PDA

View Full Version : Putovanja željeznicom - željeznicke karte, kako doći vlakom nekuda...

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

No_Chump_Love
24.11.2009., 17:49
jel postoji nešto (prijevoz) iz Budimpešte za Hrvatsku odnosno Osijek (prioritet) ili Zagreb od 14.55 nadalje? može biti vlak,trajekt,bilo što (osim aviona) jer previše je čekati 10:10 ujutro za let za Zagreb. Ako se baš mora, onda...

x-type
24.11.2009., 20:39
za Osijek nema, direktni ide u 9h45, a s presjedom i dolaskom u istom danu zadnji kreće u 13h45.
za Zagreb ima direktni u 14h05 i u 17h00 (ali s ovim u 17h noćnu vezu za Osijek imaš preko Vinkovaca s čekanjem oko 2h za presjed)

No_Chump_Love
24.11.2009., 22:31
za Osijek nema, direktni ide u 9h45, a s presjedom i dolaskom u istom danu zadnji kreće u 13h45.
za Zagreb ima direktni u 14h05 i u 17h00 (ali s ovim u 17h noćnu vezu za Osijek imaš preko Vinkovaca s čekanjem oko 2h za presjed)

E taj mi i treba ako dolazi iz Budimpešte u Vinkovce onda nema problema. Samo možeš li mi reći kad stiže u Vinkovce ako i tu informaciju posjeduješ?! I da koliko je karta otprilike do Vinkovaca? U Vinkovcima me netko dočeka od mojih

x-type
25.11.2009., 09:53
dao sam ti gore link na kojemu možeš vidjeti. i čitaj pažljivije, ne dolazi iz Budimpešte u VInkovce, već iz Budimpešte u Zagreb, pa presjed za Vinkovce u Zagrebu. ne sjećam se kad dolazi, negdje oko 3 u noći čini mi se

strila
27.11.2009., 14:05
Mogu li kupiti kartu Zagreb-Venecija u Splitu jer u Šibeniku ne mogu?

damir1976
27.11.2009., 19:09
Pozdrav svima
mozda je ovo moje pitanje glupo al eto pitat cu:
da li postoji vlak Zagreb - Novi Sad?
Hvala

No_Chump_Love
27.11.2009., 22:03
Pozdrav svima
mozda je ovo moje pitanje glupo al eto pitat cu:
Hvala

Zašto glupo pitanje??? Slobodno pitaj. Niti jedno pitanje nije glupo. Sva mogu nekome biti korisna. kad sam išao na exit bilo je ovaKo:

Iz Zagreba u 9 sati kreće prema Vinkovcima u koje se stiže oko 12.04.U Vinkovcima se opet presjeda te se un 12.26 kreće prema Staroj Pazovi u koju se stiže u 14.50.Tamo se u 15.51 presjedna na direktan vlak za Novi Sad u koji se stiže u 16.48.

Iz Zagreba ide vlak koji iz ZG-a kreće u 11.07 i direktnom linijom stiže u Staru Pazovu u 16.43.Tamo se presjeda te vlak za Novi Sad kreće u 17.39 i stiže na odredište u 18.35.

Nego kad imaju vlakovi iz Beča u ZG, mislim na 25.12. taj me datum zanima,a nigdje naći :( znam da ima neki u 20:00 cijenu ne znam...

ix ox
28.11.2009., 00:50
Pozdrav svima
Hvala
ako ti se da putovat možeš ići i Zagreb - Beograd - Novi Sad :)

billie555
28.11.2009., 09:27
Zagreb - Beč imaš već od €29

kak to tak jeftino?? zakaj nema do Praga tak jeftino?? :(

a kad bi npr. išla tak jeftino do Beča, kolko bi me još koštalo da dođem od Beča do Praga??

canazirk
28.11.2009., 21:40
Koliko košta noćnim vlakom, u kupeu, povratna karta Split - Zagreb?

Postoji li neki popust za mlade (ili bilo kakav popust) ?

damir1976
28.11.2009., 22:27
ok,hvala svima na informacijama

_Terpsihora_
03.12.2009., 16:47
Split-Zagreb povratna karta brzim vlakom košta 274.00 kn , putničkim vlakom 269.20 kn .

Ako imaš iskaznicu za studente ili srednjoškolce karta ti je 25% jeftinija. Ta se iskaznica napravi na šalteru kolodvora, košta 30 kn i traje godinu dana.

Hari1987
09.12.2009., 14:42
Hej ljudi moze li pitanje za znalce.Koliko je pametno uputiti se vlakok prema Svedskoj. Bio sam dosta puta ali nikad vlakom pa bih volio probat i to.Thanks puno

ix ox
09.12.2009., 15:45
pozdrav ljudi, molio bih ako netko zna cijenu karte u jednom smijeru ili povrtanu nije važno, za relaciju Osijek-Sarajevo.
Hvala. :D

x-type
09.12.2009., 15:53
Hej ljudi moze li pitanje za znalce.Koliko je pametno uputiti se vlakok prema Svedskoj. Bio sam dosta puta ali nikad vlakom pa bih volio probat i to.Thanks puno

u svakom slučaju zanimljivo i udobno putovanje, ali vjerojatno poprilično skupo i dugotrajno

Bubsi
09.12.2009., 16:10
Kad se mijenja vozni red vlakova za 2009./2010.? Jel 12.12.? I da, imaju li studenti popust i na nocni vlak Split-Zagreb, odnosno na povratnu kartu? Jos.. :D Idem za Budimpestu iz Splita. Izdaju li mi samo jednu kartu, ili kupujem povratnu St-Zg-St i Zg-Bud-Zg?

x-type
09.12.2009., 16:28
trebala bi biti samo jedna karta (pogotovo ako je noćni u pitanju, ako ideš ICN-om, onda nisam siguran, ali mislim da i s njim). novi vozni red ide od 13.12.2009 do 11.12.2010. za popuste ne znam.

Bubsi
09.12.2009., 16:43
trebala bi biti samo jedna karta (pogotovo ako je noćni u pitanju, ako ideš ICN-om, onda nisam siguran, ali mislim da i s njim). novi vozni red ide od 13.12.2009 do 11.12.2010. za popuste ne znam.

Tnx :mig: Trebala bi ic (ako se vozni red drasticno ne promijeni) nocnim vlakom u 22:10 za Zagreb pa u 10 ujutro na vlak za Budimpestu. I nazad vlakom iz Budimpeste u 14:05h za Zagreb, i onda u 22:55 za Split opet nocnim vlakom.. Takav vozni red mi odgovara pa se nadam da neke vece promjene nece bit :)

alette01
09.12.2009., 22:45
Prijateljice i ja smo zainteresirane da novu godinu dočekamo u drugoj državi :)
Ne tražimo ludi provod već samo savjet gdje otići na dan, dva da je blizu (tipa Italija, Austria ili čak i Njemačka ) a da je cijena povoljna.
Unaprijed hvala na odgvorima

:)

xfairguy
10.12.2009., 18:50
HŽ je katastrofa, novi vozni red starta od 13.12.2009 a ovi po šalterima nemaju još ništa.

x-type
10.12.2009., 21:16
HŽ je katastrofa, novi vozni red starta od 13.12.2009 a ovi po šalterima nemaju još ništa.

loše si gledao
http://img25.imageshack.us/img25/8770/85242852.jpg

maida24
11.12.2009., 12:56
pozdrav svima! zanima me da li je netko putovao vlakom po Njemačkoj? tocnije iz stuttgarta. Kakav je kolodvor, koliko mi treba da dođem s jednog perona na drugi? jer mislim da nije kao u zagrebu :) Dolazim avionom u stuttgart i onda iz stu do karlsruhe pa ako netko ima kakvih informacija bila bi zahvalna :)

billie555
13.12.2009., 10:24

ma kaj nemaju, pa meni su normalno prodali kartu za 28. možda si naletio na nekog kome se nije dalo... :mig:

Bubsi
13.12.2009., 13:05
Uzimam povratnu kartu Zagreb-Budimpesta, i u smjeru Zg-Bud vlak ide preko Slovenije i Austrije, a kad se vracam ide direktno. Jel i u takvoj verziji povratna karta 212kn? :confused:

x-type
13.12.2009., 15:07
definitivno nije. btw, zašto preko Austrije ideš za Budimpeštu s presjedom kad imaš solidno raspoređene direktne vlakove?

edit: sad vidim da su zajebali vozni red i da je ostao jedan jedini direktni vlak. ali svejedno ne moraš baš preko Austrije.

Bubsi
13.12.2009., 15:22
definitivno nije. btw, zašto preko Austrije ideš za Budimpeštu s presjedom kad imaš solidno raspoređene direktne vlakove?

edit: sad vidim da su zajebali vozni red i da je ostao jedan jedini direktni vlak. ali svejedno ne moraš baš preko Austrije.

Dolazim iz St za Zg ujutro u 6:30, a u hostelu mi je dolazak najavljen oko 17-18h, tako da mi ostaje samo taj vlak u 7:25 i on ide preko Slovenije i Austrije i vozi 9ipo sati :eek: :eek: Skroz su zeznuli vozni red, prije je bio taj direktni vlak mislim oko 10 ujutro iz Zg i dolazio je oko 16h u Budimpestu..

xfairguy
13.12.2009., 15:41
ma kaj nemaju, pa meni su normalno prodali kartu za 28. možda si naletio na nekog kome se nije dalo... :mig:

Ma da, kao nemam još to na kompjuteru, dođite poslije 13-tog.

x-type
13.12.2009., 15:53
Dolazim iz St za Zg ujutro u 6:30, a u hostelu mi je dolazak najavljen oko 17-18h, tako da mi ostaje samo taj vlak u 7:25 i on ide preko Slovenije i Austrije i vozi 9ipo sati :eek: :eek: Skroz su zeznuli vozni red, prije je bio taj direktni vlak mislim oko 10 ujutro iz Zg i dolazio je oko 16h u Budimpestu..

auu gadno. da, bio je taj kasnojutarnji. i to još od Beča ideš Railjetom... to će biti skupo... ali barem ćeš udobno putovati

Bubsi
13.12.2009., 15:56
auu gadno. da, bio je taj kasnojutarnji. i to još od Beča ideš Railjetom... to će biti skupo... ali barem ćeš udobno putovati

Uups, koliko je to otprilike skupo? :misli: A vidi ovo: http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=10490&postdays=0&postorder=asc&start=0

Scrolaj malo dolje, odakle taj vozni red?? I pise 2010. godina, i postoji onaj direktni vlak u 10h ujutro :ne zna:

x-type
13.12.2009., 16:05
ovako: izgleda da gledamo i ti i ja na DB-ov vozni red koji još nije ažuriran u potpunosti.

ostala su 3 vlaka za Budimpeštu, 241 u 4h56, 205 koji ide oko 10h i taj popodnevni. zovi kolodvor i provjeri po brojevima vlakova koje sam ti dao :)

Bubsi
13.12.2009., 16:08
ovako: izgleda da gledamo i ti i ja na DB-ov vozni red koji još nije ažuriran u potpunosti.

ostala su 3 vlaka za Budimpeštu, 241 u 4h56, 205 koji ide oko 10h i taj popodnevni. zovi kolodvor i provjeri po brojevima vlakova koje sam ti dao :)

Hvala puno :mig:

Bubsi
14.12.2009., 14:19
Ovako: :D Kupila sam povratnu kartu Split-Budimpesta, i ostali su oni vlakovi iz Zagreba direktni u 10h ujutro za Budimpestu. Sad mene kopka, a zena na kolodvoru mi nije nista rekla, trebam li ja uzimat rezervaciju recimo za taj vlak iz Zagreba za Budimpestu? Meni na karti pise datum polaska, i pise Split-Budimpesta via Zagreb, Koprivnica itd.. I ne pise recimo da ja iz St krecem u 22:07h, to mi pise samo na posteljnoj karti :ne zna: Uglavnom, zbunjena sam :confused: Trebaju li mi te rezervacije?

Bubsi
15.12.2009., 15:36
Ovako: :D Kupila sam povratnu kartu Split-Budimpesta, i ostali su oni vlakovi iz Zagreba direktni u 10h ujutro za Budimpestu. Sad mene kopka, a zena na kolodvoru mi nije nista rekla, trebam li ja uzimat rezervaciju recimo za taj vlak iz Zagreba za Budimpestu? Meni na karti pise datum polaska, i pise Split-Budimpesta via Zagreb, Koprivnica itd.. I ne pise recimo da ja iz St krecem u 22:07h, to mi pise samo na posteljnoj karti :ne zna: Uglavnom, zbunjena sam :confused: Trebaju li mi te rezervacije?

Itko? :D

x-type
15.12.2009., 15:58
meni su prije prodali rezervaciju za Split - Zagreb noćni, tako da bi ti vjerojatno trebalo za tu relaciju, a za Zagreb - Budimpešta pretpostavljam isto (doduše, akd sam htio uzeti rezervaciju za Eurocity za Ljubljanu, rekli su mi da mi ne treba)

Bubsi
15.12.2009., 16:07
Uzela sam odjeljak za spavanje pa na toj posteljnoj karti pise datum polaska i vrijeme za St-Zg, to onda vrijedi kao rezervacija? A ako mi bude trebala za Zagreb-Budimpesta onda ju uzimam kad stignem u Zg ili?

x-type
15.12.2009., 16:12
da, možeš je uzeti u Zagrebu. imat ćeš dovoljno vremena za prošetati se do međunarodne blagajne i priupitati. ako ti je naplai u vlaku, stajat će te skuplje.
a ako imaš spavanje do Zagreba, mislim da bi i za to trebala rezervacija jer su svi kupei jednakog kapaciteta, samo neki putnici uzmu skuplje karte tako da bude manje ljudi (ili da su sami) u kupeu, pa shodno tome ja mislim da bi trebala rezervacija da se zna u kojem si kupeu. iako to je samo moje mišljenje, nisam nikad putovao u vagonu za spavanje

Bubsi
15.12.2009., 16:19
Zbunile su me sve te karte :D Uglavnom, pise mi na toj posteljnoj polazak, i broj vagnona i broj postelja. Idemo momak i ja pa smo uzeli taj double. Ali kako sam ja kupovala karte tako je na toj posteljnoj samo moje ime, ali pise da je placeno za 2 lezaja. Nadam se da je tako sve ok :)

sweetamber
15.12.2009., 16:54
Mene zanima idem na koncert u Budimpeštu 5.3. i za tamo mi nije problem vlak,bilo koji samo da sam tamo do 5 ili 6 popodne.
Imam piatnje za vlak natrag.
POsto ce koncert biti gotov oko 1 pretpostavljam, zanima me jel ima neki vlak iz Budimpešte za Zagreb od 2 pa na dalje?Neki najraniji? Jer ne znam kaj cu radit ostatak vremena
Hvala puno :D

mesabugi
17.12.2009., 14:40
@ X-type

Pozdrav, čitao sam malo postove u ovom thredu i čini mi se da imaš poprilično iskustva, pa te molim za pomoć.

Idem u 2. mjesecu u Beč, i volio bi izbjeći bus, a radije s vlakom.
Još sam student, a cura nije više, imaš koju informaciju kako najeftinije doći do tamo.

Hvala!

x-type
17.12.2009., 16:10
nisam nikad u Austriju putovao vlakom. prouči malo ovo, (http://www.hznet.hr/iSite3/Default.aspx?sec=97) nazovi međunarodnu blagajnu (ili se prošeći do nje) i pitaj. prouči malo ovaj Sparschiene pa ih ispitaj o tome, moglo bi biti povoljno. inače, redovna povratna karta do Beča će te stajati preko 500 kn.

xfairguy
19.12.2009., 08:35
@ X-type

Pozdrav, čitao sam malo postove u ovom thredu i čini mi se da imaš poprilično iskustva, pa te molim za pomoć.

Idem u 2. mjesecu u Beč, i volio bi izbjeći bus, a radije s vlakom.
Još sam student, a cura nije više, imaš koju informaciju kako najeftinije doći do tamo.

Hvala!

Milsim da je ako dovoljno rano kupiš karte cijena povratne je 510 kuna, autobus je 420 kn.
Ali najbolje prošetaj do kolodvora pa ispitaj.

tomios
21.12.2009., 11:45
Moze li savjet, kako proci sto jeftinije...

1. S obzirom na popust Hrvatska-Madjarska, dali kupiti kartu do Hegyeshalom (zadnja stanica u Mađarskoj), a u Pecuhu ili Budimpesti, gdje imam oko pola sata slobodno uzeti Hegyeshalom - Beč? Ako je to uopce moguce tako?

2. Ili jednostavno kod HŽ uzeti do Budimpešte, a tamo za Railjet 40 dalje do Beča?

3. Ili jos jednostavnije uzeti Osijek-Budimpešta-Beč na HŽ međunarodnoj blagajni?

ix ox
21.12.2009., 12:51
Moze li savjet, kako proci sto jeftinije...

1. S obzirom na popust Hrvatska-Madjarska, dali kupiti kartu do Hegyeshalom (zadnja stanica u Mađarskoj), a u Pecuhu ili Budimpesti, gdje imam oko pola sata slobodno uzeti Hegyeshalom - Beč? Ako je to uopce moguce tako?

2. Ili jednostavno kod HŽ uzeti do Budimpešte, a tamo za Railjet 40 dalje do Beča?

3. Ili jos jednostavnije uzeti Osijek-Budimpešta-Beč na HŽ međunarodnoj blagajni?

uzmi si lijepo Osijek-Budipešta koja je 185 kuna,povratna (barem je bila) i uzmeš si onda Budapest-Vienna i tamo si nabaciš neki popust ak si student il mladež :D

tomios
21.12.2009., 20:02
Bio sam na kolodvoru pitati.
Ovak teta veli:

Ima vlak OS - Koprivnica - Bec...povratna za 1. osobu 645kn, druga 323kn...(City star) i vlak dodje oko pola 10 navecer.

Ono sto sam ja htio, Osijek - Budimesta povratna je 190kn a Sparscheine za Budim - Bec 141kn jedan smijer. Kad se sve zbroji, 472kn povratna. S obzirom da bih onu gore kombinaciju dijelio na 2, tada bi po osobi izaslo 484kn, sto je samo 12kn jeftinije, a radije cu se 3h voziti sa Railjetom nego sa BEELT vagonom :)

A ima relativno dobra veza iz Osijeka do Beca uz poneko cekanje u Pecuhu i Budimpesti.

7:41 za Beli, tamo za Pecuh ima u 8:48. Stigne u 10:19. Za Budimpestu ide IC 805 Misina u 11:23. Stigne u 14:14 na Keleti. Sa Keletija u 15:10 ima Railjet 68 za Beč (i dalje za Minhen). U Becu je u 18:08.

Ima i ver. da se ide sa sarajevskim do Budima, pa 18:24 ima za Bec, koji stigne tamo u 21:08...sto je meni vec kasno malo.

Istina da ovo sa 3 presjedanja traje 2h vise...al ipak se dodje u 18h u Bec...a tko voli dinamicnije putovanje..nek izvoli

profa52
11.01.2010., 13:48
kako sa autobusne u Beogradu doći do Aerodroma Nikola Tesla

Splenda
11.01.2010., 17:57
koliko dođe povratna karta?
i što je s onom nekom cakom , da je skuplja karta ako se ne ostane barem jedan vikend? :confused:
recimo da odem u subotu ujutro, i nedjelju navečer doma, onda bi morala platiti skuplju kartu ili?

krasta
09.02.2010., 14:55
jel netko zna dal se još negdje mogu kupiti željezničke karte osim na glavnom kolodvoru??
tamo je katastrofa, dugački red i neljubazna ženska!

ix ox
09.02.2010., 16:22
jel netko zna dal se još negdje mogu kupiti željezničke karte osim na glavnom kolodvoru??
tamo je katastrofa, dugački red i neljubazna ženska!
samo kolodvor kolega koliko ja znam
a to što su tako drske budi i ti. il jednostavno promjeni šalter i pošalji ju u.. :D
ili dođi u drugoj smjeni
znam i ja da mogu bit ponekad neugodni a ponekad tako predobri
ipak rade sa ljudima :D

luda sarma
10.02.2010., 08:14
samo kolodvor kolega koliko ja znam
a to što su tako drske budi i ti. il jednostavno promjeni šalter i pošalji ju u.. :D
ili dođi u drugoj smjeni
znam i ja da mogu bit ponekad neugodni a ponekad tako predobri
ipak rade sa ljudima :D

frendica mi kaže da ima neka agencija u centru grada gdje se mogu kupiti željezničke karte i da su jako ljubazni

ix ox
10.02.2010., 10:32
frendica mi kaže da ima neka agencija u centru grada gdje se mogu kupiti željezničke karte i da su jako ljubazni
ne bih znao nisam iz zagreba :D

globetrotter
10.02.2010., 10:35
vjerojatno croatia express u teslinoj.

krasta
10.02.2010., 12:24
vjerojatno croatia express u teslinoj.

a jel oni imaju iste cijene ili kaj?

brib23
10.02.2010., 13:15
mogu li se nekaj negdje na internetu saznati cijene ovih vlakova?

povratne:
Zagreb - Lvov
Budimpešta - Lvov
Budimpešta - Kijev - Moskva

hvala

Kioko
10.02.2010., 13:37
mogu li se nekaj negdje na internetu saznati cijene ovih vlakova?

povratne:
Zagreb - Lvov
Budimpešta - Lvov
Budimpešta - Kijev - Moskva

hvala
Za Ukrajinu ti je najjeftinije ići tako da "lomiš" vlakove: dakle, Zagreb - Budimpešta, Budimpešta - Zahony, Zahony - Chop, Chop - Lavov. Ne znam koliko ti je to zgodno ako je solo putovanje jer ipak ima čekanja, ali svakako ispadne jeftinije. :mig: (Cijene željezničkog prometa unutar Ukrajine su dosta povoljne i dobri su im vlakovi. :top:)

Na stranicama ukrajinske i ruske željeznice imaš cijene sigurno, samo ne znam ima li na engleskom. Ja sam kartu Moskva - Kijev kupila preko neta i predigla je na "bankomatu" za karte (kartomatu :confused: :rofl:). Samo, sve je na ruskom bilo. :ne zna:

globetrotter
10.02.2010., 13:51
a jel oni imaju iste cijene ili kaj?

na medjunarodnim linijama da, za unutar hrvatske ne mogu potvrditi. ovo su inace njihove cijene (http://www.croatia-express.com/hr/zeljeznicke-karte).

slavica_05
10.02.2010., 16:38
pozdrav!

zanima me jel itko od vas putova na ovoj novootvorenoj
relaciji sarajevo - beograd? kakvi su dozivljaji? Koliko traje,
kakav je vlak? :)

brib23
10.02.2010., 19:53
Za Ukrajinu ti je najjeftinije ići tako da "lomiš" vlakove: dakle, Zagreb - Budimpešta, Budimpešta - Zahony, Zahony - Chop, Chop - Lavov. Ne znam koliko ti je to zgodno ako je solo putovanje jer ipak ima čekanja, ali svakako ispadne jeftinije. :mig: (Cijene željezničkog prometa unutar Ukrajine su dosta povoljne i dobri su im vlakovi. :top:)

Na stranicama ukrajinske i ruske željeznice imaš cijene sigurno, samo ne znam ima li na engleskom. Ja sam kartu Moskva - Kijev kupila preko neta i predigla je na "bankomatu" za karte (kartomatu :confused: :rofl:). Samo, sve je na ruskom bilo. :ne zna:

Hvala na savjetu...isplati li se ići do Moskve vlakom preko Ukrajine? Iz Budimpešte direkt vozi vlak do Moskve preko Ukrajine, 39 sati pa me zanima kaj netko cijenu i treba li viza il nekaj za Ukrajinu?

Kioko
11.02.2010., 10:33
Hvala na savjetu...isplati li se ići do Moskve vlakom preko Ukrajine? Iz Budimpešte direkt vozi vlak do Moskve preko Ukrajine, 39 sati pa me zanima kaj netko cijenu i treba li viza il nekaj za Ukrajinu?
Treba ti tranzitna viza (ako ćeš se i vraćati istim putem onda ti treba s 2 ulaza-izlaza).

Ako ne misliš stajati u Ukrajini (nego ti je cilj samo Moskva) možda ti je bolje pogledati avione (Aeroflot, Malev).

A glede tih direktnih međunarodnih linija - takve karte su ti uvijek skuplje nego kad sam "lomiš" kako sam već opisala u prvom postu.

Ja se ne sjećam više cijena napamet pa ti tu ne mogu pomoći s konkretnim brojkama. Kad sam išla u Rusiju, letjela sam gore jer mi je tako bilo najpovoljnije, a vraćala sam se vlakom jer sam htjela vidjeti i Ukrajinu (5 dana ti vrijedi tranzitna viza, sasvim dovoljno da upoznaš Kijev i ostaneš jedan dan u Lavovu).
Sjećam se samo da je najskuplji dio te željezničke rute bila linija Moskva - Kijev, ostalo je stvarno bilo nešto jeftino. Budimpešta - Zagreb je 220 kn povratna karta (i ta je jeftinija nego ona u jednom smjeru!).

nickthestripper
11.02.2010., 18:15
Zna li tko možda cijenu povratne karte ZG Berlin?

capone85
11.02.2010., 22:45
Na kojim se sve stranicama se može kupiti karta za Transsibirsku željeznicu?? tnx
(www.waytorussia.com) tu znam

Kioko
11.02.2010., 23:24
To ne znam. Meni su karte donijeli Rusi u ZG. :ne zna:

Znam da se karte mogu kupiti i preko interneta direktno sa stranica ruske željeznice, ali ne znam mogu li stranci to. :ne zna: Uglavnom, tako kupljena karta se predigne na kartomatu (ko bankomat za karte) i mislim da je to najjeftinija opcija.

Karte možeš kupiti najranije 45 dana prije polaska vlaka i ne koštaju isto za sve vlakove (iako idu istom rutom) pa obrati na to pažnju. :mig:

P.S.
U trećoj klasi je hrpetina ljudi u istom vagonu bez pregrada, naslagani ko srdele na policama :zubo:, i ako misliš proći cijelu rutu, a nisi najizdržljiviji tip, uloži barem u drugu klasu. :)

Mislim da je najjeftinija verzija oko 150 eura (ako kupuješ u komadu Moskva - Vladivostok, svako izlaženje pa opet ulaženje nakon nekoliko dana poskupljuje cijelu priču). To je cijena za treći razred, karta kupljena u Rusiji (ne znam kakve su cijene preko internetskih agencija, nije mi trebalo pa nisam pratila).

Kioko
11.02.2010., 23:31
E da, to su cijene ljeti, u sezoni. Mislim da je zimi sve (puno) jeftinije. :zubo:

filips13
12.02.2010., 00:06
Zanima me putovanje vlakom Europom u 7. ili 8. mjesecu, ne na neko određeno mjesto nego bez unaprijed određenih aranžmana...znam da postoji onaj Interrail, ali je to dosta skupo, a čuo sam da navodno postoje jako jeftine karte za studentska putovanja vlakom po Europi. Dakle to je princip sjednete u vlak i vozite kud želite i tako 20ak dana...

capone85
12.02.2010., 13:29
Tnx Kioko! Mislim ići početkom 10. miseca i idem Moskva-Peking! Mislim stati u Irkustsku i Ulan Batoru po 2 dana i onda nastaviti do Pekinga. Je li dosta zima u to doba u Rusiji ili je podnošljivo (jel triba bunda?)? Uzet cu 2. klasu jer ide nas četvero pa je taman! Kako ide sistem kod kupnje karte ja platim i ona me čeka na tom automatu? Jel šalju kakvu potvrdu za vizu za Rusiju?

Kioko
12.02.2010., 13:54
Listopad ti je već dosta hladan (vidi Moskvu u to vrijeme: klik (http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?&IP=78.1.178.60&3&PRG=cityklima&LANG=en&WMO=27612&INFO=0&PAG=0&LEVEL=160)) + prvi snijeg, Sibir je još hladniji. :mig:

Na osnovu karata za vlak mislim da ne možeš dobiti vizu, morat ćeš negdje rezervirati smještaj. S potvrdom o smještaju, vaučerom (to ti hostel može izdati, ali naplaćuju tu uslugu, i to masno), kartama za vlak odeš u rusku ambasadu, oni skuže koji ti je plan puta i na osnovu toga ti izdaju vizu (otkad dokad vrijedi).

Ionako se moraš prijaviti negdje kad uđeš u Rusiju (znali su raditi probleme na izlasku iz zemlje ako nema te prijave) tako da svakako ti rezervirani smještaj treba, barem na jedan dan.

Odi na temu o Rusiji, tamo se o tome raspravljalo na dugo i široko.

x-type
12.02.2010., 15:03
Zanima me putovanje vlakom Europom u 7. ili 8. mjesecu, ne na neko određeno mjesto nego bez unaprijed određenih aranžmana...znam da postoji onaj Interrail, ali je to dosta skupo, a čuo sam da navodno postoje jako jeftine karte za studentska putovanja vlakom po Europi. Dakle to je princip sjednete u vlak i vozite kud želite i tako 20ak dana...

pa to o čemu si čuo je InterRail

filips13
13.02.2010., 01:01
Da, ali InterRail 20ak dana izađe oko 250 eura, a rekao mi je jučer jedan dečko da je on bio ovo ljeto i da je to njega došlo puno jeftinije, da su to nekakve studentske karte i da se to može nabaviti po ovim našim agencijama za putovanja, ali na stranicama od agencija to nisam našao...

bubbly
13.02.2010., 13:44
Pogledaj si na http://www.sta-zagreb.com/prijevozi/vlak-europa/inter-rail
Iako tu ništa konkretno ne piše, ali najbolje ti je njih kontaktirati ili otići do njihove poslovnice. To ti je vjerovatno ta studentska agencija o kojoj ti je taj dečko pričao.

SmthSpecial
16.02.2010., 15:39
Lijep pozdrav. Zna li netko postoji li kakav vlak na relaciji Vinkovci - Atena. Znam da je prije postojao onaj koji je isao od Dortmunda do Atene preko Vinkovaca i Beograda pa me zanima postoji li takvo sto jos uvijek. I ako je netko upucen, koliko kosta karta i imaju li studenti popust?

ix ox
16.02.2010., 17:37
...Vinkovci - Atena...
hmm probaj na netu pronaći za kartu Balkan flexi pass
ja sam čuo da je to predobra stvar, ali nisam se previše informirao o tome

x-type
16.02.2010., 17:49
taj Dortmund - Atena je još za Jugoslavije vozio :D
postojao je Olympus Express Ljubljana - Atena. iz Zagreba je kretao uvijek oko ponoći. onda su ga skljaštrili samo do Soluna, a sad taj vlak izgleda vozi na relaciji Villach - Beograd, ali sam siguran da se najkasnije u Beogradu koji vagon s tog vlaka kači na vlak za Solun, a možda i za Atenu. ako ne za Atenu, onda sigurno postoji ok veza u Solunu za Atenu.

opi
17.02.2010., 11:00
hmm probaj na netu pronaći za kartu Balkan flexi pass
ja sam čuo da je to predobra stvar, ali nisam se previše informirao o tome
ima ovdje. ako si mlađi od 26, putovanje 5 dana unutar mjeseca te dođe samo 50 ojra
http://www.zeleznicesrbije.com/active/sr-latin/home/glavna_navigacija/putnicki_saobracaj/medjunarodni_saobracaj/cene_prevoza_v01.html

SmthSpecial
17.02.2010., 12:32
Pa taj Balkan Flexipass je odlicna stvar! Puno hvala na informacijama :)

sego
17.02.2010., 20:34
Kolko prije puta treba rezervirati kartu u HŽ za Veneciju po onoj jeftinijoj cijeni?

prilika
22.02.2010., 09:33
Može li se vlakom doći od Zagreba do Brežica u Sloveniji? Znam da ima vlak za Novo Mesto, ali meni bi trebao prijevoz samo do Brežica. Je li možda taj vlak za Ljubljanu ili Novo Mesto stoji u Brežicama? Ima li kakav drugi prijevoz iz Zagreba do Brežica, autobus, minibus ili nešto slično? Koliko često vozi?

nukac
22.02.2010., 10:30
Može, samo ovi koji idu iz HR do Ljubljane ne stoje u Brežicama. Znači moraš do Dobove, pa onda na lokalnog ćiru.
Direktan vlak do Novog Mesta ne postoji, moraš 2 puta presjedati da bi se došlo do NM.

prilika
22.02.2010., 10:38
nukac

Puno ti hvala za odgovor. Mene zapravo zanima samo prijevoz do Brežica. Znači postoji vlak do Dobove? Koliko često vozi? Kada dođem vlakom u Dobovu od tamo ima neki lokalni vlak za Brežice? Ima li možda i neki lokalni autobus od Dobove do Brežica? Išla bi radnim danom. Kako je u vlaku kada se ide preko granice? Nisam nikada išla vlakom preko granice.

nukac
22.02.2010., 11:02
Mislim da onaj lokalni vlak (zagrebački prigradski) ide do Dobove. Ne znam kak često idu ti vlakovi. Bus iz Zagreba do Brežica ne postoji.

x-type
22.02.2010., 11:10
ne ide svaki lokalac do Dobove, neki idu samo do Savskog Marofa ili Harmice. zato je možda bolje pouzdati se u brze vlakove (iako će to biti 5 kn skuplje), oni sigurno staju na Dobovi i svaki ima dalje vezu prema Brežicama jer uvijek neki Desiro čeka i kreće iza brzog vlaka prema Ljubljani

RRunner
22.02.2010., 11:59
Niti jedan lokalac ne ide do Dobove! Možeš jedino međunarodnim brzim, IC ili EC vlakom do Dobove i nadoplata nije 5kn već ovisi o rangu vlaka i, ako uzimaš kartu samo do Dobove, to je posebna tarifa jer se smatra pograničnim putovanjem. O cijenama se najbolje informiraj na međunarodnoj blagajni na GK-u, a vozni red pogledaj na stranicama HŽ-a i Slovenskih železnica.
Kad dođeš u Dobovu, pazi da ne izađeš iz vlaka prije pasoške i carinske kontrole.

nukac
22.02.2010., 12:11
Kako ne... Ide vlak Dugo Selo - Dobova... Nekad prije je praktično svakih sat vremena išao, sad više ne...

RRunner
22.02.2010., 12:42
Kako ne... Ide vlak Dugo Selo - Dobova... Nekad prije je praktično svakih sat vremena išao, sad više ne...

Nemoj zbunjivati curu, već i ti, kao što sam i njoj preporučio, pogledaj vozni red HŽ-a. ;-)
Prije je većina lokalaca vozila do Dobove, ali sada vozi samo jedan,
i to sa polaskom iz ZG-a u 17,41 i dolaskom u Dobovu u 18,26. Svi ostali vlakovi su međunarodni ( brzi, IC, EC ).

prilika
23.02.2010., 08:11
A kada bude došla ta granična kontrola i carinici u vlak u Dobovi? Mislim da ih ja ne čekam pa da na kraju ne krenem dalje u Sloveniju s tim vlakom umjesto da siđem u Dobovi. I koliko onda ima vožnje s tim lokalnim vlakom od Dobove do Brežica? Često vozi? Taj lokalni vlak stoji blizu centra u Brežicama? Još bi trebala izorganizirati i taj cijeli put za povratak u Zagreb, baš je to sve komplicirano, a mala je udaljenost u kilometrima.

Možda bolje da se dogovorim sa prijateljicom pa da idem s njenim autom. Ona me pričeka i vratim se s njom doma.

nukac
23.02.2010., 08:22
Mislim da ti je jednostavnije s autom. Nemam pojma gdje je željeznička stanica u Brežicama.

prilika
23.02.2010., 08:28
Zamoliti ću ja prijateljicu, pa idemo sa autom do Brežica. Znaš li možda do kada traje ova obaveza ulaska u Sloveniju samo s zimskim gumama? Možemo li već početkom 3. mjeseca u Sloveniju bez zimskih guma? Ako idemo na prijelaz mala Bregana ne moramo kupovati vinjetu za vožnju samo do Brežica? Vozimo samo onom paralelnom cestom uz glavnu cestu i pazimo da negdje krivo ne skrenemo.

nukac
23.02.2010., 08:54
Ako imaš ljetne gume, dovoljno je da u prtljažniku imaš lance.
A za cestu su dva načina, ovisi koji ti je bliži. Možeš preko Zaprešića, na Dobovu i onda do Brežica (ne moš fulati i autocesta je daleko). Drugi način je autocestom do izlaza nakon Inine pumpe (mislim da se izlaz zove Bobovica), pa na mali granični prijelaz, i onda nakon toga prema Bregani. Samo ne skretat prema desno. :)

x-type
23.02.2010., 09:32
željeznička je u Brežicama dosta daleko od centra.
hrvatska carinska kontrola ulazi u vlak odmah u Zagrebu, slovenska u Dobovi i vlak ne kreće dok Slovenci ne obave kontrolu

prilika
23.02.2010., 09:38
Hvala svima na korisnim odgovorima posebno Nukcu.

Može samo još jedno pitanje. Do kada se moraju imati lanci u prtljažniku uz ljetne gume? Mislim da ona nema lance. Trebaju li lanci i u 3. mjesecu ili zimske gume? Provjeravaju li to strogo ako je proljeće već na pragu.

x-type
23.02.2010., 09:52
provjeravaju. do 15.3.

prilika
24.02.2010., 08:45
Hvala. Ići ćemo onda nakon 15.3. u Sloveniju, ionako nije hitno.

nukac
24.02.2010., 10:13
Doduše na malom prijelazu uglavnom samo naši carinici provjeravaju gume (radi carine). Slovenac mi je ove zime samo jedamput pogledao u gume. A ja svaki tjedan idem preko grane... :)
Ali to ti je pehistički, jer će baš tebi ići gledat za gume... :)

FreakyST
04.03.2010., 14:46
Kolko prije puta treba rezervirati kartu u HŽ za Veneciju po onoj jeftinijoj cijeni?

Kartu možeš rezervirati i dan prije ako nije gužva. Štos je u tome da oni određeni broj karata prodaju po tim jeftinim cijenama pa ih ima dok se ne prodaju.
Moj ti je savjet da karte kupiš barem tjedan dana prije, za svaki slučaj!

Ako imaš još kakvih pitanja, učlani se u grupu http://www.facebook.com/group.php?gid=94113270697&ref=ts i tamo postavi pitanje
ili pošalji mail na: vlakom.na.more@gmail.com

52X32X52
04.03.2010., 21:28
jedno glupavo pitanje :D

zna li netko ima li uticnica u kupeu vlaka koji ide iz Beograda za Istanbul (i obrnuto)? :)

sema je da se putuje 25h pa ak ima uticnica onda se moze spojit laptop i napravit party :trio:

x-type
05.03.2010., 00:36
vrlo vjerojatno nema jer mislim da ne stavljaju A/Beelmt vagone

LADY lala
05.03.2010., 18:26
pozdrav, ima li netko da je putovao vlakom zagreb-venecija, venecija-rim? iskustva?

brib23
06.03.2010., 14:00
plan puta je sljedeći:

Zagreb - Budimpešta
Budimpešta - Lviv
Lviv - Kijev
Kijev - Moskva

cijenu ne mogu nigdje ili ne znam pronaći pa tražim pomoć :(

obje vize oko 100 eura.

opi
06.03.2010., 18:00
plan puta je sljedeći:

Zagreb - Budimpešta
Budimpešta - Lviv
Lviv - Kijev
Kijev - Moskva

cijenu ne mogu nigdje ili ne znam pronaći pa tražim pomoć :(

obje vize oko 100 eura.

možda neš pomogne

http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=1190849

Mbkl
07.03.2010., 20:16
Zanima me, kako je putovati vlakom po Italiji, da li mogu kupiti karte online ili jih mogu kupiti na stanici prije polaska? Da li možda znate gdje mogu vidjeti vozni red i cijene.

poputpsa
07.03.2010., 21:21
Zanima me, kako je putovati vlakom po Italiji, da li mogu kupiti karte online ili jih mogu kupiti na stanici prije polaska? Da li možda znate gdje mogu vidjeti vozni red i cijene.

http://www.trenitalia.it/cms/v/index.jsp?vgnextoid=ad1ce14114bc9110VgnVCM10000080 a3e90aRCRD

tu ti sve piše. ima jeftinih karata ali ih treba uhvatiti, a to ti neće poći za rukom ako ćeš ih kupovati na dan putovanja na stanici. tak da ti je kupnja online najpovoljnija...

nukac
08.03.2010., 07:05
I još jedna stvar za Italiju, blagajne im se zatvaraju relativno rano, nakon toga se više ne mogu kupiti karte.

funkster
10.03.2010., 08:36
idu mi frendovi do venecije danas, kako stoje vlakovi s ovim nevremenom? di se to moze provjerit?

poputpsa
10.03.2010., 08:47
idu mi frendovi do venecije danas, kako stoje vlakovi s ovim nevremenom? di se to moze provjerit?

zovi 01/4577-704 ili 060/333-444. vjerujem da idu onim u 23:35 za veneciju? onda tu provjeriš...

funkster
10.03.2010., 08:53
zovi 01/4577-704 ili 060/333-444. vjerujem da idu onim u 23:35 za veneciju? onda tu provjeriš...

je, dobili su ih. kazu da nema kasnje u internacionalnom prometu, nadam se da ce tako i ostati.

BUBI69
23.03.2010., 00:15
Dali tko zna koliko dodje karta Sarajevo-Vinkovci?? Povratna karta te popust za mlade od 30% cini mi se ima???

Inace bih isao iz Mostara za Vinkovce, ali su mi rekli da je iz sarajeva jeftinije za nekih 20tak marki??

Pa ako mi moze netko reci kolika je cijena...

Hvala unaprijed!!

aaston
27.03.2010., 13:11
Ako želite kupiti kartu s polaskom iz Zg za inozemstvo a ne nalazite se u Zg ili nekom drugom većem gradu vidjet ćete do koje mjere HŽ zaostaje za svemirom.

Prvo zvrcnem onaj broj na plaćanje za informacije. Teta mi kaže cijenu ali mi kaže da kartu s polaskom iz Zg mogu kupiti samo u Zg. :confused:
Ma nemoj.

Odem jedno poslijepodne na lokalnu želj. stanicu koja naravno nije Zg. Ali ne.... treba doći u radno vrijeme na drugi šalter.
Ok.
Dođem u radno vrijeme a ono teta s druge strane ručno upisuje kartu i pri tome koristi indigo. Prvo je rekla da rezervaciju mogu napraviti samo u Ri, Zg i slično ali se onda sjetila pa mi je napravila rezervacije za oba smjera nazvavši Ri telefonom. I to je naravno upisivala ručno koristeći indigo.
PC ispred nje je ugašen. Printer se uopće ne vidi nigdje.

Bio sam jedini tamo, cijelo vrijeme. Sve skupa trajalo je 25-30min bez preuveličavnja :s

Nemam zamjerke na tetu s one strane šaltera, žena je samo radila svoj posao s onim šta je imala i 5 puta je provjeravala ono šta je napisala.

Ali neshvatljivo da danas kupovina najobičnije karte vlaka traje toliko i uz ovakvu primitivnu proceduru. Za usporedbu, avionsku kartu za bilo gdje u svijetu kupim u roku od 5min ne dižući se sa svojeg kauča.
Uz to, karte vlakova u puno ''zaostalijim'' zemljama se kupuju puno lakše.

HŽ - zakurac ste :s

funkster
27.03.2010., 13:19
Ako želite kupiti kartu s polaskom iz Zg za inozemstvo a ne nalazite se u Zg ili nekom drugom većem gradu vidjet ćete do koje mjere HŽ zaostaje za svemirom.

Prvo zvrcnem onaj broj na plaćanje za informacije. Teta mi kaže cijenu ali mi kaže da kartu s polaskom iz Zg mogu kupiti samo u Zg. :confused:
Ma nemoj.

Odem jedno poslijepodne na lokalnu želj. stanicu koja naravno nije Zg. Ali ne.... treba doći u radno vrijeme na drugi šalter.
Ok.
Dođem u radno vrijeme a ono teta s druge strane ručno upisuje kartu i pri tome koristi indigo. Prvo je rekla da rezervaciju mogu napraviti samo u Ri, Zg i slično ali se onda sjetila pa mi je napravila rezervacije za oba smjera nazvavši Ri telefonom. I to je naravno upisivala ručno koristeći indigo.
PC ispred nje je ugašen. Printer se uopće ne vidi nigdje.

Bio sam jedini tamo, cijelo vrijeme. Sve skupa trajalo je 25-30min bez preuveličavnja :s

Nemam zamjerke na tetu s one strane šaltera, žena je samo radila svoj posao s onim šta je imala i 5 puta je provjeravala ono šta je napisala.

Ali neshvatljivo da danas kupovina najobičnije karte vlaka traje toliko i uz ovakvu primitivnu proceduru. Za usporedbu, avionsku kartu za bilo gdje u svijetu kupim u roku od 5min ne dižući se sa svojeg kauča.
Uz to, karte vlakova u puno ''zaostalijim'' zemljama se kupuju puno lakše.

HŽ - zakurac ste :s

13 000 !!! zaposlenih!

x-type
27.03.2010., 13:52
haha dobro jutro aastone! da ne govorim da je do cijene za neku međunarodnu destinaciju koja nije Ljubljana, Sarajevo, Beograd, Budimpešta, Graz, Beč ili Venecija gotovo nemoguće dobiti. zapravo sam za Graz morao istrpiti okretanje očima i čekati ko da sam tražio informaciju za Nižnij Novgorod (na kraju mi uopće nisu ponudili onu Sparschiene cijenu, nego neku nebuloznu skupu). jednom sam tražio cijenu za Vinicu u Ukrajini, nakon 20 minuta listanja kojekakvih knjiga sam rekao da se ne mora truditi i tražio informaciju za Kijev (vjerojatno je nekakva čudna transkripcija sa ćirilice bila u pitanju pa ženska nije mogla skužiti da je Vinica zapravo Vinnitsya ili tak nešt).
popusti? ni ne trude se ponuditi popuste nego izračunaju čistu cijenu. ajme jednom sam za Torino kupovao, prvo sam došao na svoju lokalnu blagajnu. ne može mi prodat jer međunarodna radi 11-12h. broj ljudi u redu na blagajni? 1. ja. al ne može. dođem drugi dan u 11h. lista lista, jebote Torino, mislim si ja je li on ikad čuo za taj grad, misli si on jel ovaj normalan putovat u Torino i to vlakom. ja mu kažem unaprijed koje vlakove da gleda jer sam znao da bi moglo potrajati pa sam pripremio sve brojeve vlakova, vozna vremena i mjesta presjeda. svejedno je trajalo. na kraju sam mu pokazao Euro26 iskaznicu i onda je pao u nesvijest. i ja skupa s njim. jer je okrenuo jedno 4 broja da bi provjerio tu iskaznicu i na kraju sam ja predložio da možda bolje da ujutro prije vlaka kupim kartu u Zagrebu, na što je on s olakšanjem pristao.
u Zagrebu pak isto nije išlo glatko jer su se čudili Euro26 kak puran dreku i Torino im je bio pomalo neobičan, ali sam dobio kartu naposlijetku.

što se tiče ručno pisanih karata - mislim da ih SNCF više ne priznaje pa su ovi kupili printer i počeli ih printati konačno. ali vjerojatno ne na svim blagajnama. uglavnom, kad ručno pišu, to je tako naškrabano da bolje da malom djetetu daju napisati.

brib23
27.03.2010., 16:25
frend i ja bi zapalili do Moskve preko Kijeva vlakom ako avion otpadne pa nas zanima kolko bi nas okvirno izašla cijena karte sa presjedanjima ako treba da nas izađe nekaj jeftinije? Barem do Kijeva, brijem da x-type zna dosta o tome :D

aaston
27.03.2010., 17:52
... jer međunarodna radi 11-12h. .

E da, pa tko je još vidio putovati u inozemstvo? I još vlakom? I ovih sat vremena na dan je tu mač :D

x-type
27.03.2010., 18:52
frend i ja bi zapalili do Moskve preko Kijeva vlakom ako avion otpadne pa nas zanima kolko bi nas okvirno izašla cijena karte sa presjedanjima ako treba da nas izađe nekaj jeftinije? Barem do Kijeva, brijem da x-type zna dosta o tome :D

ne jebi :D

al sjećam se da je bilo 1400 kn povratna prije jedno 6-7 godina za Kijev. Moskvu nemam pojma. inače, ide i vagon iz Zagreba za Sankt Peterburg jednom tjedno i to preko Minska ak koga zanima

brib23
27.03.2010., 19:16
sorry... ;)

..i to me zanima, kolika je cijena i znaš li kad polazi? za bjelorusiju ako se prolazi kroz nju treba viza?

x-type
28.03.2010., 18:47
zapravo ga sad u ovom voznom redu nema, ali sam čuo da će opet voziti od ljeta valjda. srijedom je vozio direktni vagon za Sankt Peterburg preko Minska. 3 puta tjedno ide vagon za Moskvu, jednom za Kijev i jednom je išao za Sankt Peterburg preko Minska. nekad se brže dođe s presjedom u Budimpšeti ili Beču jer je ovo samo pro forme direktan vagon, mislim da u Budimpešti dosta dugo čeka da se prikopča na vlak Budimpešta - Moskva.
u svakom slučaju, lijepo je vidjeti ovako (http://img262.imageshack.us/img262/5678/p1430891.jpg) udaljenu destinaciju na vlaku u Zagrebu :)

Metallic Crnac
28.03.2010., 19:39
što se tiče ručno pisanih karata - mislim da ih SNCF više ne priznaje pa su ovi kupili printer i počeli ih printati konačno.

Da bar... Evo ja prekjučer kupio karte za Veneziu, rukom pisane :facepalm:

Redhead*
29.03.2010., 01:24
Mi smo prije nekog vremena išli vlakom u London.. Obiteljski, nas četvero...
Ruta otprilike ovako:
- do Trsta autom, auto smjestili u garažu na 10 dana
- vlak Trst - Venezia
- vlak Venezia - Paris
- eurostar vlak Paris - London

Istim putem nazad...

Bilo je odlično...

nasmijanonebo
29.03.2010., 08:28
jeste li uzimali pauzu na svakoj destinaciji(venecija, pariz) za nocenje ili ste drito isli?
pa koliko ste putovali? i koliko vas je kostalo?
znatizelja:rofl:

brib23
29.03.2010., 14:16
@x-type,e a malo je to puno novca do Kijeva, 1400 kn iz Zagreba. Kaj nije jeftinije uzeti do Budimpešte pa od Budimpešte do Zahonya, onda iz Zahonya do Chopa, onda Chop-Lviv-Kiev ili direktno Chop-Kiev? to je puno manje eura, ako nisam u pravu ispravi me :D

Redhead*
29.03.2010., 15:15
jeste li uzimali pauzu na svakoj destinaciji(venecija, pariz) za nocenje ili ste drito isli?
pa koliko ste putovali? i koliko vas je kostalo?
znatizelja:rofl:

E, to sam isplanirala tako da smo onaj dan kad smo krenuli, krenuli jako rano. U Trstu smo bili oko 8 ujutro i odmah sjeli na vlak za Veneziu...ide svakih otprilike sat vremena.. oko 11 smo bili u Mestre, a onda nakon par minuta, samo preko mosta došli istim vlakom u Veneziu...

Iz Venezie za Paris smo imali vlak tek u 20,00, tako da smo cijeli dan imali na raspolaganju za obići Veneziu.. Ručali tamo, prošli pješke do Piazze San Marco, vratili se kasno poslijepodne u Mestre, još malo prošvrljali po tom gardiću (niš posebno) i u 20,00 sati sjeli na noćni vlak za Paris..spavaća kola..

Ujutro u 08,00 smo bili u Parizu, na Gare de Bercy, odmah prešli cestu i prošli nekih 1 km te na stanici Gare du Lyon sjeli na vlak za Disneyland.. Proveli tamo cijeli dan, navečer se vratili vlakom na Gare du Lyon i u 21,00 sjeli na Eurostar za London..

U Londonu smo bili oko 23,00 (u stvari ponoć po našem vremenu)...

Za natrag ista tura, samo što smo u Parizu proveli cijeli dan obilazeći one najvažnije znamenitosti... pješke uz Sienu od Eiffelovog tornja do crkve Notre Dame.. na tom potezu se nalazi i Place du Concorde, Les Invalides, Louvre, Trocadero... umorili smo se jako, ali je bilo super....

Znači, dva dana puta s noćenjem u vlaku...

Cijena: vlak Venezia-Paris, spavaća kola za 4 osobe povratna - 440 eura (moram napomenuti da smo katru za natrag dobili jaaaako jeftino - nekakva akcija je bila)

Eurostar Paris-London - za četiri osobe, povratna, 550 funti.. bukirali smo dosta ranije, pa je i cijena bila povoljnija...

Karte za Paris sam išla u Trst kupiti, a za Eurostar sam kupila preko interneta, a onda u Disneylandu, u njihovom uredu ih isprintala...

Eto... to je to.. Super je bilo..
Sljedeći put paniramo otpriike istu turu, samo sa stajanjem bar dva dana u Francuskoj i obilaskom Normandije - plaže iskrcavanja... Muža i sina to jako zanima, a onda brodom preko kanala...

Redhead*
29.03.2010., 15:18
E, sad.. mene zanima..
Kako najjednostavnije doći vlakom u Švicarsku? Npr. u Interlaken..

Je li bolje ići iz Milana ili iz Bologne?

Ili možda iz Ljubljane?

x-type
29.03.2010., 16:47
@x-type,e a malo je to puno novca do Kijeva, 1400 kn iz Zagreba. Kaj nije jeftinije uzeti do Budimpešte pa od Budimpešte do Zahonya, onda iz Zahonya do Chopa, onda Chop-Lviv-Kiev ili direktno Chop-Kiev? to je puno manje eura, ako nisam u pravu ispravi me :D
vrlo lako moguće da bi bilo jeftinije.
E, sad.. mene zanima..
Kako najjednostavnije doći vlakom u Švicarsku? Npr. u Interlaken..

Je li bolje ići iz Milana ili iz Bologne?

Ili možda iz Ljubljane?

zanima me zašto eliminiraš odmah u startu polazak iz Hrvatske :confused: npr, imaš svakodnevno vlak iz Zagreba (od predzadnjeg voznog reda dolazi čak iz Beograda) za Zürich, oko 18h kreće iz Zagreba. isto tako moram priznati da mi nije skroz jasno ovo kako ste za London išli autom do Trsta pa tek odande vlakom kad postoje povoljne karte za Veneciju iz Zagreba (jedino mi je logično ako ste iz Istre ili riječkog područja)

aaston
29.03.2010., 16:53
Redhead*, ovo ste si super organizirali :s :s

@x-type, pa ne vjerujem da bi iz Zg išli u Trst kupovati karte ;)

x-type
29.03.2010., 17:03
@x-type, pa ne vjerujem da bi iz Zg išli u Trst kupovati karte ;)

pa da, nadam se :)
ja bih za Švicarsku onda ili hvatao ovaj vlak za Zürich u Ljubljani ili bi se preko Italije dalo bez problema iskombinirati. prije je pičio Cisalpino, sad kak ga nema više ne znam napamet.
inače, i meni je zakon do Londona vlakom (di nam je forumaš zg :rofl: ) samo sam se ja uvije orijentirao na put preko Münchena i Pariza, a ne preko Italije. a Eurostar je pakleno skup, vrazi jedni!

nasmijanonebo
29.03.2010., 21:57
pa eurostar se moze izbjeci tako da se dodje do callaisa vlakom.pa na trajekt do dovera i onda iz dovera do londona vlakom? em vidis malo callais, em vidis dover i doverske stijene:cerek: i iskusis voznju preko la manchea..a pri povratku ici iz dovera za oostende (belgija)i odande preko belgije i njemacke natrag u hrv...tako ja isla
ja se vec vozila trajektom callais-dover i svidjelo mi se:D (jest da je 1.x bilo olujno more, svi rigaju na brodu:rofl:, ali bilo je:top:), 2.x je bilo mirno more..

x-type
29.03.2010., 22:18
ja kad bih išao u UK vlakom, onda bi mi Chunnel nosio kojih 80% razloga zašto baš vlakom :) tak da čamci otpadaju :D

nasmijanonebo
29.03.2010., 23:12
volim i ja tunele:D...onda u jednom smjeru trajekt a u drugom vlak..jest da je skupo jer nema povratne karte..al je onda znatizelja smirena:rofl:
/nisam isprobala taj tunel, ali moja frendica isla tako london-pariz prije pol godine eurostarom pa kaze da se i ne kuzi, da nije neki extra feeling u tom tunelu:ne zna:/

nukac
30.03.2010., 06:27
Očito frendica nije bila od onih koji su ostali u tunelu zarobljeni 8 sati... Jer onda bi joj sigurno bio feeling putovanja Channel tunelom... :rofl:

U zadnje vrijeme im se često kvare ti vlakovi ispod tunela, prošle godine su stali par puta... Uh, ne bi se htio naći tamo... :eek:

nasmijanonebo
30.03.2010., 08:31
to sam joj i rekla, da je imala srecu:D.moram priznati da bi mene isto bilo malo neugodnjak tim tunelom, cim pomislim da je to podvodni tunel (uzalud racionaliziranje:rofl:)

nukac
30.03.2010., 10:23
Ma ok je ako stojiš 10 min, čak i pola sata izdržiš, ali 8 sati ostati zarobljen.... UŽAS.

x-type
30.03.2010., 16:13
meni bi bilo gore u liftu ostat zarobljen. a navodno i nije neka fora u tom tunelu. pičiš 180 km/h i vidiš svoj odraz u prozoru.

Redhead*
30.03.2010., 19:05
vrlo lako moguće da bi bilo jeftinije.

zanima me zašto eliminiraš odmah u startu polazak iz Hrvatske :confused: npr, imaš svakodnevno vlak iz Zagreba (od predzadnjeg voznog reda dolazi čak iz Beograda) za Zürich, oko 18h kreće iz Zagreba. isto tako moram priznati da mi nije skroz jasno ovo kako ste za London išli autom do Trsta pa tek odande vlakom kad postoje povoljne karte za Veneciju iz Zagreba (jedino mi je logično ako ste iz Istre ili riječkog područja)

Iz Istre smo, da. U Trstu smo za manje od sat vremena.. Nema smisla ići u Zagreb, zar ne?

I ne eliminiram ništa u startu, nego pitam... Znam za vlak iz Zagreba, ali me zanima i ova druga opcija ako netko zna..

Redhead*
30.03.2010., 19:09
pa eurostar se moze izbjeci tako da se dodje do callaisa vlakom.pa na trajekt do dovera i onda iz dovera do londona vlakom? em vidis malo callais, em vidis dover i doverske stijene:cerek: i iskusis voznju preko la manchea..a pri povratku ici iz dovera za oostende (belgija)i odande preko belgije i njemacke natrag u hrv...tako ja isla
ja se vec vozila trajektom callais-dover i svidjelo mi se:D (jest da je 1.x bilo olujno more, svi rigaju na brodu:rofl:, ali bilo je:top:), 2.x je bilo mirno more..

Ovaj put nismo htjeli izbjeći Eurostar.. namjerno smo išli s njim, baš nas je taj tunel zanimao.. ali, kako je netko ovdje rekao, nije neki doživljaj, tunel se uopće ne kuži...
A brod je definitivno zanimljiva opcija i svakako je u planu za drugi put...a pogotovo ovaj povratni put preko Belgije...super ideja..

Reci, koliko traje vožnja brodom preko kanala?

x-type
30.03.2010., 21:10

1h15-1h30

a za Švicarsku - ili Trst - Milano pa dalje, ili Ljubljana - Zürich i dalje po Švicarskoj. trebalo bi se raspitati što bi povoljnije bilo.

nasmijanonebo
30.03.2010., 21:47
Ovaj put nismo htjeli izbjeći Eurostar.. namjerno smo išli s njim, baš nas je taj tunel zanimao.. ali, kako je netko ovdje rekao, nije neki doživljaj, tunel se uopće ne kuži...
A brod je definitivno zanimljiva opcija i svakako je u planu za drugi put...a pogotovo ovaj povratni put preko Belgije...super ideja..

callais-dover oko 1h-1,15 h
dover-oostende (belgija) 4h..-al u tom trajektu kupis najobicniju kartu i mozes spavati u zatvorenom,imaju prostorije sa krevetima na kat za spavanje..ja malo tamo pridrijemila jer se islo nocu..i vidis kako je to bilo na titaniku u 2. klasi:D (salim se al tak nekak)..ali ti trajekti su veliki, veci od "marka pola", restorana ima,ducana itd.

ratminez
31.03.2010., 16:17
Da li je Zagreb-Venecija još 111 kn karta vlakom? tzv. Smart price..

Ako jest,kada polazi iz ZG-a?

Metallic Crnac
31.03.2010., 17:05
U 23:35h polazi iz Zg, a Veneciju stiže oko 7 ujutro, ovisi do kud ideš - Mestre ili S.Lucia. Najbolje da nazoveš i pitaš ima li "smart price" karata za datum koji želiš i ako ima odma ih odi kupiti.

ratminez
31.03.2010., 17:19
Hvala prijatelju, trebam kartu iz Zagreba za 9. mjesec idem dalje iz Venecije , odnosno Trevisa avionom. Možda je malo rano da sada rezerviram.

opi
31.03.2010., 18:38
dal išo netko preko budimpešte do praga?

Metallic Crnac
31.03.2010., 21:48
Hvala prijatelju, trebam kartu iz Zagreba za 9. mjesec idem dalje iz Venecije , odnosno Trevisa avionom. Možda je malo rano da sada rezerviram.

Obično se može 3 mjeseca unaprijed ali nazovi i provjeri.
Možeš i kod http://www.croatia-express.com/hr/zeljeznicke-karte , poslovnica im je u zgradi glavnog kolodvora u Zg.

ratminez
31.03.2010., 22:05
Obično se može 3 mjeseca unaprijed ali nazovi i provjeri.
Možeš i kod http://www.croatia-express.com/hr/zeljeznicke-karte , poslovnica im je u zgradi glavnog kolodvora u Zg.

sorry još samo nešto, cijena venecija - zagreb je isto 15 eura?

poputpsa
01.04.2010., 07:48
sorry još samo nešto, cijena venecija - zagreb je isto 15 eura?

Ista je cijena

Metallic Crnac
01.04.2010., 09:53
Da, 15€ tj 111kn.

ratminez
01.04.2010., 18:21
e hvala Vam ljudi...

vlak Zagreb - Beč je 29€ ako se rezervira tjedan-dva prije, vjerujem da je i za nazad tako...

Ali gdje je vozni red Zagreb - Beč?

x-type
01.04.2010., 20:08
7h25 (13h58) i 15h45 (21h25). ovaj popodnevni ide preko Mađarske.

ratminez
01.04.2010., 23:46
Ok hvala x-type, super vlakovi mi i više nego odgovaraju,a za nazad ima li koji za Zagreb poslije 18 sati?

Probat ću ih iz Osijeka rezervirati karte Zagreb-Beč na šalteru HŽ-a, nadam se da će dopustiti... :)

x-type
02.04.2010., 14:11
nema iz Beča noćnih za Hrvatsku, zadnji ide u 16h. ako ideš na vlak u Osijeku, pogledaj obvezno i preko Budimpešte, možda ispadne ok cijena, a ne moraš se tandrljati do Zagreba ili Koprivnice (ovaj iz Zagreba preko Mađarske ide preko Koprivnice, to je ovaj kasniji)

aaston
05.04.2010., 19:22
Ima li željeznički kolodvor u Zagrebu nekakvo čuvanje prtljage da radi 0-24?

Anton
05.04.2010., 19:26
dal išo netko preko budimpešte do praga?

Ja sam, šta te zanima?

Ima li željeznički kolodvor u Zagrebu nekakvo čuvanje prtljage da radi 0-24?

Ima, kad uđeš u glavni hol Glavnog kolodvora, skreni desno u onaj hodnik i srednja vrata lijevo.

alter ego blagajnice
05.04.2010., 19:33
samo pazi da ne ode u WC na glavnom kolodovoru. :lol:

Nego, povratna je 29 eura ili u jednom smjeru?

bubbly
05.04.2010., 19:50
samo pazi da ne ode u WC na glavnom kolodovoru. :lol:

Nego, povratna je 29 eura ili u jednom smjeru?
Ako misliš na Zagreb- Beč, 29€ je u jednom smjeru. Mislim da se više isplati busom.

bubbly
05.04.2010., 19:54
Ako nekog zanima, ima iz Zg vlak za Zurich od 29 eura u jednom smjeru, to je ok s obzirom na to da nigdje iz okolice ne lete LCC za Zurich...

aaston
05.04.2010., 21:04
Ima, kad uđeš u glavni hol Glavnog kolodvora, skreni desno u onaj hodnik i srednja vrata lijevo.

Ok, hvala. :)

Rachellina
05.04.2010., 21:50
Planiram sljedeći tjedan u Budimpeštu vlakom iz Zagreba. Zanima me kolika je otprilike cijena povratne karte i jeli potrebno uzeti rezervacije?

I koja je razlika ako kupujem kartu u Croatia Expressu ili na kolodvoru?

ratminez
05.04.2010., 22:19
Ako misliš na Zagreb- Beč, 29€ je u jednom smjeru. Mislim da se više isplati busom.

kojim? koji autoprijevoznik?:eek:

nasmijanonebo
05.04.2010., 22:44
Planiram sljedeći tjedan u Budimpeštu vlakom iz Zagreba. Zanima me kolika je otprilike cijena povratne karte i jeli potrebno uzeti rezervacije?

I koja je razlika ako kupujem kartu u Croatia Expressu ili na kolodvoru?

212 kn je povratna karta..
mislim da je u croatia expressu ista cijena.
nisu trebale rezervacije.ni drugi koji su isli poslije mene isto nisu trebali rezervacije..nije bas takva navala, nismo mi Hrvati veliki putnici:D

Rachellina
05.04.2010., 22:51
212 kn je povratna karta..
mislim da je u croatia expressu ista cijena.
nisu trebale rezervacije.ni drugi koji su isli poslije mene isto nisu trebali rezervacije..nije bas takva navala, nismo mi Hrvati veliki putnici:D

Hvala na odgovoru :) Jeftinije je nego sam mislila. Ja sam računala da su karte oko 220 kn + cca 25 kn rezervacija.

nasmijanonebo
05.04.2010., 22:54
nikako ti ne treba rezervacija..i da, jeftina je karta pa steta ne otici u budimpestu jer je blizu a ne skupo.:mig:

bubbly
05.04.2010., 22:58
kojim? koji autoprijevoznik?:eek:
Ne znam sad točno koji autoprijevoznik, ali znam da je cijena povratne za bus nekih 400kn, a ipak je busom brže nego vlakom...

FlakPanzer1
05.04.2010., 23:18
Hrvatskoj definitivno što prije treba modernizacija željeznice i brdo novih lokomotiva i vagona jer je sramota u čemu se mi dan danas furamo...ja sam išao iz Zagreba za Čakovec prošli tjedan,to je bio horor,to vam je bila neka lokomotiva kak da velim,to je nekaj ko tramvaj,znači nije lokomotiva koja vuče vagone,nego onak vlak i vagon u jednom ne,hehe....uglavnom koma ne...sjedala su ko na vestern filmovima,americka zeljeznica 1870-te....mjesta opce nema,sjedala su jedna do drugog i ako se npr jedan sjedne s prve strane sjedala ovaj s druge strane neće imat kud stavit noge...a MOTOR RASTURA ZVUKOMMMMM da ti glava puca...i onda još staje svakih 5 minuta...jebote,do čakovca sam putovao majke mi moje 3 i pol sata....jbt te prije bi do Zadra autom stigo iz Čakovca....

Jel ima kakvih najava da ćemo jednom biti moderna zemlja kad je zeljeznica u pitanju jebi ga ? da imamo normalne i moderne vlakove ,znači da cijelu drzavu zamijenimo npr modernim nagibnim vlakovima za putnike,jer ovo je sramota...ja ne znam kaj si misle neki stranci kad bi npr sa takvim vlakom išli npr od ZG-a do Splita npr ??

Bože me sačuvaj nacionalne sramote...

shae
13.04.2010., 12:00
zanima me, ako je netko putovao iz beča do zg-a vlakom u 16,03, koliko je vozna karta u jednom smjeru? također ako imate iskustava s transportom od aerodroma do kolodvora u beču, cijene, komplikacije.... pliz help, hitno je :)

ratminez
13.04.2010., 14:53
Dakle ima vlak iz Beograda u 7:50 za Istanbul (dolazak za +1 dan u 8:19), da li se presjeda u Sofiji i koliko ima presjedanja od Beograda do Istanbula? Ako da , računa li se to kao jedna ili dvije vožnje sa balkan flexipass kartom?

planiram rutu: Beograd-Sofija-Istanbul-Sofija-Beograd i nazad sa balkan flexipass od 51€

ix ox
13.04.2010., 21:57
@ratminez
iskreno ne znam di se presjeda ali presjedaš 100% čak mislim da i više puta presjedaš
to ti se računa kao 1 vožnja ali ako naravno prođe 24 h onda ti računaju to kao 2. vožnju
(bili su moji frendovi nedavno u istanbulu išli tom rutom - balkan flexipass sve isto)
jedino što su nadoplatili na cijenu je 10€ ležaj
p.s. bit će ti zabavno :D

~Mariposa~
14.04.2010., 17:52
Jel zna neko kolko je povratna Zagreb-Sarajevo i za kolko najmanje ljudi se može dobit popust za grupu, i jel ima kakvih popusta za studente? Hvala :D

bruker
14.04.2010., 18:49
50 eura kod croatia expressa. ne znam za popuste.

Made in heaven
19.04.2010., 02:14
Pozdrav svima!
Imala bi pitanje u vezi ovih povoljnih karata Zg-Zurich po 29 eura - koliko ranije bi ih trebalo kupiti? Ako se ne varam netko je za povoljne karte Zg-Venecija napisao da se može i tjedan dana prije puta, pa provjeravam (to mi je rezervna varijanta pa ne bi kupila karte dok ne vidim dal će prva varijanta uspjeti). Tnx!

rskywalke
19.04.2010., 19:13
kako, gdje i po kojoj cijeni, okvirno, nabaviti voznu kartu od istanbula do zagreba? dakle, jednosmjerno iz istanbula do zagreba. i je li moguće stati u nekom gradu usput na dan-dva i nastaviti sa istom kartom do zgb?

rskywalke
19.04.2010., 19:17
btw, svugdje se piše o povratnoj zgb-istanbul karti ali je fkt ne znam za jednosmjeru iz istanbula za zagreb, a sve sam pretražio. molim da mi kaže netko tko pouzdano zna i gdje je moguće nabaviti tu kartu u istanbulu. i koliko redovno voze ti vlakovi i to.

Jericho159
25.04.2010., 16:40
Pozdrav.
Da li tko zna cijenu povratne karte za vlak Zagreb-Sarajevo i da li postoji kakav popust za grupu/studente?

Hvala

Dita von Luna
25.04.2010., 16:54
Koliko košta karta povratna Zagreb-Beč i Zagreb-Prag?

efos
25.04.2010., 17:26
Pozdrav.
Da li tko zna cijenu povratne karte za vlak Zagreb-Sarajevo i da li postoji kakav popust za grupu/studente?

Hvala

E sad ne znam koliko je iz Zagreba..no iz Osijeka do Sarajeva (povratna karta) je cca 200 (do 250 kn) kn (znam jer sam išao prije cca 5 god., je davno no negdje sam pročitao da je još uvijek takva cijena..sutra nazovi Zagrebački kolodvor i pitaj..:mig:

themoment
26.04.2010., 20:00
zna li itko okvirnu cijenu povratne karte do Trenčina (Slovačka)?

Kathy85
26.04.2010., 22:28
Nasmijano nebo me uputila k vama da vi svašta znate :D

Išla bi za vikend u Veneciju i to vlakom iz Trsta do S. Lucie.

Gledala sam na trenitalia.com termine i zanima me da li je cijena od 9,90 eura za povratnu kartu?

Da li se može kupiti po dolasku, tj. pola sata prije polaska iz Trsta, da li se ona poništava na nekom automatu ili to kondukter napravi.

i da li je na povratku potrebno nešto dodatno obavljati na šalteru ako je već u Trstu kupljena povratna.

Prvi puta putujem ovako i bila bih vam zahvalna na pomoći.

bubbly
26.04.2010., 22:34
Pozdrav.

Hvala

Kažu ovi u Croatia expressu, povratna karta Zg- Sarajevo već od 49 eura, za popuste ne znam...

bubbly
26.04.2010., 22:38
Koliko košta karta povratna Zagreb-Beč i Zagreb-Prag?

Povratna Zagrab- Prag od 120 eura, to mi je malo puno :eek:
Zagreb- Beč 29 eura u jednom smjeru.

bubbly
26.04.2010., 22:42
Kathy na žalost ti ne mogu puno pomoći, znam samo da u Rimu nije bilo konduktera, sve se radilo preko automata, i kupnja karte i poništavanje karte...

x-type
27.04.2010., 16:40
Nasmijano nebo me uputila k vama da vi svašta znate :D

Gledala sam na trenitalia.com termine i zanima me da li je cijena od 9,90 eura za povratnu kartu?

Da li se može kupiti po dolasku, tj. pola sata prije polaska iz Trsta, da li se ona poništava na nekom automatu ili to kondukter napravi.

i da li je na povratku potrebno nešto dodatno obavljati na šalteru ako je već u Trstu kupljena povratna.

Prvi puta putujem ovako i bila bih vam zahvalna na pomoći.

€9,90 je jednosmjerna za regionalca. mislim da oni ne daju popuste na povratne.
karta se poništava na automatu, kondukter je zapravo kontrolor koji samo provjerava da je karta poništena i on može samo kaznu naplatiti, on ne poništava karte.

kefa
28.04.2010., 08:56

Mozes kupit i kartu do Mestre.Od tamo do Lucije ide 58 vlakova na dan.
Nemoj se zeznut ( u polasku/povratku) i uci u onaj vlak koji ide preko Udina/Trevisa.(Ide sat vremena ranije - stize sat vremena kasnije!)

Ponesi sitnije papirnate eure jer "normalni" automati ne primaju novcanice od 50 i 100.
"Abnormalni" regionalni automati vracaju najvise 10eur (cini mi se?)

Sa povratnom se ne zhderi jer nema rezervacija/ustede u stocnim vagonima.

Kathy85
28.04.2010., 17:09
Hvala na informacijama!

Planiramo na vlak 9 i 18, tamo je u 11 i 24. U Trstu smo u 8 i 25. Mislim da mi je pola sata dovoljno da nađem automat :)

Zar nije jednostavnije samo produžiti do stanice S. Lucia nego izlaziti u Mestre?

kefa
28.04.2010., 21:25
Jednostavnije je do SLucie/Trsta direkt.Ali ako imas prije vlak do Mestre skoci na njega.

Pola sata je dovoljno ali...od njih 4 samo ti 1 prima gotovinu i ako je ispred njega rumunjski par koji ide na Siciliju jao si ga tebi.
(Ljudi ne vole gurat kreditne kartice ali stvar funkcionira.Nema ukucavanja PINova i nema provizije.)

Kathy85
28.04.2010., 22:06
Ako bude gužva na automatu za gotovinu kupit ću sa karticom (nemam kreditnu već debitnu,ali valjda i to prolazi)

Za put u Veneciju mogu i na kasniji vlak ako ćemo kasniti ili nešto slično, ali na povratku bi trebala na određeni jer imam dalje bus iz Trsta.

Pitanje je da li mogu pri dolasku u St. Luciu kupiti kartu za drugi dan?

Ako ima još nešto što smatraš bitnim slobodno podijeli,hvala

kefa
29.04.2010., 08:41
Kartu za nazad mozes kupit kad zelis i di zelis...i u Trstu...i u Luciji.

Sto se tice busa za nazad...pazi na dolazak u Rijeku.Ima jedan koji krece sat ranije a dolazi sat kasnije.(nakon pol sata voznje rade 45 min pauze u Rozaliji na Rupi).

I to je to.
Sretan put.

biciklist
23.05.2010., 13:07
našao sam podatak da je moguće iz zagreba otputovati u zurich za 29 eura povratno. molim one koji su upučeni da mi odgovore na sljedeće:
dal se to odnosi jedino na jedini direktni vlak koji iz zagreba ide negdje oko 18:00 ili je moguće putovati s presjedanjima? naime želja mi je putovati po danu i vidjeti ljepote austrijskih alpa. također imam u planu prekinuti putovanje i na jedan dan ostati u innsbrucku. dal se to tolerira na putovanjima? i također bitno, s kojim rangom vlakova, u slučaju presjedanja, mogu putovati bez nadoplate? a u planu koji imam trebao bih presjedati u mjestima Schwarzach-St.Veit, Wörgl Hbf, Innsbruck. vlakovi kojima se putuje prema OBB-u su EC, REX, D.

x-type
23.05.2010., 23:23
ta cijena odnosi se samo na taj direktni 414

CottonEyeJoe
25.05.2010., 07:43
evo upravo gledam za veneciju jednodnevni izlet, da odem sa dragom...

e sad, onaj tko je ovo sastavio, svaka mu ne dala:

Vlak iz Budimpešte polazi u 17.00 sati, sa Zagreb GK u 23.35 sati, a u Veneciju SL stiže u 7.16 sati. Vlak iz Venecije polazi u 21.20 sati, sa Zagreb GK u 4.56 sati, a u Budimpeštu dolazi u 10.59 sati.

šta ovo znači, ja tu ništa ne razumijem? kad se polazi u veneciju, kad se dolazi? :confused::confused:

edit:

jel to znači da iz Zagreba GK polazi u 23.35h, a u veneciju dolazi u 7.16? i doma se ide u 21.20?

bruker
25.05.2010., 07:54
dobro si zaključio.

UglyKidJoe
25.05.2010., 11:25
evo upravo gledam za veneciju jednodnevni izlet, da odem sa dragom...

e sad, onaj tko je ovo sastavio, svaka mu ne dala:

Vlak iz Budimpešte polazi u 17.00 sati, sa Zagreb GK u 23.35 sati, a u Veneciju SL stiže u 7.16 sati. Vlak iz Venecije polazi u 21.20 sati, sa Zagreb GK u 4.56 sati, a u Budimpeštu dolazi u 10.59 sati.

šta ovo znači, ja tu ništa ne razumijem? kad se polazi u veneciju, kad se dolazi? :confused::confused:

edit:

jel to znači da iz Zagreba GK polazi u 23.35h, a u veneciju dolazi u 7.16? i doma se ide u 21.20?

Ne znam što je tu nejasno....:rolleyes:

Alexazg
07.06.2010., 16:47
bok ljudi,
je li netko od vas putovao vlakom zagreb - sarajevo?
kakva su iskustva?

hvala

Pali_andjeo
07.06.2010., 16:51
Kako od Zagreba do Atene? Ili do grčke? Može se balkan flexipassom od Beograda?

dljilja
30.06.2010., 09:21
Bok svima!

Jel netko putovao vlakom iz Zg do Frankfurta??

bruker
30.06.2010., 09:25
ja sam obrnuto, al znadem sve pa pucaj :)

dljilja
30.06.2010., 09:30
ja sam obrnuto, al znadem sve pa pucaj :)

:s super!! nemogu nigdje nać nikakve informacije o vlaku za tamo,cijene,bilo šta... doduše,još nisam zvala tetu na šalteru na HŽ ali ako ti nešto znaš... :top:
dali se uopće isplati vlakom?

bruker
30.06.2010., 09:42
cijena ti ovisi koliko unaprijed kupiš, imaš od 39 eura do 158.
najeftinije iz rvacke ti je 49 eura ako kupiš kod tete hž-u.
ako kupiš kod deutsche bahna (www.bahn.com) cijena ti je 39 eura plus 2,5 eura poštanskih troškova dostave karte jer online ticket nije moguć iz hrvatske.
najkraće putovanje traje 12 ak sati i ono je bez presjedanja. to su ti dva vagona DB-a koje se u villachu spoje na još njih 6 koje dolaze i klagenfurta. ide ujutro u 7 i 20. ili tako nešto. ima timetable opet na bahn.com.

e sad da li se isplati?
da ima neki LCC za Hahn iz zagreba definitvno ne, a kako nema onda je tu li-la.
imaš iz osijeka i zadra za frankfurt hahn ryanair a karte su ti sad oko 10 eura za neke termine. osnovna. bez prtljage, tj, samo handbagagge do 10 kila i da imaš mastercard prepaid.
od aerodoroma hahn do frankfurta vozi bus 1 i 45 h i karta košta 12 eura.
do zadra ti je karta 13 eura + 4 eura do aerodroma. elem to je negdi oko 39 eura, a putovanje traje cca 8 sati sa svim presjedanjima.

zaključak je da trebaš gledat za određeni datum i vlak i avion i planirat. ja sam ti sve napisao o čemu trebaš vodit računa.

dljilja
30.06.2010., 10:04
cijena ti ovisi koliko unaprijed kupiš, imaš od 39 eura do 158.
najeftinije iz rvacke ti je 49 eura ako kupiš kod tete hž-u.
ako kupiš kod deutsche bahna (www.bahn.com) cijena ti je 39 eura plus 2,5 eura poštanskih troškova dostave karte jer online ticket nije moguć iz hrvatske.
najkraće putovanje traje 12 ak sati i ono je bez presjedanja. to su ti dva vagona DB-a koje se u villachu spoje na još njih 6 koje dolaze i klagenfurta. ide ujutro u 7 i 20. ili tako nešto. ima timetable opet na bahn.com.

e sad da li se isplati?
da ima neki LCC za Hahn iz zagreba definitvno ne, a kako nema onda je tu li-la.
imaš iz osijeka i zadra za frankfurt hahn ryanair a karte su ti sad oko 10 eura za neke termine. osnovna. bez prtljage, tj, samo handbagagge do 10 kila i da imaš mastercard prepaid.
od aerodoroma hahn do frankfurta vozi bus 1 i 45 h i karta košta 12 eura.
do zadra ti je karta 13 eura + 4 eura do aerodroma. elem to je negdi oko 39 eura, a putovanje traje cca 8 sati sa svim presjedanjima.

zaključak je da trebaš gledat za određeni datum i vlak i avion i planirat. ja sam ti sve napisao o čemu trebaš vodit računa.

Hvala puno na objašnjenju svega!! :D
Ali skupooooo :horor: znam da sad fulavam temu ali jel ima koja jeftinija opcija za koju znaš?

bruker
30.06.2010., 10:14
ne može jeftinije od ovog što sam ti napisao, ovo je bilo mukotrpno mjesečno istraživanje. :D
vlak nema jeftiiniji, a s ryanom u startu imaš karta za avion + 12 eura + koliko si već udaljena od aerodroma u osijeku ili zadru.
to u najejeftinijoj varijanti izadje 30 ak eura. i to ako ryan daje karte po 3 eura, a imaš i pravo na studentske ili druge popuste za bus ili vlak do osijeka ili zadra.
ako ufatiš to onda to i preporučam, vlak je ipak prevelik tramak. ryanom možeš doć ako ti se sve poklopi za 8-9 sati do frankfurt hauptbahnhofa.

eto, trebao sam ti naplatit ovo svoje mukotrpno istraživanje :rofl:

nekad i lufthansa(croatia airlines) daje akcije iz zagreba bez tramaka(za 3-4 sata si tamo) za 128 eura povratna al to treba ubost.

nukac
30.06.2010., 10:32
Lufthansa ima akciju po 99 EUR za povratnu, kad je ima.

bruker
30.06.2010., 10:34
jel? ja tu nikad nisam uspio uhvatit. znam da je bila, ova od 138 je puno češća.

nukac
30.06.2010., 10:42
Ovisi o sreći junačkoj, a vjerojatno je treba kupit 2-3-4 mjeseca prije... :)

dljilja
30.06.2010., 10:43
ne može jeftinije od ovog što sam ti napisao, ovo je bilo mukotrpno mjesečno istraživanje. :D
vlak nema jeftiiniji, a s ryanom u startu imaš karta za avion + 12 eura + koliko si već udaljena od aerodroma u osijeku ili zadru.
to u najejeftinijoj varijanti izadje 30 ak eura. i to ako ryan daje karte po 3 eura, a imaš i pravo na studentske ili druge popuste za bus ili vlak do osijeka ili zadra.
ako ufatiš to onda to i preporučam, vlak je ipak prevelik tramak. ryanom možeš doć ako ti se sve poklopi za 8-9 sati do frankfurt hauptbahnhofa.

eto, trebao sam ti naplatit ovo svoje mukotrpno istraživanje :rofl:

nekad i lufthansa(croatia airlines) daje akcije iz zagreba bez tramaka(za 3-4 sata si tamo) za 128 eura povratna al to treba ubost.

:top: svaka čast! na pomoći i na istraživanju! :D
sad gledam ryan i stvarno su jeftini,to je najjeftinija varijanta...
uglavnom,puno si pomogao! :Pivo:
nadam se da ćemo se snač... :w

dmestar
30.06.2010., 15:24
e... da pitam i ovdje...
vlak od splita do novog sada...
tu negdje sam vidio da ima ploče-sarajevo-beograd... zna li netko koliko dodje povratna karta za to??? =)
ima li neka opcija ovakva??? od splita do tamo??? ima netko koju informaciju vise??? =)

-xxx-
30.06.2010., 15:35
e... da pitam i ovdje...
vlak od splita do novog sada...
tu negdje sam vidio da ima ploče-sarajevo-beograd... zna li netko koliko dodje povratna karta za to??? =)
ima li neka opcija ovakva??? od splita do tamo??? ima netko koju informaciju vise??? =)

ne znam za vlak. imaš bus kreće u 22:00 dolazi u Beograd u 09:30. Nazovi kolodvor u Splitu i pitaj koliko je karta
ili u 20:00 polazak pa dođeš u 08:30 u Novi Sad

dmestar
30.06.2010., 15:46
ma to san vidija... dodje 560kn povratna karta do novog sada... 517 do beograda... tako da je bash novi sad ipak bolja opcija...
ali gledam ima li slucajno koja jeftinija opcija...
jos mi najdraze sta taj do beograda sta ide bus - na internetu zapravo pise da je povratna 420... i imas besplatno jos do novog sada... kad dodjen doli na kolodvor... a ona me gleda blido - kao: ne postoji sta takvo...
a super... da je bila ta opcija 420kn - odmaaa... :) sad gledam ima li sta bolje...
svejedno hvala... :D

x-type
30.06.2010., 16:49
evo za vlak do Beograda

http://www.hznet.hr/iSite3/Default.aspx?art=573&sec=53

naravno, može se uz presjed u Zagrebu i drugačije

dmestar
30.06.2010., 17:23
je je... al' mi ne pasu dani... vech san vidija... al' ide samo jedan put tjedno... :(

x-type
30.06.2010., 17:32
pa neće ti kosa otpast s glave od presjeda u Zagrebu

Cinnamon Girl
30.06.2010., 22:41
Kako funkaju vlakovi u Sjevernoj Italiji?

Boreia Proasteia
30.06.2010., 22:48
Da se prebacim na ovu temu...ona je za avione...

Našao sam Zurich-Salzburg za 50CHF preko dana, što nije puno...sad me zanima Salzburg-Zagreb, da li postoji neka jeftina veza? Zna li netko, ja sam tražio, ali bezuspješno

Ovaj Zagreb je svakim danom sve veća i veća vukojebina što se tiče prijevoza i (jeftine)povezanosti s Europom, bar da je za te cijene neka kvaliteta, pa ajde...

I kladim se da ne postoji ništa jeftino od Salzburga što dodatno potvrđuje tezu o vukojebini?:D

bruker
30.06.2010., 22:53
www.bahn.com

tu traži. mislim da ima za 29 eura. a tako kaže croatia express na http://www.croatia-express.com/hr/zeljeznicke-karte

ima par vlakova na toj relaciji, to su ovi iz minkena a svi prodju kroz salzburg.

dmestar
01.07.2010., 21:11
e ljudi... vidio sam da do osijeka ima povratna karta (iz splita) za nesto vise od 300kn... sa popustom za studente... da li je to tocna informacija??? (nasao sam na njihovim stranicama to (stranicama hž-a)...
ima li tko iskustva tu???

Lolala*
02.07.2010., 20:49
bok ljudi! zanima me koliko je povratna karta zg-budimpešta! na netu nema cjenika. puno hvala! :)

KILLERDOG
02.07.2010., 23:49
220 kuna,vlak krece u 5 ujutro iz zg, a povratni iz budimpeste je u 17

imas na hz stranicama u posebnim ponudama ;)

Lolala*
02.07.2010., 23:50
220 KUNA

fina cijena ;)

-xxx-
04.07.2010., 11:05
Našao sam Zurich-Salzburg za 50CHF preko dana, što nije puno...sad me zanima Salzburg-Zagreb, da li postoji neka jeftina veza? Zna li netko, ja sam tražio, ali bezuspješno

probaj autobusom:ne zna:
nazovi autobusni pitaj koliko je karta u jednom smjeru, ima u 14 polazak 23 dolazak u Zg

Sihanouk
07.07.2010., 16:17
Da li je netko putovao iz Firenze do Venecije vlakom? Ako iz Firenze ide za kolodvor St.Luciju, da li prije toga prolazi i stoji na Mestre?

bruker
07.07.2010., 16:36
Naravno, svi vlakovi koji idu iz st. lucije prodju kroz mestre. ako i ne stanu, to nisam sto posto siguran, za 1 euro se moš sa svakim vratit nazad za deset minuta

night_train
08.07.2010., 08:42
pozdrav...
U opciji imam putovanje vlakom do Innsbrucka.. Ne zelim ici onim nocnim vlakom koji dodje tamo u 03.30, vec mi je draza dnevna opcija.
E sad, postoji vlak koji ide preko Salzburga, a presjedanje je unutar 10 minuta.. Jel to malo? (navodno su peron do perona, ali sam nasla info da nesto renoviraju tamo). Pitanje je zapravo mogu li ja bez nekih problema prekinut put (popit kavu, rucat) i ostat u Salzburgu do sljedeceg vlaka (ide recimo 2 sata kasnije)? Nekako mislim da to moze, ali moram li negdje 'javit' da 'prekidam' putovanje... Tj, trazim li rezervaciju za taj austrijski dio kad dodjem tamo, ili tamo nisu guzve pa lovis kaj stignes? Ili to moram najavit ovim u ZG kad kupujem kartu? :)
I da, jesu li austrijske zeljeznice tocne kak pise :)? :)

thx

bruker
08.07.2010., 08:56
točni su al ako kasne vlakovi čekaju jedni druge. sad ne znam kako je s linijama iz naših krajeva al mislim da bi trebali čekat i taj.
u salzburgu ti grade nešto na kolodvoru.

night_train
08.07.2010., 14:10
huh..da :) bas citala danas o tom
navodno planiraju do :misli: 2014 napravi neki fensi koldovor sa svim i svacim i upozoravaju da si uzmes dosta vremena kod planiranja :)

A ovo sa rezerviranjem karata za taj 'austrijski' dio? planiram ici do kodlovora, ali da se pripremim :)

bruker
08.07.2010., 14:28
Što se tiće austrije najbolje ti je pogledat ovdje http://www.oebb.at/
tu možeš uzet i online ticket što je najoptimalnije jer ova stoka iz HŽ-a je nesposobna.
dobro ja ih ne volim pa nisam objektivan :)

lijalaura
08.07.2010., 17:23
Što se tiće austrije najbolje ti je pogledat ovdje http://www.oebb.at/
tu možeš uzet i online ticket što je najoptimalnije jer ova stoka iz HŽ-a je nesposobna.
dobro ja ih ne volim pa nisam objektivan :)

:mad: slažem se

da nadodam ne čekaju svi vlakovi samo neki tako da nemoj se pouzdati u to bolje si ostavi 'lufta' između vlakova - i ja sam to mislila kada smo išli kroz austriju pa se pokazalo netočnim

lijalaura
08.07.2010., 17:25
pozdrav...
U opciji imam putovanje vlakom do Innsbrucka.. Ne zelim ici onim nocnim vlakom koji dodje tamo u 03.30, vec mi je draza dnevna opcija.
E sad, postoji vlak koji ide preko Salzburga, a presjedanje je unutar 10 minuta.. Jel to malo? (navodno su peron do perona, ali sam nasla info da nesto renoviraju tamo). Pitanje je zapravo mogu li ja bez nekih problema prekinut put (popit kavu, rucat) i ostat u Salzburgu do sljedeceg vlaka (ide recimo 2 sata kasnije)? Nekako mislim da to moze, ali moram li negdje 'javit' da 'prekidam' putovanje... Tj, trazim li rezervaciju za taj austrijski dio kad dodjem tamo, ili tamo nisu guzve pa lovis kaj stignes? Ili to moram najavit ovim u ZG kad kupujem kartu? :)
I da, jesu li austrijske zeljeznice tocne kak pise :)? :)

thx

bolje si uzmi za presjedanje sat/dva lufta za svaki slučaj - nije puno vremena a i odmoriš se od vožnje
unaprijed dogovori u hž-u točno sa kojim vlakovima češ ići tj točno u koju uru

night_train
09.07.2010., 12:14
;) hvala ljudi... bas nesto sam i mozgala tak :)

Zapravo je tako tuzno kad slucajno dodjes pitat nesto na medjunarodnu blagajnu.... em moras sve znati sam unaprijed.. i sve je ono 'joj pa znate... bla bla'

jeleros
09.07.2010., 22:16
a ako uzmete kartu unaprijed pa vam treba drugi datum??

UglyKidJoe
10.07.2010., 15:32
a ako uzmete kartu unaprijed pa vam treba drugi datum??

Pa ovisi o uvjetima kupnje karte inicijalno - ako nema izmjene uvjeta: that`s it.

jeleros
10.07.2010., 16:08
Pa ovisi o uvjetima kupnje karte inicijalno - ako nema izmjene uvjeta: that`s it.

ma nedaju mi,uzela sam po niskoj cijeni,i sad se mogu slikat:(

ivana2702
10.07.2010., 16:24
bok ljudi!
imam ja jedno pitanje,pa ako tko mozda zna: namjeravam s balkan flexi pass-om preko beograda doci do istanbula,ali nazad ne bi tom rutom jer sam iz dalmacije pa mi se ne da u povratku opet gnjavit preko beograda.. pa sad, jel tko zna postoji li neki vlak iz istanbula do skopja ili do crne gore (kotor), ili negdi najblize nama,pa bi dalje busom...
trazila sam stranice makedonske zeljeznice,ali je na cirilici,i ne mogu nigdi nac promjenu jezika (pa da nemaju cak ni prijevod na eng:eek:)

malimrav85
10.07.2010., 17:32
ovaj vlak do budimpešte u 15.45
jel ima to neko hlađnje unutra ili da idem u gaćama i potkošulji?

sweetamber
10.07.2010., 19:00
Mene zanima postoji li jutarnji vlak Graz-Zagreb(neki jako rano ujutro)?

sweetamber
10.07.2010., 19:04
bok ljudi!
imam ja jedno pitanje,pa ako tko mozda zna: namjeravam s balkan flexi pass-om preko beograda doci do istanbula,ali nazad ne bi tom rutom jer sam iz dalmacije pa mi se ne da u povratku opet gnjavit preko beograda.. pa sad, jel tko zna postoji li neki vlak iz istanbula do skopja ili do crne gore (kotor), ili negdi najblize nama,pa bi dalje busom...
trazila sam stranice makedonske zeljeznice,ali je na cirilici,i ne mogu nigdi nac promjenu jezika (pa da nemaju cak ni prijevod na eng:eek:)

http://translate.google.hr/translate?js=y&prev=_t&hl=hr&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.mz.com.mk%2FDefault.aspx%3FAspx AutoDetectCookieSupport%3D1&sl=mk&tl=hr

Ali kolko sam skužila stranice su im u izradi,pa im posalji mail s upitom.

Nadam se da ces uspijet nekako :D

x-type
10.07.2010., 19:33
bok ljudi!
mislim da ti Skopje baš ne pomaže nešto previše. imaš vlak iz Niša za Bar, pogledaj na stranicama Železnica Srbije
ovaj vlak do budimpešte u 15.45
jel ima to neko hlađnje unutra ili da idem u gaćama i potkošulji?
1. razred je sigurno klimatiziran. 2. razred vjerojatno je.
Mene zanima postoji li jutarnji vlak Graz-Zagreb(neki jako rano ujutro)?samo s presjedima

Boreia Proasteia
16.07.2010., 22:23
Jel se vozio tko po Švicarska/Austrija vlakovima? Kako funkcionira prtljaga?

Koliko vidim nemaju one vlakove sa kupeima gdje se iznad sjedala može staviti kofer, torba ili nešto treće, nego one kao naše nagibne di su sjedala sva u jednom vagonu i između prolaz? I šta ako imam malo više stvari jel se to može negdje staviti, zna li možda netko?

meemoo
19.07.2010., 17:50
zna li netko kolika je cijena cuvanja prtljage? za jedno 24 h?

dr. van Nostrand
19.07.2010., 19:21
ima li tko iskustvo putovanja vlakom po srbiji i bugarskoj (konkretno Beograd-Sofija), većina kaže da su vlakovi loši, nesigurni...:ne zna:

Explorer
19.07.2010., 22:32
Budimpešta Beograd---noćni vlak nedjelja na ponedjeljak. Kada kreće s koje stanice i u koje vrijeme i kada je u Beogradu? Cijena?

UglyKidJoe
19.07.2010., 22:41
zna li netko kolika je cijena cuvanja prtljage? za jedno 24 h?

Gdje?
Misliš na kolodvoru?

Ako je to slučaj, u Bruxellesu sam plačala cca 4EUR sef na Bruxelles Midi za 24h, dok recimo u Marseilleu je bio nešto skuplji oko 8EUR i to na par sati...:o

meemoo
20.07.2010., 08:59
Gdje?
Misliš na kolodvoru?

Ako je to slučaj, u Bruxellesu sam plačala cca 4EUR sef na Bruxelles Midi za 24h, dok recimo u Marseilleu je bio nešto skuplji oko 8EUR i to na par sati...:o

o boze, luda sam, nisam nista napisala :/ ma u zg, na zeljeznickom kolodvoru

UglyKidJoe
20.07.2010., 14:42

Sorry, ne znam da li to postoji kod nas uopće...:ne zna:

Boreia Proasteia
20.07.2010., 14:47
Curo draga, obzirom na organizaciju, stručnost i marljivost HŽ-a, dobro je da ovdje imaš i krov na kolodvoru da se možeš sakriti od kiše, kakvo čuvanje prtljage...:lol:

UglyKidJoe
20.07.2010., 14:56
Curo draga, obzirom na organizaciju, stručnost i marljivost HŽ-a, dobro je da ovdje imaš i krov na kolodvoru da se možeš sakriti od kiše, kakvo čuvanje prtljage...:lol:

Pa čak niti toga nema previše...:lol:
A dobro da još i ne pada po putnicima....Jedva su ona semafor nabavili...

comi1
20.07.2010., 15:44

pa sta ti nije bilo jednostavnije nazvat kolodvor pa pitat,nego cekat informacije od ovih sarlatana?!
inace imas na ZG Gl.kolodvoru ormarice(plave boje) za takvu namjenu..
nalaze ti se odmah prvi prolaz s desne strane u glavnom holu(gledano od ulaza)..-nemozes fulat nikak...
cijenu neznam,preptostavljam da nebi trebali bit puno-to je postavljeno jer puno backpackera to koristi koji obicno ostaju u zg jedno popodne...

ili-alternativa- ovisno kakvu imas prtljagu(ak nije velika torba..)odes u neki supermarket i tamo stavis za free!

Farba
20.07.2010., 16:51
Joj e, pokusavam nekak naci nekakve informacije vezane uz liniju između Zagreba i Siska i nikako da sve pohvatam, tako je sve mutavo, ili sma valjda navikao na zet-ov popis koji je full jednostavan pa mi je ovaj takav ili neznam.

Ugl., ima li tko da putuje na relaciji Sisak - Zagreb a da zna nekakve vozne redove i to, jer mi se cini kao da se mora traziti jedna po jedan vlak koji krece ili staje u Sisku. Trebam dobii posao u Općini, a nemogu potvrditi nista ako si nesredim prijevoz...benti :D

UglyKidJoe
20.07.2010., 21:16
Joj e, pokusavam nekak naci nekakve informacije vezane uz liniju između Zagreba i Siska i nikako da sve pohvatam, tako je sve mutavo, ili sma valjda navikao na zet-ov popis koji je full jednostavan pa mi je ovaj takav ili neznam.

Ugl., ima li tko da putuje na relaciji Sisak - Zagreb a da zna nekakve vozne redove i to, jer mi se cini kao da se mora traziti jedna po jedan vlak koji krece ili staje u Sisku. Trebam dobii posao u Općini, a nemogu potvrditi nista ako si nesredim prijevoz...benti :D

Kak` ćeš bogati općinski posao raditi kad ne možeš niti ovo naći...
Zato smo tu gdje jesmo...:flop:

Okvirno uzeto ZG gl. kolodvor (ovo znači Zagreb Glavni kolodvor) - Sisak:
http://tiny.cc/ax6i9

I čitava tražilica svih mogućih veza, vezica i kombinacija:
http://vred.hznet.hr/hzinfo/?category=hzinfo&service=vred1

shatzi
20.07.2010., 22:02
mene zanima ima li netko ovdje da na dnevnoj bazi putuje sisak - zagreb?

ako ima, kakva je situacija s kasnjenjem vlakova? pogotovo onoga koji ide u 6 i 20... da se odmah pripremim na to :rofl:

bruker
21.07.2010., 08:10
e, samo da popljujem HŽ malo. 5 sati i 50 minuta nagibnim vlakom do splita. kasnio oko 20 minuta.
inače pun do vrha(oba vagona), kava se dijeli, sendviča nema i okvirni izračun cijene karte nije točan. karta je bez popusta 188,20 kuna. ima kupit pivu kod konobara/konduktera, karlovačka limenka 0,33 =12 kuna

inače u vlaku sem lokalaca koji izlaze po ličkim selima i krajini sami turisti, i to španjolci. vjerojatno veza spanair, barselona-zagreb.

inače putovanje ličkom prugom je uvijek zanimljivo, pogotov kad prolazite kroz šumu tamo iza perkovića :D

LORDLORD
21.07.2010., 13:24
mislio sam ici nocnim vlakom iz rijeke do bdimpeste ? neka iskustva molim ?

UglyKidJoe
21.07.2010., 13:33
e, samo da popljujem HŽ malo. 5 sati i 50 minuta nagibnim vlakom do splita. kasnio oko 20 minuta.

Ah, nije niti belgijski Thalys imun: relacija Bruxelles - Paris zakasnili 10-15 minuta.

nukac
21.07.2010., 13:50
Vauuuu, umjesto sat i 20 minuta, došli za sat i 30 minuta... To je kod Thalysa velika razlika, 12% više ste se vozili.

UglyKidJoe
21.07.2010., 14:08
Vauuuu, umjesto sat i 20 minuta, došli za sat i 30 minuta... To je kod Thalysa velika razlika, 12% više ste se vozili.

Zapravo - duže sjedili i udisali prastari štih vagona...:rofl:

A nije kad individualno promatraš, ali jest ako ti se na to kači shuttle bus, pa avion i sl..:rolleyes:

Ali zato znaš da nikad nisi sam, i kad si daleko od Balkana i srce divlje tuče za njime:lol:, kad ti kondukter odvali - HVALA.
Pa još diskriminacija na djelu - Amer pored morao pokazati i pasoš kao dokaz identiteta - ja: ništa. :cerek:

Penchant
21.07.2010., 16:59
Bok!

Zanima me da li je netko putovao vlakovima sncf-a (francuska željeznica) te kakva su vaša iskustva.
Konkretno od Venecije do Francuske; zanima me kolika je opasnost da te pokradu za vrijeme spavanja? kako se osigurati hm... (put traje oko 10 sati i ima kabina za spavanje) I da li ima klime u vlaku? :D
pa ako je netko slučajno putovao tako... merci :)

UglyKidJoe
21.07.2010., 18:25
Bok!

Zanima me da li je netko putovao vlakovima sncf-a (francuska željeznica) te kakva su vaša iskustva.
Konkretno od Venecije do Francuske; zanima me kolika je opasnost da te pokradu za vrijeme spavanja? kako se osigurati hm... (put traje oko 10 sati i ima kabina za spavanje) I da li ima klime u vlaku? :D
pa ako je netko slučajno putovao tako... merci :)

Je - i bilo je fantastično.
Doduše ne na tako duge rute ali ja sam jako zadovoljna lokalnim francuskim vlakovima.
Sve ima klimu - nije to onaj švapski pretis lonac za variva...:rofl::rofl:

Što se krađe tiče - a to je moguće svugdje.
Ja sam začorila po belgijskim vlakovima - i ništa mi se nije dogodilo niti nestalo. :top: Ako te to toliko mori - uzmi kabinu. Npr. u brzim vlakovima tipa Thalys i TGV stvari nisu kraj niti iznad tebe za vrijeme putovanja već se ostave na skupnom odlagalištu - policama/rešetkama na samom ulasku u vagon.

Penchant
22.07.2010., 10:10
Aaa super, drago mi je ovo čuti! :) klima... :cerek:

Na kakvim rešetkama, misliš onaj prostor prije ulaza u kupe? To mi se čini još gora varijanta nego da su stvari kod mene pošto mi nisu na vidiku i svatko može uzeti što mu se sviđa jer ga i tako nitko ne vidi :D :ne zna:
(što baš nema šanse da uzmem stvari sa sobom u kabinu?)

UglyKidJoe
22.07.2010., 13:54
Aaa super, drago mi je ovo čuti! :) klima... :cerek:

Na kakvim rešetkama, misliš onaj prostor prije ulaza u kupe? To mi se čini još gora varijanta nego da su stvari kod mene pošto mi nisu na vidiku i svatko može uzeti što mu se sviđa jer ga i tako nitko ne vidi :D :ne zna:
(što baš nema šanse da uzmem stvari sa sobom u kabinu?)

U brzim vlakovima tipa Thalys i TGV ne postoje kabine. Neki ruksak možeš uzeti sa sobom ali za više najčešće nema mjesta.

Na lokalnima ima za staviti stvari iznad sebe ali ne možeš baš vući kofer od 15kg za sobom inače ćeš morati držati ev. noge na njemu. Nisam vidjela vlakove sa kupeima, kod njih se razredi razliku u vrsti usluge, tipa free wlan, klopa i sl.
Ne znam za noćne vlakove, tamo se valjda može uzeti.

stoneisland
22.07.2010., 14:21
ima li tko iskustvo putovanja vlakom po srbiji i bugarskoj (konkretno Beograd-Sofija), većina kaže da su vlakovi loši, nesigurni...:ne zna:

nema ti kaj bit nesigurno, ono jednom se pokvario neki vagon kad sam se vozio, pa sam usred pripizdine stajao 3 sata i da, bit ce sumnjive ekipe u vlaku, ali to je sve. sverceri, cigici i sl. nis strasno. racunaj da neces doc na minutu tocno, ak ti pol sata-sat,dva tri nis ne znace, sve je ok :D

na srpsko-bugarskoj granici se stoji malo dulje, bugarski granicari znaju davit, na sve nacine iskamcit koji euro, ali to je vec normalna stvar, kao da je i ocajan vlak u usporedbi s bilo kojom zemljom zapada.