PDA

View Full Version : Pravo na produljeni porodiljni radi njege djeteta

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

pzulic
24.03.2010., 09:33
pozdrav, e ovako budući da sam od ovog mjeseca na produzenom porodiljnom, a sljedeći mjesec mi ide prva isplata zanima me da li za njegu isplata ide kao i za normalni porodiljni - oko 19-20 tog
pitam jer sljedeći mjesec mi banka smanjuje minus na tekućem računu, pa me zanima da li ce mi naknada stici na vrijeme da ne bi imala problema sa bankom

madcox
24.03.2010., 09:54
pozdrav, e ovako budući da sam od ovog mjeseca na produzenom porodiljnom, a sljedeći mjesec mi ide prva isplata zanima me da li za njegu isplata ide kao i za normalni porodiljni - oko 19-20 tog
pitam jer sljedeći mjesec mi banka smanjuje minus na tekućem računu, pa me zanima da li ce mi naknada stici na vrijeme da ne bi imala problema sa bankom

njega ti sjeda do 20og u mjesecu, tako da nemaš brige, recimo ovaj mjesec je njega sjela 17og, a DD 19og, a postoje ti tu one teme "DD" i "porodiljna naknada-združeni topic", pa možeš svaki mjesec malo tamo pogledat šta mame kažu i zapravo odmah saznaš kad se počne isplaćivat jer mame napišu, jedino šta ovisi o banci kad će ti proknjižit.........:top::cerek:

pzulic
24.03.2010., 11:24
njega ti sjeda do 20og u mjesecu, tako da nemaš brige, recimo ovaj mjesec je njega sjela 17og, a DD 19og, a postoje ti tu one teme "DD" i "porodiljna naknada-združeni topic", pa možeš svaki mjesec malo tamo pogledat šta mame kažu i zapravo odmah saznaš kad se počne isplaćivat jer mame napišu, jedino šta ovisi o banci kad će ti proknjižit.........:top::cerek:

puno hvala, valjda će sjesti na vrijeme, banka će mi smanjiti minus to sam sigurna, i onda imam rok od 8 dana da pokrijem minus inače će blokirati karticu, u toj smo situaciji sa suprugovom karticom tako da ne bi bilo dobro da i meni to naprave
ali ipak ne vjerujem dok ne vidim jer su me par puta zeznuli njihovom greškom, strah me je jer dobivam prvi put

alistra
24.03.2010., 11:25
moj mlađi ima alergiju na jaja, sa 9 mj mu je ustanovljena no nikada nije direktno jeo jaja, nego preko mog mlijeka
ima godinu i još dojimo
pazim mu na prehranu, doma radim kruh, ne jede nikakve kašice i slično, jede sve domaće
O.k. sad mi je jasno. Ja sam to zapravo pitala jer me zanimalo da li se može naknadno razviti alergija, tj. ja ga sad pazim i ne dam mu ni ovo ni ono,a čim bi mu dala mogao bi dobiti alergiju.
Znači nema veze da li se daje npr. kikiriki ili jaja- alergija je tu već prisutna u startu.
Ja imam alergije,doduše ne na hranu ali kažu da je bilo kakva alergija u obitelji rizik da i dijete bude alergično, zato me zanimalo.
Hvala na odgovoru za pola radnog vremena. Ako je netko konkretno na pola radnog vremena nek mi se javi please.

pzulic
24.03.2010., 11:43
Ja imam alergije,doduše ne na hranu ali kažu da je bilo kakva alergija u obitelji rizik da i dijete bude alergično, zato me zanimalo.
Hvala na odgovoru za pola radnog vremena. Ako je netko konkretno na pola radnog vremena nek mi se javi please.

kod nas je situacija da starije dijete ima dermatitis i alergiju na grinje, mlađi ima isto AD ali s alergijom na jaja, suprug nema alergija, a ja - to je već neka druga priča, doktor mi tvrdi da imam neku alergiju, ne zna se na što - alergotest negativan, pojavljuje se samo ljeti i očituje se u tome što mi zuji u ušima malo mi je aspurdno ali moram priznati da ono ljeto kada sam pila anihistaminike da nisam imala nikakvih problema, sad nesmijem ništa piti zbog dojenja, ali mislim da ni oni sami neznaju

za pola radnog vremena neznam ništa, mi smo dobili produljenje porodiljnog dopusta, kontrolno vještaćenje početkom sljedeće godine

kati 24
24.03.2010., 13:57
Molim Vas savjet,danas sam bila u mojoj firmi da mi daju potvrdu da sam zaposlena na puno radno vrijeme i na neodređeno da bi moj šef rekao da ako budem koristila pravo na produženi porodiljni radi njege djeteta da slobodno uzmem radnu knjižicu jer kad se vratim neće biti mjesta za mene, da li možda znaze šta mogu napraviti?

Rabarbi
24.03.2010., 15:13
kati 24, ne možeš ništa, ima ti pravo dati otkaz 15 dana nakon povratka s roditeljskog dopusta a isto tako i 15 dana nakon povratka s njege

dok si na roditeljskom i dopustu za njegu si zaštićena od otkaza ali si zaštićena i samo još tih 15 dana nakon povratka, tako ti je to

ali nemaš ti što uzimati radnu knjižicu dok ne dobiješ otkaz :mig:

omis
24.03.2010., 16:22
Ana st mi smo jednom predali nalaz (fizijatar) star 6 mj. i poslao nam je HZZO dopis da dostavimo friškiji nalaz. To je bilo prije cca godinu dana.
Ako je ta alergija trajna bilo bi bez veze da ponovo radiš pretrage. Moš predat stare, pa ako traže nove onda na paniku napravit nove i donit nalaze.

ana_st
24.03.2010., 17:02
omis,
kad sam pitala alergologa oće malenog ponovno testirat, čovik me blido pogleda i govori pa nije to upala grla da prođe s kurom antibiotika s čime se i sama slažem. pokušat ću tako kako kažeš pa ako budu tražili, napravit ćemo novo testiranje.
mislila sam da netko ima identičnu situaciju pa da mi iz iskustva kaže dal je doista potrebno kako bi odma napravilli to testiranje da ne čekamo HZZO s tim možebitnim dopisom u sred ljeta kad su godišnji odmori i mala je mogućnost da ulovim alergologa. no, bumo vidli

meliella
24.03.2010., 21:07
Evo nama stiglo riješenje dobili 6mj,s tim da im nisam dostavila novi nalaz od alergologice gdje je potvrđeno da je Ella alergična na mlijeko,tak da to ću im dostaviti za slijedeće vještačenje.

Moja Ella nema alergiju na koži od mlijeka,ustvari ima non-stop neki osip po licu,ali joj djeluje na probavni sustav.Šta god pojede od mlijeka ona odma dobije grčeve u stomaku i onda podriguje i počne joj se dizati želudac kao da će povračati.Na testu je negativna na mlijeko i onda je alergologica rekla da izbacimo mlijeko iz cijele prehrane pa ćemo vidjeti kako će reagirati.I stvarno Ella sada nema nikakvih probavnih smetnji.

dijetlic
25.03.2010., 06:49
sorry ako ima negdje odgovor ali pogubila sam se pa da
budem sigurna sto mi treba za djecji doplatak

dd trazim od hzmo (zajina) ali sto mi treba od papira?

imam svu dokumentaciju sto se tice doktora i rjesenje od hzzo-a
o njezi djeteta i sto bih jos trebala?

probala sam ih jucer telefonski dobit ali :rolleyes: nista od toga

svastamorac
25.03.2010., 14:52
Čekam rješenje za dopust. Imala sam do 18 mjeseci (08.03.) života djeteta dopust i onda kontrolno vještačenje. I sad vidim da sam 17.3. dobila lovu za dopust i dd pa sam zbunjena...kao i uvijek :mig:

Jel hzzo i hzmo daju novce i dok se čeka rješenje kontolnog vješačenja pa u slušaju negativnog rješenja lova se mora vratiti? Ili sam dobila puni iznos iako mi doust bio do 08.03. ???? Nisam u veljači podnosila zahtjev za dd

Leptiric
25.03.2010., 18:01
Čekam rješenje za dopust. Imala sam do 18 mjeseci (08.03.) života djeteta dopust i onda kontrolno vještačenje. I sad vidim da sam 17.3. dobila lovu za dopust i dd pa sam zbunjena...kao i uvijek :mig:

Jel hzzo i hzmo daju novce i dok se čeka rješenje kontolnog vješačenja pa u slušaju negativnog rješenja lova se mora vratiti? Ili sam dobila puni iznos iako mi doust bio do 08.03. ???? Nisam u veljači podnosila zahtjev za dd

to ti je naknada za drugi mjesec... :mig:

svastamorac
25.03.2010., 19:25
to ti je naknada za drugi mjesec... :mig:

:brukica:

Hvala!

omis
26.03.2010., 07:33
omis,
kad sam pitala alergologa oće malenog ponovno testirat, čovik me blido pogleda i govori pa nije to upala grla da prođe s kurom antibiotika s čime se i sama slažem. pokušat ću tako kako kažeš pa ako budu tražili, napravit ćemo novo testiranje.
mislila sam da netko ima identičnu situaciju pa da mi iz iskustva kaže dal je doista potrebno kako bi odma napravilli to testiranje da ne čekamo HZZO s tim možebitnim dopisom u sred ljeta kad su godišnji odmori i mala je mogućnost da ulovim alergologa. no, bumo vidli

ŠTa misliš o tome da upit pošalješ mail-om na hzzo i onda ako ti oni kažu da nije potrebno novi nalaz predaš stari pa l ako ti usred lita ovi iz SPlita budu tražili novi nalaz tutneš im taj mail umisto novog nalaza?
Zašto dite izlagat bolnim pretragama ako nije potrebno, a ustalom te pretrage koštaju HZZO?

ana_st
26.03.2010., 12:36
omis,
jučer im poslala mail, čekam odgovor :mig:

foresst
26.03.2010., 16:08
možda ću pitati glupost, nemojte se ljutiti, ali..
da li se produženje može dobiti ako beba s punih 10 mj još ništa neće jesti, tj. odbija apsolutno sve osim cice?
pljuje i gadi se na sve, čak i na izdojeno na žlicu. bočicu neće ni pogledati, s prsta neće, kad skuži da na svom prstiću ima bilo kakvu hranu počne se okretati od svojih ručica i raditi gadljive facice.. ako joj se poroba na prevaru staviti bilo što u usta, odmah pljuje i počinje plakati.. žlicu kad vidi, trese glavom.
kad joj se da korica kruha ili komad jabuke u ruku, gleda, ali čim skuži da je to hrana - nema šanse da bi u usta stavila.. baci odmah. inače, igračke uredno glođe.
još ni kap vode nije popila..
ne znam kako će kad joj mama za 3 mjeseca počne raditi.. ima li smisla uopće probati dobiti neko produženje porodiljnog?

omis
26.03.2010., 20:24
omis,
jučer im poslala mail, čekam odgovor :mig:
Isto mislimo aj, pošalji na pp kad ti odgovore!

omis
26.03.2010., 20:25
možda ću pitati glupost, nemojte se ljutiti, ali..
da li se produženje može dobiti ako beba s punih 10 mj još ništa neće jesti, tj. odbija apsolutno sve osim cice?
pljuje i gadi se na sve, čak i na izdojeno na žlicu. bočicu neće ni pogledati, s prsta neće, kad skuži da na svom prstiću ima bilo kakvu hranu počne se okretati od svojih ručica i raditi gadljive facice.. ako joj se poroba na prevaru staviti bilo što u usta, odmah pljuje i počinje plakati.. žlicu kad vidi, trese glavom.
kad joj se da korica kruha ili komad jabuke u ruku, gleda, ali čim skuži da je to hrana - nema šanse da bi u usta stavila.. baci odmah. inače, igračke uredno glođe.
još ni kap vode nije popila..
ne znam kako će kad joj mama za 3 mjeseca počne raditi.. ima li smisla uopće probati dobiti neko produženje porodiljnog?

Šta kaže pedijatar na tu situaciju? Da li ima smisla da odeš do gasra zbog toga?

foresst
27.03.2010., 07:50
Šta kaže pedijatar na tu situaciju? Da li ima smisla da odeš do gasra zbog toga?
nije moja beba :)
pedijatar ne kaže ništa, bar ne ništa pametno na tu temu.. samo klima glavom, kao počet će kad-tad..
i nije frka što mala neće jesti iz nijednog drugog razloga, osim što mama mora nazad na posao.. inače lijepo raste.

pzulic
27.03.2010., 09:01
nije moja beba :)
pedijatar ne kaže ništa, bar ne ništa pametno na tu temu.. samo klima glavom, kao počet će kad-tad..
i nije frka što mala neće jesti iz nijednog drugog razloga, osim što mama mora nazad na posao.. inače lijepo raste.

preporuči mami da od pedijatra zahtjeva uputnicu za gastroenterologa, a od njega neka trazi preporuku za ostanak doma i neka preda zahtjev, ne moze ništa izgubitii

ako dobije preporuku od gastroenterologa neka trazi i od pedijatrice, neka kaze da je gastroenterolog preporučio ostanak i da neka i ona napise kako beba odbija svaku vrst hrane osim dojenja

omis
27.03.2010., 19:37
Ovo bi i ja napravila, stim da ako predaješ na splitski HZZO nije ti potrebna preporuka pedijatra već je dosta od specijalista. Jedini je problem šta ti treba puno vremena za upisat se kod gastra.

argentina
08.04.2010., 19:35
moze mi netko rec koliko iznosi naknada za produzeni porodiljni radi njege djeteta?
jel to jos uvijek 2000 kn + onih 800 doplatka?!

Majalena512
08.04.2010., 20:38
da, još uvijek nešto oko 2100 + 830 doplataka, skoro pa 3000 zajedno.

argentina
09.04.2010., 12:56
hvala :)

nadam se da cemo ga uspjeti dobiti na temelju nalaza od fizijatra.
kako to tocno ide ako netko zna? skupim papire od fizijatra i predijatra i predajem u hzzo koji mi onda to moraju odobriti, jel tako?
jesu strogi ili kako to ide?

madcox
09.04.2010., 13:49
hvala :)

nadam se da cemo ga uspjeti dobiti na temelju nalaza od fizijatra.
kako to tocno ide ako netko zna? skupim papire od fizijatra i predijatra i predajem u hzzo koji mi onda to moraju odobriti, jel tako?
jesu strogi ili kako to ide?

ja ti preporučujem da si malo pročitaš ovu temu, pa ćeš saznat puno informacija, jer su mame pisale o svojim iskustvima, a imaš i dosta toga o tome kako ide procedura, koji su ti sve dokumenti potrebni,........:mig:

mazuljkić
09.04.2010., 21:14
:kava::kava::kava: još čekamo !!!

dijetlic
09.04.2010., 22:37
predali za dd u hzmo
normalno da su falili neki papiri ali bas me briga :rolleyes:
zvala sam ih i rekli su da je potrebna kopija rodnog lista, zahtjev i rjesenje hzmo-a

zena je rekla da ce nas obavijestiti ukoliko nesto bude trebalo naknadno dostaviti
navodno nedostaje moja kopija osobne, potvrda o prebivalistu i jos nesto
(mm je nosio u zajinu pa je zaboravio sto mu je zena rekla)

ali glavno da smo predali jer koliko sam skuzila isplata ide od dana predaje zahtjeva

btw. rekla je da je dd oko 880,00 kn

Nova0303
13.04.2010., 09:53
stiglo je rješenje...pozitivno...fakat su brzi...predala sam pred 18 dana...
:jumping::jumping:

Plavooka Sanja
13.04.2010., 09:54
Superrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!
jedino sam ja čekala misec i po :rofl:

Nova0303
13.04.2010., 09:55
predali za dd u hzmo
zvala sam ih i rekli su da je potrebna kopija rodnog lista, zahtjev i rjesenje hzmo-a

zena je rekla da ce nas obavijestiti ukoliko nesto bude trebalo naknadno dostaviti

ali glavno da smo predali jer koliko sam skuzila isplata ide od dana predaje zahtjeva

a ja sam predala kopiju moje i muževe osobne, isplatu primanja za 2009-tu, rodni list,
rješenje od zdravstvenog, zahtjev, nekakva potvrda od porezne za mene i muža...
ma masa papira mi je trebala...:rolleyes:

Nova0303
13.04.2010., 09:57
Superrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!
jedino sam ja čekala misec i po :rofl:

ja pripadam Opatiji a tamo je manje zahtjeva pa to valjda brže rješavaju...

pzulic
13.04.2010., 09:57

stiglo ti je rješenje za uvećani DD,čestitam; ja sam za DD predala 15.02 i još čekam. ne znam da li da zovem u mirovinsko i pitam ih u kojem je stanju?

Plavooka Sanja
13.04.2010., 10:22
stiglo ti je rješenje za uvećani DD,čestitam; ja sam za DD predala 15.02 i još čekam. ne znam da li da zovem u mirovinsko i pitam ih u kojem je stanju?

ma, ne, njoj ti je stiglo rješenje za njegu, tek je predala za uvećani dd!

pzulic
13.04.2010., 10:24
ma, ne, njoj ti je stiglo rješenje za njegu, tek je predala za uvećani dd!

aha, ja mislila za dječji-sve mi se pobrkalo, pa me čudilo da je došlo tako brzo. svejedno čestitam.

Plavooka Sanja
13.04.2010., 10:25
a ja sam predala kopiju moje i muževe osobne, isplatu primanja za 2009-tu, rodni list,
rješenje od zdravstvenog, zahtjev, nekakva potvrda od porezne za mene i muža...
ma masa papira mi je trebala...:rolleyes:

ajme, gospe, ja samo predala kopiju rodnog lista, zahtjev, kopiju rješenja za pp, i kopije osobne!!!

Plavooka Sanja
13.04.2010., 10:25
aha, ja mislila za dječji-sve mi se pobrkalo, pa me čudilo da je došlo tako brzo. svejedno čestitam.

ja isto još nisam dobila rješenje za dječji, ali mi uredno sjelo u trećem mjesecu (dječji dobivam od 11/2009)!

svastamorac
13.04.2010., 14:30

Čestitam!!!

Leptiric
13.04.2010., 15:38

:lux::lux::lux::lux:

Majalena512
13.04.2010., 20:10
Pzulic, ja sam isto za DD predala 17.2. i stiglo mi rješenje za neka 3 tjedna, u trećem su mi isplatili taj dio za drugi mjesec već. Ne znam, možda imaju kod vas veću gužvu, ali svakako imaš pravo na novac od dana zahtjeva. Možda da ipak provjeriš dal rade na tome...

argentina
13.04.2010., 21:58
jel produljeni porodiljni radi njege moze uzeti tata? ako je do godine dana mama bila na porodiljnom?

Plavooka Sanja
13.04.2010., 22:22
jel produljeni porodiljni radi njege moze uzeti tata? ako je do godine dana mama bila na porodiljnom?

može :mig:

TinchiS
13.04.2010., 23:41
Mi smo predali papire za njegu prije nekih 3 tj. i jučer me žena zove nek dovedem malenog na komisiju u Jukićevu. :rolleyes:
Dg. su mu megaureter i Hydronefroza- što se tiće bubrega ( ugl. mora na operaciju ) i Dystoni sy, stanje nakon krvarenja 2. stupnja, Hipoksično oštećenje mozga, hm...jesam li još nešto zaboravila :misli: Eh, da, ovo nije dijagnoza ali ima samo 7 i pol kila.:rofl:
Inaće, sad će godinu dana a još ni ne sjedi samostalno, puže samo po vojnički, ne oslanja se na ispružene ručice u potrbušnom, obrane koristi "svake prestupne" a o stajanju i hodanju još ni ne razmišljamo. :(

Jel ima netko iskustva s tom komisijom u Jukićevoj ( u Zagrebu )?
Mislim, nalaze sve ima. Kaj će mu tam ona sa svojim rendgenskim očima pregledavati bubrege ili da ga tam pred njom posjednem pa da zvekne na glavu jer nezna/nemože sjediti?! Možda mi onda odobre.:rolleyes:
Ma baš sam ljuta kaj gnjave. Znam da ima roditelja koji muljaju...ali mi, na žalost, ne moramo ništa preuveličavati i već mi je muka od vježbi, radne terapije, Goljaka, raznih kontrola, fizijatara, neuropedijatara, urologa, nefrologa...:rolleyes:
Sad još i komisija.:mad:

Jel bio netko tamo da mi veli kakav je "tretman"? :rofl:
kaj mislite, imamo li šanse dobiti produljenje?

Plavooka Sanja
14.04.2010., 09:19
mislim, katastrofa! što morate na komisiju, umjesto da su na temelju svih dijagnoza vam odobrili :mad:
nama, u St, su odobrili bez zvanja na komisije, a vas na temelju ovog svega zovu, tko je tu lud???
Tinchi, nadam se da će odobriti i da će maleni napredovati sve bolje i bolje :grli:

marcipanka
14.04.2010., 09:34

pa ja ne mogu vjerovati!!! :eek::eek:

tinchi, ja sam uvjerena da ćeš dobiti produljenje, ako ga ne dobiješ organizirat ćemo prosvjede jer to fakat nema veze s vezom.

muž jutros predao naše papire, mali je alergičan na KM, još uvijek cica i to mu je i dalje hrana br.1. rekli su nam da je 99,9% sigurno da ćemo dobiti min 6 mjeseci.

madcox
14.04.2010., 10:05

ajmeeeee, suuuupeeeeer !!!!! :cerek::cerek::s:top:

Nova0303
14.04.2010., 11:11
ajme tinchi zaosta nemam riječi...koji su to debili...pa ako odobravaju za alergije,
kukove,opstipacije,konstipacije,neuhranjenost i sl. koji vas drek zovu kad sve piše
u nalazima specijalista...zaista su toliko različiti od grada do grada odnosno od
područnog mjesta da to nije normalno...
ma dobit češ sigurno samo što vas očigledno moraju izgnjaviti prije toga... :grli:

larazg
14.04.2010., 11:18
ja nešto razmišljam...

u mom slučaju koje bih koristila cca 3-4 mjeseca

novčano pa puno je isplativije vratiti se na posao i otići na bolovanje za dijete (plaćeno je 100% od osnovice).. znači max 4200 kuna nego da tražim produljenje dok sam na rodiljnom jer je 2100 + 830 doplataka, skoro pa 3000 zajedno.

i onda idem na komisuju pa ako me otpile opet sa posla odem na bolovanje zbog djeteta i opet tako do komislije...

po meni puno novčano isplativije

I jedno pitanje za upućene mame - da li se može ako se dobije to produljeno bolovanje prekinuti i opet koristiti??? (ili gubiš pravo ako prekineš i vratiš se na posao)

cvijetić
14.04.2010., 11:25
Jel bio netko tamo da mi veli kakav je "tretman"? :rofl:

nedavno je bila moja prijateljica...
imaju dystoni s. i malu su malo pregledali, čini mi se pedijatar i psiholog, al nisam ziher...,
propitali mamu.. ništa strašno i dobili su produljenje...
moraju i komisije raditi pa tu i tamo nekog pozovu.
dobit ćete produljenje sigurno. ne brini.

cvijetić
14.04.2010., 11:27
ra, koliko znam ako prekineš, ne možeš ponovo koristiti produljenje...
a ovo što pričaš o bolovanju, pa tko bi dao bolovanje na toliki period??

Mary Bellows
14.04.2010., 11:27
Nemam iskustva s tim, ali s obzirom da si obavezan 8 dana od početka/nastavka radnog odnosa raskinuti nakandu za njegu djeteta, mislim da je za njegovo ponovo dobivanje potrebno donjeti svu dokumentaciju, kao i kod produženja tj. prvog slanja.

Nova0303
14.04.2010., 11:29
ra, koliko znam ako prekineš, ne možeš ponovo koristiti produljenje...
a ovo što pričaš o bolovanju, pa tko bi dao bolovanje na toliki period??

i šta nije bolovanje za dijete cca 70% kao i obično bolovanje... :ne zna:

cvijetić
14.04.2010., 11:34

je vraga... propagira se politika da je bolovanje za dijete do 3 god plaćeno 100 %, ali nitko tj. rijetko tko kaže onaj dio iza... 100 % do max osnovice od 4200 kn. znači plaćeno ti je kao da si na komplikacijama u trudnoći.
tako da mame obično zapljusne hladni val kad dobiju plaću nakon prvog bolovanja...
ne znam koliko je plaćeno bo za dijete starije od 3 god?

larazg
14.04.2010., 11:34

jok
do godine dana 100% ali od proračunske osnovice a ne od tvoje plaće

ja se raspitala :)

larazg
14.04.2010., 11:36
je vraga... propagira se politika da je bolovanje za dijete do 3 god plaćeno 100 %, ali nitko tj. rijetko tko kaže onaj dio iza... 100 % do max osnovice od 4200 kn. znači plaćeno ti je kao da si na komplikacijama u trudnoći.
tako da mame obično zapljusne hladni val kad dobiju plaću nakon prvog bolovanja...

cvjetiću .. ti si štreberica :D
ajd pomozi i odgovori mi na pitanje pod gore...

Što je u mojem slučaju isplativije??

Predati dokumentaciju i uzeti produljenje.. ili vratiti se na posao i otići za dva dana na bolovanje zbog djeteta biti 42 dana, otići na komisliju (ako mi produže super ako me odbiju opet na posao i opet za dva dana uzeti bolovanje)
Po mojoj računici je isplativije vratiti se na posao jer dobivam više.. skoro tisuću i pol kuna :)

Nova0303
14.04.2010., 11:36

jok

ja se raspitala :)

sad ste me zbunile...do prve ili treće...
jer ja onda nisam bila dobro informirana...kad sam htjela ići na bolovanje dok mi ne dođe
ovo rješenje jer su mi u hzzo-u rekli da to mogu mislila sam,odnosno netko mi je rekao da je
to bolovanje 70 %...hm...đaba mi visenje po forumu kad se obet zahebem... :rofl:

cvijetić
14.04.2010., 11:37
jok

ne do godine dana nego do 3 godine...

Nova0303
14.04.2010., 11:38
cvjetiću .. ti si štreberica :D
ajd pomozi i odgovori mi na pitanje pod gore...

Što je u mojem slučaju isplativije??

Predati dokumentaciju i uzeti produljenje.. ili vratiti se na posao i otići za dva dana na bolovanje zbog djeteta biti 42 dana, otići na komisliju (ako mi produže super ako me odbiju opet na posao i opet za dva dana uzeti bolovanje)
Po mojoj računici je isplativije vratiti se na posao jer dobivam više.. skoro tisuću i pol kuna :)

lara na osnovu čega češ dobiti 42 dana...šta ne dolaze sad komisije kod doktora
svakih ne znam koliko dana pa odlučuju o daljnjem bolovanju...ne znam...samo pitam...
znam kad sma bila sad poslije spontanog da su mi rekli struktno dva tjedna i onda dolazi ova iz komisije ili kako ju već zovu...

cvijetić
14.04.2010., 11:39
Nova ako ti je plaća znatno veća od tih 4200 i nešto, isplativije je ići na bolovanje za tebe nego za dijete.
moja je znatno veća, ali ne duplo, da ne pomisliš da je takva razlika...pa sam na tjedan dana bo za dijete izgubila više nego na 2 tj bolovanja za sebe...

larazg
14.04.2010., 11:41
ne do godine dana nego do 3 godine...

je tek vidjela sad da sam krivo napisala dob
Da do 3 godine ali do maximuma proračunske osnovice a ne tvoje plaće

cvijetić
14.04.2010., 11:43
Lara, sjećam se da si nešto pričala da ćete na knap predati papire za komisiju. koliko točno prije povratka na posao?
jel se ti bojiš da ti do tad neće riješiti pa pitaš što napraviti ili? daj me uputi...čini mi se da sam dio tvoje priče izgubila...
uglavnom, isplativije ti je svakako otići na bolovanje na tvoje ime. a i ne znam kako ćeš dobiti 42 dana za dijete.

larazg
14.04.2010., 11:48
Lara, sjećam se da si nešto pričala da ćete na knap predati papire za komisiju. koliko točno prije povratka na posao?
jel se ti bojiš da ti do tad neće riješiti pa pitaš što napraviti ili? daj me uputi...čini mi se da sam dio tvoje priče izgubila...
uglavnom, isplativije ti je svakako otići na bolovanje na tvoje ime. a i ne znam kako ćeš dobiti 42 dana za dijete.

ja 14. 6. moram biti na poslu. 22.4 mi je fizijatar i pregled, 23 idem doktorici po mišljenje da predam na HZZO 26.4. to je 46 dana prije povratka na posao.

Ako dođe pozitivno onda ću razmisliti što ću
Ako dođe nagativno onda ću uzeti svoje bolovanje (na svoje ime) ili ću se vratiti na posao i nakon par dana tražiti bolovanje za dijete.
Koliko god iznosilo do komisije.. ja se mogu par puta vraćati na posao i opet uzimati i to je taman tih 3-4 mjeseca koliko mislim uzeti.

Jer nama će 100% produoljiti na Goljaku vježbanje (to su najavili tako da ću ja dobiti to) samo računam što mi je financijski isplativije.. biti na teret ministarstva ili poslodavca:ne zna:

cvijetić
14.04.2010., 12:01
aha...
obzirom koliko brzo rješavaju zahtjeve u zadnje vrijeme mislim da ćete dobiti rješenje prije tvog povratka.
sve ovisi kolika ti je plaća, naravno da je isplativije kombinirati tvoje bolovanje i bolovanje djeteta, ali ne znam kako će ti poslodavac gledati na to i koliko dugo ćeš moći to izmjenjivati, nisu ni liječnici više u prilici davati često bolovanja jer im jako često dolaze komisije i kontrole..

moji( firma) npr. nisu uzeli za zlo moje produljenje...jer im je svejedno dok me nema, ali zato kad sam se vratilia svaki dan bolovanja je zabilježen od strane generalnog.. a radim u velikoj firmi.

inače ako i ne dobiješ produljenje, a vjerujem da hoćeš, koliko dnevno trebaš vježbati s Larom? jel možeš to odvježbati nakon posla?kakvo ti je radno vrijeme?
i zar se na produljenju ne dobiva 2500 +830?

larazg
14.04.2010., 12:04
opet je to 3300 a bolovanje za bebu iznosi 4260
isplativije je biti na teret poslodavca

jebote ali iskomplicirah :D

Nova0303
14.04.2010., 12:05
i zar se na produljenju ne dobiva 2500 +830?

ne...2161 kn

pzulic
14.04.2010., 13:31
Pzulic, ja sam isto za DD predala 17.2. i stiglo mi rješenje za neka 3 tjedna, u trećem su mi isplatili taj dio za drugi mjesec već. Ne znam, možda imaju kod vas veću gužvu, ali svakako imaš pravo na novac od dana zahtjeva. Možda da ipak provjeriš dal rade na tome...

sada sam zvala i žena mi je rekla da tek rješavaju zahtjeve predane u 2 mjesecu, mislim da je to rekla samo da me se riješi jer znam žensku koja je predala 10 dana prije mene, u istom gradu,. a dobila je isplatu prošli mjesec. tako da sam sada poslala muža u mirovinsko da vidi šta je s time ako uspije doći prije nego što im prestane radno vrijeme, valjda rade do 3. vidjet ćemo

TinchiS
14.04.2010., 13:58
Hvala cure kaj ste me utješile! :D

nedavno je bila moja prijateljica...
imaju dystoni s. i malu su malo pregledali, čini mi se pedijatar i psiholog, al nisam ziher...,
propitali mamu.. ništa strašno i dobili su produljenje...
moraju i komisije raditi pa tu i tamo nekog pozovu.
dobit ćete produljenje sigurno. ne brini.

Ma i ja se nadam!:rolleyes:

ajme tinchi zaosta nemam riječi...koji su to debili...pa ako odobravaju za alergije,
kukove,opstipacije,konstipacije,neuhranjenost i sl. koji vas drek zovu kad sve piše
u nalazima specijalista...zaista su toliko različiti od grada do grada odnosno od
područnog mjesta da to nije normalno...
ma dobit češ sigurno samo što vas očigledno moraju izgnjaviti prije toga... :grli:

To se i ja pitam i užasno me to ljuti :mad: Pa SVE im piše. Znam da ljudi masovno muljaju i ostali bi doma zbog "ogrebotine" a i doktori im malo "pogoršaju nalaze" ali mi stvarno imamo i previše dijagnoza a oni nas sad moraju provjeravati. :rolleyes:
Ma nadam se da ipak nisu takvi kreteni i kad vide da stvarno ni ne sjedi samostalno da ću dobiti produljenje. Tko bi mi ga uopće primio u vrtić.:confused: Nebi mogla ni liječničku potvrdu dobiti da je zdrav a ionak smo 2 puta tj. na Goljaku na vježbama, taman da još i na posao moram...:rolleyes:

cvijetić
14.04.2010., 14:09
Tinchis, ja mislim da oni lutrijom odrede koga će pozvati... ne brini. rijetko će oni ići protiv mišljenja specijalista, a vi ionako nažalost imate više toga....
iščekujem tvoje pozitivne vijesti....

marcipanka
14.04.2010., 14:32
Tinchis, ja mislim da oni lutrijom odrede koga će pozvati... ne brini. rijetko će oni ići protiv mišljenja specijalista, a vi ionako nažalost imate više toga....
iščekujem tvoje pozitivne vijesti....

ma ja mislim isto tako, valjda svaki , kaj ja znam, 25 koji preda ide na komisiju:ne zna:.

tinchi, ja sam uvjerena da ćeš dobiti pozitivno rješenje!:top:

larazg
14.04.2010., 14:48
tinchi... meni je tu nešto nejasno

meni u HZZO rekoše da tamo predaješ papire a da oni po mjestu tvog izabranog doktora opće prakse šalju na komisiju papire... Znači to je papirni posao a ne vještačenje

kako sad tebe zvali da dijete doneseš u Jukićevu :ne zna:
to ti nije prvo produljenje??

cvijetić
14.04.2010., 14:50

meni u HZZO rekoše da tamo predaješ papire a da oni po mjestu tvog izabranog doktora opće prakse šalju na komisiju papire... Znači to je papirni posao a ne vještačenje

šalju na komisiju, a komisija te može pozvati na vještačenje ukoliko želi...

larazg
14.04.2010., 14:58
šalju na komisiju, a komisija te može pozvati na vještačenje ukoliko želi...

ma stani...
moj HZZO je Klovićeva. Ja predajem papire u Klovićževu a oni ih šalju na komisiju moje doktorice (a to je Kruge).
Znači mene na komisiju pozivaju u Kruge ili u Klovićevu???

Jer Kruge odlučuje a HZZO Klovićeva onda sukladno Krugama donosi rješenje :)

Nema mi logike :ne zna: pa pitam :)

cvijetić
14.04.2010., 15:08
koliko znam komisija je u sklopu HZZO-a.

Nova0303
14.04.2010., 16:57
ma stani...
moj HZZO je Klovićeva. Ja predajem papire u Klovićževu a oni ih šalju na komisiju moje doktorice (a to je Kruge).

ne šalju ih oni na komisiju tvoje doktorice...već svaki područni ured ima svoju komisiju...
ispravite me ako griješim... :ne zna:

TinchiS
14.04.2010., 17:27

kako sad tebe zvali da dijete doneseš u Jukićevu :ne zna:
to ti nije prvo produljenje??

Je, prvo mi je. maleni će sad godinu dana.:ne zna:

ma stani...

Moj HZZO je isto Klovićeva a dr. u Grižanskoj. Eto vidiš, a zovu me u Jukićevu. :ne zna: mislim da to nema veze s tim tko je pedijatar al zakaj Jukićeva ni to ne znam.

madcox
14.04.2010., 19:29
ne šalju ih oni na komisiju tvoje doktorice...već svaki područni ured ima svoju komisiju...
ispravite me ako griješim... :ne zna:

dobro si rekla, šalju predmet na rješavanje liječničkom povjerenstvu u područnom uredu.........:top:

pzulic
15.04.2010., 07:30
dobro si rekla, šalju predmet na rješavanje liječničkom povjerenstvu u područnom uredu.........:top:

da, mi smo iz Pule (u Puli je ispostava) a bili smo na komisiji u Pazinu gdje je područni ured. u komisiji su bili neka 3 lika, starija, ne znam da li su doktori i koje su struke.

andjela1502
15.04.2010., 13:07

Da, aliječničko povjerenstvo je u HZZO-u. Mene je liječničko povjerenstvo tražilo kopiju kartona, nala i mišljenje pedijatra i uputnicu mog doktora.

Jednu poznanicu su zvali u njenu opću praksu kod njenog doktora na komisiju i tamo su navodno bili ti neki iz komisiji koji inače dolaze u tu praksu :eek:

andjela1502
15.04.2010., 17:28
TinchiS kako ste vi prošli na komisji ??? što vas je pitalo????

Mene su danas popodne nazvali i pozvali na komisiju za 3 dana. Inače zahtjev smo pridali prije puna 2 mjeseca stim da su nas u međuvremenu bili tražili kopiju kartona itd.

TinchiS
15.04.2010., 19:13
TinchiS kako ste vi prošli na komisji ??? što vas je pitalo????

Mene su danas popodne nazvali i pozvali na komisiju za 3 dana. Inače zahtjev smo pridali prije puna 2 mjeseca stim da su nas u međuvremenu bili tražili kopiju kartona itd.

Idemo tek u ponedjeljak pa javim kak je prošlo.

Ciklama
15.04.2010., 23:53
Idemo tek u ponedjeljak pa javim kak je prošlo.

ajoj Tinchis fakat me ovo za vas ljuti. Zapravo čak ni ne ljuti nego sam tužna hebo ovakvu državu i sustave i svašta nešto kad ljude s ovakvim dijagnozama zezaju a nekim drugim dodjeljuju za obične "porezotine" sve i svašta.

Al da te utješim dobiti ćeš sigurno produljenje, jer vama to nije muljaža nego ti to stvarno treba i imaš dijagnozu koja će to potkrijepiti. A u Jukićevoj su mislim većina komisija bez obzira koji ti je HZZO. Zato neboj se :grli:

Ja sam čula baš za ove dystoni sindrome da se to nekaj provjerava jel npr. tebi fizijatar napiše preporuku sa 9. ili 10.mj. a dijete ti se "oporavi" i bude normalnog razvoja (tj. nije u kašnjenju ali i ako ima nekaj tehnički popraviti to nije da moraš ići 3xtjedno na vježbe) dok ti ne kreneš na posao a tražiš svejedno njegu. I ima hrpa djece koja su vježbači pa postanu zapravo čak i naprednija za svoje vršnjake a roditelji svejedno traže njegu pa valjda to provjeravaju.

larazg
16.04.2010., 09:56
Tinchi

evo mi se upravo vratili sa pregleda privatno od neuropedijatra i fizijatra..
I tako u razgovoru i sa jednim i drugim ja spomenula tebe i tvoj slučaj i komisiju koja traži da doneseš dijete.
Znaš što su mi obadvoje rekli - oni tebe sigurno ne zovu zato što ti muljaš i zato što je upitno da li ti dijete ima sve te dijagnoze. NE.
Oni tebe zovu samo da po općem stanju djeteta mogu odrediti na koliki rok će ti produljiti dopust a zasigurno ga dobivaš (to nije sporno ni upitno).

A vještače po novom doktori medicine rada a ne neuropdijatri i fizijatri - i zato te zovu

TinchiS
16.04.2010., 12:27
Tinchi

evo mi se upravo vratili sa pregleda privatno od neuropedijatra i fizijatra..
I tako u razgovoru i sa jednim i drugim ja spomenula tebe i tvoj slučaj i komisiju koja traži da doneseš dijete.
Znaš što su mi obadvoje rekli - oni tebe sigurno ne zovu zato što ti muljaš i zato što je upitno da li ti dijete ima sve te dijagnoze. NE.
Oni tebe zovu samo da po općem stanju djeteta mogu odrediti na koliki rok će ti produljiti dopust a zasigurno ga dobivaš (to nije sporno ni upitno).

A vještače po novom doktori medicine rada a ne neuropdijatri i fizijatri - i zato te zovu

Ok, hvala! :)
Baš ću javiti u ponedjeljak kak je prošlo.

svastamorac
16.04.2010., 13:14
Stiglo je rješenje, negativno.

Kad sam predavala dokumenatciju i mm i ja smo bili zaposleni. Mm od 31.3. je nezaposlen i tako će biti još koji dan i onda je opet u radnom odnosu. Ako se žalim da li imam šanse za pozitivno rješenje? Znači, u trnutku podnošenja žalbe oboje bi bili u radnom odnosu?

Tako sam ljuta... da su bili malo brži bio bi još zaposlen i sve 5, a ovako :flop:

TinchiS, moje mišljenje je dobivate produljenje bez problema. Poziv na komisiju te ne treba čuditi jer kod nas je sve naopako... mislim da ti je to samo igra slučaja...mogao je biti netko drugi ali Fortuna je bacila prst na vas....moraju obaviti neki određeni btoj komisjia i nije im bitno kakvo je stanje, ni tko ima težu, blažu....dijagnozu već da odrade ono što moraju...držim fige za pozitvno rješenje.

andjela1502
16.04.2010., 13:21

Kad sam predavala dokumenatciju i mm i ja smo bili zaposleni. Mm od 31.3. je nezaposlen i tako će biti još koji dan i onda je opet u radnom odnosu. Ako se žalim da li imam šanse za pozitivno rješenje? Znači, u trnutku podnošenja žalbe oboje bi bili u radnom odnosu?

Tako sam ljuta... da su bili malo brži bio bi još zaposlen i sve 5, a ovako :flop:

Što vam piše u rješenju da je zbog tog odbijeno što ti muž nije više u radnos odnosu???

Ja sam čula da su šanse dosta dobre da dobiješ pozitivno rješenje nakon žalbe. Čula sam od par žena tj. čitala da su im dosta opširno u žalbi opisale situaciju djeteta itd. pa pokušaj nemožeš ništa izgubit!!

svastamorac
16.04.2010., 13:32
Što vam piše u rješenju da je zbog tog odbijeno što ti muž nije više u radnos odnosu???

Ja sam čula da su šanse dosta dobre da dobiješ pozitivno rješenje nakon žalbe. Čula sam od par žena tj. čitala da su im dosta opširno u žalbi opisale situaciju djeteta itd. pa pokušaj nemožeš ništa izgubit!!

Piše da je na dan donošenja rješenja utvrđeno da otac djeteta od 30.3 . nije u radnom odnosu i drugo ništa ne navode kao razlog :ne zna:

larazg
16.04.2010., 13:35
Piše da je na dan donošenja rješenja utvrđeno da otac djeteta od 30.3 . nije u radnom odnosu i drugo ništa ne navode kao razlog :ne zna:

jebemu miša...
umreženi su HZMO I HZZO i sve vide..
da to ti je opravdan razloga, nažalost :(

bruna1
16.04.2010., 13:49
Mi imamo produljenje do druge godine i to nam uskoro istiće.Dali netko ima iskustvo sa daljnjim produženjem , tj. dali zovu djecu na komisiju ili idu samo papiri?Na rješenju nam piše da predamo nalaze fizijatra i neuropedijatra.

TinchiS
16.04.2010., 15:07

TinchiS, moje mišljenje je dobivate produljenje bez problema. Poziv na komisiju te ne treba čuditi jer kod nas je sve naopako... mislim da ti je to samo igra slučaja...mogao je biti netko drugi ali Fortuna je bacila prst na vas....moraju obaviti neki određeni btoj komisjia i nije im bitno kakvo je stanje, ni tko ima težu, blažu....dijagnozu već da odrade ono što moraju...držim fige za pozitvno rješenje.

A jbg... ma obavezno se žali. Nemaš kaj izgubiti. Držim fige. Sretno!

A što se nas tiće, baš to, valjda je bilo eci-peci-pec koga će zvati. Ali već sam luda od svega. Svaki, ali baš SVAKI dan idući tj. imamo neke kontrole, vježbe, terapije, jedan dan čak 2 puta idemo na Goljak. Ujutro fizijatru a popodne na radnu terapiju. I onda mi još ova s komisijom uleti. :rolleyes:

andjela1502
16.04.2010., 22:45
Mi imamo produljenje do druge godine i to nam uskoro istiće.Dali netko ima iskustvo sa daljnjim produženjem , tj. dali zovu djecu na komisiju ili idu samo papiri?Na rješenju nam piše da predamo nalaze fizijatra i neuropedijatra.

ja sam ti isto imala prvo 6 mj. i sad samo opet pridala za dalje, ide ti cila procedura - potvrde o zaposlenju oba roditelja i nalazi te onaj formular na koji onda navedeš da tražiš to pravo dalje. A za komisiju to će ti onda tek posli doć, možda te i nepozovu nego samo dobiješ rješenje. Neke zovu a većinu Ne

andjela1502
16.04.2010., 22:47
jebemu miša...
umreženi su HZMO I HZZO i sve vide..
da to ti je opravdan razloga, nažalost :(

al sa obzirom na to da ti je muž opet u radnom odnosu piši žalbu i pridaj njegovu potvrdu o zaposlenju!!!

larazg
17.04.2010., 08:53
svaštamorac..
tek vidjeh sad da će muž opet biti zaposlen...
napiši žalbu i pozovi se na naknadne promjenjene okolnosti...
ali vodi računa da ti muž počne raditi dok si ti na normalnom rodiljnom dopustu... (da ti se rodioljni nadovezuje na produljenje da nemaš ti dan prekida - jer će te opet odbiti)

znači uskladi datume i inzistairaj da ga u firmi prijave isti dan (jer zakonski je moguće 15 dana odstupanja i prijave unazad) da kada budu razmatrali žalbu da ti se opet datumi poklapaju

bruna1
17.04.2010., 13:45
ja sam ti isto imala prvo 6 mj. i sad samo opet pridala za dalje, ide ti cila procedura - potvrde o zaposlenju oba roditelja i nalazi te onaj formular na koji onda navedeš da tražiš to pravo dalje. A za komisiju to će ti onda tek posli doć, možda te i nepozovu nego samo dobiješ rješenje. Neke zovu a većinu Ne

Još neznam dali da predam za pola radnog vremena ili puno .Imamo dosta stare nalaze , a na Goljak smo naručeni tek krajem 5 mj. , mada je neuroped. napisala za produljenje ne znam dali će to uvažit.Imat ćemo friško od psihologa i logopeda , pa će valjda to biti dosta.

Nova0303
19.04.2010., 11:22
Tinchi samo da ti poželim sreću...javi kako je prošlo...:)

TinchiS
19.04.2010., 11:41
Tinchi samo da ti poželim sreću...javi kako je prošlo...:)

Hvala!
Evo, mi se vratili. Ništ posebno. Pitala me kak je, pročitala tam malo kaj piše i rekla da će produljiti na godinu dana.
Ja sam ljuta na sebe kaj sam zaboravila reći par bitnih stvari jer bi mi možda produljila i dulje ( a možda i nebi, ionak joj sve tam piše pa je vidjela ). A ništ, za godinu dana bumo opet predali zahtjev.
Čini mi se da su cure dulje dobivale i za manje dijagnoze ali kaj je tu je.
I još mi je rekla da mogu raditi i 4 sata i ići na vježbe. Možeš mislit.:rolleyes: A privatnik bi bio oduševljen.:rolleyes:
Nije bila zlonamjerna, bila je OK, ali sad bih ja preko kruha pogaće pa sam se nadala i duže. :(
Al dobro, malo po malo. Dao Bog da nam dulje ni ne treba ali ja bih svejedno željela biti što duže s njim doma. Ko i sve mi, pretpostavljam.:D
Uglavnom, eto, produljenje na godinu dana.:)

Hvala cure svima na podršci i SRETNO i vama! :)

pzulic
19.04.2010., 12:14
Hvala!
Evo, mi se vratili. Ništ posebno. Pitala me kak je, pročitala tam malo kaj piše i rekla da će produljiti na godinu dana.
Ja sam ljuta na sebe kaj sam zaboravila reći par bitnih stvari jer bi mi možda produljila i dulje ( a možda i nebi, ionak joj sve tam piše pa je vidjela ). A ništ, za godinu dana bumo opet predali zahtjev.
I još mi je rekla da mogu raditi i 4 sata i ići na vježbe. Možeš mislit.:rolleyes: A privatnik bi bio oduševljen.:rolleyes:
Nije bila zlonamjerna, bila je OK, ali sad bih ja preko kruha pogaće pa sam se nadala i duže. :(
Al dobro, malo po malo. Dao Bog da nam dulje ni ne treba ali ja bih svejedno željela biti što duže s njim doma. Ko i sve mi, pretpostavljam.:D

čestitam, ugodan ostanak doma, znam kako je to kad ti odobre, koje olakšanje. sad možete mirno odlaziti na vježbice, preglede i mirno se brinuti o bebanu.

inače, onima koji već primaju, počela je sjedati njega, u otp jutros sjela.

TinchiS
19.04.2010., 12:17
Hvala Pzulic! :)

Nego, kaj moram predati za uvećani DD? Riješenje o njezi kad stigne i kaj još? Sve ostalo sam predala u 2 mj. pa neznam jel moram opet sve ponovo?:ne zna:
Sorry, neda mi se sad čitati unazad. :rofl:

pzulic
19.04.2010., 13:16
Hvala Pzulic! :)

Nego, kaj moram predati za uvećani DD? Riješenje o njezi kad stigne i kaj još? Sve ostalo sam predala u 2 mj. pa neznam jel moram opet sve ponovo?:ne zna:
Sorry, neda mi se sad čitati unazad. :rofl:

rješenje o njezi, osobnu tvoju i od muža, rodni list od djeteta. i zahtjev.

budući da si već predala, vjerovatno samo rješenje, stvarno nisam sigurna. ne znam da li moraš novi zahtjev ispunjavati, ili se možeš nadovezati na već predani. najbolje da pitaš u mirovinskom.

TinchiS
19.04.2010., 13:20
rješenje o njezi, osobnu tvoju i od muža, rodni list od djeteta. i zahtjev.

budući da si već predala, vjerovatno samo rješenje, stvarno nisam sigurna. ne znam da li moraš novi zahtjev ispunjavati, ili se možeš nadovezati na već predani. najbolje da pitaš u mirovinskom.

OK, hvala!

larazg
19.04.2010., 13:24
Hvala!

eto vidiš :)
ma to radi medicina rada i pojma oni nemaju.
htjela je vidjeti u biti tebe i bebu i ispitati tebe kako je sa bebom jer ni sama ne zna što da napiše u rješenju...
lijepo meni to dr. S. neki dan rekao za tebe :)

Nova0303
19.04.2010., 17:42
super tinchi...sad si mirna godinu a onda budeš dobila opet...:)

renčika
19.04.2010., 19:22
cure da li ima netko ko se žalio na rješenje od strane hzzo za produženi porodiljni.Mi smo do sada koristili produženi do druge godine.Sad smo podnjeli još za godinu dana odbili nas žalbu također.Sad sam u dilemi da li se i drugi put žaliti.Dijete je imalo problema sa motorikom i dermatitis atopica. Krapina

MAJA155
20.04.2010., 07:50
evo jedno pitanje

da li uputnicu liječničkom povjernstvu uzimam od djetetovog pedijatra ili od moje dr. opće prakse za produljenje porodiljnog ?

imamo dijagnoze
- distoni sindrom
- sumnja na konvulzije ( pije phenobarbiton 2 x na dan) obavljen eeg (malo disritmičan) sljedeći kontrolni eeg je sutra kao i pregled psihologa

imamo preporuku od pedijatra, sutra ćemo dobiti od neuropedijatra i fizijatra

vježbamo neurorazvojne vježbe po Bobathu

Plavooka Sanja
20.04.2010., 08:09
evo jedno pitanje

da li uputnicu liječničkom povjernstvu uzimam od djetetovog pedijatra ili od moje dr. opće prakse za produljenje porodiljnog ?

imamo dijagnoze
- distoni sindrom
- sumnja na konvulzije ( pije phenobarbiton 2 x na dan) obavljen eeg (malo disritmičan) sljedeći kontrolni eeg je sutra kao i pregled psihologa

:top:

MAJA155
20.04.2010., 08:25
hvala :mig:

andjela1502
20.04.2010., 15:18
evo jedno pitanje

imamo dijagnoze
- distoni sindrom

ma ne ne , uputnicu uzimaš od svog liječnika opće prakse. ja sam to nedavno isto imala, tražili su me kopiju kartona djetetova i preporuku pedijatrice a pogledaj točno šta ti piše "uputnice liječnika osiguranice" znači tebe tj. tvog liječnika. Ja isto nisam bila sigurna šta hoće pa sam bila zvala liječničko povjerenstvo i oni su mi rekli da to triba od mog dr. i tako sam to i dobila od svog liječnika opće prakse. To ti je neka uputnica A4 veličine u 3 primjerka.

Usput: danas smo bili na komisiji, bili su jako ljubazni i produžili nam 1 godinu. (DG. artritis)

MAJA155
20.04.2010., 15:30
:confused:

sad mi više ništa nije jasno

danas mi je njena doktorica dala neku uputnicu u 3 primjerka - liječničkom povjerenstvu

šta da radim s tim onda?

da idem i kod moje dr.?

Plavooka Sanja
20.04.2010., 15:48
naravno da ne treba uputnica od "naše" lječnice opće prakse jer ne tražimo produljeni za sebe već za dijete, pa ide uputnica od pedijatra!!!!

Andjela, Maja155 ide prvi put (ako sam dobro shvatila), pa ne ide na komisiju, već tek predaje papire, pa joj ne treba uputnica njene doktorice!

andjela1502
20.04.2010., 16:08
:eek: e sad stvaro neznam. ma najbolje Maja da pogledaš šta ti točno piše jer kod mene je pisalo ovako:

-uputnica izabranog doktora osiguranice ovlaštenom doktoru radi ostvarivanja prava

Nova0303
20.04.2010., 17:04
maja ideš kod pedijatra i ona ti piše preporuku...ne može ti napisati dr. opće prakse nego onaj tko vodi dijete tj. pedijatar...
ja uopće nisam išla kod moje dr. niti je ona imala išta s tim...:ne zna:

andjela1502
20.04.2010., 18:10
maja ideš kod pedijatra i ona ti piše preporuku...ne može ti napisati dr. opće prakse nego onaj tko vodi dijete tj. pedijatar...

da preporuku! preporuku je i meni pisala pedijatrica al tu uputnicu su tražili od mog dr opće prakse.
Kažem vam samo kako je bilo kod mene. Nekima to traže očito a nekima ne. Mene su to naknadno tražili, pa onda opet nakon tog što sam pridala pozvali na komisiju kod mog dr opće prakse, i tamo su došli.

MAJA155
20.04.2010., 18:45
cure hvala vam svima :cerek:

je da ste me malo zbunile ali dobro... :D

meni je danas njena pedijatrica napisala na tu uputnicu liječničkom povjerenstvu ukratno dolje u rubriku dijagnoze i preporuku da se ostane sa djetetom kod kuće radi vježbanja, uzimanja lijekova, kontrola kod neuropedijatra i fizijatra :)

tako da ću ja ponijeti sve nalaze koje imam, sve preporuke, tu uputnicu, kopiju moje osobne i od muža, kopiju kartice tekućeg računa, rodni list djeteta i ne znam da li mi još nešto treba

:confused:

i da.. predajem papire prvi puta!

Nova0303
20.04.2010., 19:53
eh to je ta uputnica dakle uputnica liječničkom povjerenstvu koju ispunjava pedijatar...
nije mi jasno koju još uputnicu traže od dr. opće prakse...stvarno to prvi put čujem... :ne zna:

majo ako ti bude šta falilo reći će ti tamo ili te zvat...al nadajmo se da je sve tu... :)

EDIT: potvrda od CZSS da niste u statusu njegovatelja (ti i muž), potvrde od firme da ste zaposleni na puno radno vrijeme...

Majalena512
20.04.2010., 20:19
Mi smo isto predavali od pedijatrice samo preporuku za produljenje, a ja sam od mog liječnika trebala tu uputnicu u 3 primjerka za komisiju - zato jer i ja ostajem kod kuće- znači neka vrsta "bolovanja" za mene- tak si ja tumačim. Znači i po tome živimo u različitim državam- svako selo radi po svome, ajme si ga nama!Ajde Maja javi kak si ti prošla da čujemo!

MAJA155
20.04.2010., 20:44
eh to je ta uputnica dakle uputnica liječničkom povjerenstvu koju ispunjava pedijatar...
nije mi jasno koju još uputnicu traže od dr. opće prakse...stvarno to prvi put čujem... :ne zna:

majo ako ti bude šta falilo reći će ti tamo ili te zvat...al nadajmo se da je sve tu... :)

EDIT: potvrda od CZSS da niste u statusu njegovatelja (ti i muž), potvrde od firme da ste zaposleni na puno radno vrijeme...

hvala Nova!

to od CZSS sam zaboravila da trebam, ništa onda ću u CZSS u četvrtak poslje fizijatrice :)

potvrde sam pribavila o zaposlenju za nas oboje

ja to sve nosim u petak ili najkasnije u ponedjeljak i javim da li su mi to tako prihvatili ili sam morala još nešto nositi - jer izgleda da stvarno živimo svatko u svojoj državi :rolleyes: :rofl:

Nova0303
20.04.2010., 21:01
nego da živimo...tu su svi ludi...recimo u CZSS u Rijeci uz zahtjev da nisi u statusu njegovatelja
moraš priložiti taksenu marku od ne znam sad koliko kuna...ja sam čekala pogrešno jer sam
mislila da ide prema mjestu rada a ne prebivališta...onda sam sa tim papirom otišla u Opatiju...
zahtjev su bacili a taksu mi vratili...njima taksa ne treba a nemaju obrasca nego zahtjev pišeš ručno... :rolleyes:
nisam znala da li da se smijem ili plačem...

Nova0303
20.04.2010., 21:02
Mi smo isto predavali od pedijatrice samo preporuku za produljenje, a ja sam od mog liječnika trebala tu uputnicu u 3 primjerka za komisiju - zato jer i ja ostajem kod kuće- znači neka vrsta "bolovanja" za mene- tak si ja tumačim. Znači i po tome živimo u različitim državam- svako selo radi po svome, ajme si ga nama!Ajde Maja javi kak si ti prošla da čujemo!

a ta preporuka od pedijatra je isto u 3 primjerka ili?

larazg
20.04.2010., 21:08
ma čekaj..
ja prije tjedan išla po formular što mi treba (štreberica ja :mirko: ) i na formularu piše:

1. povijest bolesti izabranog liječnika - nalaz pedijatra
2. medicinska dokumentacija - liječnika specijalista za dijete
3. rješenje o prethodnom pravu
4. potvrda očeva poslodavca da otac radi u punom radnom vremenu
5. potvrda majčina poslodavca da majka radi u punom radnom vremenu
6. potvrda o plaći za majku (ER1 obrazac)
7. preslika rodnog lista djeteta
8. preslika zdravstvene, osobne iskaznice i tekućeg računa

NIKAKAV CZSS SE NE SPOMINJE kao ni ikakve biljege .. o čem vi to :ne zna::confused:

MAJA155
20.04.2010., 21:10
nego da živimo...tu su svi ludi...recimo u CZSS u Rijeci uz zahtjev da nisi u statusu njegovatelja
moraš priložiti taksenu marku od ne znam sad koliko kuna...ja sam čekala pogrešno jer sam
mislila da ide prema mjestu rada a ne prebivališta...onda sam sa tim papirom otišla u Opatiju...
zahtjev su bacili a taksu mi vratili...njima taksa ne treba a nemaju obrasca nego zahtjev pišeš ručno... :rolleyes:
nisam znala da li da se smijem ili plačem...

katastrofa...

ja ne kužim kako nema neki obrazac odlučivanja o takvim stvarima na razini države - ovo je užas

obrazac / uputnica liječničkom povjerenstvu od bebine doktorice je isto u 3 primjerka

u rubrici "obrazloženje" piše kratak opis bolesti i to da predlaže ostanak kod kuće radi vježbanja i kontrola fizijatra i neuropedijatra

MAJA155
20.04.2010., 21:12
ma čekaj..
ja prije tjedan išla po formular što mi treba (štreberica ja :mirko: ) i na formularu piše:

NIKAKAV CZSS SE NE SPOMINJE.. o čem vi to :ne zna::confused:

đizus

sad i ovo ?? "potvrda o plaći za majku (ER1 obrazac)" to još nemam :rofl:

pa dok ja to sve prikupim ode baba s kolačima

porodiljni mi ističe negdje 10.06. :D

larazg
20.04.2010., 21:13
đizus

sad i ovo ?? "potvrda o plaći za majku (ER1 obrazac)" to još nemam :rofl:

pa dok ja to sve prikupim ode baba s kolačima

porodiljni mi ističe negdje 10.06. :D

ma meni ističe 12.tog.. tebi biće 11. tog

vjeruj mi ja išla do naše kolegice u pravnu i to mi dala..
ja za CZSS i za biljege prvi put čujem :ne zna:

jebote ovo kao da je Malnarova Republika Pešćenica a ne Rvacka :ne zna::confused:

Majalena512
20.04.2010., 21:14
meni ovo od pedijatrice nije bilo u 3 primjerka, obična preporuka u par rečenica. a isto nisam trebala ništa od toga o statusu njegovatelja, a bome niti taksu :ne zna:

MAJA155
20.04.2010., 21:22
pa ja ću se pokidati od smjeha sada :lol::lol:

kako oni nas jebu u mozak :rofl:

ništa, ja ću otići onda u petak predati papire koje sam navela gore

pa nek mi oni kažu ako još šta trebam, jer ovo je stvarno presmiješno :bang:

MAJA155
20.04.2010., 21:23
ma meni ističe 12.tog.. tebi biće 11. tog

vjeruj mi ja išla do naše kolegice u pravnu i to mi dala..
ja za CZSS i za biljege prvi put čujem :ne zna:

jebote ovo kao da je Malnarova Republika Pešćenica a ne Rvacka :ne zna::confused:

a znaš da ja nisam iz ZG :D do nas se sto puta promjeni obrazac :D :rofl:

larazg
20.04.2010., 21:26
a napravi tako.. pa ako treba još što dopuni...
ja evo ovo što sam napisala prepisala sam sa obrasca kojeg držim u krilu :ne zna:
čitam po 100-ti put da mi nije promaklo ali nigdje ne pišu biljezi i CZSS

ma nema logike za biljege.. pa nije to Upravni postupak.. te je žalba na eventualno rješenje upravni postupak... čemu biljezi :ne zna: nema logike.
A CZSS.. da nisi u statusu njegovatelja - pa zar njegovatelji nemaju već dodijeljeno pravo?? Pa imaju (čim su onjegovatelji, bebe su izvještačene a ne ovako kao kod svih nas da idemo prvi put), oni ni ne spadaju u ovu vrst postupka... po nekom mom sudu :ne zna:
možda griješim :ne zna: neka me netko ispravi

Nova0303
20.04.2010., 21:26
ja sam isto zvala ptravnu službu prije nego sam predala i rekli su mi za CZSS... :ne zna:

larazg
20.04.2010., 21:28
ja sam isto zvala ptravnu službu prije nego sam predala i rekli su mi za CZSS... :ne zna:

svašta :ne zna:
evo ja držim papir u krilu i niš ne piše :confused:

MAJA155
20.04.2010., 21:32
možda zato što je jedna u državi Rijeka - a jedna u državi Zagreb - a ja sam u Slavoniji (ko zna kako je kod mene :rofl:)

larazg
20.04.2010., 21:35
možda zato što je jedna u državi Rijeka - a jedna u državi Zagreb - a ja sam u Slavoniji (ko zna kako je kod mene :rofl:)

javi kada saznaš kako kod tebe u tvojoj županiji :D

didaktika
20.04.2010., 21:41
sorry, što upadam, ali zanima me jel nekome isplaćen dječji dodatak?
ja sam produžila na vrijeme i prije mjesec dana dobila rješenje da će i dalje uplaćivati. obično je sjedalo do 20.,a danas nije, a lova nam nedostaje.
Naravno...Pozdrav

MAJA155
20.04.2010., 21:50
javi kada saznaš kako kod tebe u tvojoj županiji :D

misliš državi :rofl:

javim u petak naravno - da se malo nasmijemo :D:mig:

TinchiS
20.04.2010., 22:05
a napravi tako.. pa ako treba još što dopuni...
ja evo ovo što sam napisala prepisala sam sa obrasca kojeg držim u krilu :ne zna:
čitam po 100-ti put da mi nije promaklo ali nigdje ne pišu biljezi i CZSS

ma nema logike za biljege.. pa nije to Upravni postupak.. te je žalba na eventualno rješenje upravni postupak... čemu biljezi :ne zna: nema logike.
A CZSS.. da nisi u statusu njegovatelja - pa zar njegovatelji nemaju već dodijeljeno pravo?? Pa imaju (čim su onjegovatelji, bebe su izvještačene a ne ovako kao kod svih nas da idemo prvi put), oni ni ne spadaju u ovu vrst postupka... po nekom mom sudu :ne zna:
možda griješim :ne zna: neka me netko ispravi

Ja nisam predala nikakav CZSS niti su ga tražili a bila sam jučer na komisiji prvi put. Radi se o Zagrebu.
Nisam predavala ni nikakve uputnice niti od moje dr. opće prakse ni od pedijatrice ( samo preporuke )

ma čekaj..

NIKAKAV CZSS SE NE SPOMINJE kao ni ikakve biljege .. o čem vi to :ne zna::confused:

Kad sam u Klovićevoj pitala što treba predati u pravnoj službi su mi dali papirić sa ovim što je Lara napisala s tim da mi je zaokružio šta treba ( čak ni sve to ne treba, prekrižio mi je da ne trebaju preslike rodnog lista, zdravstvene, osobne i tekućeg raćuna, niti potvrda o plaći ).
Zaokružio mi je samo da treba preporuka pedijatra, medicinska dokumentacija i potvrde da su roditelji zaposleni za stalno NA PUNO RADNO VRIJEME ( to je posebno naglasio! )

Eto, tak je za Zagreb.

larazg
20.04.2010., 22:09
Ja nisam predala nikakav CZSS niti su ga tražili a bila sam jučer na komisiji prvi put. Radi se o Zagrebu.
Nisam predavala ni nikakve uputnice niti od moje dr. opće prakse ni od pedijatrice ( samo preporuke )

Kad sam u Klovićevoj pitala što treba predati u pravnoj službi su mi dali papirić sa ovim što je Lara napisala s tim da mi je zaokružio šta treba ( čak ni sve to ne treba, prekrižio mi je da ne trebaju preslike rodnog lista, zdravstvene, osobne i tekućeg raćuna, niti potvrda o plaći ).
Zaokružio mi je samo da treba preporuka pedijatra, medicinska dokumentacija i potvrde da su roditelji zaposleni za stalno NA PUNO RADNO VRIJEME ( to je posebno naglasio! )

Eto, tak je za Zagreb.

o fala ti :s
znači imam dobar obrazac :)
tinči :kiss:

larazg
20.04.2010., 22:10
majo.. sad si ti na redu :D
javi kako kod tebe :)

TinchiS
20.04.2010., 22:50
o fala ti :s
znači imam dobar obrazac :)
tinči :kiss:

Nema na čemu! :mig:

pzulic
21.04.2010., 05:54
ma čekaj..

didaktika, dječji se očekuje sutra, piše na HZMO

treća država u IStri, mi smo predali ovo i bilo je sve u redu

5. potvrda majčina poslodavca da majka radi u punom radnom vremenu, i od kad radi, i da je zaposlena na neodređeno

8. preslika zdravstvene, osobne iskaznice i tekućeg računa - zdravstvenu mislim da nismo predavali

9. pisani zahtjev, svojim riječima o djetetovoj bolesti

Majalena512
21.04.2010., 10:21
Hahaha, a ja sa gore navedenim papirima predala u državi Zagorje! Pregenijalno!
Jel ima netko od vas da prima invalidninu? Netko je spominjao, zaboravila tko? Zanima me jel se dobe zaostaci od kad se predaju zahtjev ili tek od kad bude rješenje? (Naime i za to sam čula obje verzije)

madcox
21.04.2010., 12:28

ali sad kad si dobila rješenje, odnesi ga svojoj doktorici da ti ga upiše....:top:

madcox
21.04.2010., 12:34
Cure, vidim da imate zanimljivu raspravu o dokumentaciji koja se prilaže uz zahtjev za produljenje, nažalost, svaki područni ured vodi svoju politiku i svaki grad radi totalno drugačije, tako da se skoncentrirate na svoj grad i usporedite se s mamama koje su vam u susjedstvu ili ćete se izludit čitajuć šta bi sve trebale pribavit................:mig::rolleyes:

Plavooka Sanja
21.04.2010., 12:48
bogte, ja predala prije šest mjeseci u Splitu i nije nam pola toga trebalo što se ovdje navodi, tipa kao što je Nova plaćala taksene marke i od CZSS-a ništa + pedica nije pisala uputnicu, već samo preporuku na jednom papiru + nalazi od specijalista isključivo onoga za šta se traži produljenje i potvrde da radimo na puno radno vrijeme mm i ja, čak nije pisalo da je na neodređeno (ja nisam - nego mi ugovor traje dok mi traje i produljenje - šef mi izašao u susret)!
broj računa sam napisala na zahtjev koji dobijemo u HZZO-u i tamo broj sa djetetove zdravstvene!

svastamorac
21.04.2010., 12:51
svaštamorac..
tek vidjeh sad da će muž opet biti zaposlen...
...

Danas sam zvala hzzo i rekli su mi dobre vijesti. Naš zahtjev je s medicinske strane pozitivno izvještaćen ali kako su umreženi isti dan su saznali da mm više nije zaposlen tak da su mi morali pisati negativno rješenje.

Kažu da napišem novi zahtjev, mm pribavi potvrdu o zaposlenju s punim radnim vremenom i dobivamo novo rješenje bez ponovnog vještaćenja već samo provjera stanja tj zaposlenosti/nezaposlenosti...e sad, vidjet ćemo...baš su me razveselili :D:confused: nadam se da neće biti kratkog vijeka :mig:

Javim novosti kad ih budem imala...

Plavooka Sanja
21.04.2010., 12:52
Danas sam zvala hzzo i rekli su mi dobre vijesti. Naš zahtjev je s medicinske strane pozitivno izvještaćen ali kako su umreženi isti dan su saznali da mm više nije zaposlen tak da su mi morali pisati negativno rješenje.

Kažu da napišem novi zahtjev, mm pribavi potvrdu o zaposlenju s punim radnim vremenom i dobivamo novo rješenje bez ponovnog vještaćenja već samo provjera stanja tj zaposlenosti/nezaposlenosti...e sad, vidjet ćemo...baš su me razveselili :D:confused: nadam se da neće biti kratkog vijeka :mig:

držim fige :top:

mazuljkić
21.04.2010., 13:18
Stiglo riješenje : PRODUŽILI SU NAM ....jeeeeeeeeeeeeee.............super.....Happy... .Happy.....

Pitanje piše mi da mi je odobreno 2160 ..... čitala sam da na to ide nekih 800 kn dali se to dobilva i od koga ili sam krivo iniformirana????....

Plavooka Sanja
21.04.2010., 13:35
Stiglo riješenje : PRODUŽILI SU NAM ....jeeeeeeeeeeeeee.............super.....Happy... .Happy.....

Pitanje piše mi da mi je odobreno 2160 ..... čitala sam da na to ide nekih 800 kn dali se to dobilva i od koga ili sam krivo iniformirana????....

super, draga! :cerek:

nisi krivo informirana - sad trkom na mirovinski i predaj zahtjev za dd - to ćeš dobivati 831kn od njih, ali od dana od kada predaš zahtjev će ti ići isplata, što prije predaš, prije ćeš dobivati.
skini si odavde zahtjev http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/tiskanice/Tiskanicabr.1.7.pdf i trebaš predati kopiju rodnog lista Marinovog, kopiju svog tekućeg računa, kopiju rješenja s HZZO-a i kopiju osobne za tebe i muža!

larazg
21.04.2010., 14:30
ja danas bila u preduzeću u kadrovskoj....

dobila 5 potvrda za vrtić i dati ću 5 prijava (pas im mater :mad: ) i unaprijed napisati žalbu ovih dana jer kad me odjebu biti ću pre bijesna :clint:
dobila 1 ER1 obrazac
dobila potvrdu za produljneje da radim u punom radnom vremenu

Nova0303
21.04.2010., 18:57
ali sad kad si dobila rješenje, odnesi ga svojoj doktorici da ti ga upiše....:top:

e to nisam znala!!! zašto to treba?

Nova0303
21.04.2010., 18:59
ni kod nas nisu tražili da bude na neodređeno već samo na puno radno vrijeme...
stvarno čovjek ne bi vjerovao da iste ustanove traže potpuno različite stvari...:rolleyes:

TinchiS
21.04.2010., 19:33

Super! Baš mi je drago. :)

SVAŠTAMORAC držim fige! :moli:

karloben
22.04.2010., 07:42

da,zašto to treba? ja to nisam nosila da se upiše,jel to obavezno i kakve mogu bit posljedice ako se ne upiše?

madcox
22.04.2010., 07:53

ja sam odnjela i svojoj doktorici i pedici, pa su obje upisale u svoju evidenciju........... :top:

pzulic
22.04.2010., 07:56
ja sam odnjela i svojoj doktorici i pedici, pa su obje upisale u svoju evidenciju........... :top:

nisam ni ja svojoj doktorici, ona niti ne zna da sam ja to pokretala, niti mi ništa nije trebalo od nje. pedijatrici smo nakon komisije rekli da smo dobili godinu dana, upisala je u karton, doduše u krivi, jer tada rješenje nije bilo došlo, a oni su ga napisali na starijeg, iako mlađi ima jače ozbiljnije probleme.

madcox
22.04.2010., 07:56
da,zašto to treba? ja to nisam nosila da se upiše,jel to obavezno i kakve mogu bit posljedice ako se ne upiše?

pa ja sam odnjela čisto informativno, da si i moja doktorica i pedica imaju u evidenciji.........:top:

(mislim da nema nekih posljedica)

madcox
22.04.2010., 07:58

bravooooo !!!! :top:

madcox
22.04.2010., 07:59

ajde super, neka vam se i to rješi bez puno komplikacija.......:s:top:

larazg
22.04.2010., 08:04
mi danas idemo na goljak.. na pregled kod fizijatra :)
sutra nosim to mišljenje pedijatru koji mi je rekao da dođem po njega u pon i onda ga nosim u HZZO u Klovićevu sa dokumentacijom i popunjenim zahtjevom :)

jel tako :ne zna:

Donatellaa
22.04.2010., 09:58
Zanima me da li taj iznos od 2100 (il koliko već) + dječiji doplatak dobivaju sve mame na produženom porodiljnom, tj. da li utječe na to koliko smo bile u radnom odnosu prije rođenja djeteta?:confused: Ja nisam bila 12mj u neprekinutom radnom odnosu i primala san min. naknadu od 1663kn. Prelistavala sam temu, nisam naišla na taj podatak, pa molim ako netko zna da mi javi. :s

pzulic
22.04.2010., 10:37
Zanima me da li taj iznos od 2100 (il koliko već) + dječiji doplatak dobivaju sve mame na produženom porodiljnom, tj. da li utječe na to koliko smo bile u radnom odnosu prije rođenja djeteta?:confused: Ja nisam bila 12mj u neprekinutom radnom odnosu i primala san min. naknadu od 1663kn. Prelistavala sam temu, nisam naišla na taj podatak, pa molim ako netko zna da mi javi. :s

evo ti link pravilnika http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_02_18_391.html pročitaj članak 9.

-onaj tko nema staž od 12 mj Proračunska osnovica za 2010. godinu iznosi 3.326,00 kn, dakle 50% - 1663,00.

-onaj tko ima staž od 12 mj, prima 65% proračunske osnovice, dakle 2161,90

DarioDA
23.04.2010., 00:43
Lijep pozdrav svima,
zanima me jedna informacija (mozda je bila spomenuta ali je nisam nasao), prije mjesec dana dobio sam rjesenje za produzeni boravak do djetetove 8 godine zivota puno radno vrijeme (djete je rodjeno sa teskim ostecenjem sluha), klinac ima 4 godine:
firma je otisla u stecaj nedugo nakon sto sam dobio rjesenje prod. rod. dopustu, za koji dan dobiti cemo knjizice nakon sto istekne otkazni rok, dali mi se ukida to rjesenje posto cu biti nezaposlen i onih 1600kn naknade?? (supruga je zaposlena).
Zahvaljujem se unaprijed....

pzulic
23.04.2010., 06:47
Lijep pozdrav svima,
zanima me jedna informacija (mozda je bila spomenuta ali je nisam nasao), prije mjesec dana dobio sam rjesenje za produzeni boravak do djetetove 8 godine zivota puno radno vrijeme (djete je rodjeno sa teskim ostecenjem sluha), klinac ima 4 godine:
firma je otisla u stecaj nedugo nakon sto sam dobio rjesenje prod. rod. dopustu, za koji dan dobiti cemo knjizice nakon sto istekne otkazni rok, dali mi se ukida to rjesenje posto cu biti nezaposlen i onih 1600kn naknade?? (supruga je zaposlena).
Zahvaljujem se unaprijed....

nažalost, ukida ti se. štoviše ti si dužan javiti promjene inače ćeš morati vraćati novce koje si dobio nakon što si dobio otkaz.

ni tvoja supruga ne može koristiti produljeni porodiljni jer morate oba dvoje biti zaposleni.

DarioDA
23.04.2010., 12:50
Zahvaljujem se na odgovoru to sam i pretpostavljao, iako da nadjem drugi posao poslodavac mi moze dati otkaz odmah drugi dan kada odem na produzeni dopust zar ne?? i opet gubim pravo!!!
Nije mi jasno posto nam dijete ima tesko ostecenje sluha znaci iznad 61dB i ove godine ide na ugradnju implantata neostvarujemo nikakva prava, nema ni invalidninu niti onih 830kn a i ja ostajem bez 1600kn jer cu biti nezaposlen...
dali je tome kriv centar za socijalni rad ili sto?? procitao sam da roditelji sa istim slucajem imaju sva prava a mi nista?!

TinchiS
23.04.2010., 15:39
Zahvaljujem se na odgovoru to sam i pretpostavljao, iako da nadjem drugi posao poslodavac mi moze dati otkaz odmah drugi dan kada odem na produzeni dopust zar ne?? i opet gubim pravo!!!
Nije mi jasno posto nam dijete ima tesko ostecenje sluha znaci iznad 61dB i ove godine ide na ugradnju implantata neostvarujemo nikakva prava, nema ni invalidninu niti onih 830kn a i ja ostajem bez 1600kn jer cu biti nezaposlen...
dali je tome kriv centar za socijalni rad ili sto?? procitao sam da roditelji sa istim slucajem imaju sva prava a mi nista?!

Sličan slučaj kod mene. Propala firma za vrijeme porodiljnog a pošto sam zbog zdravstvenih problema djeteta znala da nam treba njega i da nema šanse da idem raditi nakon 1. rođendana tj. tražiti novi posao ( a poslodavac bi mi isto vjerojatno odmah dao otkaz kao što kažeš ) zamolila sam poznanike koji imaju firmu da me prijave. Sve je po zakonu, oni ništa ne gube, nemaju nikakva davanja jer sve plaća HZZO.
Eto, pokušaj naći nekoga da te prijavi. Lijepo im objasni da njima ni iz džepa ni u džep a tebi puno znaći.
Sretno! :)

MAJA155
23.04.2010., 16:20
evo i mene :D

dakle, Slavonija (ako koga zanima, grad na pp.) - potrebni dokumenti

3. potvrda očeva poslodavca da otac radi u punom radnom vremenu
4. potvrda majčina poslodavca da majka radi u punom radnom vremenu
5. preslika rodnog lista djeteta
6. preslika osobne iskaznice i tekućeg računa podnositelja

i pazite sad:

7. suglasnost poslodavca s tim da koristim dopust za njegu djeteta :confused:

8. vjenčani list :confused:

( s obzirom da nismo vjenčani, treba ovjeriti izjave kod javnog bilježnika :rofl:)

Plavooka Sanja
23.04.2010., 16:28
i pazite sad:

7. suglasnost poslodavca s tim da koristim dopust za njegu djeteta :confused:

8. vjenčani list :confused:

( s obzirom da nismo vjenčani, treba ovjeriti izjave kod javnog bilježnika :rofl:)

gospe sinjska, to je sve šta ću reći!!!! :eek:

koja smo mi banana država :flop:

MAJA155
23.04.2010., 18:48
eto vidiš draga, znala sam da će kod mene biti nešto posebno :rofl:

ja sam rekla da to nigdje ne treba, oni su meni rekli da treba i tako...

nije mi se dalo natezati s njima,

bili smo danas kod bilježnika, u ponedjeljak ću pribaviti potvrdu s posla i to je to :buum:

Nova0303
23.04.2010., 19:08
:lol::lol::lol::lol::lol:
ja se čudila da kod mene traže more papira a vidi kod maje...

Leptiric
23.04.2010., 19:41
eto vidiš draga, znala sam da će kod mene biti nešto posebno :rofl:

ja sam rekla da to nigdje ne treba, oni su meni rekli da treba i tako...

nije mi se dalo natezati s njima,

bili smo danas kod bilježnika, u ponedjeljak ću pribaviti potvrdu s posla i to je to :buum:

i bas me zanima, sta ste morali potpisati?

mislim, sto reci... :flop:

MAJA155
23.04.2010., 20:46
kao u izjavi je trebalo biti da smo u izvanbračnoj zajednici i da je u njoj rođeno dijete, te da je moj dragi rastavljen tj. da nije u braku s nikim :rofl:

DarioDA
23.04.2010., 20:47
Sličan slučaj kod mene. Propala firma za vrijeme porodiljnog a pošto sam zbog zdravstvenih problema djeteta znala da nam treba njega i da nema šanse da idem raditi nakon 1. rođendana tj. tražiti novi posao ( a poslodavac bi mi isto vjerojatno odmah dao otkaz kao što kažeš ) zamolila sam poznanike koji imaju firmu da me prijave. Sve je po zakonu, oni ništa ne gube, nemaju nikakva davanja jer sve plaća HZZO.
Eto, pokušaj naći nekoga da te prijavi. Lijepo im objasni da njima ni iz džepa ni u džep a tebi puno znaći.
Sretno! :)

Hvala, i meni se to cini kao jedino rjesenje posto posao mozes dobiti samo na odredjeno a to znaci 6mj ili godinu dana ugovor :( ali neznam kako da rijesim ovu birokraciju posto sam siguran da dijete ima pravo na invalidninu i dd od 830kn??

Plavooka Sanja
23.04.2010., 20:53
Hvala, i meni se to cini kao jedino rjesenje posto posao mozes dobiti samo na odredjeno a to znaci 6mj ili godinu dana ugovor :( ali neznam kako da rijesim ovu birokraciju posto sam siguran da dijete ima pravo na invalidninu i dd od 830kn??

gle, kako imaš produženi porodiljni, automatski imaš pravo na dd od 830kn bez obzira na primanja.
znači, odeš na mirovinsko s kopijama:
-djetetovog rodnog lista
-rješenja za produženi porodiljni
-osobne iskaznice tvoje i ženine
-tekućeg računa gdje će ti isplaćivati dd

i ispunjenim zahtjevom koji možeš skinuti odavde http://www.mirovinsko.hr/UserDocsIma...nicabr.1.7.pdf
i to je to - nemaš ti kome šta tamo objašnjavati.
predao si sve i doma ćeš dobiti rješenje o tome da ti daju dd. :top:

Nova0303
24.04.2010., 13:08
sanjo ali on ostaje bez posla pa se automatski mjenja sve pa i dd...

Plavooka Sanja
24.04.2010., 13:26
sanjo ali on ostaje bez posla pa se automatski mjenja sve pa i dd...

a, gle, na dd je odmah imao pravo, ne znam kako ga nije ostvario, a nadam se da će uspjeti da ga netko zaposli da mu potraje pp i da uspije ostvariti sva prava za dijete!

kati 24
26.04.2010., 19:04
Na porodiljnom sam do 17.8. da li je dovoljno da zahtjev za produženje porodiljnog postavim u 6mjesecu?

TinchiS
26.04.2010., 20:23
:lol:Na porodiljnom sam do 17.8. da li je dovoljno da zahtjev za produženje porodiljnog postavim u 6mjesecu?

Dovoljno je, meni su rekli oko mjesec i pol ranije.

dijetlic
08.05.2010., 06:00
predali za dd u hzmo

dobili smo neki dan poziv da donesemo kopiju jmbg-a za malu

na kraju od svih silnih papira koje je zena na salteru pobrojala
mm-u nisu ni trebali
a brijem da su i ovo za jmbg poslali tek toliko reda radi da ne bi ispalo da je sve uredu odprve :D

rekla mi je zena da bi nam dd trebao biti isplacen vec ovog mjeseca oko 20-tog

pzulic
18.05.2010., 15:17
jel sjela kome njega?

na drugom topiku čitam da su počele porodiljne, a prošli mjesec mi je njega došla kad i porodiljne.
ovaj mjesec još nije. otp banka.

madcox
18.05.2010., 15:28
jel sjela kome njega?

na drugom topiku čitam da su počele porodiljne, a prošli mjesec mi je njega došla kad i porodiljne.
ovaj mjesec još nije. otp banka.

pa njega sjeda kad i porodiljna, do 20og u mjesecu, a komplikacije nakon 20og, naknade su počele sjedat danas, ali nema pravila kako ide, svaka banka ima neku svoju foru, čak se zna desit da ista banka u različitim gradovima drugačije knjiži.........ni kod mene još nema njege, ja sam u rba-u....:rolleyes:

karloben
18.05.2010., 19:01
pozdrav
evo mi moramo polako počet skupljat papire za nastavak PP..

odobreno imam do 6.8.a tu sam negdje imala pročitati da oni sami šalju obavijest doma da je vrijeme za produljenje(naravno ako mislimo produljivat,a ja ću definitivno opet dat zahtjev),ali meni još ništanije došlo.
e sad ,ja ni neću čekat taj njihov poziv,predat ću ja i bez tog-samo me zanima dal se nešto promijenilo i koje točno sve treba papire predat?

dakle:
-rodni list
-povijest bolesti
-uputnicu mog liječnika opće prakse
-uputnicu djetetovog pedijatra
-po mogućnosti preporuku barem jednog specijaliste(prvi put mi je prošlo i bez toga)
-potvrde o zaposlenju za supruga i mene na puno radno vrijeme
-potvrde o drugom stupu mirovinskog osiguranja

koliko se sjećam to je sve što sam prvi put predavala,dal sam neš zaboravila i jel se što mijenjalo,a vjerojatno trebam prije otić na hzzo po onaj obrazac da ga ispunim(mislim na zahtjev)i onu potvrdu da mi dijete dnevno ne boravi u nekoj ustanovi više od 8 sati,jel tako?
i još me zanima-postoje li sad komisije i dal zovu na vještačenje?

pa eto ako ima netko friški u svemu tome-bit ću zahvalna na inf.

madcox
19.05.2010., 15:14
pozdrav
evo mi moramo polako počet skupljat papire za nastavak PP..

odobreno imam do 6.8.a tu sam negdje imala pročitati da oni sami šalju obavijest doma da je vrijeme za produljenje(naravno ako mislimo produljivat,a ja ću definitivno opet dat zahtjev),ali meni još ništanije došlo.
e sad ,ja ni neću čekat taj njihov poziv,predat ću ja i bez tog-samo me zanima dal se nešto promijenilo i koje točno sve treba papire predat?

dakle:
-rodni list
-povijest bolesti
-uputnicu mog liječnika opće prakse
-uputnicu djetetovog pedijatra
-po mogućnosti preporuku barem jednog specijaliste(prvi put mi je prošlo i bez toga)
-potvrde o zaposlenju za supruga i mene na puno radno vrijeme
-potvrde o drugom stupu mirovinskog osiguranja

koliko se sjećam to je sve što sam prvi put predavala,dal sam neš zaboravila i jel se što mijenjalo,a vjerojatno trebam prije otić na hzzo po onaj obrazac da ga ispunim(mislim na zahtjev)i onu potvrdu da mi dijete dnevno ne boravi u nekoj ustanovi više od 8 sati,jel tako?
i još me zanima-postoje li sad komisije i dal zovu na vještačenje?

pa eto ako ima netko friški u svemu tome-bit ću zahvalna na inf.

još ti treba uputnica liječničkom povjerenstvu......i pročešljaj malo po ovoj temi, cure su pisale šta su im tražili, ali se znalo desit da različiti gradovi različito traže...............:rolleyes:

madcox
19.05.2010., 15:20
tako da znate, sjela mi je njega u RBA.........:cerek:

karloben
19.05.2010., 15:26
evo bio danas suprug na hzzo-u,ne treba mi ni polovica onog što mi je trebalo prije god.dana,a i prva sam na spisku da mi pošalju poziv. i da odobre još bar god.dana...:top:

Magaivago
19.05.2010., 16:17
Sorry,ne uspijevam pronaci.Naime,da li se ostvarivanjem prava na osobnu invalidninu gubi uvecani djecji doplatak ili ova naknada za produljeni porodiljni?Hvala

karloben
19.05.2010., 21:47
ne

Dancica
19.05.2010., 22:24
produljenje se moze traziti tek po isteku godinu dana porodiljnog, ili se moze prekinuti nakon 6mjeseci (ovih preostalih 6 ostaviti za ono periodicno iskoristavanje) i traziti produljeni sa djetetovih 6mjeseci?

pzulic
20.05.2010., 08:39
produljenje se moze traziti tek po isteku godinu dana porodiljnog, ili se moze prekinuti nakon 6mjeseci (ovih preostalih 6 ostaviti za ono periodicno iskoristavanje) i traziti produljeni sa djetetovih 6mjeseci?

mislim da se mora sve iskoristiti.

Dancica
20.05.2010., 10:13
ma i ja nekako mislim da se mora iskorisiti sve pa tek onda traziti ali kako se prvi put susrecem sa tom temom nemam pojma sto, kako,.....

pzulic
20.05.2010., 13:48
ma i ja nekako mislim da se mora iskorisiti sve pa tek onda traziti ali kako se prvi put susrecem sa tom temom nemam pojma sto, kako,.....

meni na rješenju piše - "korisnik stječe pravo iz točke 1 počevši od 08.03.2010 tj nakon što u potpunosti iskoristi pravo na roditeljski dopust."

ja sam se lupala u glavu misleći da sam mogla tražiti nakon 6 mj porodiljnog, a ovih ostalih ostaviti za kasnije, ali sam brzo shvatila da to ne može tako.

tarapearl
20.05.2010., 14:28
Pozdrav mamice :w

evo i mi ćemo uskoro tražiti produljenje, na temelju atopijskog koji nije jak , al ga imamo i
zbog alergije na KM.

E sad nemamo friški nalaz krvi , dunger i ostalo , a oni će to vjerojatno tražiti?

Dajte da sad ne čitam sve stranice ko zna da mi odgovori to za krv..

hvala:mig:

e da i jel moguće pošto je sve blaži oblik da ne dobijemo ako netko ima i takva iskustva...

andjela1502
23.05.2010., 12:27
taraperl - ja mislim da ti nisu toliko bitni nalazi krvi nego nalazi dr koje posjećujete. A šta se tiče mogućnosti dal ćete dobit ili ne - hmm to je lutrija, neki sa blažim oblikom dobiju opet drugi sa jako teškim oblicima bolesti budu odbijeni tako da :ne zna:

Cure mene zanima DAL SE DIJETE MOŽE UPISAT U VRTIĆ iako na to dijete imam produženi? dal itko zna išta o tome. Čula sam da se to tetama mora napomenut jer onda dijete može samo na 3 sata ić u vrtić, a da tetama nekažem uopće???

ana_st
23.05.2010., 20:44
taraperl - ja mislim da ti nisu toliko bitni nalazi krvi nego nalazi dr koje posjećujete. A šta se tiče mogućnosti dal ćete dobit ili ne - hmm to je lutrija, neki sa blažim oblikom dobiju opet drugi sa jako teškim oblicima bolesti budu odbijeni tako da :ne zna:

Cure mene zanima DAL SE DIJETE MOŽE UPISAT U VRTIĆ iako na to dijete imam produženi? dal itko zna išta o tome. Čula sam da se to tetama mora napomenut jer onda dijete može samo na 3 sata ić u vrtić, a da tetama nekažem uopće???

možeš upisat dijete, čak djeca s težim smetnjama u razvoju imaju prednost pri upisu.
dijete ne smije boravit u vrtiću dulje od 8 sati dnevno, no možeš ga upisati u 10-satni program (ukoliko će tvoje radno vrijeme po povratku na posao to zahtjevat) al pri pravnoj službi u vrtićkoj ustanovi moraš potpisat izjavu da dijete neće boraviti dulje od 8 sati dnevno do isteka dopusta za njegu.

ana_st
23.05.2010., 20:48
evo bio danas suprug na hzzo-u,ne treba mi ni polovica onog što mi je trebalo prije god.dana,a i prva sam na spisku da mi pošalju poziv. i da odobre još bar god.dana...:top:

ako ti nije problem, molim te napiši što treba od dokumenata za kontrolno vještačenje, thx

anthony9906
23.05.2010., 20:54
bok,

možda sam na polukrivoj temi :) ali ako netkbok,

možda sam na polukrivoj temi ali ako netko zna?

koji su papiri potrebni za produljit drugih 6 mjeseci porodiljnog dopusta?

dakle,kad istekne prvih 6,potrebno je produljiti do godine dana,a što ponijeti?

napominjem da sam prvih 6 mjeseci djeteva života bila pod ugoorom od firme,koji je istekao,ali kao,
i dalje imam pravo na porodiljni do godine dana života djeteta.

što ponjeti?

rodni list....

nekakav zahtjev?
radnu knjižicu?

ako netko zna,hvala :*

Picek21
23.05.2010., 21:24
cure, jel netko trazio produljenje porodiljnog zbog njege a da je bio nezaposlen? (ciljam na porodiljni zbog novceka, koji mi jako dobro dodu, a ne znam postoji li ikakva sansa da dobijem produljenje ak sam nezaposlena. mislim, koji ce mi vrag ak tak ne radim, a zanima me samo ako postoji ikakva sansa da je ne fulam). unaprijed hvala na odgovoru :)

Nova0303
23.05.2010., 21:28
cure, jel netko trazio produljenje porodiljnog zbog njege a da je bio nezaposlen? (ciljam na porodiljni zbog novceka, koji mi jako dobro dodu, a ne znam postoji li ikakva sansa da dobijem produljenje ak sam nezaposlena. mislim, koji ce mi vrag ak tak ne radim, a zanima me samo ako postoji ikakva sansa da je ne fulam). unaprijed hvala na odgovoru :)

oba roditelja moraju biti zaposlena...to je i svrha da jedan dobije pravo ostati s djetetom doma... :mig:

pzulic
24.05.2010., 08:56
bok,

možda sam na polukrivoj temi :) ali ako netkbok,

možda sam na polukrivoj temi ali ako netko zna?

koji su papiri potrebni za produljit drugih 6 mjeseci porodiljnog dopusta?

dakle,kad istekne prvih 6,potrebno je produljiti do godine dana,a što ponijeti?

napominjem da sam prvih 6 mjeseci djeteva života bila pod ugoorom od firme,koji je istekao,ali kao,
i dalje imam pravo na porodiljni do godine dana života djeteta.

što ponjeti?

rodni list....

nekakav zahtjev?
radnu knjižicu?

ako netko zna,hvala :*

http://www.forum.hr/showthread.php?t=297239

pogledaj na ovom forumu, vjerovatno na nekoj stranici piše, ako ne piše, sigurno će tu znati netko, jedino što je ovaj forum najposjećeniji 17-19-tog u mjesecu, ali možda se netko nađe.

Picek21
24.05.2010., 09:50
oba roditelja moraju biti zaposlena...to je i svrha da jedan dobije pravo ostati s djetetom doma... :mig:

da, pa logicno, samo sam htjela bit 100% sigurna da poslije ne bi lupala glavom u zid... hvala na odgovoru

svastamorac
24.05.2010., 13:01
...

Imam novosti :) Stiglo pozitivno rješenje...

larazg
24.05.2010., 13:19
da ih nabijem na onu stvar :mad:

24.4 predala zahtjev za produljenje i naravno do dana današenjeg ni pisma ni razglednice...
Zvala u HZZO u Klovićevu prvo me odjebali na prvu, pa onda sam ponovila poziv i bila vrlo direktna i napokon dobila info.. moj predmet je na vještačenju i nije se vratio u Klovićevu...
Opet kopam po tel imeniku, zovem jebenu komisiju javi mi se neka žena i kaže Da, gospođo vaš predmet i ostalih 50 je na vještačenju ali znate naš doktor je na bolovanju i nema tko izvještačiti.
Ja poludim i kažem Ma super... žao mi je da je čovjek bolestan ali ja moram za 20 dana na posao... i što ćemo sad????

Ona meni, pa doktor je bolestan, a ja njoj gospođo ako ste vi bolesni da li vas itko mijenja? Ona kaže... pa mjenja, a ja onda kažem e pa super tko tog doktora mijenja dok je na bolovanju?? Ona kaže zovite sutra ujutro :)

I sad da ja vas pitam... što ja da radim???

8472
24.05.2010., 13:24
Ona kaže zovite sutra ujutro :)

Zovi sutra ujutro. :zubo:

:lol:

:kiss:

karloben
24.05.2010., 15:18
ako ti nije problem, molim te napiši što treba od dokumenata za kontrolno vještačenje, thx

1.prijedlog izabranog doktora podnositelja zahtjeva liječničkom povjerenstvu(uputnica)
2.preporuka izabranog doktora djeteta
3.medicinska dokumentacija
4.potvrda poslodavca oba roditelja o radnom odnosu u punom radnom vremenu

i to je sve što je žena zaokružila na zahtjevu koji se popuni i preda zajedno s već spomenutim-mada i ja si već sad mislim dal će "slučajno"još neš zatrebati kak to obično ide...

Nova0303
24.05.2010., 16:56

bravo...:tulum:

svastamorac
24.05.2010., 19:44
...

Imala sam sličnu situaciju. Otvorila bolovanje i čekala rješenje. Našu dokumentaciju su tete u hzzo-u zagubile.

Nemoj se sekirati. Ja sam predala papire dva mjeseca ranije i na kraju morala otvarati bolobanje...a one tako puno posla imaju :rolleyes:

Sutra idem u miorovinsko zbog dd. Jel opet trebam sve papire predavati ili je dovoljno samo rješenje?

ana_st
24.05.2010., 19:50
ako ne donesu novo rješenje do isteka dopusta onda znači treba otvorit bolovanje?
to znači da poslodavac treba isplatit neku lovu za to vrijeme dok se čeka rješenje?

svastamorac
24.05.2010., 19:55
ako ne donesu novo rješenje do isteka dopusta onda znači treba otvorit bolovanje?
to znači da poslodavac treba isplatit neku lovu za to vrijeme dok se čeka rješenje?

Možda se može vratiti na posao pa kad stigne rješenje opet u penziju :ne zna: Verojatno svatko ima svoju pjesmu...kao u svemu

A tko plaća? Vjerojatno poslodavac, država nastupa nakon 40 dana :misli:

Moram nešto nadodati :)

Mi smo čekali rješenje nakon roditeljskog dopusta, a ako se rješenje čeka dok se dopust za njegu već koristi onda ne treba otvarati bolovanje jer dopsut traje do 8.godine djetetovog života uz obvezno vještačenje svakih ... mjeseci, godina bla bla...
Ja sam zadnji zahtjev predala na dan isteka dopusta i nisam otvarala bolovanje iz gore navedenih razoga i nije bilo problema. Ma joj sve zbrljala, nadam se da će me bar netko skužiti ;)

ana_st
24.05.2010., 20:55
nama je kontrolno vještačenje 18.08., dakle, slobodno predam par dana prije, thx

svastamorac
24.05.2010., 22:11
nama je kontrolno vještačenje 18.08., dakle, slobodno predam par dana prije, thx

Ja sam zadnji dan predala jer sam mislila da neću više podnositi zahtjev za produljenje tj vještačenje...ali neodlučna baba u meni napravila preokret i tako sam u zadnji tren slala papire.

Predlažem da predaš ranije zbog godišnjih odmora i zbog toga što je svaki slučaj u državi priča za sebe ili probaj kontaktirati nadležni hzzo

madcox
24.05.2010., 23:19

čestitke........:top::s

madcox
24.05.2010., 23:21
da ih nabijem na onu stvar :mad:

24.4 predala zahtjev za produljenje i naravno do dana današenjeg ni pisma ni razglednice...
Zvala u HZZO u Klovićevu prvo me odjebali na prvu, pa onda sam ponovila poziv i bila vrlo direktna i napokon dobila info.. moj predmet je na vještačenju i nije se vratio u Klovićevu...
Opet kopam po tel imeniku, zovem jebenu komisiju javi mi se neka žena i kaže Da, gospođo vaš predmet i ostalih 50 je na vještačenju ali znate naš doktor je na bolovanju i nema tko izvještačiti.
Ja poludim i kažem Ma super... žao mi je da je čovjek bolestan ali ja moram za 20 dana na posao... i što ćemo sad????

Ona meni, pa doktor je bolestan, a ja njoj gospođo ako ste vi bolesni da li vas itko mijenja? Ona kaže... pa mjenja, a ja onda kažem e pa super tko tog doktora mijenja dok je na bolovanju?? Ona kaže zovite sutra ujutro :)

a ništa, budi uporna i zovi ih ponovo, barem se ti znaš izborit za sebe......................:top::mig:

madcox
24.05.2010., 23:23
Sutra idem u miorovinsko zbog dd. Jel opet trebam sve papire predavati ili je dovoljno samo rješenje?

mislim da ti je dosta samo rješenje, ali pokušaj ih ujutro nazvat prije nego kreneš od kuće, pa vidi dali biš još šta trebala......:mig:

pzulic
25.05.2010., 07:25
Možda se može vratiti na posao pa kad stigne rješenje opet u penziju :ne zna: Verojatno svatko ima svoju pjesmu...kao u svemu

A tko plaća? Vjerojatno poslodavac, država nastupa nakon 40 dana :misli:

Moram nešto nadodati :)

Mi smo čekali rješenje nakon roditeljskog dopusta, a ako se rješenje čeka dok se dopust za njegu već koristi onda ne treba otvarati bolovanje jer dopsut traje do 8.godine djetetovog života uz obvezno vještačenje svakih ... mjeseci, godina bla bla...
Ja sam zadnji zahtjev predala na dan isteka dopusta i nisam otvarala bolovanje iz gore navedenih razoga i nije bilo problema. Ma joj sve zbrljala, nadam se da će me bar netko skužiti ;)

mislim da želiš reći da se ima pravo ostati kući sve dok ne dođe rješenje, bilo pozitivno bilo negativno, ako se čeka produženje već odobrenog dopusta za njegu.
mislim da je to to.

ana_st
25.05.2010., 08:44
mislim da želiš reći da se ima pravo ostati kući sve dok ne dođe rješenje, bilo pozitivno bilo negativno, ako se čeka produženje već odobrenog dopusta za njegu.
mislim da je to to.

a vjerovatno se ima pravo ostati doma samo što za to vrime sigurno nema naknade pa ako rješenje bude pozitivno isplate zaostatke (to za slučaj da se rješenje dugo čeka) a ako bude negativno, nikom ništa.
baš sam poslala upit mailom u HZZO pa ćemo vidit jel to uistinu tako

tarapearl
25.05.2010., 09:10

a nalaza imamo sto čuda, kakvih hoćeš ( na žalost jel..)

:rolleyes::rolleyes:

svastamorac
25.05.2010., 10:37
mislim da je to to.

Da to sam htjela reći :top:

Bila u hzmo-u.

Morala sam ispunjavati zahtjev za dd a prošli put nisam, uzeli su presliku računa, presliku rješenja hzzo-a, presliku osobne i broj mobitela

I na kraju me uvjeravale da bih dobivala dd i za ovo vrijeme dok sam čekala rješenje samo sam trebala u 2. mjesecu predati novi zahtjev. Ja im objasnim da dd dobivam na osnovu dopusta za njegu a one opet da to nema veze :confused::ne zna: I nisam uspjela objasniti iz kojih razloga dobivam dd :flop: tj da kad istekne dopust ne dobivam više lovu....joooj, toliko su me umorile da mi je muka od papirologije i svih ostvarenih i neostvarenih prava.

Nama je u 4. mj. stiglo negativno rješenje jer je mm bio nezaposlen nekih 15 dana. I onda kad se ponovo zaposlio predala novi zahtjev i dobila pozitvno rješenje

Prije dopusta nisam predavala zahtjev za dd jer sam mislila da ne bi dobili a i nisam imala vremena sve provjeravati...

Isdprika zbog dužine posta.

danijela m.
25.05.2010., 13:09
Za sve kojima je nejasno sve u vezi produljenja dopusta i naknade koju tim Rješenjem dobivate - imam današnji izvještaj iz prve ruke iz HZMO Žajina. Budući da sam do djetetove 4. g. imala pravo na produženi dopust (zbog equinovarusa), a isto mi je isteklo 5.5. o.g., krajem trećeg mj. predala sam zahtjev za produljenje koji mi do danas nije došao jer su ga poslali na krivu adresu. Poslodavac mi je javio da je zahtjev odbijen tako da ću morati pisati žalbu. Do prije dvije godine, cijela je ta procedura išla preko Centra za socijalnu skrb i Žalba je odgađala izvršenje, tako da ste bez otvaranja bolovanja mogle ostati kod kuće do dolaska novog Rješenja. Od kada HZZO preuzima stvar, u slučaju da je Rješenje negativno, ono stupa na snagu po vašem primitku, tako da morate otvoriti bolovanje do primanja novog. Što se tiče uvećanog dječjeg doplatka (831,5o kn) koji dobivate dok ste na dopustu, na njega imate pravo SAMO dok vam vrijedi Rješenje o dopustu, znači dok ste kod kuće. Kad počnete radiri ono se ukida jer se ono ostvaruje na temelju RODITELJSKIH, a ne DJEČJIH prava. To sam danas saznala i još mi je žena koja je bila jako ljubazna rekla i to da ne zna što će biti za vrijeme dok čekam da mi se Žalba riješi nego samo da donesem Rj. kad ga dobijem (ovo koje mi osporava pravo).

mura
25.05.2010., 19:41
Molim Vas ako mi netko može reči, što treba pisati na uputnicu koju prilažem kad podnosim zahtjev za produljenje dopusta radi njege djeteta u HZZo-u.
Naime ja već skoro 7 godina koristim to pravo i sad 11.07. ono mi istiće, kako po novom mogu biti doma do 8. godine djetetova života (ako mi povjerenstvo odobri) , a do sad sam to rješavala preko CZSS nemam pojima što mi treba, a nema pojima ni moj doktor. :ne zna:

Možda nisam bila dovoljno jasna, ali neznam kako drukčije formulirati pitanje, netko tko je to prošao , razumjeti će me (nadam se)

Hvala!

danijela m.
25.05.2010., 21:05
Koliko ja znam, nije vam potrebna nikakva uputnica. U HZZO-u podignete već
pisani Zahtjev na kojem piše koji su vam dokumenti potrebni za produljenje. Važno je samo da imate preporuku specijaliste koji liječi dijete i kojom potvrđuje da je bitno produljiti dopust,preporuku pedijatra i svu dokumentaciju koju možete prikupiti vezano uz djetetovu bolest. Potrebna je još i potvrda poslodavca da su oba roditelja zaposlena. Uglavnom sve što je potrebno piše na tom zahtjevu, ali uputnica ne treba nikakva.

Nova0303
25.05.2010., 21:30
mura ne treba pisat ništa specijalno...meni je pedijatrica napisala od čega se
dijehte liječi...nalazi u prilogu...i to je to...

andjela1502
25.05.2010., 21:42
mislim da je to to.

tako je Ana-st ako si već bila ostvarial pravo tj. sada tražiš daljno produženje onda ga si automatski produljuješ sa novim zahtjevom i netrbaš otvarat bolovanje. Što znači da vještačenjem tj. zahtjevom za daljno produljenje automatksi ostavaruješ SVA prava sve dok predmet nebude rješen.

U slučaju da prvi put tražiš produljenje onda se preporučuje otvorit bolovanje a i pridat ranije.

Ja sam imala produljeni porodiljni do 11.2.2010, predala novi zahtjev 10.2.2010 - čekala 4 tjedna pa me tražili kopiju kartona i uputnicu mog izabranog doktora, nakon toga opet čekala 4 tjedna pa me zvali na komisiju .... uglavnom odobreno - a sve to vrijeme čekanja mi je plaća normalno išla :) kao što su mi i rekli sa hzzo!!

mura
25.05.2010., 21:42
mura ne treba pisat ništa specijalno...meni je pedijatrica napisala od čega se
dijehte liječi...nalazi u prilogu...i to je to...

Mislim da me nisi dobro shvatila, meni je rekla u HZZO-u da kod predaje zahtjeva moram imati uputnicu, tj. neki papir od svog lječnika, na svoje ime, ne od pedijatra ,koji će ići na povjerenstvo. Svejedno, hvala ti na odgovoru...

mura
25.05.2010., 21:44
Koliko ja znam, nije vam potrebna nikakva uputnica. U HZZO-u podignete već
pisani Zahtjev na kojem piše koji su vam dokumenti potrebni za produljenje. Važno je samo da imate preporuku specijaliste koji liječi dijete i kojom potvrđuje da je bitno produljiti dopust,preporuku pedijatra i svu dokumentaciju koju možete prikupiti vezano uz djetetovu bolest. Potrebna je još i potvrda poslodavca da su oba roditelja zaposlena. Uglavnom sve što je potrebno piše na tom zahtjevu, ali uputnica ne treba nikakva.

Hvala, zvat ću je opet sutra, možda je nisam razumjela.. :ne zna:

andjela1502
25.05.2010., 21:45
Molim Vas ako mi netko može reči, što treba pisati na uputnicu koju prilažem kad podnosim zahtjev za produljenje dopusta radi njege djeteta u HZZo-u.
Naime ja već skoro 7 godina koristim to pravo i sad 11.07. ono mi istiće, kako po novom mogu biti doma do 8. godine djetetova života (ako mi povjerenstvo odobri) , a do sad sam to rješavala preko CZSS nemam pojima što mi treba, a nema pojima ni moj doktor. :ne zna:

Možda nisam bila dovoljno jasna, ali neznam kako drukčije formulirati pitanje, netko tko je to prošao , razumjeti će me (nadam se)

Hvala!

na zahtjevu od hzzo ti ništa nepiše o toj uputnici, koliko sam ja skužila to oni traže naknadno ako im je potrebno :ne zna: kod nekog traže kod nekog ne. A sad šta piše na toj opet :ne zna: nisam čitala - sićam se samo da je to bila neka velika uputnica (a4 format) u 3 primjerka. Tako sam ja to svom dr objasnila kako to triba bit velika uputnica u 3 primjerka pa se on sitio šta je to :mig:

mura
25.05.2010., 21:54
na zahtjevu od hzzo ti ništa nepiše o toj uputnici, koliko sam ja skužila to oni traže naknadno ako im je potrebno :ne zna: kod nekog traže kod nekog ne. A sad šta piše na toj opet :ne zna: nisam čitala - sićam se samo da je to bila neka velika uputnica (a4 format) u 3 primjerka. Tako sam ja to svom dr objasnila kako to triba bit velika uputnica u 3 primjerka pa se on sitio šta je to :mig:

E da.. sad si me sjetila, napomenula mi je da treba biti u tri primjerka... Možda je to to.. Ma idu mi na živce, jakoooooo... a i moj doktor, mislim da on nezna što treba, haloooo... Sutra ću ponovno zvati u HZZO, to mi jedino preostaje... Hvala ti !

karloben
26.05.2010., 09:30
pa treba vam uputnica ZA VAS(jer VI ostajete doma)zbog djeteta u svrhu njege.
dakle-odete kod svog doktora/ice opće prakse i on/a vam da tu uputnicu u 3 primjerka format A4

larazg
26.05.2010., 09:41
da vas pitam mame upućene..

Dakle, jučer ja zvala komisiju i rekoše mi da je moj doktor koji je nadležan za moj slučaj na bolovanju i da se očekuje da se vrati slijedeći tjedan i da nisam jedina i da ima puno zaostataka...
e sad.. obzirom da ja 14.6 bi trebala osvanuti na poslu, ne mogu zadnji čas reći poslodavcu svoju situaciju.

Što da radim?

Da li da uzmem neplaćani dopust? Da li ima neka šifra bolovanja ili što ti ja znam nečeg? Dok to jebeno Rješenje ne stogne (znala sam da se takva sranja samo mogu meni dogoditi :mad: )

Cvjetićka?? Itko? Savjet :moli:

cvijetić
26.05.2010., 10:08
Lara, ne znam kakakv je poslodavac, ali ja bi otvoreno razgovarala s njim( obzirom da vjerujem da ćete produljenje dobiti). Rekla bi kakva je situacija.. da čekaš rješenje,ali da kod njih još nije gotovo radi bolovanja i nekih administracijskih rješenja, ali da postoji velika šansa da ćete to dobiti. javit ćeš mu čim to stigne, a do tad ga moliš za razumjevanje, ako zakasni koji dan da ćeš to pokriti npr. svojim go. ili u konačnici ( to ne spominji) vidi za bo ako će ti ga dati...
ali ja još vjerujem da će se do tada znati odgovor.
u svakom slučaju nije na odmet biti iskren s poslodavcem,ako je iole normalan

larazg
26.05.2010., 10:36
ma opcija godišnjeg mi se ne sviđa...

evo zašto, npr uzmem GO nakon cca tjedan dana dođe npr pozitivno Rješenje...
Ono se nadovezuje na dan poslije isteka rodiljnog.. znači retroaktivno...
Od tog dana će se računati to novo pravo.. a što je sa mojim godišnjim??

Poslodavac će platiti punu plaću (jer sam na GO) a što ću sa iskorištenim danima?? Propali.. e to je ono što mi govori da GO nije baš najbolja opcija...

Bolja mi je opcija neplaćeno, pa ako dobijem pozitivu super.. dobiti ću tu lovu od HZZO a a ko ne dobijem (dođe negativno rješenje) opet mogu dan poslije uzeti GO...

cvijetić
26.05.2010., 11:52
ma čekaj... je govorim o par dana kašnjenja dopisa... a plaća za 6 mjesec se obračunava i isplaćuje iza 1. dakle imaš fore više od 2 tjedna.koliko kašnjenje ti očekuješ- veće?
ali ako se tebi ne sviđa idi na drugu opciju, na neplaćeno... ja ionako govorim o tome da se usmeno dogovorite a onda, u slučaju potrebe krajem 6og dogovorite kako to pravdati, plaćenim, neplaćenim ili nečim trećim

Girasole
26.05.2010., 12:29
Mene je danas obradovao naš dragi HZMO :D

Morala sam prekinit produljenu njegu za sina jer sam rodila malu i otvorit redovni porodiljni za nju.
Krajem drugog mjeseca eto čisto onako na blef skupim ja njegove nalaze i predam molbu na HZMO za onaj dječji doplatak od 831,50 kn, znači samo nalaze bez rješenja o produljenoj njezi.
Danas stiže poštom rješenje da mi je odobren dječji do 28.02.2011. :jumping:

cvijetić
26.05.2010., 14:11
Girasole, samo pazi da te naknadno ne zatraže dokument ili povrat...
ja znam da sm na mirovinsko naknadno morala nositi rješenje...

ana_st
26.05.2010., 17:33
@ Giro,

i ja sam od nekog čula da je trebalo napravit povrat love jer nije bilo priloženo rješenje uz zahtjev i nalaze.

Nova0303
26.05.2010., 21:06
pa treba vam uputnica ZA VAS(jer VI ostajete doma)zbog djeteta u svrhu njege.
dakle-odete kod svog doktora/ice opće prakse i on/a vam da tu uputnicu u 3 primjerka format A4

meni to nije trebalo...:ne zna:

pumpkin
26.05.2010., 21:11
da vas pitam mame upućene..

Dakle, jučer ja zvala komisiju i rekoše mi da je moj doktor koji je nadležan za moj slučaj na bolovanju i da se očekuje da se vrati slijedeći tjedan i da nisam jedina i da ima puno zaostataka...
e sad.. obzirom da ja 14.6 bi trebala osvanuti na poslu, ne mogu zadnji čas reći poslodavcu svoju situaciju.

Što da radim?

Da li da uzmem neplaćani dopust? Da li ima neka šifra bolovanja ili što ti ja znam nečeg? Dok to jebeno Rješenje ne stogne (znala sam da se takva sranja samo mogu meni dogoditi :mad: )

Cvjetićka?? Itko? Savjet :moli:

Meni je novo vještačenje bilo određeno za ožujak ove godine, a sve do evo jučer, tj. kraja 5-og mjeseca nisam dobila novo rješenje. Ili ti drugim riječima 2 mjeseca su mi kasnili sa novim rješenjem (produljeno mi je). Na poslu su me zezali i tražili novo rješenje, ali eto strpili su se do sada. Inače, uredno sam primala i DD i za njegu djeteta, tako da ne vidim razlog za bolovanje, jer bi onda na dvije osnove dobivala "plaću". A kad sam i zvala HZZO i davila ih da gdje je moje rješenje, rekli su mi da dokle god ne dobim novo rješenje ovo staro je na snazi.

Girasole
26.05.2010., 22:48
@ Giro,

i ja sam od nekog čula da je trebalo napravit povrat love jer nije bilo priloženo rješenje uz zahtjev i nalaze.

A nemam pojma, zahtjev sam predala prije dva miseca i eto danas stiglo rješenje da se odobrava, nitko nije zvao za produljeni niti pitao za to :ne zna:

ana_st
27.05.2010., 08:46
@Giro, a valjda neće ništa naknadno ni tražit.

@pumpkin, ako ti je rješenje za DD bilo do datuma kontrolnog vještačenja kako si nastavno dobijala lovu do novog rješenja? jesi im na HZMO trebala dostavit potvrdu da si predala novi zahtjev za produljenje ili?

ana_st
27.05.2010., 11:53
evo maloprije mi je stiglo rješenje za DD i to do 28.02.2011 a produljeni mi je do 18.08.. mislila sam da će DD bit odobren samo do 18.08.2010. al srećom nije.
dakle, sad mogu slobodno papire za kontrolno vještačenje predat zadnji dan (inače sam planirala ranije da ne ostanem bez DD u slučaju da mi produže al ovo rješenje me obradovalo samo tako).

no, imam jedno pitanjce, obzirom da ću papire predat zadnji dan odnosno 18.08.2010, komisija to neće obradit sigurno 3-4 tjedna obzirom da su godišnji odmori tada pa me zanima u slučaju da mi produže recimo još godinu dana dal će produljenje teći od dana kad je komisija obradila slučaj ili do 18.08.2011.
(prošli put sam predala prerano pa nije išlo godinu dana od isteka redovnog porodiljnog već godinu dana otkako je komisija rješila slučaj, tako da sam izgubila više od misec dana).

pumpkin
28.05.2010., 12:41
@Giro, a valjda neće ništa naknadno ni tražit.

@pumpkin, ako ti je rješenje za DD bilo do datuma kontrolnog vještačenja kako si nastavno dobijala lovu do novog rješenja? jesi im na HZMO trebala dostavit potvrdu da si predala novi zahtjev za produljenje ili?

Da, rješenje za DD mi je bilo do datuma kontrolnog vještačenja. Kad je došao taj mjesec, zvala sam HZMO i pitala ih kako ću sad ja dobivati DD kad još uvijek nemam novo rješenje (nit znam jel će biti pozitivno ili negativno). Rekli su mi da ću dobivati DD, ali čim dobijem novo rješenje da im ga pošaljem. Nikakvu potvrdu im nisam slala. Tako je i bilo. Dobila sam DD i za 3-i, 4-i i 5-mjesec, a tek ću im ovih dana poslati novo rješenje za njegu. Uz DD sam uredno dobivala i onih 2.100 kn od HZZOa za njegu. Sreća moja što su mi produžili, ali opet samo na 6 mjeseci. Nego, jel netko zna zašto mene komisija nikad ne traži nalaze alergologa (a moj mali anđeo od godinu i 9 mj. alergičan na gluten, raž, pšenicu, zob, proso, jaja, mlijeko, bananu, kikiriki, psa, mačku...), zvuči mi nelogično da i na osnovu toga ne mogu dobiti njegu, kad to dijete još uvijek papa mrvice sa poda i ne kuži što smije a što ne jesti.

pikacu
28.05.2010., 21:48
A nemam pojma, zahtjev sam predala prije dva miseca i eto danas stiglo rješenje da se odobrava, nitko nije zvao za produljeni niti pitao za to :ne zna:

šta si od dokumentacije predala?
samo nalaze specijaliste ili što?
znači ako sam dobro shvatila tebi su bez rješenja o produljenom odobrili?
to bi bilo super...

mišolina
31.05.2010., 10:04
Evo i nas, prošli tjedan sam u Klovićevoj predala zahtjev, porodiljni mi ističe 26.7. i teta mi je dva puta ponovila (jer sam ja dva puta pitala :)) da će mi rješenje sigurno stići na vrijeme i da sam dovoljno rano predala zahtjev. Sad im dajem mjesec dana fore, a onda sjedam na telefon, kao lara :D

LucijaV
31.05.2010., 12:29
Kada vam je sjeo uvećani dječji doplatak,zajedno sa produženim porodiljnim ili...?mislim na prvu isplatu produženog porodiljnog

Leptiric
31.05.2010., 12:44
Kada vam je sjeo uvećani dječji doplatak,zajedno sa produženim porodiljnim ili...?mislim na prvu isplatu produženog porodiljnog

uvecani djecji moras zatraziti na mirovinskom... dobivas ga od datuma predaje papira, nakon sto se zahtjev rijesi... znaci moze ti kasniti koji mjesec...

larazg
31.05.2010., 12:55
evo moje situacije...

doktor i dalje na bolovanju... moj predmet čeka vještačenje, kako doktor koji ga mijenja rekao... vi ste jako složeni, vi imate trombofiliju, sad i dijete ima ugrušak.. sve je to uzročno posljedična veza... i ja to ne znam izvjaštačiti... jabaji ga... čekam bolja vremena :ceka:
zvala poslodavca koji je hvala Bogu normalan :s i koji je rekao ajmo prvo ispucati godišnji, pa onda uzmite bolovanje klasično za dijete.. nemojte Lara neplaćeno, to neka vam bude zadnja opcija, jer odjavljujemo vas sa mirovinskog, vraćate zdravstvenu knjižicu....
ili odite na burzu ili se osigurajte preko muža.. ali ako opet zatrudnite dobivati ćete minimalac jer imate prekid

sva sreća što mi poslodavac normalan :)

8472
31.05.2010., 13:00
evo moje situacije...

:top:

:ceka:

Maya_78
31.05.2010., 19:06
koristim dopust za njegu djeteta s težim smetnjama u razvoju, dali su nam godinu dana zbog polialergija i at.dermatitisa.
primam onih 2160 kn i DD
zanima me je li netko tražio novčanu pomoć od CZSS s istim problemima
(bubu u uho stavila alergologica koja kaže, obzirom da dijete jede "posebne" proizvode, tj. bezglutenske i sve one skupe piz...ije iz BIO dućana, da tražim "pomoć")
dakle, ne invalidnina već samo "pomoć" (a da niej jednokratna već kontinuirana npr. mjesečno 300 kn; ona btw sugerira da napišem 1.000)

pumpkin
31.05.2010., 22:07
koristim dopust za njegu djeteta s težim smetnjama u razvoju, dali su nam godinu dana zbog polialergija i at.dermatitisa.
primam onih 2160 kn i DD
(bubu u uho stavila alergologica koja kaže, obzirom da dijete jede "posebne" proizvode, tj. bezglutenske i sve one skupe piz...ije iz BIO dućana, da tražim "pomoć")
dakle, ne invalidnina već samo "pomoć" (a da niej jednokratna već kontinuirana npr. mjesečno 300 kn; ona btw sugerira da napišem 1.000)

Ja isto koristim dopust za njegu djeteta sa težim smetnjama u razvoju, primam 2.100 kn i DD. Moj mali anđeo (godinu i 10 mj) je alergičan na gluten, ali i jaja, mlijeko i sto drugih stvari. Nitko nam nije stavio bubu u glavu za pomoć od CZSS-a, pa ako što saznaš, objavi. Nego, jel vi imate "samo" alergije ili i nešto drugo?? Pitam iz razloga što me komisija nikad ne traži nalaze od alergologa i dermatologa (kao da nije bitno što dijete nesmije ništa jesti?!?!) (već samo, fizijatra, neuropedijatra...), a kako nam je sada motorika bolja, pitam se hoće li mi "samo" na osnovu alergija produljiti njegu? I usput, što koristite od bezglutenskih tj. di nabavljate??

mišolina
01.06.2010., 09:58
Mame, može pitanje?
Je li ova naknada od 2160 kn ista za sve ili visina ovisi o tome kolika mi je prije bila plaća? I isto pitanje za dječji doplatak?

LucijaV
01.06.2010., 10:26
naknada od 2160 je ista za sve a za dd ne znam ,to i mene zanima .Jel isti za sve 830kn,bez obzira na primanja ili...?

madcox
01.06.2010., 10:27
Mame, može pitanje?
Je li ova naknada od 2160 kn ista za sve ili visina ovisi o tome kolika mi je prije bila plaća? I isto pitanje za dječji doplatak?

to ti je sve ista visina naknade i DD-a za svih..............:rolleyes:

madcox
01.06.2010., 10:28
naknada od 2160 je ista za sve a za dd ne znam ,to i mene zanima .Jel isti za sve 830kn,bez obzira na primanja ili...?

831,50 kn ti je fiksni DD, koji ovisi o rješenju za njegu, a ne o primanjima u kućanstvu, kako se inače određuje visina DDa.

madcox
01.06.2010., 10:31
primam onih 2160 kn i DD

od CZSSa eventualno možeš tražit invalidninu, ili dječji dodatak, koji ovisi o primanjima u kućanstvu..........a inače, pitaj malo svoju pedicu,mislim da i ovako imate možda pravo da vam napiše recept za te neke posebne proizvode, znam recimo da mame dobivaju adaptirano mlijeko na recept ako je dijete alergično.

mišolina
01.06.2010., 10:36
Lucija i madcox, hvala! :)

Maya_78
01.06.2010., 11:45
pumpkin, i mi smo na sve što si napisala plus još dosta vrsta mesa, voća, riba itd... uglavnom, ograničeni na mali broj namirnica...(btw, kako ste se testirali na gluten, mi smo samo na pšenično brašno, ali je jaaako visoko pa su rekli ni druge žitarice s glutenom nikako)
ono što mi dobivamo na recept je AD, a ped. je rekla da nam alergoloogica napiše da mora i bezglut.brašnpo pa nam može i to na recept
da, samo na osnovi toga smo dobili produljenje i to su zapravo jedini od med. dokumenata koje smo priložili (iako imamo još neke probleme, ovo su oni "glavni" za ostajanje na njezi)
madcox, DD dobivaju svi na "njezi" neovisno o visini primanja kućanstva, a invalidninu ne namjeravam tražiti