PDA

View Full Version : bonboni

AFRODITA69
29.08.2007., 20:47
niko o njima ne pise...i ne,ne mislim na cokoladne ala bajadere jer to i nije bonbon.moji omiljeni su kvikici...oduvjek i nekad rondoment.nema bolje.i vau vau volim.ali kvikici su najbolji.
kaj se dzepnih tice.
inace,obozavala sam vitergine-neznam jel ih ima vise..i dekstroza..volim vocne kikije..i one zelene od jabuke kaj nekakvi kiseli sok muzirajuci izlazi..

najgoji-dimnjacar.i bronhi.i sva ona nova sranja..

super_sonic
29.08.2007., 21:02
meni su werther's i nimm 2 najbolji.. :cerek:

diki
29.08.2007., 21:12
ja volim one grožđice prelivene čokoladom i volim žele bonbone, ali one što izgledaju kao kupine
i volim pepermint s punjenjem od čokolade:cerek:

Jean
29.08.2007., 22:06
BoMboni!!! Kaže se bomboni, a ne bonboni...

Meni osobno najdraži Werther'si (ako karamele ne računamo kao bombone) i Fisherman'si od cimeta.

grogo bolger
29.08.2007., 22:56
reklama za taj werters mi nikad nije sjela :zubo:
ali dotični bombon je jako fin, ali kad pročitate sastav, ima maslaca,vrhnja,šećera i svih finih "nezdravih" stvari onda mora biti fin :top:

tko se sjeća helf bombona? :rozi: vidim ima ih ponovo za kupit :cerek:

Jean
30.08.2007., 10:58
reklama za taj werters mi nikad nije sjela :zubo:
ali dotični bombon je jako fin, ali kad pročitate sastav, ima maslaca,vrhnja,šećera i svih finih "nezdravih" stvari onda mora biti fin :top:

Sad ih ima u 5 okusa, ali ja i dalje "najvolim" onaj stari, klasični helf. Što se tiče nezdravih komponenti, ima ih u svim bombonima, a vrhnje, maslac, šećer (najčešće fruktoza ili glukoza) nisu ni upola nezdravi kao E-414, E-950 i svi ostali E-...

Jolanda
30.08.2007., 11:47
..i one zelene od jabuke kaj nekakvi kiseli sok muzirajuci izlazi..

zvale su se ŠŠŠŠŠŠŠ zelena jabuka (tako nešto), ja sam ih obožavala. Uz njih volim 505 sa crtom i kiki bombone.

TincH
30.08.2007., 11:52
Nisam neki ljubitelj bombona, il su pretvrdi, il prekiseli, ili mi ostaju među zubima.
Osim gumenih! Dvaput godišnje me uhvati želja pa potamanim cijelu vrećicu! Ostatak vremena me uopće ne privlače :misli:
Naravno, čokoladni su druga priča :s Za to odem u Kraš ili Kandit, pa kupujem one u rinfuzi :s

marina_tha
30.08.2007., 12:01
werther. najbolji. definitivno. možda jer imaju sastojke od kojih se rade čokoladni dražeji a ne klasični tvrdi bombon.

njasa
30.08.2007., 14:01
ja volim gumene bombone. mmmmm. haribo maht kinder fro und ervaksne ebenso :zubo:

diki
30.08.2007., 14:16
BoMboni!!! Kaže se bomboni, a ne bonboni...

Meni osobno najdraži Werther'si (ako karamele ne računamo kao bombone) i Fisherman'si od cimeta.

Piše se bonbon, a izgovara se bombon.:)

Volim i kavabon

rossonero
30.08.2007., 14:32
Ove sam i ja mislio spomenut. :top:
Isto sam vidio da ih ima za kupit.

Recimo oni sareni razliciti Kiki su meni oduvjek dobri. :)
Ima ih jos hrpa dobrih, al nekak mi jako rijetko ođe želja za bonbonima.

Tia Dalma
30.08.2007., 14:41
meni su super 505 - nisam znala kako staviti crtu :rofl:
sjeća se tko slatke tajne? :cerek:

Jean
30.08.2007., 14:47

Volim i kavabon

Jeb'li te boNboni :zmaj: :azdaja: :

Ne inzistiraj na nečemu što ne znaš, nego prihvati sugestiju:
http://www.kandit.hr/bomboni/punjeni/punjeni_7.jpg;

link: Kraš boNboni (http://www.kras.hr/index.php?mod=PROIZ&dod=PR4&jezik=hr)

Jean
30.08.2007., 14:51
meni su super 505 - nisam znala kako staviti crtu :rofl:
sjeća se tko slatke tajne? :cerek:

Slatka tajna ponovo među Hrvatima... (http://www.kras.hr/index.php?mod=PROIZ&dod=PR4&oid=14&jezik=hr&tp=1)

diki
30.08.2007., 14:56
Jeb'li te boNboni:

Ni Helf bomboni nisu loši :zubo:

edit: u redu, u pravu si.

Jean
30.08.2007., 15:09
mico, nemoj se ljutiti, nije dobro za ten :kiss:
i oprosti, ali ako ti je glavni izvor pravopisa vrećica od bombona, onda hvala lijepa na sugestiji, ali - ne hvala. :)

Ni Helf bomboni nisu loši :zubo:

edit: u redu, u pravu si.

Ma ne ljutim se, nego ti želim ukazati da ubjeđuješ u nešto krivo. Vidim da si iz Osijeka. Prošeći se do Krste Frankopana 99 ili jednostavno nazovi 512-512 i pitaj kompetentne ljude iz struke, ako meni ne vjeruješ.

Osim toga, vrećica bombona i natpis na njoj su itekako bitni. Zamisli da u polici stoji čokolada, a na njoj natpis "Ćikulada" (tako kaže moja baba u Dalmaciji). Kakvu bi to sliku o proizvođaču ostavilo i kako bi to utjecalo na prodaju artikla?

Vezano za edit: drago mi je da sam argumentom uspio ispraviti jedno krivo vjerovanje... :mudri:

diki
30.08.2007., 15:19
Ma ne ljutim se, nego ti želim ukazati da ubjeđuješ u nešto krivo. Vidim da si iz Osijeka. Prošeći se do Krste Frankopana 99 ili jednostavno nazovi 512-512 i pitaj kompetentne ljude iz struke, ako meni ne vjeruješ.

Osim toga, vrećica bombona i natpis na njoj su itekako bitni. Zamisli da u polici stoji čokolada, a na njoj natpis "Ćikulada" (tako kaže moja baba u Dalmaciji). Kakvu bi to sliku o proizvođaču ostavilo i kako bi to utjecalo na prodaju artikla?

Vezano za edit: drago mi je da sam argumentom uspio ispraviti jedno krivo vjerovanje... :mudri:
ne kaže se ubjeđuješ, nego uvjeravaš :p

edit: ne radi se, Jean, ni o mome vjerovanju ni uvjerenju, nego o nečemu drugome, ali ovo nije mjesto za raspravljanje o pravopisu (a ti si prvi počeo, da se razumijemo).

Lya
30.08.2007., 15:22
..i one zelene od jabuke kaj nekakvi kiseli sok muzirajuci izlazi..

zvale su se ŠŠŠŠŠŠŠ zelena jabuka (tako nešto), ja sam ih obožavala. Uz njih volim 505 sa crtom i kiki bombone.

tocan naziv je Šumi jabolka (orginal iz slovenije). ima ih za kupit sugdje, a sad su uveli i okus mandarine. meni osobno jabuka vise pase al je i mandarina odlicna.

KIKI :s ali oni kiki plus. obicni su mi tak-tak. fru fru odlicna zamjena...

gumeni su mi br.1! bilo kakvi... haribo medeki, gliste, tresnje, kiselo slatki, spuzvasti, od cole... bitno da su gumeni i min. 90% prepuni aditiva, boja i gume!!! :D

orbit su mi odlicni i kao mint i vocni(visnja br.1)... volim i slatku tajnu al me malo nervira mekana sredina...:cool:

o coko bombonima da i ne govorim... od krasevih slastica do belgijskih uzitaka... :s

ma, sve u svemu, volim skoro sve bombone, osim negra i inih gorkisha... :D

chrissy
30.08.2007., 15:31
Za razliku od čokolade, bombone obožavam, osim onih tipa negro i onih kaj zgledaju a i imaju okus ko spužva...

Apsolutni broj jedan su mi Kiki Plus (oni s djecom na vrećici), slijedi Šumi jabolka, Cedevita od naranđe, Fru-fru, svileni lešnik, kisle gliste, 505....
Joooj, odoh ja u dućan... :zubo:

Lya
30.08.2007., 15:37
ja imam u autu malu zalihu u slucaju guzvi na cesti... makar to sve ode jako brzo i bez obzira na guzve ali.... :zubo: eto, trenutno fru fru, slatka tajna sumsko voce, kisele gumene gliste, pulmoll od bazge i pulmoll od borovnice, malo šumija od jabuke(jos su ostala 2-3 kom) i neki tvrdi vocni koje sam nasla u mulleru... :D

extreme
30.08.2007., 15:54
ja obožavam haribo gumene bombone... posebno one Tropic...

i cedevita bombone koji su takve "strukture".. (ne znam objasnit....)

ove tvrde "staklene" ne mogu smislit... nikad mi se nisu sviđali...

Jean
30.08.2007., 16:06
ne kaže se ubjeđuješ, nego uvjeravaš :p

edit: ne radi se, Jean, ni o mome vjerovanju ni uvjerenju, nego o nečemu drugome, ali ovo nije mjesto za raspravljanje o pravopisu (a ti si prvi počeo, da se razumijemo).

Sad sam ful znatiželjan o čemu se točno radi, ali pustimo ipak to za neku drugu prigodu. Složili smo se da su bomboni, a ne bonboni, vratimo se na temu:

Ki-ki, fru-fru, mamba i slično su karamele, posebna podvrsta bombona. Od karamela najviše volim one od lješnjaka. Kandit je do prije nešto manje od godinu dana proizvodio one fine sa sitnim komadićima lješnjaka, ne znam šta im bi da su ih ukinuli i uveli Amelu classic od lješnjaka, koja je u odnosu na stare lješnjak karamele malko kiselkasta i nema tih komadića lješnjaka.

Sjetio sam se još jednih finih bombona:
Daš mi Яondo C? ...A baš si đubЯe!!!

AFRODITA69
30.08.2007., 16:31
Za razliku od čokolade, bombone obožavam, osim onih tipa negro i onih kaj zgledaju a i imaju okus ko spužva...

Apsolutni broj jedan su mi Kiki Plus (oni s djecom na vrećici), slijedi Šumi jabolka, Cedevita od naranđe, Fru-fru, svileni lešnik, kisle gliste, 505....
Joooj, odoh ja u dućan... :zubo:

joj da,fru fru..gliste ne volim..sumi jabolka je to,da..a se sjeca ko visoki c..one vocne??
svileni lesnik uzme dugo dok ono punjenje iscuri..a to jedino vredi.
a se sjeca ko onih ko mikica u obliku kisobrana sa straficama???
ili onih mikica okruglih sa slikicom nutra i imali su strafasti rubek...

kavabon je bil dobar isto.

Maisie
30.08.2007., 16:51
Ki-ki, fru-fru, mamba i slično su karamele, posebna podvrsta bombona. Od karamela najviše volim one od lješnjaka.
Ne znam koji su to fru-fru, ali Kiki i Mambu ne volim baš. Previše mi se lijepe za zube tako da takav tip bombona uglavnom izbjegavam mada uzet ću koji karamela ako mi se ponudi :D Sad manje volim i gumene nego prije, ali i njih ću uzeti ako mi se ponude :D Kad kupujem, kupujem tvrde - Helf, Mentol, Orbit - preferiram te manje slatke iako volim i 505 recimo. Uglavnom i nisam toliko zahtjevna kod tih tvrdih - ako nemam vremena za biranje, uzmem nešto od navedenog, ako imam onda je to već druga priča :zubo:

Gdje ima kupiti Herba bombona? Mislim da ih ima po Kerumima, ali nisam sigurna nabavlja ih li još tko (znam da mi ih u kvartovskom dućanu nema, a tamo jedino gledam kad ih se zaželim :( ). I ima li njih kupiti u kesici?

diki
30.08.2007., 16:53
joj da,fru fru..gliste ne volim..sumi jabolka je to,da..a se sjeca ko visoki c..one vocne??
svileni lesnik uzme dugo dok ono punjenje iscuri..a to jedino vredi.
a se sjeca ko onih ko mikica u obliku kisobrana sa straficama???
ili onih mikica okruglih sa slikicom nutra i imali su strafasti rubek...

kavabon je bil dobar isto.
što je to mikica?:misli:

Tinach
30.08.2007., 16:58
obožavam haribo medeke (ostala bez zube prije cca sat vremena zbog njih) i ššššumi jabolka, pez i cedevita. ostali su mi svi bljak

extreme
30.08.2007., 17:16
pez i cedevita.

jooj, pez sam zaboravila.... obožavam ga...!!

Jean
30.08.2007., 18:53
Kao mali obožavao sam Vau-vau!!!

SmthSpecial
30.08.2007., 21:43
ja volim one mekane od karamele i kokosa, to sve zajedno potrpam u usta :zubo:
ne znam kako se zovu, ali su u obicnim prozirnim omotima, mislim od kandita.
volim bronhi i negro.
volim i one kisele od jabuke. i pepermint s cokoladom unutra.
werther's mljac. volim i gumene s okusom kole, mada kolu uopce ne volim :zubo:
volim i kisele gumene, one gliste i to.
ali da se razumijemo, bombone jedem mozda 1-2 puta godisnje :D

x-type
30.08.2007., 23:33
ššššum (jabuka, mandarina ne valja)
nim cvaj
werther's
campino (naranča je bolja od jagode)

grogo bolger
31.08.2007., 07:33
sad se sjetih, cedivita bonboni iz one male narandžaste kutijce :cerek:
izazivaju efekt ko kikiriki, ne možeš prestat jest :s

grglj
31.08.2007., 08:05
Kao mali obožavao sam Vau-vau!!!

I ja. :cerek: Bomboni u obliku pasića u kutijici oblika pseće kućice. :cerek:
Nisam ih godinama vidjela, valjda se više ne proizvode, šteta. Kao mala sam tamanila još i cedevita bombone, Pez i Rondo C. Bomboni tipa slatka tajna mi se nikad nisu posebno sviđali.

extreme
31.08.2007., 08:40
Nisam ih godinama vidjela, valjda se više ne proizvode, šteta. Kao mala sam tamanila još i cedevita bombone, Pez i Rondo C. Bomboni tipa slatka tajna mi se nikad nisu posebno sviđali.

ima ih! ja ih viđam redovito...
u brodokomercu (ne znam odakle si) i mislim da sam ih vidjela i u billi.

grogo bolger
31.08.2007., 09:09
ajme koja nostalgična tama, vau-vau :cerek:

chrissy
31.08.2007., 09:49
Ne znam koji su to fru-fru, ali Kiki i Mambu ne volim baš. Previše mi se lijepe za zube tako da takav tip bombona uglavnom izbjegavam

Zato ja volim kiki plus, taj se ne lijepi za zube... :cerek:
Te bombone sam sposobna tak dugo jesti dok mi ne pozli (to se dogodi nakon 2 vrećice u pol sata)... :zubo:

grglj
31.08.2007., 10:18

:jumping: :jumping: Iz Ri, he he. Znači, brodokomerc & billa, here I come. :D
Tnx. :)

Limeni Nos
31.08.2007., 10:24
znao sam jesti harribo medvjediće dok mi zubi ne bi utrnuli :cry: :D

Maisie
31.08.2007., 12:36
Te vau-vau i PEZ sam jela samo radi kućice odnosno radi onih u što su se stavljali PEZ bomboni. Uglavnom sam se igrala Moraš skupit sve :D

paučko
31.08.2007., 15:36
što je to mikica?:misli:

mikić, ne? :mig:

OT, ja najviše volim gumenjake i one pjenaste marshmallows :)

Jean
31.08.2007., 18:57

Da, i ja ih viđam po Brodokomercu, a ima ih i u Kauflandu na kasi. Inače, proizvodi ih Kolinska.

Maisie
31.08.2007., 19:03
Pričate o vau-vau? Ja ih vidim po ljekarnama :D

-ana-
31.08.2007., 19:59

ja jos dan danas znam ponekad kupiti rondo c bombone. :cerek:
dobri su mi i ovi zeleni od jabuke koje spominjete.

gumeni su mi najdrazi! :cerek:

kachunchica
31.08.2007., 21:24
ne volim jesti bombone.
valjali su mi samo neki sto su ispunjeni cokoladom. nemam pojma kako su se zvali.:misli:

Dorée
01.09.2007., 19:55

Ima u ljekarnama tamo sam ja kupovala:zubo:

Dorée
01.09.2007., 19:56
Ja obožavam one slatke jagodice pjenasto-gumaste :cerek:

AFRODITA69
01.09.2007., 20:45
penene banane.

vau vau ima u getrou kolko oces!

Morski.
01.09.2007., 22:04
Pričate o vau-vau? Ja ih vidim po ljekarnama :D

Po splitu isto po ljekarnama :zubo:

Nina-Zg
02.09.2007., 02:04
A jel' se netko sjeca onih sitnih cokoladnih pikulica s likerom od kave?
Davno, davno su se prodavale u uskim celofanskim vrecicama raznobojne secerne pikulice ispunjene nekim slatkim sirupom... Ni sad mi nije jasno kako se to proizvodilo.
Znalo se dogoditi da papam Pepermint bombone po cijeli dan.

zlocestoca
02.09.2007., 02:25
obozavam gumeline (veseli zoo) :cerek:
svaki put u sopingu kupim dvije vrecice, jednu smazem po putu (decko pizdi jel mu smrde i zato sto prazne vrecice samo bacim iza svog sjedala :zubo:), druga je za doma

osim gumelina, obozavam i kiki bombone (klasicne i od jagode)
na helf sam prije par godina slomila svoj zadnji mlijecni zub :tuzni: i od onda ih ne jedem

(vezano za mikice (lizalice) jedne godine sam potrosila cijeli uskrsni bon od firme samo na njih :zubo:))

Jean
02.09.2007., 04:41
A sjeća li se itko peperminta i cedevite pakirane u plastične kutijice (kao tic-tac, samo su sami bomboni bili jedno pet puta manji od tic-taca)? To mi je mama kupovala putem do vrtića (d.v. Marženka Žurga), i ful nisam volio one ljute peperminte, ali bi bio glavni mačak u vrtiću kada bi ih dijelio drugoj dijeci...

L3go
02.09.2007., 09:55
pepermint s čokoladom (zeleno bijelo pakovanje) je najbolji:top:

Lya
02.09.2007., 16:11
obozavam gumeline (veseli zoo) :cerek:
svaki put u sopingu kupim dvije vrecice, jednu smazem po putu (decko pizdi jel mu smrde i zato sto prazne vrecice samo bacim iza svog sjedala :zubo:), druga je za doma

osim gumelina, obozavam i kiki bombone (klasicne i od jagode)
na helf sam prije par godina slomila svoj zadnji mlijecni zub :tuzni: i od onda ih ne jedem

(vezano za mikice (lizalice) jedne godine sam potrosila cijeli uskrsni bon od firme samo na njih :zubo:))

eerrrggg.... koliko ti imas onda sad godina? :misli:

zlocestoca
02.09.2007., 16:15
eerrrggg.... koliko ti imas onda sad godina? :misli:
30+ :zubo:

(zub je jos ziv, samo je dobio plombu ;))

-perica-
02.09.2007., 16:45

Volim i kavabon

Pise se BOMBON

Evil-Lyn
02.09.2007., 16:52
Općenito ih jedem rijetko-bilo koju vrstu...ali Kiki i Bronhi su zakon! :cerek:

x-type
02.09.2007., 21:24
zar nitko ne voli Campino?

mujsapujsa
02.09.2007., 21:44
Vrećice prastarih mentol bombona su mi uvijek po autu (kad smo bili klinci zvali smo ih paljevci) i mada inače ne jedem,cuclam bonkače dok vozim to je skoro pa obavezno

extreme
03.09.2007., 13:35
zar nitko ne voli Campino?

ja! al one od jagode i šlaga su mi najbolji...

Lya
03.09.2007., 15:30
da, zaboravila sam nabrojat i njih.. dakle u silnoj zbirci u autu ima i campino od jagode... :D

x-type
03.09.2007., 16:16
meni su naranče bolji. a ima i od trešnje, samo te nisam još probao

Ad.Miss.G
03.09.2007., 19:43
Ijoj otkud da krenem...od Kikića do gumenih, Slatke tajne. Sve kaj je voćno ja mlatim. Al ipak Kikići klasični drže 1.mjesto.
A karamele klasične il nedajBože lješnjak ili Werther's mrzim.

*jezebel*
03.09.2007., 22:49
bas i ne volim bombone, pogotovo ne one koji su vulgarno preslatki i puni kemije. volim cokoladne. i tu i tamo kupim rondo c, kavabon i pepermint od limuna (jeste probali novi pepermint od limuna? ima prekrasnu teksturu, volim ih trljati jezikom...), a u dm-u bombone 25 alpenkraeuter, onda od kadulje i traubenzucker. al' pojedem ono... jedan bombon mjesecno. pa i manje. vise sam tip za cokoladu, voce i dobar sladoled.

*jezebel*
03.09.2007., 22:51
a najjace mi je kad nekoga ponudim s kavabonom, reakcija uvijek identicna: ''sta...to se jos uvijek proizvodi???'':rofl:

Mare22
12.10.2010., 09:43
Ja sam luda za Rondo C bombonima i ista stvar mi se dogodi kad nekog ponudim. Super mi je kako svi vole te bombone, ali kod svih je reakcija ista - "Što se to još uvijek proizvodi?!".
Valjda nas svih taj okus vraća u djetinjstvo :)

Novi233
12.10.2010., 11:44
volim bonbone...kiki,werter ,mamba...ne volim minte,peperminte...koja je svrha bonbona ako ima okus žvake...glupost

jahorinka
12.10.2010., 12:34
se sjeća ko onih tvrdih mliječnih bombona? :klopa:

čini mi se da su isto bili od šumija, al nisam 100% :misli:

patientia
12.10.2010., 15:16
Od bonbona volim Nimm2 one male u kutijici sa secernim alkoholima umjesto secera i Ricola isto sa secernim alkoholom, gotovo sve Ricola vrste. Dobri su mi i Das Gesunde Plus kadulja. I Orbit sa ksilitolom su mi dobri, i oni Deluxe punjeni cokoladom. Das Gesunde Plus eukaliptus, tako tako, da se pojest. Probala sam i Das Gesunde Plus echinaceu - nista posebno. Ponekad kupim bonbone od glukoze, Das Gesunde Plus ili neke druge.

x-type
12.10.2010., 18:41
ajme Nimm2, di si se njih sjetila! ja sam uvijek mislio da su to neki jeftilen bomboni a la Lidl, ali su mi svjeedno uvijek super bili :)

Lilianke
15.10.2010., 16:19
ja sam hiper-obožavateljica Ricola bombona, ali onih SA šećerom,piše na njima "original", upravo sam stavila petstotog danas u usta i ne mogu si pomoći i zaustaviti se!!!
Inače može proći i pepermint s čokoladom unutra ,Kraš, i inačica toga od Orbita, i vau-vau!

Dora K
15.10.2010., 19:10
ja jos dan danas znam ponekad kupiti rondo c bombone. :cerek:
dobri su mi i ovi zeleni od jabuke koje spominjete.

gumeni su mi najdrazi! :cerek:

Jel netko vidio te Rondo C zadnje vrijeme za kupit i di? Nisam ih vidjela valjda vec vise od 10 godina, a obozavala sam ih. Bili su Rondo C (narandjasto pakiranje) i Rondoment (zuto pakiranje), onak u tuljcu, proizvodila ih je Pliva :)

ulagačica1983
16.10.2010., 15:02
Najdraži Rondo C, Vau vau i dobro stari kikići.... Tu i tam me uhvati želja za Haribom...

coco zoe
16.10.2010., 23:37
Jel netko vidio te Rondo C zadnje vrijeme za kupit i di? Nisam ih vidjela valjda vec vise od 10 godina, a obozavala sam ih...

Kupila ih ja prije desetak dana u mercatoru (zg). Mislim da ih imaš u skoro svakom većem dućanu, pored blagajni.

mafri
17.10.2010., 18:56
Obozavam Rondo C i obozavam kiki od jabuke....
Volim i negro...

tina88
17.10.2010., 19:23
Volim bombone :) Najdraži su mi Jabolko, Kiki (voćni), Bronhi (samo klasičan, ne one nove kemije), M&M's, Rondo i Mentos (voćna kombinacija). Zapravo je malo bombona koje ne volim, možda oni tvrdi tipa Mentol ili 505 s crtom mada su mi i oni dragi in a way :D