PDA

View Full Version : Uvijači za kosu

Natch
04.12.2006., 21:48
posto ih ne koristim bas cesto, pitam vas, je li bolje staviti viklere navecer prije spavanja ili ujutro?
hvala.

bibobu
04.12.2006., 23:04
Natch sa viklerima u glavi i sakoicem sa 3/4 rukavima:top:

Stavi ih ujutro, dovoljno je 10-tak minuta...:cool:

Natch
04.12.2006., 23:07
:rofl: prejako :top:

mouse
05.12.2006., 13:47
posto ih ne koristim bas cesto, pitam vas, je li bolje staviti viklere navecer prije spavanja ili ujutro?
hvala.
Treba ih staviti na svježe opranu i prosušenu kosu - tad daju najbolji rezultat.
Ovisno šta hoćeš. Ja one velike držim pola sata odmah nakon što mi se osuši kosa i to u svrhu ravnanja kose. Za frćkanje, vjerojatno treba duže i da kosa ne bude skroz suha. Tako je radila moja mama.;)

lianne
26.12.2006., 15:56
jel to prastara tehnologija ili ja to mogu jos negdje nabaviti?jer nekako se ne snalazim sa ovim elektricnom cudima i kosa mi je cudna(lijepi se za te stvari i brzo mi splasnu kovrce ako je kovrcam elektricnim stvarcicama)pa bi ja klasicne viklere,a ne znam jel to jos uopce postoji u slobodnoj prodaji:o
i ako netko zna di i cijenu otprilike da se znam pripremiti :zubo:
koke tnx ;) :kiss:

lara21
26.12.2006., 16:15
ja koristim uvijače. kupila u dm-u 5 kom 15kn. najbolji su mi jer su gumeni, mekani, pa mogu i spavat u njima.
onda imam još neke velike što idu na mokru kosu, one na čičak (ili kako više), ali te ne volim jer počupam pola kose.
i imam jedne viklere što se ˝kuhaju˝. staviš ih u vodu dok ne zakuha i onda na kosu. isto su dobri

lianne
26.12.2006., 16:18
aaaaa vidis-nisam se ni sjetila dm-a...budem pogledala tamo sto se nudi..ma moze biti bilo sto sto radi na tom principu da se uvija i stoji na kosi...:zubo:
tnx ;)

lara21
26.12.2006., 16:21
imaš u dm-u tih uvijača više vrsta i imaš te na čičak, što se zaljepe na kosu isto više vrsta. cijene su ok.

lianne
26.12.2006., 16:25
budem snimila sutra..ili u petak dole na moru u dm-u(kak stignem)..ma htjela bi si nafrckat vrhove za novu,a ova 2 figara sta imam su ziva katastrofa za mane i moju kosu...em dok cijelu kosu prodem ves se prvi dio izravna,em mi se pola kose zaljepi za to cudo-pa imam cirkus...ovo mi je promamnije..
vidis nikad to nisam ni primjecivala u dm-u(nisam ni isla za tim :o ):zubo:

ditta
26.12.2006., 20:32
Ima i u Kozmu nekoliko vrsta viklera, u različitim veličinama. Cijena zavisi od veličine ali nisu skupi. U DM-u isto tako.

Samo, ako ti je kosa jako svilenkasta, kovrče će ti brzo "spasti" i nakon ovakvog uvijanja. Obavezno prije stavljanja viklera, nanesi nekakvo sredstvo za učvršćivanje, tipa pjena za kosu i nakon što namjestiš firzuru još malo učvrsti lakom. Naravno, ako želiš da to izdrži cijelu noć.;)

P.S. Kupi kvalitetne prozivode za kosu da ti se ne bi sve slijepilo jer će onda ružno izgledati.

Lapulapu
26.12.2006., 20:38
Ni u kom slučaju ne kupuj one bodljikave ili na 'čičak'! Ionako sami ne stoje, a užasno čupaju kosu, što, obzirom da se javljaš na temi o opadanju, sigurno nije povoljno za tebe.

Odlične plastične viklere imaš i u svim većim marketima, dm-u, čak i u 'čajna' šopovima i slično. Na to se zaista ne isplati trošiti novce u boljem dućanu.

ambasadorica
Samo, ako ti je kosa jako svilenkasta, kovrče će ti brzo "spasti" i nakon ovakvog uvijanja. Obavezno prije stavljanja viklera, nanesi nekakvo sredstvo za učvršćivanje, tipa pjena za kosu i nakon što namjestiš firzuru još malo učvrsti lakom. Naravno, ako želiš da to izdrži cijelu noć.;)

meni ni to nije pomagalo:cry:
davno odustala od frčkanja:(
probala sve moguće vrste i kombinacije uvijača i učvršćivača i sve bi splasnulo u roku sat vremena:brukica:

pomirila se s ravnom kosom:afro:

PERLA_
Ima i u Kozmu nekoliko vrsta viklera, u različitim veličinama. Cijena zavisi od veličine ali nisu skupi. U DM-u isto tako.

P.S. Kupi kvalitetne prozivode za kosu da ti se ne bi sve slijepilo jer će onda ružno izgledati.
Joj, ovo sve i ja radim:zubo: ..neki put mi se čini da smo mi žene patnice:D :D :D

PERLA_
26.12.2006., 20:40
ovo sa pjenom za kosu stvarno upali..;)

ditta
26.12.2006., 21:47
ovo sa pjenom za kosu stvarno upali..;)

Još kad uzmeš onu extra strong!:top:

-ana-
26.12.2006., 23:02
meni je bash frizerka neki dan rekla da se kod uvijanja ne koristi niti pjena, niti lak za kosu, nego-kmh, k vragu-ne mogu se sad sjetiti kak se to zove.... uglavnom onak se rasprsi ko lak za kosu.. ali, lak nije....jel netko zna kak se to zove...? ja zaboravise :zubo:

Lilit
26.12.2006., 23:40
koja je razlika izmedju viklera i uvijaca?

-ana-
26.12.2006., 23:58
pa kaj to nije isti vrag? :kokice:

-ana-
27.12.2006., 00:01

pa kaj to nije isti vrag? :kokice:

lianne
27.12.2006., 00:29
jao sad sam ukomirana:tuzni:
imam svilenkastu kosu i bas mi ne drzi nis,a viklere nisam probala,pa sam se ponadala da je to mozda dobro rjesenje...jedino sto su mi vrhovi malo susi,pa ako mozda namocim vrhove vodom...dugo drzim viklere i zabetoniram ucvrsicvacima-podrzi par sati dok se svi ne napiju,a poslije vise nitko nis ni ne vidi:zubo:
a koliko ja trebam tog kupiti?srednje gusta kosa...:misli:

alexia vespertine
27.12.2006., 08:05
meni je bash frizerka neki dan rekla da se kod uvijanja ne koristi niti pjena, niti lak za kosu, nego-kmh, k vragu-ne mogu se sad sjetiti kak se to zove.... uglavnom onak se rasprsi ko lak za kosu.. ali, lak nije....jel netko zna kak se to zove...? ja zaboravise :zubo:

curl activator? :)

ditta
27.12.2006., 12:10
jao sad sam ukomirana:tuzni:
imam svilenkastu kosu i bas mi ne drzi nis,a viklere nisam probala,pa sam se ponadala da je to mozda dobro rjesenje...jedino sto su mi vrhovi malo susi,pa ako mozda namocim vrhove vodom...dugo drzim viklere i zabetoniram ucvrsicvacima-podrzi par sati dok se svi ne napiju,a poslije vise nitko nis ni ne vidi:zubo:
a koliko ja trebam tog kupiti?srednje gusta kosa...:misli:

Čega? Viklera ili učvršćivača?
Bitna je dužina kose i veličina viklera. Ne znam kolike kovrče želiš. Recimo da će ti dva pakovanja biti dovoljna (mislim na viklere) i jedna pjena za kosu ili šta ćeš već koristiti.

