PDA

View Full Version : Grizenje noktiju

plocnik
26.08.2007., 17:02
I neznam kako da prestanem gristi nokte???jel zna netko kako prestati gristi nokte (nemogu da ih grizem), kada se idem naci npr. sa curom kada mi vidi nokte i pita, neznam sta da kazem....jel ima nesta protiv grizenja nokta???

pasiva
26.08.2007., 22:18
stavljaj papra na prste:D

phyto
26.08.2007., 22:39
I neznam kako da prestanem gristi nokte???jel zna netko kako prestati gristi nokte (nemogu da ih grizem), kada se idem naci npr. sa curom kada mi vidi nokte i pita, neznam sta da kazem....jel ima nesta protiv grizenja nokta???

A da probaš s nekim preparatima koji pomažu kod anksioznosti i nervoze poput pasiflore,valerijane ili matičnjaka?Pomažu i kod nošenja sa stresom kao i vitamini B-kompleks+C+magnezij.U ljekarnama imaš kupiti i prozirne,bezbojne lakove za nokte koji sadržavaju jako gorke tvari.Možda kombinacija ovog i gore navedenog +neka tjelesna aktivnost (aerobna ili yoga ili pilates...) će dati rezultata.
Griženje noktiju je čvrsto ukorijenjena navika za koju će možda biti potreban i razgovor sa psihoterapeutom.

extreme
26.08.2007., 23:02
imaš lak u ljekarni za kupit baš za to. lakira se na nokte i odvratnog je okusa-pa te to valjda treba spriječit da grizeš..
mom bratu je pomoglo...:top:

patientia
27.08.2007., 01:31
Ja sam samo odlucila i od tad ne grizem nokte. Bilo je to u sestom razredu.

mouse
27.08.2007., 10:56
Samo volja i jak karakter će ti pomoći!

nina_nicolle
30.08.2007., 17:32
aha istina,ja griztem nokte 7 godina i samo s voljom sam uspjela!ako ti je toliko stalo da tvoja cura ne vidi tvoje nokte nemoj ih gristi.sad ces ti reci najlakse je rec...pa je najlakse je rec da ih ne grizes jer u tebi je stvar!

Lilit
30.08.2007., 20:25
i ja sam bivsa grizacica
probala sam izmanikirat i nalakirat ih u ljepu boju pa kao necu jer ce mi bit zao, nije upalilo, onda sam imala taj lak koji je fuj okusa ni to nije upalilo jer nakon sta vas prvotno strese taj fuj okus poslje se em naviknes na njega, em nije tako jak, onda sam imala gelirane nokte i tipse i to je znatno pomoglo, tipse nisam mogla grist nikako i tako su moji izrasli, bili su ljepi neko vrijeme a onda opet stres, fax, zivot i blah poslje sam jos jednom imala gelirane i opet je upalilo ali sam istovremeno i stavila aparatic za zube pa je grizenje postalo nemoguce, sad vise ne grizem i imam duge, svoje nokte
ali kad razmislim istina apratic je pomogo tj onemogucio grizenje ali naravno da to nije rjesenje lol... ali mi se cini da mi je zivot puno smireniji sad, fax mi ide puno bolje nego prije, imam decka, oke sam sa starcima, sretnija sam nekako pa valjda ima nesto i u tome

Mrs. T
30.08.2007., 20:29
i ja sam ih grizla i prestala, narasli mi ogromni, frendice nisu mogle vjerovat, pa sam opet počela i sad opet prestala - snaga volje, samo to

a što se tiće onih lakova iz ljekarne, ma niš, ja sam još pogotovo onda taj lak skidala s nokta

emergence
30.08.2007., 20:29
samo volja:top:

ja sam cijelo djetinjstvo grizla nokte i onda jednog dana odlučila da necu vise! i za nevjerovati ali nokti su mi odmah izrasli jaki i uopce se ne kuzi da sam ih grickala.

danas ih jednom godisnje grickam prije rokova na faxu a ostatak godine njegujem..:zubo:

Lilit
30.08.2007., 21:35
ja bim samo jos spomenula da moje nije bilo grickanje nego su nokti bili nerijetko izgrizeni do zivca brrr... kad se sjetim :bonk:

patientia
30.08.2007., 22:59
Ima lakova s denatoniumom, najgorcom poznatom tvari (Bitrex, sadrze ga Denk Mit proizvodi da ih djeca ne bi popila).

FFE
31.08.2007., 17:54
joj, i ja sam imala faze kada sam grickala nokte. i onda, kako je entko napisao, snagom volje prestala. od tada su mi dugacki, cvrsti, ma predivni.:cerek: :zubo: i sve zivo po doma radim, i nikada mi se ne slome. uglavnom, rascisti sama sa sobom i odluci na taj korak, i sretno. :top:

nacy_vu
02.09.2007., 16:31
Ja ih grizem već 8 godina i stalno se pokušavam odviknuti, ali ništa od toga. Nema šta nisam stavljala na njih, ali na kraju mi je sve imalo dobar okus :o .
A snagu volje stvarno imam, samo što ih ja nesvjesno grizem, i kad skužim da sam ih izgrizla već je kasno.

jojena
08.09.2007., 22:42
A snagu volje stvarno imam, samo što ih ja nesvjesno grizem, i kad skužim da sam ih izgrizla već je kasno.

I ja imam isti problem!:tuzni:

girlfish
19.09.2007., 07:50
Pozdrav svima, nova sam tu.
Vidim da vas pate izgriženi nokti. Nije fer, ali curama je puno lakše riješiti se toga... jer puno se cura riješilo toga tako što su dale napraviti umjetne nokte... postoje posebne tipse za tako kratke nokte, to vam zalijepe i gore stave gel. Takvi nokti kraće traju nego obični, jer je nokat premalen da nosi cijelu težinu tipse i gela. Onda kad vidiš kak su ti nokti lijepi žao ti gristi. Jedino što češće treba ići na dopunu, ali vrijedi, jer što dulje ti je nokat pod umjetnim i ne grizeš, to više sam slobodno raste i postaje dulji. Istina da to košta i dugo traje, ali vrijedi.
Hope this helps http://www.forum.hr/images/smilies/smile.gif
:)

