PDA

View Full Version : Putovanja željeznicom - željeznicke karte, kako doći vlakom nekuda...

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

Duby1
28.12.2011., 19:01
Iz Nice preporucujem ovako: EasyJetom do Pariza pa onda na vlak do Zagreba, ili Easyjetom do Geneve pa onda na vlak direktan do Zagreba ili tak nekaj. To je ono kaj ti ja mogu preporucit od onog sto ja znam iz Svice. Al to ti je sto dana jahanja i bas se ne isplati za neki kraci boravak.
A iz Zagreba preporucujem obrnutim putem :D

Da li možda ima iz Hrvatske avio veza sa Easyjetom do Genove?

Duby1
28.12.2011., 19:12
na zeljeznice.net isto dosta pričaju o sezonskoj liniji Budimpešta - Venecija. za potvrdu moramo čekati proljeće ipak.

preko Villacha je pitanje koliko se isplati jer ja mislim da su ukidanjem direktnog vlaka ukinuli i jeftine karte za Veneciju. a redovna stoji oko 450 kn povratna.

Da li netko ima točnu informaciju za vlak koji iz Zagreba ide za Veneciju preko Villacha sada nakon što je ukinuta linija Budimpešta-Venecija. U koje vrijeme ide, koliko traje, koliko presjedanja ima (mi idemo u 3 mj za Genovu pa me zanima da li se nekako vlakom može organizirati taj put)

Duby1
28.12.2011., 19:20
ti vlakovi su ukinuti.
. i dalje ima vlakova ZG-Budimpesta, srecom. ali mozes ici vlakom do Vilacha (Austrija) pa presjedati na drugi vlak do Venecije. Vremenski se skoro nista ne gubi.
ili ici vlakom/busom do ljubljane i dalje organiziranim kombijem. na temi "Venecija" je george12 napisao vazne informacije o tom prijevozu od Ljubljane do Mestre. Njemu veliko hvala za tu informaciju.
njegov post:
http://forum.hr/showpost.php?p=37135689&postcount=1125

da ali nitko točno nezna točne detalje za taj vlak preko Vilacha do Venecije...ja kopam po forumima već par dana i nitko nema točne informacije...mi bi putovali vlakom do Venecije ali bez kombinacije buseva, shattlova i sl..nego ukrcati se u Zg i uz presjedanja ili bez doći do Venezije (a zapravo idemo i dalje...za Genovu)

UglyKidJoe
28.12.2011., 20:28
da ali nitko točno nezna točne detalje za taj vlak preko Vilacha do Venecije...ja kopam po forumima već par dana i nitko nema točne informacije...mi bi putovali vlakom do Venecije ali bez kombinacije buseva, shattlova i sl..nego ukrcati se u Zg i uz presjedanja ili bez doći do Venezije (a zapravo idemo i dalje...za Genovu)

Pa nije to neka mudrost - odi u Croatia Express u Teslinoj ili preko puta Umjetničkog paviljona pa će ti objasniti koja ti je najbolja ruta do Villacha.

Odeš na www.bahn.com pa će ti izbaciti moguće rute. Jedino što neće biti jedan vlak već morate računati sa presjedanjima.
Cijenu jedino u toj agenciji saznate. A možeš im poslati i mail - sa odmakom i odgovore na upit.

UglyKidJoe
28.12.2011., 20:31
Da li možda ima iz Hrvatske avio veza sa Easyjetom do Genove?

Nope.

Buda83
29.12.2011., 09:42
Činmi mi se ili možda nisam dugo bio da HŽ ima "novu" stranicu i neke nove ponude, najzanimljivija mi je ova u kojoj koliko sam shvatio nude 60% popusta na putovanja u Mađarsku, valjda se tu misli i do Budimpešte.

http://www.hznet.hr/HZPutnickiprijevoz

Ako bi netko zna malo više bio bi zahvalan.

nasmijanonebo
29.12.2011., 09:50
mađarska i hrvatske željeznice su jos davno (sigurno je proslo tome vise od 10 godina) sklopile sporazum da daju popust do 70% za putovanja vlakom od hrvatske destinacije do mađarske destinacije ili obratno, tako da to nije nista novo. Zato je vlak do Budimpeste povoljan kao što je i Mađarima jeftinije putovati vlakom do nas na more.

Ija
29.12.2011., 09:53
Do kada traje ta akcija za Mađarsku?
Aha, to je ona cijena od 200 i nešto kn?

nasmijanonebo
29.12.2011., 10:54
to nije akcija, nego dugorocni sporazum koji traje vec preko 10 godina (i nadam se da ce jos godinama i godinama to trajati). da, to je ta cijena za Budimpestu (povratna)-228 kn povratna-bas zbog tog velikog popusta iz tog sporazuma, inace bi bila puno visa cijena.:mig:

jure.motovilec
29.12.2011., 11:32
to traje od 1102.g :D

UglyKidJoe
29.12.2011., 14:17
to traje od 1102.g :D

Aspiracije Ugara ili silom ili - milom... :E

Brankica3
03.01.2012., 13:45
Mene također zanima vlak od Zagreba do Praga.Ima netko da je putovao na toj relaciji ?

UglyKidJoe
03.01.2012., 14:09
Mene također zanima vlak od Zagreba do Praga.Ima netko da je putovao na toj relaciji ?

Ovo što je napisao x-type je još najrelevantnija i najbolja veza sa Pragom. Pogledaj na stranicama slovenskih zeljeznica da imaju neku akciju spajanja sa Pragom po popularnoj cijeni.

ivanptr
03.01.2012., 16:01

I mene to isto zanima ....povratna karta do Praga.
Moze Zagreb-Prag ..a moze i vlakom direktno iz Slovenije do Praga ..svejedno ..

nukac
03.01.2012., 17:26
Praga (Praha)

Že od 39 evrov do enega najlepših evropskih mest.

http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/tujina/destinacije/ceska/praga

ivanptr
03.01.2012., 17:41
Praga (Praha)

Že od 39 evrov do enega najlepših evropskih mest.

http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/tujina/destinacije/ceska/praga

nači,povratna karta je oko 587 kn.S tim da se mora doci do polazišta.(sto u mom slucaju nije daleko)

Busevima je oko 450 - 500 kn.

Naravno da je neizmjerno ugodnije putovati vlakom (barem meni)...

UglyKidJoe
03.01.2012., 17:48
nači,povratna karta je oko 587 kn.S tim da se mora doci do polazišta.(sto u mom slucaju nije daleko)

Busevima je oko 450 - 500 kn.

Naravno da je neizmjerno ugodnije putovati vlakom (barem meni)...

Je - svakome svoje veselje.
Busom se oteliš do tamo - ovako možeš malo i na noge pa kružno....

enchica1982
04.01.2012., 08:30
Moderatori, jel smijem ja ovdje ostaviti oglas za kartu za vlak? Ostavila sam i tamo di se prodaju aranžmani i karte, ali ovo mi se čini kao logičnije mjesto :D
Ak ne smijem, obrišite! Hvala :)

Prodajem tri povratne karte za Zurich. Karte vrijede do 29.01. i na žalost su sve na jednoj karti tako da ih moram prodati zajedno.
Razlog prodaje je taj što nas je 6 trebalo ići za NG, a troje je na kraju otpalo zbog posla.
Karte smo platili 1700kn. Teta na šalteru Croatia expressa kaže da trenutno takve karte koštaju 1800. Mi nudimo i popust
Ako je netko zainteresiran, javite se na pm.

UglyKidJoe
04.01.2012., 12:54
Je li tko kupovao nedavno kartu do Ljubljane - zanima me 1 smjer bez povrata.

nukac
04.01.2012., 13:02
Kažu na SLO željeznicama:
Ljubljana - Zagreb 14,60 EUR. Vjerojatno je u drugom smjeru isti iznos ali u kunama.

Buda83
04.01.2012., 13:04
Ja sam išao, istina ne baš nedavno (2010), ali sam išao, sad ubij me jel sam uzeo povratnu ili jednosmjernu.

A koje je pitanje izuzev jel netko putovao vlakom do Ljubljane nedavno?

UglyKidJoe
04.01.2012., 13:15
Kažu na SLO željeznicama:
Ljubljana - Zagreb 14,60 EUR. Vjerojatno je u drugom smjeru isti iznos ali u kunama.

Mene zanima ovaj prvi smjer - vraćat ću se drukčije, Sparschiene kartom preko Zuricha. Da vidimo i to čudo :mig:

Ja sam išao, istina ne baš nedavno (2010), ali sam išao, sad ubij me jel sam uzeo povratnu ili jednosmjernu.

A koje je pitanje izuzev jel netko putovao vlakom do Ljubljane nedavno?

Paaaaa - Nukac je pogodio. :D Motalo mi se po glavi da se radi oko 115-120 kn ali nisam bila sigurna jel se što mijenjalo.

Piknula sam kartu za Pariz - zadnji voz za Zapad :cerek: Grad Svjetla :mig:
po ekstremno niskoj cijeni. Hint: na Easyijevom topicu. :D

Buda83
04.01.2012., 13:31
Vidi, vidio, zadnji voz za tritced evra. Ja isto tržio Maroko, ali iz Milana i po većoj cijeni...jbg bitno da se ide.

UglyKidJoe
04.01.2012., 15:48
Vidi, vidio, zadnji voz za tritced evra. Ja isto tržio Maroko, ali iz Milana i po većoj cijeni...jbg bitno da se ide.

Tak je...:D
Bitno da se - kotura! :lux::jumping:
Kidaaaaaam nadesno! :trk:

UglyKidJoe
18.01.2012., 22:37
Evo jedno pitanje za bolje poznavatelje vlačnog prometa :zubo:

Naime, TGV stranica je u kuršlusu :rolleyes: i tako već od početka 12. mjeseca. :503:

Postoji li još neka stranica gdje je moguće kupiti kartu za vlak online?
Pretražila sam RailEurope ali to funkcionira samo za Amere, UK i tako to...
Konzultirala sam SEAT61 stranicu no tamo je koliko sam shvatila rečeno da je jedino za rezidente svih ostalih zemalja moguće kupiti kartu preko TGV stranice i tako se - vrtimo u krug. :rolleyes:
Da - radi se o polasku iz Pariza za Zurich.

:misli: :misli: :misli:

Bilobrkster
18.01.2012., 23:47
Možda bi ti švicarci (www.sbb.ch) prodali takvu kartu? :ne zna:

UglyKidJoe
19.01.2012., 17:53
Možda bi ti švicarci (www.sbb.ch) prodali takvu kartu? :ne zna:

Tamo sam našla - ali 10 EUR skuplju :cerek:

Ipak, šokirala me činjenica da avio karte možeš kupiti na ravno milijardu stranica valjda dok željezničke karte - na jednom. Malo su puno zbunjena :confused: :confused:

x-type
27.01.2012., 19:06
je li putovao netko vlakom unutar Engleske? trebam nekako doći od Londona do Liverpoola i sad sam ostao zatečen da mi za 2 povratne karte izbacuje 148 funti. ono, znao sam da je skupo, ali baš da je toliko skupo... ima li netko nešto pametno reći na tu temu?

nukac
27.01.2012., 21:45
Da, karte se kupuju par mjeseci unaprijed, onda ispadnu pristojne cijene. A možeš pogledati i www.megabus.com, ima tamo i bus i vlak.
Recimo, ja sam kartu u jednom smjeru London - Edinburg platio 14 funti.

x-type
27.01.2012., 21:51
Da, karte se kupuju par mjeseci unaprijed, onda ispadnu pristojne cijene. A možeš pogledati i www.megabus.com, ima tamo i bus i vlak.
Recimo, ja sam kartu u jednom smjeru London - Edinburg platio 14 funti.

gledam za drugu polovicu ožujka :ne zna:

sad gledam directno na virgintrains.com i vidim da se nađe promotivnih cijena, ima po 12 GBP po smjeru tak da je to već bolje, samo treba ulovit da odgovara datum

Teeja
28.01.2012., 17:07
Trebam pomoć jer se samo izgubim u Google-u.

Dakle tražim povratnu kartu za vlak na relaciji Moskva-St.Petersburg (noćni vlakovi) u razdoblju 23eg na 24 polazak i sa 26 na 27 povratak. Cijena bi mi trebala biti 100 dolara po glavi (3 nas je).

LLme
30.01.2012., 10:16
Ljudi, najjeftiniji prevoz od Rima do Bolonje? Zna neko?

Rok
08.02.2012., 22:10
Pozdrav svima.

Pređimo na stvar : help.

Dakle,može li mi tko reći koliko bi koštale 2 povratne karte St-Zg-St za dvoje 18-ogodišnjaka? Išli bi noću,dakle koliko vidim prema voznom redu to je ST-ZG u 21:18 , a ZG-ST 23:20 . To su taman termini koji nam odgovaraju.

Probao sam preko onog nekog njihovog šugavog kalkulatora,ali em mi ga nije moglo učitat i stalno mi je izbacivalo neke greške,em ja ne kužim kako i šta tamo treba upisat.

Dakle,da ponovim pitanje, koliko bi koštale 2 povratne karte ST-ZG-ST za dvoje 18-ogodišnjaka?

Zahvaljujem.

Rok
09.02.2012., 12:30
Pozdrav svima.

Pređimo na stvar : help.

Dakle,može li mi tko reći koliko bi koštale 2 povratne karte St-Zg-St za dvoje 18-ogodišnjaka? Išli bi noću,dakle koliko vidim prema voznom redu to je ST-ZG u 21:18 , a ZG-ST 23:20 . To su taman termini koji nam odgovaraju.

Probao sam preko onog nekog njihovog šugavog kalkulatora,ali em mi ga nije moglo učitat i stalno mi je izbacivalo neke greške,em ja ne kužim kako i šta tamo treba upisat.

Dakle,da ponovim pitanje, koliko bi koštale 2 povratne karte ST-ZG-ST za dvoje 18-ogodišnjaka?

Zahvaljujem.

Itko?

nasmijanonebo
09.02.2012., 13:10
danas mi se vraca frendica vlakom (Zg-St-ZG), popodne cu s njom na kavu pa cu je pitati koliko je platila povratnu kartu (par godina starija je ona).
strpi se za moj odgovor, ako ti nitko drugi ne odgovori.

Bilobrkster
09.02.2012., 13:47
Itko?

Noćni vlak:

redovna povratna karta ~ 273kn
studentska (http://www.hznet.hr/komercijalne-povlasticeem-indeks-vrijedi-vise-emi-) povratna karta ~ 205kn

HINT: Ako vam više paše ukrcaj/iskrcaj na Kopilici umjesto u Trajektnoj, tu možete uštedit još par kn po karti :mig:

Rok
09.02.2012., 22:25
Noćni vlak:

redovna povratna karta ~ 273kn
studentska (http://www.hznet.hr/komercijalne-povlasticeem-indeks-vrijedi-vise-emi-) povratna karta ~ 205kn

HINT: Ako vam više paše ukrcaj/iskrcaj na Kopilici umjesto u Trajektnoj, tu možete uštedit još par kn po karti :mig:

Hvala :) Jel znaš možda jel ima neki popust "za mlade",jer nismo studenti (osim ako se u to ne ubrajaju srednjoškolci) ?

danas mi se vraca frendica vlakom (Zg-St-ZG), popodne cu s njom na kavu pa cu je pitati koliko je platila povratnu kartu (par godina starija je ona).
strpi se za moj odgovor, ako ti nitko drugi ne odgovori.

Jel imaš možda kakvu informaciju? Hvala u svakom slučaju :)

nasmijanonebo
10.02.2012., 09:38
evo ti odgovora -ona je koristila studentski popust - 205 kn.
za vas od 18 godina (ako ste srednjoskolci ili studenti) imate ovo:
1)po osnovi iskaznice K-33j
Korisnici: mladi od 12 do navršenih 26 godina koji su hrvatski državljani sa stalnim prebivalištem u RH.
Opseg povlastice: 30% od redovite prijevozne cijene za neograničeni broj jednosmjernih i dvosmjernih putovanja u 1. ili 2. vagonskom razredu vlakova svih vrsta na relacijama duljima od 25 km.
Osnova povlastice: iskaznica K-33j

2)po osnovi drugih iskaznica (ISIC, EURO-26, hi.euro)
Korisnici: učenici srednjih škola, redoviti studenti i mladi državljani RH te mladi iz inozemstva.
Opseg povlastice: 25% od redovite prijevozne cijene za neograničeni broj jednosmjernih i dvosmjernih putovanja u 1. ili 2. vagonskom razredu vlakova svih vrsta na relacijama duljima od 25 km.
Osnova povlastice: iskaznice EURO-26,hi.euro, ISIC-SCHOLAR i ISIC-STUDENT.

Bilobrkster
10.02.2012., 10:46
S tim da K33j košta 30kn i trebaš imat sliku, da ne bi bilo nismo znali :mig:

p.s. Koliko mislite ostat u Zagrebu? Pitam jer povratna karta (nebitno po kojoj cijeni plaćena) vrijedi samo 6 dana. Ako želite ostati dulje, morat ćete još dodatno platit i kartu K15 kojom ćete produljiti valjanost vaše karte na 2 mjeseca. Cijena? 4kn :D

p.p.s. Ako se vraćate nazad zadnji dan valjanosti karte (sa ili bez K15 - nebitno) tada morate znat da vam karta vrijedi do 23:59 bez obzira što ste ušli u izravan vlak. Dakle, ako karta vrijedi zaključno sa 15.2. a vi se vraćate noćnim vlakom, tada se morate ukrcati u onaj koji polazi 14.2. jer će vam kondukter u protivnom naplatiti kartu od ponoći (gdje god da budete tada) do Splita po punoj cijeni + 15kn kazne jer kartu niste kupili na blagajni a radila je.

Beware :w

Rok
10.02.2012., 11:41
evo ti odgovora -ona je koristila studentski popust - 205 kn.
za vas od 18 godina (ako ste srednjoskolci ili studenti) imate ovo:
1)po osnovi iskaznice K-33j
Korisnici: mladi od 12 do navršenih 26 godina koji su hrvatski državljani sa stalnim prebivalištem u RH.
Opseg povlastice: 30% od redovite prijevozne cijene za neograničeni broj jednosmjernih i dvosmjernih putovanja u 1. ili 2. vagonskom razredu vlakova svih vrsta na relacijama duljima od 25 km.
Osnova povlastice: iskaznica K-33j

2)po osnovi drugih iskaznica (ISIC, EURO-26, hi.euro)
Korisnici: učenici srednjih škola, redoviti studenti i mladi državljani RH te mladi iz inozemstva.
Opseg povlastice: 25% od redovite prijevozne cijene za neograničeni broj jednosmjernih i dvosmjernih putovanja u 1. ili 2. vagonskom razredu vlakova svih vrsta na relacijama duljima od 25 km.
Osnova povlastice: iskaznice EURO-26,hi.euro, ISIC-SCHOLAR i ISIC-STUDENT.

Super,puno hvala :) A ta iskaznica,jel se to napravi na policiji,ili gdje?

S tim da K33j košta 30kn i trebaš imat sliku, da ne bi bilo nismo znali :mig:

p.s. Koliko mislite ostat u Zagrebu? Pitam jer povratna karta (nebitno po kojoj cijeni plaćena) vrijedi samo 6 dana. Ako želite ostati dulje, morat ćete još dodatno platit i kartu K15 kojom ćete produljiti valjanost vaše karte na 2 mjeseca. Cijena? 4kn :D

p.p.s. Ako se vraćate nazad zadnji dan valjanosti karte (sa ili bez K15 - nebitno) tada morate znat da vam karta vrijedi do 23:59 bez obzira što ste ušli u izravan vlak. Dakle, ako karta vrijedi zaključno sa 15.2. a vi se vraćate noćnim vlakom, tada se morate ukrcati u onaj koji polazi 14.2. jer će vam kondukter u protivnom naplatiti kartu od ponoći (gdje god da budete tada) do Splita po punoj cijeni + 15kn kazne jer kartu niste kupili na blagajni a radila je.

Beware :w

Plan je da se ide u noći s petka na subotu (polazak iz ST u 21:18,dolazak u ZG u 06:26) ,a da natrag bi išli u noć sa nedilje na ponediljak (iz ZG u 23:20,u ST 08:10) tako da nebi trebalo bit problema.

Još jednom hvala oboma na informacijama, you've been very helpful :top:

Afrika paprika
10.02.2012., 12:49
Iskaznicu napraviš na blagajni kolodvora, kakvoj policiji :D i odmah s njom tu kupiš i kartu.

petraaa
10.02.2012., 17:39
evo ako nekog zanima: imam kartu za jedan smjer-zagreb-budimpesta, koja istjece 12.02.,pa ako netko putuje sutra ili preksutra,i treba mu,slobodno se javite u pp.

sego
20.02.2012., 20:17
Pitanje, ovaj Polishipass,http://polishpass.com.pl/?lang=en&pageID=119 , Przewozy Regionalne, tri dana opcija, to znači da se za tih 104 PLN mogu vozit tri dana po cijeloj POljskoj s tim vlakovima bez doplate?

I kolko bi koštala povratna karta od Komarna do Skalite Serafinova, to je Slovačka?

princessstar
21.02.2012., 11:42
Zna li itko koje je radno vrijeme šaltera Croatia expressa na ZG željezničkom kolodvoru?

UglyKidJoe
21.02.2012., 18:03
Zna li itko koje je radno vrijeme šaltera Croatia expressa na ZG željezničkom kolodvoru?

Imaš u Teslinoj u blizini križanja sa Praškom, ili preko puta Umjetničkog paviljona na zapadnoj strani Trga kralja Tomislava kad gledaš prema SLjemenu dakako.
Ovi rade minimalno do 17:00h.

princessstar
28.02.2012., 20:52
evo mene opet...
kakva su vam iskustva putovanja vlakom? evo ja putujem za zurich noćnim vlakom pa me zanima trebam li malo previše gledat na stvari ili? općenito prvi puta putujem sa vlakom i sama pa neznam niš...

Afrika paprika
28.02.2012., 21:32
evo mene opet...
kakva su vam iskustva putovanja vlakom? evo ja putujem za zurich noćnim vlakom pa me zanima trebam li malo previše gledat na stvari ili? općenito prvi puta putujem sa vlakom i sama pa neznam niš...

Jel ideš u spavaćim kolima ili običnim?

Ako ideš običnim, ništa posebno, neće ti nitko dirati kofer/putnu torbu, a osobne stvari, kao i uvijek i svugdje, drži blizu sebi.
Ako ideš spavaćim, definitivno i obavezno zaključaj vrata, stvari također blizu sebi.
Ja sam imala kofer, ruksak i torbicu s dokumentima i novcima koja je išla oko mene preko ramena, i od nje se nisam razvajala.

princessstar
29.02.2012., 12:44
iskreno nemam pojma kako idem. tek ću sutra prije puta preuzet kartu pa ću vidjet. samo mi je malo trta pošto idem noćnim i vjerojatno ću zaspat pa ono... hvala anyway :D

Afrika paprika
29.02.2012., 14:32
Ja sam prvi put spavala sat vremena, ako :D Na povratku sam odvalila 4-5 sati.
Put je dosadan jer je noć i ne vidiš ništa, ponesi si neki jastuk ili kaput ili nešto udobno za naslonit se na.
Nema te stvarno za šta biti trta, put je samo fizički poprilično naporan.

mala curica2
03.03.2012., 22:11
Podrav svima...
Planiram za par mjeseci,tocnije u rujnu ove godine malo putovati po Europi...
S obzirom na budzet odlucila sam se na prijevoz vlakom!preko STA sgencije uzela bih Interrail kartu za mjesec dana...Plan je otprilike ovakav : zagreb-budimpesta-bratislava-prag-berlin-amsterdam-paris-barcelona-monaco-rim-zg!planiram spavati po hostelima,isto tako koristiti i nocne vlakove da ustedim:...
ovo je nekakav okvirni plan puta...svaki savjet mi je dobrodoso...pomoziteee!!!hvalaaa

Pedja87
03.03.2012., 22:46
Podrav svima...
Planiram za par mjeseci,tocnije u rujnu ove godine malo putovati po Europi...
S obzirom na budzet odlucila sam se na prijevoz vlakom!preko STA sgencije uzela bih Interrail kartu za mjesec dana...Plan je otprilike ovakav : zagreb-budimpesta-bratislava-prag-berlin-amsterdam-paris-barcelona-monaco-rim-zg!planiram spavati po hostelima,isto tako koristiti i nocne vlakove da ustedim:...
ovo je nekakav okvirni plan puta...svaki savjet mi je dobrodoso...pomoziteee!!!hvalaaa

Preskoci bratislavu i idi do beca. Voznja Pariz Barselona bi ti bila preduga, jer ne mozes uzeti one specijalne brze vozove. Mozda bi ti bolje bilo da ides do Zeneve. Sa interrail pasom moras da doplatis za super brze vozove. Imao sam i ja slicnu kombinaciju gradova kao ti, skoro identicnu.

mala curica2
03.03.2012., 23:36
a dali mozda znas kolika je cjena za te super brze vlakove...zao mi je izbaciti Barcelonu... :)

x-type
04.03.2012., 09:34
Preskoci bratislavu i idi do beca. Voznja Pariz Barselona bi ti bila preduga, jer ne mozes uzeti one specijalne brze vozove. Mozda bi ti bolje bilo da ides do Zeneve. Sa interrail pasom moras da doplatis za super brze vozove. Imao sam i ja slicnu kombinaciju gradova kao ti, skoro identicnu.

ajme ne! Pariz - Barcelona se odradi ko od p.čke! ta relacija je pokrivena s Elipsosom, znači potrebna je jedna jedina noć da se odradi u jako udobnom vlaku. baci oko na www.elipsos.com
jedino je pitanje koliko je Interrail kompatibilan s njima, tj. što se nadoplaćuje. vjerojatno se za reclining seats treba platiti sao neka rezervacija, što ne bi trebalo biti mnogo!

eMeM
07.03.2012., 06:56
Da li je netko ne tako davno putovao na relaciji Zg-Amsterdam, zanima me kojim rutama i koliko je sve to koštalo?! Unaprijed zahvaljujem :mig:

Babybus
07.03.2012., 08:09
Da li je netko ne tako davno putovao na relaciji Zg-Amsterdam, zanima me kojim rutama i koliko je sve to koštalo?! Unaprijed zahvaljujem :mig:

Uh, prvo ćeš putovat najmanje 18h u jednom smjeru, presjedat par puta i platiti više nego da ideš avionom..
Ali bi doživljaj trebao biti na razini.. :)

chatou
07.03.2012., 09:41
oprostite ako je pitanje već bilo... zanima me kojim vlakom najudobnije do munchena i nazad, putujemo s djetetom (1. put) pa mi odgovara danju... i koliko unaprijed je potrebno kupiti karte? nalazim samo načelne informacije za neke munchen smart i munchen special, je li tko išao? hvala

Babybus
07.03.2012., 09:56
Najbolje ti je onda s "Mimarom", ujutro startaš iz Zagreba u 6:50 i u Minkenu si u 15:46..
Natrag u 12:27 iz Minkena i u Zagrebu si u 20:53..

Pa cijena u jednom smjeru je 39 ojra po onome Munchen SMART tarifi, al pošto još imaš i kikića sa sobom, bolje ti HŽ-u pošalji mail s upitom, pa će ti oni nać najbolje i najpovoljnije rješenje..
Ak ne tak, odi na međunarodnu blagajnu na GLK pa tam pitaj..

Treba kupit bar tjedan dana prije, makar to ovisi, nekad imaš tih jeftinih karata i svega par dana prije polaska, nekad ih rasprodaju već dosta unaprijed, nema tu nekog pravila, ovisi o potražnji..

Makar, najudobnije putovanje bi ti moglo bit "Lisinskim", noćni vlak u vagonu za spavanje..

chatou
07.03.2012., 10:04
hvala ti:), nema druge nego osobno otić tamo i pitati

Keenado
07.03.2012., 12:21
Išla sam ja prošlo ljeto, doduše ne baš do Amsterdama nego bliže Rotterdamu, al jednom kad si u Nizozemskoj nije problem više. Dost smo loše povezani, bar ja nisam našla previše veza koje bi ti sasvim glatko išle a da ne izgubiš ne znam kolko vremena. Zapravo, na kraju mi je ošla hrpa vremena na putovanje, al više zapravo zato što sam si ja složila stvari tako da putujem vlakovima koji idu po noći.

Moj put je išao zapravo ovako, a sad sam skontala da bi tebi zahtijevao samo dva presjedanja. Odeš vlakom koji tamo negdje navečer oko 9 ide iz Zagreba sve do Züricha, a onda otamo isto ima navečer oko 8 vlak direkt do Amsterdama. U biti, "gubiš" cijeli taj jedan dan u Zürichu, a ostatak možeš ići vlakovima s ležajevima i tak.

Što se cijene tiče, pojedinačno kontam da bi bilo dosta skupo i stvarno ti se, osim ako baš ne inzistiraš na putovanju vlakom, više isplati otići avionom, što vremenski, što financijski. Putovanje vlakovima je dugačko i skupo. Doduše, postoji neka karta jeftinija za Zürich, možda ti to pomogne. Ja sam si uzela Interrail kartu za mlade jer sam osim po Nizozemskoj trebala ići po još par zemalja, a htjela sam ići vlakom, pa me ta karta došla nekih ... skoro 2000kn, jer sam uzela onu koja vrijedi za deset dana putovanja unutar 22 dana, a to je odgovaralo mojim potrebama. Al iskreno, da moram samo do samog Amsterdama ići, i biram hoću ić vlakom il avionom, nema dvojbe da bih izabrala avion sad, kad sam doživjela avanture vlakom :D Nije loše, pogotovo ako voliš putovati vlakom, al je iscrpljujuće, eto.

Babybus
07.03.2012., 13:08
Da malo cjepidlačim, vlak za Zurich kreće iz Zg oko 18h, da ne bi čovjek uporno čekao i niš ne dočekao.. :cerek:

Mislim da mu je onda bolja varijanta preko Minhena ili Frankfurta, bar nemora tako dugo čekati na vezu..

Cartman
09.03.2012., 16:19
Jel netko kupovao karte preko treintickets.nshispeed.nl (https://treintickets.nshispeed.nl/d-cobs-web/preferences.html) ,trebam kartu iz dortmunda za Amsterdam i neće mi prihvatiti ni vizu ni mastercard, a karte preko
http://www.bahn.com su mi duplo skuplje nego preko ove stranice, ajde dajte neko rješenje :504:

UglyKidJoe
10.03.2012., 09:04

Do Munchena sa Sparschiene tarifom, a onda imaš također jeftinih karata koji povezuju velike gradove Europe ako ih kupiš odovljno unaprijed. Ja sam iz Koelna gledala za tipa 30 EUR u jednom smjeru.

oprostite ako je pitanje već bilo... zanima me kojim vlakom najudobnije do munchena i nazad, putujemo s djetetom (1. put) pa mi odgovara danju... i koliko unaprijed je potrebno kupiti karte? nalazim samo načelne informacije za neke munchen smart i munchen special, je li tko išao? hvala

Odeš u poslovnice Croatia express preko puta Umjetničkog paviljona u ZG ili u Teslinu pa tamo tražiš sparchiene kartu.
Vlak je obično kupei, ja sam išla do Salzburga i nije bilo tona ljudi.

Što se više bliži to cijena ide gore, 3 tjedna uvrh glave? :misli:

UglyKidJoe
13.03.2012., 18:14
http://www.index.hr/vijesti/clanak/putovanje-od-tri-dana-ruske-zeljeznice-ovo-ljeto-voze-na-relaciji-moskva--split/604155.aspx

RUSKE željeznice ovoga ljeta pokrenut će željezničku liniju na relaciji između Moskve i Splita. Vlakovi između Moskve i Splita prometovat će između 17. lipnja i 26. kolovoza. Još nije poznato kolika će biti cijena putne karte.

Iz Ruskih željeznica je priopćeno da će na relaciji Moskva - Split jednom tjedno prometovati direktna linija. Putovanje će trajati tri dana. Vlak će iz Moskve kretati u nedjelju, u utorak će stići u Budimpeštu, da bi u srijedu došao do svog konačnog odredišta.

Srijedom će iz Splita kretati vlakovi za Moskvu, stajanje u Budimpešti je u četvrtak, a dolazak u glavni grad Rusije u subotu.

Ruske željeznice imaju putničke linije koje povezuju dvadeset zemalja u Europi i Aziji. Željeznički promet, tvrde iz Ruskih željeznica, u 2011. godini drastično se povećao. Zabilježeno je čak 20 posto više putnika nego u 2010. godini.

saku helle
13.03.2012., 19:18
Odlično je ovo za Moskvu!
Split-Moskva, par dana pauze, zatim Moskva-Vladivostok :cerek:

x-type
13.03.2012., 19:36
ne znam što Rusi izvode s tim vlakovima. onaj famozni vlak Moskva - Nica koji je oglašavan na sve strane i o kojem su snimane silne reportaže danas se naziva vlakom duhova jer je praktički prazan.

črni
13.03.2012., 21:51
To obično bude jedan jedini (direktni) vagon kojeg onda kače na već postojeće linije. Ništa posebno spektakularno niti vrijedno spomena jer na tako dugoj relaciji samo pravi ludaci mogu sjediti u istom vagonu tri/četri dana. Dakle presjedanje se preporuča :D

Afrika paprika
13.03.2012., 22:29
Isuse dam 200€ onom tko presjedi 3-4 dana u vlaku :zubo:

labello red
13.03.2012., 23:41
oce ovo bit samo priko lita ili?

ma nije nikakav problem, bar meni. dobra ekipa, alkohol i peri deri. moga bi misec dana se vozit.

Bilobrkster
14.03.2012., 00:30

Challenge accepted!!

nukac
14.03.2012., 06:19
U jednom smjeru bi još išlo, ali tamo i nazad - teško...

nasmijanonebo
14.03.2012., 08:12

evo, i ja se javljam, prihvacam ponudu:D

goldietrickz
14.03.2012., 08:23

evo, i ja uzimam tu lovu. nista ljepse od voznje vlakom, s tim da taj vlak mora, za takav dulji put, imati sjedala udobnija od onih iz vlaka na liniji Kutina-Banova Jaruga, a kuset je mus. ne mislite valjda da ima nekog ko presjedi u neudobnom sjedalu 4 dana i 3 noci u vlaku?

ne znam kako tocno je ova linija zamisljena, gdje ce sve biti dulje pauze, i koliko ce kostati ta karta, ali ja cim sam vijest jucer vidio, odmah sam se vidio u tom vlaku.

goldietrickz
14.03.2012., 08:26
inace, za putovanja zeljeznicom (ali i drugim prijevoznim sredstvima) od Svabije pa svuda naokolo, evo dobre stranice, rabim ju stalno:

http://www.verkehrsmittelvergleich.de/

bolje je to nego ici stalno na bahn.de. ovdje dobijete sve mogucnosti i okvirne cijene, cak i one ako bi isli autom.

x-type
14.03.2012., 17:27
evo, i ja uzimam tu lovu. nista ljepse od voznje vlakom, s tim da taj vlak mora, za takav dulji put, imati sjedala udobnija od onih iz vlaka na liniji Kutina-Banova Jaruga, a kuset je mus. ne mislite valjda da ima nekog ko presjedi u neudobnom sjedalu 4 dana i 3 noci u vlaku?

ne znam kako tocno je ova linija zamisljena, gdje ce sve biti dulje pauze, i koliko ce kostati ta karta, ali ja cim sam vijest jucer vidio, odmah sam se vidio u tom vlaku.

RŽD redovito šalju na međunarodne linije isključivo spavaće vagone.

labello red
14.03.2012., 23:42
zanima me bas cijena ovog vlaka split - moskva. bude li povoljno, ide se. :D

addy.oreo
15.03.2012., 07:01
Kako najjeftinije do Kopenhagena vlakom? Dosta mi je traumatiziranja same sebe avionima. :D

mediteranea
15.03.2012., 07:15
zanima me bas cijena ovog vlaka split - moskva. bude li povoljno, ide se. :D

Navodno, oko 1400 kn, Tako bar kažu novine.

nukac
15.03.2012., 07:41
Vlak i jeftino ne postoje u istoj rečenici. Putovanje vlakom je cca 2 do 3 puta skuplje nego putovanje avionom.

goldietrickz
15.03.2012., 07:50
Vlak i jeftino ne postoje u istoj rečenici. Putovanje vlakom je cca 2 do 3 puta skuplje nego putovanje avionom.

ukoliko se radi o nocnim vlakovima, veoma cesto moguce je da se od tocke a do tocke b dodje s manje zajebancije nego s avionom. cijenovno je to onda skoro isto, jer se ne placa spavanje. udobnost? sto puta udobnije je u bilo kakvom vlaku nego u nekakvom lowfare avionu.

ovdje ne zelim biti odvjetnik putovanja vlakom, uvijek cu izabrati avion, ukoliko se pokaze da je prakticnije i jeftinije, a brze je u 90 posto slucajeva (ako se ima u vidu da su aerodromi veoma cesto jako daleko od stvarnog cilja tj. centra grada u koji se ide i moguca presjedanja), i ukoliko sam negdje vremenski ogranicen. ukoliko imam vremena, naginjem na putovanje vlakom.

ukoliko se putuje npr. ICE vlakom u Njemackoj, tada je postotak prakticnosti jos i veci. vlak takodjer moze biti jeftiniji ukoliko se karta kupi prije.

nukac
15.03.2012., 07:58
Pa, čisto za relaciju Zagreb-Kopenhagen. Avionom se putuje 2 sata (let je direktan), pošto je konkurecija Croatia - Norwegian, karta (povratna) je oko 100 EUR najjeftinija, cca 150 EUR je standardna cijena.
Vlakom se najbrže dođe za 21 sat!!!, što je cca 10 puta dulje. Čak ako ideš avionom i presjedaš u nekom gradu, treba ti maksimalno 5 sati.
Mislim da na takvoj relaciji vlak nije alternativa. A i cijena je onako odokativno 200-tinjak eur po smjeru.
Ovo što ti navodiš je ok unutar njemačke, ili unutar 2-3 države unutar EU, gdje se nađu jeftine karte, i gdje vlakovi prometuju sub-avionskim brzinama.
U našim prostorima, gdje putovanje od Zagreba do Ljubljane traje više od 2 sata, a recimo od Zagreba do Graza čak 7 sati!!! vlak nije alternativa.

goldietrickz
15.03.2012., 08:44
Pa, čisto za relaciju Zagreb-Kopenhagen. Avionom se putuje 2 sata (let je direktan), pošto je konkurecija Croatia - Norwegian, karta (povratna) je oko 100 EUR najjeftinija, cca 150 EUR je standardna cijena.
Vlakom se najbrže dođe za 21 sat!!!, što je cca 10 puta dulje. Čak ako ideš avionom i presjedaš u nekom gradu, treba ti maksimalno 5 sati.
Mislim da na takvoj relaciji vlak nije alternativa. A i cijena je onako odokativno 200-tinjak eur po smjeru.
Ovo što ti navodiš je ok unutar njemačke, ili unutar 2-3 države unutar EU, gdje se nađu jeftine karte, i gdje vlakovi prometuju sub-avionskim brzinama.
U našim prostorima, gdje putovanje od Zagreba do Ljubljane traje više od 2 sata, a recimo od Zagreba do Graza čak 7 sati!!! vlak nije alternativa.

Na nasim prostorima da. Skoro svugdje drugdje nije tako.

Ja i jesam pisao opcenito.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

travelaround
15.03.2012., 14:13
Priča se da karta Split - Moskva u jednom smjeru dođe oko 200$.
Tko ima viška love i još više vremena, to mu moze biti super opcija.

nasmijanonebo
15.03.2012., 15:02
nije to onda puno para :cerek:

Babybus
15.03.2012., 16:12
a recimo od Zagreba do Graza čak 7 sati!!! vlak nije alternativa.

Ne pretjeruj.. :cerek:

Taj isti vlak koji ide iz Zagreba za Beč i vozi 6,5h, ide prek Graza, nemre onda nikak voziti 7 sati do samog Graza, kaj onda ide vrijeme unatrag kad ide od Graza prema Beču.. :rofl:
Postoji samo jedan direktan dnevno i vozi 4h..

nukac
15.03.2012., 16:30
Ne pretjerujem, samo jedan jedini vlak je 4 sata, makar je i 4 sata užasno puno do Graza, za sve ostale je 6 do 7 sati...

Zagreb Glavni Kolod.
Fr, 16.03.12 dep 09:00 7:00 2
Graz Hbf Fr, 16.03.12 arr 16:00

črni
15.03.2012., 16:32
Redovnim putem ispada da je cca 150e povraćna vlačna za Moskvu (iz Zagreba),

Zagreb - Budimpešta 30 EUR povratna karta + Budimpešta - Čop 34 EUR povratna karta + 2 x 10 EUR karta Čop - Kijev (plackartnij) + 2 x 35 EUR Kijev - Moskva (plackartnij) = 158 EUR

Ako se ide preko Bratislave, tj ako se lovi njihov sitistar ispada još jeftinije:
Zagreb - Budimpešta povratna 30 EUR + Budimpešta - Šturovo povratna 6 EUR + 2X24 rezervacije Bratislava - Moskva i Moskva Bratislava = 80 EUR

+ povratna karta Šturovo - Moskva za 2 osobe 126 EUR

dakle, cijena po osobi 80 + 63 EUR = 143 EUR

Babybus
15.03.2012., 16:57
Ne pretjerujem, samo jedan jedini vlak je 4 sata, makar je i 4 sata užasno puno do Graza, za sve ostale je 6 do 7 sati...

Ma dobro, to su veze s presjedanjem u Zidanom i Mariboru(Spielfiledulici ustvari), to nitko pametan nebude išao s njima.. :rofl:

Makar i bus nije puno brži, treba mu ~4h također, tak da možemo reći da smo ustvari jadno povezani javnim prijevozom s tim dijelom Austrije.. :mad:

nukac
15.03.2012., 19:34
Ma to me izživcira, do Graza je i 4 sata previše. Autom dođeš za koliko - dva sata? :rolleyes:

mosafowiki
27.03.2012., 11:16
moze li netko pomoci?? cijena povratne karte ljubljana-prag, sa presjedanjem u becu??? hvala

jajajaja4444
27.03.2012., 12:41
Moze pomoc??..Kako najlakse do Milana??? i najjeftinije naravno

UglyKidJoe
27.03.2012., 16:23
moze li netko pomoci?? cijena povratne karte ljubljana-prag, sa presjedanjem u becu??? hvala

Pa pogledaj na stranicama slovenskih željeznica....

nukac
27.03.2012., 18:37
Imaju specijalnu tarifu. Praga Spezial*
Ljubljana-Praga EC 212/100 in 101/213 39,00 EUR

goldietrickz
28.03.2012., 08:57
Vlakom u Poznanj, istina samo navijači:

A vaš vlak?
To je čarter-vlak, dakle mi smo zakupili cijelu kompoziciju s lokomotivom. On polazi dan prije utakmice i vozi isključivo za Poznanj, vozi samo navijače i mi sami biramo sastav vagona, koliko će biti restorana i kakav će biti sadržaj.

http://sportski.net.hr/nogomet/reprezentacija/evo-kako-najeftinije-mozete-na-euro

Inače, ne znam zašto nitko ne razmisli o smještaju u Berlinu, i odlasku na tekmu vlakom?! To je samo 2 i po sata putovanja, a karta nije strašno skupa, u svakom slučaju, jeftinije nego sada tražiti smještaj u Poznanu i okolici.

Nekako mi se i čini da je Berlin bolje mjesto od Poznana, a odlilčno će u te dane biti povezan s Hrvatskom, direktni letovi iz skoro svakog većeg grada. :D

Ovo s pivom od 60 kuna, nabit Poljacima na nos kad dođu kod nas i počnu se žalit kako je kod nas sve skupo, a kod njih jeftino.

goldietrickz
28.03.2012., 09:18
Još jedna tražilica za jeftine karte vlakom i ostalim prijevoznim sredstvima (sve osim rakete i bicikle) :

http://www.fromatob.com/

Zookey
29.03.2012., 08:41
Bio sam prošli tjedan na glavnom
i usput pitao za vlak Budimpešta-Venecija.
Babac je odgovorio da do daljnjega ništa od toga :503:
E sad koliko je to pouzdana i provjerena info :ne zna:

nukac
29.03.2012., 08:56
Vrlo točna, već smo diskutirali o tome da vlak od prosinca prošle godine više ne vozi. Pogledaj malo unazad.

nasmijanonebo
29.03.2012., 11:08
da, vec u 10.mj. smo najavili ukinuce tog vlaka od prosinca 2011:D
100% tocno.

nvnk
29.03.2012., 13:54
Meni su neš' rekli da postoji mogućnost da ga se ponovno uvede za prek ljeta.

Ak to i bude - prerano je još da se išta sazna o tome.

UglyKidJoe
29.03.2012., 15:52
Bio sam prošli tjedan na glavnom
i usput pitao za vlak Budimpešta-Venecija.
Babac je odgovorio da do daljnjega ništa od toga :503:
E sad koliko je to pouzdana i provjerena info :ne zna:

Čini mi se da je poprilično jasno da je taj babac najobavješteniji, inače - što bi radila na prodajama karata? :cerek:

UglyKidJoe
29.03.2012., 16:16
Nakon ukinuća vlaka Budimpešta - Venecija, u koje doba dana ide vlak koji spaja ZG i BPeštu?
Nešto sam načula da samo popodne....:ne zna:

Bilobrkster
29.03.2012., 16:29
Imaš onaj u čini mi se 09:55 :mig:

A imat ćeš i ljeti od 17.6. do 2.9. svakog četvrtka i subote u 04:42

UglyKidJoe
29.03.2012., 16:56

Koliko tom treba do Pešte?

Bilobrkster
29.03.2012., 19:23
Ovom redovitom (http://i.imgur.com/PzA2y.png) u 9:55 treba malo manje od 7 sati

Ovim ljetnima (http://www.mav-start.hu/res/1204_1205_adria_12.pdf) malo više od 6 sati

Zookey
29.03.2012., 21:02
Ma niste vi mene skužili :D
Pa upravo na forumu sam saznao
da su ukinuli liniju Budimpešta-Venecija (mnoštvo korisniih informacija :)
ali je ujedno netko napisao da postoji šansa
da u ljetnoj sezoni ponovo uvede.
Očito niš od toga :503:
E pa na to sam mislio kad sam rekao koliko je
to provjereno da ni po ljeti niš od Venecije :mig:

nukac
29.03.2012., 21:27
Ima tu dosta ljudi koji imaju insajderske informacije iz HŽ, već bi oni to radosno objavili... Ali očito ništa.

Bilobrkster
29.03.2012., 21:59
Do daljnjega ti nema međunarodnih vlakova između Italije i Slovenije, pa samim time ni ovog Budimpešta-Venecija. Talijani su krivi. :mig:

nvnk
30.03.2012., 08:26
Ma niste vi mene skužili :D
Pa upravo na forumu sam saznao
da su ukinuli liniju Budimpešta-Venecija (mnoštvo korisniih informacija :)
ali je ujedno netko napisao da postoji šansa
da u ljetnoj sezoni ponovo uvede.

Ja sam bio taj koji je na forumu napisao da postoji mogućnost da ga se prek ljeta ponovno (privremeno) uvede te sam to (5-6 postova prije ovog tvog) ovom prilikom i ponovio.

A izvor mi je ekvivalentan tvome: "Babac" s druge strane telefonske linije. :)

Uvođenje ovog ljetnog vlaka (koji u stvari ide iz Splita) s tim voznim redom jako je loš predznak glede mogućnosti povratka vlaka Venecija - Budimpešta.

Naime, ovaj iz Splita, kao što kažeš, iz ZG za Peštu kreće u 04:42, a onaj neprežaljeni je kretao u 04:56. Što znači da bi njegov povratak značio postojanje dvaju različitih vlakova u skoro pa isto vrijeme.

Dakle, rekao bih da su Mađari manje-više otpisali onaj venecijski. :(

Uzgred, iz ZG za Peštu postoji i vlak u 16:08 koji stiže na Keleti u 22:19.

(Postoji također i mogućnost kretanja vlakom za Beč u 14:31 pa presjedat u Zalašentivanu, no to je po meni besmisleno: Em' su samo 2 minuta za presjedanje, što je rizično, em' se dođe samo 20-tak minuta ranije nego s ovim u 16:08.)

nasmijanonebo
30.03.2012., 11:03
nvnk, Talijani su krivi sto su ukinuli vlak za Veneciju. Ne Mađari, oni su htjeli i dalje odrzavati tu liniju, ali Talijani su ucjenjivali i to vrlo bezobrazno. Vec su lani htjeli (tj. od prosinca 2010) posto poto ukinuti tu liniju.
dzaba ona strofa iz pjesme Tote Cutugno "Insieme" ("Zajedno") s kojom je pobijedio na Eurosongu 1990 a idu ovako:
"Insieme, unite, unite, Europe" :lol:
Uvijek se sjetim te pjesme kad se prica o EU, nemrem si pomoci, koja ironija :D

nvnk
30.03.2012., 11:31
nvnk, Talijani su krivi sto su ukinuli vlak za Veneciju. Ne Mađari, oni su htjeli i dalje odrzavati tu liniju, ali Talijani su ucjenjivali i to vrlo bezobrazno.

Ma nisam ni rekao da su Mađari "krivi", poznata mi je ta cijela situacija.

No, stvar je u tome da su u tom "partnerstvu" od početka samo Mađari bili i ostali jedini koji su bili zainteresirani za održavanje te linije, pa su u nekoliko navrata pozitivno odgovarali na talijanske ucjene.

Dakle, kad sam rekao da su Mađari "otpisali" taj vlak, mislio sam na to da izgleda da nema šanse da ponovno Talijanima pozitivno odgovore na ucjenu.

Uzgred, to je dugo godina bio jedini vlak koji je uopće prelazio talijansko-slovensku granicu. A to mu je bilo omogućavano samo zato jer nije bio slovenski vlak.

SLO vlakovi to ne smiju zbog svađe između talijanskih željeznica i (paz' sad ovo!) Deutche Bahna, koji je djelomični vlasnik teretnog dijela SLO željeznica. :facepalm:

Ko što kažeš:

Insiemeeee ... Junajt, junajt, Jurop! :p

nasmijanonebo
30.03.2012., 12:27
nisam znala za ovaj sukob sa D. Bahn i da su oni vlasnici dijela slov. zeljeznica.:eek:
jurop junajt.
a zbog cega je pak ta svađa?

Bilobrkster
30.03.2012., 14:55
Uvođenje ovog ljetnog vlaka (koji u stvari ide iz Splita) s tim voznim redom jako je loš predznak glede mogućnosti povratka vlaka Venecija - Budimpešta.

Naime, ovaj iz Splita, kao što kažeš, iz ZG za Peštu kreće u 04:42, a onaj neprežaljeni je kretao u 04:56. Što znači da bi njegov povratak značio postojanje dvaju različitih vlakova u skoro pa isto vrijeme.

Dakle, rekao bih da su Mađari manje-više otpisali onaj venecijski. :(

Uzgred, iz ZG za Peštu postoji i vlak u 16:08 koji stiže na Keleti u 22:19.

(Postoji također i mogućnost kretanja vlakom za Beč u 14:31 pa presjedat u Zalašentivanu, no to je po meni besmisleno: Em' su samo 2 minuta za presjedanje, što je rizično, em' se dođe samo 20-tak minuta ranije nego s ovim u 16:08.)

Dašta nego otpisali. Jednostavno su se preorijentirali na to da u Zagrebu umjesto od/do Venecije idu od/do Splita i mirna Bosna!

Samo, čujem neke nerazumne priče kako će se ukinut svi međunarodni vlakovi prema Mađarskoj :eek:

x-type
30.03.2012., 19:05
sezonski vlak Budimpešta - Split postoji već godinama, ne znam zašto ga dovodite u kontekst s ukidanjem Venecija Expressa :ne zna:

nvnk
30.03.2012., 22:05
sezonski vlak Budimpešta - Split postoji već godinama, ne znam zašto ga dovodite u kontekst s ukidanjem Venecija Expressa :ne zna:

Prije nije išao u skoro pa identičnom terminu. :ne zna:

(Npr. našao sam da je 2008-me iz Zagreba kretao u 00:55.)

x-type
30.03.2012., 22:18
^^
pa to je točno. npr. lani kad je bio remont pruge KC-KŽ Adria spojena s Venecijom su išle skupa pomoćnim putem preko Bjelovara.

u kojem smjeru je kretao u 0h55? Venezia je iz Zagreba uvijek prema Italiji kretala oko ponoći. ovaj Mađar se obično kopčao na neki od noćnih vlakova Zagreb - Split.

nvnk
30.03.2012., 22:40
u kojem smjeru je kretao u 0h55?

Prema Pešti.

A Venecia EuroNight je za Veneciju iz Zagreba kretao sat vremena ranije, u 23:50.

nvnk
30.03.2012., 22:47
a zbog cega je pak ta svađa?

Možda "svađa" i nije najprecizniji termin, prije rivalstvo.

Ali onaj tip rivalstva koji postoji između dviju suparničkih mafijaških skupina koje se bore za teritorij. :rolleyes:

Jedni i drugi su u svojim državama monopolisti koji se šire na ostatak Europe zlorabeći mehanizme slobodnog tržišnog natjecanja.

Jedni i drugi pri tome nailaze jedan na drugog kao prepreke.

E, tu onda prestaje zakljinjanje u spomenuto slobodno tržišno natjecanje (a kojeg su im puna usta ako, recimo, država poput Hrvatske kojim slučajem odbije nekom od njih prodati profitabilni teretni dio željeznica, a na svojoj i na grbači svojih poreznih obveznika ostaviti neprofitabilni putnički dio).

Zookey
02.04.2012., 15:36
fala nvnk (da ti si dao tu info o venecija-budapest vlaku)
šta reć, razočaran sam tom odlukom :(
Ne kužim kaj Talijani hoće :ne zna:
Pa zar se ljeti ne vozi hrpa mladih Talijana vlakom
do nas ali i dalje, da ne govorim o lcc-ima koji dofuravaju hrpe
španjolaca, francuza itd...do venecije i sl.
Kaj im se to ne isplati organizirati? Ili žele uvest
neke rip off cijene :mad:

nasmijanonebo
02.04.2012., 15:57
backpackeri sa lcc su dosad letili do venecije pa onda vlakom produzivali do Hrvatske, Bpeste i dalje, a ne obratno...tako da tu Talijani nisu na gubitku (u turistickom smislu rijeci).

nukac
02.04.2012., 17:58
Sad će lijepo Ryanairom do Budimpešte, pa onda dalje vlakom do HR. Na kraju su Talijani na gubitku, a ne mi.

UglyKidJoe
02.04.2012., 21:22
Čini mi se da su napokon uspjeli profunkcionirati stranicu za kupnju željezničkih karata diljem Europe pa probajte ovdje:
http://www.raileurope-world.com/book-now/article/i-want-to-book-a-point-to-point

Ovdje je i popis zanimljivi nacionalnih tura, kao i regionalnih linija koje povezuju više gradova, nešto kao prethodno Interrail.

nasmijanonebo
03.04.2012., 07:47
Sad će lijepo Ryanairom do Budimpešte, pa onda dalje vlakom do HR. Na kraju su Talijani na gubitku, a ne mi.

ne bih se kladila u to..HR im je bila usput kad bi isli iz Venecije do Budimpeste..onda bi ostali malo u Zg, mozda malo i skknuli do Dalmacije..lakse su kombinirali sve to, tzv. trokut.
Da ce iz Budimpeste potegnuti u Hrv, malo teže izvedivo, znas i sam kakve su kod nas veze. Radije ce onda do Praga, Bratislave itd. jer je puno bolja povezanost i blize je:mig:.
Mi smo definitivno najvise na gubitku u cijeloj ovoj prici.:504: a da nikako nismo mogli utjecati na to.
Ali, zato jurop junajt:lol:

črni
03.04.2012., 12:59
Što manje turista bude dolazilo u naše krajeve to ćemo biti egzotičniji :cerek:

jeleros
04.04.2012., 17:23
evo sam malo gledala na trenitalia karte od venezie do rima,ii nasla sam povratnu za 38eura.to je dobro jelda?http://www.lefrecce.it/B2CWeb/createTicket.do?parameter=init
a nas vlakkk uf nikad ga necu prezalit,sad se moram kombiniratt svakakoo do venezie...

nasmijanonebo
05.04.2012., 08:09
ja nasla od venecije do rima i za 9 eura..to je neka akcija kad mozes ubosti karte od 9 eura, ali ovisno o datumu i vremenu vlaka.za 9 eura ima radnim danom i za vlakove koji idu ili jako rano ili kasno navecer:mig:

jeleros
05.04.2012., 13:57
da vidila sam,all nemogu kad moramm ic preko trstaa,pa mi u veneziu dode vlak oko 11,tak da..:)

Leori
08.04.2012., 13:20
Išla bih vlakom Osijek-Budimpešta, pa tamo na aerodrom s rynairom. Sad me zanima na kojoj stanici moram izaći iz vlaka iz Osijeka, te kako da dođem do aerdroma. Na rynairu piše Budapest T2 (to valjda podrazumjeva terminal 2). Negdje ranije sam našla da je netko pisao Keleti kolodvor - metro (crvena linija) trg F. Deak- metro (plava linija) kobanya kispest- autobus 200E- ferihegy 2 (to je njihov aerodrom, a ne znam jel ovo 2 predstavalj isto terminal 2 koji meni treba) i da je to sve manje od 20kn. Post je iz 2009 pa ne znam jel još uvijek tako ako nekto zna može inf?

x-type
08.04.2012., 17:32
Išla bih vlakom Osijek-Budimpešta, pa tamo na aerodrom s rynairom. Sad me zanima na kojoj stanici moram izaći iz vlaka iz Osijeka, te kako da dođem do aerdroma. Na rynairu piše Budapest T2 (to valjda podrazumjeva terminal 2). Negdje ranije sam našla da je netko pisao Keleti kolodvor - metro (crvena linija) trg F. Deak- metro (plava linija) kobanya kispest- autobus 200E- ferihegy 2 (to je njihov aerodrom, a ne znam jel ovo 2 predstavalj isto terminal 2 koji meni treba) i da je to sve manje od 20kn. Post je iz 2009 pa ne znam jel još uvijek tako ako nekto zna može inf?

ispravno su ti rekli. znači metroom se treba dovući do Kobanya Kispesta, dalje bus 200E.
Ryan je nekad letio samo na terminal 1 koji je 5 km dalje od T2, ali valjda sad kak je Malev vrisnuo idu i na T2. provjeri to.

nvnk
10.04.2012., 20:50
Ryan je nekad letio samo na terminal 1 koji je 5 km dalje od T2, ali valjda sad kak je Malev vrisnuo idu i na T2. provjeri to.

Ryan leti samo s T2. :mig:

x-type
10.04.2012., 21:38
Ryan leti samo s T2. :mig:

dobro je za znati. jer je prije T1 bio LCC terminal, a T2 za ostale kompanije.

nvnk
10.04.2012., 22:56
Iza Maleva je ostao veliki prazan prostor.

Ryan je bio najfleksibilniji i najbrži da ga popuni.

panchitos
13.04.2012., 09:02
Nas dvoje putujemo u iz Splita u Beograd (14:45h-06:15h)
Teta je rekla da je povratna karta za nas dvoje 760kn.
E sad me zanima da li mi preporučate spavača kola,i kolika je razlika u cijeni.
Hvala,

nvnk
13.04.2012., 12:35
Hvala,

Iako sam putovao tim vlakom relativno nedavno, ne sjećam se točno kolko sam nadoplaćivao za spavaća kola, ali mislim da je bilo oko 10 € (u jednom smjeru).

Također ne bih znao reći isplati li se to jer nisam probao alternativu, tj. ne znam kako izgleda putovanje istim vlakom u "običnom" vagonu.

Vagoni i odjeljci su stari, ruinirani i zapušteni. Poprilično i smrde, ali na to se čovjek nakon nekog vremena privikne. Najgore je bilo na povratku, jer je bilo jako hladno. (Bili su to upravo oni dani "polarne zime" prije 2-3 mjeseca.) No, vas dvoje nećete imati taj problem.

Također, putovao sam solo i, onako vizuelno, odjeljci u kojima je bilo više ljudi, djelovali su mi uređenije i manje zapušteno od mog. U mome, trima ležajevima usprkos, više od jedne osobe ne bi ni mogle boraviti, jer su gornji ležajevi bili jednostavno "pokvareni". (Dakle, imamo sam osjećaj da sam "luksuz" solo boravka u odjeljku "plaćao" njegovom većom zapuštenošću.)

Jedna od negativnosti je i to što ne možeš odspavati tih skoro 7 sati puta do Beograda "u komadu" jer te - budi murja na granici. :rolleyes:

No, svemu ovome usprkos, nije mi žao što sam uzeo spavaća kola jer sam ipak kako-tako "ubio oko".

A uvjete u "običnom" dijelu vlaka ne mogu si ni zamisliti, ali pretpostavljam da su još lošiji.

Eh, da: Vagoni su srpski, još iz ex-JŽ "štale" cca 60-tih, možda i ranije. :D

panchitos
13.04.2012., 16:55
Iako sam putovao tim vlakom relativno nedavno, ne sjećam se točno kolko sam nadoplaćivao za spavaća kola, ali mislim da je bilo oko 10 € (u jednom smjeru).

Također ne bih znao reći isplati li se to jer nisam probao alternativu, tj. ne znam kako izgleda putovanje istim vlakom u "običnom" vagonu.

Vagoni i odjeljci su stari, ruinirani i zapušteni. Poprilično i smrde, ali na to se čovjek nakon nekog vremena privikne. Najgore je bilo na povratku, jer je bilo jako hladno. (Bili su to upravo oni dani "polarne zime" prije 2-3 mjeseca.) No, vas dvoje nećete imati taj problem.

Također, putovao sam solo i, onako vizuelno, odjeljci u kojima je bilo više ljudi, djelovali su mi uređenije i manje zapušteno od mog. U mome, trima ležajevima usprkos, više od jedne osobe ne bi ni mogle boraviti, jer su gornji ležajevi bili jednostavno "pokvareni". (Dakle, imamo sam osjećaj da sam "luksuz" solo boravka u odjeljku "plaćao" njegovom većom zapuštenošću.)

Jedna od negativnosti je i to što ne možeš odspavati tih skoro 7 sati puta do Beograda "u komadu" jer te - budi murja na granici. :rolleyes:

No, svemu ovome usprkos, nije mi žao što sam uzeo spavaća kola jer sam ipak kako-tako "ubio oko".

A uvjete u "običnom" dijelu vlaka ne mogu si ni zamisliti, ali pretpostavljam da su još lošiji.

Eh, da: Vagoni su srpski, još iz ex-JŽ "štale" cca 60-tih, možda i ranije. :D

fala na odgovoru,a ništa onda kaiš na vrata i vozi ;)

Bilobrkster
13.04.2012., 17:34
Hvala,

Evo ja san ti bija sad za Uskrs istin tin vlakon koji u Beograd stiže u 6:15, ali ja san iša iz Zagreba.

Iako nam je blagajnica u Zagrebu rekla da nema potrebe za rezervacijama, kako je bija Uskrs, navalili Slavonci put doma tako da smo jedva uvatili 2 mista. Slomili smo se prilično jer je grijanje radilo nenormalno i čak uz otvorene prozore i kratke rukave nam je bilo vruće. Taman kad zaspeš probude te graničari, pa onda kontrolori pa si u Beogradu.

U spavaču ili kušetu je malo bolje jer ipak imaš sigurno svoj ležaj/krevet i prilične šanse da vas dvoje budete sami u odjeljku, al opet je tu granica pa ... Nećete se baš naspavat.

Reci mi, ta cijena od 760kn jel to po glavi ili za oboje? Jer mi smo platili 455kn za oboje Zagreb-Beograd-Zagreb, pa mi je malo čudno da vas za dvoje može "samo" 300kn doć Split-Zagreb-Split

panchitos
13.04.2012., 18:39
Evo ja san ti bija sad za Uskrs istin tin vlakon koji u Beograd stiže u 6:15, ali ja san iša iz Zagreba.

Iako nam je blagajnica u Zagrebu rekla da nema potrebe za rezervacijama, kako je bija Uskrs, navalili Slavonci put doma tako da smo jedva uvatili 2 mista. Slomili smo se prilično jer je grijanje radilo nenormalno i čak uz otvorene prozore i kratke rukave nam je bilo vruće. Taman kad zaspeš probude te graničari, pa onda kontrolori pa si u Beogradu.

U spavaču ili kušetu je malo bolje jer ipak imaš sigurno svoj ležaj/krevet i prilične šanse da vas dvoje budete sami u odjeljku, al opet je tu granica pa ... Nećete se baš naspavat.

Reci mi, ta cijena od 760kn jel to po glavi ili za oboje? Jer mi smo platili 455kn za oboje Zagreb-Beograd-Zagreb, pa mi je malo čudno da vas za dvoje može "samo" 300kn doć Split-Zagreb-Split

Bakica na kolodvoru mi je rekla za oboje,jedino sta mi je bilo čudno je kad san je pita ima li kakvi studentski popust,izračunala je da na studnteski popust 20 kn skuplje,sad kako neznam :)

Bilobrkster
13.04.2012., 22:06
To je onda predobra cijena!!

towar
14.04.2012., 17:36
Ima netko savjet kako što bezbolnije iz Zg do Trsta? Vlakom ili eventualno busom ako postoji neka linija koju ja nisam otkrio, Croatia bus ne vozi ponedjeljkom, a baš to meni treba... Hvala :)

nukac
14.04.2012., 18:49
Vlak ne postoji. Jedino ti ostaje preko Rijeke.

UglyKidJoe
15.04.2012., 16:08
Vlak ne postoji. Jedino ti ostaje preko Rijeke.

Pa možda one krivine izvoditi do Ljubljane pa shuttleom ili čak i prema dolje produžiti vlakom... Opisivano je to u topicu...sad ne znam jel o Trstu ili Kako do aerodroma.

vin09mon
16.04.2012., 16:29
jel zna netko kolka je cijena vlaka zg-rim preko villacha i venezie?
vidim da vise nema vlaka venezia-budimpesta tako da je ovo jedini nacin vlakom do rima..

UglyKidJoe
17.04.2012., 13:22
jel zna netko kolka je cijena vlaka zg-rim preko villacha i venezie?
vidim da vise nema vlaka venezia-budimpesta tako da je ovo jedini nacin vlakom do rima..

Vrati se par stranica imaš moj post sa linkom raileurope stranice možda ti tamo izbaci konačnu cijenu.

Ili koristi parcijalno linije, ispitaj koliko bi te došla uredna a koliko Sparschiene shema jer se preko Villacha ide za Salzburg i za Siegen i to je subvencionirana karta. A onda dalje sa Trenitalia stranicom izračunaš do Rima.

nepokorivi
17.04.2012., 16:22
Kolko bi kostala najeftinija solucija do Poznana?
Kako bi isao put,kolko presjedanja,odnosno gdje mogu vidjeti cijene i sve ostalo?

UglyKidJoe
17.04.2012., 18:28
Kolko bi kostala najeftinija solucija do Poznana?
Kako bi isao put,kolko presjedanja,odnosno gdje mogu vidjeti cijene i sve ostalo?

Cijene malo teže, ali odi na www.bahn.com pa će ti izbaciti kombinacije koje niti mi ne možemo konačno znati budući da nemamo tvoju polazišnu destinaciju. :D

nepokorivi
18.04.2012., 14:55
Idem iz Koprivnice...
Koja bi mi solucija bila najeftinija?
Mislio sam ici preko Mađarske...e sad ako mi neko oce reci kolko mbi me cjenovno doslo najeftinije.
Unaprijed hvala.

banana boat
19.04.2012., 07:50
Budimpešta- Zagreb vlak / bus, ima netko iskustva na toj relaciji.. zanima me cijena? Nema istaknuto na hž stranici na toj relaciji ili ja ne nalazim... :ne zna:

ILI-- Beograd- Zagreb?

nasmijanonebo
19.04.2012., 08:18
OD ZG do Budimpeste vozi samo vlak. Povratna karta košta oko 220 kn.

telmo
19.04.2012., 08:53
OD ZG do Budimpeste vozi samo vlak. Povratna karta košta oko 220 kn.

jel to "normalna" cijena koju možeš kupiti i dan prije puta ili je to cijena na akciji??

nasmijanonebo
19.04.2012., 09:19
Normalna cijena. Vec preko 10 godina (sigurno i vise) je na snazi sporazum izmedju HŽ i mađarskih željeznica da daju putnicima 60% popusta za linije Hrv.-Mađarska.

nvnk
19.04.2012., 10:53
Budimpešta- Zagreb vlak / bus, ima netko iskustva na toj relaciji.. zanima me cijena? Nema istaknuto na hž stranici na toj relaciji ili ja ne nalazim...

Očito ne nalaziš. Odi sasvim na dno ove stranice:

http://www.hznet.hr/HZPutnickiprijevoz

Moglo bi te zanimat i ovo:

http://www.hznet.hr/lgs.axd?t=16&id=7789

nvnk
19.04.2012., 10:55
Normalna cijena. Vec preko 10 godina (sigurno i vise) je na snazi sporazum izmedju HŽ i mađarskih željeznica da daju putnicima 60% popusta za linije Hrv.-Mađarska.

To nije "normalna" cijena, ma kako se mi već navikli na nju. Ta je cijena, kao što kažeš, s velikim popustom, rezultat je posebnog dogovora, a njega se u svakom trenutku može opozvati.

Uostalom, kao što se i vlakove sve više ukida. :rolleyes:

trotter
19.04.2012., 11:13
To nije "normalna" cijena, ma kako se mi već navikli na nju. Ta je cijena, kao što kažeš, s velikim popustom, rezultat je posebnog dogovora, a njega se u svakom trenutku može opozvati.

Uostalom, kao što se i vlakove sve više ukida. :rolleyes:

U smislu u kojem je moderatorica odgovarala na pitanje to je normalna cijena i nije stvar akcije. Kupiti se može svaki dan na šalteru, vrijedi za neograničen broj osoba za sve vlakove u povratnom smjeru itd.
Putnik nema potrebe proučavati politiku poslovanja firme s kojom putuje, njemu je bitna cijena i usluga koju dobiva za tu cijenu.

Naravno da cijena karte nije ''normalna'' ako karta u jednom smjeru od Budimpešte do Gyekenyesa skoro košta kolko povratna Zg-BP ali je jako relativno što je normalno i tržišno isplativo, tako da bolje ne ulaziti uopće u te razgovore.
Ima ko se brine o tome i zahvaljujući kome je to tako i mislim da je to dobra stvar za nas putnike.

Btw, netko je pitao kolko košta do Bg-a.
Slično ko i do BP, oko 200 kuna tj otprilike duplo jeftinije nego busom.

nvnk
19.04.2012., 11:38
U smislu u kojem je moderatorica odgovarala na pitanje to je normalna cijena i nije stvar akcije. Kupiti se može svaki dan na šalteru, vrijedi za neograničen broj osoba za sve vlakove u povratnom smjeru itd.

Nisam ni intervenirao zbog tog smisla, nego zbog toga što svi mi neke stvari i previše uzimamo zdravo za gotovo, pa tako i tih 60% popusta.

BTW, 60% ne vrijedi za "neograničen broj osoba".

Za 30 i više osoba je popust još veći i iznosi 65%. :mig:

Btw, netko je pitao kolko košta do Bg-a.
Slično ko i do BP, oko 200 kuna tj otprilike duplo jeftinije nego busom.

Još kad sam ja išao prije 3 mjeseca je povratna ZG-BG također bila na sličnoj "dugotrajnoj akciji" (tj. dogovoru o popustu), a cijena je bila 39 €, dakle oko 300 kuna. (Ja sam platio 297 kn.)

E, sad, moguće da se nešto u međuvremenu promijenilo. (Npr. vidim da je u međuvremenu Beograd za stalno dodan na akciju "City Star" tarife za grupe do 5 ljudi, što prije nije bio slučaj.)

trotter
19.04.2012., 12:34
Nisam ni intervenirao zbog tog smisla, nego zbog toga što svi mi neke stvari i previše uzimamo zdravo za gotovo, pa tako i tih 60% popusta.

BTW, 60% ne vrijedi za "neograničen broj osoba".

Za 30 i više osoba je popust još veći i iznosi 65%. :mig:

Još kad sam ja išao prije 3 mjeseca je povratna ZG-BG također bila na sličnoj "dugotrajnoj akciji" (tj. dogovoru o popustu), a cijena je bila 39 €, dakle oko 300 kuna. (Ja sam platio 297 kn.)

E, sad, moguće da se nešto u međuvremenu promijenilo. (Npr. vidim da je u međuvremenu Beograd za stalno dodan na akciju "City Star" tarife za grupe do 5 ljudi, što prije nije bio slučaj.)

Ja osobno ne uzimam ništa zdravo za gotovo, ali intervenirao sam zato jer ovdje nije riječ o akcijskom popustu, već o dogovoru mav-a i hž-a. Sličan popust je i s Slovencima...
O razlozima zašto je to tako dalo bi se pričati.
Samo nešto, MAV ima bitno značajniju ulogu u Mađarskoj nego HŽ kod nas (utjecaj u društvu, politici) i popusti koje oni dogovaraju nemaju uvijek i isključivo ekonomsko pokriće, kao ovi popusti danas.. Ovu tezu nebi širio dalje da se pogrešno ne shvati...
Mađarska je prometno (i cestovno, a pogotovo željeznički) izrazito bitna za Europu. Smjer od Budimpešte prema Zagrebu je u tom smislu nebitan, a pogotovo je bio u trenutku ugovaranja popusta, ali Mađari za razliku od nas imaju određene vizije i znaju zašto im je taj pravac zanimljiv. Oni znaju zašto nisu dali da se zapostavi taj pravac. Već odavno se moglo Zagreb potpuno zaobići i skrenuti u Slo pa dalje na zapad, ali naćin kojim se MAV rukovodi je oprečan onom u FS-u npr.
Oni su ga u krajnoj liniji i gradili i jednog dana u Europi bez granica, oni ili netko drugi će znati oni što mi neznamo (iskoristiti luku Rijeku).

banana boat
19.04.2012., 17:27
Hvala na odgovorima. Danas sam išla i pitati na glavni kolodvor za kartu, povratna je 223kn zg-budimpešta i jeftinija je nego 1 smjer.
A ima li netko možda info za autobus na toj relaciji? Cijenu i vrijeme polaska? Ne paše mi vrijeme polaska vlaka :/

UglyKidJoe
19.04.2012., 17:46
Hvala na odgovorima. Danas sam išla i pitati na glavni kolodvor za kartu, povratna je 223kn zg-budimpešta i jeftinija je nego 1 smjer.
A ima li netko možda info za autobus na toj relaciji? Cijenu i vrijeme polaska? Ne paše mi vrijeme polaska vlaka :/

Kao 1. ovo je topic o željeznici pa se tu ne postavljaju pitanja o busevima, destinaciji i 100 drugih stvari.
Kao 2., moderatorica ti je prije samo par postova napisala da bus ne postoji, a dečki obrazložili: mkomercijalno neisplativo.
Ajd, malo prati raspravu koju započneš.

nasmijanonebo
20.04.2012., 08:18
zapamtite, jedina veza za Budimpestu iz Hrvatske je VLAK. Buseva nema. Ni iz jednog mjesta u Hrvatskoj do bilo kojeg mjesta u Mađarskoj ne postoji autobusna linija. Samo vlak.

nukac
20.04.2012., 08:40
Da si ne bi mislila da je bolja situacija sa Slovenijom. Mislim da postoji samo jedna jedina linija između Zagreba i Ljubljane, i možda Zagreb/Varaždin - Maribor. I to je sve.

nvnk
20.04.2012., 08:47
Da si ne bi mislila da je bolja situacija sa Slovenijom. Mislim da postoji samo jedna jedina linija između Zagreba i Ljubljane, i možda Zagreb/Varaždin - Maribor. I to je sve.

A može li se s, recimo, Lastinim ili Niš expressovim busevima koji samo prolaze kroz Hrvatsku (npr. linija LJ-BG) ili čak prolaze i kroz HR i kroz SLO (npr. linija BG-Pariz) putovati na relaciji ZG-LJ? :confused:

nukac
20.04.2012., 09:20
Ne može. Oni čak niti ne ulaze u Zagreb. Mislim da po zakonu prijevoznici trećih zemalja ne smiju prevoziti putnike između ZG i LJU, nego samo busevi koji su ili registrirani u HR ili u SLO.
Baš gledam na AKZ, ova linija Zagreb-Ljubljana prometuje samo ponedjeljkom i petkom! Čak nije ni svaki dan.
Zagreb-Maribor niti ne postoji.
A prije rata je bilo praktično svaki sat veza između ZG i LJ.

nvnk
20.04.2012., 09:38
Ne može. Oni čak niti ne ulaze u Zagreb. Mislim da po zakonu prijevoznici trećih zemalja ne smiju prevoziti putnike između ZG i LJU, nego samo busevi koji su ili registrirani u HR ili u SLO.

Znam da ne ulaze u Zagreb, ali sam načuo da stoje na odmorištu Plitvice na zagrebačkoj obilaznici. :mig:

I pri tome uzimaju putnike.

Ilegalno, naravno. :mig:

Jedino ne znam (tj. nisam načuo:mig:) uzimaju ih li samo do Pariza ili i do Ljubljane.

nasmijanonebo
20.04.2012., 10:32
zalosno je da imamo losiju prometnu povezanost nego ikad prije. to se ja dobro sjecam da je prije (cak i za vrijeme rata!!!) bila bolja prometna povezanost i unutar zemlje i sa susjednim zemljama, jer sam putovala puno i kao maloljetna sa vlakovima, busevima itd...dok je danas sve to skoro nemoguca misija bez auta:rolleyes:.

Dani14
23.04.2012., 20:40
Zna netko možda nešo više o vlaku Zagreb-Mosva. Kada? Koliko košta?

nvnk
23.04.2012., 23:07
Zna netko možda nešo više o vlaku Zagreb-Mosva. Kada? Koliko košta?

Tri stranice unazad je Bilobrkster dao link na njegov vozni red (na Mađarskom).

No, u HŽ/CE su mi prije par dana rekli da su oni samo čuli za te vlakove, ali im još ništa službeno glede njih nije došlo. :ne zna:

trešnjica
24.04.2012., 15:09
Može me netko uputiti na neki link gdje mogu saznati nešto više o onoj karti kojom se u 15, 22 ili mjesec dana može putovati kroz cijelu Europu? Kako to funkcionira?

Babybus
24.04.2012., 15:34
Pogledaj na:

http://www.interrailnet.com/

rat i mir
13.05.2012., 15:03
Kao što piše naslov ..gdje na jedan dan vlakom iz Zg a da je to onako zgodno putovanje da se ima što vidjeti kroz prozor,Putnici(suprug+19mj bebać+ja) a da nije pre skupo ..Da ni duže od 4 sata baš...Ima li tko ideju? Opatija? Ili nekaj u Zagorje..ja iskreno nikud dalje od osijeka vlakom nisam mrdnula pa nemam pojma ni di vlak ide :D Hvala puno na prjedlozima

sentinela
13.05.2012., 16:51
Pozdrav!
Zanima me koja je željeznička stanica u Sloveniji najbliža Zagrebu? I da je u centru? Stvar je u tome da moram po neke lijekove koji su tamo jeftiniji, pa mi treba najbliža željeznička stanica :) a da ne moram hodati do centra tog mjesta sto godina.....

Afrika paprika
13.05.2012., 17:46
Dobova? :D

nukac
13.05.2012., 18:57
Dobova, iako ne znam jel ima ljekarna. Sljedeća je Krško. Samo ovi međunarodni ne stoje svi u Krškom.

sentinela
14.05.2012., 10:01
jel ta stanica u centru Krškog? hvalaa

jall
14.05.2012., 10:25
Kao što piše naslov ..gdje na jedan dan vlakom iz Zg a da je to onako zgodno putovanje da se ima što vidjeti kroz prozor,Putnici(suprug+19mj bebać+ja) a da nije pre skupo ..Da ni duže od 4 sata baš...Ima li tko ideju? Opatija? Ili nekaj u Zagorje..ja iskreno nikud dalje od osijeka vlakom nisam mrdnula pa nemam pojma ni di vlak ide :D Hvala puno na prjedlozima

Evo ovdje imaš nešto http://kartezavlak.hr/?gclid=CKLa_NO6_68CFQpd3wodNFfMUw

nasmijanonebo
14.05.2012., 10:35

Ljubljana-ne vozis se dugo niti je skupa karta (vjeruj, povoljno je)a imas sto vidjeti u Ljubljani. i zelj. stanica nije daleko od centra grada,to je laganini setnja:mig:
Tako sam ja znala vlakom do Ljubljane na 1 dan. :cerek:
A do Rijeke se vozis dobrih 4 sata. i onda jos moras ili taxijem ili gradskim busem do Opatije. Tako da to nije izlet za 1 dan.

ocean_size
17.05.2012., 20:00
Neki savjet za vlak Budimpešta-Varšava? Kakve su cijene otprilike? Trebam ić početkom srpnja...tražio sam na par stranica (bahn.com između ostalih), al ništa ne nalazim, nikakve informacije o cijeni...možda nešto krivo radim...

nvnk
17.05.2012., 20:37
jel ta stanica u centru Krškog? hvalaa

Da, ljekarna je na parsto metara od stanice.

Inaće, nakon Dobove su prvo Brežice, ali je stanica debelo izvan ne samo centra, nego i samog grada.

Nakon toga je selendra po imenu Libna (u kojoj stoje samo ama baš najlokalniji vlakovi), pa tek onda Krško.

Vulpo
17.05.2012., 20:56
Molim vas neku vezu za Budimpešta-Poznan, kak bi bilo najbolje, možda do Krakowa pa onda dalje?

Kolike su cijene (povratnih) karata?

Hvala

Babybus
17.05.2012., 22:09

Odite Zagreb - Varaždin prek Zagorja..
Pruga fino vijuga kroz zagorske brege, ne vozi brzo, tak da možete glavu imat konstantno vani, a pruga je sve samo ne dosadna..
2,5h u jednom smjeru + šetnjica po Vž, idealno.. :)

UglyKidJoe
18.05.2012., 22:03
Neki savjet za vlak Budimpešta-Varšava? Kakve su cijene otprilike? Trebam ić početkom srpnja...tražio sam na par stranica (bahn.com između ostalih), al ništa ne nalazim, nikakve informacije o cijeni...možda nešto krivo radim...

Sve je u redu - na bahn.com dobiješ informacije samo o cijeni karata u željezničkom prometu na teritoriju Njemačke, odnosno kad isto kreće iz Njemačke.
Nažalost druge države nisu tako dobro isprojektirale portal niti zasada postoji na jednom mjestu portal na kojem bi dobio sveukupne informacije za cjelokupni željeznički promet u Europi ili barem na teritoriju EU.

Bilobrkster
19.05.2012., 00:25
Na toj ruti ima noćni vlak za kojeg ima karata po 29€ :mig: Naravno, što prije kupiš to su ti veće šanse da prođeš povoljnije :zubo:

x-type
19.05.2012., 14:08
mislim da se za Budimpešta - Varšava može uhvatiti Sparschiene karta. gotovo sam siguran da sam prije vidio, ali sad ne mogu naći to više na mav.hu. probaj malo kopati po pkp.pl pa možda nađeš nešto.

ocean_size
19.05.2012., 14:08
saznao sam već nešto na kolodvoru u Zagrebu jučer, hvala na informacijama ;) nisam znao ovo za bahn.com

mislim da se za Budimpešta - Varšava može uhvatiti Sparschiene karta. gotovo sam siguran da sam prije vidio, ali sad ne mogu naći to više na mav.hu. probaj malo kopati po pkp.pl pa možda nađeš nešto.

može preko Beča, oko 440 kn jedan smjer...za Budimpeštu mi nisu mogli ništa naći na blagajni, a na informacijama su mi dali vozni red, nisam skužio zašto...mislim da mi je ipak preko Beča bolje..

Nerija
20.05.2012., 18:47
vlakom do venecije iz zagreba ? jel moguće, kako je najbolje?

nukac
20.05.2012., 18:54
Nemoguće, nema više vlaka do Venecije. Bus do Trsta pa onda vlakom.

UglyKidJoe
20.05.2012., 19:20
vlakom do venecije iz zagreba ? jel moguće, kako je najbolje?

Jedino preko ev. Ljubljane pa se tamo prekopčati prema Sežani, Novoj Gorici i sl.

Zookey
26.05.2012., 20:02
Da li zna netko ima li gužve u onom noćnom vlaku
iz ZG-a za Split? Pitam zbog spavanja, jer ako nema
previše ljudi onda bi se moglo spavat u kupeu bez da se
rezervira couchette.

Bilobrkster
26.05.2012., 20:38
Da li zna netko ima li gužve u onom noćnom vlaku
iz ZG-a za Split? Pitam zbog spavanja, jer ako nema
previše ljudi onda bi se moglo spavat u kupeu bez da se
rezervira couchette.

Načelno nema, i glavnina se raščisti nakon Karlovca al sezona ti je već počela. Ja sam se u nedjelju vraćao noćnim i iako sam uzeo spavač, prošetao sam malo običnim vagonima prije polaska. Svi do jednoga su bili sa barem 4 putnika.

Couchette ne možeš rezervirat sve i da hoćeš jer ne prometuju na toj liniji. Ono na šta ti misliš jest spavaći vagon. Odjeljci sa po 3 kreveta s posteljinom, dekicom, jastukom, umivaonikom i sl. :mig:

Zookey
26.05.2012., 22:18
Fala na informaciji:)
Koliko si platio spavanje? Koliko je za 2 osobe?
Da li bi to preporučio?

GoldaMeir
26.05.2012., 23:30
Kupio sam kartu preko Ryanaira ali neću putovati, trebam li im poslati kakvu obavijest da neću putovati ili se samo jednostavno ne chekiran i ne pojavin na letu?

GoldaMeir
26.05.2012., 23:32
Kupio sam kartu preko Ryanaira ali neću putovati, trebam li im poslati kakvu obavijest da neću putovati ili se samo jednostavno ne chekiran i ne pojavin na letu?

Bilobrkster
27.05.2012., 03:47
Fala na informaciji:)
Koliko si platio spavanje? Koliko je za 2 osobe?
Da li bi to preporučio?

Krevet s potencijalna 2 cimera istog spola = 112kn do 1.6. a onda +30%

Krevet s potencijalnim 1 cimerom istog spola = 160ak kn do 1.6. a onda +30%

Sam samcat = cca 300kn do 1.6. a onda +30%

Ja obožavam spavaći vagon al ne vodi se mnome :D Ako ti je alternativa prosjedit tih 8:50h u kupeu sa 4-5 ljudi onda svakako odvojite još po barem 112kn pa budite s jednim cimerom ili po 160ak pa budite solo vas dvoje. U Splitu si u 8:10 naspavan i čio :)

nukac
27.05.2012., 08:12
Pih, ako dobro isplaniras, za tu cijenu kupis avionsku kartu pa si u splitu za sat dva, naspavan i cio...

Bilobrkster
27.05.2012., 14:36
Noćni vlak ima svojih nedostataka ali i prednosti. Nije zgodan za redovitu upotrebu, ali ako netko treba biti rano u Zagrebu onda je po meni bolji od aviona.

Povratna karta je 274kn. Posteljni dodatak je 112kn i mislim da potencijalna 2 cimera istog spola ne bi nikom trebala predstavljat problem, osobito kad uzmeš u obzir da su šanse za njih samo od 15.5. do 15.9. Ja sam redovito putovao noćnim i to spavačem i uvijek bi bio sam iako sam birao ležaj 1/3. Jednom zgodom sam u cijelom vagonu čak :D Dakle, povratno, uz posteljni dodatak 500kn. U Zagrebu si u 6:26 i stigneš na bilo šta. U Splitu tek u 8:10 al to samo od ovog voznog reda, lani je stizao u 7:15 pa je isto bilo zgodno.

Uzmimo vlak 824 Split-Zagreb. Polazak u 21:18 dolazak u 06:26. Vozi dugo, al s druge strane, to je samo više vremena za spavanje :)

Uzmimo avion 651 Split-Zagreb. Polazak u 06:15 dolazak u 07:00. Vozi kratko, al s druge strane, na aerodromu treba bit pola sata prije, a od Splita do Resnika imaš pola sata vožnje. Bilo bi se dobro i umit, oprat zube, obuć, marendat nešto, a to podrazumijeva ustajanje između 4:30 i 4:45 :o

Povratna karta za oba sredstva je 500kn, samo što za vlak možeš uglavnom kupit i na dan putovanja, a za avion ipak moraš dosta ranije.

Tko će doći odmorniji i čiliji? Ja mislim putnik u vlaku, al nedvojbeno je da će potrošit više vremena.

nukac
27.05.2012., 21:24
Uf, ja bi došao odmorniji avionom, iako je rano dizanje. Ipak spavanje 2 sata u svom krevetu mi je draže od 8 sati u vlaku. Nikad neću zaboraviti putovanje vlakom u kušetima iz Zagreba do Ploča preko Bosne, u životu se nisam više namučio... :)
Ja sam ipak avionski tip. :rofl:

Bilobrkster
27.05.2012., 22:37
Možda je bilo do kušeta tj. spavač je, mislim, dosta udobniji :mig:

nasmijanonebo
28.05.2012., 07:51
Nikad neću zaboraviti putovanje vlakom u kušetima iz Zagreba do Ploča preko Bosne, u životu se nisam više namučio... :)

Ma kad je to bilo? :confused:
80-tih godina?

nukac
28.05.2012., 10:15
Početak 90-tih... :) Ipak nisam toliko stari. ;)

nasmijanonebo
28.05.2012., 11:08
aha, ja mislila da se do ploca prestalo voziti negdje 1991

nukac
28.05.2012., 11:30
Ustvari, sad kad bolje razmislim to je bilo 1989. :)

nasmijanonebo
28.05.2012., 11:54
eto vidis..uvijek sam u pravu:rofl::lol:

goldietrickz
28.05.2012., 13:57
eto vidis..uvijek sam u pravu:rofl::lol:

Ja sam prije par godina isao do Ploca ali preko Doboja i to je zbilja avantura koju je trebalo dozivjeti. Mjenjanje lokomotvie koja vuce 3 vagona, skoro svaka 2 sata, drvene klupe, smijesni i pijani kondukteri, mracne i cudne face koje stalno ulaze i izlaze jer vlak staje skoro na svakoj stanici i banderi ko oni nasi najgori skolski putnicki. Al bilo je odlicno iskustvo.

nasmijanonebo
28.05.2012., 14:42
meni je "najstosnije" bilo putovati šinobusom od karlovca do ozlja (a vozila sam se vlakom posvuda po Bih i HR te nesto vani). Voznja je trajala bar 45 min, vozio je toliko sporo da si mogao na nekim dionicama slobodno hodati uz njega, stajao svugdje itd. Bas je bio dozivljaj, svojevrsni vremeplov u starija vremena. Citam da je ukinuto jos 2005. i da je to bila zadnja pruga kojom se vozio baš šinobus.
Steta da nije opstalo, bar u sezoni kao turisticka pruga (npr. obilazak Karlovca i Ozlja). Zao mi je sto nisam nikad imala prilike se voziti Samoborcekom:( (iako stalno pricaju da ce obnoviti tu rutu, ne vjerujem da ce doci do realizacije te ideje).

nukac
28.05.2012., 17:03
Ja sam se jednom prilikom u 80-tim vozio šinobusom od Varaždina do Zagreba... Još jedno traumatično iskustvo. Iako sam bio klinac, kad smo došli u ZG, bubrezi su mi bili pošteno natučeni... :503:

x-type
28.05.2012., 17:27
ajme Nebo koliko željezničkog neznanja :rofl:
ofak: Zagreb - Ploče vozi već godinama, kreće oko 9 ujutro isto tako već godinama, a u dolasku je oko 20h u Zagreb. taljiganje traje oko 13 sati, ali redovito kasno barem sat vremena. barem. međutim, drndanje i kašnjenje nije najgore što se događa na tom vlaku. najgori su oni stočni ŽRS-ovi vagoni koji se nalaze u općoj enciklopediji pod "O": odvratno.
Karlovac - Ozalj - Metlika - zadnja pruga kojom je vozio šinobus službeno, ali pruga je još uvijek u funkciji i njome voze švedi (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/7122_series_train_(9).JPG/300px-7122_series_train_(9).JPG). ta pruga je pravi dragulj za vlakoljupce, prekrasni krajolici tak da ti nije dosadno. preslatko nešto :) railfani se obožavaju onuda voziti. prije jedno 2-3 godine su Slovenci s Englezima radili đir po ovim krajevima i prošli su između ostalog tom prugom unajmljenim vlakom (malo ozbiljniji vlak, s vagonima)

goldietrickz
28.05.2012., 17:45
ajme Nebo koliko željezničkog neznanja :rofl:
ofak: Zagreb - Ploče vozi već godinama, kreće oko 9 ujutro isto tako već godinama, a u dolasku je oko 20h u Zagreb. taljiganje traje oko 13 sati, ali redovito kasno barem sat vremena. barem. međutim, drndanje i kašnjenje nije najgore što se događa na tom vlaku. najgori su oni stočni ŽRS-ovi vagoni koji se nalaze u općoj enciklopediji pod "O": odvratno.
Karlovac - Ozalj - Metlika - zadnja pruga kojom je vozio šinobus službeno, ali pruga je još uvijek u funkciji i njome voze švedi (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/7122_series_train_(9).JPG/300px-7122_series_train_(9).JPG). ta pruga je pravi dragulj za vlakoljupce, prekrasni krajolici tak da ti nije dosadno. preslatko nešto :) railfani se obožavaju onuda voziti. prije jedno 2-3 godine su Slovenci s Englezima radili đir po ovim krajevima i prošli su između ostalog tom prugom unajmljenim vlakom (malo ozbiljniji vlak, s vagonima)

Nisam siguran ali cini mi se da sad vozi i vlak unskom prugom, nisam to nikad probao, ali vjerojatno je i to ludo iskustvo, slicno ovom kroz "RS" preko Samca i Doboja, gdje nemaju karte vec nekakve velike kartone na gotickoj cirilici, i samo jedan vagon. Druga 2 su od federalnih partnera.

x-type
28.05.2012., 17:59
Nisam siguran ali cini mi se da sad vozi i vlak unskom prugom, nisam to nikad probao, ali vjerojatno je i to ludo iskustvo, slicno ovom kroz "RS" preko Samca i Doboja, gdje nemaju karte vec nekakve velike kartone na gotickoj cirilici, i samo jedan vagon. Druga 2 su od federalnih partnera.

nažalost nije otvorena za putnički promet jer naši seru s tim graničnim formalnostima (mislim da 7 puta prelazi granicu).
može se tamo do oko Bihaća, nisam siguran ide li do Martin Broda.

trotter
29.05.2012., 09:05
Putovati sve južnije od Ogulina vlakom je čisti avanturizam. Dakle za one koji imaju vremena, živaca, dobre volje itd... :D
Nije nasmijana ništa promašila, '91 je prekinut promet do Ploča (iz svima razumljivih razloga :D), samo kaj je kasnije (prije nekih 6, 7 godina ugrubo) ponovno uspostavljen. Btw, mislim da nitko normalan tko zbilja nešto treba u tom kraju (ako mu je vrijeme putovanja iole bitna kategorija) ne ide vlakom dole.. :D
Slažem se da je pruga Karlovac-Kamanje-DG prava poslastica za putnike. Tih cca 29 km prolazi kroz je najpitoresniji kraj u Hr, a i šire. Nikada neću zaboraviti jedno ranojutranje putovanje šinobusobom (tamo negdje '92) punom gardista.
Kaj se samoborčeka tiće bumo vidli kaj će biti. Uskoro bi se trebala dobiti građevinska dozvola. Po mojoj procjeni, za iduće izbore će se pričati o tome, možda se čak nekaj i započne. Trenutno je koncentracija na drugim pravcima (Dugo Selo-Botovo, Dugo Selo-Novska) za Hr i Europu puno bitnijim.

nasmijanonebo
29.05.2012., 09:41
Unska pruga:cerek:
Sjecam se kako je bilo ljepse putovati unskom prugom do splita nego ovom sadasnjom bas zbog unske dionice. Unska pruga prolazi i neposredno kraj onog jezera kod Kaldrme (najblizi "veci" gradic je Gracac) koje je skoro nedostupno (Babicko jezero) koji se nalazi u hrvatskoj ali se do njega dolazi preko bih i moras imati specijalnu dozvolu da udjes na taj prijelaz u bih i da opet udjes u hrv. Nisam isprobala otici do Babickog jezera (ili Babica jezera), nego je tamo bila jedna druga forumasica koja mi je sve to ispricala.
Neum je macji kasalj prema ovomu:D
Citala sam na netu jos prije da je bila pokusna voznja turistickog vlaka uz kanjon Une i da to misle turisticki ozivjeti, ali nista od toga, bar su mi tako rekli u Bihacu.

UglyKidJoe
30.05.2012., 02:04
Ja sam se jednom prilikom u 80-tim vozio šinobusom od Varaždina do Zagreba... Još jedno traumatično iskustvo. Iako sam bio klinac, kad smo došli u ZG, bubrezi su mi bili pošteno natučeni... :503:

Sad je jasno zašto si avionski tip :lol:

nasmijanonebo
30.05.2012., 08:17
je li tko isao vlakom do azurne obale? bar iz venecije/trsta?

Zaleks
30.05.2012., 09:21
Ako netko zna kolika je cijena karte

Zagreb - Dobova (povratna)

Zvao sam zeljeznicki i receno mi je da je 49kn, a vidim da je prosle godine bila u jednom smjeru cca. 15kn. Zar je poskupjelo duplo ???

Babybus
30.05.2012., 10:25
Ah, to je međunarodna tarifa, pa je zato i skuplja cijena..
Zar ideš samo do Dobove il nekud dalje?

Uglavnom, ak imaš onu K-33J karticu za mlade, možeš ostvartiti 30% popusta na kartu za odredište u Sloveniji..

Zaleks
30.05.2012., 11:46
Ah, to je međunarodna tarifa, pa je zato i skuplja cijena..
Zar ideš samo do Dobove il nekud dalje?

Uglavnom, ak imaš onu K-33J karticu za mlade, možeš ostvartiti 30% popusta na kartu za odredište u Sloveniji..

Idem samo do Dobove, do hotela Paradiso ...

Nemam nista, tj nemam pojma sto znaci ta kartica, imaju li studenti kakav popust ili slicno? Inace se uopce ne vozim vlakom pa nisam upucen u to...

Malo je glupo da je tak skupo, a nema niti 30 km.

Sad sam malo potrazio, kako se dobije ta iskaznica?

I sto su vlakovi za kupace? lol

40% za putovanja na velesajamske, kulturne i sportske priredbe i putovanja u vlakovima za kupače - za putnike koji putuju u Sloveniju

nasmijanonebo
30.05.2012., 12:10
kupači koji idu u Čatež:mig:

Zaleks
30.05.2012., 12:17
kupači koji idu u Čatež:mig:

- a sunce im njihovo :504:

A mi koji idemo na more nista :rofl:

nasmijanonebo
30.05.2012., 12:44
tko je nama kriv sto Slovenci znaju kako privuci turiste :D, pa i popustom.

jure.motovilec
30.05.2012., 12:59
di uzet kartu ljubljana - prag da bude sparscheiene a da me HŽ ne zajebe za onih deset ojra koje uzmu sebi. imali di na netu ili moram u ljubljani?

nukac
30.05.2012., 13:11
U Dobovi na željezničkoj stanici?

Babybus
30.05.2012., 14:57
Idem samo do Dobove, do hotela Paradiso ...

Nemam nista, tj nemam pojma sto znaci ta kartica, imaju li studenti kakav popust ili slicno? Inace se uopce ne vozim vlakom pa nisam upucen u to...

Malo je glupo da je tak skupo, a nema niti 30 km.

Sad sam malo potrazio, kako se dobije ta iskaznica?

I sto su vlakovi za kupace? lol

40% za putovanja na velesajamske, kulturne i sportske priredbe i putovanja u vlakovima za kupače - za putnike koji putuju u Sloveniju

Jel ti se da hodat 2,5km i ušparat 15-ak kuna?
Ak da, odi vlakom do Harmice, pa lagano cipelcugom do Dobove..
Karta do tam je 32,5 kuna..

Iskaznicu K-33J dobiš na bilo kojem kolodvoru, samo daš jednu svoju fotku (ne mislim sad na nikakve golišave :rofl:), već onu malu kaj ti treba za dokumente + 30 kuna i dobiš iskaznicu..
Samo je caka da moraš imati manje od 26 godina il više od 65, onda dobivaš onu za seniore..

Kod svih ovih karti koje "idu" na manifestacije, moraš potvrdit na tim lokacijama, inače ti naplate normalnu cijenu karte..

x-type
30.05.2012., 20:20
inače, više vam prigradski vlakovi ne voze do Dobove, već samo do Savskog Marofa (ili do Harmice, od koje ima 2 km šetnje do Dobove). tako da za doći do Dobove morate na vlak za Ljubljanu.

edit: vidim da je Babybus to već rekao :)

Zaleks
31.05.2012., 07:10
Jel ti se da hodat 2,5km i ušparat 15-ak kuna?
Ak da, odi vlakom do Harmice, pa lagano cipelcugom do Dobove..
Karta do tam je 32,5 kuna..

Iskaznicu K-33J dobiš na bilo kojem kolodvoru, samo daš jednu svoju fotku (ne mislim sad na nikakve golišave :rofl:), već onu malu kaj ti treba za dokumente + 30 kuna i dobiš iskaznicu..
Samo je caka da moraš imati manje od 26 godina il više od 65, onda dobivaš onu za seniore..

Kod svih ovih karti koje "idu" na manifestacije, moraš potvrdit na tim lokacijama, inače ti naplate normalnu cijenu karte..

Ma ko ga hebe, pregrmit cu tih 50kn povratnu, nije ni to kraj svijeta..

S obzirom da ne putujem bas cesto vlakom (2x godisnje :) ) ne isplati mi se bas uzimat tu iskaznicu, jer s njom je ta ista karta 42 kn znaci samo 7kn jeftinija... tako da ...

Hvala vam svima na pomoci, sve je lakse kad netko pojasni stvari s kojima se covjek bas ne susrece...

:ne zna:

nasmijanonebo
31.05.2012., 07:35
ovdje se neki dan pricalo o liniji do Ploca:D..u planu je ukinuce te linije:mig:

nvnk
31.05.2012., 07:42
ovdje se neki dan pricalo o liniji do Ploca:D..u planu je ukinuce te linije:mig:

Autocesta se približava, ZG-Ploče bi moglo biti cca 5 sati vožnje.

Tada bi se stvarno malo tko odlučivao za ... Koliko je ono rečeno? 13 sati drndanja? :D

trotter
31.05.2012., 08:34
tko je nama kriv sto Slovenci znaju kako privuci turiste :D, pa i popustom.

Pa znamo i mi... BP-ZG-BP 220 kuna povratno kao što svi znamo..
Nije li to u tu svrhu (s naše strane), s mađarske nema nužno te konotacije :D

trotter
31.05.2012., 08:51

Sad kad se poteglo pitanje Neuma potegnuli i Bosanci pitanje Ploča (već dugo žele koridor do tamo) i sad naši malo čačkaju i nek čačkaju.
ZG-Ploče u putničkom smislu nama ne znaći ništa, Bosancima znaći pošto im je to put na zapad.
Sve u svemu mi nesmijemo dati nikakav koridor do Ploča, nek samo oni i svi drugi plačaju prijevoz između Ploča i Čapljine, a kaj se tiće Neuma napraviti Pelješki most. Nek HDZ-ovci prodaju par parcela Čačiću i Liniću da i oni nekaj zarade i most ide sigurno. Sama urbanizacija Pelješca će sama otplatiti most i to višestruko.
Ukinuti taj vlak maratonac, napraviti most, dići cijene u luci Ploče pa nek komšije vide kog će ucjenjivati.. :mig:

nasmijanonebo
31.05.2012., 09:17
nisam za peljeski most, radije bih tunel. i ne bih urbanizirala peljesac, zadnji netaknuti raj na jadranu:mig:
i onda mi netko velica Tita :rolleyes: a da ne zna ove cinjenice:
BiH je prije imala 2 izlaza na more - osim Neuma i Sutorinu u CG (kod Herceg Novog, ako kog zanima), (istovremeno je BiH dobila oba ta izlaza, sic!)
Sutorina je vracena CG, a Neum nije vracen.
Ali na zalost, o tome se ne pise i govori.
ali ovo je vec offtopic:D

trotter
31.05.2012., 09:40
nisam za peljeski most, radije bih tunel. i ne bih urbanizirala peljesac, zadnji netaknuti raj na jadranu:mig:
i onda mi netko velica Tita :rolleyes: a da ne zna ove cinjenice:
BiH je prije imala 2 izlaza na more - osim Neuma i Sutorinu u CG (kod Herceg Novog, ako kog zanima), (istovremeno je BiH dobila oba ta izlaza, sic!)
Sutorina je vracena CG, a Neum nije vracen.
Ali na zalost, o tome se ne pise i govori.
ali ovo je vec offtopic:D

Zapravo je vezano za temu željeznice obzirom da je vezanao za Ploče.
Ako ga ne urbaniziramo mi (Pelješac) napravit će to neki šeik, banka... i ono što je sad jedan od rijetkih netaknutih rajeva na Jadranu (ne i jedini) taj netko će imati samo za sebe.

x-type
31.05.2012., 16:40

zaboravio sam to spomenuti :) mislim da nam ostaje svega 5-6 međunarodnih vlakova: 1 Budimpešta, 1-2 Beograd, pokoja Ljubljana s eventualnim produžetkom do Villacha i pokoji Beč.

goldietrickz
31.05.2012., 17:20
zaboravio sam to spomenuti :) mislim da nam ostaje svega 5-6 međunarodnih vlakova: 1 Budimpešta, 1-2 Beograd, pokoja Ljubljana s eventualnim produžetkom do Villacha i pokoji Beč.

Strasno. Svugdje se sve vise ljudi vozi zeljeznicom, ne samo zbog sve skupljeg goriva, a kod nas sve manje.

trotter
01.06.2012., 10:22

I ti koji voze su više prazni nego puni...
Rezultat neulaganja u željeznički, a ulaganja u cestovni promet se jasno vidi, a jasno se vidi i da se naši političari nikad nisu vozili vlakom osim možda od aerodroma koje metropole pa do centra tog grada.
Sve to skupa je jedna zanimljiva tema, o kojoj nitko kod nas ozbiljno ne razmišlja. Političarima je željeznica teret u svakom smislu i čim im netko nju spomene spuste glavu jer da se njih i ekonomiste pita odavno je nebi bilo. Uostalom malo malo netko veli kako npr treba maknuti željeznicu iz centra Zagreba (jedinog Hr grada di dio ljudi svakodnevno koristi železnicu) željeznički kolodvor i napraviti tamo vjerojatno jedan maksi ultra mega shopping centar.
Nažalost slabije koristimo Jadran nego su ga koristili Mađari u prošlom tisućljeću, a o nekakvim suvremenim trendovima možemo gledati jedino na tv-u. Srećom da su oni tada izgradili jer po nama nebi do danas imali prugu do Rijeke npr.
Iskreno, neznam jel bih se smijao ili bih plakao.. :ne zna:

nasmijanonebo
01.06.2012., 11:13
Da, trotter ima pravo. Preniska je svijest o vaznosti zelj. pruga. Smanjivanjem busnih, zeljeznickih i brodskih linija forsiraju automobilski promet:504:. Uz to, država nam je postala jedan veliki auto parking.:bonk:

aniano
01.06.2012., 11:44
Da, trotter ima pravo. Preniska je svijest o vaznosti zelj. pruga. Smanjivanjem busnih, zeljeznickih i brodskih linija forsiraju automobilski promet:504:. Uz to, država nam je postala jedan veliki auto parking.:bonk:

pa kad hrvatska tek odnedavno ima "mrezu autoputeva", treba se malo izgustat. a zeljeznica je brate jos od franje josipa, da karikiram :mig:

Bilobrkster
01.06.2012., 11:54
Koliko kn država ubere poreza na gorivu od auta i buseva? Koliko ubere od željeznice? Do the math :kava:

nasmijanonebo
01.06.2012., 12:33
pa kad hrvatska tek odnedavno ima "mrezu autoputeva", treba se malo izgustat. a zeljeznica je brate jos od franje josipa, da karikiram :mig:

jedino ZG-RI i Zg-Lipovac su po dnevnom protoku vozila na donjoj granici "rentabilnosti" autoceste.
Sad ce biti jos manje auta poskupljenjem cestarine za tjedan dana.
I ionako se sleperi ne slepaju po Dalmatini, nego i dalje idu starom cestom prema dole:503:.
Dalmatina je prvotno trebala ici drugom trasom, ova sadasnja -totalno su fulali.
Inace, sleperi idu samo od Lipovca do ZG (90% od njih su turski sleperi), i doata slabije na ruti od RI-ZG..drugdje jedva vidis tu i tamo koji sleper.:mig:
Drugdje po Europi se forsira prijevoz teretnim vlakovima (najjeftiniji nacin prijevoza!).

Btw, temelj pocetka dizanja americkog gospodarstva (u 19.st.) je zeljeznica:mig:.

Hm, da, da nismo imali Napoelona, Mađare i Austrijance, bojim se da ni danas s nasim vizionarima u politici ne bi imali ceste i pruge :D.
(od rimskog doba do Napoleona u Hrv. uopce nisu izgradjene nove ceste, Napoleon je pokrenuo izgradnju novih cesta po Hrv, dalje je vec bilo lakse).

trotter
01.06.2012., 12:41

Misliš dok ne dignemo cijenu autocesta u plafon i onda je prodamo strancima? :D

Ako neznaju kako, nek pitaju Mudrinića kako se to radi.. :cerek:

aniano
01.06.2012., 13:38
ma ja kontam da je svima sad to s autoputevima novo, i kao cool, a zeljeznice su ionako u kikiju i prastare, ma zaj... se. cuj, tu u de gdje sam ja, tu je Bahn, dakle zeljeznica zakon. nema medjugradskih buseva, evo tek sad krecu neke inicijative da se veci gradovi povezu busom. neki prastari prijeratni zakon stiti bahn. ali u de postoji i jaaaako puno autoputeva, odavno, ljudi su svjesni i prednosti i mana. i da, tu nema ni vinjete i cestarine... ma u cro funkcionira prigradski prijevoz vlakom, ako se ne varam. a sad, relacije tipa zg-st, to je drugi par cipela...

nasmijanonebo
01.06.2012., 13:47
a sto fali njemackoj zelj. mrezi? pa bar tamo je odlicna povezanost!
i kud ces boljeg prijevoza od vlaka? i najekoloskije je, sto nije naodmet.
u HR. samo Zg ima prigradski promet.

trotter
01.06.2012., 13:51
Koliko kn država ubere poreza na gorivu od auta i buseva? Koliko ubere od željeznice? Do the math :kava:

Obere onolko kolko je sposobna ubrati jer je željeznica državna, a auti, busevi nisu državni pa tu nema šta ubrati osim poreza. Ne ide niti željeznica na zrak... Traba znati stvoriti energiju, ne je kupiti...

Postoji i viša matematika od statistike, ali pošto smo mi zemlja trgovaca i ekonomista ide nam dobro u ekonomiji...

Ozbiljna željeznica je ipak malo viša matematika u svakom smislu (organizacijskom, infrastrukturnom, u smislu prijevoznih sredstava...) i ogledalo je države u cjelini, tko tu zna napraviti reda taj zna napraviti i cestu do pruge.
Kako u ničemu, tako ni u tome, mi nemamo nikakvu državnu strategiju, plan razvoja niti znamo što zapravo želimo, a to je onda problem.
Borimo se za 25% harača na naftu, a ne borimo se za vlastitu naftnu kompaniju (prodajemo je strancima u državnom vlasništvu tj tuđoj državi i na taj naćin direktno dokazujemo da smo nesposobni voditi i ono što imamo, a pogotovo ne stvarati nove vrijednosti). Sposobni smo jedino još postavit naftnoj kompaniji nogu (Sirija, a prije Rusija) zbog mudre vanjske politike koju vodimo..
Poreze (nove, stare) neću komentirati jer bi me trajno banirali ovdje, ali upravo nam treba stanje u kojem jesmo i u kojem ćemo biti kad većina razmišlja na naćin da se porezima rješavaju stvari. Ako neznaš što i kako uvedi porez pa nek budale plačaju.

I na kraju. Voditi državu i voditi firmu nije isto. Mi teško vodimo i firme kao što vidimo, a državu ne vodimo nikako.
Sve ovo skupa i ne odudara previše od teme ''željeznice'' jer željeznica je ništa drugo do država u malom. :mig:

nasmijanonebo
01.06.2012., 14:01
ovo si odlicno rekao: "željeznica je ništa drugo do država u malom." :s
kratko i jasno.

trotter
01.06.2012., 14:05
ma ja kontam da je svima sad to s autoputevima novo, i kao cool, a zeljeznice su ionako u kikiju i prastare, ma zaj... se. cuj, tu u de gdje sam ja, tu je Bahn, dakle zeljeznica zakon. nema medjugradskih buseva, evo tek sad krecu neke inicijative da se veci gradovi povezu busom. neki prastari prijeratni zakon stiti bahn. ali u de postoji i jaaaako puno autoputeva, odavno, ljudi su svjesni i prednosti i mana. i da, tu nema ni vinjete i cestarine... ma u cro funkcionira prigradski prijevoz vlakom, ako se ne varam. a sad, relacije tipa zg-st, to je drugi par cipela...

Uspoređivati DB i HŽ je neozbiljno u svakom smislu i pogledu. Nikakve paralele ne pale. Trebamo se uspoređivati s zemljama bar slične veličine ili sličnog stupnja (ne)razvoja.
Ti probaj jednom u M sjesti na bus i otići do HH pa onda to isto napravi vlakom i sve prednosti i mane će ti biti jasne. :)

aniano
01.06.2012., 14:38
Uspoređivati DB i HŽ je neozbiljno u svakom smislu i pogledu. Nikakve paralele ne pale. Trebamo se uspoređivati s zemljama bar slične veličine ili sličnog stupnja (ne)razvoja.
Ti probaj jednom u M sjesti na bus i otići do HH pa onda to isto napravi vlakom i sve prednosti i mane će ti biti jasne. :)

ma dobro, ja se zadnjih 15 godina nisam u cro vozila vlakom, eto prizanjem. nego, sto htjedoh reci, u DE se "gusi" autobusni prijevoz, a sve je vise inicijativa da se to promijeni. mozda ljudi hoce vidit kako to ide. a i bahn ima svojih mana (cijena, kasnjenja). trenutno je bahn ovdje ko bus u cro. btw mislim da trenutno nije ni moguce doc iz M u HH busom, ili?

Bilobrkster
01.06.2012., 15:09
Obere onolko kolko je sposobna ubrati jer je željeznica državna, a auti, busevi nisu državni pa tu nema šta ubrati osim poreza. Ne ide niti željeznica na zrak... Traba znati stvoriti energiju, ne je kupiti...

Postoji i viša matematika od statistike, ali pošto smo mi zemlja trgovaca i ekonomista ide nam dobro u ekonomiji...

Ozbiljna željeznica je ipak malo viša matematika u svakom smislu (organizacijskom, infrastrukturnom, u smislu prijevoznih sredstava...) i ogledalo je države u cjelini, tko tu zna napraviti reda taj zna napraviti i cestu do pruge.
Kako u ničemu, tako ni u tome, mi nemamo nikakvu državnu strategiju, plan razvoja niti znamo što zapravo želimo, a to je onda problem.
Borimo se za 25% harača na naftu, a ne borimo se za vlastitu naftnu kompaniju (prodajemo je strancima u državnom vlasništvu tj tuđoj državi i na taj naćin direktno dokazujemo da smo nesposobni voditi i ono što imamo, a pogotovo ne stvarati nove vrijednosti). Sposobni smo jedino još postavit naftnoj kompaniji nogu (Sirija, a prije Rusija) zbog mudre vanjske politike koju vodimo..
Poreze (nove, stare) neću komentirati jer bi me trajno banirali ovdje, ali upravo nam treba stanje u kojem jesmo i u kojem ćemo biti kad većina razmišlja na naćin da se porezima rješavaju stvari. Ako neznaš što i kako uvedi porez pa nek budale plačaju.

I na kraju. Voditi državu i voditi firmu nije isto. Mi teško vodimo i firme kao što vidimo, a državu ne vodimo nikako.
Sve ovo skupa i ne odudara previše od teme ''željeznice'' jer željeznica je ništa drugo do država u malom. :mig:

Ti polaziš od pretpostavke da ovu državu od 91. na ovamo vode ljudi koji žele dobro toj istoj državi :mig:

Naravno da željeznica ne ide na zrak, ali HŽ je za naše elite rupa bez dna od koje nema profita jer svo to gorivo plaća sama država, pa je bolje da je ni nema. A auti, autobusi i kamioni su privatni, lijepo troše gorivo, od goriva se ubire porez i eto zarade za državu... :kava:

goldietrickz
01.06.2012., 15:26

Ne fali nista, odlicna je, i ja to koristim kad god mogu, uvijek radje vlak nego bus. Mozda je nesto skuplja, ali i to se da rijesit kupovinom karata unaprijed, grupnim kartama, nema sta nema... Putovanje vlakom je i tristo puta udobnije i zabavnije nego ono s busom.

x-type
01.06.2012., 15:30
btw mislim da trenutno nije ni moguce doc iz M u HH busom, ili?

možda ipak je. hrvatskim prijevoznicima naravno :D
svaki grad koji iole drži do sebe nema neki turbo razvijen autobusni kolodvor. a vid nas :)

nasmijanonebo
01.06.2012., 15:38
pa ne mogu se nesto ni hrv. gradovi pohvaliti busnim kolodvorima
dobro, osijek je nedavno otvorio novi:cerek:, novalja prije 3 godine, imotski prije 6-7godina itd..dubrovnik isto, pula..hm, da, dosta gradova je dobilo novi busni kolodvor. :D skocila sam sebi u usta.
ali sramota je da rijeka nema nikakav busni kolodvor:facepalm: (a rijeka je prakticki "vrata jadrana")

Bilobrkster, zeljeznica je jako vazna u razvoju svake zemlje. nemojmo sad o tom da treba privatizirati itd., da je zeljeznica visak i da treba sve preusmjeriti na bus i aute.

a trotter je htio reci da je nasa HŽ u losem stanju bas zbog loseg vodstva.

btw, sto je HH? Hahn?
M = Munchen?

x-type
01.06.2012., 15:53
btw, sto je HH? Hahn?
M = Munchen?

registarska oznaka za (Hansestadt) Hamburg :)

trotter
01.06.2012., 15:54
Ti polaziš od pretpostavke da ovu državu od 91. na ovamo vode ljudi koji žele dobro toj istoj državi :mig:

Naravno da željeznica ne ide na zrak, ali HŽ je za naše elite rupa bez dna od koje nema profita jer svo to gorivo plaća sama država, pa je bolje da je ni nema. A auti, autobusi i kamioni su privatni, lijepo troše gorivo, od goriva se ubire porez i eto zarade za državu... :kava:

Kao što rekoh vođenje države nije isto što i vođenje firme. Različiti su zahtjevi, različite su potrebe, očekivanja...
Željeznica niti u jednoj državi svijeta nije u plusu, pitanje je samo kolko je u minusu. Željeznica, kao i još dosta toga drugoga u državi postoji zbog određenih potreba fizičkih i pravnih osoba koji žive u istoj toj državi. Željeznica je na usluzi svima i ne postoji sama za sebe, iako kad vlada nezna što bi s istom to izgleda upravo tako.
Po logici stvari koju predlažeš (bolje da je nema ako nije ekonomski sama za sebe isplativa) potpuno je nepotrebno imati televiziju, radio, novine, o umjetnosti, kulturi, sportu... da niti ne govorimo. Društvene znanosti, povijest wtf? Zašto imati desetke fakulteta, različiti škola kad je dovoljno 5, 6?
To je promašen način razmišljanja...
Ako država zbilja hoće nešto uštediti bolje bi im bilo da smanje broj općina i gradova. Svako diranje u industriju i djelatnosti kojima se industrija služi je isto što i pilit granu na kojo sjede...
Tko prvi od naših vladara shvati da država nije firma, shvatit će da pametnim ulaganjem 1 kune u npr željeznicu, hep... dobije dvije kune koristi za industriju, društvo - državu u cjelini bit će na pravom putu.

Apropo usporedbe cijene koštanja. Na dnevnoj bazi u Zg prigradskom prometu preveze se do 100 000 putnika. Cijena koštanja struje svih elektromotornih garnitura je nekoliko puta manja nego bi bila cijena koštanja goriva da se ti ljudi voze autom na posao umjesto vlakom. U svemu tome sama željeznica ne zaradi puno, ali maksimalno olakša putnicima (i vremenski i ekonomski). I šta bi sad trebala država ukinuti vlak jer je ona izračunala da će zajedno s mađarima više zaraditi na prodaji nafte ljudima nego što zaradi od željeznice jer su cijene karata niske? :D

Bilobrkster
01.06.2012., 16:02
Kao što rekoh vođenje države nije isto što i vođenje firme. Različiti su zahtjevi, različite su potrebe, očekivanja...
Država niti u jednoj državi svijeta nije u plusu, pitanje je samo kolko je u minusu. Željeznica, kao i još dosta toga drugoga u državi postoji zbog određenih potreba fizičkih i pravnih osoba koji žive u istoj toj državi. Željeznica je na usluzi svima i ne postoji sama za sebe, iako kad vlada nezna što bi s istom to izgleda upravo tako.
Po logici stvari koju predlažeš (bolje da je nema ako nije ekonomski sama za sebe isplativa) potpuno je nepotrebno imati televiziju, radio, novine, o umjetnosti, kulturi, sportu... da niti ne govorimo. Društvene znanosti, povijest wtf? Zašto imati desetke fakulteta, različiti škola kad je dovoljno 5, 6?
To je promašen način razmišljanja...
Ako država zbilja hoće nešto uštediti bolje bi im bilo da smanje broj općina i gradova. Svako diranje u industriju i djelatnosti kojima se industrija služi je isto što i pilit granu na kojo sjede...
Tko prvi od naših vladara shvati da država nije firma, shvatit će da pametnim ulaganjem 1 kune u npr željeznicu, hep... dobije dvije kune koristi za industriju, društvo - državu u cjelini bit će na pravom putu.

Apropo usporedbe cijene koštanja. Na dnevnoj bazi u Zg prigradskom prometu preveze se do 100 000 putnika. Cijena koštanja struje svih elektromotornih garnitura je nekoliko puta manja nego bi bila cijena koštanja goriva da se ti ljudi voze autom na posao umjesto vlakom. U svemu tome sama željeznica ne zaradi puno, ali maksimalno olakša putnicima (i vremenski i ekonomski). I šta bi sad trebala država ukinuti vlak jer je ona izračunala da će zajedno s mađarima više zaraditi na prodaji nafte ljudima nego što zaradi od željeznice jer su cijene karata niske? :D

pa ne mogu se nesto ni hrv. gradovi pohvaliti busnim kolodvorima
dobro, osijek je nedavno otvorio novi:cerek:, novalja prije 3 godine, imotski prije 6-7godina itd..dubrovnik isto, pula..hm, da, dosta gradova je dobilo novi busni kolodvor. :D skocila sam sebi u usta.
ali sramota je da rijeka nema nikakav busni kolodvor:facepalm: (a rijeka je prakticki "vrata jadrana")

Bilobrkster, zeljeznica je jako vazna u razvoju svake zemlje. nemojmo sad o tom da treba privatizirati itd., da je zeljeznica visak i da treba sve preusmjeriti na bus i aute.

a trotter je htio reci da je nasa HŽ u losem stanju bas zbog loseg vodstva.

btw, sto je HH? Hahn?
M = Munchen?

Ljudi dragi šta vam je? Pa ja sam prvi koji bi željeznicu u svakom gradu u RH :D Samo vam pokušavam dočarati kako ja vidim da ljudi koji o tome odlučuju zapravo razmišljaju :mig:

trotter
01.06.2012., 16:09
svaki grad koji iole drži do sebe nema neki turbo razvijen autobusni kolodvor. a vid nas :)

Točno tako.
Ima naravno zemalja di je željeznica u povojima ali je zato autobusni promet dobro razvijen - npr Turska. :cerek:
E sad dal je nama draži švicarski, njemački, švedski model ili turski...
Bit će da spomenute zemlje (prve tri) nisu radile nikakvu računicu što im se najbolje isplati. Sve tri su poznate po rasipanju para i galantnosti neznam samo koja više od koje... :lol:

trotter
01.06.2012., 16:17
Ljudi dragi šta vam je? Pa ja sam prvi koji bi željeznicu u svakom gradu u RH :D Samo vam pokušavam dočarati kako ja vidim da ljudi koji o tome odlučuju zapravo razmišljaju :mig:

Igrom slučaja znam kako ti ljudi razmišljaju tj ne razmišljaju i npr u cijelom Splitu (iz kojeg vidim da si) imaš točno jednog čovjeka za kojega pouzdano znam da razumije željeznicu. Ostali, uključujući one na vlasti iz tvog šireg kraja gledaju kako prugu maknuti što dalje iz grada što više u predgrađa, brda itd... Čemu onda uopće vlak ako neće doći u centar?
Švabe u centru novog spojenog Berlina napravili za 2 milijarde eura novi kolodvor (i okoliš) koji na svakom katu ima jedan tip prometa (daljinski, regionalni, S. bahn...) Stockholm ima u centru grada isto to plus Bus (po etažama) a mi bi ono što već imamo u centru vukli u pripizdinu da bi u centru mogli prodati zemljište bankama, fondovima i pokrast lovu?

Inaće u pravu si. Oni razmišljaju točno onako kako si opisao... :)

jure.motovilec
01.06.2012., 16:20

ima i split neki vlak do kaštel sućurca :D bar je bio u funkciji dok sam još živio u st.

Vulpo
13.06.2012., 11:08
Jel ja to ne vidim dobro na hznet.hr ili zbilja do Budimpešte ima samo 2 vlaka dnevno? Iz Zagreba, preko Koprivnice. :ne zna:

I to do stanice Kelenfo, a do glavne (Keleti) samo jedan od ta dva vozi.

Jel vozni red potpun? Prije godinu dana je bilo više linija...