PDA

View Full Version : Vitamin B17 - lijek protiv raka

Ri3
28.09.2007., 16:58
http://img504.imageshack.us/img504/8828/apricotrw2.jpg

Istraživanja su pokazala da himalajsko pleme Hanza uopće ne pati od raka i kardiovaskularnih oboljenja. Ishrana im je bazirana upravo na uzimanju hrane sa košticama marelice i zrnju prosa. Ali, kada se pripadnici ovog plemena izlože zapadnjačkoj ishrani, nakon što napuste svoje izvorne prehrambene običaje, počinju patiti od svih ovih bolesti...

Pročitaj više o tome (http://ce4.blog.hr/2007/09/1623275434/vitamin-b17-lijek-protiv-raka.html)

admiralnorton
28.09.2007., 17:20
B17 ne postoji, ima ih samo do broja 12

gocat
28.09.2007., 17:20
Ima i ovdje zgodan tekst o B17, kako je nastao i kojim načinima su ga izbacili iz upotrebe, tj kako je postao izvan prehrane prosječnog čovjeka.

http://www.blog.hr/print/id/1623025103/da-li-se-prikriva-lijek-protiv-raka-b17.html

gocat
28.09.2007., 17:21
B17 ne postoji, ima ih samo do broja 12

B17 zvanično je prihvaćen kao vitamin 1952.godine.

admiralnorton
28.09.2007., 17:24
Ispravak, radi se o laetrilu koji je među "alternativcima" prihvaćen kao "vitamin B17". To nije vitamin, nego OTROV.

gocat
28.09.2007., 17:31
Znaći ista znanstvena zajednica koja ga je proglasila vitaminom godine sada tvrdi da je taj vitamin čak otrovan? Nemoj miješati alternativce u to, znanstveni krugovi su nagradili B17 tom titulom.

Na temelju čega govoriš da je B17 otrovan, možeš li to potkrijepiti nekakvim znanstvenim argumentima?
Na kraju, što se smatra pod otrovom, jer osoba koja je otkrila B17 sama si je uštrcala veliku količinu tog lijeka pred novinarima, usput živio devedeset+ godina i naravno nije umro od raka.

Kako onda tumačimo to da ljudi koji žive u uvjetima gdje se hrane hranom koja obiluje B17 vitaminima, u omjeru stotine puta više nego što ga prosječan čovjek unosi u tijelo. Također nitko od osoba u tim područjima koji se hrane hranom bogatom B17 ne bolujeod raka.

Kako to sad protumačiti, a smatraš da je otrovan.
Ljudi koji se hrane isključivo sjemenjem i zrnastim proizvodima bogatima sa B17 žive dugo i u takvim društvima nema raka.

Objasni ovaj fenomen tako da upotrijebiš B17 kao njihov glavni izvor prehrane.

admiralnorton
28.09.2007., 17:33
gocat, ljudi su robijali radi prodavanja B17

http://www.fda.gov/bbs/topics/news/2004/NEW01080.html

gocat
28.09.2007., 17:39
admiral, znaš moj stav prema sistemu i institucijama.
Jasno je kao dan da je sistem okrenut prema sebi tako da štiti informacije, kreira zakone i podređuje javnost prema svojim potrebama, prema zakonu kapitala.
Na kraju krajeva govorimo o prirodnom vitaminu B17, a ne o lijeku.

Sad, slažem se da ovo može biti i zabranjeno. No ovdje pokušavamo otkriti da li je ovo stvarno opasno, ili sistem mulja kao i uvijek. Gdje su znanstveni radovi koji govore o B17, a zanima me i opet kako to da ljudi koji u tijelo unose stotina puta više B17 od prosječnog čovjeka ne boluju od raka i ne pate od trovanja B17.

Nemojmo ići u krajnosti, ovim ljudima to je glavni prehrambeni proizvod, no ako se neki drugi proizvodi konzumiraju iznad dozvoljenih količina, doći će do trovanja, npr badem, treba dugo i polako žvakati, a ne gutati. Opet, i ako litru rakije potegnete od cuka, možda bi umrli.

admiralnorton
28.09.2007., 17:49
Ma da, kad FDA kaže tebi u prilog, onda ju uzdižemo u nebesa, a kad tvrdi da je taj "magični lijek" otrov, onda "sistem mulja". :rolleyes:

Inače, čudno kako mi google ne izbacuje nikakva znanstvena istraživanja koja sadrže riječi Hanza/Hunza i Laetrile (to je pravi naziv za "B17").

gocat
28.09.2007., 17:55
Zanima nas B17, da li je vitamin B17 nešto drugo od lijeka Laetrile? Vitamin je jedno, lijek je drugo, idemo se orijentirati na vitamin.
Jer FDA je zabranila lijek, i B17 je na listi zabranjenih.

Zanima me kako to da je B17 postao vitamin godine, to treba tražiti.
Koje kriterije je B17 zadovoljio u tom znanstvenom radu da su ga proglasili vitaminom godine?

Nije moje područje pa me zanima, zar ima i otrovnih vitamina?
Ne misim na predoziranje vitaminima, vitaminoza itd, nego da li ima vitamina koji se smatraju otrovnima ako su unutar granica dozvoljenog?

qsebastian
28.09.2007., 18:12
moj frend 2 i pol godine nije znao što nije uredu s njim...bolio ga uzasno zeludac, al ne nonstop nego kao neki napadaji 2 put tjedno...isao doktorima, prvo su mu rekli gastritis, 4 put gutao cijev :eek: , pa rekli nesto s crijevima al nemogu otkriti što...pa neki psihološki poremečaj, a čovjek ultra zdrav, psihološki....samo je vec popizdio od genijalaca...na kraju mu rekli da je najvjerojatnije tumor na mozgu, jer CT kao "nesto" pokazuje al nisu sigurni sto???? :eek:
zamisli ubili covjeka u pojam, a nisu sigurni...na kraju ih je sve odj... i otiso na nekakvo vega testiranje...to nekakvu struju pustaju kroz tebe sa ekstraktima raznih namirnica i tako nekako oni vide na sta si alergican...tip mu je otkrio da ima celijakiju i to jedan od rjeđih oblika, al da je celijakija definitivno...odmah mu je dao popis sta smije jest i sta nesmije...drzi se toga i tip se vratio na staru kilazu, tj. totalno, ali totalno se oporavio, vise nema nikakvih problema, osim tu i tamo nočne more od nasih doktora, koji su ga ubijali s dijagnozama...strasno...e i da, ti kurč... doktori jos i dan danas tupe da mu je ipak na psihološkoj razini bolest i da nema veze s celijakijom, te da on stoposto pije neke tablete za psihu i zato je ozdravio, a ne zbog vega testa...jao, mislim da netreba vise nista reci...
..mozda je samo imao nesrecu pa naletio na doktore, koji neznaju nist vise od, gastritisa, tumora ili ako nist od navedenog, onda sjeb... psiha...nadam se da su rjetki...:confused:
..alternativna medicina je pobjedila klasičnu medicinu...ili mozda samo tamo neke kretene..

diki
28.09.2007., 19:04

nije ni moje područje, ali mislim da je retinol teratogen.
znam da trudnice ne smiju papati jetru :rigo:

svastikuti
28.09.2007., 21:04
http://www.springerlink.com/content/j46152606728636h/fulltext.pdf

kemik
28.09.2007., 21:15
http://www.springerlink.com/content/j46152606728636h/fulltext.pdf

nije najsvježije, rad je iz 2006 ;)

ali je u svakom slučaju informativno i poprilično jasno:This systematic review found no sound evidence that
laetrile is effective as an anticancer agent. The claim that
laetrile has anticancer effects is, therefore, not supported by
data from controlled clinical trials.

ali, naravno da će postojati oni koji neće priznati ovakav zaključak i koji će imati svoje teorije ;)

svastikuti
28.09.2007., 21:23
nije najsvježije, rad je iz 2006 ;)

...
rad je dopunjeni izvjestaj iz 2006 za COHRAN -reviju , objavljen 2007 u 6 broju Supportive Care in Cancer

woolfwalter
28.09.2007., 21:39
http://img504.imageshack.us/img504/8828/apricotrw2.jpg

Istraživanja su pokazala da himalajsko pleme Hanza uopće ne pati od raka i kardiovaskularnih oboljenja. Ishrana im je bazirana upravo na uzimanju hrane sa košticama marelice i zrnju prosa. Ali, kada se pripadnici ovog plemena izlože zapadnjačkoj ishrani, nakon što napuste svoje izvorne prehrambene običaje, počinju patiti od svih ovih bolesti...

Pročitaj više o tome (http://ce4.blog.hr/2007/09/1623275434/vitamin-b17-lijek-protiv-raka.html)

još je toliko Zemlja očuvana da svatko može jesti ono što mu je u prirodnom okruženju i to je najbolje i najprirodnije
ne bih znala za gladne u Africi
a što se raka tiče , tu veliki faktor ima sreća, po mom mišljenju

admiralnorton
28.09.2007., 21:42
Baš čudno kako o tim Hanzama nema baš ničeg na Internetu :misli:

danaye
28.09.2007., 22:17
Preopasno za upotrebu s obzirom na moguće nuspojave bez detaljnih kliničkih testiranja.S druge strane pitanje je da li je vrijedno poduzimati opsežnija testiranja ,s obzirom da je učinak,u principu, opisan i iako ima određenu vrijednost u kombinaciji sa zračenjem(objašnjenje kako na donjem linku),ništa spektakularno.

Zanimljiv link (http://www.cancerhelp.org.uk/help/default.asp?page=21859)

Sheky
29.09.2007., 18:18
Samo malo, ako se taj "otrov" nalazi u marelicama kako ih ja onda konzumiram a nije mi ništa? Kolika doza je smrtonosna a kolika se nalazi u jednoj (prosječnoj) marelici?

admiralnorton
29.09.2007., 18:33
Samo malo, ako se taj "otrov" nalazi u marelicama kako ih ja onda konzumiram a nije mi ništa? Kolika doza je smrtonosna a kolika se nalazi u jednoj (prosječnoj) marelici?

Pretpostavljam da ne gutaš koštice, jer se otrov nalazi u njima. :zubo:

Ri3
29.09.2007., 18:39

Pa mesnati dio marelice to ne sadrži. Razbiješ košticu i unutra ti je nešto kao badem. E sada koliko je otrovno ili zdravo ja neznam, prenio sam samo tekst o tome.

Sheky
29.09.2007., 23:15
Pretpostavljam da ne gutaš koštice, jer se otrov nalazi u njima. :zubo:

Znao sam da ima neka kvaka:)

Ri3
30.09.2007., 16:57
I koji je zaključak? vitamin B17 je otrov? :rofl:

admiralnorton
30.09.2007., 16:58
"Vitamin B17" nije službeni naziv, ali da, to je otrov.

Ri3
30.09.2007., 17:02
A onda neka bude otrov. Pa zašto se ne pojavljuje rak kod osoba koje su ga koristile?

admiralnorton
30.09.2007., 17:44
A onda neka bude otrov. Pa zašto se ne pojavljuje rak kod osoba koje su ga koristile?

Zato jer nigdje ne mogu pronaći nijedan znanstveni članak o tim Hanzama

Sheky
30.09.2007., 20:33

Krivo razmišljanje. Ni u mom selu nema raka pa ne možemo zaključiti da su krvavice (tip kobasica za neznalice:) ) odgovorne za to. Nije li jednostavnije provesti neko pravo liječničko ispitivanje?

I da, recimo da mi dođe na pamet (a neće:) ) da probam to iz koštice marelice, kolika količina je smrtonosna?

Ri3
30.09.2007., 20:40
Krivo razmišljanje. Ni u mom selu nema raka pa ne možemo zaključiti da su krvavice (tip kobasica za neznalice:) ) odgovorne za to. Nije li jednostavnije provesti neko pravo liječničko ispitivanje?

I da, recimo da mi dođe na pamet (a neće:) ) da probam to iz koštice marelice, kolika količina je smrtonosna?

Krivo razmišljanje... Imaš puno opširniji tekst od ove moje rečenice koji možeš pročitati o tome. Ne piše samo jeli su marelicu i bili su zdravi.

admiralnorton
30.09.2007., 21:07

Od jedne koštice sigurno nećeš umrijeti, ali ti neće ništa dobro donijeti. Problem je kod laetrila što je prosječna doza kod koje dođe do simptoma 10x veća od prosječne smrtonosne doze, pa nema faze trovanja prije smrti, pa se ne može predvidjeti je li čovjek previše pojeo. Svejedno, bilo je smrti zbog nekoliko desetaka koštica, pa i manje. Za čovjeka od 70 kg smrtonosna količina je oko 50 g laetrila.

Ri3
30.09.2007., 21:32
Ma ja ne vjerujem da ti može nešto biti ako jedeš te koštice.

Još jedna stvar.

Čuo sam da je rajčica/paradajz jako zdrav i sriječava nastanak tih kancerogenih čestica itd.

admiralnorton
30.09.2007., 21:52
Znanstveni rad: http://www.pubmedcentral.nih.gov/pagerender.fcgi?artid=1237697&pageindex=2#page :amen:

Ri3
30.09.2007., 22:18
Dobar si. Prevedi pa ču pročitati. Najlakše je googleati i wikipedia.

Sheky
30.09.2007., 23:15
Rie molim te pročitaj ovaj rad (više kao synopsys svih medicinskih ispitivanja laetrila). NIsam ni sam znao da sadrži cyanid koji se ispušta pod djelovanjem beta-glukosidaze (jel to pravi prijevod?). A nju unosimo preko hrane. 3g laetrila sadrži 180mg cijanida, a 200mg je smrtonosno za čovjeka. Uglavnom, sva istraživanja pokazuju nikakav ili zanemariv antitumorni učinak laetrila. Kod ljudskih testiranja ima puno fatalnih slučajeva. Strašno kako netko ovo može nazivat lijekom.:mad:

gocat
30.09.2007., 23:16
Ma opet govorimo o lijeku, lijek je zabranjen.

Nas zanima jel B17 otrov, ili je vitamin koji je jedna od ključnih kemijskih spojeva čiji nedostatak uzrokuje rak?

Sad pazi razlike, netko kaže da su koštice iz marelice otrovne, ja mislim da tako nešto mogu vjerovati gradski ljudi, no oni koji žive na selu sa raznoraznim voćem čitave generacije, sasvim sigurno znaju da je to priča koja ne drži vodu. Nikad nitko nije rekao da su koštice marelice otrovne, a niti o tome ne govori ijedan znanstveni rad, s druge strane sjeme unutar koštice marelice zasićeno je vitaminima B17.

Što se tiče količina, konkretno koštica marelice:

FDA preporučuje da se ne jede više od 6 koštica marelice u toku jednog sata, jer može doći do toksične reakcije. Preporučuje se da dnevna doza može biti do 70 koštica na dan. Mnogi ljudi uzimaju oko 15 koštica dnevno. Genralano uzima se jedna koštica na svakih 2,5 kg težine dnevno. Doktor Krebs preporučuje 30-do 35 dnevno.

Sjeme lana treba prvo samljeti u mlinu za kavu, jer se cijelo zrno u crijevima teško rastvara, tako da se B17 ne osobađa. Laneno ulje ne sadrži B17.

Rak voli šećer. Šećer u sjemenu marelice je okružen cijanidom. Rak jede šećer, oslobadja se cijanid i truje ga. Zato, kada se jedu ove koštice treba potpuno eliminirati unšenje šećera iz drugog izvora.

Ri3
30.09.2007., 23:20
Rie molim te pročitaj ovaj rad (više kao synopsys svih medicinskih ispitivanja laetrila). NIsam ni sam znao da sadrži cyanid koji se ispušta pod djelovanjem beta-glukosidaze (jel to pravi prijevod?). A nju unosimo preko hrane. 3g laetrila sadrži 180mg cijanida, a 200mg je smrtonosno za čovjeka. Uglavnom, sva istraživanja pokazuju nikakav ili zanemariv antitumorni učinak laetrila. Kod ljudskih testiranja ima puno fatalnih slučajeva. Strašno kako netko ovo može nazivat lijekom.:mad:

Koji rad? Ovaj link gore. Pa šta ne prevede nego odne na gugl pa baca linkove. Ovo je hrv. forum pa očekujem tekstove na hrvatskom.

Ja sam neutralan, ne kažem da je niti toksin niti da je lijek taj B17. Htio sam čuti mišljenja drugih.

gocat
30.09.2007., 23:23
Analizirajući pojavu raka, Krebs se zapitao da li je dovoljno da se čovek samo izloži kancerogenom aktivatoru, na primer duvanskom dimu, nekoj hemijskoj supstanci ili da doživi neki jači psihološki stres? Ili kako to da neki ljudi u istim situacijama reaguju kancerogeno, a neki ne? Po doktoru Krebsu rak nastaje isključivo kada u organizmu već postoji hroničan poremećaj metabolozma, odnosno kada jedan od vitalnih sastojaka duže vreme nedostaje.
Kancerogene materije su samo »okidači« koji pokreću »univerzalne ćelije« . Vitalni sastojak kojeg ako nedostaje, remeti metabolizam i izaziva pojavu raka, Krebs je izdvojio kao vitamin B17.

Kako je došlo do toga da milionima ljudi nedostaje jedan vitalni hemijski element?

Dr Krebs je nakon dugogodišnjih istraživanja utvrdio da su ljudi vekovima jeli hleb od zrnevlja prosa i lana koje je bogato upravo vitaminom B17. Generecijama su žene mrvile koštice od kajsije, šljive, trešnje, jabuka i drugih vrsta voća iz familije Rosaceae (ruže). Mešale su ih zajedno sa mesnatim delom voćke spravljajući džem. Prosto, ništa se nije bacalo.
U Bibliji se čak može naći i zanimljiv citat gde Bog, nakon što je stvorio čoveka i ženu, kaže: "… dajem vam biljke sa semenom, rasutim po čitavoj planeti, i svako drvo koje ima plod sa semenom biće vaša hrana".

Istraživanja su pokazala da himalajsko pleme Hanza uopšte ne pati od raka i kardiovaskularnih oboljenja. Ishrana im je bazirana upravo na uzimanju hrane sa koščicama kajsije i zrnevlju prosa. Ali, kada se pripadnici ovog plemena izlože zapadnjačkoj ishrani, nakon što napuste svoje izvorne prehrambene običaje, počinju da pate od svih ovih bolesti.
Pošto pripadnici ovog plemena inače jedu veoma malo mesa, pobornici vegetarijanske ishrane su odmah zaključili da je to razlog. Ali nije tako.
Krebs je zapravo našao da postoje još dve grupe ljudi koje uopšte ne oboljevaju od raka. Jedni su upravo mesojedi, drugi biljojedi.

Tako u jelovniku Eskima i Indijanaca, koji takodje ne pate od ovih bolesti, preovladjuje meso koje uključuje i divljač. To je najčešće meso jelena, dopunjeno raznim divljim bobičavim sezonskim voćem. Što je najzanimljivije, kod ovih ljudi uošte ne postoji gojaznost, iako svakodnevno u organizam unose velike količine životinjske masti.

Ipak, i za Himalajce i Indijance i Eskime zajedničko je što koriste hranu tipičnu za njihovo prirodno okruženje. Kada se pažljivo analiziraju sastojci te hrane vidi se da je vitamin B17 obavezno prisutan u svakoj. Vrsta jelena koja im je u jelovniku, prevashodno se hrani travama koje sadrže nitriloside, a koji su izvor vitamina B17. Razno osušeno voće koje Eskimi i Indijanci jedu, takodje sadrži velike količine vitamina B17.

Na žalost, većina zapadnih civilizovanih kultura, odavno je prešla na hleb od pšenice, koja uopšte ne sadrži nitriloside. Trava koju koriste domaće životinje za ispašu, sadrži samo tragove nitrilosida. Imala bi ih možda više, da čovek nije počeo veštački da preorava i seje razne vrste trava, tamo gde one po prirodi nikada ne bi nikle. Tako za razliku od "civilizovane" stoke, indijanska i eskimska jede samo ono što je niklo u prirodnom staništu.
Tako su čoveku koji jede meso i tu uskraćene mogućnosti da unese vitamin B17. Pleme Hanza i Eskimi dobijaju u ishranu 250 do 3000 miligrama vitamina B17 svakog dana. Evropljani i Amerikanci jedući "civilizovanu" i "fast fud" hranu, primaju jedva 2 miligrama dnevno. Koštice su odavno izbačene iz jelovnika.
Laetril, Amigdalin, B17 zvanično je prihvaćen kao vitamin 1952.godine.

Sheky
30.09.2007., 23:40
U Bibliji se čak može naći i zanimljiv citat gde Bog, nakon što je stvorio čoveka i ženu, kaže: "… dajem vam biljke sa semenom, rasutim po čitavoj planeti, i svako drvo koje ima plod sa semenom biće vaša hrana".
A ovaj citat podupire b17 kako?

Znači fora je u tome da spriječava rak? Kako uopće dokazati da nešto spriječava rak? Samo po tome što skupina koja to nešto koristi nema rak? Da li je moguće da je u igri još neka stvar koja im je zajednička? A i ono sa životinjama je nategnuto. Znači jelen jede B17 a ja pojedem jelena nakon nekog vremena i ja sam sad pojeo B17. Znači, ja sam trenutno bogat izvor C i ostalih vitamina (u slučaju da je netko gladan? :D )

Ri3
30.09.2007., 23:44

Znači fora je u tome da spriječava rak? Kako uopće dokazati da nešto spriječava rak? Samo po tome što skupina koja to nešto koristi nema rak? Da li je moguće da je u igri još neka stvar koja im je zajednička? A i ono sa životinjama je nategnuto. Znači jelen jede B17 a ja pojedem jelena nakon nekog vremena i ja sam sad pojeo B17. Znači, ja sam trenutno bogat izvor C i ostalih vitamina (u slučaju da je netko gladan? :D )

Hvala, rađe ću limun pojesti.

gocat
01.10.2007., 00:27

To ti je vrlo dobar primjer prehrambenog kruga i onog što unosimo u tijelo.
Ne znam da li si čuo za pojavu velikog broja životinja, posebno na ribe, zaraženih teškim metalima od raznih industrija, poput spalionica otpada i slično.
Ono što ode u nebo su supersitne nano šestice teških metala i otrovnih spojeva koje sa kišom padaju natrag na zemlju, i slijevaju se u rijeke.
Tako imaš područja koja su iznimno zagađena zbog otrovnih kiša, a jedući životinje koje jedu takvu hranu zapravo unosimo u sebe sastojke koji jednom kjad uđu u tijelo vrlo teško se ili nikada ne razgrađuju.

Sve ove životinje na umjetnim farmama hrane se isključivo proteinima za brži rast, i ostale kvalitete koje ljudi žele da imaju u cilju lakše, brže i profitabilnije proizvodnje. Životinje koje se tako umjetno hrane ne dobivaju niti približno toliko raznih sastojaka kojima bi se u prirodi hranili. Zamisli da jednu paštetu čitav život.

Iznosi se teorija kako rak nastaje nakon što tijelo bude izloženo duže vremena nekoj neravnoteži u kemijskim balansima. Znaći svako oboljenje posljedica je kemijskog nebalansa, te se rak neće pojaviti tamo gdje su prisutni svi kemijski elementi potrebni tijelu u dovoljnim količinama. Da li nam zaista tako kronično fali između ostalog i B17?

Sheky
01.10.2007., 01:02
Što je s onom tvrdnjom da Laetril aka B17 sadrži cijanid?

gocat
01.10.2007., 08:18
Opet govorimo o lijeku.
Da B17 sadrži cijanid koji je otrov, no i drugi dozvoljeni proizvodi, pa i vitamini koji su u svakodnevnoj upotrebi sadrže cijanid, npr vitamin B12. B12 sadrži cijanid kao i B17, no B12 je dozvoljen i u upotrebi.

Možemo to i ovako okrenuti.
Većina populacije u svijetu danas pere zube sa zubnim pastama na bazi fluora.
Fluor je iznimno štetan i otrovan za ljudsko tijelo.
Unatoč tome ljudi ga koriste desetljećima.

Vidiš recimo još jedan primjer. Voda u općini Gradec toliko je zaražena i nečista da u gradskom vodovodu sadrži između ostalih otrova i arsen. Arsen lijepo zvuči kao jedan od jačih otrova, no sigurno neće nikad biti zabilježeno kako je netko umro zbog arsena u gradskom vodovodu.

Znaći, nije zlato sve što sija.
Sve što je loše ne mora uistinu biti tako loše, a ono što je dobro ne mora uistinu biti tako dobro. Sve je to stvar manipulacije u kojoj smo manipulirani upravo mi.

Sheky
01.10.2007., 08:24
Sad se nameće logično pitanje, čemu toliki otpor medicincske/znanstvene zajednice u vezi B17. Zašto ga nemogu kupit u apoteci kao vitamin C i ostale?

gocat
01.10.2007., 08:32
B17 je prirodni proizvod kojeg je moguće mnogo naći u voću i povrću. Tebi nisu potrebni lijekovi na bazi vitamina C, imaš ih i u prirodi u izobilju i pravilnom prehranom bez problema mogao bi nadoknaditi ono što unosiš lijekovim. Samim time vitamin C kao lijek u ljekarni nije ti od neograničene važnosti.

Kada bi se desilo da se otkrije kako su većina karcinomnih oboljenja posljedica kemijskog nebalansa u kojem najčešće fali vitamina B17 kojeg ima posvuda u prirodi, tada bi najprofitabilniji dio farmaceutske industrije, tj istraživanja za borbu protiv raka propao. To su ogromne količine novca koji se slijevaju u te kanale koji diktiraju i manipuliraju svjetsku prodaju lijekova u cilju da ostvaruju što veće dobiti.

Ljudi oboljeli od raka učiniti će sve kako bi što duže ostali na životu, a kako im vrijeme prolazi oni su u stanju potrošiti sav kapital i ušteđevine na beskonačno skupa liječenja koja zapravo ne liječe rak, nego ublažuju posljedice.
Kada bi lijek protiv raka bio priznat, i da glavni lijek bude na bazi B17 kojeg u prirodi ima u izobilju, tada bi njegova proizvodnja bila neisplativo jeftina, poput vitamina C, što farmaceutskoj industriji nije u cilju.

Dvostruki nobelovac dr Lajnus Pauling javno je izjavio: "Svako treba da zna da je većina istraživanja o raku obična prevara."

Lokalni cuger
01.10.2007., 09:53
Bi li bilo cudno da postoji lijek od raka a to ne dolazi do nas radi farmaceutske industrije?

kemik
01.10.2007., 10:02
Bi li bilo cudno da postoji lijek od raka a to ne dolazi do nas radi farmaceutske industrije?

naravno da bi.

na svijetu postoji deseci farma industrija i svaka od njih pojedinačno želi zaradit što više love.

isto tako, postoji više od 400 vrsta raka i svaki bi lijek za bilo koju vrstu tih rakova izašao na tržište u što kraćem mogućem roku, samo da se pomete konkurencija i zaradi što veća lova (primijetiti da ne spominjem da je farma industriji ilj spasiti što više života; to je iluzija koju se brzo izgubi :mig: ).

Kao što se desilo sa Gleevecom, kao što se desilo sa Tykerbom... Došli su na tržište preko noći, iako liječe specifične, "male" rakove. Tako bi bilo i sa svakim drugim.

Niflheim
01.10.2007., 10:43
Rak se najviše lječi ranim otkrivanjem i prevencijom. Čudno kako te farmaceutske kompanije ne žele zarađivati milijarde dolara

Ri3
01.10.2007., 12:30

Nije mi jasno. dosta je takvih oboljenja, pa dobro bi se prodavalo, i industrija bi profitirala. Mislim da postoji da bi se i prodavao. Šta ne?

Fosna
01.10.2007., 14:30
Zato jer nigdje ne mogu pronaći nijedan znanstveni članak o tim Hanzama
Zato jer se radi o Hunzama, a ne o Hanzama. :D

gocat
02.10.2007., 20:09
Rasprava se vodi na 2 različita područja, no ako razmatramo B17 tada bi trebali razgovarati i o ostalim karakteristikama koje se vežu uz taj pojam.

Svi se slažemo da ako je rak već prošao određen stadij da on postaje neizlječiv, i nitko nikada nije tvrdio da je pronašao lijek protiv raka u uznapredovaloj fazi. Ovdje se iznosi teorija kako rak nastaje kemijskim nebalansom koji dovodi do oboljenja. Znaći ako nečeg unesemo previše, ili nečeg unosimo premalo, nakon što dođe do neravnoteže pojavit će se rak na najrazličitiji način, ovisno o tome što fali tijelu i u kojim količinama.

Mogli bi se i složiti sa tvrdnjom da je učestalost pojave raka mnogo veća u zadnjih 50-100 godina, nego ikad prije u povijesti.
Ako spojimo dvije tvrdnje, a druga je kako se čovjekova prehrana drastično promijenila tek u zadnjih 50-100 godina, vidjet ćemo gdje bi trebalo raditi više istraživanja.
Opet, svi TVRDE da je prehrana i zdrav život osnova zdravlja, gdje hrana koju unosimo najviše utječe na naš psiho-fizički razvoj.

Do 20. stoljeća gotovo sva hrana bila je u potpunosti prirodna, bez brojnih sastojaka koje su prisutne u hrani u prodavaonicama. Jedući hranu kupljenu u prodavaonicama zapravo jedemo umjetnu hranu, a proizvođaći su ti koji kreiraju mišljenje javnosti tako da je i hrana sa otrovnim sastojcima poput E 330 i mnogih drugih emulgatora dopuštena.

Ako rak nastaje kao posljedica kemijske neravnoteže u tijelu, tada nam pogled na prehranu u zadnjih 50-100 godina nudi sve odgovore.

Do 20. stoljeća karcinomna oboljenja nisu bila niti približno u ovako velikom omjeru.

admiralnorton
02.10.2007., 21:07
:rolleyes:

gocat
02.10.2007., 22:31
Drugim riječima, sve što se događa u tijelu posljedica je kemijskih reakcija, tako govoreći može se čak staviti pretpostavka da E330 zapravo ne bi bio toliko štetan kada bi na drugoj strani kemijske neuravnoteženosti bio neki drugi kemijski spoj koji bi ga neutralizirao.

Takav spoj ne mora biti uopće dokazan danas u znanosti, zapravo siguran sam da je priroda o ovim procesima šira od sadašnjeg shvaćanja znanosti o tome jer može izgledati prema postojećim 'dokazima' da je nemoguće neutralizirati nešto poput emulgatora ili teških metala u tijelu ili slično, što je zapravo samo posljedica neistraženih dostignuća u npr medicini.

Talidomid
03.10.2007., 00:30
Rasprava se vodi na 2 različita područja, no ako razmatramo B17 tada bi trebali razgovarati i o ostalim karakteristikama koje se vežu uz taj pojam.

Svi se slažemo da ako je rak već prošao određen stadij da on postaje neizlječiv, i nitko nikada nije tvrdio da je pronašao lijek protiv raka u uznapredovaloj fazi. Ovdje se iznosi teorija kako rak nastaje kemijskim nebalansom koji dovodi do oboljenja. Znaći ako nečeg unesemo previše, ili nečeg unosimo premalo, nakon što dođe do neravnoteže pojavit će se rak na najrazličitiji način, ovisno o tome što fali tijelu i u kojim količinama.

Mogli bi se i složiti sa tvrdnjom da je učestalost pojave raka mnogo veća u zadnjih 50-100 godina, nego ikad prije u povijesti.
Ako spojimo dvije tvrdnje, a druga je kako se čovjekova prehrana drastično promijenila tek u zadnjih 50-100 godina, vidjet ćemo gdje bi trebalo raditi više istraživanja.
Opet, svi TVRDE da je prehrana i zdrav život osnova zdravlja, gdje hrana koju unosimo najviše utječe na naš psiho-fizički razvoj.

Do 20. stoljeća gotovo sva hrana bila je u potpunosti prirodna, bez brojnih sastojaka koje su prisutne u hrani u prodavaonicama. Jedući hranu kupljenu u prodavaonicama zapravo jedemo umjetnu hranu, a proizvođaći su ti koji kreiraju mišljenje javnosti tako da je i hrana sa otrovnim sastojcima poput E 330 i mnogih drugih emulgatora dopuštena.

Ako rak nastaje kao posljedica kemijske neravnoteže u tijelu, tada nam pogled na prehranu u zadnjih 50-100 godina nudi sve odgovore.

Do 20. stoljeća karcinomna oboljenja nisu bila niti približno u ovako velikom omjeru.

Učestalost raka je veća zbog toga što je životna dob produljena, pa se različiti oblici imaju vremena razviti.
Prije sto-dvjesto godina, dok je javno zdravstvo bilo globalno toliko očajno da su ljudi umirali od obične upale pluća, malo je tko mogao doživjeti rak. Glavne bolesti su bile parazitske, bakterijske. Uvođenjem antiseptika to se naglo počelo smanjivati, uvođenjem fluoridacije zubi drastično je opao broj karijesa, i tako dalje. Većina je ljudi dobila šansu živjeti dulje i zato sad imamo više kroničnih bolesti kao što su razni tipovi raka, kardiovaskularna oboljenja, itd.

Rak se ne razvija tako kako si objasnio. Genetika je tu najvažnija stvar, ako isključimo kancerogene tvari i gledamo populaciju koja se njima ne izlaže više od izlaganja tragovima. Otkočivanje tumor supresorskih gena je jedna od najvažnijih stvari koje su se saznale u borbi protiv tih bolesti.

Nadalje, hrana u prodavaonicama ponekad sadrži razne aditive koji su nužni. Nije moguće prodavati lako kvarljivu hranu bez dodatka aditiva. Rizik od zaraze bakterijama je strašno puno veći od rizika koji prestavljaju aditivi. Oni su ionako pozorno toksikološki ispitani i stavljeni u vrlo malim količinama.

Odakle ti samo ideja da je E 330 štetan? Znaš li uopće što je to? Jesi li pokušao pronaći naziv tog aditiva, ili si samo slijepo vjerujući budalastim stranicama, pokupio taj lažni podatak i sad strašiš forumaše?
E 330 je limunska kiselina i dio je čovjeka. Pobliže, imamo je u Krebsovom ciklusu ili ciklusu limunske kiseline.

Drugim riječima, sve što se događa u tijelu posljedica je kemijskih reakcija, tako govoreći može se čak staviti pretpostavka da E330 zapravo ne bi bio toliko štetan kada bi na drugoj strani kemijske neuravnoteženosti bio neki drugi kemijski spoj koji bi ga neutralizirao.

Takav spoj ne mora biti uopće dokazan danas u znanosti, zapravo siguran sam da je priroda o ovim procesima šira od sadašnjeg shvaćanja znanosti o tome jer može izgledati prema postojećim 'dokazima' da je nemoguće neutralizirati nešto poput emulgatora ili teških metala u tijelu ili slično, što je zapravo samo posljedica neistraženih dostignuća u npr medicini.
Ponavljam, E 330 je limunska kiselina i u čovjekovom tijelu je nazočna u obliku citratnog iona, baš kao što imamo acetat, piruvat i hrpe ostalih. Nije otrovnija od prosječnog sastojka ljudskog tijela. Može biti opasna jedino ako ju pojedeš pola kilograma pa ti spusti pH želuca jer otpušta hidronijeve ione, dakle kad djeluje kao k. Np to su gluposti, ekstremi.

Malo se educiraj prije nego izvališ ovako neoprostivo katastrofalne greške. Krebsa se uči u programu srednjoškolske biologije. Prije nego što počneš strašiti pučanstvo, pročitaj koji udžbenik. To ti je ono iz čega ljudi uče, ono što sadrži točne i provjerene stvari. Dobro dođe.

gocat
03.10.2007., 00:50
Dodaci koji uzrokuju rak
E- 123, 131, 142
E- 210, 211 (Zvijezda ketchup, Zvijezda light majoneza), 213, 214, 215, 216, 217, 239
E- 330 (Margo s maslinovim uljem, Margo Nova, Margo s jogurtom, Schweps bitter lemon, Zvijezda delicates umaci)
E- 123 je jako otrovan i zabranjen u SAD, zajedno s E-110, E-123 ( sadrže ih Haribo gumeni bomboni,
Treets i Smarties čokoladni bomboni, puding sa šlagom u plastičnim posudicama, zamrznutra riba
marke Iglo, vrhnje za kuhanje Creme-Fraiche, topljeni sirevi za mazanje, puding od vanilije.
E-330 je najopasniji dodatak (sadrže ga senfovi, neka bezalkoholna pića, meso rakova, neki sirevi i
gljive u konzervi).

E 123, E 131, E 142, E210, E211, E 213, E 214, E 215, E 216, E 217, E 239, E 330.

Sa tim podatkom raspolažem. Ovo je najopasnija grupa emulgatora, ima ih i drugih štetnih.
Sutra odgovorim ostalo, btw negirati utjecaje emulgatora na psihu i tijelo nije znanstveno. Shvaćamo nužnosti, no ne i cijenu u potpunosti.
Danas je povečan broj oboljenja rakom kod svih dobnih skupina. Ljudi su priježivjeli manje i medicina je bila neusporediva sa današnjom, no oni nisu patili niti približno od istih bolesti od kojih danas ljudi tako učestalo umiru.

Talidomid
03.10.2007., 01:20
Dodaci koji uzrokuju rak
E- 123, 131, 142
E- 210, 211 (Zvijezda ketchup, Zvijezda light majoneza), 213, 214, 215, 216, 217, 239
E- 330 (Margo s maslinovim uljem, Margo Nova, Margo s jogurtom, Schweps bitter lemon, Zvijezda delicates umaci)
E- 123 je jako otrovan i zabranjen u SAD, zajedno s E-110, E-123 ( sadrže ih Haribo gumeni bomboni,
Treets i Smarties čokoladni bomboni, puding sa šlagom u plastičnim posudicama, zamrznutra riba
marke Iglo, vrhnje za kuhanje Creme-Fraiche, topljeni sirevi za mazanje, puding od vanilije.
E-330 je najopasniji dodatak (sadrže ga senfovi, neka bezalkoholna pića, meso rakova, neki sirevi i
gljive u konzervi).

E 123, E 131, E 142, E210, E211, E 213, E 214, E 215, E 216, E 217, E 239, E 330.

Sa tim podatkom raspolažem. Ovo je najopasnija grupa emulgatora, ima ih i drugih štetnih.
Sutra odgovorim ostalo, btw negirati utjecaje emulgatora na psihu i tijelo nije znanstveno. Shvaćamo nužnosti, no ne i cijenu u potpunosti.
Danas je povečan broj oboljenja rakom kod svih dobnih skupina. Ljudi su priježivjeli manje i medicina je bila neusporediva sa današnjom, no oni nisu patili niti približno od istih bolesti od kojih danas ljudi tako učestalo umiru.

Raspolažeš s glupim mail hoaxom koji je počeo žestoko kolati Internetom kasnih devedesetih i širiš ga dalje što je odvratno.

Karcinomi su se drastično povećali najviše kod starijih osoba. Povećalo se i kod djece, no bit je u tome da djece više ima. Prije bi većinom umirala pri porodu. Žene su rađale i po 15 puta da di dobile nekoliko zdrave djece od kojih bi vrlo rano umrla čak i polovica od raznih bolesti u ranom djetinjstvu (karijes, upala pluća, sepsa).
Ljudi su i prije patili od istih bolesti, samo što te bolesti nisu bile prepoznate kao posebne. "Umro je od starosti" - to je bila analiza. Danas sve bolesti imenujemo, pravimo obdukcije, pa znamo u detalje. Ako se potrudimo, naravno. Nije važno za svih raditi detaljnu analizu. Šteta novca kojeg nikad nema dovoljno.

Limunska kiselina nije emulgator. Ona je u hrani regulator kiselosti i potpuno je bezopasna.
Od ovih koje si naveo, samo su neki emulgatori. Znaš li uopće što su emulgatori? To su tvari koje stabiliziraju emulzije. Nisu svi aditivi emulgatori.
Neki od navedenih spojeva imaju znatniji rizik kao oni koji pripadaju azo-bojama. Benzojeva kiselina i benzoati su daleko manje opasniji.

E 239 ne postoji.

kemik
03.10.2007., 07:22
E330 je limunska kiselina.

limunska.

limun.

u prirodi ju ima najviše - pogodit ćeš - u limunu.

ajde, ljudi, znamo da je ovo cijeli hoax podforum, ali neke stvari zaista nije teško provjeriti prije nego ih napišete :rolleyes:

jebote, da limun ima deklaraciju, ljudi ga ne bi stavljali u čaj zato što ima E-330 :rolleyes:

Ri3
03.10.2007., 07:36
Dodaci koji uzrokuju rak
E- 123, 131, 142
gljive u konzervi).

Dobro, za ovo čak i ja mislim da je hoax.

Pisalo je u novinama: To su dodaci hrani, bez kojih hrana nebi bila onakva na kakvu smo navikli.
Ja sam čak neke od tih emulgatora našao u popisu sastojaka ledenog čaja i sl.

Još jedna stvar slična tome, neznam jel se pročulo je da mliječna industrija, koja proizvodi mlijeko, radi mlijeko od praha nekog i vode, da mlijeko nije ono šta mislimo, nego da je neki prah promješan u vodi...
Onda se čovjek zapita šta mi zapravo pijemo, i gdje su sve te krave koje bi trebale davat mlijeko. Pune su trgovine mlijeka a čini mi se da nema baš toliko krava za to sve opskrbiti :D.

Eto, to sam isto negdje pročitao :D
Znači, obratite malo pozornost na to kada budete pili mlijeko :D :rofl:

gocat
03.10.2007., 11:06
Raspolažeš s glupim mail hoaxom koji je počeo žestoko kolati Internetom kasnih devedesetih i širiš ga dalje što je odvratno.

Limunska kiselina nije emulgator. Ona je u hrani regulator kiselosti i potpuno je bezopasna.
Od ovih koje si naveo, samo su neki emulgatori. Znaš li uopće što su emulgatori? To su tvari koje stabiliziraju emulzije. Nisu svi aditivi emulgatori.
Neki od navedenih spojeva imaju znatniji rizik kao oni koji pripadaju azo-bojama. Benzojeva kiselina i benzoati su daleko manje opasniji.

E 239 ne postoji.

Hoax? Nisam razmišljao o tome, no ako nije problem, htio bi vidjeti neke izvore da su te informacije hoax, i da ovi gore navedeni zapravo nisu uopće štetni.

Da ti pravo kažem, emulgatori nisu moje područje, prenosim informacije sa kojima sam došao u doticaj, no ne isključujem mogućnost da neke ne moraju biti u potpunosti točne. Problem je što veliki broj ljudi upravo čeka da netko kaže kako nešto nije njegovo područje da ga zbog toga poklope, zar ne? :)

Činjenica je da sa svim tim dodatcima hrani danas ipak mnogo utječemo na sam proizvod i ono što unosimo u tijelo. Nadam se da je i dalje prisutan zdrav razum koji nam govori kako ako je nešto prirodno uzgojeno da ima više korisnih sastojaka od onog umjetno proizvedenog, što sadrži mnoge sastojke kojih izvorna umjetna hrana nema. Razvoj civilizacije i potrebe su rezultirale time da se u hranu moraju stavljati razni dodatci kako bi ona očuvala neke od svojih vrijednosti, no na isti način neke hranjive tvari tako i nisu prisutne u takvoj hrani, dok proizvođač često ima mogućnost proizvodnje hrane koji nisu zdravi za tijelo. To je činjenica.

Mislim da ipak nije ispravan koncept ako kažemo da aditivi i emulgatori u hrani nemaju štetnih utjecaja na tijelo. Ako je zaista točno da je ovo hoax, možemo li potvrditi da niti jedan od gore navedenih Eova nije štetan za tijelo ili da nema potencijale utjecati na razvoj bolesti?

pećina
04.10.2007., 23:36
Hoax? Nisam razmišljao o tome, no ako nije problem, htio bi vidjeti neke izvore da su te informacije hoax, i da ovi gore navedeni zapravo nisu uopće štetni.

Da ti pravo kažem, emulgatori nisu moje područje, prenosim informacije sa kojima sam došao u doticaj, no ne isključujem mogućnost da neke ne moraju biti u potpunosti točne. Problem je što veliki broj ljudi upravo čeka da netko kaže kako nešto nije njegovo područje da ga zbog toga poklope, zar ne? :)Dakle širiš dezinformacije?

Činjenica je da sa svim tim dodatcima hrani danas ipak mnogo utječemo na sam proizvod i ono što unosimo u tijelo. Nadam se da je i dalje prisutan zdrav razum koji nam govori kako ako je nešto prirodno uzgojeno da ima više korisnih sastojaka od onog umjetno proizvedenog, što sadrži mnoge sastojke kojih izvorna umjetna hrana nema. Razvoj civilizacije i potrebe su rezultirale time da se u hranu moraju stavljati razni dodatci kako bi ona očuvala neke od svojih vrijednosti, no na isti način neke hranjive tvari tako i nisu prisutne u takvoj hrani, dok proizvođač često ima mogućnost proizvodnje hrane koji nisu zdravi za tijelo. To je činjenica.

Mislim da ipak nije ispravan koncept ako kažemo da aditivi i emulgatori u hrani nemaju štetnih utjecaja na tijelo. Ako je zaista točno da je ovo hoax, možemo li potvrditi da niti jedan od gore navedenih Eova nije štetan za tijelo ili da nema potencijale utjecati na razvoj bolesti?Jesi znao ali sama hrana je štetna za zdravlje? Recimo pizza iz peći, onaj zagorjeli rub je kancerogen:lol:

Nitko ne tvrdi da ne postoje tako štetne tvari ali ove koje si nabrojao nisu toliko štetne. Ne širite histeriju, u protivnom ćemo zabraniti dihidrogen monoksid koje koriste sve prehrambene tvrtke.

gocat
05.10.2007., 00:28
Informacije su i dalje točne, nitko ih nije opovrgnuo :mig:

Možda ima neki od navedenih koji nije tako opasan, no istine sigurno ima jer činjenica je da mnogi emulgatori, aditivi i ostali dodatci hrani štete ljudskom tijelu. Dok netko govori da fluorizacija vode ili fluor u zubnim pastama nije uopće štetan, drugi govore sasvim suprotno.

Ne znam da li je ispravan način razmišljanja da ako unosimo male količine otrova u tijelo da time ne štetimo organizmu. Ako znamo da je nešto štetno, no to se tumači kao male količine, to i dalje negativno utječe na naše tijelo nepovratno razarajući tko zna kakve sve organizme u tijelu.

Na kraju, ako mi netko može potvrditi da je današnja hrana prosječnog čovjeka u potpunosti neštetna, to je čisto stanje vjerovanje bez temelja.
Ako postoje male količine štetnih tvari i otrova u proizvodima koji nisu od nužnosti za čovjekov život, kako onda opravdavamo njihovu distribuciju?

Kad već postoji način pripreme proizvoda na manje štetan način,
da li onda u uvjetima gdje nam je hrana dostupna opravdava što nam se nudi hrana zasićena štetnim sastojcima? Npr prosječna pašteta, misli li tko da je zdrava?

normall
05.10.2007., 08:14
hmmmmm. sastojci štetni, a čovječanstvo ima sve duži životni vijek. :rolleyes:

to je nekakav masovni paradoks :lol:

gocat
05.10.2007., 09:20
Možda su Mcdonallds ili Coca cola upravo najzaslužnija za to, jelda? :mig:

kemik
05.10.2007., 09:20
Informacije su i dalje točne, nitko ih nije opovrgnuo :mig:

jesmo, opovrgnuli smo te. u tekstu koji si ti zalijepio piše da je limunska kiselina kancerogena.

notorna je činjenica da ona to NIJE. prema tome, sve ostalo što piše u tom tekstu izgubilo je apsolutno svaku vjerodostojnost, kada tamo piše takva laž i glupost.

nitko ne tvrdi da su SVI emulgatori i dodaci hrani zdravi, ali borit se protiv njih citirajuć takve gluposti je kontraproduktivno. radije nauči nešto o njima, taman dovoljno da budeš sposoban procijeniti koji od njih je opasan a koji nije, pa se onda ponovo javi po tom pitanju :)

gocat
05.10.2007., 09:31
Ništa, nema druge, morat ćemo na teži način tak da potražimo izvore da li je onaj cijeli tekst hoax ili je po pitanju neka kriva interpretacija :)

Recimo E 123, piše da je u SAD-u zabranjen, ne znam gdje probao potražiti taj podatak. Poznato je za gumene bombone da su kancerogeni, piše da sadrži E123 kao glavni uzrok tome.

Piše bogomdana wikipedija, a tekst je sigurno produkt nekog wowo alternativca:
Amaranth, FD&C Red No. 2, C.I. Food Red 9, Acid Red 27, Azorubin S, or C.I. 16185, is a dark red to purple azo dye once used as a food dye and to color cosmetics, but since 1976 it has been banned in the United States by FDA as it is a suspected carcinogen.

E123 je i dalje u širokoj upotrebi izvan SAD-a.

Kako objašnjavamo korištenje tvari za koje se priznaje da izaziva karcinomna oboljenja? Da li su proizvodi poput gumenih bombona ili sličnih koji sadrže E123 neophodni za život tako da opravdavaju njihovo korištenje ili je po srijedi manipulacija javnosti i kampanja koja nastoji održati profite što duže pa makar i sa štetnim proizvodima?

piskavac
21.07.2008., 13:43
Od jedne koštice sigurno nećeš umrijeti, ali ti neće ništa dobro donijeti. Problem je kod laetrila što je prosječna doza kod koje dođe do simptoma 10x veća od prosječne smrtonosne doze, pa nema faze trovanja prije smrti, pa se ne može predvidjeti je li čovjek previše pojeo. Svejedno, bilo je smrti zbog nekoliko desetaka koštica, pa i manje. Za čovjeka od 70 kg smrtonosna količina je oko 50 g laetrila.

Koliko grama ili miligrama laetrila prosječno ima u jednoj koštici?

piskavac
21.07.2008., 13:46

Možda se može cijanid ispustiti iz laetrila, a da laetril i dalje ostane - laetril?

ela
23.07.2008., 20:49
Možda se može cijanid ispustiti iz laetrila, a da laetril i dalje ostane - laetril?
ne, i baš s tim cijanidom uništava stanice raka, piše negdje detaljno kako djeluje laetril, ali bi to bolje skuži netko tko je studirao biokemiju jer su opisane reakcije između kemijskih spojeva.

Evo kaj veli Ralph Moss
http://www.whale.to/c/moss.html

colin
27.05.2009., 09:39
Znaći ista znanstvena zajednica koja ga je proglasila vitaminom godine sada tvrdi da je taj vitamin čak otrovan? Nemoj miješati alternativce u to, znanstveni krugovi su nagradili B17 tom titulom.

Na temelju čega govoriš da je B17 otrovan, možeš li to potkrijepiti nekakvim znanstvenim argumentima?
Na kraju, što se smatra pod otrovom, jer osoba koja je otkrila B17 sama si je uštrcala veliku količinu tog lijeka pred novinarima, usput živio devedeset+ godina i naravno nije umro od raka.

Kako onda tumačimo to da ljudi koji žive u uvjetima gdje se hrane hranom koja obiluje B17 vitaminima, u omjeru stotine puta više nego što ga prosječan čovjek unosi u tijelo. Također nitko od osoba u tim područjima koji se hrane hranom bogatom B17 ne bolujeod raka.

Kako to sad protumačiti, a smatraš da je otrovan.
Ljudi koji se hrane isključivo sjemenjem i zrnastim proizvodima bogatima sa B17 žive dugo i u takvim društvima nema raka.

Objasni ovaj fenomen tako da upotrijebiš B17 kao njihov glavni izvor prehrane.

"VITAMIN" B17, LAETRIL, AMIGDALIN

Laetril ili "vitamin B17" je kemijska tvar koja nema vitaminski status za čovjeka, odnosno to je pseudovitamin. Kako nije esencijalna za naše zdravlje, ne trebamo ga unositi svakodnevno putem hrane. Naziv vitamin B17 laetril je dobio u vrijeme kada je osjećaj istraživača bio dovoljan da se neka tvar proglasi vitaminom, a fiziologija, metabolizam i dokazi esencijalnosti bijahu u drugom planu. Ostali nazivi ovog spoja su mandelonitril B-glukuronid ili amigdalin. Sam naziv laetril, skovao je i spoj patentirao Ernest Krebs Jr. 40-ih godina prošloga stoljeća, koji je zapravo kratica za kemijski naziv ovoga spoja - pročišćeni derivat L-mandelotrila (zakreće polarizirano svjetlo u lijevoj ravnini). Laetril i amigdalin su sinonimi, a ostali manje poznati nazivi su vitamin B17, aprikern, nitrilozidi.

Izvori
U hrani laetril dolazi prvenstveno sjemenkama bobičastog, jabučastog i koštičavog voća (kajsije, breskve, nektarine, šljive, višnje, jabuke, bazga) te u grahoricama, prosu, djetelini i dr. Prema kemijskoj građi, amigdalin je bimolekularni spoj šećernih spojeva benzaldehida i cijanida. Zanimljivo je da je to jedini spoj kojeg po alternativnoj klasifikaciji svrstavaju u vitamine "B skupine " koji nije prisutan u pekarskom kvascu.

Kontroverza
Američki istraživači Sloan i Kettering je 70-tih godina prošlog stoljeća ispitivao laetril na kanceroznim štakorima u petogodišnjem programu. Objavio je da se karcinom širio samo kod 20% laetrilom tretiranih štakora za razliku od 80% kod onih koji nisu tretirani laetrilom. Ipak, svoja otkrića nisu registrirali pred američkim zakonima, i time je ostala kontroverza o antikancerogenom djelovanju ovog pseudovitamina. Do definitivnog odgovora na ovu od drugih istraživača nepotvrđenu studiju, ostaje potencijal ovog spoja, koji ipak nije sasvim bezopasan, kada se gledaju moguća štetna djelovanja. Iako su ga alternativni pobornici vitamina prigrlili kao lijek protiv raka, znanost nije potvrdila takve tvrdnje koherentnim i potvrđenim istraživanjima s čvrstim rezultatima.

Štetnost
Mala količina amigdalina (L-mandelonitril-b-glukuronska kiselina), koja se nalazi u sjemenkama kajsija, jabuka, višanja, šljiva nije štetna po zdravlje. Ipak, one se ne preporučuju za konzumaciju jer sadrže cijanidnu komponentu i prirodne enzime poput beta-glukozidaze koji amigdalin razgrađuju na toksične spojeve tijekom stajanja namirnice. Ti enzimi se mogu deaktivirati prženjem. Simptomi trovanja koji su posljedica oslobađanja cijanidnih spojeva iz prijesnih sjemenki navedenih voćaka uključuju :

* jak gorak okus u ustima, mučnina
* stezanje u prsima i osjećaj gušenja
* nemir, vrtoglavicu, zbunjenost
* glavobolju, grčeve, pjenu na ustima
* proljev, nepravilan i ubrzan srčani ritam

colin
27.05.2009., 09:43
tko voli, nek izvoli....

http://www.astromagicraven.com/alternative/04_lijecenje_raka.htm

SAS
27.05.2009., 12:15
kaj koscice treba samljeti u zubima ili treba jos nesto ?

armagedonius
04.06.2009., 00:18
Evo film o B17 : http://video.google.com/videoplay?docid=4312930190281243507&ei=gwQnSvbZDaSu2wKQi8C2CQ&q=b17

btw: kad FDA kaze da je nešto dobro, u to treba sumnjati i obratno (u 90 % slučajeva)

SAS
04.06.2009., 10:57
meni je sumnjivo to sto u 30 godina istrazivanja koja su financirala udruga u borbi protiv raka sklupljajuci novac od obicnih ljudi, nisu u stanju pronaci lijek, a atomsku bombu su uspijeli sklepati u 3 godine ?
a lijek protiv raka ili bar suzbiti pojavu raka nemreju skopcati u vise od 30 godina istrazivanja ?

tu i lajk o medicini vidi da tu nes nestima ?!

http://rakdojke.kbsplit.hr/slike/slika15.jpg

http://rakdojke.kbsplit.hr/rakdojke.htm

MrSandman
08.12.2009., 21:50
Učestalost raka je veća zbog toga što je životna dob produljena, pa se različiti oblici imaju vremena razviti.
Prije sto-dvjesto godina, dok je javno zdravstvo bilo globalno toliko očajno da su ljudi umirali od obične upale pluća, malo je tko mogao doživjeti rak. Glavne bolesti su bile parazitske, bakterijske. Uvođenjem antiseptika to se naglo počelo smanjivati, uvođenjem fluoridacije zubi drastično je opao broj karijesa, i tako dalje. Većina je ljudi dobila šansu živjeti dulje i zato sad imamo više kroničnih bolesti kao što su razni tipovi raka, kardiovaskularna oboljenja, itd.

Rak se ne razvija tako kako si objasnio. Genetika je tu najvažnija stvar, ako isključimo kancerogene tvari i gledamo populaciju koja se njima ne izlaže više od izlaganja tragovima. Otkočivanje tumor supresorskih gena je jedna od najvažnijih stvari koje su se saznale u borbi protiv tih bolesti.

Nadalje, hrana u prodavaonicama ponekad sadrži razne aditive koji su nužni. Nije moguće prodavati lako kvarljivu hranu bez dodatka aditiva. Rizik od zaraze bakterijama je strašno puno veći od rizika koji prestavljaju aditivi. Oni su ionako pozorno toksikološki ispitani i stavljeni u vrlo malim količinama.

Odakle ti samo ideja da je E 330 štetan? Znaš li uopće što je to? Jesi li pokušao pronaći naziv tog aditiva, ili si samo slijepo vjerujući budalastim stranicama, pokupio taj lažni podatak i sad strašiš forumaše?
E 330 je limunska kiselina i dio je čovjeka. Pobliže, imamo je u Krebsovom ciklusu ili ciklusu limunske kiseline.

Ponavljam, E 330 je limunska kiselina i u čovjekovom tijelu je nazočna u obliku citratnog iona, baš kao što imamo acetat, piruvat i hrpe ostalih. Nije otrovnija od prosječnog sastojka ljudskog tijela. Može biti opasna jedino ako ju pojedeš pola kilograma pa ti spusti pH želuca jer otpušta hidronijeve ione, dakle kad djeluje kao k. Np to su gluposti, ekstremi.

Malo se educiraj prije nego izvališ ovako neoprostivo katastrofalne greške. Krebsa se uči u programu srednjoškolske biologije. Prije nego što počneš strašiti pučanstvo, pročitaj koji udžbenik. To ti je ono iz čega ljudi uče, ono što sadrži točne i provjerene stvari. Dobro dođe.

Talodomidu, ti si jedna naivna i i nevjerojatno nerazborita osoba, ovakve gluposti kakve ti pišeš već dugo nisam od nikog čuo. Koliko ja znam, mi imamo u organizmu fosfora i C02 i još tisuće drugih spojeva, pa je njihov unos i u minimalnim količinama i dalje smrtonosan.
:lol: Ti očito nisi u stanju primijeniti ništa kako bi došao do svojih zaključaka.

Begemotica
09.12.2009., 07:00
To za cijanid je verojatno istina, sam odavno čula da koštice i ne samo marelica, nego i drugogo sličnog voća (breskve, nektarine) sadrže ga, ali u tako maloj količine da se otrovati košticama je jako teško (jer jednostavno nećeš pojesti dovoljnu količinu). Znam da će sad po meni osuti drvljo i kamenje - kojima je to istraživanjima potkrepljeno, ali kemija nije moje područje da tu nešto istražujem, a jedini dokaz koji mogu podastreti - živa sam , a oduvjek jedem te koštice, nisam znala da li su korisne, samo mi sviđa okus.

macatoban
09.12.2009., 09:03
To za cijanid je verojatno istina, sam odavno čula da koštice i ne samo marelica, nego i drugogo sličnog voća (breskve, nektarine) sadrže ga, ali u tako maloj količine da se otrovati košticama je jako teško (jer jednostavno nećeš pojesti dovoljnu količinu). Znam da će sad po meni osuti drvljo i kamenje - kojima je to istraživanjima potkrepljeno, ali kemija nije moje područje da tu nešto istražujem, a jedini dokaz koji mogu podastreti - živa sam , a oduvjek jedem te koštice, nisam znala da li su korisne, samo mi sviđa okus.

Pusa za jednostavnost odgovora i iskrenost. Po njihovim teorijama ja sam mrtvac več odavna jer sam kao dijete skoro svakodnevno jeo neke od koštica,ovisi kako je koje voče dozrijevalo, iz istog razloga kao i ti , sviđao mi se okus. Nažalost mnogi kvazi znanstvenici nam sole pamet sa svim i svačim jer su zatvorenog/ograničenog uma ili su poslušnici svojih nadređenih pa po sili dužnosti ili neznanja pucaju po svemu. To je uglavnom njihov problem. Svatko tko misli svojom glavom jednostavno če postupiti onako kako sam osječa da je za njega dobro i to je to.

:mig::mig::mig:

Kronični Vlado
09.12.2009., 10:53
http://www.ajcn.org/cgi/reprint/32/5/1121.pdf

MrSandman
09.12.2009., 12:31
http://www.ajcn.org/cgi/reprint/32/5/1121.pdf

Ovo je čista glupost. Nema svrhe da nam serviraš slučajeve koji nisu potvrđeni nego se temelje na naklapanju. To što je jedna osoba "navodno" umrla od trovanja sjemenkama ne može poslužiti dokazivanju ničega, osobito zato što je nakon kemoterapije već umrlo mnogo milijuna ljudi, neki ne samo nakon nje, nego i zbog nje. Moram priznati da me uz taj podatak ovaj jedan jedini slučaj baš ne impresionira previše.

MrSandman
09.12.2009., 12:37
Osim toga, iznad imaš 2 slučaja naših članova, koji bi prema članku koji si ostavio već odavno trebli biti mrtvi i to, čini se, ne jednom već nekoliko stotina puta.
Ja ponekad popijem tablete za spavanje da lakše zaspem, ponekad čak i 2, iako vrlo dobro znam da je doza od 7-8 tableta smrtonosna. Očito bi sad trebao cijeli život zaobilaziti te tablete, a i mnoge druge, da slučajno ne konzumiram četiri puta veću količinu od one za koju znam da je potrebna.

Kronični Vlado
09.12.2009., 16:02
Ovo je čista glupost. Nema svrhe da nam serviraš slučajeve koji nisu potvrđeni nego se temelje na naklapanju. To što je jedna osoba "navodno" umrla od trovanja sjemenkama ne može poslužiti dokazivanju ničega, osobito zato što je nakon kemoterapije već umrlo mnogo milijuna ljudi, neki ne samo nakon nje, nego i zbog nje. Moram priznati da me uz taj podatak ovaj jedan jedini slučaj baš ne impresionira previše.

vidim uopce nisi procitao clanak

BigLima
25.02.2010., 21:35

..to sve su naglabanja, fakt je, ak te boli glava uzmes tabletu protiv glavoblje napunis se kemijom i bas te briga jer te vise ne boli glava. Ili razumijes to kao signal tijela koje ti javlja da ces dehidrirat ako ne popijes par casa vode pa te nakon toga isto prestane bolit glava. Isto je i sa ljecenjem tumora ak' os' chemo, imas chemo ak' os' zracenje, imas zracenje ak os (amygdalin, laetril, B17) to je sve jedno te isto, imas onda to.
samo za info, kod 99 kospica divlje marelice oslobada se 117mg slobodnog HCN-a. Kod 50g Leatrila (vjerovatno u tekucem stanju) = 50g HCN-a, Morao bi pojesti toliko kospica da bi umro sto ti je zeludac eksplodirao a ne sto si se otrovao.
Osim toga da bi ova prica sa amygdalinom funkcionirala i uopce imala nekakav uspjeh potrebni su enzimi itd.:)

XeiX
26.02.2010., 00:58
meni je sumnjivo to sto u 30 godina istrazivanja koja su financirala udruga u borbi protiv raka sklupljajuci novac od obicnih ljudi, nisu u stanju pronaci lijek, a atomsku bombu su uspijeli sklepati u 3 godine ?
a lijek protiv raka ili bar suzbiti pojavu raka nemreju skopcati u vise od 30 godina istrazivanja ?

tu i lajk o medicini vidi da tu nes nestima ?!

http://rakdojke.kbsplit.hr/slike/slika15.jpg

http://rakdojke.kbsplit.hr/rakdojke.htm

I treba ti biti sumnjivo - rak je ogroman biznis u kojem se vrti jako, jako puno novca a postojeci lijekovi ionako nose milijarde dolara profita proizvodjacima iako ne lijece nista. Zasto bi onda otkrili lijek protiv raka koji bi izljecio rak?

kumek
26.02.2010., 11:42
I treba ti biti sumnjivo - rak je ogroman biznis u kojem se vrti jako, jako puno novca a postojeci lijekovi ionako nose milijarde dolara profita proizvodjacima iako ne lijece nista. Zasto bi onda otkrili lijek protiv raka koji bi izljecio rak?

Neznalico...nema samo jedan rak niti je svijet tako jednostavan kak si mali miško misli.....

XeiX
28.02.2010., 06:40
Pa kumek, nadajmo se da ces nas ti onda prosvijetliti i objasniti tako da vise ne budemo neznalice.

Ili trebamo vjerovati da su farmaceutske kompanije na trzistu zato jer nase zivote zele uciniti boljima a ne zato da ostvare profite?

kumek
28.02.2010., 12:53
Pa kumek, nadajmo se da ces nas ti onda prosvijetliti i objasniti tako da vise ne budemo neznalice.

Ili trebamo vjerovati da su farmaceutske kompanije na trzistu zato jer nase zivote zele uciniti boljima a ne zato da ostvare profite?

Naravno, jednako kao što ti ideš na posao kako bi načinio svijet boljim a ne radi plaće i jednako kako pekar peče kruh da bi nahrani gladne a ne radi svoje plaće.:rolleyes: Očito je da bi se prema tvojem stavu valjda farmaceutska industrija trebala baviti isključivo humanitarnim radom bez profita a sve ostale industrije uključivo i onu u kojoj ti radiš radi profita

XeiX
28.02.2010., 15:22
Ti si se kumek malo zabunio - uopce nije ocito prema mojem stavu kako bi se valjda farma industrija trebala baviti iskljucivo humanitarnim radom bez profita. Ja tvrdim upravo suprotno - da je jedini motiv farma kompanija iskljucivo profit.

Profit iskljucuje humanitarnu komponentu iz vise razloga - koje mi se sad bas i ne da elaborirati. Zato medjutim smatram da lijek protiv rak(ov)a nikada nece biti otkriven. Mozda tek protiv kakvog beznacajnog kako bi se podrzala iluzija o humanitarnoj naravi citave operacije a svi fundraiseri odrzali zivima i zdravima.

kumek
01.03.2010., 11:03
Ti si se kumek malo zabunio - uopce nije ocito prema mojem stavu kako bi se valjda farma industrija trebala baviti iskljucivo humanitarnim radom bez profita. Ja tvrdim upravo suprotno - da je jedini motiv farma kompanija iskljucivo profit.

Profit iskljucuje humanitarnu komponentu iz vise razloga - koje mi se sad bas i ne da elaborirati. Zato medjutim smatram da lijek protiv rak(ov)a nikada nece biti otkriven. Mozda tek protiv kakvog beznacajnog kako bi se podrzala iluzija o humanitarnoj naravi citave operacije a svi fundraiseri odrzali zivima i zdravima.

Yeah, right.:rolleyes: Nisam ja siguran tko se tu zabunio. Tvoje riječi oko raka samo pokazuju nepoznavanje faramceutske industrije...vidiš glavnina njihovih prihoda nije od lijekova za rak da bi s njima kalkulirali. Nadalje, farm. industrija je kao i svaka industrija, ako imam bolji proizvod onda ga i plasiram da istisnem konkurenciju a ne čuvam ga u buksi. F. industrija je kao i svaka industrija poput kao rogova u vreći a ne kao dogovorna ekonomija. Pogledaj malo gdje i od kakvih lijekova farm. industrija zarađuje...inače veliki dio prihoda joj je od kozmetike...ali to ne paše u idiotsku postavku o zlu farm. industrije. Pogledaj koliki broj ljudi boluje od raka a koliki od dijabetesa, povišenih masnoća, srčanih tegoba pa će ti možda (u što sumljam) biti jasnije gdje se beru prihodi...a ne na raku koji je bdw itekako složena bolest i ne postoji jedan uzrok niti metoda liječenja....ali niti to ne paše u gore navedenu idiotsku postavku.

navigator1
02.03.2010., 06:13
Ajmo u 7 razred osnovne, i ne gurajte afere znanosti alternativcima. Travari dobro poznaju otrovno bilje koje u nekim slucajevima mogu posluziti kao sredstvo za ozdravljenje. S vitaminima oprezno kada se radi o raku. Jer glukoza pa i vitamini hrane rak. :rolleyes:
E , sad kostice... Kostice sve od reda imaju u svom sastavu otrove u tragovima. Tako daa...

XeiX
02.03.2010., 23:00
Yeah, right.:rolleyes: Nisam ja siguran tko se tu zabunio. Tvoje riječi oko raka samo pokazuju nepoznavanje faramceutske industrije...vidiš glavnina njihovih prihoda nije od lijekova za rak da bi s njima kalkulirali. Nadalje, farm. industrija je kao i svaka industrija, ako imam bolji proizvod onda ga i plasiram da istisnem konkurenciju a ne čuvam ga u buksi. F. industrija je kao i svaka industrija poput kao rogova u vreći a ne kao dogovorna ekonomija. Pogledaj malo gdje i od kakvih lijekova farm. industrija zarađuje...inače veliki dio prihoda joj je od kozmetike...ali to ne paše u idiotsku postavku o zlu farm. industrije. Pogledaj koliki broj ljudi boluje od raka a koliki od dijabetesa, povišenih masnoća, srčanih tegoba pa će ti možda (u što sumljam) biti jasnije gdje se beru prihodi...a ne na raku koji je bdw itekako složena bolest i ne postoji jedan uzrok niti metoda liječenja....ali niti to ne paše u gore navedenu idiotsku postavku.

Ja ne znam sta si ti tak nabrijan covjece...ja tvrdim da je komercijalna isplativost predstavlja modus operandi farmaceutske industrije a ti tvrdis isto i uporno pizdis po tavanu da govorimo o drugim stvarima. Govorimo o lijeku za rak specificno - pa u tom specificnom slucaju, a temeljem gornje pretpostavke ne vjerujem da je cilj farma industrije pronaci lijek za rak(ove). Takodjer, ne vjerujem u plemenitost nijihovih nakana i motiva i zato sam siguran da se rak izljeciti nece nikada tj. dokle god mogu cijediti dolare na uzaludni R&D i donacije. Isto vrijedi i za ostale vrste lijekova.

kemoba
03.03.2010., 02:42
na tvrdnju da farmaceutska industrija postoji samo da bi nam pomogla.... pa za koju bolest su nasli lijek... imas dijabetes - kljukas se lijekovima dok si ziv (dok ne umres od komplikacija izazvanih dijabetesom), srcana oboljenja - isto, povisene masnoce - isto, visok krvni pritisak - isto...
antibiotici sirokog spektra koji pobiju i sto treba i sto ne treba, pa onda dodatnim lijekovima obnavljas floru i ostale komplikacije.....
bilo je pokusaja da se napravi LIJEK, ali to je vjerovatno duboko u ladicama..

a produzenje ljudskog vijeka nije zahvaljujuci boljim lijekovima, nego drasticno boljoj higijeni....

Kronični Vlado
03.03.2010., 09:56
na tvrdnju da farmaceutska industrija postoji samo da bi nam pomogla.... pa za koju bolest su nasli lijek... imas dijabetes - kljukas se lijekovima dok si ziv (dok ne umres od komplikacija izazvanih dijabetesom), srcana oboljenja - isto, povisene masnoce - isto, visok krvni pritisak - isto...
antibiotici sirokog spektra koji pobiju i sto treba i sto ne treba, pa onda dodatnim lijekovima obnavljas floru i ostale komplikacije.....

al kad ti shvatis kompliciranost tih poremecaja koji su uglavnom sustavni, onda shvatis da "lijek" (imam bolest, popijem lijek, nemam bolest jel) nije nimalo jednostavna stvar ...

a produzenje ljudskog vijeka nije zahvaljujuci boljim lijekovima, nego drasticno boljoj higijeni....

zapravo postoje određene naznake da je higijena uzrok nekih neizliječivih autoimunih bolesti, a sigurno alergija

kumek
03.03.2010., 12:08

Yeah right! Onda ih nemoj uzimati, u čemu je problem da na vlastitom primjeru pokažeš valjanost vlastitih stavova. Pa kad krene recimo hipertenzija ili šećerna bolest nemoj uzimati lijekove...

lucky80
25.03.2010., 17:53
hmmmmm. sastojci štetni, a čovječanstvo ima sve duži životni vijek. :rolleyes:

to je nekakav masovni paradoks :lol:

Nije nikakav paradoks,zna se da je prije mnogo djece umiralo pri porodu i u ranom djetinjstvu,e pa i oni ulaze u statistiku i zato nam govore da ljudi danas duže žive.Otidji samo prošetaj po nekom starijem groblju i uberi datume pa češ vidjet koliko su prije ljudi duže živjeli:D

lucky80
25.03.2010., 18:05

Samo podatak,da je rak definitivno najunosnij biznis za farmaceutsku industriju,ne znam odakle ti podatci.A prirodni lijekovi ih ne zanimaju jer se na njih ne može stavit patent,baci pogled: http://www.youtube.com/watch?v=d7y9PO-qAoQ

sdespoto
25.03.2010., 19:48
Djeca umrla pri porodu i u ranoj mladosti su ljudska bića sa svim pravima koja proizilaze iz te činjenice, pa i pravom da budu uvrštena u statistike. Nisu imala sreće da im život spasi moderna medicina. Babe jage i kojekakvi šarlatani nisu bili od pomoći ni onda, niti su danas. Dvoličnih likova koji različitim aršinom mjere tuđe živote bilo je i onda, ima ih i danas.
Kada je o raku riječ, glavna zarada ipak ne leži tu, nego u liječenju kardiovaskularnih oboljenja. A da je izliječenje ipak glavni cilj mrske ti industrije lijekova, dokazuje Glivec. Ne blebeči bez veze, čitaj s razumijevanjem!

ananas1704
22.04.2010., 22:55
pogledajte pa izvažite tvrdnje!

http://www.documentary-log.com/you-are-watching-a-world-without-cancer-the-story-of-laetrile-vitamin-b-17/

rmartin
01.07.2010., 12:40
Evo članak o laetrilu iliti vitaminu B17 i sve što Vas može zanimati...

http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=5792:zabranjeni-lijekovi-novac-i-mo-protiv-prirode-i-razuma-idio&catid=38:zdravlje&Itemid=141

dubrovnik4
11.07.2010., 16:19
Pročitao sam ovih par stranica koje su ovdje ispisane. Samo da kažem da nisam niti alternativac niti liječnik a još manje kemičar ili biolog. NO ! Ovje je par ljudi iznijelo neke blesave pretpostavke ! Npr. netko je napisao da bi farmaceutska industrija kad bi se našao lijek protiv raka onda to iskoristila i na tome zaradila. Nije točno ! Iz dubine netočno ! Naime, kako je netko drugi napisao, farmaceutska industrija želi SAMO zaraditi. A ne možeš zaraditi ako ljude izliječiš... Za što postoje lijekovi ? Za ono što više nisu mogli skrivati od javnosti i za ono od čega su i njihovi bližnji umirali kao muhe (epidemije i slično). Evo vam primjer iz života. Sijalice se danas mogu proizvesti uz DUPLO veći trošak ali takve koje NIKAD NEĆE IZGORITI ! U svemirskoj stanici su takve sijalice. Od drugačijeg materijala. I da li se zbog toga izrađuju takve sijalice ? NE ! I nikad i neće ! Zašto ? Zato što bi onda sve tvornice koje proizvode sijalice ostale bez posla ! Ista stvar je i s lijekovima. Neki lijekovi se već znaju ali ne smiju se pustiti u opticaj.. Sad će se naći neki "obrazovani" i "pametni", te nadasve "školovani" članovi foruma pa će me napasti sa svojim floskulama da govorim neprovjerene gluposti i slično... aha. naravno. tako je. Da se vratim na temu.. Znanost NE ZNA objasniti zašto ljudi u himalaji ne umiru od raka. A isti ti ljudi kad od tamo odsele i prihvate "normalnu" ishranu uredno dobijaju i rak kao bolest. Jedina razlika je u tome što oni obilno koriste hranu koju mi ne koristimo. "Istraživanja nisu dokazala" da je laetril koristan ? A tko je provodio ta istraživanja ? Institut "njegova tetka" ? Kojega financira tko ? Opet naravno farmaceuti. Koji ako im se ne sviđa rezultat istraživanja kažu da nije dobro provedeno a ako im se sviđa (čitaj: frizirano je) onda na sva usta pričaju o tome.

dubrovnik4
11.07.2010., 17:16
I evo cijeli serijal da malo pogledate neke sitnice vezane za B17 ali i "uobičajenu medicinu"...
Klikni tu (http://www.youtube.com/watch?v=RLwKiT0krNg)

delija
11.07.2010., 23:41

Kumek,
Ti ama baš ništa ne znaš - ili se praviš da ne znaš.
Gledaj, ja sam prije 18 godina bolovao od raka na grlu.
Dakle znam šta je rak.
Ovih dana sam nakon pregleda u najboljoj bolnici u Europi (Nijmegen u Nl.) saznao da bolujem od te bolesti i to ispod jezika.
Vidiš, za mene je to isto kao da su mi rekli da sam jače prehlađen.
Što se tiče doktora, nakon svih mogućih pregleda oni su mi saopčili da mi je jedina šansa da preživim operacija tokom koje će izvršiti - sjećenje rupe u jeziku, vađenje zuba, sjećenje vrata oko 10 cm. da bi izvadili limfnu žlijezdu (koja je u stvari čista, ali, kako oni kažu, tko zna šta se može s njom desiti kroz koju godinu), sjećenje komada mesa na nozi da bi zaljepili rupu na jeziku.
Da bi kraj bio najljepši, možda će ipak nakon operacije trebati zračiti radijacijom to mjesto.
Iskreno, čestitam im što mi nisu rekli da će na kraju trebati da urade kemoterapiju.

Na moje pitanje da li može alternativnim putem da se spriječi rast tumora - odgovor je bio: APSOLUTNO NE POSTOJI TA MOGUĆNOST.
Svakako, kako sam ja dugi niz godina S USPJEHOM liječio ljude alternativnim putem, kako sam napisao dvije knjige KRISTAL I i II, kako sam uostalom i liječio sebe to sam ih upitao šta oni na to mogu da kažu, rekli su: ako ste ih izliječili tad je to bilo slučajno.

No da ne dužim, odbio sam operaciju - nakon čega je nastalo od strane liječničke komisije uvjeravanje da to MORAM uraditi jer ću umrijeti bez njihove pomoći.
Sve u svemu MEDICINSKI CIRKUS.

Jasno, pitao sam ih da li znaju da B17 pomaže ljudima da reguliraju svoje stanje bez operacija.
Odgovor je opet glasio: Apsolutno ne!

Tad sam postavio pitanje: Pa šta mi onda nudite kao riješenje od strane farmaceutske industrije?
Odgovor: Momentalno ništa, ali poslije operacije ćemo vam prepisati neke od lijekova.

Svakako, kako sam prije mjesec dana nakon biopsije saznao za tumor, pregledao sam neke interesantne stranice u vezi B17.

Uglavnom su neki objavili te stranice, ali ovu nisu.
Pogledajte: http://www.1cure4allcancer.com/testimonies.html

A sad napomena: Ne pišite mi na pp jer ja nemam vremena da se pojedinačno bavim s forumašima.

hbatrnek
13.09.2010., 09:32
U ovoj temi mnogo je dilema oko toga da li farmaceutica gleda isključivo na profit, ili ne. Ja mislim da bi svatko trebao pogledati ovaj video i sve u vezi zeitgeist movementa, kako bi imao siri uvid na srž problema našega društva. Pogledajte Addendum (http://www.zeitgeistmovie.com/).

BigLima
12.11.2010., 19:21
Kumek,

Tad sam postavio pitanje: Pa šta mi onda nudite kao riješenje od strane farmaceutske industrije?
Odgovor: Momentalno ništa, ali poslije operacije ćemo vam prepisati neke od lijekova.

.

..kao prvo zao mi je da imas recitiv zelim ti da sve dobro prode,
kao drugo Amygdalin ili Mandelonitril se svarno koristi u kombinaciji sa drugim preparatima nikako sam u preventivi i ljecenju tumora. Otrovi koji se u malignoj stanici oslobadaju su visoko toksicni(hidrocijanid i benzoldehid). Molekula je stabilna , otkjlucava se tekar u stanici putem encima beta-glikozidaze. Cak je i FDA morala povuci svoju tvrdnju da se u Mandelonitrilu nalazi hidrocijanid. On se stvara tek u organizmu u stanici putem doticnog encima. To vidim kao prirodnu kemoterapiju. Jer vjerojatno tim putem se ubija stanica i svi nametnici koji su u stanici i istu ostetili. Najbolje da si pogledas ovaj video http://www.natural-politics.com/portal/gesundheit/krebs/482-video-der-krebsbankrott.html donosi odgovore na mnoga pitanja. Pogledaj ga do kraja jer ima dodatak. Dugo nije bio dostupan.
Ja osobno nakon moje opracije nisam znao gdje da nabavim Mandelonitril jer za taj preparat potreban je recept. Moj ortodoksni ljecnik nikako nije htio podrzati tu vrstu preventive. tako da sam presao na klasiku uzimao sam 6 mjeseci do 70 kospica gorke marelice rasporedeno u jednom danu te odredene encime i vitamine. Ta preventiva je bila dogovorena sa mojim novim terapeutom. Poslje toga a i dan danas uzimam dnevno 3 puta po cetiri kospice naravno uz encime i odredene vitamine. Dali cu nakon 18god. imat recitiv ili ne na to ti nemogu odgovorit. Moji markeri su izvrsni a velika krvna slika fenomenalna. Sljedeci korak je pregled krvi na parazite i gljivice po Dr. Weberu. Ako si pogledas film znati ces o cemu govorim

metropolitan
26.01.2011., 16:02
Pročitao sam ovih par stranica koje su ovdje ispisane. Samo da kažem da nisam niti alternativac niti liječnik a još manje kemičar ili biolog. NO ! Ovje je par ljudi iznijelo neke blesave pretpostavke ! Npr. netko je napisao da bi farmaceutska industrija kad bi se našao lijek protiv raka onda to iskoristila i na tome zaradila. Nije točno ! Iz dubine netočno ! Naime, kako je netko drugi napisao, farmaceutska industrija želi SAMO zaraditi. A ne možeš zaraditi ako ljude izliječiš... Za što postoje lijekovi ? Za ono što više nisu mogli skrivati od javnosti i za ono od čega su i njihovi bližnji umirali kao muhe (epidemije i slično). Evo vam primjer iz života. Sijalice se danas mogu proizvesti uz DUPLO veći trošak ali takve koje NIKAD NEĆE IZGORITI ! U svemirskoj stanici su takve sijalice. Od drugačijeg materijala. I da li se zbog toga izrađuju takve sijalice ? NE ! I nikad i neće ! Zašto ? Zato što bi onda sve tvornice koje proizvode sijalice ostale bez posla ! Ista stvar je i s lijekovima. Neki lijekovi se već znaju ali ne smiju se pustiti u opticaj.. Sad će se naći neki "obrazovani" i "pametni", te nadasve "školovani" članovi foruma pa će me napasti sa svojim floskulama da govorim neprovjerene gluposti i slično... aha. naravno. tako je. Da se vratim na temu.. Znanost NE ZNA objasniti zašto ljudi u himalaji ne umiru od raka. A isti ti ljudi kad od tamo odsele i prihvate "normalnu" ishranu uredno dobijaju i rak kao bolest. Jedina razlika je u tome što oni obilno koriste hranu koju mi ne koristimo. "Istraživanja nisu dokazala" da je laetril koristan ? A tko je provodio ta istraživanja ? Institut "njegova tetka" ? Kojega financira tko ? Opet naravno farmaceuti. Koji ako im se ne sviđa rezultat istraživanja kažu da nije dobro provedeno a ako im se sviđa (čitaj: frizirano je) onda na sva usta pričaju o tome.

Potpuno se slazem. Netko je ovdje pricao o otrovnom dejstvu sjemenki marelice, a ja se sjecam da smo u djetinjstvu ja i sestra tamanile te kospice, posto zavrsimo sa marelicom cekicem smo razbijale koru i uzivale u jezgrima koja su jako ukusna. Procitala sam knjigu i preporucujema je "Cancer - WHY WE'RE STILL DYING
TO KNOW THE TRUTH" i odgledala dokumentarac http://www.youtube.com/watch?v=hcdTlucGB3si licno potpuno vjerujem da FDA radi protiv zdravlja ljudi. Samo da napomenem da sam u familiji imala jako mnogo zena i manji broj muskaraca obojelih od raznih oblika karcinoma, niti jedanod njih nije prezivio kemoterapiju i zracenje! Takodje preporucujem knjigu "Kako sam izlijecila rak" od Loraine Day.

marta-
01.02.2011., 10:44
a moj rođak nije preživio ni B17 :((((

BigLima
21.01.2012., 17:26
a moj rođak nije preživio ni B17 :((((

..oprosti kak' to mislis, fali pojasnjenje. To mislim stvarno ozbiljno.:confused:

pita-m
19.02.2012., 23:51
sjecam da smo u djetinjstvu ja i sestra tamanile te kospice, posto zavrsimo sa marelicom cekicem smo razbijale koru i uzivale u jezgrima koja su jako ukusna.

Istina kao klinac sam kao lud tamanio te kostice, ne bi slagao kad bi rekao da sam ih znao pojesti i kilu dnevno, djed je imao vocnjak marelica i doslovno smo se prejedali kosticama, tako da mi nije jasno kako se niko od nas djecurlije nije otrovao

Biljka112
25.02.2012., 09:53
Prvo, vitamin B 17 ne postoji. neki ga nazivaju vitaminom međutim to nije vitamin.
Drugo, radi se o otrovnoj tvari pa treba biti oprezan.
Treće, svi koji žive na moru znaju da nije pametno najesti se gorkih badema. Baš zato jer sadrže velike količine navedenog "vitamina".

Glavni frajer kaže:
29.02.2012., 09:18
...bademi imaju i znatan dio masnoća, ali ne znači da ih zato treba izbjegavati.
pa tako i te koštice nije dobro pojesti kilu (ko što nije dobro pojesti kilu bilo čeg drugog).
možda bi najbolje koštice bilo jesti kada je voće netom ubrano s drveta, jer pitanje kakva se kemija događa u plodu uslijed stajanja.
ali dobro dubrovnik4 iznad piše...
upravo bi dokaz da ima istine u "b17" mogao biti to što ga farmaceti (i srodne udruge) "aktivno" zabranjuju ;)

BigLima
01.03.2012., 21:58
upravo bi dokaz da ima istine u "b17" mogao biti to što ga farmaceti (i srodne udruge) "aktivno" zabranjuju ;)

.zabranju ju ga pošto je to prirodna kemoterapija(koja ne uništava imunski sistem, a košpica ima kolko oš'. Uticjani lobiji nemogu tu zaradit veliku lovu a i molekulu glukoze nemogu napraviti sintetičkim putem da uspješno funkcionira(več su nekoliko puta pokušali).
Skoro im je to uspjelo i sa stevijom (da je zabrane), odjek u europi je bio na svu sreću dovoljno velik tako da im je to propalo. Inače jedan obični aspirin je 100 x opasniji od B17 ( B17 postoji i kao takav je i registriran) . Za B17 se još koriste nazivi Amagdelin ili u Njemačkoj Mandelonitril-digluconat. Koristi se za preventivu i lječenje tumora što se čini pod nadzorom lječnika jer sam B17 nije dovoljan, postoji specijalni popratni program koji traje i do tri mjeseca. Ako je tjelo već toliko oštečeno od samog tumora ili raznih drugih medicinskih terapija da nije u sanju reagirat onda ni B17 ne pomaže.
U velikoj veličini oboljeli počinju sa lječenjem kad im školska medicina više nemože pomoći što je uglavnom prekasno za nekakav pravi uspjeh. Najbolje je koristiti obadvije opcije lječenja, barem se lakše podnose zračenja ili kemo. Evo tolko za sada o tom upitnom B17.

Bat Kol
02.03.2012., 13:36
I dobro - gdje je DOKAZ da je B17 sam po sebi izliječio rak? I koji rak?

BigLima
02.03.2012., 17:48
I dobro - gdje je DOKAZ da je B17 sam po sebi izliječio rak? I koji rak?

..dokaz, dokaz, dokaz, ima ih koliko hočeš, prvo trebaš dobit Tumor, onda ne pasti u komu, nego zasukat rukave i tražit istinu. Tražiti i kontaktirati ljude one koji su preživjeli najmanje deset godina, vidjet šta čine, šta su činili i šta im je stvarno pomoglo i koliko ih ima. To su vredija saznanja od svih studija.
U Njemačkoj npr. Dr. H. Nieper osnivač i utemeljitelj medicinske Kobalt terapije. Napravio je lijek Yclophosphanid, predsjednik Njemačke udruge Onkologa, šef odjela bolnice Silbersee (Hanover). Znači jedan visoko specijalizirani istražitelj dao je izjavu 70-tih godina nakon što je upoznao Dr. Krebsa i Laetril (B17) da su netoksični Nitrolisidi- znači Laetril daleko djelotvorniji u lječenju nego ostale metode lječenja i preventive. Osim toga osobno smatra da je Laetril stvarno jedina postojeća metoda da se Tumori dobiju u grif. Jedna od prominentnih osoba koju je lječio, je i princeza Carolina.
Onda Kanada Dr.med. Bouziane. Japan Dr.Shigeaki Sakai. Italijen, Prof. Dr. med.Etore Guidetti. USA, Dr. Dean Burk, Dr. J.A. Morone, Dr.E.T. Krebs-junior, Dr. J.A.RichardsonDr. F.E. Binzel. Mexiko, Dr. Ernesto Contreras šef klinike Oasis Hospital, bolnica koja godišnje uspješno ljeći na stotine oboljelih od tumora. Kanada, Prof. Dr med. R. Beliveau ne spominje direktno Laetril nego Nitrile i Izoflavonoide, da ne duljim i mnogi drugi.
I na kraju ja osbno. Prije šest godina kada sam obolio nisam koristio Leatrel (koji je 100% netoksičan) nego košpice divlje marelice i specijalni naćin ishrane po dogovoru i nadzoru mog terapeuta. Za Razliku od Laetrila ili Mandelonitril-digluconata košpice divlje marelice su u vlikoj količini toksične. Do deset košpica podjeljeno preko dana za preventivu je poželjno i apsolutno nije toksično. Više od toga samo uz pratnju poznavaoca terapije.
Studije tih visoko specijalziranih istažitelja su potlačene i nisu tako prezentne kao frizirane studije izvjesnih kartela kojima i nije u prvom planu da baš svi ozdrave. Zato nemoj čekati da oboliš kao ja, nego ih potraži sada dok ih još netrebaš (Imena imaš). Po procjenama Švicarske zdravstvene organizacije za 8 - 10 godina će svaka osoba u zapadoj europi oboljeti od neke vrste tumora. Potraži ako nevjeruješ i te studije.

Bat Kol
02.03.2012., 19:12
Bez brige, relevantne studije ću naći vrlo lako.

Od malo amigdalina nitko ne bi trebao umrijeti, tako da ni vrit ni mimo.

A ti, ako je istina to što pišeš, opiši i ostalima kakav si tumor imao i čime si se još liječio.

Biljka112
02.03.2012., 21:09
Vitamin B17 ili laetril je kemijska tvar koja nema vitaminski status za čovjeka. To je pseudovitamin. Kako nije prijeko potreban za ljudsko zdravlje, ne trebamo ga svakodnevno unositi putem hrane.
Naziv vitamin B17 laetril je dobio u vrijeme kada je osjećaj istraživača bio dovoljan da se neka tvar proglasi vitaminom, dok su fiziologija, metabolizam i dokaz esencijalnosti bili u drugom planu. Ostali nazivi ovog spoja su mandelonitril B-glukuponid ili amigdalin.
Leatril se nalazi u sjemenkama bobičastog, jabučastog i koštićavog voća, u grahoricama i prosu. Prema kemijskoj građi, to je spoj šećernih spojeva benzaldehida i cijanida. To je jedini spoj kojeg po alternativnoj klasifikaciji svrstavaju u vitamine B skupine a ne nalazi se u pekarskom kvascu.
Američki istraživači Sloan i Kettering su 70-tih godina prošlog stoljeća ispitivali laetril na kanceroznim štakorima u petogodišnjem programu. Objavili su da se karcinom širio samo kod 20% laetrilom tretiranih štakora za razliku od 80% kod onih koji nisu tretirani laetrilom. Kako nisu svoje otkriće registrirali pred američkim zakonom, tako je ostala kontroverza o antikancerogenom djelovanju ovog spoja. Iako su ovaj pseudovitamin prihvatili alternativni pobornici kao lijek protiv raka, znanost nije potvrdila takve tvrdnje.
Mala količina amigdalina koja se nalazi u sjemenkama voća nije štetna za zdravlje. Ipak se ne preporučuju za konzumaciju jer sadrže sijanidnu komponentu i prirodne enzime poput beta-glukozidaze koji amigdalin razgrađuje na otrovne spojeve tijekom stajanja namirnice. Ti enzimi deaktiviraju se prženjem.

suzette
03.03.2012., 19:35
Potpuno se slazem. Netko je ovdje pricao o otrovnom dejstvu sjemenki marelice, a ja se sjecam da smo u djetinjstvu ja i sestra tamanile te kospice, posto zavrsimo sa marelicom cekicem smo razbijale koru i uzivale u jezgrima koja su jako ukusna. Procitala sam knjigu i preporucujema je "Cancer - WHY WE'RE STILL DYING
TO KNOW THE TRUTH" i odgledala dokumentarac http://www.youtube.com/watch?v=hcdTlucGB3si licno potpuno vjerujem da FDA radi protiv zdravlja ljudi. Samo da napomenem da sam u familiji imala jako mnogo zena i manji broj muskaraca obojelih od raznih oblika karcinoma, niti jedanod njih nije prezivio kemoterapiju i zracenje! Takodje preporucujem knjigu "Kako sam izlijecila rak" od Loraine Day.

ja naprosto obožavam znanstvene teoretičare kad pričaju o laetrilu na osnovu rekla kazala, pokvareni telefon i td. a kako smo preživjeli? pa to je jedno čudo :)))))

Bat Kol
03.03.2012., 21:29
Sumnjam da je itko od vas odjedanput pojeo nekoliko kila koštica.

BigLima
04.03.2012., 13:50
Sumnjam da je itko od vas odjedanput pojeo nekoliko kila koštica.

..stvarno si čudak ili možda nekakav ambiciozni doktorant ili student medicine. Ajde mi molimte ukaži na nekoga ko je pojeo nekoliko kila Natrium Klorida (kuhinjske soli). Stvarno znaš drobit o stvarima koje nisu za šalu ako se radi o košpicama divlje marelice one su u velikim kolicinama toksične isto kao sol, voda itd.
Mislim da je [B]biljka 112[B] super pojasnila o čemu se radi. Mogu još nadovezati ako se jede jabuka, grožđe itd. trebalo bi pojesti i košpice, one su bogate takozvanim vitaminom B17 (koji stvarno i nije vitamin).
Laetril ( osim u svrhu terapije) stvarno netreba uzimat svaki dan ali voče i povrče bogato Nitolisidima i Isoflavonoidima bi trebalo biti svaki dan u jelovniku kako bi se dobila od prirode željena uravnoteženost tjela.

Bat Kol
04.03.2012., 14:18
..stvarno si čudak ili možda nekakav ambiciozni doktorant ili student medicine. Ajde mi molimte ukaži na nekoga ko je pojeo nekoliko kila Natrium Klorida (kuhinjske soli). Stvarno znaš drobit o stvarima koje nisu za šalu ako se radi o košpicama divlje marelice one su u velikim kolicinama toksične isto kao sol, voda itd.
Mislim da je [B]biljka 112[B] super pojasnila o čemu se radi. Mogu još nadovezati ako se jede jabuka, grožđe itd. trebalo bi pojesti i košpice, one su bogate takozvanim vitaminom B17 (koji stvarno i nije vitamin).
Laetril ( osim u svrhu terapije) stvarno netreba uzimat svaki dan ali voče i povrče bogato Nitolisidima i Isoflavonoidima bi trebalo biti svaki dan u jelovniku kako bi se dobila od prirode željena uravnoteženost tjela.

Čitanje s razumijevanjem se uči još u osnovnoj školi, pa se sada vrati nekoliko postova unatrag (možeš i par stranica) i rekapituliraj ono što piše.

Nakon toga možemo dalje razgovarati.

BigLima
04.03.2012., 20:50
Čitanje s razumijevanjem se uči još u osnovnoj školi, pa se sada vrati nekoliko postova unatrag (možeš i par stranica) i rekapituliraj ono što piše.

Nakon toga možemo dalje razgovarati.

..misliš na moje postove ili post od Colina kojeg je biljka 112 ne taktično prosljedila? Možda je još mlada (ili mlad) pa je zaboravila to unijet kao citat. Nisam tako često na HR foumima pa me takovi propusti koji vjerojatno dolaze od srca ni neopterečuju. Colin je u kratkim crtama opisao srž, super, reakcije koje je opisao mogu se očekivati ako netko pojede u toku dana 1500 kospica (odjedamput neznam). Toksična doza je daleko veća.
Mislim da sam formulu koja je za svakoga netoksična u jednom od postova već objavio.
Želio bih još nešto iz mog saznanja napomenuti, da i te košpice, B17, laetril Nitrolisidi ili nazovi to kako hočeš, u stvari su samo prirodna kemoterapija, gdje dolazi prirodnim putem do apoptoze stanice pri čemu se ne opterčuje
metabolizam što je jako važno.
Znači opet se otklanja na neki način simptom a ne uzrok oboljenja stanice.
Studije Dr. O.H. Warburg (Nobelovac) ukazuju pravi uzrok zašto stanica koja oboli postaje stanicom tumora. O uzrocima se jako puno govori i piše nažalost u krivom kontekstu. (pušenje, zagađenost, stres, paraziti gljivice geni itd.) po Warburgu je indirektno (katalizator) uzrok. Zato netko oboli a netko ne. To saznanje je za mene bilo jako važno u traženju greške mog fiziološkog funkcioniranja. Po njemu oštečena stanica počinje prekomjerno proizvodit
- mlječnu kiselinu, tkivo i okolina postaje kiselo, stanica se ne razvija ( diše) vise oksidacijom nego fermentacijom takva stanica ako nije više u stanju da se reparira tek kao takva postaje Karcinogena i kao takva počinje se razmnožavat. Rezultati su poznati ( ali možda to i znaš). Tu se završava priča ail još uvijek nisam znao gdje sam. Jedino što sam razumio je, da tumor i mnoge druge kronične bolesti nastaju premečajem metabolizma stanice.

Na svu sreću Dr. med. Kuhl je 60-tih godina na saznajima Dr. Warburga nastavio istraživanja, primjenio je isophatische princip lječenja (isto se izlječuje istim) otkrio je da mi u našjoj ishrani koristimo fermatiranu +Mlječne kiseline. Otkrio je da su takove +mlječne kiseline u stanju otkloniti -Mlječnu kiselinu iz stanice koja je nastala ne zato sto je stanica oštećena nego što stanica sama Glykolizom proizvodi istu da reparira stanicu. Neprestanom proizvodnjom -Mlječne kiseline, -Mlječna kiselina postaje toksična a sa time stanica Karcinogena. To znači, problem je fiziološki, treba ukloniti zaporku oksidacije u stanici da ona može ozraviti i da ne postane karcinogena, time fiziolškim procesom tkivo gubi svoju kiselost i postaje bazično te dolazi do ozdravljenja.
Još jedamput, ako je tkivo i tjelo toliko iscpljeno ( iz kojeg god razloga) tako da stanica ne pokazuje reakciju onda je stvarno kraj. Tu ne pomazu ni Košpice ni Encimi ni +Mlječna kiselina.
Knjiga i studije Dr.med. Kuhla je revolucionarna. Ne filozofira okolo ko što se filozofira u drugim knjigama ( a pročitao sam ih dosta), mislim da bi trebala biti muss za svakog studenta medicine.

fotomatik
05.03.2012., 10:30
Evo jedan odličan tekst o "vitaminu" b17...

http://endimion17.blog.hr/2011/11/1629613882/pseudoznanost-7-vitamin-b17.html

Glavni frajer kaže:
05.03.2012., 16:30
lik je u blogu napisao sve točno, samo je izostavio najvažnije.
otrov nastaje u jezgri kada plod dugo stoji ubran.
jezgru koštice treba konzumirati što prije po branju sa drveta.
mislim kako sam to koji post gore i napisao.
nije dobro recimo jesti par jezgri sjemena jabuke, nakon što je onda dugo stajala na stolu.
doista se može osjetiti blaže trovanje.
radi se o tome da leatril/amigdalin/b17 stvaraju otrov cijanid stajanjem u sjemenki, ko što stvaraju otrov kada dođu u doticaj sa stanicom karcinoma.
a kada se jede jezgra koštice, dobro je pojesti cijeli taj plod voćke.

dotiče se i hranidbenih navika ljudi.
naš najbliži rođak s kojim dijelimo zajedničkog pretka - majmun.
ne pozna pojam karcinom.
ali on prilikom jedenja voćke prvo ide na jezgru, i zatim pojede taj plod.

BigLima
05.03.2012., 21:22
lik je u blogu napisao sve točno, samo je izostavio najvažnije.
..zamisli ima ljudi koji uče Koran i on ih uči da krščane treba eliminirat, pretvaraju se u žive bombe, ubijaju sve oko sebe i kažu da je Alah jedini bog, drugi čitaju taj isti koran i uče sasvim nešto drugo plemenitost druženje cjenjenje drugih spolova naroda, vjera itd. Kome češ vjerovati ? (ako sam nisi počitao Koran)
Moje viđenje tog bloga je sasvim drugačije, da je tip iskren oda bi u svom blogu prenio stvarne studije koje su u knjizi prikazane i naveo da su smrtni slučajevi izmišljeni samo da određeni zakoni prođu kroz USA sabor. Na kraju su smrtni slučajevi revidirani kao ništavi no nažalost zakon je ostao. Moš' misli zašto.
To kažem zato što je ta knjiga bila jedna od prvih knjiga koju sam pročitao nakon mog oboljenja i imamam osobno iskustvo u lječenju kojeg sam i sam primjenjivao.
Zato ako tražiš istinu zasuči rukave i sam pročitaj knjigu a ako želiš samo pametovati oda čitaj i dalje teorije ambicioznih negativaca koji su možda i produžena ruka farma. kartela kojima apsolutno nije u interesu da se protežira prirodna mogučnost lječenja.
Mislim da svaka osoba koja primjenjuje i bavi se proučavanjem prirodog lječenja zna da ono što te lječi i truje te, važna je količina.
Momentalno sam na putu i nije mi dostupna moja dokumentacija sa pravim izgledom molekule Laetrila i Fiziološkog procesa u tjelu koji svaka budal može dokazati u urinu. Za tri nedjelje sam opet doma pa ću je probat kao datoteku prenjeti u post.
U istoj knjizi je i pojašnjeno da svaki od nas može dokazati zločudni tumor sa običnim indikatorom za trudnoću (iznimka su tumori oko kojih se stvaraju male količine dotičnog hormona , no on se može dokazati u krvi. Ako želiš znati više, pročitaj knjigu, prije čitanja jeftinih blogova.

fotomatik
05.03.2012., 22:45
Moje viđenje tog bloga je sasvim drugačije, da je tip iskren oda bi u svom blogu prenio stvarne studije koje su u knjizi prikazane i naveo da su smrtni slučajevi izmišljeni samo da određeni zakoni prođu kroz USA sabor. Na kraju su smrtni slučajevi revidirani kao ništavi no nažalost zakon je ostao. Moš' misli zašto. A koje su to "stvarne studije"... vjerojatno samo one koje idu na ruku onima koji vjeruju u te trovačke idiotarije.... (i slične nebuloze tipa "sve je to zavjera")...

lakota
07.03.2012., 13:28
Mislim da je greška s alternativcima se upuštat u rasprave o mehanizmima djelovanja i kliničkim studijima. I kad im prezentiraš činjenice oni viknu zavjera i to je to.
Nego rade jednu drugu logičku grešku u pretpostavci koja je temelj njihovih promišljanja.
A to je da u alternativnim ljekovima nema zarade ili da je ona manja.
Au contraire profiti u alternativnim lijekovima su veći jer nema troška kliničkih studija a dobar dio trgovine se odvija na crnom tržištu pa nema ni poreza.
Amigdalin proizvodi i na njemu dobro zarađuje firma iz Meksika http://www.cytopharmaonline.com/, multimilijunsko crno tržište postoji već desetljećima a sad izgleda dobiva novi zamah s internet mitologijom. Imajući to na umu vrlo je lako moguće da je korisnik @BigLima diler amigdalina, tvrdi da ga je amigdalin izliječio ali odbija odgovoriti od čega je bolovao.:rolleyes:
Ista je stvar sa Burzinskym i njegovim antineoplasteonima navodno jeftinom lijeku za sve vrste raka koji se dobiva iz urina a godišnje liječenje Burzinski naplaćuje preko 100000 dolara, toliko o jeftinoći.:bonk:
Dakle osim toga što su kliničke studije pokazale da su ti lijekovi neučinkoviti ona temeljna pretpostavka nije istina, ti lijekovi nisu jeftini i na njima se ostvaruje velik profit.

Osim toga pretpostavka da farmaceutske kompanije ne žele lijek za rak čija proizvodnja je jednostavna i jeftina je totalni idiotizam. Cijenu lijeka za rak kao i svega drugog u prvom redu određuje potražnja i ponuda. Uklanjanje zloćudnog tumora češ lako naplatiti tisuću novaca bez obzira bili tvoji troškovi 800 ili 2 novaca. Žišku? Jednostavno ljudi su spremni platiti veliki novac da se izliječe od raka i smanjenjem troškova proizvodnje lijeka to se ne mijenja, dakle što manji trošak proizvodnje to veća zarada.
Osim ako ne otkriju da je zrak lijek za rak jer jedino on nema cijenu.

Beljki
07.03.2012., 14:16
Rekao bih da na alternativnim lijekovima (i/ili "lijekovima") moze vise zaradit "mali pojedinac", diler. Ipak globalno tesko da se itko od njih moze uopce usporedjivati sa nekim manjim proizvdjacem generickih lijekova, kamoli velikim "divovima" u farmaciji.

lakota
07.03.2012., 15:41
Ako pročitaš pažljivije moj post vidit ćeš da govorim o profitu tj. razlici između prihoda i troškova. On je veći u alternativnoj medicini jer su troškovi nikakvi. Recimo homeopatija prodaje vodu kao lijek znači ulaganje u proizvodnju je nikakvo a testiranja učinkovitosti i sigurnosti "lijeka" niti nema.
Ako 1000 ljudi za tretiranje neke bolesti koristi homeopatski pripravak koji košta 500 kn a 1000 ljudi lijek zle farmaceutske kompanije koji košta isto profit homeopatije je neusporedivo veći jer proizvodnja vode ne košta puno niti ima troškova razvojnih i kliničkih studija kojima se testira sigurnost i učinkovitost lijeka. A homeopatski pripravci koštaju poput pravih lijekova iako im je svima redom sastav - voda.
Na svu sreću ipak veći broj ljudi koristi prave lijekove pa je ukupan novac koji se vrti u homeopatiji manji nego u pravoj medicini.
No to ne mijenja činjenicu da je homeopatija ogroman biznis.

http://www.dcscience.net/?p=164

Bat Kol
07.03.2012., 18:28
A nije isključeno da jednostavno "Big pharma" ima prste i u proizvodnji tih istih alternativnih lijekova. Dapače, suludo bi bilo misliti da nije tako.

Sada se vratimo na temu :mig:

Biljka112
07.03.2012., 20:15
Očito ne shvaćate osnovne stvari.
Vitamin B17 ne postoji. Nema ga.
Na Internetu se mogu pronaći hrpetine gluposti vezane za laetril. Navodno visoke doze liječe rak. A ha...visoke doze laetrila liječe sve. Doslovno. Nikada više nećete biti bolesni ali nećete biti ni živi.
Razumijem da će bolestan čovjek uzeti bilo što samo da ozdravi. Ali varati bolesne ljude nije baš lijepo.

lakota
07.03.2012., 22:14
A nije isključeno da jednostavno "Big pharma" ima prste i u proizvodnji tih istih alternativnih lijekova. Dapače, suludo bi bilo misliti da nije tako.

Sada se vratimo na temu :mig:

U pravu si u tom smislu da investitore nije briga jeli nešto alternativna ili službena medicina ako donosi profit. Stoga nije ništa čudno da isti ljudi imaju sharehold u homeopatskim firmama i "Big pharmi".

Ontopic
česta je zabluda da se biljne ekstrakte ne može patentirati, ali upravo tzv. "vitamine" B17 i B15 je patentirao Ernst Krebs i oni su samo jedni od brojnih biljnih ekstrakata za koje postoji patent.

fotomatik
18.03.2012., 18:24
Letril u sebi sadrži cijanid, koji ne radi ništa drugo do li to da uništava hemoglobin. Imate sreće da je niste sami otrovali... :kava:

sensiaa
19.03.2012., 18:37
Letril u sebi sadrži cijanid, koji ne radi ništa drugo do li to da uništava hemoglobin. Imate sreće da je niste sami otrovali... :kava:

o čemu vi to??? pa B17 se svugdje prodaje legalno po ljekarnama osim kod nas...i dostupan je u slobodnoj prodaji...

Biljka112
19.03.2012., 19:17
opet ponavljam, vitamin B17 ne postoji!
amigdalin se pod utjecajem enzima razgrađuje na cijanovodičnu kiselinu, koja se veže uz željezo i životno važne enzime disanja. smrtna doza za odrslog čovjeka je 50 do 60 sjemenki gorkog badema, a za dijete samo 10

fotomatik
19.03.2012., 21:04
o čemu vi to??? O činjenici o kojoj ljudi zaluđeni "alternativom" nemaju blagog pojma. Tome da se radi o OTROVU!

pa B17 se svugdje prodaje legalno po ljekarnama osim kod nas...i dostupan je u slobodnoj prodaji...I homeopatija je u slobodnoj prodaji, pa zapravo kupuješ šećerne tablete i destiliranu vodu. :kava:

opet ponavljam, vitamin B17 ne postoji!
amigdalin se pod utjecajem enzima razgrađuje na cijanovodičnu kiselinu, koja se veže uz željezo i životno važne enzime disanja. smrtna doza za odrslog čovjeka je 50 do 60 sjemenki gorkog badema, a za dijete samo 10Tako je. No da to ponoviš još 1000 puta, nebi imalo nikakvog učinka na ljude kojima se to ne može dokazat...

lobor995
09.07.2012., 10:39
u hr na selu je tradicija da se jedu sjemenke marelice. i mi u kući nismo bacali te koštice.
sada jedem 2 koštice dnevno dok je sezona: 2sata prije i 2 sata poslije nikakav šećer, čak ni kruh ( idealno bi možda bilo 3h). - užasno su gorke. po okusu vuče na bademe. još bi tu išle i pojedine sorte trešanja ( onako po okusu i mirisu određeno). čak možda prije maraska višnja . radim analize na sebi 2 puta tjedno i pokazatelji su nevjerojatni. na jesen ću sve objelodaniti kada sredim dokumentaciju ( a ha ha...drsko ! mo'š mislit !).
za pokus sam zdrobio 2 jezgre mareličinih sjemenki, stavio u malu žlicu odstajale vode iz vodovoda. nakon 6h je pH te otopine narastao na 7,5 - rekao bih, nije loše.

ps. nisam uspio pronaći nigdje relevantan podatak da se medicina u hr hvali nekim postotkom izlječenja npr raka pluća. ako se uopće tak nekaj smije objaviti.

condemned
12.08.2012., 01:58
evo ovako: ne želim zvučat kao neki hipohondar il sl al bojim se tog raka i s pravom jer mi u obitelji često umiru od te bolesti pa imam pitanje.jel taj vitamin b17 koristan?neki na forumu govore da je neki da nije...gdje ga sve ima i koliko na dan trebam uzimati sjemenki marelica?i ako mi netko u obitelji ima već rak hoće li sjemenke pomoć u uništenju raka?

De Niro
09.09.2012., 18:51
Ovih dana sam poceo jesti sjemenke sljiva i breskvi, ne mnogo par komada na dan...

kazu da su zdrave, drugi opet tvrde suprotno...

Kome vjerovati ostaje mi da sam zakljucim ko je u pravu...

antik
11.09.2012., 09:43
Ispravak, radi se o laetrilu koji je među "alternativcima" prihvaćen kao "vitamin B17". To nije vitamin, nego OTROV.

kome vjerovati?

Biljka112
11.09.2012., 12:02
kome vjerovati?

Vitamin B17 ne postoji.

Laetrila najviše ima u gorkom bademu ali ga sadržavaju i sjemenke ostalog voća (marelice, breskve, višnje, trešnje, šljive) ali u manjim količinama.

Male količine sjemenki nisu štetne i neće naškoditi no neće ni pomoći kod kojekakvih bolesti jer laetril nema ljekovita svojstva.

De Niro
11.09.2012., 19:58
Vitamin B17 ne postoji.

Laetrila najviše ima u gorkom bademu ali ga sadržavaju i sjemenke ostalog voća (marelice, breskve, višnje, trešnje, šljive) ali u manjim količinama.

Male količine sjemenki nisu štetne i neće naškoditi no neće ni pomoći kod kojekakvih bolesti jer laetril nema ljekovita svojstva.
A ona Bozja poruka " dao sam vam za hranu plodove sa sjemenjem svojim"
i ono pleme Hunza ?

Biljka112
11.09.2012., 20:36
To sa božjom porukom možeš protumačiti na više načina...žitarice na primjer.

A što se Hunza tiče, neznam tko je izmislio tu priču. Ti ljudi žive na vrlo malom području između na granici Pakistana i Kine na visini od nekih 6000 metara. Osim toga, dugo su bili izolirani, bez puno kontakata sa vanjskim svijetom. Nekada su uzgajali žitarice i povrće, a najviše su ovisli o krumpiru i sušenom mesu. Tek su 1982. počeli uzgajati voće umjesto žitarica.

S obzirom da ti ljude žive na čistom zraku, izolirani od ostatka svijeta, nije nimalo čudno što su vrlo zdravi. A tu priču sa Hunzama i laetrilom sigurno je izmislio i pustio u javnost netko tko na tom laetrilu zarađuje pristojne novce.

Glavni frajer kaže:
11.09.2012., 22:19
Vitamin B17 ne postoji. Nema ga.

zato mu je i dodjeljen broj "17", jer ne spada pod B vitamine.
to ga je, kerbb mislim, tamo negdje 50tih nazvao...
on je držao da bi ga trebalo uvrstiti u B vitamine.
"b 17" ima još nekoliko naziva, amigdalin i (u smislu liječenja ili preventive raka) leatril.

dobar tekst od ovoj temi:
http://www.naturalnews.com/027088_cancer_laetrile_cure.html

emils
13.09.2012., 07:26
http://rationalwiki.org/wiki/NaturalNews

:504:

Glavni frajer kaže:
13.09.2012., 21:41
rationalwiki :confused:
to vjerojatno pišu osobe obrazovane na medicinskim i farmacijskim fakultetima, na kojima se tijekom čitavog školovanja ne sluša niti jedan predmet koji ima riječ "prirodno" u nazovu...

to bi bilo kao da su ginekolozi najbolji ljubavnici, a profesori književnosti najbolji pisci...

za mene u pravu su i medicinari i alternativci, samo mi nije jasna ta agresivnost medicinara...
kao da iza njih stoje neki nemedicinski motivi...

lobor995
15.09.2012., 09:03
evo tu je objašnjeno kako djeluje vitamin b17 ( birokrati opet ne dozvoljavaju da se tako zove, ali budući je takvo kodno ime najraširenije , budemo ga i dalje koristili) s nekog sarajevskog portala, čovjek koji ima uspjeha u liječenju karcinoma ( za razliku od birokratske medicine):

Čudotvorni vitamin B-17

Tražeći lijek protiv tumora mokraćnog mjehura, Željko je danima izučavao medicinsku literaturu i pretraživao alternativne metode na internetu, dok nije saznao da vitamin B-17 djeluje antitumorozno. „Prema rezultatima istraživanja čuvenog doktora Krebsa, molekul ovog vitamina sadrži dva toksična elementa: cijanid i benzadelhid, kao i dvije jedinice glikoze. Skupina tih elemenata predstavlja jak otrov, koji se aktivira u kontaktu sa aktivnim enzimima organizma: rodenazama i beta-glikozidazama. Rodenaze neutrališu toksične elemente, dok ih beta-glikozidaze pretvaraju u hidrocijanid, takozvanog ubicu tumora. Beta-glikozidaze nalaze se u minimalnim količinama u svim stanicama organizma, ali ih čak 3000 puta više ima u malignim nego u zdravim. Zbog toga, čim dospije u organizam, vitamin B-17 automatski odlazi u tumorsko tkivo. Odatle razara maligne stanice, ne dirajući pritom zdrava tkiva“.

Glavni frajer kaže:
15.09.2012., 09:23
dobro objašnjeno.

b17 je naziv u smislu "vitamina" koji se može jesti, znači kao neka prevencija, a leatril je naziv lijeka koji se dobije od njega.

ima u meksiku klinika koja dulje vrijeme radi upravo sa leatrilom, a osnovao ju je amerikanac koji je pred kraj života tamo preselio svoju američku kliniku nakon gotovo polu stoljetne borbe sa američkim zdravstvenim sistemom i propagandom koja je radila protiv njega.

mzex
31.12.2012., 08:40

ovo mene jako čudi kad čitam.
ko klinac sam živel na selu (do 5. godine), a kasnije sam do jedno 15. svakih par dana odlazil tam.
meni je još ko klinci bilo normalno jesti koštice breskve i marelice. to su radila i druga deca oko mene. znači pojel bi i više od 10 komada u jednom danu. danas sam živ, a i moja dva brata i moja teta itd. sad isto radi moja sestrična - ima 8 godina.
niko nam nikad nije spomenul da je koštica marelice otrovna i niko nikad nije imal problema zbog toga.
ne tvrdim ništa o vitaminu B17. na ovoj sam temi slučajno završil pa čitam i čudim se tim tvrdnjama o koštici marelice.

fotomatik
06.01.2013., 18:56
Koje gluposti... koja je formula "hidrocijanida"? To ne postoji. Postoji cijanovodik, kemisjke formule HCN, koji ne oldazi automatski u tumorske stanice već se veže na hemoglobin i sprečava vezanja ksiika na kvrne stanice. Ako ga u krvotoku ima previše dolazi do smrti. :kava:

http://blog.dnevnik.hr/endimion17/2011/11/1629613882/pseudoznanost-7-vitamin-b17.html

artur222
15.01.2013., 19:21
ova tematika je u TV emisijama uvijek povezana i sa C vitaminom pa ak vam se da pročitajte
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/vitaminc.htm
ako je u leatrilu cijanid, otrov,a zna se da ni kemoterapija nije baš nešto ljekovita zanima me princip djelovanja kemoterapije i što iz nje ubija rak pa ako neko nešto zna neka mi molim pojasni ili stavi link, hvala

artur222
15.01.2013., 19:27
ova tematika je u TV emisijama uvijek povezana i sa C vitaminom pa ak vam se da pročitajte
ako je u leatrilu cijanid, otrov,a zna se da ni kemoterapija nije baš nešto ljekovita zanima me princip djelovanja kemoterapije i što iz nje ubija rak pa ako neko nešto zna neka mi molim pojasni ili stavi link, hvala

još da nadopunim ne bi trebalo u isti koš stavljati znanstenu i farmaceutsku zajednicu (ovi potonji su trgovci )

Bat Kol
15.01.2013., 19:31

Za početak: http://en.wikipedia.org/wiki/Chemotherapy

spuzvica98
16.01.2013., 18:49
Za početak: http://en.wikipedia.org/wiki/Chemotherapy

Molim lijepo jel se netko izvuko s metastaza i kako , lijepo molim nekog kome je to uspjelo i kako .

Sandiran
16.01.2013., 19:00
Molim lijepo jel se netko izvuko s metastaza i kako , lijepo molim nekog kome je to uspjelo i kako .

Jedini suplement koji dokazano djeluje antimetastatski je melatonin,
on se u SADu koristi kao pomocna terapija kod karcinoma.

BigLima
18.01.2013., 22:46
[QUOTE=fotomatik;42983500]Koje gluposti... koja je formula "hidrocijanida"? To ne postoji. Postoji cijanovodik, kemisjke formule HCN, koji ne oldazi automatski u tumorske stanice već se veže na hemoglobin i sprečava vezanja ksiika na kvrne stanice. Ako ga u krvotoku ima previše dolazi do smrti. :kava:

..HCH = Wasserstoffzyanid = Hydrociyanid = Cijanovodik. Da bi on nastao i postao kao slobodan HCNcijanovodik mora biti razbijen ili oslobođen iz čvstoga spoja. Kod ljudi i životinja to se događa u stanici ne izvan stanice nego u stanici, putem encima ß-Glukosidase. Čvrsti spojevi u kojima se inače HCN nalazi su Nitrili takozvani zyanogeni Glykosidi, nisu otrovni tekar kada molekula bude razbijena.
Šta se događa kad dođe do oslobađanja HCN-a u zdravoj stanici . Dolazi do detksidacije putem encima Rodanase ili ga znaš pod imenom Thiosulfat-Sulfurtranserase (zašto je to važno, zato što taj encim u stanicama tumora ne postoji)
Bio-Kemijskom reakcijom u stanici slobodni HCN detoksidira u Thiozyanat (jedna vrsta sumpora) koji putem urina i sotlice izlazi iz tjela. (može se laboratorijski i dokazati).

Jedina manjkavost je u tome što encima Rodanase nema u dovoljnoj količini u stanicama zato nije preporučlijvo uzeti odjednom puno koštica divlje marelice. Znakovi trovanja nastupaju npr. 5g slobodnog HCN-a kod mase tjela 70-75 kg. Znakovi su ubrzano disanje lupanje srca znojenje. 5g HCN bi se nalazilo npr u nekoliko stotina koštica :kava:

BigLima
19.01.2013., 13:16

....kemoterapija to su sintetički ljekovi (otrovi) koji su po meni, nažalost još uvjek u fazi testiranja. Osim stanica tumora uništava i zdrave stanice pogotovo imunski sustav što je katastrofalno kod obljelih od tumora, gdje je imunski sustav već tako i tako oslabljen. Donose puno novaca a učinkovitost je ne zadovoljavajuća. Tekar 2-3% oboljelih preživi.
Cijanid je otrov koji je zaključan u stabilnoj molekuli Nitrila, Molekula se otključava tekar u stanici tumora putem encima ß-Glukosidase . Tako oslobođeni cijanid ubija stanicu tumora.
Kao kod lječenja kemoterapijom, tako i kod ovog načina lječenja potrebna je pomoč iskusnog lječnika .

Za preventivu može poslužiti promjena ishrane tako da se u jelovnik unese sto više biljaka sa satojkom Nitrila ( uglavnom imaju gorki okus i zato baš nisu omiljene) . Za samo lječenje je premala učinkovitost nema dovoljna količina cijanida u biljkama.

emnasut462
22.01.2013., 11:37
http://www.youtube.com/watch?v=Rl8XFNuPHWQ

ovdje se spominje taj B17

zanimljiv dokumentarac

fotomatik
24.01.2013., 05:45
Cijanid je otrov koji je zaključan u stabilnoj molekuli Nitrila, Molekula se otključava tekar u stanici tumora putem encima ß-Glukosidase . Tako oslobođeni cijanid ubija stanicu tumora.
Kao kod lječenja kemoterapijom, tako i kod ovog načina lječenja potrebna je pomoč iskusnog lječnika .

Za preventivu može poslužiti promjena ishrane tako da se u jelovnik unese sto više biljaka sa satojkom Nitrila ( uglavnom imaju gorki okus i zato baš nisu omiljene) . Za samo lječenje je premala učinkovitost nema dovoljna količina cijanida u biljkama.Ma da, svakako... Cijanid je tako pametan da točno zna koju stanicu mora uništiti... koja kolosalna glupost. :rolleyes:

BigLima
26.01.2013., 00:08
.. koja kolosalna glupost. :rolleyes:

..neznam dali je cijanid toliko pametan da zna koga ce ubiti a koga ne, fakt je, da je slobodni Cijanid visko toksican i ubija sve stanice (zdrave i bilesne) u kojima manjka encim Rodanase. On u prirodi nije slobodan nego je zakljucan u molekuli cijanogenih Glykosida. Tako kad jedes npr. Brokoli ( On sadrzi te glikoside ) a zna se da stanice tumora disu putem fermetacije i zivotno je za te stanice neophodan.A posto u stanicama tumora ne postoji encim Rodanase da oslobodeni cijanid detoksidira stanica bude kemijski ubijena. Prirodna kemoterapija.
Za ljecenje malignih bolesti nije dovoljan samo slobodni cijanid. On je vazan dio u cijelokupnom programu ljecenja.
Sta ces ti primjenjivat kad obolis od malignih bolest neznam, nadam se da ces se odluciti za naj ucintkoviji nacin. Vidim da si dugo na forumu tako da imas i veliki broj informacija.

CottonEyeJoe
07.03.2013., 14:52
Nakon hrpetine pročitanih članaka po internetu i tu na forumu, jel se onda zna da li koštica marelice ima stvarno sposobnost uništavati stanice raka ili?

Ja sam isto nekad znao jesti te koštice, ništa mi se nije događalo, no sad kad sam pročitao puno anti-članaka o tim košticama, ispada da me strah jesti te koštice da ne umrem od otrova:D

Prema svemu ovome, 10 koštica na dan ne bi trebalo predstavljati neki problem?

BigLima
09.03.2013., 17:06
Ja sam isto nekad znao jesti te koštice, ništa mi se nije događalo, no sad kad sam pročitao puno anti-članaka o tim košticama, ispada da me strah jesti te koštice da ne umrem od otrova:D

..anti-clanci tu, anti-clanci tamo, u nekoliko postova sam pokusao objasniti bio-kemijski proces i ucinak kospica ( slobodnog cijanida) u tjelu. Mozes ih potraziti i procitati. Fakt je da ti nemozes pojesti toliko kospica da bi se otrovao i umro.Jer proljev koji ces dobiti zadrzat ce te najmanje tri dana na lokusu prije nego li pojedes smrtonosnu dozu. Prije bi te usmrtila prekomjerna konzumacija vode, soli, aspirina itd. Tipovi koji citiraju izvjesna izvjesca nisu u zivotu ni vidjeli dvije kospice marelice a kamoli ih probali. Toliko o tome. Prica o smrtonosno nastradalima datira iz proslog stoljeca, lansirala ju je FDA, sudski je pobijena, FDA se izvinio i uvidio gresku. Nazalost prica i zakoni su ostali u korist Farama kartela. Za primjer, prije kratkog vremena taj isti FDA zabranio je u Americi na slobodnom trzistu prodaju oraha, da obicnog oraha. Vjerojatno jer se poceo koristiti u vecim kolicinama za regulaciju kardio viskularnih tegoba, sto vjerojatno nekome ne pase i kvari unosan posao. Eto prouci sa svih strana sta se u svjetu dogada pa donesi svoje misljenje.

S'Sungassi
10.03.2013., 16:51
Da li itko ima iskustava s rakom gusterace i B17 lijecenjem..kostice marelica.. da li netko ina pozitivna iskustva s time i izlijecenje?
Mama ima rak gusterace s metastazama.
Bilo kakav dodatan savjet i pomoc dobrodosli

CottonEyeJoe
11.03.2013., 13:53
..anti-clanci tu, anti-clanci tamo, u nekoliko postova sam pokusao objasniti bio-kemijski proces i ucinak kospica ( slobodnog cijanida) u tjelu. Mozes ih potraziti i procitati. Fakt je da ti nemozes pojesti toliko kospica da bi se otrovao i umro.Jer proljev koji ces dobiti zadrzat ce te najmanje tri dana na lokusu prije nego li pojedes smrtonosnu dozu. Prije bi te usmrtila prekomjerna konzumacija vode, soli, aspirina itd. Tipovi koji citiraju izvjesna izvjesca nisu u zivotu ni vidjeli dvije kospice marelice a kamoli ih probali. Toliko o tome. Prica o smrtonosno nastradalima datira iz proslog stoljeca, lansirala ju je FDA, sudski je pobijena, FDA se izvinio i uvidio gresku. Nazalost prica i zakoni su ostali u korist Farama kartela. Za primjer, prije kratkog vremena taj isti FDA zabranio je u Americi na slobodnom trzistu prodaju oraha, da obicnog oraha. Vjerojatno jer se poceo koristiti u vecim kolicinama za regulaciju kardio viskularnih tegoba, sto vjerojatno nekome ne pase i kvari unosan posao. Eto prouci sa svih strana sta se u svjetu dogada pa donesi svoje misljenje.

hvala puno, ma stvar je što mi jedna draga osoba ima predstadij jedne vrste raka, operirana je, nalazi su dosta dobri, no uvijek postoji šansa da se vrati.

A ovo za orah je ono, šokantno :)

Ma moje mišljenje je i prije tog moga pitanja bilo na strani koštica od marelica, jer nisam čuo još da bi voće i plodovi voća bili otrovni.
Jedino suprotno...
Čudim se što još nisu zabranili med+propolis svako jutro....

Pročitat ću još par članaka, i čim nađem neku normalnu količinu koliko jesti, savjetovat ću tu osobu da krene uzimati, jer po svemu ovome izgubiti ne može ništa.

BigLima
11.03.2013., 22:15
Pročitat ću još par članaka, i čim nađem neku normalnu količinu koliko jesti, savjetovat ću tu osobu da krene uzimati, jer po svemu ovome izgubiti ne može ništa.

...to bas nevidm kao dobru ideju. Tumor nije glavobolja, to je komplexna bolest uzrokovana masivnim poremecajem metabolizma. Skolska medicina rijesava uglavnom simptome pa tko prode, prode a tko ne, nije se moglo sanirat. Takoder samo kospice za saniranje oboljenja nisu dovoljne i ucinak nece biti zadovoljavajuci. Osim toga kospice divlje marelice koje se inace koriste, na HR trzistu tako i tako nema. Preporucio bih da se potrazi Ljecnik ili terapeut koji osim skolske medicine ima izobrazbu i u alternativnoj medicini. Da se potrazi uzrok oboljenja koji permanenton slabi metabolizam. Kemikalije, prehrana, psihicka opterecenja ( posao, familija), stres, zagadeni okolis . Kospice se mogu izvrsno koristiti kao preventiva, kad su markeri uredu. Obicno se uzimaju sa Ananasom , Papajom, Marelicom zbog posjedovanja encima koji su potrebni u bio kemijskim procesima. Kod oboljelih tretman izgleda sasvim drugacije i obavezno spada u ruke iskusnog terapeuta. Ako ti je prijatelj drag nemoj eksperementirat. Kao dodatnu terapiju Kospice ( od divlje martelice) moze uzimat ali onda obavezno sa encimima i po dogovoru sa terapeutom.

CottonEyeJoe
12.03.2013., 06:06
...to bas nevidm kao dobru ideju. Tumor nije glavobolja, to je komplexna bolest uzrokovana masivnim poremecajem metabolizma. Skolska medicina rijesava uglavnom simptome pa tko prode, prode a tko ne, nije se moglo sanirat. Takoder samo kospice za saniranje oboljenja nisu dovoljne i ucinak nece biti zadovoljavajuci. Osim toga kospice divlje marelice koje se inace koriste, na HR trzistu tako i tako nema. Preporucio bih da se potrazi Ljecnik ili terapeut koji osim skolske medicine ima izobrazbu i u alternativnoj medicini. Da se potrazi uzrok oboljenja koji permanenton slabi metabolizam. Kemikalije, prehrana, psihicka opterecenja ( posao, familija), stres, zagadeni okolis . Kospice se mogu izvrsno koristiti kao preventiva, kad su markeri uredu. Obicno se uzimaju sa Ananasom , Papajom, Marelicom zbog posjedovanja encima koji su potrebni u bio kemijskim procesima. Kod oboljelih tretman izgleda sasvim drugacije i obavezno spada u ruke iskusnog terapeuta. Ako ti je prijatelj drag nemoj eksperementirat. Kao dodatnu terapiju Kospice ( od divlje martelice) moze uzimat ali onda obavezno sa encimima i po dogovoru sa terapeutom.

Ok, jel imate vi kakvu preporuku za koga? hvala!

vjekos30
12.03.2013., 10:07

Preporučam terapiju bioenergijom.

BigLima
12.03.2013., 21:12
Da li itko ima iskustava s rakom gusterace i B17 lijecenjem..kostice marelica.. da li netko ina pozitivna iskustva s time i izlijecenje?

Poslao sam ti poruku na PP. Zelim tebi i tvojoj mami da pronadete uspjesan model ljecenja.

OK, posalji mi na PP tocno o cemu se radi i sta si konkretno mislio , sto tvoj prijatelj konkretno zeli ciniti.

Preporučam terapiju bioenergijom.

Tko ima iskustva sa ljecenjem bioenergijom sigurno je iznenaden ucinkom. No bio energija isto kao i kemoterapija, zracenje, kospice odstranju samo simptome ne i uzrok. Bioenergija moze ukazati na nepravilnosti u organizmu i sa terapeutom pokusati naci put te nepravilnosti ukloniti te ponovo uspostaviti harmoniju u organizmu. U svakom slucaju bih zahtjevao kod malignih oboljenja na ukazivanje rezultata ljecenja i kvocjent usojeha terapeuta. To isto bih zahtjevao i od prfesora koji mi preporucuje kemo ili zracenje.

S'Sungassi
15.03.2013., 12:37
Vidio sam PP ali nikako da odgovorim..

Puno ti hvala.

Lijep pozdrav

dietfood
13.06.2013., 21:02
Zanima nas B17, da li je vitamin B17 nešto drugo od lijeka Laetrile? Vitamin je jedno, lijek je drugo, idemo se orijentirati na vitamin.
Jer FDA je zabranila lijek, i B17 je na listi zabranjenih.

Zanima me kako to da je B17 postao vitamin godine, to treba tražiti.
Koje kriterije je B17 zadovoljio u tom znanstvenom radu da su ga proglasili vitaminom godine?

Ne misim na predoziranje vitaminima, vitaminoza itd, nego da li ima vitamina koji se smatraju otrovnima ako su unutar granica dozvoljenog?

Tek sam se uključio pa ne mogu prelistavati sve postove da vidim da li je ovo već pisano ali, evo odgovora na ovaj. Amigdalin je ekstrakt koštica kajsije a iz njega se dobija laetril što je isto što i B-17. Nije on zabranjen u Americi, već su Amerikanci, čuveni demokrate to mnogo lukavije riješili. Oni su B-17 (Laetril) proglasili lijekom, a kako ga niko nije registrirao (to jako skupo a ne može se patentirati jer je prirodno), oni ne dozvoljavaju upotrijebu lijeka koji nije registriran - demokratija na djelu.

dietfood
13.06.2013., 21:10

Prvo pitanje za Kumeka - Šta tražiš na Alternativa forumu? Malo me podječaš na onog "Admirala" koji je možda skinuo uniformu pa je sada samo Kumek. Očito ne znaš a možda i namjerno kriješ saznanja o tome koliko državu koštaju kemoterapije ili zračenja. Evo ti jedan podatak iz Srbije (iz Srbije zato što je objavljen):
U proteklom desetljeću ovog stoljeća, kemoterapija doživljava veliku ekspanziju u Svijetu i u Srbiji. Za nabavku citostatika iz proračuna Srbije izdvojeno je 2004. godine 9,4 milijuna Eura, a 2011. godine 38 milijuna Eura. Ukoliko se potrošnja citostatika nastavi ovim tempom u narednih 15 godina iz proračuna Srbije će se u ove svrhe izdvajati milijardu Eura.
Da li hoćeš da kažeš da to nije profitabilno za Farmakomafiju. Možda bi ipak trebao potražiti "svoj sajt" da ne nerviraš više ljude.

dietfood
13.06.2013., 21:18
još da nadopunim ne bi trebalo u isti koš stavljati znanstenu i farmaceutsku zajednicu (ovi potonji su trgovci )

Ne postoje znavstvena medicinska istraživanja koja nisu financirana od farmaceutske industrije, bilo direktno (na istraživanju tzv lijekova) ili indirektno preko budžeta neke države koji se, opet puni iz farmaceutske industrije. Dakle ne postoji razlika - sve kontrolira farmaceutska industrija i upravlja kompletnim vladama preko "industrije zdravlja", odnosno - kontrole bolesti.

dietfood
13.06.2013., 21:21
ovo mene jako čudi kad čitam.
ko klinac sam živel na selu (do 5. godine), a kasnije sam do jedno 15. svakih par dana odlazil tam.
meni je još ko klinci bilo normalno jesti koštice breskve i marelice. to su radila i druga deca oko mene. znači pojel bi i više od 10 komada u jednom danu. danas sam živ, a i moja dva brata i moja teta itd. sad isto radi moja sestrična - ima 8 godina.
niko nam nikad nije spomenul da je koštica marelice otrovna i niko nikad nije imal problema zbog toga.
ne tvrdim ništa o vitaminu B17. na ovoj sam temi slučajno završil pa čitam i čudim se tim tvrdnjama o koštici marelice.

Mislim da si potpuno u pravu i sva ograničenja su i uvedena da ljudi (još kao djeca) ne bi stvorili dovoljnu otpornost na mnoge bolesti, jer B-17 (laetril) prevenira mnoge probleme u organizmu.
Vidim da je Admiral još uvijek prisutan, očito ga dobro plaćaju kad ga ne mrzi da piše gluposti.

dietfood
13.06.2013., 21:35
Poslao sam ti poruku na PP. Zelim tebi i tvojoj mami da pronadete uspjesan model ljecenja.

OK, posalji mi na PP tocno o cemu se radi i sta si konkretno mislio , sto tvoj prijatelj konkretno zeli ciniti.

Tko ima iskustva sa ljecenjem bioenergijom sigurno je iznenaden ucinkom. No bio energija isto kao i kemoterapija, zracenje, kospice odstranju samo simptome ne i uzrok. Bioenergija moze ukazati na nepravilnosti u organizmu i sa terapeutom pokusati naci put te nepravilnosti ukloniti te ponovo uspostaviti harmoniju u organizmu. U svakom slucaju bih zahtjevao kod malignih oboljenja na ukazivanje rezultata ljecenja i kvocjent usojeha terapeuta. To isto bih zahtjevao i od prfesora koji mi preporucuje kemo ili zracenje.

Idem od teme do teme pa me na svakoj ima previše u ovom trenutku ali, kako sam se tek uključio ... smanjiti ću u buduće.
Tačno je da bioenergetski tretman može pomoći i u pravu si, samo pomoći u riješavanju problema, ali, suština mora biti u promjeni prehrane (sirovo povrće i sokovi od sirovog povrća) kako bi se gušterača oslobodila pretjeranog lučenja enzima. Uz to treba uzimati i suplemente koje inače ne uzimamo kroz redovnu ishranu a to su, prvo, nitrilosidi, odnosno laetril (B-17) koji se na tržištu Hrvatske i Srbije može naći pod nazivom "Hunza" - mađarski oblik B-17. Zatim, Magnezij klorid, koji je preduboko u zemlji pa ga ne mogu povući ni biljke u kojima se očekuje da bude zastupljen i, Natrij askorbat - vitamin C u obliku blage soli koji je najpotpuniji sintetički vitamin C (i oni se mogu naći u Hrvatskoj i u Srbiji). Vitamina C ima dovoljno u voću ali, problem sa ljudima koji su oboljeli od kancera je što u voću ima previše prostih šećera koji hrane kancer (kancer se hrani fermentima a najlakše je da fermentira šećere), pa je ipak preporuka da se vitamin C, kao neophodan antioksidant, uzima u obliku Natrij askorbata.

dietfood
13.06.2013., 21:40
evo tu je objašnjeno kako djeluje vitamin b17 ( birokrati opet ne dozvoljavaju da se tako zove, ali budući je takvo kodno ime najraširenije , budemo ga i dalje koristili) s nekog sarajevskog portala, čovjek koji ima uspjeha u liječenju karcinoma ( za razliku od birokratske medicine):

Čudotvorni vitamin B-17

Tražeći lijek protiv tumora mokraćnog mjehura, Željko je danima izučavao medicinsku literaturu i pretraživao alternativne metode na internetu, dok nije saznao da vitamin B-17 djeluje antitumorozno. „Prema rezultatima istraživanja čuvenog doktora Krebsa, molekul ovog vitamina sadrži dva toksična elementa: cijanid i benzadelhid, kao i dvije jedinice glikoze. Skupina tih elemenata predstavlja jak otrov, koji se aktivira u kontaktu sa aktivnim enzimima organizma: rodenazama i beta-glikozidazama. Rodenaze neutrališu toksične elemente, dok ih beta-glikozidaze pretvaraju u hidrocijanid, takozvanog ubicu tumora. Beta-glikozidaze nalaze se u minimalnim količinama u svim stanicama organizma, ali ih čak 3000 puta više ima u malignim nego u zdravim. Zbog toga, čim dospije u organizam, vitamin B-17 automatski odlazi u tumorsko tkivo. Odatle razara maligne stanice, ne dirajući pritom zdrava tkiva“.

Hvala ti na ovom postu jer, ja sam taj Željko i spreman sam da svoja iskustva (ne samo sa svojim ocem) podijelim i sa svima vama. Otac je i dalje živ (ima 87 godina), 8 ili 9 godina nakon dijagnostikovanog tumora (raka bešike - mokraćnog mjehura, za koji sam upozoren da je izuzetno zloćudan) i ne samo živ nego koristi i javni autobuski prevoz.

Hajkas
18.07.2013., 18:39
Baš čudno kako o tim Hanzama nema baš ničeg na Internetu :misli:

Vitamin B17 (Laetril)[уреди] За више информација погледајте чланак Vitamin B17

Jedan je od najspornijih vitamina. Hemijski to je smeša dva molekula šećera zvana amigdalin. Proizvodi se od koštica kajsija. Jedini je vitamin B kojeg nema u pivskom kvascu. On ima izvesna svojstva koja utiču na kontrolu i sprečavanje raka. mada nije potvrđeno. Otkriven je veoma skoro, tako da njegova svojstva nisu u potpunosti ispitana.

rastafara
09.08.2013., 10:24
Pozdrav ljudi,ovako zanima me gdije se u hrvatskoj moze nabaviti preko neta vitamin b17,posto je jako vazan vitamin kod karcinoma.Gledao sam cijene kapsula vani krecu se od 360-500 kuna ali pitanje je sto ubiti dode.Ako netko zna da se moze kod nas kupiti samo neka ostavi informacije.HVALA

vjekos30
12.08.2013., 21:37
Pozdrav ljudi,ovako zanima me gdije se u hrvatskoj moze nabaviti preko neta vitamin b17,posto je jako vazan vitamin kod karcinoma.Gledao sam cijene kapsula vani krecu se od 360-500 kuna ali pitanje je sto ubiti dode.Ako netko zna da se moze kod nas kupiti samo neka ostavi informacije.HVALA

Jezgre koštica marelice možeš kupiti u dučanima zdrave hrane.

1708988
26.08.2013., 17:18

javi mi se na PM

sonata-LPG
26.08.2013., 22:00
Vitamin B17 je "vitamin B17", budući da uopće nije vitamin i ne spada u skupinu vitamina. Radi se o modificiranom Amygdalinu, sastojku koji se prirodno nalazi u košticama marelice, jabuka itd... Naziva se još i Laetril. Laetril ("vitamin" B17) nije prirodna supstanca i ne nalazi se u košticama marelice. Radi se o iznimno opasnoj supstanci (metabolizmom oslobađa cijanovodik) i treba dobro razmisliti prije upuštanja u "liječenje" raka "vitaminom" B17. Postoji "top-tema" na ovom podforumu - "Liječenje karcinoma" i tamo je ponešto već napisano.

Laetril je klinički dokazano neučinkovit pri liječenju karcinoma. No, tko zna čime se priroda poigrala, jer Laetril ipak nije Amigdalin, kojeg ima u košticama marelice. Laterila (tog fantomskog B17) u prirodi NEMA.

1708988
27.08.2013., 10:17
Vitamin B17 je "vitamin B17", budući da uopće nije vitamin i ne spada u skupinu vitamina. Radi se o modificiranom Amygdalinu, sastojku koji se prirodno nalazi u košticama marelice, jabuka itd... Naziva se još i Laetril. Laetril ("vitamin" B17) nije prirodna supstanca i ne nalazi se u košticama marelice. Radi se o iznimno opasnoj supstanci (metabolizmom oslobađa cijanovodik) i treba dobro razmisliti prije upuštanja u "liječenje" raka "vitaminom" B17. Postoji "top-tema" na ovom podforumu - "Liječenje karcinoma" i tamo je ponešto već napisano.

Laetril je klinički dokazano neučinkovit pri liječenju karcinoma. No, tko zna čime se priroda poigrala, jer Laetril ipak nije Amigdalin, kojeg ima u košticama marelice. Laterila (tog fantomskog B17) u prirodi NEMA.

Mislim da puno čitate krive stranice ili stranice koje pišu oni koji nisu ni probali sto je b17 za razliku od nas sto ga uzimamo mjesecima bez ikakvih stetnih posljedica, kao i koštice marelica kako i koliko se trose, sto ovisi od proizvoda, neke su gorke tako da ih i ne mozete uzimati koliko hocete. Ove stranice pored bitnih informacija moraju ljudima i pružati nadu u izliječenje zato vas pitam: Koliko ste popili kapsula b17 ili uzeli laterila? Ja za razliku od vas mogu to i materijalno dokazati. Pozdrav

sonata-LPG
27.08.2013., 11:25
Mislim da puno čitate krive stranice ili stranice koje pišu oni koji nisu ni probali sto je b17 za razliku od nas sto ga uzimamo mjesecima bez ikakvih stetnih posljedica, kao i koštice marelica kako i koliko se trose, sto ovisi od proizvoda, neke su gorke tako da ih i ne mozete uzimati koliko hocete. Ove stranice pored bitnih informacija moraju ljudima i pružati nadu u izliječenje zato vas pitam: Koliko ste popili kapsula b17 ili uzeli laterila? Ja za razliku od vas mogu to i materijalno dokazati. Pozdrav

Naglasio sam razliku između laetrila i amigdalina. Laetril je sintetička molekula, a amigdalin se nalazi u prirodi. Istina, dijele dio strukture, ali radi se o različitim molekulama. I treba razlikovati te dvije kemikalije. Ono što se naziva "vitamin B17" ili "laetril" NE nalazi se u košticama marelice. Nadam se da nije grijeh ukazati na činjenice. I da nije grijeh ukazati na to da su studije pokazale da je laetril (dakle, sintetska molekula) nedjelotvoran u tretiranju karcinoma. Studije sa "prirodnom verzijom" nisu rađene, barem ja nisam našao podatke o tome. Dakle, nisu rađene studije sa amigdalinom (koji se nalazi u košticama marelice), nego sa laetrilom, koji je, usput rečeno, patentiran u SAD. Netko je očito spoznao djelotvornost amigdalina pa je pokušao napraviti nešto slično što će moći patentirati (i patentirao), ali se nije obogatio ;)

Ponešto sam i sâm napisao o alternativnom liječenju: LINK (http://www.forum.hr/showpost.php?p=46449539&postcount=1524)

Što se tiče materijalnih dokaza, ostavimo to za neki drugi dan...

1708988
27.08.2013., 11:57
Naglasio sam razliku između laetrila i amigdalina. Laetril je sintetička molekula, a amigdalin se nalazi u prirodi. Istina, dijele dio strukture, ali radi se o različitim molekulama. I treba razlikovati te dvije kemikalije. Ono što se naziva "vitamin B17" ili "laetril" NE nalazi se u košticama marelice. Nadam se da nije grijeh ukazati na činjenice. I da nije grijeh ukazati na to da su studije pokazale da je laetril (dakle, sintetska molekula) nedjelotvoran u tretiranju karcinoma. Studije sa "prirodnom verzijom" nisu rađene, barem ja nisam našao podatke o tome. Dakle, nisu rađene studije sa amigdalinom (koji se nalazi u košticama marelice), nego sa laetrilom, koji je, usput rečeno, patentiran u SAD. Netko je očito spoznao djelotvornost amigdalina pa je pokušao napraviti nešto slično što će moći patentirati (i patentirao), ali se nije obogatio ;)

Ma fućka se meni da li se on obogatio ili nije ja znam da isto tako vjerojatno ne pomaže kod svih oblika karcinoma ali mi smo zasada zadovoljni učinkom iako nije tako brzo djelotvoran u eliminaciji stanica, dobaq je jer sprecava metastaze i stvaranje novih lezija. Mi smo u prvih 15 dana samo sa b17 uspjeli zaustaviti metastaze. Tako da ili su te studije rađene na nekom drugom obliku ili ovisi od osobe do osobe. Zato smo i dalje na toj terapiji i ništa ne eksperimentiramo nego se strogo drzimo uputa i zato valjda i napredujemo polako a sigurno.
Pozzz

sonata-LPG
27.08.2013., 12:19
Ne bi bilo naodmet da napišeš što još koristite osim laetrila. Svaka informacija je dobrodošla.

1708988
27.08.2013., 15:37
Ne bi bilo naodmet da napišeš što još koristite osim laetrila. Svaka informacija je dobrodošla.
Gledaj prijatelju normalno da postoji kompletna terapija koju dajem samo ljudima koji je zele koristiti i to svakom ponaosob nakon sto vidim nalaze. Javno je to nezahvalno. Pozzz

sonata-LPG
27.08.2013., 16:20
Još jedan "profesionalni liječnik" na forumu. Tako mi se i činilo. Šteta, forum bi trebao biti platforma za širenje informacija, ali svačije je pravo da ono što zna i naplati.

Svejedno, drago mi je da se ipak vidi da ne usmjeravaš samo u jednom pravcu, kao što mnogi, na žalost, rade. Jer nema čarobnog lijeka. Štoviše, ako se u navikama oboljeloga ništa ne promijeni, i ako se izliječi, ponovo će oboliti. Praksa je tako pokazala.

Kolega je mamu nedavno ipak odveo na kemoterapiju. Preko godinu dana kljukao ju je algama, ponešto uljem kima i "čistio" glinom. I to je sve. Nedavno je počeo i nekakvim čajevima.

Naravno, stanje se nakon naizglednog poboljšanja ipak pogoršalo. I začudo, "fitoterapeutica" koja ga je "vodila kroz liječenje", prestala mu se javljati na telefon nakon zadnjih nalaza.

I kome danas uopće možeš vjerovati?

Johnny B.
27.08.2013., 17:12
....Kolega je mamu nedavno ipak odveo na kemoterapiju. Preko godinu dana kljukao ju je algama, ponešto uljem kima i "čistio" glinom. I to je sve. Nedavno je počeo i nekakvim čajevima

Naravno, stanje se nakon naizglednog poboljšanja ipak pogoršalo. I začudo, "fitoterapeutica" koja ga je "vodila kroz liječenje", prestala mu se javljati na telefon nakon zadnjih nalaza.....
Ajme užasa :horor:
ženu su najvjerojatnije osudili na smrt :(

1708988
27.08.2013., 21:41
Još jedan "profesionalni liječnik" na forumu. Tako mi se i činilo. Šteta, forum bi trebao biti platforma za širenje informacija, ali svačije je pravo da ono što zna i naplati.

Svejedno, drago mi je da se ipak vidi da ne usmjeravaš samo u jednom pravcu, kao što mnogi, na žalost, rade. Jer nema čarobnog lijeka. Štoviše, ako se u navikama oboljeloga ništa ne promijeni, i ako se izliječi, ponovo će oboliti. Praksa je tako pokazala.

Kolega je mamu nedavno ipak odveo na kemoterapiju. Preko godinu dana kljukao ju je algama, ponešto uljem kima i "čistio" glinom. I to je sve. Nedavno je počeo i nekakvim čajevima.

Naravno, stanje se nakon naizglednog poboljšanja ipak pogoršalo. I začudo, "fitoterapeutica" koja ga je "vodila kroz liječenje", prestala mu se javljati na telefon nakon zadnjih nalaza.

I kome danas uopće možeš vjerovati?

Prvo te molim bez ovih uvredljivih epiteta, drugo ne naplacujem nikome nista. Ja nisam dr. Rosso. Moju suprugu je zadesila zla sudbina i prevrnuo sam sve da bi nasao pravu terapiju. Za sada pomaze. Moram reci da to ja nisam izmislio nego je ona plod hrvatskih znanstvenika koji su mi je preporucili. Hvala bogu za sada je sve ok. Karcinom se smanjuje, a sto ce biti poslije vidjet cemo. Ja sam se namucio da stupim u kontakt s tim ljudima i ne zelim da neko od toga pravi shou ili se zabavlja. Ako je kome potrebito javi mi se privatno i izađem mu ususret. Nista drugo.

sonata-LPG
27.08.2013., 21:59
Ispričavam se zbog pogrešne "procjene". No, po forumima se vucaraju kojekakvi promotori vlastitih usluga, a redovito se služe frazama "javite mi se na PM"...

Svako dobro supruzi.

sonata-LPG
27.08.2013., 22:01
Ajme užasa :horor:
ženu su najvjerojatnije osudili na smrt :(

Na koga konkretno misliš?

dietfood
20.10.2013., 21:28
Zvanična medicina nije još nikoga izlječila od kancera i to je činjenica.
Smanjenje tumora nije izlječenje. Znate li onaj vic (crnjak, naravno) kad se onkolozi, na autopsiji, okupe oko pacijenta i kažu: "Samo što nismo potpuno uništili tumor a ode nam pacijent". Naravno da se to događa i to je činjenica. Naime, tumor nije rak. Rak je stanje organizma a tumor je samo manifestacija tog stanja na organu koji je prethodno bio najviše ugrožen (kod pušaća ili nekog tko je kao mali često oboljevao od upala - pluća, kod nekog tko je jeo isključivo kuhanu ili pečenu hranu - pankreas, itd ....) Zašto, na prvoj kontroli, izgleda da hemioterapija deluje kao lek za tumore. Zato što hemioterapija uništi samo benigni deo tumora što je oko 90% tumorskog tkiva a nit ne zadirne u njegov maligni deo. Zato hemioterapija nije efikasna i zato onaj vic sa početka. Hemioterapija ne leči, zračenje ne leči i postoji samo jedan lek za sve bolesti a to je ishrana presnom (termički ne obrađenom) hranom.
Suplementi su samo to kako se i zovu -. SUPLEMENTI. Jako puno pomažu ali od njih se ne može očekivati da budu lekovi. Pogledajte sajt "svejeizljecivo" i javite mi se na mailove tamo objavljene, sigurno ćete dobiti mnogo više nego očekujete.

Bat Kol
20.10.2013., 21:39
A kaj je onda neoplazma? :eek:

hope.cc
20.11.2013., 09:03
Pozdrav!

Može li mi netko pomoći kako najbrže doći do B17? Hvala puno!

Johnny B.
20.11.2013., 16:55
Na koga konkretno misliš?
Sorry, ovo nisam vidio ranije,
Mislio sam na kolegu i "fitoterapeuticu"

ljutilaf
12.12.2013., 12:14
lijepi pozdrav

Zanima me da li je itko uspio doći do vitamina b17, ali ne u kapsulama ili košticama nego ekstrakt koji je namijenjen za infuziju ?
majka mi je imala operaciju želuca i jako bi teško podnijela tolke količine koštica od marelice, sada prima infuziju pa bi joj preko infuzije pokušali dati taj vitamin b17.
zaista bih bio neizmjerno zahvalan za bilo kakav info

aboriđin
12.12.2013., 12:58
možeš pogledati ovdje http://www.alternativa-forum.com/karcinom/3360-svijet-bez-raka-vitamin-b17.html, ili ovdje alternativa-webshop.com (alternativa-webshop.com/dodaci-prehrani/vitamini/vitamin-b17.html)

iva1505
17.12.2013., 16:31
kostice marelice: http://www.iherb.com/apricot-power-bitter-raw-apricot-kernels-8-oz/38341#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-us&w=b17&rc=2&sr=null&ic=2?rcode=zgz000

Končar Zanussi
22.12.2013., 09:27
koliko je meni poznato jezgru koštice je najbolje jesi svježe odnosno dok plod ne istrune, i najbolje sa ostatkom ploda.
što dulje koštica stoji to se u njoj stvara više onog otrova cijeanonešto, koji bi se trebao stvarati nakon hranidbe u potencijalno tumorskoj stanici.
zato se to i zove "vitamin", jer je to nešto što treba konzumirati kao dio hrane dok smo nebolesni.
to se može uočiti u košticama jabuke, čije koštice mijenjaju okus što dulje stoje.

dandelion root
22.01.2014., 16:51
suprugu sam međuostalim (a ima jako puno toga što smo kombinirali od bilja npr.) davala i po 10 koštica marelice par puta na tjedan prvih mjesec dana. mogu samo reći da je bolovao od leukemije, krv mu se popravila i trebao je ići na transplataciju matičnih stanica ali onda je umro od gljivice u plućima koju je dobio u bolnici. koštice mu nisu odmogle, a sad dal su one pridonijele da se krv stabilizira ili nešto od mnogočega drugog ne znam.