PDA

View Full Version : Gdje na Internetu oglašavati privatni smještaj (apartmane, sobe) (I. dio)

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Herostrat
10.05.2004., 14:26
Može li mi netko predložiti (jako) posjećenu stranicu na kojoj se može oglasiti iznajmljivanje apartmana/soba? Zahvaljujem.

christy
10.05.2004., 14:51
Ima puno takvih stranica a koliko ja znam, dosta posjećena ti je www.adriatica.net, a možeš pogledati i www.adriagate.com

A kaj ti to iznajmljuješ? I gdje?

Herostrat
11.05.2004., 08:29
christy kaže:
Ima puno takvih stranica a koliko ja znam, dosta posjećena ti je www.adriatica.net, a možeš pogledati i www.adriagate.com

A kaj ti to iznajmljuješ? I gdje?

S tvojim nogama? Bilo gdje. :D
Btw, fala kristinka, fala...

pale19
29.08.2007., 14:43
Ima li tko iskustva sa reklamiranjem apartmana na Internetu?

postoje razne internet stranice koje nude mogućnost reklamiranja apartmana, sa direktnim kontaktom sa iznajmljivačima

kakva su vaša iskustva?

gdje se najviše isplati reklamirati?

pionir_pula
29.08.2007., 21:02
balkanika

maybe

tamo sam ja tražio i našao.

jabukica
06.09.2007., 23:58
posjeti stranicu www.hellotourist.net , nije loša

crna pantera
24.09.2007., 14:06
Probaj na www.gdjenamore.com, www.crotours.hr, www.apartmani-hrvatska.com, hellotourist, ....:top:

mario3005
12.10.2007., 00:42
Meni je dosta ljudi preporučilo www.CroatiaApartments.net i mogu ti reći da je isplativo. Cijena je nekih 240 kn godišnje a javi ti se dosta ljudi. Pozdrav :top: :top: :top:

pale19
01.12.2007., 19:43
probao sam na hellotourist od prije dva mjeseca, za sada ništa ne grize :confused: , čekamo proljeće

btw cijena na croatiaapartments.net je sada 300 HRK +PDV

elipsa
01.12.2007., 20:05
Možda na kajjetebi.com ?
Pa na nekretninama...

Hvarka
03.12.2007., 17:45

postoje razne internet stranice koje nude mogućnost reklamiranja apartmana, sa direktnim kontaktom sa iznajmljivačima

kakva su vaša iskustva?

Ja radim u turističkoj agenciji, možeš pogledat na www.solitum.hr. Mi stavimo proviziju na tvoju cijenu, tako da ništa ne gubiš. Mislim da ti je tako bolje nego oglašavat na stranicama sa direktnim kontaktom vlasniku, jer je u svijetu trend putovanje preko agencije. Gost koji se želi odmoriti od svega radije prepušta drugome da za njega sve organizira
Pozdrav

Blondie25
05.12.2007., 12:40
Pale ako nije tajna od kud si? ja isto to radim ali za područje kvarnera? Radimo sa njemačkim turoperaterom, pa te reklamiramo putem interneta i u katalogu po turističkim agencijama u Njemačkoj? To ti je besplatno

crna pantera
05.12.2007., 13:41
i ja se pomalo bavim turizmom, nekako stalno doticem tu granu,,,no imam klijente koji otvaraju pansion, restoran radi vec godinama, no sad su nadogradili apartmane iznad. Inace svi pricaju njemacki tako da bi im njemacki gosti najvise odgovarali. Panison se otvara u Medulinu. Zainteresirani?

Blondie25
05.12.2007., 18:18
i ja se pomalo bavim turizmom, nekako stalno doticem tu granu,,,no imam klijente koji otvaraju pansion, restoran radi vec godinama, no sad su nadogradili apartmane iznad. Inace svi pricaju njemacki tako da bi im njemacki gosti najvise odgovarali. Panison se otvara u Medulinu. Zainteresirani?

Ajde pitat ću ti malo pa se javim, koliko apartmana imaju?

Lunica
07.12.2007., 08:38
Pale ako nije tajna od kud si? ja isto to radim ali za područje kvarnera? Radimo sa njemačkim turoperaterom, pa te reklamiramo putem interneta i u katalogu po turističkim agencijama u Njemačkoj? To ti je besplatno

Ja iznajmljujem 5 apartmana na području Kvarnera, točnije u Malinskoj na Krku i vec duže vremena razmisljam kako da se dočepam nekog direktnog linka s njemačkom. Možeš mi poslat adresu, i uvijete?

BrijuFiju
11.12.2007., 07:02
Što se tiče cijena, ovo od 240 ili 300 kn mi se čini puno u odnosu na moje iskustvo. Ja se već 6 godina reklamiram na www.gdjenamore.com i cijena mi je za 6 apartmana u kući 98 kn sve zajedno. Moram priznati da sam jako zadovoljan i cijenom i brojem upita i rezervacija.:top:

Kikonja
11.12.2007., 10:15
Ponuda za oglasavanje na internetu apartmana je ogromna tako isto i cijene za to oglasavanje su vrlo razlicite .
Ja osobno oglasavam na nekoliko stranica a za nekoliko dana cu imat i svoju stranicu.Pa ako te nesto zanima na PM.

Antimon2
14.12.2007., 18:36
Ova stranica mi se čini OK za razliku od mnogih nakaradnih. Čak je i besplatna za sezonu 2008. www.traveladriatic.net

Kikonja
14.12.2007., 18:47
Ova stranica mi se čini OK za razliku od mnogih nakaradnih. Čak je i besplatna za sezonu 2008. www.traveladriatic.net

Koncept stranice je dobar , ali prezentacija na samo dva jezika je malo medutim posto je nova stranica mora nekako privuc oglasivace zato i jest free ..... ali zasto ne !!.:top:

Antimon2
14.12.2007., 18:56
Koncept stranice je dobar , ali prezentacija na samo dva jezika je malo medutim posto je nova stranica mora nekako privuc oglasivace zato i jest free ..... ali zasto ne !!.:top:

Imaš pravo, nisam niti obraćao pažnju. Valjda će poraditi na tome. A ja moram potražiti di su slike mojih apartmana da postavim svoje stranice. :kava:

Kikonja
14.12.2007., 20:59
Imaš pravo, nisam niti obraćao pažnju. Valjda će poraditi na tome. A ja moram potražiti di su slike mojih apartmana da postavim svoje stranice. :kava:

Gdje se inace ti oglasavas :confused:

Antimon2
14.12.2007., 21:34
Gdje se inace ti oglasavas :confused:

Nisam još nigdje, tek se pripremam za slijedeću godinu. Pa malo razgledavam, imaš kakav savjet ?

Kikonja
15.12.2007., 09:13
Nisam još nigdje, tek se pripremam za slijedeću godinu. Pa malo razgledavam, imaš kakav savjet ?

Ja imam na par mjesta oglaseno mogu ti poslat na pm ........ ....upravo zavrsavam svoju stranicu .... inace odakle si ...???

gamer22
17.12.2007., 12:12
Imam www.lastminute-hr.com
za ovu sezonu dosta upita, najbolji su i nisu skupi za razliku od drugih

kakva su vaša iskustva?

lowgear
18.12.2007., 09:44
probao sam na hellotourist od prije dva mjeseca, za sada ništa ne grize :confused: , čekamo proljeće

btw cijena na croatiaapartments.net je sada 300 HRK +PDV

Pogledaj kako ti se sviđa prezentacija na http://www.meetcroatia.net/ .

Meni se je svidjelo (pored dizajna stranice) što kod njih ne postoji ograničenje broja fotografija (i oni dođu fotkati) a pored Interneta rade i tiskani katalog iznajmljivača za sajmove s direktnim kontaktom prema vlasniku.
Cijena im je (mislim) 200 kn godišnje.

Kikonja
18.12.2007., 11:53
Pogledaj kako ti se sviđa prezentacija na http://www.meetcroatia.net/ .

Meni se je svidjelo (pored dizajna stranice) što kod njih ne postoji ograničenje broja fotografija (i oni dođu fotkati) a pored Interneta rade i tiskani katalog iznajmljivača za sajmove s direktnim kontaktom prema vlasniku.
Cijena im je (mislim) 200 kn godišnje.

dizajn je prihvatljiv ali za nas iznajmljivace turistickih apartmana bar za mene je mozda i najvaznija posjecenost njihovih stranica a to znaci i nasih .......:)
sto kod ove i nije bas slucaj zato :flop:

lowgear
18.12.2007., 14:58
dizajn je prihvatljiv ali za nas iznajmljivace turistickih apartmana bar za mene je mozda i najvaznija posjecenost njihovih stranica a to znaci i nasih .......:)
sto kod ove i nije bas slucaj zato :flop:

Slažem se da je pozicioniranost stranice vrlo važna. Na ovoj stranici sam tek 8 mjeseci i za sada sam zadovoljan; dobio jednu rezervaciju u lipnju. A sad kak bude dalje, ne znam.
Imam oglas na još dvije koje su puno bolje pozicionirane ali slabo; samo upiti. Ali sam produžio jer su se do sada pokazali o.k.
Mislim da je i jedan od ''problema'' takvih (ne-individualnih) stranica ''mali milion'' korisnika pa ako i imaju odličnu posjećenost, šansa da će netko ''kliknuti'' moj oglas je manja.
Vidjet ćemo kaj bude u 2008-oj.

ejvon
29.01.2008., 22:43
i? šta stre odlučili?, recimo da želim postaviti, koje dvi stranice su najisplatljivije i najposjećenije?

vedranko
20.02.2008., 13:51
www.chorwacja-noclegi.pl www.chorwacja-kwatery.pl www.chorwacja-apartmenty.pl za samo 80 kn na godinu za svaki od portala !
vazno je napomenuti: poljaci dolaze medju prvim gostima (vec od polovice 6 mjeseca ih puno ima) ..dolaze u grupama od 3-8 familija...
Pogledati navedene portale ne kosta nista...a uloziti 80 kn ..zar se to smatra investicija... cak postoji i money back ako niste zadovoljni "!

Istrafree
03.01.2010., 18:00
Pozdrav. Zanima me dali imate kakvih iskustava sa agenciom Novasol. Imam kuću u istri i želio bih je iznajmiti. Hvala.

kosooki
03.01.2010., 18:31
Pozdrav. Zanima me dali imate kakvih iskustava sa agenciom Novasol. Imam kuću u istri i želio bih je iznajmiti. Hvala.

posto imam malo iskustva sa iznajmljivanjem turistickih apartmana ono sto bih ti ja savjetovao da odredis cijenu po kojoj zelis iznajmljivati i to dostavis agenciji pa onda neka ona sve preko tog iznosa zaradi umjesto da oni tebe ucjenjuju s nekim iznosima..takoder napravi i web stranicu jer danas i tako mozes dosta iznajmljivati a godisnji troskovi toga su ti cijena jednog nocenja otprilike :top:

nemoj pristati ni na isplatu nakon turisticke sezone..prijatelj je iznajmljiva cijelu kucu cijelo ljeto preko agencije koja mu je slala turiste i na kraju godine nije dobio ni kune..agencija je bila iz belgije ili tako nesto..

o toj agenciji ne znam nista, ali imas dosta poznatih agencija, sad mi na pamet pada waytostay..

alabrale
03.01.2010., 22:09
Novasol je novi jaki igrač na nasem trzistu.... pokusavaju kupiti apartmane iz adriatice ...

ako im se kuca svidi onda je mogu dobro napuniti...... inace imaju neki cudan sistem rezervacija na koje ljudi pristanu a onda pozale.... tako da se pazi.....

- oni zauzimaju apartman do 1.5 i ti nemozes sam puniti neg oni imaju jedini pravo nakon tog datuma ti jave sto su napunili....

Istrafree
03.01.2010., 22:18
Meni su ponudili za villu sa bazenom 1200 eur na tjedan. I rekli su mi da sve plaćaju prije dolaska gosta. Da li netko ima informacije o tome.

magdalena02
03.01.2010., 22:59
Meni su ponudili za villu sa bazenom 1200 eur na tjedan. I rekli su mi da sve plaćaju prije dolaska gosta. Da li netko ima informacije o tome.

radila sam neko vrijeme s njima, šta se tiče isplata stvarno su uvijek bili korektni, uvijek je dolazilo sve na vrijeme... problem predstavlja to što svoje rezervacije sa drugih strana možeš primiti do 01.05 poslije tog datuma ne smiješ uzimat druge goste nego oni mogu rezervirati samo za svoje goste... e, ne bi to bilo loše da oni garantiraju da će se to popuniti ali jako često apartmani ostaju prazni a ti ne dobiješ nikakvu naknadu za to, ugovor je takav i prema tome nemaš se niti šta žaliti...i još jedna stvar, imaju jako veliku proviziju od 50 do 70% na tvoju cijenu, te se stoga zna dogoditi da konačna cijena izađe previsoka pa i popunjenost bude mala...

digits
23.01.2010., 16:43
Ja se oglasavam na Homeaway (http://homeaway.com), imam stvarno dosta upita ali malo bookinga. Imaju veliku bazu objekata, to im je minus.

Od nasih sam se oglasavao na 6-7 kataloga ali mi se proslu sezonu samo apartmanija (http://www.apartmanija.hr) pokazala kao ok. Salju najvise nasih gostiju i gostiju iz regije + imaju cijelu mrezu oglasnika i dobre posjete.

..samo neznam koja ce cijena biti za ovu sezonu, prva godina je besplatna. :(

Od 6. mjeseca prosle godine imam 70ak upita.

Obzirom da mi apartmani rade samo u sezoni,(6-9.mj.) to je super.

Inace, homeaway salje dosta njemaca, bilo je i par engleza proslu sezonu..

Dajte neki link na neki provjereno dobar ogasnik !

IsabelaKaric
24.01.2010., 17:52
Ja mislim kako je problem i u tome što su poneki portali dobri u određenim zemljama, ali ne svim. Na primjer, jedna stranica ima doduše verzije na pet jezika, ali ja dobivam upite samo od Poljaka. To znači da je portal na njemačkom ili talijanskom govornom području skoro beznačajan. Najbolje iskustvo sam imala sa portalom http://www.croatia1a.com jer on ništa ne košta (valjda se izdržavaju reklamom). Tu sam dobila upite i od Talijana i od Nijemaca, a bilo je i par Čeha.

digits
25.01.2010., 13:31
... jer on ništa ne košta (valjda se izdržavaju reklamom)..

Nebi rekao, sajt mi bas ne ulijeva povjerenje, a nema bas ni posjete.

Svaka ti cast ako od tamo dobijas upite :)

Posjecenost bilo kojeg oglsnika usporedi na http://www.trafficestimate.com/results.html

ili na http://www.alexa.com

Mogu reci iz iskustva da nema kruha od reklame koja nista ne kosta.

Bar ne u mom slucaju, u startu sam isao na te besplatne i nadao se nekom prometu ali ne vise..

Radje platim par 100 kn, nije puno u usporedbi s onim sto se dobije.

vteam.v1
26.01.2010., 14:36
Možda bi najbolja kombinacija bila vlastita internet stranica + neka od masovnih stranica za iznajmljivanje koje su već navedene.

www.v-team.info

kakva su vaša iskustva?

nikeo
27.01.2010., 13:14
Evo da se priključim udiskusiji o reklamiranju apartmana.
Mi iznajmljujemo apartmane i oglašavamo se na više portala.

Jedan od boljih je na linku:
www.croatia-apartments-kroatien.com/webmodul/index.cgi

Imamo većinom upite iz Slovenije , ali i iz okruženja Njemačke,Austrije,Italije,...)

vedranko
29.01.2010., 19:35
Ja se oglasavam na Homeaway (http://homeaway.com), imam stvarno dosta upita ali malo bookinga. Imaju veliku bazu objekata, to im je minus.

Od nasih sam se oglasavao na 6-7 kataloga ali mi se proslu sezonu samo apartmanija (http://www.apartmanija.hr) pokazala kao ok. Salju najvise nasih gostiju i gostiju iz regije + imaju cijelu mrezu oglasnika i dobre posjete.

