PDA

View Full Version : Piramide kao velika energetska postrojenja (2. dio, updated)

stranice : [1] 2

Dungeon Keeper
29.08.2007., 12:41
PIRAMIDE - ENERGETSKA POSTROJENJA DREVNE CIVILIZACIJE

Egipatske piramide impresioniraju prosječnog čovjeka svojom starošću, grandioznošću, svrhom i brojem.
Jesu li drevne civilizacije bile puno naprednije nego što smo ih procijenili? Egipatske piramide, najtajanstvenije građevine na svijetu potiču puno pitanja i još više odgovora...

Neki ljudi misle da su piramide služile za pokapanje kraljeva, ali nije tako. Piramide su izvorno proizvodile energiju visoke frekvencije...
Malo više o tome (http://srpskohrvatski.freesmfhosting.com/index.php/topic,89.0.html)

svjetloisjena
29.08.2007., 13:24
Već sam negdje napisala, u knjizi Zabranjena povijest cijelo poglavlje posvećeno je prilično uvjerljivom dokazivanju ove hipoteze. Knjigu sam našla u knjižnici :)

Endimion17
29.08.2007., 15:37
Ali kakva energija? Odakle energija i u kakvu je pretvarana?

Lestat
29.08.2007., 15:51
Ne mora biti da su proizvodile energiju. ali koji k.... su onda građene! Koliko god se činilo nemogućim da su proizvodile energiju, još je više nemoguće da su se pravile kao grobnice!

Lestat
29.08.2007., 15:51
Jel ima neka treća hipoteza?

canex
29.08.2007., 15:58
Koliko god se činilo nemogućim da su proizvodile energiju, još je više nemoguće da su se pravile kao grobnice!

bi li malo pojasnio zašto je nemoguće da je riječ o grobnicama?

Pilence
29.08.2007., 15:59
Ali kakva energija? Odakle energija i u kakvu je pretvarana?

Da li si ikada čuo kako ljudi govore za nekog da "zrači"?
Ili da komentiraju kako su na nekom odredjenom mjestu osjetili kako ih "pere" neka energija?
Pa pojam "bioenergija" i slično?

Troller
29.08.2007., 16:02
Ili da komentiraju kako su na nekom odredjenom mjestu osjetili kako ih "pere" neka energija?

Potpisujem.:D Ipak je glupo pratiti samo ovu materijalističku znanosti koja zanemaruje duhovne aspekte kozmosa.

Lestat
29.08.2007., 16:19
bi li malo pojasnio zašto je nemoguće da je riječ o grobnicama?

Jednostavno mi logika ne dopušta da prihvatim da su se širom svijeta gradile kolosalne građevine u obliku piramida samo zato da bi bile grobnice! Zašto uz toliko piramida nije napravljena nijedna kolosalna građevina bez uglova, ili kockasta da bi služila kao grobnica! Ne, ondašnji standard je propisivao piramidu, tj. bila je u modi! Narodi koji su gradili kockaste grobnice nisu mogli dobiti kredit od svjetske trgovinske organizacije kojoj je na čelu bio zli bankar Keops!

Endimion17
29.08.2007., 16:33

Ok, molim te nemoj uništiti i ovu raspravu pizdarijama. :moli: Držimo se znanosti, a ne bulažnjenja.

Jednostavno mi logika ne dopušta da prihvatim da su se širom svijeta gradile kolosalne građevine u obliku piramida samo zato da bi bile grobnice! Zašto uz toliko piramida nije napravljena nijedna kolosalna građevina bez uglova, ili kockasta da bi služila kao grobnica! Ne, ondašnji standard je propisivao piramidu, tj. bila je u modi! Narodi koji su gradili kockaste grobnice nisu mogli dobiti kredit od svjetske trgovinske organizacije kojoj je na čelu bio zli bankar Keops!

A kako onda to logika dopušta arheološkoj zajednici, koja je suglasna, još od početaka sustavnog proučavanja tih građevina, da su služile kao grobnice? Argument autoriteta, ali jebi ga, za nešto se moram uhvatiti.
I nije bilo u modi, nego je bilo najlakše da se ne sruši te je najlakše trpilo zub vremena. I popraćeno je simbolikom brojeva.

canex
29.08.2007., 16:37
Zašto uz toliko piramida nije napravljena nijedna kolosalna građevina bez uglova, ili kockasta da bi služila kao grobnica! Ne, ondašnji standard je propisivao piramidu, tj. bila je u modi!

zahvaljujući svojem obliku jedino je piramida tada mogla biti izgrađena u kolosalnim dimenzijama...u topicu o kineskim piramidama netko (Endimion mislim) je lijepo objasnio zašto su građene piramide, a ne kocke ili sfere u toj veličini...nije bilo dobrog veziva, kao ni čeličnih konstrukcija, to valjda ne treba posebno naglašavati...

inače, ako te interesiraju grobnice kružnog oblika - tumuli su bili uobičajene grobnice od neolitika naovamo, ali nisu mogli biti izgrađeni u dimenzijama keopsove piramide, primjerice...potraži malo slike kako je to izgledalo...

Narodi koji su gradili kockaste grobnice nisu mogli dobiti kredit od svjetske trgovinske organizacije kojoj je na čelu bio zli bankar Keops!

mašala humora :rolleyes:

Lestat
29.08.2007., 16:45
zahvaljujući svojem obliku jedino je piramida tada mogla biti izgrađena u kolosalnim dimenzijama...u topicu o kineskim piramidama netko (Endimion mislim) je lijepo objasnio zašto su građene piramide, a ne kocke ili sfere u toj veličini...nije bilo dobrog veziva, kao ni čeličnih konstrukcija, to valjda ne treba posebno naglašavati...

inače, ako te interesiraju grobnice kružnog oblika - tumuli su bili uobičajene grobnice od neolitika naovamo, ali nisu mogli biti izgrađeni u dimenzijama keopsove piramide, primjerice...potraži malo slike kako je to izgledalo...

Ali činjenica je da nisu sve civilizacije morale graditi kolosalne grobnice!
Mogle su biti i manje kockaste!

Ne, stvarno ne želim pretjerivati u ovom svom trabuljanju! Kompletna teorija mi je bila u redu dok se nisam malo upoznao s ovima u kini! To mi je prelilo čašu! Ti se nisi nimalo zapitao?

Endimion17
29.08.2007., 16:48
Ali nisu sve civilizacije gradile piramide! :)

Lestat
29.08.2007., 16:51
Ali nisu sve civilizacije gradile piramide! :)

Ali ih ima par stotina! S obzirom na ondašnji broj stanovnika, to je jeben omjer!

Cheers, mate!:zubo:

Endimion17
29.08.2007., 16:58
Kina e oduvijek bila posebna. :p:D

canex
29.08.2007., 17:08
Ali činjenica je da nisu sve civilizacije morale graditi kolosalne grobnice!
Mogle su biti i manje kockaste!

mogle su biti, ali s rokom trajanja od 200 godina maksimalno...evo i danas imaš gomilu tzv. "starina" popularnih na tržištu nekretnina koje su najčešće građene od kamena i vapna, i to ne prije 100 - 150 godina...kiša je isprala vapno i kuće su ostale šupljih zidova, tj. ono što je prije 100 godina bio zid sada je nestabilna hrpa kamenja...sad ti zamisli da neka takva građevina ostane stajati 5000 godina, uz sve klimatske, reljefne i kakve sve ne promjene...nema šanse...

Ne, stvarno ne želim pretjerivati u ovom svom trabuljanju! Kompletna teorija mi je bila u redu dok se nisam malo upoznao s ovima u kini! To mi je prelilo čašu! Ti se nisi nimalo zapitao?

jesi li se zapitao koliko se uopće možeš upoznati s piramidama u kini? kina je još u 13. stoljeću zatvorila vrata strancima...niti danas nije puno drugačija situacija i čini se da će još dosta vremena proći prije POTPUNOG upoznavanja s tamošnjim piramidama...bez arheoloških istraživanja imamo samo nagađanja, ili, što je, čini se, izbor većine, maštanja...

jesam, naravno da sam se zapitao...ali kvragu, bez istraživanja mogu sanjariti o tome da je bila riječ o stambenim zgradama...ili silosima žita...ili tko zna čemu sve ne...ali najlogičnijim mi se čini da je riječ, kao i u egiptu, o grobnicama...ili, uzevši u obzir njihovu brojnost, da je riječ o nekropoli nekog većeg grada koji je nekada postojao na tom prostoru...ali, kažem, bez istraživanja - ništa...

Lestat
29.08.2007., 22:19
jesi li se zapitao koliko se uopće možeš upoznati s piramidama u kini? kina je još u 13. stoljeću zatvorila vrata strancima...niti danas nije puno drugačija situacija i čini se da će još dosta vremena proći prije POTPUNOG upoznavanja s tamošnjim piramidama...bez arheoloških istraživanja imamo samo nagađanja, ili, što je, čini se, izbor većine, maštanja...

jesam, naravno da sam se zapitao...ali kvragu, bez istraživanja mogu sanjariti o tome da je bila riječ o stambenim zgradama...ili silosima žita...ili tko zna čemu sve ne...ali najlogičnijim mi se čini da je riječ, kao i u egiptu, o grobnicama...ili, uzevši u obzir njihovu brojnost, da je riječ o nekropoli nekog većeg grada koji je nekada postojao na tom prostoru...ali, kažem, bez istraživanja - ništa...

Ali neki istraživači su tamo otišli i došli do zaključka da su to ipak piramide, pa se malo više počelo o tome pisati pa su kinezi ostali dosljedni sebi - Bez pompe i informiranja javnosti! A nije otišao tamo bilo tko već onaj arheolog (ne mogu se sjetit imena) - znači netko eminentan!

canex
29.08.2007., 22:45
Ali neki istraživači su tamo otišli i došli do zaključka da su to ipak piramide, pa se malo više počelo o tome pisati pa su kinezi ostali dosljedni sebi - Bez pompe i informiranja javnosti! A nije otišao tamo bilo tko već onaj arheolog (ne mogu se sjetit imena) - znači netko eminentan!

ma i da ih je 50 otišlo nisu nikakva detaljna istraživanja obavili...ne samo piramida nego i okolice...dok se to ne obavi nema smisla donositi ikakve zaključke temeljene na par slika i kartici teksta...

Pilence
30.08.2007., 01:45
Ok, molim te nemoj uništiti i ovu raspravu pizdarijama. :moli: Držimo se znanosti, a ne bulažnjenja.

Dakle, sad si pokazao i dokazao da si trollčina na n-tu!!!
Osim ograničenog doživljaja Svijeta oko sebe, ne priznaješ niti elementarne senzacije ljudskog bića, jer o njima rijetko piše u izvoru tvoje "pameti" Wikici.
Nisi spreman odgovoriti na najjednostavnije pitanje, jer, iako si možda doživio takvu nekakvu senzaciju, zbog vlastite zadojenosti, ne želiš ju priznati kad o tome ne piše ništa u tvojim slikovnicama.
Preporučio bih svima, koji žele normalno raspravljati i doči do nečega da ignoriraju tvoje napise, jer si obični troll!

Ri3
30.08.2007., 10:44
Ali ih ima par stotina! S obzirom na ondašnji broj stanovnika, to je jeben omjer!

Cheers, mate!:zubo:

Ima ih par stotina a sve okolo njih su neki usjevi, polja žita, šta ja znam šta su sadili :D. Rekao Michio Kushi "Odatle se prirodno automatski proizvodi energija kojom se opskrbljuje i potiče prirodan rast biljaka i usjeva."
Meni zvuči logično.
Mislim logičnije nego ono kada kažu bile su grobnice ali su pokradene i sva su tjela odnesena... Pa ako nisu našli niti jedno tijelo, prije bi rekao da tijela nije ni bilo.
Bile su građevine za proizvodnju energije, samo što su te sprave koje su bile unutar piramide i proizvodile energiju, ukradene. :s
Lijepo piše u tekstu da su imale podzemne kanale za dovod vode. Čemu sve to ako su bile namjenjene kao grobnice.

Endimion17
30.08.2007., 11:10
Dakle, sad si pokazao i dokazao da si trollčina na n-tu!!!
Osim ograničenog doživljaja Svijeta oko sebe, ne priznaješ niti elementarne senzacije ljudskog bića, jer o njima rijetko piše u izvoru tvoje "pameti" Wikici.
Nisi spreman odgovoriti na najjednostavnije pitanje, jer, iako si možda doživio takvu nekakvu senzaciju, zbog vlastite zadojenosti, ne želiš ju priznati kad o tome ne piše ništa u tvojim slikovnicama.
Preporučio bih svima, koji žele normalno raspravljati i doči do nečega da ignoriraju tvoje napise, jer si obični troll!

Rugala se sova sjenici... :rofl:
Kakve "elementarne senzacije"? Misliš na predosjećaj? Kakve to veze ima s piramidama?

Ima ih par stotina a sve okolo njih su neki usjevi, polja žita, šta ja znam šta su sadili :D. Rekao Michio Kushi "Odatle se prirodno automatski proizvodi energija kojom se opskrbljuje i potiče prirodan rast biljaka i usjeva."
Meni zvuči logično.
Mislim logičnije nego ono kada kažu bile su grobnice ali su pokradene i sva su tjela odnesena... Pa ako nisu našli niti jedno tijelo, prije bi rekao da tijela nije ni bilo.
Bile su građevine za proizvodnju energije, samo što su te sprave koje su bile unutar piramide i proizvodile energiju, ukradene. :s
Lijepo piše u tekstu da su imale podzemne kanale za dovod vode. Čemu sve to ako su bile namjenjene kao grobnice.

a je li moguće da su usjevi došli tek naknadno, a da su piramide starije od usjeva?
je li moguće da su usjevi posljedica plodne zemlje zbog nekakvih pritoka, ove dvije rijeke? jang ce i huan ho?
http://www.merlin-world.com/kina_p12.jpg

kako proizvoditi energiju iz vode? nikako, osim ako ti voda nije zagrijana ili ima nekakav pad. dakle očito je da za proizvodnju energije ti kanali nisu služili.
možda su služili obrednim ritualima?
occam, rie, occam.

Ri3
30.08.2007., 11:31
a je li moguće da su usjevi došli tek naknadno, a da su piramide starije od usjeva?
je li moguće da su usjevi posljedica plodne zemlje zbog nekakvih pritoka, ove dvije rijeke? jang ce i huan ho?

Moguće je. A je li moguće da su usjevi stari koliko i piramide?

kako proizvoditi energiju iz vode? nikako, osim ako ti voda nije zagrijana ili ima nekakav pad. dakle očito je da za proizvodnju energije ti kanali nisu služili.
možda su služili obrednim ritualima?
occam, rie, occam.

Vidi, ljudi neznaju čemu su piramide služile, kakvu su tada tehnologiju posjedovali i isto tako neznamo na koji su način dobivali energiju u iz vode.
Neznam kako proizvoditi energiju iz vode, ali vidim da pokušavaš pobiti sve što netko kaže pa makar to i ne mora biti istina. Samo da je drugačije. Neda mi se više raspravljati s tobom.

Endimion17
30.08.2007., 11:52
[QUOTE]Moguće je. A je li moguće da su usjevi stari koliko i piramide?
To ne bih znao. Ako je zemlje tako plodna zbog pritoka, zašto ne? To je područje između te dvije povijesno važne tekućice, pa je i za očekivati da su se ljudi dosta dugo bavili poljoprivredom, jer su shvatili da zemlju mogu iskoristiti. Jedan od klasičnih primjera je Nil. Da nije Nila, ono područje se nikad ne bi onako razvilo.

Vidi, ljudi neznaju čemu su piramide služile, kakvu su tada tehnologiju posjedovali i isto tako neznamo na koji su način dobivali energiju u iz vode.
Neznam kako proizvoditi energiju iz vode, ali vidim da pokušavaš pobiti sve što netko kaže pa makar to i ne mora biti istina. Samo da je drugačije. Neda mi se više raspravljati s tobom.
Ne zna se sa sigurnošću, ali postoje prilično čvrsti pokazatelji da su služile kao grobnice. Time se bavi arheologija, znanost, koja na temelju dokaza stvara sustavno znanje. Pseudoarheologija izmišlja pretpostavke i onda traži dokaze i gradi nešto što zove teorijom, a što s teorijom blage veze nema.

Energija se iz vode koja, zagrijana na temperaturu okoliša, lagano teče ravnicom, sigurno ne može dobiti. Ni na koji fizikalni način ni na koji kemijski. Da se može, voda ne bi kolala svijetom, igrajući ulogu polarnog otapala i medija, nego bi se davno spojila s nekom drugom tvari i tu energiju oslobodila u vidu svjetlosti i/ili topline.
Sjeti se kalija/natrija. Vidiš li njih kako u elementarnom stanju idu po svijetu? Ne. Davno su se spojili s klorom, fluorom, kisikom, ugljikom i ostalim elementima, i sad postoje kao nereaktivni, energijom vrlo osiromašeni ioni.

Čini ti se da sve opovrgavam, a to je samo zbog toga što je količina nelogičnih i nipošto istinitih stvari na ovom podforumu ogromna.

Ri3
30.08.2007., 12:01
Energija se iz vode koja, zagrijana na temperaturu okoliša, lagano teče ravnicom, sigurno ne može dobiti. Ni na koji fizikalni način ni na koji kemijski. Da se može, voda ne bi kolala svijetom, igrajući ulogu polarnog otapala i medija, nego bi se davno spojila s nekom drugom tvari i tu energiju oslobodila u vidu svjetlosti i/ili topline.

Nisi ni pročitao temu je tako. Nigdje ne piše da teče ravnicom, niti da je na temperaturi okoliša...
Kanali su služili za samo dovod vode u piramidu.
Pročitaj tekst pa protumači. Spominje se čak i razdvajanje vode na plinove.

Pilence
30.08.2007., 12:17
Kakve "elementarne senzacije"? Misliš na predosjećaj? Kakve to veze ima s piramidama?

Očito ti nisi u stanju percipirati pojave izvan "znanstveno priznatih" čula.
S obzirom na tvoje ne znanje, ne doživljavanje Svijeta oko tebe u njegovoj punini
ne vidim smisao objašnjavati ti ono što je svakom, normalno razvijenom biću, jasno. Nije problem što ti te stvari ne znaš, već što ih ne želiš znati! Kad bi ih spoznao, srušio bi se tvoj mali, mali svijet, i ti bi ostao bez svoje iluzije koju nazivaš "znanstveno dokazane činjenice" i kojom želiš pametovati po Svijetu.

Ri3
30.08.2007., 12:20
S obzirom na tvoje ne znanje, ne doživljavanje Svijeta oko tebe u njegovoj punini
ne vidim smisao objašnjavati ti ono što je svakom, normalno razvijenom biću, jasno. Nije problem što ti te stvari ne znaš, već što ih ne želiš znati! Kad bi ih spoznao, srušio bi se tvoj mali, mali svijet, i ti bi ostao bez svoje iluzije koju nazivaš "znanstveno dokazane činjenice" i kojom želiš pametovati po Svijetu.

Potpis :s

Naša znanost danas dokazuje ono što joj je u mogućnosti da dokaže. Postoje i stvari koje znanost nemože dokazati a tu su. Za nas koji u to vjerujemo one su tu, a za druge koji ne vjeruju tih stvari nema. Za mene su tu, jer, nije znanost svemoguća :s

Endimion17
30.08.2007., 13:04
Nisi ni pročitao temu je tako. Nigdje ne piše da teče ravnicom, niti da je na temperaturi okoliša...
Kanali su služili za samo dovod vode u piramidu.
Pročitaj tekst pa protumači. Spominje se čak i razdvajanje vode na plinove.

Ako su piramide na ravnici (a jesu) i ako do njih vode kanali, onda je logičan zaključak da je voda tekla polagano. Voda je definitivno na temperaturi okoliša, jer u tom području nema geotermalnih izvora. Čak da ju je netko i grijao i koristio kao medij za prijenos topline, tko bi ju grijao daleko od piramide i onda puštao da se hladi u kanalima dok ide prema piramidi? Utrošak energenta (ugljen, drvo) bez ikakve svrhe. Vodu ćeš grijati blizu piramide ili čak u njoj. Primjer - terme u Rimu. Ložilo se ispod podova, ili u pokkrajnjoj prostoriji koja je imala bakreni izmjenjivač topline.

I Semiramidini viseći vrtovi su imali dovodne kanale, odakle se voda crpila na građevinu (nešto tipa zigurat), no to ne znači da je voda služila za dobivanje energije, nego za - navodnjavanje vrtova.

Vrlo je lako moguće da su te piramide u Kini imale vrtove oko svojih baza.

Musatom
30.08.2007., 13:19
I shall say this only once:
Teslina istraživanja o prijenosu energije na veliku daljinu imaju neke veze sa piramidama :cool:

Endimion17
30.08.2007., 13:43
I shall say this only once:
Teslina istraživanja o prijenosu energije na veliku daljinu imaju neke veze sa piramidama :cool:

Mutiš ti, a? :cool:
Koja to istraživanja?

Musatom
30.08.2007., 14:12
Mutiš ti, a? :cool:
Koja to istraživanja?
Uvijek :D

O kondenzatoskim svojstvima između zemljine površine i ionosfere, naravno ona se javljaju pri jebeno velikim naponima, samo brijem da ni jadni mali Tesla nije mogao sve to sam složiti dok su graditelji piramida (tko god oni bili) bili daleko tehnološki napredniji a i imali viška para...

maniche
30.08.2007., 14:19

Nemojte tako agresivno,neka svatko brije što želi sve dok se osječa močno i dobro..To što priča pizdarije,kao da je bitno:zubo: :zubo:

Endimion17
30.08.2007., 14:48
Nemojte tako agresivno,neka svatko brije što želi sve dok se osječa močno i dobro..To što priča pizdarije,kao da je bitno:zubo: :zubo:

reče osoba bez mentalnih kapaciteta da se "pizdarijama" ikad argumentirano usprotivi. :top:

maniche
30.08.2007., 16:51
reče osoba bez mentalnih kapaciteta da se "pizdarijama" ikad argumentirano usprotivi. :top:

Samo se idiot može pizdarijama argumentirano usprotiviti.
Nisam poput tebe da mi net služi za pumpanje ega,imam RL za to.
Meni je dosta da te čitam:)

Endimion17
30.08.2007., 20:29
Samo se idiot može pizdarijama argumentirano usprotiviti.
Nisam poput tebe da mi net služi za pumpanje ega,imam RL za to.
Meni je dosta da te čitam:)

Je ok, znam što želiš. Nećeš to dobiti.

marlboro men
30.08.2007., 23:46
[QUOTE=Rie;9965237]
Ne zna se sa sigurnošću, ali postoje prilično čvrsti pokazatelji da su služile kao grobnice.

Da, iako to ne znači da im je to bila prvotna namjera

S obzirom da se radi o Kinezima, asketika, fehg-shui, bla bla to se i meni čini vrlo logičnim.

Također, logistika za tako nešto mora biti ogromna što znači hrana- farme.

Ri3
31.08.2007., 00:32
Da, iako to ne znači da im je to bila prvotna namjera

S obzirom da se radi o Kinezima, asketika, fehg-shui, bla bla to se i meni čini vrlo logičnim.

Također, logistika za tako nešto mora biti ogromna što znači hrana- farme.

Nemoj krivo quteati. JA nisam nigdje napisao da postoje čvrsti pokazatelji da su grobnice :nono:

Ri3
31.08.2007., 00:34
Ako su piramide na ravnici (a jesu) i ako do njih vode kanali, onda je logičan zaključak da je voda tekla polagano. Voda je definitivno na temperaturi okoliša, jer u tom području nema geotermalnih izvora. Čak da ju je netko i grijao i koristio kao medij za prijenos topline, tko bi ju grijao daleko od piramide i onda puštao da se hladi u kanalima dok ide prema piramidi? Utrošak energenta (ugljen, drvo) bez ikakve svrhe. Vodu ćeš grijati blizu piramide ili čak u njoj. Primjer - terme u Rimu. Ložilo se ispod podova, ili u pokkrajnjoj prostoriji koja je imala bakreni izmjenjivač topline.

I Semiramidini viseći vrtovi su imali dovodne kanale, odakle se voda crpila na građevinu (nešto tipa zigurat), no to ne znači da je voda služila za dobivanje energije, nego za - navodnjavanje vrtova.

Ajde molim te ne kompliciraj više nego pročitaj tekst. Piše da ako je voda na temperaturi od 4 stupnja, i da su postojale jajolike posude u kojima se voda kretala.... Nije se kretala kroz kanal, je ali samo se dovodila u stroj koji je radio proizvodio neku vrstu energije... Mislim, pročitaj tekst do kraja.

Endimion17
31.08.2007., 01:01
Ajde molim te ne kompliciraj više nego pročitaj tekst. Piše da ako je voda na temperaturi od 4 stupnja, i da su postojale jajolike posude u kojima se voda kretala.... Nije se kretala kroz kanal, je ali samo se dovodila u stroj koji je radio proizvodio neku vrstu energije... Mislim, pročitaj tekst do kraja.

jesam. pročitao sam. i ne vidim ništa logično u njemu. izgleda kao nacrt stroja iz dječjih snova.

Ri3
31.08.2007., 11:07
jesam. pročitao sam. i ne vidim ništa logično u njemu. izgleda kao nacrt stroja iz dječjih snova.

Pa možda i izgleda ;) , ali, možda su i imali stroj iz dječijih snova :s

Endimion17
31.08.2007., 14:31
Sorry, ali strojevi funkcioniraju po prirodnim zakonima, a ne nekritičnoj imaginaciji...

Ri3
31.08.2007., 14:53
Sorry, ali strojevi funkcioniraju po prirodnim zakonima...

Istina, samo je pitanje koliko smo mi upoznati s našim prirodnim zakonima.

Btw, više neću ulazit u nikakve rasprave, jer svatko ima svoju teoriju, i nitko se na kraju sa nikim ne slaže, tako da :flop:

Endimion17
31.08.2007., 15:59
Istina, samo je pitanje koliko smo mi upoznati s našim prirodnim zakonima.

Btw, više neću ulazit u nikakve rasprave, jer svatko ima svoju teoriju, i nitko se na kraju sa nikim ne slaže, tako da :flop:

ne možemo reći da poznamo sve prirodne zakone. ne znamo ni koliko ih je. no ako "stroj" u nacrtu krši i jedan, neće raditi. A ovo krši prvi zakon termodinamike - nema stvaranja energije iz ničega.

Ja oko ovoga nemam teoriju, ali znam da, ako nešto krši termodinamiku, a posebno ako je to glomazna naprava, neće raditi.

marlboro men
01.09.2007., 22:32
Nemoj krivo quteati. JA nisam nigdje napisao da postoje čvrsti pokazatelji da su grobnice :nono:

Pa u biti jesu bile, isto kao što su i danas kulturno dobro i enigma. Htio sam samo reći da ako netko za 150 god. kaže da su piramide bile turistička atrakcija se neće puno zajebat jer one to danas i jesu. Ako me pratiš...

One su preživile puno generacija, naroda i običaja. Pitanje je koja je bila njihova prvotna namjena i bla bla

admiralnorton
01.09.2007., 22:38
Pitanje je koja je bila njihova prvotna namjena i bla bla

Bože mili, pa pronašli su sarkofage u njima! Pa nisu Egipćanima sarkofazi služili da bi se sjeli unutra i pušili cigarete i igrali šah! To su bili njihovi lijesovi!!!:rolleyes:

marlboro men
01.09.2007., 22:39
ne možemo reći da poznamo sve prirodne zakone. ne znamo ni koliko ih je. no ako "stroj" u nacrtu krši i jedan, neće raditi. A ovo krši prvi zakon termodinamike - nema stvaranja energije iz ničega.

Ja oko ovoga nemam teoriju, ali znam da, ako nešto krši termodinamiku, a posebno ako je to glomazna naprava, neće raditi.

Ovo je jako jako nategnuto, nije tu baš neko kršenje, više se radi o max. iskoristivosti. Ako s nečim neznaš rukovati to baš i ne znači da ne radi.

marlboro men
01.09.2007., 22:42
Bože mili, pa pronašli su sarkofage u njima! Pa nisu Egipćanima sarkofazi služili da bi se sjeli unutra i pušili cigarete i igrali šah! To su bili njihovi lijesovi!!!:rolleyes:

Ma dobro jutro Kolumbo, mislim stvarno. Opet ću reći. To ne znači da im je to bila prvotna namjena.

admiralnorton
01.09.2007., 22:46
Aha kužim. Prvo su im to bila energetska postrojenja, a onda se to nije sviđalo Grcima, Babiloncima ili nekom drugom, pa su ih ugasili i u njima zakopali čuvare.

:rofl: :lol: :rofl:

Nego ima jedna stvar koja mi nije jasna u svim tim teorijama Egipćani-bogovi, Sumerani-bogovi itd.:

Ako su oni imali neka znanja u tako zaostalo doba, kako to da današnja civilizacija nikako ne može zgutati ta znanja? I osim toga, kako to da nisu imali mobitele kad su već imali piramide-elektrane?

Pilence
02.09.2007., 01:23
Aha kužim. Prvo su im to bila energetska postrojenja, a onda se to nije sviđalo Grcima, Babiloncima ili nekom drugom, pa su ih ugasili i u njima zakopali čuvare.

Ne, ne kužiš, a nisi ni duhovit.

Nego ima jedna stvar koja mi nije jasna u svim tim teorijama
Ako su oni imali neka znanja u tako zaostalo doba, kako to da današnja civilizacija nikako ne može zgutati ta znanja?

Malo više od jedne stvari tebi nije jasno. Ne znaš niti tko su to "oni", pa od kuda bi znao čemu im je to služilo. Za oštrenje žileta sigurno nije, premda to i danas rade, piramide mislim.
To što današnja civilizacija ne može takve stvari "zgutati" treba zahvaliti onima poput tebe, koji ne shvaćaju Svijet i koji misle kako su najpametniji ako se drže "provjerene znanstvene struje"!

Pilence
02.09.2007., 01:25

A ako radi i ne krši zakone termodinamike, onda ćeš "povjerovati" kako postoje i drugi vidovi energija?

Endimion17
02.09.2007., 11:47
Oštrenje žileta je rezervirano za tzv. piramidiote. Glupi hoax iz 70-ih, kad su Rusi počeli sa svoje velike, državom pogonjene, napredne znanosti skretati u pseudoznanstvene rječice, pa kud koji, mili moji. Odnijela ih je voda.

Pilence, a kako to radi?

Pilence
02.09.2007., 23:07
Oštrenje žileta je rezervirano za tzv. piramidiote. Glupi hoax iz 70-ih, kad su Rusi počeli sa svoje velike, državom pogonjene, napredne znanosti skretati u pseudoznanstvene rječice, pa kud koji, mili moji.

Čekaj, čekaj, probao si to i nije radilo, ili...??? Daj nam pojasni, kako si ustanovio da piramide ne mogu naoštriti žilete?

Pilence, a kako to radi?

Kako radi.... što?

Endimion17
02.09.2007., 23:11
Čekaj, čekaj, probao si to i nije radilo, ili...??? Daj nam pojasni, kako si ustanovio da piramide ne mogu naoštriti žilete?
jesam i to sam rekao već 40 puta. sram me to priznati, ali probao sam. čak uz slijepu probu.

Kako radi.... što?
:rolleyes:

Pilence
02.09.2007., 23:51
jesam i to sam rekao već 40 puta. sram me to priznati, ali probao sam. čak uz slijepu probu.

Znači, doma si napravio maketu piramide i nije ti naoštrila žilet!??!?
Sram ju bilo. A možda je žilet bio od lošeg čelika?
E, a kakva je to slijepa proba? Mislio si da se piramida srami dok ju gledaš, pa si zažmirio i čekao?

canex
03.09.2007., 00:20
ehh Endimione...valjda znaš da si trebao nabaviti skuplju piramidu...DIY i jeftine piramide ne oštre žilete...
skupa piramida može poslužiti i za rezanje kapule bez suza...i kao multipraktik u kuhinji...naravno, potrebno je izdvojiti nešto novca, ali stvarno se isplati kad pogledaš koliko funkcija ima... :rolleyes:

Endimion17
03.09.2007., 00:27
To sam zapravo pravio u osnovnoj školi, dakle quite some time ago, pa mi se ne rugajte. :D
Pilence, ti bi govorio kako je znanost loša i sranje, a ne znaš što je slijepa proba. E pa jebemu onda. :rolleyes:

gocat
03.09.2007., 08:50
[B][SIZE="5"]
Piramide su izvorno proizvodile energiju visoke frekvencije...
Malo više o tome (http://srpskohrvatski.freesmfhosting.com/index.php/topic,89.0.html)

Piramide i danas služe kao emiteri frekvencija što se povezuje i sa ostalim 'zračenjima' raznih energija. Jesu li one karte, nekakvi kontrolni uređaji ili nešto treće nećemo saznati, kao niti tko ih je izgradio. Otkrivanje vela tajne oko piramida za vrijeme dok još 'moćnici' nisu dovoljno spremni, sigurno neće biti.

Što se tiće vode što kako piše kruži tamo negdje kod piramide (?), inače poznata su iscjeliteljska obilježja piramidalnih objekata. Npr voda koja odstoji u piramidi sadrži jednostavno veću čistoću i kvalitetu. Na usjeve djeluje tako da ako je sjemenje odlagano u takvi prostorijama da daje bolje urode. Tu je i ono poznato o oštrenju žilete. Također piramidalni objekti iscjeliteljsko utječu i na ljudsko tijelo.

Endimion17
03.09.2007., 10:53
Piramide i danas služe kao emiteri frekvencija što se povezuje i sa ostalim 'zračenjima' raznih energija. Jesu li one karte, nekakvi kontrolni uređaji ili nešto treće nećemo saznati, kao niti tko ih je izgradio. Otkrivanje vela tajne oko piramida za vrijeme dok još 'moćnici' nisu dovoljno spremni, sigurno neće biti.

Što se tiće vode što kako piše kruži tamo negdje kod piramide (?), inače poznata su iscjeliteljska obilježja piramidalnih objekata. Npr voda koja odstoji u piramidi sadrži jednostavno veću čistoću i kvalitetu. Na usjeve djeluje tako da ako je sjemenje odlagano u takvi prostorijama da daje bolje urode. Tu je i ono poznato o oštrenju žilete. Također piramidalni objekti iscjeliteljsko utječu i na ljudsko tijelo.

nije istina. dokaži da je tako. indoktrinacija je loša, zar ne? onda lijepo dokaži.
te stvari koje si napisao nikad nisu dokazane. dapače, za njih se zna da su potpuna prijevara raznih "piramidiota".
i nemoj me tražiti da ti dokažem da nije tako. to se ne radi. prvo ti dokaži svoje tvrdnje koje krše prilično svaki prirodni zakon koji postoji, pa onda možemo naprijed...

gocat
03.09.2007., 11:43
nije istina. dokaži da je tako. indoktrinacija je loša, zar ne? onda lijepo dokaži.
te stvari koje si napisao nikad nisu dokazane. dapače, za njih se zna da su potpuna prijevara raznih "piramidiota".
i nemoj me tražiti da ti dokažem da nije tako. to se ne radi. prvo ti dokaži svoje tvrdnje koje krše prilično svaki prirodni zakon koji postoji, pa onda možemo naprijed...

Ne govorim kako piramida krši prirodne zakone. Može biti i prijevara i lažnih podataka, no to i dalje ne objašnjava postojanje svih ostalih 'dokazanih čuda' piramidalnih objekta.
Piramide posjeduju svojstva koja današnja znanost nije u potpunosti shvatila niti objasnila. Neke vrste energija-frekvencija kojom piramide zrače sasvim sigurno postoje a nismo ih još u potpunosti identificirali.

Endimion17
03.09.2007., 11:52
Ne govorim kako piramida krši prirodne zakone. Može biti i prijevara i lažnih podataka, no to i dalje ne objašnjava postojanje svih ostalih 'dokazanih čuda' piramidalnih objekta.
Piramide posjeduju svojstva koja današnja znanost nije u potpunosti shvatila niti objasnila. Neke vrste energija-frekvencija kojom piramide zrače sasvim sigurno postoje a nismo ih još u potpunosti identificirali.

pa dokaži. ovaj citat pršti snažnim izjavama.

gocat
03.09.2007., 12:54
pa dokaži. ovaj citat pršti snažnim izjavama.

Ne znam kako bi dokazao takve stvari kad nemam uvjeta za to. Realno gledajući samo određeni imaju pristup nekim informacijama i uvjetima. Mi jedino što možemo probati eksperimentirati je ponavljanje procesa koji su opisani kao čuda prirode i onda pratiti rezultate. Kud sreće da doma imam piramidu 5 metara visoku da vidim što se sve tamo može :)

Endimion17
03.09.2007., 14:13
Ne znam kako bi dokazao takve stvari kad nemam uvjeta za to. Realno gledajući samo određeni imaju pristup nekim informacijama i uvjetima. Mi jedino što možemo probati eksperimentirati je ponavljanje procesa koji su opisani kao čuda prirode i onda pratiti rezultate. Kud sreće da doma imam piramidu 5 metara visoku da vidim što se sve tamo može :)

ne treba ti piramida od pet metara. ako je vjerovati crackpotovima iz rusije, dosta su ti i malene. bar su ih masu prodali i lijepo zaradili na naivcima.

evo tvoje izjave:
voda koja odstoji u piramidi sadrži jednostavno veću čistoću i kvalitetu
Što je to veća čistoća i kvaliteta? Nečistoće u vodi su sve molekule i ioni koji nisu H2O. Kako tvar može jednostavno nestati? Bome nikako. Kršenje temeljnog prirodnog zakona.
Jedan benzenski prsten koji je u čaši završio na kraju svog putovanja koje je počelo u nekoj koksari neće nestati s lica Zemlje zato jer si posudu u kojoj se nalazi stavio u građevinu oblika piramide. Neće.
Voda je po organoleptičkim svojstvima najbolja kad je hladna i kad sadržava veću količinu otopljenog ugljikovog(IV) oksida, kao i malu količinu magnezijevih, kalcijevih, natrijevih i kalijevih kationa te kloridnih, hidrogenkarbonatnih i sulfatnih aniona.
Temperatura i točno određene nečistoće u malim količinama su ono što vodu čini ugodnom za piće. Ništa drugo.
Kemijski čista voda nema okus i zapravo je meni osobno prilično odvratna, a s tim se slažu i drugi.
Poboljšati kvalitetu vode može se samo donošenjem i odnošenjem stranih tvari iz nje. Ne i stavljanjem vode u piramidalni objekt.

Na usjeve djeluje tako da ako je sjemenje odlagano u takvi prostorijama da daje bolje urode.
Gdje je to dokazano? Zašto agronomija onda to ne koristi za poboljšanje prinosa? Gdje ćeš veće koristi od gradnje neke manje piramide i njenog korištenja u svrhe rezervoara?
Nemoj sad govoriti da je to zato jer proizvođači umjetnih gnojiva ne bi zaradili. To nije argument. To je teorija zavjere.
1) Našao bi se netko tko bi zaradio na tim rezorvoarima.
2) Biljkama umjetna gnojiva trebaju, ako misle narasti velike i plodne.

Tu je i ono poznato o oštrenju žilete.
Ne, nije poznato. To je sprdačina.

Također piramidalni objekti iscjeliteljsko utječu i na ljudsko tijelo.
Ne, nemaju. Samo labilne osobe koje su uvrtile sebi u glavu da im piramide pomažu, u njima ili noseći ih na glavi (http://www.psorsite.com/docs/pyrhats.html) će se bolje osjećati, no nije dokazano da postoje ikakvi iscjeliteljski fenomeni.
To je jebena piramida. Nije kemijski spoj. :bonk:

gocat
03.09.2007., 19:51
Ništa od onog što si citirao nije u kontekstu onoga što sam odgovorio.
Izvrćeš ono što govorim, takav je tvoj pristup prema većini informacija ovdje kada se obračaš nekom.
Ništa drugo ne radiš nego samo imaš suprotan stav, kojeg ništa ne podupire.

Endimion17
03.09.2007., 20:34
Ja izvrćem? To su tvoje izjave. Ako ih se sramiš, nemoj ih pisati.

Kako izjave:

mogu biti izvučene iz konteksta? Izravne su da izravnije ne mogu biti.

gocat
03.09.2007., 21:06
Ja izvrćem? To su tvoje izjave. Ako ih se sramiš, nemoj ih pisati.

Kako izjave:

mogu biti izvučene iz konteksta? Izravne su da izravnije ne mogu biti.

Pa tražiš da dokažem stvari sa kojima sam se upoznao na mnogo izvora a nemam mogućnosti da ih dokažem. Da je to stvarno tako lako vjerojatno ne bi bila misterija i znanost bi to priklonila. Bio bi najsretniji da imam uvjete sam istraživati takve fenomene, pa kombinirati piramidalne oblike sa npr zvukom, svjetlošću, vodom, biljkama, raznim drugima. Vrh piramide što je viši (i brojne druge predispozicije) ima veće mogućnosti primanja energija koje su najjače od vrha pa do centra piramide, u sredini. Kakva sve energija kola i sudara se u sredini i što je sve moguće unutar tih kutova stvarno je danas još misterija za znanost, il bar se tako čini. Siguran sam da bi bilo iznimno zabavno i poučno jednostavno raditi eksperimente unutar za to predviđenog određenog piramidalnog objekta i siguran sam da bi se postigli vidljivi rezultati da baš i ne pratimo niti jedan prethodni test.

Ri3
03.09.2007., 21:14
Istina, Endi oslanjaš se samo na ono znanstveno dokazano i ne uzimaš u obzir da bi još nešto moglo postojati osim toga dokazanog. Da sam ti prije 200 godina rekao za struju, rekao bi mi, to je izmišljotina iz dječijih snova...

Endimion17
03.09.2007., 21:54
Istina, Endi oslanjaš se samo na ono znanstveno dokazano i ne uzimaš u obzir da bi još nešto moglo postojati osim toga dokazanog. Da sam ti prije 200 godina rekao za struju, rekao bi mi, to je izmišljotina iz dječijih snova...

Rie, on govori da nešto kad ima oblik piramide, stvara energiju. :bonk:

gocat
03.09.2007., 22:45
Rie, on govori da nešto kad ima oblik piramide, stvara energiju. :bonk:

Nisam rekao da stvara energiju, možda bi prikladniji izraz bio da privlači prirodne 'energetske' tokove i frekvencije.

Endimion17
03.09.2007., 23:01
Nisam rekao da stvara energiju, možda bi prikladniji izraz bio da privlači prirodne 'energetske' tokove i frekvencije.

opet te vražje frekvencije i energetski tokovi.
gocat, ti ne znaš što je frekvencija niti energija. I to je činjenica. New Ageri zlorabe znanstvene izraze.

frekvencija je učestalost. ne možeš privlačiti... učestalost. :bonk:
niti postoje energetski tokovi, osim ako ne misliš na parovode, strujne kablove, pukotine gejzira i slično.

gocat
03.09.2007., 23:14
opet te vražje frekvencije i energetski tokovi.
gocat, ti ne znaš što je frekvencija niti energija. I to je činjenica. New Ageri zlorabe znanstvene izraze.

niti postoje energetski tokovi, osim ako ne misliš na parovode, strujne kablove, pukotine gejzira i slično.

Svi tokovi energija, npr vjetar, kiša, sunce, magnetski polovi.
Sve je u valovima i sve 'vibrira', ostavlja frekvencije na nekom nivou.
Sve odašilje i prima valove na nekom nivou, to je normalna.. prirodna pojava.
To se širi naravno u svim smjerovima, 3D smo nismo 2D :)

canex
03.09.2007., 23:17
zašto baš piramide privlače te frekvencije?

sinkezg
03.09.2007., 23:18
...

Hartmannovi čvorovi i zračenja toka podzemnih voda su naravno new age gluposti i svatko tko vjeruje da to postoji je crackpot i debil, jelda endimione??!

gocat
03.09.2007., 23:29
zašto baš piramide privlače te frekvencije?

Zbog jednostavnosti oblika, a mnogo je stvari koje bi mogli pokušati objasniti, no ne bi sve mogo dokazat, pogotovo još dok nemaš kako istraživati.

Npr vrh piramide je centar, dno je sredina koja kad gledaš sa vrha ide prema sredini zemlje. Energija se kreće i zemlje prema vrhu, i iz vrha prema zemlji i u svim stranama. Svaki kut predstavlja neki put, protok neke energije. Unutrašnjost piramide, sredina, sjecište iz sredina svih kuteva piramide, u njenoj sredini je centar svih protoka koje kolaju kroz piramidu. To je mjesto gdje se najviše 'energije' ili nečega akumulira, jer sve sa svih kuteva pravilno se balansira u centru piramide.

canex
03.09.2007., 23:36
zašto planine ne djeluju na taj način, nego je potrebno graditi piramide? što su energetski tokovi radili u doba kada nije bilo piramida? zašto su tokovi energije toliko ovisni o geometrijskoj pravilnosti?

gocat
03.09.2007., 23:44
zašto planine ne djeluju na taj način, nego je potrebno graditi piramide? što su energetski tokovi radili u doba kada nije bilo piramida? zašto su tokovi energije toliko ovisni o geometrijskoj pravilnosti?

Tko kaže da planine ne djeluju na sličan način :)
Energetski tokovi su sveprisutni, i postojali su i kada nije bilo piramida, to je priroda. Energetski tokovi nisu ovisni o geometrijskim pravilnostima, ali bolje djeluju ako imaju bolje uvjete. Pravu prirodu svih energetskih tokova na zemlji još ne znamo u cijelosti.

Endimion17
03.09.2007., 23:46
Hartmannovi čvorovi i zračenja toka podzemnih voda su naravno new age gluposti i svatko tko vjeruje da to postoji je crackpot i debil, jelda endimione??!

upravo tako.
bespredmetno je vjerovati u takve stvari. daj dokaz. ako vjeruješ da podzemne vode zrače (inače ih piješ, izlaze iz slavine ako nisi znao), a nemaš dokaz, onda si debil. vrlo je jednostavno.

sinkezg
03.09.2007., 23:51
upravo tako.
bespredmetno je vjerovati u takve stvari. daj dokaz. ako vjeruješ da podzemne vode zrače (inače ih piješ, izlaze iz slavine ako nisi znao), a nemaš dokaz, onda si debil. vrlo je jednostavno.

Analogno tome, ako ti vjeruješ da podzemne vode ne zrače, a nemaš dokaz, onda si debil.
Btw. podzemna voda baš i ne mora izlaziti iz slavine, jelda?!

A što je s hartmannovim čvorovima? Tko je tu debil? Ti ili ja?

gocat
03.09.2007., 23:53
upravo tako.

Evo primjer, kad s rašljama tražiš vodu, osječaš energetske tokove gdje vuče rašlje prema dolje. To uopće nije problem osjetiti. To je tipično jedan od nevidljivih oblika sveprisutnih energetskih tokova.

