PDA

View Full Version : Tečajevi za vizažiste

stranice : [1] 2 3

suncica
09.03.2004., 15:04
Hej dame!
Ima li negdje u ZG dobar tecaj sminkanja? I koliko kosta?
Ja bih se rado malo time bavila - kako se nasminkati i sminkati druge - podloga i ostalo. Moje sminaknje podrazumijeva crnu crtu na kapku i ruz za usne... prilicno neinventivno, je l da? :(

Suncica

croft
09.03.2004., 15:42
neke modne agencije organiziraju tecaj sminkanja...

Chloe
09.03.2004., 15:43
ima tečaj za vizažiste u Otvorenom sveučilištu, ja mislim

razmazoti
09.03.2004., 15:52
je na otvorenom, oko 3000kn kosta, nema verifikaciju i nije bas nesto :flop:

Lali Puna
09.03.2004., 16:03
mislim da ti je to malo preskup sport tek toliko da bi sebe naučila malo bolje našminkati
to se učiš sama doma, pitaš frendice, pa udri metodom pokušaja i pogrešaka...

Ja se, recimo, do prije 3-4- godine zapravo nisam uopće znala našminkati...mislim, nije da nisam znala, to svatko zna, ali nisam znala što ću kojim potezom postići, a i nisam znala obojati tako da postignem najbolji efekt..

A nisam znala jer me nije zanimalo...a kad me počelo zanimati sam poečal i učiti...pitati, čitati po ženskim časopisima i isprobavati...

debelakrava
09.03.2004., 16:53
stvar je u tome sto niti nemoras imati taj tecaj da bi radio kao make-up artist za kozm. firme...naravno osim ako radis u kazalistu i na tv-u...onda ti treba verificirana diploma.
dosta uvoznika trazi vizaziste (i martimex je nedavno trazio) i onda doneses portfolio sa slikama...i cekas

razmazoti
09.03.2004., 19:44
Ja sam puno naucila sama kroz knjige, gledajuci slike, citajuci kako i sta su radili ti vizasisti i isprobavajuci na kom sam god stigla, mogu ti preporuciti dve knjige iz kojih sam osobno i puno super trikova naucila:
kavin aucoyn;making faces, face forward
Meni je taj covjek bio majstor nad majstorima,a knjige mozes nabaviti preko interneta, posto kazes u ZG, ima ih i u algoritmu :)

vjeverica
10.03.2004., 12:11
E bas sam htjela otvoriti ovaj topic , ali ste me pretekle.

Dakle gdje se moze dobiti ta verificirana diploma za vizazista? kuda se moram javiti , koliko traje taj tecaj , i naravno koliko kosta?

Ja ne bi isla iz hobija , nemam problema sa sminkanjem , dapace , jako mi dobro ide, pa bi htjela imati i verificiranu diplomu , i pokusati se time i profesionalno baviti.

Elektra
10.03.2004., 12:31
suncica kaže:
Hej dame!
Ima li negdje u ZG dobar tecaj sminkanja? I koliko kosta?
Ja bih se rado malo time bavila - kako se nasminkati i sminkati druge - podloga i ostalo. Moje sminaknje podrazumijeva crnu crtu na kapku i ruz za usne... prilicno neinventivno, je l da? :(

Suncica

Najjefitnije bi ti bilo da se uputiš u gradsku knjižnicu i tamo traži pod kozmetika i sl. o šminkanju i sigurno ćeš nać jako dobre upute bez da platiš 3000kn. Vjeruj mi, ja sam probala i tako .. malo po malo naučiš :)

Isto pogledaj pod ljepota i pod SVE šta se sjetiš jer toga mora biti na tone :)

Pozdrav, i javi kako napreduje :top:

PrittPen
10.03.2004., 18:15
ja mislim da art deco predstavnik za hr. ima te tečajeve koji se upisuju u radnu lnjižicu, koštaju oko 2,500 kn ali u toj cijeni dobiješ jednu tablu sjenila i jednu rumenila.

Winona
10.03.2004., 20:04
debelakrava kaže:
stvar je u tome sto niti nemoras imati taj tecaj da bi radio kao make-up artist za kozm. firme...naravno osim ako radis u kazalistu i na tv-u...onda ti treba verificirana diploma.
dosta uvoznika trazi vizaziste (i martimex je nedavno trazio) i onda doneses portfolio sa slikama...i cekas

tocno.

Frendica koja je samnom studirala je samouka. U HRvatskoj jako uspjesna vizazistica. Probila se i naucila sama.

Kupovala je knjige poznatih vizazista - B.Brown- njene knjige se sjecam, kupila kvalitetnu kozmetiku i vjezbala, vjezbala,vjezbala...onda je napravila portfolio i obijala pragove zenskih casopisa.

Sad zaradjuje na dan koliko prosjecan Hrvat na mjesec.

croft
10.03.2004., 20:12
radi u HR kao vizazistica i toliko zaraduje?

ne vjerujem

Winona
10.03.2004., 20:23
croft kaže:
radi u HR kao vizazistica i toliko zaraduje?

ne vjerujem

ne moras :p

Croft iluzorno je ocekivati ta da zena ima aranzmane svaki dan 30 dana u mjesecu.

Ali radila je u zadnjih par godina sve vece kampanje od vipa, levisa itd.

Radi sporadicno i na talijanskom trzistu.

Dnevnica joj je rijetko manja od 3000 kuna. Ali ona se za te novce naradi, da se razumijemo.

To je onda posao od jutra do mraka.

PrittPen
10.03.2004., 20:26
ja znam jednu curu koja je genijalni vizašista, školovala se vani, i radi sa vrhunskom šminkom, i sama sam se šminkala kod nje npr. za maturu i jednom za vjenčanje moje ujne.. i dok sam bila tamo rekla je da ima danas još 3 ženske koje šminka za vjenčanje, a ona to šminkanje naplaćuje 400 kn. a to je samo jedna subota pa ti računaj (+ što radi sve žive i nežive revije, i radi za ministrarstvo - ne znam koje točno - i sređuje za njih dobijanje dozvola i kategorizaciju tečajeva). dakle, žena zarađuje i puno više nego prosječni hrvat (doduše- ona jest u svoje obrazovanje potrošila puuuuno para, i kozm kistovi i šminka koju ona koristi koštaju nevjerojatno puno) i to zato šta stvarno voli i veseli se svom poslu, ja je zaista smatram umjetnicom- kad je mene šminkala ja sam bila oduševljena, ono to jesam ja ali- wow.

croft
10.03.2004., 20:38
:D

Winona
10.03.2004., 20:38
doduše- ona jest u svoje obrazovanje potrošila puuuuno para, i kozm kistovi i šminka koju ona koristi koštaju nevjerojatno puno)

i ova moja to obozava. Faks je zavrsila radi roditelja, d aje puste na miru a sigurna sam da nikad nece raditi to sto je studirala.

I zaista je dobra. I precizna. Sminkala me vise od sat i pol ali kako je to na kraju izgledalo :s jedva me mama prepoznala ;) ....prekrasno me nasminkala.

Nego ona je isto set kistova i neki kofer kupila u Njemackoj tada preko 2000 maraka, sve od prirodne dlake, pa bas za profesionalce linija...ali to je zapravo bilo ulaganje koje joj se danas vraca.

I od pocetka je koristila samo kvalitetnu i prilicno skupu kozmetiku jer je za nju bio prevelik rizik koristiti nesto sto ce se pred reflektorima poceti topiti za pola sata.

ono to jesam ja ali- wow.

je i meni je tak bilo.

Winona
10.03.2004., 20:39
croft kaže:
:D

aha :D

M@3X
11.03.2004., 00:04
Kad sam ljetos bila kuma na vjencanju,zenska je bila gotova sa sminkanjem za nekih 20 minuta do pola sata. :eek:
Ono,ostanes u cudu.I brzinom i efektom. :)

Cura je vec kod narucivanja naglasila da ona preferira "natural look",mada - sve opcije dolaze u obzir.
Dala je par svojih savjeta.
Na kraju je efekat bio odlican.
Ja i mlada smo prokomentarisale njenu brzinu - na sta je ona rekla da se izvjestila dok je radila na televiziji,kad su joj 'uvaljivali' ljude koje mora spremiti za par minuta. :D
A sminkanje kosta 20 eura kod nje.

Sto se savjeta o sminkanju tice nikad necu zaboraviti "Oprah show",emisija sa Sindi Kraford.
Povodom njene knjige o sminkanju,ona je trebala doci nenasminkana u emisiju (kao i Oprah i sve zene u publici),te sminkati se i savjetovati zene sta i kako,otkriti male trikove i slicno (svi su dobili set raznih potrepstina).
Dosla je nasminkana. :D
Savjeti su joj bili tipa:
Ako nemate sjenilo koje se slaze uz vas ruz mozete malo ruza nanijeti na kapke i razmazati. :eek:
Isto tako ruz vam moze posluziti i kao rumenilo u nedostatku istog,ako ga nanesete na obraze i razmazete. :eek:
(Ko bi se toga bez nje dosjetio :p :rolleyes: :p )
Visak ruza sa usana (da vam ne ostaje na zubima) mozete ukloniti tako da usne prislonite uz papirnu maramicu i slicne,svima poznate gluposti. :D

AFRODITA69
11.03.2004., 03:41
to je onda super da ti ne treba diploma ili verifikacija da sminkas...meni je bome trebalo sve,i praksa...ok,po ducanima steknes praksu...ili ako im se svida tvoj rad,odma te zaposle na nekom "visem"polozaju...ali za te trebas puno puno prakse!!!!!!!!!!

debelakrava
11.03.2004., 11:05
ja mislim da definitivno treba praksa i...dobar portfolio...
za verificiranu stvar nisam sigurna a najbolje je otic u VB gdje imaju ljetne tecajeve.
no s obzirom da si mnogi to nemogu priustiti onda se treba praksirat...
e da istina je da kistovi ful puno kostaju..
ja sam se neko vrijeme bavila tim i onak...skuzila sam da mi na kvalitetne kistove ode tona para...koje bas i ne zaradim...then again, nisam dugo trajala...jos jedna propala moja karijera:(

Winona
11.03.2004., 12:28
od koje ti je sigurno ostalo to da znas dobro nasminkati :)

hana
11.03.2004., 13:04
razmazoti kaže:

kavin aucoyn;making faces, face forward
a knjige mozes nabaviti preko interneta, posto kazes u ZG, ima ih i u algoritmu :)

jesu na eng ili na hrv? sa slikama?
ja sam isto antitalent za to pa me bas zanima...
koja od te dvije je bolja knjiga? cca cijena?
:W

vjeverica
11.03.2004., 13:32
hana kaže:
jesu na eng ili na hrv? sa slikama?
ja sam isto antitalent za to pa me bas zanima...
koja od te dvije je bolja knjiga? cca cijena?
:W

Evo , da ti skratim trud , ja sam jucer trazila te knjige u algoritmu i zena mi rekla da sam vec druga danas:rolleyes: koja ih trazi, da nemaju ni jednu tu knjigu , stovise , nema ih nigdje u Hrvatskoj , ali mi ju je ( makin faces) narucila , knjiga stize za mj dana , kosta 125 kn
i da , na engleskom je

razmazoti
11.03.2004., 13:59
da :top:

mozes si i tu na amazonu proprckati malo i viditi kaj sve ima, al mislim da je povoljnije ak ti oni to naruce u algoritmu :confused: 125 kuna je fakat jeftino za te knjige...

vjeverica
11.03.2004., 15:00
razmazoti kaže:
al mislim da je povoljnije ak ti oni to naruce u algoritmu :confused: 125 kuna je fakat jeftino za te knjige... Da , i ja samse zacudila kad mi je zena rekla koliko dodje. Ja sam mislila da ce minimalno 200-tinjak kuna doci. Ali izgleda da su te knjige na engleskom puno jeftinije od nasih:D

suncica
11.03.2004., 16:39
Nije me bilo cijela dva dana - kad ono ovdje puna i cjelovita informacija ... :top: na dvi strane. Hvala svima, nisam mislila (za sad?!) bit profi u sminkanju... za sebe samo - ali nikad se ne zna ...
Inace knjige koje se spominu u algoritmu: nevjerojatno htjela sam ih kupit i odnijela ih je zena ispred mene, dok sam se ja razmisljala tko zna o cemu. I kostale su mislim 129kn. Bile su dvije od istog autora. ili sam pobrkala pa su kostale 125, nebitno.
Trazim po amazonu ali ih tamo nema- za usporedit cijene... valjda cu ih uspjet negdje nac.

lahor
11.03.2004., 19:03
I ja imam Making Faces i Face Forward (autor Kevyn Aucoin) i prekrasne su. Full color, ogromne slike. U Making Faces ces naci vise prakticnih savjeta pa je mozda bolja za pocetak.
Imam i Bobbi Brown Beauty, ona je isto ok. Sve iz Algoritma.

Isplati se naruciti i s Amazona, ali samo ako kupujete nekoliko knjiga jer se za jednu ili dvije ne isplati placati postarinu.

Netko je napisao da onaj tecaj u otvorenom nije bas nesto, jel moze vise detalja?
Ja bih onako, za svoju dusu na neki tecaj.

vjeverica
11.03.2004., 19:09
lahor kaže:
I U Making Faces ces naci vise prakticnih savjeta pa je mozda bolja za pocetak.

:D Znaci dobro sam narucila:D

razmazoti
11.03.2004., 20:05
Nije dobar jer ne dobijes nista u toj cijeni osim tako nazovi profesionalki (stilistica i visazistica)
od cega je visazistica cijeli jedan put zaista i uzela te kistove u ruku i pokazala na primjeru kako se sminka, niko se nije previse odusevio njenom umjetnoscu, imale smo neku manekenkicu povratnicu iz pariza na tecaju tka da smo vise slusali njene dozivljaje nego nesto radili, uglavnom se pisalo prakse nista, i da naravno
Kada pribavljaju nove kandidate govore da je tecaj verificiran, sto naravno nije tasko da nakraju dobijes znanje ne i potvrdu za 3000kn s kojom si mozes rit obrisat
Kaj sekuzi da sam malo ljuta na njih? :D

U biti jedina dobra stvar kaj sam tam dobila u biti i je ta informacija o Kevynu i njegovim knjigama. Iz toga sam naucila sve posto tam nisma naucila nis, i kasnije sam se samo nastavila igrat sama sa sminkom.

vjeverica
11.03.2004., 21:02
razmazoti kaže:

U biti jedina dobra stvar kaj sam tam dobila u biti i je ta informacija o Kevynu i njegovim knjigama. Iz toga sam naucila sve posto tam nisma naucila nis, i kasnije sam se samo nastavila igrat sama sa sminkom.

E daj mi miolim te reci , ja sam narucila ovu prvu "makin faces" , ta je kao bolja za pocetak , a o cemu je rijec u drugoj knjizi , stvarno mi se cine knjige za bagatelu , pa bi isla naruciti i tu drugu.:confused:

razmazoti
11.03.2004., 21:11
Prva knjiga je vise za pocetnike da, dok su u drugoj vise "preobrazbe" poznatih osoba, da ne vjerujes sto covjek radi, al da se razumijemo, smatram da tu ogromni dio ima i trik fotografija uz njegovo sminkanje.
Meni su oba dvije pod moram za kupiti. Naruci si obavezno i drugu. Ja sam cekala jos tih knjiga, al nema... :(

Jeli mozda netko ima prvu knjigu, Art of make up se zove mislim?

lahor
11.03.2004., 21:27
Ja nemam.

vjeverica
11.03.2004., 21:28
e , ramazoti , daj mi jos nesto reci. Ti si isla na taj tecaj , i to , kaj su rekli koja je kozmetika najbolja za to sminkanje , i koliko dodje da se to sve u kompletu kupi , koja marka , koliko dodje, i te stvarcice?
danas sam gledala na novoj neki intervju sa nekom vizazisticom i ono vidim pokraj nje mascara maybeline , ona najeftinija:eek: ..mislim , pa koja se tu kozmetika koristi?

pitanje naravno i za druge koke:rolleyes:

lahor
11.03.2004., 21:37
E sad se ne sjecam...ali u jednoj od tih knjiga pise cak i to. Mozda u Bobbi Brown.

Bitno je investirati u dobre kistove, oni su najvazniji. Mislim da tu nema nekog pravila, ali tko sam ja da kokodachem kad se ne bavim time.

razmazoti
11.03.2004., 21:41
Ja sam sebi kofere slagala od sveg i svaceg. Meni je najbitnije bilo da imam kvalitetne pudere i maskaru. Kad stalno sminkas okolo ljude ima ih svakakvih, sa vise ili manje osjetljivom kozom/ocima, i bilo bi me previse strah sparat lovu na tom. Kistove naravno prave, u to sam spucala puno love. A ostalo mi je na kaj naletim i kaj me privuce. Sjenila imam doslovce od onih carroll s placa, prek max faktora, do lancoma i slicnih. Tak isto i s olovkama i ruzevima. Bitno je imat dobre kistove mislim, i spretne prste. Koferi se vec popune s vremenom, sam moras znat koristiti to kaj imas, sve mixat i stvarat nove kombinacije. Tak i sa malo mozes napravit vise neg neka cura s tri kofera neke razvikane kozmetike. Meni je inace ta maskara stvarno uzas. Neke cure su zadovoljne sa njom, ja nemrem nju koristiti, ali ja se i tako nikad necu obogatiti sta god radila. Mene bi recimo bilo sram ici mazat curu s necim s cim nebi i sama sebe namazala, a s mojim ponekad vikend sminkanjima, takva kozmetika se ne ispati ni nabavljat, tak da polako vec se saltam u neke druge vode.

vjeverica
11.03.2004., 21:43
lahor kaže:
E sad se ne sjecam...ali u jednoj od tih knjiga pise cak i to. Mozda u Bobbi Brown.

Bitno je investirati u dobre kistove, oni su najvazniji. Mislim da tu nema nekog pravila, ali tko sam ja da kokodachem kad se ne bavim time.

Hm?:confused: kistove velis?
meni je nekak logicnije obrnuto , nije vaznija kvalitetnija kozmetika , mislim , lepo ti to natrackas , a ono , nekvalitetno i za pol sata se pocne razmazivati=??:confused: :rolleyes:

ali ni ja ne znam ... zato pitam... a da , i kistovi su bitni...:rolleyes: , normalno:D

vjeverica
11.03.2004., 21:47
razmazoti kaže:
Ja sam sebi kofere slagala od sveg i svaceg. Meni je najbitnije bilo da imam kvalitetne pudere i maskaru. Kad stalno sminkas okolo ljude ima ih svakakvih, sa vise ili manje osjetljivom kozom/ocima, i bilo bi me previse strah sparat lovu na tom. Kistove naravno prave, u to sam spucala puno love. A ostalo mi je na kaj naletim i kaj me privuce. Sjenila imam doslovce od onih carroll s placa, prek max faktora, do lancoma i slicnih. Tak isto i s olovkama i ruzevima. Bitno je imat dobre kistove mislim, i spretne prste. Koferi se vec popune s vremenom, sam moras znat koristiti to kaj imas, sve mixat i stvarat nove kombinacije. Tak i sa malo mozes napravit vise neg neka cura s tri kofera neke razvikane kozmetike. Meni je inace ta maskara stvarno uzas. Neke cure su zadovoljne sa njom, ja nemrem nju koristiti, ali ja se i tako nikad necu obogatiti sta god radila. Mene bi recimo bilo sram ici mazat curu s necim s cim nebi i sama sebe namazala, a s mojim ponekad vikend sminkanjima, takva kozmetika se ne ispati ni nabavljat, tak da polako vec se saltam u neke druge vode.

E bas ti tnx. Ja sam imala predodzbu da to treba ici nekam van , pa sve u kompletu kupiti skupo , onak zapakirano , neka profesionalna ultra skupa kozmetika i to. Inace imam tonu kozmetike doma , sjenila ali ono firme su od manhatna , loreala, rimmela, max factora i tih srednje klase , pa sam mislila sa time krenuti. Naravno , kupiti jos barem 4-5 raznih nijansi pudera. Ja koristim od loreala najsvijetliji , i jako sam zadovoljna , pa da mozda od njih kupim. Mislim , to je ok? Moze se i ta , obicna kozmetika koristiti?

razmazoti
11.03.2004., 21:54
Za nase trziste, mislim sminkat koke za svadbe ili negdje za neke prilike totalno da. Samo za takva mazanja si nabavi fiksator da se sve ne raspadne kako velis nakon pola sata i sve pet. Doduse ja jesam imala malo kavalitetnije pudere od toga, ali nemrem ti rec da drugi manje ili vise valjaju jer iz iskustva neznam. Koristim sam Bobbi Brown pudere, i imam sve nijanse jos onih max faktora u sticku, sa njima sam fakat zadovoljna, a oni su recimo neka srednja ili slabija marka. To mi je bio jedan frend visazist preporucio i stvarno da bi rijec rekla. Posto ce i meni moje zlatne zalihe BB nestati i ja cu morat prijec na nesto dostupnije, i nekak mi je najblizi max faktor posto eto te stickove koristim. Ali tesko da cu nakon BB sa icim biti zadovoljna. Kod nas jos nisam nasla puder koji je sa zutom bazom, i da tak dobro prianja na kozu ko ovi. A bez dobre podloge svo daljnje trackanje bas nema previse smisla :flop:

vjeverica
11.03.2004., 22:07
razmazoti kaže:
Za nase trziste, mislim sminkat koke za svadbe ili negdje za neke prilike totalno da. Samo za takva mazanja si nabavi fiksator da se sve ne raspadne kako velis nakon pola sata i sve pet. Doduse ja jesam imala malo kavalitetnije pudere od toga, ali nemrem ti rec da drugi manje ili vise valjaju jer iz iskustva neznam. Koristim sam Bobbi Brown pudere, i imam sve nijanse jos onih max faktora u sticku, sa njima sam fakat zadovoljna, a oni su recimo neka srednja ili slabija marka. To mi je bio jedan frend visazist preporucio i stvarno da bi rijec rekla. Posto ce i meni moje zlatne zalihe BB nestati i ja cu morat prijec na nesto dostupnije, i nekak mi je najblizi max faktor posto eto te stickove koristim. Ali tesko da cu nakon BB sa icim biti zadovoljna. Kod nas jos nisam nasla puder koji je sa zutom bazom, i da tak dobro prianja na kozu ko ovi. A bez dobre podloge svo daljnje trackanje bas nema previse smisla :flop:

Velis fixator. To sam i mislila , i ja sam bila kod kozmeticarke na trackanju za maturalnu i to mi je stavila. Znas mozda koju marku i di ima zakupiti i cijenu otprilike?

Nego , do bobbi brown pudera bas ne bi mogla doci
:( , barem ne u pocetku, a velis znaci max factor... hm... za te stikove sam cula da su dobri.. A koji tekuci od max factora da koristim?Ili samo stavis u stiku ( malo mi logicnije da ide i tekuci , ali , pitam)

joj , sorry sto davim , ali ono , fakat me zanima, a nemam koga pitati:rolleyes:

razmazoti
11.03.2004., 22:21
Pa tekuci max faktor nisam koristila vec godinama, od srednje skole tak da neznam. Naravno uvjek radim temeljitu podlogu, tak da prvo ide tekuci pa onda ostale kerefeke puderske :D
Nek druge cure kazu koji su tekuci dobri, i mene to zanima posto cu i ja uskoro trebat prec na nesto drugo.
Sto se fiksatora tice koristim art deco. Nebi te htjela lagati za cijenu, mislim da je ispod 100kn u spreju. Postoji jos i mala ko kremica za kapke, za sjenilo, meni je to suvisno sasvim sam zadovoljna i sa sprejom, i ima za usta ko premaz prozirni koji ja bas ne volim, na inzistiranje mogu stavit ali jednostavno ga ne volim. Prilicno pecka kad ga se nanese i onda stvori nekakav cudan osjecaj na ustima, previse sasusi mislim sve, uz danasnje trajne ruzeve ni ne vidim potrebe za tim. Za pocetak ti je sprej dosta mislim.
I ne davis, bas mi je gust kokodakat malo s nekim o tome, ja sam vec u proncipu i prestala se time bavit, al sad kad vas citam nekako mi se zelja opet vraca. :W

vjeverica
11.03.2004., 22:29
Puno ti hvala:D... ak bum imala jos kakvih pitanja , mogu se javiti?:D :D

razmazoti
11.03.2004., 22:36
Sam ti daj :D

AFRODITA69
12.03.2004., 00:29
imam sve te knjige doma,i jos neke.medutim,jest da su slike super i da je opis ok,ali ako neznas-nis ne vrjedi.i narocito ako nemas alat.u face forward cak ni opis nije bog zna kaj,da mozes tocno skuziti.recimo opisano je manje vise ista sminka-tonovi na crtezima,a kad pogledas face-sve su razlicite...ako imas smisla za to ne treba ti knjige,osim ako ne zelis da ih imas cisto ono...ako nemas smisla-ni 100 knjiga ne pomogne.kao i frizeraj-neko zna sa kosom,a neko nema pojma ni nakon neznam kolko godina staza...najbolje je poceti sminkati frendice...pa malo eksperimentirati...ili cak kopirati stilove-recimo ako idete van-sredi frendicu u stilu ..vec nekoga,drugi put opet drugog nekog..sebe isto tako...nauci pravilno upotrebljavati kistove,korektore...recimo,cula sam od puno poznatih make up artista da su prsti najbolji za nanosenje boje tj sjenila...nikak to nisam mogla skuziti-kak moze biti bolje nego razne cetkice...pocela sa experimentirati na sebi,i fakat...nema preciznijeg za nanosenje recimo tri tona boje na kapak nego prsti...i tak se pomalo ucis...bitno je (za portofolio)biti unikatan..da imas nesto svoje...anyway-nabavi knjige pa bus vidla...dali ti odgovaraju ili ne.al bez prakse nema nis-i jest sebe je lakse namazati nego nekog drugog-!:W

vjeverica
12.03.2004., 10:26
AFRODITA69 kaže:
imam sve te knjige doma,i jos neke.medutim,jest da su slike super i da je opis ok,ali ako neznas-nis ne vrjedi.i narocito ako nemas alat.u face forward cak ni opis nije bog zna kaj,da mozes tocno skuziti.recimo opisano je manje vise ista sminka-tonovi na crtezima,a kad pogledas face-sve su razlicite...ako imas smisla za to ne treba ti knjige,osim ako ne zelis da ih imas cisto ono...ako nemas smisla-ni 100 knjiga ne pomogne.kao i frizeraj-neko zna sa kosom,a neko nema pojma ni nakon neznam kolko godina staza...najbolje je poceti sminkati frendice...pa malo eksperimentirati...ili cak kopirati stilove-recimo ako idete van-sredi frendicu u stilu ..vec nekoga,drugi put opet drugog nekog..sebe isto tako...nauci pravilno upotrebljavati kistove,korektore...recimo,cula sam od puno poznatih make up artista da su prsti najbolji za nanosenje boje tj sjenila...nikak to nisam mogla skuziti-kak moze biti bolje nego razne cetkice...pocela sa experimentirati na sebi,i fakat...nema preciznijeg za nanosenje recimo tri tona boje na kapak nego prsti...i tak se pomalo ucis...bitno je (za portofolio)biti unikatan..da imas nesto svoje...anyway-nabavi knjige pa bus vidla...dali ti odgovaraju ili ne.al bez prakse nema nis-i jest sebe je lakse namazati nego nekog drugog-!:W

Da nemam smisla , ne bi se ni zeljela s tim baviti , sminkam frendice i sve su ugodno zatecene , i sve mi govore da bi se morala tim baviti. Od tuda mi ideja. Nisam mogla vjerovati kolko cura se u mojem gradu niti ne zna uopce nasminkati..mislim..helou. Sminkala sam zenske i nisu se mogle prepoznati.... mislim pozitivno naravno

A to i onak obozavam , volim eksperimentirati sa kozmetikom, ali ipak mislim da ne znam sve , zato sam i narucila knjige , ne moze stetiti.:D

anyway, hvala na savjetu:W ;)

Elektra
12.03.2004., 18:45
Zanima me samo jedna stvar. Jedna moja prijateljica se zna puno puta našminkati s prstima i to zaista ispadne SUPER! Pa ono, dal još netko to prakticira? Ili samo kistove?

Ja sam isto nedavno kupila kistove (par njih) i stvarno mi je mnogo lakše, jednostavnije i bolje nanositi sjenilo sa kistom nego s aplikatorom sa spužvicom.

Pretpostavljam da bi većina njih odabralo kistove nego šminkanje prstima ali čisto me zanima dal znate još koga tko se tako šminka i šta mislite o tome?

razmazoti
12.03.2004., 18:56
Ja sebe sminkam uvjek s prstima, prije sam musterije trackala s kistovima jer im je to fino, i osjecaju se posebnije valjda, kaj ja znam, izgleda profesionalnije :D , isto je i kod mene, kad idem negdje vazno, onda si uzmem vise vremena, pa si sebe trackam sa kisticima ovim-onim, mozak mozda nekak zavaram, al dodje mi na isto sam kaj duze traje.

lahor
12.03.2004., 19:42
To je sasvim ok.

Osobno koristim kistove, ali to je zaista svejedno. Bitan je rezultat.

Elektra
12.03.2004., 20:07
u potpunosti se slazem .. rezultat je ono šta i je bitno :D

AFRODITA69
12.03.2004., 22:30
prsti rulez!zbilja...narocito za oci.em postignes besprjekorno mixanje iz tona u ton,em tocno gdje oces,a i ne leti okolo...kistici su mi za jako precizno sminkanje.

vjeverica
13.03.2004., 16:06
ja kisticima , aplikatorima , onda malo dovrsim ( korigiram) prstima:rolleyes:

debelakrava
13.03.2004., 16:44
ja uvijek i samo s kistovima...nekako nikad nisam voljela prstima dodirivat...onak mi se cinilo...nehigijenski...neznam zasto...
uglavnom, na te sam kistove spusila fakat puno novaca...sad imam tonu kistova pa sebe sminkam.
ali eto, sjetila sam se neceg, pupa kistovi (ima ih u mulleru) su relativno jeftini a relativno ok kvalitete. ja imam dva kista za rumenilo i jedan za crtu oko ociju. stvarno su ok.
inace sam uvijk upotrebljavala ysl...kvaliteta fenomenalna al cijena:rolleyes:

papuca
05.05.2007., 19:50
drage cure,zanimaju me vasa iskustva.Moja generacija je platila punu cijenu skolarine za satove koje nikad nije odslusala pa me zanima da li se i vas oderalo za 12 000kn a prodalo vam se macice u vreci?

vilinska musica
06.05.2007., 00:09
a da ih tuzis nekome? odes u novine, napravis neko sranje?
znala sam par cura sta su isle za modnog dizajnera. nisu bogzna sto naucile.

frayla
06.05.2007., 20:23
Istina,previše love za tako malo znanja,al kao imaš diplomu pa jedino ako će to pomoći da se negdje nađe kakav poslić u toj struci...

helena10111
06.05.2007., 21:34
drage cure,zanimaju me vasa iskustva.Moja generacija je platila punu cijenu skolarine za satove koje nikad nije odslusala pa me zanima da li se i vas oderalo za 12 000kn a prodalo vam se macice u vreci?

po svom iskustvu ću ti reči da u tim školama u večini slujčajeva(ima iznimaka)i ne naučiš puno pametnih stvari:cool: ,najbolje bi ti bilo da se spojiš s nekim privatnim vizažistom i da te on uvede u taj "svijet",barem sam ja tako učinila i puno sam zadovoljnija:)

frayla
07.05.2007., 21:18
po svom iskustvu ću ti reči da u tim školama u večini slujčajeva(ima iznimaka)i ne naučiš puno pametnih stvari:cool: ,najbolje bi ti bilo da se spojiš s nekim privatnim vizažistom i da te on uvede u taj "svijet",barem sam ja tako učinila i puno sam zadovoljnija:)

Kako si se spojila privatno? Mislim znala si ga od prije privatno ili ono bam pa kaj bude?

papuca
09.05.2007., 21:22
znam,znam,al ne gubi mi se vrijeme na tuzbe i ne da gledati onu odvrt babu lazljivu vise-racunam sve dodje na naplatu pa ce i njoj jednoga dana

Karmela
09.05.2007., 21:48
Isuse!
Pa zar im nisi pogledala web stranicu prije nego si im dala novac?

pazi samo ovo:

U praktičnom djelu nastave sudjeluje i naša poznata make –up artistica gđa. Sandra Marković jedan od glavnih šminkera naše estradem kao i gđa. Marija Bingula dugogodišnji vizažist u našim kayalištima.

Nađe učiliđte ujedno je i poligon za razna gostovanja poznatih svjetskih kuća kao što je MAX FACTOR, ART DECO, IXIMA, dr. GRANDEL.Sve novosti u svijetu dekorativne ...

pa ovo:
...Program obrazovanja kostimografa pruža mogučnost svakom polazniku da stjeće teoretska znanja iz povijesti kostima...

profokus (http://www.profokus.hr/programi.htm)

- Osim sto ne znaju korisiti intepunkcije, ne znaju niti pisati, a ni padezi i rodovi im nisu najjasniji. A o debilnom imenu, tj. konstrukciji necu niti poceti.

patientia
09.05.2007., 22:14
Jao jao! Zali se udruzi Potrosac, pogledaj www.inspektorat.hr, prouci ugovor (ako nemas ugovor, valjda su ti barem izdali racun), daj to u novine (prvo pokusaj s normalnima, ako nece normalne pisati o tome, 24 sata sigurno hoce, nedavno su kao vijest objavili da je studentici na Savi vrana odnijela jogurt s prozora, a studentica je prozor koristila kao prirodni frizider (na plus 25)), pokusaj nagovoriti ostale polaznike na kolektivnu tuzbu.

zlatna
10.05.2007., 12:17
i moja frendica to sranje zavrsila .. i svi su bili nezadovoljni .. od markovicke nisu naucili nista jer je uglavnom pusila u tajnistvu .. a i oderali su ih mozda cak vise neg tebe

finky
10.05.2007., 14:54
nedavno su kao vijest objavili da je studentici na Savi vrana odnijela jogurt s prozora, a studentica je prozor koristila kao prirodni frizider (na plus 25)

:lol:

spice_it_up
27.05.2007., 13:42
HAHAHAHAHAHA..... Cure,cure,cure...
sta da ja vama kazem?!? zavrsila sam ja ovu skolicCu prije vise od 5 godina i toliko sam zadovoljda da to rijecima nemogu opisat, i tako ja secem internetom da nadem svoju staru skolu da se ponovo upisem na drugi program tj. program za make up artiste, i na sto naidem?! Na bezobranzno, ponajvise ljubomorno i zavidno pljuvanje po prvorazrednoj skoli. Ne govorim u ime sebe, nego u ime cijele klase koja je naucila 10 puta vise nego bilo gdje drugdje, ne samo o samoj modi vec i o zivotu i ljudima, nacinu rada i nacinu objektivnog gledanja u ovom nemilosrdnom poslu.
to sto se vase frendice nisu snasle u ovom poslu, to sto se nisu izborile za svoje ja i svoj polozaj, nije niciji problem osim njihov. Sto ocekujete curke? Da ce vas skola paziti maziti i govorit vam nije sve tako crno, mozemo jos uvijek spasiti svijet. PRIZEMLJITE SE!!! ova skola vise od svih stajat ce iza vas i uz vrhunsko znaje koje se ne boje davati mladima( a takvi su rijetki) ce vas podupirati, ali cure stvar je u vama. Nemoze ucitelj klavira svirat za svog uceika, nemoze profesor hrvatskog ici na natjecanje za svog ucenika, pa jednako tako nemoze profesorica vizazizma, ili profesorica konstrukcije, sminkati i raditi krojeve za vas!!!
u ovom poslu najvise vrijedi RED RAD I DISCIPLINA, a ako ste si vi zamislile pepeljuginu pricu i uspjeh preko noci , slobodno samostalno probajte i biti cete zgazeni u roku sekudne( ako vas uopce primjete). Nemojte pljuvat po necemu u sto se nerazumijete i o necemu sto neznate, sto god ste otvaranjem ovog foruma htjeli postici-pokazujete svoju zavist.
ne radite? ne zaradujete? niste poznati? niste uspjesni? niste ostvarili mamina i tatina ocekivanja? nije razlog da blatite ljude koji su se odrekli svega da bi posteno radili i nesto posteno naucili... nastavite zivit u vasem virtualnom svijetu i pljuvat na forumima svaku novu inovativnu ideju samo zato sto je se vi niste prvi sjetili...

ma da se vama ovo cini nemogucim: zelim vam sav uspijeh u zivotu
i da nesto dode do tih vasih glavica do kad nije prekasno....
.... do ponovog susreta

patientia
27.05.2007., 13:53
Hm hm, sudeci po pismenosti, spice it up bi mogla imati veze s tom skolom, i vise nego kao polaznica tecaja :rofl:

Sto je sljedece? Gospodja Fizulic ce se javiti u topicu o povratu novca, naravno, glumeci zadovoljnog kupca i popljuvati sve koji ne vole Magmu?

Andjelcic
27.05.2007., 14:02
Sto je sljedece? Gospodja Fizulic ce se javiti u topicu o povratu novca, naravno, glumeci zadovoljnog kupca i popljuvati sve koji ne vole Magmu?

:s :rofl:

finky
27.05.2007., 14:43
Hm hm, sudeci po pismenosti, spice it up bi mogla imati veze s tom skolom, i vise nego kao polaznica tecaja :rofl:

:top: :top: :top:

Saireen
27.05.2007., 15:00
meni taj post totalno zvuči kao od nekog tko radi tamo, a pogledajte i broj postova te osobe...jako zanimljivo

The White Rabbit
28.05.2007., 08:56
hahah, opa jel to netko spomenuo prvorazrednu školu u kontekstu s Profokusom?:rofl: Profuks, tak bi se ta "škola" trebala zvati
Kurac je to škola, koja je registrirama ko d.d društvo (ili su uveli neku novost?:D ) I zašto su im svi najbolji predavači pobjegli glavom bez obzira a?

ova skola vise od svih stajat ce iza vas i uz vrhunsko znaje koje se ne boje davati mladima
http://www.vocinelweb.it/faccine/speciali/pag3/10.gif
Ovo su pitanja i odgovori na njihovoj službenoj stranici:
Koliko traje obrazovanje?
Obrazovanje traje jednu školsku godinu.
Kostimograf kojem je obrazovanje trajalo jdnu školsku godinu?:rofl: Aj nemoj me j.
Nemojte pljuvat po necemu u sto se nerazumijete i o necemu sto neznate
ajde ti nemoj histerizirat i govorit pizdarije.:D Da ne kažem lagat'.

adriana7
28.05.2007., 09:43
drage moje nešto bi vas pitala nevezano uz vaše svađe...znam da san inače zaostala s tim stvarima pa nisan dosada ni znala da postoji škola za vizažiste:bonk: zanima me kako to ide,šta se može poslije toga s diplomom i šta se otprilike uči?sad me je to privuklo jer san u blizini svoje zgrade vidila natpis za talijansku školu mode i dizajna(uključuje i za vizažiste)....

frayla
28.05.2007., 11:47
Ja bih samo primjetila što se tiče ove škole, pa na ovom postu nitko nije rekao nekaj lijepog o toj školi, a ovaj post se ne zove Negativnosti Profokusa! Znači ovdje se mogu razmjeniti i pozitivna iskustva pa se pitam zakaj ih nema? Sve i da Spice it up ima veze s tom školom i kad ovo čita onda proizlazi zaključak da bi se nekaj u toj školi trebalo promijeniti! Ne vjerujem da baš cure blate tu školu iz čiste dosade, očito da one iznose svoje mišljenje temeljeno na iskustvu, stoga treba ih saslušati i vidjeti u čemu je problem i to isto probati promjeniti jer očito su očekivale više nego kaj su dobile...ali kao što sam već rekla prije, curke koje ste to već završile sjetite se da imate diplomu,bez obzira na sve i stoga to iskoristite,stalno se usavršavajte i učite,šminkajte svoje frendice,susjede,rodice...probijajte se s takvim malim sitnicama i jednom ćete uspjeti, a škola kakva takva je, ali to nije bitno, bitno je da imate papir koji vam može pomoći da se probijete u tom svijetu, jer danas su diplome opet u "modi"...naravno ona ništa ne predstavlja ako vi odustanete od sebe od šminkanja i uspjeha zbog gorčine kaj je bilo u Profokusu...kaj je bilo bilo je...idete dalje:cool:

Elektra
28.05.2007., 11:51
sad me je to privuklo jer san u blizini svoje zgrade vidila natpis za talijansku školu mode i dizajna(uključuje i za vizažiste)....

Caligari?
Ne znam za vizažista, ali za modnog dizajnera sam čula da je dobro. :)

The White Rabbit
28.05.2007., 12:23
ali kao što sam već rekla prije, curke koje ste to već završile sjetite se da imate diplomu
:rofl: diploma kakva crna diploma se može dobiti u profokusu, ajde molim te prosvijetli nas. Moš' dobit nešto upisano u radnu knjižicu, a meni se čini da se to ne zove diploma.:D Ispravite me ako griješim.:rofl:

,bez obzira na sve i stoga to iskoristite,stalno se usavršavajte i učite,šminkajte svoje frendice,susjede,rodice...probijajte se s takvim malim sitnicama i jednom ćete uspjeti, a škola kakva takva je, ali to nije bitno, bitno je da imate papir koji vam može pomoći da se probijete u tom svijetu,
isssuuss wtf
http://www.vocinelweb.it/faccine/speciali/pag3/10.gif no comment.

frayla
28.05.2007., 14:51
:rofl: diploma kakva crna diploma se može dobiti u profokusu, ajde molim te prosvijetli nas. Moš' dobit nešto upisano u radnu knjižicu, a meni se čini da se to ne zove diploma.:D Ispravite me ako griješim.:rofl:

,
isssuuss wtf
http://www.vocinelweb.it/faccine/speciali/pag3/10.gif no comment.
Pa na kraju dobiješ diplomu i upišeš u radnu knjižicu zvanje za vizažista! Jesi išla u tu školu?

finky
28.05.2007., 15:24
svašta se zove diploma... ja sam u gimnaziji dobila diplomu za osvojeno drugo mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog, pa me to ne čini profesorom ni anglistom... Anić - Goldstein: diploma 1. vrsta javnog akta i dokumenta, povelja ( npr. Listopadska diploma ) 2.a. svjedodžba o položenom ispitu 2.b. dokument kojim se priznaje kakav naslov ili stupanj, odnosno kakva kvalifikacija 3. svečano pismo kao znak priznanja za zasluge, lat. pismo s preporukom, službeni dokument... u slučaju ove škole to zapravo znači certifikat, jer se s obzirom na trajanje obuke drugačije ne može tumačiti ( 1. godina )

http://en.wikipedia.org/wiki/Diploma

patientia
28.05.2007., 15:26
Sad si me sjetila, imam doma citav fascikl diploma :rofl: :rofl: :rofl:

frayla
28.05.2007., 15:30
svašta se zove diploma... ja sam u gimnaziji dobila diplomu za osvojeno drugo mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog, pa me to ne čini profesorom ni anglistom... Anić - Goldstein: diploma 1. vrsta javnog akta i dokumenta, povelja ( npr. Listopadska diploma ) 2.a. svjedodžba o položenom ispitu 2.b. dokument kojim se priznaje kakav naslov ili stupanj, odnosno kakva kvalifikacija 3. svečano pismo kao znak priznanja za zasluge, lat. pismo s preporukom, službeni dokument... u slučaju ove škole to zapravo znači certifikat, jer se s obzirom na trajanje obuke drugačije ne može tumačiti ( 1. godina )

http://en.wikipedia.org/wiki/Diploma

Ok ajmo reći certifikat, nisam se sjetila tako izraziti:p

finky
28.05.2007., 15:34
Sad si me sjetila, imam doma citav fascikl diploma :rofl: :rofl: :rofl:

nego, nego, ja isto imam, čak i iz njemačkog... nekoliko... ah... kad upišem apsolventuru moram se ponovno primit svog njemačkog... šteta da ne učim dalje... off topic... :p

adriana7
28.05.2007., 21:34
Caligari?
Ne znam za vizažista, ali za modnog dizajnera sam čula da je dobro. :)
ja mislim da je :p
curke još ne kužim kako to tako dugo traje...godinu dana,otprilike čemu vas nauče????

Elektra
28.05.2007., 22:32
ja mislim da je :p
curke još ne kužim kako to tako dugo traje...godinu dana,otprilike čemu vas nauče????

Nisam sigurna koliko traje, možda čak i više, ali znam kako je dosta skupo.

vilinska musica
29.05.2007., 01:34
e, skupo skupo.
upoznala sam curu koja je zavrsila taj caligari, calegari, ne znam tocno ime al svi mislimo na istu firmu, ne. uglavnom, ta cura je poslije upisala profokus i nakon mjesec dana (tad sam je upoznala i vidjela zadnji put...) rekla da je profokus stoput bolji od te njene bivse skole.
e sad, nakon slicnih misljenja o profokusu koji maznjava pare, ja bih ipak otisla na ruzin tecaj za silice da sam na vasem mjestu. vidjela sam plakate pred par mjeseci u zagrebu da imaju tecaj. to je moja mama zavrsila prije trideset godina, naucila je sve osim poispravljat moje greske :D
a dobila je certifikat - diplomu! :rofl:

didi07
06.07.2007., 23:05
znam da vec postoje ove teme, ali jako mi je vazno i nemojte mi ju zatvorit. zanima me da li mi netko tko ima iskustva, tko je zavrsio koju od ovih skola moze reci svoja misljenja, i da li je sta naucio. reci te mi bilo sto jer bih htjela upisat jednu od skola, a ne znam koju??!!!

Cleooo
06.07.2007., 23:26
kolko ja znam bila je na kozmetici jedna tema gdje je polaznica profokusa oblatila školu.........imaš tražilicu...search forum.hr :rolleyes:

lule1380
23.09.2007., 18:29
da li itko zna kakvu informaciju o ovoj skoli ili kome se mogu obratiti za te informacije?

AFRODITA69
24.09.2007., 02:26
jel ima hr uopce jos kojeg vizazista osim ova dva???

Nježna
24.09.2007., 08:49

Ispada da nema.

herecgovka-zg
24.09.2007., 09:09
ne volim vidit muskarce koji rade zenski posao... pogotovo ne vizaziste , frizere, kozmeticare.. uzas!

bikerica
24.09.2007., 11:06
ne volim vidit muskarce koji rade zenski posao... pogotovo ne vizaziste , frizere, kozmeticare.. uzas!

ajde da i mi konja za utrku imamo na ovom forumu...
ruku pod ruku sa svim "frajerima":zubo: , koji misle da žene ne mogu raditi "muški " posao...:rofl:

naježila sam se od ove :bljak: izjave iz 19st...

herecgovka-zg
24.09.2007., 14:38
znam, znam..al takva sam.. jbg..

AFRODITA69
24.09.2007., 18:47

licno,ja bi samo takvima isla jer rade puno bolji posao nego zene.kaj se make upa tice i frizura.jesu vecinom pederi ali znaju posel.

Christina
24.09.2007., 22:50
ja samo muskim frizerima idem, nikad zenskim, jednostavno ne vjerujem zenama,

bikerica
25.09.2007., 10:35
znam, znam..al takva sam.. jbg..

Skidam kapu, iskreno, svaka čast za ovu izjavu..:s
Volim kada netko ima svoj stav, ali ne preobraća druge.
Iskreno si me iznenadila, ja sam očekivala drvlje i kamenje..,
ovako od mene samo RESPECT:klap:

Verona_V
25.09.2007., 14:11
A gle ima puno dobrih vizažistica ,ali one se iz tko zna kojeg razloga nisu 'prodale' tako dobro kao oni, ma da recimo Simona Antonović ima rubriku u Joy-u . Možda baš zato što su frajeri im je to prednost. Zdenka Mihelj je već godinama u strukovnim krugovima veoma priznata. Al one nisu celebrytiji kao ova dva. Čak ima jedna naša koja živi i radi u Americi - Viktorija Bowers ili tako nekako - a za nju kod nas niko nije čuo.

AFRODITA69
25.09.2007., 16:55
ona je tu postala..ali ona nije poznata.ona je ko mali milijon vizazista po usa,i ja kad napravim website,bit cu ko isto tako poznata ko i ona.kao neki jaci vizazist,tesko se probiti ovdje jer je industrija nakrcana..ima nas mali milijon.vecina dobrih nikad nije imala skolu za to...i ista vecina sminka svijetske zvijezde-e to su onda poznati vizazisti..inace ti je to sve za ku..samo kaj je lijepse to raditi nego sjediti u kancelariji..a opet ako si vani izvan hr upoznas rulju,konekcije za dalje napredovanje...ova dva tipa kod nas su valjda s vezom upali u te krugove jer znam ih mnogo iz tog kruga preko frendice,jer to tak ide kod nas..za sve treba veza,kad si jednom nutra,onda je lako.dobro je jedino to kaj u usa ima modela i fotografa i zenika duplo vise nego vizazista pa si uvjek mozes naci neki posel..ak nis drugo,za fun i dzeparac.svakih 6-10 mjeseci skole za vizaziste izbace stotine novih van...obicno se bave drugim poslom a mazeju za svadbice i tak...niko te ne pita za skolu ovdje,moras imati talenta,sa talentom postajes sminker..i kad se zaposljavas,jebe se njima za skolu koju si zavrsio-moras pokazxati umjece.samo to se racuna.

herecgovka-zg
25.09.2007., 16:55
sve je to tu negdje, a vjerojatno se frajeri vise trude i vise su nabrijani da se dokazu (jer bii za njih vjerojatno bila sramota da ne uspiju), a zenama je to uglavnom usput, kao npr afroditi, freelancing i to..

bikerica
26.09.2007., 10:45
E, baš tako, više se trude frajeri na takvim jobovima,
isto kao i žene, koje se moraju dokazati da su jednako dobre pilotkinje,vojna lica,bikerice,austronautkinje pa još uvijek u nekim sredinama i veterinarke..itd
Žene su još uvijek na minimalcima plaća u nekim zvanjima i potplaćenije od kolega na istim poslovima.

Edea
26.09.2007., 12:50
Najbolji frizerski salon u kojem sam bila vodi muškarac i on mi je najbolji frizer (nije gay, znam da će bit onih koji će to promislit) kojemu sam išla i ljudi se naručuju po 7 dana unaprijed da bi ih on šišao :cerek:.
Onda gledam onog Korena na Jubitou. Frajer je make up artist i ima genijalne ideje od lookova (nadam se da će s vremenom biti toga više) do razno raznih načina kako održavati svoj make up , pribor za make up i sl.
Ima super ljudi i na tzv "muškim" i tzv "ženskim" poslova (iskreno meni se riga od te podjele, bljak :rigo:) ali te stvari ne određuje usrani spol već koliko toga osoba nosi u sebi (talenta i ljubavi prema svom poslu) i koliko truda uloži u to.
Zbog ovakvih rasprava zbilja poželim da smo j..... bezspolci :(
Mislim da bi se ljudi trebali naučiti ne dijeliti poslove na je...ne muške i ženske i manit se predrasuda.
Nadam se da nikog nisam uvrijedila jer mi to zbilja nije bila namjera.

Edea
26.09.2007., 13:13
E, baš tako, više se trude frajeri na takvim jobovima,
isto kao i žene, koje se moraju dokazati da su jednako dobre pilotkinje,vojna lica,bikerice,austronautkinje pa još uvijek u nekim sredinama i veterinarke..itd
Žene su još uvijek na minimalcima plaća u nekim zvanjima i potplaćenije od kolega na istim poslovima.

Zar to nije žalosno???? Zar ne bi bilo jednostavnije kad bi ljudi prihvatili sve te poslove kao poslove za ljude a ne kao poslove za curice i dečke? :rigo:
Te se stvari neće promijeniti dok ljudi ne počnu mijenjati svoje mišljenje. To netko zove nametanjem mišljenja (samo izvolite), ja na to gledam kao osiguranje ljepše budućnosti gdje će moje (još neplanirano :zubo:)dijete bilo muško ili žensko moći biti što želi bez nepotrebnog dokazivanja i podcjenjivanja zato jer to netko smatra "muškim/ženskim poslom". :rigo:
Potplaćivanje radnika zato jer eto nije "pravog" spola je podcjenjivanje rada te osobe (ma koliko mi šutjeli o tome).
Ne znam kako vama, ali meni je to žalosno :(

herecgovka-zg
26.09.2007., 14:04
Mislim da bi se ljudi trebali naučiti ne dijeliti poslove na je...ne muške i ženske i manit se predrasuda.
.

zasto ti onda imas predrasude o ljudima koji se nisu uklopili u masu i koji imaju misljenej koje se razlikuje od tvog?? pa ne mozemo svi bit isti i ne mozemo svi mislit isto

herecgovka-zg
26.09.2007., 14:14
Zar to nije žalosno???? Zar ne bi bilo jednostavnije kad bi ljudi prihvatili sve te poslove kao poslove za ljude a ne kao poslove za curice i dečke? :rigo:
Te se stvari neće promijeniti dok ljudi ne počnu mijenjati svoje mišljenje. To

dobro sad nije bas tako strasno.. ja sam to bezveze rekla, a mislim da ni nema ljudi kojima je to glavni problem u zivotu (muski i zenski poslovi)
ali zato ima masa takvih stvari oko kojih se ljudi sukobljavaju a bezveze, niko ne moze nikom nametnut svoje misljenje i stavove
najvaznije u svemu tome je ne biti primitivan , ne osudjivat nikog samo zbog toga sto drugacije razmislja od tebe
meni nije sramota bit ni konzervativan ni tradicionalan ni ne znam sta

Edea
26.09.2007., 14:18
zasto ti onda imas predrasude o ljudima koji se nisu uklopili u masu i koji imaju misljenej koje se razlikuje od tvog?? pa ne mozemo svi bit isti i ne mozemo svi mislit isto
Nemam nikakve predrasude, ne mislim ja da su ti ljudi loši (ne moraš bit loš da bi imao predrasude bilo kakve vrste) ili nešto ali gledaj ja se kao osoba koja je na "muškom" fakultetu svakodnevno susrećem sa ovakvim vrstama predrasuda i to me jako nervira....nije ugodno i ne želim da se jednog dana naša (neću reći moja) djeca tako osjećaju.
Btw ne spadam u masu, nažalost :( još uvijek je većina ta koja ima predrasude prema ženama na "muškim" poslovima i obratno.
Rekla sam svoje pa mislite da sam grozna koliko god hoćete.

Edea
26.09.2007., 14:23
dobro sad nije bas tako strasno.. ja sam to bezveze rekla, a mislim da ni nema ljudi kojima je to glavni problem u zivotu (muski i zenski poslovi)
ali zato ima masa takvih stvari oko kojih se ljudi sukobljavaju a bezveze, niko ne moze nikom nametnut svoje misljenje i stavove
najvaznije u svemu tome je ne biti primitivan , ne osudjivat nikog samo zbog toga sto drugacije razmislja od tebe
meni nije sramota bit ni konzervativan ni tradicionalan ni ne znam sta
nitko nikog ovdje nije osudio. Nigdje nisam rekla kako su ljudi s takvim vrstama predrasuda neki zločinci. Pa svi imamo neke predrasude.
Ono što sam htjela reći da je MENI sramota podjenjivati nečiji rad samo zato jer nije "pravog" spola i misliti kako ta osoba sigurno to dobro ne radi. Eto samo to.
Nije bitno, neću tu više pisati jer vidim da će se neki naći uvrijeđeni i da ću dobit po glavi zbog svog (moje je...ne treba biti i tuđe) razmišljanja. Pa-pa. :w

herecgovka-zg
26.09.2007., 14:29
ok je sad! jer druga stvar je rec svoje misljenje, a drugo je govorit sta bi svi trebali mislit

zg81
27.09.2007., 03:42
Ja sam uz hercegovku sto se ovoga tice. Zensko sam, mozda malo i feministkinja i ne volim kad zenama nemaju iste mogucnosti kao i muskarci sto se posla tice, ali sto se mene tice nikad mi nece biti ok da zena radi na gradevini i kopa kanale, a toga ima ovdje u zapadnom svijetu. Granica se jednostavno mora znati, jer kad je nema onda nam postane normalno da nam muskarac lakira nokte i da je ok biti peder. Please.

bikerica
27.09.2007., 10:12
ima hrpu žena koja i dan danas kopaju njive......i rade teške fizičke poslove, pa ih se ne pita da kad uz svog muža to sve odrade, da li stignu ili mogu, skuhati ručak za istog..već moraju..
Tako da taj tradicionalni shit o podjeli poslova pada u vodu, jer ga se očigledno drže one koje motiku ne znaju primi s prave strane :=)

Za neki posao ili jesi ili nisi i gotovo, a to što si po spolu po nacionalnosti,boji kože,spolnom opredjeljenju i sl...NIJE BINO, ako posao dobro odradiš.

I ako lakira nokte, kuha ili čuva dijete, ne znači automatski da je peder, kao ni ja kad sjednem na motor i vozim uz svoje kolege, nisam automatski lezba...molim lijepo :)

Razlika između sposobnosti muškaraca i žena je jedina u tome što oni prave djecu, a mi ih rađamo, to su 100% stvari, u kojima ne možemo zamijeniti uloge.

bikerica
27.09.2007., 10:34
Ja sam uz hercegovku sto se ovoga tice. Zensko sam, mozda malo i feministkinja i ne volim kad zenama nemaju iste mogucnosti kao i muskarci sto se posla tice, ali sto se mene tice nikad mi nece biti ok da zena radi na gradevini i kopa kanale, a toga ima ovdje u zapadnom svijetu. Granica se jednostavno mora znati, jer kad je nema onda nam postane normalno da nam muskarac lakira nokte i da je ok biti peder. Please.

Slažem se djelomično, iako sam za ravnopravnost spolova i taj dio feminizma podržavam u cjelosti, nisam za feminizam kao oružje za kastraciju muškaraca.
Naime, kao što je jednom Seve rekla, da zna promijeniti gumu na autu, ali zašto bi, kada je Svijet pun divnih muškaraca,koji to mogu napraviti...umjesto nje...
Ja sam nekada stalno skakala ispred svog dragog i stalno ga odguravala, ja to mogu, ja to mogu bolje, ja ću to , kao šparam ga dok mi frend jednom nije prezentirao svoj slučaj, da se nikada jadnije nije osjećao, nego, kada mu je draga oduzela bat iz ruku i sama razvalila pregradni zid, kao njega će zašparati...osjetio se kastrirano i nesposobno...kao da je ne može zadovoljiti, čak se i u sexu više nije ok osjećao...dečko je inače doktor...a za njih znamo da misle da su Bogom dani..ali ipak...
Od tada sam okrenula ploču, ne izražavam nezadovoljstvo ičim što napravi,
ostavljam neke poslove i za njega da napravi, pitam ga za savjet, bez obzira što znam rješenje i dajem mu do znanja da je bitano što misli i kako misli, dajem mu do znanja da i on mene nešto može naučiti.
Ne pretjerujem kao neke moje frendice,koje za sve , baš sve se obraćaju dragom, kao da su uz tatu koji sve zna i može, jer to izaziva kontra efekt....

Jednostavno, ravnopravnost postoji, ali ni da mi od sebe radimo mučenice, a niti da frajere kastriramo, kako su nesposobni, a mi bolje u nečemu.
Ponavljam, svako svojem...

zg81
27.09.2007., 23:55
[QUOTE=bikerica;10460537]
I ako lakira nokte, kuha ili čuva dijete, ne znači automatski da je peder, kao ni ja kad sjednem na motor i vozim uz svoje kolege, nisam automatski lezba...molim lijepo :) QUOTE]

Ne znaci automatski, ali u velikoj vecini slucajeva znaci. Reci ti meni jel bi tvoj decko Balkanac isao raditi u kozmetickom salonu i pravio frizurice? Bi vraga isto kao i moj.
Isto tako ravnopravnost NE postoji iako se mi zene trudimo da postoji. Slazem se da treba pazljivo s muskarcima, jer dok se god mi guramo da sve napravimo dotle oni nece prstom maknuti.

bikerica
28.09.2007., 13:18
Moj dragi nije Balkanac, ne idu ga frizurice i ostalo, ali zato nosi renomirano ime šefa kuhinje u jednom poznatom restoranu(nemam zurku,ali fino papam)
Kuhar koji je i biker sa 25 000 km godišnje na motoru, bikerskih susreta i putovanja.
Ja radim u marketingu, obožavam modu, a o kozmetici sam ovisnik, uživam u tome, ali svejedno znam i mogu i našpricati lanac na motoru,odspavati u šatoru i popiti malo pivo na susretu.. i vjeruj mi obožavam svog dragog...i
nisam lezba..

Mi smo tipičan bračni par akademskih građana, koji voli život i svoj posao i odušak pronalazi u avanturi i adrenalinu, hedonisti i heterosexualci, koji žive i puštaju druge da žive.
Daleko od zadrte sitničavosti i primitivnog zadiranja u tuđu intimu.

Da li ti je sada jasnije?

Nježna
28.09.2007., 15:42
Čini mi se da se ovdje počelo raspravljat o nečemu što nema veze s temom. Dakle, zna li netko išta konkretno o školi Vrban - Joković?

girly-girl
28.09.2007., 20:53
to i mene zanima

AFRODITA69
29.09.2007., 00:49
nema tu skole,ok,neke stvari se nauce ali talenat je najbitniji.

Karmela
29.09.2007., 01:11

jesi, jesi :zubo:

zg81
29.09.2007., 02:45
Moj dragi nije Balkanac, ne idu ga frizurice i ostalo, ali zato nosi renomirano ime šefa kuhinje u jednom poznatom restoranu(nemam zurku,ali fino papam)
Kuhar koji je i biker sa 25 000 km godišnje na motoru, bikerskih susreta i putovanja.
Ja radim u marketingu, obožavam modu, a o kozmetici sam ovisnik, uživam u tome, ali svejedno znam i mogu i našpricati lanac na motoru,odspavati u šatoru i popiti malo pivo na susretu.. i vjeruj mi obožavam svog dragog...i
nisam lezba..

Mi smo tipičan bračni par akademskih građana, koji voli život i svoj posao i odušak pronalazi u avanturi i adrenalinu, hedonisti i heterosexualci, koji žive i puštaju druge da žive.
Daleko od zadrte sitničavosti i primitivnog zadiranja u tuđu intimu.

Da li ti je sada jasnije?

Izvini molim te, a JA sam primitivna??? Ja sam odrasla u kuci visoko obrazovanih roditelja i veci dio svoga zivota provela u zapadnom svijetu zato mi molim te nemoj TI pametovati kako sam ja zadrta, a ti si mi neka velika hedonistkinja. I ja i moj decko smo akademski gradani s tim da je moj decko financijski planer, a ja radim u farmaceutkoj tvrci u odjelu za pravila kontrole lijekova kad cemo vec ko je sta. Kaj mislis ko si? Daj se malo spusti na zemlju zenska. I rijesi komplekse.

zg81
29.09.2007., 02:49
jesi, jesi :zubo:

Pa nek i jesam. Good for me.:)

Katrin
29.09.2007., 07:58
jos jedan dokaz da obrazovanje ne otklanja nekulturu :kava:

zg81
29.09.2007., 20:47
jos jedan dokaz da obrazovanje ne otklanja nekulturu :kava:

A ni podjebavanje...

bikerica
01.10.2007., 11:50
Tema nije bila tko je što,
već da muško-ženska podjela poslova i mjesto u društvu u istim....
moja poanta je bila da muškarci mogu obavljati "ženske poslove",
a da pritom se ne sumnja u njihovu sexualnu orijentaciju...i muškost...

A tvoj zadnji post,
koji doslovce vrišti...lol
Uzalud ti diplome,zvanja,dečko,zapad i sve ostalo...
taj mali post govori sve u ime tebe i tvoje opće kulture, žalosno što sve što si nabrojala
nije pridonjelo tvom pristojnijem i kulturnijem izražavanju i tvojoj taktičnosti.

Ja ne želim vrijeđati niti sam se uvrijedila,
kada vidim s kim imam čast.
Također prekidam ovakvu komunikaciju,
jer nemam iskustva na tako niskoj razini
niti želim druge djevojke i žene izložiti istom.

girly-girl
01.10.2007., 22:43
pa dobro, daj prestanite offtopičariti.. što je sa samim informacijama oko postavljene teme.. ne znam zašto patentia ne reagira..

Lola
02.10.2007., 13:40
drago mi je da smo na ove dvije strane saznali puno o toj skolici :)

Joos
02.10.2007., 17:15
Zanima me dali ima kakav tečaj za vizažista u Splitu. Koji traje otprilike od 1 do 3mjeseca. Tražila sam po internetu...ali nikako da nađem nešto korisno.
Htjela bi završiti taj tečaj da dobijem kakvu takvu diplomicu, jer inace šminkam i dobra sam u tome. Diploma bi pomogla da me jos ozbiljnije dožive.
Ako netko zna ima li nešto takvo u Splitu , nek se javi, bilo kakva informacija je korisna.
Hvala

girly-girl
02.10.2007., 17:51
ne znam da li ima pučko učilište u splitu, tu u zg oni drže tečajeve..

Nježna
02.10.2007., 18:47
Imaš na Suvremenom učilištu i na Pučkom otvorenom učilištu. A imaš i školu Callegari. Za to troje sigurno znam.

zg81
03.10.2007., 03:48
Tema nije bila tko je što,
već da muško-ženska podjela poslova i mjesto u društvu u istim....
moja poanta je bila da muškarci mogu obavljati "ženske poslove",
a da pritom se ne sumnja u njihovu sexualnu orijentaciju...i muškost...

A tvoj zadnji post,
koji doslovce vrišti...lol
Uzalud ti diplome,zvanja,dečko,zapad i sve ostalo...
taj mali post govori sve u ime tebe i tvoje opće kulture, žalosno što sve što si nabrojala
nije pridonjelo tvom pristojnijem i kulturnijem izražavanju i tvojoj taktičnosti.

Ja ne želim vrijeđati niti sam se uvrijedila,
kada vidim s kim imam čast.
Također prekidam ovakvu komunikaciju,
jer nemam iskustva na tako niskoj razini
niti želim druge djevojke i žene izložiti istom.

Uh, sto si se ti pokazala kulturnom jer mislis da su tvoji postovi na puno vecoj razini. :kava: Isto tako, sad ti kao ne zelis druge cure na postu izlagati nasem prepucavanju, jer ti je nelagodno. Samo da te podsjetim da si TI bila ta koja je napala hercegovku kad je ona izrazila svoje misljenje.
"ajde da i mi konja za utrku imamo na ovom forumu...
ruku pod ruku sa svim "frajerima" , koji misle da žene ne mogu raditi "muški " posao...

naježila sam se od ove izjave iz 19st..."

A sad si kao odjednom fina.

patientia
03.10.2007., 13:05
Mozemo li sad, molim vas, prijeci na tecajeve za vizaziste?

*minii*
04.10.2007., 11:05
Imaš na Suvremenom učilištu i na Pučkom otvorenom učilištu. A imaš i školu Callegari. Za to troje sigurno znam.

je netko bio, koliko para to košta?

i je moguće time se bavit onako usputno uz fax? baš me to

uhvatilo..... :eek:

ganeshkarma
19.10.2007., 19:25
ona je tu postala..ali ona nije poznata.ona je ko mali milijon vizazista po usa,i ja kad napravim website,bit cu ko isto tako poznata ko i ona.kao neki jaci vizazist,tesko se probiti ovdje jer je industrija nakrcana..ima nas mali milijon.vecina dobrih nikad nije imala skolu za to...i ista vecina sminka svijetske zvijezde-e to su onda poznati vizazisti..inace ti je to sve za ku..samo kaj je lijepse to raditi nego sjediti u kancelariji..a opet ako si vani izvan hr upoznas rulju,konekcije za dalje napredovanje...ova dva tipa kod nas su valjda s vezom upali u te krugove jer znam ih mnogo iz tog kruga preko frendice,jer to tak ide kod nas..za sve treba veza,kad si jednom nutra,onda je lako.dobro je jedino to kaj u usa ima modela i fotografa i zenika duplo vise nego vizazista pa si uvjek mozes naci neki posel..ak nis drugo,za fun i dzeparac.svakih 6-10 mjeseci skole za vizaziste izbace stotine novih van...obicno se bave drugim poslom a mazeju za svadbice i tak...niko te ne pita za skolu ovdje,moras imati talenta,sa talentom postajes sminker..i kad se zaposljavas,jebe se njima za skolu koju si zavrsio-moras pokazxati umjece.samo to se racuna.

Hey Afrodita,
Jedva cekam da vidim tvoj website, totalno ga podjeli sa nama kada je gotov.
Vjerujem da ce biti fantastican, posto izgleda uspijeh ovisi o dobrom website-u ne o necijem radu.
Sve najboje.
V.
www.viktorijabowers.com

girly-girl
19.10.2007., 21:03
heheheh :D

Maisha
19.10.2007., 21:47
www.viktorijabowers.com
very nice!!! :top: :s :cerek:

ganeshkarma
19.10.2007., 23:17
very nice!!! :top: :s :cerek:

Puno hvala. Isto sam zaboravila reci da mi se nedavno javio gospodin Vrban i spomenuo je da on i Sasha otvaraju skolu za sminkere.
Nedavno sam bila u Hrvatskoj i vidjela njihov rad, jako talentirani, pa znam da imaju puno da ponude sa svojim znanjem.

malenaaaa
22.10.2007., 09:42
Dakle, cure zanima me ako znate kakav tečaj ili školu šminkanja u Rijeci? Za Profokus nisam čula pozitivne stvari.... Meni treba samo za osobne potrebe, ne mislim gradit karijeru vizažiste pa.... :D
I, da li netko ima broj od Roberta Kozjaka, nedavno me šminkao i oduševljena sam :cerek: Čula sam da je i on otvorio svoju školu sminkanja pa ako netko još zna tu informaciju bila bi mu zahvalna gdje, kada, kako, cijena.... :kiss:

Noemi
22.10.2007., 10:05
Xenia to radi, 100 kn, nauci te nekoliko lookova, ona nasminka pola lica, ti drugu polovicu:)

cura krasno sminka i draga je, sminkala mi je frendicu za vjencanje

malenaaaa
22.10.2007., 11:19
Xenia to radi, 100 kn, nauci te nekoliko lookova, ona nasminka pola lica, ti drugu polovicu:)

cura krasno sminka i draga je, sminkala mi je frendicu za vjencanje

Pa to ni nije puno, gdje ta cura radi? Baš to bi mi trebalo :mig: Imaš njen broj?

Noemi
22.10.2007., 12:00
mislim da se zove studio xenia design, nemam broj. ako se dobro sjecam, negdje oko hambija bi trebala biti:misli:

proguglaj, ak ne nadjes nazovem frendicu pa pitam:mig::)

malenaaaa
22.10.2007., 12:37
mislim da se zove studio xenia design, nemam broj. ako se dobro sjecam, negdje oko hambija bi trebala biti:misli:

proguglaj, ak ne nadjes nazovem frendicu pa pitam:mig::)

Molim te pitaj, pa mi pošalji na PM broj jer kad u google upišem studio xenia design dolazi mi neka modna kuća :confused: Sve sam pretražila a broja nigdje :( Thnx. :)

lioness
23.10.2007., 10:11

kako da ne ...

Maisha
23.10.2007., 16:14
xenia designto je modna linija dizajnerice Ksenije Vrbanić. ne znam kakve to veze ima s šminkanjem

malenaaaa
24.10.2007., 15:22
to je modna linija dizajnerice Ksenije Vrbanić. ne znam kakve to veze ima s šminkanjem

To i ja kažem... Bo? :confused:

kraj...
04.11.2007., 23:18
eto zanima me gdje to ima i koliko dođe..?htjela bih to upisat da se nauči šminkat kak treba.u svrhu šminkanja same sebe a ne drugih ljudi... nije mi cilj bavit se time tipa visažist i to..nego samo da se znam onak lijepo našminkat...

koliko to traje itd=?

Birtija
10.11.2007., 00:30
Zanima me kako to da nitko nije spomenuo Sminkeraj u Vlaskoj koji drzi Make Up For Ever i marke poput Screenface-a i Kryolan-a (njih mislim da nema u Vlaskoj, nego da idu preko zastupnika). Mislim puno se cura raspitivalo o posebnoj profesionalnoj sminki, a te se firme nekako najvise vrte u Hrvatskoj. Cijenom su pristupacne, jeftinije od makeup-a koji se nabavlja u parfumerijama, a radi se o profesionalnoj sminki, koja bi morala izgurati i (ono sto vidim da se mnoge boje) najvece vrucine. Raspitat cu se di se Screenface i Kryolan mogu naruciti, pa javim ako ima zainteresiranih. U sminkeraj je navodno zgodno otici pogledati sto imaju, ali nabijaju cijene do nebesa. Ja osobno jos nisam uspijela uci u Sminkeraj jer su svaki puta negdje i zatvoreni.... Ako uspijem javim sto sam vidjela.

I ja sam nova u ovim vodama, samo sam htjela podijeliti koji savjet i biti od pomoci, malo. Dok nisam pocela uciti o tome jedna od stvari koja me najvise zanimala je koji se to makeup koristi kao profesionalni. Sad kad znam otprilike, dusa mi je na mjestu (he-he).

Prosurfajte si malo na ta imena, pa da vidite o cemu se radi. Istina da ovaj makeup koji mi koristimo meni osobno bas i nije nesto, a radi se o mnogo marki, pa ukljucujuci i ove gore nabrojane. Meni sve to izgleda jako grubo i neprirodno, voljela bih da izgleda bolje. No svi me uvjeravaju da profesionalna sminka tako mora izgledati. Da se razumijemo ne govorim samo o modelima koje ja sminkam, vec i o drugima i o onima koji nas uce i stvarno znaju posao. Kako god da to sr... naneses i dalje izgleda ko zbuka.

Inace je sam u Callegari-ju.... Ako nekog zanima. Meni se jako dopada, ali mi je jasno da rijetko ko ima tako dubok dzep da posegne u njega, a cijenim i samouke umjetnike. Kevyn je i moj omiljeni, vec godinama....

Clarice
11.11.2007., 21:09
mene zanima gdje se može nabaviti profi šminka koju spominješ :mig:

thanx!

Makeup-mac
16.11.2007., 13:48
Zanima me kako to da nitko nije spomenuo Sminkeraj u Vlaskoj koji drzi Make Up For Ever i marke poput Screenface-a i Kryolan-a (njih mislim da nema u Vlaskoj, nego da idu preko zastupnika). Mislim puno se cura raspitivalo o posebnoj profesionalnoj sminki, a te se firme nekako najvise vrte u Hrvatskoj. Cijenom su pristupacne, jeftinije od makeup-a koji se nabavlja u parfumerijama, a radi se o profesionalnoj sminki, koja bi morala izgurati i (ono sto vidim da se mnoge boje) najvece vrucine. Raspitat cu se di se Screenface i Kryolan mogu naruciti, pa javim ako ima zainteresiranih. U sminkeraj je navodno zgodno otici pogledati sto imaju, ali nabijaju cijene do nebesa. Ja osobno jos nisam uspijela uci u Sminkeraj jer su svaki puta negdje i zatvoreni.... Ako uspijem javim sto sam vidjela.

I ja sam nova u ovim vodama, samo sam htjela podijeliti koji savjet i biti od pomoci, malo. Dok nisam pocela uciti o tome jedna od stvari koja me najvise zanimala je koji se to makeup koristi kao profesionalni. Sad kad znam otprilike, dusa mi je na mjestu (he-he).

Prosurfajte si malo na ta imena, pa da vidite o cemu se radi. Istina da ovaj makeup koji mi koristimo meni osobno bas i nije nesto, a radi se o mnogo marki, pa ukljucujuci i ove gore nabrojane. Meni sve to izgleda jako grubo i neprirodno, voljela bih da izgleda bolje. No svi me uvjeravaju da profesionalna sminka tako mora izgledati. Da se razumijemo ne govorim samo o modelima koje ja sminkam, vec i o drugima i o onima koji nas uce i stvarno znaju posao. Kako god da to sr... naneses i dalje izgleda ko zbuka.

Inace je sam u Callegari-ju.... Ako nekog zanima. Meni se jako dopada, ali mi je jasno da rijetko ko ima tako dubok dzep da posegne u njega, a cijenim i samouke umjetnike. Kevyn je i moj omiljeni, vec godinama....
Callegari je jedna od vrhunskih škola šminkanja u Hrvatskoj,zato bih i ja preporučila curama koje se žele baviti profesionalnim poslom poput nas da idu tamo.A ako žele naučiti šminkati sebe,onda je to dora"98,dvodnevno šminkanje košta 250,00 kn.

*minii*
16.11.2007., 17:15
Callegari je jedna od vrhunskih škola šminkanja u Hrvatskoj,zato bih i ja preporučila curama koje se žele baviti profesionalnim poslom poput nas da idu tamo.A ako žele naučiti šminkati sebe,onda je to dora"98,dvodnevno šminkanje košta 250,00 kn.

koliko košta Callegari, cjelokupni tečaj? :eek:

(full sam se zagrijala za to, i fulll bi to voljela naučit. Pa vas možda davim malo.... ali stvarno me zanima pa je ovo jedini način da saznam neke stvarčice)

girly-girl
16.11.2007., 23:07
piše na njihovoj stranici, dosta skupo, sve u svemu.. i ja ću nakon faksa ići

Birtija
28.11.2007., 00:12
Screenface i Kryolan idu definitivno ili preko zastupnika ili drito preko njihove stranice i kreditne kartice. S tim da ne mozes naruciti samo katalog, vec moras naruciti i neki proizvod da bi ti poslali katalog.

Do zastupnika ja nisam nikad isla direktno vec preko jedne druge osobe, ali evo, pitat cu je sljedeci put kad ju vidim kako moze pojedinac sam doci do njihove sminke.

Meni se zasada jako svidja Callegari, ali cifra je poprilicna, oko 18,000 kn, ali na 12 rata, pa ispadne nekih 1300 kn/mj. Pise sve na njihovoj stranici.

Osobno, ne znam ni sama sto cu i kako cu naruciti sminku. Polako se blizi vrijeme kada bi trebalo napuniti makeup kovcezic, a ja u nedostatku nekih brandova koji su mi jako zapeli za oko planiram neki dvodnevni izlet u Bec, pa da si u zivo proucim Shu Uemura-u i Mac. Ne svidjaju mi se Screenface foundations, nikako. I dalje smatram da su prezbukasti. Voljela bi vidjeti koje se alternative nude, a osim Sephore, alternativa bas i nema. A ni Sephora me se nije dojmila. Nadala sam se da ce se Mac probiti kroz njih na nase trziste, ali mi je nedavno objasnjeno zasto to nije moguce, pa sam sad jos sigurnija u izlet u Wien. Vidjet cemo....

Sve ovo ostalo je divno sto se kod nas nudi, ali su cijene too much (tipa Kanebo i Sisley koji su mi dobri, ali padnem na cijenjenu pozadinu kad vidim cijene). Od ostalog, Max Factor nije los, ali je prepun kemije i nema dovoljno dobre nijanse i tako to u nedogled....

Vrtim sve kombinacije, pa ako netko ima savjet sto naruciti ili kupiti od tekucih pudera, pudera u kremi i sl. nek mi ga da (pretpostavljam ovdje na nekoga tko se profesionalno bavi time). Bilo bi zgodno kupiti sve ovdje u Hrvatskoj....

Javim se s novijim vijestima....

Makeup-mac
28.11.2007., 11:33
koliko košta Callegari, cjelokupni tečaj? :eek:

(full sam se zagrijala za to, i fulll bi to voljela naučit. Pa vas možda davim malo.... ali stvarno me zanima pa je ovo jedini način da saznam neke stvarčice)
U Callegariju su tečajevi jako skupi.Jednodnevni tečaj košta 1.200,00 kn.A ovi kaj traju mjesecima po nekoliko tisuća kuna.

Makeup-mac
28.11.2007., 11:39
Screenface i Kryolan idu definitivno ili preko zastupnika ili drito preko njihove stranice i kreditne kartice. S tim da ne mozes naruciti samo katalog, vec moras naruciti i neki proizvod da bi ti poslali katalog.

Do zastupnika ja nisam nikad isla direktno vec preko jedne druge osobe, ali evo, pitat cu je sljedeci put kad ju vidim kako moze pojedinac sam doci do njihove sminke.

Meni se zasada jako svidja Callegari, ali cifra je poprilicna, oko 18,000 kn, ali na 12 rata, pa ispadne nekih 1300 kn/mj. Pise sve na njihovoj stranici.

Osobno, ne znam ni sama sto cu i kako cu naruciti sminku. Polako se blizi vrijeme kada bi trebalo napuniti makeup kovcezic, a ja u nedostatku nekih brandova koji su mi jako zapeli za oko planiram neki dvodnevni izlet u Bec, pa da si u zivo proucim Shu Uemura-u i Mac. Ne svidjaju mi se Screenface foundations, nikako. I dalje smatram da su prezbukasti. Voljela bi vidjeti koje se alternative nude, a osim Sephore, alternativa bas i nema. A ni Sephora me se nije dojmila. Nadala sam se da ce se Mac probiti kroz njih na nase trziste, ali mi je nedavno objasnjeno zasto to nije moguce, pa sam sad jos sigurnija u izlet u Wien. Vidjet cemo....

Sve ovo ostalo je divno sto se kod nas nudi, ali su cijene too much (tipa Kanebo i Sisley koji su mi dobri, ali padnem na cijenjenu pozadinu kad vidim cijene). Od ostalog, Max Factor nije los, ali je prepun kemije i nema dovoljno dobre nijanse i tako to u nedogled....

Vrtim sve kombinacije, pa ako netko ima savjet sto naruciti ili kupiti od tekucih pudera, pudera u kremi i sl. nek mi ga da (pretpostavljam ovdje na nekoga tko se profesionalno bavi time). Bilo bi zgodno kupiti sve ovdje u Hrvatskoj....

Javim se s novijim vijestima....
Ja ovdje kod nas ne kupujem ništa,jer su cijene i više nego napuhane.
Naručim Mac ili odem do duty shop na Macelj po 30% jeftinije proizvode.Od šminke pa do parfema itd.

Birtija
29.11.2007., 00:14
Di narucis Mac, posalji na pp, ako nije za javnu reklamu i ako nije problem:mig: ....

herecgovka-zg
02.12.2007., 18:15
birtija jesi ti onda zavrsila kakav tecaj?
mogu ti ja poslat link na kojem mozes narucit uzorke pigmenata jako jeftino... u tim uzorcima dodje dosta pigmenta, ja sam narucivala, mislim da sam 30 pigmenata platila oko 50 $ sa postarinom..

Karmela
02.12.2007., 18:33
Samo da spomenem (ako je ovo prikladno mjesto za to :D) Vidjela sam Viktoriju u jednom TBS style programu.
Ne samo da je talentirana i ima super stav, nego je i jako lijepa i elokventna. :cerek:
Way to go Vik! :top:

P.S Javim vam i ako se Afro pojavi. :zubo:

Birtija
03.12.2007., 00:29
Nisam jos zavrsila tecaj, tj. skolu, pocelo je u listopadu i traje 12 mjeseci. No, uskoro zavrsava korektivno sminkanje, a time se blizi i dan kada bi trebalo popuniti kovcezic (kojeg takodjer nabavljam).

Znaci, salji link, dobro ce mi doci....

Nemam ama bas nikakvih iskustava s radom s pigmentima, pa me zanima malo o tome, ako ti se da pisati. Jel ih jednostavno mozes koristiti kako i gdje zelis (kao highlighter - lice, sjenilo - oci, dodati kao gloss na ruz...) ili postoje neka druga pravila?

Gledam MAC-ovu stranicu i toliko je toga, a kako ne mogu u njihov ducan sve izvidjeti na licu mjesta, onda mi je ko da citam mandarinski.

Kako na stranim forumima svi najvise hvale RCMA, mislim da cu naruciti samples, pa vidjeti o cemu se radi. Ipak je RCMA najlakse nabaviti u paletama. Ovo kad kupujes pojedinacno, ispadne te malo preskupo za pocetak. Nasla sam zgodan internet ducancic s lijepom i obecavajucom international shipping policy, pa mislim riskirati. Kroz tjedan, dva.... Sad jos gledam, vazem i razmatram....

Makeup-mac
03.12.2007., 10:51
Di narucis Mac, posalji na pp, ako nije za javnu reklamu i ako nije problem:mig: ....
Haj ,buduča kolegice.Pošto nisi još završila tečaj,znači buduča kolegica.Mac naručujem direktno od maccosmetics kuće,al moram imat adresu u americi,znači moraš tamo nekog imat, jer oni u europu ne šalju.Šalju ali samo nekim kućama ili na aerodrome.Al su tamo cijene uf...velike!

girly-girl
03.12.2007., 11:45
mogu ti ja poslat link na kojem mozes narucit uzorke pigmenata jako jeftino... u tim uzorcima dodje dosta pigmenta, ja sam narucivala, mislim da sam 30 pigmenata platila oko 50 $ sa postarinom..

meni pliz pošalji link ;)
hvala

herecgovka-zg
03.12.2007., 14:13
Nisam jos zavrsila tecaj, tj. skolu, pocelo je u listopadu i traje 12 mjeseci. No, uskoro zavrsava korektivno sminkanje, a time se blizi i dan kada bi trebalo popuniti kovcezic (kojeg takodjer nabavljam).

Znaci, salji link, dobro ce mi doci....

Nemam ama bas nikakvih iskustava s radom s pigmentima, pa me zanima malo o tome, ako ti se da pisati. Jel ih jednostavno mozes koristiti kako i gdje zelis (kao highlighter - lice, sjenilo - oci, dodati kao gloss na ruz...) ili postoje neka druga pravila?

Gledam MAC-ovu stranicu i toliko je toga, a kako ne mogu u njihov ducan sve izvidjeti na licu mjesta, onda mi je ko da citam mandarinski.

Kako na stranim forumima svi najvise hvale RCMA, mislim da cu naruciti samples, pa vidjeti o cemu se radi. Ipak je RCMA najlakse nabaviti u paletama. Ovo kad kupujes pojedinacno, ispadne te malo preskupo za pocetak. Nasla sam zgodan internet ducancic s lijepom i obecavajucom international shipping policy, pa mislim riskirati. Kroz tjedan, dva.... Sad jos gledam, vazem i razmatram....

ma mozes ih stavljat di god oces, ovisno o nijansi.. neke su samo za oci, neke za usta neke za sve.. vidit ces vec kad ti dodju u ruke! svakako ti se vise isplati narucit uzorke, mislim da one full sizeove niko ne moze potrosit, a sta ce ti onda samo skupljat bakterije bezveze....posaljem vam link onda

reci mi za tu skolu jel se stvarno isplati dat tolko love?? kakve su tvoje prednosti poslje?? jel vec imas u planu negdje se uvalit? :)

Makeup-mac
04.12.2007., 07:50
reci mi za tu skolu jel se stvarno isplati dat tolko love?? kakve su tvoje prednosti poslje?? jel vec imas u planu negdje se uvalit? :)

Ja ti mogu dati jedan dio odgovora!Bavim se tim poslom već 8 godina.Nije to baš tako lako kako svi misle.Moraš biti stalno mobilna,fleksibilna i naravno nasmiješena.A nakon nekoliko šminkanja, kralježnica ti se lomi!
A škole za vizažiste što su skuplje to pružaju više mogučnosti.Npr. škola Callegari ti je u mogučnosti naći posao nakon završene škole.
Da bi platila tako skupu školu,moraš izračunat sama dali ti se isplati.
Jer u Hrvatskoj vizažisti baš nisu dobro plačeni.Ako misliš radit sama za sebe...
uf puno ulaganja.

herecgovka-zg
04.12.2007., 16:58
ak bi mi oni nasli posao to se onda isplati, znam da nije lak posao to se bas treba radit iz ljubavi i ne ocekivat neku veliku zaradu..
informirat cu se malo o toj skoli...

ti se bavis samo sminkanjem ili ti je to dodatni posao?

da i nekako mi se cini da su zene malo zakinutije u tim modnim vodama, da vladaju samo pederi, al dobro....necu sad o tome :)

herecgovka-zg
04.12.2007., 17:14
jel ima kakva internet stranica od te skole? jel znas mozda od kad do kad traje ta skola?

girly-girl
04.12.2007., 20:15
imaju svoju stranicu, pogledaj, piše i cijena, trajanje, sve.. ja namjeravam tamo za koju godinu :)

herecgovka-zg
04.12.2007., 20:20
ne mogu nac stranicu..

girly-girl
04.12.2007., 23:35
evo draga http://www.callegari.hr/

piše 12 mj da traje
oko 17000kn

nu_tela
05.12.2007., 10:14
Jel' ko od naših poznati vizažista završio tečaj u callegari?

Skupa brate...:(

girly-girl
05.12.2007., 10:30
nažalost da, ali nije to ništa čudno... da je imati para pa ići recimo u francusku na 3 ili 6 mj na tečaj :cerek:

nu_tela
05.12.2007., 10:41
nažalost da, ali nije to ništa čudno... da je imati para pa ići recimo u francusku na 3 ili 6 mj na tečaj :cerek:

Daaaaa, i to po mogućnosti u Parizu.......:cerek:

The White Rabbit
05.12.2007., 11:05
Jel' ko od naših poznati vizažista završio tečaj u callegari?

(

kad vidim što naprave od modela pomislim da su slijepi, a ne još da su tolku lovu dali..a da nisu naučili ništa.:rofl:

girly-girl
05.12.2007., 15:23
Daaaaa, i to po mogućnosti u Parizu.......:cerek:

daaaa :cerek:

da mi je dobiti na lotu :zubo:

herecgovka-zg
05.12.2007., 16:47
evo draga http://www.callegari.hr/

piše 12 mj da traje
oko 17000kn

jel znas mozda kad su upisi za to? mogli su mao skratit to, a ne cijelu godinu pa jednom tjedno.. sta kako po ljeti kad si na moru mjesec dva.. sta onda?

herecgovka-zg
05.12.2007., 17:38

pa zar moze bit skuplje od ovog naseg? :D

girly-girl
05.12.2007., 20:33
ne znam ti ja, najbolje da nazoveš.. ja to planiram nakon što faks završim, tako da ću onda imati vremena..
uf boga pitaj koliko je francuska.. čuj da je cijena ista ne bi ni razmišljala

Makeup-mac
06.12.2007., 10:25
jel znas mozda kad su upisi za to? mogli su mao skratit to, a ne cijelu godinu pa jednom tjedno.. sta kako po ljeti kad si na moru mjesec dva.. sta onda?
Upisi su na jesen,kad počinje i ostala nastava!Naporno je i zahtjevno.
U Parizu tečajevi za vizažiste traju najmanje 6 mj. i koštaju cca 3.000,00 eur.
Godina dana školovanja je 5.000,00 eur-a + smještaj+hrana+ostali troškovi.
To je za one koje su pitale kolika je cijena vani!
Mislim da ima u Beču jedna škola ...al moram provjerit pa Vam javim!!!

nu_tela
06.12.2007., 11:44
A jel' ko bio na jednodnevnom tečaju (za osobno šminkanje, valjda) u Dori98!?

Pa kad već ne mogu izvojiti par tisuća eura za šminkanje drugih, mogu bar 250 kn izdvojiti da naučim sebe šminkati... :D

herecgovka-zg
06.12.2007., 17:18
ne znam ti ja, najbolje da nazoveš.. ja to planiram nakon što faks završim, tako da ću onda imati vremena..
uf boga pitaj koliko je francuska.. čuj da je cijena ista ne bi ni razmišljala

ma ja onda tek neci imat vremena, zato ako mislim bilo sta zavrsavat trebala bi sad dok sam jos na faksu..

Makeup-mac
07.12.2007., 07:40
A jel' ko bio na jednodnevnom tečaju (za osobno šminkanje, valjda) u Dori98!?

Pa kad već ne mogu izvojiti par tisuća eura za šminkanje drugih, mogu bar 250 kn izdvojiti da naučim sebe šminkati... :D
Bila je moja sestra i naučila šminkat sebe i kako druge našminkat.
Dvodnevni tečaj 250,00 kn a trodnevni 350,00 kn.

nu_tela
07.12.2007., 11:30
Bila je moja sestra i naučila šminkat sebe i kako druge našminkat.
Dvodnevni tečaj 250,00 kn a trodnevni 350,00 kn.

Super, nazvat ću i prijavit se. :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

bedacha
07.12.2007., 11:43
Idem i ja.... :cheer:
sad sam ih zvala, ali šefice im nema do ponedjeljka, a ženska koja se javila ništa ne zna o tome... :confused:
jel zna netko nešto više o tome? malo sam nestrpljiva.... :D

*minii*
09.12.2007., 17:57
ajoj...... ja bi htjela naućit šminkat........... :(

a taj Dora98, je to samo u Zg?

Makeup-mac
10.12.2007., 16:10
ajoj...... ja bi htjela naućit šminkat........... :(

a taj Dora98, je to samo u Zg?
Da,nažalost samo u Zagrebu!

nu_tela
28.12.2007., 19:36
Pročitala sam u Gali style da Tomo Vrban i Saša Joković krajem 1. miseca otvaraju školu šminkanja... (nešto tipa tečaja). Navodno će trajati oko misec i po, 3 puta tjedno po par sati, grupa će imati 12 polaznika i koštat će 1000 eura.

Ja sam turbo zaintereirana.

Jel' ko šta čuo o tome???

Zanimaju me podrobnije informacije... di se prijaviti?, kad točno počime? ...itd.

Svaka informacija dobro dođe. :moli:

Grazie.

:)

nu_tela
29.12.2007., 09:46
Niko nije ništa čuo...??? :(

girly-girl
29.12.2007., 10:06
iskreno mislim da je preskupo, za mjesec i po 1000e, to su nabili samo zbog imena. vjerujem da se isplatit ici ali to je previše

nu_tela
29.12.2007., 10:12
Da, ali kad pogledaš da jedan 'obični tečaj' košta oko 5000kn, onda ovo i nije puno... Ipak su oni, po mom mišljenju bar, ispred svih u svom poslu...

Nemam ni ja love, ali valjda se neki kreditić bude dalo dignit.... :D

patientia
29.12.2007., 10:16
Pitanje je nakon koliko vremena rada bi se ta lova vratila (i je li tako kratak tecaj uopce dovoljan da postanete profesionalan vizazist)...

nu_tela
29.12.2007., 10:27
Navodno će talente uzeti za svoje asistente... (Osobno, imam volju, ali talent...hm...nisam baš sigurna... :kava: )

Najveća želja mi je bila završiti tečaj šminkanja... Možda malo nezrelo zvuči, ni fax, ni ludilo posa' me ne bi tako ispunio, tako da je ovo prilika za mene... TVjerojatno u 'ponudi' nisam baš objektivna...

nu_tela
02.01.2008., 14:22
Samo da podignem temu. :mig:

*minii*
02.01.2008., 15:13
Samo da podignem temu. :mig:

pridužujem se.......:D

nu_tela
02.01.2008., 15:16
pridužujem se.......:D

Hvala. :D

herecgovka-zg
02.01.2008., 15:50
Navodno će talente uzeti za svoje asistente... (Osobno, imam volju, ali talent...hm...nisam baš sigurna... :kava: )

Najveća želja mi je bila završiti tečaj šminkanja... Možda malo nezrelo zvuči, ni fax, ni ludilo posa' me ne bi tako ispunio, tako da je ovo prilika za mene... TVjerojatno u 'ponudi' nisam baš objektivna...

jel ima sta od ovog?? :(

maja1205
05.01.2008., 18:37
E bas sam htjela otvoriti ovaj topic , ali ste me pretekle.

Dakle gdje se moze dobiti ta verificirana diploma za vizazista? kuda se moram javiti , koliko traje taj tecaj , i naravno koliko kosta?

Ja ne bi isla iz hobija , nemam problema sa sminkanjem , dapace , jako mi dobro ide, pa bi htjela imati i verificiranu diplomu , i pokusati se time i profesionalno baviti.

ja sam završila profokus školu za vizažiste, košta ko svetog petra mast, dobiješ certifikat i škola je bezveze jer te ništa ne nauce, a nisu baš ni pre ljubazni, jedina svijetla točka je Sandra Marković koja predaje beauty make up, tako da ti toplo preporucam da tu školu izbjegavaš u širokom luku. Doma ćeš više nauciti

maja1205
05.01.2008., 18:41
Da, ali kad pogledaš da jedan 'obični tečaj' košta oko 5000kn, onda ovo i nije puno... Ipak su oni, po mom mišljenju bar, ispred svih u svom poslu...

Nemam ni ja love, ali valjda se neki kreditić bude dalo dignit.... :D

isplati se kod njih ići za to jer sam ja završila u profokusu dala 20000kn i ništa nisam naučila

*minii*
06.01.2008., 09:56
isplati se kod njih ići za to jer sam ja završila u profokusu dala 20000kn i ništa nisam naučila

šta su tako loši? pa kako npr. izgleda jedan dan u toj školi? :confused:

nu_tela
06.01.2008., 11:47

M da!???:eek:

A imaš li kakve informacije o njima - di se prijaviti npr!???

Tražim po netu već par dana, ali nema ništa konkretno....:(

maja1205
06.01.2008., 16:35
šta su tako loši? pa kako npr. izgleda jedan dan u toj školi? :confused:

školu imaš 2 puta tjedno po 3 sata, profesorica ti pokaže na modelu kako to treba izgledat ovisno o tehnici pa ti radiš. uvijek radite u paru jedna na drugoj. Ma ja ti to nemogu ovako objasniti. Ja sam jako razočarana sa tom školom, mislim da sam previše platila a premalo naucila.
Ako imaš talenta kupi si par knjiga o šminkanju pa vježbaj na prijateljicama

maja1205
06.01.2008., 16:37
M da!???:eek:

A imaš li kakve informacije o njima - di se prijaviti npr!???

Tražim po netu već par dana, ali nema ništa konkretno....:(

nažalost nemam ali probaj upisati njihovo ime pa bi ti trebalo izbaciti privatnu stranicu ili mail adresu.

maja1205
06.01.2008., 21:14

12 000? da sam bar ja toliko platila mene je koštalo 18500 + šminka koja je bila potrebna za nastavu + set kistova koje sam HVALA BOGU otišla kupiti direktno u artdeco pa sam set od 13 kistova i futrolu za to platila 1200kn, a ostale cure njih 38 je kupilo preko škole pa su za istu cjenu dobile 8 kistova i neku imitaciju te futrole sa ogromnim logom škole (koje su naravno radili smjer dizajnera) tako da su dobro zaradili na njima

maja1205
06.01.2008., 21:19
Isuse!
Pa zar im nisi pogledala web stranicu prije nego si im dala novac?

pazi samo ovo:

U praktičnom djelu nastave sudjeluje i naša poznata make –up artistica gđa. Sandra Marković jedan od glavnih šminkera naše estradem kao i gđa. Marija Bingula dugogodišnji vizažist u našim kayalištima.

Nađe učiliđte ujedno je i poligon za razna gostovanja poznatih svjetskih kuća kao što je MAX FACTOR, ART DECO, IXIMA, dr. GRANDEL.Sve novosti u svijetu dekorativne ...

pa ovo:
...Program obrazovanja kostimografa pruža mogučnost svakom polazniku da stjeće teoretska znanja iz povijesti kostima...

profokus (http://www.profokus.hr/programi.htm)

- Osim sto ne znaju korisiti intepunkcije, ne znaju niti pisati, a ni padezi i rodovi im nisu najjasniji. A o debilnom imenu, tj. konstrukciji necu niti poceti.

Evo jedne velike korekcije ovog teksta: gđa Marija Bingula više ne predaje u toj školi, već gđa koja se zove Biljana (od nje nećete puno naućiti) a ta sva nabrojana šminka hmmmm kako da vam objasnim, aha, znam, NEMA JE, ubiti ima al je stara i grozna tako da vjerujem da ju nitko imalo pametan ne bi stavio na svoje lice!
Jedina osoba koja vrijedi u toj školi je Sandra Marković i od nje se stvarno može puno nauciti.

Makeup-mac
07.01.2008., 13:32
nažalost nemam ali probaj upisati njihovo ime pa bi ti trebalo izbaciti privatnu stranicu ili mail adresu.
Moja preporuka je otvoreno učilište.Tamo naučiš puno više,platiš manje i još ti upišu u radnu knjigu.Tako da kasnije možete otvoriti obrt.

*minii*
07.01.2008., 14:41
imas pravo, treba se prvo pozabavit knjigama......... i vjezbat na frendicama, pa

ako se pokažeš odlična upisat nešto dalje..... jer nisu oni tu da u kratkom roku

stvore od tebe prvoklasnog vizažista jer nije ni svatko za to nadaren..... a možda

ima samo dobru volju.... (govorim isključio za sebe; da netko ne bi mislio da je nekome upućeno)

girly-girl
07.01.2008., 14:59
ne slažem se za otvoreno, prijateljica je išla, ja sam joj bila model, grozno me šminkala i ženska ju je izhvalila a ja se doma sama bolje našminkam. imala sam ispod očiju sve od sjenila prah, prepretaman puder u ogromnim količinama , ma strašno..
ne vjerujem da se tamo išta nauči.. a isto niš ne dobiješ, a moraš kupiti

Makeup-mac
08.01.2008., 09:05
ne slažem se za otvoreno, prijateljica je išla, ja sam joj bila model, grozno me šminkala i ženska ju je izhvalila a ja se doma sama bolje našminkam. imala sam ispod očiju sve od sjenila prah, prepretaman puder u ogromnim količinama , ma strašno..
ne vjerujem da se tamo išta nauči.. a isto niš ne dobiješ, a moraš kupiti
Da bi dobro šminkala moraš imat godine i godine iskustva.Slažem se da u školama šminkanja ne naučiš nešto pretjerano,al bar imaš diplomu pa sa njom ideš dalje stjecat nova znanja.To pričam za one koje se misle bavit tim poslom.Svaki početak je težak,znam iz vlastitog iskustva!

girly-girl
08.01.2008., 19:18
ma razumijem ali je stvar u tome da se treba ispraviti nekoga i riječi koje su mu pogreške, ja sam bila očajno našminkana sa puno pogrešaka a žena nije niš rekla..

frayla
09.01.2008., 10:57
Da bi dobro šminkala moraš imat godine i godine iskustva.Slažem se da u školama šminkanja ne naučiš nešto pretjerano,al bar imaš diplomu pa sa njom ideš dalje stjecat nova znanja.To pričam za one koje se misle bavit tim poslom.Svaki početak je težak,znam iz vlastitog iskustva!

Potpuno se slažem...jedino kaj imam od te škole je diploma koja ti kasnije otvara neka vrata, a na tebi je se dokažeš koliko dobro znaš taj posao...hebiga to je tak u našoj državi, ali eto ja sam zbog diplome ipak dobila posao...i meni je bilo krivo zbog bačenih para jer nisam naučila ništa više nego kaj sam i sama znala, ali bitno je da se sami dalje educiramo i usavršavamo jer drugačije nitko drugi neće se polomiti da te nećemu naući...ironično, ali je tako...

maja1205
10.01.2008., 21:29
Potpuno se slažem...jedino kaj imam od te škole je diploma koja ti kasnije otvara neka vrata, a na tebi je se dokažeš koliko dobro znaš taj posao...hebiga to je tak u našoj državi, ali eto ja sam zbog diplome ipak dobila posao...i meni je bilo krivo zbog bačenih para jer nisam naučila ništa više nego kaj sam i sama znala, ali bitno je da se sami dalje educiramo i usavršavamo jer drugačije nitko drugi neće se polomiti da te nećemu naući...ironično, ali je tako...

sa pdiplomom otvorenog ucilišta ili profokusa neceš dobit posao nego ce ti se samo nasmijati jer svi znaju da škole niš ne vrijede, a ustalom možeš imati sve diplome ovog svijeta ako tebi ne ide šminkanje nitko te nece zaposliti

Makeup-mac
12.01.2008., 11:27
sa pdiplomom otvorenog ucilišta ili profokusa neceš dobit posao nego ce ti se samo nasmijati jer svi znaju da škole niš ne vrijede, a ustalom možeš imati sve diplome ovog svijeta ako tebi ne ide šminkanje nitko te nece zaposliti
KRIVO!!!
jA SAM DOBILA POSAO PREKO OTVORENOG UČILIŠTA,KASNIJE SAM SE OSAMOSTALILA!!!

maja1205
12.01.2008., 12:01
KRIVO!!!
jA SAM DOBILA POSAO PREKO OTVORENOG UČILIŠTA,KASNIJE SAM SE OSAMOSTALILA!!!

ti si onda stvarno sretnica jer sam ja išla u profokus i bio nam je svima obecan posao nakon završetka škole, a niti jedna od nas 40 nije dobila posao vec smo se same izborile za njega, a u grupi je stvarno bilo ljudi koji su prekrasno radili i imaju jako puno talenta.

Makeup-mac
14.01.2008., 09:32
ti si onda stvarno sretnica jer sam ja išla u profokus i bio nam je svima obecan posao nakon završetka škole, a niti jedna od nas 40 nije dobila posao vec smo se same izborile za njega, a u grupi je stvarno bilo ljudi koji su prekrasno radili i imaju jako puno talenta.
Iskreno,ja sam bila dosadna ko uš.Stalno sam ispitivala za posao.Možda sam im već toliko bila naporna da su mi našli posao.

ninani
14.01.2008., 10:24

Koliko je tu nula?! :eek::horor:

maja1205
14.01.2008., 15:13
Koliko je tu nula?! :eek::horor:

5 nula tocnije 19 tisuća i 590 kuna

Charelle
15.01.2008., 16:50
Nemam pojma gdje da uvrstim ovu temu pa sam ju stavila na kozmetiku ukoliko sam napravila pogresku ispricavam se unaprijed moderatorima :s nije bilo namjerno!

Razmisljala sam o upisivanju tecaja za vizažiste u Profokusu - interesira me da li je itko pohadjao koji od njihovih tecajeva te ukoliko jeste kako ste zadovoljni njihovim tecajevima ?

Da li postoji mozda neko drugo uciliste koje biste mi preporucili?

Zahvaljujem unaprijed na svim odgovorima :)

girly-girl
15.01.2008., 17:46
imaš teme o školama na dekorativnoj kozmetici
http://www.forum.hr/showthread.php?t=265396

Charelle
15.01.2008., 18:12
Citam ovu temu i toliko negativnosti se govori o svim tim skolama za vizažiste da mi dodje da odustanem od svoje prvotne zelje :( pa sto je zaista tako strasno kod nas u tim skolama za vizažiste? Dakle vas savjet je da ne idemo ni u jednu skolu nego da doma same ucimo?

girly-girl
15.01.2008., 19:20
pa nemoj odustati, i meni je velika želja i namjeravam nakon faksa upisati tečaj, a eventualno onda kod jokovića i onog drugog

Charelle
15.01.2008., 20:14
pa nemoj odustati, i meni je velika želja i namjeravam nakon faksa upisati tečaj, a eventualno onda kod jokovića i onog drugog

Koji tecaj? Profokus? I ja sam mislila upisati Profokus ali nakon ovih svih losih komentara ne znam da li je vrijedno truda i novaca kojih nemam za razbacivanje :(

girly-girl
15.01.2008., 20:39
pa znam, ali ne znam probaj se odlučiti od svega ponuđenog.. ne znam još, ima još vremena dok se ja ne završim faks..

lioness
16.01.2008., 09:15
nemojte rec, Biljana predaje? ja sam radila s njom ... zena sminka korektno, ono, po knjizi. nista specijalno, ali ne lose. jedino sto izgledas dosta zabetonirano nakon nje, sto je look koji ja ne preferiram

maja1205
16.01.2008., 21:15
nemojte rec, Biljana predaje? ja sam radila s njom ... zena sminka korektno, ono, po knjizi. nista specijalno, ali ne lose. jedino sto izgledas dosta zabetonirano nakon nje, sto je look koji ja ne preferiram

biljana je ok ženska ali ne zna predavati, tj objasnit stvari koje ne kužiš.
Ja ti iz osobnog iskustva savjetujem da profokus zaobiđeš u širokok luku.

ganeshkarma
18.01.2008., 22:47
Samo da spomenem (ako je ovo prikladno mjesto za to :D) Vidjela sam Viktoriju u jednom TBS style programu.
Ne samo da je talentirana i ima super stav, nego je i jako lijepa i elokventna. :cerek:
Way to go Vik! :top:

P.S Javim vam i ako se Afro pojavi. :zubo:

Karmela,

Puno hvala na preljepim komplimentima, bas si me obrazovala. Nisam ni znala da jos i dalje vrte te epizode na TBS, super.

Pusa svima
v
Evo isto mali interview za hrvatsko trziste
www.valoviljepote.com

Birtija
23.01.2008., 01:29
Eto nije me bilo prilicno dugo i sada dodjem i pomalo se rastuzim citajuci...

Zao mi je sto ima toliko djevojaka s losim iskustvom iz Profokusa, ali i iz Otvorenog ucilista. Cula sam lose stvari o njima, ali nisam vjerovala dok ovo nisam procitala. Nisam znala ni da Profokus kosta isto ko Callegari. Evo, sad znam. A znam i da su zbilja nepismeni. :)

Drago mi je da Vrban i Jokovic otvaraju skolu, ali mi je cudno sto ce trajati tako kratko jer zbilja mislim da se malo toga moze nauciti u tako kratkom roku, ma koliko predavaci bili talentirani i predani.

S druge strane, sada kada smo u mojoj skoli (Callegari) zavrsili jedno prilicno bitno poglavlje (korektivno sminkanje) i nakon sto sam dva tjedna provela maltene se ne micuci od kompjutera zbog zavrsnog seminara, mogu dati svoje objektivno misljenje o dosadasnjem skolovanju.

Ja sam prilicno zadovoljna, a inace imam prilicno visoke kriterije u svemu i nije me lako zadovoljiti. Naravno, nisam od totalnog laika odjednom postala super vizazist, ali sam naucila dosta o svemu.

Prvo i osnovno, ako nemas oko, ruku, talent i barem neku dozu kreativnosti u sebi, od tebe ni sve skole ovog svijeta ne ce stvoriti vizazista niti te nauciti icemu.

Drugo i ono mozda najbitnije, ova skola omogucuje ti ono sto mozda inace ne bi mogao ili se ne bi sjetio, a to je vjezba. Meni osobno uz malu djevojcicu koju sminka interesira mozda i vise nego mene, taj dio puno znaci. Jer svaki moj pokusaj vjezbanja pred njom, zavrsi katastrofom. Makeup, koji sam do sada uspijela nabaviti, a nije ni najmanje jeftin, u trenu se nadje u njezinim sapama, a onda pocinje natezanje oko toga i sve zavrsi prilicno bezveze. Tako da jedino sto mogu je 'narucit' svoje frendice da dodju tu negdje kad je mojoj princezi vrijeme spavanja, pa onda vjezbam na njima nakon sto ju uspavam. A ne moram spominjati da smo u fazi odvikavanja od pelena, pa ne spavam bas najbolje i ne mogu dati sve od sebe navecer jer sam prilicno krepana.

Znaci, meni to sto jednom tjedno vjezbam pod obavezno u skoli jako dobro dodje jer nemam bas kad previse. A dijete ne dam u vrtic jos neko vrijeme iz drugih razloga.

Trece, jako je vazno kako se postavis. Meni je ovo recimo 'zadnji voz'. Fakultet sam sprčkala (kako da se izrazim :rolleyes:), a radit moram pocet prilicno skoro i pod hitno sam morala odluciti cime bih se u zivotu zbilja voljela baviti, a da mi za to ne treba fakultet. I tako smo nekako dosli do sminke koja je oduvijek tu i koju oduvijek obozavam i proucavam i eksperimentiram njome. Dakle, meni je ova skola jako bitna, a i pare koje smo za nju dali nisu mi male, pa stoga pokusavam od nje dobiti sto vise mogu, trudim se dati svoj maksimum na svakom satu i ne mislim dopustiti da mi koja dobra prilika izmakne. No, naravno kao i svugdje i ovdje ima svacega i svatko se drukcije odnosi prema toj skoli. Nekima to nisu mozda veliki novci, neki su to upisali iz rekreacijskih razloga, a neki zbilja uzivaju u njoj i svakim satom postaju sve bolji.

Cetvrto, osoba koja predaje je jako bitna. Ivana Markovic, koja nama predaje je jedna izuzetna zena koja se zbilja trudi svaki sat dati nam sto vise i osmislja nastavu prema programima svjetskih skola. Kod nje ne prolazi muljanje i svaku i najmanju gresku natjera nas ispraviti. Kod nekih je blaza, kod nekih je stroza. Zbilja zna procijeniti kako s kime treba raditi i prema tome sastavlja svoje kriterije. Od mene mozda trazi puno vise nego od nekog drugog. I kod mene ce naci takvu sitnicu, koju nitko drugi ne bi ni vidio osim nje i mene, ali trazit ce da ju ispravim. A ja to cijenim. Dakle, ono hvaljenje svakog i uzdizanje u nebesa ne ocekujte, prije prilicno ostru kritiku popracenu dobrom salom, da ju ublazi, ali upravo je ta kritika potrebna kako bismo nesto naucili.

I peto, (da ne napisem bas roman) sve opet ostaje na nama. Nauciti mozemo, koliko mozemo, ali kao i u vecini 'zanata' (ali i umjetnosti) najbitnije je sto vise vjezbati. Pa tako ne treba ruzno gladati na to da mozda godinu dvije radis u parfumeriji za mozda ne tako dobru placu. Jer u parfumerijama se, primjerice, moze steci jako puno potrebnog iskustva, koliko samom cinjenicom da ces proci kroz mnoga nepoznata (razlicita) lica i tako izvjezbati i oko i ruku, toliko i s strane toga da ces upoznati mnoge marke makeupa i vidjeti kako se koja 'ponasa' u kojoj situaciji (na kojem licu, boji ociju, kose, itd.). A poznavanje makeupa je osim vjezbe i poznavanja tipova lica (oblik lica, oblik ociju, nosa, usana, jagodica, obrva, kakve je ko puti, boje kose, boje ociju i kako se koji makeup ponasa s obzirom na kombinaciju puti, boje ociju i kose, te sl.) jako bitan faktor ako zelimo postati dobri u tom poslu.

Jos mislim da je bitno spomenuti da makeup koji se koristi u skoli je zbilja pravi profesionalni makeup. Radi s e najvise s markama Screenface, Kryolan i Ben Nye, ali i masu drugih kojih se sad ne mogu sjetiti (tipa Artdeco). Uz to opskrbljenost skole kistovima i svim ostali pomocnim rekvizitima je izvrsna. Kako nas se ove godine upisalo vise nego ikad, naruceno je jos puno novih kistova jer je na pocetku nastajala strka oko kistova. Naravno, svatko ce naruciti i svoj set kistova jer da bi vjezbali moramo ih imati i kod kuce.

U pocetku mi se nije svidjelo sto ne dobiva svak svoj kofer s onim osnovnim sto ti je potrebno za vjezbu (i nije mi se svidjelo sto moramo sve sami nabaviti, a skolarina je tako skupa), ali Ivana nam je odmah rekla da je to zapravo dobro jer cemo u skoli imati prilike izvidjeti sto nam se najvise svidja i s cim najvise volimo raditi i prema tome naruciti malo po malo sve sto nam je potrebno. Osnovni set kistova kosta oko 380kn. Dobiva se 11 kistova od kojih je vecina izvrsna, ali se moraju naruciti i jos poneki dodatni kist, ali to prema ukusu pojedinca - nekima je ovo sto su dobili dovoljno. Velim, super je stvar sto u skoli samoj imas gomilu kistova i to jako dobre kvalitete i prema njima biras sto ti jos treba. I da, sve se narucuje preko skole, placa se cijena koju vidis na internetu + PDV.

I na kraju, ja sam narucila RCMA preko www.camerareadycosmetics.com i vise sam nego zadovoljna. Narucila sam jos dosta stvari preko iste firme i sa svime sam prezadovoljna. RCMA je malo cudan za radit u pocetku, ali kada ga skuzis, nema bolje stvari od njega. A ono najbolje (osim sto se ponasa kao druga koza) je to da nema sansi da promasis boju koze jer ima 18 nijansi koje su zbilja sve super. Narucila sam probnu paletu, a uskoro se spremam naruciti i veliku. Da ne zaboravim pohvaliti camera ready cosmetics, roba je stigla u roku 8 dana, express posiljkom, platila sam obaveznu carinu od 10% i PDV i opet me izaslo jeftinije nego da sam narucivala bilogdje iz Europe.

Dakle, vratimo se skoli. Kao zakljucak, Callegari vrijedi tih novaca, a vizazist je zanimanje koje zahtijeva velike troskove na pocetku, ali ako si dobar, sve bi ti se trebalo vratiti. Ja jos ne znam da li ce mi skola naci posao kao sto se prica i da li ce to biti posao koji cu ja zeljeti, ali ako ikada dodje do toga javit cu vam. Zelim samo dati malo nade ljudima da ih ne ce svi opljackati i ne pruziti im nista za to, vec postoje i oni koji ce vas opljackati, ali i pruziti ono sto su obecali.

Jos samo da spomenem jednu zgodnu stvar, da u travnju idemo u Bolognu na dva dana na nekakav summit makeup artista. To se naravno placa extra, ali nije puno. Eto ima zgodnih stvarcica u ovoj skoli.

d-moll
31.01.2008., 11:25
Ima li tko kakvu informaciju o tecaju na splitskom suvremenom ucilistu?
Cijena, trajanje? Bilokakva iskustva?

denserica
01.02.2008., 04:39
Moju frendicu je prije dvije subote šminkala ženskica koja je zaršila za vizažistu u školi Callegari, SUPER ju je našminkala.
Ovo joj je stranica http://www.glorija.net

Birtija
02.02.2008., 00:45
Evo ja sam pogledala stranicu. I mene zanima kako sminkaju oni koji su zavrsili. Meni se dopalo. Mozda nije moj stil, ali je u svakom slucaju kvalitetno. Ja posaljem na pp slike svojih radova, ako koga zanima, da se ne bi bezobrazno i bez pitanja administratoru besplatno reklamirala (ili jos gore sramotila :lol:). Mislim ako ljude zanima sto i kako radimo u toj skoli, evo ja cu zainteresiranima pokazati slike. Sve svoje radove slikam, tek toliko da imam nekakav uvid u to kako napredujem....

A javno objavljivanje slika ne bi bas bilo u redu ni spram cura. Nisam ih ni pitala dal ih mogu pokazivati. :confused: Budem...

d-moll - bila sam na stranicama suvremenog ucilista i zvuci zanimljivo, ali stvarno nema nekih podrobnijih informacija (trajanje tecaja, cijana i sli.). Tako da ti predlazem da uzmes broj i nazoves. Ili posalji mailom 'upit' - imas s lijeve strane opciju. Drzim fige da nije preskupo!

sunco-kret
04.02.2008., 23:34
Citam ovu temu i toliko negativnosti se govori o svim tim skolama za vizažiste da mi dodje da odustanem od svoje prvotne zelje :( pa sto je zaista tako strasno kod nas u tim skolama za vizažiste? Dakle vas savjet je da ne idemo ni u jednu skolu nego da doma same ucimo?
NAŽALOST, TO JE I MOJE SKUSTVO:lol:

marinas
06.02.2008., 09:12

Hercegovka, pliz i meni posalji taj linkic :)
Hvala!!!

marinas
06.02.2008., 09:25
12 000? da sam bar ja toliko platila mene je koštalo 18500 + šminka koja je bila potrebna za nastavu + set kistova koje sam HVALA BOGU otišla kupiti direktno u artdeco pa sam set od 13 kistova i futrolu za to platila 1200kn, a ostale cure njih 38 je kupilo preko škole pa su za istu cjenu dobile 8 kistova i neku imitaciju te futrole sa ogromnim logom škole (koje su naravno radili smjer dizajnera) tako da su dobro zaradili na njima

Bok :) Mozes li mi pliz PMati gdje si kupila taj komplet ART DECO kistova po 1200? SI od njih narucivala i kako/gdje ili u nekoj od nasih trgovina/parfumerija?

Hvala puno :)

marinas
06.02.2008., 09:42
Draga Birtijašice, svaka čast na ovako iscrpnom i detaljnom izlaganju dojmova iz škole!!! To mi je jako trebalo! Puno hvala! Pokrila si sve detalje :)
Ja se tek planiram baciti u te vode pa sam na raskrscu - knjige i vjezbanje na prijateljicama ili 18 milja kn i formalno školovanje... pare su problem, ali ako za njih covjek zbilja dobije puno, nekako se sve to pokrpa. U svakom slučaju, jako koristan i detaljan post!

Eto nije me bilo prilicno dugo i sada dodjem i pomalo se rastuzim citajuci...

Zao mi je sto ima toliko djevojaka s losim iskustvom iz Profokusa, ali i iz Otvorenog ucilista. Cula sam lose stvari o njima, ali nisam vjerovala dok ovo nisam procitala. Nisam znala ni da Profokus kosta isto ko Callegari. Evo, sad znam. A znam i da su zbilja nepismeni. :)

Drago mi je da Vrban i Jokovic otvaraju skolu, ali mi je cudno sto ce trajati tako kratko jer zbilja mislim da se malo toga moze nauciti u tako kratkom roku, ma koliko predavaci bili talentirani i predani.

S druge strane, sada kada smo u mojoj skoli (Callegari) zavrsili jedno prilicno bitno poglavlje (korektivno sminkanje) i nakon sto sam dva tjedna provela maltene se ne micuci od kompjutera zbog zavrsnog seminara, mogu dati svoje objektivno misljenje o dosadasnjem skolovanju.

Ja sam prilicno zadovoljna, a inace imam prilicno visoke kriterije u svemu i nije me lako zadovoljiti. Naravno, nisam od totalnog laika odjednom postala super vizazist, ali sam naucila dosta o svemu.

Prvo i osnovno, ako nemas oko, ruku, talent i barem neku dozu kreativnosti u sebi, od tebe ni sve skole ovog svijeta ne ce stvoriti vizazista niti te nauciti icemu.

Drugo i ono mozda najbitnije, ova skola omogucuje ti ono sto mozda inace ne bi mogao ili se ne bi sjetio, a to je vjezba. Meni osobno uz malu djevojcicu koju sminka interesira mozda i vise nego mene, taj dio puno znaci. Jer svaki moj pokusaj vjezbanja pred njom, zavrsi katastrofom. Makeup, koji sam do sada uspijela nabaviti, a nije ni najmanje jeftin, u trenu se nadje u njezinim sapama, a onda pocinje natezanje oko toga i sve zavrsi prilicno bezveze. Tako da jedino sto mogu je 'narucit' svoje frendice da dodju tu negdje kad je mojoj princezi vrijeme spavanja, pa onda vjezbam na njima nakon sto ju uspavam. A ne moram spominjati da smo u fazi odvikavanja od pelena, pa ne spavam bas najbolje i ne mogu dati sve od sebe navecer jer sam prilicno krepana.

Znaci, meni to sto jednom tjedno vjezbam pod obavezno u skoli jako dobro dodje jer nemam bas kad previse. A dijete ne dam u vrtic jos neko vrijeme iz drugih razloga.

Trece, jako je vazno kako se postavis. Meni je ovo recimo 'zadnji voz'. Fakultet sam sprčkala (kako da se izrazim :rolleyes:), a radit moram pocet prilicno skoro i pod hitno sam morala odluciti cime bih se u zivotu zbilja voljela baviti, a da mi za to ne treba fakultet. I tako smo nekako dosli do sminke koja je oduvijek tu i koju oduvijek obozavam i proucavam i eksperimentiram njome. Dakle, meni je ova skola jako bitna, a i pare koje smo za nju dali nisu mi male, pa stoga pokusavam od nje dobiti sto vise mogu, trudim se dati svoj maksimum na svakom satu i ne mislim dopustiti da mi koja dobra prilika izmakne. No, naravno kao i svugdje i ovdje ima svacega i svatko se drukcije odnosi prema toj skoli. Nekima to nisu mozda veliki novci, neki su to upisali iz rekreacijskih razloga, a neki zbilja uzivaju u njoj i svakim satom postaju sve bolji.

Cetvrto, osoba koja predaje je jako bitna. Ivana Markovic, koja nama predaje je jedna izuzetna zena koja se zbilja trudi svaki sat dati nam sto vise i osmislja nastavu prema programima svjetskih skola. Kod nje ne prolazi muljanje i svaku i najmanju gresku natjera nas ispraviti. Kod nekih je blaza, kod nekih je stroza. Zbilja zna procijeniti kako s kime treba raditi i prema tome sastavlja svoje kriterije. Od mene mozda trazi puno vise nego od nekog drugog. I kod mene ce naci takvu sitnicu, koju nitko drugi ne bi ni vidio osim nje i mene, ali trazit ce da ju ispravim. A ja to cijenim. Dakle, ono hvaljenje svakog i uzdizanje u nebesa ne ocekujte, prije prilicno ostru kritiku popracenu dobrom salom, da ju ublazi, ali upravo je ta kritika potrebna kako bismo nesto naucili.

