PDA

View Full Version : Bijela tehnika - Gorenje

Lavica
21.10.2003., 09:42
Ovak, zanima me kakve je kvalitete bt od gorenja.

U biti planirali smo kupiti keramičku ploču, pećnicu i napu od Gorenja ali jedna cura mi je jučer stavila bubu u uho rekavši da je od gornja sve sranje i vrlo loše kvaltete sad ja vas pitam jel to istina?

Bankei
21.10.2003., 10:26
jedna cura mi je jučer stavila bubu u uho rekavši da je od gornja sve sranje i vrlo loše kvaltete

Hmm, Gorenje u HR drži bar 70% tržišta BT (vjerovali ili ne). Pa nekako ne vjerujem da svi ti ljudi kupuju sra***. Ja od njih imam štednjak i veš mašinu i nemam nikakvih primjedbi.

chiquita
21.10.2003., 10:27
a koji su joj argumenti da je gorenje sranje?!
ja imam sve od gorenja pa nema nikakvih zamjerki.
ne znam jesi li bila na ambijenti, ako jesi imala si za vidjeti krasan gorenjev štand, najljepši i najveći od svih štandova tamo.
ne znam, ja da sad kupujem bijelu tehniku opet bih kupila gorenje.
enivej, sljedeće što namjeravam kupiti je onaj veliki frižider retro looka, fenomenalno izgleda, mislim da mu je cijena oko 6000 kn...

Lavica
21.10.2003., 10:56
Bila sam na ambijenti (3 dana zaredom :eek: )
I vidla sam taj štand od gorenja i baš zato sam odlučila kupiti BT od gorenja jer je prihvatljiva po cijeni a i po izgledu, ali ova curka mi je rekla da su njeni starci kupili neki štednjak od njih i da niš ne valja i totlano je popljuvala gorenje i rekla mi da se isplati kupiti electrolux (sam kaj su oni skupi ko sv. Petra kajgana :D ).
I Tak!

Vojky
21.10.2003., 11:53
Ja imam manje-više sve od Gorenja i sasvim sam zadovoljan!

verica
21.10.2003., 11:56
Ja sam imala perilicu za veš Gorenje i bila mi je super - još uvijek je koristim u vikendici. Sad imam Candy koja nije ništa bolja.

nn-st
21.10.2003., 12:05
za gorenje.
imali smo mašinu za pranje - staru 27 god.
i rješio sam je se kad se pojavio banalan kvar - pukao buvel. jednostavno mi se nije dalo mijenjat ga..
ps... emajlirano kučište- 27 god nigdje probila rđa.

kod nove (nemam pojma koje je bila marke) - rđa probila na čoškovima (i to dosta) za 2 god..

pa ti zaključi..

verica
21.10.2003., 12:07
I meni je na Candy probila hrđa :eek:

Winona
21.10.2003., 14:46
bankei_ri kaže:
Hmm, Gorenje u HR drži bar 70% tržišta BT (vjerovali ili ne). Pa nekako ne vjerujem da svi ti ljudi kupuju sra***. Ja od njih imam štednjak i veš mašinu i nemam nikakvih primjedbi.

Jedan od razloga za ove postotke bi mogla biti i cijena proizvoda. Mislim daj usporedi Miele perilicu i Gorenje perilicu. ( cijene)

Imali smo godinama Gorenje perilicu, mislim da i dan danas radi ( iako vise nije u nasem posjedu).

el Torro
21.10.2003., 19:01
Winona kaže:
Mislim daj usporedi Miele perilicu i Gorenje perilicu. ( cijene)

I ne samo cijene. Miele je Mercedes, a Gorenje je japaner, s probušenim gumama.
Moji imaju Gorenje štednjak i nakon 2-3 godine hrđa pojela plahte. Razumijem da prohrđa na limu, da otpadne kolut potenciometra, pregori žarulja u rerni ... al da mu plahte izgledaju ko rešeto ???
Ma molim te lijepo ...

ZorcJ
21.10.2003., 19:09
Mi imamo napu (stara 10-tak godina), frižider (star 20-tak godina), ledenicu (staru 5 godina) i još jedan frižider (star 2 godine) od Gorenja. Ništa se od ovoga još nije pokvarilo i mi smo jako zadovoljni!

bodul
22.10.2003., 00:16
Da vam razjasnim neke stvari.
1. Gorenje je jedna od vecih firmi u europi za proizvodnju kucanskih aparata.
2. Oni proizvode i za druge robne marke . (pod drugim imenima )
3. Dijelovi u raznim aparatima , se proizvode u nekoliko firmi recimo u Italiji i po europi.
4. iste dijelove mogu imati ralicite marke .
5. ne radi se losoj firmi ili firmama , nego o losoj seriji , ili o nekoj slaboj komponenti.
6. Skoro sve firme na nasem podrucju koriste iste keramicke ploce , ili od istog proizvodjaca .
7. Moze vam se dogoditi da kupite u Njemackoj perilicu toboze njemacku , a u stvari je proizvedena u recimo Gorenju ili XX . Onda se hvalite kako je vasa bolja od one iz XX a u stvari su obe iz iste tvornice , ili imaju recimo iste motore , grijace , termostate itd.
8. najveci faktor trajnosti je nacin i uvijeti uporabe .

Frankie
22.10.2003., 08:36
samo kratko - o gorenju sve najbolje
jako dobra iskustva (moji starci i ja) s frižiderima, veš mašinama i plinskim šparetima.

Winona
22.10.2003., 10:49
bodul kaže:
Da vam razjasnim neke stvari.
1. Gorenje je jedna od vecih firmi u europi za proizvodnju kucanskih aparata.
2. Oni proizvode i za druge robne marke . (pod drugim imenima )
3. Dijelovi u raznim aparatima , se proizvode u nekoliko firmi recimo u Italiji i po europi.
4. iste dijelove mogu imati ralicite marke .
5. ne radi se losoj firmi ili firmama , nego o losoj seriji , ili o nekoj slaboj komponenti.
6. Skoro sve firme na nasem podrucju koriste iste keramicke ploce , ili od istog proizvodjaca .
7. Moze vam se dogoditi da kupite u Njemackoj perilicu toboze njemacku , a u stvari je proizvedena u recimo Gorenju ili XX . Onda se hvalite kako je vasa bolja od one iz XX a u stvari su obe iz iste tvornice , ili imaju recimo iste motore , grijace , termostate itd.
8. najveci faktor trajnosti je nacin i uvijeti uporabe .

:top: :D tocno to nam je ispricao covjek koji nam je dostavio ugradbenu kuhinju. Paf smo ostali.

No ujedno je ispricao da se moze dogoditi da ne znam pise na masini Candy a ono budu dijelovi od Gorenja ali da je za neocekivati da u Gorenje perilicu recimos tave dijelove Miele masine koja je u prosjeku 3 do 4 puta skuplja.
Kaze da mnogo firmi radi po principu koji si opisao ali ne sve.

chiquita
22.10.2003., 11:41
ja sam baš bila jučer u ooooogromnom gorenjevom dućanu na žitnjaku, novootvoreni.
slavonska avenija 26.
preporučam obavezno posjetiti iz dva razloga
1) ljubazno osoblje
2) veliki izbor svega i svačega (od gorenje televizora (to nisam ni znala da rade), hladnjaka, perilica, pećnica, kuhala, napa, škrinja...) do kuhinja gorenja koje fenomenalno izgledaju.

nije da radim reklamu ali super sve izgleda, šteta što je izvan grada ali nije uopće bilo gužve nikakve, čak smo MM i ja bili s još jednim parom jedini u cijelom dućanu.

sailor
22.10.2003., 11:46
Gorenje :top:

Svugdje osim možda u Zg bitna je i servisna mreža. A Gorenje to ima.

tilla
22.10.2003., 22:56
meni je super moj fridge od gorenja, ovaj novi retro dizajn, a od svih retrofridgeva na trzistu je 1000 kn jeftiniji.

zapravo, najvise me kupilo kako je unutra funkcionalan i samo da izdrzi posten broj godina.

ali, nikad, nikad, nikad nemojte kupiti bijelu tehniku od philca (i nas su uvjeravali da je to neko drugo ime), ves-masina ima nesto preko godinu i pregrozno i prestrano buci.

sailor
23.10.2003., 07:08
tilla kaže:

ali, nikad, nikad, nikad nemojte kupiti bijelu tehniku od philca (i nas su uvjeravali da je to neko drugo ime), ves-masina ima nesto preko godinu i pregrozno i prestrano buci.

Philco Ford (da, imala je znak Forda) veš mašina mojoj baki je trajala 30 godina :confused:

Frankie
23.10.2003., 08:32
[QUOTE]tilla kaže:
[B]meni je super moj fridge od gorenja, ovaj novi retro dizajn, a od svih retrofridgeva na trzistu je 1000 kn jeftiniji.

jel ima slika na internetu ?

chiquita
23.10.2003., 12:48
eh da taj retrofriđ...
prekrasan je...i ja sam ga htjela, ali nažalost je u litraži dosta manji od najvećeg a meni je trebalo nekaj velikoga....
šteta. a baš mi je bil lijepi
evo link na njemačku stranicu
odi na produkte pa kuhl-gefrierkombinationen designlinien
i klikni na model R 2746 OTLA
http://www.gorenje.de
a sad sam primjetila da ima taj retrofriđ u svim bojama za kupiti VANI, a ovdje kod nas samo u sivoj...da mi je znati zakaj...

tilla
23.10.2003., 13:51
Philco Ford (da, imala je znak Forda) veš mašina mojoj baki je trajala 30 godina,

pa san se raspitala kod bake koja je radila u frizerskom i ta masina je prala 3 ture dnevno rucnika! vrtila ju je preko svake mjere.

moja radi jedva 2x tjedno, a nema sto nije otislo.

sailor
23.10.2003., 14:11
tilla kaže:
Philco Ford (da, imala je znak Forda) veš mašina mojoj baki je trajala 30 godina,

pa san se raspitala kod bake koja je radila u frizerskom i ta masina je prala 3 ture dnevno rucnika! vrtila ju je preko svake mjere.

moja radi jedva 2x tjedno, a nema sto nije otislo.

Da zaključimo:
Bolje stari, dobro očuvani, Ford T, nego nova Fiesta

Oće ko kupit veš mašinu iz kasnih 60-tih, bubanj krpan i ne pušta, balinjera ko nova, jedini problem gumena brtva oko brata? Možda bi se dalo u Borova naručit :confused:

bodul
24.10.2003., 00:24
Frizideri ili hladnjaci ili frige ili ledenice ili skrinje ili rashladnici ili hladnjace ili duboko smrzavanje itd....
Ovo je posebna prica, jer je u principu sve ovo ista stvar, tu nemozete puno pogrijesiti, jer najvazniji dio u rashladnim uredjajima je motor to jest kompresor.
Kompresore proizvodi nekoliko firmi i onda ih svi ostali montiraju.
Ovdije , osim kod najsofisticiranijih modela , recimo Samsung , koji pravi i baca kockice leda itd, mozete kupiti ono sto vam se najvise svidja , dizajnerski i po cijeni. Sve ostalo je nevazno.
ALI i tu postoji kvaka, to su u kojoj je klasi radjen aparat.
I jos je vazno da je predvidjen za rad na temperaturi okoline od xx o C .
za hladne krajeve frigo imaju manje kondenzatore , to je ona crna mreza od nazad , a za tropske , je rashladnik puno veci.
Moze vam se dogoditi i da kupite novi frigo sa starim motorm, znam da zvuci nevijerojatno , ali je bilo i toga.
Koliko znam danas vise toga nema , jer je cijena motora jako pala.
Jos jedna stvar na koju morate obratiti paznju je temp. ledenice , ili broj zvijezdica .
Neznam jeli bas svi prizvodjaci se pridrzavaju obicaja , ali je bila uzansa da se stavlja :
1 * za -6 C 1 tijedan
2 * za -12 C 1 mijesec
3 * za -18 C 3 mijeseca
4 * za -24 C 6 mijeseci
Ovaj podatak je vazan jer se u takvim ledenicama i hrana moze cuvati srazmijerno dugo .
To bi bilo otprilike kao sto je gore navedeno , ali s tim da je opet specificno jeli u pitanju meso , riba , povrce ili itd.
u dnevnom dijelu frige je temperatura od 0 do nekih 8 C (12 C ) najcesce , preporucena je oko 6 C.
Najgora moguca stvar je da drzite pice na toj temperaturi, i onda ga tako hladnog popijete na brzinu.
Pogotovo za dijecu , koja nekontroliranu piju jer im prija po ljeti . Preporucljivo je piti sve na temperaturi okolisa . ili na temperaturi tijela.
Ok ovo vec spada na zdravlje .

Crow Jane
31.10.2003., 11:36
tilla kaže:
meni je super moj fridge od gorenja, ovaj novi retro dizajn, a od svih retrofridgeva na trzistu je 1000 kn jeftiniji.
zapravo, najvise me kupilo kako je unutra funkcionalan i samo da izdrzi posten broj godina.

Ovo potpisujem sve! :top: :D

Moj je srebrni. :cool:

Frankie
31.10.2003., 11:57
Ja imam isto od Gorenja sivi frižider. Dole ima posebna vrata za duboko zamrzavanje. Jel takav i tvoj ?

tilla
31.10.2003., 14:20
moj ima ledenicu gore, ali to je jedina razlika.

tilla
31.10.2003., 14:22
i da posebna vrata za ledenicu.

nikad ne bi kupila vise ove koji imaju jedna vrata, to je stvaralo leda ko da san na sjevernom polu.

azzurro
31.10.2003., 15:03
Bok!

Da li je netko ima iskustva sa pini farina serijom? Zanima me da li osim što lijepo izgleda i dobro radi.

tilla
31.10.2003., 15:24
meni su rekli u gorenju da pininfarina se razlikuje od drugih samo dizajnom, a sve ostalo je isto.

T@nja
04.11.2003., 12:56
Imam staklokeramicku plocu od Gorenja i super sam zadovoljna.
Bila je duplo jeftinija od Elektoluxove, a razlika je jedino u dizajnu (samu plocu radi jedan te isti proizvodjac).

azuro
04.11.2003., 19:43
Bok!

Da li netko zna u kojem dućanu se mogu dobiti najveći popusti na Gorenje proizvode? Obično bude 10% za cash plaćanje, a neki daju i popust na količinu (npr ako iznos prelazi 10.000Kn) 3 (Gorenje servis zastupnik)-5%(PC Kralj).

Lei
04.11.2003., 20:04
azuro kaže:
Da li netko zna u kojem dućanu se mogu dobiti najveći popusti na Gorenje proizvode? Obično bude 10% za cash plaćanje, a neki daju i popust na količinu (npr ako iznos prelazi 10.000Kn) 3 (Gorenje servis zastupnik)-5%(PC Kralj).

Elektromaterijal ima ponudu do 31.12. - 15% popusta na placanje gotovinom iznad 2500 Kn. Imaju i 10% na placanje karticama, odgodu placanja za Amex i placanje beskamatno u ratama (dobila sam neki dan spam njihov u sanducic :D)

Recimo, frizider od Gorenja, K337/2 melb (srebrni, s digitalnim displayom i odvojenim kompresorima) je u skoro svim ducanima u Rijeci oko 4900 Kn, u Elektromaterijalu je sad 4200

chiquita
05.11.2003., 11:48
azuro kaže:
Bok!

mislim da ti je najbolje kupiti BT u ovlaštenim gorenje dućanima.
ako si u zagrebu odi obavezno u novootvoreni dućan gorenja.
gore negdje sam napisala adresu.

azuro
05.11.2003., 12:15
chiquita kaže:
mislim da ti je najbolje kupiti BT u ovlaštenim gorenje dućanima.
ako si u zagrebu odi obavezno u novootvoreni dućan gorenja.
gore negdje sam napisala adresu.

pogledat ću. čini mi se da će tako biti najbolje jer si pokušavam kompletirati sve aparate za kuhinju a u ostalim dućanima fali barem po jedna stvar koju sam si ja zamislio... nikako da odem tamo jer je na samom kraju grada u ind.zoni

chiquita
05.11.2003., 12:33
znam da je izvan grada i ruke ali isplatit će ti se, vjeruj!

Ttnobt
06.11.2003., 22:21
Lavica kaže:
Ovak, zanima me kakve je kvalitete bt od gorenja.

U biti planirali smo kupiti keramičku ploču, pećnicu i napu od Gorenja ali jedna cura mi je jučer stavila bubu u uho rekavši da je od gornja sve sranje i vrlo loše kvaltete sad ja vas pitam jel to istina?

Gorenja se ne moras bojati.
Staklokeramiku proizvode mislim samo dva proizvodjaca u Europi sto znaci glavna razlika je u imenu, dizajnu itd. (gorenje ima super dizajn, bruseni rubovi, neutralna povrsina)

Pecnice su isto ok samo nemoj uzeti inox.(lose se cisti)
Ako gledas nesto jednostavnije onda preporucam model B7400 (izvrsna ventililirajuca pecnica. Uzmi ili Alu izvedbu ili bijelo crnu kombinaciju (B8980W)

Za napu promasiti ne mozes,stvar je samo dizajna (usisne moci su uglavnom tu negdje,osim ako ne gledas Kaminske nape-tu vec ima razlika).Samo pazi u slucaju da nemas odvod zraka za napu da uvijek mozes nabaviti ugljene filtere.

Ttnobt
06.11.2003., 22:36
azzurro kaže:
Bok!

Da li je netko ima iskustva sa pini farina serijom? Zanima me da li osim što lijepo izgleda i dobro radi.

NE KUPOVATI PININFARINU!! To sto lijepo izgleda i nije bas efikasno jer su placticne maske jako osjetljive za odrzavanje u uzasno lagano pucaju. Placas ih puno vise od drugih gorenjevih proizvoda s istim karakteristikama(cak ponekad i boljim od pininfarine) a dobivas samo probleme vise.

primjer:
Pecnica B50EP nakon cirka dvadesetak otvaranaj vratiju pecnice otpada prednja maska (serafi ispali sa vratiju)

Za istu cijenu cak i manju dobis model B9000Al koja osim sto nema serafa (ravna vrata) se lakse odrzava(aluminij izvana), ima trostruko staklo, podignute grijace...tj noviji model

isto vrijedi i za ostale pininfarina proizvode!barem zasada

Ttnobt
06.11.2003., 22:39
Gorenje trenutno ima akciju u vecini ducana a ne samo u nekima a uvijeti su uglavnom svuda isti tj 15% popusta za cash ako cijena prelazi 2500kn

Gifted1
21.04.2006., 02:17
I ne samo cijene. Miele je Mercedes, a Gorenje je japaner, s probušenim gumama.
Moji imaju Gorenje štednjak i nakon 2-3 godine hrđa pojela plahte. Razumijem da prohrđa na limu, da otpadne kolut potenciometra, pregori žarulja u rerni ... al da mu plahte izgledaju ko rešeto ???
Ma molim te lijepo ...

Sorry, ali kad si spomenuo Mercedesa i "japanere" moram ti reci da su japanci 100 godina ispred svih sto se tice tehnike, a bome i automobila...

stoposto
22.04.2006., 09:28
ja sam jako zadovoljan s gorenjem. vešmašina, frižider, ladičarka, šporet. servis u gradu, odlično opremljen dućan s rezervnim dijelovima (čak i za prastare modele), pa si sam mogu popravljati sitnice.
evo sad sam ponovo kupio novi šporet i frižider od njih, dobio 3 godine garanciju.

Rock Star
03.08.2007., 10:40
Jesi li zaista najjeftiniji kod glavnog zastupnika, u Slavonskoj?

Leonee
03.08.2007., 15:28
Jesi li zaista najjeftiniji kod glavnog zastupnika, u Slavonskoj?

ne.
mi smo kupili frizider u pevecu.. bio je najjeftiniji od svih ducana pa i generalnog zastupnika. ;)

Rock Star
03.08.2007., 16:07
Meni rekoše da noviji modeli nikako nisu jeftiniji drugdje jer svi kupuju od generalnog zastupnika. Ali to mi nekak čudno zvuči, zašto ne bi bili?

Kam da odem pogledati, za frižider konkretno.

goldilock
03.08.2007., 18:54
Meni rekoše da noviji modeli nikako nisu jeftiniji drugdje jer svi kupuju od generalnog zastupnika. Ali to mi nekak čudno zvuči, zašto ne bi bili?

Kam da odem pogledati, za frižider konkretno.

čula sam da pevec pojedine artikle, a radi se uglavnom o tehničkoj robi, prodaje i ispod nabavne cijene. nisam kužila kak im se to isplati, pa su mi objasnili da je i to način da privuku kupce jer neće toliko izgubiti ako npr. par frižidera ili veš mašina prodaju ispod nabavne cijene koliko će zaraditi na ostalim điđama koje će ljudi kupiti u puno većim količinama. nisam provjeravala, nemoj me držati za riječ. činjenica je da imaju povoljne cijene.
probaj pitati u deak tehni u samoboru. moja kolegica je tamo kupila gorenjev frižider i bio je jeftiniji nego u pevcu ili u gorenju na slavonskoj. ja sam također kupovala kod njih, jako su ljubazni i uslužni, dostavljaju i subotom (čak sam bila zaboravila čekove, pa sam platila prilikom dostave).
moj savjet je da pitaš na slavonskoj, u pevcu i u deak tehni.

antekic
06.08.2007., 19:06
gorenje su kvalitetni i relativno povoljni uređaji,al nakon nedavnih slovenskih političkih smicalica ne kupujem ništa njihovo,pa makar i po cijenu da kupim lošiji tj. manje kvalitetan proizvod

Maslina
06.08.2007., 19:41
čula sam da pevec pojedine artikle, a radi se uglavnom o tehničkoj robi, prodaje i ispod nabavne cijene. nisam kužila kak im se to isplati, pa su mi objasnili da je i to način da privuku kupce jer neće toliko izgubiti ako npr. par frižidera ili veš mašina prodaju ispod nabavne cijene koliko će zaraditi na ostalim điđama koje će ljudi kupiti u puno većim količinama. nisam provjeravala, nemoj me držati za riječ.

To je živa istina i jedan od najstarijih trgovačkih trikova!

Shwake
08.08.2007., 00:13
Jesi li zaista najjeftiniji kod glavnog zastupnika, u Slavonskoj?Jesu li? Nisu. I sam sam se u to uvjerio. Njihovi uređaji su mi OK po cijeni i kvaliteti.

Ima njihovih hladnjaka u raznim većim trgovačkim centrima, kao u :

Mercatone, Ipercoop (King Kros), Pevec, Konikum (City Centar), Merkator, ...
Pevec se i u mojem slučaju pokazao jeftinijim i fleksibilnijim za otplatu u ratama.

Imaju raznih modela, ne svih. Nemaju ni u Slavonskoj sve modele na lageru.
Samo je pitanje koji ti je centar bliže po mjestu stanovanja zbog ophodnje i prijenosa.

Ali, ukoliko tražiš neki specifičan hladnjak kojega nemaju u nabrojanim centrima,
onda ga se mora naručiti i čekati nešto duže (nekoliko tjedana), neovisno o trgovini.

Zvrksa
08.08.2007., 07:36
čula sam da pevec pojedine artikle, a radi se uglavnom o tehničkoj robi, prodaje i ispod nabavne cijene.
probaj pitati u deak tehni u samoboru.

hm...a ja sam za pevecove cijene čula sasvim drugi razlog...a to je da znaju nove aparate, koji su odmah završili na servisu (i ljudi kao zamjenu dobili nove aparate), otkupljivati od servisa i onda preprodavati...navodno je to razlog kaj dosta ljudi ima probleme s aparatima iz peveca ubrzo nakon kupnje
....nisam provjeravala, a ni ne želim

a što se tiče deak tehne...i ja sam kod njih sve aparate za kuhinju uzela, a prije toga sam sve druge dućane obišla...jako sam zadovoljna s njima...aparate smo platili tek kad su ih dostavom dovezli...mislim da se to ne može baš često naći u današnje vrijeme...da ne moraš unaprijed platiti

inače...cjenovno im jako blizu znaju biti konikom u city centru i euronics...
i ljudi dobro provjeravajte cijene...ja sam za neke aparate uštedjela i po 1000kn

Rock Star
08.08.2007., 08:29
Hvala svima na sugestijama.

Na kraju sam se odlučila za Končarov frižider jer je dosta velik, a ne pretjerano skup, a i estetski mi je najviše sjeo. Za Gorenje nikada nisam ni bila (trudim se bojkotirati slovensko), ali drugi su me navukli zbog tog 5-godišnjeg jamstva, tak da sam tražila bilo kaj da nije Gorenje i na kraju našla.

Shwake
08.08.2007., 10:03

Na kraju sam se odlučila za Končarov frižider jer je dosta velik, a ne pretjerano skup, a i estetski mi je najviše sjeo. Za Gorenje nikada nisam ni bila (trudim se bojkotirati slovensko), ali drugi su me navukli zbog tog 5-godišnjeg jamstva, tak da sam tražila bilo kaj da nije Gorenje i na kraju našla.5.-godišnje jamstvo je mamac za privlačenje kupaca.

Kad te navuku u svoj dućan onda ti tobože ukazuju da je to jamstvo samo za neke uređaje i pod određenim uvjetima plaćanja, a da kao u "katalogu" (kojega ti ne daju, ali ga se može download-ati preko interneta) stoji da je garancija 3 (ili 2) godine i koješto drugo. Mamac za kupce.

Znam za jedan končarev hladnjak koji je u pogonu već 20 godina.
Takva trajnost može biti slučajnost, no uvijek ima iznimaka.
I ne samo kod njih.

Ukoliko se ima vremena, najbolje je prije kupnje uređaja istražiti što se sve nudi, odnosno čega sve ima, s kakvim tehničkim specifikacijama i s kakvim cijenama, za što treba odvojiti stanovito vrijeme. Dakako, i uz dobro planiranje mogućnosti smještaja ili ugradnje uređaja da se osigura normalna funkcionalnost uređaja. Samo jamstvo je sekundarna stvar ukoliko je npr. hladnjak lošijega energetskog razreda (od klase A do klase G), te će stvarati u pogonu veće troškove (el. energije), ukoliko ga ugrađujemo na mjestu koje će mu onemogućavati normalan rad, a što opet stvara dopunske troškove i pogona i održavanja, itd.

Jasno, treba dobro odvagnuti želje i mogućnosti, i zadovoljiti se uređajem koji će biti nekakav optimalan.

Rock Star
08.08.2007., 14:28
5.-godišnje jamstvo je mamac za privlačenje kupaca.

Kad te navuku u svoj dućan onda ti tobože ukazuju da je to jamstvo samo za neke uređaje i pod određenim uvjetima plaćanja, a da kao u "katalogu" (kojega ti ne daju, ali ga se može download-ati preko interneta) stoji da je garancija 3 (ili 2) godine i koješto drugo. Mamac za kupce.

Znam za jedan končarev hladnjak koji je u pogonu već 20 godina.
Takva trajnost može biti slučajnost, no uvijek ima iznimaka.
I ne samo kod njih.

Ukoliko se ima vremena, najbolje je prije kupnje uređaja istražiti što se sve nudi, odnosno čega sve ima, s kakvim tehničkim specifikacijama i s kakvim cijenama, za što treba odvojiti stanovito vrijeme. Dakako, i uz dobro planiranje mogućnosti smještaja ili ugradnje uređaja da se osigura normalna funkcionalnost uređaja. Samo jamstvo je sekundarna stvar ukoliko je npr. hladnjak lošijega energetskog razreda (od klase A do klase G), te će stvarati u pogonu veće troškove (el. energije), ukoliko ga ugrađujemo na mjestu koje će mu onemogućavati normalan rad, a što opet stvara dopunske troškove i pogona i održavanja, itd.

Jasno, treba dobro odvagnuti želje i mogućnosti, i zadovoljiti se uređajem koji će biti nekakav optimalan.

Slažem se. Osobno, već nekoliko tjedana pikiram hladnjak i u nadi da ću naći onaj koji će najbolje zadovoljiti moje potrebe i želje, obilazim razna mjesta, uspoređujem omjere cijene i kvalitete, da bi se na kraju neki dan odlučila za Končar i naposljetku ga i kupila. Sviđa mi se kaj je poprilično velik (preko 300 litara, ne znam koliko točno), a istovremeno jeftiniji od par litara manjeg Gorenja, a i dizajn mu je prednost jer je srebrni mat, dok su Gorenje uglavnom sjajni i nisu mi baš zapanjujući, iako imaju Ferinin popust. Po meni, skupi su s obzirom na konkurenciju, a niš posebno. Potrošnja energije je A+, što mi je bilo jako važno, dimenzije se uklapaju u moju užasno kompliciarno izvedenu kuhinju... Stiže mi u petak, nadam se da ću biti zadovoljna s njim! :)

zloćka
31.08.2007., 10:20
Dakle ovako, kupili smo novi stroj za pranje rublja - Gorenje WA 61081 od 800 okr./min. Što se tiče pranja, zadovoljni smo jer zbilja dobro i iskuhava bijeli veš i dobro pere obojano (barem nakon ovog prvog puta što smo oprali:zubo: ). Problem je u tome što jako zuji/cvili/škripi:mad: dok vrti bubanj:flop: : S obzirom na to da je bila na akciji, odmah smo posumnjali nešto no ajde riskirali smo i kupili ju. Mene sad zanima da li netko ima slično iskustvo? Da li možda kojim slučajem nove mašine za veš moraju zujati/cviliti/škripati dok se ne razradi :o :cool: ili je posrijedi ipak neka serijska greška pa su zato bile na akciji?:mad: Inače već dugi niz godina (oko 20) smo imali staru Gorenje mašinu i bili zadovoljni s njom.

zloćka
31.08.2007., 10:26
evo slika:

http://img158.imageshack.us/img158/4572/gorenjeqs1.jpg (http://imageshack.us)

Partfiš
31.08.2007., 10:27
Zuje sve masine. Cvile kada se zaustavlja bubanj nakon centrifugiranja. Skripe? Ne bi trebala skripiti..

zloćka
31.08.2007., 11:01
Zuje sve masine. Cvile kada se zaustavlja bubanj nakon centrifugiranja. Skripe? Ne bi trebala skripiti..

Ova cvili cijelo vrijeme dok se okreće bubanj, a kad počinje centrifuga onda se cviljenje pojačava :mad: :flop: Katastrofa!! Mislim da ćemo ići reklamirati! Jer zbilja mislim da mogu razlikovati normalne zvukove koje bi trebala proizovditi od ovih koje ova proizvodi!!

gnjavež
31.08.2007., 11:05
navikni se:zubo: skripi i moja, zvali servis al kad su pogledali rekli da je sve ok i da je to normalno:zubo:

zloćka
31.08.2007., 11:21
navikni se:zubo: skripi i moja, zvali servis al kad su pogledali rekli da je sve ok i da je to normalno:zubo:

Stvarno? Jel imas istu takvu ili barem neku od Gorenja? Ma naviknut ću se ja ako je to normalno :D Mene trenutno kopka da li smo se zaje... pri kupnji te na akciji?:o

bela777
31.08.2007., 11:50
možda blesavo pitanje, ali jesi li izvadila one šipke koje drže bubanj kod transporta?
Inače ja sam isto kuplia Gorenje ali neki stariji model i dosta je tih...

zloćka
31.08.2007., 12:14
možda blesavo pitanje, ali jesi li izvadila one šipke koje drže bubanj kod transporta?
Inače ja sam isto kuplia Gorenje ali neki stariji model i dosta je tih...

izvadila sam te sipke :zubo: tako smotana nisam:D A koji si ti model kupila ako smijem znati?

bela777
31.08.2007., 12:35
a ne znam koji je model, sad sam gledala na njihovoj stranici i nema ga više. To je onaj što imaš jedan gumb za program da odabereš, a dodatno možeš i temparaturu odabrati. To je neka verzija od prije, sad imaš samo mogućnost odabira programa, a time ti je temparatura već određena...

Ali ja sam još ispod stroja stavila gumeni podlažak, mislim da ih ima kupiti u Pevecu ili negdje - crne boje, debljina cca 2 cm, kvadrat točno za ispod perilice... probaj to, pa možda ublaži malo lupanje...

zloćka
31.08.2007., 12:53
ma nije stvar u lupanju. vec ona cim se pocne okretati bubanj bas cvili ili skripi kako da nesto zulja o nesto drugo! ma nema smisla to sad opisivati na netu, treba se cuti:zubo: no pisala sam jer sam se nadala da je jos netko imao takvo iskustvo:o

bela777
31.08.2007., 14:08
ma to reklamiraj odmah... nemaš što razmišljati.

gnjavež
31.08.2007., 19:50
Stvarno? Jel imas istu takvu ili barem neku od Gorenja? Ma naviknut ću se ja ako je to normalno :D Mene trenutno kopka da li smo se zaje... pri kupnji te na akciji?:o

gorenje wa 583, mrvicu stariji mode:zubo: l

emerald
31.08.2007., 22:08
Ovako, prije sam imao wa543, i taj bi znao užasno cviliti kad bi se tek uključio. Starci su imali isti taj model sa istim problemom i majstor im je rekao da je to neki problem u proizvodnji da mašina nije podmazana dobro. Nakon što je podmazao sve, nije više cvililo.

Sad imam isti model ko pokretač teme (Gorenje WA 61081 od 800 okr./min.) i prvo što me iznenadilo koliko je tiha mašina - bez ikakvog cviljenja. Kad stojim u hodniku ispred wc-a centrifuga se jedva čuje.

Definitivno reklamirajte! Ne smije se čuti nikakvo cviljenje. Gorenje daje garanciju na 5 godina, nek se malo isprse.

Inače, imam ovaj stroj oko pola godine, i prezadovoljan sam.

apf11
03.09.2007., 07:44
Dakle ovako, kupili smo novi stroj za pranje rublja - Gorenje WA 61081 od 800 okr./min. Što se tiče pranja, zadovoljni smo jer zbilja dobro i iskuhava bijeli veš i dobro pere obojano (barem nakon ovog prvog puta što smo oprali:zubo: ). Problem je u tome što jako zuji/cvili/škripi:mad: dok vrti bubanj:flop: : S obzirom na to da je bila na akciji, odmah smo posumnjali nešto no ajde riskirali smo i kupili ju. Mene sad zanima da li netko ima slično iskustvo? Da li možda kojim slučajem nove mašine za veš moraju zujati/cviliti/škripati dok se ne razradi :o :cool: ili je posrijedi ipak neka serijska greška pa su zato bile na akciji?:mad: Inače već dugi niz godina (oko 20) smo imali staru Gorenje mašinu i bili zadovoljni s njom.

Imam model WA63080 (slična kao tvoja samo što ima displej). Kad vrti čuje se jedan ton kao prigušenin fijuk. Kad centrifugira taj se ton nešto pojača i postane viši. Međutim to nije neugodan ton.
Ovo je normalan zvuk kod novih generacija mašina jer se vrtnja bubnja regulira preko elektroničkog uređaja. Stare su lupale i tresle se pa su ti zvukovi nadjačali zvuk vrtnje motora i bubnja.
Nekad se zna javiti grublji zvuk (kao da grebe) kod izbacivanja vode. Taj potiče od pumpe za vodu koja kad izbaci vodu onda izbacuje malo vode ba mlazove pa to izaziva buku.
I to su jedini zvukovi.

ivana_5
10.09.2007., 10:48
mi nedavno kupili perilicu kao na slici ali sa 1300 okretaja.... da samo znaš kako tek ta cvili i zuji ali to je normalno i pere 1000 godina veš... kažu da te nove perilice tako funkcioniraju .... a prihvatis ili mijenjas dok ne dodjes do savrsene... ak si to mozes priustiti

HELENA KA
19.09.2007., 14:40
Ja imam Gorenje Prological WA162.Roštala je ko luda dok nakon godine dana nisam prokužila u čem je problem.Npr.ako ponekad onako gotovo neprimjetno cvili ili tak nešto onda je sigurno nešto zapelo za onu gumu kod vratiju.A kad počne grmit,zujat,pa čak se pomicati kao moja onda je problem u senzorima koji su u njoj i oni tako reagiraju ako odredite neki program,za koji treba npr.5 kg.robe,a vi npr.stavite manje.Točno treba paziti koliko se robe stavlja za određeni program pranja.

vocni_jogurt
22.09.2007., 11:28
Glavni zastupnik je vise orijentiran na veleprodaju i servisnu mrezu tak da se na hrpetini mjesta moze nac po povoljnijim cijenam

candyca
22.09.2007., 13:02
Da li se isplati otić u Sloveniju po Gorenje bijelu tehniku? Malo sam gledala njihove cijene na netu (www.gorenje.si (http://www.gorenje.si)) i čini mi se da su jeftiniji od naših ovdje? Znam da se na namještaj ne plaća carina, a šta je s bijelom tehnikom???

Cheshire Cat
03.10.2007., 12:28

Na kraju sam se odlučila za Končarov frižider jer je dosta velik, a ne pretjerano skup, a i estetski mi je najviše sjeo. Za Gorenje nikada nisam ni bila (trudim se bojkotirati slovensko), ali drugi su me navukli zbog tog 5-godišnjeg jamstva, tak da sam tražila bilo kaj da nije Gorenje i na kraju našla.

korenje je recimo dosta kvalitetniji od končara što se pečnica tiće

crvenkapica33
03.10.2007., 12:51
Da li se isplati otić u Sloveniju po Gorenje bijelu tehniku? Malo sam gledala njihove cijene na netu (www.gorenje.si (http://www.gorenje.si)) i čini mi se da su jeftiniji od naših ovdje? Znam da se na namještaj ne plaća carina, a šta je s bijelom tehnikom???

hm, :misli: otkud ti to???

kak su onda frendicu opalili svaki put kad je išla iz ikee??? a kupovala je SAMO namještaj.
nema veze kaje, bitna je cifra na računu i osobni dojam carinika :kava:

Cheshire Cat
03.10.2007., 13:24
a koju pecnicu da kupim: dvoumim se gorenje, whirpool i sl

nekako gorenje mi se cini najkvalitetnijen apravljen iznutra i izvana...

p.s. ne zelim da cujem bojkotiram slovensko.. zelim konkretne odgovore i isukustva

Rock Star
03.10.2007., 22:30
korenje je recimo dosta kvalitetniji od končara što se pečnica tiće

Na kraju sam ipak kupila Končarov frižider, ne bih ga dala za sto Gorenja, kakti estetski savršenih i masno skupih, a niš boljih + slovenski su, a od toga mi je muka.

Perfect mistake
04.10.2007., 00:52
baš radim novu kuhinju i svi aparati su mi od gorenja. imam povjerenja u njih. nemam ništa protiv slovenskih proizvoda, to mi je malo blesavo :)

bela777
04.10.2007., 10:44
i ja imam sve od Gorenja, razlozi vrlo jednostavni:
1. tvornica mi je tu preko, pa mi ne mogu reći da "čekaju rezevni dio"
2. ova razvikana stranjska imena - zar zaista netko misli da je roba koja završi na hrvatskim i njemačkim policama iste kvalitete? Pa imaju svi oni traku za "istočna" i "zapadna" tržišta - takve firme iz principa bojkotiram
3. gledala sam Končar, ali cijenom su tu negdje, ali njihovi aparati su uglavnom u energetskom razredu C
4. do sad se nikad nisam razočarala u Gorenje

zed_alive
04.10.2007., 12:51
ak mene pitate, ne ulazeći u osobne razloge bi li kupovali slovensko ili ne, gorenje je provjereni brand, ali nemojte očekivati čuda. njihova 5 g garancija prije svega je marketinški trik čiji je cilj da izgradi dodatno povjerenje u brand. oni će imati povećane gubitke od servisa, ali to su ukalkulirali sa porastom cijene koji se dogodio kad su prešli na 5 g garanciju. on što mogu svakako preporučiti su gorenje frižideri koji doista isporučuju robu u skladu s obećanjima, u praksi njihovi frižideri su doista među najtišima, što je jedna od najbitnijih stvari. njihove perilice peru provjereno, ako već nisu imune na kvarove

Rock Star
04.10.2007., 17:08
Glupo mi je favorizirati Gorenje ak imam sasvim ok marku doma, tipa Končara. Ipak, nisam uzela njihovu radnu ploču jer se performanse ne slažu s mojom idejom kuhinje, ali ne pada mi na pamet potpomagati Gorenje kad ionak cijena nema veze s kvalitetom. Mislim, frižider od 7 tisuća kuna, isti ko i moj, samo manji, ali je supermegakulzakon jer miu je dizajner Ferina i nije naš. Ma stvarno...

Perfect mistake
04.10.2007., 17:47
gle nećemo se sad tu svađati oko favoriziranja Gorenja. ja sam samo napisala da imam povjerenja u njih, i da mi sve doma savršeno radi, i staro i novo. moji roditelji imaju Gorenje frižider 8 godina i savršeno radi.

a sama sebi skačeš u usta kad otvaraš temu o Gorenju i pitaš gdje je najeftinije, a dva posta poslije kažeš da bojkotiraš slovensko i tražiš bilo šta samo da nije Gorenje :confused:

homosapiens
04.10.2007., 18:20
Koliko znam Gorenje za nase trziste stize iz pogona koji su otvoreni u Kragujevcu, a ne iz Slovenije

Rock Star
04.10.2007., 20:15
gle nećemo se sad tu svađati oko favoriziranja Gorenja. ja sam samo napisala da imam povjerenja u njih, i da mi sve doma savršeno radi, i staro i novo. moji roditelji imaju Gorenje frižider 8 godina i savršeno radi.

a sama sebi skačeš u usta kad otvaraš temu o Gorenju i pitaš gdje je najeftinije, a dva posta poslije kažeš da bojkotiraš slovensko i tražiš bilo šta samo da nije Gorenje :confused:

Nisam pitala za sebe, već sam kupovala nekaj za poklon ljudima koji neće niš nego Gorenje.

I ja imam jednu stvar njihovu, ali tu je sto i jedan razlog zašto.

I nisam rekla da ne valjaju, već da su precijenjeni. To kaj ja ne volim slovensko nema veze s njihovom kvalitetom.

jahorinka
04.10.2007., 20:21
naša nova vešmašina Gornje Velenje :p je danas krepala :s :rolleyes:

i tak... :kava:

zed_alive
05.10.2007., 13:37
Glupo mi je favorizirati Gorenje ak imam sasvim ok marku doma, tipa Končara. Ipak, nisam uzela njihovu radnu ploču jer se performanse ne slažu s mojom idejom kuhinje, ali ne pada mi na pamet potpomagati Gorenje kad ionak cijena nema veze s kvalitetom. Mislim, frižider od 7 tisuća kuna, isti ko i moj, samo manji, ali je supermegakulzakon jer miu je dizajner Ferina i nije naš. Ma stvarno...

končar se danas proizvodi u italiji, kini, i pitaj Boga gdje...stoga je upitno govoriti o končaru i kako o brandu, i kao o hrvatskom...Rade se negdje prevrće u grobu... :rofl:

zed_alive
05.10.2007., 13:37
Koliko znam Gorenje za nase trziste stize iz pogona koji su otvoreni u Kragujevcu, a ne iz Slovenije

:eek:

u pičmač...

zed_alive
05.10.2007., 13:39
naša nova vešmašina Gornje Velenje :p je danas krepala :s :rolleyes:

i tak... :kava:

nema veze, garancija bu to pokrila ;)
kaj ćeš. electrolux je iz mađarske, bosch iz češke, nemam pojma kaj je iz turske...niš na našem tržištu nije kaj bi trebalo biti...mi smo banana država

homosapiens
05.10.2007., 19:15
:eek:

u pičmač...
to je nedavno bilo na tv-u kad su bili u posjetu tvornici Gorenje u Velenju i jedan od direktora je to potvrdio

Rock Star
06.10.2007., 12:27
končar se danas proizvodi u italiji, kini, i pitaj Boga gdje...stoga je upitno govoriti o končaru i kako o brandu, i kao o hrvatskom...Rade se negdje prevrće u grobu... :rofl:

Naravno, ali radije kupim to nego srpsko-slovensko Gorenje. Ak niš drugo, Končar se bar sklapa kod nas i jako je dobre kvalitete (bar moj frižider je, u biti jedino kaj baš ja imam od Končara, no čujem samo pozitivne recenzije o njihovim aparatima).

Cheshire Cat
06.10.2007., 13:10
Naravno, ali radije kupim to nego srpsko-slovensko Gorenje. Ak niš drugo, Končar se bar sklapa kod nas i jako je dobre kvalitete (bar moj frižider je, u biti jedino kaj baš ja imam od Končara, no čujem samo pozitivne recenzije o njihovim aparatima).

pečnice od gorenja su MNOGO kvalitetnije izrade, vizualno pogotovo iznutra zavrsna obrada materijala i sl , a i 25 % trose manje energije

Rock Star
08.10.2007., 22:39
Kaj znači ta manja potrošnja energije kad su toliko skuplje od ostalih?

Jatza
09.10.2007., 08:18
Kaj znači ta manja potrošnja energije kad su toliko skuplje od ostalih?

pa ako dugoročno gledaš, onda se isplati...

Cheshire Cat
09.10.2007., 09:03
pa ako dugoročno gledaš, onda se isplati...

končar oko 1.02 kwh po ciklusu (sad neznam što im znaći ciklus ali je znam da je to standardizirana norma za klase potrosnje)

dok koncar ima oko 0,79 kwh po ciklusu tj. ako je jedan cikus jedno počenje od recimo jedan sat onda nakon 5 pečenja dobiš jedno besplatno što se struje tiće ako usporedjujemo potrosnju gorenja s končarom :D

zrikzrikzrikavac
25.10.2007., 08:18
pozdrav!
nakon puno godina naš štednjak je na izmaku:( i sad smo se odlučili kupiti novi od gorenja-pa me zanima zna li neko adresu bilo kojeg dućana sa tim gorenjem asortimanom da odemo pogledati na više mjesta?puno hvala...:)

elegant
25.10.2007., 08:25
pozdrav!
nakon puno godina naš štednjak je na izmaku:( i sad smo se odlučili kupiti novi od gorenja-pa me zanima zna li neko adresu bilo kojeg dućana sa tim gorenjem asortimanom da odemo pogledati na više mjesta?puno hvala...:)

Imaš na Slavonskoj av. Gorenje centar .... iza Stanić tekstila.

bela777
25.10.2007., 10:10
ma ima svugdje, Pevec, Elipso... cijene su im različite, a i svaki ima svoje uvjete dostave, pa si i to provjeri, da poslije ne bi bilo "oooops".

