PDA

View Full Version : Knjige za učenje astrologije

stranice : [1] 2

Orodiel
27.08.2007., 17:28
Imate li kakav prijedlog koje su knjige dobre za početnike (i napredne)?
S kojim ste knjigama vi krenuli?

aya_brea
27.08.2007., 22:41
Po meni, Dupor je obavezan....naime, njegov udzbenik astrologije "Ne vjerujte, provjerite" na samotnom putu ucenja bio je od velike pomoci....

Btw, da li neko zna gdje mogu nabaviti Duporovu skriptu "Sfinga govori"?

Orodiel
28.08.2007., 09:24
Gdje si nabavio tu knjigu?

kachunchica
28.08.2007., 10:24
nasha fish je preporucila ove (http://www.forum.hr/showpost.php?p=8924780&postcount=511) knjige. :top:
eto, ja sam krenula od prve knjige(Marion March i Joan McEvers – Astrologiija) i sad samo dok nadjem vremena planiram dalje:)

Orodiel
28.08.2007., 10:58
Ja imam sve 4 od Marion March i Joan McEvers i meni su ODLIČNE! Ali svejedno bih još neke druge htijela pogledati.

____kachunchice preporučam ti da prvi dio druge knjige(Matematičke metode i tehnike tumačenja - Marion March i Joan McEvers) jednostavno preskočiš jer je stvarno nepotrebno da se sa time mučiš kao ja. Radi se uglavnom o preračunavanju vremena po vremenskim zonama u Americi a to ti je živa zapetljancija. Ja ti savjetujem da ne gubiš vrijeme s time. To je inače potrebno za crtanje horoskopa. Jednostavno odeš na http://astro.com i kompjuter ti nacrta horoskop bez ikakvog računanja.

kachunchica
28.08.2007., 12:06
hvala:) to sam odmah zakljucila posto sam ionako pomalo spora za bilo kakve rachunice:zubo:

Orodiel
30.08.2007., 07:36
Trebala bi mi još jedna pomoć ako netko zna...
Tražim knjigu u kojoj je na jednostavan način opisan postupak crtanja horoskopa natalnog i progresivnog.

S.C.
31.08.2007., 01:37
Ne znam smiju li se ostavljati linkovi na uploadane knjige, no probaj i sama, osim vec preporucenog (The only way to learn astrology), potraziti sljedece:

Stephen Arroyo - Chart Interpretation Handbook
Arroyo inace odlican, psiholog i astrolog, osobno me odusevio, pa ako ti se svidi njegov pristup, ima on jos knjiga. :D

Donna Cunningham - An Astrological guide to self-awareness
Isto meni osobno na vrlo zanimljiv nacin pise i objasnjava sve sto je potrebno pocetniku.

Tracy Marks - The art of chart interpretation
I tu imas sve sto ti treba da krenes.

A mozes probati naci Bil Tierney - All around the Zodiac

Od spominjanih ce ti od velike koristi biti i Astroloski rijecnik od Zdenke Andrijic :top:
Mozes i Dupora (imaju ga antikvarijati, bez brige) iako me osobno Dupor ne fascinira previse, pogotovo ne kao stivo za pocetnika.

Ovo su uglavnom knjige koje obradjuju osnovne pojmove i osnovnu simboliku konkretnih astroloskih "nepoznanica".

Nakon toga, preporucljivo je potraziti knjige Jupiter, Saturn, Uran, Neptun i Pluton (takodjer se nadje u antikvarijatima), pa od Arroya - Astrologija, karma i transformacija i meni predobro otkrice: Igor Ognjenovic - 360 Pandorinih kutija (simboli za stupnjeve Zodijaka). :top:

Orodiel
31.08.2007., 07:40
Tnx :cerek:

namaste
01.09.2007., 01:48
Ne znam smiju li se ostavljati linkovi na uploadane knjige, no probaj i sama, osim vec preporucenog (The only way to learn astrology), potraziti sljedece:

Stephen Arroyo - Chart Interpretation Handbook
Arroyo inace odlican, psiholog i astrolog, osobno me odusevio, pa ako ti se svidi njegov pristup, ima on jos knjiga. :D

Donna Cunningham - An Astrological guide to self-awareness
Isto meni osobno na vrlo zanimljiv nacin pise i objasnjava sve sto je potrebno pocetniku.

Dobro da si spomenula ove dvije, zanimljive su.

Stephen Arroyo - Chart Interpretation Handbook (http://upload2.net/page/download/HoUQVVsEWOJOwSN/Stephen+Arroyo+-+Chart+Interpretation+Handbook.pdf.html)

Donna Cunningham - An Astrological guide to self-awareness (http://upload2.net/page/download/hYwol6LX57smKm6/Donna+Cunningham+-+An+Astrological+Guide+to+Self-Awareness.pdf.html)

Namaste

Orodiel
02.09.2007., 16:45
Raspitujem se za prijateljicu: Ima li se za kupiti u Zg knjige od Marion March i Joan McEvers? :confused:

sagan
02.09.2007., 16:53
Dupor je obavezan , a ja se dosta služim i jednim profesionalnim astrološkim časopisom koji izlazi kod nas a ima ga i na internetu www.astrologus.co.yu

Fish 1968
02.09.2007., 17:56
Raspitujem se za prijateljicu: Ima li se za kupiti u Zg knjige od Marion March i Joan McEvers? :confused:
Teško ćeš ih naći. Najviše šansi ima u Tkalči i to se ne zna kada i samo poneka. Jedini sistem je da ostaviš svoje podatke u par antikvarijata, a oni ti jave kada dobiju. Ali to može trajati i godinu dana.

P.S. U 10-tom će biti Interliber, tamo ih zna biti.

namaste
02.09.2007., 18:37

Pa mogu se naći vrlo lako, često se u novoj arci mogu naći pojedini dijelovi; trenutno u antikvarijatu Jesenski i Turk (Vukotićeva, zgrada Novinarskog doma) imaš prva četiri dijela u kompletu za 200 kuna. Bio ja prekjučer. Podrum, gornja polica lijevo :zubo:

Orodiel
02.09.2007., 18:42
Uuuuu. Tnx!!! :cerek: :cerek:
Koliko ima sve skupa dijelova?

Fish 1968
02.09.2007., 19:53
Četiri knjigice, kako si i navela. Aj ako se sjetiš javi forumašima kako je prošlo u antikvarijatu i usput pitaj koliko često ih dobiju. :)

namaste
02.09.2007., 20:36

Šest dijelova. Izgleda da se neki ovdje nisu odavno apdejtali. :zubo:
Šalim se. Evo ih redom:

The Only Way to Learn Astrology, Vol 1: Basic Principles
http://g-ec2.images-amazon.com/images/I/41V8V5PPYWL._AA240_.jpg

The Only Way to Learn Astrology, Vol. 2: Math & Interpretation Techniques
http://ec1.images-amazon.com/images/I/41JQZ6CT6QL._AA240_.jpg

The Only Way to Learn Astrology, Vol. 3: Horoscope Analysis
http://g-ec2.images-amazon.com/images/I/41M4YYDX07L._AA240_.jpg

The Only Way to Learn Astrology, Vol. 4: Only Way to Learn About Tomorrow
http://ec1.images-amazon.com/images/I/51TKWEFW3FL._AA240_.jpg

The Only Way to Learn Astrology, Vol. 5: Synastry Techniques (The Only Way to Learn About Relationships)
http://ec1.images-amazon.com/images/I/41ZF0KPSWAL._AA240_.jpg

The Only Way to Learn Astrology, Vol. 6: The Only Way to Learn About Horary and Electional Astrology
http://ec1.images-amazon.com/images/I/51JFQEAR9CL._AA240_.jpg

Ali u antikvarijatu su kao što rekoh samo prva 4 dijela. :top:

Fish 1968
02.09.2007., 21:28
Šest dijelova. Izgleda da se neki ovdje nisu odavno apdejtali. :zubo:
A jes' neki, sada ispada k’o da nemam blage pojme. :zubo:

Shalim se i ja, mislila sam na domaći prijevod. Nisam nikada vidjela da su prevedene ostale. :)

Inače na temu:

Iz tog izdanja tkz. "izdanja Donjeg Milanovca" prevedeno....ima dobra knjiga Roberta De Luce - Metode predikcije, a simpa je i knjigica (makar je o boleščinama) od jedne prave Dr. Djevice.....Margaret Millard-Astromedicina.

Lutijena
10.09.2007., 18:15
Dupor je obavezan , a ja se dosta služim i jednim profesionalnim astrološkim časopisom koji izlazi kod nas a ima ga i na internetu www.astrologus.co.yu

I ja kupujem taj casopis,mada su meni Imsiragiceve knjige najbolje,tako sam barem krenula kao pocetnik, sve je lepo objasnjeno.:)

aya_brea
30.09.2007., 17:25
I ja kupujem taj casopis,mada su meni Imsiragiceve knjige najbolje,tako sam barem krenula kao pocetnik, sve je lepo objasnjeno.:)

Meni je ipak Dupor neprevazidjen; nacin na koji on pise, iznosi cinjenice je tako originalan i u njemu nema traga suhoparnosti.....Ja vec dugo trazim njegovu skriptu Sfinga Govori....zna li neko gdje to mogu nabaviti?

(ovo sam pitala nekih 10ak puta do sada, al' hajd da pitam opet....)

Lutijena
01.10.2007., 18:57
Ja stvarno ne znam,ne mogu da ti pomognem,da li znas ko je izdavac?

aya_brea
01.10.2007., 21:55
Ja stvarno ne znam,ne mogu da ti pomognem,da li znas ko je izdavac?

Nemam pojma...mislim da cu na kraju morati nekako "ustimati" poznanstvo sa nekim iz njegove porodice....znam da je skripta imala jako mali tiraz i da se u njoj obradjuje misterija Sfinge; buduci da imam istu u svom rx jako bih voljela pronaci tu skriptu...

Anyway, hvala sto si bar stavila post. :mig:

aya_brea
21.10.2007., 01:07
Beskrajnom ljubaznoscu nase Titanije, uspjela sam nabaviti skriptu...
http://www.cheesebuerger.de/images/more/bigs/c017.gif

YanaZG
31.10.2007., 20:55
ja samk renula sa Duporom no bio mi je jako kompliciran.odličan je astrolog al jako mračan da tako kažem...većinu aspekata gleda jako crno zato bi početnicima preporučila Gorana Milekića a za one malo naprednije Nikola Stojanović sa odličnim knjigama o stupnjevima i knjiga sa zadatcima je obavezno štivo

Adept
05.11.2007., 22:12
zna li netko neku literaturu o antičkoj astrologiji, ili egipatskoj, ali onoj izvornoj koja se primjenjivala u to doba. kao uvod u astrologiju mislim da bi bilo najpametnije počinjati od tih izvora, ako ih uopće ima sačuvanih; mene prvenstveno to zanima, a ne ove novotarije :D šalim se, ovo za novotarije :D

Penis
11.11.2007., 13:38
arroyo nema blage veze

Macropetala
14.11.2007., 12:31
vjerojatno bi i knjige trebali birati prema natalnom ćoroskopu:D

ja sam počela s Duporom,progutala sam ga,kasnije sam prešla na amerikanke,iza toga sam otkrila Milekića i Imširagića....
danas gledajući,nekim ljudima bih ga preporučila nekima ne bih...ne bih svim onima koji ne mogu njegov Me90Ju svesti u realne dimenzije (npr,onima koji možda i sami imaju sličan aspekt:rofl:

amerikanke ok,preporučujem za sve početnike

ono što meni najbolje sjeda jest Milekić,tj Astropsihologija,u kojoj također se puno toga svodi na teško crnilo,ali ipak,oduševljava me,ja ju zovem astro-pojezija....Arroyo je meni super,definitivno nezaobilazan,pogotovo ako ste noć prije gutali Dupora i Milekića....psihološki pristup-super,ali opet malo druga krajnost,zapravo idealno mi je kad smutim Astropsihologiju i Astrologiju,karmu i transformaciju:)
takođe mi je fenomenalna Astrosimbolika od Milekića,dobro mi je sve od Imše,a Stojanovića ne podnosim,mislim da nam je sasvim dovoljno materijala dano kroz astrologiju i bez stupnjevanja (da ne govorim o nadmenosti autora)

imam još jednu knjigu primjenjena astrologija,hrv.autor,neki vele da je puno prepisivao,al je ok

imam i neku karmičku astrologiju od Šestopalova,to mi je bezveze

Fish 1968
19.11.2007., 12:34
Ove godine je izašla knjiga "Sudbonosno nebo", autora Bensona Bobricka:

http://i17.tinypic.com/6toec7m.jpg

Ugodno sam iznenađena ovom knjigicom. :top:

Knjigu nije pisao astrolog, niti je to astrološki priručnik, već je knjigu pisao povjesničar. To je knjiga o povijesti astrologije. Kroz knjigu pisac vodi na pet tisuća godišnje astrološko putovanje od Mezopotamije, Babilonaca i samih početaka astrologije i astronomije, te ljudi koje je kroz povijest snažno dotakla.... Ptolomej, Dee, Kopernik, Brahe, Shakespeare, Lilly, Leo...

Kroz primjere pisac pokazuje i piše o utjecaju astrologije "na povijest i na povijest ideja". Čitaoc dobije pregled i spoznaju koliko je tisuća godina astrologija ljudima važna, te koliko je snažno umrežena kako s narodom, tako i svakim pojedincem. Brojni moćnici kroz povijest temeljili su svoje djelovanje na astrološkim predviđanjima, pa je astrologija utjecala na svakodnevne odluke. Time i na sudbinu kroz dugu povijest naroda.

Penis
19.11.2007., 22:51
najvise mrzim arroya, rudhyara i greene.
sve u svemu, nevalja ni jedan astrolog (ponajvise ovi moderni) osim mozda thomas ring-a, za kojeg je malo ko od vas cuo.

njemacki ljubitelji astrologije preferiraju sasvim druge astrologe ili literaturu; izgleda da se slijedi ono sto se stampa. evo sa jedne njemacke ankete o top 10:

1.Döbereiner
2.Hand
3.Adler
4.Schierstedt
5.Stein
6.Schulman
7.Greene
8.Ebertin
11 9.Klein
10.Graveleine

1 Akron
2 Stephen Arroyo
3 Heinz Bornemann
4 Frank Felber
5 Liz Greene
6 Karen M. Hamaker-Zondag
7 Nancy Anne Hastings
8 Robert Hand
9 Marc Edmund Jones
10 Lianella Livaldi Laun
12 Bernd A. Metz
13 Peter Orban
14 Alexander von Pronay
15 Melanie Reinhart
16 Jane Ridder-Patrick
17 Fritz Riemann
18 Michael Roscher
19 Dane Rudhyar
20 Howard Sasportas
21 Jan Spiller
22 Zane B. Stein

1 Bruno Huber
2 Thomas Ring
3 Dane Rudhyar
4 Stephen Arroyo
5 Howard Sasportas
6 Liz Greene
7 Wolfgang Döbereiner
8 Reinhold Ebertin

(150_ Claudius Ptolemäus "Tetrabiblos")
1661 Morin de Villfranche Buch 21 aus "Astrologia Gallica"
1609 Johannes Keplers Aspektlehre
1936 Dane Rhudyar "Astrologie und Persönlichkeit"
1951 Alice Bailey "Esoterische Astrologie"
1945 Oskar Adler "Das Testament der Astrologie"
1953 Thomas Ring "Astrologische Menschenlehre" (weil so oft gewünscht)
1981 Wolfgang Döbereiner,, „Astrologisches Lehr- und Übungsbuch Band I - VI"
1983 Gertrud I. Hürlimann, „Astrologie"
1986 Michael Roscher "Der Mond"

Titanija
23.11.2007., 12:25
Beskrajnom ljubaznoscu nase Titanije, uspjela sam nabaviti skriptu...
http://www.cheesebuerger.de/images/more/bigs/c017.gif
To nije samo ljubaznost, to je i moje zadovoljstvo kad se nekome može pomoći.Zato sreću dijelimo i ja i ti:grli:

Frog&Cat
27.11.2007., 22:44
Ja sam također krenula sa McEverosim knjigama, ali sam brzo shvatila da to nije to.

Prošla sam nekoliko tečajeva, ali ni oni nisu bili baš pravi.

Ipak na kraju, došla sam do knjige od Lee Imširagić, "Astrološki kodovi" koje toplo preporučujem, i najbolji način da se počne učiti astrologija. Također su dobre od Imširagića i prema hrvatskim cijenama one su bagatela.

Dobro je imati njegovu knjigu "Vladarstva" te "Točak sudbine 1 i 2"

Ali najbolje se uči ako se vodi vlastiti dnevnik u kome se zapisuju događaji i određene planete, bilo po trenzitima, progresijama itd.. Na taj se način skoro najbolje može naučiti i provjeriti u praksi kako radi astrologija.

polyhymnia
28.11.2007., 20:03
danas bila u onom jesenskom i turku u novinarskomo domu i niš od tih knjigica (marion march i joan mcevers)... kaže dečko da su bile, da se nečeg takvog sjeća, ali da su valjda otišle...

koji forumaš mi ih je preoteo ?! :azdaja:
:zubo:

jel ih ima netko tko živi u zagrebu, pa da se dogovirmo za nekakvo fotokopiranje ili nešto slično ? ili netko zna gdje ih ima još ?

ako neko zna puno bi mi značilo jer ih pokušavam nabavit već 2 godine :D :tuzni:

S.C.
30.11.2007., 23:22
ako neko zna puno bi mi značilo jer ih pokušavam nabavit već 2 godine :D :tuzni:

Download:

The Only Way to Learn Astrology Vol.1 (http://www.divshare.com/download/2953835-27d)

The Only Way to Learn Astrology Vol.3 (http://www.divshare.com/download/2953852-141)

polyhymnia
01.12.2007., 11:40
ajme S.C. hvala ti MNOGO :kiss:

namaste
04.12.2007., 00:33
arroyo nema blage vezeKako nema blage veze? De, di, sta, kako nema blage veze?

:blabla:

namaste
04.12.2007., 00:39
najvise mrzim arroya, rudhyara i greene.
sve u svemu, nevalja ni jedan astrolog (ponajvise ovi moderni) osim mozda thomas ring-a, za kojeg je malo ko od vas cuo.

njemacki ljubitelji astrologije preferiraju sasvim druge astrologe ili literaturu; izgleda da se slijedi ono sto se stampa. evo sa jedne njemacke ankete o top 10:

.....cut.....

Ma braaavo, nijedan nevalja, osim penisa. Njega sigurno volis?!

Sad bih te upitao sto te se tako dojmilo kod Thomasa Ringa, ali nekako mi se cini da si ga samo skinuo s astro.com i mislis da nitko tu ne razumije njemacki, pa se eto barem s njim mozes busati. :frajer:

Zato pitanje: sto Ring "ima", a sto Arroyo i Rudhyar "nemaju"?

PS. A Vehlow? :cool:

Svjetlosna
18.12.2007., 19:26
Ja sam također krenula sa McEverosim knjigama, ali sam brzo shvatila da to nije to.

Prošla sam nekoliko tečajeva, ali ni oni nisu bili baš pravi.

Ipak na kraju, došla sam do knjige od Lee Imširagić, "Astrološki kodovi" koje toplo preporučujem, i najbolji način da se počne učiti astrologija. Također su dobre od Imširagića i prema hrvatskim cijenama one su bagatela.

Dobro je imati njegovu knjigu "Vladarstva" te "Točak sudbine 1 i 2"

Ali najbolje se uči ako se vodi vlastiti dnevnik u kome se zapisuju događaji i određene planete, bilo po trenzitima, progresijama itd.. Na taj se način skoro najbolje može naučiti i provjeriti u praksi kako radi astrologija.
znaš li gdje ili kako se mogu nabaviti te knjige?!

Mallory Knox
24.01.2008., 21:30
Ja sam tražila po mnogim on-line knjižarama, ali ne dostavljaju u Hr. Ja bih voljela par knjiga od Imširagića, ali ne znam na koji način doći do njih.

Saradonija
25.01.2008., 08:38
Ja sam tražila po mnogim on-line knjižarama, ali ne dostavljaju u Hr. Ja bih voljela par knjiga od Imširagića, ali ne znam na koji način doći do njih.

Na ovoj stranici možeš doći do Imširagićevih knjiga (http://www.kepler.edu.yu/knjigeidvd.php?nav=knjige)

Mallory Knox
25.01.2008., 09:08
Ajme Saradonija, nezimjerno hvala, odličan link!:)

Fish 1968
25.01.2008., 12:06
Ali ako budeš naručivala iz Srbije puno će te koštati poštarina. Imaš ih i u Zg u knjižari s linka gore. Njihov dućančić se nalazi u Gundulićevoj. A ako trenutno nemaju neku knjigu možeš se dogovoriti s stričekom pa će ti ju kroz neko vrijeme nabaviti. :)

stella77
22.03.2008., 14:47
Hallo Fish,

Ja moram reci, da sam prvu knjigu kupila pravo od
Maje Loncaric: "Zvijezde govore", a u stvari jako malo znam o njoj. To sto sam cula, ne mogu vjerovati!
Druga knjiga je bila od Mile Dupora: "Ne vjerujte, provjerite" koju mi je netko ukrao. Ostale su mi njegove knjige: "Astromedicina" i "Ljubav, seks i zvijezde".
Poslije sam narucila 4 knjige od njemackog astrologa: Alexander von Pronay. Imam dosta knjiga (na njemackom i engleskom jeziku) a ne citam ih bas previse.
Volim knjige o Sinastriji, a imam osjecaj da sve (uglavnom) znam i ne trebam vise te knjige.
Zadnja knjiga, koju sam dobila iz Amerike je "Solar Return" od Mary Shea.

Stella

Suspirium
23.03.2008., 13:17
kad sam se prije još amaterski bavio astrologijom imao sam tu sreću da sam na vrijeme došao do knjiga od Mile Dupora. To mi je jako pomoglo i usmjerilo me u pravom smjeru.

Ne vjerujte provjerite - bez obzira koliko je složeno pisana knjiga iznimne kvalitete. Mislim da nema bolje.
Astromedicina, zvijezde, ljubav i seks - knjiga istoga autora, jednaka kvalitete druga tematika.

Od današnjih autora svakako je tu Liz Green, od naših Imširagić i Jovetić, itd.

nadopunite prema iskustvu.

Orodiel
23.03.2008., 14:40
Evo kupila sam prije nekoliko dana knjigu od Julie i Dereka Parkera - Astrology
Izvrsna za malo neprednije početnike.
Ja sam ju našla u algoritmu, na engleskom, 170kn.

tessaa
21.04.2008., 17:18
Mnogi su ovu knjigu navodili kao temeljnu za proučavanje astrologije...
Ja sam se tek nedavno dočepala te knjige (preko ovog foruma sam je skinuli i isprintala) tako da je tek sada proučavam...
Inače imam druge astrološke knjige, ali ni jedna mi nije tako "negativna" kao ova... gdje god pipnem u svom horoskopu, samo loše stvari... čak mi se i one dobre nekako izgube... Recimo Mars na vrhu 8.kuće, pa još u opoziciji sa Saturnom u 2. i kvadratu s Venerom u 12. djeluje - prema Dupori - ravno užasu.... :horor::horor:Algol na Mjesecu - smrt gušenjem,:eek: a zbog tog istog Marsa - nasilna smrt :eek: (??)... Venera u 12.donosi samoću, a Saturn u 2. siromaštvo...
Ovo zvuči gore nego što u stvari jest... :rofl::rofl:

white_yellow_pink
21.04.2008., 19:56
Ja sam se tek nedavno dočepala te knjige (preko ovog foruma sam je skinuli i isprintala) tako da je tek sada proučavam...
Inače imam druge astrološke knjige, ali ni jedna mi nije tako "negativna" kao ova... gdje god pipnem u svom horoskopu, samo loše stvari... čak mi se i one dobre nekako izgube... Recimo Mars na vrhu 8.kuće, pa još u opoziciji sa Saturnom u 2. i kvadratu s Venerom u 12. djeluje - prema Dupori - ravno užasu.... :horor::horor:Algol na Mjesecu - smrt gušenjem,:eek: a zbog tog istog Marsa - nasilna smrt :eek: (??)... Venera u 12.donosi samoću, a Saturn u 2. siromaštvo...

ma pusti ti tog Dupora..poznat je on crnjak.:kava:
ali ima i neke dobre savjete i zna bit koristan.
inače je poznato da čovjek pretjeruje, tj. pretjerivao je.
osim toga zna se da za sve u astrologiji (i za smrt gušenjem) treba više toga da se poklopi u datom trenutku..
zamisli samo koliko ljudi ima mjesec u biku na tom stupnju gdje je algol pa šta bi se svi trebali podavit. koješta.
:rolleyes:

Fish 1968
21.04.2008., 21:06
Dupor je izuzetan pisac, astrolog i čovjek "iz naroda". Kako je posjedovao šira znanja iz raznih područja od medicine i fizike do metafizike, koja nadilaze vremena u kojima je živio i radio ...njegova djela je preporučljivo pokušati sagledati u širem kontekstu od pukih aspekata. Čak i pri čitanju njegove najpoznatije knjige koju si navela u ovom primjeru i koja je pisana udžbenički treba napraviti svojevrstan odmak.

Njegova natalna karta pokazuje jak utjecaj scorpio znaka, te ne sjeda svima njegov mračan i pomalo fatalistički stav. Ako k tome uzmeš u obzir da je živio u vrijeme rata kada je Evropa kuhala sa svih strana, a trend u astrologiji i inače bio obojan "sudbonosnijim" bojama...dobiješ Dupora. :)

venera80
21.04.2008., 22:06
Jeste li citali mozda P.P.Globa ? (U pitanju je ruski astrolog) Na pocetku knjige malo prica bas pocetnicku pricu, ali kasnije je suuuper. Ima neki drugaciji pristup tumacenju i meni se dopada :mig:

tessaa
22.04.2008., 17:54
Dupor je izuzetan pisac, astrolog i čovjek "iz naroda". Kako je posjedovao šira znanja iz raznih područja od medicine i fizike do metafizike, koja nadilaze vremena u kojima je živio i radio ...njegova djela je preporučljivo pokušati sagledati u širem kontekstu od pukih aspekata. Čak i pri čitanju njegove najpoznatije knjige koju si navela u ovom primjeru i koja je pisana udžbenički treba napraviti svojevrstan odmak.

Njegova natalna karta pokazuje jak utjecaj scorpio znaka, te ne sjeda svima njegov mračan i pomalo fatalistički stav. Ako k tome uzmeš u obzir da je živio u vrijeme rata kada je Evropa kuhala sa svih strana, a trend u astrologiji i inače bio obojan "sudbonosnijim" bojama...dobiješ Dupora. :)

Odmah mi je lakše :)
Inače imam i knjigu M. Lončarić - ona kao da je citirala Duporu!

Fish 1968
22.04.2008., 20:07
Odmah mi je lakše :)
Inače imam i knjigu M. Lončarić - ona kao da je citirala Duporu!
Ti si bila pristojna pa napisala "citirala" :)....ali u realnosti je ona njega kompletno pokrala.

Asteri
24.04.2008., 01:18
Mislim da ne postoji jedna "knjiga nada knjigama" iz koje se astrologija moze nauciti, zato sto mnogo zavisi od nacina na koji autor pristupa tumacenju.

Slazem se da je Dupor bio strasno "mracan" i on je uticao na celu jednu generaciju astrologa na prostorima ex-YU, pa svi misle da ako kukaju i naricu postizu bolji efekat.

Medjutim, ni knjige poput Merion Merc i njene koautorice McEvers nisu bas za preporuciti, jer su preterano "pozitivisticke". Kod njih je sve dobro i sve moze da se sredi i uredi, sto nije bas uvek slucaj. Uostalom, ko ima knjigu neka pogleda kako su odradile horoskop princeze Dajane, koja je, u prkos njihovim prognozama zavrsila uzasno i prerano.

Ne znam da li sam dobro pogledala sve odgovore ali cini mi se da niko ne pominje knjige od Fransis Sakojan i Luisa Akera. Meni su oni prilicno kompletni, mada im je sinastrija prilicno tanka.

S.C.
24.04.2008., 01:53
Ma OK su March&McEvers i slicni, i za pocetnike i za one kojime treba podsjetnik. Dobro su navele osnove, a sto se tice samih tumacenja......ako netko ima smisla za Astrologiju, uzeti ce to kao primjer i usmjerenje vlastitog tumacenja. Isto tako, stekne se ugrubo dojam najkoristenijih znacenja, a njih ne treba uzimati zdravo za gotovo nego ih iskoristiti u svrhu pravilnih asocijacija i, naravno s vremenom, prosiriti i nadopuniti.

Naravno da nije navedeno nigdje sve u potpunosti, ali neke knjige bi mogle biti od vise pomoci nego druge. Osobno Dupora ne bih preporucila ni juniorima ni seniorima. Nije za baciti, ali da se moze bez njega, moze se. I bez njega i bez njegovih fantazija. Malo je previse uzdizan, s obzirom da je "nas", a i nije mu neka konkurencija ovdje bila. :mig:

Fish 1968
24.04.2008., 09:18
Slazem se da je Dupor bio strasno "mracan" i on je uticao na celu jednu generaciju astrologa na prostorima ex-YU, pa svi misle da ako kukaju i naricu postizu bolji efekat.
Ovo si genijalno napisala. :) Fascinantno je kako su njega ljudi ovdje percipirali...to s kuknjavom i naricanjem. :D

Premda se sam nikada nije niti slično izražavao, pače kako veli pisac odličnog članka o Duporovu životu (http://www.svjetlost-online.com/content/view/27/31/): "Iako je često bio žrtva tuđih predrasuda, nije bio kontaminiran gorčinom i mržnjom. Umjesto toga, u njegovim ćemo bilješkama pronaći blagost i dosta humora na vlastiti račun."

Asteri
24.04.2008., 21:32
Ma jeste, ovde imas astrologe koji su Bog zna kako cenjeni i koji svoje "javne radove" (godisnje horoskope i slicno) pocinju ko da recituju Hasanaginicu.

O tumacenju natala da i ne govorim.:rolleyes:

A, ovo stoji da Dupor sam uopste nije bio u tom fazonu. To sam i ja cula iz vise izvora, licno iskustvo naravno nemam.

tessaa
25.04.2008., 14:18
Ti si bila pristojna pa napisala "citirala" :)....ali u realnosti je ona njega kompletno pokrala.

:):mig:

Saradonija
28.04.2008., 15:53
Dvije sasvim solidne knjige o astrologiji izašle prošle godine:
Astrologija-čovjek i nebo I- povijest astrologije, mitovi i simboli, osnove uglavnom.
Astrologija-čovjek između neba i zemlje II
- kuće, aspekti, osjetljive točke, prognostika, itd.
autorica: Dora D'Alo Grakalić

-neke dijelove iz ove knjige možete pročitati u Prognostička Astrologija -Tranziti Jupitera, Tranziti Saturna. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=320456)

Fish 1968
17.06.2008., 12:34
Link na kojem možete skinuti knjigu Roberta De Luce-a koja sadrži objašnjenja metoda predikcije poput progresivne metode, embolizmičkih lunacija, tranzita, eklipsa i sl.

Robert De Luce - Complete Method of Prediction (http://www.ivantic.net/Astro/Knjiga_7_Iscrpan_metod_preskazivanja.pdf)

AnsticiaGrande
17.06.2008., 16:23
Za ucenje Astrologije dobra knjiga je Cristian Astrology-William Liliy.Naj bolje je poceti sa Horarnom astrologijom,zatim izradjivati elekcione horoskope,sto je obrnuti horar.Sa tim znanjem krenuti utumacenje natala.
-Tumacenje natalnog horoskopa-Abu Ali al-Hajat,podsjeca na Dupora jasnocom objasnjenja,bez nepotrebnog vrludanja.Knjiga sadrzi izmedju ostalog mnostvo formula za izracunavanje Arapskih tocaka.
-Vivian E.Robson-Fixne zvijezde i sazvijezdja u astrologiji,nezamjenjiva standardna knjiga za ovu oblast astrologije.
Imsiragic,dobar dok ne pocne sa psiholoskim portretima.
Milekic,cista poezija.bez kraja i pocetka
Andrijicka slatka ruzicasta,idealna za zaljubljene,cista pozitiva.
Ako ste vodenjak i volite citati hvalospjeve o svom znaku
onda nabavite nesto od Maje Loncaric.

aleksandra
17.06.2008., 17:49
evo jedan link sa on line knjigama http://www.ivantic.net/astrologija.htm :)

didona
22.06.2008., 19:28
ja sam prehaaapy jer sam uspjela naci i skinuti sve knjige od dupora, to jest astromedicinu, NVP i zvijezde,ljubav i seks. Ful puno knjiga iz knjiznice sam si kopirala, ono vaznije. A doma jos imam puno kopiranog materijala s goruma dvije njemacke knjige i od maje loncaric, s kojom sam i usla u astrologiju. Sa 6 =) Dobro da sam tako rano pocela s cituckanjem kad mi je dosadno jer moj retrogradni merkur nekako sporo hvata stvari, pa se cudim da mi uopce ide =)

Ewa11
22.06.2008., 19:37
Imate li kakav prijedlog koje su knjige dobre za početnike (i napredne)?
S kojim ste knjigama vi krenuli?

Možeš početi, recimo, sa ZDENKOM ADNRIJIĆ i njenim Astrološkim rječnikom.

Nakon toga ti preporučujem relativno cool i laku za iščitavanje
knjigu JULIANE WATTERS Suvremena astrologija.

Nakon toga uzmi alfu i omegu ovih područja - Milu Dupora
(knjige Ne vjerujete - provjerite i Astromedicina, zvijezde, ljubav, seks).

Sretno!

Ewa11
22.06.2008., 19:41
Od današnjih autora svakako je tu Liz Green, od naših Imširagić i Jovetić, itd.

Jovetić za sad nije izdao ni jednu knjigu.
Pisao je uglavnom tekstove u Novom listu itd. :mig:

Ewa11
22.06.2008., 19:46
Inače imam druge astrološke knjige, ali ni jedna mi nije tako "negativna" kao ova... gdje god pipnem u svom horoskopu, samo loše stvari...Ovo zvuči gore nego što u stvari jest... :rofl::rofl:

Dupor je vrlo fanatičan u svome spisateljskom pristupu astrologiji,
ali ga treba znati čitati između redaka.
Otprilike kao i Bibliju :)

Ewa11
22.06.2008., 19:57
"Iako je često bio žrtva tuđih predrasuda, nije bio kontaminiran gorčinom i mržnjom. Umjesto toga, u njegovim ćemo bilješkama pronaći blagost i dosta humora na vlastiti račun."

I ne samo to.
Čovjek se nikad nije veličao.
Neke od aspekata za koje navodi da su loši za bavljenje astrologijom,
kao npr. kvadrat Marsa i Venere,
ili Mjesec u Blizancima
posjedovao je on sam.
Fascinantno.
To je samo dokaz koliko se aspekti i natalne planete mogu kontrolirati.

zvjezdoznanac
23.06.2008., 14:57
I ne samo to.
Čovjek se nikad nije veličao.
Neke od aspekata za koje navodi da su loši za bavljenje astrologijom,
kao npr. kvadrat Marsa i Venere,
ili Mjesec u Blizancima
posjedovao je on sam.
Fascinantno.
To je samo dokaz koliko se aspekti i natalne planete mogu kontrolirati.

Mile Dupor je stvarno bio genijalac, ali mislim da je on ipak malo pretežak za početnike. Mene je "izmučio i prestrašio" u prve dvije godine bavljenja astrologijom, i sva sreća da sam tada bio na tečaju kod Damira Jovetića, pa smo Duporovu knjigu dosta komentirali inače mislim da bi skrenuo! Previše je fatalističan,pa mislim da je za početnike bolje da počnu sa lakšom literaturom, npr.: sve knjige od Silvije Čolić(ne znam nazive), zatim Maja Egzeta: "Astrologija-sudbina iz svemira", odlična je Lana Kindij, ali ipak malo prenapredna za početak. Slažem se za Zdenku Andrijić,piše lagano i gušt ju je čitati. Za malo naprednije preporučam Karen Hamaker Zondag: "Aspekti i osobnost",odlična knjiga isključivo o aspektima. Za još naprednije koji se bave barem par godina preporučam Stephen Arroyo: "Astrologija,karma i transformacija" i "Tumačenje astrološke karte"-koja može i za malo naprednije početnike(prva nikako,preteška je za početak). Maju Lončarić svakako preskočite, žena je sve prepisivala od Dupora, za kojeg dajem zeleno svjetlo, ali tek nakon što pročitate sve ove knjige(ili barem većinu), onda će vam Mile biti i dubok i zabavan i neobičan, ali se sigurno nećete prestrašiti! :) :top:

* Kali *
25.06.2008., 09:15
Za malo naprednije preporučam Karen Hamaker Zondag: "Aspekti i osobnost",odlična knjiga isključivo o aspektima. :top:

Apsolutno, ta mi je bila najbolja što se tiče učenja o aspektima :top:

a Zdenka Andrijić je definitivno naj za početak.

* Kali *
25.06.2008., 09:24
Dvije sasvim solidne knjige o astrologiji izašle prošle godine:
Astrologija-čovjek i nebo I- povijest astrologije, mitovi i simboli, osnove uglavnom.
Astrologija-čovjek između neba i zemlje II
- kuće, aspekti, osjetljive točke, prognostika, itd.
autorica: Dora D'Alo Grakalić

-neke dijelove iz ove knjige možete pročitati u Prognostička Astrologija -Tranziti Jupitera, Tranziti Saturna. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=320456)

i ove su dobre, prva je ok za početnike jer obuhvaća sve bitno

zvjezdoznanac
25.06.2008., 12:21
i ove su dobre, prva je ok za početnike jer obuhvaća sve bitno

Ispravak za jednu knjigu krivo sam napisao naslov, od Maja Egzeta:"Astrologija,odgovor na sve". Nisam siguran,ali mislim da se tako zove, u svakom slučaju tražite samo tu spisateljicu,mislim da nema nijednu drugu knjigu! A ova je odlična za početnike!!!

tessaa
01.08.2008., 18:36
ASTROSKOP sa CD-ROM sa 64 astrološka programa
Cijena: 180,00 kn
autori: Nišić, Šarlija
(Superknjižara.hr)

Zanima me ima li netko ovo? Kakva je kvaliteta i koje su mogućnosti ovih programa?
Hvala!

Fish 1968
02.08.2008., 00:07
ASTROSKOP sa CD-ROM sa 64 astrološka programa
Cijena: 180,00 kn
autori: Nišić, Šarlija
(Superknjižara.hr)

Zanima me ima li netko ovo? Kakva je kvaliteta i koje su mogućnosti ovih programa?
Hvala!
Ja je imam doma. To su programi skinuti s neta, ustvari shareware programi. Sve ih možeš sama skinuti s neta.

Meni se neki nisu ni htjeli instalirati, ima ih totalno bezveznih. Uglavnom, knjiga je vrlo općenita, sadrži općeniti pregled svih znakova viđen masu puta, a ovi programi služe da bi povisili cijenu...očito. ;)

300
02.08.2008., 09:47
nasha fish je preporucila ove (http://www.forum.hr/showpost.php?p=8924780&postcount=511) knjige. :top:
eto, ja sam krenula od prve knjige(Marion March i Joan McEvers – Astrologiija) i sad samo dok nadjem vremena planiram dalje:)

ima netko ove knjige u pdf. formatu?

potente
02.08.2008., 12:37
Kod mene je to išlo ovako:
iščitavanje Andrijić-Astrološki rječnik- dok se ne nauče osnovni astrološki i astronomski pojmovi
March i Mcevers-prva i druga knjiga samo za naučiti napraviti kartu,snaći se u prostoru i vremenu-naučiti značenja znakova ,planeta i kuća -ništa dalje od toga-ni slučajno učiti analizirati kartu po ovim knjigama,jer su apsolutno relativne i ušećerene
Dupor-sve od njega-s ovim predznanjem, Dupora je moguće shvatiti na pravi način
M.Schulman-Karmička astrologija-značenja Mjesečevih čvorova,najbolje,te retrogradne planete
R.Davidson-Sinastrija-dobra knjiga
Imširagić,Milekić- sve
Arroyo i Noel Tyl me nisu oduševili
Ognjenović-Sabijski simboli-uopćeno,ali dobro za upoznavanje s temom
Lilly,Frawley,Bonatus-tradicionalna astrologija i onda nadalje,sve više se okretati starijim izvorima-Tetrabiblos i sl.
Crowley ima dobru knjigu o Neptunu
Maja Ezgeta može samo zbuniti početnike,ali u knjizi ima dobrih detalja
Rosenkreutzeri imaju svoje knjige-tečaj astrologije za juniore i seniore,to isto nije loše štivo,a može se besplatno naći na netu
Imate odličan forum s morem materijala astro-art.net, crnogorskog astrologa Odalovića.

tessaa
06.08.2008., 13:24
Ja je imam doma. To su programi skinuti s neta, ustvari shareware programi. Sve ih možeš sama skinuti s neta.

Meni se neki nisu ni htjeli instalirati, ima ih totalno bezveznih. Uglavnom, knjiga je vrlo općenita, sadrži općeniti pregled svih znakova viđen masu puta, a ovi programi služe da bi povisili cijenu...očito. ;)

Thnx!:top:

Fish 1968
07.08.2008., 09:00
ima netko ove knjige u pdf. formatu?
Imaš na drugoj i trećoj str. ovog topica linkove na kojima su neke s popisa.

E da
19.08.2008., 18:10
Jel mozete preporucit neku literaturu, knjige, eknjige bilo sta gdje pise kako sami mozemo naucit to tumacit? Sto detaljnije molim :D

Hvala

Fish 1968
19.08.2008., 18:48
Jel mozete preporucit neku literaturu, knjige, eknjige bilo sta gdje pise kako sami mozemo naucit to tumacit? Sto detaljnije molim :D

Hvala
Evo, post ti je prebačen na prigodan topic, pa pogledaj malo. ;)

E da
19.08.2008., 18:59
Eh kad je covjek nestrpljiv i corav :D hvala

Kama
28.09.2008., 00:00
bok! ne znam gdje da stavim ovo, ali imam par "astro" knjiga koje traže novog vlasnika, pa ako nekoga zanima, molim, neka se javi! :)

zvjezdoznanac
28.09.2008., 12:51
bok! ne znam gdje da stavim ovo, ali imam par "astro" knjiga koje traže novog vlasnika, pa ako nekoga zanima, molim, neka se javi! :)

Pa zanima me. ali vidim da su ti sve na engleskom, a tu baš nisam doma:ne zna:

Kama
28.09.2008., 14:00
Pa zanima me. ali vidim da su ti sve na engleskom, a tu baš nisam doma:ne zna:

stavila sam sad jednu na ekavici (astrologija i spiritualna staza) i dodala još dvije na engleskom

zvjezdoznanac
28.09.2008., 14:02
stavila sam sad jednu na ekavici (astrologija i spiritualna staza) i dodala još dvije na engleskom

Ovu na hrvatskom imam:ne zna:

Kama
28.09.2008., 14:06
Ovu na hrvatskom imam:ne zna:

u svakom slučaju, hvala na trudu što si pogledao! :mig:

Kama
02.10.2008., 21:18
odustajem od prodaje i poklanjam:

- C:Mansall: The astrology workbook: understanding the art of natal interpretation
- L.Greene& H.Sasportas: The development of the personality

Kama
03.10.2008., 19:04
- L.Greene& H.Sasportas: The development of the personality (uskoro) poklonjena...dodavat ću kad (ako)nađem nešto zanimljivo

imspa
07.10.2008., 12:10
Preporucujem knjigu Ivice Matijevica "Primijenjena astrologija - put samospoznaje".

pogledaj link (http://knjizara.ekupnja.com/Primijenjena-astrologija-Ivica-Matijevic-pr-17789.html)

ili sljedeci link (http://www.superknjizara.hr/index.php?content=1&page=knjiga&id_knjiga=4601)

Fish 1968
07.10.2008., 18:13
Preporucujem knjigu Ivice Matijevica "Primijenjena astrologija - put samospoznaje".
Inače.....veliki dio te knjige je prepisan od Stephena Arroyo-a, npr. cijela njegova "Chart Interprettation Handbook". ;)

imspa
08.10.2008., 10:26
Inače.....veliki dio te knjige je prepisan od Stephena Arroyo-a, npr. cijela njegova "Chart Interprettation Handbook". ;)

To je nesporno, jer to ne poriče ni sam autor. Citiram: "Posebno sam zahvalan brojnim drugim piscima, iz prošlosti i sadašnjosti, koji su mi bili veliki izvor nadahnuća i neizbježno utjecali na moj rad. U tom pogledu najviše dugujem... (...) Stephenu Arroyou koji me je svojim djelima najviše nadahnuo i čije se iznimno domišljate i jasne zamisli glede samorazumijevanja i dubinske psihologije protežu kroz veliki dio ove knjige."
Ponajprije, kada sam je preporučio, učinio sam to doista u najboljoj namjeri.
Naime, pažljivi će čitatelj, unutar knjige, naći osvrte na nove teme koji su uistinu izvorne, kao i (stare) koje su prikazana na novi, posve razumljiv način.
Primjerice: razvojni prikaz znakova, osvrt na polja (kuće), aspekte, odrednice za tumačenje (psihodinamične posebnosti) itd., što mnogima omogućuje lakše razumijevanje same astrologije. Naime, knjiga je izdana negdje oko 1994. kada baš i nije bilo astrološke literatura na hrvatskom jeziku, a čitati literaturu na engleskom, bez dobrog poznavanje duha jezika i teme koja se čita, nije baš jednostavno (što je autor želio reći između redova). Pa i 'domaći' primjer jedinstvene Milekićeve "Astropsihologije" knjiga je koju mnogi (neka mi ne zamjere) razumijevaju s teškoćom.
Ispričavam se što sam oduljio, ali sam samo želio obrazložiti razlog preporuke.

Suspirium
08.10.2008., 10:47
joj ta knjiga od Ivice Matijevića je dobra zaista to je bila od prvih koju sam pročitao. Ali ovisi što čovjek traži. Nekoga ne zanima ta silna filozofska psihologija već konkretnost.

Fish 1968
08.10.2008., 11:21
To je nesporno, jer to ne poriče ni sam autor. Citiram: "Posebno sam zahvalan brojnim drugim piscima, iz prošlosti i sadašnjosti, koji su mi bili veliki izvor nadahnuća i neizbježno utjecali na moj rad. U tom pogledu najviše dugujem... (...) Stephenu Arroyou koji me je svojim djelima najviše nadahnuo i čije se iznimno domišljate i jasne zamisli glede samorazumijevanja i dubinske psihologije protežu kroz veliki dio ove knjige."
Ponajprije, kada sam je preporučio, učinio sam to doista u najboljoj namjeri.
Naime, pažljivi će čitatelj, unutar knjige, naći osvrte na nove teme koji su uistinu izvorne, kao i (stare) koje su prikazana na novi, posve razumljiv način.
Primjerice: razvojni prikaz znakova, osvrt na polja (kuće), aspekte, odrednice za tumačenje (psihodinamične posebnosti) itd., što mnogima omogućuje lakše razumijevanje same astrologije. Naime, knjiga je izdana negdje oko 1994. kada baš i nije bilo astrološke literatura na hrvatskom jeziku, a čitati literaturu na engleskom, bez dobrog poznavanje duha jezika i teme koja se čita, nije baš jednostavno (što je autor želio reći između redova). Pa i 'domaći' primjer jedinstvene Milekićeve "Astropsihologije" knjiga je koju mnogi (neka mi ne zamjere) razumijevaju s teškoćom.
Ispričavam se što sam oduljio, ali sam samo želio obrazložiti razlog preporuke.
U potpunosti se slažem s tobom u vezi vremena kada je knjiga objavljena (1994. godina). U to doba na ovim prostorima od domaće literature postojala je samo teško dostupna literatura od Dupora, obično u obliku fotokopije i dostupna Lončarićkina prepiska Dupora. Kada je izašla Matijevićeva Primjenjena astrologija bila je to jedina knjiga tipa priručnika, knjiga koja u sebi objedinjuje i daje širi pregled načina na koji se tumači natalna karta i ukupnog pristupa astrologiji. Općenito i sam izgled knjige (tvrdi uvez, format) pokazuje da je čovjek imao ili dobre veze u izdavaštvu ili dosta love ili oboje kada je tada uspio izdati astrološku knjigu u to obliku (mislim ta knjiga se i danas ne bi "posramila" svojim izgledom). :)

No, ono zbog čega sam stavila prethodnu napomenu odnosilo sa na to da je Matijević u predgovoru pristojno zahvalio i Tracy Marks, Brunu i Luisi Huber, Dane Rudhyar-u i mnogim drugim, ali nigdje nije eksplicitno napisao da je potpuno prepisao Arroy-a. To su iste rečenice, isti način prezentacije "astrološke materije" u većini knjige kao fotokopija.

Ono...vidi se da je čovjek uložio truda, ali njegova knjiga ne odiše individualnim iskustvom i astrološkim znanjem jednog astrologa koji je svoje znanje odlučio prenijeti putem knjige, već govori o dobrom čitaču i prezenteru pročitanog. To mišljah. ;)

Nikada poslije ni prije toga nisam vidjela da je Matijević išta pisao ili radio u vezi astrologije.

Fish 1968
09.10.2008., 16:24
Što se tiče postova u vezi knjige što je i tema ovog topica htjela bih napisati nekoliko stvari koje sam ispustila u ranijem postu.

Jedan se tiče usporedbe Matijevića i Milekića. Milekićev stil je jedinstven, on je rezultat čovjekovih dubljih uvida, može se reći čak i svojevrsnih "vizija" i kao takav je poseban i samo njegov. Matijevićeva knjiga nema niti jednu "individualnu" rečenicu....tako da ta usporedba ne stoji. Znala sam čak pomisliti kako taj čoek ima jakog Urana (vodenjaka) u natalnoj karti jer i način i inteligencija kojom je ukomponirao prepisane stvari, kao i vrijeme kada je lansirao vlastitu knjigu (vrlo napredno za tadašnje pojmove) daju jaki aquarius potpis. :)

Što se tiče točke 2. ..ima Arroyo i drugih knjiga.

No ima još jedna stvar koju si naveo, a nemam je u memoriji. Naime, napisao si da je Matijević radio tečajeve astrologije, predavanja i tribine. Kako mi je poznata ekipa i astrološka scena u Zg i Hr, kao i to da se u tom postratnom i prijeratnom periodu nije radilo na taj način.....hoću te pitati gdje se to i kada odvijalo? :)

chiron
09.10.2008., 22:59
Pozdrav,

U potpunosti se slažem s tobom u vezi vremena kada je knjiga objavljena (1994. godina). U to doba na ovim prostorima od domaće literature postojala je samo teško dostupna literatura od Dupora, obično u obliku fotokopije i dostupna Lončarićkina prepiska Dupora. Kada je izašla Matijevićeva Primjenjena astrologija bila je to jedina knjiga tipa priručnika, knjiga koja u sebi objedinjuje i daje širi pregled načina na koji se tumači natalna karta i ukupnog pristupa astrologiji. Općenito i sam izgled knjige (tvrdi uvez, format) pokazuje da je čovjek imao ili dobre veze u izdavaštvu ili dosta love ili oboje kada je tada uspio izdati astrološku knjigu u to obliku (mislim ta knjiga se i danas ne bi "posramila" svojim izgledom). :)

Izlazile su već knjige astrološki udžbenici Zdenke Zndrijić, mala izdanja Darka Hodanića. Tri je godine Ivica Matijević pričao o toj knjizi koju dovršava i da u njoj želi objasniti mnoge temeljne filozofske, etičke i druge stvari. što se mene tiče, otvorio je te teme prvi zapravo nakon dupora.
sudjelovao je aktivno na prvim sastancima kad smo okupljali praudrugu svih astrologa hrvatske tamo 92/3/4. godine

Ono...vidi se da je čovjek uložio truda, ali njegova knjiga ne odiše individualnim iskustvom i astrološkim znanjem jednog astrologa koji je svoje znanje odlučio prenijeti putem knjige, već govori o dobrom čitaču i prezenteru pročitanog. To mišljah. ;)
tada je ivan savić pisao horoskop za 13 glasova za globus (izbacili pa poslije vratili lidiju tocilj, jer im je ona rekla da to ne postoji).
Imao je nesreću da su tada bila vremena nenormalnog hrvatskog jezika, pa je knjiga prilagođena napornom nečitkom hrvatskom iz vremena tuđmanovih sklepanih anakronizama i uvrnute gramatike.

Nikada poslije ni prije toga nisam vidjela da je Matijević išta pisao ili radio u vezi astrologije.
nije baš nešto imao veliku praksu (brojkom), ali jest tu i tamo konzultirao ljude. Da, bio je majstor (jest) nekih borilačkih vještina, sitnije građe, profesor matematike ako se ne varam je inače ili slično.
naročito smo se slagali oko filozofije, etike i znanstvenijeg pristupa od tradicionalnog, te oko rada s klijentima i ograničenja astrologa u svom radu. on je bio opsjednut šarlatanskim estradnjacima, mitomanima i 060 astrolozima, te lažnjacima bez skrupula i odgovornosti. normalno da mi se dopao.
U 90-ima su nam neki govorili da nema znanosti u astrologiji nego postoje hramovi tajnih znanja. to i danas čujem od tradicionalnih astrologa...da sve odavna piše i da se ne treba istraživati. A estradni "060" stručnjaci/kinje su i danas vrlo agresivni u demonstraciji i njegova knjiga ih prilično razotkriva inteligentnom čitaču kojem se on obraća. Manjini.

Eto poželio sam ispričati zašto je Matijevićeva knjiga dobra i takva kakva jest.
Ch

S.C.
11.10.2008., 14:40
Glede Primijenjene Astrologije (I. Matijevic), knjiga jeste uglavnom napisana prema dvije vec postojece: one Stephena Arroya - Chart Interpretation Handbook (1. dio knjige) i Tracy Marks - The Art of Chart Interpretation (2. dio knjige). Ponegdje se moze ciniti da je doslovno prepisana (prevedena), no isto tako je ocigledno da knjiga nije napisana samo prema ova dva spomenuta autora/djela. Takodjer ima ovdje i Matijeviceve "pjesnicke slobode", odnosno razumijevanja i vlastitog iskustva.

Ipak je i sam naveo svoju najvecu inspiraciju:

"Stephenu Arroyu koji me svojim djelima najvise nadahnuo i cije se iznimno domisljate i jasne zamisli glede samorazumijevanja i dubinske psihologije protezu kroz velik dio ove knjige."

"Tracy Marks koja me svojim vrhinskim djelima naputila da osmislim veliki dio drugog sveska ove knjige."

...i onda mnogi drugi.

Vrijednost ove knjige je u tome sto je pisana na hrvatskom (za sve one koji ne razumiju engleski) i sto je u njoj razradjen pristup Astrologiji od opceg i univerzalnog nacina razmisljanja, preko psiholoskih objasnjenja (Arroyo), do konkretnog tumacenja svakog pojedinog dijela natalne karte (Marks). Meni izgleda da se Matijevic potrudio napraviti udzbenik posudivsi predlozak razrade i od Arroya, a zatim i od Tracy Marks kako bi na jednom mjestu citatelju pruzio uvid u Astrologiju i nacin tumacenja od A do Z, a da pritom nije zanemario dobro se potruditi oko postenog uvoda u ovu tehniku samospoznaje te nekih opcenitih pitanja i nedoumica glede Astrologije.

Vrijedi ju imati. :top:

Kama
11.10.2008., 17:32
poklanjam:

sasha fenton: moon signs
sasha fenton: rising signs
ako netko želi, neka mi se javi na pm! ;)

imspa
12.10.2008., 09:29
Pokunjeno priznajem da sam zloupotrijebio neke informacije o čovjeku kojeg ne poznajem osobno. Zloupotrijebio sam i prijateljstvo prenoseći i osobne podatke na što nisam nikako imao pravo. :bonk:
Direktno sam povrijedio prijatelja i preko njega čovjeka kojeg veoma poštujem, ali sam to pokazao na pogrešan način.
Danas mi je prijatelj (valjda mi je još uvijek) dao ovaj tekst i rekao da ga stavim na forum i time se barem malo iskupim za nevolje koje se prouzrokovao.
Molom sve forumaše da mi oproste. Mislim da mi još uvijek nije mjesto na ovakvim forumima i neću se više javljeti. :( :s

Slijedi dobiveni tekst.

Poštovana gospoda s ovog foruma,

ponukan dobronamjernim naputkom iznimno dobra prijatelje, koji je imao prigodu pročitati napise o spornoj knjizi moje malenkosti, smatram se obveznim pojasniti vam tijek, način i svrhu njezina objavljivanja.

Ionako sam uskoro nakanio to, i još mnoga, mnogo toga, objelodaniti na vlastitoj web stranici, stoga vjerujem da će ovom prigodom dostajati i ovo kratko objašnjenje.

Astrologijom sam započeo baviti se još 'daleke' 1970. godine. Kako svi drugu, u tom razdoblju, tako je i moja malenkost iznalazila i nemoguće načine glede pronalaženja zadovoljavajuće literature o toj temi, a na hrvatskome jeziku iole smisleniji zapisi bili su Duporovi, koji su tada bili astrološkom Biblijom. Kako su godine prolazile, tumarajući bespućima astrološka neznanja, nekolicina nas usmjerila se ka inozemnoj literaturi i pokušaju uspostavljanja kontakta s autorima iste, pri čemu je, poradi nedovoljne upućenosti, uslijedilo i par anegdota poput pokušaja kontaktiranja pokojnih astrologa. Primjerice: Alane Lea, Thomasa Ringa, dr. Reinholda Ebertin i drugih. No, ti su nam nespretni pokušaji, zahvaljujući nasljednicima, omogućili dobivanje njihovih iznimno vrijednih bilježaka, zapisa i inog materijala - neizmjerno im hvala. U neumitnu tijeku vremena bespuća su postupno postajala naznake puteljaka, a tumaranje prvi iskoraci naši. Unekoliko bližih 80-tih godina počela se, ispod koprene zvjezdane prašine, nazirati zagrebačka astrološka scena i prve nesuglasice njezinih, povećeg broja, sljedbenika.

Bližeći se 90-tim godinama, započinjem, već prije uspostavljenu, učestaliju osobnu prepisku s mnogim znanim svjetskim astrolozima, a u samostalnu radu, objavljivati napise u tisku, održavati kontakt emisije na radio Sljemenu, sudjelovati u TV emisijama (Latinica), održavati tribine, predavanja i tečajeve astrologije u raznim tadašnjim 'Centrima za kulturu'. Ujedno pokušavam usustaviti svoje osobne bilješke, zapise i ine materijale, ne bi li konačno započeo pisanje nekovrsnog iole smislenog astrološkog udžbenika, kakvih je uvelike nedostajalo na našem jeziku. No građe je, u mojim bilješkama, bilo iznimno mnogo, a vremena sve manje i manje. Konačno sam shvatio da nikako neću stići u dogledno vrijeme završiti ono što sam nakanio, a to je biblioteka "Astrologija novog doba" koja se trebala sastojati od 6-8 zasebnih tematskih cjelina (naslova) i, odlučio sam odustati od te zamisli.

Prijatelji me, s kojima se dopisujem, bodre i pokušavaju uvjeriti da nikako ne odustanem, napose kada im kazujem da u građi želim potpuni psihološki prikaz. No, kada im izlažem nemogućnost uskladbe nasušne potrebe za udžbenikom astrologije i vremena za njegovo oblikovanje, savjetuju mi da se u potpunosti poslužim njihovim djelima za što mi daju svoje pismeno odobrenje, uz dobronamjernu pošalicu, ta tko je u svijetu čuo za hrvatski jezik.
Tako sam uz punu privolu i odobravanje, štoviše nagovaranje čak, mojih dragih prijatelj, gospodina Stephena Arroya i gospođe Tracy Marks, konačno odlučio napisati i pod svojim imenom objaviti knjigu "Primijenjena astrologija - put samospoznaje", posluživši se njihovim djelima uz obvezu da to bude samo u ovom naslovu i na visoko stručnoj razini, a za što sam se njima osobno i pismeno obvezao. Tako je ta knjiga konačno objavljena i zato je takav kakva jest. Oboje mojih dragih prijatelja imaju u svojoj biblioteci primjerak te knjige.

Nakon toga započeo sam s pripremama ostalih naslova, iz prethodno navedene biblioteka, kojih je građa temeljena isključivo na izvorno mojim zapisima i bilješkama, no stjecajem okolnosti morao sam podulje izbivati, stoga ih i nisam mogao zadovoljavajuće oblikovati i pripremiti za objavljivanje. Sada ponovno pokušavam usustaviti svu to građu i vjerujem da ću tijekom sljedeće godine konačno početi objavljivati, u prvoj knjizi, najavljene naslove.

Kratka pripomena: Mnogo moje izvorne građa u tekstovima pripremljenim za tribine, predavanja, tečajeve astrologije i sl., dan danas nalazim u mnogim napisima, prikazima tumačenja i inim. No, to nikoliko nikomu na zamjeram, jer to je sam način traženja vlastita puta i vlastitoga sebe.

Ispričavam se svim forumašima kojima je tema o mojoj malenkosti, vjerujem ne mojom krivnjom i iz neupućenosti, uzbibala duhove.

Srdačan pozdrav svim forumašima.

I.M. (vlastoručno)

P.S. 'Nestašku' koji je sve to započeo, jedino blago zamjeram što se poslužio dijelom mojeg nicka za koji je doznao od našeg zajedničkog prijatelja, kao moju e-mail adresu i pristup njoj putem korisničkog imena i zaporke.
Unatoč toj stanovitoj zloporabi od sveg srca mu želim konačno nalaženja vlastita puta do pravog unutarnjeg sebe, a ne pokušaje sljedbe putova drugih.

sasa62
12.10.2008., 12:12
Pokunjeno priznajem da sam zloupotrijebio neke informacije o čovjeku kojeg ne poznajem osobno. Zloupotrijebio sam i prijateljstvo prenoseći i osobne podatke na što nisam nikako imao pravo. :bonk:
Direktno sam povrijedio prijatelja i preko njega čovjeka kojeg veoma poštujem, ali sam to pokazao na pogrešan način.
Danas mi je prijatelj (valjda mi je još uvijek) dao ovaj tekst i rekao da ga stavim na forum i time se barem malo iskupim za nevolje koje se prouzrokovao.
Molom sve forumaše da mi oproste. Mislim da mi još uvijek nije mjesto na ovakvim forumima i neću se više javljeti. :( :s

To je "škola" koju su mnogi prošli u svojim počecima forumskog pisanja, uključujući i mene... greška se svakom može desiti, i nitko nije imun na pogreške, bitno je bilo ispraviti,naravno koliko se može... kao što si i učinio...

Hermione Granger
15.10.2008., 07:33
Baš sam pročitala Imširagićev Točak sudbine i sva sam se prepala.Naime, kaže da ću umrijeti mlada, brzom i nasilnom smrću. Dakle, kad me jednom zafali na forumu, znate šta je :D:D To sam pročitala u dijelu knjige koji se bavi 8. kućom, trajanjem života, smrću ... Ono što me zanima jest koliko ga smatrate vjerodostojnim i ne čine li vam se njegova tumačenja tu i tamo previše dogmatičnima i isključivima?Pritom mislim na knjigu u cjelini, a ne samo na dio koji se bavi smrću.

Fish 1968
15.10.2008., 08:26
Baš sam pročitala Imširagićev Točak sudbine i sva sam se prepala.Naime, kaže da ću umrijeti mlada, brzom i nasilnom smrću. Dakle, kad me jednom zafali na forumu, znate šta je :D:D
Ma to si ti nešto krivo interpretirala. Naime, nije moguće da je on to napisao tebi, već je to tumačenje određenih aspekata. :D
To sam pročitala u dijelu knjige koji se bavi 8. kućom, trajanjem života, smrću ... Ono što me zanima jest koliko ga smatrate vjerodostojnim i ne čine li vam se njegova tumačenja tu i tamo previše dogmatičnima i isključivima?Pritom mislim na knjigu u cjelini, a ne samo na dio koji se bavi smrću.
Inače to pitanje "mračnjaštva" i "isključivosti" smo jednom već dotakli na temi o knjigama, jedna forumašica je odlično u par rečenica opisala kako je cijela jedna generacija na ex-Yu prostorima preuzela pomalo fatalistički pristup astrologiji....ili da citiram:
pa svi misle da ako kukaju i naricu postizu bolji efekat.

No to se isto polako mijenja, makar je činjenica da na tim prostorima to prolazi puno bolje nego ovdi. :)

Hermione Granger
15.10.2008., 09:57
Haha! Fish, da, nisam smjerala reći da se obratio baš meni u knjizi, ali njegovi opisi određenih aspekata koje moi imam u karti uključivali su, preko nekoliko puta, riječi: smrt u mladosti, brza smrt, nasilna smrt :mig::D Tako da sam se osjetila prozvanom.

Znači, to je ta tzv. beogradska škola, ili ?
Ugl., što god da je, ne sviđa mi se.
Da je astrologija uistinu tako isključiva i crno/bijela, nikada me ne bi ni privukla. Odveć se koncentriraju na najmaterijalnije značenje nekog aspekta i ne idu mi dovoljno ni u dubinu ni u širinu.

S druge strane, izuzetno mi se svidio Goran Milekić, mislim da se tako zove. Ne znam je li on pripadao nekoj školi, no njegov škorpionski žalac prodire jako duboko u materiju, sviđa mi se njegov mračni, poetski stil, a i nakon što sam pročitala njegove opise aspekata koje imam u karti, kao i položaje planeta po kućama i znakovima, imala sam osjećaj da me čovjek poznaje do u srž.Sada, ima i on poprilično mračnih tumačenja, ali zbog ranije nabrojanog, sve mu opraštam. :)

Nije li a priori pogrešno opisivati aspekte kao dobre i loše?
Ne ovisi li sve o tome kako osoba kanalizira i usklađuje energije koje prima kroz aspekte?

Fish 1968
15.10.2008., 10:04
S druge strane, izuzetno mi se svidio Goran Milekić, mislim da se tako zove. Ne znam je li on pripadao nekoj školi, no njegov škorpionski žalac prodire jako duboko u materiju, sviđa mi se njegov mračni, poetski stil, a i nakon što sam pročitala njegove opise aspekata koje imam u karti, kao i položaje planeta po kućama i znakovima, imala sam osjećaj da me čovjek poznaje do u srž.Sada, ima i on poprilično mračnih tumačenja, ali zbog ranije nabrojanog, sve mu opraštam. :)
To jest i "karma" znaka scorpiona. On je sposoban ući u dubinu i srž, dotaknuti mračne strane kao niti jedan drugi. :)
Nije li a priori pogrešno opisivati aspekte kao dobre i loše?
Ne ovisi li sve o tome kako osoba kanalizira i usklađuje energije koje prima kroz aspekte?
Da, to smo već masu puta pisali upravo a ovom forumu. :)

Hermione Granger
15.10.2008., 10:31
A zašto onda u većini tih knjiga prije generalnih opisa aspekata ne stave '' uputstvo za upotrebu'' !? :D Takve knjige se često svedu na 1. karakteristični opis znakova, 2. podjela znakova, 3. kuće horoskopa, 4. položaj planeta po kućama, 5. vrste i značenja aspekata i to je uglavnom to.Meni je to odveć suh pristup, kao da čitam recept za kolač.Ima li knjiga koje gore navedeno stavljaju u drugi plan, a akcent je u njima na nekim osnovnim postulatima i zaknitostima svemira, života, astrologije?

S.C.
15.10.2008., 11:40
A zašto onda u većini tih knjiga prije generalnih opisa aspekata ne stave '' uputstvo za upotrebu'' !? :D Takve knjige se često svedu na 1. karakteristični opis znakova, 2. podjela znakova, 3. kuće horoskopa, 4. položaj planeta po kućama, 5. vrste i značenja aspekata i to je uglavnom to.Meni je to odveć suh pristup, kao da čitam recept za kolač.Ima li knjiga koje gore navedeno stavljaju u drugi plan, a akcent je u njima na nekim osnovnim postulatima i zaknitostima svemira, života, astrologije?

Ima knjiga koje odmah prelaze direktno na stvar: opise znakova, planeta, kuca i aspekta (uglavnom svi vise vole odmah vidjeti sto koji polozaj znaci), ali ima i onih koji se time bave u manjoj mjeri, stavljajuci naglasak na same osnove i pristup Astrologiji. Ima cak i onih koje uopce ne diraju tumacenje aspekata, nego detaljno razradjuju one osnove kojima bi se trebalo pozabaviti prije "Jupiter square Venus". :)

Probaj citati Arroya. Ja ti mogu preporuciti: Astrology, Psychology and the Four Elements (http://www.divshare.com/download/launch/5591991-9aa)

Ili npr. Stevena Forresta: The Inner Sky (http://www.divshare.com/download/launch/5591997-2e2).

Hermione Granger
15.10.2008., 12:40
Ima knjiga koje odmah prelaze direktno na stvar: opise znakova, planeta, kuca i aspekta (uglavnom svi vise vole odmah vidjeti sto koji polozaj znaci), ali ima i onih koji se time bave u manjoj mjeri, stavljajuci naglasak na same osnove i pristup Astrologiji. Ima cak i onih koje uopce ne diraju tumacenje aspekata, nego detaljno razradjuju one osnove kojima bi se trebalo pozabaviti prije "Jupiter square Venus". :)

Probaj citati Arroya. Ja ti mogu preporuciti: Astrology, Psychology and the Four Elements (http://www.divshare.com/download/launch/5591991-9aa)

Ili npr. Stevena Forresta: The Inner Sky (http://www.divshare.com/download/launch/5591997-2e2).

S.C., hvala ti na preporuci. :mig::)

Ok, neću sad lagati, i mene je zanimalo što koji aspekt znači u mojoj karti, ali sada sam to apsolvirala u mjeri koju smatram dostatnom, no i dalje se hvatam kako u knjigama o astrologiji čitam nanovo jedne te iste stvari. Šifra "Jupiter square Venus" :D:D

Pokušat ću pronaći ove knjige koje si mi preporučila. :)

S.C.
15.10.2008., 12:50
S.C., hvala ti na preporuci. :mig::)

Ok, neću sad lagati, i mene je zanimalo što koji aspekt znači u mojoj karti, ali sada sam to apsolvirala u mjeri koju smatram dostatnom, no i dalje se hvatam kako u knjigama o astrologiji čitam nanovo jedne te iste stvari. Šifra "Jupiter square Venus" :D:D

Pokušat ću pronaći ove knjige koje si mi preporučila. :)

Downloadaj ih s linkova. :D :mig:

Hermione Granger
15.10.2008., 13:18
Downloadaj ih s linkova. :D :mig:

Haha, skužila sam da su linkovi iako imam Me90Sa :D ali nisam osobito vična postupku downloada, pa sam mislila kupiti knjigu ili posuditi pa kopirati, kao jednostavnije je. No, prijateljica mi ju upravo skida, nije baš taaaako komplicirano kako se činilo. :D Hvala.

S.C.
06.11.2008., 22:46
Evo ovo je knjigica

Bil Tierney - All Around the Zodiac (http://www.divshare.com/download/launch/5758748-6c8)

...ali samo prvi dio. Jako lijepo i detaljno razradjeni sva cetiri elementa, kvalitete i svih 12 znakova Zodijaka. No nedostaje dalje.....dio drugi i treci. Kombinacije znakova te kombinacije znakova s planetama i kucama.

Dakle, ako netko ima nastavak(e) bila bih vrlo zahvalna.

zvonkaaa
20.11.2008., 12:59
ljudi, gdje vi nabavljat literaturu?

ja sam poskidala tu sve knjige s linkova koje ste ostavljali, ako su bili besplatni i ako su knjige još uvijek bile tamo...
jer samo totalni seljo za pretplate, plaćanje putem neta isl..

evo prošao je još jedan Interliber za kojeg sam se ja nadala da ću možda naći nešto kvalitetno...da našla sam 2,5 knjige o astrologiji/sanjarice :rolleyes:

Postoji li neka knjižara u Zagrebu koja ima knjige malo specijaliziranije, zanima me mjesec/venera (tj personalni planeti, za početak) /asc/aspekti

ali ne ono Asc kvadrat Ve ... druželjubivost, lijenost, nesanica zbog ljubavi, ponekad i štrecanje u desnom bubregu, pogledajmo natalnu Doris Day na stranici 130, koja je imala taj aspekt, a može značiti i mrenu na oku kako je imao jedan naš klijent s tim aspektom....ono NE želim takvu specijaliziranu literaturu

Kaj im znače te karte postavljene...ja kad iščitavam astro štiva, imam svoju 'bazu' podataka, svoju 'bazu' ljudi s njihovim natalnim kartama...pa ono što pročitam primjenjujem na ljudima koje ja poznajem, tako si predočim i tako zapamtim...dragi Lastane jel sa mnom sve u redu?

zvjezdoznanac
20.11.2008., 13:57

ja sam poskidala tu sve knjige s linkova koje ste ostavljali, ako su bili besplatni i ako su knjige još uvijek bile tamo...

evo prošao je još jedan Interliber za kojeg sam se ja nadala da ću možda naći nešto kvalitetno...da našla sam 2,5 knjige o astrologiji/sanjarice :rolleyes:

Postoji li neka knjižara u Zagrebu koja ima knjige malo specijaliziranije, zanima me mjesec/venera (tj personalni planeti, za početak) /asc/aspekti

ali ne ono Asc kvadrat Ve ... druželjubivost, lijenost, nesanica zbog ljubavi, ponekad i štrecanje u desnom bubregu, pogledajmo natalnu Doris Day na stranici 130, koja je imala taj aspekt, a može značiti i mrenu na oku kako je imao jedan naš klijent s tim aspektom....ono NE želim takvu specijaliziranu literaturu

Kaj im znače te karte postavljene...ja kad iščitavam astro štiva, imam svoju 'bazu' podataka, svoju 'bazu' ljudi s njihovim natalnim kartama...pa ono što pročitam primjenjujem na ljudima koje ja poznajem, tako si predočim i tako zapamtim...dragi Lastane jel sa mnom sve u redu?

U redu je, tako svi pocinju, ja sam imao ekipu zamoraca:lol: na poslu, mahom prijatelja, a isprobavao sam i na bivsim curama:ne zna:

zvonkaaa
20.11.2008., 15:57
U redu je, tako svi pocinju, ja sam imao ekipu zamoraca:lol: na poslu, mahom prijatelja, a isprobavao sam i na bivsim curama:ne zna:

sad mi je lakše :D

a što je s prvim dijelom posta, knjige i tako to?! :zubo:

S.C.
20.11.2008., 18:58

Net, knjizare, antikvarijati....:ne zna:

Mislim da je sve besplatno sto je ovdje ostavljeno. :D Samo kliknes na link i trazis rijec "download" i zatim kliknes na nju...i pricekas. :zubo:

Hmmm mozda te nisam bas najbolje razumjela glede toga sto ti ocekujes i kakve te knjige zanimaju, a kakve ne, ali onako opcenito, imas u Zg recimo Novu arku (Tkalca). U zadnje vrijeme se tamo stvarno moze svega naci (izmedju ostalog i vezano za Astrologiju). Uclanis se, dobijes popust na kupnju i veliki izlist literature u ponudi pa ti vidi. :zubo:

A i dobro ti je svako malo posjecivati antikvarijate, nekako mislim da ces u njima najprije naci to sto trazis. Tako bar ja. Imam tu jedan svoj antikvarijatic i vrlo cesto me ugodno iznenadi sto sve tamo nadjem. :mig:

Kaj im znače te karte postavljene...

Pa sluze kao konkretni primjeri. Cesto se to moze naci u astro literaturi. :misli: Makar to ni ja ne volim.

Suspirium
21.11.2008., 12:39
pa ja mislim da osim Nove Arke i nema ništa drugo ozbiljnije. Zaista.

zvjezdoznanac
25.11.2008., 13:34
sad mi je lakše :D

a što je s prvim dijelom posta, knjige i tako to?! :zubo:

U Rijeci ima jedna "mistična" knjižara, gdje ima astrologije, tarota,i svakakve magije(mene zanima samo astrologija:D). Tamo sam kupio najviše knjiga. Za Zagreb ne znam:ne zna:

namaste
12.03.2009., 16:54
psihologija me jako zanima, ali nisam sigurna jer se bojim da će mi to postati kasnije u životu preveliko opterećenje. no znam da mi takve stvari idu. o pravu baš i nisam puno razmišljala jer me ne privlači kao fakultet, no mogla bi se u životu zamisliti kao odvjetnicu. Humanitarni rad mi je vrlo blizak, već sam sada aktivna u zajednici!
neke obaveze u ljubavi nisam ni planirala prije 28 godine, nekako to sve držim na distanci malo...
hvala puno na svemu :)
i da li postoji neka knjiga ili nešto od kuda mogu naučiti isčitavati natalne karte jer me to jako zanima, a na netu ne nalazim ništa bitno baš?

Steven Forrest - The Inner Sky (http://www.divshare.com/download/3985559-7ea)

Shayia
12.03.2009., 22:51
Steven Forrest - The Inner Sky (http://www.divshare.com/download/3985559-7ea)

hvala, budem pročitala:)

kaktus-car
19.03.2009., 14:55
Joan McEvers i Marion March - Najbolji nacin da se nauci astrologija

apsolutno najbolje od svakog dreka koje se nadje na trzistu :top: :top: :top:

S.C.
21.03.2009., 18:33
Jos jedna odlicna knjiga:

Karen Hamaker Zondag - Aspekti i osobnost.

Impresivan nacin dolazenja do srzi aspekta bez suvise okolisanja. Zapanjujuca preciznost. :top:

Pretpostavljam da je isti slucaj s ostalim njenim knjigama. Ako je netko citao slobodno neka podijeli misljenje......ili link na pdf. :D

zelena dolina
14.05.2009., 16:30
ps. evo i jedna knjiga uopsteno o aspektima: http://www.dodaj.rs/f/2h/Is/iLleWIH/astrotumac.pdf

Kama
18.05.2009., 08:29
:w
možda je nekome potrebno...prodajem 3 knjige iz područja vedske astrologije:

1.dennis m.harness - the nakshatras
2. david frawley - ayurvedic astrology
3. david frawley - astrology of the seers

tu sve piše:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=20615674&postcount=908

:grli:

Kama
27.05.2009., 11:38
dodala sam 2 knjige. :D

http://www.forum.hr/showpost.php?p=20784378&postcount=936

Engelsblume
04.06.2009., 09:06
S obzirom da privatne poruke ocito ne funkcioniraju probat cu ovako. :p Anyways, trazim knjige od Marion March i Joan McEvers da si ih iskopiram uz, naravno, postenu novcanu naknadu. Pa bih onda voljne molila da mi se jave na PM. Hvala. :)

stagediver
28.06.2009., 22:21
nadam se da mi necete zamjeriti mali offtopic :)

trebao bih kupiti bilo placidusove tablice, bilo kochove tablice u zagrebu (i to u sljedeca tri dana) - ne racunalne programe, vec knjige pomocu kojih se rucno odredjuje natalna karta (isprika ako sam nesto pogresno napisao, nisam bas strucnjak :D)
ako itko ima ikakav savjet (bilo ovdje, bilo na pm), bio bih mu jako zahvalan

Frea
02.07.2009., 16:07
Mene osobno zanima jel tko upućen kako do Milekićevih knjiga u Zagrebu?
Postoje li u kakvoj knjižnici, knjižari ili antikvarijatu?:)

puuno hvala

Fish 1968
02.07.2009., 16:50
Mene osobno zanima jel tko upućen kako do Milekićevih knjiga u Zagrebu?
Postoje li u kakvoj knjižnici, knjižari ili antikvarijatu?:)

puuno hvala
Pogledaj u Tkalči kod Osmana ili u Profilu, a...njegovu Astropsihologiju (onu koja ima lijepi i dizajn i uvez) možeš naći u skoro svim većim knjižarama. Ja sam je nekidan čak vidjela i u City centru u knjižari u prizemlju. Sada je recesija pa su neke knjižare zatvorile kao npr. Timea u Gundulićevoj koja je imala više njegovih (Tajni utjecaj planeta i Beskrajnu astrosimboliku).

Timea su svoje knjige rasprodali drugom nakladniku pa možeš pitati na tel. koji ti pošaljem na pm ako hoćeš (možda ih još ima).

Frea
02.07.2009., 21:16
Evo, molila bih te da mi pošalješ broj na pm, pa da se raspitam za ostale knjige jer sam pronašla da se Astropsihologija može posuditi u gradskim knjižnicama:)

..mistika..
05.08.2009., 12:59
vidim da neki traže ih a vrlo jednostavno doći do njih;

Marion
D. March i Joan McEvers;
1.Osnovna načela;
http://rapidshare.com/files/108723591/Marion_Marc_-_Osnovna_nacela.pdf

2.Matematičke metode i tehnike tumačenja;
http://rapidshare.com/files/108711322/Marion_Marc_-_Matematicke_metode_i_tehnike_tumacenja.pdf

3.Analiziranje horoskopa;
http://rapidshare.com/files/108698043/Marion_Marc_-_Analiziranje_horoskopa.pdf

4.Proricanje budućnosti;
http://rapidshare.com/files/108688032/Marion_Marc_-___Proricanje_buducnosti.pdf

mishollo
02.09.2009., 23:41
Da se nadovežem na Mistiku.

7. Robert De Lus "Iscrpan metod predskazivanja"
http://www.4shared.com/file/76053440/81dff310/RobertDeLus-Iscrpan_metod_predskazanja.html

9. Robert Pelitje "Planete u kućama"
http://rapidshare.com/files/130192927/Robert_Pelitje_-_Planete_u_kucama.pdf

10. Ronald Dejvison "Sinastrija"
http://www.4shared.com/file/76054713/fa30d00f/RonaldDejvison-Sinastrija.html

12. Rajnhold Ebertin "Kombinacija zvezdanih uticaja"
http://www.4shared.com/file/76049782/93ffaabd/RajnholdEbertin-Kombinacija_zvezdanih_uticaja.html

mishollo
03.09.2009., 23:20
A da li neko zna gde mogu da ih nađem:
The Only Way to Learn Astrology, Vol. 5: Synastry Techniques (The Only Way to Learn About Relationships) i The Only Way to Learn Astrology, Vol. 6: The Only Way to Learn About Horary and Electional Astrology od Marion March i Joan McEvers? Prevrnuh celi net. ali AVAJ!!! Može i na PM. :moli: :s

hexlein
04.09.2009., 17:31
Dali ima ovdje nekoga iz Zagreba ko bi mi znao reci gdje ima za kupiti knjige od Mile Dupora.
Naime ja zivim u dijaspori i uglavnom citam Njemacku literaturu ali bi
zeljela imati nesti na nasem jeziku.
Iduci tjedan putujem u Zagreb pa bi si htjela kupiti jednu dobru nasu knjigu.
Nisam bas napocetku st znaci i malo teze stvari me zanimaju.
Nadam se da ce mi netko moci odgovoriti gdje i sto mogu kupiti.
Bok hexlein:kava:
PS. I sto mislite o Milekic Goranu koliko je on dobar i ima li njegovih knjiga kod nas.

pic
04.09.2009., 20:44
a mogu bit ovdje i nekakve knjige koje nisu namijenjene astorlogiji al bi njihovo citanje puno znacilo za bolje razumijevanje, npr bilo astronomija, mitologija itd?

Fish 1968
05.09.2009., 12:04
a mogu bit ovdje i nekakve knjige koje nisu namijenjene astorlogiji al bi njihovo citanje puno znacilo za bolje razumijevanje, npr bilo astronomija, mitologija itd?
Naravno, zašto ne...no bilo bi dobro uz to staviti objašnjenje o načinu kojim ih se povezuje s astrologijom (ovo je astrološki pdf). :)

Lilyrose
10.09.2009., 09:59
A da li neko zna gde mogu da ih nađem:
The Only Way to Learn Astrology, Vol. 5: Synastry Techniques (The Only Way to Learn About Relationships) i The Only Way to Learn Astrology, Vol. 6: The Only Way to Learn About Horary and Electional Astrology od Marion March i Joan McEvers? Prevrnuh celi net. ali AVAJ!!! Može i na PM. :moli: :s

I ja bih to voljela znati.

..mistika..
22.09.2009., 10:08
Megi Hajd - Jung i Astrologija
http://www.4shared.com/get/132158592/2581ce2d/Megi_Hajd_-_Jung_i_Astrologija.html

Aleksandar Imsiragic - Arapske Tacke
http://www.4shared.com/get/132235328/d993dd99/Aleksandar_Imsiragic_-_Arapske_Tacke.html

Aleksandar Imsiragic - Astralne veze
http://www.4shared.com/get/131670043/727a13b7/Aleksandar_Imsiragic_-_Astralne_veze.html

Aleksandar Imsiragic - Knjiga vladarstava u Astrologiji
http://www.4shared.com/get/132248634/8fbf66d5/Aleksandar_Imsiragic_-_Knjiga_vladarstava_u_Astrologiji.html

Aleksandar Imsiragic - Stubovi Sudbine
http://www.4shared.com/get/132274461/8c507719/Aleksandar_Imsiragic_-_Stubovi_Sudbine.html

Aleksandar Imsiragic - Tajne stepena Zodijaka
http://www.4shared.com/get/131692024/af7d5778/Aleksandar_Imsiragic_-_Tajne_stepena_Zodijaka.html

Fata_Morgana
22.09.2009., 10:23
Alister Crowley - Astrologija
http://www.4shared.com/file/116386968/a83bf37f/Aleister_Crowley_-_Astrologija.html

Jeff Green - Astrološki Pluton transformišuće putovanje duše
http://www.4shared.com/get/120058226/543e0768/Jeff_Green_-_Pluton.html

Alan Leo - Ezoterična astrologija
http://www.4shared.com/account/file/131966447/9b43bbcb/Alan_Leo_-_Ezotericna_Astrologija.html?sId=9gdCQ0CQakppKGB4

skorpija_strela
22.09.2009., 12:48
da li neko zna za neke knjige o kompozitima i dejvisonima
o aspektima....i tako to?

S.C.
25.09.2009., 17:30
da li neko zna za neke knjige o kompozitima i dejvisonima
o aspektima....i tako to?

Pa imas u ovoj knjizi nesto:
Aleksandar Imsiragic - Astralne veze
http://www.4shared.com/get/131670043/727a13b7/Aleksandar_Imsiragic_-_Astralne_veze.html
.

Fata_Morgana
26.09.2009., 20:12
Ovdje ima dosta toga interesantnog

http://www.4shared.com/account/dir/19107041/9ca44b52/sharing.html?rnd=51

mishollo
26.09.2009., 22:11
Ovdje ima dosta toga interesantnog...

:kiss:

lijepa.cura
29.09.2009., 11:31
Možete pokušati i na http://katz.cd ili na http://www.final4ever.com u odjeljku ebooks ima nešto knjiga o astrologiji i more drugih knjiga

Fata_Morgana
30.09.2009., 21:31
Liz Grin - Saturn

http://www.4shared.com/file/136302199/ab805575/Liz_Grin_-_Saturn.html?s=1

Fata_Morgana
01.10.2009., 18:33
Jeff Mayo - Planete i ljudsko ponašanje

http://www.4shared.com/file/136620220/b3ea801b/Jeff_Mayo_-_Planete_i_ljudsko_ponasanje.html

lijepa.cura
02.10.2009., 10:19
Tracy Marks: The Art of Chart interpretation
http://rapidshare.com/files/62370386/tracy_marks_-_the_art_of_chart_interpretation.pdf

..mistika..
04.10.2009., 00:45
Aleksandar Imsiragic - Cetiri Kapije Karme

http://www.4shared.com/get/137066885/943d087d/Aleksandar_Imsiragic_-_Cetiri_Kapije_Karme.html

Aleksandar Imsiragic - Tocak Sudbine I

http://www.4shared.com/file/137335259/7973edfd/Aleksandar_Imsiragic_-_Tocak_Sudbine_I.html

Aleksandar Imsiragic - Tocak Sudbine II
http://www.4shared.com/account/file/137313533/9518b95c/Aleksandar_Imsiragic_-_Tocak_Sudbine_II.html

Ljelja
04.10.2009., 09:01
baš sam naletila na zanimljivu knjigu u knjižnici, od Lane Kindij "Zvijezde i geni". relativno je nova, iz 2007. i baš se detaljno bavi astromedicinom.

evo sadržaj:
http://img200.imageshack.us/img200/1834/genii.th.jpg (http://img200.imageshack.us/i/genii.jpg/)

Hermione Granger
11.10.2009., 12:05
http://ce-4.forumotion.com/astrologija-f39/linkovi-i-literatura-t693.htm

Na ovom ce-4.forumotionu ima uistinu raznovrstan izbor astroloških tekstova za skinuti, nadam se da linkač radi. :cerek:
( Knjige o astrologiji ENG i Knjige o astrologiji HRV )

astromaestro
30.10.2009., 21:28
Teško ćeš ih naći. Najviše šansi ima u Tkalči i to se ne zna kada i samo poneka. Jedini sistem je da ostaviš svoje podatke u par antikvarijata, a oni ti jave kada dobiju. Ali to može trajati i godinu dana.

P.S. U 10-tom će biti Interliber, tamo ih zna biti.

Pozdrav, ja sam našao jedan link na kome se nalaze knjige iz astrologije....
Probajte otići na http://www.4shared.com stranice, tamo upisati astrologija i već će se nešto naći, mislim da ima sve 4 knjige od Marion March i one druge tete.... a sigurno se može naći još koješta....PS ima i glazbe pa ako je nekome frka oko skidanja albuma, može se snaći... ajd živeli :Pivo:

jedrilicar
31.10.2009., 21:43
draga fish, veoma zanimljiva tema...

jesi li čitala "sudbonosno nebo" od Bensona Bobricka??

ja ga upravo čitam :)

Fish 1968
31.10.2009., 22:08
Pozdrav, ja sam našao jedan link na kome se nalaze knjige iz astrologije....
Probajte otići na http://www.4shared.com stranice, tamo upisati astrologija i već će se nešto naći, mislim da ima sve 4 knjige od Marion March i one druge tete.... a sigurno se može naći još koješta....PS ima i glazbe pa ako je nekome frka oko skidanja albuma, može se snaći... ajd živeli :Pivo:
U međuvremenu (vidim da nisi vidio) na ovom topicu u nekoliko navrata su postavljeni linkovi za te knjige. :)
draga fish, veoma zanimljiva tema...

jesi li čitala "sudbonosno nebo" od Bensona Bobricka??

ja ga upravo čitam :)
Jedriličar - premjestih tvoj post s teme "Crtice iz života ljudi koji su obilježili astrologiju..." na prigodnu temu o knjigama.

Da, pročitala sam je čim je izašla, ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=11344715&postcount=28) i pisah o tome. :)

marker
14.11.2009., 19:05
Da li netko ima preporuku za dobru knjigu iz područja poslovne astrologije? :)

Nightwish_lala
27.11.2009., 13:59
Dali ima ovdje nekoga iz Zagreba ko bi mi znao reci gdje ima za kupiti knjige od Mile Dupora..

Ja njegove knjige nisam nigdje u Hrvatskoj nasla. Na kraju sam kupila u Bosni knjigu "Ne vjerujte provjerite" i odlicna je.

mishollo
27.11.2009., 14:12

Ovo sam našao, ali je nisam čitao: "Signs of Success: The Remarkable Power of Business Astrology".

http://uploading.com/files/0U4MR1RQ/SignsSuc.rar.html

http://depositfiles.com/en/files/ni8vcciwy

Saradonija
27.11.2009., 15:05

Sergej Šestopalov - Poslovna astrologija

marker
27.11.2009., 15:37
Sergej Šestopalov - Poslovna astrologija

Hvala Saradonija :)

yamabushi
05.12.2009., 10:43
Koju kvalitetnu literaturu iz astrologije preporucujete za pocetnike, a da se moze lako nabaviti u algoritmu i na amazonu?

12.kuća
13.12.2009., 17:05
http://www.astrologydatabase.com/

pic
27.12.2009., 17:42
vjeruj mi što prije napustiš psihološku astrologiju jako ćeš uživati u astrologiji uopće. vjeruj mi.
ocu ja ocu ja!
al moze ko pogurnut u tom pravcu? literatura npr
upravo narucujem knjige s amazona posto kod nas nema bas puno tog pa.. ak neko ima nes za rec :top:

Saradonija
08.01.2010., 00:37
ako mislite da vam je Mjesec u Uranu onda je ovo prava knjiga za vas - Astrology for Dummies.pdf (http://www.4shared.com/account/file/72051156/292a4917/astrology_for_dummies.html)
:D

mishollo
08.01.2010., 21:15
ako mislite da vam je Mjesec u Uranu onda je ovo prava knjiga za vas - Astrology for Dummies.pdf (http://www.4shared.com/account/file/72051156/292a4917/astrology_for_dummies.html)
:D
Knjiga je super za početnike, a i one koji dugo praktikuju astrologiju. Jednostavna je i lako razumljiva. U Srbiji je prevedena kao "Astrologija za neupućene".Poz!

pic
09.01.2010., 16:19
postoji li hrv prijevod lillyjeve krsc astrologije, il bar na nekom razumljivom eng? :)

ray ban
10.01.2010., 18:53
ocu ja ocu ja!
al moze ko pogurnut u tom pravcu? literatura npr
upravo narucujem knjige s amazona posto kod nas nema bas puno tog pa.. ak neko ima nes za rec :top:

koje ćeš knjige naručiti? :)
meni su odlične Planets in Solar Returns i Predictive astrology (Practical guide) C.Shaw.
nabavila sam si i Art of Predictive astrology i Predictive astrology: Eagle and the Lark, ali ih još nisam stigla pročitati.
čekaju me gadni tranziti pa sam se bacila na proučavanje prediktivne astrologije, da se što bolje pripremim. :mirko:
e da, super mi je i Aspects in vedic astrology, ali može se primjenitii i u zapadnoj astrologiji.

mislila sam si naručiti Christian astrology, ali neću sad kad sam vidjela da si napisao da je pisana na nerazumljivom engleskom. :)

pic
10.01.2010., 19:49
koje ćeš knjige naručiti? :)
evo bas sam ujutro narucil s amazon.com (pise da dolazi pocetkom ozujka :eek: (ma vjerojatno nece, zadnji put su mi poslali i doslo mi je nakon 10dana)
Planets in Transit: Life Cycles for Living By: Robert Hand
Planetary Herbology By: Michael Tierra (zavrsavam za fitoaromaterapeuta, steta da jos nema ovakve teme na forumu al biće.. s vremenom :) )
(uz druge knjige neastroloskih tema)
meni su odlične Planets in Solar Returns i Predictive astrology (Practical guide) C.Shaw.
nabavila sam si i Art of Predictive astrology i Predictive astrology: Eagle and the Lark, ali ih još nisam stigla pročitati.
ja bas upravo citam eagle and the lark :)
digitalno, a i od shaw imam isto na kompu uz jos dosta drugih..
no za narucivanje sam trazil knjige koje su debele i koje posluze za cesto svracanje natrag a nema ih na netu..
čekaju me gadni tranziti pa sam se bacila na proučavanje prediktivne astrologije, da se što bolje pripremim. :mirko::top:
e da, super mi je i Aspects in vedic astrology, ali može se primjenitii i u zapadnoj astrologiji.
bacicu pogled :)

mislila sam si naručiti Christian astrology, ali neću sad kad sam vidjela da si napisao da je pisana na nerazumljivom engleskom. :)
skini s neta pa vidi. guglaj - lilly christian astrology rapidshare
razumljiva je knjiga al pisana je na starinski nacin. mene to malo smeta, al budem je, naranvo, procital kasnije

ray ban
10.01.2010., 20:07
ma stigne to sa amazona i prije, i ja sam sad preko vikenda naručivala neke knjige i napisali su da će doći 25.2.
e super, baš sad idem malo guglati lilliya, nisam znala da se to može skinuti, thx :)

mishollo
10.01.2010., 22:32
postoji li hrv prijevod lillyjeve krsc astrologije, il bar na nekom razumljivom eng? :)

Evo imaju oni :)
http://rs.keplerunited.org/knjigeidvd.php?prikazi=138

mishollo
15.02.2010., 00:02
Marion D. March i Joan McEvers
5. Sinastrija
http://depositfiles.com/en/files/4998806

6. Horarna i elekciona astrologija
http://depositfiles.com/de/files/4998852

Obe knjige su na ruskom i u DjVu formatu, koji možete konvertovati u Word ili PDF pomoću nekog univerzalnog dokument konvertora ili ABBYY Fine Reader-om.
Uživajte!

libraASClibra
11.03.2010., 02:03
Kerubel, La Volasfer - Simboli Stepena Zodijaka.pdf

http://dc178.4shared.com/download/238424668/754c1435/Kerubel_La_Volasfer_-_Simboli_.pdf?tsid=20100310-200128-dbe29cd0

Saradonija
18.04.2010., 15:35
Preporučila bih onima koje zanima sinastrijska astrologija knjigu Sinastrija od Ronald Davison-a (http://ineedfile.com/download/14310272-ronald-dejvison-sinastrija-pdf), tamo možete pronaći odgovor na baš svako sinastrijsko pitanje.:)

MARAJAst
22.04.2010., 09:01
.. 163 i 166 iz knjige Planete u kućama od roberta pelitjea ??

Ako tko ima zamolila bih da ih postavi ovdje ...
Hvala !

Saradonija
22.04.2010., 10:31

Hvala !

sumnjam, taj dio je loše skeniran, jedino ukoliko netko ima orginal. Jesi probala tražiti tu knjigu na nekom drugom jeziku?

MARAJAst
24.04.2010., 06:47
nisam ...aj provat cu negdje iskopat...i pozdrav svima!

gollier
15.06.2010., 08:56
Za sve ucenike pocetnike
http://www.scribd.com/doc/25966394/R-Dejvison-Sinastrija

http://www.scribd.com/doc/11556261/Mile-Dupor-Ne-vjerujete-provjerite

gollier
15.06.2010., 21:27
I ovo se moze na netu citati!
http://www.scribd.com/doc/32643577/A-Im%C5%A1iragi%C4%87-Astralne-Veze

gollier
17.06.2010., 22:17
pozdrav!
http://www.scribd.com/doc/32645899/Aleksandar-Imsiragic-Cetiri-

Vega_21
31.07.2010., 15:56
Zna li tko gdje na netu mogu pronači knjige o usporednom horoskopu(dakle sinastrija,dejvison,usporedni horoskop...),zna li tko neki link sa kojeg to mogu besplatno skinuti u pdf formatu ili u wordu...;)

Fata_Morgana
01.08.2010., 20:14
Zna li tko gdje na netu mogu pronači knjige o usporednom horoskopu(dakle sinastrija,dejvison,usporedni horoskop...),zna li tko neki link sa kojeg to mogu besplatno skinuti u pdf formatu ili u wordu...;)

Imaš Sinastriju od Dejvisona
http://www.4shared.com/file/id1Lu_a0/RonaldDejvison-Sinastrija.htm

Astralne veze od Imsiragica i
http://www.4shared.com/document/czZD_CWl/Aleksandar_Imsiragic_-_Astraln.html

Astrologija odnosa - R. Blaske
http://www.4shared.com/file/238132100/6044cadb/Astrologija_odnosa_-_Robert_P_.html

Vega_21
01.08.2010., 22:52
Imaš Sinastriju od Dejvisona
http://www.4shared.com/file/id1Lu_a0/RonaldDejvison-Sinastrija.htm

Astralne veze od Imsiragica i
http://www.4shared.com/document/czZD_CWl/Aleksandar_Imsiragic_-_Astraln.html

Astrologija odnosa - R. Blaske
http://www.4shared.com/file/238132100/6044cadb/Astrologija_odnosa_-_Robert_P_.html

Hvala:kava:

Saradonija
02.08.2010., 20:53

evo imaš ovdje (http://www.slutilo.net/index.php?topic=207.0) knjiga ko u priči....

Vega_21
02.08.2010., 21:45
evo imaš ovdje (http://www.slutilo.net/index.php?topic=207.0) knjiga ko u priči....

Hvala puno:mig:

mishollo
03.08.2010., 22:52
Hvala !

Vaša žeđ za znanjem je garancija da ćete biti spremni kada vam se ukaže prilika. Vaš osećaj za dramatičnost i lakoća izražavanja sasvim odgovaraju delatnostima kao što su komunikacije, pozorište, obrazovanje, pisanje, reporterski posao i posao kreatora ili dizajnera. Postoji mnogo profesija u kojima možete upotrebiti talente za bliski kontakt sa ljudima. Partner bi trebalo da ima razumevanja za vašu karijeru ne sputavajući vas da svoje talente maksimalno iskoristite. Vi ćete deliti sve sa partnerom i decom.

Sunce u petoj kući, Mesec u četvrtoj kući

Razvoj i primena vaših talenata će možda biti nešto odloženi zbog porodičnih
ograničenja. Skloni ste da potcenjujete svoje mogućnosti, ne obraćajući pažnju na njih i ne pretvarajući ih u korisne veštine. Okupiranost porodicom obavezama će možda potisnuti vaše lične interese u korist roditelja. Trebalo bi da se oslobodite te veze bez osećanja krivice.
Vaša bogata mašta i kreativnost moraju naći polje izražavanja u stalnom poslu. Vi skoro da imate neograničene izvore inspiracije, možete lako zadovoljiti potrebe i steći priznanje za svoj kreativni trud. Nećete se odvojiti mnogo od sredine u kojoj ste odrasli, ali to i nije tako loše, samo ako budete nezavisni. Vama će biti potrebno vise vremena za ostvarenja nego drugim ljudima, pa nemojte biti razočarani ako tek u poznijim godinama ostvarite maksimum.
Stupanje u ljubavne veze vrlo rano može biti jedan od načina da se osamostalite, ali problemi u ljubavi bi vam mogli odvući pažnju od karijere. Iako vam je potreban neko kо će zavisiti od vas, potrebna vam je i sloboda da stalno radite na ličnom i profesionalnom usavršavanju.

Sunce u petoj kući, Mesec u petoj kući

Vaša želja da upotrebite kreativne talente i da dobijete priznanje za ostvarenja, govori da ćete imati uspeha u većini poduhvata. Radite samostalno i ne očekujete pomoć i odobravanje od drugih da biste znali da ste na pravom putu. Vi uglavnom radite sve što vam pruža zadovoljstvo kada se izražavate u nekoj kreativnoj aktivnosti. Ovo vam može izazvati određene probleme u pronalaženju posla jer ćete uvek nešto prigovarati,
posebno ako na poslu ne možete da pokažete darovitost na svoj način. Vas su verovatno mazili kao dete, pa mislite da od svakoga možete da tražite privilegije na koje ste navikli; međutim, moraćete prvo da se dokažete i zaslužite te privilegije.
Radićete posao koji je pred očima javnosti i nećete imati mnogo teškoća ni sa jednim problemom koji se bude javio. Ljudi vas uglavnom vole i imate dara da pridobijete njihovu podršku. Trebalo bi da tražite posao koji će vam omogućiti neograničene prilike za napredovanje; svakodnevni poslovi će vam uskladiti priliku da maksimalno iskoristite svoje talente i kreativnost. Saznanje da ste voljeni vas
podstiče da budete u svemu najbolji.

Sunce u petoj kući, Mesec u šestoj kući

Ova kombinacija nudi beskrajne mogućnosti za razvoj i primenu vaših
kreativnih potencijala. Sposobnost učenja vam garantuje da ćete u životu uvek imati
dobar posao, a sposobnost da se prilagođavate promeni uslova znači da ćete steći...

mishollo
03.08.2010., 22:54
Hvala !

... zabrinuti zbog budućnosti, ali ćete pronaći sredstva da ostvarite svoje ambicije
i sigurnost. Nemojte se previše držati prošlosti, jer vam to ruši sve puteve ka
budućnosti. Kada prijatelji budu pokušali da vas pritisnu vašim obavezama prema
njima, imajte uvek na umu da ne morate da se dokazujete ni pred kim, osim pred
samim sobom.
Profesija vezana za javni rad, naročito rad sa decom, će iz vas izvući vaše najbolje
karakteristike i daće vam početničku sreću i uspeh kako biste se osećali
sigurnim u svoje kvalifikacije. Možete postići uspeh u politici, obrazovanju, poslom
u porodičnom savetovalištu, savetovanju pri izboru profesije ili radom u nekoj od
socijalnih institucija.

Sunce u petoj kući, Mesec u dvanaestoj kući

Vašu izuzetnu kreativnost i maštovitost, trebalo bi maksimalno razviti i iz njih
izvući maksimalnu korist. Nemate sumnji u svoju kreativnost, ali ćete možda
sumnjati da vam ona može obezbediti bogatstvo, uz sva priznanja za vaša ostvarenja.
Skloni ste da potcenjujete svoje sposobnosti, pa se zbog toga možda nećete mnogo
truditi da steknete kvalifikacije koje su vam potrebne da biste postali samostalni.
Okolnosti u kojima ste se razvijali su bile dobre i imali ste prilike da steknete sve
potrebne kvalifikacije. Ipak, možda će vam nedostajati takmičarski duh ili ćete misliti
da ono što ste ostvarili nije vredno truda, ali samo rivalstvo će vam otkriti koliko
možete postići kada ste pritisnuti, pa ga nemojte izbegavati.

Odgovara vam posao u društvenim službama, na primer rad u nekoj instituciji
ili u zatvoru, zatim medicina, neka od religija, umetnost, pozorište ili obrazovanje, Imate dara za rad sa mladima i decom, ili sa osobama kojima je potrebna posebna
pažnja i pomoć. Možda nećete biti skloni publicitetu, jer ste mnogo stidljiviji nego
što izgleda. Ipak, ima poslova koji vam mogu obezbediti privatnost u obavljanju vaših
dužnosti.
Potrebna vam je podrška bračnog partnera koji će imati razumevanja za vašu
izuzetnu osetljivost i koji će vam pomoći da podnesete velike zahteve profesije.
Povremena bekstva od svakodnevnih dužnosti će vas zaista okrepljivati.

Kela
05.08.2010., 12:06
ne znam jel netko vec stavljao, ali ima od Jeffa Greena - Pluton

http://www.4shared.com/get/AJ_JoG2b/Jeff_Green_-_Pluton.html

Vega_21
05.08.2010., 16:53
ne znam jel netko vec stavljao, ali ima od Jeffa Greena - Pluton

http://www.4shared.com/get/AJ_JoG2b/Jeff_Green_-_Pluton.html

Vidjeli smo to već:mig:,lijepo od tebe što si to istaknula:D

sagena
08.08.2010., 21:21
Ako netko ima/zna:
Isplati li se kupiti ovu knjigu...?

http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=32964

Vega_21
08.08.2010., 22:24
Ako netko ima/zna:
Isplati li se kupiti ovu knjigu...?

http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=32964

Mislim da se isplati:),od dobrog je autora:top:

sagena
08.08.2010., 22:32
Mislim da se isplati:),od dobrog je autora:top:

Hvala.:mig:
A i s obzirom na cijenu, mislim da će se isplatiti svakako.

ognjenka
20.09.2010., 06:53
Frances Sakoian and Louis S. Acker: The Astrologer's Handbook

http://depositfiles.com/files/3cowcq1xv...

Fish 1968
28.09.2010., 11:54
@ Fish - ajd' nam pliz daj neki zgodan linkić ili ime kakve literature za ovu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=29194651&postcount=17674) tematiku (http://www.forum.hr/showpost.php?p=29194767&postcount=17675), ne nalazim previše smislenog igdje. :)
Možda ovo (simpa knjigica):

Chiron and the Healing Journey (http://www.melaniereinhart.com/melanie/chironastrologybooks.php)

Vega_21
28.09.2010., 12:13
Možda ovo (simpa knjigica):

Chiron and the Healing Journey (http://www.melaniereinhart.com/melanie/chironastrologybooks.php)

Jel znaš koju literaturu koja govori o predikcijama,progresijama...?:kokice:

Fish 1968
28.09.2010., 20:11
Evo i sajt gdje možeš neke naručiti:

Prediktivna astrologija (http://rs.keplerunited.org/prikaz_knjiga.php?nav=knjiga&search_oblast=4)

Vega_21
28.09.2010., 21:02
Evo i sajt gdje možeš neke naručiti:

Prediktivna astrologija (http://rs.keplerunited.org/prikaz_knjiga.php?nav=knjiga&search_oblast=4)

Hvala...:mig: a jel ima neki gdje mogu neke besplatno skinuti,da ne naručujem sve te knjige? :cerek:

Fish 1968
28.09.2010., 21:32
Hvala...:mig: a jel ima neki gdje mogu neke besplatno skinuti,da ne naručujem sve te knjige? :cerek:
Budem si dala truda pa ti potražila, ako netko ne stavi prije (nisam baš tip download knjiga, sve knjige uvijek imam u knjiškom obliku). :tradicionalnitip:

ognjenka
30.09.2010., 07:24

Alan Leo: The Progressed Horoscope; Bob Markansky: Primary directions1; March&McEvers: Proricanje sudbine; Eshelman: Tumačenje solarnog povratka
http://www.4shared.com/account/dir/4413422/872761aa/sharing.html?&

Većinu toga imaš i na:
http://www.4shared.com/dir/12764680/a30a5d3/sharing.html

Negdje sam skinula i "Praktikum prediktivne astrologije" od Aleksandre Ralić, to ide uz Imširagićevu novu knjigu "Krugovi vremena" i "The Techniques of Solar Return" od Volguine-a. To ti mogu negdje staviti.
Imaš još za skinuti i od Rudhyar-a: "Progressions and Transits"

Vega_21
01.10.2010., 15:17
Alan Leo: The Progressed Horoscope; Bob Markansky: Primary directions1; March&McEvers: Proricanje sudbine; Eshelman: Tumačenje solarnog povratka
http://www.4shared.com/account/dir/4413422/872761aa/sharing.html?&

Većinu toga imaš i na:
http://www.4shared.com/dir/12764680/a30a5d3/sharing.html

Negdje sam skinula i "Praktikum prediktivne astrologije" od Aleksandre Ralić, to ide uz Imširagićevu novu knjigu "Krugovi vremena" i "The Techniques of Solar Return" od Volguine-a. To ti mogu negdje staviti.
Imaš još za skinuti i od Rudhyar-a: "Progressions and Transits"

Stvi mi link ovdje...našla sam nešto i na hrvatskom,a i već dugo tražim "krugovi vremena",čula sam da je dobra...Hvala ti puno:top:

ognjenka
02.10.2010., 10:48
praktikum prediktivne astrologije

http://www.scribd.com/doc/38582120

"Krugove vremena" nisam nigdje našla, ako ti nađeš bilo bi lijepo da staviš

Hermione Granger
22.10.2010., 12:39
Još neke knjigice :)

http://www.ebookbyte.com/category.php?cat=Astrology

Enlil
07.11.2010., 20:13
Goran Milekić-Astropsihologija

http://www.4shared.com/document/fE-ZL5kt/Goran-Mileki-Astropsihologija.html

Raedo
17.11.2010., 11:27
može li mi netko preporučiti nekakvu knjižaru gdje mogu nabaviti knjige vezane uz astrologiju, prvenstveno ciljam na dupora?
malo sam u stisci s vremenom, tražim poklon i puno bi mi značilo da znam gdje ih ima, da ne tražim po gradu.. :D

ognjenka
17.11.2010., 12:14
može li mi netko preporučiti nekakvu knjižaru gdje mogu nabaviti knjige vezane uz astrologiju, prvenstveno ciljam na dupora?
malo sam u stisci s vremenom, tražim poklon i puno bi mi značilo da znam gdje ih ima, da ne tražim po gradu.. :D

u Tkalčićevoj, "Nova arka"

Raedo
17.11.2010., 17:31
zahvaljujem na informaciji :)

shopgirl
18.11.2010., 16:21
http://www.sternwelten.at/download/johannes_vehlow_band_I.pdf
http://www.sternwelten.at/download/johannes_vehlow_band_II.pdf
http://www.sternwelten.at/download/johannes_vehlow_band_III.pdf
http://www.sternwelten.at/download/johannes_vehlow_band_IV.pdf
http://www.sternwelten.at/download/johannes_vehlow_band_VI.pdf
http://www.sternwelten.at/download/johannes_vehlow_band_VII.pdf

Vega_21
20.11.2010., 16:54

Imaš i ovdje,http://rs.keplerunited.org/prikaz_knjiga.php?nav=clanak, nije od dupora ali ti ih toplo preporučam.:s

Ludacha87
26.11.2010., 13:50
arroyo nema blage veze

:eek:

Nakon što sam pročitala veliku većinu knjiga ovdje, jučer sam počela Arroya, i meni je osobno on najdraži, najbolje mi je legao.
Arroyo daleeeeeko najbolji! :top:

Fazlija
28.11.2010., 14:49
Prodajem nekoliko vrlo rijetkih i trazenih naslova iz astrologije, zainteresirani neka se jave na: fazlija@net.hr ili na privatne poruke tu na forumu.

Aleister Crowley, Astrologija, Esotheria Bgd. 1990 (tvrdo ukoricena, prvo domace izdanje, savrseno ocuvana, ovaj naslov se iznimno rijetko nalazi na trzistu, ovo je jedna od rijetkih prilika za nabavku ove knjige) - 180 kn + PTT

Alan Leo, Ezotericna astologija, Esotheria Bgd. 1990 (vrlo dobro ocuvana, tvrde korice, prvo domace izdanje) - 140 kn + PTT

Mile Dupor, Ne vjerujte provjerite, Neograf Rijeka 1991, (dosta izlistana, ali jos uvijek dobro ocuvana) - 120 kn + PTT

Pol Hajdn (Paul Haydn), Revolucionarni duh, istrazivanje astoloskog Urana, Esotheria Bgd. 1997. (Meke korice, savrseno ocuvana) - 100 kn + PTT

Liz Grin (Liz Greene), Saturn, novi pogled na starog djavola, Esotheria Bgd. 1997 (meke korice, savrseno ocuvana) - 100 kn + PTT

Robert Pelletier, Whitford Press 1974, Planets in Aspect (meke korice, 340 str. dobro ocuvana), 50 kn + PTT
http://www.gettextbooks.com/search/?isbn=9780914918202+

ognjenka
24.12.2010., 06:51
http://www.dl4all.com/e_books/577287-38-astrology-ebooks.html

ognjenka
21.01.2011., 17:54
John Froli: Udžbenik horarne astrologije

http://www.4shared.com/get/qXhETLwu/Dzon_Froli_-_Udzbenik_Horarne_.html

LillyVanilly
01.06.2011., 11:11
Jel ima negdje za skinuti The Changing Sky od Stevena Forresta?

Mouse on Mars
08.06.2011., 16:02
Ja sam dosta toga o astrologiji saznala zahvaljujuci Nikoli Stojanovicu. Po meni, njegova najbolja knjiga je Tajne egzaktne astrologije (http://www.yu4you.com/items/sr/knjiga/item_3186.html) :top:

ditta
08.12.2011., 18:48
S obzirom na to da tema nije posebno informativna, zamolila bih za dobru preporuku literature posvećene karmičkoj astrologiji. Može i na engleskom jeziku.
Hvala unaprijed!

Fish 1968
08.12.2011., 19:16
S obzirom na to da tema nije posebno informativna, zamolila bih za dobru preporuku literature posvećene karmičkoj astrologiji. Može i na engleskom jeziku.
Hvala unaprijed!
Evo (http://www.examiner.com/holistic-science-spirit-in-national/astrology-books-101-what-are-the-top-10-karmic-and-spiritual-astrology-books). :)

ditta
08.12.2011., 19:23
Evo (http://www.examiner.com/holistic-science-spirit-in-national/astrology-books-101-what-are-the-top-10-karmic-and-spiritual-astrology-books). :)

Hvala!:cerek:

jelovnici
15.12.2011., 14:38
Molim preporuku knjige gdje mogu naučiti više o tranzitima i predviđanjima događaja pomoću istih :)

Fata_Morgana
15.12.2011., 14:52
Molim preporuku knjige gdje mogu naučiti više o tranzitima i predviđanjima događaja pomoću istih :)

Ovdje imaš solidnu knjigu koja obrađuje prognostičku astrologiju

Robert Blaške - Astrološke progresije
http://www.scribd.com/doc/65320080/Blaski-Progresije

Michael25
07.01.2012., 17:54
Zdravo svima. Vidim da ovde postavljate knjige, tj. linkove. Imam ja neke knjige. Ako nekome nešto treba, postujte ovde i ja ću postaviti ono što imam. Meni treba knjiga "Tranziti" od Rainholda Ebertina. Ako je neko ima, molim Vas postavite je. Hvala unapred :)

Vega_21
08.01.2012., 15:41
Jel zna tko dal je prevedenena još koja knjiga od Stivena Aroja osim knjige Astrologija, karma i transformacija?:ne zna:

zvjezdoznanac
08.01.2012., 16:05
Jel zna tko dal je prevedenena još koja knjiga od Stivena Aroja osim knjige Astrologija, karma i transformacija?:ne zna:

Osim te knjige prevedena je knjiga "Tumačenje astrološke karte", a nju sam našao u knjižnici (u Rijeci), tako da pretpostavljam da je ima i u drugim većim gradovima. To je odlična početnica za one koji se ozbiljnije misle baviti astrologijom :)

Vega_21
08.01.2012., 16:16
Osim te knjige prevedena je knjiga "Tumačenje astrološke karte", a nju sam našao u knjižnici (u Rijeci), tako da pretpostavljam da je ima i u drugim većim gradovima. To je odlična početnica za one koji se ozbiljnije misle baviti astrologijom :)

A jel ima možda negdje na netu da je skinem, ja sam u Puli:kava:

zvjezdoznanac
08.01.2012., 16:21
A jel ima možda negdje na netu da je skinem, ja sam u Puli:kava:

to ne znam ali vjerovatno je ima i u vašoj knjižnici:)

Vega_21
08.01.2012., 16:33
to ne znam ali vjerovatno je ima i u vašoj knjižnici:)

Ok hvala

..mistika..
16.01.2012., 09:27
http://search.4shared.com/postDownload/w9iiR0tc/aleksandar_imsiragic_-_astrolo.html

..mistika..
17.01.2012., 09:50
http://search.4shared.com/postDownload/w9iiR0tc/aleksandar_imsiragic_-_astrolo.html

Astrologija anđela-iscjeljivanje svetlosnom energijama-A. Imsiragic
eto da piše što je...ajmo dalje..

Tumačenje solarnog povratka- Eselman

http://www.sendspace.com/file/rjki8k

Tranziti-Ebertin

http://www.sendspace.com/file/26zncw

..mistika..
17.01.2012., 09:53
Blaški- Progresije

http://www.scribd.com/doc/65320080/Blaski-Progresije

Michael25
17.01.2012., 19:07
Igor Ognjenović - 360 Pandorinih kutija

http://www.2shared.com/document/AYaj...nih_Kutija.htm

Sergio80
17.01.2012., 22:45
Maja Lončarić - Astrologija - zvejezde govore
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Maja-Loncaric-Astrologija-zvezde-govore_2031/

Robert Blaschke - Astrologija odnosa
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Robert-Blaschke-Astrologija-odnosa_2924/

Maja Mandić - Ključevi Arkana
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Maja-Mandic-Kljucevi-Arkana_4201/

Kineski horoskop
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Kineski-horoskop_1851/

Aleksandar Imširagić - Četiri kapije karme
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Aleksandar-Imsiragic-Cetiri-kapije-karme_116/

Aleksandar Imširagić - Astrologija Anđela
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Aleksandar-Imsiragic-Astrologija-Andjela_5005/

Marion Marč i Džoan Makevers - Astrologija knjiga 1
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Marion-Marc-i-Dzoan-Makevers-Astrologija-knjiga-1_2080/

Marion Marč i Džoan Makevers - Astrologija knjiga 2
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Marion-Marc-i-Dzoan-Makevers-Astrologija-knjiga-2_2081/

Marion Marč i Džoan Makevers - Astrologija knjiga 3
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Marion-Marc-i-Dzoan-Makevers-Astrologija-knjiga-3_2082/

Aleister Crowley - Astrologija
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Aleister-Crowley-Astrologija_84/

Carl Jung - Psihologija i alkemija
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Carl-Jung-Psihologija-i-alkemija_524/

..mistika..
18.01.2012., 20:16
http://www.scribd.com/doc/43614487/Introductory-Matters-Paulus-Alexandrinus

The Life of William Lilly, Student in Astrology

http://easyweb.easynet.co.uk/~sueward/publications/TL_thelifeofwilliamlilly.pdf

http://www.scribd.com/doc/56048137/Charles-Arthur-Mercier-Astrology-in-Medicine
http://www.scribd.com/doc/24870811/Astrology-and-Health-Sheila-Gred-READ-DESCRIPTION-WITHOUT-FAIL

http://www.scribd.com/doc/53422424/The-Real-Secret-of-Vedic-Astrology-Nakshatras?in_collection=2957585

Sports astrology - Frawley
http://www.scribd.com/doc/56571860/%E4%BD%93%E8%82%B2%E5%8D%A0%E6%98%9F%E6%9C%AF

http://www.hotfilesearch.com/download/13868587-eBook-ARHAT-Monograph-1-Night-amp-Day,-Planetary-Sect-in-Astrology-Robert-S-Hand.pdf.html

http://www.hotfilesearch.com/download/13867144-eBook-ARHAT-Chronology-of-the-Astrology-of-the-Middle-East-and-the-West-by-Period-Robert-Hand-(1998,-Second-Edition).pdf.html

http://www.scribd.com/doc/56048137/Charles-Arthur-Mercier-Astrology-in-Medicine

http://www.scribd.com/doc/35889285/Myths-and-Symbols-of-Vedic-Astrology

Fata_Morgana
26.01.2012., 11:57
Tumačenje astrološke karte - Stephen Arroyo
http://www.scribd.com/doc/79277533/Tuma%C4%8Denje-astrolo%C5%A1ke-karte-Stephen-Arroyo

hypatia
11.03.2012., 17:28
Dali neko ima linkove za e-knjige :

Astrološka Sinteza - Fridrih Švikert i Dr. Adolf Vajs

i

Astroloska horarna praksa - Dzon Froli

jelovnici
14.03.2012., 10:23
Postoji li knjiga koja tumači aspekte u davisonu?Nigdje nisam mogla naći nešto o tome.

suzette
29.03.2012., 19:28
1. Odlična knjiga o povijesti astrologije:

Benson Bobrick - "Sudbonosno nebo"

http://www.scribd.com/doc/38991479/Benson-Bobrick-Sudbonosno-Nebo

ako ne možete skinuti sa scribda, probajte na 4shared ili mi pošaljite poruku na pp da vam pošaljem skinuto

2. Goran Milekić - "Astropsihologija"

možete ju posuditi u knjižnici, ali pripremite se na to da su opisi "vrlo poetični" i filozofski, pa tko voli.... :)

nema je na 4shared, maknuta je jer se netko bunio (pošteno) :)

plutonka
05.04.2012., 22:01
Zna li netko gdje nabaviti knjigu Astrologija,karma i transformacija?
Ako je netko želi prodati,kupila bi rado :)

Vega_21
05.04.2012., 22:23

Nemaš tu knjigu online ako na to misliš, a niti prevedenu, ja je imam doma iskopiranu:mig:, motraži je u knjižnici u svom gradu pa je iskopiraj:mig:

Vega_21
05.04.2012., 22:26
Zna li tko kakvu literaturu iz oblasti tradicionalne astrologije, nešto za početnike:mig:

LillyVanilly
05.04.2012., 22:53
Zna li tko kakvu literaturu iz oblasti tradicionalne astrologije, nešto za početnike:mig:

možda Frawley "Prava astrologija", imaš za skinuti na netu

plutonka
06.04.2012., 00:19
Nemaš tu knjigu online ako na to misliš, a niti prevedenu, ja je imam doma iskopiranu:mig:, motraži je u knjižnici u svom gradu pa je iskopiraj:mig:

Znam da nema online,ali je prevedena.Nema je u knjižnici,nikako da dođem do nje.

Vega_21
06.04.2012., 12:52
Znam da nema online,ali je prevedena.Nema je u knjižnici,nikako da dođem do nje.

Pa gdje živiš, mora je imati svaka knjižnica :ne zna:

suzette
06.04.2012., 21:16

ja sam je kupila u Gundulićevoj (Zagreb)
e sad, da li ta knjižara još postoji, nadam se da postoji :D

dersette
15.04.2012., 13:13
Megi Hajd- Jung i Astrologija

http://www.scribd.com/doc/41251229/Megi-Hajd-Jung-i-Astrologija

Maja Ezgeta- Astrologija

http://www.scribd.com/doc/65316048/Maja-Ezgeta-Astrologija

Ivica Matijević- Primjenjena astrologija

http://www.scribd.com/doc/41209863/Ivica-Matijevi%C4%87-primijenjena-astrologija

Lea Imširagić-Izmena sudbinepromenom prostora

http://www.scribd.com/doc/36904797/Astrologija-kepler-Klub-0708-05-Izmena-Sudbine-Promenom-Mesta-1

Igor Ognjenović - Putovanje unutrašnjim svjetovima (o snovima i astrologiji)

http://www.scribd.com/dvikingova/d/56131125-Putovanje-unutrasnjim-svjetovima

Alexandar Ruperti - Iz UVODA knjige « Ciklusi postajanja » ( o razvoju čovjeka u "astrološkim" ciklusima)

http://www.scribd.com/doc/57327593/Alexander-Ruperti-Ciklusi-Postajanja

ESEJ (nepoznat autor) - Saturnov tranzit kroz 12-tu kuću

http://www.scribd.com/doc/61302770/Saturnov-Tranzit-Kroz-12-Kucu

scribd.com

bema
04.05.2012., 17:01

link (http://www.scribd.com/Darko_Ognjenovic/documents?page=1)

Tu ima dosta literature, iz raznih oblasti astrologije.

Negdje sam pročitala preporuku da se počne od ovih autora: Bonatti, Lilly, Valens i arapski autori, pa pređe na suvremene (Robert Zoller, Ben Dykes, Robert Hand, S. Birchfield...)

Ne znam, kada bih (imala vremena i živaca pa) krenula s ozbiljnim proučavanjem astrologije, to bi bila tradicionalna i vjerojatno bih počela s uvodom nekog od suvremenih izučavalaca tradicionalne pa onda krenula dalje... nešto tipa:
Traditional Astrology for Today, by B. Dykes (http://www.4shared.com/office/a9-d9_UR/Traditional_Astrology_for_Toda.html)

Fae
06.08.2012., 17:37
Ima možda netko Frawleyev Udžbenik horarne astrologije u PDF-u na kompu? Lijepo bi prosila da mi se javi, ako mi je voljan poslati na mail :moli:

Tritogeneia
24.09.2012., 12:31
Ima li tko nešto od Paula Hydena osim Uran: revolucionaran duh? Može i na engleskom. Ako ima neka mi se javi na PM. :moli:

Fish 1968
24.09.2012., 20:10
Ima li tko nešto od Paula Hydena osim Uran: revolucionaran duh? Može i na engleskom. Ako ima neka mi se javi na PM. :moli:
Postoji isto tako njegova knjiga Neptun - vizionarski sanjar. Možeš je pronaći u knjižarama ili kupiti preko neta (http://www.harsa.hr/index.php/trgovina?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=1142&category_id=12), cijena je oko 70-80 kuna.

Tritogeneia
25.09.2012., 07:24
Postoji isto tako njegova knjiga Neptun - vizionarski sanjar. Možeš je pronaći u knjižarama ili kupiti preko neta (http://www.harsa.hr/index.php/trgovina?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=1142&category_id=12), cijena je oko 70-80 kuna.

Hvala Fish, možda je i naručim preko neta, nisam znala za ovu stranicu!
Kod nas u knjižarama nema, a nema ni u jedinom antikvarijatu no na jednom sajmu knjiga sam upecala Uran i oduševila me knjiga pa tražim i ostale njegove, prvenstveno baš tu, Neptun - vizionarski sanjar. :hekla:

jedrilicar
25.09.2012., 10:59
Hvala Fish, možda je i naručim preko neta, nisam znala za ovu stranicu!
Kod nas u knjižarama nema, a nema ni u jedinom antikvarijatu no na jednom sajmu knjiga sam upecala Uran i oduševila me knjiga pa tražim i ostale njegove, prvenstveno baš tu, Neptun - vizionarski sanjar. :hekla:

ako si u zg probaj vidjet u knjižari Nova arka u Tkalčićevoj.

ZsaZsa
06.10.2012., 19:05
Zna li možda netko koja literatura pokriva opširniji opis neaspektiranih planeta?

Puno hvala

mali fikus
10.10.2012., 10:05
Već dugo gledam ovu knjigu na amazonu i zanima me da li je netko ima ili ju je čitao?

Fish 1968
10.10.2012., 10:08
Već dugo gledam ovu knjigu na amazonu i zanima me da li je netko ima ili ju je čitao?

Ja imam, baš sam ju tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=29195208&postcount=184) preporučila. Što te zanima u vezu nje? :)

mali fikus
10.10.2012., 12:03
Ja imam, baš sam ju tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=29195208&postcount=184) preporučila. Što te zanima u vezu nje? :)

Zanima me sve!Na amazonu ne mogu vidjeti sadržaj pa me zanima
ako mi možeš dati kratki sažetak.I naravno zanima me me tvoje mišljenje
zbog čega baš ova knjiga(baš super da si to ti :)).Vidjela sam recenzije na amazonu koje su jako dobre ali s obzirom da sam sa par knjiga bila razočarana
voljela bi znati više informacija.
Inače o Kironu ili Chironu ima prilično malo informacija na netu i sve su mi pomalo šture i općenite(obično obrađuju Chirona kroz kuće i znakove) pa me zanima da li ova knjiga daje dublja objašnjenja i poveznice...
E da i uvijek me zanima Chiron :)))))))))))))

Fish 1968
10.10.2012., 15:30
Zanima me sve!Na amazonu ne mogu vidjeti sadržaj pa me zanima
ako mi možeš dati kratki sažetak.I naravno zanima me me tvoje mišljenje
zbog čega baš ova knjiga(baš super da si to ti :)).Vidjela sam recenzije na amazonu koje su jako dobre ali s obzirom da sam sa par knjiga bila razočarana
voljela bi znati više informacija.
Inače o Kironu ili Chironu ima prilično malo informacija na netu i sve su mi pomalo šture i općenite(obično obrađuju Chirona kroz kuće i znakove) pa me zanima da li ova knjiga daje dublja objašnjenja i poveznice...
E da i uvijek me zanima Chiron :)))))))))))))

Knjiga pod broj jedan zapravo pripada u red onih koje su bazične u određenom području i koje zato svakako valja imati. Drugo - nije površna već vrlo cjelovita i "zaokružena". Doista je obuhvaćeno sve što može stati u jednu knjigicu s psihološkog i astrološkog gledišta Kirona. :)

Ona najprije opisuje Kiron kroz njegov arhetip koji živi u kolektivnoj svijesti od "ljudskog postanka"...pa se osvrće na povijesnu i kulturnu perspektivu tog simbola i njegove veze s mitologijom...pa sve do danas gdje kroz ekologiju dodiruje Kiron kao univerzalni simbol iscjeljenja planete. Knjiga sadrži detaljan opis položaja Kirona po znacima/poljima i aspektima koje radi na natalne planete.

Ono što mi se posebno sviđa jest to da iako je knjiga napisana kasnih osamdesetih (1989. tako mi piše u bilješci) ona je danas još aktualnija jer cijelo vrijeme nosi neki univerzalan duh i stalno naglašava koliko je ta tema individualno - kolektivno iscjeljenje povezana.

mali fikus
10.10.2012., 18:42
Hvala na preporuci i informacijama!
Javim sa svojom recenzijom kad je pročitam:kava::mig:

Bolji od tebe
24.10.2012., 19:38
:kava:

http://www.scribd.com/doc/65316181/172/RETROGRADNI-URAN-U-TRE%C4%86OJ-KU%C4%86I

absinth
25.10.2012., 23:58
Dupora nikako. 70% njegovog teksta su crnjaci, koji početniku mogu stvoriti strahove.
za početak je ok knjiga tipa Zvijezde govore-Lončarić; Stephen Arroyo- nešto od njega...
Imširagić, Blaschke, Davison i sl su za naprednije znanje i samo će zbuniti početnika

u redu je čitati po forumima, pitati, ne samo postavit kartu i "ajde meni ovo..ono.."
ima kvalitetnih tekstova nakačenih na forumima i ispričanih iskustava pojedinaca, no opet, uči se na vlastitoj koži

uvijek mora postojati onaj istraživački instinkt koji te tjera dalje i kad si stari mačak u astrologiji ili kao npr ja, stara mačka:D, da istražuješ, namećeš sebi nove levele i pitanja i sve iznova provjeravaš.
:p

ZsaZsa
31.10.2012., 11:56
:kava:

http://www.scribd.com/doc/65316181/172/RETROGRADNI-URAN-U-TRE%C4%86OJ-KU%C4%86I

Imaš li možda kakvog asa u rukavu tj. link iz karmičke za nas koji nemamo retrogradne planete?

Hvala:)

magic potion
01.02.2013., 10:11
Postoji li ikakva literatura na temu konfiguracija?

Može i na engleskom, njemačkom, talijanskom ili španjolskom. Svejedno.:s

LillyVanilly
01.02.2013., 12:15
Postoji li ikakva literatura na temu konfiguracija?

Može i na engleskom, njemačkom, talijanskom ili španjolskom. Svejedno.:s

Imaš od Tierney-a: Dynamic of aspect analysis i od Jansky: Interpretacija aspekata nezz točan naziv na engleskom

Janskog imaš na scribd za skinuti, a Tierney-a sam vidjela na puno mjesta.