakav kontakt s curama koje rade u inozemstvu,
po tom je koma kao agent, a u Midikennu će ti biti na raspolaganju većinu
vremena i savjetovati te oko pravnih stvari (autorski ugovori i slično)
i cjenkati se za tebe što je najvažnija stvar u cijelom ovom poslu.

Aha, znači tako. Hvala na ispravku :mig: nisam znala. Mislim, ja pišem kako sam čula i kako znam neke cure koje su s Tihanom pa ono ajde idu van. A Midikenn, šta ja znam, čini mi se kao da je prije imao više cura za van nego sada. Ne znam šta je s Tamarom Pernar - ona mi se čini kao veliki potencijal... Helena Šopar im je dobra isto, i ona Barbara...

:kava:

not
31.07.2010., 11:51
pozz ljudi..evo nov sam u ovoj cijeloj prici pa mi se neda sad citat cijeli forum pa bi nekoga od vas zamolio da mi objasni di i sta moram da bi postao model??kome se javit,kojoj agenciji..i sve sta dalje ide uz to.ako moze neka preporuka za agenciju sa podrucja rijeke
hvala:)

Tinnok
31.07.2010., 12:22
pozz ljudi..evo nov sam u ovoj cijeloj prici pa mi se neda sad citat cijeli forum pa bi nekoga od vas zamolio da mi objasni di i sta moram da bi postao model??kome se javit,kojoj agenciji..i sve sta dalje ide uz to.ako moze neka preporuka za agenciju sa podrucja rijeke
hvala:)

Koliko ja znam, u Rijeci ne postoji niti jedna modna agencija. U hrv. mislim da Midikenn samo ima mušku diviziju. Prije svega pošalji njima svoje fotke mailom te će te oni onda pozvat na razgovor u Zg ako si im interesantan. :mig:

A za muške modele moraš biti ovako:
Visina: 183-190cm
Godine: 20-30
Veličina: 40 (to je po američkom ja mislim, nisam ziher)
Vrlo dobar ten i općenito zdravo tijelo te naravno, personality!

not
31.07.2010., 12:34
ja sam ti skroz neuk oko toga pa mi molim te objasni pojam veličina:D

Tinnok
31.07.2010., 13:27
ja sam ti skroz neuk oko toga pa mi molim te objasni pojam veličina:D

ah, ne znam niti ja baš te muške veličine. i još u američkom sistemu. uglavnom, to ti je veličina odjela :)

angie_
02.08.2010., 13:48
hvala svima koji su odgovorili, super ste...ali ja se još uvijek bojim da ne postanem samo još jedna od tih cura koju će primiti u agenciju, a zapravo neću ništa raditi..........

Glamazone
05.08.2010., 08:13
pa to nije samo do njih nego prvenstveno do tebe...koliko si zaista motivirana i koliki si uopće potencijal. Uvijek se govori o tom famoznom faktoru x ali to je zaista tako, bez prave osobnosti teško ćeš napraviti nešto big. Najvažnije je da ostaneš pozitivna i puna entuzijazma. Smatram da je curama najbolje početi s modelingom na kraju srednje škole kad im nedostaje još samo malo do punoljetnosti. Nezgodno je baviti se modelingom za ozbiljno kad imaš 16 god jer te roditelji koče što je prirodno, često cure sa 16 god nisu još dovoljno zrele a i neupućene su u cijeli taj modni svijet (čast iznimkama). Zbog toga je stvarno najpametnije krenuti s time što kasnije bez obzira na to što su vani cure sve mlađe. Ako si pravi potencijal uopće nije bitno da li imaš 16 ili 20.

Sretno svima!

I savjet maloj Teni, nemoj se izmotavati kod Tihane jer će ti to donijeti samo negativne bodove. To uostalom pokazuje koliko si zrela za taj posao, koliko si ozbiljna i pouzdana, te ono najvažnije - samouvjerena.

Zoni
01.09.2010., 23:28
Pozdrav! moj prvi post :)

uglavnom, u zadnjih par tjedana dosta cura me pitalo, zašto se ne počnem baviti manekenstvom, kao to bi mi bila dobra zarada za studentske dane + sigurne su da bih upao negdje. kažu da imam lijepe crte lica, jedino bih možda trebao nabaciti koju kilu u teretani. znači, muško, visina 193 cm, težina 71 kg (ovih 193 cm premašuju granicu, ali ima i viših manekena :P). koju agenciju preporučujete? prema pročitanim postovima mislim da će to biti midiken... i kaj dalje, prijavim se prek neta i čekam da me zvrcnu ili?

Tinnok
02.09.2010., 15:39
Pozdrav! moj prvi post :)

uglavnom, u zadnjih par tjedana dosta cura me pitalo, zašto se ne počnem baviti manekenstvom, kao to bi mi bila dobra zarada za studentske dane + sigurne su da bih upao negdje. kažu da imam lijepe crte lica, jedino bih možda trebao nabaciti koju kilu u teretani. znači, muško, visina 193 cm, težina 71 kg (ovih 193 cm premašuju granicu, ali ima i viših manekena :P). koju agenciju preporučujete? prema pročitanim postovima mislim da će to biti midiken... i kaj dalje, prijavim se prek neta i čekam da me zvrcnu ili?

moje iskreno mišljenje je da kod nas nema posla za muške manekene. ako ciljaš na veću zaradu radije odi u Milano - pošalji fotke preko interneta i oni će ti reći ako ih zanimaš :mig:
Visina ti je ok, istina, malo previše, ali kao da je njima problem spustiti 3cm-a.

Aksiominka
03.09.2010., 13:56
moje iskreno mišljenje je da kod nas nema posla za muške manekene. ako ciljaš na veću zaradu radije odi u Milano - pošalji fotke preko interneta i oni će ti reći ako ih zanimaš :mig:
Visina ti je ok, istina, malo previše, ali kao da je njima problem spustiti 3cm-a.

Rade odi u Midiken. Bolje ti je imati maticnu agenciju u Hrvatskoj kojoj se mozes obratiti ako imas neki problem pa nek te oni salju van. U Hrvatskoj muskih modela nema puno, a ruku na srce nema ni previse posla za njih. Ako se mislis pozabaviti s tim i zaraditi kakav dzeparac sto kod nas sto vani odi u agenciju i popricaj s nekim, na svoju ruku nemoj. Agencija ipak predstavlja odredenu sigurnost, a u Midikenu su jako korektni prema svojim modelima.

Valjakica
07.09.2010., 20:39
jesu da ne kažem šta..isto kao i sve agencije u hrv...možemo reć da one s modelima imaju neki odnos da kao posluju,ali zapravo ništa od toga,za nekakvu zaradu za budućnost i dalje-u hrv se ništa ne isplati,pogotovo kod muških modela koji apsolutno ovdje ko da ni nemaju posla...

odi van ko što Tinnok kaže,ako zaista imaš ono nešto onda možeš očekivat neku zaradu i zanimljive poslove :mig:

brine
12.09.2010., 23:59
Za pocetak pozdrav svima....Ono što me zanima je da li je prekasno da se pocnem sada baviti manekenstvom..imam 20 godina..mislim da iman potencijala...visoka sam 174 imam 54 kg, mjere 89 - 62 -88...unaprijed hvala na odgovorima :)))

Tinnok
13.09.2010., 10:12
Za pocetak pozdrav svima....Ono što me zanima je da li je prekasno da se pocnem sada baviti manekenstvom..imam 20 godina..mislim da iman potencijala...visoka sam 174 imam 54 kg, mjere 89 - 62 -88...unaprijed hvala na odgovorima :)))

20 godina? pa ono, za naše tržište nije kasno (za naše tržište nikad nije kasno :lol:). ali vani, sumnjam. no dobro. visina isto baš nije idealna, mjere su ok. ali tko zna dali imaš potencijala u licu - o licu ti sve ovisi.

brine
13.09.2010., 18:54
pa imam izražene crte lice,jagodice,zelene oči,punija usta...mislim da sam lijepa...tako mi i drugi kažu..možda lažu,možda ne...hehhe...hvala ti na odgovoru.pozz

renny
15.09.2010., 20:00
A kakva je situacija sa Midikenovim tecajem za djecu? Znam da kosta 800kn, traje 6 tjedana i prepostavljam da za taj tecaj uzimaju SVE kandidate, no zanima me sta poslije tecaja? Je li ipak tada naprave kakav probir medju djecom, i sta sa onima koji im odgovaraju?

pmaksan05
16.09.2010., 17:57
Bok ljudi!
Vidim ja da vi tu dajete dosta dobre, dapače odlične savjete, pa bi Vas htjela pitati:
Ja imam 19 god i htjela bi s baviti manekenstvom. Imam 180 cm, 59-60 kg, ali dimenzije tijela nezz. Lice...smeđe oči, punija usta, plava kosa...
Da li ja imam šanse u manekenstvu i kakva je ovo modna agencija u Splitu, CMM?? Je li itko zna?
Unaprijed hvala!!
:) :confused:

Aksiominka
16.09.2010., 18:56
Bok ljudi!
Vidim ja da vi tu dajete dosta dobre, dapače odlične savjete, pa bi Vas htjela pitati:
Ja imam 19 god i htjela bi s baviti manekenstvom. Imam 180 cm, 59-60 kg, ali dimenzije tijela nezz. Lice...smeđe oči, punija usta, plava kosa...
Da li ja imam šanse u manekenstvu i kakva je ovo modna agencija u Splitu, CMM?? Je li itko zna?
Unaprijed hvala!!
:) :confused:

Dimenzije moras napisat. Cura koja ima bokove preko 90 nema sto radit vani, npr. Ima tu puno faktora:kakav ti je ten, kosa, jel kosa farbana, kakve je kvalitete, imas li ono nesto sto ti nitko ne moze objasnit sto je to tocno, kako si gradena itd. Za tu agenciju nikad u zivotu nisam cula. Mislis li radit po Hrvatskoj za dzeparac ili ici vani i probati nesto ozbiljnije? I da si lijepa ko Angelina Jolie klijentu to nista ne znaci jer traze nesto drukcije. Nastupas prilicno neozbiljno, a nitko s neozbiljnim nece imati posla. Razmisli malo koliko to zelis i na sto si sve spremna. :mig:

pmaksan05
16.09.2010., 19:29
Dimenzije moras napisat. Cura koja ima bokove preko 90 nema sto radit vani, npr. Ima tu puno faktora:kakav ti je ten, kosa, jel kosa farbana, kakve je kvalitete, imas li ono nesto sto ti nitko ne moze objasnit sto je to tocno, kako si gradena itd. Za tu agenciju nikad u zivotu nisam cula. Mislis li radit po Hrvatskoj za dzeparac ili ici vani i probati nesto ozbiljnije? I da si lijepa ko Angelina Jolie klijentu to nista ne znaci jer traze nesto drukcije. Nastupas prilicno neozbiljno, a nitko s neozbiljnim nece imati posla. Razmisli malo koliko to zelis i na sto si sve spremna. :mig:

Bokove preko 90 sigurno nemam, imala sam manje prije 4 mj kad sam se mjerila za haljinu, a sad sam i mršavija. Koža mi je dosta komplicirana, prije sam imala puno prištića, ali sad izlazim iz puberteta pa imam relativno čistu kožu. Kosa mi je prirodno plava, ako pošto se preko ljeta ne stignem sunčati zbog posla, moram je posvijetliti sa pramenovima, ali nikad je nisam cijelu farbala. Kvaliteta kose mi je odlična, vrhove moram šišati svakih godinu dana, jer mi skoro ništa ne ispucaju. CMM-Croatian model managament, to je agencija u splitu koja te osposobljava da postaneš inozemni model, pogledaj na googleu. Naravno da bih pokušala i izvan Hrvatske, pa ne mogu zauvijek tu ostati!
Ja znam što ja želim, ali se bojim probati jer se bojim da me u agenciju neće ni primiti.

Aksiominka
17.09.2010., 11:36
Bokove preko 90 sigurno nemam, imala sam manje prije 4 mj kad sam se mjerila za haljinu, a sad sam i mršavija. Koža mi je dosta komplicirana, prije sam imala puno prištića, ali sad izlazim iz puberteta pa imam relativno čistu kožu. Kosa mi je prirodno plava, ako pošto se preko ljeta ne stignem sunčati zbog posla, moram je posvijetliti sa pramenovima, ali nikad je nisam cijelu farbala. Kvaliteta kose mi je odlična, vrhove moram šišati svakih godinu dana, jer mi skoro ništa ne ispucaju. CMM-Croatian model managament, to je agencija u splitu koja te osposobljava da postaneš inozemni model, pogledaj na googleu. Naravno da bih pokušala i izvan Hrvatske, pa ne mogu zauvijek tu ostati!
Ja znam što ja želim, ali se bojim probati jer se bojim da me u agenciju neće ni primiti.

Ne mozes ulaziti u to vec sa pocetnim strahom da te nece primiti, ako vec sad sumnjas onda nemas sto raditi u tom poslu. Ako to stvarno zelis probaj, ali bude spremna na to i da te odbiju. Komplicirana koza ti je veeeliki minus, takoder i farbana kosa. Iako ako su ti pramenovi napravljeni izvrsno, ne bi trebalo biti problema. Mjere moras znati, izmjeri se. Agencija mi na prvi pogled djeluje neozbiljno, cure su im ispodprosjecne, nepoznate, nikad videne. Ako mislis pokusati uhvati se ozbiljne agencije. Nigdje ne pise tko cini taj CMM, tko je osnivac, tko su ti ljudi koji tamo rade.

kiseli_krastavac
17.09.2010., 11:37
Proletila sam kroz temu pa me zanima par stvari.

Zasto se tako odlucno istice da je za karijeru vani prekasno ako pocinjes s npr. 21, a vani ima modela koji radi i imaju npr. 25 godina?

I drugo, zašto su ti centimetri oko bokova tako nepozeljni? Zasto je moda industrija postavila tu granicu na max. 90 cm?

Aksiominka
17.09.2010., 11:46
Proletila sam kroz temu pa me zanima par stvari.

Zasto se tako odlucno istice da je za karijeru vani prekasno ako pocinjes s npr. 21, a vani ima modela koji radi i imaju npr. 25 godina?

I drugo, zašto su ti centimetri oko bokova tako nepozeljni? Zasto je moda industrija postavila tu granicu na max. 90 cm?

Ima cura koje su relativno kasno otkrivene, znaci sa 20ak godina i uspjele su u tom poslu. Ali one su uglavnom bile jedinstvene i klijent je prepoznao potencijal. Vise i nisu bas u modi djevojcice od 14 godina, ipak se ta granica pomakla u zadnjih par godina na nekih 16. Ali ne mozes bas poceti graditi karijeru sa 24, to je vec kasno. Naravno da ima modela koje rade sa 25, ali nisu pocele sa 25 :rolleyes: 90 cm se trazi jer je to tako, nigdje u visokoj modi ne postoji manekenka koja ima bokove 100, toga jednostavno nema. Kao sto ne mozes biti stomatolog ako nemas obje ruke. Svaka profesija trazi nesto. Ima modelinga i za punije zene, zrelije gospode, ali tada ne pricamo o visokoj modi nego o katalozima, reklamama...

kiseli_krastavac
17.09.2010., 12:05
90 cm se trazi jer je to tako, nigdje u visokoj modi ne postoji manekenka koja ima bokove 100, toga jednostavno nema. Kao sto ne mozes biti stomatolog ako nemas obje ruke. Svaka profesija trazi nesto.

Znam da ne postoji manekenka s bokovima 100, al me zanima zasto ne postoji s 94cm? Usporedba sa stomatologom bez ruke jednostavno nije dobra. Promasila si kategoriju usporedbe.
Postoje teorije da modnom industrijom vlada gay lobi, odnosno da zbog toga nisu pozeljene velike grudi, bokovi, znači sve ono sto recimo zenu cini zenom, tj. zenstvenom. Ista stvar s visinom - "priblizava" se muskarcu.

Pitam jer me zanima. :) Smatram da nista nije razumljivo samo po sebi, da iza svakog "jednostavno je tako" postoje ipak opipljivi razlozi.

Aksiominka
17.09.2010., 13:48
Znam da ne postoji manekenka s bokovima 100, al me zanima zasto ne postoji s 94cm? Usporedba sa stomatologom bez ruke jednostavno nije dobra. Promasila si kategoriju usporedbe.
Postoje teorije da modnom industrijom vlada gay lobi, odnosno da zbog toga nisu pozeljene velike grudi, bokovi, znači sve ono sto recimo zenu cini zenom, tj. zenstvenom. Ista stvar s visinom - "priblizava" se muskarcu.

Pitam jer me zanima. :) Smatram da nista nije razumljivo samo po sebi, da iza svakog "jednostavno je tako" postoje ipak opipljivi razlozi.

Manekenka sa bokovima 94 ne moze uci u haute couture haljinu koja je skrojena za nekog s 88 i onda za nju nema posla. To ti je dovoljno opipljiv razlog? A 'gay lobi' je skrojio haljinu za 88. Zali se direktno Stefanu i Domenicu, sto da ti kazem? U visokoj modi ideal ljepote je drukciji od onoga za Miss Universe: evo ti i malo prikladnija usporedba. Ok?

marijolica
17.09.2010., 15:07
draga moja ja sam radila za cmm split , po meni je agencija sranje, iz tebe ce iskamcit lovu na milijun nacina, tipa neki tecajevi manekenski, book, i sl.. meni je ta agencija pomogla jedino u tome sta sam upoznala na jednom castingu fotografa s kojim sam radila jedno snimanje preko agencije , no sva ostala snimanja sam radila direktno s njim i on me je povezao sa hrpom drugih ljudi, tako da iza sebe imam snimljene editorijale , jumbo plakate pa cak i nedavno simljenu naslovnicu jednog casopisa.. a to sve bez agencije, znaci nisu mi uzimali proviziju nikakvu..sad trenutno radim za talia models ali i dalje suradivam sa "svojim fotografima", tako da ako imas priliku ja ti savjetujem posalji slike u neku drugu agenciju i to sto prije dok ti je vrijeme revija isl.. s obzirom na visinu.. imas taliu , midiken koje ja preporucam .... sad samo ovisi koliko si spremna vremenski i financijski bit u zg, jer split je prremalo trziste i premalo posla ti je tu.. sretno!

marijolica
17.09.2010., 15:15
da, igraju :) 90cm ti je maximalno koliko smiješ imat. Struk neka ti ne bude iznad 63cm, a prsa iznad 84cm :)

meni su prsa 92 cm i radim bez obzira na to, tako da postoje iznimke ...

Fender girl
28.09.2010., 21:48
Gledala sam malo nova lica Midikenna i primijetila cure od 170 cm, koje uopće nisu nešto posebno. Poslala sam im zahtjev online jer mi je to dalo nadu za fotomodela, pošto sam i ja 170cm, a imam 49 kila i 81-62-88 i lijepo lice. Odbili su me bez ikakvog objašnjenja. To me zbunilo, jer sam čula da prvo sviju pozovu na razgovor bez obzira misle li surađivati s njima. Jeli stvar u visini? Može li mi netko reći dal da pokušam u kojoj drugoj agenciji, ili da jednostavno odustanem? Hvala.

Kiki
29.09.2010., 00:13
Ok, kad si im poslala zahtjev online, jesi li prilozila i sliku?
Ako imaju cure od 170cm, sumnjam da im je visina razlog.
Mozda jednostavno nemas lice za modela.
Kazes da imas lijepo lice, al modeli vecinom nemaju klasicno lijepa lica. Zapravo, klasicno lijepo lice ti moze odmoc i vise se asocira s glamour modellingom nego s fashion modelling.

Primjer:
fashion model:
http://i70.photobucket.com/albums/i114/foursocksie/cole1.jpg

glamour model:
http://starsmedia.ign.com/stars/image/article/110/1107400/angela-francesca-frigo-20100720034203711_640w.jpg

Fashion modeli imaju dosta karakteristicna lica, glamour girls imaju zenstvenija, ljepsa lica.

Fender girl
29.09.2010., 09:37
Priložila sam sliku, i istovremeno na mail poslala još par slika. Hmm ja sam negdi osrednja, na forumu sam već postala jednu: http://forum.hr/showpost.php?p=24457658&postcount=1369

bluchica
29.09.2010., 10:22
bok ljudi, visoka sam 173 cm, mjere 85-60-90 i dobila sam ponudu da potpišem ugovor za jednu agenciju.
agencija se zove Livia Style models i ne mogu na netu ništa naći o tome kako ova agencija kotira kod nas
zanima me još s obzirom na svoje mjere da li uopće kod nas imam šanse za baviti se modelingom i u kojim agencijama

tnx na pomoći:mig:

tinkerbell
29.09.2010., 10:28
bok ljudi, visoka sam 173 cm, mjere 85-60-90 i dobila sam ponudu da potpišem ugovor za jednu agenciju.
agencija se zove Livia Style models i ne mogu na netu ništa naći o tome kako ova agencija kotira kod nas
zanima me još s obzirom na svoje mjere da li uopće kod nas imam šanse za baviti se modelingom i u kojim agencijama

google is your friend
http://www.livia-style.hr/
http://www.google.hr/#hl=hr&source=hp&biw=1680&bih=856&q=Livia+Style+models+&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=24e4cfeef0cab1bb

Tinnok
29.09.2010., 10:40

koja treš agencija. ako ciljaš na high fashion modeling, to nije agencija za to. probaj u midikenn ili taliu.

bluchica
29.09.2010., 12:28
ma meni je ta agencija ponudila ugovor, za par dana bi ga trebala potpisati, nego me zanima kako agencija kotira, bila sam ja na razgovoru, ženska je svašta rekla, a ovako sa strane što sam se raspitala nisu baš cure zadovoljne koje rade s njom pa sam htjela još malo po forumima vidjeti ali nitko tu agnciju uopće ne spominje :(

Fender girl
29.09.2010., 20:14
Da pitam midikenn objašnjenje, da probam u taliji, ili da sve zaboravim?

Kiki
29.09.2010., 20:54
Zasto ne odes tamo osobno? Zar ne postoje kod nas open days kad mozes uc s ulice i pitat imas li potencijala ili ne?

Fender girl
29.09.2010., 21:41
Vrlo rado, ali ja živim više od 3oo kilometara dalje... Evo maloprije sam poslala mail midikenu :) uporna sam.