hellie
19.09.2007., 17:58
mnoga djeca grizu nokte i onda kad dođu u određenu dob jednostavno prestanu. i ja sam grizla nokte oko 12 godina i onda sam jednostavno prestala. no zna mi se dogoditi da ih ponekad odgrizem ako se zakinu a ja nemam rašpicu da ih odmah sredim. vidim da većina ljudi je napisala kako su im odmah nakon što su prestali gristi nokte narasli krasni dugi nokti. da mi je to vidjeti. ja svoje ne grizem već 10 godina i još uvijek su jako mekani, savitljivi, kratki i jako se lako zakinu. i probala sam tone proizvoda za učvršćivanje noktiju, hrpe vitamina i sl. praparata i ništa mi nije pomoglo. malo ću reklamirati proizvod koji mi je zasad jedini koji koliko toliko pomaže, manhatnov lak Vitamin boost. koristim ga godinu dana i nokti su mi malo očvrsnuli i brže rastu, ali se još uvijek zakinu često. najbolje što mogu preporučiti ovom dečku koji ima problem s griženjem noktiju je da upotrijebi jedan od tih gorkih lakova ili posjeti kozmetički salon, da mu oni tamo profesionaklno srede nokte, eventualno posjeti psihologa da utvrdi razlog stresa. obavezno zamoli ukućane da kad primjete da grizeš nokte da te zveknu po ustima ili ruci, vjeruj pomaže. samo izbjegavaj situacije u kojima počneš gristi nokte. ja bi znala gristi nokte dok gledam tv ili u dosadnim situacijama, potpuno nesvjesno i onda bi ih oglodala do krvi.a ako je griženje noktiju tvoj jedini problem, mislim da tvojoj curi ne bi trebalo smetati. valjda joj se sviđaš zbog sebe a ne samo zbog tvojih noktiju.

alexxx
20.09.2007., 19:19
ja svoje grizem povremeno. lak sam probala davno, niškoristi. tad su mi neki nokti bili pojedeni skoro do onog bijelog polumjeseca, toliko o djelotvornosti. :zubo:
momentalno su okej. :) ono što meni pomaže je imat stalno turpiju pri ruci, da ako zagrizem slučajno :zubo: mogu to isturpijat jer onda ne nastavljam, i lakiranje učvršćivačem jer ih kad su meki puno više grizem. imam i periode kad imam duge nokte i one kad me bole jagodice dok tipkam.. :/

alexxx
20.09.2007., 19:21
obavezno zamoli ukućane da kad primjete da grizeš nokte da te zveknu po ustima ili ruci, vjeruj pomaže.eventualno ako ne primjećuje da ih grize, al.. ja uvijek znam. :D i svejedno.

sad sam se sjetila što mi pomaže: vidjet nekoga tko ful neurotično ždere nokte i izgleda ko da bi najradije ugurao ruke u usta do laktova. onda se zgrozim kako to ružno izgleda pa mislim ajme pa ne izgledam valjda i ja ovako. :zubo:

Lilit
20.09.2007., 22:09
obavezno zamoli ukućane da kad primjete da grizeš nokte da te zveknu po ustima ili ruci, vjeruj pomaže. samo

ajme ovo je kod mene zavrsavalo katastrofalno, mama je uvijek bila ta koja je lupala i opominjala a to bi me samo jos vise nerviralo i nadrkavalo pa bi zavrsilo svadjom ili mojim odlaskom u sobu i nastavkom grizenja uf

izgubljena dusa
23.09.2007., 21:03
jedna moja prijateljica mi je rekla da je prestala gristi nokte nakon sto joj je mama rekla da ce joj prste gurnuti u govna :rofl:

sto se tice slabih noktiju, najbolji je alessandrov lak s biotinom i lak express nail hardener, prvi kosta oko 60kn a drugi 80kn

hellie
23.09.2007., 21:27
sto se tice slabih noktiju, najbolji je alessandrov lak s biotinom i lak express nail hardener, prvi kosta oko 60kn a drugi 80kn

ja sam koristila taj expres nail hardener od alesandra i ništa nije pomoglo. najgore mi je bilo što sam dala tolike novce za to. a probala sam i jedan od deborah titanium kolekcija, isto lak za učvrščivanje ili nešto tako, uglavnom za slabe nokte i imao je vrlo čudan učinak. nakon par dana kad bi se ogulio, odmah bi mi se nokat počeo listati na tom mjestu, tako da sam morala odmah čim bi primjetila da na nekom mjestu nema laka morala bi nokte ponovo namazati.

alexxx
27.09.2007., 12:52
oriflame ima jako dobar nail hardener.

WindOFChange
03.10.2007., 14:48
kao klinka sam isla na satove klavira i profesorica je naglasavala da moramo imati odrezane nokte, i tako sam znala doci na sat i pogrist ih da me ne skuzi i onda mi je to preslo u naviku :rolleyes: i kad sam prestala s klavirom, probala sam sve moguce lakove i gluposti i nista nije djelovalo i onda jedan dan mi pukolo, razmišljala kako su mi ruke jako prljave jer svašta diram i u školi i svagdje i zgadilo mi se stavljat prste u usta...fuj :eek: i od onda su super, malo se listaju, al to mi je u obitelji :mad:

nacy_vu
06.10.2007., 13:45
Ja sam svoje sad počela gristi i u snu. Svašta. Rekla sam neću ih gristi i jutros se probudim sa izgriženim noktima... Katastrofa...

devilshy_
06.10.2007., 14:27
Uf,već jako dugo imam problema s tim...kao ovisnost...
Najteže je suzdržat se dok ti ne naraste malo,,,al kad malo poraste onda mi bude žao odgrist ga,pa ga cuclam i šta ne radim al ne odgrizam :D
.....Naime,na početku godine uspjela sam se riješiti te navike griženja notiju i lijepo su mi narasli :top: ali...išla sam ih gelirati i ta glupača mi je rekla kako je bolje da mi stavi umjetne nego a gelira prirodne....i odrezala mi ih je do mesa ajme kko je bolilo i nalijepila umjetne :mad: :mad: no,oni su se odlijepili i popucali nakon thedan dana i otad opet grizem nokte sve do danas....ne mogu više prestat!!
evo,npr. jučer sam odlučila NEĆU više gristi,ali kad zaboravim na to i to griženje je navika i automatski stavljam prste u usta..jednostavno navika.
....Čak sam si jučer nalijepila na monitor papirić na kojem piše NE GRISTI NOKTE :D :rofl: da ne zaboravim
A i kad sam nervozna lakše mi je i malo se smirim kad ih pogrizem

Lena Leh
07.10.2007., 23:03
sad sam se sjetila što mi pomaže: vidjet nekoga tko ful neurotično ždere nokte i izgleda ko da bi najradije ugurao ruke u usta do laktova. onda se zgrozim kako to ružno izgleda pa mislim ajme pa ne izgledam valjda i ja ovako. :zubo:

Ovako nekako sam i ja to riješila.
Kada sam imala 10 godina odlučila sam da ću se ošamariti svaki put kada sebe uhvatim da grizem nokte. Uspjelo je! Sada mi to zvuči malo neurotično :zvrko: , ali dobra je taktika samokažnjavanja. Npr. kada grizeš nokte onda moraš napraviti nešto što ti se fakat ne da; za dečke 20 sklekova. I bez varanja!
Tako se trenira i snaga volje!
:mljacko:

