PDA

View Full Version : Dekoriranje zidova - naljepnice, tapete...

stranice : 1 [2] 3

fonemf
22.10.2008., 09:43
Molim vas postajte ogledala na temi s ogledalima.

Glamazone, ako ti crtanje dobro ide ili obzirom da ocito imas i prijatelja kojima dobro ide - zasto sama ne nacrtas /ti netko ne nacrta?

Meni je svojevremeno (davno!) prijateljica dizajnerica nacrtala fashion figuru neke punkerice u prirodnoj veličini. Ne cini mi se da bi to bio problem nekome tko ih inace crta na papiru.

ruzy
22.10.2008., 10:02
evo jedan primjer... moja sestra se odlučila na pothvat :)

ideja (http://img233.imageshack.us/my.php?image=oslikavanjezidova009ie6.jpg) - rezultat (http://img80.imageshack.us/my.php?image=dsdfaf7xp8.jpg)

Aoife
22.10.2008., 10:32
To i ja planiram raditi!!! Sva sreća da ima već iskusnih jer me strašno zanima - kakvu boju ste koristili za crtanje? Ako je obična farba za zid, koliko je bila gusta? Jeste li napravili šablone ili crtali direktno po zidu?

Edit: inače ovo vaše je super ispalo

bula&pupa
22.10.2008., 11:18
Zar baš nitko nema iskustva s kupnjom foto tapeta preko e-baya? :tuzni:

Glamazone
22.10.2008., 11:31
Fonemf dobro ja crtam ali nemam iskustva sa crtanjem po zidu (farbe i sve to) a ne bi htjela unistiti zid uahaha ali mogla bi zapravo probati...i moj si je brat sam ocrtao zidove..mogao bi mi on (kad bi htio). Inace imam svijetloljubicaste zidove a ja bi ih htjela malo tamnije pa sam mislila da mogu odmah iskoristiti priliku i ugnjaviti tatu da mi ih pofarba a onda imam i razloga da jos nesto radim po njima.

Glamazone
22.10.2008., 11:44
Britney, hvala...da imam jako puno dobrih slika (vidi od pocetka topic koji sam otvorila "Moderni interijeri" http://www.forum.hr/showthread.php?t=329394)

ruzy
22.10.2008., 14:10
To i ja planiram raditi!!! Sva sreća da ima već iskusnih jer me strašno zanima - kakvu boju ste koristili za crtanje? Ako je obična farba za zid, koliko je bila gusta? Jeste li napravili šablone ili crtali direktno po zidu?

Edit: inače ovo vaše je super ispalo

pa išlo je ovako nekako... sestra inače super crta pa joj ovo nije bio problem :D

prije krečenja običnom olovkom je iscrtala oblik na zidu... idući dan kad su obojali zid iscrtano se lagano vidjelo... mislim da je za boju koristila onu običnu boju koja se inače dodaje u jupol, a znam da je bojala s običnim malim kistom...

postoji i opcija projiciranja slike na zid grafoskopom (netko je to s foruma već radio), ali opet, treba imat grafoskop :D

fonemf
22.10.2008., 14:37
Fonemf dobro ja crtam ali nemam iskustva sa crtanjem po zidu (farbe i sve to) a ne bi htjela unistiti zid uahaha ali mogla bi zapravo probati...i moj si je brat sam ocrtao zidove..mogao bi mi on (kad bi htio). Inace imam svijetloljubicaste zidove a ja bi ih htjela malo tamnije pa sam mislila da mogu odmah iskoristiti priliku i ugnjaviti tatu da mi ih pofarba a onda imam i razloga da jos nesto radim po njima.

kao dobar crtac mislim da neces imati problema. meni je frendica to nacrtala u 10ak minuta. istina, crtala je kredom po zidu pa je bilo lakse i ispravljati, brisati, a i kasnije prefarbati.
svakako bi prije trebala nacrtati olovkom, kredom, ugljenom, pa kad usavrsis crtez prelaziti konkretnijom bojom.

osim toga, ako crtas zene (fashion), one ionako ne trebaju detalje nego siluete pa je time manji problem...

Glamazone
22.10.2008., 18:01
Nadam se...da siluete mene zanimaju ali bojim se da rubovi ne budu zapackani jer mi se to dogodilo kad sam radila sa šablonama :(

Kladi
22.10.2008., 22:58
evo jedan primjer... moja sestra se odlučila na pothvat :)

ideja (http://img233.imageshack.us/my.php?image=oslikavanjezidova009ie6.jpg) - rezultat (http://img80.imageshack.us/my.php?image=dsdfaf7xp8.jpg)

jako lijepo!:cerek:

:top:

diesel_zg
23.10.2008., 13:56
Sada sam se oduševila ovim stakalcima :
http://i35.tinypic.com/2nanya0.jpg

Brit, pretpostavljam da si to vidjela na:
http://www.acte-deco.fr/en/boutique-shop/collection-2008-collection-2008/stickers-effet-de-matiere-texture-effect-stickers/effet-miroir-mirror-effect/bulles-effet-miroir.html
Fakat izgleda super i efektno i već zamišljam kako bi to bilo super u mom dnevnom boravku. Ti stickeri su 53,90 € (dimenzije 220 x 46), nije da su jeftine, ali sam kadar kupiti... Pa ak ćemo skupa, djelimo troškove dostave!!! :)

Blonde bitch
23.10.2008., 15:46
Ček, ček, ček.. pa to je oko 400kn... to zapravo uopće nije puno...

Samo mene je zagolicalo sad to što piše mirror-efekt sticker.
Odnosno, iz kontekta bi izvukla da to nije zapravo klasično ogledalo već nešto što im efekt ogledala, jel, a još k tome sticker...

Stvar je sljedeća:
Opet ja sa dubokoumnim x idejama.

Naime, u firmama koje se bave s reklamama, folijama, naljepnicama ima kupiti te alu folije, koja je tako ispolirana da podsjeća na ogledalo. Mislim, možeš vidjet svoj odraz, al, nije baš bistro kao pravo ogledalo, ali ni ne izobličuje sliku.

I ta folija je dosta skupa. ali opet jeftinija od pravog ogledala baš radi toga, jer se foliju bez problema izrezuje na cuteru u sve oblike a ogledalo je jebada za nać majstora kojiće takve gluposti htjet napravit...

elegant
24.10.2008., 06:24
Ček, ček, ček.. pa to je oko 400kn... to zapravo uopće nije puno...

Samo mene je zagolicalo sad to što piše mirror-efekt sticker.
...

a zar misliš da je ono što lijepe u kupaonske ormariće i na fronte ormara pravo ogledalo?! Odi do Elgrada, npr. pa će ti sve biti jasnije :zubo:

Britney Spears
24.10.2008., 08:18
nije da su jeftine, ali sam kadar kupiti... Pa ak ćemo skupa, djelimo troškove dostave!!! :)

Kolega,ako se odlučim na to može! :top: :mig:

Jel ti kupuješ 100%? I koliko bi nas trošak dostave mogao koštati?

oona
24.10.2008., 09:37
evo mene da vam malo "zasolim"...no hard feelings.
dakle, naljepnice na zidove, o njima se radi.

neko vrijeme sam i ja bila jako opsjednuta tom idejom, rovala, istrazivala i otisla u nekoliko robnih kuca za gradjevinske materijale i unutrasnje uredjenje. i naisla na njih u originalu, postavljene, polijepljene na sve podloge: od zida do zidnih plocica!
i gle razocarenja. s kojim treba racunati.

bez obzira na njihovu prosjecnu ili vrhunsku kvalitetu, ukoliko sama podloga nije savrseno obradjena prije ljepljenja istih na propisani nacin, pa cak i da to nije neki problem, ostaje jedan veliki vizualni problem koji mene jako, jako smeta: njihovi rubovi!

jer radi li se o kuhinji, kupaonici ili nekom drugom "vodenem - kondeziranom - mokrom ambijentu", vijek trajanja im je jako, jako kratak, kondenzacijski efekti vrlo su brzo uociljivi.
cigarete, radijatori, kuhanje ( za spojene kuhinje i dnevne boravke!), bilo koja ucestala promjena tempretura vrlo brzo promijeni i njihovu nijansu boje i postojanost oblika....

ukratko, za kratko zadovoljstvo su pogodne, za duzi rok ih ne preporucujem.

fonemf
24.10.2008., 10:04

neko vrijeme sam i ja bila jako opsjednuta tom idejom, rovala, istrazivala i otisla u nekoliko robnih kuca za gradjevinske materijale i unutrasnje uredjenje. i naisla na njih u originalu, postavljene, polijepljene na sve podloge: od zida do zidnih plocica!

bez obzira na njihovu prosjecnu ili vrhunsku kvalitetu, ukoliko sama podloga nije savrseno obradjena prije ljepljenja istih na propisani nacin, pa cak i da to nije neki problem, ostaje jedan veliki vizualni problem koji mene jako, jako smeta: njihovi rubovi!

jer radi li se o kuhinji, kupaonici ili nekom drugom "vodenem - kondeziranom - mokrom ambijentu", vijek trajanja im je jako, jako kratak, kondenzacijski efekti vrlo su brzo uociljivi.
cigarete, radijatori, kuhanje ( za spojene kuhinje i dnevne boravke!), bilo koja ucestala promjena tempretura vrlo brzo promijeni i njihovu nijansu boje i postojanost oblika....

meni se zato site Miraentuinterior (http://www.miraentuinterior.com/) najvise svidja svojom ponudom jer to zapravo nisu naljepnice nego kao zidni tattoo.
ne znam kakvi su stickersi po ostalim siteovima koje sam gledala, al ovo sto ima po nasim ducanima (i npr. ikea) su upravo naljepnice pa mi taj omjer cijena-kvaliteta nije bas povoljan...

elegant
24.10.2008., 10:42

:D juuuhhhuuuuuuuuu dakle ako je to zaljepim u hodnik gdje nema vode, a i grijanje je na tanko ... stvar bu sretno durala do idućeg farbanja :top::cerek:

oona
24.10.2008., 10:44
:D juuuhhhuuuuuuuuu dakle ako je to zaljepim u hodnik gdje nema vode, a i grijanje je na tanko ... stvar bu sretno durala do idućeg farbanja :top::cerek:

je, samo nemoj mokri kisobran uz njih staviti ili torbu s placa ili sal sa snijeznim grudicama ili....smisli sama sto dalje :lol:

Blonde bitch
24.10.2008., 12:20
je, samo nemoj mokri kisobran uz njih staviti ili torbu s placa ili sal sa snijeznim grudicama ili....smisli sama sto dalje :lol:

a je sada... voda sa kišobrana će ishlapiti i uzrokovati odljepljivanje naljepnice.

Dobro ni to nije neki problem. Naljepnica loše hvata zid ali ne i plastiku, ili neki drugi materijal.

Možeš zalijepiti naljepnicu na podlogu istog oblika, (krug npr.) i onda to zalijepiš na zid silikonom, ljepilom, bilo čim.

A za podlogu možeš koristiti kapafix ili forex, ili čak i plexi tanki. U svakom slučaju je opet jeftinije i jednostavnije za nabavit( tj.napravit) od pravog rezanog ogledala. A kapafix i forex čak i sama s malo truda možeš napravit oblike.

diesel_zg
24.10.2008., 14:35
Kolega,ako se odlučim na to može! :top: :mig:
Jel ti kupuješ 100%? I koliko bi nas trošak dostave mogao koštati?

Pa... trenutno me muči jedna druga stvar, već sam pisao topic o tome,
ali ako ne bude drugih solucija, i ova opcija će mi dobro doći!
Mislim da dostava ne bi trebala biti >15€! I da, dobije se valjda i fax free na ovo :)

Britney Spears
25.10.2008., 07:36
Pa... trenutno me muči jedna druga stvar, već sam pisao topic o tome,
ali ako ne bude drugih solucija, i ova opcija će mi dobro doći!
Mislim da dostava ne bi trebala biti >15€! I da, dobije se valjda i fax free na ovo :)

15€? Sitnica.:D

Keep in touch...:mig:

elegant
28.10.2008., 16:22
a mogu li se te iste naljepnice lijepiti i na staklenu površinu?!
:ne zna:

diesel_zg
28.10.2008., 17:52
a mogu li se te iste naljepnice lijepiti i na staklenu površinu?!

Pa... mislim da ti to ne bi nitko zabranio...
Samo, ne razumijem... kakav bi efekt s tim htjela napraviti???

tiz
29.10.2008., 06:53
Gdje bih mogla naci tapete sa uzorcima kamena i sl??

elegant
29.10.2008., 18:51
Pa... mislim da ti to ne bi nitko zabranio...
Samo, ne razumijem... kakav bi efekt s tim htjela napraviti???

razmišljam da ju naljepim na ogledalo .... voljela bih da je recimo svijetlo siva ili npr da ima samo obrud (nisam baš sigurna kako to objasniti) uzorka, a iznutra da je transparentna ... moglo bi dobro izgledati :zubo:

mislila sam na samoodljepljivanje, a ne na zabranu :D

elegant
29.10.2008., 18:52
Gdje bih mogla naci tapete sa uzorcima kamena i sl??

kika, tepih land ZV, bela forma - kod đamije

kinara
01.11.2008., 15:02
Dakle, vidjeh jucer u Profilu da imaju svakojake naljepnice za zidove... Ima svakojakih, nije preobilan izbor, ali ima ih cak i zgodnih.

Zanima me da li ih je netko vec isprobao? Kako prijanjaju na zid?

Zahvaljujem :s :)

te@
01.11.2008., 22:20
Meni se jako sviđa ovaj crtež (http://www.acte-deco.fr/fr/boutique-shop/collection-2008-collection-2008/stickers-decoratifs-wall-decall/enfantin-childrens-corner/serie-golo/lou-et-kiki.html) za dječju sobu.

Koliko sam shvatila ovo su nalijepnice, pa me zanima osim ovog što se spominje u Profilu, ima li negdje u ZGB za kupiti takvih naljepnica, a ako ne - može li se to negdje naručiti preko neta? Help! :moli:

kinara
02.11.2008., 15:33
Meni se jako sviđa ovaj crtež (http://www.acte-deco.fr/fr/boutique-shop/collection-2008-collection-2008/stickers-decoratifs-wall-decall/enfantin-childrens-corner/serie-golo/lou-et-kiki.html) za dječju sobu.

Koliko sam shvatila ovo su nalijepnice, pa me zanima osim ovog što se spominje u Profilu, ima li negdje u ZGB za kupiti takvih naljepnica, a ako ne - može li se to negdje naručiti preko neta? Help! :moli:

U profilu ima relativno mali izbor dječjih motiva...mislim da su imali možda 1 ili 2 na tu temu.... :ne zna:

MicaMaca
07.11.2008., 01:17
Mi smo se upravo odlucili citav zid u dnevnom (ukljucujuci i vrata) prelijepiti tapetom "autumn forest" iz ponude na www.welmax.hr
super nam se uklapa uz postojecu boju zida i luster s efektom granja:D
jedva cekam, za malo para puno efekta...ako s vremenom dojati lako se prelijepi nekom novom, zidne tapete su mi otkrice godine!!
nego, zna li netko gdje se mogu nabaviti kvalitetne tapete-ogledala?

Britney Spears
07.11.2008., 07:40
@Micamaca pretpostavljam da si mislila na velmax.hr :rofl: :mig:

Sviđa mi se jako ta tapeta.To je ova na dnu stranice, jel? http://www.velmax.hr/ponuda.asp?strID=178

MicaMaca
07.11.2008., 23:11
@Micamaca pretpostavljam da si mislila na velmax.hr :rofl: :mig:

Sviđa mi se jako ta tapeta.To je ova na dnu stranice, jel? http://www.velmax.hr/ponuda.asp?strID=178

yep:o
v kao vukovar:mig:

je, je na tu zadnu na stranici pucamo, ne izgleda mi kao neka obicna sumetina, malo je nadreal i ne mogu docekat da ju zakeljimo:D

Britney Spears
08.11.2008., 08:00
Ajde onda kada ju zakeljis:D, stavi slikice da vidimo kako izgleda.

Btw MicaMaca, bila sam tvoj fan dok si bila u B.B. kući! :rofl: :cerek:

elegant
08.11.2008., 13:59
mi se odlučili izabrati jednu ili dvije manje od ovih ... :D:top:

http://www.ladecoquicolle.com/

ne pitajte točno koja/koje .... nije laka odluka s demokracijom u kući :rolleyes:

Britney Spears
08.11.2008., 17:44
Rekla si da nepitamo:D,ali...koliko ja vidim dala si link na home page, tako da...koje naljepnice Elegant? :cerek: :mig:

MicaMaca
08.11.2008., 20:48
Ajde onda kada ju zakeljis:D, stavi slikice da vidimo kako izgleda.

Btw MicaMaca, bila sam tvoj fan dok si bila u B.B. kući! :rofl: :cerek:

hocu hocu:)

ajme fala ti:D:cerek:

Jelica Izjelica
08.11.2008., 21:07
mi smo kupili na ebayu naljepnice za dnevnu sobu i spavaću. malo ih je bilo komplicirano zalijepiti, ali su super ispale. rubovi se ne kuže i ljudi čak misle da ih je netko naslikao. Naljepnice su koštale oko 100-tinjak dolara i nismo platili carinu za njih.

no, što se tiče kupaonica, kondenzacije i ljepljenja naljepnica na pločice, u to se ne beih upuštala. ne vjerujem toliko u ovo ljepilo.

fonemf
08.11.2008., 22:02
http://www.ladecoquicolle.com/

jos jedan site s uzrocima! cool! :top:

Veni1984
09.11.2008., 22:30
Prije mjesec dana sam malo citala ovaj topic i dobila ideje, malo proguglala o ovim naljepnicama ustvari Wandtattoos i nasla nekoliko odlicnih ideja. Ali sve te naljepnice malo su mi preskupe, pa sam se odlucila za malo jeftiniju mogucnost.
Kupila sam samoljepljive tapete i izrezala uzorke koji su mi se svidjali i tako uljepsala moju staru kuhinju, koja izgleda dosta modernije i svjezije, ugradni ormar na hodniku (koji nije vise dosadan) i u spavacoj sam na zid ljepila tekstove u stilu ove druge slikice na linku:
http://www.wandtattoos.de/Hochzeits-Special
ali ja sam pravila slova u crveno-crnoj kombinaciji, i spavaca mi djeluje sada punije i puno ljepse. A i kad mi dosade mogu jih jednostavno skinuti i staviti drugcije i na zidu ne ostaju tragovi ljepila. A jedna rola te tapete izadje oko 3-10€. :mig:

Isabella
10.11.2008., 10:49
Jel možda neko kupovao prek interneta s ovih linkova koje ste dali?!
Kak je s isporukom i carinjenjem?! Pošto s poštom u Branimirovoj imam loša iskustva po pitanju isporuka iz inozemstva! :rolleyes:

Veni1984
12.11.2008., 20:16
Neki dan sam pisala pa stavljam sad slikice svojih kreacija :):

http://public.fotki.com/Veni1984/wand-tattoos/

mozda nekome pomognu pa se ohrabri, i napravi kuci nesto slicno :mig:

Jelica Izjelica
12.11.2008., 20:37
Veni, ovo je prekrasno! :cerek:

Veni1984
12.11.2008., 21:00
Hvala Jelice :D

mrs. kaby
12.11.2008., 21:46
@Veni, predobro :s nemam riječi!

fonemf
13.11.2008., 01:30
Veni,
predivan mi je ormar u hodniku. :cerek:
dakle, to su samoljepljive tapete koje si sama rezala?

Veni1984
13.11.2008., 22:04
Da, da to su samoljepljive tapete, koje mozes rezat po svom ukusu i zeljama, i napraviti ljepu kreaciju za malo vremena i jako malo para :mig: A i na zid se jako dobro ljepe, ne ostaje ljepilo na zidu, niti se same tako lako odljepe, a i za pranje su ok (kuhinja) :mig:

purpurna kiša
14.11.2008., 08:51
veni, odlično izgleda. jesi se jako napatila s izrezivanjem? ako sam dobro shvatila isprintala si motive pa ih naopako prectrala na poleđinu tapete i onda si izrezivala? skalpelom? škarama?
pitam sve da bih znala to eventualno ponoviti :)
u svakom slučaju bravo za trud i izvedbu.

Veni1984
14.11.2008., 22:07
Da, malo sam se namucila jer nemam printera, pa sam i to morala prvo da crtam na papir, a kasnije sam naopako crtala na tapete. A izrezivala sam sa skarama a neke djelove sa skalpelom. Za one krugove sam uzela case razlicitih velicina i pravila kalupe. A ako radis sve to sa dobrom voljom nije na kraju ni tesko :mig:

Teletubbies
18.11.2008., 15:53

Imas ih u Bauhausu, Marcatoneu, Kiki.... nisu bas takve iste slike, ali ima raznih motiva

Teletubbies
18.11.2008., 15:57
cijena je 150 kn, na kartonskoj podlozi dimanzija cca 60x100 cm ima par manjih naljepnica ili jedna velika. Ja sam si kupila u njemackom Aldiju 3 naljepnice za zid Winnie Pooh (svaka je dimenzije 30x50 cm) za 5€ (nisam sama kupila, nego imam tamo rodbinu od kojih sam narucila...)

bossnup
20.11.2008., 20:40
gdje ih ima za kupit u zagrebu??cijene?
koliko one traju na zidu?
kakav je zid nakon sto ju skines?

Šima
22.11.2008., 19:11
JA razmišljam o foto tapeti za jedan zid.
http://www.lelandswallpaper.com/images/komarmurals/photomurals/roomsets/Interior_8-886_Green.jpg
I to konkretno ovoj koja je na slici. Interijer mi je također bijeli. Ali nisam još odlučila iz razloga što ne mogu ocijeniti koliko velik prostor traži ovoliki detalj.

Leilani
30.11.2008., 21:48
Veličina prostora i nije tako bitna.
Bitno je da prostor iza kojeg se tapeta nalazi nije načičkan detaljima.
Trebao bi biti pročišćen i jednostavan.
Baš kao na slici.

Šima
01.12.2008., 10:24
Akoje to jedini kriterij onda ne bi trebalo biti problema. Mada sam odlučila kad završim s renoviranjm malo se stopiti s prostorom i nastalim promjenama i onda odlučiti se ili ne za tapetu, ili već štagod vezano za taj zid.

Leilani
01.12.2008., 10:57
Akoje to jedini kriterij onda ne bi trebalo biti problema. Mada sam odlučila kad završim s renoviranjm malo se stopiti s prostorom i nastalim promjenama i onda odlučiti se ili ne za tapetu, ili već štagod vezano za taj zid.

Odlična ideja.
Za foto tapetu nikada nije kasno.

-Tia-
01.12.2008., 11:41
pročitala sam cijelu temu od početka i nije mi jasno gdje u merkuru stoje samoljepljive šablone s nekim normalnim motivima za na zid. našla sam samo naljepnice i to sve neke male. molim vas, ako tko ima kakvu informaciju da ju podijeli s nama neznalicama. btw. bila sam u chemacu u vukovarskoj, i nisam našla ništa prihvatljivo

-Tia-
01.12.2008., 12:33
možda eventualno ima neko neku već korištenu šablonu koju bi htio poklonit/prodat po nekoj prihvatljivoj cijeni

vareskica
06.12.2008., 19:10
JA razmišljam o foto tapeti za jedan zid.
http://www.lelandswallpaper.com/images/komarmurals/photomurals/roomsets/Interior_8-886_Green.jpg
I to konkretno ovoj koja je na slici. Interijer mi je također bijeli. Ali nisam još odlučila iz razloga što ne mogu ocijeniti koliko velik prostor traži ovoliki detalj.

Off topic: Ovaj namjestaj mi je :s:s:s Gdje se moze ovo nabaviti?

Pomisljam da dam izraditi jednu od fotografija koju smo dragi i ja uslikali na bracnom, i onda to uvecati u foto tapet:mig:
Inace volim minimalizam, tako da u takvom ambijentu foto tapet nece izgledati napadno, bar sam ja tog misljenja...

Glamazone
27.12.2008., 10:54
i mene zanima ovaj namještaj?

diesel_zg
10.01.2009., 22:27
Evo, ja sam lagano počeo dovršavati uređenje stana, pa sam se odlučio staviti stickere u spavaću sobu i hodnik.
U spavaćoj sam stavio zelene stickere, imitacija grančica i kolibrića koji lete okolo. Stickeri su stavljeni na 2 zida, jedan nasuprot drugoga, iznad uzglavlja kreveta i zid preko. Savršeno se uklapa u ostatak interijera jer mi je ugradbeni ormar djelomično od zelenog lacobel stakla, krevet mi ima zelene okvire od pliša, itd...
U hodniku još trebaju biti ugradbeni ormari od violet boje, a imat će crne ručkice, a isto tako su i vješalice crne, pa sam odlučio stavit crne stickere s nekim apstraktnim cvjetovima! Uglavnom, oba kupljena u Ikei za 15 € svaki.
Evo kako to na kraju izgleda:

SPAVAĆA SOBA

http://i150.photobucket.com/albums/s99/dawor-zg/wall_spavaca.jpg

http://i150.photobucket.com/albums/s99/dawor-zg/sticker_2.jpg

HODNIK

http://i150.photobucket.com/albums/s99/dawor-zg/hodnik_3.jpg

http://i150.photobucket.com/albums/s99/dawor-zg/hodnik_1.jpg

Zvrksa
11.01.2009., 10:51
meni se sviđaju ovi zeleni... ja si planiram isto takve uzeti sive, al nikak da odem do ikee

ovi crni su mi isto ok, al ih ne bih baš toliko stavila...dovoljno bi bilo na ovaj zid iznad radijatora

Hej, maco
11.01.2009., 11:03
diesel zg: fenomenalan ormar u spavaćoj. stickersi isto zanimljivo izgledaju (crni su mi atraktivniji i dobro su se uklopili). jedino mi se ne sviđa ideja da si jedan te isti sticker stavio i u spavaću i u hodnik. zapravo, nisam sigurna da bih na više mjesta u stanu stavljala stickers, malo mi je too much.

crvenkapica33
11.01.2009., 11:13
lijepi su mi i jedni i drugi, ali mi je to malo previše uzoraka uzevši u obzir stan kao cjelinu :ne zna:

ali dobro, možda nije tako napadno uživo.

Zvrksa
11.01.2009., 11:18
hej maco... pa gdje ti vidiš jedan te isti sticker u spavaćoj i hodniku? hodnik ima velike crne, a spavaća sitne zelene :rolleyes:

ombia
11.01.2009., 13:23
Zeleni su lijepi, ali bili bi mi jos ljepsi da su u istom tonu sa vratima ormara. Crni su bas cute ali stavila bi ih manje...Recimo kod radijatora samo jedan cvijet.

Mene zanimaju ona vrata lijevo, bijela sa jos jednim staklenim dijelom, jel bi to mogao jednom detaljnije poslikati, hvala.

Ja razmisljam da u spavacu (bijela je) zid je pastelni, stavim leptirice u letu, ali od ogledala su napravljeni, sto kazete na ideju?

http://www.discovery-24.de/medias/7BKAOmqIWLGZA6cTpN3IEb-30.image.jpg?mime=image/jpg&realname=2675511_RA_2x4_VD1.jpg

Samo ja bih ih stavila kao da su u liniji u letu a ne posvuda po zidu

http://www.discovery-24.de/medias/OwjsSDlirvGYA6cTpN3IEb-30.image.jpg?mime=image/jpg&realname=3331636_DA_V2.jpg

Ili da stavim ovo u hodnik u kut, isto je zidna teotovaza? :D

http://www.discovery-24.de/medias/lph2TY5Mid5ZA6cTpN3IEb-30.image.jpg?mime=image/jpg&realname=3384632_RA_2x4_VD1.jpg

mrs. kaby
11.01.2009., 15:05
kao isto jedna velika ljubiteljica mačaka, glasam za macu :D ali i leptirići su tak slatki! nenapadni, a full efektni :cerek:

@diesel, slažem se sa Zvrksom da si možda trebao samo na jedan zid staviti one velike cvjetove... (heh znala sam da sam već negdje vidjela ormar :mig:). oni oko prekidača su mi baš fora. dobra ideja!

ombia
11.01.2009., 18:47
Hm...jos bih i uzela macu ali nasla sam samo crnu naljepnicu, a to mi nikako ne pase u stan...koji je vecinski bijeli sa par pastelnim tonova i malo trava zelene.

Hej, maco
18.01.2009., 19:00
hej maco... pa gdje ti vidiš jedan te isti sticker u spavaćoj i hodniku? hodnik ima velike crne, a spavaća sitne zelene :rolleyes:

:rolleyes: nisam registrirala da je ista soba. kako god, seljački mi je da je na dva zida jedno te isto. :rolleyes:

Leilani
05.02.2009., 15:21
Došlo je vrijeme za postavljanje velmaxove fototapete ali ne mogu pronaći majstora koji je voljan to postaviti jer svi kažu kako je foto tapeta zahtjevna za postavljanje jer se svi dijelovi moraju idealno poklopiti. Ukoliko je nekome od vas majstor postavljao foto tapetu negdje na području Istre, trebala bi njegov ili njen kontakt. Hvala.

MicaMaca
18.02.2009., 12:48
Evo, mi smo konacno postavili nasu komarovu fototapetu (sami) a buduci da sam prije par mjeseci obecala slike evo ih u nastavku:
http://img90.imageshack.us/img90/1520/p2160532ia8.jpg

Na stropu imamo "granasti" luster s jantarnim ukrasicima koji takodjer podsjeca na stablo i pravi sjenu krosnje na plafonu, a uz balkonska vrata na suprotnom zidu od tapete je velika (takodjer nova) microcarpa pa nam je u dnevnom sada stvarno dojam sumetine:cerek:

http://img90.imageshack.us/img90/4992/p2150520ex9.jpg

Leilani
18.02.2009., 13:00
Na kraju ćemo i mi morati postaviti fototapetu sami.
Ako imas kakve tips and tricks savjete koji mi nam mogli pomoći pri postavljenju, pažljivo te slušam.

tiz
17.03.2009., 12:54
Imam pitanje ako je tko imao iskustva, zeljela bih od samoljepljive tapete izrezti oblike, zaljepiti ih na zid i ofarbati zid u boju, pa skinuti tapetu (znaci da mi oblici koje sam izrezala od tapete ostanu u prvotnoj boji ). E sada pitanje da li ce mi se ta samoljepljiva tapeta dati skinuti (pretpostavljam da hoce) i jos me vise zanima da li ce mi ispod nje ostati ljepilo na zidu??
Znam da one trake za zastitu povrsina ne ostavljaju ljepilo za sobom, ali one su mi preuske??

stampa80
25.03.2009., 19:10
Slucajno sam Vas nasao preko googla i drago mi je da sam ovde, ako Vas jos interesuju fototapete pogledajte moj blog (http://photowallpaper4.blogspot.com/) koji sam poceo da pravim.
Takodje stojim na raspologanju za pitanja ako ih imate.:)

Nisam se hteo reklamirati ili nuditi neke usluge, nego sam samo hteo da pokazem da je izvodljivo od vasih fotografija ili slika sa interneta stampati pa i lepiti na zid kao tapetu

anita
25.03.2009., 22:00
Osim Tepihlanda, vidjela sam ih i u Ipercoopu. Cijene su oko 400 kn, ako sam dobro zapamtila.
Možeš pogledati i na http://www.velmax.hr/ponuda.asp?strID=85

Oni su imali fototapete dc-fixa ili tako nekako se to zvalo.

stampa80
25.03.2009., 22:18
Izvinjavam se zbog slike sa mailom, nadam se da moze ova
http://i285.photobucket.com/albums/ll57/jerry12ns/Pajinaspavacaweb-1.jpg

sto se tice Velmax-a vidim d ai oni imaju Komarove fototapete, ali to je opcija sa vec gotovim motivima, a na sajtu nemogu da nadjem cene koje su.
A sto se Komara tice, oni imaju za ceo svet distribuciju i svugde se vrte jedne te iste slike, a ovo je mogucnost izrade da nije po sablonu :rolleyes:

mmn
27.03.2009., 17:32
Neće ti ostati ljepilo,ali ti samoljepljivi tapet može skinuti sloj zida.
Ja sam od tapeta izrezala oblike-cvijeće, i ljepila na zid.
Probaj na nekom skrivenom mjestu iza vrata da li ti tapet skida sloj.

hasnfefer
27.03.2009., 19:43
Imam pitanje ako je tko imao iskustva, zeljela bih od samoljepljive tapete izrezti oblike, zaljepiti ih na zid i ofarbati zid u boju, pa skinuti tapetu (znaci da mi oblici koje sam izrezala od tapete ostanu u prvotnoj boji ). E sada pitanje da li ce mi se ta samoljepljiva tapeta dati skinuti (pretpostavljam da hoce) i jos me vise zanima da li ce mi ispod nje ostati ljepilo na zidu??
Znam da one trake za zastitu povrsina ne ostavljaju ljepilo za sobom, ali one su mi preuske??

A zašto onda od trake široke 5 cm ne iskombiniraš nešto. Skiciraj što želiš na papir, izreži, nacrtaj lagano na zid i stavi traku. Šanse su relativno velike da će se dogoditi sljedeće:

Traka će se namočit od boje, pa će se boja lagano podliti
Traka će skinuti sloj gleta!

Ali zato, tko riskira taj i profitira

rijecanka77
05.05.2009., 11:29
Kad smo već kod tih naljepnica, znam da ima poseban topic...ali samo kratko pitanje.

Kako je moguća ova situacija, ista slika tj. naljepnica, a razl. dimenzije i cijene? Da li je ovo prvo loša kopija a time i lošija kvaliteta? :confused:

http://cgi.ebay.co.uk/Interior-Design-Home-Decor-Wallpaper-Wall-Sticker-Decal_W0QQitemZ270265454382QQcmdZViewItemQQptZLH_D efaultDomain_0?hash=item270265454382&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A0|293%3A6|294%3A30

http://www.miraentuinterior.com/eng/0/catalogo_detalle/0/1/81/0/

P.S. Na prvom linku vidim da je lokacija Hong Kong, pa bi vrlo lako moglo biti da kopiraju Španjolce...ostaje znači pitanje kvalitete...

ombia
05.05.2009., 12:07
Ne znam, ali znam da je ebay za sve jeftiniji, tipa ima firma u mom gradu koja prodaje namjestaj u salonu i ima i shop na ebayu i tamo isti namjestaj s istom garancijom prodaju 25% jeftinije.

rijecanka77
05.05.2009., 12:23
@ombia
Jasno mi je to što si napisala. Ja sam pogledala taj link s naljepnicama iz čiste znatiželje i onda skužila da sam te iste već vidjela po znatno većoj cijeni, pa sam zato išla malo istražiti.
Medjutim, na mom primjeru se radi o naljepnici koja na ebayu (navodno iz Hong Kong-a) košta 200 kn, a na izvornoj stranici (proizvodjač, Španjolska) najjeftinija košta 800 kn pa na više. Još kad je @bula&pupa rekla da nije neke kvalitete, onda mi je cijela stvar postala malo sumnjiva. Eto samo to.:rolleyes:
Vidim da je ona platila 100$ s poštarinom...Ali ne mogu naći istu za usporedbu. Glupo mi je onda i platiti jeftinije ako u startu sumnjam da je kvaliteta upitna.
Pozz

ombia
05.05.2009., 12:33
Pogledaj jos jednom, ovdje na skupljem linku imas customized boju podloge i boju slova ili dezene i svega, to opravdava cijenu.:mig:
Na ebayu samo boju dezena biras, a na skupljem i boju podloge tocnije dobijes bas cijelu tapetu, ako sam dobro shvatila. :ne zna:
Bas sam se sad igrala time.
Mozda sam krivo shvatila?

rijecanka77
05.05.2009., 12:42
Ma zaboravi :mig: Ionako nemam namjeru kupovati. Ono je bio samo moj monolog...:cerek:

murtila
05.05.2009., 16:23
Ma zaboravi :mig: Ionako nemam namjeru kupovati. Ono je bio samo moj monolog...:cerek:

Ma dobro da si primjetila,zbog nekog drugog tko će možda kupiti.
nisam vidila istu kao i njenu ali ima drugih koje su na oba linka iste.Sad kad sam otvorila ovi skuplji link
sjetila sam se da je netko nedavno stavio ovaj link i da sam ga vidjela ali kako je cijena dosta skupa,
jednostavno sam zaboravila na to.Ali ti si se sjetila.Pa se eto može bar promisliti o tome

@ombia
Na ovom e-baY ne vidim dimenzije ali mislim da je o istoj stvari riječ jer to što možeš kao birati podlogu,to je ustvari samo da vidiš kako će ti izgledati na tvome zidu jer
kaže : choose the colour of your wall
(pa sam ja tako shvatila,možda se varam :ne zna: )

murtila
07.05.2009., 20:04
@diesel-zg
i meni su zeleni dragi :top :i super su uz ormar,iako je spomenuto kako nisu iste nijanse sa ormarom,
ja mislim da je to uživo vrlo,vrlo slično i da se slaže,to je uostalom i najbitnije
Oni crni su mi nekako već viđeni,ustvari nisu loši jer volim cvjetove ali su mi malo napadni
iako vjerujem da je uživo skroz druga priča gledajući cijeli prostor .

Ja imam jedan dio gdje mi je greda (od poda do štropa)koja je obučena u knauf pa ću dati nacrtati neke cvjetove po cijeloj visini(a široka je 20 cm)
ili slično ali u par boja koje mi se provlače kroz tinel i kuhinju

@ombia,
Stakalca su mi famozna:top:
Je si li to vidjela i u nekom dučanu(ako jesi :( jer toga sigurno nema u nas)
ili samo na netu(imaš li link? )

PS.Ajooj,tek sad vidim da je pisano davno(ali ipak ove godine :cerek: )

more14
08.05.2009., 17:25
Murtila, mislim da imam nešto za tebe. Ja bih odavde sebi izvukla, a mislim da se može i nacrtati ako se malo pripazi na ruku

http://i43.tinypic.com/opo4tt.jpg
http://i39.tinypic.com/2m5i1px.jpg

Ako i nije to-to, bar su boje tvoje

isazg
24.05.2009., 17:40
Stickersi? Veliki izbor u Kiki na Jankomiru.
Lako se skidaju i navodno ne ostavljaju trag na zidu nakon skidanja.

aude
25.05.2009., 09:05
Draga i ja smo radili neke doma, pa vam možemo poslikati..
Imamo neke gotove uzorke, a moguća je izrada i po nacrtu, slici, primjeru... ovisi od slučaja do slučaja..
velika je prednost što se lagano skidaju ako dosade i ne ostavljaju tragove, a izgledaju predivno :)

brisana reklama/ponuda

aude
26.05.2009., 06:18
evo, kako sam i rekao par slikica sitnica koje smo sredili do sada... :)

http://img32.imageshack.us/img32/4201/img0006yra.jpg

http://img30.imageshack.us/img30/449/img0007byw.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/241/img0008asv.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/1743/img0009ocb.jpg

http://img207.imageshack.us/img207/9207/img0010hdy.jpg

DrDolittle
27.05.2009., 07:54
Nije mi loše ovo što je stavio aude. Mogla bih ti popaliti koju ideju, ova treća slikica mi je fora. Jedino vidim da su to naljepnice a mi smo ipak "stručnjaci" pa ćemo raditi ručno akrilom :)

aude
28.05.2009., 07:14
Upravo naljepnice su namijenjene ljudima koji ili ne žele trajno pobojati zidove jer ih mogu samo skinuti i napraviti nove, ili koji nemaju znanja ili ruke za takve stvari.. Naljepnica se postavi na zid za ne više od 5 minuta :) skine za jednu :) a izgleda, pa praktički isto..
svaka čast onima koji imaju ruke i volje za farbanje, za sve ostale nas, tu su naljke :)

dady81
28.05.2009., 11:15
Upravo naljepnice su namijenjene ljudima koji ili ne žele trajno pobojati zidove jer ih mogu samo skinuti i napraviti nove, ili koji nemaju znanja ili ruke za takve stvari.. Naljepnica se postavi na zid za ne više od 5 minuta :) skine za jednu :) a izgleda, pa praktički isto..
svaka čast onima koji imaju ruke i volje za farbanje, za sve ostale nas, tu su naljke :)

Gdje bi ,mogao naci /kupiti takve naljepnice?? :ne zna:

fonemf
28.05.2009., 11:55
aude, meni su jako lijepi tvoji detalji. posebice plavi kvadrati.
sami ste radili ili kupili?

aude
28.05.2009., 12:23
@fonemf: sve smo sami radili i ljepili, nije komplicirano :)

@dady81: upiti mogu na pm,
zbilja su jednostavne za postaviti..

Aoife
28.05.2009., 12:30
I mene zanima više o tim naljepnicama, djeluje mi precizno odrađeno. Motivi su vidim uglavnom odavdje (http://www.miraentuinterior.com/), to je i meni najdraži sajt za naljepnice.
Zanima me kakve su to naljepnice, za što se inače koriste, i koliko prođe vremena prije nego se ćoškovi počnu odljepljivati?

aude
28.05.2009., 12:51
To su inače tzv. grafičke folije koje se koriste za oslikavanje bilo čega, uglavnom svjetlećih reklama, vozila, raznoraznih natpisa itd.. Ako je zid čist i gladak, ne bi se smjele dizati same od sebe uopće. Na zidovima istina nešto slabije mogu držati, ali opet ako je zid gladak, ne bi trebalo biti problema..
I meni je to najdraži sajt :)

atlantis
28.05.2009., 23:16
meni je najbolja slika tri zbog onog dodatka na podu :zubo:

Freak1000
31.05.2009., 19:26
Evo, ... i ja sam ukrasio svoj zid. :D
Evo slike, samo uzivo je 100x bolje nego na slici ....

http://www.onako.hr/ostalo/Tastaturanazidu.jpg

Polemika
04.06.2009., 15:12
Snasao sam se i narucio jedan detalj sa ove stranice.

http://www.ricardo.ch/kaufen/handwerk-und-garten/sonstiges/wand-decor-wand-tattoo-selbstklebend-wandtattoo/v/an543198030/ln0/

ninci2306
04.06.2009., 16:39
polemika vidim da je to svicarska stranica,pa me znaima koliko je kostala ta tapeta pretpostavljam da je samoljepljiva i plus jos postarina....
hvala unapred :mig:

ombia
04.06.2009., 17:57
Pise na stranici, 45 franaka.

lollipop
05.06.2009., 09:00
Evo, ... i ja sam ukrasio svoj zid. :D
Evo slike, samo uzivo je 100x bolje nego na slici ....
hahahaha, kuuul :)
baš me zanima kako izgleda u većem kontekstu..

fonemf
07.06.2009., 23:04
jeste vidjeli da na onom divnom miraetuinterior sad postoji i outlet (http://www.miraentuinterior.com/eng/0/catalogo/0/7/0/0/) tj. neki artikli su snizeni. :)

zvonchica12
08.06.2009., 12:39
di ima u zagrebu kupit "jeftinijih" tapeta ili naljepnica a da nije kika,tamo mi se nije nista svidjelo?

zvonchica12
08.06.2009., 16:13
http://www.discovery-24.de/medias/OwjsSDlirvGYA6cTpN3IEb-30.image.jpg?mime=image/jpg&realname=3331636_DA_V2.jpg
gdje ima toga za kupiti?ovih leptirica ili slicnih uzoraka..zanimljivo mi je bas

kontra
08.06.2009., 16:30
po debljini i refletiranju... mogli bi bit zrcalo?!

zvonchica12
08.06.2009., 16:52
jesu da...to sam nasla na prosloj strani netko je postavio..samo ne znam di tog ima

aude
15.06.2009., 09:27
Ovo sam radio frendici, slikala je ona sa mobom pa nije baš najbolja slika ali se vidi drvce..

http://img31.imageshack.us/img31/4828/vco7amedgccc91.jpg

aude
15.06.2009., 09:27
po debljini i refletiranju... mogli bi bit zrcalo?!

po debljini bi moglo biti, ima i folije takve također ali nije baš toliko debela istina...

Spinster
16.06.2009., 20:53
gdje ima toga za kupiti?ovih leptirica ili slicnih uzoraka..zanimljivo mi je bas

ja imam cvjetiće. to su ogledalca, samoljepljiva. kupljeno u mercatoneu za nešto malo novčića (ne sjećam se točno, 30-tak ili slično)

fonemf
06.07.2009., 12:24
Ne znam je li bila ova stranica, ali ja sam ju tek nedavno otkrila, pa da podijelim s vama.
Dakle jos jedna stranica na kojoj ima wall stickersa (iako mi se cini da su to proizvodi s nekih drugih stranica/firmi)

Rockett St. George (http://www.rockettstgeorge.co.uk/wall-stickers-204-c.asp)

http://www.rockettstgeorge.co.uk/ekmps/shops/rockettstgeor2/images/wall-tattoos-cars.jpg

http://www.rockettstgeorge.co.uk/ekmps/shops/rockettstgeor2/images/2022-04-butterflies_red.jpg

http://www.rockettstgeorge.co.uk/ekmps/shops/rockettstgeor2/images/2_26_la_femme_papillons.jpg

trnoružica20
07.07.2009., 16:40
Ko u Zagrebu mi može napraviti nešto ovakvo?http://img221.imageshack.us/img221/1080/zidbe7.jpg

Znam da je ovo jako stari post, ali sad sam u uređenju sobe pa sam naletjela na ovo:D i jako mi se sviđa pa me zanima, ako je NekaNovaJa još aktivna na ovom forumu da mi kaze jel to uspjela napravit na svom zidu i ako je, na koji način... I svi ostali komentari, sugestije, pomoć su dobro došli :mig:

jasmina1234
10.07.2009., 17:51
Tražim ideju za sobu! Stavljajte fotke svojih dnevnih i spavaćih soba. Ako ne želite, stavite fotke soba koje vam se sviđaju! Fala!

http://weburbanist.com/wp-content/uploads/2008/03/fox-creative-art-hotel-rooms.jpg

laella
10.07.2009., 22:16
jasmina1234, već postoji pregršt prekrasnih i korisnih takvih tema, preporučujem da se 'prebaciš' na Moderne interijere, Savjete za uređenje, Slikice vaših stanova itd itd.
Take your pick :mig:

MadameD
16.07.2009., 19:12
Zna li itko ovdje koliko košta profesionalno ljepljenje tapeta po m2?
hvala...

Anybody, please...
Primam i preporuke, na pm

sarahhh
22.07.2009., 16:07
pre jebena stranica

Piicek
23.07.2009., 17:24
Dal ima kod nas za nabaviti naljepnice za zidove tipa ovih dole?

http://img37.imageshack.us/img37/1482/aaafmq.jpg (http://img37.imageshack.us/i/aaafmq.jpg/)

http://img27.imageshack.us/img27/6066/aaa3c.jpg (http://img27.imageshack.us/i/aaa3c.jpg/)

monika33
24.07.2009., 11:10
ja trenutno uređujem stan i nigdje to nisam vidjela no našla sam hrpu takvih naljepnica na ebayu vrlo vrlo povoljno.... i upravo sam si naručila ovu naljepnicu pariza samo ima više zgrada, evo link...

http://cgi.ebay.com/SS58217-PARIS-WINDOW-WALL-DECOR-MURAL-STICKER_W0QQitemZ390072154160QQcmdZViewItemQQptZLH _DefaultDomain_0?hash=item5ad21cb830&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1205%7C 293%3A1%7C294%3A50

vall
02.08.2009., 19:34
kao što naslov teme kaže - ima li tapeta više igdje? obišla sam mjesta gdje sam očekivala naći nekaj tak i ništa. ima li negdje za kupiti normalnih tapeta, ne naljepnica ili zidnih fotografija?

marty_19
03.08.2009., 13:28
Ovo sam radio frendici, slikala je ona sa mobom pa nije baš najbolja slika ali se vidi drvce..

http://img31.imageshack.us/img31/4828/vco7amedgccc91.jpg

predobro je ovo...:)
pokušavam napraviti nešto slično pa me zanima kako si to radio?
kistom i bojom ili naljepnica?

˘˘sayuri˘˘
28.08.2009., 17:26
zanima me da li imate nekakvog iskustva sa zidnim tetovažama,citala sam da je to nesto slicno tapetama i da postoje također nekakve tetovaže sa folijama ali opet htjela bih cuti vase misljenje! :)

Corinna
19.10.2009., 21:33
Htijela sam naruciti naljepnice sa ''miraentuinterior" ali sam odustala kad sam shvatila da je postarina skuplja od naljepnica, nekih 250Eura, nesto neshvatljivo puno i nekoliko puta sam provjeravala tako da mislim da nisam pogrijesila :rolleyes:

eta eta
19.10.2009., 21:57
Htijela sam naruciti naljepnice sa ''miraentuinterior" ali sam odustala kad sam shvatila da je postarina skuplja od naljepnica, nekih 250Eura, nesto neshvatljivo puno i nekoliko puta sam provjeravala tako da mislim da nisam pogrijesila :rolleyes:

Nisi pogriješila i ja sam nakon takvog pokušaja narudžbe brzo odustala :)

fonemf
17.11.2009., 14:31
nasla sam jos jednu divnu stranicu s wall stickersima

DeZign with a Z (http://www.dezignwithaz.com/)

:cerek:

aude
18.11.2009., 13:54
Postavljeno neki dan da ubije boju zida kod jedne cure :)

http://img222.imageshack.us/img222/1927/p1010001jpg.th.jpg (http://img222.imageshack.us/i/p1010001jpg.jpg/)

Aviss
23.11.2009., 11:20
Molila bih za savjet...

Zainteresirale su me dekorativne tapete...Gledala sam za sada u Emmezeti i Kiki.
Mene zanima kako se one postavljaju? Jesu li to samoljepljive ili se koristi neko ljepilo? Govorim o tapetama koje su roli po nekih 10 m cca.
Možemo li ih sami postavljati ili je potrebna stručna pomoč (zbog rubova i sl.)?

Svi savjeti dobrodošli!:s

PLAVI GOLUB
23.11.2009., 11:34
aviss..
trebaš ljepilo-za tapete..veliki kist..rezbarski..radnu površinu..živce..strpljenje..:mig:
zlatni google..
http://www.gradimo.hr/Tapete---Lijepljenje-tapeta/hr-HR/3253.aspx

Aviss
23.11.2009., 11:47
Hvala Plavi golube,

Ja mislila da su to samoljepljive tapete :rolleyes: Iskreno, gledala sam samo uzorke. Morat ćemo dobro razmisliti prije nego se odlučimo za to.

PLAVI GOLUB
23.11.2009., 11:58
ne kažem da..ne postoje i samoljepljive na tu foru..ali uglavnom su to ove.."obične"..
..pošto sam i ja ih imala po zidu,i sama samcata postavljala..nije to tako strašno..ufuraš se taman negdje pred kraj..:zubo:
uglavnom..ako se odlučiš..naravno da moraš nam to tu pokazati..

Aviss
24.11.2009., 07:40
Obavezno vam pokažem !:mig: Nego, kako ti je išlo s rubovima? S poklapanjem dvije role? Kako se rješava prijelaz na plafonu i na podu?

witchy_boop
24.11.2009., 19:31
jel neko zna gdje još u zgu ima za kupit normalnih tapeta?
bila sam valjda u pola dućana: bauhausu, kiki, lesnini, merkuru...i nigdje ništa! samo 1-2 kataloga s međusobno sličnim lošim uzorcima...-.-'

muukigirl
24.11.2009., 20:47
definiraj normalno.. :D

witchy_boop
24.11.2009., 21:01
definiraj normalno.. :D

http://i2.photobucket.com/albums/y30/maradika/wallpaper.jpg

http://www.colourforyou.ca/wp-content/uploads/2009/01/wallpaper-room10.jpg

http://www.idealhomemagazine.co.uk/inspiredecor/gallery/d/2832-3/Blue-Room.gif

crvenkapica33
24.11.2009., 21:34
meblo :ne zna:

rijecanka77
25.11.2009., 09:31
jel neko zna gdje još u zgu ima za kupit normalnih tapeta?
bila sam valjda u pola dućana: bauhausu, kiki, lesnini, merkuru...i nigdje ništa! samo 1-2 kataloga s međusobno sličnim lošim uzorcima...-.-'

Dekori MV imaju super ponudu (mislim da su u Solidumu u Zg-u:ne zna:)
http://www.dekorimv.hr/hrv/zastupstva/elitis/
http://www.dekorimv.hr/hrv/zastupstva/osborne-little/
ali....imaju i super cijene :cerek:

Meblo ima isto dobru ponudu (kao što kaže @crvenkapica33)!

witchy_boop
25.11.2009., 17:21
hvala svima, idem malo googlat. :D

xls
25.11.2009., 18:41
http://i2.photobucket.com/albums/y30/maradika/wallpaper.jpg

kada sam ja kupovao (doduse ima vec preko 2 god) najveci izbor je bio u meblu gdje sam svoje i kupio.

cashtelan
13.01.2010., 16:17
Na ebayu imate wall stickers za 5-20 dolara kakve god želite... pa mi je nenormalno kako drugi to naplate 100-200 eura i više

blebletalo
18.01.2010., 16:47
... u mebla po 1000 kn - prestrašno!

doubleeć
22.01.2010., 12:47
Da li netko zna gdje mogu kupiti tetovaze za zid sa djecjim motivima? Vidjela sam preslatke mjssece, sunceka, medeke u emmezeti al mi je to trenutno van dosega...
Ako je netko vidio,...
Unaprijed hvala

erianthia
22.01.2010., 13:08
super naljepnica za zidove imas i u bauhausu.. :D

mali miš
22.01.2010., 14:56
Da li netko zna gdje mogu kupiti tetovaze za zid sa djecjim motivima? Vidjela sam preslatke mjssece, sunceka, medeke u emmezeti al mi je to trenutno van dosega...
Ako je netko vidio,...
Unaprijed hvala

evo, nemoras ni izaci iz toplog stana/kuce :D

http://www.walltattoo.hr/

doubleeć
22.01.2010., 15:14
evo, nemoras ni izaci iz toplog stana/kuce :D

http://www.walltattoo.hr/

:D to je bas super varijanta! Hvala:top:

Dadushka
22.01.2010., 16:13
ima na ebayu, i puno su jeftinije nego kod nas
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=art+deco+mural+wall+sticker+&_fscr=1&_sop=15&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m19&gbr=1

ja samo napišem wall stickers, mural wall stickers ili art deco mural stickers ;)

jeeeRajt
31.01.2010., 10:18
Ako je netko vidio,...
Unaprijed hvala

jucer sam vidio u emezzeti, uglavnom su bile s dječijim motivima i na sniželju su, od 99 kuna na gore ako se ne varam

luci
31.01.2010., 15:42
molim za pomoć
zna li itko koju stranicu na webu di mogu on line naručiti tapete zidne ili samoljepljive
znam jedino za walmex

PLAVI GOLUB
31.01.2010., 16:02
U Rijeci na kukuljanovom ti je novootvvoren Bauhaus..imaš ih tamo..A ima nešto i u Puli u Bricostoru..a preko weba..http://shop.meblo.hr/c-73-tapete.aspx

boxer-kai
31.01.2010., 18:27
molim za pomoć
zna li itko koju stranicu na webu di mogu on line naručiti tapete zidne ili samoljepljive
znam jedino za walmex

Na e-bay ti je najjeftinije, a u oglasniku tu na forumu imas decka koji ti narucuje stvari sa e-baya bez provizije (ako se bojis sama narucivat ,kartica i to )

jeeeRajt
09.02.2010., 09:06
je li netko pokušao ljepiti zidne tapete na namještaj od iverala, kojim ljepilom bi se to moglo dobro zaljepiti?

Lapulapu
09.02.2010., 09:18
A već si pitao i već smo ti odgovorili ovdje, evo link (http://www.forum.hr/showpost.php?p=24948600&postcount=15) :)

doubleeć
09.02.2010., 10:24
Evo samo da javim da sam ja svoju potragu zavrsila pa ako nekome pomaze, interspar drzi iste naljepnice kao emmezeta (djecji asortiman koji je na njihovoj stranici). U meblu isto imaju ok izbor ali se uglavnom ceka mjesec dana, kako su meni rekli! Imaju i svoj web shop ali u ducanu je naravmo veci izbor, imaju i disney motive!
Pozzz

luci
09.02.2010., 14:16
ja sam ljepila s pattex ljepilom na iveral

swanmia
23.02.2010., 00:58
malo dižem...
zgodan link http://www.bradbury.com/index.html

elllena
11.03.2010., 15:38
http://2.bp.blogspot.com/_pHVqbhTsVmo/SetFNDvENYI/AAAAAAAACs8/Pm_DMXsI6r4/s400/polka_circles+wall+decor.jpg

jel netko zna da li ovo kad nas ima kupiti ili kako bi se to moglo napraviti?

Jellle
13.03.2010., 08:39
Može li mi netko preporučiti okej tapetara u ZG ili okolici? Naravno, misli se na tapetara za postavljenja tapeta na zid :)

envoy
14.03.2010., 17:47
http://2.bp.blogspot.com/_pHVqbhTsVmo/SetFNDvENYI/AAAAAAAACs8/Pm_DMXsI6r4/s400/polka_circles+wall+decor.jpg

Oh da, meni treba točno taj motiv,samo malo veći! Može i tetovaža!
Anybody!?! :ne zna:

Blonde bitch
14.03.2010., 18:29
pa ti polka krugovi koji zapravo nisu naljepnic nego stvarne 3d kružnice, možeš izraditi od pleksiglasa. Nebi znala reć gdje jer ne znam odakle si, ali znam da možeš potražiti neku firmu recimo koja se baci izradom reklama, velikih svjetlećih totema moje se bave s plexijem.. SIgurno imaju cnc mašinu koja gloda te i slične materijale...

boxer-kai
15.03.2010., 07:27
Velmax ima jako povoljne foto tapete... 3.7m x 2.5m cca 400kn
Super su mi tulipani... http://www.velmax.hr/Portals/0/EasyGalleryImages/8/index.asp
I fora su im naljepnice za vrata

elllena
15.03.2010., 17:04
Oh da, meni treba točno taj motiv,samo malo veći! Može i tetovaža!
Anybody!?! :ne zna:

Može, može! Dam ti ja kontakt!

vanna82
23.03.2010., 22:18
Pozdrav
Imam problem oko uređenja mračnog hodnika. Ideja je na dva manja, suprotna zida ljepiti dekorativne tapete. Našla sam savšene ali ne baš jeftine, pa prije nego se odlučim na kupnju, molim savjet!
Problem je u tome što su širine zidova 60 cm, a tapete 53 cm. E sada...da li je pametno pustit sa svake strane 3,5 cm zida (kao neki okvir) ili ipak spajati role i da li da je gore režem u visini vratiju (2,80) ili jednostavno ljepim do stropa (3,00m)? Ima li tu nekog kreativng rješenja, obzirom da se radi o uskom zidu između kuta i vratiju?

nikozvanizlo
05.04.2010., 13:37
jes razmišljala da recimo prerežeš po pola tapete po dužini i da ih tako zalijepiš da između ostane obojano recimo u bijelo ili neku drugu boju da se podudara s tapetama tj.red tapeta red boje red tapeta red boje kombiniraj ako ima na tapetama različiti boja izaberi dvije boje pa ih stavi između

marty_19
06.05.2010., 14:40
zna li netko gdje ima za kupit zidne naljepnice na eiffelov toranj?? :cerek:

zrixy
09.05.2010., 12:38
Prvo se ispričavam ali nemam vremena pročitati sve postove na ovom podforumu. Zanima me gdje kupiti šablone kojima bih uredila zidove u sobi svoje kćeri. Ima li netko iskustva s time, gdje je kupio potrebite materijale, a i pokoja sličica bi bila ok. :top:
Hvala!

monika33
09.05.2010., 13:47
Prvo se ispričavam ali nemam vremena pročitati sve postove na ovom podforumu. Zanima me gdje kupiti šablone kojima bih uredila zidove u sobi svoje kćeri. Ima li netko iskustva s time, gdje je kupio potrebite materijale, a i pokoja sličica bi bila ok. :top:
Hvala!

proaj u hobbyart chemacu u vukovarskoj.... ja sam tamo kupovala svoje leptire i cijena je oko 200 kn..

evo link, pa pogledaj što nude..

http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=263&lang=hrvatski

zrixy
09.05.2010., 17:00
proaj u hobbyart chemacu u vukovarskoj.... ja sam tamo kupovala svoje leptire i cijena je oko 200 kn..

evo link, pa pogledaj što nude..

http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/default.asp?IDCat=263&lang=hrvatski

Hvala ti ! :lux:

crnjak_xrace
10.05.2010., 08:49
Zanima me kako napraviti ovako nesto na zidu, da li znate nekog tko bi to mogao napraviti ?

http://img156.imageshack.us/img156/9437/54917169.th.jpg (http://img156.imageshack.us/i/54917169.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img291.imageshack.us/img291/9431/66713964.th.jpg (http://img291.imageshack.us/i/66713964.jpg/)

http://img217.imageshack.us/img217/8257/30422611.th.jpg (http://img217.imageshack.us/i/30422611.jpg/)

pisojzu
11.05.2010., 17:48
bok....novi sam pa promatram jos sve ovo..inače jaaako patim od uređenja interijera......trenutno si sređujem potkrovlje.....di planiramo zivjeti.......ja nemam problema sa uređenjem zidova....:-) ..... meni sta padne na pamet ja si nacrtam...radim tako vec 3 godine.....tako cu i ovdje......samo si trazim nekakvo neobično ogledalo...sad sam u toj fazi potražnje..... pozdrav

malancana
13.05.2010., 15:26
zna li netko gdje ima za kupit zidne naljepnice na eiffelov toranj?? :cerek:

znam za jedan cool novi web shop i znam ljude koji ga drže. http://refresh.hr/ Nemaju sad u ponudi Eiffelov toranj, ali znam da rade naljepnice po želji kupaca, a i da imaju veliku bazu motiva koji trenutačno nisu objavljani. Posalji im mail (imas kontakt u footeru) pa vidi.

Ja sam svoju naljepnicu već naručila http://refresh.hr/product_info.php/cPath/25/products_id/37 i jedva čekam da bude gotova pa vam postam fotkicu! :)

Inače naljepnice su mi puno bolje od tapeta jer se lakše postave a i skinu kad ti dosade i onda zaljepis drugu :)

zrixy
13.05.2010., 16:07
znam za jedan cool novi web shop i znam ljude koji ga drže. http://refresh.hr/ Nemaju sad u ponudi Eiffelov toranj, ali znam da rade naljepnice po želji kupaca, a i da imaju veliku bazu motiva koji trenutačno nisu objavljani. Posalji im mail (imas kontakt u footeru) pa vidi.

Ja sam svoju naljepnicu već naručila http://refresh.hr/product_info.php/cPath/25/products_id/37 i jedva čekam da bude gotova pa vam postam fotkicu! :)

Inače naljepnice su mi puno bolje od tapeta jer se lakše postave a i skinu kad ti dosade i onda zaljepis drugu :)

Sviđa mi se to što nude ali se nadam da će povećati broj uzoraka u ponudi, naročito dječjoj!
Mi smo se odlučili za ovaj (http://refresh.hr/product_info.php/cPath/23/products_id/58) detalj za našu spavaću sobu!

k-kekec
21.05.2010., 21:13
Pozdrav
Imam problem oko uređenja mračnog hodnika. Ideja je na dva manja, suprotna zida ljepiti dekorativne tapete. Našla sam savšene ali ne baš jeftine, pa prije nego se odlučim na kupnju, molim savjet!
Problem je u tome što su širine zidova 60 cm, a tapete 53 cm. E sada...da li je pametno pustit sa svake strane 3,5 cm zida (kao neki okvir) ili ipak spajati role i da li da je gore režem u visini vratiju (2,80) ili jednostavno ljepim do stropa (3,00m)? Ima li tu nekog kreativng rješenja, obzirom da se radi o uskom zidu između kuta i vratiju?

mračan hodnik bit će uvijek mračan...radije rasporedite rasvjetu drugačije, a ne ono seljačko/klasični: jedna žarulja nasred plafona - ja bi napravi ovako:
instalaciju povukao na zidove i to na dva-tri mjesta ako je hodnik duži i stavio ili poluplafonjerke ili kvadratne zidne lampe, tek nakon toga možeš sa tapetama ić na vizualno skraćivanje/ produživanje hodika.:mig:

Poles.ana
26.06.2010., 17:10
Da li je netko pokušao ljepiti te naljepnice na zid kupaone? Kako reagira na fuge i pločice? Hvala vam na odgovoru! :)

inra
26.06.2010., 18:49
Da li je netko pokušao ljepiti te naljepnice na zid kupaone? Kako reagira na fuge i pločice? Hvala vam na odgovoru! :)

ja ih imam u svojoj kupaoni, ali moja ti je bez pločica. a na dulux boji su super. stoje već godinu dana kao da su jučer zalijepljene. vlaga im ništa ne smeta.

kako bi bilo kod pločica ne znam :ne zna:

Poles.ana
26.06.2010., 21:07
Tnx, Inra! Pokušat ću ja pa ćemo vidjeti, možda bi se moralo samo više paziti preko fuga... :ne zna:

Nego, vidjela sam ovo i pala u trans :cerek:

Bilo je neko slanje preko pp za info, da li netko nešto zna? A da nije izrada od plexija?

Anica*:)
27.06.2010., 10:55
Ja bi to sebi u sobu.. Al ne mogu jer mi nisu ravni zidovi.. :(

http://i48.tinypic.com/a9s9s.jpghttp://i46.tinypic.com/wlyvjk.jpg
http://i50.tinypic.com/a9tlzc.jpghttp://i46.tinypic.com/2s6wx04.jpg

Poles.ana
27.06.2010., 11:49
http://i46.tinypic.com/wlyvjk.jpg

Ja tražim upravo takve leptire, ali da ih mogu odvojeno ljepiti. Zna li netko gdje ih naći? :D

Zvrksa
27.06.2010., 12:41
pogledaj na ebay-u
evo npr. http://cgi.ebay.co.uk/SUMMER-BUTTERFLIES-ROOM-DECOR-CAR-DECAL-WALL-STICKERS-/150456786139?cmd=ViewItem&pt=UK_Wallpaper&hash=item2307ec5cdb

more14
28.06.2010., 09:54
Ja tražim upravo takve leptire, ali da ih mogu odvojeno ljepiti. Zna li netko gdje ih naći? :D

Ja ih vidjela u Lesnine u bojama, a sebi kupila cvjetove.

Leona81
03.07.2010., 09:38

ajme divnih naljepnica..mislim da sam napokon našla dobitnu kombinaciju :s

kažeš da imaju više toga u ponudi, pa jel mi mogu na mail poslati katalog sa ostalim uzorcima? :D

elllena
03.07.2010., 17:36
Tnx, Inra! Pokušat ću ja pa ćemo vidjeti, možda bi se moralo samo više paziti preko fuga... :ne zna:

Nego, vidjela sam ovo i pala u trans :cerek:

Bilo je neko slanje preko pp za info, da li netko nešto zna? A da nije izrada od plexija?

Bilo je govora o naljepnicama preko pm.ako trebaš kontakt pošaljem ti!

dolder
01.08.2010., 08:48
BOK LJUDI, JEL NEKO IMA ISKUSTVA S LJEPLJENJEM TAPETA NA ZID KOJI BI TREBAOPREKRITI VRATA? MOŽDA ZNATE DOBROG TAPETARA?

Fforumaš1
09.08.2010., 20:49

Takve leptire možeš naći ovdje: http://www.walltattoo.hr/

Imaš 12 komada u paketu i lijepe se odvojeno, po želji :mig:

miss-rebel
13.08.2010., 15:25
Zanima me je li netko probao sam izraditi šablone za crtež na zidu, npr. neki jednostavniji... cvijet, leptir ili sl. ?
Pošto ništa nije danas jeftino, mislim da bi se to moglo izvesti po principu "uradi sam", npr. izrezati iz plastične folije i onda pofarbati iznutra ili možda neki glineni kalupić si napraviti...

Rea12
14.08.2010., 14:48
Tražeći šablone za sobu naišla sam na zanimljivu stranicu www.ria.hr gdje ima raznih šablona koje se mogu naručiti i internetom.
Ne znam kako se inače kreću cijene takvih šablona, ali ovo mi se ne čini pretjerano skupo.
Ako netko kupi i isproba, molim vas, javite kako je raditi s time.:)

miss-rebel
15.08.2010., 16:51
Par slikica zgodnih uzoraka
http://img.archiexpo.com/images_ae/photo-g/wall-sticker-157216.jpg
http://www.homedit.com/wall-decals-inspired-by-mother-nature/

anella
06.09.2010., 21:03
:w pozdrav! jel zna netko gdje ima za kupiti naljpnice za zid (čitaj ili tapete) sa uorkom šapa od mace .. :misli: mislim da sam to negdje vidjela, a pojma nemam gdje a ba bi voljela imati :rofl:

ili ako imate za preporučiti nekoga tko radi iste prema željama :cerek:

thnx :mig:

avril
08.09.2010., 21:50
:w pozdrav! jel zna netko gdje ima za kupiti naljpnice za zid (čitaj ili tapete) sa uorkom šapa od mace .. :misli: mislim da sam to negdje vidjela, a pojma nemam gdje a ba bi voljela imati :rofl:

Bilo prije godinu dana u Lesnini

mihaela8
08.09.2010., 22:01
Bilo prije godinu dana u Lesnini

Vidjela ih ja jučer u Lesnini (Rijeka). Mala crna mačka i hrpa tih šapica.

Lali Puna
08.09.2010., 22:35
mogu li se naljepnice tog tipa kao na refresh.hr lijepiti na iveral?
piše da ide na namještaj, asli pominju sjajni namještaj pa možda misle samo na MDF

avril
09.09.2010., 16:34
Vidjela ih ja jučer u Lesnini (Rijeka). Mala crna mačka i hrpa tih šapica.

Ja imam 4 mace (u 2 polozaja) + sapice, samo se ne sjecam jel sam kupila dva seta naljepnica ili je to bilo sve u jednom :ne zna:
Dakle sigurno su bar 2 mace u setu :)

anella
09.09.2010., 18:22
Hvala na infu :mig: a za Zagreb znate gdje?

E ovo sa dvije mace i capice, imaš možda slikicu :s hvala :rofl:

avril
09.09.2010., 23:10
Hvala na infu :mig: a za Zagreb znate gdje?

E ovo sa dvije mace i capice, imaš možda slikicu :s hvala :rofl:
Poslala sam ti PM.
Kupljene u Lesnini u Zagrebu. Ali prosle godine.

lucinda7
20.09.2010., 11:34
Zna li netko ima li kod nas (i gdje) tapeta sa uzorkom polica sa knjigama?? Zapravo mislim da bi to išlo pod foto tapete...hvala svima

intro
27.09.2010., 11:38
Dali netko zna firmu u Zg koja radi tapete po željama tj želim napisati par poruka
na zid ,navodno netko to radi ..unaprijed hvala

envoy
27.09.2010., 12:47
Dali netko zna firmu u Zg koja radi tapete po željama tj želim napisati par poruka
na zid ,navodno netko to radi ..unaprijed hvala

Za poruku na zidu ti je dovoljna i naljepnica. Imam jedan kontakt,pa se javi na pm ak si zainteresirana.:mig:

bobanzvone
27.09.2010., 19:37
http://www.forum.hr/showthread.php?t=582211
:top:

*nature*
27.09.2010., 20:36
Ja sam sa ebay-a naručila naljepnice na leptire za smješne novce. oko 25 kuna i sada čekam da to dođe pa mogu javit dal se isplati. Naime sve što sam gledala po našim centrima su velike cifre naspram ebaya :D:D

Evo mojih leptira :D

http://img215.imageshack.us/img215/4571/leptiri.png

plavusa123
27.09.2010., 21:34
I ja sam s ebay-a narucila naljepnice za 80 kn pa cekam da dođu. Bude li valjalo narucujem i za spavacu.

cesaria
28.09.2010., 13:03

Jesam ja.
fino se zalijepi, ali ako je blizu vode, vrlo brzo se počne odljepljivati i izgleda ružno...

meemoo
03.10.2010., 15:32
kako se naljepnice skidaju? u iznajmljenom sam stanu pa me zanima...

nitta
03.10.2010., 16:02

Ne znam koje vrste naljepnica imas ili namjeravas kupiti - ja imam od vinila koje se mogu odljepiti bez da ostave ikakav trag.

City
03.10.2010., 18:51

S namještaja ili sa zidova?

meemoo
04.10.2010., 11:26
sa zidova. ove su mi super http://refresh.hr/product_info.php/cPath/25/products_id/100 i ove http://www.walltattoo.hr/artikl/144 ali u iznajmljenom stanu sam pa me zanima kako se skidaju

City
04.10.2010., 19:44
sa zidova. ove su mi super http://refresh.hr/product_info.php/cPath/25/products_id/100 i ove http://www.walltattoo.hr/artikl/144 ali u iznajmljenom stanu sam pa me zanima kako se skidaju

Podloga mora biti glatka, a skidaju se lako, što je ujedno i mana ovih naljepnica. Ali opet, ovisi o materijalu od kojeg je napravljena.
U tvom slučaju lako skidanje je prednost, budući da se radi o iznajmljenom stanu jer ćeš ih morati "skidati" sa zidova pri otkazivanju najma - osim ako se budućim podstanarima svidi tvoj uradak. :mig:

milijunašica
05.10.2010., 09:26
Evo i nešto šta sam sama radila, nije naljepnica već je ručno slikano.

Ups, malo je preveliko

Možda je sad bolje
http://img839.imageshack.us/i/p1010030p.jpg/

Done!

crvenkapica33
05.10.2010., 10:24
@milijunašica, ajde obriši post s prevelikom slikom ili ga edititiraj

Mabrouka
23.10.2010., 19:55
Bok svima,
redovito vas čitam, jer bih do Nove godine htjela urediti si stan do kraja, a ima izvrsnih savjeta i ideja. Zanima me da li ste igdje vidjeli ovako nešto, ili ću stvarno morati naručiti izvana? Voljela bih to imati iznad kreveta u spavaćoj sobi.
http://www.paulvillinski.com/artwork/slides/beercan/bcb_epigram_detail_web.jpg

Elsinore
23.10.2010., 20:30
Kod tih naljepnica je li jako vidljivo da se radi o naljepnici ili se ima osjećaj kao da je kistom nacrtano na zidu?
Znam da to vjerovatno najviše ovisi o vrsti naljepnice...ali je li uopće moguće s njima postići dojam kao da je motiv nacrtan kistom i farbom?

bejo
24.10.2010., 12:10
Elsinore, moje naljepnice izgledaju kao da su nacrtane, svi to pomisle kad dođu kod mene, uopće se ne vidi da je riječ o naljepnicama. Uzela sam ih na ebay-u i to za neke smiješne novce :mig:

monika33
24.10.2010., 12:24
Bok svima,
redovito vas čitam, jer bih do Nove godine htjela urediti si stan do kraja, a ima izvrsnih savjeta i ideja. Zanima me da li ste igdje vidjeli ovako nešto, ili ću stvarno morati naručiti izvana? Voljela bih to imati iznad kreveta u spavaćoj sobi.
http://www.paulvillinski.com/artwork/slides/beercan/bcb_epigram_detail_web.jpg

ovo imaš za kupiti u lesnini, to im je nekakav program tih sitnica za stan...ima u nekoliko boja samo nisu leptiri nego vilin konjic...al isto su jako efektni..

Lily_
27.10.2010., 00:14
Netko je već pitao, ali nisam našla da je odgovoreno: gdje kod nas ima za nabaviti bambusove tapete (i ima li uopće)?

Fotka je par stranica iza, da sad opet ne tražim...

Mabrouka
28.10.2010., 18:07
ovo imaš za kupiti u lesnini, to im je nekakav program tih sitnica za stan...ima u nekoliko boja samo nisu leptiri nego vilin konjic...al isto su jako efektni..

Hvala, Monika!! Tek sam sad vidjela odgovor! Ići ću sutra. Baš me zanima! Ovo mi se jako sviđa i spremna sam i naručiti izvana! Hvala još jednom! :)

jadra
23.11.2010., 10:15
Pozdrav,
zanima me da li se tapete mogu ljepiti na plocice? Naime, cjela kuhinja je u plocicama pa mi je lakse naljepiti tapete nego trgati plocice.
Hvala!

kuba15
23.11.2010., 14:40
Mene zanima da li je itko od vas uredjiva ulazna vrata s unutarnje strane?
Nama su to vrata koja ionako mislimo kroz neko vrime minjati, pa eto dok to ne napravimo da ih barem malo uredimo...znaci mogu li wall stickersi ici na njih ili mozda nesto tipa decoupage tehnikom?
Puno fala!

Zelena zvijezda
25.11.2010., 17:16
Ja sam svoje naljepnice(bambusići) nabavila u Magma homa, i izgledaju savršeno, kao da su nacrtani na zidu. A i cijena je bila nekakva sitnica...:top:

marinaskender
13.12.2010., 22:59
ćao svima...
Evo i ja se odnedavno malo ozbiljnije prihvatila oslikavanja soba, zidova, torbica, kućnih satova, ma apsolutno svega... znam da nije baš odgovarajuća tema, ali je jedina bliska ovome što radim, pa ću pokušat i ovdje... :)
Uglavnom sve je počelo kao zezancija prije nekoliko godina kada sam počela prijateljima i obitelji ukrašavati zidove i sobice, te prijateljima od prijatelja i tako dalje... Trenutno sam u Zagrebu na studiju dizajn interijera i usput se bavim oslikavanjem, uglavnom dječijih soba, jer većinom nemam vremena zbog faksa za neke masovnije višednevne projekte, ali da se i to dogovorit... =)
Nedavno sam pokrenula stranicu ... na kojoj imate galeriju slika i dodatne informacije... Ako je netko na fejsu od vas lajkajte kao znak podrške ako nije problem... =)
pozzzzzz svimaaaa i hvalaaa.....

ThatGirl
19.12.2010., 12:01
Bok. (:

Ovako, ja bih željela svoju sobu malo preurediti.
Naime, moja soba je najstarija soba u kući.
Kad se kuća tek gradila,moju sobu(tad još nije bila moja, al nvm) su prvu ožbukali i opremili,a to je bilo malo nemajstorski.Sad se sigurno pitate, zašto je to moja soba, pa je- moja je soba jer je najveća od svih spavaćih soba. :zubo:
Zidovi nisu baš ravni,imaju one rupice i ponegdje neravnine. A to mi stvarno ide na živce!!
Nije baš toliko strašno,ali želim osvježiti sobu i pritom mi se neda krećit ju na neuređene zidove.
Opt će bit isto.

No ,ok da ne duljim više, mene zanima da li bi bilo u redu poljepiti tapete?

Ili staviti bijele tapete i onda okrećiti ? Jel se to može?
Jooj, možda je več to i pisano,ali stvarno nemam vremena sve čiatati i pretraživati! :(

Jellle
19.12.2010., 12:32
nisam baš majstor za neravne zidove ali koliko znam tapete ti se nikako ne stavljaju na neravne zidove. One moraju lijepo prijanjati uz zid.

pozovi majstora neka ti izgleta i poravna zid i onda na nega lijepi.

ppart
19.12.2010., 17:26
Bok. (:

Ovako, ja bih željela svoju sobu malo preurediti.
Naime, moja soba je najstarija soba u kući.
Kad se kuća tek gradila,moju sobu(tad još nije bila moja, al nvm) su prvu ožbukali i opremili,a to je bilo malo nemajstorski.Sad se sigurno pitate, zašto je to moja soba, pa je- moja je soba jer je najveća od svih spavaćih soba. :zubo:
Zidovi nisu baš ravni,imaju one rupice i ponegdje neravnine. A to mi stvarno ide na živce!!
Nije baš toliko strašno,ali želim osvježiti sobu i pritom mi se neda krećit ju na neuređene zidove.
Opt će bit isto.

No ,ok da ne duljim više, mene zanima da li bi bilo u redu poljepiti tapete?

Ili staviti bijele tapete i onda okrećiti ? Jel se to može?
Jooj, možda je več to i pisano,ali stvarno nemam vremena sve čiatati i pretraživati! :(

Za tapete površina mora biti gotovo savršena, jer se na postavljenoj tapeti vidi svaki nedostatak zida, a i teško ju je postaviti.
Najbolje:
Poravnavanje zidova
Zaglađivanje
Temeljni premaz
i na to ide tapeta ili boja u sloojevima :)

ThatGirl
19.12.2010., 18:31
Za tapete površina mora biti gotovo savršena, jer se na postavljenoj tapeti vidi svaki nedostatak zida, a i teško ju je postaviti.
Najbolje:
Poravnavanje zidova
Zaglađivanje
Temeljni premaz
i na to ide tapeta ili boja u sloojevima :)

nisam baš majstor za neravne zidove ali koliko znam tapete ti se nikako ne stavljaju na neravne zidove. One moraju lijepo prijanjati uz zid.

pozovi majstora neka ti izgleta i poravna zid i onda na nega lijepi.

kad uredim zidove, tj kad budu ravni,jel bi onda bilo u redu poljepiti tapete i okrećiti tapete(ako su one čisto bijele)?

ppart
19.12.2010., 20:35
ili tapete,
ili bojanje.
Ili jedan zid-ili neki detalj u tapetu,
ostalo boja.

Veky39
10.01.2011., 12:08
prodajem kupon za dekorativne naljepnice Refresh u vrijednosti 159kn.
za 95kn!

detalje na pp!!

nadam se da nisam fulala temu!!

ako jesam sorry!!:(

Angelfromsky
19.01.2011., 20:58
Kod tih naljepnica je li jako vidljivo da se radi o naljepnici ili se ima osjećaj kao da je kistom nacrtano na zidu?
Znam da to vjerovatno najviše ovisi o vrsti naljepnice...ali je li uopće moguće s njima postići dojam kao da je motiv nacrtan kistom i farbom?

A da probaš s kistom i farbom? :D
No, znam da nismo svi baš vješti u crtanju po zidovima, ali ovo u Reinom linku se čini kao sasvim dobra opcija za to što ti tražiš...

Tražeći šablone za sobu naišla sam na zanimljivu stranicu www.ria.hr gdje ima raznih šablona koje se mogu naručiti i internetom.
Ne znam kako se inače kreću cijene takvih šablona, ali ovo mi se ne čini pretjerano skupo.
Ako netko kupi i isproba, molim vas, javite kako je raditi s time.:)

Crtyca
21.01.2011., 07:11
Slučajno naiđoh na ovaj post i moram reći da sam kupila i isprobala ove šablone o kojima Rea govori i oduševljena sam. Prostor je naprosto "procvjetao". U spavaću sobu sam stavila "tetovažu" iznad kreveta i izgleda savršeno (gotovo kao na njihovoj slici Exclusive E1), a u dnevnu sobu tj. blagovaonicu sam stavila jedan razigrani recimo apstraktni motiv koji podsjeća na cvjetiće i listiće također iz linije exclusive (E122) i jako mi se sviđa, jedino mi je žao što nisam stavila intenzivniju boju (stavila sam jednu zagasitu naranđastu na bijeli zid zbog ostalih detalja).
Jako mi se sviđa i ona maca koju imaju, ali ne znam još kud da ju stavim. Možda u hodnik.... naći ću joj mjesto!

Crtyca
21.01.2011., 07:14

Internet Ria art line potraži, tamo sam ih vidjela.

Nali
08.02.2011., 07:49
Da nije netko slučajno nabasao na ovakve tapete i mogu li ovo kupiti u Hrvatskoj?
Odlične su, klinci mogu svoje radove i fotografije lijepiti u ove okviriće a i slikati ....

http://img143.imageshack.us/img143/2065/taprq.jpg (http://img143.imageshack.us/i/taprq.jpg/)

Malena30
17.02.2011., 14:50
Bok svima! Dal netko zna gdje se mogu kupiti zidne naljepnice, tj. naljepnica za staklo, većih formata, naravno da nije skupo, nešto slično ovom

http://www.velmax.hr/Portals/0/EasyGalleryImages/8/59/17008%20orbit.jpg

plavusa123
17.02.2011., 19:51
Bok svima! Dal netko zna gdje se mogu kupiti zidne naljepnice, tj. naljepnica za staklo, većih formata, naravno da nije skupo, nešto slično ovom

http://www.velmax.hr/Portals/0/EasyGalleryImages/8/59/17008%20orbit.jpg

na ebay-u:mig:

ancica_8990
26.02.2011., 12:44
bok ekipo!
danas sam odlučila da obogatim svoju sobu foto tapetom. e sad, velmaxove su mi super, naručila bi od njih, al me zanima jel itko upoznat koliko otprilike dođe poštarina? ili još bolje ako mi tko može savjetovat gdje u zagrebu mogu kupit foto tapete po kolko tolko povoljnoj cijeni? :)

stampa80
27.02.2011., 23:36
Hvala ovom forumu od srca :)

Vidim da ima mnogo interesantnih tema i ideja koje se mogu realizovati preko interneta.
Svaka Vam čast na iskorišćenosti ideja preko e-bay-a i neta
Moj poslednji rad je :
http://i285.photobucket.com/albums/ll57/jerry12ns/DSCN6386.jpg

jeeeRajt
01.03.2011., 09:10
bok ekipo!
danas sam odlučila da obogatim svoju sobu foto tapetom. e sad, velmaxove su mi super, naručila bi od njih, al me zanima jel itko upoznat koliko otprilike dođe poštarina? ili još bolje ako mi tko može savjetovat gdje u zagrebu mogu kupit foto tapete po kolko tolko povoljnoj cijeni? :)

bude u bauhausu,
ne znam koliko im dodje postarina, meni se zurilo pa sam isao u ivanec kod njih, jer tada nije bilo u bauhausu, ali sam ih prije i poslije znao vidjeti tamo

bulthaup
01.03.2011., 09:34
Fino uklopljene boje, Stampa80

stampa80
01.03.2011., 09:45
Fino uklopljene boje, Stampa80

Hvala Bulthaup, kada mušetrija zna šta hoće i želi :eek:

Ne smem se reklamirati, ali ako nekoga interesuje tu je PP :kava:

Veky39
01.03.2011., 10:05
evo naše naljepnice od refresha :D

https://lh6.googleusercontent.com/_8wOpbHKe3oM/TWdiktl0VkI/AAAAAAAAGSo/bu_In7OyLL0/s400/DSCF4702.JPG

uživo puno veća,taman za naš prostor na zidu

stampa80
01.03.2011., 10:09
Odlično izgleda Veky39. :mig:

Jel to nalepnica iz 1 komada i da li je tesko zalepiti ?

Veky39
01.03.2011., 10:13

hvala ti.

da,iz jednog komada je i nije uopće teško zaljepiti :D

ne znam sad točno postupak jer je mm lijepio ,ali znam da je to jednostavno i brzo zaljepio :D

ancica_8990
01.03.2011., 17:49
bude u bauhausu,
ne znam koliko im dodje postarina, meni se zurilo pa sam isao u ivanec kod njih, jer tada nije bilo u bauhausu, ali sam ih prije i poslije znao vidjeti tamo

hvala puno! svratit ću onda do bauhausa provjerit dal ima...

City
02.03.2011., 20:09

Imaš transfer-foliju, tj. prijenosnu foliju (obavezno čvrstu prozirnu tražiti, ne papirnatu) koja "povezuje" sve dijelove i onda "od cuga" nalijepiš. :mig:

frkalo
08.03.2011., 10:18
jel moguce te naljepnice nalijepit na malo hrapavom zidu ,da ne kupujem bezze i bacam lovu ?

City
08.03.2011., 21:01
Ja radije ne bih po hrapavom. Neće držati.

Ali opet, ako je malo hrapav, možeš napraviti eksperiment: odi u Namu ili neku prodavaonicu boja i lakova, ili možda u neki od bau-centrara, kupi samoljepljivu tapetu (foliju) bilo koje boje (1 m je oko 15 kn). Izreži neko slovo, cvijet ili šta već :D iz te tapete i nalijepi na zid.

Potom probaj odlijepiti to slovo, cvijet ili šta već si izrezala.
Ako se lako skida, ja radije ne bih ulagao dalje u profi "dekoraciju". :mig:

top-secret-koka
09.03.2011., 22:47
ja sam lijepila isti tip ovakvih naljepnica kao veky39, puno malih vitica, zavijutaka...

jedna je bila u komadu i to je islo prakticno samo od sebe - vrlo jednostavno.
e onda sam se okurazila i kupila duplo vecu koja mi je stigla u 3 dijela i to nije islo bas jako jednostavno :mig:
ispalo je dobro, al je 7 dana stajala na podu dok sam ja skupila hrabrosti da krenem :D

nekako mi naljepnica + hrapav zid ne zvuci bas dobro, pogotovo ako je veca povrsina.

City
09.03.2011., 22:53
ja sam lijepila isti tip ovakvih naljepnica kao veky39, puno malih vitica, zavijutaka...

jedna je bila u komadu i to je islo prakticno samo od sebe - vrlo jednostavno.
e onda sam se okurazila i kupila duplo vecu koja mi je stigla u 3 dijela i to nije islo bas jako jednostavno :mig:
ispalo je dobro, al je 7 dana stajala na podu dok sam ja skupila hrabrosti da krenem :D

nekako mi naljepnica + hrapav zid ne zvuci bas dobro, pogotovo ako je veca povrsina.

:rofl: za boldano

Ma bila veća ili manja površina, teško da će držati na hrapavom zidu.
Ali treba probati s ovim jeftinim samoljepljivim tapetama iz bau-centara.

Biska
10.03.2011., 07:49
na ebay-u ima more svakakvih naljepnica (wallstickers), izbor je zaista velik a cijene povoljne.
ako netko (kao ja) ne barata pay palom, ima ljudi koji vrše i takve usluge, kupuju za vas (valjda to smijem napisati).
moje drvo je došlo u cca 25 dijelova, pa ti vidi
naravno da sam malo fulala prilikom ljepljenja grančica, no to ionako nitko ne kuži.
bojala sam se kako će se držati na zidu, no evo već pola godine je sve ok.

Veky39
10.03.2011., 07:54
jel moguce te naljepnice nalijepit na malo hrapavom zidu ,da ne kupujem bezze i bacam lovu ?

ne, takve naljepnice neće držati na hrapavom zidu.

tako da ne bi preporučila.

mogu ići na ogledala,stakla,vrata odmara,kuhinjske pločice,...ali ne kod ploče za kuhanje radi topline.

top-secret-koka
10.03.2011., 08:47
:rofl: za boldano

meni nije bilo smijesno kad sam vidla, bilo je ovak :zvrko:

problem kod tih vecih naljepnica je sto one imaju svoju logiku i trebalo se zalijepiti tako kako je i predvidjeno jer su elementi povezani, a pojedini dijelovi su odstampani i vertikalno i horizontalno, kako im je bilo lakse iskombinirati na foliji da sve stane.

moja je na zidu oko godinu i pol, napravljena je od skroz tanke folije (zato je i bilo problem zalijepiti) uopce ne izgleda kao naljepnica, mat je i skroz se stopila sa zidom.
stoji kao i prvi dan kad je naljepljena. iskreno, meni vise izgleda problem to jednog dana skinuti, a ne da bi se odlijepila sama.

cmok_1
16.03.2011., 20:29
molim vas mala pomoć ?! sada počinjem sređivat stan i bojat ću zidove i uglavnom jaaaako mi se sviđeju crteži na zidovima (ništa pre kičasto ) i jako bi to tila izvest,neželim nikog plaćat da mi išta crta nego to bih htjela sama,pa bi vas molila savjet ?ili gdkje da nabavim tj.kupim šablone za zidove...tnx

mish mali
19.03.2011., 18:56
Može koja slika - ako je netko od vas stavljao tapete? Dakle ne naljepnice, uzorke na zidovima niti wallpapere - htjela bih vidjeti kako ste vi to iskombinirali :)

Lyda
04.04.2011., 12:39
jel zna netko gdje se može kupiti folija za prozore sa uzorkom bijelih oblaka?

lollipop
04.04.2011., 21:00
jel zna netko gdje se može kupiti folija za prozore sa uzorkom bijelih oblaka?
Prije nekog vremena sam bas takvu foliju kupila u Bauhausu. Stavila sam tu negdje i sliku, al se ne sjecam vise na kojoj temi...

Lyda
05.04.2011., 12:53
E pa da....u tvojoj novoj garderobi, bila sam u Bauhausu (na Jankomiru) nedavno i nisam vidjela taj uzorak:ne zna:

vlovrec
25.04.2011., 19:38
Bok ljudi,
da li ste negdje vidjeli ovo za kupiti:
http://img864.imageshack.us/img864/1268/umbrawalldecorbutterfly.jpg (http://img864.imageshack.us/i/umbrawalldecorbutterfly.jpg/)

ili možda ovo:
http://img822.imageshack.us/img822/2442/41hyjaabt9lsl500aa300.jpg (http://img822.imageshack.us/i/41hyjaabt9lsl500aa300.jpg/)

ili možda ovo:
http://img688.imageshack.us/img688/3397/bcbepigramdetailweb.jpg (http://img688.imageshack.us/i/bcbepigramdetailweb.jpg/)

Vidjela sam ovakve u Lesnini:
http://img13.imageshack.us/img13/6799/umbrawallflowerwalldeco.jpg (http://img13.imageshack.us/i/umbrawallflowerwalldeco.jpg/)

http://img860.imageshack.us/img860/8264/b001uo2qno.jpg (http://img860.imageshack.us/i/b001uo2qno.jpg/)

čak je isti proizvođač kao što su ovi prvi i drugi leptirići ali takve nemaju. A ja bi baš leptiriće a ne cvijeće.
Jer netko možda zna gdje bi se mogli kupiti?
Inače imaju na ebay-u ali isporučuju samo u SAD.
Proizvođač se zove Umbra i mislim da je iz Kanade.
Hvala

mandy
25.04.2011., 20:05
Vidjela sam neke ukrasne tapete u Mercatoneu. Jesu to samoljepljive ili ih treba klasično ljepiti?

Kakva su vam iskustva sa samoljepljivima?