PDA

View Full Version : Savjeti za oblikovanje frizure

croft
15.11.2004., 19:41
kao prvo,pojma nemam gdje sa ovom temom....nije za Kozmetiku,a na zenskom kutku se javljaju vise muskarci nego zene...

Kako oblikujete kosu nakon pranja?Ja ne mogu osusiti i pa onda van,jer mi frizura onda izgleda-uzas.Imam stepenastu kosu i ne mogu bez velikih viklera ,a nekad i peglu koristim.

magic
15.11.2004., 19:51
ja mrzim fen, a vikleri su mi teshki pa onda stavim one rodule shto ostanu od toalet papira...pet - shest komada i super frizura :D

Buchfreund
15.11.2004., 19:56
Kod mene je na cenat kratka tako da nema tih problema,ali imala sam tako da znam o cemu pricas.
Ja imam tanku dlaku,tako da kad je (prije dok je bila duga)operem, ona se razleti, i svaka dlaka vodi svoju politiku:D ,pa sam kao i ti samo problem rjesavala velikim viklerima s kojim bi bar malo dobila na volumenu.
Sada mi je mnogo lakse, operem je,nanesem vosak i frizurica:top: ,uvijek cista njegovana i nastimana:D

Jednom sam dala i blagi mini val,samo zbog volumena i bila sam prezadovoljna, jer mi je dugo drzao "frizuricu",a niko nije nista primjetio,osim ja tako sto sam sebi posao olaksala.
Inace frizerka sam tako da mi nista nije tesko oko kose,ali kad imas bebu gledas da su ti cetke i vikleri sto manje u rukama:D

croft
15.11.2004., 19:57
ma vidi ...ne bi se tog nikad sjetila

moram sacuvati par komada

:top:

magic
15.11.2004., 19:58
ma to ti je super. onako dobijesh samo volumen, bez uvijanja kose.

klio
15.11.2004., 21:14
Oblikujen je ovisno o raspoloženju: inače mi je kosa frčkava pa je često samo zgužvan, stavin gel i super (sad po zimi fen s onim raspršivačen ili kako se već zove), ako oću ravnu onda je moran isfenirat i izvuć na peglu. Al to je začas jer u principu kosa mi je ful ok, kako je napraviš tako stoji. Ne feniram je nešto dugo jer mi se to ne da.
A kad san extra lijena (najčešće) je pustin da se sama suši pa bude valovita.

Viklere ne volin, nekako su mi nepraktični a te rodule od toalet papira nisan još probala. Morat ću.

iggix
15.11.2004., 21:29
Odkako sam kratkokosa ne smijem rucnikom presushiti kosu. Poceshljam ju onako mokru i onda ju razbarushim i oblikujem prstima.

Inace, nikad na kosu ne stavljam pjenu i gelove za kosu. Moze malo nekog ulja ili voska.

Dok sam imala dugu kosu (a to ponekad i sad radim) uvijala sam ju s fenom koji na sebi ima cetku. Vec treci "troshim"Trenutno imam Carmen styling set 1000. Uvijek sam koristila najvecu okruglu cetku, 38 milimetara, tako da samo vrhovi budu uvijeni.

Fazon od magic nisam probala, ja imam tri komleta po 6 komada cicak - uvijaca iz Bosne - po pakovanju 3 DM.:D Koristim ih za onih dana kad me cvrtak na glavi nece slushati. :D

P.S.: Mala ispravka: koristim pjenu kada pravim lokne s gumenim viklerima.

Silence
15.11.2004., 21:38
Tesko,uvijek se mucim s kosom,kako god bila osisana!Trenutno imam stepenasto sisanu kosu sa siskicama i najbolje izgleda kada je skroz ispeglana,ali ja to doma nemogu nikako izvesti sama pa je malo izravnam,izvucem pramenove s voskom i izgleda prihvatljivo.Na feniranje s okruglom cetkom niti nepomisljam,ionako mi kosa ima previse volumena,otpala bi mi ruka prije nego bi ju izravnala.Najveci problem imam sa feniranjem siskica...nekad mi ne stoje onako kako bi ja htjela...a neda mi se svaka 3 dana kod frizerke na peglanje.:confused:

hana
15.11.2004., 21:44
uhh nakon faze guzvaj kosu da kovrce budu ljepe a ne prevelike ili premale, susenje kose sa onim prosirenim nastavkom za kovrce, koristenja xy vrsti preparata pa onda pak ravnanja kose cetkom, peglom i inim praparatima koji ce ju kao zravnat (do prve vlage u zraku) osishala sam se tako da ju samo osushim i stoji :D
tako da moja preporuka nac frizuru oko koje nema toliko posla..

magic
15.11.2004., 21:46
hana kaže:
tako da moja preporuka nac frizuru oko koje nema toliko posla..

to je charobna formula koju 98posto zhena NIKAD nece primjeniti :D

Karmela
15.11.2004., 21:47
Duga kosa, sisana stepenasto od brade.
Susim ju fenom i najvecom okruglom cetkom koju sam nasla :D. Ljeti ju samo operem i stavim kremu ili pjenu i pustim da ju sunce susi. :cerek:

iggix
magic kaže:

Nije da nece, vec NE ZNA.:D

Paw
Imam jako, jako tanku vlas.
"Frizura" stepenasto ošišana. I ako je ne izvlačim četkom + fen izgledam kao pokisla kokoš:D

Znači, kad je operem malo je prosušim fenom, onda uzmem četku i izvlačim pramen po pramen. Na kraju dodam "samo" na vrhove malo voska. I da... stavim malo laka za volumen.

Cijeli proces je ubitačan, oznojim se ko pitchka:D u ovom svom malom kupatilu, fen nemam baš kamo odložiti pa ga stavim među noge:D u pauzama kada pramenove uvijam na četku.

Ah... za ljepotu se mora trpjeti:raspa::visi:

magic
15.11.2004., 21:50
Paw kaže:
fen nemam baš kamo odložiti pa ga stavim među noge:D u pauzama ...

bolje da ti ne kazhem kako sam ovu rechenicu prvi put prochitala :no:

hana
15.11.2004., 21:52
magic kaže:

a valjda to nije jednostavno... ja sam dosta dugo trazila "to" ali opet s obzirom da imam "tek" 19 mozda to i nije tako dugo :w

magic
15.11.2004., 21:54
bome i nije...svaka chast, hana :top:

u tvojim sam godina josh uvijek svoju ravnu i oshtru kosu bezuspjeshno pokushavala uchiniti loknastom paleci je trajnama i spavajuci s viklerima :rolleyes:

hana
15.11.2004., 21:57
magic kaže:
bome i nije...svaka chast, hana :top:

koliko sam frizura isprobala bilo je i vrijeme :D
valjda sam imala sve moguce na glavi (jedino se farbala nisam nikad, muka mi je od onog izrasta i nema sanse da se farbam dok ne postanem sijeda)

magic
15.11.2004., 22:00
:)

ni ja se nisam nikad farbala do sjedih ;)

Paw
15.11.2004., 22:02
magic kaže:
bolje da ti ne kazhem kako sam ovu rechenicu prvi put prochitala :no:

:lol: je, kad sam poslala i opet pročitala, pala sam na dupe:rofl:

Fali mi jedan smajl sa viklerima i fenom među nogama:zubo: :lol:

magic
15.11.2004., 22:03
jesi probala kerushu fenirat ;)

Paw
15.11.2004., 22:09
Jesam ;)
al sam prije pročitala zakon o zaštiti životinjada ju ne zakinem za njena prava:zubo:

Vi ozbiljni nemojte me čitati jer sam večeras na pivi, ovo nije zdravo razumski :zivili: :zubo:

Ida_zgb
20.06.2007., 15:39
imam prirodno čupavu kosu i ravnam ju s peglom jer inače izgleda katastrofa... došlo ljeto i još malo ću na more i ne da mi se svako malo peglat ju...
htjela bi napravit neš s njom,al ne znam kaj...
misla sam možda kod frizera nafrkat i da mi bude valovita,ono kaj traje po 2,3 mj...ak znate na kaj mislim... ne znam točno kak se to zove :confused:
jel ima neko možda neki pametan savjet?

frayla
20.06.2007., 22:46
pa kaj se toliko trudiš da ti bude kosa tip top,ljeto je tu,opusti se,barem je sad takav đir da ti kosa bude čupasta kao da si ustala iz kreveta samo stavi nekaj kvalitetno na kosu da se kosa malo definira i uživaj u morskom imiđu:cool:

buca_ljuca
20.06.2007., 22:55
ja sam isti slucaj i frayla mogu ti rec da taj savjet jednostavno nece ici :( nazalost. kod mene je kosa takva naelektrisana, uvjek zacupana, a negdje izmedju kovrdjave i ravne pa je nikakva. bukvalno..ne znam sta da radim. tako ja il je peglam do iznemoglosti il je uvijem, il je u rep svezem. nema cetvrtog, a uglavnom koristim ovo trece. nemam vremena za te stvari u zadnje vrijeme a ni zivaca fakat.

Ida_zgb
20.06.2007., 23:10
hvala :kiss:
ma kad malo bolje razmislim neću bacat pare na pizd a ziher sam da neću bit zadovoljna...
znači pegla i figaro mi ne ginu...

buca_ljuca
20.06.2007., 23:52
ma zna to izgledat i dobro kad svezes u rep, fakat. onako one male loknice sto ne idu kontra svemu i svacemu se lijepo namjeste ovaj ostatak bude izmedju al se to ne vidi pa bude ok :D

frayla
21.06.2007., 12:31
ma znam buca, slična je i moja kosa i stalno sam isto tak htjela da mi kosa bude sjajna ko u reklamama, ali kad su mi ljudi počeli govoriti da mi je baš super kad sam čupava, počela sam njegovati taj imiđ i sad imam puno više vremena za nekaj drugo, a zurka je simpa pa sam prihvatila da mi je kosa takva i sad mi drago jer se na taj načiin malo razlikujem po nečem od drugih cura...ne znam, ali meni je super vidit kad tak neka druga cura izgleda otkačeno, ali opet da je nekako sa stilom:p a i peglanje mi je strašno uništilo ionako već suhu kosu:confused:

Cat_drive
21.06.2007., 12:34
ma znam buca, slična je i moja kosa i stalno sam isto tak htjela da mi kosa bude sjajna ko u reklamama, ali kad su mi ljudi počeli govoriti da mi je baš super kad sam čupava, počela sam njegovati taj imiđ i sad imam puno više vremena za nekaj drugo, a zurka je simpa pa sam prihvatila da mi je kosa takva i sad mi drago jer se na taj načiin malo razlikujem po nečem od drugih cura...ne znam, ali meni je super vidit kad tak neka druga cura izgleda otkačeno, ali opet da je nekako sa stilom:p a i peglanje mi je strašno uništilo ionako već suhu kosu:confused:

kužim te skroz i moja je kosa takva, ali ja ju sada nemam živaca peglati, operem ju i pustim da se prirodno osuši.....a pošto je suhonjava od silnog maltretiranja, stavim malo voska na vrhove i nekad pošpricam sa regeneratorom koji se ne ispire....i ja sam svoju zavoljela:cerek:

artemis7
21.06.2007., 13:26
http://www.net.hr/ljepota/page/2007/06/18/0506006.html

buca_ljuca
21.06.2007., 16:36
evo ja sam danas kupila catwalk tigi regenerator curls rock i mogu vam rec da je ovo rjesenje svih mojih problema. znam da ne postoji stvar koaj ce mi ispravit kosu al evo postoji koja ce je barem uviti i dovesti u red. odusevljena sam iako cu vjerovatno morat prat kosu svaki dan (od regeneratora mi se brzo masti kosa :()

monique_7
23.06.2007., 16:39
kad ju opere more bu mozda bila bolja... istina tapiri i upravo se ustala su IN... samo niposto nemoj davat nikakvu vrstu minivala... jer kao kad ofarbas kosu i izadje ti izrast tvoje prirodne kose tako i kod minivala izadje izrast ravne kose... mos zamislit kak to zgleda... hih...

monique_7
23.06.2007., 16:41
http://www.net.hr/ljepota/page/2007/06/18/0506006.html

to je previs nice... to nece ispast bas tako lijepo kucnom njegom...:p

Verona_V
23.06.2007., 20:02
Čuj,ak niš ne pomogne, tu je radikalno rješenje. Ne peri ju nakon kupanja. I ne češljaj. Možeš staviti i malo ulja za kosu. I skupi u neku laganu punđicu. Znam da to nije dobro za kosu i to je stvarno zadnja stvar koju napravi samo ako sve drugo padne u vodu. A kad se vratiš, onda regeneratori, šišanje ...

ana22*
24.06.2007., 00:06
evo imam i ja problema s kosom pa molim neki savjet. imam jako gustu, tesku, dugu(do pola leda) i ravnu kosu i htjela bi se malo osisati prije mora(ne prekratko, samo malo skratit kosu)pa me zanima dal' bi mi netko mogao preporuciti neku frizuru koja nije teska za odrzavanje. hvala!

miseducata
24.06.2007., 00:53
evo ja sam danas kupila catwalk tigi regenerator curls rock i mogu vam rec da je ovo rjesenje svih mojih problema. znam da ne postoji stvar koaj ce mi ispravit kosu al evo postoji koja ce je barem uviti i dovesti u red. odusevljena sam iako cu vjerovatno morat prat kosu svaki dan (od regeneratora mi se brzo masti kosa :()

sve od njih za kovrčavu kosu je super..ja imam i kremu curls rock i sprej za hidrataciju i vride svaku kunu..:top:
a najbolje od najboljeg je bad head uptight-curl maker...kao nekakav sprej kojeg staviš na polumokru kosu i onda osušiš, djeluje i aktivira kovrče toplinom iz fena..genijalno za kovrčavu i polukovrčavu kosu..:s

sve_naopako
24.06.2007., 12:05
imam prirodno čupavu kosu i ravnam ju s peglom jer inače izgleda katastrofa... došlo ljeto i još malo ću na more i ne da mi se svako malo peglat ju...
htjela bi napravit neš s njom,al ne znam kaj...
misla sam možda kod frizera nafrkat i da mi bude valovita,ono kaj traje po 2,3 mj...ak znate na kaj mislim... ne znam točno kak se to zove
jel ima neko možda neki pametan savjet?

to se zove minival... :D
meni se kosa isto uvija, al je ravna. to mi najgore što se uvija... :mad: ne preporučam ti ić kod frizera jer će se situacija sam pogoršat. preko ljeta si daj malo oduška i prestani ravnat peglom pa vidi kakva će situacija bit.

riminare
24.06.2007., 14:30
evo imam i ja problema s kosom pa molim neki savjet. imam jako gustu, tesku, dugu(do pola leda) i ravnu kosu i htjela bi se malo osisati prije mora(ne prekratko, samo malo skratit kosu)pa me zanima dal' bi mi netko mogao preporuciti neku frizuru koja nije teska za odrzavanje. hvala!

Takva je i moja. Na plaži me redovito glava zaboli od sile kose kad je mokra pa vuče glavu put dolje.
Ja ću skoro do frizera da mi kosu malo prorijedi. Frizerke redovito plaču za mojom kosom kad ja dam da mi je istančaju što više mogu, jer od težine kose ne mogu živjeti po ovoj vrućini.

buca_ljuca
24.06.2007., 16:55
sve od njih za kovrčavu kosu je super..ja imam i kremu curls rock i sprej za hidrataciju i vride svaku kunu..:top:
a najbolje od najboljeg je bad head uptight-curl maker...kao nekakav sprej kojeg staviš na polumokru kosu i onda osušiš, djeluje i aktivira kovrče toplinom iz fena..genijalno za kovrčavu i polukovrčavu kosu..:s

e vidis htjela sam ili taj uptight ili ovaj curls rock, pa sam uzela cursl rock. sad uc morat i taj :D:D:D

lactor
24.06.2007., 17:24
Di to nadetee?? ja sve kaj sam do sad probala kao za kovrcavu kosu nije bas imalo nekog efekta posebnog :rolleyes: osim neke full cudne paste koju dobila iz njemacke, al nije bas za kovrce, al mi je bilo prrreeesavrsenooo..no tog jasno ni nema u zgu :flop:

miseducata
24.06.2007., 17:57
Di to nadetee?? ja sve kaj sam do sad probala kao za kovrcavu kosu nije bas imalo nekog efekta posebnog :rolleyes: osim neke full cudne paste koju dobila iz njemacke, al nije bas za kovrce, al mi je bilo prrreeesavrsenooo..no tog jasno ni nema u zgu :flop:

tigi proizvode možeš nać u iris parfumerijama.koštaju oko 100 kn al su odlični.:top:

buca_ljuca
24.06.2007., 22:18
i u vecini frizerskih salona koji drze do sebe.

mala0077
25.06.2007., 15:24
aha...ovo tigijevi proizvodi su odlični.
moja frizerka ih drži u salonu i ja imam kovrčavu kosu pa mi je preporučila neku kremu za definiciju kovrči i dođe oko 140 kn i uzet ću je sad za more al ima fenomenalan sprej koji se stavi prije peglanja.kosa miriši prekrasno i bude sjajna a ne masti se i dugo mi je bila ravna nakon peglanja (sve do pranja)..
proizvodi jesu skuplji ali su profesionalni

Alexandra_NS
13.09.2007., 00:22
Kako posle pranja da sredim kosu da mi se nerazbuhcuje na sve strane? CIm je operem ne mogu je kontrolisati, ide na sve strane...help

reader
13.09.2007., 10:59
Stavi leave in regenerator, počešljaj pažljivo, malo pusti da se sušne na zraku (pola sata), a onda lagano sveži ili skopčaj i neka se tako osuši. Tako ja radim; iza ju skopčam kopčom/štipaljkom pa onda još 2-3 manje po dužini repa...imam i ja takvu kosu!

DarthFlake
04.04.2008., 13:31
Dakle imam poludugu kosu, smedju koja jako voli posvijetliti pa sam sva sarena.
Dosta je tanka i suha.
I valovita i to svaki pramen neku svoju politiku vodi.

Da bi dobila na volumenu dosta sam stepenasto osisana...

Problem je i u tome da mi se kosta jako brzo masti.

E sad ako ju operem i napljackam regeneratorima i kremicama da bi izgledala koliko toliko normalno i osusim s fenom uz pomoc pokoje cetke to izgleda uzas.
Mozda sam ja generalni antitalent za feniranje, ali nikako i nikada ne mogu postici ono sto mi napravi frizerka.

Gotvo sam 100% sigurna da to nije neka napredna matematika i da samo treba nesto......
E al sto je to nesto?
Jel koristim krivu cetku? krivi fen? krive pljackalice za kosu ili kaj...

Uglavnom kako u kucnoj radinosti izbjeci slamastu kosu nakon feniranja?

sorry ka se tema ponavlja :(

deelayla.
04.04.2008., 13:37
za početak moraš nabavit (ako nemaš) dodatak za fen koji široko raspuhuje zrak. meni je rowenta nastavak čuda činio od kose,stvarno sam imala volumen!!
a od mazalica za kosu,jedino ti pjena može pomoći,ali samo privremeno,par sati nakon nanošenja,ako si masnokosa.

DarthFlake
04.04.2008., 13:47
dobro pjena daje volumcek...kojeg mi ne treba extra odkada imam ovakvu frizuru..
ja bi samo voljela postici da nisam toliko slamasta.

fen imam neki (polu) profesionalni..
Jedino ne znam da li bi stvarno taj nastavak za široko raspuhivanje toliko pomogao.
to je onaj spljosteni?

mislim kosu i ovak i onak perem svaki drugi dan tak da znam da su sve mjere privremene i ak potraju cijeli dan smatram to uspjehom.

deelayla.
04.04.2008., 13:53
http://www.rowenta.com/NR/rdonlyres/2A1BF32E-C96A-4043-91DE-2736F3A66873/0/ProvitalIonicCV8060_large.gif

takav nastavak trebaš za volumen!

onda sam te ja krivo shvatila,ja sam mislila da ti hoćeš volumen

šta se tiće slame,stvarno ne znam,čudi me da si slamasta obzirom da si masnokosa,obićno slamu imaju suhokose cure.

Zeleni
05.04.2008., 13:43
Pozdraf, imam dosta tešku i neukrotivu kosu, što god da stavim gore, sve se slegne nakon nekoliko minuta tako da sam prestao koristit razne gelove. Dok sam imao kraću kosu koristio sam onaj beton, tzv "Taft titan look" ali čak i njega kos sputi :zubo: Sad imam malo dužu grivu pa bi si htio raščupat malo, da ne zgledam ko lonac. Kak na primjer ovaj striček sredi da mu ovak kosa stoji:

http://www.babak.ca/backstage/loreal/Loreal-Color-Men.jpg

Baš mi je kul to, kod da je prištekan na 220 :zvrko:

Snjeguljica*
05.04.2008., 14:55
mozda da probas s voskom

Zeleni
05.04.2008., 14:56
Imaš neki prijedlog koji da uzmem?

Snjeguljica*
05.04.2008., 14:58
pa ne znam, moj brat ima zuti kenue i njemu je dobar

Pacificgirl
05.04.2008., 16:11
dobro pjena daje volumcek...kojeg mi ne treba extra odkada imam ovakvu frizuru..
ja bi samo voljela postici da nisam toliko slamasta.

fen imam neki (polu) profesionalni..
Jedino ne znam da li bi stvarno taj nastavak za široko raspuhivanje toliko pomogao.
to je onaj spljosteni?

mislim kosu i ovak i onak perem svaki drugi dan tak da znam da su sve mjere privremene i ak potraju cijeli dan smatram to uspjehom.

Probaj Rowentinu Brush Active ako ti nije preskupa. To ti je rotirajuća fen-četka koja u isto vrijeme i suši i oblikuje kosu, moja kosa je isto blago valovita i ovo Rowentino čudo ju savršeno osuši i oblikuje, a i kosa ima volumen :cerek:

Ponor
06.04.2008., 19:24
like, ne? ak hoćeš imat dikobrazastu kosu vosak je baš ono što ti ne treba. vosak je za emo šiške http://i35.photobucket.com/albums/d185/Narantxa/emoticon-0147-emo.gif

mislim da je za ovu šteker frizuru najbolji lak.

(napisala sam post samo da iskoristim vrhunski smajli http://i35.photobucket.com/albums/d185/Narantxa/emoticon-0147-emo.gif)

plasibou
06.04.2008., 19:32
odličan smajli :D

ak imaš takvu kosu ne znam dal će ti išta pomoć
probaj neki gel čvrsti

DarthFlake
06.04.2008., 20:14
onda sam te ja krivo shvatila,ja sam mislila da ti hoćeš volumen

šta se tiće slame,stvarno ne znam,čudi me da si slamasta obzirom da si masnokosa,obićno slamu imaju suhokose cure.

ma masno je jedno 5 cm uz vlasise i to instant masno, a sve dalje - slama.
tako da je uzasna razlika..
vrhovi ( i malo vise od vrhova) -suho, lomljivo, neuredno, leti na sve strane...
uz glavu masno i slijepljeno.

Lei
07.04.2008., 08:53
Probaj Rowentinu Brush Active ako ti nije preskupa. To ti je rotirajuća fen-četka koja u isto vrijeme i suši i oblikuje kosu, moja kosa je isto blago valovita i ovo Rowentino čudo ju savršeno osuši i oblikuje, a i kosa ima volumen :cerek:

Taman i ja htjela ovo preporuciti! Odlicna je, kosa ispadne lijepo isfenirana, mekana, ravna, uredna.... :s I nema previse posla oko feniranja :top:

reader
07.04.2008., 12:46
Ja ne sušim fenom nikada. Osušim prirodno i na suhu stavim velike viklere. Daju mi fini volumen, oblik i formu. To mi je naj!Nekada bih htjela ostviti svoje kovrče, ali to tak nauredno izgleda kad se osuši, kao paučina se razleti na sve strane, metlasto - jeza!
Imam gustu kosu, ali kad se tako razleti, vidi se kroz nju i izgleda tako slabućko!
Znate koje dobro ulje ili kremu za "otežati" kosu(ne zamastiti)?

Pacificgirl
07.04.2008., 15:49
Taman i ja htjela ovo preporuciti! Odlicna je, kosa ispadne lijepo isfenirana, mekana, ravna, uredna.... :s I nema previse posla oko feniranja :top:

Aha, mene svaki put iznova oduševi.:top::D

ruzy
07.04.2008., 20:53
od druženja s dečkima svašt moš naučit :D

moji poznanici su znali prije pravit recimo irokeze (malo veće) i razne frizurice sa gelom i lakom... mene je to faciniralo kako se to čvrsto drži... stave gel i onda našricaju lakom :s e to bode na dodir :s

doduše ne znam kako izgleda pranje kose s tim na glavi :D

reader
08.04.2008., 09:26
Moja je neukrotiva na drugi način_ na sve strane se razleti kao paučina!
Valovita je, ali kad se razleti nije lijepa jer svaka dlaka ode na svoju stranu.
Kojim uljem ili kremom kosu ukrotiti da se spusti, a opet ostane meka i lepršava; ovako nekako:
http://hotimg8.fotki.com/a/217_68/80_50/sli-nosti.jpg
Želim da mi bude kao na lijevoj slici (moja je takva i tolika, samo razletita na sve strane)!

Ponor
08.04.2008., 09:59
irokeza se radi pivom i sapunom :amen:

višnjica
08.04.2008., 16:30
meni je ukroti od afrodite krema Ti&Ti,dobar je i silikon al imam previše kose pa si ga ne mogu napripravit

i...zg
09.04.2008., 08:45
ma masno je jedno 5 cm uz vlasise i to instant masno, a sve dalje - slama.
tako da je uzasna razlika..
vrhovi ( i malo vise od vrhova) -suho, lomljivo, neuredno, leti na sve strane...
uz glavu masno i slijepljeno.

pa prvenstveno nemoj regenerator,masku ili šta već,stavljati na tjeme,nego samo na vrhove.Kada naneseš jedno od toga,jel,samo na vrhove,uzmi ručnik,koji moraš natopiti vručom vodom,ali ne kipućom,tako da ga možeš iscijediti rukama,pa ga nakon što ga scijediš stavi na glavu onako kao da stavljaš suhi ručnik poslije pranja.Nakon što se skroz ohladi na tvojo kosi,skini ga i dobro isperi kosu.
Na vrhove stavi malo regeneratora u spreju,koji se ne ispire,preporučam Gliss Kur liquid silk express repair conditioner,i malo silikona na vrhove.
E sad ovisi kakvu frizuru želiš,želiš li ravnu a da ima volumena,stavi i malo kreme za ravnanje na vrhove(odlična je i od sun silka,ljubičasto pakiranje,a košta samo 12-ak kuna).
Malo pročešljaj kosu sa četkom,nagni glavu naopako (da si gledaš u koljena:) ) i dobro prosuši sa fenom bez nastavka.Nakon toga uzmi okruglu četku,onu kao metalnu(srednje velicine),fen sa uskim nastavkom za feniranje( bilo bi idealno kad bi imala pravi frizerski fen,da je malo jači i da ima dobar uski nastavak,300-400 kn,al ja svog imam već 8 godina,a koristim ga svaka 3 dana) tako dok si naopako sa četkom i fenom malo isfeniraj,onda se uspravi i nastavi s normalnim feniranjem pramen po pramen.Zvući kompilcirano,ali stvarno nije,ja se isfeniram tako za max 20 min a imam kosu skoro pa do guzice.
Ako želiš da ti se vrhovi malo uvijaju,nakon te procedure stavi velike viklere na čičak po cijeloj kosi(ovi na vrhu glave nek idu od ćela prema nazad)
Good luck:top:

Rock Star
09.04.2008., 08:52
Isuse, tko bi ovo radio svaki dan... Koji proces!

i...zg
09.04.2008., 09:39
Isuse, tko bi ovo radio svaki dan... Koji proces!

pa mislim,valjda ne pereš kosu svaki dan,ne?

reader
09.04.2008., 13:35
pa prvenstveno nemoj regenerator,masku ili šta već,stavljati na tjeme,nego samo na vrhove.Kada naneseš jedno od toga,jel,samo na vrhove,uzmi ručnik,koji moraš natopiti vručom vodom,ali ne kipućom,tako da ga možeš iscijediti rukama,pa ga nakon što ga scijediš stavi na glavu onako kao da stavljaš suhi ručnik poslije pranja.Nakon što se skroz ohladi na tvojo kosi,skini ga i dobro isperi kosu.
Na vrhove stavi malo regeneratora u spreju,koji se ne ispire,preporučam Gliss Kur liquid silk express repair conditioner,i malo silikona na vrhove.
E sad ovisi kakvu frizuru želiš,želiš li ravnu a da ima volumena,stavi i malo kreme za ravnanje na vrhove(odlična je i od sun silka,ljubičasto pakiranje,a košta samo 12-ak kuna).
Malo pročešljaj kosu sa četkom,nagni glavu naopako (da si gledaš u koljena:) ) i dobro prosuši sa fenom bez nastavka.Nakon toga uzmi okruglu četku,onu kao metalnu(srednje velicine),fen sa uskim nastavkom za feniranje( bilo bi idealno kad bi imala pravi frizerski fen,da je malo jači i da ima dobar uski nastavak,300-400 kn,al ja svog imam već 8 godina,a koristim ga svaka 3 dana) tako dok si naopako sa četkom i fenom malo isfeniraj,onda se uspravi i nastavi s normalnim feniranjem pramen po pramen.Zvući kompilcirano,ali stvarno nije,ja se isfeniram tako za max 20 min a imam kosu skoro pa do guzice.
Ako želiš da ti se vrhovi malo uvijaju,nakon te procedure stavi velike viklere na čičak po cijeloj kosi(ovi na vrhu glave nek idu od ćela prema nazad)

Ja perem kosu 1 tjedno, ali sve ovo što si navela traži vremena koje si ja ni taj 1 put tjedno ne bih priuštila! Pa to je pola dana prćkanja po kosi! Ma daj...

reader
09.04.2008., 13:38

:top:Ovo ja radim nakon što pustim kosu da se prirodno osuši (nikada ne feniram). Kosa mi je naj tako izvučena viklerima :top:

reader
09.04.2008., 13:46
meni je ukroti od afrodite krema Ti&Ti,dobar je i silikon al imam previše kose pa si ga ne mogu napripravit

Silikoni mi maste kosu!
Ti&Ti krema, kakva je, da li masti?
Trebam nešto da mi kosa ostane lepršava, ali teška (da ne leti gore nego samo lijevo/desno)...:confused:

Rock Star
09.04.2008., 14:01
pa mislim,valjda ne pereš kosu svaki dan,ne?

Perem. A i da ne, ovo bi mi oduzimalo previše vremena. Mislim da se ipak traže jednostavniji savjeti. :)

Marcellina
09.04.2008., 14:33
Pa cura je opisala sasvim uobičajan postupak pranja i sušenja :ne zna: ništa meni tu nije komplicirano, ne znam zašto joj to prigovarate. :confused:

(osim možda ono sa ručnikom, to ja nikad nisam radila, ali i tako ostavljete regenerator na kosi neko vrijeme, pa sad sa ili bez da ga pokrijete ručnikom izgubite skoro isto vremena )
doduše ja ni ne okrećem glavu dok je sušim, ali moja kosa i tako ima previše volumena kad je osušim fenom, cijela se onako kao napuše, ali sve što je napisala mi se čini sasvim ok. :)

jagodica_bobica
09.04.2008., 15:45
koje procedure oko sušenja kose:rolleyes:
ja nemam ni živaca ni vremena za sve te radnje.. operem kosu, nikada ju ne sušim fenom tako da ju pustim da se nakon šampona sama osuši i namažem još na polumokru one tekuće kristale od alfa parfa i to je to. pjenu i lak su na mene stavljali samo frizeri..znači, u životu možda 2o-ak puta i to je to..
zato se moram pohvaliti da nakon šišanja koje je zadnji puta bilo prije...(s ovime se nije hvaliti:lol:) skoro godinu dana, nemam niti jednu ispucalu vlas.
ali svejedno ne volim svoju kosu..:(

Snjeguljica*
10.04.2008., 18:34
like, ne? ak hoćeš imat dikobrazastu kosu vosak je baš ono što ti ne treba. vosak je za emo šiške http://i35.photobucket.com/albums/d185/Narantxa/emoticon-0147-emo.gif

mislim da je za ovu šteker frizuru najbolji lak.

(napisala sam post samo da iskoristim vrhunski smajli http://i35.photobucket.com/albums/d185/Narantxa/emoticon-0147-emo.gif)

lak za tu frizuru definitivno nije, to nikak ne bi drzalo. probaj pomijesat gel i vosak, taK rade frizerke...

višnjica
10.04.2008., 21:52
ti & ti je teža od silikona,probaj sa kristalima

i...zg
11.04.2008., 17:35
Ja perem kosu 1 tjedno, ali sve ovo što si navela traži vremena koje si ja ni taj 1 put tjedno ne bih priuštila! Pa to je pola dana prćkanja po kosi! Ma daj...

Treba ti pola sata

chichita
18.08.2008., 10:51
ovako... ošišala sam se prije koji dan do ramena, malo kraće i frizura je takva da bi trebala biti ili ravna ili blago uvijena unutra ali ja imam problem... otkad znam za sebe jedna strana mi ide unutra a druga van i kako sam prije imala dugu kosu to je i prolazilo ali sada više ne... i ne znam što da radim da ostane uvijena i ta druga strana... :ne zna: koliko god ja fenirala, peglala, stavila pjene ili laka nakon pola sata ta strana se izvije... imate kakav savjet za neki proizvod koji bi mi olakšao ovaj "problem"? :rolleyes:

reader
18.08.2008., 12:29
Ja mislim da je tu presudno dobro feniranje. I moja je kosa takva; lakše mi je bilo izviti i drugu stranu van nego onu koja ide van uviti unutra. Zato ne volim te dužine malo iznad ramena...nezahvalno za moju kosu.

GothicRomance
18.08.2008., 13:12
to i mene ful muci, al pocela sam koristit losion za ravnanje kose i on mi dosta pomogne (al po zimi kada je jaaaaako vlazno zna malo i popustit). mislim da tu nista ne pomaze 100%. al eto ja sa tim losionom zadovoljna.

promočena
18.08.2008., 14:35
ne znam pomoć konkretno za to

ali imam frendicu s istim problemom

rješenje za ubuduće...ne šišaj kosu onako kako ju sama ne možeš uspješno održavati

AngeL :)
18.08.2008., 17:21
ovako... ošišala sam se prije koji dan do ramena, malo kraće i frizura je takva da bi trebala biti ili ravna ili blago uvijena unutra ali ja imam problem... otkad znam za sebe jedna strana mi ide unutra a druga van i kako sam prije imala dugu kosu to je i prolazilo ali sada više ne... i ne znam što da radim da ostane uvijena i ta druga strana... :ne zna: koliko god ja fenirala, peglala, stavila pjene ili laka nakon pola sata ta strana se izvije... imate kakav savjet za neki proizvod koji bi mi olakšao ovaj "problem"? :rolleyes:

Imala sam isti problem. Ja sam koristila viklere i bilo je tako-tako, al vrijedi pokušati... :bicedobro: :moli:

electric_barbarella
21.10.2008., 10:32
imam cijeli zivot ravnu kosu, ali ono ravnu ko metla, imam 23 godine i prije par mjeseci, ma mjesec dana sam skuzila da mi se kosa pocela KOVRCATI!!!!
jer to uopce normalno? ne znam sta da joj radim, danas sam se opet ujutro prije posla morala peglati :(
nisam dosta dugo doduse imala dugu kosu, bila mi je relativno kratka godinama a sada je vec full narasla pa ne znam, jel moguce da je od rasta takva, da vishe sama ne zna na koju stranu bi isla?
uzas, bash sam ocajna, josh mi je samo to falilo u zivotu, a fakat jako volim svoju ravnu kosu ili barem ravnu kakva je bila :(
s kojima preparatima da ju njegujem? kako da ju opet izravnam?

Sunshine.
21.10.2008., 11:14
to ti je normalno...

electric_barbarella
21.10.2008., 12:12
to ti je normalno...
bummer :brukica:

Egocentrik lady
21.10.2008., 12:26
slažem se, nije to ništa neobično, meni se moja počela kovrčat u drugom srednje,a prije mi je isto bila skroz ravna

četku i fen u ruke i izravnat ćeš, mislim da ti čak netreba ni pegla

Filthy
21.10.2008., 15:14
sretniceeeeeee...sta bi sve dala za kovrcavu kosu...kme

piccola
21.10.2008., 18:10
ja se toplo nadam da se moja nece pocet kovrcat sama od sebe :)
cula sam i ja od cura koje su imale dugo kratku kosu ,da im je kasnije pocela rasti drukcija nego sto su prije imale

philemon
21.10.2008., 23:28
Ja nisam nikad čula za taj fenomen, ali da se meni desi ne bi se bunila jer je moja kosa preravna.:D Možda da je držim par godina ravnu pa da je opet pustim, možda bi se i meni promjenila.:D

electric_barbarella
22.10.2008., 09:44
cula sam i ja od cura koje su imale dugo kratku kosu ,da im je kasnije pocela rasti drukcija nego sto su prije imale

e pa to da, nije bila duga vec godinama i sad je pocela rasti i mutirati mamu joj, ja fakat volim svoju ravnu kosu
i one mlade su mi pocele rasti, na zulufima....boktemazo dodje mi da se opet osisam, a otraga di raste preko ledja trenutacno se frce prema van i nema tog boga/gela/pjene/feniranja/kefe koja bi ju sterala nutra
pizdim :kava:

buba svaba
22.10.2008., 11:59
hmmm... i meni se nesto slicno desilo... samo sto sam ja imala dugu, ravnu kosu i kada sam se osisala, pocela je da se uvija.... pomirila sam se s tim... uostalom, nije ni to tak lose.... mogu da imam i ravnu kosu kada pozelim, malo isfeniram i tu je.... :D nemoj se nervirati zbog toga.... imas super fazona da sredis i valovitu/kovrcavu kosu :)

TryckyS
22.10.2008., 21:51
meni se priko lita kosa tako kovrčala da sam svaki dan izgledala ko da sam navučena na figaro... onda je samo prestalo... :D

Eve*
25.10.2008., 00:28
meni se priko lita kosa tako kovrčala da sam svaki dan izgledala ko da sam navučena na figaro... onda je samo prestalo... :D

to je vecini ljudi tak prek ljeta..
E da,moja kosa isto mutira-imala sam ravnu kosu do 16ste,onda se nakovrcala i sad s 22 opet izravnala(vjerojatno jer je skroz "mrtva" od farbanja)
Moj savjet je da si prihvatis kosu kakva je,inace ces si samo puno stete napravit:mig:

Freakette
09.11.2008., 14:52
Bok, curke! Imam prirodno ravnu kosu koja se malo kovrča na krajevima, pa me zanima čime mogu napravit valovitu kosu, tj. lagane loknice, a da one ne izgledaju na mjestima onako "prelomljeno", nego da lijepo padaju. Thx :cerek:

HNB
09.11.2008., 15:18
I mene to zanima????
I da postavim jos jedno pitanje, di u Zagrebu ima za kupit vrucih uvijaca i kakva su vasa iskustva?

Hvala

Mjaumjau189
13.03.2009., 14:33
zdravo zdravo
znaci veceras trebam izaci van
i treba mi pomoc oko frizure, inace kosa mi je prirodno poluravna, da se uviti izviti :D
nemam uvijac, pregorio je ne znam nis ama kako
i sad, htjela bih napraviti kosu ovako:
http://img365.imageshack.us/my.php?image=ttfairrobert2.jpg

ali ne znam kako, molim vas da mi napisete ako znate
scim da izvijem uvijek, kako?

hvala vam :D

nevanevičicaa
13.03.2009., 14:46
navij kosu na foliju, ali navij veće pramenove :zubo:

Mjaumjau189
13.03.2009., 14:49
navij kosu na foliju, ali navij veće pramenove :zubo:

malo sam neuka :D
uzmem jel foliju (aluminijsku) i sta uradim sa kosom? xD
omotam, zamotam, urolam?

)::rofl:

nevanevičicaa
13.03.2009., 14:56
malo sam neuka :D
uzmem jel foliju (aluminijsku) i sta uradim sa kosom? xD
omotam, zamotam, urolam?

)::rofl:

zarolaš. :mig:
a koliko vidim na slici i nisu to neke lokne , jel? a možeš i kupiti pjenu za kosu kojom bi mogla postići taj "razbarušeni" look:s

Mjaumjau189
13.03.2009., 15:04
zarolaš. :mig:
a koliko vidim na slici i nisu to neke lokne , jel? a možeš i kupiti pjenu za kosu kojom bi mogla postići taj "razbarušeni" look:s

hahah
hvala :D:D

Lilit
30.03.2009., 22:02
ima li ikoja cura koja je frizerka ovdje? ili da se barem razumi?
zanima me jel mogu stavit ekstenziju na siske? siske su mi kriticno osishane... :o

iva0404
26.01.2011., 08:42
Neki dan sam dugu kosu ošišala skroz do malo ispod vrata, iza je kraće a naprijed pramenovi malo duže , ne znam kako da vam opišem.... uglavnom problem je u tome što je sve to super izgledalo kad me frizerka isfenirala i izravnala mi kosu, a sad kad sam si je sama oprala dan kasnije muče me vrhovi... inače imam tanku kosu,mekanu i leti na sve strane, i sad mi vrhovi kose onako strše prema van... kako da to poravnam?

kad sam oprala kosu ispeglala sam je i super je bilo al evo nakon prospavane noći vrhovi se "frču" prema van....

ima kakvo sredstvo za stiliziranje da to spriječim?

Niara
27.01.2011., 18:20
može mi netko preporučiti nekakvo sredstvo za oblikovanje kod korištenja figara (i da je dostupno u dm-u, kozmu ili tim "običnim" trgovinama, a ne s net-a:D)? imam prirodno dosta ravnu kosu i kad je namotam na figaro bude super, ali jako brzo se opusti, za cca. 2 sata... probala sam s pantene s pjenom... pomak se vidi, al malo mi je nespretno svaki pramen posebno "zapjeniti", pa figaro... :rofl:

Lilit
20.05.2011., 22:34
neznam gdje bi ovo pitala tj na kojoj temi pa cu pokusat tu... kako fenirate kosu po ljeti? jos nije ni krenulo ljeto a ja umirem pod fenom (nakon duze vremena imam dugu kosu pa sam ne navikla) .. inace mi je kosa valovita ka frkavoj (ali ne ljepo frkava) pa ju moram isfenirat i jos popeglat :visi:

zuna
11.09.2011., 20:17
Napravila sam kratku bob frizuru, i izgledala je super...dok nisam oprala kosu. Inače imam kosu koja je malo ravna malo valovita- ukratko neukrotiva. I sad to na ovu duljinu izgleda kao šaka u oko. Da stvari budu bolje, jedan dio kose mi je iz fore dulji od drugog, pa taj pramen strši i kovrča se sam od sebe u ludim smjerovima :503:

Imam sva moguća sredstva i svim sam pokušala riješiti problem- imam losion protiv kovrčanja, regenerator za učvrščivanje, pjenu, masku, odgovarajuću plosnatu i veliku četku koju mu je preporučila frizerka,ma zapravo sve vrste četka- ali kosa i dalje nakon sušenja izgleda kao kupus (pa čak i nakon peglanja, a peglanje stvarno izbejgavam zbog uništavanja kose) :504:

Fenirati znam i gledala sam i videe na jutubu i sve radim pravilno, ali nikad ne uspjeva kao u salonu. Pogotovo ne sad s kraćom kosom.

Imate li kakav dodatni savjet kako isfenirati kosu kao u salonu? U čemu je stvar, u pravilnom fenu, u preparatima? Imate li ikakav savjet da me spasite? :)

Gusfraba
11.09.2011., 21:11
Dobar fen sigurno puno pomaže. Imam sada novi sa ionima, prije sam imala jedan prastari, ne smijem ni reći kakav - puhao je vruće na dvije brzine, mali, putni... Samo da ti se kosa ne zadimi od njega. Razlika koju čini fen je ogromna - kosa mi je prije nakon feniranja izgledala suha i nekako iskosana i očajna, a sada lijepo sjaji i glatka je.
Probaj se sjetiti kaj ti sve frizerka nabaci na kosu kad ti radi frizuru - pjenu, lakove, nešt... Pa probaj sa sličnim proizvodom. Iako ja mrzim kad mi na kosu nalijepi pjenu ili hrpu laka, već drugi dan ju moram prati inače tjeme svrbi...
A i ja sam uvjerenja da se puno teže dobro isfenirati sam, jer ona hoda oko tebe i ne mora držati ruke iznad glave pod nevjerojatnim kutevima, kao kad ti to isto pokušavaš doma. Ne znam kaj ti drugo savjetovati, osim kopirati četku i preparate kakve ti frizerka koristi i praksa, praksa praksa...

Jel ti dala kakve smjernice kako da održavaš frizuru sama doma, kako da ju napraviš i slično? Neki frizeri to rade kad se radi o frizuri koju treba održavati, a ne samo pustiti kosu da se osuši i finito.

aibreann
11.09.2011., 21:15
same here. :mig:

odgovor je: pegla za kosu. :cerek: ili da otmeš svog frizera/frizerku i držiš ga/ju zaključanu/zakčjučanog u podrumu i vadiš van svaki put kad treba isfenirati kosu. :D

i ista kosa kao tvoja - bob, sa šiškama, ni ravna ni valovita. :D
imam stvano dobar Remington fen s difuzorom, dobre četke, vježbam već godinama ali nikako se ne mogu sama isfenirati kao u salonu. tu su i OK preparati - Keune šampon i regenerator za obojenu kosu, crna Schwarzkopf maska s keratinom x3, Keune volumizer sprej za kosu, Keune silikon.

al ova malecka me izvlači: Remington s1051 sleek & curl.
http://freemarket.kiev.ua/images_goods/Remington/Remington-S1051-1.jpg
:cerek:

imam i Remington Shine Therapy peglu koju sam kratko koristila jer sam se nedavno ošišala na bob do brade, stepenasto prema licu, imam šiške, a Shine Therapy mi ima preširoke pločice i puno je bolji za dugu kosu (savršenstvo), al nažalost ne i za bobove poput naših.

ofkors, trebat ćeš i praksu da se naučiš ispeglati, al ja sam uspjela vrlo brzo, kosa je svaki put nakon pranja, sušenja i peglanja skoro kao iz salona. :)
i upozorenje, isuši ti peglanje kosu i malo oštećuje vrhove, zato nabavi dobar regenerator i masku za kosu.

missm
13.09.2011., 11:49
Pokušajte se ovako fenirati
- posušite kosu napola u svim smjerovima
- stavite nekakav preparat koji inače koristite...
- počešljajte kosu i uredno je uviti na krupne viklere ( broj viklera ovisi o gustoći kose )
- počnite sušiti fenom na način da odmotate vikler i taj pramen kose sušite na četki
- kad je pramen suh, ponovno ga navijte na vikler, zagrijte fenom te ostavite umotan suh, isfenirani pramen na vikleru dok vi na isti način obrađujete slijedeći vikler
- kad je posušen zadnji vikler ostaviti sve na glavi da se dobro ohladi
- eventualno popraviti koji čuperak tankom četkom i to je to

Meni je potrebno 7 viklera, to mi je sasvim dovoljno, za manje pramenove na vratu je dovoljna četka ( bob je u pitanju)
Uopće nije komplicirano ni teško, a potrebno mi je 15-tak minuta ( uz kvalitetan fen)

cherryblossomgirl
15.09.2011., 21:20
Meni je potrebno 7 viklera, to mi je sasvim dovoljno, za manje pramenove na vratu je dovoljna četka ( bob je u pitanju)
Uopće nije komplicirano ni teško, a potrebno mi je 15-tak minuta ( uz kvalitetan fen)

imaš kakve viklere za preporučiti? nikad ih nisam koristila, ne kužim se uopće u viklere :D i da, šta ako je kosa dosta duga, neće to funkcionirat jelda? :/

Ribaa
22.09.2011., 12:19
same here. :mig:

odgovor je: pegla za kosu. :cerek: ili da otmeš svog frizera/frizerku i držiš ga/ju zaključanu/zakčjučanog u podrumu i vadiš van svaki put kad treba isfenirati kosu. :D

i ista kosa kao tvoja - bob, sa šiškama, ni ravna ni valovita. :D
imam stvano dobar Remington fen s difuzorom, dobre četke, vježbam već godinama ali nikako se ne mogu sama isfenirati kao u salonu. tu su i OK preparati - Keune šampon i regenerator za obojenu kosu, crna Schwarzkopf maska s keratinom x3, Keune volumizer sprej za kosu, Keune silikon.

al ova malecka me izvlači: Remington s1051 sleek & curl.
http://freemarket.kiev.ua/images_goods/Remington/Remington-S1051-1.jpg
:cerek:

imam i Remington Shine Therapy peglu koju sam kratko koristila jer sam se nedavno ošišala na bob do brade, stepenasto prema licu, imam šiške, a Shine Therapy mi ima preširoke pločice i puno je bolji za dugu kosu (savršenstvo), al nažalost ne i za bobove poput naših.

ofkors, trebat ćeš i praksu da se naučiš ispeglati, al ja sam uspjela vrlo brzo, kosa je svaki put nakon pranja, sušenja i peglanja skoro kao iz salona. :)
i upozorenje, isuši ti peglanje kosu i malo oštećuje vrhove, zato nabavi dobar regenerator i masku za kosu.

Joj molim te,nauči iz mog primjera. Ja imam već 3 pol godine remingtonku, i neznom koji broj, al je kao professional (koštala je 600 i nešto kuna). Pegla fantastična, a i ja postala lijena fenirat se i svako malo posezala za peglom. Rezultat je taj da sam jučer bila kod frizerke i rekla je da sljedećih mjeseci ni ne pogledam peglu jer mi se kosa katastrofalno prorijedila, a vrhovi su mi kriminalni bili. Upotrebljavala sam razne kristale, zaštite od vrućine pegle, ulja za kosu, skupocjene maske i preparate- ali pegla je pegla, skuri kosu nakon puno korištenja.

missm
22.09.2011., 14:04
imaš kakve viklere za preporučiti? nikad ih nisam koristila, ne kužim se uopće u viklere :D i da, šta ako je kosa dosta duga, neće to funkcionirat jelda? :/

Imam veeelike čičak viklere.
u pravu si, nije to baš za dosta dugu kosu...
Kad sam ja imala dugu kosu voljela sam raditi lokne sa hula hop čarapama, najlonkama ili dokoljenica.
Stare nalonke prerežem po pola, presavinem i imam 2 "viklera". Namotam na njih jako debeli, suhi, nakim preparatom pošpricani pramen kose i kad dođem do tjemena zavežem dva kraja najlonki u čvor. To je tzv. namatanje kose na krpice. Imala sam samo četiri takva viklera na vrhu glave, spavala sam s njima često i lokne su bile krupne, prirodno uvijene a o volumenu da i ne govorim.
Probajte, stvarno je jednostavno!

JackBlack
22.09.2011., 18:24
Daj neki link sa yubita koji bi malo pobliže objasnio, ja bi to probala!

TinaD
24.09.2011., 23:15
Bok, curke! Imam prirodno ravnu kosu koja se malo kovrča na krajevima, pa me zanima čime mogu napravit valovitu kosu, tj. lagane loknice, a da one ne izgledaju na mjestima onako "prelomljeno", nego da lijepo padaju. Thx :cerek:

Ja to radim ovako...kupila sam u Mulleru (na tgu) neke viklere s onom iglom, ti vikleri mi jedino ne čupaju kosu.
Nakon pranja malo prosušim kosu (al da mi bude više suha nego mokra) i onda na gornji sloj kose (koji je kraći) stavljam tanje viklere, a na donji sloj deblje viklere. I tako opet malo prosušim na manjoj brzini i ako imam vremena tak držim bez sušenja.

Recimo, navečer operem kosu i tak držim jedno 3 sata i skinem kad idem spavati.
Ujutro mi ostanu kovrče, ništa ne splasne...a mislim da nije veliko maltretiranje za kosu.

6ftunder
25.09.2011., 09:24
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/309549_2397778541376_1158377229_32968725_122184018 4_n.jpg

ja sam snimila video tutorial kako napraviti fishtail braid, možete ga vidjeti OVDJE. (http://breathofcolor.blogspot.com/2011/09/fishtail-braid.html)

Defa
07.10.2011., 17:38
Ovako, imam kosu, onako,dužu kosu.
Problem je ovakav, ujutro se počešljam, i želio bih da tako kosa ostane, međutim, ona se kasnije, ovisi od situacije jednostavno promjeni, sva je neuredna i gadna i to izgleda katastrofa.

Želio bih da bude, ako ne ista, barem slična onoj kada sam se ujutro počešljao...

Imate kakve prijedloge, kako bih to mogao postići?

modra
07.10.2011., 18:05
što se pegli tiče.. nema tu koja ne oštećuje, i to JAKO.
može bit ne znam kako izreklamirana, al tolika temperatura, pa da je ne znam čime obložena, ne može da ne šteti.. eventualno ima razlike između onih prastarih i ovih sad obloženih.. ne znam ni ja čime..
al zar itko više kupuje one prastare.. tako da

ja sam prije jedno vrijeme (kojih godinu dana) konstantno peglala i dok je bila ispeglana, kosa je izgledala super, al brate ne mogu stalno peglat, hoću da mi je prirodno lijepa u svakom trenu.. i tako kako sam počela puštat kosu sam si zabranila peglu i evo od proljeća 2010 sam peglala možda 3-4x, i to 2x kod frizerke (ona je 'inzistirala', ja se nisam ni snašla, al dobro, nisam htjela cjepidlačit :zubo:).. a bila je uništena od peglanja poprilično, nisam se još riješila tog dijela potpuno.
nema tu šteti-ne šteti - sve je to zlo :zubo:
mada evo neke cure govore kako njima ništa ne oštećuje a stalno se peglaju.. valjda je to do kose - moja je malo suša pa nije tako otporna

mali slon
09.10.2011., 09:55
Meni kosa najbolje izgleda dok sam doma (narocito kad ustanem, kad je prljava, dok se sminkam itd). :503:
I nema sanse da je napravim takvom namerno, kad se spremam negde.
A ako je ostavim i nista ne uradim, vec samo izletim napolje, opet izgleda kao nista u roku od pola sata. Grozno nesto.
Evo, sad sam se spazila u klonji kako je super. Oprala sam je poslednji put u utorak, od tada stavila tri razlicita leave-in preparata kad mi se cinilo da je suva ili kad se trebalo pocesljati, nosila vezanu u rep pola radnog vremena, sada se naravno motam u pidzami po kuci, perem ves, pijem kafu, zube jos nisam oprala, i kosa mi je super-super. A cim se upristojim kosa ce da mi se unepristoji, znam vec.

Nego, jel postoji neki nacin za talasanje kose koji ne ukljucuje minival (moj frizer ne radi minival :mama:) niti polusatno stajanje sa figarom/peglom ispred ogledala? Imam i one viklere koji rade kao krpice, ali mi je kosa teska pa te lokne/talasi brzo padnu.

žalfija
09.10.2011., 19:32
Ja odprilike radim uvijek isto što i missm, ne mogu zamisliti život bez velikih čičak viklera, ma bez viklera općenito :cerek:

Imam ravnu, ali ne savršeno ravnu kosu i volim volumen.

Ako mi je samo do fen efekta, dobro posušim, nanesem proizvod za glancanje :zubo: konkretno Unin silker, svaki pramen dobro rasčešljam i uvijem na najveće čičkove.
Za cijelu glavu mi je dosta 6 do 8 viklera. Držim oko pola sata, prije no što skinem još malo prosušim fenom, rasčešljam, najmestim prstima i stavim ili Keune voluminajzer sprej ili Keune lak.

Ako hoću malo rasčupanije, više frkavo, ne stavim silker, na svaki pramen stavim ili malo gel paste ili pjene i koristim kombinaciju manjih čičkova i spužvastih viklera. Pustim jedno dva sata, nemam više strpljenja.

Daj neki link sa yubita koji bi malo pobliže objasnio, ja bi to probala!

evo dva ovako na brzinu, da znaš kuda guglati :D

http://www.youtube.com/watch?v=wNwuAeuC9UA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=nEvJGE4XYxE&feature=related

Gle ovu curu! :eek: samo prsti i bobby pins, svaka čast, ne bi takve kovrdže, ali stvarno..:s

http://www.youtube.com/watch?v=xSt3qPNdlro&feature=related

i komentar

that must be some jesus hair spray! :lol:

lida
10.10.2011., 21:01
Žalfija, gdje kupiš unin silker?

žalfija
11.10.2011., 15:59
U Rijeci u Centromerkuru. Oko 90 kn je, ali traje više od godinu dana sigurno. 150ml.
Jedini proizvod te vrste koji mi ne masti kosu, divno miriši...koristim ga već nekoliko godina.

U Zg ga ima neka frizerska oprema mislim, ako nema ti me kontaktiraj na pm. :)

antonia.7
10.12.2011., 18:38
pitanjce...

kako oblikivati kosu da bude kao na primjeru na slici?

http://img855.imageshack.us/img855/5337/200pxmeganfoxjennifersb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/855/200pxmeganfoxjennifersb.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

bejbe*
28.12.2011., 03:59
ovo iznad i mene zanima :) Koji je najbolji figaro za ovakvo nešto? ili bar ovako http://mojtv.hr/thumb.ashx?path=/images/256d099b-16ea-48be-bcec-bf6ee2fd5072.jpg&width=500&height=250

pop-rock
31.12.2011., 14:08
Neki savjet kako što duže održati ispeglanu kosu ravnom?

toka13
03.01.2012., 18:06
da li ima kod nas za kupiti nekakav proizvod za odzianje kose na tjemenu..znači da se gore ne slegne!?

*bobica*
06.01.2012., 07:47
da li ima kod nas za kupiti nekakav proizvod za odzianje kose na tjemenu..znači da se gore ne slegne!?

ja koristim ovo i jako mi je super, baš odigne kosu na tjemenu i nije ljepljivo :top:

http://www.nivea.hr/Proizvodi/Njega-kose-i-styling/volume-sensation/Volume%20Sensation-Root-Lifter-sprej-za-povecanje-volumena-u-korijenu-kose

http://femina.se/wp-content/uploads/2009/09/nivea-root-768x768.jpg

Crimson Wind
06.01.2012., 11:00
Neki savjet kako što duže održati ispeglanu kosu ravnom?

staviš na kosu par kapi ulja od makadamije kao finiš. :)
najozbiljnije pali, neki dan sam sat vremena hodala po gradu po 100%-tnoj vlagi i kosa skoro da se uopće nije uvila, a inače uvijek izgledam kao strašilo na velikoj vlagi.

Amybroj9
23.03.2012., 18:02
http://i40.tinypic.com/i1gtac.jpg

Zna li netko kako dobiti ovakve šiške? :cerek:

enedielle
11.11.2012., 15:25
eto da malo dignem temu jer ne znam gdje pitati :D

nedavno sam ošišala svoju kosicu do pola leđa na neki bob. višemanje ovako izgleda kad ju pustim da se prirodno osuši.
http://4.bp.blogspot.com/-_EC3M5wb_k4/UE3jaOdephI/AAAAAAAAAas/LM_GLlwlScE/s640/Short%2Bbob%2Bhairstyles-4.jpg
kad je bila duga, skroz pri tjemenu je bila ravna pa se prema krajevima sve više kovrčala.
e sad, meni je to iritantno do bola, hoću ravnu, lijepo isfeniranu/ispeglanu ili nekako lijepo nakovrčano kao ovo:
http://cdn.shorthairtrends.net/wp-content/uploads/2012/08/Jessica-Alba-short-bob-hairstyles.jpg http://www.latesthaircolorideas.com/wp-content/uploads/2011/08/hair_2Dcolor_2Dideas_2Dfor_2Dshort_2Dhair_2D3.jpg

imam dva pitanja.
1. kako napraviti ovakvu frizuricu koju halle berry ima?
2. kako na ovom odurnom vlažnom vremenu održati kosu takvom kakvu si ju doma složim? sprejevi, pjene, lakovi, ulja, kapa? :zubo: obično dok dođem od doma do faksa, badava meni peglanje ili feniranje, ista sam kao da ništa nisam kosi radila. :tuzni:

ayra21
02.03.2013., 04:08
http://i40.tinypic.com/i1gtac.jpg

Zna li netko kako dobiti ovakve šiške? :cerek:

Ja! :cerek:
Sa peglom ja to radim.

ayra21
02.03.2013., 04:13
eto da malo dignem temu jer ne znam gdje pitati :D

nedavno sam ošišala svoju kosicu do pola leđa na neki bob. višemanje ovako izgleda kad ju pustim da se prirodno osuši.
http://4.bp.blogspot.com/-_EC3M5wb_k4/UE3jaOdephI/AAAAAAAAAas/LM_GLlwlScE/s640/Short%2Bbob%2Bhairstyles-4.jpg
kad je bila duga, skroz pri tjemenu je bila ravna pa se prema krajevima sve više kovrčala.
e sad, meni je to iritantno do bola, hoću ravnu, lijepo isfeniranu/ispeglanu ili nekako lijepo nakovrčano kao ovo:
http://cdn.shorthairtrends.net/wp-content/uploads/2012/08/Jessica-Alba-short-bob-hairstyles.jpg http://www.latesthaircolorideas.com/wp-content/uploads/2011/08/hair_2Dcolor_2Dideas_2Dfor_2Dshort_2Dhair_2D3.jpg

imam dva pitanja.
1. kako napraviti ovakvu frizuricu koju halle berry ima?
2. kako na ovom odurnom vlažnom vremenu održati kosu takvom kakvu si ju doma složim? sprejevi, pjene, lakovi, ulja, kapa? :zubo: obično dok dođem od doma do faksa, badava meni peglanje ili feniranje, ista sam kao da ništa nisam kosi radila. :tuzni:

Pa ako nista ne koristis na neposlusnoj kosi,onda ti nece ostati
:ne zna:
Kad se peglas probaj masku od Balee neku 2-minutnu(pogledaj topic maske i pakunzi) ili Nive-inu masku za ravnanje(mislim da je roza bocica).Provjeri koje ti bolje pase.
Za frckice imas curl definer neki od L'oreal-a meni je bio dobar.Ima ih u Mulleru.:D

Amber Z
04.03.2013., 23:53
Kako napraviti ovu Rozga frizuru? :)

http://www.24sata.hr/domace-zvijezde/pogledajte-kako-je-j-rozga-utjelovila-odbjeglu-nevjestu-238969

body00
18.05.2013., 18:59
Evo ljudi, imam jedan reklo bi se problem. Kosa mi je oštra i gusta, a to znači da što god stavim na nju, na bilo koji način, bilo koju količinu-ona se opet vrati na staro. Za prošlu novu stavio sam hrpu gela i onaj sprej koji stvrdne kosu, i ja se vratio doma i skoro sve na normali xD. Imam normalnu mušku frizuru duljine kao na linku. Zna neko nešto s čim bi ja to mogao malo na stranu pobacat i da mi drži bar nekih 6-7 sati bez prestanka i kako spada? Bio bih mu vječno zahvalan ;)
http://www.google.hr/search?hl=hr&gs_rn=14&gs_ri=psy-ab&cp=7&gs_id=q&xhr=t&q=mu%C5%A1ke+frizure&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.46751780,d.Yms&biw=1364&bih=648&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=BcGXUZv8IYmUtQasmICQDQ#imgrc=2ahfvn_ZjQZ1yM%3A% 3BHp73PSYSAZnPKM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.frizure. in%252Fwp-content%252Fuploads%252F2010%252F05%252Fbrad_pitt-21.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.frizure.in%252Fmus ke-frizure%252Fsvecane-muske-frizure%252F%3B179%3B250

randy101
18.05.2013., 19:00
Evo ljudi, imam jedan reklo bi se problem. Kosa mi je oštra i gusta, a to znači da što god stavim na nju, na bilo koji način, bilo koju količinu-ona se opet vrati na staro. Za prošlu novu stavio sam hrpu gela i onaj sprej koji stvrdne kosu, i ja se vratio doma i skoro sve na normali xD. Imam normalnu mušku frizuru duljine kao na linku. Zna neko nešto s čim bi ja to mogao malo na stranu pobacat i da mi drži bar nekih 6-7 sati bez prestanka i kako spada? Bio bih mu vječno zahvalan ;)
http://www.google.hr/search?hl=hr&gs_rn=14&gs_ri=psy-ab&cp=7&gs_id=q&xhr=t&q=mu%C5%A1ke+frizure&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.46751780,d.Yms&biw=1364&bih=648&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=BcGXUZv8IYmUtQasmICQDQ#imgrc=2ahfvn_ZjQZ1yM%3A% 3BHp73PSYSAZnPKM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.frizure. in%252Fwp-content%252Fuploads%252F2010%252F05%252Fbrad_pitt-21.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.frizure.in%252Fmus ke-frizure%252Fsvecane-muske-frizure%252F%3B179%3B250

pa uvijek mos probat sa superljepilom :mig:

TC_TerrorCore
18.05.2013., 19:01
Takva je i moja, jednostavno odustani od gelova i sličnih sranja, ionako ti ne treba ak ne želiš izgledat kao scumbag talijan :rofl:

wonderkidd
18.05.2013., 21:44
Obrij se na celavo - ne trebas trosit pare na gel i brinut za frizuru.

body00
18.05.2013., 21:44
Takva je i moja, jednostavno odustani od gelova i sličnih sranja, ionako ti ne treba ak ne želiš izgledat kao scumbag talijan :rofl:

ma nije mi cilj izgledati ne znam kako, ali sve mi stoji na istu stranu i to ne izgleda bas najljepse :/ sve je kao "zalizano" u jednu stranu i tako stoji i stoji. sto god napravim ona opet tako stoji. ne znam da li mozda postoji neki nacin nesto tipa nekakvog peglanja ili sta ja znam sta sta bi mi kosu olabavilo na neki način, bar ne privremeno? :)

nalij pero
19.05.2013., 14:41
Probaj http://www.feelunique.com/p/Fudge-Hair-Gum-150ml.