PDA

View Full Version : Posuđe

stranice : [1] 2

bela777
30.08.2007., 09:15
Lonci, tave, šerpe...

Zanimaju me vaša iskustva

što je kvalitetno, a nije preskupo?
gdje?

Mali sam gledala i kao da ima onaj ful jefini razred posuđa što se ispiga nakon 10 korištenja i ful skupi (lagostina) gdje je jedan lonac 3000 kuna...

Hvala

zlocestoca
30.08.2007., 09:30
imas i nekakav srednji cjenovni razred

pogledaj silit u lesnini i merkuru

Stari Zeke
30.08.2007., 12:21
Zepter i samo Zepter. Sve ostalo je bacanje love.

Aussie-Gold
31.08.2007., 21:07
Ja imam sve od WMF, od buhe do slona. Stvarno su najbolji, i u designu i u kvaliteti. :top:

andy_0702
31.08.2007., 22:52

preteško i preskupo...

i navedeni wmf je puno bolji izbor...

Renata
01.09.2007., 07:52

a ja baš mislim da je zepter bacanje love

dlasic
01.09.2007., 08:18
Ahhhhhh WMF :s :s J-bga, imam fetiš na njih, tako da sam ovdje neubrojiv.
Za Zepter se slažem sa Renatom, za dosta manje love se nađe jednako dobro, a ne moram slušati nekoga pola dana kako drobi o uštedi vina jer se hrana ne mora soliti...
Zlocestoci hvala za savjet (mada nije išao meni), ali sam jučer u Lesnini kupio Silit set za poklon. :top:

chiquita
01.09.2007., 09:02
... ali sam jučer u Lesnini kupio Silit set za poklon. :top:

od čega se sastoji set, kak izgledaju lonci i koliko penezi je to došlo, ako bi bio ljubezan odgovoriti.:)

BBlue
01.09.2007., 13:24
a ja baš mislim da je zepter bacanje love

Potpisujem.... Zepter se prodaje samo na Balkanu, onima koji misle da je to vrhunac kvalitete.

WMF, Silit, ili za nešto manje love Fissler.

zlocestoca
01.09.2007., 14:10
fissler je skuplji od silita ;)

elegant
01.09.2007., 15:02
Ja imam sve od WMF, od buhe do slona. Stvarno su najbolji, i u designu i u kvaliteti. :top:

koliko se vidi na njihovom situ, nemaju kod nas zastupnika ... kupila vani ili se ipak da i kod nas nabaviti?

BBlue
01.09.2007., 18:19
fissler je skuplji od silita ;)

Kako što i kako gdje. Fissler vani ima zgodne akcijske prodaje.

zlocestoca
01.09.2007., 18:21
Kako što i kako gdje. Fissler vani ima zgodne akcijske prodaje.
u lesnini, merkuru, kiki... (pricam o Zg)
znam zato sto mi je fissler bio prvi izbor, ali u trenutku kad sam kupovala malo preskup
al su zato sve sefljice, escajg i ostalo fisslerovi :cerek:

zlocestoca
01.09.2007., 18:23
koliko se vidi na njihovom situ, nemaju kod nas zastupnika ... kupila vani ili se ipak da i kod nas nabaviti?
sigurna sam da WMF imas u mulleru na trgu, a mislim da imas i u lesnini (za sitnice za kuhinju (solenke i slicne pizdarije) sam sigurna da imaju, za lonce nisam 100%)

BBlue
01.09.2007., 18:25
al su zato sve sefljice, escajg i ostalo fisslerovi :cerek:

:top:

Moj favorit je njihov mali ekspres lonac - 2,5 l - taman za brzi ručak za dvoje.

BBlue
01.09.2007., 18:26

Muller u CC1 - imaju cijeli program!

zlocestoca
01.09.2007., 18:28

Moj favorit je njihov mali ekspres lonac - 2,5 l - taman za brzi ručak za dvoje.
express lonac tek planiram kupiti :zubo:

elegant
01.09.2007., 21:11

ok, thnx .... a cijene? do plafona ili i za obične smrtnike?! :confused: btw trenutno sam pri Solingenu, ali pošto nije ona najviša kategorija (a moram priznat da sam u ovoj ktg prilično razočarana) s novim stanom i novo suđe :top:

BBlue
02.09.2007., 05:27
ok, thnx .... a cijene? do plafona ili i za obične smrtnike?! :confused:

Cijene su sukladne reputaciji;) Ali posuđe možeš kupovati komad po komad - tako sam ja prije desetak godina kupovala Lagostinu:top: Inače, Lagostina je u međuvremenu dio proizvodnje preselila u Kinu, pa ono što se sad kupuje kod nas pod tim imenom uglavnom više nije prvi cjenovni razred, ali je i daleko od kvalitete!

elegant
02.09.2007., 08:44
Cijene su sukladne reputaciji;) Ali posuđe možeš kupovati komad po komad - tako sam ja prije desetak godina kupovala Lagostinu:top: Inače, Lagostina je u međuvremenu dio proizvodnje preselila u Kinu, pa ono što se sad kupuje kod nas pod tim imenom uglavnom više nije prvi cjenovni razred, ali je i daleko od kvalitete!

čini se da je i sa Solingenom ista situacija ... doduše, pred kojih desetak godina bila zgoda (neka kompenzacija) pa sam uzela ... za sad služi, ali nova kuhinja, novo suđe :top:

Wedding
03.09.2007., 00:29
Potpisujem.... Zepter se prodaje samo na Balkanu, onima koji misle da je to vrhunac kvalitete.

uuuu Fissler je najskuplji medju ovim nabrojenim i stvarno je bacanje novaca.......... fascinira me njihov bat za meso koji kosta oko 250 kuna i nije nista efikasniji od onoga iz Ikee za 4 €:rofl:

bela777
03.09.2007., 10:06
od čega se sastoji set, kak izgledaju lonci i koliko penezi je to došlo, ako bi bio ljubezan odgovoriti

Evo i ja bila u petak i kupila set Silit (vjerojatno isti kao dlasic). Sastoji se od 4 lonca (2 veća: jedan dovoljno velik za sarmu napravit za 3 dana, drugi manji; 2 manja: jedan s dugačkom drškom, jedan običan) i 3 poklopca. Cijena: 899 mislim, lijep dizajn... i zaista se vidi da će potrajati dugo! Zlocestoca thanks!!!

Ima i u Merkuru kupiti po komadu neke druge marke, ali vidi se da su isto kvalitetom OK, cijene 200 - 400 kn po komadu, ovisi o veličini posude, ali to ću drugi put...

chiquita
03.09.2007., 11:18
ajde javi kad skuhaš prvo jelo u njima kakvi su ti dojmovi.

zlocestoca
03.09.2007., 11:22
Evo i ja bila u petak i kupila set Silit (vjerojatno isti kao dlasic). Sastoji se od 4 lonca (2 veća: jedan dovoljno velik za sarmu napravit za 3 dana, drugi manji; 2 manja: jedan s dugačkom drškom, jedan običan) i 3 poklopca. Cijena: 899 mislim, lijep dizajn... i zaista se vidi da će potrajati dugo! Zlocestoca thanks!!!

molim :)
nadam se da ces biti zadovoljna :w

Zvrksa
03.09.2007., 18:40
WMF u Mulleru zna biti i na jako velikim akcijama...npr... nožić prije bio 80-ak kn... pa snižen na 20-ak... malo treba prošvrljati

Princeza protuha
04.09.2007., 12:42
Wedding, kako ti se drzi taj iz Ikee, perem ga u suđerici i desava se nesto strasno s njim.....tako da sam ga bacila na kraju.....kako tvoj podnosi suđericu?
Kupila jednu rajnglu sa akcije u Merkatoru ...suđe je chic..ili tako nesto...odlicna je ...samo u njoj kuham

Kit
04.09.2007., 18:35
Ako se radi o Zagrebu, mislim da vrijedi pogledati dućan Berghoff u Savskoj (malo južnije od Pedagoške akademije). Imaju sniženja ponekad pa i velike cijene postanu pristojne. Sve mi izgleda prilično kvalitetno, a za noževe (jedna serija od krom molibden vanadij materijala) sam se i sam uvjerio.

Još jedna napomena, mislim da je promaklo, Solingen je grad u Njemačkoj sa velikom tradicijom u obradi čelika ali isto tako i sa bezbroj brandova od kojih oni najlošiji najčešće ističu riječ Solingen. Tako da natpis Solingen zapravo sam po sebi ništa ne jamči.

Još imam jako dobra iskustva sa markom Steinbach, ali ne znam gdje se to sada može kupiti.

Aussie-Gold
04.09.2007., 21:20

Kao što je ekipa prije mene rekla, WMF imaš za kupiti u Lesnini i u Müller-u. Ja sam sve od WMF-a kupila u Njemačkoj.

Prva liga posuđe :cerek:

bela777
05.09.2007., 14:33
ajme, jučer sam dobila prospekt iz Lesnine, Silit posuđe na akciji, a ja već kupila... al eto, ako netko ide da zna...

Fish 1968
05.09.2007., 16:29
uuuu Fissler je najskuplji medju ovim nabrojenim i stvarno je bacanje novaca.......... fascinira me njihov bat za meso koji kosta oko 250 kuna i nije nista efikasniji od onoga iz Ikee za 4 €:rofl:
:zubo:

Ja ga imam, a kupila sam ga baš zbog dizajna. Ali je i fora. :)

vikica
05.09.2007., 16:49
Ma ja sam kupila tavu i protvan od Chicka, sad na snizenju u mercatoru. Stvarno su super, prezadovoljna sam. A i cijena je bila dobra (100ak kn).

Sad se stvarno da naci kvalitetnog posudja za relativno malo para. Isplati se dati puno para samo ako ti je nesto zapelo za oko zbog dizajna. Kvaliteta svega je približno ista.

kairos
13.07.2008., 16:24
Molim savjet : gdje kupiti dobro posuđe? Koje su marke jamac pouzdanosti i kvalitete? kakva su vaša iskustva?:s

project zwo
13.07.2008., 16:58
Zepter baš i nije neki extra s obzirom na cijenu, brzo se musa pa ga treba glancati ako želiš sjaj a i uhvati se ako ne miješaš...no ipak bolje od onih starinskih emajliranih rajngli po 10kn:rofl:

rijecanka77
13.07.2008., 18:26
Imam Fissler set posudja, ja zadovoljna kvalitetom i cijenom:mig:

s.lexie
27.07.2008., 19:36
moze li netko konkretno navesti npr WMF ili Fissler ili Zepter set posudja koji se sastoji od jednog velikog lonca, jednog za tjesteninu i dvije male posude- cijena xyz kuna. rijecanka, koliko je tvoj set kostao?

mrs. kaby
28.07.2008., 11:01
ja imam wmf, komplet od 5 lonaca, većih i manjih (s poklopcima naravno), ali nisam uzela one baš jako velike+ dodatno sam kupila manji lonac za tijesto koji ima odmah i cjedilo (oko 450kn je bio). sve skupa me došlo oko 2.200,00kn. doduše još ih nisam testirala...
evo, ovako nešto, samo mislim da su mimalo manji ovi veći lonci
http://www.wmf.com/produkt_detail.asp?nv_id=1515&se_id=96&va_id=25715&sp_id=11&sid={44094AF3-DEE8-415E-A812-D10D4CF4DE4C}
http://www.wmf.com/produkte.asp?nv_id=296&se_id=258&sp_id=11&va_id=0&sid={44094AF3-DEE8-415E-A812-D10D4CF4DE4C}

i ono što mi je u svakodnevnoj uporabi već više od godinu dana:
http://www.tefal.com/All+Products/Cookware/Non+stick+cookware/Products/Ingenio+4/Ingenio+4.htm
prezadovoljna sam s tim! lako se održava, ništa se ne lijepi i dobro se sve peče! moj je jedino crni ovaj valjnski dio, ali ima ih u raznim bojama.

mama ima zepter već više od 15 god. i prezadovoljna je. mislim da je to stvar navike. u svakom slučaju bolji su od svih onih koji su dolazili poslije i bili kao isti. ujna ima onaj amc ili kako li već i nije muni do koljena.

anita
28.07.2008., 12:10
Mislim da je izbor posuđa stvar pristupa. Meni je prije nekoliko godina kolegica s posla koja se bavila akviziterstvom nudila zepter jer ima doživotnu garanciju i uz to mi je još nudila nekakva posebna sredstva za pretpranje, pa pravo pranje, pa poliranje itd. Na to sam ja njoj rekla da mi pranje suđa nije hobi nego nužno zlo i da ne mislim iste rajngle gledati 10, 15, x godina, a kamoli doživotno. Važno mi je da se ništa ne prima i da se može dobro oprati. Kad se toga zasitim, kupim drugo, ali nikada ne previše skupo.
Isto radim npr. s tepisima. Kad sam skužila da mi nikakvo čišćenje ne može vratiti prvotni izgled tepiha, odlučila sam da tepih prosječne veličine smije koštati do cca 500-600 kn. Uz redovito sauganje mora izdržati barem godinu dana. Kad se zamaže toliko da bi mu trebalo pošteno čišćenje servisa (koje košta cca 300 kn, a nikad nije ono pravo), kupim novi. I super mi dođu te sitne promjene u stanu. A i ne opterećujem se time kakve bi morao imati boje a da se ne vidi zmazanoća. Kupim ono što mi se u tom trenutku sviđa.

Ninochka_zg
31.07.2008., 10:18

tam sam kupila ekspress lonac onaj mali (mislim da je 2.5 litre ali morala bih doma pogledati). inace jesu nesto skuplji ali kako se zgodno daju stvari iskombinirati ne trebas sto lonaca i pet stotina tava, dosta ti je jedna za ribu, jedna za rostilj, i wok i time si rijesila povrce i razne stvari. osobno sam se rijesila svih visaka.

Ninochka_zg
31.07.2008., 10:48
http://www.tefal.com/All+Products/Cookware/Non+stick+cookware/Products/Ingenio+4/Ingenio+4.htm
prezadovoljna sam s tim! lako se održava, ništa se ne lijepi i dobro se sve peče! moj je jedino crni ovaj valjnski dio, ali ima ih u raznim bojama.

e daj reci gdje si to kupila. trazim i nikako da nadjem :( svuda slusam "joj imali smo ali je bilo skupo i nemamo vise) :( pokusah izvana naruciti ali mi se fakat ne placa carina i pdv koji cijenu zduplaju, a za manje love kupim u hrvata :)

mrs. kaby
31.07.2008., 11:35
@ Ninochka_zg - imaš ih u Konikomu u cc1 u raznim kombinacijama, ovisno želiš li dublje posude ili veće tave. imaju dosta velik tefalov program. da li ih još negdje ima, ne znam, nisam vidjela, ali iskreno, nisam baš ni tražila...
- ja sam svoje prek markica što sam skupljala, u konzumu kupila (prije godinu i pol recimo)

rijecanka77
31.07.2008., 11:44
moze li netko konkretno navesti npr WMF ili Fissler ili Zepter set posudja koji se sastoji od jednog velikog lonca, jednog za tjesteninu i dvije male posude- cijena xyz kuna. rijecanka, koliko je tvoj set kostao?

Ne sjecam se tocno jer smo dobili kao vjencani poklon, ali cca 1.600 kn ili malo vise, mislim...1 veliki (ogroman), 2 srednja (visi za tjesteninu i nizi) i 2 manja lonca...uz to normalno, 1 veliki poklopac (stakleni), 2 srednja i 1 mali....jedan poklopac sam uspjela razbiti ali sam nasla zamjenski za neku sitnu lovu:mig:

Ninochka_zg
01.08.2008., 09:37
@ Ninochka_zg - imaš ih u Konikomu u cc1 u raznim kombinacijama, ovisno želiš li dublje posude ili veće tave. imaju dosta velik tefalov program. da li ih još negdje ima, ne znam, nisam vidjela, ali iskreno, nisam baš ni tražila...
- ja sam svoje prek markica što sam skupljala, u konzumu kupila (prije godinu i pol recimo)

mrs.kaby: to je tamo dolje u prizemlju - ta trgovina konikom? aj bum pogledala u subotu. tnx. trazim ga je zauzima malo prostora i zaista je izvrsno. imala sam ga na posudbi dva mjeseca i uvjerila se da je prva liga. tnx.... :top::top::mig:

M&N
02.08.2008., 21:36
Nitko nije odgovorio na onaj post o ikeinim loncima 365, pa bih molila ako tko ima da napiše,je li zadovoljan i kako se ponaša u suđerici,hvala...

ombia
03.08.2008., 21:25
Ja imam jedan taj lonac i mogu reci - koliko para toliko muzike. Imam ostatak tanjura iz iste serije i to je sve super, cak i bestek ali lonac ne provodi dobro toplinu, zna se zagoriti i cudno je poflekavio.

s.lexie
05.08.2008., 19:20
ja imam wmf, komplet od 5 lonaca, većih i manjih (s poklopcima naravno), ali nisam uzela one baš jako velike+ dodatno sam kupila manji lonac za tijesto koji ima odmah i cjedilo (oko 450kn je bio). sve skupa me došlo oko 2.200,00kn. doduše još ih nisam testirala...
evo, ovako nešto, samo mislim da su mimalo manji ovi veći lonci
http://www.wmf.com/produkt_detail.asp?nv_id=1515&se_id=96&va_id=25715&sp_id=11&sid={44094AF3-DEE8-415E-A812-D10D4CF4DE4C}
http://www.wmf.com/produkte.asp?nv_id=296&se_id=258&sp_id=11&va_id=0&sid={44094AF3-DEE8-415E-A812-D10D4CF4DE4C}

mama ima zepter već više od 15 god. i prezadovoljna je. mislim da je to stvar navike. u svakom slučaju bolji su od svih onih koji su dolazili poslije i bili kao isti. ujna ima onaj amc ili kako li već i nije muni do koljena.

ovo od tefala, imas bas cijeli ovaj Ingenio 4 set? Čini mi se super, tu se skida ručka? to je super jer se stedi prostor, zgodnije je za spremiti :) ja bi tooo!!!

splićanka77
05.08.2008., 19:49
ovdje imaš super tava...preporučam!

http://www.rsi-hr.com/16352.aspx

s.lexie
07.08.2008., 11:25
je li itko kupio ono posudje iz top-shopa , sa tv prodaje koje reklamira onaj kuhar iz bon appetita?

mrs. kaby
08.08.2008., 09:54
ovo od tefala, imas bas cijeli ovaj Ingenio 4 set? Čini mi se super, tu se skida ručka? to je super jer se stedi prostor, zgodnije je za spremiti :) ja bi tooo!!!

da, imam cijeli set i meni je predobar! a stvarno je jako lako spremiti ga! ručka se skine i sve ti jedna u drugu lijepo uđu :) ali imaš ih raznih promjera i dubina.

isproban je i wmf- za sada sve 5! i dobro izgleda nakon pranja u perilici :top:

s.lexie
08.08.2008., 13:01
da, imam cijeli set i meni je predobar! a stvarno je jako lako spremiti ga! ručka se skine i sve ti jedna u drugu lijepo uđu :) ali imaš ih raznih promjera i dubina.

isproban je i wmf- za sada sve 5! i dobro izgleda nakon pranja u perilici :top:

a ja sam slala upit u zastupnistvo tefala i rekli su mi da ce ga mozda nabaviti slijedece godine ali da ga za sada nema za kupiti u Hrvatskoj???
di si ga ti nasla?

Ivy_Emancipated
10.08.2008., 12:43
Moji tu kupuju.

www.mi-va.hr

Nema niš na sajtu, al ima u dućanu :)

pingulinka
14.08.2008., 06:51
ajme, jučer sam dobila prospekt iz Lesnine, Silit posuđe na akciji, a ja već kupila... al eto, ako netko ide da zna...

kako opremam stan, a i kuhinju bacila sam oko na ovaj topic...svratila do Lesnine i kupila ovaj komplet na sniženju :cerek: thanx bella na informaciji...s tim da ste mi skratile traženje, jer nemam pojma baš o posuđu...:D

jaka
14.08.2008., 16:40
ja imam sve od Zeptera već 13 god...tj ono što je tada bilo...i ne bih ga mijenjala ni za šta....:s:s:sjedino kaj nisam zadovoljna noževima,suđe je vrhunsko:top:spremam se dokupiti još dva veća lonca,jbg family raste:D

mrs. kaby
15.08.2008., 11:31
ja sam svoj tefal ingenio kupila na način da sam u konzumu skupljala nekakve naljepnice pa se za vrijeme trajanja te nagradne igre ili bolje rečeno akcije, moglo kupiti u onim velikim konzumima (maxi ili super, ne znam koji je veći). ali to je bilo prije cca dvije god... nakon toga sam ga i mami kupila, ali u konikomu u cc1, no moram priznati da u zadnje vrijeme nisam obraća pažnju ima li ga još tamo.

@s.lexie- jesi išla na kraju pogledati u konikom?

s.lexie
16.08.2008., 20:56
ja sam svoj tefal ingenio kupila na način da sam u konzumu skupljala nekakve naljepnice pa se za vrijeme trajanja te nagradne igre ili bolje rečeno akcije, moglo kupiti u onim velikim konzumima (maxi ili super, ne znam koji je veći). ali to je bilo prije cca dvije god... nakon toga sam ga i mami kupila, ali u konikomu u cc1, no moram priznati da u zadnje vrijeme nisam obraća pažnju ima li ga još tamo.

@s.lexie- jesi išla na kraju pogledati u konikom?

nisam, na godisnjem sam:D , cim se vratim idem pogledat :)
hvala:mig:

Martinich
16.08.2008., 21:27
Ja imam sve Zepterovo posudje, prezadovoljna sam. Od mnogih sam cula da ne valja, al cim sam uselila u svoj stan, kupila sam, stvarno sam zadovoljna. Dobila sam neko na poklon, to nije valjalo nista.

Margita
21.08.2008., 20:38
Ima li netko Fissler posudje sa staklenim poklopcima? Zanima me kako je za odrzavanje, se zavlaci prljavstina u rubove tako da se ne moze oprati? Ljepse nam je sa staklenim poklopcima, ali ne bi na ustrb prakticnosti ako je problematicno za odrzavanje :confused:

rijecanka77
22.08.2008., 08:37
Imam Fissler sa staklenim poklopcima, pere se u perilici sudja i ne zavlaci se nikakva prljavstina jer su rubovi napravljeni zaista dobro i nema nikakvog lufta izmedju metalnog ruba i stakla...veci ti je problem to sto je staklo pa moras paziti kako odlazes poklopac kad kuhas...meni se dogodilo da sam u brzini poklopac naopacke (na ruckicu) oslonila, on se zarotirao i pao na pod i naravno razbio:mad: A nista, izmjerila sam promjer poklopca i kupila drugi, nista strasno:cerek:

Margita
22.08.2008., 10:59
Super, hvala :) 1:0 za staklene poklopce..

corinne
23.08.2008., 10:22
moji su kupili set AMC-a prije par godina i dalje je kao novo. e sad, to je malo preskupo, i otplacivali su koliko se sjecam dvije godine.

ako su ti ovi ponudeni odgovori preskupi, biraj posude tako da uzimas ona teska i masivna. da nisu tanka kao papir i da imaju deblje dno. tako sam bar cula, pa mozda nades neke stvari koje nisu preskupe. npr. u pevecu (gdje inace NIKAD nista ne kupujemo) smo slucajno nasli wok koji je bio oko (mislim) 200-tinjak kuna, i jako je dobar. inace kad smo gledali wok bio je preko 350, bas neki profesionalni, a mislim da nam tako nesto ipak nije potrebno.

sretno! ;)

setnjica
26.08.2008., 10:28
Imam loša iskustva s Zepterom, na dva poklopca potrgao se termostat, doduše zamijenili u roku 30 dana, ali obzirom na cijenu....:flop:

elegant
27.08.2008., 06:49
Kupila sam neki dan nove tave ... jednu za meso i sl, promjera 26 cm i jednu potpuno plitku za palačinke, sve Fisler i prezadovoljna sam.
Sve koštalo 300 kn, ali vrijede svaku kn, a pogotovo uzevši u obzir da su tave slične kategorije (u Mulleru) bile po komadu preko 400 kn :horor:

Ninochka_zg
27.08.2008., 09:02
elegant, gdje si kupovala fisler? tamo kod hotela internacional, u produzetku ulice koja vodi prema nsk?

Isabella
27.08.2008., 13:16
I mene zanima gdje se sve u Zg i široj okolici (i Vž) može kupiti Fissler posudje. Obzirom da mi treba apsolutno sve za kuhinju, htjela bi napraviti ipak neku usporedbu izmedju cijena jer mislim da se može dosta ušparati.

elegant
27.08.2008., 13:23
elegant, gdje si kupovala fisler? tamo kod hotela internacional, u produzetku ulice koja vodi prema nsk?

ne u Hugu ... tamo su skuplje ... staklarna na samom početku Jurišićeve i Petrinjske.

Margita
27.08.2008., 13:54
A gdje je kao najjeftinije? :confused: Mi gledali u Kiki, tamo su oni 5-dijelni setovi od 1590 do 1790, cini mi se. U Intersparu mi se cinilo skuplje..

elegant
27.08.2008., 13:59
A gdje je kao najjeftinije? :confused: Mi gledali u Kiki, tamo su oni 5-dijelni setovi od 1590 do 1790, cini mi se. U Intersparu mi se cinilo skuplje..

ne znam, ali između Müllera i ove staklarne, nije bilo puno dvoumljenja .... a u Hugu sam bila nedugo prije toga i činili su mi se skuplji, no možda nije na odmet još jednom provjeriti.
Meni nije bio potreban cijeli set posuđa, pa mi se nije tražilo dalje ... ovo mi se činilo realnim.

mammaRI
27.08.2008., 15:23
U Rijeci u Merkuru su cesto akcije Fissler posudja,pretpostavljam da je onda ista stvar u Zg pa probaj tamo pogledat...Ja sam jako zadovoljna..mislim da sam kupila family line set meni je bilo bitno da je za indukcijsku ploču pa sam i na to pazila i pao je izbor na Fissler

http://www.zip-trgovina.hr/index_fissler.htm probaj njih kontaktirat, neznam da li oni imaju samo veleprodaju...

mammaRI
27.08.2008., 15:25
e da moze jedno pitanjce za mene neupucenu iz Ri
adrese Muller ducana...bila sam u onom u city-u

nana30
27.08.2008., 15:39
biraj posude tako da uzimas ona teska i masivna. da nisu tanka kao papir i da imaju deblje dno. tako sam bar cula, pa mozda nades neke stvari koje nisu preskupe.

slažem se sa ovim da posuđe ne smije biti pretanko, ali nikako da bude što masivnije i što teže. treba naći hmmm srednje teške posude, znam da glupo zvuči, ali probajte u trgovini primiti tu tešku rajnglu i zamislite si jelo u njoj i kako je to prati i prebacivati sa špareta na stol pa u sudoper pa na mjesto. šparajte ruke!!!

I mene zanima gdje se sve u Zg i široj okolici (i Vž) može kupiti Fissler posudje. Obzirom da mi treba apsolutno sve za kuhinju, htjela bi napraviti ipak neku usporedbu izmedju cijena jer mislim da se može dosta ušparati.

u NAMI na Trgu (Zg) ima dosta različitih setova od fisslera i posuđa koje se prodaje po komadu, nešto jeftinije, nešto skuplje (ne preskupo) ja sam si zapikirala jedan fissler set sa staklenim poklopcima cca 1200kn, onaj malo masivniji je sa punim poklopcima i košta 1500kn, još uvijek prihvatljivo, ali su mi ručke grozne, jesu one ovak lijepe, ali previše strše van, bojim se da bi krale puno prostora bez veze

nana30
27.08.2008., 15:41
e da
i u pevecu sam našla prekrasan set (od onog crnog materijala, ne znam kak se zove) po 700kn. je neki no name, ali mi se čini odličnim. malo su mi skupi takvi setovi po 2500-3000kn

nana30
27.08.2008., 15:42
e da moze jedno pitanjce za mene neupucenu iz Ri
adrese Muller ducana...bila sam u onom u city-u

varteksova zgrada na Trgu (city center varteks :ne zna: ), mislim da je cijeli 3.kat domaćinstvo

Mayo
16.09.2008., 21:56
Danas sam pokupila letak iz Lesnine i ugledala WMF posuđe na akciji, 50 posto popusta na setove od 4 ili 6 dijelova.
Mislim da ću ih kupiti, ponukana natpisima na ovom topicu, iako još nemam ni kuhinju :zubo:
Ima li netko možda kakvih negativnih iskustava s WMF-om?

Margita
22.09.2008., 14:00
U Kiki vam je Fissler snizenje, mi kupili set od 5 kom. sa staklenim poklopcima koji smo dugo pikirali za -20% :)

mammaRI
22.09.2008., 16:12
WMF cijene u Lesnini i Mulleru me zanimaju ...
recimo gledala sam exp. lonac WMF od 8.5 L u lesnini košta 1899,00 kn minus 10% za gotovinu
da li je netko možda u zadnje vrijeme bio u mulleru gledat nešto slično pa da malo usporedimo...
neki dan sam bila u lesnini i bas mi kazu da prvi put imaju akcijske cijene WMF-a, no medjutim sve ono sto meni ne treba
kupila sam neke druge sitnice i postala "opsjednuta" WMF-om...ima li nas još takvih?:) :)

Britney Spears
23.09.2008., 08:17
Imam loša iskustva s Zepterom, na dva poklopca potrgao se termostat, doduše zamijenili u roku 30 dana, ali obzirom na cijenu....:flop:

Ja nažalost nemam Zepter, kažem nažalost jer ga moja ima 15 godina i oduševljeni smo njime.Neki dan joj se prvi puta potrgao termostat, pa me zanima cijena istoga ako mi možeš reći.Jel se isplati mjenjat ili ne..? :mig:

slatkica555
23.09.2008., 09:35
U Kiki vam je Fissler snizenje, mi kupili set od 5 kom. sa staklenim poklopcima koji smo dugo pikirali za -20% :)

Margita, kolika je bila cijena tog kompleta?? I jel to sniženje na keš ili se može pazariti i karticama?

..donata..
23.09.2008., 10:41
Ja sam WMF kupovala u Austriji. Ne sjećam se više cijene, ali znam da je bilo puno povoljnije nego kod nas. Prezadovoljna sam.

Margita
26.09.2008., 21:11
Margita, kolika je bila cijena tog kompleta?? I jel to sniženje na keš ili se može pazariti i karticama?

Kupili smo po 1290, ali evo danas opet bili u Kiki i vise nije snizeno..sad je opet 1590. Bilo neko kratkorocno snizenje izgleda...

mammaRI
29.09.2008., 15:30
Ako koga zanima WMF u Lesnini je do 4.10 akcija...u Mulleru isto tako samo neznam do kojeg datuma tj. da li je mozda proslo...i iste svari na akciji u Mulleru su jeftinije...

eto...

leo4
22.10.2008., 16:15
Gdje u zg kupiti doticnu posudu (lonac)! :ne zna:

German
26.10.2008., 08:53
U Kiki daju za sve Fissler-proizvode popust od 10 % na AMEX. Kupili jučer ovaj (http://www.ideo.si/nohtek/800/ideo_3910_FL5delni.jpg) set za 1700 kn.. :tulum:

Isabella
27.10.2008., 19:24
Jel neko kupovao posudje u Ikei?!

Gledala sam na webu i po slici se čini oke (piše: designer Ikea), al me zanima jel neko ima iskustva s njima (ono: jel ručke otpadaju, gule se i sl.).
Po cijeni se čine sasvim prihvatljive da bi se samo po komplet isplatilo skočiti do Graza.

ombia
27.10.2008., 22:03
Imam ja neke stvari iz Ikee nisu lose, ali tavu recimo nakon godinu dana moras zamijeniti, brzo se istrose, ako ti treba sudje samo za 1-2-3 godine, go for it.

Fissler za tu cijenu jest jako jeftin, vani kosta puno vise.

mammaRI
28.10.2008., 15:48
WMF express lonac Perfect kupljen...
odusevio me...sve kuham u njemu i sve je jako brzo gotovo...
eto, ako je koga slucajno zanimalo :)

leo4
29.10.2008., 07:47
WMF express lonac Perfect kupljen...
odusevio me...sve kuham u njemu i sve je jako brzo gotovo...
eto, ako je koga slucajno zanimalo :)
Ajde malo više detalja! Link, gdje , pošto....?

mammaRI
30.10.2008., 14:16
Ajde malo više detalja! Link, gdje , pošto....?

http://www.wmf.com/produkt_detail.asp?nv_id=302&se_id=96&va_id=12893&sp_id=11&sid={42588A7C-C004-4525-8C61-937BB5B3F915}

kupljen u lesnini u rijeci/kukuljanovu, placen 1259,00 kuna. ta cijena je bila prije cca mjesec dana i bila je kao akcija. inace kosta cini mi se 1699,00.

ja sam zapravo htjela od 8,5L ali on nije bio na akciji nego po redovnoj cijeni 1899,00 kn

inace lesnina ima popust od 10% na gotovinu iznad 500,00 kn ili sto je meni ok pbz maestro 12 rata, druge uvjete ne znam jer me nisu zanimali :)

bila sam neki dan u zg i isti takav od 6,5L kosta nekih stotinjak kuna manje cini mi se nego sto sam ja platila, a onaj od 8,5L cca 1380,00 kn
(dom trgovina zagreb na trgu bana jelacica 8).
oni nemaju popusta na gotovinu, mislim ni rate a ostale uvjete neznam...

da sam prije otisla u zg uzela bih ovaj od 8,5L jer je puno povoljniji nego u ri
kako kuham sve u njemu izgleda da cu uzeti i taj od 8,5l kad odem do zg-a.

mislim da je ovaj model perfect sasvim ok, jer postoje jos dva modela od wmf-a koliko znam razlika je u poklopcu i cijeni naravno :). ja sam prezadovoljna ovim modelom.
evo link i za ova druga dva modela:
http://www.wmf.com/produkt_serie_uebersicht.asp?nv_id=303&se_id=252&sp_id=11&va_id=10925&sid={42588A7C-C004-4525-8C61-937BB5B3F915}

http://www.wmf.com/produkt_serie_uebersicht.asp?nv_id=303&se_id=252&sp_id=11&va_id=10925&sid={42588A7C-C004-4525-8C61-937BB5B3F915}

ako te jos nesto zanima slobodno pitaj...

mammaRI
30.10.2008., 14:29
WMF shop

http://www.wmf.de/start.asp?se_id=1&sp_id=1&sid={C3E08A19-C53B-469B-B0E7-9E5B6005A22B}

mammaRI
30.10.2008., 14:35
Gdje u zg kupiti doticnu posudu (lonac)! :ne zna:

merkur, getro mozda?

mrs. kaby
30.10.2008., 19:41
@leo4, ako pitaš za wmf, imaš ga na Trgu u Mülleru. ne znam točno imaju li taj model, ali znam da su imali njihovih ekspres lonaca. pretpostavljam da ih ima i u Mülleru u CC1.

mammaRI
31.10.2008., 14:57
@leo4, ako pitaš za wmf, imaš ga na Trgu u Mülleru. ne znam točno imaju li taj model, ali znam da su imali njihovih ekspres lonaca. pretpostavljam da ih ima i u Mülleru u CC1.

e na to sam ja i mislila taj muller na trgu tj. nije mi to zapravo bas jasno da li je to cijela zgrada od njih ili...tj. na racunu mi pise dom trgovina zagreb i to je na 2 ili 3 katu a u prizemlju je muller drogerija.
primjetila sam da su cijene recimo kinder cokolade na trgu cca 11 kn a u CC1 6,90 i tako jos neki artikli koje sam nabrzaka vidjela.

koliko se sjecam na trgu su jeftinije neke stvari od WMF-a i imaju ama bas sve, dok u CC1 je daleko manji izbor i nesto vise cijene na nekim artiklima
je li to jos netko primjetio?
ipak, ja sam iz ri i plavusa sam pa ono mozda gore navedeni podaci nisu tocni :)
to znaci da moram po kinder u CC1 a WmF na trg???

Pennylane
08.01.2010., 18:29
U Lesnini pokupovala WMF posuđe.... nemam riječi hvale,odlično posuđe ! :s

mammaRI
08.01.2010., 18:42
U Lesnini pokupovala WMF posuđe.... nemam riječi hvale,odlično posuđe ! :s

hoces nam mozda otkriti sto si kupila? kao WMF fan totalno sam znatizeljna....:)
jesu mozda kakve akcije u tijeku?

Aoife
08.01.2010., 20:20
Vidiš mi smo dobili za Božić neki WMF pladanj za serviranje... Metalni, sjajan ko špigl... Kod prvog serviranja, neki komadići hrane su se zalijepili i nisu se oprali u perilici.. Malo sam ih prošla spužvicom.. I ode pladanj k vragu. Potpuno izgreban cijeli taj dio. Zašto bi netko od tako osjetljivog materijala radio suđe, a pogotovo neka takva "marka"... :ne zna:

Mayo
09.01.2010., 09:18
Ja imam ovaj set i odličan je. Kupila sam ga prije godinu dana na akciji s 50% popusta.
http://image01.otto.de/pool/formata/2080476.jpg

WMF :top:

Arianne
09.01.2010., 09:21
Ja imam ovaj set i odličan je. Kupila sam ga prije godinu dana na akciji s 50% popusta.

Isti moj set :D Ja vec godinama imam WMF i super sam zadovoljna sa njim :s

Pennylane
09.01.2010., 10:49

Eto...bit će da svi imamo iste setove...ovaj sam kupila i ja :D
Plus, 2 padele iz linije sa crvenim silkonskim poklopcima ,linija Function 4
http://i918.photobucket.com/albums/ad29/pinkrosescavs/250x25020function4200760046380_2008.jpg

i jednu nisku široku
http://i918.photobucket.com/albums/ad29/pinkrosescavs/Servierpfannen_250x250_20090518_424.jpg

Pennylane
09.01.2010., 10:52
hoces nam mozda otkriti sto si kupila? kao WMF fan totalno sam znatizeljna....:)
jesu mozda kakve akcije u tijeku?

Akcija trenutno nema...bile su početkom 12 mj...tad sam ja kupila sve navedeno...al čula sam da je sljedeći vikend Lesninin rođendan i da će biti specijalnih popusta i raznih akcija :)

Mayo
09.01.2010., 11:36
Da, to je set Collier ako me pamćenje ne vara. Mislila sam da ga više nema u Lesnini..
U WMF sam zaljubljena, a kupila sam ga upravo zahvaljujući super komentarima na ovom podforumu.

Pennylane
09.01.2010., 11:48
Je...Collier...dobro pamtiš :D
Mene u svijet WMF-a uveo dečko...voli fine,kvalitetne i skupe stvari, a iznad svega voli trošit za dom...

Pošto često radim štrudle od jabuka...dečko mi kupio posebnu WMF padelicu za topit maslac...preslatka je :cerek:
http://i918.photobucket.com/albums/ad29/pinkrosescavs/0644249990_Butterpfaennchen_Gourmet.jpg

bzzz
10.01.2010., 17:14
Isti moj set :D Ja vec godinama imam WMF i super sam zadovoljna sa njim :s

I koliko dođe taj set posuđa?

Pennylane
10.01.2010., 17:21
Prije mjesec i pol....ja ga platila 1.599,00 kn...bio je na 50% popusta... u riječkoj Lesnini

bzzz
12.01.2010., 17:07
Prije mjesec i pol....ja ga platila 1.599,00 kn...bio je na 50% popusta... u riječkoj Lesnini

Hvala!!! :mig:

bulthaup
12.01.2010., 18:10
http://i48.tinypic.com/2z7iioy.jpg

Mi smo na kraju kupili Fissler Original Pro 5-Piece Set i ekspres lonac

mammaRI
12.01.2010., 18:12
Eto...bit će da svi imamo iste setove...ovaj sam kupila i ja :D
Plus, 2 padele iz linije sa crvenim silkonskim poklopcima ,linija Function 4
http://i918.photobucket.com/albums/ad29/pinkrosescavs/250x25020function4200760046380_2008.jpg

i jednu nisku široku
http://i918.photobucket.com/albums/ad29/pinkrosescavs/Servierpfannen_250x250_20090518_424.jpg

hvala na odg.

znaci mozda se i sretnemo na kukuljanovu u lesnini... :) iako sam odlucila kupovati WMF u zg-u jer je jeftinije, uvijek volim kad sam u prolazu malo skicnut...nazalost lesnina nema vecinu toga, zato jedva cekam ponovo u zg.

a jeste probali kuhati u wmf ex. loncu (vec sam pisala na gastro. o tome cini mi se)? ja sve, ama bas sve kuham u ex. loncu, i ti lonci na moje veliko odusevljenje ne siste, tako da neki put i zaboravim na rucak, a na moje jos vece odusevljenje taj isti rucak ne zagori..:)

kako si zadovoljna sa linijom Function 4?
a ova siroka bi i meni dobrodosla, kod mene nista nije viska od wmf-a :cerek:

mish mali
12.01.2010., 18:23
ja nemam ni zepter ni fissler - imam steinbach iz metroa - na akciji cca 400 kn ( 4 posude iliti šerpe i tri staklena poklopca ) Ja zadovoljna - imam ih preko god i pol, nikakve promjene niti boje niti oblika, dosta masivne tj teške - pa eto preporuka za one niže kupovne moći :)

Pennylane
12.01.2010., 18:44
hvala na odg.

znaci mozda se i sretnemo na kukuljanovu u lesnini... :) iako sam odlucila kupovati WMF u zg-u jer je jeftinije, uvijek volim kad sam u prolazu malo skicnut...nazalost lesnina nema vecinu toga, zato jedva cekam ponovo u zg.

a jeste probali kuhati u wmf ex. loncu (vec sam pisala na gastro. o tome cini mi se)? ja sve, ama bas sve kuham u ex. loncu, i ti lonci na moje veliko odusevljenje ne siste, tako da neki put i zaboravim na rucak, a na moje jos vece odusevljenje taj isti rucak ne zagori..:)

Ja u petak planiram u pohod u Lesninu...navodno će bit 25% popusta

Pennylane
12.01.2010., 18:49
hvala na odg.

Nemam Ex. lonac...al baš ću vidjet kako se cijene kreću...pa možda kupim ..
Ova niska široka je odlična...ja je jako često koristim, za žgvacet,rižoto,buzare od škampi,šalše itd itd
Stvarno je odlična ! Preporuka !!!
Function 4 najčešće koristim za kuhanje špageta,pašte,riže...zgodan mi je taj poklopac s različitim rupicama za ocijeđivanje

sowuljaga
12.01.2010., 20:36
Nemam Ex. lonac...al baš ću vidjet kako se cijene kreću...pa možda kupim ..
Ova niska široka je odlična...ja je jako često koristim, za žgvacet,rižoto,buzare od škampi,šalše itd itd
Stvarno je odlična ! Preporuka !!!
Function 4 najčešće koristim za kuhanje špageta,pašte,riže...zgodan mi je taj poklopac s različitim rupicama za ocijeđivanje

samo petak ili?
i to bas 25posto na sve ili kak?

Pennylane
12.01.2010., 21:19
U petak 15, subota 16 i ponedjeljak 18.01. Lesnina u Rijeci slavi rođendan ...dobila letak u poštanskom sandučiću.... imaju popust na kompletan namještaj od 20-30% a na kompletan nenamještaj 25%...tako barem piše :)
Mene zanima nenamještajski asortiman...posuđe osobito , itekako se isplati iskoristit toliki popust na inače vrlo skupe komade posuđa tipa Sillit, WMF, Wusthof noževi,Villeroy & Boch porculan itd itd

sowuljaga
12.01.2010., 22:00
U petak 15, subota 16 i ponedjeljak 18.01. Lesnina u Rijeci slavi rođendan ...dobila letak u poštanskom sandučiću.... imaju popust na kompletan namještaj od 20-30% a na kompletan nenamještaj 25%...tako barem piše :)
Mene zanima nenamještajski asortiman...posuđe osobito , itekako se isplati iskoristit toliki popust na inače vrlo skupe komade posuđa tipa Sillit, WMF, Wusthof noževi,Villeroy & Boch porculan itd itd

ja sam zagreb :tuzni:

mammaRI
13.01.2010., 13:05

jupi...nadam se da cu naci vremena za otici, te naravno nesto i kupiti...

hvala na info. ...

Pennylane
13.01.2010., 13:11
Ja odlučila uzet WMF Exp. Lonac od 6,5 l .... definitivno ! :mig:

mammaRI
13.01.2010., 13:18
Ja odlučila uzet WMF Exp. Lonac od 6,5 l .... definitivno ! :mig:

jesam te "navukla" ha?
hocu reci jesi ga isla vidjeti...:)
ja imam od 6,5 l i neki dan uzela i 8.5 l (u zg je 1460kn, lesnina 1799kn ako se ne varam). imam onaj osnovni model perfect...za mene sto jednostavniji to bolji...

Pennylane
13.01.2010., 13:22
Da znaš da jesi :) Zahvaljujući tebi, malo sam pročačkala i proguglala :D...pogledala filmić na youtube-u i odlučila kupit ! :top:

Ajme koja razlika u cijeni !!! :eek:
Al dobro...kupujem na popustu...pa ako je 1799kn s popustom će bit oko 1350 kn :mig:
Uhhhh...jedva čekam petak :cerek:

MorganV
03.02.2010., 12:00
Meni je Fissler suđe preljepo ali preskupo . Našla sam u Metrou od Stainbacha suđe dobre kvalitete a dođe isto koliko i one suđe što se moglo kupiti u Pevecu za 300/400 kuna . S time da su mi na tom suđu podpadale ručke i držači za poklopce u roku 6 mjeseci :rolleyes:
Ovo iz Metroa Stainbach mi je super , lonci su relativno "teški" , ručke kvalitetne , kao i poklopci . Cijena više nego povoljna .
http://src.discounto.de/pics/Angebot/39352/58774_Steinbach-Kochtopf-Set-Philadelphia-39352_xxl.jpg

nety
09.10.2010., 12:25
Moje prvo kvalietno posude....WMF kupljeno sa popustom za naljepnice u SPAR-u O kvaliteti i dojmovim kad skuham u njima :) Mislim da nemoze biti loše

luna_lana
12.10.2010., 17:40
Moje prvo kvalietno posude....WMF kupljeno sa popustom za naljepnice u SPAR-u O kvaliteti i dojmovim kad skuham u njima :) Mislim da nemoze biti loše
Javi dojmove obavezno!!!:)

I ja imam te naljepnice i gledam to suđe tamo i meni izgleda užasno nekvalitetno, prelagano i vidi se svaki prst na njemu kad ga dotakneš...:ne zna:
Kupila bi jer čula sam da svi kažu da je kvalitetno, ali ono njihovo tamo mi izgleda ko kopija tog suđa.
Mislim da ću kupiti jednu teću i ići u muller i uporediti pa onda eventualno ostatak.
Imam pitanje za ljude koji imaju to suđe ali kupljeno u malo boljim trgovinama tipa nama ili muller - jel to suđe zaista tako lagano i jel ga teško održavati?

nety
13.10.2010., 11:19
ja sam isla u Mueller i to bas posude je identicno onom u Sparu Lonci koji se kupuju pojedinacno su duplo deblji i tezi ali i cijena im je takva :)
ja imala neko staro i sad sma promijenila za ovo i zadovoljna Skuhala poriluk cijelo vrijeme lonac bio poklopljen nista nije iskipilo
Sad pikiram njihov express lonac samo cekam Bozic mozda bude na kakvom popustu Ja imam neki solingen i u njemu komad teletine kuham sat vremena Ili je tele mamut :) ili lonac nevalja :lol::lol:
Mislim da je ovo cist ok posude za svakodnevnu upotrebu kvalitetno je ...ok nije plafon ali to se vidi i po cijeni

Armstrong
13.10.2010., 11:28
Posuđe??????????
Evo redom jedni od najkvalitetnijih- top:
Porculan- Villeroy & Boch
Staklo- Rogaška i Villeroy & Boch
Lonci- najbolji od najboljih= AMC

luna_lana
13.10.2010., 11:32
ja sam isla u Mueller i to bas posude je identicno onom u Sparu Lonci koji se kupuju pojedinacno su duplo deblji i tezi ali i cijena im je takva :)
ja imala neko staro i sad sma promijenila za ovo i zadovoljna Skuhala poriluk cijelo vrijeme lonac bio poklopljen nista nije iskipilo
Sad pikiram njihov express lonac samo cekam Bozic mozda bude na kakvom popustu Ja imam neki solingen i u njemu komad teletine kuham sat vremena Ili je tele mamut :) ili lonac nevalja :lol::lol:Mislim da je ovo cist ok posude za svakodnevnu upotrebu kvalitetno je ...ok nije plafon ali to se vidi i po cijeni

:lol::lol::lol:
Joj to znam bit koma, kuha se nešto pola dana uz neprestano nadolijevanje vode i još nije kuhano..:rolleyes:
Ekspres lonac je zakon! :top:

Znači i ti si išla uspoređivati, znači nisam jedina koja je nepovjerljiva.
Znači ipak smo dijelom bile u pravu, dali su valjda najlošiji komplet na akciju...al dobro, nema veze za probu će poslužiti.

E a jel se hvata za dno kad se dinsta nešto, jer dno je fakat tanko...:ne zna:

luna_lana
13.10.2010., 11:34
Posuđe??????????
Evo redom jedni od najkvalitetnijih- top:
Porculan- Villeroy & Boch
Staklo- Rogaška i Villeroy & Boch
Lonci- najbolji od najboljih= AMC
Moja mama ima te, kupila prije dosta godina i otplaćivala dosta godina, jako je skupo bilo, a koliko čujem i dalje je... :ne zna:, nažalost to si ne mogu priuštiti..:(
A koji ide nakon AMC-a...:confused::D

ombia
13.10.2010., 16:15
Ima masa kvalitetnih firmi koje ne kostaju kao AMC a opet nisu lose kao lonac od 50-100 kuna komad.

Le Ceruset dusu daje za klasicna starinska jela, Rosle, WMF, Viking, Vollrath, Lagostina ima odlicne lonce, All Clad, Berndes, littala.

Zanimljivo je kad netko kupi Zepter ili AMC a kuha na stari nacin i dalje.:D

Tako da u profi segmentu ima svakako vise igraca od tog precjenjenog AMC-a.

nety
13.10.2010., 16:28
E a jel se hvata za dno kad se dinsta nešto, jer dno je fakat tanko...

Nije bas tanko Mislim da nije puno tanje od onih njihovih skupih lonaca Recimo da je solidna kvaliteteta Puno bolje od drugih koji imaju lonce tog tipa nije bas skroz lagano Ja imala staro ovo je ful tesko naspram mog starog U mueleru imaju veliki izbor svakakvih lonaca ali rijetko koji od onih ful teskih i debelih je manje od soma kuna
Cekam, cekam bozic jer Solingen lonac koji sam spominjala u kojem kuham sat vremena meso je expres lonac

Ima masa kvalitetnih firmi koje ne kostaju kao AMC a opet nisu lose kao lonac od 50-100 kuna komad.
Apsolutno se slazem s tvojom izjavom Za svakodnevnu upotrebu mi neprofi kuhari nemoramo bas imati posudu od 2000kn Cist fino ispdne i u onoj od par stotina :) Ako citate po forumima ima puno ljudi koji imaju to jako skupo posude i nisu zadovoljni Onda bolje da sam nezadovoljna za manje novaca nego za vise

Amarillis
16.10.2010., 11:33
ja imam berndesov 5-dijelni set od aluplana.. na srednjem loncu mi se totalno iznutra napravili sitni mjehurici i poceo se ljuskati, a poklopac ja neravan-nekako jojolik-i ne sjedi uopce fino na loncu...njega sad koristim samo kad kuham nesto tipa hrenovki ili nesta sto se ocijedi poslije, je me strah da se ne otrujem ako s vremenom stalno budem unosila komadice toga kroz hranu..a u ostalom i lijepi se sve na mjestima gdje je taj gornji sloj otpao.. :( sve drugo je u odlicnom stanju.. preporodila sam se.. nema lijepljenja za dno posude, nema zagaranja..palacinke se peku na pola kapljice ulja.. sjajno nesta! jedino imam problem s pronalaskom silikonskih pomahala za kuhinju... ali valjda ce se i to vec naci. a u buducnosti si mislim jos posuda njihovog nabaviti..nikad vise u nikakvom drugacijem posudu ne mislim kuhati..osim mozda gussa...

ninna271k
21.10.2010., 12:22
ima netko viška naljepnica iz interšpara za to posuđe?

Armstrong
21.10.2010., 18:45
Moja mama ima te, kupila prije dosta godina i otplaćivala dosta godina, jako je skupo bilo, a koliko čujem i dalje je... :ne zna:, nažalost to si ne mogu priuštiti..:(
A koji ide nakon AMC-a...:confused::D

Nakon AMC-a: Wmf (ali ne iz spar-a), pa Zepter

Uostalom malo sam slušao ljude koji su kupili wmf iz spara da na poklopcima fali rupica za paru, pa poklopac stalno "vibrira" .

Ajde ako ima tko neka veli dojmove.

Ako nisu tako loši uzmem par komada, ako kad zatrebaju, pa ubacim u njih neešto .?????????????????????

Armstrong
21.10.2010., 18:47
ima netko viška naljepnica iz interšpara za to posuđe?

Ako već kupuješ to posuđe poebno obrati pozornost prilikom kupovine (vrijedi ako kupuješ tavu i/ili posudicu sa dugom drškom) na rubove i vrove drški jer su užasno loše obrađene i varovi im znaju biti labavi pa se ručkica zna zavitu pod malo većom težinom.

xlopi
23.10.2010., 10:23
Dakle WMF iz Spar-a je neke lošije kvalitete?
Zanima me Fissler, da li to posuđe spada u ono kad se govori može se kuhati/peći bez ulja i slično tome ?
Zanima me recimo pečenja u tavi, da li se to "hvata" za tavu ili ne?
Čitam i vidim da neki kupuju velike express lonce od 6 ili 8 litara, za što koristite tako velike lonce ?
Jeste gledali noževe od Fisslera, dosta su skupi komad je 500 kuna... jel to vrijedi tih novaca ? izgledaju super, neznam niti koju liniju bih uzeo jer svi izgledaju odlično/mrak....

sparina123
23.10.2010., 22:42
ja imam Zepter već 20 god, kuham od prvog dana po starom, ono kak prezentiraju meni je bez ikakvog okusa, tad sam kupila radi izgleda, a sad ga nebi kupila nikad ima puno ljepšeg dizajna od ovog, a AMC je isto kaj i Zepter, po meni to je posuđe ko ima samo struju jer se ručke od plina unište, jedino netko ko prodaje to posuđe može ga nahvalit do neba, npr moj šogor ha ha

Kladi
23.10.2010., 23:26
ne bi se složila s ovim da je samo za kuhanje na struju.
imam i ja Zepter od '90.g. al oduvijek kuham isključivo na plin. ručkama nije ništa, ali baš nikakve štete nema...

sparina123
24.10.2010., 00:11
ne znam, meni su ispod uništene najrađe bi ih nekak zamijenila sa običnim ručkama, na plinu mi se uvijek zagrijavaju, dok na struji mogu normalno primit za ručku, prijateljica je već mijenjala ručke, isto kuha na plin, a sestrični su ko nove, kuha samo na struju :confused:

luna_lana
24.10.2010., 08:43
Nakon AMC-a: Wmf (ali ne iz spar-a), pa Zepter

Uostalom malo sam slušao ljude koji su kupili wmf iz spara da na poklopcima fali rupica za paru, pa poklopac stalno "vibrira" .Ajde ako ima tko neka veli dojmove.

Ako nisu tako loši uzmem par komada, ako kad zatrebaju, pa ubacim u njih neešto .?????????????????????

Rekla sam ja da mora da ima neka kvaka...:(
Svi su mi rekli da nisam normalna, da nebi oni prodavali suđe loše kvalitete, da je to ipak wmf i slično...:ne zna:

Ako netko ima dojmove iz prve ruke neka javi, ja imam naljepnice ali se još nisam odlučila na kupovinu, vidim svaki tjedan da ljudi masovno kupuju, neka se neko jvi sa iskustvima. :moli:

nety
24.10.2010., 11:32
Ja imma sve osim tavice i vrlo sam zadovoljna Kuhala sam dinstala i nista se ne lijepi Posude je identicno onom u Mueleru samo jeftinije :)
Usporedivala sam deklaracije zemlja porijekla je Njemacka made in Kina Im u Mueleru još slicnih linija posuda i isto nemaju rupicu na poklopcu Piše u uputama da se moze kuhati u malo vode i pari pa vj zato
Kupila sam i njihovu tepsiju i pekla kolac i ok je Još pikiram ekpress samo je strasno skup Vidjela ima u Nami neki fisslerov za 1000kn neznam jeli bi mi se to isplatilo
I da još nesto Nista poklopci ne vibriraju Ja sam kuhala i juhu i poriluk i ako nije vrhom pun lonac niti vibrira niti kipi

Ananke
09.11.2010., 05:57
Eto ja jučer u Lesnini na rasprodaji upecala 3-djelni set WMF lonaca za 480 kn...sniženo s 1600:D

nadam se da su ok...

jedan lonac od 2l, lonac sa dugom drškom i tava..., za početak super i dovoljno...:top:

higijeničarka
26.11.2010., 22:32
Uostalom malo sam slušao ljude koji su kupili wmf iz spara da na poklopcima fali rupica za paru, pa poklopac stalno "vibrira" .

Točno, nema rupice. Međutim niti originalno posuđe na njihovom sajtu (http://www.wmf.com/wmf/templates/popups/product.asp?sid=C74998A8-804C-4D06-A8EF-DEDBF721F48A&view=1&prodid=150712&NOID=82511218) nema poklopac s rupicom.

:ne zna:

I ja bih se opskrbila tim loncima, ali sam počela čitati po forumima da su ljudi nezadovoljni.

Doduše, kako s čime.

Sa loncima su zadovoljni, ali recimo sa posudom za mlijeko nisu. Mlijeko se lijepi iako se zove lonac za mlijeko. Očekivao bi čovjek da se ne lijepi.

luna_lana
27.11.2010., 01:45
Točno, nema rupice. Međutim niti originalno posuđe na njihovom sajtu (http://www.wmf.com/wmf/templates/popups/product.asp?sid=C74998A8-804C-4D06-A8EF-DEDBF721F48A&view=1&prodid=150712&NOID=82511218) nema poklopac s rupicom.

I ja bih se opskrbila tim loncima, ali sam počela čitati po forumima da su ljudi nezadovoljni.

Doduše, kako s čime.

Sa loncima su zadovoljni, ali recimo sa posudom za mlijeko nisu. Mlijeko se lijepi iako se zove lonac za mlijeko. Očekivao bi čovjek da se ne lijepi.

Ja gledala u Mulleru i u Lesnini njohovo suđe, jednako je kao i u Sparu stoga isplati se kupiti pa kako bude, ja sam kupila cijeli set za oko 100o kn, bez one posude za mlijeko, to ne koristim, uglavnom ušteda naspram cijena u trgovini je ogromna pa se isplati riskirati.

Ja sam u kuhinju stavila indukcijsku ploču tak da mi staro suđe ne ide na nju i to mi je odlično došlo.

A kakva će bit iskustva, vidjet ćemo!

higijeničarka
27.11.2010., 18:16
A kakva će bit iskustva, vidjet ćemo!

I ja planiram kupiti sve bez te za mlijeko.

Ajde, javi nam iskustva. :)

Žabica
27.11.2010., 23:17
evo i ja išla provjeriti rupicu, nema rupice :D

međutim i na Zepter loncima mi nekad zna poklopac vibrirati.

Nadam se da će ovo WMF iz Spara biti čist ok, pikiram još tavu i lonac od 3.5l, onaj od 6l sam kupila ;)

sowuljaga
28.11.2010., 12:06

Doduše, kako s čime.

ja sam wmf set kupila u muelleru pet lonaca i poklopci imaju rupice :ne zna:

al sam prezadovolja loncekom za mlijeko koje je u muelleru oko 400kuna, a ja sam ga u sparu upecala za sto kunica. meni se ne lijepi mlijeko - a cesto ili grijem mlijeko ili radim kakao u lonceku :ne zna:

luna_lana
28.11.2010., 22:50
ja sam wmf set kupila u muelleru pet lonaca i poklopci imaju rupice :ne zna:
al sam prezadovolja loncekom za mlijeko koje je u muelleru oko 400kuna, a ja sam ga u sparu upecala za sto kunica. meni se ne lijepi mlijeko - a cesto ili grijem mlijeko ili radim kakao u lonceku :ne zna:

Pa zato što nisu vjerovatno iz iste linije. U Sparu se prodaje linija Diadema, a ona nema rupice na poklopcu niti u Mulleru...

sowuljaga
29.11.2010., 20:05
ja sam kupila diademu bas i pobrckala sam nekaj - poklopci nemaju rupice :D

elllena
04.12.2010., 12:51
Ja kuham u AMC-u. Skupi jesu,ali moja mama ga ima već 20 god, tako sam i ja naučila u AMC-u kuhati i sad ga i ja imam. Nekih pola godine sam kuhala u običnom suđu,ali mi se nije svidjelo.

matea87
04.12.2010., 13:10
Ja kuham u AMC-u. Skupi jesu,ali moja mama ga ima već 20 god, tako sam i ja naučila u AMC-u kuhati i sad ga i ja imam. Nekih pola godine sam kuhala u običnom suđu,ali mi se nije svidjelo.

ja sam u potrazi dobrog, kvalitetnog i dugotrajnog posuđa. kolko košta AMC-ovo?

bulthaup
04.12.2010., 16:28
ja sam u potrazi dobrog, kvalitetnog i dugotrajnog posuđa.

Fissler.:)

Poladva
09.12.2010., 20:10
Rekla sam ja da mora da ima neka kvaka...:(
Svi su mi rekli da nisam normalna, da nebi oni prodavali suđe loše kvalitete, da je to ipak wmf i slično...:ne zna:

Ako netko ima dojmove iz prve ruke neka javi, ja imam naljepnice ali se još nisam odlučila na kupovinu, vidim svaki tjedan da ljudi masovno kupuju, neka se neko jvi sa iskustvima. :moli:

WMF tava iz Spara nakon jedne upotrebe totalno uništena. Kompletno se izgulio onaj gornji sjajni sloj, probao sam i sa sredstvom za inox, nula bodova. Možda bi išlo sa žicom (svoje 20 g. stare 18/10 lonce bez problema tako čistim i još su sjajni) ali neću je strugati, sad sam kopao po smeću da nađem račun, sutra im je vraćam. To definitivno nema nikakve veze sa WMF-om, nije ni čudno da je 75% jeftinije.
Btw, speko pileći file, nije bio loš.

Lali Puna
10.12.2010., 10:08
ja ju imam i niš mi se nije zgulilo

Poladva
10.12.2010., 18:12
http://i55.tinypic.com/2q83vk9.jpg

WMF iz Spara nakon jedne upotrebe

luna_lana
10.12.2010., 21:23
http://i55.tinypic.com/2q83vk9.jpg

WMF iz Spara nakon jedne upotrebe
:eek: grozno..a neznam što bi rekla, a šta je tu je, suđe mi je doma a dalje kako bude...:ne zna:

Ja takve tave uopće ne koristim...za prženje isključivo teflonske...

Lali Puna
11.12.2010., 09:08
:ne zna: moju je baš jutros MM ribao žicom i niš joj nije

Poladva
11.12.2010., 13:38
:ne zna: moju je baš jutros MM ribao žicom i niš joj nije

Probao danas i sa žicom, ne ide dolje. Ovo je prestrašno, da kupiš najeftiniji kineski 18/10 lonac to se ne događa. Poslao sam danas mail WMF-u, baš me zanima što će mi odgovoriti. A bas sam mislio pobacat sve stare lonce i kupit komplet WMF-a na akciji. Vjerojatno ću dobit novu tavu u Sparu, ali ne znam što će mi to smeće.

sijandraffm
11.12.2010., 16:34
Probao danas i sa žicom, ne ide dolje. Ovo je prestrašno, da kupiš najeftiniji kineski 18/10 lonac to se ne događa. Poslao sam danas mail WMF-u, baš me zanima što će mi odgovoriti. A bas sam mislio pobacat sve stare lonce i kupit komplet WMF-a na akciji. Vjerojatno ću dobit novu tavu u Sparu, ali ne znam što će mi to smeće.

bas me zanima sto ce ti oni odgovorit, zamislite da oni nemaju pojma da se njihovo nesto tu prodaje:lol:

luna_lana
11.12.2010., 18:45
bas me zanima sto ce ti oni odgovorit, zamislite da oni nemaju pojma da se njihovo nesto tu prodaje:lol:
Ne vjerujem baš da je tako nešto moguće, možda se radi samo o grešci na tom određenom komadu suđa...ljudi su većinom zadovoljni sa tim suđem...:ne zna:

sarari
12.12.2010., 21:14
Pozdrav, namjeravam uskoro kupiti set lonaca pa me zanimaju preporuke a da nije bas preko 2000kn cca, set od oko 5 komada..

Citam za Silit ili WMF, ali da prije pitam jel ima netko tko zna da neka linija odredjena nije dobra? Jer ima stvarno razlicitih cijena iste marke pa mi je to cudno.. Iz Istre sam ali imamo tu Merkur, Lesninu i Bitechnique od cega znam da tog imaju pa mozda znate nesto prije nego se upustim u razgledavanje za koji dan..

I jel je mozda bolje kupit s tv-a za 1399kn onaj linea set sto top shop reklamira, moji to imaju i znam da je dobro jer je debelo dno ali meni se osobno ne svidja dizajn jako one crne rucke i oko njih su rupice gdje se uvijek masno skuplja i ne moze se oprat ali inace je super sto se tice tog da je debelo.. pa sad sto mislite, to ili silit ili wmf i koje linije toga?

Silit Diamant je bio snizen u 6mj na 1999kn (kao prije je bio 5000kn) pa ako bude opet ta akcija, jel to dobro posudje i debelo dno?

http://www.bitechnique.hr/ProductDetails/4787/pg/330/lang/HR/Silit-Set-posuda-Diamant.wshtml

poison5
13.12.2010., 07:19
Ja sam u Sparu uzela jedaći pribor villeroy bosh i on me razočarao tako da na suđe nisam ni pomislila da kupim.Iako mi treba tava.Doma imam Schulte-Ufer,kupljen u Njemačkoj za 100e,(5 komada,lonci različite veličine+ poklopac)u njem se kuha već 4 i po godine svakodnevno i odlično mi je posuđe i dizajn i sve.

sarari
13.12.2010., 07:35
Da, izgleda dobro (pogledala na netu) pa to mi se cini ko i wmf ili fissler sto sam na netu gledala ali se sve prodaje u njemackoj jeftinije puno nego kod nas (bar sto vidim akcije na 50% preko amazon.de al nisam tamo nikad kupovala pa ne bi znala sto je to

Lali Puna
13.12.2010., 14:49

ni wmf ni interspar nisu originalno hrvatske firme i ovdašnje podružnice samo provode poslovnu politiku nadređenih regionalnih središta tako da teško da bi interspar samo za hrvatsku dogovorio s WMF-om nešto mimo bilo koga

sarari
13.12.2010., 20:36
Evo mozda pomognem kome pa da javim.. Moje misljenje:

Silit Diamant je tako tako, ali mogu reci da za tu cijenu i nema bas neko narocito debelo dno, a i nema bas lonce kakve bi ja, meni je bitno da ima jedan dosta veliki i jedan srednji, te 2 manja a ovi svi setovi imaju srednji i manje a nemaju veci lonac tako da se nemoze napavit bas sarma za koji dan ili manestra hm, to mi se nije svidjelo.
I ne pise da je inox 18/10 nego samo inox mada nisam ni sigurna sto je to tocno.

Dalje, vidjela sam BIVU, ODLICNI su lonci, medjutim to je bilo samo po komadu pa je svaki bio oko 400-500kn, manji za oko 300 i nesto mislim ali su i dizajn i dno super i jaaako teski lonci sto je dobro.

Vidjela sam ono s tv-a top shop linea ekskluziva i totalni promasaj je po meni. Kuhanje na pari nije kao drugdje, gdje samo stavis cjedilo gore nego nesto bezveze po meni, u redu je dno deblje, ali nije to sto moji imaju oni su od poljaka kupili slicno ali puno bolje.
Ovdje je sve tako malo, mali lonci nema veliki i srednji, pitala sam se sto bi gdje kuhala ono mi sve maleno (a nas je 3 sto tek da nas je vise).
A za 1400kn. I moji su se razocarali da ima 2 mala lonca i srednji umjesto velikog.

I ja sam se definitivno zaljubila u :cerek:FISSLER:cerek:, moje savrsenstvo,mmmmm.
Najbolji dizajn po meni,debelo dno, poklopac je tezak koliko drugima lonci hiihih, i svi su debeli i lijepi i mmm set bio 3590kn pa sam rekla da to definitivnoo kupujem drugi put za opremanje drugog stana, ovaj stan mi je mali pa sam htjela proc do 2000kn, ali za one lonce mi 3590kn nije previse, ali preko tog mislim da je bacanje novaca iskreno,a ima i no name lonaca skoro jednako dobrih, ali fissler su rekli da su profesinalni pa zato skuplji, sto se definitivno i vidi.

I Bergkof ili tako nesto isto dobro posuđe isto je bilo na akciji 599kn 4 lonca u merkuru, isti su ko biva samo malo drukciji dizajn ali jako malo i debelo dno a steta nije bio taj veliki lonac pa nisam se sjetila na vrijeme, moze se uzet i to i dodatno 1 veliki lonac al je samo veliki te marke oko 480kn.

I na kraju sam kupila pojedinacno lonce od 200 i nesto pa do 400kn jedan, tako da sam kupila ono sto meni treba i prezadovoljna sam, dizajn nije ko fissler niti ko silit niti ko biva ali su teski i imaju debelo dno i inox 18/10 i za kuhat na pari, sve sto mi treba i jedno 7 dijelova sam kupila (ne brojim poklopce meni je to glupo naravno da sve ima poklopac) za cca 1700kn.
Nema marka Prama, ja nisam cula iskreno, talijanska ali booo meni je super jedino mi smetaju kad ima to crno na ruckama uvijek moze otpast i vise volim samo zeljezo kad vidim ali za tu cijenu toliko komada debelog dna i vise nego super.

Pozdrav i nadam se da ce to nekome pomoc ja sam prosla 5 trgovina i to na kraju kupila u lesnini.

Doduse jos nisam probala kuhat al nadam se da je ok hhiihi

nikoina
20.12.2010., 09:29
WMF tava iz Spara nakon jedne upotrebe totalno uništena. Kompletno se izgulio onaj gornji sjajni sloj, probao sam i sa sredstvom za inox, nula bodova. Možda bi išlo sa žicom (svoje 20 g. stare 18/10 lonce bez problema tako čistim i još su sjajni) ali neću je strugati, sad sam kopao po smeću da nađem račun, sutra im je vraćam. To definitivno nema nikakve veze sa WMF-om, nije ni čudno da je 75% jeftinije.
Btw, speko pileći file, nije bio loš.

Ja kupila tavicu, koristila je, osim što mi je jelo brže pripremljeno, probala sam kotlet "na brzinu" u tavici, nije prigorilo ništa i tavica bez problema oprana sa vileda spužvicom :s. Iako sam oprezna prema tim intersparovim popustima za markice, ipak sam se ovaj puta upustila u kupovinu. Moram napomenuti da sam do sada imala suđe žnj klase, dosta nekvalitetno i nemam para za AMC, Zepter.. Uglavnom, lonac također isproban, juha skuhana u rekordnom roku za moj pojam (opet napominjem nakon mog lošeg suđa), također opran bez problema. Usporedila sam lonac od WMF sa loncem koji je u redovnoj prodaji, istih dimenzija, druge marke, osim što je skuplji od oka se vidi i lošija kvaliteta, a uz to takav imam doma i mogu reći da inox iz vana mjenja boju; crveni :flop: Tako da je moj zaključak, ako ste u mojoj poziciji da vam treba posuđe, nemate para za nešta extra kvalitetno i bezobrazno skupo. Za intersparove markice možete dobiti pristojnu kvalitetu za relativno nisku cijenu. eto :p

nikoina
21.12.2010., 13:37
evo moram još malo na temu tavice WMF iz spara, danas sam pileča krilca pripremala u njoj, inaće volim kad dobiju ljijepu boju, tako sam ih i danas pripremila u tavici, znaći to je nešto što se je baš peklo na malo ulja, i pred kraj sam opstavila otvorenu tavicu, tako da dobije crvenkastu boju.. Kad sam izvadila krilca van, odmah sam u tavicu sipala vruće vode iz špine i dodala malo alkoholnog octa, poklopila i poslije ručka, bez problerma oprala, tavica je kao nova. Mislim da čak u uputstvima piše da se tako održava to suđe, i isto tako piše da se NE upotrebljava žica za ribanje.

eke
21.12.2010., 17:35
glas u korist SILIT posuđa. Ja imam liniju sa staklenim poklopcima. Prednost su drške koje su bez ikakvih utora, što je važno kod pranja u perilici. Inače drške su metalne ,ali se ne zagrijavaju tokom kuhanja.

late bloomer
22.12.2010., 19:50
jebote, kupio sam za 100 kuna u intersparu tu neku posudu i djeluje dobro iako mi popust smrdi. mislim, ne bih nikad dao za takvu posudu 400 i nešto kn, dao bih upravo ovoliko koliko sam dao. :D lucidan upis...

mejdinčajna :rolleyes: :)

tako da sam pročitao cijelu temu. :rolleyes:

ajde, bar sam saznao imena drugih kvalitetnih proizvođača.

i da, sljedeća spar investicija je tava. ti-nu-ni-nu-ti-nu-ni-nu.... :rofl:

nikoina
28.12.2010., 21:51
dobra je tava, dobra.. i to što kažeš.. vrijedi te novce.. :kava:

ninna271k
10.01.2011., 23:03
da li je netko kupio onu tavu za palačinke wmf iz interšpara (s naljepnicama)?

dlasic
11.01.2011., 14:24
da li je netko kupio onu tavu za palačinke wmf iz interšpara (s naljepnicama)?

Jesam, i vratio ju drugi dan. Problem je bio što ne radi na indukciji, iako na deklaraciji navode da radi.

ninna271k
11.01.2011., 15:42
hm, baš čudno, a lijepo izgleda. samo na njihovim stranicama tavica za palačinke možda malo drukčije izgleda, možda je kakva druga linija, ne znam...

demosten
14.01.2011., 09:24
Kakvo je ono poduđe od WMFa iz interspara. Ja gledam lonce (tavu imam tefalovu).

Jel i tko ima markica?

Amabel
15.01.2011., 12:38
Pregledala sam temu i potvrdila svoju odluku da narucim ovo sudje :cheer:

http://www.amazon.de/gp/product/B000W9C1AG/ref=s9_simh_gw_p79_d1_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0X5MBS2ZB911NWF23YA6&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375173&pf_rd_i=301128

demosten
17.01.2011., 11:14
za schulte Ufer posuđe.
To je dvojako mišljenje. Ja imam ovaj dole lonac:
http://www.schulte-ufer-kg.de/index.php?marke=1&pkat=1&pukat=15&grp=70

Ono što je dobro jest da je čvrst i na oko jako kvalitetno suđe. Ono što mi ne odgovara kod ovog lonca jest. Ima čudan poklopac u kojem se zadržava voda kada ga staviš u suđemašinu te ima bakreni sloj na dnu. To je dobro što se tiče topline ali nisam 100% siguran kako to dijeluje jer je taj sloj vidi iz vana uz sam rub. a bakar je u stanju korodirati, pa nisam baš skroz siguran uz ovu fokus liniju. Ali da je masivno jest bome je.

Ali njihova WEGA serija mi je cakum pakum.

miroslavsk
03.02.2011., 16:44
u lesnini imaju popust na suđe WMFa -50%.... zanima me da li je isto žnj kvaliteta kao i ono iz interspara ili kvalitetnije??

Armstrong
03.02.2011., 17:12
u lesnini imaju popust na suđe WMFa -50%.... zanima me da li je isto žnj kvaliteta kao i ono iz interspara ili kvalitetnije??

Nije. :top: . Smo pogledaj dali je madi in china- onda ne kupuj, ali mislim da bi trebalo biti made in EU

zuzi666
03.02.2011., 17:29
znate kaj, u lesnini sam kupila Silit ekspres lonac na sniženju. isti lonac košta bez sniženja isto toliko u centru grada u preradovićevoj ulicu u dućanu koji prodaje silit posuđe. tamo na sniženju je toliko jeftin da se lesnina može .... :flop:

sorry na off topic ali ... stvarno je istina da veliki centri nisu uvijek najjeftiniji! jednostavno sam pod dojmom jučerašnjeg odlaska u navedeni dućan!

mandy
04.02.2011., 08:04

Suđe je jako dobro...ja gledala prošli tjedan al se ipak odlučila za Luminarc everyday...set košta 150 kn za 6 osoba...

U Metrou tanjuri kao Ikeini, ima u zelenoj i ljubičastoj boji...4,99 desertni, 5,49 duboki i zdjelice, 5,99 plitki

Incredible Me
04.02.2011., 12:06
Što mislite jel dobro ovo posuđe?
http://www.neckermann.hr/hr/nm2/namjestaj/potrepstine/Kuhinja/lonci/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF92aWV3X3NpemU9MTY mJmZoX3NlY29uZGlkPWhyXzI1NTAxNyZmaF9saXN0ZXJfcG9zP TkmZmhfbG9jYXRpb249JTJmJTJmbmVja2VybWFubl9ociUyZmh yX0hSJTJmY2F0ZWdvcmllcyUzYyU3Ym5lY2tlcm1hbm5faHJfa HJfMjY5NzIlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdibmVja2VybWF ubl9ocl9ocl8yNjk3Ml9ocl8zMTQwNSU3ZCZmaF9lZHM9JWMzJ TlmJmZoX3JlZnZpZXc9bGlzdGVy/m-255017/index.html

Imamo takvo slično, ali se ne sjećam gdje je kupljeno, i super je. Sad ne znam bi li naručila ovo? :/
A vidjela sam i u Pevecu (u katalogu) 12-dijelni komplet za 400kn, pa se sad dvoumim između Peveca i Neckermanna.

klompica
04.02.2011., 14:42
sinoć sam gledala "Kod Ane".
pekla je ribu u pravokutnoj dubljoj posudi koja izgleda kao veći keramički pladanj. uglavnom, jako mi se sviđa :top:
gdje toga ima za kupiti?
kako znam da nešto smije u pećnicu?
požute li s vremenom takvi tanjuri/protvani?

Rudolfa
04.02.2011., 21:01
Hvale keramičke tave,ali prave,ne one koje imaju nekakav premaz.Gdje ima takvih tava za kupiti?

sugababe156
10.02.2011., 09:13
Tražim cjedilo (da nije ono ružno koje se okrhne za 50 kn iz Getroa) i keramičku tavu i wok.

U Mercatoru se prošle godine (uz naljepnice) mogla kupiti Bianca keramička tava (28 cm) za 120 kn i wok (28 cm) za 120 kn. Moj dečko ima tu tavu i skroz mu se izgrebala, a i ne čini mi se neka kvaliteta.

http://img41.imageshack.us/img41/4369/biancayu.jpg (http://img41.imageshack.us/i/biancayu.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

U Gundulićevoj 11 sam našla Moneta keramičku tavu (26 cm) za 265 kn (imaju i većih i jeftinijih ali malo lošije kvalitete) i wok (28 cm) za 225 kn.

Imaju i Vinzer cjedilo od 19 cm za 168 kn i od 21 cm za 199 kn.

http://img64.imageshack.us/img64/6082/gudnulieva1119cm168kn21.jpg (http://img64.imageshack.us/i/gudnulieva1119cm168kn21.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Tražim nešto u tom rangu a da je jeftinije/bolje/ljepšeg dizajna. :cerek:

ombia
10.02.2011., 09:56
sinoć sam gledala "Kod Ane".
pekla je ribu u pravokutnoj dubljoj posudi koja izgleda kao veći keramički pladanj. uglavnom, jako mi se sviđa :top:
gdje toga ima za kupiti?
kako znam da nešto smije u pećnicu?
požute li s vremenom takvi tanjuri/protvani?

U Ikei.:D Obicno je nacrtan znak da se u tome pece sto li. I ne pozute, ja samo bijele imam uvijek, u upotrebi su barem dvaput tjedno i nista im nije.

Mislis na ovako nesto?

http://common1.csnimages.com/lf/1/hash/2512/492276/1/Eden+80+oz.+Large+Round+Gratin+Dish.jpg

http://120dollarsfoodchallenge.files.wordpress.com/2010/05/gratin-dishes.jpg

Ja ih imam barem 5-6 od velicine za jednu osobu do velicine za 10 osoba, i mnogo lakse se ciste, super lako, nego prijasnje prozirne vatrostalne zdjele.

klompica
11.02.2011., 09:42
da, to je to!! pravac Ikea znači:D
HVALA!

brankaGV
02.03.2011., 23:36
wmf expres lonac kupila ponukana i preporukama sa ovih stranica, kad ono čista koma, sve se lijepi za dno.Nije mi prvi pa nije stvar u neznanju.Čitam, ovdje se uspješno peče i dinsta u mnogo jeftinijim varijantama lonaca pa me zanima kako druge korisnice WMFa stoje s tim problemom.

DELFA
25.06.2011., 20:56
bok svima!!!!
Jedno pitanje, kupila sam WMF lonac perfect plus i procitala sam upustva i vase komentare,dosad sam koristila lagostinu pa mi se ovaj cini kao space shutle. Zasto pise u upustvu da kad se kuha juha i leso meso, ne smije nalit vode do max. nego samo do pola. Ako moze neki savjet?

greta g.
27.08.2011., 21:31
:confused: Vec godinu dana imam WMF tavu koju sam kupila u Muleru i 100 % sam zadovolnja njom, a jucer mojoj sreci nije bilo kraja kada sam u Lesnini vidjela komplet Saphir od WMF-a po cijeni od 1699,00 i koju sam bez razmisljanja kupila. Iz ciste radoznalosti sam posjetila ovaj forum i zaprepastila sam se kad je netko rekao " ne kupujte one koji nisu made in Germany". pogledah svoju tavu od prije na dnu pise "made in Germany" a na kompletu koji sam kupila u Lesnini pise , zemlja porijekla : Vijetnam. Sad sam u nedoumici : vratiti li ovo posuđe u Lesninu i kupovati samo u Muleru ili je mozda i ovo jednako dobro. Mozda vam se cini banalno pitanje ali meni vjerujte nije, i bila bih zahvalna svima na savjetu.

Tena33
27.08.2011., 23:51
I ja sam nedavno bila u nedoumici kad je u lesnini isto na akciji bio jedan WMF set od 5 kom, ne znam kako se točno zvao, al isto sam tako nadobudno otpičila u lesninu i kao uzet ću 100% i na kraju sam se predomislila i uzela u kiki, made in Germany i zadovoljna sam. Inače ne vjerujem u Lesninu, Vijetnam i sl. a ni taj WMF mi nije nešto drag iako kažu za njega da je ok. A što se tiče Muller-a: i ja sam privremeno bila uzela 2 lončića i bili su mi ok, Švabo je zakon :top:

greta g.
28.08.2011., 18:09
Hvala na savjetu Tena 33:) ...nakon kraćeg razmišljanja sam odlučila ipak vratiti wmf posuđe u Lesninu jer nije iz Njemačke nego iz Vijetnama. Ubuduće ću dobro pogledati ima li posuđe na dnu ugravirano " made in Germany", usput, u Merkuru sam vidjela fissler posuđe, imate li kakvo iskustvo s njim ?

Tena33
28.08.2011., 19:04
Nema na čemu :top:
Imam ja Fissler, taj set iz kike je njihov, ja sam zadovoljna, lijepo se kuha u njemu, lako mi je za održavanje... zasad, hvala Bogu, nemam ništa loše za reći, zadovoljna sam izborom i nije mi žao što sam ga uzela :w

dubino
30.08.2011., 16:50
Nema na čemu :top:
Imam ja Fissler, taj set iz kike je njihov, ja sam zadovoljna, lijepo se kuha u njemu, lako mi je za održavanje... zasad, hvala Bogu, nemam ništa loše za reći, zadovoljna sam izborom i nije mi žao što sam ga uzela :w

i ja imam fissler, kupljen u grazu u kiki prije 10 godina, kuham najviše u njemu, i to na plin, inox bez flekova, jako zadovoljna, lupam se po glavi kaj sam se u međuvremenu dala nagovoriti na zepter, koji je meni samo za lijepo vidjeti, nikak ne skuham s njim, jer sam za te pare mogla kupiti još fisslera....a i za zepterov beštek sam isto se zeznula, noževi ništa ne režu...

Tena33
30.08.2011., 17:25
Da znam, probala sam i zepter i dok sam s njim kuhala stalno sam se pitala što je to kod njega tako posebno kad ga svi žele imati, kao super suđe i to, jer mene zepter nije uopće oduševio, dno mi je uvijek nakon pranja izgledalo prljavo, na tavi naročito nakon friganja, koliko god je strugala uvijek neki bijeli tragovi su ostajali i to me strašno živciralo, ali toliko svi o njemu pričaju i sanjaju da sam ja sebe ujverila valjda s vremenom da to tako mora biti:rolleyes:. Ali otkada imam fissler nema više žuljanja (zvučim ko one sa top shopa :lol:)
Zepterov pribor sam dobila na poklon i dobar je, noževi su tako oštri da sam se jednom gadno porezala rezajući maslac :( jedino što mi se ne sviđa kod tog pribora što je glomazan, ajde nek je težak, tako treba, al što mi je to u ruci za dva čovjeka...pa gledam kako cu ga zamijeniti kad se bude dalo :kava:

dubino
31.08.2011., 07:47
Da znam, probala sam i zepter i dok sam s njim kuhala stalno sam se pitala što je to kod njega tako posebno kad ga svi žele imati, kao super suđe i to, jer mene zepter nije uopće oduševio, dno mi je uvijek nakon pranja izgledalo prljavo, na tavi naročito nakon friganja, koliko god je strugala uvijek neki bijeli tragovi su ostajali i to me strašno živciralo, ali toliko svi o njemu pričaju i sanjaju da sam ja sebe ujverila valjda s vremenom da to tako mora biti:rolleyes:. Ali otkada imam fissler nema više žuljanja (zvučim ko one sa top shopa :lol:)
Zepterov pribor sam dobila na poklon i dobar je, noževi su tako oštri da sam se jednom gadno porezala rezajući maslac :( jedino što mi se ne sviđa kod tog pribora što je glomazan, ajde nek je težak, tako treba, al što mi je to u ruci za dva čovjeka...pa gledam kako cu ga zamijeniti kad se bude dalo :kava:

kaj se tiče flekova - kad perem suđe na ruke flekovi ostaju, pa stavim u suđericu, skinem termostat, i u pricipu nema flekova više, ni od kuhanja, ni od vode (ne moram polirati). je, beštek je isto za lijepo vidjeti, težak, ali moj model ima očajne noževe, zbog te glomaznosti žlice su mu super

-Iva-
06.09.2011., 12:14
Da li bi netko znao objasniti što čini dobar lonac?
Gledam jedan set wmf-a i fissler-ov i zapravo osim imena marke pojma nemam zašto bi ti lonci bili dobri. Ok, kužim, težina, da je dno debelo, al što još?
U čem je razlika što jedan lonac košta 500 kn a drugi čak 1500 kn?

Trenutno kuham u nekakvim žnj loncima i osjetljiva sam jedino na tave koje svu tefalove (skoro pa svih veličina) i jedan inox za pomfrit i pohano :)

sneeeazy
03.11.2011., 17:20
Ima li netko možda posuđe Algus? Mislim da je to marka, proizvođač... Gledala sam ga u Konikomu i sviđa mi se, ali ne znam je li ok. Kupujem prvo posuđe i htjela bih nešto dobro, a ne preskupo. Ovaj set ima 5 dijelova i košta 620 kn. Ima slično i za 1200 kn, vidi se da je malo bolje od ovoga, teže i ručke malo bolje. Ako netko ima, molim recenziju. :)

Štraca
28.11.2011., 19:56
Izgleda da su se u Splitu i okolici pojavili prevaranti koji presreću ljude na ulici i prodaju im Hoffman Solingen posuđe. Danas sam srela ženu koja mi je ispirčala kako ju je na ulici zaustavio muškarac, rekavši joj da on ima nekakvo posuđe koje želi pokloniti socijalnoj ustanovi. Kad mu je žene rekla da toga ovdje ( u Kaštelima pored Splita) nema onda je njoj ponudio na poklon set posuđa, jer kao žuri mu se na avion i nema gdje s time. Kako je to starija gospođa i nije mogla nositi, on joj je to donio u kuću i prodao još dva seta. Sve skupa za 600 €. Surfajući po internetu naišla sam na BiH stranice gdje je ta vrsta prevare uhvatila maha. Naime radi se o posuđu koji oni kupuju na Arizoni za nekih 50 KM a prodaju ga kako kome daleko skuplje. Još je dobro ako se sve na tome zaustavi, jer kako piše Dnevni avaz snime ti sutaciju u kući i pošalju nekog da te opljačka. Posuđe koje je dotična gospođa kupila izgleda lijepo i solidno. Potpuno je isto kao na ovoj slici, jedino što kod nje poklopci nisu stakleni nego metalni. Čak je na kutiji ista sličica ovog kuhara u uglu, jedino što se ovdje ne radi o marki Bachmayer de Swiss nego o marki Hoffman Solingen. Na kutije nigdje nije označen proizvođač niti zemlja porijekla, račun naravno ne dobijete itd.
Evo dva linka iz BiH. Jedan je Forum na kojem je detaljno opisan način kako oni to izvode, a drugi je člalnak iz Dnevnog avaza.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=74406&start=150
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-hronika/48595-rumuni-prodavali-posudje-po-20-puta-visim-cijenama-i-krali-po-stanovima.html

jane1987
11.01.2012., 09:39
Trebam savjet...

Dobit cu na poklon set posuda koji si sama odaberem. Gledam Fissler original-profi kolekciju http://www.fissler.de/de/produkte/toepfe/serien/original_pro_collection.html
Imate li kakvih iskustava s tom linijom? Ako vec dobivam sude, htjela bi da bude kvalitetno, trazim zapravo da bude bas onakvo kakvo su obecali na stranici: da nema prelijevanja tekucine preko rubova lonaca, da hrana ne zagori lako, da pokopci dobro 'dihtaju', da rucke ne budu vruce itd., pa trazim potvrdu nekoga tko ga ima ili je probao. Vjerujem da od linije do linije postoje razlike.

U obzir dolazi i posude drugih firmi, a sto se Zeptera tice, ova njihova nova linija mi je bas nekako 'onak' izgledom, zasto su stavili onu ruznu zutu na termostate i ino :) (da, bitno mi je i kak izgleda :facepalm:

bulthaup
11.01.2012., 10:14
Imamo mi ovu profi kolekciju, ali sa staklenim poklopcima. Nemam nikakvih zamjerki. Mogu ti potvrditi da su rukohvati hladni, a ni ostale probleme nisam primijetio.

jane1987
11.01.2012., 10:54
Imamo mi ovu profi kolekciju, ali sa staklenim poklopcima. Nemam nikakvih zamjerki. Mogu ti potvrditi da su rukohvati hladni, a ni ostale probleme nisam primijetio.

Odlicno, samo jos podpitanje... Rukohvati su ti hladni kad kuhas na indukcijskoj ili plinu? Jer netko se bio zalio da su vruci kad se kuha na plinu, a upravo plin preferiram :ne zna:
Da, stakleni poklopac it is :)

ina22
11.01.2012., 11:48
Prije nekih 2 mjeseca sam kupila set posuđa Berghoff Virgo http://www.berghoffworldwide.com/en/Product-Detail/13324/12-pc-cookware-set.aspx Preko weba sam zapikirala drugi set al ovaj mi je uživo bio predivan (i to mi je bitno naravno :)), malo je 'pomaknut' radi dizajna :) Što se tiče kuhanja u njemu, sve 5- ne ljepi se, ručke su hladne, poklopci dihtaju.... sve u svemu, jako sam zadovoljna. Do tad sam imala neko totalno nekvalitetno posuđe, tanko, lagano...i ovo mi je otkriće!

bulthaup
11.01.2012., 12:28
Odlicno, samo jos podpitanje... Rukohvati su ti hladni kad kuhas na indukcijskoj ili plinu? Jer netko se bio zalio da su vruci kad se kuha na plinu, a upravo plin preferiram :ne zna:

Kad kuham na indukciji, ali ne mislim da bi trebalo biti razlike i kad se kuha na plinu.

blablaca
11.01.2012., 12:34
U obzir dolazi i posude drugih firmi, a sto se Zeptera tice, ova njihova nova linija mi je bas nekako 'onak' izgledom, zasto su stavili onu ruznu zutu na termostate i ino :) (da, bitno mi je i kak izgleda :facepalm:

nije žuta, neka krem-boja vanilije je:cerek:
oni su standard, uvijek isti, samo su ručkice izmjenili. :cerek:
od mene same preporuke, pogotovo što se tiče uštede energije, ako se kuha po njihovoj preporuci

jane1987
11.01.2012., 13:32
nije žuta, neka krem-boja vanilije je:cerek:
oni su standard, uvijek isti, samo su ručkice izmjenili. :cerek:
od mene same preporuke, pogotovo što se tiče uštede energije, ako se kuha po njihovoj preporuci

Da, upravo ta 'boja vanilije', meni se ne svida :) a sto se samog suda tice, misljenja su stvarno podijeljena, sva sreca da nemam tih problema oko odabira s obzirom da mi se dizajn ne svida... sreca i po dzep mog kupca :cerek:

sugababe156
11.01.2012., 21:52
Zepter je precijenjen. Pouzdano znam da imaju maržu preko 1000% (ne 100% nego 1000%!) :rolleyes: i oni koji kupuju Zepter kupuju samo ime a ne neku kvalitetu. Mi doma imamo i Zepter i razno drugo kvalitetno posuđe i na kraju više koristim ono koje nije Zepter. :ne zna:

jane1987
12.01.2012., 10:51
I Zepteras bi ti rekao da je sigurno zato sto ne znas/neda ti se njime rukovati.
Vec odavno ne ulazim u neke vece diskusije o Zepteru, jer sigurno je kvalitetniji od ovih obicnih lonaca, ali za te basnoslovne cijene bi ipak trebao manje osjetljiv.

Moja mama je svoj Zepter set unistila tijekom rata kad ti bas nije bilo na pameti da glancas svaki lonac sa tisucu posebnih sredstava za ciscenje, dapace, nije bilo ni uvjeta za to, ali da se tako skupi Zepter nebi trebao ponasati jednako kao i obicni lonac (otpadanje rucki, rastapanje termostata,tamnjenje dna itd.) nebi...

Isto tako, njihovu 100-godisnju garanciju ranih linija mozes objesit macku o rep pojavom indukcijskih ploca, perilica za sude itd. U jednu ruku razumijem i one koji nisu posve zadovoljni tim sudem, pa ga svejedno opravdavaju, jer nije lako dati tolike pare, pa ustanoviti da mozda nisi trebao. Ja bi bila ljuta, neki ce ga opravdavat, 100 ljudi, 100 cudi :kava:

duonesquik
13.01.2012., 09:25
da, sto ljudi, sto ćudi... ja imam zepter 15 god., muž je upirao da ga kupi, jer tada nisi imao neki veći izbor od "boljih" lonaca, svakodnevno kuham, iako imam njihov najveći set, meni on nije dovoljan pa imam i par drugih lonaca (manjih)...u ovih 15 god. ništa mi se nije oštetilo, puklo, otopilo i sl, izgledaju kao da su tek kupljene, u mašini se savršeno peru, tako da nikakvo posebno sredstvo za njihovo pranje nisam koristila, ja ne znam šta to ljudi rade s njima :ne zna:, ja sam prezadovoljna, mada mislim da je cijena previsoka i moguće da bi i sa nekim drugim loncima, koji manje koštaju, bila isto tako zadovoljna

Extra Green
15.01.2012., 13:33
Gdje u Zagrebu kupiti tavu koja nije prevučena teflonom? :503: Znači od inoxa i ostalih metala a da ne košta 700 kn?:503:

I kakve su ove keramičke? Kako se čiste, da li se brzo oštete?

Yorkshire
16.01.2012., 08:15
da, sto ljudi, sto ćudi... ja imam zepter 15 god., muž je upirao da ga kupi, jer tada nisi imao neki veći izbor od "boljih" lonaca, svakodnevno kuham, iako imam njihov najveći set, meni on nije dovoljan pa imam i par drugih lonaca (manjih)...u ovih 15 god. ništa mi se nije oštetilo, puklo, otopilo i sl, izgledaju kao da su tek kupljene, u mašini se savršeno peru, tako da nikakvo posebno sredstvo za njihovo pranje nisam koristila, ja ne znam šta to ljudi rade s njima :ne zna:, ja sam prezadovoljna, mada mislim da je cijena previsoka i moguće da bi i sa nekim drugim loncima, koji manje koštaju, bila isto tako zadovoljna

Slažem se. I mi doma imamo Zepter već dugi niz godina i zaista nijedne primjedbe nemamo. Stvarno ne znam u čemu je stvar kod drugih.

Potpisujem sasvim ovaj post :)

sugababe156
24.01.2012., 09:59
Čim netko ima tolike marže, očito je da nije toliko kvalitetan koliko je skup. :D Nisam još detaljno proučila koje suđe ima najbolji omjer kvalitete i cijene ali Zepter to sigurno nije.
Gdje u Zagrebu kupiti tavu koja nije prevučena teflonom? :503: Znači od inoxa i ostalih metala a da ne košta 700 kn?:503:

I kakve su ove keramičke? Kako se čiste, da li se brzo oštete?

Probaj guglati inox tava. :mig:

Meni keramičke traju dulje od teflonskih. Zadnju sam kupila u Getrou i koštala je oko 100 kn (wok oko 130 kn). Sad ih ni ja više nigdje ne nalazim po normalnim cijenama a sve je puno Tefalovih teflonskih koje su nekoliko puta skuplje od TVS Black Beauty tave (26 cm) koju sam prije kupovala po 100 kn (na jednoj Getro-ovoj akciji sam je platila samo 50 kn i isto ih više nigdje ne nalazim):
http://www.pieknowdomu.pl/patelnia-black-beauty-24-cm-tvs.html

Mercator i Getro imaju akciju na keramičke tavice koje sigurno ne vrijede svoju "punu" cijenu ali uz naljepnice i neki dodatni popust su ok. Meni u Getrou uvijek daju više naljepnica pa ih nije problem skupiti, a Getro je svojim kupcima davao 10% popusta na kupovinu i slao kupone za popust od 30 kn na kupnju iznad 300 kn. :mig:
http://www.mercator.hr/akcije/sakupi_i_izaberi/ponuda_posuda_delimano

http://www.krenizdravo.com/prehrana/keramicka-tava-zasto-je-bolja-i-koliko-kosta
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/keramichke-eko-tavice/

Amarillis
24.01.2012., 10:43

evo ja kuham na plinu i imam metalne ruckena posudu. nije fissler nego wmf, ali ne budu vruce rucke. osim ako ti posuda nije pomaknuta u stranu pa ti plamen "lize" posudu prema ruckama. jedina rucka koja se ucijek ugrije je na malom loncu s onom dugackom ruckom- ali nikada nije vruca da ju se ne moze uzeti u ruku.

ja pre zadovoljna. :mig:

cici1810
24.01.2012., 19:36
Imam pitanje, ako netko možda zna. Imam indukciju pa moram imati magnetizirano posuđe. Moje curke su mi za vjenčanje kupile lijepe tavice SIMPEX u Sparu koje idu na indukciju, a mislim da su od teflona. E sad, teflon je opasan ako se ošteti jer ispušta kancerogene spojeve. JA jako pazim da ne idem po tom posuđu ničim metalnim i oštrim (samo drvene kuhače i eventualno ona gumena plastika).

Ali zadnji put kada sam prala tavicu i kad sam je osušila krpom, na jednom dijelu tavica više nije onako sjajna, tamno siva, nego kao da ima nekakvu smećkastu mrlju. Jel netko imao takva iskustva i jel to isto oštećenje teflona koje kaže da je vrijeme da tu tavicu bacim. Da li od toga isto izlaze kancerogeni spojevi. Naime, tavicu uvijek čistim vrućom vodom, blagim deterdžentom, i onom spužvicom na kojoj je oznaka da je za teflom. Ima nježnu onu grublju stranu. S time da više puta uopće ne koristim tu grublju stranu spužvice, nego onu mekanu.

Ako je tako, onda stvarno ne vjerujem jer tavice koristimo oko pola godine. A nisu baš jeftine.

Jel ima neka tavica s keramičkim premazom, a da nije u osnovi od aluminija, nego da može na indukciju?

sugababe156
27.01.2012., 20:54
U Harvey Norman-u imaju keramičke tavice po 150-160 kn.

cici1810
27.01.2012., 23:13
A jel idu na indukciju? ZA DElimano piše recimo da idu na plin, struju i staklokeramiku. Ne piše indukcija.

Batanhl
28.01.2012., 10:30
Da li se keramicko posudje moze prati u masini za sudje?

mala-zvir
06.03.2012., 13:10
Bok, mozda nije pravo mjesto, ali imam jedno pitanje. Da li se ikome od vas dogodilo da je poklopac od WMF seta jednostavno eksplodirao prilikom kuhanja, i staklo se samo rasulo u tisuce komada?? Meni je, i upravo cekam odgovor od WMF-a s obzirom na dozivotnu garanciju.

Fi Fi
06.03.2012., 15:28
Bok, mozda nije pravo mjesto, ali imam jedno pitanje. Da li se ikome od vas dogodilo da je poklopac od WMF seta jednostavno eksplodirao prilikom kuhanja, i staklo se samo rasulo u tisuce komada?? Meni je, i upravo cekam odgovor od WMF-a s obzirom na dozivotnu garanciju.

ne :eek:,kako se to dogodilo,di si kupila posuđe,ako si kupila u interspara to nema veze sa wmf-om,sad me baš zanima

mala-zvir
06.03.2012., 18:21
za vrijeme kuhanja nesto eksplodiralo...odem u kuhinju, gledam...kad ono poklopac u tisuce komada se raspuknuo, ali je ostalo u komadu...valjda ga je onaj metalni obrub drzao da ne upadne u posudu....svakako kad sam uhvatila za ruckicu i isla dignut, e onda se to staklo pocelo odvajat i ispadat i rasulo se skroz....nazalost nisam prije posjetila ovi forum nego tek sad procitala sve od prve stranice. moje je kupljeno u lesnini na nekakvom popustu....i sta je najgore od svega, prodavacica me uvjeravala kako ima dozivotnu garanciju a sad vise ni sama neznam obzirom na ovo http://www.wmf.com/service-quality/guarantee_82511002.html?sid=32DA6959-7221-4C75-9B23-4055C54ECE92
i da...kupljeno je taman prije godinu dana. Set se sastojao od 4 posude + poklopci i jos sam dodatno kupila wmf tavu u kojoj se sve zivo lijepi. A sta se tice rucki- da , one se ugriju prilikom kuhanja. A da ne govorim o flekama koje nema sanse da se operu, i posude izgleda uzasno s obzirom na ono sta bi trebalo biti. Nazalost- racuna nigdje :503:

Fi Fi
08.03.2012., 20:39
za vrijeme kuhanja nesto eksplodiralo...odem u kuhinju, gledam...kad ono poklopac u tisuce komada se raspuknuo, ali je ostalo u komadu...valjda ga je onaj metalni obrub drzao da ne upadne u posudu....svakako kad sam uhvatila za ruckicu i isla dignut, e onda se to staklo pocelo odvajat i ispadat i rasulo se skroz....nazalost nisam prije posjetila ovi forum nego tek sad procitala sve od prve stranice. moje je kupljeno u lesnini na nekakvom popustu....i sta je najgore od svega, prodavacica me uvjeravala kako ima dozivotnu garanciju a sad vise ni sama neznam obzirom na ovo http://www.wmf.com/service-quality/guarantee_82511002.html?sid=32DA6959-7221-4C75-9B23-4055C54ECE92
i da...kupljeno je taman prije godinu dana. Set se sastojao od 4 posude + poklopci i jos sam dodatno kupila wmf tavu u kojoj se sve zivo lijepi. A sta se tice rucki- da , one se ugriju prilikom kuhanja. A da ne govorim o flekama koje nema sanse da se operu, i posude izgleda uzasno s obzirom na ono sta bi trebalo biti. Nazalost- racuna nigdje :503:

ne znam,baš šalji mail njima pa pitaj zašto i kako,iako uvik se može greška podkrast i najboljima :ne zna:

ja imam wmf i super sam zadovoljna,i znam ljude koji imaju i zadovoljni su :mig:

cici1810
23.04.2012., 21:41
E, curke, ima u Sloveniji akcija u Interšparu s markicama za WMF posuđe. No, sve "obične WMF posude" na kutiji imaju Made in China. A express lonac koji mene zanima ima Made in Germany. Što mislite, jel bi se isplatilo kupiti taj lonac made in Germany makar je u Intersparu? Naime, mislim si da možda Kinezi još nisu dorasli expresima pa ih zato još uvijek proizovde u Nemački.

Kaj mislite?

Qloe
13.07.2012., 11:42
Ima netko iskustava s NOVEL loncima? U Lesnini na sniženju 4-dijelni set za 200 kn. Ne piše ništa više :ne zna:. 3 posude s poklopcem i 1 s dugom ručkom bez poklopca. Čini mi se jeftino samo da li vrijedi?
Hm jel tko kojim slučajem vidio to. Ja stoljeće nisam bila u Lesnini :)

j3ssica
16.07.2012., 20:53
Je li tko kupio Ambient tave iz Mercatora?
http://www.mercator.hr/trgovina/tava-s-poklopcem-ambient-26cm-mc3pv2600_31805

sumnjive su mi jer su tako jeftine... :ne zna:

Bili Cvitak
11.10.2012., 19:45
pred kupnjom sam svog prvog seta posuđa za kuhanje i dvoumim između wmf-a i fisslera. mislim da će na kraju prosuditi neke akcije ili sniženja pa ako netko nešto zna neka napiše ovdje. hvala :)

cicamalamica
11.10.2012., 21:52
pred kupnjom sam svog prvog seta posuđa za kuhanje i dvoumim između wmf-a i fisslera. mislim da će na kraju prosuditi neke akcije ili sniženja pa ako netko nešto zna neka napiše ovdje. hvala :)

Ja imam wmf i prezadovoljna sam, otkako sam ih probala, pomalo kupujem sve njihovo. Prije par dana sam vidjela u Mulleru akciju na neke setove njihovog posuđa, ne mogu se sjetiti koje su cifre, ali je dosta sniženo.

sugababe156
11.10.2012., 22:12
http://www.kupime.hr/ponuda/osnovni-set-posudja-vision-prima/3132
http://www.kupime.hr/ponuda/dizajn-i-kvaliteta-dostupna-svima/3131

Kika i Lesnina stalno imaju neke akcije ali pazi da i nakon sniženja od 55% ne bi platila skuplje nego u Mulleru. ;) Muller je snizio neke pojedinačne lonce i taj popust se mogao kombinirati s 10% popusta na sve (možda opet budu imali 10% popusta na rođendan CCO-a). :mig:

I pogledaj odakle su lonci. U Mulleru su iz Njemačke a u Kiki i Lesnini kako koji.

Lakonoga777
04.11.2012., 17:00
Osim lesnine i kike, gdje se u zagrebu još može kupiti fisslerovo i silit posuđe ?

Vienna_vg
04.11.2012., 23:01
Osim lesnine i kike, gdje se u zagrebu još može kupiti fisslerovo i silit posuđe ?

Fissler pogledaj u Nami u Ilici

Layla Lola
05.11.2012., 09:33
E, curke, ima u Sloveniji akcija u Interšparu s markicama za WMF posuđe. No, sve "obične WMF posude" na kutiji imaju Made in China. A express lonac koji mene zanima ima Made in Germany. Što mislite, jel bi se isplatilo kupiti taj lonac made in Germany makar je u Intersparu? Naime, mislim si da možda Kinezi još nisu dorasli expresima pa ih zato još uvijek proizovde u Nemački.

Kaj mislite?

E sad ima ova opcija u Hr Intersparu,
isto me zanima...
Isto je express lonas "made in Germany"
je li to pravi WMF ili ima neka kvakica?

cicamalamica
05.11.2012., 16:55
isto me zanima...

WMF u Intersparu je pravi WMF. To su dvije velike i ozbiljne tvrtke, koje surađuju i od toga obje imaju koristi. Nije da si kupila WMF u Mare na pazaru... Isto tako i WMF iz Kine, Vijetnama i Njemačke je pravi WMF. I oni, kao uostalom i većina drugih smještaju svoje tvornice tamo gdje im je jeftinija radna snaga. Sve se te informacije mogu provjeriti na službenim stranicama WMF-a. Inače, imam WMF kupljen i u Njemačkoj i u Hr, također i onaj proizveden u Njemačkoj, Vjetnamu i Kini i nisam primjetila nikakvu razliku. Imam pribor za jelo koji je proizveden u Vjetnamu i iz iste serije sam kupila malene vilice koje su proizvedene u Njemačkoj, apsolutno nema razlike. Skupljam bodove u Intersparu i namjeravam uzeti košaru za kruh, ekspres lonac, onu mutilicu, kuhaču i šta još već i krpe. Lonce i tavu imam pa mi ne treba. Inače, netko od forumaša je ovdje jednom stavio sliku tave WMF kupljene u Intersparu na akciji, koja je nakon jedne upotrebe izgledala ajme. Ali to je zato što je taj dečko nije znao očistiti. Trebao je samo proprati s malo octa ili onim njihovim sredstvom za poliranje i sjaji kao nova. Nisam izmislila to piše u njihovim uputama o održavanju posuđa. Otkako sam probala WMF, ne kupujem ništa drugo. I Fissler mi se čini kvalitetan, onako na oko i lijep, samo nissam koristila pa ne mogu tvrditi.

cicamalamica
05.11.2012., 17:32
http://www.wmf.de/shop/de_de/kuche/kuchenhelfer/kuchenhelfer-set-3-teilig-wmf-profiselect.html Evo, ovo se, između ostalog, prodaje u Intersparu na akciji. Namjeravam kupiti.

cicamalamica
05.11.2012., 17:52
http://www.wmf.de/shop/de_de/kuche/kuchenhelfer/kuchenhelfer-set-3-teilig-wmf-profiselect.html Evo, ovo se, između ostalog, prodaje u Intersparu na akciji. Namjeravam kupiti.

Evo i ovo se prodaje...http://www.wmf.de/shop/de_de/kuche/pfannen/pfanne-o-28-cm-wmf-profiselect-1.html (namjeravam kupiti) http://www.wmf.de/shop/de_de/kuche/pfannen/pfanne-o-28-cm-wmf-profiselect-1.html

tina0707
19.11.2012., 14:20
ja skupljam bodove za ovu tavu (28)... nadam se da će se isplatit!

cicamalamica
19.11.2012., 18:33
Ja sam kupila onu košaru za kruh, onaj set za mješanje, mućenje, prevrtanje i krpe. Tava će ti se isplatiti :).

sowuljaga
20.11.2012., 20:49
ja kupila dvije tave, obje one inox jer imam indukciju, oba staklena poklopca da se nadu i set krpa s rucnikom. i jos imam tih vrazjih naljepnica, a moja stara nije za nist zainteresirana.
kad isprobam tave javim(inace mi je cijeli set lonaca wmf-ov star dvije godine jer je bio povoljniji od fisslera, njihov imam veliki pretis)

Miro H
21.11.2012., 11:36
Gledam ove inox WMF tave u Intersparu i delimano keramičke tave.

Vidim da su delimano, unatoč ovom popustu u Intersparu još uvijek mrvicu jeftinije.

http://www.delimano.hr/delimano_tave/

Što bi preporučili između toga?

Inače, koga zanima, na ovim Interspar tavama svugdje piše Made in Italy, a na ekspres loncu Made in Germany. Jedino što ove aluminijske imaju lošiji premaz od inox.

bijela orhideja
21.11.2012., 15:44
ja sam imala delimano tavu i bila je dobra par mjeseci ali sam skuzila da je dobila crte od struganja,ostetila se i ja sam ju bacila
bolje vise uloziti i kupiti inox nego ovo,osobno imam zepter i ok je,jedino da ga netko drugi hoce polirati...ali takvo je sve inox posude

cicamalamica
21.11.2012., 16:21
delimano se ne može mjeriti s wmf-om. Wmf je vrhunsko posuđe i inače dosta skupo. Ja imam sve od njih i prezadovoljna sam. I još puno toga namjeravam kupiti.

ombia
21.11.2012., 17:16
delimano se ne može mjeriti s wmf-om. Wmf je vrhunsko posuđe i inače dosta skupo. Ja imam sve od njih i prezadovoljna sam. I još puno toga namjeravam kupiti.

Ovako. A znaju imati i akcije, pa sniziti set od pet lonaca s poklopcima sa 500 na 250 eura. Obicno iza Bozica itd.
Jest da nije malo za dati kod nadokupljivanja 50-60 eura za lonac od litre i pol, ali kad je po 20 godina kao nov.:)
Meni se svidjaju i njihovi ovalni pekaci, iako imam jedan gusnati, svidjaju se i ovakvi, ovdje sa posebnim dodatkom za pecenje na pari.
http://static1.essen-und-trinken.de/uploads/thumbnails_wlcp/485/0003/00000000003/20/05/200554_vitalis-asia.jpg.cache

cicamalamica
21.11.2012., 17:31
Ombia, baš je meni u planu kupiti to što si stavila sliku. Ali još će malo pričekati. I onaj bi njihov wok sa ravnim dnom i poklopcem i lonac za tjesteninu i ekspres lonac. Imam četiri lonca i tavu, beštek, čepove za vino, košaru za kruh, i još sitnica... I vidjela sam na njihovom web-u neke nove noževe na stalku i to bih, ali još nisam vidjela kod nas u ponudi.

ombia
21.11.2012., 17:51
Ombia, baš je meni u planu kupiti to što si stavila sliku. Ali još će malo pričekati. I onaj bi njihov wok sa ravnim dnom i poklopcem i lonac za tjesteninu i ekspres lonac. Imam četiri lonca i tavu, beštek, čepove za vino, košaru za kruh, i još sitnica... I vidjela sam na njihovom web-u neke nove noževe na stalku i to bih, ali još nisam vidjela kod nas u ponudi.

Jucer sam bila u njihovom ducanu, nema cega nema, ali snizenja ce staviti tek nakon Bozica. Dobro, imaju svo vrijeme neke proizvode snizene tipa zdjele, seflje itd.
Imam dva ekspresna njihova veci i manji, godinama isti, nikakve dijelove nisam morala mijenjati.:)
Wok ipak imam gusnati, taj mi se pokazao dobar (nije njihov).

Taj sa slike sam vidjela za 150 eura, ovisno o dimenzijama, ima manji i veci i verzija sa knjigom, bez umetka sa umetkom itd.

Nekad amazon shop zna imati puno jeftinije cijene nego su u njihovim ducanima ili na njihovom webu, ne znam kako to.:ne zna:

Miro H
21.11.2012., 22:14
ja sam imala delimano tavu i bila je dobra par mjeseci ali sam skuzila da je dobila crte od struganja,ostetila se i ja sam ju bacila
bolje vise uloziti i kupiti inox nego ovo,osobno imam zepter i ok je,jedino da ga netko drugi hoce polirati...ali takvo je sve inox posude

Ove inox tave iz Interspara ti isto imaju neprijanjajući premaz koji se (vjerojatno) može zguliti. Samo što je podloga inox.

sugababe156
25.11.2012., 14:23
Da li netko zna od čega su ovi non neprianjajući premazi na WMF posuđu iz Interspara?

cicamalamica
25.11.2012., 17:00
Da li netko zna od čega su ovi non neprianjajući premazi na WMF posuđu iz Interspara?

http://www.wmf.de/shop/de_de/kuche/pfannen/pfanne-o-28-cm-wmf-profiselect-1.html

nety
26.11.2012., 09:30
Ja imma Fisslerv pretis od 6 l i sad sam skupila naljepnice i planiram kupiti WMF u Sparu
Inače imam cijeli set od zadnje akcije kad su se skupljale markice za lonce i vrlo sam zadovoljna Neki dan mi se nije dalo prljati expres pa reko u običnom ću za bebu skuhat na pari
naravno nisam pratila i zagorilo mi jer se voda pokuhala ..nalila sam vode oribala cifom i lonac je opet ko nov
Inače je super ima debelo dno i ne prigorjeva ko u običnim Ja vrlo vrlo zadovoljna Sad ću uzeti i ovaj pretis a krpe neću..krpa ko krpa I ove mutilice i pribor to mi netreba
Tave mi se svidaju one od inoxa , ali imam tavica , a pordiljni se smanjuje pa će pričekati neku drugu priliku

tina0707
29.11.2012., 09:07
napokon sam skupila bodove i kupila wmf tavu (28) u intersparu i stvarno sam oduševljena!

nisam planirala, al sad nastavljam skupljat bodove za sljedeću... ;)

sugababe156
04.12.2012., 10:56
U Mulleru WMF inox tava 26 cm košta malo više od 400 kn a u Intersparu WMF inox tava od 24 cm navodno košta 700 kn (puna cijena). :eek:

cicamalamica
04.12.2012., 11:34
U Mulleru WMF inox tava 26 cm košta malo više od 400 kn a u Intersparu WMF inox tava od 24 cm navodno košta 700 kn (puna cijena). :eek:

Pa ne košta svaka tava isto... Evo ti link od službene stranice wmf pa provjeri cijene. Evo tavice iz Interspara i cijena je gotovo ista kao ova na službenim stranicama (zbog razlika u porezu)http://www.wmf.de/shop/de_de/kuche/pfannen/pfanne-o-24-cm-ceradurr-profi.html .

sugababe156
04.12.2012., 11:52
Znam. Ako nekome bude usput, nek pogleda u CCO West. Ja sam se žurila jer me dragi čekao. :D

Čini mi se da čak nije ni snižena a izgleda mi skoro isto kao ove iz Interspara. Naime, idealna bi mi bila ta od 26 cm. Ne znam zašto ih nemaju u Intersparu.

Nedavno sam si kupila keramičku tavicu od 26 cm u Harvey Normanu, sniženu sa 150 na 100 kn. Razmišljam da kupim i lonac promjera 20 cm s drškom i poklopcem. :D

srce na dlanu
16.12.2012., 18:41
Kupila sam keramičku tavu..naravno kopiju Delimana jer mi je povoljnije. I desilo mi se da sam SLUČAJNO SAMO MALO lupila sa vilicom i nastalo je MAAALO jedva vidljivo oštečenje. Što sada, po nekim pričama ako je oštečena da je malte ne neupotrebljiva isto kao što se za teflon priča kad se ogrebe da je otrovan. Žao mi je te posude ali što sada da radim??? nemoguće je popraviti jer je to maaalo oštećenje ali se vidi. Hoće li se ta rupica širiti dalje? Mislim povećavati?????:504:

bubamara53
05.01.2013., 21:22
isto me zanima...

Kupila sam WMF express lonac u Intersparu (uz bodove) i danas ga isprobala. Zadao mi je dosta problema jer se pokazivac tlaka uopce nije podigao, bez obzira na temperaturu. Jelo mi je zagorilo.
Otkrila sam da je pokazivac tlaka kruto sjedao u srednji dio ventila. Nekoliko puta sam "navijala" pokazivac u taj srednji dio ventila, pa je poceo uredno kliziti.
Ponovila sam postupak kuhanja (s vodom), pa je sad ok.
Nisam ocekivala od WMF-a takav propust bez obzira sto je lonac na akciji...

GričkaVještica
06.01.2013., 15:57
Pozdrav :w
imam pitanje vezano za express lonac
već duže vrijeme si planiram uzeti -e sad ne bih ni najskuplji ni najjeftiniji, nešto srednje
htjela sam si kupiti ovaj u Intersparu za markice-WMF,ali sam naišla i na ovaj Tefalov- http://www.tefal.com.hr/All+Products/Cookware/Pressure+cookers/Products/Secure+5/Secure+5.htm
cijena im je ista,a mene zanima koji bi mi vi preporučili i ima li među njima neke velike razlike?
unaprijed hvala na odgovorima :mig:

cicamalamica
06.01.2013., 16:36
Ja bih prije uzela wmf ( i uzet ću kad skupim naljepnice), jer imam wmf posuđe i prezadovoljna sam. Wmf se ipak bavi samo posuđem, a tefal svim i svačim pa nekako više vjerujem njima, nego onima koji svaštare...

GričkaVještica
06.01.2013., 18:52
Hvala ti na odgovoru :)
ma ja sam već skupila markice i planirala ovih dana otići kupiti WMF i onda naletim na ovaj Tefalov...i sad sam u dilemi
oba mi izgledaju sasvim dobro, cijena im je ista...e stvarno ne znam

Aoife
06.01.2013., 20:14
Mislim da im je i zapremnina ista, i slične su karakteristike pa kako hoćeš :ne zna:
Ja sam kupila ovaj wmf-ov i dobar je, ali nemam sa čime usporediti jer mi je to prvi pretis lonac u životu

bulthaup
06.01.2013., 20:55
Najbolji je Fissler. :zubo:

namelessone
07.01.2013., 22:00
Molim iskusnije za misljenje, vidjela sam danas u Lesnini WMF set od 5 lonaca s pripadajucim poklopcima za 999kn...kakva su iskustva s ovim posudjem u smislu kvalitete spremanja obroka i odrzavanja samih lonaca?
...ono sto mi se nije svidilo je to sto drske lonaca nisu neosjetljive na zagrijavanje...

cicamalamica
08.01.2013., 00:01
Molim iskusnije za misljenje, vidjela sam danas u Lesnini WMF set od 5 lonaca s pripadajucim poklopcima za 999kn...kakva su iskustva s ovim posudjem u smislu kvalitete spremanja obroka i odrzavanja samih lonaca?
...ono sto mi se nije svidilo je to sto drske lonaca nisu neosjetljive na zagrijavanje...

Ja imam taj set i prezadovoljna sam, održava se lako, ako slijediš preporuke, a to je bez grebanja i struganja grubom stranom spužve, teža zaprljanja kod npr pečenja samo staviš malo octa i posuđe sjajno i usčuvano. Ima i ona neka njihova tekućina za poliranje, ali nisam je probala. Što se ručki tiče, budu tople, ali ne vruće, tako da slobodno možeš uzeti lonac u kojem se npr satima kuhala juha, golim rukama. Usput, neki dan pravila tortu i stavila narnče da se kuhaju, onada otišla nešto drugo raditi, zaboravila na naranče, kad sam se vratila, nije više bilo vode, naranče zagorile, dno lonca pocrnilo, ali sam ga s octom oprala bez problema, sve se sjaji kao da ništa nije bilo... Još osim tog seta imam pribor za jelo, korpu za kruh, tavu, mutilicu, kuhaču, ono za okretati meso, zatvarače za boce vina, krpe... sve mi je predobro. Još ću kupiti ekspres lonac Intersparu. Inače taj set imam malo manje od godinu dana i kuham svaki dan.