Kiki
30.09.2010., 00:37
Pa cuj, ako te uzmu, morat ces preselit u Zgb i ovako i onako. A garancije za posao neces imat. ;)

bluchica
04.10.2010., 17:30
Jel tko čuo za modnu agenciju "Atomic models"? Neka Ela Greko je u toj agenciji, navodno velika nada hrv.manekenstva

Glamazone
07.10.2010., 22:19
o bože, koji su to gnjavatori na fejsu...mislim da nisu ozbiljni! Ela Grego a ne Greko. Ona se uklapa u fashion modeling ali meni osobno nije lijepa pa čak ni na onaj čudno lijepi način.

Fender možda je problem u tvojem mjestu stanovanja...meni si lijepa ali ne uklapaš mi se ni u fashion modeling a ni u glamour...više si standardno djevojački lijepa-slatka. Iskreno, ne vidim te dobro ali činiš se dosta mlada i samim time lice ti još nije dobro definirano...vani se traže "oštrije" crte lica. Možda te Midikenn odbio jer smatraju da za tebe nema posla kod nas a s obzirom da ne živiš u ZG ne žele te zavlačiti.

uglavnom nije istina da su fashion modeli svi "ružnjikavi" kao gore stavljena Nicole Tusznio...ona uostalom baš i nema puno posla...ipak još uvijek bolje prolaze donekle lijepi modeli makar uvijek ima mjesta za jednu Chloe Memisevic i sl.

Procella
08.10.2010., 13:41
Bok cure! Oprostite sto ovako upadam, ali imam jedno pitanje, nadams e da ce te mi moci pomoci.. Zivim u Zadru i nedavno me na ulici zaustavila Ana Gojanovic, pitala me podatke i rekla kako uskoro pocinje kod nje neki manekenski tecaj. Jeli itko cuo za taj tecaj, sto je to, da li se placa? Cula sam da ona tako puno cura zove, cak i one koje nemaju neki potencijal. Trebam li taj njen poziv shvatiti ozbiljno?

Tinnok
08.10.2010., 14:41
Bok cure! Oprostite sto ovako upadam, ali imam jedno pitanje, nadams e da ce te mi moci pomoci.. Zivim u Zadru i nedavno me na ulici zaustavila Ana Gojanovic, pitala me podatke i rekla kako uskoro pocinje kod nje neki manekenski tecaj. Jeli itko cuo za taj tecaj, sto je to, da li se placa? Cula sam da ona tako puno cura zove, cak i one koje nemaju neki potencijal. Trebam li taj njen poziv shvatiti ozbiljno?

po mom mišljenju - ne! jedino ako hodaš kao da imaš dvije lijeve. da imaš pravog potencijala ona bi te odmah upisala u svoju agenciju i slala na fotkanje. nema tu nikakvog tečaja.

Procella
08.10.2010., 14:48
po mom mišljenju - ne! jedino ako hodaš kao da imaš dvije lijeve. da imaš pravog potencijala ona bi te odmah upisala u svoju agenciju i slala na fotkanje. nema tu nikakvog tečaja.

Hvala puno :) Mozda odem cisto da vidim o cemu se tocno radi..

mateja122
08.10.2010., 18:24
Cure koje imate iskustva sa Midikenn agencijom..zanima me sto su vam odgovorili putem maila nakon sto ste im poslali podatke i fotke..? Ima tko kakva iskustva s njima ? Hvala :)

Tinnok
08.10.2010., 18:30
Cure koje imate iskustva sa Midikenn agencijom..zanima me sto su vam odgovorili putem maila nakon sto ste im poslali podatke i fotke..? Ima tko kakva iskustva s njima ? Hvala :)

Ovisi što su ti odgovorili putem maila. Ako su te pozvali na razgovor to je sigurno dobar znak. Potrudi se impresionirati ih na razgovoru :)

mateja122
08.10.2010., 18:34
Ovisi što su ti odgovorili putem maila. Ako su te pozvali na razgovor to je sigurno dobar znak. Potrudi se impresionirati ih na razgovoru :)

rekli su da bi bilo dobro da im se javim radi daljnjeg dogovora na navedeni broj mobitela.. tako su napisali..

ajetam
08.10.2010., 19:45
a sta je sa kosom,kakva kosa je na cijeni ravna,kovrcava,bujna ili tanka/rijetka kako takve curke "prezive" silno feniranje

Tinnok
08.10.2010., 21:57
a sta je sa kosom,kakva kosa je na cijeni ravna,kovrcava,bujna ili tanka/rijetka kako takve curke "prezive" silno feniranje

pa ono, nešto tipa Anna Selezneva bi bilo idealno. :D

http://www.magxone.com/uploads/2009/06/Anna-Selezneva-Vogue-Magazine-China-July-3.jpg

bluchica
10.10.2010., 12:41
o bože, koji su to gnjavatori na fejsu...mislim da nisu ozbiljni! Ela Grego a ne Greko. Ona se uklapa u fashion modeling ali meni osobno nije lijepa pa čak ni na onaj čudno lijepi način.

znači, misliš da se u tu agenciju "Atomic models" ne treba prijaviti?

vučak
10.10.2010., 12:48
"agenciju" cmm zaobilazite u širokom luku

Fender girl
11.10.2010., 21:53
"agenciju" cmm zaobilazite u širokom luku

ta agencija je propala. nije li?