Iz iskustva znam da je oglasavanje u web katalozima lov u mutnome. Ima dobrih kataloga s dobrom posjetom..ali ima i onih koji ko fol imaju 300 000 posjeta tijekom godine..pa kad ih pitas da ti posalju stat..onda vidis da je od tih 300 000 posjeta 200 000 iz Hrvatske.. 80 000 iz Bih a ostalih 20 000 od svagdje..A znamo koliko je turista iz Hr na Jadranu takodjer iz Bosne.. Volio bih da nekto kaze evo mi se reklamiramo u Njemackoj pa da mi posalje stat. gdje se vidi da je 90% posjeta iz Njemacke (10% uvijek moramo racunati da se oglasivaci vracaju gledati dali im stranice radi , i kakve cijene ima konkurencija.. Ajde buditi pozdravljeni..

PeP
01.02.2010., 20:33
moje iskustvo

najbolje je imat vlastite stranice, i još se reklamirat na nekim stranicama koje imaju mogućnost stavljanja linka na vlastite stranice

Stranice preko kojih najviše ljudi dođe do moje stranice ili pošalje upit preko same te stranice su

www.hrvatska.cz - vidim da je nitko nije preporučio; stranice nisu ništa posebno dizajnirane, niti imaju neke posebne mogućnosti, ali su izvrsno posjećene posebno na češkom tržištu, a javljaju se i Njemci/Austrijanci. Cijena je 40 Eura godišnje za češki/slovački + njemački, bez njemačkog je 28 Eura, a može se još dodatno uzeti poljski i engleski. Kako je stranica češka, mislim da se ipak najbolje držati češkog tržišta, jer tamo je i najviše posjećena, ostalo ako imate novca

www.gdjenamore.com - ok stranice za pristojne novce (128 kn godišnje) i dosta dobra posjećenost

I to bi bilo to što se tiće plaćenih stranica

Na bilo koju besplatnu je dobro dodati (kad je besplatno, jel :D) ali one koje su se meni pokazale dobrima su

www.apartmanija.hr
www.seecroatia.com - ovdje je super što se može staviti svaki apartman pojedinačno tako da turist točno vidi što se nudi
http://free-zg.t-com.hr/smjestaj/

Postoje i neke koje se plaćaju ali nude godinu dana besplatno, jedna od njih je
http://www.kroatien-urlaub.com.hr/ - solidno posjećene i dobro strukturirane stranice

Stranice koje sam platio, a ispale su totalni promašaj:
http://www.fewo-inkroatien.com/ - njemačko tržište
http://www.adriatic-feriehus.com/ - skandinavsko tržište

Možda netko ima bolju preporuku za skandinavsko tržište?

Za http://www.smjestaj.com.hr/ sam čuo da je dobra, ali oglas kod njih je 100 Eura, što je poprilična cifra u usporedbi s ostalima

waltera
14.02.2010., 12:49
možete napraviti svoju web stranicu ,mojima trenutno radi jedan super lik, stavi gore sve,čak i glazbu:) i to sve za kojih 600 kn godišnje, imamo gore 4 apartmana i možemo sami mijenjati sadržaj i slike, a stranica ujedno reklamira i restoran, tak da imamo sve na jednom mjestu.
mod: Za upit na stranice na PM

lollipop
19.02.2010., 10:11
Super, hvala na svim linkovima, treba sada sve provjeriti...

Ja imam apartman u Zagrebu i jedan u Novalji i sama izrađujem stranice (mogu i drugima ;) ), ali da idem oglašavati na svaku stranicu koja se plaća... 300kn simo, 300kn tamo i nakupi se... S obzirom na mali broj apartmana nisam sigurna da mi se to isplati, zato i mene zanima eventualno jedna ili dvije stranice koje se plaćaju, ali da onda stvarno služe svrsi. Jer, iako imam svoje stranice, nisam sigurna da mi puno vrijedi - ljudi će teško doći baš na moju stranicu u moru svih stranica, treba ipak to biti po raznim portalima, pa da onda od tamo mogu doći na moj sajt. Portali koji ne dozovoljavaju da staviš svoj web site mi baš nisu jasni...

lollipop
19.02.2010., 10:14
...da staviš svoj web site...
Mislim na link naravno - da staviš link na svoj web site

frajercina
20.02.2010., 11:29
Mislim da bi portali trebali dati postavljanje linka web stranice korisnika uz dogovor da korisnik postavi link portala na stranicu.

Visnjevaca
22.02.2010., 17:09
Mislim na link naravno - da staviš link na svoj web site

Gledaj u PP

ApartmaniCajner
28.02.2010., 09:47
Pozdrav,

koja je inace cijena oglasavanja apartmana na apartmaniji.hr? Postavio sam oglas i prva godina je besplatna, ali nigdje ne vidim cijenu nakon prve godine. Cisto iz znatizelje me zanima.

digits
06.03.2010., 21:19
Pozdrav,

koja je inace cijena oglasavanja apartmana na apartmaniji.hr? Postavio sam oglas i prva godina je besplatna, ali nigdje ne vidim cijenu nakon prve godine. Cisto iz znatizelje me zanima.

365 kn

Gorda
07.03.2010., 21:05
Pozdrav,

vidim da raspravljate o oglašavanju na internetu, pa bih upozorila SVE iznajmljivače da ne nasjedaju na podmukle trikove stranice www.upps.at
koja na prijevaru navuče iznajmljivače da isprobaju 30 dana besplatnog reklamiranja na njihovim stranicama, a nakon isteka besplatnog oglašavanja šalju opomene na email i kućnu adresu čak i preko neke odvjetnice u Salzburgu ( čije je postojanje upitno ) i traže uplatu za oglašavanje. Čak i ako se prije isteka želite skinuti s njihovih stranica to ne možete uraditi jer ne znate kako, a emailove što im šaljete jednostavno ignoriraju.
Ja sam jedna od naivčina koja je nasjela na njihov trik. Svjesna sam da mi ne mogu ništa ali kad vas netko uznemirava svako malo s opomenama nije ugodno.
ZATO IZNAJMLJIVAČI ŠALJITE DALJE OVU INFORMACIJU SVIM POZNANICIMA I PO FORUMIMA JER RADI SE O ČISTOJ PLJAČKI!:Snajper:
Surfajući po forumima primijetila sam da ima dosta njihovih žrtvi ne samo kod nas već i po cijeloj Europi. A čujte nek na dan zarade 100Eura...........
Kad dobijete njihov email, odmah ga obrišite i njihovu adresu okarakterizirajte kao SPAM u svom sandučiću.
Nadam se da će nekome ovo pomoći.:top:

digits
07.03.2010., 21:23
Nikad cuo za njih :)

Hvala za obavijest !

evo, tu su im pravila oglasavanja: http://www.upps.at/add/add_hotel_agb_print.php?lang=hr&cook_land=30

sramota ako je istina ! Pa zar takvim oglasnicima oglasivaci nebi trebali biti na prvom mjestu ?!?

PeP
07.03.2010., 21:35
Ja sam bio kod njih prije možda 3-4 godine, ne sjećam se više točno, ali znam da nisam imao nikakvih problema s plaćanjem
Nakon 30 probnih dana poslao sam im mail da nisam zadovoljan i da ne želim produžit suradnju
Moju prezentaciju su držali tamo još dosta dugo (čini mi se cijelu godinu), ali nikad nisu poslali nikakav račun niti tražili novce

Gorda
07.03.2010., 21:36
MA BRIGA NJIH ZA OGLAŠIVAČE ONI ŽELE SAMO ZARADITI PREKO INTERNETA I NAŠLI SU JAKO DOBAR NAČIN KAKO DA TO PROVEDU, DOVOLJNO JE DA DNEVNO UHVATE STOTINJAK OGLAŠIVAČA U EUROPI OD TIH STOTINJAK NJIH 10% NEKA NASJEDNU NA NJIHOVE PRIJETNJE I PLATE 100€ + KAMATE ZA OGLAŠAVANJE!
VJERUJ NAIŠLA SAM NA PUNO LJUDI PO RASPRAVAMA KOJI SU SE OGLASILI A NISU DOBILI NI JEDAN UPIT, ANEKI SU IM I PLATILI.

Gorda
07.03.2010., 21:41
Ja sam bio kod njih prije možda 3-4 godine, ne sjećam se više točno, ali znam da nisam imao nikakvih problema s plaćanjem
Nakon 30 probnih dana poslao sam im mail da nisam zadovoljan i da ne želim produžit suradnju
Moju prezentaciju su držali tamo još dosta dugo (čini mi se cijelu godinu), ali nikad nisu poslali nikakav račun niti tražili novce

Ti si prvi kojemu je to uspjelo i to nakon proteka od 30 besplatnih dana!:top: Naišla sam na dosta ljudi po raspravama koji su baš u to vrijeme oglašavali svoje aprtmane kod njih i imali su isti problem kao i ja. Jednostavno se ne možeš odjaviti.

Gorda
07.03.2010., 21:48
Evo jedne rasprave pa sami zaključite

http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=9&ved=0CCwQFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.legalis.hr%2Fmodules%2Fnewbb% 2Fviewtopic.php%3Ftopic_id%3D503320865%26forum%3D3 0&ei=Jx6US93LFIqjsQaN8ZSTAw&usg=AFQjCNE0mxCg6eZkxczNNCS31EPY_37drg&sig2=aQbMn7bsAfudsKvziMXpZQ

digits
09.03.2010., 16:41
Strava !

Ne kuzim sto imaju od takvog nacina "poslovanja" :flop:

Jadno !

amusi16
10.03.2010., 12:48

Imam 4 apartmana na Korčuli i oglašavam se na dosta mjesta, kao apartmanija, koroatien-urlaub, apartment-korcula, korcula-tours, adriatic-home, croatiaapartments. Kroz godine vidim da se najviše isplati reklamirati na stranicama koje su rangirane do prve 3 pozicije na googlu kad upišeš npr apartments korcula. Prije 1 mjesec sam izradio vlastitu web stranicu www.apartments-lumbarda.com jer mislim da puno trošim na razna oglašavanja pa da bih s tom lovom mogao progurat vlastitu stranicu na googlu. Imate li savjeta? Što vam se čini od stranice? Koliko plaćaš za homeaway, ja sam vidio da su skupi, oko 300 dolara. Dal se to isplati

digits
11.03.2010., 07:49
Evo cjenika http://www.homeaway.com/info/homeowners/products-and-pricing

Ja odustajem od njih kad mi istekne oglas.. pre skupo a nista extra !

amusi16
11.03.2010., 12:03
Da tako i ja mislim da od tih megalomanskih stranica nema ništa.
Ima li netko iskustva sa google AdWords plaćenim oglasima. Stavio bih svoju stranicu ( www.apartments-lumbarda.com) mjesec dva dana na mjesto za plaćeni oglas. Jel se to isplati ?

Gorda
11.03.2010., 19:51
Dobra stranica za oglašavanje je http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/
nije baš jeftino ali meni se isplatilo do lani. Prošla sezona je bila lošija zbog krize jer je to češka stranica, tako da ove godine nisam uplatila ali prijašnjih godina je bilo odlično jer prevode na sve europske jezike i naš jezik, tako da mi je dolazilo dosta upita i od naših ljudi i Poljaka. Naročito im je dobar sistem "last minute" gdje možeš sam postaviti oglas za nepopunjene termine i vjerujte mi svaki put sam napunila rupe preko tog sistema. Razmišljam da se ponovo reklamiram preko njih, mislim da je cijena 100€, može i manje ako nećete prevod na sve jezike ali mislim da se to ne isplati.
Ima jedna dobra stranica koja daje besplatno oglašavanje ali morate staviti link na svoj site ako imate.http://www.tourist-paradise.com/
S njima sam od 6, mjeseca 2009. i mogu vam reći da nije loše, primila sam dosta upita od Poljaka i Njemaca. Oni nude i oglašavanje uz plaćanje ali pogađate ni oni nisu jeftini, ali plaćeni oglasi se naravno kod pretraživanja njihovih stranica otvaraju prije. I oni imaju prevod na njemački, engleski i poljski.

Mene bi također zanimalo da li je neko isprobao Adwords i da li se to isplati?
I ako neko ima informaciju gdje se dobro reklamirati za slovensko tržište?

digits
11.03.2010., 21:03
Hvala na adresama !

Koliko upita s nekog oglasnika je po vama prihvatjivo za cijene koje placate ?

Bas me zanimaju kriteriji ostalih iznajmljivaca :)

Gorda
11.03.2010., 21:45
Evo sa ove zadnje stranice tourist-paradise.com sam u 10 mjeseci dobila 30tak upita od kojih sam realizirala nekih 5, ali kažem nisam platila oglašavanje i oglasila sam sve app u jednom oglasu, tako da je minus jer nije oglašen svaki app posebno. Pretpostavljam da bi upita bilo puno više da sam platila i oglasila svaki app posebno,Na onoj češkoj stranici sam dobivala jako često upite iz cijele Europe, ali najviše od Čeha.
Po mome treba se oglašavati na stranicama koje su dobro pozicionirane u Češkoj, Poljskoj, Italiji, Njemačkoj i
Sloveniji i da nemaju preogromnu bazu podataka kao Homeaway ili Holliday lettings, ili Fewo direkt. Jako skupo ali ne znam da li je isplativo, ako nemaš upite za predsezonu i podsezonu ne isplati se.
A čuj treba istraživati. Meni su preporučili lani Adriatic-Home.com i platila sam za 3 app oglašavanje ( oko 400,00kn ) ali nisam baš zadovoljna do sad.

danco26
11.03.2010., 21:52
Akcija je da se prvu god. ne placa... tocno?
moze li se unutar 365 dana prekinuti oglas bez problema, ili postoji caka da te obavezno hvata druga god. pa da im ipak moras platiti.

mislim ,,ovako se mozes svaku god besplatno oglasavati...
prije isteka deaktivirati oglas, pa ga ponovno prijaviti. pod drugim nazivom i podacima.. ha?
ili kako to funkcionira?

novi sam u tome,, pa se pitam...
planiram oglasiti samo jedan apartman(stan) 70m2 u ZD

digits
12.03.2010., 08:05
Gorda, ja sam sa apartmanija.hr od 6. mjeseca prosle godine do sad primio 84 upita. Takodjer sam cuo da je ova ceska stranica kvalitetna ali sam se oglasavao preko nje prije 2-3 godine i primio samo jedan upit :( Vjerojatno treba paziti na konkurenciju koja se oglasava u tom istom gradu i uskladiti cijene i ponudu kako bi bio sto zanimljiviji posjetiteljima..

I hvala za tourist-paradise.com, definitivno cu isprobati za iducu sezonu ako mi apartmanija opet ne popuni sve (za ovu sezonu imam jos svega 4 dana slobodna u 9. mjesecu). :)

ApartmaniCajner
12.03.2010., 09:17
365 kn

OK, hvala.

Jeli mi moze netko preporucit neki Talijanski oglasnik na koji bi bilo dobro stavit oglas i za podrucje ex. Yu.

Od Talijanskih jos nemam nista, a za ex. Yu znam za

http://www.nepremicnine.net/index.html

http://www.nepremicninskioglasnik.com/

http://www.enekretnine.com/

ali to su vise oglasnici za prodaju. NIsu uze specijalizirani za turizam.

A trebao bi i neki poznatiji Njemacki oglasnik koji je vise turisticki nego za prodaju.

Unaprijed hvala

digits
12.03.2010., 13:06
Najlakse ti je upisati u www.google.it kljucne rijeci po kojima zelis biti pronadjen.

Npr. Alloggio Croazia, itd..

Pojavit ce se oglasnici koji dobro kotiraju za tvoje rijeci..

ApartmaniCajner
12.03.2010., 13:23
Zaboravio sam napisat da me trenutno zanimaju samo besplatni oglasnici. Googlat znam i sam. Treba mi preporuka za besplatne oglasnike koji odgovaraju ovom sto vecina ovdje trazi. Google je u ovom slucaju gubljenje vremena.

Gorda
12.03.2010., 18:09
Gorda, ja sam sa apartmanija.hr od 6. mjeseca prosle godine do sad primio 84 upita. Takodjer sam cuo da je ova ceska stranica kvalitetna ali sam se oglasavao preko nje prije 2-3 godine i primio samo jedan upit :( Vjerojatno treba paziti na konkurenciju koja se oglasava u tom istom gradu i uskladiti cijene i ponudu kako bi bio sto zanimljiviji posjetiteljima..

I hvala za tourist-paradise.com, definitivno cu isprobati za iducu sezonu ako mi apartmanija opet ne popuni sve (za ovu sezonu imam jos svega 4 dana slobodna u 9. mjesecu). :)

Ja sam na Apartmaniji od 6. mjeseca 2009. i preko nje još nisam ništa popunila, a valjda ovisi o tome gdje su apartmani u kojem dijelu, da li su na atraktivnoj lokaciji i td. Nije uvjet da ono što odgovara nekome mora biti dobro i za tebe.
Što se tiče besplatnog oglašavanja od njega ima malo koristi i treba se bar na jednu kvalitetnu stranicu objaviti uz plaćanje. Ja sam se objavila na puno besplatnih stranica ali stvarno nema nekog efekta.

gFlores
12.03.2010., 18:10
Najlakse ti je upisati u www.google.it kljucne rijeci po kojima zelis biti pronadjen.

Npr. Alloggio Croazia, itd..

Pojavit ce se oglasnici koji dobro kotiraju za tvoje rijeci..

Onda je bolje da utipka: Appartamenti Croazia

Otka123
13.03.2010., 14:21
Ovdje moeš mjenjati tekst, slike, ima prognoza, plan puta, neograničeno slika, on-line rezevacije...ect., a je samo 36 evra za jednu godinu.
http://apartma-on.net/
Registiracija, šalješ link ili podatke, platiš, i to je to.

Visnjevaca
14.03.2010., 18:57
Za sve koji žele oglašavati na području CZ, SK i PL - slobodno se javite- e-mail:oglasi(at)seznam.cz

Oglasi sa slikama(max.veličina jedne slike - do 1 MB) - 9-16 komada slika, max.2.500 karaktera. Link na vaše web stranice ili na stranice npr.apartmanija.hr - vaš oglas. Kontakt direktno za vlasnika objekata, bez posrednika.
Svaki oglas važi do 31.12.2010

Brzi oglas - sigurna zarada.

digits
14.03.2010., 21:07
Moze li malo vise detalja o ponudi ?

alabrale
15.03.2010., 00:23
Za sve koji žele oglašavati na području CZ, SK i PL - slobodno se javite- e-mail:oglasi(at)seznam.cz

Oglasi sa slikama(max.veličina jedne slike - do 1 MB) - 9-16 komada slika, max.2.500 karaktera. Link na vaše web stranice ili na stranice npr.apartmanija.hr - vaš oglas. Kontakt direktno za vlasnika objekata, bez posrednika.
Svaki oglas važi do 31.12.2010

Brzi oglas - sigurna zarada.

ovo volim cut u turizmu.....

amusi16
16.03.2010., 10:41
Evo sa ove zadnje stranice tourist-paradise.com sam u 10 mjeseci dobila 30tak upita od kojih sam realizirala nekih 5, ali kažem nisam platila oglašavanje i oglasila sam sve app u jednom oglasu, tako da je minus jer nije oglašen svaki app posebno. Pretpostavljam da bi upita bilo puno više da sam platila i oglasila svaki app posebno,Na onoj češkoj stranici sam dobivala jako često upite iz cijele Europe, ali najviše od Čeha.
Po mome treba se oglašavati na stranicama koje su dobro pozicionirane u Češkoj, Poljskoj, Italiji, Njemačkoj i
Sloveniji i da nemaju preogromnu bazu podataka kao Homeaway ili Holliday lettings, ili Fewo direkt. Jako skupo ali ne znam da li je isplativo, ako nemaš upite za predsezonu i podsezonu ne isplati se.
A čuj treba istraživati. Meni su preporučili lani Adriatic-Home.com i platila sam za 3 app oglašavanje ( oko 400,00kn ) ali nisam baš zadovoljna do sad.

Ja sam isto na adriatic-home i nisam nikako zadovoljan, sljedeće godine im definitivno ne produžujem.
Koje su to stranice koje su dobro pozicionirane u Češkoj, Poljskoj, Italiji i Njemačkoj? Daj savjet

Gorda
16.03.2010., 17:46
Ja sam isto na adriatic-home i nisam nikako zadovoljan, sljedeće godine im definitivno ne produžujem.
Koje su to stranice koje su dobro pozicionirane u Češkoj, Poljskoj, Italiji i Njemačkoj? Daj savjet

Kao što se prije spomenulo izađi na recimo google.pl (poljski) i ukucaj na poljskom (posluži se prevoditeljem ) apartmani ili smještaj u Hrvatskoj pa ćeš viditi što ti se otvara na prvim pozicijama i vidi uvjete oglašavanja na tim stranicama. Tako za Italiju (google.it), češku, njemačku (google.de). Iz svog iskustva znam da one koje nude besplatno oglašavanje stvarno ne vrijede, a za ove druge sam već u prijašnjim postovima spomenula koje su mi se pokazale dobre. Međutim to ne mora biti i tebi dobro jer ti si recimo na otoku aj na kopnu. Od slovenskih mi se ne čini loša i nije skupa oko 35Eur ( link na tvoj site) www.hrvaska.net/portal, mislim da ću to uplatiti ovih dana.Ima i jedna za cijelu Europu koja radi na proviziju
www.Only-apartments.com, moraš joj javljati zauzetost i oni imaju pravo prvenstva prilikom bukiranja. Lani su mi poslali 4 bookinga po dobrim cijenama:D i s njima nastavljam i ove godine.
Pa trebalo bi izgleda svake godine ne drugu stranicu dok ne otkriješ onu pravu.:ne zna:

mario3005
10.04.2010., 07:11
Apartmane možete oglasiti na OGLAŠAVANJE APARTMANA (http://www.croatiaapartments.net/prijava_apartmana/). Tu ja oglašavam svoje apartmane i više nego zadovoljan sam. Odlična stranica za oglašavanje smještaja u Hrvatskoj.

ricava84
21.04.2010., 00:06
www.travel-library.com
www.fewo-europa.de
www.seecroatia.com

ispricavam se unaprid ako se ponavljam :)

ovo-ono
18.05.2010., 13:32
[QUOTE=Gorda;25426130]Pozdrav,

vidim da raspravljate o oglašavanju na internetu, pa bih upozorila SVE iznajmljivače da ne nasjedaju na podmukle trikove stranice www.upps.at

također sam nasjela na to, kasnije sam saznala da je i frendica imala sličnih problema s njima prije tri godine... znači to traje ....

Agencija UPPS je stvarno ups! ako ne pročitate dobro njihova pravila.
nadam se da mi neće moći napaltit tih 850kn za taj šit koji nude jer sam bahato kliknula na: I accept!
I to samo zato što to kod nas izgleda još nije dobro regulirano (mislim na podrazumjevanje naplate bez nekog posebnog pristanka ili davanja potpunih podatak ili broja kartice. iako navodno imaju agencije i prava koja se bave samo takvim međunarodnim naplatama.
U EU im to izgleda glatko naplate.

Uglavnom ako mi imate što reći kako ste prošli s njima ili sličnima, recite molim vas jer mi već šalju i opomene i to na hrvatskom u kunama. da bi stvar bila bolja tako sam usosila i frendicu.

Uglavnom moja poruka je:

PAZITE UPPS!!

ali onda vam je već prekasno.

Cus D'Amato
18.05.2010., 17:20
Moze neka preporuka za neki site za njemacko trziste? Koliko vidim nijemci su u 2008 godini bili najbrojniji kod nas, a meni se jako slabo javljaju.

mocnitikut
19.05.2010., 10:00
Pozdrav ekipa. ima li tko iskustva sa oglašavanjem na traveladriatic.net/hr/ ? Kod njih je 300 kn godina dana. Oglašavali smo na apartmanija hr ali nismo zadovoljni.

gFlores
19.05.2010., 11:16
Pozdrav ekipa. ima li tko iskustva sa oglašavanjem na traveladriatic.net/hr/ ? Kod njih je 300 kn godina dana. Oglašavali smo na apartmanija hr ali nismo zadovoljni.

Ima mi prijatelj kod njih, kaže da ima jako puno upita. Vjerojatno ovisi i u kojem si mjestu, sigurno je da poznatija turistička mjesta imaju više upita.

Putnik92
19.05.2010., 11:54
Uglavnom moja poruka je:
PAZITE UPPS!!

Ta firma spamom zasipa koga god stigne, i to koristeći razne e-mail adrese kako bi čim više zaobišli anti-apam zaštitu primatelja poruka. Interesatno je i da je firma registrirana na Sejšelima...

Jelsajelsa
23.05.2010., 17:32
Dragi supatnici iznajmljivači, mnogi žele zaraditi na nama, stalno dobivam ponude tipa : samo 50 EUR godišnje, samo 100 kuna godišnje, samo 200 EUR godišnje itd. Pogledajte samo koliko njih se ubacilo ovdje i reklamira neke portale.
NE DAM niti 5 kuna godišnje, ako nemam preporuku poznate osobe da je zadovoljna ili ako sam portal ne nudi promotivno razdoblje u kojem mogu provjeriti efikasnost.
Ja plaćam na 3 portala s kojima sam zadovoljna. Smatram to poslovnom tajnom i neću nekome tko mi je konkurencija u istom mjestu reći. Osim toga pojedini portal je za neko područje dobar a za neko nije.
Što se tiče besplatnih , to je izgubljeno vrijeme, ali kad se ima vremena upiši se, dogodilo mi se da sam s nekog besplatnog, ne znam kojeg jer sam upisana na možda stotinu dobila 2 upita, od kojih je jedan bio rezervacija( ono, i ćorava kokoš naleti na zrno).
Najskupljeg plaćam 220 EUR/god. a neajjeftinijeg 200 Kuna.
Nema veze kako portal izgleda, niti da li svira muzika, bitna je efikasnost!!
Slovenija je problem, bili su odlični i Bolha i Salomon , dok su bili besplatni. Uveli su veće cijene od velikih svjetskih portala , a reklamiraju se samo Slovencima. Lani sam ipak uplatila Salomon , mislim 80 EUR za prvih 6 mjeseci i bio je totalni ćorak, ljuta sam sama na sebe, možda je bio razlog tadašnja vrlo napeta pol. situacija, bilo je možda 20-30 upita, ali bez rezultata, valjda su se većina ipak odlučila ne ići u Hrvatsku 2009.Pogledajte koji se portali ili agencije oglašavaju na Bolhi ili Salamonu pa probajte ući preko njih.
Dobro je plaćati pokoji portal a i biti oglašen kod neke agencije, jer postoje turisti koji se boje prevare u direktnom kontaktu.
Imala sam kod mnogih , besplatnu godinu dana, ali s minimumom upita, pa su mi produžili, na jednom, na kojem sam već 3 godine besplatno sam čak imala i 2 rezervacije.
Mnogi misle da je to "objesi cimerfraj, sjedni pod palmu i uživaj", e nije, deru nas svi, od države, do majstora kad nešto pukne usred sezone, a aparati koji pola godine miruju se često kvare, pa do raznih portala , agencija, koje iskorištavaju starije iznajmljivače koji ne rade s internetom, plate im pola od naplaćenog iznosa i to sa po nekoliko mjeseci zakašnjenja, po tečaju ubibože.
Nije novac od turizma lak za male iznajmljivače, i ne plaćajte olako razne beskorisne oglašivače. Vlastita stranica, nema smisla ukoliko je nije napravio super majstor da izleti u tražilicama. Evtl. napraviti samo jedni običnu jeftinu, da se koristi kao link, a i mnogi portali su besplatni ako daš njihov link na svoju stranicu.
Nadam se da će nekomu koristiti moje ovdje navedeno petogodišnje iskustvo u Internet oglašavanju.

Blues Dada
23.05.2010., 17:48
Pokusajte na vodecem webu o Hrvatskoj na engleskom jeziku Visit Croatia www.visit-croatia.co.uk . Oglasi su besplatni i nalaze se ovdje:

http://pub33.bravenet.com/classified/show.php?usernum=2808475976&cpv=1

Sami mozete staviti oglas, bez da saobracate sa webmasterima.

Blues Dada
25.05.2010., 10:19
Meni je nevjerovatno da se ljudi vlasnici apartmana itd zale da nemaju dosta gostiju, ali nitko do sada nije stavio ni jedan oglas (besplatan!) na web Visit Croatia. Zasto takova nemarnost?

Taj web ima preko miljun posjetitelja godisnje, i nekoliko puta su bili proglaseni za najbolji web o HR na engleskom.

Webmasteri su otac Hrvat Angelo i kcerka Anna.

tribequeen
04.06.2010., 14:55
Naša mala obitelj koja se sastoji od supruga, dvadesetomjesečne djevojčice, mene i psa traži mjesto za odmor. Prvi uvjet je apartaman gdje su dozvoljeni kućni ljubimci a zatim blizina plaža koje su pogodne za malo dijete ali i za psa. Znači da nisu prenapučene ljudima i da nisu glavne gradske plaže. Preferiramo mirnija mjesta i netaknutu prirodu. Inače, bavimo se izradom internet stranica pa postoji i mogučnost kompenzacije; kvalitetna internet stranica za kvalitetan smještaj . Ako imate konkretne prijedloge, pucajte...

Jelsajelsa
04.06.2010., 15:01
Vidim kakvu kvalitetnu stranicu bi napravili, a ne znate ni osnove komunikacije, koje podatke treba napisati u upitu :) Gdje, koliko dana itd...

tribequeen
04.06.2010., 15:30
Naša mala obitelj koja se sastoji od supruga, dvadesetomjesečne djevojčice, mene i psa traži mjesto za odmor. Prvi uvjet je apartaman gdje su dozvoljeni kućni ljubimci a zatim blizina plaža koje su pogodne za malo dijete ali i za psa. Znači da nisu prenapučene ljudima i da nisu glavne gradske plaže. Preferiramo mirnija mjesta i netaknutu prirodu. Inače, bavimo se izradom internet stranica pa postoji i mogučnost kompenzacije; vlastita kvalitetna internet stranica za kvalitetan smještaj. I s tim rješavate problem oglašavanja. Jednom zauvijek rješite problem Ako imate konkretne prijedloge, pucajte...

tribequeen
04.06.2010., 15:39
Vidim kakvu kvalitetnu stranicu bi napravili, a ne znate ni osnove komunikacije, koje podatke treba napisati u upitu :) Gdje, koliko dana itd...

Da ste čitali pažljivije, možda bi uočili da tražimo savjet za to "gdje" zbog specifičnih uvjeta. A vama stvarno zavidim na vašoj razini komunikacije za koju se nadam da ju nikad ne budem dosegla.

tribequeen
04.06.2010., 15:45

A svi od svoga posla želimo zaraditi, zato ga i radimo. To što vi imate loša iskustva ne znači da svi ljudi samo čekaju da nekog oderu i prodaju poluproizvod. Da, baš me zanima što konkretno vi nudite i po kojoj cijeni?

Jelsajelsa
04.06.2010., 16:36
Da ste mi poslali upit ljubazno bi vas pitala u koje vrijeme i koliki apartman, da li trebate dj.krevetić, i td.. . Često dobijem upite i od ljudi koji ne znaju izraziti što žele ili nisu sigurni za kada im treba itd i to je dio posla da mu nešto predložiš, sugeriraš itd..
POanta je u tome da se vi javljate i reklamirate kao znalac, a vidim da nemate pojma o temi. Moja sezona je manje više popunjena.
Mene nije nijedan internet oglašivač oderao jer pazim. Da li uopće znate postotke, koliko privatnog smještaja se ugovori preko agencija u Hrvatskoj,koliko preko stranih agencija, koliko preko tur.portala,koliko preko vlastitih stranica a koliko preko tabele cimerfraj?
Kako možete napisati da jednom zauvijek sve riješite izradom stranice, kao da reklamirate univerzalno sredstvo protiv mrlja! A tko u to vjeruje?
Može dogovor, koliko noćenja ugovorim preko Vas, 10% noćenja vam poklanjam kod mene! Reci sad junače??

tribequeen
04.06.2010., 23:12
Da ste mi poslali upit ljubazno bi vas pitala u koje vrijeme i koliki apartman, da li trebate dj.krevetić, i td.. . Često dobijem upite i od ljudi koji ne znaju izraziti što žele ili nisu sigurni za kada im treba itd i to je dio posla da mu nešto predložiš, sugeriraš itd..
POanta je u tome da se vi javljate i reklamirate kao znalac, a vidim da nemate pojma o temi. Moja sezona je manje više popunjena.
Mene nije nijedan internet oglašivač oderao jer pazim. Da li uopće znate postotke, koliko privatnog smještaja se ugovori preko agencija u Hrvatskoj,koliko preko stranih agencija, koliko preko tur.portala,koliko preko vlastitih stranica a koliko preko tabele cimerfraj?
Kako možete napisati da jednom zauvijek sve riješite izradom stranice, kao da reklamirate univerzalno sredstvo protiv mrlja! A tko u to vjeruje?
Može dogovor, koliko noćenja ugovorim preko Vas, 10% noćenja vam poklanjam kod mene! Reci sad junače??

Možda nisam mjerodavna ja ili moji bližnji ali mogu vam reći da sam do sad ljetovala samo kod ljudi koje sam pronašla preko vlastite stranice. Imam više povjerenja u mjesto kud idem ako mogu na opsežan način pregledati sve uvjete i uvjeriti se u kvalitetu. A najčešće večina domaćina iskoristi mogučnost da preko vlastite stranice "daju i dio sebe" što se nikako ne može na portalima koji služe kao posrednici. Vlastita stranica vas može prezentirati ko što niti jedan oglašivač sigurno neće i vjerujte mi jako je bitan taj link koji ćete postaviti uz svoj oglas. Da i ja se javljam kao znalac u izradi internet stranica i ja to jesam. I to baš onaj kojeg ste spomenuli u prijašnjem postu, koji će vas visoko pozicionirati. A ne znam na temelju čega vi uopće možete zaključiti drugačije. I ne znam zbog čega se uopće želite svađati. A noćenja ne ćete dogovoriti preko mene nego preko svoje stranice i to bez provizije. I ne možete reći da mi nešto poklanjate, već plačate. Ali s obzirom da vas ne želim kao domaćina, noćenja ne prihvačam. Možete platiti kao i svi naši zadovoljni klijenti.

Gorda
14.06.2010., 21:22
Zadnja opomena mi je došla prije nekoliko mjeseci od neke nazovi odvjetnice upitnog postojanja i ja sam to bacila u smeće. Od onda mi nije ništa stiglo, i nemam im namjeru dati ni lipe. Ako postane gadno postoje i žalbe na rješenja i što ti ga ja znam kojekakve pravne cake. Pa kome prije dosadi. Neugodni su, iritirajući ali ipak vjerujem da nemaju nikakve osnove da nam naplate. Oni inače koliko sam ja shvatila operiraju po cijeloj Europi i već su prijavljeni kao nepodobni i varalice. Pogledaj na ovoj stranici gdje su napisana upozorenja za iznajmljivače a na kojoj se nalaze i oni.

http://www.stmem.com/warnings.php

[QUOTE=Gorda;25426130]Pozdrav,

također sam nasjela na to, kasnije sam saznala da je i frendica imala sličnih problema s njima prije tri godine... znači to traje ....

Agencija UPPS je stvarno ups! ako ne pročitate dobro njihova pravila.
nadam se da mi neće moći napaltit tih 850kn za taj šit koji nude jer sam bahato kliknula na: I accept!
I to samo zato što to kod nas izgleda još nije dobro regulirano (mislim na podrazumjevanje naplate bez nekog posebnog pristanka ili davanja potpunih podatak ili broja kartice. iako navodno imaju agencije i prava koja se bave samo takvim međunarodnim naplatama.
U EU im to izgleda glatko naplate.

Uglavnom ako mi imate što reći kako ste prošli s njima ili sličnima, recite molim vas jer mi već šalju i opomene i to na hrvatskom u kunama. da bi stvar bila bolja tako sam usosila i frendicu.

Uglavnom moja poruka je:

PAZITE UPPS!!

ali onda vam je već prekasno.

Jelsajelsa
15.06.2010., 08:43
I ja sam imala to pred par godina, zaprijetila sam im prijavom. Nazvala je i neka osoba, tobože, kao da je i njoj ista situacija, da što ću učiniti. Ne odustaju odmah, zaspamala sam ih pa su , ne sjećam se nakon koliko vremena prestali.

Bruddah
15.06.2010., 13:40
Gdje reklamirati apartmane za Njemacko trziste?

Sarita 17
15.06.2010., 13:48
Naša mala obitelj koja se sastoji od supruga, dvadesetomjesečne djevojčice, mene i psa traži mjesto za odmor. Prvi uvjet je apartaman gdje su dozvoljeni kućni ljubimci a zatim blizina plaža koje su pogodne za malo dijete ali i za psa. Znači da nisu prenapučene ljudima i da nisu glavne gradske plaže. Preferiramo mirnija mjesta i netaknutu prirodu. Inače, bavimo se izradom internet stranica pa postoji i mogučnost kompenzacije; vlastita kvalitetna internet stranica za kvalitetan smještaj. I s tim rješavate problem oglašavanja. Jednom zauvijek rješite problem Ako imate konkretne prijedloge, pucajte...

Pozdrav! Koliko cijenite izradu stranice? :ne zna: Da se znamo ravnati...U kojem terminu tražite smještaj?Možda nekome bude interesantno ako znaju neke informacije.:top:

tribequeen
15.06.2010., 22:44
Ako nekome bude interesantno, o detaljima možemo preko PP-a.

natali_pu
16.06.2010., 09:39
ima li netko dobar prijedlog za oglasiti apartmane za mađarsko tržište?

vedranko
26.10.2010., 09:25
Evo svima prilika za oglasavanje apartmana na portalu Novalja.pl ! Na google.pl na upit Novalja..to je na prvom mjestu !
Ponuda vrijedi samo za vlasnike apartmana na otoku Pagu ! Formular za upis je na stranici.

Uskoro besplatno i na portalu www.makarska.pl www.primosten.pl

imeiprezimepise
27.10.2010., 18:42
Molio bih preporuku nekog oglasnika za njemacko trziste.

Unaprijed hvala

Apartments
27.10.2010., 20:11
sasvim normalno vam je to da web stranice za oglašavanje apartmana ne dozvoljavaju stavljanje linkova na stranice korisnika. Njima to ne treba i oni žele što više korisnika zadržati na svojoj stranici...Pa mislim,ako na tom portalu imate sve informacije i slike, šta će vam onda da idu i na vašu stranicu??

alifish
27.10.2010., 21:25
ima li netko dobar prijedlog za oglasiti apartmane za mađarsko tržište?

Mađari su u većoj banani od nas, pusti mađare.

vedranko
27.10.2010., 21:36
Super, hvala na svim linkovima, treba sada sve provjeriti...

Ja imam apartman u Zagrebu i jedan u Novalji i sama izrađujem stranice (mogu i drugima ;) ), ali da idem oglašavati na svaku stranicu koja se plaća... 300kn simo, 300kn tamo i nakupi se... S obzirom na mali broj apartmana nisam sigurna da mi se to isplati, zato i mene zanima eventualno jedna ili dvije stranice koje se plaćaju, ali da onda stvarno služe svrsi. Jer, iako imam svoje stranice, nisam sigurna da mi puno vrijedi - ljudi će teško doći baš na moju stranicu u moru svih stranica, treba ipak to biti po raznim portalima, pa da onda od tamo mogu doći na moj sajt. Portali koji ne dozovoljavaju da staviš svoj web site mi baš nisu jasni...

Besplatno oglasavanje na GODINU dana !

niqa
27.10.2010., 21:50
ima li neka dobra talijanska stranica za kampove, vile?

alifish
30.10.2010., 08:42
Nabacite kakav update mjesta gdje se oglašavate, tema je vremenski razvučena pa možda postoje novi izvori u koje se isplati uložiti. Znači portale na kojima plaćate oglašavanje kao i one sa besplatnim. Slobodno nakrcajte informacijama jer nisu na odmet, svima će nam dobro doći međusobno djeljenje informacija.
Na mailbox mi gotovo svakodnevno stižu ponude za oglašavanje, od sve te šume ne vidim ni jedno drvo... Iako po prilici mogu vidjeti kako stoji pojedina stranica sa posjetima to ne znači da ću imati korist od oglašavanja na nekom od tih portala.

Evo da krenem od sebe. Jedini portal na kojem plaćam oglašavanje je apartmani hrvatska (http://www.apartmani-hrvatska.com/). Dobijem oko 100tinjak upita mailom, telefonske ne mogu sad procjeniti, ima ih dosta a kad već dođe 7 i 8 mjesec telefon zna zvoniti kao lud. Kod njih sam već 7-8 godina, zadovoljan. Cijene se ne sjećam jer sam uzeo neki akcijski paket na 5 god za čini mi se 1200 kn.

Od besplatnih sam najzadovoljniji sa seecroatia čiji sam link našao ovdje, dobio oko 30-40 upita od 5 mjeseca, nekoliko i realizirao. Naravno, registrirao sam se na još nekim besplatnim ali sam zaboravio imena, vjerovatno zato što nikad nije došao ni jedan upit.

Pa da čujemo vaša iskustva, ako se ko ponovi sa nečim prije napisanim nećemo uzeti za zlo, od viška glava ne boli...

Najslađi
05.11.2010., 14:24
Ja imam dobro pokrivenu istocnu europu, ali problem su mi ovi malo zapadnije, a vec pocevsi od recimo austrijanaca, nijemaca, svicaraca, francuza i tako dalje. Jeli zna netko neku stranicu za turizam u hrvatskoj koja pokriva to ukupno zapadno trziste? Osobito nijemce.

alifish
06.11.2010., 18:52
Ja imam dobro pokrivenu istocnu europu, ali problem su mi ovi malo zapadnije, a vec pocevsi od recimo austrijanaca, nijemaca, svicaraca, francuza i tako dalje. Jeli zna netko neku stranicu za turizam u hrvatskoj koja pokriva to ukupno zapadno trziste? Osobito nijemce.

Pa napiši kako i čime dobro pokrivaš ističnu evropu pa će ti onda neko (recimo ja) napisati za zapadnu. Daj nešto i bit će ti dano.

Najslađi
06.11.2010., 19:08
Pa napiši kako i čime dobro pokrivaš ističnu evropu pa će ti onda neko (recimo ja) napisati za zapadnu. Daj nešto i bit će ti dano.

Pa vec je tu pisano o tom. Radi se o smjestaj.com.hr. Ta stranica pokriva sve te zemlje. Pokriva i ove zapadne, ali samo talijani dolaze. Izgleda da dosta koriste pojam allogio in croazia.

Meni treba uglavnom za njemacko trziste, ali jasno moze i za sve druge zapadne zemlje.

Daisy28
07.11.2010., 11:29
Najslađi, imam pitanje. Otvorila sam stranicu smjestaj.com.hr i kad kliknem na cjenik-nista mi ne otvara. Koliko ti plaćaš oglašavanje na njihovim stranicama?

Najslađi
07.11.2010., 12:25
Cijena je bila 750kn/godina, koliko se sjecam.

Daisy28
07.11.2010., 13:11
Hvala na info!

sandra555
07.11.2010., 13:14
Možda glupo pitanje jer nisam oglašivač i ne iznajmljujem ništa, ali zašto ne oglašavate na booking.com? Zar nije to za sve zemlje? :ne zna:

Najslađi
07.11.2010., 14:20
Možda glupo pitanje jer nisam oglašivač i ne iznajmljujem ništa, ali zašto ne oglašavate na booking.com? Zar nije to za sve zemlje? :ne zna:

Koliko vidim to je stranica za booking hotela. Sumnjam da ovdje netko ima hotel. Nama treabju stranice za iznajmljivanje apartmana, osobito one koje su specijalizirane za Hrvatsku, a ja bas trazim neku za njemacko trziste. Znam za kroatien-urlaub, ali su preskupi za stranicu za samo jedno trziste. Mislim da traze 500kn. To je preskupo za samo njemacko trziste.

alifish
07.11.2010., 16:21
To ti je je tržište od blizu 100 mil ljudi, austrija+njemačka, ali puno je, slažem se.
Puno je i ovaj smještaj od 750 kn što si spomenuo, jeli čemu, koliko upita dobiješ?

Najslađi
07.11.2010., 17:25
Bilo bi lijepo kad bi svih 100M bas utipkali kroatien urlaub prije kad hoce rezervirat apartman, ali jasno to nije tako. Ta stranica je samo jedna stranica. Nije kao neke koje imaju jedan pojam, ali na svakom jeziku. To je ono sto trazim, ali izgleda da necu nac. Ovaj smjestaj je ok za Cehe, Poljake, Slovake, Madare i Talijane. Ne znam tocan broj upita, ali mislim da ih je bilo dosta. Sama stranica nije bog zna sto. Moglo bi to bit puno bolje.

gFlores
08.11.2010., 10:55
Bilo bi lijepo kad bi svih 100M bas utipkali kroatien urlaub prije kad hoce rezervirat apartman, ali jasno to nije tako. Ta stranica je samo jedna stranica. Nije kao neke koje imaju jedan pojam, ali na svakom jeziku. To je ono sto trazim, ali izgleda da necu nac. Ovaj smjestaj je ok za Cehe, Poljake, Slovake, Madare i Talijane. Ne znam tocan broj upita, ali mislim da ih je bilo dosta. Sama stranica nije bog zna sto. Moglo bi to bit puno bolje.

Pa u kojem mjestu iznajmljuješ apartmane ?

niqa
09.11.2010., 08:56
evo javlja mi kolegica da je dobila prve rezervacije za sljedeće ljeto, preko agencije naravno. I sad se ja pitam kako to agencije uspijevaju, a mi ne:)).
Naravno to su ozbiljne agencije, ali opet kako oni sad već nađu ljude i peru ih, a jeftinije bi im bilo individualno...
Nego koje ono još stranice imaju za oglašavaje?:))

alifish
10.11.2010., 17:08
evo javlja mi kolegica da je dobila prve rezervacije za sljedeće ljeto, preko agencije naravno. I sad se ja pitam kako to agencije uspijevaju, a mi ne:)).
Naravno to su ozbiljne agencije, ali opet kako oni sad već nađu ljude i peru ih, a jeftinije bi im bilo individualno...

Agencijama to uspijeva jer postoji hrpa ljudi kojima se neda individualno tražiti i spremni su platiti malo više da sve to odradi neko umjesto njih. Možda se tako osjećaju i sigurnije. Ja znam za neke ljude koji su iznajmljivali nepostojeći smještaj, uzimali akontaciju... kad ono, nema apartmana, ne postoji.

Bez obzira na to mi iznajmljivači se trebamo snaći sa onim što imamo, zavisno i o destinaciji gdje se nalazimo. Internet, vlastite web stranice, oglasi su samo dio toga. Bitno je imati stalne goste kao i one koji će preporučiti dalje, dovesti prijatelje... Znači odnos prema gostu je ključan.

Evo recimo meni otpada oko 20% noćenja na ljude koji su već bili, nekoliko njih dolazi više od 5-6 godina a očekujem ih i sljedeće.

Prošli i predprošli vikend sam imao goste, dvoje prijašnjih i jedne koji su naletili... Nije nešto ali moj gradić nije ni dubrovnik ni opatija, s obzirom da je debela posezona, tj uopće nije sezona tako da ovo smatram velikim uspjehom - trud oko gosta se isplatio. Ove godine je popunjenost otišla na preko 90 dana a nadam se da će u godinama koje dolaze biti i više.

vedranko
12.11.2010., 07:18
Evo besplatno oglasavanje na makarska.pl (godinu dana) na novalja.pl (godinu dana) s novalja automatski ide i besplatno godinu dana na wyspa-pag.pl ! naravno oglasvanje vrijedi za kuce s tih geografskih podrucja. Za ostale pogledati www.oglasavaj.info Broj 1 za oglasavanje na poljskom turistickom trzistu..

vedranko
12.11.2010., 07:19
sto se ljudi cude da se vec sa prave rezervacije. Reci cu vam carobnu rijeć: OGLASAVANJE !

travelaround
12.11.2010., 08:03

Preporucujem ti www.interhome.hr.
Posebno su jaki na trzistima koje si naveo. Naravno imaju svoje uvjete i traze određenu kvalitetu smjestaja.

Daisy28
13.11.2010., 10:51
Preporucujem ti www.interhome.hr.
Posebno su jaki na trzistima koje si naveo. Naravno imaju svoje uvjete i traze određenu kvalitetu smjestaja.

Koliko im moraš platiti za oglašavanje?

Blues Dada
13.11.2010., 17:26
Mi vodimo popularni website Visit Croatia www.visit-croatia.co.uk za Britance i ostale koji govore englesko, sa preko miljuna posjetitelja godisnje na website.

Imamo i sekciju malih oglasa, na kojoj mozete besplatno oglasivati

http://pub33.bravenet.com/classified/show.php?usernum=2808475976&cpv=1

posoljeni zrak
13.11.2010., 19:48
Koliko vidim to je stranica za booking hotela. Sumnjam da ovdje netko ima hotel. Nama treabju stranice za iznajmljivanje apartmana, osobito one koje su specijalizirane za Hrvatsku, a ja bas trazim neku za njemacko trziste. Znam za kroatien-urlaub, ali su preskupi za stranicu za samo jedno trziste. Mislim da traze 500kn. To je preskupo za samo njemacko trziste.

nisam iznajmljivač, al sam vidila da na booking.com ima apartmana ko u priči, evo vam primjer za split: http://www.booking.com/searchresults.html?sid=4ec435d2d26299559287d0eed4f d781b;city=-96492;class_interval=1;idf=1;radius=20;score_min=0 ;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;ss=Split;ss_all=0;ssne= Split;order=last_booking.
kako tražim smještaj za london, našla sam ovo: http://www.flipkey.com/vacation+rentals/croatia/. apartmani s ove stranice idu direktno na tripadvisor: http://www.tripadvisor.com/VacationRentals.

alifish
18.11.2010., 11:22
Koliko im moraš platiti za oglašavanje?

Da me ne spamaju kasnije, kolika je cijena? Samo nude pretplatu na newsseller, nigdje ne vidim druge detalje. Inače ne izgleda loše...

Jelsajelsa
18.11.2010., 12:15
Alfish, nema straha, to je veliki svjetski portal, mislim da Flipkey još uvijek ima akciju 60 dana free trial, na Trip Advisoru možeš biti besplatno ali bez kontakt podataka.
probaj besplatno, ako si u regiji posjećenoj od prekooceanskih gostiju(DU, Hvar, Korčula, Split, Plitvice) vidi da li ti se isplati ostati i kasnije uz plaćanje.

Jelsajelsa
18.11.2010., 12:17
A to kak izgleda, dobro ili loše, ne igra nikakvu ulogu.Čudni su putovi na internetu. Vidi Mediavacanze.com, izgleda primitivno, mislim da je godinu dana besplatno, a imala sam i upita i rezervacija.

alifish
18.11.2010., 16:14
A to kak izgleda, dobro ili loše, ne igra nikakvu ulogu.Čudni su putovi na internetu. Vidi Mediavacanze.com, izgleda primitivno, mislim da je godinu dana besplatno, a imala sam i upita i rezervacija.

Uh, talijanski mi nikad nije bio bolja strana, profesorica u srednjoj nije znala održati disciplinu pa nisam ništa ni naučio. Već dugo nisam imao talijane, dođu upiti ali ja sam do tad već bukiran. Hvala Jelsajelsa

Jelsajelsa
18.11.2010., 17:12
Imaš onda Mediahols, ista stvar, samo na engl.
Inače, dogodi se i da Talijan rezervira već u 3. mjesecu, naravno većina ih se tek u 6. ili 7. mjesecu sjete da bi rezervirali za 8.mjesec.
Ako ti treba napisati par riječi opisa na tal.pošalji mi pp.

kosmej
27.11.2010., 16:46
Evo da podignem temu.. mene su kontaktirali danas i sam neznam dali da pristanem ili ne, ako ima jos neko kakvih iskustava bio bi jaaako zahvalan..
Pozdrav!

Toma Sawyer
27.11.2010., 17:01
koja poplava novih s 10-ak postova i riječi pohvale. :lol:

Tako prozirno.

ovidu001
28.11.2010., 16:04
radila sam neko vrijeme s njima, šta se tiče isplata stvarno su uvijek bili korektni, uvijek je dolazilo sve na vrijeme... problem predstavlja to što svoje rezervacije sa drugih strana možeš primiti do 01.05 poslije tog datuma ne smiješ uzimat druge goste nego oni mogu rezervirati samo za svoje goste... e, ne bi to bilo loše da oni garantiraju da će se to popuniti ali jako često apartmani ostaju prazni a ti ne dobiješ nikakvu naknadu za to, ugovor je takav i prema tome nemaš se niti šta žaliti...i još jedna stvar, imaju jako veliku proviziju od 50 do 70% na tvoju cijenu, te se stoga zna dogoditi da konačna cijena izađe previsoka pa i popunjenost bude mala...

ovo nije točno nego obrnuto.
do 01/05 novasol traži ekskluzivu a nakon toga može i vlasnik prodavati.
problem je što imaju točno određene sezone i termine - npr top sezona je od npr 26/07-20/08 a prije i nakon toga su niske cijene
isto tako ako iznajmljivač da cijenu npr 500 eura za tjedan njihova cijena je skoro 1000.
što se tiče plaćanja problema nema

more79
28.11.2010., 17:01
Mene su isto kontaktirali, traže exkluzivu od 01.05. bez garancije bookinga! Ne znam što raditi, do sada smo vilu punili sami neloše, njihova priča je primavljiva ali šta ako ne napunu?

jure.motovilec
29.11.2010., 09:28
ja ću napravit kontru europljanima i glasat za www.adriatic.hr

Ben Sherman
01.12.2010., 17:59
Ovdje se možete besplatno reklamirati -> OVDJE (http://www.wonderfulcroatia.com) :mig:

anfetamin date
02.12.2010., 16:56
Što kažete na velike stranice Ownersdirect, Flipkey, Homelidays. Isplati li se tamo platiti?

catman
03.12.2010., 10:09
Besplatno oglašavanje apartmana na internetu (http://www.croatia-tourist.net) možeš i na croatia-tourist.net. Ima i nekoliko jezika, možeš postati slike apartmana, postaviti cijene, a kontakt gosta ide direktno na tvoj email. Nema provizije, troškova, itd...Besplatno je 12 mjeseci ako ti je prvi unos.

lily83
12.12.2010., 11:02
Izrađujem web stranice, pa ukoliko netko treba pomoć neka se slobodno javi.

Prve 3 su BESPLATNE! :)

damirpav
12.12.2010., 17:37
Složio sam besplatnu stranicu za apartman pa može neki prijedlozi za besplatno oglasavanje na stranim oglasnicima.
Može i prijedlog za poboljšanje stranice , link u potpisu , thx na odgovorima unaprijed

kosmej
13.12.2010., 09:57
jos neko??????

posoljeni zrak
13.12.2010., 14:25
fale prijevodi. a osobito fali hrvatski. ne zanimaju te domaći turisti? il slovenci?
sviđa mi se fotka sladoleda i curice (više ideja nego izvedba), neuobičajeno za naše turističke stranice.

optur
15.12.2010., 18:10
Poštovani,

pozivam sve iznajmljivače smještaja da postave potuno besplatne oglase na slovenskom turističkom portalu (http://www.turist-on.net).

Lijepi pozdrav,
Nataša Stanić.

ekstremist
15.12.2010., 21:31
Za one koji imaju svoje stranice apartmana ili kuca za iznajmljivanje, najbitnije je da razmjenjuju linkove sa stranicama slicnog sadrzaja ili turistickih vodica ili stranica tih gradova i mista, tako im se dize popularnost stranice na trazilicama, samim tim prije ce neko doc do vas.
Ako je neko za razmjenu linkova neka se javi na PP.

damirpav
16.12.2010., 09:57
fale prijevodi. a osobito fali hrvatski. ne zanimaju te domaći turisti? il slovenci?
sviđa mi se fotka sladoleda i curice (više ideja nego izvedba), neuobičajeno za naše turističke stranice.

Za jezike sam svjesno isao na engleski jer mislim da obuhvaca najvise populacije posto nisam bas strucan da stavim prijevode na vise jezika , a hrvatski mi ne znaci puno jer je mojih 99% gostiju iz EU
Sve ostalo je ionako wix - ov template uz malo mog sminkanja slozen za par sati i bez pretjeranog iskustva tako da sam isao na jednostavnost i preglednost ,sad koliko sam u tome uspio ne znam ;)

Putnik92
16.12.2010., 11:00
...a hrvatski mi ne znaci puno jer je mojih 99% gostiju iz EU

Što će vjerojatno tako i ostati jer npr. ja ne bi nikad tražio smještaj kod nekog ko o svom smještaju na webu nešto piše na poljskom a ništa na hrvatskom...

damirpav
16.12.2010., 21:09
Što će vjerojatno tako i ostati jer npr. ja ne bi nikad tražio smještaj kod nekog ko o svom smještaju na webu nešto piše na poljskom a ništa na hrvatskom...

Ok , a sad ti meni reci posto ne znam napraviti da mi stranica ima prijevode , a ne zelim ulagati u placene sajtove da li je bolje imati stranicu na engleskom koji "vecina" razumije ili staviti hrvatski pa nitko ne razumije osim domacih gostiju?
Ako si mislio samo na home stranicu sa par prijevoda na strane jezike moj bed i sto prije cu staviti i hrvatski :)

Putnik92
16.12.2010., 22:07
Ok , a sad ti meni reci posto ne znam napraviti da mi stranica ima prijevode , a ne zelim ulagati u placene sajtove da li je bolje imati stranicu na engleskom koji "vecina" razumije ili staviti hrvatski pa nitko ne razumije osim domacih gostiju?

A gle, tražio si savjete za poboljšanje stranice, a ja sam ti ukazao na ono što ne valja iz perspektive npr. mene kao potencijalnog gosta...

nasmijanonebo
17.12.2010., 09:01
Ako si mislio samo na home stranicu sa par prijevoda na strane jezike moj bed i sto prije cu staviti i hrvatski :)

pa na to se i mislilo, da na tvoju postojecu stranicu ubacis i hrv. prijevod:mig:

posoljeni zrak
24.12.2010., 20:52
Za jezike sam svjesno isao na engleski jer mislim da obuhvaca najvise populacije posto nisam bas strucan da stavim prijevode na vise jezika , a hrvatski mi ne znaci puno jer je mojih 99% gostiju iz EU
Sve ostalo je ionako wix - ov template uz malo mog sminkanja slozen za par sati i bez pretjeranog iskustva tako da sam isao na jednostavnost i preglednost ,sad koliko sam u tome uspio ne znam ;)

osim šta mi je bezveze preskočit materinji jezik, kontam:
babe na pazaru govore da najviše troše hrvati. restorandžije govore da najviše troše hrvati. ministri govore da najviše troše hrvati.

primjer: ja sam hrvat. voljela bih ljetovati u hrvatskoj. u regiji u kojoj ne živim (a osobno me baš kvarner puca). zašto bih novac dala nekom tko od mene traži da prevodim sa stranoga jezika i time pokazuje da sam manje vrijedan gost ?!!

simon3
26.12.2010., 15:39
Ima li ko iskustva s Adrialinom.de?

alifish
28.12.2010., 09:12
Ima li ko iskustva s Adrialinom.de?

Ja sam u nekim pregovorima da početkom godine počenem raditi za njih.
Koliko sam shvatio oni reklamiraju i iznajmljuju tvoj smještaj a svoju proviziju nadograđuju na tvoju cijenu. Ako imaš problema sa popunjavanjem kapaciteta nemaš što izgubiti. Više ću znati ako se dogovorim sa njima kao budućim poslodavcem pa napišem ovdje.
Uglavnom agencija je iz njemačke, vlasnik hrvat, podružnicu imaju u senju.
Neke upite o njima sam našao na nekom njemačkom forumu ali nikakve konkretne informacije.
Mene je više vodilo to da vidim jesu li vjerodostojan poslodavac (da nebi moj odrađeni posao bio nenaplaćen). Inače ta senjaska podružnica je d.o.o., osnivački kapital 19000kn, vodi se također na njemačko-hrvatskog vlasnika.
Ako ima ko kakav info neka napiše.

simon3
28.12.2010., 12:50
Ja sam u nekim pregovorima da početkom godine počenem raditi za njih.
Koliko sam shvatio oni reklamiraju i iznajmljuju tvoj smještaj a svoju proviziju nadograđuju na tvoju cijenu. Ako imaš problema sa popunjavanjem kapaciteta nemaš što izgubiti. Više ću znati ako se dogovorim sa njima kao budućim poslodavcem pa napišem ovdje.
Uglavnom agencija je iz njemačke, vlasnik hrvat, podružnicu imaju u senju.
Neke upite o njima sam našao na nekom njemačkom forumu ali nikakve konkretne informacije.
Mene je više vodilo to da vidim jesu li vjerodostojan poslodavac (da nebi moj odrađeni posao bio nenaplaćen). Inače ta senjaska podružnica je d.o.o., osnivački kapital 19000kn, vodi se također na njemačko-hrvatskog vlasnika.
Ako ima ko kakav info neka napiše.

Imaš poruku na PP

vule44
08.01.2011., 15:47
vidim da nema bas odgovora , mene isto zanima ta firma radio bi za njih kao terenski zastupnik pa ako tko ima iskustva da mi javi na mail .. vule44@@net.hr sa jednim@

imeiprezimepise
22.01.2011., 14:00
Sta je sa ovom promjenom na hellotouristu? Ne razumijem kako odgovorit na ponudu. Ako odem na ono izradivanje aranzmana, tamo ima opcije za max. 4 osobe, a ja imam apartman za 6 i max. period je 14 dana. Taj hellotourist izgleda vodi jos jedan u nizu turistickih eksperata koji otvaraju te oglasnike i agencije. Prije je to jos koliko toliko bilo uporabljivo, ali za ovo ja nemam ni vremena ni volje. Moze netko pojasnit ako sam ja nesto fulao?

Valparaiso
03.02.2011., 17:20
Svoj sam apartman prvi put poceo oglasavati (preko tih besplatnih oglasa koji traže samo link na svoju web stranicu) lani. Primio sam negdje 50-100 cca upita, najvise njemacko trziste, sto je prednost ove stranice jer su Njemci mozda najbolji gosti(uvijek kulturniji, finiji, manje problema, informaticki pismeniji od svojih susjeda tipa Poljaka i Česa)..
Mislim da se znao javiti i pokoji Francuz ili Poljak..
Realizirao sam samo 2 upita, jer mi je glavni izvor bukiranja jedna agencija(pa sam puno upita morao odbiti jer je vec bilo popunjeno), a s ovom stranicom sam popunio rupe.

Dakle stranica o kojoj pricam je http://www.ferienhausmiete.de/ tj engleska verzija je tourist-paradise

Upiti idu direktno vama, pa se vi dogovarate s gostom putem e-maila..
Oglasavanje je besplatno(samo za 1 objekt), dosta informacija i slika mozete staviti.. Jednostavno za koristenje. Cini se da je stranica medu najposjecenijima tog tipa. Preporucam.

Ako netko zna neke slične besplatne stranice, ili zna neke gdje se plaća ali iz iskustva zna da se isplati - molim vas preporucite :)

pero peric
03.02.2011., 18:59
Mene zanima koji oglasnici šalju upite za ostatak godine ??

Ne samo 7-8 mjesec. Ima li iko kakvu mudru ?

Za sad mi samo apartmanija poslala njemce 9 dana 4 mjeseca.

Ima li booking.com varijantu suradnje s privatnim iznajmljivačima ili samo s hotelima rade ? Oni mi se cine ultra jaki.

alabrale
03.02.2011., 22:44
sve ovisi o destinaciji.....

booking.com - je naj jaći al uvjet je da ti mogu bookirat po jedan dan i otkaz do 7 dana prije.....

imeiprezimepise
05.02.2011., 13:51
Jeli se isplati uopce uzet gdjenamore? Samo 128kn godisnje, ali jel ima kakve koristi od tog? Koliko upita godisnje primite?

alifish
06.02.2011., 07:33
Mene zanima koji oglasnici šalju upite za ostatak godine ??

Ne samo 7-8 mjesec. Ima li iko kakvu mudru ?

Za sad mi samo apartmanija poslala njemce 9 dana 4 mjeseca.

Ima li booking.com varijantu suradnje s privatnim iznajmljivačima ili samo s hotelima rade ? Oni mi se cine ultra jaki.

Nemaju oglasnici veze sa terminima, ponuda je dostupna cijele godine, jebiga, većina ljudi ide na ljetovanje u ta 2 mjeseca, nešto manje u 6 i 9 a van toga rijetki. Neće ti tu pomoći nikakav oglasnik nego kad ti neko dođe u termin bez gužve u kojem ti je kuća više prazna nego puna ti mu se posveti malo više da ti dođe opet. Ako ti postane stalni gost koji dolazi van glavne sezone na dobrom si putu da povećaš broj noćenja.:top:

cropaint
09.02.2011., 11:38
ja bih isto trebao raditi za adrialin pa me zanima kakav je poslodavac?

maja2222
09.02.2011., 20:49
Jeli se isplati uopce uzet gdjenamore? Samo 128kn godisnje, ali jel ima kakve koristi od tog? Koliko upita godisnje primite?

i mene to zanima...

------------------------------------------------------------------------
Makarska Apartments (http://www.makarska-apartments.org)

LavalST
02.03.2011., 21:09
Apartmane mozete besplatno oglasiti na eJadran-u (http://www.eJadran.com)

Stranica je nova koliko vidim, ali ima potencijala.

:top:

martina23
08.03.2011., 17:48
Ja surađujem se ferienhausemiete.de i ferienhauseliste.de i dosta upita imam preko njih, ali da bi popunila sve apartmane i izvan sezone koliko-toliko oglašavam se jako puno. Koristim i besplane portale jer neki znaju biti jako dobri, a četo se konzultiram i sa poznanikom informatičarem koji mi kaže koja je otpirlike budućnost portala ako je novi i kako će biti pozicinran na googlu. Nedavno sam našla ovaj portal www.hrvatskaapartmani.hr, koji ima jako dobre uvjete oglašavanja, a informatičar mi je reako da će biti već jako brzo dobro poziconiran na googlu i posjećen jer je korištena nekakva potpuno nova tehnologija ključnih riječi. Iskoristiti ću dok sada imaju povoljne uvjete.

Valparaiso
08.03.2011., 19:43
martina, mozes mi rec di ti jos oglasavas? i ja sam isto na ferienhausmiete(ovo je 2. godina).. i ne ide mi baš, tj zadnjih mjesec dana sam možda 1 upit primio.. pa mi je ful cudno, jer lani su u ovo doba ko ludi pristizali upiti.. dal ti njima plaćaš ili si samo na onoj besplatnoj opciji?

Valparaiso
08.03.2011., 21:05
I sto kazes, isplati mi se ovaj ferienhausliste? dovoljno upita/bukinga za cijenu koju traže?

Valparaiso
08.03.2011., 21:08
Dajte ljudi, ako ima netko da ovo gleda..pliz samo komajte i recite koje stranice ste vi koristili da ste vi ZADOVOLJNI brojem bukinga/upita u odnosu na cijenu koju placate toj stranici
bilo besplatni bilo placeni, ako napisete po tom kriteriju sigurno cete najvise pomoci vecini ljudi koji ovdje dolaze..evo ja sam svoja iskustva podijelio, u postu pri vrhu stranice

martina23
09.03.2011., 09:01
martina, mozes mi rec di ti jos oglasavas? i ja sam isto na ferienhausmiete(ovo je 2. godina).. i ne ide mi baš, tj zadnjih mjesec dana sam možda 1 upit primio.. pa mi je ful cudno, jer lani su u ovo doba ko ludi pristizali upiti.. dal ti njima plaćaš ili si samo na onoj besplatnoj opciji?

Ja sam s njim razmjenila linkove, ali nije mi općenito žao platiti oglašavanje jer mi se ako dobijem i jednu dobru rezervaciju to isplati. Gledam općenito kako portali izgledaju, gdje se oglašavaju, ako maju domene na više od 4-5 jezika obvezno se oglasim. Oglašavam se i ovdje www.croatiaapartments.net. A one koji su besplatni oglasim se uvijek da vidim kako funkcioniraju. Ako vidim da imaju dobre predispozicije za uspjeh onda im odmah i platim ako nisu jako skupi.

martina23
09.03.2011., 09:05
I sto kazes, isplati mi se ovaj ferienhausliste? dovoljno upita/bukinga za cijenu koju traže?

Meni se ispalati dati ima taj novac jer mi se vrati, Sezonu sam turbo popunjena, a uglavnom i predsezonu i postsezonu. Mislim da se to jedino oglašavanjem može postići, jer stranici smještaj nalaze na portalima, i da samo strane goste i imam.

Valparaiso
09.03.2011., 22:19
ma probati cu i ja to, samo mi reci.. sto uopce nudis, da se mozes pohvaliti takvom popunjenoscu? tj da li je klasicno uredjen apartman, neka normalna lokacija.. ili je nesto blizu moru, moderno uredjeno pa da bi se popunilo gdjegod se oglasiš?

zaccc
10.03.2011., 09:04
Ja surađujem se ferienhausemiete.de i ferienhauseliste.de i dosta upita imam preko njih, ali da bi popunila sve apartmane i izvan sezone koliko-toliko oglašavam se jako puno. Koristim i besplane portale jer neki znaju biti jako dobri, a četo se konzultiram i sa poznanikom informatičarem koji mi kaže koja je otpirlike budućnost portala ako je novi i kako će biti pozicinran na googlu. Nedavno sam našla ovaj portal www.hrvatskaapartmani.hr, koji ima jako dobre uvjete oglašavanja, a informatičar mi je reako da će biti već jako brzo dobro poziconiran na googlu i posjećen jer je korištena nekakva potpuno nova tehnologija ključnih riječi. Iskoristiti ću dok sada imaju povoljne uvjete.

Samo što ta stranica ima super uvijete za free oglašivaće

Minimalni uvjeti:
rješenje o kategorizaciji
prihvaćanje Općih uvijeta poslovanja
isključivo objekti sa područija otoka Krka, Crikvenica, Dramalj, Jadranovo, Selce i Novi Vinodolski
uređeni objekat te okućnica objekta
točnost svih dostavljenih podataka
minimalno 6 slika unutarnjeg uređenja smještaja te 3 slike vanjskog uređenja objekta
godišnja članarina je u cijelosti besplatna
ispuniti formular sa podacima o objektu

martina23
10.03.2011., 19:32
ma probati cu i ja to, samo mi reci.. sto uopce nudis, da se mozes pohvaliti takvom popunjenoscu? tj da li je klasicno uredjen apartman, neka normalna lokacija.. ili je nesto blizu moru, moderno uredjeno pa da bi se popunilo gdjegod se oglasiš?

Apartmani su jako lijepo uređeni, s 4 zvjezdice, imam ih 12, 100 metara od mora. Imam isključivo smjenu gostiju subotom jer mi se ne da spremati svaki dan a plus znam izgubiti par dana ako je smjena svaki dan. Lako je popuniti sezonu ali za ostalo se zbilja moram jako puno oglašavati.

martina23
10.03.2011., 19:36

Minimalni uvjeti:
isključivo objekti sa područija otoka Krka, Crikvenica, Dramalj, Jadranovo, Selce i Novi Vinodolski
minimalno 6 slika unutarnjeg uređenja smještaja te 3 slike vanjskog uređenja objekta

Koliko sam ja vidjela to su im uvjeti za oglašavanje na proviziju, ja sam se oglasila na paušalno plaćanje, platila 375,00 kn za dvije godine to mi nije puno. Možda neću imati koristi odmah jer su novi, ali prema tome kako izgledaju brzo bi mi se to moglo isplatiti. Svakako bolje nego poslije plaćati 750,00 kn.

ljubavljuta
11.03.2011., 08:42
martina, mozes mi rec di ti jos oglasavas? i ja sam isto na ferienhausmiete(ovo je 2. godina).. i ne ide mi baš, tj zadnjih mjesec dana sam možda 1 upit primio.. pa mi je ful cudno, jer lani su u ovo doba ko ludi pristizali upiti.. dal ti njima plaćaš ili si samo na onoj besplatnoj opciji?meni je ferienhausemiete odličan. Kod njih ti je caka da staviš na naslovnu stranicu svog apartmana sliku plaže i njemci se pale na to

ljubavljuta
11.03.2011., 08:49
i mene to zanima...

------------------------------------------------------------------------
Makarska Apartments (http://www.makarska-apartments.org)Radim s njima 3 godine i do sada 2 rezervacije. Ok, na prvoj su se već isplatili za obe godine tako da sam na nuli. Vidjeti ću za dalje. Bitno da se isplate. Zato i gledam portale koji daju ponudu na više od dvije godine po nekim akcijama jer na kraju se isplati. Recimo apartmani-hrvatska.com ima uvijete na 5 g 1230kn. Jeste da sam imala 1-2 rezervacije ali imam oglas još naredne 3 godine a sve za 1230kn. Treba gledati dugoročno. Također je bitno oglašavati se na svemu ali baš svemu što primjetite. nebitno kakva je kvaliteta i na taj način ćete sigurno popuniti pred i post sezonu.

ljubavljuta
11.03.2011., 08:52
Ima li ko iskustva s Adrialinom.de?ne rade s iznajmljivačima, samo s agencijama

zaccc
11.03.2011., 08:58
Ja sam s njim razmjenila linkove, ali nije mi općenito žao platiti oglašavanje jer mi se ako dobijem i jednu dobru rezervaciju to isplati. Gledam općenito kako portali izgledaju, gdje se oglašavaju, ako maju domene na više od 4-5 jezika obvezno se oglasim. Oglašavam se i ovdje www.croatiaapartments.net. A one koji su besplatni oglasim se uvijek da vidim kako funkcioniraju. Ako vidim da imaju dobre predispozicije za uspjeh onda im odmah i platim ako nisu jako skupi.

Ova stranica je fakat loše napravljena.
Ne znam kakko ti dobivaš rezervacije , ali sa stajališta gosta nikad ne bih imao povjerenja u takvu stranicu. Sve je nagurano na lijevu stranu , desna strana sva prazna.
I ja koji nisam web dizajner uspio sam staviti tekst na sredinu stranice i da liči na nešto.

zaccc
11.03.2011., 09:00
meni je ferienhausemiete odličan. Kod njih ti je caka da staviš na naslovnu stranicu svog apartmana sliku plaže i njemci se pale na to

Ja imam problema sa njima zbog razmjene linkova , nikako da sustav skuži njihov link na mojoj stranici.
A od njihovog administrator anema baš pomoći.
Koliko imate bookinga od njih? Ne znam da li mi se isplati dati 70 eura.

ljubavljuta
11.03.2011., 23:43
Ja imam problema sa njima zbog razmjene linkova , nikako da sustav skuži njihov link na mojoj stranici.
A od njihovog administrator anema baš pomoći.
Koliko imate bookinga od njih? Ne znam da li mi se isplati dati 70 eura.
U siječnju sam imala 21 upit, velkjača 32 upita. Od toga 4 rezevacije. Samo copy/paste njihov link na svoju stranicu .

<li><a HREF="http://www.tourist-paradise.com">Vacation Rentals</A> direct by owner - worldwide</a>

ljubavljuta
11.03.2011., 23:49

Minimalni uvjeti:
ajd da probam i ja. Čini mi se da kad netko uloži u tako puno webova i uspje. Koliko vidim oni imaju 7 web-ova. Pratiš par dana kako ga pune i to je to. Ja ću uzeti isto na 2g. Sviđa mi se kod njih što je sve tak jednostavno i pregledno. Čak sam pogledala tko im je to radio i fizma ima zavidne reference. Dakle čist račun duga ljubav. Al me hoće ljubav.

ljubavljuta
11.03.2011., 23:51
Ja surađujem se ferienhausemiete.de i ferienhauseliste.de i dosta upita imam preko njih, ali da bi popunila sve apartmane i izvan sezone koliko-toliko oglašavam se jako puno. Koristim i besplane portale jer neki znaju biti jako dobri, a četo se konzultiram i sa poznanikom informatičarem koji mi kaže koja je otpirlike budućnost portala ako je novi i kako će biti pozicinran na googlu. Nedavno sam našla ovaj portal www.hrvatskaapartmani.hr, koji ima jako dobre uvjete oglašavanja, a informatičar mi je reako da će biti već jako brzo dobro poziconiran na googlu i posjećen jer je korištena nekakva potpuno nova tehnologija ključnih riječi. Iskoristiti ću dok sada imaju povoljne uvjete.ajd pitaj tog svog lika na koje riječi misli da će biti dobro pozicionirani. Nije isto nama s apartmanima i onima koji imaju vile i sobe.tnx

martina23
12.03.2011., 11:46
Kaže da je najviše na:
Hrvatska apartmani, apartmani hrvatska, hrvaška apartmaji, apartmaji hrvaška i tako na svim jezicima.
Zatim sobe hrvatska...na svim jezicima.
Zatim odmor hrvatska..na svim jezicima.
Zatim smještaj hrvatska ...na svim jezicima.
Ono što smatra da je ključno su pojedinačna mjesta tipa : apartmani hrvatska rovinj.

Do sada mi se on pokazao kao najbolji svajetnik pa sam zato platila a ti vidi što tebi odgovara od toga. Ima još i drugih oglasnika.

Skura
13.03.2011., 10:16
Ne znam jeli dobar topic za ovo pitanje...

Kako je PayPal došao (napokon) u Hrvatsku, hoćete li ga koristit za naplaćivanje akontacija za rezervacije?

Ja namjeravam, ali želim čuti i druga iskustva :)

gFlores
13.03.2011., 13:19
Kaže da je najviše na:
Hrvatska apartmani, apartmani hrvatska, hrvaška apartmaji, apartmaji hrvaška i tako na svim jezicima.
Zatim sobe hrvatska...na svim jezicima.
Zatim odmor hrvatska..na svim jezicima.
Zatim smještaj hrvatska ...na svim jezicima.
Ono što smatra da je ključno su pojedinačna mjesta tipa : apartmani hrvatska rovinj.

Do sada mi se on pokazao kao najbolji svajetnik pa sam zato platila a ti vidi što tebi odgovara od toga. Ima još i drugih oglasnika.

Ma di su to oni pozicionirani ? Nema njih nigdje na Googlu na nijednom jeziku.

Putnik92
13.03.2011., 13:34
Ne znam jeli dobar topic za ovo pitanje...

Kako je PayPal došao (napokon) u Hrvatsku, hoćete li ga koristit za naplaćivanje akontacija za rezervacije?

Ja namjeravam, ali želim čuti i druga iskustva :)

Pa ovisi o tome koliko će njihova usluga koštati...

Skura
13.03.2011., 17:31

Nakon mjesec dana možeš povući novce i ta usluga košta 5 dolara po transakciji... (poslije kad bude dovoljno transakcija i pozitivnih feedbackova (odnosno malo disputea, moći ćemo i prije povući novce...)

Koliko inače banke uzimaju kad se uplaćuje na tvoj devizni račun iz inozemstva? I kako to funkcionira?

Putnik92
13.03.2011., 17:43
Koliko inače banke uzimaju kad se uplaćuje na tvoj devizni račun iz inozemstva? I kako to funkcionira?

0-7,5 kn po uplati, i novac ti je dostupan odmah.

Skura
13.03.2011., 19:23
0-7,5 kn po uplati, i novac ti je dostupan odmah.

Onda je to bolja opcija :)
Nemam baš iskustvo sa bankovnim računima za razliku od PayPala hehe
Pliz, kad me budu pitali koliku on naknadu plaćaju? I što moram gostima točno reći kako da uplate?

(sorry na puno pitanja, ali uistinu trebam express edukaciju što se tiče uzimanja akontacija za smještaj :))

Hvala :)

Putnik92
13.03.2011., 22:52
Pliz, kad me budu pitali koliku on naknadu plaćaju? I što moram gostima točno reći kako da uplate?

Reci im da sve troškove plaćanja akontacije snosi gost; to uglavnom iznosi ~20€. Pošalji im IBAN/SWIFT kodove svog računa, inače troškovi mogu biti i veći.

martina23
14.03.2011., 08:43
Ma di su to oni pozicionirani ? Nema njih nigdje na Googlu na nijednom jeziku.

U nekom od prethodnih postova je napisano da se radi o novom portalu, informacije su vezane za budućnost portala. Trenutno nisu još pozicionirani prema navedenim riječima ali imaju predispozicije da budu prema tome kako je portal napravljen.

Skura
14.03.2011., 09:48
Reci im da sve troškove plaćanja akontacije snosi gost; to uglavnom iznosi ~20€. Pošalji im IBAN/SWIFT kodove svog računa, inače troškovi mogu biti i veći.

Hvala :)

U nekom od prethodnih postova je napisano da se radi o novom portalu, informacije su vezane za budućnost portala. Trenutno nisu još pozicionirani prema navedenim riječima ali imaju predispozicije da budu prema tome kako je portal napravljen.

Predispozicije su zeznuta stvar :zubo: (mogu i ne moraju biti uspješne :D). Google indeksira cca. 6 mjeseci (znači za ovo sezonu prekasno, a koliko sam vidjela radi se o godišnjem plaćanju oglasa na portalu...)
Ako nema prometa po stranici nema ni visoke pozicije na Googleu bez obzira kakav SEO oni napravili.
Znači da stariji portali sa malo lošijim SEOm i puno većim prometom imaju više šanse o(p)stati na vrhu...

Ali, ako budu radili na tome, otvorili portal za besplatne oglase, oglašavali se kao portal, povezali za agencijama, platili oglašavanje na Googleu i svuda drugo, onda im je slijedeća sezona spašena :)
Sve u svemu cca. 50 - 80.000 kn toškova marketinga za ovu godinu obzirom na veliku konkurenciju...
Al bilo kako bilo, ova sezona je izgubljena...

Skura
14.03.2011., 15:22

da ne pišem dvaput, evo dodatnih informacija ;)

http://www.forum.hr/showpost.php?p=32332470&postcount=137

papavera
14.03.2011., 19:26
ne rade s iznajmljivačima, samo s agencijama

Adrialin je počeo raditi i izravno sa iznajmljivačima. Što se njih tiče, agencija je profesionalna - plaćanje je redovno i bez kašnjenja. Imali su neke zeznute uvjete poslovanja, koje su napokon počeli mijenjati. Vidjeli su da će tako lakše doći do iznajmljivača.

Jole80
15.03.2011., 12:18
Ukoliko neki iznajmljivač s područja Crikveničko-vinodolske rivijere želi surađivat s Adrialinom nek mi se javi. Dolazim na teren i slikam vaše apartmane ili iskoristim postojeće slike ako su o.k. Turistički turoperator Adrialin je veoma pouzdan, sigurna isplata i korektan odnos te podrška preko besplatnog info telefona.

Znači ako je netko zainteresiran s poteza Jadranova do Klenovice nek mi se javi na pm.

Ili na broj mobitela 0912515754

Ili na e-mail ntomicic@inet.hr

Kissing spine
16.03.2011., 12:51
Skura, treba naglasiti u uputama gostu da plaćanje ide bez troškova za primatelja. Od lani meni Erste unatoč tome uzme 1 EUR po uplati. Ako mi se Talijani ili Nijemci požale da im bank apita 27-30EUR kažem i da pošalju pošt.uplatnicom u kojem slučaju mi pošta isplati kune.
Vidjet ćemo ako se Paypal etablira, ja neću biti pokusni kunić.

Skura
16.03.2011., 15:34
Ja koristim PayPal već godinama, ali sam dosad uvijek samo slala novac :D
Uopće ne sumnjam da će ovo funkcionirati kako treba :cerek:

Javim, jer ću ja biti pokusni kunić ;)
(čim mi stigne nova kartica jer ova moja ne može primati uplate...)

I hvala na info o plaćanju na račun...

gogobe
17.03.2011., 18:47
Pozdrav svima, novi sam opcenito na forum.hr
Meni je ovo druga godina kako iznajmljujem svoj stan u Dubrovniku. oglasio sam se na http://www.dubrovnik-area.com/Eng/default.asp , i http://www.apartmanija.hr/. NAjvise upita i rezervacija sam imao sa dubrovnik-area, sa apartmanije slabo...nesto upita i tek jedna rezervacija. Poigrao sam sa i sa wordpressom i sam napravio stranicu za sebe, šogora i punicu :) . Zadovoljan sam rezultatom: http://dubrovnik-apartments-kucer.com/. Sogor najvise puni preko http://www.apartmentsindubrovnik.com/ , http://www.holiday-rentals.co.uk/ i http://www.dubrovnik.cc/hr/1/ i pun je ko sipak (u prilog mu ide i fantasticna lokacija sa pogledom na staru gradsku luku). Punica na peljescu puni iskljucivo preko http://www.smjestaj.com.hr/, odnosno njihove ceske stranice i puni kao luda, jako je zadovoljna njima. Otvorio sam nedavno i paypal racun, pokusat cu ovih dana sredit naplatu rezervacije njime pa javim kako je proslo

Elena.
18.03.2011., 22:43
Oglašava li netko na www.flipkey.com ? Dobila sam od njih nekakvu ponudu za 60 dana trial ( probnog ) oglašavanja.. Objekt također bude automatski i na tripadvisor.com .

Ako netko oglašava na flipkey.com i na tripadvisor.com nek se javi :mig:

aštosad
19.03.2011., 20:11
Flipkey pri registraciji traži povjerljive podatke sa vaše kartice da bi vam kad trial istekne automatski naplatili daljnje oglašavanje.Pročitajte ovo:http://www.laymyhat.com/forum/viewtopic.php?t=12495&sid=f71bd2e7f31c23432243452404dedc2f

crikvenica1
21.03.2011., 15:24
vidim da malo ljudi spominje 2-3 najjača njemačka portala za našu obalu..s obzirom da su švabe naši najčešći gosti nije mi jasno kako ih nitko ne spominje...očito su svi u strahu od konkurencije pa ih tako ni ja neću napisati al samo da znate da postoje :)

pepe88
21.03.2011., 17:21
vidim da malo ljudi spominje 2-3 najjača njemačka portala za našu obalu..s obzirom da su švabe naši najčešći gosti nije mi jasno kako ih nitko ne spominje...očito su svi u strahu od konkurencije pa ih tako ni ja neću napisati al samo da znate da postoje :)

ne znamo dok ne vidimo, zato napiši da nas prosvijetliš

crikvenica1
21.03.2011., 23:10
svatko s malo većim opsegom poznavanja interneta, tražilica i njihovih mogućnosti ih može lako naći...i to ne samo njemačke ali činjenica je da švabe imaju mentalitet rezerviranja smještaja par mjeseci unaprijed dok ostali nemaju...:))

eto toliko :top:

blebletalo
21.03.2011., 23:51
ja bi ti odmah ban na neko vrijeme dao... čemu onda forum služi bogamu

pomidora85
22.03.2011., 15:21
dobila sam ovu ponudu na mail http://emano.hr/newsletter-ponuda/

da li se ko probao?

gogobe
23.03.2011., 10:42

Ajde reci koji su to portali?!
Ja sam se 17.03. prijavio na http://www.ferienhausmiete.de/, pogledao sam im ranking preko alexa.com i jako dobro kotiraju. Oglasavanje je besplatno, zahtjevaju samo da im se postavi link na prvu stranicu vase stranice. U ovih 6 dana oglas je pregledan 237 puta i imam jedan upit.

Brzi Dado
23.03.2011., 17:26
I mene zanima koja su to dva najjača portala...trenutno sam u istraživanju ovih za koje sam našao linkove na forumu, na nekima sam oglašen već, a vidim da ima i novih za koje još nisam čuo. Besplatne ću svakako isprobati jer me ništa ne košta.

pero peric
24.03.2011., 08:17

Možeš slobodno reći :) Koji su ??

crikvenica1
28.03.2011., 20:53
Evo pošto se ljeto bliži da pomognem kolegama, samo molim bez uvreda...

Počet ćemo s Češkom/Slovačkom. To su jedni od naših najbrojnijih gostiju. Oni kreću s rezervacijama oko sredine 4.mj. dakle imate vremena se prijaviti na stranice.

1. Njihova daleko najača stranica što se tiče smještaja je ceske-hory (http://www.ceskehory.cz/) sa oko 15-20000 posjetitelja trenutno, na ljeto se to mnogostruko povećava.

Sad upitno je dolazi li više zainteresiranih za našu obalu na tu stranicu ili na ovu drugu koju ću spomenuti jer ova NIJE samo za našu obalu nego i njihovu (za našu hrvatske... (http://www.chorvatske.cz/)
Ali meni je znalo jako jako puno upita dolaziti s ove stranice pogotovo posije 5 mjeseca, da ne govorim 6. i 7.

2. Sada dolazimo na možda i već spomenutu ovdje, ne znam, ubytovanivchorvatsku (http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/) koja trenutno ima oko 6-7000 posjeta na dan ali je specijalizirana za našu obalu. Dakle koju god uzmete nećete pogriješiti, s tim da ova ima prijevode i na dosta ostalih jezika a s time i veći postotak ljudi koji ju mogu vidjeti.

3. ova stranica je napravljena za cijelu europu, nešto je popularnija od 2. navedene (3-4000 posjeta više na dan) i čuo sam da ljudi imaju dosta upita preko nje pensionhotel (http://www.pensionhotel.cz/)

Sad na vama je odlučite, po meni je ova druga možda najbolja (prva jeftinija) ali svaka ima svoje prednosti. Na ovom tržištu morate biti oglašeni na barem jednoj jakoj stranici.

Toliko od mene, drugi post će biti o njemačkom/austrijskom/švicarskom tržištu koje je po meni daleko najjače i uz dobru promidžbu ostala oglašavanja vam neće ni trebati :mig::mig:
i prosurfajte malo po mojoj stranici (navedenoj ispod) pa možda požurim i s ovim tržištem :)

pozdrav svima i sretno

trn
29.03.2011., 11:00
Ako znate Spanjolski i trazite Spanjolske goste, mozete besplatno reklamirati smjestaj na forumu weba Sobre Croacia.com.
http://www.sobrecroacia.com/foro/
Stranica je u pogonu vec 7 godina i interes za smjestajem je velik.
Jucer sam dodao temu Alojamiento en Croacia (http://www.sobrecroacia.com/foro/viewforum.php?f=16&sid=e64c0eb1a15ff07da1d7cb096626842a) pa ako mislite da mozete izaci na kraj sa Spanjolcima ;) , samo naprijed.
Uz sve ostale podatke i fotografije, predlazem Vam da navedete i minimalan broj dana jer dosta Spanjolaca "leti" po obali od jednog mjesta do drugog...
Takodjer...ako im mozete ponuditi vise od smjestaja...npr. imate neku barku ili kombi i mozete im organizirati izlet do nekog otoka, nacionalnog parka ili nekog treceg mjesta..jos bolje...to uvijek traze..
Pozdrav

vicko1234
07.04.2011., 07:58
Uskoro mozete i ovdje reklamirati vas privatni smjestaj http://www.splitrent.net/

krkdiving
20.04.2011., 09:09
Evo htio sam otvoriti novi topic da malo razmjenimo iskustva između iznajmljivača o oglašavanju apartmana na netu. Ja sam se dosta bavio u zadnjih nekoliko godina sa time i primjetio sam pravu poplavu portala u zadnje vrijeme. Zaista sam puno novaca bacio na potpuno besmislene portale od kojih nekada nisam dobio niti jedan upit:)
Takodjer sam pokusavao raditi i sa nekim agencijama portalima vani i ako budete ulazili u takve stvari jako pazite oko vodjenja stanja zuzetosti. ja vec duze vremena imam problema sa nekim portalima jer mi zele naplatitit penale sto nisam prihvatio njihovu rezervaciju:)
Čak sam imao i jednu situaciju sa jednim nizozemskim portalom koji je uvjetovao da u 7-8 mjesecu mogu rezervirati samo 4 tjedna za svoje goste a ostalo moram dati njima a nravno oni nisu nista izbukirali.
Tako da pazite na ugovore koje podvaljuju i što piše sitnim slovima.
eto javite koje stranice valjaju koje ne može i na PM

zaccc
21.04.2011., 13:17
Kakve ja sve ponude dobivam na mail za oglašavanje.
To je strašno na šta te stranice liče. Pa na neke stranice ne bih badava stavio oglas , a kamoli da platim za to.

zaccc
21.04.2011., 13:36
Uskoro mozete i ovdje reklamirati vas privatni smjestaj http://www.splitrent.net/

A stranica je malo jača pola linkova ne radi kako treba.:flop:

LavalST
22.04.2011., 22:32
www.eJadran.com

Ell@
23.04.2011., 11:37
Ja se nedavno oglasila na http://www.385croatia.com/, i imam jako puno upita, pa mi je nešto čudno :confused:..naime radi se o jednom od jeftinijih portala, a imam puno više upita nego na nekim puno skupljim.. ima netko slično iskustvo?
mislim ne kuzim se pretjerano u oglašavanje:ne zna:

vicko1234
26.04.2011., 09:30
A stranica je malo jača pola linkova ne radi kako treba.:flop:

Neznam u cemu je problem, ali ce bit uklonjen. Nama sve linkove normalno otvara :ne zna:

GIGE
02.05.2011., 18:02
Ajde reci koji su to portali?!
Ja sam se 17.03. prijavio na http://www.ferienhausmiete.de/, pogledao sam im ranking preko alexa.com i jako dobro kotiraju. Oglasavanje je besplatno, zahtjevaju samo da im se postavi link na prvu stranicu vase stranice. U ovih 6 dana oglas je pregledan 237 puta i imam jedan upit.

Meni Njemci dolaze sa ove stranice

http://www.croatiaapartments.net/

gogobe
04.05.2011., 20:34
Toliko od mene, drugi post će biti o njemačkom/austrijskom/švicarskom tržištu koje je po meni daleko najjače i uz dobru promidžbu ostala oglašavanja vam neće ni trebati :mig::mig:
i prosurfajte malo po mojoj stranici (navedenoj ispod) pa možda požurim i s ovim tržištem :)

pozdrav svima i sretno

Prijavio sam se upravo na http://www.chorvatske.cz (http://www.chorvatske.cz/)/...hvala na tipu. Kad ce nastavak o stranicama na njemackom/austrijskom/švicarskom tržištu?
Inace pokrenuo sam uplate putem paypal, primio vec dvije uplate rezervacija, sve proslo bez problema. Jedino sto lova stoji kod njih mjesec dana na "pending balanceu" prije nego se prebaci na racun.
Vec 3 tjedna sam bez ijednog upita...da se zabrine covjek???? :confused:

zaccc
10.05.2011., 14:24
Meni se ljudi javljaju samo sa poljskih stranica , od ovih naših nikakve koristi.
Na kraju sam pola ljeta bukirao Poljacima sa djecom.

inga
10.05.2011., 18:07
Meni se ljudi javljaju samo sa poljskih stranica , od ovih naših nikakve koristi.
Na kraju sam pola ljeta bukirao Poljacima sa djecom.

Na kojim poljskim stranicama si se oglašavao?

ovidu001
10.05.2011., 18:25
Prijavio sam se upravo na http://www.chorvatske.cz (http://www.chorvatske.cz/)/...hvala na tipu. Kad ce nastavak o stranicama na njemackom/austrijskom/švicarskom tržištu?
Inace pokrenuo sam uplate putem paypal, primio vec dvije uplate rezervacija, sve proslo bez problema. Jedino sto lova stoji kod njih mjesec dana na "pending balanceu" prije nego se prebaci na racun.
Vec 3 tjedna sam bez ijednog upita...da se zabrine covjek???? :confused:

moze li se znati koja je procedura za paypal. Hvala.

zaccc
11.05.2011., 11:04
moze li se znati koja je procedura za paypal. Hvala.

Ovdje imas sve o tome . Pročitaj malo prijatelju. Ako ti šta nije jasno pitaj.

http://www.forum.hr/showpost.php?p=15042633&postcount=1880

zaccc
11.05.2011., 11:07
Na kojim poljskim stranicama si se oglašavao?

http://www.chorwacja.pl/?sk
ova je free
http://www.wolnytermin.pl/ch/

Da li tko ima neke engleske stranice free ili njemačke?:confused:

inga
11.05.2011., 14:24
ova je free

http://www.ferienhausmiete.de/
Ova ti je besplatna - ako postaviš link sa svoje početne stranice na ferienhausmiete.de

zaccc
11.05.2011., 14:44
http://www.ferienhausmiete.de/
Ova ti je besplatna - ako postaviš link sa svoje početne stranice na ferienhausmiete.de

Tamo već jesam , hvala!

ovidu001
11.05.2011., 16:03
Ovdje imas sve o tome . Pročitaj malo prijatelju. Ako ti šta nije jasno pitaj.

http://www.forum.hr/showpost.php?p=15042633&postcount=1880

hvala, kakva su dosadasnja iskustva sa placanjima?
imas poruku na pp

zaccc
12.05.2011., 08:12
hvala, kakva su dosadasnja iskustva sa placanjima?
imas poruku na pp

Ja do sad nisam imao plačanja što se tiče apartmana. Koristim Paypal za kupovinu i slanje novaca.
Po meni prava stvar , jako brzo prebacivanje novaca. Čim ti pošalju uplatu vidiš je na svom računu. Jedino je fora što će biti na tvom računu mjesec dana i onda se automatski prebacuje na tvoj račun u banci.
A loša strana je što druga strana može poništiti transakciju u bilo kojem trenutku u tih mjesec dana i uzima lovu natrag. Ako želiš odmah uzeti novce uzimaju ti po transakciji 5$.

Ako ima još netko dodati neka me nadopuni ili ispravi.:kava:

Blues Dada
13.05.2011., 14:31
ova je free

Pogledaj www.visit-croatia.co.uk ima besplatno oglasivanje na sekciji. Classified.

zaccc
14.05.2011., 12:53
Pogledaj www.visit-croatia.co.uk ima besplatno oglasivanje na sekciji. Classified.

Hvala! da mi nisi rekla sta da klikne tesko da bih se tamo snašao .

tihan
15.05.2011., 11:37
Pozdrav,
dali je netko od vas surađivao sa agencijom interchalet i kakva su iskustva?

Brkoo7
15.05.2011., 22:12
Možete li mi reći koji su najbolji slovenski oglasnici, jer sam čuo da ih se od tamo dosta ljudi javlja.
Ja sam do sad oglašavo samo na besplatnim oglasima, i nema baš neke zarade, pa sad moram malo više uložiti u oglašavanje.
Recite par ovih "boljih" - po vašem iskustvu, da ne bacam bezveze novce.

zaccc
15.05.2011., 22:21
Možete li mi reći koji su najbolji slovenski oglasnici, jer sam čuo da ih se od tamo dosta ljudi javlja.
Ja sam do sad oglašavo samo na besplatnim oglasima, i nema baš neke zarade, pa sad moram malo više uložiti u oglašavanje.

Bolha ti je ok oglasnik , tipa nas plavi oglasnik . Ali je fora sto je oglas 7 eura i traje 2 tjedna. To je pušiona. Daj bar cijeli mjesec , ali nnnneeee 14 dana.

Smradovi!!!

GIGE
16.05.2011., 08:28

Ja sam na ovim stranicama i imam dosta upita, a nisu ni skupi, mislim 35 eur godina....

http://apartma-on.net/index.php?/sl_html=&lang=en

zaccc
16.05.2011., 09:36
Ja sam na ovim stranicama i imam dosta upita, a nisu ni skupi, mislim 35 eur godina....

http://apartma-on.net/index.php?/sl_html=&lang=en

50 eura je oglašavanje.

Pandur777
18.05.2011., 09:44
pozdrav svima,

šaljem vam obavijest da trenutno postoji neka agencija koja zove iznajmljivače i obećava im reportažu na 24 sata te oglašavanje na www.topmajstori.com
Ta internet stranica se uopće ne može naći preko google tražilice . Jedino preko URL-a ju možete naći i na njoj nema ništa a zamislite kako bi vas gosti našli. Sve to košta 1500kn. Ne nasjedajte na gluposti. Ut sve to agentica koja zove je jpš bezobrazna na telefon. :flop::mad::flop::confused:

inga
18.05.2011., 13:56
Mi smo novi privatni iznajmljivači, imamo dva apartmana na Braču. Malo smo zakasnili sa radovima i uređenjima tako da smo tek prije nekih 20-ak dana postavili prve oglase. Ovo su zasad moja iskustva:
1) http://www.apartmanija.hr/ - nijedan upit ni rezervacija
2) http://www.croatia-apartments-kroatien.com/webmodul/index.cgi - jedan upit, nijedna rezervacija, brojač posjeta: 109 od toga vjerojatno 50% naših posjeta i posjeta naših prijatelja, obitelji, poznanika...
3) http://www.croatiaapartments.net/ - jedan upit, nijedan rezervacija
4) http://www.bracapartments.com/index.html - nijedan upit ni rezervacija
5) http://www.chorvatske.cz/ - uplatili smo za stranice na sve jezike, nijedan upit ni rezervacija
6) http://www.dalmatia.net/ - nijedan upit ni rezervacija
7) http://www.adriaticsea.info/ - besplatna stranica, nijedan upit ni rezervacija
8) http://www.wolnytermin.pl/ch/ - besplatna stranica, nijedan upit ni rezervacija
9) http://www.seecroatia.com/eng/ - besplatna stranica, poslali smo im prijavu i slike na mail, oglas nikad nije postavljen, na upite mailom ne odgovaraju.
Svaki početak je težak, pa tako i ovaj pretpostavljam…nadam se brojnijim upitima kako se ljeto približava…možda smo zakasnili za neke goste a za neke uranili? :ne zna:
Planiramo još staviti oglas na neku slovensku i njemačku stranicu i to će biti to za ovu godinu…
Agencije smo unaprijed otpisali…

bvrank11
18.05.2011., 19:42
Zašto si agencije otpisala,ja preko www.adriatic.hr imam četri rezervacije.Ništa me ne košta,ja stavin svoju
cijenu oni dignu za 20 ili 30 posto,uplate akontaciju,ostatak dobijan od gosta na dan dolaska.Neke stranice
plaćan 700kn,a dobio sam tri upita od nove godine.

GIGE
18.05.2011., 22:18
Mi smo novi privatni iznajmljivači, imamo dva apartmana na Braču. Malo smo zakasnili sa radovima i uređenjima tako da smo tek prije nekih 20-ak dana postavili prve oglase. Ovo su zasad moja iskustva:
2) http://www.croatia-apartments-kroatien.com/webmodul/index.cgi - jedan upit, nijedna rezervacija, brojač posjeta: 109 od toga vjerojatno 50% naših posjeta i posjeta naših prijatelja, obitelji, poznanika...
5) http://www.chorvatske.cz/ - uplatili smo za stranice na sve jezike, nijedan upit ni rezervacija
7) http://www.adriaticsea.info/ - besplatna stranica, nijedan upit ni rezervacija
8) http://www.wolnytermin.pl/ch/ - besplatna stranica, nijedan upit ni rezervacija
9) http://www.seecroatia.com/eng/ - besplatna stranica, poslali smo im prijavu i slike na mail, oglas nikad nije postavljen, na upite mailom ne odgovaraju.
Svaki početak je težak, pa tako i ovaj pretpostavljam…nadam se brojnijim upitima kako se ljeto približava…možda smo zakasnili za neke goste a za neke uranili? :ne zna:
Planiramo još staviti oglas na neku slovensku i njemačku stranicu i to će biti to za ovu godinu…

Ovo vam je najbolja stranica koja postoji na području Dalmacije...ja ima apartman u Splitu i čak se mislim ove godine da produžim oglašavanje samo na njihovim stranicama jer imam dovoljno rezervacija...i što je dobro pokraj svakog oglasa vidite broj posjeta i broj upita...

http://www.apartmanihrvatska.hr/Hrvatska/Smje%C5%A1taj/Bra%C4%8D

I baš sam vidila da imaju akciju za nove oglašivače, mislim 470 kn inače je 760 kn.
Sretno!!!:top:

inga
19.05.2011., 08:13
Zašto si agencije otpisala,ja preko www.adriatic.hr imam četri rezervacije.Ništa me ne košta,ja stavin svoju
cijenu oni dignu za 20 ili 30 posto,uplate akontaciju,ostatak dobijan od gosta na dan dolaska.Neke stranice
plaćan 700kn,a dobio sam tri upita od nove godine.

Agencije smo otpisali iz nekoliko razloga. Zaključili smo da ako bi želili biti donekle konkuretni sa cijenama u mjestu u kojem iznajmljujemo (apartmani su novouređeni, moderni i luksuzno opremljeni), trebali bi za taj postotak provizije sniziti naše cijene, a to nam je mjesečni gubitak preko 2.000 Eura. Osim toga, kako sam čula agencije najčešće popune špicu sezone (7.i 8.mjesec), a smatramo da to možemo i sami popunit, a da ne gubimo na zaradi. Jer obveze prema gostu su iste, sa agencijom ili bez. Odlučili smo radije riskirati slabiju popunjenost prvu godinu, a za druge godine se ne bojimo jer smatramo da uz ovo što sad nudimo + ideje koje želimo ostvariti, rijetko tko će nam moći konkurirati:)

inga
19.05.2011., 08:23
Ovo vam je najbolja stranica koja postoji na području Dalmacije...ja ima apartman u Splitu i čak se mislim ove godine da produžim oglašavanje samo na njihovim stranicama jer imam dovoljno rezervacija...i što je dobro pokraj svakog oglasa vidite broj posjeta i broj upita...

I baš sam vidila da imaju akciju za nove oglašivače, mislim 470 kn inače je 760 kn.

Hvala, pogledat ću:mig:

zaccc
19.05.2011., 08:53

Kakva ti je prednost sto vidis broj posjeta i upita? Ja na nekim stranicama imam broj posjeta preko 1000 i ni jednu rezervaciju.

nasmijanonebo
19.05.2011., 08:59
ja nisam iznajmljivac ali me uvijek zanimalo kako nadjete goste? preko agencije, preko interneta, oglasnika ili vam gosti dodju na licu mjesta i pitaju za smjestaj?

zaccc
19.05.2011., 09:39
ja nisam iznajmljivac ali me uvijek zanimalo kako nadjete goste? preko agencije, preko interneta, oglasnika ili vam gosti dodju na licu mjesta i pitaju za smjestaj?

Sam si dao sve odgovore, gosti dolaze od svuda . Ali po meni najbolja promocija je ona kad te gost preporuci nekom drugom gostu. Onda si siguran da ces imati zadovoljnog i sigurnog gosta.:grli:

inga
19.05.2011., 10:44

Kako imam informacije, dosta ljudi ide preko agencije radi nekakve sigurnosti. Nije mi samo jasno zašto netko radije ide preko agencije ako direktnim kontaktom s vlasnikom može dobiti 30% pa čak i do 50% jeftiniji smještaj:ne zna:

Putnik92
19.05.2011., 11:58

Vlastita web stranica + stari gosti koji se vraćaju.

pero peric
19.05.2011., 15:01

Možda su Vam slike loše, nedovoljno informacija ?? Nešto treće ?

Neznam, čudno mi da nemate baš ni jedan upit, to gore su većinom jaki sajtovi.

inga
19.05.2011., 18:55
Možda su Vam slike loše, nedovoljno informacija ?? Nešto treće ?

Neznam, čudno mi da nemate baš ni jedan upit, to gore su većinom jaki sajtovi.

Tek smo stavili oglase, možda zato...ili smo malo skuplji jer je sve novo, moderno i kvalitetno uređeno...
Mislim da su slike dobre, informacije također..

GIGE
19.05.2011., 18:56
Kakva ti je prednost sto vidis broj posjeta i upita? Ja na nekim stranicama imam broj posjeta preko 1000 i ni jednu rezervaciju.

Nije bitan broj posjeta, ali je što kod svakog oglasa vidiš broj upita i datum kada je oglas postavljen.Prije nego sam dala oglas na ove stranice, nazvala sam poznanicu koja se kod njih oglašava da provjerim jeli stvarno imala toliki broj upita.nakon što mi je potvrdila, tek onda sam ja krenula sa oglašavanjem.I mislim da je ovo jedina stranica na kojoj se vidi broj upita, a ako vidiš da je netko imao 40 upita u toku sezone, pa valjda je uvatio bar 10 rezervacija....
Imam oglas na neke stranice koje mi šalju izvještaje o upitima, a 80% tih upita nije direktno za moj apartman, nego netko traži apartmane grad Split, a oni prosljede upite svima...

GIGE
19.05.2011., 19:06
Tek smo stavili oglase, možda zato...ili smo malo skuplji jer je sve novo, moderno i kvalitetno uređeno...
Mislim da su slike dobre, informacije također..

Baš zato što ste novi trebali ste startati sa nižim cijenama...ja uvik dam i oglasim manju cijenu. Imam apartman 4 ****, extra uređen, čak imam unutra i PC i Skype, a dajem ga po cijeni 3*** i uvik imam više-manje sve popunjeno.
Bolje manja cijena pa puno, nego veća pa stoji prazno...

inga
19.05.2011., 19:19
Baš zato što ste novi trebali ste startati sa nižim cijenama...ja uvik dam i oglasim manju cijenu. Imam apartman 4 ****, extra uređen, čak imam unutra i PC i Skype, a dajem ga po cijeni 3*** i uvik imam više-manje sve popunjeno.
Bolje manja cijena pa puno, nego veća pa stoji prazno...

Mi također imamo 4****...Apartmani su veliki i prostrani, jedan za maksimalno 6, a drugi za maksimalno 9 osoba...prosječna cijena je 15 Eura po osobi...mislim da ne može niže:ne zna:

GIGE
19.05.2011., 22:24
Mi također imamo 4****...Apartmani su veliki i prostrani, jedan za maksimalno 6, a drugi za maksimalno 9 osoba...prosječna cijena je 15 Eura po osobi...mislim da ne može niže:ne zna:

Pa nije nešto pretjerana cijena, ali neznam kakve su vam cijene u ukruženju...za Split to je i mala cijena, ali mi imamo većinu tranzitnih gostiju, malo bolje platežne moći...
A ništa čekajte, većina rezervacija vam zna biti u 6 mj. za 7. i 8. svi nešto čekaju zadnji tren, tako da ne mora biti zabrinjavajuće to što do sada nema rezervacija...:top:

inga
19.05.2011., 22:47
Pa nije nešto pretjerana cijena, ali neznam kakve su vam cijene u ukruženju...za Split to je i mala cijena, ali mi imamo većinu tranzitnih gostiju, malo bolje platežne moći...
A ništa čekajte, većina rezervacija vam zna biti u 6 mj. za 7. i 8. svi nešto čekaju zadnji tren, tako da ne mora biti zabrinjavajuće to što do sada nema rezervacija...:top:

Javim svakako na kraj ljeta kako je prošlo, i kako se koja stranica pokazala, hvala na podršci!:mig: