PDA

View Full Version : Privatno rodilište

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

teniska loptica
29.06.2008., 00:55
ježim se na tu Petrovu...tamo ne bih ni psa poslala.

zašto je tako grozno? ja idem tamo na uzv, papa test i ine preglede

larazg
29.06.2008., 05:13
pa neznam teniska loptice ja Petrovu doživljavam kao Tvornicu djece.
Tvornica ti si tamo na traci.

Bila sam prije 10 tak dana sa jednom curom tamo... i ona išla na UZV. Ono milijarda ljudi (žene,djeca,trudnice,očevi)... u principu je svaka bila oko 10 minuta.

Ja zaista ne znam što li se može vidjeti u 10 minuta? Dok uđeš u kabinu i skineš se i kažeš ima prezime i datum rođenja ( i on to sa dva prsta napiše) je 5 minuta...znači pregled je oko 5 minuta.

Ne znam da li se najbitniji UZV u trudnoći (npr 20 tjedan) uopće može pogledati kvalitetno i detaljno u 5 minuta?!

Sjedim ja u čekaonici dakle, izlazi trudnica (radili joj RACZ).... pozlilo joj...da nema kreveta da ona legne...već sjela u čekaoni na stolicu! I sjedi ona, blijeda ko krpa...nitko da trepne.... ne mogu shvatiti da za tako invanzivan zahvat ne postoje uvjeti kao što je posebna soba gdje će leći sat-dva... ili barem neka prostorija ograđena paravanom gdje će biti krevet...već tamo se sjedi najnormalnije i čeka!!

Pa kada su takvi uvjeti ja ne znam što se sjedeći nakon RACZ čeka??? da počne spontani? mislim što?

A ljudi uvjek znatiželjni, sjetili se oko nje.... nije imala mira.

Nekako draga..sve mi se to učinilo još groznijim...ja u šoku šutim i gledam.... tada nisam ni sanjala da će mi Petrova biti jedina opcija.

larazg
29.06.2008., 05:16
Lara, jel to imas povisen LAC kao i ja ili nesto drugo? Jesu ti rekli hoces morat iducu trudnocu piti andol 100?

ne. meni je LAC (lupus antikoagulant) savršeno u redu....
Skoro 4 mjeseca su prošla od mojeg gubitka bebe. Krv se mijenja u čovjeku svaka 3 tako je se je vratila kod mene u normalu.
Radili mi genetiku... genetski polimorfizam.
Ništa mi nisu rekli, ali su mi rekli da ovakve kao ja uzimaju heperinske injekcije svaki dan.

Koliko mi je jučer hematolog ispričao dok sam čekala ostatak nalaza....
To ti ide ovako... Inače u trudnoći krv se zgrušava, e vidiš meni je malo gušća prirodno i imam predispoziciju da mi se razvije tromboza dubokih krvnih žila, skleroza, trombofilija/tromboza. Ona se može razviti u trudnoći a i ne mora...
Nju ti karakterizira nedovoljna prokrvljenost sitnih krvnih žila koje hrane posteljicu i preko koje se dijete opskrbljuje svim potrebnim.

E sad, takve ti trudnoće idu ovako, da ti odmah na početku trudnoće dobiješ uputniocu i ideš vati krv u dnevnu bolnicu i naprave ti se kao bolničkom pacijentu sve mile moguće hitne pretrage..Po stanju tvoje krvi počne ti se davati terapija..Svakih mjesec dana dolaziš na kompletnu obradu krvi.
To kod privatnika nema (labosa mislim). Ni u Postojni, ni kod Podobnika... znači osuđen si na Bolnicu

Takve trudnoće ne smiju se pustiti preko 35 tjedana (maks.36), dan prije poroda obustave ti Heparin, a porodi se obavezno obavljau na carki rez i mora biti prisutan hematolog pri porodu (da ne iskrvari trudnica jer joj je Heparinom previše rijetka krv). Na znam uopće da li u Privatnim rodilištima postoji opcija hematologa na porodu...

I sad.... da ja idem privatniku? Sve ok ali opet ću se vraćati svaki mjesec na kontrolu krvi i porod morati obaviti u bolnici...
Doktor u bolnici mi kontrolira terapiju.

Sve ok, ali se barem tješim da je to ona lijevo novi dio zgrade gdje se ne čeka...
ne znam...

Mznatizeljna
29.06.2008., 09:47
O Boze, koliko svakakvih peripetija ima. Ja sam mislila da je LAC povezan s tim jer isto tako indicira povecanu tendenciju zgrusavanja krvi zbog kojeg sam na andolu 100 ovu trudnocu. Kako su mi radili test nakon spontanog, kasnije vise ne, mislim se trebam li pitat doktora da ga vadim jos jednom - ne znam puno o tome a strah me da se ne pogorsa kroz trudnocu ili nesto ne daj Boze. Mozda pusem i na hladno ali....

Reakcija doktorice kad si dosla po uputnice mi je prestrasna i dobro znana, to njihovo da trebamo izgubit vie od par djece da bi nas se ozbiljno shvatilo i poslalo na prtrage je izvan svake pameti!

Ja sam dugo zbog svoje endometrioze morala ici privatno ginekologu ali i u bolnicu zbog toga sta jedini imaju uzv u boji itd. tako da te na neki nacin razumijem. No glavno da znas dijagnozu pa da mozes poduzet sve sta treba.

larazg
29.06.2008., 09:52
O Boze, koliko svakakvih peripetija ima. Ja sam mislila da je LAC povezan s tim jer isto tako indicira povecanu tendenciju zgrusavanja krvi zbog kojeg sam na andolu 100 ovu trudnocu. Kako su mi radili test nakon spontanog, kasnije vise ne, mislim se trebam li pitat doktora da ga vadim jos jednom - ne znam puno o tome a strah me da se ne pogorsa kroz trudnocu ili nesto ne daj Boze. Mozda pusem i na hladno ali.....

je... LAC je povezan... ali i ne mora biti.
Ja sma vadila krv 4 mjeseca nakon poroda i tada kod mene je sve to došlo u normalu.

e onda se krenulo na genetiku a sve u svezi PHD-a nalaza i nakupinom fibrionida u posteljici koji tamo ne smiju biti

Reakcija doktorice kad si dosla po uputnice mi je prestrasna i dobro znana, to njihovo da trebamo izgubit vie od par djece da bi nas se ozbiljno shvatilo i poslalo na prtrage je izvan svake pameti!.....

nažalost DA.Glavarina se uzima od nje za mene.... i to se njoj ne isplati. HZZO pokriva jednu uputnicu po pacijentu na godinu i jedan lijek.
Ali što se tu dešava... dođe npr muškarac od 80 godina koji se tuži na prostatu. On kooliko god to grubo zvučalo i mora imati problema sa prostatom jer je star. Dođe muškarac od 30 godina i žali se na prostatu, ne ovom od 80 godina se daje uputnica ovom od 30 NE. Mlad je i to će proći samo od sebe.

tako i kod žena. Ja zato kaj sam 177 i sva sam ko lički medvjed krupna, odokativno po doktoru mogu izrodit nogometznu momčad, ona od 145 cm i 45 kila ona će dobiti uputnicu jer eto sitna je i mršava a ja krupna i visoka.

Nećeš vjerovati doktori su mi i takve usporedbe davali i takve konstatacije govorili.

Pa ako je tako onda doktor meni ne treba, onda mogu lokalnom Vrač-u na terapiju.

velika.jabuka
29.06.2008., 11:09
drage moje..

osim Podobnika i Postojne, još jedna opcija je i privatno rodilište u Grazu, Privatklinik Graz Ragnitz (www.pkg.at). nalazi se u blizini 'prave' bolnice, u slučaju da dođe do komplikacija.

jedan dan u tjednu/mjesecu imaju dane otvorenih vrata, kad pokazuju sadržaje rodilišta i daju sve info zainteresiranima (to je i na engleskom), a od jedne njihove pacijentice sam čula da uopće nije skupo - rodila je prije 5-6 godina, ali je sve s jednotjednim boravkom u apartmanu za nju, bebicu i muža, platila 600 EURA! ne poznajem ju dobro, pa se nisam mogla raspitati u detalje..
mislim da je uz jednomjesečni najam stana u Grazu, a čak i uz boravak u hotelu ili pansionu, to puno jeftinija i možda sigurnija opcija od Podobnika (s obzirom na kapacitet).

MariaDelMar
29.06.2008., 11:34
super :top:
sad sam malo prosurfala, svaki prvi ponedjeljak u mjesecu u 18 h imaju neobvezujuću prezentaciju, traje 2 h.

(ja sam 1997. bila na jednoj operaciji u austriji u državnoj bolnici (Landeskrankenhaus Klagenfurt) :s:s:s hotel s 4 zvjezdice , a ne bolnica, hotel :s:s:s

Sany*
29.06.2008., 20:41
Lara Podobnik ima laboratorij za vađenje krvi samo ne znam dal radi pretrage koje ti trebaš.

Corney
30.06.2008., 12:03
ovo je sa stranice gore navedene privatne poliklinike u grazu:

Selbstzahler mit Sozialversicherung:

* Spontangeburt bzw. Sectio (Kaiserschnitt) bei 5tägigem Aufenthalt: € 2.499,79; für jeden weiteren Tag werden € 155,64 verrechnet.
* Ambulante Spontangeburt: € 1.843,92

Selbstzahler ohne Sozialversicherung:

* Falls Sie nicht sozialversichert sind, werden zu den oben genannten Preisen noch gesondert € 1.581,58 in Rechnung gestellt.

Die genannten Gesamtpreise beinhalten nicht das Honorar für den/die GynäkologIn, die Honorare für Hebamme und KinderärztIn sind inkludiert.

Corney
30.06.2008., 12:12
Baš i nije jako jeftino: kao što vidite carski rez sa 5 dana ostanka u bolnici je 2500 eura + svaki dodatni dan 155 eura i to sve ako imaš osiguranje. Ako nemaš osiguranje, na to se još dodaje 1581 euro + koliko sam shvatila još nije uračunat honorar za ginekologa, primalju i pedijatra. Suma bi bila, u najboljem slučaju, za nas iz RH preko 4000 eura, bez ovih honorara čiji iznos se određuje pitaj boga kako. Sumnjam da im možeš dati koliko hoćeš. To sam zaključila sa svojim skromnim znanjem njemačkog, pliz ako tko razumije bolje nek napiše točno.

MariaDelMar
30.06.2008., 13:42
dobro si prevela :)
osim ovoga za honorare jer: honorar za ginekologa nije uključen, ali je za babicu i pedijatra.
možda je na njih mislio podobnik kad je rekao da on ima cijene kao u inozemstvu :ne zna:

ps
ne znam tko uopće ide od austrijanki tamo na porod, pokraj onako dobrog tretmana u državnoj bolnici :confused: ali nije ni bitno, samo razmišljam na glas.

Corney
30.06.2008., 14:07
E da, hvala, sad i ja kužim di sam fulala u prijevodu.:bonk:

zečica
30.06.2008., 14:40
dobro si prevela :)
osim ovoga za honorare jer: honorar za ginekologa nije uključen, ali je za babicu i pedijatra.
možda je na njih mislio podobnik kad je rekao da on ima cijene kao u inozemstvu :ne zna:

ps
ne znam tko uopće ide od austrijanki tamo na porod, pokraj onako dobrog tretmana u državnoj bolnici :confused: ali nije ni bitno, samo razmišljam na glas.

austrijanke idu na porod tamo :mig: jer je u njihovim zaista odličnim bolnicama (moja je stvarno ko hotel :s) sve više nas (Hrvatica), bosanki, srpkinja, da ne pričam o turkinjama i ostalima. koliko god se pravili da im to ne smeta, o da smeta im itekako :rolleyes: a ni ova cifra od 2500 eura nije ništa previše za njihov džep.

MariaDelMar
30.06.2008., 14:53
hahah, pobjegle austrijanke od nas iz državnih bolnica - al' će se neugodno iznenaditi kad nalete na nas i u privatnom rodilištu, hahaha:lol:
pa nigdje pobjeć od nas auslendera, hahaha:lol:

zečica
30.06.2008., 15:33
hahah, pobjegle austrijanke od nas iz državnih bolnica - al' će se neugodno iznenaditi kad nalete na nas i u privatnom rodilištu, hahaha:lol:
pa nigdje pobjeć od nas auslendera, hahaha:lol:

da iznenadit :rofl: oni još uvijek misle da smo mi nerazvijena zemlja bez asfalta, struje, vode i osnovnih uvjeta za život. nema veze što smo im blizu. a more su nam Talijani samo posudili preko ljeta :D pa zato dolazimo rađat k njima

velika.jabuka
30.06.2008., 16:12
morat ću se očito malo bolje raspitat, jer to onda nije to.. ne vjerujem da je u 5 godina toliko skočila cijena! znači, ima nade da tamo negdje još uvijek postoji neotkriveni eldorado za nas buduće trudnice! :)
moja sestra je rodila u Beču u državnoj bolnici, i znam da je plaćala 50 EUR dnevno za dodatni krevet, ali je ostatak bio pokriven osiguranjem pa ne znam how much.. bolnica je stvarno bila super.

succorosso
30.06.2008., 19:28
da iznenadit :rofl: oni još uvijek misle da smo mi nerazvijena zemlja bez asfalta, struje, vode i osnovnih uvjeta za život. nema veze što smo im blizu. a more su nam Talijani samo posudili preko ljeta :D pa zato dolazimo rađat k njima

Pa nije Hrvatska daleko od nerazvijene zemlje bez osnovnih uvjeta za zdravstvenu njegu. Bolnice u Hrvatskoj smrde necovijestvom i arognacijom lijecnika kojima je vise stalo do autopromocije nego do pacijenata.

More ce se skoro rasprodati, pa te to nece vise morati brinuti.

zečica
30.06.2008., 20:47
Pa nije Hrvatska daleko od nerazvijene zemlje bez osnovnih uvjeta za zdravstvenu njegu. Bolnice u Hrvatskoj smrde necovijestvom i arognacijom lijecnika kojima je vise stalo do autopromocije nego do pacijenata.

More ce se skoro rasprodati, pa te to nece vise morati brinuti.

da,da, u zimbabveu imaju bolje uvjete od nas :kava: svugdje je bolje, samo da nije doma, jel da?
da mogu birati, radije bih rodila u Hrvatskoj nego u super-mega-ultra-kul rodilištu u Beču. samo, nažalost, situacija je takva pa se ne smijem žaliti...

keki005
02.07.2008., 10:37
tada nisam ni sanjala da će mi Petrova biti jedina opcija.

draga lara! nisam često na forumu, ponekad malo pogledam šta ima pa sam tako i ovaj puta... dakle, nismo se nešto upoznale ali ti imam potrebu reći svoje iskustvo u petrovoj... naime, ja sam prije dva mj rodila u petrovoj na carski i želim ti reći da je moje iskustvo više nego pozitivno! naime, odjel gdje su sekcije izgleda prekrasno, čisto, sobe su dvokrevetne-trokrevetne, tuševi čisti, STVARNO se možeš tuširati! sestre prekrasne!!! strpljive, ma prave su! tako da mislim da ni tvoje iskustvo neće biti ružno (ja sam isto prije toga imala loše mišljenje o petrovoj...)...

moderatorice, sorry na ot....

MalaLola
03.07.2008., 07:37
succorosso ne možeš baš davati takve paušalne ocjene, ja recimo, barem što se tiče Vinogradske čujem većinom dobra i ugodna iskustva, a o liječnicima tamo neću ponovno govoriti jer su se barem prema meni ponašali ko da sam im kćer, a nikog tamo ne poznajem (pošto se i to često spominje kao bitan faktor:rolleyes: )

U biti sam ovdje htjela napisati curama koje možda nemaju dovoljno novaca za privatno rodilište, da u svakoj bolnici mogu tražiti i platiti naravno apartman gdje će imati vrhunski tretman, a isto tako mogu platiti liječniku kojem vjeruju da im bude prisutan cijelo vrijeme na porodu, ako se eto baš ne potrefi da je taj dan u smjeni. Ovo se posebno odnosi na laru, jer ta mogućnost postoji i u Petrovoj:mig: tako rađa i Todorička i mnoge druge manje slavne i bogate žene, samo se treba raspitati:top:

"ami"
03.07.2008., 07:59
kod nas se ne može tražiti nikakva posebna soba, jer je nema...svi su po sobama u kojoj skoro pa žbuka ispada sa zidova, meni je u predrađaoni pala žbuka kraj glave...također ne može se tražiti doktor da ti bude na porodu, kojeg potrefiš taj će ti i biti...meni je bio kao cijenjeni primarius koji na kraju ispao da ne kažem šta...također sam tražila ginekologa da mi dođe na porod, ali bolnica to strogo zabranjuje

succorosso
05.07.2008., 07:06
succorosso ne možeš baš davati takve paušalne ocjene,...Vinogradske čujem većinom dobra i ugodna iskustva, ...prema meni ponašali ko da sam im kćer,...svakoj bolnici mogu tražiti i platiti naravno apartman gdje će imati vrhunski tretman, a isto tako mogu platiti liječniku kojem vjeruju da im bude prisutan cijelo vrijeme na porodu, ...tako rađa i Todorička
Drago mi je da si ti imala srece, ali na zalost u Hrvatskoj drzavna bolnica je lutrija u kojoj velika vecina gubi, a malobrojni imaju srece i dobiju nesto dobro. Apartman mozes pokusati platiti, ako ga ima, ako ga ne cuvaju za nekog poznatog ili mocnog, ako ga nisu slucajno vec nekome dali i ako se bolnickom osoblju da zafrkavati s apartmanom.
Isto tako i puno ostalih detalja koji ljudima puno znace ovisi o slucajnoj razdiobi kaosa po bolnicama: jedni dozvoljavaju prisustvo oca porodu, ali samo ako je prosao tecaj, drugi samo ako je prosao tecaj u njihovoj bolnici, treci ne trebaju tecaj, cetvrti ce pustiti umjesto oca i majku ili prijatlejicu / osobu od povjerenja. Ima li za to dobrog objasnjenja? Ima: ne zna se tko pije a tko placa pa mali Bogovi po bolnicama provode svoje organizacijske ideje cesto motivirane olaksavanjem pacijenta za par stotina kuna.

Kad netko iz klana Todoric dodje u bolnicu mozes biti sigurna da je deal: ako ne bude sve li-la ravnatelj ce dobiti po piksi, a onda i svi ispod njega. Mogu si zamisliti kako skoro pa pustaju nekog obicnog da iskrvari ili trpi bolove dok njoj sestre nose limunadicu.

Osim toga, ako je u Hrvatskoj zdravstvo tak super zasto je Andrija Hebrang otisao na operaciju prostate u Austriju dok je bio ministar zdravstva? Mozda je bio neupucen u stanje aparata koji je vodio?

succorosso
05.07.2008., 07:11
da, na nesreću je to, ponekad sam na poslu osuđena na gledanje prijenosa operacija i mislim da su liječnici puno pažljiviji kad znaju da ih netko snima i live prijenosi, ali opet izleti ponekad izviri njihova priroda u obliku psovke ili "višljeg" tona suradnicima

Siguran sam da ako nesto iz operacije snime za potrebe dokumentacije ili obrazovanja lijecnika da o tome ne pitaju pacijenta. Kao sto ne pitaju ni da li odobrava da ga vide stazisti. Sve se to ugura u default paket.

Bilo bi lijepo da se operacije snimaju, a snimke se arhiviraju na sigurno neovisno o bolnici i nisu dostupne lijecnicima nego samo sudu u slucaju tuzbe. Jos pokoja kamera u sobe i hodnike cuda bi ucinila u ophodjenju s pacijentima. :top:

Precious X
05.07.2008., 15:41
ali na zalost u Hrvatskoj drzavna bolnica je lutrija u kojoj velika vecina gubi

lijepo napisano, a sudeći po šarenim iskustvima, i privatno je takvo, što ni najmanje ne čudi jer se jedna te ista ekipa preselila u ljepšu scenografiju..... mislim da nitko ne može tvrditi da su nekom čarolijom grupno promjenili karakter. (koji sigurno, unatoč drugačijim okolnostima povremeno izbija na površinu)
inače, što se državnih tiče, uvijek mi je teško čitati kad ljudi pišu da su im bili ok ali zato jer su oni sami bili ok, veseli ,pozitiva... blabla... znači, ok ako se zaista tako osjećaš (manjina u bolnicama), ali da ti moraš glumiti, forsirati neku zahebanciju i sl. da bi dobio iole normalan feedback, helouuu! pa to im je posao za koji su plaćeni, zna se da čovjeka uglavnom nevolja natjera u bolnicu, pa da šaljem sve po redu u 3 ..., njihovo je da se smješkaju i briju pozitivu..
užasno mi je to što je t.o.t.a.l.n.o ispervertiran sustav (sve naopako), naviknuo i ljude na takvu situaciju, ko što se magarac navikne na batine, pa su nam takve strahovite stvari normalne.
i još jednu stvar ću dodat, pošto sam neki dan pričala u 4 oka s jednom ženom što je rodila u privatnom (a ona kontaktira s još njih)... anyway, u razgovoru smo došle do toga, da su generalno ipak primjetile te neke stvari - zaostatke ponašanja iz državnih. al, da im je često BAD to priznat jer su toliko to platile, pa se osjećaju malo jadno...
eto, i zato, jer tu ima puno trudnica, i puno nas koje planiramo još djece, MOLIM vas koje ste tamo rodile, a sigurna sam da ima i super iskustava....
ali, ako vaše i nije tako super, da ipak realno prepričate, bez obzira na sve... i po mogućnosti što objektivnije (dakle, ne iz "magarac na batine" perspektive koju svi ponekad imamo zahvaljujući državnim bolnicama)... zanči ako je bolje od državne, i dalje može biti itekako loše... lp svima!

