PDA

View Full Version : Skidanje tetovaže

Lea0503
28.09.2007., 14:02
Molila bih one koji su imali iskustva sa skidanjem tetovaže da mi kažu svoje dojmove!
naime, razgovarala sam sa nekoliko različitih kirurga i svaki mi je rekao drugačiju stvar i ne mogu se odlučiti.
Ako postoji netko tko je skidao u Osječkoj bolnici puno bi mi pomogao...
Hvala

Tia Dalma
10.10.2007., 10:10
osobno nemam iskustva jer nemam ni tetovaže :)
frendica skidala kod nekog privatnika u zagrebu.
toliko loše joj je napravio da nemože vjerovati.
ugl, tetovaža ostala. površinski sloj kože izgleda ko da je spaljen - što i je -, tako da sad oko tetovaže ima okruglu fleku tamnije kože.
u savkom slučaju kaže da nikad nebi da su joj ovako objasnili.
sad će morati na korekcije, a tek nakon ove pi*darije kažu da se tetovaža možda nikad neće ni skinuti :flop:
a bitno da su masno naplatili!

patientia
13.10.2007., 19:13
Moze se:
- prekriti novom tetovazom
- izrezati ako je mala
- skinuti laserom, crne idu najbolje, svijetle i glitter bas i ne
- izbrusiti
- kemijski piling (trikloroctenom kiselinom), cak sam vidjela upute za uklanjanje tetovaze glikolnom kiselinom, ali to mi zvuci nevjerojatno

"Uradi sam" tetovaze je teze ukloniti jer se ne zna na kojoj dubini je boja i vjerojatno nije na istoj dubini u citavoj tetovazi.

--Phoenix--
21.10.2007., 11:15
Tetovaže se dijele u 3 skupine: amaterske, profesionalne i traumatske. Glede profesionalne tetovaže vrijedi pravilo da se koriste uglavnom mineralne soli kao boja dok kod amaterskih mogu biti i organskog porijekla. Profesionalnu tetovažu je teže skinuti jer se nalazi obično dublje od amaterske i boja je permanentnija. Najbolja metoda je uvijek kombinacija metoda koje se moraju ponoviti nekoliko puta (jako varijabilno). Laserima se može postići jako dobar rezultat ,ali onaj koji to radi mora imati pravi uređaj (q-switched Nd:YAG,aleksandrit,ruby itd ) i imati dosta znanja. Bitno je znati da jedan laser skida samo jednu boju tako da ih čovjek treba imati nekoliko, a u pravilu ordinacije imaju maks. jedan uređaj. Rezultati se moraju gledati kroz vrijeme ,a ne odmah nakon tretmana zato bi pozvao sve da se susdrže od komentara dok tretman nije gotov do kraja. Kontrole se rade na 30/60/90 dana. Može se otići na Šalatu u laserski centar i vidjeti šta kažu.

Verona_V
26.10.2007., 16:59
Kakve su to traumatske tetovaže?

Ja bi dobro razmislila prije skidanja jer mi se čini da kakva god da je tetovaža, da rezultat ''nakon'' izgleda puno gore. Čak se i Angelini Jolie još uvijek vidi ona 'Billy Bob' sa zmajem,a ak se njoj vidi,kak bi tek bilo nama običnim smrtnicima?

--Phoenix--
26.10.2007., 22:01

Ja bi dobro razmislila prije skidanja jer mi se čini da kakva god da je tetovaža, da rezultat ''nakon'' izgleda puno gore. Čak se i Angelini Jolie još uvijek vidi ona 'Billy Bob' sa zmajem,a ak se njoj vidi,kak bi tek bilo nama običnim smrtnicima?

Traumatska tetovaža nastaje kao što samo ime govori usljed nekakve traume. Npr. saobraćajna nesreća, eksplozija i sl. Obično se radi o suspenziji metalnih čestica u dermisu i kojekakvih kem. spojeva. Te je tetovaže teško skinuti i nikad neznaš koji ćeš rez. imati. U svakom slučaju sve ovisi o znanju operatera i opremi jasno.

Buffalo Bill
21.12.2007., 20:59
ako se kojim slučajem napijete i sami si napravite tetovažu koja ne liči na ništa, namojte se opet napiti i skinuti je gašenjem cigarete na njoj.

ajazidzi
13.03.2009., 13:37
IMALI NETKO TKO JE SKIDAO TETOVAŽU PLASTIČNOM KIRURGIJOM ZANIMA ME CIJENA I DOJMOVI

LittleBeast
21.07.2009., 08:24
Hm.. da se i ja malo ubacim.... Ima li tko iskustva s dermoabrazijom? Kažu da se i tako mogu skidati tetovaže... Ja imam jednu na ruci, al me svi zbog nje gledaju kao da sam freak.... :-)

Pa sam razmišljala o skidanju. U Osijeku.. na Plastici (u KBO) nitko se ne usudi skidati tetovaže, al postoji privatni kirurg koji kaže da je velika opasnost od ožiljka.... Tako da se ne mogu odlučiti.... da ili ne....

eyedetox
21.07.2009., 09:10
Dermablend ili Coverderm puder!
:D

LittleBeast
21.07.2009., 09:23

hm..ali to opet nije trajno rješenje... :ne zna:

mislim, sama sam si kriva zbog tetovaže ali....

eyedetox
21.07.2009., 11:04
Gle, s obzirom na ožiljke koji ostaju nakon skidanja, bolje da se vidi tetovaža nego ožiljak, ja sam se jednom raspitivala kako skinut svoju i od svih opcija najviše bih pristala na ponovno tetoviranje (znači tetoviraju po tetovaži u boji kože) tako da je to najbolji učinak, samo je dosta skupo pa nikako da dođe na red.
Sva sreća da se jedino po ljeti vidi tako da uspjevam ta dva mjeseca s puderima zakamuflirati!

LittleBeast
21.07.2009., 11:11
Gle, s obzirom na ožiljke koji ostaju nakon skidanja, bolje da se vidi tetovaža nego ožiljak, ja sam se jednom raspitivala kako skinut svoju i od svih opcija najviše bih pristala na ponovno tetoviranje (znači tetoviraju po tetovaži u boji kože) tako da je to najbolji učinak, samo je dosta skupo pa nikako da dođe na red.
Sva sreća da se jedino po ljeti vidi tako da uspjevam ta dva mjeseca s puderima zakamuflirati!

hm... moja se vidi od proljeća do jeseni... jedino kad imam duge rukave se ne vidi... al sam čvrsto odlučila da ju želim skinuti... :D

natasa_st
14.08.2009., 11:04

Ja iman problema, moram skinuti tetovažu koja mi je na nozi kako bi upisala policijsku akademiju...sada jel netko zna koliko to košta?

LittleBeast
14.08.2009., 11:17
Ja iman problema, moram skinuti tetovažu koja mi je na nozi kako bi upisala policijsku akademiju...sada jel netko zna koliko to košta?

hm.. ne znam kolika je tvoja... al za moju (6x5 cm) su rekli oko 300E...

is_none
03.12.2009., 20:06
hmmm da se i ja malo ubacim...da se razumijemo volim svoje tetovaze ali jednu treba skinuti jer ne lici ni nasto tetovaza nije velika,ima 3 cm a trenutno mi je primamljivo skidanje trikloroctenom kiselinom sto je patientia rekla i na kraju sto mislite koliko bi dolso uklanjanje laserom?

dragon12345
06.05.2010., 12:36
kako naci tu kiselinu dali neko zna???

TheEmpress
06.05.2010., 13:02
Ne znam, al ak misliš sam/a to radit, radije nemoj. :eek:

dragon12345
07.05.2010., 12:44
ako iko zna kako da se nadje ta kiselina neka kaze uradio bih to .. imam tetovazu mala je i zelim da je maknem u crnoj boji je.. kako to uraditi osim lasera :confused:

dragon12345
10.05.2010., 10:16
mozes kupiti kremu za skidanje Rejuvi se zove

TheEmpress
10.05.2010., 12:11
Ček, ti sam sebi odgovaraš ili? :misli: :rofl:

Meravigliosa Creatura
10.05.2010., 12:28

komedija..:rofl:

eyedetox
17.05.2010., 23:51

:lol::lol:

is_none
14.07.2010., 17:27
:lol: :lol: :lol: :lol: i ja se pitam kaj sam sebi odgovara

belfegora
08.11.2010., 09:27
jel itko zna poliklinike u zgb koje to u zgb rade. pretpostavljam da bi se plasticnom kirurgijom tj manjim zahvatom to moglo, vidjela sam da je nabrojeno na nekoliko online stranica poliklinika, al ne znam apsolutno nikakvo iskustvo.. povremeno mislim da sam jedino ja bas za*ebala stvar sa svojom tetovazom... ima boja, i to dosta, vidjela sam oziljke od lasera i to apsolutno NE.. e sad, ako se kirurski mice koza, ne bi smio ostati gori oziljak od same tetovaze... al ostaje pitanje tko to radi i kako se cijene krecu.. ista, ista, istaaa?

KoFFin_KaT
20.12.2010., 10:51
jel itko zna poliklinike u zgb koje to u zgb rade. pretpostavljam da bi se plasticnom kirurgijom tj manjim zahvatom to moglo, vidjela sam da je nabrojeno na nekoliko online stranica poliklinika, al ne znam apsolutno nikakvo iskustvo.. povremeno mislim da sam jedino ja bas za*ebala stvar sa svojom tetovazom... ima boja, i to dosta, vidjela sam oziljke od lasera i to apsolutno NE.. e sad, ako se kirurski mice koza, ne bi smio ostati gori oziljak od same tetovaze... al ostaje pitanje tko to radi i kako se cijene krecu.. ista, ista, istaaa?

Kakve oziljke lasera? Laser jedini i ne ostavlja oziljak...radi ti jedino depigmentaciju, a to je veca vjerovatnost ako si tamnije puti, a koza ti kroz vrijeme ponovno stvori pigment ako pravilno tretiras, tako da to je po mom najrealnija solucija, ali opet informacija vise ne skodi.

mila kunis
04.02.2011., 09:02
IMALI NETKO TKO JE SKIDAO TETOVAŽU PLASTIČNOM KIRURGIJOM ZANIMA ME CIJENA I DOJMOVI

Ja skidam soj tatto u poliklinikci Tagori u Rijeci , laserom.
Moram reći da sam jako zadovoljna već poslije samo par tretmana vidim da opako blijedi i presretna sam šta sam ih našla .. čak me dođe volja da se oped tetoviram sad kad znam da se može skinit ... zezam se!!
:lol:

happy

mila kunis
04.02.2011., 09:07

Točno! ej a znate onu ribu koja vodi how do I look? emisiju na stylu? skroz je tetovitana a kad ima otvorene haljine nevidi joj se ama ništa... kako cool , al dobro ko zna koje preparate koristi i dali ima kamera specijalne filtere ..

dr blue
21.07.2011., 01:20
Pozdrav,
evo i ja bih skinula tetovažu i nakon malo istraživanja saznala sam da je najbolja metoda skidanja laserom, ali q-switch laserom. Ne ostavlja nikakve oziljke... Pa me zanima ima li u splitu koja ordinacija s ovim laserom???????

Forumašica1
13.09.2011., 13:05
Ajde pišite malo o cijenama koje se kreću kod uklanjanja tetovaže laserom.
I mene zanima ima li u splitu koja klinika za uklanjanje tetovaže laserom.

Son_of_odin
27.09.2011., 18:20
http://poliderma.hr/usluge/tetovaze_uklanjanje

eo tu vam sve piše.

nikolast
18.05.2012., 18:28
Evo da malo refresham ovaj topic.

Dakle zanima me zna li itko gdje se u splitu može "kvalitetno" skinuti tetovaža kućne radinosti veličine 2-3 cm i koliko takvo što košta!

Hvala unaprijed! ;)

buba-e
18.05.2012., 22:57
mislim da to radi poliklinika na pojisanu, mediderm se zove cini mi se.
preko put popaja, kroz onaj prolaz, pa 50m uzbrdo!
koliko kosta nemam pojma, al koliko znam, to ne ide iz prve..

Eysan
19.05.2012., 01:33
Ja sam imala 2 tetovaze recimo kucne radosti koje su licile na nista...ono da mi je tad ova pamet nebi se nikad tetovirala :rofl:

nakon par godina prvo sam ispravila jednu..kasnije drugu...preko obje tetovaze sam uradila nove koje mi se bas svidjaju :) ... samo mi se ne svidja to sto ova na ledjima ide previse prema sredini...to mi je onaj prvi zahebo :503: umjesto na plecki on meni skoro na sredini :503:

tako najbolje ak vam se neka ne svidja preko nje uradite drugu :zubo:

lauxret
29.06.2012., 01:13
Cura kaže apdejtat će svako malo. Polako skida tetovažu i fotka rezultate.
http://hihiskinnythighs.tumblr.com/LaserTattooRemoval

lamija
05.11.2012., 13:08
Ljudi ,može mala pomoć?
Tetovaža mi je 10x5 cm,a 2 cm kvadratna za uklanjanje dođu 400 kn. Koliko bi mene moja koštala?
Nikad mi nije išla matematika :(

chiasm
05.11.2012., 15:08
uf i ja bi jednu rado skinula, mozda 12x7? al cini se preskup sport...

maja830
23.11.2012., 19:03
I meni treba pomoc, imam tetovazu 3,5cmX1cm, zna li netko gdje je u Rijeci ukloniti i cijena ?
Tetovaža je na zapešću..

elena3
29.11.2012., 15:53
Ja sam prije dva mjeseca odlucila ukloniti tetovazu s desnog ramena.Pretrazivala sam internet i forume da vidim gdje da odem,koliko kosta i td.Nisam bas naisla na konkretne primjere.Odlucila sam se otici u privatnu polikliniku gdje su mi davjetovali uklanjanje kirurskim putem.Tetovaza je uklonjena,platila sam 1000 kn i danas sam skidala konce.Zadovoljna sam,oziljak je vec sada jedva primjetan

MUAddict
29.11.2012., 22:29
Zasto skidate tetovaze? Dajte mi neki konkretni razlog :)

elena3
30.11.2012., 20:54
Ja sam kao klinka od 17 godina na rame tetovirala prvo slovo imena yadasnjeg decka.Smetalo me sve ove godine ali sam naucila zivjeti sa tim i sakrivati tu glupost sa ramena.Pocelo me smetati kada mi se moje malo dijete zagledalo u to i mislila si sta to mama ima na ramenu?Tada sam ju uklonila i jako sam zadovoljna.Trebala sam puno ranije to napraviti

lamija
27.01.2013., 16:45
Dali netko ima iskustva sa kozmetičkim salonom Cosmoped,što se tiče skidanja tetovaže?

Heather
31.01.2013., 12:17
Prijatelj je skida u salonu Estetika Moderna u Splitu, 300 kn 10 min.

Nakon 2-3 tretmana se ne vidi (ima je tetovažu duž podlaktice)

lamija
02.02.2013., 13:42

To je vjerovatno bila amaterska tetovaža,jer profesionalnim tetovažama treba do 15 tretmana da se uklone.

forumkaa
08.03.2013., 17:57
Je li iko od vas skinuo tetovazu sa laserom ?

forumkaa
08.03.2013., 17:58
Ja sam kao klinka od 17 godina na rame tetovirala prvo slovo imena yadasnjeg decka.Smetalo me sve ove godine ali sam naucila zivjeti sa tim i sakrivati tu glupost sa ramena.Pocelo me smetati kada mi se moje malo dijete zagledalo u to i mislila si sta to mama ima na ramenu?Tada sam ju uklonila i jako sam zadovoljna.Trebala sam puno ranije to napraviti

Kojom metodom ?

forumkaa
10.03.2013., 19:09
Zanimaju me vasa iskustva sa laserskim skidanjem tetovaze.

Koliko dugo traje ?

Kakvi su rezultati ?

Moguce nus pojave itd ?

:kava:

lukaXXkralj
01.10.2013., 01:27

Gdje ju je radio(u kojem tattoo salonu)? Koliko je bila velika?

Heather
06.10.2013., 13:43
Gdje ju je radio(u kojem tattoo salonu)? Koliko je bila velika?

Mislim St Tattoo Art, ime je micao, svako slovo je bilo par cm veliko, nije baš bila "siromašna".

MissMisery
11.12.2013., 10:04
Ljudi, ako je netko uspješno (dakle, bez ožiljaka i jako vidljivih tragova)
otklonio tetovažu u Zagrebu, molim vas u inbox da mi javite kod
koga i koliko vas je ta priča koštala.
Imam veliku tetovažu na ramenu (crna boja, profesionalna) i želim ju ukloniti,
po mogućnosti Q-switch laserom. :kava: javite seeeeeeee :cerek:

Hitretz84
05.01.2014., 23:51
Ja sam prije dva mjeseca odlucila ukloniti tetovazu s desnog ramena.Pretrazivala sam internet i forume da vidim gdje da odem,koliko kosta i td.Nisam bas naisla na konkretne primjere.Odlucila sam se otici u privatnu polikliniku gdje su mi davjetovali uklanjanje kirurskim putem.Tetovaza je uklonjena,platila sam 1000 kn i danas sam skidala konce.Zadovoljna sam,oziljak je vec sada jedva primjetan

Moze molim te kratki opis postupka,kolika je bila tetovaza,i koje boje?profi tetovaza ili?tnx

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Magz
31.05.2014., 14:06
Ljudi, molim vas da podijelite vaša iskustva s uklanjanjem tetovaža laserskim putem u kozmetičkim salonima i u poliklinikama. Naime, u poliklinikama su cijene ogromne, dok su u salonima znatno manje... U čemu je kvaka, ako se radi o istom modelu lasera?

Magz
31.05.2014., 14:08
Ima li netko tko je skidao tetovažu u poliklinici Nola ili u salonu Cosmoped? Iskustva?

Wedding
03.06.2014., 09:56
Ljudi, molim vas da podijelite vaša iskustva s uklanjanjem tetovaža laserskim putem u kozmetičkim salonima i u poliklinikama. Naime, u poliklinikama su cijene ogromne, dok su u salonima znatno manje... U čemu je kvaka, ako se radi o istom modelu lasera?

zato sto kozmeticki saloni najcesce imaju mnogo slabije aparate...sa jakim aparatima smije rukovat samo med. osoblje zato ih i drze dermatolozi itd ili u vrlo malom slucaju kozmeticki saloni u koje dolaze doktori radit tretmane:mig:

Hitretz84
05.06.2014., 01:58
5mj cekam da ova tema oživi i jos ću čekati izgleda:-)

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Martta
26.06.2014., 13:10
Za sve koji znatiželjno tragaju za informacijama o laserskom uklanjanju :) Ja sam počela ovo proljeće s tretmanima na Šalati (u laserskoj poliklinici) i zasad sam jako zadovoljna! Doktorica i sestra su vrlo drage i pažljive, a tretman uopće nije bolan. Moja je tetovaža crno-sive boje i veličine 10x10cm između lopatica na leđima. Zasad sam bila na dva tretmana i znatno je izblijedjela, ali još se vidi tako da ću nastaviti s tretmanima na jesen! Nadam se da će i dalje biti ovako uspješno, drž'te fige ;) Što se tiče cijene, računajte da je za 10x10cm potrebno izdvojiti 1500-2000 kn / tretmanu. Sretno i pozz svima!!

chiasm
26.06.2014., 15:29
Za sve koji znatiželjno tragaju za informacijama o laserskom uklanjanju :) Ja sam počela ovo proljeće s tretmanima na Šalati (u laserskoj poliklinici) i zasad sam jako zadovoljna! Doktorica i sestra su vrlo drage i pažljive, a tretman uopće nije bolan. Moja je tetovaža crno-sive boje i veličine 10x10cm između lopatica na leđima. Zasad sam bila na dva tretmana i znatno je izblijedjela, ali još se vidi tako da ću nastaviti s tretmanima na jesen! Nadam se da će i dalje biti ovako uspješno, drž'te fige ;) Što se tiče cijene, računajte da je za 10x10cm potrebno izdvojiti 1500-2000 kn / tretmanu. Sretno i pozz svima!!

ukupno ili po jednom? ako po jednom onda ukupno bar 4500-6000? wow..

Martta
28.06.2014., 20:42
Po jednom tretmanu, nažalost! Uklanjanje kirurškim putem je nešto jeftinije, ali učinkovito je samo za male tetovaže, moja je prevelika tako da mi je laser bila jedina opcija.

chiasm
28.06.2014., 23:56
moja je tribal 12x6cm recimo jednobojna crna tj vec izbljedjela stara cca 8g, mislis da bi to moglo kirurski?

Martta
29.06.2014., 13:44
Ne znam, ali možeš poslati e-mail s fotkom tetovaže u neku privatnu polikliniku koja nudi kirurško uklanjanje pa će ti oni reći može li se tvoja tako uloniti. Ja sam bila poslala u jednu poliklinku u Istri (Rovinju) pa su mi rekli da je prevelika... I tako sam završila na laseru. ;)

MissMisery
18.07.2014., 13:21
Martta,
daj nam molim te javi dojmove kad završiš baš sve tretmane, kako je ispalo, da li su ostale kakve fleke, ožiljci i sl. ili je 100% uklonjeno sve sve. Thanx :s :cerek: