PDA

View Full Version : Tražim recept za...

stranice : [1] 2 3

Jolanda
19.09.2007., 11:54
Svako malo otvori se tema gdje netko traži neki određeni recept, zato zašto ne bismo to stavili sve pod ovu jednu temu.
Evo za početak, ja već odavno tražim recept za jedan kolač. Izgleda i ima okus kao baklava ali gore ne ide kora već sitno naragatano tijesto. Žena koja ima taj recept prodaje kolače i taj joj je jedan od "udarnih" tako da ne želi podjelitit tajnu. Pa ako netko ima taj recept :s

pahuljica
24.09.2007., 08:29
hmmm,baklava pa to lisnato tijesto nagratano?

Sorrela
26.09.2007., 22:15
hmmm,baklava pa to lisnato tijesto nagratano?

Ako je odozgo tijesto kao rezanci, skroz tanki, mogao bi biti kadaif

Jolanda
28.09.2007., 06:06
To sam i ja mislila. Probala i nije. Slični su ali nije to to.

A_N_A
05.10.2007., 17:35
Trebala bi recept za Dampf-Knödel, ( Germ-Knödel ) lagane pjenaste knedle, ali pomogućnosti recept u kojem se one mogu kuhati u vodi, a ne na gazi pokriveno još jednim loncem, jer mi je full nepraktično. :raspa:
Thanks!

polly
05.10.2007., 18:13
vidi tu (http://www.marions-kochbuch.de/rezept/1361.htm)

stranica je opčenito dobra :klopa:

Madame Hooch
05.10.2007., 18:42
Svako malo otvori se tema gdje netko traži neki određeni recept, zato zašto ne bismo to stavili sve pod ovu jednu temu.
:s

zato jer su ljudi, uglavnom, prelijeni i za traženje po konkretnom nazivu jela ili sastojka po temama ....tak da se živo pitam ko će ti tražit po raznoraznim pitanjima i odgovorima unutar jedne teme sa tako neodređenim naslovom ...:kava:

napr. recepata za najobičnije krpice sa zeljem i razvijenih diskusija o tome ima na bar 10 tema, a još uvijek se nađe neko ko onda pita a kak se radi tijesto za krpice

osim, ako nisi mislila temu nazvati "Tražim recept za nešto što ne znam kak se zove, a jela sam jednom ...."

polly
05.10.2007., 18:50
ili kad se počne s jednim, a završi s 1001
npr. meni je ovaj topic (http://www.forum.hr/showthread.php?t=119660) bio jako drag :rofl:

Madame Hooch
05.10.2007., 18:55
:lol:

nego, kaj se Hana_ naučila peč kolače da je više nigdje nema ? :confused:

A_N_A
06.10.2007., 21:27
vidi tu (http://www.marions-kochbuch.de/rezept/1361.htm)

stranica je opčenito dobra :klopa:

Napravila sam po receptu i tope se u ustima! Odlične su!!!!:jumping:

izgubljena dusa
09.10.2007., 19:34
molila bih ako tko ima recept za marmeladu, dzem ili kako ja sve zovem pekmez, od kestena.

fala...

klomppa
18.10.2007., 17:07
ja trazim recept za kolac "ljubavni san", idu piskote i dvije kreme, trazila sam i nema ga a tako je fiiiiiiiiiiin...........

SPOT
19.10.2007., 17:52
Molila bih recept za nešto sasvim jednostavno: kolač koji se pravi s petit beurre keksima i pudingom od čokolade, ne peče se, nego samo nešto s keksima, pa puding?? Kako??

lambuel
19.10.2007., 19:32
Poredaš kekse na dno posude. Skuhaš puding prema uputama na vrećici. Preliješ ga preko keksa. Na vrh staviš još jedan red keksa (opcionalno). Ohladiš. Serviraš :s

avril
19.10.2007., 21:28
Molila bih recept za nešto sasvim jednostavno: kolač koji se pravi s petit beurre keksima i pudingom od čokolade, ne peče se, nego samo nešto s keksima, pa puding?? Kako??

sastojci:

za kremu:
1 puding od vanilije
1 krema od vanilije (ona dolcela)
10 dkg margarina
(izmijesas posebno puding prema uputama, pustis da se ohladi malo, posebno izmijesas kremu od vanilije a onda sve zajedno + margarin);
pokusala sam i samo sa pudingom, ali bude prerijedak pa se ne da lijepo izrezati

1 slag iz vrecice
petit beurre keks
crna kava
banane
limun
cokoladne mrvice

sastojci se slazu slijedecim redom:
1. petit beurre keksi
2. 1/2 kreme
3. banane
4. 1/2 kreme
5. petit beurre keksi
6. slag
7. cokoladne mrvice

Kolac se ne pece, protvan se ne treba nicim oblagati, niti posipati
dno brasnom, uljem, nicim...
Skuha se crnu kava i keksi umacu u toplu kavu na sekundu-dvije. Slazu se keksi na dno protvana. Onda se po tome prelije pola kreme (izmijesani zajedno puding, krema od vanilije, i margarin). Onda se poslazu po kremi banane narezane na kolutice (umocim ih nakon rezanja u limunov sok, da ne potamne). Onda ostatak kreme, i opet red keksa (opet umocenih u kavu). To sve se moze preliti sa slagom i cokoladnim mrvicama. Staviti u frizider preko noci.
Moze se mijenjati i puding - staviti od cokolade, ili od jagode, mijenjati voce, ili gore staviti glazuru od cokolade umjesto slaga.

sunce moje
22.10.2007., 11:01
Trebala bi recept za Dampf-Knödel, ( Germ-Knödel ) lagane pjenaste knedle, ali pomogućnosti recept u kojem se one mogu kuhati u vodi, a ne na gazi pokriveno još jednim loncem, jer mi je full nepraktično. :raspa:
Thanks!

Dragi ljudi jel ima netko ovaj recept na hrvatskom. Polly je stavila link na njemacku stranicu i ja niš ne kuzim. Jela sam te knedle u slovackoj više puta i prefine su. Oni ih još preliju nekim umakom koji ima okus kao neka krema od sira i vanilije. Oni to zovu samo buhtle na pari. Hvala!

SPOT
23.10.2007., 16:42
sastojci:

za kremu:
1 puding od vanilije
1 krema od vanilije (ona dolcela)
10 dkg margarina
(izmijesas posebno puding prema uputama, pustis da se ohladi malo, posebno izmijesas kremu od vanilije a onda sve zajedno + margarin);
pokusala sam i samo sa pudingom, ali bude prerijedak pa se ne da lijepo izrezati

1 slag iz vrecice
petit beurre keks
crna kava
banane
limun
cokoladne mrvice

sastojci se slazu slijedecim redom:
1. petit beurre keksi
2. 1/2 kreme
3. banane
4. 1/2 kreme
5. petit beurre keksi
6. slag
7. cokoladne mrvice

Kolac se ne pece, protvan se ne treba nicim oblagati, niti posipati
dno brasnom, uljem, nicim...
Skuha se crnu kava i keksi umacu u toplu kavu na sekundu-dvije. Slazu se keksi na dno protvana. Onda se po tome prelije pola kreme (izmijesani zajedno puding, krema od vanilije, i margarin). Onda se poslazu po kremi banane narezane na kolutice (umocim ih nakon rezanja u limunov sok, da ne potamne). Onda ostatak kreme, i opet red keksa (opet umocenih u kavu). To sve se moze preliti sa slagom i cokoladnim mrvicama. Staviti u frizider preko noci.
Moze se mijenjati i puding - staviti od cokolade, ili od jagode, mijenjati voce, ili gore staviti glazuru od cokolade umjesto slaga.

Hvala, ovo mi se čini fino ali to nije taj, svejedno ću ga napraviti da probam. Ovaj koji ja tražim ide samo keks i puding od čokolade, keksi se čini mi se umaču u mlijeko, a ne znam jel se magrarin dodaje da se puding ne bi skorio ili što je išlo u njega još. i koliko slojeva keksa je išlo. Joj.

avril
23.10.2007., 16:57
Hvala, ovo mi se čini fino ali to nije taj, svejedno ću ga napraviti da probam. Ovaj koji ja tražim ide samo keks i puding od čokolade, keksi se čini mi se umaču u mlijeko, a ne znam jel se magrarin dodaje da se puding ne bi skorio ili što je išlo u njega još. i koliko slojeva keksa je išlo. Joj.

Pa modificiraj ga prema svojim zeljama... izbaci banane, stavi puding od cokolade, umoci kekse u mlijeko umjesto kavu. :top:

sunce moje
24.10.2007., 12:32
jel ima netko prijevod recepta ovih knedli/buhtli plizzz?

pchelicaMaja
27.10.2007., 13:01
molim vas, ako netko zna kako se radi onaj bijeli umak koji se jede uz tortilla chips, ja sam ga jela mex rest u Zgb (Caramba,mislim) i u Crikvenici u mex.. probala sam doma napravit nešto sličnu, stavila sam sir vrhnje chilli sol i peršin, ali nije ni blizu...

danči
28.10.2007., 16:00
molim vas, ako netko zna kako se radi onaj bijeli umak koji se jede uz tortilla chips, ja sam ga jela mex rest u Zgb (Caramba,mislim) i u Crikvenici u mex.. probala sam doma napravit nešto sličnu, stavila sam sir vrhnje chilli sol i peršin, ali nije ni blizu...

ja uzmem obično kiselo vrhnje, dodam malo češnjaka u prahu i suhog peršina malo kao dekoraciju.
ako ti se ne svidi i dalje eksperimentiraj, ili ih pitaj sljedećom prilikom kad dođeš na klopu u mex rest

extreme
28.10.2007., 16:20

Pogledaj si sastav na onim staklenkama sa tim umacima za čips.
ja sam si radila avocado umak...

BBlue
28.10.2007., 16:55

Možda ti ovo pomogne....

http://www.crochef.com/index.php?recept=169

chateauxdeif
28.10.2007., 18:20
moje premekano srce i trula nedjelja pa da učinim dobro djelo evo prijevoda pollyinih "gernknoedel":D
5 jušnih žlica mlijeka
10 g germe
1 čajna žličica šečera
30 g brašna
500 g brašna
40g šečera
sol
2 jaja
1 žutanjak
1 čajna žl. limunove korice
100 g putra
1/8 litre mlijeka
60 g putra
30 g maka
20 g šečera u prahu
450 g "musa" od šljiva (marmelada ili pekmez)

za GK naprije umijesiti predtjesto. 5 mlačnih juš.žl. mlijeka zamiješati sa 10 g svježe germe, 1 čaj.žl. šečera i 30 g brašna. to predtijesto pustiti cca 10 minuta da se diže.
u veliku posudu staviti 500g brašna. u sredini brašna napraviti udubljenje i u to uliti predtjesto. dodati tome šečer, malo soli, jaja, žutanjak i naribanu koru netretiranog limuna.
mekani putar i 1/8 mlačnog mlijeka dodati tijestu i tako dugo mijesti do glatkog tijesta, dok se neda lagano odvojiti od posude. tijesto poklopiti i cca 30 minuta ostaviti na toplom mjestu da se diže.
tijesto na lagano pobrašnjenoj radnoj plohi formirati u dugačku rolu i podijeliti u 12 djelova.
svaki komad tijesta formirati u kuglu i staviti, sa dovoljno razmaka, na tepsiju obloženu papirom za pečenje.
pokriti sa kuhinjskom krpom i pustiti cca 15 da se diže.
u međuvremenu u dva velika lonca zagrijati puno, lagano posoljene, vode.
kad počne lagano kuhati po 3-4 GK odjednom staviti u vodu. poklopiti i temperaturu staviti na najmanji stupanj. pustiti tako cca 20 minuta ( u receptu piše da pusti "vući", što najvjerojatnije znači da nije bitno da kuhaju, već da budu u pokrivenom loncu, 20 min. u pari - opaska moja)
izvaditi. rastopiti 60g putra (maslaca) i preliti preko GK. posipati sa mljevenim makom i šečerom u prahu. najbolje poslužiti sa "self made" musom os šljiva.

to je to:) prevodila sam direktno pa nije baš najprofesionalnije, ali mislim da je razumljivo. ako štogod nije ti samo vikni:mig:

dobar tek

sunce moje
29.10.2007., 14:55
hvala od srca! kad isprobam javim kako su uspjele

lambuel
30.10.2007., 14:42
chateauxdeif, hvala na prijevodu :top:

Ak mi nećete zamjerit, samo bih dodao da kad god sam jeo dotične knödel :D po Njemačkoj ili Austriji, pekmez od šljiva je bio u sredini knedle, a umak/dodatak se birao posebno. Mene je oduševila kombinacija ukuhanih kiselih višanja i slatkog umaka od vanilije :klopa:

chateauxdeif
30.10.2007., 17:10
chateauxdeif, hvala na prijevodu :top:

Ak mi nećete zamjerit, samo bih dodao da kad god sam jeo dotične knödel :D po Njemačkoj ili Austriji, pekmez od šljiva je bio u sredini knedle, a umak/dodatak se birao posebno. Mene je oduševila kombinacija ukuhanih kiselih višanja i slatkog umaka od vanilije :klopa:

moja omama je pravila te knedle, ali uvijek prazne:) punjene su bile samo one od krumpirovog tijesta. ona je kuhala švapsku kuhinju: slatki sosevi, slatkaste knedlice uz meso. i mogu reći da sam to ostavila u mojoj kuhinji.:s

Zla patka
30.10.2007., 17:21
trebala bi recept za pumpkin pie, provjereni po mogucnosti :moli:

znam da je svojevremeno bila tema, ali ne mogu naci

kiksy
03.11.2007., 09:50
trebao bi recept za međimursku zlevanku,ali navodno ima neka verzija sa sirom,bez pekmeza od šljiva,ako neko zna,thx!

ashley
07.11.2007., 11:02
...molila bih vas neki recept za savijacu s jabukama u umaku od vanilije. Sve sto sam nasla je sa pudingom od vanilije, a to ne bi...

Zna li netko...:moli:

Anika 002
10.11.2007., 16:39
Poredaš kekse na dno posude. Skuhaš puding prema uputama na vrećici. Preliješ ga preko keksa. Na vrh staviš još jedan red keksa (opcionalno). Ohladiš. Serviraš :s

Ne znam baš da tako ide. Onda su to samo 2 reda keksa, pa ispadne ko kremšnita, ono, puno kreme, malo keksa....i sve je nekako nestabilno.
evo kako ja pravim: skuhaš 2 pudinga od čokolade u jednom loncu, dodaš 2 čepa ruma u to, kekse na dno tepsije(ili zdjele) i po tome trećinu pudinga, pa red keksa, pa drugu trećinu pudinga, pa opet keksi, pa zadnji sloj pudinga, i najzad keksi. Gotovo! Bolje je kad ima dosta keksa. Ohladi se u frižideru.

A_N_A
10.11.2007., 18:27
Ovako, nedavno sam jela jedan naoko vulgaris, ali odličan kolač!
Opis: dolje je lisnato, a gore krema nalik na onu od kremšnita, ali konzistencije stvrdnutog pudinga od vanilije.
Pretpostavljam da se razvalja lisnato, peće do pola, a gore ulije krema koja se kuha od mlijeka, jaja, brašna, vanilije, a u hladno doda maslac, pa se zapeće u pećnici kad je kora lisnatog napola gotova.
Kako su slastice dosta osjetljive na količinu, temperaturu i vrijeme pipreme, lijepo molim točne podate ( dimenzije protve, vrijeme pećenja kore, vrijeme pećenja kreme i najvažnije TEMPERATURA pećnice ) istog ili sličnog kolača. Puno hvala!:s

Marinela Krkalic
12.03.2008., 21:08
pozdrav svima!
obozavam da kuham pa ako netko ima kakvih dobrih recetapa!
sta mislite o pecenom grahu i piti od bijeloga luka
ako netko treba recept neka se javi

na internetu, pa tako i na forumu, nije pozeljno stalno koristiti caps lock. tc

ella6
12.03.2008., 21:11
Ja imam dosta recepata,a kaj te zanima? kakva jela?

Arianne
12.03.2008., 21:16
Ja bi pitu od sira ili od spinata :(

Marinela Krkalic
12.03.2008., 21:44
ako moze nesto sto se jede kasikom,ja zivim u njemackoj a ovdje se sve jede skoro vec gotovo i suho
znam sve da kuham ali mi treba nesto novo

Marinela Krkalic
12.03.2008., 21:57
Ja bi pitu od sira ili od spinata :(

umjesis normalno tijesto ko za kruh ali bez kvasca premjesis zatim ga pomazes s malo ulja odozgor,pustis da malo upije onda ga razvaljas,pa ga razvlacis rukama da buda tanko,uzmes sir i stavis u jedan red i taj red zamotas ne debelo i slazes u tepsiju u krug.Kada malo porumeni (stavis vodu da provrijei i unutra margarina malo) s tom vodom polijes po piti i ostavis je jos 5 min da se pece !!!Nadam se da ce ti uspjeti i da nisam malo i previse napisala

-gloria-
12.03.2008., 22:03
:rofl:

ja bih sarmu :D

tough_cookie
14.03.2008., 18:56
marinela, jel ti zapravo trazis ili nudis recepte? nije mi bas jasno :ne zna:

GreenEyezz
16.03.2008., 22:49
Mislim da je super ideja da se ovakav topic otvori, jer je skoro nemoguce sve iscitati i pronaci recept. Ja vec odavno pravim krokete sa besamel sosom i komadicima piletine ili plodova mora, no odnedavno mi se desava, iako ih pravim ucijek po istom receptu, da mi smjesa za krokete ispadne nekako premekana, pa je ne uspijem lijepo oblikovati i uvaljati u brasno, jaja, prezlu!!

Ima li jos neko mozda recept za krokete, pa da pokusam na neki drugi nacin? Ovi zadnji koje sam napravila su bili blago receno jadni. :ne zna:

gena
18.03.2008., 17:14
Bok!
Za uskrs bi pekla janjetinu u pecnici , jel ima tko dobar recept ili savjet ...nešto što bi bilo najsličnije okusu one janjetine s ražnja..možda uz dodatak krumpira i luka i minimalnih začina

Saharun
18.03.2008., 18:23
Mislim da je super ideja da se ovakav topic otvori, jer je skoro nemoguce sve iscitati i pronaci recept. Ja vec odavno pravim krokete sa besamel sosom i komadicima piletine ili plodova mora, no odnedavno mi se desava, iako ih pravim ucijek po istom receptu, da mi smjesa za krokete ispadne nekako premekana, pa je ne uspijem lijepo oblikovati i uvaljati u brasno, jaja, prezlu!!

Ima li jos neko mozda recept za krokete, pa da pokusam na neki drugi nacin? Ovi zadnji koje sam napravila su bili blago receno jadni. :ne zna:

Kroketi

Očistiti 750g kumpira, skuhati u posoljenoj vodi, izgnječiti, te dodati 100g brašna, 1 ožicu vegete, 40g margarina i 2 žumanjka. Sve dobro umijesiti.

Oblikovati krokete (njokice) te svakoj u sredinu utisnuti štapić sira (potrebno oko 150g gaude). svaki kroket uvaljati u brašno, jaja i prezlu, te prigati u vrelom ulju.

A moš provat i vako;

Pogačice od krumpira

Ogulite i operite 10 kupira srednje veličine. Nagratajte ih na grakatež s manjim rupama, a 2 glavice luka nagratajte na malo većim rupama. Istisnite iz oboje što više tekućine. Pomiješajte gratane patate s gratanim lukom, 2-3 cijela jaja, 1/4 kikare brašna ili krušnih mrvica, te soli i paprom po ukusu.

Ugrijte ulje u prosuji. U vruče polako spuštaje pogačice sa ožicom. Okrečite ih da se ravnomjerno poprigaju, pa vadite na salvete da se ocijedi ulje. Služite s raznim umacima ili jednostavno s jogurtom.

Souffle od kumpira

Evo jedan interesantan prilog:

Zagrijati pećnicu i namastiti kalup.
Oguliti i nasjeckati 6 krumpira srednje veličine. Kuhati ih u zasoljenoj vodi u pokrivenoj posudi, dok se ne smekšaju. Ocijediti ih i izgnječiti.
Dodati ostale sastojke:
25 dkg svježeg krem sira, s 1 sitno sjeckanim lukom,
1/4 kikare kiselog vrhnja,
1/4 kikare rastopljenog masla,
2 izmućena jaja, a soli i papra po ukusu.
Izliti smjesu u pleh i peći 40-45 minuta.

Madame Hooch
18.03.2008., 20:45
Bok!
Za uskrs bi pekla janjetinu u pecnici , jel ima tko dobar recept ili savjet ...nešto što bi bilo najsličnije okusu one janjetine s ražnja..možda uz dodatak krumpira i luka i minimalnih začina

pa ženo - sve si već sama sebi odgovorila :top:

(ja osobno volim začinjeno, pa stavim svježeg ružmarina i majčine dušice) ali evo, njjednostavnije i najogoljenije za tebe ;

- ako vas je malo (4-ero i manje) uzmi doljnju 1/4 janjeta sa butićem (uvale ti dio glave, pa uglavnom ispadne oko 3kg) i zamoli da ti odvoje but od rebara i potrbušnice (taj dio možeš iskoristiti za kalju ili spremiti za kasnije i napraviti paprikaš)

butić (prije pečenja uglavnom vagne oko 1,5-1,8 kg) nasoliš i protrljaš sa izdrobljenim češnjakom, namažeš maslinovim uljem i ostaviš na hladnom (kak se po današnjoj prognozi piše, dovoljno je u poklopljenoj posudi vani na balkonu :mig:)
imaj na umu da se meso peče na 180°C po 30 minuta za svakih 0,5kg , a da krumpiru treba oko 1 sat da bude dokuhan iznutra i dopečen izvana
na 1,5kg mesa uzmeš 4xpo osobi krumpira veličine jajeta ili 3xpo osobi veličine jabuke ...krumpire narežeš na 1/2 (manje) ili 1/8 (veće) , uzmeš 2 ljubičasta luka narezano na krupno ili pregršt ljutike raspolovljene, 3-4 cijela češnja češnjaka samo zgnječena nožem (s kožom), veliku žlicu krupnozrne morske soli i 1dl maslinovog ulja
u limu za pečenje ili velikoj plitkoj keramičkoj posudi izmješaš povrće prstima i na sredinu položiš butić, podliješ sa 1dl vode (ili, ako si kuhala kalju od ostalog, sa janjećom juhom), prekriješ sa alu-folijom (zadihtaj) i ubaciš u predgrijanu pečnicu
nakon 1h skuneš foliju, digneš temperaturu pečnice na 200-220°C i pečeš još 30-40 minuta

u slast :klopa

Madame Hooch
18.03.2008., 21:19
Souffle od kumpira

Evo jedan interesantan prilog:

Zagrijati pećnicu i namastiti kalup.
Oguliti i nasjeckati 6 krumpira srednje veličine. Kuhati ih u zasoljenoj vodi u pokrivenoj posudi, dok se ne smekšaju. Ocijediti ih i izgnječiti.
Dodati ostale sastojke:
25 dkg svježeg krem sira, s 1 sitno sjeckanim lukom,
1/4 kikare kiselog vrhnja,
1/4 kikare rastopljenog masla,
2 izmućena jaja, a soli i papra po ukusu.
Izliti smjesu u pleh i peći 40-45 minuta.

ej, ljubavi ! kako si ti meni ? :mig:

evo dodatnih primjena za ovaj gornji recept ...

...naime, ova se smjesa uspješno koristi za britanska jela : Sheppards Pie, Fish Pie i Stake&Kidney Pie

Sheppards : u glinenu (porculansku, staklenu vatrostalnu) zdjelu na namašćeno dno polože se komadi pečene ovčetine ili janjetine (ostaci od boljeg, blagdanskog ručka) i iznutrice (tripe, jetra, bubrezi) prodinstane na naglo na krupno narezanom luku kao za paprikaš ....sve se prekrije slojem gore receptiranog pirea i zapeče u pečnici dok ne dobije lijepu hrskavu koru

Fish : posuda - sve isto ko gore, pomazanje maslacem; položiti u slojevima filete svježeg bakalara (oslić je dobra zamjena), meso škampa i možda koja plemenita školjka kao jakobska kapica ili periska, na tanke listiće narezana ljutika , prelijati posoljenim vrhnjem za kuhanje ...sve se prekrije slojem gore receptiranog pirea i zapeče u pečnici dok ne dobije lijepu hrskavu koru

Stake&Kidney : sve isto ko i kod Sheppards, samo su meso i iznutrice od junetine ili teletine ...kod teletine imati na umu da je nemasna, pa ako je za dijetalce onda OK, a ako je za normalne žderonje, onda treba potkrijepiti sa nešto maslaca, svinjske ili pileće masti

*** za sve navedeno može se iskoristiti jučerašnji pire krumpir

Saharun
18.03.2008., 21:31
ej, ljubavi ! kako si ti meni ? :mig:

:kiss:

a takotako, eto pokušavan u zadnji čas nabaviti dobru domaću šunku. :D

Madame Hooch
18.03.2008., 22:05

a kolko vas je to doma da vam treba cijela šunka :p ?

nama je dosta i buncek i majušna vratinčica :cerek:

ali, zato bi preokrenula grad za lijepim dimljenim goveđim jezikom ...:p:p:p

d@d@
18.03.2008., 23:02

Danas su u Zg u dioni prodavali cijele lopatice po 46-49 kn/kg (nisam baš dobro zapamtila cijenu) - nisu prevelike cca 3 kg, onako selački od oka. Vjerojatno su brzinski sušene.

A jedan tip mi je u birtiji rekao (dobio je onu rol šunku od sindikata) da on kupi 20 dkg neke grezije šunke ali u komadu i da onda skupa skuha i da ova rolana dobije čisto prihvatljiv miris - to ću ja isprobat, meni uvijek žao skuhat šunku, draža mi je onako na danke narezana.

Jolanda
19.03.2008., 07:07
Ima li netko dobar recept za bajamine? Kupila sam kalupe pa bih ih rado i upotrijebila!:klopa:

Saharun
19.03.2008., 07:48
a kolko vas je to doma da vam treba cijela šunka :p ?

nama je dosta i buncek i majušna vratinčica :cerek:

ali, zato bi preokrenula grad za lijepim dimljenim goveđim jezikom ...:p:p:p

Danas su u Zg u dioni prodavali cijele lopatice po 46-49 kn/kg (nisam baš dobro zapamtila cijenu) - nisu prevelike cca 3 kg, onako selački od oka. Vjerojatno su brzinski sušene.

A jedan tip mi je u birtiji rekao (dobio je onu rol šunku od sindikata) da on kupi 20 dkg neke grezije šunke ali u komadu i da onda skupa skuha i da ova rolana dobije čisto prihvatljiv miris - to ću ja isprobat, meni uvijek žao skuhat šunku, draža mi je onako na danke narezana.

:)

Uskrs je obiteljsko okupljanje, a nas vlaja uvik puno. A možemo i dobro pojist. :D

Zato se i dobar dio šunke pojede za doručak, a ostalo podili kad gosti pođu doma.

I dok se može uvik će se kuvat šunka jerbo su i mladi to zavolili i njima nije Uskrs bez kuvane šunke.

A kad već čakulamo, da budemo i OT :mig:

Kako ja kuvam šunku

Prvo treba nabaviti domaću šunku, lipo sušenu, dimljenu, ali ne do kraja. U veću posudu staviti šunku tako da bude u horizontali, ako je veća onda je triba malo odrezati. Zaliti šunku da je prekrije hladna voda, i staviti kuhati. Koliko dugo, pravilo je da onoliko koliko šunka ima kg toliko sati kuhaš. Šunka od 4kg kuha se 4 sata. Kuha se na laganoj vatri.
E sad, neki kažu netriba ništa više, šunka je šunka, no ja isto volin dodati vina i lovorov list. Ništa drugo.
Kada se šunka skuha, ostavi se da se ohladi u toj vodi. Hladnu šunku izvadim iz vode, stavin na daščicu i režem na malo deblje fete.

Madame Hooch
19.03.2008., 09:12
Stake&Kidney Pie

:o:o:o duboko se izvinjavam što sam u dva (2) navrata umjesto STEAK napisala STAKE :(

chateauxdeif
19.03.2008., 21:34
:)
Kako ja kuvam šunku

Prvo treba nabaviti domaću šunku, lipo sušenu, dimljenu, ali ne do kraja. U veću posudu staviti šunku tako da bude u horizontali, ako je veća onda je triba malo odrezati. Zaliti šunku da je prekrije hladna voda, i staviti kuhati. Koliko dugo, pravilo je da onoliko koliko šunka ima kg toliko sati kuhaš. Šunka od 4kg kuha se 4 sata. Kuha se na laganoj vatri.
E sad, neki kažu netriba ništa više, šunka je šunka, no ja isto volin dodati vina i lovorov list. Ništa drugo.
Kada se šunka skuha, ostavi se da se ohladi u toj vodi. Hladnu šunku izvadim iz vode, stavin na daščicu i režem na malo deblje fete.

kad si već dao svoje recept, da i ja dam svoj

provjeren i meni odličan. čuh ga pred nekoliko godina, isprobah i mogu reći da šunka ima drugačiju aromu. ali ostaje šunka.

šunka, jasno domaća, dimljena, ne do kraja.
kupiti teleća rebra i skuhati sa mrkvom, peršinom, celerom, paštrnakom, lukom, paprom (stavim bijeli i crni :confused:) juhu.
juhu procijediti i u njoj - na način koji si ti opisao - skuhati šunku.
nisam dodavala vina niti lovorovog lista.

probajte, odlično je:D

mikimiki
20.03.2008., 08:05
kada sam bila mala, moja teta je jednom radila nešto vrlo egzotično ali prefino.
koristila je šljive i gašeno vapno.radi se nešto što je kao slatko od šljiva.
da li tko zna što o tome?

med. sestra
09.10.2010., 21:40

slučajno sam naletila na ovaj forum, nadam se da ćeš vidjeti ovaj recept.. :)
ja imam jedan s pudingom i petit keksima, i odličan je!

1 L mlijeka
8 žlica šešćera
3 pudinga od čokolade

to skuhati, u vruće dodati 1/2 margarina narezanog na listiće i brzo miješati da se dobro rastopi, u to dodati 25 dkg izlomljenog petit beurre keksa, promiješati i izliti u kalup (ja stavim u običnu plastičnu zdjelu koju prije toga navlažim vodom). kad se ohladi prevrnuti na tacnu i premazati sa 500 ml slatkog vrhanja. dovoljno je i 250 ml, ali ako voliš više šlaga, onda 500 ml.

kolač je odličan!! :) dobar tek!! :mig:

Dlapek
11.10.2010., 08:03
kada sam bila mala, moja teta je jednom radila nešto vrlo egzotično ali prefino.
koristila je šljive i gašeno vapno.radi se nešto što je kao slatko od šljiva.
da li tko zna što o tome?

Slatko od guljenih šljiva se "po defaultu" radi s gašenim vapnom.
U šljive se umjesto sjemenke stavlja badem,lješnjak...
Voda oko 2 litre, sa dvije žlce vapna.

šljive 1kg
šećer 1/2kg
voda
bademi
neprskani limun

Priprema
Šljive oprati, oguliti, povaditi koštice ( i ostaviti u krečnu vodu pola sata da stoje. Posle toga dobro ih oprati i ocijediti.naspuniti bademima.
napraviti sirup od šećera s nekoliko žlica vode.Kuhati na laganoj vatri oko pola sata. Kupiti pjenu,a pred kraj dodati narezan limun.
Hladno puniti u staklenke.

strijelčica
13.10.2010., 16:14
hitno trebam recept za kuglof

ta.ja
13.10.2010., 16:59
hitno trebam recept za kuglof

klik (http://www.google.hr/#hl=hr&source=hp&biw=1280&bih=616&q=kuglof+recept&aq=1&aqi=g10&aql=&oq=kuglof&gs_rfai=&fp=88930be747e88bd4)

kontra
15.10.2010., 19:55
dakle... trazim recept sta bi veceras mogla napraviti... (frizider naravno poluprazan) :misli:
zamislila sam torticu od sira (pecenu...)

za koru imam kekse, maslac, secer...
za kremu imam mlijeko, puding, 250g svjezeg sira, kiselo vrhnje...
(dakle, nemam jaja, zelatinu, slag...)

jel mi moze netko pomoc? :grli:

Good evil
16.10.2010., 13:51
Tražim recept kolača čije ime ne znam :mad:
Mislila sam da se zovi rižin kolač, al nije to to.

Jednostavan je, u njega ide čokoladna smjesa + razlomljeni petit keksi u toj smjesi i omota se kao rolada u oblatnu!

Ne mogu nac taj recept na netu, pa ako mi netko zna rec kako se točno zove? Il ako ga radite da mi natipkate recept- omjere?

crvenkapica33
16.10.2010., 13:59
Tražim recept kolača čije ime ne znam :mad:
Mislila sam da se zovi rižin kolač, al nije to to.

Jednostavan je, u njega ide čokoladna smjesa + razlomljeni petit keksi u toj smjesi i omota se kao rolada u oblatnu!

Ne mogu nac taj recept na netu, pa ako mi netko zna rec kako se točno zove? Il ako ga radite da mi natipkate recept- omjere?

ide i maslac, mislim žumanjak, komadići crne čokolade? reže se kao salama?
imam kod mame recept. provjerim pa natipkam.

Good evil
16.10.2010., 14:04
Čokolada ide sigurno, za ostalo ne znam (nismo ga mi nikada radili, nego mi ga je dragi donio par puta od svoje ujne pa mi se bas dopao :zubo: )

Ali da, reže se kao salama (roladica) i onako se vide mali bjelkasti komadići keksiju kad se odreže šnitica , nisu keksi sameljeni u smjesu nego razlomljeni samo.

Ako je to taj, molim te natipkaj mi omjere :jumping:

crvenkapica33
16.10.2010., 14:05
pitat ću mamu pa ili navečer ili sutra.

Vodenna
16.10.2010., 14:31
http://www.kolaci.net/forum/viewtopic.php?t=1020

jel ovo?:ne zna:

crvenkapica33
16.10.2010., 14:34
u ovu koju ja imam idu komadići čokolade.

coco zoe
16.10.2010., 23:43
Ima i tu (http://www.trudnoca.net/forum/viewtopic.php?f=67&t=15622) nekaj takvo

MiaVita
18.10.2010., 20:20
trazim recept za pitu od jabuka kao iz mcdonaldsa, zapravo samo za nadjev! hvala

Lapulapu
20.10.2010., 09:06
Molim ISPROBANI recept za knedle od griza i svježeg sira (Austria). Hvala :)

coco zoe
21.10.2010., 00:17

Trenutno kod sebe imam samo ovaj recept za knedle (žličnjake) od sira, pokupljene iz dobro jutro hrvatska:

15 dag svježeg sira
10 dag griza
5 dag maslaca (ja sam radila s otopljenim)
2 jaja
malo soli

Nastane mekana smjesa. Ostaviti je 1-2 h da nabubri pa je žlicom grabiti u vruću, malo posoljenu vodu. Skuhane uvaljati u pržene mrvice. Jako su pjenaste.

Ako misliš na ovakav tip knedli (http://www.youtube.com/watch?v=hgvcusrUH_E), tak nešt trenutno nemam kod sebe jer mi je recept ostao u nekoj kupusari kod stare. Ak hoćeš, mogu ga potražiti... Al ni ove s jutjuba mi se ne čine loše...

Ja to inače jedem isključivo u slanoj verziji...

Lapulapu
21.10.2010., 07:19
Da, da topfenknoedel :cerek:

Joj ja sam ih jela s kremom od lješnjaka i kremom od vanilije i to mi je ostalo nezaboravno...probala sam kupiti onu gotovu smjesu, al ne želim to. Želim svoje!

Ajd probaj potražit, a ja ću već za vikend isprobati jutjubovke :)

Hvala puno :)

crveno-crno
21.10.2010., 07:34

meni najdraži i milion puta isprobani recepi ( bez griza):

na 250 g sira
1 jaje
80 g brašna
malo soli, šećera

sir propasirati, umiješati ostatak, formirati knedle rukama i kuhati 10-ak min u kipućoj vodi.
Poslije..po želji...ja ih najviše radim kao prilog nekom mesu

Lapulapu
21.10.2010., 07:54
Hvala. I ja radim ovakve ali to nisu TI topfenknoedel :)

U one koje tražim sigurno ide griz, jaja, maslac, sir i brašno.

coco zoe
26.10.2010., 01:04
Lapulapu, si probala jutjubovke?

Pogledala sam u svojoj kupusari i jedine griz-svježi sir knedle koje još imam su sljedeće:

30 dag svježeg sira
15 dag brašna
10 dag griza
5 dag mrvica
1 jaje
sol

Po potrebi se doda i malo vode, oblikuju se knedle i kuhaju u blago osoljenoj vodi. Isto nisu baš topfenknoedli, al možda mogu proći :ne zna: Uglavnom, druge nemam, sorry. (Mislim, imam još jedan recept, al u njih ide sir, brašno, jaje i maslac, nema griza)

Sad mi cure sline, nisam ih već dugo delala, a obožavam griz na sve načine...

coco zoe
26.10.2010., 01:24
Evo, ne bud lijena, nađoh neke oriđiđi na jednom austrijskom forumu. Ak hoćeš, isprobat ću ih ja prva pa ću ti reći jel kaj valjaju :mig:

Topfenknoedl
100 g griza
500 g propasiranog svježeg sira
100 g otopljenog maslaca
2 jaja
sol
100 g brašna

Umijesiti tijesto i ostaviti da odstoji 20 min. Oblikovati knedle promjera oko 5 cm i kuhati ih 15-20 min u posoljenoj vodi. Poslužuju se s voćnim umakom/kompotom.
Mogu se puniti i šljivama ili marelicama.

Lapulapu
28.10.2010., 07:48
Hvala ti puno na trudu :)
jutjubovke su mi ispale nekako...ne pretvrde, nego prezbite. original pamtim kao puno rahlije teksture. za vikend ću iskušati tvoj recept, pa javim :)

blalla
08.11.2010., 18:55
sjećam se kad sam bila mala, moja nona je kuhala fažol,i to onaj bijeli kao na šugo, mislim bilo je gusto.
uz to je uvijek prilog bila palenta, i sve što mi je još ostalo u pamćenju je da je na kraju stavljala malo octa!!!!
zna li tko o čemu pričam??????

ta.ja
08.11.2010., 19:00
Fažol na padelu :confused:
Mi ocat stavljamo u kompir i fažol

blalla
08.11.2010., 19:50
Fažol na padelu :confused:
Mi ocat stavljamo u kompir i fažol

nemam pojma!!!
daj mi reci kako to radiš????

Beata Kahlo
10.11.2010., 15:24
Tražim recept za tortu koja se može kupiti u slastičarni Millenium. Radi se o čokoladnoj torti punjenoj višnjama. Na žalost ne znam kako se zove, ali nadam se da netko zna na koju tortu mislim

mmz<3
10.11.2010., 20:28
Tražim recept za tortu koja se može kupiti u slastičarni Millenium. Radi se o čokoladnoj torti punjenoj višnjama. Na žalost ne znam kako se zove, ali nadam se da netko zna na koju tortu mislim

Oni sve/vecinu stvari rade iz praska...pa je tesko takav recept naci... :mig:
aali sigurno postoji nesto slicno...nazalost neznam o kojoj je torti rijec..:ne zna:

marcipanka
11.11.2010., 12:26
ja još uvijek tražim recept iz one večernjakove kuharice "čokolada". kolač je bio slijedeći: hrskavo tijesto, onda karamel krema i preljev od tri vrste čokolade (tamna, mliječna, bijela).

već sam na četu pričala na koji debilan način sam ostala bez te kuharice:(, uspjela sam kolač napraviti samo jednom, a bio je jako fin.

pomozite ako možete!

:moli::moli::moli:

marcipanka
11.11.2010., 20:48
ja još uvijek tražim recept iz one večernjakove kuharice "čokolada". kolač je bio slijedeći: hrskavo tijesto, onda karamel krema i preljev od tri vrste čokolade (tamna, mliječna, bijela).

već sam na četu pričala na koji debilan način sam ostala bez te kuharice:(, uspjela sam kolač napraviti samo jednom, a bio je jako fin.

pomozite ako možete!

:moli::moli::moli:

vjerovali ili ne.... dobila sam taj recept!!!!!:cerek::cerek::cerek:

ta.ja
12.11.2010., 09:01
vjerovali ili ne.... dobila sam taj recept!!!!!:cerek::cerek::cerek:

Pa napiši nam, sad i mene zanima

marcipanka
12.11.2010., 11:58
Pa napiši nam, sad i mene zanima

evo ga (http://www.forum.hr/showpost.php?p=29926469&postcount=7439)!!!!!:cerek:

prefini je bio! hrskavi "biskvitić", karamel krema i 3 vrste čokse:Slin:

Beata Kahlo
12.11.2010., 18:23
Oni sve/vecinu stvari rade iz praska...pa je tesko takav recept naci... :mig:
aali sigurno postoji nesto slicno...nazalost neznam o kojoj je torti rijec..:ne zna:

pokušat ću jedan dan otići tamo da vidim kako se zove pa ću napisati ovdje, možda stvarno netko otkrije recept... hvala ipak :)

cupava.mala
13.11.2010., 11:17
Zna netko o kakvoj torti je riječ u t-com reklami za Božičnu akciju?
izgleda mi prefino:cerek:

mmz<3
13.11.2010., 11:25
pokušat ću jedan dan otići tamo da vidim kako se zove pa ću napisati ovdje, možda stvarno netko otkrije recept... hvala ipak :)

probat cu i ja otic...imam i kolegicu koja radi tamo pa cu probat pitat...:mig:

neko je negdje tu spominjo da je to navodno torta iz Torte i to... ali ja:ne zna:

ta.ja
13.11.2010., 11:30
evo ga (http://www.forum.hr/showpost.php?p=29926469&postcount=7439)!!!!!:cerek:

prefini je bio! hrskavi "biskvitić", karamel krema i 3 vrste čokse:Slin:

Kad sam vidjela naslov na linku, odmah sam se sjetila zašto sam toliko malo pažnje posvećivala postovima vezanim uz taj kolač - zbog karamela :mad:

cupava.mala
13.11.2010., 11:36
probat cu i ja otic...imam i kolegicu koja radi tamo pa cu probat pitat...:mig:

neko je negdje tu spominjo da je to navodno torta iz Torte i to... ali ja:ne zna:
zna netko kako se zove ili još bolje recept?:confused:

marcipanka
13.11.2010., 12:42
Kad sam vidjela naslov na linku, odmah sam se sjetila zašto sam toliko malo pažnje posvećivala postovima vezanim uz taj kolač - zbog karamela :mad:

:rofl::lol:

ja jako volim karamel:love:

ja isto mislim da je to brownie torta u t-com reklami.
http://i54.tinypic.com/2uh32no.jpg

cupava.mala
13.11.2010., 13:00
:rofl::lol:

ja jako volim karamel:love:

ja isto mislim da je to brownie torta u t-com reklami.
http://i54.tinypic.com/2uh32no.jpg
moguće,hvala ti :mig:

mmz<3
13.11.2010., 13:40
zna netko kako se zove ili još bolje recept?:confused:

za koju tortu? ovo za millenium je gornja recenica donja je za reklamu...
malo sam surfala na milleniumovoj str i probala sam nac tu tortu i mislim da sam nasla..jedino sta pise je...sacher tijesto,cokoladno punjenje,amarene i jos nesto...sta znaci da je iz praska jer bi se pisale namirnice da nije...a i oni tak stalno promoviraju onog nekog talijana...
:rolleyes:
a za brownie tortu ima hrpaaa recepata samo malo guglat treba :D

cupava.mala
13.11.2010., 13:54
za koju tortu? ovo za millenium je gornja recenica donja je za reklamu...
malo sam surfala na milleniumovoj str i probala sam nac tu tortu i mislim da sam nasla..jedino sta pise je...sacher tijesto,cokoladno punjenje,amarene i jos nesto...sta znaci da je iz praska jer bi se pisale namirnice da nije...a i oni tak stalno promoviraju onog nekog talijana...
:rolleyes:
a za brownie tortu ima hrpaaa recepata samo malo guglat treba :D

mislila sam na reklamu.sada kada znam da je Brownie,lako je čika google pomoći.
:cerek:

mmz<3
13.11.2010., 23:00
mislila sam na reklamu.sada kada znam da je Brownie,lako je čika google pomoći.
:cerek:

ima tu na forumu jedan super receptic za brownie tortu...mislim da je na temi torta iz torte i to..tako nekako...:raspa:

Lola
14.11.2010., 22:17
moze li netko biti drag i dati mi neki recept za marinadu od srdela, skusa, incuna ili neceg slicnog? zahvaljivam:)

d@d@
14.11.2010., 22:22
moze li netko biti drag i dati mi neki recept za marinadu od srdela, skusa, incuna ili neceg slicnog? zahvaljivam:)

Stavila sam na recept za tunja. (http://www.forum.hr/showpost.php?p=29838076&postcount=8) Možeš i skuše ili lokarde izrezat poprijeko ono kao potkove.

Lola
15.11.2010., 00:23
thx:)

ognjenka
16.11.2010., 22:19

Ima jedan sličan recept na blogu Vali voli torte:

http://valivolitorte.blog.hr/2008/09/1627243046/torte.html

Zove se Crno-bijela torta. Dolje je čokoladni biskvit (po receptu Ane Ugarković), pa idu bijela i crna krema (kao parfe) i odozgo šlag. Ova it t-com reklame izgleda isto, samo je bez bijelog parfea.

evo i recept:
Tijesto:
100 g maslaca
100 g šećera u prahu
4 žutanjka
130 g čokolade
1 žlica kakaa
1 vanilin šećer
70 g brašna
1 žličica praška za pecivo
malo soli
66 ml vrhnja za šlag
4 bjelanjka
130 ml mlijeka

Kreme:
100 g bijele čokolade
200 g crne čokolade
600 ml vrhnja za šlag

Priprema:
Pripremite tijesto. Umutite maslac i šećer mikserom, a na pari rastopite čokoladu. Zatim u smjesu od maslaca i šećera dodavajte žutanjke pa ohlađenu čokoladu, kakao i vanilin šećer. Dobro izmiksajte! Dodajte brašno sa solju i praškom za pecivo. Lagano umiješajte vrhnje, mlijeko i snijeg od bjelanjaka. Pecite na 180 stupnjeva oko pola sata. Ohlađeno tijesto prerežite na pola.
Sada pripremite kremu. Od vrhnja istucite šlag. Na pari rastopite čokolade (svaku posebno). Kad se čokolade ohlade, u svaku dodajte pola šlaga i lagano miksajte. Slažite tortu! Najprije stavite polovicu tijesta, zatim bijelu kremu, pa crnu, opet tijesto, bijela krema i crna krema. Neka se torta dobro stisne u hladnjaku (najbolje tijekom noći). Izvadite je iz kalupa, ukrasite šlagom i ribanom čokoladom. Dobar tek!

ognjenka
16.11.2010., 22:30

Jel možda ovo:
http://valivolitorte.blog.hr/2009/11/1627063682/cokoladna-torta-s-visnjama.html

Tijesto:
120 g čokolade
25 g maslaca
3 žutanjka
4 bjelanjka
40 g šećera

Čokoladu rastopite i dodajte joj maslac. Žutanjke tucite s polovicom šećera, a bjelanjke s drugom polovicom. Sve pomiješajte žlicom i pecite oko 20 minuta na 180 stupnjeva.

Krema:
krema:
200 ml slatkog vrhnja
350 g čokolade
250 ml vrhnja

Prokuhajte 200 ml vrhnja. Čokoladu razlomite na manje kockice i prelijte vrelim vrhnjem. Promiješajte i ostavite da se malo ohladi. Istucite šlag od 250 ml vrhnja. Umiješajte šlag u čokoladnu kremu.

Ostalo:
višnje iz kompota
slatko vrhnje za šlag
kakao u prahu za posipanje

Na pečeno tijesto stavite višnje, na višnje kremu. Neka se torta dobro stisne u hladnjaku, zatim skinite obruč, namažite je tučenim slatkim vrhnjem (ja sam uzela 400 ml vrhnja) i pospite kakaom u prahu

Beata Kahlo
17.11.2010., 12:45
Ognjenka - hvala na trudu, ali mislim da nije to ta torta. Ova iz mileniuma mi je zanimljiva jer su višnjice onako tvrde i kao da su punjene nećime. Znam da nisu obične višnje iz kompota ili sviježe i baš me zanima to punjenje sa višnjama.
Hvala ipak :)

Dlapek
17.11.2010., 12:53
Ognjenka - hvala na trudu, ali mislim da nije to ta torta. Ova iz mileniuma mi je zanimljiva jer su višnjice onako tvrde i kao da su punjene nećime. Znam da nisu obične višnje iz kompota ili sviježe i baš me zanima to punjenje sa višnjama.
Hvala ipak :)

jel to ona kaj je okolo posuta čoko mrvicama?

Torte - Foresta nera
Sastojci torte: sacher tijesto, čokoladna krema, amarene, mousse od vanilije, čokoladirane mrvice.

mmz<3
17.11.2010., 19:22
a te visnjice ako su tvrde..onda su vjeroatno kandirane pa u nekom alkoholu bile ili tako nesto...

Dlapek
18.11.2010., 08:00
a te visnjice ako su tvrde..onda su vjeroatno kandirane pa u nekom alkoholu bile ili tako nesto...

nisu kandirane,to su amarena višnje koje su sitne i imaju kompaktno meso,vjerojatno obrađene u šećeru ili nekim drugim postupkom.
Slične su maraskama.

mooonshine
18.11.2010., 10:32
Bok svima,
evo jedna dobra web stranica, sa starinskim receptima
http://www.bakinakuharica.com/

mojetetkebaba
18.11.2010., 11:07
Znači kako se pravi itd...

micek-jerry
22.12.2011., 14:57
Bannoffee tortu :moli:
Danas gledala 24 Kitchen, uhvatila dio s kremom, ali ne znam kak ide tijesto. tražim po netu i sve su dolje sa podlogom od keksa a ja bi ovaj pravi biskvit sa bananama ko iz emisije :mig:

polly
22.12.2011., 15:29
Bannoffee tortu :moli:
Danas gledala 24 Kitchen, uhvatila dio s kremom, ali ne znam kak ide tijesto. tražim po netu i sve su dolje sa podlogom od keksa a ja bi ovaj pravi biskvit sa bananama ko iz emisije :mig:

rudekova bannoffee (http://www.24kitchen.nl/recepten/banoffee)

micek-jerry
22.12.2011., 18:19
rudekova bannoffee (http://www.24kitchen.nl/recepten/banoffee)

Bananencake
400 g bananen=banane
225 g ei= valjda jaja, ali kak u gramima :confused:
225 g zonnebloemolie = ulje?
300 g suiker=šećer
240 g bloem=brašno ?
7 g bakpoeder= prašak za pecivo???
1 mespuntje zout= sol
1 mespuntje kaneelpoeder= ????

Bananencake
Verwarm de oven voor op 190 ºC. Snijd de helft van de bananen in plakjes en pureer de overige helft. Vet de taartvorm in met wat olie en verdeel de plakjes banaan over de bodem van de schaal. Meng de gepureerde banaan met het ei en de olie. Meng de suiker met de bloem, bakpoeder, zout en kaneelpoeder. Meng dit met de gepureerde banaan tot een gladde massa. Schep het beslag over de bananenplakjes in de taartvorm. Bak de cake circa 25 minuten in de voorverwarmde oven. Laat de cake afkoelen.

Thanks!!! :)
Još kad bi bilo na engleskom. Ne kužim sve sastojke...i od pravljenja biskvita mi je jasno samo da se peče na 190 stupnjeva 25 min, i da se ohladi :D. A ovo ostalo-nula. Samo ako bi netko bio dobar i rekao jel u njega idu banane na komadiće ili zgnječene, i preveo ove sastojke koje ne znam.

ta.ja
22.12.2011., 18:28
Ubaciš u google translate i dobiješ prijevod. Na hrvatskom je poprilično smiješan pa evo na engleskom

Preheat oven to 190 º C. Cut half the banana slices and puree the other half. Grease the cake pan with some oil and arrange the banana slices on the bottom of the dish. Mix the mashed banana with the egg and oil. Mix the sugar with the flour, baking powder, salt and cinnamon. Mix the mashed banana until smooth. Spoon the batter over the banana slices in the pie dish. Bake about 25 minutes in the preheated oven. Let the cake cool.

micek-jerry
22.12.2011., 18:43
Fala!!!:mig:

blalla
23.12.2011., 13:36
..mađaricu onu u kojoj se šećer prži!

blalla
25.12.2011., 10:13
ok, nitko me ne doživljava, srećom ima još dobrih ljudi!! :D

sad mi treba ideja kako utrošiti pol kile grožđica??!!:confused:

enke
05.01.2012., 13:20
Molila bi ako netko ima svoj recept za " Bezmesnu sarmu" jer svi recepti koje sam pronašla imaju premalo sastojaka.Željela bih puno više povrća ali ne znam koje bi mogla uskladiti s kupusom. Ja volim sarmu ali mesnu.

blalla
05.01.2012., 13:53
Molila bi ako netko ima svoj recept za " Bezmesnu sarmu" jer svi recepti koje sam pronašla imaju premalo sastojaka.Željela bih puno više povrća ali ne znam koje bi mogla uskladiti s kupusom. Ja volim sarmu ali mesnu.

probaj malo pogledati na zdravim receptima ,neki za makrobiotičare ili vegetarijance!! ili dolme??

http://www.bosanskikuhar.ba/recept/sarmice-sa-sirom/

sope
05.01.2012., 17:50
gdje potrositi 12 zumanjaka? slatko ili slano, svejedno

Tonnie
05.01.2012., 20:21
ovak :D

trazim recept za jednu vrstu kolaca koje je moja mama znala raditi nekad davno.
ona je zagubila recept a sve sto ja znam o njima je da je bilo rijec o cokoladnim kuglicama posutim mrvicama kokosa. bile su mekane i socne, a iznutra nije bilo biskvita ili nekog punjenja, jednostavno bi cijela kuglica bila od cokolade, koja je okusom vukla na kakao.

znam da ovo nisam Bog-zna-kak objasnila, ali bila bi zahvalna ako itko nasluti o cemu bi se tocno moglo raditi :facepalm:

hvala unaprijed :zubo:

crvenkapica33
05.01.2012., 20:33

probaj tu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=507635)

vidim da je patientia stavila dosta recepata

L3go
05.01.2012., 20:43
hvala unaprijed :zubo:

http://www.coolinarika.com/recept/753085/

ovako nešto?

Tonnie
05.01.2012., 20:45
http://www.coolinarika.com/recept/753085/

ovako nešto?

ajme, mislim da to cak i je to :jumping:

sjecam se da ih je mama prvi put radila u neko bozicno vrijeme, tako da su i izgled i recept i naziv kolaca totalno u skladu s onim sto sam opisala u proslom postu.

hvala ti puno ! :)

M&Ms
06.01.2012., 11:46
Bribirski prisnac, molim recept ako tko ima.
Na netu sam našla samo ovaj (http://www.coolinarika.com/recept/bribirski-prisnac/), a rado bi usporedila s još kojom verzijom da vidim koja mi se više sviđa.

ifigenija
06.01.2012., 12:41
Bribirski prisnac, molim recept ako tko ima.
Na netu sam našla samo ovaj (http://www.coolinarika.com/recept/bribirski-prisnac/), a rado bi usporedila s još kojom verzijom da vidim koja mi se više sviđa.

Bribirska kuharica (http://www.bribir.net/html/kuharica.html)

Još jedan prisnac (http://www.coolinarika.com/recept/733614/)

M&Ms
06.01.2012., 15:18
Tako je, znala sam da postoji još neka druga verzija (ova s "košuljicom"), samo ju nisam bukmarkirala. Fala, budem počela sa spremanjem uskršnjih delicija malo ranije. :D

enke
06.01.2012., 22:48
probaj tu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=507635)

vidim da je patientia stavila dosta recepata

Hvala od srca. Ovoliko puno krasnih recepata na jednom mjestu, fantastično. Sve ću ih isprobati. Moj je sin vegetarijanac i ja mu napravim neka jela a on ako mu se sviđa kuha sam. Hvala još jednom. Pozdrav.

AZAR
09.01.2012., 09:37
Sorry, ak sam fulala temu, obzirom da vidim da su tu samo kolačeki.
Trebam recept za beskvasno tijesto za pizzu.

Thanx

rusofilka
09.01.2012., 09:45
Sorry, ak sam fulala temu, obzirom da vidim da su tu samo kolačeki.
Trebam recept za beskvasno tijesto za pizzu.

Thanx

Probaj ovdje:

www.forum.hr/showthread.php?t=678030 (http://www.forum.hr/showthread.php?t=678030)

Galadriel
09.01.2012., 11:34
Nznam da li sam na pravoj temi :zubo:
Ja imam namirnicu i zanimali bi me recepti :D
Kupila sma kokosovo mlijeko jer mi se cinilo zaniljivo i sad nemam pojma sto da napravim s njim :p Imate neki dobra recept? Mogu ici sve namirnice i sto zdravije po mogucnosti :p

Zla patka
09.01.2012., 14:56
Nznam da li sam na pravoj temi :zubo:
Ja imam namirnicu i zanimali bi me recepti :D
Kupila sma kokosovo mlijeko jer mi se cinilo zaniljivo i sad nemam pojma sto da napravim s njim :p Imate neki dobra recept? Mogu ici sve namirnice i sto zdravije po mogucnosti :p

s kokosovim mlijekom najcesce radim malezijski curry

1 chicken, cut into chunks(meni se vise svidja narezat na komade bijelo meso i zabatke u kolicini koliko bi bilo neko srednje pile)
1 tbsp. chili powder
2 tbsp. curry powder
1 tbsp. paprika
1 tsp. cumin
3 cloves garlic, chopped
2 onions, chopped
2 tomatoes, roughly chopped
1/2 cup chopped cilantro (stavim manje, oko dvije zlice i jos oko zlicu persina)
2 tbsp. oil
1 bay leaf
1 lb. potatoes, peeled and cut into chunks
1 cup coconut milk
3 cup water (koristim temeljac ako imam)
Salt and pepper to taste

nekoliko sati prije pomijesati sve zacine i umasirati ih u piletinu, ostaviti da odmara.

na vrucem ulju kratko zaprziti piletinu pa ju staviti sa strane a na preostalom ulju dinstati luk do staklastog pa dodati cesnjak.

vratiti piletinu, ubaciti krumpir, rajcicu i lovor, zaliti vodom (temeljcem) pa kuhati dok krumpir ne omeksa. na kraju dodati kokosovo mlijeko i sitno narezani, svjezi korijander. jos posoliti ukoliko je potrebno. pustiti jos par minuta da se sjedini.
uz to riza.

blalla
10.01.2012., 08:42
kokosovo mlijeko možeš koristit kao šlag,
stavi ga u hladnjaki i kad se dobro ohladi izvadi, ocjedi vodu a gustu masu miksaj!! :mig:
na voćnoj salati mrak!!

lavatinka
14.01.2012., 12:06
trebam pomoć pravih znalaca a tu ih stvarno ima...

htjela bih napraviti tortu/kolač kao onaj Pozdrav s juga iz slastičarne Orijent iz Zg
naravno da je recept poslovna tajna itd, ali eto - volim peći i isprobavati a sad imam jedan lijepi razlog/svrhu jer mi treba za rođendan jednoj jaaaako staroj dami koja ga inače obožava i hoću je iznenaditi;-)

dakle:
dole je biskvit, ok
onda je tanji premaz neke marmelade (naranđa, limun ili možda uzmem marelicu pa nakapam limuna npr, onako je slatko-kisela)?
onda ide fila sa sirom? mascarpone? pa limun unutra? i sirup lavande npr.? ili možda nešto drugo? imate kakvu ideju?
na vrhu deblja glazura od bijele čokolade i maslaca i mislim isto da ima limuna?

imate ideju/prijedlog/pomoć/komentar?

Lozimka
16.01.2012., 17:46
Kremu za 4 lista oblatni (onih manjih) od čokolade. Imam nešto mlijeka, margarina i čokoladu. Pleas, help.

Gipsyqueen
16.01.2012., 20:42
Kremu za 4 lista oblatni (onih manjih) od čokolade. Imam nešto mlijeka, margarina i čokoladu. Pleas, help.

Moja baka radi ovako:

4 jaja
200g šećera
100g čokolade
200g maslaca

Maslac umiksa na kraju, u kremu kuhanu na pari.

Ja baš i ne volim oblatne pa ne mogu usporediti s tuđima jer radije uzmem neki drugi kolač, ali moj ih brat obožava i kaže da su njene fine.:ne zna: :D

Lozimka
17.01.2012., 12:31
Hvala. :)

Ovo kuhanje na pari je lonac s vodom i onda kad zakipi gore stavim manju posudu u kojoj miješam sastojke ili?
Što napravim da ne budu žilave?

ljubicastaa
17.01.2012., 14:17
da li netko od vas dama ili gospode ovdje pravi salatu od pečenih paprika koje su ukuhane u pasiranoj rajčici? jednom sam to jela kod nekoga i bilo jako fino ali nisam tražila recept. paprike se valjda ispeku, narežu na rezance ili sitnije komade i onda kuhaju u soku od rajčice, e sad koliko paprika na koliko rajčice? i što se još radi? pa ako netko zna bila bih duboko zahvalna... riječ je o crvenim rog paprikama.

Sorei
20.01.2012., 20:27
za rođendansku tortu ili kolač zna li itko recept koji sadrži čokoladu i naranču u kriškama (fetama), molim ako netko može pomoć :)

Šefica prstena
23.01.2012., 09:17
da li netko od vas dama ili gospode ovdje pravi salatu od pečenih paprika koje su ukuhane u pasiranoj rajčici? jednom sam to jela kod nekoga i bilo jako fino ali nisam tražila recept. paprike se valjda ispeku, narežu na rezance ili sitnije komade i onda kuhaju u soku od rajčice, e sad koliko paprika na koliko rajčice? i što se još radi? pa ako netko zna bila bih duboko zahvalna... riječ je o crvenim rog paprikama.

Mišljenja sam da se to samo združi na pijatu, jer kad bi se pečene paprike ukuhavale u pomidirima raspale bi se. Znači napraviš šalšu od pomidora i preliješ pečene paprike s njom.

Šefica prstena
23.01.2012., 09:18
za rođendansku tortu ili kolač zna li itko recept koji sadrži čokoladu i naranču u kriškama (fetama), molim ako netko može pomoć :)

Na blogu Gastrodiva imaš odličan recept za tortu sa narančama i čokoladom

SummerNight
21.08.2012., 10:22
..... tortu od Bajadera :D
dakle, u potrazi sam vec duze za receptom, obozavala sam tu tortu a mama je negdje u selidbama zagubila recept.
ono cega se sjecamo je da u tortu ide jako puno bajadera i u biskvit i kremu, ide puno oraha i jako jako malo brasna.
Zapravo, mami se cini da nije ni islo brasno nego mrvice :rofl:
torta je niska i potpuno smedje-crna cokoladna.
sve sto po netu nalazim pod tim nazivom nije ni slicno :(

Gipsyqueen
21.08.2012., 10:31
dakle, u potrazi sam vec duze za receptom, obozavala sam tu tortu a mama je negdje u selidbama zagubila recept.
ono cega se sjecamo je da u tortu ide jako puno bajadera i u biskvit i kremu, ide puno oraha i jako jako malo brasna.
Zapravo, mami se cini da nije ni islo brasno nego mrvice :rofl:
torta je niska i potpuno smedje-crna cokoladna.
sve sto po netu nalazim pod tim nazivom nije ni slicno :(

Znam jedino za ovakve, da baš idu bajadere u nju. Možda donekle pomogne.:)
http://www.coolinarika.com/recept/torta-od-bajadera/

SummerNight
22.08.2012., 07:55
Znam jedino za ovakve, da baš idu bajadere u nju. Možda donekle pomogne.:)
http://www.coolinarika.com/recept/torta-od-bajadera/
poslati cu mami, mozda ju podsjeti na recept :top:
ali, ja i dalje trazim ako netko zna o cemu ja pricam :D

fijesta
23.08.2012., 14:19

Probaj i ovaj recept nije loš:
http://www.dobrajela.com/index.php?option=com_content&view=article&id=153:bajadera-torta&catid=35:slatkisi&Itemid=53

°bubamara°
25.08.2012., 08:47
Lijepo bih molila ako netko ima recept za Esterhazy tortu koji je na Coolinarici objavila članica uz opis da je to najdraža torta njezine princeze i da nije toliko komplicirana kako se na prvu čini. Recept je bio naj naj (iako su svi oni dosta slični), no kad sam ju radila za Uskrs prolila sam kavu po njemu i bacila ga...kao lako ga skinem s neta, a sada ga na Coolinarici više nema. Unaprijed puno hvala!

kodo
25.08.2012., 15:01
Esterhazy

nezz oće ovo pomoći (http://tortekolaci.com/torte/esterhazi-torta)

°bubamara°
26.08.2012., 06:36
Na žalost to nije to...ovo je bio recept s bademima i u kremu idu samo žutanjci, šećer, vanilija, mlijeko, gustin i maslac.
Ipak hvala na trudu. :)

ifigenija
26.08.2012., 09:37
Ovaj je takav kao što pišeš...
http://www.coolinarika.com/recept/esterhazy-torta/

°bubamara°
26.08.2012., 14:43
Taj mu je najsličniji. Poslala mi je jedna Coolinarikica...odmah je prepoznala o čijem je receptu riječ, no recept je skinut, a autorica off za PM. Hvala i tebi na trudu!

linkina
31.03.2013., 13:57
Super mi je torta iz Cukeraja Krhka torta od lješnjaka, a ne mogu naći nikakav sličan recept....pa ako tko ima ili zna i želi podijeliti bila bi jako zahvalna :s

Dolje je neki krhki biskvit, (mozda beze kore sa ljesnjakom), a gore fina pjenasta krema od ljesnjaka.... evo slikice

http://s16.postimg.org/py3mi6m29/krha_torta_od_ljesnjaka_3_20121202_1117980861.jpg (http://postimg.org/image/py3mi6m29/)

Dlapek
31.03.2013., 20:28
Super mi je torta iz Cukeraja Krhka torta od lješnjaka, a ne mogu naći nikakav sličan recept....pa ako tko ima ili zna i želi podijeliti bila bi jako zahvalna :s

Dolje je neki krhki biskvit, (mozda beze kore sa ljesnjakom), a gore fina pjenasta krema od ljesnjaka.... evo slikice

http://s16.postimg.org/py3mi6m29/krha_torta_od_ljesnjaka_3_20121202_1117980861.jpg (http://postimg.org/image/py3mi6m29/)

beze s ljesnjakom,krema je vjerotatno kuhana slastičarska s dodatkom pečenih lješnjaka i malo amareta.Inače,jednom je Cukeraj bio kao tema gastro priloga u Gloriji IN pa su napisali posve nesuvisle i neupotrebljive recepte.

linkina
01.04.2013., 22:15
beze s ljesnjakom,krema je vjerotatno kuhana slastičarska s dodatkom pečenih lješnjaka i malo amareta.Inače,jednom je Cukeraj bio kao tema gastro priloga u Gloriji IN pa su napisali posve nesuvisle i neupotrebljive recepte.

Hvala!
A jel se može doma napraviti ta kuhana slastičatska krema, ima neki bazni recept da je poznati ili?

Gipsyqueen
01.04.2013., 22:30
Hvala!
A jel se može doma napraviti ta kuhana slastičatska krema, ima neki bazni recept da je poznati ili?

Imaš ih pun net. :) Evo jedna od, dok ne dođe Dlapek..

http://masterchef.dnevnik.hr/clanak/masterclass/donosimo-recepturu-izvrsne-slasticarske-kreme-petre-jelenic.html

linkina
02.04.2013., 16:43
Imaš ih pun net. :) Evo jedna od, dok ne dođe Dlapek..

http://masterchef.dnevnik.hr/clanak/masterclass/donosimo-recepturu-izvrsne-slasticarske-kreme-petre-jelenic.html

Hvala :cerek:

Ma svega ima po netu, a pa sam mislila ako netko zna nesto provjereno. Kad bi umjesto vanilije dodala malo cokolade i ekstrakt ljesnjaka jel bi to moglo bit dovoljno ili da bas dodam mljevene ljesnjek (jer onda mozda ipak nece bas biti prozracna krema)?

Francesca
02.04.2013., 18:07
Tikka masala piletinu - provjereni, na netu mogu i ja nac :zubo:

Thx

Dlapek
03.04.2013., 07:04
Hvala :cerek:

Ma svega ima po netu, a pa sam mislila ako netko zna nesto provjereno. Kad bi umjesto vanilije dodala malo cokolade i ekstrakt ljesnjaka jel bi to moglo bit dovoljno ili da bas dodam mljevene ljesnjek (jer onda mozda ipak nece bas biti prozracna krema)?

čokolada?
Govorimo li o istoj torti?
Prozračna,lagana krema može biti i ako sadrži lješnjake.Trik nije u sastojcima nego u načinu pripreme.A lješnjaci nisu masni i neće kremu učiniti teškom.

ivys
03.04.2013., 12:41
ostalo mi je nešto sastojaka za kolač, pa jel ima tko kakav receptić za neki fini, može i kompliciraniji kolač
na raspolaganju između ostalog: 150 g margarina, 100g čokolade, 1 vrećica želatine,svježi sir, jabuke1 puding vanilija, 150 g oraha, gustin, kesten pire, petit keksi, 100g kokosa, kakao, nutella, razne marmelade,višnje iz višnjevca, itd. nemam vrhnja za šlag..najbitnije mi je da potrošim margarin i čokoladu

hvala

Dlapek
03.04.2013., 13:49
Tikka masala piletinu - provjereni, na netu mogu i ja nac :zubo:

Thx
Ja je radim s teletinom iako "tikka" znači komad piletine.
Dakle:
na maslinovu ulju pirjati 1 veći luk,2 ljute papričice,3 žlice ribanog đumbira,3 režnja češnjaka,čili paprika u prahu (mala žličica),2 žlice garam masale,malo smeđeg šećera.Posoliti,dodati papar.
Pirjati,malo zaliti temeljcem pa dodati nekoliko oguljenih rajčica bez sjemenki.
Usitniti sve u blenderu.
Komadiće mesa prepeći na ulju da bude zlatno smeđe,zaliti umakom.Dodati nekoliko žlica ovčjeg jogurta i nasjeckan korijander.

linkina
03.04.2013., 22:20
čokolada?
Govorimo li o istoj torti?
Prozračna,lagana krema može biti i ako sadrži lješnjake.Trik nije u sastojcima nego u načinu pripreme.A lješnjaci nisu masni i neće kremu učiniti teškom.

Nadam se da govorimo :cerek:

Gledala sam na stranicama cukeraja pa su navedeni ovi sastojci: jaja, šećer, lješnjak, čokolada, gustin, maslac, slatko vrhnje

Znači ide čokolada, a i po boji kreme bi rekla da ide (ako je nisu bojama farbali), e sad koliko bi čega trebalo dodati od tog dvoje u kremu :confused:

Hvala još jednom i ako netko želi podijeliti recept za provjereno fin čokoladni parfe bila bih zahvana. Zadnje dva koja sam probala mi nisu bas bila najfinija :(

Dlapek
04.04.2013., 06:58
Nadam se da govorimo :cerek:

Gledala sam na stranicama cukeraja pa su navedeni ovi sastojci: jaja, šećer, lješnjak, čokolada, gustin, maslac, slatko vrhnje

Znači ide čokolada, a i po boji kreme bi rekla da ide (ako je nisu bojama farbali), e sad koliko bi čega trebalo dodati od tog dvoje u kremu :confused:

Hvala još jednom i ako netko želi podijeliti recept za provjereno fin čokoladni parfe bila bih zahvana. Zadnje dva koja sam probala mi nisu bas bila najfinija :(

meni ta krema ima blagi okus po kakau,a ne po čoksi.
Ali ako oni tako kažu...
Mislim da je dovoljno 50tak grama jer te čokolade nema puno.
Iako,ja bih radije dodala kakao.
Kao što već rekoh,ne vjerujem cukerajkama kad su recepti u pitanju.

šalica-kave
04.04.2013., 10:44
zna li netko recept za govedinu stroganov koji ne uključuje sve moderne kerefeke, nego čisti klasični stogranov?

šta bi uopće išlo u to? koliko dobro razumijem, čak je nejasno što sve čini originalni recept. u svakom slučaju, ne sviđaju mi se moderni prijedlozi sa vrhnjem za kuhanjem niti gomilom kiselog vrhnja i gljiva, pa ako netko ima neku drugu ideju, neka javi ;)

Dlapek
04.04.2013., 11:08
zna li netko recept za govedinu stroganov koji ne uključuje sve moderne kerefeke, nego čisti klasični stogranov?

šta bi uopće išlo u to? koliko dobro razumijem, čak je nejasno što sve čini originalni recept. u svakom slučaju, ne sviđaju mi se moderni prijedlozi sa vrhnjem za kuhanjem niti gomilom kiselog vrhnja i gljiva, pa ako netko ima neku drugu ideju, neka javi ;)

kiselo vrhnje nije "moderni" dodatak nego sastojak klasičnog stroganof odreska.
Recept je jednostavan.
Izvorni,najstariji recept ne koristi ni luk ni gljive nego samo sotirano meso,bujon,senf i kiselo vrhnje.
Kasnija verzija(1938.god) uključuje sotirano meso koje se izvadi iz masnoće na kojoj se pirja, luk i gljive se pirjaju,vrati se u posudu te pirja uz dodavanje senfa i paprike i temeljca.
Na kraju se dodaje vrhnje.

edit:
mnogobrojne verzije ovoga jela nude i narezane kisele krastavce u umaku.U Rusiji ih serviraju uz odrezak stroganof odvojeno.

linkina
04.04.2013., 12:48
meni ta krema ima blagi okus po kakau,a ne po čoksi.
Ali ako oni tako kažu...
Mislim da je dovoljno 50tak grama jer te čokolade nema puno.
Iako,ja bih radije dodala kakao.
Kao što već rekoh,ne vjerujem cukerajkama kad su recepti u pitanju.

Aha, ok...budem ja probala obje opcije :D

Samo ne znam koliko mljevenih lješnjaka da ubacim?

šalica-kave
04.04.2013., 13:18
kiselo vrhnje nije "moderni" dodatak nego sastojak klasičnog stroganof odreska.
Recept je jednostavan.
Izvorni,najstariji recept ne koristi ni luk ni gljive nego samo sotirano meso,bujon,senf i kiselo vrhnje.
Kasnija verzija(1938.god) uključuje sotirano meso koje se izvadi iz masnoće na kojoj se pirja, luk i gljive se pirjaju,vrati se u posudu te pirja uz dodavanje senfa i paprike i temeljca.
Na kraju se dodaje vrhnje.

edit:
mnogobrojne verzije ovoga jela nude i narezane kisele krastavce u umaku.U Rusiji ih serviraju uz odrezak stroganof odvojeno.

Dlapek hvala :top: pod modernim dodacima nisam mislila na kiselo vrhnje nego vrhnje za kuhanje, gljive, pome itd....

čini se da rusi jako vole kisele krastavce. tradicionalno vodku piju sa crnim kruhom i kiselom krasavcima! A u kakvom umaku spremaju kisele krastavce?

Dlapek
04.04.2013., 15:31
Dlapek hvala :top: pod modernim dodacima nisam mislila na kiselo vrhnje nego vrhnje za kuhanje, gljive, pome itd....

čini se da rusi jako vole kisele krastavce. tradicionalno vodku piju sa crnim kruhom i kiselom krasavcima! A u kakvom umaku spremaju kisele krastavce?

nikakv6,samo ih serviraju narezane uz rižu i stroganof.

nangaparbat
09.04.2013., 16:32
Molim ako netko ima provjereni recept za pravi domaci, kremasti sladoled od vanilije... hvala!

Andjelcic
09.04.2013., 17:02
imam komad srneceg filea, pa bih molila fini, provjereni i ne odvec kompliciran recept :)

Francesca
09.04.2013., 17:14
Molim ako netko ima provjereni recept za pravi domaci, kremasti sladoled od vanilije... hvala!

Ja ga radim u aparatu za sladoled

150 gr secera
250 gr mlijeka
150 gr vrhnja za slag
4 zumanjka

Mijesaj na pari zumanjke i secer dok smesa ne bude pjenasta
Dodaj mlijeko i vrhnje, sve izmjesaj i uliju posudu od aparata

Ne znam kak bi bilo bez aparata

nangaparbat
09.04.2013., 19:19
Ja ga radim u aparatu za sladoled

150 gr secera
250 gr mlijeka
150 gr vrhnja za slag
4 zumanjka

Mijesaj na pari zumanjke i secer dok smesa ne bude pjenasta
Dodaj mlijeko i vrhnje, sve izmjesaj i uliju posudu od aparata

Ne znam kak bi bilo bez aparata

hvala!

Dlapek
10.04.2013., 07:31
imam komad srneceg filea, pa bih molila fini, provjereni i ne odvec kompliciran recept :)

Napacaj file najmanje 12 sati i pripremi u umaku od vina ili laganije s povrćem kao recimo teletinu ili junetinu.

L_U_D_A
11.04.2013., 11:55
ima tko
-provjerni recept za semifreddo (može i sa voćem i sa orašastim plodovima)
-provjereni recept za francusku juhu od luka

Hvala!

Dlapek
11.04.2013., 12:07
ima tko
-provjerni recept za semifreddo (može i sa voćem i sa orašastim plodovima)
-provjereni recept za francusku juhu od luka

Hvala!

juha od luka:

http://jedozovniduo.blogspot.com/2012/12/francuska-juha-od-luka.html

L_U_D_A
11.04.2013., 12:57
juha od luka:

http://jedozovniduo.blogspot.com/2012/12/francuska-juha-od-luka.html
hvala, dlapek, ti si sveprisutni dobri duh gastronomije.

btw, sushi je ispao super, vrlo blizu onog iz takenoka, čak sam radila i one inside-out rolice sa crnim sezamom.

i marinirala sam ostatak kako si mi ti predložila, pa smo ga bacili na gril, bilo je fenomenalno. samo nije ništa ostalo da mariniram sa lukom za poslije.

nitko nije imao nikakvih tegoba. :)

Dlapek
11.04.2013., 13:34
hvala, dlapek, ti si sveprisutni dobri duh gastronomije.

btw, sushi je ispao super, vrlo blizu onog iz takenoka, čak sam radila i one inside-out rolice sa crnim sezamom.

i marinirala sam ostatak kako si mi ti predložila, pa smo ga bacili na gril, bilo je fenomenalno. samo nije ništa ostalo da mariniram sa lukom za poslije.

nitko nije imao nikakvih tegoba. :)

:zacrvrenilase:

Drago mi je da je s tunom bilo uspjeha.
Samo ti pitaj,ja rado podijelim s drugima ovo malo kaj znam.

Plavooka Sanja
14.04.2013., 18:00
molim recept za Pavlovu! :mig:

Gipsyqueen
14.04.2013., 18:09
molim recept za Pavlovu! :mig:

Bijelu ili čokoladnu? :D

Ja sam pekla ovu od Nigele i super je.:top: http://jedozovniduo.blogspot.com/2010/04/cokoladna-pavlova-s-bananama.html

Plavooka Sanja
14.04.2013., 18:16
Bijelu ili čokoladnu? :D

Ja sam pekla ovu od Nigele i super je.:top: http://jedozovniduo.blogspot.com/2010/04/cokoladna-pavlova-s-bananama.html

ja bi bijelu, Đipsi, pomagaj! :D

Gipsyqueen
14.04.2013., 18:25
ja bi bijelu, Đipsi, pomagaj! :D

Pokušat ću.:D

Kora:

4 bjelanjka
150 g šećera
malo ekstrakta vanilije/1 vanil šećer
1 žličica octa

Pripazi kad nanosiš smjesu za koru, pošto se u pečenju poveća. Ja na papir za pečenje stavim smjesu, na pleh od pećnice.

Ne radim nikakvu kremu nego na nju stavim samo klasiku - tučeno sl.vrhnje i voće. Zagrij pećnicu na 180, a kad staviš tijesto smanji na 130-150 i peci 45-55min.

Možeš je napraviti i na kat - http://www.bbc.co.uk/food/recipes/crown_layered_pavlova_80809

loveNY
15.04.2013., 09:42
Meni je ova Pavlova fenomenalna:
http://www.bbc.co.uk/food/recipes/spiced_blackberry_pear_14830

Marsala vino mozes zamijeniti prosekom.

Dlapek
15.04.2013., 10:05
preporučujem,ako se prvi put radi pavlovakoristiti recept u koji ide i škrobno brašno,iz više razloga: bolje se istuče snijeg,ravnomjerno se ispeče i ne puca,bolje podnosi nadjev.
Inače,meni je najdraža samo sa šlagom i svježim voćem - ako je bijela,a ako je čokoladna s karameliziranim voćem.

Plavooka Sanja
15.04.2013., 13:52
Pokušat ću.:D

Kora:

4 bjelanjka
150 g šećera
malo ekstrakta vanilije/1 vanil šećer
1 žličica octa

Pripazi kad nanosiš smjesu za koru, pošto se u pečenju poveća. Ja na papir za pečenje stavim smjesu, na pleh od pećnice.

Ne radim nikakvu kremu nego na nju stavim samo klasiku - tučeno sl.vrhnje i voće. Zagrij pećnicu na 180, a kad staviš tijesto smanji na 130-150 i peci 45-55min.

Možeš je napraviti i na kat - http://www.bbc.co.uk/food/recipes/crown_layered_pavlova_80809

Meni je ova Pavlova fenomenalna:
http://www.bbc.co.uk/food/recipes/spiced_blackberry_pear_14830

Marsala vino mozes zamijeniti prosekom.

preporučujem,ako se prvi put radi pavlovakoristiti recept u koji ide i škrobno brašno,iz više razloga: bolje se istuče snijeg,ravnomjerno se ispeče i ne puca,bolje podnosi nadjev.
Inače,meni je najdraža samo sa šlagom i svježim voćem - ako je bijela,a ako je čokoladna s karameliziranim voćem.

hvala puno svima na savjetima :cerek:

arianne*
15.04.2013., 16:54
Ima li itko provjereni recept za neke super fine chocolate chip cookies? :)

Mucca
16.04.2013., 22:39
molim neki superduper recept za articoke :D
u italiji sam poludjela za njima i sad bih nesto i doma spremila

kakav vam se cini ovaj recept? (na talijanskom je)

http://ricette.giallozafferano.it/Carciofi-alla-romana.html

Donata
17.04.2013., 07:26
ako imaš friške artičoke napravi ih kao u receptu, ali ako ih kupuješ na tržnici vrlo je vjerojatno da će imati puno dlaka unutra i tada ti ovaj linkani recept otpada. U tom slučaju artičoke očisti i prereži na polovine ili četvrtine, začini sa soli, mentom (http://it.wikipedia.org/wiki/Mentha_pulegium) (mentuccia je tipična za zonu Lazija kao začin za artičoke), po želji stavi papar ili papričicu, podlij s bijelim vinom, bogato zalij maslinovim i stavi kuhati na vrlo laganu vatru, između poklopca i lonca stavi jedan papirnati škarnicl da ti para ne izlazi van. Poželjno je da lonac ne bude prevelik u odnosu na količinu artičoka koje pripremaš.

lordy
17.04.2013., 09:44
Molim recept za kolač ili tortu Kinder delice
Znam da ima za milch šnite,kinder pingvin,ali meni baš treba za delice:503:

Hvala!

Mucca
17.04.2013., 18:15
ako imaš friške artičoke napravi ih kao u receptu, ali ako ih kupuješ na tržnici vrlo je vjerojatno da će imati puno dlaka unutra i tada ti ovaj linkani recept otpada. U tom slučaju artičoke očisti i prereži na polovine ili četvrtine, začini sa soli, mentom (http://it.wikipedia.org/wiki/Mentha_pulegium) (mentuccia je tipična za zonu Lazija kao začin za artičoke), po želji stavi papar ili papričicu, podlij s bijelim vinom, bogato zalij maslinovim i stavi kuhati na vrlo laganu vatru, između poklopca i lonca stavi jedan papirnati škarnicl da ti para ne izlazi van. Poželjno je da lonac ne bude prevelik u odnosu na količinu artičoka koje pripremaš.

svjeze su ali su mi ih bas iz italije poslali i stvarno prekrasno izgledaju :D nis nemaju dlaka
menta je genijalna ideja, domaceg maslinjaka ima ko u prici, gozba se sprema!
hvala na savjetima! :klopa:

Gipsyqueen
17.04.2013., 18:23
Ima li itko provjereni recept za neke super fine chocolate chip cookies? :)
Trebaš neke kompaktne ili prhkije?

Molim recept za kolač ili tortu Kinder delice
Znam da ima za milch šnite,kinder pingvin,ali meni baš treba za delice:503:

Hvala!
Linkovi su na raznim jezicima, ali evo neki koje sam iskopala.:)

http://www.timangio.com/torta-kinder-delice/

http://en.ricette.co.uk/recipes/Italy/Basilicata/1717/Kinder-delice.html

http://www.cooknshare.eu/recipes/linked/46860

Francesca
17.04.2013., 18:33
Trazim neku kremu od mascarponea i cokolade al da ne ide zelatina... Fala

Krema bi isla ili na neku laganu podlogu ili u zdjelice

Imam pol kile mascarponea s kojim ne znam kaj bi

Moze ustvari i nekaj s vocem...

lordy
17.04.2013., 19:05

Linkovi su na raznim jezicima, ali evo neki koje sam iskopala.:)

http://www.timangio.com/torta-kinder-delice/

http://en.ricette.co.uk/recipes/Italy/Basilicata/1717/Kinder-delice.html

http://www.cooknshare.eu/recipes/linked/46860

Hvala:cerek:,ovaj treći mi se čini najsličniji originalu.

Donata
17.04.2013., 19:20

500 gr mascarponea miksati s 3-4 žlice žećera u prahu, staviti da se hladi. U 300 ml slatkog vrhnja (šećeriti po želji) otopiti 100 gr čokolade po izboru (tamne ili mlječne ili pola pola), ohladiti i kad se ohladi smiksati. Objediniti dvije smjese lagano miješati.

Postoji i verzija sa slastičarskom kremom u koju onda možeš i voće poslagati.

Francesca
17.04.2013., 20:40
500 gr mascarponea miksati s 3-4 žlice žećera u prahu, staviti da se hladi. U 300 ml slatkog vrhnja (šećeriti po želji) otopiti 100 gr čokolade po izboru (tamne ili mlječne ili pola pola), ohladiti i kad se ohladi smiksati. Objediniti dvije smjese lagano miješati.

Postoji i verzija sa slastičarskom kremom u koju onda možeš i voće poslagati.

Thx, svida mi se ovo :)

Lilit
17.04.2013., 20:43
Na coolinariki ima previse recepata da bi uspjela izabrat neki pa molim ovdje... rizoto ili alternativno tjestenina/pasta sa sparogama?
Ako je i neki sir u kombinaciji super :)

Donata
17.04.2013., 20:58
Na coolinariki ima previse recepata da bi uspjela izabrat neki pa molim ovdje... rizoto ili alternativno tjestenina/pasta sa sparogama?
Ako je i neki sir u kombinaciji super :)

s divljim šparogama je jako fina pašta na temu carbonare. Dok ti zavrije voda za špagete, na malo maslinovog baci kockice špeka, na to dodaj iskidane komade šparoga i smanji vatru, poklopljeno dinstaj svega par minuta - ja volim da šparoge ostanu hrskave, posoli i popapri. Kuhane špagete baci na špek i šparoge, sve legiraj sa smjesom razmućenih jaja i žlice-dvije parmigiana. Računaj po jedno jaje na 100 gr tjestenine.

arianne*
18.04.2013., 13:11

Za prhkije :)

HarveyNorman
19.04.2013., 20:49
trazim recept za cannole. jela sam ih samo jednom i bili su diiivni.. gledam nesto recepte pa vidim da u kremu ide ribana cokolada, al ja se kao toga bas i ne sjecam :ne zna: i da, nemam one kalupe, ima neki napravi-sam trik?

Zla patka
19.04.2013., 21:03
trazim recept za cannole. jela sam ih samo jednom i bili su diiivni.. gledam nesto recepte pa vidim da u kremu ide ribana cokolada, al ja se kao toga bas i ne sjecam :ne zna: i da, nemam one kalupe, ima neki napravi-sam trik?

napravis "kalupe" od aluminijske folije

HarveyNorman
19.04.2013., 21:05
super, hvala patko! sad mi jos samo treba..cijeli recept :D

Zla patka
19.04.2013., 21:15
super, hvala patko! sad mi jos samo treba..cijeli recept :D

e tu nek netko drugi uskoci, nemam isprobani recept :D

kaduljica
20.04.2013., 12:06
Tražim recept za sponge cake..nasla sam ih par na netu, al ja bi neki provjereni..:)

Gipsyqueen
20.04.2013., 12:22
Za prhkije :)
Ja sam za jedan od prošlih natječaja pekla Hermeove i oni su baš prhki i sipki ako me kužiš - http://www.forum.hr/showpost.php?p=43721297&postcount=4

arianne*
20.04.2013., 15:06
Ja sam za jedan od prošlih natječaja pekla Hermeove i oni su baš prhki i sipki ako me kužiš - http://www.forum.hr/showpost.php?p=43721297&postcount=4

Hvala ti, probat cu onda taj :)

Zla patka
20.04.2013., 19:53
Tražim recept za sponge cake..nasla sam ih par na netu, al ja bi neki provjereni..:)

radim ovaj, provjereno dobar

Ingredients
• 55g unsalted butter
• 120ml full-fat milk
• 195g plain flour
• 2 teaspoons baking powder
• 3 medium eggs at room temperature
• quarter teaspoon salt
• 225g sugar
• 1 teaspoon vanilla extract
• Two 3.75-5cm deep by 23cm round cake tins, buttered and the bases lined with discs of baking paper
Method
Serves: Makes about 12 slices
1. Set a rack in the centre of the oven and preheat to 180C/gas mark 4.
2. Combine the butter and milk in a small saucepan and cook over a low heat until the butter is completely melted. Set aside in the pan.
3. Stir the flour and baking powder together and sift into a piece of baking paper.
4. In the bowl of an electric mixer whisk the eggs by hand to break them up, then whisk in the salt. Whisk in the sugar in a stream then whisk in the vanilla. Place on the mixer fitted with the whisk attachment and whisk on medium-high speed until very light, about three minutes.
5. Gently whisk in the warm milk mixture by hand. Use the whisk to fold the flour mixture into the liquid in four additions, again gently whisking to incorporate between additions. Using the whisk helps to prevent lumps from forming. Handle the whisk exactly as though you were using a rubber spatula for the folding.
6. Evenly divide the batter between the prepared tins and smooth the tops.
7. Bake the layers until they are well risen and golden and feel firm when touched in the centre with a fingertip, about 20 minutes.
8. Use a sharp paring knife to loosen the layers from the sides of the tins, then invert to racks. Immediately reinvert the layers so that they cool with the paper on the bottom. Cool completely

tascha
21.04.2013., 12:20
Nedavno sam probala jedan kolač koji mi je bio jako fini a nisam imala prilike pitat za recept. Uglavnom, biskvit je bijeli- od kokosa, krema je žuta, mislim da je isto kokos u kremi ali se i fino osjetio intenzivan okus limuna i gore je bio posipani s kokos brašnom.... kolač je dosta nizak. Ako tko zna kako se taj kolač zove ili ima recept neka piše
Kolač me jako podsjeća na Raffaelo kocke ali je puno puno niži i ta krema mu je posebna baš zbog tog okusa limuna...

Jolanda
22.04.2013., 06:26

Probaj sa 4 čoko http://www.coolinarika.com/recept/cokolada-u-cetiri-boje/ , u šlag i mascrapone ide čokolada,nema želatine. Ja ovu tortu obično smrznem i vadim po potrebi

kaduljica
22.04.2013., 12:12
radim ovaj, provjereno dobar

Sve kuzim, osim ovog zadnjeg..jel ja te slojeve moram posebno peci? Ili mi je jednostavnije da specem sve odjednom, pa da prerezem?
I kaj da stavim izmedju, imas neku preporuku? :)

Lilit
22.04.2013., 12:20
Neko jelo u koje idu gljive i šparoge... poželjno i kukuruz... može i neko meso... imam šparoga i gljiva za potrošit, a i otvoreni kukuruz pa bi nešto smixala :)

Cats
22.04.2013., 13:09
Napraviš rižot od gljiva i šparoga, a kukuruz dodaš u zelenu salatu i bokteveseli :trio:

zabogi
22.04.2013., 13:31
zna tko kako napravit neki krem kolač?možda tiramisu ili mađarice,bilo što?

nemam iskustva s kolačima,pa me zanima.

Dlapek
22.04.2013., 13:56
zna tko kako napravit neki krem kolač?možda tiramisu ili mađarice,bilo što?

nemam iskustva s kolačima,pa me zanima.
A čuj...teško da će ti tko to ovdje znati...
:namig:

Predlažem ti jedan od tisuću recepata na tu temu diljem neta.Pa kaj ti ne bu jasno - pitaj.

zabogi
22.04.2013., 14:02
A čuj...teško da će ti tko to ovdje znati...
:namig:

Predlažem ti jedan od tisuću recepata na tu temu diljem neta.Pa kaj ti ne bu jasno - pitaj.

pogledaću:mig:

Lilit
22.04.2013., 21:52
@Cats - hvala... na kraju su bili fuzi sa gljivama i sparagoma sa coolinarike

wannabdrsc
23.04.2013., 16:29
pred malo sam bio prvi put sa frendom u kineskom restoranu (u rijeci, na kozali), uzeli smo za van svako jedne rezance i jedne 8 blaga. to je bilo je**no fenomenalno! samo šta je bilo isto toliko i skupo. pa zna li tko kako to napravit doma? na coolinariki sam našao recept za rezance, ali 8 blaga... :( :( :(

molim vas pomoć...
thx

Galadriel
24.04.2013., 19:13
Već duže vrijeme me privlače macarons i jučer sam ih napokon uspjela probati.
http://www.lauraflorand.com/blog2/wp-content/uploads/2007/03/laduree_macarons.jpg

Bili su mi ok ali malo previše slatki. Sad mi vrag ne da mira i voljela bi ih probati sama napraviti, iako mi se čini da kolač nije baš jednostavan. Ima netko neki provjereno dobar recept? Može i na engleskom ;)

Dlapek
25.04.2013., 06:49
Već duže vrijeme me privlače macarons i jučer sam ih napokon uspjela probati.
[
Bili su mi ok ali malo previše slatki. Sad mi vrag ne da mira i voljela bi ih probati sama napraviti, iako mi se čini da kolač nije baš jednostavan. Ima netko neki provjereno dobar recept? Može i na engleskom ;)

Ovaj recept je višekratno isproban.
Nema puno filozofije ,a macaronsi jako dobri.

http://jedozovniduo.blogspot.com/2011/12/macarons.html

Galadriel
25.04.2013., 09:45
Ovaj recept je višekratno isproban.
Nema puno filozofije ,a macaronsi jako dobri.

http://jedozovniduo.blogspot.com/2011/12/macarons.html

Super hvala,,onda cu raditi po njemu ;)

Gledala sam par prcepata po coolinariki,,i na nekima pise da treba jaja odvojiti i tek nakon 5 dana stajanja ih koristiti,,da li je to istina ili ce biti ok i sa nedavno razdvojenim jajima?

Dlapek
25.04.2013., 10:01
Super hvala,,onda cu raditi po njemu ;)

Gledala sam par prcepata po coolinariki,,i na nekima pise da treba jaja odvojiti i tek nakon 5 dana stajanja ih koristiti,,da li je to istina ili ce biti ok i sa nedavno razdvojenim jajima?

5 dana?
hahahahaha
Ma ni slučajno.

meni sva ta frtutma oko tih keksića komična.
Ali dobro dođe za popularizaciju ovih s tvoje slike i još nekih iz te branše.

Galadriel
25.04.2013., 10:10
5 dana?
hahahahaha
Ma ni slučajno.

Ja sam bezveze nasla sliku :p Znam da su vani popularni pa su valjda i nasi sad poceli,,,definitivno cu isprobati ovaj recept,, tnx ;)

I mozda glupo pitanje ali da li ima kod nas za kupiti mljevene bademe? Jer moj multipraktik nije bas jak pa se bojim da nece dobro samljeti :misli:

hajat
28.04.2013., 17:58
I mozda glupo pitanje ali da li ima kod nas za kupiti mljevene bademe? Jer moj multipraktik nije bas jak pa se bojim da nece dobro samljeti :misli:
ne zivim u hrvatskoj
al u lidlu i kauflandu u slovackoj ima kupiti mljevenih badema vecinom
po toj logici bi trebalo biti i u hr.:toplo se nadam:

hajat
28.04.2013., 17:59
imal neko dobar recept za tikvice
osim punjenih tikvica i juhe od tikvica

maredoo
28.04.2013., 18:41

link na natjecaj s tikvicama

http://www.forum.hr/showthread.php?t=669952&highlight=gastro+natje%E8aj

link na temu o tikvicama

http://www.forum.hr/showthread.php?t=7242&page=12

Zla patka
28.04.2013., 18:46
5 dana?
hahahahaha
Ma ni slučajno.

pierre herme drzi bjelanjke 7 dana u hlandjaku prije pripreme. nije da nece uspjeti i sa svjezim, ali na ovaj nacin izgube elasticnost i macaronsi budu bolji.

Lilit
28.04.2013., 22:45
Trazim recept za snicle u saftu ali saftu koji je crvenkasto/smedj, nije pomidorast iako mozda ide pasata unutra, nije prerijedak ali ni pregust, ne radi se od kupovnih kocki/vrecica/nesto slicno... Znam da sam ocajno objasnila ali nadam se receptu :)

Skattemus
28.04.2013., 23:00
Moze ovako nesto?http://www.coolinarika.com/recept/793581/

Dlapek
29.04.2013., 07:21
Trazim recept za snicle u saftu ali saftu koji je crvenkasto/smedj, nije pomidorast iako mozda ide pasata unutra, nije prerijedak ali ni pregust, ne radi se od kupovnih kocki/vrecica/nesto slicno... Znam da sam ocajno objasnila ali nadam se receptu :)

evo:

http://jedozovniduo.blogspot.com/2013/01/lungic-s-citron-paprom.html

http://jedozovniduo.blogspot.com/2009/07/puretina-s-maslinama-600g-pureceg-filea.html

http://jedozovniduo.blogspot.com/2013/04/teletina-s-umakom-od-vlasca.html

spic
29.04.2013., 10:48
meni najbolji saft :Slin:

http://robi666.blogspot.com/2012/08/sugo-od-koljenice-boskarina.html

Dlapek
29.04.2013., 11:04
meni najbolji saft :Slin:

http://robi666.blogspot.com/2012/08/sugo-od-koljenice-boskarina.html

slažem se,ali i nije baš dostupna namirnica.
Kao ni vepar ili srna koji daju isto tako bogate umake.

Skattemus
29.04.2013., 11:07
Vidjela sam i srnu i vepra u Metrou nekidan, smrznuti doduse.

spic
29.04.2013., 11:11
slažem se,ali i nije baš dostupna namirnica.
Kao ni vepar ili srna koji daju isto tako bogate umake.

ja radim od juneće koljenice :)
ljudi ju kupuju za juhu, a ja za pelletov saft :klopa:

loveNY
29.04.2013., 11:16

Polpete od piletine i tikvica

1 tikvica

15 dkg pilećih prsiju

malo soli

malo papra

1 režanj češnjaka

1 veće jaje

malo krušnih mrvica

Tikvice naribati i posoliti, te ih ostaviti cca 10-15 minuta. Iscijediti višak vode, te ih pomiješati sa pilećim prsima (možete ih samljeti ili narezati na sitne , sitne kockice). Posoliti, pobiberiti, dodati jedan usitnjeni režanj češnjaka, krušne mrvice i 1 jaje. Izmješati rukama dok se dobije lijepa masa koja se može oblikovati rukama u polpete. Popržiti ih na vrućem ulju s obje strane.

hajat
29.04.2013., 14:09
link na natjecaj s tikvicama

http://www.forum.hr/showthread.php?t=669952&highlight=gastro+natje%E8aj

link na temu o tikvicama

http://www.forum.hr/showthread.php?t=7242&page=12

Polpete od piletine i tikvica

1 tikvica

15 dkg pilećih prsiju

malo soli

malo papra

1 režanj češnjaka

1 veće jaje

malo krušnih mrvica

Tikvice naribati i posoliti, te ih ostaviti cca 10-15 minuta. Iscijediti višak vode, te ih pomiješati sa pilećim prsima (možete ih samljeti ili narezati na sitne , sitne kockice). Posoliti, pobiberiti, dodati jedan usitnjeni režanj češnjaka, krušne mrvice i 1 jaje. Izmješati rukama dok se dobije lijepa masa koja se može oblikovati rukama u polpete. Popržiti ih na vrućem ulju s obje strane.
hvala na receptima i linkovima
:grli:

neuspješan
29.04.2013., 18:14
Curke (i dečki), imam VELIKU molbu.
Napravio bih tiramisu curi, ali ne volimo da su jaja sirova.
Molim kratak recept za dobar tiramisu, ali da su jaja termički obrađena.
Pliz pomognite, hvala!!!

Skattemus
29.04.2013., 19:24
Ovaj recept ima jaja kuhana na pari, da li je to OK?

http://allrecipes.com/recipe/classic-tiramisu/

a nasla sam i ovaj savjet, ako ne pricas engleski, mogu ti prevesti

The egg yolks in the filling is just to lighten the mixture and add a little more richness. You can make the filling by beating mascarpone with sugar and your favorite liqueur then folding in the soft peaked whipped cream. If you need the exact recipe, I think it might be an Italian dessert book, La Dolce Vita by Michele Scicolone.

maredoo
30.04.2013., 07:49
ja tirasmisu radim po ovom receptu i jako je dobar :top:

http://www.coolinarika.com/recept/tiramisu-original-recept/

samo imap kalo manje miksaj jaja na pari... da se ne stvrdne prejako ta smjesa

neuspješan
30.04.2013., 10:50
Hvala na brzoj pomoći, samo ja i dalje ne kužim to kak se kuhaju jaja za kremu. Ovo na eng. još manje kužim. :o

Dlapek
30.04.2013., 11:04
Hvala na brzoj pomoći, samo ja i dalje ne kužim to kak se kuhaju jaja za kremu. Ovo na eng. još manje kužim. :o

Umjesto da u mascarpone bubneš svježa jaja/žutanjke/bjelanjke tučeš ih sa šećerom na pari dok se ne zgusnu.
Nema baš neke filozofije.

neuspješan
30.04.2013., 19:42
Hvala. A u kakvoj rajngli se to radi, nisam nikad...

marijanči
30.04.2013., 19:47
u posebnoj rajngli natočiš vode do pola ili manje, a na tu rajnglu staviš metalnu posudu sa žumanjcima i miksaš dok se fino ne zgusne.

neuspješan
30.04.2013., 19:56
Hvala vam svima. Idem sad radit prema vašim uputama, pa javim rezultate. :o

Maremonti
30.04.2013., 20:33
Voda koja polako kuha ne smije ali nikako ne smije dotaknuti gornju posudu, vodi racuna o tome.

loveNY
03.05.2013., 15:01
THE najbolji recept za tiramisu :)

Treba volje , truda i vremena ali isplati se..
http://sweetsensation-monchi.blogspot.com/2010/02/daring-bakers-challenge-february-2010.html?m=1

zarana
05.05.2013., 09:20
evo kako ja radim tiramisu bez jaja:
- skuham dva pudinga od vanilije, dodam više šećera od onog u uputama, a smanjim mlijeko na otprilike 8dl...
- kad je puding prohlađen, umiješam mascarpone, dodam malo ruma i to je to..
- piškote umočiti u ohlađenu kavu s rumom i red ovog, red onog :) ...

- recept sam prvi put radila prije dvadesetak g., kada sam mascarpone kupovala u nekad Dukatovom dućanu u Teslinoj, tamo sam uz kupljeni sir dobila i letak sa receptom...(o bože ima li koga da se toga sjeća :D)

- dandanas me svi traže recept kad probaju...

Anita2507
05.05.2013., 10:16
Salata od piletine???

zrnce soli
05.05.2013., 14:28
Molim pomoć ako netko zna. Mama me pitala, danas je u Dobroj hrani uz Jutarnji pročitala izjavu o torti Monaco iz slastičarnice u Splitu Creme de la Creme i jako ju je zaintrigiralo. Opis kaže da je to biskvit od badema i čokoladna krema s komadićima badema. Meni niš ne zvoni kako to što sličnije napravit pa, ako netko zna recept, bila bih zahvalna na pomoći!

Skattemus
05.05.2013., 17:11

E sad, najbolje da mi dodjemo to tebi napraviti.:)

Onda trebas reci - ja ne znam NISTA. Ne bi bilo zgorega ni malo zguglati tehnike? :ne zna:

Netko je trazio recept za pilecu salatu, meni je ovo jedna od drazih:

Pileca salata s bobicama i makom. RECEPT (http://www.tatjanapasalic.com/2013/02/healthycooking-panera-bread-style-chicken-and-poppyseed-salad/).

ali i ova:

Pileca salata sa spinatom i jagodama. RECEPT (http://www.tatjanapasalic.com/2013/04/strawberry-spinach-salad-vegetarian-option-included/).

buba-e
05.05.2013., 20:56
tek sad vidim ovu temu pa da se s pitanjima prebacim ovdje..

mama radi sa suhim korama, i takodjer napravimo noc prije da sve upije, al svejedno ne budu socne..

lazanje me muce :(

to mi je najdraze jelo ikad, a mami ne ispadaju socne, i ukusne kako ja volim..
ubrzo selim sama, pa se u te pothvate pocinjem sama upustati! imate kakav recept, tajni sastojak, savjet..ista?:)

noinspiration
05.05.2013., 21:09
bok ljudi, ne pišem baš na forumu, a prvi put sam na ovom podforumu pa ne znam dal već postoji neka tema "kuhanje za debile" :D

zanima me kako početi, ono, 5 najjednostavnijih recepata...

za sad znam samo ovo:
skuhati tjesteninu, na tavu stavim malo ulja i pasiranu rajčicu to se kuha malo, dodam tunu iz konzerve i onda to sve pomiješam.

evo, ima još nešto jednostavno u tom rangu? :D hvala

ifigenija
06.05.2013., 09:44
tek sad vidim ovu temu pa da se s pitanjima prebacim ovdje..

mama radi sa suhim korama, i takodjer napravimo noc prije da sve upije, al svejedno ne budu socne..

lazanje me muce :(

to mi je najdraze jelo ikad, a mami ne ispadaju socne, i ukusne kako ja volim..
ubrzo selim sama, pa se u te pothvate pocinjem sama upustati! imate kakav recept, tajni sastojak, savjet..ista?:)

Noć prije? :confused:
Ja ih često radim, sa suhim korama kak veliš, i nisu mi nikada suhe. A nikada ih ne ostavljam da odstoje, složim ih i odmah u pećnicu.Očito stavljate premalo bešamela. Pojačaj količinu umaka i neće biti suhe. A ovdje imaš PF o lasagnama (http://www.forum.hr/showthread.php?t=141582), pa ako malo prolistaj...

Zla patka
06.05.2013., 10:04
Noć prije? :confused:
Ja ih često radim, sa suhim korama kak veliš, i nisu mi nikada suhe. A nikada ih ne ostavljam da odstoje, složim ih i odmah u pećnicu.Očito stavljate premalo bešamela. Pojačaj količinu umaka i neće biti suhe. A ovdje imaš PF o lasagnama (http://www.forum.hr/showthread.php?t=141582), pa ako malo prolistaj...

takodjer slazem lasagne prije pecenja i najcesce radim sa suhim korama.

mozda je stavr i u pregustom besamelu? pregusta fila?

@buba-e - opisi postupak pripreme pa mozda skuzimo gresku :ne zna:

Dlapek
06.05.2013., 10:06
takodjer slazem lasagne prije pecenja i najcesce radim sa suhim korama.

mozda je stavr i u pregustom besamelu? pregusta fila?

@buba-e - opisi postupak pripreme pa mozda skuzimo gresku :ne zna:

mensečini da sam ja već odgovarala da je vjerojatno problem u bešamel umaku ( premalo,pregust...)

Zla patka
06.05.2013., 10:10
mensečini da sam ja već odgovarala da je vjerojatno problem u bešamel umaku ( premalo,pregust...)

nisam vidjela :D
da, vjerojanto je to.

ifigenija
06.05.2013., 10:16
postavljala je to pitanje na par PF-ova, pa je teško "polovit" tko joj je što odgovorio, zato se ponavljamo! :)

ellory
06.05.2013., 18:03
bok ljudi, ne pišem baš na forumu, a prvi put sam na ovom podforumu pa ne znam dal već postoji neka tema "kuhanje za debile" :D

zanima me kako početi, ono, 5 najjednostavnijih recepata...

za sad znam samo ovo:
skuhati tjesteninu, na tavu stavim malo ulja i pasiranu rajčicu to se kuha malo, dodam tunu iz konzerve i onda to sve pomiješam.

evo, ima još nešto jednostavno u tom rangu? :D hvala

e sad...puno pitaš...puno je jednosatavnih recepata.
najjednostavnije bi ti bilo otić na coolinariku - http://www.coolinarika.com/, utipkaš sastojke koje bi htio jest i voila - sva sila recepata!
ja sam tako počela kad sam znala samo jaje speć :D

Anita2507
06.05.2013., 18:13
Netko je trazio recept za pilecu salatu, meni je ovo jedna od drazih:

Pileca salata s bobicama i makom. RECEPT (http://www.tatjanapasalic.com/2013/02/healthycooking-panera-bread-style-chicken-and-poppyseed-salad/).

ali i ova:

Pileca salata sa spinatom i jagodama. RECEPT (http://www.tatjanapasalic.com/2013/04/strawberry-spinach-salad-vegetarian-option-included/).

Hvala, ima još netko recept, ono nešto najjednostavnije s običnim sastojcima.

Ange ou Demon
06.05.2013., 20:40
Moja mama ju radi ovak:
piletina
tvrdo kuhana jaja
poriluk

Sve nasjecka (jaja na malo veće komade) i onda začini po želji + malo ulja i octa (ili limuna).
Količine odokativne :zubo:.

loveNY
06.05.2013., 21:12
Hvala, ima još netko recept, ono nešto najjednostavnije s običnim sastojcima.

Narezi piletinu na trakice i ispeci na grill tavi.

Kruh narezi na kockice i umoci u mjesavinu maslinovog ulja i persina. Preprzi na grill tavi.

Salatu prema izboru (zelena, radic, matovilac, cherry rajcice, rikula,...) slozi u zdjelu, stavi piletinu , kockice od kruha, posoli, malo papra, jos malo maslinovog i eto divne toplo-hladne salate :)

buba-e
06.05.2013., 22:39
jejeje, moja je greska, razbacala sam se po svim temama gastronomije sry :/ :)

dakle radim(o) ovako:

suhe kore, sloj mljevenog, nabacam sira narezanog i besamel, i tako 2,3 sloja..

iskreno sad da kazem mislim da je u svemu problem. .D

meso mi ne bude ovakvo: https://www.google.hr/search?q=mljeveno+meso&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=hr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=mCKIUemcCYjn4QSDhIH4Dw&biw=1440&bih=799&sei=mSKIUafRPKSk4ATo5IHwDw#um=1&hl=hr&tbm=isch&sa=1&q=bolonjez&oq=bolonjez&gs_l=img.3..0l5j0i24l5.9662.10937.2.11164.8.7.0.1. 1.0.102.630.5j2.7.0...0.0...1c.1.12.img.yf23yqWMtL c&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.45960087,d.bGE&fp=2619c672ea6eb256&biw=1440&bih=799&imgrc=__Sl8UqjWP1JWM%3A%3BMKKfUSrHwY5FuM%3Bhttp%25 3A%252F%252F3m.story.hr%252Fwp-content%252Fuploads%252F2012%252F04%252Fvege-bolonjez-640x320.jpg%3Bhttp%253A%252F%252F3m.story.hr%252Fr ecept-dana%252Fmisicavi-vegan-bolognese%252F%3B640%3B320

kore mi ne budu ovakvo mekane:

https://www.google.hr/search?q=lazanje+s+mesom&aq=f&um=1&ie=UTF-8&hl=hr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=YCKIUe-YO-zR4QTTtIGYDw&biw=1440&bih=799&sei=YyKIUe3mEcSG4ASSioCACg#imgrc=m4tgt2OrAVqYzM%3A %3B_A7FJYMBZInfoM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.woman.b a%252Fwp-content%252Fuploads%252F2013%252F01%252Flazanje.jp g%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.woman.ba%252F2013%252F0 1%252F30%252Fsta-i-kako-kuhaju-zaposlene-mame%252F%3B800%3B600

i onda na kraju to ne izgleda i nije ukusno tako!

pogledat cu svakako ovaj pf o lazanjama, a ako imate jos kakav savjet, otvorena sam za prijedloge :)

hvala unaprijed :)