Pilence
03.09.2007., 23:58
Pilence, ti bi govorio kako je znanost loša i sranje, a ne znaš što je slijepa proba. E pa jebemu onda. :rolleyes:

Znam ja što je DBT, no daj nam pojasni kako se to radi sa žiletima? I piramidom, naravno.

sinkezg
03.09.2007., 23:59
Evo primjer, kad s rašljama tražiš vodu, osječaš energetske tokove gdje vuče rašlje prema dolje. To uopće nije problem osjetiti. To je tipično jedan od nevidljivih oblika sveprisutnih energetskih tokova.

Ma neeee. Kak ne kužiš? Rašljarenje je new age debilana i svatko tko vjeruje u to je debil i crackpot. :D

Endimion17
03.09.2007., 23:59
Analogno tome, ako ti vjeruješ da podzemne vode ne zrače, a nemaš dokaz, onda si debil.

A što je s hartmannovim čvorovima? Tko je tu debil? Ti ili ja?

ne, ja ne vjerujem da podzemne vode ne zrače. ja ZNAM točno kako zrače i ZNAM da to zračenje nije moguće osjetiti. to je vrlo slabo toplinsko zračenje i radiovalovi.
da čovjek to osjeća, preplavili bi ga osjeti kad bi se približio rijeci, ili čak drugom čovjeku, jer živ čovjek temperature ~37 °C zrači neusporedivo puno više od podzemnog toka vode koji lagano gmiže kroz stijenje.

ono što izlazi iz slavine je podzemna voda. educiraj se malo.

za postojanje hartmannovih čvorova ne postoje nikakvi dokazi. to je sve luda crackpot ideja.

rašljarenje je šarlatanstvo. gore sam sinkeu pojasnio da se to ne da osjetiti.
zar stvarno misliš da bi geolozi tražili vodu skupim uređajima da je jednostavno najlakše uzeti rašlje i hodati po polju?
da, žalosno je da se za neke stvari treba izmučiti na fakultetu, a prevesla te degen s dvije žice.
jesi se sjetio arapa i svih koji žive u subsaharskim regijama? a što s bušmanima? nema kod njih rašlji. imaš iskustvo prepoznavanja znakova gdje vode ima, i imaš visokosofisticirane uređaje koji rade na temelju radio-odjeka.

rašljarenje je šarlatanstvo.

Endimion17
04.09.2007., 00:01
Znam ja što je DBT, no daj nam pojasni kako se to radi sa žiletima? I piramidom, naravno.

ne mogu. izmorila me silna glupost danas. :raspa:
žalosno je što sam jedini kojemu se da baviti s budalama.

možda odem u raj :rolleyes:

gocat
04.09.2007., 00:05
zar stvarno misliš da bi geolozi tražili vodu skupim uređajima da je jednostavno najlakše uzeti rašlje i hodati po polju?
da, žalosno je da se za neke stvari treba izmučiti na fakultetu, a prevesla te degen s dvije žice.
jesi se sjetio arapa i svih koji žive u subsaharskim regijama? a što s bušmanima? nema kod njih rašlji. imaš iskustvo prepoznavanja znakova gdje vode ima, i imaš visokosofisticirane uređaje koji rade na temelju radio-odjeka.

Stvarno ne znam o čemu pričaš, rašljarenje uopće nije problem niti je nedokazivo kako pričaš. Siguran sam da svaki čovjek može uz vrlo malo vježbe, gotovo odmah osjetiti taj energetski tok, tj silu.

Naravno, rašljama sam tražio vodu, i sada je tamo bunar. Stvarno ne znam na temelju kakvih pretpostavka možeš uopće pomisliti da je rašljarenje prijevara. Meni jer sama ta izjava smiješna :)

Uglavnom, rašljarstvo ne bi trebali više miješati, sasvim sigurno postoji, ja sam rašljao a siguran sam da bi 80% vas moglo uspješno rašljat samo da im se objasni.

sinkezg
04.09.2007., 00:10
[QUOTE]ne, ja ne vjerujem da podzemne vode ne zrače. ja ZNAM točno kako zrače i ZNAM da to zračenje nije moguće osjetiti. to je vrlo slabo toplinsko zračenje i radiovalovi.
da čovjek to osjeća, preplavili bi ga osjeti kad bi se približio rijeci, ili čak drugom čovjeku, jer živ čovjek temperature ~37 °C zrači neusporedivo puno više od podzemnog toka vode koji lagano gmiže kroz stijenje.

Znači, zrače?

ono što izlazi iz slavine je podzemna voda. educiraj se malo.

Ajd se ti malo educiraj, izgleda da imaš malo preograničene poglede na svijet oko sebe.
Daj mi citiraj gdje sam ja rekao da ono što izlazi iz slavine nije podzemna voda? Jesam ja rekao da je to kišnica? Ili što??

za postojanje harmtannovih čvorova ne postoje nikakvi dokazi. to je sve luda crackpot ideja.

Nađem ti ja H. čvorove bez ikakvih pomagala. A ti dokazuj da ne postoje :)

Ovo ima svoju temu ovdje a žalosno je što se degenima ne da empirijski dokazati neke stvari jer ne žele prihvatiti da je to itekako dokazivo.

Jesi se sjetio arapa i nafte? I rašljarenja za naftnim izvorima?

Tebi je sve šarlatanstvo što ne piše u udžbenicima. I svi koji tvrde drugačije za tebe su debili, crackpoti i newageri.

P.S. Kako napreduješ na temi "lijek ili otrov"? Očeš se opet žaliti moderatoru ili imaš što pametno za reći?

child_in_time
04.09.2007., 00:11
Stvarno ne znam o čemu pričaš, rašljarenje uopće nije problem niti je nedokazivo kako pričaš. Siguran sam da svaki čovjek može uz vrlo malo vježbe, gotovo odmah osjetiti taj energetski tok, tj silu.

Naravno, rašljama sam tražio vodu, i sada je tamo bunar. Stvarno ne znam na temelju kakvih pretpostavka možeš uopće pomisliti da je rašljarenje prijevara. Meni jer sama ta izjava smiješna :)

Uglavnom, rašljarstvo ne bi trebali više miješati, sasvim sigurno postoji, ja sam rašljao a siguran sam da bi 80% vas moglo uspješno rašljat samo da im se objasni.

Ajd pogledaj prvi film s ovog threada o Dawkinsu pa ćeš vidit kak im je išlo s rašljama... http://www.forum.hr/showthread.php?t=252907

Čudi me kak se još nitko nije sjetio iskoristit de Broglijevu valnu duljinu... To se može uklopit u zgodnu pričicu nekom tko nema pojma... :cool:

Pilence
04.09.2007., 00:15

Uuuu kako jako se varaš! Svakim postom si sve dublje u gluposti. Ako tako nastaviš, bit ćeš dublje u gluposti nego li su piramide visoke.
Sjeti se mog pitanja od prije par dana o osjećanju nečijeg "zraćenja", ili kad te netko gleda, ona nelagoda u potiljku, i slične senzacije znanosti neobjašnjive, jer ih nema čime "izmjeriti"??? Odmah si odbacio svaki spomen toga, a sad tražiš dokaze za nešto što se ne dokazuje na način koji si ti usvojio, ili koji možeš izguglati.
Takve stvari trebaš ići osjetiti, jer ljudsko biće je osjećajno biće, i doživljava Svijet i tako, ne sjedeći doma za tipkovnicom uz google, misleći kako onda posjeduje sve znanje svijeta!

Ri3
04.09.2007., 00:19
Nemoj pilence Google mješati, nije čika google ništa kriv :rofl:

Pilence
04.09.2007., 00:23
ne mogu. izmorila me silna glupost danas.

Pričao si sam sa sobom? Onda znaš kako je nama.....

sinkezg
04.09.2007., 00:24
Ajd pogledaj prvi film s ovog threada o Dawkinsu pa ćeš vidit kak im je išlo s rašljama... http://www.forum.hr/showthread.php?t=252907

Čudi me kak se još nitko nije sjetio iskoristit de Broglijevu valnu duljinu... To se može uklopit u zgodnu pričicu nekom tko nema pojma... :cool:

Daj napiši o čem se radi u filmu. Traje predugo da bih saznao šta si htio reći.

sinkezg
04.09.2007., 00:29
ne mogu. izmorila me silna glupost danas. :raspa:
žalosno je što sam jedini kojemu se da baviti s budalama.

možda odem u raj :rolleyes:

E da, nisam to vjerovao, ali slažem se s Pilencetom! Tj. potpisujem.
Žalosno je, endimione, što ti imaš toliko volje baviti se budalama a sam si crackpot i troll znanosti.

child_in_time
04.09.2007., 00:32
Daj napiši o čem se radi u filmu. Traje predugo da bih saznao šta si htio reći.

Napravili su 6 zatvorenih plastičnih posuda i u jednu stavili bocu vode, a u druge pijesak i onda su zvali rašljare da pogode gdje je voda. Svaki je imao 6 pokušaja da pronađe vodu u jednoj od tih šest posuda. Najviše je bilo dva pogotka što se slaže s tim da oni jednostano pogađaju.
Zanimljiva su im bila objašnjenja zašto ne uspijevaju. Jedan je rekao da Bog ima smisla za šalu pa da mu baš danas neće pomoći i otkriti gdje je voda...

Endimion17
04.09.2007., 00:33

Ma nemoj? :klap:
Isuse što sve neću čuti. :rofl:

I energetski tok nije isto što i sila. Osnovne pojmove ne znaš. Čudim se kako si završio osnovnu, ako uopće jesi.
Gdje si tražio vodu? Ok, kad ne priznaješ logične argumente, evo objasni mi zašto rašljarenje koriste samo neki ljudi na selu? Zašto svi ostali u cijelom svijetu koriste geologe i njihove aparate i iskustvo?
Nemoj MOLIM TE o zavjerama. Prijavit ću te za trollanje, ozbiljan sam.

Znači, zrače?
Ti ni ne znaš što je zračenje, kakvog sve ima ni kako se detektira ni kakav ima utjecaj na tvar.

Ajd se ti malo educiraj, izgleda da imaš malo preograničene poglede na svijet oko sebe.
Daj mi citiraj gdje sam ja rekao da ono što izlazi iz slavine nije podzemna voda? Jesam ja rekao da je to kišnica? Ili što??

Čini se da ovo implicira na nešto drugo. :hekla:

Nađem ti ja H. čvorove bez ikakvih pomagala. A ti dokazuj da ne postoje :)
Odlično. Dokaži to i Nobel je tvoj. Kao i milijun dolara od onog sijedog bradonje.
No ne možeš. Tvoje znanje je nikakvo i sve što misliš da znaš, zapravo se temelji na uvjerenju u nešto. Dokaza nemaš. Imaš samo svoje slatke stranice s velikim crvenim slovima. Nije ti trebalo puno dok se otkriješ. Nanjušim takve na kilometar.

Ovo ima svoju temu ovdje a žalosno je što se degenima ne da empirijski dokazati neke stvari jer ne žele prihvatiti da je to itekako dokazivo.
Povlačiš argument teorije zavjere.
Ajde na zavod za geofiziku i objasni tim degenima. Što čekaš? Zašto držiš to silno znanje samo za sebe? Ajme sorry. Pa ti ga nemaš. Imaš samo uvjerenja. :rolleyes:

Jesi se sjetio arapa i nafte? I rašljarenja za naftnim izvorima?
Nema tamo rašljarenja. Imaš geologe. I puno love.

Tebi je sve šarlatanstvo što ne piše u udžbenicima. I svi koji tvrde drugačije za tebe su debili, crackpoti i newageri.
Ne, neke stvari ne pišu u udžbenicima, pa su idekako istinite.
No osoba koja tvrdi da krši zakone termodinamike, a priznajmo, sve što vi ovdje izvalite krši temeljne zakone svemira, jest debil i crackpot i gotovo je posve sigurno da je New Ager. Danas to nekako ide skupa.
Moram sastaviti jedan psihološki profil prosječnog crackpota...

P.S. Kako napreduješ na temi "lijek ili otrov"? Očeš se opet žaliti moderatoru ili imaš što pametno za reći?
Žaliti moderatoru? Ako budete promovirali trovanja, onda da.

Uuuu kako jako se varaš! Svakim postom si sve dublje u gluposti. Ako tako nastaviš, bit ćeš dublje u gluposti nego li su piramide visoke.
Sjeti se mog pitanja od prije par dana o osjećanju nečijeg "zraćenja", ili kad te netko gleda, ona nelagoda u potiljku, i slične senzacije znanosti neobjašnjive, jer ih nema čime "izmjeriti"??? Odmah si odbacio svaki spomen toga, a sad tražiš dokaze za nešto što se ne dokazuje na način koji si ti usvojio, ili koji možeš izguglati.
Takve stvari trebaš ići osjetiti, jer ljudsko biće je osjećajno biće, i doživljava Svijet i tako, ne sjedeći doma za tipkovnicom uz google, misleći kako onda posjeduje sve znanje svijeta!

http://i135.photobucket.com/albums/q136/endimion17/orly.jpg

sinkezg
04.09.2007., 00:36
Napravili su 6 zatvorenih plastičnih posuda i u jednu stavili bocu vode, a u druge pijesak i onda su zvali rašljare da pogode gdje je voda. Svaki je imao 6 pokušaja da pronađe vodu u jednoj od tih šest posuda. Najviše je bilo dva pogotka što se slaže s tim da oni jednostano pogađaju.
Zanimljiva su im bila objašnjenja zašto ne uspijevaju. Jedan je rekao da Bog ima smisla za šalu pa da mu baš danas neće pomoći i otkriti gdje je voda...

LoL!
Ima li razlike između vodenog toka i vode u plastičnoj kutiji? Zašto ih nisu testirali na terenu, tj. zemlji?

child_in_time
04.09.2007., 00:44
LoL!
Ima li razlike između vodenog toka i vode u plastičnoj kutiji? Zašto ih nisu testirali na terenu, tj. zemlji?

Oni su ti koji se nisu bunili i rekli su da će moći to izvesti. Uostalom, nije li lakše otkriti manju količinu vode koja "zrači" na jedan metar udaljenosti gdje vas odvaja samo tanki poklopac, nego podzemnu vodu koja leži ispod 30 m kamenja i zemlje?

sinkezg
04.09.2007., 00:51
[QUOTE]Ma nemoj? :klap:

E, kako tema lijek ili otrov? Tj. koloidno srebro? Jel napreduješ?

I energetski tok nije isto što i sila. Osnovne pojmove ne znaš. Čudim se kako si završio osnovnu, ako uopće jesi.
Gdje si tražio vodu? Ok, kad ne priznaješ logične argumente, evo objasni mi zašto rašljarenje koriste samo neki ljudi na selu? Zašto svi ostali u cijelom svijetu koriste geologe i njihove aparate i iskustvo?

1. Mene čudi kako si ti završio osnovnu. Čudi me da nisi išao u specijalnu školu.
2. Rašljarenje ne koriste samo na selu. Koriste je i arapi za traženje naftnih izvora.
3. Jesam li ja ikad spomenuo teorije zavjere? Ajde, molim te, citiraj me!
4. Prijavi me sestrama milosrdnicama. Ozbiljan sam!

Ti ni ne znaš što je zračenje, kakvog sve ima ni kako se detektira ni kakav ima utjecaj na tvar.

Ti imaš još manje!

Čini se da ovo implicira na nešto drugo. :hekla:

DA! shvatio si! Ma, koga ja zavaravam?!

Odlično. Dokaži to i Nobel je tvoj. Kao i milijun dolara od onog sijedog bradonje.
No ne možeš. Tvoje znanje je nikakvo i sve što misliš da znaš, zapravo se temelji na uvjerenju u nešto. Dokaza nemaš. Imaš samo svoje slatke stranice s velikim crvenim slovima. Nije ti trebalo puno dok se otkriješ. Nanjušim takve na kilometar.

Nanjušim ja i tebe i takve kao ti ali ubrzo nakon toga ispuhnem nos.

Povlačiš argument teorije zavjere.
Ajde na zavod za geofiziku i objasni tim degenima. Što čekaš? Zašto držiš to silno znanje samo za sebe? Ajme sorry. Pa ti ga nemaš. Imaš samo uvjerenja. :rolleyes:

Teorija zavjere? Otkud ti to? Tvoja izmišljotina opet? Kao i analogija s krokodilima? Vidim da su tebi svi degeni, crackpoti i debili. Zapravo svatko tko se ne slaže s tobom.

Nema tamo rašljarenja. Imaš geologe. I puno love.

Da, šatro.

Ne, neke stvari ne pišu u udžbenicima, pa su idekako istinite.
No osoba koja tvrdi da krši zakone termodinamike, a priznajmo, sve što vi ovdje izvalite krši temeljne zakone svemira, jest debil i crackpot i gotovo je posve sigurno da je New Ager. Danas to nekako ide skupa.
Moram sastaviti jedan psihološki profil prosječnog crackpota...

Tvoj psihološki profil bi bio vrlo kratak.

Žaliti moderatoru? Ako budete promovirali trovanja, onda da.

LoL. "Mama, opet su me pretukli :cry: "

Pilence
04.09.2007., 01:02
Napravili su 6 zatvorenih plastičnih posuda i u jednu stavili bocu vode, a u druge pijesak i onda su zvali rašljare da pogode gdje je voda.

I Poljaci su napali Njemačku! Bilo na dojče TV.

Endimion17
04.09.2007., 01:02
E, kako tema lijek ili otrov? Tj. koloidno srebro? Jel napreduješ?
Pa ono, crackpotovi administriraju ozon. Sad je to in.

1. Mene čudi kako si ti završio osnovnu. Čudi me da nisi išao u specijalnu školu.
2. Rašljarenje ne koriste samo na selu. Koriste je i arapi za traženje naftnih izvora.
3. Jesam li ja ikad spomenuo teorije zavjere? Ajde, molim te, citiraj me!
4. Prijavi me sestrama milosrdnicama. Ozbiljan sam!
1. jaooo :rofl:
2. ma nemoj? arap s rašljama! sve one bušotine su našli rašljama? :lol:
Ajde, sad imam jedan argument koji ću ti kasnije trljati na nos. :top:
3. Zar stvarno misliš da imam strpljenja brndati po tvojim postovima?
4. Kupi kalijev permanganat i conc. sumpornu, prelij jedno po drugom i snifaj. Vidimo se u traumi. :W

Ti imaš još manje!
Ja imam veći penis od tebe. End of discussion.

DA! shvatio si! Ma, koga ja zavaravam?!
:rolleyes:

Nanjušim ja i tebe i takve kao ti ali ubrzo nakon toga ispuhnem nos.
Što to sad implicira?

Teorija zavjere? Otkud ti to? Tvoja izmišljotina opet? Kao i analogija s krokodilima? Vidim da su tebi svi degeni, crackpoti i debili. Zapravo svatko tko se ne slaže s tobom.
Pa eto, geolozi se neće složiti s tobom. Cijela znanstvena zajednica, štoviše. :top:

Da, šatro.
Sorry, ne kužim.

Tvoj psihološki profil bi bio vrlo kratak.
Moraš li vrijeđati? To ti ne ide u prilog forumskom rezimeu. Ne nudiš argumente nego uvjerenja, koja krše prirodne zakone, trollaš, provociraš. ccccc...

LoL. "Mama, opet su me pretukli :cry: "
Zajebavaj ti koliko god želiš. Ja ostajem na ljudskoj razini.

gocat
04.09.2007., 01:06

Pogledao sam film i ovaj eksperiment sa rašljama i sam pristup problemu Dawkins je napravio jednostavno bezveznim. Ne mogu uopće zamisliti što je on htio dokazati i onim pokusom i kantama, to nema veze sa rašljarenjem.
Sa svojim odabirom najboljih kardova, pristupom i aroganciji Dawkins je i pametnije od sebe učinio glupima.

Pilence
04.09.2007., 01:14
No osoba koja tvrdi da krši zakone termodinamike, jest debil i crackpot i gotovo je posve sigurno da je New Ager.

Ne znam tko tvrdi da krši, ali vidim da ti, kao moderator, vrijedjaš i pišeš pogrdna imena svima koji ti ne idu niz dlaku.To bi trebalo posebno sankcionirati. Recimo, za kaznu moraš tjedan dana stajati na okretištu tramvaja dijeleći Kulu Straćaru!

a priznajmo, sve što vi ovdje izvalite krši temeljne zakone svemira

Kud će suza neg na oko!?!?
Kud će glupost, neg u tvoj post!?!?
Koji su to temeljni zakoni Svemira?
U jednom okruženju vladaju jedni, u drugom drugi fizikalni zakoni. Koji su onda temeljni? ovi jedni ili drugi?
Pročitaj malo što je Tesla rekao o tome.Ah da, on je živio u 19 stoljeću, tko još to puši?

Endimion17
04.09.2007., 01:15
Pogledao sam film i ovaj eksperiment sa rašljama i sam pristup problemu Dawkins je napravio jednostavno bezveznim. Ne mogu uopće zamisliti što je on htio dokazati i onim pokusom i kantama, to nema veze sa rašljarenjem.
Sa svojim odabirom najboljih kardova, pristupom i aroganciji Dawkins je i pametnije od sebe učinio glupima.

kako nema veze s tim? ekipa je rekla da će naći vodu.
što ti misliš, da voda pod zemljom šiba kao F1? protače se lagano, zapravo kaplje i prelijeva se, otapajući stijenje dok klizi.
i još je metrima duboko. :rolleyes:

jesi li čuo za kružni tok vode na Zemlji? nemoj mi reći da vjeruješ da se voda stvara i nestaje. :rolleyes:

Ne znam tko tvrdi da krši, ali vidim da ti, kao moderator, vrijedjaš i pišeš pogrdna imena svima koji ti ne idu niz dlaku.To bi trebalo posebno sankcionirati. Recimo, za kaznu moraš tjedan dana stajati na okretištu tramvaja dijeleći Kulu Straćaru!

Kud će suza neg na oko!?!?
Kud će glupost, neg u tvoj post!?!?
U jednom okruženju vladaju jedni, u drugom drugi fizikalni zakoni. Koji su onda temeljni? ovi jedni ili drugi?
Pročitaj malo što je Tesla rekao o tome.Ah da, on je živio u 19 stoljeću, tko još to puši?

http://i135.photobucket.com/albums/q136/endimion17/YouWinThePrize.jpg

Pilence
04.09.2007., 01:20
Ma neeee. Kak ne kužiš? Rašljarenje je new age debilana i svatko tko vjeruje u to je debil i crackpot. :D

Evo što sam ja našao rašljama:
http://img112.imageshack.us/img112/4104/20050303104634whatevyv4.jpg

gocat
04.09.2007., 01:22
Ma nemoj? :klap:

Nikakve zavjere. Možemo to reći ovako, podzemne vode, na određenim dubinama (do 50m) zrače nekom silom koja na površini utjeće na rašlje. Nije ih problem osjetiti. Jednostavno rašlje su 'teže' kad se dođe do podzemnih voda ali na tim niskim dubinama.

Ne možeš na rašlje osjetiti vodu u kanti kako je rađeno u onom glupom eksperimentu u filmu. Mislim da prirode tih testova nisu uopće primjenjive za takvu vrstu testiranja.

Endimion17
04.09.2007., 01:29
Nikakve zavjere. Možemo to reći ovako, podzemne vode, na određenim dubinama (do 50m) zrače nekom silom koja na površini utjeće na rašlje. Nije ih problem osjetiti. Jednostavno rašlje su 'teže' kad se dođe do podzemnih voda ali na tim niskim dubinama.

Ne možeš na rašlje osjetiti vodu u kanti kako je rađeno u onom glupom eksperimentu u filmu. Mislim da prirode tih testova nisu uopće primjenjive za takvu vrstu testiranja.

Pa gdje su ti dokazi za to?
Zašto znanost rašljarenje smatra debilanom?
Zašto rašljari padaju na testovima?

Zašto rašlje ne osjećaju vodu u kanti? Bliže je i toplija je od one 20 m pod zemljom.

Pilence
04.09.2007., 01:36
Pa gdje su ti dokazi za to?
Zašto znanost rašljarenje smatra debilanom?
Zašto rašljari padaju na testovima?

Zašto rašlje ne osjećaju vodu u kanti? Bliže je i toplija je od one 20 m pod zemljom.

Rašljama se nalazila voda davno prije nego je ZZZaštitu voda utemeljen.
Ovo što ti zoveš znanost i nije baš znanost. To ti je neki čudan derivat u školi naučenog, zadovoljavanje roditeljskih ambicija i guglanja s izvodjenjem krivih zaključaka. E da i nejebice!
Na kakvim testovima padaju rašljari? U auto školi?
A zašto rašlje ne osjećaju, to ćeš morati sam spopznati....to stvarno ne znam.

Endimion17
04.09.2007., 01:39
[QUOTE]Rašljama se nalazila voda davno prije nego je ZZZaštitu voda utemeljen.
da, metodom pogotka. teško naći vodu. svugdje je u našim krajevima, samo treba dovoljno duboko bušiti.
Ovo što ti zoveš znanost i nije baš znanost. To ti je neki čudan derivat u školi naučenog, zadovoljavanje roditeljskih ambicija i guglanja s izvodjenjem krivih zaključaka. E da i nejebice!
probaj opet. :kava:
Na kakvim testovima padaju rašljari? U auto školi?
:kava:
A zašto rašlje ne osjećaju, to ćeš morati sam spopznati....to stvarno ne znam.
sjećaš se što sam rekao za gezu i freudricka? :E

gocat
04.09.2007., 01:44
1 Pa gdje su ti dokazi za to?
2 Zašto znanost rašljarenje smatra debilanom?
3 Zašto rašljari padaju na testovima?

4 Zašto rašlje ne osjećaju vodu u kanti? 5 Bliže je i toplija je od one 20 m pod zemljom.

1 Nemam potrebu to dokazivati, kome? Svatko ko hoće može probati, meni je stvarno smješno da to prikazuješ kao mit :D
2 Može znanost smatrati što god hoće :D
3 Ko zna kakvi su bili testovi, ljudi, oprema, lokacije i sve ostale okolnosti koje mogu biti.
4 Pretpostavljam da bi mogao osjetiti vodu u kanti da bi trebao biti izvrstan perceptor. Okolnosti pod kojom se pokušava rašljanje prikazati kroz vodu u kanti smatram sasvim pogrešnim pristupom.
5 Toplija nema veze. Ma kakva kanta, kakvu vi to silu uopće pokušavate izvući iz kante vode?? Ako želiš testirati rašlje, upoznaj nekog rašljara i odite zajedno sa ekipom šta buši bunare. Jednostavno prije bušenja probajte identificirati najbolje mjesto. Tamo gdje ima vode osjeti se sigurno.

Endimion17
04.09.2007., 01:47
1 Nemam potrebu to dokazivati, kome? Svatko ko hoće može probati, meni je stvarno smješno da to prikazuješ kao mit :D
2 Može znanost smatrati što god hoće :D
3 Ko zna kakvi su bili testovi, ljudi, oprema, lokacije i sve ostale okolnosti koje mogu biti.
4 Pretpostavljam da bi mogao osjetiti vodu u kanti da bi trebao biti izvrstan perceptor. Okolnosti pod kojom se pokušava rašljanje prikazati kroz vodu u kanti smatram sasvim pogrešnim pristupom.
5 Toplija nema veze. Ma kakva kanta, kakvu vi to silu uopće pokušavate izvući iz kante vode?? Ako želiš testirati rašlje, upoznaj nekog rašljara i odite zajedno sa ekipom šta buši bunare. Jednostavno prije bušenja probajte identificirati najbolje mjesto. Tamo gdje ima vode osjeti se sigurno.

eto. nula argumenata, teorije zavjere, relativiziranje. što očekivati od tebe?

rašljari su stvar prošlosti, kao što su vračevi stvar prošlosti. danas vodu traže stručnjaci.

inače, toplina je energija, ako nisi znao. kad je voda toplija, jače zrači neionizirajuće zračenje.

Pilence
04.09.2007., 01:54
da, metodom pogotka. teško naći vodu. svugdje je u našim krajevima, samo treba dovoljno duboko bušiti.

Evo ti jedne rašlje

http://img201.imageshack.us/img201/7891/naturale6jh6.jpg

gocat
04.09.2007., 01:59
eto. nula argumenata, teorije zavjere, relativiziranje. što očekivati od tebe?

rašljari su stvar prošlosti, kao što su vračevi stvar prošlosti. danas vodu traže stručnjaci.

inače, toplina je energija, ako nisi znao. kad je voda toplija, jače zrači neionizirajuće zračenje.

Rašljanje je stvar prošlosti zbog naglog povećanja broja ljudi u gradskim sredinama tako da potrebe bunara uopće nisu tako velike jer ljudi jednostavno žive bez zemlje. Tako većina stanovništva jednostavno nikada niti nema priliku probati rašljati.

Ja ne kažem da stručnjaci ne mogu pokazati raznorazne detalje i informacije, karakteristike, rašljar to ne može. Rašljar osjeti vodu tako što vuče štap prema zemlji. Na području Hrv niski su bunari, do 50 metara i više rijetko ko ima. Bušiti bunare je skup sport, pa zapravo moraš biti 100% precizan. Ali ponavljam, nije teško i lako je uvjeriti se na mjestima gdje se zna gdje ima vode, pa onda otići na novo mjesto i naći vodu. Princip je potpuno isti. Otvori temu o ovome ako želiš.

Ovdje ostajemo na piramidama i prirodnim energetskim tokovima.

Endimion17
04.09.2007., 02:02
Ali ti nemaš dokaze za iti jednu svoju tvrdnju. Sve što tvrdiš jednake je težine kao i tvrdnje onih s Religije kad pričaju o tome kako je Isusova majka bila djevica.

Dok ovo što ja kažem možeš provjeriti svugdje, pa i iskustveno, tvoje stvari se temelje na običnim vjerovanjima. Ti ne znaš. Ti vjeruješ.

Helel-Ben-Shakar
04.09.2007., 02:21
A pitaj malo starije ljude po selima kako su nalazili vodu pa ćeš vidjeti što će ti reći. Dokaza nema.. samo učinak.

sinkezg
04.09.2007., 07:53
Pa ono, crackpotovi administriraju ozon. Sad je to in.

LoL. I u klinikama?

[QUOTE]Ja imam veći penis od tebe. End of discussion.

Savjet: upotrijebi ga napokon kao muškarac.

Pa eto, geolozi se neće složiti s tobom. Cijela znanstvena zajednica, štoviše. :top:

Pa to im je posao. Više putova vodi do Rima.

Moraš li vrijeđati? To ti ne ide u prilog forumskom rezimeu. Ne nudiš argumente nego uvjerenja, koja krše prirodne zakone, trollaš, provociraš. ccccc...

Oh, oh. rugala se sova sjenici.

Zajebavaj ti koliko god želiš. Ja ostajem na ljudskoj razini.

Ti????????? :rofl: :rofl:

dobrimag
04.09.2007., 08:08
Pa da rašlje funkcioniraju, nebi se trošilo vremena i truda na razvijanje skupe tehnologije za pronalaženje vode.
I svi bi rašljare koristili, mislim bar nije teško dokazati da rašlje precizne.
Nažalost, dokazalo se suprotno, i prisiljeni smo odkantat sve te budale i smišljavati nešto korisno.
Mislim, ne razumjem zašto netko smatra da se stvorila ogromna teorija zavjera oko rašljara.

*Pale
04.09.2007., 09:41

Ovo je kap koja je prelila čašu, moram se uključit u raspravu.

Koji su to fizikalni zakoni koji u jednom okuženju vladaju a u drugom ne?

Što se tiče Hartmannovih čvorova imam jednu lijepu anegdotu:

Prije par godina mi pozvonio mi jednog dana čovjek na vrata, kaže da je on taj i taj i da ako želim da mi može pregledati stan za štetno zračenje. Pošto mi je zanimanje vezano uz elektromagnetske valove sam ga pustio unutra jer sam bio vrlo znatiželjan. I čovjek krene po stanu sa nekakavim uređajem iz dva dijela . Šeta po stanu, aparat ne ispušta nikakave zvukove. I najednom počne aparat pištati i čovjek zabrinuto kaže da je tu štetno zračenje itd itd. E tu sam ga tražio da jedan dio svog uređaja okrene horizontalno. Tu je čovjek problijedio i pitao me što sam po zanimanju. :top:

Da razradim i objasnim. Uređaj koji je čovjek nosio je bio odašiljač i prijemnik. Odašiljačku antenu je držao u vertikalnom položaju, dok je prijemnu antenu držao u horizontalnom položaju sve do trenutka kad je "pronašao" štetno zračenje. Pošto se tu radilo o dvije međusobno okomite polarizacije EM valova prijem nije bio moguć sve do trenutka okretanja jedne antene radi podudaranja polarizacija. Nakon što je čovjek okrenuo antenu uređaj je poče pištati i on je "pronašao" štetno zračenje. Na njegovu žalost, nije naletio na laika, zato je čovjek i problijedio kad sam ga tražio da promijeni polarizaciju na mjestu navodnog zračenje. Naravno da je uređaj prestao pištati. Baksuz, što ćeš. :E

Bit je da je on taj dan prošao 50 stanova u kojima se ljudi ukenjaju od straha kad čuju riječ zračenje i onda pohrle kupiti magične magnetske jastuke i slične šarlatanske proizvode. Toliko o "štetnom zračenju" i Hartmannovim čvorovima.:mad:

Nego, da se ja vratim na ono pitanje odozgor. Koji su to prirodni zakoni koji ne vrijede svuda?

Pilence
04.09.2007., 12:44
Ovo je kap koja je prelila čašu, moram se uključit u raspravu.

Zanimljiva ta kap!??!?
No ja još nisam dobio odgovor na svoje pitanje, pa se i ti malo strpi. Do tada čitaj malo što je Tesla govorio o tome.....

Pilence
04.09.2007., 12:46
Pa da rašlje funkcioniraju, nebi se trošilo vremena i truda na razvijanje skupe tehnologije za pronalaženje vode.

Aha, a zamisli tek koliki napredak su nam donijeli Đirlo proizvodi!

dobrimag
04.09.2007., 13:07
Aha, a zamisli tek koliki napredak su nam donijeli Đirlo proizvodi!
Isti ko i rašlje. Neke varalice koje se bogate na budalama.

Endimion17
04.09.2007., 13:51
Pilence povlači teslu. Jao. Jao. Jao. :rolleyes:

Pilence, ajde daj argument. Znaš li što je to? To ti je ono kad napišeš nešto logično, poduprto dokazima, što podupire prvu tvrdnju.

gocat
04.09.2007., 13:55
Ali ti nemaš dokaze za iti jednu svoju tvrdnju. Sve što tvrdiš jednake je težine kao i tvrdnje onih s Religije kad pričaju o tome kako je Isusova majka bila djevica.

Dok ovo što ja kažem možeš provjeriti svugdje, pa i iskustveno, tvoje stvari se temelje na običnim vjerovanjima. Ti ne znaš. Ti vjeruješ.

Nemam ja šta kome dokazivati. Da idem dokazivati da se voda nađe sa rašljama je stvarno glupo. To se radi stoljećima.

Ti ako hoćeš, već sam ti rekao kako da sam sebi dokažeš, no ne. Istina je samo što izlazi iz tvojih usta. To mi je malo onako žao kad vidim koliko si u zabludi do te mjere da nemaš hrabrosti niti testirati treorije po kojima pljuješ.
Svako ko ima volju rašljat može to bez problema naučiti, al da ćeš moć naći vodu u kanti to je kako sam reko bezveze i nema veze s prirodom ovog procesa.

Zato bih molio da više ne diraš tu temu rašljanja, jer uvjeravajući nekoga tko je probao, da rašljanje ne funkcionira i da je šarlatanstvo, u njegovim oćima samo baca lošu sliku na tebe :) jer rašljanje je dječja igra stari moj :D

*Pale
04.09.2007., 14:27
Zanimljiva ta kap!??!?
No ja još nisam dobio odgovor na svoje pitanje, pa se i ti malo strpi. Do tada čitaj malo što je Tesla govorio o tome.....

Kakve veze ima tvoje pitanje i odgovor na njega sa mojim pitanjem? Nisi meni pitanje postavio pa ti ja ni nisam duzan odgovoriti. Ja sam direktno tebi postavio pitanje, a ti očito ne znaš odgovor na njega pa se praviš lud i odgađaš odgovor dok moje pitanje ne bude zatrpano i onda ćeš se praviti da ga nikad nije ni bilo. :mad:

Ipak, moram ustrajati:

Koji su to prirodni zakoni koji malo vrijede pa malo ne vrijede?

Ako znaš odgovor, onda te molim lijepo da me ne šalješ na dopunsko čitanje (pogotovo ne o Tesli,toga sam se načitao) već daj smislen i kulturan odgovor. Ako ne znaš onda se nemoj pravit lud nego priznaj pogrešku.

Endimion17
04.09.2007., 14:34
neće, Pale. crackpotovi ne priznaju pogreške, zato jer se drže dogmi.
racionalni ljudi priznaju pogreške (ali ih zato i manje prave) jer im cilj nije zajebancija nego traženje znanstvene istine.
siguran sam da to shvaćaš.

sinkezg
04.09.2007., 14:39
neće, Pale. crackpotovi ne priznaju pogreške, zato jer se drže dogmi.
racionalni ljudi priznaju pogreške (ali ih zato i manje prave) jer im cilj nije zajebancija nego traženje znanstvene istine.
siguran sam da to shvaćaš.

HAHAHA, da, sigurno i sebe ubrajaš u racionalne ljude koji priznaju pogreške?!
OMG!! Ti nisi mogao priznati niti banalnu pogrešku kada si krivo upotrijebio izraz eventually. Što bi ti onda priznao svoje kolosalne zajebe? :eek:

*Pale
04.09.2007., 14:50
OMG!! Ti nisi mogao priznati niti banalnu pogrešku kada si krivo upotrijebio izraz eventually. Što bi ti onda priznao svoje kolosalne zajebe? :eek:

Ajde, ajde....nemoj skretati sa teme.

Moje pitanje je savršeno smisleno i na njega se može dati jednostavan odgovor. Ako postoji tvrdnja onda postoji i argument za tvrdnju. Ja sam čuo tvrdnju, čak nisam tražio ni dokaze za nju, već sam samo tražio da mi se tvrdnja proširi da čujem koji konkretno prirodni zakoni tako arbitrarno malo vrijede pa malo ne vrijede. O argumentima možemo kasnije, iako sumnjam da će se ovdje razviti ikakva konstruktivna rasprava.

Endimion17
04.09.2007., 14:51

zapravo sam priznao. inače kažem da sam nešto fulao ako za to postoji razlog.

uglavnom, whatever. bmk

sinkezg
04.09.2007., 18:03
Ajde, ajde....nemoj skretati sa teme.

Moje pitanje je savršeno smisleno i na njega se može dati jednostavan odgovor. Ako postoji tvrdnja onda postoji i argument za tvrdnju. Ja sam čuo tvrdnju, čak nisam tražio ni dokaze za nju, već sam samo tražio da mi se tvrdnja proširi da čujem koji konkretno prirodni zakoni tako arbitrarno malo vrijede pa malo ne vrijede. O argumentima možemo kasnije, iako sumnjam da će se ovdje razviti ikakva konstruktivna rasprava.

Apsolutno si u pravu što sumnjaš da će se ovdje razviti ikakva konstruktivna rasprava. Zato sam i odustao od:
1. Iznošenja mišljenja
2. -II- tvrdnji
3- -II- argumenata
4. -II- dokaza
zato što to na ovom podforumu nema nikakvog utjecaja na smislenu, otvorenu i pristojnu raspravu.
Misli si što god hoćeš ali ne namjeravam ništa pritom dokazivati.

Pilence
04.09.2007., 23:27
Kakve veze ima tvoje pitanje i odgovor na njega sa mojim pitanjem? Nisi meni pitanje postavio pa ti ja ni nisam duzan odgovoriti.

Nisi niti shvatio kontekst rasprave u kojoj je pitanje postavljeno. Naravno, nisam još dobio odgovor na njega, a ja kao ne odgovaram.....
Ako želiš raspravljati o tome, onda prvo ti pomogni Endimionu pri odgovoru, i onda traži odgovor na ovo svoje, izvučeno iz konteksta.

Ipak, moram ustrajati:
Koji su to prirodni zakoni koji malo vrijede pa malo ne vrijede?, pa c/p:

Malo si neodlučan kako postaviti pitanje? Daj se koncentriraj.

woolfwalter
04.09.2007., 23:52
Keopsova ili Velika piramida je grobnica faraona Keopsa u Gizi. Izgrađena je oko 2560. p.n.e. po nalogu faraona Keopsa, Snefruova sina i nasljednika.

Smatra se da je oko 100 000 ljudi gradilo Keopsovu piramidu punih 20 godina. Svaki je kamen visok 2 m, neki su dugi i po 5 m. Blokovi vapnenca i granita od kojih je sagrađena ova piramida i koji su vađeni iz kamenoloma na lijevoj obali Nila dopremani su čamcima niz rijeku. To se moglo raditi jedino u proljeće, kada se Nil izlijevao, pa je zato trebalo 20 godina i oko 500 000 plovidaba da se donese potrebna količina kamena. Pošto bi se kameni blokovi prevezli, grupa ljudi je vukla blokove, od kojih je svaki težio 2 tone, na saonicama uz put. Zatim su ove blokove uredno redali, a druga grupa ljudi ih je izvlačila do mjesta gdje se gradila piramida.

Kada je sagrađena, piramida je bila visoka 145,75 m, ali se tokom godina smanjila za 10 m. Površina piramide bila je prekrivena veoma glatkim, gotovo skoro neprimjetnim vapnencem. Piramida se sastoji od oko 2 300 000 kamenih blokova. Na sjevernoj je strani ulaz. Unutrašnjost piramide čine tri prostorije povezane mnogobrojnim hodnicima. U srcu piramide je kraljeva odaja, gde je smješten sarkofag od crvenog granita.

Kut stranica u odnosu na osnovicu iznosi 51° i 51', a svaka je stranica pažljivo orijentirana prema jednoj od četiriju strana svijeta. Horizontalni je presjek građevine u bilo kojem dijelu kvadratan, a dužina stranica osnovice iznosi 229 metara. Dužnosnici koji su služili Keopsa dali su podići svoje grobnice oko njegove piramide. Sam Keops želio je uz sebe sahraniti i tijelo svoje majke Hetepheres, Snefruove žene.

Godine 1954. u jami pokraj Keopsove piramide pronađena je netaknuta lađa duga oko 48 i široka oko 5 metara. Nakon 16 godina rada ponovno je složena i izložena u modernoj zgradi nedaleko od nalazišta.

*Pale
05.09.2007., 10:18
Malo si neodlučan kako postaviti pitanje? Daj se koncentriraj.

Koji su to prirodni zakoni koji malo vrijede pa malo ne vrijede?

Ovo je jedno te isto pitanje, nisam znao da te parafraziranje tako zbunjuje. Ti si tvrdio da postoje prirodni zakoni koji negdje vrijede, a negdje ne vrijede. Ja te pitam koji su to. Neka te ne buni moje korištenje fraze "prirodni zakoni" i "fizikalni zakoni" kao istoznačnice, ako te veseli ubuduće mogu koristiti onu frazu koja ti više paše. Pod uvjetom da prestaneš vrdati i napokon odgovoriš na pitanje.

Od idućeg tvog posta bi čak i mogao početi brojati koliko ćeš puta izmišljati simpatične pošalice,poluuvredljiva podbadanja i slične dosjetke kojima ćeš skretati pažnju na manje bitne stvari i izbjegavati odgovor na jednostavno pitanje ( na koje navodno znaš odgovor, ali nikako da ga čujemo ). :E

I onda se vrijeđaš kad te netko nazove crackpotom.:kiss:

Musatom
05.09.2007., 11:10
Keopsova ili Velika piramida je grobnica faraona Keopsa u Gizi. Izgrađena je oko 2560. p.n.e. po nalogu faraona Keopsa, Snefruova sina i nasljednika.

Smatra se ....

Upravo, sve se to smatra jedino što se zna su trenutne dimenzije, ostalo sve su nagađanja (i broj i dimenzije svih blokova).

Šta su radili kad, i ako, su dovukli kamenje na taj način? Uposlili nekolicinu Regoča il Hulka :mirko:? Kako su obrađivali vapnenac (iako mi se nekako čini da to i nije vapnenac :misli:, pročitah negdje neke analize koje dovode u pitanje sastav vanjskih blokova i naznake da bi to mogla bit neka varijacija cementa) a kako granit i oblikovali sam sarkofag....

Aj reci šta se smatra za to :zubo:

marlboro men
05.09.2007., 14:54
Keopsova ili Velika piramida je grobnica faraona Keopsa u Gizi. Izgrađena je oko 2560. p.n.e.

Na temelju čega barataš tako preciznim podatcima?

Smatra se da je oko 100 000 ljudi

Smatra se i da su energetska postrojenja :D

marlboro men
05.09.2007., 15:08

Mislim da si krivo skužio. Dokaži mi da su prvo bila energetska postrojenja.
U kojim sarkofazima su točno to pronađeni Grci i Babilonci?

Ako su oni imali neka znanja u tako zaostalo doba, kako to da današnja civilizacija nikako ne može zgutati ta znanja? I osim toga, kako to da nisu imali mobitele kad su već imali piramide-elektrane?

Uzet si za pravo tvrdit šta je zaostalo a šta nije :flop: Pljuješ po svojim pretcima i najvećim svjetskim čudima. To je zaostalost

Ri3
05.09.2007., 16:24
I osim toga, kako to da nisu imali mobitele kad su već imali piramide-elektrane?

A isto koda ja pitam kako to da mi napredna civilizacija koji imamo mobitele ne znamo kako su gradili piramide ni čemu su zapravo služile...

Kada je izumljena električan energija ili neznam, bilo koja ,razvoj je krenuo u tom smjeru. Da je možda netko shvatio energiju piramide, možda bi danas stvari funkcionirale na sasvim drugačijem principu a ne na struju. Svjet je krenuo tako kako je, a moguće je da je davno postojao isto nekakav oblik energije, koji mi danas nismo otkrili i ne razumijemo ga, i ne možeš sve bazirati samo na onome što je dokazano.

Jedan izum može preusmjeriti razvoj čovječanstva, a imaš ih takvih već dosta.

Pilence
05.09.2007., 16:27
[I]
Ovo je jedno te isto pitanje, nisam znao da te parafraziranje tako zbunjuje. Ti si tvrdio da postoje prirodni zakoni koji negdje vrijede, a negdje ne vrijede. Ja te pitam koji su to.

Evo ti copy/paste mog napisa:
"Koji su to temeljni zakoni Svemira?
U jednom okruženju vladaju jedni, u drugom drugi fizikalni zakoni. Koji su onda temeljni? ovi jedni ili drugi?"

Tako ti je to napisano, a ti si umjesto odgovora na to ustvrdio kako sam ja izjavio:"Koji su to prirodni zakoni koji malo vrijede pa malo ne vrijede?"
Što govori kako nisi shvatio moj post, i pitanje u njemu postavljeno Endimionu, na koje on, dakako, nije odgovorio još uvijek!!!
No, vidim da si nestrpljiv, pa ću ti dati jedan primjer:
Kako se ponaša svijetlost u Sunčevom sustavu, a kako u blizini crne rupe?

*Pale
05.09.2007., 18:04
Evo ti copy/paste mog napisa:
"Koji su to temeljni zakoni Svemira?
U jednom okruženju vladaju jedni, u drugom drugi fizikalni zakoni. Koji su onda temeljni? ovi jedni ili drugi?"

No, vidim da si nestrpljiv, pa ću ti dati jedan primjer:
Kako se ponaša svijetlost u Sunčevom sustavu, a kako u blizini crne rupe?

Različito ponašanje u različitim uvjetima ne znači da su u pitanju drugi fizikalni zakoni. Balon pun zraka se različito ponaša na površini vode i na dubini od 3km. To ne znači da na tim različitim lokacijama vrijede različiti prirodni zakoni.
U oba tvoja primjera vladaju potpuno isti fizikalni zakoni, oni koji su primjenjivi jednako i na Zemlji i u blizini zrnca prašine, planeta, Sunca ili crne rupe.

Pilence
06.09.2007., 23:11
Različito ponašanje u različitim uvjetima ne znači da su u pitanju drugi fizikalni zakoni.

Super, a koji su onda temeljni zakoni svemira?

*Pale
07.09.2007., 07:42

Ja nisam spominjao temeljne zakone svemira, ali ako bas inzistiras, prirodni zakoni svemira bi bili oni po kojima se odvija sve u svemiru.
Ljudsko poznavanje istih nije potpuno, ali nije ni konačno. Već je jako puno toga otkriveno i svakim danom se otkriva sve vise i vise.

Problem nastaje kad ljudi koji nisu upoznati sa dosadasnjim spoznajama o prirodnim zakonima (ukratko,ljudi koji nemaju pojma o fizici) pocnu koristiti frazu "mi jos puno toga ne znamo" trpajuci sve ljude u kategoriju "mi". Netko sa srednjoskolskim znanjem sasvim sigurno zna manje o fizici od nekoga tko je doktorirao fiziku te je potpuno nepravedno trpati se u istu kategoriju. Taj problem pogotovo postaje izrazen kada neupuceni u dosadasnja znanja pocnu cupati zastarjele teorije koje su pobijene prije vise stotina godina ( kao npr. da teze stvari padaju brze, da je perpetuum mobile moguc, da eter postoji itd. ), te pocnu ljude koji su zivot posvetili proucavanju prirodnih zakona uvjeravati da je 300 godina pokusa i teorije ustvari sasvim bezveze jer "treba bit otvoren prema novim idejama i mi jos puno toga ne znamo". Nije problem u otvorenosti. Problem je sto te ideje nisu nove vec su stare. Otvoreni ljudi su ih ispitali i pobili prije vise od 100 godina. Samo treba uzet knjigu i procitat nesto o tome.

dobrimag
07.09.2007., 07:47
Puno pametnih ljudi diljem svijeta još uvijek radi na tome. Ako ne želiš pomoći nema veze, ali bar nemoj odmagati lupajući puno pogrešnih hipoteza. Dobro promisli o mogućim dokazima prije nego što izneseš neku hipotezu.

Pilence
07.09.2007., 19:17
Puno pametnih ljudi diljem svijeta još uvijek radi na tome. Ako ne želiš pomoći nema veze, ali bar nemoj odmagati lupajući puno pogrešnih hipoteza. Dobro promisli o mogućim dokazima prije nego što izneseš neku hipotezu.

Dakle, taj naziv je upotrijebio Endimion. Na moj upit koji su to temeljni zakoni svemira uključio se pale, stavio moje riječi u drugi kontekst i pripisao mi...svašta.
Kad bi ti mogao razumijeti da ne pomaže samo onaj koji ide "niz dlaku" ne bi ovako pisao.

Pilence
07.09.2007., 19:18
Ja nisam spominjao temeljne zakone svemira, ali ako bas inzistiras, prirodni zakoni svemira bi bili oni po kojima se odvija sve u svemiru.

Nisam ni ja! No ja sam ti postavio pitanje, a nisam dobio konkretan odgovor!?!?

fallenangel
08.09.2007., 23:51
Obican lak bi zdravim razumom,cistom logikom i sistemom eliminacije
u 15 minuta zakljucio da egipcani NISU sagradili piramide.

O cemu vi ovdje raspravljate?:confused:

Endimion17
08.09.2007., 23:54
Obican lak bi zdravim razumom,cistom logikom i sistemom liminacije

da, a stručna osoba, egiptolog, bi rekao drukčije. kome ćemo sad vjerovati? osobi koja lupa ili onoj koja daje dokaze?

gocat
08.09.2007., 23:57
Obican lak bi zdravim razumom,cistom logikom i sistemom liminacije

Ako nisu Egipćani nameće se pitanje ko je?
A problem je u tome da 'stručni' ljudi pokazuju 'dokaze' kako bi isključili svaku mogućnost da je piramide napravila daleko naprednija civilizacija, ili vanzemaljci, pošto napredniju civilizaciju od sebe ne poznamo.

Endimion17
08.09.2007., 23:59
Ako nisu Egipćani nameće se pitanje ko je?
A problem je u tome da 'stručni' ljudi pokazuju 'dokaze' kako bi isključili svaku mogućnost da je piramide napravila daleko naprednija civilizacija, ili vanzemaljci, pošto napredniju civilizaciju od sebe ne poznamo.

ne, ne nude dokaze zato da bi isključili tu mogućnost, nego zato jer dokazi jesu i zato jer ih imaju. nauči zaključivati.

gocat
09.09.2007., 00:17
ne, ne nude dokaze zato da bi isključili tu mogućnost, nego zato jer dokazi jesu i zato jer ih imaju. nauči zaključivati.

Na to sam i mislio, dokaza ko u priči, a još dan danas je ne možemo sa takvim karakteristikama napraviti :D

child_in_time
09.09.2007., 12:36
Uf, stvarno ne možemo to danas napravit... Yea, right.

Pilence
09.09.2007., 13:03

Joj, daaaj! Kakvi dokazi? Daj mi dokažite to što tvrde "egiptolozi" na djelu. Napravite piramidu! Ajde! Svi skupa, i ti i prepotenzo i el marijači i slični. Svi cuzamen u izgradnju, a ako ne budete mogli, pozovite i nas par da vam pomognemo dizati kamene blokove na način kako "egiptolozo misle" da su slagani!

Endimion17
09.09.2007., 13:27
Joj, daaaj! Kakvi dokazi? Daj mi dokažite to što tvrde "egiptolozi" na djelu. Napravite piramidu! Ajde! Svi skupa, i ti i prepotenzo i el marijači i slični. Svi cuzamen u izgradnju, a ako ne budete mogli, pozovite i nas par da vam pomognemo dizati kamene blokove na način kako "egiptolozo misle" da su slagani!

Netko nije slušao na satu povijesti.
Zašto bi i pravili piramidu? Znaš li koliko to košta? :bonk: Kao da nemamo većih problema za rješavanje, od gradnje piramide?
I onda, kad bi je napravili za kojih 20-30 godina, slijedeći primitivne metode, došli bi teoretičari zavjera i izmislili da je to samo hologram, da metode nisu bile primitivne, da su pomogli izvanzemaljci, itd. :rolleyes:

Ozbiljno mislim poslati e-mail nekom od egipatskih instituta, i pitati ih imaju li piramidioti ikakve solidne dokaze za ono što melju, je li stručno mišljenje uopće ugroženo ili je najjednostavnije i najbolje.

gocat
09.09.2007., 14:27
Uf, stvarno ne možemo to danas napravit... Yea, right.

Možemo napravit piramidalni objekt, ali piramidu kakva je ova Egipatska sa svim njenim karakteristikama ne možemo :D

admiralnorton
09.09.2007., 14:44
Negdje sam već postao link o Hotelu Luxoru, lasvegaskoj replici egipatske piramide u pravoj veličini. Dakle, moguće je.

gocat
09.09.2007., 14:47
Negdje sam već postao link o Hotelu Luxoru, lasvegaskoj replici egipatske piramide u pravoj veličini. Dakle, moguće je.

To je piramidalni objekt. Ne sadrži karakteristike koje ima piramida u Egiptu.

Endimion17
09.09.2007., 14:52
Hotel Luxor je zgrada, ima čeličnu konstrukciju.

http://www.hotelchatter.com/files/admin/luxor_lightning.jpg
(pitam se je li ovo stvarno udara u zgradu ili samo tako izgleda zbog perspektive...?)

Mi svakako danas s modernim tehnikama možemo napraviti ono što je u Gizi. Nema problema.
Problemi se javljaju sa starim tehnikama. Zahtijevaju godine i godine, te ogromno ljudstvo.

Pilence
11.09.2007., 00:45
Hotel Luxor je zgrada, ima čeličnu konstrukciju.
Mi svakako danas s modernim tehnikama možemo napraviti ono što je u Gizi. Nema problema.
Problemi se javljaju sa starim tehnikama. Zahtijevaju godine i godine, te ogromno ljudstvo.

Riječ je o piramidi napravljenoj od kamenih blokova, ne od kartona!
Napraviti to, uz svu pomoć moderne tehnike je nemoguće!
Dokaži suprotno.

pećina
11.09.2007., 00:53
Dokaži suprotno.

Imam osjećaj da je ovo još jedan urbani mit. Ako imaš Discovery pogledaj seriju Extreme Engineering da vidiš što ljudi sve mogu napraviti.

Pilence
11.09.2007., 01:00
Imam osjećaj da je ovo još jedan urbani mit. Ako imaš Discovery pogledaj seriju Extreme Engineering da vidiš što ljudi sve mogu napraviti.

Discovery je tebi referenca? Ono što je tamo prikazano je baš tako?
Pa ljudi su napravili i WTC, im Empire S.B. i svašta drugo, ali nisu u stanju napraviti masu stvari, dakle ne jednu, nego masu stvari, koje su napravili.....
u davnoj prošlosti!

pećina
11.09.2007., 01:02
Discovery je tebi referenca? Ono što je tamo prikazano je baš tako?
Pa ljudi su napravili i WTC, im Empire S.B. i svašta drugo, ali nisu u stanju napraviti masu stvari, dakle ne jednu, nego masu stvari, koje su napravili.....
u davnoj prošlosti!

Discovery je napravio reportaže o postojećim objektima.
Tko želi napraviti piramidu na isti način kao što su one u Gizi?
Koji su potencijalni problemi koje današnja znanost ne može napraviti?

Endimion17
11.09.2007., 01:14
Dokaži suprotno.

moguće je. imaš kamenja i lijepo ih režeš i slažeš. :top:

robi500
11.09.2007., 22:05
PIRAMIDE - ENERGETSKA POSTROJENJA DREVNE CIVILIZACIJE

Egipatske piramide impresioniraju prosječnog čovjeka svojom starošću, grandioznošću, svrhom i brojem.
Jesu li drevne civilizacije bile puno naprednije nego što smo ih procijenili? Egipatske piramide, najtajanstvenije građevine na svijetu potiču puno pitanja i još više odgovora...

Neki ljudi misle da su piramide služile za pokapanje kraljeva, ali nije tako. Piramide su izvorno proizvodile energiju visoke frekvencije...

ja sam gledao neki dokumentarac kad su arheolozi pili pivu u piramidi pa ih je iz boce tresla struja.

Pilence
11.09.2007., 23:33
Discovery je napravio reportaže o postojećim objektima.

I što su zaključili, tko i kako je napravio piramide?

Tko želi napraviti piramidu na isti način kao što su one u Gizi?

Tko? Onaj koji želi dokazati kako smo u stanju sagraditi nešto poput onog, već sagradjenog? Čisto kao dokaz da se može. Ili neka pomakne ona tri kamena bloka blizu Beiruta, Libanon, sa zida na koji su metnuti. Svaki teži 800 tona!

Koji su potencijalni problemi koje današnja znanost ne može napraviti?
[/LIST]
Molim?

Endimion17
12.09.2007., 00:06
Tko? Onaj koji želi dokazati kako smo u stanju sagraditi nešto poput onog, već sagradjenog? Čisto kao dokaz da se može. Ili neka pomakne ona tri kamena bloka blizu Beiruta, Libanon, sa zida na koji su metnuti. Svaki teži 800 tona!

možda ćete ovo zanimati
http://www.ramtops.co.uk/baalbek.html

Pilence
13.09.2007., 00:32
možda ćete ovo zanimati
http://www.ramtops.co.uk/baalbek.html

To je izvor svih tvojih "pametnih" zaključaka?
Pa daj mi danas nadji nekoga tko će dignuti i premjestiti te kamene blokove?
Evo, kinezi sagradili repliku kineskog zida, za proslavu, nečeg. Neka ih dodje jedna ulica, oko 20 milijuna ; ) i nek navale na kamenje.

Polulud
19.09.2007., 21:19
Možda će nekima koji smatraju kako današnja civilizacija nije u stanju manipulirati težinama od nekoliko stotina tona biti interesantan sljedeći podatak.
Avion Antonov AN 225 teži max 640 tona i ne samo da se miče već leti. 640 tona u zraku pod kontrolom čovjeka, nije li to veće čudo od naslaganih kamenih blokova, a pri tome nigdje vanzemaljaca ili bogova ili čudesne energije ili..., samo čovjek.

Zašto danas ne gradimo piramide? Zato što niko više ne želi graditi tako primitivne, a skupe objekte, koji nemaju drugu svrhu osim zadovoljavanja faraonskog ega.

Pilence
20.09.2007., 22:55
Možda će nekima koji smatraju kako današnja civilizacija nije u stanju manipulirati težinama od nekoliko stotina tona biti interesantan sljedeći podatak.
Avion Antonov AN 225 teži max 640 tona i ne samo da se miče već leti. 640 tona u zraku pod kontrolom čovjeka, nije li to veće čudo od naslaganih kamenih blokova, a pri tome nigdje vanzemaljaca ili bogova ili čudesne energije ili..., samo čovjek.

A zamisli tek koliko je težak turistički krstaš i plovi što kameni blok, a ni piramida sigurno ne mogu!?!?

Zašto danas ne gradimo piramide? Zato što niko više ne želi graditi tako primitivne, a skupe objekte, koji nemaju drugu svrhu osim zadovoljavanja faraonskog ega.

Danas ima mnogo više osoba s "faraonskim egom" nego u doba faraona.
Da baš nitko ne želi takvo što izgraditi nije istina, samo ne znaju kako bi to napravili. A sad, dosta priče i prihvati se lektire za 6. osnovne.

Polulud
21.09.2007., 01:57
A zamisli tek koliko je težak turistički krstaš i plovi što kameni blok, a ni piramida sigurno ne mogu!?!?
Da baš nitko ne želi takvo što izgraditi nije istina, samo ne znaju kako bi to napravili. A sad, dosta priče i prihvati se lektire za 6. osnovne.

Ccccc, što ti radiš tako kasno, pokemoni su ti davno završili. Hajde brzo gasi računar i na spavanje dok te roditelji nisu uhvatili i :tuctuc: :tuctuc:.

*Pale
21.09.2007., 07:50
To je izvor svih tvojih "pametnih" zaključaka?
Pa daj mi danas nadji nekoga tko će dignuti i premjestiti te kamene blokove?

http://www.mammoet.com/index.asp?m_id=5&s_id6=1&page=../equipment/info.asp

Evo ti link na dizalice koje dizu i preko 3000 tona. Toliko o tome da ni danas ne postoji tehnologija koja dize blokove od 400t. Meni se cini da si i ti jedan od tih sa "faraonskim" egom, jer da nisi onda bi ukucao u google pokoji pojam i vidio da dizalice ipak postoje. Ali ti to nisi napravio,nego vec par stranica piliš o tome kako danas ne postoji takva tehnologija.

Btw, ovaj link sam nasao za 30 sekundi. Moguce je da postoje i "jače" dizalice.:kiss:

Batt_X
21.09.2007., 09:03
moguće je. imaš kamenja i lijepo ih režeš i slažeš. :top:

Da bi se izrezala količina kamenja koja je ugrađena u K'ufu-ovu piramidu, a to je količina dovoljna da se sagrade sve gotičke katedrale, kamenolomi i industrija za obradu kamena u američkoj državi Indijani, trebala bi, uz 100% kapacitete 30 godina.
Dakle, da, imaš kamenja. Ali neće se samo isklesati.
Da bi se transportirali kameni blokovi te veličine potrebne su specijalne dvostruke dizalice (sa dva krana) i specijalna vozila za transport.
Ukratko-nemoguća misija.

Lako je graditi WTC. Doneseš tekući beton ili cement koji je prah, čelične grede i složiš.

Ovo su monolitni blokovi, i ne možeš ih rastaviti pa složiti.

Rupe izbušene u granitu koji čini sarkofag (tvrdoća 9 po Mohsovoj skali), imaju i do 10 puta oštriji nagib risova nego da si to bušio modernom dijamantnom bušilicom. Drugim riječima, svrdlo je prodiralo kroz tvrdi granit kao kroz sir. Jedini način da to postigneš jest da koristiš vibrirajuća svrdla na visokim frekvencijama, što se danas koristi za bušenje tvrdih materijala poput alatnog čelika, karbida i silikonskih chipova.

Preciznost hodnika i drugih elemenata u piramidi, tj. odstupanje od idealne ravnine zida i kuta usmjerenosti, manja je od milimetra na 250 metara udaljenosti. To je tolerancija 10 puta preciznija od tolerancije potrebne za izradu modernih mostova, brana i nebodera.

Batt_X
21.09.2007., 09:05
Evo ti link na dizalice koje dizu i preko 3000 tona. Toliko o tome da ni danas ne postoji tehnologija koja dize blokove od 400t. Meni se cini da si i ti jedan od tih sa "faraonskim" egom, jer da nisi onda bi ukucao u google pokoji pojam i vidio da dizalice ipak postoje. Ali ti to nisi napravio,nego vec par stranica piliš o tome kako danas ne postoji takva tehnologija.

Naravno da postoje dizalice. Ali činjenica je da takvu dizalicu ne možeš samo tako dopremiti i instalirati na pješčanom terenu. To da postoje velike brodske dizalice ne znači ništa.

*Pale
21.09.2007., 09:18
Naravno da postoje dizalice. Ali činjenica je da takvu dizalicu ne možeš samo tako dopremiti i instalirati na pješčanom terenu. To da postoje velike brodske dizalice ne znači ništa.

Prvo klikni pa onda reci hop. Link je na firmu koja proizvodi dizalice. Nisu brodske.
Nitko nije rekao da je podizati terete od 400t "samo tako". Ali postoje određeni pojedinci na ovom forumu koji tvrde da je to nemoguce. Moguce je itekako, radi se svuda po svijetu i sa visestruko vecim teretima, pa zasto ne i sa onima od 400t?

Batt_X
21.09.2007., 09:27
Prvo klikni pa onda reci hop. Link je na firmu koja proizvodi dizalice. Nisu brodske.

Nije bitno. Kliknuo sam i vidio uvodnu stranicu sitea koji ništa ne govori. A da ja sad surfam po siteu o dizalicama jer se ti nisi potrudio dati konkretni link, to bi bio gubitak mog dragocjenog vremena. Drugi puta se bolje potrudi, iako, to ništa ne znači.

Nitko nije rekao da je podizati terete od 400t "samo tako". Ali postoje određeni pojedinci na ovom forumu koji tvrde da je to nemoguce. Moguce je itekako, radi se svuda po svijetu i sa visestruko vecim teretima, pa zasto ne i sa onima od 400t?

Radi se, ali takvu dizalicu moraš INSTALIRATI. Moraš napraviti betonska ležišta, šine, nosače, što god. To nije dizalica na kotačima. Jel sad razumiješ? Moraš graditi da bi gradio. A ni tada nije jednostavno. Jer blok moraš dopremiti. Moraš ga podignuti sa vozila. Moraš ga podignuti na visinu od 200 metara. Na koliku visinu dižu te dizalice?
Piramida je "piramidasta". Kosa je. Dakle, dizalica mora imati i veliki raspon. Koliko tona diže dizalica na rasponu od 150 metara (daljina od vertikalnog nosača)?
Zamisli si zagrebački dimnjak. E pa to ti je otprilike visina piramide.
Zamisli da ne možeš dizati tik do dimnjaka, nego da dizalica mora biti kod hotela Panorama. Kako dimenzioniran mora biti horizontalni kran da digne takav blok, a tek vertikalni koji nosi i teret i protuuteg i prikladno dimenzionirani horizontalni kran?

Kosi kran? Isto tako. Koliko mora biti dugačak, kako dimenzioniran da na svom kraku nosi takav blok, kakve ga sajle moraju pridržavati, i kakvi zglobovi moraju u podnožju biti?

*Pale
21.09.2007., 09:45
Nije bitno. Kliknuo sam i vidio uvodnu stranicu sitea koji ništa ne govori. A da ja sad surfam po siteu o dizalicama jer se ti nisi potrudio dati konkretni link, to bi bio gubitak mog dragocjenog vremena. Drugi puta se bolje potrudi, iako, to ništa ne znači.

Evo ti kad si lijen. Mislio sam da ce bit puno zanimljivije vidjeti cijeli asortiman dizalica.

http://www.mammoet.com/equipment/equipment_cranes.asp?type_id=6

A nije ti gubitak vremena palamudit o tome kako je teret nemoguće dignit, umjesto utrošit to vrijeme za pročitati nešto o tome kako je ipak moguće?

To nije dizalica na kotačima. Jel sad razumiješ?

http://www.mammoet.com/equipment/equipment_cranes.asp?type_id=5

Više čitat, manje palamudit. Ima ih fiksnih,ima ih i na kotačima. Koliko vidim, najjača na kotačima diže i do 1200 tona.

Evo da ne moraš gubiti vrijeme, ova diže 800 tona:

http://www.mammoet.com/plaatjes/db/images/big/178.jpg

Je li ti sad razumiješ? :E

Batt_X
21.09.2007., 09:50
A nije ti gubitak vremena palamudit o tome kako je teret nemoguće dignit, umjesto utrošit to vrijeme za pročitati nešto o tome kako je ipak moguće?

Ti ovdje diskutiraš. Ti onda i napiši.

Evo da ne moraš gubiti vrijeme, ova diže 800 tona:
Je li ti sad razumiješ? :E

Ova ti sigurno ne bi dizala blokove od Hotela Panorama do vrha dimnjaka.
Max. Loadmoment: 5166tm
Max. Capacity: 800t
Max. Radius: 116m
Main boom: 21.0..105.0m
Jib: 28.0..84.0

Pogledaj moment. 5166 tm (tonametara)
Podijeli sa 116 metara (što je još uvijek dvostruko premalo)
Dobiješ 45 tone. Kada bi imala duplo duži kran, mogla bi podići 20 tona na dimnjak.

Mislio sam da diskutiram sa nekim stručnijim. Razočarao si me.

*Pale
21.09.2007., 10:00
Prvo, nekulturan si. Lupas ogromne slike bez imalo obzira prema ljudima koji su na sporim vezama, a i način komunikacije ti je bahat i prepotentan.

Ja ne tvrdim da sa ovom dizalicom u komadu možeš dignuti iz mjesta 400 tona na visinu od 200m. Moja prva tvrdnja je bila da danas postoje dizalice koje dizu velike terete ( suprotno od Pilenceta koji je tvrdio da je danas nemoguce podignuti takav teret ), a ne o njihovoj primjeni na dizanje blokova na vrh piramide.
Ako vec inzistiras, ni danas se dizalicom teret na velike visine ne dize od dna na vrh ves se podize u etapama. Mozes napraviti jedan sloj piramide visok par metara ( ne znam tocnu dimenziju bloka ), popeti dizalicu na taj sloj preko rampe i poceti graditi drugi sloj. Itd.

Naivne su ti analogije sa podizanjem tereta iz dna u vrh, što puno više govori o tvojoj stručnosti.

Batt_X
21.09.2007., 10:03
Prvo, nekulturan si. Lupas ogromne slike bez imalo obzira prema ljudima koji su na sporim vezama, a i način komunikacije ti je bahat i prepotentan.

To je argument. Izvrsno.

Ja ne tvrdim da sa ovom dizalicom u komadu možeš dignuti iz mjesta 400 tona na visinu od 200m. Moja prva tvrdnja je bila da danas postoje dizalice koje dizu velike terete ( suprotno od Pilenceta koji je tvrdio da je danas nemoguce podignuti takav teret ), a ne o njihovoj primjeni na dizanje blokova na vrh piramide.

Pa to znači da NE MOGU podignuti teret. Znači ako i postoje, to su specijalne dizalice, a ne ovo što si dao kao primjer.

Ako vec inzistiras, ni danas se dizalicom teret na velike visine ne dize od dna na vrh ves se podize u etapama. Mozes napraviti jedan sloj piramide visok par metara ( ne znam tocnu dimenziju bloka ), popeti dizalicu na taj sloj preko rampe i poceti graditi drugi sloj. Itd.

Naravno da možeš. Ali sad govorimo o dizalicama.

Naivne su ti analogije sa podizanjem tereta iz dna u vrh, što puno više govori o tvojoj stručnosti.
Joj, pa nećemo se sad ljutiti. Nisi dokazao svoju tvrdnju, i to je O.K. Bude netko drugi.

BTW: što je sa bušenjem granita?

Scar
21.09.2007., 10:05
jel ti znas da se granit moze vadit djetlom i drvenim klinom?

jel ti imas kakvog pojma da znas da za gradnju piramide nisu bile potrebne dizalice?

koliko godina imas?:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
jel ti obrazovanje iznad ili ispod cetverogodisnje osnovne skole?:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Batt_X
21.09.2007., 10:08
jel ti znas da se granit moze vadit djetlom i drvenim klinom?

Učili smo to u školi, ali, dragi moj, ne može. Ne tako precizno kako ti misliš.
Govorimo o RUPAMA u sarkofagu. Preciznim rupama.

jel ti imas kakvog pojma da znas da za gradnju piramide nisu bile potrebne dizalice?

Naravno da nisu. Dovoljan je Leedskalnin.

jel ti obrazovanje iznad ili ispod cetverogodisnje osnovne skole?
To nije bitno.

Scar
21.09.2007., 10:15
Učili smo to u školi, ali, dragi moj, ne može. Ne tako precizno kako ti misliš.
Govorimo o RUPAMA u sarkofagu. Preciznim rupama.

svrdlo i cekic cine cuda

Naravno da nisu. Dovoljan je Leedskalnin.

:cool:

To nije bitno.

jest:D

Batt_X
21.09.2007., 10:17
svrdlo i cekic cine cuda
Ne čine. Informiraj se malo bolje o tome kakve su to rupe.

jest:D

A čuj. Neke stvari moraju ostati tajna. :vidiga: :cerek: :bicedobro:

Scar
21.09.2007., 10:20
Ne čine. Informiraj se malo bolje o tome kakve su to rupe.

da, one su napravljene usmjerenim laserskim snopom od 1000000000000megawata:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

A čuj. Neke stvari moraju ostati tajna. :vidiga: :cerek: :bicedobro:

kaj se sramis:vidiga: :bicedobro:

*Pale
21.09.2007., 10:27
Pa to znači da NE MOGU podignuti teret. Znači ako i postoje, to su specijalne dizalice, a ne ovo što si dao kao primjer.

Ja sam dao cijeli website kao primjer dizalica koje mogu dizati teške terete. Na to si se ti javio da si prelijen da gledaš. Pa sam ti dao dva linka, jedan sa pokretnim dizalicama, jedan sa nepokretnim. Oba linka linkaju na dizalice koje MOGU dizati vise od 400 tona. Iz cega si ti zakljucio da one ne mogu dizati takve terete je iznad mene.
Etapno dizanje tereta ocito nije argument za tebe pa si malo izignorirao moj komentar o tome. U tvojoj viziji moras ili iz dna gradjevine dignuti teret na 200m ili nikako, je li tako? :zubo:

Ajmo probat jednostavnije, mozes li ti dignuti 80kg na 2 metra visine? Ja ne mogu (ima ljudi koji mogu, ali ja nisam toliko jak). Ali mogu dignit na recimo 20-30cm. Onda cu se popet na tih 20-30cm i opet popeti na 20-30cm. Itd dok ne dodjem do 2m. Jesam li podigao u komadu? Nisam. Jesam li podigao do 2m? Jesam. Tu je razlika izmedju inteligentnog pristupa i brute force pristupa. Tebi ocito samo dokaz brute force pristupa moze biti valjan dokaz.

Joj, pa nećemo se sad ljutiti. Nisi dokazao svoju tvrdnju, i to je O.K. Bude netko drugi.

Moja tvrdnja: postoje dizalice koje dizu terete teze od 400 tona. Moji argumenti: web site firme koja prodaje takve dizalice. Kako ja to nisam dokazao svoju tvrdnju? Da mozda ne moram kupit jednu dizalicu i podignuti ti 400 tona tereta tebi pred nosom? :rolleyes:

Batt_X
21.09.2007., 10:30
da, one su napravljene usmjerenim laserskim snopom od 1000000000000megawata

Ne, dragi. Blokovi se režu nitima na koje je zalijepljen karbid ili korund. Baš kao i danas. A rupe se buše svrdlima od sličnog materijala ali sa izvorom vibracija. ne trebaju laseri.

Batt_X
21.09.2007., 10:34
Etapno dizanje tereta ocito nije argument za tebe pa si malo izignorirao moj komentar o tome. U tvojoj viziji moras ili iz dna gradjevine dignuti teret na 200m ili nikako, je li tako?

Ne. Ja sam se samo pridružio vašoj diskusiji o dizalicama.
Etapno dizanje da. Ali zamisli koliko sad moraš imati dizalica da sagradiš piramidu. Znaš li ti koliko je to blokova? Trebaš imati lanac dizalica. Trebaš ih znati smjestiti, pa pomicati kako građevina napreduje. A nisu mobilne, to smo zaključili.

Moja tvrdnja: postoje dizalice koje dizu terete teze od 400 tona. Moji argumenti: web site firme koja prodaje takve dizalice. Kako ja to nisam dokazao svoju tvrdnju? Da mozda ne moram kupit jednu dizalicu i podignuti ti 400 tona tereta tebi pred nosom? :rolleyes:
Nije bitno KOLIKO diže, nego i KRAK pomoću kojeg diže. Mislim da nisi dovoljno stručan da diskutiraš o dizalicama. Samo si fasciniran njima. Ništa više.

*Pale
21.09.2007., 10:49
Ne. Ja sam se samo pridružio vašoj diskusiji o dizalicama.
Etapno dizanje da. Ali zamisli koliko sad moraš imati dizalica da sagradiš piramidu. Znaš li ti koliko je to blokova? Trebaš imati lanac dizalica. Trebaš ih znati smjestiti, pa pomicati kako građevina napreduje. A nisu mobilne, to smo zaključili.
Nije bitno KOLIKO diže, nego i KRAK pomoću kojeg diže. Mislim da nisi dovoljno stručan da diskutiraš o dizalicama. Samo si fasciniran njima. Ništa više.

Srećom tvoje mišljenje o mojoj stručnosti nije relevantno.

Uletio si u diskusiju pobijajući moje tvrdnje koje izgleda nikako da ti dopru do mozga:

-postoje dizalice koje dižu terete veće od 400t
-moguće je dignuti teret veći od 400t
-postoje dizalice na kotačima za terete veće od 400t

Mislim da jednostavnije od ovoga ne ide, ako ne razumiješ ovako jednostavno prezentirano onda ti nema spasa.

Da si procitao malo ista sa onog linka vidio bi da su navedeni i momenti koje odredjena dizalica moze izdrzati. Naravno da je bitan krak. U tvojoj glavi je dizanje takvim dizalicama nemoguce jer uporno trpas dizanje iz dna na vrh kao jedinu soluciju ( tvoje komparacije sa dizanjem na vrh dimnjaka od toplane itd. ), a etapno dizanje ti nije opcija.

Sve dizalice su mobilne, samo neke nemaju kotace. One bez kotaca mozes rastaviti i sastaviti na drugom mjestu. Ali ajde, ajmo probat sa ovom sa kotacima. Mozes li njome naslagati jedan red blokova? Mozes li napraviti rampu da se njom popnes na taj prvi sloj? Naravno da mozes. Popnes se na prvi sloj i pocnes dizati drugi sloj. I T D. Ne moras koristiti dizalicu na kotače. Sastavi dizalicu u podnožju. Mamuticu, koja diže i do 100m visine. Pa sazidaj prvi 100 metara, a onda na 100om metru montiraj drugu dizalicu koja ce dizati teret odozdo i penjati ga gore.

Ne trollaj nego razmisli.

Batt_X
21.09.2007., 10:58
Srećom tvoje mišljenje o mojoj stručnosti nije relevantno.
Uletio si u diskusiju pobijajući moje tvrdnje koje izgleda nikako da ti dopru do mozga:

Ne se sekirati. Budimo pristojni i diskutirajmo. Ja znam za sva ta vaša školska znanja, jer sam i ja završio osnovnu školu u svom selu. Ali ovo je ipak malo stručnije.

-postoje dizalice koje dižu terete veće od 400t
-moguće je dignuti teret veći od 400t
-postoje dizalice na kotačima za terete veće od 400t

Sa kojim krakom?

Da si procitao malo ista sa onog linka vidio bi da su navedeni i momenti koje odredjena dizalica moze izdrzati. Naravno da je bitan krak. U tvojoj glavi je dizanje takvim dizalicama nemoguce jer uporno trpas dizanje iz dna na vrh kao jedinu soluciju ( tvoje komparacije sa dizanjem na vrh dimnjaka od toplane itd. ), a etapno dizanje ti nije opcija.

Nemoj se vrijeđati i spominjati nečije glave. Rekli smo ti zašto je to teško. Momenti su potrebni čak i za etapno dizanje. Jer, što imaš manji raspon, trebaš više dizalica. Ti nisi vjerojatno svjestan koliko je to blokova. Imaš barem 10 godina samo da ih slažeš.

kotacima. Mozes li njome naslagati jedan red blokova? Mozes li napraviti rampu da se njom popnes na taj prvi sloj?

Ne možeš. Od čega bi ti napravio rampu? Pijeska? Kako?

Ne trollaj nego razmisli.
Konačno sam shvatio što vama znači troll. Troll je svaki onaj koji vam dokazuje nešto što vi ne razumijete. Je li to zabranjeno na ovom forumu? I što ako ne budemo diskutirali? Bit ćemo svi ugodni fini sugovornici, a prave ljude koji imaju što za reći nazvat ćemo trollovima?
Jadan ti kad nemaš argumente nego posežeš za trollovima.

*Pale
21.09.2007., 11:17
Sa kojim krakom?

Dao sam ti link pa procitaj.

Rekli smo ti zašto je to teško.

Ko smo to "mi" ?

Momenti su potrebni čak i za etapno dizanje. Jer, što imaš manji raspon, trebaš više dizalica.
Opet te moram uputiti na onu stranicu di ces procitati o kojim je momentima rijec. Zasto ti treba vise dizalica? (mislim da su dovoljne dvije, jedna za dizanje tereta i druga koja ce dignuti prvu kad bude potrebno) Ne mozes jednostavno premjestiti tu dizalicu koju imas kad zavrsis sa dizanjem u dometu kraka kojim mozes dizati taj teret?
Kao da kazes da ti za pomicanje 500 vreca cementa treba 500 radnika. JE, slazem se, brze je kad imas 500 radnika :zubo:

Ti nisi vjerojatno svjestan koliko je to blokova. Imaš barem 10 godina samo da ih slažeš.

Gdje sam ja ograničio vrijeme? Osim toga, gdje je rečeno da je potrebno manje od 10 godina za izgradnju piramide?

Ne možeš. Od čega bi ti napravio rampu? Pijeska? Kako?

Zasto ne mogu? Napravit cu je od bilo kojeg dovoljno čvrstog materijala. Govorimo o modernoj gradnji ( zaboravio si da pricamo o modernim dizalicama).

Konačno sam shvatio što vama znači troll. Troll je svaki onaj koji vam dokazuje nešto što vi ne razumijete.

"An Internet troll, or simply troll in Internet slang, is someone who intentionally posts controversial or contrary messages in an online community such as an online discussion forum or USENET, with the intention of baiting users into an argumentative response"

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll

A ti si upravo to. Pocevsi od protuargumenata kao sto su dizanje iz dna na 200m visine pa do zadnjega koji kaže da je nemoguće u modernoj gradnji napraviti rampu :rofl:

Batt_X
21.09.2007., 11:24
Zasto ti treba vise dizalica? Ne mozes jednostavno premjestiti tu dizalicu koju imas kad zavrsis sa dizanjem u dometu kraka kojim mozes dizati taj teret?

Gledaj sad kako upadaš u kontradikciju. Imaš etape. Gradiš negdje teću trećinu piramide. Imaš rampu i dizalicu sa malim krakovima (jer smo rekli da ne moraš imati duge, ti si tako htio).
Treba ti puno dizalica da jedna drugoj prenose blok. Osim ako ga ne kotrljaš uz rampu. za to ti treba isto tako dizalica, ili žičara. Rampa je nabacana "zemlja" oko piramide i vučeš blok uokolo do potrebnog mjesta. Znači nije linearna žičara. Kada si dovukao blok na plato, treba ti gore jedna dizalica da ga postavi na točno mjesto (jer nije nužno u istoj ravnini sa rampom).

Gdje sam ja ograničio vrijeme? Osim toga, gdje je rečeno da je potrebno manje od 10 godina za izgradnju piramide?

Nigdje. Ali ova u Egiptu navodno je sagrađena za 30 godina.

Zasto ne mogu? Napravit cu je od bilo kojeg dovoljno čvrstog materijala. Govorimo o modernoj gradnji ( zaboravio si da pricamo o modernim dizalicama).

Kojeg? Čelika?

"An Internet troll, or simply troll in Internet slang, is someone who intentionally posts controversial or contrary messages in an online community such as an online discussion forum or USENET, with the intention of baiting users into an argumentative response"

To ne znači ništa. Onda smo svi mi trolovi. To je obični mehanizam koji dozvoljava manipulacije i zlouporabe položaja. Svatko svakog može nazvati trolom, a onda postupati po svom ćefu. Bolje se okanimo toga. Ne znači ništa.

A ti si upravo to. Pocevsi od protuargumenata kao sto su dizanje iz dna na 200m visine pa do zadnjega koji kaže da je nemoguće u modernoj gradnji napraviti rampu :rofl:
Što je tu loše? Naravno da sam počeo od protuargumenta. nego od čega bih počeo? Ako se slažem s tobom, onda nemamo o čemu diskutirati. Daj malo razmisli što pišeš.

*Pale
21.09.2007., 11:47
Gledaj sad kako upadaš u kontradikciju. Imaš etape. Gradiš negdje teću trećinu piramide. Imaš rampu i dizalicu sa malim krakovima (jer smo rekli da ne moraš imati duge, ti si tako htio).

Sagradi spiralnu rampu oko piramide i vozi se njome dovozeci blokove.
Gledaj, nisam rekao da ces jednom dizalicom na točkove sagradit piramidu u manje od deset godina. Rekao sam da je modernom gradnjom moguce sagradit piramidu, dok ti i jos neki uporno tvrdite da nije moguce.

Treba ti puno dizalica da jedna drugoj prenose blok. Osim ako ga ne kotrljaš uz rampu. za to ti treba isto tako dizalica, ili žičara. Rampa je nabacana "zemlja" oko piramide i vučeš blok uokolo do potrebnog mjesta.

Zašto ne žičara? Zašto je rampa nabacana zemlja? Zašto ne moderna konstrukcija? Zašto ne rampe, kotači, žičare,dizalice, poluge, prijenosi i sve čari moderne gradnje? Opet trpaš primitivne građevne metode u modernu gradnju. Ja cijelo vrijeme tvrdim da je modernom gradnjom moguće sagraditi piramidu. Pobijam tvrdnju "danas to nemoguće, pa kako bi onda bilo moguće prije 3000 godina". Moguće je.

Kojeg? Čelika?

Nisam stručnjak za materijale u gradnji. Siguran sam da postoji konstrukcija koja moze izdrzati teret od 400 tona + sredstvo prijevoza.

Batt_X
21.09.2007., 12:35
Sagradi spiralnu rampu oko piramide i vozi se njome dovozeci blokove.
Gledaj, nisam rekao da ces jednom dizalicom na točkove sagradit piramidu u manje od deset godina. Rekao sam da je modernom gradnjom moguce sagradit piramidu, dok ti i jos neki uporno tvrdite da nije moguce.

Ne. Ne tvrdim da se današnjom tehnologijom ne može sagraditi piramida, jer može.
Ali tvrdim da bi se morala napraviti opsežna studija gradnje, razviti posebne tehnike gradnje koje još ne postoje, i što je najgore, to bi bilo iznimno skupo.
Praktički to je nemoguće, jer bi gradnja trajala 30 godina, kao i u Egiptu, a zbog kapaciteta kamenoloma i prijevoza kamenih blokova.
Moraš znati da je granit koji čini mehanizam unutar piramide, dopremljen iz Asuana, a to je preko 500 kilometara uzvodno na Nilu. Vapnenac koji čini tijelo piramide je malo manji problem.

*Pale
21.09.2007., 12:42
Ne. Ne tvrdim da se današnjom tehnologijom ne može sagraditi piramida, jer može.
Ali tvrdim da bi se morala napraviti opsežna studija gradnje, razviti posebne tehnike gradnje koje još ne postoje, i što je najgore, to bi bilo iznimno skupo.
Praktički to je nemoguće, jer bi gradnja trajala 30 godina, kao i u Egiptu, a zbog kapaciteta kamenoloma i prijevoza kamenih blokova.
Moraš znati da je granit koji čini mehanizam unutar piramide, dopremljen iz Asuana, a to je preko 500 kilometara uzvodno na Nilu. Vapnenac koji čini tijelo piramide je malo manji problem.

Mašala! :kiss:

Ja cilo vrime dajem kontru onima koji tvrde da se to danas ne moze. Moze se. Nisam nigdje rekao koji bi bili troskovi i koliko dugo bi se to gradilo. Ipak mislim da bi se to dalo napraviti znatno brze. Slaganje blokova ide brzo kad jednom imas plan, mehanizaciju i logistiku.

Polulud
21.09.2007., 12:43
Do čitanja ove teme sam mislio kako su religijski fanatici bez premca po gluposti u diskusijama, ali sad vidim kako su piramidioti ako ne gori, a onda sigurno njima ravni u ignoriranju očiglednih argumenata i papagajskom ponavljanju.

Batt_X
21.09.2007., 13:16
Slaganje blokova ide brzo kad jednom imas plan, mehanizaciju i logistiku.

Vađenje kamena i obrada ne ide. Transport također.

Batt_X
21.09.2007., 13:17
Do čitanja ove teme sam mislio kako su religijski fanatici bez premca po gluposti u diskusijama, ali sad vidim kako su piramidioti ako ne gori, a onda sigurno njima ravni u ignoriranju očiglednih argumenata i papagajskom ponavljanju.

Sve ti se to svodi na rušenje stereotipa. Znam, namučio si se u školu da naučiš nešto što mi sada dovodimo u pitanje. Ali tako je to. Da si fleksibilan, bilo bi ti lakše.

Batt_X
21.09.2007., 13:25
http://www.thelayoutsite.com/uploads/images/2007-03-05/AJbnANe4re.jpg

*Pale
21.09.2007., 13:32
Vađenje kamena i obrada ne ide. Transport također.

Ako sam ja dobro shvatio, za gradnju je bilo potrebno 30 godina, ali nisam nigdje procitao da sa vadjenjem i rezanjem kamenja nije početo ranije.

Uostalom, sve i da su se sami vanzemaljci pojavili i oni su morali taj kamen izrezati i transportirati. Ako su vec imali tako naprednu tehnologiju da rezu i prevoze kamen brze nego sto mi mozemo danas zar ne bi bilo logicno da su piramidu mogli izgraditi za manje od 30 godina? Zar ne bi bilo logično da bi uz svu tu naprednu tehnologiju napravili nesto malo sofisticiranije od piramidalne hrpe kamenih blokova?

Batt_X
21.09.2007., 13:38
Uostalom, sve i da su se sami vanzemaljci pojavili i oni su morali taj kamen izrezati i transportirati. Ako su vec imali tako naprednu tehnologiju da rezu i prevoze kamen brze nego sto mi mozemo danas zar ne bi bilo logicno da su piramidu mogli izgraditi za manje od 30 godina? Zar ne bi bilo logično da bi uz svu tu naprednu tehnologiju napravili nesto malo sofisticiranije od piramidalne hrpe kamenih blokova?

Nedao bog da još ustvrdim da je građena od strane vanzemaljaca za manje od 30 godina. Razapeli bi me.
Zapravo, nije. Nisu je gradili vanzemaljci. Gradili su je ljudi. Ali tehnologiju su im donijeli vanzemaljci. Točnije ovakvi:
http://historylink101.net/images/ptah_1.jpg

Ime Egipat, dolazi od grčkog Aegyptos, a prije toga Higiptos, a to je iskrivljeno od riječi Hit-Ka-Ptah. Mjesto fizičke projekcije Ptaha (na slici). To mjesto gdje se on pojavio je grad Memphis. Tamo i piše Hit-Ka-Ptah.

Egipat se nikada nije zvao Egipat, niti Hit-Ka-Ptah, nego KMT (Kemit, Crna zemlja). Arapi su ga zvali Al-Kem.

*Pale
21.09.2007., 13:53
Nedao bog da još ustvrdim da je građena od strane vanzemaljaca za manje od 30 godina. Razapeli bi me.
Zapravo, nije. Nisu je gradili vanzemaljci. Gradili su je ljudi. Ali tehnologiju su im donijeli vanzemaljci. Točnije ovakvi:

Svejedno je odakle je tehnologija dosla... ako je naprednija od nase danasnje, kako to da im je opet trebalo 30 godina?
A onda su im tu tehnologiju nakon gradnje oduzeli?:confused:

Inace, ta slika mi ne izgleda bas kao slika kipa vanzemaljca. ;)

dobrimag
21.09.2007., 13:55
A kakava je to tehnologija potrebna da bi se slagali kameni od oko 2-4 tone jedan na drugu u obliku piramide?
I da je potrebno 100 000 ljudi i bezbroj životinja 30 godina da to naslažu...

Jako slaba tehnologija :)

Niflheim
21.09.2007., 14:01

Kako ne?:rofl: sto ne vidis da u ruci ima Continuum Transfunctioner:rofl: :rofl:

*Pale
21.09.2007., 14:03
Kako ne?:rofl: sto ne vidis da u ruci ima Continuum Transfunctioner:rofl: :rofl:

I kapu protiv štetnog zračenja i kontrole uma :zubo:

Batt_X
21.09.2007., 14:03
Svejedno je odakle je tehnologija dosla... ako je naprednija od nase danasnje, kako to da im je opet trebalo 30 godina?
A onda su im tu tehnologiju nakon gradnje oduzeli?:confused:

Ne izgleda. Osim što ima krljušti i to na glavi. Ali zanemari sada Ptaha.
30 godina? Da. Trebalo im je 30 godina, jer nisu došli sa logistikom. Došli su samo sa znanjem, a ljudi su to gradili.

Batt_X
21.09.2007., 14:04

Ne. To u ruci je DJED.
I nećeš vjerovati, to je rezonator. Služi za...eh...dizanje kamenja.
Ne radi na struju. Obične 4 disk pločice od metala. Samo ugođene da predaju zvučne vibracije kamenu koji postaje dijamagnetik. Ali nećemo sad o tome.

*Pale
21.09.2007., 14:15
Ne. To u ruci je DJED.
I nećeš vjerovati, to je rezonator. Služi za...eh...dizanje kamenja.
Ne radi na struju. Obične 4 disk pločice od metala. Samo ugođene da predaju zvučne vibracije kamenu koji postaje dijamagnetik. Ali nećemo sad o tome.

A zašto ne bi malo o tome? Koliko ja znam, djed nije nista drugo osim simbol (kao i ankh) , ali nisam egiptolog, a bome ni vanzemaljac.

Odakle ti ideja da je to rezonator? Imas neki izvor ili ti to tako iz rukava? Ugodjen da predaje zvucne vibracije? Odakle dolaze te vibracije? Odakle energija za te vibracije? Kamen postaje dijamagnetik? Sta kad postane dijamagnetik?

Niflheim
21.09.2007., 14:17
Ah, svašta danas neš čuti:no:

Batt_X
21.09.2007., 14:41
A zašto ne bi malo o tome? Koliko ja znam, djed nije nista drugo osim simbol (kao i ankh) , ali nisam egiptolog, a bome ni vanzemaljac.

Pa naravno da je simbol. Naša današnja civilizacija sve što ne razumije proglašava simbolom. Ali DJED nije samo simbol. To je uređaj. Akustički.

Odakle ti ideja da je to rezonator? Imas neki izvor ili ti to tako iz rukava?

Da. Rekao mi je Ptah. Sjedi tu do mene.

Ugodjen da predaje zvucne vibracije? Odakle dolaze te vibracije? Odakle energija za te vibracije? Kamen postaje dijamagnetik? Sta kad postane dijamagnetik?

Nisam pratio ovo što ste do sada pisali. Čekajte malo. Hoćete reći da uopće niste dotaknuli temu KAKO SE DIZAO KAMEN?
Niste čuli nikada kako? Niti čitali Vizionar gdje je to napisano? Niti potražili izvor?

Ajoj!

Kamen vam je udaren donjim djelom palice na čijem je vrhu DJED. Djed su 4 rezonantna diska, slična pločicama ksilofona. On je na taj način nešto što stvara vibracije slične Besselovim funkcijama (kao i membrana bubnja).
To se prenosi eksponencijalnim rogom od punjenog metala (koji je prilagodnik impedancije) na kamen. Udarite par puta u ritmu i kamen počinje lebditi. Joj! Kaj stvarno niste nikada to čuli?

*Pale
21.09.2007., 14:54
Kamen vam je udaren donjim djelom palice na čijem je vrhu DJED. Djed su 4 rezonantna diska, slična pločicama ksilofona. On je na taj način nešto što stvara vibracije slične Besselovim funkcijama (kao i membrana bubnja).
To se prenosi eksponencijalnim rogom od punjenog metala (koji je prilagodnik impedancije) na kamen. Udarite par puta u ritmu i kamen počinje lebditi. Joj! Kaj stvarno niste nikada to čuli?

Malo prilagodbe impedancije, malo Besselovih funkcija... :rofl:

Dobar si, čak sam te ozbiljno i shvacao jedno vrijeme. Sad mi je jasno da se samo zajebajes :s

Batt_X
21.09.2007., 15:02
Malo prilagodbe impedancije, malo Besselovih funkcija... :rofl:

Dobar si, čak sam te ozbiljno i shvacao jedno vrijeme. Sad mi je jasno da se samo zajebajes :s

Ne zajebajem se nego mi je heuristički način razmišljanja osobito drag.

Pilence
21.09.2007., 15:20
Evo ti link na dizalice koje dizu i preko 3000 tona. Toliko o tome da ni danas ne postoji tehnologija koja dize blokove od 400t.

Baš zgodno, ali kakve to veze ima sa mojim postom napisanim Endimionu?
Ja samo hoću dokaz da se mogu napraviti piramide i te stvari.
Isto kao što se i mene traži: "dokaži", kužiš?

Meni se cini da si i ti jedan od tih sa "faraonskim" egom, jer da nisi onda bi ukucao u google pokoji pojam i vidio da dizalice ipak postoje. Ali ti to nisi napravio,nego vec par stranica piliš o tome kako danas ne postoji takva tehnologija.

Vidio sam u trgovini neku liniju na kojoj piše da ima 120 W snage. Mali, plastični zvučnici i sve zajedno pola kilograma. Odmah sam povjerovao kako je taj podatak istinit, jer piše na liniji. Ne bi valjda proizvodjači navodili lažne podatke.
Dozvoli mi da sumnjam u napisano na tom linku, isto kako se sumnja u napisano u Icke-ovoj knjizi, Bibliji i slično.

Batt_X
21.09.2007., 15:53
Ima još takvih stvari.
Na primjer, velika Piramida (Per Nether K'ufu): nikada nije bila Keopsova.
Nikada ništa povezano sa Keopsom nije nađeno. Ali je Flanders-Petrie, kada je došao tamo, morao nekako opravdati istraživanja, pa je sam upisao na kamenom svodu druge odaje, iznad kraljeve dvorane natpis Khufu.

Bassconnect
21.09.2007., 18:14
Ajoj!

Ja u to vjerujem jer je taj pokus bio ispričan kod onog Miška na teveju.
Dokazat se ne može jer je od tada prošlo ohohoho vremena.

To su stara zaboravljena znanja koja će se ponovo otkriti.

Sva znanja su u stvari stara samo se ponovno otkrivaju.

I egipćani su imali dizalice koje su dizale i preko 100 000 tona, no nisu ih koristili jer je dizan na način kao u postu napisanim od kolege gore.

Pošto to još nije nitko ponovno otkrio (tek su otkrivene i unaprijeđene dizalice
koje dižu 3000 tona), a još nisu ni ove od 100 000 koje su egipćani imali, mora proći još 123 godine, po numerologiji da bi se otkrilo vibrirajuće polje koje diže i
500 000 tona.

Niflheim
21.09.2007., 18:17
A kako znaš da su uopće postojala, jer si vidio na tv-u:confused:

pećina
21.09.2007., 18:17
Ja u to vjerujem jer je taj pokus bio ispričan kod onog Miška na teveju.
Dokazat se ne može jer je od tada prošlo ohohoho vremena.

To su stara zaboravljena znanja koja će se ponovo otkriti.

Sva znanja su u stvari stara samo se ponovno otkrivaju.

I egipćani su imali dizalice koje su dizale i preko 100 000 tona, no nisu ih koristili jer je dizan na način kao u postu napisanim od kolege gore.

Pošto to još nije nitko ponovno otkrio (tek su otkrivene i unaprijeđene dizalice
koje dižu 3000 tona), a još nisu ni ove od 100 000 koje su egipćani imali, mora proći još 123 godine, po numerologiji da bi se otkrilo vibrirajuće polje koje diže i
500 000 tona.

:eek: E to je na rubu...pameti? Imali su dizalice od 100k tona ali ih nisu koristili jer su imali zvučnu levitaciju? Kako su oni otkrili takvo nešto in the first place?

*Pale
21.09.2007., 18:24
Vidio sam u trgovini neku liniju na kojoj piše da ima 120 W snage. Mali, plastični zvučnici i sve zajedno pola kilograma. Odmah sam povjerovao kako je taj podatak istinit, jer piše na liniji. Ne bi valjda proizvodjači navodili lažne podatke.
Dozvoli mi da sumnjam u napisano na tom linku, isto kako se sumnja u napisano u Icke-ovoj knjizi, Bibliji i slično.

Aha, dakle analogijom bi po tebi mogli zakljuciti da dizalica koja deklarirano moze podignuti 1300 tona ne moze u stvarnosti podignuti ni 400. :rofl:

Inace, za tvoju informaciju, kod audio tehnologije je vazan faktor je i konverzija električne u zvučnu energiju. Možeš ti imati i kilovat snage, ali ako imas zvucnike sa losom iskoristivoscu ces i dalje kao rezultat imas malu izlaznu zvucnu snagu. Zato neki zvucnici kostaju par tisuca kuna, a neki kostaju par desetaka kuna. Moguće je da nije lažni podatak, već istinit. Samo ti fale još neki podaci ( ili su tu, ali ih ne znaš protumačiti ) da bi zaključio o kakvom se uredjaju radi.

Pilence
22.09.2007., 16:07
Aha, dakle analogijom bi po tebi mogli zakljuciti da dizalica koja deklarirano moze podignuti 1300 tona ne moze u stvarnosti podignuti ni 400.

Ne, tom analogijom se može zaključiti kako si ti vjernik, jer vjeruješ u sve što piše na netu.

Inace, za tvoju informaciju, kod audio tehnologije je vazan faktor je i konverzija električne u zvučnu energiju.
A da? koji je to faktor? I koja je to zvučna energija?

Možeš ti imati i kilovat snage, ali ako imas zvucnike sa losom iskoristivoscu ces i dalje kao rezultat imas malu izlaznu zvucnu snagu. Zato neki zvucnici kostaju par tisuca kuna, a neki kostaju par desetaka kuna. Moguće je da nije lažni podatak, već istinit. Samo ti fale još neki podaci ( ili su tu, ali ih ne znaš protumačiti ) da bi zaključio o kakvom se uredjaju radi.

Nevjerojatno! Što sve nećeš napisati u nastojanju da ispadneš pametan i u pravu??!?
Kako linija s trafoom koji na sekundaru ima 3 V može isporučiti 120 W?
Ma taman da su zvučnici horne, poznate po visokoj osjetljivosti, ne možeš dobiti 120 W nikakve snage, a kamoli sinusne kako navodi proizvodjač.
Inače, snaga se izračunava mjerenjem zvučnog tlaka koji je postignut na 1m od zvučnika pri korištenju 1 W snage.

*Pale
22.09.2007., 16:46
Ne, tom analogijom se može zaključiti kako si ti vjernik, jer vjeruješ u sve što piše na netu.

Mislim da za gradjevinski uredjaj kojim se podizu izuzetno teski i skupi tereti, te koji naravno i kosta jako, jako puno novaca ipak mozemo vjerovati proizvodjacu da nije naveo lazni podatak sa 10x vecom vrijednoscu od one prave.

A da? koji je to faktor? I koja je to zvučna energija?

Faktor koji govori koliki je omjer ulazne električne snage i izlazne zvučne. Zvučna energije je energija koju prenosi zvučni val, dakle energija valnog gibanja čestica u elastičnom sredstvu.

Kako linija s trafoom koji na sekundaru ima 3 V može isporučiti 120 W?

Prvo, odakle ti 3V? Tvoja početna tvrdnja je da linija ima deklariranih 120W, a ja sam na to rekao da je moguce da ima 120W. Osim toga, zasto ne bi uz 3V mogao imati 120W? Nije bitan samo napon, bitna je i struja. I cos fi :zubo: Transformator nije aktivni element u liniji, vec su to tranzistori (fetovi uglavnom) ili elektronske cijevi. Kod poluvodičke tehnologije i sa niskim naponima možeš ostvariti velika pojačanja. Mozes imati i cijevno pojačalo koje radi sa dosta visokim naponima, a opet ima par vati snage. I tvoje napajanje u kompu ima sigurno izmedju 200-400W, a opet na prikljucnicama imas 3,5 i 12V. Razumijes?
Vrlo je vjerojatno da ta linija u idealnim uvjetima moze dati vrsnu snagu od 120W. Ili kontinuiranu uz velika harmonička izobličenja. U tome i jest trik. Treba znati citati izmedju redaka i koristiti sve podatke, a ne samo jedan. ( a i koristiti zdrav razum pri pogledu na cijenu ). O tome i govorim cijelo vrijeme: nije bitna samo snaga, ima tu jos puno faktora.

Ma taman da su zvučnici horne, poznate po visokoj osjetljivosti, ne možeš dobiti 120 W nikakve snage, a kamoli sinusne kako navodi proizvodjač.

Kakva crna horna sad ima veze sa snagom linije. Je li ti pricas o zvucnoj ili elektricnoj snazi?

Inače, snaga se izračunava mjerenjem zvučnog tlaka koji je postignut na 1m od zvučnika pri korištenju 1 W snage.

Snaga zvuka. Ne električna snaga.

normall
22.09.2007., 17:04

pogledaj na zvučnicima da imaju oznaku RMS
RMS bi trebala biti snaga kojom se zvučnici mogu opteretiti u trajanju od pet minuta sinusnim signalom od 1000Hz, a da pri tome zvučnik korektno reproducira taj signal (izobličenja ispod granice). Ali proizvođači su zbog markentinških trikova pribjegli raznoraznim varijacijama RMS-a koji za posljedicu imaju totalnu zbrku na tržištu, pa i te vjerojatno lažnjake koje si ti gledao.

EDIT: i onaj siroti akomulator u autu od 12 V tjera pojačala od preko 300 W :mig:

admiralnorton
22.09.2007., 18:48
Tko je tu pomiješao volte i vate?

Pilence
22.09.2007., 21:25
Mislim da za gradjevinski uredjaj kojim se podizu izuzetno teski i skupi tereti, te koji naravno i kosta jako, jako puno novaca ipak mozemo vjerovati proizvodjacu da nije naveo lazni podatak sa 10x vecom vrijednoscu od one prave.

Možemo vjerovati svakako. Isto tako je tvrtka Volvo imala reklamu u kojoj monster truck prelazi preko puno parkiranih automobila i sve ih zdrobi, osim Volvo-a naravno. Tuženi su zbog lažnog reklamiranja i izgubili slučaj. A Volvo!?

Faktor koji govori koliki je omjer ulazne električne snage i izlazne zvučne. Zvučna energije je energija koju prenosi zvučni val, dakle energija valnog gibanja čestica u elastičnom sredstvu.

A gdje se mjeri taj faktor, na izlazu pojačala ili na izlazu zvučnika?

Prvo, odakle ti 3V? Tvoja početna tvrdnja je da linija ima deklariranih 120W, a ja sam na to rekao da je moguce da ima 120W. Osim toga, zasto ne bi uz 3V mogao imati 120W? Nije bitan samo napon, bitna je i struja.

Odakle mi 3V? Pa izmjeren je napon na sekundaru. Sa tim naponom potrebno je 40 A da se dobije 120 W. To ne bi izdržao glavni osigurač a kamoli onaj sobni od 16 A.

Transformator nije aktivni element u liniji, vec su to tranzistori (fetovi uglavnom) ili elektronske cijevi. Kod poluvodičke tehnologije i sa niskim naponima možeš ostvariti velika pojačanja. Mozes imati i cijevno pojačalo koje radi sa dosta visokim naponima, a opet ima par vati snage. I tvoje napajanje u kompu ima sigurno izmedju 200-400W, a opet na prikljucnicama imas 3,5 i 12V. Razumijes?

Ne razumijem, zašto sada pišeš o tome? To nema veze s temom.

Vrlo je vjerojatno da ta linija u idealnim uvjetima moze dati vrsnu snagu od 120W. Ili kontinuiranu uz velika harmonička izobličenja. U tome i jest trik. Treba znati citati izmedju redaka i koristiti sve podatke, a ne samo jedan. ( a i koristiti zdrav razum pri pogledu na cijenu ). O tome i govorim cijelo vrijeme: nije bitna samo snaga, ima tu jos puno faktora.

Aha, da ne bi. Kako bi malo plastično čudo moralo to biti da proizvede 120 W sinusne snage! A novac ti isto nije mjerili, jer linija od 30 W sa USB-om košta više od one 120 Watt-ne

Kakva crna horna sad ima veze sa snagom linije. Je li ti pricas o zvucnoj ili elektricnoj snazi?

Zapravo je svijetlo drvo, ta horna. Govorili smo o osjetljivosti zvučnika, a horne su tu No 1.

Snaga zvuka. Ne električna snaga.

Snaga zvuka? Pa znači proizvodjač linije je naveo "električnu snagu" svoje linije kao snagu zvuka koju ona može proizvesti? 120 W proizvedu razglasne kutije i pritom ti otpušu kosu ako si preblizu. Ta mala linija te ne može stresti strujom, a kamolo što drugo. 120 W će prije biti njezina potrošnja, a ne realna snaga, marketing, kužiš?

Pilence
22.09.2007., 21:25
Tko je tu pomiješao volte i vate?

Ti nam reci!

Pilence
22.09.2007., 22:24
Ali proizvođači su zbog markentinških trikova pribjegli raznoraznim varijacijama RMS-a koji za posljedicu imaju totalnu zbrku na tržištu, pa i te vjerojatno lažnjake koje si ti gledao.

Slučajno si pogodio što sam htio objasniti Pale-tu. Ne vjerovati svemu što piše, iako je od renomiranih firmi napisano.

*Pale
22.09.2007., 23:36
Slučajno si pogodio što sam htio objasniti Pale-tu.

*povlačim*

Pilence
22.09.2007., 23:57
Ti ćeš meni objašnjavati audio tehniku i pojačala? :rofl: :rofl: :rofl:

Kako si samo umišljen!!! Strašno.........
A pri tome te napustilo i zdravo rasudjivanje.
Prisjeti se samo u kojem kontekstu je spomenuta linija i njena navedena snaga.
Zatim je rasprava skrenula jer si imao potrebu pokazati-dokazati kako ti sve kužiš što se tehnike tiče. Nakon skretanja si nastavio s preseravanjem ne želeći shvatiti poantu iz spominjanja linije. I nakon svega si moj komentar normall-u doživio kao napad na svoj Ego.
A i o pojačalima bismo mogli "na ruku" da vidimo tko bi kome mogao lekcije držati!

*Pale
23.09.2007., 00:14
Kako si samo umišljen!!! Strašno.........
A pri tome te napustilo i zdravo rasudjivanje.
Prisjeti se samo u kojem kontekstu je spomenuta linija i njena navedena snaga.
Zatim je rasprava skrenula jer si imao potrebu pokazati-dokazati kako ti sve kužiš što se tehnike tiče. Nakon skretanja si nastavio s preseravanjem ne želeći shvatiti poantu iz spominjanja linije. I nakon svega si moj komentar normall-u doživio kao napad na svoj Ego.

Linija je spomenuta u kontekstu gdje ti pokusavas diskreditirati moje spominjanje dizalica koje dizu 3000 tona. A dizalice koje dizu 3000 tona sam ja spomenuo upravo radi toga jer si TI tvrdio da je danas nemoguce dignuti 400 tona.
(naravno, ti i dalje mislis da te dizalice ne postoje i da proizvodjaci lazu).

Imas pravo, bahat sam jer mi ide na zivce vadjenje mojih rijeci iz konteksta i uporno kontriranje bez uvazavanja ikakvih argumenata.
Jesam li ja igdje rekao da ta linija valja? Jesam li ja igdje rekao da ona daje kontinuiranih 120W snage? Rekao sam da je moguce da ona ima 120W, ALI da vjerojatno tih 120W daje u peaku, ili u odredjenom vremenu sa znatnim harmoničkim izobličenjima, te da te podatke treba uzeti sa rezervom, te iskombinirati i sa drugim podacima da bi dobio pravu sliku.

Ako bas zelis "na ruku" o pojacalima mozemo isprojektirati svaki po jedno pa ugodno cavrljati o prednostima i manama pojedinog pristupa.

Batt_X
23.09.2007., 00:20
Ljudi, dosta s tim dizalicama i automobilskom HiFi-ju.
Egipćani nisu koristili dizalice u tom smislu u kojem mi to mislimo.

Pilence
23.09.2007., 01:02
Linija je spomenuta u kontekstu gdje ti pokusavas diskreditirati moje spominjanje dizalica koje dizu 3000 tona. A dizalice koje dizu 3000 tona sam ja spomenuo upravo radi toga jer si TI tvrdio da je danas nemoguce dignuti 400 tona.

Ne diskreditirati, već ukazati kako ne treba vjerovati svemu što piše, pa makar se radilo i o skupoj opremi.
Dizalice koje utovaruju teške terete u brodove postoje, naravno. Postoje i one koje dižu brodove...itd, ali napraviti piramidu je jedno a dići teret je drugo. Spominjanje "lakšeg zadatka", dizanje kamenih blokova u Baalbecku je samo jedno od napisa prenesenih iz Ickeove knjige, što nitko nije primjetio, niti spomenuo, a mnogi su pljuvali po njemu niti ne pročitavši što piše.

Roy
23.09.2007., 09:30
Ima još takvih stvari.
Na primjer, velika Piramida (Per Nether K'ufu): nikada nije bila Keopsova.
Nikada ništa povezano sa Keopsom nije nađeno. Ali je Flanders-Petrie, kada je došao tamo, morao nekako opravdati istraživanja, pa je sam upisao na kamenom svodu druge odaje, iznad kraljeve dvorane natpis Khufu.

Nije Flindars-Petrie već pukovnik Vyse, vidi npr. ovdje (http://mistere.fidelia.ro/e_art23.shtml)

Batt_X
23.09.2007., 14:53
Nije Flindars-Petrie već pukovnik Vyse, vidi npr. ovdje (http://mistere.fidelia.ro/e_art23.shtml)
Pardon. Ispravka je na mjestu.

Riječ je o Richard William Howard-Vyse-u.

http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_William_Howard_Vyse

Ševa
23.09.2007., 19:45
Egipćani nisu koristili dizalice u tom smislu u kojem mi to mislimo.

I ja to mislim, mislim da su ih koristili u onom smislu kako su oni to mislili.

kaktuscrack
23.09.2007., 19:53
1.Piramida je po arhitekturi komplicirana sagraditi kao jedno brdo
2.U vrijeme građenja piramide egipat je bio znatno povoljnije klime imao je više ljudske radne snage nego što se procjenjuje i građenje piramide se nije svelo na korištenje neke neotkrivene tehnologije i dizalice nego na ogromnu sirovu radnu snagu.
3.Ako netko želi dokaz neka mi da ogromnu sirovu radnu snagu, resurse, komad papira i olovku te jedan bić i sagraditi ču mu piramidu veču od keopsove.
4.Ako želite reči da sam u krivu srušite moje tvrdnje znanstveno pokrepljenim tvrdnjama.

Polulud
24.09.2007., 00:33
Pa naravno da je simbol. Naša današnja civilizacija sve što ne razumije proglašava simbolom. Ali DJED nije samo simbol. To je uređaj. Akustički.
Da budem trol.
Evo kladim se kako autor ni ne zna što su zapravo pojmovi koje navodi, ili da odemo još dalje, niti onaj kog je ovdje parafrazirao nema pojma što to znači, ali mu to stvarno dobro zvuči.

Baxa27
24.09.2007., 07:53
Da budem trol.
Evo kladim se kako autor ni ne zna što su zapravo pojmovi koje navodi, ili da odemo još dalje, niti onaj kog je ovdje parafrazirao nema pojma što to znači, ali mu to stvarno dobro zvuči.

Koji je autor koga parafrazirao? Bojim se da ovdje jedino ti kao trol ne znaš o čemu je riječ.

Baxa27
24.09.2007., 07:56
1.Piramida je po arhitekturi komplicirana sagraditi kao jedno brdo

Pokušaj ipak pročitati sve što ovdje piše. Bar to. One granitne "sobe" i strukture...

2.U vrijeme građenja piramide egipat je bio znatno povoljnije klime imao je više ljudske radne snage nego što se procjenjuje i građenje piramide se nije svelo na korištenje neke neotkrivene tehnologije i dizalice nego na ogromnu sirovu radnu snagu.

Ne ide sve brutta forza.

3.Ako netko želi dokaz neka mi da ogromnu sirovu radnu snagu, resurse, komad papira i olovku te jedan bić i sagraditi ču mu piramidu veču od keopsove.

Bojim se da nećeš. Pokušali su to. Nije baš bilo uspješno.

4.Ako želite reči da sam u krivu srušite moje tvrdnje znanstveno pokrepljenim tvrdnjama.
Na sličan način na koji su i tvoje tvrdnje znanstvene.

Polulud
24.09.2007., 14:22
Koji je autor koga parafrazirao? Bojim se da ovdje jedino ti kao trol ne znaš o čemu je riječ.
Htjedoh reći kako nemaš pojma što su Besselove funkcije, prilagodnik otpora, eksponencijalni rog punjenog metala, a moguće ni ksilofon, te kako ni taj od kog si čuo za to isto tako ne zna, a da ne govorimo o uloženim i iskorištenim energijama, zakonima kojima se povinuju i nepostojećem odnosu rezonance i gravitacije i sl.

Batt_X
24.09.2007., 14:24
Htjedoh reći kako nemaš pojma što su Besselove funkcije, prilagodnik otpora, eksponencijalni rog punjenog metala, a moguće ni ksilofon,

To je tvoje mišljenje. Lijepo je da ti imaš.

te kako ni taj od kog si čuo za to isto tako ne zna, a da ne govorimo o uloženim i iskorištenim energijama, zakonima kojima se povinuju i nepostojećem odnosu rezonance i gravitacije i sl.

Imaš pravo tako misliti.

admiralnorton
24.09.2007., 14:41
Batt_X (ili petric ili Marton, tko god bio), prestani trollati. Ako imaš informaciju kojom bi doprinio temi, navedi ju, ali nemoj postati samo zato da bi postao.

I još nešto, Besselove funkcije objašnjavaju ponašanje valova ograničenih na cilindrični prostor, a "djed" je daleko od toga. Djed više sliči na češalj nego na cilindar. Nadalje, "eksponencijalni rog punjen metalom" (to mora da je s nekog engleskog sitea) je ustvari cijev u obliku logaritamske spirale koja se koristi za koncentriranje zvučnog tlaka pretvorenog iz el. energije. Na tom principu radi automobilska truba. Međutim, da bi taj zvuk podignuo kamen, treba ti jako puno energije.

Batt_X
24.09.2007., 15:03
I još nešto, Besselove funkcije objašnjavaju ponašanje valova ograničenih na cilindrični prostor, a "djed" je daleko od toga.
Djed više sliči na češalj nego na cilindar.

Djed je cilindričan. Jest, izrađivali su ga i pravokutnog, ali prvobitno je bio cilindričan. Najmanje liči na češalj.

Nadalje, "eksponencijalni rog punjen metalom" (to mora da je s nekog engleskog sitea) je ustvari cijev u obliku logaritamske spirale koja se koristi za koncentriranje zvučnog tlaka pretvorenog iz el. energije. Na tom principu radi automobilska truba. Međutim, da bi taj zvuk podignuo kamen, treba ti jako puno energije.

Ne samo truba, nego i stari gramofon, bilo koji puhački instrument i slično.
Oblik ispod 4 diska jest eksponencijalni rog.
Zvuk ne diže kamen. U tome i jest problem. Ali kad ti ne želiš da se o tome diskutira, već odmah vrijeđaš, iako ništa ne znaš. Zašto nisi šutio i pustio da se diskutira?

admiralnorton
24.09.2007., 15:58
Djed je cilindričan. Jest, izrađivali su ga i pravokutnog, ali prvobitno je bio cilindričan. Najmanje liči na češalj.

I da je imao koničnu bazu, iz profila bi više sličio vazi nego cilindru. Dakle, ni tako se ne mogu primijeniti Besselove funkcije.

Ne samo truba, nego i stari gramofon, bilo koji puhački instrument i slično.
Oblik ispod 4 diska jest eksponencijalni rog.
Zvuk ne diže kamen.

Ako ne diže zvučni tlak, što onda diže? Pojasni, molim te.

Ri3
24.09.2007., 16:06

:s :s :rofl: :rofl:
ovo nisam bio vidio :lol:

Pa i napravljene su svakakve građevine i služile su kao grobnice, ali mislim da su piramide služile za nešto drugo, ne kao grobnice. Neke jesu bile grobnice, ali za neke mislim da nisu...

Procjenjuje se duljina izgradnje jedne piramide na 27 godina. Zar bi netko gradio grobnicu 27 godina da bi na kraju unutra bacili leš?

admiralnorton
24.09.2007., 22:16

Pa i napravljene su svakakve građevine i služile su kao grobnice, ali mislim da su piramide služile za nešto drugo, ne kao grobnice. Neke jesu bile grobnice, ali za neke mislim da nisu...

Procjenjuje se duljina izgradnje jedne piramide na 27 godina. Zar bi netko gradio grobnicu 27 godina da bi na kraju unutra bacili leš?

Zar bi netko pobio 6 milijuna ljudi da bi mu svijet ljepše izgledao? Sjeti se Hitlera.

Pilence
24.09.2007., 22:19
Zar bi netko pobio 6 milijuna ljudi da bi mu svijet ljepše izgledao? Sjeti se Hitlera.

Uvijek iznova nadmašiš samog sebe u zaključcima. Kakoli si samo došao do ovoga?

admiralnorton
24.09.2007., 22:22
Uvijek iznova nadmašiš samog sebe u zaključcima. Kakoli si samo došao do ovoga?

Kako tvoj pileći mozak može shvatiti da govorim o holokaustu, gnusnom zločinu protiv židova. :rolleyes: Osim ako nećeš reći da se ni to nije desilo. Hitler je bio monstrum koji je pobio više židova negoli je Egipat imao stanovnika u doba faraona. A ako je takav postojao danas, mogao je prije toliko tisuća godina biti i narcisoidni faraon koji je htio da ga se sjećaju kroz sljedećih pet tisuća godina.

Pilence
24.09.2007., 22:33
Kako tvoj pileći mozak može shvatiti da govorim o holokaustu, gnusnom zločinu protiv židova. :rolleyes: Osim ako nećeš reći da se ni to nije desilo. Hitler je bio monstrum koji je pobio više židova negoli je Egipat imao stanovnika u doba faraona. A ako je takav postojao danas, mogao je prije toliko tisuća godina biti i narcisoidni faraon koji je htio da ga se sjećaju kroz sljedećih pet tisuća godina.

Quark, daj se sredi. I opet si izveo zaključak samo tebi shvatljiv.
Analogija ti je kriva. Analogija nije žensko kako ti misliš.
Hitler je šuga, to znamo a ipak je bio uvučen u rat. I nikad se nisi zapitao, kako je jedan soboslikar uspio postati vodja jedne velike nacije?

danaye
25.09.2007., 01:03
A ako je takav postojao danas, mogao je prije toliko tisuća godina biti i narcisoidni faraon koji je htio da ga se sjećaju kroz sljedećih pet tisuća godina.

Naravno da je mogao postojati i vjerovatno je.
No pitanje je da li se fizički moglo u 20-tak godina ,uz alat koji se pripisuje tom dobu i ljudsku snagu (kojom se moglo raspolagati) napraviti tako nešto,neovisno o ambicijama narcisoidnog faraona?
Svi mogući pokušaji provedeni u zadnje vrijeme kažu da se nije moglo.
Ili ,bar nisu uspjeli s alatom za koje se tvrdi da je primjeren vremenu.

Isto kao što je enigma,recimo ,jedna dosta banalnija stvar: kako su Egipčani oslikavali podzemne grobnice?
Baklje nisu,pokušaji s ogledalima su neslavno propali.
Kako?

dobrimag
25.09.2007., 07:51
Naravno da je mogao postojati i vjerovatno je.
No pitanje je da li se fizički moglo u 20-tak godina ,uz alat koji se pripisuje tom dobu i ljudsku snagu (kojom se moglo raspolagati) napraviti tako nešto,neovisno o ambicijama narcisoidnog faraona?
Svi mogući pokušaji provedeni u zadnje vrijeme kažu da se nije moglo.
Ili ,bar nisu uspjeli s alatom za koje se tvrdi da je primjeren vremenu.
100 000 ljudi, dva put veći broj životinja ogroman broj brodova po nilu i beskonačne financije dobivene od najjače osvajačke vojske tog vremena.
Spojeno sa najboljim arhitektima i građevinarima u okrugu od nekoliko stoljeća i religijski pristip projektu, smatram da je moguće. Neznam možda sam u krivu, no to su ogromni resursi, a potrebno je samo obrada kamenja i njegovo slaganje.

Isto kao što je enigma,recimo ,jedna dosta banalnija stvar: kako su Egipčani oslikavali podzemne grobnice?
Kako?
Hmm, možda su oslikavali kamenja prije nego su ih stavljali? Neznam, još jedn hipoteza :)

*Pale
25.09.2007., 08:04
Kako?

Zasto nisu baklje?

MoW
25.09.2007., 09:16
Drugo obajšnjenje je logičnije i ima više dokaza za to. Evo slušam baš na radiju da se potvrđuje moja teza kako su piramide služile kao skladišta jer su znali da će kresnuti asteroid i nisu mogli ništa. ZAto su sjeme zaštitili od radijacije, vode, topline, vrh piramide služi da odlomi ali i skotrlja kamenje odozgo i bilo je piramida ko blata.
Upravo su javili da je nađeno voće-zrelo za konzumiranje.

Samo jedna mala ispravka. Nije kresnuo asteroid, jer da je, nas ne bi bilo. Kresnuo je komet. Komet prosječne gustoće manje od snijega i promjera koji je procijenjen na oko 300 km. Ili milja? :misli:
Morat ću provjeriti, imam doma knjigu. :)
Uglavnom, da, bio je velik, ali nije bio smrtonosan za planetu kao takvu, nego samo za život na njoj.
Gdje su to objavili o pronalasku voća? Pazi, to nije mala stvar.

TanjaOriginal
25.09.2007., 09:39
Samo jedna mala ispravka. Nije kresnuo asteroid, jer da je, nas ne bi bilo. Kresnuo je komet. Komet prosječne gustoće manje od snijega i promjera koji je procijenjen na oko 300 km. Ili milja? :misli:
Morat ću provjeriti, imam doma knjigu. :)
Uglavnom, da, bio je velik, ali nije bio smrtonosan za planetu kao takvu, nego samo za život na njoj.
Gdje su to objavili o pronalasku voća? Pazi, to nije mala stvar.

Na radiju u 7,00. Tutankamonova.

Ima jedna knjiga, Nijemca geologa, koji se zatrčao s naslovom i naparvio konja iz sebe. Naslov je Atlantida. Dakako, to su one knjige na koje ne gubiš vrijeme zbog naslova. Valjda je to naslovio tako zbog čitanosti i zbog love. Fuj.

O Atlantidi nema ni riječi. Ima teorijskih dokaza da je kresnuo baš asteroid i napravio Meksički Zaljev. Probio zemljinu koru do lave, lava iscurila i uparila more, točno se vidi potez pada pepela do Kine (plodno tlo), i dakako to nazivamo Veliki Potop, no izgledada da je bilo Veliko Blato.
Malo je odvrtio planetarnu gravitaciju i postavio poredak planeta jedna iza druge u odnosu na zemlju. 8 800 prije naše ere.
Keops, Tutankamon i još neke uopće nisu egipatske, to se sada zna. One su između 10 000 i 15 000 P.N.E. Sve one naknadne grobnice i imitacije ne spadaju u ovu grupu, a i loša su granja. Ove su HERMETIČKI ZATVORENE u svakom svom segmentu.
Od izuzetne je važnosti što je to u Bosni. Ako nije od prije 8 800 p.n.e., onda ništa-nije interesantno.

Prema tim navodima, oko 5 stoljeća je bilo pepela u zraku, bla, bla, padala je kiša(blato) i vrlo vjerojatno su sjevernjaci mutirali u bjelce. Zato je i luka na vrh anda, bla, bla........Komad je pao i u Teksas. Zemlja nakrenuta 27 stupnjeva, a mamuti ostali naglo zaleđeni, dok su sitniji otplovili nakon izlijevanja voda po svim zakonima protoka vode. Vrlo interesantna knjiga.

Napokon i Biblija spominje kraljiceu od Sabe koja stigne na fuk partiju u sat vremena. Da se ubiješ - privatni avion.

U svakom slučaju, mi smo degenerirani oni jer su oni bili i po 3 m visoki.

Slavenske legende (Franjo Ledić-Hr) govore o Bjelobogu i Crnobogu koji su zaratili, pa je Crni skuhao u zemlji vatru i polarne kape su se povukle. Vidimo da ima živih ljudi s misaonim procesom u glavi iz tog doba.

Nakon pada baš asteroida, ode sve k vragu, pa i Zemlja.

Uskoro ćemo saznati, postoji teorija da je Asteriod kresnuo na Atlantidu (od tuda i blesav naslov) i da nećemo naći baš ništa jer je sve pretvoreno u kašicu, ali postoji i teorija da je Atlantida bila na Antartiku. Ima logike-visoko razvijena civilizacija nije stacionirana na jednom mjestu. Treba se samo strpiti koju godinu da vidimo što je to bilo na Antartiku, a biće zanimljiv i Artik.

Batt_X
25.09.2007., 09:40
Drugo obajšnjenje je logičnije i ima više dokaza za to. Evo slušam baš na radiju da se potvrđuje moja teza kako su piramide služile kao skladišta jer su znali da će kresnuti asteroid i nisu mogli ništa. ZAto su sjeme zaštitili od radijacije, vode, topline, vrh piramide služi da odlomi ali i skotrlja kamenje odozgo i bilo je piramida ko blata.
Upravo su javili da je nađeno voće-zrelo za konzumiranje.

Bilo je raznih piramida. Ove tri velike definitivno nisu bile skladište, jer je prostor unutar njih jako uzak i malen. Upravo zbog toga teško da su bile i grobnice. Kakva bi se ceremonija mogla odvijati u kanalu prijenosne linije?

Postoje i bolji načini za zaštitu žitarica i voća od piramida.

Batt_X
25.09.2007., 09:53
I da je imao koničnu bazu, iz profila bi više sličio vazi nego cilindru. Dakle, ni tako se ne mogu primijeniti Besselove funkcije.

Tko govori o njemu cijelom? Govorimo o diskovima, njih 4 koliko ih ima. Jest, diskovi su, ali je simetrija cilindrična.

Ako ne diže zvučni tlak, što onda diže? Pojasni, molim te.
Diže tlak, ali ne diže zvučna energija kamen.
Problem je što zaista ne želiš razmišljati, već želiš da ti se sve servira, kako bi to posrao. Neće ići.

Batt_X
25.09.2007., 09:58

Nisu sve piramide bile jednake.
Postojale su tri vrste:

PER KA (to su grobnice, male piramide nastale po uzoru na velike, a zapravo su samo malo povećane mastabe)
PER BA (hramovi, malo su veće)
PER NETHER (kuće prirode, velike piramide, koje nisu mlađe već upravo suprotno, najstarije)

Nikada ni u jednoj Per Nether nije nađen nikakav leš, osim slučajno zalutalih, ili pak ostavljenih u kasnijim periodima.
Piramide (per Nether) nisu ni bile građene da budu grobnice. Velika piramida (Keopsova) je akustički aparat. Više liči na zvučnik sa prijenosnom linijom nego na grobnicu.

TanjaOriginal
25.09.2007., 10:01
Ovo već ima smisla, ali na jedan drugačiji način.
Znači, smatraš da su piramide bile deponiji genetskog materijala? Ne kažem da je nemoguće, ali kažem da je zanimljivo pa molim pojašnjenje.

"Sobe" su baš na sredini, a okolo prokleto debeli kamen (betonirane su -dokazali Japanci X-ray metodom. Imaju previše šupljina unutra da bi bile kamen jer je voda otparila, a rupe ostale što nije slučaj kod klasičnog kamena). S vanjske strane ne možeš ni papirić gurnuti a obrada je narezana (cik-cak) i svaki dio upada u onaj drugi-hermetički. Znamo da je laserska obrada, ali još nismo u stanju slijediti tehnologioju tako fine obrade.
Identična stoji u Latinskoj Americi, čak par komada. A koliko ih je još u pijesku-ne zna se.

Netko je računao da će se odvojiti od tla. Zato je soba u sredini. Sve je do apsurda zatvoreno i osigurano. Je, metal (Pb, Au...) štiti od radijacije, ali ne i od paklenih temperatura. Okamenjeni beton zadovoljava kriterije. Jer da je Pb bio odabir, frka je frka-našlo bi se u dovoljnim količinama, ali nije odabrano. No bile su s unutrašnje strane OPTOČENE ZLATOM. (Talište??? Legura zlata ako se mene pita, a budući da je pokradeno kroz stoljeća, pojma nemamo koja legura i koje je talište) ) Mogli su i olovom (nisu zbog tališta???), vidljivo se štite od radijacije s unutrašnje strane.

Unutra je bilo najveće blago ikada izmišljeno. Zlato? Ma ne, zlato je popratna pojava na svim danas poznatim principima fizike.
Unutra je bio ŽIVOT.

Puno milenija kasnije, mi tražimo blago ne sluteći da ga nosimo u sebi. :)
Da, tamo je bilo najveće blago - život. Možda ne ljudski DNK, mislim da ne bih ni ja to stavila unutra, čemu ako me nema?
Biljni DNK, životinjski DNK, uglavnom,

OD SVAKE VRSTE PO DVOJE
Muško i žensko. (noina arka nam je možda ispred nosa).

(Dakako, ja bih stavila po 4. Ziher je ziher. )

MoW
25.09.2007., 10:03
Na radiju u 7,00. Tutankamonova.

Ima jedna knjiga, Nijemca geologa, koji se zatrčao s naslovom i naparvio konja iz sebe. Naslov je Atlantida. Dakako, to su one knjige na koje ne gubiš vrijeme zbog naslova. Valjda je to naslovio tako zbog čitanosti i zbog love. Fuj.

O Atlantidi nema ni riječi. Ima teorijskih dokaza da je kresnuo baš asteroid i napravio Meksički Zaljev. Probio zemljinu koru do lave, lava iscurila i uparila more, točno se vidi potez pada pepela do Kine (plodno tlo), i dakako to nazivamo Veliki Potop, no izgledada da je bilo Veliko Blato.
Malo je odvrtio planetarnu gravitaciju i postavio poredak planeta jedna iza druge u odnosu na zemlju. 8 800 prije naše ere.
Keops, Tutankamon i još neke uopće nisu egipatske, to se sada zna. One su između 10 000 i 15 000 P.N.E. Sve one naknadne grobnice i imitacije ne spadaju u ovu grupu, a i loša su granja. Ove su HERMETIČKI ZATVORENE u svakom svom segmentu.
Od izuzetne je važnosti što je to u Bosni. Ako nije od prije 8 800 p.n.e., onda ništa-nije interesantno.

Prema tim navodima, oko 5 stoljeća je bilo pepela u zraku, bla, bla, padala je kiša(blato) i vrlo vjerojatno su sjevernjaci mutirali u bjelce. Zato je i luka na vrh anda, bla, bla........Komad je pao i u Teksas. Zemlja nakrenuta 27 stupnjeva, a mamuti ostali naglo zaleđeni, dok su sitniji otplovili nakon izlijevanja voda po svim zakonima protoka vode. Vrlo interesantna knjiga.

Napokon i Biblija spominje kraljiceu od Sabe koja stigne na fuk partiju u sat vremena. Da se ubiješ - privatni avion.

U svakom slučaju, mi smo degenerirani oni jer su oni bili i po 3 m visoki.

Slavenske legende (Franjo Ledić-Hr) govore o Bjelobogu i Crnobogu koji su zaratili, pa je Crni skuhao u zemlji vatru i polarne kape su se povukle. Vidimo da ima živih ljudi s misaonim procesom u glavi iz tog doba.

Nakon pada baš asteroida, ode sve k vragu, pa i Zemlja.

Uskoro ćemo saznati, postoji teorija da je Asteriod kresnuo na Atlantidu (od tuda i blesav naslov) i da nećemo naći baš ništa jer je sve pretvoreno u kašicu, ali postoji i teorija da je Atlantida bila na Antartiku. Ima logike-visoko razvijena civilizacija nije stacionirana na jednom mjestu. Treba se samo strpiti koju godinu da vidimo što je to bilo na Antartiku, a biće zanimljiv i Artik.

Joj sad si sve pomiješala, i kruške i jabuke. Neću ti to uzeti za zlo, ne brini. :)
Asteroid o kojem pričaš je vjerojatno uzrok izumiranja dinosaura i pao je u meksički zaljev prije otprilike 65 milijuna godina.
Bilo je još puno takvih izumiranja, a ovo od dinosaura i nije bilo najdrastičnije.
Ovaj komet, o čijim karakteristikama i sastavu geolozi još uvijek raspravljaju, bio je jedan od njih nekoliko koji su potrefili zemlju u dosta kratkom vremenskom razmaku prije otprilike 13 tisuća godina. Sadržavao je različite egzotične modifikacije ugljika, kao što je fuleren 60 i fuleren 200 i nije bio metalne građe, osim određenog broja mikročestica. Lupili su na više mjesta, barem jedan u Finskoj, jedan je pao na ledenu kapu iznad Hudsonovog zaljeva (taj najveći), jedan je drmnuo na području Lake Michigana, sve za što postoje geološki dokazi. Komadi leda su letjeli gotovo 2000 milja i pali pod skoro horizontalnim kutem na istočnoj obali SAD-a, Teksasu, a ostataka tih vrlo plitkih kratera ima čak i do srednje Amerike.

Batt_X
25.09.2007., 10:08
(betonirane su -dokazali Japanci X-ray metodom. Imaju previše šupljina unutra da bi bile kamen jer je voda otparila, a rupe ostale što nije slučaj kod klasičnog kamena).

Ja se ipak bojim da je centralno "postrojenje" barem u Keopsovoj piramidi bilo izrađeno od GRANITA! Tijelo piramide jest od vapnenca, ali središnje odaje i rezonantne strukture su od granita.

Ovo što pišeš o hermetičkom zatvaranju i nevjerojatnoj preciznosti-stoji.

TanjaOriginal
25.09.2007., 10:09
Joj sad si sve pomiješala, i kruške i jabuke. Neću ti to uzeti za zlo, ne brini. :)
Asteroid o kojem pričaš je vjerojatno uzrok izumiranja dinosaura i pao je u meksički zaljev prije otprilike 65 milijuna godina.
Bilo je još puno takvih izumiranja, a ovo od dinosaura i nije bilo najdrastičnije.
Ovaj komet, o čijim karakteristikama i sastavu geolozi još uvijek raspravljaju, bio je jedan od njih nekoliko koji su potrefili zemlju u dosta kratkom vremenskom razmaku prije otprilike 13 tisuća godina. Sadržavao je različite egzotične modifikacije ugljika, kao što je fuleren 60 i fuleren 200 i nije bio metalne građe, osim određenog broja mikročestica. Lupili su na više mjesta, barem jedan u Finskoj, jedan je pao na ledenu kapu iznad Hudsonovog zaljeva (taj najveći), jedan je drmnuo na području Lake Michigana, sve za što postoje geološki dokazi. Komadi leda su letjeli gotovo 2000 milja i pali pod skoro horizontalnim kutem na istočnoj obali SAD-a, Teksasu, a ostataka tih vrlo plitkih kratera ima čak i do srednje Amerike.

Regulrno se mogu složiti i s tim. Nijemac je pisao svoje, ja odbila čitati zbog naslova, poslije vidjela da je vrlo vjerojatno nešto palo. U detalje nisam išla nikada.
Onda se to i poklapa s datumom piramida između 10 000 i 15 000 godina p.n.e.
Priznajem da mi nije štimala 8 800. Mislim, što su radili nekoliko milenija? Gradili piramide? Zašto? Ali to je jedino što sam pročitala i bilo mi je dovoljno o tome.

Hvala, ovo mi više odgovara!