PDA

View Full Version : Msn virus...kako se riješiti....

Mata_1
25.09.2007., 14:02
Pozdrav....

Imam taj veeliki problem sa tim virusom...dobio sam file da primim neke slike od frendice kao tipa "this is my new pics...some of them are cool..." i naravno mislio da mi ona salje kliknuo, pokusao ih otvoriti i nista...reko mozda je krivo poslala ili tako nesto...i zaboravio na to...

No sutradan mi doso frend kaze kad se ulogiro na msn da sam mu slao neke slike....ja o tom nisam imao pojma i na kraju smo dosli do zakljucka da imam j....virus....i pokusao sam sa nodom32 rijesiti ga se ali nije ga mogao pronaci...tako da sad svako malo salje svima koji su online na msnu te slike....a meni se neda vise objanjavati ljudima da ih ne primaju jer ce pokupiti virus....

E sad ako je netko imao ovakav problem molim vas da mi pomogne jer neznam kaj da vise radim.....:confused: :confused:

_ares_
25.09.2007., 14:06
Ja sam imao isti problem.
Rijesio sam ga tako da sam pokrenuo system restore i vratio komp za 2 dana unazad. :D

Zayl
25.09.2007., 17:51
ocito imamo iste frendove, hehe, :) .
virus je trojanac i zove se servicer.exe. proguglaj ak te vise zanima.

ovako, odi na start > run. tu upisi msconfig. na zadnjem tabu (startup) nadi unos servicer.exe i makni kvacicu od njega. resetiraj. nakon toga trojanac nece raditi i nece imati utjecaja na win. ak hoces mozes tu i zavrsiti.

ako ga zelis skroz rijesiti onda predi komp samo s nekim antivirusom (kaspersky mi je nasao) i on ce izbrisati ostale fajle od tog trojanca. bitno je da nes nade antivirus jer se infiltrira u system restore.

ak ti antivirus nista ne nade onda upisi u search servicer.exe, pretrazi cijeli komp i izbrisi sve kaj ti nade. trebalo bi nes biti u preftech folderu, temp folderu i u system32 folderu. onda ak imas upaljen system restore, iskljuci ga, resetiraj, i opet ukljuci. tako ce se izbrisati stari restore pointovi.

The Uništavač Topika
25.09.2007., 18:17
probajte bit dovoljno inteligentni da ne klikate na "SLIKE" koje imaju nastavak .ZIP ili .EXE

:D

Mata_1
25.09.2007., 23:28
uspio sam...tnx....nikad vise nikakve slike makar bile i jessica alba.....:zubo:

Jozo2
26.09.2007., 21:47
dobio i ja taj virus, gledo sam po netu kazu da se zove servicer.exe al ja nemam to ja imam services.exe, i probavam ga izbrisat u system 32 i nece, i pokrenut mi je pod processe na kompu, ono ctrl+alt+delete->process i nemogu ga izbrisat, probo sam s nodom i nece... kako da ga se rijesim?

Jozo2
26.09.2007., 21:56
evo par virusa, neznam kako da ih maknem...
http://img77.imageshack.us/img77/9459/virusibm6.jpg

Zayl
26.09.2007., 23:50
dobio i ja taj virus, gledo sam po netu kazu da se zove servicer.exe al ja nemam to ja imam services.exe, i probavam ga izbrisat u system 32 i nece, i pokrenut mi je pod processe na kompu, ono ctrl+alt+delete->process i nemogu ga izbrisat, probo sam s nodom i nece... kako da ga se rijesim?

pretpostavljam da se ne kuzis u informatiku, ali nema veze. nadam se da znas citati. servicer, services, servicer, services. citaj to malo par puta. nije isto, jel ? services.exe je sistemski proces vazan za rad windowsa. servicer.exe je trojan. kuzis sada. slicnost je s razlogom

ovaj mdn.exe ti sigurno radi pa ga nod ne moze obrisati. probaj startati u safe modu, pa onda skenirati s nodom i obrisati.

big-smoke
27.09.2007., 07:28
probajte bit dovoljno inteligentni da ne klikate na "SLIKE" koje imaju nastavak .ZIP ili .EXE

:D

ta "slika" ima 51 KB :s

nego, jesi probal reinstalirati msn

Jozo2
27.09.2007., 09:21
ok, kuzim sad... mislio sam da je virus samo zato sto ga nemogu izbrisat iz processa... pa sam pitao! valjda ce bit sve ok sad, a ovaj mdn sam rijesio kaspersky-em