PDA

View Full Version : Teniski reketi i ostala oprema za tenis

stranice : [1] 2 3

rolacity
07.07.2006., 12:49
igram rekreativno tenis par godina i uvijek sam se grebao od drugih za reket, a sad bih kupio nešto za sebe, al ne znam šta. znam da ima milijun nekih fora s dimenzijama i štatijaznam pa ako neko ima savjet ili ima neki link gdje se može pročitat o izboru reketa nek se javi.

hvala lijepa.

Total40
07.07.2006., 13:31
igram rekreativno tenis par godina i uvijek sam se grebao od drugih za reket, a sad bih kupio nešto za sebe, al ne znam šta. znam da ima milijun nekih fora s dimenzijama i štatijaznam pa ako neko ima savjet ili ima neki link gdje se može pročitat o izboru reketa nek se javi.

hvala lijepa.

Slušaj...ovisi kakav reket želiš,znači dali želiš nešto teži ili lakši,koliku glavu reketa želiš...95 SQ ili 100 SQ...ima još i većih...teško mi je takve savjete davati jer svatko za sebe zna što mu najbolje paše...najbolje ti je da obiđeš prodavaonice i odrediš koji bi ti odgovarao pa ga isprobaš...dosta prodavaonica ti daju tu mogućnost....Ne znam koliko se godina baviš tenisom ali za početak ti ne bi bilo loše kupti malo lakši reket ( to znači ne preko 260-270 grama) jer težak reket pogotovo za rekreativce je užas za zglob i ruke...brzo se umoriš i ne možeš igrati...NPR.Wilson reketi imaju dosta vrsta vrlo dobrih rekreativnih...k
Ako imaš pitanje napiši...lakše mi se sjetiti detalja ako pitaš?

rolacity
07.07.2006., 15:25
ma nekad davno sam kao klinac išao u tenisku školu, a sad sam nakon više od 10 godina pauze ponovno uzeo reket u ruke, al ono baš rekreativno. znači, daleko sam čak i od ozbiljnog rekreativca.

ne znam po čemu se određuje koju veličina glave i dužinu reketa uzeti.

p.s. zar općenito nije bolje uzeti lakši reket?

Total40
08.07.2006., 14:47
ma nekad davno sam kao klinac išao u tenisku školu, a sad sam nakon više od 10 godina pauze ponovno uzeo reket u ruke, al ono baš rekreativno. znači, daleko sam čak i od ozbiljnog rekreativca.

Ma veličina glave ti piše na reketu...nije toliko važno...važnija ti je masa reketa i kilaža na kojoj se žice španaju...za rekreativca ti je dovoljno 25-27 kg...
Da,bolje je uzeti lakši reket pogotovo za rekreativce...najbolje ti je prošetati po dućanima i pogledati što se nudi...isprobaj ga prije nego kupiš i sretno...:top:

newuser
08.07.2006., 18:30
Ma veličina glave ti piše na reketu...nije toliko važno...važnija ti je masa reketa i kilaža na kojoj se žice španaju...za rekreativca ti je dovoljno 25-27 kg...
Da,bolje je uzeti lakši reket pogotovo za rekreativce...najbolje ti je prošetati po dućanima i pogledati što se nudi...isprobaj ga prije nego kupiš i sretno...:top:

Jesi ti kad igro tenis? Na kolko ti spanas ako kazes da je za rekreativca dovoljno 25-27 kg?
Glava se uglavnom mjeri u cm3 (600,613,630,660...)

@rolacity
uzmi lagan i jeftin reket s velikom glavom (cca 660 cm3)

newuser
08.07.2006., 18:34

Za rekreativnu igru sigurno je, ispod 300 g.
A igrači će rijetko igrat s lakšim od 300g (ja ne znam ni jednog), a serveri će preko 330 g.

rolacity
09.07.2006., 09:49
znači lagan i velik. ok, hvala.

p.s. jel se moraju ponovno španati tek kupljeni reketi ili su tvornički našpanovani kako treba?

newuser
09.07.2006., 12:18

p.s. jel se moraju ponovno španati tek kupljeni reketi ili su tvornički našpanovani kako treba?

A probaj igrat s tvorničkim pa ćeš vidjet. Ali vjerojatno nećeš osjetit neku razliku ni da ga ideš prešpanat jer za to treba duže igrat.

Total40
09.07.2006., 21:05
Jesi ti kad igro tenis? Na kolko ti spanas ako kazes da je za rekreativca dovoljno 25-27 kg?
Glava se uglavnom mjeri u cm3 (600,613,630,660...)

@rolacity
uzmi lagan i jeftin reket s velikom glavom (cca 660 cm3)

Španam na 27 kg i sasvim je dovoljno za onoliko koliko ja igram...

newuser
10.07.2006., 16:38
Španam na 27 kg i sasvim je dovoljno za onoliko koliko ja igram...

Samo za primjer, prošle godine na ATP-u u Umagu na najteže je španao Ferrero - 27kg. Prosjek je 24-25 bio.

Total40
11.07.2006., 07:17
Samo za primjer, prošle godine na ATP-u u Umagu na najteže je španao Ferrero - 27kg. Prosjek je 24-25 bio.

Vjerujem...ja uglavnom španam na relaciji 25-27 kg ali mislim da to još ovisi i o kvaliteti i debljini žice...ipak je za rekreativca bolje manje...

bluntman
11.07.2006., 14:50

Šta će tebi reket?! Motike se prifati! :bicedobro:

ovac
13.07.2006., 14:35
Za rekreativno igranje dovoljno je španat ispod 25 kg. Inače na reketu piše na koliko je preporučljivo španat. Obično je to 25+- 2 kg. Nekad su pravi udarači španali i debelo preko 30, a neki i preko 40 kg. Što je veća kilaža udarac je precizniji ali treba jače udarit za istu snagu nego kod niže kilaže. Veća kilaža se koristi kod tvrdih podloga, a niža kod mekših. Što se tiče glava, 600 gotovo da se ne i proizvodi i to treba zaboravit. Treba uzeti ili midsize 620-630 ili oversize 690. Manje više svi reketi takvog tipa su 295g tako da nema govora o nekakvim težinskim problemima.

markozg
15.07.2006., 08:41
Ma joj dosta o težni :)Uostalom težina reketa je relativan pojam. Reket od 330g nekom tipu od cca 190 metra neće biti problem. Po meni je bitnije koliko ima žica reket i kakav stil igre misli čovjek gradit ( kakav zamah ima ), i tako to ... Gle javi mi se na privat pa ćemo vidjet što ti treba itd.. .Ja sam ti u tom biznisu pa možeš i povoljnije proć.

Lubrikant
24.07.2006., 14:17
buraz samo nemoj kupiti prince reket...

vexx
24.07.2006., 20:15
Evo da se ukljucim u diskusiju.Danas sam nakon nekih 10 godina ponovo uzeo reket u ruke, i cvrsto odlucio da se rekreativno bavim ovim sportom.
Sad me isto zanima reket.Ne kuzim se bas u to.Naime prije nekih desetak godina dobio sam na poklon jedan Wilson-ov reket.Superlight Power Series Court E/X Oversize
Jel ovaj reket dobar za rekreaciju?
Hvala!

prince0106
10.08.2006., 18:57
buraz samo nemoj kupiti prince reket...

Ja osobno imam prince reket- O3 tour:Profesionalni reket i španam žice na 28kg.Toliko sam zadovoljan igrom da bi ga preporučio svakome tko se malo duže bavi tenisom.Savršeno je izbalansiran i stvoren za svake stilove igre.

prince0106
10.08.2006., 19:04
Evo da se ukljucim u diskusiju.Danas sam nakon nekih 10 godina ponovo uzeo reket u ruke, i cvrsto odlucio da se rekreativno bavim ovim sportom.
Sad me isto zanima reket.Ne kuzim se bas u to.Naime prije nekih desetak godina dobio sam na poklon jedan Wilson-ov reket.Superlight Power Series Court E/X Oversize
Jel ovaj reket dobar za rekreaciju?
Hvala!

Nisam čuo za taj model vjerojatno je vrlo star.Ali pravi reketi za rekreaciju su dosta skupi.Jako su lagani otprilike oko 260g i imaju veliku glavu,veliki power level.Obruč im je širok i ne zahtjevaju velik zamah.Odličan rekreacijski reket, ali i vrlo skup je Prince O3 silver.Dođe 1600 kn(ali reketi se ne kupuju tako često)

JohnnyBravoF1
25.04.2007., 21:22
Namjeravam mijenjati reket trenutno imam Head Titanium ali nisam baš zadovoljan,pa bih mijenjao uzeo bih neki Prince ili Volkl do 1000kn što biste mi preporučili?

logo moon
27.04.2007., 17:30
TURBO LIMAČ.....
imas puno prince reketa koji su dobri i tam ce te savjetovat prodavaci i pazi da ti cjeli reket bude u 1 komadu,znaci da djelovi nisu spojeni u 1 cjelinu vec je skorz cijelu u 1 komadu

markozg
29.04.2007., 09:51
Pa zakaj mjenjaš reket ?? Nije vjeojatno u reketu štos nego u tvojoj tehnici.:).Head reketi su super tako da češ teško nać nekaj bolje. Jako su zahtjevni .Koja ti je glava reketa sada??

JohnnyBravoF1
29.04.2007., 15:27
Pa zakaj mjenjaš reket ?? Nije vjeojatno u reketu štos nego u tvojoj tehnici.:).Head reketi su super tako da češ teško nać nekaj bolje. Jako su zahtjevni .Koja ti je glava reketa sada??
Glava je prilično izudarana i trebao bi mijenjat žice tak da ću promijenit cijeli reket.

preplanula
29.04.2007., 22:39
Ako nisi bacao reket nema veze što je ogreban ali ne sviđa mi se ova riječ tvoja izudarana :)))).

JohnnyBravoF1
29.04.2007., 22:47
Ma nije reket bacan ali mi je pao nekoliko puta,a smeta mi kaj je još nekoliko prijatelja kupilo Head a ja baš ne volim imat nekaj kaj imaju drugi pa tak,Princov o2 reket mi se već dulje vrijeme sviđa pa bi zato mijenjao.

markozg
30.04.2007., 08:19
Ej pa nemože ti se sviđat ono dizajnerski. Reket je prije svega za igru i biraš ga prema svome stilu igre a ne zato jer je lijepo ofarban. No dobro neznam možda ti i bolje proigraš ako ti je reket lijepši.:confused:

Helios
30.04.2007., 08:44
Glava je prilično izudarana i trebao bi mijenjat žice tak da ću promijenit cijeli reket.

Dok rekret ne pukne ili glava ne promjeni oblik mozes igrat najnormalnije.
zato bolje stavi nove zice i probaj igrat :)
puno jefitnijie nego kupovina novog reketa

cipelcug
10.07.2007., 22:44
jel netko zna gdje mogu kupit headov reket HEAD i.S6 titanium,

Mladenac
11.07.2007., 08:28
to je novi tip igrača metroseksoigrač :zubo:

s nickom johnny bravo to je potpuno u skladu.
možda ti frizura ne odgovara reketu, pa zato tako loše igraš :cool:

Vajta
12.07.2007., 15:58
a smeta mi kaj je još nekoliko prijatelja kupilo Head a ja baš ne volim imat nekaj kaj imaju drugi pa tak

Ovo je predobro...
:s

JohnnyBravoF1
14.07.2007., 14:14
A ti si neki komedijaš ? Novi Jerry Seinfeld

matematicar
15.07.2007., 18:22
Namjeravam mijenjati reket trenutno imam Head Titanium ali nisam baš zadovoljan,pa bih mijenjao uzeo bih neki Prince ili Volkl do 1000kn što biste mi preporučili?

Head titanium je najbolji reket koji mozes dobiti za $15-20. Ako nemas losu tehniku, onda se sa njim moze igrati.
Ja svoje rekete i drugu opremu kupujem na http://www.tennis-warehouse.com/.
Tamo mozes procitati osnovne karakteristike reketa (velika vecina njih je i testirana pa mozes procitati i komentare...).

Sto se "zice" na reketu tice, njih moras mjenjati onoliko puta godisnje koliko tjedno puta igras tenis.

pingo
15.07.2007., 19:31
zanimljiv razog za potrošit novce tj promijeniti reket.
ja sam prošle godine kupio head Tit. za 200 kn, polovni...
naučio s njim pokrete, osnove...
ove godine promijenio žicu, zatego i upicio ga i sad prašim ko pravi. iako sam prije savjeta o promjeni žica i ja razmišljao o kupovini novog. sad vidim da je savjet bio super, uštedio sam finu lovu a reket je stvarno dobar. tako da, ako je razlog što i drugi imaju takav, promjeni boju žice ili gripa...

matematicar
18.07.2007., 18:23
zanimljiv razog za potrošit novce tj promijeniti reket.
ja sam prošle godine kupio head Tit. za 200 kn, polovni...
naučio s njim pokrete, osnove...
ove godine promijenio žicu, zatego i upicio ga i sad prašim ko pravi. iako sam prije savjeta o promjeni žica i ja razmišljao o kupovini novog. sad vidim da je savjet bio super, uštedio sam finu lovu a reket je stvarno dobar. tako da, ako je razlog što i drugi imaju takav, promjeni boju žice ili gripa...

znas kako, treba znati koji reket kupiti. Ljudi misle da sto je reket skuplji da je on bolji za njihovu igru - daleko bilo od istine. Recimo neki reketi su namjenji igracima koji su na nivou 4+, i dok su ti isti reketi super za takve igrace, oni su pravi uzas za pocetnike. Kad sam kupovao zadnji reket, gledao sam prije svega na to da ima dobru kontrolu (udaraca) i da je dobar za spin. Snaga (power) me mnogo manje zanimala.
Takodjer, posto jos uvijek nemam odlicnu tehniku, uzeo sam reket sa malo vecom "mekom" povrsinom.

dalmacija77
22.07.2007., 10:03
pozdrav svima
ja sam početnik i kupio bih neki dobar reket do 600-700 kn pa molim da mi preporučite nešto hvala!

dalmacija77
22.07.2007., 11:25
Head titanium je najbolji reket koji mozes dobiti za $15-20. Ako nemas losu tehniku, onda se sa njim moze igrati.
Ja svoje rekete i drugu opremu kupujem na http://www.tennis-warehouse.com/.
Tamo mozes procitati osnovne karakteristike reketa (velika vecina njih je i testirana pa mozes procitati i komentare...).

Sto se "zice" na reketu tice, njih moras mjenjati onoliko puta godisnje koliko tjedno puta igras tenis.

Za koliko ti vremena stigne reket kad ga naručiš preko ove stranice???

matematicar
25.07.2007., 05:22
Za koliko ti vremena stigne reket kad ga naručiš preko ove stranice???

2 dana, ali ja zivim u Chicago-u. :D

dalmacija77
25.07.2007., 10:40
a u Hr bili bila skupa poštarina?

Lerk
26.07.2007., 19:28
Zdravo ljudi , ovako ide jedno pitanje.
Poceo sam trenirati tenis sa 9 godina i trenirao sam sve do 2003(1996-2003), tada sam prestao(srusili su jednine teniske terene da bi izgradili trgovacki centar, medjutim u ova 3 mjeseca su napravili 4 nova) i zelim se ponovo vratiti na teren.Posto imam sranje od reketa , zelio bih sebi kupiti nov reket ali ne znam sta da izaberem.Zelio bih cuti vase misljenje koji da kupim i koji bi mi nabolji bio(zbog prekida mozda, ) ali zelim strucno misljenje.Mogao bih kupiti do 250-300 eura, ili mozda za ove pare uzeti 2 ista, posto mislim da trebam imati najmanje 2 reketa.Mislio sam poceti malo trenirati pa poceti ucestovati na turnirima.Vjerovatno ce se mnogi nasmijati na ovu temu ali eto nemam izbora.Eto ljudi postajte sta mislite...trebam pomoc
Hvala.

weslose
26.07.2007., 21:56
Ja nisam expert ali mi se svidja ova tema, jer sam i sam trenirao tenis ko klinac i teenager (jos sam uvijek teenager (18) ali ne treniram vise) . Imam princeov reket, sviđa mi se dosta, žice u mekane tak da su mi je super, a i vecina ljudi po natjecanjima drzavnim ima babolat rekete, probao sam i snjim i isto je odlican, ima tvrđe zice, pa sad neznam dal tak dolazi ili je moj davno bivsi kolega s natjecanja dao posebno španat reket. Za mene su ta dva onak bas po mjeri. Al to je bilo prije dost godina i jos sam bio mlad :D pa nisam mogel tolko jako udarat ko pravi tenisač, tak da ja nemam tu kome nis savjetovati.

Dylan2
27.07.2007., 06:15
Jedini ispravni način kupovine reketa jest da ga isprobaš prije nego što ga kupiš. Kad kažem "isprobaš" ne mislim na to da tri puta mahneš s njim u dučanu ili da pet minuta udaraš na zidu nego da igraš s njim barem nekoliko puta,( kad igraš prvi put s novim reketom, obično ti ide odlično, čisto stvar psihologije!) jer tek tada možeš sagledati njegove dobre i pogotovo loše strane i koliko ti reket uopće odgovara.

Da bi suzio izbor na rekete primjerene tvojoj dobi i stupnju teniske igre daj si malo truda, posjeti stranice proizvođača i pogledaj izbor njihovih reketa i njihove specifikacije. Vidjeti ćeš da su reketi uglavnom sistematizirani prema vrsti igrača kojima su namjenjeni ili ćeš u njihovom opisu pronači kojoj se skupini igrača preporučaju.

Nažalost, testne rekete imaju rijetki dučani, pogotovo ne oni u provinciji, tako da je jedini preostali način da posudiš reket koji te zanima od prijatelja ili poznanika i detaljno ga isprobaš. Naravno, u dogovoru s vlasnikom prije igre zaštiti kritična mjesta okvira ljepljivom trakom.

Ja koji sam počeo igrati tenis u davno doba drvenjaka, kad smo po rekete odlazili u Austriju i Italiju, nisam imao prilike testirati pa sam bio prisiljen kupovati reket upravo prema osjećaju kako mi leži u ruci i sa nekoliko zamaha u dučanu. No, kako je izbor reketa bio daleko manji, nisi mogao mnogo pogriješiti ako si kupovao reket poznatog proizvođača, tada je najbitnje bilo odabrati pravilnu debljinu ručke. U to doba najmiliji mi je bio Donnay Allwood, reket s kojim je igrao Borg.

Ad.Miss.G
27.07.2007., 21:03
Ma nije reket bacan ali mi je pao nekoliko puta,a smeta mi kaj je još nekoliko prijatelja kupilo Head a ja baš ne volim imat nekaj kaj imaju drugi pa tak,Princov o2 reket mi se već dulje vrijeme sviđa pa bi zato mijenjao.

E ovak...imam ti ja Head koji sigurno nitko neće imat,mislim da su ga prestali proizvodit pred jedno 7-8 godina, tako da si siguran. Mogu ti ga prodat. :D

Ad.Miss.G
27.07.2007., 21:08
Jedini ispravni način kupovine reketa jest da ga isprobaš prije nego što ga kupiš. Kad kažem "isprobaš" ne mislim na to da tri puta mahneš s njim u dučanu ili da pet minuta udaraš na zidu nego da igraš s njim barem nekoliko puta,( kad igraš prvi put s novim reketom, obično ti ide odlično, čisto stvar psihologije!) jer tek tada možeš sagledati njegove dobre i pogotovo loše strane i koliko ti reket uopće odgovara.

Da bi suzio izbor na rekete primjerene tvojoj dobi i stupnju teniske igre daj si malo truda, posjeti stranice proizvođača i pogledaj izbor njihovih reketa i njihove specifikacije. Vidjeti ćeš da su reketi uglavnom sistematizirani prema vrsti igrača kojima su namjenjeni ili ćeš u njihovom opisu pronači kojoj se skupini igrača preporučaju.

Nažalost, testne rekete imaju rijetki dučani, pogotovo ne oni u provinciji, tako da je jedini preostali način da posudiš reket koji te zanima od prijatelja ili poznanika i detaljno ga isprobaš. Naravno, u dogovoru s vlasnikom prije igre zaštiti kritična mjesta okvira ljepljivom trakom.

Ja koji sam počeo igrati tenis u davno doba drvenjaka, kad smo po rekete odlazili u Austriju i Italiju, nisam imao prilike testirati pa sam bio prisiljen kupovati reket upravo prema osjećaju kako mi leži u ruci i sa nekoliko zamaha u dučanu. No, kako je izbor reketa bio daleko manji, nisi mogao mnogo pogriješiti ako si kupovao reket poznatog proizvođača, tada je najbitnje bilo odabrati pravilnu debljinu ručke. U to doba najmiliji mi je bio Donnay Allwood, reket s kojim je igrao Borg.

Potpisujem. Vratih se neki dan iz reket paradise-a u reket crnu rupu (čitaj iz Amerike u Hrvatsku). Tamo moš testirat što god hoćeš, dobiješ ga na više dana i platiš puno manje nego kod nas.
Ja sam se isto našla u situaciji da nakon duge pauze od tenisa sam trebala novi reket..i snašla sam se tako da sam s frendom koji profesionalno igra tenis odigrala par puta sa starim reketom, i kad je on vidio kak igram (dugi zamah, flat bh, lagani spin na fh i ostalo) mi je predložio par reketa.
Uzela sam Liquidmetal instinct (prošle godine) i zadovoljna sam jako. Osobito sad kad sam promijenila žice i stavila tanje.

frodo01
30.07.2007., 18:28
Ah taj tenis,

I hate teniss, I hate teniss,......nice shot...I love teniss

eto to ti je tako i to provjereno,

reketi zaboravi balade o reketima..... prvo dobro naučiti tehniku, a najvažnije da se dobro postaviš znači nogice moraju dobro raditi, kad sve to savladaš ideš isprobavati i tražiti rekete, a za rekreativca žica ...ma kakvi 27 i više kg 22 do 24 ovisi kako će te lakat boliti ili ne, pa čak i manje, a o tehnici špananja da i ne pričam ...postoji jedna tehnika špananja koja ide od sredine prema kraju sa smanjenjem kilaže i okomitih i vodoravnih žica te tako izbalansira napetost i povećava sweet spot, i igrati sa što više različitih igrača, a prije svega uživati u druženju kao rekreativac :rofl:

što je žica kraća potrebna je manja kilaža za njeno savijanje znači srednja najduža žica ide recimo od 20 kg da bi do krajnje žice pala na 13 kg jer razmislite ako objesite uteg od 25 kg na razapetu žicu 30 cm ona će se u sredini saviti određeni broj mm, onda skratite žicu i opet objesite isti uteg ona će se izviti manji broj mm znači možete smanjiti napetost žice što je ona kraća

ante2804
26.09.2007., 19:59
Bok ljudi!!!!Dakle ovak...Ja bi si kupio novi reket za tenis od Rogera Federera marke wilson k six. one tour pa bi me zanimalo kolko bi me on izašo...i koji bi mi reket još preporučili...vraćam se na tenis nakon 4 godine...
fala unaprijed:)

ante2804
28.09.2007., 20:28
e ljudi vidim da nema niš od vas...

game
29.09.2007., 17:52
Možda zato što tema već postoji ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=216084) i ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=153490).

Roky
29.09.2007., 20:09
Bok ljudi!!!!Dakle ovak...Ja bi si kupio novi reket za tenis od Rogera Federera marke wilson k six. one tour pa bi me zanimalo kolko bi me on izašo...i koji bi mi reket još preporučili...vraćam se na tenis nakon 4 godine...
fala unaprijed:)

imaš dvije vrste reketa koji slično izgledaju. Onaj s kojim igra roger federer (k six.one tour) ti ima malo manju glavu i nebi ti tog preporučio (bar meni ne paše) nego onaj drugi (k six.one 95) s malo večom glavom s kojom ti u principu igra večina igrača - iste su boje, balans je sličan, samo s ovim drugim imaš malo bolju kontrolu i lakši je 20-ak grama. Imaš još (k six.one team) ali to je lakša verzija ovog k six.one 95 i ako si malo jači će ti biti prelagan. Cijena ti je 1 600 kn u dučanu, s nekim popustom se da složiti za 1 200 kn, a u sloveniji sam našao po 1 100 kn, ali u ljubljani s tim da ga je tip htio poslati u brežice poštom.

ante2804
30.09.2007., 16:29
a u kojem to dućanu ima zato što za wilson službeni dućan ima samo u opatiji,jel ima negdje u zagrebu?

ante2804
04.10.2007., 15:37
aj dobro ljudi nema veze,al fala Rokyju

*mala plava*
06.10.2007., 14:42
po meni su jako dobri ovi prince o3 serija...sad ovisi koji od tih...al posto nisi 4 godine igrao...mozda ti nije bas pametno uzimat nesto skupo i jako profesionalno...mislim ne znam...ovisi kak igras,kolko itd....

Lerk
07.10.2007., 15:10
zanima me jel ima u ZG negdje uzeti Wilson nBlade 98 Midplus nCode i kolika je cijena

john_777
11.10.2007., 14:25
kupi si babolata od nadala, cijena ti je 1400 kn, al reket je fenomenalan

markozg
11.10.2007., 21:50
imaš dvije vrste reketa koji slično izgledaju. Onaj s kojim igra roger federer (k six.one tour) ti ima malo manju glavu i nebi ti tog preporučio (bar meni ne paše) nego onaj drugi (k six.one 95) s malo večom glavom s kojom ti u principu igra večina igrača - iste su boje, balans je sličan, samo s ovim drugim imaš malo bolju kontrolu i lakši je 20-ak grama. Imaš još (k six.one team) ali to je lakša verzija ovog k six.one 95 i ako si malo jači će ti biti prelagan. Cijena ti je 1 600 kn u dučanu, s nekim popustom se da složiti za 1 200 kn, a u sloveniji sam našao po 1 100 kn, ali u ljubljani s tim da ga je tip htio poslati u brežice poštom.

Roky ja sam mislio da ti dobivaš bar 5 reketa na godinu kada si mi se postavio kao autoritet, a ne da ih kupuješ po selskim dućanima i gledaš je jel jeftiniji 100 kuna ..:rofl:.

Kompa evo ti savjet što se tiče reketa. Posudi par reketa od ekipe i probaj si ih pa onda kupuj. Vjeruj nisi više kao prije ako si igrao nešto bolje. Dobre su mi ove dućanske fore o balansu itd... :lol:

reh
19.11.2007., 16:39
lijepi pozdrav,
moje pitanje nije vezano za tenis rekete, ali vidim ima ljudi ovdije koji se razumiju u sport.
moja kci (11 godina) trenira tenis vec 3 godine. nije losa, zapravo kada pobijedi slabiju curicu onda je to 6-0, 6-0. i sito tako kada gubi to je bez dobivenog game. sada trenira 3 puta tjedno po 1 sat.
moje pitenje dali je to dovoljno, premalo ili previse.
zahvaljujem
reh

rio137
31.12.2007., 13:12
Dakle, za poklon dobio sam 2 kom Wilson ncode n six-one tour, 27 inch 340 grama.

Jel netko možda igra s tim i koliko je pogodan za osrednjeg do naprednog rekreativca?

Koje žice mi preporučujete i na koliko kp?

Naručio sam hibridne babolat xcel premium plus, s obzirom da je ovaj wilson relativnio težak i neugodan za rekreativca, na koliko kp da našpanam žice?

Hvala.

tennisfanatic
05.01.2008., 17:09
Ponuda je ogromna. Novi modeli stalno pristižu, nalazite se pred hrpom modela i razmišljate. Tu su naravno trgovci, ali oni vam ne mogu pomoći jer ne znaju, a i ne žele vam pomoći. Njima je u interesu da vi kupite najskuplje i to bez mnogo razmišljanja.

Za početak jedan prijateljski savjet. Preskočite sve one razvikane modele kojima igraju najbolji igrači svijeta. Prosječna cijena "alata" jednoga Federera, Nadala ili Ljubičića obično se kreće između 1300 i 1800 kuna. Ako kupujete 2 reketa (a obično se tako i radi da uvijek imate dva posve jednaka reketa) onda je to već prilično ozbiljna investicija.

Imajte na umu kako vrhunski igrači ne igraju s reketima koji su došli ravno "iz dućana". Svaki je reket pomno prilagođen njihovoj igri i zahtjevima koje ona postavlja. To će reći da se reketima mijenjaju: težina, težište i drška. Ovi su zahvati ponekad toliko drastični da je sličnost sa izvornim modelom često samo izvanjska.

Dakle, ne padajte u tu marketinšku zamku i ne zalijećite se za onim sa čim igra svjetski broj "1". Vjerujte, Federer bi vas lagano pobijedio i s reketom vrijednim stotinu kuna. S druge strane čak i da početnik kupi reket od 2000 kuna on će i dalje biti početnik, a taj ga reket neće učiniti igračem.

Prvo na što valja obratiti pozornost kod kupnje svakako je materijal od kojega je reket napravljen. Najjeftiniji modeli su načinjeni od aluminija. Cijena im je oko 200 kuna i makar se preporučuju početnicima mislim da bi ih prilikom kupnje valjalo zaobići. Aluminij je kao materijal vrijeme pregazilo i uz neznatno veći trošak može se dobiti puno bolji reket.

Slijedeći na redu su titanij reketi. Oni najčešće nisu napravljeni potpuno od titanija nego je na aluminijsku podlogu dodan titanij. Osobito na onim mjestima na kojima se traži povećana čvrstoća. Cijena im je oko 300 kuna i po mom mišljenju se već s ovakvim reketima može pristojno igrati, osobito kad je u pitanju rekreativni nivo tenisa.

Naredna kategorija su kompozitni reketi. To su modeli kod kojih se u različitom omjeru pojavljuju različiti materijali: karbon, kevlar, titanij, fiberglas, cooper i nama najzanimljiviji - grafit. Upravo je upotreba grafita u proizvodnji teniskih reketa donijela pravu revoluciju u njihovoj izradi. Što je u kompozitnim reketima grafit zastupljen u većoj mjeri to je reket kvalitetniji (i obično skuplji). Postotak grafita može se kretati od 30% do 50%. Upravo je ovo kategorija u kojoj bi većina rekreativnih igrača mogla pronaći svoje pravo oružje. Svi veliki prozvođači već u ovoj klasi imaju pristojnu ponudu. Cijena ovakvih reketa obično se kreće između 400 i 700 kuna, ovisno o modelu. Ovdje važi pravilo: što je grafita više to bolje.

Sljedeća je kategorija ona u kojoj su gotovo isključivo grafitni reketi. I ne samo to. Ovdje već možete pronaći i prave takmičarske rekete osobito ako se radi o "starim" modelima. Po cijeni između 700 i 1000 kuna može se izabrati doista moćna sprava, a ako se pričeka kakvo sniženje kupac može proći i bolje. Reket s kojim je prije tri godine igrao Juan Carlos Ferrero nikako nije loš reket, makar su u međuvremenu izbačena još dva nova modela. Po meni bi mlađi juniori i napredni rekreativci trebali tražiti pogodan model upravo u ovoj kategoriji.

Iznad 1000 kuna ulazimo u onaj svijet "top modela" za koji smo na početku rekli kako ga je mudro izbjeći. Ovdje ne želim od kupnje odgovoriti sve one koji uvijek žele samo najbolje (ma što to značilo), te one kojima je proračun neograničen pa im je trošak od nekoliko tisuća kuna ionako "trivijalan".

tennisfanatic
05.01.2008., 17:17
U prvome smo dijelu govorili mahom o materijalima. Sad ćemo se osvrnuti na neke druge ne manje važne detalje koji bitno utječu na "igrivost" pojedinog reketa.

Za početak spomenimo balans reketa. Svaki teniski reket može imati težište prema ručki, prema glavi ili u sredini. Većina igračkih reketa imaju težište koje se nalazi prema ručki (head light). One s težištem prema glavi (head heavy) bi valjalo u pravilu izbjegavati jer mnogo više opterećuju lakat i rame. Ovdje valja napomenuti kako se težište može pomicati dodavanjem težine na točno određena mjesta (obično postavljanjem tankih olovnih traka).

Slijedeća važna osobina reketa je njegova težina. Reketi su obično teški između 250 i 350 grama. Moja je preporuka da donja granica bude na 290 grama. Reketi lakši od navedene težine jednostavno nemaju dovoljnu dužinu lopte i nisu dovoljno stabilni kod udarca. Što se gornje granice tiče nju ne bih postavljao (ovdje vrijedi pravilo teže=bolje) osim kad su u pitanju djeca, mlađi juniori ili žene kojima bi recimo 340 gramski reket bio pretežak. Svima ostalima težina preko 300 grama je dobrodošla.

Postoje tri osnovne veličine glave reketa (mjereno u četvornim inčima):

Midsize 85 - 95

Midsize + 95 - 105

Oversize iznad 105

Ovdje vrijedi pravilo: što je glava veća to je udarac jači. I obrnuto, što je glava manja to je kontrola veća. U profesionalnom tenisu je u posljednje vrijeme zamjetan trend blagog povećanja glave reketa. Rekreativci češće posežu za reketima s većom površinom glave. Ovo je stvar osobnog izbora i ukusa. Za mene osobno je Midsize + idealan kompromis.

Veličina drške (gripa, grifa). Obično se označava na dva načina: slovima: L2, L3. L4, L5 ili na američki način: 4 1/4, 4 3/8, 4 1/2, i 4 5/8. Mudro je reket prije kupnje isprobati u ruci i uvijek izabrati manji grip. Puno je lakše naknadno dodati "overgrip" nego tanjiti predebelu dršku. U profi tenisu se u posljednje vrijeme drastično smanjila debljina drške na reketu i mnogi igrači igraju s veličinama L2 i L3 što je prije desetak godina bilo nezamislivo.

Duljina reketa se kreće između 27 i 29 inča. Standardni je reket od 27 inča (oko 68 cm) dok se oni dulji često prodaju pod nazivom "long body". Kraći je reket pokretljiviji, a dulji ima nešto jači udarac. Takmičarski su reketi gotovo u pravilu standardne duljine, s tim da poneki igrači igraju s modelima 1/2 inča dužim.

Žice na reketu mogu biti postavljene na različite načine. Broj uzdužnih i poprečnih žica varira od modela do modela. Ako na reketu piše da mu je "string pattern" 16X19 to znači kako taj reket ima 16 uzdužnih i 19 poprečnih žica. Najčešće ćemo naići na slijedeće kombinacije: 16X18, 16X19 i 16X20. Rjeđe su one 18X20 ili 18X19. Ako žica ima više i one su gušće postavljene onda se radi o reketu koji generalno daje bolju kontrolu loptice. Ako su žice postavljene rjeđe onda taj reket daje bolji spin.

Sad kada smo spomenuli neke od osnovnih stvari kod kojih ćemo paziti prilikom odabira reketa važno je spomenuti i mogućnost da se reket prije kupnje isproba. U razvijenijim zemljama česta je pojava da svaka specijalizirana trgovina teniskim reketima ima i tkz demo rekete. Kupac ostavi određenu kauciju i onda je u prilici na djelu vidjeti određeni model. Jedna je stvar vagati reket u ruci u dućanu pod budnim okom prodavačice koja o tenisu pojma nema a posve druga vidjeti kako se vaš budući ljubimac ponaša na terenu. Igrači se međusobno toliko razlikuju kako po znanju tako i po stilu igre da je gotovo nemoguće unaprijed reći što će kome odgovarati. Znači isporobati pa kupiti. Ako ova mogućnost ne postoji možda u vašem klubu ili među prijateljima (partnerima, protivnicima) postoji model koji vas zanima pa ga možete posuditi na par sati. I ovo je bolje od kupovanja na slijepo. Mnogi igrači su sebi priuštili puno frustracije i nervoze krivim odabirom teniskog reketa.

Čest je slučaj da se igrači iznenade kako im investicija u skupocjenu opremu nije donijela i željeni napredak u igri. Ovo ne čudi ako se ima u vidu da se reketi većinom kupuju na slijepo, bez ikakvih osnovnih znanja o njima, te samo kao rezultat marketinškog presinga.

satmaestro
06.01.2008., 18:35
Taj Federerov reket je odlican

satmaestro
07.01.2008., 13:59
Jedno pitanje u vezi ove stranice : http://www.tennis-warehouse.com

Kad bih kupovao nesto u vrijednosti 10 $ kolika bi mi bila postarina ?

tennis man
14.01.2008., 20:23
Pozdrav svima koji su na ovoj temi...ovako..moj problem je:rolleyes:..:igram tennis godinu dana(malo,ali nije bas tako malo):D...uglavno..htio bih vasu pomoc oko teniskih reketa...molim Vas da mi pomognete,jer ja neznam..:ne zna:dali je za mene babolat areo,ili head,ili prince,ili dunlop,i koji tocno model da izaberem..za sad imam babolat obican,..pocet cu ic po turnirima i utakmicama uskoro...pa bi htio neki posten reket reket...1300kn max.!!molim Vas "sutrucnjake" da ako se voljni da mi pomognete!!....!!
Bio bih Vam jako zahvalan!!!:)

Unaprijed Hvala!!
Pozdrav!!

tennis man
15.01.2008., 19:25
dajte ljudi molim Vas POMOĆ!!!!!!!!

airball13
16.01.2008., 11:16
Igram s Head Liquidmetal Prestige Mid, probao sam još sa Dunlopom Aerogel 3Hundred, nije mi odgovarao, još davno ranije s nekim Wilsonima i Princeima... Za preporučit neki konkretni model trebao bi napisati više o tvojoj igri (kakav servis imaš, igraš li uglavnom s osnovne crte ili voliš ići na mrežu i odigravati voleje, odigravaš li jednoručni ili dvoručni backhand - ili možda ko Santoro i forehand :-) jesu li ti udarci ravni ("flat") ili s puno spina,...)
Uglavnom, pronađi nekog teniskog trenera ili kvalitetnijeg igrača u svojoj blizini, porazgovaraj s njim, neka ti snimi igru i onda suzi izbor... Head, Babolat, Dunlop...

Usput, ako ima netko Head Liquidmetal Prestige Mid koji želi prodati ili pokloniti :s nek mi se javi, ostao sam na jednom, a pitanje je vremena kad će špan otići...

tennis man
16.01.2008., 17:12
voilim ic na mrezu igram flat a mogu i spin,ali vise igram obicno(normalno,flat)..porazgovarao sam s prijateljem,no on me ne shvaca ozbiljno pa bi trebo tvoju pomoc..!pa ako imas msn ili nest takvo...javi mi na pm..pls..:s

airball13
17.01.2008., 22:01
(evo, konačno sam uspio (valjda je mislio da reklamiram niže navedenu web stranicu...)

U posljednje doba dosta ljudi mi je reklo da je prešlo na Dunlop. Sad, možeš birati u Aerogel seriji između modela 200, 300, 500, 700 ili 900. Preporučujem ti da posjetiš neke specijalizirane stranice (npr. tennis-warehouse.com), tamo imaju pregled svih ovih reketa kao i komentare ljudi koji su ih probali, vjerujem da će ti olakšati odabir...
Nisam teniski trener, pa ti ne mogu previše pomoći, meni je najbolji indikator bio osjećaj igrajući nekim reketom - jednostavno, paše ti ili ne paše... Ako si savladao tehnički dio - dolazak nogama na lopticu i priprema za udarac, pravilno držanje reketa, itd. - onda ti ostaje "samo" pronaći reket s kojim lopticu šalješ na mjesto i načinom koji želiš... Zvuči filozofski, ali savršenstvo je u jednostavnosti...:rolleyes:

markiiii
20.01.2008., 15:50
lijepi pozdrav,
moje pitanje nije vezano za tenis rekete, ali vidim ima ljudi ovdije koji se razumiju u sport.
moja kci (11 godina) trenira tenis vec 3 godine. nije losa, zapravo kada pobijedi slabiju curicu onda je to 6-0, 6-0. i sito tako kada gubi to je bez dobivenog game. sada trenira 3 puta tjedno po 1 sat.
zahvaljujem
reh

pocela je na vrijeme trenirati..ali nije vazno kada je pocela trenirati i kolko trenira nego..KAKO trenira..opcenito u hrvatskoj nema puno dobrih trenera, a oni koji su dobri traze puno novaca i nece trenirati "klince" nego gotove igrace..ok to je neka druga tema
3 puta tjedno po 1h je premalo..puno premalo...pogotovo ako se radi u grupi..i pogotovo zato jer cure ranije sazrijevaju..
trebalo bi za pocetak svaki dan po 2h + kondicijski trening..sta je naravno jako skupo i jako naporno..sve zavisi sta oces da ti kcer napravi u tenisu..oces da se nauci igrati i prebacivati lopticu preko mreze?onda je ovo dosta..ako oces da cijeli zivot igra hts-ove turnire morat ces dodat svaki dan po 1h tenisa..ali ako oces da zivi tenis onda ces morat malo vise uloziti i ona ce to morat stvarno voljeti..ajme to je tako siroko podrucje da sam ja sada naceo puno tema..
sretno

markozg
20.01.2008., 16:05
lijepi pozdrav,
zahvaljujem
reh

Hehe to ti nju pitaj jel joj je previše ..:)evo dat ću ti hint- motivacija

honda vti
04.02.2008., 22:48
Vidim da podosta ljudi ovdje ima problema sa informacijama vezanima za tenis... ukoliko neko želi neka mi se javi sa svojim problemom na PM pa ću mu pokušati pomoći ... Btw imam svoj vlastiti dućan specijaliziran za tenis i bivši sam teniski profesionalac.
Cao

honda vti
04.02.2008., 23:11
Dakle, za poklon dobio sam 2 kom Wilson ncode n six-one tour, 27 inch 340 grama.

Jel netko možda igra s tim i koliko je pogodan za osrednjeg do naprednog rekreativca?

Koje žice mi preporučujete i na koliko kp?

Naručio sam hibridne babolat xcel premium plus, s obzirom da je ovaj wilson relativnio težak i neugodan za rekreativca, na koliko kp da našpanam žice?

Hvala.
Za rekreativca ovaj reket je katastrofa pošto je čisti control reket radjen za igrače vrhunske tehnike i savršenog tajminga... sa žicom i gripom težina mu raste na 360+ grama tako da jednom rekreativcu osrednje tehnike predvidjam jako brzo pojavljivanje ozljede zvane teniski lakat i to najvjerojatnije bekend strane... ako baš inzistirate na igranju tim reketom nemojte ga španati preko 24 kg

airball13
28.02.2008., 23:03
s obzirom da potraga još nije urodila plodom, ponavljam ponudu: ako tko prodaje head liquidmetal prestige mid, neka se javi... može i rabljeni, samo da nije krpan više od tri puta :D

honda vti
29.02.2008., 08:52
s obzirom da potraga još nije urodila plodom, ponavljam ponudu: ako tko prodaje head liquidmetal prestige mid, neka se javi... može i rabljeni, samo da nije krpan više od tri puta :D
Imam u ponudi...
liquidmetal prestige 730,00 + pdv
Flexpoint prestige 915,00 + pdv
iduci tjedan dolazi i microgel prestige 1303,00 + pdv

Naravno sve novo zapakirano + račun :)

airball13
03.03.2008., 14:36
to bi onda bilo 890 kn po komadu?
gdje te se može naći?

honda vti
04.03.2008., 09:25
to bi onda bilo 890 kn po komadu?
gdje te se može naći?

Imaš PM

Master TBS
16.03.2008., 16:41
zna li netko neki dućan il tvrtku koja prodaje tenisku opremu al ne sam reket, loptice i znojnike... :-)) već i mreže, stpove itd. - oprema za teniski teren

sportgirl
09.04.2008., 14:25
Hmm...ne znam sto ce ti mreza i to mislis radit teren ili?

stereo
18.04.2008., 19:42
U prvome smo dijelu govorili mahom o materijalima. Sad ćemo se osvrnuti na neke druge ne manje važne detalje koji bitno utječu na "igrivost" pojedinog reketa.

Za početak spomenimo balans reketa. Svaki teniski reket može imati težište prema ručki, prema glavi ili u sredini. Većina igračkih reketa imaju težište koje se nalazi prema ručki (head light). One s težištem prema glavi (head heavy) bi valjalo u pravilu izbjegavati jer mnogo više opterećuju lakat i rame. Ovdje valja napomenuti kako se težište može pomicati dodavanjem težine na točno određena mjesta (obično postavljanjem tankih olovnih traka).

Slijedeća važna osobina reketa je njegova težina. Reketi su obično teški između 250 i 350 grama. Moja je preporuka da donja granica bude na 290 grama. Reketi lakši od navedene težine jednostavno nemaju dovoljnu dužinu lopte i nisu dovoljno stabilni kod udarca. Što se gornje granice tiče nju ne bih postavljao (ovdje vrijedi pravilo teže=bolje) osim kad su u pitanju djeca, mlađi juniori ili žene kojima bi recimo 340 gramski reket bio pretežak. Svima ostalima težina preko 300 grama je dobrodošla.

Postoje tri osnovne veličine glave reketa (mjereno u četvornim inčima):

Midsize 85 - 95

Midsize + 95 - 105

Oversize iznad 105

Ovdje vrijedi pravilo: što je glava veća to je udarac jači. I obrnuto, što je glava manja to je kontrola veća. U profesionalnom tenisu je u posljednje vrijeme zamjetan trend blagog povećanja glave reketa. Rekreativci češće posežu za reketima s većom površinom glave. Ovo je stvar osobnog izbora i ukusa. Za mene osobno je Midsize + idealan kompromis.

Veličina drške (gripa, grifa). Obično se označava na dva načina: slovima: L2, L3. L4, L5 ili na američki način: 4 1/4, 4 3/8, 4 1/2, i 4 5/8. Mudro je reket prije kupnje isprobati u ruci i uvijek izabrati manji grip. Puno je lakše naknadno dodati "overgrip" nego tanjiti predebelu dršku. U profi tenisu se u posljednje vrijeme drastično smanjila debljina drške na reketu i mnogi igrači igraju s veličinama L2 i L3 što je prije desetak godina bilo nezamislivo.

Duljina reketa se kreće između 27 i 29 inča. Standardni je reket od 27 inča (oko 68 cm) dok se oni dulji često prodaju pod nazivom "long body". Kraći je reket pokretljiviji, a dulji ima nešto jači udarac. Takmičarski su reketi gotovo u pravilu standardne duljine, s tim da poneki igrači igraju s modelima 1/2 inča dužim.

Žice na reketu mogu biti postavljene na različite načine. Broj uzdužnih i poprečnih žica varira od modela do modela. Ako na reketu piše da mu je "string pattern" 16X19 to znači kako taj reket ima 16 uzdužnih i 19 poprečnih žica. Najčešće ćemo naići na slijedeće kombinacije: 16X18, 16X19 i 16X20. Rjeđe su one 18X20 ili 18X19. Ako žica ima više i one su gušće postavljene onda se radi o reketu koji generalno daje bolju kontrolu loptice. Ako su žice postavljene rjeđe onda taj reket daje bolji spin.

Sad kada smo spomenuli neke od osnovnih stvari kod kojih ćemo paziti prilikom odabira reketa važno je spomenuti i mogućnost da se reket prije kupnje isproba. U razvijenijim zemljama česta je pojava da svaka specijalizirana trgovina teniskim reketima ima i tkz demo rekete. Kupac ostavi određenu kauciju i onda je u prilici na djelu vidjeti određeni model. Jedna je stvar vagati reket u ruci u dućanu pod budnim okom prodavačice koja o tenisu pojma nema a posve druga vidjeti kako se vaš budući ljubimac ponaša na terenu. Igrači se međusobno toliko razlikuju kako po znanju tako i po stilu igre da je gotovo nemoguće unaprijed reći što će kome odgovarati. Znači isporobati pa kupiti. Ako ova mogućnost ne postoji možda u vašem klubu ili među prijateljima (partnerima, protivnicima) postoji model koji vas zanima pa ga možete posuditi na par sati. I ovo je bolje od kupovanja na slijepo. Mnogi igrači su sebi priuštili puno frustracije i nervoze krivim odabirom teniskog reketa.

Čest je slučaj da se igrači iznenade kako im investicija u skupocjenu opremu nije donijela i željeni napredak u igri. Ovo ne čudi ako se ima u vidu da se reketi većinom kupuju na slijepo, bez ikakvih osnovnih znanja o njima, te samo kao rezultat marketinškog presinga.

Namjeravam kupiti reket, igram već 20-ak godina, iako ne tako često. Međutim, tehnika mi je relativno ok, ali nikada baš nisam kupovao neki malo bolji reket, uvijek sam se snalazio.

Razmišljao sam da uzmem Dunlop Aerogel 200 ili 300. Sšto mislite o tome? Ima li ga netko pa da mi ga preporuči ili me odgovori? Kakva su iskustva? Je li cijena od oko 800 kn za takav reket povoljna?

Druga opcija o kojoj sam razmišljao je Head Liquidmetal prestige midsize. Koliko otprilike košta u dućanu i gdje bi ga se moglo naći u Zg?

Master TBS
19.04.2008., 13:41
Hmm...ne znam sto ce ti mreza i to mislis radit teren ili?da

Beco
01.05.2008., 06:46
Honda vti možeš li nabaviti reket Pro kennex Redondo Type C

BenSumatra
03.05.2008., 19:57
dragi moji...
pratim vaše postove jer sam odlučila kupiti reket.:D moj trener mi je dao specifikacije, otišla sam na tennis warehouse i u pretrazi mi je izašlo nekoliko reketa. od svih s istim karakteristikama (duljina 27'', head heavy, 295gr) na kraju su prevagnuli cijena i dizajn! :cerek:
odabranik se zove HEAD AIRFLOW 1

sad mene zanima, ima li tko kakvo mišljenje o tom reketu. :ne zna:
Još jedna stvar mi je čudna- cijena na toj stranici je 129 $, a na domaćim stranicama ga prodaju po 1300 KN! :confused:

33plavuša
03.05.2008., 20:40
ovo je najbolji reket (http://www.justtennis.net/RacPic/BabolatAPDCBig.jpg) :s :s

a ja imam ovakvog (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/90/Babolatpuredriveplus.jpg) :mama: :mama:

Beco
04.05.2008., 08:00
dragi moji...
pratim vaše postove jer sam odlučila kupiti reket.:D moj trener mi je dao specifikacije, otišla sam na tennis warehouse i u pretrazi mi je izašlo nekoliko reketa. od svih s istim karakteristikama (duljina 27'', head heavy, 295gr) na kraju su prevagnuli cijena i dizajn! :cerek:
odabranik se zove HEAD AIRFLOW 1

sad mene zanima, ima li tko kakvo mišljenje o tom reketu. :ne zna:
Još jedna stvar mi je čudna- cijena na toj stranici je 129 $, a na domaćim stranicama ga prodaju po 1300 KN! :confused:

Ako voliš svoju ruku nemoj kupiti head heavy reket-trener te nije dobro savjetovao.
Kod kupnje najvažnija stavka ti je Stiffness(gledaj da nije preko 64) i Swingweight.
Ako kupiš preko TW-a računaj na poštarinu od 60 dolara i carinu koji će ti naplatiti naši u pošti tako da izađeš na skoro 1300 kuna

markozg
10.05.2008., 07:04
Ako voliš svoju ruku nemoj kupiti head heavy reket-trener te nije dobro savjetovao.
Kod kupnje najvažnija stavka ti je Stiffness(gledaj da nije preko 64) i Swingweight.
Ako kupiš preko TW-a računaj na poštarinu od 60 dolara i carinu koji će ti naplatiti naši u pošti tako da izađeš na skoro 1300 kuna

:kava:beco a odakle ti znaš kakvu on/a ruku ima. možda ima ruku ko ti nogu :rofl:. poslušaj trenera jer ipak te vidio pa valjda zna o čem priča, naravno pod uvjetom da je trener. Na kraju krajeva nije ti uopće bitno koji reket. Tko zna zna. Znaš kaj ti je bitnije :rofl:. Da li je trener zaista trener :rofl::rofl:- tu možeš pogriješiti i ostaviti love i love a za niš. Pitaj i inzistiraj da ti pokaže papir. :top: Sve ti frca od kvazi stručnjaka, kao i u svim branšama.

frrrozie
17.05.2008., 22:54
Ma tenis zaigram tu i tamo sa svojim starim prince reketom (dobar je al trebam nesto novo) Pa sam si odlucila kupit novi reket, al ono, namjeravam se vise bavit tenisom (ne profesionalno, niti trnirati, cisto za gust) jer mi stvarno ide, a i htjela bi ga bolje nauciti igrati i obozavam ga... al dajte vi koji se razumijete u to recite mi koji reket da kupim? Ono, do 1000kn nesto. E, da, i kako ide ono da se treba gledati visina i tezina (igraca) pri kupnji reketa? (snaga, etc)
Preporucite nesto, vi profici, hehe, a i ostali, naravno. :)
unaprijed ZAHVALJUJEM!

ORKODLAK
14.06.2008., 11:50

Bok. Preporučio bi ti reket Prince O zone four Os kojeg imam novog, zapakiranog doma( imam 2 ista), i kojeg bi volio prodati za 900kn. U dučanima je isti takav 1300kn. Ubaci ga u Google pa ako ti odgovaraju karakteristike...

orkodlak@hotmail.com

Walker_CRO
04.07.2008., 13:13
vidim da ima ovih sto se bave prodajom reketa, pa ako neko ima Wilson (K)four 105, kolko bi me izisao kod njega? :ne zna:

honda vti
04.07.2008., 14:41
vidim da ima ovih sto se bave prodajom reketa, pa ako neko ima Wilson (K)four 105, kolko bi me izisao kod njega? :ne zna:
Ne držim wilson pošto uvoznik u Hr ima strašno loše uvjete :flop:

ukratko..
07.07.2008., 00:43
Trebao bi našpanat reket, a pošto to nisam radio godinama, ne znam gdje mi je najbolje pa molim savjet.

33plavuša
07.07.2008., 08:15
Trebao bi našpanat reket, a pošto to nisam radio godinama, ne znam gdje mi je najbolje pa molim savjet.

pa to je najmanji problem svaki klub ima nekoga tko špana rekete, raspitaj se malo tamo gdje igraš :D

ukratko..
09.07.2008., 12:56
Već sam to prije radio pa mi puknu žice nakon što 10 puta igram. Može mi stavit šta god oće kad ja nemam pojma. Mislio sam ak ima neki dućan di je to ipak kvalitetnije.

Rainalcar
09.07.2008., 19:23
Bio sam u Nefritu, ali po meni cijeni su im bezobrazne... Zna li tko gdje se može u Splitu naći veći izbor reketa? Nabrojite bilo što što znate, sve ću obići ako treba :) Hvala unaprijed

Rainalcar
10.07.2008., 12:49
Ajde ljudi molim vas...

I/Ili ako znate odakle se može po normalnoj cijeni naručiti reket... Da poštarina nije skuplja od reketa samog.

ST!
10.07.2008., 12:57
ok amo pocet
-imas u hervisa u jokeru
-imas u mg sporta u mercatoru
-imas onaj specijalizirani teniski ducan kraj KN Torcida(na kantunu odma do stanleybeta)

Rainalcar
10.07.2008., 17:34
Kraj Starog placa je Nefrit, kao, specijalizirani dućan, a imaju ukupno 15 reketa po vrlo visokim cijenama,
u Hervisa sam bio, neloše, imaju dobrog Fischera na sniženju,
u Mercatora nisam, kakvi su u odnosu na Hervis?
Još što? I hvala :)

Ono
10.07.2008., 22:51
nefrit je od onog rusa, ja mislim...
jebemu mater, ja mislim da mu je sve u prosjeku 20% skuplje...

pogledaj na firulama, ima oni babolatov dućan (kraj trice i četvorke(terena))

26days
11.07.2008., 12:55
Može li mi netko pomoći?
Problem mi je izabrati dobar reket. Ne znam na što trebam obratiti pozornost. Veličina gripa, težina reketa....

game
11.07.2008., 15:16
Pogledaj ovdje:http://www.forum.hr/showthread.php?t=263409&page=2

Beco
11.07.2008., 15:47
seljačino-to što ti žica pukne nije u tome da oni koji ti španaju reket neznaju svoj posao nego ovisi o vrsti žice-a tvoj je problem da se ti ne kužiš u teniske žice i ne kažeš im koju hoćeš

Pica
13.07.2008., 17:25
22/20, gore navedeni hibrid. Super žice, veli mi covek da vise nema napora na ruku (decko od 25 god, dobar igrac). Španam za jedan klub, ovo su moja iskustva...

Pica
13.07.2008., 17:57
Uzmi si Babolat Hurricane žice. Svejedno di našpanaš (ja to radim za 110 kn, al imam monopol u svom gradu, pa mogu) jer je to samo do žice.
Druga stvar. Ne spinaj jako ako želiš da ti žica traje, a ako želiš spinat, pomiri se da će ti pucat.
Treća stvar. Nemoj kasnit na loptu jer onda fulaš slatku točku i udaraš vrhom reketa i to lomi žice...
Ajde, španaj, pa se javi za mjesec dana

marko-osk
15.07.2008., 10:47
..kao što ti je reko ovaj otiđi u jedan od klubova oni znaju dobro našpanat..ako želiš neke posebne žice uzmi si te babolat hurricane i daj im da ti oni nebi stavljali neke svoje..:D
Evo sad jedno moje pitanje..ovako..bavim se tenisom oko 2 godine i idem po turnirima..uzimam tvrđe žice u često mi pucaju..u prosjeku oko 2-3 tjedna izdrže..u klubu mi kažu da je to zbog spinna kojeg igram..sad me zanima dali bi to moglo duže trajat ako si uzmem i naspanam neke mekse zice..dali to možda može ovisiti o tome..Hvala unaprijed.:)

Rainalcar
23.07.2008., 06:42
Fischer u Hervisa je famozan reket. 350 kn sa 1000 kn sniženje, preporučujem ga (jasno, trebate ga isprobati prvo).

Nicky the Buffalo
25.07.2008., 19:06
Sta mislite (tj,komentari)na wilson ncode nflash

Marlboro Lights
28.07.2008., 21:45
wilsonov n flash je pravi reket,osobno imam feeling da je nekak premali ali neki moji spaneri(doduse malo bolji amateri) igraju s tim reketom od nedavno i kazu da su prezadovoljni.
osobno koristim prince graphite classic ali bas danasa sam kupio head titanium 5100 da vidim kakav je.

frrrozie
29.07.2008., 08:10
Fischer u Hervisa je famozan reket. 350 kn sa 1000 kn sniženje, preporučujem ga (jasno, trebate ga isprobati prvo).

Ma reket je smece.. barem meni, a tako kazu i strucniji od mene...

Rainalcar
31.07.2008., 19:08
Taj reket nikako nije za amatere: morate imati izrađene udarce, i žice, jasno, trebate mijenjati odmah. Ali sve je uvijek na kraju uvijek u individualnom dojmu.

Jilly Billy
07.08.2008., 14:29
Pa pozdrav. Ja sam novi ovdje i učlanio sam se na ovaj forum da mi date jedan savjet i pomognete u nećemu što ne razumim pa da mi vi date koju preporuku. Imam 14god., Spol-M, idem u 8 raz. i visok sam 175cm i imam 64 kg.
Snaga udarca mi je srednje jaka, imam dobar slice (odličan!), dobru servu itd.
I čini mi se da bio ovaj reket poželjan za mene po načinu koji igram. treniram tenis već 6mj. i želio bih stari zamjeniti za novi. (Nije komforan za moju ruku i moj stil igre)

Odlučio sam kupiti Wilson Hyper Hammer 6.3 OS reket preko stranice
http://www.tennis-warehouse.com.
I onda kad idem pod "add to cart" prebaci me na "postavke" reketa.

Grip/Head Size Availability In Stock
Wilson Hyper Hammer 6.3 110 (3/8) 4+
---------------------------------------
Wilson Hyper Hammer 6.3 110 (1/2) 4+

Koji da Grip/Head uzmem za reket, (3/8) ili (1/2)?

Pod String, također koji predlažete. I Tension (lbs) isto nisam siguran koji da stavim.

A evo mojih opcija:

Wilson Hyper Hammer 6.3 OS
size: 110
Head/Grip-(3/8)
String: Babolat Tonic+ Natural Gut 16 String
Tension: 55lbs

Molio bih vas da mi kažete dali su dobro namještene ili koje biste vi stvarčice stavili na taj reket. Hvala unaprijed

Jilly Billy
07.08.2008., 15:50
Pa pozdrav. Ja sam novi ovdje i učlanio sam se na ovaj forum da mi date jedan savjet i pomognete u nećemu što ne razumim pa da mi vi date koju preporuku. Imam 14god., Spol-M, idem u 8 raz. i visok sam 175cm i imam 64 kg.
I čini mi se da bio ovaj reket poželjan za mene po načinu koji igram. treniram tenis već 6mj. i želio bih stari zamjeniti za novi. (Nije komforan za moju ruku i moj stil igre)

Pod String, također koji predlažete. I Tension (lbs) isto nisam siguran koji da stavim.

A evo mojih opcija:

Head/Grip-(3/8)

I dali ima to negdje u Hrv. za naručiti umjesto iz Amerike?

Molio bih vas da mi kažete dali su dobro namještene ili koje biste vi stvarčice stavili na taj reket. Hvala unaprijed (Iako možda vam bude smiješno što sam sve to napisao, ili ako nisu dobre opcije za taj tenis, ipak nisam profesionalac, pravi!)

sportgirl
11.08.2008., 20:32
Prince definitivno, prije sam koristila dunlop, wilson i head ali kad sam uzela prince u ruke to je nesto nevjerojatno, a i nije preskup tako da ako se bavis rekreativno, amaterski preporucam prince, a mislim da je tako.

Gabre
16.08.2008., 16:56
pozdrav svima koliko vas ima :)

pošto sam od neodavno ušao u teniske vode, i jako mi se svidio tenis kao rekreativni sport, zamolio sam prijatelja da mi donese iz Švicarske reket po svom izboru (pošto dečko jako dugo igra tenis, igrao nešto i po turnirima itd)..

donio mi je Prince More Control DB 850 reket, konkretno ovaj: http://www.tenniscompany.com/racquets_Prince_ControlDB_OS.html http://www.holabirdsports.com/m/Tennis/Tennis-Racquets/Prince/p1/100683.htm

pa ako bih mogao dobiti vaše mišljenje o ovom reketu ako imate kakvih saznanja i iskustva, te koliko ovaj reket realno vrijedi,
pošto je doslovno ko nov, ne znam je li uopće korišten, on mi govori da je reket korišten nešto malo kao probni ili tako nešto... nema ogrebotina, oštećenja, našpanan, grip dobar.. nova futrola.. praktički nov reket.

puno hvala na odgovorima, dosta mi je hitno saznati koja bi mu bila vrijednost. :top:

P.S. U kojoj trgovini u Zg, odnosno na kojoj web stranici bih mogao saznati kako se kreću ciene inače prince reketa u Hrvatskoj? nisam u Zg pa mi je Net jedini izvor informacija. :(

te da li postoji neki specijalizirani forum samo za tenis?

Gabre
22.08.2008., 14:40
što nitko ne posjećuje ovaj topic? :(

nicas
22.08.2008., 15:00
...hm, ja ti ne znam odgovorit na pitanje..

Zanima me, forumski tenisači, šta mislite o ovim patikama, jesu li dobre za tenis?
Jer, sad sam ih kupila jer su mi djelovale kao teniske, ali na netu sam našla da su za odbojku i recquetball.. hm..

Pliz, ljudi, evo krećem ponovo na treninge za 10 dana.. Jupiii!

Izgledaju mi skrroz ok, i vjerojatno ću igrat u njima, samo me to zbunilo.. Zovu se adidas court stabil 2 w..

http://www.yopi.de/prd_1405104

http://www.yopi.de/prd_1405104

abba
22.08.2008., 15:42
Zanima me, forumski tenisači, šta mislite o ovim patikama, jesu li dobre za tenis?
Jer, sad sam ih kupila jer su mi djelovale kao teniske, ali na netu sam našla da su za odbojku i recquetball.. hm..

izgledaju ko dvoranske patike :ne zna: moja prijteljica isto igra u dvoranskim i kaže da su joj dobre

nicas
22.08.2008., 16:11
Ajd super.. Pa, eto igrat ću i ja izgleda, pa šta bude! Ne moram na svakom turniru pobjedit,jel? :D

Hvala, pozz

Gabre
26.08.2008., 10:24
hmm... BAN?

moja-kucica
27.08.2008., 13:19
Pa pozdrav. Ja sam novi ovdje i učlanio sam se na ovaj forum da mi date jedan savjet i pomognete u nećemu što ne razumim pa da mi vi date koju preporuku. Imam 14god., Spol-M, idem u 8 raz. i visok sam

gle, vec sam vidio jako puno ljudi sta pokusavaju igrati tenis ili su tek pocetnici i sl. i onda krenu ocjenjivati svoju igru ovako kao ti "imam dobar udarac" itd..
dobar udarac ima federer. pocetnik u tenisu nema nista. ne udarac nego doslovno nista. ni po jacini, ni po tehnici ni po nicemu..probaj nekad otici na neki juniorski turnir u hr pa ces vidjeti sta je udarac..
iz tvojeg pisanja vidim da si teski pocetnik jer da nisi ne bi trazi savjet koji reket uzeti, jer bi ti to trener trebao savjetovati (mada i tu svacega ima)..uglavnom to je cijela znanost i to sigurno ne mozes kupiti ovako preko foruma..
ako si samo rekreativac, onda si uzmi rekreativni reket, sta ce reci veca glava, deblja rama, mala tezina. oni svi imaju veci sweet spot (korisna povrisna kojom mozes udariti) itd itd..previse je toga..

moja-kucica
27.08.2008., 13:45
svakakve se ovdje gluposti daju procitat.
prvo, teniski reket se izabire iskljucivo po osobnim preferencijama i stilu igranja.
NE POSTOJI "joj, princ reketi su bolji od hedovih" i sl. gluposti.
u principu, princ reketi su pristupacniji za rekreativce (a vidim da su takvi ovdje vecina) jer imaju velike glave i nisu tolko "brutalni". velik sweet spot i gdje god pogodis osjetis da si dobro pogodio jer ti ruka ne zavibrira i lopta kolko tolko ima neku brzinu..
ali to naravno nije reket za generalno preporuciti jer ce neki igrac koji krece u svijet trenaznog tenisa s njim imati problema jer takvi reketi nuzno imaju i veci rasap i ne generiraju u konacnici takvu brzinu lopte kao profi reketi.

al s druge strane, vidjeti klasicnog rekreativca sa federerovim reketom :bonk:...
to su klasicni teniski manekeni koji o tenisu nemaju pojma i na kraju samo sebi stetu rade jer brzo zavrse na salati zbog bolova u ruci a tenis im najcesce ne lici na nista jer oni od tog reketa nemogu izvuci nista..pretezak je, pretvrd, premala glava i nece nikad pogodit sa sredinom pa ce ruka od vibracija poludit..lopta iz tog reketa ne ide..naravno u ruci amatera. iz federerove ruke ide savrseno jer on kao prvo savreno gleda loptu..tako kako ni jedan rekreativac ne moze...pa savrsen pokret itd...

sve ovisi sta ko hoce i koji su mu dometi. to je beskonacna knjiga znanja i treba dosta vremena da se vidi sta se hoce, a onda i sa teniskim napretkom polako mjenjati reket na sve zahtjevnije...

tako da manite se savjete "joj, kupio sam fisher reket u metrou i savrsen je.imam strasan udarac s njim"...mislim, kad to procita netko ko se bavi tenisom :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

zato i imate onda odgovore na takve savjete tipa "ja sam ga isto probao i meni ne valja nista"..
da bi mogli ocjeniti neki reket morate imati forhend. ali jedan forhend a ne 10 forhenda kolko ih u prosjeku imaju rekreativci. pa je onda jednom poklopi dobro pa mu je reket super, pa onda dodje drugi dan pa upotrebljava treci i peti forhend pa me ne ide nista od ruke itd..
tenisaci imaju uvjek isti forhend i promjeni mu 1kg na spanungu i odmah ce osjetit..rekreativac NEMA SANSI. on uvjek osjeti da mu nesto ne valja al to je najcesce zbog njega samog...

i manite se i svakakvih nadri strucnjaka..nije svaki preplanuli frajer sa premanovima i kosarom pored sebe teniski znalac...dapace, vecina od njih nema pojma..vidio sam brdo igraca koji igraju tenis 10 godina a ne znaju kak se drzi reket za servis, kak sa forhend kak za bekend, kak za voleje...znaju ga oni uzet u ruke i savrseno udariti, ali objasniti drugome nema sanse..rade vise po osjecaju, ne znaju teoriju....
takvih trenera isto ko govana..vecina..
a tek filozofija o spananju..vjerujte da u hrv. mozda ima nekoliko (ako i tolko) ljudi koji znaju spanat. 99,9% niti ne zna sta se desava kada cross zicama krenes povecavati kilazu prema main zicama...
to ne znaci da vam sad profesionalac naspana reket da bi vi bolje igrali.niposto. za vecinu ovdje je dovoljan i najobicniji provlakac zica i nemojte samo bacati silne novce na skupe zice jer vam to nece puno pomoci...

uglavno, da ne duljim, to je malo prevelika filozofija da bi se to radilo preko foruma...

Veni
27.08.2008., 18:58
Bok svima, mene zanima gdje mogu kupiti Wilson Pro Staff (Classic) model?
Pred cca 2 godine bila je akcija u Metrou, ali otada ih nigdje nisam vidio, a jedan je napuknuo, pa ga moram zamijeniti... Ako netko zna, ili ako netko ima i zeli prodati po razumnoj cijeni, bio bih vrlo zahvalan :)
edit. Pozeljno je da je drska cetvorka, ali i trojka moze proci...

Gabre
27.08.2008., 23:03
ok, hvala na napisanom,

no nisam dobio nikakav odgovor na moje pitanje.. s reketom sam evo zaigrao 5-6 puta, i dobro mi je legao (ako se mogu tako izraziti), no nikako da mi više sjedne forehand, backhand 90% pogodim, no imalo jači forhend - užas...

moja-kucica
28.08.2008., 12:23
ok, hvala na napisanom,

no nisam dobio nikakav odgovor na moje pitanje.. s reketom sam evo zaigrao 5-6 puta, i dobro mi je legao (ako se mogu tako izraziti), no nikako da mi više sjedne forehand, backhand 90% pogodim, no imalo jači forhend - užas...

hehe...ne znam sta bi ti rekao jel tu tolko toga ima da se nikakav precizan odgovor ne moze dati...
prvo, ako si teniski pocetnik onda prvo moras znati sta hoces od tenisa. ako zelis napredovati TRENINGOM onda je to jedan odabir reketa. ako zelis samo rekreativno igrati i izgledati vise manje smjesno ko oni starci sta napucavaju loptu onda je to drugi odabir reketa.
uglavnom, ako mislis samo igrati onda tu nema nekog napretka u udarcima..i vrhunski igraci u mecu udarac samo kvare. udarac se dobiva treningom.
tako da mi je malo smjesno kad kazes "no nikako da mi više sjedne forehand"... ako samo igras meceve, tu ces si istrenirati neki osjecaj da prebacis loptu, da je naucis kontrolirati i da posaljes vise manje gdje hoces i sto duzu loptu. ali o nekim udardima i winerima tu nema govora..

to sta ti imas to nije udarac. tebi ce sa tvojim trenutnim znanjem najvise pasati neki totalno rekreativni reket koji ce biti sto laksi. ovaj prince je pretezak za tebe....ja igram sa 280g, a ovaj je 323, s tim da su rekreativni reketi od 250 pa na dalje..otprilike.. uglavnom svaki iz plejade tih turbo rekreativnih koji kostaju preko 1500kn (head, prince, wilson ili sl.) ce ti pasati iz razloga sta s njim nije potrebno igrati loptu nego se od njega lopta sama odbija i kako god pogodis reketom cinit ce ti se da si vise manje dobro pogodio. stanes na mrezu i kako god postavis reket volej ide preko..uzmi federerov reket i ostat ce ti lopta na rekete jer sa njegovim moras uci u loptu i odigrati je a ne samo postavit reket...

i opet, kad nakon par godina treninga vec imas udarce koji lice na neki tenis, opet ces imati dosta muke da nadjes reket koji tebi pase. tako da zaboravi da ce ti neko dati odgovor "da, taj reket ti je super i tebi bi sigurno pasao"..
i igraci puno testiraju i isprobavaju rekete, i dodaju im utege i svakako spanaju dok si ne nadju dobru kombinaciju...onaj reket sta ti kupis u trgovinu, on nema veze s onim reketom s kojim igra profic..to je preradjeno do jaja..

sconex
06.09.2008., 08:14
bok... eo ja sam novi na forumu, a i pocetnik u tenisu
sta se tice kupnje bilo kakve opreme za tenis, na razumijevanje i najveci izbor sam naisao u nefritu, razumne cijene i velika ponuda prince-a a i ostalih marki.
trenutno imaju i nekakve akcije tako da je ovih dana definitivno 'best buy' u njih :)...
eto, idite pa vidite :D, valjda ce ovo pomoc nekom
pozz

zumbull
24.09.2008., 18:19
kupujem reket pa mi je potrebna mala pomoć. čisti sam rekreativac vec više od desetak godina al tek u posljednje dvije-tri godine igram stalno,recimo jednom tjedno. zadnjih dvije godine sam koristio reket wilson hammer G,260 grama,midplus glava(665 cm2) te žice raspon 16x20,dzug 69,2 cm. ručka je 4 3/8.ja sam ga španao na 24 do 25 kila i to mi za moj način igre odlično odgovara. ovaj reket mi jako dobro odgovara dimenzijama. sad problem je taj što mi kod udaranja reket nije dovoljno stabilan i zna mi se zadrhtat,mislim da je to zato jer mi je prelagan. ne igram onaj izraziti spin i nemam velik zamah prije udaranja i forhend mi je bolji udarac,dok mi je bekend puno slabiji i tu jako često igram slice .uglavnom tip sam "napadaca" i ne volim duge izmjene i skoro svaki puta želim završit poen nekim winerom. ja razmišljam o reketu u rangu nekih 310-330 grama sa vrlo sličnim dimenzijama što se tiče veličine reketa,veličini glave...koji reketi su najbolji u toj klasi??? cijena nije problem

jado11
07.10.2008., 20:31
zanima me gdje ima kupit loptica za tenis ali da su malo jeftinije nego po trgovinama...

hvala

honda vti
07.10.2008., 21:55
sad problem je taj što mi kod udaranja reket nije dovoljno stabilan i zna mi se zadrhtat,mislim da je to zato jer mi je prelagan.
Naj jednostavniji nacin je da balansiraš reket s olovom na 3 i 9 i njegova stabilnost će se jako popraviti :top:

honda vti
07.10.2008., 21:56
zanima me gdje ima kupit loptica za tenis ali da su malo jeftinije nego po trgovinama...

hvala
Javi na pm koje lopte te zanimaju i koja kolicina :top:

the joker
25.10.2008., 11:25

A evo mojih opcija:

Head/Grip-(3/8)

Molio bih vas da mi kažete dali su dobro namještene ili koje biste vi stvarčice stavili na taj reket. Hvala unaprijed

treniraš 6 mj. i imaš odličan slice.hahahaha kako da ne

marko2801
29.10.2008., 21:09
kupujem reket pa mi je potrebna mala pomoć. čisti sam rekreativac vec više od desetak godina al tek u posljednje dvije-tri godine igram stalno,recimo jednom tjedno. zadnjih dvije godine sam koristio reket wilson hammer G,260 grama,midplus glava(665 cm2) te žice raspon 16x20,dzug 69,2 cm. ručka je 4 3/8.ja sam ga španao na 24 do 25 kila i to mi za moj način igre odlično odgovara. ovaj reket mi jako dobro odgovara dimenzijama. sad problem je taj što mi kod udaranja reket nije dovoljno stabilan i zna mi se zadrhtat,mislim da je to zato jer mi je prelagan. ne igram onaj izraziti spin i nemam velik zamah prije udaranja i forhend mi je bolji udarac,dok mi je bekend puno slabiji i tu jako često igram slice .uglavnom tip sam "napadaca" i ne volim duge izmjene i skoro svaki puta želim završit poen nekim winerom. ja razmišljam o reketu u rangu nekih 310-330 grama sa vrlo sličnim dimenzijama što se tiče veličine reketa,veličini glave...koji reketi su najbolji u toj klasi??? cijena nije problem

s obzirom da imas reket od 260gr ovaj od 330 ti ne bih preporucio jel je prevelika razlika i dugo ce potrajat dok se ne naviknes na takav reket.Osim toga tezi reket trazi i dobru tehniku ali je tezi za manevriranje. Preporucam da uzmes manju glavu cca 630 tezine do max 320 gr. Sto se tice proizvodaca to ti nije bitno jer ne postoji najbolji reket, nego postoji razliciti tipovi igraca koji u skladu s tim biraju rekete. Znaci da igras s onim od Federera siguran sam da bi bio losiji igrac nego sa ovim sto sad imas jer je federerov cca 380 gr tezak i trazi vrhunsko utreniranog igraca a ti si po ovome sto tu navodis jos daleko od toga.

Dobrocinitelj
08.11.2008., 23:45
Pozdrav svima i hvala na čitanju (pomoći) :)

Radi se o reketu iz naslova kojeg sam jučer kupio. Znam da sam fulao pristup i da sam trebao isprobati reket prije kupovine ali nisam mu mogao odoljeti. Učinio mi se dobar deal (popust sa 1400 na 800 kn). Reket je fora jer se može mijenjati plastika oko okvira koja sjeda na rupe pa se može birati između mekog i tvrdog efekta na žicama

Link na reket (http://www.princetennis.com/tennis/files/product.aspx?cid=291&ProductId=1695)

Glava mu je 97, težina 300g, špan 26+-2 kg, 18x16, 875 power, težište oko sredine prema ručki. (to sve piše na reketu)

Kvaka je da reket zbog dodatka plastike dolazi nenašpanan (špan dolazi posebno) tako da mi je dosta prilagodljiv. Neznam da li onda ovo 875 power i 26+-2kg uopće ima smisla što piše jer mi je nekako logično da je power ovisan o samom španu ili se varam? Ja igram rekreativno dosta dugo protiv igrača s kojim se savršeno podudaram po nesposobnosti pa su nam mečevi dosta zanimljivi. :)

S postojećim reketom nisam bio zadovoljan. Patio sam se s njim godinama. To je u stvari lagani reket gustog špana od supruge (HEAD) kojem bi žice zbog gustog špana nakon sat vremena izgledale smiješno (u obliku obrnutog U). Nikad na zemlji nisam s njim mogao opalit loptu da bi čuo "pop" i da lopta ode u teren. Ako bi bio "pop" onda bi najvjerovatnije završila napucana u mreži ili u ogradi iza terena, tako da mi je stil dosta oprezan udarac (uglavnom slajz ili volej). adut mi je što mogu brzo trčat ko konj. Na betonu je druga priča, tu je taj reket relativno ok. Probao sam babolat od suigrača i skužio da mogu napravit pop a da mi lopta ode u teren. Svidio mi se daj način igre jer mi je gušt napucavat loptu. Zato sam uopće i došao na ideju za reket.

Pitanje:

Kak bi vi na mom mjestu rekli tipu da mi našpana reket i s kojim plastičnim okvirom? Di bi ga u Zagrebu mogao dat našpanat? Čuo sam da ima kvaka kod špananja o3 reketa ( Link na video (http://au.youtube.com/watch?v=jf_7lfBnOIA&feature=related) ) tako da nebi volio da mi netko uništi žicu koja dođe s reketom jer pojma nemam di bi kupio novu.

Kak sam ja ovako površno skužio to bi trebao biti tvrdi okvir jače našpanan (27kg) tak da smanjim rastezanje žice pa da moram jače drmnut loptu. Taj "pop" to je spin jel? :D

Puno hvala na odgovorima. :zvrko:

Gunner1980
09.11.2008., 23:47
Paaa, nisam neki strucnjak, ali rekao bih da si fulao. Taj reket je, kao sto ti i na linku kazu, za profesionalce. Sudeci po ovome sto si napisao, ti si daleko od toga :D
Glava reketa je relativno malena i reket je relativno tezak za nekoga tko je rekreativac. No eto, i sam si rekao da si ga trebao isprobati prije kupovine, potpisujem... Prilicno sam siguran da sto su ti zice jace naspanane da ce ti trebati manje snage za udarac, ali davno su bile moje zadnje lekcije iz fizike pa mozda i grijesim (ne bih se kladio) :mig:

Dobrocinitelj
11.11.2008., 20:23
hehe. aj bar je netko živ ovdje. :top:

Našpano sam ga sa rupičastim nastavkom na 28 kila. Reket je još teži nego sam mislio (320g bez žice). Sutra ću izudarat neku lopticu na zidu da ga isprobam. Ako može pro igrati s jeftinjakom iz getroa zašto nebi amater mogao sa makinom iz turbo sporta. :D Bar neću krivit reket ako izgubim. Sve je bolje od ove metle koju sad imam. Bar sam definirao što mi treba. Našo sam linkove di kažu da za jače napucavanje treba jači špan jer lopta dalje ide kod slabijeg (elastičnog) špana što je i istina jer mi je metla elastična i prelagana.

Probat ću se sjetit za koji mjesec i iskreno ću napisat da sam se zajebo ako jesam .. ako nisam neću napisat ništa. :D

e da. simpatičan lik iz turbo sporta mi je badava našpano taj reket jer je kupljen tamo. Ako donesete svoju žicu i 35 kuna mogao bi to napravit i vama ako hoćete. :)

Dylan2
13.11.2008., 05:15
Očito je da si do sada igrao sa rekreativnim reketom, mekano našpananim, čija je bitna karakteristika da pojačava snagu udarca nauštrb kontrole. Sada si uzeo zahtjevan reket koji će ti davati upravo suprotno. Ja bih na tvom mjestu O3 španao na donju granicu napetosti da izbjegnem dramatičan prelaz sa jednog tipa reketa na dijametralno suprotan.

I sam sam dugogodišnji rekreativac, sada u kategoriji 50+ (ali sasvim malo plus ;) ), i s godinama sam došao do toga da svoje (dosta zahtjevne Headove 630 ccm) španam bliže donjoj granici. Naravno da mnogo ovisi o tipu igrača, njegovoj psihofizičkoj staturi. Ja sam osobno muskulozan tip sa dosta prekomjernih kilograma, dakle, loptu mogu žvajznuti mušli, samo problem mi je stići do nje... :)

Dakle, prije svega se privikni na reket a onda eksperimentiraj, pronađi optimum špananja koji će uskladiti tvoje i njegove mogućnosti. Za to treba vremena, jer treba odigrati i nekoliko termina da reket počne pokazivati svoje mane, da se izgubi poznati efekt "novog reketa".

I da, zid koji je nezasluženo zapostavljeni dio teniskog treninga, smatram izvanrednim načinom brušenja udaraca i pripreme za udarac u mjestu (sitni step na prstima), meni je mnogo pomogao u teniskoj rehabilitaciji poslije dugog izbivanja sa terena zbog prometne nesreće.

Dobrocinitelj
13.11.2008., 20:23
Baš sam imao termin jučer (nisam mogao čekat pa sam digo frku da moramo igrat :D). Rezultatski je meč bio prilično zanimljiv ali možda prvenstveno jer smo prvi puta igrali s novim loptama (počastio sam nas s obzirom na kupnju reketa, inače igramo s nekim jadnim izlizanim). Te lopte su mi skoro pa veliko otkriće kao i ovaj reket :D. Sad ćemo češće mijenjat lopte.

Reket ima dobrih i loših strana:

Grip je zakon, svidio mi se u dućanu, mekan je i uzak. odlično leži. Ona priča koju sam kao klinac slušao na treningu da mora bit jedan prst između dlana i prstiju meni ne odgovara. Volim što čvršće primit reket.

Težina je isto odlična. Osjeti se razlika i to mi je ok, posebno na servisu.

Zbog rupa na stranicama špana reket zviždi kod serve. Nije da smeta ali je onako.. smiješno. Kao da imam neku sablju.

I sad loša strana.. kako sam čitao možda jednako važna kao i sam reket. špan. uopće nisam zadovoljan. nema "pop" kod udarca. ili sam ja totalna truba i antitalent pa nema šanse da makar slučajno ubodem topspin od 100 pokušaja na utakmici (to je gora varijanta) ili sam fulao špan. Kolega s kojim sam igrao ima Babolat našpanan na 20-21 i nije mu se spigala žica a ja sam španao na 28 i na kraju su se spigale žice (obrnuto U na sredini). Nije mi tako velika razlika špana sa mog starog reketa koji je po meni dosta mekan. Čuo sam da na mladosti španaju rekete za 30 kn pa ću našpanat stari reket na 28 i vidjet jel ima razlike. Možda mi je krivo našpanano, a možda tako treba biti.. :ne zna:

rip
04.12.2008., 11:10
U kojem od sportskih dućama u Zagrebu ima najveći izbor Prince reketa, po mogućnosti i starijih modela?

marko356
04.12.2008., 12:43
e bravo, mene zanima jel ima negdi kupit dobrih aluminijskih reketa jos, gledao san po Splitu i svi su oni karbonski lagani, nemrem ja s tim igrat, iman 3 Prince-ova ali su unisteni dosta, htio bi novi teski jer sa ovim laganim nemam osjecaja uopce, ne igram puno tako da mi se tesko naviknit

ludjak
11.12.2008., 10:40
Ima li neko iskustva sa reketom Head Flexpoint instict? Mislim da su ga koristili Karlovic i Kuznjecova....dobio sam ga na poklon i stavio vrhunske zice (cijena zica 45 eura)...

besttenis
14.12.2008., 18:32
e ljudi vidim da nema niš od vas...

e bok ljudi, zanima me nekoliko imena dućana u zagrebu sa teniskim reketima i opremom za tenis, molim vas odgovorite......... Hvala

abba
15.12.2008., 16:56
technifibre u juršićevoj,
trgovina u lovačkom rogu,
turbosport,
topsport outlet prekoputa hnb-a...

opremu(npr.torbe) možeš pogledat i u nami.

rip
15.12.2008., 20:46
A ima i par dućančića uz klubove. Meni se sviđa onaj u Klanječkoj (sjeverno od Ljubljanice) - ima samo Yonex rekete, ali širok izbor i stručne prodavače.

rip
20.12.2008., 18:02
Gdje u Martićevoj? Martićeva je dugačka ...

ukratko..
13.02.2009., 12:58
seljačino-to što ti žica pukne nije u tome da oni koji ti španaju reket neznaju svoj posao nego ovisi o vrsti žice-a tvoj je problem da se ti ne kužiš u teniske žice i ne kažeš im koju hoćeš

seljačina te napravila!

Svima drugima hvala na pomoći!

marko356
03.03.2009., 13:34
nego nek mi neko rece koje su naljbolje loptice:D

rekreacija TZ
06.03.2009., 15:52
pozdravljam sve prisutne,kao što vidite na nicku,dolazim iz jednog grada u SI BiH i planiram da od travnja mjeseca počnem sa rekreativnim teniskim turnirima,koji se uzgred rečeno održavaju tokom cijelog ljeta,pa bih Vas ovom prilikom zamolio,da ako ikako mogodne da mi ko kaže koji bi reket bio najpovoljniji,dvoumim se između fishera i head-a,a što se tiće španovanja,tu se ne sikiram jer imam rođaka koji je bio sudia na wimbledon-u,koji će mi naštimat žice na šampionski nivo,dakle koji bi Vi odabrali ?

mmatic
08.03.2009., 18:09
Prošle godine sam nakon testiranja više reketa kupio Prince O3 Speedport Black (braća Bryan)
Prije toga 7 godina igrao s Head Prestige Intelligence (Ivanišević)
Pokušavam naći odgovarajuću žicu i kilažu da dobijem dovoljno kontrole, koju sam imao s Headom, koji nije imao puno toga osim kontrole.
Prijatelji su me savjetovali da pređem na lakši reket, jer zub vremena i često igranje može uzrokovati bolove u ruci. Pošto nikada nisam imao problema s teniskim laktom nisam siguran da je odluka o lakšem reketu bila dobra, jer sam prilikom izbora eliminirao veliku grupu težih reketa.
Dobio sam idealnu kombinaciju sa Prince Synthetic Gut Duraflex 17 (puno bolja od 16) na 27 kg, ali ima i dodatni problem. Žica je nakon 3 igranja počela očito popuštati, da bi nakon 10 igranja zategnutost pala s 27 na 23-24kg, a s time sam izgubio kontrolu. Problem rješiv, ali preskup - 100 kn svaki tjedan za novu žicu.
Ponovio sam sve još jednom i rezultat je bio isti.
Otišao sam kod dva poznata zagrebačka španera i predložio da dižem kilažu
(28,29,30,31) dok ne dobijem prihvatljiv pad kilaže.
Jedan se složio odmah, drugi je rekao da ne bih postigao željeno i da probam s poly žicom Luxilon Big Banger Original 16, koja ima najbolju kontrolu i odlično drži kilažu (gubi max 1 kg).
Našpanao sam reket sa Luxilon BB na 25 kg (preporuka proizvođača 10% manja zategnutost od normalne). Igrao sam 6-7 puta i žica se drži odlično, ali sam na 80-85% kontrole što sam imao s Prince S. Gut 17 na 27 kg u prva 3 igranja. Lako profi igračima.

Imam ideju da probam s hybridom Luxilon na main i Prince kao mekša na cross.

Molio bih savjet iskusnog tenisača koji je probao neku dobru kombinaciju žica, s kojom bi dobio dobru kontrolu bez većeg gubitka zategnutosti na ovom reketu kojemu je to možda i jedina mana.
Koristim String Port inserts, da li netko ima iskustva s String hole inserts (pretpostavljam da je bolja kontrola s klasičnim insertima, ali se bojim gubitka svih ostalih udaraca, posebno servisa i voleja,te topspina i slajsa koji su s ovim reketom izvanredni).
Što mislite o olovu na 3 i 9 - poboljšalo bi vraćanje težih lopti. Možda je to rješenje?

rekreacija TZ
09.03.2009., 17:50
drug moj probaj sa agasijevim žicama,(žuta boja),ko god je igrao sa njima niko nije imao problema,top:,dapaće,:jedino što ne znam je precizan naziv,nju ču i ja staviti na svoj kad ga kupim , nego još neznam kako se ponaša fisher,ima li iko ko ga koristi ?:confused:

rekreacija TZ
13.03.2009., 21:52
pozdravljam sve prisutne rekreativne tenisere koji se dobro razumiju u rekreativne rekete da mi malo pomognu,jer se jedan rekreacijski turnir na kojem planiram učestvovati opasno približava,a ja sam još u nedoumici koji reket da uzmem:ne zna:,trebao bi mi nekakav koji je "sposoban" da odradi "Napadaćko - Obrambenu" ulogu a da je recimo ili fisher ili head,samo da kad uzimam da uzimam ono što je kvalitetno,NPR oni reketi koji koštaju oko 250 BAM ( oko 900 KN ) i da može izdržati recimo španovanje oko 27-ce jer se radi o zemljanim terenima . . .Please folks neka mi nek odgovori čim prije . . . :s:s Veliki pozdrav iz najstarijeg grada u europi:mig:

rip
13.03.2009., 23:33
Pa, meni se čini da je malo prekasno uzimati novi reket kad se turnir već opasno bliži. Meni se, osobno, u tom cijenovnom rangu, puno više sviđa Prince. Npr. Shark DB MP.

rekreacija TZ
14.03.2009., 12:34
Pa, meni se čini da je malo prekasno uzimati novi reket kad se turnir već opasno bliži. Meni se, osobno, u tom cijenovnom rangu, puno više sviđa Prince. Npr. Shark DB MP.

thanks a lot :mig:imaću na umu,no prvom prilikom javim šta sam uzeo i kak prođe prvi turnir,a može bit šibnem i koju fotku POZZ

Rainalcar
05.06.2009., 20:30
Prodaje li tko (nove) rekete i za koju cijenu:
Wilson K Six One Team
Head MicroGEL Radical Mid+

neka mi pošalje pm, molim

Rainalcar
07.06.2009., 00:36
Mijenjam gornji post, tražim
ili
Wilson K Six One Team
ili
Wilson K Blade 98

Javite na pm

skodilak
16.06.2009., 19:14
Vidim da se većina nas ovdje tenisom bavi rekreativno, pa bi bilo logično da koristimo rekete koji su namjenjeni rekreativcima, ali što biste vi kupili:
Fischer Black Granite Tour 100 UL Racquets ( radi se o Tour-verziji) ,koji je snižen za 60% tj. sa 1334 kune na 587 kuna , ili
Head Nano Ti. Fire ( namjenjen rekreativcima), cijena 650 kuna.
Ovaj izbor je uzet proizvoljno, dakle , to su mogli biti i Wilson vs. Babolat. Ono što mene zanima, da li biste se radije odlučili za Tour-verziju koja je snižena, bez obzira što ste rekreativac ili
biste ipak kupili nešto što je u istom cjenovnom rangu ali namjenjeno rekreativnim igračima koji imaju osrednju tehniku.

Hvala.

dunjy82
20.06.2009., 14:31
Poštovanje!

I ja se također planiram vratiti tenisu (rekreativno) i mozgam između ova 2 teniska reketa:

Prince Hybrid 03 tour

ili

Wilson n code

Oba koštaju 800kn i ne bih dala više za reket.

Molim vas savjet, koji je "bolji"?

Naime, čitala sam da je za rekreativce/padobrance bolji veći i lakši reket - a wilson je to, tak mi se čini.

Kaj mislite? Puno vam hvala.

makaking
22.06.2009., 17:35
jebi mater

rip
24.06.2009., 00:41
Reket treba probati prije kupnje. Ili od prodavatelja ogledni primjerak ili od nekog ko ima isti model. Nekad su reketi bili jednostavni, a danas imaš 17 parametara napisanih na reketu na temelju kojih imaš samo dijelić slike i možeš samo eliminirati neke rekete. Među onima koji preostanu nađeš totalno različite rekete, pa isprobavajući vidiš da s nekima ide a s nekima ne.

dunjy82
24.06.2009., 10:53
Makakshit... ili što već, ne bih hvala, ali ti imaš očito s čime.
Uživaj...no, ništa bez zaštite. xD

Rip - mislim da kod nas u Zg-u isprobavanje ne prolazi, ne znam... ništa, snaći ću se.

rip
24.06.2009., 21:05
Zapravo znam da na isprobavanje daju rekete Yonex u Klanječkoj (Concordia iliti bivše Končarevac), a mislim da bi dali i kod t.k. Dinamo (kod Kraša). Ak ne bi, mogu se ja založiti da daju. Uglavnom mislim da ima više šanse u tim dućančićima kod teniskih klubova. Osim toga, možda bi na isprobavanje dali i prodavatelji preko oglasa.

A s druge strane, prema zakonu o zaštiti potrošača, možeš kupiti i vratiti ak ti ne odgovara.

A inače, kaj se tiče reketa, lakši reket je za slabiju ruku i slabiju tehniku, ali opet moraš paziti da ne bude prejak, a veliki su jaki. Na Prince reketima imaš power index, a ja ne bi preporučil veći od 1000.

U zadnje vrijeme imaju i neke fore s bočnim utezima, tak da reket ima neprirodno veliku antirotacijsku stabilnost, i to možeš osjetiti već u dućanu i kak ti paše. Ali tek na terenu vidiš kak djeluje na udarac.

rs_man
25.06.2009., 13:35
Pozdrav ljudovi. :D
Evo odlučio sam i ja kupit svoj prvi reket. Igram otpilike godinu dana,ali sve do sad je bilo sa posuđenim reketima.:D
Gledam malo online shopove i svi traže da upišem dimenziju grip-a kod narudžbe. Ja sam izračunao da bi mi trebala veličina 4 1/2".
Eh sad tu dolazi do problema. Većini reketa u opisu piše da su dostupni sa veličinom grip-a 1,2,3,4. Eto,sad ja tražim dobru dušu ( :D ) da mi pojasni koje su dimenzije grip-a 1,2,3 i 4.
Nadam se da ste sve skužili.:D

rip
25.06.2009., 14:58
Meni se čini da su to osmine iznad 4.

skodilak
02.07.2009., 00:12
Evo jedan fischer

http://img406.imageshack.us/img406/1964/p1010004r.jpg

http://www.tenniswarehouse-europe.com/descpageRCFH-FBGTR.html

vedran2210
05.07.2009., 13:30
kao prvo pozdrav svim članovima foruma
imam jedno pitanje, isčitava se iz naslova a konkretno se radi o http://www.aukcije.hr/item.php?id=637695 ovom reketu, može li neko od znalaca potvrditi ili demantirati status istog na osnovu slike tj, je li to original ili fake ?
zahvaljujem

nina2006
05.07.2009., 17:15
počela bi igrati tenis rekreativno(vikendom,znači ništa serious),pa ako bi mi mogli preporučiti neki reket da ga kupim i di je najpovoljnije(u šoping centrima tipa hervis,intersport ili ovlašteni prodavači uvoznici).

paki1801
18.07.2009., 19:03
kao prvo pozdrav svim članovima foruma
imam jedno pitanje, isčitava se iz naslova a konkretno se radi o http://www.aukcije.hr/item.php?id=637695 ovom reketu, može li neko od znalaca potvrditi ili demantirati status istog na osnovu slike tj, je li to original ili fake ?
zahvaljujem

to je original reket, kopije ne postoje.

paki1801
18.07.2009., 19:04
počela bi igrati tenis rekreativno(vikendom,znači ništa serious),pa ako bi mi mogli preporučiti neki reket da ga kupim i di je najpovoljnije(u šoping centrima tipa hervis,intersport ili ovlašteni prodavači uvoznici).

intersport, imas fischer na akciji.

tinkerbell
23.07.2009., 09:53
hej ljudi...
željela bi kupiti jednu od ove 2 torbe za tenis..
Head Microgel Extreme
Head MicroGel Extreme Supercombi
jel zante gdje bi ih mogla naći i koja su cijena..naime kupujem za poklon...
tnx

Rainalcar
01.09.2009., 18:54
Evo jedan fischer

http://img406.imageshack.us/img406/1964/p1010004r.jpg

http://www.tenniswarehouse-europe.com/descpageRCFH-FBGTR.html

Najgora stvar kod Fischera je dizajn. Ovaj je među boljima u tom području. Čudo "mekani" reketi, vrlo lagani za ruku, ne prejaki.

whyc
05.09.2009., 18:18
Jel se plaća carina ako se reket uveze izvana? Konkretno sa tenniswarehousea ili nekog slicnog.

skodilak
27.09.2009., 21:33
Najgora stvar kod Fischera je dizajn. Ovaj je među boljima u tom području. Čudo "mekani" reketi, vrlo lagani za ruku, ne prejaki.

Upravo tako. Sada u susjedstvu sve razvaljujem, a igra se u gajbu.

tennisfanatic
25.10.2009., 23:58
Kako izabrati žice za teniski reket

Teniske žice su prilično zanemareni dio opreme rekreativnog igrača. Dok se u klubovima silna energija troši na rasprave oko toga je li Roddickov Babolat bolji od Rogerovog Wilsona o žicama se skoro i ne priča. Ne znam je li vam poznat podatak kako svaki profi igrač na početku sezone odvoji par tjedana samo na isprobavanje opreme, a osobito žica za sljedeću sezonu. Neprestano se traži idealna žica, testiraju se različiti materijali i razne kombinacije napetosti uzdužnih i poprečnih žica.

Netko mudar je jednom rekao: "žice su duša teniskog reketa". I ništa nije bliže istini od toga. Što će nam vrhunski reket na kojega smo stavili loše žice? Ne samo da su njegove mogućnosti limitirane nego se one iz meča u meč dodatno degradiraju. Ono što rekreativni igrači u pravilu najviše griješe je "čekanje da žica pukne". Ova taktika je osobito pogubna u situaciji kad na reketu imamo poliesterske žice koje dugo traju. Prođe i čitava godina, a žice i dalje junački odolijevaju udarcima svojega štedljivog vlasnika.
Žice bi trebalo mijenjati najmanje nekoliko puta godišnje. Što se više igra to ih češće mijenjamo. Nepisano je pravilo da ih mijenjamo barem onoliko puta godišnje koliko puta igramo u tjednu.
Primjer:igramo 4 puta tjedno, znači mijenjamo žice svaka 3 mjeseca.

Sad par riječi o materijalima.

Poliester ima tu osobinu da mu se "igrivost" koja je u početku odlična (prvih par sati igranja) s vremenom toliko sroza da žica postane skoro "mrtva". Ona izgubi svoju prvobitnu elastičnost i postane samo sjena one žice s početka priče. Zato bi takvu žicu valjalo zamijeniti ne čekajući da sama strada.

Druga žica koja često "predugo" traje je najlon (nylon) . To je žica koja se nekad davno pojavila kao zamjena za prirodnu žicu (natural gut). Kako je prirodno crijevo skupo ovo se kod rekreativnih igrača pojavilo kao razumna alternativa. I danas mnoge firme koje proizvode žice imaju u svojemu asortimanu poneku nylon žicu. One traju gotovo jednako kao i poliester ali s vremenom postanu jednako "nežive" pa bi ih bilo mudro izbjeći.

Po mome mišljenju najbolji izbor za svakoga (osobito rekreativnog) igrača je sintetička žica. Ona je bolja u igri od poliestera (dulje zadržava pristojnu igrivost) a daleko je jeftinija od prirodne žice. Trajnost joj nije pretjerana (traje kraće od poliestera) ali je zato u igri puno ugodnija.

Jedini pravi razlog za izbjegavanje ove žice je ako uništavate žice već poslije par sati igranja. U tom slučaju vam možda ni najbolji poliester neće biti dobar pa ćete se morati okrenuti kevlaru. Kevlar traje daleko najdulje od svih materijala, ali je prilično krut i zamoran za ruku.

U posljednje vrijeme pojavilo se dosta višeslojnih (multifilament) žica. Radi se o sintetičkim žicama koje oko najlonske jezgre imaju nekoliko slojeva (opleta) sintetike. Jako su ugodne za igru i po udobnosti su se najviše približile prirodnome crijevu. Najveća im je mana prilično visoka cijena.

tennisfanatic
27.10.2009., 00:04
Teniske žice 2

Na Touru se u zadnjih nekoliko sezona proširila upotreba tkz hibridnih žica. To je upotreba dviju različitih žica na jednom reketu. Igrač posebno bira okomite (main) i poprečne (cross) žice. Ovdje se kombiniraju različiti materijali pa postoje slijedeće moguće kombinacije:

Okomite: prirodno crijevo
Poprečne: poliester

Okomite: poliester
Poprečne: sintetika

Okomite: kevlar
Poprečne: sintetika

Ideja je slijedeća: okomitim žicama dati izdržljivost i mogućnost spina dok su poprečne u pravilu mekše i daju nam povećanu udobnost u igri smanjujući stres kojemu je ruka izložena. U slučaju kad kombiniramo prirodno crijevo s drugim materijalima onda nam ta druga žica upola snižava trošak preskupe prirodne žice.

Osim kombiniranja različitih materijala može se kombinirati i različita debljina žice. Tako će okomite žice biti u ovom slučaju deblje od onih poprečnih.

Što se promjera žice tiče on se većinom kreće od 1,10mm do 1,40mm. Najčešće su žice promjera 1,25 i 1,30. Pravilo je da tanja žica daje bolji spin, ali i kraće traje. Kod deblje žice je obrnuto.

Da rezimiramo. Žice nisu "bezvezni dio opreme". Nisu nevažne i usputne, o njima valja voditi brigu, birati ih pomno i dovoljno ih često mijenjati. Čak i žicu koja nije dugo igrala (npr. reket je mirovao u ormaru godinu ili više) treba zamijeniti jer je s vremenom izgubila potrebnu elastičnost.

Žicama (osobito onima od umjetnih materijala) smeta previsoka temperatura pa ih nije uputno ostavljati u prtljažniku automobila za ljetnih vrućina. Prirodnim žicama (natural gut) smeta vlaga pa bi svaki igrač koji ih ima na reketu morao držati i rezervni reket s poliesterskim žicama u slučaju nepogodnih vremenskih uvjeta.

Za kraj bih dodao nekoliko riječi o tome na koliko kilograma treba španati teniski reket. Najčešći raspon u kojemu se kreće 90% rekreativnih igrača je između 20kg i 28kg. Najčešća kilaža je oko 23, 24 kilograma.

Što je žica nategnuta na manje kila to je udarac jači.
Što je žica nategnuta na više kila to je kontrola bolja, ali je udarac slabiji.
Jače nategnuta žica (više kila) kraće traje.
Slabije nategnuta žica (manje kila) dulje traje.

Reketi sa težištem u glavi se španaju na više kila, dok se oni s težištem prema ručki španaju slabije.
Reketi s velikom glavom se španaju jače, dok se oni s malom glavom španaju slabije.
Igrači koji igraju sa osnovne linije (osobito na zemljanoj podlozi) u pravilu španaju manje kila (20-23).
Igrači koji igraju na betonu i bržim podlogama španaju jače (23-26).
Igrači parova španaju jače nego igrači singla (otprilike 1-2 kg više).

Kasa7
19.11.2009., 22:01
ja imam reket head magnesium (1501). nikad ga nisam koristio pa me prijatelj pitao za kolko bi mu ga prodao,a pošto neznam kako se kreću cijene možete li mi savjetovati neku cijenu....

Kasa7
25.11.2009., 21:06
nitko nezna?

Beco
28.11.2009., 19:55
Aluminijski reket tj. 50-100 kuna maksimum.
Ako si frend pokloniti ćeš mu ga jer reket ne vrijedi ništa

YOv@N@
13.12.2009., 11:43
moze li mi neko reci nesto o wilson kpro team?

YOv@N@
14.12.2009., 18:27
[11:45:01] http://www.dunlopsports.com/Dunlop-Tennis/D-Squad/Tour-Team/DOMINIKA-CIBULKOVA/
gdje ima ovakva torba.,jjjjjjooooooooooooooooooj zaljubljena saaaaaaaaaam

IvanOSK2
02.03.2010., 16:15
Da li netko ima za prodati Head Pro Tour 280?

kreten17
03.03.2010., 19:44
ja imam technifibre, model verdasco i odlicno mi pase...poli zice na 23 kile i derem sve oko sebe...

mba
08.03.2010., 12:25
Igram s novim Head microgel midplus radical, 285 gr., 630 glava (manja stifness i to dosta nego Babolata).
Promjena nakon 12g na Babolatu i glavi 645.
Žice main Babolat Pro hurricane + cross prince syntetic gut 24/23.
Kombinacija za poželjeti. Vidi se na rezultatima piramide :)

mba
16.03.2010., 13:36
Igram s novim Head microgel midplus radical, 285 gr., 630 glava (manja stifness i to dosta nego Babolata).
Promjena nakon 12g na Babolatu i glavi 645.
Žice main Babolat Pro hurricane + cross prince syntetic gut 24/23.
Kombinacija za poželjeti. Vidi se na rezultatima piramide :)

Sinoć je žica pukla, stara je nekih 6 mečeva. Stvarno se ne sjećam kada mi je zadnji put žica pukla. Očito da je syntetic gut mekša žica.

sampjera
16.03.2010., 18:48
bok, zanima me jeli neko uzimao rekete na ebay-u iz USA, vidim da su wilson k six one i sl osjetno jeftiniji, pa me zanima kakva su davanja na sportsku opremu? ima li carine ili samo porez kao na glazbene instrumente i opremu

hvala

rip
16.03.2010., 20:59
Meni je jedan dućan poslal označen s "gift" pa nisam niš platil.

s666
17.03.2010., 14:10
moji ljudi citam ovaj forum i gledam kao nemate pojma o tenisu.
prvo:uzimaš reket koji ti je najbolji za ruku i tvoju igru
drugo:Španaš isto po svojoj tehnici.....jer zna se ako zelis da balun jace ide spanas na manjoj kilazi,ako zelis sto vecu kontrolu spanas na vecoj (ali nemoj nikad preko 25 do 26kg)
trece:ako zelis da ti djete bude tenisac on mora svaki dan trenirat po 1 i 30 ili 2 sata.kad ude u starije godine kao od 14 godina onda tu dolazi jos kondicijski trener te naravno mora imat pravog teniskog trenera.

vkmvkt
03.04.2010., 20:21
Kupite si reket od 200-300 kn i trenirajte nebu reket od vas ucinil neznam kakvog igraca... Federer vas dobije i sa onim reketom za klince od 5-6 god...

Beco
15.04.2010., 01:55
Kupite si reket od 200-300 kn i trenirajte nebu reket od vas ucinil neznam kakvog igraca... Federer vas dobije i sa onim reketom za klince od 5-6 god...

Ne pričaj gluposti-po tvome se može uzeti tava i ići igrati.

kralj ničega
13.05.2010., 20:59
Evo ovak trebam mali savjet u vezi reketa. Počeo sam rekreativno igrati tenis (odigrao do sada 10ak puta) sa frendovim reketom.

I sad me zanima ako netko ima preporuku za kupovinu reketa. Iskreno ne želim bacati previše love, a za sada mi ne treba ništa posebno, a opet pošto se ne razumijem u rekete volio bih ako netko ima savjet što kupiti.

Vidio sam u Turbosportu neki Head-ov reket za 350kn! Što vi mislite jet to što valja?? :rofl: ne bih dao više love od tih 350kn a taj mi reket izgleda sa mog skromnog teniskog stajališta onak dobro :D

Pa ako netko možda iz vlastitog iskustva može preporučiti što i gdje kupiti u tom cjenovnom rangu ili potvrditi da se za ovaj reket isplati dati 350kn bio bih jako zahvalan! :p

Rachel5
13.05.2010., 21:55
Pa ako netko možda iz vlastitog iskustva može preporučiti što i gdje kupiti u tom cjenovnom rangu ili potvrditi da se za ovaj reket isplati dati 350kn bio bih jako zahvalan! :p

da, ako si igrao tek 10 tak puta, stvarno si početnik i čisto je ok da kupiš takav neki reket za 300-400 kn.
dok poboljšaš igru i shvatiš razliku koju možeš osjetiti u ruci kod različitih kvaliteta reketa - onda uloži nešto više para i kupi naravno dva ista komada, da ne mijenjaš vrstu reketa dok počne pucati žica

rip
13.05.2010., 22:16
Ili odi do nekog teniskog centra u kojem posuđuju rekete (npr. onaj u Klanječkoj u ZG), pa ti daju da probaš par primjeraka tak da prije kupnje vidiš kak utječu na igru.

TheSokol
18.05.2010., 15:38
znam da je tema stara pun kufer al mi bzveze novu otvarat :D

kolko po vama vrijedi polovni Prince grafit reket s futrolom? okvirno ? zadnjih 5-6 god stoji u regalu i dosadio mi je...

evo slikica

http://img10.imageshack.us/img10/8472/photo0113i.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/8596/photo0110c.jpg

orozinho
03.06.2010., 11:47
Znam da ima vec ima slicna tema o ovome ali ovako je lakse ;)
Kupio bih si reket za tenis. Igram tenis rekreativno ali svejedno volio bih imati reket koji meni odgovara. Znam da za pocetnike je dobro kupiti laksi reket sa vecom glavom, ali mislim da bi meni pasao neki srednje teski ili mozda tezi reket. Visok sam 190 i imam 90 kg tako da oni lagani reketi mi ne pasu bas najbolje. zanima me koji reket kupiti i koliko kosta takav reket. na koliko kila ga naspanati itd. ako netko ima reket za prodat neka se javi na pm :) hvala unaprijed:D

zumbull
16.06.2010., 08:46
teško je odgovorit na tvoj post ali vjerujem da bi tebi odgovarao wilsonov k zen 103 reket. teži 300 grama, košta cirka 1350 kn al se sada može nać na akciji, ja sam ga kupio u čakovcu u intersportu za 999 kuna ( na ebayu i po stotinjak dolara) . reket je odličan, svakako ti ga mogu preporučit. ako imaš od koga posudit takav reket, posudi ga pa ga isprobaj...

Beco
20.06.2010., 20:59
Ovako-treba igrati s najtežim reketom s kojim možeš komotno igrati.
Nekome je to 270grama a nekome 400 grama.
Ako igraš s reketom koji ti je prelagan riskiraš višestruke ozljede ramena i tenski lakat.
Ako igraš s preteškim reketom igrati ćeš loše i umarati ćeš se brzo.
Jedini način je da probavaš rekete.
Počni s tweenerima(295-305grama bez žica), ako su ti oni prelagani ili ti imaju previše snage probaj neke player rekete(330-350 bez žica): Head prestige serija, Volkl powerbridge 10, Wilson Blx tour, Babolat pure storm serija, Yonex rds001, rds002.
K zen je dobar reket, spada u tweenere,ali je to model star tri godine te može koštati najviše 600 kuna-druga je stvar što u Intersportu nisu mjenjali modele i cijene reketa već 5 godina slični njemu su ti babolat pure drive, babolat aero pro drive, volkl powerbridge 8, yonex rds003,head extreme(od Ljubičića), Dunlop 4d 500tour
Inače tweeneri su dobri za početnike jer imaju puno snage i igrač ne treba imati savršenu tehniku i full swing da jako udara lopticu-međutim ima i druga strana medalje a to je da nemaju osjećaj, dosta su kruti te mogu uzrokovati teniski lakat.
Inače prije nego kupiš neki reket javi mi cijenu da te ne zajebu ili da ti ne uvale model star tri godine po cijeni novog (Mercator-Intersport)-možda ti mogu srediti bolju cijenu.
Za 800 kuna možeš naći dobar reket.
Inače nikad nemoj kupovati rekete u velikim centrima nego kupuj u specijaliziranim trgovinama

orozinho
23.06.2010., 11:02
Ma super je to samo sto u ovoj rupi od grada (SB) nema specijaliziranih trgovina za tenis. Ima recimo u turbosportu wilsonov reket (KSIXONE95) za 999 kn ali mislim da mi je on prelagan. Jel mi mozes pojasniti sta je to tweener? I jel su bolji oni reketi kojima je teziste na glavi reketa(to su ona dva zadebljanja na rubovima glava?)?

Beco
23.06.2010., 21:39
Bolji su reketi s težištem na dršci i zdraviji za ruku.
99% tenisača igra s reketima s težištem na dršci a profesionalci 100%
K six one je model star tri godine i izašao je novi.
Da ti prevedem to je golf 5 a izašao je golf 6, cijena je puno previsoka.
Inače to je dobar reket i nije prelagan, jedino ako to što si ti gledao nije k six one team ili lite.
Optimalno bi ti bilo da ti reket našpanan ima 330-340 grama s balansom 31 ili 32cm(to ti je ono težište na dršci)
Evo ti jedan link pa malo gledaj modele http://www.tennis-warehouse.com/
Tamo ti piše i težina i balans i sve potrebno.

andy85
13.07.2010., 10:32
pozdrav imam teniski reket prince o3 hybrid 260 i na njemu špan 16/19 žica.

zanjima me da se na njega može staviti gušći špan žica i koji??? :ne zna:

rip
13.07.2010., 22:58
Gušći špan žica? Možda sam ja neinformiran, ali nije li očito da je to nemoguće? Hoćeš da ti neo buši nove rupe na okviru? Otkud ti uopće ideja da bi ti gušći špan bio koristan?

andy85
14.07.2010., 07:44
Gušći špan žica? Možda sam ja neinformiran, ali nije li očito da je to nemoguće? Hoćeš da ti neo buši nove rupe na okviru? Otkud ti uopće ideja da bi ti gušći špan bio koristan?

čim gušći špan to je bolje, gledas malo tenisace? vidis kolko oni imaju zica??? 19/21 imaju ako ne i gusce....

nebi bušil nove rupe!!!! ?!?!?!?

reko mi je jedan trener tenisa da se da dobiti gušći španinga na mojem reketu...pa ja smao pitam da vidim kaj ljudi tu misliju o tome...

rip
14.07.2010., 21:07
Ajde onda objasni kak dobiti gušći špan ako na okviru imaš rupe koje su tam gdje jesu i između kojih je onakav razmak kakav je.

Prije nego odgovoriš, uzmi reket u ruke i dobro ga pogledaj.

Ako ima načina, poslikaj reket i nacrtaj na slici svoju ideju, pa stavi ovdje tu sliku.

Cain
14.07.2010., 23:01
Ja sam danas kupio Wilsonov reket http://www.mauricerobinsonsports.com/Admin/pics/Wilson_K_zen.jpg

za 745 kn ja misl, bio je soma.. mogu reci da nakon djecjeg reketa stvarno mi je super sjeo, na mrezi jako precizan, sa linije isto dobar. Ima 300g, mislim da mi je taman.

andy85
15.07.2010., 12:11
Ajde onda objasni kak dobiti gušći špan ako na okviru imaš rupe koje su tam gdje jesu i između kojih je onakav razmak kakav je.

Prije nego odgovoriš, uzmi reket u ruke i dobro ga pogledaj.

Ako ima načina, poslikaj reket i nacrtaj na slici svoju ideju, pa stavi ovdje tu sliku.

gle nisam JA rekel da se da, neko mi je tak rečeno a ja tu smao provjeravam ako se da...kaj se odma pjenis??? malo bolje procitaj kaj sam pital...:top:

rip
15.07.2010., 20:33
Ma ne pjenim se ja, samo i mene zanima kak bi se to moglo gušće španati.

Beco
20.07.2010., 19:44
Nikako-svaki reket ima svoju shemu po kojoj se špana (pattern)
Uobičajeni patterni su 16/19, 16/18, 18/20
Prije 40 godina su postojali i gušći patterni ali se ne koriste više jer se tenis pretvorio u igru topspina kojem pomaže otvoreni pattern žica.
Najgušće što danas postoji je 18/20 i to su player reketi koje vrlo malo pro igrača koristi-većinom koriste 16/19.
Head youtek prestige mid i Babolat pure storm limited ti imaju taj gušći pattern ali ti ih ne preporučujem jer ih nećeš moći koristiti čim pitaš takva pitanja

Pijanec1234567
28.07.2010., 12:32
Zadnjih par godina igram sa Dunlop m-fil 300 prije sam igrao sa Babolat pure control. Meksi je nego sto sam ocekivao, u kombinaciji sa princeovom natural zicom moram priznati da sam ugodno iznenađen i trenutno ne pomisljam na kupovinu reketa novije generacije.

parametar
03.08.2010., 08:18
Pozdrav,
imam novi ovakav, nikad korišten.
Koliko bih mogao dobiti za njega? ak nekog zanima može na PM!

http://www.bigbluecricket.com/princeimpactticlassictennisracquet.aspx

Arhitektura
19.08.2010., 22:24
Pozdrav svima

ovako, ako sam fula topik, ispirke.

radi se o tome da sam nedavno kupio Wilson K factor 6.1. Tour, onaj bijelo crno crveni :) .... model prije BLXa. I reket mi odgovora jako. Paše mi balans i tezina. Do nedavno sam godinama igrao sa head prestigeom, i ispostavilo se da mi ovi Wilsoni puno bolje pašu.....Medjutim, kad je kupovan, a kupovan je polovan, imao je zice na sebi, 27kg. Nije mi se dalo to mijenjat zbog nekoliko mečeva, međutim.... sad, zadnja dva meča počeo sam osječat lagane neugodnosti sa unutrasnje strane lakta, mislim da je lokacija na onome dijeli gdje vam vade krv pa malo lijevo prema unutrasnjoj strani ruke..., vjerojatno me tetiva počela zezat. i odma sam prestao igrat. dok mi to ne prođe. Jer neznam zasto mi se to desilo...... moja je pretpostavka da je zbog zice i kilaze...pa je cijeli sistem dosta krut....

nisam nikad igrao sa 27kg ... mozda je stvar navike na tu kilazu, ali mi se nije zezat sa tim jer nikad nisam ima problema sa ozljedama te prirode.

zice su mislim neke wilson pro..... detalje stvanro neznam jer mi momak nije znao reč, momak od koga sam ga kupio.

moje pitanje izmedju ostalog jest: koje zice preporučate za jedan takav reket, i koja debljina zice....
i koja je prednost hibridnih žica.... tipa luxilon i još neke u paru sa njima..... obzirom na osječaj pri igri i kontrolu...

u biti bi volio znat kako rijesiti problem pojave tenis lakta...pretpostavljam da je to u tijeku i da li je riješenje u nekoj mekšoj žici....

sve sugestije, komentari su dobro došle :) :)
hvala Vam a lot :) :)

Arhitektura
20.08.2010., 01:33
i da, sad malo pipam po desnom laktu, imam male smetnje i sa vanjske strane, i izgleda da sam ipak navuka tenis lakat.....hm.. eto.... trebat cu neko vrijeme mirovat.....
ne boli me , nego je čisto malo neugodan osječaj...hm....

Nevals
23.08.2010., 17:55
Bok svima,

razmišljam o kupnji reketa Head Nano Ti.Impulse.

S obzirom da sam početnik a reket je poprilično jeftin, zanima me je li taj reket dobar izbor?

Nevals
25.08.2010., 09:14
Evo na kraju sam ipak klupio Babolat Reflex 109.

velex
18.09.2010., 15:29
Pozdrav ekipi ...

rekrativac sam i u fazi sam kupnje novog reketa pa imam dilemu...

Head-youtek-extreme-pro (http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/head-youtek-extreme-pro-ivan-ljubicic-483/)

i

Babolat-aero-storm-tour-3 (http://www.sport4pro.net/tenis/babolat-reketi-za-tenis/babolat-aero-storm-tour-3/)

a prihvaćam i druge sugestije ...

velex
18.09.2010., 15:54
Pozdrav ekipi ...

Head-youtek-extreme-pro
(http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/head-youtek-extreme-pro-ivan-ljubicic-483/)
i

Babolat-aero-storm-tour-3
(http://www.sport4pro.net/tenis/babolat-reketi-za-tenis/babolat-aero-storm-tour-3/)

Cain
18.09.2010., 16:57
Head je sigurno prava reketa, nema govora, samo je pitanje dal ces znat igrat s njom.Uglavnom uzmi reketu uz koju ne dobijes zicu, nego posebno kupi zice.Ja sam uzeo wilsonov k zen i odlican je, samo zice dobre puknut i sve 5.

velex
21.09.2010., 08:28
Head je sigurno prava reketa, nema govora, samo je pitanje dal ces znat igrat s njom. Uglavnom uzmi reketu uz koju ne dobijes zicu, nego posebno kupi zice. Ja sam uzeo wilsonov k zen i odlican je, samo zice dobre puknut i sve 5.

Žice svakako idu nove .... već sam se nekako navikao na Babolat Pro hurricane tako da će one na novi reket. Do sada sam igrao s prošlim modelom Head Microgel Pro, ali sam se odlučio na promjenu za sljedeću sezonu ...

Dakle tvoj zaključak je Head Youtek (http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/head-youtek-extreme-pro-ivan-ljubicic-483/)

Svakako javim šta sam kupio :)

Superbare
18.10.2010., 10:22
jel netko zna jel ima u Brežicama kakav dućan sa teniskom opremom??

DiAbLeRo
22.11.2010., 08:22
Pozdrav!

Zna li netko gdje se kod nas (poželjno u Zagrebu) mogu pronaći ove žice? Uzeo bih cijeli kolut jer često španam.
Od svih žica koje sam španao, ove mi najbolje odgovaraju.

http://www.tennis-warehouse.com/Topspin_Cyber_Flash_17_String_Reel_125/descpageACALPHA-TCF17R.html

mateja122
12.12.2010., 18:23
jel ima tu nekoga iz osijeka mozda da mi pomogne? :D
zanima me gdje mogu odnijeti reket na spananje? znam da je to radio onaj lik u Strosiki ali to vec odavno ne radi,mislim vec neke 3-4 g taman kad sam prestala trenirati pa sad nisam u toku bas..

llorca
05.01.2011., 12:14
Pozdrav!

Zna li netko gdje se kod nas (poželjno u Zagrebu) mogu pronaći ove žice? Uzeo bih cijeli kolut jer često španam.
Od svih žica koje sam španao, ove mi najbolje odgovaraju.

http://www.tennis-warehouse.com/Topspin_Cyber_Flash_17_String_Reel_125/descpageACALPHA-TCF17R.html

Imam cca pola koluta

llorca
05.01.2011., 12:19
Pozdrav ekipi ...

Head-youtek-extreme-pro
(http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/head-youtek-extreme-pro-ivan-ljubicic-483/)
i

Babolat-aero-storm-tour-3
(http://www.sport4pro.net/tenis/babolat-reketi-za-tenis/babolat-aero-storm-tour-3/)

Po meni preskupi profi modeli za rekreativca..

The_Ozren
14.01.2011., 16:58
Kupujem babolat Aero Pro Drive GT !!

Ako itko prodajme molim ponudu šaljite na pm:

Rainalcar
19.01.2011., 21:50
Mijenjam nov i našpanan Prince Speedport Black za:

Wilson K Blade Team
Fischer M Pro No. One 105 (UL)
Babolat Pure Drive Lite GT
Pacific Raptor
Babolat AeroPro Team GT
Prince O3 Speedport Black Team
Wilson K Sting

Javite se na pm.

Vladdy
26.01.2011., 15:14
Jel zna netko di je zastupnistvo Prince reketa za HR?

Rainalcar
30.01.2011., 21:53
Mala promjena:

Mijenjam nov i našpanan Prince Speedport Black
ili
Wilson k factor 6.1 Team, našpanan poliesterom, igran, izvrsno očuvan,
za:

Wilson K Factor Kobra Tour
Yonex RDS 003
Yonex S-Fit 1
Wilson K Blade Team
Pacific Raptor
Head Microgel Extreme
Wilson K Pro Open
Yonex RQiS 2 Tour

Moguća i prodaja. Javite se na pm.

Rainalcar
10.02.2011., 23:17
Ako tko prodaje Yonex RDS 002, neka se javi.

Nika0
18.02.2011., 07:14
Prodajem nov ( sa etiketom još) Wilson ruksak za reket. Ruksak je crvene boje u kombinaciji sa nešto malo sive. Po sredini veliki natpis Wilson.
Ako je netko zainteresiran neka se javi na PM, za slike i ostalo...

Također prodajem nove i zapakirane Reebok znojnice za ruke, tamno plave boje.Dva kom.u pakiranju.

California
27.02.2011., 08:30
kolko cesto se treba spanati reket i moze li netko ukratko reci koja je tocno svrha spananja? znam otprilike no to je bazirano na nekoj logici.

rip
27.02.2011., 21:21
Ja španam kad mi pukne žica. Logika koja leži iza toga je da je teško igrati sa strganom žicom.

moja-kucica
27.02.2011., 22:05
kolko cesto se treba spanati reket i moze li netko ukratko reci koja je tocno svrha spananja? znam otprilike no to je bazirano na nekoj logici.

koliko cesto spanas reket ovisi o tome kome je potrebno spananje..vrhunski igraci ga spanaju nakon sat vremena igranja, dobri klupski igraci ga spanaju nakon par sati igranja..rekreativci vecinom kad im pukne zica..
svrha spanjanja je da ponovno zategne zice na zeljenu kilazu jer se nakon nekog vremena olabave..ili naravno ako pukne zica, onda valjda nemoramo govoriti koja mu je svrha..
veca kilaza pruza vecu kontrolu i manju brzinu lopte i obratno. manja kilaza daje manju kontrolu i vecu brzinu lopte..
ali to je sve samo za bolje igrace..pocetnici i losiji rekreativci to niti ne primjete i tu netreba previse filozofirati kad se o njima radi...

svakom pocetniku savjetujem da se uhvati posla na terenu sa bilo kojim reketom a onda nakon nekog napretka i isprobavanja ce moci vidjeti koji mu reket najvise pase ovisno o njegovom zamahu i stilu igre..

anacroa
08.03.2011., 13:28
Imam 26 godina, 163 cm sam visoka i 52 kg. Tenis kao sport pratim jaaako dugo ali nazalost samo uz literaturu ( nisam imala mogucnosti trenirati) a ne uz reket i na terenu. Znaci ne znam o igri u praksi bas nista. Sad imam mogucnost (napokon) poceti rekreativno. Sto mi predlazete koji reket uzeti a da ne bude najgori a ni najbolji. Htjela bi nauciti osnovne udarce..Tenis kao sport mi se bas jaaako sviđa.. Molim pomoc ljudi koji su treneri a ne samo biznismeni koji trguju reketima :mig: Hvala! :confused:

I'm alive, so thet means I can do anything

moja-kucica
09.03.2011., 11:39
Imam 26 godina, 163 cm sam visoka i 52 kg. Tenis kao sport pratim jaaako dugo ali nazalost samo uz literaturu ( nisam imala mogucnosti trenirati) a ne uz reket i na terenu.

to sa reketom nema jednoznacnog odgovora..i ja koji igram puno imam problema kad hocu promjeniti reket..ima tu puno stvari. to je cjela mala znanost...uglavnom ne postoji dobar ili los reket u tom smislu u kojem ti pricas...dali je reket od federera najbolji? ni na to se nemoze odgovorit...odnosno to je odlican reket u njegovim rukama. tebi bi bio skroz neupotrebljiv..pretezak, premala glava, pretvrd, premali sweet spot..bolila bi te ruka od njega..ukratko svi ti reketi s kojim igraju profesionalci nisu za pocetnika..neki od njih koji su malo manje brutalni od tog federerovog jos i mogu proci iako s njima igraju profici...uglavnom ni cjena reketa ne govori nista o tome kolko ce taj reket tebi pasati..ono sta bi ti ja preporucio kao pocetnici je da uzmes neki rekreativniji reket..s malo vecom glavom, definitivno laksi od 300g..
al to sve ovisi sta ti zelis postici od tenisa..ako zelis raditi na udarcima i pravilno udarati onda je tvoj odabir reketa nesto drukciji..onda bi trebala krenuti s nekim malo zahtjevnijim od cisto rekreativnog (ovo je cisto rekreativni http://www.midwestsports.com/head-titanium-tis6-tennis-racquet/p/1101031/) s nekim midle a krajnji cilj bi ti trebali biti reketi kao npr. ovi http://www.whatsalltheracquet.com/archives/021968.php (prince o3) ili http://www.tennis-moscow.ru/Wilson-K-Six-One-Team.html koji je moj osobni odabir (mada ja igram sa malo starijim modelom ncode)..
ali opet mozda nikad ne dostignes ni taj nivo za taj reket..sve ovisi kolko se trudis a malo sam ljudi vidio koji su spremni raditi na sebi ali pogotovo od cura :)...

od sveg ovog pisanja je malo koristi, ali kao sta sam ti rekao na pocetku to jako ovisi o tvom znanju, tvom stilu zamaha i kad bi to jos sve znali jos uvjek je nuzno isprobavati dok ne dodjes do necega sta ti pase.

mislim da bi ti najbolje za pocetak bilo uzeti skoro bilo koji i raditi raditi cisto da vidis kako se to razvija i kako ti se svidja..a onda nakon godinu dve mozes posudjivati rekete od drugih i pronaci koji ti pase..

tonchi0807
13.03.2011., 21:43
Evo ovako, prodajem babolat contest S, reket je u nov, samo je isproban, sa futrolom. Jako dobar za sve igračice od početnica pa do boljih rekreativki, a također je dobar i za igrače početnike, idelan prvi reket. 275g, head size 645cm2, balans 335mm(+-7) pa ima dosta i snage i kontrole. Može i zamjena za Pure Drive ili AeroPro Babolat uz moju nadoplatu. Na području sam zagreba.

molim zainteresirane da se jave za više informacija na mail tonchi0807@gmail.com, na zahtjev mogu poslati i sliku ili dogovoriti sastanak da ga u živo pogledate. Hvala

Vladdy
14.03.2011., 11:09
Prodajem vrlo povoljno tri reketa Wilson N Six One Tour (Federerov model). Reketi su malo koristeni.

narudzba
15.03.2011., 17:52
pomoć
nisam iz zg, ali počeo sam živjeti u hvarskoj ulici u zg,i zanima me gdje mi je najbliži teniski klub :D? ili može više njih ali da su mi blizu hvala
ako nije probelm molio bi odg na pm

velex
13.04.2011., 08:25
Malo sam googlao u potrazi za prigodnim rekreativnim reketom za tenis i izbor suzio na sljedeće modele oko 750kn (da izbjegnem lošije modele i plaćanje dostave):

Tecnifibre T-Flash 315 VO2 MAX (Marcos Baghdatis) (http://www.sport4pro.net/tenis/tecnifibre-reketi-za-tenis/tecnifibre-t-flash-315-vo2-max-marcos-baghdatis-912/)
Dunlop Aerogel 4D 300 Tour
(http://www.sport4pro.net/tenis/dunlop-reketi-za-tenis/dunlop-aerogel-4d-300-tour-917/)
Head Microgel Extreme (http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/head-microgel-extreme-pro-ivan-ljubicic-629/)
Babolat XS 102 (http://www.sport4pro.net/tenis/babolat-reketi-za-tenis/babolat-xs-102-2010g-29/)

Imate kakav komentar ?

tenazgb
13.04.2011., 19:09
Malo sam googlao u potrazi za prigodnim rekreativnim reketom za tenis i izbor suzio na sljedeće modele oko 750kn (da izbjegnem lošije modele i plaćanje dostave):
Imate kakav komentar ?

Nisam stručnjak ali što sigurno znam je da su to totalno različiti reketi. Ako samo baciš oko na težinu, od 265-315, to je užasno velika razlika. Svi koje si naveo su za naprednije igrače osim Babolata. On je jedini ok po meni, za nekoga tko će rekreativno igrati. Osim ako si jaaaako dobar rekrativac. :) Šta će ti i najbolji reket ako za ruku nećeš znati nako pol sata igre. :D

moja-kucica
14.04.2011., 21:50
Nisam stručnjak ali što sigurno znam je da su to totalno različiti reketi. Ako samo baciš oko na težinu, od 265-315, to je užasno velika razlika. Svi koje si naveo su za naprednije igrače osim Babolata. On je jedini ok po meni, za nekoga tko će rekreativno igrati. Osim ako si jaaaako dobar rekrativac. :) Šta će ti i najbolji reket ako za ruku nećeš znati nako pol sata igre. :D

slazem se..ova prva 3 zaboravi. babolat je od tih jedini za rekreativca pocetnika..ovi su i preteski i pretvrdi..svakom pocetniku je zlatan savjet da uzme bilo koji reket samo da nije za profi tenisaca..znaci sigurno laksi od 300g a mozda i od 290...ne preskup..za pocetak cisto dovoljno da vidis kolko ces uopce igrati. ne igra reket. za igraca je to znacajno ali za rekreativca je on vise uteg nego prednost ako uzmes zahtjevan reket.

Lych
18.04.2011., 12:14
Da li staviti overgrip na reket?!

Ako DA zašto?

Ako NE zašto?

Tnx

rip
18.04.2011., 23:29
Mislim da bi to pitanje zapravo trebalo glasiti - koja je idealna širina gripa za moju ruku?

Pa onda ak već imaš reket s preuskim gripom, staviš overgrip.

Lych
19.04.2011., 14:02
Mislim da bi to pitanje zapravo trebalo glasiti - koja je idealna širina gripa za moju ruku?

Pa onda ak već imaš reket s preuskim gripom, staviš overgrip.

Razmišljao sam zbog znojenja ruke.
Koliko često treba mijenjati grip?

rip
20.04.2011., 07:27
ja ga promijenim kad izgubi onu ljepljikavost i postane suh i klizak

tadijaOS
28.04.2011., 12:16
imam pitanje, gdje se u zagrebu moze naspanati reket? nesto povoljno i brzo po mogucnosti.
unaprijed hvala na odgovorima

rip
04.05.2011., 21:49
Najpovoljnije i najbrže ti je ono koje ti je najbliže. Cijena obično ovisi o vrsti žice.

Zzbunjeni
11.05.2011., 15:41
kolko overgripova se moze stavit na reket?
i da, čime skinut onaj orginalni grip,počupat samo nekako?

soldaaaa
13.05.2011., 14:18
kupujem head-ov reket sve ponude na pm ili na soldaaaaa@gmail.com

moja-kucica
15.05.2011., 14:33

originalni grip se ne skida osima ako nije izguljen a izguljen moze biti samo ako se nije koristio over grip.
ako ga treba skinuti jednostavno da odljepis i namotas novi osnovni i na njega over grip.

kopriva-vk
16.05.2011., 22:46
imam pitanje, gdje se u zagrebu moze naspanati reket? nesto povoljno i brzo po mogucnosti.
unaprijed hvala na odgovorima

Raspitaj se u tenis+sport to ti je u Ilici u prolazu Lovački rog.

kopriva-vk
16.05.2011., 22:55

Ako skidaš taj osnovni grip i ako ne znaš staviti novi kako treba neka ti to naprave u specijaliziranoj trgovini ili neko ko zna.

Overgrip se stavlja zato što su drugčiji od osnovnih i ima ih raznih do ljeplivih,suhih itd.
Ja koristim ovaj i dobar je
http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_VS_Original_Overgrips/descpageBAB-BVSOG.html#
Dobri su ovi od Pacifika
http://www.tennis-warehouse.com/catpage-PACIFICOG.html
Imaš ovdje razne pa vidi
http://www.tennis-warehouse.com/overgrips.html

Evo ti prikaz kako se mijena overgrip
http://www.youtube.com/watch?v=Re7BnG0bRs0&feature=channel_video_title

I kako da vidiš koji ti je broj gripa
http://www.youtube.com/watch?v=0X915ufF5Iw&feature=channel_video_title

pionir
18.05.2011., 22:38
isplati li se uzeti reket koji je sad u hervisu na sniženju, u katalogu je naveden kao Wilson Slam 110, sa 500 snižen na 300kn?
totalni sam početnik, igrao par puta tenis u životu, ali i dalje bi ga igrao rijetko vjerojatno, nekoliko puta ljeti...

http://hervis.hr/rsync_hervis_hr/letak/1011/letak1011Ostali.pdf

na zadnjoj stranici kataloga je...

moja-kucica
19.05.2011., 00:46
isplati li se uzeti reket koji je sad u hervisu na sniženju, u katalogu je naveden kao Wilson Slam 110, sa 500 snižen na 300kn?
totalni sam početnik, igrao par puta tenis u životu, ali i dalje bi ga igrao rijetko vjerojatno, nekoliko puta ljeti...

naveo si cjenu rekete koja za neznam kako smjesan reket nemoze niti biti manja (nisam vidio rekete po 50kn)...tako da odgovor na pitanje dali se nesto isplati ili ne u biti bi trebao glasiti dali meni uopce reket treba ili netreba odnosno dali mislim igrati ili ne mislim...
ako mislis onda ti je za pocetak dobar bilo koji reket..neki polovni za 200 kn ili taj za 300 ili sl..

mortal
19.05.2011., 23:10
Pozdrav, tražim i ja savjet za teniski reket.

Igram squash jako dugo i poznajem kvalitetu reketa za squash, sada ove godine bi htio počet igrat malo češće tenis a kako zadnji reket za tenis sam kupio prije 10 i više godina ne znam kako je u ovome sportu napredovala tehnologija i do koje cijene bi trebao tražiti rekete za amatera u tenisu kao ja, ali ipak nkooga koji poznaje rekete (samo u drugom sportu).

kopriva-vk
20.05.2011., 13:48

Pitanje je koliko si spreman platiti za reket,a ako več ideš kupovati onda kupi nešt kvalitetno.

kopriva-vk
20.05.2011., 13:59
Pozdrav, tražim i ja savjet za teniski reket.

Igram squash jako dugo i poznajem kvalitetu reketa za squash, sada ove godine bi htio počet igrat malo češće tenis a kako zadnji reket za tenis sam kupio prije 10 i više godina ne znam kako je u ovome sportu napredovala tehnologija i do koje cijene bi trebao tražiti rekete za amatera u tenisu kao ja, ali ipak nkooga koji poznaje rekete (samo u drugom sportu).

Ovo su dobri reketi za amatere
http://www.sport4pro.net/tenis/babolat-reketi-za-tenis/babolat-pure-drive-gt-2010g-7/
http://www.sport4pro.net/tenis/babolat-reketi-za-tenis/babolat-pure-drive-gt-135-godina-2010g-1040/
http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/head-youtek-speed-mp-16-19-474/
http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/head-youtek-speed-elite-475/
Nisu ni loši neki od Head Microgel reketa koji su sada dosta jeftini
http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/

pionir
20.05.2011., 23:18
Pitanje je koliko si spreman platiti za reket,a ako več ideš kupovati onda kupi nešt kvalitetno.

kupio sam taj Wilson Slam u hervisu za 300 kn, prije je navodno bio 500...nisam ni mislio izdvajati neke veće novce, nemam jednostavno...za par puta u sezoni će poslužiti nadam se.
na internetu nisam pronašao nikakve informacije za taj reket, ne znam da li je to neki stariji model ili se na našem tržištu drugačije zove.
glava je 710 cm2, preporučeno špananje 21-25 kg.

kopriva-vk
21.05.2011., 00:09
kupio sam taj Wilson Slam u hervisu za 300 kn, prije je navodno bio 500...nisam ni mislio izdvajati neke veće novce, nemam jednostavno...za par puta u sezoni će poslužiti nadam se.
na internetu nisam pronašao nikakve informacije za taj reket, ne znam da li je to neki stariji model ili se na našem tržištu drugačije zove.
glava je 710 cm2, preporučeno špananje 21-25 kg.

Mogao si za te novce kupiti i dosta kvalitetni polovni reket ima na njuškalu dosta oglasa.

mortal
22.05.2011., 22:32
Ovo su dobri reketi za amatere
http://www.sport4pro.net/tenis/babolat-reketi-za-tenis/babolat-pure-drive-gt-2010g-7/
http://www.sport4pro.net/tenis/babolat-reketi-za-tenis/babolat-pure-drive-gt-135-godina-2010g-1040/
http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/head-youtek-speed-mp-16-19-474/
http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/head-youtek-speed-elite-475/
Nisu ni loši neki od Head Microgel reketa koji su sada dosta jeftini
http://www.sport4pro.net/tenis/head-reketi-za-tenis/

Hvala na preporuci. Ja isto gledam da možda nešto polovno uzmem preko njuškala. Da bez veze ne platim nešto ak mi neće pasat. Kaži mi isplati li se kupovat polovan reket za tenis? ZA squash sigurno ne jer su često lupani u zidove i imaju oštečenja.

pionir
22.05.2011., 23:08
Mogao si za te novce kupiti i dosta kvalitetni polovni reket ima na njuškalu dosta oglasa.

gledao sam i tamo i to mi je i bila prva opcija...ali za zagreb i nije neka ponuda koliko mi se čini, a na neviđeno ga ne bih kupovao. jedan lik prodaje head titanium s6 ili tako nekako za 150 kn, ali nema broj telefona ostavljen...

igrao jučer s novim reketom, meni čist ok se čini...

kopriva-vk
23.05.2011., 00:32
Hvala na preporuci. Ja isto gledam da možda nešto polovno uzmem preko njuškala. Da bez veze ne platim nešto ak mi neće pasat. Kaži mi isplati li se kupovat polovan reket za tenis? ZA squash sigurno ne jer su često lupani u zidove i imaju oštečenja.

Vidi isplati se ako vidiš što kupuješ jer po reketu se vidi ako je udarano sa njim itd.
Najbolja je opcija ako kupuješ od nekog poznatog ili u klubu gdje igraš.
Uvijek se neko od igrača riješava starog reketa.
Imam ti prijatelje koji drže trgovinu u Zagrebu,pa se mogu raspitati kod njih znam da su imali dva ovakva reketa http://www.tennis-warehouse.com/Prince_EXO3_Tour_100_16X18/descpageRCPRINCE-PEX03T.html to prodaje jedan igrač i ovaj što radi prodaje ovaj reket http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_AeroPro_Drive_GT/descpageRCBAB-BAPDGT.html ili stariji model nisam sada siguran.
Eto mogu te poslati kod njih i oni će ti sve objasniti što te zanima i koji reket bi ti odgovarao javi mi na PP
Inače najbolje je kupiti novo svakako,ali znaš kako je svako se snalazi kako zna.

@pionir Vjerojatno će tebi i taj reket odgovarati,a opet sve ovisi koliko češ često igrati i koliko misliš napredovati u igranju tenisa.

Inače kvalitetan reket čuva ruku ili ti teniski lakat znači bitan je materijal.
Sve to ima svoje krut reket prenosi vibracije direktno na ruku znači da ih ne absorbira.
http://www.youtube.com/watch?v=0eXbxeJR27s&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=DELjug-7WRw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=fZvT_T-8GiI&feature=related
http://www.youtube.com/user/headtennis#p/u/25/JMBqPbLrZMA
http://www.youtube.com/watch?v=N1Xz74blyrM
http://www.youtube.com/watch?v=t-7_RqjOXHA&feature=related