PDA

View Full Version : Odjeća za pse

stranice : [1] 2

Melita8
30.08.2007., 11:16
Ja bi nekaj ovakvo:
http://www.covermagazin.com/galerija-juicy-couture-dog.htm

ne mora biti Juicy ali nekaj dobro i simpatično.

Nemojte mi predlagati online nabavu, nisam za to, nego zna li netko gdje ima dućan?

Jim32
30.08.2007., 18:02
Iskreno nikad nisam previše volio odjeću za pse jer smatram da se u tome osjećaju nelagodno i čudno... Njima je ipak najugodinje bez icega.

Vezica
30.08.2007., 21:37
Iskreno nikad nisam previše volio odjeću za pse jer smatram da se u tome osjećaju nelagodno i čudno... Njima je ipak najugodinje bez icega.

imaju dlaku.ljeti puštaju pa im ne može biti toliko vruće.a zimi im raste debela dlaka.

ja mislim da je to maltretiranje psa.odjeća za pse.to samo debili izmišljaju.

sivi_machor
02.09.2007., 11:55
to je cisto mucenje zivotinje. :(

Ivanicapeca
02.09.2007., 12:06
imaju dlaku.ljeti puštaju pa im ne može biti toliko vruće.a zimi im raste debela dlaka.

ja mislim da je to maltretiranje psa.odjeća za pse.to samo debili izmišljaju.

Mislim da nisi dovoljno informirana o karakteristikama nekih pasmina da bi to decidirano mogla tvrditi. Naime, maltezerići i jorkići npr. su jako osjetljivi psići koji ne mijenjaju dlaku i koja im je uvijek jednako gusta, ljeti ili zimi. Zimi je nužno zlo obući mu kaputić, ako nećeš da se teško razboli.

anonima
02.09.2007., 12:15
Ja sam protiv te odjeće za pse.
Psima ne treba odjeća; ipak su oni potekli od vuka, dakle divlje životinje, i već imaju krzno.
Psi se u tim kaputićima osjećaju sputano i ne mogu normalno hodati, trčati i kretati se. Odjeća je za ljude, ne za životinje.
Jedini slučaj kada mislim da je u redu obući to psu je ako pas ima kratku dlaku pa mu je hladno, npr. zimi ili je to iz nekog zdravstvenog razloga preporučio veterinar, ali inače je to gotovo jednako mučenju životinja.

Ivanicapeca
02.09.2007., 12:50
Ja sam protiv te odjeće za pse.
Psima ne treba odjeća; ipak su oni potekli od vuka, dakle divlje životinje, i već imaju krzno.
Psi se u tim kaputićima osjećaju sputano i ne mogu normalno hodati, trčati i kretati se. Odjeća je za ljude, ne za životinje.
Jedini slučaj kada mislim da je u redu obući to psu je ako pas ima kratku dlaku pa mu je hladno, npr. zimi ili je to iz nekog zdravstvenog razloga preporučio veterinar, ali inače je to gotovo jednako mučenju životinja.

Psi su odavno izgubili te vučje osobine koje spominješ, a posebno male pasmine koje su daleko od vuka po svemu, pa tako i krznu. Ja svog psa (jorki) oblačim zimi u kaputić i ponaša se sasvim prirodno. Dapače, puno je sputaniji kad mu je zima a kad mu se za dlaku lijepe grude snijega i kad se sav trese od hladnoće.
Dakle kao što rekoh, nekim pasminama je to jednostavno nužno zlo, pa kad je nužno zašto ne bi veselo izgledalo:o

rivaldo
02.09.2007., 13:35
http://www.vaudesignstudio.hr/
tu imate robice za pse od hrvatskih proizvođača; svome peseku sam tam kupil zimski kaputić i kabanicu za kiše; fakat je dobro i nije pretjerano skupo

electric_barbarella
03.09.2007., 08:55
Imas u pet shopu u zagrebu ali nemoj previse toga lijepiti na jadnog cucka!
Moj nosi kaputice preko zime i to je to.
Uzela sam mu u new york-u zadnji puta CBGB kaputic...hehe! cute :)

Ponosna
03.09.2007., 18:28
A tko je vas uopće pitao za mišljenje glede toga jel to mučenje cucka il nije?!
Upravo kaj kaže ivanicapeca, psi su daleko od onog što su bili. I ljudi su prije hodali bez robe pa ne vidim da se danas muče u njoj. Sve je stvar prilagodbe, pogotovo na korisne stvari. Frenchovi od mog frenda se doslovce tresu po zimi bez kaputića pa onda ne znam što je veće mučenje za njih-hodati bez njega ili s njim?!

lea_li
03.09.2007., 19:50
Malo su mi smiješne ove usporedbe s vukom. Dobro je Ponosan rekla, zašto sebe ne uspoređujete s pračovjekom koji je isto hodao polugol. Kada ste npr. vidjeli pinča s debelim krznom? Mučenje bi im bila upala pluća, a ne kaputić koji im čini dobro.

Ponosna
04.09.2007., 12:55
Moji dečki i curka, kada lijeva kiša, bez svojih kabanica ne idu dalje od hodnika! Jutros sam ih prvo pokušala pošlepati van, al' su se tak ukopali da sam odustala i vratila se po kabanice:)

mia_mia
05.09.2007., 11:38
Malo su mi smiješne ove usporedbe s vukom. Dobro je Ponosan rekla, zašto sebe ne uspoređujete s pračovjekom koji je isto hodao polugol. Kada ste npr. vidjeli pinča s debelim krznom? Mučenje bi im bila upala pluća, a ne kaputić koji im čini dobro.

Bravo Lea :)
Ne vjerujem da će nekom past na pamet obuć npr haskija u kaput :D al ove male goluždravce jednostavno moraš jer oni to prihvaćaju..a kako i ne bi kad se tresu od hladnoće..

kukuriza
05.09.2007., 11:54
kao što se može vidjeti i na linku koji je osoba koja je otvorila temu dala može vidjeti da psi nisu potpuno obučeni ,znači glava ,noge i rep nisu pokrivene

stoga me zanima nije li tome psu i sa tom odjećom hladno (gdje su šal, rukavice(ili nogavice) ,kapa ,neko pokrivalo za rep ) :confused:

Ivanicapeca
05.09.2007., 13:14
kao što se može vidjeti i na linku koji je osoba koja je otvorila temu dala može vidjeti da psi nisu potpuno obučeni ,znači glava ,noge i rep nisu pokrivene

stoga me zanima nije li tome psu i sa tom odjećom hladno (gdje su šal, rukavice(ili nogavice) ,kapa ,neko pokrivalo za rep ) :confused:

Postoje dani kada je zima, a suho je vrijeme:rolleyes: Pa neću pesu po buri oblačiti skafander za snijeg:p

Madame Hooch
05.09.2007., 13:55
Bravo Lea :)
Ne vjerujem da će nekom past na pamet obuć npr haskija u kaput :D al ove male goluždravce jednostavno moraš jer oni to prihvaćaju..a kako i ne bi kad se tresu od hladnoće..

baš tak :top: ...ja to do nedavno nisam ni mogla zamisliti, jer je moja pokojna pesica bila mješanjka sa škotskim ovčarom i nju je bilo problem ljeti rashladiti, a zime nije moglo biti takve da bi njoj bilo hladno ....a ova mala mišica sad - čim je temperatura pala s +30-i-nešto na 25 već je počela drhturiti, a sad na 16-18 se trese da joj zubi cvokoću :bicedobro: , a pokisne do kože već od 5 kapi kiše ; tak da sam i ja počela razmišljati o barem kabanici zasad, a do zime ćemo vidjet :top:

Ponosna
05.09.2007., 18:50
Ajde fala bogu da ima i ljudi koji ne nazivaju svaku glupost mučenjem životinja.

kukuriza
06.09.2007., 11:59
Postoje dani kada je zima, a suho je vrijeme:rolleyes: Pa neću pesu po buri oblačiti skafander za snijeg:p

a ima i takve odjeće ,jer u gradu uglavnom sam naletio na pse koji su obučeni u odjeću kakva je na onom linku ,sad me zanima gdje bi ja za svojeg mogao kupiti odjeću da ga čitavog obučem

hvala na odgovoru

Ivanicapeca
06.09.2007., 17:29
a ima i takve odjeće ,jer u gradu uglavnom sam naletio na pse koji su obučeni u odjeću kakva je na onom linku ,sad me zanima gdje bi ja za svojeg mogao kupiti odjeću da ga čitavog obučem

hvala na odgovoru

Imaš po pet shopovima kakvih ti srce hoće skafandera. Ako ti je pes nekako van standarda, možda ti je najbolje užicat nekog šnajdera da mu nešto sašije.

dagmar_ls
06.09.2007., 19:50
ajme, kakvo mucenje zivotinja kad se prica o oblacenju tih malih pasa?!?da je rekla da oce obuc skotskog ovcara i ja bi se prikljucila u protest:D ali ovi mali...
svasta:D...nadite popis proizvoda koji su testirani na zivotinjama, a onda pogledajte sta imate od tog doma...onda na netu pronadite kako su ti vasi proizvodi nastali pa vidite sta znaci mucenje zivotinja...

imas svakakvih tih kAputica i kabanica u pet centru, bar sam ja vidla to...svom setlandu sam obukla neku rokersku koznu jaknu sa zakovicama i spajkovima:D:D:D...umrla sam od smjeha:D

kukuriza
07.09.2007., 15:48
Imaš po pet shopovima kakvih ti srce hoće skafandera. Ako ti je pes nekako van standarda, možda ti je najbolje užicat nekog šnajdera da mu nešto sašije.

ma ja sam mu mislio kupiti samo nešto tipa kapa,rukavice i šal
jel postoji takvo nešto :confused:

sandrao
14.12.2007., 15:35
Napisala si da ne želiš on-line nabavu ali bar pogledaj www.moderanpas.com Mislim da će ti se svidjeti, ja sam svojoj kupila....super je!

lepi
14.12.2007., 16:02
Mislim da nisi dovoljno informirana o karakteristikama nekih pasmina da bi to decidirano mogla tvrditi. Naime, maltezerići i jorkići npr. su jako osjetljivi psići koji ne mijenjaju dlaku i koja im je uvijek jednako gusta, ljeti ili zimi. Zimi je nužno zlo obući mu kaputić, ako nećeš da se teško razboli.

jadni psi shto su im ljudi napravili,da bi sebe zabavili...

lepi
14.12.2007., 16:05
Imas u pet shopu u zagrebu ali nemoj previse toga lijepiti na jadnog cucka!
Moj nosi kaputice preko zime i to je to.
Uzela sam mu u new york-u zadnji puta CBGB kaputic...hehe! cute :)

sad je nova sezona,da jadan ne bude de mode

Ivanicapeca
15.12.2007., 12:25
jadni psi shto su im ljudi napravili,da bi sebe zabavili...

:kava:

p.s. jadan hrvatski jezik kada se š piše kao sh iz puke zabave:rolleyes:

zizuana
15.12.2007., 15:26
a ja mislila da gotovo vise i nema ljudi koji misle da je oblacenje pasa da bi ih se zastitilo od hladnoce mucenje zivotinja.jedan savjet za sve koji tako misle:odite na youtube i pogledajte sto je mucenje pasa pa tamo slobodno pisite komentare,tako mozda i pridonosete necemu. a ove usporedbe sa vukovima uopce necu komentirati.da,moja maltezerica od 2 kg i vuk imaju toliko slicnosti...bilo bi bolje da moja maltica se razboli od citaj: moje nebrige jer ju nisam zastitila na temp od -2 , onda bi ja bila odgovoran vlasnik i ne bi mucila svog psa, jel tako? I jos jedna stvar,za tebe lepi - pretpostavljam da nemas psa, ako i imas vjerojatno zivi vani,u dvoristu ali vecina nas koji oblacimo pse,imamo ih u stanu a znas i sam/a koja je sobna temp. a sad pogledaj kolika je vani i slobodno se gol/a malo proseci,kaj ce ti odjeca!

lepi
15.12.2007., 15:59

p.s. jadan hrvatski jezik kada se š piše kao sh iz puke zabave:rolleyes:
pa,kolko znam,masa pasmina ima genetskih problema,a to su im prouzrokovali ljudi,ovlash birajuci gene,po svojim trenutnim nahodjenjima ili po nekoj trenutnoj modi,prilagodjavajuci ih sebi i svojim hirovima :flop:
ja tu ne pljujem po psima,niti su oni krivi,niti su to trazili
meni je njih zao :top:
a vi koji ljubite te genetske degenerike od pasa,vi ste hipokriti,sa jedne strane ih kao volite,a sa druge ste od njih napravili to shto ste napravili,genetske degenerike,da bez kaputica ne mogu na zrak

PS: jadan internet nakon akcije 'Ocu internet

lepi
15.12.2007., 16:02
I jos jedna stvar,za tebe lepi - pretpostavljam da nemas psa, ako i imas vjerojatno zivi vani,u dvoristu ali vecina nas koji oblacimo pse,imamo ih u stanu a znas i sam/a koja je sobna temp. a sad pogledaj kolika je vani i slobodno se gol/a malo proseci,kaj ce ti odjeca!mislim da sobna temperatura nema veze sa tim,jer moja macka je na sobnoj temperaturi,a ne trea kaputic kad izadje vanka
prije sobna temperatura ima veze sa necim drugim kod tebe ;)

marta26
15.12.2007., 16:34
naravno da si ljubomoran,kad nema lijepih kaputica za macke:rofl: suzbi tenzije,govoris kao da su ljudi koji su pisali postove nekakvi dr.mengele:rolleyes:

Ivanicapeca
15.12.2007., 16:57
pa,kolko znam,masa pasmina ima genetskih problema,a to su im prouzrokovali ljudi,ovlash birajuci gene,po svojim trenutnim nahodjenjima ili po nekoj trenutnoj modi,prilagodjavajuci ih sebi i svojim hirovima :flop:
ja tu ne pljujem po psima,niti su oni krivi,niti su to trazili
meni je njih zao :top:
a vi koji ljubite te genetske degenerike od pasa,vi ste hipokriti,sa jedne strane ih kao volite,a sa druge ste od njih napravili to shto ste napravili,genetske degenerike,da bez kaputica ne mogu na zrak

PS: jadan internet nakon akcije 'Ocu internet

:kava: na kvadrat
Po toj tvojoj pametnoj i nadasve mudroj analogiji pretpostavljam da bi polio kiselinom i sve "retardirane" pse u azilu, jer su nastali greškom čovjeka:rolleyes:
Čovječe, šta su ta današnja djeca pametna i načitana,a o kulturi dijaloga da ne govorimo! Nema straha za budućnost, ja ti kažem:mig:Sve će to mladi Hitler dovest u red:p

lepi
15.12.2007., 17:27
naravno da si ljubomoran,kad nema lijepih kaputica za macke:rofl: suzbi tenzije,govoris kao da su ljudi koji su pisali postove nekakvi dr.mengele:rolleyes:
ma,takvi ko oni su i stvorili pse degenerike koje ja duboko zalim
mislim,aj kome neko obuce kaputic,al shto sa tim psicem,kad ga neko odbaci i kad se nadje na cesti,na zimi?
zash su ga morali tako sjebat?
il one koji sad imaju problema sa kicmom,jer imaju predugacko tijeli i prekratke noge?
njima nit kaputici ne pomazu
ma....
mislim da me razumijesh shto hocu reci
zbog takvih i njihovih hirova,iamo danas sjebane pse sa masu problema za kojih jadni nisu krivi
a ja cu nac lijep kaputic za moju macku
sam cu ga splest,eo :hekla:
:p

lepi
15.12.2007., 17:32
:kava: na kvadrat
Po toj tvojoj pametnoj i nadasve mudroj analogiji pretpostavljam da bi polio kiselinom i sve "retardirane" pse u azilu, jer su nastali greškom čovjeka:rolleyes:
Čovječe, šta su ta današnja djeca pametna i načitana,a o kulturi dijaloga da ne govorimo! Nema straha za budućnost, ja ti kažem:mig:Sve će to mladi Hitler dovest u red:pne znam di si ti to procitala da bi ja ikog ili ishta polijevao kiselinom?!?
dapace,volim zivotinje,sve,a ove josh i zalim shto su im ljudi napravili
uglavnom
a lijepu ste nam sadashnjost vi starci u proshlosti napravili
sve gledam uokolo i svakodnevno vam se divim
mislim da cete za nagradu u sljedecem zivotu pocet kao bicashi,ako reinkarnacija postoji
a ako ne,onda je i ona daleka buducnost barem od vas sigurna

marta26
15.12.2007., 17:44
peace ljudi:top: ima uzasnih ljudi koji se grozno odnose prema zivotinjama,al ovo ipak nije tema o tome.možda da otvorite neku novu,ako je vec nema.pogledajte puppymill,pa cete vidjeti sto su grozote,daleko,daleko,predaleko od ovog treba li kaputic ili ne.ma kad bolje razmislim,nemojte ni gledati ako vec niste.pretuzno:(

marta26
15.12.2007., 18:22
marta,jel ti kuish o cem ja pricam il vidim ne?
ja pricam o ovim ljubiteljima zivotinja koji su krizanjem i stvorili genetske degenerike

ma kuzim ja da si ti fulo temu dragi

lepi
15.12.2007., 18:29
pa da nisu degenerici,ne bi im treala odjeca

marta26
15.12.2007., 18:31
kako ti kazes:kava:

fermina-daza
15.12.2007., 18:37
Vidim da se diskusija zalaufala. A s obje strane oštrih riječi osobe koje vole životinje. Zapravo, mislim da bi ovaj topic trebalo podijeliti u dva topica.

1. Oblačiti pse ili ne?
2. Gdje naći kaputić za psa

Mislim da bismo se onda lakše snalazili unutar tema, jer, po meni, obje zaslužuju pokoju riječ.

Do prije dvije godine i ja sam mislila da je oblačenje pasa pretjerivanje. Sve dok se moja maltezerica nije počela tresti na prvoj zimi. Otada je oblačim kada je hladno.

Do ove zime sam je oblačila u vunene home-made kaputiće, ali sam se ove zime odlučila na kupovni skafander. Pa sam krenula u potragu za njim. Međutim... danas sam ga vratila, jer u njemu nije mogla normalno koračati.

Isto sam tako prošle godine kupila kabanicu u kojoj je ona sa zadnje dvije noge morala skakali kao zec, budući da zadnje nogavice nisu bilo dobro krojene. I skafander i kabanica su domaće proizvodnje. Ali, da ne bi ispalo da propagiram ne kupujmo Hrvatsko, ni uvozna kabanica koju sam uzela nije mogla na nju. Tako da u ponedjeljak opet put dućana... vratiti kabanicu, pa tražiti dalje.

Isto tako, zbog uniseks kroja, na donjoj strani kabanice je visoki izrez, pa je mojoj pasici cijeli stomak mokar i blatan.

Zato se ne usudim ništa naručiti preko interneta, jer ovako barem mogu stvar zamijeniti za nešto drugo. Koliko vidim, čeka me šivanje. Samo ne znam gdje naći tkaninu za skafandere (one dječje). Ako tko zna, molila bih da mi javi.

Noemi
15.12.2007., 18:41
mislim da sobna temperatura nema veze sa tim,jer moja macka je na sobnoj temperaturi,a ne trea kaputic kad izadje vanka
prije sobna temperatura ima veze sa necim drugim kod tebe ;)

o bome moje pirane trebaju:zubo: samo fali netko tko bi sivao po mjeri:tuzni: dugacki su i tanki:(

Noemi
15.12.2007., 18:42
pa da nisu degenerici,ne bi im treala odjeca

jel ti hodas gol:misli::D

fermina-daza
15.12.2007., 18:46
...a ove usporedbe sa vukovima uopce necu komentirati.da,moja maltezerica od 2 kg i vuk imaju toliko slicnosti...

I ja sam mislila da je maltezer daleko od vuka. A onda sam nedavno kod veterinara na "pesjem rodoslovnom stablu" uočila da je, odmah u redu ispod vuka, između svih "prvih vukovih sinova" i maltezer.

Tako da maltezer i vuk imaju više sličnosti, negoli mnogi "vukoliki" psi i vuk.

Druga je stvar što se kroz tisuće godina životni stil maltezera toliko promijenio da je ovaj, eto, ostao i bez poddlake. Pa ga zato treba obući kada je jako hladno ili pada kiša.

lepi
15.12.2007., 19:25
fermina,nije zivotni stil vec ljudska manipulacija genima iz cistog hira i mode

lepi
15.12.2007., 19:26
jel ti hodas gol:misli::D

pa s obzirom na australopiteka,ne hodam gol :D
al nije mi to napravio nit medvjed,nit vuk...

mali008
15.12.2007., 19:57
Imam psa nekoliko mjeseci. Mješanac mješanca i mješanca. Manji pas, osam kg. I meni se donedavno činilo suludim kupovati odjeću za pse. Međutim, kada sam vidjela da jadnička cvokoće od zime, već je idući dan osvanula u kaputiću. I ne bih rekla da se buni.
Ne sjećam se da sam ikada vidjela većeg psa u obleki.
Vidim da se ovdje polako izdvaja i druga podtema; "prezirem male pse".:rofl: Pas može biti samo dobar komad mrcine, mora lajat i svi ga se trebaju bojat...:rolleyes: To je isto kao i s autima; ono što nema vlasnik, mora imat pas.

lepi
15.12.2007., 20:06
ko ovdje prezire male pse?
i neki dan,shto sam vidio,kad smo vec kod obleke,jedan stariji par,onako,gospodski,shece na uzici psa,u neakvoj obleki,koja je jadnog psa tako deformirala,jer jadan nije mogao normalno hodati,da je to bilo prestrashno za vidjet
al to se ne da opisati kaxu njemu noge stajale i na koji je deformirani nacin hodao,sigurno mu nije bilo ugodno
ja sam gledao jel to od te odjece il je pas bolestan,a nisam bio jedini koji je to gledao

fermina-daza
15.12.2007., 20:17
fermina,nije zivotni stil vec ljudska manipulacija genima iz cistog hira i mode

Imaš pravo, krivo sam se izrazila. Nije životni stil, već životni okoliš - barem u vezi onoga o čemu sam ja govorila. Sada govorim isključivo o maltezeru. Kod njega, čini mi se, nije bilo nikakve manipulacije genima. Takav, kakav je danas bio je i prije 3-4000 godina (po nekima čak prije 8000 godina).

Druga je stvar što su tog malog psića jako davno odabrali za kućnog ljubimca (navodno da mu je prvotni "zadatak" bio da lovi štakore).

A ima i još jedna stvar koja mi sada pada na pamet. Maltezer potječe s Mediterana (nevažno je li to Malta ili Mljet). A tamo je klima puno toplija negoli kod nas na kontinentu. Pa se ovi psi nisu niti opskrbili zimskom dlakom. Pa ga zbog toga trebam oblačiti.

Sada, drugo je pitanje je li u redu izmiještati pse iz njihovog prirodnog okoliša, pa ih onda oblačiti (ili rashlađivati). Ali, za ova bih razmišljanja preporučila otvaranje novog topica.

lepi
15.12.2007., 20:21
pa genetski su manipulirali ljudi i prije vishe od 3000-4000 (cak i 8000) godina,ali poshto toliko duboko ne znam o tome,ne mogu rec kada je i koliko ta vrsta izmanipulirana
no,cinjenica je da su svi ti danashnji rasni psi uglavnom izmanipulirani genetski,a uglavnom zbog necijih hirova,vishe nego potrebe poshto mislim da su josh prije nekoliko stotina godina ti isti psi bili genetski zdraviji jer su bili manje "cisti"
no,ima nesh i u tome shto ti govorish
recimo,moj susjed ima haskija
lijep pas,predivan
al mi ga je po ljeti zao
i kad je proljece il rana jesen
u svakom slucaju,zgodnije mi zvuci kad nekog oblacish,nego da nekog strigash :top:

fermina-daza
15.12.2007., 20:28
i neki dan,shto sam vidio,kad smo vec kod obleke,jedan stariji par,onako,gospodski,shece na uzici psa,u neakvoj obleki,koja je jadnog psa tako deformirala,jer jadan nije mogao normalno hodati,da je to bilo prestrashno za vidjet
al to se ne da opisati kaxu njemu noge stajale i na koji je deformirani nacin hodao,sigurno mu nije bilo ugodno
ja sam gledao jel to od te odjece il je pas bolestan,a nisam bio jedini koji je to gledao

Nije sama odjeća psa problem kretanja psa, već loše krojena odjeća (a o čemu sam govorila nekoliko postova ranije).

Nepravilno iskrojen kaputić može itekako ometati psa u kretanju, toliko da ovaj ne može pravilno koračati. Isto tako, može ga jako stezati oko vrata.

Ima još jedna stvar koja me smeta kod ove odjeće. Gotovo isključivo je izrađena od sinetetičkih materijala, pa zbog statičkog elektriciteta dlaka moje maltezerice je svaki puta toliko iskuštrana, da je to za poludit'.

mali008
15.12.2007., 20:29
1. Ti, negdje između redaka. I pazi, pasina mi sjedi u krilu i budem je nahuškala na tvog mačka (u čizmama).
2. To je ipak prije izuzetak nego li pravilo. Nemaju li obično pasmine neku slabu točku? Ovi imaju problema s kukovima, ovi štajaznam, s očima i sl. E tako su stasale i pasmine osjetljive na hladnoću. Ljudskom intervencijom ili ne, tako je sad svejedno.
3. Lepi, jel si siguran da kad zagrizeš pomidor ne zagrizeš kakvog degenerika, ako me razumiješ?

ja i bash ja
15.12.2007., 20:39
svašta se tu razvilo od demagogije :mad:

pas-kućni ljubimac, bez obzira dal je odmaknuo od psa pokućarca ili vuka, jednu, dvije ili 20 generacija; biće je koje živi i spava u kući/stanu na prosječnoj sobnoj temperaturi od 18-22°C , te ga na ljetnim vručinama treba ohladiti kao i ostale ukućane, a na kiši ili zimi mu je jednako neugodno i može se prehladiti, kao da bilo tko od nas sad na ovu mečavu izađe u majici s kratkim rukavima i bos
a nije samo zbog topline, nego i zaštite od prljavštine ...jel bi itko sjeo u tramvaju na sjedalo gol ? jel bi itko hodao po cesti bos ? sva ta zmazanoča koju pas može pokupiti, daleko se lakše čisti ako baciš oblekicu u mašinu i opereš, nego da savaki puta moraš tretirati psa kemijom

...ne vidim niti štetu niti prenemaganje u tome da se pasića odjene, pa i obuje ....e sad, ko što se večina ljudi oblaći "normalno" , tako će i svog psa , a neki se oblaće u "brandove" pa će tako i psa :p

lepi
15.12.2007., 20:48
fermina,naravno da sam mislio na nepravilno i loshe skrojenu odjecu,al velim ti,to je bilo degutantno za gledat,bash mi je bilo zao zivotinje :(
1. krivo si shvatio/la,za razliku od tebe koja ne volish sve druge zivotinje but ur dog
2. o tom ja cijelo vrijeme pricam,o tim degenericima jadnim,koje je sjebo covjek za svoje hirove
3. razumijem te,i nadam se da ne,al kakva nam je drzava,otkad postoji,vjerojatno i da,al kakve to ima veze?

@mandrak - ta tvoja sobna temperatura gdje neka zivotinja,pa i ti,spavash,nema nikakve veze sa time da je zivotinji vani zima poshto je jedan pasji zivot premalo da ga genetski modificira u tolikoj mjeri,ako me razumijesh

mali008
15.12.2007., 21:17
1. Krivo si shvatio, prije Zage je bio Mucko.:mig:
2.Na neki se način možemo složit.
3. Sve je danas izdegenerirano, pa je najmanji problem pasina u obleki.

No, sad ozbiljno. Neke je peseke zaista potrebno odjenuti. O vlasniku ovisi hoće li mu pas pritom biti u trendu ili će ih kao moj susjed oblačit u svoju staru pidžamu.
Ako kažem da će moj pas samo preko mene mrtve nosit špangicu ili mašnicu, mislim da je moj osobni stav o tome zašto zimi odijevam pesa, sasvim jasan.
A samo bi valjda slijep čovjek ugurao psa u nešto u čemu ovaj ne može hodat.

mali008
15.12.2007., 21:33
1. Bih. Mačketina je u crtiću bila vraški prefrigana. Velike molećive okice... Moš mislit!:rolleyes:
Zijev, zijev.... vrijeme je za počinak. Pozdrav tvom mačkusu.
I dobro ga utopli pred spavanje.:rofl:

Ivanicapeca
16.12.2007., 11:27
ne znam di si ti to procitala da bi ja ikog ili ishta polijevao kiselinom?!?
dapace,volim zivotinje,sve,a ove josh i zalim shto su im ljudi napravili
uglavnom
a lijepu ste nam sadashnjost vi starci u proshlosti napravili
sve gledam uokolo i svakodnevno vam se divim
mislim da cete za nagradu u sljedecem zivotu pocet kao bicashi,ako reinkarnacija postoji
a ako ne,onda je i ona daleka buducnost barem od vas sigurna

:rolleyes:
Dete drago, na ovom forumu postoji dovoljno prostora da razvijaš svoje mišljenje i iznosiš svoje stavove bez da te mi zločesti starci u tome ometamo svojim "glupim" zaključcima. Pošto si ti još mali i jadan, nema ti druge nego da se pridržavaš pravila ponašanja koje smo postavili mi zločesti veliki. Ne brini, kad narasteš imat ćeš priliku glasat na izborima za stranku koja će zabraniti nošenje kaputića psima, a dotada lijepo odi na teen forum i traži sumišljenike i razvijaj strategiju. Ovdje ih nećeš naći, zaradit ćeš samo ban zbog trolanja i off topica, a to ne bismo htjeli, zar ne miško:mig:

p.s. prihvati se malo više hrvatskog pravopisa i gramatike, bolje bi ti bilo, nego da tu mlatiš praznu slamu o stvarima u koje se još ne kužiš dovoljno, jer u najmanju ruku ispadaš dosadno i glupo derište, a i mami to sigurno ne bi bilo drago:mig:

Ivanicapeca
17.12.2007., 10:32
ivanicapeca,tata ti jadan :mig:

Hoćeš ti kartončić, miki?

Ivanicapeca
17.12.2007., 10:34
zashto?
jer me vrijedjash? :lol:
daj,radije se pogledaj u ogledalo i vidi shto je doista jadno...

Ajde samo nastavi trolat, pa ćeš zaraditi i ban:top:

Ivanicapeca
17.12.2007., 10:54
ivancica,ti kao tak odrasla osoba josh nisi skuzila kad si nekom dosadna?
aj odi zamaraj nekog drugog,moze?
hvala

Vidi dečko, došao si ovdje s komentarima čiji sadržaj smo već u početku threada apsolvirali i dali jasna objašnjenja zašto su neke pasmine jednostavno kroz nužno zlo osuđene na nošenje odjeće, no to si u maniri ne kulture dijaloga zanemario i nastavio u maniri tipične "ne shvaćene" pubertetlije mlatiti praznu slamu. Upozorila sam te, kulturno, a mogla sam biti i bezobrazna, ali nisam jer znam da si prezelen kako bi skopčao neke stvari između redaka, ali izgleda da sam se prevarila, jer si i prezelen i bezobrazan prema sugovornicima, bez obzira na to dal se radi o starijima ili tvojem godištu. Na ovom threadu si se iztrolao, izofftopičio i još i vrijeđaš. Nemoj se iznenaditi ako zaista zaradiš neku kaznu od moderatora, može?:mig:

Ivanicapeca
17.12.2007., 12:44
zashto ti govorish u ime svih?
si ti njihova glasnogovornica,il je to tvoja josh jedna neostvarena djecja zelja,da govorish u ime drugih?!?!?
kolko ja vidim,sa nekima sam se i slozio
daklem....
1. to shto neki psi treaju odjecu jest zato shto su ljudi napravili degenerike od pasa stvarajuci cudne "ciste" pasmine

U par navrata ti je napisano da to nije tema ovog threada, dakle to je offtopic. Otvori novi thread u kojem će se raspravljati o toj temi.

2. opet,ima cak i debila koji muce zivotinje oblaceci ih ili nepotrebno u
neakvu obleku ili ih oblaceci u neadekvatnu obleku,kada su vishe mucili te zivotinje,nego im pomazuci (neki dan sam vidio jednog takvo psa)

I to smo već apsolvirali, a ti non stop to ponovo vrtiš ko pokvareni gramofon

3. ja nisam tu nikoga vrijedjao,a ako malo samo bolje pogledash,i dobrano,onako u grcu,razmislish,shvatit cesh,nakon tjedan ili dva,da si ti prva tu pocela vrijedjat

Ne dušo, krivo. Ti vrijeđaš jer misliš da s tim što imaš pravo na svoje mišljenje imaš i pravo uporno ga nametati i ponavljati te braniti na bilo koji način u raspravi koja ima svoj tijek i u kojoj smo tvoje mišljenje čuli već u par navrata prije i apsolvirali ga, i kada ti je to objašnjeno počeo si s nekim žalopojkama o trulosti sistema kojeg su zeznuli odrasli i ostavili ga takvog trulog svojoj djeci...bla bla...opet offtopic i van dogovora o ponašanju na forumu

3. a) aj,mozda sam pretjerao u ovom tjedan ili dva....primjerenije mi za tebe izgleda mjesec ili dva,a mozda cak i tri

Ovo ne kužim i ne mogu drukčije protumačiti osim tvoje puke mladenačke potrebe za dokazivanjem i pametovanjem pred starijima. Vidi dečko, svi smo bili mladi i revolucionarni, a ti za razliku od nas imaš mjesto gdje možeš ispoljavati i razvijati te svoje ideje pred ljudima koji te "najbolje kuže", na teen forumu. Nisi baš spretno i artikulirano sročio ovu rečenicu i nije mi jasno o kojim tvojim tjednima i mojim mjesecima je ovdje riječ:confused: .

Molim te, ako mi želiš odgovoriti na ovaj post, učini to na PM, jer je ovo daleko otišlo u OT.

Ivanicapeca
17.12.2007., 13:21
opet ti govorish "mi"
kolko te ima?
a da ti te svoje podvojene licnosti odesh lijecit?

"Mi" smo svi oni koji su pročitali pravila ponašanja na forumu i bar se držimo teme.
Ovo je moj zadnji OT i uopće obraćanje tebi.

@ostali
Ljudi, zna li netko dobrog krojača koji bi bio spreman napraviti, tj. popraviti moj kroj za kombinezon. Napravila sam probni kombinezončić od vunenog pletiva s nogavicama i rupom tj. izrezom za pišulinca, međutim, čini mi se da na jednom mjestu nogavice na zadnjim nogama malo zatežu i nikako ne znam kako to riješiti:rolleyes:Kako se radi o vunenom pletivu, sad se to malo razradilo i razvuklo da sad to štima, ali to neće ići kod kručeg materijala, a to mi je drugi problem što sam taj kombinezon zamislila od fudranog materijala s gumicama, a ja nemam baš najbolju šivaću mašinu da bi to uredno izvela.
Isto tak, ako itko ima kakvu ideju kako to najbolje izvesti, pliz javite se. Codie plače svaki put kad moramo vani od kad je pao snijeg jer mu se grudice hvataju za šapice i dlake na nogama i boli ga.
Evo slikica:
http://i156.photobucket.com/albums/t7/Ivanicapeca/DSC03471.jpghttp://i156.photobucket.com/albums/t7/Ivanicapeca/DSC03470.jpghttp://i156.photobucket.com/albums/t7/Ivanicapeca/DSC03469.jpg

ljiga
17.12.2007., 13:34
Koliko sam čuo pri velikim hladnoćama odjeća dobro dođe zbog promjene temperature. Pas kada je stalno vani se neće razboliti, međutim kada naglo iz toplog stana izađe na jaku zimu je druga priča.

sandrao
17.12.2007., 15:30
"Mi" smo svi oni koji su pročitali pravila ponašanja na forumu i bar se držimo teme.
Ovo je moj zadnji OT i uopće obraćanje tebi.

@ostali
Ljudi, zna li netko dobrog krojača koji bi bio spreman napraviti, tj. popraviti moj kroj za kombinezon. Napravila sam probni kombinezončić od vunenog pletiva s nogavicama i rupom tj. izrezom za pišulinca, međutim, čini mi se da na jednom mjestu nogavice na zadnjim nogama malo zatežu i nikako ne znam kako to riješiti:rolleyes:Kako se radi o vunenom pletivu, sad se to malo razradilo i razvuklo da sad to štima, ali to neće ići kod kručeg materijala, a to mi je drugi problem što sam taj kombinezon zamislila od fudranog materijala s gumicama, a ja nemam baš najbolju šivaću mašinu da bi to uredno izvela.
Isto tak, ako itko ima kakvu ideju kako to najbolje izvesti, pliz javite se. Codie plače svaki put kad moramo vani od kad je pao snijeg jer mu se grudice hvataju za šapice i dlake na nogama i boli ga.
Evo slikica:
http://i156.photobucket.com/albums/t7/Ivanicapeca/DSC03471.jpghttp://i156.photobucket.com/albums/t7/Ivanicapeca/DSC03470.jpghttp://i156.photobucket.com/albums/t7/Ivanicapeca/DSC03469.jpg

Pas je prekrasan, ali nemoj se ljutiti to odjelce mu baš i ne stoji. Možda je bolje da mu nešto ipak kupiš....

Ivanicapeca
17.12.2007., 17:55
Pas je prekrasan, ali nemoj se ljutiti to odjelce mu baš i ne stoji. Možda je bolje da mu nešto ipak kupiš....

Zaista mi nije važno dal mu stoji ili ne, ovdje mi je bitna funkcionalnost da se životinja dobro osjeća i najbolje zaštiti u tim jako hladnim i snježnim danima. Zapravo izgleda u svemu što smo probali smiješno:D . Kod kupovne odjeće je problem da se veličina formira po duljini leđa, a npr. mops koji ima duljinu leđa kao moj Codie je puno "popunjeniji" pa su mu odijelca koja se nude uglavnom preširoka jer se gabariti slažu da stane više različitih pasmina u odijelca, a moram priznati da su i preskupa i da se šivanje po mjeri više isplati, s obzirom da se radi o nečemu što pas nosi par mjeseci godišnje kad ide vani.

fermina-daza
17.12.2007., 18:54
Upravo sam vratila treću kabanicu! :(

Iako je dužina leđa bila dobra, na jednoj su nogavice su zatezale, na drugoj su bile prekratke (maltezeru!?!), treću kabanicu uopće nismo mogli ni obući na zadnje noge.

U trgovinama jedino i imaju odjećicu za pse s dugim ili kratkim nogama. Što se tiče kratkonogih, ne prave razliku između jazavčara, maltezera, mopsa. A to su tjelesno sasvim različiti psići.

Također mi nije logično da ostavljaju posve gol stomak niskom psu. Pa mu je ovaj obavezno mokar, jer dlakica "posauga" svu vlagu i blato sa ceste ili livade. Samo sam na jednom skafanderu vidjela potpuno pokriven stomak, s time da je bio napravljen kružni štep za 'šlic' za 'pišulinca'.

Slažem se s Ivanicompecom da je najbitnija funkcionalnost, onda sve ostalo. Zato pozdravljam njezino krojenje. Ja sam svojoj prošle godine također sašila dvije, nazovimo to, vunene trenirkice. Ali mi za ovaj snijeg treba kabanica ili, još bolje, skafander.

fermina-daza
17.12.2007., 19:04
@ Ivanicapeca

Moj ti je savjet da tamo gdje vidiš da nogavice ili bilo što drugo zateže, lijepo ubaciš materijal druge boje (kao traku, trokut...). Tako ćeš dobiti zadovoljavajuću širinu ili dužinu. Onda s tom drugom bojom možeš još na trenirkicu naštepati cik-cak bodom neko slovo, cvjetić, znakić...

A onda za sljedeću trenirku, ovu proširenu rastavi i iskoristi kao kroj.

Tako nešto se i ja sada spremam napraviti. Najprije ću od nekog jeftinog materijala iskrojiti kabanicu. Onda ću na ovoj mojoj nemirnoj manekeni vidjeti gdje što zateže, a gdje visi. Pa ću to oduzeti ili dodati. I tako ću doći do (nultog kroja). Pa ću po njemu moći šivati sve ostalo.

Naravno, ako netko na netu nađe negdje neki kroj ('šnit') za pse, to bi nam u startu veoma olakšalo posao.

Ivanicapeca
17.12.2007., 20:55
@ Ivanicapeca

Moj ti je savjet da tamo gdje vidiš da nogavice ili bilo što drugo zateže, lijepo ubaciš materijal druge boje (kao traku, trokut...). Tako ćeš dobiti zadovoljavajuću širinu ili dužinu. Onda s tom drugom bojom možeš još na trenirkicu naštepati cik-cak bodom neko slovo, cvjetić, znakić...

A onda za sljedeću trenirku, ovu proširenu rastavi i iskoristi kao kroj.

Tako nešto se i ja sada spremam napraviti. Najprije ću od nekog jeftinog materijala iskrojiti kabanicu. Onda ću na ovoj mojoj nemirnoj manekeni vidjeti gdje što zateže, a gdje visi. Pa ću to oduzeti ili dodati. I tako ću doći do (nultog kroja). Pa ću po njemu moći šivati sve ostalo.

Naravno, ako netko na netu nađe negdje neki kroj ('šnit') za pse, to bi nam u startu veoma olakšalo posao.
Joj, svašta sam probala, ali stvar je krivulje i to ne samo u "kugli" rukava, već i šav cijevi, jer pas ima lagano savinute zadnje noge u zglobu a opet mora biti prostora da ih ispruži bez zatezanja, pa onda kad dodam negdje gdje mi se čini da fali, drugdje mi je opet u suvišku i visi:mad: .Inače sam modni dizajner po struci i krojevi su mi u malom prstu, al ovo je nemoguće staviti u gabarite konstrukcije odjeće za ljude i stvar bi se trebala napraviti odokativno. Ja bih to nekako vjerojatno i uspjela nakon mučenja i mučenja, a mislim da osoba kojoj je krojenje i šivanje glavno zanimanje i više stvar finesa i još k tome ima psa pa zna i fiziologiju životinje će odmah skužiti gdje je problem. Ja ga jednostavno ne vidim:rolleyes:

zizuana
17.12.2007., 21:04
fermina,jesi pogledala u pet shopu ljubimac kabanice? njihova roba je talijanska a oni se stvarno probude.moja maltezerica ima kabanicu iz pet shopa i super joj je ali smo sada narucili toplu trenirku iz ljubimca i s krojem sam jako zadovoljna.

ivanicacapica,codiju bas fora stoji kaputic,presladak je.ima jedna super mlada krojacica u malesnici,stvarno je sposobna.sad ne znam di zivis ali ako si blizu javi pa ti napisem adresu.

Ivanicapeca
17.12.2007., 21:07
fermina,jesi pogledala u pet shopu ljubimac kabanice? njihova roba je talijanska a oni se stvarno probude.moja maltezerica ima kabanicu iz pet shopa i super joj je ali smo sada narucili toplu trenirku iz ljubimca i s krojem sam jako zadovoljna.

ivanicacapica,codiju bas fora stoji kaputic,presladak je.ima jedna super mlada krojacica u malesnici,stvarno je sposobna.sad ne znam di zivis ali ako si blizu javi pa ti napisem adresu.

Joj, ma nema veze di je samo da ovo više riješim. Već godinu dana rješavam taj problem, pa nikako. Ostavi mi broj na PMu. Thanx:top:

@fermina
ako ispadne dobro, moći ćemo gradirati kroj prema mjerama tvog maltezera jer su jorkići i maltezeri slične građe, pa možeš i ti njemu sašiti:top:

Ja inače kad je jako mokro preko ovog navučem onaj žuto- plavi šuškavac što se masovno prodavao po pet shopovima, da mu se bar leđa i trbuh ne smoče.

Ms_Manners
17.12.2007., 21:42
kako naučiti psa na to?

ovako, mali pudl, stvarno mi ga žao, trese se kao prut, ali obučen neće hodati, a očito se smrzava. stvarno je malen i žgoljav, i nedavno je bio bolestan pa se bojim da bi mogao opet, a star je, inače ni ja nisam baš za oblačenje pasa.

ps sorry, sad vidjeh da je tema odjeća za pse otišla sličnim smjerom, pa slobodno obrišite ovu ako je preslična.

Noemi
17.12.2007., 22:03
a da mu kupis macji wc i ne setas ga do proljeca:mig::D

fermina-daza
17.12.2007., 22:05

Skafander i ove dvije kabanice su baš iz Ljubimca. Prodavačica mi je rekla da su imali puno veći izbor, ali da je sve rasprodano. A ove sezone više neće naručivati. :(

Ivanicapeca
17.12.2007., 22:07
kako naučiti psa na to?

ovako, mali pudl, stvarno mi ga žao, trese se kao prut, ali obučen neće hodati, a očito se smrzava. stvarno je malen i žgoljav, i nedavno je bio bolestan pa se bojim da bi mogao opet, a star je, inače ni ja nisam baš za oblačenje pasa.

ps sorry, sad vidjeh da je tema odjeća za pse otišla sličnim smjerom, pa slobodno obrišite ovu ako je preslična.

Ako mu je kaputić takav da ga tiska i reže, a kupovni su često rađeni za razičite pasmine, nije ni čudo.
Inače, pas ti se prvo malo zbuni, ali vrlo brzo se privikne. Treba biti strpljiv i uporan. Jako je važno da je ipak bar obučen u one kaputiće bez rukava, jer ovaj nagli prijelaz iz toploga u hladno, posebno ako se radi o mladom ili starom psu je opasno i može se razboliti.

fermina-daza
17.12.2007., 22:18
@fermina
ako ispadne dobro, moći ćemo gradirati kroj prema mjerama tvog maltezera jer su jorkići i maltezeri slične građe, pa možeš i ti njemu sašiti:top:

Dogovoreno! :five:

Ako se budeš čula s mladom krojačicom iz Malešnice, hajde nam, pliz, javi misliš li da se možemo osloniti na njezinu vještinu. Jer, kao što iz priložene ponude u dućanima vidim, uopće nije jednostavno uspješno iskrojiti skafander.

fermina-daza
17.12.2007., 22:27
Moja maltezerica prve zime uopće nije surađivala u odijevanju kaputića. Dapače, pokušavala ga je na svaki način svući sa sebe. Ali... ovo je trajalo samo dok ne bismo izašle na ulicu. Tu se držala kao prava dama. I tako sve do trenutka dok se ne bismo vratili doma. Onda bi istog trenutka krenula sama sebe razodijevati. :rofl:

Ove zime surađuje u oblačenju. Nije da je baš luda za kaputićem, ali to lako obavimo. I ne pokušava ga skinuti sa sebe ako istog trenutka ne izađemo iz kuće. Isto i na povratku kući. Lijepo čeka u hodniku dok ja ne skinem kaput, kapu, cipele...

Tek onda skidamo njezin kaputić i idemo na pranje šapa...

Naravno, pohvale i kolačići su učinili svoje.

pivka
19.12.2007., 09:13
moj tibetanski terijer je bio lud kad sam mu stavljala kišnu kabanicu.(strašno ga je oprati poslje blata i kiše).ne pas je bio lud,režao,grizao sve oko sebe.i odustala sam.vidim da mu je to veće mučenje od kupanja poslje šetnje.
i sad čitam ovdje kak je malim psima potreban kaputić za zimu.da potreban im je sad jer smo ih mi ljudi totalno uništili.kako recimo jednom maltezeru prije 200 godina nije trebao nikakva kaputić za zimu(koje su bile gore nego današnje),a sad im odjednom treba?
to smo samo mi ljudi izmislili.

Ms_Manners
19.12.2007., 15:20
Inače, pas ti se prvo malo zbuni, ali vrlo brzo se privikne. Treba biti strpljiv i uporan.
Jako je važno da je ipak bar obučen u one kaputiće bez rukava, jer ovaj nagli prijelaz iz toploga u hladno, posebno ako se radi o mladom ili starom psu je opasno i može se razboliti.

ma najgore što je to pas mog dečka. mene to brine, jedva se zadnji put izvukao, još donedavno na lijekovima, a sad je stvarno hladno za tako malog, jadnog 14-godišnjaka.
ali oni su ga razmazili pa je to gadan problem, ni ogrlicu mu ne smiju staviti ako pas ne da, grize ih, a odjeću stvarno ne želi.
zapravo mi treba neki štos.

Ivanicapeca
20.12.2007., 08:48
ma najgore što je to pas mog dečka. mene to brine, jedva se zadnji put izvukao, još donedavno na lijekovima, a sad je stvarno hladno za tako malog, jadnog 14-godišnjaka.
ali oni su ga razmazili pa je to gadan problem, ni ogrlicu mu ne smiju staviti ako pas ne da, grize ih, a odjeću stvarno ne želi.
zapravo mi treba neki štos.

Star je pa je nervozan, ali izgleda da i oni baš nisu izgradili dobar odnos s njim u smislu da sluša i ima povjerenja u gazdu. To je inače veliki problem s malim pasminama što ih ljudi ne tretiraju kao da se radi o velikoj pasmini pa ih raspekmeze, jer ih doživljavaju ko slatke bebice. Moja pokojna mama je isto napravila neke greške u Codijevom odgoju pa sad imamo problema zbog toga, ali ovaj dio vezan za četkanje i oblačenje je od prvog dana bio moj zadatak, tako da se naviknuo od malena na to. Hvala ti bože, jer da je suprotno imala bih velike probleme, posebno što se radi o jorkiju, a oni su prirodni taleneti po pitanju vođenja vode na svoj mlin.

Možda da probate s nekom oblizekom, ono, da se nauči da kad dozvoli obući kaputić, dobi oblizeku:top:

Noemi
20.12.2007., 10:17
ne mozemo naci nesto sto je dovoljno dugacko, uvijek mu je pola ledja vani:( a ne zelim mu uskratiti setnje ni po ovoj hladnoci.

ima li netko tko siva:(?

Ms_Manners
20.12.2007., 10:33
Star je pa je nervozan, ali izgleda da i oni baš nisu izgradili dobar odnos s njim u smislu da sluša i ima povjerenja u gazdu. To je inače veliki problem s malim pasminama što ih ljudi ne tretiraju kao da se radi o velikoj pasmini pa ih raspekmeze, jer ih doživljavaju ko slatke bebice.

Možda da probate s nekom oblizekom, ono, da se nauči da kad dozvoli obući kaputić, dobi oblizeku:top:

ma sve znam, oduvijek je takav. da im bebica ima par kila više, već bi davno loše završio, opačina mala. ali nije na meni da sveki dresiram psa.
oblizeki ne pale. pojede, pa po starom.

Ms_Manners
20.12.2007., 10:48
ne mozemo naci nesto sto je dovoljno dugacko, uvijek mu je pola ledja vani:( a ne zelim mu uskratiti setnje ni po ovoj hladnoci.

ako hoćeš platiti, potraži običnu šnajdericu i pitaj. to je samo kroj kao i svaki drugi

sandrao
20.12.2007., 11:08

A kojeg ti psa imaš?

sandrao
20.12.2007., 11:10
Vidi na www.moderanpas.com Mislim da tamo imaju dosta izbora šta se tiče kaputića i ostalog!

Ivy_25
21.12.2007., 07:48
joj super je ovaj site...ima svašta lijepog...
thanx

rosa_salvaje
26.03.2008., 10:01
Ja bi nekaj ovakvo:
http://www.covermagazin.com/galerija-juicy-couture-dog.htm

ne mora biti Juicy ali nekaj dobro i simpatično.

Nemojte mi predlagati online nabavu, nisam za to, nego zna li netko gdje ima dućan?

Meni su te cuke preslatke, ali uopće ne mogu zamisliti da bih svog tako obukla. Ali sigurno bih se okrenula za takvim cukom na cesti

Piccola_favola
10.04.2008., 15:14
Joj, katastrofa. Oblačit pesa. Čemu? Ima krzno. Ok, kinesti kukmasti i njima slični, al kad vidim ove krznate s kaputićima sam si pomislilm kak je tom pesu jadnom koji nema pravo glasa ni izbora.

joujou
10.04.2008., 15:23
Joj, katastrofa. Oblačit pesa. Čemu? Ima krzno. Ok, kinesti kukmasti i njima slični, al kad vidim ove krznate s kaputićima sam si pomislilm kak je tom pesu jadnom koji nema pravo glasa ni izbora.

malo se educiraj prije nego sto izvalis ovako nesto, ako nist adrugo barem procitaj temu otpocetka :mig:

Piccola_favola
10.04.2008., 15:32
Ja se slažem s oblačenjem pasa koji nisu prilagođeni zimskim uvjetima. Čak i kabanica za pse kad kiša lije, al ovo ostalo preseravanje...no comment. Baš sam gledala neke stranice s oblekicom. Pa ja sad pitam (jer ne znam) zašto pesu obuć vjenčanicu ili smoking. Takvo cirkusiranje s pesima je fakat bezveze. Ok, za filmske potrebe.

joujou
10.04.2008., 15:37
Baš sam gledala neke stranice s oblekicom. Pa ja sad pitam (jer ne znam) zašto pesu obuć vjenčanicu ili smoking. Takvo cirkusiranje s pesima je fakat bezveze. Ok, za filmske potrebe.

ne znam, ludjaci :D
tek toliko da imaju za ponuditi bilo sto sto ti padne na pamet :ne zna:
srecom pa se to u RL bas i ne moze vidjeti

malikali
19.05.2008., 15:28
pozdrav, forumaši!

ugledah danas ovaj preslatki kaputić za peseke, i jednostavno sam se raspametila :cheer:

jel mi može netko reći gdje bih to mogla kupiti?

http://www.net.hr/2008/05/19/0427007.17.jpg

unaprijed hvala :W

hat
19.05.2008., 18:20
http://www.moderanpas.com/prva.aspx?stranica=20&pid=1131

dancy.kiss
19.05.2008., 19:19
sweeeet totalno...:cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

Valentina_Na
20.05.2008., 20:05
joj, super jee :cerek::cerek:

Megich
21.05.2008., 20:52
http://www.moderanpas.com/prva.aspx?stranica=20&pid=1131

Ajme nisam imala pojma za ovu stranicu! Ludnica je! Vidjela sam toliko slatkih stvari! Ajme super,kupit cu brdo toga svom pasicu!

Megich
21.05.2008., 21:05
joj, super jee :cerek::cerek:

Meni je ovo toliko medeno! Kupit cu mojoj misici pola toga... :cerek:

http://i31.tinypic.com/2j5gv8m.jpg http://i25.tinypic.com/fw2brl.jpg http://i25.tinypic.com/97470h.jpg
http://i25.tinypic.com/m9q048.jpg http://i29.tinypic.com/245lb43.jpg http://i32.tinypic.com/euoqqh.jpg http://i29.tinypic.com/2eaqs69.jpg

white alien
22.05.2008., 13:05
pozdrav, forumaši!

ugledah danas ovaj preslatki kaputić za peseke, i jednostavno sam se raspametila :cheer:

jel mi može netko reći gdje bih to mogla kupiti?

http://www.net.hr/2008/05/19/0427007.17.jpg

unaprijed hvala :W
Vidi se da je pas presretan s oblekom :rolleyes:
Šta je ponestalo odjeće za ljude i navijačkih majica ?:eek:

iksde
22.05.2008., 13:32
ajme i ja bi isto ovako kupio mom terry-u...ovaj navijacki..al to nema nigdje u dubrovniku...u dubrovniku nema nista odjece za psa nego samo oni da im nebude hladno...:(

hat
22.05.2008., 14:46
Sa one stranice sta sam vislje posto mozes narucit postom (postarina je 25 kn)

Corinna
23.05.2008., 18:45
Meni je ovo toliko medeno! Kupit cu mojoj misici pola toga... :cerek:

Ajme medeno skroz... :cerek:

Valentina_Na
30.05.2008., 10:52
ne znam jel ovo pravo mjesto za ovu poruku, ali..
svoj sam curici kupila ovo
http://images36.fotki.com/v1177/photos/1/1326710/6153104/vel_30-vi.jpg
ali joj je veliko
i ovo
http://images34.fotki.com/v1195/photos/1/1326710/6153104/Picture-vi.jpg
ali to ne želi nositi, ukopa se i ni makac :rolleyes:

ima li tko neki manji kaputić za zamjenu? ili ako se hoćete nešto drugo dogovorit..

Vespers
14.06.2008., 10:54
Nisam znala di bi ovo ubacila pa sam odlučila otovriti novu temu.

Dakle, obzirom da nam stalno pada kiša i obzirom da je naš westie sad dosegao punu veličinu odlučili smo se na kupnju kabanice za šetnje po kiši.

Izmjerili ga od vrata do baze repa, kako piše na uputama, naručili kabanicu, i sad imam feeling da mu je velika. Zadnje nogavice se povlače po tlu, i rep mu odlazi ispod kabanice, iako postoji tunel za rep.

Na slici http://i30.tinypic.com/29pt01l.jpg koja je na omotu to ovako izgleda, sad ne znam jel je njemu to veliko ili what? Ova žuta naljepnica na omotu mi onemogućava da vidim do kud je na lutki nogavica, a čini mi se i da je lutki rep pokriven. Što vi mislite?

Dobili smo je na probu do ponedjeljka a želim biti sigurna jer 230kn nije malo za kabanicu.

Inače model je CAMON RAINCOAT ARI.

Ima li netko iskustva s ovime?

Hvala!

Ivanicapeca
16.06.2008., 07:55
Nisam znala di bi ovo ubacila pa sam odlučila otovriti novu temu.

Dakle, obzirom da nam stalno pada kiša i obzirom da je naš westie sad dosegao punu veličinu odlučili smo se na kupnju kabanice za šetnje po kiši.

Izmjerili ga od vrata do baze repa, kako piše na uputama, naručili kabanicu, i sad imam feeling da mu je velika. Zadnje nogavice se povlače po tlu, i rep mu odlazi ispod kabanice, iako postoji tunel za rep.

Na slici http://i30.tinypic.com/29pt01l.jpg koja je na omotu to ovako izgleda, sad ne znam jel je njemu to veliko ili what? Ova žuta naljepnica na omotu mi onemogućava da vidim do kud je na lutki nogavica, a čini mi se i da je lutki rep pokriven. Što vi mislite?

Dobili smo je na probu do ponedjeljka a želim biti sigurna jer 230kn nije malo za kabanicu.

Inače model je CAMON RAINCOAT ARI.

Ima li netko iskustva s ovime?

Hvala!

Problem je u tome što ne postoji razvijen standard i sustav veličina, jer je to prevelik posao i jer postoji previše pasmina koje su sasvim različito građene. Ipak, što se westija tiče, poznam gospođu u Zagrebu koja je vlasnica jednog vrlo poznatog grooming salona i ima uzgajivačnicu westija, a kao dodatnim poslom, bavi se proizvodnjom kaputića i kabanica. Savršeno je razradila veličine za westije, mopsiće, maltezere i jorkije. Ako želiš, ostavim ti kontakt na pm.
http://www.timpet.hr/Pictures/BAudolino_1.jpg

j.a
16.06.2008., 13:33
valentina koji je obroj ovih tvojih kaputica?

iksde
16.06.2008., 15:00
sve je to lijepo...al bi moj pas to odmah rastrgao...:P

koira
04.10.2008., 20:13
ja mislim da se psima ne bi trebalo oblačiti kaputiće osim onim malenim kao što su pinčevi,maltezeri ili terrier... njima bi se trebalo po zimi oblačiti zato što su oni maleni , a dlaka im je jednoslojna pa se treba zaštititi.po ljeti ili vručim danima im se ne treba ništa oblačiti. ali svatko ima svoj ukus i svaki vlasnik odlučuje za svoga psa.željela bih znat što vi mislite o oblačenju kaputića psima. p.s. ako imate psa dali mu oblačite kaputiće?:)

flora
04.10.2008., 20:55
Protiv oblačenja kaputića pesikima i micekima i protiv stavljanja nekakvih nepotrebnih ukrasa na životinje. :flop:
Osim ako naravno nekim životinjama treba nešto obući radi njihovog zdravlja, onda ok, ali ovako mi je totalno bezveze.
Imam psa i mačku i ne pada mi napamet obući im kaputić.

joujou
04.10.2008., 21:03
naucimo nesto o pasminama prije nego odlucimo provaljivati gluposti :rolleyes:

koira
04.10.2008., 22:37
Protiv oblačenja kaputića pesikima i micekima i protiv stavljanja nekakvih nepotrebnih ukrasa na životinje. :flop:
Osim ako naravno nekim životinjama treba nešto obući radi njihovog zdravlja, onda ok, ali ovako mi je totalno bezveze.
Imam psa i mačku i ne pada mi napamet obući im kaputić.

npr. malim psima (samo nekim) bi trebalo. ali mački nikad ne treba oblačiti kaputić. kao što si rekla/rekao osim kada im to treba radi zdravlja.:)

scottie
05.10.2008., 10:46
Ja imam dva mala dugodlaka psa, od toga mije kujica bijela....i pada kiša a oni svu zmazanoću s ulice pokupe....i kaj bi ja sad trebala razmišljati kaj će netko drugi misliti o tome, dal je to zbog zdravlja ili zbog mode....šta vas briga!!! Pa ljudi imaju pravo na izbor.....

Moja kuća je uredna i čista i ne da mi se svaki put kada dođem iz šetnje stavljat ih u kadu da ih perem, a još k tome skaču po krevetima....od kada sam im nabavila kabanice spasila sam se..... ili, susjed ima velikog zlatnog retrivera, pada kiša i on ima na leđima kabanicu, velik je ne vuče se špo podu s trbuhom, al mu se smoči ona debela dlaka, dođe doma, otrese, sve smoči, da ne pričam o mirisu itd.
Kod mojih to izgleda otprilike ovako....

http://i33.tinypic.com/15fm7va.jpg

I zar i dalje ne bi trebala psima oblačiti kaputiće ili kabanice?!

Vespers
05.10.2008., 11:33
Joj kako su ti slatki! Westica pogotovo!!!! :cerek:

Moj frajer ima narančastu Camon kabanicu, svi me sprdaju ali ja sam zahvalna jer kad krenu "kiše jesenje" kabanica ga stvarno spasi. jer ako se smoči, sav se nakovrča dok se osuši a mrzi fen!

joujou
05.10.2008., 14:08
kako bi ja bila sretna da se moj hoce utrpati u ovakav kaputic
ne zeli niti u onaj otvoreni :(

koira
05.10.2008., 14:35

pokušaj ga već nekako utrpat u kaputić.

joujou
05.10.2008., 14:41
pokušaj ga već nekako utrpat u kaputić.

s njim se ne moze nista na silu
nosio ga je par puta, zamjerio mu se... i sad vise nece :ne zna:

s obzirom da se radi o dugodlakom pekinezeru, setnja po kisi je pravi izazov

fermina-daza
05.10.2008., 15:20
Ja imam dva mala dugodlaka psa, od toga mije kujica bijela....i pada kiša a oni svu zmazanoću s ulice pokupe....i kaj bi ja sad trebala razmišljati kaj će netko drugi misliti o tome, dal je to zbog zdravlja ili zbog mode....šta vas briga!!! Pa ljudi imaju pravo na izbor.....

Scottie, reci mi, molim te, jesu li ove kabanice iz Kuhačeve, odnosno, gdje si ih nabavila? I mogu li pesići u njima trčkarati, budući da su kod kabanica i kaputića obično problem zadnje nogavice (loše iskrojene, pa pas ne može silaziti niz stepenice, niti potrčati)?

I pozdrav predragoj i prekrasnoj Koni :cerek: i onim simpatičnim tenisicama koje je prate, a koje sam susrela na izložbi za Noinu arku u nedjelju. :)

koira
05.10.2008., 21:17
s njim se ne moze nista na silu
nosio ga je par puta, zamjerio mu se... i sad vise nece :ne zna:

s obzirom da se radi o dugodlakom pekinezeru, setnja po kisi je pravi izazov

pokušaj ga namamiti sa psećim keksima , a ako to ne uspije dokaži psu da mu kaputić neće ništa. uspješno:top:

scottie
05.10.2008., 21:25
Da, kabanice su iz Kuhačeve, ova plava je čak po njegovoj mjeri....i mogu sve u njima....i tračati i po stepenicama.... Kako je samo mala prasica trčala jučer s Koni po livadi, ali Konica je ipak brža....a onda se Koni okupala u jezeru, a ova moja krenula za njom, dok nisam graknula NE!!!!

zizuana
06.10.2008., 18:18
Danas sam bila u pet centru,isla po hranu i slucajno nabasala na hrpu robice,to je nova kolekcija i pretpostavljam da su bas danas dobili jer ima svih zivih velicina,a obicno se mali brojevi prvi pograbe i kasnije samo ostane nesto puno puno preveliko...ali danas smo imali srece pa smo mogli birati.ima fakat dobra ponuda,bolje nego ikada u pet centru...trenirke,kabanice,veste,kaputici raznih dezena i materijala,ali stvarno ima kvalitetnih komada koji iznutra griju a izvana su ko kabanica za kisu,ma super!

Xx...TiKi...xX
06.10.2008., 19:29
Ja sam skroz za oblačenje! Mislim da ne treba pretjerivat al kaputić, puloverić... To mi je preslatko... Zaš neki imaju nešto protiv tog?! Mislim da mučenje nema veze s ovim..... Moram i ja svom kupit koji kaputić!!!!

koira
07.10.2008., 12:25
Ja sam skroz za oblačenje! Mislim da ne treba pretjerivat al kaputić, puloverić... To mi je preslatko... Zaš neki imaju nešto protiv tog?! Mislim da mučenje nema veze s ovim..... Moram i ja svom kupit koji kaputić!!!!

čuj svatko ima svoje mišljenje i svoj ukus. :)

adri-jana
07.10.2008., 17:32
Slazem se i ja da svako ima svoj ukus ali mislim da trebamo gledati na to da li je to psu potrebno.Moj pas je jako osjetljiv na zimu i najvise radi toga ga oblacim kad idemo u setnju,vjerovatno nekim psima to nije potrebno(veca neka rasa)i smatram da ako on to ne zeli nositi zasto ga onda siliti na nesto!
Cupka je ponosna oblaciti se,a cim ugleda da sam uzela nesto od njenih stvarcica odma skace jer i sama zna da idemo u setnju!

http://img353.imageshack.us/img353/6023/dsc00043cc4.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=dsc00043cc4.jpg)http://img353.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

koira
07.10.2008., 18:53
Slazem se i ja da svako ima svoj ukus ali mislim da trebamo gledati na to da li je to psu potrebno.Moj pas je jako osjetljiv na zimu i najvise radi toga ga oblacim kad idemo u setnju,vjerovatno nekim psima to nije potrebno(veca neka rasa)i smatram da ako on to ne zeli nositi zasto ga onda siliti na nesto!
Cupka je ponosna oblaciti se,a cim ugleda da sam uzela nesto od njenih stvarcica odma skace jer i sama zna da idemo u setnju!

http://img353.imageshack.us/img353/6023/dsc00043cc4.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=dsc00043cc4.jpg)http://img353.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

upravo tako.:top:

petunija
20.01.2009., 20:37
Počela sam čitati ove stranice, jer me zanima garderoba za mog mopsića. Ne mogu vjerovati koje gluposti ljudi pišu. Ako su ovo stranice vezana za odjeću za pse onda mi nije jasno kako su se neki forumaši našli na ovim stranicama. Zalutali na krive stranice. Ako si protiv odjeće za pse, to je tvoj problem. Sigurno nemaju pse pa neznaju šta to znači.

Ja se slažem s time. U kući imam tri veterinara, muža, kćer i zeta i oni misle da psi trebaju u nekim uvjetima odjeću, ali ako to prelazi u pomodarstvo i nema veze sa praktičnošću, nisam ni ja za to. U ostalom "ukusi i šamari su različiti".

Imam zapravo jedno konkretno pitanje. Znam šivati pa bi sašila neki kaputić ili pelerinu za mog Kiru, jer ni on ne voli izlaziti po kiši van. Ovo šta vidim na internetu je prilično skupo, pa jedan kaputić košta više nego šta sam ja za sebe platila u Neckermanu. Ja bi to ipal sama sašila, ali da li tko zna gdje ima krojeva ili mi može netko poslati.

Hvala

fermina-daza
20.01.2009., 21:45
I ja bih rado došla do kroja za kabanicu za moju Lunu (maltezericu). Ali, kvalitetnog kroja. Naime, Luna ima doma jednu kabanicu koju ne nosi, a prošle jeseni smo tri kabanice/skafandera vratili u dućan, jer u njima nije mogla hodati, a kamoli potrčati. Jednostavno, kroj zadnjih nogavica nije izveden kako treba te zateže i sputava psa u hodanju.

Jedni skafanderi za koje mi se čini da su dobro skrojeni su oni iz Kuhačeve u Zagrebu. Barem po iskustvu vlasnika. Ali bih ja rado Luni sama sašila odjećicu (znate, ono, damica želi imati jedinstvenu kabaničicu, kakvu, jelte, nitko nema :raspa:), pa čak i dva tri komada, jer kada je jedna na pranju i sušenju (bljuzgavica, blato) druge dvije suhe čekaju na izlazak.

Dakle, i ja čekam kroj skafandera za maloga psa. :s

A nemate pojma kako bih bila sretna da dođem u posjed kabanice koja ima dolje i nogavice poput čarapica. Vidjela sam ih prije dvije godine na netu, na nekoj stranici s hrtovima. I da me ubijete, više ne znam doći do te stranice :(. Dakle, ubaciš psića u tu kabanicu, zakopčaš na leđima, odšetaš (stopice su mekane, ne poput ovih prilično krutih cipelica kojih ima kupiti i kod nas), dođeš doma, izvadiš je iz kabanice i ne trošiš sljedećih pola sata na pranje, sušenje i raščešljavanje dugodlake zvijeri :mig: :cerek:.

petunija
21.01.2009., 10:42
Pa kada bi netko bio tako ljubazan iz voje kabanice izvaditi kroj i poslati nam ga. To nije problem otvoriti kabanicu ili kaputić i staviti na papir i precrtati, mi bi bili jako zahvalni.:s

Cruela
21.01.2009., 11:18
pokusala sam naci krojeve na netu ali nema nigdje pa i ja molim dobru dusu da posalje nesto. ja imam kineskog kukmastog psa pa mu je odjeca neophodna.

fermina-daza
21.01.2009., 12:05
I ja sam roštala po netu tražeći kroj, ali, također, ništa. Pridružujem se petunijinoj molbi da netko rastavi staru kabanicu i precrta kroj ili je da jednoj od nas da to mi učinimo :s

hella
21.01.2009., 17:28
ko da ste pogodile moju muku proteklih dva sata.. :)

nedavno sam svojoj maloj jazavčarki (znači zamislite samo koliko ona kaputića ima na raspolaganju u shopovima s obzirom da joj je građa TOTALNO drugačija od svih drugih pasa) napravila ko puloverić od svoje kape.. :) i sve super, al nema nogavice i ne pokriva mi trbuh koliko bi htjela da pokrije. i ja nadobudna otišla po materijale, kao ja ću joj to skrojit.. i sad sam jučer po netu kopala ko manijak i ništa. a onda sa mamom sjela i NIKAKO da utvrdimo te nogavice proklete, kako da ih se skroji a da ju to, s obzirom da je kruti materijal, ne zateže..

tak da eto, ako netko ima kakvu ideju, prijedlog, bilo što - slobodno javite.. :)

petunija
21.01.2009., 19:23
Ajmo narode, ako ste vlasnici i ljubitelju pasa, pomozite nam. Pošaljite bilo kakav kroj za manje pse (mopsa, maltezere itd.) mi ćemo to dalje distribuirati. Trebam samo jedan kroj.

ombia
21.01.2009., 19:28

pametan pas :D

hella
21.01.2009., 21:51
Ajmo narode, ako ste vlasnici i ljubitelju pasa, pomozite nam. Pošaljite bilo kakav kroj za manje pse (mopsa, maltezere itd.) mi ćemo to dalje distribuirati. Trebam samo jedan kroj.

Ako tražiš bilo kakav kroj, onda sam ja našla danas jedan takav na:

http://www.sewing.circleofcrafters.com/freepetvestpattern.html

ja bi da ima nogavice.. :)

lea_li
21.01.2009., 22:56
Moja pinčica ima trenirku s dugim nogavicama, ali ne znam kak da vam taj kroj napravim. Malo sam tutlek za takve stvari :)

fermina-daza
21.01.2009., 23:15
Jedini način da 'skineš' kroj je da cijelu trenirku rasporiš po šavovima, lagano raspeglaš, položiš na krojački papir (ili onaj bijeli za umatanje) pa isiječeš u nekoliko primjeraka.

Drugi način je da se dijelovi odjeće polože na papir 's kockicama', pa onda sve poslika i stavi tu ili pošalje na e-mail. A onda mi to 'skinemo', pa prema kockicama odredmo veličinu i prilagodimo svojoj životinjici.

E sad, budući da se radi o trenirki, koja je vjerojatno od jerseja, pa samim tim i rastezljiva, njezin kroj sigurno ne bi odgovarao za šivanje skafandera, budući da je onaj najlonski materijal krut i nerastezljiv.

Naravno, ovo s rašivanjem trenirke sam se šalila. Osim ako ona nije toliko stara da si je imala namjeru baciti u smeće, u što čisto sumnjam.

@hella, ja samo s nogavicama i tražim. Ove kaputiće samo preko leđa je lako sašiti. Nogavice su problem, naročito za zadnje noge.

Pada mi na pamet još jedna opcija, a ta je da nas nekoliko podijeli trošak kupnje kvalitetno krojenog odijelca, lijepo ga rašije, skine kroj i voala, problem riješen. :mudri:, ha, što kažete?

argentina
22.01.2009., 08:45
joj hvala bogu da je zatoplilo pa vise ne moram pesa oblacit :cheer:
ne znam tko je sretniji, ona ili ja :D

inace mi imamo veci problem s vrucinama nego hladnim danima (i kad je ispod minusa nikad se ne trese od hladnoce i moze i hoce dulje biti vani) - no kad je vruce po ljeti - to su problemi!
nece setati, ukopa se i stane i ni makac!
kad ju bas primoram onda lovi hlad, hoda u sjeni od zgrade ili auta ili drveca.
mogu misliti kako joj je po vrucem asfaltu ici...jadna

to mi je veci problem od zime :(

ima jos takvih slucajeva? kako to rjesavate?

mucimir
22.01.2009., 09:46
poz, imam malenu maltezericu i do pred malo sam mislila da su kaputići obična glupost jer neću je šetat kad je vani loše vrijeme a kako živimo u kući i ona ima svoj dio dvorišta ni ne moram, sve dok nisam primjetila da više ne želi van, tj. da stoji na vratima i trese se, sašila sam joj kaputić jer mi je bilo bez veze davati veliku lovu za robicu "po kući" ali mi je nešto drugo palo na pamet i zanima me ako netko ima iskustva s tim, prekrojiti tuticu za bebe u pseću trenerkicu. Inače našla sam puno slikica na netu pa ako ih uspijem stavit, zanimljivi su krojevi za kaputiće. http://www.ioffer.com/i/84622571:)

fermina-daza
22.01.2009., 10:31
...inace mi imamo veci problem s vrucinama nego hladnim danima...- no kad je vruce po ljeti - to su problemi!
nece setati, ukopa se i stane i ni makac!
kad ju bas primoram onda lovi hlad, hoda u sjeni od zgrade ili auta ili drveca.
mogu misliti kako joj je po vrucem asfaltu ici...

ima jos takvih slucajeva? kako to rjesavate?

Da, vrućine su, po meni, čak i veći problem. Ja to riješavam tako da izlazimo jako rano, dok se još nije ugrijao asfalt i odradimo jednosatnu šetnju. Tada obavezno odlazimo na zemljane terene, jer su puno ugodniji za hodanje. Luna se redovno razvali kao žaba po zemlji i tako se hladucka.

Luna je mala i vreli asfalt nije joj samo problem za šapice već i za dišne organe - vrući i prašnjav zrak ulazi joj ravno u pluća i to stvarno znači - ne da se disat'. Sljedeća duga šetnja je navečer tek iza 20 sati ili čak i kasnije i tada smo najčešće vani oko dva sata (na livadici, s ekipom :) ). A preko dana izađemo maksimalno na 10 - 15 minuta i to isključivo po onoj strani ulice koja je u debelom hladu. Budući da je ona malena, ja je čak znam i prenijeti preko osunčanog vrelog asfalta.

Mislim da puno ljudi baš ne vodi računa o tome koliko se asfalt ugrije. Ista temperatura u zraku potpuno različito se manifestira na asfaltu i na zemlji. Pas ne mora dobiti sunčanicu ili toplotni udar, a da mu je jako nelagodno zbog topline.

Moja znanica je nekako naučila svoju pasicu da sama uđe u lavor s vodom koji drži na balkonu, pa se tako hladi. Ja Luni provučem mokre ruke kroz dlaku nekoliko puta dnevno ili joj malo navlažim šapice. No, kada je ovako vlažna, jako pazim da nije na propuhu.

U Pet centru sam vidjela malu šiltericu, ali, osim što je silno smiješna i simpatična, mislim da baš ne bi puno pomogla u zaštiti od sunca.

argentina
22.01.2009., 10:40
mislim da je silterica sminka.
psa od sunca stiti dlaka tako da mu ne treba po tim vrucim danima jos dodatno otezavati kojekakvim kerefekima.
jos malo pa ce izmislit i suncace naocale za njih :zubo:

ja isto imam maloga psa, i kad je vruce mogu misliti kako joj je na uzarenom asfaltu.
jadni oni :(
ovo sa dugim setnjama ujutro u navecer, a kratkima danju mi se cini najbolje sto se moze napraviti za njih :top:
iako proslo ljeto ni to nije pomagalo - moja je non stop imala jezik do poda i bila troma.
najbolji nacin hladjenja joj je bio leci na plocice u kuhinju cijelom duzinom trbuha :)

mucimir
22.01.2009., 11:37
možda se nećete složiti sa mnom ali uopće nema veze veličina psa po ljeti, svi jednako pate i možda im baš po ljeti više trebaju papučice. Kad sam bila manja imali smo prekrasnog mješanca njemačkog i škotskog ovčara i nismo ga šetali osim navečer pošto sam već rekla da imamo vrt pa bi on svako malo zbrisao van pa nazad pod klimu ali bio je problem što je on bio jako vezan za mene pa kad bi ja izašla van na kupanje ili slično on bi se šuljao za mnom, i to zbilja profesionalno, nekad ga nisi ni vidio ako se nisi non-stop okretao kao manijak po ulici jer je išao od ulaza do ulaza i tako da ne duljim za jedno tjedan-dva jastučići na šapama su mu bili spaljeni od hodanja po asfaltu i sada me je strah jer imam malenu maltezericu, prošlo ljeto je bilo ok bila je malena i još nije ni smjela van ali ovo ljeto? ne znam, "slobodnog je duha" i bit će je teško zadržat u kući. Ima li tko kakav prijedlog? Ljetne papuče?

3,5djeteta
22.01.2009., 14:07
Išla sam malo Guglati za odjeću za pse i našla sam zanimljive papučice(meni interesantne za zimu jer moj mali pas kupi grude snijega na šapama pa nemože hodati) - šlapice izgledaju kao male vrećice sa pričvršćenom čičak trakom okolo. Moglo bi poslužiti i za ljeto:D

btw - i moj ljeti samo ide van rano ujutro, preko dana na 5 min - do prvog mjesta za dići nogu:D- i opet kasno navečer.
Na moru samo jutro i večer- ostatak na pločicama u klimi:cerek:

mucimir
22.01.2009., 16:12
ovo je moja maltezerica
http://http://img150.imageshack.us/img150/1535/copyof1508081231tjud8.th.gif (http://img150.imageshack.us/my.php?image=copyof1508081231tjud8.gif) sad se baš spremamo do pet centra po neku kabanicu ili nešto slično jer za razliku od ostalih pasa koje poznajem njoj ništa ne smeta osim bure tako da čim padne malo kiše uvalja se u najveće blato i onda mi jurca okolo po kući, katastrofa a usput ću pogledat i za šlapice.

fermina-daza
22.01.2009., 19:22
Išla sam malo Guglati za odjeću za pse i našla sam zanimljive papučice(meni interesantne za zimu jer moj mali pas kupi grude snijega na šapama pa nemože hodati) - šlapice izgledaju kao male vrećice sa pričvršćenom čičak trakom okolo. Moglo bi poslužiti i za ljeto:D

Daj, molim te, stavi ovdje link na te papučice. Tako nešto i ja zamišljam kao nekakvo rješenje za Lunu. Ove čizmice i cipelice koje gledam na netu mi nekako djeluju krute. Vidjela sam i veoma šminkerske tenisice - stvarno super izgledaju (i cijena je u skladu s šminkerskim izgledom), ali je sve to na većim psima. Čak je prikazano i kako pas u njima trči, skače, pentra se po stijenama i sve pet, ali meni treba nešto poput čizmice da joj sakrije svu tu bijelu podužu dlaku na nogama.

A ako savladamo hodanje u vrećicama, možda počnemo razmišljati o mahnolicama :raspa: :zubo:

hella
22.01.2009., 21:54
ali mi je nešto drugo palo na pamet i zanima me ako netko ima iskustva s tim, prekrojiti tuticu za bebe u pseću trenerkicu.

hm, ne bih znala što je tutica.. :)

ali možeš od svačeg doma napravit običan kaputić - rukav neke majce, kapa ona duža..

ja sam svojoj od kape to napravila. imala sam onu kapu tipa djed mraz (trokut pa na kraju coflek).. odrezala vrh, probušila dvije rupe za noge, na karju stisnula s gumicom u struku i gore umetnula cif da joj ne moram navlačit prek glave..

@fermina-daza
a nemam blage dal da to izvodimo sad, s obzirom da je i toplije i to.. ja se mučim dal da joj uopće odfuram to na šivanje ili da pričekam idući zimu kad mi naraste skroz, da ne šivam dva jedan za drugim.. joj, nemam blage.. a tako sam se veselila da ću joj ja sašit.. :(

a ekipa koja ima probleme sa nogicama kod pasa, bilo ljeti ili zimi.. nedavno sam čula da te papučice nisu dobre ako pas nije od malena navikao u njima hodat. ne jamčim za informaciju, ali kao navodno ako nije naučen na to lakše zadobije ozljede, nešto sa zglobovima isto nije kao dobro.. tak neš uglavnom..

Yorkshire
01.02.2009., 16:57
Osobno ne volim odjeću kupovati u Pet Centru jer je sve tako razbacano, isprobavano na bezbroj pasa... I uopće ni ne prekopavam po tome.

Na internetu je jako velika ponuda :mig:

Da li je tko naručivao s interneta, s koje web stranice i koliko vas je taj artikl na kraju izašao sa poštarinom i svime?

mucimir
12.02.2009., 22:31
nedavno sam u pet shopu naletila na jednu kremicu za jastučiće na nogama koja barem tako piše omekšava jastučiće, ublažava bolove i sprječava pucanje jastučića te je veterinari preporučuju i po zimi i po ljeti za pse koji ne znaju ili nisu navikli hodati u papučama ili su pretežno u kući pa im grubi asfalt smeta

Piccola_favola
13.02.2009., 11:06
I koja je cijena kreme?

kavon
18.03.2009., 22:10
Imam pinčicu Lunu i volim ju oblačiti ali je u VŽ katastrofa izbor!

Ako netko ima odječu za psa a premala je ili slično nek ponudi!Luna je duga od vrata do repa 35-36 cm,pa ako neko ima nek javi!

cossorra
18.03.2009., 22:16
Čitala sam negdje da je oblačenje pasa obična glupost. Pas ima dlaku koja ga grije točno onoliko koliko treba pa je svaka krpa na njemu suvišna :ne zna:

Limačica.
19.03.2009., 08:37
Moja sestrična ima malu mopsicu koja je svako malo bolesna i čak je veterinar preporučio da joj oblači kaputić.

hella
19.03.2009., 09:45
ZgSara, je to je u glavnini točno, ali u prošlom vremenu. psi su zaista nekad imali dlaku koja ih je grijala točno onoliko koliko treba s obzirom na vremenske uvijete u kojima su psi bili u zemlji svoga postanka. ali danas imaš hrpu pasa i pasmina koji ne podnose hladnoću (i vrućinu kad smo kod toga) tako dobro iz hrpe razloga. i za koje je odjeća zaista potrebna u svrhu održavanja zdravlja. ne treba u tome pretjerivat ali nekad je stvarno potrebno..

Tihi-vz
19.03.2009., 10:32
kavon, iz vž si? ja za Tiu isto tražim neke krpice, ali nema ništa pametno.... mogli bi ovdje pisat ako ima netko neku oblekicu a da njihov pesek više ne nosi, pa to želi prodat.... jeste za? da malo podignemo temu...

Misery's Crown
19.03.2009., 13:50
kavon, iz vž si? ja za Tiu isto tražim neke krpice, ali nema ništa pametno.... mogli bi ovdje pisat ako ima netko neku oblekicu a da njihov pesek više ne nosi, pa to želi prodat.... jeste za? da malo podignemo temu...

Za prodaju postoji podforum "Mali oglasi", a za sve sto se tice zivotinja i posebno mjesto na njemu, pa molim da se toga drzite i ne prodajete stvari ovdje.

kavon
20.03.2009., 13:33
Kad bi imali pinča kao ja znali bi da mu je odjeća jako potrebna!Ona drhti vani na +10,a o pravoj zimi da ne govorim!
Da iz VŽ sam,nađemo se na malim oglasima!

Elle.Woods
29.03.2009., 21:03
naša curica jorkica ne podnosi da joj zakopčavamo dlake na glavi, a i to mi je mučenje za psa (ionako je ne vodimo na natjecanja) pa je šišamo "sportski", dosta kratko. prošlo ljeto je imala mali alergijski konjuktivitis, stalno su joj oči bile upaljene i curile i smetalo joj je sunce pa smo joj silom prilika kupili šiltericu, tj. samo šilt (ne cijelu kapu), i mada je izgledala glupo situacija s očima je bila puno bolja :) tako da valjda i te stvari nekad imaju smisla.
mada su stvarno ružne.
dapače, nakon par dana nije htjela van iz kuće po suncu bez štitnika.

inače, oblačimo joj majčice od flisa ili pamučne a kad je snijeg ima i sportsku punjenu skijašku jaknicu s kapuljačom za preko majce. tako smo riješili problem velike hladnoće i konfekcijske odjeće koja ponekad zna bit preširoka - debela jaknica preko dolčevite od flisa :)

naša cura ne podnosi nogavice na odjeći ali voli da joj je trupu toplo (leđa, vrat, trbuščić). a i ne čini mi se da su psima nogavice baš udobne. kad biramo odjeću važno nam je da ima dvije omčice za oko stražnjih nogu da pulover ili jakna ne bježe prema gore, i da su dovoljno komotne. a ljetne i svećane haljinice ionako nemaju te "nogavice"

inače, volim dotjerat svoju curu, i ako ima istomišljenica koje vole potrošiti na svog psa da bude lijep, preporučujem http://www.forpetsonly.it/
odjećica je čarobna i jako udobna, a i priča o dizajnerici i brandu je divna - teta je usvojila osmogodišnju mješanku i počela dizajnirati nevjerovatno ljupke stvari za nju, ljudi su je počeli zaustavljati na cesti, i tako je nastao biznis...

nedavno sam u pet shopu naletila na jednu kremicu za jastučiće na nogama koja barem tako piše omekšava jastučiće, ublažava bolove i sprječava pucanje jastučića te je veterinari preporučuju i po zimi i po ljeti za pse koji ne znaju ili nisu navikli hodati u papučama ili su pretežno u kući pa im grubi asfalt smeta

inače, krema je totalno bacanje novaca. odličan je obični zagrebački melem. ali, naravno, veterinari su plaćeni da preporučuju, pa čak i prodaju... nama je melem savjetovao frend veterinar, i pokazao se odličan.

buhica1
12.08.2009., 12:23

Imam oštro dlaku Foxicu.. sami smo joj skrojili kabanicu za kišu :D iako priznam na temelju kupljene... na to smo se odlučili jer kad su kišni dani i puuno blata da ju baš cijelu ne moramo tuširati poslije svakog večernjega izlaska... igra se s "haharima" (mužjaci dalmatiner i aljaški malamut te nekoliko mješanki veličine njemačkog ovčara, bokserica... veliko i lijepo društvo...:cerek:) i voli se valjati po travi (a po kiši trava "prijeđe" u blato :mad:).

Kroj je jednostavan i same ga možete napravit.... mi smo napravili 3 kabanice - jednu tanku ljubičastu od moje stare kabanice :D ( to je relativno mekši impregnirani materijal) za podstavu s unutarnje strane koristi smo staru flanel košulju, zatim crnu (to smo kupili u pet shopu i od nje prilagodili kroj), i tamno plavu ( od moje stare jakne (isto je impregnirani materijal) s debljom podstavom (ta je zimska :D ) a s unutarnje strane smo stavili flanel (kupljen u Pamigu, mislim).

kabanice budu sve blatne i mokre tako da ih samo po povratku isperem pod vodom ili s eventualno malo sapuna... i stavim sušiti... a dok se jedna ne osuši.. ima drugu

Nažalost nema nogavice (meni to nije bilo bitno) i nije pokrivena po trbuhu... Gea ima jako gustu dlaku tako da nema potrebe za prevelikim oblačenjem...

Uglavnom na služe kao kabanice i zaštita od blata... :)
slikam pa pokažem...

Lavica58
08.09.2009., 18:19
ok,ja nisam baš za tu odjeću za pse,ali nisam ni protiv nje,naprotiv,smatram da su malim,kratkodlakim kržljavcima zimski kaputići potrebni!no,da imam malog psa,i da mu je potreban kaputić,nikad ali nikad mu nebi obukla ovo: http://img338.imageshack.us/img338/1548/voda1.th.jpg (http://img338.imageshack.us/i/voda1.jpg/) mislim,koliko lud može netko biti da navuće to na svog psića!ja sam za nešto najjednostavnije,poput ovoga: http://img401.imageshack.us/img401/3338/mnk1.th.jpg (http://img401.imageshack.us/i/mnk1.jpg/)

mops
10.09.2009., 19:44
Ja imam mopsa koji boluje od epilepsije i ima problema s srcem i svaka nagla promjena temperature njemu znači šok za organizam pa ga iz tog razloga oblačim kad je jako hladno i kad pada kiša jer ima dvostruku podlaku i nije baš lijepo kad dođe doma mokar ko miš.
Između ostloga mops je mali pas, niskih nogu te je tako trbuh stalno izložen podu i može se brzo zaprljat i prehladit ;)

http://photos-g.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v203/218/95/819258010/n819258010_315030_9874.jpg

http://photos-c.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v203/218/95/819258010/n819258010_315034_1191.jpg

http://photos-f.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v338/218/95/819258010/n819258010_788965_6897.jpg

kavon
11.09.2009., 13:50
Ja sam totalno za oblačenje!
Mops ti je savršen u toj obleki i čuvaj ga da se ne prehladi!!!!

mops
11.09.2009., 14:11
Ja sam totalno za oblačenje!
Mops ti je savršen u toj obleki i čuvaj ga da se ne prehladi!!!!

falja :D

serpentine
20.12.2009., 13:02
treba mi neki topli "kaputić" za velikog psa (ridgeback) al sve što sam uspjela u pet centru nać su kabanice ili mu je premalo...

ima problema sa zdravljem pa ga treba utopliti dok sad hopsa po snijegu...

ugl, dal netko zna adresu/broj telefona od Vladimire Milaković?

bila mi je razrednica nekoć u osnovnoj i sječam se da je izrađivala oblekicu za pse pa čisto da se nemoram do škole zaletavat i tražit ju ako netko ima broj x)

fala :)

Tupelo
20.12.2009., 18:26
Vau Desing Studio radi kaputiće za velike pasmine (mislim da je Vladimira Milaković suvlasnica)

01 / 46 09 945

091 / 53 28 006

serpentine
21.12.2009., 11:29
hvala :)

Yorkshire
15.02.2010., 10:27
Nadam se da se moderatori nece ljutiti...
Ne znam koliko citate oglase, ali oglasila sam jaknicu koja je na knap mome psu, pa ako ima tko zainteresiran http://www.forum.hr/showthread.php?t=523915

Hvala :mig:

The_Tea
16.02.2010., 12:23
Eej svima :) Stavila sam ovaj post i u male oglase, nadam se da ne smeta ako stavim i ovdje :)
Tražim robicu, po mogućnosti pletene vestice za malog muškog jorkija, težak je oko 2 kg Možete se javiti na PM :) Kissić

CroRipke
16.02.2010., 17:51
ne zaboravite im kupit rukavice i šal...ipak je vani minus pingvin... :)
hebalo vas oblačenje pasa...prihvatite ih kakvi jesu

joujou
16.02.2010., 18:34

drzi se tema koje poznajes, djelovat ces pametniji :top:

Maiya
16.02.2010., 18:51

Dobro, zašto filozofiraš, a bez smisla? Imaš li ti sitnog psića s dlakom koja ga ne štiti od gotovo ničeg. Psića koji je toliko nizak da mu je trbuščić praktički na podu? Imaš li recimo sitnog psića sa zdravstvenim problemima? Ne? Nemam ni ja? Dakle očito, NAMA to ne treba. Ne radi se tu o nikakvom"prihvaćanju pasa takvih kakvi jesu". Pametovanje kad nisi upućen u temu je grozno.

The_Tea
17.02.2010., 11:39

Prestrašno, malo obrazovanja o psima ti ne bi škodilo, i uostalom tko tebe šta pita!

lol9
13.10.2010., 16:32
Bok..imam malu patuljastu pesicu :cerek: , koja ima jako malo dlake i jako rijetku (posebice na trbuhu), a obožava se šetati i igrati. Prijašnjih zima mi se par puta prehladila i preporućili su mi da joj kupim jedan od onih psećih kaputića...pa mene bi zanimalo ako znate di da ih nađem? ima u kojem pet šopu Zgarebu ili možda znate neku internetsku stranicu za naručiti? Hvala puno

Inaće se obožava uvlaćiti u dekice majce i jako je zimogrozna pa sam sigurna da se nebi protivila kaputiću, naravno ako bi joj smetao da bi ga maknula =)

lapdog
13.10.2010., 18:13
U Pet centru ih ima brdo. Pazi na veličinu (uzmi ju sa sobom pa isprobaj odmah tamo) i koliko su topli jer ih ima niš koristi, "ukrasnih".

Hannah 3
13.10.2010., 19:53
uzmi neku staru termo pidzamu,odrezi komad nogavice ili rukava, ovisno o velicini psa.
napravi rupe s donje strane, za prednje noge i navuci joj kao majicu bez rukava, tako da joj pokrije i trbuh.
gotovi kaputici su unsex i ne pokrivaju trbuh, a ako je kujica, pogotovo sklona prehladi, trbuh bi trebao biti pokriven.
ja sam to napravila ovako od nogavice benettonove termo rastezljive pidzame.
http://img299.imageshack.us/img299/5326/spa0683.th.jpg (http://img299.imageshack.us/i/spa0683.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

lol9
13.10.2010., 20:24
U Pet centru ih ima brdo. Pazi na veličinu (uzmi ju sa sobom pa isprobaj odmah tamo) i koliko su topli jer ih ima niš koristi, "ukrasnih".

ma da..nebi ja neki ukrasni nego radi njenog zdravlja...stalno je kihala i onak šmrcala...a naravno ako joj nebude ljepo budem joj maknula...ali mislim da bude joj se sviđalo...
di su ti pet shopovi? u kojim ulicama...nisam iz Zagreba

mopsica
13.10.2010., 20:38
http://www.pet-centar.hr/content/blogcategory/14/34/

staffmen
16.10.2010., 00:10
moram priznati da sam procitao samo par postova ali moje misljenje se nece promjenit.

smatram da je to za pse skroz cudno ak im se nesto obuce.
pas je kao covjek, stjece imunitet. ako je pas konstanto u kuci i onda ga se pusti van pogotovu po zimi da vani spava i naravno da ce se razbolit. dok npr psi koji su stalno vani nemaju tih problema. nisu psi oduvijek bili tolko pazeni i mazeni i nije ih se tolko tetosilo. Svaka ce se zivotinja prilagodit okolini bilo to +40 ili -20.
netko je spomenuo da su maltezeri i yorksiri jako osjetljivi na zimu.
-naravno da jesu kad su konstanto u kuci, moj susjed ima maltezera koji je vani pa mu nista nije. ziv i zdrav jos uvijek.

Tko voli nek izvoli...al moj stav je NE!

ChiliKimi
16.10.2010., 00:24
Stafmen ti imaš oštrodlaku jazavčarku koja ima dlaku i poddlaku i zaista je pas za sve vremenske prilike :mig: Njoj naravno da ne treba nikakav kaputić, dolčevita i slične stvari jer ju dlaka štiti. A sad zamisli kineskog kukmastog psa, bezdlaku varijantu kako ide vani na -10. Za takvog psa je kaputić neophodan.
Moj oštrodlaki jazavčar živi u stanu i kad idemo vani nema nikakav kaputić jer mu ne treba. Ali na -10 i mećavi nema stajanja, on je konstantno u pokretu. Ako stanemo duže od 2,3 minute počne se trskati od hladnoće. Zato su zimske šetnje dosta aktivnije od ljetnih. Kad dođemo doma posušim ga ručnikom i prvo ga par minuta držim u hladnijem dijelu stana da nema doslovno promjenu od 20 i više stupnjeva. I nikad nije bio bolestan, da kucnem negdje :)

Hannah 3
16.10.2010., 01:37
pa naravno da nije isto ako je pas stalno vani i ako je u kuci.
meni ne pada na pamet kad je van minus 10 izvesti psa u setnju na ledeni vjetar iz stana u kojem je plus 23, bez da dobije zastitu od zime, bar nekakvu.
i unatoc tome, ako stanemo na mjestu, drhti.
i psima koji su stalno vani sigurno na minus 10 bas nije neki uzitak, makar jesu navikli, a kaj im drugo preostaje, ne mogu se oni potuzit i rec da im je zima.
ako je u pitanju haski ili tak neki pas, pa ima lijepo zasticen betonski box, dobro izoliran, tipa da ima unutarnjiu prostoriju sa toplim krevetom i dekicom i vanjski dio,
tada mi je to ok,ali sam opcenito protiv zabrane ulaska pasa u kucu.
ne daj boze da zelim ovime nekoga uvrijediti ili polemizirati, jer su to jako suprotstavljeni nazori i ne da mi se nikoga uvjeravat u svoje, dapace, postujem da drugi ljudi razmisljaju drugacije, a ovo je samo moje misljenje.

Noemi
16.10.2010., 01:43
Ako netko siva robicu neka mi se javi na pm, molim. Treba nam za poklon jedan topli udobni mekani kaputic. Hvala.

staffmen
16.10.2010., 10:21
Stafmen ti imaš oštrodlaku jazavčarku koja ima dlaku i poddlaku i zaista je pas za sve vremenske prilike :mig: Njoj naravno da ne treba nikakav kaputić, dolčevita i slične stvari jer ju dlaka štiti. A sad zamisli kineskog kukmastog psa, bezdlaku varijantu kako ide vani na -10. Za takvog psa je kaputić neophodan.
Moj oštrodlaki jazavčar živi u stanu i kad idemo vani nema nikakav kaputić jer mu ne treba. Ali na -10 i mećavi nema stajanja, on je konstantno u pokretu. Ako stanemo duže od 2,3 minute počne se trskati od hladnoće. Zato su zimske šetnje dosta aktivnije od ljetnih. Kad dođemo doma posušim ga ručnikom i prvo ga par minuta držim u hladnijem dijelu stana da nema doslovno promjenu od 20 i više stupnjeva. I nikad nije bio bolestan, da kucnem negdje :)

slazem se s tobom.
ja sam se krivo izrazio.
mislio sam na pse tipa koker spanijel i ove koje ima nekaj stit.
to je cisto pretjerivanje. i bacanje novaca

mopsica
16.10.2010., 15:26
njima su potrebnije kabanice kad je kišurina/blato

moj ima kabanicu jer nemam vremena 3 puta dnevno po sat vremena ga prati i sušiti, ne smatram se zbog toga lošim vlasnikom... on se u kabanici i igra i trči

Hannah 3
16.10.2010., 15:31
uh, hana nece po kisi u kabanici ni kakati.
mislim, nace po kisi nece kakati, tak da vec svi pokisnemo, ona se sva smoci po glavi, a kakice niotkuda.
vec smo navikli, pa ako citav dan pada, ne trudimo se, jer znamo da ne bude.samo stoji ko visibaba. jedva da se i popiski.
kakvu kabanicu imas, onu koja se na ledja stavi, pa na trbuhu i pod vratom lijepi na cicak traku?
mi imamo takvu i dosta je praktican kroj.
ja sam po njoj sasila jedan kaputic od termo materijala, ali sam ga malo izmijenila kod rezanja materijala, da pokrije trbuh i ispalo je skroz ok.
ipak, ono od nogavice mi je favorit.

mopsica
16.10.2010., 23:26
prošlu godinu je imao bez nogavica, za leđa i trbuh, kopčanje gumbima na trbuhu

sad nedavno sam mu kupila sa nogavicama, koje su mu malo prekratke, kopča se na leđima na čičak

http://lh6.ggpht.com/_0tQcfQsmM4U/TJhkt6MeanI/AAAAAAAADhE/ohThWbjH-tc/s800/Igor%20Ilic%20Serval_166.jpg

isto ne voli kišu, ali zadnje kad je bio u njoj a kiša je lagano padala je trčao i igrao se s psima.. imala sam osjećaj kao da mu je drago što nije mokar jer se i ovako svako malo stepe da skine vodu s glave :D

Hannah 3
16.10.2010., 23:41
nisam joj ja stavila kapuljacu, ali joj je spuznula na glavu dok je trcala za lopticom i bila mi je tak smijesna da sam ju morala uslikat.
najsmjesnije je kaj se uopce nije bunila, nego sam joj ja to kasnije maknula jer sam mislila da joj smeta na glavi.
http://img404.imageshack.us/img404/5913/photo0787.th.jpg (http://img404.imageshack.us/i/photo0787.jpg/)

inace trenika je isti kroj kao i tvoja kabanica, ali se drukcije navlaci.
ja sam jos dole dodala jedan dio za trbuh, jer je bas po trbuhu bez dlake.
(ne znam kak stavit normalnu velicinu slike, ispada mi prevelika, pa stavim ovu na koju se klikne , a zauzima i manje prostora.

Pimpinell@
16.10.2010., 23:50
Kod samog uploada na imageshack staviš ograničenje veličine slike..600x800 maximalno ili tako nekako

Hannah 3
17.10.2010., 00:03
Kod samog uploada na imageshack staviš ograničenje veličine slike..600x800 maximalno ili tako nekako

tnx, ja sam ti malo glupa za te stvari...pokusat cu.

Tillea
20.10.2010., 13:47
Molila bih za savjet. Imam američku stafordicu staru 9 mjeseci. Htjela bih joj za zimu kupiti neku jaknicu jer ju držim u stanu a kod nas pušu jake bure pa se bojim da će joj biti hladno. Ona je dosta malena veličine je kao koker španijel samo ima kraće noge i ima 22 kile, tako da bi joj dobro došao, šta vi mislite?

katari
20.10.2010., 14:35
:ne zna: ja sam u pet shopu isprobavala neki dan i sve nam veliko
jos nije poprimila tocno raspored mase, pa samo uzeli crveni kaputic dolje na kopcanje, kupila komad toplog materijala i baka to ušila ispod, prekrojila i sad je ko stvoren za nju, kad naraste samo se prosiri na cicak:top:

enchee17
21.10.2010., 12:58
nisam joj ja stavila kapuljacu, ali joj je spuznula na glavu dok je trcala za lopticom i bila mi je tak smijesna da sam ju morala uslikat.
najsmjesnije je kaj se uopce nije bunila, nego sam joj ja to kasnije maknula jer sam mislila da joj smeta na glavi.
http://img404.imageshack.us/img404/5913/photo0787.th.jpg (http://img404.imageshack.us/i/photo0787.jpg/)

inace trenika je isti kroj kao i tvoja kabanica, ali se drukcije navlaci.
ja sam jos dole dodala jedan dio za trbuh, jer je bas po trbuhu bez dlake.
(ne znam kak stavit normalnu velicinu slike, ispada mi prevelika, pa stavim ovu na koju se klikne , a zauzima i manje prostora.

e moja ima istu trenirku!! :D bas je fora. moja je uzasno zimogrozna i drhti uvijek drhti kad je vani pa je zaista veoma nuzno da bude obucena. (tako i u knjigama pise za opisu ove moje pasmine - da moraju biti obucene po zimi) ali malo smijesno hoda u ovoj trenirci moram priznati, tek smo je kupili pa dok se navikne valjda, dok u jaknicama lakse hoda ali onda joj se zadnji dio tjela trese nenormalno tako da mora neki overall ipak imati poput ovoga.

Molila bih za savjet. Imam američku stafordicu staru 9 mjeseci. Htjela bih joj za zimu kupiti neku jaknicu jer ju držim u stanu a kod nas pušu jake bure pa se bojim da će joj biti hladno. Ona je dosta malena veličine je kao koker španijel samo ima kraće noge i ima 22 kile, tako da bi joj dobro došao, šta vi mislite?

savjetujem ti da odes do nekog bolje opremljenog pet shopa - pet centra ili zoo city ili sl. pa da isprobas na njoj razne jaknice pa vidis koja joj najbolje pase. stafordi imaju jako malu dlaku tako da ja bih rekla kupi joj jaknu i ugodnije ce se osjecati u setnjama.:top:

Pimpinell@
21.10.2010., 16:41
amstafica sa 22 kile??
ma jel to štene ??

ova naša u kvartu ima 32 :) istina jest da je predebela..ali...

Hannah 3
21.10.2010., 18:12
e moja ima istu trenirku!! :D bas je fora. moja je uzasno zimogrozna i drhti uvijek drhti kad je vani pa je zaista veoma nuzno da bude obucena. (tako i u knjigama pise za opisu ove moje pasmine - da moraju biti obucene po zimi) ali malo smijesno hoda u ovoj trenirci moram priznati, tek smo je kupili pa dok se navikne valjda, dok u jaknicama lakse hoda ali onda joj se zadnji dio tjela trese nenormalno tako da mora neki overall ipak imati poput ovoga.

ma naviknut ce se, hana je isto kad sam ju prvi put doma obukla za probu cudno hodala, al kad se navikla, vise nema frke, trci za lopticom ko luda i igra se u snijegu.

Tillea
22.10.2010., 22:29
Ima 9 mjeseci. Kupila sam joj lijepu crvenu vesticu, jako je topla....a kad je isprobavala jaknice sva je blistala od sreće, al stvarno :-)

chikvy
27.10.2010., 20:41
pozdrav,

imam jednog malog psa koji je jaaako zimogrozan... čim malo zahladi počne grepsti po vratima jer želi u toplo... aaaali, moji roditelji ne dopuštaju ljubimce u kući, pa tako ni njega. ima kućicu vani u dvorištu, ali bojim se da to nije dovoljno jer bude zbilja zima, pogotovo kad zapuše bura, a usto, pas ima fobiju od kiše, za grmljavinu da i ne govorim. naime, pred nekoliko godina pogođen je petardom u šapu, koje sada nema... otada se jako plaši svih zvukova tog tipa... zato me zanima što mogu učiniti za njega? mislila sam obložiti unutrašnjost kućice stiroporom kao neku kakvu-takvu zvučnu ali i toplinsku izolaciju. ipak, sumnjam da bi to bilo dovoljno pa bih bila iskreno zahvalna na bilo kakvoj ideji :)

Pimpinell@
28.10.2010., 00:47
Pa, oblaganje kućice sa svih strana nije loša ideja, mada bi život s vama bio najbolja :)
Ubaci unutra dekice ili tepison debeli ili nešto slično...i krov neka bude pojačan iizolacijom

jadan pesonja :(

Hannah 3
28.10.2010., 02:05
pozdrav,

imam jednog malog psa koji je jaaako zimogrozan... čim malo zahladi počne grepsti po vratima jer želi u toplo... aaaali, moji roditelji ne dopuštaju ljubimce u kući, pa tako ni njega. ima kućicu vani u dvorištu, ali bojim se da to nije dovoljno jer bude zbilja zima, pogotovo kad zapuše bura, a usto, pas ima fobiju od kiše, za grmljavinu da i ne govorim. naime, pred nekoliko godina pogođen je petardom u šapu, koje sada nema... otada se jako plaši svih zvukova tog tipa... zato me zanima što mogu učiniti za njega? mislila sam obložiti unutrašnjost kućice stiroporom kao neku kakvu-takvu zvučnu ali i toplinsku izolaciju. ipak, sumnjam da bi to bilo dovoljno pa bih bila iskreno zahvalna na bilo kakvoj ideji :)

je li ti zamisliva mogucnost da peseka udomis kod nekih dobrih ljudi koji ce ga drzati u kuci?
ne mislim nista lose, ne znam ni koliko je vezan za vas, ni da li bi to uopce mogli napraviti, ali doslo mi ga je nekako zao.
ako to nije opcija, dobro mu oblozi kucicu i mozes mu kupiti neki topli mekani kaputic-trenirkicu,neku vesticu, imas svega za kupiti,ili improvizirj, kao sto sam ja (pogledaj gore plavu majicu koju sam napravila od nogavice termo pidzame, to ga ne bi zatezalo ni zuljalo, jedino je bitno da ne pokisne i da nije u mokroj odjeci) pa mu obuci kad je jako zima, da mu ne bude bas gadno.
i u kucicu mu stavi nesto toplo da na tome lezi, ne znam jel ima toga kod nasm ali ja znam jednog pesa koji u kucici ima onu ovcju kozu, krzno iz ikee,bas je prava vunica, mislim da mu je to ok.
i stavi mu neku nadstresnicu na kucicu, da ima osjecaj da je malo vise zaklonjen.
ako imas mogucnosti, nagovori svoje da ga bar pustate u predvorje, u hodnik, pa mu tamo napravi lezaj i zagradi taj dio, da ne moze u ostatak kuce, da ti ne prigovaraju.

chikvy
31.10.2010., 19:00
hvala vam na savjetima, svakako ću iskoristiti neke :)
pokušat ću još svoje nagovoriti da ga bar u hodnik pustimo, a ako ne upali onda ću mu sredit takvu kućicu da će bit milina :) i sad mu zimi stavljamo slamu na pod kućice, da mu bude toplo, ali kad ga vidin kako dršće baš mi bude teško... opet, hvala na savjetima, nešto ću iskombinirat :)

kikica04
09.10.2011., 15:08
Trazim gdje ima za kupiti ovakvih cipelica, tj.ovakav kroj ? Cine mi se ugodne i da pas moze lijepo hodati u njima, dok su mi one u pet centru dosta krute.

http://img6.imageshack.us/img6/4360/pinkslippers.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/6/pinkslippers.jpg/)

wolf_girl
09.10.2011., 17:49
Jako ćeš si usrećiti psa ''cipelicama''... :kava:
Jel stvarno misliš da su njemu potrebne i ugodne te gluposti?

kikica04
09.10.2011., 18:14
Jako ćeš si usrećiti psa ''cipelicama''... :kava:
Jel stvarno misliš da su njemu potrebne i ugodne te gluposti?

Nisam pitala zbog toga jer zelim da mi pas izgleda fancy nego iz zdrastvenih i prakticnih razloga( sol po zimi, uzareni asfalt ljeti, blato, bljuzga).

Pimpinell@
09.10.2011., 20:27
ajme sorry....ja n mogu odoliti..meni je ovo presmiješno i prenepotrebno ..ali zbilja..sorry..

mopsica
09.10.2011., 21:14
i meni, a imam psa kojem oblačim kabanicu sa nogavicama (prvenstveno jer kad dobro pokisne djelovanje ampule od k vragu, a kišovito je raj za krpelje) i ima hrpu dugu dlaku na nogama, čak i izmešu šapa pa uvijek imam 5 minuta za oprati mu šape
za vrući asfalt - minimalna šetnja, nije zdravo ni u sandalama :lol: da idu, sol - namazati šape vazelinom prije šetnje i poslije isprati
naviknu se i na te šlape, ali stvarno im to nije toliko potrebno:)

Pimpinell@
09.10.2011., 21:26
mopsica...imamo istog psa..ali ja mome tražim da mu dobro ošiša šape,odnosno dlaku...
osim toga...i tako i tako ga nakon blatnjave šetnje uvalim u kadu i isperem blato i obrišem ručnikom a ništa drugo mu ne može smetati..niti bi mu trebalo smetati

asvalt :)

pa ne znam...da stoje na mjestu i da cupkaju na vrelomm asvaltu..ok..aj..ali hodaju, relativno brzo s šape na šapu a i ne znam kog vraga imaju raditi puno na vrućem asvaltu...

zamišljam sve pse u nordijskim zemljama
pa onda sve pse u vrućim zemljama..ma nekako mi se ne čini normalno da imaju cipele na nogama :)

kikica04
09.10.2011., 21:34
I meni je smijesno, ali gledala sam kako da svom psu olaksam. Ovo za vazelin nisam znala.
Mopsica hvala na savjetima.
Odustajem od sljapica :D

mopsica
09.10.2011., 22:19
mopsica...imamo istog psa..ali ja mome tražim da mu dobro ošiša šape,odnosno dlaku...
i ja, ali to traje kratko :( zato ga sad brijem prije jeseni i nema više kile blata na nogama :D

I meni je smijesno, ali gledala sam kako da svom psu olaksam. Ovo za vazelin nisam znala.
Mopsica hvala na savjetima.
Odustajem od sljapica :D
super :top::)

wolf_girl
09.10.2011., 22:21
Nisam pitala zbog toga jer zelim da mi pas izgleda fancy nego iz zdrastvenih i prakticnih razloga( sol po zimi, uzareni asfalt ljeti, blato, bljuzga).

Ma okej onda, ali zaista mislim da je njima to prvenstveno mučenje.
Poznavala sam jednu osobu koja je navlačila te šlapice svom peseku jer joj je to bilo slatko. Pas je dobivao fraze i šizio, ali to nije bilo bitno, glavno da je on slatki.
Naravno, nosio je i vestice u stanu kad je centralno bilo uključeno! Ma katastrofa, po meni čisto mučenje...

piva007
10.10.2011., 08:15
čemu takav kruti stav prema oblačenju pasa? i stav da je samo malim psima potrebna odjeća? ja imam curu, križanku, 35 kg koja po zimi nosi kaput. Ne, to nije rozi sa cvetekima, nego crni kaput bez ikakvih "kerefeka" po njemu. i slažem se sa svima vama, nije bitno što je moj pas veliki (čitaj: visoki), i njoj je hladno kada sa 25+ u stanu izađe na -13 vani.

što se tiče vas koji bi sami izrađivali kaput imam par savjeta, s obzirom da smo i mi sami morali izrađivati (jer po dućanima nema kaputa za pse teže od 10kg - kakve predrasude ???) ... a i ne štite trbuh, što je meni najbitnije...

sami kroj vam ništa ne znači skinut sa interneta, baš zbog toga što se psi razlikuju po građi. Najjednostavniji način jest uzeti običnu veliku majicu kratkih rukava, obući psu i nakon toga sa markerom ocrtavati rubove ili stavljati ziherice i tako oblikovati majicu po obliku tijel psa. nakon toga samo skinete majicu i izrežete višak tkanine koji je ostao. Ono što vam ostane od toga jest zapravo kroj za psa.

i čitam da mnoge od vas muči to da se tkanina ne rasteže dovoljno na zglobovima. to se lako riješi tako da na mjestima koja se trebaju rastezati (kod prsa - pas diže i spušta glavu, kod prednjih i zadnjih nogu) ušijete široku rastezljivu traku. ima ih svugdje za kupiti, čak do širine od 10 cm, crne, bijele, plave, roze, kakve vam srce želi...

na taj način kaput lijepo stoji na psu a pas se može kretati prirodno, a ne kao vitez u oklopu...

i da, prve dvije godine su nam se ljudi smijali zbog kaputa, da bi nam na kraju počeli prilaziti i pitati gdje smo nabavili kaput (nakon što su pljunuli stotine kuna na liječenje upala mjehura, pluća i ostalog... )

prošlu zimu me čak vlasnika argentinske doge tražio za broj tel krojačice :D

ali što se tiče gaćica, majčica, spavaćica, trenirkica, čarapica i slično... Ne bi, hvala...

Pimpinell@
10.10.2011., 09:06
ne smijem se na kapute naročito kod kratkodlakih pasa na niskim temperaturama...to mi nije tako strašno :cerek:

papi73
10.10.2011., 11:17
ne smijem se na kapute naročito kod kratkodlakih pasa na niskim temperaturama...to mi nije tako strašno :cerek:

imam ja dugodlakog , ali bez poddlake i uopce me nije briga tko sta misli kad nas sretne kad on ima kaputic...jedino sam mu kapuljacu skinula (na ciferslus je) jer pizzdi dok mu je to na glavi....
nek oni dugodlakog psa mokrog do gole koze suse i lijece 4 puta svaki dan... meni ne pada napamet.... kad sam mu kupila jaknu prosle godine "za na snijeg" preporodila sam se... u toplom mu samo istrljam glavu, sape i guzicu rucnikom i mir bozji.

Pimpinell@
10.10.2011., 11:39
ne znam zašto ih treba liječiti..pa što ga više paziš više si u govnima..kao i s ljudima..

razumijem ako provodiš puno vremena vani ali za običnu šetnju mi je bez obzira na temp.to malo too much
nešto što su ljudi izmislili jer su mislili da treba ...

papi73
10.10.2011., 11:51
ne znam zašto ih treba liječiti..pa što ga više paziš više si u govnima..kao i s ljudima..

razumijem ako provodiš puno vremena vani ali za običnu šetnju mi je bez obzira na temp.to malo too much
nešto što su ljudi izmislili jer su mislili da treba ...

bas zato... ja psa ne vodim u "obicnu setnju"... nasa najkraca pis pauza ne traje ispod 30-40 minuta, to je ona "kad smo na brzinu"... nema tu 10-15 minuta da se popisha i posere....

i u toj najkracoj on skace ko zec po snijegu, kisa mu ne smeta... ne oblacim mu kaputic kad je samo hladno, ali ako je mokro, znaci ne mora snijeg padat, bitno da ga ima vani, ili pada kisa, bome ima jaknu i obucem mu . i racunaj da pas od 9 kila, visine 27 cm kad se zaleti u snijeg visine 10-15 cm, mokar je od glave do pete. s nepromocivom jaknom, izadje iz snijega samo mokrih sapa, guzice i glave. trbuh i ledja su mu suhi.
ljudi su izmislili pasmine jer su mislili da im treba, pa su izmislili i jakne jer im isto tako trebaju .
znas,malo je drugacije u dalmaciji.

Pimpinell@
10.10.2011., 11:54
znam da je drugačije iako, kad odere bura sa 130 na sat i kad spusti temp..ispod -10 vjeruj mi da je puno gore nego gacati kroz snijeg..osim ako nisi u skandinaviji na -20 ili -30

a šta ja znam
valjda svatko odabere što smatra da je najbolje..

papi73
10.10.2011., 12:01
znam da je drugačije iako, kad odere bura sa 130 na sat i kad spusti temp..ispod -10 vjeruj mi da je puno gore nego gacati kroz snijeg..osim ako nisi u skandinaviji na -20 ili -30

a šta ja znam
valjda svatko odabere što smatra da je najbolje..

pa ok, okupaj ti otta na -10 , ma kad nema bure i nemoj ga susit, pusti ga malo onako u vrt nek si posnjofa pol sata...jer psima je to normalno...
s jedne strane, pas bu umro ak pojede 20 deka pedigrea il bu bar ozbiljno oboliio, a s druge strane je normalno da je kucni dugodlaki pas mokar do koze na -10 ... ma daj...
uostalom, kak velis, svatko bira kako misli da mu je najbolje. ja nemam ni vremena ni volje pol dana potrositi na susenje psa. ja sam zla maceha ;)

Pimpinell@
10.10.2011., 12:06
ja ota mogu, budući njegova dlaka ne upija vodu..vrlo brzo sklizne sa dlake :)

inače...vani na bilo kojoj temp.bude mokar i samo ga dobro istrljam ručnikom..fen koristimo samo nakon kupanja jer je jedino tada mokar do kože..

papi73
10.10.2011., 12:25
ja ota mogu, budući njegova dlaka ne upija vodu..vrlo brzo sklizne sa dlake :)

inače...vani na bilo kojoj temp.bude mokar i samo ga dobro istrljam ručnikom..fen koristimo samo nakon kupanja jer je jedino tada mokar do kože..

dozvoli da neki psi imaju drugaciju dlaku :)

Pimpinell@
10.10.2011., 12:30
dozvoli da neki psi imaju drugaciju dlaku :)

a pitala si :cerek:

vuckici
10.10.2011., 12:44
Na fejsu za pomoc ekipi su stavljena dva kaputica tj. kabanice za pse.... cijene su super povoljne

Kabanice za male pse - veličine 26cm i 33cm - kom 30 kn

Na podrucju Zagreb moguca primopredaja, van Zg kupac placa postarinu

http://i1203.photobucket.com/albums/bb394/asusilovic/283146_130926657001399_100002521962979_190770_4627 780_n.jpg

oSTALE INFO NA PM

papi73
10.10.2011., 13:01
a pitala si :cerek:

ok, ne kuzim zasto ga onda susis fenom :ne zna:

fermina-daza
10.10.2011., 13:06
čemu takav kruti stav prema oblačenju pasa? i stav da je samo malim psima potrebna odjeća?

Bilo bi mi jako drago da se tema 'Odjeća za pse' ne pretvori u temu 'Odjeća za pse - da ili ne'. Možda da otvorimo topic na kojem onda možemo raspravljati što smatramo primjerenim, a što neprimjerenim u održavanju psa.

Moja Luna je nekoliko puta stala i počela se tresti od hladnoće, iako smo bile u pokretu, a nije ni bila temperatura ispod nule - mislim negdje oko 5 stupnjeva. I kada nosite psa u rukama koji se ne uspijeva ugrijati bez obzira što ste ga stisnuli uz sebe, već se trese kao prut, zaboravite na sve podsmješljive poglede i trčite kući navući joj kaputić.

Trazim gdje ima za kupiti ovakvih cipelica, tj.ovakav kroj ? Cine mi se ugodne i da pas moze lijepo hodati u njima, dok su mi one u pet centru dosta krute.

http://img6.imageshack.us/img6/4360/pinkslippers.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/6/pinkslippers.jpg/)

Da, baš bi ovako mekana trebala biti obuća za pse, eventualno s višim sarama za ove kratkonoge i dugodlake, jer oni bude mokri i blatni skroz do riti (plus uši i njuška :eek:). Naravno, od vodonepropusne tkanine.

Jedino ne znam kako napraviti ove slatke ružičaste zečeke :mig: :rofl:

...(po dućanima nema kaputa za pse teže od 10kg - kakve predrasude ???) ... a i ne štite trbuh, što je meni najbitnije...

sami kroj vam ništa ne znači skinut sa interneta, baš zbog toga što se psi razlikuju po građi. Najjednostavniji način jest uzeti običnu veliku majicu ....

i čitam da mnoge od vas muči to da se tkanina ne rasteže dovoljno na zglobovima. to se lako riješi tako da na mjestima koja se trebaju rastezati (kod prsa - pas diže i spušta glavu, kod prednjih i zadnjih nogu) ušijete široku rastezljivu traku. ima ih svugdje za kupiti, čak do širine od 10 cm, crne, bijele, plave, roze, kakve vam srce želi...

na taj način kaput lijepo stoji na psu a pas se može kretati prirodno, a ne kao vitez u oklopu...

Upravo na taj način sam i ja šivala prve dvije 'tutice' Luni. No, one su bile od džerseja, pa nije bilo problema s nogavicama:

http://i56.tinypic.com/2wbw429.jpg ___________ http://i55.tinypic.com/28s0909.jpg

Razmišljala sam da je još jedna mogućnost za nogavice da se nafaldaju (kod kabanica i ostalih nerastezljivih materijala), tako da pas može potpuno protegnuti nogu kada trči. I naravno, s pokrivenim stomakom. To sam već spomenula na 'Maltezerima'.

Inače, ovakav način krojenja, direktno na tijelu, zove se francuski način krojenja. Tako su radili a i rade svi veliki kreatori - prislone neki jeftini materijal na manekenku i onda po njoj crtaju, pričvršćuju pribadačama nabore, a onda sve to stavljaju na stol i prem tako dobivenom kroju kroje skupocjene materijale. Vidiš ti naše beštijice, kako dobivaju vrhunski francuski kroj, a ne onaj bez veze, iz Burde za svakoga :p :lol:

papi73
10.10.2011., 13:09
a meni to sve ko spansko selo, ko da zemlja nije vise ravna ploca, nego je zemlja konacno postala okrugla :))

Pimpinell@
10.10.2011., 13:17
ok, ne kuzim zasto ga onda susis fenom :ne zna:

normalno da ne kužiš kad nisi čitala što sam napisala...

jedino mu se nakon tuširanja dlaka smoči do kože...na kišu ne..
a za otuširat ga potrošim vode kao za 4 čovjeka, jer moram ogromnim količinama vode nalijevat mu dlaku..

kužiš
i to ne radimo uvijek..fen se koristi samo ako je zaista jako hladno i jako kasno navečer, pa da ne stoji cijelu noć sasvim mokar
zato svi ručnici naši koji se skupe služe za njega pospugati plus sve količine vode koje sam okolo otrese...

vodeni pas..ne misliš valjda da služe da bi ih se oblačilo u kaputiće da se ne smoče
objektivno, ako i tko i oblači to je radi vlastitog komoda ili eventualno radi kroničnih bolesti kojima lagotti nisu skloni
pokušavam zamisliti newfoundlera u kabanici :rofl:

po najvećim prolomima oblaka ne šetamo

papi73
10.10.2011., 13:26
normalno da ne kužiš kad nisi čitala što sam napisala...

ma kuzim ja :) samo sam htjela vidjet dokle ides.... iako znam da bus napisala zadnja makar tocku :lol:
napisala si da ti je to normalno kod kratkodlakih, ok, da kod kratkodlakih to nije tako strasno... da budemo precizni.
ja sam napisala da to nije strasno :503: ni kod dugodlakih, pogotovo kad nemaju poddlaku. ti psi nisu ni za zivjeti vani i uostalom, objasnila sam da mi se ne da susiti psa ( koji nema dlaku ko vodeni pas) 4 sata dnevno.... i da prostis, boxer nije za zivjeti vani, a kao kratkodlak, lakse ga se osusi kad mokar dodje doma, nego nase cupavo prase ( koje nije vodeni pas , dalmatinski jelte ;) )..

fermina je opet pogodila u sridu.... jel opet trebamo raspravljat jel to treba ili ne, ili kome treba? ostavite temu nama muciteljima pasa da si razmjenjujemo krojeve :)

i da, ak ne uspijem sa cizmicama, napravicu mu stucne, sam da mu se one kuglice leda ne skupljaju na nogama :)))

Pimpinell@
10.10.2011., 13:32
:) pa lijepo sam ja rekla, tko voli nekk izvoli ...šta sam sad kriva :lol:

dobro dobro fermina...iden ća ...

fermina-daza
10.10.2011., 13:43
Dosta je teško naći materijale za kabanice. Iako još nisam počela šivati kabanicu za ovu sezonu (ne želimo ostati demode, jelte :raspa:) skinula sam materijal sa starog kišobrana. On je dobar i za tanku kabanicu za jesenje kiše, a može poslužiti i za čizmice, s tim da onda treba našiti neku tanku mekanu gumu da glumi džon.

Iako možda zvuči potpuno blesavo :zvrko:, razmišljam postoji li neki zanatlija koji bi poput vulkanizera na sašivenu čizmicu nekako nalijepio tanki gumeni džon? :misli:

dobro dobro fermina...iden ća ...

I bolje ti je :clint:

Pimpinell@
10.10.2011., 13:50
svaki ti obućar može nalijepiti džon, možeš zapravo i sama, ali...sva ta ljepila nisu predviđena za mokro..tako da..ne znam koliko ti to ima svrhe
te se stvari inače rade vrućim tvorničkim lijepljenjem skoro pa varenjem a to u nas ne vjerujem da privatno itko radi..

papi73
10.10.2011., 14:10
demode, jelte :raspa:) skinula sam materijal sa starog kišobrana. On je dobar i za tanku kabanicu za jesenje kiše, a može poslužiti i za čizmice, s tim da onda treba našiti neku tanku mekanu gumu da glumi džon.

ja jesam glupa, i mozak mi je zahrdjao, i stvarno.... svaka ti cast.... pukla mi je prekjucer rucka s reklamnog velikog kisobrana od podravske banke....srecom ga nisam stigla bacit...turbo narandzati kisobran :cerek:
sad kad ce noc padati poslije rucka... za vecernju igru kad je mokro!
jucer sam se bas bunila kako po noci kad se oni igraju, ja jedina mog ne vidim jer je crn ( recimo prosaran sijedima :lol: ) a najvise bezi...

ako zaserem kroj, dobice trakicu da svijetli u mraku :)))

Pimpinell@
10.10.2011., 14:21
a zašto mu ne kupiš one reflektirajuće ogrlice u pet centru :)

Emma_86
10.10.2011., 14:55
I kod nas na livadi bome cijelo društvo ima kupljene ili naručene kaputiće/kabanice/jakne, svi živi...... a moja Lia je daleko najmanja a nema jadna ništa još :)

Ali morat ćemo naći makar kabanicu, jer dečko već pizdi prat ju i brisati čim padnu tri kapi kiše.... ali trebala bi mi kabanica s nogavicama, i da je trbuh pokriven je ona dosta niska... i da je prihvatljiva cijena :D

A za zimu i snijeg :ne zna: s jedne strane bila je pas s ceste i vjerujem da je dosta vremena provela vani na zimi gola golcata :) dok s druge strane, ima svilenkastu nježnu dlakicu također bez poddlake, a dosta vremena provede vani. Ne znam, vidjet ćemo kad dođe zima i snijeg, pa ako vidimo da joj je zima ili se prehladi slučajno....

U međuvrmenu nam treba nešto nepromočivo zbog kiše. Daj Papi73 baci fotku manekena u jaknici :cerek: i moja je njegove građe, težine i visine, baš me zanima :D

papi73
10.10.2011., 14:57
a zašto mu ne kupiš one reflektirajuće ogrlice u pet centru :)

zato sto neki od nas vole napravit nesto za svog psa svojim rukama, nije sve na prodaju... neke stvari radim onako iz gusta.... znam da ne kuzis.
aj stavi tocku, necu nastavit .

i nije mi pas dalmatinac ko tvoj da mora imat toliko lanaca po sebi. dovoljna je jdna ogrlica.

fermina-daza
10.10.2011., 15:23
svaki ti obućar može nalijepiti džon, možeš zapravo i sama, ali...sva ta ljepila nisu predviđena za mokro..tako da..ne znam koliko ti to ima svrhe
te se stvari inače rade vrućim tvorničkim lijepljenjem skoro pa varenjem a to u nas ne vjerujem da privatno itko radi..

Neću džon jer pas onda ne osjeća tlo pod šapama, a i sklizat će mu se. Nekadašnje startasice su imale tanki gumeni džon (u njima sam uvijek plesala folklor i stare dvorske plesove http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/b/ballerina-1123.gif - drži tlo, a možeš i na prste i na petu), tako bi nešto trebalo i psu - da je gibljivo, ali ne i klizajuće.

Daj Papi73 baci fotku manekena u jaknici :cerek: i moja je njegove građe, težine i visine, baš me zanima :D

http://i54.tinypic.com/2n9m0p4.jpg

Iako nisi pitala mene :o :D, stavljam slikicu Lune u kabanici i čizmicama (s 'Maltezera') sa svijetlećim trakicama na jednom i drugom. Kabanicu je dobila iz New Yorka :raspa:. Zapravo, prijateljica ju je kupila svojoj biglici Kiri dok je bila štene, a ova izrasla, pa je nije ni jednom obukla. Tako ju je dobila Luna. Nažalost, ni ovoj nije zatvoren stomak, tako da razmišljam bih li tu ušila nekakav dodatak da ga pokrije, jer je redovno blatan i mokar nakon šetnje. Luna, naime, ima 'mušku' naviku da ostavlja porukice na svakom koraku kuda prođe, pa kada god čučne, tako stomakom pobriše tlo :503:

i nije mi pas dalmatinac ko tvoj da mora imat toliko lanaca po sebi. dovoljna je jdna ogrlica.

:rofl:

papi73
10.10.2011., 15:31
http://forum.hr/showpost.php?p=31197939&postcount=37

ja ne znam jel ovo sljaka i prvi put linkam post.... al tu je jakna koju on ima :) i njemu je to oko prsa presiroko.... treba mu uze.... zato cu jaaaaaaaaaa krojit po francuski :)

Pimpinell@
10.10.2011., 15:31
fermina...to je svejedno džon...bilo od platna ili od tanke gume (koje ima) ili debele ili od nekoliko slojeva..

(bivši muž je obućar ) :cerek:

Emma_86
10.10.2011., 15:33
Iako nisi pitala mene :o :D, stavljam slikicu Lune u kabanici i čizmicama

No hard feelings :), pala mi je na pamet Papi jer ima psa oblika i veličine isto kao i ja :D

U svakom slučaju hvala lijepa, e takvo što mi treba, da još kad bi bio trbuh zatvoren.....

Za veličinu kaputića mjeri se pas od vrata do korijena repa, jelda?

Moja pekinezerica je valjda 35-40 cm (malo je poduža :D), a Lia valjda 45-50 cm... A niš morat ću s njom jer ne mogu napamet kupit.

Emma_86
10.10.2011., 15:38
http://forum.hr/showpost.php?p=31197939&postcount=37

ja ne znam jel ovo sljaka i prvi put linkam post.... al tu je jakna koju on ima :) i njemu je to oko prsa presiroko.... treba mu uze.... zato cu jaaaaaaaaaa krojit po francuski :)

Zahvaljujem... :cerek:

Oh daaaa...pa to je prava jaknica (i ja imam nešto slično takvo, ne psi nego JA).

Vidjet ćemo, što će vijeće izvijećati. Dečko bi samo zato da ju ne mora brisati, ili čak prati :D jer je uvjeren da neće njoj bit hladno ni po zimi. No vidjet ćemo, čudi me da je uopće i na kabanicu pristao :rofl:

papi73
10.10.2011., 15:40
[QUOTE=fermina-daza;36159809Nekadašnje startasice su imale tanki gumeni džon ([/QUOTE]

a dale su se i kredom prebojat u drugu boju :lol::lol::lol:

papi73
10.10.2011., 15:44
Dečko bi samo zato da ju ne mora brisati, ili čak prati :D jer je uvjeren da neće njoj bit hladno ni po zimi.

kaj ti mislis, kako sam ja svog nagovorila da sece psa u kaputicu? :))) dodju doma i samo sape i dupe su mokri :) kad sam rekla nek si sam brise psa nakon setnje, kaputic je bio super.... a ovaj je jos i frajerski ispao, moram ga samo prekrojit da mu suzim u trbuhu jer je pas u trbuhu ko glista.... i stvarno suh pas... al i tu samo treba malo porezat porubit i cicak premjestit... inace je ko pernata jakna :)
nek se smije tko hoce :)

Emma_86
10.10.2011., 15:58
Moj prije pola godine nije imao ikakve veze sa psima, niti je dolazila u obzir ikakva životinja u stanu :rolleyes:

Sad je student u podstanarskom stanu s malom kujicom i uskoro će se šetat u kaputiću :lol:

fermina-daza
10.10.2011., 16:15
fermina...to je svejedno džon...bilo od platna ili od tanke gume (koje ima) ili debele ili od nekoliko slojeva..

(bivši muž je obućar ) :cerek:

Slažem se s ispravkom netočnog navoda :five:. Ja sve zovem potplat, a džonom samo ovo http://img2.topfreebiz.com/o2011-4/cache/rubber-half-sole-001--299552330.jpg. Kolokvijalno je ovo bio pravi džon, pa ja tako usvojila.

Za naše pasove bi trebalo nešto kao potplat za kung fu šlape http://i52.tinypic.com/5zhdgj.jpg

Zapravo, ovako nešto http://i56.tinypic.com/m830ub.jpg (Sentimentalno se prisjećam daaaavnih dana kada sam plesala balet :))

Pimpinell@
10.10.2011., 16:21
sve se to može...postoji guma mekana debela jedva 1- 2milimetra...ali je probem to lijepiti na površinu koja je pregibljiva...platno i slično, znaš da sve ljudske cipele kakve god bile u najmanju ruku imaju unutra podtabanicu od kartona..

fermina-daza
10.10.2011., 16:27
sve se to može...postoji guma mekana debela jedva 1- 2milimetra...ali je probem to lijepiti na površinu koja je pregibljiva...platno i slično, znaš da sve ljudske cipele kakve god bile u najmanju ruku imaju unutra podtabanicu od kartona..

Zapravo, potplat sam mislila našiti ili ušiti, ovisno o tome kako bih krojila cipelicu. Bilo bi sjajno da se može nalijepiti, ali je i meni palo na pamet da to ne bi bilo lako izvodivo.

Možeš li mi reći gdje da tražim ovu tanku gumu?

Pimpinell@
10.10.2011., 16:30
Svaki je obućar ima..ili bi je trebao imati, toje veliki komad koji se kroji običnim škarama..samo ako šiješ automatski više nema svrhu da ne ulazi voda..trebalo bi to navoštiti nakon šivanja s nečim..
LIjepiti možeš običnim Teleol ljepilom..ili dvokomponentnim koje se prethodno nanese pa grije pa ide na prešu..samo ne znam kako eš grijati podlogu..a osim toga ta ljepila...neka od njih,..razgrađuju neke materijale...

mopsica
10.10.2011., 16:35
ja bi ovo :cerek:
http://www.k9topcoat.com/pilot.asp?pg=gallery_pro

jest, da izgledaju ko debili, ali mi se čini da baš zato što je skroz usko najmanje smeta

Tillea
10.10.2011., 17:40
Ja imam stafordicu, ona se kad je jaka bura doslovno trese. Al baš se jako trese. Tako da sam kupila kabanicu/kaputić, savršeno za kišu ili kad je jak vjetar.
Ona ima kratku dlaku, a trbuh joj je skroz gol. Tako da smatram da joj treba.

papi73
10.10.2011., 17:58

jest, da izgledaju ko debili, ali mi se čini da baš zato što je skroz usko najmanje smeta

bas si nekak tvoju mogu zamisliti u tome :cerek::cerek:

papi73
10.10.2011., 17:59
Zapravo, potplat sam mislila našiti ili ušiti, ovisno o tome kako bih krojila cipelicu. Bilo bi sjajno da se može nalijepiti, ali je i meni palo na pamet da to ne bi bilo lako izvodivo.

Možeš li mi reći gdje da tražim ovu tanku gumu?

i ja na svojim papucam gledam kod koga cu nasit potplate ;)

Pimpinell@
10.10.2011., 18:15

aaaa...ovo je taman za plesni studio :rofl:

mopsica
10.10.2011., 18:49
bas si nekak tvoju mogu zamisliti u tome :cerek::cerek:

ja imam muškoooog :mig:
vidi ga, prošle godine, u ovo vrijeme kiša svaki dan, a šapa porezana :( ispod vrećice je "nepropusn" Karlie crna šlapica

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc4/62000_1565007437782_1013273891_31619791_8311332_n. jpg

i u svemu tome trči :rofl:

typhoid_mary
10.10.2011., 19:46
ja vise nis ne riskiram tako da ove godine se dama ponovila u šlape, majicu i jaknu, stvari ne kupujem kod nas jer su duplo skuplje, mali izbor te velicine nam baš ne pašu.

http://www.supercoolpets.com/pictures/p-32493-41065P_007-dog-thumb.jpg
al mi smo uzeli crvenu majicu :mig:

ps: jedino sta me smeta osobno kad po zimi idemo u setnje pa naletim na hrpe ljudi (muskog spola) koji mi bahato kazu nije vam to pudlica, onak sta njih briga sta moj pas ima i zasto, ako je staford ne znaci da je terminator:rolleyes:

Tillea
10.10.2011., 20:55
Gdje si ovo uzela? Odlično je. Taman bi i mojoj to pasalo :)

typhoid_mary
10.10.2011., 21:12
http://www.supercoolpets.com/

al evo imas i na ebay odmah sam ti nasla da se ne mucis sa velicinom
http://www.ebay.com/sch/Sweaters-/46298/i.html?LH_BIN=1&_nkw=dog+hoodie+XL&_catref=1&_clu=2&_fcid=53&_localstpos=&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m1538&gbr=1

Tillea
10.10.2011., 21:19
Super, hvala ti :) Ajmee slatke li su

wolf_girl
10.10.2011., 21:37
Što mislite koji je od ova dva kaputića topliji/bolji za zimu?
Ili znate za neki drugi koji se može nabaviti u Pet centru?
Treba mi za psa od 50ak cm, pa mi je izbor dosta sužen. Znači, ne samo kabanica, nego baš da grije, a da je nepromočiv.... :mig:

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.045da089d1f24186a9f76ed366f09379 .karlie-kaputic-za-psa-sa-2-lica-zeleno-bez.aspx

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.972592756e764cd3b214328b27a151ed .karlie-kaputic-za-psa-no-limit-materijal-zasticen-teflonom-sme-i.aspx

Pimpinell@
10.10.2011., 22:20
http://www.supercoolpets.com/

al evo imas i na ebay odmah sam ti nasla da se ne mucis sa velicinom
http://www.ebay.com/sch/Sweaters-/46298/i.html?LH_BIN=1&_nkw=dog+hoodie+XL&_catref=1&_clu=2&_fcid=53&_localstpos=&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m1538&gbr=1

ajme, ja bi jednu, tko ima račun za e-bay ?:cerek:

Pseci_kaputici
12.10.2011., 10:37
Prodajem pseće kaputiće raznih veličina i dezena. Sivanje po mjeri. Svi upiti u inbox :)

tinkačica
06.11.2011., 21:08
ljudi jeste vidjeli ovo ?!?
http://www.dinodirect.com/pet-dog-coats-hooded-christmas-coral-flocking-currency-AUD.html
jeli netko naručivao, povoljno je a ima preprepreslatke robice i obuće za peseke

Pimpinell@
06.11.2011., 21:30
Iz Australije ????

tinkačica
06.11.2011., 22:22
doduše nisam nikada naručivala iz Australije al jesam iz Amerike i stiglo mi je za manje od dva tjedna s 3 usda poštarine, avion je avion

filos
20.11.2011., 18:30
bok, zna li netko gdje mogu nabaviti skafander za svog psa?! dakle, da je podstavljen, a izvana onaj nepropusni materijal i da pokriva cijele noge?! sve sto sam vidjela pokriva samo ledja i trbuh, a ja bih nesto da se na sapama ne stvaraju sige, kao sto nam se prosle godine dogodilo!