Beastie
08.10.2007., 13:04
ja sam negdje davno pročitala da ljudi koji grizu nokte il ih trgaju, da su manje inteligentni. :bonk:
bilo to istina ili ne :rofl:
pa ne moraju baš svi vidjeti na prvu moju inteligenciju :p

šala :mig:

*Crvenkapica*
08.10.2007., 22:27
:D Ne vjerujem da svi članovi Mense imaju savršene nokte :mig: A i nesiguran je odgovor na pitanje što je zapravo inteligencija...

vicky
08.10.2007., 22:38
i ja sam grizla nokte no kad sam svatila da to neprestalno radim pokušala sam prestati no na sreću prvih par dana je bilo dobro i nisam izgizla ni jednog nokta ali mi je to počelo nedostajati pa sam ja kao riješenje našla žvake koje su mi stvarno pomogle jer sam uvijek nešto žvakala i nisam imala vremena za griženje noktiju....
tu metodu sa žvakama probale su i moje frendice i koliko ja znam pomoglo im je da prestanu gristi nokte....
a što se tiče onoga pametni ljudi ne grizu nokte na to mogu samo reći ovo: to je glupost!!!

>Ladybug<
09.10.2007., 13:15
ja sam krizla nokte od kada su mi prvi zubi izrasli i onda sam odlucila prestat i kupila si onaj lak u dm-u s okusom bog zna cega i prestala sam:lux:
nekada me uhvati ali zao mi bude jer su mi sada veliki i lijepi, pa jednostavno to vise ne cinim.

SunnySky
09.10.2007., 16:40
:confused: Ispričavam se ako nisam uspjela povezati, ali kakve veze grizenje noktiju ima s kozmetikom? Čini mi se da je toj temi mjesto na psihologiji :confused:

mishkica21
12.10.2007., 16:36
ni ja nisam nikako mogla prestati s tim grizenjem :mad: bas nikako...pokusavala sa svim mogucim lakovima i pizdarijama... to je uvijek bilo jace od mene:( ...i onda sam otisla na umjetne nokte, i oni su mi trajali 3 tjedna, i u to vrijeme su mi moji izrasli odispod..njih sam gelirala i isla na geliranje nekih pola godine(zenica u mom ulazu super gelira nokte za samo 100 kn),....i kada sam skinula taj gel, ostali su mi moji nokti o kojima se brinem i mezem ih lakovima i turoijam i sve...i napokon ima svoje lijepe nokte.. valjda sam se stvarno odvikla od toga u tih pola godine..vise mi uopce to nije gust :)

alexxx
18.10.2007., 19:06
ja sam negdje davno pročitala da ljudi koji grizu nokte il ih trgaju, da su manje inteligentni. ma da, sigurno, ako si živčenjak mora da si bedast. :D koja teorija.

čini mi se da je novi oriflameov nail hardener dosta lošiji od onog starog. :flop: sad stalno kratim nokte jer pucaju ko blesavi.

Stella.
21.10.2007., 14:47
ja sam godinama grizla nokte,stalno pfuj uvijek imala ruku u ustima,i onda sam kupila nekakav lak preodvratan od kojeg skoro povraćaš,a dobro je i za smršavit jer ti se odvratan okus uvuče u hranu i sve što dotakneš pa ti je to možda dodatan plus. :)
kad nađem lak napisat ću kakse zove jer moj je neki poseban,niko nije imao odvratan ko ja. :)

-perica-
26.10.2007., 22:35
Vi si bar mozete ugradit umjetne, meni stara ne da niti umjetne niti geliranje :flop:

byrdie
29.10.2007., 20:02
ja sam probala sa svim bas svim i kupila sam i lak i papar i sve sve moguce idem u 6 razred pa sada nagovaram mamu da mi gelira ali tesko

byrdie
31.10.2007., 08:36
ni ja nisam nikako mogla prestati s tim grizenjem :mad: bas nikako...pokusavala sa svim mogucim lakovima i pizdarijama... to je uvijek bilo jace od mene:( ...i onda sam otisla na umjetne nokte, i oni su mi trajali 3 tjedna, i u to vrijeme su mi moji izrasli odispod..njih sam gelirala i isla na geliranje nekih pola godine(zenica u mom ulazu super gelira nokte za samo 100 kn),....i kada sam skinula taj gel, ostali su mi moji nokti o kojima se brinem i mezem ih lakovima i turoijam i sve...i napokon ima svoje lijepe nokte.. valjda sam se stvarno odvikla od toga u tih pola godine..vise mi uopce to nije gust :)

koliko ti imas god 2:( 1???

nemirna22
31.10.2007., 13:04

imamo isti problem... grizem zanoktice u biti a ne nokte no svejedno to je tako odvratno gadi mi se..........a nemrem prestat.. nekak me smiruje.. ma sve je to na bazi psihe.. al već sam ih malo počela sredjivat... a ljeti su mi savršeni.. uvijek dugi, french manikur... al zimi su gadni

Lyla
19.12.2007., 09:41
OK jel zna netko nešto što bi stvarno bilo učinkovito?? Šta je s dečkima, npr? Ne mogu otić na tipseve i geliranje i umjetne nokte. Što je s ljudima koji grickaju i trgaju zanoktice do krvi? Kako onda s tim lakom? Jel on ostaje i na koži il se isključivo nanosi na nokte?

BraveGirl
21.12.2007., 17:21

Pa kazi sebi da neces vise da grizes. :D Tako sam ja jednog jutra sebi rekla i posle tri nedelje... :lol:

Nevjerna
21.12.2007., 17:29
Kod mene je bit sto mi uopce nije gust gristi nokte onak odvratno mi je to,ali je bit sto kad sam puno nervozna stalno su mi po ustima i onda ako cackam onaj mali dio pri kraju se kao ocijepi i onda mi kao da vise nije gust nego grickalicom odrezem i ajmo nanovo.To mi vec ide na zivce a sto je najgore kako rastem postaju kriticni i onda se to kasnije ne moze vratiti na staro:(.

BraveGirl
21.12.2007., 17:30
Kod mene je bit sto mi uopce nije gust gristi nokte onak odvratno mi je to,ali je bit sto kad sam puno nervozna stalno su mi po ustima i onda ako cackam onaj mali dio pri kraju se kao ocijepi i onda mi kao da vise nije gust nego grickalicom odrezem i ajmo nanovo.To mi vec ide na zivce a sto je najgore kako rastem postaju kriticni i onda se to kasnije ne moze vratiti na staro:(.
Pa stavljaj onaj lak za nokte sto ima odvratan ukus.

Nevjerna
21.12.2007., 17:33
Pa stavljaj onaj lak za nokte sto ima odvratan ukus.

Ma meni kad su neko vrijeme lijepi nokti npr po ljetu onda fino nalakiram i kad ih vidim tako lijepe onda popustim i zao mi ih je dirat,ali kad su u pitanju neke stvari oko kojih sam bas zivcana onda me nis ne moze zaustaviti.

dea93
07.01.2008., 00:55
meni je ovo ljeto bilo dosta griženja,jednom zasvagda..
rekla sam neću više i od tog dana rastu..
naravno, bilo je malih kriza, al nikad kao prije...
sad mogu reć da imam prekrasne nokte, kao french iako lakiram samo bezbojnim lakom..
uff da sam prije znala da mogu bit tak lijepi, nikad ne bi ni počela :kava:
najbolji osjećaj je kad znam da su lijepi pa se u tramvaju primim za neku štengu da drugi gledaju..al to već prelazi u ekstreme :D
al što mogu kad sam ponosna na sebe :ne zna: :)

trouble_maker
08.01.2008., 21:58
snaga volja...hm da volje iman...tija bi prestat gristi al moj problem ja tej sta ih nesvjesno grizam...npr gledan utakmicu i ... ruka je naravno u ustima ikad to svatim za moj nokat je prekasno...:(:(

-perica-
09.01.2008., 20:22
snaga volja...hm da volje iman...tija bi prestat gristi al moj problem ja tej sta ih nesvjesno grizam...npr gledan utakmicu i ... ruka je naravno u ustima ikad to svatim za moj nokat je prekasno...:(:(

E bas tako! ;)

Noa123
12.01.2008., 23:49
Pozdrav

Sad imam 30 god. Grizao sam nokte od kad znam za sebe. Prestao sam ali trebalo mi je eto tolko ...30 god. dok nisam shvatio zašto grizem nokte...

Kad shvatimo zašto grizemo sve postaje jednostavno...

Ja sam se bacio u duhovne vode i tako djelomično prestao..ali tu je bio još onaj vrag u meni...

Izvanjski se može prestat lako..ajmo reć...al onda pošto nisi otkrio vraga u sebi lako se prebaciš na neku drugu vrstu ovisnost kao što osoba koja prestane pušit može počet previše jesti...

Griženje nokti = potisnuti bijes

Grizemo nokte zbog potisnutog bijesa...to je činjenica...jednostavno smo ljuti i od malena nam nisu dozvoljavali da se ljutimo što je najprirodnije kod male djece. Zanimljivo je to što mnogi potiskuju bijes i emocije ali na različite načine odražavaju simptome tog potiskivanja...netko muca, netko previše jede, netko ima tikove, netko ima čir, ...itd. Vjerujem da su mnoge bolesti nastale zbog potiskivanja bijesa.

Ono što treba učinit je isprazniti se i za to treba 1-2 ili više mjeseci....
Ono što ja smatram da je ključno kod nastajanja bijesa u nama je odnos naših roditelja prema nama u dijetinjstvu pa i sada. Mnogi brane svoje roditelje i ne mogu razumijeti ovo o čemu pišem...ali činjenica je da i oni imaju u sebi potisnuti bijes samo se očitovao na različiti način...
Na nama je da ga otkrijemo i izrazimo...

Bijes je odličan....
To nije ništa loše......
Pa makar to bili i roditelji...usmjerite bijes prema van , a ne prema sebi.
Kanalizitrajte tu energiju...
Budite strpljivi....
Ljutnja je nešto sasvim prirodno...
Kao što je i zadovoljstvo nešto sasvim prirodno...tako i bijes

Kad se nađete u trenutku kad vam je prst u ustima....
Sjetite se da ste bijesni...da ste ljuti i da je u redu biti bijesan...Ne trebate osjećati krivnju ako se naljutite na bilo koga...to je prirodno.

U onom trenutku kada grizete nokat tada ste bijesni...
Ono što trebate sebi priznati je da ste bijesni na svoje roditelje...od tuda sve počinje..., a pošto vam je bilo zabranjeno naljutiti se na njih počeli ste tu emociju potiskivati i ona se gomilala u vama..Ono što potiskujemo to nas prati na svakom koraku....ali umjesto da se prirodno naljutite na roditelje i okolinu vi mislite da je to nešto loše i imate osjećaj krivnje ako emocija takve vrste izađe iz vas... Tako vas bijes pošto je potisnut i spremljen prati cijelo vrijeme i pokušavamo se isprazniti tako što sebe grizemo.

GRIŽENJE NOKTIJU JE BIJES, A BIJES JE NORMALNA STVAR...:top:

Dalo bi se o tome dosta pisat
Ako se netko ne slaže s ovim nije bitno...
Ovo sam napisao u dobroj namjeri...

Ako neko želi može mi se javit preko privatnih poruka...

Pozdrav bjesnići i neka bijes izađe iz vas:top:

Sretno

Nevjerna
12.01.2008., 23:53
najbolji osjećaj je kad znam da su lijepi pa se u tramvaju primim za neku štengu da drugi gledaju..al to već prelazi u ekstreme :D

Istina:lol:
I ja sam takva :cool:.Mah bolje i ispasti malo umišljen nego hodati sa izgriženim noktima:D

dubac
13.01.2008., 18:16
Nokte grizem od kad znam za sebe. Rašpica mi je najvažniji rekvizit, tako da poravnam kad odgrizem. Nikad nisam grizla do korjena (tako se tješim). Imam mekane nokte. Probat ću preporučene preparate. I znam da sam potisnula neke osjećaje (bijes? ljutnju?). Nažalost, osim griženja noktiju tu je i čupanje kose. To sam uspjela prestati samo jednom. Teže se toga riješiti (a gora je navika).
Baš bih si mogla malo zrašpat nokte :D :raspa:

GiRL
13.01.2008., 19:42
i ja sam bivsa grizacica

Ja sam polubivša grizačica pošto nemam baš jak karakter pa sam prestajala postepeno, doslovce prst po prst, sad još povremeno gricnem nokat na palcu lijeve ruke! :rofl:

Ima to veze sa psihom, malo više aktivnosti, opuštanja i vitamina i bit će sve OK! :top:

dea93
14.01.2008., 21:08
Istina:lol:
I ja sam takva :cool:.Mah bolje i ispasti malo umišljen nego hodati sa izgriženim noktima:D

sad nabijamo komplekse grizačima :lol:

Nevjerna
14.01.2008., 21:11
sad nabijamo komplekse grizačima :lol:

Ne mi im dajemo dodatni poticaj da prestanu:D

sweet caramel
14.01.2008., 21:23
kad sam na moru, nokti sami narastu, ni ne skuzim :)
al kad se vratim, čim dode prva prava kriza, izgrizem ih svjesno i namjerno,
mozda sam u proslom zivotu bila zec:p

sunco-kret
04.02.2008., 21:45
Najbolji način za odvikavanje od grickanja noktiju, :s ili umjetne nokte gelom, ili samo akrilom bez produžetaka, stavljaju i muškarcima, super je efikasno, vani je sasvim normalno da muškarac uđe u nail studio i traži tu uslugu.

sabi
11.02.2008., 15:48
Najbolji način za odvikavanje od grickanja noktiju, :s ili umjetne nokte gelom, ili samo akrilom bez produžetaka, stavljaju i muškarcima, super je efikasno, vani je sasvim normalno da muškarac uđe u nail studio i traži tu uslugu.

to sam i ja mislila ali poslije 3x bačenih novaca jer sam ih ja uredno nakon 2 dana izgrizla i odljepila odustala sam,sad ču probat s akupunkturom.

sunco-kret
16.02.2008., 01:16
to sam i ja mislila ali poslije 3x bačenih novaca jer sam ih ja uredno nakon 2 dana izgrizla i odljepila odustala sam,sad ču probat s akupunkturom.

sa gelom ili akrilom?

sabi
16.02.2008., 09:15
sa gelom ili akrilom?

ja sam baš ugrađivala nokte i gelirala i bila sam oduševljena cura je odlično napravila i ta divota me držala dva tjedna ali su onda živci napravili svoje još se cura u salonu čudila kako sam ja to ne odgrizla nego odljepila....:rofl:
poslije toga sam probala još dva puta ugraditi ali kad sam i te uništila odustala sam da imam para možda bi i išla svaka dva tjedna na novo ugrađivanje ali i ovako su me svi čudno gledali:rofl:

kako ste se vi uspjeli riješiti te ovisnosti?:ne zna:

Nevjerna
16.02.2008., 09:34
A snaga volje jednostavno,ja uspijem izdržati,samo zato što me vodi misao "Nev ako nastaviš imat ćeš fuj nokte koji će se i tebi samoj gaditi a ne drugima!".ILi jednostavno kad se uhvatiš da grizeš kao što je neko ranije rekao lupi sebi šamarčinu i poslije nekog vremena neće ti biti zabavno:mig:

Elektra
19.02.2008., 19:35
Uf, ja sam isto jedna od onih koja je nekad grizla nokte i stvarno, probala sam i Boga i vraga i niš mi nije pomagalo. I tada sam prestala gristi sama od sebe. Nemam pojma što ni kako - ali prestala sam.

Evo, baš sad su mi dosta narasli, mrvicu preko jagodica i to mi je super. Prirodno imam dosta bijele nokte pa me mnogi pitaju da li je to french :D Jedino što mi s vremena na vrijeme budu dosta slabi pa pucaju, i onda ih skroz odrežem ali eto, nekako brzo rastu tako da stalno idemo u krug. :zubo:

Sad mi je dobar period. :raspa:

Deana
28.02.2008., 14:29
ja sam isto dugo vrimena grizla nokte, i ka šta su mnogi rekli, prestala snagom volje. al kad su mi nokti napokon malo narasli, imala sam šta i vidit-produkt dugogodišnje odvratne navike-deformiranost noktiju :rolleyes:

iako ih više ne grizem učestalo (par puta godišnje se "prošvercam" onako za svoj gušt :D), i dalje su mali (sad to rješavam škaricama i turpijicom :D), al jedino ka takvi mi izgledaju donekle ok.

svi vi koji grizete nokte, samo se sitite koliko se tu nalazi šporkice :bljak:

Marijela
24.03.2008., 13:58
Grižnja noktiju koliko je stvar neke kasnije navike toliko je stvar psihološke prirode. Osobe koje grizu nokte su emotivno nezadovoljne osobe same sa sobom. Psiholozi kažu da se radi o unutarnjem nezadovoljstvu. A to je točno. Svaka neispunjena i najmanja želja, ljubomora, panika, tjeskoba je rezultat agresije koja se potiskuje i ispoljava na grižnjii noktiju. Nije isključeno da osobe koje grizu nokte nisu i agresivne osobe u privatnom životu. Naime, takve osobe mogu izvana izgledati mirno, inteligentno i pronicljivo ali ako imate suživot sa takvomo osobom , nemojte se iznenaditi ako osjetiti agresivnom u bilo kom obliku a najčešća je grubim rijećima i vikom. Grižnja noktiju je samo poslijedica onog što se događa u osobi. Stogo, trebalo bi mijenjati stavove i želje tj.uokviriti se u svoje mogućnosti. Navesti ću neke primjere npr. Ako neko dijete nije dobio dobru ocjenu u školi , smatrati će to osobnim gubitkom i osobnom nesposobnošću,i tada dijete može početi gristi nokte. Tu mora roditelj uskočiti i podržati dijete makar i u dobivenoj lošoj ocjeni koja nije kraj svijeta i dati mu podršku da ocjenu ispravi jer nije dijete nesposobno ako taj dan nije znalo odgovore iz nekog predmeta u školi. Isto tako ako osoba nije završila fakultet neznači da je manje vrijedna. Isto tako ako ne posjeduje auto, stan , što je danas sve materijalizirano , sav taj pritisak utjeće na osobu bez dovoljno samopouzdanja da ona svoju agresivnost i nemoć iskaljuje na gružnji noktiju ili na agresiji najbliže okoline. Nažalost, društvo nam nameće protokole života, pa onaj tko je završio fax mislimo da puno više vrijedi kao osoba ili onaj tko ima stan tko ima auto ili tko ima super posao da je zbog toga kvalitetnija osoba od onog tko to nije postigao. Treba sebe prihvatiti u svim svojim vrlinama i manama. Smatram da svaki čovjek ima u sebi ono na što treba biti ponosan i toga se treba držati. Ne dopustiti drugome da manipulira da omalovažava ili da ucjenjuje. Svatko od nas vrijedi na svoj način. I netreba se sa nikim uspoređivati jer ćemo svi poludjeti od toga. Treba ostati svoj i voljeti sebe. Svaka grižnja noktiju kao i ostale navike, čine nas ružnijima pa zar toliko mrzimo sebe. Stoga volite sebe i prestanite gristi nokte.

A kada to prestanete, tada vam ni silna kozmetika ni umjetni nokti , neće biti potrebni. Sreću potražite u sebi jer vas čeka i vjerujte u svoj um i svoju snagu jer svatko može napraviti za sebe barem onoliko da bi barem bio zadovoljan i ponosan na sebe i na svoja djela i time usrećio i druge.

Pusa svima

p.s. moja grižnja noktiju je danas moja prošlost.

barbara 15
24.03.2008., 14:38
ja sam isto grizla nokte, a onda sam se sjtila da bi na maturalcu trebala nekak izgledat pa umjesto noktiju počela grist bake rols i tortilla chips, sad su mi ljepi dugački(umjereno)...:D

lightblue
18.04.2008., 23:32
zar nisu super za gricnuti??

deelayla.
18.04.2008., 23:57
:confused:

Anatomica
19.04.2008., 00:03
nepotreban topic i cista seljacija od noktiju.

Lilit
19.04.2008., 11:17
topic nije nepotreban jer puno cura ima taj problem, ne budi zla :nono:

Anatomica
19.04.2008., 11:43
odnosilo se na ove slike jer je bio otvoren novi topic samo zbog njih i sad je premjesten ovdje.

Lilit
19.04.2008., 11:44
ah onda ok :zubo:

lightblue
19.04.2008., 17:42
o ukusima se ne raspravlja,meni su fora....i ne znam zašto su ih tu premjestili,ni meni ne pašu u ovu temu!

Christina
24.04.2008., 19:07
sta ti mislis da su tvoji nokti bogom dani pa da moraju imati vlastiti topic? :lol: :lol:

lightblue
24.04.2008., 21:34
ne mislim da su bogom dani,ali vaših zadnjih nekoliko komentara dokazuje da se na ovom topicu skuplja elita isfrustriranih nezadovoljnica.

zamolit ću moderatora da makne te moje slike seljačije koje vas toliko bodu u oči,nek ustupi mjesto vašim nedoraslim ali URBANIM pogrizotinama!

Anatomica
24.04.2008., 21:44
awww,tesko primamo kritiku
ma bude bolje:bicedobro:

-perica-
30.04.2008., 16:55

Kako se to radi, ti produzeci ili sta? Mislim, gdje, koliko kosta i najvaznije, da li od toga jako pate prirodni nokti, da li jako oslabe? :(

nacy_vu
03.05.2008., 16:12
Ja sam stavila umjetne i na dobrom sam putu da i njih pojedem :lol:

amy
03.05.2008., 19:31
Ja sam godinama grizla nokte,i jedan dan sam samo prestala..
Ne grizem ih već 4-5 godina...
I super su mi...
Kad ih sredim i nalakiram često me pitaju jesu umjetni,jednostavno ne mogu vjerovat da su prirodni,pogotovo jer ih sama doma sredim.
I nisam koristila nikakav lak,neko vrijeme jesam allessandrov.al on mi nije pomogao...bio je gorak,al sam se jako brzo naviknula.

little miss S
11.10.2008., 14:21
mnoga djeca grizu nokte i onda kad dođu u određenu dob jednostavno prestanu. i ja sam grizla nokte oko 12 godina i onda sam jednostavno prestala. no zna mi se dogoditi da ih ponekad odgrizem ako se zakinu a ja nemam rašpicu da ih odmah sredim. vidim da većina ljudi je napisala kako su im odmah nakon što su prestali gristi nokte narasli krasni dugi nokti. da mi je to vidjeti. ja svoje ne grizem već 10 godina i još uvijek su jako mekani, savitljivi, kratki i jako se lako zakinu. i probala sam tone proizvoda za učvršćivanje noktiju, hrpe vitamina i sl. praparata i ništa mi nije pomoglo. malo ću reklamirati proizvod koji mi je zasad jedini koji koliko toliko pomaže, manhatnov lak Vitamin boost. koristim ga godinu dana i nokti su mi malo očvrsnuli i brže rastu, ali se još uvijek zakinu često. najbolje što mogu preporučiti ovom dečku koji ima problem s griženjem noktiju je da upotrijebi jedan od tih gorkih lakova ili posjeti kozmetički salon, da mu oni tamo profesionaklno srede nokte, eventualno posjeti psihologa da utvrdi razlog stresa. obavezno zamoli ukućane da kad primjete da grizeš nokte da te zveknu po ustima ili ruci, vjeruj pomaže. samo izbjegavaj situacije u kojima počneš gristi nokte. ja bi znala gristi nokte dok gledam tv ili u dosadnim situacijama, potpuno nesvjesno i onda bi ih oglodala do krvi.a ako je griženje noktiju tvoj jedini problem, mislim da tvojoj curi ne bi trebalo smetati. valjda joj se sviđaš zbog sebe a ne samo zbog tvojih noktiju.

ja sam isto imala grozne nokte, koji su pucali, listali se (dobro, to još uvijek)! Mama mi je jednog dana donjela tablete Biotin, idu ti na recept (ja mislim bar) i nabaviš ih u ljekarnama, to ti je za nokte, kožu i kosu. Nokti su mi očvrsli, ni sama nisam mogla vjerovati, a do tada sam se stalno borila s njima i tulila da mi pucaju. :) Naravno i sada znaju puknuti... :mig:

Jel zna itko kako ubrzati rast noktiju??? :confused:

Allexis
11.10.2008., 20:41
nikako da prestanem gristi nokte :( grizla sam ih u osnovnoj, prestala u srednjoj, počela ponovno na faxu...toliko ih izgrizem da više uopće nemam što gristi...najviše dok gledam tv ili učim...čak nije nesvjesno, nego vidim da su izrasli malo, pa odmah navalim na njih...pregrozno...i još si mislim kako budem prestala, ovo je zadnji put, ali ne :o kako se tga riješiti...pokušavam, ali mi ne ide...kadgod vidim nekoga u tramu, na faxu, ulici, bilogdje sa lijepim noktima, poželim i ja takve, pa odlučim ne gristi...to traje par dana...nakon toga opet ista priča...osjećam se kao neki ovisnik :( :o :mad:
evo i sad to radim.......joooooooj :bonk:

big girl
07.01.2009., 10:45
kod mene je ista priča. grizem ih od svoje 6.-7. godine. točno se sjećam sata, minute, sekunde kad sam ih počela grist. ja i buraz smo se rugali nekom malom klincu (koji je jeo deterdžent, pijesak i sl.) i rekli smo kako on grize nokte. i ja se napravila pametna idem ja probat :bonk::bonk:. i od tad ko da me bog kažnjava šta sam mu se rugala... uf. čim utuvim sebi u glavu da ih neću grist i porastu malo nakom nekoliko dana, a onda ko ovisnička kriza i sve ih obradim. ne grizem kad sam živčana, grizem kad mi je dosadno, kad gledam neki film, a baš nema grickalica u kući i tako. probala sam sve. lak...:flop:. nošenje rukavica po kući...:flop:. umjetni nokti...:flop:... al čula sam da je kod male djece super vrhove prstiju natrljat ljutom paprikom. navodno okus ne možeš isprat sa 100000000000 pranja u sapunu, toliko se uvuče u kožu. jest da djeca plaču, vrište i sl. kad stave prste ul usta, al navodno djeluje

leek
09.01.2009., 09:22
Ja sam prestala gristi sa 27 godina kad sam stavila umjetne...imala ih 3 mjeseca, moji narasli, skinula umjetne i otada imam svoje. Ne bih ih pogrizla nema šanse više! Baš naprotiv, bacih se u biznis - imam studio za nokte!

aina_mo
10.01.2009., 23:49
meni nikakve lakovi, trikovi ku*ci palci nisu pomogli dok sama sebi nisam stavila u glavu danas necu grist! i tako iz dana u dan, danas necu grist nokte! vec treci dan cetvrti peti uuu pa meni rastu nokti...necu ih grsti...i tako izdrzim dva mjeseca, jednom godisnje, najcesce listopad i studeni...

piccola
10.01.2009., 23:57
tako sam i ja ,cjeli zivot grizla do neke 18-e godine. kad sam pogledala nokte u jednom trenu i rekla fuj. i pustila sam ih da narastu i onda su bili tako ljepi da mi ih je bilo zao gristi. i do dan danas ih nisam ponovo grizla. (znaci vec 7 godina ) :)

brandoo4
19.03.2009., 10:09
:grizem ih od kad znam za sebe.pustio sam ih stotinjak puta.i narasli su onak,da se pokrije meso na prstima.cim oni malo narastu eto mene opet.sav zeljan da ih doslovce pozderem.i onda udem bilo gdje i sramota me je uopce nesto radit rukama.da mi se e vidi ta sramota.jer to sam ja,jel.e sad bi ja trebal otic do psihica li koga vec.jel ima kakvih preparata ili sl za neko odbijanje od te ruze bolesti,ne navike!!!! help :(

tonya
19.03.2009., 14:06
Ne znam je li se pisalo o tome, ali Essence ima lakić za nokte ooodvratnog okusa zbog kojeg ćeš vjerojatno zamrziti papanje noktića. :zubo: Rozo-proziran, na njemu piše: Nail Care - No more bite. Jedino nemoj ništa jesti prstima jer će sve poprimiti grozan okus. :)
Osim toga, ja sam se odviknula tako da sam ostavila jedan nokat za griženje (mali), a ostale pustila da rastu. Kad su narasli, bilo mi je žao gristi i taj mali jer je ružno izgledao spram ostalih. :)

ne_ra
19.03.2009., 22:35
ja isto grizem ko manijak od kad znam za sebe,a cini mi se da je sve gore i gore.Imala sam i gorki lak,al brzo sam se navikla na njega. . .i sta je najgore gulim i kozicu okolo sa cim god stignem.KATASTROFA.nemogu stat.

chiasm
20.03.2009., 22:02
ja vise ne grizem otkad sam otkrila OPI i slicno a grizla sam ih 26g tj otkad znam za sebe :D tako da, malo pogledajte prekrasne lakove po netu i mozda i vama pomogne ;)
evo npr odavde
http://www.scrangie.com/

:D

ne_ra
24.03.2009., 21:44
stvarno su lijepi.evo ja odlucila probat ne grist mali prst i prstenjak sa obe ruke,ove ostale sam ostavila pa cu vidit kako bude islo.vec dva dana nisam grizla ta 4 prsta.jos nista nije pocelo nicat...

chiasm
25.03.2009., 12:47
drzim fige, evo ja vec bit ce 2mj ne grizem :cerek:

leek
25.03.2009., 12:53
Grizačice, stavite umjetne nokte dok vaši ne narastu!
Najveća je napast ono kad malo poraste nokat, odmah ga smažeš, ali kad odjednom imaš veliki (kad se skine gel) bude ti žao. Vjerujte, prošla sam to.

Nekidan sam curi jednoj skidala gel nakon 3,5 mj. Njezini narasli!!

Mirella
25.03.2009., 13:07
Ja sam skoro cijeli svoj život grizla nokte, potom sam prije 10 godina stavila umjetne nokte i kasnije ih samo gelirala i tako sam ih prestala gristi. I sad prije nekih mjesec dana sam skinula i gel i imam svoje nokte koji su izvrsni, čak im se i oblik promijenio jer je gel tolike godine radio pritisak na posteljicu nokta da se ona valjda preoblikovala. :cerek: Prije dok sam ih grizla, kad bi mi imalo izrasli u nesretnim pokušajima prestajanja griženja, bili bi plosnati i groznog oblika, a ovo sad je jedna sasvim druga priča.

leek
25.03.2009., 13:16
E tako i meni. Bili su kao ćevapi tubasti,a nakon gela je ploča nokta bila duža (kad da je gel pritiskao nokat da zaraste po mesu skroz do jagodice), nokti čvrsti, ma sve 5!

Mirella
25.03.2009., 13:28
Tako je Leek, ja mislim da to i je pravi cilj geliranja noktiju da nakon nekoliko godina uzastopnog korištenja dobiješ lijepo oblikovan prirodni nokat. čvrstoća je relativna, ovisi od osobe do osobe i znam da mi nisu osobito čvrsti, al mi se više ne listaju, koristim litre Solar oila jer mislim da takvim rascvjetalim noktima fali masnoća, pa bolje spriječiti to. I još stalno kožicu mazuckam s Alessandro kremom od kokosa i manga. Nokte premazujem prije lakiranja s Poshe nail strenghtnerom koji nema formaldehida i toluena u sebi i navodno ubrzava rast noktiju.:cerek:

ne_ra
05.04.2009., 22:41
evo moja 4 nokta narasla,sad cu pustit jos 2...hi,hi...al mekani su mi za po......t,moze li neko preporucit neki ucvrscivac il neko cudo?

desideria
06.04.2009., 01:31
ja sam koristila Alessandrov i ok je, radi :top:, a vidjela sam da cure jos hvale i Rimmelove ucvrscivace, koji su i jeftiniji, no nisam probala

ne_ra
06.04.2009., 21:22
hvala desideria,probat cu taj Alessandrov,imam osjecaj da ce mi se slomit ovo jada sta je napokon naraslo.

desideria
07.04.2009., 00:03
ja se nadam da ce ti pomoci, barem zastititi nokte izvana, al uvijek ti je najbitnija prehrana, pogotovo b-vitamini i zeljezo, kalcij,..
samo ti njih uzgajaj i mazi i pazi :cerek: i javi nam rezultate :mig:

Mirella
07.04.2009., 08:08
Osim što treba redovito koristiti učvrščivač za nokte ili neko sredstvo za oporavak noktiju, nokte treba redovito i lakirati. To ih još dodatno učvrsti,a i dobit ćete volju za lijepim noktima.:mig:
Svima koji oporavljaju nokte od griženja il nakon skidanja gela mogu preporučiti dvotjednu kuru s Nailtek Extreme sredstvom za jačanje i oporavak noktiju, nažalost moguće ga je nabaviti samo na ebayu.

chiasm
07.04.2009., 10:38
ja ne mogu vjerovati kako su mi nokti od prestanka grizenja cvrsti, ni ne listaju se ni ne pucaju! samo koristim ovaj aceton koji sadrzi sastojke za osjetljive nokte, time skidam lak svaka 4 dana i to je to :ne zna:
da sam bar znala da ce mi biti tako lako, sjecam se da prije jos kad sam pokusavala prestati,nisu bili takvi!

Mirella
07.04.2009., 11:11
Chiasm bravo ! Baš sam ponosna na tebe ! :cerek:

ne_ra
07.04.2009., 22:32
ja se nadam da ce ti pomoci, barem zastititi nokte izvana, al uvijek ti je najbitnija prehrana, pogotovo b-vitamini i zeljezo, kalcij,..
samo ti njih uzgajaj i mazi i pazi :cerek: i javi nam rezultate :mig:

:)hocu,javim...razmisljala sam o b vitaminu,neznam jel bi bilo dobro da ga unosim u obliku tableta...vidila sam u dm-a B vitamin za cvrsce nokte (bas tako pise na bocici).inace nevolim nikakve tabletice,izbjegavam ih,al nokti su mi stvarno premekani,imam feeling da bi se mogli skroz izvinuti (:lol: Izvinuti):lol:na drugu stranu

chiasm
08.04.2009., 09:57
ja sam pila neko vrijeme pivski kvasac iz dm-a za nokte i kosu... probaj to mozda :)

desideria
08.04.2009., 16:58
ja sam pila neko vrijeme pivski kvasac iz dm-a za nokte i kosu... probaj to mozda :)

da, pivski kvasac je super, samo obavezno uzmi onaj u kapsulama jer je u prahu odvratnog okusa... meni barem
al ak nisi toliko gadljiva na okuse, poklonim ti ja svoj pivski kvasac u prahu :D :mig:

mala angie
08.04.2009., 21:27
Ja sam isto grizla nokte cijeli život, do 21. i onda sam stavljala gel. nokti mi narasli, oblikovali se, prestala sam s gelom, 3 mj. pila nutrival za nokte i kosu. nokti su mi savršeni, dugi, čvrsti....rastu ko ludi!:cerek::cerek:

Picard_047
17.02.2013., 16:16
Imam 35 godina i cijeli sam život grizao nokte osim u jednom periodu puberteta u srednjoj školi i tada sam ih pustio... i opet neki k.... pa sam počeo opet....
Imam ženu, dvoje djece i prije nekih mjesec dana sam išao zubaru da mi nadogradi milimetar zuba naprijed koji mi svakih godinu dana (i ranije) baš na tom mjestu pukne a znam da mi pukne tu jer nesvjesno odem na baš taj zub i jbg... Rekao sam sam sebi da neću grist nokte jer me košta popravak tog zuba 200 kuna i tako stalno. Sad neki dan skužim da imam jeb volju i da su narasli... Još tražim ženu onu rašpicu da ih izrašpam pa da dobiju pravilnu formu na vrhu i sad sam na dobrom putu da prestanem jer su mi super. Netko je već napisao da je muškima teže jer nemamo takav asortiman koji imaju žene kod pedikera što je stvarno istina, ali sjećam se prije da sam probao sa onim gorkim lakom sa estraktom neke paprike i nije pomoglo (makar je fkt odvratan okus jer ne smiješ hranu niti dotaknut - sve preuzme)...
Netko je i napisao da je ružno kada se pusti nokat jer onaj bijeli izrast na vrhu im ubrzo bude veći od mesa ispod nokta, međutim treba vremena i to meso sa vremenom biva sve veće i veće. Neki kažu da su im nokti mekani, a smatram da je to jer kad se nokti i puste stalno cuclaju najduži nokat pa se omekani zbog sline... Za primjer, nokti su najtvrđu ujutro kad se probudiš jer nisi slinio cijelu noć po njima. Uglavnom, mislim da sam prestao jer treba još koji mjesec da se u potpunosti oporave i dobiju formu ali već sad žena primjećuje da su mi nokti uredni i samo treba vremena. Ne mogu vjerovati da to prije nisam napravio i zbog posla ili neke tekme ili neke nervoze sam stalno držao nokte u ćubama i žderao ih, mislim odvratno. Uvijek sam ih skrivao a sad više ne moram. Najbitnije je kada vidiš rezultat i on ti daje volju da prestaneš skroz. jako sam sretan zbog toga i morao sam to ovdje napisati :mig:

Acid_2
17.02.2013., 21:51
Ja sam isto grizla nokte cijeli život, do 21. i onda sam stavljala gel. nokti mi narasli, oblikovali se, prestala sam s gelom, 3 mj. pila nutrival za nokte i kosu. nokti su mi savršeni, dugi, čvrsti....rastu ko ludi!:cerek::cerek:

ovo za gel je super ideja, preporučujem svakoj curi koja ima probleme sa grižnjom :top: + moći ćete imati oblik i dužinu koju želite, ionako (ovisno o dugotrajnosti grižnje) su nokti jako slabi i često pucaju, barem su meni takvi, pa je ovo dodatni plus. i nikako ugradnja tipsi, nego čisti gel i oblikovanje na šablonu. kome treba preporuka vrhunske manikerke u ZG, nek se javi u pm :mig:

Bumbili
18.02.2013., 11:37
ovo za gel je super ideja, preporučujem svakoj curi koja ima probleme sa grižnjom :top: + moći ćete imati oblik i dužinu koju želite, ionako (ovisno o dugotrajnosti grižnje) su nokti jako slabi i često pucaju, barem su meni takvi, pa je ovo dodatni plus. i nikako ugradnja tipsi, nego čisti gel i oblikovanje na šablonu. kome treba preporuka vrhunske manikerke u ZG, nek se javi u pm :mig:

ja sam grizla nokte otkako znam za sebe, i to do zivca.. i onda sam otisla na ugradnju noktiju, ali sam stavila tipse jer nisam imala sta gelirat od svojih prirodnih.. i kada su mi moji izrasli, onda sam nastavila svoje prirodne gelirat i sad su mi savrseni :cerek:.. iako se zna zalomit pa dok su ispiti malo pogrickam :504:

rulles
30.10.2013., 11:50
Znate kako sam ja prestala grist nokte :D jednom prilikom sam vidjelu u busu jednu prekrasnu curu, a nokti su joj bili izgriženi do krvi....bljjaaakk fuj :/ to mi je izgledalo užasno...nekako imam stav o tome...kad vidim nekog sa izgriženim noktima, izgleda mi totalno živčano i pod stresom...možda ne u faci, al stres se vidi na noktima :D izgriženi nokti su pokazatelj koliko je čovjek živčan...izvana se to najviše primijeti na noktima... :D

chiasm
30.10.2013., 19:34
eliminirajte iz zivota ako ikako mozete glavni uzrok stresa, to je meni bilo presudno nakon 26g tj grizenja od kako znam za sebe. sad su uvijek nalakirani, ponekad ih pocupam al narastu opet u isti relativno pristojan oblik.
gurajte i mazite kozicu takodjer

Fantasma
30.10.2013., 20:51
Mene je jedino geliranje spasilo do griženja!!!Godina ipo geliranja,danas imam nokte kao da ih nikada nisam grizla,a grizla sam ih preko 27 godina. Brzo rastu i odlične su kvalitete. Ja zadovoljna. Sada ih lakiram.