PDA

View Full Version : Potomstvo i plodnost u natalnim kartama

stranice : [1] 2

leonidas27
30.09.2007., 11:50
Da li se može u natalnoj karti vidjeti hoće li netko imati djecu i kojeg će biti spola?

mrtva_pusa
30.09.2007., 13:58
gle ja ti nisam baše neki ekspert, ali ne vjerujem da se spol djeteta (sa točnošću) može utvrditi kroz natalnu..
inače, kad su djeca u pitanju, gleda se peta kuća(polje) i/ili(može biti i prazna što ne znači da osoba neće imati djecu!) njezin vladar..

primjerice..

moja majka ima Jupiter u 5. kući .. i Jupiter i 5. kuća su joj u blizancima... Vladar blizanaca je Merkur.. Mjesec joj trigonira Merkur.. Merkur koj je u 8. kući..

dakle, Jupiter se smatra srećonošcem tako da nije došlo do pobačaja, nit je imala problema sa žačešćem.. oduvijek je htijela prvo žensko dijete, pa muško.. (intuitivno) je osjetila da će to tako i biti.. to bi se moglo objasniti položajem Merkura u 8. kući što daje i snažnu intuiciju (koji je i "dobro" aspektiran).. tu joj je smješteno i Sunce..

kachunchica
30.09.2007., 14:44
kako se djeca gledaju u natalnoj karti pricala je fish ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=4730978&postcount=1713):)

betiboop
30.09.2007., 15:16
cudno, ovdje pise da sunce u 5. znaci nekoliko djece a sjecam se da sam negdje procitala da taj polozaj znaci samo jedno dijete zbog egocentricnosti ljudi sa suncem u 5. 5. kuca mi u biku a venera prima opoziciju s uranom i kvadrat s marsom i konjukciju s chironom od losih aspekata. to pokazuje sto mogu ocekivati od djece, jadna ti sam :(

Fish 1968
30.09.2007., 16:36
cudno, ovdje pise da sunce u 5. znaci nekoliko djece a sjecam se da sam negdje procitala da taj polozaj znaci samo jedno dijete zbog egocentricnosti ljudi sa suncem u 5.
Možda kod vodenjačica (March & McEvers ) ili možda ovdje (http://www.astro-art.net/forum/topic-675-0.html)?

Inače, sada se moram prisjetiti što mi je točno bilo u glavi kada sam to pisala. :D

Evo:

Ovo što pišeš, isto sam čitala i to često, čini mi se da dolazi od karakteristike pripisivane lavu kao znaku. Ali sam čitala i suprotno (npr. Milekić).

U svakom slučaju dobro da si napomenula, jer je situacija Sunca u 5. polju dosta polna (inače je 5. kuća sjedišta i kuća stvaralaštva), pa je samim time jači signifikator. Moje iskustvo je da pozicija Sunca u 5. polju ima dosta jak polaritet glede potomstva. To je i razlog zbog čega ga i uvrstih među osnovnije točke. Dakle, ako Sunce nije aflicirano, a ostali pokazatelji plodni onda je dosta jak znak više djece, a ako je snažno aflicirano, onda u praksi može biti i da ih nema.
5. kuca mi u biku a venera prima opoziciju s uranom i kvadrat s marsom i konjukciju s chironom od losih aspekata. to pokazuje sto mogu ocekivati od djece, jadna ti sam :(
Aj, nemoj se bedirati. ;)

betiboop
30.09.2007., 17:22
ma ne, bilo je nesto na engleskom ali u principu slicno ovome tumacenju za koji dajes link. meni je sunce aflicirano opozicijom s neptunom u 12. i inkonjukcijom s MC-om. ostali aspekti su trigon s plutonom i bikvintil s uranom.

imam i prijateljicu sa konjukcijom sunca i venere u biku u 5. kuci, 34 g i jos nista od djece. dobro, zasad jos panicno trazi muza, medjutim nikad nije pokazivala preveliku zelju za djecom jer i sama prizna da je previse komodna ali bi voljela jedno. imala je puno decki i veza ali nikad joj se nije zalomila trudnoca mada ne zna ni racunat plodne dane. ima doduse konjukciju mjeseca (vladar 8.) i saturna.

sto se mene tice, ja sam valjda zbog sunca u 5. ali vise i drugih stvari (mjesec konjukcija j.mjesecev cvor i vladar acs u raku) od malena znala sve o brizi za novorodjenjce (procitala mamine knjige o trudnoci i porodu i stalno mastala o bebi a nisam imala ni 10 g). kad sam u 20-tima bila privremeno neplodna kad mi je pluton tranzitirao mjesec i bila sam pod svakakvim stresom uopce nisam primjecivala tipove nego samo bebe, trbuhe i kolica i opsesivno sam zeljela bebu. sad sam u 30-tima i sve manje osjecam tu zelju, posebno kad vidim neka razmazena derista, i sve vise mi je drazi moj komod i uzivam u tome sto se brinem samo o sebi i o macki, ne vidim nista sramotno u tome i nemam nikakvih drugih ludjackih poriva. plodnost, prema ginekologu, mi nikad nije bila bolja nego sad.

znam da je ova zadnja faza uranov tranzit i da je prepustanje majcinstvu kao da zaronis u toplu vodu i prepun si njeznih osjecaja blazenstva i srece ali sam jako nezadovoljna onim sto sam postigla do sada u svom zivotu da bi se pocela razmnozavati. mozda su na tu egocentricnost mislili. jer sunce u 5. znaci i kreativnost i ambiciju i dok se to ne zadovolji nemoguce se takvom egu zadovoljiti djecom. inace sam uvijek htjela bar troje djece al zivot napravi svoje. sex i razmnozavanje su mi najprirodnije stvari al se valjda zbog tog neptuna jos uvijek osjecam mizerno i slabo na profesionalnom, javnom podrucju. dakle, meni nije komod u pitanju mada ih namjeravam sto cesce uvaljivati mami :D

i na kraju ce ostati vremena samo za jedno :D

p.s.: deep down mislim da je 3 djecice jedno drugom do uha najvece blazenstvo i ponos :cerek:

betiboop
30.09.2007., 17:25
jel kod muskih vrijede ista pravila po pitanju plodnosti?

Fish 1968
30.09.2007., 19:44
Iako mi je nakon onog bisera s Neaspektiranih bed stavljati ikakve priče iz života, evo i moje dvije pričice....pa šta bude. :rofl:

@ beti

Moja najbolja prijateljica je blizanac/jarac/blizanac (šta kažeš? :D) … već dugo godina se znamo.

Iako je pravi Merkurovac, jako voli djecu i ima sve odlike dobre majke (ogromne boobs, svi je zovu za dječju kumu....bila je kuma brat bratu 6,7 puta što samo ja znam :D).

Sve do pred kraj tridesetih nije imala previše frajera u životu (ono jedan ili nijedan)….već sam pomislila da s njom nešto nije u redu. Ali zato je poslovno neprestano bila u muvingu….najprije jedan faks, na drugoj godini premještaj na drugi s 10 ispita razlike, pa posao, pa magisterij...ali sve to nije nikada forsirala. Ima slonovsko pamćenje, merkurovsku snalažljivost i praktična je (nikada nije učila nepotrebno, Merkur u biku). Radi s bolesnim ljudima.

Uglavnom kod nje kada je to pitanje djece krenulo, sve je išlo vrlo brzinski. Udala se nakon polugodišnje veze. Odmah prvo, pa drugo dijete i to carskim putem. Sada je sretna mamica s dvoje - curica i dečko.

P.S. Usput je i doktorirala. Ne može ona bez Merkura...

Drugi primjer je potpuno opozitni, strijelac/rak. Cura isto nije imala previše veza u životu, ne toliko količinski koliko su bile beznačajne i površne. Također jako voli djecu, to joj je i posao (radi s djecom koja je jako vole, ali ima skroz male boobs :D). Osim što je vole djeca, jako je vole i sve vrste životinja (jednom je čak spasila život jednoj kozi na posve bizaran način).

Uglavnom, sve do 40-te na produktivnom planu ništa značajno. Onda je iznenada upoznala muškarca s kojim je vrlo brzo dobila bebu. Iako žive u vrlo slobodnoj zajednici, planiraju vrlo skoro i drugo dijete.

Obje imaju Sunce u 5.polju.

betiboop
30.09.2007., 20:21
wow, fish, zakon si :cheer: znaci moze se dobiti i ovce i novce :)

nisam u toku s tim topicom na Neaspektiranim, bas cu pogledati, bas su ti socne price.

Moja najbolja prijateljica je blizanac/jarac/blizanac (šta kažeš? :D) … već dugo godina se znamo.

Iako je pravi Merkurovac, jako voli djecu i ima sve odlike dobre majke (ogromne boobs, svi je zovu za dječju kumu....bila je kuma brat bratu 6,7 puta što samo ja znam :D).

pa to sam ja, samo sto neman velike boobs, venera mi je u ovnu (kvadrat mars opozicija uran). u svemu drugom jesam slicna njoj osim sto je ona ocito success story a ja nisam. moja prica s faxom je bila devastirajuca, najvise zbog ljubavi, a prve 4 godine sam bila uzoran student i imala planove odma upisat postdiplomski. i jos uvijek namjeravam, nakon svih muka da zavrsim fax :bonk: :bonk: i totalno sam neprakticna zbog neptuna i riba. al tako nekako mi je u najljepsim snovima, ako mi se posreci s muzem, da sto duze odgadjam i obavim neke vazne stvari i onda da ih pocnem redat i budem normalna zena. ah, vidicemo, nije tu to mocno sunce za vraga....

bas si me oraspolozila :kiss:

Drugi primjer je potpuno opozitni, strijelac/rak. Cura isto nije imala previše veza u životu, ne toliko količinski koliko su bile beznačajne i površne. Također jako voli djecu, to joj je i posao (radi s djecom koja je jako vole, ali ima skroz male boobs :D). Osim što je vole djeca, jako je vole i sve vrste životinja (jednom je čak spasila život jednoj kozi na posve bizaran način).

:rofl: :rofl:

kachunchica
30.09.2007., 20:35
hvala fish na pricicama, zvuche bash ohrabrujuce:cerek:
samo se nadam da ih nisi izmislila:zubo: :rofl:

a da budem malo i on topic, pretpostavila bih da i skladni, nazovimo plodni aspketi imaju veze i sa cijelim stavom prema potomstvu, porodjaju i sl.:misli:

Bash sam uporedjivala sebe i sestru sto se toga tiche, sigurna sam da ce imati djecu i da ce tad biti dobra mama (ovan/rak/vodolija) ali ima bash blokada i nekih strahova:D
dok mene, cak ni prisustvovanje prilichno teskom porodjaju nije pokolebalo da smatram to necim savrseno prirodnim i jednostavnim...i onako bash se mogu zamisliti kao mamu, skroz prirodno:cerek:...

e, ostaje da vidimo hoce li praksa pokazati drugacije ;) :D

bema
30.09.2007., 20:46
Ja bih...potomstvo:D
Jednog dana;) Možda:D

I gledam ja tu, 5. kuću? To je prazno. A u znaku Jarca je. Znači, najneplodniji mogući:D
A vladalac mu je Saturn :D (bravo bema:lux:... djeca će mi bit mrgudi:misli::rofl: )

Ne, ozbiljno. Jel me treba brinut ta "ispražnjenost", taj Jarac, iako pretpostavljam da ništa samo po sebi ne znači.."nešto":D

Banja vas je čitati:lux:

betiboop
30.09.2007., 20:54
kach, to ti je zato jer si u podznaku lav, ako se dobro sjecam. ima neke slicnosti sa suncem u 5. prokreacija nam valjda prirodno lezi ko mackama sto neumorno kote i podizu samostalne macice. bas sam htjela spomenuti severinu i jednu frendicu bik lav s neptunom u 5. koja isto zeli ostvariti jedan svoj veliki san prije negoli pocne misliti na dicu a vidim da joj dica najprirodnije leze. ali ona zeli jednog dana pricati i uciti svoju dicu kako je morala probati dostici svoj san mada su svi mislili da je luda, jer je to jako vazno. mame lavovi su uvijek sebi jako vazne ali isto uspijevaju biti super mame. i ne kompliciraju tolko oko svega toga nego se prepustaju instinktu, svjesne da to zene rade vec tisucljecima i da nema nista prirodnije od radjanja i podizanja djece :)

a najsladje je zacece :mig:

betiboop
30.09.2007., 21:06
Ja bih...potomstvo:D
Jednog dana;) Možda:D

I gledam ja tu, 5. kuću? To je prazno. A u znaku Jarca je. Znači, najneplodniji mogući:D
A vladalac mu je Saturn :D (bravo bema:lux:... djeca će mi bit mrgudi:misli::rofl: )

Ne, ozbiljno. Jel me treba brinut ta "ispražnjenost", taj Jarac, iako pretpostavljam da ništa samo po sebi ne znači.."nešto"

Banja vas je čitati:lux:

pogledaj asc, vladara asc, vladara 5., mjesec a i samo sunce ti igra veliku ulogu. ovo sto je prazna kuca ne znaci tolko. mojoj rodici je isto prazna pa je nedavno rodila i jos uvijek se smatra mladom mamom (30 g). to sto je 5. u jarcu je malo suho ali mislim da ti se to sve gleda u kompletu pa ako imas druge vise majcinske polozaje to ti bez problema neutralizira tu 5. u jarcu. jarac u biti moze biti i jako plodan u kombinaciji s drugim plodnim faktorima (ili toplim partnerom :))

kachunchica
30.09.2007., 21:19
kach, to ti je zato jer si u podznaku lav, ako se dobro sjecam. ima neke slicnosti sa suncem u 5. prokreacija nam valjda prirodno lezi ko mackama sto neumorno kote i podizu samostalne macice.
vidish, nisam o tome mislila, ali zvuci super logichno:top:

a najsladje je zacece :mig:
:D :o

bema
30.09.2007., 21:22
pogledaj asc, vladara asc, vladara 5., mjesec a i samo sunce ti igra veliku ulogu. ovo sto je prazna kuca ne znaci tolko. mojoj rodici je isto prazna pa je nedavno rodila i jos uvijek se smatra mladom mamom (30 g). to sto je 5. u jarcu je malo suho ali mislim da ti se to sve gleda u kompletu pa ako imas druge vise majcinske polozaje to ti bez problema neutralizira tu 5. u jarcu. jarac u biti moze biti i jako plodan u kombinaciji s drugim plodnim faktorima (ili toplim partnerom :))

Hvala. Lijepo rečeno:)
I ono gore za instikt mama lavica:top: (moja je lavica, ko da o njoj pišeš..al to da je lavica najviše se vidi iz odnosa prema djeci, jer nema neke druge tipične karakteristike znaka..., ne voli pažnju, ubibože skromna:rolleyes: i sl...al to je druga tema;) )

ASC Djevica, vladar Saturn, Vladar 5. je..Saturn?:misli: (koji je btw, na kraju 12.kuće, U Djevici)
Mjesec u Ovnu u 8-oj kući
Sunce (u Djevici) u 1. kući

Valjda sam dobro pročitala:misli: :zubo:

Ma, preslišavam se, ako netko bude voljan prokomentirat te aspekte, super, ako ne..meni je i dalje fun:D i dobro čitati vas;)

betiboop
30.09.2007., 21:27
hvala fish na pricicama, zvuche bash ohrabrujuce:cerek:
samo se nadam da ih nisi izmislila:zubo: :rofl:

:rofl: bas sam procitala topic Neaspektirani :rofl: sta ces, fish, nije svima zivot zabavan ko tebi pa ti jadni ne vjeruju, ja vjerujem, ja imam sunce u 5. u opoziciji sa neptunom i vjerujem da zivot nije standard nego urnebesno dobra prica. samo ti sipaj svoje price :)

kachunchica
30.09.2007., 21:27
bema, jesi pogledala onaj link koji pri pocetku topika predlazem?;)

tu je fish objasnjavala nama laicima kako to da si istumachimo. ali nista dramatichno ne shvatati;)

Fish 1968
30.09.2007., 21:29
jel kod muskih vrijede ista pravila po pitanju plodnosti?
Ovo je jedno od pitanja za koje uvijek mislim kako ću ga se ozbiljno uhvatiti. Pod tim podrazumjevam da bih napravila ozbiljnu analizu sa što većim brojem primjera iz života, lijepo sebi sistematizirala i napisala. Međutim to do sada nisam napravila. A što se tiče literature i strane i naše po ovom pitanju…ovo je za ambiciozne astrologe super tema za astrološki bestseler. :D

Vidjela sam da si nešto slično već pisala na Helpu, pa ću samo malo nadopuniti. :) Kod muškaraca je nešto teže gledati kada nastupa potomstvo iz natalne karte, ali ostale stvari su slične....Jupiter uvijek širi, a Saturn ograničava.

Kaže se da se u žemskoj natalnoj karti vidi karma djeteta, a u muškoj dharma. To je naravno vrlo ambiciozna tvrdnja, ali je s druge strane i logična. Način na koji su povezani majka i dijete posve je drugačiji od veze otac/dijete. 5. polje u tom smislu predstavlja karmu djece, a pojedinačno dijete je predstavljeno po poznatom redosljedu (5, 7, 9…). O broju djece govori i broj aspekata koje radi vladar 5. polja. Dobro je za plodnost kada vladar 5. polja pravi aspekt s Jupiterom.

Također kada se radi analiza broja djece nekog para, muška karta se gleda kroz 11. polje, jer je ono 5. polje od 7. - bračnog. Pa je to polje partnerovih potomaka (ovo nisam dovoljno istražila, ali mi se čini logičnim).

Međutim, pored ovoga pravi astrolog treba uvijek prije gledati općenito mušku plodnost. :D A to se može gledati kroz seksualnost (osmo i peto polje). Skladan odnos Venera/Mars je znak zdravog erosa i dobrog seksualnog unutarnjeg sklada, što smatram važnim. Dobar odnos Mars/Pluton pokazuje skladan protok seksualne energije, pa je takav frajer potentan (funkcija testisa: za stvaranje spermatozoida je zadužen Pluton, a testosteron Mars). Potentan je Mars u ovnu i jarcu, a u muškoj karti za plodnost je važan i aspekt Sunce/Mars (vitalnost, produktivnost).
:rofl: bas sam procitala topic Neaspektirani :rofl: sta ces, fish, nije svima zivot zabavan ko tebi pa ti jadni ne vjeruju, ja vjerujem, ja imam sunce u 5. u opoziciji sa neptunom i vjerujem da zivot nije standard nego urnebesno dobra prica. samo ti sipaj svoje price :)
Ma to čak nije ni ta priča, već klon s Duhovnosti koji nema pametnija posla od pokušaja ničim izazvane provokacije poo tko zna koji put. :flop:

bema
30.09.2007., 21:41
bema, jesi pogledala onaj link koji pri pocetku topika predlazem?;)

tu je fish objasnjavala nama laicima kako to da si istumachimo. ali nista dramatichno ne shvatati;)

Jesam, jesam:)

Ona super piše:top:

Zato sam (ultra laički) komentirala djecu mrgude:D

I tog sterilnog Jarca u 5-toj:zubo:

A zaboravih da tamo stoji još za Veneru i Jupitera (a to mi je super ohrabrujuće:D) i nemam nijedan od onih najgorih aspekata (koji mogu uputiti na sterilnost). Znajući sebe, i da ih imam, ne bih dramatično shvaćala:mig:

:cheer:

astra0407
02.10.2007., 11:49
Imam 5 kuću u strijelcu vladar jupiter na mc, rak sam asc u lavu, nemam nekih gadnih aspekata sa saturnom ili uranom da li je možda uzrok mjesec konjukcija pluton u vagi razlog da nemam djece odnosno nije da ih obožavam, imala sam i spontani....:ne zna:

astra0407
02.10.2007., 11:53
Uglavnom pročitala sam u nekim knjigama da mjesec konjukcija pluton može značiti da žena nije zainteresirana za majčinstvo.....zna li tko šta o ovome , ova konjukcija mi je u drugoj kući....pluton vlada 4 kućom, a mjesec je vladar raka koji je zatvoren u 11. kući....:ne zna:

Fish 1968
02.10.2007., 12:44
Imam 5 kuću u strijelcu vladar jupiter na mc, rak sam asc u lavu, nemam nekih gadnih aspekata sa saturnom ili uranom da li je možda uzrok mjesec konjukcija pluton u vagi razlog da nemam djece odnosno nije da ih obožavam, imala sam i spontani....:ne zna:
Uglavnom pročitala sam u nekim knjigama da mjesec konjukcija pluton može značiti da žena nije zainteresirana za majčinstvo.....zna li tko šta o ovome , ova konjukcija mi je u drugoj kući....pluton vlada 4 kućom, a mjesec je vladar raka koji je zatvoren u 11. kući....:ne zna:
Pozicija Mjeseca je važna za tebe jer je to vladar tvog sunčeva znaka.

Konjukcija lune s Plutonom govori o potrebi osobe za osjećajnom dominacijom. Problem ove konjukcije je ovisnost o drugima, osoba "mora osjećati da je voli cijeli svijet"… u protivnom jako duševno pati. To naravno nije moguće, ali individui s ovakvom pozicijom to nije potpuno jasno. Pa da bi to sebi omogućila pokušava raznim metodama...što ne isključuje ni teroriziranje okoline.

Kako pišeš da nemaš problematičnijih aspekata osim ovog....iz ovog se može vidjeti da imaš "unutarnju averziju" prema potomstvu. Pitanje potomstva za tebe je problematično jer povlači unutarnje strahove vezivanja i puštanja korjenja s jednom osobom s čim na nesvjesnom nivou povezuješ pitanje djece.

Jel' ti pravi Sunce kvadrat na ovu konjukciju?

astra0407
02.10.2007., 14:38
Pozicija Mjeseca je važna za tebe jer je to vladar tvog sunčeva znaka.

Konjukcija lune s Plutonom govori o potrebi osobe za osjećajnom dominacijom. Problem ove konjukcije je ovisnost o drugima, osoba "mora osjećati da je voli cijeli svijet"… u protivnom jako duševno pati. To naravno nije moguće, ali individui s ovakvom pozicijom to nije potpuno jasno. Pa da bi to sebi omogućila pokušava raznim metodama...što ne isključuje ni teroriziranje okoline.

Kako pišeš da nemaš problematičnijih aspekata osim ovog....iz ovog se može vidjeti da imaš "unutarnju averziju" prema potomstvu. Pitanje potomstva za tebe je problematično jer povlači unutarnje strahove vezivanja i puštanja korjenja s jednom osobom s čim na nesvjesnom nivou povezuješ pitanje djece.

Jel' ti pravi Sunce kvadrat na ovu konjukciju?

O da sunce mi je kvadratu s ovom konjukcijom mjeseca i plutona u vagi, a sunce je inaće u konjukciji s venerom...

Nadira
02.10.2007., 22:24

:eek: Moram potvrdit, Mjesec u Škorpionu u konjukciji mi je s Plutonom (orbis 2°),i zadaje mi točno gore navedene glavobolje :bonk: Što se tiče djece,oduvijek maštam o njima,imam neki feeling da će prvo biti muško :) (Mjesec konjukcija Merkur).

Magha
03.10.2007., 17:46
Ja mislim da ću imati problema s prvim djetetom. Obožavam djecu. Ali vladar 5. kuće je Mjesec u ( 6. kuća, Lav ), i jedini aspekt koji gradi je kvadrat s Plutonom ( 8. kuća, Škorpion ). Nadam se da će mi ovaj Jupiter u 5. donijeti bar sreće na tom polju.

Fish 1968
03.10.2007., 18:00
O da sunce mi je kvadratu s ovom konjukcijom mjeseca i plutona u vagi, a sunce je inaće u konjukciji s venerom...
Imaš opake kvadrature.

Cijela kombinacija ne doprinosi harmoniji, govori o kaotičnom emotivnom životu, neumjerenosti i nesređenosti života općenito. Pa se osoba mora učiti kontroli, vježbati volju, te kako energiju usmjeravati na konstruktivniji način....što s ovakvim položajem planeta nije ni malo lak posao. Posebno je jaka veza s majkom (ne mislim fizička), gotovo neraskidiva, osoba se teško istinski odvaja od nje.

Probaj ozbiljno razmisliti o vezi svog načina života (odnosa prema potomstvu) i njenog.

leonidas27
04.10.2007., 08:50
Meni je vladar 5. kuće mjesec, a on je u raku u 4. kući.
Aspekti: mjesec kvadrat merkur
mjesec sekstil jupiter
mjesec kvadrat asc
Sunce mi je u sekstilu sa mjesecom.
Je li ima netko vremena i želju da mi napiše objašnjenje?
I da li je moguće prognozirati spol djeteta?

ice cream girl
04.10.2007., 16:24
O broju djece govori i broj aspekata koje radi vladar 5. polja. Dobro je za plodnost kada vladar 5. polja pravi aspekt s Jupiterom.

Fish 1968, u mojoj 5 kuci (Ribe) se nalazi Jupiter.A Neptun (nalazi se u 1 kuci skorpiona) kao vladar Riba pravi aspekt sa Jupiterom (trigon).Sta to znaci?

Inace, nisam imala problema sa zacecem (sta se ono kaze iz prvog pokusaja,,,spasile me ribe,,,ha,ha...:rofl: )Rodila sam curicu.A 7 kuca mi je prazna (u Biku).Hocu li imat i drugo dijete?

sagan
05.10.2007., 02:42
Mislim da je dobro da ovdje postavimo primjere o ženama koje nisu mogle ostati u drugom stanju, kao i onima koje imaju dvoje i više djece. Mislim da se na primjerima najbolje uči.
Voljela bih i da mi primjerom neko potvrdi tezu da je prvo dijete 5-kuća, drugo 7-ma , itd..jer nekako ne vjerujem previše u tu tezu (Mišljenja sam da je 7 kuća javnost, brak i to je to, međutim nemam iskustva i nisam astrolog da to tvrdim) Horoskop mi se čini povezanim, i onda bi značilo da, ukoliko neko nema drugo dijete, da mu je na neki način "ugrožena" 7-ma kuća ??

Mojoj mami 5-tom kućom vlada Uran i on se nalazi u Raku u konjunkciji sa Jupiterom. Oboje su u opoziciji sa Venerom u Jarcu i 120 Saturn u škorpiji.
U 5-toj kući je Merkur ,vladar 12-te (i umetnute 9-te ) , neaspektovan.
Začeli su se blizanci , međutim jedno dijete je izgubljeno u prvim mjesecima, a drugo (tj ja:D ) je rođeno prevremeno sa 7 mjeseci. Težak porođaj, uplašila se i nije više rađala ..Ona je inače Riba-Vaga-Blizanac.

Fish 1968
05.10.2007., 10:23
Fish 1968, u mojoj 5 kuci (Ribe) se nalazi Jupiter.A Neptun (nalazi se u 1 kuci skorpiona) kao vladar Riba pravi aspekt sa Jupiterom (trigon).Sta to znaci?
Jupiter je suvladar riba, a ovim aspektom se stvara veza vladara i suvladara što diže znak ribe u više sfere. U kombinaciji su dva neosobna planeta, oba planeta vjere i širenja granica u duhovnom smislu. Ovakav trigon osobi daje optimistički pogled na život i usmjerenost na humanitarne aktivnosti. Ovo je aspekt "spasioca ljudske vrste".

Osoba posjeduje vjeru duboko u sebi u najužem smislu te riječi. Ono što nedostaje ovakvom aspektu je doza selektivnosti i praktičnosti prema ljudima općenito. U kontekstu djece, ovo je izuzetno povoljan aspekt za potomstvo.....jedino je teško s njim biti vjeran jednoj osobi.
Kao i aspekt za dobitak na igrama na sreću.
Inace, nisam imala problema sa zacecem (sta se ono kaze iz prvog pokusaja,,,spasile me ribe,,,ha,ha...:rofl: )Rodila sam curicu.A 7 kuca mi je prazna (u Biku).Hocu li imat i drugo dijete?
To naravno ne mogu odgovoriti. Ali mogu napisati da je ovaj aspekt sam po sebi aspekt plodnosti. Moja baba je imala dobru uzrečicu za njega...znala je reći da ovakve žene ni ne trebaju spolni kontakt, već ostaju trudne ako muškarac slučajno prenese gaće preko njih. :zubo:

Still wonder
05.10.2007., 16:09
neverovatno.
7.kuca mi je prazna, ista stvar s 5. i 9.(malo prevelika kojinidencija:confused: )
i horoskop potvrdio ono sto slutim. i zabole me uvo :kava::cool:

Fish 1968
06.10.2007., 11:01
neverovatno.
7.kuca mi je prazna, ista stvar s 5. i 9.(malo prevelika kojinidencija:confused: )
i horoskop potvrdio ono sto slutim. i zabole me uvo :kava::cool:
Niti je prevelika koincidencija, niti je nevjerovatno. Tijela je 10, a kuća 12. Samim time "fale dvije", a još ako imaš poneku konjukciju...eto praznih kuća.

Tako da ovim "horoskop ništa nije potvrdio". Posebno ne u vezi složenih pitanja, kao što je to npr. pitanje potomstva.

Dorée
06.10.2007., 12:08
Pluto Scorpio 18°00'40 in house 5 direct što to znači i koji aspekti su još bitni

tuzna_riba
06.10.2007., 12:25
Postovanje!Evo sam se uclanila na forum jer sam danima tu citala ovaj podforum o astrologiji.Ova tema o potomstvu me posebno zanima jer ja i suprug vec godinama pokusavamo dobiti dijete.Ja sam bila na nekim pretragama kod doktora i kod mene je fizicki sve u redu.Medjutim suprug nece da ide kod doktora.Ja bi zamolila nekoga od ovih astrologa da pogleda moju i njegovu natalnu kartu i da mi kaze sta nam kazu karte u vezi potomstva.Vec sam ocajna u vezi toga a bojim se da nam i brak ne dodje u pitanje s obzirom na situaciju .Moja natalna http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3;btyp=w2gw;cid=5psfileGr4aoL-u1187787384;go.x=16;go.y=10;nhor=7 Suprugova natalna http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?go.x=16&rs=3&btyp=w2gw&cid=5psfileGr4aoL-u1187787384&go.y=10&nhor=3&go.x=15&go.y=8

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i pomoci, zaista tuzna riba

astrid
06.10.2007., 12:37
Postovanje!Evo sam se uclanila na forum jer sam danima tu citala ovaj podforum o astrologiji.Ova tema o potomstvu me posebno zanima jer ja i suprug vec godinama pokusavamo dobiti dijete.Ja sam bila na nekim pretragama kod doktora i kod mene je fizicki sve u redu.Medjutim suprug nece da ide kod doktora.Ja bi zamolila nekoga od ovih astrologa da pogleda moju i njegovu natalnu kartu i da mi kaze sta nam kazu karte u vezi potomstva.Vec sam ocajna u vezi toga a bojim se da nam i brak ne dodje u pitanje s obzirom na situaciju .Moja natalna http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3;btyp=w2gw;cid=5psfileGr4aoL-u1187787384;go.x=16;go.y=10;nhor=7 Suprugova natalna http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?go.x=16&rs=3&btyp=w2gw&cid=5psfileGr4aoL-u1187787384&go.y=10&nhor=3&go.x=15&go.y=8

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i pomoci, zaista tuzna riba

samo da ti prvo kažem da ja nisam neki stručnjak i kad ti dođu ove cure koje to stvarno dobro kuže bolje će ti objasniti.
ali, ono koliko znam, saturn uvijek predstavlja neku blokadu, odn. u kući u kojoj nam se on nalazi najčešće su nam neka ograničenja, blokade, restrikcije i sl.
nisam potanko gledala vaše karte, ali odmah sam zapazila da tvoj suprug ima saturn upravo u 5. kući. (kući djece, između ostalog).

nije mi stvarno jasno da u 21. stoljeću on ne želi ići na pregled. ali, stvar je i u tome što smo i mi najčešće na onom polju gdje nam je saturn 'zamrznuti', blokirani i odbijamo fleksibilnost. otuda vjerojatno i njegovo odbijanje da ode doktoru. što napraviti? uporno ga uvjeravati i ozbiljno razgovarati s njim? pa valjda će ukapirati.

Laureena84
07.10.2007., 02:06
Sta bi rekli tek za mene, vladar pete kuce- Mars u 11.kuci u konjukciji sa Saturnom u skorpionu, radi kvadrat s Mjesecom, Suncem i Merkurom. Uz to, Mjesec u losem polozaju u osmoj. Hocu li ja uopste imati djece ili ce ona biti defektna? :(

Moja karta http://img01.picoodle.com/img/img01/7/1/21/f_mojanatali_e3b6m_0240505.jpg

didona
07.10.2007., 08:09
Mom bratu je 5 kuća u jarcu, a u njoj uran i neptun koje sa suncem, mjesecom, merkurom i venerom imaju opoziciju. S marsom na ASC su u trigonu, a međusobno tvore sekstil. Znači li to da će imati problematičnu djecu?

Eh da, vladar kuće Saturn je u 7. kući i ima sekstile s uranom i neptunom.Bar nešto dobro.

Drakulj
07.10.2007., 11:22
Meni je vladar 5 kuće Venera koja radi same loše aspekte - kvadrati sa Mjesecom i Saturnom (koji su međusobno u opoziciji - dakle, Venera na vrhu T-kvadrata), zatim kvadrate sa čvorovima, jedini svijetli aspekt tu je sekstil Venere i Jupitera.
U 5 kući mi se inače nalazi Mars i Venera na samom kraju kuće. Jedini aspekt Marsa je opozicija s Uranom.

Vladar 7 kuće je Merkur, nalazi se u njoj, radi trigone s Mjesecom i Uranom, sekstil sa Saturnom i kvadrat s Plutonom.

Jel to znači da ću imati problema s prvim djetetom a da će s drugim biti lakše?
Tko bi znao protumačiti? Thanks.

ice cream girl
07.10.2007., 14:59
Jupiter je suvladar riba, a ovim aspektom se stvara veza vladara i suvladara što diže znak ribe u više sfere. U kombinaciji su dva neosobna planeta, oba planeta vjere i širenja granica u duhovnom smislu. Ovakav trigon osobi daje optimistički pogled na život i usmjerenost na humanitarne aktivnosti. Ovo je aspekt "spasioca ljudske vrste".

Osoba posjeduje vjeru duboko u sebi u najužem smislu te riječi. Ono što nedostaje ovakvom aspektu je doza selektivnosti i praktičnosti prema ljudima općenito. U kontekstu djece, ovo je izuzetno povoljan aspekt za potomstvo.....jedino je teško s njim biti vjeran jednoj osobi.
Kao i aspekt za dobitak na igrama na sreću.

To naravno ne mogu odgovoriti. Ali mogu napisati da je ovaj aspekt sam po sebi aspekt plodnosti. Moja baba je imala dobru uzrečicu za njega...znala je reći da ovakve žene ni ne trebaju spolni kontakt, već ostaju trudne ako muškarac slučajno prenese gaće preko njih. :zubo:

Puno hvala!! Znaci sklona sam dobitku igrama na sricu, a rijetko kad ih igram.To mi je jos netko rekao davno.I nasmijala si me sa ovom zadnjom recenicom sta ti je baba rekla.:D

tuzna_riba
09.10.2007., 14:22
samo da ti prvo kažem da ja nisam neki stručnjak i kad ti dođu ove cure koje to stvarno dobro kuže bolje će ti objasniti.
ali, ono koliko znam, saturn uvijek predstavlja neku blokadu, odn. u kući u kojoj nam se on nalazi najčešće su nam neka ograničenja, blokade, restrikcije i sl.
nisam potanko gledala vaše karte, ali odmah sam zapazila da tvoj suprug ima saturn upravo u 5. kući. (kući djece, između ostalog).

nije mi stvarno jasno da u 21. stoljeću on ne želi ići na pregled. ali, stvar je i u tome što smo i mi najčešće na onom polju gdje nam je saturn 'zamrznuti', blokirani i odbijamo fleksibilnost. otuda vjerojatno i njegovo odbijanje da ode doktoru. što napraviti? uporno ga uvjeravati i ozbiljno razgovarati s njim? pa valjda će ukapirati.

Ah godinama uvjeravam ali ne vrijedi,ima neku blokadu koju ni ja ne mogu probiti.Pitanje je sta nase natalne karte kazu?Hocemo li uopce imati djecu?Znam da je tesko to ovako nekome reci ali ja bi htjela konkretan odgovor.Hvala unaprijed!

betiboop
13.10.2007., 23:24
Ah godinama uvjeravam ali ne vrijedi,ima neku blokadu koju ni ja ne mogu probiti.Pitanje je sta nase natalne karte kazu?Hocemo li uopce imati djecu?Znam da je tesko to ovako nekome reci ali ja bi htjela konkretan odgovor.Hvala unaprijed!

tuzna ribo, ako je s tobom prema pretragama sve u redu a on se nije jos podvrgao pretragama i nis se ne desava onda vjerojatno i necete. on se mora pomaknuti i viditi u cemu je problem. znam da medicina danas ima napredne metode da pomogne zeni, s muskarcima malo teze ali i tu postoje tretmani i moze se raditi o manjem problemu ali vi to nikad necete saznati ako on stoji doma i ne ide kod doktora. ne moze astrolog pomaknut tvoga muza. mislim da je to jako sebicno od njega a po kratkom pogledu na njegovu kartu vidim da mu je sunce na asc i vjerojatno je dosta egocentrican i tast. mislim da mu je situacija ozbiljna posto osim saturna u 5. ima vladara 5. u 12. koji je u konjukciji sa plutonom sto upucuje na destruktivnost na tom podrucju odnosno da sam sebi ugrozava sanse za potomstvom ovakvim pristupom da ne ide kod doktora ili je u proslosti imao neku ozljedu ili bolest zbog koje mu je ugrozeno potomstvo. to je sve vise stvar za doktora medicine dok ce se njegovom psihom rado pozabaviti astrolozi ali tek kad obavi tehnicki pregled. mislim da je fer posto si ti obavila mucne pretrage da ih sad obavi i on, nece mu kruna s glave pasti i ne mora cijeli svijet saznati za rezultate. zelim ti puno srece i naravno, sto skorije, slatku, malu djecicu :) uvijek postoji rjesenje dok smo na ovom svitu

La Isla
14.10.2007., 17:33
može li mi netko ovo protumačiti (malo me plaši taj kvadrat sunca i saturna:():
navodim prema onim uputama od fish:
sunce mi je u lavu, podznak rak;
peto polje mi je u škorpionu i u njemu se nalazi jupiter (u znaku strijelca);
7. polje mi je u jarcu; tu je, al na kraju polja, mjesec u vodenjaku;
mjesec: vodenjak, 7. (8.) polje
venera: u djevici, u 3. polju
jupiter: strijelac, 5. polje
vladar 5. polja - mars - pravi samo "Quincunx" s mjesecom ( ne znam šta je to)

ugl. sve u svemu nije loše al se bojim jer je navela da neimanje djece označava sunce kvadrat/opozicija saturn

sasa62
14.10.2007., 17:45
Za trudnoću bitan je položaj Mo i Ve i aspekti koje čine s ostalim planetama, te prema tome kvadrat So Sa uopće nije bitan...

La Isla
14.10.2007., 17:55
ne znam, tako je pisalo :ne zna:

evo onda mjesec i venera

Moon Opposition Mercury
Moon Quincunx Mars

Venus Square Uranus

Moon Aquarius 15°07'54 end of house 7 direct
Venus Virgo 8°07'48 in house 3 direct

betiboop
14.10.2007., 18:33
moja rodica ima kvadrat sunce saturn. ne znam da li zbog toga ili neceg drugog (jako naglasena 8. kuca sa stelliumom koji ukljucuje plutona) imala je jedan ili dva spontana pobacaja i kasnije problematicnu trudnocu i morala rodit na carski. ali bitno je da sad ima zivo i zdravo dijete i vjerujem da sve to od prije pomalo zaboravlja. nisam cula da je imala problema sa zacecem.

Fish 1968
14.10.2007., 19:47

ugl. sve u svemu nije loše al se bojim jer je navela da neimanje djece označava sunce kvadrat/opozicija saturn
Da bi eventualno odgovorila na pitanje potomstva kroz natalnu kartu moraš naravno gledati cijelu kartu. Zato nemoj uključivati fatalizam, simbolika aspekata je velika. A niti jedan aspekt sam za sebe ne može dati konkretni odgovor (inače onaj post je nastao davnih dana kada još nije bilo podforuma Astrologija i pisan je u sasvim drugačijem kontekstu).

Pa da pojasnim kvadrat Sunce - Saturn da ne budeš u bedu: :)

Aspekti Sunce/Saturn imaju veliki naglasak na individualnosti i samoizražavanju. Kvadrat je nezgodan aspekt, vrlo suptilno se manifestira na psihološkom nivou posebno kod žena, jer su žene samim spolom....osjetljivije.

Kod žena je potomstvo u uskoj vezi s osjećajem sigurnosti, a pitanje djece za svaku ženu je pitanje otvorenosti prema životu. Kao i način izražavanja kao žemskog bića. Stoga ovaj aspekt kod žena i ima snažniji nutarnji učinak.

Kvadrat Sunce/Saturn kao da drži individuu neprestano u obrambenoj pozi, a ona se brani od….samog života. Pokazuje sklonost samosažaljenju, usamljenosti, depresiji, oprezu i izolaciji.

Kod žena često ima korjen u odnosu s ocem i ranom djetinjstvu, kada iz nekog razloga nije dobila potreban osjećaj bliskosti, sigurnosti i unutarnje stabilnosti. To ne mora biti konkretan razlog tipa nedostatak oca, već je to najčešće neki oblik prevelikog naglašavanja dužnosti i forme na uštrb osjećajčića.

Ovaj kvadrat nema veze s plodnošću u direktnom smislu te riječi već djeluje u domeni psihe. Najčešće na način da se ženino nezadovoljstvo "muškim rodom" poslije izražava kroz nutarnju ukočenost i blokade, ograničenost u polju vlastitog izražavanja...kako u domeni kreativnosti (reprodukcije) tako i u domeni osobnosti. Ako se Saturn nalazi u 5. polju to dodatno "otežava situaciju" jer je mjesto Saturna u natalnoj karti mjesto posebne osjetljivosti i pritiska, krutosti.

Kvadrat Sunce/Saturn sadrži duboku potrebu žene za samoodricanjem koje se ponekad može izraziti i kao neki oblik samomučenja, odlaganja i odricanja....kako kaže Liz Greene "baš u trenutku kada njeni snovi prijete da se ostvare".

La Isla
14.10.2007., 21:03
hvala ti na ovakvom objašnjenju, shvaćam :)

a da onda dam cijelu kartu pa mi kažeš?
evo je natalna karta (http://tinypic.com/fullsize.php?pic=6xbqiw3&s=1)

astrid
15.10.2007., 13:13

La Isla, nemaj straha: moja jako dobra prijateljica ima kvadrat sunca i saturna i ima dvije prekrasne kćeri - začela je, iznijela trudnoću i rodila bez ikakvih problema.

kod nje je bio ovaj slučaj kojeg navodi Fish - eto, točno ću citirati Fish:
"pretjerano naglašavanje osjećaja dužnosti i forme od strane oca" ...u principu, njezini su odnosi s ocem bili jako dobri, tj. ona je bila vrlo vezana za njega, bio joj je idol na neki način (uvijek je inzistirala na tome da je ona jako slična svom tati fizički i psihički, iako to uopće nije bilo tako), ali su određene frustracije stalno izbijale: npr. on je inzistirao da ona, što se fakulteta i životnog poziva tiče, krene njegovim stopama, iako ta struka nju nije baš zanimala, ali o tome uopće u njihovoj obitelji nije bilo diskusije (iako se nije radilo o nekakvoj patrijarhalnoj obitelji, nego o intelektualcima, "modernim", otvorenim i vrlo inteligentnim ljudima, pa ipak....): ona je šutke izvršila taj njihov "dogovor" i diplomirala prva u svojoj generaciji na tom faksu, bez ikakve ljubavi prema njemu (tom fakultetu) i prema toj struci. 2 dana nakon diplome rekla je ocu da kreće sasvim desetim putem i da nikad neće to raditi.

po mojem mišljenju jedino ta disciplina i ozbiljnost koju donosi kvadratura suca i saturna može natjerati čovjeka da (unatoč melankoliji, depresiji i nedostatku entuzijazma) poslušno i vrlo uspješno, kao najbolji student generacije, završi nešto prema čemu uopće nema ljubavi, samo da zadovolji formu i u ovom slučaju očevu želju.

ali da ne skrećem s teme, jer riječ je o djeci i potomstvu. dakle, ona ima dvoje djece... i imam još nekoliko poznanika i poznanica s kvadraturom sunca i saturna i svi imaju djecu.
sunce označava ličnost i mislim da kod žena doista ne govori o plodnosti i sličnim stvarima.

kod žena sam češće nailazila na neke probleme sa začećem i trudnoćom ako bi u pitanju bila kvadratura ili konjukcija mjeseca i saturna (jer najčešće kod žena mjesec govori o plodnosti), iako ni to nije pravilo. imam također dobru prijateljicu s kvadraturom mjeseca i saturna koja je od puberteta imala velike probleme s menstrualnim ciklusom i sl., stalno neke hormonalne probleme, pa opet, poslije kad se udala je bez problema ostala trudna i sada ima dvoje djece.

plus svega, ti imaš jupiter u 5. kući - VAU!!!!! :top:

La Isla
15.10.2007., 14:13
thanx!
moram priznat da je ovaj dio o odnosu s ocem potpuno istinit. nemamo mi loš odnos, ali SVE ostalo stoji. zato i jesu mojoj sestri uvijek lakše prolazile - tj. jednostavnije, neke stvari, koje su se kod mene uvijek gledale kroz naočale ozbiljnosti zbog velikih očekivanja; ona nije tatina kći (već mamina :zubo:)

Fish 1968
16.10.2007., 12:25
hvala ti na ovakvom objašnjenju, shvaćam :)

a da onda dam cijelu kartu pa mi kažeš?
evo je http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_l_i_hp.72213.14691.gif&res=63&va=&cid=wfafilez3UAK8-u1156802646_1389088590
Evo, u međuvremenu isparila tvoja karta, sva sreća što sam je snimila u glavi. Nije baš moguće forumski napraviti analizu natalne karte, ono što mogu jest izdvojiti nekoliko bitnih stvari u kontekstu potomstva…makar je i ovo vrlo intimno.

• Osnovna kombinacija

Tvoja osnovna kombinacija je lav/rak/vodenjak. Znak lava je bitan i dobar znak po pitanju potomstva jer je on analogan 5. polju. Rak osim što je plodan znak, posebno je vezan i senzibiliziran uz djecu jer mu je prirodni vladar Mjesec. Dakle, skroz dobar početak.

• 5. polje

Počinje znakom scorpio, što je plodan vodeni znak. Većina polja je u znaku strijelca, a u njemu se nalazi konjukcija Jupitera i Urana. Osim što je Jupiter u znaku strijelca u sjedištu, pozicija Jupitera u 5. polju kao što kaže Astrid je sama po sebi plodna i kao takva pokazatelj više djece. Međutim tu je i Uran što situaciju komplicira. Uran u 5. polju je znak da osoba misli da je u vezama sve dozvoljeno, a u kombinaciji s Jupiterom je znak nepažnje i stava "lako ćemo". Što može dovesti do iznenedane, slučajne i neplanirane trudnoće. Ovo je aspekt nepouzdanosti. U kontekstu veza, može značiti više veza odjednom, a po pitanju djece do potomstva s više različitih partnera. Ovaj "otvoreni stav" prema vezama i životu je posljedica strogog odgoja i ograničavajuće situacije unutar roditeljskog doma (vladar Pluton u konjukciji s Saturnom u 4. polju) koji je osobu gušio i vrlo rano suočio s iskustvom gubitka. Zbog takvih iskustava ona nametnute sisteme vrednovanja i vjere pokušava razbiti "nestandardnim" pristupom na polju veza i vlastitog potomstva.

• Venera i Mjesec

Dva planeta koja su važna za prirodnu plodnost su Venera (plod) i Mjesec (trudnoća). Oni u svojoj biti predstavljaju ženu & majku. Mjesec osim što predstavlja, on i opisuje samu trudnoću. Venera u znaku djevice je u padu….pokazuje manjak žemskih hormona (Venera-estrogen). Za trudnoću je potrebna opuštenost i strpljenje 10. lunarnih mjeseci, a strpljenje je nešto što luni u vodenjaku nedostaje.

• Aspekti 5. polja

Iz priložene karte najproblematičnijim po pitanju potomstva vidim dva kvadrata Venere. Venera/Uran & Venera/Jupiter posebno što su oba u vezi s 5. poljem. Mjesto gdje se nalazi Uran u natalnoj karti pokazuje mjesto na kojem je neophodna promjena, područje života koje donosi iznenadna i neobična iskustva koja za sobom ostavljaju duboku i trajnu promjenu. Kvadrat Venera/Uran se zbog svega toga često spominje u kontekstu vanbračnog djeteta. Uran u 5. polju je znak iznenenadne i neplanirane trudnoće, a često i namjerni prekid trudnoće (Uran-slobodna volja). Porođaj se gleda kroz 8. polje, a kako je Uran i vladar tog polja to može biti pokazatelj naglijeg i neplaniranog poroda.

Kvadrat Venere i Urana nosi u sebi dozu egocentričnosti i nedostatak pažnje. A kako Uran izobličuje emotivnu prirodu Venere ovo je i aspekt emocionalne nestabilnosti. Pa problemi na nivou potomstva (Uran kvadrira iz 5. polja) mogu biti povezani uz ćudljivost osobe. Toga što ona u svojoj dubini bježi od intimnosti i teško se posvećuje jednom odnosu, jer se njena ženska strana nije u potpunosti prihvatila.

Ovo je aspekt koji pati od nedostatka ravnoteže, može biti problema s hormonima. Kvadrat Venere i Jupitera je također aspekt pretjerivanja.

Tako da kada se sve ovo sažme, reklo bi se da najveći problemi po pitanju potomstva nisu vezani uz plodnost, već proizlaze iz nedostatka odgovornosti i pažnje, kao i pretjerivanjima čemu je osoba sklona.

P.S. "Quincunx" je termin za inkonjukciju tj. kut od 150 º između planeta.

sasa62
16.10.2007., 13:06
thanx!
moram priznat da je ovaj dio o odnosu s ocem potpuno istinit. nemamo mi loš odnos, ali SVE ostalo stoji. zato i jesu mojoj sestri uvijek lakše prolazile - tj. jednostavnije, neke stvari, koje su se kod mene uvijek gledale kroz naočale ozbiljnosti zbog velikih očekivanja; ona nije tatina kći (već mamina :zubo:)

Nije ni čudo s obzirom na 4 kuću... koliko se sjećam ( jer se karta više ne vidi ) tamo su i Pl i Sa koji i inače sami za sebe nose "problem" s jednim od roditelja koji ima vrlo mali stepen tolerancije odnosno vrlo strog i vrlo krut odgoj a sam Pl u 4 često označava problem prilikom rođenja ili za osobu vlasnika karte ili za njegovu majku.... osim toga mislim i da Ve vlada 4 još u 90 s Ur vjerujem da ti nije bilo veselo, odnosno da si vrlo emocionalno proživljavala sve te stresne trenutke u vlastitom domu...

Mene bi samo interesiralo da li ti stvarno imaš nekakvih zdravstvenih problema na osnovu kojih se plašiš za mogućnost začeća ili si se "prepala" čitajući nekakve tekstove, a bez ikakve realne osnove??? mislim ovdje na eventualne ciste ili eventualne probleme s štitnjačom ili slično tome...

La Isla
16.10.2007., 19:04
Nije ni čudo s obzirom na 4 kuću... koliko se sjećam ( jer se karta više ne vidi ) tamo su i Pl i Sa koji i inače sami za sebe nose "problem" s jednim od roditelja koji ima vrlo mali stepen tolerancije odnosno vrlo strog i vrlo krut odgoj a sam Pl u 4 često označava problem prilikom rođenja ili za osobu vlasnika karte ili za njegovu majku.... osim toga mislim i da Ve vlada 4 još u 90 s Ur vjerujem da ti nije bilo veselo, odnosno da si vrlo emocionalno proživljavala sve te stresne trenutke u vlastitom domu...

Mene bi samo interesiralo da li ti stvarno imaš nekakvih zdravstvenih problema na osnovu kojih se plašiš za mogućnost začeća ili si se "prepala" čitajući nekakve tekstove, a bez ikakve realne osnove??? mislim ovdje na eventualne ciste ili eventualne probleme s štitnjačom ili slično tome...

opet istina. ali, ovaj dio o niskom stupnju tolerancije i krutom odgoju, ipak se ne odnosi na oca (on JE puno tražio od mene, ali je kao osoba drag. ili sam subjektivna jer ga idealiziram :D), već na mamu. također - problem prilikom rođenja - sa mnom joj je bio težak i kompliciran porod.

zdravstvenih razloga za strah nemam - bar zasad (još nisam ni pokušavala zanijeti, tako da, realno gledano, to ne mogu znati. da, strah me bilo zbog nekih interpretacija natalca)
misliš na štitnjaču/ciste, jel bih to trebala provjerit?

La Isla
16.10.2007., 19:20
Tako da kada se sve ovo sažme, reklo bi se da najveći problemi po pitanju potomstva nisu vezani uz plodnost, već proizlaze iz nedostatka odgovornosti i pažnje, kao i pretjerivanjima čemu je osoba sklona.

to JEST bilo, ali je prošlo.
već neko vrijeme, navike su mi promijenjene :zubo:, tako da sam stvarno prevazišla taj nedostatak predanosti, možda čak i neodgovornost i neku vrstu sklonosti ekscesima (mada je to relativno, šta je nekom osoba sklona eskapadama, drugome je to ... mala beba :D)
IPAK ostaje taj problem, što mi se uvijek, ciklički, u životu pojavi neki muškarac koji aktivira upravo tu moju stranu. npr. i kad se poželim smiriti i bude mi dosta svega, spetljam se baš s tipom koji je sve samo ne smiren. umjesto da sam s nekom dobricom, nažalost.
hvala fish! :kiss:

sasa62
16.10.2007., 21:18
Nisam ni rekao da je to u pitanju otac, već sam rekao - jedan od roditelja- ...

Što se provjeravanja tiče svakako treba vršiti kontrole ali u smislu kakve kontrole i inače žene trebaju raditi, jer da imaš eventualnih problema s navedenim već bi se bili manifestirali i dosad. Stoga nema nikakvog razloga za zabrinutost, a pogotovo ne da sama sebe plašiš nepostojećim razlozima, a na osnovu nečeg što si negdje pročitala....

Dorée
28.06.2008., 00:45
jeli istina da je sedma kuća drugo dijete ,i što bi onda značio jupiter u sedmoj u ovnu(moja mama ima to ima,pa bi to predstavljalo mene:zubo:)

S T E L I U M
29.06.2008., 10:11
jeli istina da je sedma kuća drugo dijete ,i što bi onda značio jupiter u sedmoj u ovnu(moja mama ima to ima,pa bi to predstavljalo mene:zubo:)

Mama te je vjerojatno zvala "sreca mamina" :D za razliku od moje koja me je zvala "furija mamina" :zubo: (mars u 5.polju) .

Suspirium
29.06.2008., 10:15
5 polje 1 dijete i djeca općenito, 7 polje 2 dijete, 9 treće.

e sad kad nalete kvadrati i opoziciju kroz osi tih polaj to znači neimanju tog djeteta tog rednog broja.

S T E L I U M
29.06.2008., 10:40
Meni je u 5.polju Pluto koji ce simbolizirati jednu dominatorku po cijim se taktovima mora plesati inace :buum: .
U 7.polju je Neptun koji ce simbolizirati muzicara koji je definisao novi muzicki pravac - poslije svih onih 844 nepotrebna. :D
U 9.polju mi je mars sa sjevernim cvorom koji ce predstavljati MVP-a(most valuable player) NBA lige.
Stelij SU,MER,VEN u 11.polju ce biti zaduzen za ostale, ne manje vazne smogovce. :mig:

Ostalo mi je jos samo da nadjem djevu koja bi bila spremna na taj projekt, odnosno da joj, po receptu Fish-ine babe predjem gacama preko... :rofl:

Emilly2
29.06.2008., 11:48
Uh.vise puta sam postavila ovo pitanje,ali nikako da povezem sada kada ucim astrologiju,kako se u mom natalu vidi da sam imala vise ranih trudnoca(prva bila sa 16 god)?To mi je jednom prilikom jedan astrolog i rekao,ako neko moze da mi pojasni,pliz..

Emilly2
29.06.2008., 11:57
U svakom slučaju dobro da si napomenula, jer je situacija Sunca u 5. polju dosta polna (inače je 5. kuća sjedišta i kuća stvaralaštva), pa je samim time jači signifikator. Moje iskustvo je da pozicija Sunca u 5. polju ima dosta jak polaritet glede potomstva. To je i razlog zbog čega ga i uvrstih među osnovnije točke. Dakle, ako Sunce nije aflicirano, a ostali pokazatelji plodni onda je dosta jak znak više djece, a ako je snažno aflicirano, onda u praksi može biti i da ih nema.

Ako se dobro secam,na jednom od predavanja P.Petkovica,mislim da je govorio o tome da Sunce u 5.ili kao vladar 5.uglavnom govori o jednom detetu(karakteristika Lava-jedan,jedini,samo on,itd).

Dorée
29.06.2008., 16:08
5 polje 1 dijete i djeca općenito, 7 polje 2 dijete, 9 treće.

e sad kad nalete kvadrati i opoziciju kroz osi tih polaj to znači neimanju tog djeteta tog rednog broja.

u 5. polju imam pltona koji u kvadratu s mjesecom ,venerom ...,da li to znači onda da mi ond aprvo dijete predstavlja sedmo polje
u 7 polju. imam urana i neptuna

astrid
01.07.2008., 21:18
Ako se dobro secam,na jednom od predavanja P.Petkovica,mislim da je govorio o tome da Sunce u 5.ili kao vladar 5.uglavnom govori o jednom detetu(karakteristika Lava-jedan,jedini,samo on,itd).

što se mene tiče - točno. meni je vladar 5. kuće, koja je u lavu, sunce i imam jedno dijete.

Totto
03.07.2008., 15:44
Za trudnoću bitan je položaj Mo i Ve i aspekti koje čine s ostalim planetama, te prema tome kvadrat So Sa uopće nije bitan...

blago se meni:(

evo natalna karta

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_mh.51887.24785.gif&res=100&va=&cid=vuefilewkNH2j-u1085688576

a evo stvarna priča - sa 15 god sam ostala trudna i pod pritiskom roditelja išla na pobačaj:(

sa 24 god sam ostala trudna i silno željeno dijete izgubila u 4 mj. trudnoće (spontani):tuzni:

e, sad

Saturn u 5.kući u djevici

vladar 5 kuće sunce u 12 kući u biku radi kvadrat sa prokletim saturnom u 5 kući (luck me:visi:), kvadrira Mjesec u 11 kući koji radi opoziciju na saturn u 5 kući....:horor::bang:

ufam se u veneru u biku u 12 kući(domicil i egzaltacija), pa na krasnu konj sa Marsom, trigon sa Saturnom, sekstil sa Mjesecom te da kvadrat s Jupiterom ne bu pretegnuo na krivu stranu :moli:

želim li djecu?

život bez djeteta bio bi besmislen, eto....

Saša, imaš kakvu riječcu utjehe :kukuc:

Totto
03.07.2008., 15:48

moja tata ima sunce u 5 kući u jarcu i ima najmanje dvoje djece, a više ih je moglo biti (mama je imala problematične trudnoće, spontane pobačaje)

još ne znam za koje izvanbračno :cerek:

ja bi bila sretna, the more, the merrier:cerek: hm, izuzev pitanja naslijeđivanja - bikica u meni kaže - prste dalje - TO JE MOJE!!!!:lol::lol::lol:

Miin
03.07.2008., 21:48
procitala sam sad u temi od Leonidas27- potomstvo u natalnoj karti- da sunce u opoziciji sa saturnom znaci nedostatak djece kod zena! To ja imam u svojoj karti! Sva sam van sebe sad i hvata me panika!
Sunce mi je u ovnu, tocnije na nest malo manje od jednog stupnja ovna u cetvrtoj kući(na granici sam ribe i ovna). peta kuća počinje mi u ovnu, mars mi je pak u ovnu u cetvrtoj kući negdje na cetiri pet stupnjeva.
Saturn mi je u vagi na negdje cetiri stupnja a do njega su mi odmah jupiter i mjesec!
podznak mi je skorpia i venera mi na 26 stupnjeva riba!!
molim pomoć nekog ko se bolje razumije u to!!!!
Fakat me hvata panika!!! tOTALNO SAM SE IZBEDIRALA!!!
HOĆU LI IMATI DJECU???

zvonkaaa
04.07.2008., 16:38

a neeeeeeeću
meni je peta u lavu, tj sunce vlada petom
neću samo jedno dijete...
imam urana u 7. :D jel to znači da će mi drugo dijete biti mali lumen, ha? :D

inače, ja bih troje (1 regular + blizanci za van, hehe)

Drakulj
04.07.2008., 17:06
Mama te je vjerojatno zvala "sreca mamina" :D za razliku od moje koja me je zvala "furija mamina" :zubo: (mars u 5.polju) .

He he he! I mene... Isto Mars u 5. :D

Ruralna
14.07.2008., 14:01
Hm. Ja isto imam Mars u 5. kući. Jel to ok?
Inače me baš zanima hoću li uopće imati djece?
Netko mi je jednom rekao da mi ne vidi nikakve brakove i sl, pa me brine ima li bar djece:ne zna:

bauble neu
23.07.2008., 20:52
Ne moze nikada tako da se gleda samo na osnovu jednog aspekta,nego postavi kartu pa da vidimo..

http://i25.tinypic.com/4lj7l3.gif

Evo link na moj natal. Pitanje isto kao i Miin, isto imam opoziciju Sunce-Saturn, sad me zanima ako zbilja nista od vlastitih kikića hoce bit posvajanje ili nist ni od toga.
A bas sam u razdoblju kad prizeljkujem bebu :(

suzette
23.07.2008., 22:05
http://i25.tinypic.com/4lj7l3.gif

Evo link na moj natal. Pitanje isto kao i Miin, isto imam opoziciju Sunce-Saturn, sad me zanima ako zbilja nista od vlastitih kikića hoce bit posvajanje ili nist ni od toga.
A bas sam u razdoblju kad prizeljkujem bebu :(

nekoliko faktora ne znači ništa
recimo ja imam loše postavljenu veneru, pa sam normalno rodila,

obzirom da vladar pete kuće, mars, dobro aspektira mjesec, a i općenito ti je mjesec dobro aspektiran, mislim da si premlada da bi se zbog toga brinula.
saturn u 5. može označiti malo djece i/ili rađanje djece kasnije (od 30. godine života nadalje:))))

bauble neu
24.07.2008., 14:25
:s

splasilo me kad sam usporedila i skuzila isti polozaj planeta kao sto je ona gore navela. Ok, prepustam se nadanju. thnx

mush mushi
24.07.2008., 23:10
da li opozicija mjeseca i marsa daje probleme sa porodom? nešto sam slično negdje pročitala....opozicija mi je 2 - 7. kuća a Mjesec ima loše aspekte sa Saturnom (90) i konj. sa Neptunom

vyktorya
25.07.2008., 21:57
Meni je vladar 5. polja Jupiter koji se nalazi u 5. polju u Jarcu. U kvadratu je sa konjukcijom Mars-Pluton u Vagi u 3. Ostali aspekti: sekstil Merkur, trigon Venera u djevici u 1.
Kako meni stoje djeca po vasem misljenju?

suzette
26.07.2008., 10:40
djeca, začeće, sterilitet su meni osobno preozbiljna pitanja da bi se na njima raspravljalo na forumu,
a da prethodno niste bile kod ginekologa i utvrdile stvarno stanje stvari,
te shodno tome liječite eventualni problem.
niti sam ja specijalist za to pitanje,
jedino vas mogu razuvjeriti iz osobnog primjera da sam ostala trudna normalno u 23. godini
jest da sam imala policistine jajnike (Venera op. Uran i Pluton), vrh 5. kuće Vodenjak,
znači vlada tradicionalno Saturn, koji je u kv. sa Jupiterom,
no imam dobre aspekte Mjeseca u Biku (trigon s Uranom i Plutonom),
premda je Mjesec u konj. s Marsom
bla bla

:) :) :)

a tko zna odgovore na ova pitanja, svaka mu čast :)
ja znam da ne znam sve :)

suzette
26.07.2008., 10:44
da li opozicija mjeseca i marsa daje probleme sa porodom? nešto sam slično negdje pročitala....opozicija mi je 2 - 7. kuća a Mjesec ima loše aspekte sa Saturnom (90) i konj. sa Neptunom

svaki porod je problematičan :eek:
bar je meni bio i ne bih to više ponovila
divim se ženama koje to "obave" svake 2-3 godine
po nekoliko puta, a da ne trepnu:s:top:

jagodica_bobica
26.07.2008., 11:08
imam neke astro knjige i čitam u njima(a i prije sam na takva tumačenja nailazila) da sunce u lavu u petoj kući daje jedno ili nijedno dijete.
to mi baš i nije jasno..nije li sunce lavova zvijezda i nije li peta kuća kuća lava..?dakle, sve je na svom mjestu pa kako onda to može ukazivati na neke probleme u potomstvu?

suzette
26.07.2008., 11:27
imam neke astro knjige i čitam u njima(a i prije sam na takva tumačenja nailazila) da sunce u lavu u petoj kući daje jedno ili nijedno dijete.
to mi baš i nije jasno..nije li sunce lavova zvijezda i nije li peta kuća kuća lava..?dakle, sve je na svom mjestu pa kako onda to može ukazivati na neke probleme u potomstvu?

ne bih ja to promatrala kao problem,
5. kuća je kuća djece, kreativnosti, zabave,
dan ima samo 24 sata, kako će netko s tom pozicijom
biti i kreativan i zabavljati se i još odgajati djecu?!?!?!?!?
teško:rofl:

jagodica_bobica
26.07.2008., 11:54
ne bih ja to promatrala kao problem,
5. kuća je kuća djece, kreativnosti, zabave,
dan ima samo 24 sata, kako će netko s tom pozicijom
biti i kreativan i zabavljati se i još odgajati djecu?!?!?!?!?
teško:rofl:

hahahahahah..da, možda imaš pravo..:)
ovako, što reći iz ovoga- meni je dakle, sunce u lavu u 5. kući i tu mi je jupiter.
jupiter je u sekstilu s venerom i marsom i u polusekstilu s mjesecom, a sunčeko je u sekstilu s mjesecom, trigonu s venerom i u kvadratu s uranom..
ili se za potomstvo treba gledati nešto drugo? možda mjesec, venera?

Lutijena
26.07.2008., 17:59
djeca, začeće, sterilitet su meni osobno preozbiljna pitanja da bi se na njima raspravljalo na forumu,
a da prethodno niste bile kod ginekologa i utvrdile stvarno stanje stvari,Slazem se.Generalno za decu treba pogledati 5 kucu,planete u njima (ako ih ima),vladara 5 kuce i mesec koji predstavlja samu zenu i trudnocu.Porodjaj se posmatra kroz 8 kucu.

* Kali *
27.07.2008., 15:30
onda će moje potomstvo biti dosta ratoborno :p mars u 5., još u trigonu s mjesecom u ovnu :D
sreća da su svi aspekti marsa ok:)
ali koliko znam, nije baš dobro imati marsa+neptuna u 5., bar što se ovog tiče
:flop:

suzette
27.07.2008., 15:34
onda će moje potomstvo biti dosta ratoborno :p mars u 5., još u trigonu s mjesecom u ovnu :D
sreća da su svi aspekti marsa ok:)
ali koliko znam, nije baš dobro imati marsa+neptuna u 5., bar što se ovog tiče
:flop:

a čuj, negdje moraju biti i saturn i mars i pluton....
sve to ima nekakvog smisla:)
meni je vodenjak na vrhu 5.... :) dakle, tradicionalno vlada saturn....

* Kali *
27.07.2008., 15:43
a čuj, negdje moraju biti i saturn i mars i pluton....
sve to ima nekakvog smisla:)
meni je vodenjak na vrhu 5.... :) dakle, tradicionalno vlada saturn....

istina, mogla sam i gore proć :)
meni je strijelac na vrhu 5., i sve 5 s tim.. jupiter mi je u 4., "iza leđa", i ima samo jednu inkonjukciju(mjesec,9.) koju redovito ignoriram. nisam na čistu s ovim, može objašnjenje plz:)

Lutijena
27.07.2008., 16:57
Kali,nije to tako lose,mozda ce ti dete biti ovan u horoskopu,ima puno simbolike,a jos ti je mars u trigonu sa mesecom,nije to uopste lose.

* Kali *
27.07.2008., 20:01
Kali,nije to tako lose,mozda ce ti dete biti ovan u horoskopu,ima puno simbolike,a jos ti je mars u trigonu sa mesecom,nije to uopste lose.

egzaktnom trigonu, i vrlo sam zadovoljna time :lol: :top: samo nek bude, ako uopće bude, i sama sam malo "ovnovska" haha:D
nego, ovaj jupiter mi je zbunjola

Lutijena
28.07.2008., 00:35
Jupiter kao vladar je dobar,ne znam zasto te plasi....Benefik i to najveci. Mozda ces dete zaceti u inostranstvu,koliko sam shvatila povezan je sa devetom kucom,a i sam jupiter predstavlja inostranstvo.

suzette
28.07.2008., 08:56
interesantne su poveznice između mene i moje kćeri
ja sam podznak vaga, ona ima vagu u 1. kući
ja imam mjesec trigon uran, ona ima mjesec u vodenjaku
ja imam mjesec trigon pluotn, ona ima mjesec kvadrat pluton,
ja imam merkur kvadrat jupiter, ona ima merkur konjunkcija jupiter...
ja imam jupiter kvadrat saturn, ona ima jupiter opozicija saturn
ja imam merkur u ovnu, ona ima merkur kvadrat mars ....
:) :)

* Kali *
30.07.2008., 19:26
Jupiter kao vladar je dobar,ne znam zasto te plasi....Benefik i to najveci.

Ma neeee, ne plaši, nema straha od njega:top:
kažem samo da u biti nisam prokužila tu inkonjukciju i njezino ispoljavanje, pa je ignoriram lagano :D

Mozda ces dete zaceti u inostranstvu,koliko sam shvatila povezan je sa devetom kucom,a i sam jupiter predstavlja inostranstvo.

a, pa da, mjesec 9., jupiter 4. kuća, haha, vidiš nisam o tome razmišljala;)
Lutijena :five:

stella77
01.08.2008., 07:48
Sto se tice djece u Natalnoj Karti: moja prijateljica ima Saturna u 5.kuci u Vodenjaku i ima dvije lijepe kceri. Zasto? Jer joj vladar 5.kuce, Uran ima lijepi trigon sa Saturnom. Znaci vladar te kuce i planeta u toj kuci moraju biti u harmoniji.
Obratno je, ako vladar 5.kuce pravi kvadrat ili opoziciju sa planetom u 5.kuci: u tom slucaju je tesko imati djecu.

Negdje sam procitala da za djecu vladar 8. i 5.kuce moraju biti u dobrom aspektu. Da li je to istina, nisam imala primjer.

Znaci, znak na vrhu 5.kuce i nije toliko bitan iako sam primjetila da poznati ljudi (muskarci) sa podznakom Vage (5.kuca u Vodenjaku) imaju malo djece.

Ima slucajeva gdje se vidi, da zenska moze imati djecu a nema ih. Jednostavno zato, jer je sama (nije nasla pravog partnera).

Lp

sosava
08.08.2008., 15:35
moja majka ima nas petoro. Interesuje me koje je dete kojom planetom predstavljeno?
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_06_mama.52486.9233.gif&res=100&va=&cid=cyffileenIKke-u1170418394

yellowmellon
16.08.2008., 17:06
joj, kad citam sve ovo, nije mi bas svejedno.

ja sam blizanac/skorpija/mjesec u vodenjaku
partner ovan/ovan/mjesec u lavu

na mojoj natalnoj je 5. polje prazno između ribe i ovna (jel se tako kaze?),
a u njegovoj je 5. polje u raku.

moze pomoc?

hvala unaprijed :*

evo karte.

http://tinypic.com/view.php?pic=2dtn0qw&s=4

hvala ti :)

Emilly2
17.08.2008., 01:17
moja majka ima nas petoro. Interesuje me koje je dete kojom planetom predstavljeno?
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_06_mama.52486.9233.gif&res=100&va=&cid=cyffileenIKke-u1170418394

Postavi kartu svoje majke,inace su deca predstavljena kucama a ne planetama-5.polje je 1.dete,7.polje 2,9.polje trece,itd.

Emilly2
17.08.2008., 22:35
yellowmellon,krenes od 5.polja(1.dete),5.poljem vlada Mars,7.poljem(drugo dete) vlada Venera,9.poljem(trece dete)Sunce,11.poljem(cetvrto dete)opet Venera,1.poljem(peto dete)opet Mars.
Naravno za svaku od tih planeta mora se pogledati gde su otisle-u koji znak,gde su im dispozitori,itd.
Interesantno je sto su vladari tih polja(5,7,9,11,1)svi u blizancima i jedan u ribama,dakle u duplim znacima,vladar 5.polja(polje dece) je u ribama pa govori o vecem broju (dece).:D

yellowmellon
18.08.2008., 13:25
tnx emilly.

:)

ion321
24.08.2008., 18:03
Slazem se.Generalno za decu treba pogledati 5 kucu,planete u njima (ako ih ima),vladara 5 kuce i mesec koji predstavlja samu zenu i trudnocu.Porodjaj se posmatra kroz 8 kucu.

To sve, ali veliki značaj ima i Venera za trudnoću.:)

Hermione Granger
01.09.2008., 10:12
Ovako: ja sam rak, sa mjesecom u biku.Mjesec je u 5. kući, a ondje su i sj.mj. čvor i lilith, i oni su svi također u biku.A i cijela 5. kuća je u biku. Što bi to moglo značiti za moju buduću dječicu? :D Gdje se može vidjeti kada ću ih imati? I nadam se da će biti curica, ne volim mušku djecu! :mad::D Merci beaucop!

zvonkaaa
02.09.2008., 12:44
po čemu se vidi da bi netko mogao imati blizance?
evo, ja bih jako htjela blizance (curicu i dečka)...genetski i postoje predispozicije, jer je moja baka imala brata blizanca :D

kako se to vidi u natalu?

zvjezdoznanac
02.09.2008., 14:46
po čemu se vidi da bi netko mogao imati blizance?
evo, ja bih jako htjela blizance (curicu i dečka)...genetski i postoje predispozicije, jer je moja baka imala brata blizanca :D

kako se to vidi u natalu?

Blizance najviše daju dvotjelesni znaci,Blizanac,Ribe i Strijelac(znak,podznak i Mjesec tamo), a također i 5.kuća u tim znacima(ne mora jedno i drugo). Što partneri imaju više naglašenih dvotjelesnih znakova veća je mogućnost dobijanja blizanaca!

krademjabuke
02.09.2008., 21:35
5.kuća u lavu bi trebala biti dobar znak za plodnost jel da?:moli:
Meni su rekli da bi ove godine mogla ostat u drugom stanju:o:eek:, nadam se da ne..Prerano mi je rađat s 19:rofl:

zvjezdoznanac
03.09.2008., 14:28
5.kuća u lavu bi trebala biti dobar znak za plodnost jel da?:moli:
Meni su rekli da bi ove godine mogla ostat u drugom stanju:o:eek:, nadam se da ne..Prerano mi je rađat s 19:rofl:

Ovisi o planetima u 5.kući(da li ih imaš) i o Vladaru 5.kuće(u ovom slučaju Suncu) u koji je otišao znak i koji su mu aspekti..

zvonkaaa
03.09.2008., 14:35
Blizance najviše daju dvotjelesni znaci,Blizanac,Ribe i Strijelac(znak,podznak i Mjesec tamo), a također i 5.kuća u tim znacima(ne mora jedno i drugo). Što partneri imaju više naglašenih dvotjelesnih znakova veća je mogućnost dobijanja blizanaca!

a imam sunce u strijelcu, i to je sve od dvotjelsnih znakova, što se tiče ovih zadanih stvari za djecu

ali to sunce je vladar 5. polja :D

krademjabuke
03.09.2008., 14:37
Ovisi o planetima u 5.kući(da li ih imaš) i o Vladaru 5.kuće(u ovom slučaju Suncu) u koji je otišao znak i koji su mu aspekti..

Ne, ja sam vodenjak.
Moja peta kuća je u Lavu, nemam nikakvih planeta u 5.:(
Šta to znači?
Da neću imat djecu?:eek:
E da Sunce mi je u 10.

zvjezdoznanac
03.09.2008., 14:40
a imam sunce u strijelcu, i to je sve od dvotjelsnih znakova, što se tiče ovih zadanih stvari za djecu

ali to sunce je vladar 5. polja :D

Samo Sunce je dovoljno a još je i vladar 5.kuće! Sad samo nađi partnera koji ima nešto dvotjelesno i... šanse za blizance postoje!

zvjezdoznanac
03.09.2008., 14:42
Ne, ja sam vodenjak.
Moja peta kuća je u Lavu, nemam nikakvih planeta u 5.:(
Šta to znači?
Da neću imat djecu?:eek:
E da Sunce mi je u 10.

Znači Sunce je u Vodenjaku u 10 kući(to i ja imam:)) Znači karijera ti je jako bitna u životu! Prema aspektima Sunca treba procijeniti da li ćeš i koliko ćeš imati djece.

krademjabuke
03.09.2008., 14:43
Ja imam Mjesec u Ribama, znači da i meni postoji šansa za Blizance,a pošto mi partner ima Mjesec u Strijelcu i ASC U Blizancima..:rofl:

zvonkaaa
03.09.2008., 14:43
Samo Sunce je dovoljno a još je i vladar 5.kuće! Sad samo nađi partnera koji ima nešto dvotjelesno i... šanse za blizance postoje!

imam jednu ribu u planu, u biti kad pogledam ne mogu pobjeći od riba čak ni da hoću :D

ali to je samo ovako hipotetsko pitanje, nje da mi se žuri, ipak smo mi strijelci među mladolikijim i mlađahnijim znakovima zodijaka :D

krademjabuke
03.09.2008., 14:44
Znači Sunce je u Vodenjaku u 10 kući(to i ja imam:)) Znači karijera ti je jako bitna u životu! Prema aspektima Sunca treba procijeniti da li ćeš i koliko ćeš imati djece.

Sunce je relativno slabo aspektirano i ne, nisam luda za karijerom iako sve upućuje na isto:ne zna:
E a šta ne bi 5. u Lavu trebala biti dobar znak?

zvjezdoznanac
03.09.2008., 14:46
Ja imam Mjesec u Ribama, znači da i meni postoji šansa za Blizance,a pošto mi partner ima Mjesec u Strijelcu i ASC U Blizancima..:rofl:

sam Mjesec je ipak slabiji pokazatelj od Sunca.. jedino ako imaš još nešto u dvotjelesnim znacima?

krademjabuke
03.09.2008., 14:47
ništa..:(
osim marsa u strijelcu:zubo:
ali on ima hrpu blizanaca pa je to valjda dovoljno..however, bitno mi je da uopće mogu imat djecu, pošto sam imala sranja s dotičnim organima:(

ivco
12.09.2008., 09:41
Pozdrav svima. Uvijek me pomalo zanimala astrologija, pa me zanima imate li preporučiti koju dobru knjigu za početnika.

Ja i MD želimo bebu ali nam baš ne ide. Medicinski je kod mene sve u redu, kod njega nije.

ja sam strijelac, podznak rak, mjesec u djevici
Koliko sam skužila po vašim postovima bitna je peta kuća i planete u njoj. Kako se određuje koji je vladar koje kuće? Meni je 5. kuća u vagi, saturn i pluton su u petoj kući, piše da je sunce na kraju 5 kuće pa prebacuju u 6. kuću.
Rekli ste da su bitni još i venera i mjesec, venera u sekstilu s jupiterom, mjesecu sekstilu s saturnom, plutonom, venerom i ascedentom, kvadrat s uranom.

Partner lav, podznak djevica, mjesec u strijelcu
5. kuća u jarcu(što baš nije dobro koliko sam skužila), nema planeta u njoj. netko je napisao da je kod muškaraca bitna 11. kuća, njemu je u raku, u njoj jec sunce.

I nešto me jako zanima, da li se u horoskopu mogu vidjeti i usvojena djeca?

Hvala

Hermione Granger
02.12.2008., 07:19
Je li vam se kroz praksu pokazala točnom postavka o 5. kući kao signifikatoru 1. djeteta, 7. kući 2. djeteta, etc. ?

Mojoj maman sam prvo dijete, dakle, predstavljena sam njenom 5. kućom.
No, ona ima Saturn u 5. kući, a i vladar 5. kuće je isti taj Saturn koji iz 5. kuće pravi kvadrat na njen Mjesec.

A meni Saturn nije osobito naglašen u horoskopu, taman koliko treba.
Dakle, nisam predstavljena Saturnom.

Također, mama nije imala problema sa mnom, nisam nikada bila problematično dijete.Dakle, nije ni to.

Što me dovodi do zaključka da se mora raditi o nepovoljnim vanjskim okolnostima u maminom ( a i mom ) životu, koje su trajale negdje do kraja moje 7. godine.

Znači, mnogo je uglova iz kojih se može promatrati jedna stavka u nečijem horoskopu. I sve mi se više čini da je umjetnost pogoditi o kojoj se između bezbroj mogućih opcija točno radi.
Jer meni je lako doći do gornjeg zaključka pošto se radi o meni, no kako bi neki astrolog to na neviđeno mogao zaključiti ? Radi li se o tome kada se naglašava važnost komunikacije između astrologa i njegova klijenta ?

Fish 1968
02.12.2008., 09:46
Mojoj maman sam prvo dijete, dakle, predstavljena sam njenom 5. kućom.
No, ona ima Saturn u 5. kući, a i vladar 5. kuće je isti taj Saturn koji iz 5. kuće pravi kvadrat na njen Mjesec.

A meni Saturn nije osobito naglašen u horoskopu, taman koliko treba.
Dakle, nisam predstavljena Saturnom.
Kako to misliš nije naglašen....prima samo 250 aspekata? :zubo:
Također, mama nije imala problema sa mnom, nisam nikada bila problematično dijete.Dakle, nije ni to.

Što me dovodi do zaključka da se mora raditi o nepovoljnim vanjskim okolnostima u maminom ( a i mom ) životu, koje su trajale negdje do kraja moje 7. godine.

Znači, mnogo je uglova iz kojih se može promatrati jedna stavka u nečijem horoskopu. I sve mi se više čini da je umjetnost pogoditi o kojoj se između bezbroj mogućih opcija točno radi.
Baš zbog simbolike Mjeseca, majka nesvjesno prenosi svoj stav u vezi majčinstva na vlastitu kći. Vas dvije imate čak i isti aspekt, napeti aspekt Mjesec-Saturn (oni isti podsvijesni strahovi koje ona ima u vezi svog majčinstva "ugrađeni" su i tebi). :)

Mislim da bi bilo jako korisno za tebe kada bi što iskrenije i što češće razgovarala (Merkur) s majkom o tome, ako ti ona uopće bude mogla išta reći (kvadrat Saturna). No čitaj između redova i istražuj (i njen odnos s majkom) koliko god možeš. Svašta korisnoga možeš saznati. :mig:

Suspirium
02.12.2008., 10:16
pa evo da pohvalim Fish, ova tema i ona o Osobinama karaktera su dvije zaista super teme sa njene strane.

Ja ću samo reći kako se vidi da osoba nema ili teško postiže djecu.

Vladar 5 polja u kvadratu sa Saturnom ili Plutonom. Mars i Uran će donijeti probleme , nezgodne. Naglašavam da se radi o kvadratu i orbis do 3 mora biti.

Hermione Granger
02.12.2008., 10:44
Hej, hvala na odgovoru, još jednom! :cerek:

Ha, nisam gledala po broju aspekata, orjentir mi je bilo to da nit' je u Jarcu nit' mi vlada osobnim planetama. No, očito ga nisam trebala tako lako otpisati. Ipak je to Saturn. :D

Pokušat ću malo po malo razgovarati s njom o tome, baš me zanima kako je ona percipirala to prvo iskustvo majčinstva. I je li se osjećala loše iz nekih razloga.

Fascinantno mi je kako se to prenosi sa majke na dijete, iako je dijete onda donekle unaprijed determinirano okolnostima s kojima nije imalo mnogo veze. No, tu valjda nastupa karmička astrologija. :ne zna:

n.gemini
02.12.2008., 13:52
Vladar 5 polja u kvadratu sa Saturnom ili Plutonom. Mars i Uran će donijeti probleme , nezgodne. Naglašavam da se radi o kvadratu i orbis do 3 mora biti.

Ej znaci to sto je meni vladar 5. polja Sunce u kvadratu sa Saturnom ali s orbisom vecim od 3 stepena ne moze ovdje da se primjeni? :klap:

Petlja
03.12.2008., 17:09
Pozdrav...zanima me što mislite da li ću ja imati djece?

Jedan astrolog me upozorio da ne bi trebala ...ali ja sad kad sam malo upoznala astrologiju...nekako mi se čini da mi je majčinstvo ipak ok postavljeno (ne znam možda griješim)...pogotovo kad sam vidjela puno iskvadriranih i ugroženih Vladara 5. i planeta u 5. a imaju preljepu dječicu.

Mjesec mi je u Raku (plodan)

5.kuća u Lavu ,Sunce u 1.kući u Biku (plodan)

Sunce 60 Mjesec

Sunce 0 Mars(plodan) i Sunce 0 Venera(plodna)----sve u Biku

---------Problematična mi je Vladarka Venera 180 Uran ....da li taj jedan jedini aspekt može pridonjeti tome da ja ne bi trebala rađati ???!!!:ne zna:

(drugi astrolog je pak predložio da je samnom sve ok,al da će mi muž bit neplodan...što mi je nekako shvatljivije...sa Neptunom (opijati) u 8.(trudnoća)...pa možda umjetna oplodnja...

malo sam opširna...:D

Amidala84
04.12.2008., 12:04
Bok svima!
Zanima me dal se iz ovih podataka o meni moze vidjeti: Kad cu se udati? i Kolko cu djece imati?
Meni je: Sunce u Biku 11 kuca
Mjesec u Blizancima 12 kuca
Venera u Biku 11 kuca
Mars u Škorpionu 5 kuca
Pluton isto u Škorpionu u 5 kuci
I Saturn u Škorpionu u 5 kuci

Ako treba jos kakve podatke, napisat cu i to.
Molim sve koji znaju to protumacit, neka mi nesto napisu. Hvala puno!:mig::W

Žulaj
09.12.2008., 16:14
nekaj sam si baš razmišljala,
jedinica sam, i cijeli život mi je žao kaj je tak, ali nakon mene jednostavno nije uspjevalo :ne zna:

mene zanima, koje su šanse da je npr moja natalna, neizravno utjecala na to kaj su moji ostali zakinuti za još djece.
jel to uopće moguće, da natal jednog čovjeka, na takav način može utjecati na živote drugih?

madcox
10.12.2008., 18:55
Dali sam dobro shvatila? :confused::confused:

gledala sam prvo 5to polje - tamo imam Ribe, dakle plodno i ženski znak , dakle prvo dijete ženskog spola (i stvarno imam 10to mjesečnu kćer)

a onda sam gledala 7mo polje - tamo imam Bika, opet plodno i ženski znak, dakle drugo dijete opet curica???? :ne zna:

krademjabuke
10.12.2008., 19:34
nekaj sam si baš razmišljala,
jedinica sam, i cijeli život mi je žao kaj je tak, ali nakon mene jednostavno nije uspjevalo :ne zna:

mene zanima, koje su šanse da je npr moja natalna, neizravno utjecala na to kaj su moji ostali zakinuti za još djece.
jel to uopće moguće, da natal jednog čovjeka, na takav način može utjecati na živote drugih?

Ne!
To eventualno može utjecati na tvoju djecu, ne na djecu tvojih roditelja..
Očito u njihovim kartama postoje pokazatelji za jedno ili nijedno dijete

Žulaj
10.12.2008., 19:45
Ne!
To eventualno može utjecati na tvoju djecu, ne na djecu tvojih roditelja..
Očito u njihovim kartama postoje pokazatelji za jedno ili nijedno dijete

zar se ne mogu u nečijoj karti vidjeti braća i sestre i "predispozicije" za imati ih?

Miss_Kruskica
10.12.2008., 21:30
Ja bih tako jako zeljela imati blizance u zivotu i imam neke genetske prednosti...:mig::lol::cerek::top:
Pa zna li neko,koje karakteristike astroloski trebas imati za blizance...:confused:
mozda glupo pitanje...:ne zna::lol:

krademjabuke
10.12.2008., 21:59
Ja mislim da je zvjezdoznanac čak ovdje napisao da su potrebni ASC ili Sunce u Ribi, Blizancima ili Strijelcu...
Imaš negdje na ovom topicu, pročitaj ga!:top:
Još ako imaš genetske predispozicije..:cerek:
Recimo dobar primjer su Angelina i Brad (Blizanac+Strijelac, s time da Brad ima i genetske predispozicije!)

papavero
14.12.2008., 02:05
Znaci, ja sam predstavljena 5.kucom u karti moje mame. Ok. Na vrhu kuce je Bik - dakle, mamina Venera je u Strijelcu (XII). Meni je Mjesec u Strijelcu (X). Mamin Mjesec je u Jarcu(I), moja Venera je u Jarcu (XI). :cerek: joj sto lolim astrologiju!

Petlja
14.12.2008., 08:41
Ajde da i ja stavim primjer kako se kod mene nasljedio znak Raka...:D

Mama mi je u podznaku Rak...Sestri su Sunce i Venera u Raku...a meni Mjesec...

Moji nećaci (sestrini klinci) su oboje podznak Rak...

Graham
20.12.2008., 02:52
Kako bi se gledao porod kroz chart?

beba ili sin
04.01.2009., 10:26
Evo da i ja dam mali doprinos ovoj temi pošto imam dvoje djece.:).Moja 5. kuća počinje u strijelcu,završava u vodenjaku.U njoj je venera u jarcu u konj. s marsom iz 4. kuće. U op. je s jupiterom i u kv. s mjesecom.I nisu neki lijepi aspekti.Trudnoća baš nije došla u najsretnije vrijeme ,ja studentica, bud. muž tkđ.Mladi i nezreli.Naravno da prekid trudnoće nije dolazio u obzir.Ipak je tu i saturn prisutan u vidu dispozitora,a on je otišao u kuću braka.Pa smo se valjda morali vjenčati da sve bude po saturnovom.Tako se moja venera rodila u znaku vage.:)
Drugo dijete ,7. kuća, ribe, neptun je otišao u 3. kuću u konj. sa suncem.Moj sin ima sunce u ribama.A saturn koji je u toj 7. kući u konj. sa kironom,dao mu je sve tegobe koje se povezuju s njim.I tako mi neprestano hodočastimo od doktora do doktora.Pitam se ima li tomu kraja, hoće li ga više taj saturn pomilovati.Naravno, njemu se smjestio u 6. kuću.Ne znam šta da mislim o tome.

Lomećivalove
13.01.2009., 12:59
Da li se prenatalne traume i ugroženosti mogu vidjeti u natalnoj karti osobe ili se to vidi u karti majke? Koji pokazatelji su važni?

Fish 1968
13.02.2009., 08:06
I još bih te nešto pitala, možda ćeš me prebaciti na drugu temu.
Ok, evo staviti ću na dotičnu temu taj dio odgovora. :)
Zanima me kako se gledaju djeca u natalnoj karti, tj. moj slučaj: imam jedno dijete, željela bih sama sebi pogledati da li ću imati još djece što stvarno želim. Moram napomenuti i to da sam imala 1 namjerni prekid trudnoće i 1 spontani, da li se i to negdje "vidi", tj. gleda li se ono 1. djete 5. kuća, drugo 7.itd...a gdje su onda ova (nažalost) nerođena djeca? Hvala Ti još jednom.
Na ovoj temi su ljudi pisali i pokušali dati i pregled načina na koji se promatra to višeslojno pitanje. Pri tome uvijek najprije treba voditi računa u kakvoj sredini osoba živi zato jer je u npr. našoj sredini troje – puno djece, dok je u nekoj drugoj npr. to sasvim prosječan broj.

• Dakle, trebaš najprije pogledati svoju osnovnu kombinaciju ne bi li procjenila koliko si ili ne općenito "majčinski tip".

• Nakon toga pogledati položaj i aspekte Venere (prirodna plodnost, stanje s hormonima) i Mjeseca (majčinski instinkt, menstrualni ciklus, trudnoća).

• Dobro je za trudnoće općenito kada Venera i Mjesec formiraju skladan aspekt jer to onda znači da postoji skladan odnos na relaciji Mjesec (maternica) i Venere (plod).

• Nadalje, promatra se 5. polje (sposobnost stvaranja). Što se tiče 5. polja, treba gledati vrh, položaj/aspekte vladara i planete u 5. polju. 5. polje ujedno opisuje i prvu trudnoću kao što si napisala. Ako se radi o spontanom prekidu trudnoće to se vidi u 5. polju najčešće na način da je malefično/napeto aspektirano (Mars, Uran ili Pluton) ili pak da je vladar u jakom napetom aspektu s malefikom.

• Broj djece se također procjenjuje kroz 5. polje i njegova vladara.

• Sam porođaj se gleda kroz 8. polje jer je ono 4. polje od 5. polja pa govori o početku života djeteta (porođaj).

ribica35
13.02.2009., 11:03
• Dakle, trebaš najprije pogledati svoju osnovnu kombinaciju ne bi li procjenila koliko si ili ne općenito "majčinski tip".

Evo ovako Fish, prati me molim te da vidimo koliko ću zabrljati.
Moja osnovna kombinacija je riba/rak/sco, pa samim time jesam majčinski tip, mjesec, vladar podznaka u sco u 5. kući (doduse u padu).

• Nakon toga pogledati položaj i aspekte Venere (prirodna plodnost, stanje s hormonima) i Mjeseca (majčinski instinkt, menstrualni ciklus, trudnoća).

Venera je vladarica 5. kuće, a nalazi se u 9.polju, na samoj granici sa 8. (Ve se nalazi na 22'10Vodenjaka a 9. polje počinje na 21'9). Ve ima dva aspekta i to sa Saturnom u Blizancima u 12. u trigonu i sa Uranom u Vagi u 4. također u trigonu. Venera i Uran su osim toga u uzajamnoj recepciji (jel se to tako kaže?)Da li je to dobro, pozitivno, može li se reće da iako nisu svako u svojoj kući ipak se tamo osjećaju dobro? Osim toga Uran je retro nalazi se na samom rubu između 4. i 5. kuće, na samo pola stupnja.

• Dobro je za trudnoće općenito kada Venera i Mjesec formiraju skladan aspekt jer to onda znači da postoji skladan odnos na relaciji Mjesec (maternica) i Venere (plod).
Venera i Mjesec nisu u aspektu, a ni njihovi dispozitori.

• Nadalje, promatra se 5. polje (sposobnost stvaranja). Što se tiče 5. polja, treba gledati vrh, položaj/aspekte vladara i planete u 5. polju. 5. polje ujedno opisuje i prvu trudnoću kao što si napisala. Ako se radi o spontanom prekidu trudnoće to se vidi u 5. polju najčešće na način da je malefično/napeto aspektirano (Mars, Uran ili Pluton) ili pak da je vladar u jakom napetom aspektu s malefikom.
Čini mi se da je situacija kompleksna jer se moje 5. polje proteže od 23'23Vage pa sve do 5'40 strijelca, dakle sco je ukliješten u toj 5. kući a upravo tu je i Mjesec. Neznam trebam li gledati i vladare Sco (Marsa u 6. u jarcu i retro Plutona u 4. u Vagi)? Ukoliko ih promatramo onda već znamo da su u kvadratu.
Pa bi se baš njima i tim rubnim Uranom mogli opisati ovi moji prekidi trudnoće.
Mars ima dva dobra aspekta na Sunce i Mjesec sextil na oba, a Pluton trigon sa Saturnom u Bliz. i Jupiterom u Jarcu.Dakle ima i nečeg doborg.:)

Znači li to da moja vladarica 5.k.,Venera sa dva dobra aspekta mi "donosi" dvoje djece?

• Sam porođaj se gleda kroz 8. polje jer je ono 4. polje od 5. polja pa govori o početku života djeteta (porođaj).[/QUOTE]
8. polje je prazno ako ne uzmemo u obzir rubnu Veneru. Nalazi se u Vodenjaku.
Dakle da pokušamo izvesti zaključak:
Problematične trudnoće i/ili prekid "zahvaljujući" aspektima Mars/Pluton i rubnom (4/5k.)Uranu, a ipak na kraju "balade" djeca da, jedno je već ovjde Hvala Bogu, a i želja za još jednim djetetom sve je veća, a i dobri stari Jupi (širenje) tranzitira moju 8. k. ove godine, a i Veneru...možda bude nešto:mig:
Thx Fish, zaista cijenim da si svoje vrijeme posvetila mojoj problematici.:s:top:

Fish 1968
14.02.2009., 10:01
Evo ovako Fish, prati me molim te da vidimo koliko ću zabrljati.
Snimila sam cijelu tvoju situaciju ovako kako si izdvojila po najvažnijim točkama. Mislim da nisi ništa "zabrljala"....pače sebi vrlo dobro predočila elemente koji su najuže vezani uz ovo pitanje.

Pa ću samo nadodati par stvari....važne su ove jake pozicije Mjeseca u scorpionu i Marsa u jarcu, pozicije koje te čine igračicom na duže staze. Izdržljivost i otpornost su tvoje jače strane. Također taj trostruko vodeni karakter je u neku ruku ofarban prilično slobodoumnom Venerom (znak vodenjaka, 9. polje) što te čini jednom od onih "žena koje znaju što hoće".

Umetnuti znak scorpiona s Mjesecom u 5. polju - umetnutost u jednom svom segmentu uvijek ukazuje na stvari koje se primarno pokazuju kasnije u životu, stvari kojima treba više vremena da se izraze u "pojavnom obliku", a planeti koja se nalazi u umetnutom znaku uvijek treba vremena da se ispolji. Kod tebe je sva ta umetnutost u simbolici Mjeseca (majčinski instinkt). Također, kod umetnutosti je karakteristično da su uvijek umetnuti opozicijski znaci...što znači da razvijanje strpljenja, postojanosti, sposobnosti čuvanja pomaže da bi se neke stvari "materijalizirale".
Thx Fish, zaista cijenim da si svoje vrijeme posvetila mojoj problematici.:s:top:
Nema na čemu, sve je ok. ;)

ribica35
16.02.2009., 06:51
Kod tebe je sva ta umetnutost u simbolici Mjeseca (majčinski instinkt). Također, kod umetnutosti je karakteristično da su uvijek umetnuti opozicijski znaci...što znači da razvijanje strpljenja, postojanosti, sposobnosti čuvanja pomaže da bi se neke stvari "materijalizirale".

Fish, molim te ovo što sam ti boldala nisam baš kužila, što znači da su umetnuti opozicijski znaci? da djeluju suprotno od onoga što im je dodijeljeno..ili da bih trebala težiti razvijanju strpljenja, postojanosti, sposobnosti čuvanja??
Sorry, baš te gnjavim..nije ni 8 ujutro možda se nisam još razbudila:zzz: pa moje moždane vijuge još ne funkcioniraju.
Thx

Fish 1968
16.02.2009., 11:30
Fish, molim te ovo što sam ti boldala nisam baš kužila, što znači da su umetnuti opozicijski znaci? da djeluju suprotno od onoga što im je dodijeljeno..ili da bih trebala težiti razvijanju strpljenja, postojanosti, sposobnosti čuvanja??
Ne, to ne znači da djeluju suprotno, već da integracija suprotne kvalitete (onog što opozicionira umetnutu planetu/znak, u tvom slučaju to je kvaliteta znaka bika) pomaže lakšem iskazivanju te umetnute planete/znaka.

Zato u ovom slučaju karakteristike bika kao što su strpljenje, stabilnost, ustrajanost pomažu majčinstvu (Mjesec).

O umetnutosti imamo cijelu temu, pa virni ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=239362). Tu imaš sve informacije i o tome zašto su uvijek opozicijski znaci umetnuti.

Graham
18.02.2009., 20:37
Fish kako bi mogao vidjeti dali mi treba doći dijete u par mjeseci, nešto sam gadno zabrijao da mi dolazi žensko dijete..? Kako to funkcionira kod muškaraca?

Fish 1968
18.02.2009., 23:37
Fish kako bi mogao vidjeti dali mi treba doći dijete u par mjeseci, nešto sam gadno zabrijao da mi dolazi žensko dijete..? Kako to funkcionira kod muškaraca?
Baš lijepo od tebe da si dotaknuo jedno pitanje o kojem nije puno pisano. :)

No najprije bih htjela naglasiti jednu važnu stvar, a ta je da su za začeće i potomstvo potrebne dvije osobe, muška i žemska. Pa shodno tome kada se gleda to pitanje treba proučiti i mušku i žemsku stranu....astrološkim rječnikom - i mušku i žemsku natalnu kartu. Pa tako...u literaturi pa i ovdje na forumu smo dosta pisali o načinu na koji se promatra potomstvo u natalnoj karti. No to je uglavnom bilo pisano kroz natalne karte žemskog pola, općenito je pitanje potomstva "lakše" gledati u žemskoj natalnoj karti. Pretpostavljam zato jer su žene te koje rađaju djecu. Kako je Mjesec i signifikator majčinskog instinkta, kod žena se sposobnost začeća i rađanja primarno povezuje s položajem Mjeseca (to nije jedini orjentir, gore sam pisala). Zato Mjesec koji je u napetim aspektima (kvadrat, opozicija) može donijeti emancipiranu ženu koja tokom života tek uči lekcije o svojoj ženstvenosti, o tome kakav je njen instinkt žene-majke....kako i što će s njim. Kod muškog spola samo pitanje potomstva je u mnogo manjoj mjeri vezano uz njihovo fizičko tijelo, kao i cijela ta "prenatalna" faza....iz jednostavna razloga jer ne nose djecu. Citirati ću Imširagića koji je dobro opisao taj pojam djeteta u muškoj i žemskoj karti:

"Uopće, priča o djeci je naglašenija u ženskom nego u muškom horoskopu, a ako bismo željeli napraviti razliku, mogli bismo reći da se u ženskom horoskopu bolje vidi sudbina djeteta, a u muškom njegova svrha, jer roditelji jesu naši nosioci karme (sudbine) i dharme (svrhe, misije)."

S čim je ustvari vezano pitanje potomstva u muškoj karti?

Vezano je uz moć reprodukcije (Pluton), sposobnost oplodnje (Mars) i uz snagu vitalnosti (Sunce). Zato je za pitanje djece kod muškarca dobro da su ta tijela u plodnim znacima (primarno-rak, riba, scorpio, bik), te sladna veza na relaciji Sunce-Mars-Pluton jer opisuje prirodni protok energije između njih - potentnost. Dok npr. slab Mars, njegova nedovoljna ili napeta aspektiranost (kvadrat, opozicija), pa još npr. s napetim aspektima planeta u 5. kući, muškarac će se "morati pomučiti" dok ne dobije djecu (i obrnuto).

Što se tiče polja: 5. polje predstavlja stvaralaštvo ili kako kaže striček Arroyo - 5. polje pokazuje pojedinčevu sposobnost da dopusti kreativnim silama života da se izraze kroz njega. A kako su djeca vid stvaranja, kreacije svojih roditelja, pitanje djece se i u muškoj i žemskoj karti primarno promatra kroz 5. polje. Također, 11. polje predstavlja partnerovu djecu jer je 11. polje 5. polje od 7. polja (partner). Također ne smije se zaboraviti da kod pitanja potomstva uvijek treba pogledati i polja vezana uz zdravlje općenito (os 6/12. polje, ali i 8. polje i 4. polje).

Samo pitanje spola djeteta je iznimno komplicirano pitanje i uvijek treba gledati obje karte partnera. No napisati ću ono osnovno: djete je općenito u natalnoj karti simbolizirano Merkurom – on je bespolan. Pa bi trebalo pogledati položaj Merkura u tvojoj karti & karti tvoje partnerice....te vidjeti da li je u muškom (vatreni/zračni) ili žemskom (vodeni/zemljani) znaku. On je primarni signifikator spola djeteta. No treba pogledati i njegove aspekte jer oni dodatno opisuju spol djeteta.

Nadam se da sam uspjela ostaviti pregled najelementarnijeg, no moram napisati da nisam nikada kužila ljude koji za spol djeteta traže odgovor kod astrologa. Posebno danas kada je nauka otišla toliko daleko da se može doslovno dobiti fotka nerođenog djeteta.

Graham
19.02.2009., 23:47
Nadam se da sam uspjela ostaviti pregled najelementarnijeg, no moram napisati da nisam nikada kužila ljude koji za spol djeteta traže odgovor kod astrologa. Posebno danas kada je nauka otišla toliko daleko da se može doslovno dobiti fotka nerođenog djeteta.
Nisam govorio o fizičkom nivou. Vjerujem da se spol djeteta u većini slučajeva unaprijed zna, tj. da duša prije nego se utjelovi već dolazi sa programom.
Saturn u 8. kući, kako to utječe na porod, skladan odnos sa mjesecom. Opozicija sa Jupiterom u 7. kući, Mars na početku 8 kuće.
5. kuća umetnuta u biku, čitao sam malo o umetnutim kućama, kako je to u slučaju djece (nema planeta unutra).

Meni je sad 6 planeta u 5. kući, baš me zanima dali sam zabrijao to sa potomstvom...

Fish 1968
20.02.2009., 20:11
Prije nego što išta odgovorim, nešto bih te htjela pitati jer mi neke stvari nisu jasne oko ovog tvog pitanja (da ne bih nešto krivo pokopčala). :)

Daklem, nisam točno shvatila što si mislio pod onim gore kada si napisao:
"dali mi treba doći dijete u par mjeseci, nešto sam gadno zabrijao da mi dolazi žensko dijete"
Da li si mislio na to da si zabrijao da će tvoja partnerica ostati trudna u par mjeseci ili si mislio da će roditi žemsko dijete u par mjeseci? :)

Graham
20.02.2009., 21:40
Zabrijao da će ostati trudna u par mjeseci,....ako dođe do toga.

Ovo za porod me zanima jer je bio težak, spor, ali uspješan.

Kada je peta kuća umetnuta kako to funkcionira u slučaju djece, (u ovom slučaju u Biku)?

Fish 1968
20.02.2009., 22:53
Zabrijao da će ostati trudna u par mjeseci,....ako dođe do toga.

Ovo za porod me zanima jer je bio težak, spor, ali uspješan.
Eh ovako.....za to zaista moraš pogledati njenu kartu (i svoju naravno). No često intuitivni roditelji takve stvari predosjete jer se iznutra spremaju na to. :)

P.S. Primjetila sam da u slučaju dolaska djeteta često stoje tranziti Saturna na jednoj od četiri glavne točke u natalnoj karti kod oboje (ASC/DSC ili IC/MC).
Kada je peta kuća umetnuta kako to funkcionira u slučaju djece, (u ovom slučaju u Biku)?
Pretpostavljam da je ovo također vezano za partneričinu kartu. :)

Umetnutost se svugdje manifestira na sličan način tj. kao što smo pisali na topicu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=240260). A virni i par postova gore (post 130.) jer sam upravo o tome pisala.

Karakteristika umetnutosti jest da umetnuti znaci proširuju utjecaje kuća u kojima se nalaze jer te kuće umetnutošću okupiraju veliki broj stupnjeva ukupne natalne karte. Zato je i značaj tih kuća proširen i na neki način uvećan za samu osobu. No kako umetnutost u biti "proguta" cijeli znak tako je i simbolika tog "progutanog" znaka individui teže dostupna. Tj. uvijek postoji ta neka komponeta ne postojanja direktne veze s tim znakom.

Hoću reći jedna od karakteristika umetnutog znaka jest ta da on kao što napisah ranije ukazuje na stvari kojima treba više vremena da se izraze u pojavnom obliku (naravno u simbolici polja u kojem se nalazi). U samoj "sadašnjosti" i simbolici tog polja postoji komponenta koja je prikrivena. "Otkrivaju" je jači tranziti.

Dakle, "to nešto" vezano uz dijete se ne vidi odmah, već poslije a primarno je vezano uz prvo dijete. Jer se drugo dijete gleda kroz 7. polje.

ribica35
26.02.2009., 13:17
Jer se drugo dijete gleda kroz 7. polje.

Fish draga, molim te pojasni malo, što je sa onim ženama koje su imale abortuse, spontane...da li se gledaju samo živo rođena djeca, pa ako neka žena npr. ima jedno dijete, a imala je po jedan abortus i jedan spontani, da li se onda drugo djete gleda u 7.ili 11.kući (jer bi 1. bilo5.k., ab.7k, spontani 9k. pa dakle slijedeće rođeno djete 11.k).
Ne znam jesam li bila dovoljno jasna?:kava:

Fish 1968
26.02.2009., 23:36
Fish draga, molim te pojasni malo, što je sa onim ženama koje su imale abortuse, spontane...da li se gledaju samo živo rođena djeca, pa ako neka žena npr. ima jedno dijete, a imala je po jedan abortus i jedan spontani, da li se onda drugo djete gleda u 7.ili 11.kući (jer bi 1. bilo5.k., ab.7k, spontani 9k. pa dakle slijedeće rođeno djete 11.k).
Ne znam jesam li bila dovoljno jasna?:kava:
Jesi, to je često pitanje. :) Gleda se svako začeto dijete tim redosljedom.

Splenda
04.03.2009., 15:37
sinoć sam se bacila u proučavanje svega ovdje napisanog, i "pročitala" ovo što ću napisati, pa ako mi netko samo može reći jesam li do dobrog zaključka došla.:D

5 i 7 kuća prazne. 5. je u znaku plodnog raka. ALI....:cerek:

mjesec je u konjukciji sa plutonom što je negativni aspket kad je majčinstvo u pitanju.

mjesec mi je još i u konjukciji sa marsom .

a od ostalih važnijih planeta za to pitanje.....venera mi je u konjukciji sa saturnom i uranom (a uran predstavlja neke probleme na polju u kojem se nalazi ako sam dobro pohvatala),
a za jupiter nemam konjukcija nego mi jedino ovo izbacilo:
Jupiter Trine Saturn
Jupiter Trine Uranus
Jupiter Sextile Ascendant

meni se nekak iz svega toga čini da neću imati djece. ok sam si s tim.:D

ornit
04.03.2009., 22:30
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=g&gif=astro_61at_34_12_mama__kiss_ornit.80841.7146.g if&res=100&va=&cid=oprfileXkljN9-u1208252416

Dobar vecer.
Tko bi mi mogao reci, kako bi se ja mogla sloziti sa mojom majkom ?
Da li se na osnovu ove uporedne natalna karte moze nesto vidjeti, ima li tu neke shanse? i kakve?

Lijep pozdrav svima
ornit

ivana1981
07.03.2009., 07:09
molim vas da mi pomognete . kako mogu saznati koji sam podznak ? rođena sam 16.2.1981. u 11.30. h . htjela bi vidjeti da li u mojoj natalnoj karti imam šanse za potomstvo . moj muž i ja se godinu dana borimo s neplodnošću i uskoro idemo na postupak umjetne oplodnje pa bi htjela vidjeti da li su bar zvijezde na našoj strani . on je rođen 25.6.1981. u 10.45 h . uistinu bi cijenila pomoć .

ivana1981
07.03.2009., 07:21
sinoć sam se bacila u proučavanje svega ovdje napisanog, i "pročitala" ovo što ću napisati, pa ako mi netko samo može reći jesam li do dobrog zaključka došla.:D

5 i 7 kuća prazne. 5. je u znaku plodnog raka. ALI....:cerek:

mjesec je u konjukciji sa plutonom što je negativni aspket kad je majčinstvo u pitanju.

mjesec mi je još i u konjukciji sa marsom .

a od ostalih važnijih planeta za to pitanje.....venera mi je u konjukciji sa saturnom i uranom (a uran predstavlja neke probleme na polju u kojem se nalazi ako sam dobro pohvatala),
a za jupiter nemam konjukcija nego mi jedino ovo izbacilo:
Jupiter Trine Saturn
Jupiter Trine Uranus
Jupiter Sextile Ascendant

meni se nekak iz svega toga čini da neću imati djece. ok sam si s tim.:D

ne znam tko si ni zašto ne želiš imati djecu,ali kad čujem da netko to kaže,stresem se. zašto?mi smo mladi bračni par koji je praktički tek na početku dugog bračnog puta.u braku smo skoro 4 godine a pokušavamo dobiti dijete skoro 3 godine.problem je nažalost u njemu,no na putu smo da ga riješimo.nemoj mi zamjeriti moj komentar,ne znam kakva je tvoja situacija u životu ali kako itko može reći da mu je ok da nema dijeci,nikada?možda si mislila sada u ovom periodu,da ti to ne odgovara...ljudi,nemojte si to željeti.znam koliko se patimo i koliko nas ima takvih,nažalost.ono što nekome predstavlja sasvim normalnu i uobičajenu pojavu,nekome je dar s neba.nadam se da će mi netko pomoći da vidim da li nam je u natalnoj karti prisutno potomstvo.ne kužim se baš previše u to,pa bi eto cijenila svaku pomoć.

SVAKI SAVIJET ZLATA VRIJEDI.........................

ivana1981
08.03.2009., 19:57
Pozdrav svima! Moram malo ispraviti podatke od prije.... Ja sam rođena u Zagrebu 16.2.1981. u 22.10 a moj suprug je rođen isto u Zagrebu 25.6.1981. u 17.25. Može li nam netko reći što smo u podznaku i da li ćemo imati djecu? Kome bi se mogla obratiti o tome,nekom stručnjaku.. Ono preko telefona što reklamiraju na televiziji neću zvati jer njima baš ne vjerujem. Bila bi zahvalna za svaku pomoć. Uskoro idemo na postupak umjetne oplodnje u privatnu kliniku pa bi htjela znati da li se može nekako znati da li je i kada bi bilo povoljno razoblje za takav postupak. Unaprijed hvala svima koji ćete mi pomoći oko toga. :cerek:

dersette
09.03.2009., 13:07
evo ovako, ovo je tvoja natalna karta(spremi si ju da ju imaš):
http://tinypic.com/view.php?pic=2vs3ty9&s=5
a ovo je karta tvog dragog:
http://tinypic.com/view.php?pic=z7rd&s=5
u njoj ti sve piše....ja ti neznam odgovoriti na pitanje hoćete li imati djece,znam samo neke osnove....ali koliko sam shvatila problem je u njemu,pa bi možda trebali obratiti pozornost na njegovu natalnu....
ali ti si u podznaku vaga a on strijelac :).

dersette
09.03.2009., 13:11
Što bi označavalo u natalnoj da će majka dobiti blizance?

izgubljena
10.03.2009., 06:44
Ima li neki aspekt koji bi pokazao je li djete željeno ili nije?

ivana1981
10.03.2009., 10:31
Ima li neki aspekt koji bi pokazao je li djete željeno ili nije?

izgubljena,i ja sam ti izgubljena u svemu tome....:ne zna:

Eoja
12.03.2009., 08:45
Hmm, potrudicu se da ukratko iznesem svoja razmisljanja.

Naime, nikada se nisam pretjerano zabrinjavala oko toga da li cu moci postati mama, jer astroloski gledano imam dosta dobre predispozicije. Venera u 11. sa trigonom od Mjeseca iz 3. Pa bar je to stereotip plodnosti.

Srecom vrh pete je u Jarcu (pa trudnoca nije dosla prerano i nije bila nezeljena), a cijela peta u Vodoliji.

Sve u svemu, nije bilo vanbracnih trudnoca, pobacaja (ni namjernih ni spontanih), trudnoca tece dobro.

E, sada dolazimo do ocekivanog porodjaja (nesto mi govori da ce beba kad tad morati napolje :D). Vrh 8. je u Ovnu (Mars je majku mu nasilan, samo da ne bude carski), a Mars je otisao u 10. (da se ne porodim na poslu ili ne daj Boze negdje naocigled mnogobrojnog naroda). A, sada malo olakotnih okolnosti - Mars je u Blizancima (termin je u junu :)), u konkukciji sa Merkurom (sve su brze planete, kao da ce da bude brzo).
Ali, ne lezi vraze, Mars je kvadriran konkukcijom Jupiter Saturn iz 1. kuce.

Sve mi vuce na carski rez, a ta zamisao mi se uopste ne svidja.
I da, sve kuce od dna neba (5, 6, 7, 8, 9) su prazne.

Kako to vama izgleda?

Ispade da ne znam kako se kaze konjukcija :D.

A, ni sa linkovima nisam bolja.

Stoga, evo pravog linka:

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw&&cid=fvpfileNzlVg8-u1236848407

stella1985
12.03.2009., 10:11

osnovna kombinacija mi je djevica-jarac-strijelac, hm moglo je i gore..

eh,sad slijedi onaj gori dio:
5.kuca mi je u biku, a Venera je otisla u 8.kucu
aspekti venere- konjukcija s Marsom
- trine sa Neptunom i asc
- kvadrat sa Saturnom i Mjesecom :bonk:

7. kuca mi je u raku, a Mjesec je otisao u 11.kucu
aspekti Mjeseca- konjukcija sa Saturnom
- sekstil sa Suncem
-kvadrat s Marsom i Venerom :bonk:

a 8. kuca mi je krcata, u njoj su Sunce, Merkur, Mars i Venera

kako bas ne znam to sve objasniti osim sto znam da je kvadrat mjeseca i venere los:(, molila bi nekog malo strucnijeg da mi pomogne, hvala...

morskavila
12.03.2009., 10:42
pozdrav ljudi :)
evo jedne totalne neznalice po pitanju astrologije pa ako bi mi netko mogao pomoći malo oko moje natalne karte ....
u braku sam već godinu i pol i od potomstva ni p ,a nije da se ne trudimo :ne zna: rođena sam 02.09.1981 u Splitu u 8.30 ujutro
pa sad evo da mi netko pomogne malo u tumačenju te moje 5 kuće i ostalog po karti a vezano za potomstvo vidim samo da nemam ni jednog planeta u 5 kuću i da mi je u njoj apsolutno sve prazno :confused: ....unaprijed zahvalna svima na bilo kakvim info :s

stella1985
12.03.2009., 11:06
pozdrav ljudi :)
evo jedne totalne neznalice po pitanju astrologije pa ako bi mi netko mogao pomoći malo oko moje natalne karte ....
u braku sam već godinu i pol i od potomstva ni p ,a nije da se ne trudimo :ne zna: rođena sam 02.09.1981 u Splitu u 8.30 ujutro
pa sad evo da mi netko pomogne malo u tumačenju te moje 5 kuće i ostalog po karti a vezano za potomstvo vidim samo da nemam ni jednog planeta u 5 kuću i da mi je u njoj apsolutno sve prazno :confused: ....unaprijed zahvalna svima na bilo kakvim info :s

osnovna kombinacija ti je djevica-vaga-vaga

5.kuca ti je u vodenjaku, a vladari Saturn i Uran su se smjestili u 12.kucu (vaga) odnosno 2. (skorpion)
od aspekata imas- merkur sekstil uran, mars trine uran i jupiter konjukcija saturn..

7.kuca ti je u ovnu, a Mars je u lavu u 10.kuci.
od aspekata merkur sekstil mars i mars trine uran

venera i mjesec nemaju zajednicki aspekt....
po meni nemas nikakve lose aspekte, ali posto se bas i ne kuzim ( i sama cekam odgovor), bude ti neko drugi to bolje odgovorio:mig:

superlight
23.03.2009., 15:51
Čitala sam nedavno jedan članak u kojem stoji da je žena plodna onaj dan kada mjesec pokazuje točno onaj ugao koji je pokazivao u vrijeme njezina rođenja, i tri dana prije toga. To je njena lunarna plodnost....u istom članku malo dalje stoji da je nepovoljno vrijeme za začeće vrijeme punog mjeseca i mlađaka (ima neki rizik).....
E sad. .....muči me to što sam ja rođena dan nakon mlađaka, što znači da sam plodna (lunarno) taman na taj mlađak koji je nepovoljan, kao i cijelo to razdoblje....mislim onda tu svoju lunarnu plodnost praktički mogu bacit u smeće....jer je to uvijek riskantno....ili ne?....Tko se u to razumije malo bolje?
Ciklusi su mi ionak neuredni pa sam se mislila oslonit na lunarnu plodnost a kad ono....ni ona ispada nije baš najsretnije riješenje......
zahvalna na čitanju i komentarima....:ne zna:

maria_5359
26.03.2009., 14:13
heiii pozz!!! :W
može li mi netko reći vide li se možda blizanke u mojoj natalnoj?! i ako se vide kako? po čemu se to zna?! već mi je dvoje ljudi reklo da ću imati blizanke (metode nevezane uz astrologiju) i baš me zanima vidi li se nešto "duplo" :rofl: u mojoj karti? :mig:

evo moja natalna http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6mofile8sUlaE-u1238067660&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=2&mth=gw&sday=26&smon=3&syr=2009&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

jovana84
26.03.2009., 17:17
pozdrav,
da li neko moze da mi objasni moju situaciju u 5.kuci jer imam Jupiter u Jarcu-direkt i Neptun u Jarcu -stationar (R).
procitala sam da je najsteriliniji znak Jarac?!

u 7.kuci nemam nijednu planetu?

da li neko moze da mi objasni ovo?
da l ito znaci da ce teze doci do zaceca ili sta nesto drugo?
Hvalau napred

zelena dolina
14.05.2009., 16:25
ja cu napisati svoj uzas, kad sam bila mladja imala sam 3 prekida i sad se kajem i zelim dete ali iskreno ne znam ni da li mogu da zatrudnim... meni je sada to najveci san...
postavicu jedan tekst, kako jedan astrolog gleda na trudnocu, posto je vezano za temu http://www.dodaj.rs/f/o/F/3HVjjJ2S/planeteiplodnost-mali-an.pdf
i postavicu svoj solar u koje sam videla za sl.godinu MO na ac i SA takodje( ja stvarno ne znam ko je vladar mog 5 polja, SA ili UR) a cula sam da je MO na Ac dobar znak za trudnocu...
ne znam ni ja...ne smem da gubim nadu, ali obzirom da imam 38...strah me je
solar http://www.dodaj.rs/?3U/6k/1ix8Mpg/solar10.gif
mozda se ovog leta pojavi neko posto ce mi po solarnom luku VE praviti 60 sa MA a MA 120 sa SA... http://www.dodaj.rs/?2W/11H/43EZnwRb/sek-i-primarne-progresij.gif
ps.javite kako Vam se dopada tekst

tifani
21.05.2009., 17:00
Ok, evo staviti ću na dotičnu temu taj dio odgovora. :)

evo mogu i ja nesto dodati na ovu temu.
moje 5.polje pocinje u ovnu i zavrsava u biku,znaci vladari mars i venera (5.kuca prazna)
mars mi je u vodenjaku,a venera u biku...1 dijete curica-vodenjak(ima egzaktno sunce na mom marsu),2 dijete bik-decko (ima egzaktni jupiter na mom suncu i mars na mom uranu):)

jel moze netko malo bolje objasniti ove aspekte sto imam sa svojom djecom?

12.kuća
21.05.2009., 20:13
... hm, a kako gledati usvojenu djecu u natalu? Tu vlastite trudnoće nema, čime se voditi?

Hermione Granger
22.05.2009., 12:17
... hm, a kako gledati usvojenu djecu u natalu? Tu vlastite trudnoće nema, čime se voditi?

Mislim da su usvojena djeca predstavljena 11. kućom.

cinober
22.05.2009., 22:26
kako se gledaju djeca u drugom braku koju je partner doveo sa sobom?
isto 11.?

Eoja
23.05.2009., 08:33
kako se gledaju djeca u drugom braku koju je partner doveo sa sobom?
isto 11.?

I usvojena djeca i pastorcad su predstavljena 11 kucom, naravno usvojitelja, ocuha/macehe.

12.kuća
23.05.2009., 11:44
Mislim da su usvojena djeca predstavljena 11. kućom.

... dobro, a kakva bi " stanja " u 11. kući ukazala na mogućnost i želju da se usvoje djeca?

zelena dolina
25.05.2009., 09:59
moj brat je usvojio jedno dete a ima i svoje dvoje dece, kako se to vidi kod mene?
i da li cu ja imati ikad jedno malo bebce?

dersette
28.05.2009., 21:18
. Najplodniji znaci su vodeni i to ovim redosljedom - rak, ribe, škorpion. Od zemljanih, najplodniji je naravno bik , a najsteriliniji je jarac. Zračni znaci su prosječni. U neplodne znake, još se ubrajaju djevica i vodenjak.
U raku imam samo jupiter, sunce mi je u ribama a u podznaku škorpion-plodno
Mjesec u djevici-neplodno.
On nema nijedan planet u raku-neplodno, a samo praznu šestu, u ribama nijedan planet-neplodno,samo drugu praznu kuću, jupiter u škorpionu u devetoj-plodno, u biku ima samo chiron, a ima sunce u jarcu(neplodno)

2. Obavezno pogledati 5. polje ( da li zauzima plodni ili neplodni znak), jer je ono najvažnije za djecu. U 5. polju se ujedno vidi i najstarije ( prvo ) dijete. Drugo dijete se gleda u 7. polju itd.
5. kuća mi je u ovnu-neznam jel plodan...tamo mi je venera. Sedma kuća u biku.
njemu je peta kuća u blizancima,vrlo prazna...a sedma u lavu....ništa posebno....
3. Od planeta, za plodnost su važni mjesec, venera i jupiter.Venera mi je u 5. ,mjesec u djevici u 10 ,jupiter u devetoj u raku, jupiter i venera u trigonu. NJemu je venera u prvoj u vodenjaku,mjesec u lavu u 7,jupiter u škorpionu u devetoj.
4. Nedostatak djece kod žena, ako je sunce u kvadratu ili opoziciji s saturnom, a kod muškaraca, ako je mjesec u kvadratu ili opoziciji s saturnom.
meni je sunce u kvadratu sa saturnom :(....njemu u sekstilu mjesec sa saturnom...
5. Nekoliko djece, ako se sunce nalazi u 5. polju.
ni to...ni meni ni njemu
6. Aspekti vladara 5. polja pokazuju što možemo očekivati od djece.
Venera-sekstil mars i saturn, trigon jupiter...no redom kvadrati sunce,mjesec,merkur,uran i neptun....
On nema aspekata,nema planeta, ali mu je u petoj,pa ajde,vladar merkur-konjukcija venera i Ac,trigon mars ali kvadrat jupiter:(

eto, sve nešto nikakvo.....što sam analizirala ovo to mi se manje sviđalo.....nema veze s nama...oboje jako želimo djecu a sve ispada kao protiv nas po astrologiji....

manaus
02.06.2009., 15:00
Ova ljestvica faktora od Fish je jako dobro složena.
Mogu samo potvrditi, na temelju horoskopa nekoliko žena i muških koje znam pouzdano, da dodir saturna sa vladarem pete kuće simbolizira manje djece, jedno najviše. Također kako sam primjetio da smještaj vladara pete kuće u tzv. neplodnim znacima znači istu stvar.
Međutim kad se govori o broju djece, nemožemo samo tražiti znakove plodnosti u horoskopu i na temelju toga očekivati rezultat. Ako uzmemo da je partner podržava, opet treba puno hrabrosti, ljubavi i volje izdržat sve život baci na ženu-trudnicu, a o tome hoće li neka žena uzmaknuti pred problemima govore drugi djelovi horoskopa.

"Aspekti vladara 5. polja pokazuju što možemo očekivati od djece."

Da da, točno, pogledajte sami natale roditelja. :D

blanka m
05.06.2009., 08:17
Ova ljestvica faktora od Fish je jako dobro složena.
Mogu samo potvrditi, na temelju horoskopa nekoliko žena i muških koje znam pouzdano, da dodir saturna sa vladarem pete kuće simbolizira manje djece, jedno najviše. Također kako sam primjetio da smještaj vladara pete kuće u tzv. neplodnim znacima znači istu stvar.
:D

Evo jedan primjer gdje je je vladar pete kuće u neplodnom znaku, a postoji veći broj djece:
moja mama - peta kuća počinje u raku, vladar Mjesec otišao u Vodenjaka, a ima tri kćeri

zvjezdoznanac
05.06.2009., 09:55
Evo jedan primjer gdje je je vladar pete kuće u neplodnom znaku, a postoji veći broj djece:
moja mama - peta kuća počinje u raku, vladar Mjesec otišao u Vodenjaka, a ima tri kćeri

5.kuća u raku je sama po sebi plodna, zbog vladara Mjeseca, planete povezane sa trudnoćom. Vjerojatno su i njegovi(Mjesečevi) aspekti dobri kad je rodila 3 kćeri. A Mjesec i jesu žene, tj.ženska djeca:)

blanka m
05.06.2009., 10:21
5.kuća u raku je sama po sebi plodna, zbog vladara Mjeseca, planete povezane sa trudnoćom. Vjerojatno su i njegovi(Mjesečevi) aspekti dobri kad je rodila 3 kćeri. A Mjesec i jesu žene, tj.ženska djeca:)

Mjesec ima 7 aspekata, od tog su svi skladni osim opozicije s Plutonom (koji je u 5 kući btw) i kvadrata s Merkurom

zvjezdoznanac
05.06.2009., 12:38
Mjesec ima 7 aspekata, od tog su svi skladni osim opozicije s Plutonom (koji je u 5 kući btw) i kvadrata s Merkurom

Opozicija na Pluton znači da su joj djeca totalno izmijenila život što joj nije uvijek lako, a kvadrat sa Merkurom da je dosta i živcirate:D, a sve ostalo je super:top:

blanka m
05.06.2009., 12:59
Opozicija na Pluton znači da su joj djeca totalno izmijenila život što joj nije uvijek lako, a kvadrat sa Merkurom da je dosta i živcirate:D, a sve ostalo je super:top:

Pa pretpostavljam da smo joj dosta izmijenile život, treba se brinuti oko troje djece:cerek:
A što se tiče živciranja, potpuno si u pravu, postoje trzavice jer imamo neka različita stajališta, ali sve je to normalno i generalno dobro funkcioniramo :mig:

zvjezdoznanac
05.06.2009., 13:11
Pa pretpostavljam da smo joj dosta izmijenile život, treba se brinuti oko troje djece:cerek:
A što se tiče živciranja, potpuno si u pravu, postoje trzavice jer imamo neka različita stajališta, ali sve je to normalno i generalno dobro funkcioniramo :mig:

Pa kad je odnos aspekata 5:2 za dobre, ne može biti loše, ja sam naveo samo loše koje si rekla. Rekao bih da vam je odnos skoro pa genijalan:mig:

Bosanka_88
05.06.2009., 18:55
[U][B]. Najplodniji znaci su vodeni i to ovim redosljedom - rak, ribe, škorpion. Od zemljanih, najplodniji je naravno bik

po ovom sudeci ja cu imati hrpu djece :cerek: mada ih volim samo nije dovoljno voljeti treba i brinuti za njih a ja jedva za sebe :rofl:
sunce u skorpijonu, podznak u raku, mjesec u biku na izgled fenomenalno :) sto se tice djece.
sunce radi opoziciju sa mjesecom, mjesec sa plutonom. 5 polje pocinje u skorpijonu, u njemu se nasao pluton, sto bi moglo otezavati stvari koliko sam citala.

dersette
05.06.2009., 21:15
Pa kad je odnos aspekata 5:2 za dobre, ne može biti loše, ja sam naveo samo loše koje si rekla. Rekao bih da vam je odnos skoro pa genijalan:mig:

zvjezdoznac, previše bi bilo da mi sve objasniš, no evo konkretno i meni najvažnije pitanje. hoće li mi trudnoća biti problematična i hoću li pobaciti spontano?

Žulaj
27.06.2009., 14:29
nisam čitala cijeli topic, malo sam lijena danas :brukica:
isprika ak se pisalo o tome...

ako 5 polje predstavlja potomstvo, može li se onda zaključiti da bi znak u kojem je to polje, do neke mjere odredio način odgoja te djece?

npr, moji su zrak zrak i vatra zrak kombinacija- a odgajali su me baš na Jarčevski način :ne zna:

ribica35
01.07.2009., 09:34
Draga Fish ili netko tko može ili želi pomoći..
Prije nekih mjesec dana imala sam pobačaj, a tako smo željeli to dijete i bili presretni što je do trudnoće došlo praktički odmah čim smo to htjeli, ali eto da li zvijezde ili što li nisu nam dopustile da se veselimo dugo.Sa 13 i pol tjedana morala sam pobaciti zbog prestanka kucanja srca ploda. Moram napomenuti da je do onda sa trudnoćom sve bilo u redu, a imala sam mučnine (koje nisu bile samo jutarnje:))).
Promatrala sam moju natalnu kartu i uspoređivala sa tranzitima toga dana i 10-ak dana prije datuma pobačaja i zaista ne mogu naći niti jedan aspekt koji bi ukazivao na to, dapače nekako mi se činilo da mi je ova godina baš naklonjena za trudnoću (Ju/Ne konj.Venera koja je vladarica moje 5. kuće, Sj.čvor je šetao 8. kućom).
Mars je vladar moje 11.kuće pa ako se 4. trudnoća gleda kroz 11. kuću jedino je on imao kvadrat na J.čvor i AC.
Dakle to mi je bila 4. trudnoća, ovim redom:
1. abortus 01/1992
2. pobačaj 09/2003
3. rođenje djeteta 11/2004
4. pobačaj 27.05.09.
Trebam li gledati za slijedeću trudnoću moju 1. kuću i molim neku dobru dušu:s, s obzirom da sam jako uplašena nakon svega, da mi odgovori hoću li roditi toliko željeno dijete?
Možda je ipak stres imao ključnu ulogu da se moja posljednja trudnoća nije izrealizirala do kraja? (nalazim se u periodu rastave sa ocem moga djeteta, živim sa drugim partnerom).
Nisam postavila kartu jer ne znam kako molim pomoć.:s Thx

simply_black
08.07.2009., 12:55
Ne razumijem se pretjerano, čitala sam vaše postove, no ono što sam pročitala, primjenjujući na sebi, mi se baš ne sviđa.

Redom

- ja sam jarac/jarac (dvostruko neplodna) :D
-5. polje je cijelo u blizancima, potpuno prazno.
- Mjesec - trougao sa Merkurom, Venerom, sekstil sa Jupiterom i Neptunom, kvadrat sa Neptunom.
Venera - sekstil sa Jupiterom, ali kvadrat sa Saturnom i Plutonom (ovaj Saturn bi trebao praviti probleme, ha?)
Jupiter - konjukcija sa Uranom.
- Sunce u kvintilu sa saturnom (harmonijski aspekt?)
- Blizancima vlada Merkur? On ima konjukciju sa venerom, sekstil sa Jupiterom, kvadrat sa Saturnom, sekstil sa Uranom, i kvadrat sa Plutonom.
Znače li ovi kvadrati sa Saturnom probleme u trudnoći / nemogućnost začeća?

12.kuća
08.07.2009., 21:48
... ako 05. kuća i planeta ili planete u njoj predstavljaju prvo dijete, znači li to da ako se u natalu roditelja događa bitan, jaki tranzit nad planetama u 05. kući, da se s djetetom događaju promjene koje taj tranzit opisuje? Može li se to objasniti na takav način?

Žulaj
20.07.2009., 08:08
ne želim izvlačiti detaljne zaključke, obzirom da sam pesimistično Jare :rofl:

a i čudni me feeling prati po pitanju djece oduvijek...

So i Mo u Jarcu- neplodno
Ve u Vodenjaku- opet neplodno

a 5 u Lavu- plodno
no vladar je u neplodnom znaku i prima na sebe egzaktni kvadrat od Marsa...

ugl, kad se povuče crta....vrijeme je da pustim lađe da potonu ili da se ipak nadam? :tuzni:

jovana84
30.07.2009., 15:19
pozdrav,
da li neko moze da mi objasni moju situaciju u 5.kuci jer imam Jupiter u Jarcu-direkt i Neptun u Jarcu -stationar (R).
procitala sam da je najsteriliniji znak Jarac?!

u 7.kuci nemam nijednu planetu?

da li neko moze da mi objasni ovo?
da l ito znaci da ce teze doci do zaceca ili sta nesto drugo?
hvala unapred

vec sam napisala na prosloj stranici ,ali niko mi nije odgovorio:(
nadam se da zbog ovog necu imati problem sa kartonima:confused:

TwistedQ
17.12.2009., 13:24
Pokušavam utvrditi plodnost prema natalnoj karti žene koja već par godina ne može ostati trudna.
Ukoliko sam dobro upućena Mars u petoj kući u Lavu nikako nije dobra kombinacija. Da li Jupiter koji je također u petoj mijenja stvar ( pozitivno )?
Asc code i Lilith su u petoj kući ( u Djevici ) također?

Mislim da bi moglo biti bitno i to što ima Mjesec u djevici ( negativno ), Saturn i djevicu u 6 .kući ( negativno ), rak u četvrtoj ( pozitivno ) ali ne znam kako donijeti iz svega navedenog nekakav zaključak odnosno prognozu?

Hvala unaprijed na pomoći.

Natalna karta u prilogu.

ion321
17.12.2009., 13:56
Nije mi jasno kako si uopće mogla reči ženi bilo što, jer ovo što si navela nije u redu, oprosti stvarno ne mislim ništa loše, ali budi oprezna, to je klizak teren za puno bolje astrologe...sve je pogrešno.U osnovima astrologije napr.lijepo piše da Mars u petoj u znaku Lava daje svađalački nastrojenu djecu ili raskorak osobe (majke ili oca) u jednom dijelu života sa potomcima, naravno može još svašta značiti, ali ovo tvoje analiziranje nikako ne štima, a da ne govorim da se na temelju ovoga što si napisala-o krije nepoznavanje osnova.

TwistedQ
17.12.2009., 13:57
Nije mi jasno kako si uopće mogla reči ženi bilo što, jer ovo što si navela nije u redu, oprosti stvarno ne mislim ništa loše, ali budi oprezna, to je klizak teren za puno bolje astrologe...sve je pogrešno.U osnovima astrologije napr.lijepo piše da Mars u petoj u znaku Lava daje svađalački nastrojenu djecu ili raskorak osobe (majke ili oca) u jednom dijelu života sa potomcima, naravno može još svašta značiti, ali ovo tvoje analiziranje nikako ne štima, a da ne govorim da se na temelju ovoga što si napisala-o krije nepoznavanje osnova.

Ne brini ženu ne znam. Samo pokušavam nešto naučiti.

ion321
17.12.2009., 17:52
Ne brini ženu ne znam. Samo pokušavam nešto naučiti.

To je u redu.:)

Ruralna
24.12.2009., 17:12
Hm. Ja isto imam Mars u 5. kući. Jel to ok?
Inače me baš zanima hoću li uopće imati djece?
Netko mi je jednom rekao da mi ne vidi nikakve brakove i sl, pa me brine ima li bar djece:ne zna:

Evo ja kvotam samu sebe na pitanje od prošle godine.:D
Dakle, zanima me gdje se to točno vidi, odnosno što trebam gledati u karti da bi znala hoću li imati djece, s obzirom da mi po pitanju braka se ništa ne vidi?

simply_black
25.12.2009., 09:41
U osnovima astrologije napr.lijepo piše da Mars u petoj u znaku Lava daje svađalački nastrojenu djecu ili raskorak osobe.

Ali sam Mars u petoj kući može značiti i pobačaj (spontani ili abortus), je li istina?

nana.i
29.12.2009., 00:34
pozdrav

jel mi moze netko odgovoriti kakav je uran u petoj kući? inace jarac

.calexico.
30.12.2009., 10:59
Evo ja kvotam samu sebe na pitanje od prošle godine.:D
Dakle, zanima me gdje se to točno vidi, odnosno što trebam gledati u karti da bi znala hoću li imati djece, s obzirom da mi po pitanju braka se ništa ne vidi?

Imaš na prvoj strani link (post 3) za neke opće smjernice, ali to nikako nije striktno, dakle samo neke natalne predispozicije. Ne znam tko ti je rekao da ne vidi ništa po pitanju braka, nisam profi, ali mislim da to profi astrolog neće samo tako ustvrditi. Isto i za djecu. Ako nemaš problema, nema razloga da se uopće s time zabrinjavaš :).

Uostalom, kao što se i na odlične predispozicije u natalnu može potrefiti loš tranzit, tako vrijedi i obrnuto, na loše predispozicije se mogu potrefiti totalno dobri tranziti pa eto ti fino :mig:

Ovo je jedna stranica sa masu stvari navedenih po tom pitanju, na engleskom, pa ako ti se da proučavaj.
http://www.cosmitec-astrological-compatibility-advice.com/lunar-cycle-fertility.html

Ruralna
02.01.2010., 00:36
To gledanje natalne karte je bilo dosta površno, ali mi je bilo zanimljivo da nas je u tom momentu bilo 4-5 i svima su se neki glavni aspekti točno poklapali sa životnom situacijom,a meni nije ništa po određenim pitanjima bilo naglašeno.
Hvala na linku, pogledati ću ti malo ;)

dersette
02.01.2010., 13:28
Na ovom području čini se ima jako malo tumačenja...baš šteta...tražila sam i po internetu, ali sve je nekako još "nezrelo"...

Zna li itko kako se kod muškaraca gleda odnos prema djeci? Da li se i kod njih gleda mjesec kao majčinski princip, ili sunce kao očinski?

.calexico.
02.01.2010., 14:44
Na ovom području čini se ima jako malo tumačenja...baš šteta...tražila sam i po internetu, ali sve je nekako još "nezrelo"...

Zna li itko kako se kod muškaraca gleda odnos prema djeci? Da li se i kod njih gleda mjesec kao majčinski princip, ili sunce kao očinski?

Čini mi se da je problem što se tumačenja tiče taj što ljudi traže stiktan odgovor da/ne. Mislim, kako da prof.astrolog kaže ne... ma ili da kaže da? Pa si neko zabrije eto ja ću imati masu djese, samoštajaznam, dovoljan je sam/a sebi... to ovisi o previše faktora... nije da se ne može ustvrditi, ali je dvojsekli mač.

A bilo bi jednostavnije da se umjesto da/ne odgovora opisuju sama djeca...
Na ovo drugo pitanje i mene interesira odgovor, iako mi se ovako čini da bi Mars i kod muškaraca i kod žena trebao imati neku ulogu, ipak su Ma/Ve muško-ženska spolnost...

Evo ja sam pogledala kartu Indije (sa Astropogleda 2010). Moj laički zaključak (možda pod utjecajem toga što znam da Indija ima masu ljudi) yep,Indija je plodna :D :
5 polje počinje u Raku, završava u Lavu
5 polje Pluton - od aspekata izdvajam opoziciju sa Jupiterom, obzirom da jupiter donosi širenje, u opoziciji možda čak i pretjerano
Mjesec u Biku, kvadrat Jupiter, Venera
Venera u Vodenjaku konj. Jupiter, Uran u Raku
Mars Vaga, trigon Venera

A što se parova tiče, tu bi i kompozit mogao dosta reći. Ajde, vi iskusniji. Pomoć.

dersette
02.01.2010., 15:10
Zašto kompozit?

dersette
02.01.2010., 15:45
Evo, moji roditelji imaju četvero djece(sve cure:D)
U kompozitu, peta kuća im je u strijelcu, vladar je jupiter smješten u petoj- djeca zauzimaju bitno mjesto u obiteljskom životu( istina, da nema nas, davno bi se sve raspalo)...osim toga jupiter u 5. u strijelcu može objasniti zašto im mi(djeca) dajemo nadu donekle da sve ono što proživljavaju ima smisla. Oboje se bave umjetnošću i religijom. nas to također zanima, ali su potencijali neostvareni(vjerojatno saturn). Novac su uvijek pretjerano i optimistično(jupiter) trošili na kojekakve kreacije, umjetničke stvarčice , estetiku, bilo im je bitno pokazati se u tom smislu, zbog čega novaca za neke osnovne stvari koje su nama kao njihovoj djeci trebale, nismo imali. E da, i imaju snažnu potrebu svoje religijske vrijednosti prenijeti na nas(jupiter).
Jupiter je u konjukciji sa suncem i merkurom, opoziciji s mjesecom i venerom, trigonu uranom i plutonom.

U petoj im je i merkur, s nama imaju stvarno izraženu komunikaciju, ne bih rekla dobru, jer nije baš emotivna i puna topline(merkur je u jarcu), ali komunikacija je konstantna, živahna i inteligentna(merkur)..Jako su naglašavali obrazovanje i inteligenciju kao bitnu, a opet zbog saturna u petoj su nam spuštali samopouzdanje po tom pitanju gadno. Nismo nikada pričali o onome što osjećamo i želimo, više o filozofiji(jupiter i merkur), umjetnosti(merkur u 5.), obrazovanju, smislu i besmislu života i slično.
Merkur je u opoziciji s mjesecom, konjukciji jupiterom i saturnom i ok aspektima s drugim planetama.

Saturn je također u petoj- na svakodnevnoj razini, odgovorni su prema nama, majka kuha ručak svaki dan, čisti po kući, držimo se tradicije, no sigurnost nam svakako nisu pružili. Zbog toga postoji određena distanca između nas i njih(saturn), naročito oca(opet saturn). Ograničavali su nas i sputavali(saturn) do neviđene i nezavidne mjere na području kreativnosti i ostvarivanja našeg potencijala i općenito individualnosti(5. kuća), rušili nam samopouzdanje(saturn). Osim toga, u kući nikada nije bilo smijeha(saturn), branio nam se dapače, jer je otac smatrao da je besmisleno se glupirati i glupo, a majka je oduvijek bila depresivna(saturn).Nikad nismo opušteni kad smo doma, uvijek postoji doza neptosti.Topline i nježnosti nije bilo. Nismo u biti smejli biti djeca.osjećali smo se prihvaćeno i poštovano tek kada bi se ponašali kao oni.
Saturn konjukcija merkur, sekstil neptun, trigon pluton...

.calexico.
02.01.2010., 17:26
eto vidiš kako si sve sama povezala :) i lijepo opisala :) neke osobine, npr Jupitera sa moraliziranjem i religijom i prenošenjem na djecu (između ostalog)... i baš mi je drago da si napisala za Saturna. Većina ga automatski u 5. polju povezuje sa neimanjem djece, što uopće ne mora biti. Općenito, kao što si napisala, može predstavljati strogost u odgoju djece i zahtijevanje discipline. I nedostatak topline.

Kompozit općenito predstavlja zajedničke potencijale, presjek energije, pa sam zato mislila...

Jedino nisam sigurna za znakove. Odnosno da li se oni gledaju u kompozitu. I zašto ste sve cure, ako se gleda znak 5 polja - Strijelac - muški. Planete, osim Merkura, muške. Mjesec i Venera u blizancima (m)?

dersette
02.01.2010., 18:24
Hm, zanimljivo pitanje...
-vrh 5. je u strijelcu-muški
-jupiter u strijelcu-muški

ali
-saturn u 5. u jarcu-ženski(jarac je ženska polarnost)
-merkur u jarcu-ženski
-mjesec u raku na 0°
-venera jest u blizancima, ali ona nije muški nego muško/ženski(jer venera je ženski a blizanci i muško i žensko pa u ovom slučaju prevaže na ženski)

ali mislim da je mars taj koji određuje spol jer:
-mars koji simbolizira mušku spolnu stanicu spermij(a znamo da one određuju spol) je u ženskom znaku-djevici

.calexico.
02.01.2010., 19:53
saturn u 5. u jarcu-ženski(jarac je ženska polarnost)
-merkur u jarcu-ženski
-mjesec u raku na 0°
-venera jest u blizancima, ali ona nije muški nego muško/ženski(jer venera je ženski a blizanci i muško i žensko pa u ovom slučaju prevaže na ženski)

ali mislim da je mars taj koji određuje spol jer:
-mars koji simbolizira mušku spolnu stanicu spermij(a znamo da one određuju spol) je u ženskom znaku-djevici

Kad bi se sve zbrojilo onda bi ipak prevagnuo ženski spol prema polaritetu, ali dobro, i natali su važni, pa onda sve pozbrajati. A nekako sam i mislila da bi Mjesec, Venera ili Mars mogli biti ženski.

crvena zvijer
02.01.2010., 22:24
Ali sam Mars u petoj kući može značiti i pobačaj (spontani ili abortus), je li istina?
htjedoh nadopunit ovo pitanje Marsa u 5.kući sa jednim primjerom:
mojoj sestricni 5. polje započinje u djevici, sadrži vagu i završava u škorpionu, na vrhu 5. je Saturn, na sredini Pluton i pri kraju Mars. Imala je 3 abortusa (doduse, mozda je jedan bio i spontani), od kojih je prvi bio kompliciran i u poodmakloj trudnoći jer se poklopio s upalom slijepog crijeva... ali nakon toga je rodila zdravo i veliko muško dijete. (koje je, doduše, nemoguće zločesto). pretpostavljam da ju je izvukla Venera u raku i Merkur (vladar 5.) u djevici u konjunkciji s jupiterom.

dersette
02.01.2010., 22:54
ja imam mars krajem 4. znači u petoj i ne planiram ga imati :o i strašite me kad govorite da mars u 5. znači pobačaj. :flop:

crvena zvijer
02.01.2010., 23:05
pa ja sam ovaj post htjela navest kao pozitivan primjer... ako nešto jako želiš, trudiš se dok ne uspiješ...:)
btw. imam i ja tog Ma u 5. u lavu, u konjunkciji s Ve, čini mi se da Dupor za to kaže: težak porođaj :(

dersette
02.01.2010., 23:13
pa ja sam ovaj post htjela navest kao pozitivan primjer... ako nešto jako želiš, trudiš se dok ne uspiješ...:)
btw. imam i ja tog Ma u 5. u lavu, u konjunkciji s Ve, čini mi se da Dupor za to kaže: težak porođaj :(

Ja sam te onda shvatila krivo...Shvatila sam da je žena namjerno abortirala tri puta od čega je jedan možda bio spontani Imala je 3 abortusa (doduse, mozda je jedan bio i spontani)..
u biti hoćeš reći da je tri puta doživjela spontane i nikako nije mogla zatrudniti i onda je uspjela....

Mislim da za abortus ili težak porođaj su bitni i aspekti....teški aspekti s mjesecom....

Neznam puno o tome, pa ne bih znala koji, atko iko zna što sve može označavati abortus neka podjeli s nama...
Mislim da tu igra bitnu ulogu pluton...

I zanima me da li u astrologiji postoji razlika između spontanog i namjernog pobačaja?

12.kuća
02.01.2010., 23:14
... a kako djeluje Pluton u 05. u Vagi kada je u pitanju potomstvo i porođaj?

dersette
02.01.2010., 23:19
... a kako djeluje Pluton u 05. u Vagi kada je u pitanju potomstvo i porođaj?

u gdje ti je mjesec i koje apekte prima od plutona, saturna, urana i marsa?
Kakve aspekte prima pluton u 5.?

Moja priajteljica ima mars u kvadratu s mjesecom i imala je iznimno težak porođaj, iskrvarila je gotovo do smrti....
p.s. nemojte se uplašiti automatski ako imate taj aspekt, vjerojatno ima još neki ..:)

crvena zvijer
03.01.2010., 00:46
@dersette
možda sam se krivo izrazila ili nedovoljno pojasnila situaciju... dakle dotična osoba je jedan problematičan stvor, koji oduvijek voli i želi djecu, ali si je sa svim trudnoćama (uključujući i posljednju uspješnu) dobro zakomplicirala život i bila prisiljena abortirati. ne znam detalje, ali sigurno su bili presudni pritisci roditelja, partnera, manjak životnih uvjeta koji su je natjerali na takve odluke, a da su one duboko u njenoj duši bile neželjene (odluke da pobaci). nakon broja tri već se počela pitati da li će moći kasnije zatrudnjeti i iznjeti dijete.
poanta mog posta je bila samo ova: rodila je zdravo muško dijete unatoč Marsu u 5. kući i ostalim nepovoljnim faktorima.

a što se tiče razlike između spontanog i namjernog pobačaja, mislim da obavezno postoji astrološka razlika - prvo postoji ta dimenzija volje i namjere, a drugo što namjerni pobačaj uključuje vrlo grozan čin vezan u noževe (mars).

12.kuća
03.01.2010., 00:46
u gdje ti je mjesec i koje apekte prima od plutona, saturna, urana i marsa?
Kakve aspekte prima pluton u 5.?

Moja priajteljica ima mars u kvadratu s mjesecom i imala je iznimno težak porođaj, iskrvarila je gotovo do smrti....
p.s. nemojte se uplašiti automatski ako imate taj aspekt, vjerojatno ima još neki ..:)

Mo u Raku u 02. ima sve skladne aspekte sa ( i sa Ur, Sa, Ju ) osim kvadrata s Pl iz 05.
Pl: 90Mo, 60Ne, 120ASC.
Zapravo je samo taj Mo90Pl ( sep, orbis 6st ) na relaciji 02. - 05. kuća jedini neskadan aspekt i Mo i Pl.

Kako ti se čini?

dersette
03.01.2010., 01:27
Mo u Raku u 02. ima sve skladne aspekte sa ( i sa Ur, Sa, Ju ) osim kvadrata s Pl iz 05.
Pl: 90Mo, 60Ne, 120ASC.
Zapravo je samo taj Mo90Pl ( sep, orbis 6st ) na relaciji 02. - 05. kuća jedini neskadan aspekt i Mo i Pl.

Kako ti se čini?

Hm, pluton bi mogao stvarati problem, ali pluton za razliku od marsa donosi i snažnu sposobnost oporavka...ipak moja prijateljica se i s marsom oporavila...
Iskreno, nevezano za astrologiju, mislim da emocionalno stanje i psiha tokom trudnoće bitno utječu na sam porod...Ako u sebi potiskuješ toliko toga negativnog, odraziti će se na tvoju bebicu sigurno...Tvoji hormoni sreće i tuge preko posteljice prelaze na bebicu, zato ona osjeća ono što i ti osjećaš, a znamo koliko emocije i psiha generalno utječu na zdravstveno stanje, naročito kad je riječ o ranjivom stvorenju poput bebice...Zato, radije se pobrini za to da ti iznutra budeš uredu, a kad budeš trudna izbjegavaj unositi u svoj organizam ono loše i sve će proći glatko:) Uostalom, to je i jedino na što možeš utjecati, bolesti i nasljedne anomalije su stvari oko kojih se ne smijemo brinuti, nemoj ih ni tražiti u natalu, jer će ti to samo dodatno pojačati stres u trudnoći, a on je poguban.... :mig:

Vjerojatnije je da će te djeca promjeniti drastično...Ona ti mogu biti ili izvor silne energije, ili ćeš ti morati uložiti snažno sebe u njih...Za pluton kažu da može biti "Može biti i blagoslov i kazna ( kao uostalom i sve u životu).Način na koji je koristimo, određuje krajnji rezultat.U individualnoj natalnoj karti, pokazuje mjesta podložna najvećim transformacijama.Samo transformirajući stara uvjerenja i navike,oslobađamo prostor za napredak duše." Meni je pluton jako teška planeta, nažalost jako spora i bolna, ali kad završi svoj ciklus, kada osjetiš olakšanje, osjetiš i da se sve isplatilo...Da li su ovdje djeca ili kreativnost u pitanju neznam, može biti i oboje...Primjerice ako si svoju kreativnost do sada kočila, tranziti vanjskih preko plutona ili u aspektu s natalnim plutonom ju mogu osloboditi...no to znaš...
Po pitanju djece, moglo bi se promjeniti štošta, srušiti, osloboditi prostor i ponovo izgraditi na područjima koja su povezana s tim plutonom...
Odnos prema djeci bi trebao biti emocionalno intenzivan..Pluton je i potreba za kontrolom, možda njihovih odluka i postupaka, emocija? Dominantan roditelj, koji postavlja teške zahtjeve svojoj djeci? Nestrpljiv i potencijalno(ne i nužno fizički agresivan jer se radi o marsu). Možda će ti nedostajati diplomacije i takta..a unutrašnji pritisak nastojiš kontrolirati iz straha da će uzrokovati štetu, baš njima? Ti ili eksploziraš ili implodiraš, u oba slučaja jako negativno po tebe i druge, pametnije je rješenje naći konstruktivan način za nošenje s emocijama, umjesto da kontroliraš svoje negativne osjećaje potiskujući ih, pa onda kad se nakupi eksplodiraš, trebaš naći nekakav umjereni kanal na svakodnevnoj razini-možda kada bi više vjerovala drugima i govorila o svojim osjećajima bi to teklo sve puno lakše...
"Compromise is essential; the world does not revolve around your needs and desires, and living together requires mutual benefit and support. Redirecting self-preoccupation toward helping others could become a way for emotional intensity to flow safely ******d, reducing inner pressure. "
Možda pomaganje vlastitoj djeci umjesto da se oni podrede tebi?

Bitno je da napomenem, da za mars u 4. i 5. uvijek zaključe da ću biti agresivan roditelj, što nije istina, jer zapravo žestoko sam protiv nasilja do mjere da idem do onog "fight for peace or you'll die",posebno ako su djeca i obitelj u pitanju, b e s k o m p r o m i s n a. Zapravo sam ja doživljela nasilje, ne znači da će i moja djeca.
Tako da pluton u 5. ne mora značiti da si automatski control-freak prema svojoj djeci, može biti da ćeš se jako bojati za njih i biti nepovjerljiva prema svakome tko im se približi, i braniti ih kao lavica svoje laviće:)
može značiti i da si sama bila pritisnuta kao djete, ili nešto drugo...uglavnom poveži svoje djetinjstvo, način na koji su tebe tvoji odgajali s tim kako ti želiš odgajati svoje klince, uoči poveznice, loše strane, proanaliziraj to... Da li su te kočili u nečemu(kreativnost?), presnažno negativno utjecali na tebe?

dersette
03.01.2010., 01:29
@dersette
možda sam se krivo izrazila ili nedovoljno pojasnila situaciju... dakle dotična osoba je jedan problematičan stvor, koji oduvijek voli i želi djecu, ali si je sa svim trudnoćama (uključujući i posljednju uspješnu) dobro zakomplicirala život i bila prisiljena abortirati. ne znam detalje, ali sigurno su bili presudni pritisci roditelja, partnera, manjak životnih uvjeta koji su je natjerali na takve odluke, a da su one duboko u njenoj duši bile neželjene (odluke da pobaci). nakon broja tri već se počela pitati da li će moći kasnije zatrudnjeti i iznjeti dijete.
poanta mog posta je bila samo ova: rodila je zdravo muško dijete unatoč Marsu u 5. kući i ostalim nepovoljnim faktorima.

a što se tiče razlike između spontanog i namjernog pobačaja, mislim da obavezno postoji astrološka razlika - prvo postoji ta dimenzija volje i namjere, a drugo što namjerni pobačaj uključuje vrlo grozan čin vezan u noževe (mars).

NJen čin ne mogu komentirati, za mene je to prebolna tema, a i ne osjećam da imam pravo komentirati... ali shvaćam što si htjela reći....

da baš to me zanima kako se astrološki objašnjava ta razlika....:)

12.kuća
03.01.2010., 04:20
...Zato, radije se pobrini za to da ti iznutra budeš uredu, a kad budeš trudna izbjegavaj unositi u svoj organizam ono loše i sve će proći glatko:)
Vjerojatnije je da će te djeca promjeniti drastično...Ona ti mogu biti ili izvor silne energije, ili ćeš ti morati uložiti snažno sebe u njih...Za pluton kažu da može biti "Može biti i blagoslov i kazna ( kao uostalom i sve u životu)....Da li su ovdje djeca ili kreativnost u pitanju neznam, može biti i oboje...Primjerice ako si svoju kreativnost do sada kočila, tranziti vanjskih preko plutona ili u aspektu s natalnim plutonom ju mogu osloboditi...no to znaš...
Po pitanju djece, moglo bi se promjeniti štošta, srušiti, osloboditi prostor i ponovo izgraditi na područjima koja su povezana s tim plutonom...
Odnos prema djeci bi trebao biti emocionalno intenzivan..Pluton je i potreba za kontrolom, možda njihovih odluka i postupaka, emocija? Dominantan roditelj, koji postavlja teške zahtjeve svojoj djeci? Nestrpljiv i potencijalno(ne i nužno fizički agresivan jer se radi o marsu). Možda će ti nedostajati diplomacije i takta..a unutrašnji pritisak nastojiš kontrolirati iz straha da će uzrokovati štetu, baš njima? Ti ili eksploziraš ili implodiraš, u oba slučaja jako negativno po tebe i druge, pametnije je rješenje naći konstruktivan način za nošenje s emocijama, umjesto da kontroliraš svoje negativne osjećaje potiskujući ih, pa onda kad se nakupi eksplodiraš, trebaš naći nekakav umjereni kanal na svakodnevnoj razini-možda kada bi više vjerovala drugima i govorila o svojim osjećajima bi to teklo sve puno lakše...
"Compromise is essential; the world does not revolve around your needs and desires, and living together requires mutual benefit and support. Redirecting self-preoccupation toward helping others could become a way for emotional intensity to flow safely ******d, reducing inner pressure. "
Možda pomaganje vlastitoj djeci umjesto da se oni podrede tebi?

Bitno je da napomenem, da za mars u 4. i 5. uvijek zaključe da ću biti agresivan roditelj, što nije istina, jer zapravo žestoko sam protiv nasilja do mjere da idem do onog "fight for peace or you'll die",posebno ako su djeca i obitelj u pitanju, b e s k o m p r o m i s n a. Zapravo sam ja doživljela nasilje, ne znači da će i moja djeca.
Tako da pluton u 5. ne mora značiti da si automatski control-freak prema svojoj djeci, može biti da ćeš se jako bojati za njih i biti nepovjerljiva prema svakome tko im se približi, i braniti ih kao lavica svoje laviće:)
može značiti i da si sama bila pritisnuta kao djete, ili nešto drugo...uglavnom poveži svoje djetinjstvo, način na koji su tebe tvoji odgajali s tim kako ti želiš odgajati svoje klince, uoči poveznice, loše strane, proanaliziraj to... Da li su te kočili u nečemu(kreativnost?), presnažno negativno utjecali na tebe?

... baš si dobro ovo napisala.
Sasvim si u pravu kada kažeš da naglasak treba staviti na unutarnju emotivnu ravnotežu, to je najteže jer su emocije ili jako pozitivne ili ekstremno negativne, i kao takve se neprestalno izmjenjuju.
Donekle je lakše kada se razmišlja na način da jedino na što možeš utjecati je vlastita nutrina pa kada se tako usmjeri ta energija, stvari se poslože i izvana.

MsBezveze
11.01.2010., 19:18
moja je V kuća prazna ... jel to znaci da necu imat djece? :eek::eek:
bolje da nisam ovo procitala. sto je jos bitno za imanje potomstva?

naravo mislim na astrologiju:mig:

black panthere
12.01.2010., 12:02
moja je V kuća prazna ... jel to znaci da necu imat djece? :eek::eek:
bolje da nisam ovo procitala. sto je jos bitno za imanje potomstva?

naravo mislim na astrologiju:mig:

Ne znači. Da bi imala djecu preporučuje se sex:D
Ima dosta toga što utječe na plodnost u ženskom horoskopu, važno je da je Mjesec u plodnom znaku ili u dobrim aspektima, Venera također ima svoju ulogu, a najvažnije je ako nema planeta u 5. kući kako je položen vladar 5. kuće, kakve aspekte prima itd.
Zapravo je jako malo horoskopa koji ukazuju na potpunu neplodnost.
Živimo u takvo doba u kojem smo svi pod stresom i u vrlo visokom postotku je stres uzrok problema pri začeću. To se pogotovo manifestira kod senzibilnih osoba, tako da je jedina pomoć srediti stvari u glavi. Ispada da se ponavljam po raznim temama, ali psiha je tako moćna, iznutra dolazi toliko toga, treba poraditi na sebi, naći način kako doživjeti prirodnu opuštenost, vjerovati u ishod i ne biti opterećen rezultatima dok smo u iščekivanju.

MsBezveze
12.01.2010., 19:23
Ne znači. Da bi imala djecu preporučuje se sex:D

jasno da! to i je osnovni problem. a ima li sexa u mnojoj natalnoj karti hahahah!

bez šale, davno, davno, jos ko klinka sam stalno zivkala ove astrologe na 060... nesto brojevima. i tako jednom moja omiljena astrologinja zauzeta i spoje me kod numerologa koji onako bezveze kaze- zamislite jedan broj, ja zamislila, sad recite pitanje - reko ocu li imat djece, a on mi kaze ne, svakako po vasem zamisljenom broju vi necete imat djece.
i tu (ponavljam, bila sam mlada i premlada) pocnem opsesivno zvati svoje omiljene astrologe koji svi od reda ne vide djecu u mojoj natalnoj karti, ili ako vec da, nategnuto, nakon spontanih pobacaja, svi vide probleme sa zacecem, trudnocama, sa djecom, pa evo, vide djecu ali nesto kasnije, tamo negdje oko moje 27 godine . to je tada bilo nesto kasnije u zivotu, haha.
sad imam 35 i nemam djece
i nemam djece ni na vidiku

pa ne znam zelim li znati ili ne - ima li djece u mojoj natalnoj karti.

i dalje me to brine i muci:confused::confused::confused::confused:

dersette
13.01.2010., 13:13
jasno da! to i je osnovni problem. a ima li sexa u mnojoj natalnoj karti hahahah!

bez šale, davno, davno, jos ko klinka sam stalno zivkala ove astrologe na 060... nesto brojevima. i tako jednom moja omiljena astrologinja zauzeta i spoje me kod numerologa koji onako bezveze kaze- zamislite jedan broj, ja zamislila, sad recite pitanje - reko ocu li imat djece, a on mi kaze ne, svakako po vasem zamisljenom broju vi necete imat djece.
i tu (ponavljam, bila sam mlada i premlada) pocnem opsesivno zvati svoje omiljene astrologe koji svi od reda ne vide djecu u mojoj natalnoj karti, ili ako vec da, nategnuto, nakon spontanih pobacaja, svi vide probleme sa zacecem, trudnocama, sa djecom, pa evo, vide djecu ali nesto kasnije, tamo negdje oko moje 27 godine . to je tada bilo nesto kasnije u zivotu, haha.
sad imam 35 i nemam djece
i nemam djece ni na vidiku

pa ne znam zelim li znati ili ne - ima li djece u mojoj natalnoj karti.

i dalje me to brine i muci

prestrašno, prestani zvati te astrologe i numerologe...neznam kako profesionalnli astrolog može takve stvari tako olako izjavljivati :( :eek:
ne padaj na se što ti svatko kaže...:flop:
u natalnim kartama nema seksa i djece, one samo opisuju tvoj odnos prema seksu i djeci, točan broj, kako i kada ti teško tko može prorokovati, mogu samo reći potencijalni period za tako nešto...

ako misliš da to ovisi o vanjskim okolnostima (isključivo), a ne o tebi, onda
ih ni nećeš imati...
znači, odi kod ginekologa, posavjetuj se s liječnicima oko svog zdravlja, pitaj da li možeš začeti, s obzirom na prethodne pobačaje, što otežava oplodnju itd...prvo riješi konkretan problem....ne zovi šarlatane...dočekati ćeš pedesetu na taj način i još nećeš saznati da li možeš zanijeti...
i da, prije svega, da bi zatrudnila, moraš raditi aktivno na tome, a ne čekati da prođe nekakav tranzit pa da po svetom horoskopu začneš... :cerek:
ima li seksa u tvojoj natalnoj?:rofl: paa, planete se ne seksaju....
ima li seksa u tvom životu? to je već drugo pitanje...

no razumijem zašto se mučiš....nadam se da ćeš dobiti bebu i seksati se...sretno :top: :grli:

Marge Simpson
13.01.2010., 14:32
Bila sam postavila pitanje u vezi aspekta mjeseca i plutona u svojoj natalnoj karti na onoj temi o plutonu, potpuno ubijeđena da se moj kvadrat mjeseca (rak, 7. kuća) i plutona (djevica, 9. kuća) odnosi na moj odnos sa majkom, kad ono :rofl:.
Dakle, sad sam skroz zbunjena. Jel ovaj aspekt više upućuje na moj odnos s majkom ili na moje eventualne potomke?

I da probam navesti neke od svojih aspekata. Neki su izrazito pozitivni a neki negativni, pa ne znam šta je dominantno.
1)Rak (umetnuti znak, 7. kuća - jel bi ovaj aspekt sam za sebe bio kasnije dobijanje potomstva?), mjesec u raku. Mjesec ima jedan kvadrat i to sa plutonom iz 9. (u vagi), sekstile sa venerom , marsom, saturnom, kironom. Sa uranom je u trigonu.
2) 5. polje počinje u biku (ovo bi bio plodan znak?). U njemu su merkur i sunce na samom kraju 5. kuće (sunce u blizancima gradi kvadrat sa saturnom u 8, djevica - što je izrazito nepovoljan aspekt)
3) Mjesec sam već navela; jupiter na samom kraju sedme kuće u lavu (venera i jupiter rade kvadrat), jupiter je i u kvadratu sa marsom :confused:. Venera je u 4. na samom kraju u biku. Radi opoziciju sa uranom, trigon sa saturnom.
4) Sunce mi jest u kvadratu sa saturnom :(, ali je li ovo ključno ili ga mogu ublažavati neki drugi aspekti?
5) Sunce je na samom kraju 5. polja (tek sad sam zbunjena :confused:, jer je ovo kao pozitivno)
6) Peta kuća počinje u biku.

I sad imam jedan veliki ? u glavi. Šta je dominantinije - pozitivni ili negativni aspekti?

MsBezveze
14.01.2010., 13:51
ima li seksa u tvojoj natalnoj?:rofl: paa, planete se ne seksaju....
ima li seksa u tvom životu? to je već drugo pitanje...

uf šta me nasmija..... :rofl:

ne zovem ja te astrologe već od onda, dakle od devedeset i neke ... ne pada mi na pamet, sta oni znaju.
ali vjerujem da su neke stvari zapisane i da ih neko zna procitat ... samo oni na 060... sigurno nisu to

dersette
14.01.2010., 20:29
uf šta me nasmija..... :rofl:

ne zovem ja te astrologe već od onda, dakle od devedeset i neke ... ne pada mi na pamet, sta oni znaju.
ali vjerujem da su neke stvari zapisane i da ih neko zna procitat ... samo oni na 060... sigurno nisu to

aha, krivo te shvatila :D

crvena zvijer
20.01.2010., 17:57
Dersette me potaknula na pisanje, ali joj ne želim narušavati temu pa sam odlučila ovdje pitati.

Imam mjesec u raku i ove godine mi je egzaktna opozicija Plutona (kao i kvadrat saturna, i svašta drugo :( ). Počela sam imati ginekološke probleme i sad me je uhvatio strah od moguće neplodnosti (iako mi je beba tek u dugoročnim planovima). Pitanje je sljedeće: mogu li ja snagom svoje volje odlučiti biti najbolji pacijent i takav tranzit podnjeti bez posljedica kojih se boljim? Ili bolje rečeno mogu li ja tu energiju drugačije iskoristit, skrenuti? Natalno je Mo u malo širem trigonu sa Pl.

Drugo pitanje, vezano uz topic Endokrini sustav i astrologija. Jaki poremećaji ciklusa vidljivi su kroz neskladan upliv Urana-hipofize (kvadrat, opozicija) na Mjesec-ciklus. Jel se može uzeti u obzir inkonjunkcija Urana i Mjeseca? Uran je 0 Ju u strijelcu. Inkonjunkcija je čudan aspekt, i čini mi se da je važan tek kad neki tranzit radi 120 na jednog a 90 na drugog. :confused:

daj reci
22.01.2010., 23:20
pa evo da kažem i ja nešto pošto su bebe,dječica i sve nezaštićeno moja omiljena tema.moramo voljeti i čuvati bebe:cerek:
meni je u 5.polju neptun. radi trigon na asc,ali i na sunce u 9.kući. u 5.kući je i južni čvor. neptun radi kvadrat na marsa,kvadrat na veneru,konjunkciju s lilith koja je točno na granici 4.i 5.kuće. također,inkonjunkciju na mjesec. dispozitor tog istog neptuna iz 5.polja je jupiter koji radi opoziciju na sunce,a to radi i pluton. uran pak radi opoziciju na mjesec,a uran je vladar 7.polja upravo.uran radi i kvadrat na asc..
prva trudnoća-blizanci-spontani.prvo sam par sati ležala i krvarila dok me se nisu sjetili,a kasnije još veća nesmotrenost od strane sestara.nebitno za ovu temu.
sad sam mama:cerek::cerek: trudnoća prekrasna. porod bez ijednog šava.beba pre di vna. netko je u svom postu napisao psiha-da,psiha,drage cure,žene. čim sam saznala da sam trudna sam porazgovarala sa svojom bebom i rekla joj:"ti ostaješ sa mnom,ja ću se brinuti za tebe,ja sam tvoja mama.ti ostaješ sa mnom." to sam rekla tako čvrsto i sigurno u sebe da se sve kasnije odvijalo po principu prvotne komunikacije.
moje dijete ima neptun mjesec konjunkciju na asc:cerek: toliko o povezanosti :cerek:
vjerujte u sebe i svoje dijete i tako ćete nadvladati i najteže aspekte.nemojmo zaboraviti da je to nov život,druga duša,zasebna,koliko god da nam je bliska i možda i poznata:mig:,ali ta duša,ta osoba nas je odabrala za svoju mamu-pa je jasno da ne ovisi sve samo o našim natalnim kartama...

Scarlett_O_Hara
22.01.2010., 23:56
http://i47.tinypic.com/mj7rf9.jpg

Ovo je moja karta. S obzirom da ja nemam želju za djecom znatiželjna sam što moja karta kaže o tome, ima li nekih naznaka u horoskopu zašto ne želim djecu i što horoskop kaže po tom pitanju...Kad se stigne, samo kratko...:)

FIGICA
23.01.2010., 10:22
Može meni netko pogledati u natalnoj karti za potomstvo-rođena 27.1.1985 u 3.10 sati ujutro na Malom Lošinju?

makici
13.04.2010., 10:44
imam jedno pitanje... ne znam baš puno o horoskopu, ali sam malo čitala po forumu pa me zanima što znači saturn u 5. kući u lavu vezano uz plodnost jer ja i moj se "trudimo" mjesecima, ali ništa, a imala sam već jedan spontani.

12.kuća
13.04.2010., 10:55
imam jedno pitanje... ne znam baš puno o horoskopu, ali sam malo čitala po forumu pa me zanima što znači saturn u 5. kući u lavu vezano uz plodnost jer ja i moj se "trudimo" mjesecima, ali ništa, a imala sam već jedan spontani.

... najmudrije ti je da napraviš kartu, i postaviš ju na temu " Natalne karte - pitanja ", uz konkretno pitanje, sigurno će ti netko odgovoriti i riješiti te dvojbi i strahova. Ovako pitati je preopćenito da bi dobila smisleni odgovor:).

sann11
30.05.2010., 09:12
da li se može objasniti plodnost kod muškarca tj što utječe na neplodnost?:confused:

Fata_Morgana
30.05.2010., 10:04
da li se može objasniti plodnost kod muškarca tj što utječe na neplodnost?:confused:

To je veoma kompleksan problem tako da se ne može dati uopšten odgovor.

UpsyDaisy
08.06.2010., 03:06
Ovo mi je vrlo zanimljiv link na tu temu (tj. sto se tice izvornog pitanja):

http://www.cosmitec-astrological-compatibility-advice.com/childfree-or-childless-woman.html#1

Nista ne razumijem ovo o harmonicima, a ni ovo o "opasnim" stupnjevima ne znam bas da stoji (Ingrid Bergman je barem jedan izuzetak na koji sam naisla), ali je zanimljivo jer su se izgleda dobro potrudili sa tim istrazivanjem, pa i dalje proucavam...

shadownq
28.06.2010., 01:41
voljela bih ako mi neko moze rastumaciti ovo:
sunce u 5. kuci u strelcu - vladar jupiter u ribama koji je smesten upravo u ribama(vladar riba opet jupitr), ribr plodan i dvojni znak,daje li zo mogucnost blizanaca? to za prvo zacece?
7. kuca u vodolijiciji je vladar saturn smesten u strelcu u 5. kuci,opet dvojni znak,opet vladar polja jupiter,opet u ribama,znaci potvrda o blizancima,ne?
9.kuca u ovnu,vladar mars smesten u ribama.
11.kuca u blizancima,vladar merkur u 4 kuci u strelcu.opet vladar jupiter u ribama. mesec u 11. kuci.
1 kuca u lavu,vladar sunce u 5 kuci u opet u strelcu,opet vladar jupiter u ribama.
to je 5. djece do sad? nadam se da se varam,a ne zelim da nastavim po kucama :),dosta mi je to.
venera u skorpiji u 4.kuci!
a evo i karte http://s737.photobucket.com/albums/xx19/shadownq/?action=view&current=shadow86.jpg

zara51
30.06.2010., 09:32
Molim pomoć jer sama ne mogu skužiti:D...mene zanima zdravlje i eventualna trudnoća...

ovak, koliko skužila 6 kuća označava zdravlje, meni je ta kuća prazna, ali je na vrhu ovan. Mars mi je otišao u 9 kuću u znaku raka (direct), u 9 kući još imam Saturn (direct).

Jel neko ima volje to mi pojasniti??

S.C.
30.06.2010., 11:17
Što je to progresivni ASC i kako on i kada mijenja znak?Kako to možemo vidjeti?

Napravis progresije za svoju natalnu kartu. Potoje programi koji to racunaju da bude jednostavnije... tamo gdje si napravila i natalnu.

Molim pomoć jer sama ne mogu skužiti:D...mene zanima zdravlje i eventualna trudnoća...

ovak, koliko skužila 6 kuća označava zdravlje, meni je ta kuća prazna, ali je na vrhu ovan. Mars mi je otišao u 9 kuću u znaku raka (direct), u 9 kući još imam Saturn (direct).

Jel neko ima volje to mi pojasniti??

Na temelju ovih podataka nije moguce reci nesto previse, osobito ne ono sto tebe zanima. Zbog Marsa u padu mozda si malo osjetljivija fizicki, slabije vitalnosti ili krhkije gradje... Ovisi kakvi su mu aspekti... pozitivni popravljaju sliku, negativni suprotno. Ali sto se tice trudnoce, treba gledati i 5. polje, Mjesec i njegove aspekte...

zara51
30.06.2010., 13:27
Na temelju ovih podataka nije moguce reci nesto previse, osobito ne ono sto tebe zanima. Zbog Marsa u padu mozda si malo osjetljivija fizicki, slabije vitalnosti ili krhkije gradje... Ovisi kakvi su mu aspekti... pozitivni popravljaju sliku, negativni suprotno. Ali sto se tice trudnoce, treba gledati i 5. polje, Mjesec i njegove aspekte...

Mars Trine Jupiter 4°37
Mars Conjunction Saturn 5°37
Mars Quincunx Neptune 2°11
Mars Square Pluto 2°14

Moon Trine Mercury 4°48
Moon Sextile Mars 5°26
Moon Opposition Jupiter 0°48
Moon Square Neptune 3°15

Venus Pisces 26°31'46 in house 5 direct
Jupiter Pisces 11°24'47 in house 5 direct

evo, jel možeš sad reći nešto konkretnije? Trudnoća mi i nije toliko bitna, više me brine samo zdravlje...

hvala:cerek:

S.C.
30.06.2010., 15:04
Mars Trine Jupiter 4°37
Mars Conjunction Saturn 5°37
Mars Quincunx Neptune 2°11
Mars Square Pluto 2°14

Moon Trine Mercury 4°48
Moon Sextile Mars 5°26
Moon Opposition Jupiter 0°48
Moon Square Neptune 3°15

Venus Pisces 26°31'46 in house 5 direct
Jupiter Pisces 11°24'47 in house 5 direct

evo, jel možeš sad reći nešto konkretnije? Trudnoća mi i nije toliko bitna, više me brine samo zdravlje...

hvala:cerek:

Ne bas :D

Kad kazem 5. polje onda mislim na znak na vrhu, polozaj i aspektaciju vladara te planete u 5. polju (i naravno medjuodnos sa drugim poljima/planetama). Ti si navela samo ovo zadnje. I kad gledas dio, gledas ustvari cjelinu. Zato se ne nabrajaju aspekti na ovaj nacin nego se ostavi normalno karta da ti netko pogleda za pitanje koje te zanima. Jedino se na taj nacin moze dobiti konkretnija informacija. A ako ne zelis dati podatke, onda se vodi naputkom koji sam ti dala u proslom postu pa probaj sama analizirati. :)

Osim toga, nisi nista rekla po pitanju tog Marsa u Raku. Kakvo je tvoje generalno zdravstveno stanje? Sto te brine...

Konjunkcija sa Saturnom potvrdjuje ono sto sam pretpostavila u prethodnom postu s time da i Pluton daje svoj intenzitet i veliku kolicinu energije koja se ispoljava na problematican nacin. Pluton vladar 1.? Kakvi su iance aspekti na Sunce i ASC?

Venera i Jupiter u 5. polju u Ribama su jako dobar znak...i po pitanju djece i po pitanju tebe. Carolija. A detalji ovise kakvi su pak njima aspekti. Mjesec se cini relativno OK. Mislim da bi bila odlicna mama. :)

Koja je tvoja osnovna kombinacija? Ako su naglaseni pasivni znakovi kod tebe, onda si vjerojatno slabijeg zdravlja u vidu krhke tjelesne gradje i psihicke osjetljivosti....mozda djelujes malo potisteno, povuceno, kako u psihickom tako i fizickom smislu, pogotovo sto ti je Mars kao vadar 6. polja padu u konj. sa Saturnom koji je u izgonu. Ali nista strasno.

Kod bilo kakve analize treba imati sve tocne informacije i treba razgovarati. Ahhh.... kad bi se tako moglo gatati iz dva polozaja planeta Astrologija bi bila prilicno jednostavna igrica i svako bi se time bavio. :D :mig:

zara51
01.07.2010., 07:30
Ne bas :D

Kad kazem 5. polje onda mislim na znak na vrhu, polozaj i aspektaciju vladara te planete u 5. polju (i naravno medjuodnos sa drugim poljima/planetama). Ti si navela samo ovo zadnje. I kad gledas dio, gledas ustvari cjelinu. Zato se ne nabrajaju aspekti na ovaj nacin nego se ostavi normalno karta da ti netko pogleda za pitanje koje te zanima. Jedino se na taj nacin moze dobiti konkretnija informacija. A ako ne zelis dati podatke, onda se vodi naputkom koji sam ti dala u proslom postu pa probaj sama analizirati. :)

Osim toga, nisi nista rekla po pitanju tog Marsa u Raku. Kakvo je tvoje generalno zdravstveno stanje? Sto te brine...

Konjunkcija sa Saturnom potvrdjuje ono sto sam pretpostavila u prethodnom postu s time da i Pluton daje svoj intenzitet i veliku kolicinu energije koja se ispoljava na problematican nacin. Pluton vladar 1.? Kakvi su iance aspekti na Sunce i ASC?

Venera i Jupiter u 5. polju u Ribama su jako dobar znak...i po pitanju djece i po pitanju tebe. Carolija. A detalji ovise kakvi su pak njima aspekti. Mjesec se cini relativno OK. Mislim da bi bila odlicna mama. :)

Koja je tvoja osnovna kombinacija? Ako su naglaseni pasivni znakovi kod tebe, onda si vjerojatno slabijeg zdravlja u vidu krhke tjelesne gradje i psihicke osjetljivosti....mozda djelujes malo potisteno, povuceno, kako u psihickom tako i fizickom smislu, pogotovo sto ti je Mars kao vadar 6. polja padu u konj. sa Saturnom koji je u izgonu. Ali nista strasno.

Kod bilo kakve analize treba imati sve tocne informacije i treba razgovarati. Ahhh.... kad bi se tako moglo gatati iz dva polozaja planeta Astrologija bi bila prilicno jednostavna igrica i svako bi se time bavio. :D :mig:

puno ti hvala što se trudiš:K

evo, probat ću konkretno pitati...već dugi niz godina, sigurno 15, se borim s endometriotičnim cistama na jajniku...ne vidi se neko poboljšanje i doktor uporno predlaže drastičnu operaciju da ne bi, eventualno preraslo u nešto gore. Kako sam ja relativno mlada:mig: nekako mi se ne žuri na tu operaciju pa sam čisto htjela vidjeti da li bi mi u horoskopu postoje smjernice da li trebam malo ozbiljnije gledati na taj zdravstveni problem ili ne..osim toga, htjela bi si pružiti šansu da, možda čudom, postanem mama.

ovo je moja karta, pa molim te ako imaš volje pogledaj...
http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?btyp=ack&&cid=a32file377QPm-u1277900193

i ovo:

http://www.astro.com/cgi/atxgen.cgi?btyp=apx&&cid=a32file377QPm-u1277900193

hvala!!

shopgirl
01.07.2010., 12:36
to mozda ne spada u ovu rubriku ali posto nam je slican problem evo ti mog misljenja.imala sam miom i prosle god. su mi ga izsjekli.operacija je isla preko pupka.sada sam ja jedna od onih koje jako lako dobivaju nove i doktor kaze da ako jos bude stojesta da mi se izvadi maternjica.o tome sam dosta citala i mogu ti rec da oni to svi drago brzo rade.ja to necu dozvoliti.nakon operacije ne mogu vise nego na carski se poroditi rez ali svejedno.pa nek me jos pet puta operisu ali maternjica je moja i ja placam u kasu a ne oni.kad vidis sta nakon takve operacije scim moras da zivis,uzas.radi sve,izvadi te ciste ali nista vise.to je moje misljenje.
lijep pozdrav,shopgirl

zara51
02.07.2010., 13:14
to mozda ne spada u ovu rubriku ali posto nam je slican problem evo ti mog misljenja.imala sam miom i prosle god. su mi ga izsjekli.operacija je isla preko pupka.sada sam ja jedna od onih koje jako lako dobivaju nove i doktor kaze da ako jos bude stojesta da mi se izvadi maternjica.o tome sam dosta citala i mogu ti rec da oni to svi drago brzo rade.ja to necu dozvoliti.nakon operacije ne mogu vise nego na carski se poroditi rez ali svejedno.pa nek me jos pet puta operisu ali maternjica je moja i ja placam u kasu a ne oni.kad vidis sta nakon takve operacije scim moras da zivis,uzas.radi sve,izvadi te ciste ali nista vise.to je moje misljenje.
lijep pozdrav,shopgirl

hvala ti na savjetu! Moram razmisliti o svim opcijama...

S.C.
03.07.2010., 02:53
puno ti hvala što se trudiš:K

evo, probat ću konkretno pitati...već dugi niz godina, sigurno 15, se borim s endometriotičnim cistama na jajniku...ne vidi se neko poboljšanje i doktor uporno predlaže drastičnu operaciju da ne bi, eventualno preraslo u nešto gore. Kako sam ja relativno mlada:mig: nekako mi se ne žuri na tu operaciju pa sam čisto htjela vidjeti da li bi mi u horoskopu postoje smjernice da li trebam malo ozbiljnije gledati na taj zdravstveni problem ili ne..osim toga, htjela bi si pružiti šansu da, možda čudom, postanem mama.

ovo je moja karta, pa molim te ako imaš volje pogledaj...
http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?btyp=ack&&cid=a32file377QPm-u1277900193

i ovo:

http://www.astro.com/cgi/atxgen.cgi?btyp=apx&&cid=a32file377QPm-u1277900193

hvala!!

E sad je puno jasnije i sa kartom i sa konkretnim pitanjem. :mig:

Pa je, vidi se taj problem u tvojoj natalnoj karti. Prije svega, kroz opozicije Mjesec/Jupiter (cista) i Venera/Pluton (hormoni, spolne zlijezde i organi).

Jupiter je naime "zasluzan" za bujanje i rast materije pa tako i nakupljanje cista. Evo, citiram kod Garrisona u Medicinskoj Astrologiji: "Za brzo razjasnjenje cista, medicinski astrolog se prvo okrece aflikcijama u odnosu na Jupiter, narocito kada je ovaj u znaku Riba ili Skorpiona." A tvoj ima aflikciju te je ujedno i u Ribama. To znaci da je iznimno sklon bujanju, naticanju i nakupljnju tekucine.

Zatim imas i napeti aspekt izmedju Venere i Plutona koji se odnose na hormonsku ravnotezu u tijelu te reproduktivni sustav. Zanimljivo je sto su oni istovremeno i vladari osi 2. polje 8. polje pa taj aspekt mozda i ne bi bio toliko los sam po sebi jer bi sugerirao nekakvu ravnotezu, ali u tvom slucaju on je napeto aspektiran sa strane od Saturna i s njime cini tesku konfiguraciju T-Kvadrata te u ovom slucaju Saturn ovdje nesto koci, usporava i otezava.

Onda se ovdje uklapa i tvoj Mars koji je u konjunkciji sa tim Saturnom te preko njega prima svu napetost tog "hormonalnog" T-Kvadrata i govori o tome kako je to primarni problem vezan za tvoje sveukupno zdravlje (Mars je vladar 6. polja - zdravlja), a izvor mu je u tvojoj svakodnevnici, najblizoj okolini, nacinu na koji komuniciras i razmisljas (koji bi mogao biti pomalo turoban, depresivan).

Evo, ovo bih ti takodjer izdvojila vezano uz tvoj problem endometrioticnih cista:

Neke drevne kulture, taoistička kultura, kao i holistička medicina smatraju da jajnici predstavljaju izvor životne sile koja stalno proizvodi seksualnu energiju. Opisane su i posebne vježbe koje pomažu preobraziti seksualnu energiju jajnika u chi (životnu energiju) i shen (čistu duhovnu energiju). Ključ za razumijevanje energetske funkcije jajnika je sposobnost prepoznavanja vlastite kreativnosti, predavanje i priznavanje nemogućnosti kontrole ove kreativnosti putem intelekta. Otuda potječu stavovi holističke medicine da problemi s jajnicima nastaju onda kada žena ne obraća pozornost na svoju najdublju kreativnu mudrost zbog straha ili nesigurnosti u svijetu oko sebe.

Problemi s jajnicima posljedica su predodžbe žene kako ljudi i okolnosti izvan nje same onemogućuju ostvarenje njene vlastite kreativnosti. Negativni emocionalni obrasci koji se dovode u vezu s nastankom cista na jajniku su: iznenadni odlazak ili napuštanje partnera, izraziti stres na poslu, osvetoljubivost i ogorčenost, kao i želja da se s nekim obračuna. Bilo da vjerujete ili ne vjerujete u holistički pristup, kratki uvid u vlastite obrasce ponašanja koristiti će sigurno i vama i vašoj okolini. (izvor (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/06ciste.asp))

Posebno sam ti naglasila ovu kreativnost jer se ona u natalnoj karti gleda i izrazava kroz 5. polje, u vidu stvaranja neceg sto ce odrazavati tvoju sustinu pa s vremenom i stvaranja onoga sto ce prevazici granice tvog vlastitog ega - to je stvaranje novog zivota. Zato je to i kuca djece.

A tebi je upravo 5. polje (kreativnost) ovdje najjace povezano sa spomenutim neravnotezama (Venera i Jupiter smjesteni su u 5. polju) te je vladar 5. polja (Neptun) vrh drugog T-Kvadrata, kojeg cini sa Jupiterom i Mjesecom (ciste). Osim toga, taj Neptun je stvarno napeto aspektiran - vrh je i Yod konfiguracije, napetog spleta energija s kojim nije jednostavno rukovati i zivjeti, a koji ukljucuje i Sunce (zivot, energija, vitalnost) i Mars (snaga, fizicka sprema, zdravlje). Jednostavnije receno, tvoja sposobnost spontanog i kreativnog izrazavanja strasno je sputana i zakocena i to ti stvara ozbiljne zdravstvene probleme koji se prvenstveno manifestiraju kroz trudnocu (Mjesec) i stvaranje potomstva (5. polje).

U svakome slucaju, ne stoji ti u karti da moras na bilo kakvu operaciju, stoji ti da moras pokusati poraditi na svojoj okolini, razvedriti se, smanjiti stres u svakodnevnici koliko je to moguce, razmisljati pozitivnije (3. polje u Jarcu), pokusati malo pripaziti na prehranu, hvatati sto je vise moguce svjetlosti i topline te se baviti nekom fizickom aktivnoscu - na dnevnoj bazi. S ovakim aspektima potrebno je uloziti ekstra dodatni napor u odrzavanju vlastitog tijela, a ako to zanemaris, imas vece predispozicije za probleme. S druge strane, ako se potrudis, uopce ti nije potrebno neko cudo da postanes mama.

Osim toga, ako jos nisi vidjela, uputit cu te i na ovaj topic (http://www.forum.hr/showthread.php?t=451345), cisto da ti skrenem paznju na kandidu i da istrazis sve o njoj i problemima koje stvara (uz zapper koji sam ti vec u PM-u napomenula). Tak... Sretno. :)

zara51
04.07.2010., 14:19
E sad je puno jasnije i sa kartom i sa konkretnim pitanjem. :mig:

Pa je, vidi se taj problem u tvojoj natalnoj karti. Prije svega, kroz opozicije Mjesec/Jupiter (cista) i Venera/Pluton (hormoni, spolne zlijezde i organi).

Jupiter je naime "zasluzan" za bujanje i rast materije pa tako i nakupljanje cista. Evo, citiram kod Garrisona u Medicinskoj Astrologiji: "Za brzo razjasnjenje cista, medicinski astrolog se prvo okrece aflikcijama u odnosu na Jupiter, narocito kada je ovaj u znaku Riba ili Skorpiona." A tvoj ima aflikciju te je ujedno i u Ribama. To znaci da je iznimno sklon bujanju, naticanju i nakupljnju tekucine.

Zatim imas i napeti aspekt izmedju Venere i Plutona koji se odnose na hormonsku ravnotezu u tijelu te reproduktivni sustav. Zanimljivo je sto su oni istovremeno i vladari osi 2. polje 8. polje pa taj aspekt mozda i ne bi bio toliko los sam po sebi jer bi sugerirao nekakvu ravnotezu, ali u tvom slucaju on je napeto aspektiran sa strane od Saturna i s njime cini tesku konfiguraciju T-Kvadrata te u ovom slucaju Saturn ovdje nesto koci, usporava i otezava.

Onda se ovdje uklapa i tvoj Mars koji je u konjunkciji sa tim Saturnom te preko njega prima svu napetost tog "hormonalnog" T-Kvadrata i govori o tome kako je to primarni problem vezan za tvoje sveukupno zdravlje (Mars je vladar 6. polja - zdravlja), a izvor mu je u tvojoj svakodnevnici, najblizoj okolini, nacinu na koji komuniciras i razmisljas (koji bi mogao biti pomalo turoban, depresivan).

Evo, ovo bih ti takodjer izdvojila vezano uz tvoj problem endometrioticnih cista:

Neke drevne kulture, taoistička kultura, kao i holistička medicina smatraju da jajnici predstavljaju izvor životne sile koja stalno proizvodi seksualnu energiju. Opisane su i posebne vježbe koje pomažu preobraziti seksualnu energiju jajnika u chi (životnu energiju) i shen (čistu duhovnu energiju). Ključ za razumijevanje energetske funkcije jajnika je sposobnost prepoznavanja vlastite kreativnosti, predavanje i priznavanje nemogućnosti kontrole ove kreativnosti putem intelekta. Otuda potječu stavovi holističke medicine da problemi s jajnicima nastaju onda kada žena ne obraća pozornost na svoju najdublju kreativnu mudrost zbog straha ili nesigurnosti u svijetu oko sebe.

Problemi s jajnicima posljedica su predodžbe žene kako ljudi i okolnosti izvan nje same onemogućuju ostvarenje njene vlastite kreativnosti. Negativni emocionalni obrasci koji se dovode u vezu s nastankom cista na jajniku su: iznenadni odlazak ili napuštanje partnera, izraziti stres na poslu, osvetoljubivost i ogorčenost, kao i želja da se s nekim obračuna. Bilo da vjerujete ili ne vjerujete u holistički pristup, kratki uvid u vlastite obrasce ponašanja koristiti će sigurno i vama i vašoj okolini. (izvor (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/06ciste.asp))

Posebno sam ti naglasila ovu kreativnost jer se ona u natalnoj karti gleda i izrazava kroz 5. polje, u vidu stvaranja neceg sto ce odrazavati tvoju sustinu pa s vremenom i stvaranja onoga sto ce prevazici granice tvog vlastitog ega - to je stvaranje novog zivota. Zato je to i kuca djece.

A tebi je upravo 5. polje (kreativnost) ovdje najjace povezano sa spomenutim neravnotezama (Venera i Jupiter smjesteni su u 5. polju) te je vladar 5. polja (Neptun) vrh drugog T-Kvadrata, kojeg cini sa Jupiterom i Mjesecom (ciste). Osim toga, taj Neptun je stvarno napeto aspektiran - vrh je i Yod konfiguracije, napetog spleta energija s kojim nije jednostavno rukovati i zivjeti, a koji ukljucuje i Sunce (zivot, energija, vitalnost) i Mars (snaga, fizicka sprema, zdravlje). Jednostavnije receno, tvoja sposobnost spontanog i kreativnog izrazavanja strasno je sputana i zakocena i to ti stvara ozbiljne zdravstvene probleme koji se prvenstveno manifestiraju kroz trudnocu (Mjesec) i stvaranje potomstva (5. polje).

U svakome slucaju, ne stoji ti u karti da moras na bilo kakvu operaciju, stoji ti da moras pokusati poraditi na svojoj okolini, razvedriti se, smanjiti stres u svakodnevnici koliko je to moguce, razmisljati pozitivnije (3. polje u Jarcu), pokusati malo pripaziti na prehranu, hvatati sto je vise moguce svjetlosti i topline te se baviti nekom fizickom aktivnoscu - na dnevnoj bazi. S ovakim aspektima potrebno je uloziti ekstra dodatni napor u odrzavanju vlastitog tijela, a ako to zanemaris, imas vece predispozicije za probleme. S druge strane, ako se potrudis, uopce ti nije potrebno neko cudo da postanes mama.

Osim toga, ako jos nisi vidjela, uputit cu te i na ovaj topic (http://www.forum.hr/showthread.php?t=451345), cisto da ti skrenem paznju na kandidu i da istrazis sve o njoj i problemima koje stvara (uz zapper koji sam ti vec u PM-u napomenula). Tak... Sretno. :)

hvala ti draga, sad mi je puno lakše... :D

Pa trudim se na sve oko sebe gledati pozitivnije, sada ću samo morati pokušati smanjiti stres i potruditi se oko fizičke aktivnosti...što mi inače malo teže ide...ko pravom biku:p

šaljem ti veeeeeeeliku pusu!!!!!!!!!

srcelence
22.08.2010., 20:50
Opet malo o prinovi. Ak se rodi za punog mjeseca kroz koji dan, šta ga čeka u životu? Jel to veliki bed?

srcelence
22.08.2010., 21:22
Još sam se nečeg sjetila. Buduća mama ima mars u 5. kući i
Mars Square Saturn 4°48
Mars Square Neptune 1°56
Mars Quincunx Ascendant 0°36

:ne zna:

kromanjonka
22.08.2010., 21:29
S.C. molim tebe ili koju dobru dušu da mi pogleda natal glede potomstva

http://tinypic.com/r/1pttaw/3

Evo nadam se da link radi... Hvala

srcelence
28.08.2010., 08:10
Još sam se nečeg sjetila. Buduća mama ima mars u 5. kući i
Mars Square Saturn 4°48
Mars Square Neptune 1°56
Mars Quincunx Ascendant 0°36

:ne zna:

eto, s obzirom da mi nitko nije komentirao, a događaj prošo, ja se malo mogu osvrnut.

Trudovi vlastiti su počeli za punog mjeseca no nisu bili dostatni.

Bilo je prijetnji i carskim rezom, ali je hvala Bogu završilo za dripom i epiduralnom nakon 12 sati drš-nedaj.

Ni rezana ni šivana.

Sad imamo super dečka.

mjaumackica
22.11.2010., 16:49
imam i ja jedno pitanje..
bila sam pre 4 godine kod jednog astrologa i rekao mi je da necu imati decu. Tacnije rekao je da muz nece zeleti ili nece moci da ih ima..
Ja sam onda pocela sama da proucavam natal ali nista slicno nisam nasla. Ne znam,ne znam nisam bas roditeljski tip ali bih ipak zelela dete..
Zamolila bih nekoga ko se razume da mi kaze da li cu imati i ako hocu koliko ce malih vragolana biti? Hvala unapred

http://i55.tinypic.com/24lk6bl.gif

12.kuća
25.11.2010., 17:40
... čime je astrološki opisana plodnost žene ali i sve ono što uvjetuje plodnost (između ostalog i menstruacija i obilježja menstrualnog ciklusa)?

Vjerojatno se najprije pogleda ASC kao fizičko tijelo te 06. kuća kao odnos prema tom fizičkom tijelu odnosno procesi vezani uz fizičko tijelo, zatim znak Raka (plodnost), Mjesec (majka i "biti majka ") i 04. kuća (genetsko naslijeđe), potom znak Lava (stvaranje), Sunce (vitalnost i moć stvaranja) i 05.kuća (djeca) .... samo ne znam kako to uobličiti u jedno - kojim redoslijedom? Naravno, sigurno mi je nešto i promaklo:).

I ... čime je točno opisan menstrualni ciklus:ne zna:?

Mila_78
25.11.2010., 20:23

Samim ciklusom upravlja MO, dok nam o stanju jajnika govori VE.
Btw, super astrološki razmišljaš i izražavaš se, rado te čitam! :)

12.kuća
25.11.2010., 20:30
Samim ciklusom upravlja MO, dok nam o stanju jajnika govori VE.
Btw, super astrološki razmišljaš i izražavaš se, rado te čitam! :)

:), prema tomu bi kod jakih menstrualnih bolova Mjesec bio na određeni način afliciran, zar ne?

Fish 1968
25.11.2010., 20:49
... čime je astrološki opisana plodnost žene ali i sve ono što uvjetuje plodnost (između ostalog i menstruacija i obilježja menstrualnog ciklusa)?

Vjerojatno se najprije pogleda ASC kao fizičko tijelo te 06. kuća kao odnos prema tom fizičkom tijelu odnosno procesi vezani uz fizičko tijelo, zatim znak Raka (plodnost), Mjesec (majka i "biti majka ") i 04. kuća (genetsko naslijeđe), potom znak Lava (stvaranje), Sunce (vitalnost i moć stvaranja) i 05.kuća (djeca) .... samo ne znam kako to uobličiti u jedno - kojim redoslijedom? Naravno, sigurno mi je nešto i promaklo:).

Evo tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=18790818&postcount=128) pisah o tome (mislim da obuhvaća tvoje pitanje u potpunosti). :)

12.kuća
25.11.2010., 20:58
.
.
.• Nakon toga pogledati položaj i aspekte Venere (prirodna plodnost, stanje s hormonima) i Mjeseca (majčinski instinkt, menstrualni ciklus, trudnoća).

... hvala, Fish, mislim da mi je ovaj dio trenutno " najvažniji ".
Naime, imam Mjesec u 02. u kvadratu sa Plutonom u 05. i povremene, ali jake, jake bolove i primjetila sam da se oni tim intenzitetom ( koji nerijetko vodi ka nesvjestici ) javljaju kada " zapustim " sferu 05. kuće na način na koji to Pluton u 05. kući od mene " traži ", a kako je Pluton vladar 06., to se događa kada smanjim inače intenzivnu tjelesnu aktivnost.

S obzirom da nekakvih drugih zdravstvenih pokazatelja koji bi potakli bolove nema, mogu li tim kvadratom objasniti njihovu pojavu:ne zna:?

Inače, hvala na linku, ranije sam prije postavljanja pitanja pretraživala teme ali sada ih je toliko da to traje uistinu predugo ...

soks
25.11.2010., 21:51
Koji su aspekti važni u odnosu roditelj - dijete? Ja s mamom imam konjunkciju sunce mjesec i odnos nam je odličan.

12.kuća
25.11.2010., 22:01
Koji su aspekti važni u odnosu roditelj - dijete? Ja s mamom imam konjunkciju sunce mjesec i odnos nam je odličan.

... svi aspekti su važni:). Naravno, najsnažnije su konjukcije, trigoni i sekstili ukazuju na skladno međudjelovanje energija, opozicije na dijametralne suprotnosti, a kvadrati na napetosti koje unose dinamiku u odnos i na kojima je mudro raditi ( manje ili više ) da bi se postigao sklad.
A kada su u pitanju aspekti osobnih tijela - osobito kada je riječ o svjetlima ( Sunce, Mjesec ) tada je međusobno prožimanje energija jako naglašeno, a odnos " prisniji ".

Fish 1968
25.11.2010., 22:16
... hvala, Fish, mislim da mi je ovaj dio trenutno " najvažniji ".
Naime, imam Mjesec u 02. u kvadratu sa Plutonom u 05. i povremene, ali jake, jake bolove i primjetila sam da se oni tim intenzitetom ( koji nerijetko vodi ka nesvjestici ) javljaju kada " zapustim " sferu 05. kuće na način na koji to Pluton u 05. kući od mene " traži ", a kako je Pluton vladar 06., to se događa kada smanjim inače intenzivnu tjelesnu aktivnost.

S obzirom da nekakvih drugih zdravstvenih pokazatelja koji bi potakli bolove nema, mogu li tim kvadratom objasniti njihovu pojavu:ne zna:?
Da, upravo o tome smo jednom pisale na temi pitanja Plutona...ne znam da li se sjećaš. :)

Kod tog aspekta radi se o "nenormalnoj" potrebi za stvaranjem koji osoba ne može svjesno kontrolirati (Pluton). To je ujedno i aspekt "bolne reprodukcije" jer Pluton u sebi nosi snažne nesvjesne "ništiteljske" porive. No tvoj Mjesec je snažan i nema potrebe da se brineš za potomstvo. :)
Inače, hvala na linku, ranije sam prije postavljanja pitanja pretraživala teme ali sada ih je toliko da to traje uistinu predugo ...
Nema na čemu..samo pitaj ako nešto ne budeš mogla naći (ja imam sve postiće u glavi). ;)

12.kuća
25.11.2010., 22:32
Da, upravo o tome smo jednom pisale na temi pitanja Plutona...ne znam da li se sjećaš. :)

... sjećam, sjećam, to su mi najbitniji detalji:).

Kod tog aspekta radi se o "nenormalnoj" potrebi za stvaranjem koji osoba ne može svjesno kontrolirati (Pluton). To je ujedno i aspekt "bolne reprodukcije" jer Pluton u sebi nosi snažne nesvjesne "ništiteljske" porive. No tvoj Mjesec je snažan i nema potrebe da se brineš za potomstvo. :)

... da, baš to - " nenormalna " potreba i " nemogućnost " kontrole, i to je stvarno jaka energija, meni nesavladiva. Imam osjećaj da koliko god stvaram i stvaram, da stalno kaskam za nečim " moćnijim " ... a ako stanem, počinje nekakav vid destrukcije koji nikako ne volim ....

Nema na čemu..samo pitaj ako nešto ne budeš mogla naći (ja imam sve postiće u glavi). ;)

... dobro:), materijala je sve više i više, uhvatim se kako po sat provodim samo na jednoj temi ne bi li složila sliku o onome o čemu se piše, a tema je sve više i više .... No, neka, znanje je dobrobit ( ako ga se koristi na ispravan način ).

mjaumackica
05.12.2010., 22:25
i tako ostavih ja svoju kartu na strani dvanaest a niko da mi pritekne u pomoc...
ne bih da budem dosadna ali tema nije za sprdnju...
dakle, koliko ja vidim imam marsa u 5 kuci pa bi to moglo znaciti tezi porodjaj.. mada ja bih rekla da je taj mars svoju ulogu vec odigrao sa jednim spontanim pre par godina.. i kao sto sam na prethodnom postu napisala jednom prilikom mi je astrolog rekao da necu imati decu i ja se uopste ne slazem sa tim! jer ako gledam sedmu kucu kao kucu drugog deteta vladari su merkur (kao dete) i mesec (kao majka) doduse ne grade aspekt ali su povoljni znaci zar ne??? I eto merkur je u konjukciji sa venerom ja to kontam ako bi imala dete bila bi devojcica O.o jel da?
Oooooo Booozeeee nemam pojma vise :(

12.kuća
07.07.2011., 15:12
... trebala bih jednu malu pomoć:). Naime, ako ženska osoba sa So0Mo u Raku (neaflicirana konjunkcija) ima u 05. polju Saturn u znaku Jarca (3st) sa aspektima 60Ne, 120Pl, 120Ve (u sjedištu, neafliciran), ona ne bi trebala imati poteškoća sa potomstvom? Inače, vrh 05. polja je u znaku Strijelca, ali me zanima baš značenje ovakvog Saturna osobito kada je u pitanju trudnoća i prvo dijete?

sasa62
08.07.2011., 09:28
imam i ja jedno pitanje..
bila sam pre 4 godine kod jednog astrologa i rekao mi je da necu imati decu. Tacnije rekao je da muz nece zeleti ili nece moci da ih ima..
Ja sam onda pocela sama da proucavam natal ali nista slicno nisam nasla. Ne znam,ne znam nisam bas roditeljski tip ali bih ipak zelela dete..
Zamolila bih nekoga ko se razume da mi kaze da li cu imati i ako hocu koliko ce malih vragolana biti? Hvala unapred

http://i55.tinypic.com/24lk6bl.gif

i tako ostavih ja svoju kartu na strani dvanaest a niko da mi pritekne u pomoc...
ne bih da budem dosadna ali tema nije za sprdnju...
dakle, koliko ja vidim imam marsa u 5 kuci pa bi to moglo znaciti tezi porodjaj.. mada ja bih rekla da je taj mars svoju ulogu vec odigrao sa jednim spontanim pre par godina.. i kao sto sam na prethodnom postu napisala jednom prilikom mi je astrolog rekao da necu imati decu i ja se uopste ne slazem sa tim! jer ako gledam sedmu kucu kao kucu drugog deteta vladari su merkur (kao dete) i mesec (kao majka) doduse ne grade aspekt ali su povoljni znaci zar ne??? I eto merkur je u konjukciji sa venerom ja to kontam ako bi imala dete bila bi devojcica O.o jel da?
Oooooo Booozeeee nemam pojma vise :(

Osnovno što je bitno jest da si već jednom zatrudnila i da tu ne postoji problem.... znači sama funkcija kao takva je ok ( Ve ) a tako kako si i sama zaključila da je Ma u 5 mogući problemi prilikom trudnoće odnosno više kvadrat između Ma i Mo, što može označavati rizičnu trudnoću odnosno pobačaj, a kao takav se i odrazio kroz spontani...

eventualni drugi problemi mogući su kroz, možda, kakve ciste ili blago izražene hormonalne dizbalanse, no ukoliko se dosad nisu ustanovili problemi na takvog tipa onda nema straha, s time da normalno ( kao i sve žene ) treba se kontrolirati redovito...

u svakom slučaju kad budeš htjela ćeš moći zatrudnjeti, i to je bitno , jedino se vidi da je ta trudnoća odložena vremenski nakon 30 godine