Samo Malo
25.10.2007., 22:55
Imaš i na Ravnicama (Maksimir). Tamo je i servis. I meni je prije više godina riknuo štednjak. I na kraju sam isti kupio u Elektrokomercu, jer je bio jeftiniji nego u njihovom dučanu.
Nevjerojatno, ali istinito. Stoga zaista prvo istraži.:top:

Thorvald
26.10.2007., 07:50
Istina, isplati se dobro istraziti. Cak i kada napisu Akcija, moguce je da ces negdje naci jeftinije. Nekad su cak i ovi internet ducani skuplji...
Ali, mene zanima zasto bas Gorenje? Recimo, meni se ne svidja sto rade vrata pecnice na nacin od prije 10 godina. Electrolux ima takva vrata da su ravna iznutra, napravljena od stakla koje mozes u potpunosti izvaditi. Nema onih limova, serafa i sl. koje je nemoguce ocistiti,a po cijeni Gorenje nije bas jeftin.

vinova lozinka
26.10.2007., 12:32
Gorenje je provjereno najjeftinije kod Kralja u Čulinečkoj (dostava 80 kn). Nakon toga slijedi eventualna moguća akcija u Pevcu i tek onda Gorenjeov dućan (besplatna dostava).

tromic
13.10.2009., 17:20
Imam perilicu Gorenje WA512. Nakon pranja obojenog rublja i centrifugiranja ne završava s radom nego nastavlja dalje s programom bijelog rublja. Promijenio sam programator ali nije pomoglo. Ima li tko neki savjet?

miskozd
01.11.2009., 19:24
Pozdrav! Ako netko zna prikladniji podforum molio bih da javi.

Trebaju mi upute za koristenje vesmasine Gorenje WA 942. Na netu nikako da nadjem bas za taj model pa ako netko slucajno ima u doc-u ili pdf-u molim da mi se javi. Da sam zena i da znam lijepo treptati cak bih zamolio da netko skenira papirnatu verziju hehe

Pozdrav!

tromic
02.11.2009., 12:33
Imam perilicu Gorenje WA512. Nakon pranja obojenog rublja i centrifugiranja ne završava s radom nego nastavlja dalje s programom bijelog rublja. Promijenio sam programator ali nije pomoglo. Ima li tko neki savjet?

Riješeno. Grijač je imao mali otpor prema masi - oko 15 kOhma, pa je preko njega motor programatora imao napajenje.

grota
16.06.2010., 20:54
[B]Gorenje je naprosto smeče, naši stari su naviknuli pa mi kao tuljani za njima, a dobro znamo da nekada je postojao samo gorenja, i možda još koji proizvođać. Morao sam iz osobnog iskustva informirati svekoliku javnost o događajima vezanih za proizvode gorenja i to nije zbog toga što su to naši dragi susjedi, jer ako vi kupite proizvod na kojeg dobijete dvije godine garancije, iosti rikne u trećoj, obiđete servise gorenja u cijeloj RH i nemoguće dobiti komad već direktno sa Gornjim Velenjem, što sam i napravio poslavši e-mail 15.travnja a do danas nema komada već gospodin iz servisa Janez govori kako je poslao dopis u Celja na lager koji će onda kozna kada dostaviti komad, a do tada cijeli gorenje proizvod je beskorisan, možda Janez čeka da uđemo u evropsku uniju, tko će znati. Ali moram vam i kazati da sam još 96 direktno kupio gorenje frižider u Kopru koji je riknuo nakon godine dana, tako da ne bi mislili da gorenje farba samo susjede već i svoje fantjeke, i tada sam rekao nikada gorenje u moju kuću i evo opet sam se zaj...., nadam se da će nekome koristiti sve ove informacije koje su istinite na žalost./B]

BaracudaVk
16.06.2010., 22:08
Moja cura je strogo protiv janeza, ali jedino gorenje ima frižider koji bi odgovarao našim dimenzijama :lol:
Ironija:cerek:

Sve ostalo će biti talijansko, tursko kinesko :rofl:

zrixy
16.06.2010., 22:26
Ja imam Gorenje perilicu rublja koja je stara 10 godina (od kako sam se udala...kupili kumovi :D), i radi kao švicarski sat. :top:
Upravo sutra idemo kupiti frižider, ugradbenu pećnicu i ploču za kuhanje te perilicu za suđe, i sve ćemo uzeti gorenje.
Ja sam njima jako zadovoljna, a o politici ne želim! Nije da ih obožavam ali eto...s bijelom tehnikom imam vrlo poztitivna iskustva! :kava:

grota
17.06.2010., 10:32
Sve pet, ni ja nemam ništa sa politikom i osobno nemam ništa protiv nikoga, ali iz moji iskustava ( a što se ne treba i ne smije generalizirati) gorenje mi se nije pokazao kao dobar proizvod, i pored navedenog imam perilicu suđa od gorenja koja je toliko glasna kada radi, da nemožeš spavati po noći, a kada sam kupovao tražio sam samo Bosh koju sam ranije imao i kada smo žena i ja prvi puta uključili mislili smo da ne radi jer je bila toliko tiha da sam morao nasloniti uho a niti to nije pomoglo da bi čuo je li radi pa sam je otvorio i skontao da radi, bila je toliko tiha da ni ja ni supruga nismo mogli vjerovati, ali kao za peh kada sam trebao kupiti drugu Bosha nije bilo pa smo kupili najskuplju gorenje, i danas moliom boga da što prije rikne da je bacim u staro željezo jer radi kao pikamer. P.S. nema tu politike, samo se traži vrhunski proizvod i njjegove kvalitete.

tromic
18.06.2010., 09:39
Ja od Gorenja imam samo perilicu, stara oko 10 god. Kvarila se do sada par puta: ležaj bubnja, plastika oko vrata pukla, grijač i zadnji put kondenzator motora. Sve sam sam popravio a sa dijelovima nisam imao problema. Imali su sve u dućanu-servisu u Zagrebu i bili su zaista jeftini. Sve reda 50 kn.

dublin
18.06.2010., 10:23
Garancija na Gorenje proizvode je 5 godina...barem na mojima.
ja sam Gorenje fan, i zadovoljna omjerom cijene/kvalitete/dizajna.

zrixy
18.06.2010., 11:31
Garancija na Gorenje proizvode je 5 godina...barem na mojima.
ja sam Gorenje fan, i zadovoljna omjerom cijene/kvalitete/dizajna.

I ja. Do sada nisam imala neugodnih iskustava i to je razlog zašto smo jučer sve aparate za kuhinju uzeli upravo od gorenja. Uz to se i dijelovi, u slučaju kvara, puno lakše nabavljaju nego za neke druge firme. To znam iz iskustava nekih prijateljica, koje su kod kvarova teško dolazile do dijelova.
Sve u svemu, stvar ukusa...!:top:

mirta2
18.06.2010., 14:12
Ja se odlučujem za Gorenje jer je:
1. garancija 5 g
2. servisi dostupni u mom gradu
3. dijelovi jeftini

Dizajn mi se ne sviđa pretjerano, ali je omjer cijene i kvalitete dobar. Da imam turbo para vjerojatno bih kupila Miele ili nešto turbo kvalitetno, ali na kraju dođe isto. Miele traje 3-put dulje ali i košta 3-put više. Ne daj bože da na Miele nešto rikne van garantnog roka, za cijenu popravka možeš kupit novu Gorenje stvar. Slovence ne gotivim baš, da ne ispadne da navijam "kupujmo slovensko"

Veky
18.06.2010., 14:59
Sramota, no recimo u Bjelovaru je Gorenje zatvorilo svoj dućan i servis. Na istoj je lokaciji ostao samo servis privatnika koji ima njihovu licencu.

Vešmašina se u 15 godina kvarila 5-6 puta. U 10 godina se mašina za suđe također kvarila 2-3 puta. Vašmašina je već u prvom tjednu puštala vodu kao sito tako da je serviser dolazio i lijepio crijeva i raznorazne gume po njoj. Imam i njihov hladnjak već 2 godine, hajde taj radi bez greške (kuc-kuc u drvo).

guderian
18.06.2010., 17:27
nisam mogo izdržat ....

naime kupili gorenje ugradbenu prećnicu, nova linija simplicity(ilineštakoslično), sve super zgleda, uzeli čak malo skuplj verziju jel kao ima vodilice i tako....uglavnom pećnica ima trostruko staklo, fantastično, vrata hladna kao led vele, super.....

...ali...

dođe ta famozna pećnica i mi ju zguramo nutra, rapakiramo sve kaj je bilo u njoj i nestpljivo ju prikurimo na 200 da se rasmradi malo i to...
...kuri ona jedno pol sata pa ju zgasim i fore radi taknem vrata a kad tamo skoro dobih opkline 1. stupnja...teška zbunjola...idem pitat ljude da mi vele ko je tu lud pa mi dođeobjašnjenje da to nije čudno jer prvi put brtva ne "potegne" nutarnje staklo dobro pa se vrata zagriju...ajde rekoh, probat ćemo drugi put

palimo dakle pećnicu drugi put i gle stvano vrata hladna ko led, mi sretni, zadovoljni i sve super...otvorim vrata dok još kuri da se nagledam čuda i zatvaram nakon 30 sekundi, opet probam staklo....a ovo opet vruće...30 jbni sekundi i staklo vruće?????niš pustimo mi nju da još malo kuri i malo pomalo staklo se ohladilo, nije savršeno ali ajde prolazno, rekoh...ugasimo pećnicu i odma sve stane, ništa ne pue, ništa ne hladi, meni malo čudno, probam ja nakon par minuta kad vrata opet vrela...e jbga sad, kaj je preveć je preveć, koji klipan izmisli taj jbni sistem hlađenja vrata???jel sam ja lud ili trebaš poseban tečaj za rukovanje tim čudom??

(nazvo inače servis na kraju priče i frajer mi veli da to nema šanse da se događa i da odma šalje novu pećnicu na zamjenu, super......dode nova i opet ista priča, doslovno ista)

eto hvala na strpljenju

SemperVigilans
18.06.2010., 20:47
Sve pet, ni ja nemam ništa sa politikom i osobno nemam ništa protiv nikoga, ali iz moji iskustava ( a što se ne treba i ne smije generalizirati) gorenje mi se nije pokazao kao dobar proizvod, i pored navedenog imam perilicu suđa od gorenja koja je toliko glasna kada radi, da nemožeš spavati po noći, a kada sam kupovao tražio sam samo Bosh koju sam ranije imao i kada smo žena i ja prvi puta uključili mislili smo da ne radi jer je bila toliko tiha da sam morao nasloniti uho a niti to nije pomoglo da bi čuo je li radi pa sam je otvorio i skontao da radi, bila je toliko tiha da ni ja ni supruga nismo mogli vjerovati, ali kao za peh kada sam trebao kupiti drugu Bosha nije bilo pa smo kupili najskuplju gorenje, i danas moliom boga da što prije rikne da je bacim u staro željezo jer radi kao pikamer. P.S. nema tu politike, samo se traži vrhunski proizvod i njjegove kvalitete.

Registrirao si se na forum,samo da popljujes gorenje proizvode?:top:
Ako se molis Bogu da rikne,zasto ju jednostavno ne bacis?:ne zna:
Ili daj meni,posluziti ce.
Ja mogu reci sve najbolje za gorenje sto se tice proizvoda.Sve sto kupujem kupujem gorenje.Svi moji bliznji i poznanici kupuju gorenje i nikada se nikome NISTA nije pokvarilo. Eto,toliko.

grota
19.06.2010., 08:58
ma ovo je super sami filozofi, čak i znaju predviđati budućnost a možda zmaš čitati nešto što ne piše, očito znaš. ukoliko ne znaš forum je izmišljen za razmijenu iskustava, a ja sam opisao moja, tu ne napadam nikoga i ne želim na nikoga utjecati svako ima svoju glavu pa neka razmišlja. a čitajući ovo stekao sam dojam da je ono moje ipak pravo zato što kako kažu ljudi kuda turci tuda i mali mujo, što znači da pojedini djelovi iz gorenja se ne proizvode u EU kao i od drugih proizvođača neke komponente rade u kini, a drugo svijet nije crno bijeli postoji cijela lepeza drugih boja i ako je netko zadovoljan sa perilicom ili bilo kojim drugim proizvodom od gorenja ja sam još sretniji za njega.i mojim vas ne citirajte druge budite originalni, kao što rekoh ja sam iznio svoja iskustva ne tuđa, što ne predstavlja pravilo. a u cijelom tom slučaju gorenje je krajnja istanca jer isti problem pokušavam rješiti preko merkura gdje sam i kupio sporan kupaonski blok kada se pri kupnji izgubio i naknadno došao što nema veze sa gorenjem već sa merkurom i lani u srpnju sam se obratio odjelu sanitarija za sporni transformator a oni su me upisali i ja čekam i čekam, stoga sam ove godine direktno sa gorenjem stupio u kontakt i opet čekam i čeka, tu se radi o organizaciji i onoj staroj svakoga boli patak dok se na radi o njegovoj koži.

grota
19.06.2010., 09:06
zato sempervigilans želim ti sreću u životu i da nemaš nikada nikakve frke, a perilicu ti budem dostavio na kućnu adresu samo mi je dostavi.

luda buba
28.06.2010., 11:52
bok ekipa.
treba mi perilica suda.
htjela bi vrata od gorenja ora ito ili pininfarina, no pretpostavljam da se mogu staviti samo na gorenje perilicu (to cu danas provjeriti).

ima li netko iskustva s novim gorenje perilicama i vratima ora ito.

Kladi
28.06.2010., 11:56
Svi moji bliznji i poznanici kupuju gorenje i nikada se nikome NISTA nije pokvarilo. Eto,toliko.

ja nemam više niš od gorenja, al čujem ovak, od ljudi da je NEMOGUĆE dobit servis gorenja u zgb,....da zvoni telefon ko lud i nitko se ne javlja, ak dobiješ servisera da onda tek počinje pakao..nemaju dijelova, dugo se čekaju, serviseri ono:rolleyes:.....tak da...budi sretna da ti se niš ne kvari!

dublin
28.06.2010., 13:40
ja nemam više niš od gorenja, al čujem ovak, od ljudi da je NEMOGUĆE dobit servis gorenja u zgb,....da zvoni telefon ko lud i nitko se ne javlja, ak dobiješ servisera da onda tek počinje pakao..nemaju dijelova, dugo se čekaju, serviseri ono:rolleyes:.....tak da...budi sretna da ti se niš ne kvari!

meni nedavno otiši display na hladnjaku, jedan dan nazvala, rugi dan došli vidjet, treći dan display bio na hladnjaku..
pa mi nije jeasno ovo da se nitko ne javlja :ne zna:

to je bilo prije 2 tjedna....

sijandraffm
28.06.2010., 14:09
ja isto samo mogu pohvaliti njihov servis:top:

imali frizider njihov, dolazili su vrlo brzo nakon sto ih nazoves, bez problema promijene dijelove, nama kad na kraju novi dio nije pomogao, dali su nam novi frizider, isti model, bez ikakvih problema. na kraju krajeva kad nismo bili zadovoljni ni sa njim, odobrili su nam da izaberemo drugi model bez nadoplate, koji je bio jedno 400kn skuplji. za htvatsku, gdije nista nemozes vratit i promijenit mi je to :top:

grota
29.06.2010., 10:18
za ludu bubu, ali ti se raspitaj još, i razmisli.
perilica suđa od "bosha" ti je the best of the best, ima dobru zvučnu izolaciju, ne čuješ je dok radi ima sve programe što i ostali nude kao i gorenje a cijena ti je ista, gorenje zanussi elektrolux candy sve je to isti koncern i skoro ti se rade isto samo drugi logo.
ukoliko kupuješ "bosh" na gornjem djelu vratiju mora biti UGRAVIRANO BOSH MADE IN GERMANY, za mene osobno sve ostalo zadovoljava, ali BOSH da nisam je imao nebi vjerovao.

luda buba
26.07.2010., 11:50
grota, kupilla gorenje ora ito jer nisam, odolila dizajnu.- a sad cemo vidjeti.....
nadam se najboljem.
prema njoj sam izmjenila cijeli dizajn kuhinje, kupila nove ruckice, a ovaj tjedan bi trebala ugledati svjetlo dana :)

Mariolino 7
26.07.2010., 12:35
Gorenje jedino nudi garanciju 5 godina i fakat se trude. Rezervnih dijelova i servisa k'o plave ribe..... Cijene su manje-više svugdje iste.... Pohvala!

rhiannon
05.01.2011., 09:44
Ljudi, ne bih preporucila da kupujete u ducanu na Ravnicama (blizu Krasa) koji prodaju aparate od Gorenja.
Prvo moram napomenuti da nemam nista protiv samih proizvoda od Gorenja, nego zelim podijeliti svoja iskustva sa odredenim ducanom, tj. njihovim ljudima.
Naime, kupili smo tamo ugradbenu pecnicu, ugradbenu plocu za kuhanje, ugradbeni frizider i perilicu rublja i platili sve to u gotovini.
Bili su neki popusti (30 %) na perilicu i pecnicu (na proslogodisnje modele, barem nam je tako receno). Nudili su nam 10 % popusta na frizider ako uzmemo onaj iz ducana (nismo htjeli, jer nikada ne znas koliko puta je frizider otvaran, koliko je prckano po njemu...), nudili su nam i mikrovalnu sa popustom, onu iz ducana koja je bila ostecena (ni nju nismo htjeli).
Dostavili oni to za par dana, kad ono, perilica za rublje ostecena sa prednje strane. Nismo htjeli preuzeti osteceno pa smo zvali u ducan... a tamo prodavcica koja nam je prodala stvari odjednom tvrdi da je popust i bio 30 % zato sto je perilica ostecena !!! (Ako nismo uzeli frizider iz ducana, niti mikrovalnu koja je ostecena, OTKUDA IM IDEJA DA HOCEMO OSTECENU PERILICU !!!) A na perilici (u ducanu) niti je bilo naznaceno da je ostecena niti je prodavacica to napomenula (bilo je proizvoda u ducanu na kojima je jasno pisalo da su osteceni) !!! Kada nam je prodavala rekla je da je popust zato sto je to proslogodisnji model.
Kada smo digli frku, pristali su nam dati drugu perilicu po istoj cijeni, ali je na kraju ispalo da nemaju takve na skladistu, nego nekakvu sa manje funkcija, pa mozemo uzeti tu ili da nam vrate novce. Trazili smo povrat novaca, gotovine naravno, ali kazu da ne mogu dati gotovinu jer su vec uplatili novce u Fini. Kada smo im dali racun u banci da nam uplate novce i trazili da to bude isti dan, obecali su, ali ni iduci dan popodne novci nisu uplaceni, pa kada smo opet digli frku i rekli da ocigledno tu nesto smrdi i da cemo se zaliti Inspektoratu, odjednom su nasli novce (gotovinu, naravno !!!).
Posto smo namjeravali sve kupiti od Gorenja (sto zbog servisa i dijelova, sto zbog garancije od 5 godina) (jos smo htjeli kupiti i usisavac, kuhalo za vodu, mikrovalnu i jos par stvarcica), mislili smo i kupiti sve na istom mjestu. A ovako, ne pada mi na pamet vise ikada uci u taj ducan !!!
Kad malo bolje razmislim, ti iz ducana su prave BUDALE. Ovo smo kupili u gotovini i da smo bili zadovoljni, kupili bi i ostalo... Ovako su izgubili jos potencijalnih par tisuca kuna...
A da ne govorim da usmena predaja brzo putuje... Los glas daleko se cuje...
Pa ljudi, ako ne zelite imati posla sa muljatorima, preskocite taj ducan.

OG loc
26.01.2011., 15:23
poz svima ..ineresuje me koliko je dozvoljena temperatura prednje strane gde mu je komandna tabla sa prekidacima sporeta gorenje sa staklokeramickom plocom od inox-a ,,zvao sam servisere da izmere temperaturu posto greje kao 'TA' pec ,temperatura je bila oko 70 stepeni oni mi kazu da je to normalno ? ..

OG loc
26.01.2011., 15:41
p.s - imam stariji model star 3 godine gorenje sporet sve normalno funkcionise ,isto greje komandna tabla ali malo veoma malo ,,a ovaj noviji model kao grejalica placen 440 eura ec66103ax ..da li je to normalno ?

Elle Vk
18.05.2011., 22:07
Ima li tko neki od aparata simplicity?
Zanima me perilica, sušilica, staklokeramička ploča i pećnica.
Podijelite iskustva molim...

Clericova
14.06.2011., 11:12
Ima li tko neki od aparata simplicity?
Zanima me perilica, sušilica, staklokeramička ploča i pećnica.
Podijelite iskustva molim...

Imamo mi gotovo sve aparate iz linije simplicity. Ploča je u redu, nemam prigovora, sve funkcionira, jedino mi je malo bilo problem priviknuti se na kuhanje na ploči uopće (s obzirom da sam prije imala plinsku)., ali što se kvalitete i održavanja tiče, sve 5. Pećnica mi stvara najviše muka, svaki put kad idem nešto peći, trebam vaditi upute i razmišljati koji od načina pećenja odgovara tome što ja radim :confused: Sad, možda je problem u mom neiskustvu, ali živjele pećnice na kojima odabereš temperaturu i bok!:top:
Imamo još i hladnjak, sve super, nikakvih prigovora, njega čak i kužim.:cerek:
A perilica je instalirana, ali još nije isprobana, čekam da se nakupi veša :lol:
Ali čini mi se puno jednostavnija i funkcionalnija od one koju ima moja mama. Imaš jedan glavni gumbek, na kojem ti lijepo sve piše plus još neke dodatne funkcije koje mi se čine jako korisne. Kad isprobam, javim.
Dakle, ja sam sa aparatima, tj kvalitetom jako zadovoljna, doduše nemam ih dugo ali su pravi preporod. Još samo da se dogovorim s pećnicom i :top:

Elle Vk
15.06.2011., 18:42
Imamo mi gotovo sve aparate iz linije simplicity. Ploča je u redu, nemam prigovora, sve funkcionira, jedino mi je malo bilo problem priviknuti se na kuhanje na ploči uopće (s obzirom da sam prije imala plinsku)., ali što se kvalitete i održavanja tiče, sve 5. Pećnica mi stvara najviše muka, svaki put kad idem nešto peći, trebam vaditi upute i razmišljati koji od načina pećenja odgovara tome što ja radim :confused: Sad, možda je problem u mom neiskustvu, ali živjele pećnice na kojima odabereš temperaturu i bok!:top:
Imamo još i hladnjak, sve super, nikakvih prigovora, njega čak i kužim.:cerek:
A perilica je instalirana, ali još nije isprobana, čekam da se nakupi veša :lol:
Ali čini mi se puno jednostavnija i funkcionalnija od one koju ima moja mama. Imaš jedan glavni gumbek, na kojem ti lijepo sve piše plus još neke dodatne funkcije koje mi se čine jako korisne. Kad isprobam, javim.
Dakle, ja sam sa aparatima, tj kvalitetom jako zadovoljna, doduše nemam ih dugo ali su pravi preporod. Još samo da se dogovorim s pećnicom i :top:

Hvala, već sam izgubila nadu da će netko odgovoriti... Molim te javi za perilicu ...taman nju kupujem slijedeću.

Clericova
18.06.2011., 10:51
Hvala, već sam izgubila nadu da će netko odgovoriti... Molim te javi za perilicu ...taman nju kupujem slijedeću.

Hej, evo napokon sam isprobala i perilicu. Imam sve same pohvale, iznimno je jednostavna za korištenje, totalno napravljena za dummies poput mene:mig:
Za sad sam zbilja oduševljena jer nisam očekivala takvu lakoću i jednostavnost, i dosta brzo je gotova, na 40 mi je oprala za sat i 20 min.:)
Tak da zbilja preporučam, mislim da je o kvaliteti suvišno govoriti s obzirom da je to ipak gorenje (provjereno pouzdano), ali je zbilja za preporučiti pogotovo onima koji su malo amateri kaj se tiče pranja. :p

Elle Vk
18.06.2011., 22:34
Hej, evo napokon sam isprobala i perilicu. Imam sve same pohvale, iznimno je jednostavna za korištenje, totalno napravljena za dummies poput mene:mig:
Za sad sam zbilja oduševljena jer nisam očekivala takvu lakoću i jednostavnost, i dosta brzo je gotova, na 40 mi je oprala za sat i 20 min.:)
Tak da zbilja preporučam, mislim da je o kvaliteti suvišno govoriti s obzirom da je to ipak gorenje (provjereno pouzdano), ali je zbilja za preporučiti pogotovo onima koji su malo amateri kaj se tiče pranja. :p

Koliko je glasna?
Prema mjerilima na temi o perilicama ispada da je jako glasna (preko 70 db).

Clericova
25.06.2011., 16:35
Koliko je glasna?
Prema mjerilima na temi o perilicama ispada da je jako glasna (preko 70 db).

Da, iskreno dosta je glasna. Doduše, nisam to baš primjećivala jer smo je smjestili tamo gdje buka ne smeta (wc :p ) ali kad si me to pitala išla sam provjeriti i zbilja, kad stojiš kraj nje dosta je glasna. :ne zna:

paprenjak
01.09.2011., 09:24
Kakva su vam iskustva sa sušilicama rublja Gorenje? Mislimo kupiti,pa:ne zna:

miko10
01.09.2011., 14:13

Nemam baš neka iskustva sa tim sušilicama (ili sušilicama opčenito) ali znam da Gorenje priprema neku akciju na sušilicama pa malo pričekaj, nekih mjesec dana.

lily36
01.09.2011., 14:23

Imam njihovu sušilicu. Odlična.

Lutka29
17.09.2011., 00:06
uzela sam ugradbeni hladnjak NRKI51288, sa no frost. zanima me ima li itko iskustva s njim ili nekim drugim gorenje ugradbenim?? ovo je classic verzija, puno mi je ljepša exclusive zbog srebrnih dodataka na policama i tako to, ali takav no frst je još 800kn +, a isplati li se kupiti bez no frost... :ne zna: help
evo modela tu (http://www.gorenje.hr/hladnjaci/ugradbeni_hladnjaci) ako može netko dati savjet, još mogu mjenjati narudžbu :)

Kladi
17.09.2011., 13:20
uzela sam ugradbeni hladnjak NRKI51288, sa no frost. zanima me ima li itko iskustva s njim ili nekim drugim gorenje ugradbenim?? ovo je classic verzija, puno mi je ljepša exclusive zbog srebrnih dodataka na policama i tako to, ali takav no frst je još 800kn +, a isplati li se kupiti bez no frost... :ne zna: help
evo modela tu (http://www.gorenje.hr/hladnjaci/ugradbeni_hladnjaci) ako može netko dati savjet, još mogu mjenjati narudžbu :)

nije zanemariva razlika, ali nije ti no frost bez veze....!
ja bi uzela no frost .:mig:

nata.p.
19.09.2011., 14:03
nisam mogo izdržat ....

naime kupili gorenje ugradbenu prećnicu, nova linija simplicity(ilineštakoslično), sve super zgleda, uzeli čak malo skuplj verziju jel kao ima vodilice i tako....uglavnom pećnica ima trostruko staklo, fantastično, vrata hladna kao led vele, super.....

...ali...

dođe ta famozna pećnica i mi ju zguramo nutra, rapakiramo sve kaj je bilo u njoj i nestpljivo ju prikurimo na 200 da se rasmradi malo i to...
...kuri ona jedno pol sata pa ju zgasim i fore radi taknem vrata a kad tamo skoro dobih opkline 1. stupnja...teška zbunjola...idem pitat ljude da mi vele ko je tu lud pa mi dođeobjašnjenje da to nije čudno jer prvi put brtva ne "potegne" nutarnje staklo dobro pa se vrata zagriju...ajde rekoh, probat ćemo drugi put

palimo dakle pećnicu drugi put i gle stvano vrata hladna ko led, mi sretni, zadovoljni i sve super...otvorim vrata dok još kuri da se nagledam čuda i zatvaram nakon 30 sekundi, opet probam staklo....a ovo opet vruće...30 jbni sekundi i staklo vruće?????niš pustimo mi nju da još malo kuri i malo pomalo staklo se ohladilo, nije savršeno ali ajde prolazno, rekoh...ugasimo pećnicu i odma sve stane, ništa ne pue, ništa ne hladi, meni malo čudno, probam ja nakon par minuta kad vrata opet vrela...e jbga sad, kaj je preveć je preveć, koji klipan izmisli taj jbni sistem hlađenja vrata???jel sam ja lud ili trebaš poseban tečaj za rukovanje tim čudom??

(nazvo inače servis na kraju priče i frajer mi veli da to nema šanse da se događa i da odma šalje novu pećnicu na zamjenu, super......dode nova i opet ista priča, doslovno ista)

Bok!
Ima još netko od vas ovako loša iskustva s pećnicom simplicity?? :( Jer mi se kupili tu, nismo još isprobali ali u dućanu nas uvjeravali da vrata 100% ostaju hladna dok pećnica radi....

marko_1984
10.10.2011., 12:04
Pozdrav svima,

planiram uskoro kupovati bijelu tehniku za novi stan pa me interesiraju vaša cijenjena mišljenja o poznatom proizvođaču iz susjedne nam Slovenije.

Trebam hladnjak (samostojeći), pećnicu (ugradbenu), ploču za kuhanje, perilicu posuđa (ugradbenu), perilicu rublja i napu.

Sviđa mi se Gorenje Simplicity, pa sam gledao malo po njihovoj stranici:

hladnjak http://www.gorenje.hr/gorenje-simplicity?c=276231
pećnica http://www.gorenje.hr/gorenje-simplicity?c=276628
ploča http://www.gorenje.hr/gorenje-simplicity?c=280699
napa http://www.gorenje.hr/gorenje-simplicity?c=276845
suđerica http://www.gorenje.hr/perilice_posuda?c=275586 (posebna Simplicity vrata mi se ne uzimaju - nepotreban trošak)
perilica rublja http://www.gorenje.hr/gorenje-simplicity?c=276323

Molio bih, ukoliko je netko vlasnik nekog od ovih modela da napiše svoja iskustva. Pogotovo ukoliko netko misli da nešto od navedenoga ne valja...

Također me zanima je li tko kupio nešto od Gorenja u trgovini Gorenje Studio? To je Gorenje maloprodaja, zar ne? Planiram kupiti kod njih (Slavonska 26), bio sam prije par dana i čine mi se jako ljubazni...

Još nešto za one koji će odmah napisati da Gorenje ne valja, takvi odgovori me ne interesiraju. Ali ako se napišu konkretni razlozi, uzimam u obzir :)
Svi znamo da Gorenje ima odličnu servisnu mrežu u HR i brdo rezervnih dijelova, a na kraju krajeva da se mora i u Sloveniju po nešto nama iz ZG nije baš predaleko...

Hvala svima,
Marko_1984

Kladi
10.10.2011., 12:27
Svi znamo da Gorenje ima odličnu servisnu mrežu u HR i brdo rezervnih dijelova, a na kraju krajeva da se mora i u Sloveniju po nešto nama iz ZG nije baš predaleko...

Hvala svima,
Marko_1984prema mojim saznanjima upravo tu leži najveći problem.
rez.dijelova na lageru baš i nema, čekaju se nekoliko tjedana i to sve ako imaš sreće da ti netko u servisu digne slušalicu kad ih zoveš.

Yorkshire
10.10.2011., 17:03
Evo, Marko_1984, ja ti mogu objasniti zašto dotična napa "ne valja" i zašto sam odustala od nje...

Simplicity napa je rađena od bojanog lima (dok ostale nape nisu) i prilikom pranja i čišćenja iste, skidala bi se ta boja (u salonu gdje je dugo stajala već je boja je nestala na nekim mjestima).

cici1810
10.10.2011., 17:19
Ja se ne mogu sjetiti, ali mislim da se spominjao samo jedan servis negdje blizu Zg gdje su ljubazni. Na znam jel bio Samobor ili VG. A iskustvo u Varaždinu je preloše. Gorenje servis je u istoj zgradi gdje sam ja odrastala, dakle već preko 30 godina, i kad god nam je nešto trebalo za perilicu (prije smo imali Gorenje) oni su nalazili svakakve izlike, te sad nema ovoga, te se treba mijenjati pola mašine, pa smo na kraju uvijek rješavali stvar s neovlaštenima. Ono što je origigi gorenje reklo da košta npr. 400 kn, majstor nabavi i popravi za 100 (i na tome zaradi).

A što se tiče čisto međuljudskih odnosa, prema svim susjedima se ponašaju bahato i svisoka. Zaparkiraju ti auto jer oni sad istovaruju ili utovaruju i boli ih briga. Ili su nekad znali ostaviti i ambalažni materijal pored kontejnera pa je vjetar to razvukao.

Dakle, ni s ljudske, ni s profi strane Gorenjev servis u Vž ne mogu preporučiti. S druge strane, moji roditelji imaju gorenjev frižider već nekih 7-8 godina, i radi bez problema.

marko_1984
17.11.2011., 11:23
Evo, Marko_1984, ja ti mogu objasniti zašto dotična napa "ne valja" i zašto sam odustala od nje...

Simplicity napa je rađena od bojanog lima (dok ostale nape nisu) i prilikom pranja i čišćenja iste, skidala bi se ta boja (u salonu gdje je dugo stajala već je boja je nestala na nekim mjestima).

@Yorkshire - bio sam u Gorenjevom dućanu, Gorenje Studio i pitao za te nape, imaju izložen taj model već dosta dugo i nikakvih problema s bojom. Za takav slučaj kakav ti spominješ nemaju pojma... Čudno, ali ipak mislim da neću uzeti baš tu, za svaki slučaj... Hvala :)

Ja se ne mogu sjetiti, ali mislim da se spominjao samo jedan servis negdje blizu Zg gdje su ljubazni. Na znam jel bio Samobor ili VG. A iskustvo u Varaždinu je preloše. Gorenje servis je u istoj zgradi gdje sam ja odrastala, dakle već preko 30 godina, i kad god nam je nešto trebalo za perilicu (prije smo imali Gorenje) oni su nalazili svakakve izlike, te sad nema ovoga, te se treba mijenjati pola mašine, pa smo na kraju uvijek rješavali stvar s neovlaštenima. Ono što je origigi gorenje reklo da košta npr. 400 kn, majstor nabavi i popravi za 100 (i na tome zaradi).

A što se tiče čisto međuljudskih odnosa, prema svim susjedima se ponašaju bahato i svisoka. Zaparkiraju ti auto jer oni sad istovaruju ili utovaruju i boli ih briga. Ili su nekad znali ostaviti i ambalažni materijal pored kontejnera pa je vjetar to razvukao.

Dakle, ni s ljudske, ni s profi strane Gorenjev servis u Vž ne mogu preporučiti. S druge strane, moji roditelji imaju gorenjev frižider već nekih 7-8 godina, i radi bez problema.

Zvao sam servis da provjerim kako stoje s dijelovima, ali i da provjerim to za VŽ. Rekli su mi da taj servis nije Gorenje Servis, nego ovlašteni serviser (to nije isto - službenih Gorenje servisa ima samo 6, dok ovlaštenih ima jako puno...). Također znaju za probleme u navedenom servisu i, kako su mi ljubazno rekli, uskoro će nešto i poduzeti vezano za njih :)

Uglavnom, Simplicity mi se čini kao dosta dobar izbor! Vjerojatno ne ću uzeti baš sve od te linije, nego ću malo kombinirati.

Hvala svima, ako ima još netko kakvu korisnu informaciju nadam se da će ju napisati!

Lp

bianca
18.11.2011., 07:34
Dakle, ni s ljudske, ni s profi strane Gorenjev servis u Vž ne mogu preporučiti.
Gorenje servis u Varaždinu je nočna mora svakoga tko u ovoj županiji želi imati nešto od njih. U kojem god sam dučanu pitala da li su problemi sa njihovim servisom odgovorili su mi - da, na žalost veliki. Ja ne vjerujem da se tome ne može stati na kraj. Trebali bi se ljudi obratiti u njihovo zastupništvo i objasniti im na koji način oni gube mušterije. Unatoč tim pričama ja sam ipak kupila Gorenje jer su mi u jednoj trgovini dečki rekli da sa servisom u Čakovcu nema nikakvog problama.

onix
18.11.2011., 20:47
@Yorkshire - bio sam u Gorenjevom dućanu, Gorenje Studio i pitao za te nape, imaju izložen taj model već dosta dugo i nikakvih problema s bojom. Za takav slučaj kakav ti spominješ nemaju pojma... Čudno, ali ipak mislim da neću uzeti baš tu, za svaki slučaj... Hvala :)

Lp

Ja već dugo zaobilazim Gorenje u širokom luku, tako da nemam informacija o konkretnim aparatima, ali...:confused: stvarno očekuješ da ti trgovac u dućanu kaže - ajooj, ma te vam naše nape ništa ne valjaju, evo, jučer smo jednu maknuli iz izloga, ogulila se sama od sebe... a i servis nam je šugav... znate što, idite vi i kupite napu od konkurencije!

zrixy
19.11.2011., 14:12
suđerica http://www.gorenje.hr/perilice_posuda?c=275586 (posebna Simplicity vrata mi se ne uzimaju - nepotreban trošak)

Molio bih, ukoliko je netko vlasnik nekog od ovih modela da napiše svoja iskustva. Pogotovo ukoliko netko misli da nešto od navedenoga ne valja...

Također me zanima je li tko kupio nešto od Gorenja u trgovini Gorenje Studio? To je Gorenje maloprodaja, zar ne? Planiram kupiti kod njih (Slavonska 26), bio sam prije par dana i čine mi se jako ljubazni...

Hvala svima,
Marko_1984

Evo ovako. ja konkretno imam sve uređaje firme Gorenje. Dakle, ugradbena pećnica, i to ova koju si naveo, ali s tom razlikom da ja nemam ovaj manji gumb za odabir temperature nego mi je to digitalno. Ali to je nebitna razlika. Sa istom sam jako zadovoljna.
Ostali aparati nisu iz linije simplicity, ali su gorenje. Imam ladičarku, samostojeći frižider, perilicu rublja, ugradbenu plinsku ploču i suđericu ugradbenu. Zadovoljna sam sa apsolutno svime. Sve sam kupila u dućanu o kojem si govorio. Zadovoljna isporukom, na vrijeme i po dogovoru. Jedino mi je u ploči za kuhanje falila ona lulica za plin. To sam dodatno kupila iako mi je žena tamo rekla da sam mogla reklamirati jer smo je trebali dobiti u paketu. Kako je to koštalo nekih 20-ak kuna, nije mi se sa time zezalo jer je kuhinju trebalo staviti u funkciju. :D
Ako sam ti pomogla, drago mi je...:)

Maybe not
20.11.2011., 20:23

Marko_1984

Imam Simplicity pećnicu i napu, Karim R. ploču i Gorenje ugradbeni hladnjak, nekoliko mjeseci, zasad vrlo zadovoljna svime.

Lozimka
04.01.2012., 19:56
Bok. Ne znam pitam li na pravom mjestu, ali ovo je jedina tema o gorenje pećnicama na koju sam naišla.
Mi imamo neki stari štednjak crne boje. Ono, klasika: gore tri plamenika i jedno grijalo na struju, a dolje peć na struju. Ugl., ta peć se pali sa dva vijka. Jedan namještava temperaturu, a na drugom su označene neke točkice. To je kao neka jakost kojom će peć zagrijavati. Pa sada, ako se netko razumije u to da mi malo bolje objasni.
Npr. za princes krafne piše da ih treba peći na 220 C, a ja namjestim temperaturu, ali ovo drugo ne znam namjestiti. Svaki put splasnu dolje. Mislim da ih grije prejako.
Molim pomoć.

vlovrec
04.01.2012., 20:34
Jedan gumb ti je za temperaturu, a drugi za "vrstu" da se tako izrazim.

Pa imaš grijanje samo dolje, pa samo gore, pa zajedno gore i dolje (ja taj najčešće koristim), pa sušenje zrakom, ja imam te četiri. A na staroj sam imala puno više tih opcija ali se ne sjećam više koje su bile.

Probaj negdje na netu naći uputstva, navodno da se piza super ispeče sa tim "puhanjem", ljudi ti znaju puno caka, pa bi bila šteta da ne koristiš ako imaš.

Lozimka
04.01.2012., 21:10
Jedan gumb ti je za temperaturu, a drugi za "vrstu" da se tako izrazim.

Pa imaš grijanje samo dolje, pa samo gore, pa zajedno gore i dolje (ja taj najčešće koristim), pa sušenje zrakom, ja imam te četiri. A na staroj sam imala puno više tih opcija ali se ne sjećam više koje su bile.

Probaj negdje na netu naći uputstva, navodno da se piza super ispeče sa tim "puhanjem", ljudi ti znaju puno caka, pa bi bila šteta da ne koristiš ako imaš.

Hvala. Ma to su neke točkice samo. Nema nacrtano u slikicama. Ugl., ne mogu naći serijski broj ili takvo nešto. Na pećnici piše samo gorenje. Evo su mi princes opet spljoštene.

Kordina
05.01.2012., 16:40
pozdrav!
planiram kupiti simplicity ugradbenu pećnicu.. postoji model bo71 (nema teleskopske vodilice) i model bo75 (ima te vodilice i displej, al je zato i skuplja 700kn!!! :azdaja: )
eh sad, ima li netko iskustva od vas sa ugrađivanjem tih teleskopskih vodilica u pećnicu i gubi li se garancija ako se ugrade?

milić
05.01.2012., 18:05
Pokušat ću ti pomoći jer mi se čini da imamo isti ili bar sličan model kombiniranog štednjaka . Dakle meni je to model k273b kupljen 2003. godine i kao što je rečeno desni regulator je za temperaturu, a lijevi , ako okrećeš u smjeru kazaljke na satu , ide :
-osvjetljenje pećnice
-gornji i donji grijač /to jedino i koristim/ e sad ne znam točno redosljed ali ima još:
-infra grijač gore
--samo gornji grijač
-samo donji grijač /aqua clean/
Moja peć nema ventilator .
Nadam se da sam bar malo pomogao.
zaboravio sam reći da ima još i ražanj

Lozimka
06.01.2012., 13:43
Pokušat ću ti pomoći jer mi se čini da imamo isti ili bar sličan model kombiniranog štednjaka . Dakle meni je to model k273b kupljen 2003. godine i kao što je rečeno desni regulator je za temperaturu, a lijevi , ako okrećeš u smjeru kazaljke na satu , ide :
-osvjetljenje pećnice
-gornji i donji grijač /to jedino i koristim/ e sad ne znam točno redosljed ali ima još:
-infra grijač gore
--samo gornji grijač
-samo donji grijač /aqua clean/
Moja peć nema ventilator .
Nadam se da sam bar malo pomogao.
zaboravio sam reći da ima još i ražanj
Hvala ti. :)
Serijski vjerojatno piše skroz iza pa bih ju morala odmaknuti od zida. Ugl. peći ću krafne od sada na dva stupnja od starta. Prošli put sam pomaknula za tri pa su se naglo pekle.

zrixy
06.01.2012., 20:08
pozdrav!
planiram kupiti simplicity ugradbenu pećnicu.. postoji model bo71 (nema teleskopske vodilice) i model bo75 (ima te vodilice i displej, al je zato i skuplja 700kn!!! :azdaja: )
eh sad, ima li netko iskustva od vas sa ugrađivanjem tih teleskopskih vodilica u pećnicu i gubi li se garancija ako se ugrade?

Nije mi jasno kako ih misliš ugraditi???
Ja imam tu pećnicu sa teleskopskim vodilicama i kada bih sada ponovno kupovala pećnicu, nisam sigurna da bi mi trebale, jednostavno sam navikla tepsiju izvaditi iz pecnice i to je to. Neću reci da nije praktično ali nije niti neophodno! Tih bi 700 kuna potrosila na nešto drugo.;)

Wellisia
21.02.2012., 15:02
Pozdrav svima... Kupujem aparate za kuhinju, htjela bih da sve bude od istog proizvođača, a tu se poklopilo da mi se najviše sviđa Gorenje... Za sada mi je u opciji sljedeće:

http://www.gorenje.hr/hladnjaci/ugradbeni_hladnjaci?c=198552 (zbog no frosta)

http://www.gorenje.hr/perilice_posuda?c=275820 (jedina širine 45 koja nije potpuno integrirana)

http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbene_ploce_za_kuhanje?c=261290

http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbene_pecnice?c=242083

http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/kuhinjske_nape?c=280771

Ako netko ima iskustva sa bilo kojim od ovih aparata pliz podjelite iskustva i mišljenje...
Ono što mene zanima kak se upotrebljava ta pećnica, nemam pojma kak bi namjestila program na tome, haha, a i kolko pere ova perilica... Na njihovim stranicama piše trajanje referentnog programa 175 min :eek:...???
Hvala!!!

Fi Fi
21.02.2012., 23:49
Pozdrav svima... Kupujem aparate za kuhinju, htjela bih da sve bude od istog proizvođača, a tu se poklopilo da mi se najviše sviđa Gorenje... Za sada mi je u opciji sljedeće:

http://www.gorenje.hr/perilice_posuda?c=275820 (jedina širine 45 koja nije potpuno integrirana)

Ako netko ima iskustva sa bilo kojim od ovih aparata pliz podjelite iskustva i mišljenje...
Ono što mene zanima kak se upotrebljava ta pećnica, nemam pojma kak bi namjestila program na tome, haha, a i kolko pere ova perilica... Na njihovim stranicama piše trajanje referentnog programa 175 min :eek:...???
Hvala!!!

ja ti od navedenog imam ora ito crnu pećnicu i super sam zadovoljna,za drugo ne znam :ne zna:

Wellisia
21.02.2012., 23:58
ja ti od navedenog imam ora ito crnu pećnicu i super sam zadovoljna,za drugo ne znam :ne zna:

Tnx! :) Daj mi reci kak znaš na koliko si ju stupnjeva upalila... Da li se tu u svom ovom crnilu negdje ukažu neke brojke, ima neki display ili??? :lol:

Fi Fi
22.02.2012., 00:04
Tnx! :) Daj mi reci kak znaš na koliko si ju stupnjeva upalila... Da li se tu u svom ovom crnilu negdje ukažu neke brojke, ima neki display ili??? :lol:

ima ti na botunima sve i lipo se vidi :)

Wellisia
22.02.2012., 09:37
ima ti na botunima sve i lipo se vidi :)

Ajde super, hvala ti, to me muči već par dana, a znala sam da mora bit nešto, a ja samo googlam, a nikako da odem negdje pogledat konkretno aparate... :)

Fi Fi
23.02.2012., 22:45
Ajde super, hvala ti, to me muči već par dana, a znala sam da mora bit nešto, a ja samo googlam, a nikako da odem negdje pogledat konkretno aparate... :)

nema problema :mig:

kiki_zg
31.03.2012., 07:11
Žena i ja smo trenutno u uređenju kuhinje :)

Zapeli smo na Simplicity bijelu liniju - pećnica i ploča

http://www.gorenje.hr/gorenje-simplicity?c=276636

http://www.gorenje.hr/gorenje-simplicity?c=276629

Pa nas zanima da li netko ima tu bijelu liniju, strah nas je da je to preosjetljivo, a opet s druge strane sad imamo staklokeramičku crnu i nakon svakog kuhanja se sve opere al s vremenom se vide one crtice kao ogrebano malo...što se na bijeloj nebi baš vidjelo...

a bijela pećnica -žena nebi baš svaki put ribala unutra sve nakon pečenja, a jako puno koristi pećnicu pa se dvoumimo zbog toga...

Molim Vaša iskustva sa bijelom pećnicom i bijelom pločom!

LP :durica

zrixy
31.03.2012., 11:16
Žena i ja smo trenutno u uređenju kuhinje :)

Zapeli smo na Simplicity bijelu liniju - pećnica i ploča

http://www.gorenje.hr/gorenje-simplicity?c=276636

http://www.gorenje.hr/gorenje-simplicity?c=276629

Pa nas zanima da li netko ima tu bijelu liniju, strah nas je da je to preosjetljivo, a opet s druge strane sad imamo staklokeramičku crnu i nakon svakog kuhanja se sve opere al s vremenom se vide one crtice kao ogrebano malo...što se na bijeloj nebi baš vidjelo...

a bijela pećnica -žena nebi baš svaki put ribala unutra sve nakon pečenja, a jako puno koristi pećnicu pa se dvoumimo zbog toga...

Molim Vaša iskustva sa bijelom pećnicom i bijelom pločom!

LP :durica

Ja imam pećnicu (samo onaj model skuplji sa digitalnim namještanjem temperature) u crnoj varijanti i da mogu odmah bi je zamijenila za bijelu jer se na ovoj sve vidi. Svaki flek od prstiju svaka kap bilo čega. Moja preporuka je da uzmeš bijelo. :kava:

kiki_zg
31.03.2012., 11:48
Ja imam pećnicu (samo onaj model skuplji sa digitalnim namještanjem temperature) u crnoj varijanti i da mogu odmah bi je zamijenila za bijelu jer se na ovoj sve vidi. Svaki flek od prstiju svaka kap bilo čega. Moja preporuka je da uzmeš bijelo. :kava:

kumovi imaju isto sve u crnoj varijanti i ista priča... samo kaj oni puno ne kuhaju i pećnicu koriste jako jako malo pa im samo stoji, al svaka packa se vidi!

Roditelji imaju sve iso crno samo od drugog dobavljača i isto samo rintaju i čiste to... pa nam se bijelo čini savršena opcija, al nas je strah da nije osjetljiva pećnica i da se bude nakon svakog pecenja moralo rintati!

Hvala :mig:

zrixy
31.03.2012., 18:24
kumovi imaju isto sve u crnoj varijanti i ista priča... samo kaj oni puno ne kuhaju i pećnicu koriste jako jako malo pa im samo stoji, al svaka packa se vidi!

Roditelji imaju sve iso crno samo od drugog dobavljača i isto samo rintaju i čiste to... pa nam se bijelo čini savršena opcija, al nas je strah da nije osjetljiva pećnica i da se bude nakon svakog pecenja moralo rintati!

Hvala :mig:

Naravno da nakon svakog pečenja treba pljunuti u šake i ribati pećnicu. Ali to nema veze sa bojom...to je tako sa svim pećnicama ako želiš da ti uvijek bude lijepa i čista iznutra. Ali izvana je po meni bijela boja puno prihvatljivija. Tješi me da, ako Bog da sreće i zdravlja, za života ću još jednom mijenjati kuhinju pa ću promijeniti i to...:D

FashionInTheAir
06.04.2012., 21:52

Hvala!!!

ja ti imam sve aparate gorenje iz linije ora ito (vidim da si tu pećnicu stavila) i sa svime sam prezadovoljna... energetska klasa A+, dizajnerski predivni, odlično rade, tiho, itd. :)

gringo.
06.06.2012., 08:44
Čuo sam, ovih dana, na radio Rijeci, reklamu za gorenje popuste do 90% :eek: u nekom dučanu u Rijeci, ali nisam zapamtio kojem.
Zna li netko kojem ? :rolleyes:

Twetty
25.06.2012., 12:17
Mi imamo bijelu tehniku Gorenje, indukcijski štednjak (staklokeramička ploča), perilica rublja i perilica suđa, hladnjak sa ledenicom sve je kupljeno 2007, ali ne u istoj trgovini. Sve je A klasa, ona štedna.

Štednjak je nakon dvije godine riknuo, uz popravke ponovno ne funkcioniraju grijači! Perilica rublja je sada treći put na popravku, pregorjelo nešto, a hladnjak ili jako smrzava ili uopće ne hladi kada se malo smanji, a perilica suđa jednostavno ne opere suđe do kraja.... Sada se pitamo gdje je problem, znači li to da imamo samo peh sa Gorenje tehnikom u kući, ili je Gornje stvarno takvo smeće!
Činjenica je da je danas vijek trajanja Gorenje tehnike 7 godina, a na primjer vijek trajanja Miele tehnike je 25 godina....
Jeste li znali da je Gorenje zbog nekvalitete izgubilo tržište u Europi, još se samo drži u državama bivše Juge!
Mi smo odlučili da Gorenje više nikada neće u našu kuću!

zrixy
25.06.2012., 16:36
@Twetty
Evo mi vec 12 godina imamo Gorenje perilicu rublja i do sada samo jednom, i to prije sest mjeseci, otisli lezajevi. Prije 2 godine smo se selili i kupili sve Gorenje i za sada (kuc, kuc, kuc), sve radi bez ikakvih problema. I plinska ploca za kuhanje i pecnica i frizider i ladicarka i perilica posuda. Sve osim ves masine ( koja je kupljena kako sam rekla prije 12 godina, kupljeno je u njihovom ducanu na slavonskoj aveniji. :ne zna:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Wellisia
26.06.2012., 22:00
Mojoj mami riknuo progamator na perilici rublja staroj godinu i pol... Jedva čekam da čujem šta će joj reći iz servisa, jer kao ima garanciju 5 god...

opto22
28.06.2012., 10:33
Činjenica je da je danas vijek trajanja Gorenje tehnike 7 godina, a na primjer vijek trajanja Miele tehnike je 25 godina....
Jeste li znali da je Gorenje zbog nekvalitete izgubilo tržište u Europi, još se samo drži u državama bivše Juge!

:kava: Bilo bi interesantno navesti cijene koliko je što od Gorenja plačeno.

Modeli aparata koji kod nas koštaju 2500-3000. kn u Švicarskoj za njih moraš izdvojiti i do 6500 kn što ćini početak ponude od Gorenja tamo.:ne zna:

zrixy
28.06.2012., 13:02

Modeli aparata koji kod nas koštaju 2500-3000. kn u Švicarskoj za njih moraš izdvojiti i do 6500 kn što ćini početak ponude od Gorenja tamo.:ne zna:

U mom slucaju su svi aparati kostali 4000+ kn, osim ploce za kuhanje i masine kojoj ne znam cijenu jer je bila poklon.

Fantomlat
28.06.2012., 23:51

Ma mogu samo misliti kako su ti od 2500-3000kn iste kvalitete kao oni koji su tamo dvostruko skuplji.Nismo djeca da ne znamo da se radi o modelima prilagođenim određenom tržištu i sasvim drugoj klasi kvalitete.

BobicaBo
16.07.2012., 09:31
ima li tko simplicity pećnicu - BO71SYB
kako se pali?

zanima me ako koristim prednamješteni program , trebam li onda uopće koristiti onaj drugi gumb ili on samo stoji ugašen u tom slučaju?

drugo, ako koristim program za kekse koji je na 160 prednamješten - a meni treba 180 stupnjeva?? mogu li onda onim drugim gumbom namjestiti 180 a postavka kolači ostaje namještena??

bemti kako je ona plavuša sa reklame sve skužila a ja ne mogu?? :ne zna:

zrixy
16.07.2012., 13:41
Upravo tako. Namjestis na program koji ti treba. On ima prednamjestenu temperaturu, a ti je podesavas po svojoj potrebi. ;)

BobicaBo
16.07.2012., 15:26
Upravo tako. Namjestis na program koji ti treba. On ima prednamjestenu temperaturu, a ti je podesavas po svojoj potrebi. ;)

hvala!

znači li to ako mi program odgovara - ne diram drugi gumb
ako mi ne odgovara temperatura onda diram drugi??

:zvrko:

BobicaBo
16.07.2012., 16:36

mislim sad ta Simplicity fakat zvuči simple ali mogli su i uputstva napraviti jednostavnija! :mad:

zrixy
16.07.2012., 19:41
Izaberes program koji ti odgovara a sa drugim gumbom podesavas temperaturu prema svojim potrebama. Ja sam danas recimo pekla pizzu. Znaci namjestila sam na program za pizzu (nacrtana je) i temperatura je predpodesena na 200°C. Meni je to previse i smanjila sam istu na 180°C (sa onim drugim gumbom...ok ja imam digitalnu pa nemam drugi gumb ali svodi se na isto). Nadam se da sam ti sada "plasticnije" objasnila...;-)

BobicaBo
16.07.2012., 21:02
Izaberes program koji ti odgovara a sa drugim gumbom podesavas temperaturu prema svojim potrebama. Ja sam danas recimo pekla pizzu. Znaci namjestila sam na program za pizzu (nacrtana je) i temperatura je predpodesena na 200°C. Meni je to previse i smanjila sam istu na 180°C (sa onim drugim gumbom...ok ja imam digitalnu pa nemam drugi gumb ali svodi se na isto). Nadam se da sam ti sada "plasticnije" objasnila...;-)

super si objasnila! hvala ti! :mig:

ma sto pua si bolja od one plavojke što je ispekla mačku! :mig:

zrixy
17.07.2012., 08:32
Nema na cemu....zato smo tu...;)

BobicaBo
25.07.2012., 09:44
Nema na cemu....zato smo tu...;)

stvarno hvala puno :mig:

mislim skužila bi i ja nešto nakon nekog vremena ali ovako je brže
po onim njihovim uputama ispada da simplicity izbornik okreneš i čekaš! a drugi gumb koristiš samo ako nešto želiš mjenjati
i tako ja ubacim neku mesinu i čekam a ono ni da bi?!?!?!

a zapravo prvi/veliki/simplicity gumb sam po sebi regulira samo ventilator i određuje koje grijače će koristiti! ali toplinu radi drugi!
i koji je to problem napisati u uputstva?!?!? :mad::mad::mad:

Dirk
13.08.2012., 13:45

I ja sam...
Imao sve od njih.
Prvo otišao hladnjak koji je imao grijač isparivača za brže odleđivanje... došlo do kratkog spoja jer vodiči nisu u potpunosti bili izolirani, (izolirani ručno izolir vrpcom a nalaze se u tako vlažnom dijelu) usput zbog iskrenja rastalila se žica od termostata. nakon više servisa mora hladnjak baciti, jer mu je istekla garancija, a popravci su držali po nekoliko dana...
Onda perilica robe (programator), i na kraju sušilica (nije u njoj sušeno možda 20-30 puta). Sušilica je kondenzacijska (problemi s termostatom, pumpom za vodu). Nakon 2 do 3 sušenja zovi servis, na kraju sam pokušavam riješavati kvarove, svako malo čišćenje i podmazivanje pumpe, povremeno uključivanje termo zaštite i sl.
Nikad više ništa od Gorenja u moju kuću!

extreme
25.08.2012., 22:13
ima li netko plinsku ploču za kuhanje g6syb?

čime i kako perete plamenike.???? meni ni jedna flekica neće ničim otići- a još mi ništa nije izgorjelo ni iskipilo.. eventualno ako nešto kapne tijekom kuhanja i to je to.. al neće fleke ničim da se operu?
:ne zna:

@Ginny@
21.10.2012., 15:24
Bok,

ja imam malo neobičan problem sa svojim Gorenje Retro hladnjakom. Kupila sam ga 2000.g. 2006.g. pala vrata dolje. Kupila druga vrata (1.500,00 kuna), jučer pala opet. Sad sam ih zalijepila širokim salotejpom :raspa:

marko_1984
26.10.2012., 08:45

Hvala svima,
Marko_1984
Evo ovako. ja konkretno imam sve uređaje firme Gorenje. Dakle, ugradbena pećnica, i to ova koju si naveo, ali s tom razlikom da ja nemam ovaj manji gumb za odabir temperature nego mi je to digitalno. Ali to je nebitna razlika. Sa istom sam jako zadovoljna.
Ostali aparati nisu iz linije simplicity, ali su gorenje. Imam ladičarku, samostojeći frižider, perilicu rublja, ugradbenu plinsku ploču i suđericu ugradbenu. Zadovoljna sam sa apsolutno svime. Sve sam kupila u dućanu o kojem si govorio. Zadovoljna isporukom, na vrijeme i po dogovoru. Jedino mi je u ploči za kuhanje falila ona lulica za plin. To sam dodatno kupila iako mi je žena tamo rekla da sam mogla reklamirati jer smo je trebali dobiti u paketu. Kako je to koštalo nekih 20-ak kuna, nije mi se sa time zezalo jer je kuhinju trebalo staviti u funkciju. :D
Ako sam ti pomogla, drago mi je...:)

pozdrav ekipo, na kraju sam kupio sve od Simplicity linije i preprezadovoljan sam :)

promjena je bila kod hladnjaka, nisam uzeo ovaj navedeni nego ipak side-by-side bijeli i savršen je! što se tiče ostalih aparata opredijelio sam se na bijelu varijantu i moram priznati da sve skupa izgleda predobro a radi još i bolje...

najveća razlika je ta što sam kupio indukciju umjesto plina i još sam dobio gratis posuđe u njihovoj aktualnoj akciji. dosta sam se raspitivao o toj indukciji i na kraju kao obožavatelj novih tehnologija odlučio kupiti i nisam požalio! stvarno je predobro... uzeo sam i bolju varijantu pećnice zbog digitalnog namještanja temperature i zato što mi bolje izgleda. Napa je na kraju 90cm, a perilica posuđa je stariji model pa sam tu malo i uštedio. Perilicu rublja još nisam kupio (ona je ispala žrtva mog odabira skupljih aparata na kraju, ali nema veze).

ovo su moji aparati:

hladnjak http://www.gorenje.hr/bijela_tehnika/kucanski_aparati/hladnjaci/side_by_side?c=309585
pećnica http://www.gorenje.hr/bijela_tehnika/kucanski_aparati/linije_dizajna/gorenje_simplicity?c=276631
ploča http://www.gorenje.hr/bijela_tehnika/kucanski_aparati/linije_dizajna/gorenje_simplicity?c=389602
napa http://www.gorenje.hr/bijela_tehnika/kucanski_aparati/linije_dizajna/gorenje_simplicity?c=276844
perilica posuđa http://www.gorenje.hr/perilice-posuda/prethodni-modeli?c=373773 nju sam platio oko 3000 kn.

Kupio sve osim perilice posuđa preko web shopa Gorenje Studio, dobio besplatnu dostavu i savjet oko perilice posuđa koju sam onda naknadno platio u dućanu. Ionako mi se kuhinja tek završavala i čekao sam sudoper i sifon pa je perilica išla u zadnjoj fazi kuhinje.

sve pohvale za aparate i uslugu, kako putem webshopa tako i u trgovini. 5+ i preporučam ove aparate i Gorenje Studio svakome...

P.S. dosta sam googlao te internet trgovine i skužio da ima dosta prevaranata u ovoj našoj Hrvatskoj (npr. Corbis i njemu slični) te sam se na kraju odlučio ipak na provjereno, ako kupuješ Gorenje kupi u Gorenju. Da sam kupovao Electrolux, vjerojatno bih kupio u njihovom dućanu. Alternativa je uvijek Elipso ili slični, ali ipak računam da ljudi koji prodaju samo jedan brand ipak bolje znaju svoje proizvode. A i inače više volim piti vodu iz izvora nego iz gradskog vodovoda :D

Pozdrav svima!

zrixy
26.10.2012., 11:35
Drago mi je da si zadovoljan. :thumbup:

Mycka_
07.11.2012., 16:44
sve pohvale za aparate i uslugu, kako putem webshopa tako i u trgovini. 5+ i preporučam ove aparate i Gorenje Studio svakome...

Ja više nikada nogom kročiti u Gorenje Studio objekat, barem ne ovaj u Osijeku...
Loša, skroz loša iskustva. Ne sa aparatima nego sa osobljem.
Ukratko, prije 6 godina došli muž i ja u njihovu trg u Osijeku i htjeli kupiti sve Pininfarina aparate. Kaže neki lik dođite popodne kad bude poslovođa zbog popusta. Mi dođemo, ono neka žena, reko ok, ona izvadi papir na koji je lik pisao popis svega što nam treba i tamo piše na njemu dolaze gospodin nadobudni u kravati i gospođa (što se odnosilo na nas). Okrenuli mi nekako na šalu, jedva dogovorili neki popust na gotovinu i sve donekle okej...ali ti njihovi pogledi kao odakle ćemo mi to kupiti i ostalo je bilo ispod svakog nivoa...Nakon godine dana smo selili opet, i uzimali nove aparate, ovaj puta Ora ito i nismo išli kod njih nego u Lesninu jer je bio popust na kuhinje uz Gorenje aparate...
Prije tjedan dana...tražim perilicu i sušilicu, nađem Gorenje i sjetim se da su otvorili Studio trgovinu i nazovem. Javi se lik, ja pitam jer imaju perilicu i sušilicu, kaže on ima, pitam za cijenu i lijepo on meni kaže cijenu, popust na gotovinu 5%. Pitam, jel može još malo popusta, kaže on može, dođite pa ćemo pitati šeficu.
Dolazim ja sva bitna u dućan, sa 10 000 kn keša i spremna kupiti stvari, samo da uz tih 5% daju još malo popusta, barem još 2,3 posto...
Kad ugledam blaženu šeficu, to ista ona prije 6 godina. Žena je toliko neljubazna, smiješka niotkuda, kamoli da bi nešto malo prgpvprila...Kao da joj nije u cilju prodati nešto.
Pitam za cijenu, kaže zajedno 9.998 kuna. Popust na gotovinu 5% i izađe sve skupa 9.500. Ja se čudim, kažem rekao kolega popust...kaže ona ne može više, nema uvjeta za popust. Ja pitam, pa dobro koji su kriteriji za popust veli ona meni: 5% je popust na kupnju do 10 000 kuna a 10% je ako je vrijednost robe izunad 10 000 kuna...Ja sva u čudu i ne vjerujem, dakle za dvije kune ona meni neće dati popust...ljudi, kažem ja njoj onako podrugljivo pa jel imate žvake pa da kupim da prijeđe taj iznos...
Ljudi nije stvar ni u nekih 500 kuna ako već kupujem tako skupe stvari, ali ja sam iz proncipa izišla van i više me neće vidjeti.
Samo zbog jednog razloga jer im je djelatnica tj šefica toliko neugodna, odnos s klijentima je katastrofalan, a njeno lice mi stvara noćne more. Jako, jako loš odnos prema kupcima, dakle i prije 6 godina i sada. Čudi me da takva osoba još radi tamo. Ili sam ja jedina kojoj se potrefio takav peh.

Inače volim Gorenje, imam sve njihovo i jako sam zadovoljna.
Aparate naručili preko bijele tehnike.com i sve oslično, za 1.300 kuna jeftinije nego kod njih.

star 69
07.11.2012., 20:55
Mi isto planiramo uzeti sve Ora ito, Koju pecnicu imas? Bas cu pogledati tu stranicu, inace i mene zivcira sto nitko ne daje popuste za cash

Mycka_
07.11.2012., 21:45
Moram pogledati koja je tocno pecnica pa javim.
A onda nije bilo u bijeloj boji, a bijela mi je savrsena! Napa uzivo izgleda prekrasno, a vjerujem i ostalo u bijeloj boji...
Imam i onu ukrasnu pokrivku za mikrovalnu sto ide iznad pecnice i od stalnog podizanja oslabili su amortizeri i kad sam pitala seficu u gorenje studio ducanu kako da to popravimo, veli ona meni: ajoj pa ne znam, bas smo ih dosta prodali i nitko jos to nije rekao, nitko se nije zalio- kao da ja pricam bajke i izmisljam. Nisam se zalila samo sam pitala dali zna kako to promijeniti.

star 69
08.11.2012., 07:44
ja sam mislila uzeti crnu pećnicu s crnom ručkom, ploču neznam još koju, razmišljam ,i frižider ora ito ugradbeni. Napu bi naknadno uzela isto njihovu. Bijela mi je kuhinja, medijapan s crnom radnom površinom

zrixy
08.11.2012., 11:24
ja sam mislila uzeti crnu pećnicu s crnom ručkom, ploču neznam još koju, razmišljam ,i frižider ora ito ugradbeni. Napu bi naknadno uzela isto njihovu. Bijela mi je kuhinja, medijapan s crnom radnom površinom

Ja imam crnu pećnicu i crnu ploču i ne bih vise uzimala crno kada bih ponovno kupovala. Bijelo je puno lakše za održavanje. Na crnome se vidi svaka packa, svaka kap vode...:/

free spirit
08.11.2012., 12:01
ja imam njihovu bijelu ploču i bijelu pećnicu, ok su za održavanje

Xanthe
08.11.2012., 19:05
ja imam njihovu bijelu ploču i bijelu pećnicu, ok su za održavanje

:top:
I meni pećnica također! Drugi put kupujem i bijelu ploču. Definitivno! :cerek:

anna01
11.11.2012., 14:41
ja imam gorenjovu perilicu rubja sa gornjim punjenjem... 2,5 godine staru, 1110 okretaja, 3600 kn...

i nikome, ali baš nikome je ne bi preporučila kao ni servis...
osim sto radi ko luda, kad joj je centrifuga upaljena skače cijeli WC, ovo joj je 6 ili 7 kvar s tim da je sada na popravku više od 2 mjeseca...

i kao obećali su novu, ali danas, sutra atežem se sa njima više od 20 dana...

s tim da praktički ne radi od 6 mjeseca, popravak trajao 43 dana, donjeli je kući kao fol radi, pokušali 15 ak minuta pranja za dokaz i otišli...
kako smo se mi već iselili i očistili stan za potencijalne goste koji su trebali doći, nije mi staroj palo na pamet da provjeri da li ona doista pere.. Da bi nakon 20 ak dana kad su došli prvi gosti prijavili da im perilica ne radi...
Naravno upališ je i ona odigra 15 ak minuta i šlus...

i tako u nedogled.... sad me zanima hoće li ikad stići nova!

Fi Fi
11.11.2012., 14:57

ja imam crnu ora ito pećnicu i super sam zadovoljna :)

Wannabe Fairy
26.12.2012., 20:52
Mene zanima ova crna ili bijela simplicity pećnica, da li se vidi unutra kada se peče? Staklo mi izgleda kao da nije prozirno, a volim gledati hranu kako se peče :D Imam dojam da bi inače stalno morala otvarati vrata i provjeravati...

zrixy
26.12.2012., 21:12
Mene zanima ova crna ili bijela simplicity pećnica, da li se vidi unutra kada se peče? Staklo mi izgleda kao da nije prozirno, a volim gledati hranu kako se peče :D Imam dojam da bi inače stalno morala otvarati vrata i provjeravati...

Ja imam crnu ali mi se čini nakon 3-ogodišnjeg iskustva da je bijela zahvalnija za održavanje jer se na crnom sve vidi (tu mislim na vrata pećnice). Što se pak tiče gledanja hrane, ne brini vidi se unutra. ;)

namelessone
26.12.2012., 21:16
Vecer,
ima netko Gorenje piroliticku pecnicu BOP7558AX http://www.gorenje.hr/imagelib/products-magnified/6150d078faf5be2fee51208c0820f1dd_76227_fp.jpg
Kakva su iskustva?
Puno hvala :)

tinkerbell
27.12.2012., 10:17
Ima netko iskustva s ovim/ovakvim štednjakom? http://www.gorenje.hr/bijela_tehnika/kucanski_aparati/aparati_za_kuhanje/samostojeci_stednjaci?c=331026

Wannabe Fairy
27.12.2012., 17:05
Ja imam crnu ali mi se čini nakon 3-ogodišnjeg iskustva da je bijela zahvalnija za održavanje jer se na crnom sve vidi (tu mislim na vrata pećnice). Što se pak tiče gledanja hrane, ne brini vidi se unutra. ;)

Da to i ja mislim da je bijela jednostavnija, bijelu sam i planirala. Kako si inače zadovoljna njome? Čitala sam na forumu razne priče, da su vrata vruća itd. i sad ne znam više uzeti ili ne.

zrixy
27.12.2012., 17:41
Da to i ja mislim da je bijela jednostavnija, bijelu sam i planirala. Kako si inače zadovoljna njome? Čitala sam na forumu razne priče, da su vrata vruća itd. i sad ne znam više uzeti ili ne.

Ja sam jako zadovoljna. Vrata nisu vruća, barem ne kod mene. Sve u svemu ja nisam požalila (osim što sam boju fulala :D) što sam kupila tu pećnicu, iako sam mogla proći jeftinije da sam kupila pećnicu nekog drugog proizvođača. :thumbup:

Malena30
04.01.2013., 13:57
Pozdrav svima, imam od gorenja prekrasan crveni hladnjak (kombinirani sa ledenicom - dole) i jako sam zadovoljna, ali... imam mali problem, naime skoro od samog početka imam problema sa gornjom ladicom (od ledenice) jako se brzo stvori led tj. samo na jednom mjestu, gore desno u čošku, e sada, mi smo mjenjali vrata tj. način otvaranja pa smo premještali pante na vratima (s desne strane na lijevu) pa me zanima dal smo tu nešto fulali jer koliko vidim guma je ok, nigdje nije odmaknuta pa da mi zbog toga se stvara led :503:

zrixy
04.01.2013., 16:48
Pozdrav svima, imam od gorenja prekrasan crveni hladnjak (kombinirani sa ledenicom - dole) i jako sam zadovoljna, ali... imam mali problem, naime skoro od samog početka imam problema sa gornjom ladicom (od ledenice) jako se brzo stvori led tj. samo na jednom mjestu, gore desno u čošku, e sada, mi smo mjenjali vrata tj. način otvaranja pa smo premještali pante na vratima (s desne strane na lijevu) pa me zanima dal smo tu nešto fulali jer koliko vidim guma je ok, nigdje nije odmaknuta pa da mi zbog toga se stvara led :503:

Vrata vjerovatno ne dihtaju dobro. Mi smo kupili ladičarku i isto nam se događalo. Zvali smo servis i njihov djelatnik je malo podignuo vrata i od onda sve stima. Skupi se leda, ali treba tome duže vrijeme a ne kao na početku nekoliko dana. Ako još imaš garanciju nazovi ih. Ako ne, nadi nekog majstora da ti to pogleda.

star 69
28.01.2013., 07:36
Moze li mi netko preporuciti ok ugradbenu plocu, gledala sam ECT680AXC i ECT610ASC, iskreno nekuzim razliku izmedu te dvije

Galinica
28.01.2013., 18:41
Ja isto imam tu bijelu ploću sa plinom i strujom,dobra je za održavanje,imam ju već 4-5 godina i zadovoljna sam.
Taj premaz i sloj na njoj je dosta zahvalan za čišćenje:)

manager
14.05.2013., 18:46
Evo gospođo mali demant Vašeg navoda, ja sam otišao u prodavaonicu gdje sam tražio ugradnu peč ploču perilicu i ostalo ta mi je gospođa sve lijepo objasnila ali baš sve o svakom aparatu i vidim da ona ima iskustva. Ne znam zašto tako negodovanje jer možda neka pravila postoje po kojim ljudi moraju raditi. Meni je roba čak dovežena besplatno orginal pakovana i odnešena na kat. I moja preporuka za gorenje aparate i Gorenje Studio.

Ja više nikada nogom kročiti u Gorenje Studio objekat, barem ne ovaj u Osijeku...
Loša, skroz loša iskustva. Ne sa aparatima nego sa osobljem.
Ukratko, prije 6 godina došli muž i ja u njihovu trg u Osijeku i htjeli kupiti sve Pininfarina aparate. Kaže neki lik dođite popodne kad bude poslovođa zbog popusta. Mi dođemo, ono neka žena, reko ok, ona izvadi papir na koji je lik pisao popis svega što nam treba i tamo piše na njemu dolaze gospodin nadobudni u kravati i gospođa (što se odnosilo na nas). Okrenuli mi nekako na šalu, jedva dogovorili neki popust na gotovinu i sve donekle okej...ali ti njihovi pogledi kao odakle ćemo mi to kupiti i ostalo je bilo ispod svakog nivoa...Nakon godine dana smo selili opet, i uzimali nove aparate, ovaj puta Ora ito i nismo išli kod njih nego u Lesninu jer je bio popust na kuhinje uz Gorenje aparate...
Prije tjedan dana...tražim perilicu i sušilicu, nađem Gorenje i sjetim se da su otvorili Studio trgovinu i nazovem. Javi se lik, ja pitam jer imaju perilicu i sušilicu, kaže on ima, pitam za cijenu i lijepo on meni kaže cijenu, popust na gotovinu 5%. Pitam, jel može još malo popusta, kaže on može, dođite pa ćemo pitati šeficu.
Dolazim ja sva bitna u dućan, sa 10 000 kn keša i spremna kupiti stvari, samo da uz tih 5% daju još malo popusta, barem još 2,3 posto...
Kad ugledam blaženu šeficu, to ista ona prije 6 godina. Žena je toliko neljubazna, smiješka niotkuda, kamoli da bi nešto malo prgpvprila...Kao da joj nije u cilju prodati nešto.
Pitam za cijenu, kaže zajedno 9.998 kuna. Popust na gotovinu 5% i izađe sve skupa 9.500. Ja se čudim, kažem rekao kolega popust...kaže ona ne može više, nema uvjeta za popust. Ja pitam, pa dobro koji su kriteriji za popust veli ona meni: 5% je popust na kupnju do 10 000 kuna a 10% je ako je vrijednost robe izunad 10 000 kuna...Ja sva u čudu i ne vjerujem, dakle za dvije kune ona meni neće dati popust...ljudi, kažem ja njoj onako podrugljivo pa jel imate žvake pa da kupim da prijeđe taj iznos...
Ljudi nije stvar ni u nekih 500 kuna ako već kupujem tako skupe stvari, ali ja sam iz proncipa izišla van i više me neće vidjeti.
Samo zbog jednog razloga jer im je djelatnica tj šefica toliko neugodna, odnos s klijentima je katastrofalan, a njeno lice mi stvara noćne more. Jako, jako loš odnos prema kupcima, dakle i prije 6 godina i sada. Čudi me da takva osoba još radi tamo. Ili sam ja jedina kojoj se potrefio takav peh.

Inače volim Gorenje, imam sve njihovo i jako sam zadovoljna.
Aparate naručili preko bijele tehnike.com i sve oslično, za 1.300 kuna jeftinije nego kod njih.

epeco
27.06.2014., 17:25
Kakva se pokazala Simplicity sudjerica, hvala

old_time
27.06.2014., 17:55
Kakva se pokazala Simplicity sudjerica, hvala

Neznam za suđericu.Ja imam perilicu za rublje i zadovoljna sam,za sada (2 g.)