PDA

View Full Version : Kontrakcije maternice u 2. tromjesečju

Leonee
30.08.2007., 14:36
Nisam nasla nista slicno pa otvaram novu temu..

Gin.mi je primjetila kontrakc.mat... A ja sam 16+2 :o
Maternica na ultrazvuku izgleda uleknuto.. Zgrceno s jedne strane..
Beba je svom srecom ok, samo nema puno mjesta radi maternice.. :(
Dok.mi dala samo magnezij I savjetovala mirovanje.
Kako sam alergicarka, pomislih da je mozda moje kihanje uzrok ovome.. (iako sprejam nos, alergija nije nestala) :confused: :tuzni: kad kihnem zna me probosti u trbuhu.. A sada kako sam u strahu.. Mislim da osjetim nesto kao bol i nevezano za kihanje.. :o

Uglavnom.. Dosla sam da me utjesite :tuzni: ..I da li je tko imao zgrcenu maternicu u 2tromjesjecju I kako je to proslo.. :o :(

Recite mi da to nije nis strasno.. :moli:

Sanja29
30.08.2007., 14:40
Leonee .. da je neštko jako strašno onda bi ti doktorica to i rekla ...... barem mislim da bi ti naglasila

Leonee
30.08.2007., 14:45
Leonee .. da je neštko jako strašno onda bi ti doktorica to i rekla ...... barem mislim da bi ti naglasila

Pitala sam je da li je to lose.. A ona je rekla da nije ni dobro.. Da cemo viditi...
Misli me poslati za mjesec dana na briseve ako se ne popravi.

Zakljucih, da moze biti razlicitih rezultata.. I nije mi bas drago radi toga :cool:

Cattleya
30.08.2007., 15:19
Bok Leonee! I ja imam kontrakcije maternice i osjecam ih od 18 punih tjedana (sad sam 26). Postoje tzv. Braxton Hicks kontrakcije koje se pocinju javljati u 2. tromjesjecju koje su povremene, nisu periodicne i ne djeluju na grlic maternice da se mijenja (otvara i/ili skracuje). S njima se maternica priprema za porod. Maternica se moze stisnuti i kad se beba unutra preokrene.
Moje su kontrakcije malo, po mom misljenju, preceste te uzimam i neke lijekove te mirujem. I jos nesto, kontrakcije meni nisu bolne nego samo osjetim kako se trbuh stvrdne kao lopta. Ponasaj se kako ti je dr. rekla, a moje misljenje je da je mirovanje presudno i nijedan lijek nije ucinkovit kao mirovanje. Drzi se i javi kako ti je.

Ollantay
30.08.2007., 17:13
Ne znam da li cu fulati temu, naime, nisam imala bas kontrakcije, bar ih nisam tako dozivjela, vise kao pulsiranje. Pitala sam gin., spominjala mi je te Brax.... e, sad, ne znam ponoviti, sorry:o .... ali mi je rekla i to da, a to je bio slucaj kod mene, da se maternica polako priprema, a da se pulsiranje dogadja i kad se nezgodno sjedi, pa se stisne neka vena. U tom slucaju treba promijeniti polozaj. A mirovanje svakako, ukoliko se tako nesto ucestalo ponavlja.

Leonee
30.08.2007., 18:44
...
Hvala ti na utjesnim rijecima :kiss:
Danas kada sam gledala na uzv.. Maternica je bila sa te jedne strane uleknuta unutra.. Kao zgrcena..
Prije nisam obracala paznju na grceve.. Ali danas cijeli dan pratim.. I osjetim kao male grceve ispod pupka, iznad vener.brijega... Mozda je to beba :o..
Sada sam na mirovanju.. Samo se zaboravim.. Moram se uvjezbat da me sada moraju maziti :zubo:

Mijaja
30.08.2007., 19:08
kako mislite pulsiranje, meni neprestano kada stavim ruke na trbuh kao da kuca srce, zar to nije nomalno?

Ollantay
30.08.2007., 19:25
kako mislite pulsiranje, meni neprestano kada stavim ruke na trbuh kao da kuca srce, zar to nije nomalno?

Pa to i je tvoje srce! Ja sam u pocetku mislila sva sretna kako osjecam bebu, onda sam skontala da je to moje vlastito srce! A pulsiranje osjetim nisko dolje.... skoro pa medju nogama.;)

Mijaja
30.08.2007., 19:28
Pa to i je tvoje srce! Ja sam u pocetku mislila sva sretna kako osjecam bebu, onda sam skontala da je to moje vlastito srce! A pulsiranje osjetim nisko dolje.... skoro pa medju nogama.;)

baš tako....:rofl: i mala ima srce
mi ti skoro svaku večer sa stetoskopom slušamo bebino srce ali nemožemo ga naći....samo nas šupi nogicom

Leonee
30.08.2007., 19:30
Ja isto osjetim pulsiranje.. Ali ne stalno.. :o
..a I zvuci mi logicno da se osjeti ako je krivi polozaj, tj..ako sam negdje stisnula neku zilu..

Sta vama znaci mirovanje? Sto vise ne radite (osim trcanje maratona :zubo:)?

Durica26
30.08.2007., 19:37
Leonee ja ti imam kontrakcije maternice od 17 tjedna. I isto mi je doktorica prepisala mirovanje i magnezij.
Meni je ona objasnila da to mirovanje ne znači samo ležanje, nego da općenito malo usporim tempo. Npr. ja sam primjetila da mi se kontrakcije pojavljuju nakon što bih dugo hodala ili radila nešto po kući bez odmora.
Sada sam u 27 tjednu i još uvijek mi se tu i tamo jave kontrakcije ali u puno manjoj mjeri nego prije.
Nisam prestala ništa raditi samo sam malo usporila i više se odmaram nego prije...

Leonee
30.08.2007., 20:00
Leonee ja ti imam kontrakcije maternice od 17 tjedna. I isto mi je doktorica prepisala mirovanje i magnezij.
Meni je ona objasnila da to mirovanje ne znači samo ležanje, nego da općenito malo usporim tempo. Npr. ja sam primjetila da mi se kontrakcije pojavljuju nakon što bih dugo hodala ili radila nešto po kući bez odmora.
Sada sam u 27 tjednu i još uvijek mi se tu i tamo jave kontrakcije ali u puno manjoj mjeri nego prije.
Nisam prestala ništa raditi samo sam malo usporila i više se odmaram nego prije...

:kiss: hvala na odgovoru
A I drago mi je cuti da vas ima jos i da je sve ok (i da nemoram previse lezati) :D :grli:

Durica26
30.08.2007., 20:04
Bitno je da si zatvorena, jer prekomjerne kontakcije mogu dovesti do preranog otvaranja, a to onda znači strogo mirovanje, ono samo do WC-a i nazad u krevet.
Barem je meni tako moja doktorica objasnila....
Uglavnom moj ti je savjet samo polako i nek te sada malo maze i paze.

Leonee
30.08.2007., 20:28
...a i vrijeme je :zubo:

Gledala je i da li je ulaz mater. otvoren.. I kao to je ok..
A valjda ce sve biti dobro.. Malo me to danas zdrmalo.. Znam da je to mozda nekima kikiriki problem na njihove.. Ali sto mogu kad me prestrasilo.. :o

Durica26
30.08.2007., 20:30
Pa naravno da te prestrašilo, jer i to ako se ne regulira može dovesti do većih problema.
Ali dok si zatvorena to ti je ok:top:

Cattleya
30.08.2007., 21:11
...a i vrijeme je :zubo:

Gledala je i da li je ulaz mater. otvoren.. I kao to je ok..
A valjda ce sve biti dobro.. Malo me to danas zdrmalo.. Znam da je to mozda nekima kikiriki problem na njihove.. Ali sto mogu kad me prestrasilo.. :o

Normalno da te prestršilo!!!! Ja te sasvim razumijem jer osim tih stiskanja imam još kojekakvih grčeva po trbuhu. Mislim da niti jedan ginekolog ne može ni tebi niti meni reći do koje količine tog stiskanja je bezazleno, a kad postaje uvjetno rečeno opasno kad se zbilja može nešto dogoditi i kad zbilja treba strogo mirovati. Ipak su i naši ginići oprezni jer nisu vidoviti. Pusa velika i drž se. :kiss:

Leonee
31.08.2007., 06:10
Normalno da te prestršilo!!!! Ja te sasvim razumijem jer osim tih stiskanja imam još kojekakvih grčeva po trbuhu. Mislim da niti jedan ginekolog ne može ni tebi niti meni reći do koje količine tog stiskanja je bezazleno, a kad postaje uvjetno rečeno opasno kad se zbilja može nešto dogoditi i kad zbilja treba strogo mirovati. Ipak su i naši ginići oprezni jer nisu vidoviti. Pusa velika i drž se. :kiss:

Pa da.. Nemam pojma sto je ok, a sto nije.. Hvala ti :kiss: :grli:

zoro007
31.08.2007., 14:55
baš tako....:rofl: i mala ima srce
mi ti skoro svaku večer sa stetoskopom slušamo bebino srce ali nemožemo ga naći....samo nas šupi nogicom
jel se beba okrenula? ako jest
jaoo..to smo radili na porodjajnom tecaju..moras najprije locirati di je guza, di su ledja... i onda osluskivati nekako podnu-nekako na suprotnoj strani od ledja, lagano iznad dijela gdje pocinju stidne dlacice..probajte i za praznom rolom papira..hehe..ja sam cula malu necakinju :)
ako samo drzite rolu (ili stetoskopom) na stomaku necete vjerovatno nista cute, lagano ga utisnite u kozu

Mijaja
31.08.2007., 16:35
jel se beba okrenula? ako jest
jaoo..to smo radili na porodjajnom tecaju..moras najprije locirati di je guza, di su ledja... i onda osluskivati nekako podnu-nekako na suprotnoj strani od ledja, lagano iznad dijela gdje pocinju stidne dlacice..probajte i za praznom rolom papira..hehe..ja sam cula malu necakinju :)
ako samo drzite rolu (ili stetoskopom) na stomaku necete vjerovatno nista cute, lagano ga utisnite u kozu

ma ne znam jel se okrenula tek smo 21+5... kaj se već treba naštimati???

zoro007
31.08.2007., 17:00

pa lagano bi se trebala poceti okretati..

Mijaja
31.08.2007., 17:01
pa lagano bi se trebala poceti okretati..

ajde nisam znala da je već došlo vrijeme i za to, ali idemo u srijedu na uzv pa ćemo vidjeti....

zoro007
31.08.2007., 17:05
ajde nisam znala da je već došlo vrijeme i za to, ali idemo u srijedu na uzv pa ćemo vidjeti....

znam da je mojoj sestri ginic vec tu negdje krajem petog mjeseca (imala je vec podobro stomak-a ona je pocela rano dobivati trbu) govorila da bi se lagano trebala okretati prema dolje..te joj rekla u stilu ako se ne bude okretala da treba neke vjezbice raditi..

Cattleya
31.08.2007., 19:59

Ma ja mislim da je prerano. Pa moje srce slatko nekoliko puta dnevno se okrene unutra. To vidim po obliku trbuha i onda, naravno se javi kontrakcija. Moje djetešce je s 23 tjedna imalo pol kile. Mislim da još imaju mjesta. Osim toga, ovisno gdje je posteljica, moja je sprijeda pa samo stetoskopom čujem šum iz mojih žila. Odustala sam. Određivanje gdje je glavica, palpacija leđa itd.. se radi na kraju trudnoće ili bar iza 30. tjedna.

Mijaja
01.09.2007., 09:28
Ma ja mislim da je prerano. Pa moje srce slatko nekoliko puta dnevno se okrene unutra. To vidim po obliku trbuha i onda, naravno se javi kontrakcija. Moje djetešce je s 23 tjedna imalo pol kile. Mislim da još imaju mjesta. Osim toga, ovisno gdje je posteljica, moja je sprijeda pa samo stetoskopom čujem šum iz mojih žila. Odustala sam. Određivanje gdje je glavica, palpacija leđa itd.. se radi na kraju trudnoće ili bar iza 30. tjedna.

hvala curke, sve ćemo vidjeti u srijedu kada idemo na uzv.... jedva čekam!!!!!!

sretnodijete
01.09.2007., 09:59
Meni dosta pomogne disanje kad mi se javi kontrakcija-ublaži ju i skrati.Legnem na leđa,savinem noge u koljenima i provodim onaj prvi tip disanja koji se uči na trud. tečaju-znači opuštajuće trbušno disanje.

Leonee
01.09.2007., 10:43
Meni dosta pomogne disanje kad mi se javi kontrakcija-ublaži ju i skrati.Legnem na leđa,savinem noge u koljenima i provodim onaj prvi tip disanja koji se uči na trud. tečaju-znači opuštajuće trbušno disanje.

Hvala na savjetu :kiss:.. Ja legnem na ledja ili bok I primim se za trbuh pa cekam da se smiri.. :rofl:
Trudnicki tecaj... Mislis u bolnici?

Ollantay
01.09.2007., 17:58
znam da je mojoj sestri ginic vec tu negdje krajem petog mjeseca (imala je vec podobro stomak-a ona je pocela rano dobivati trbu) govorila da bi se lagano trebala okretati prema dolje..te joj rekla u stilu ako se ne bude okretala da treba neke vjezbice raditi..

Vidis, ja sam sad sedmi mj. i moja je malena jos do nedavno sjedila poprijeko, kao u foteljici, tek mi je prije par dana, na pregledu, gin rekla da je otisla glavom prema gore..... sad vise ne znam gdje je i kako je jer se toliko okrece da je valjda vec pet puta bila i glavom i guzom u svim smjerovima :rofl: Ima jos dva mjeseca fore blesirati se, ljubav mamina. I tatina.:cerek:

Leonee
10.09.2007., 06:47
Zaboravila sam pitati ginekologicu...
Da li se smijem sexati sa ovim kontrakcijama? :o :zubo:

ivn@
10.09.2007., 08:36
Zaboravila sam pitati ginekologicu...
Da li se smijem sexati sa ovim kontrakcijama? :o :zubo:

Ajoooooooooooj, i meni je rekla da imam kontrakcije i da mirujem i pijem magnezij, ali za sex se bome ni ja nisam sjetila pitati:rolleyes:

Leonee
10.09.2007., 09:30
Ajoooooooooooj, i meni je rekla da imam kontrakcije i da mirujem i pijem magnezij, ali za sex se bome ni ja nisam sjetila pitati:rolleyes:

Sad trebam cekati da odem ponovo do nje.. :D.. Do tad nista :zubo:

ivn@
10.09.2007., 09:36
Sad trebam cekati da odem ponovo do nje.. :D.. Do tad nista :zubo:

Kaj stvarno ništa :confused:

Leonee
10.09.2007., 09:59
Kaj stvarno ništa :confused:

ma neznam.. ja sam se prije toga prasila sve u 16 :zubo: ... prije nego sam saznala za kontrakcije.. a sada me strah.. :o

any5
10.09.2007., 10:00
ma neznam.. ja sam se prije toga prasila sve u 16 :zubo: ... prije nego sam saznala za kontrakcije.. a sada me strah.. :o

Ja koliko zna, na žalost morat ćete apstinirati:o

Cattleya
10.09.2007., 10:57
Slažem se s Any5 da ćete morati apstinirati. Kod spolnog odnosa, tj. kod orgazma također dolazi do kontrakcija maternice, a smisao mirovanja je da su kontrakcije rjeđe i da ih manje ima.

Leonee
10.09.2007., 15:32
Slažem se s Any5 da ćete morati apstinirati. Kod spolnog odnosa, tj. kod orgazma također dolazi do kontrakcija maternice, a smisao mirovanja je da su kontrakcije rjeđe i da ih manje ima.

:tuzni: :cry:

any5
10.09.2007., 15:51
:tuzni: :cry:

stara moja mi apstiniramo već više od 4 mjeseca i izgleda da ćemo morati do kraja...niš me ne pitaj:flop:

Leonee
10.09.2007., 15:59
stara moja mi apstiniramo već više od 4 mjeseca i izgleda da ćemo morati do kraja...niš me ne pitaj:flop:

bas me ovo uzdrmalo.. :( a da ne govorim koji zelju imam.. :E :tuzni:

any5
10.09.2007., 16:01
bas me ovo uzdrmalo.. :( a da ne govorim koji zelju imam.. :E :tuzni:

meni ne moraš ništa govoriti o tome....šteta što nemam nekog smajlića koji čupa kosu:rofl:

impoSIBILA
10.09.2007., 16:03
ja sam već u 13 tjednu imala pravo "grčenje" maternice ali samo 2 puta. ono što se ponavlja skoro pa svaki dan barem jednom je otvrdnuće stomaka.
i meni je rečeno mirovanje mada ne ono strogo ali ipak strepim od pregleda do pregleda!
inače sam u 23 tjednu...

Mijaja
10.09.2007., 18:43
nisam sigurna da li su to kontrakcije, ali noću se budim bar 5-6 puta i boli me trbuh i to na onom boku na kojem spavam, a jučer ujutro me je bolio desni jajnik (kao da me uhvatio grč), probudila me bol uz vrisak i držalo 5 min. onda prestalo...?????

Cattleya
13.09.2007., 14:02
nisam sigurna da li su to kontrakcije, ali noću se budim bar 5-6 puta i boli me trbuh i to na onom boku na kojem spavam, a jučer ujutro me je bolio desni jajnik (kao da me uhvatio grč), probudila me bol uz vrisak i držalo 5 min. onda prestalo...?????

To može biti od nategnutog ligamenta, od grča mišića ili od kontrakcije maternice. Svakako se posavjetuj sa ginekologom i prije slijedeće kontrole. Slični problemi kao tvoji mene gnjave od 21 tjedna,a nakon toga su se javila i bezbolna otvrdnuća trbuha praćena nelagodom što jesu kontrakcije i zbog tog ja mirujem i pijem lijekove.

Mijaja
13.09.2007., 18:14
To može biti od nategnutog ligamenta, od grča mišića ili od kontrakcije maternice. Svakako se posavjetuj sa ginekologom i prije slijedeće kontrole. Slični problemi kao tvoji mene gnjave od 21 tjedna,a nakon toga su se javila i bezbolna otvrdnuća trbuha praćena nelagodom što jesu kontrakcije i zbog tog ja mirujem i pijem lijekove.

uuuu, hvala da si mi rekla, a ja sve to pripisujem svojoj pekmezavosti zbog hormona, ne bih ti ja to ni spomenula doktoru.... hvala puno, btw i menise to javilo oko 20 -tog tjedna.....:kiss:

Cattleya
14.09.2007., 10:44
Haj!
Javi sta kaze ginić.

Leonee
15.09.2007., 11:36
uuuu, hvala da si mi rekla, a ja sve to pripisujem svojoj pekmezavosti zbog hormona, ne bih ti ja to ni spomenula doktoru.... hvala puno, btw i menise to javilo oko 20 -tog tjedna.....:kiss:

Ali ginic bi ti to trebao moci vidjeti na ultrazvuku.. :confused: bar je meni moja tako skuzila..

tete
15.09.2007., 11:44
I ja sam imala kontrakcije, maternica mi je na ultrazvuku izgledala ako da ima brdo s unutanje strane i kao da se pretvara u oblik osmice. To je bilo na početku 2.trimestra, prepisao mi je magnezij i do sljedećeg pregleda je ta strašna "grba" nestala. A kako je samo užasno izgledalo kad se beba tuda micala, glava prođe preko grbe pa izgleda kao da će vrat puknuti! Umrla sam od straha kad sam to vidjela! Hvala bogu pa je doktor rekao da to prođe s magnezijem, ako ne sa normabelom sgurno. I tako je i bilo!

tete
15.09.2007., 11:49
Btw., ja sam u literaturi naišla na jedan termin koji se koristi za dvije različite stvari, tj. za jednu pojavu koja se javlja na dva načina. Jedan je češći i vidim da mnoge o njemu pišete, a to je stezanje ili tzv. pokusni trudovi, a drugo je ono o čemu leonee piše, to je grč koji uzrokuje deformiranje maternice na neko vrijeme i ne javlja se jednako već samo na određenom dijelu. A to mi je i potvrdio gin. kad sam ga pitala jel istina to što sam čitala.

Leonee
15.09.2007., 13:45
Btw., ja sam u literaturi naišla na jedan termin koji se koristi za dvije različite stvari, tj. za jednu pojavu koja se javlja na dva načina. Jedan je češći i vidim da mnoge o njemu pišete, a to je stezanje ili tzv. pokusni trudovi, a drugo je ono o čemu leonee piše, to je grč koji uzrokuje deformiranje maternice na neko vrijeme i ne javlja se jednako već samo na određenom dijelu. A to mi je i potvrdio gin. kad sam ga pitala jel istina to što sam čitala.

Da.. To je to sto ja imam.. Opisala si u prijasnjem postu..izgleda maternica kao da ima grbu sa unutarnje strane.. I isto tako me strah koliko to stisce moju malu bebu.. :(
I ponekad me boli trbuh.. Tj.nije to neka bol.. Ali nije ni ugodno..
Obzirom, kako sam vec rekla, sam alergicarka.. Ponekad me zaboli kad kihnem
Pijem magnezij I nadam se da se opustila.. Nemogu docekati slijedeci pregled :o

Znas li od kud nastaje taj grc? Mozda nema veze sa alergijom.. Di grijesim :confused: :(

nestrpljiva
01.02.2008., 14:03
Jel netko zna koliko se često javljaju te Braxton-Hicksove kontrakcije?? Do nedavno sam ih osjećala povremeno (par puta mjesečno), a zadnjih par dana ih osjećam barem 5(!!) puta dnevno!! sada sam 26+6, pa sam lagano zabrinuta jel to normalno!

yasmine
02.02.2008., 16:26
Meni su se prvi put javile kontrakcije u 25tj. S obzirom da nosim blizance odmah su me ostavili u bolnici i zaustavili ih. Više nemam kontrakcije, pijem redovito magnezij 300. Kontrakcije nisu dobre ako ih ima previše. Mogu izazvati prijevremeno otvaranje. 5 kontrakcija dnevno su u normali.

kućica
03.02.2008., 13:14
Zanima me da li sve žene imaju Braxton Hicks kontrakcije, neke ih osjete, a neke ne ili ih neke stvarno nemaju? Ja bome ništa ne prepoznajem kao Braxton Hicks kontrakcije, već sam u 31 tjednu. Brine me što to znači? Možda se moje tijelo ne priprema za trudove?

lopticica
03.02.2008., 13:16
Neke ni ne kuze kada ih imaju, jer znaju biti strasno slabe, a i desavati se kada hodas pa ih ni ne primjetis.

kućica
03.02.2008., 13:21
imam neke bolove u doljnjem dijelu trbuha i sa strane trbuha nekada kad zaboravim da nije pametno brzo hodati, pa malo stanem i to prođe, ali to nije ni blizu neke jakeeeeeeeeeeee boli kakve žene opisuje.možda je to neki oblik Braxton Hicks kontrakcija

lopticica
03.02.2008., 13:23
Meni se zna javiti kada naglo ustanem, usisavam ili se zamorim... kada naglo napravim pokret. Trbuh se zgrci na par sekundi i onda opet opusti. Meni to nije nimalo bolno... I ne mora biti.

mom2be
30.07.2009., 07:13
sorry sto dizem topic star dvije godine...

trudna sam 16 tjedana, jucer sam bila na pregledu i na UZV se vidla kontrakcija (prema UZV slicici 5 x 3.75 cm)
sve ostalo je ok, doktor mi je rekao da nemam razloga za pretjeranu brigu i propisao mi magnezij 300

e sad, malo surfam i naisla sam na svasta :(
od toga da je beba zbog te "grbe" i smanjenog prostora u maternici imala krvaranje u mozgu i sl
mame koje ste se javljale na pocetku topica, dajte iskustva i napisite kako je sve na kraju proslo :)

inace me jucer nista nije boljelo, povremeno (ne cesce od jednom tjedno) mi se znaju javiti ruzni bolovi kad recimo naglo izlazim iz auta ili malo zesce pospremam

nemam pojma
30.07.2009., 10:49
sorry sto dizem topic star dvije godine...

trudna sam 16 tjedana, jucer sam bila na pregledu i na UZV se vidla kontrakcija (prema UZV slicici 5 x 3.75 cm)
sve ostalo je ok, doktor mi je rekao da nemam razloga za pretjeranu brigu i propisao mi magnezij 300

e sad, malo surfam i naisla sam na svasta :(
od toga da je beba zbog te "grbe" i smanjenog prostora u maternici imala krvaranje u mozgu i sl
mame koje ste se javljale na pocetku topica, dajte iskustva i napisite kako je sve na kraju proslo :)

inace me jucer nista nije boljelo, povremeno (ne cesce od jednom tjedno) mi se znaju javiti ruzni bolovi kad recimo naglo izlazim iz auta ili malo zesce pospremam

ja sam ih imala u obje trudnoće...u prvoj sam pila prepar i mirovala, u drugoj samo mirovala (strogo mirovanje - znači, bez ikakvog spremanja, čišćenja i sl., bez sex-a :mad:, samo lagane, kratke šetnjice)...sve je na kraju, dobro prošlo, obje sam trudnoće iznjela do kraja, bebice zdrave :cerek:

Ja sam ih isto osjećala tako da mi se trbuh stvrdne (jako :eek:) i onda mi se poslije beba znala jako vrtiti (valjda ih to uznemiri :()...

Samo miruj i bit će sve o.k. :grli:

mom2be
30.07.2009., 11:07
ja sam ih imala u obje trudnoće...u prvoj sam pila prepar i mirovala, u drugoj samo mirovala (strogo mirovanje - znači, bez ikakvog spremanja, čišćenja i sl., bez sex-a :mad:, samo lagane, kratke šetnjice)...sve je na kraju, dobro prošlo, obje sam trudnoće iznjela do kraja, bebice zdrave :cerek:

Ja sam ih isto osjećala tako da mi se trbuh stvrdne (jako :eek:) i onda mi se poslije beba znala jako vrtiti (valjda ih to uznemiri :()...

Samo miruj i bit će sve o.k. :grli:

hvala na odgovoru!

meni cak dr nije rekao da mirujem :ne zna:
sad odmaram do vikenda, u ponedjeljak opet radim, a sljedeci tjedan idem ponovo na pregled - vidjet cu sto ce onda reci

sad k'o ludjakinja osluskujem svaku bol, nisam vise sigurna jel me boli zbog grca, jesu crijeva ili me boli od jucerasnjeg pregleda
malo panicarim :)

nadam se da je s bebom sve u redu :(

Durica26
30.07.2009., 11:19
Koa što sam i onda napisala, meni su kontrakcije počele negdje u 17 tjednu i isto mi je doktorica ne pregledu skužila kontrakcije. S time da je ona mene odmah nakon toga stavila na mirovanje, prepisala magnezij i rekla neka usporim tempo. I tako je i bilo, ja usporila i kontrakcije se skoro povukle. Samo ti polako, uspori tempo i sve će biti ok!

nemam pojma
30.07.2009., 11:26
hvala na odgovoru!

meni cak dr nije rekao da mirujem :ne zna:
sad odmaram do vikenda, u ponedjeljak opet radim, a sljedeci tjedan idem ponovo na pregled - vidjet cu sto ce onda reci

sad k'o ludjakinja osluskujem svaku bol, nisam vise sigurna jel me boli zbog grca, jesu crijeva ili me boli od jucerasnjeg pregleda
malo panicarim :)

nadam se da je s bebom sve u redu :(

opusti se, stres ih samo može pogoršati...a s bebicom je sigurno sve u redu, otporne su one :cerek:

mom2be
30.07.2009., 13:30
hvala cure :kiss:

odmaram, cekam pregled sljedeci tjedan, mozda se "grba" i povuce :moli: (prosli tjedan je nije bilo)

:w

danci1980
01.08.2009., 10:42
Jesu li kontrakcije probadanja u dolnjem djelu trbuha, i koje se ponekad proširi i na križa?

nemam pojma
01.08.2009., 13:11
Jesu li kontrakcije probadanja u dolnjem djelu trbuha, i koje se ponekad proširi i na križa?

ja nisam imala takve, meni bi se samo trbuh stvrdnuo jako i bilo bi neugodno...to što ti opisuješ može biti i upala mokraćnih kanala, ali ipak provjeri s doktorom :mig:

mom2be
01.08.2009., 13:58
mene ti s desne strane zaboli kao da me netko para nozem, traje relativno kratko, sjednem/legnem pa prodje

sad kad sam bila na pregledu i kad mi je na UZVu otkrivena kvrga nije me apsolutno nista boljelo :ne zna:

minnie158
11.08.2009., 21:41
Evo i mene u vašem malom klubu :)

Dakle - imamo kontrakcije. Kod gyna sam naručena slijedeći tjedan a rekao mi je da nema potrebe dolaziti ranije obzirom na trenutnu situaciju. Postavio je dosta pitanja - o tome boli li me , kako često se javljaju , krvarim li , mogu li spavati bez obzira na kontrakcije , gdje ih točno osjećam , itd. Na kraju sam mu ( samoinicijativno ) još i pripomenula da mi je cerviks zatvoren , ali osjećam da je mekši ( sorry ak je ovo nekom upravo degutantno zazvučalo ). Nakon svih odgovara zaključio je da za sada nema potrebe dolaziti prije dogovorenog termina.

Dakle , slijedeći tjedan idem na uzv. A baš sam ljanirala da si prije svadbe malo odem odmoriti na more. Kaj mislite , hoće li me gyn pustiti? :rolleyes:

Naravno , ako on iz bilo kojeg razloga misli da bi trebala ostat ja nejdem , ali ipak si to tak priželjkujem..., dosta mi je već ove strke oko svadbe , planiranja , biranja , kalkuliranja i ostalih "anja"... , trebam odmor!!!

mom2be
11.08.2009., 22:14
meni na drugom ultrazvuku kontrakcije vise nije bilo
doktor mi je rekao da kontrakcija nije "trajno stanje" - jednostavno se pojavi i nestane, slucajno je tu jednu ulovio UZVom :ne zna:

medjutim, bila sam na UZVu 2 tjedna nakon toga zbog bolova u donjem dijelu trbuha (oko i iznad stidne kosti) - konstantna bol kad hodam, sjedim, saginjem se...
sad moram mirovati do sljedeceg pregleda (za 3 tjedna) uz magnezij i normabel
na pregledu doktor nije djelovao zabrinuto, tek kad sam dosla doma sam usporedjujuci rezultate vidla da je od pocetka trudnoce duljina cerviksa 38mm, a da se sad u roku od 2 tjedna smanjila na 30 mm :eek:

da li je to povezano s kontrakcijama ili ne, ne znam

sad bjesomucno po netu trazim "normalne" duljine cerviksa po tjednima jer ako se nastavi smanjivati ovom dinamikom za 3 tjedna ce biti ispod 20 mm :(

velebitska degenija
12.08.2009., 13:59
ja sam u 30.tjednu i imam česte kontrakcije otpočetka trudnoće, nisam baš pila redovito normabele i mg niti sam dovoljno mirovala.. sad sam već otvorena 2 prsta i nesmijem se dić iz kreveta!

NelaZg
12.08.2009., 14:03
Prvo sok radi placenta previe pa san onda osjetila kontrakcije medjutim tamo negdi u 7mj trudnoce su bile najgore -prosirile su se na ruke i stomak (uglavnom nogama bi lupala mm-a da se probudi)...pila kalcij, magnezij, normabele nisam htjela pit. Uglavnom uz mirovanje STROGO uspila san docekat 35tj.

mom2be
12.08.2009., 19:22
molim vas definirajte mi strogo mirovanje

ja sam skoro cijeli dan u lezecem polozaju (sto na krevetu sto na garnituri u boravku), ustajem samo kad idem na wc/tusiranje ili uzeti nesto za jelo (ne kuham, ustanem samo kad trebam uzeti nesto iz frizidera i sl)
sjedim samo 3 puta dnevno po 15ak minuta dok jedem

da li je to to ili ste vi i jele u krevetu i sl?

marmi
12.08.2009., 19:43
ja mirujem skoro cijelu trudnocu....u pocetku preventivno radi proslog spontanog, a od 15-og tjedna radi kontrakcija
ja sam mirovala isto tako kao ti....kauc, krevet, wc, stol, s tim da sam u zadnje vrijeme pocela kuhat "kratka " jela
napokon sam prije tri tjedna dobila dozvolu da se malo pokrenem (ali da nastavim s normabelima i mg) i jutros na kontroli otvoren 1 cl, cervik smeksan i opet mirovanje
uzas....taman san se malo opustila i pocela uzivat u trudnoci
ali kako moja prijateljica kaze.....to ti znaci bit majka....od pocetka se neceg odrices
ma samo da nase bebice dodju na svijet zive i zdrave....i kad za to dodje vrijeme
pa makar nas s kaucem u rodiliste odveli :D

i samo da vas utjesim.....hemeroidi vam ne ginu :rofl:

blanche26
14.08.2009., 07:59
Ja sam u 25-om tjednu i nosim blizance...Od 20-og tjedna osjećam te kontrakcije,manje ih je od 5 na dan,traju manje od minute,i vidim po Vašim opisima da su identične:trbuh se stisne,čak se pomalo izobliči,kao kockica..
Na početku me to isprepadalo,ali budući da me ginekologica upozorila da samo malo usporim,jer mi se cerviks skratio u tri tjedna sa 45mm na 35,a twinsi se uglavnom rađaju ranije,mislim da nemam nekog razloga za brigu... :kava:
Nema sexa,nema kupanja u moru,kućanske poslove još uvijek obavljam i za sad je sve 5...
Sretna sam da ne moram mirovati...:s

minnie158
22.11.2009., 12:50
meni su se prve kontrakcije javile u 14. tjednu. u početku su bile rijeđe da bi se poslije postupno pojačavale. Uglavnom , to ne boli ništa , samo se trbuh od jednom poćne stezati odozdo prema gore i otvrdne. Tako tvrd bude 10-ak sekundi i onda popusti.

u 25. tjednu su te kontrakcije postale toliko česte da ih je bilo 10 u sat vremena. Završila sam u Vinogradskoj na tokolizi ( partusesten+normabel ) jer je CTG pokazivao trudove jačine 80 mmHg. Uz to, dijagnosticiran mi je uroinfekt e.colli 10 na 6. i zastoj mokraće u bubregu 2./3. stupnja. Po njima je te kontrakcije izazvala eserihia u mokraći.
Nakon 10 dana hospitalizacije otpuštena sam kući da bi se za 3 tjedna ponovno vratila na hitnu sa još većom koncentracijom bakterija u mokraći i zastojem u desnom bubregu koji je već sada prerastao u zastoj 3. stupnja ( to je zadnji stupanj, najgori ).
Najgore od svegami je bilo mi je na primitku ginekologica nije vjerovala da me boli desni bubreg jer sam ja prvorotka i nemam pojma kak bole trudovi (???), pa sam opet završila na tokolizi. Netrebam ni spomenuti da mi je dijagnoza pri primitku postavljena odmah na temelju otpusnog pisma s prve hospitalizacije gdje su spominjani trudovi i tokoliza. 3 dana uzaludnog natakanja sintetskim hormonima i trpljenja bubrežnog napadaja - jer mi niko nije vjerovao :mad::mad::mad:

Sada sam pod terapijom voltaren+spasmex+normabel i kontrakcije su potpuno prestale ( sutra mi je točno 33. tjedan ), cerviks mekan ali potpuno zatvoren. Zastoj u bubregu bi trebao proći kad rodim i to je to...

:mig:

8472
22.11.2009., 13:35
meni su se prve kontrakcije javile u 14. tjednu. u početku su bile rijeđe da bi se poslije postupno pojačavale. Uglavnom , to ne boli ništa , samo se trbuh od jednom poćne stezati odozdo prema gore i otvrdne. Tako tvrd bude 10-ak sekundi i onda popusti.

u 25. tjednu su te kontrakcije postale toliko česte da ih je bilo 10 u sat vremena. Završila sam u Vinogradskoj na tokolizi ( partusesten+normabel ) jer je CTG pokazivao trudove jačine 80 mmHg. Uz to, dijagnosticiran mi je uroinfekt e.colli 10 na 6. i zastoj mokraće u bubregu 2./3. stupnja. Po njima je te kontrakcije izazvala eserihia u mokraći.
Nakon 10 dana hospitalizacije otpuštena sam kući da bi se za 3 tjedna ponovno vratila na hitnu sa još većom koncentracijom bakterija u mokraći i zastojem u desnom bubregu koji je već sada prerastao u zastoj 3. stupnja ( to je zadnji stupanj, najgori ).
Najgore od svegami je bilo mi je na primitku ginekologica nije vjerovala da me boli desni bubreg jer sam ja prvorotka i nemam pojma kak bole trudovi (???), pa sam opet završila na tokolizi. Netrebam ni spomenuti da mi je dijagnoza pri primitku postavljena odmah na temelju otpusnog pisma s prve hospitalizacije gdje su spominjani trudovi i tokoliza. 3 dana uzaludnog natakanja sintetskim hormonima i trpljenja bubrežnog napadaja - jer mi niko nije vjerovao :mad::mad::mad:

Sada sam pod terapijom voltaren+spasmex+normabel i kontrakcije su potpuno prestale ( sutra mi je točno 33. tjedan ), cerviks mekan ali potpuno zatvoren. Zastoj u bubregu bi trebao proći kad rodim i to je to...

Prestrašno!!!
Ma gdje su te to "sredili" ako se smije znati???

Renata
22.11.2009., 14:17
a što znači "često kontrakcije"?
ja sam sad 15 tjedana, ponekad osjetim malu bol dolje, ali kad kišem, ništa mi nije.
do kad je normalno osjetiti bol dolje? trebal li to posebno reći doktoru?
moja jedna kolegica je tijekom cijele trudnoće imala lagane bolove, valjda zbog širenja trbuha i maternice, pa je trudnoća prošla ok.

Ilana
22.11.2009., 14:42
Sad kad sam ovu temu pročitala, skroz sam se zabrinula :(

Od cca 18. tjedna se ujutro budim sa jako stvrdnutim i izbočenim trbuhom i to se zna dogoditi par puta u danu. Onako iznenada, sjedim i gledam TV i odjednom osjetim kako mi se trbuh stvrdnuo. Onda legnem i malo ga popikam sa prstima i opusti se i omekša.

Meni je to čak bilo slatko jer sam mislila da se malena okreče i pomiče, a sad sam zabrinuta zbog toga.
Dr. nije ništa rekla, ali nije ni mogla primijetiti ništa na UZV kad mi na pregledu nije ni bio stvrdnut trbuh. :ne zna:

A ja stvarno dosta hodam i svaki dan šetam barem pola sata pa me sad strah.

Zar nije normalno to stvrdnjavanje trbuha?

inoxica
22.11.2009., 15:44

Od cca 18. tjedna se ujutro budim sa jako stvrdnutim i izbočenim trbuhom i to se zna dogoditi par puta u danu. Onako iznenada, sjedim i gledam TV i odjednom osjetim kako mi se trbuh stvrdnuo. Onda legnem i malo ga popikam sa prstima i opusti se i omekša.

Meni je to čak bilo slatko jer sam mislila da se malena okreče i pomiče, a sad sam zabrinuta zbog toga.
Dr. nije ništa rekla, ali nije ni mogla primijetiti ništa na UZV kad mi na pregledu nije ni bio stvrdnut trbuh. :ne zna:

A možda ti se beba tako namjesti? :ne zna: meni se moja tako namjesti da me zna malo trbuh boliti(izbaci guzu) i onda kad ju malo "poguram" ona se pomakne i sve je ok...

8472
22.11.2009., 15:49
a što znači "često kontrakcije"?
ja sam sad 15 tjedana, ponekad osjetim malu bol dolje, ali kad kišem, ništa mi nije.
do kad je normalno osjetiti bol dolje? trebal li to posebno reći doktoru?
moja jedna kolegica je tijekom cijele trudnoće imala lagane bolove, valjda zbog širenja trbuha i maternice, pa je trudnoća prošla ok.

Treba reći doktoru apsolutno na svakom pregledu.
Dobro je dokle god vam ne smeta.
Učestalost i jačina su individualni isto kao i podnošenje istih.

Guglajte malo braxton hicksove kontrakcije, pa će vam biti jasnije.
To je normalna pojava.

Ilana
22.11.2009., 16:31
Inoxica, i ja sam mislila da se ona tako namjesti, tj. da se okreče pa onda gurne nogu ili guzu prema van :cerek:

8472, ma valjda je to normalno. Meni ništa ne smeta niti me boli kad mi se trbuh zategne.
To se dogodi ujutro i cca 2 puta dnevno pa je moguće da mi se maternica priprema. Malo ću proguglati. Hvala :)

8472
22.11.2009., 16:33
Meni ništa ne smeta niti me boli kad mi se trbuh zategne.
...

Super je kad ne boli, premda i kad boli ne znači ništa. Jednostavno postoji.
:top:

MAX-factor
22.11.2009., 18:16

ajme, znam kako ti je, drzi se, ja sam imala zastoj treceg stupnja, umirala od bolova, bubreg mi doslovno virio na ledjima, stalno na voltarenu, hospitalizacije, ajme...
drzi se, oni koji to nisu prosli nemaju pojma kakva je to bol.
saljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Laura-L
23.11.2009., 09:47

Neki dan sam ovdje čitala da je u borbi protiv e-coli izuzetno dobra D-manoza, to je biiljni prah od brunice i borovnice koji stvara štit da onemogući bakteriji da se hvata za stijenke. Pročitala sam da mogu koristiti mala djeca i trudnice, normalno uz liječničko savjetovanje. Evo ti link http://www.d-manoza.com/ i želim da ti sve bude ok.

mini.
23.11.2009., 12:57

meni se zbog tog bezbolnog stvrdnjavanja trbuha skratio cerviks negdje u 25 tjednu. od onda sam ležala da se ne bi prerano otvorila!

minnie158
23.11.2009., 15:01
Neki dan sam ovdje čitala da je u borbi protiv e-coli izuzetno dobra D-manoza, to je biiljni prah od brunice i borovnice koji stvara štit da onemogući bakteriji da se hvata za stijenke. Pročitala sam da mogu koristiti mala djeca i trudnice, normalno uz liječničko savjetovanje. Evo ti link http://www.d-manoza.com/ i želim da ti sve bude ok.

Thanx :mig:

ajme, znam kako ti je, drzi se, ja sam imala zastoj treceg stupnja, umirala od bolova, bubreg mi doslovno virio na ledjima, stalno na voltarenu, hospitalizacije, ajme...
drzi se, oni koji to nisu prosli nemaju pojma kakva je to bol.
saljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

uh, prestrašno je..... :o

Prestrašno!!!
Ma gdje su te to "sredili" ako se smije znati???

u Vinogradskoj.... :rolleyes:

8472
19.12.2009., 21:18
pa gledam ja, cure pitaju dal je grc il nije... A kod mene se tak trbuh zgrci da sve skoci... Ne mogu nikako promasit :D
a evo trenutno me i uhvatio onaj bolni, ko da cu mengu dobit....
A dosad nisam priznavala :) lezanje pa me sad malo frka...

Znaci s Mg ne mohu pretjerat!??? Jedino taj laksativni ucinak sto pise na kutijici??? A to ni nije tak lose:rofl:

Evo da ti odgovorim ovdje.
S magnezijem se može pretjerat, ali količine koje piju trudnice su posebne, da nisi trudna, uhvatila bi te trčkalica i to luđačka, ali trudnicama je probava malo usporenija.
Nemožeš odjednom popit toliku količinu, imaš tablete od NaturalW, 400mg, po tableti, popije prvo jednu po danu, do dvije pa vidi kako ti ide.

Inaće BH kontrakcije su bezbolne, ali ovisi o senzibilnosti osobe koliko bole.
Mene su rasturale, amjerili su ih na CTG, i komentirali kako nema šanse da ih osjetim, a ja osjetila i one koje su bile tri puta slabije od tih izmjerenih. :rolleyes:
Ima nas svakakvih.
Zato je bitno odmarat. :D

doubleeć
19.12.2009., 21:34
Evo da ti odgovorim ovdje.
S magnezijem se može pretjerat, ali količine koje piju trudnice su posebne, da nisi trudna, uhvatila bi te trčkalica i to luđačka, ali trudnicama je probava malo usporenija.
Nemožeš odjednom popit toliku količinu, imaš tablete od NaturalW, 400mg, po tableti, popije prvo jednu po danu, do dvije pa vidi kako ti ide.

Inaće BH kontrakcije su bezbolne, ali ovisi o senzibilnosti osobe koliko bole.
Mene su rasturale, amjerili su ih na CTG, i komentirali kako nema šanse da ih osjetim, a ja osjetila i one koje su bile tri puta slabije od tih izmjerenih. :rolleyes:
Ima nas svakakvih.
Zato je bitno odmarat. :D

ja imam doma Mg 300 šumece za koje su mi rekli 1 na dan...probat cu onda s 2, nije trckalica nis tak lose :)

Meni te BH stvarno nisu bolne, tocno kak pise. Dedinitivno ih osjetim al ne kao bol. A rjede mi se jave te druge sto bole ko menga i njih me strah jer sam citala da cure trudove usporeduju s menstr grcevima. Bar na pocetku :mig: a ja nemam iskustva haha

ps meni nisu ni jednom jos ctg radili a 30 tj sam i tuzila sa
se na kontrakcije?? Kad to pocinju raditi?

8472
19.12.2009., 21:41
Za šumeće su mi rekli da su loše, da imaju lošu apsorpciju.
Ima neka kvaka, preko čega se vežu, s kojom kemijom su mućkane, tako da su mi preporučili one u tabletama, bolje nego šumeće.
:ne zna:

doubleeć
19.12.2009., 21:56
Ozbiljno? Hah, a meni dr Kod koje sam bila na prvim pregledima bas izricito rekla sumece.. Nije mi ni palo na pamet da potrazim tablete a cak su mi ove sumece fuuuj
imam jos 1-2 a onda cu si lijepo uzet tabletice! Bas super sro si mi to rekla

alejandra
19.12.2009., 21:59
Ja po preporuci ljekara pijem 3 puta magnezij od 250mg.

alejandra
19.12.2009., 22:01
I kod mene su tablete jer kažu da su bolje od šumećih.

doubleeć
19.12.2009., 22:04
Ja po preporuci ljekara pijem 3 puta magnezij od 250mg.

A daj mi reci, dali odmah osjetis ucinak Mg??? Ja ga tek nekoliko dana pijem (pila kratko na pocrtku trudnoce). Veceras sam imala grceve i maloprije popila i sad super... nekak mi nemoguce da se tako brzo osjeti djelovanje ili se varam?

A jesi ti Mg dobila zbog BH kontrakcija ili onih "pravih" tj. onih koje bas bole??

alejandra
19.12.2009., 22:10
Ja sam u svemu poseban slučaj. Ostala sam trudna nakon tri godine i dvije inseminacije, pa za svaki slučaj pijem svašta. U devetoj sedmici sam osjetila blage bolove, ne znam jesu li to bile kontrakcije, dr mi nije rekao da jesu, ali mi je odmah rekao da uzimam tri tablete. I utrogestan sam koristila do 14 sedmice iako mi je progesteron bio ok.

doubleeć
19.12.2009., 22:15
Onda kao prvo cestitam!!
Uvijek mi je jako drago cuti da netko tko se toliko trudio sad ceka bebaca!

Al vjerojatno se onda tesko mozemo usporedivati jer je meni do sad sve bilo knjiški...u biti je ovo bila prva stvar na koju sam se pozalila doc-u i u biti me malo frkić da me bas zbog toga nije "doživio"!

alejandra
19.12.2009., 22:18
Da, dugo smo čekali, ali je vrijedilo. Pomalo mi je i drago što nismo odmah uspjeli, ne mogu sad objašnjavati zašto. Dugo smo čekali, ali je trudnoća i više nego ok. Apsolutno nisam imala nikakvih simptoma ili poteškoća, osim tog blagog bola u 9. sedmici.

Picek21
19.12.2009., 22:25
ja sam imala kontrakcije od 29.tjedna, al one prave, ne bh, pa sam pila magnezij direkt (prah koji stavis na jezik i pocuclas), dobro mi je bilo sto sam ga mogla popit bilo gdje, a ima okus narance, tako da je i fini za popapat... pa mozete probat i s tim.. ne mogu rec jel mi pomogao, jer su mi uz njega i normabel i cordipin trudovi trajali do 38.tjedna, kad smo malca izgurali van, jer ja nisam mogla podnijet vise konstantne bolove...
sretno,curke!

doubleeć
19.12.2009., 22:28
Da, dugo smo čekali, ali je vrijedilo. Pomalo mi je i drago što nismo odmah uspjeli, ne mogu sad objašnjavati zašto. Dugo smo čekali, ali je trudnoća i više nego ok. Apsolutno nisam imala nikakvih simptoma ili poteškoća, osim tog blagog bola u 9. sedmici.

Mi "uspjeli iz prve", cak se ne bi moglo reci da smo pokusvali :) pa ne mogu ni zamisliti kako vam je to bilo tesko razdoblje... al nadam se da me nitko nece krivo shvatiti kad kazem da vam je sad mozda i slade i dragocjenije... U svakom slucaju zelim ti sve naj do kraja trudnoce!!!

Ps Picek, thanks na savjetu!

Alka Zagreb
20.12.2009., 08:33
Za šumeće su mi rekli da su loše, da imaju lošu apsorpciju.
Ima neka kvaka, preko čega se vežu, s kojom kemijom su mućkane, tako da su mi preporučili one u tabletama, bolje nego šumeće.

a meni baš rečeno da su šumeće bolje...da se bolje apsorbiraju!!! :ne zna: ma tko bi znao...
Prije par tjedana sam ujutro sjetila nešto kao kontrakcije (još uvijek ne znam da li su to bile kontrakcije). prije toga 2 dana nisam popila šumeći magnezij, pa sam zaključila da mi je to od toga...odjedonm sam popila 2 kom i sve se smirilo!!!!

nordea
20.12.2009., 11:03
Ja sam pila i pila od pocetka magnezij i sumece pa tablete i opet sam dobila kontrakcije. Sumece se brze resorbuju pa brze i djeluju. Ove magnezij direkt je dobar, ali ako je kome sudjeno da dobije prave kontrakcije prije vremena, dobit ce ih bez obzira na Mg.Valja ih piti radi odrzavanja misica, radi grceva i tako.

lotus_flower
20.12.2009., 11:12
ja pijem hektolitre Donata ali očito da nije dovoljno...isto mi se trbuh stvrdne i stisne nakon dužeg stajanja i sl...no do sad nisam ni znala da su to kontrakcije! :eek:

doubleeć
20.12.2009., 11:24
, ali ako je kome sudjeno da dobije prave kontrakcije prije vremena, dobit ce ih bez obzira na Mg..

istina... moze se mozda sprijecit ove blaze i eventualno odgodit malo prave ali skroz sprijecit... Mislim da ne!

Ilana
20.12.2009., 12:01
Meni se te kontrakcije događaju od 18. tjedna i sad sam na pregledu spomenula dr. i rekla je da mirujem, a socijalni (kad sam mu nosila papire da vidi) mi je još dao da pijem Normabel 3 puta po 2 mg. Nekako mi se ne pije taj normabel pa sam mislila da kupim neki malo bolji magnezij. :ne zna:

Gdje ima kupit taj prah koji se otopi ispod jezika i ima okus naranče?
To mi se čini ok jer inače mrzim okus Magnezija (probala sam ranije zbog probave piti Donat Mg i šumeće i to mi je grozno) :bljak:
A probava mi je ionako katastrofalna!!! Idem na wc svaka 4 dana u najboljem slučaju :rolleyes: tako da će mi i tu pomoći. :top:

Picek21
20.12.2009., 13:13
Biolectra magnezij direkt od octal pharme... trebalo bi bit u svakoj ljekarni, 20 tih prahica kosta oko 50 kn... dnevno ide jedan, ima 300 mg.

Picek21
20.12.2009., 13:13
i ide na jezik... :)

nordea
20.12.2009., 14:10
istina... moze se mozda sprijecit ove blaze i eventualno odgodit malo prave ali skroz sprijecit... Mislim da ne!

Za prave kontrakcije postoje lijekovi, tokoliza...mozes se i tu dati Mg intravenozno ali mislim da se kod nas to ne koristi, vec gynipral ili nesto vec, uz glukozu.
U svakom slucaju, ako bilo ko osjeti jake bolove neka se ne uzda u Mg u tabletama ili sumecim ili sta vec nego vec odmah ide doktoru. Rani porod se moze sprijeciti. Znam curu koja se bila otvorila 90%, dakle samo 10% zatvorena, i uspjeli su joj sprijeciti rani porod sa tokolizom. Naravno, uslijedilo je striktno lezanje i terapija do kraja trudnoce. Normabel smiruje generalno, a i opusta misice, samim tim i uterus.

aleta
20.12.2009., 14:14
i ide na jezik... :)

i totalno je fin! :klopa: da se smije ja bi to ka bombone..:D

bijela orhideja
20.12.2009., 19:55
bok!!!
da vam ja ispricam moj slucaj!!! do 12 tjedna sam koristila utrogestane i mirovala,nakon toga mi je bilo dobro,i ja sam se ponasala normalno,s 19 tj sam bila na 4d i sve 5! u 22 tjednu mi se je poceo grciti trbuh,ja sam mislila da to bebica izbacuje guzu,glavu...,svi su rekli da je to normalno,ok. s 24 tjedna sam bila na kontroli i rekla tako i doc mi dao normabele 3 puta od 2mg,a mg od 300 sam vec pila i rekao mi da mirujem i da ak me bude bolilo da se javim prije,to je bio petak. cijeli vikend sam imala kontrakcije i na pon sam otisla u bolnicu da vidim sta ce mi reci,na ctg-u su trudovi bili 80. ostala sam na prvo venskoj tokolizi 9 dana,nikud iz kreveta,nema kupanja,koma,i nakon toga na tokolizi per os. kod nas daju partusisten koji moram kupiti,ne podrzava hzzo,pijem ormidol jer partusisten djeluje na lupanje srca,normabel 3 puta,mg i pregnital. i jos uz tokolizu imam nekoliko kontrakcija na dan,a da ne spominjem da moram mirovati,jer se beba vec okrenula i cerviks se skracuje,nadam e da cu izdrzati sto dulje da beba bude veca:cerek::cerek:

8472
20.12.2009., 20:08
bok!!!
da vam ja ispricam moj slucaj!!! do 12 tjedna sam koristila utrogestane i mirovala,nakon toga mi je bilo dobro,i ja sam se ponasala normalno,s 19 tj sam bila na 4d i sve 5! u 22 tjednu mi se je poceo grciti trbuh,ja sam mislila da to bebica izbacuje guzu,glavu...,svi su rekli da je to normalno,ok. s 24 tjedna sam bila na kontroli i rekla tako i doc mi dao normabele 3 puta od 2mg,a mg od 300 sam vec pila i rekao mi da mirujem i da ak me bude bolilo da se javim prije,to je bio petak. cijeli vikend sam imala kontrakcije i na pon sam otisla u bolnicu da vidim sta ce mi reci,na ctg-u su trudovi bili 80. ostala sam na prvo venskoj tokolizi 9 dana,nikud iz kreveta,nema kupanja,koma,i nakon toga na tokolizi per os. kod nas daju partusisten koji moram kupiti,ne podrzava hzzo,pijem ormidol jer partusisten djeluje na lupanje srca,normabel 3 puta,mg i pregnital. i jos uz tokolizu imam nekoliko kontrakcija na dan,a da ne spominjem da moram mirovati,jer se beba vec okrenula i cerviks se skracuje,nadam e da cu izdrzati sto dulje da beba bude veca:cerek::cerek:

Uh, e to je zahebancija. To nisu BH kontrakcije već pravi trudovi.
Nadam se stvarno jako da će se smirit i da će beba biti što dulje u buši. :grli::cerek::top:

Moja frendica je bila isto dobila preuranjene trudove (tako negdje) zbog dizanja starije kćerke, pa su uspjeli zaustavit i rodila je u terminu. :)

BUBBLE JET
21.12.2009., 10:28
dakle ja neznam da li su to kontrakcije, ali u zadnje vrijeme (sad sam +33 tj) kad legnem na lijevi bok mališa podivlja i kako lupka me počne boliti nisko dolje i kao da ostanem bez daha. :)( cmizdravica). Onda se dignem i trbuh kao kad se najedeš ali ono ful napet kao da će eksplodirati, pa stane :ne zna: jel to to?

lotus_flower
21.12.2009., 10:42
A probava mi je ionako katastrofalna!!! Idem na wc svaka 4 dana u najboljem slučaju :rolleyes: tako da će mi i tu pomoći. :top:

hvala Bogu, da kucnem o drvo, problema sa stolicom nemam :s
svaki dan se odem olakšati, bez ikakvih problema.
zato i mislim da meni nije problem eventualno manjak Mg, već se valjda ponekad preforsiram iako i dalje pazim da ne stojim predugo, da ne dižem teško i sl :ne zna:
sutra idem na pregled pa ću vidjeti što će gin reći...

nordea
21.12.2009., 10:54
dakle ja neznam da li su to kontrakcije, ali u zadnje vrijeme (sad sam +33 tj) kad legnem na lijevi bok mališa podivlja i kako lupka me počne boliti nisko dolje i kao da ostanem bez daha. :)( cmizdravica). Onda se dignem i trbuh kao kad se najedeš ali ono ful napet kao da će eksplodirati, pa stane :ne zna: jel to to?

Nebih rekla, i meni se to desava i to isto na lijevi bok. Koliko sam shvatila bebina ledja su na desnoj strani i onda kad tako legnem skroz se digne taj dio stomaka. Ja najcesce mazim onda stomak pa se spusti. Nije da boli, ali stvarno nezgodno bude. Kontrakcije bi trebale biti bolne i vremenski se mogu pratiti u pravilnim razmacima. Imaju i one BH, one su kratkotrajne i obicno prodju kada se promijeni polozaj. Prave kontrakcije traju bez obzira na polozaj.

8472
21.12.2009., 12:27
Nebih rekla, i meni se to desava i to isto na lijevi bok. Koliko sam shvatila bebina ledja su na desnoj strani i onda kad tako legnem skroz se digne taj dio stomaka. Ja najcesce mazim onda stomak pa se spusti. Nije da boli, ali stvarno nezgodno bude. Kontrakcije bi trebale biti bolne i vremenski se mogu pratiti u pravilnim razmacima. Imaju i one BH, one su kratkotrajne i obicno prodju kada se promijeni polozaj. Prave kontrakcije traju bez obzira na polozaj.

Svako stezanje maternice su kontrakcije.

Ovo na što misliš su trudovi.

Braxton-Hicksove kontrakcije su (u pravilu) bezbolne i u (skoro uvjek) nepravilnim razmacima, te slabog inteziteta pa najčešće ne uzrokuju niti otvaranje.

Kontrakcije koje nazivamo "trudovima" su jačeg intenziteta, bolnije, a mogu i nemoraju ići periodično. Mogu i ne moraju uzrokovat otvaranje. Znamo ih puno koje su nakon 20h trudova završile na carskom jer se nisu otvarale.

Ovisi o senzibilnosti osobe i jačini kontrakcija koliko se osjete i koliko bole.
S tim ide i cijela paleta naziva po doktorima koji su to u svim kombinacijama zapisali i nadgledali.

nordea
21.12.2009., 13:08
Svako stezanje maternice su kontrakcije.

Braxton-Hicksove kontrakcije su (u pravilu) bezbolne i u (skoro uvjek) nepravilnim razmacima, te slabog inteziteta pa najčešće ne uzrokuju niti otvaranje.

Ove moje su pocesto bolne, a prag boli mi je dosta visok. Koliko sam shvatila imam osjetljivu matericu. Dosta cesto i po koji kapilar pukne i tako. Ali, u svakom slucaju javljaju se nepravilno i prodju promjenom polozaja.

ina22
21.12.2009., 17:43
a ja stvarno ne znam kak se te kontrakcije osjećaju, ali ovo što se trbuh ponekad stvrdne (ko što je netko rekao- kao kad se jako najedeš) dogodi se i meni i imam stvarno sad hrpu trudnica oko sebe i svaku pitam, i svaka kaže da joj se to događa a i vidim na forumu da nas ima. Tako da ja mislim da je to što se nama svima događa (ako je potpuno bezbolno), da to i nije neki problem. Reći naravno doktoru na pregledu ali ne treba paniku raditi :mig: inače, ove koje nisu na forumu, nit ne znaju za kontrakcije, naravno, pa me blijedo gledaju kad ja počnem sa svojim pričama :rofl:

8472
21.12.2009., 19:40
a ja stvarno ne znam kak se te kontrakcije osjećaju, ali ovo što se trbuh ponekad stvrdne (ko što je netko rekao- kao kad se jako najedeš) dogodi se i meni i imam stvarno sad hrpu trudnica oko sebe i svaku pitam, i svaka kaže da joj se to događa a i vidim na forumu da nas ima. Tako da ja mislim da je to što se nama svima događa (ako je potpuno bezbolno), da to i nije neki problem. Reći naravno doktoru na pregledu ali ne treba paniku raditi :mig: inače, ove koje nisu na forumu, nit ne znaju za kontrakcije, naravno, pa me blijedo gledaju kad ja počnem sa svojim pričama :rofl:

Yeap.
Pa niko nije ni rekao da treba radit frku ako ti se stvrdne trbuh koji put. :D

I da , znaš onu "živješe blaženi u neznanju"... :zubo:

lotus_flower
21.12.2009., 20:37
a ja stvarno ne znam kak se te kontrakcije osjećaju, ali ovo što se trbuh ponekad stvrdne (ko što je netko rekao- kao kad se jako najedeš) dogodi se i meni i imam stvarno sad hrpu trudnica oko sebe i svaku pitam, i svaka kaže da joj se to događa a i vidim na forumu da nas ima.

iskreno, iako nisam paničarila do sad oko toga (ali me počelo brinuti), puno mi je lakše kad pročitam ovo :kiss:

adrenalin34
21.12.2009., 23:08
iskreno, iako nisam paničarila do sad oko toga (ali me počelo brinuti), puno mi je lakše kad pročitam ovo :kiss:

i mene malo steže trbuh,povremeno,sad sam u 33 tjednu,ali ja sam to shvatila kao priprema maternice za porod,jer to nije neugodno,bolno i nisam uopće reagirala:ne zna:,a mg ne pijem,sad se melo i brinem zbog toga:eek:

Ilana
22.12.2009., 07:54
Ina, drugačije se meni trbuh stegne, nije kao kad se najedem. Inače mi je tvrd trbuh i osjeća se maternica, ali kad se ovako stegne onda baš iskoči van kao loptica i tvrda je ko kamen :ne zna:

Mislim da se ne treba previše brinuti, al meni su dva ginekologa rekla da mirujem. Pokušavam dosta ležati, ali kako me ništa ne boli ipak se dosta i krećem.

Meni je probava užasna pa će mi Mg tu biti koristan :mig: I napokon sam kupila fini Magnezij. :D Od Dietpharma 60 tableta za žvakanje okusa ribizla za 40 kn. Jedna tableta je 150 mg pa se uzimaju 2 dnevno.

ina22
22.12.2009., 08:14
Ilana, to je ono što i kažem, očito se nekako drugačije stvrdne kad skužiš da je nešto drugo, meni stvarn ovo moje ne izgleda zabrinjavajuće :mig: a giniću sve reć pa neka on vidi. I ja imam gadnih problema sa stolicom u zadnje vrijeme, magnezij kažeš? Sutra sam na kontroli pa ću pitati, uh.

Lotus, stvarno ti kažem, sve sam ih ispitala, i sestru koja je ove godine trudna bila, ma koga god znam, jer ovdje svašta pročitam pa stalno nešto paničarim :rofl: meni se ne čini zabrinjavajuće i jako me smirilo što se svima to događa (ali kažem, bez bolova je to kod mene skroz), ali svejedno ću sutra doktorici reći pa da budem 100% sigurna :mig:

thegirl25
30.12.2009., 17:59
Cure samo da vam rečem da obavezno regulirate probavu jer loša probava pogoduje BH kontrakcijama, maternica je građena od iste vrste mišića tako da uredna probava zaista smanjuje kontrakcije... vjerujte muku mučim sa time od 20 tjedna a sad sam 30-ti... sve sam probala čak sam pila tablete Partus, lezala, ali čim se krenem dijetalno hranit odlično mi bude....

Nekad nije lako nama trudnima izbjegavat lijepu hranu, ali eto probajte barem 2 dana lagano a 1 šta želite...

Moj dan sa laganijom prehranom izgleda, ujutro musle i puno Donata, nakon 4 sata kokošja juha, pa jabuke cijelo popodne i sensie... vjeruj te mi da koliko god ovoga da popijete i pojedete ne čini probavu teškom, postoji još čaj Anisal kojeg trudnice mogu piti...

Eto to je iskreno meni pomoglo kod kontrakcija, i kad se god tako hranim one se smanje....

lotus_flower
31.12.2009., 05:42
i mene malo steže trbuh,povremeno,sad sam u 33 tjednu,ali ja sam to shvatila kao priprema maternice za porod,jer to nije neugodno,bolno i nisam uopće reagirala:ne zna:,a mg ne pijem,sad se melo i brinem zbog toga:eek:

Lotus, stvarno ti kažem, sve sam ih ispitala, i sestru koja je ove godine trudna bila, ma koga god znam, jer ovdje svašta pročitam pa stalno nešto paničarim :rofl: meni se ne čini zabrinjavajuće i jako me smirilo što se svima to događa (ali kažem, bez bolova je to kod mene skroz), ali svejedno ću sutra doktorici reći pa da budem 100% sigurna :mig:

evo ja bas i Alku sinoc na kavi ispitivala, kod nje je identicno pa sam mirnija. :)
Ponekad niti ne skuzim da mi se to dogadja dok se npr ne dignem na noge ako sjedim :ne zna:
A sa stolicom hvala Bogu nemam apsolutno nikakvih problema, dapace - nikad mi nije bila redovitija, svako jutro se lijepo olaksam :zubo: pa ocito nije do toga. :ne zna:
Inace, za regulaciju stolice probajte piti dosta Donata Mg, osim sto ce magnezij srediti stolicu (meni pomaze jako kod zgaravice), trebalo bi i biti dobro u sprecavanju kontrakcija...

lala
07.01.2010., 12:57
Cure samo da vam rečem da obavezno regulirate probavu jer loša probava pogoduje BH kontrakcijama, maternica je građena od iste vrste mišića tako da uredna probava zaista smanjuje kontrakcije... vjerujte muku mučim sa time od 20 tjedna a sad sam 30-ti... sve sam probala čak sam pila tablete Partus, lezala, ali čim se krenem dijetalno hranit odlično mi bude....
.

Meni s probava pogoršala naglo oko 18.-19. tjedna, a fakat jedem lagano :(, noćas sam (opet-jer sam prije par tjedana, možda oko 16. tjedna) osjetila grčenje , stezanje trbuha...nisam još ušla u 20. tjedan....je li to rano za BH kontrakcije? Naručena sam za tjedan dana u svoje gin, mislim se da odem sutra privatno? Je li tko imao kontrakcije (rijetke, bezbolne, nepravilne) tako rano?
Baš sam se zabrinula, prvo hematom, sad ovo :(

MAX-factor
07.01.2010., 13:05
a sta sa kontrakcijama u prvom tromjesecju? :(

8472
07.01.2010., 13:07
a sta sa kontrakcijama u prvom tromjesecju? :(

Ništa.
Na pregledu reci doktoru.
Ako su ti prejake, dat će ti Normabel.
Ja sam ih imala od 10tj.
Pila samo magnezij.

MAX-factor
07.01.2010., 13:11
Ništa.
Ja sam ih imala od 10tj.
Pila samo magnezij.

znaci da se ne zabrinjavam previse?
pa na sta cu licit jos uz normabel :D
iako sam ga pila i u prvoj T :rofl:

8472
07.01.2010., 13:13
znaci da se ne zabrinjavam previse?
pa na sta cu licit jos uz normabel :D
iako sam ga pila i u prvoj T :rofl:

Dok je maternica još tako mala, kontrakcije ne mogu ništa uzrokovat, u stilu otvaranja i sl.
Bebi ne smeta...
Tako da :kava:

Kažu da tek kad pređe dvadesetak puta u danu, da je to kao onda za počet razmišljat o tome....

MAX-factor
07.01.2010., 13:16
Dok je maternica još tako mala, kontrakcije ne mogu ništa uzrokovat, u stilu otvaranja i sl.
Bebi ne smeta...
Tako da :kava:

Kažu da tek kad pređe dvadesetak puta u danu, da je to kao onda za počet razmišljat o tome....

pa meni bude vise od 20 puta, gin vidjeela i na uzv i rekla mi da nikako nije dobro, ali nista dalje nije htjela reci niti ikakve ljekove dati :eek:

jos imam iz prvog poroda oziljkastu maternicu koliko su me izmesarili i razderan cerviks tako da sam podloznija otvaranju :eek:

tko god me je pregledao rekao je da taj oziljak izgleda kao jako los carski rez i svi se cude kad im kazem da nisam bila na carskom :(

8472
07.01.2010., 13:19
pa meni bude vise od 20 puta, gin vidjeela i na uzv i rekla mi da nikako nije dobro, ali nista dalje nije htjela reci niti ikakve ljekove dati :eek:

jos imam iz prvog poroda oziljkastu maternicu koliko su me izmesarili i razderan cerviks tako da sam podloznija otvaranju :eek:

tko god me je pregledao rekao je da taj oziljak izgleda kao jako los carski rez i svi se cude kad im kazem da nisam bila na carskom :(

A da pitaš još kojeg gina?

Ja sam ih u startu imala 2-3, a tek od 25tj po 15-20...
Na kraju su mi bile na 5 min. :D
Ali ne dovoljno za otvaranje.

MAX-factor
07.01.2010., 13:19

A da pitaš još kojeg gina?

hocu, sutra idm kod svog najboljeg :D

8472
07.01.2010., 13:25
hocu, sutra idm kod svog najboljeg :D

Good luck!

lala
07.01.2010., 13:26
Ništa.
Ja sam ih imala od 10tj.
Pila samo magnezij.

A mirovanje?

8472
07.01.2010., 13:28
A mirovanje?

Što je više moguće.
Napor ih pojačava.
Ali s 24h ležanjem ne nestaju.

maradja
08.01.2010., 00:34
ja vam samo iz svojeg iskustva mogu savjetovati da budete oprezne kad su u pitanju kontrakcije maternice, tu ne možete faliti, kad ti se trbuh stisne tj. otvrdne to su kontrakcije. točno se osjeti tih par sekundi kako ti se stisne i onda popusti. meni bi otvrdnulo više na desnoj strani (valjda su i bebe bile više na toj strani)

lala
08.01.2010., 01:33
j meni bi otvrdnulo više na desnoj strani (valjda su i bebe bile više na toj strani)

I meni

8472
08.01.2010., 09:32
ja vam samo iz svojeg iskustva mogu savjetovati da budete oprezne kad su u pitanju kontrakcije maternice, tu ne možete faliti, kad ti se trbuh stisne tj. otvrdne to su kontrakcije. točno se osjeti tih par sekundi kako ti se stisne i onda popusti. meni bi otvrdnulo više na desnoj strani (valjda su i bebe bile više na toj strani)

A s čim da budu oprezne?
Da se bolje nerviraju kad osjete?

Kontrakcije su problematične jedino kad prelaze u trudove, na način ako su stvarno jake i da utječu na otvaranje.
Sve ostale su samo dosadne, često neugodne.
Nerviranje ih pojačava, fizička aktivnost također.
To je inače prirodan efekt "vježbanja" maternice, bebi ne smeta, barem su mene tako uvjerili.
Kontrakcije od par sekundi par puta dnevno su samo pokazatelj da vam tijelo "radi", da postoji dole nešto.

smucek
08.01.2010., 09:59
A s čim da budu oprezne?
Da se bolje nerviraju kad osjete?

Kontrakcije su problematične jedino kad prelaze u trudove, na način ako su stvarno jake i da utječu na otvaranje.
Sve ostale su samo dosadne, često neugodne.
Nerviranje ih pojačava, fizička aktivnost također.
To je inače prirodan efekt "vježbanja" maternice, bebi ne smeta, barem su mene tako uvjerili.
Kontrakcije od par sekundi par puta dnevno su samo pokazatelj da vam tijelo "radi", da postoji dole nešto.

Slažem se.
Ja ih imala u obje trudnoće.
Evo i sada ih imam od 13-tog tjedna.
Kad me prime,popijem Mg,ako su navečer jače,normabel 2mg.
Drugo ništa učiniti ne mogu.
Ionako sam na bolovanju.

lala
08.01.2010., 14:19
Možda je Maradja mislila reći da se ne tješimo forumima nego da odemo što prije u ginekologa, radi otvaranja.
Što se tiče stresa...bojim se da je to istina, taj dan mi je bio jako emotivno stresan...a bome i ovaj kad sam prebirala po netu...(naručena tek sljedeći tjedan, ali ne ponavlja se...).
Možda bi mi normabel i trebao (koliko god se grozim njega), preosjetljiva sam u trudnoći, sve me pogađa

bijela orhideja
08.01.2010., 20:12
Slažem se.
Ja ih imala u obje trudnoće.
Evo i sada ih imam od 13-tog tjedna.
Kad me prime,popijem Mg,ako su navečer jače,normabel 2mg.
Drugo ništa učiniti ne mogu.
Ionako sam na bolovanju.

ja sam ih dobila oko u 22 t od 24 sam na tokolizi,moja cimerica je na tokolizi od 19 tjedna,ona je bila i na serklazi

20 kontrakcija nije normalno u danu nikako,do 3-4 je ali ovo je previse,bolje da svatko ode doktoru nego da cita kako je kome,sve smo mi razlicite!!!

bijela orhideja
08.01.2010., 20:16

moja cimerica je imala kontrakcije koje nije osjetila,isla je na obican pregled,da vidi spol bebe,a cerviks joj je bio 15mm,skoro pa se skroz otvorila!!! tako da ...

8472
08.01.2010., 20:30
moja cimerica je imala kontrakcije koje nije osjetila,isla je na obican pregled,da vidi spol bebe,a cerviks joj je bio 15mm,skoro pa se skroz otvorila!!! tako da ...

Zato sa ginićem treba porazgovarat na svakom pregledu, o svačemu, i najmanjoj stvari koja vas muči i zanima.

Što se tiče broja kontrakcija, nekome je puno i te tri, a neko normalno ide na posao sa 40.
Nismo svi isti, ne osjećamo ih isto, niti imaju jednakog utjecaja na opće stanje.

maradja
09.01.2010., 00:25
mislila sam da ih ne uzimaju zdravo za gotovo cure koje ovdje traže savjete i koje vide da neka trudnica sa kontrakcijama nije imala problema da će tako biti i njima. normalno kontrakcije znače pripremu maternice za porod i dosta njih misli da je to u redu, to može biti istina u većini slučajeva ali ne mora značiti da je tako svima. samo sam savjetovala oprez u smislu da se konzultiraju sa ginekologom oko njih te sam iz svog iskustva htjela opisati kako izgledaju jer primjećujem da dosta cura ne može odrediti ima li kontrakcije ili nema. trudnice koje imaju kontrakcije i koje znaju da je to u redu u njihovom slučaju nisam imala na umu

8472
09.01.2010., 07:48
Slažem se s tobom, ali primjetila sam da puno njih paničari bez veze, i trče doktorima za svakojake stvari koje su normalne u trudnoći, a u ovakvim slučajevima obično traže normabele i kljukaju se od prvog tromjesečja, umjesto da malo uspore svoj životni ritam i prilagode se stanju trudnoće.
Samo smatram da je gore piti normabele nego ležat i mirovat.

smucek
09.01.2010., 09:08
Ja ionako mirujem zbog hematoma,dakle,životni ritam ne može biti sporiji.No,ima poneki dan kad usred mirovanja dodju kontrakcije,trbuh tvrd kao beton(ovo mi je treća trudnoća,pa uspijevam naći razliku od pravih trudova)ležala ja 5 min ili 5 sati,one ne prestaju i tu nema drugog nego normabel.
U prvoj trudnoći nisam htjela ni čuti za ikakav lijek,pa sam umjesto na povremenom normabelu završila na prepar-ormidol koktelu,nisam čak htjela ni staviti antimikotik,pa se dijete rodilo osuto gljivicama.Nekad je lijek neophodan.
I sve je vrlo individualno,od osobe do osobe.

Ilana
09.01.2010., 12:16
Kontrakcije se mogu prepoznati. Ja odmah osjetim kad se krene trbuh stezati i onda dignem majicu i vidim kvrgu koja je tvrda ko kamen. Doslovno. I mama i mm koji su pipali razliku između normalnog trbuha i toga znali bi prepoznati kad je kontrakcija. Problem nastaje kada djeluju na cerviks i otvaranje. Inaće je ok da maternica vježba.

Smucek, i meni se pojavljuju kad ležim. Nema nikakvog pravila. Čak mi se čini da ih ova dva dana kako sam na strogom mirovanju više osjetim. Recimo, jučer sam ih imala sigurno preko 15, ali prođu mi same nakon minutu do dvije. Dobila sam Normabele, ali kako sam inače teška za tablete još nisam ni jednu popila. Vidjet ću kako će se cerviks dalje ponašat. Ako se još skrati, pit ću šta treba.

A kako vaši doktori vide da imate kontrakcije??? Nikako to ne kužim. :misli:
Morala bi mi se baš dogoditi u tom trenutku kad sam kod doktorice da bi ju ona mogla primijetiti. Da joj ja nisam rekla, ona bi mogla samo vidjeti posljedice tih kontrakcija u obliku skraćivanja cerviksa.

lala
09.01.2010., 13:26
Ma jasno se osjete, trbuh mi je inače tvrd, ali kad dođe kontrakcija-onda se i koža na njemu "zaledi". Uf, samo da se ne otvaram...

smucek
09.01.2010., 16:39
A kako vaši doktori vide da imate kontrakcije??? Nikako to ne kužim. :misli:
Morala bi mi se baš dogoditi u tom trenutku kad sam kod doktorice da bi ju ona mogla primijetiti. Da joj ja nisam rekla, ona bi mogla samo vidjeti posljedice tih kontrakcija u obliku skraćivanja cerviksa.

U drugoj trudnoći imala dosta jake,no drugi dan kod dr.na ctg-u nijedne.
Sad već dva dana nijedne,prije toga tri dana svaki dan.
U prvoj trudnoći imala jake,ceviks bio uloživ za prst,stogo mirovanje od 30-tog tjedna+prepar i ormidol,pa kad je došlo vrijeme poroda,nikako se otvorit,na kraju drip i porađanje od navečer do ujutro.
Meni su Braxton-Hicksove kontrakcije ipak bitno različitije od trudova.

lala
09.01.2010., 16:44
Ali ako ih nemaš u trenutku pregleda, onda ti gin ne može vidjeti ili ne? (Pitam jer je netko napisao da se vidi-jesu li bile, logično mi je da se vide eventualne promjene na cervixu)

smucek
09.01.2010., 16:50
Ali ako ih nemaš u trenutku pregleda, onda ti gin ne može vidjeti ili ne? (Pitam jer je netko napisao da se vidi-jesu li bile, logično mi je da se vide eventualne promjene na cervixu)
Ma,da,tako je.
Ako kontrakcije ne otvaraju i skraćuju cerviks,onda nema problema-u pitanju su bezopasna stezanja koja netko doživljava jače netko slabije.

nordea
10.01.2010., 18:12

Meni je doktor odmah na pocetku trudnoce mogao vidjeti na UZV kontrakcije koje ja nisam osjecala, dakle na straznjem zidu. Medjutim, problem je sto je to kod mene izazivalo krvarenje, odnosno probleme sa placentom. On ih je mogao vidjeti skoro na svakom pregledu. Druga doktorica je osjetila prilikom pregleda tvrd stomak i uz te koje ja nisam osjetila, i uz krvarenje, bila sam za bolnice. Normabel nije reagovao koliko je trebao tako da sam morala na tokolizu, te tablete poslije. Cervix je bio citavo vrijeme vise nego uredu. U principu, ako nisu bolne kontrakcije i ako nisu u normalnim vremenskim intervalima, i ako se smiruju promjenom polozaja, nema potrebe za preveliku paniku. Ja sam poslije imala kontrakcije koje se smiruju promjenom polozaja i nije bilo problema za paniku. Jest bolilo ali cim legnem, prodje i samim tim sve ok.

smucek
10.01.2010., 18:51
Meni je doktor odmah na pocetku trudnoce mogao vidjeti na UZV kontrakcije koje ja nisam osjecala, dakle na straznjem zidu. Medjutim, problem je sto je to kod mene izazivalo krvarenje, odnosno probleme sa placentom. On ih je mogao vidjeti skoro na svakom pregledu. Druga doktorica je osjetila prilikom pregleda tvrd stomak i uz te koje ja nisam osjetila, i uz krvarenje, bila sam za bolnice. Normabel nije reagovao koliko je trebao tako da sam morala na tokolizu, te tablete poslije. Cervix je bio citavo vrijeme vise nego uredu. U principu, ako nisu bolne kontrakcije i ako nisu u normalnim vremenskim intervalima, i ako se smiruju promjenom polozaja, nema potrebe za preveliku paniku. Ja sam poslije imala kontrakcije koje se smiruju promjenom polozaja i nije bilo problema za paniku. Jest bolilo ali cim legnem, prodje i samim tim sve ok.

U kojem dijelu trudnoće si krvarila?Jesi imala hematom možda?Da li si bila dugo u bolnici?

nordea
10.01.2010., 19:00
U kojem dijelu trudnoće si krvarila?Jesi imala hematom možda?Da li si bila dugo u bolnici?

Ja krvarim skoro citavu trudnocu on/off. Imala sam hematom a i placentu previu marginalis koja se do danas nije povukla. Sto se krvarenja tice, najgore je bilo u drugom trimestru, lezala sam 2-3 dana, dva puta, na tokolizi. Vecina tih hematoma se rijesi do pocetka treceg trimestra, ali eto meni je malo ostalo sve evo do 9 mj.

Ako je kod tebe hematom u pitanju, ta nakupina krvi mora izaci, mora se iscjediti. SAmo je bitno u tom periodu dok se to desava, da ne pokrene kontrakcije koje mogu izazvati rani porod.Sto ce reci, matericu moras smiriti, redovnom stolicom, redovnim izmokravanjem, lezanjem, i lijekovima.

azra79
10.01.2010., 22:56
Ja sam u 22 tjednu trudnoce,na zadnjoj kontroli sam ginicu rekla za zigove u donjem dijelu stomaka i nelagodna bol u predjelu jajnika.On mi je naravno odmah dao Gynipral 4x1 i mirovanje.Nuspojave imam,blage ali dovoljne da se bojim jer inace sam anksiozna i imam panicne napade.Ponekad ne mogu razlikovati da li su nuspojave ili napadi panike jer su simptomi veoma slicni.Danas sam ga zvala i rekao mi je da uzmem Ormidol 50 mg.Ali...ja mislim da je ovo stvarno previse,najlakse je samo reci uzmi i pij.Molim vas ako je neko imao slicno iskustvo neka ga podijeli.
Ja sad uzmem kad me bas uhvati 1 mg diazepama.:eek:

lala
11.01.2010., 02:11
JSto ce reci, matericu moras smiriti, redovnom stolicom, redovnim izmokravanjem, lezanjem, i lijekovima.

Mislite da je ovo povezano s kontrakcijama? (Meni se poklopilo)

nordea
11.01.2010., 07:48
Mislite da je ovo povezano s kontrakcijama? (Meni se poklopilo)

itekako. pogotovo ako je posteljica/hematom na straznjem zidu uterusa jer onda granici sa crijevima. Inace, kada raste uterus onda se lako da iziritirati.

smucek
11.01.2010., 09:48
@nordea@ hvala ti na svim informacijama.Ja sad u 15-tom tjednu,ne curka više,ali u sluzi uvijek bude malo sukrvice...laknulo mi je kada vidim da nas ima još jer sam već poluluda od toga,mislila da sam jedina kod koje se hematom povlači puževim korakom.Primjetila sam da kad stolica zašteka koji dan,problemi se pojačaju.Inače,moja stezanja ograničena su zasad na najdonji dio trbuha,kombinacija pritiska i stezanja.
U kojem si ti sad tjednu?

@azra79@draga moja,i ja sam panično-anksiozni tip,isto ponekad ne razgraničujem što je od straha,a što stvarno.Noćas pola vremena budna jer 2 mj.nisam izašla iz kuće,a jutros imala dogovoreno frizera,pa pola noći mislila,ajme kako ću,steže me boli,što je sad...naravno da i ja popijem normabel,što zbog stezanja,a što zbog straha.Pri čemu je meni ovo treća trudnoća,dakle iskustva imam.

paspa
11.01.2010., 11:19
Ja sam u 22 tjednu trudnoce,na zadnjoj kontroli sam ginicu rekla za zigove u donjem dijelu stomaka i nelagodna bol u predjelu jajnika.On mi je naravno odmah dao Gynipral 4x1 i mirovanje.Nuspojave imam,blage ali dovoljne da se bojim jer inace sam anksiozna i imam panicne napade.Ponekad ne mogu razlikovati da li su nuspojave ili napadi panike jer su simptomi veoma slicni.Danas sam ga zvala i rekao mi je da uzmem Ormidol 50 mg.Ali...ja mislim da je ovo stvarno previse,najlakse je samo reci uzmi i pij.Molim vas ako je neko imao slicno iskustvo neka ga podijeli.
Ja sad uzmem kad me bas uhvati 1 mg diazepama.:eek:

slučajno sam naletila na ovo...naime,ja pijem ormidol zbog povišenog tlaka...i u pripremama i mojoj,na žalost,pre kratkoj trudnoći,gin je tražio da odmah prekinem sa ormidolom i pila sam metildopu,tak da mi je ovo tvoje skroz čudno:confused::ne zna:

nordea
11.01.2010., 11:40
@nordea@ hvala ti na svim informacijama.Ja sad u 15-tom tjednu,ne curka više,ali u sluzi uvijek bude malo sukrvice...laknulo mi je kada vidim da nas ima još jer sam već poluluda od toga,mislila da sam jedina kod koje se hematom povlači puževim korakom.Primjetila sam da kad stolica zašteka koji dan,problemi se pojačaju.Inače,moja stezanja ograničena su zasad na najdonji dio trbuha,kombinacija pritiska i stezanja.

Ja sam se dokotrljala do 9.mjeseca...uz mnogo mnogo strpljenja i mirovanja. Pozdravila sam se sa poslom, izlascima, manje vise bilo kakvim hodanjem, dizanjem bilo cega, setnja je u momentima bila mislena imenica. Meni je bilo on/off, uvijek ga je bilo tek toliko da se covjek ne moze opustiti. Ako je samo hematom, on se rastom uterusa iscijedi i nestane. Sto se tice stezanja, meni se pojavljivalo krvarenje poslije kontrakcije, bilo koje vrste. Lezi kad ti se desi i pij tecnosti jer i manjak tecnosti iritira uterus.

smucek
11.01.2010., 13:01
Ja sam se dokotrljala do 9.mjeseca...uz mnogo mnogo strpljenja i mirovanja. Pozdravila sam se sa poslom, izlascima, manje vise bilo kakvim hodanjem, dizanjem bilo cega, setnja je u momentima bila mislena imenica. Meni je bilo on/off, uvijek ga je bilo tek toliko da se covjek ne moze opustiti. Ako je samo hematom, on se rastom uterusa iscijedi i nestane. Sto se tice stezanja, meni se pojavljivalo krvarenje poslije kontrakcije, bilo koje vrste. Lezi kad ti se desi i pij tecnosti jer i manjak tecnosti iritira uterus.

Da,strpljenje je kjuč svega.
Meni se krvarenje pojavilo u 8.tj.Tu večer je bilo jako,sutradan praktičko stalo,ali uvijek,pa i dan danas ima ga malo i drago mi je što sam naišla ne tebe jer znam da razumiješ-nikako se opustiti.Došlo bez stezanja i najave,samo me probolo.I u prethodne dvije trudnoće imala hematome,ali nije bilo ovako.Sutradan na uzv-u hematom veličine 25 sa 6 mm,ja strogo mirovala,4 puta 200 utrogestana,do sljedećeg uzv-a za 2 tjedna kritični dio iznad plodove glave se zatvorio,a straga,tako piše-razdvojeni korion i amnion,hematom u resorpciji.Itako je bilo i nakon mjesec dana na pregledu,s tim da se liječnik oko toga više nije pretjerano zabrinjavao,čak ni kada sam opet dosta prokrvarila nakon pregleda taj put-rekao da se to rastegnulo sondom,i da to krene i jače,može se zaustaviti.Džaba,ko je jednom prokrvario u tudnoći,bez gledanja wc papira ne završava piškenje.
Sad,da te pitam,da li si i ti koristila progesteron vaginalete?
Koliko je tebi potrajao hematom?
Da li ti je crvena išla samo na početku,a poslije smeđe i sukrvica ili su bile sve varijacije na temu u svako vrijeme?
Moram priznati,meni je do unazad tjedan dana gotovo skroz stala,a otkad imam lagane kontrakcije,u sluzi ima i sukrvice i smeđih varijacija.
Pročitala sam negdje da imaš i placentu marginalis,možda tebi curka i od toga?Slično je imala šogorica,ali ona je imala placentu previju totalis i zadnja dva mjeseca hospitalizirana.

nordea
11.01.2010., 15:25
Sad,da te pitam,da li si i ti koristila progesteron vaginalete?
Koliko je tebi potrajao hematom?
Da li ti je crvena išla samo na početku,a poslije smeđe i sukrvica ili su bile sve varijacije na temu u svako vrijeme?
Moram priznati,meni je do unazad tjedan dana gotovo skroz stala,a otkad imam lagane kontrakcije,u sluzi ima i sukrvice i smeđih varijacija.
Pročitala sam negdje da imaš i placentu marginalis,možda tebi curka i od toga?Slično je imala šogorica,ali ona je imala placentu previju totalis i zadnja dva mjeseca hospitalizirana.

Ja sam koristila dabroston jedno vrijeme. Pitala me doktorica hocu li vaginalete ili tbl ali meni su tbl bolje rjesenje. U principu, u prvom trimestru se nisam previse brinula, znala sam da ako bude lose, bice. Medjutim, meni je najgori dio krenuo u drugom trimestru, to je bilo nesto izmedju smedjeg i crvenog. Poslije toga mjesec i po, CAK :eek:, bez icega, sve super. tih mjesec i po sam isto lezala za svaki slucaj. Nakon toga, pomalo, svaki dan. Meni je glavno bilo da udjem u 7.mjesec (cilj) pa onda sta bude, bice. Tako da mogu reci da mi je treci trimestar :top: . neko se zali na ovo i ono u trecem trimestru a ja kazem hvala Bogu pa moze prezivjeti u inkubatoru!!!
Sto se tice placente previe marginalis, majku joj njenu, :D , nije mi jasna!!! prvo nebi trebalo da krvarim upravo zbog toga sto je marginalis i bas ne ovoliko dugo. Malen je procenat generalno onih kojima perzistira marginalis i u treci trimestar!!!
U svakom slucaju, sto se kontrakcija tice, meni je doktor rekao da ih MORAM smirivati. Sto se tice mog iskustva, vrijedi pravilo ko se o mlijeko opeče i u jogurt puše!!!
Svako malo idem u WC da "provjerim" jel sve ok. Iako izadjem vani da prosetam, prva stvar je lokacija WC da opet provjerim. Nije ugodno 8 mj. lezati i cekati sta ce se desiti.
U svakom slucaju, zelim ti srecu. Ako te jos bilo sta interesuje, slobodno se javi, znam kako ti je. Isto tako, procitala sam sve sto ima da se procita na internetu i u medicinskim knjigama o ovoj temi. I o placenti previi. I o abruptio placente. i o svim mogucim komplikacijama jer dugo nisu uopste mogli vidjet sta se zapravo desava!

smucek
11.01.2010., 15:34
Ja sam koristila dabroston jedno vrijeme. Pitala me doktorica hocu li vaginalete ili tbl ali meni su tbl bolje rjesenje. U principu, u prvom trimestru se nisam previse brinula, znala sam da ako bude lose, bice. Medjutim, meni je najgori dio krenuo u drugom trimestru, to je bilo nesto izmedju smedjeg i crvenog. Poslije toga mjesec i po, CAK :eek:, bez icega, sve super. tih mjesec i po sam isto lezala za svaki slucaj. Nakon toga, pomalo, svaki dan. Meni je glavno bilo da udjem u 7.mjesec (cilj) pa onda sta bude, bice. Tako da mogu reci da mi je treci trimestar :top: . neko se zali na ovo i ono u trecem trimestru a ja kazem hvala Bogu pa moze prezivjeti u inkubatoru!!!
Sto se tice placente previe marginalis, majku joj njenu, :D , nije mi jasna!!! prvo nebi trebalo da krvarim upravo zbog toga sto je marginalis i bas ne ovoliko dugo. Malen je procenat generalno onih kojima perzistira marginalis i u treci trimestar!!!
U svakom slucaju, sto se kontrakcija tice, meni je doktor rekao da ih MORAM smirivati. Sto se tice mog iskustva, vrijedi pravilo ko se o mlijeko opeče i u jogurt puše!!!
Svako malo idem u WC da "provjerim" jel sve ok. Iako izadjem vani da prosetam, prva stvar je lokacija WC da opet provjerim. Nije ugodno 8 mj. lezati i cekati sta ce se desiti.
U svakom slucaju, zelim ti srecu. Ako te jos bilo sta interesuje, slobodno se javi, znam kako ti je. Isto tako, procitala sam sve sto ima da se procita na internetu i u medicinskim knjigama o ovoj temi. I o placenti previi. I o abruptio placente. i o svim mogucim komplikacijama jer dugo nisu uopste mogli vidjet sta se zapravo desava!
Da,ovo si super rekla za vječite posjete wc-ima,to je kod mene all day long.
Šogorica je sa previom stalno pomalo curkala.
Ti u prvom tromjesečju jesi ili nisi krvarila,nisam shvatila?
Bilo je hematome?
Meni je bilo stres od početka jer sam znala,kao što i sad znam da je ovo zadnji pokušaj.Ne bih imala više snage,38 godina je tu,dvoje djece.Ako uspije,uspije.

nordea
11.01.2010., 19:42
Da,ovo si super rekla za vječite posjete wc-ima,to je kod mene all day long.
Šogorica je sa previom stalno pomalo curkala.
Ti u prvom tromjesečju jesi ili nisi krvarila,nisam shvatila?
Bilo je hematome?
Meni je bilo stres od početka jer sam znala,kao što i sad znam da je ovo zadnji pokušaj.Ne bih imala više snage,38 godina je tu,dvoje djece.Ako uspije,uspije.

Ma ja sam od pocetka krvarila. Ustvari, ja sam dobila neku vrstu "menstruacije" koja nije bila to to. SAmo sto sam ja mislila da je to neki hormonalni disbalans, da nije trudnoca. Mislila sam ono, ljeto dolazi, ja pred odmor, umorna i tako. Nisu mi tada rekli da imam hematom. Tek u drugom trimestru kad je bilo malo vece krvarenje i kad sam i ostala u bolnici na tokolizi su mi rekli. A sto se tice WC-a, meni ce Paloma i ostale kompanije WC papirima zahvalnicu poslati koliko sam ga potrosila "provjeravajuci". I, nije mi jasno odakle mi ovaj problem u startu. "nova" mi je materica :rofl: , prva trudnoca. Ali eto, sve se izdrzi. I ja sam evo ovoliko, i ti ces. Samo polako. Ja sam, npr., upisala online kurs o ishrani i koristim svoje vrijeme na to sada.

lala
11.01.2010., 19:47
Ja sam se svoh hematoma riješila :s Hvala Bogu! Bija je veći od ploda i nije dobro izgledalo, nalegao je jako...ali nestao nakon mjesec dana

smucek
11.01.2010., 19:53
Jebemu,pa mi smo ekipa veselih hematoma.:lol:

@nordea@...saga o wc papiru,pap.maramicama i ostalom accesorizeu kod mene poprimila te razmjere da ne smije iz dućana ni u ludilu stić neki papir boja breskve,s uzorkom,žuti ili nedajbože rozi jer se na njima ne prepoznaju nijanse:D
Sad me neka tuga ufatila kad čitam o tvojim počecima...ljetos sam je imala takvu trudnoću,kao menga,pa hoće-neće,test pozitivan,gestacijske vrećice ima..krvi čas ima čas nema,pa 7-tj.izvadim betu a ona premala,tj.77,skinem se sa utrogestana po dogovoru s ginom i krene spontani...šmrc,možda je i to bio pravi plod..:(
Kako je kod tebe teklo...beta rasla?test pozitivan?mirovala od početka?uzv?

nordea
11.01.2010., 22:39
Jebemu,pa mi smo ekipa veselih hematoma.:lol:

@nordea@...saga o wc papiru,pap.maramicama i ostalom accesorizeu kod mene poprimila te razmjere da ne smije iz dućana ni u ludilu stić neki papir boja breskve,s uzorkom,žuti ili nedajbože rozi jer se na njima ne prepoznaju nijanse:D
Sad me neka tuga ufatila kad čitam o tvojim počecima...ljetos sam je imala takvu trudnoću,kao menga,pa hoće-neće,test pozitivan,gestacijske vrećice ima..krvi čas ima čas nema,pa 7-tj.izvadim betu a ona premala,tj.77,skinem se sa utrogestana po dogovoru s ginom i krene spontani...šmrc,možda je i to bio pravi plod..:(
Kako je kod tebe teklo...beta rasla?test pozitivan?mirovala od početka?uzv?

Nisam iz pocetka lezala, tek od drugog trimestra. Cak iako sam krvarila. U prvom trimestru se stvarno ne moze nista uraditi. Ni utrogestan ni dabroston ni stotine UZV ne moze zaustaviti proces ako je los po plod. To sam znala. Ni mirovanje cak nije dokazano da ima efekta. Uradila sam test, bio pozitivan...pa tako tri testa :D
Betu nisam vadila, sve i da jesam, opet, sta...jednostavno sam znala da ama bas nista ne mogu uraditi.
Plod je citavo vrijeme izgledao uredu i po parametrima, imao je svoju uzlaznu putanju razvoja.
Hematom ce ici svojim tokom, nema lijeka za to osim sto ga se sam organizam rijesi. dok se to ne dogodi, bitno je stabilizirati uterus. Treba imati strpljenja, ma koliko to tesko bilo.
Ostatak vremena sam pila gynipral, svakih 6 sati, jedno vrijeme i svaka 4h (izazivalo meni malo problema sa radom srca, ali na plod ne djeluje ili minimalno). Mg probala, ma kakvi, ovo je bio veci problem nego sto bi ga Mg mogao rijesiti.

azra79
12.01.2010., 09:58

@azra79@draga moja,i ja sam panično-anksiozni tip,isto ponekad ne razgraničujem što je od straha,a što stvarno.Noćas pola vremena budna jer 2 mj.nisam izašla iz kuće,a jutros imala dogovoreno frizera,pa pola noći mislila,ajme kako ću,steže me boli,što je sad...naravno da i ja popijem normabel,što zbog stezanja,a što zbog straha.Pri čemu je meni ovo treća trudnoća,dakle iskustva imam.
U redu je da popijem normabel ali moj ginic mu se kategoricki protivi kao da pijem bog zna sta,a ovamo mi daje ormidole i sl.
i ja sad kad me uhvati popijem normabel i idem dalje.moji bolovi nisu u vidu grceva i sl.nego samo zigovi-probadanje,pojave se samo 2-3 puta dnevno.
I javi kako je bilo kod frizera:)ja sam sinoc prvi put kako sam trudna sama prosetala pogradu:)

azra79
12.01.2010., 10:03
slučajno sam naletila na ovo...naime,ja pijem ormidol zbog povišenog tlaka...i u pripremama i mojoj,na žalost,pre kratkoj trudnoći,gin je tražio da odmah prekinem sa ormidolom i pila sam metildopu,tak da mi je ovo tvoje skroz čudno:confused::ne zna:

Joj zao mi je zbog tvoje trudnoce::(
Vjeruj mi i meni je cudno!!!Tako da ga ne pijem ali kad sam lose popijem diazepam od 2 mg,a to je jednom dnevno,nekad ga cak prepolovim pa je to samo 1 mg.
Danas cu jos poceti s magnezijem i ako ne budem imala bolove zvacu ga da izbacim gynipral,jer nemam ni tvrd stomak niti imam bol u vidu grca samo zigove 1-3 puta dnevno,moguce je da se maternica siri:)
Eto ja sad ispade kao ginekolog kakav:)
pozdrav

smucek
12.01.2010., 14:12
Danas kod mene nema kontrakcija!:)
Jučer frizer i dućan,danas dva vađenja krvi-nakon 2 mjeseca kućnog pritvora došlo mi je kao posjet Disneylandu.Eto kakvi smo mi ljudi,sve ono obično i trivijalno uopće ne doživljavamo,dok to ne izgubimo.
@azra@super za šetnju!koji si tjedan to ono?
@nordea@,tvojoj bebi je očito bilo sudjeno.Ljetos sam se ja nekako odlučila na prekid utrogestana (isto nisam mirovala) jer je svaki dan krvi bilo sve više i nekako mi je osjećaj govorio da to nije to.Valjda je to bilo ispravno.:ne zna:
Da li ti je skoro termin?

nordea
12.01.2010., 14:30
@nordea@,tvojoj bebi je očito bilo sudjeno.Ljetos sam se ja nekako odlučila na prekid utrogestana (isto nisam mirovala) jer je svaki dan krvi bilo sve više i nekako mi je osjećaj govorio da to nije to.Valjda je to bilo ispravno.:ne zna:
Da li ti je skoro termin?

Pa evo, idem sad cesce na pregled, da vidimo kad ce posteljica biti zrela. Doktorica rekla bice carski, ali ne zele carski ako ja mogu jos izdrzati a dok posteljica ne sazrije.
Inace je termin pocetkom februara.

nordea
12.01.2010., 14:32
Danas kod mene nema kontrakcija!:)
Jučer frizer i dućan,danas dva vađenja krvi-nakon 2 mjeseca kućnog pritvora došlo mi je kao posjet Disneylandu.Eto kakvi smo mi ljudi,sve ono obično i trivijalno uopće ne doživljavamo,dok to ne izgubimo.

Nadam se da si uzivala!!! Narod se zali na lose vrijeme, ma pusti lose vrijeme, samo nek ima zraka, za kisu uvijek ima kisobran!!!

I ja sam bila kod frizera!

smucek
12.01.2010., 14:33
Pa evo, idem sad cesce na pregled, da vidimo kad ce posteljica biti zrela. Doktorica rekla bice carski, ali ne zele carski ako ja mogu jos izdrzati a dok posteljica ne sazrije.
Inace je termin pocetkom februara.

Stvarno si snažna!To će biti najizdržljiviji beban kad mu je mama takva!
Jel znaš spol?

nordea
12.01.2010., 14:52
Stvarno si snažna!To će biti najizdržljiviji beban kad mu je mama takva!
Jel znaš spol?

Kakva snazna!!! Nemam druge! Sta da se radi? Nisam imala izbora. Poslije prve bolnice, shvatila sam da 1. moze gore (bila smjestena na odjeljenju gdje sam se naslusala svakakvih slucajeva, na kraju sam slusalice za radio narucila da mi se donesu da ne slusam), 2. mogu izabrati izmedju lezanja u bolnici :ceka: :mama: ili lezanja kuci.

smucek
12.01.2010., 14:55
Kakva snazna!!! Nemam druge! Sta da se radi? Nisam imala izbora. Poslije prve bolnice, shvatila sam da 1. moze gore (bila smjestena na odjeljenju gdje sam se naslusala svakakvih slucajeva, na kraju sam slusalice za radio narucila da mi se donesu da ne slusam), 2. mogu izabrati izmedju lezanja u bolnici :ceka: :mama: ili lezanja kuci.

Da,dobro je dok si doma.
Bolnica ubije psihu.
Još uz to,ja bi pukla,djeca mi doma,a ja tamo.

doubleeć
14.01.2010., 20:51
Pozdrav svima!
Jedno pitanjce: imam cesto kontrakcije ali ne uzrokuju otvaranje... Svejedno zanima me koja je procedura sa ctg-om? Kad se rutinski radi prvi puta? Ja sam skoro 34 puna tj i jos mi nikad nisu radili, cak ni kad sam "prijavila" kontrakcije?

lala
14.01.2010., 21:22
Meni o.k. sve, nisam otvorena, koje olakšanje

lotus_flower
15.01.2010., 11:27
Jedva čekam pregled u utorak jer me kontrakcije znaju ubijati a tek sam 24+...jučer sam se jedva dovukla do forumske kave od stezanja, došlo mi je da se sjednem na sred ulice dok ne prođe :(:(:(

smucek
15.01.2010., 11:57
E,sad ovisi kakve su.
Mene stegne niže dole,oko mjehura,sve se skameni,traje od 5min naviše,pa stane.A tek sam u 15-tom tjednu.
Nekad iz čista mira-sinoć ležala cijelu večer pred tv-om,počela zaspivati,steže i razbudi me.
I dr.mi ih je vidio neku dan na uzv,ali nisu zabrinjavajuće.Bitno je da se ne javljaju ritmično i da ne otvaraju cerviks.
Meni inače najgore od sjedenja.Možda si dugo bila na kavi.
Hodanje je u principu manje opasno od sjedenja.Meni često dodje dok sam na kompu.

nordea
15.01.2010., 11:59
Jedva čekam pregled u utorak jer me kontrakcije znaju ubijati a tek sam 24+...jučer sam se jedva dovukla do forumske kave od stezanja, došlo mi je da se sjednem na sred ulice dok ne prođe :(:(:(

Popij dvije case vode i lezi/promijeni polozaj. to bi ti trebalo pomoci ako su lazne kontrakcije.

lotus_flower
15.01.2010., 12:00
E,sad ovisi kakve su.
Mene stegne niže dole,oko mjehura,sve se skameni,traje od 5min naviše,pa stane.A tek sam u 15-tom tjednu.
Nekad iz čista mira-sinoć ležala cijelu večer pred tv-om,počela zaspivati,steže i razbudi me.
I dr.mi ih je vidio neku dan na uzv,ali nisu zabrinjavajuće.Bitno je da se ne javljaju ritmično i da ne otvaraju cerviks.
Meni inače najgore od sjedenja.Možda si dugo bila na kavi.
Hodanje je u principu manje opasno od sjedenja.Meni često dodje dok sam na kompu.

meni su identične tvojima a počele u 18-om tj.
već sam to rekla ginekologu, rekao je da nisu opasne dok god sam zatvorena i da više mirujem jer se meni jave čim sam malo više u pokretu ili na nogama. :ne zna:

lotus_flower
15.01.2010., 12:02
Popij dvije case vode i lezi/promijeni polozaj. to bi ti trebalo pomoci ako su lazne kontrakcije.

da, zanimljivo je da odmah prođu, čim sjednem.
velim, jučer sam crkla do kave, cure su me u čudu gledale što mi je kad sam se dovukla. od trga do vrha tkalče mi je trebalo 20min. :rolleyes:
čim sam sjela (i naručila kavicu :rofl:), prošlo me kao da se nikad ništa nije dogodilo :ne zna:

smucek
15.01.2010., 12:08
Da,meni su u prvoj trudnoći krenule oko 30-tog tjedna i počele me otvarati,pa prepar-ormidol.Ipak treba više mirovati.One priče naših baka i mama o tome kak se radilo na polju i poslu su ok,ali koliko je onda bilo spontanih i ostalih problema.
Što se žena nauživa straha u tih 9 mjeseci pa to je koma.

nordea
15.01.2010., 12:20
Da,meni su u prvoj trudnoći krenule oko 30-tog tjedna i počele me otvarati,pa prepar-ormidol.Ipak treba više mirovati.One priče naših baka i mama o tome kak se radilo na polju i poslu su ok,ali koliko je onda bilo spontanih i ostalih problema.
Što se žena nauživa straha u tih 9 mjeseci pa to je koma.

Koliko sam se ja naslusala izraza "umrla pri porodu"...sad je to ipak rjetkost i incident.
Za neke druge stvari, koje se vecinom javljaju poslije u trudnoci, jeste dokazano da mirovanje pomaze. Recimo, ako postoji problem sa placentom ili ako fetus ima malu tezinu, onda je dokazano da mirovanje pomaze. Odnosno, u mnogim slucajevima da je presudno.

nordea
15.01.2010., 12:26
da, zanimljivo je da odmah prođu, čim sjednem.
velim, jučer sam crkla do kave, cure su me u čudu gledale što mi je kad sam se dovukla. od trga do vrha tkalče mi je trebalo 20min. :rolleyes:
čim sam sjela (i naručila kavicu :rofl:), prošlo me kao da se nikad ništa nije dogodilo :ne zna:

Pa ja, Braxton Hicks kontrakcije...nista je to. Kad te bude bolilo CAK i kad promijenis polozaj, onda se pocni brinuti. A i dehidriranost (zato sam rekla tecnost) moze iritirati matericu.

smucek
15.01.2010., 12:27
Koliko sam se ja naslusala izraza "umrla pri porodu"...sad je to ipak rjetkost i incident.
.

Naravno.
Kad svaka od nas samo pogleda obiteljsku statistiku,koliko je bilo mrtvorođenčadi,umrla rodilja,spntani su išli ko ludi,a da ih vjerojatno nisu ni registrirali.
Poludim i kad vele-jedino vaginalni porod je prirodan.
Je,prirodno je nekoć bilo živjeti u sojenicama i zemunicama,pa više tako nitko ne živi.
Prirodno je umrijeti od streptokoka.
Prirodno je vaditi zub na živo.
Pa srećom to više 99% ljudi ne radi.

nordea
15.01.2010., 12:31
Naravno.
Kad svaka od nas samo pogleda obiteljsku statistiku,koliko je bilo mrtvorođenčadi,umrla rodilja,spntani su išli ko ludi,a da ih vjerojatno nisu ni registrirali.
Poludim i kad vele-jedino vaginalni porod je prirodan.
Je,prirodno je nekoć bilo živjeti u sojenicama i zemunicama,pa više tako nitko ne živi.
Prirodno je umrijeti od streptokoka.
Prirodno je vaditi zub na živo.
Pa srećom to više 99% ljudi ne radi.

Ja fino kazem, pogotovo ako su muskarci ti koji dobacuju komentare, da slijedeci put kad im neko bude operaciju kakvu radio, recimo na koljenu, neka slobodno kazu da ne zele anesteziju-da ne zele epiduralnu. Pa da vidimo junaka!!! I prirodnjaka!!!
I kad ih zub zaboli, nek ne trce kod stomatologa odmah, nego nek se priroda pobrine za to.
Ja sam nalijetala na slicne komentare o trudnoci, te prirodno te fino te sta fali, te "ove zene su danas njezne", i to dosta starijih mi je to govorilo. A onda kad krenemo dublje u razgovor, onda krene prica kako je ova ili ona od 10 rodjenih samo imala 3 zivorodjenih itd itd.

dijana128
25.01.2010., 22:06
Koliko puta na dan su normalne kontrakcije?
Meni su dosta rano pocele,ali uredno sam zatvorena i osjetim ih nekad 2 puta na dan,nekad 5...
U 23.tjednu sam:D