PDA

View Full Version : priprema za tisak = loš tisak

BabyX
30.08.2007., 15:45
Molim pomoć graf. dizajnera i ostalih koji se kuže u te stvari!

Na poslu sam naručila dizajn reklamnih tabli od jednog izvođača, a za tisak je bio zadužen drugi izvođača. Tisak nije ispao onako kako smo očekivali (boje su prejake, jedna slika pretamna, ne kuži se ništa dok ne dođeš na par metara)

Mene zanima koliko to sve skupa ima veze sa pripremom za tisak, a koliko sa samim tiskom. Po mojoj slobodnoj procjeni problem je u pripremi za tisak, iako dizajner tvrdi da to nema veze sa pripremom, te da je njegova priprema skroz OK, a da je greška u tisku. Napomena, bio je upoznat sa vrstom otiska koji je naručen.

Kome da sad to reklamiramo?

Hvala!

zubagonivincenta
30.08.2007., 16:11
BabyX! Imaš privatnu poruku.

Fosna
30.08.2007., 16:13
Ako je znao koje su zahtjevi za tisak, onda je dizajnerova greska. Najbolje ga odvedi u tiskaru pa nek se oni tamo pokefaju kak se spada. Nekak sam skloniji tiskari, sumnjam da im je oprema lose kalibrirana, makar su i oni morali vidjeti da to ne valja prije nego kaj su isli printati, ak tak ocajno to izgleda.

BabyX
30.08.2007., 16:30
Ako je znao koje su zahtjevi za tisak, onda je dizajnerova greska. Najbolje ga odvedi u tiskaru pa nek se oni tamo pokefaju kak se spada. Nekak sam skloniji tiskari, sumnjam da im je oprema lose kalibrirana, makar su i oni morali vidjeti da to ne valja prije nego kaj su isli printati, ak tak ocajno to izgleda.

Ma ne izgleda baš očajno, ali nije ono što smo potvrdili ni očekivali! I ja sam nekako sklonija tiskari!