Nego, ako ti je kosa svilenkasta, pretpostavljam i glat ravna, zašto je tako mučiti. Napravi nekakvu zgodnu frizuru sa ravnom kosom. Koliko se samo energije izgubi na izvlačenje pramenova na četku, ravnanje itd.

lianne
27.12.2006., 12:53
Čega? Viklera ili učvršćivača?
Bitna je dužina kose i veličina viklera. Ne znam kolike kovrče želiš. Recimo da će ti dva pakovanja biti dovoljna (mislim na viklere) i jedna pjena za kosu ili šta ćeš već koristiti.

Nego, ako ti je kosa svilenkasta, pretpostavljam i glat ravna, zašto je tako mučiti. Napravi nekakvu zgodnu frizuru sa ravnom kosom. Koliko se samo energije izgubi na izvlačenje pramenova na četku, ravnanje itd.
kosa mi je totalka ravna-izgleda ko speglana...zdrava i svilenkasta duzine do pupka...
kad takvo nesto imas cijelu zivot,onda umires za kovrcama...a sad vidjet cemo da li ce uspjet...kod frizerke sam pod haubom po sat i pol i stavi puste kemije,pa se kovrce ipuste za nekoliko sati...ali kosa ostane valovita do sutradan-pa me to tjesi :zubo:
ne znam koliko ih ima u pakiranju i kolike cu uzeti-pa cu vidjeti na licu mjesta,ali vjerujem da cu trebati vise od 2 pakunga..ali sve jos ovisi o tome kakve cu uzeti :)
uzet cu pjenu i lak..pjenu cu u toku procesa stavit,a lakom na kraju pospricat-jel to ok?
hvala na pomoci :kiss:

PERLA_
27.12.2006., 13:06
Trebalo bi to upaliti..:)

ditta
27.12.2006., 13:28
kosa mi je totalka ravna-izgleda ko speglana...zdrava i svilenkasta duzine do pupka...
kad takvo nesto imas cijelu zivot,onda umires za kovrcama...a sad vidjet cemo da li ce uspjet...kod frizerke sam pod haubom po sat i pol i stavi puste kemije,pa se kovrce ipuste za nekoliko sati...ali kosa ostane valovita do sutradan-pa me to tjesi :zubo:
ne znam koliko ih ima u pakiranju i kolike cu uzeti-pa cu vidjeti na licu mjesta,ali vjerujem da cu trebati vise od 2 pakunga..ali sve jos ovisi o tome kakve cu uzeti :)
uzet cu pjenu i lak..pjenu cu u toku procesa stavit,a lakom na kraju pospricat-jel to ok?
hvala na pomoci :kiss:

Trebalo bi da izdrži do ponoći.;) Za svaki slučaj nemoj na tulum doći prerano, nego nešto kasnije.

Kad idući dan budeš prala kosu stavi nekakvu hranjivu masku, jer nije baš dobro stavljati toliko sredstava za učvršćivanje.

Nadam se da će uspjeti.:top:

lianne
27.12.2006., 13:38
Trebalo bi da izdrži do ponoći.;) Za svaki slučaj nemoj na tulum doći prerano, nego nešto kasnije.

Kad idući dan budeš prala kosu stavi nekakvu hranjivu masku, jer nije baš dobro stavljati toliko sredstava za učvršćivanje.

Nadam se da će uspjeti.:top:
tnx :kiss:
javim..nece me bit neko vrijeme,ali dignem topic :zubo:

-ana-
27.12.2006., 14:13
curl activator? :)
nemam pojma :mad: jos se nisam sjetila :zubo:
ima li taj curl activator neki drugi naziv? :)

ambasadorica
27.12.2006., 15:25
nemam pojma :mad: jos se nisam sjetila :zubo:
ima li taj curl activator neki drugi naziv? :)
pokretač kovrči:confused: :rofl:

-ana-
27.12.2006., 18:47
pokretač kovrči:confused: :rofl:
nije :zubo:
sutra budem skoknula do svoje frizerke bash da je pitam... nije bad, frizerski se nalazi tu u mom kvartu :)

-ana-
27.12.2006., 18:48
.......i kod kovrcanja je bitno da se "uzimaju" mali/manji pramenovi.....

Ponosna
29.12.2006., 09:25
Ja obožavam one gumene iz dm-a, stavim na veće pramenove, držim pol sata na vlažnoj kosi, posušim do kraja, skinem i dobijem divne "prirodne" kovrče i onda još malo silikona za postojanost....i savršeno. Silikon + za postojanost frizure sam tek nedavno otkrila, vraška stvar.

ashley
29.12.2006., 10:25
Ja obožavam one gumene iz dm-a, stavim na veće pramenove, držim pol sata na vlažnoj kosi, posušim do kraja, skinem i dobijem divne "prirodne" kovrče i onda još malo silikona za postojanost....i savršeno. Silikon + za postojanost frizure sam tek nedavno otkrila, vraška stvar.

Pliz mi reci cijenu tih gumenih uvijaca iz dm-a i koliko ih ima u pakovanju???:confused:
Nakovrcala bi kosu za Novu pa da kupim to danas! Thx:top:

Lilit
29.12.2006., 11:32
a mozes meni rec malo detaljnije o tom silikonu? sta je? kad se stavlja? kako "djeluje"? koliko kosta? od koje firme? thx

mouse
08.01.2007., 11:27
Ja koristim velike,čupave, samostojeće viklere za ravnanje kose i ne počupaju kosu ako je fino raščešljanu staviš na njih. Ja svaki pramen rasčešljam i onda stavim, prilično debeli pramen jer nemam živaca za tanke, a kosa mi mora biti više od pola suha. Držim oko pola sata, kako kad i super mi izvuku kosu, a da je opet ne opeglaju slamnasto.

Rock Star
08.01.2007., 13:21

Jesu to oni crveni? Može se u njima spavati? Ja imam oriđiđi neke, gumene, al tak boli nasloniti se u njima, kamoli leći. No kovrče su zato savršene! :cerek:

-anna-
08.01.2007., 13:42
tih gumenik uvijača... šatapića (kak ja to zovem) sam vidjela u tušu da ima... i to stvarno veliki izbor... od malih, do velikih, od tankih do debelih i u svim bojama :zubo:

a jeste probali uvijati kosu folijom? imaju isti učinak kao i štapići :zubo:

Rock Star
08.01.2007., 14:36
a jeste probali uvijati kosu folijom? imaju isti učinak kao i štapići :zubo:

Je, a kovrče su ful prirodne i pravilne. Al nekad znaju skliznuti, pa su mi draži uvijači.

lianne
08.01.2007., 14:53
na kraju sam crnog vraga radila za novu,jer nisam stigla posvetiti se viklerima,prouciti ih i kupiti,nego sam brzinski prosla kroz dm bacivsi samo 1 pogled(i nije bio bas neki izbor-moze bit da je sve pokupovano)..decko je bio samnom,a znate kakvi su muskarci nakon 3 sata povlacenja po ducanima i zamaranja shopingmanijom...http://www.clicksmilies.com/s1106/sauer/angry-smiley-012.gif :zubo:
ali kad tad cu ih upiknuti... ;)

-anna-
08.01.2007., 18:49
Je, a kovrče su ful prirodne i pravilne. Al nekad znaju skliznuti, pa su mi draži uvijači.

dođi da ti ih moja mama stegne... nema da ti onda išta sklizne :zubo: :zubo:

Lilit
09.01.2007., 12:35
kako sa folijom?

-anna-
09.01.2007., 18:18
kako sa folijom?

uzmeš aluminijsku foliju, i izrežeš je na komade, ali tako da svaki komad bude dovoljan da ga zarolaš, ali ne onako jako, nesmije se stisnuti... ti sad procjeniš kolike želiš otprilike da ti budu kovrše i toliko široko ga zarolaš... nakon toga omotaš kosu oko nje i gore na tjemenu je stegneš, kao i one gumene štapiće :zubo:

dumb blond
28.08.2007., 12:19
kakve uvijače za kosu koristite? ja koristim viklere na čičak, ali pošto imam dužu i tanku kosu, njih moram nositi bar 3 do 5 sati da mi se uopće stvori neki oblik, a i tada to traje najviše sat vremena, onda padne, unatoč toni laka. figaro sam neko vrijema često koristila, no pošto imam dosta lomljivu kosu, da sam ga još malo duže koristila, mogla bih se komotno ošišati na nulericu.

minival... razmišljala sam o tome, ali mislim da ga moja kosa ne bi mogla podnijeti..:(

nije da mi kosa pošto-poto mora biti frčkava, nego bi voljela da mi nekako "stoji", jer stvarno izgleda bezveze.
ako imate ikakve savjete, bila bih vam zahvalna!:)

dumb blond
30.08.2007., 18:59
dobro, jel ovo apsolutno fulana tema ili...:confused: :rolleyes:

Dorée
30.08.2007., 19:20
pisalo se negdi o tome

Zlatokosa
30.08.2007., 19:24
dobro, jel ovo apsolutno fulana tema ili...:confused: :rolleyes:

nije fulana:):zubo:

evo šta ja radim, imam isto tanku kosu, ali je kraća. Ne znam kako bi se dulja ponašala:
u jutro suhu kosu nasprejam baleinom Forming Water (12 kn), eventualno stavim serum na vrhove i namotam na čičkove. Držim samo 5 min

A imam i još jedan trik, koliko je zdrav za kosu, ne znam. Kad namotam suhu kosu na uvijače, sa onim kistićem za bojanje nanesem na korijen kose malo gela (imaš ih raznih kvaliteta, od onih čvrstih do onih koji daju sjaj) i držim također par minuta, pa eksperimentiraj. Meni još kosa nije otpala, ali trenutno je učvršćujem Vichy ampulama..

chichita
31.08.2007., 14:17
a šta je ta Forming water od balee, de malo pojasni...

..*Slatka mala*..
31.08.2007., 16:08
kakve uvijače za kosu koristite? ja koristim viklere na čičak, ali pošto imam dužu i tanku kosu, njih moram nositi bar 3 do 5 sati da mi se uopće stvori neki oblik, a i tada to traje najviše sat vremena, onda padne, unatoč toni laka. figaro sam neko vrijema često koristila, no pošto imam dosta lomljivu kosu, da sam ga još malo duže koristila, mogla bih se komotno ošišati na nulericu.

minival... razmišljala sam o tome, ali mislim da ga moja kosa ne bi mogla podnijeti..:(

nije da mi kosa pošto-poto mora biti frčkava, nego bi voljela da mi nekako "stoji", jer stvarno izgleda bezveze.
ako imate ikakve savjete, bila bih vam zahvalna!:) Ja bih ti preporucila minival ali ne obicni babski ,nego imas sad novo u modernijim friz. salonima
biljni minival od brelila , ne steti kosi i ne cini ju pudlastom, nego prirodno valovitom , sad sve ovisi koliki stupanj kovrcavosti ti zelis?!

Verona_V
15.03.2008., 17:52
http://www.en.remington-europe.com/content.php?path=/1556_1181206756.html&domain=www.en.remington-europe.com

Pisala sam već o ovome,ali kolko znam, nitko mi nije odgovorio, pa možda sad se nađe netko ko zna.:ne zna:

Znači, oni su u kutijici koja se ušteka u struju, onda se zagriju, iznutra su od voska da budu čim duže topli, imaju kopčicu kojom se uhvate za kosu prije rolanja, i kopčicu kojom se učvrste kad se zarolaju. Proizvode ione i imaju presvlaku od teflona.Proizvođač je Remington.

Ako itko zna gdje se može kupiti,bit ću mu zahvalna do neba. :s

Innocent
17.03.2008., 15:08
http://cgi.ebay.com/Remington-KF40-Easy-Curl-Flocked-Hair-Setter_W0QQitemZ300184124648QQihZ020QQcategoryZ364 07QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQ_trksidZp1638.m118.l124 7QQcmdZViewItem

evo, ima na e bayu.
ako ti link ne radi, upiši u tražilicu remington curls i vidjet ćeš da ih ima svugdje.

Verona_V
19.03.2008., 18:45
Ma nekak sam skeptična prema e-bayu i općenito internet shoppingu.Bojim se da mi nekaj ne uvale kaj ne valja,a i slanje, carina...previše komplicirano za moju malenkost.

Našla sam u Technomaxu takve,al malo stariju verziju, bez iona i bez kopčica za hvatanje vrha pramena...neću to kupit,al ak nekog slučajno zanima,eto da zna.

nacy_vu
19.03.2008., 19:47
Ma nekak sam skeptična prema e-bayu i općenito internet shoppingu.Bojim se da mi nekaj ne uvale kaj ne valja,a i slanje, carina...previše komplicirano za moju malenkost.

Našla sam u Technomaxu takve,al malo stariju verziju, bez iona i bez kopčica za hvatanje vrha pramena...neću to kupit,al ak nekog slučajno zanima,eto da zna.

Ma ebay je super. I ja sam bila skeptična dok nisam vidjela kako stvarno možeš dobrih stvari naći za ok cijenu.

Innocent
20.03.2008., 13:28
istina. nema tog dućana koji se može mjeriti s e bayom. ali, ak te ne veseli :ne zna:
(otkad kupujem online, uopće nemam potrebu zamarati se sa našim balkanski neprofesionalnim trgovcima-lopovima)

ketty blue
29.08.2008., 21:52
bok curke!
zanima me jel neka od vas koristi te velike 'cupavce' za volumen kose, znaci da vam je onako napuhnuta na tjemenu?

moja kosa je koma u zadnje vrijeme, samo mi se priljepi uz glavu, tanka, ravna pa sam mislila uzeti te uvijace/viklere i ne znam, spavati s njima pa ih ujutro skinem???

iskustva pliz:cerek:

Malina
29.08.2008., 22:08
Ako mislimo na isto s tim je nemoguce spavati,zulja grebe...
Bolje ti je uzmi one pjenaste duguljaste stvarcice pa si s njima uvij kosu i prespavaj.

crna dalia
30.08.2008., 00:34
Ja koristim takve uvijače za volumen i obožavam ih! :top:
Ne možeš baš spavati s njima jer su jako veliki i čupavi pa žuljaju.
Nakon pranja posušim kosu fenom, skoro do kraja, namotam kosu na uviječe i držim otprilike 2 sata dok gledam film, seriju, perem suđe i tak...
Obožavam te stvarčice i ne mogu bez njih zamisliti život! :cerek:

Hannah 3
30.08.2008., 09:57
Nakon pranja posušim kosu fenom, skoro do kraja, namotam kosu na uviječe i držim otprilike 2 sata dok gledam film, seriju, perem suđe i tak...

koji su vam to cupavci-jel oni ko cicak traka?:confused:

ketty blue
30.08.2008., 09:57
Ako mislimo na isto s tim je nemoguce spavati,zulja grebe...
Bolje ti je uzmi one pjenaste duguljaste stvarcice pa si s njima uvij kosu i prespavaj.

hm... ali s tim cu dobit kovrce, kaj ne?
a ja bi samo volumen, znaci da mi se podigne kosa od tjemena, ali da ostane ravna.

ketty blue
30.08.2008., 09:59

da, i mene zanima koji su to tocno uvijaci:)

kako ti frizura izgleda nakon? i kako ih stavis? i koliko ti drzi...?

znaci, meni je bitno da mi se kosa digne malo od tjemena jer je priljepljena:D ali ravna na vrhovima.
ako me kuzis:ne zna:

Barbi:)
30.08.2008., 10:26
Ovo?
http://www.blogger.ba/slike/2824.239866.jpg

ketty blue
30.08.2008., 12:39
pa ja mislim na to. jel to djeluje? :)

crna dalia
30.08.2008., 12:47
Ovo?
http://www.blogger.ba/slike/2824.239866.jpg

To je to! Ja valjda imam najveće koji postoje na tržištu. :D

crna dalia
30.08.2008., 13:00
da, i mene zanima koji su to tocno uvijaci:)

kako ti frizura izgleda nakon? i kako ih stavis? i koliko ti drzi...?

znaci, meni je bitno da mi se kosa digne malo od tjemena jer je priljepljena:D ali ravna na vrhovima.
ako me kuzis:ne zna:

Ja imam jako dugu i bujnu kosu, malo suhonjavu (ali čisto malo) pa se dosta dobro oblikuje.
Ovi uvijači (najveći) neće ti nakovrčati kosu nego će ti je lijepo izravnati i kosa će biti malo odignuta od tjemena, što meni izgleda wow :cerek:

Staviš ih normalno na glavu na svaki pramen kose. Ne znam kako da točno objasnim. Pa znaš kako izgledaju babe s viklerima. :zubo:

Ja to uvijek radim prije spavanja. Poslije pranja posušim kosu skoro do kraja. Važno je da ti kosa bude skoro pa skroz suha. Dovoljno je samo malo vlage da uvijači obave posao. Ako ti je kosa previše vlažna neće ti uspjeti friz jer je dovoljno samo malo vlage nakon skidanja uvijača da se kosa ponovno objesi.

Kad skinem uvijače izgledam otprilike ovako :afro:. Zato sve to radim prije spavanja jer tek ujutro se moja kosa malo smiri i opusti. Ali napominjem ja imam jako gustu i dugu kosu. Ako je tvoja kosa tanka možda možeš odmah kad skineš uvijače izaći na ulicu. Ja ipak moram prespavati da bih izgledala kako treba

Barbi:)
30.08.2008., 13:14
pa ja mislim na to. jel to djeluje? :)

Da, djeluje točno onako kako si ti opisala da bi htjela. :cerek:

ketty blue
31.08.2008., 21:37
:) super curke, hvala

a sad jos samo dva pitanja:D
koliko otprilike ih treba stavit na glavu? moja je kosa do sisa negdje, i tanka dosta.

i gdje ih nabavit??

kjara_laura
12.12.2008., 00:04

Na kraju jesi li nasla sta si trazila?? pitam jer i mene interesira to isto pa da cujemo kakvo je to i jel se isplati kupovat.
ja sam nasla neke isto remington kao papilote na zagrijavanje pa neznam jel to vrijedi sta ili ne... :ne zna:

samarra
27.12.2008., 23:17
Gdje u zagrebu imaju za kupit ti najveci uvijaci???????????????

Verona_V
28.12.2008., 14:07
Na kraju jesi li nasla sta si trazila?? pitam jer i mene interesira to isto pa da cujemo kakvo je to i jel se isplati kupovat.
ja sam nasla neke isto remington kao papilote na zagrijavanje pa neznam jel to vrijedi sta ili ne... :ne zna:

Kupila sam na kraju onu stariju verziju u Technomaxu. Zadovoljna sam,ali bila bi zadovoljnija s novijom verzijom. Ispričala sam im za te novije, možda su ih čak i nabavili jer im se navodno ova verzija prodaje ko luda.

Luciferia
28.12.2008., 19:43
kako uviti skroz kratku kosu ?
sutra se šišam ovako http://i432.photobucket.com/albums/qq49/down-where-i-am/15801_19116290515996757.jpg pa bi htjela malo kovrčica
anyone? :raspa:

edit- ne treba, našla sam :D

From A Nut House
16.01.2009., 18:12
ljudi, kako staviti papilote na kosu? uzela sam neke u Nami ali nemam pojma kak se to stavlja :ne zna:

tnx... :D

Echoplex
23.01.2009., 17:57
ljudi, kako staviti papilote na kosu? uzela sam neke u Nami ali nemam pojma kak se to stavlja :ne zna:

lol..imam isto pitanje :rofl: ja sam svoje uzela u dm-u :D

jagodica_bobica
25.01.2009., 21:27

nije žvaka za seljaka:p:mig:

jagodica_bobica
25.01.2009., 21:30
lol..imam isto pitanje :rofl: ja sam svoje uzela u dm-u :D

uzmeš pramen kose pa ga uviješ na papilotu skroz do tjemena i onda jedan kraj papilote uvineš prema gornjoj strani,a drugi prema donjoj tako da na kraju ta papilota stoji u obliku slova S.

From A Nut House
25.01.2009., 21:39
nije žvaka za seljaka:p:mig:

soooooooooo true :cerek: :mig:

From A Nut House
25.01.2009., 21:39
uzmeš pramen kose pa ga uviješ na papilotu skroz do tjemena i onda jedan kraj papilote uvineš prema gornjoj strani,a drugi prema donjoj tako da na kraju ta papilota stoji u obliku slova S.

fala teta :cerek: :cerek:

jagodica_bobica
25.01.2009., 21:40
soooooooooo true :cerek: :mig:

jesi onda naučila rukovati tim papilotama?
imaš afro kosu na glavi?

From A Nut House
25.01.2009., 21:43
jesi onda naučila rukovati tim papilotama?
imaš afro kosu na glavi?

danas ih službeno prvi puta stavljam :) još mi je kosa mokra, pa kad se osuši...

jagodica_bobica
25.01.2009., 21:45
danas ih službeno prvi puta stavljam :) još mi je kosa mokra, pa kad se osuši...

stavljaš ih na suhu kosu?:eek::eek:
pa nije ni čudo da ti se ne primaju:p

From A Nut House
25.01.2009., 23:09
stavljaš ih na suhu kosu?:eek::eek:
pa nije ni čudo da ti se ne primaju:p

ma ne full suhu... skoro pa suhu... :D

zrinka-zrinka
26.01.2009., 02:15
prije spavanja najbolje.... pa kad se probudis onda sredis friz do kraja ;-)

imata
10.03.2009., 13:57
e sad jedno pitanjce-mozda ja krivo mislim,ali eto ispravite me :mig:

imam prirodno kovrcavu kosu koja je sad malo duza i kovrce su vec malo umorne-sisala sam se nedavno,ali samo vrhove.ne zelim ju pretjerano skratiti.
pa je moje pitanje da li bi ja uvijacima mogla dobiti valovitost (a ne da imam kao sad neuredne kovrce i naravno gotovo ravnu kosu na tjemenu)? da li bi prije toga svakako trebala cetkom izravnati kosu jer vidim da neki od vas odbijaju stavljanje uvijeca na vlaznu kosu? ili je to bilo samo upozorenje za one s ravnom... :ne zna: ili da ja svoju kosu susim sa uvijacima (onu spravicu koja puse topli zrak ipak nemam doma)?

hvala

Marina2501
06.06.2009., 18:42
znam da ova tema nije jedna od najživahnijih na kozmetici, ali probat ću ;)
Daklem, čime se dobije ona "retro 30-e" valovitost? Onako kao slovo s sa puno zavoja :lol: Za krepat mi je objašnjavanje.
Evo baš sam našla kako se zove, na engleskom - finger wave hairstye! :confused:
Ili lokne koje idu u spiralu, a ne samo kovrčanje? I opet triput hura za objašnjavanje :lol:

pero55
06.06.2009., 19:06
lokne radiš sa figarom,
a ovu prvu zurkicu, meni se prirodno napravi ak ju previše zaližem il se zamasti... a možeš ju sa špangicam cik-cak učvrstiti, prije toga pjenu na nju staviti... i osušiti... pa će ti biti tak kosa- cik-cak.. ak sam skužila kaj hoćeš :)

Marina2501
06.06.2009., 20:22
lokne radiš sa figarom,
a ovu prvu zurkicu, meni se prirodno napravi ak ju previše zaližem il se zamasti... a možeš ju sa špangicam cik-cak učvrstiti, prije toga pjenu na nju staviti... i osušiti... pa će ti biti tak kosa- cik-cak.. ak sam skužila kaj hoćeš :)

jesi, sve si skužila :top:
probat ćemo tvojom metodom :D

frayla
06.06.2009., 21:25
znam da ova tema nije jedna od najživahnijih na kozmetici, ali probat ću ;)
Daklem, čime se dobije ona "retro 30-e" valovitost? Onako kao slovo s sa puno zavoja :lol: Za krepat mi je objašnjavanje.
Evo baš sam našla kako se zove, na engleskom - finger wave hairstye! :confused:
Ili lokne koje idu u spiralu, a ne samo kovrčanje? I opet triput hura za objašnjavanje :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=3sBvYUABO0Y&feature=PlayList&p=6654C26F0376C716&playnext=1&playnext_from=PL&index=44

Marina2501
06.06.2009., 21:55
:s:s
wow, nisam se ni sjetila pogledati na jubitu :brukica:! Pokušat ću se zabaviti s time :top:
Taj look mi je stvarno super. Baš me zanima da li bi mi znali to u salonu napraviti.

peroperica
09.06.2009., 10:03
lijepo to napraviš s pegom za kosu, to ti je tako i na you tube-u a u salonu će ti to bez problema napraviti! ja sam bila kada su jednoj curi no napravili brzo i efikasno, dakle ne, ne figaru, živjela pegla!!naravno rowentica moja draga:mig:

scorp
27.06.2009., 16:43
Zna li netko gdje se mogu kupiti ovakvi vikleri u Zagrebu? Ili slični?

http://img261.imageshack.us/img261/9778/vikler1.jpg (http://img261.imageshack.us/i/vikler1.jpg/)

http://img38.imageshack.us/img38/5263/vikler2.th.jpg (http://img38.imageshack.us/i/vikler2.jpg/)

Znači da imaju na sebi to nešto što ih pričvrsti?

milla karolina
28.06.2009., 16:30
Ja stavljam velike vikelre e sad bih savjet jel postoji neki pravilni raspored kako stavljati pa bih molila pomoć iskusnih ..

nickthestripper
14.08.2009., 19:48
Je li tko čuo za ovo, ima li za kupiti negdje u nas,,,

Dakle to je ovo:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41JB8J3PW0L._SS500_.jpg

U principu služi kao pomoć pri friziranju (sori ak sam mogla ovo uvalit u postojeću temu evo sam već sat vremena na pdfu i blesim u ove slikice i tako to :cerek: ).

Znam da ima preko Amazona za naručit i znam da se može napravit doma (ne da mi se a i napeto mi je sad a ne za 2 mjeseca :kava: ) ali ne znam hrvatski naziv (i postoji li uopće) te ima li za kupiti u nas. Uh.

Lilit
15.08.2009., 20:50
jesu to papiloti ili sta? ne kuzim po slici ali ako su papiloti ima ih kod nas, cak i u dm ali mislim da su skupi dosta za to sta jesu

nickthestripper
16.08.2009., 00:04
Porguglala sam papilote, ako se ne varam to je od neke pjene?
Caka kod ovoga jest da mora ukosnica proći kroz to.

Služi za bez po muke napraviti 'victory rolls' ilitiga:

http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/5185826/274564_Full.jpg

Lilit
16.08.2009., 00:27
papilote su mekani pa ih savijes na krajevima i s njima radis kovrce, ne ides s njima van tako da ocito to nije to, onda :ne zna:

žalfija
16.08.2009., 02:10
Nije. Evo ovdje (www.youtube.com/watch?v=e2QyEWv4WDo) ih ženska stavlja na glavu. :)
Nisam ih vidjela nigdje, ni u dućanima sa frizerskom opremom.

Morati ćeš u kućnoj radinosti izmisliti neke spužvice.:ne zna:

nickthestripper
16.08.2009., 16:49
Ebemu baš sam to htjela izbjeći :D

Ništa, hvala na trudu :)

City girl
21.08.2009., 10:28
Koristila sam i papilote i spužvaste i na čičak....sad koristi one željezne (velike) kakve su imale naše bake. Naručila sam kod svoje fizerke 10kom i na šiške i gornji dio glave (tjeme) stavljam na čičak, a okolo stavim ove željezne Stvaljam prije spavanja i s njima se žuljam cijelu noć, al već sam navikla....kad ih ujutro skinem,nije mi žao..

malina:)
30.08.2009., 22:06
Ove papilote su nešto najsavršenije šta sam ikad vidjela :cerek:
Otkad nemam više minival, patim za nečim što bi mi dalo lijepe lokne, i isprobala sam svakakva čudesa, ali ništa nije tako dobro kao papilote :mikrocerek:
Daje tako predivne lokne, a ne kuri mi kosu kao figaro, i frizura mi drža puna 3 dana. Oduševljena skroz :s

Hazel Silk
12.09.2009., 15:14
bump
Kupila sam nedavno one metalne uvijace (nazalost nemam dugu kosu da mogu papilote koristiti :() i kako da izbjegnem da ih ne stavim na vrhove, tj. da vrhove ne uvrtim? Kad sam ih skinula izgledali su jaaako rascvjetano :flop:
Probala sam iha nekako izvuci, ali onda ne mogu uvijace dobro staviti :ne zna:

Hazel Silk
12.09.2009., 15:17
Inace, jako dobrih tips'n'tricks za uvijace i oblikovanje kose mozete naci ovdje http://www.youtube.com/user/ilovegerardo :cerek:

Lalena Lola
16.09.2009., 17:46
pozdrav društvo! vidim da vas ovdje ima mnogo željnih kovrčave kose, i ja sam takva i uz mnogo mnogo različitih metoda, našla sam jednu koja savršeno funkcionira. meni je kosa prirodno ravna, bez ijedne kovrčice, kao ispeglana :ne zna:, i kako to inače biva, dosadila mi, dala sam 2-3 puta minival i bila jako zadovoljna, no dosta mi je kosa bila uništena pa sad pauziram. čekam da naraste! a do tada ju kovrčam na slijedeći način!

- svježe opranu i gotovo skroz osušenu kosu uvijam na crviće od folije!
- meni treba nekih 20-25 'crvića' da umotam svoju grivu!
- dakle, običnu aluminijsku foliju, otkinete dio i napravite mali vikler (moji su dugi oko 10cm, i promjera negdje oko 1cm)
- krećem od čela i na kraju završim na potiljku
- rolam pramen po pramen i to u smjeru prema van i tako do samog tjemena
- svaki pramen natrljam s malo pjene (ne previše!!!!!)
- rolam dokle ide i krajeve folije pričvrstim jedan oko drugog s donje strane sarmice koju sam narolala
-'pošpricam' s lakom cijelu glavu
- stavim maramu na kosu da mi se ne umrsi ili odrola i držim preko noći (malo žulja ali s vremenom se navikneš :D)
- odmotavam od potiljka prema čelu, moguće je na dva načina,
1.-samo odmotati
2.-izvući crvić s jedne strane te tako pramen bude spiralni
- i na kraju sredim sve s malo pjene i dosta laka

:-) :-)
uskoro stavljam slike! nadam se da sam pomogla!
ako koja isproba neka javi rezultate!

Zhuta
17.09.2009., 08:09
Sve je to super Lelena Lola, samo mene zanima kako imat i sljedeći dan lijepo urednu kovrčavu kosu????

Ja sam plava (umjetna) kosam mi je dosta suha, i sad kaj ju nakovrčam, nakon što prespavam izgledam ko da sam se petardom počešljala. Kako to izbjeć??
Spavate s maramam na glavi ili kako??

Lalena Lola
17.09.2009., 17:55
Sve je to super Lelena Lola, samo mene zanima kako imat i sljedeći dan lijepo urednu kovrčavu kosu????

Ja sam plava (umjetna) kosam mi je dosta suha, i sad kaj ju nakovrčam, nakon što prespavam izgledam ko da sam se petardom počešljala. Kako to izbjeć??
Spavate s maramam na glavi ili kako??

hah, bude raščupana, no malo pjene i laka bude ok, no naravno ne kao dan prije....:(

Zhuta
18.09.2009., 08:14
hah, bude raščupana, no malo pjene i laka bude ok, no naravno ne kao dan prije....:(

E to mene je*e, nakovrčati bi si mogla eventualno dan prije pranja, jer bome neću na čistu lijepu kosu stavljat te kovrče pa da 3 dana hodam popetljana, raščupana okolo.

Lalena Lola
18.09.2009., 13:30
E to mene je*e, nakovrčati bi si mogla eventualno dan prije pranja, jer bome neću na čistu lijepu kosu stavljat te kovrče pa da 3 dana hodam popetljana, raščupana okolo.

ja to koristim samo u nekimm svečanim prigodama i kad se poželim kovrča, i budem sretna. inače trebalo bi svaku večer ispočetka! :ne zna:

Baby Collette
26.09.2009., 08:00
Kupila sam dm-ove papilote i sad ne znam što bih s njima... kako da ih stavljam, na mokru ili suhu kosu?

Pixxie
29.09.2009., 06:56
na vlažnu, malo je prosuši fenom samo :top:

šećerna vata
30.09.2009., 11:49
jel zna itko gdje se u zg-u mogu kupiti remington uvijači za kosu - oni sa više nastavaka ("obični, spiralni, cik-cak, "četka", neki imaju i peglu unutra...)? čula sam da ima negdje u zagrebu ali ne znam točno gdje u kojim dućanima? Možda Mercatone, City, ...?:ne zna:

The White Rabbit
01.10.2009., 09:04
gdje ima za kupiti "kuhanih" viklera? Glupo zvuči:rofl: Ali to su oni koji se (valjda:confused:) stave u vruću vodu, pa budu topli. Isuse, koje objašnjenje :visi: rest my case:rofl:

Zmijica
01.10.2009., 09:48
Fripo saan?
http://www.fripo-saan.hr/

The White Rabbit
01.10.2009., 11:17
Fripo saan?
http://www.fripo-saan.hr/

na stranici im ne vidim niš.
to su ovakvi nekakvi, ima raznih vrsta. prije su se kuhali u loncu:rofl:, danas je malo naprednija tehnika.
http://cgi.ebay.com/HELEN-OF-TROY-Hot-Rollers-HOTSETTER-20_W0QQitemZ350254814917QQcmdZViewItemQQptZLH_Defa ultDomain_0?hash=item518cd056c5&_trksid=p3286.c0.m14
:mig:

blueye
16.11.2009., 09:15
jel zna itko gdje se u zg-u mogu kupiti remington uvijači za kosu - oni sa više nastavaka ("obični, spiralni, cik-cak, "četka", neki imaju i peglu unutra...)? čula sam da ima negdje u zagrebu ali ne znam točno gdje u kojim dućanima? Možda Mercatone, City, ...?:ne zna:

evo još jednom isto pitanje...mene zanimaju topli, odnosno električni uvijači, dolaze u kutijici koja se uključi u struju, oni se zagriju i onda stavljaju na kosu, mislim da su isto Remington...ako itko zna gdje ih ima, pišite..hvala!!!

missm
18.11.2009., 13:31
A gle ovo!!
Preuzeto sa tportal.hr.

Lagane kovrče odličan su izbor i za svečanije prilike i za ljubavni sastanak, ali i za razbijanje monotonije u običnom danu u školi. Što je još bolje, ne moraš ići kod frizera i čekati i sjediti satima, već ih možeš napraviti sama, kod kuće. Usto, ne treba ti mnogo love, a imat ćeš odličnu frizuru.

Što ti treba?

- gel ili lak za kosu
- stara majica
- jedna bočica
- škare

KORAK PRVI

Prvo uzmi škare i staru majicu ili bilo koji stari komad krpe (primjerice jastučnicu, kuhinjsku krpu, pa čak i ručnik od laganijeg materijala), izreži u duže uske trake – najbolje široke oko jednog centimetra i duge oko 10 centimetara.
Koliko ti traka treba, zapravo ovisi o gustoći tvoje kose – što je gušća, to će ti trebati više njih.

KORAK DRUGI

Nakon što si osigurala trakice, operi kosu i osuši je na zraku. Možeš staviti nešto gela. Dok je kosa još vlažna, razmaži gel među dlanovima i lagano ga utrljaj u kosu.

KORAK TREĆI

Kada ti je kosa suha, vrijeme je za kovrče. Naravno, možeš nakovrčati samo nekoliko pramenova ili pak cijelu kosu, izbor je tvoj. Uzmi pramen koji želiš kovrčati i lagano na njemu napravi čvor s trakicom, a onda čvor pomakni do vrha pramena. Nakon toga lagano počni motati pramen kose, i to prema unutra. Motaj dok ne dođeš do tjemena. Naravno, želiš li manje kovrče, možeš motati i do pola pramena. Kada dođeš do tjemena ili dokud želiš, napravi mašnu i baci se na novi pramen te tako redom.

KORAK ČETVRTI

Želiš li imati šire i veće kovrče, jednostavno se posluži manjom bocom, primjerice onom od 2,5 dl soka ili plastičnom bocom u koje se pakiraju manje količine jogurta. Postupak je sličan kao i kada se koriste samo trake. Dakle, prvo se napravi lagani čvor, a onda se na pramen stavi boca i na nju se mota kosa. Kada je namotaš dokud želiš, ukloniš bocu i vrpcom vežeš pramen.

KORAK PETI

Kada si stavila vrpce, ostavi neka stoje na glavi najmanje sat do dva, a možeš ostaviti i preko noći. Super je što s trakicama od tkanine možeš spavati vrlo udobno, za razliku od plastičnih uvijača, koji su vrlo nezgodni. Što duže ostaviš da trakice stoje na kosi, to će kovrče biti bujnije i dugotrajnije. Kad skineš sve trakice, lagano prijeđi prstima kroz kosu i – evo tvoje nove, prekrasne frizure!

Tak ja radim u zadnje vrijeme jer mi je kosa narasla do ramena..
Samo ja umjesto krpica koristim dokoljenke, one najlonske.

baby doll
21.11.2009., 13:52
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180387854557&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_2421wt_939

Ja vam preporučam ove uvijače. Naručila sam ih s ovog linka i stvarno su super, lako se namota kosa, i pošto su od spužve napravljeni, jako su mekani i bez problema se može s njima spavati. Ja imam kosu dužine negdje onako...do preko sisa :zubo: i 12 komada mi je dovoljno. Mogu se koristiti na vlažnoj i suhoj kosi. Na suhoj je recimo dovoljno 20 minuta i dobiju se blagi valovi, stvarno predobro! Jedino im je mana što kratko drže, recimo ako ih u srijedu navečer stavim i spavam s njima, traju mi samo u četvrtak i petak, dok mi kovrče napravljene s peglom znaju i po 5 dana trajati. Ali ipak su mi ovo najbolji uvijači koje sam ikad probala! :)

Hazel Silk
22.11.2009., 14:21
@ baby doll: ako ih koristim na suhoj kosi, trebam li prije uvijanja staviti pjenu ili neko drugo sredstvo?
Izgledaju jako zanimljivo :p

btw
Vidim na slici da se pramen samo namota oko njih, a treba li ih dodatno učvrstiti?

baby doll
22.11.2009., 16:17
Kada stavljam na mokru kosu stavim pjene, a na suhu malo Keune losiona (http://www.keune.com/Sculpting%20Lotion-181.html).

Ne treba ih učvrstiti više, samo namotaš. Kosa se namotava oko sredine, jezgre ove loptice, a vanjska opna loptice sprječava odmotavanje. Vidi video (http://www.youtube.com/watch?v=-axuWQI3uHA)

Hazel Silk
22.11.2009., 16:52
Ok, hvala :mig:

Hazel Silk
25.11.2009., 22:29
Kupila sam te spužvaste uvijače :D (http://usih.merchantrunglobal.com/ImageHosting/ViewImage.aspx?GlobalID=1004&MerchantID=10373&ImageID=51&DisplaySize=-1&ListingID=193)
Samo 6 jer mi je to za početak dovoljno :mig:

Primjer nađen na netu:

Before:
http://i105.photobucket.com/albums/m209/aitreni/misc/hair_09-05.jpg

After:

http://i105.photobucket.com/albums/m209/aitreni/misc/hair_09-05_spongecurls.jpg

sunchee
26.11.2009., 12:46
hey ja imam dugu, bujnu i tešku kosu, pa imam malo problema sa frčkanjem.. :( zanima me š čim mi je najbolje ufrčkat kosu i na koji način da to napravim ?

hvala unaprijd :)

pure evil
29.11.2009., 21:43
super mi izgledaju ovi uvijači,i nisu skupi,mislim da ću si ih kupit :D :D

kjara_laura
13.03.2010., 22:08
super mi izgledaju ovi uvijači,i nisu skupi,mislim da ću si ih kupit :D :D

jel ih ima kod nas igdje za kupit po ducanima ili slicno??? imam dugu kosu a neznam s cim da ju 'sfrknem' a ovo mi djeluje zanimljivo...:ne zna:

The White Rabbit
14.03.2010., 23:49
Kupila sam te spužvaste uvijače :D (http://usih.merchantrunglobal.com/ImageHosting/ViewImage.aspx?GlobalID=1004&MerchantID=10373&ImageID=51&DisplaySize=-1&ListingID=193)
Samo 6 jer mi je to za početak dovoljno :mig:

Primjer nađen na netu:

ovo super izgleda.:cerek: gdje ima toga za kupit?:p

pure evil
14.03.2010., 23:52
ebay :p

pure evil
26.04.2010., 15:24
Evo i meni su napokon stigli ti spužvasti uvijači za kosu,i prezadovoljna sam...navečer sam ih stavila,ujutro skinula i fakat su lijepe kovrče! a ful jeftino, oko 25kn 12 uvijača... za moju dugačku kosu - dovoljno!
te spužve su mekane pa se bez problema može spavat s njima! preporučam :mig:

chichita
26.04.2010., 20:07
gledala sam te uvijače prije jedno pola godine i onda se ošišala, sad kosa malo porasla pa ih opet gledam :D jel ne ispadnu kovrče presitne? naime imam kosu trenutno do ramena (malo preko) i htjela bih onako da je više valovita-veće lokne ali me strah da će od njih biti sitne pa mi skratiti kosu... e da i jel ispadnu uredne kovrče ili se treba potruditi malo? meni naime s papilotama jednom uspije drugi put ne i tako :rofl:

pure evil
26.04.2010., 20:28
ne ispadnu presitne jer si sama reguliraš kakve će ti bit...ja uzmem neke srednje debljine pramen... tak da baš ispadnu lokne...
evo pola dana je prošlo i drže bez problema! Samo se prije stavi neka pjena za kosu, ja sam koristila ovo,odlična stvar: http://www.cuttingremarks.co.uk/wp-content/uploads/2007/02/curlsrock.jpg

Bluegirl
26.04.2010., 20:59
Uf, sad bi i ja te uvijače. Ja koristim one na čičak ali ne bi više htjela uništavati kosu. Koristim ih za volumen, nakon što pofeniram kosu, stavim pramen na čičak, onda se našminkam i na kraju skinem sve uvijače. Jel bi mogla ove spužvice koristiti i tako? Da mi bude ravna kosa ali voluminoznija?

chichita
26.04.2010., 21:29
ne ispadnu presitne jer si sama reguliraš kakve će ti bit...ja uzmem neke srednje debljine pramen... tak da baš ispadnu lokne...
evo pola dana je prošlo i drže bez problema! Samo se prije stavi neka pjena za kosu, ja sam koristila ovo,odlična stvar: http://www.cuttingremarks.co.uk/wp-content/uploads/2007/02/curlsrock.jpg

a ja sam mislila nabaviti ovo jer ide i na suhu kosu npr. sutradan da se malo poprave kovrče
http://i41.tinypic.com/2mmihoz.jpg

a ništa, moram naručiti :rofl: samo nek malo tečaj opadne... nema se para za sve to odjednom :D

pure evil
26.04.2010., 22:33
evo vam link na youtube (http://www.youtube.com/watch?v=snJr6BQmJJY&feature=related) pa si malo pogledajte kak se rukuje s tim lopticama i dal vam to odgovara. ja kažem da sam stvarno zadovoljna. nema čupanja kose ko na čičak uvijačima ;) lagano se stavlja,lagano se vadi, može se spavat s time jer su spužve mekane.
cijena je fakat niska,pa taman da vam i ne paše,možete to dalje prodat tu na kozmetici ;)

pure evil
26.04.2010., 22:34
Uf, sad bi i ja te uvijače. Ja koristim one na čičak ali ne bi više htjela uništavati kosu. Koristim ih za volumen, nakon što pofeniram kosu, stavim pramen na čičak, onda se našminkam i na kraju skinem sve uvijače. Jel bi mogla ove spužvice koristiti i tako? Da mi bude ravna kosa ali voluminoznija?

mislim da je ovo ipak više za lokne,a ne vjerujem da želiš lokne na šiškama :zubo:

mala_zg23
13.06.2010., 15:45
jel ima tko iskustva sa keramičkim viklerima i gdje ih kupiti kod nas ili negdje na netu? gledala sam na ebayu ali su skupi

The White Rabbit
14.06.2010., 07:09
Evo i meni su napokon stigli ti spužvasti uvijači za kosu,i prezadovoljna sam...navečer sam ih stavila,ujutro skinula i fakat su lijepe kovrče! a ful jeftino, oko 25kn 12 uvijača... za moju dugačku kosu - dovoljno!
te spužve su mekane pa se bez problema može spavat s njima! preporučam :mig:

daj linkić na ebayu:cerek:

pure evil
16.06.2010., 14:13
evo ja sam od ovog sellera naručila:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180387854557&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Lilit
08.03.2011., 17:03
i ja razmisljat kupit ove kuglice s ebaya :D
ali zanima me kakve lokne ispadnu? naime ja sam probala si radit lokne tako da ispletem par pletenica od kose ali mi tako ispadnu ruzne :( jesu ljepse s kuglicama?

alisha
22.10.2011., 13:05
kako su mi dobre ove kuglice. vidjela sam ima ih i u obliku jagoda i ful su jeftine. moram ih naručit:cerek:

Lara :)
23.10.2011., 13:28
Pozdrav svima,
imam samo jedno kratko pitanje. Zanima me gdje bi mogla nabavit grijane viklere za kosu, trebalo bi mi za jedan poklon, ali koliko se god trudim, nigdje im nema traga... Inace sam sada u Splitu, pa ako netko ima kakvu ideju ili zna gdje se mogu nabaviti bila bi veoma zahvalna!

malipavijan
23.10.2011., 20:08
ja imam ove remingtonove vruće viklere za kosu http://zena.hr/webshop/artikl/remington_kf20i_uvijaci_za_kosu_ionski_sa_toplim_z rakom_vikleri/8404[/URL]. meni su super, kosa se nakovrča za pol sata i cijeli dan imam lijepu frizuru. kupila sam ih u Zagrebu u technomaxu, mislim da ima technomax i u Splitu. uglavnom tih remingtonovim viklera ima u tim dućanima sa tehničkom robom, perilicama, fenovima...platila sam ih oko 300kn, ne sjećam se više točno. nadam se da sam pomogla.

smot ana
23.10.2011., 22:07
ja imam ove remingtonove vruće viklere za kosu http://zena.hr/webshop/artikl/remington_kf20i_uvijaci_za_kosu_ionski_sa_toplim_z rakom_vikleri/8404[/URL]. meni su super, kosa se nakovrča za pol sata i cijeli dan imam lijepu frizuru. kupila sam ih u Zagrebu u technomaxu, mislim da ima technomax i u Splitu. uglavnom tih remingtonovim viklera ima u tim dućanima sa tehničkom robom, perilicama, fenovima...platila sam ih oko 300kn, ne sjećam se više točno. nadam se da sam pomogla.

Već se dugo dvoumim oko toga uzeti te viklere ili ne. Prirodno mi je kosa dosta suha, a na njoj ima i nekoliko slojeva farbe, pa ne bi htjela da je ovim još dodatno oštetim. Sad čitam što si napisala i ponovo dolazim u napast kupiti te uvijače. :misli:

malipavijan
23.10.2011., 23:24
Ja isto imam suhu kosu, koristim ih 3 godine i nista mi nisu kosu ostetili. Nisu oni vrući ko pegla, oblozeni su baršunastim slojem, mozes ih recimo drzat u ruci i neces se opeći. kupi svakako, neces pogrijesiti.

smot ana
24.10.2011., 14:12
Mislim da si me uvjerila. :mig: Čim mi budžet to dozvoli krećem u pravcu najbližeg Technomaxa. Hvala na svim informacijama malipavijan. :cerek:

Lara :)
24.10.2011., 14:18
hvala vam!:)

4323
16.12.2012., 19:34
Ajmo curke preporučite mi neki jeftini uvijač za kosu, da ženki stavim pod bor
gledo sam ovaj grundig mi je fora
samo me brine da nije neko smeće nevaljalo
100kn
http://www.grundig-intermedia.hr/ind.../view/hs-6732#

ili ovaj za 90kn
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...hilips-hp4657/

ili nešto treće u tom cjenovnom rangu al ne puno skuplje

Malena Mu
05.04.2013., 15:04
Imam dugu, dugu, ravnu, suhu, tanku kosu, koja se jako mrsi. Vikleri svih vrsta ne dolaze u obzir - ne mogu spavati, izgledam s njima odvratno, umrse kosu pa si iscupam pola kose dok ih skinem. Figaro ne dolazi u obrzir, niti bilo kakva vrucina jer mi je kosa suha, pa mi unisti.

Nasla sam divan nacin uvijanja kose, brz, bezbolan, s kojim mozes spavati, jeftin (radim to od starih najlonki), kosi da volumen, lagano nakovrca...ma FANTAZIJA!!!

S ovim mozete otvoriti vrata postaru, a kasnije mozete i meni zahvaliti:

http://www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA

Anita2507
05.04.2013., 18:21
Od starih najlonki??? Kako???

Malena Mu
05.04.2013., 19:49
odrezem duzi komad najlonke (one potkoljenice su mi taman duzina) - i svezem ju na krajevima da dobijem traku za kosu.

Bude mi deblja od onih klasicnih tankih traka za kosu, i ne steze me.

Kraj s cvorem stavim nazad na glavi, pa ako mi se kosa malo i upetlja kad spavam s tim na glavi, ne bude mi zao prerezat je ujutro i samo izvuci :)

Moze se izrezati i stara pamucna majica u duze trake i od njih isplesti pletenica koja se onda spoji na krajevima-isto bude deblje, a izgleda jako romanticno. Samo sto se nakon duze upotrebe razvuce.

sally888
06.04.2013., 13:30
Cure, ispričavam se na offtopicu, ali ne znam gdje da postavim ovo pitanje.
Jel znate da li ima gdje za kupiti hairagami , tj. ovo : http://www.youtube.com/watch?v=pkZqXOViM7Q ? :D

CROBRA
06.04.2013., 15:30
Jel znate da li ima gdje za kupiti hairagami , tj. ovo : http://www.youtube.com/watch?v=pkZqXOViM7Q ? :D

vjerujem da ima na ebayu ..pa pogledaj

http://www.ebay.com/itm/New-Magic-French-Style-Black-Hair-Roller-Curler-Bun-Maker-Ponytail-Holder-F107-/280935926858?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%2 6asc%3D163%26meid%3D6772338132091991159%26pid%3D10 0005%26prg%3D1088%26rk%3D4%26sd%3D281013296608%26

Vilica20
08.04.2013., 07:21

Ja sam ih vidjela u Offertissimi i dođu negdje između 15-20kn

SubSignoVeneni
13.11.2013., 13:13
Čima nakovrčati kratku kosu? Tj. gdje uzeti što tanje uvijače?

Ovi spužvasti mi obično budu predebeli. Sad kovrčam nekakvom straw metodom, uzmem slamku, namotam i učvrstim ukosnicom kod vlasišta, ispadne super i drži ali ima puno zafrkancije oko toga.

Cikola
04.12.2013., 10:07
Gledam ova čuda po internetu :ne zna: pa sam vas htjela pitati da li to tko koristi??

http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/pict/121213651428_3.jpg

http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/mrkQ0vK78uWKzmNKa3DRSMw.jpg

Inače imam jako ravnu i tanku kosu. :mig:
Da li se isplati kupiti?? Koje se isplate kupiti? Možda koji link na Ebay-u? Koliko mi komada treba??
Eto to su moja pitanja.
Nadam se da će mi netko moći odgovoriti na moja pitanja. :cerek:

Cikola
05.12.2013., 12:51
Nitko :eek:

Anita2507
06.12.2013., 20:36
Koristila sam ja, dobri su, budu super kovrče.
Najbolji su ovi dugački.

princess_leia
08.12.2013., 19:07
Meni je odlicno, imam to vec par godina narucila preko ibeja, Jedino malo zeznuto sto nemozes birati velicine, nego je pola malih pola velikih, sad mi je duza kosa i prekratki su mi, mozda se bacim u potragu za duzima..
ali super, ne steti kosi, nemoram grijat, znam i prespavati s time!

caterina
10.12.2013., 21:00
Meni je odlicno, imam to vec par godina narucila preko ibeja, Jedino malo zeznuto sto nemozes birati velicine, nego je pola malih pola velikih, sad mi je duza kosa i prekratki su mi, mozda se bacim u potragu za duzima..
ali super, ne steti kosi, nemoram grijat, znam i prespavati s time!

za kosu koje duzine bi bili ok oni manji?

princess_leia
10.12.2013., 22:17
za kosu koje duzine bi bili ok oni manji?

pa do ramena bi rekla, ali ja ti skombiniram duzi, na vrhove kraci :D

Malkina Inferno
14.12.2013., 12:41
Gledam i ja taj Magic Leverang i ne čini se kao loša stvar, našla sam ovdje za naručiti: http://www.saljidalje.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=573&category_id=null&option=com_virtuemart&Itemid=9999&vmcchk=1&Itemid=9999
Dali je tko naručivao? :misli:
Ja se doumim, a i vidjela sam nešto slično u china shopu