I peto, (da ne napisem bas roman) sve opet ostaje na nama. Nauciti mozemo, koliko mozemo, ali kao i u vecini 'zanata' (ali i umjetnosti) najbitnije je sto vise vjezbati. Pa tako ne treba ruzno gladati na to da mozda godinu dvije radis u parfumeriji za mozda ne tako dobru placu. Jer u parfumerijama se, primjerice, moze steci jako puno potrebnog iskustva, koliko samom cinjenicom da ces proci kroz mnoga nepoznata (razlicita) lica i tako izvjezbati i oko i ruku, toliko i s strane toga da ces upoznati mnoge marke makeupa i vidjeti kako se koja 'ponasa' u kojoj situaciji (na kojem licu, boji ociju, kose, itd.). A poznavanje makeupa je osim vjezbe i poznavanja tipova lica (oblik lica, oblik ociju, nosa, usana, jagodica, obrva, kakve je ko puti, boje kose, boje ociju i kako se koji makeup ponasa s obzirom na kombinaciju puti, boje ociju i kose, te sl.) jako bitan faktor ako zelimo postati dobri u tom poslu.

Jos mislim da je bitno spomenuti da makeup koji se koristi u skoli je zbilja pravi profesionalni makeup. Radi s e najvise s markama Screenface, Kryolan i Ben Nye, ali i masu drugih kojih se sad ne mogu sjetiti (tipa Artdeco). Uz to opskrbljenost skole kistovima i svim ostali pomocnim rekvizitima je izvrsna. Kako nas se ove godine upisalo vise nego ikad, naruceno je jos puno novih kistova jer je na pocetku nastajala strka oko kistova. Naravno, svatko ce naruciti i svoj set kistova jer da bi vjezbali moramo ih imati i kod kuce.

U pocetku mi se nije svidjelo sto ne dobiva svak svoj kofer s onim osnovnim sto ti je potrebno za vjezbu (i nije mi se svidjelo sto moramo sve sami nabaviti, a skolarina je tako skupa), ali Ivana nam je odmah rekla da je to zapravo dobro jer cemo u skoli imati prilike izvidjeti sto nam se najvise svidja i s cim najvise volimo raditi i prema tome naruciti malo po malo sve sto nam je potrebno. Osnovni set kistova kosta oko 380kn. Dobiva se 11 kistova od kojih je vecina izvrsna, ali se moraju naruciti i jos poneki dodatni kist, ali to prema ukusu pojedinca - nekima je ovo sto su dobili dovoljno. Velim, super je stvar sto u skoli samoj imas gomilu kistova i to jako dobre kvalitete i prema njima biras sto ti jos treba. I da, sve se narucuje preko skole, placa se cijena koju vidis na internetu + PDV.

I na kraju, ja sam narucila RCMA preko www.camerareadycosmetics.com i vise sam nego zadovoljna. Narucila sam jos dosta stvari preko iste firme i sa svime sam prezadovoljna. RCMA je malo cudan za radit u pocetku, ali kada ga skuzis, nema bolje stvari od njega. A ono najbolje (osim sto se ponasa kao druga koza) je to da nema sansi da promasis boju koze jer ima 18 nijansi koje su zbilja sve super. Narucila sam probnu paletu, a uskoro se spremam naruciti i veliku. Da ne zaboravim pohvaliti camera ready cosmetics, roba je stigla u roku 8 dana, express posiljkom, platila sam obaveznu carinu od 10% i PDV i opet me izaslo jeftinije nego da sam narucivala bilogdje iz Europe.

Dakle, vratimo se skoli. Kao zakljucak, Callegari vrijedi tih novaca, a vizazist je zanimanje koje zahtijeva velike troskove na pocetku, ali ako si dobar, sve bi ti se trebalo vratiti. Ja jos ne znam da li ce mi skola naci posao kao sto se prica i da li ce to biti posao koji cu ja zeljeti, ali ako ikada dodje do toga javit cu vam. Zelim samo dati malo nade ljudima da ih ne ce svi opljackati i ne pruziti im nista za to, vec postoje i oni koji ce vas opljackati, ali i pruziti ono sto su obecali.

Jos samo da spomenem jednu zgodnu stvar, da u travnju idemo u Bolognu na dva dana na nekakav summit makeup artista. To se naravno placa extra, ali nije puno. Eto ima zgodnih stvarcica u ovoj skoli.

marinas
06.02.2008., 10:05
Ja bih voljela vidjeti tvoj rad :) Posaljem ti na pm moj mail :)
Thanks!

Evo ja sam pogledala stranicu. I mene zanima kako sminkaju oni koji su zavrsili. Meni se dopalo. Mozda nije moj stil, ali je u svakom slucaju kvalitetno. Ja posaljem na pp slike svojih radova, ako koga zanima, da se ne bi bezobrazno i bez pitanja administratoru besplatno reklamirala (ili jos gore sramotila :lol:). Mislim ako ljude zanima sto i kako radimo u toj skoli, evo ja cu zainteresiranima pokazati slike. Sve svoje radove slikam, tek toliko da imam nekakav uvid u to kako napredujem....

A javno objavljivanje slika ne bi bas bilo u redu ni spram cura. Nisam ih ni pitala dal ih mogu pokazivati. :confused: Budem...

d-moll - bila sam na stranicama suvremenog ucilista i zvuci zanimljivo, ali stvarno nema nekih podrobnijih informacija (trajanje tecaja, cijana i sli.). Tako da ti predlazem da uzmes broj i nazoves. Ili posalji mailom 'upit' - imas s lijeve strane opciju. Drzim fige da nije preskupo!

*minii*
07.02.2008., 08:32
e, nasla sam na netu neku novu skolu za sminkanje........ u Zagrebu...... nitko ih još nije spominjao.......:ne zna:

Udruga Vizažišt u suradnji sa Studio Limeni Bubanj organizira tečajeve vizažišta i stilista.
Mentori su poznati Hrvatski vizažisti iz područja televizije, kazališta, filma i modne scene kao i frizeri stilisti.

Svim polaznicima osigurana je profesionalna šminka THE TOOLS koju koriste poznati svijetski vizažisti!

STUDIO LIMENI BUBANJ
Jurišićeva 19/2kat (Rotonda centar)
10000 Zagreb
Tel.: 01/4819-379
GSM.: 098/414-929

marinas
07.02.2008., 14:24
super!jos netko vidio, probao ili je to skroz novo? jesi se mozda vec raspitivala za cijene i trajanje, raspored...?

vanessa123
07.02.2008., 21:15
Zanimaju me iskustva osoba koja su isle na callegari ili na profokus jer se ja naime ne mogu odluciti..pa bih voljela kada biste mi sugerirali... :confused:

Christina
07.02.2008., 23:55
http://www.forum.hr/showthread.php?t=265396

Birtija
08.02.2008., 01:40
VANESA123 - pogledaj jedno 10 postova iznad svog posljednjeg, mislim da imas dosta o callegariju. Sto se tice profokusa, imas puno i o tome bas na ovom topicu, ali morat ces se potruditi malo i iscitati gomilu postova....

Nadam se da sam bila od koristi....:mig:

cosmic girl
08.02.2008., 22:49
molim vas ako netko zna za skolu ili tecaj kod nas ili u inozemstvu bilo gdje za make up artista- tj.vizazistu koliko traje i kosta gdje sta kako ....i ako netko radi kao vizazist ili je prosao neku skolu molim iskustva i preporuke ...hvala
:)

girly-girl
09.02.2008., 02:15
pa imaš cijelu temu i iskustva napisana, pročitaj pa onda sama procjeni

marinas
27.02.2008., 08:19
Provjerila - ta informacija je na internetu još od 2005. i ništa od toga. Eto, da znamo....

*minii*
27.02.2008., 13:44
Provjerila - ta informacija je na internetu još od 2005. i ništa od toga. Eto, da znamo....

ok, znači propalo.......... :(

korinna10
04.03.2008., 18:58
Bok svima!!!!!!

zanima me tečaj Vrban-Joković, da li netko ima neke informacije o tome?

girly-girl
05.03.2008., 11:06
ne, i mi bi htjeli informaciju o tome ;)
oni su plasirali vijest a daljnjeg govora o tome nema, grrrr

korinna10
05.03.2008., 19:01
:mad:
baš bezveze....ja se ponadala da će biti nekaj od toga....
Neznam šta da sad radim?!
...ako ne saznam uskoro neku informaciju o njima preostaje mi POU u Vukovarskoj,tamo sada traju upisi, a tečaj tj. predavanja počinju 31.03.,;-)
uskoro....;-)

ako nešto više saznate javite....:s

A vidim da je par ljudi zagrijano za taj tečaj, pa koje su vam opcije, gdje planirate ići?

marinas
06.03.2008., 08:04
Citajući komentare na škole za vizažiste kod nas totalno sam se ubedirala. Za ove koji nisu dobri ne dam pare, a za ove koji su dobri - nemam pare :(

Ja sam si naručila za sada dvije knjigice preko amazona:
https://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_/002-2428672-1223216?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Ultimate+Makeovers%3A+Expert+Makeup+Secre ts+for+Stunning+Transformations%3A+Including+Weddi ngs+and+Special+Occasions
pogledajte reviewe na njegove ranije knjige: Makeup Makeovers: Expert Secrets for Stunning Transformations by Robert Jones i Makeup Makeovers: Weddings: Stunning Looks for the Entire Bridal Party by Robert Jones - ova bi trebala biti to sve zajedno i updejtano ):

http://www.amazon.com/Sonia-Kashuk-Beauty-SONIA-KASHUK/dp/B0009Y8LXU/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1204788426&sr=8-1
S knjigicom takodjer dolazi i DVD tako da ako ćete si naručivati obavezno provjerite jer mnogi prodavači "nemaju" DVD pa da ne dobijete polovično izdanje.

U planu mi je i http://www.amazon.com/Sonia-Kashuk-Beauty-SONIA-KASHUK/dp/B0009Y8LXU/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1204788426&sr=8-1 biblija. Preko Algoritma bi došla cca 580kn! :confused: ali nadje se na www.biblio.com u Engleskoj za 25 funti + 8 funti poštarina (+ vjerojatno i carina..)

Ja sam se pri odabiru vodila komentarima kupaca i koliko se poklapaju s onim što je meni važno naučiti, saznati, razjasniti si. Imam Making Faces od Aucoina, ali meni treba baš nešto o tehnici šminkanja i teorija. Možda bi bilo dobro otvoriti temu tipa: Literatura za vizažiste pa da tamo komentiramo, predlažemo, reviewamo knjigice/DVDe i sl...

Na internetu sam našla i http://www.fabjob.com/
http://www.fabjob.com/makeupartist.asp

Američka elektronička knjiga o ovom poslu, mislila sam bit će bezveze, kao hrpica riječi potpore i psihologije "možeš ako to jako želiš", ali uopće nije takva i super je, s konkretnim podacima ima svasta svasta svasta, to mi je prva knjigica koju imam i fakat je informativna -svakako preporučam :)

Super je Enkore Koren na youtubeu s hrpetinom fenomenalnih savjeta i trikova :)

Uglavnom, meni još preostaje jaaaako puno posla, pokupovati kistova i šminkice, proučavati i primjenjivati - vježbati, vježbati vježbati!!!
Imam hrpetinu ljudi koje želim pofarbat, samo to još oni ne znaju, jadni mali pokusni kunići :mig: A vidjet ćemo, možda se ispostavi da sam totalni tudum za to, zato ne bih previše ulagala odmah u početku, samo na must haves.
Eto tako će izledati moja škola vizažizma :moli:

Curice drage (a možda ima i dječaka), sretno nam, samo hrabro i naprijed, ni jedna škola nam ne može dati ono što same možemo - entuzijazam, upornost i ljubav za učiniti nekoga prekrasnom (ili prekrasnim)
Sad se još više veselim!
Kad će već jednom te knjigice...

emergence
06.03.2008., 08:30
na knjige se ne plaća carina:) samo da znaš....:mig:

marinas
06.03.2008., 08:55
Zakon! Bar na nešta :rofl:

na knjige se ne plaća carina:) samo da znaš....:mig:

luka2303
06.03.2008., 09:16
Bok svima!!!!!!

zanima me tečaj Vrban-Joković, da li netko ima neke informacije o tome?
takav tecaj NE POSTOJI!
to je bila exkluziva i marketinska akcija za DM.
osim ako imas nekog ko njih zna pa da te uzmu da ima pomazes al oni ti rade odvojeno!

luka2303
06.03.2008., 09:17
inace je profocus naj cjenjeniji u hrvatskoj - ako kasnije mislite raditi za kozmeticke kuce i slicno!

luka2303
06.03.2008., 09:23
Iskreno,ja sam bila dosadna ko uš.Stalno sam ispitivala za posao.Možda sam im već toliko bila naporna da su mi našli posao.

ma nece vam niko nac posao osim vi sami! svaka skola na taj nacin sebi privlaci nove polaznike! morate kuzit da smo mala zemlja sa puno previse vizazista i stilista i tome slicno! premali broj zvijezda i premalo tv i filmske produkcije za pravi posao: ostaju svadbe i slicne prigode osim ako ste stvarno extra talentirani pa vas uzme martimex ili neka druga firma da promovirate brand koji uvoze!
ili curke i neki tecaj vani pa polako iskopat veze i gurnut se u ekipu nasih vrhunskih vizazista!

luka2303
06.03.2008., 09:25

potrebno je samo 5% talenta a ostalo je vjezba vjezba vjezba.... i upornost!

marinas
06.03.2008., 09:40
Luka 2303, čini se da govoriš iz iskusta, bi ga htio/htjela podijeliti s nama? :cerek:
Lijepi pozdrav :)

girly-girl
06.03.2008., 09:48
:mad:
baš bezveze....ja se ponadala da će biti nekaj od toga....
Neznam šta da sad radim?!
...ako ne saznam uskoro neku informaciju o njima preostaje mi POU u Vukovarskoj,tamo sada traju upisi, a tečaj tj. predavanja počinju 31.03.,;-)
uskoro....;-)

ako nešto više saznate javite....:s

A vidim da je par ljudi zagrijano za taj tečaj, pa koje su vam opcije, gdje planirate ići?

joj, nemoj ići tamo.. rađe skupljaj za neku drugu školu..

korinna10
06.03.2008., 11:32
:confused:
u redu je pokupovat knjige, sam učiti i te stvari...također najbitnija je ta vježba i praksa...
al ono, meni je bitna nekakva potvrda od neke škole da ja to znam, bitno mi je da to završim, a sama ću se vjerujem snaći jer imam veliku volju...i to želim raditi...:)

Luka a ćime se ti baviš, ako se smije znati? djeluješ dosta upoznat sa svime time?
Callegari mi je preskup, ipak nemogu si to priuštit eto iskreno...uz plačanje studija nemam tolko love...
al ono POU je 1000 eura pa mi je to još najprihvatljivije...
jel ima tko iskustva s POU?

luka2303
07.03.2008., 10:09
:confused:
u redu je pokupovat knjige, sam učiti i te stvari...također najbitnija je ta vježba i praksa...
al ono, meni je bitna nekakva potvrda od neke škole da ja to znam, bitno mi je da to završim, a sama ću se vjerujem snaći jer imam veliku volju...i to želim raditi...:)

Luka a ćime se ti baviš, ako se smije znati? djeluješ dosta upoznat sa svime time?
Callegari mi je preskup, ipak nemogu si to priuštit eto iskreno...uz plačanje studija nemam tolko love...
al ono POU je 1000 eura pa mi je to još najprihvatljivije...
jel ima tko iskustva s POU?
trenutno na porodiljnom pa nicim osim povremeno malo fusa! al inace radim za jednu kozmeticku kucu!

luka2303
07.03.2008., 10:24
u koju god ustanovu isli na tecaj dobit cete samo osnove za sve vrste make-upa. sve ostalo morate ucit sami, skupljat trikove, konstantno se obrazovat kako umijete i znate ako se tim poslom mislite bavit profesionalno! naravno da (osim ako nemate puno previse love) necete ici na profocus ili callegari ako se zelite naucit sminkat - onako za sebe! al ako zelite to profesionalno (za neku kozmeticku kucu) onda preporucujem te skupe skole jer kod tih poslodavaca je pravilo da od 2 osobe sa istim talentom uzmu onu sa boljom skolom!
nazalost kod nas jos uvijek vrijedi skola i papir a ne sposobnost!:(

luka2303
07.03.2008., 10:28
da ne zaboravim!
drage moje vizazistice i one koje to tek kane postati!
navratite do fulmina jer imaju rasprodaju kozmetike zbog zatvaranja parfumerije!
jos se da nac dobrih stvari! Dior i Lancaster na 50% a ostalo od 20 - 50%
pa napunite svoje kofere!:top:

luka2303
07.03.2008., 10:29
da ne zaboravim!
drage moje vizazistice i one koje to tek kane postati!
navratite do fulmina jer imaju rasprodaju kozmetike zbog zatvaranja parfumerije!
jos se da nac dobrih stvari! Dior i Lancaster na 50% a ostalo od 20 - 50%
pa napunite svoje kofere!:top:

marinas
07.03.2008., 10:45
hvala luka :)

stedi
18.03.2008., 14:20
Djevojke, vizažisti...ukoliko Vas zanima prof.make up marke Screenface , Ben Nye i RCMA javite se na telefon
095 2468102, Natalija

black_pearl1905
07.04.2008., 13:20
Bok ljudi,danas sam igrom slučaja vidjela na google-u ovaj forum i fakat svaka čast na svim komentrima.. Ja već mjesecima pokušavam doći do nekih informacija za tečaj vizažista.
Još sam prije čula da ovi tečajevi u Hrvatskoj nisu nešto. E sad, ja sam prošle godine išla na ono natjecanje za Avon gdje je glavna nagrada bila dvotjedni tečaj šminkanja u Londonu (preko ljeta).. Budući da još studiram i da preko godine nemam baš puno vremena,mislila sam tak nešto preko ljeta upisat.. Budući da nemam ama baš nikakve informacije, bila bih i više nego zahvalna ako bi netko napisao nešto što zna o tome.. Naravno,ne treba škola bit u Londonu, samo neka bude tokom ljeta :).. Hvala