Tinnok
11.10.2010., 22:39
ta agencija je propala. nije li?

da, i ja mislim da je propala. :ne zna:

vučak
12.10.2010., 10:20
je, hvala bogu. :rofl: kako i šta su radili nije se ništa drugo ni moglo očekivat od njih. poslala sam da je zaobilaze jer sam vidila da su neke cure pitale

kiseli_krastavac
30.10.2010., 22:42
Manekenka sa bokovima 94 ne moze uci u haute couture haljinu koja je skrojena za nekog s 88 i onda za nju nema posla. To ti je dovoljno opipljiv razlog? A 'gay lobi' je skrojio haljinu za 88. Zali se direktno Stefanu i Domenicu, sto da ti kazem? U visokoj modi ideal ljepote je drukciji od onoga za Miss Universe: evo ti i malo prikladnija usporedba. Ok?

Smanji malo tenzije. Ako lijepo postavljam pitanja, bilo bi pristojno od tebe da tako i odgovoriš. Ako već uopće odgovaraš.

Rekla si mi opet ono što i sama znam. Iznesla si činjenice, ali nisi dala objašnjenje. Možda ga ne znaš. Što je ok. Al mene ono zanima.
Evo opet praktički isto pitanje:
Zašto je haute couture haljina sašivena za bokove 88? Zašto je nisu napravili za bokove 94 ? Štede na materijalu? :)
Očito postoje razlozi zašto su kriteriji takvi. Mene zanimaju ti razlozi. Je li to trend? Što ga je pokrenulo, tj. koji je uzrok (ne povod)?

Ovo nije upućeno tebi, dapače. Može odgovoriti tko god poželi. :)

Helpaj<3
31.10.2010., 21:39
Imaju samo slamu u glavi.

Mislim da nije istina. Ja sam u midikenu isto model.Ali sve cure imaju soli i pameti u glavi. I sorry ali zivciraju me takve predrasude -.-

aurora108810
10.11.2010., 23:14
Imam jedno pitanje za one koji se razume u modu. Poslala sam Ani mail sa slikama.Odgovorila mi je da sam joj vrlo interesantna, te me pitala gdje zivim, bi li mogla doci u zadar i mogu li joj poslati koju sliku di se bolje vidi moja figura.Ja sam joj to sve poslala i nakon toga nisam dobila odgovo.Nisam znala da li je problem u meni pa sam joj poslala mail u kojem sam ju zamolila da mi rece da li joj uopce primila moj mail, te u slucaju da je promijenila misljenje da mi to rece.Ni na to mi nije odgovorila a na prvi mail mi je odgovorila u roku od 12 sati. Sve to mi je bilo jako cudno i mislila sam da to jedna profesionalka ne bi radila te da je dobila mail pristojno bi odgovorila, pa sam joj poslala i poruku na facebooku ali ni na to mi nije odgovorila. Sto vi mislite o tome?

evelyn
14.11.2010., 23:44
Pozdrav cure!Ovako,malo sam čitala vaše postove i fakat me zbunilo što se spominje da nije poželjan opseg grudi veći od 84 pošto sam i sama imala neka manja iskustva s modelingom...već je opće poznato da bokovi u principu ne bi smjeli biti veći od 90,pogotovo ako cura nije jako visoka,ali ovo s opsegom grudi prvi put čujem...naravno ne mislim da sada cure mogu imati grudi kao balone,ali manje od 84 su jako male grudi,a za manekenke koje nose donje rublje i "komercijalniji" modeli je poželjno da imaju lijepa "izraženija" prsa.

petrunjela25
25.11.2010., 22:35
imam 19 godina, visoka sam 178, mjere 82-64-93. zanima me jel to ok za manekenstvo?? :)

Tinnok
25.11.2010., 23:22
imam 19 godina, visoka sam 178, mjere 82-64-93. zanima me jel to ok za manekenstvo?? :)

smanji struk i bokove.

Glamazone
30.11.2010., 18:11
znači, misliš da se u tu agenciju "Atomic models" ne treba prijaviti?

Malo sam prenaglila sa odgovorom jer nisam znala tko stoji iza agencije. Prijavi se.

evo info o Atomic Models
http://www.postanimodel.net/
http://www.atomicmodels.eu
http://atomicmodelsblog.net

wanna_be_a.....
30.11.2010., 18:58
prvi put cujem za njih...Glam da li pratis njihove cure, kakvi im je suradnja s inozemnim agencijama...vidim da imaju neke skroz ok cure

Glamazone
30.11.2010., 23:32
Atomic Models surađuje s nekoliko top londonskih agencija, prvenstveno s agencijom Models 1.

http://www.facebook.com/Atomic.Models.fan.page

meni se jako sviđa njihova Lori!

kod nas se ipak malo previše mistificira suradnja domaćih agencija s inozemnim agencijama jer svaki sposobni matični agent, pod uvjetom da zna svoj posao, ne bi trebao imati problema plasirati dobrog modela na svjetsko tržište.

the_only_one
11.12.2010., 14:50
Imam jedno pitanje. Je li važna simetričnost lica za bavljenje manekenstvom?? Znam da kod većine ljudi lice nije simetrično samo se to kod nekih ljudi više a kod nekih manje primjećuje. moje lice je asimetrično ali ne u tolikoj mjeri da se to primjeti. Ja to primjetim jer se svakim danom gledam u ogledalo :D (ako netko zna nekog modela kome je lice asimetrično zamolila bi da stavite sliku )

Glamazone
22.12.2010., 19:19
i meni, kad se igram sa svojim slikama i idem na flip horizontally lice mi izgleda skroz retardirano..jedno oko veće od drugog, usta..ma sve...ali sve u svemu smatram da sam lijepa...tako da mislim da nije to baš toliko bitno...neobično je kad netko ima savršeno simetrično lice ali kako si i sama rekla, jako rijetko. inače, smatra se da je ljepota u simetriji ali kako sada traže neke posebne modele očito i u asimetriji.

petra1991
03.01.2011., 22:05
bok, zanima me da li mogu uspijeti u manekenstvu unatoč dosta velikim grudima??? ne znam da li je to problem, iako kad gledam dosta poznatih cura s većim grudima bez problema nose revije... imam košarice između c i d, pa me zanima je li to preveliko... hvala :)

zanzzara
03.01.2011., 22:29
Imam jedno pitanje za one koji se razume u modu. Poslala sam Ani mail sa slikama.Odgovorila mi je da sam joj vrlo interesantna, te me pitala gdje zivim, bi li mogla doci u zadar i mogu li joj poslati koju sliku di se bolje vidi moja figura.Ja sam joj to sve poslala i nakon toga nisam dobila odgovo.Nisam znala da li je problem u meni pa sam joj poslala mail u kojem sam ju zamolila da mi rece da li joj uopce primila moj mail, te u slucaju da je promijenila misljenje da mi to rece.Ni na to mi nije odgovorila a na prvi mail mi je odgovorila u roku od 12 sati. Sve to mi je bilo jako cudno i mislila sam da to jedna profesionalka ne bi radila te da je dobila mail pristojno bi odgovorila, pa sam joj poslala i poruku na facebooku ali ni na to mi nije odgovorila. Sto vi mislite o tome?

Ništa novo....poznata je po takvom ponašanju. Nisi joj se svidila i to ti je jedini razlog njenog ignoriranja tvojih poruka.

annch
12.01.2011., 18:16
Mene zanima dali ja mogu postati manekenka.. Imam 12 god, visoka sam 155,i nosim broj cipela 37... pa me zanima....:ne zna:

Aksiominka
12.01.2011., 18:35
Mene zanima dali ja mogu postati manekenka.. Imam 12 god, visoka sam 155,i nosim broj cipela 37... pa me zanima....:ne zna:

Ne mozes. Premlada si, jos si u osnovnoj skoli. Trebas narasti i odrasti, sad mozes upisati neki tecaj manekenstva za osnovnoskolce ili tecaj za scenski pokret. Javi se u agenciju za pola desetljeca.

annch
12.01.2011., 18:51
Ne mozes. Premlada si, jos si u osnovnoj skoli. Trebas narasti i odrasti, sad mozes upisati neki tecaj manekenstva za osnovnoskolce ili tecaj za scenski pokret. Javi se u agenciju za pola desetljeca....

gdje mogu upisati tečaj.. a koliko sam čula midikenn uzima ove manje,minea i još neka agencija.. pa kako ne bih mogla ..

Aksiominka
13.01.2011., 10:10
Da, Midikenn ima djecju selekciju i tamo se mozes javiti. Ali "postati manekenka" kako si rekla, i to u oravom smislu, jos uvijek ne mozes, dijete si. Mozes otici na tecaj gdje ce te nauciti hodanju i lijepom drzanju i mozda ces ako zbilja budes izvrsna npr. snimiti tv reklamu ili plakat.

Glamazone
13.01.2011., 10:30
Annch iskreno mislim da nećeš narasti još više od 4-5 cm ako i toliko...cure već sa 13-14 godina dosegnu svoju maksimalnu visinu. Tako da ćeš vjerojatno najviše doseći visinu od 160 cm a to nikako nije dovoljno za manekenstvo (najmanja potrebna visina je 174 cm). Ako smatraš da si dovoljna lijepa u licu probaj se javiti u neku agenciju, pošalji mail i zakači par slika. Pitaj za mišljenje.

Biti manekenka u punom smislu te riječi podrazumijeva nošenje revija i snimanje raznih modnih priloga, naslovnica, kampanja. Curica od 12 godina to ne može biti. Nastavi se školovati i informiraj se o modi prije nego što išta odlučiš. Manekenski tečaj možeš upisati ali to ne znači da ćeš postati manekenka.

Da bi te Midikenn stavio npr na njihov web site moraš imati najmanje 16-17 godina ili će te staviti u dječju sekciju ali sumnjam jer si 'prestara'-pogledaj kakve kikiće imaju u dječjoj diviziji-od 5-10 god otprilike.

annch
13.01.2011., 15:04
Annch iskreno mislim da nećeš narasti još više od 4-5 cm ako i toliko...cure već sa 13-14 godina dosegnu svoju maksimalnu visinu. Tako da ćeš vjerojatno najviše doseći visinu od 160 cm a to nikako nije dovoljno za manekenstvo (najmanja potrebna visina je 174 cm). Ako smatraš da si dovoljna lijepa u licu probaj se javiti u neku agenciju, pošalji mail i zakači par slika. Pitaj za mišljenje.

Biti manekenka u punom smislu te riječi podrazumijeva nošenje revija i snimanje raznih modnih priloga, naslovnica, kampanja. Curica od 12 godina to ne može biti. Nastavi se školovati i informiraj se o modi prije nego što išta odlučiš. Manekenski tečaj možeš upisati ali to ne znači da ćeš postati manekenka.

Da bi te Midikenn stavio npr na njihov web site moraš imati najmanje 16-17 godina ili će te staviti u dječju sekciju ali sumnjam jer si 'prestara'-pogledaj kakve kikiće imaju u dječjoj diviziji-od 5-10 god otprilike.

Manekenka mogu postati zvali su me iz MIdikenna i rekli su da mogu doći ali neću zato što pričaju jakooo ružno o Mdikennu i tamo nema šanse da idem ali zato ide u jednu drugu agenciju...ii tamo mi je jakooo lijepo.. a o ovome da više neću rasti ne mora značiti.. bila sam kod doktora i reko mi je da jakoo jakoooo visoka biti... jer ja za dva dana narastem neki 4-3 cm pa onda.. ja mislim da imam šanse.. ALI DA RADIM ZA MIDIKENN NEMA ŠANSE....:)

Aksiominka
14.01.2011., 11:06
I ja narastem za 2 dana 3-4 cm. Sad već imam 5 metara.
Zbilja si nezrela i moraš odrasti kako mentalno tako i fizički. Imaš nezdravu ambiciju i nimalo samokritičnosti.
Ne znam tko ti je o Midikennu loše pričao, ali iz prve ruke mogu kazat da su jako fer i korektni.

Glamazone
17.01.2011., 12:25
Manekenka mogu postati zvali su me iz MIdikenna i rekli su da mogu doći ali neću zato što pričaju jakooo ružno o Mdikennu i tamo nema šanse da idem ali zato ide u jednu drugu agenciju...ii tamo mi je jakooo lijepo.. a o ovome da više neću rasti ne mora značiti.. bila sam kod doktora i reko mi je da jakoo jakoooo visoka biti... jer ja za dva dana narastem neki 4-3 cm pa onda.. ja mislim da imam šanse.. ALI DA RADIM ZA MIDIKENN NEMA ŠANSE....:)

o bože, pa ti se činiš kao dijete od 5 godina. nitko ne može u 2 (!!!!) DANA narasti 3-4 cm kad toliko ne narasteš ni u godinu dana!

2.stvar-ti NE radiš za agenciju nego ona za TEBE! agencija je samo posrednik. agencija ti nalazi poslove i za to uzima proviziju od tvoje zarade. oni zarađuju zahvaljujući tebi, dakle oni rade za tebe. ti si šef.

3.stvar-Midikenn je agencija sa najduljim iskustvom i prema tome ne mogu biti loši. Možda te ne žele pa pljuješ po njima. Dijete si još, shvati to.

4.stvar-manekenkom se ne postaje samim 'ulaskom' u modnu agenciju. manekenkom se postaje nakon brojnih odrađenih poslova.

u koju drugu agenciju ideš? najbolje agencije u ZG-u (i praktički jedine ahah) su Midikenn i Talia Model. ako želiš stavi ovdje svoju sliku pa ćeš čuti što ljudi misle, imaš li potencijala. možda si stvarno lijepa a nezrela a možda imaš skroz nerealno mišljenje o sebi i nisi za modela. danas bi sve klinke bile manekenke a nije dobro da djeca razmišljaju o tome jer ne shvaćaju kakav je to zaista svijet.

moj dobronamjerni savjet ti je da se malo smiriš i bolje informiraš o samom poslu modela ili manekenke. vjeruj mi, nećeš biti viša od 163 cm (zapamti to što ti kažem i vidjet ćeš) čak i da rasteš kao gljiva. ti ne možeš od 12-14 godine narasti još 20 cm (znači do 175). sa nekih 14-15 godina ćeš doseći svoju maksimalnu visinu i više nećeš rasti. u 2 godine možeš narasti najviše 5-10 cm ako si u fazi razvoja. znači nemaš šanse za manekenstvo jer, ponavljam, da bi bila manekenka (one nose revije!) moraš biti najmanje 174 cm (bez peta!).

ako si jako jako jako lijepa u licu i ako netko to prepozna (agencija) možda te angažiraju za neku reklamu ili nešto slično ali današnji modeli (nose i revije i snimaju modne priloge u časopisima) imaju i potrebnu visinu i lijepo lice tako da oni niži imaju manje šanse za uspjeh. nizak model ne ispada dobro na slikama kao onaj viši od 170 cm. to je jasna stvar.

moda je iluzija, dakle traže pomalo 'nenormalnu' figuru, preferiraju da su noge 2/3 tijela dok je to nemoguće kod nižih ljudi jer im je gornji dio tijela podjednako dug kao i noge. manekenstvo nije dječja igra. to je ozbiljan posao o kojem ti kao dijete nemaš razloga razmišljati. radije se igraj.

tu si pogledaj kakvi se danas modeli traže http://www.forum.hr/showthread.php?t=591571&page=49

m0nikica
28.01.2011., 10:15
Bok cure!
Zanima me jel koja od vas imala iskustva sa agencijom fotolapsus..? Oni se bave pronalazenjem modela za reklamne kampanje prodajnih centara u Europi..al ne nadjem nista na netu o njima...pa ako je neka suradjivala s njima da podijeli iskustvo :D hvala

jessica_brown
09.02.2011., 15:53
Visina ne mora nužno biti 174 na gore, primaju i
niže ako im se svidiš. Za struk bi bilo poželjno da nije veći od 60 , za grudi da nisu veće od 84,85 ( sto opet ne znaci da ne primaju cure s opsegom 87). U svemu najveću ulogu igra lice , zrelost i osobnost(kako neki kažu faktor x). Ako imaš sve to moći ćeš ući u agenciju i sa mjerama 87-61-90 i/ili s visinom 172, ali ako ti to fali ni savršene mjere ti neće pomoći

Tena1992
20.03.2011., 09:28
Tražila sam po forumu, ali nigdje ne mogu naći nešto o ovoj agenciji...
Zna li ito je li je dobra? Pomozite ^^ velik mi je san okušati se u modelingu, ali ne želim ulazit u agencije ako nisu dobre...

nevanevičicaa
20.03.2011., 19:48
i meni, kad se igram sa svojim slikama i idem na flip horizontally lice mi izgleda skroz retardirano..jedno oko veće od drugog, usta..ma sve...ali sve u svemu smatram da sam lijepa...tako da mislim da nije to baš toliko bitno...neobično je kad netko ima savršeno simetrično lice ali kako si i sama rekla, jako rijetko. inače, smatra se da je ljepota u simetriji ali kako sada traže neke posebne modele očito i u asimetriji.

link ? :kokice: