PDA

View Full Version : Husqvarna ili Stihl

TRD
17.09.2007., 12:32
Dakle, kupujem novu motornu pilu od cca 3 ks pa me zanima koja bi marka bila bolja po kvaliteti od ove dvije? Negdje sam pročitao da Stihl je naked bio najbolji a danas da više nije to to a dok ga je Husqvarna pretekla u tome(kvaliteti).

champ
17.09.2007., 13:06
Ja imam Husqvarnu koja je već postala punoljetna, a radit će još mnogo godina.. Za Stihl nemam osobnih iskustava, tako da ne mogu usporediti ta dva modela.

Ako namjeravaš rušiti malo deblja stabla, ili piliti više drva, moj savjet ti je da uzmeš malo jači model, koji već spada u profesionalnu opremu. S njome ćeš lakše i brže raditi i malo veće i ozbiljnije poslove u šumi, ili kod kuće.

3,9 KS, vodilica 45 cm - na pr. Husqvarna Model 359 http://www.hajster-servis.hr/proizvodi/motorne_pile/modeli/model_opsirnije.aspx?modelID=30

šok
17.09.2007., 22:28
imam dvije Stihl, jednu malu staru (nasljedio sam je od dede) i jednu veču malo noviju stru oko 8 god. Obje još uvijek rade bezprijekorno!!!

Lee Champa
18.09.2007., 12:28
Bolje pogledaj kako je sa servisima za te marke-jesu li blizu?

krule
18.09.2007., 13:09
sto se tice te HUSGVARNE ili neznam ni kako se rece ne znam ama bas nista osim sto je vjerovatno neko amreicko izraelsko smece....
- sto se tice ŠTILOVKE reci cu samo to da je nas deda trazio da kad umre da s njim u sanduk stavimo i njegovu ŠTILOVKU od 12 kila....zasto?....pa da je navodno cuo da ko pred svetog petra dode sa stilovkom da ovaj odma pusta u raj....a u raju da je sve zaraslo jer nikog nema pa ce veli sa žagom štilovkom imat sta delat po cijele dane....i veli deda jos da glasam za hdz na iducim izborima mada to nema veze s nicim....bit ce pije....
- jos sto se tice stilovke - ta ista stilovka je posjekla po kapele dok je husgvarna doudala sisu negdje u americkim tvornicama ržući na prazno.....
- jos sto se tice stilovke - da ta husqvarna vrijedi nebi bila prosle godine u big brother kuci
- jos sto se tice stilovke - deda je rekao da stavimo i 3 tegle pekmeza od sljiva i karabin.....onda smo mu rekli da prestane srat jer da ko ce nosit njega...sanduk....stilovku....pekmez....i karabin?....onda je deda reka da ga se nece nosit nego da ce ga traktor vuci na kolicima.....onda smo mu rekli a dobro ako je tako neko te treba i spustit u raku.....a onda je on reka da to nije nasa briga....a onda smo rekli da cija je?....onda je deda reka da glasamo za hdz opet....onda sam ja skuzija da nas deda podjebava sve od reda....
- i jos sto se tice stilovke - od 1941 do 2007....na nasim prostorima rzala je samo stilovka...tako da sad jebi ga to je vec i tradicija....zamisli da radis u sumariji i udes u sumu sa sjekacima i oni svi rezu sa stilovkama a ti jedini ko p**da izvadis husqvarnu i pocnes nesto tamo rezuckat....ama proglasili bi te p***rom.
- i jos sto se tice stilovke - deda je umro....sahranili smo samo njega u sanduku....spustili smo ga u raku samog sa sandukom.....e onda smo dosli i u raku bacili pekmeza....karabin.....ali stilovku smo lagano spustili da se ne razbije....njegov brat je bacio pekmez u raku rekavsi....evo ti pekmez jeba li te pekmez....a probaj mi žagu sjebat - jebat ce te bik na gmajni....ona je limena glazba nesto zasvirala.....naravno....iz raketnog bacaca su ošinderili edno dvajspet raketa....deda je bio zastavnik u JNA i pukovnik u HV....a stas....bio dobar coek
:E :E :E

champ
18.09.2007., 13:24
krulesays, sve ti vjerujemo - jedino si uprskao s 25 raketa iz bacača, jer postoji modeli s 12 ili 24 cijevi.. A ti baš 25 raketa.. :rofl:

champ
18.09.2007., 13:29
Bolje pogledaj kako je sa servisima za te marke-jesu li blizu?

Moja Husqvarna u 20 godina nikad nije bila kod servisera! "Stroj" za brušenje lanaca imam kod kuće, sve ostalo spada u dnevno ili mjesečno održavanje.

Mrežicu filtera za zrak treba isprati u benzinu, za podešavanje rasplinjača postoji detaljno uputstvo, a on je već i tvornički podešen. Nakon cca. 15 godina korištenja skinuo sam pogonski lančanik i otvorio pumpu za podmazivanje lanca uljem. Očistio sam talog iz kanala, i to je bio najveći "popravak" do sada.

krule
18.09.2007., 13:36
Moja Husqvarna u 20 godina nikad nije bila kod servisera! "Stroj" za brušenje lanaca imam kod kuće, sve ostalo spada u dnevno ili mjesečno održavanje.

Mrežicu filtera za zrak treba isprati u benzinu, za podešavanje rasplinjača postoji detaljno uputstvo, a on je već i tvornički podešen. Nakon cca. 15 godina korištenja skinuo sam pogonski lančanik i otvorio pumpu za podmazivanje lanca uljem. Očistio sam talog iz kanala, i to je bio najveći "popravak" do sada.
po tvom opisu red je da te upitam - JEL ONA IKAD RADILA?
:rofl: :rofl: :rofl:

champ
18.09.2007., 13:45
po tvom opisu red je da te upitam - JEL ONA IKAD RADILA?
:rofl: :rofl: :rofl:

Eeeh mladiću, kad ti porušiš i raspiliš toliko stabla i trupaca, možda će ti se i gluposti malo provjetriti iz glave.. :rofl:

Na njoj je sad već treča vodilica lanca, a samih lanaca se potrošilo najmanje jedan tucet.

krule
18.09.2007., 14:01
Eeeh mladiću, kad ti porušiš i raspiliš toliko stabla i trupaca, možda će ti se i gluposti malo provjetriti iz glave.. :rofl:

Na njoj je sad već treča vodilica lanca, a samih lanaca se potrošilo najmanje jedan tucet.
da sam jucer jeo graha sad bi mogao komentirat ovo tvoje a ovako samo.... :lol: :lol: :zubo: :rofl: :lol: :zubo: :rofl: :lol: :usama: jiiiiiiihaaaaaaa

krule
18.09.2007., 14:05
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa jebateled pade sa stolice.....BOLAN TRECA VODILICA LANCA... buuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahhahahahahahaha :lol: :lol: BOLAN....TUCET LANACA.....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahhahahahha hahahhahaha......a jebate led......a prcin ti kornjacu...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhahahahhahahha ahhahah:lol: :lol: :usama: :usama: :usama: jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

krule
18.09.2007., 14:12
oduvijek sam volio ove sta recenicu zapocinju sa EEEEEEE MOJ MLADICU KAD TI BUDES KO JA DRVA PORUSIO I STABALA ZUBIMA PRENIO A NIGDJE VODE ZA POPITI A GRANATE PADAJU A MEDVJED GUZI MEDVJEDICU A MI GLEDAMO...A KISA PADA....A MEDVJED KARA....A VJEVERICA NA LSD-U....A MI BRZE BOLJE MEDU ZA JAJA....A MEDO NA LEĐA....A MI DRVA REZALI.....A MI SE UBILI OD POSLA....ONDA DOSAO ZEKO....SA ZOLJOM.....EEEEEEEEEEE MLADICU KAD TI TO SVE....ONDA...JA ....ONO....DA TI KAZEM TO....ELI....EST......aaaaaaaaaaaaaaaahahahhahahah hahahahha
a krepat cu majke mi....o jeben ti sto me covjek nasmija.....
bbbbbbbpppppppbbbbuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahhahahha hahahahhahahhahhahahahhahahhahaha....a jebi ga opet sam puko......sjetim se husqvarne pa....ono.....bbbbbpppppbuuuaaaAAAAAAAAAAAHAHAHHAH AHAHHAHAHAHAHHAHAH

winnerica
18.09.2007., 14:40
Huskvarna ima bolju radio reklamu, pa daj nju uzmi...:rofl:

champ
18.09.2007., 15:39
a krepat cu majke mi.... ....a jebi ga opet sam puko......

Izgledaš mi kao da nikad niti nisi bio čitav, pa još jedno pucanje više ili manje, to kod tebe ne znači ništa.. Ioako nema više što puknut!

Da nisi toliko glupav koliko jesi, sad bih ti najradije fotografirao dvije stare vodilice, i treću noviju na pili, tebi za dokaz. I još čitavu hrpu lanaca pokraj njih. Ali s obzirom koliko si arogantan i bahat, odustajem od svake daljnje rasprave s moronom...

silver_bear
18.09.2007., 15:41
sto se tice te HUSGVARNE ili neznam ni kako se rece ne znam ama bas nista osim sto je vjerovatno neko amreicko izraelsko smece....

Husqvarna je švedska firma

Zvon
18.09.2007., 22:26
Stihl je ono kaj VW predstavlja među autima: skupo plaćeno ime. Nije loše, nije najbolje, no svakako je najskuplje.

Nemam ni jedno (i nadam se da bu tak i ostalo).
Poslije 3 Jonsered-a, imam i Husqvarnu doma.
Kaj god da kupiš od te tri marke, generalno nebuš pogrešil.
Pilu kupuj po težini, zavisno kaj buš delal s njome. Moja (Jonsered 670Champ) je dobra za rušenje, preteška za kresanje grana (ili sam ja ostaril:confused: ).

Mislim da ti je Champ dal generalno dobar savjet:top:

spoki007
19.09.2007., 06:23
Izgledaš mi kao da nikad niti nisi bio čitav, pa još jedno pucanje više ili manje, to kod tebe ne znači ništa.. Ioako nema više što puknut!

Da nisi toliko glupav koliko jesi, sad bih ti najradije fotografirao dvije stare vodilice, i treću noviju na pili, tebi za dokaz. I još čitavu hrpu lanaca pokraj njih. Ali s obzirom koliko si arogantan i bahat, odustajem od svake daljnje rasprave s moronom...

Champ zar nisi ranije shvatio s kim imas posla....
cekamo odgovor krelesays??? :rofl:

krule
19.09.2007., 08:12
citiram: - "Eeeh mladiću, kad ti porušiš i raspiliš toliko stabla i trupaca, možda će ti se i gluposti malo provjetriti iz glave.. "

- iz ovog je vidljivo da si prvi krenuo u napad.....no kako sam ja za tebe glupson.....objasni mi stanje covjeka koji u svojoj garazi cuva 2 stare vodilice i sve stare lance......(bbbbbpppppbuabbpp)...sorry...smjeh me lovi....ovaj sta sam ono htio rec....a da....znaci cuvas vodilice i lance....dal i kurtone cuvas?...bbbbpppppppbbbbbuuaaaaaahahahahahhahahaha hahhaha :zubo: :lol: :lol: :usama: :usama: jiiiiiiiihaaaaahahahahhahahahhahahhaha
anti kornjacu oderen evo pade sa stolice...........aaaaaaaahahahahhahahahahah :zubo: :zubo:
NEGO ZNAAAAS TI MLADICU KOLIKO SAM JA STABALA PORUSIO SA HUSQVARNOM I TO NEUPALJENOM.....bbbppppppbuaaahahahahha.....ZNAS TI MLADICU GDJE JE KARADZIC?......buuuuuuaaaaaaaahahahhahahahaha :lol: :lol: :s
.......a jebate krepa cu....aaaaaaaaaaa...joj....nemoj stari vise boga ti...umrijet cu od smjeha

krule
19.09.2007., 08:13
Champ zar nisi ranije shvatio s kim imas posla....
cekamo odgovor krelesays??? :rofl:
o slavonac.....kako si....el kuca gotova?:top:

champ
19.09.2007., 08:31
objasni mi stanje covjeka koji u svojoj garazi cuva 2 stare vodilice i sve stare lance......a jebate krepa cu ....aaaaaaaaaaa...joj....nemoj stari vise boga ti...umrijet cu od smjeha

Kao prvo, ja takve stvari ne čuvam u garaži, nego imam radionu s regalima i policama, na koje stane jako puno stvari. U garažama držim automobile, motocikl i raznu mehanizaciju. Btw, ima tri garaže..

Kao drugo, ne čuvam SVE stare lance, nego samo one koji se još ponekad mogu koristiti. Kad pilim na pr. panjeve do nivoa zemlje, naravno da ću iskoristiti neki stari lanac, za kojeg nije šteta ako pronađe kamen i jako se zatupi.

Kao treće, kod rušenja velikih stabala može se dogoditi da stablo priklješti lanac i mač, prije nego je drvo srušeno. U tom slučaju pomaže jedino drugi mač i lanac, s kojim se nastavlja rušenje.

Kao četvrto - ako već pitaš - rabljene kurtone mogu pokloniti tebi, ali se bojim da će ti biti preveliki..

krule
19.09.2007., 08:32
champ - nemoj se ljutit ja ti se samo zajebavam...nista osobno....;) ;)
sto se tice pila odnosno žaga....jebi ga dobro je rekao onaj sa folcvagenom...isti slucaj.....a jebi ga....ovdje su se uvijek cijenile svabska posla i alati.....a koja je bolja....meni su obje iste.....
zlatno pravilo.....svaka pila valja ako je koristi jedan covjek.....ako ih koristi vise.....onda ga jebi

champ
19.09.2007., 09:03
Tvoj način "humora" malo teže shvaćam.. Prvo mi ne vjeruješ da sam potrošio više lanaca i mačeva, pa se onda smiješ i izruguješ "stanju čovjeka koji sve to čuva u garaži", pa na kraju veliš da se samo zajebavaš...

Pola u šali, pola u zbilji.. ali ti na kraju ispadaš poprilično glupav..

spoki007
19.09.2007., 09:05
Kao četvrto - ako već pitaš - rabljene kurtone mogu pokloniti tebi, ali se bojim da će ti biti preveliki..

:lol: :lol: :lol:

Ruda
19.09.2007., 10:16

Jesi'l ti neki drvosječa?

champ
19.09.2007., 10:37
Jesi'l ti neki drvosječa?

"Drvosječa" silom prilika... Imam dvije dosta velike šume, jednu u brdima, drugu u ravničarskom području, gdje između ostalog rastu i hrastovi lužnjaci, poput onih u Slavoniji. U šumi na brdu rastu bukve, koje su bile dostigle puni rast, i bilo ih je potrebno srušiti, da bi se šuma pomladila.

Pošto su ljudi koji se bave preprodajom trupaca ponudili nepovoljne uvjete, sami smo se odlučili na rušenje i izvlačenje trupaca i ogrjevnog drva iz šume. Isto tako je bilo i s hrastovima u nizinskoj šumi, njih smo također rušili i izvačili sami.

Osim toga, ranije nije bilo plina u mojem mjestu, pa sam se grijao na centralno loženo s drvima i briketom.

Bez obzira na što se grije, kad imaš dvije malo veće šume, svake godine treba u šumi nešto srušiti, očistiti i sl., ako ne želiš da ti se šuma za par godina pretvori u neprohodni teren.

A kad svake godine redovito imaš veće ili manje "akcije", kad rušiš stabla, radiš ogrjev od tvrdog drva i ispiliš na kratko više "klaftri", normalno je da se s vremenom potroše i vodilice i lanci..

Ruda
19.09.2007., 11:02
Imam i ja šumu , ali nedaju niš piliti bez dozvole (treba tip doči doznačiti)...to je onaj kaj kucne s nekakvim čekićem.
Baš sam si razmišljal da ja to pokuckam i poslije popilim

champ
19.09.2007., 11:26
Da, po zakonu bi trebalo tražiti odobrenje za sječu, svaki puta kada se ide nešto rušiti. Ja sam tako radio samo kad sam trupce prodao pilani.

Kad rušim ogrjevno drvo, ili trupce koje ću dati raspiliti za sebe, nemam izvoznicu niti čekičirano drvo, ali me još nikad nitko nije zaustavio na cesti i pitao kaj vozim..

Procedura je inače ovaka: prvo zatražiš odobrenje za sječu, pa ti oni izađu van i čekičem označe stabla koja su za rušenje. Kad porušiš, oni ti udare čekič, ili zabiju markice na trupce, i napišu izvoznicu...

champ
19.09.2007., 11:49
Evo i malo propisa o sječi:

Članak 7.
Šumoposjednik koji nije upisan u Upisnik šumoposjednika, uz zahtjev iz članka 6. stavka 1. ovoga pravilnika mora priložiti dokaz o vlasništvu - zemljišnoknjižni izvadak i posjedovni list za katastarske čestice na koje se odnosi zahtjev.

U slučaju suvlasništva ili suposjedništva na predmetnim česticama, podnositelj zahtjeva mora priložiti i ovjerene pismene izjave svih suvlasnika ili suposjednika kojima mu oni ili dozvoljavaju sječu ili izjavljuju da će sječu izvršiti zajednički.

Zemljišnoknjižni izvadak, posjedovni list i ovjerene pismene izjave suvlasnika ne smiju biti starije od šest mjeseci..

http://www.suma-ss.hr/assets/files/pravilnici/Pravilnik_o_uvjetima_i_mjerilima_za_odobrenje_opse ga_nuzne_doznake_stabala_u_sumama_sumoposjednika_N N_61_31_05_06.doc

krule
19.09.2007., 14:16
dobro champ bik ga sprčija....jel ja moram sad opet ici u podrum po oruzje?

champ
19.09.2007., 15:54
dobro champ bik ga sprčija....jel ja moram sad opet ici u podrum po oruzje?

Možda bi ti bilo pametnije da redovito uzimaš tu dozu tableta, koje su ti doktori propisali !?? :rofl:

krule
19.09.2007., 18:05
3 puta na dan svaka 3 sata...pa pijem

zigy1
23.09.2007., 21:48
Dakle, kupujem novu motornu pilu od cca 3 ks pa me zanima koja bi marka bila bolja po kvaliteti od ove dvije? Negdje sam pročitao da Stihl je naked bio najbolji a danas da više nije to to a dok ga je Husqvarna pretekla u tome(kvaliteti).

prije 6 mjeseci me mucilo isto pitanje. trazio sam lagane profesionalne motorne pile za krcenje i izmedju husquarne i stihla sam se ipak odlucio za stihl ms 260, iako je bila skuplja od husquarne slicnih osobina za skoro tisucu kn. do danas svih 46 motornih pila kolko sam ih uzeo,nije imalo nikakvih kvarova i problema osim redoviti izmjena potrosenih lanaca i vodilica. vodilice otprilike traju 2 -3 tjedna jer pile rade puno vise nego sto ces ti raditi sa svojom vjerovatno u cijelom zivotu, 7-8 sati dnevno 6 dana u tjednu i tako vec 6 mjeseci bez kvarova pa bi se moglo reci da su dosta dobre. ali opet moj podizvodjac koristi husquarne u istom rezimu rada i kaze da ni on nema nekih problema jedino da su rezervni dijelovi malo skuplji.
uglavno za koju god se odlucis neces fulati, samo gledaj da uzmes profesionalni model i sigurno neces imati nikakvih problema.

drvosječa
05.04.2008., 18:11
osobno kao serviser stihla i husqvarne u splitu preporučujem ti husqvarnu.Stihl ti je sada prebacio neke tvornice u Kinu tako da to više nije to,i svaki dan ih imam bar deset komada za popravit.husqvarna je iz švedske i to je profesionalna pila,imaš garanciju 1 godinu,i osigurane sve rezevne djelove.Nadam se da češ kupiti pravu pilu(husqvarnu) i da češ napraviti posao koji trebaš napraviti.puno pozdrava:)

objection
18.06.2008., 10:17
:Pivo: slažem se za husqvarnu

amater_total
22.06.2008., 21:21
Pitanje je bilo husqvarna ili stihl. Ja bih radije husqvarnu !

zmiklauz
23.06.2008., 08:07
osobno kao serviser stihla i husqvarne u splitu preporučujem ti husqvarnu.Stihl ti je sada prebacio neke tvornice u Kinu tako da to više nije to,i svaki dan ih imam bar deset komada za popravit.husqvarna je iz švedske i to je profesionalna pila,imaš garanciju 1 godinu,i osigurane sve rezevne djelove.Nadam se da češ kupiti pravu pilu(husqvarnu) i da češ napraviti posao koji trebaš napraviti.puno pozdrava:)

1:Što to Stihl radi u Kini?
2.Imas vise Stiholovki na servisu jer ih ima puno vise nego HUSQ.!
3.Nism neki zagovaratelj stihla ali bolje su nego Husq. i ima manje problema
4.U profesionalne svrhe definitivno samo stihl

Zvon
26.06.2008., 10:33
...
3.Nism neki zagovaratelj stihla ali bolje su nego Husq. i ima manje problema
4.U profesionalne svrhe definitivno samo stihl

Daj ovo malo pobliže objasni, molim te.

I ako Husky nije klasa sa Stihl-om, tko je (Dolmar, Solo, Shindaiwa...).

Hvala :)

zmiklauz
27.06.2008., 07:34
govorim o profesionalnoj primjeni znači 8sati dnevno 5-6 dana tjedno 52 tjedna godisnje najbolje su se pokazale stihlove pile i flakserice , a poslje njih sve je ista klasa( dolmar Husq. Solo) slična kvaliteta i konstrukcija pila

blade-ri
08.09.2008., 14:50
vidim da se tu piše o svem i svačem....

doma imam husquarnu staru 30g i još radi,ali vidi se da je dala svoje... sad bi ju htio mjenjat... imami novu stihl-ericu, manju za kresanje grana i sl...

e sad s obzirom da za pizdarije imam pilu, treba mi za rušenje i piljenje drva (debelih i srednjih).... dilema stihl ili husquarna??

čuo sam da šumari mahom koriste šveđanku, ali samo određeni model... zna li netko koji je to model?

jeronimo
08.09.2008., 17:52
Ja osobno navijam za Hus. , imam njihov trimer ( 335rx ) i motorku ( 350 ) - to je za moje potrebe sasvim OK.
Susjed ima obrt za rušenje i izvlačenje trupaca , prije par godina odrekao se STIHL-a i sada ima motorne pile Jonsered 2165 http://www.hajster-servis.hr/proizvodi/motorne_pile/modeli/model_opsirnije.aspx?modelID=43 - kaže da su nepoderive i brze ko munje...
E sad na tebi je konačna odluka :mig:

Zvon
09.09.2008., 07:08
Moj san je uvijek bila 372XP Husqvarna. Ako možeš, priušti si ju, i sigurno ti nebude žal. Nekad je bilo i Jonsereda 2171 (to je ista pila), no mislim da ih više ne prodaju.
Mi imamo Jonsered 670Champ (champ, nikam bez tvojeg imena :mig::D), stariju sestru od 2165 i zadovoljni smo s njom.
U Stihl-ove se ne razmem, no obzirom da već imaš jednu Stihl-ovu, možda bi ti bilo jednostavnije da ostaneš pri istoj marki, ako nikaj drugo onda zbog istog servisa za obje.
U svakom slučaju, ni sjednom od te dvije marke nećeš pogriješiti.

deri valdez
09.09.2008., 20:20
ja isto kradem drva.:D:D:D:D:D:D:D

fakin
09.09.2008., 21:36
Husqica je zakon.

Alenko V6
13.09.2008., 09:58
ja se baš nisam usrečio sam husquarnom, iako sam imao i probao dosta drugih, neke još rade, recimo ono mcculoch sranje već osmu godinu.
Razvikanu i toliko hvaljenu husquarnu sam platio masno, da čuvam i imam, kvaliteta koja će me služiti godinama.
Pazio sam i krenuo lagano, sa pola gasa prvih 10- tak sati rada, nova mješavina i sve super. Nikada radio duže od 30-60 minuta
No, već nakon 2 mjeseca, izgubila je preko 2/3 svoje snage i radila ko krepano govedo. Brzo tražim list garanciju, račun i idem ljut u servis gdje sam je kupio novu. Za tjedan dana gotova, račun 500 kn. Otišle neke cijevi, neke šelne se razdrapale, pa ovo pa ono, E majku božju nikad više.
Sa druge strane, tast kupio stihlovku flaksericu, sav ponosan, ono vozi vw i kupuje samo njemačko jer je najkvalitetnije. Kadli ono nakon dva dana nosi i on u servis, što je kako je...pukla ona kardan sajla ?!?! Poslije se branio to nije original njemačka, to je tvornica u mexicu.....:confused:

jeronimo
13.09.2008., 10:54
E hebiga sad si ga ubil u pojam totalno :rofl:

Zvon
13.09.2008., 16:01
Ukratko, kakve si sreće...

zmiklauz
15.09.2008., 07:27
jos bi dodal husq. je ko i volvo kupis ga jedanput i vise nikad jer se jako razočaras ne tolko zato jer su jako losi nego jednostavno zato jer očekujes nesto savrseno a ono stalno moras hodat po servisu radi nekih sitnica koje obično nisu pod garancijom

champ
15.09.2008., 07:59
jos bi dodal husq. je ko i volvo kupis ga jedanput i vise nikad jer se jako razočaras ne tolko zato jer su jako losi nego jednostavno zato jer očekujes nesto savrseno a ono stalno moras hodat po servisu radi nekih sitnica koje obično nisu pod garancijom

S obzirom da si ti direktno u tom biznisu (jer se baviš prodajom alata), uopće me ne čudi ovaj post. Kao i u mnogim drugim postovima, jedva čekaš da pustiš malo vode na svoj mlin, tj. Stihl... :mig:

Ja imam Husqvarnu staru više od 20 godina, koja radi savršeno. Jedini dio koji je na njoj zamjenjen je konopac za startanje, i jedan set gumenih amortizera, koji se potrgao od dugotrajnog korištenja. Svaka motorna pila traži održavanje, i moja je na početku "ostala bez snage", ali zbog toga što joj je filter zraka bio već previše zauljen i mastan. Umjesto u benzinu, prao sam ga sa sapunicom, a ona nije otopila ulje s mrežice.

zmiklauz
15.09.2008., 15:36
ja iznosim iskustva 12g. servisiranja mot.pila a sto se prodaje tiće u trg. prodajem i stihl i husq. i dolomar i solo i nije točno da favoriziram stihl. Vise mi odgovara prodati husq. jer na njoj imam veću zaradu nego na stihlu. ima jos jedna stvar koja je jako bitna a to je da je jako bitno kako se tko odnosi prema stroju kojim radi. osobno ja koristim dolmar i on je moj osbni favorit u srednjoj klasi odnosno kod korisnika koji godisnje rade do 30-40m drva a sto se strgo profesionalne primjene tiče najbolji se pokazao stihilodnosno modeli 440,650, stari 064 i 038(sada 381) pila od 5ks koja je doslovno nepoderiva

zmiklauz
15.09.2008., 15:41
champ, predpostavljam da imas h 61 ili 66 pa ti sad uzmi recimo iz te klase h359 i nema šanse da ti izdrži tolko. uz malo zešću primjenu nakon godine dana ju nečeš prepoznati

werdas
16.09.2008., 18:14
ovu sthil 038 imam doma već deset godina valjda
jedino mi na živac ide to kaj ju relativno teško upalit ponekad
inače ful zadovoljan
bilo je problema s čepom od benge to je od plastike napravljeno i navoj se izgloda s vremenom

kolko sam probao jornsed i husquarnu puno ih je lakše zakurblati a i lakše su tak da je možda najbolje odabrati model i isprobati kak radi

ravnalo
16.09.2008., 22:30
koristim stihl MS180, srezala 100-tinjak krovišta i još koješta...:top:
prošli tjedan napravljen prvi servis, 850kn:rolleyes: i sada je kao nova:klap:
relativno sam zadovoljan s obzirom na snagu, 1,5kw...a kod samog odabira nije mi bilo toliko bitno dali je to husquarna, Jonsered, dolmar, stihl... samo da nije preko 5kg:D eto odabrah ovu i kao što rekoh, relativno zadovoljan...

champ
17.09.2008., 06:59
champ, predpostavljam da imas h 61 ili 66 pa ti sad uzmi recimo iz te klase h359 i nema šanse da ti izdrži tolko. uz malo zešću primjenu nakon godine dana ju nečeš prepoznati

Točno, ja imam model 61, u ono vrijeme profesionalni modeli su bili 266, 268, 272, koji su imali i grijane ručke. Ali vidio sam kod ljudi i u servisima i dosta novijih Stihlovki, koje imaju problema s paljenjem. Modul paljenja nekako im se prelako pokvari, tak da sam stakao dojam da nisu baš jako pouzdane.

Zvon
17.09.2008., 07:11
Husqvarna 61 ili 66 - koji su Jonseredovi modeli ekvivalentni? Ja imam Jonsered 670Champ - to bi valjda bila 66XP?

zmiklauz
17.09.2008., 07:21
h61=j625, 266=670 samo ih kod nas bas i nema puno

Zvon
17.09.2008., 07:36
h61=j625, 266=670 samo ih kod nas bas i nema puno

I kakva je presuda - prodati ju i koji Stihl-ov model kupiti?

Trazim_auto
17.09.2008., 09:09
Moj stari je kupio Stihl 1974. godine i ta pila još dan-danas radi besprijekorno :top: Kroz svo to vrijeme bio je samo jedan ozbiljniji kvar, ništa nije potrgano, uopće ne djeluje pohabano, a podosta toga smo brat i ja s njom popilili kroz ta tri i pol desetljeća, uključujući cijela velika stabla za koja bi netko rekao da treba kudikamo jaća pila...
Negdje sam čuo da sadašnje štilovke više nisu tako dobre... ne znam.

zmiklauz
17.09.2008., 13:28
I kakva je presuda - prodati ju i koji Stihl-ov model kupiti?

A zasto bi ju prodaval ak te dobro služi?!
Negdje sam u prijasnjim postovima pročital da jos uvijek imas isti lanac na njoj
tak da sumnjam da ti uopće treba pila

zmiklauz
17.09.2008., 14:02
Moj stari je kupio Stihl 1974. godine i ta pila još dan-danas radi besprijekorno :top: Kroz svo to vrijeme bio je samo jedan ozbiljniji kvar, ništa nije potrgano, uopće ne djeluje pohabano, a podosta toga smo brat i ja s njom popilili kroz ta tri i pol desetljeća, uključujući cijela velika stabla za koja bi netko rekao da treba kudikamo jaća pila...
Negdje sam čuo da sadašnje štilovke više nisu tako dobre... ne znam.

Ima jedna stvar o kojoj ljudi opće ne razmišljaju ,a to je da tehnologija u posljednih 40g napreduje i da se vise strojevi ne konstruiraju tako da oni čim duže izdrže nego da čovijek čim manje trpi u radu sa strojem. A to znači da strojevi moraju biti sto lakši sa što manje vibracija a to povlači sve više plastičnih djelova na strojevima. A tu počinje priča da stihl vise nije ono što je bil jer kad dedek koji je imal S070 koja imala 70cm3 na 10000 o/min koja je stvarno nepoderiva pa ga onada u nekoj nespecijaliziranoj trgovini nagovore na neki modeli koji je preslabi za njegove potrebe onda počinje priča kak stilh vise nije ono kaj je bil mada uopće nije bitno o kojoj se marki radi.
Jer svaka pila od prije 30 i vše godina je napravljena tako da uz minimalno odrzavanje moze trajati viječno. Inače taj model 070 jos uvijek rade za afriku i njihove prasume jer navodno ni jedna druga pila dolje ne funkcionira.

Zvon
17.09.2008., 15:07
A zasto bi ju prodaval ak te dobro služi?!
Negdje sam u prijasnjim postovima pročital da jos uvijek imas isti lanac na njoj
tak da sumnjam da ti uopće treba pila

Ma nemam isti lanac, tri-četiri su poderana, kao i druga vodilica. Ak se dobro sjećam, rekel sam da stari lanac koristim za rezanje tamo gdje ima čavli, betona i sl.

Fali mi samo netko tko bi ju dobro porihtal nakon 14 g. upotrebe :mig::top:

Trazim_auto
18.09.2008., 00:12
Ima jedna stvar o kojoj ljudi opće ne razmišljaju ,a to je da tehnologija u posljednih 40g napreduje i da se vise strojevi ne konstruiraju tako da oni čim duže izdrže nego da čovijek čim manje trpi u radu sa strojem. A to znači da strojevi moraju biti sto lakši sa što manje vibracija a to povlači sve više plastičnih djelova na strojevima. A tu počinje priča da stihl vise nije ono što je bil jer kad dedek koji je imal S070 koja imala 70cm3 na 10000 o/min koja je stvarno nepoderiva pa ga onada u nekoj nespecijaliziranoj trgovini nagovore na neki modeli koji je preslabi za njegove potrebe onda počinje priča kak stilh vise nije ono kaj je bil mada uopće nije bitno o kojoj se marki radi.
Jer svaka pila od prije 30 i vše godina je napravljena tako da uz minimalno odrzavanje moze trajati viječno. Inače taj model 070 jos uvijek rade za afriku i njihove prasume jer navodno ni jedna druga pila dolje ne funkcionira.

To sve stoji, ali tu je još jedan problem - uz sve moguće današnje zahtjeve na proizvod, jednostavno je preskupo raditi nešto što traje vječno.

mario buljan
20.04.2010., 22:13
Ja osobno navijam za Hus. , imam njihov trimer ( 335rx ) i motorku ( 350 ) - to je za moje potrebe sasvim OK.
Susjed ima obrt za rušenje i izvlačenje trupaca , prije par godina odrekao se STIHL-a i sada ima motorne pile Jonsered 2165 http://www.hajster-servis.hr/proizvodi/motorne_pile/modeli/model_opsirnije.aspx?modelID=43 - kaže da su nepoderive i brze ko munje...
E sad na tebi je konačna odluka :mig:

dali itko zna jeli se može na stihl motornoj pili podesiti protok ulja za podmazivanje lanca...hvala

mario buljan
20.04.2010., 23:41
dali netko zna moželi se na stilovki motorci podesit protok ulja za podmazivanje lanca...

mario buljan
21.04.2010., 14:37
dali netko zna moželi se podesit protok ulja na stihlovoj motorci.....hvala

mario buljan
22.04.2010., 20:46
dali netko zna moželi se na stihl motorci podesit protok ulja za podmazivanje lanca...

zmiklauz
23.04.2010., 08:40
koji model?

jeronimo
23.04.2010., 09:20
Kod mene je sve Husqvarna :

motorna pila HUSQVARNA 350
čistač šikare HUSQVARNA 335 RX
kosilica HUSQVARNA 152 SVH

Ako se mene pita HUSQVARNA :top:

kiko1833
23.04.2010., 09:41
imam i ja husqvarnu...eto! samo da udrim po čelu fau ve sindromu. i jako zadovoljan! samo rže na drvo. uh...jos malo cu u drva! jedva čekam...obično izgubim na kilaži u šumi...radi se dosta drva

champ
23.04.2010., 10:15
Das Auto - VW Golf 1, das Kettensäge - Husqvarna... :rofl:

Moja Husqvarna F 61 je nakon 25 godina prvi put u kvaru. Izgleda da joj je otišla membrana u Tillotson rasplinjaču. Upali dok je hladna,ispočetka normalno prihvaća gas i počne piliti, onda na visokim okretajima "podivlja" (dobi pod opterečenjem previsoke okretaje) i ugasne se. Naručio sam iz USA preko eBay-a kit za rasplinjač, u njemu su sve membrane, brtvila i još neki dijelovi rasplinjača. Cijena 14 USD, dostava na kućnu adresu 2,5 dolara.

Ali možda je i samo začepljena dizna za visoke okretaje, to tek moram provjeriti.

viking dr.
23.04.2010., 18:45
I ja imam motornu pilu Husqvarnu 365 specijal :top:
Trimer Husqvarna 323RJ :top:

zmiklauz
24.04.2010., 15:01
Das Auto - VW Golf 1, das Kettensäge - Husqvarna... :rofl:

Moja Husqvarna F 61 je nakon 25 godina prvi put u kvaru. Izgleda da joj je otišla membrana u Tillotson rasplinjaču. Upali dok je hladna,ispočetka normalno prihvaća gas i počne piliti, onda na visokim okretajima "podivlja" (dobi pod opterečenjem previsoke okretaje) i ugasne se. Naručio sam iz USA preko eBay-a kit za rasplinjač, u njemu su sve membrane, brtvila i još neki dijelovi rasplinjača. Cijena 14 USD, dostava na kućnu adresu 2,5 dolara.

Ali možda je i samo začepljena dizna za visoke okretaje, to tek moram provjeriti.

Kod nas dođe 60kn i možda je i semering u pitanju...

zmiklauz
24.04.2010., 15:02
A možda i filter goriva...

mario buljan
25.04.2010., 09:23
koji model?

stihl o44 c,i zanima me dali itko zna koliko ona ima (kw i ks).i vaše misljenje o njoj,

mario buljan
25.04.2010., 10:07
stihl 044c,i zanima me dali netko zna koliko ona ima (kw i ks)

zmiklauz
25.04.2010., 11:36
4kw(5.4ks) profesionalna pila nema greške, samo pazi sad ima puno lažnjaka po oglasima koji nisu ni slični orginalu samo imaju naljepnicu na kojoj piše STEEL MS 440w ili STHIL 044 MADE in Austria

mario buljan
25.04.2010., 12:24
4kw(5.4ks) profesionalna pila nema greške, samo pazi sad ima puno lažnjaka po oglasima koji nisu ni slični orginalu samo imaju naljepnicu na kojoj piše STEEL MS 440w ili STHIL 044 MADE in Austria

ok.hvala,a dali možda znaš dali se može podešavati protok ulja a njoj za podmazivanje lanca.i koliku vodilicu mogu da stavim na nju,sada je lanac 33 zuba a neznam kolika je to duljina...

user zoki
25.04.2010., 16:08
ok.hvala,a dali možda znaš dali se može podešavati protok ulja a njoj za podmazivanje lanca.i koliku vodilicu mogu da stavim na nju,sada je lanac 33 zuba a neznam kolika je to duljina...
Kaže google da se može podešavati količina ulja i to od 8-15ml/min. na 9000 okretaja .
Zašto ti je to važno?
Ako baš inzistiraš vodilcu možeš staviti največu u tom rangu prihvata , paralerno k tome trebaš i lanac .Koja je to pitaj trgovca , tvornica ju je isporučila s optimalnom vodilicom , ako je baš hočeš uništiti prije vremena stavi na nju od metra .

morino
25.04.2010., 16:28
zanima me da li tko zna jer vrjede sta oni einhelovi modeli za 1000 kn u getrou?

mario buljan
25.04.2010., 16:43
Kaže google da se može podešavati količina ulja i to od 8-15ml/min. na 9000 okretaja .
Zašto ti je to važno?
Ako baš inzistiraš vodilcu možeš staviti največu u tom rangu prihvata , paralerno k tome trebaš i lanac .Koja je to pitaj trgovca , tvornica ju je isporučila s optimalnom vodilicom , ako je baš hočeš uništiti prije vremena stavi na nju od metra .

ok.hvala na odgovoru,a za protok ulja pitam zato sto mi pre malo trosi ulja, pa mislim da mi se neče nesto sjebat.potroši 3 rezervara goriva a tek 1 rezervar ulja,ali možda stilovke tako troše..

user zoki
25.04.2010., 18:36
ok.hvala na odgovoru,a za protok ulja pitam zato sto mi pre malo trosi ulja, pa mislim da mi se neče nesto sjebat.potroši 3 rezervara goriva a tek 1 rezervar ulja,ali možda stilovke tako troše..
hm..nije uobičajno ..treba bi potrošiti i ulje , zajdno s benzinom .
Jel čistiš kanale uzduž vodilce, sve one rupice po vodilici itd.?
Podešavanje količine ulja je s donje strane motorke , između poklopca lanca i glavnog kučišta .
Prelistaj upute !
A možda i nešto drugo nevalja , jel to oduvjek tako ?
Sliakj je s donje strane pa ti pokažem na slici

mario buljan
25.04.2010., 19:34
hm..nije uobičajno ..treba bi potrošiti i ulje , zajdno s benzinom .
Jel čistiš kanale uzduž vodilce, sve one rupice po vodilici itd.?
Podešavanje količine ulja je s donje strane motorke , između poklopca lanca i glavnog kučišta .
Prelistaj upute !
A možda i nešto drugo nevalja , jel to oduvjek tako ?
Sliakj je s donje strane pa ti pokažem na slici

ok.mislio sam da je uljna pumpa pokvarena ali kada sam skinuo vodilicu i upalio je dodavao sam gas i ulje je curilo.kupio sam ju polovnu za božič i s njom izrezo 10 metara drva ovako je sve ok,radi kako treba prima gas ima snage.to je stihl 044c,kakvo je tvoje misljenje o njoj.jel znas koje je godine proizvedena i koja je razlika između nje i ms440..

zmiklauz
25.04.2010., 20:10
Ovako 044 je stara oko 12-13g oznaku ms 440,640,290 uveli su negdje oko 1999g a razlike nema u motoru već neke vanjske izmjene na filteru rasplinjaču i na čepovima za ulje i gorivo. Ulje se podešava na vijku ispod koji se okreće max,1/4kruga.
Problem može nastati ako se istroši puž uljne pumpe ili se nešto zaštopa u uljnoj pumpi, filteru ulja u rezervaru ili na vodilici.
Dužina vodilice može varirati od 38cm pa do 75cm, to određuje uvoznik za pojedinu zemlju tako da se zna desit da kod nas isporučuju s jednom dužinom u slo drugom a u njem.trećom dužinom vodilice. Kod nas se trenutno isporučuje sa vodilicom od 40cm odnosno lancem od 30zubi odnosno 60članova, ali vrlo česta je i dužina od 45cm i 33z.

mario buljan
25.04.2010., 20:52
Ovako 044 je stara oko 12-13g oznaku ms 440,640,290 uveli su negdje oko 1999g a razlike nema u motoru već neke vanjske izmjene na filteru rasplinjaču i na čepovima za ulje i gorivo. Ulje se podešava na vijku ispod koji se okreće max,1/4kruga.
Problem može nastati ako se istroši puž uljne pumpe ili se nešto zaštopa u uljnoj pumpi, filteru ulja u rezervaru ili na vodilici.
Dužina vodilice može varirati od 38cm pa do 75cm, to određuje uvoznik za pojedinu zemlju tako da se zna desit da kod nas isporučuju s jednom dužinom u slo drugom a u njem.trećom dužinom vodilice. Kod nas se trenutno isporučuje sa vodilicom od 40cm odnosno lancem od 30zubi odnosno 60članova, ali vrlo česta je i dužina od 45cm i 33z.

ok.hvala.dali znas koje su vodilice dobre za nju i dali odgovara od husqvarne vodilica,dali je oregon dobra vodilica i koliko otprilike košta,ima li je u sl.brodu

viking dr.
25.04.2010., 21:28
Sumnjam da bi ti odgovarala vodilica od husqvarne jer mislim da je uža od stihlove.
mislim da je korak lanca isti ali je od husq. uži.

zmiklauz
26.04.2010., 07:15
Utori na vod. za husq. su uži ali sve se da rješit ali ti nebi preporučio.Imaš u bilo kojem servisu jer je to potrošni materjal.A koje su bolje oregon ili stilh teško je reći...

champ
26.04.2010., 07:33
I Oregon i Stihl lanci su podjednake (vrhunske) kvalitete, ja sam na Husqvarni koristio nekoliko Stihl lanaca, samo treba odabrati onaj koji je predviđen za vodilicu sa širinom utora od 1,5 mm.

Na vodilici je jako važno nakon svakog većeg posla očistiti bušotine (rupice na početku vodilice) kroz koje ulje iz motorke ulazi u žljeb vodilice. Isto tako se tokom vremena u kanalima motorke i uljnoj pumpi zna nakupiti nečistoće, pa sve manje ulja izlazi van. Jedan tank benzina trebao bi potrošiti jedan tank ulja, obično ostane tek nešto malo rezerve ulja. Ako nije tako, nešto ne štima i to treba popraviti, ili odnjeti na servis.

mario buljan
05.05.2010., 22:12
e dali još znate zasto služi onaj ogrugli zatvarač kraj svječice na plastici i može se otvarati na pola ili skroz.dali je to možda nesto za hlađenje

Zvon
05.05.2010., 22:23
e dali još znate zasto služi onaj ogrugli zatvarač kraj svječice na plastici i može se otvarati na pola ili skroz.dali je to možda nesto za hlađenje

Neznam točno na kaj misliš, no to zna biti grijač zraka za rasplinjač. U našem podneblju je obično zatvoren, a zimi (ispod nule) ga poluotvoriš.
Potpuno se otvara za rad u Skandinaviji. Inače, namjena mu je da zagrijani zrak uđe u rasplinjač, da se isti ne ledi (odnosno da rasplinjava gorivo).

mario buljan
04.06.2010., 20:56
Neznam točno na kaj misliš, no to zna biti grijač zraka za rasplinjač. U našem podneblju je obično zatvoren, a zimi (ispod nule) ga poluotvoriš.
Potpuno se otvara za rad u Skandinaviji. Inače, namjena mu je da zagrijani zrak uđe u rasplinjač, da se isti ne ledi (odnosno da rasplinjava gorivo).

dali netko zna kakva je stihl rolomatic vodilica,kakva joj je kvaliteta...

Pegaz
08.06.2010., 13:55
ja imam Jonsored koja je zapravo isto kao i husqvarna jer su obje firme (inače švedstke) pod Electroluxom tako da su ima 90% modela identicni jedino kaj je različito : ergonomija drške i boja , Jonsored je crveni a Husq narančasta. Pila ima 3 ks i zakon je ! To kaj su neke seljačine balkanske čule samo za Stihl to kod nas nikaj čudnoga .

gelo85
08.06.2010., 14:10
Meni se ćini da je Jonsored bila američka firma koju je kupila Husqarna.Jonsored se puno bolje prodaje na američkom tržištu.Inaće pile su potpuno iste,meni je ovlašteni prodavač iz tvrtke motoreni oba dvije rastavio i totalno su iste,jedina razlika je boja.Ja imam Husqarninu 359 i prezadovoljan sam.Vrlo je laka i praktićna za rukovanje.Definitivno jedna od najboljih investicija u životu.

mario buljan
09.06.2010., 12:50
dali netko zna kakva je stihl rolomatic vodilica,kakve je kavlitete...

jane
11.06.2010., 21:46
To je ona vodilica sa zvijezdom na vrhu? Izbjegavaj to, uzmi bez zvijezde bolje je.

user zoki
12.06.2010., 05:59
To je ona vodilica sa zvijezdom na vrhu? Izbjegavaj to, uzmi bez zvijezde bolje je.
Zašto? .:flop:

mario buljan
13.06.2010., 23:06
Zasto ne valja ta vodilica sa zvjezdom na vrhu....

jane
15.06.2010., 19:34
Niti jedan sjekač koji radi u šumariji kod mene nepreporuča ovu s zvijezdom a kaže mi susjed da pogotovo nije za amatere kojima hoće drvo uhvatit vodilicu

mario buljan
16.06.2010., 13:47
Dali znate koliko kosta set kvačila za stihl 044c,i dali se moze kupit u sl.brodu

champ
17.06.2010., 07:59

Donji (pogonski) članci lanca relativno brzo "pregrizu" ili izglodaju krakove te zvijezde, tako da zvijezda traje neusporedivo kraće vrijeme od pogonskog lančanika koji ima utore za prihvat članka. Kod mene na Husquarni zvijezda je trajala samo par godina, na kraju se dogodi to da se zvijezda vrti, ima izglodani prorez po sredini zuba i lanac više nema pogon.

Lančanik s utorima traje praktički deset puta duže, jer pogonski članci nasjedaju u utor čitavom svojom dužinom ili površinom.

http://www.partsquip.com/files/imagecache/Preview/files/line_item_image_08_09/cama123_0.JPG

@mario buljan - set kvačila imaš na njemačkom eBay-u, najbolja ponuda je EUR 22,90 +EUR 3,00 za troškove slanja

http://shop.ebay.de/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253 A1%257C72%253A2473&_nkw=stihl+044+kupplung&_nkwusc=stihl+044+kuplung&_rusck=1&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=15&_sc=1

mario buljan
19.06.2010., 19:07
Dali znate za koliko se krugova otpusta dizna H iL,kada se zavrnu do kraja.

mario buljan
20.07.2010., 12:34
Dali znate za koliko se krugova otpusta dizna H iL,kada se zavrnu do kraja.

dali znate kada se mjenja pogonski lancanik,dali kada ode ili nakon nekog vremena

papa štrumf
20.07.2010., 19:29
dali znate kada se mjenja pogonski lancanik,dali kada ode ili nakon nekog vremenaSTIHL kaže da se mijenja kada se potroše dva lanca.

Franjo Lola Tahi
21.07.2010., 13:29
štihl jebomupasmajku :s

mario buljan
18.08.2010., 16:33
kada se zna kada je otislo kvačilo na motorci,,kako se ponaša tada

champ
19.08.2010., 12:03
kada se zna kada je otislo kvačilo na motorci,,kako se ponaša tada

Pa valjda motor radi, a lanac se ne pokreće, ili se presporo okreće i ne vuče dovoljno pod opterećenjem, dok motor radi punom snagom..

mario buljan
19.08.2010., 18:08
Pa valjda motor radi, a lanac se ne pokreće, ili se presporo okreće i ne vuče dovoljno pod opterećenjem, dok motor radi punom snagom..

ok,ma kod mene je nest slično,,pod opterečenjem kada je pun gas nesječe dobro,,,onak u pol drveta stane pa opet krene...

champ
19.08.2010., 18:27
Moguće je da je u pitanju lanac, ako rezni članci nisu dovoljno nabrušeni, onda se zabijaju u drvo, a ne mogu ga prerezati. Ja bih rekao da je to u pitanju, a ne kuplung.

mario buljan
19.08.2010., 19:35
ok,a dali znas za koliko se para može nači polovna husqvarna ili stihl motorka do 2 konja,,neka manja

champ
20.08.2010., 08:44
ok,a dali znas za koliko se para može nači polovna husqvarna ili stihl motorka do 2 konja,,neka manja

Pa pregledaj malo razne oglasnike, ponuda i cijene su različite...

http://www.njuskalo.hr/index.php?cmd=search2&f_keywords=stihl+motorna+pila

Ja imam ovakvu, već je odavno punoljetna, a još uvijek odlično radi:

http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-drveta/pila-motorna-husqvarna-tomos-61ff-oglas-1320973 :top:

mario buljan
20.08.2010., 17:57
Pa pregledaj malo razne oglasnike, ponuda i cijene su različite...

http://www.njuskalo.hr/index.php?cmd=search2&f_keywords=stihl+motorna+pila

Ja imam ovakvu, već je odavno punoljetna, a još uvijek odlično radi:

http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-drveta/pila-motorna-husqvarna-tomos-61ff-oglas-1320973 :top:

ok,,a koliko je ona konja,,ja imam onu stariju 65ff i odlična je sam bez amortizera je,,i ima stihl 044

champ
21.08.2010., 08:21
Husky 61 ima 4 KS, a što se tiče amortizera, oni se mogu bez problema nabaviti i zamjeniti kod kuće (naravno, uz malo znanja oko održavanja)..

mario buljan
21.08.2010., 16:20
Husky 61 ima 4 KS, a što se tiče amortizera, oni se mogu bez problema nabaviti i zamjeniti kod kuće (naravno, uz malo znanja oko održavanja)..

ok,e dal se može kvačilo promjeniti kod kuče ili mora u servis,,i kak se to radi dali znas

champ
22.08.2010., 08:22
Otpusti se matica koja drži tanjur kvačila, a s druge (desne) strane se radilica blokira ("zacvika") na zamašnjaku. Tu treba paziti, i ne koristiti krilca od vetilatora, nego jači (najdeblji) dio ispod kojeg je magnet.

Evo ti još mogućnosti: http://www.youtube.com/watch?v=r_wx361dn90

mario buljan
22.08.2010., 08:59
Otpusti se matica koja drži tanjur kvačila, a s druge (desne) strane se radilica blokira ("zacvika") na zamašnjaku. Tu treba paziti, i ne koristiti krilca od vetilatora, nego jači (najdeblji) dio ispod kojeg je magnet.

Evo ti još mogućnosti: http://www.youtube.com/watch?v=r_wx361dn90

ok.a kakvu oni špagu stavljaju u cilindar..zasto to

champ
22.08.2010., 09:13
ok.a kakvu oni špagu stavljaju u cilindar..zasto to

A bolje ti je onda da odneseš tu motorku nekamo u servis, ako ne kužiš tako jednostavne stvari. Kad želiš otpustiti kuplung koji je našarafljen na radilicu, vrtjet će ti se radilica, a s njom i sve što je montirano na nju.

Dakle, radilicu treba blokirati na neki način. U servisu imaju originalni alat, s kojim kroz otvor za sviječicu blokiraju klip, a time i radilicu. U nedostatku tog alata, u ovom primjeru iskorišteno je plastično uže.

mario buljan
22.08.2010., 13:13
A bolje ti je onda da odneseš tu motorku nekamo u servis, ako ne kužiš tako jednostavne stvari. Kad želiš otpustiti kuplung koji je našarafljen na radilicu, vrtjet će ti se radilica, a s njom i sve što je montirano na nju.

Dakle, radilicu treba blokirati na neki način. U servisu imaju originalni alat, s kojim kroz otvor za sviječicu blokiraju klip, a time i radilicu. U nedostatku tog alata, u ovom primjeru iskorišteno je plastično uže.

ok.hvala..jučer sam nabavio husky 61ff,,takvu kao kod tebe i sve je ok,,kada je u rukama radi dobro jedino kada ju nagnem ona se gasi,,sta bi moglo to biti

champ
22.08.2010., 13:51
A može biti svašta, jer motorka mora jednako dobro raditi i kad se nagne (okrene) za 90 stupnjeva lijevo ili desno. Za početak je moguće da ti je usisno crijevo s filterom u spremniku benzina negdje nagriženo, pa ovisno o položaju motorke jednom vuče gorivo, a drugi puta zrak..

mario buljan
22.08.2010., 22:18
A može biti svašta, jer motorka mora jednako dobro raditi i kad se nagne (okrene) za 90 stupnjeva lijevo ili desno. Za početak je moguće da ti je usisno crijevo s filterom u spremniku benzina negdje nagriženo, pa ovisno o položaju motorke jednom vuče gorivo, a drugi puta zrak..

ok..a jel ima neka email adresa gdje se prodaju polovne motorke osim njuskala..

Mačakvn
23.08.2010., 12:18
google

mario buljan
08.10.2010., 10:54

Dali znate za koliko se novaca moze naci polovna stihl ms 180 motorka...

buco71
17.10.2010., 22:45
ima li tko kakva iskustva sa motornom pilom steel 044 koje sad pune oglase

-mobyXXL-
18.10.2010., 15:40
imam jedno pitanje: imam stihlovku ms 170 i samo me zanima koliko će mi muke stvarat pri rezanju krovnih greda (starih) dimenzija 10x12, 10x14 i dosta ih imam 14x16??

Pitam zato jer sam s pokojnim starim rezao 30 cm daske i to joj je stvaralo dosta problema. Lanac je ok, dovoljno oštar. Pri rezanju štafli i letvi je išlo ko kroz putar...

hvala

P.S. rješavam se stare građe iz dvorišta pošto mi ne treba pa dajem susjedi za grijanje i htio bi im i to ispiliti pošto je još u komadu (gredurine 4-6m želim na pol metra ispilit cca 20-25 kom)

jane
18.10.2010., 16:16
ima li tko kakva iskustva sa motornom pilom steel 044 koje sad pune oglase

susjed kupio za 600 kuna to kinesko smece, zao mi ga je
uletio mu lik i nije htio izaci iz dvorista, (nanjusio kupca)

mario buljan
23.10.2010., 18:50
susjed kupio za 600 kuna to kinesko smece, zao mi ga je
uletio mu lik i nije htio izaci iz dvorista, (nanjusio kupca)

ee dali znate kako se mogu izmjeriti obrtaji na motorci,,,i kako se mogu povečat ili smanjit

Thommy
30.10.2010., 17:40
pozdrav ... imam problema sa sthil MS 180 ... prima gas kad ga dodam do pola kad stisnem do kraja pocinje se gusiti ... fergazer sam ocistio isto kao i filter
e sad ima jos jedan problem kad skinem onaj gornji poklopac u nutra viri jedna crna zica koja je lemljena na komadic metala i izgleda mi kao da se taj dio odpojio od nekuda ili se otkinuo ... jel zna netko kuda bi ta zica trebala biti spojena ??

mario buljan
31.10.2010., 12:13
pozdrav ... imam problema sa sthil MS 180 ... prima gas kad ga dodam do pola kad stisnem do kraja pocinje se gusiti ... fergazer sam ocistio isto kao i filter
e sad ima jos jedan problem kad skinem onaj gornji poklopac u nutra viri jedna crna zica koja je lemljena na komadic metala i izgleda mi kao da se taj dio odpojio od nekuda ili se otkinuo ... jel zna netko kuda bi ta zica trebala biti spojena ??

a jesi očistio onaj mali filter u rezervaru od goriva,,,,on se zna začepit od sitne piljevine kada režes suha drva..a za žicu neznam..možda je od bombine nesto

jationmivioni
31.10.2010., 15:17
daj sliku možda je to električno upravljana H dizna
ako na frgu ima L i H onda je vjerojatno H otpustio pa dobiva previše benzina
ili premalo ako je začepljeno ili ne radi dobava goriva štajaznam

Thommy
03.11.2010., 20:21
tnx nasao sam mam na fergazeru jedan utor u koji ide ta zica tamo sam spoio i sad mala radi bez greske
pozdrav

Thommy
03.11.2010., 20:23
tnx nasao sam mam na fergazeru jedan utor u koji ide ta zica tamo sam spoio i sad mala radi bez greske
pozdrav

ico23
26.03.2012., 14:57

MS 251:
3KS
40CM
4,9KG
MPC: 3938,00

kupio sam ju za kučanstvo. super zadovoljan.

stihl orig. vs. "stihl copy":
http://www.youtube.com/watch?v=v6GAssS-v2k

ico23
26.03.2012., 15:11
daj sliku možda je to električno upravljana H dizna
ako na frgu ima L i H onda je vjerojatno H otpustio pa dobiva previše benzina
ili premalo ako je začepljeno ili ne radi dobava goriva štajaznam
MS 180 nema L I H diznu nego samo L koja suži samo za ler gas!!

bruce80
28.03.2012., 06:27
Husqvarna je uvijek bila bolje od Stihla, samo što je Stihl radio na reklami a Husqvarna nije. Opće je poznato da se Husqvarna više vrtila i da je bila puno lakša i najbolji omjer cijene i kvalitete..
Ja imam već 6 god.Husqvarnu i jako sam zadovoljan, većinom mi koristi za pripremanje drva za zimu ali sluši mi i za ostale stvari sasvim ok..

duxamir
29.03.2012., 21:07
Bruce to bas tako nije tačno ?
To o čemu ti pričas je samo jedan mit koji se vuče iz doba kad se ja nisam bio ni rodio, a za tebe neznam.
Naime Husqvarna jeste nekad bila brža pila od Stihla, ali to je iz doba kada je Stihl pravio 041,042,051,071
To su bile pile sa jakim obrtnim momentom ali su bile spore.

kad usporedimo pile nove generacije i od Stihl-a i od Husqvarne , mozeš vidjeti da je broj obrtaja u pod punim gasom kod i jednih i drugih u 99% slučajeva jednak.
Kad usporediš težine pile jedne i druge vidjećeš da su skoro jednake.

Evo jedan primjer najkorištenijih pila u šumarstvu :

Stihl MS 440 > 70,7ccm, 4,0kw,5,4PS 6,1kg odnos snage i težine 1,5 Lanac 33zuba 3/8 1,6mm

Husqvarna 372Xp > 70,7ccm 3,9kw 6,1kg Lanac 34 zuba 3/8 1,5mm

Ove dvije pile su u istom cijenovnom rangu, razlika u 2% u cijeni najviše, ja osobito bi uvijek od ove dvije prije uzeo Stihl nego Husqvarnu iz slijedećih razloga
1. Ms 440 je jedna od najboljih Stihlovih pila, dok 372 Xp nije pohvaljena od šumarskih radnika radi problema sa radilicom i kućištem motora.
2. Ako ste imali priliku da skidate rasplinjač( karburator) kod jedne i druge , primjetili ste da na Ms 440 to uradite za 2 minute , dok na 372XP trebate 10 minuta.
3. Stihl mozda nepravi najbolje motorne pile na svijetu , ali zato ima najbolju servisnu mrezu na svijetu.

Uporedicu ako hocete i MS 180 sa Husqvarnom 137, mozda Husqvarna pobijedi ;)

duxamir
29.03.2012., 21:22
PAŽNJA:
Citao sam forum par stranica unazad i vidim da se daju raznorazni savjeti oko popravki motornih pila koji bas uvijek nisu tačni i mogu dovesti do ozbiljnih oštećenja na uređajima.
Savjetujem vam da neradite ništa u šta niste sigurni 100%, recimo kod zamjene kvačila na pili vidim da ima raznih savjeta kako to uraditi, a ima bogami i pogrešnih.
Tema se jeste u forumu sam svoj majstor, ali dobro razmislite prije nego radite neke popravke kod kuće.
Za popravak motorne pile često trebaju specijalni alati koji se koriste za blokadu radilice,za skidanje magneta, za skidanje uljnih pumpi itd.
ako niste vješti osnovnom znanju u tome, odnesite pilu u servis bolje će te proći.

TAKAR
17.04.2012., 17:00
Ovako..Zanima me jedna stvar. Imam trimer/kosilicu Husquarna model 345RX koja je od starog ( Tate ) on nije u mogučnosti trenutno se bavit s njom pa me zanima kako ju upalit. Možda smiješno zvuči al ono.. Ima benzina, sviječica je ok al neće upalit.. ' Napumpao ' sam benzina i pokušao upalit pod čokom al neide. kad sam izvadio sviječicu bila je cijela od benzina, mislim dio koji iskri je od benzina pa možda stoga ne može upaliti.. Evo zanima me

HVALA ;)

force32
17.04.2012., 18:40
Ovako..Zanima me jedna stvar. Imam trimer/kosilicu Husquarna model 345RX koja je od starog ( Tate ) on nije u mogučnosti trenutno se bavit s njom pa me zanima kako ju upalit. Možda smiješno zvuči al ono.. Ima benzina, sviječica je ok al neće upalit.. ' Napumpao ' sam benzina i pokušao upalit pod čokom al neide. kad sam izvadio sviječicu bila je cijela od benzina, mislim dio koji iskri je od benzina pa možda stoga ne može upaliti.. Evo zanima me

HVALA ;)

Presaugo si ju.:)
Nije to ništa,prvo skini sviječicu a po mogučnosti zamjeni je nije neki trošak a možda je odradila svoje.
drugo kada ti je skinuta sviječica okreni otvor na cilindru(gdje je svječica) prema dole i povlači ručicu startera 5-6 puta.
Nakon toga sav višak goriva i ulja koje ti je izbačena dobro obriši,ako nisi uzeo sviječicu onda provjeri zazor 0.5mm i malo finim šmirglom obrusi elektrode i dobro obriši.
zavrni sviječicu uključi čok,kada i malo motor krene i ugasi se vrati čok i pali bez njega i mora upaliti:D
LP.

villeneuve
17.04.2012., 18:44
+ ne bi bilo loše provjerit filter zraka i očistiti ga prema potrebi

TAKAR
18.04.2012., 11:49
Hvala puno ;) .. Nadam se da će sve bit ok..ako nešto neću znat javim se opet ! Uživajte

HQV
20.04.2012., 21:12
Bruce to bas tako nije tačno ?
To o čemu ti pričas je samo jedan mit koji se vuče iz doba kad se ja nisam bio ni rodio, a za tebe neznam.
Naime Husqvarna jeste nekad bila brža pila od Stihla, ali to je iz doba kada je Stihl pravio 041,042,051,071
To su bile pile sa jakim obrtnim momentom ali su bile spore.

kad usporedimo pile nove generacije i od Stihl-a i od Husqvarne , mozeš vidjeti da je broj obrtaja u pod punim gasom kod i jednih i drugih u 99% slučajeva jednak.
Kad usporediš težine pile jedne i druge vidjećeš da su skoro jednake.

Evo jedan primjer najkorištenijih pila u šumarstvu :

Stihl MS 440 > 70,7ccm, 4,0kw,5,4PS 6,1kg odnos snage i težine 1,5 Lanac 33zuba 3/8 1,6mm

Husqvarna 372Xp > 70,7ccm 3,9kw 6,1kg Lanac 34 zuba 3/8 1,5mm

Ove dvije pile su u istom cijenovnom rangu, razlika u 2% u cijeni najviše, ja osobito bi uvijek od ove dvije prije uzeo Stihl nego Husqvarnu iz slijedećih razloga
1. Ms 440 je jedna od najboljih Stihlovih pila, dok 372 Xp nije pohvaljena od šumarskih radnika radi problema sa radilicom i kućištem motora.
2. Ako ste imali priliku da skidate rasplinjač( karburator) kod jedne i druge , primjetili ste da na Ms 440 to uradite za 2 minute , dok na 372XP trebate 10 minuta.
3. Stihl mozda nepravi najbolje motorne pile na svijetu , ali zato ima najbolju servisnu mrezu na svijetu.

Uporedicu ako hocete i MS 180 sa Husqvarnom 137, mozda Husqvarna pobijedi ;)

Vrlo si siguran u sebe kada donosiš neke zaključke. Molio bih te dgovore na dolje navedena pitanja, da malo pojasniš svoje zaključke...

1. Sa koliko šumarskih radnika si razgovarao i o kojim problemima na radilici i kučištu se radi kod 372Xp pile? Kolika je to brojka problema?
2. 10 min za skidanje rasplinjača na 372XP, a 2 minute na Stihl MS 440??? Koliko puta si to skidao rasplinjač na 372Xp da ti je bilo potrebno 10 min za skidanje?
3. Koliko si to servisa u "svijetu" obišao da tvrdiš kako imaju najbolju servisnu mrežu u svijetu???

ucka
26.04.2012., 19:46
..molio bih mahere na ovom podrucju da mi odgovore..sta je bolje ..
Husqvarna ili Kawasaki trimer..hvala puno !!!

HQV
02.05.2012., 12:58
..molio bih mahere na ovom podrucju da mi odgovore..sta je bolje ..
Husqvarna ili Kawasaki trimer..hvala puno !!!

Preopčenito pitanje... Imaš li modele koje uspoređuješ?

RENT-A-IDIJOT
11.05.2012., 20:40
eto nakon zimskog premisljanja sta i gdje kupiti te nakon iskustva s blesavim trgovcem napokon je moja husqvarna doma.
Znači odlučih se na model na akciji ( http://www.husqvarna.com/hr/products/trimmers/143r-ii/ )
Lokalni trgovac mi je digao tlak i eto čekanje kosilice od 10dana nije urodilo dogovorom pa sam okrenuo uvoznika i reka storiu... Uljudan gospon mi je dost pomogao i dao kontat trgovca na Korčuli uz to da navedem preko koga sam dosao...
Trgovac mi je uz kosilicu i sta uz nju ide dao free 1l org. ulja husq. zaštitu za glavu te jos jedan namotaj flah-a i rjesio prevoz do mog mjesta.
Sto se tiče kosilice nemam sta rec jer je jos u razradi.. potrosih pola rezervoara i zbog alregije na drijenak finuh na hitnu.... Tak da ce košnja pričekat neko vrjeme...

HQV
13.05.2012., 11:29
Odličan izbor! Vrlo kvalitetan uređaj!

RENT-A-IDIJOT
14.05.2012., 21:11
vrjeme će pokazat :)

TAKAR
21.05.2012., 18:30
Pozdrav. Zanima me želi li itko kupiti Husqvarna 152 RB za 2800 kn. Stara je 1,5 godina u dobrom je stanju. Radi normalno i dosta je jaka.
Za sve ponude i slike javite se na mail : little.drivergang@gmail.com

Hvala !

max.007
25.07.2012., 07:39
Pozdrav !
Evo nakon 25 godina 011 male pile otac oče da kupi pilu da ne ovisi o rođaku u šumi pa bi si kupio nešto što nije teško za rukovat a opet da je jako barem 4 ks .
Gledamo malo rang 4.1, 4.4. , 4.6 ks . sve se vrte od 5.5.kg prva , i ove dvije su po 5.9 kg . To su modeli Ms 290 te dva modela sa dekompresiskim vetilom ms310 i ms 390 naravno to nije segmet profesionalnih pila .
Obzirom da si hoće kupit novu pilu čitam malo i malo me strah Stihl da se radi u Kini ima koja da se ne radi ?
Pa smo se prebacili da gledamo i iz profesionalne serije model od 3ks model MS 241 C-M ispod 5 kg ali od ove 3 prve nabrojane za duplo manje vibracije ima .
Sad sam vec malo zbunjen i dolazim do zaključka kako sa 3.0ks i 4.7 kg ova može da bude profesionalna pa smo se bacili na MS 341 model ima opet kao ove prve 3 jačinu nesto između 4.2 ks 5.5 kg .
Obzirom da je od oca mala pila od 2ks ta 011 i lagana zanima me da li je ovih 5.do 5.9 kg dosta lagana pila za manevriranje oko drveta ?
I šlag na kraju ono što bi sa financiske strane mozda mogao da uzmem je model ms 361 rang modela iz prve tri po jačini 4.6 ks malo ipak lakša 5.6 kg ne kao ove tri prve 5.9 . i imao sve sta je u današnje vrijeme izmišljeno :
Antivibracijski sistem

DA
Snaga 3,4/4,6 kW/KS Posluživanje jednom polugom

DA
Masa bez vodilice/ lanca 5,6 kg ElastoStart

DA
Snaga u odnosu na masu 1,6 kg/kW Ematic- sistem za podmazivanje lanca

DA
Oilomatic lanac podjela/ tip 3/8 Rapid Super Comfort Kompenzator

DA
Preporucena max. duljina 40 cm Sistem filtera dugog vijeka trajanja

DA
Razina zvučnog tlaka (dB(A)) 101,0 Regulacijska uljna pumpa

DA
Razina zvučne snage (dB(A)) 113,0 QuickStop kocnica lanca

Eto ako može neka pomoć tko je malo stručniji .
dolazim do zaključka i vrtnje svih tih modela na youtube da je sto skoro sve isto što je jako 4ks .
Pa malo gledam usporedbe sa Husqvarna pilama na netu i čini mi se da su one ipak malo brže u radu od Stihl-a .
Oprostite na ovom sada malo dužem postu ali ne kupujem to kao kruh pa sam sad malo iznio šta se traži .
Zaključak je da mozda ova prva Ms 290 koja kosta 3750 kn i ova ms 361 od 6750 kn jačina ista , vibracija ima manje normalno ova za vcise novaca e sad tu sam dao ove karakteristike sta ima ta skupa da li je to neki marketing ili to sve što ima stvarno u jednu ruku pomaže čovijeku u praksi papir je manje važan ipak je ona u šumi .
Koliko je bitan taj dekompresiski ventil na recimo MS 310 a ova Ms 290 nema .

Zahvaljujem se i nadam se da će neki doktor u tome expert moći da mi sugerira ili objasni znam da je malo komplicirano .

robberta
13.08.2013., 12:21
]HUSKVARNA 359
evo da malo pokrenem temu več 1 godine nitko ne piše
ja sam jučer kupio HUSQVARNU 359 na akciji 3999 kuna i probao piliti i zaključio
da ima jako puno snage 3,9 ks ali da je originalna vodilica malo premala za tu snagu
mislim da je vodolica 40 cm ako se računa koliko je vani .
molim vas vaša iskustva sa tom pilom ja mislim da je omjer cijene i kvalitete zadovoljavajuči

zmiklauz
13.08.2013., 13:30
je H359 odlična pila da završiš u vrapču ak si slabih živaca...
nakon nekih 40-50h klip,pa fergazer pa struja pa amortizeri milina...

robberta
13.08.2013., 15:03
je H359 odlična pila da završiš u vrapču ak si slabih živaca...
nakon nekih 40-50h klip,pa fergazer pa struja pa amortizeri milina...

baš neznam da bih to bile tako loše pile kako vi pišete
prije nego sam pilu kupio dobro sam se raspitao
i pila je dobila sve pohvale kolega koji se bavi sa prodajom drva
za 3 godine je sa husqvarnom 359 napravio preko 300 metara drva
i kaže da nije imao niti jednu grešku do sada.
htio bih čuti tko je radio sa takvom pilom njegova iskustva

zmiklauz
13.08.2013., 20:01
tvoj kolega ne servisira pile i nemože ocjenjivat na temelju jedne...359 nije šrot od pile ali nije ni daleko

servis-mot-pila
26.09.2013., 17:03
Husqvarna definitivno!!!!!