Corney
06.07.2008., 21:26
:lux: Precious X

velika.jabuka
07.07.2008., 12:46
bila sam kod Podobnika, točnije kod dr. Zmijanac, na pregledu jer planiram ostati u drugom stanju i doktorica mi je rekla da će mi rezultati PAPE stići poštom, no da joj se sve čini ok i da predlaže da se odmah bacimo na posao.
dugo nije ništa dolazilo, a onda nakon četiri tjedna nađem tu negdje na drvetu u kvartu pismo od njih ali s krivo napisanom adresom, bez povratne adrese, bez povratnice.. sva sreća da sam ga vidjela. uglavnom, PAPA nije bio ok.
jako me zasmetalo to što me ona ili sestre nisu nazvale i to mi rekle s obzirom na to da je doktorica bila upućena u situaciju.
odmah sam otišla kod nje, malo ju zašpotala zbog toga. nalaz je pokazao neki spolno prenosivi virus, na što sam ja rekla da je vrlo vjerojatno došlo do greške jer sam već godinama u monogamnoj vezi. onda me totalno popljuvala u stilu.. 'nemojte se nadati da je došlo do greške, to se dobiva kako se dobiva, sorry stara..' odmah isti dan mi je napravila dodatne, detaljne pretrage.
i tako sam ovaj tjedan, 800kn za dodatne pretrage i 2200kn za lijekove kasnije, opet poštom na isti način dobila NEGATIVAN nalaz tj. da je ipak bilo došlo do greške.

bez objašnjenja, bez isprike, bez povratne adrese. dobro da je uopće stiglo..

:(

Precious X
07.07.2008., 17:26
sorry stara (da parafraziram, al ne s tom intonacijom već friendly), ali dužni su ti 3000 kn :confused:

succorosso
13.07.2008., 18:42
Zasto mislis da su joj duzni 3000kn? Po mom shvacanju nisu.

Dancica
13.07.2008., 18:49
meni nalazi stigli postom, zajedno sa (privatnim) receptima...
moja odluka je bila da idem u ljekarnu po privatnim umjesto da odem kod svog HZZO ginekologa po "prave" recepte...
nalazi stigli kroz desetak dana - sve OK...

svakoga od doktora (u potpunosti) besplatno mozes nazvati u bilo koje doba i pitati za savjet,misljenje,...

Precious X
14.07.2008., 12:01
Zasto mislis da su joj duzni 3000kn? Po mom shvacanju nisu.

pod uslovom da sam dobro shvatila njen post...
dakle, imala je 800+2200 kn nepotrebnog dokazivog troška zbog njihove pogreške, od čega su , štaviše, tih 800 i sami "uzbrali".
i to samo materijalne štete (minimum, di je prijevoz i sl.stavke).
a o nematerijalnoj šteti (stres, strah, uvreda, eventualni problemi s partnerom...ono fidelity issues :D), neću ni pričat jer tu kruha nema.
eto, svela sam to sve na fini minimum od 3000 kn materijalnog troška.
a po tvom shvaćanju?

Kakadu
14.07.2008., 12:40
svakoga od doktora (u potpunosti) besplatno mozes nazvati u bilo koje doba i pitati za savjet,misljenje,...
:eek: Wow, možeš ih BESPLATNO NAZVATI!

:DSori, nisam odoljela.

Leni L
14.07.2008., 15:30
rodila sam prije 12 dana u poliklinici Podobnik i mislim da mi je to najbolja odluka u zivotu...osoblje je izvanredno, tretman vrhunski i uzivala sam u porodu i boravku tamo....ostalo mi je brdo pozitivnih dojmova i jedno prekrasno iskustvo koje cu ponoviti i u sljedecoj trudnoci:s:s

jaka
14.07.2008., 17:01
rodila sam prije 12 dana u poliklinici Podobnik i mislim da mi je to najbolja odluka u zivotu...osoblje je izvanredno, tretman vrhunski i uzivala sam u porodu i boravku tamo....ostalo mi je brdo pozitivnih dojmova i jedno prekrasno iskustvo koje cu ponoviti i u sljedecoj trudnoci:s:s

:top:lijepo je ćuti da se javlja i netko sa osobnim iskustvom,a ne samo neke rekla-kazala i one koje se sprdaju....
...ak ti nije teško,možeš li nam opisati kako je sve teklo:moli::moli:

succorosso
14.07.2008., 22:48
pod uslovom da sam dobro shvatila njen post...
dakle, imala je 800+2200 kn nepotrebnog dokazivog troška zbog njihove pogreške, od čega su , štaviše, tih 800 i sami "uzbrali".
i to samo materijalne štete (minimum, di je prijevoz i sl.stavke).
a o nematerijalnoj šteti (stres, strah, uvreda, eventualni problemi s partnerom...ono fidelity issues :D), neću ni pričat jer tu kruha nema.
eto, svela sam to sve na fini minimum od 3000 kn materijalnog troška.
a po tvom shvaćanju?

Po mom shvacanju ona ih je platila za pregled 800kn. Oni su pregled napravili. Da li garantiraju dostavu dokumentacije ne znam, ali jako sumnjam da garantiraju 100% preciznost pregleda jer tako nesto je tehnicki nemoguce.

Ona je dobila (pogresne) rezultate da je bolesna, napravili su joj drugi pregled, naplatili 2200kn i dobila je potvrdu da ipak nije bolesna.

Summary: pitanje je da li su oni odgovorni za netocne rezultate pregleda. Trebali bi ugovor da mozemo reci, ja pretpostavljam da nema garancije.

Leni L
15.07.2008., 04:35
:top:lijepo je ćuti da se javlja i netko sa osobnim iskustvom,a ne samo neke rekla-kazala i one koje se sprdaju....
...ak ti nije teško,možeš li nam opisati kako je sve teklo:moli::moli:

ovako, ja sam zbog problematicne trudnoce od pocetka znala da cu na carski, dan prije bila sam na pregledu kod profesora, zakljucio je da je beba zrela i posto sam vec imala blage trudove da nema smisla odgadjati...sutra ujutro u 8 sati dosla sam u kliniku i docekala me mlada sestra, osoba koju nikad necu zaboravit i koja mi je obavljala sve pripreme prije....dakle dobila sam klistir, infuziju i smjestena sam u krevet...zatim je k meni dosao profesor, jos jednom mi objasnio postupak, pa anasteziolog (isto divan covjek, spinalnu nisam ni osjetila, zbilja se trudio i ohrabrivao me cijelo vrijeme, brisao mi suze kad sam vidila bebicu) i onda smo krenuli u salu.....bila sam svjesna svega a osjecala nisam nista, mozda neke pokrete i toplinu kad su izvlacili bebaca....Pedijatrica ga je pregledala, dobio je desetku, ja sam smjestena na intenzivnu gdje mi se i moj mali sincic pridruzio i prvi put sisao...samnom je bila mama cijelo vrijeme....nakon 3 sata smo premjesteni u apartman u kojem sam imala sve potrebno za mene i bebaca...krevet za mene, box za njega, stol za previjanje, stolicu za dojenje, frizider, tv, lezaj za baku i kupaonicu...u ormarima su slozene sve potrepstine za mamu i bebu, ulosci, spavacice, jednokratne gacice, peene, kremice, ma nista svoje nje potrebno nositi....
na raspolaganju su nam cijelo vrijeme bili dezurni ginekolog i pedijatar, te sestra koja brine o mami i djecja sestra koja je zaduzena za bebu...beba je cijelo vrijeme bila s nama i uz pomoc sestre i pedijatrice ja sam naucila kupati ga, previjati i dojiti...s dojenjem sam imala poteskoca i tu se pokazala bitna paznja sestara koje su me masirale, izdajale i bile cijelu noc uz mene te sam uspila prebrodit krizu i sada uspjesno dojim....
Profesor po nekoliko puta dnevno dolasi u vizitu, kao i njegova supruga koja se pobrinula da dobijem poseban jelovnik(intolerantna sam na sirok spektar namirnica) i cak nam je organizirala prijevoz doma( ja sam iz Dalmacije)....
Tih 5 dana zbilja sam bila opustena, zbrinuta i uzivala sam u svakom trenutku...pustena sam kuci, nakon 8 dana skinuli su mi savove i to je bilo to...
meni je porod ostao divna uspomena, najvise zahvaljujuci osoblju poliklinike, odlicna su ekipa i zahvalna sam im na svemu...neke tople rijeci, znaci paznje, ljubaznost i strpljenje nije moguce platiti :s:s

"ami"
15.07.2008., 08:22
i koliko si to platila sve? ja naime u sljedečoj trudnoči ću iči na carski, zbog svega što se dogodilo prvi puta sljedeča trudnoča će se voditi kao visoko riskantna, tako da ću morati na obavezni carski...da li si išla kod njih na preglede ili kod svog gina?

Victoria 08
15.07.2008., 08:43
Ja sam isto počela ozbiljno razmišljat o tom rodilištu,ne zato što ne vjerujem našim doktorima u bolnicama,već zbog užasnog straha od poroda,isto bih išla na carski.Frendice me uvjeravaju da mi je to nepotreban trošak,ali kako se vrijeme polako primiče sve više me je strah,koliko otprilike prije poroda bi se tamo trebalo otići na razgovor?

larazg
15.07.2008., 08:45
na raspolaganju su nam cijelo vrijeme bili dezurni ginekolog i pedijatar, te sestra koja brine o mami i djecja sestra koja je zaduzena za bebu...beba je cijelo vrijeme bila s nama i uz pomoc sestre i pedijatrice ja sam naucila kupati ga, previjati i dojiti...s dojenjem sam imala poteskoca i tu se pokazala bitna paznja sestara koje su me masirale, izdajale i bile cijelu noc uz mene te sam uspila prebrodit krizu i sada uspjesno dojim....

Ovo su najbitnije stvari......

Fakat je to jako bitno

MalaLola
15.07.2008., 08:45
ovako, ja sam zbog problematicne trudnoce od pocetka znala da cu na carski...
...sutra ujutro u 8 sati dosla sam u kliniku i docekala me mlada sestra, osoba koju nikad necu zaboravit i koja mi je obavljala sve pripreme prije....dakle dobila sam klistir, infuziju i smjestena sam u krevet...zatim je k meni dosao profesor, jos jednom mi objasnio postupak, pa anasteziolog (isto divan covjek, spinalnu nisam ni osjetila, zbilja se trudio i ohrabrivao me cijelo vrijeme, brisao mi suze kad sam vidila bebicu) i onda smo krenuli u salu.....bila sam svjesna svega a osjecala nisam nista, mozda neke pokrete i toplinu kad su izvlacili bebaca....

Drago mi je Leni da ti je porod super prošao i da imaš lijepo iskustvo iz privatne:top:..
Ali možda sam ja nedovoljno informirana ili nešto ne kužim:confused: zar se ne daje opća anestezija za carski? Ovo tvoje meni zvuči kao epiduralna:ne zna: Pliz objasni mi jer mi sad stvarno nije jasno, možda sam u zabludi oduvijek..

Leni L
15.07.2008., 09:05
Ja sam isto počela ozbiljno razmišljat o tom rodilištu,ne zato što ne vjerujem našim doktorima u bolnicama,već zbog užasnog straha od poroda,isto bih išla na carski.Frendice me uvjeravaju da mi je to nepotreban trošak,ali kako se vrijeme polako primiče sve više me je strah,koliko otprilike prije poroda bi se tamo trebalo otići na razgovor?

nece ti odobrit carski ako nemas neku indikaciju...sto se razgovora tice trebala bi kod njih pratit trudnocu

Leni L
15.07.2008., 09:08
Drago mi je Leni da ti je porod super prošao i da imaš lijepo iskustvo iz privatne:top:..
Ali možda sam ja nedovoljno informirana ili nešto ne kužim:confused: zar se ne daje opća anestezija za carski? Ovo tvoje meni zvuči kao epiduralna:ne zna: Pliz objasni mi jer mi sad stvarno nije jasno, možda sam u zabludi oduvijek..

ako majka nema zdrastvenih problema i ako zeli moze dobiti spinalnu anesteziju, slicno epiduralnoj, i ostaje budna tijekom zahvata, uzima bebu odma i sve je jako slicno prirodnom porodu jer se odma ostvaruje kontakt mama-beba.....a umrtvi se sve od mjesta uboda u kicmu pa nadolje

Corney
15.07.2008., 11:16
i koliko te to sve koštalo Leni L

MalaLola
15.07.2008., 12:15
ako majka nema zdrastvenih problema i ako zeli moze dobiti spinalnu anesteziju, slicno epiduralnoj, i ostaje budna tijekom zahvata, uzima bebu odma i sve je jako slicno prirodnom porodu jer se odma ostvaruje kontakt mama-beba.....a umrtvi se sve od mjesta uboda u kicmu pa nadolje

Ahaa :) hvala!

Victoria 08
15.07.2008., 13:41
nece ti odobrit carski ako nemas neku indikaciju...sto se razgovora tice trebala bi kod njih pratit trudnocu

Ne kužim zašto mi nebi odobrili carski?Pročitala sam u novinama cjenik i pisalo je da carski košta oko 19-20 tisuća kuna,obični porod oko 15 tisuća,za kadu,stolčić i ostalo se ne sjećam točno,pa ak ja njima platim ne kužim zašto nebi odobrili carski :ne zna:

ivana2904
15.07.2008., 13:58
Pa vjerojatno zato jer je carski ozbiljna operacija, za koju trebaju opravdani razlozi :ne zna:

jaka
15.07.2008., 14:03
Ne kužim zašto mi nebi odobrili carski?Pročitala sam u novinama cjenik i pisalo je da carski košta oko 19-20 tisuća kuna,obični porod oko 15 tisuća,za kadu,stolčić i ostalo se ne sjećam točno,pa ak ja njima platim ne kužim zašto nebi odobrili carski :ne zna:

indikacija za carski mora postojati,ipak je to operacija...nije stvar u cjeniku,novcu...:mig:

Victoria 08
15.07.2008., 14:03
Pa vjerojatno zato jer je carski ozbiljna operacija, za koju trebaju opravdani razlozi :ne zna:
Danas je carski ko vađenje mandula,da ti epiduralnu,cjelo vrijeme si budna,jedno kaj se malo duže ostaje u bolnici

jaka
15.07.2008., 14:06
Danas je carski ko vađenje mandula,da ti epiduralnu,cjelo vrijeme si budna,jedno kaj se malo duže ostaje u bolnici

ni žuć ne operiraš ako za to nema potrebe,pa tako i carski....postoji normalan porod,osim ako nema problema za isti....:)

ivana2904
15.07.2008., 14:11

na carskome se ne dobiva epiduralna, nego spinalna. a niti mandule ne ideš vaditi "jer se tebi baš vade i strah te da ne dobiješ anginu"

Precious X
15.07.2008., 14:13
lijepo iskustvo Leni.
(osim priče o šavovima, ko još to radi, pogotovo po privatnim! nepotrebno veđenje šavova, glupost! samo oni znaju zašto, al biće da ima veze s lovom, ber nekakve :rofl: evo, meni to nebi bilo ok-hvala bogu imala samorazgradiv konac, i za 6 dana bila u svojoj kućici, što je samo dokaz kako smo svi različiti, neko se zadovaljava s nečim , neko i ne, tako da...)

Precious X
15.07.2008., 14:17
p.s. zašto strah od poroda nebi bio legitimni razlog za carski? isto je zdravstvene prirode (psihološke doduše).... uf, pričalo se puno o tome, nećemo valjda, ima tema...

Victoria 08
15.07.2008., 14:19
na carskome se ne dobiva epiduralna, nego spinalna. a niti mandule ne ideš vaditi "jer se tebi baš vade i strah te da ne dobiješ anginu"
Ok,izgleda kako god morat ću prirodno,ma ak žene već milijunima godina rađaju prirodno i prežive i ja ću,pa nisam valjda neka posebna sorta

ivana2904
15.07.2008., 14:21
p.s. zašto strah od poroda nebi bio legitimni razlog za carski? isto je zdravstvene prirode (psihološke doduše).... uf, pričalo se puno o tome, nećemo valjda, ima tema...

Bolje ne :lol::lol:. Ja samo želim reći da kod nas, bar koliko ja znam, još nije razlog za carski, tko zna, jednoga dana....

jaka
15.07.2008., 14:22
lijepo iskustvo Leni.
(osim priče o šavovima, ko još to radi, pogotovo po privatnim! nepotrebno veđenje šavova, glupost! samo oni znaju zašto, al biće da ima veze s lovom, ber nekakve :rofl: evo, meni to nebi bilo ok-hvala bogu imala samorazgradiv konac, i za 6 dana bila u svojoj kućici, što je samo dokaz kako smo svi različiti, neko se zadovaljava s nečim , neko i ne, tako da...)

sa sigurnošću ti mogu reči da joj nisu naplatili svaki šav posebno:D...a godine staža i sve ostalo što se veže uz prof Podobnika,ipak nešto znače....prije svega njegovo iskustvo i znanje,a isto tako i povjerenje u liječnika...:s:s:s

ivana2904
15.07.2008., 14:23
Ok,izgleda kako god morat ću prirodno,ma ak žene već milijunima godina rađaju prirodno i prežive i ja ću,pa nisam valjda neka posebna sorta

Tak se i ja tješim :top:. Mislim da je strah normalan :top:, preživjet ćemo mi to.

Victoria 08
15.07.2008., 14:28
Tak se i ja tješim :top:. Mislim da je strah normalan :top:, preživjet ćemo mi to.

A gle ja bolove nikako nemogu podnjet,moji odlasci zubaru sliče na komediju,čim uđem u ordinaciju još ni ne sjednem već se onesvjestim,čim dođem k sebi kad vidim zubarku,opet se onesvjestim,i tako par puta i na kraju ništa ne obavim,ona me pošalje na fakultet ili negdje drugdje,pa tamo opet komedije,nadam se da neću tako i na porodu

ivana2904
15.07.2008., 14:34
:lol::lol:
Ma ne vjerujem... dok te počne pucat adrenalin od trudova, nećeš se stići onesvjestiti. (:ne zna:bar tak kažu). Nego, malo smo off topic, pa da nas Putnica ne bi :ban: ...

Precious X
15.07.2008., 18:05
sa sigurnošću ti mogu reči da joj nisu naplatili svaki šav posebno:D...
:confused: nisi skužila, riječ je o vrsti konca, a ne broju šavova.
a sad, stare zalihe, jeftinija nabava, naplaćeno vađenje, koji plaćeni dan duže tamo whatever... sigurno si nisu dali extra posla za džabe :D
ma nebitno, bitno je povjerenje u liječnika, dobro si napisala, pogotovo u jednom takvom trenutku kao što je dolazak djeteta na svijet...

Precious X
15.07.2008., 18:10
A gle ja bolove nikako nemogu podnjet,moji odlasci zubaru sliče na komediju,čim uđem u ordinaciju još ni ne sjednem već se onesvjestim,čim dođem k sebi kad vidim zubarku,opet se onesvjestim,i tako par puta i na kraju ništa ne obavim,ona me pošalje na fakultet ili negdje drugdje,pa tamo opet komedije,nadam se da neću tako i na porodu
ma hoćete cure, ne brinite! porod je prirodna stvar, za razliku od vađenja zuba, i sl. pa i poslije carskog jako, možda i jače boli, zamislite kontrakcije friško operirane maternice, uf!
al, sve se izdrži, svaki trud je korak bliže bebotu, i nisu svi jako bolni. a osim toga dolaze u intervalima, pa se uvijek stigneš pripremit za drugi, malo opustit. pa hrabro prodišeš trud, i dođe i beban in no time :) :top:

Victoria 08
15.07.2008., 18:21
ma hoćete cure, ne brinite! porod je prirodna stvar, za razliku od vađenja zuba, i sl. pa i poslije carskog jako, možda i jače boli, zamislite kontrakcije friško operirane maternice, uf!
al, sve se izdrži, svaki trud je korak bliže bebotu, i nisu svi jako bolni. a osim toga dolaze u intervalima, pa se uvijek stigneš pripremit za drugi, malo opustit. pa hrabro prodišeš trud, i dođe i beban in no time :) :top:

Hvala na savjetu i podršci,znam da kad vidim svoju Victoriu da ću sve zaboraviti,i da će ta sva muka se isplatiti

Lea1805
16.07.2008., 14:13

A zašto bi trebala podnositi bolove :confused:....OK žene rađaju stoljećima bla,bla,bla ali ja isto ne podnosim bol i normalno mi je bilo uzeti epiduralnu. Tretman koji sam dobila u privatnom rodilištu bio je vrhunski i meni je za razliku od mojih prijateljica (svaka je imala bar neku neugodnu situaciju (OK možda su neke i razmažene i pretjeruju) u državnoj bolnici) porod bio predivno iskustvo. :s:cerek:

Burmanska mačka
16.07.2008., 14:34
A zašto bi trebala podnositi bolove :confused:....OK žene rađaju stoljećima bla,bla,bla ali ja isto ne podnosim bol i normalno mi je bilo uzeti epiduralnu. Tretman koji sam dobila u privatnom rodilištu bio je vrhunski i meni je za razliku od mojih prijateljica (svaka je imala bar neku neugodnu situaciju (OK možda su neke i razmažene i pretjeruju) u državnoj bolnici) porod bio predivno iskustvo. :s:cerek:

Još nam nisi rekla koliko te je to sve koštalo, a vjerujem da nas to većinu ovdje jako zanima.

Victoria 08
16.07.2008., 15:21

Pa dosta sam čitala o tome da moraš doć na vrijeme za epiduralnu,da ak si previše otvorena da ti je neće dat,moja sestrična je rodila u vinogradskoj nisu joj je ni ponudili,valjda je sama trebala tražiti

Lea1805
16.07.2008., 16:52
cijena 19 500kn

Burmanska mačka
16.07.2008., 21:43
cijena 19 500kn

Puno ti hvala na informaciji.

Mirkkaa
18.07.2008., 22:49
Ja sam sve bliza odluci da odem u privatno rodiliste. Sad sam pri kraju 6. mjeseca, a mislila sam poslije odmora otici da ih posjetim i, ako se odlucim, onda i krenem kod njih na preglede. Valjda je dovoljno rano za prelazak na preglede kod njih?

larazg
21.07.2008., 14:20
nije baš dfa je tema...ali samo sam htjela napisati blaženi Privatnici u bilo kojem obliku.

Prije 20 tak dana sam radila fulguraciju (ranica od poroda je sanirana) i jučer odjedamput vidim svježu krv na ulošku.

Prestravljena... nisma znala što da radim...nedelja 15 sati??

tada sma uzela papir za hitne intervancije doktora koji mi je to radio i lijepo ga nazvala na mobitel i lijepo me smirio da je to sve normalno (kako epitel zarasta).

jeste da sam dala preko 1000 kuna za svu terapiju ali taj prekrasni osjećaj, da ti doktora možeš nazvati od 0-24 čak i nedeljom...te to olakšanje da je sve to ok...majke mi moje vrijedi svake lipe!!!!!!!!!

Sany*
22.07.2008., 20:53
U potpunosti se slažem s tobom.Samo daj Bože onima kojima je to potrebno i financijske mogučnosti za to.

MariaDelMar
22.07.2008., 22:12
eeee, kad u evropi moš 0-24 nazavti broj ako ti crkne veš-mašina, a kod nas nemaš koga ni kad krvariš (ako nisi kod privatnika) - pa dođe mi da poludim! da izvedem državni udar!

pink5
27.07.2008., 08:55
bila sam nekidan s malim kod frendice pa nas je prebacila doma, malog sam stavila u as od njene male. Nisam mogla vjerovati da je tako mala as od pp,kad sam ga zavezala unutra,pola glave mu je virilo,koliko ja znam tako ne smije biti,beba mora biti cijela zaštićena. Naša as je normalne veličine,ali ova je katastrofa

Burmanska mačka
28.07.2008., 21:17
bila sam nekidan s malim kod frendice pa nas je prebacila doma, malog sam stavila u as od njene male. Nisam mogla vjerovati da je tako mala as od pp,kad sam ga zavezala unutra,pola glave mu je virilo,koliko ja znam tako ne smije biti,beba mora biti cijela zaštićena. Naša as je normalne veličine,ali ova je katastrofa

:confused: O čemu ti to? Kakve to veze ima s Privatnim rodilištem?

velika.jabuka
21.08.2008., 08:57
Bok cure!

Upravo smo saznali da sam u 5. tjednu. JEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Pokušala sam napraviti termin kod Podobnika (baš kod njega osobno, jer sam s jednom njegovom doktoricom imala neugodno iskustvo), ali mi je sestra rekla da me može primiti tek pred kraj 9. mjeseca.To će biti moj 10. tjedan. Sestra je rekla da je kod njega uvijek veliki problem s terminima, i da se uvijek naručuje minimalno mjesec dana unaprijed..

Interes je očito velik.. Zato me brine pitanje kapaciteta od samo 5 apartmana, pa razmišljam koje su opcije prihvatljive u slučaju da Podobnik bude prebukiran. Razlog zbog kojeg je privatno rodilište toliko popularno je sigurno i komfor, ali najviše zato što je baby friendly - rooming in, mogućnost dojenja isključivo majčinim mlijekom.. Ima li netko iskustva s drugim baby friendly opcijama, npr. rodilištem u Rijeci za koje sam čula da je super..?

Dancica
21.08.2008., 09:09
ako si njegova pacijentica i vodis trudnocu kod njega - apartman ti je garantiran :)

isto pitanje je mucilo i mene :)

Lea1805
21.08.2008., 09:26
a osim toga nova zgrada je već skoro gotova (do tvog termina sigurno) pa će onda biti 10 a ne 5 apartmana

velika.jabuka
21.08.2008., 09:47
jupi, jupi! hvala curke!

Dancica
21.08.2008., 09:47
vec je gotova i druga?
super!
bas me zanima kako ce to biti sredeno, naime ja sam bila na katu gdje je kuhinja i sestre i bebice, pa mi je to bilo super... imala sam i terasu, ma bas je bilo super...
hoce u drugoj zgradi biti druga soba za bebe i jos jedna sestra? to mi je jedino logicno :)

MariaDelMar
21.08.2008., 12:22
ja sam bila mislila da ću ići u privatno, ali kako vrijeme odmiče... :ne zna:
trenutno su mi favoriti rijeka i postojna.

cure koje ste tamo rodile - molim vas pišite, da se mi koje trebamo donijeti odluku lakše odlučimo :moli:

hvala :s

Dancica
21.08.2008., 12:32
ovo je sad jako subjektivno misljenje, ali ja nakon poroda ne bi mogla putovati niti relaciju Rijeka - Zagreb , niti Postojna - Zagreb
a da ne spominjem kad ti pocmu trudovi?
sto ako budu lazni- hoces se vracat doma?
di ce ti bit muz dok si ti u rodilistu?

ali napominjem ovo je bilo subjektivno jer je moja frendica isla u Graz, sve joj je bilo vrlo jednostavno i super!
druga je isla u Rijeku, put tamo joj je bio super, natrag katastrofa, porod ludilo, odjel katastrofa,...

nazalost moras ti sama odluciti, nitko ne moze umjesto tebe i moras stajati iza svoje odluke :)

zalosno je koliko zena iz ZG trazi rjesenje okolo ....

MariaDelMar
21.08.2008., 12:38
moji žive u rijeci, tako da bih prije i poslije poroda bila kod njih, ako treba i par mjeseci, nije problem, mjesta ima na pretek, a mama mi je cijeli radni vijek provela u dj. bolnici, i tako je ona planirala poslije poroda doći u zg.
ne bih se ni ja usudila pod trudovima kretati na put od 2 sata...

da, pretužno da se moramo snalaziti i putovati u visokoj trudnoći, trošiti silne novce da bi dobile kako-tako human i dostojanstven porod.

Dancica
21.08.2008., 12:45
ja bi opet odabrala privatno :)
osjecala sam se stvarno kao covjek i dolaskom u rodiliste i tijekom poroda a da ne kazem poslije....
bilo mi je divno gledati MMa kako se igra sa sinom koji jos nema niti 24sata, bilo mi je predivno sto smo mogli biti svi zajedno, sto je tamo ucio kako drzati bebu da podrigne, kako se presvlaci,oblaci, .... i to je pomoglo da i meni doma bude od velike pomoci, bez imalo straha.... prvih mjesec,dva se vise puta on digao ponoci nego ja :)

to su samo neke sitnice koje vrijede :)

ali tebi je i RI dobar izbor :)

a opet puno mojih frendica kaze - pa to je samo par dana, stisnes zube i izdrzis, a puno je novaca za privatno.... e pa ja ne bi tih par dana stiskala zube vec uzivala u djetetu i cijelom tom predivnom dogadaju....

bit ce jos ljepse sa drugim kad bude i on cekao seku/bracu sa nama :)

Lea1805
21.08.2008., 12:46
da definitivno moraš sama odlučiti.....meni putovanja u druge gradove ili države nisu bila opcija jer nekako sam se tokom praćenja cijele trudnoće naviknula na ambijent PR, stekla povjerenje u doktora....

Mislim porod u Postojni isto moraš platiti a vidjet češ ih prvi put u životu (možda odeš jednom ili dva puta prije tamo na kontrolu), moraš putovati u trudovima...gužve na cesti, nepredvidive okolnosti....ja valjda nisam takav avanturist :ne zna: :)

Dancica
21.08.2008., 12:49
....ja valjda nisam takav avanturist :ne zna: :)
potpisujem te u ovome a i cijelom postu :)

MariaDelMar
21.08.2008., 12:59
ma i meni je bed postojna upravo zbog toga što jednom vidiš dr-e prije poroda, a meni treba da sam smirena i imam povjerenja u njih, da ih upoznam prije. a i to mi je isto relativno daleko.
rijeka mi je ok što se tiča doktora, ali znam da je famozni 5. kat užas, tj. sestre su koma.

hranu i ostale sitne stvari da ne spominjem, ne znam kako oni očekuju da žena prije i poslije poroda živi na bolničkoj hrani - nedavno sam bila u petrovoj na op. i koma su i sestre (sve osim jedne) i hrana.
tretman ne da nije ljudski, nego mislim da i veterinar bolje objasni svojim pacijentima šta će im raditi.

znam da se i u postojni plaća - pare nisu problem, niti za postojnu niti za priv. rodilište.

btw, kako kod podobnika reagiraju na dogovoreni carski?
ja imam jako visoku dioptriju, a i starija sam prvorotkinja, pa se dvoumim...

MariaDelMar
21.08.2008., 13:03
a opet puno mojih frendica kaze - pa to je samo par dana, stisnes zube i izdrzis, a puno je novaca za privatno.... e pa ja ne bi tih par dana stiskala zube vec uzivala u djetetu i cijelom tom predivnom dogadaju....

točno to - ne bih ni ja stiskala zube i tripila iživljavanje med. osoblja i jela 2 fete debelo odrezanog parizera - baš hrana za dojilje :rolleyes:

radije ću se odreći nečeg drugog, a imati porod kakav želim.
ali ok, mogu razumjeti da nemaju svi iste prioritete (netko će radije otići na kubu za te pare :ne zna: )

ja ne, ja ću radije u privatno rodilište, a ako treba, na putovanju spavati u hostelu :ne zna:

Lea1805
21.08.2008., 13:14
btw, kako kod podobnika reagiraju na dogovoreni carski?
ja imam jako visoku dioptriju, a i starija sam prvorotkinja, pa se dvoumim...

Mislim da je to sve stvar dogovora doktor - pacijent (ali to je naravno prednost privatnika jer se poštuju tvoje želje, razmišljanja i slično :cerek:)

.....ne ide po principu "mrcvarit ćemo vas 15 sati pa kad vidimo da ste skoro i vi i beba na samrti idete na hitan carski :mad:" (iskustvo moje frendice iz jednog zagrebačkog rodilišta)

Dancica
21.08.2008., 13:26
.....ne ide po principu "mrcvarit ćemo vas 15 sati pa kad vidimo da ste skoro i vi i beba na samrti idete na hitan carski :mad:" (iskustvo moje frendice iz jednog zagrebačkog rodilišta)

ovo je nazalost iskustvo iz svih hrvatskih rodilista :)

Vesper Lynd
21.08.2008., 13:32
Porod u postojni ili opcenito Sloveniji nikako ne preporucujem! Svako nosi svoja iskustva, necu reci nista za bolnicu, ali svi znamo da slovenci nikako nisu blagonakloni prema Hrvatima pogotovo ako im tamo dodes samo roditi! Ok, ako zivis u Hrvatskoj a slovenski si drzavljanin, ali inace, ja se osobno nebi usudila otici tamo i riskirati da me u tim trenucima provociraju raznim komentarima!

MariaDelMar
21.08.2008., 13:33
e, to ja želim izbjeći - mrcvarenje mene i bebe pa carski.
ili još gore - vaginalni uz dripove, bušenje vodenjaka i ostala čudesa pa na kraju vakuum ili forceps - pa se djeca rađaju svakakva zbog grešaka pri porodu.

zato bih ja odmah na second best - dogovoreni carski, bebica "carski" izađe vani, a ja ću se već oporaviti...

Vesper Lynd
21.08.2008., 13:34
Dali je moguce roditi na carski na vlastiti zahtijev bez da ima vecih komplikacija?

Dancica
21.08.2008., 13:38
ja sam htjela posto poto vaginalni (ako bude moguce), ja sam se bojala same pomisli o carskom...

roditi mozes svuda, i na polju i u radaoni i doma, to nije tako strasno, svuda te ceka isto, to moras ti proci i to je to, u tom trenutku ti je svejedno tko je kraj tebe (meni trebao samo MM), ali ono sto slijedi iducih par dana je vazno :)

Vesper Lynd
21.08.2008., 13:39
Koliko sam procitala s njihove stranice, tata moze biti sa mamom i bebom u sobi, to mi se najvise svida, u tim prvim danima njegova prisutnost bi mi bila najvaznija i mislim da cu se zato odluciti za privatno... S obzirom da nisam iz Zg-a, ali sam barem jednom tjedno gore samo vodenje trudnoce mislim da mi nebi bio problem... ali bojim se da kao prvorotkinja ne procijenim krivo trudove pa ne rodim negdje u autu na putu :D

Lali Puna
21.08.2008., 13:40
ali svi znamo da slovenci nikako nisu blagonakloni prema Hrvatima pogotovo ako im tamo dodes samo roditi! Ok, ako zivis u Hrvatskoj a slovenski si drzavljanin, ali inace, ja se osobno nebi usudila otici tamo i riskirati da me u tim trenucima provociraju raznim komentarima!

pussy, u postojnu idu rodit žene koje to tamo i plate (dakle, porod i boravak u bolnici)
nitko ne ide u sloveniju 'samo roditi' na teret njihovog zdravstva
a, budući da si 'paying customer', nikom neće past na pamet da te provocira komentarima

MariaDelMar
21.08.2008., 13:42
ja se osobno nebi usudila otici tamo i riskirati da me u tim trenucima provociraju raznim komentarima!

ma daaaj :rofl:

da li si bila korisnik ikakve usluge u sloveniji? da li si bar jela u restoranu?
ja sam bila svaki vikend na skijanju u sloveniji i nikada nisam osjetila nikakve provokacije. ni u sloveniji niti na jahorini npr.

meni se čini da kad god ostavljaš pare - bilo u restoranu, u rodilištu ili sl. - da si jaaaako dobrodošao. ni od mulaca konobara nikad nikakvog komentara, a porod je ipak malo preozbiljna stvar, da bi se netko spuštao na takav nivo.

Dancica
21.08.2008., 13:52
mislim da u postojni ne moze TM biti s tobom u sobi (spavati), provjeri tu info :)

Vesper Lynd
21.08.2008., 13:54
ma daaaj :rofl:

da li si bila korisnik ikakve usluge u sloveniji? da li si bar jela u restoranu?
ja sam bila svaki vikend na skijanju u sloveniji i nikada nisam osjetila nikakve provokacije. ni u sloveniji niti na jahorini npr.

meni se čini da kad god ostavljaš pare - bilo u restoranu, u rodilištu ili sl. - da si jaaaako dobrodošao. ni od mulaca konobara nikad nikakvog komentara, a porod je ipak malo preozbiljna stvar, da bi se netko spuštao na takav nivo.

Moj zarucnik je Slovenac, tako da sam jako jako cesto u Sloveniji i znam o cemu pricam! Jedno je otici na skijanje a drugo je koristiti neke druge usluge! Znam djevojku slovenku koja zivi u Hr a isla na vrlo teko i kompliciranu operaciju u Ljubljanu i dozivjela je takva sikaniranja, ne kazem da je to svuda tako, ne to nikako, ali ja osobno zaobilazim Sloveniju u sirokom sirokom luku...

Vesper Lynd
21.08.2008., 13:55
pussy, u postojnu idu rodit žene koje to tamo i plate (dakle, porod i boravak u bolnici)
nitko ne ide u sloveniju 'samo roditi' na teret njihovog zdravstva
a, budući da si 'paying customer', nikom neće past na pamet da te provocira komentarima

U redu, to stoji, samo mislim da jedna postojna nije toliko velik grad, a i doktori nisu nista kvalitetniji nego ovdje kod nas!

MariaDelMar
21.08.2008., 13:56
ja sam htjela posto poto vaginalni (ako bude moguce), ja sam se bojala same pomisli o carskom...

roditi mozes svuda, i na polju i u radaoni i doma, to nije tako strasno, svuda te ceka isto, to moras ti proci i to je to, u tom trenutku ti je svejedno tko je kraj tebe (meni trebao samo MM), ali ono sto slijedi iducih par dana je vazno :)

i ja bih vaginalni - prirodni :) onda bih rodila i u polju, bez pol beda :D
i da mi beba nema omotanu vrpcu oko vrata :)

nego, kako je na kraju prošlo? jesi uspjela i roditi bez dripa i sotalih popratnih sadržaja?
ako smijem pitati, koliko imaš godina?
jesu te rezali?

hvala :)

Dancica
21.08.2008., 13:57
a iskreno, mislim da su slovenci preprofesionalni da bi se spustali na taj nivo, ipak si ti ta koja placa i to je dovoljno da imas kraljevski tretman.. (sto nazalost neznam bi li mogla reci da bi jednako ocekivala i kod nas)

Vesper Lynd
21.08.2008., 13:57
mislim da u postojni ne moze TM biti s tobom u sobi (spavati), provjeri tu info :)

Da, da to znam, mislila sam na bolnicu Podobnik

MariaDelMar
21.08.2008., 14:00

mislim da je precious x pisala da može, ali da je njen muž spavao u hotelu do, jer je bilo jeftinije... ako se dobro sjećam.

iskreno, nije mi ni toliko bitno da je bebin tata sa mnom na porodu - nitko me ne može tako iživcirati kao on :o
ne znam da li ću uopće htjeti da mi je on na porodu, nekako više naginjem ka tome da ne.
mislim da ću radije mamu ili frendicu koja je smirena i rodila 2x.

ali bih voljela da bude prisutan poslije u sobi kao tvoj - da se i on zna brinuti za bebu.

Vesper Lynd
21.08.2008., 14:01
a iskreno, mislim da su slovenci preprofesionalni da bi se spustali na taj nivo, ipak si ti ta koja placa i to je dovoljno da imas kraljevski tretman.. (sto nazalost neznam bi li mogla reci da bi jednako ocekivala i kod nas)

To sigurno, nemogu o tome govoriti jer neznam, ali ipak bi rade rodila u nasoj privatnoj bolnici! Osim ako, mozda nisam dobro shvatila, ta bolnica u slo nije privatna, a ne drzavna???

MariaDelMar
21.08.2008., 14:04
Moj zarucnik je Slovenac, tako da sam jako jako cesto u Sloveniji i znam o cemu pricam! Jedno je otici na skijanje a drugo je koristiti neke druge usluge! Znam djevojku slovenku koja zivi u Hr a isla na vrlo teko i kompliciranu operaciju u Ljubljanu i dozivjela je takva sikaniranja, ne kazem da je to svuda tako, ne to nikako, ali ja osobno zaobilazim Sloveniju u sirokom sirokom luku...

ne pričam o susjedima tvoga dečka koji možda zlobno komentiraju dok vi šećete ulicom, pričam o davateljima usluga. bilo kakvih. da li si tu imala ikakvih neugodnosti?

žao mi je zbog tvoje poznanice, ali tek to ne kužim - pa sama si rekla da ako si njihov državljanin te bolje tertiraju - a ona je slovenka :ne zna:
a i ti ćeš udajom postati :ne zna:
što tek tebe muči, to ne kužim... ti si u još boljoj poziciji, ne?

MariaDelMar
21.08.2008., 14:09
u svakom slučaju - kod nas u državnom rodilištu imaš jaaaako male šanse da te ne šikaniraju, pa ti vidi.
a hr si državljanin, jel...
i žena si, koja rađa, ne vreća krumpira koju oni stave na stol i ogule i naprave od krumira što im volja - pire, pečeni i sl.

Vesper Lynd
21.08.2008., 14:13
a i ti ćeš udajom postati :ne zna:

Nedaj Boze... :lol::lol::lol:

što tek tebe muči, to ne kužim... ti si u još boljoj poziciji, ne?

Nevolim slovence, pola familije su mi slovenci i nevolimo se bas jako :D

Dancica
21.08.2008., 14:20
Maria imas PP :)

meni je u privatnome bilo super navecer kad sam dosla iz radaone u sobu (oko 20sati), cekala me vecera ali mi se to nije jelo, bilo mi nekako pretesko (blitva i panirani oslic) pa mi je divna doktorica ponudila griz,cokolino,njoke,jogurt,mlijeko,sok ,... sto god zelim (cula je da nisam nista jela od rucka dan prije) - na kraju mi donijela neke divne njoke i napunila frizider :)
hvala joj na tome jer mi je uistinu puno znacilo da su mi dale veceru i dorucak , da malo vratim energiju

MariaDelMar
21.08.2008., 14:22
super! koja dr? :)
jel dr. zmijanac?

zvala sam malorije PR, planiram otići tamo bar na konzultacije i da vidim kako to sve skupa izgleda, možda odem i na pregled - zato pitam koja je to dr, kod koga da se naručim? :)

Dancica
21.08.2008., 14:27
ne, bila je to bas dr.Podobnik, divna i usluzna :) (kad smo dosli u sobu dosli su nas oboje posjetiti , vidjeti jel sto treba, jel sve OK, jesmo se smjestili,...)

MariaDelMar
21.08.2008., 14:38
eto, to je to - toplina i ljudska pažnja koja ti treba u tom trenutku, a ne vizita koja prohuji kroz sobu i namrgođene sestre kojima ne smiješ ni pozvoniti, nego ovisiš o pomoći svojih cimerica (kao i one o tebi) :flop:

succorosso
21.08.2008., 20:33
Dali je moguce roditi na carski na vlastiti zahtijev bez da ima vecih komplikacija?

Privatno (ergo kod Podobnika) naravno da je: kazes da hoces tako, popricas i postuje dogovor. Ti placas, ti donosis odluku.

Drzavne bolnice: haha. Moguce je i da se s nekim dogovoris za carski, pa da ti neki pametnjakovic kaze "budete vi to mogli vaginalno" i stavi te na drip satima. U principu radi tako da das pare nekom pod stolom pa onda kao se pojavi razlog za planirani carski, ali to nije garancija da ce carski stvarno biti obavljen.
Ne kuzim ljude koji idu na mito radije nego da lijepo legalno plate pa su mirni.

Sto se tice Slovenije, kad god sam bio tamo, svi su prema meni bili vrlo ljubazni: i konobari i ljudi u hotelima i svi koje sam sreo. Ja sam bio pristojan, placao sam koliko treba i oni su bili prema meni vrlo pristojni i mogu reci da mi je bilo ugodnije nego sto mi je u prosjeku u Hrvatskim ili Njemackim restoranima / hotelima. I da, govorio sam s njima Hrvatski i sigurno im je bilo jasno da nisam slovenac i to nije bio nikakav problem.

Ovo sto je netko postao da je cura koja je slovenka a zivi u Hrvatskoj isla na operaciju u Sloveniju, moguce je da su to gledali kao: ne placas tu osiguranje, ne zivis tu, a sad si dosla po uslugu, kradljivice jedna! Slovencima je lova jako vazna i to je OK.

Vesper Lynd
23.08.2008., 19:37
Privatno (ergo kod Podobnika) naravno da je: kazes da hoces tako, popricas i postuje dogovor. Ti placas, ti donosis odluku.

Drzavne bolnice: haha. Moguce je i da se s nekim dogovoris za carski, pa da ti neki pametnjakovic kaze "budete vi to mogli vaginalno" i stavi te na drip satima. U principu radi tako da das pare nekom pod stolom pa onda kao se pojavi razlog za planirani carski, ali to nije garancija da ce carski stvarno biti obavljen.
Ne kuzim ljude koji idu na mito radije nego da lijepo legalno plate pa su mirni.

Znaci moze se... odlicno! Ja i tako planiram voditi trudnocu i sam porod obaviti kod Podobnika!

Znam da nije preporucljivo ici na carski ako nije nuzno, ali ja nekako imam osjecaj da necu imat snage izgurat bebu jos ako to potraje satima!

succorosso
23.08.2008., 23:17
Pussy, prijateljski savjet: meni zvucis jako neodlucno. Koristis kondicionale i hintove.
Ako tako budes komunicirala s lijecnicima neces ti donositi odluke, nego oni.
Prouci lijepo tematiku, smisli sto ti je vazno, pa onda to reci lijecniku. Koristi ga kao savjetnika, ciji savjet mozes ali i ne moras poslusati. Ti placas i to donosis odluku, ne dopusti da on tebi komandira.

U vezi carskog: imas temu na forumu. Summary: poprilicno siguran postupak za majku i dijete, sigurno ti ostaje oziljak, moguce da ces imati smanjen ili nikakav osjet na kozi trbuha ispod reza (steta na zivcima), sigurno duzi oporavak i neki period bolova radi reza, trebat ces pomoc doma za dizanje djeteta i sl. U biti znas koja sranja se desavaju sigurno, a znas da izbjegavas rizik dugotrajne muke oko poroda, bolova, ozljeda porodjajnog kanala, pucanja, rezanja, sivanja porodjajnog kanala, fistule i sl. gadosti.

Modesti
24.08.2008., 00:25
U biti znas koja sranja se desavaju sigurno, a znas da izbjegavas rizik dugotrajne muke oko poroda, bolova, ozljeda porodjajnog kanala, pucanja, rezanja, sivanja porodjajnog kanala, fistule i sl. gadosti.

Bol se može izbjeći i dobivanjem epiduralne anestezije.
Moj prvi sin je imao 4750 g , rodila sam ga uz epiduralnu bez bolova.Normalnih sam gabarita:D
Žene koje su rađale i vaginalno i carskim rezom tvrde kako je oporavak od carskog daleko teži.
Nisam imala carski tako da ne mogu tvrditi no znam da sam dva dana od poroda sjedila na terasi kafića i vatala zimsko sunce. Poslje carskog je to poprilično nemoguće.
Do kako ti kažeš gadosti može doći pri obe vrste poroda.
Ukoliko se odlučim na treće dijete, rodila bi u privatnoj bolnici ( moja prijateljica je rodila u Postojni, ima samo riječi hvale, ona je izabrala porod u vodi), izabrala bi porod uz epiduralnu anesteziju mada sam drugog sina rodila prirodnim načinom, mada uopće nije strašno i iskreno mi je drago da sam iskusila i takvu vrstu porođaja ipak ne vidim razloga da izigravam indijanca:D, tako da bi se odlučila na bezbolan porođaj.
E sad, neke žene tvrde da ih je bez obzira na epiduralnu boljelo,što je meni poprilično fanstastično jer ja odista nisam osjećala ništa, neke tvrde da ih je poslje bolila kičma što opet mene nije.
Različitih je iskustava no ja nekako mislim da se tu radilo o preslaboj anesteziji , a bogami poznajem jako puno ljudi koje boli kičma no kako nisu imali epiduralnu nemaju ni mogućnosti optužiti ju za te bolove.
Bilo kako bilo izabrala bi privatno rodilište mada sam ja bila zadovoljna s našim riječkim KBCom no ne bi željela da je recimo anesteziolog zauzet operacijom i da nema mogućnosti dati epiduralnu.
Isto tako da bi voljela da ukoliko dođe do komplikacija i ukoliko je carski izgledna opcija nju odgađaju do besvjesti , a da na kraju cijele muke završim upravo na carskom rezu.
Drugim riječima ukoliko možeš-plati pa se rugaj.

Vesper Lynd
24.08.2008., 12:05
Pussy, prijateljski savjet: meni zvucis jako neodlucno. Koristis kondicionale i hintove.
Ako tako budes komunicirala s lijecnicima neces ti donositi odluke, nego oni.
Prouci lijepo tematiku, smisli sto ti je vazno, pa onda to reci lijecniku. Koristi ga kao savjetnika, ciji savjet mozes ali i ne moras poslusati. Ti placas i to donosis odluku, ne dopusti da on tebi komandira.

U vezi carskog: imas temu na forumu. Summary: poprilicno siguran postupak za majku i dijete, sigurno ti ostaje oziljak, moguce da ces imati smanjen ili nikakav osjet na kozi trbuha ispod reza (steta na zivcima), sigurno duzi oporavak i neki period bolova radi reza, trebat ces pomoc doma za dizanje djeteta i sl. U biti znas koja sranja se desavaju sigurno, a znas da izbjegavas rizik dugotrajne muke oko poroda, bolova, ozljeda porodjajnog kanala, pucanja, rezanja, sivanja porodjajnog kanala, fistule i sl. gadosti.

Pa nisam neodlucna, nego sam uplasena i jos neznam mnoge stvari koje cu s vremenom saznati kako bude vrijeme prolazilo! Ne bojim se toliko bolova, smatram da je to prirodan proces, ali bojim se komplikacija kod prirodnog poroda koje se sa carskim mogu sprijeciti! Malo sa paranoicna, ali prvi put je ja mislim svima tako! Razmislit cu i raspitat se u svakom slucaju i odlucit ono sto je najbolje za bebu i mene!

Kako se zove ta privatna bolnica u Postojni?

Vesper Lynd
24.08.2008., 12:09

Neznam dali se ovaj savjet odnosio za DA ili NE carskom rezu, ali moram priznat da me gore pocrtano jos vise uplasilo i udaljilo od prirodnog porodaja!

aleta
24.08.2008., 12:42
Pa nisam neodlucna, nego sam uplasena i jos neznam mnoge stvari koje cu s vremenom saznati kako bude vrijeme prolazilo! Ne bojim se toliko bolova, smatram da je to prirodan proces, ali bojim se komplikacija kod prirodnog poroda koje se sa carskim mogu sprijeciti! Malo sa paranoicna, ali prvi put je ja mislim svima tako! Razmislit cu i raspitat se u svakom slucaju i odlucit ono sto je najbolje za bebu i mene!

Kako se zove ta privatna bolnica u Postojni?

Pussi, u Postojni ti nije privatna bolnica, nego državna, samo što oni koji nisu slovenski državljani plaćaju. ja sam bila tamo, kad smo ja i dragi jednom bili u Postojni i bolnica je mraak.:s nenajavljena sam na recepciji pozvala ravnateljicu, rekla joj da smo u prolazu i da bi htjeli pogledat bolnicu (a još nisam ni trudna) jer bih jednog dana htjela roditi kod njih. žena je bila preljubazna, provela me kroz cijeli odjel i u odnosu na naše bolnice ono što sam tamo vidjela je stvarno "chicago hope".. rekla je da necu morat kod njih na preglede osim na 1-2 zadnja prije poroda... ukucaj u google "bolnišnica postojna" pa pogledaj njihovu stranicu. osim toga tamo je ja mislim radjala i Precious x i bila je jako zadovoljna pa pogledaj malo i njene postove. ja znam da cim roda krene prema nama ja skupljam novceke za postojnu (btw, za cca 30% je jeftinija od Podobnika). pozz.

Vesper Lynd
24.08.2008., 12:44
Pussi, u Postojni ti nije privatna bolnica, nego državna, samo što oni koji nisu slovenski državljani plaćaju. ja sam bila tamo, kad smo ja i dragi jednom bili u Postojni i bolnica je mraak.:s nenajavljena sam na recepciji pozvala ravnateljicu, rekla joj da smo u prolazu i da bi htjeli pogledat bolnicu (a još nisam ni trudna) jer bih jednog dana htjela roditi kod njih. žena je bila preljubazna, provela me kroz cijeli odjel i u odnosu na naše bolnice ono što sam tamo vidjela je stvarno "chicago hope".. rekla je da necu morat kod njih na preglede osim na 1-2 zadnja prije poroda... ukucaj u google "bolnišnica postojna" pa pogledaj njihovu stranicu. osim toga tamo je ja mislim radjala i Precious x i bila je jako zadovoljna pa pogledaj malo i njene postove. ja znam da cim roda krene prema nama ja skupljam novceke za postojnu (btw, za cca 30% je jeftinija od Podobnika). pozz.

Hvala puno! Sad bas gledam njihovu stranicu... :)

Leni L
24.08.2008., 15:52

Sto se tice Slovenije, kad god sam bio tamo, svi su prema meni bili vrlo ljubazni: i konobari i ljudi u hotelima i svi koje sam sreo. Ja sam bio pristojan, placao sam koliko treba i oni su bili prema meni vrlo pristojni i mogu reci da mi je bilo ugodnije nego sto mi je u prosjeku u Hrvatskim ili Njemackim restoranima / hotelima. I da, govorio sam s njima Hrvatski i sigurno im je bilo jasno da nisam slovenac i to nije bio nikakav problem.
Ovo sto je netko postao da je cura koja je slovenka a zivi u Hrvatskoj isla na operaciju u Sloveniju, moguce je da su to gledali kao: ne placas tu osiguranje, ne zivis tu, a sad si dosla po uslugu, kradljivice jedna! Slovencima je lova jako vazna i to je OK.

privatno nije moguce odabrati carski po zelji, moraju postojati indikacije, znam iz prve ruke

ivana2904
24.08.2008., 17:10
privatno nije moguce odabrati carski po zelji, moraju postojati indikacije, znam iz prve ruke

Succorosso ti je vjerovatno bio kod Podobnika se dogovarat jer je on htio rodit na carski pa zato tvrdi "naravno da je" :kava:

alex k.
24.08.2008., 17:28
a znas da izbjegavas rizik dugotrajne muke oko poroda, bolova, ozljeda porodjajnog kanala, pucanja, rezanja, sivanja porodjajnog kanala, fistule i sl. gadosti.
Nasuprot tome, carski uopće ne boli, nema rezanja, šivanja, mogućeg gnojenja rane, dužeg oporavka nego kad se radi o vaginalnom porodu... Stvarno si proučio materiju, nema kaj! :rolleyes:

succorosso
24.08.2008., 23:11

Zanimljivo. Bila si kod P-a, pa ti je tamo netko rekao da ne zele dogovoriti carski?
Reci mu: OK, onda se idem raspitati u Graz ili Postojnu, pa da vidimo da li ce odjednom promijeniti misljenje.

succorosso
24.08.2008., 23:14
Nasuprot tome, carski uopće ne boli, nema rezanja, šivanja, mogućeg gnojenja rane, dužeg oporavka nego kad se radi o vaginalnom porodu... Stvarno si proučio materiju, nema kaj! :rolleyes:

Kad bi procitala sta sam napisao mozda bi uspjela napisati i komentar koji ima veze s citiranim postom. :kava:
Postupak carskog reza ne boli, za razliku od vaginalnog poroda.
Nakon poroda u slucaju carskog je moguce da dodje do bolova, isto kao i u slucaju vaginalnog koji je uzrokovao ozljede.

Leni L
25.08.2008., 00:20
Zanimljivo. Bila si kod P-a, pa ti je tamo netko rekao da ne zele dogovoriti carski?
Reci mu: OK, onda se idem raspitati u Graz ili Postojnu, pa da vidimo da li ce odjednom promijeniti misljenje.

da...nesto slicno...i odgovor je bio....zao nam je, ali mi ne radimo operativan zahvat bez indikacija, pokusajte negdje drugdje, sretno!!!!

Leni L
25.08.2008., 00:23
Kad bi procitala sta sam napisao mozda bi uspjela napisati i komentar koji ima veze s citiranim postom. :kava:
Nakon poroda u slucaju carskog je moguce da dodje do bolova, isto kao i u slucaju vaginalnog koji je uzrokovao ozljede.

ne da je moguce da dodje do bolova nego su neizbjezni, rana boli, savovi zatezu, ustajanje je pakleno, pa i kasljanje i bilo koje naprezanje a stezanje frisko rezane maternice boli ko sam vrag...oporavak nakon carskog je tezi i svaki ce ti dr to naglasiti

Mirkkaa
25.08.2008., 21:05
Bok, moram se prikljuciti ovoj temi:) Danas sam bila na pregledu kod dr. Zmijanac i ono je zaista predivna!Nikad nisam imala tako dobru ginekologicu-pazljiva, susretljiva, puna razumjevanja, strpljiva, puna znanja...Ne znam sto sam do sad cekala:) Ja sam trudna 29. tjedana i odlucili smo da se prebacimo u privatnu kliniku gdje planiramo i porod. Prvi su utisci zaista predivni. Posvetili su nam dva sata paznje, uz pregled, obisli smo i radjaonice, aparltmane, razgovorali sa dokrotima, sestrama, primaljama, sve su nam objasnili, koje su mogucnosti, sto mozes ocekivati...Meni je prva trudnoca i stvarno ne znam previse o tome, ali ovo sto sam danas vidjela me ohrabrilo. Usput, kada sam dosla do radjaonice, umalo od uzbudjenja i straha nisam dobila trudove:)
Ako nekog zanima, pregled i UZ je 500 kn. Dosad sam isla kod dr. Grujich-Koraccin i cijena je ista.

alex k.
27.08.2008., 22:01
Pročitala sam ja tvoj post jako dobro i detaljno, bez brige. I inače tvoje postove čitam jako pažljivo jer svaki put provališ neku nebulozu. Jasno mi je da imaš puno toga protiv hrvatskog zdravstva i liječnika, ali ne kužim da baš moraš biti svakom loncu poklopac. Po čemu je carski rez bolji od vaginalnog poroda? Vaginalni porod boli? Nisam još čula da je neka žena umrla od porođajnjih bolova... Mislim da se većina žena koje zatrudne u podsvjesti pripremaju na to da porod boli. Da si žena, možda bi ti to bilo i jasnije...
A ovo boldano je totalna glupost.

succorosso
28.08.2008., 22:53
Pročitala sam ja tvoj post jako dobro i detaljno, bez brige. I inače tvoje postove čitam jako pažljivo jer svaki put provališ neku nebulozu. Jasno mi je da imaš puno toga protiv hrvatskog zdravstva i liječnika, ali ne kužim da baš moraš biti svakom loncu poklopac. Po čemu je carski rez bolji od vaginalnog poroda? Vaginalni porod boli? Nisam još čula da je neka žena umrla od porođajnjih bolova... Mislim da se većina žena koje zatrudne u podsvjesti pripremaju na to da porod boli. Da si žena, možda bi ti to bilo i jasnije...
A ovo boldano je totalna glupost.

Gle forum proradio i doslo vrijeme za samaranje. Jesi li ti ikad cula za postoperativnu analgeziju? Kao nakon operativnog zahvata daju se sredstva protiv bolova. Dobar anesteziolog dat ce analgetike prije nego sto se bolovi pojave, tako da postoji glatki prelaz s jednog sredstva na drugo. Ako prvo ceka bolove pa onda daje sredstva tad je ucinkovitost slabija. Naravno, ako je anesteziologa bas briga i "ima da boli" onda je to druga prica, no to nije ono sto bi ocekivao od kvalitetne medicinske skrbi.

Da, vaginalni porod boli. I cesto bude stresan te zavrsi s gorim posljedicama od carskog reza. Vaginalni porod je lutrija: moze proci super, moze uzasno. Carski je vise-manje poznati ishod. Mozda nije nitko umro od boli, ali je od gubitka krvi, shocka, infekcije, umrle su bebe od gusenja pupcanom vrpcom i sl. Istina je u tome da je vaginalni ili carski cisto individualna odluka. Odgovorni lijecnik ti ne moze garantirati ishod ni u kom slucaju, ali priznat ce da je kod vaginalnog poroda vise varijabli.

Bas je smijesno kad naletim na ostrokondje kojima smeta da netko ima svoje misljenje i nije ga strah izraziti isto, a pogotovo ih iritira da muskarac moze govoriti o "zenskoj" temi?

alex k.
29.08.2008., 10:17
Gle forum proradio i doslo vrijeme za samaranje. Jesi li ti ikad cula za postoperativnu analgeziju? Kao nakon operativnog zahvata daju se sredstva protiv bolova. Dobar anesteziolog dat ce analgetike prije nego sto se bolovi pojave, tako da postoji glatki prelaz s jednog sredstva na drugo. Ako prvo ceka bolove pa onda daje sredstva tad je ucinkovitost slabija. Naravno, ako je anesteziologa bas briga i "ima da boli" onda je to druga prica, no to nije ono sto bi ocekivao od kvalitetne medicinske skrbi.

Da, vaginalni porod boli. I cesto bude stresan te zavrsi s gorim posljedicama od carskog reza. Vaginalni porod je lutrija: moze proci super, moze uzasno. Carski je vise-manje poznati ishod. Mozda nije nitko umro od boli, ali je od gubitka krvi, shocka, infekcije, umrle su bebe od gusenja pupcanom vrpcom i sl. Istina je u tome da je vaginalni ili carski cisto individualna odluka. Odgovorni lijecnik ti ne moze garantirati ishod ni u kom slucaju, ali priznat ce da je kod vaginalnog poroda vise varijabli.

Bas je smijesno kad naletim na ostrokondje kojima smeta da netko ima svoje misljenje i nije ga strah izraziti isto, a pogotovo ih iritira da muskarac moze govoriti o "zenskoj" temi?
Prvo da se osvrnem na boldani dio - krivo si skužio pitanje. Znam ja da vaginalni porod boli. Mene je zanimalo zašto smatraš da je carski rez (operativni zahvat!!!) bolje rješenje od vaginalnog poroda.
Nakon carskog reza isto postoji mogućnost kojekakvih komplikacija, nismo valjda baš toliko naivni da mislimo da je to sve bezazleno i bezopasno, ne? U mojoj obitelji postoji slučaj gdje je žena prvo dijete rodila carskim rezom (nakon kojeg je imala brdo komplikacija praćenih temperaturom 40), a drugo vaginalno. Pogodi nakon kojeg poroda se brže oporavila i poslije kojeg je trpjela manje bolove! I još nisam čula da će ti netko odbiti dati nešto protiv bolova nakon vaginalnog poroda, pa ne kužim zašto spominješ postoperativnu analgeziju nakon carskog? Valjda se podrazumijeva da će ženi koja je imala carski dati nešto protiv bolova. Pitanje je samo koliko i to pomaže...
I nemoj me, lijepo molim, nazivati oštrokondžom jer me ne poznaješ da bi mogao donositi takve zaključke, a i ne trebaš me vrijeđati jer ni ja tebe nisam. :mig: Možeš ti imati i 100 svojih mišljenja o ovoj temi, imam i ja svoje, ali neke stvari nećeš nikad i ne možeš ih shvatiti.
Mislim da nema više smisla potezati ovo pitanje jer ovo nije topic za to, pa najbolje da završimo s tim. Lijep pozdrav od 'oštrokondže'!

Leni L
29.08.2008., 14:21

pa majka koja doji odbit ce analgetike jer ne zeli trovati dijete:mig:

Lali Puna
29.08.2008., 15:44
Jesi li ti ikad cula za postoperativnu analgeziju? Kao nakon operativnog zahvata daju se sredstva protiv bolova. Dobar anesteziolog dat ce analgetike prije nego sto se bolovi pojave, tako da postoji glatki prelaz s jednog sredstva na drugo.

htjela sam ti replicirat, al onda san shvatila da nema smisla
veliš, postoperativnih bolova kod operacija (jer, ako vrijedi za carski, zašto ne bi za sve operacije?) nema ako se na vrijeme daju sredstva protiv bolova?
i nikad ništa ne boli!
wooow, super!
dakle, zapravo, to što ljudi osjećaju bolove i bolove poslije operacija je krivnja lošeg anseteziologa?

velika.jabuka
29.08.2008., 18:55
kad smo već zgibali off topic, imam jedno pitanje za Dancicu :)
možeš li mi, molim te, reći koji su ti prenatalni dodatak preporučili kod Podobnika?
ja još čekam prvi pregled koji mi je zakazan tek u 9. tjednu, pa na preporuku drugog doktora pijem Hippov..

llely
10.09.2008., 11:11
Bok svima :)

ja sada malo upadam s par pitanja ..

kakav je Podobnik za "netrudničke" preglede? Koliko koštaju znači pregled, PAPA i UZV?

Iako imam super "socijalnu" doktoricu, razmišljala sam da prije (nadam se skore) trudnoće odem kod Podobnika na pregled i da u trudnoći osim kod svoje doktorice odem i na par privatnih pregleda kod njega.

Da li mi to (odlazak na "netrudničke" preglede) olakšava dolazak u bolnicu i rađanje kod njega s obzirom na informacije da oni primaju samo svoje trudnice?

Malo sam kopala po forumu, nešto našla, nešto ne..

Hvala na odgovorima :s

Dancica
10.09.2008., 11:23
kad smo već zgibali off topic, imam jedno pitanje za Dancicu :)
možeš li mi, molim te, reći koji su ti prenatalni dodatak preporučili kod Podobnika?
ja još čekam prvi pregled koji mi je zakazan tek u 9. tjednu, pa na preporuku drugog doktora pijem Hippov..

Bila na GO pa malo kasnim sa odgovorom :)
ne kuzim kakav prenatalni dodatak?
pijes HIPPOV caj?
to je OK, ali nije garantirano da potice mllijeko....
ne razumijem sto smatras po prenatalnim dodatkom?

missixty
10.09.2008., 11:52
Ja bih samo htjela prenijeti svoje iskustvo. Inače imam policistične jajnike, uopće nemam ovulaciju, mjesečnica ne dolazi po 8 mjeseci...
Od svoje 19. godine prošla sam desetak ginekologa (i muških i ženskih), i uvijek odlazila razočarana. Inače sam sramežljiva i povučena, pa mi se uglavnom događalo da se doktor uopće ne sjeća da sam već bila kod njega nego su mi svaki put ponovno uzimali anamnezu. Čak nakon što sam došla jer sam odlučila ostati trudna, poslao me je na pretrage, i kada sam došla sa nalazima on mi prepiše KONTRACEPCIJU! Hellloooo.... Pokušavamo već 2 godine i ništa.
I ove godine mi je netko preporučio prof.Podobnika, pa sam prije 3 mjeseca odlučila pokušati. I moram reći da sam oduševljena njegovim pristupom. Uvijek je veseo i srdačan, jako ljubazan i prije svega nježan. Nalazi su brzo gotovi, i NIKAD ne zaboravlja o čemu smo razgovarali prošli puta. Znam da će netko reći, pa naravno kad mu plaćaš, ali vjerujte naplaćala sam se ja i drugima i nikad nisam imala baš nikakvih rezultata (osim 15 kg više i brkova).
Uglavnom, ta tri mjeseca pijem lijekove, redovito sam na kontrolama, i moram se pohvaliti da sam 5 tjedana trudna!!! Bez njega se to nikada nebi desilo, i ja osobno ne bih više nikada išla kod nekoga drugoga. I biti ću mu uvijek zahvalna.
Ali to je samo moje mišljenje...

missixty
10.09.2008., 11:59
Bok svima :)

ja sada malo upadam s par pitanja ..

kakav je Podobnik za "netrudničke" preglede? Koliko koštaju znači pregled, PAPA i UZV?

Iako imam super "socijalnu" doktoricu, razmišljala sam da prije (nadam se skore) trudnoće odem kod Podobnika na pregled i da u trudnoći osim kod svoje doktorice odem i na par privatnih pregleda kod njega.

Da li mi to (odlazak na "netrudničke" preglede) olakšava dolazak u bolnicu i rađanje kod njega s obzirom na informacije da oni primaju samo svoje trudnice?

Malo sam kopala po forumu, nešto našla, nešto ne..

Hvala na odgovorima :s

Moj prvi pregled, papa, uzv (intravaginalni) i digitalni color-doppler me je koštao 700 kn. Mislim da nije tako strašno obzirom da frizura s farbanjem kod malo boljeg frizera dođe 450 kn. Ovo je ipak za zdravlje. Nalazi su mi nakon 5-6 dana stigli na kućnu adresu (u Rijeku). Jako su bili ljubazni iako nisam njihova stalna pacijentica.
Nadam se da ti je ovo bar malo pomoglo pri odluci

llely
10.09.2008., 13:28
Moj prvi pregled, papa, uzv (intravaginalni) i digitalni color-doppler me je koštao 700 kn. Mislim da nije tako strašno obzirom da frizura s farbanjem kod malo boljeg frizera dođe 450 kn. Ovo je ipak za zdravlje. Nalazi su mi nakon 5-6 dana stigli na kućnu adresu (u Rijeku). Jako su bili ljubazni iako nisam njihova stalna pacijentica.
Nadam se da ti je ovo bar malo pomoglo pri odluci

sjajno :) čestitam na trudnoći :D

planiraš li roditi kod Podobnika? da li to što si mu bila netrudnica pacijent ima pomoći za eventualni porođaj?

Mirkkaa
10.09.2008., 13:58
Evo, ja sam prvi put bila na pregledu u privatnoj bolnici Podobnik u 28. tjednu trudnoce i odusevljena sam. Upala sam kod dr. Zmijanac koja je stvarno odlicna. I ja sam prethodno isla kod privatnika, pa znam kako se neki odnose iako im placas-gleda da sto pre odradi posao i uzme lovu. Kod dr. Zmijanac se stvarno nisam osjecala kao da ih nesto gnjavim, da zeli samo odraditi posao, posvetila nam je sat i pol vremena, za istu cijenu kao i kod drugih. I bas sam se lijepo osjecala, s obzirom da mrzim gin.preglede, nikako se ne mogu naviknuti na njih:) Na kraju sam joj rekla da bismo mi nastavili da pratimo trudnocu kod njih (nje), te da planiramo i porod u klinici. Zapisala me je i rekla da sam sad njihov pacijent i da nema frke. MM je ispitivao kao sta ako ne bude mjesta i sl. a ona je rekla da ce sad za mene uvjek biti mesta, da nema frke. Tako da mislim da je vazno samo malo ranije da odes kod njih na pregled, da nije bas tako bitno da krenes kod njih od pocetka. iskreno, ja u pocetku nisam ni razmiljala niti sam znala za njih iako vec nekoliko godina zivim u ZG. Inace, trudnoca mi je uredna, ali sam jednostavno htjela da osjetim tu sigurnost. Iduci pregled mi je 22. 9.:)

missixty
10.09.2008., 22:50
sjajno :) čestitam na trudnoći :D

planiraš li roditi kod Podobnika? da li to što si mu bila netrudnica pacijent ima pomoći za eventualni porođaj?

Vjerojatno ću tamo i roditi jer mi je to nekako normalno da me porodi onaj liječnik koji je upoznat sa mojom situacijom i koji me već dobro poznaje.
Nećeš imati nikakvih problema i da se prebaciš tamo usred trudnoće. Ali nemoj čekati zadnji čas. Inače obični trudnički pregledi dođu oko 400kn, nisam sigurna.
Good luck!:top:

llely
11.09.2008., 07:40
curke puno hvala na odgovorima i želim vam svu sreću :)

Mirkkaa
11.09.2008., 15:35
Da li neka zenska s foruma nedavno bila na porodu u bolnici Podobnik?Bas bih voljela da cujem neka svjeza iskustva. I naravno, sto su sve nosile od stvari?:)

Dancica
11.09.2008., 15:42
ja sam rodila tamo i dosta pisala o tome, ne mogu svaki put ispocetka....

ima puno cura kojima sam prenijela sve svoje dojmove i iskustvo i na PM pa ti moze koja od njih napisati (naravno bez spominjanja mog imena jer nezelim se naci usred krivih navoda)....
do sada vec ima puno pooda iz pr. rodilista i ako malo potrazis(google) naci ces :)

Mirkkaa
11.09.2008., 16:03
Citala sam ranije, ali mislila sam da li je neka nedavno bila-recimo, prije mjesec, dva, da ne govorim o tome ako je bila prije tjedan, dva:)
Potrazicu tvoja iskustva, ne sjecam se jesu li + ili -, ali pokusacu nesto da iskopam iako ima puno za traziti. Hvala!

Dancica
11.09.2008., 16:09
pogledaj na Rodi ako ima tko sa iskustvom, od tamo su neke cure radile reportazu za RTL :)

buduci da se na pr. rodiliste jos uvijek gleda jako puno samo financijski znam da ja nisam htjela puno pricati o tome a isto tako ni druge mame... vecina ipak samo prica o financijskom dijelu pa se nelagodno osjecamo na kraju price :( (kao da smo mi krive sto smo si to priustile)....
ja zato nisam nigdje voljela pricati o tome (mislim javno tipa TV, novine,....)

Mirkkaa
11.09.2008., 16:19
Pronasla sam tvoje tekstove Dancice, i jako su lijepi. Odlicno! I sjetila sam se da sam ih vec citala:)Hvala!

Dancica
11.09.2008., 16:21
Pronasla sam tvoje tekstove Dancice, i jako su lijepi. Odlicno! I sjetila sam se da sam ih vec citala:)Hvala!

hvala ti:)
znam koliko je meni znacila svaka rijec prije poroda :)
ako sto trebas samo pisi :)

velika.jabuka
12.09.2008., 11:10
Bila na GO pa malo kasnim sa odgovorom :)
ne kuzim kakav prenatalni dodatak?
pijes HIPPOV caj?
to je OK, ali nije garantirano da potice mllijeko....
ne razumijem sto smatras po prenatalnim dodatkom?

ma ne, mislim na dodatak prehrani (najvažnija je folna kiselina) koji je preporučeno uzimati u trudnoći, pogotovo ranoj, radi pokrivanja eventualnih nedostataka u prehrani.
cure u HR uglavnom piju Twinlab Prenatal, a ja sam čitala da je taj opasan jer sadrži prevelike količine vitanina A i D, pa pijem HIPPov sirup (ne onaj čaj za dojilje!) koji ginekolozi preporučaju trudnicama u Austriji i Njemačkoj..

Dancica
12.09.2008., 11:13
ja sam pila i jos pijem taj prenatal - super mi je :)
pred kraj trudnoce pila i zeljezo :)
folnu nikada....

to ti je individualno i ovisi o tvojoj vrsti prehrane, krvnoj slici,.....

Mirkkaa
12.09.2008., 14:31
I ja otpocetka pijem Twinlab i cini mi se da je ok. Sad pijem uz to i zeljezo, to su mi dodatno preporucili kod Podobnika, jer bi, prema njihovom misljenju, sve trudnice trebale nadonadjivati zeljezo pred kraj trudnoce, odnosno ulaskom u zadnje tromesjecje:)
Dancica,daj mi reci sta si od stvari nosila na porod?Ilis i koristila sve njihovo?Ko ti je bio na porodu od doktora?Ja planiram epiduralnu, a s obzirom da me je preuzela dr. Zmijanac, nadam se da ce i ona biti prisutna:)

velika.jabuka
13.09.2008., 09:17
hvala cure :)

velika.jabuka
19.09.2008., 09:22
evo, napokon sam dočekala i taj prvi trudnički pregled kod dr. Podobnika.. 9 tjedana :)
moram priznati da sam imala popriličnu fobiju od toga, jer sam uvijek dosad odlazila kod jedne vrlo nježne doktorice. nažalost, ta doktorica nema privatnu polikliniku za porođaj..
uglavnom, moj prvi dojam je ODLIČAN! doktor je bio vrlo obazriv, djelovao je vrlo smirujuće na mene, posvetio mi je puno vremena, potrudio se da me uvjeri kako je sve super ok, objasnio mi je sve što sam ga pitala i naravno više.

kad sam prenosila svoje dojmove drugima, jedna (zločesta?) cura, odvjetnica, mi je rekla da se protiv njih sprema tužba jer jako forsiraju carske rezove, radi čega izmišljaju komplikacije tipa prevelika porođajna težina i sl. koji objektivno ne stoje..

meni se to čini nemoguće..

Dancica
19.09.2008., 09:41
to za carski ne stoji , jer npr meni se ocekivala beba od cca 5kg, ali me dr uvjerio (i sebe i mene) na par zadnjih uzv-a mjereci zdjelicu i sve, da ce biti sve OK....

moja frendica htjela na carski, ali su je do samog poroda odgovarali od carskog, razgovarali sa njom puno puta, i stvarno naginju vaginalnom i prirodnom porodu....

jabuka - drago mi je da ti je bilo super!!! on uistinu je vrlo njezan, pazljiv i njegove preglede niti ne osjetis :)

Mirkkaa
19.09.2008., 09:52
evo, napokon sam dočekala i taj prvi trudnički pregled kod dr. Podobnika.. 9 tjedana :)
moram priznati da sam imala popriličnu fobiju od toga, jer sam uvijek dosad odlazila kod jedne vrlo nježne doktorice. nažalost, ta doktorica nema privatnu polikliniku za porođaj..
uglavnom, moj prvi dojam je ODLIČAN! doktor je bio vrlo obazriv, djelovao je vrlo smirujuće na mene, posvetio mi je puno vremena, potrudio se da me uvjeri kako je sve super ok, objasnio mi je sve što sam ga pitala i naravno više.

kad sam prenosila svoje dojmove drugima, jedna (zločesta?) cura, odvjetnica, mi je rekla da se protiv njih sprema tužba jer jako forsiraju carske rezove, radi čega izmišljaju komplikacije tipa prevelika porođajna težina i sl. koji objektivno ne stoje..

NIsam cula nista o tome, iako nije nemoguce da netko pokrene tuzbu. S obzirom da se kod njih sve placa, meni bas i nema puno logike da se bas tako jako forsira carski. Nije bas tako velika razlika u cijena izmedju poroda da bi bas oni sad riskirali da dodju na "los glas" ili da im se prijeti tuzbama. Mozda pristaju uraditi carski rez cesce nego drzavni lijecnici (od kojih dio isto mozes platiti da ti naprave carski i to ispod stola) za neke komplikacije koje u drzavnim bolnicama ne bi odmah priznali, posebno ukoliko pacijentica zeli carski.
Ja ne vidim nista lose u tome da se pacijentici izadje u susret ako zeli carski i ukoliko postoji realna naznaka da bi moglo doci do komplikacija tjekom poroda...Iskreno, nemam nista protiv niti ako netko zeli carski bez obzira na komplikacije. Moja prijateljica je platila lijecnika u drzavnoj bolnici da joj napravi carski i daleko od toga da je usamljeni primjer.
Najvaznije da porodi dobro prodju, bet velikih trauma, da su nase bebice dobro i da sretno odemo doma:)

Mirkkaa
19.09.2008., 09:53
E da, velika.jabuka, bas mi je drago da su tvoja iskustva pozitivna, jer su i moja nakon prvog pregleda. U pon. idem na drugi pregled:)

Dancica
19.09.2008., 10:02
jucer sam cula (provjereno) da se u drz. rodilistima placa ispod stola 200EUR za epiduralnu... to platis anesteziologu i zagarantirano je imas !!!

to mi je katastrofa!!!!!!!!!!!!!!

Mirkkaa
19.09.2008., 10:14
Nista me ne iznenadjuje, cak naprotiv. Ja ne znam ni kako bih nekome ponudila da mu platim ispod stopla, kako bi mi dao epiduralnu. Ja sam, na primjer, jucer na trudnickom tecaju cula da su na Sv. Duhu, gdje se najcesce i daju epiduralne, nestasice iste, odnosno katetara, pa nije sigurno da da li ces dobiti epid. cak iako se sve dogovoris. Kako su nam rekli, ranije se moglo dogovoriti da sam kupis taj katetar koji nije skup, pa onda ti daju epid. ali sad kao to ne moze, ali te naruce na dogovor kod aneteziologa ako zelis. Pretpostavljam onda da se na tom dogovoru "dogovara" i cijena takve epiduralne:) Pretjeruju stvarno, ali ko zeli bezbolni porod, a nema novaca za privatno rodiliste, ne preostaje mu nista drugo nego da pristane na cijenu.

valneahana
19.09.2008., 20:03
jucer sam cula (provjereno) da se u drz. rodilistima placa ispod stola 200EUR za epiduralnu... to platis anesteziologu i zagarantirano je imas !!!

to mi je katastrofa!!!!!!!!!!!!!!

pa dobiješ ju i ovako i onako,mislim nekužim kak misliš plaćanje epiduralne kad ju dobiješ ako ju hoćeš samo moraš biti otvoren 4 prsta prije ne

meni ju nudili u 3 ujutro

Dancica
19.09.2008., 20:47
ne dobijes ju ... barem ne svi...
dok je imaju (navodno dobiju na sv.duhu ili u vinogradskoj, nisam sigurna, samo 30 komada za cijeli mjesec) dobiju je svi, ali kad potrose onda je gotovo, mozes je traziti ali nitko ne garantira da ces je dobiti :(

MariaDelMar
19.09.2008., 22:27
moja frendica na drugom porodu (merkur) dogovorila s dr. epiduralnu, ali nije podmazala - pet puta ih je molila, ali nije dobila e od epiduralne.

velika.jabuka
20.09.2008., 20:16
moja šogorica je rodila u Petrovoj, nije ništa podmazivala ali je poznavala doktora. kad je nakon poroda sestra doktoru donijela konac za šivanje, doktor je rekao 'kaj je ovo??' i otišao u svoj stol po 'normalni' konac..

larazg
20.09.2008., 20:24
kad je nakon poroda sestra doktoru donijela konac za šivanje, doktor je rekao 'kaj je ovo??' i otišao u svoj stol po 'normalni' konac..

a kaj ju je šio 'flaksom za lovit ribu'?

kokolina 05.02.
15.10.2008., 17:07
bok svima
Ima već duže kako sam rodila kod Podobnika i do sada mi se nije pisalo, a i nove dnevne obveze mi nisu dozvoljavale. Znam da ste svi usplahireni i ne znate što vas očekuje. Ja imam i pozitvnih i nešto manje negativnih iskustava iz poliklinike. Pitaje me i dooooobro se o svemu raspitajte i kod drugih...

larazg
15.10.2008., 17:12
super.... drago mi je da si se javila

ajd lijepo napiši i pozitivna i ta manje pozitivna iskustva

podijeli to sa nama...molim te :moli: :)

Dancica
15.10.2008., 17:24
ispricaj nam :)
sve mane mogu biti ispravljene ako ih kazes , a i mogu biti ispravak za buduce mame ;)

Mirkkaa
15.10.2008., 20:31
Ja se bas pripremam za porod kod Podobnika, pa me bas zanimaju tvoja iskustva:)Cekamo...

MariaDelMar
16.10.2008., 12:25
kokolina, napiši molim te svoje iskustvo - i dobre i loše strane, to rodilište je i meni jedna od izglednih opcija, pa bih se rado pripremila.

hvala :)

Mirkkaa
16.10.2008., 16:10
Joj i ja bih voljela da cujem, mada su mi puno znacila i iskustva Dancice i jos jedne cure, mislim da se zove Lea, pisala je ovdje:)I moji su utisci o bolnici i ljecnicima jako pozitivni, sad opet u utorak idem na pregled kod dr. Zmijanac. Ulivaju mi veliko povjerenje, nadam se da ce tako i ostati.

succorosso
18.10.2008., 19:30

Meni se isto cini kao glupost. Tko ce ih tuziti? Gradski vodovod? Kako ce dokazati da su neki zahvati hmm, nepotrebni? neopravdani? protu-nesto? Koji je uopce prestup? Da nisu isti kao drzavni mesari u statistici? Fala Bogu da nisu!

Ako je pacijentica zeljela carski i lijecnik izveo carski, tko je ostecena strana?

Precious X
19.10.2008., 23:17
hm... ja sam to malo drugačije shvatila... naime možda da sugeriraju carski ženama koje ga inače nebi jer kao "porođajna težina, bla, bla..." kako bi izmuzli više love.. ne znam kako drugačije interpretirat, jedino tako ima oštećenih strana.

velika.jabuka
20.10.2008., 11:44
kod Podobnika je navodno omjer carskih i vaginalnih poroda 50-50, dok u drugim rodilištima to nije ni blizu tako.
nesporazum je, opet navodno, nastao kod rodilje koja je jako htjela roditi prirodno, a tijekom poroda joj je nametnut carski. kažem nametnut, jer žena tad baš vjerojatno nije bila u poziciji pregovarati i boriti se.

ali, što se više raspitujem, to manje vjerujem da je to istina.
zapravo, čula sam za više slučajeva kad je bilo suprotno. žene u biti češće traže carske da si 'skrate muke', pa idu kod Podobnika jer misle da će to tamo prije dobiti. osobno mislim da je elektivni carski ok (tko voli nek izvoli), ali o tome se kod nas još dosta raspravlja.

uglavnom, ja sam u međuvremenu odradila i drugi pregled kod Podobnika, i moja iskustva su i dalje vrlo pozitivna. sve što sam do sada čula i vidjela ulijeva mi veliko povjerenje..

i ja bi jako voljela čuti kokolinina iskustva, i pozitivna i negativna, jer bi mi pomogla da znam biti na oprezu.

sijandraffm
21.10.2008., 07:52
nema kokoline:kava:

twisted.x.siste
22.10.2008., 13:48
Jok, ne šljivi nas a mi znatiželjne, uff:p

Mirkkaa
22.10.2008., 13:51
Bas sam htjela da cujem njena iskustva, ali nema veze. Ja sam jucer bila na redovnom pregledu, sve ok. ja sam kod dr. Zmijanac i ona mi je stvarno super. Nisam nikad imala tako dobrog i pazljivog ginekologa, uz to nimalo nadmena, a profesionalna.Meni se termin primakao, ne znam da li neka od vas uskoro trebva da se poradja tamo?:)

Apathetic
22.10.2008., 14:39
Bas sam htjela da cujem njena iskustva, ali nema veze. Ja sam jucer bila na redovnom pregledu, sve ok. ja sam kod dr. Zmijanac i ona mi je stvarno super. Nisam nikad imala tako dobrog i pazljivog ginekologa, uz to nimalo nadmena, a profesionalna.Meni se termin primakao, ne znam da li neka od vas uskoro trebva da se poradja tamo?:)
Ja! Danas ušla u 37 tj.:p

Mirkkaa
22.10.2008., 17:01
Ja! Danas ušla u 37 tj.:p

Onda smo nas dve tu negdje, ja sam 37+3:) Kod koga si na pregledima?

MariaDelMar
22.10.2008., 17:14
@ mirka i apathetic - a kad ste vi krenule u privatno r. na preglede?

Mirkkaa
22.10.2008., 20:28
@ mirka i apathetic - a kad ste vi krenule u privatno r. na preglede?

Mislim da je bio 29. ili 30. tjedan i sad je sve ok. Prije nisam bila sigurna gdje cu ici na porod, nisam bas ni racunala na privatnu bolnicu, ali kad smo odlucili, otisla vidjeti, svidjelo mi se, prebacila se od mog ginica tamo i to je to:)

Vesper Lynd
22.10.2008., 23:13
Mislim da je bio 29. ili 30. tjedan i sad je sve ok. Prije nisam bila sigurna gdje cu ici na porod, nisam bas ni racunala na privatnu bolnicu, ali kad smo odlucili, otisla vidjeti, svidjelo mi se, prebacila se od mog ginica tamo i to je to:)

Ja sam mislila da je potrebno vodit cijelu trudnocu da bi ti bilo rezervirano mjesto u njihovom rodilistu, a ne samo zadnjih par tjedana!

Mirkkaa
23.10.2008., 00:32
Ja sam mislila da je potrebno vodit cijelu trudnocu da bi ti bilo rezervirano mjesto u njihovom rodilistu, a ne samo zadnjih par tjedana!

Ma ne, dobro je kad si kod njih od pocetka, ali nije to uvjet. Vazno je ipak doci prije kod njih, bar u zadnjem tromesecju. Ja sam vec obavila dosta pregleda, a sad sam svaki tjedan do kraja:) Iskreno, nisam ni znala za njih kad je sam ostala trudna, tek smo kasnije skontali da bismo mozda mogli tamo. Mozes ti kod njih da vodis trudnoca, a ne moras da se poradjas tamo...Sve su opcije u igri, jedino sto bas ne moze ili bar ti ne garantiraju nista je ako dodjes pred porod na pregled, dva, pa bi da se poradjas. Ipak, nisam cula da su bas nekog odbili, posebno ako ima mjesta. Uskoro ce otvoriti i nove apartmane, pa ce biti jos vise mjesta. Primjetila sam da stvarno ima dosta zena kod njih na pregledima.

Apathetic
23.10.2008., 13:50
ja sam kod Gebauer, počela isto tako negdje sa 29 tj. ja sam nakon prvog isksutva državne odmah odlučila da je privatno glavna solucija:mig:

Apathetic
23.10.2008., 13:51
Ma ne, dobro je kad si kod njih od pocetka, ali nije to uvjet. Vazno je ipak doci prije kod njih, bar u zadnjem tromesecju. Ja sam vec obavila dosta pregleda, a sad sam svaki tjedan do kraja:) Iskreno, nisam ni znala za njih kad je sam ostala trudna, tek smo kasnije skontali da bismo mozda mogli tamo. Mozes ti kod njih da vodis trudnoca, a ne moras da se poradjas tamo...Sve su opcije u igri, jedino sto bas ne moze ili bar ti ne garantiraju nista je ako dodjes pred porod na pregled, dva, pa bi da se poradjas. Ipak, nisam cula da su bas nekog odbili, posebno ako ima mjesta. Uskoro ce otvoriti i nove apartmane, pa ce biti jos vise mjesta. Primjetila sam da stvarno ima dosta zena kod njih na pregledima.bogme da...sve nas je više i više:D

Mirkkaa
24.10.2008., 20:21
bogme da...sve nas je više i više:D

Za kakav si se porod odlucila?I sta planiras da poneses u rodiliste?Meni su rekli da ne treba bukvalno nista, osim cetkice za zube. Ovdje su neke cure to i govorile, pa me zanima kakva su tvoja razmisljanja. I ja mislim kad vec placam da nista ne nosim, ali opet mi nekako bezveze...:)

Apathetic
24.10.2008., 20:35
Za kakav si se porod odlucila?I sta planiras da poneses u rodiliste?Meni su rekli da ne treba bukvalno nista, osim cetkice za zube. Ovdje su neke cure to i govorile, pa me zanima kakva su tvoja razmisljanja. I ja mislim kad vec placam da nista ne nosim, ali opet mi nekako bezveze...:)
su rekli i meni, no ja ipak nosim jednokratne gaćice, uloške,izdajalicu,kremu za bebe, i opremu za izlazak. I naravno kreme , gel za tuširanje itd. :rolleyes:
na kraju nosim sve živo:rofl:. Rodit ću na carski jer je beba ogromna , a i prvi je bio carski tako da mi se ne da riskirati

N1n@
30.10.2008., 11:34
Bok cure... :w
Ja sam relativno nova na forumu (trudnice), na ovoj temi svakako..
Ovako ja sam pacijentica dr. Podobnika od 5.tj. trudnoće i zaista imam odlična iskustava. U početku sam imala komplikacije (čitajte: krvarenja) pa sam kod njega bila svako malo... uglavnom sam ležala cca. mjesec dana.
Bio je jako srdačan, svaki put mi je posvetio puno vremena i detaljno ultrazvučno pregledao, mogla sam ga nazvati i usred noči ako sam prokrvarila i to mi je dao svoj privatni mob...
Do sada sam bila na cca 7 pregleda i bez ikakve dvojbe ostajem do kraja!!
Moja prijateljica je tamo rodila nedavno i jako je zadovoljna. Naime, porod je bio normalni vaginalni uz epiduralnu...

Eto...sumnjam da me bilo koji post može odgovoriti od moje odlučnosti da rodim upravo tamo :angel: pogotovo nakon ovih događaja s meningitisom i inim pričama!!!

larazg
30.10.2008., 11:38
super...možeš li napisati to ležanje kod njega u bolnici koliko si platila?????

N1n@
30.10.2008., 13:06
Ma krivo si me shvatila.... nisam tamo ležala, već doma.
Nisam sigurna da li se uopće može tamo ležati zbog komplikacija :ne zna:

larazg
30.10.2008., 13:08
U početku sam imala komplikacije (čitajte: krvarenja) pa sam kod njega bila svako malo... uglavnom sam ležala cca. mjesec dana.

a hebiga kako da shvatim :confused::confused:

Dancica
30.10.2008., 13:29
su rekli i meni, no ja ipak nosim jednokratne gaćice, uloške,izdajalicu,kremu za bebe, i opremu za izlazak. I naravno kreme , gel za tuširanje itd. :rolleyes:
na kraju nosim sve živo:rofl:. Rodit ću na carski jer je beba ogromna , a i prvi je bio carski tako da mi se ne da riskirati

iz prve ruke, iz iskustva :
gacice, jednokratne oni imaju i to mnogo kvalitetnije od ovih koje mi mozemo kupiti (cim sam dosla doma i pocela korisiti svoje jednokratne odmah mi izbila alergija... blazene njihove), uloske dobijes koliko trebas i nema potrebe da nosis, uvijek imas extra paket u kupaoni, kremu za bebe kao i sve za bebe imas u stolu za presvlacenje koji ti je u sobi, tako da ti uistinu nista ne treba, gel za tusiranje i sl. ti ne treba jer imas njihov, ja sam cak tih prvih dana vise vjerovala njihovom nego mom....
uistinu ti nista ne treba nego cetkica i pasta za zube (i naravno stvari za TMa)

Apathetic
30.10.2008., 17:11
e super da si se javila.....:mig:
a jel znaš kako oni stoje sa sterilizatorom za izdajalice ako će trebati?
uporno tražim tvoj post s poroda ali ne mogu naći. kako si ti rodila?
kako su ti bile sestre. mislim doktori su mi svi ok, ali moram priznati da mi pola sestara tako-tako. možda im uvijek uletim na neku gužvu

Dancica
30.10.2008., 17:40
mora biti tuda negdje prica...
sestre su mi bile OK, jedna mi je bila manje simpa (plava sestra za mame) ali je sa njom radila predivna,presimpaticna,presuper plava sestra za bebe - jedna toliko predivna osoba :)

ako ti bilo sto treba od info javi... premda je moj porod bio pred sad vec skoro 7mjeseci :)

Mirkkaa
02.11.2008., 13:55
Evo svijezih informacija-porodila sam se 26.10. kod Podobnika i postala mama predivnog Davida:)Iskustvo je jako dobro, posebno sto se tice lijecnika. Doista sve imas njihovo i nista ne treba osim cetkica i pasta za zube. Sta god da sam ponela, nije mi trebalo jer sam i ja puno vise vjerovala njihovim stvarima - od spavacica, rucnika, izdajalica, ogrtaca, gelova za tusiranja, ulozaka, maramica vlaznih, ulozaka za dojenje....Ma sve sto vam padne na pamet, ima u neogranicenim kolicinama i sve ti donesu...Za bebu takodjer...
Najvazniji su ljecnici koji su prekrasni. Meni je 15 dana prije termina pukao vodenjak u 3.30, voda curila, ostala sam cvrsto zatvorena, bez trudova, iako su pokusali da ih izazovu. Nakon osam sati, predlozili carski (Podobnik bio u smjeni, ispalo je vise nego odlicno), jer nikako nije islo otvaranja, a voda u velikim kolicinama oticala. napravili carski uz spinalnu i David stigao kao car u 12.45! (drugi put cu koga interesira opisati svoj dozivljaj spinalne anestezije-vrlo neobican, bezbolan, naravno:)
Jedino na sta imam prituzbu je jedna sestra koja radi s mamama, zove se Zorica, da radi u drzavnoj, bila bi gori primjer najgorih, frustriranih sestara iz drzavnih bolnica. Ovako, mora biti koliko-toliko ljubazna, a jednostavno joj ne ide. Uoci poroda mi drzala neke lekcije, dala krive formulare za maticne stanice(iako je tvrdila da ona zna bolje od nas jer je bila na tecaju!), a kada sam treci put nakon carskog trebala da ustanem i pozvala je u pomoc, nadmeno mi je odgovorila kako ona moze samo da mi da savjet, nikako da ustane umjesto mene iz kreveta!Pa da sam htjela takve grube recenice, izvestacenost, drskost ne bih placala skoro cetiri tisuce eura da imam pomoc, podrsku i neku ljubaznu rijec!Mislim, nisam ni ocekivala da ustane umjesto mene, samo postoji bezbroj ljepsih nacina da se to objasni i kaze! Dobro, za odlazak kod Podobnika sam se odlucila prije svega zbog ljecnika i sigurnosti koju sam osjacala u svakom casu! To su samo neki primjeri losijeg iskustva s jednom od sestara, srecom, nisam je puno vidjala, ali nekako se pogodila u kljucnim trenucima u smjeni. Da ne ispadne kako ih samo hvalim:) Ipak, ostale sestre, bukvalno sve, su mi bile predivne, posebno Sara koja radi s bebama. Predivna sestra, puna brige, ljubavi za djecu, brizna prema majkama....Da ne bi bilo zabune, i sve ostale su predivne, bez neugodnog iskustva, pogresnih rijeci u situaciji kada se oporavljas nakon carskog, kada ti treba pomoc i oko bebe, spremne su da pomognu kad god zatreba...
Najvaznije od svega, ponavljam, ljecnici doista pruzaju bezbriznost, maksimalnu sigurnost za bebu i majku, na usluzi su savjetima, strucnoscu i svim drugim kad god zatreba. Iako mi je ljecnica bila dr. Zmijanac, Podobnik me je porodio jer je bio u smjeni i bio je dosta predivan. Pomogao mi je u svemu, svaki dan me je bar dva puta obilazio (dolazili su i drugi ljecnici), razgovorao sa suprugom...Bez razmisljanja bih se ponovo odlucila da idem kod njih!
Ovo su samo neke opce informacije, ako neko ima dodatna pitanja, odgovoricu!:)
Uglavnom, dosli smo doma u petak i predivno nam je skupa- David, mm i ja:)

MariaDelMar
02.11.2008., 16:50
mirkaaa, čestitam! :jumping: :jumping: :jumping:
i drago mi je da je sve bilo tako dobro!:)

hvala ti što si se javila tako brzo nakon poroda! :) znači da se dobro osjećaš :)
ovo kad kažeš da su pokušavali izazvati trudove - misliš, stavili su te na drip ili?
jesu ti rezali mišiće?
i jesi im rekla za tu neljubaznu sestru?

sorry, imam puno pitanja - ali slijedeći tjedan (to mi je 28. tjedan) idem zadnji put kod moje gin. i onda ću na slijedeći pregled kod podobnika - mislim, ne kod njega osobno, ali na kliniku i sve me živo zanima.

čak mislim da bih se usudila probati i vaginalno roditi kod njih, jer imam povjerenja da bi stalno netko stručan bio uz mene i pazio da se može odreagirati ako nešto krene po zlu, a ne da mi dijete ostane bez kisika ili nešto sl. - daleko bilo!

puuuuno puno ti hvala! :)

Mirkkaa
02.11.2008., 20:32
EVo jos jedno brzinsko javljanje dok David spava:)Znam koliko je meni svaka informacija znacila i koliku je ulogu igrala brzina:)
E ovako, posto se nisam niti malo otvorila, Podobnik mi je stavio neki gel koji je trebao da izazove trudove i otvaranje. Onda drip nije bio koristan. Tako nekako. Meni nije smetao klistir i brijanje (iako sam kada mi je pukao vodenjak otisla na wc i na brzinu se izdepilirala kremom:), a oni su malo popravili, samo malo na ozlazu. Nije mi trebalo, ali ok, nista strasno kako sam ja mislila da ce biti.
Ja sam htjela vaginalni uz epiduralnu, ali kako nije islo, a nisam niti jednog trenutka htjela da riskiram bebu, pristala sam na carski i to se pokazalo jako dobrim za Davida kojem se dva puta omotala pupcana oko vrata, tjekom isticanja plodne vode. Zamisli da nisam pristala....Ili da smo jos cekali, svakako bih zavrsila na carskom, jer bi ctg poceo da pokazuje da se beba muci. A voda je stvarno oticala u veeelikoj kolicini:)
Misice nisu rezali, vec su ih razmicali, ali su ih na kraju ipak malo zasili, da ih stegnu. Za sestru nisam stigla da kazem od silnih stvari koje su mi se dogadjale, ali zato sutra idem na vadjenje konaca...
I da, stvarno ne treba da brines da nece biti uz tebe, zaista su stalno tu, vrlo brizni i nista ne prepustaju slucaju!
E sad moram da palim, pa se cujemo, drzim fige!

Apathetic
02.11.2008., 20:35
Evo svijezih informacija-porodila sam se 26.10. kod Podobnika i postala mama predivnog Davida:)Iskustvo je jako dobro, posebno sto se tice lijecnika. Jedino na sta imam prituzbu je jedna sestra koja radi s mamama, zove se Zorica, da radi u drzavnoj, bila bi gori primjer najgorih, frustriranih sestara iz drzavnih bolnica. Ovako, mora biti koliko-toliko ljubazna, a jednostavno joj ne ide. Uoci poroda mi drzala neke lekcije, dala krive formulare za maticne stanice(iako je tvrdila da ona zna bolje od nas jer je bila na tecaju!), a kada sam treci put nakon carskog trebala da ustanem i pozvala je u pomoc, nadmeno mi je odgovorila kako ona moze samo da mi da savjet, nikako da ustane umjesto mene iz kreveta!Pa da sam htjela takve grube recenice, izvestacenost, drskost ne bih placala skoro cetiri tisuce eura da imam pomoc, podrsku i neku ljubaznu rijec!Mislim, nisam ni ocekivala da ustane umjesto mene, samo postoji bezbroj ljepsih nacina da se to objasni i kaze!
...prvo....čestitamo:cerek:
..drugo hvala na podrobnim info...i mi ćemo skoro ponoviti scenarij :top: pa nam puno znače ovakva super iskustva.
...treće...sestre očito ostaju sestre kakve su i bile....na nama je očito samo da sad zaista za svoje novce zatražimo i drugačiji tretman
...super post, hvala:)

Dancica
02.11.2008., 20:41
CESTITAM!!!!!!!!!!

ja sam nakon izlaska iz rodilista napisala sve svoje primjedbe na papir, svaku sitnicu koja mi je smetala i predala taj papir direktno u ruke Podobniku. Njemu je bilo drago dobiti listu primjedbi i to mi je bilo lipo za cut i vidit...
kako je moja frendica mjesec dana poslije mene tamo rodila, rekla mi je da su sve moje primjedbe ispravljene...
Zorica je bila meni na porodu i ona je sestra koja mi je pokazivala rodiliste tako da sam je znala i od prije poroda...
ona nema dlake na jeziku, zna biti drska, ali zna biti i draga...
sve je stvar kako je upoznas...

vise bi voljela da je nema u privatnom rodilistu, za dobrobit svih rodilja u buducnosti a to bi netko treba reci i podobniku ( ja namjeravam na iducem pregledu, nemam vise dlake na jeziku)

inace , drago mi je da ti je sve proslo super :)

Dancica
02.11.2008., 20:43
ostale sestre, bukvalno sve, su mi bile predivne, posebno Sara koja radi s bebama. Predivna sestra, puna brige, ljubavi za djecu, brizna prema majkama....Da ne bi bilo zabune, i sve ostale su predivne, bez neugodnog iskustva, pogresnih rijeci u situaciji kada se oporavljas nakon carskog, kada ti treba pomoc i oko bebe, spremne su da pomognu kad god zatreba...

mislim da je ovo ona o kojoj sam i ja pricala :)
jedna mlada, predivna osoba, za pozeljeti da je imas kraj sebe... skoro pa nestvarna :)

MariaDelMar
02.11.2008., 21:16
mirkaaa - puno hvala još jednom :top:

pitanje za sve, ne samo za mirku koja ima prečeg posla oko malog davida :cerek: (joooj :cerek: ), pa je li moguće da se i pored svih mogućih 3,4, 5... 10D UZV dešava da ne vide pupčanu vrpcu oko vrata? :ne zna:

ps
moja frendica je rodila malenoga na zadak i imao je jednom omotanu pupčanu vrpcu oko vrata - i rodila vaginalno, sve ok prošlo :s to je bilo nedavno u riječkom rodilištu, imala je svu moguću pažnju dr.-a jer je maleni bio na zadak, pa su na svu sreću brzo uočili i tu pupčanu vrpcu, sva sreća :s

Lali Puna
02.11.2008., 21:22
pa je li moguće da se i pored svih mogućih 3,4, 5... 10D UZV dešava da ne vide pupčanu vrpcu oko vrata? :ne zna:

pa tijekom poroda te ne pregledavaju uzv-om
a pupčana vrpca se omota tijekom poroda, nije ona omotana otprije - zbog istjecanja vode, trudova koji guraju bebu prema van, pomiče se i tumba sve to unutra...

Lali Puna
02.11.2008., 21:23
sutra idem na vadjenje konaca...

mene su u vinogradskoj zašili koncem koji se apsorbira u organizam, čudi me da u privatnom to nemreš dobit nego moraš još i na vađenje konaca

Dancica
02.11.2008., 21:27
meni nisu radili uzv tijekom primitka u rodiliste :ne zna:

izgleda da u privatnom imaju obicaj vaditi konce, ali isto tako imaju obicaj i da se dijete dovede na kontrolu tako sa cca desetak dana tako da onda to sve obavis zajedno :top:

MariaDelMar
02.11.2008., 21:29
aha, hvala lali :)
nisam znala da se beba toliko okreće unutra, nego da u toj istoj savršenoj pozi :rofl: beba samo gura prema van :D samo iz nekakvog zgrčenog položaja prelazi u ispruženi, tako sam si ja to zamislila :misli:
mislila sam da to izgleda ovako: dođeš, oni pogledaju kako je beba okrenuta, pupčanu vrpcu i to je to. fix'n'fertig :D
kao, nema izmjena dok traje utakmica :D

MariaDelMar
02.11.2008., 21:32
mene su u vinogradskoj zašili koncem koji se apsorbira u organizam, čudi me da u privatnom to nemreš dobit nego moraš još i na vađenje konaca

meni su se do sada svi konci upalili, i samoapsorbirajući i obični, sve me strah ako rodim na carski kako će mi maternica zarast. :(
jesu izmislili neko varenje šava? šta rade ti znanstvenici, zabušavaju :misli:

Lea1805
03.11.2008., 12:49
mirkaaa čestitam :cerek:

Apathetic...sigurno nemaš tako udobne jednokratne kao oni. Ja sam kupila u DM,TL i u ljekarni (znam, nisam normalna :lol:) ali su mi bile koma sve jedino su njihove bile OK...na kraju sam MM slala po apotekama da nađe te mrežaste sa zelenim rubom, nije našao i koristila sam onda svoje pamučne bokserice.
Što se tiče uložaka meni je VIR 80 koma jer ima onu foliju na dnu (znate na kaj mislim) i imala sam osječaj ko da se zadržava toplina zbog te folije :confused: (ja nikad ne koristim uloške pa sam možda taj osječaj imala zbog toga) pa sam odustala od njih i kupila neke slovenske u DM (ne sječam se imena) koje su imale samo vatu i mrežicu.
Što se tiče gela za tuširanje cure su mi rekle da beba mora poznati mamin miris pa da kad se odlučim za jedan gel samo taj moram koristiti tako da sam ja u rodilište nosila svoj i na kraju sam ga tamo zaboravila i kad smo došli doma istuširala sam se s drugim i zamislite beba me prepoznala :mig: (mislim da je taj savjet totalna glupost)

moonyena
03.11.2008., 13:42
Što se tiče uložaka meni je VIR 80 koma jer ima onu foliju na dnu (znate na kaj mislim) i imala sam osječaj ko da se zadržava toplina zbog te folije :confused: (ja nikad ne koristim uloške pa sam možda taj osječaj imala zbog toga) pa sam odustala od njih i kupila neke slovenske u DM (ne sječam se imena) koje su imale samo vatu i mrežicu.

Ja sam imala takve Veo (obične, domaće, I.L. Ribar, Karlovac). Vir nisam ni probala, ali znam da imaju tu foliju, pa sam ih odmah isključila, jer su nam na trečaju preporučili samo vatu i mrežicu. Isto sam pročitala da postoje neki Chicco za poslije poroda.

Inače stalno sam miješala imena Vir i Veo, a sad kad sam spremala torbu drugi put, sam ih konačno naučila razlikovati, :D

MariaDelMar
04.11.2008., 18:51
ja što više informacija imam - sve manje znam :rolleyes:
bili smo danas na kontroli kod moje gin (privatnica, dosta jaka poliklinika u zg), najavila sam joj da ću slijedeći i sve ostale preglede, ako se odlučim roditi u privatnom rodilištu, morati i obaviti tamo.
i pitam je, naravno za njeno mišljenje o PR i o sv. duhu - jer su mi to opcije za rađanje u zg.

odgovor - bez namjere da ikoga uznemirim ili olevetam - kaže ona da ako se nešto zakomplicira prilikom poroda u PR, da onda voze pacijentice u državnu bolnicu i da ona zna za slučaj kad su pacijenticu vozili u merkur "na spašavanje" :eek:
dugi, "manji" problem sa PR je da neće uzeti pacijentice ako nešto nije u redu sa trudnoćom - moja, iako rizična, bi spadala u kategoriju koja bi bila primljena, ali ako bi nedajBože, došlo u naredna tri mjeseca do nekih većih problema, navodno me onda neće uzeti :ne zna:

zna netko nešto više o svemu tome?
ja sam fuuul u šoku, a i u blagoj komi, iskreno rečeno :(

larazg
04.11.2008., 18:55
ja što više informacija imam - sve manje znam :rolleyes:
bili smo danas na kontroli kod moje gin (privatnica, dosta jaka poliklinika u zg), najavila sam joj da ću slijedeći i sve ostale preglede, ako se odlučim roditi u privatnom rodilištu, morati i obaviti tamo.
i pitam je, naravno za njeno mišljenje o PR i o sv. duhu - jer su mi to opcije za rađanje u zg.

odgovor - bez namjere da ikoga uznemirim ili olevetam - kaže ona da ako se nešto zakomplicira prilikom poroda u PR, da onda voze pacijentice u državnu bolnicu i da ona zna za slučaj kad su pacijenticu vozili u merkur "na spašavanje" :eek:
dugi, "manji" problem sa PR je da neće uzeti pacijentice ako nešto nije u redu sa trudnoćom - moja, iako rizična, bi spadala u kategoriju koja bi bila primljena, ali ako bi nedajBože, došlo u naredna tri mjeseca do nekih većih problema, navodno me onda neće uzeti :ne zna:

zna netko nešto više o svemu tome?
ja sam fuuul u šoku, a i u blagoj komi, iskreno rečeno :(

savjet.. nazovi privatno rodilište i zakaži savjetovanje/razgovor te ga pitaj direktno o svom slučaju

Pusti rekla/kazala izjave. Pitaj ga direktno za tvoju kompliciranu trudnoću te pitaj ga za moguće komplikacije kakve su opcije.

MariaDelMar
04.11.2008., 19:07
već sam ih zvala prije cca 2 tjedna, htjela sam se naručiti samo na "konzultacije" pa su mi rekli da to nemaju, nego da moram na pregled i da onda mogu pogledati rodilite i popričati.

e sad, glupo mi da po meni stalno netko nešto prčka, i ovako sam bila na pregleda više od prosjeka, a i otvorena sam za 1 prst, ali misilm da ću morati ipak na pregled i u PR - možda da mi samo neki brzinski UZV napravi, da ne guraju prste u mene, i da to bude neki "formalni" pregled, pa da onda porazgovaramo.

ali ovo danas mi je totalno promijenilo precepciju :(

inače, kad sam ih zvala, bili su prepreljubazni, čak su me (samoinicijativno) i u rađaonu spojili, ja ostala "paf" :s

larazg
04.11.2008., 19:09
a čuj... kako očekuješ da ti netko da napamet odgovore ako te ne pregleda :confused:

MariaDelMar
04.11.2008., 19:16
pa kad sam razmišljala ići na amnicentezu bili smo samo na konzultacijama u priv. poliklinici supernova. nije me pregledavao čak ni na UZV, samo je pogledao moje dosadašnje nalaze.

a ovo za PR sam mislila: odem, oni me prošeću kroz bolnicu, pokažu sve i objasne (nešto kao vođena tura po muzeju :rofl: ) i ja razmislim da li mi to odgovara ili ne - tako nekako je radila moja šogica u australiji, obišla sva rodilišta koja su je zanimala i odlučila gdje će roditi. pa sam ja naivno pomislila da bi to moglo i kod nas, bar u PR, ali očito ne može.

larazg
04.11.2008., 19:20
pa kad sam razmišljala ići na amnicentezu bili smo samo na konzultacijama u priv. poliklinici supernova. nije me pregledavao čak ni na UZV, samo je pogledao moje dosadašnje nalaze.

a ovo za PR sam mislila: odem, oni me prošeću kroz bolnicu, pokažu sve i objasne (nešto kao vođena tura po muzeju :rofl: ) i ja razmislim da li mi to odgovara ili ne - tako nekako je radila moja šogica u australiji, obišla sva rodilišta koja su je zanimala i odlučila gdje će roditi. pa sam ja naivno pomislila da bi to moglo i kod nas, bar u PR, ali očito ne može.

A ne znam draga moja..... možda bi trebala samo tamo doći/banuti pa bi vidjela da li uopće želiš se tamo naručiti..

Ne znam, ali da je Podobnik sa Merkura jest, i vjerojatno je povezan sa Merkurom..
Ali ja u tome ne vidim ništa loše :ne zna:

MariaDelMar
05.11.2008., 10:08
sinoć sam bila u gužvi, pa se možda nisam dobro izrazila - ne smeta meni što je on "povezan" sa merkurom, nego ne želim da se mene u tko zna kakvom stanju transportira u neku drugu bolnicu.

larazg
13.11.2008., 19:51
evo Lara štreberica bila kod Podobnika.

I cure drage, evo cijena Poroda

Vaginalni - 14.500
Vaginalni sa epiduralnom 16.000
Porod u Vodi - 18.000
Carski rez - 21.000 (uključuje apartman boravak pratnje i pregled i skrb novorođenčeta i skrb do 5 dana)

Uzimanje matičnih stanica iz pupkovine 1000
Rh Faktor utvrđivanje i zaštita 500
cjepivo protiv žutice 200

MariaDelMar
13.11.2008., 20:40
to su sve cijene bez pdv-a?

ps
maria štreberica ide drugi tjedan :D
kod kojeg dr.-a si bila?
ja idem kod dr. zmijanac.

larazg
13.11.2008., 20:52
to su sve cijene bez pdv-a?

ps
maria štreberica ide drugi tjedan :D
kod kojeg dr.-a si bila?
ja idem kod dr. zmijanac.

je to su cijene bez PDV.
Bila sam kod profesora Podobnika lično :D

MariaDelMar
13.11.2008., 21:01
ideš :D

btw, koliko se ja sjećam što su cure pisale, carski je bio 20 000 plus pdv :mad: ali dobro, sve poskupljuje, a i treba netko platit nove apartmane, a meni nitko ne drži pištolj na glavi da idem baš tamo, pa prema tome...

javim se i ja poslije pregleda, rekli su mi da traje sat vremena - sad se pripremam, pišem pitanja u rokovničić, da ne zaboravim :rofl:

larazg
13.11.2008., 21:05
ja sam bila sat vremena....

Gledao na UZV protoke (koji su u mom slučaju jako jako bitni) te protoke između maternice i posteljice (a to nirko ne UZV ne gleda) a i teško se vide.

Svi gledaju protoke između posteljice i bebe kroz pupkovinu a nitko ne dotiče maternicu i kervne žile.

Obzirom da on brije na protoke općenito (to sdam čula za njega) zato sam i išla...jer moj problem su baš protoci

i pregled je 600 kuna a npr u Viliju je 550. znači nije neka razlika

MariaDelMar
13.11.2008., 21:20
super :top:, ja se već pripremila da će biti 700 kn.

sjećam se da si pisala da si imala problema sa trombofilijom, držim fige! :)

succorosso
15.11.2008., 19:19
a čuj... kako očekuješ da ti netko da napamet odgovore ako te ne pregleda :confused:

Meni zvuci kao da hoce $ za vrijeme koje ce potrositi. Dodjes, pa platis pregled i na istome kazes da zelis samo pitati, da ne zelis da te fizicki pregledava, savjeti su isto neka vrsta "pregleda". Ne vidim zasto bi covijek inzistirao da ti radi UZV ili da te vaginalno pregledava, uostalom ako inzistira onda kazes da neces, otkazes usluge, spakiras se i odes, nece te nasilno pregledavati.

larazg
16.11.2008., 06:15
Meni zvuci kao da hoce $ za vrijeme koje ce potrositi. Dodjes, pa platis pregled i na istome kazes da zelis samo pitati, da ne zelis da te fizicki pregledava, savjeti su isto neka vrsta "pregleda". Ne vidim zasto bi covijek inzistirao da ti radi UZV ili da te vaginalno pregledava, uostalom ako inzistira onda kazes da neces, otkazes usluge, spakiras se i odes, nece te nasilno pregledavati.

pa i u državnim rodilištima ne dođeš samo roditi.

Već oko 35 tjedna kreneš kod njih na preglede i uzv, bez da te itko pita da li to želiš ili ne želiš odnosno bez da uopće išta filozofiraš oko toga?

Tako da ne vidim uopće tu problem.

Gdje god da se ideš na prvi pregled, maltene i dogovor - pregledavaju te.

Pa ja sam u Petrovu išla na razgovor pa me pregledali - samo što nisma platila već nosila uputnicu

Evo ja baš to pitala kod njega neki dan.. Lijepo mi sestra rekla... a što da ja vama kažem? Napamet, što li se može reći.... od tisuće stvari ovisi porod, tlaka, šećera, da li je beba sjela u zdjelicu, veličini bebe...

zato mi inzistiramo da se i kod nas krene od 35 tjedna na kontrole i preglede kao što se radi u državnim bolnicama.

Makadamija
16.11.2008., 16:18
čim sam saznala za trudnoću prvo što mi je bilo na pameti je bio porod...i kako podnjeti strahotu u drž bolnicama
ali nakon ragovora s podobnikom i upoznavanja s njihovom cijenikom sam odustala. To je preeeviše love i to si malo tko može, bez kredita, priuštiti.

larazg
16.11.2008., 16:47
je slažem se, to je jako puno novaca...

Lali Puna
16.11.2008., 17:41
Ne vidim zasto bi covijek inzistirao da ti radi UZV ili da te vaginalno pregledava, uostalom ako inzistira onda kazes da neces, otkazes usluge, spakiras se i odes, nece te nasilno pregledavati.

zato što, koliko sam skužila, čovjek (bez 'i' ;)) kaže kako ne prima takve i takve, previše komplicirane slučajeve. a marijina trudnoća je komplicirana, a kako bi podobnik osim pregledom ili uzv-om ustanovio je li ona slučaj koji može ili ne može kod njega? po duhu svetomu?

Lali Puna
16.11.2008., 17:43
To je preeeviše love i to si malo tko može, bez kredita, priuštiti.

to jest jako puno novaca. ali, opet, ja ne znam nijedan par koji nema kredit. za stan, auto, uređenje stana...a porod bi ipak trebao biti bitniji od nove plazme ;)

larazg
16.11.2008., 17:57
zato što, koliko sam skužila, čovjek (bez 'i' ;)) kaže kako ne prima takve i takve, previše komplicirane slučajeve. a marijina trudnoća je komplicirana, a kako bi podobnik osim pregledom ili uzv-om ustanovio je li ona slučaj koji može ili ne može kod njega? po duhu svetomu?

ja više ni sama ne znam što da mislim. Kada sam bila kod njega neki dan, sve najnormalnije ljudi tamo (nikakve ni elite ni Jet seta... parkiran do mog auta yugo 45). Tako da mislim da tu ima i dosta napuhavanja.

U razgovoru sa trudnicom do sebe shvatih da ona i muž imaju neuredne kariograme (on ima neke satelite na nekim kromosomima) a ona ima još i metabolički problem i autoimunu neku bolest.

Uglavnom šanse da se rodi zdrava beba su 20%. I tu su kod Podobnika ne zbog UZV, Carskog ili nečeg trećeg već zato što je njegova klinika povezana sa nekom iz Lyona (Francuska) koja u tom nekom dijelu europe radi tu neku pretragu koja može dati točnu analizu da li je bebica uopće zdrava (to nije Down i te pretrage već nešto sasvim treće).

I na kraju, dobih odgovor da ja uopće nisam komplicirana trudnica..da ja trebam vidjeti što tu sve dolazi, i da se ne bojim

Sad... zaista ne znam...ali je bio pošten utoliko što mi je rekao da se držim petrove i njihovog labosa jer on to meni za sav novac ne može priuštiti (te skupe pretrage)

I lijepo rekao...držte se njih zbog pretraga i terapije a tu dolazite na preglede i to je to

N1n@
17.11.2008., 08:28
to jest jako puno novaca. ali, opet, ja ne znam nijedan par koji nema kredit. za stan, auto, uređenje stana...a porod bi ipak trebao biti bitniji od nove plazme ;)

...a da ne govorimo o kreditima za dionice :eek:

To je jedinstven doživljaj za mamu i bebu i to ne samo u trenutku poroda, već sljedećih par dana... koje u državnoj bolnici mogu postati prava nočna mora!!!
Ja da si i ne mogu priuštiti Podobnika, vjerojatno bi razmišljala o kreditu... Išla bi na preglede kod nekog drugog doktora do 3 mjeseca prije poroda, a zatim prebacila kod njega s namjerom da tamo i rodim.

Podobnik mi jednostavno uljeva povjerenje... svaki pregled traje malo preko 1 sata. UZV-om detaljno sve pregleda i mislim da je to jako bitno. Nakon pregleda nikada nisam posumljala u njega i uvijek sam bila sigurna da je s mojom bebom sve u redu...

Znam za jedan vrlo friški slučaj u kojem je cura rodila dijete s jednom rijetkom bolešću od koje boluje svega par ljudi na svijetu... Detaljan pregled UZV i 3D nagovijestio bi taj problem puno puno prije, te bi ona imala izbora roditi ili ne roditi dijete koje će se cijeli život mučiti i morati proći nebrojeno puno operacija...
Eto, zato ja smatram da su dobri ultrazvučni dijagnostičari najbitniji u trudnoći, a Podobnik to definitibno je! I zbog toga vrijedi svake lipe! :s

Lea1805
17.11.2008., 09:20
To je jedinstven doživljaj za mamu i bebu i to ne samo u trenutku poroda, već sljedećih par dana... koje u državnoj bolnici mogu postati prava nočna mora!!!

Definitivno....ja uvjeravam poznanike koji se zgražavaju nad cijenom da je moje dijete tako dobro :cerek: zato jer ima smirene roditelje od početka...ali stvarno, nama je ovo prva bebe, nikada nisam nosila tuđu djecu a da ne pričam o kupanje, pelenama i sličnom
...vjerujem da bi bili potpuno ludi da smo došli iz bolnice (sigurno sa rezovima i ostalim traumama) i onda doselili bake da nam pokazuju sve, zvali za svaku glupost patronažnu...znam da tretman koji smo dobili stvarno opravdava cijenu. :top:

succorosso
18.11.2008., 16:39
... oko 35 tjedna kreneš kod njih na preglede i uzv, bez da te itko pita da li to želiš ili ne želiš...
Valjda pretpostave kad si dosao na pregled da zelis sve sto oni standardno rade. To je u redu, ali isto tako je u redu da ako ne zelis neki pregled onda to jednostavno kazes: "ne zelim pregled X".

Nakon toga lijecnik ti moze reci da on misli da ti treba taj pregled, a ti mu mozes reci da ga ne dopustas i gotovo. Kako god okrenes nema nikakve sanse da ti smije napraviti ikakav pregled bez tvog odobrenja (makar presutnog, implicitnog). Ako eksplicitno zabranis, a on krene suprotno tvojoj zabrani raditi, to je osnova za tuzbu koja ga moze kostati dozvole za rad i puno love.

Ako se radi o tome da je pregled kljucan za daljnji tretman onda se jednostavno ili napravi pa se ide dalje s tim lijecnikom, ili se ide drugom lijecniku. Kao i kad dodjes automehanicaru i ovaj bi ti stavljao neke djelove, a ti imas drugaciju ideju, pa odes drugome koji ima drugacije misljenje.

Neke zene idu neredovito na preglede, ali dodju u bolnicu roditi, pa ih se ne smije odbiti kao hitni slucaj (porod). Rjetke i rode kod kuce jer ne zele bolnicke prodecure i sta tome fali?

U svakom slucaju muka mi je od ljudi koji stalno sve postavljaju kao da je u medicini sve 100% jasno i ide A, B, C, D,... po pregledima i zahvatima, kao da su svi ljudi i stanja isti i kao da nema raznih tretmana, pa jedan lijecnik u realnosti radi A, C, F, a drugi, B, C, G, H, I, J, a treci opet nesot svoje.

larazg
18.11.2008., 17:27
Valjda pretpostave kad si dosao na pregled da zelis sve sto oni standardno rade. To je u redu, ali isto tako je u redu da ako ne zelis neki pregled onda to jednostavno kazes: "ne zelim pregled X".

Nakon toga lijecnik ti moze reci da on misli da ti treba taj pregled, a ti mu mozes reci da ga ne dopustas i gotovo. Kako god okrenes nema nikakve sanse da ti smije napraviti ikakav pregled bez tvog odobrenja (makar presutnog, implicitnog). Ako eksplicitno zabranis, a on krene suprotno tvojoj zabrani raditi, to je osnova za tuzbu koja ga moze kostati dozvole za rad i puno love.

Ako se radi o tome da je pregled kljucan za daljnji tretman onda se jednostavno ili napravi pa se ide dalje s tim lijecnikom, ili se ide drugom lijecniku. Kao i kad dodjes automehanicaru i ovaj bi ti stavljao neke djelove, a ti imas drugaciju ideju, pa odes drugome koji ima drugacije misljenje.

Neke zene idu neredovito na preglede, ali dodju u bolnicu roditi, pa ih se ne smije odbiti kao hitni slucaj (porod). Rjetke i rode kod kuce jer ne zele bolnicke prodecure i sta tome fali?

U svakom slucaju muka mi je od ljudi koji stalno sve postavljaju kao da je u medicini sve 100% jasno i ide A, B, C, D,... po pregledima i zahvatima, kao da su svi ljudi i stanja isti i kao da nema raznih tretmana, pa jedan lijecnik u realnosti radi A, C, F, a drugi, B, C, G, H, I, J, a treci opet nesot svoje.

onda ja ne vidim svrhu (po onom što ti pišeš) da se ide nakon 35 tjedna u bolnicu..jer ako nećeš da te itko pregleda...nemaš što raditi tamo.. sumnjam da će ti netko gledati da li imaš lijepe oči ili ne :kava:

ovdje nije riječ o tome da li je ok roditi kući ili ne, te da li je hitan porod ili ne te da li je i moralna dvojba o tome.. ovdje je riječ o jednom rodilištu koje ima svoje uvjete..

Te kao i svaka ustanova koja ima svoje uvjete..na tebi je da ih prihvatiš ili ne, a egzibicije htjeti ili ne htjeti.. ja tako hrabra ne bih bila, ipak za to da li DA ili NE po meni treba odlučiti netko tko je 7 godina studirao medicinu, 4 godine specijalizirao, te 4 godine subspecijalizirao (bio to Podobnik, Kos, Đelmiš, sveti Ante ili Petar).... zar ne? a ne ja samouka :kava:

~Valerijana~
19.11.2008., 21:26
jel se može to na rate otplatiti nekako ili se mora dati novac u kešu? :)

aleta
20.11.2008., 06:28
jel se može to na rate otplatiti nekako ili se mora dati novac u kešu? :)

može, mislim do 24 rate, na american i druge kartice, ali onda ide +7% na cijenu.

larazg
20.11.2008., 07:08
ma može se platiti na rate...

a ne znam da li ide ovih 7 % na cijenu.

Najbolje je nazvati i pitati

cesaria
20.11.2008., 07:22
bas sam nekidan cula jednu pricu....cura je vodila trudnocu kod Podobnika, i puko joj vodenjak 6 ili 7 tjedana ranije....valjda je dosla gore na porod, ali ju je on odmah poslao u Petrovu, jer je rekao da nisu u mogucnosti djetetu pruziti potrebnu skrb...
Mislim, to mi je ok...iskreno....a ne da su nesto pokusavali, pa da je ispalo sranje...
Ali eto, nemoze se ni novcem sve...

MariaDelMar
20.11.2008., 09:39
cesaria i wedding, molim vas napišite koje su to bile komplikacije da ih podobnik nije mogao riješiti, jer ovo "čula sam priču" je dovoljno da unese pomutnju, a ne daje informaciju.

ja se upravo spremam, danas idem kod njih na pregled i otvoreno ću ih pitati mogu li riješiti svaku komplikaciju.
ako ne, idem na SD, jer iako mi je iznimno važno da me trertiraju kao ljudsko biće i imam humanu babicu pokraj sebe kad mi najviše treba, sve što fali u drž. bolnici i što se dobije u PR, još mi je važnije da me tijekom poroda ne vozikaju po zagrebu jer oni ne mogu svaku komplikaciju riješiti (ovo svaku komplikaciju molim uvjetno shvatiti, mislim, ni u drž. bolnicama nisu mađioničari, jel).

aleta
20.11.2008., 12:43
a ne znam da li ide ovih 7 % na cijenu.

pisalo je na papiru na zidu u čekaoni, zajedno sa cijenama svih vrsta poroda kad sam ja zadnji put bila (prije malo više od mjesec dana).. ne znam, možda se u međuvremenu nešto promijenilo, ti si bila poslije mene.:ne zna:

larazg
20.11.2008., 12:45
pisalo je na papiru na zidu u čekaoni, zajedno sa cijenama svih vrsta poroda kad sam ja zadnji put bila (prije malo više od mjesec dana).. ne znam, možda se u međuvremenu nešto promijenilo, ti si bila poslije mene.:ne zna:

jesam ali nism ato vidjela... majke mi, što ne znači da tamo to ne piše...

nekako nisam gledala... :ne zna:

aleta
20.11.2008., 12:58
jesam ali nism ato vidjela... majke mi, što ne znači da tamo to ne piše...

nekako nisam gledala... :ne zna:

ma its ok...:) ja sam odlučila da ću jednom (nadam se skoro) ići tamo i na preglede i na porod.. osim što mislim da je on stvarno 5+ stručnjak (i to definitivno smatram najvažnijim), i on i njegovi suradnici su stvarno bili više nego super prema meni kad sam imala spontani i morala na vakuum. za razliku od nezainteresiranih liječnika i iznimno bezobraznog specijalizanta s kojima sam bila u kontaktu na SD (e da mi je još jedared vidjet tog potonjeg.. pa da mu kažem par riječi..)..

larazg
20.11.2008., 13:00
je aleta.....

ako imaš povjerenje u njega onda ostani kod njega.

:top:

cesaria
20.11.2008., 15:28
cesaria i wedding, molim vas napišite koje su to bile komplikacije da ih podobnik nije mogao riješiti, jer ovo "čula sam priču" je dovoljno da unese pomutnju, a ne daje informaciju.

jako mi je zao ako sam unijela pomutnju. neznam TOCNO o cemu se radi, ali problem je bio oko bebinih pluca....
sori sto neznam vise o tome...

MariaDelMar
20.11.2008., 17:10
cesaria - ako je samo to - sve mi je jasno, hvala. bebice rođene prije vremena obično nemaju razvijena pluća (ako nije mama dobivala injekcije za to).

bili smo danas u PR, mogu samo reći :top: :top: :top:

pregled traje sat vremena, lijepo ti se posvete i nemaš osjećaj da im se nekud žuri.
ja lijepo izvadila svoj rokovničić sa svim mojim brain storming pitanjima :D

komplikacije vezane uz mamu tj. sam tijek poroda rješavaju sve bez problema.

"problem" je ako bebica mora duže od 7 dana u inkubator (kao npr. bebica koja nema razvijena pluća), PR ima ugovor sa rebrom i sve bebice onda idu tamo na odjel intenzivne njege.

moram reći da smo bili na pregledu sat vremena i još sat vremena u rađaoni sa voditeljicom rađaone i sa gl. primaljom i još jednom sestrom, bilo je super! ja sam sad totalno smirena, sve što mi je na pamet palo sam ih ispitala, da sad moram ić rodit, ne bi mi bio bed :)

ja ću morati ići na pregled kod okuliste, pa onda vidjeti jel moram na carski ili ne.
postoji način na izbjegnem tiskanje (zbog očiju) - tako što mi daju epiduralnu, i onda tiskam samo pred izgon kad mi oni kažu.
budući sam uloživa za vršak prsta ne smijem pripremati bradavice, kegelove vježbe smijem raditi, masažu međice od 34.-tog tjedna.
imaju više svojih anesteziologa.
matične stanice uzimaju, nebitno od kud je pribor.

jako sam sretna, ne znam što bih napisala, eto :)

Lali Puna
20.11.2008., 17:13
još mi je važnije da me tijekom poroda ne vozikaju po zagrebu jer oni ne mogu svaku komplikaciju riješiti

pa i iz državnih bolnica tipa vinogradska ili sv. duh šalju bebice na rebro ako je nešto jako gadno

Dancica
20.11.2008., 17:14
jako mi je drago za tebe :)
tako sam se isto i ja osjecala - kao da bi mogla roditi tristo puta bez imalo brige i straha :)

MariaDelMar
20.11.2008., 17:28
lali - da, iz svh bolnica šalju bebice na rebro, samo što npr. bebica sa istom komplikacijom rođena u sv. duhu (kao i bebica u PR)možda neće završiti na rebru jer u sv. duhu mogu i beba i mama ostati duže jer postoje smještajni kakaciteti, dok u PR to nije slučaj.
ne znam jel me kužiš, ali poanta je da će bebica iz PR prije završiti na rebru nego ova iz SD, samo zbog smještaja.

dančica - hvala ti na svim informacijama, puno si mi pomogla :)
zaista sam totalno smirena, ma neopisivo nešto :)

dunja_2
20.11.2008., 17:35
Draga MariaDelMar,

i ja sam danas bila na kontroli u PR. Ja sam 38+1. Također su nam sve lijepo pokazali i odgovorili na sva pitanja, pa se odmah nekak' opuštenije osjećam, ali nitko me nije pitao za dioptriju niti sam ja znala da je to bitno zbog tiskanja i eventualnog carskog. Zar je velika dioptrija zaista bitna?

styria
20.11.2008., 17:40
lali - da, iz svh bolnica šalju bebice na rebro, samo što npr. bebica sa istom komplikacijom rođena u sv. duhu (kao i bebica u PR)možda neće završiti na rebru jer u sv. duhu mogu i beba i mama ostati duže jer postoje smještajni kakaciteti, dok u PR to nije slučaj.
ne znam jel me kužiš, ali poanta je da će bebica iz PR prije završiti na rebru nego ova iz SD, samo zbog smještaja.

dančica - hvala ti na svim informacijama, puno si mi pomogla :)
zaista sam totalno smirena, ma neopisivo nešto :)

draga,zelim ti najljepsi porod na svijetu i prekrasnu bebicu :grli:

Tatsha
20.11.2008., 17:47
Draga MariaDelMar,

i ja sam danas bila na kontroli u PR. Ja sam 38+1. Također su nam sve lijepo pokazali i odgovorili na sva pitanja, pa se odmah nekak' opuštenije osjećam, ali nitko me nije pitao za dioptriju niti sam ja znala da je to bitno zbog tiskanja i eventualnog carskog. Zar je velika dioptrija zaista bitna?
slučajno čitam ovu temu, pa sam naišla na tvoje pitanje, dioptrija nije razlog za carski, razlog su degenerativne promjene na mrežnici, ali i to se mišljenje napušta polako i kod nas, ako ukucaš u google reasons for c-section ili slično, ništa s očima nećeš pronaći kao razlog na stranim siteovima

MariaDelMar
20.11.2008., 17:53
draga styria hvala :grli: :grli: :grli:

MariaDelMar
20.11.2008., 18:02
@ dunja - ja ti sam laik i znam informacije koje sam pokupila od svukuda, a svele bi se na slijedeće: prije je dioptrija od -6 tj. zbroj dioptrija od -12 bila indikacija za carski. danas postoji epiduralna, pa se može izbjeći napor od tiskanja uslijed kojeg može doći do ablacije retine, šansa da nešto pođe krivo je veća što je veća dioptrija jer je veća sama jabučica - tako sam ja to shvatila.

ja ću ići kod oftamologa, pretpostavljam da će mi on samo reći da ima ili nemam oštećenja i da ništa ne garantira.

MariaDelMar
20.11.2008., 20:38
lara - ma prepreprezadovoljna sam. tako su nam lijepo sve objasnili, ja sam druga žena danas prije i poslije pregleda :)

MalaLola
20.11.2008., 21:05
onda ja ne vidim svrhu (po onom što ti pišeš) da se ide nakon 35 tjedna u bolnicu..jer ako nećeš da te itko pregleda...nemaš što raditi tamo.. sumnjam da će ti netko gledati da li imaš lijepe oči ili ne :kava:

Glede gore navedenog, NE MORA SE IĆI NAKON 35. TJEDNA U BOLNICU NA PREGLEDE! To nije obavezno, svaki gin može voditi trudnoću do kraja, ali mnogi šalju u bolnice jer žele da se žena kao upozna s doktorima tamo, i drugi razlog je što mnoge žene ne idu roditi u bolnicu kojoj pripadaju, a ne mogu samo banut u takvu, tako da zadnjih par pregleda obave u željenoj bolnici i tako si osiguraju da ih ne odvezu hitnom u njihovu bolnicu ako nije hitan porod:mig:
A u privatnom rodilištu vjerojatno žele upoznati trudnicu i njenu trudnoću prije porođaja i osobno mislim da je to ok:ne zna:

I sad! :)
Ovo je tema privatno RODILIŠTE, pa vas molim da se ne pretvori u reklamiranje privatne prakse (ginekološke, opstetricijske i sl.) jednog ginekologa. Držite se teme rodilišta i rađanja u privatnom sa svim prednostima i manama:top: O ginekologu možete pisati na drugim temama o ginekolozima i sl.:mig:

~Valerijana~
20.11.2008., 22:35
...a da ne govorimo o kreditima za dionice :eek:

Ja da si i ne mogu priuštiti Podobnika, vjerojatno bi razmišljala o kreditu... Išla bi na preglede kod nekog drugog doktora do 3 mjeseca prije poroda, a zatim prebacila kod njega s namjerom da tamo i rodim.

da. ja se slažem s ovim navedenim.

mene pomisao na državnu bolnicu jednostavno straši :(
može meni bilo tko reći da sam ja glupa balavica i da histeriziram.... ali ja definitivno ne želim svoju prvu trudnoću provesti plačući svaki dan pri pomisli na ta odvratna nehumana rodilišta niti želim da mi prvo rađanje ostane kao neka trauma samo zato jer sam medicinskim sestrama jedna od pet milijardi i jer im je to već rutina... pa neka shvate da to nama nije rutina i da to što one gledaju svaki dan porode ne znači da mi rađamo svaki dan.

stvarno bih voljela da to sve prođe u miru, a ne da trpim degutantne scene od frustriranih babetina.

nije bitno. 15ak 20ak tisuća...a kaj sad... ne rađam svaki dan.

succorosso
20.11.2008., 23:22
Te kao i svaka ustanova koja ima svoje uvjete..na tebi je da ih prihvatiš ili ne, a egzibicije htjeti ili ne htjeti.. ja tako hrabra ne bih bila, ipak za to da li DA ili NE po meni treba odlučiti netko tko je 7 godina studirao medicinu, 4 godine specijalizirao, te 4 godine subspecijalizirao (bio to Podobnik, Kos, Đelmiš, sveti Ante ili Petar).... zar ne? a ne ja samouka :kava:
Ako je tvoje razmisljanje da je zavrsen medicinski fakultet + polozen specijalisticki ispit = aposlutno najbolje sto je moguce, zasto se onda zamaras s privatnim rodilistem i ikakvim razmisljanjima? Citabu imaju i svi u drzavnim bolnicama, odes tamo i lijepo iskljucis mozak, a polu-bozanska inteligencija s diplomom te tretira na svoj nepogresiv nacin i zna sve najbolje.

Ne kazem da ne treba slusati savjete lijecnika, ali kako ce i najposteniji lijecnik odluciti da li zelis recimo stolcic ili kadu, epiduralnu ili ne, ... Govorili smo o tome da netko plati pregled kako bi se informirao o mogucem tretmanu i tamo kaze da ne zeli konkretno nikakav pregled nego samo informacije. To je osobna preferenca i nema objektivnog razloga za obavljanje pregleda. Stav poput tvog je udar na inteligenciju i prava pacijenta.

Dancica
24.11.2008., 12:22
279 - nazalost vecinu tvog posta ne mogu potpisati niti pomisliti da je tako...
ali ajmo se usitinu vratiti na temu privatnog rodilista jer znam koliko je meni svaka info bila vazna, a tako je i drugima....

privatno rodiliste, susret sa njim je nesto sto pruza osjecaj sigurnosti... vec nas je nekoliko imalo isti dojam :top: