PDA

View Full Version : Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

hacker-genius
18.02.2008., 18:12
Ima li neka satelitska za kupiti koja hvata američke programe kao npr. FOX i Comedy Central.

simiamorte
18.02.2008., 18:29
Postoje dva nacina

Prvi : Kupi 2 lnb koja se zovu quad i 4 diseq sklopke.
Tad, cetri kabela vodis do svakog receivera.
otprilike na taj sistem nitko ne stavlja zemaljsku antenu

Drugi : Kupis multiswitcher 9/4 koji kosta cca 1200 kn. I 2 lnb koji se zovu
quatro i svaki ti kosta cca 200kn.
Svaki lnb ti ima 4 izlaza, znaci ukupno 8 izlaza na dva lnb. ok ?
zatim, 8 kablova sa ta dva lnb-a vodis do multiswica gdje postoji
8 ulaza predvidenih za njih.
Kupis antenu za zemaljske programe i nju spajas na onaj jedan
preostali ulaz u multiswitch.
Neki multiswicevi dosta guse zemaljski signal pa nekad je potrebno
stavit neko pojacalo prije ulaza u swicher.
znaci, 9 kablova ulazi u njega i 4 kabela vode do stana gdje se mora
nalazit uticnica zemlja/sat u zidu. Iz uticnice 1 kabel u receiver a
drugi kabel u televiziju.
tako dobijes i zemlju i satelit !!

ovaj prvi nacin mi se cini jeftiniji, e al ja hocu pratiti 3 satelita , sto mi ne bi trebalo 3 lnba za to?

wob
18.02.2008., 22:02
ovaj prvi nacin mi se cini jeftiniji, e al ja hocu pratiti 3 satelita , sto mi ne bi trebalo 3 lnba za to?

ok..
To je varijacija na temu...

bero rakun
18.02.2008., 23:53
Radije nadodat jos 100 kn i uzest optikuma 4100 tsr.
Isto je combo, koriste iste software.
Podrska mu je izuzetno dobra , philips tuner u sebi.
Ima conax modul u sebi i otvara digitalalb bez pol muke.

Jednostavan i brz uredaj , stabilan.

Misliš na opticum TS ili TSCR (nema TSR....ili?)
Također bi volio znat gdje imam kakav opticumov homepage da se vide konkretno razlike između modela....

bero rakun
19.02.2008., 00:02
titlove imaš na nekim kanalima npr u Digi TV-u. je, subtitlovi... ništa prevažnog jer ionako ih ima i sa nalijepljenim titlovima pa je svejedno koji receiver imaš

TSCR ima čitač i antenski izlaz, za one koji nemaju scart na TV-u

Da li je čitač koristan nekome ko reciever spoji na komp da ubaci novi softver pa dalje radi internom emulacijom........da li je za takve aktivnosti ponekad nužan čitač tj. kartica? :)

sibica
19.02.2008., 12:37
Ej, ljudi, moze savjet?
Stavio sam satelit s rotorom, i hvatam i digi paket programa. Da li i vama ima samo HBO adria titlove? Da li se mogu i na koji način i na nekim drugim programima dobiti titlovi ili mijenjati jezici jer mi ovako neki peško po cijeli dan govori na cartooon networku.P.S.nisam digi pretplatnik, odnosno mogu ga vidjeti dok ga ne zakodiraju. Hvala!

hacker-genius
19.02.2008., 14:36
Ima li neka satelitska za kupiti koja hvata američke programe kao npr. FOX i Comedy Central.

Hoće li itko odgovoriti na ovo pitanje?

zealotic
20.02.2008., 07:36
reci ti meni koja 3 satelita bi pratio pa ti ja složim ono kaj trebaš...

zealotic
20.02.2008., 07:38
Ej, ljudi, moze savjet?
Stavio sam satelit s rotorom, i hvatam i digi paket programa. Da li i vama ima samo HBO adria titlove? Da li se mogu i na koji način i na nekim drugim programima dobiti titlovi ili mijenjati jezici jer mi ovako neki peško po cijeli dan govori na cartooon networku.P.S.nisam digi pretplatnik, odnosno mogu ga vidjeti dok ga ne zakodiraju. Hvala!

programe koji su iz DIGI paketa i titlovani su možeš gledati sa titlovima pomoću receiverom koji podržava dvb titlove. npr. YUMATU MX+ je takav, 450kn.

zealotic
20.02.2008., 07:39
Da li je čitač koristan nekome ko reciever spoji na komp da ubaci novi softver pa dalje radi internom emulacijom........da li je za takve aktivnosti ponekad nužan čitač tj. kartica? :)
ako želiš gledati npr HRT programe treba ti čitač kartica.

wob
20.02.2008., 07:48
Da ne bude zabune , da te ispravim malo.
Stec ce se dojam da receiver dovoljno da ima citac kartica, moze uz hrt karticu gledat hrt.
Sta nije tako !

Bero je decidirano naveo 2 modela optikuma i oni u sebi imaju conax , i sta ce tu hrt kartica otvorit ??
Nista...
Znaci nije dovoljno da imaju citac kartica da odmah po difoltu otvaraju hrt..
Zatim, 90 % receivera i koji nemaju conax nego free slot, ne otvaraju hrt !!!
A to je prica za sebe, vec sam je negdje ovdje napisao par stranica prije pa da se ne ponavljam..

Pozz..

zealotic
20.02.2008., 08:34
Da ne bude zabune , da te ispravim malo.
Stec ce se dojam da receiver dovoljno da ima citac kartica, moze uz hrt karticu gledat hrt.
Sta nije tako !

Bero je decidirano naveo 2 modela optikuma i oni u sebi imaju conax , i sta ce tu hrt kartica otvorit ??
Nista...
Znaci nije dovoljno da imaju citac kartica da odmah po difoltu otvaraju hrt..
Zatim, 90 % receivera i koji nemaju conax nego free slot, ne otvaraju hrt !!!
A to je prica za sebe, vec sam je negdje ovdje napisao par stranica prije pa da se ne ponavljam..

Pozz..

u pravu si, malo sam previdio neke stvari.

bero rakun
22.02.2008., 14:08
Evo ja uzeo tog razvikanog Opticuma (4000TS) i razočaran sam jer je signal na 50-tak posto (snaga, kvaliteta na 60-tak) i česte su smetnje u obliku trzaja i kvadrata. A u centru Zagreba sam i antena se gleda direktno s odašiljačem na Sljemenu. Isprobao sam ga i s jedne sasvim druge lokacije gdje su novopostavljene antene i ista stvar, gotovo isti signal. Ako se ne pojavi neko pametno rješenje vrlo sam blizu vraćanja i traženja povrata novca, jer je ovako negledljivo.
U tom slučaju, ima li kakva dobra alternativa za ne puno više novaca? Najbitniji je dobar dvb-t tuner, a zatim i emu podrška, autoupdate itd..

wob
22.02.2008., 15:55
Da postoji realna opcija da je tuner u k.
jebiga, desava se.
Sve je to tehnika, ne treba to tako sarkasticno govorit, "cuveni optikum" ko, svi su ga predlagali a on je skart jer tebi ne valja.

Signla iznad 30 % moze bit stabilan i slika dobra.
Ti ga imas preko 50 %.. nesto nije tu u redu.
Ili ti nesto ometa signal ili je tuner u k.
Moze bit i jedno i drugo..
Ti vrati svoj u ducan i probaj uzest 4100 tsr.

Recimo ja sam danas imao slucaj slican tvome.
Na izlogu mi je plasma samsung koja ima dvbt u sebi i dvbt tuner dize nasa 4 programa bez greske.
Prikopcam infinity 1000 koji slovi kao dobar como uredaj i nema slike. Signala na njemu preko 70 % a slika sva kocklasta, reze je. Dode normalna pa ju opet sreze i tako non stop..
STavim drugog infinity 1000 i na njemu sve ok. Slika stabilna

wob
22.02.2008., 16:07
recimo, alternativa ti je yumatu mx

infinity 1000, ima ti cak kompozitni izlaz sta ti dodatno cini sliku boljom ako ces je spojit sa rgb kablovima..

bero rakun
22.02.2008., 16:43
Sad ga opet isprobavam u svom stanu i puno je bolje nego prekjučer (film od 2 sata i svako malo smrzavanje i kocke, negledljivo), ali ima povremeno smetnji. Pitam se dal bi trebao tolerirat ikakve smetnje s obzirom da signal ima slobodan put od odašiljača do antene. Sad smetnje nisu svaki čas, ali ipak nerviraju......signal Q 60-64%.

Jel bi bolji od tog Opticuma trebali bit
YUMATU MX+ COMBO (MX+ Sapphire) (mke 685kn)
YUMATU COMBO (650)

Razlika je valjda samo u čipu, a kako se to očituje ne znam....a volio bih znati.
Teško je nać prodajna mjesta koja imaju yumatue i opticume, a i ovaj mke mislim da ima radno vrijeme takvo da ću ga teško kupit (eventualno online), a ni subotom ne rade.

bero rakun
22.02.2008., 16:45
recimo, alternativa ti je yumatu mx

infinity 1000, ima ti cak kompozitni izlaz sta ti dodatno cini sliku boljom ako ces je spojit sa rgb kablovima..

Za infinity sam vidio ultra-pohvalu očito od nekog kome je u interesu ih prodat, zatim u nastavku toga nekoliko pohvala od par riječi (vjerojatno od iste osobe s promijenjenim nickom ;) ) te par razočaranja koja su mi ipak bila nekak uvjerljivija....hmm...

wob
22.02.2008., 19:13
A ne znam da za infinity postoji neka interesna skupina kojoj je u interesu gurat i prodat taj infinity.
To mi nema smisla. jer se zna cij je infinity .
To je uredaj koji je dobavljac catv-elektronic , znaci ne mala firmica..

A cuj, kako u tehnici tako i u zivotu.
Bolje se rodit bez k. nego bez srice :D

Yumatu mx je isti govno samo drugo pakovanje.
Ja sam i sa njim znao imat problema prilikom insaliranja.
Nebi mi se slagao sa mk. diceqc sklopkama, pa mi mjenjao dimax sklopke ili bi stavljao sti sklopke.
Srecom da uz sebe uvjek vucem po 5 razlicitik sklopki inace bi moga lajat na misec.
Ali generalno gledajuci , taj mx , opticum, infinity nisu losi uredaji za novce koje se prodaju.
A taj infinity je isto ok. Cisto ima componentni izlaz , a znas i sam da je rgb kabel odmah izad hdmi kabela.
Tako da je i sa te strane zanimljiv..

A cuj, to sta tebi trza, to sigurno nije dobro.
Nesto upucuje da nesto nije dobro. Ili antena prima slab sgnal a to los tuner manifestira tako.
Ili je stvarno tuner u k.
A mozda i ako uzmes nesto drugo ce ti bit opet isti k.
Ali sigurno da bi ja to mjenjao ! :top:

bero rakun
23.02.2008., 01:17
Evo ovako...
Danas sam ga opet testirao u budućem stanu i u cijeloj večeri je bilo možda 2 kratka trzaja i 2 skockavanja, ostalo vrijeme sve ok. Sad mi opet nije jasno zašto je prije 2 večeri bio tolko očajan da su ga moji morali isključit jer nisu mogli ništa gledat od smetnji. Možda neka greška kod odašiljača?

Druga stvar koja me malo muči jest ta da slika uopće nije 'bajna'......nema ni 'k' od kristalno čiste slike kakvoj sam se nadao prije kupovine dvb-t uređaja. Na logovima htv-a se vidi da su mutnjikavi, a što se same slike tiče na mom analognom signalu doma izgleda ljepše nego na tom blago mutnom digitalnom (a i digitalna mi je čišća kod kuće). Baš sam vidio razliku na jednom satelitskom programu gdje je Q bio na oko 95% - puno čišća i ljepša slika nego na zemaljskoj tv.

I zanimljivost za kraj. Budući susjed koji je spojen na istu antenu slučajno ima isti receiver :) Kod njega su vrijednosti signala jako slične mojima i kaže da smetnji nema OSIM što se 1 mjesečno zna dogodit da 15-tak minuta neprestance divljaju pa onda prestanu (tu grešku pripisuje izvoru tj. odašiljaču) i par puta mjesečno mu se smrzne receiver pa ga mora isključit i uključit da bi reagirao (to pripisuje receiveru, no i on je laik kao i ja).

Wob, jel bi i dalje mijenjao zbog nerazjašnjenih trzanja i kvadrata, bez obzira što trenutno više nisu toliko učestali? I dal ja mogu s nekim receiverom tog ranga očekivat čistu sliku?
Čak ako i ne mogu u budućem stanu, ne razumijem zašto je u sadašnjem Q toliko nizak (do 65%) kad je analogni signal besprijekoran - možda to upućuje na to da je receiver stvarno u k...?

ilki
23.02.2008., 06:48
Imam jedan problem!
Zelio bih pored Astre ( 19,2 ) i Hotbirda (13 ) gledati i Eutelsat na 16 stupnjeva!
Da li moram mijenjati 2 postojeca LNB i kupiti neka 3 uska da mi Eutelsat stane izmedju Astre i Hotbirda ili mogu rijesiti problem sa posebnim nosacem ili ???
Koje je najpovoljnije rjesenje ?
Molim ako je tema vec bila na forumu ili negdje drugo da mi netko posalje link ili savjet!
Unaprijed hvala

leo4
23.02.2008., 09:33
Imam jedan problem!
Zelio bih pored Astre ( 19,2 ) i Hotbirda (13 ) gledati i Eutelsat na 16 stupnjeva!
Da li moram mijenjati 2 postojeca LNB i kupiti neka 3 uska da mi Eutelsat stane izmedju Astre i Hotbirda ili mogu rijesiti problem sa posebnim nosacem ili ???
Molim ako je tema vec bila na forumu ili negdje drugo da mi netko posalje link ili savjet!
Unaprijed hvala

Motor!:kava:

wob
23.02.2008., 13:33
Evo ovako...
Danas sam ga opet testirao u budućem stanu i u cijeloj večeri je bilo možda 2 kratka trzaja i 2 skockavanja, ostalo vrijeme sve ok. Sad mi opet nije jasno zašto je prije 2 večeri bio tolko očajan da su ga moji morali isključit jer nisu mogli ništa gledat od smetnji. Možda neka greška kod odašiljača?

Druga stvar koja me malo muči jest ta da slika uopće nije 'bajna'......nema ni 'k' od kristalno čiste slike kakvoj sam se nadao prije kupovine dvb-t uređaja. Na logovima htv-a se vidi da su mutnjikavi, a što se same slike tiče na mom analognom signalu doma izgleda ljepše nego na tom blago mutnom digitalnom (a i digitalna mi je čišća kod kuće). Baš sam vidio razliku na jednom satelitskom programu gdje je Q bio na oko 95% - puno čišća i ljepša slika nego na zemaljskoj tv.

I zanimljivost za kraj. Budući susjed koji je spojen na istu antenu slučajno ima isti receiver :) Kod njega su vrijednosti signala jako slične mojima i kaže da smetnji nema OSIM što se 1 mjesečno zna dogodit da 15-tak minuta neprestance divljaju pa onda prestanu (tu grešku pripisuje izvoru tj. odašiljaču) i par puta mjesečno mu se smrzne receiver pa ga mora isključit i uključit da bi reagirao (to pripisuje receiveru, no i on je laik kao i ja).

Wob, jel bi i dalje mijenjao zbog nerazjašnjenih trzanja i kvadrata, bez obzira što trenutno više nisu toliko učestali? I dal ja mogu s nekim receiverom tog ranga očekivat čistu sliku?
Čak ako i ne mogu u budućem stanu, ne razumijem zašto je u sadašnjem Q toliko nizak (do 65%) kad je analogni signal besprijekoran - možda to upućuje na to da je receiver stvarno u k...?

Prvo : daj nam malo detaljnije objasni kako si spojio svoj dvbt , s kojom antenom i na koliko se mjesta grana ta jedna antena.
Jer iz tvog upisa se dade zakljucit da imas neku zajednicku antenu s kojom si spojen ti i susjed i tko jos....??

Drugo: Slika nije kristalno bistra, bajna ???
Zasto bi bila i jedno i drugo ?
To sto si ti kupio dvbt receiver i ocekujes odmah hd kvalitetu slike, kristalno cistu , mogao si odmah i prije kupovine postavit to pitanje pa bi ti ja odmah rekao da ne uzimas dvbt combo od 600 kn nego da uzmes nesto sa mpeg4 u sebi i da izdvojih oko 3500kn.

Wob, jel bi ti i dalje mjenjao ??

Ja nebi mjenjao jer imam feeling da su tu instalacije totalno u k.
Pogotovo sad kad si slucajno rekao da ti i susjed je prikopcan na tu istu antenu.
Analogni signal je 10 puta jaci od digitalnog i analogija i digitala rijetko kad idu jednako dobrom kvalitetom na dva , tri ili vise prijemnika.

Uzmi kucnu antenu, sa 36 ili 40 db pojacalom u sebi i spoji kod kuce na opticuma pa ces vidjet hoce li ti dignut signal. Jedno 80 % sam siguran da hoce i bit ce bez trzanja i kockica..

wob
23.02.2008., 13:34
Imam jedan problem!
Unaprijed hvala

Ide bez problema 3 lnb na jednu antenu..

Constatinopol
23.02.2008., 15:27
sa ovakvom kanalnom skretnicom možeš sve pohvatati bez miješanja signala
http://mke.hr/shop/index.php?cPath=52_93

http://www.kredi-prom.hr/jumpto.asp?ref=news&cat=104&id=154
Probaj sa ovim možda

Hm,čine se ok pojačala,ali daj mi recite da li brzo rikavaju? Sjećam se da sam davno u čipoteci kupio neko skupo pojačalo za vanjsku i da je niti nakon 6 mjeseci crklo :flop:

ilki
23.02.2008., 20:33
Ide bez problema 3 lnb na jednu antenu..

Hvala na odgovoru!
Kazes da idu 3 LNB bez problema ali kakva? Moram li sva tri uska alpsa uzeti ili mogu svoja 2 klasicna za astru i hotbird ostaviti a alps izmedju uglaviti! Kakav nosac LNB bi mi trebao ?

leo4
23.02.2008., 20:42
Hvala na odgovoru!
Kazes da idu 3 LNB bez problema ali kakva? Moram li sva tri uska alpsa uzeti ili mogu svoja 2 klasicna za astru i hotbird ostaviti a alps izmedju uglaviti! Kakav nosac LNB bi mi trebao ?

I DiSEqC s tri ulaza! Dobro nema s tri, ima s četiri pa tri koristiš!

nikofc
23.02.2008., 23:21
Ključ za digi tv
DIGI TV 01 3A3128E284D5A09B64A0358221B27B08

izvor: www.crosatelite.com/upload

bero rakun
24.02.2008., 13:36
Prvo : daj nam malo detaljnije objasni kako si spojio svoj dvbt , s kojom antenom i na koliko se mjesta grana ta jedna antena.
Jer iz tvog upisa se dade zakljucit da imas neku zajednicku antenu s kojom si spojen ti i susjed i tko jos....??

Sadašnji stan, centar - antena je na krovu i kabel preko balkona dolazi u stan i ide u dvb-t, na koliko se mjesta grana u ovom trenutku ne bih znao, provjerit ću.
Budući stan, podsljeme - stan je u potkrovlju pa se s našeg balkona diže stup na kojem su tanjur od satelitske, a iznad njega antene. Koliko se sjećam iz svakog lnb-a izlazi po 3 ili 4 kabla (ima 3 stana) i valjda zajedno s onima iz običnih antena (i tu moram provjerit za grananje) u snopu ulaze u cijev pa u zid, odakle se vjerojatno granaju u svaki stan tako da ja u 2 (ako ne i 3) sobe imam utičnicu na kojoj su po 3 antenska izlaza, TV, SAT i R. Dvb-t spajam direktno.

Drugo: Slika nije kristalno bistra, bajna ???
Zasto bi bila i jedno i drugo ?
To sto si ti kupio dvbt receiver i ocekujes odmah hd kvalitetu slike, kristalno cistu , mogao si odmah i prije kupovine postavit to pitanje pa bi ti ja odmah rekao da ne uzimas dvbt combo od 600 kn nego da uzmes nesto sa mpeg4 u sebi i da izdvojih oko 3500kn.
Ja nebi mjenjao jer imam feeling da su tu instalacije totalno u k.
Pogotovo sad kad si slucajno rekao da ti i susjed je prikopcan na tu istu antenu.
Analogni signal je 10 puta jaci od digitalnog i analogija i digitala rijetko kad idu jednako dobrom kvalitetom na dva , tri ili vise prijemnika.

Možda je izraz kristalno bistra pretjeran, ali očekivao sam malo bolju ili barem jednaku sliku onoj koju daje analogni signal, no valjda je to očekivanje bilo nerealno...
Jučer sam zamijenio opticuma za drugog istog takvog i iste su vrijednosti signala, a i definitivno sam zaključio (u centru gdje je analogni super, na crt tv-u) da je slika koju daje analogni signal bolja od digitalne (dig. bez smetnji). Kod digitalnog prijema npr. 'jednobojne' površine izgledaju nekako točkasto i slika je općenito malo mutnija od analogne. U podsljemenskoj zoni na plazmi digitalni signal je definitivno bolji od analognog, ali također je slika blago mutna. Krivo mi je da se na novom velikom tv-u moram zadovoljit 'lagano-mutnim' tv programom...
Što se samog novog receivera tiče, kratkotrajne i sitne smetnje se uglavnom pojavljuju svakih nekoliko minuta, povremeno prođe duže razdoblje bez njih, a ponekad se zaredaju nešto jačim intenzitetom u trajanju od nekoliko sekundi (rasporede se unutar 10-tak sekundi). Nije strašno, ali nisam siguran ni da se može tolerirat.

Uzmi kucnu antenu, sa 36 ili 40 db pojacalom u sebi i spoji kod kuce na opticuma pa ces vidjet hoce li ti dignut signal. Jedno 80 % sam siguran da hoce i bit ce bez trzanja i kockica..

Ok, probat ću.
Ako ni to ne pomogne da li ima smisla umjesto opticuma (i ovog mogu vratit unutar 8 dana) uzet infinityja ST 1000 (ako ga igdje nađem povoljno) ili yumatu-a ili možda odustat od combo uređaja te cijene i za malo manje novca (za oko 500-tinjak kn) uzet pošteni dvb-t tuner (tipa jeftinijeg topfielda)? Općenito me zanima da li su samostalni dvb-t tuneri, koji nisu puno jeftiniji od ovih combo uređaja, osjetljiviji i da li daju čišću sliku?

bero rakun
24.02.2008., 13:46
Još nešto u vezi plazme.
Jel normalno da kad ugasim receiver, a tv još radi s crnom slikom, na ekranu vidim crne crte od ruba menija opticum receivera. Zar su te sekunde od prebacivanja kanala (znači meni se pojavi pa nestane/pojavi/nestane, al bilo je puno prebacivanja s obzirom na pregledavanje satelitskih programa) dovoljne da na tv-u neko vrijeme ostanu tragovi (nadam se da samo za neko vrijeme jer kasnije nisam provjeravao dal su nestali :rolleyes: ). Mislim da na mjestu gdje npr. bude logo htv-a nije bilo traga nakon gledanja 'neznamvišečega'....

bero rakun
24.02.2008., 13:51
U merkuru su bolesni. Evo par trenutačnih cijena spomenutog receivera:
metro - 480 kn (akcija)
mke - 580
kerman - 670
merkur - 880 (AKCIJA!!)

tihomir
24.02.2008., 16:42
Pozdrav ekipo,
htio bi pitat nekog od vas tko se malo bolje razumije. Imam vikendicu na dosta zaklonjenom terenu za tv signal a 150m vise mene signal je odlican. Zanima me dal je moguce da razvucem kabel na tu duzinu i da stavim neka pojacala kako bi dobio konacno sliku? tj Dal je moguce izvest nesto na tu duzinu kabla kako bi se dobio prijem? Unaprijed zahvaljujem...

leo c.
24.02.2008., 19:38
Pozdrav!
Neki dan riknuo resiver(radix),i što sada kupiti yumato mx+ ,opticum (čitam dosta hvaljeni)ili nešto slično u tom cijenovnom razredu.Dali treba mijenjati i lnb glavu(sharp) s obzirom da su ovi resiveri digitalni.HVALA.:confused:

wob
24.02.2008., 22:19
Ok, probat ću.
Ako ni to ne pomogne da li ima smisla umjesto opticuma (i ovog mogu vratit unutar 8 dana) uzet infinityja ST 1000 (ako ga igdje nađem povoljno) ili yumatu-a ili možda odustat od combo uređaja te cijene i za malo manje novca (za oko 500-tinjak kn) uzet pošteni dvb-t tuner (tipa jeftinijeg topfielda)? Općenito me zanima da li su samostalni dvb-t tuneri, koji nisu puno jeftiniji od ovih combo uređaja, osjetljiviji i da li daju čišću sliku?

Prijatelju da si samo procitao par postova stranicu dvije izad gdje je objasnjeno sve u svezi prijema dvbt signala, uvidio bi odmah i locirao problem u granjanju tvog antenskog sustava na pitaj boga koliko dijelova i bez pojacala..
I odmah bi reagirao i svoju energiju usmjerio u samostalan antenski sustav.
Ti si donio i drugi receiver i opet nisi nista s tim dobio.
Imas opet rezanje, kockice trzanje itd..
i sta bi sad ti vratio i drugi receiver i uzeo treceg mozda ??
nema smisla, nego kvalitetno odradit antenski sustav u kuci ili se separirat od svih i postavit antenu za sebe.
Ali prije, poslusaj me pa posudi od nekog kucnu antenu sa pojacalom i pogledaj hoces dignut signal. i gledaj dan dva pa vidi dali se desava isto.
Pitanje je sad opet dali prolazi dig. signal kroz zidove do te kucne antene, ovisi i o polazaju .. Ali probaj..
U splitu je labisnica pojacana prije par mjeseci i sve u gradu prolazi na kucnu antenu !

A sta se tice slike koju ocekujes od programa koji ide u jako losoj rezoluciji.
Tu nije kriva ni televizija ni dvbt , nego razlog potrazi u prisavlju.
A i velika je vjerojatnost da to primjecujes jer sjedis mozda malo blize od 3 metra pa puno vise dolazi do izrazaja to.
Zamisli samo sta bi bilo da si uzeo 37 inca lcd...
Dali primjecujes mutljavinu prilikom gledanja obicnog dvd filma?
Nisi ?

Naravno da ne primjetis, onda vidis da nije do televizije.
Televizija ima mogucnosti i potencijala a to sta ti u nju sprovodis govno od signala, to govno i gledas..

wob
24.02.2008., 22:23
Pozdrav!
Neki dan riknuo resiver(radix),i što sada kupiti yumato mx+ ,opticum (čitam dosta hvaljeni)ili nešto slično u tom cijenovnom razredu.Dali treba mijenjati i lnb glavu(sharp) s obzirom da su ovi resiveri digitalni.HVALA.:confused:

Koliko sam skuzio ti imas nekakvu analognu antenu i riknio ti je tvoj stari prijatelj s kojim se druzis preko 15 god ? :D
moj savjet da mjenjes sve. jer to danas nije skupo.
Jedan lnb sharp kosta 50 kn.
A mozes nac komplet sa antenom, receiverom 2 lnb itd.. za 460 kn.
ili mozes i sam slozit ok kombinaciju za cca 1000 kn ..

wob
24.02.2008., 23:27
stan je u potkrovlju pa se s našeg balkona diže stup na kojem su tanjur od satelitske, a iznad njega antene. Koliko se sjećam iz svakog lnb-a izlazi po 3 ili 4 kabla (ima 3 stana) i valjda zajedno s onima iz običnih antena (i tu moram provjerit za grananje) u snopu ulaze u cijev pa u zid, odakle se vjerojatno granaju u svaki stan tako da ja u 2 (ako ne i 3) sobe imam utičnicu na kojoj su po 3 antenska izlaza, TV, SAT i R. Dvb-t spajam direktno.

?

ne trebas niti gledat , ja cu ti rec sta imas tu.

Imas sat antenu sa dva quattro lnb-a Iz ta dva lnba vodi 8 kablova kroz buzir u zidu da mjesta u podkrovlju gdje je postavljen multiswitcher.
U taj msw. ulazi tih 8 kablova od dva lnb i jedan kabel od zemaljske antene.
to obicno bude nekakva logaritamska antenica.

Od tog msw ide na uticnice. Koliko zgrada ima tih uticnica, kojih je samo u tvom stanu 3 toliko na tom msw ima izlaza.

Ti tu mozes dobit dvbt signal iskljucivo ako je sustav izveden kvalitetno.
Ako su komponente ulozene od kvalitetnog proizvodaca, ako je na zemaljsku antenu postavljeno neko kvalitetno pojacalo jer u cestim slucajevima zemlju prigusi taj msw. Iz tog razloga treba obavezno pojacalo.

A ako je sustav napravljen prije same pojave dvbt signala u hr.
Onda pogotovo ces tesko uhvatit dvbt jer se tad nije mislilo o digitalnom signalu koji je slabij od analognog i u pravilu ga analogija gusi i u tom slucaju se analogija i digitala odvajaju jedno o drugog sa nekakvim modulatorima , da ti sad ne punim glavu s nepotrebnim stvarima..

Tako da bi ti i u tom podsljemenskom stanu isto moglo doc do rezanja i trzanja slike.
Si probao ili kanis ?

bero rakun
24.02.2008., 23:59
ne trebas niti gledat , ja cu ti rec sta imas tu.
Imas sat antenu sa dva quattro lnb-a Iz ta dva lnba vodi 8 kablova kroz buzir u zidu da mjesta u podkrovlju gdje je postavljen multiswitcher.
U taj msw. ulazi tih 8 kablova od dva lnb i jedan kabel od zemaljske antene.
to obicno bude nekakva logaritamska antenica.

A ako je sustav napravljen prije same pojave dvbt signala u hr.
Onda pogotovo ces tesko uhvatit dvbt jer se tad nije mislilo o digitalnom signalu koji je slabij od analognog i u pravilu ga analogija gusi i u tom slucaju se analogija i digitala odvajaju jedno o drugog sa nekakvim modulatorima , da ti sad ne punim glavu s nepotrebnim stvarima..

Prvo odgovor na prethodni post. Ne bi uzeo 3. isti reciever, ali imam mogućnost i ovoga vratit pa bi u tom slučaju negdje drugdje uzeo nekog kvalitetnijeg i nadao se da će, ako ima osjetljiviji tuner, možda prikazat bolju sliku (npr. tog infinityja ili možda, ako ne mogu dobit kakvu-takvu kvalitetu u combo uređaju, neki samostalni dvb-t tuner).
Nisam nigdje napisao da mislim da je slika loša zbog tv-a. U njega uopće ne sumnjam, iako je točno da ga za sad gledam sa manje od 3 metra jer još nije postavljen na svoje mjesto, ali ni kad se udaljim na tu udaljenost slika nije puno bolja.

Bio sam danas gore i pogledao antene tako da ću sad u detalje opisat što sam vidio, laičkim riječnikom pa ti prepoznaj :)
Dakle, u zid ide 9 kablova, od čega su 8 iz satelitske - po 4 iz svakog lnb-a.
Što se ostalih antena tiče gore je postavljeno ovo:
- 1 riblja kost s 2 kraća kraka (kao 2 kraće kosti) koji imaju široka 'rebra', dok središnjica ima kratka 'rebra' koja se sa svake strane račvaju u 2 tanka.
- iznad toga je kao nekakva dupla kružna antena
- još 1 riblja kost sa poprečnim 'rebrima' srednje širine (i još par širokih 'rebara' ima na stupu)
Znači to bi bile najmanje 3 antene gdje iz svake ide po 1 kabel. Ta 3 kabla ulaze u pojačalo (crna kutija s još jednom slobodnom rupom, ne znam jel nužno pojačalo ili joj funkcija može bit i samo povezivanje), a iz njega izlazi 1 deblji - koji s onih 8 iz satelitske čini 9 kablova koji ulaze u zid.
Antene su postavljene prije nekih godinu dana (dakle friško), a prije nekoliko mjeseci su podešavane (susjed naručio da se poštimaju da dobije što bolji digitalni signal).

wob
25.02.2008., 00:18
Pa to je ono sta samm ti i rekao da jeste.
jedina je razlika u tim antenama, nemas jednu antenu nego 3 antene i tu kruznu antenu duplu, koja sluzi za prijem radio programa.
imas u zidu uticnicu sat/tv/fm ?

Eto imas tri antene uhvacene u uhf /vhf kombajner i poslane po jednom kabelu do msw.

gle, nije nuzno da svi morate imat jednaku sliku u zgradi.
Mozda bas susjed ima najbolju sliku jer mu je kabel blizi msw.
Ima 300 razloga zbog ceg susjed moze a i ne mora imat bolju sliku.

Ja ode iz splita ne mogu tebi pomoc.
Ako tebi slika tu trza i zapinje to ti je do tog sustava.
Kazem opet, probaj izbjec taj sustav i prvo stavi neku kucnu antenicu sa unutrasnjim pojacalom i spoji na dvbt i vidi sta ces dobit.
Ako ni tu ne dobijes nista, onda uzmi logaritamsku antenu i usmjeri je put odasiljaca u zg i spoji direktno kabel u dvbt.
Mislim, da mozes mjenjat receivere do sudnjeg dana da tu neces nista postic jer problem ne lezi u njima vec u sustavu.
Combo ili odvjojeno , isti je to vrag. Mislis ako je combo da je manje kvalitetniji od odvojenog ??
Opticum dvbt koristi dosta starih montazera po splitu i na dobrom je glasu.
Moze se dogodit da u jednome tuner ne valja, bogati i mercedesu se dogodi da ne valaja.
Ali vec dva receivera sa istim simptomima to ukazuje na nesto drugo..
A ti ako ces me poslusat , moze a i ne moras kako hoces..

bero rakun
25.02.2008., 07:13
imas u zidu uticnicu sat/tv/fm ?

Kazem opet, probaj izbjec taj sustav i prvo stavi neku kucnu antenicu sa unutrasnjim pojacalom i spoji na dvbt i vidi sta ces dobit.
Ako ni tu ne dobijes nista, onda uzmi logaritamsku antenu i usmjeri je put odasiljaca u zg i spoji direktno kabel u dvbt.
Mislim, da mozes mjenjat receivere do sudnjeg dana da tu neces nista postic jer problem ne lezi u njima vec u sustavu.
Combo ili odvjojeno , isti je to vrag. Mislis ako je combo da je manje kvalitetniji od odvojenog ??
Ali vec dva receivera sa istim simptomima to ukazuje na nesto drugo..
A ti ako ces me poslusat , moze a i ne moras kako hoces..

Imam, samo mislim da umjesto fm piše R - ista stvar.

Probat ću napravit kako si reko pa ću vidjet dal će bit kakvih poboljšanja.
Naravno da 2 receivera ili ukazuju na nešto drugo ili sam možda ja jednostavno od njih (opticuma, a možda i svih..) previše očekivao. Ne mislim da ne-combo mora bit bolji od comba, nego sam mislio da bi ne-combo za 400-500 kuna možda bio bolji (osjetljiviji) od comba za 600kn.

Uglavnom, hvala ti puno na savjetima, a sad je na meni da 'ispipam' koje od ponuđenih rješenja će dati poželjne rezultate..
Hvala još jednom i sretan put :mig:

sibica
25.02.2008., 10:32
Može li mi netko na pp postlati ključeve za premiere ili nešto slično? Skidao sam sa crosat-a, ali mi baš ne rade? Koje stranice imaju popis ključeva koji solidno rade. Moj je digitstar receiver:

aleksandar_15g
25.02.2008., 14:14
juhu piplz.neki dan (točnije jučer) sam dizao antenu.kod nas je u daroovaaru,mnogo brdovto,el.i tak išo ja ,penjo se pobrdu,a ono ništa.sam nešt jebu crte uzduž i popreko.živim ispod naselja zvanog kalvarija koje je 20 m višlje od ostatka istočnog polja,el.imam riblju kost na štangi od 5 m i vata mi kad okrenem na jug,đe je malo ravnije,prema Psunju ,slijedeće:HRT2 - 50UHF,RTL-58 UHF,RTRS -06 VHF,BHT1 - 29UHF,HRT1 - 0 bodova (grozna slika) i NovuTV na 42 UHF i na 69 UHF.Sa Sljemena (đe je brdovto,el) vatam HRT1 - 09 VHF , HRT 2 - 28 i 34 (očajna slika), NET - 55 UHF(bzvz slika,ocjena - 3! ),RTL - 21,23 UHF,NovaTV na 42 i 68,te 65 (ponekad). Nekad naveče problica Z1,al to nako,bez boje i ičega.Nekad bude i PINKBHali krajnje očajna slika. Ajd pomozte i recte šta da radim,antenu ne možem dizat više gore,zato što je u mojoj sobi (koja je izvan kuće),a ne na kući.PLS POMOZITE MI! OĆEM GLEDAT LIJEPU SLIKU!!!:(:(:(:(

zheljko
25.02.2008., 16:54
Ovako, uzeo sam prije 2 dana reciever Opticum 4000TS u metrou (kopija od YUMATU MX+), combo. Zvuk i slika nisu sinkronizirani, i to je toliko iritantno da ne mogu gledati... Na originalnom i na novom softu ista stvar. Može li se to popraviti? Da li se i drugima to dešava? Nešto sam po forumima vidio da se to dešava kod Yumatu-a... To me jako živcira, išao bih da mi zamijene drugi, ili da uzmem skroz drugi reciever?:s

trizol
25.02.2008., 18:18
hello ljudi, trebam pomoć. eto neki dan sam kupio digitalnu satelitsku, metabox 1, i potpuni sam laik na tom području, a htio bih gledati malo više kanala nego što ih sada mogu gledati...znam da se moraju unositi nekakvi kodovi u receiver, pa bi bilo lijepo kad bi mi netko objasnio kako da to napravim? i kako se mogu naći ti kodovi itd. sve što je potrebno za sretno gledanje satelitske;)

wob
25.02.2008., 18:33
Ovako, uzeo sam prije 2 dana reciever Opticum 4000TS u metrou (kopija od YUMATU MX+), combo. Zvuk i slika nisu sinkronizirani, i to je toliko iritantno da ne mogu gledati... Na originalnom i na novom softu ista stvar. Može li se to popraviti? Da li se i drugima to dešava? Nešto sam po forumima vidio da se to dešava kod Yumatu-a... To me jako živcira, išao bih da mi zamijene drugi, ili da uzmem skroz drugi reciever?:s

Si ti siguran da je to do receivera ?

trizol
25.02.2008., 18:48
hey, možda mi možeš dati par uputa za satelitsku? maloprije sam stavio post, pa bih bio zahvalan na nekoj pomoći:)

dr.mrgood
25.02.2008., 18:57
@trizol : http://www.vladix.net/forum/index.php
Na ovom linku imaš sve...

trizol
25.02.2008., 19:06
i za ovakve laike? zahvaljujem ne pomoći

zheljko
25.02.2008., 20:23
Si ti siguran da je to do receivera ?
Ne znam šta bi drugo bilo... Crko mi je TV MAX 5500 koji je radio bez problema, a inače imam i DVB-T Digimax 5010. A pošto je Opticum combo, mislio sam se riješit barem jednog daljinskog.:) Konkretnije, kod sat. kanala se slika i zvuk malo razilaze, neki više, neki manje(0.1-0.2s), a neki kao da su i ok. Za dvb-t mi se čini i da više bježi. Mijenjao sam software i isto se ponaša... A što se tiče slike dvb-t-a i nisam previše oduševljen s obzirom da digimax dvb-t5010 daje puno oštriju sliku sa življim bojama... Ja mislim da je to do recievera (software-a), jer i Digimax i TV MAX (dok je bio živ) su radili bez problema s istim ostatkom sustava... Vidjet ću da zamijenim za drugi, ali bio bih najsretniji kad bi lovu dobio natrag:D... pa bi onda uzeo samo dvb-s reciever...

bero rakun
25.02.2008., 22:27
Iz iskustva znam da u metrou možeš dobit lovu natrag :rolleyes:

Evo wob ja isprobao antene, ali bezuspješno. Sobna antena (pojačalo 36dB) 0 bodova - ne da nisam dobio bolju sliku, nego uopće nisam mogo dobit ništa gledljivo. Nakon toga sam na opticuma direktno spojio riblju kost i najbolje što sam dobio je signal skoro jednak onome koji dobijem s postavljenih antena (s time da sam hodao po balkonu maksimalno dignutih ruku, a stup s antenama je ipak malo viši od toga (oko 1.5m više). Dakle nikakvih pozitivnih pomaka, na žalost, nema. Trebao bi još provjerit dal u toj kutiji u koju ulaze kablovi ima pojačala ili nema...
Vidim da ni forumaš iznad mene nije zadovoljan kvalitetom slike s opticuma, a čuo sam i da je yumatu od prije par godina imao puno bolju sliku od današnjeg opticuma.
Ne znam, možda da isprobam još tog infinityja (ima i neki infinityjev combo dosta jeftiniji od st1000, znaš li šta o njemu?) ak će mi ga negdje htjet dat uz mogućost povrata novca pa da ih usporedim. Ako se pokažu jednakima onda ću morat prihvatit da je to to za sljedeće 2-3 godine do kupovine novog mpeg4 dvbT-a...
Ne znam jel se tu još ima šta za preporučit, ali savjeti su i dalje dobrodošli.

wob
26.02.2008., 09:51
Iz iskustva znam da u metrou možeš dobit lovu natrag :rolleyes:

Evo wob ja isprobao antene, ali bezuspješno. Sobna antena (pojačalo 36dB) 0 bodova - ne da nisam dobio bolju sliku, nego uopće nisam mogo dobit ništa gledljivo. Nakon toga sam na opticuma direktno spojio riblju kost i najbolje što sam dobio je signal skoro jednak onome koji dobijem s postavljenih antena (s time da sam hodao po balkonu maksimalno dignutih ruku, a stup s antenama je ipak malo viši od toga (oko 1.5m više). Dakle nikakvih pozitivnih pomaka, na žalost, nema. Trebao bi još provjerit dal u toj kutiji u koju ulaze kablovi ima pojačala ili nema...
Vidim da ni forumaš iznad mene nije zadovoljan kvalitetom slike s opticuma, a čuo sam i da je yumatu od prije par godina imao puno bolju sliku od današnjeg opticuma.
Ne znam, možda da isprobam još tog infinityja (ima i neki infinityjev combo dosta jeftiniji od st1000, znaš li šta o njemu?) ak će mi ga negdje htjet dat uz mogućost povrata novca pa da ih usporedim. Ako se pokažu jednakima onda ću morat prihvatit da je to to za sljedeće 2-3 godine do kupovine novog mpeg4 dvbT-a...
Ne znam jel se tu još ima šta za preporučit, ali savjeti su i dalje dobrodošli.

ma ja tebe uopce ne razumim.
Sta ti zelis?
Dobit bolju sliku , kvalitetniju ili da nemas kockica po ekranu i trzanja ????
Sliku bolju i kvalitetniju neces dobit sa nicim , uvjek ce bit ista dok hrt emitirao ovako kako emitira.

Zalis se na kockice, trzanja rezanja slike , pa se zalis na bistrinu slike usporedujuci je sa nekakvim staklom od slike ?
Sta bi ti htio da imas hrt kao dvd ??
Ne moze !
pomiri se sa tim.

Ja sam ti rekao da sve to napravis sa antenama da izbjegnes trzanja i rezanja slike koje si primjetio..
i uvjeren sam da sa logaritamskon antenom da balkonu gdje si dobio sliku nasa 4 programa nebi imao trzanja, pixelizaciju itd..
A to sta ti trazis od digitalne slike da bude bistra kao slika, to neces dobit.

Infinity 1000 je isto govno kinesko ko i optikup, yumatu, tv max denver ... Sve su to kineska sranja koja kostaju 5-6 kn kad se otkupljuju od proizvodaca, kasnije preko 10 ruku cijena dostigne jedva 500 kn.
mislim, sta bi netko htio :rofl:

bero rakun
26.02.2008., 12:33
S mutnom slikom bih se i pomirio, ali smetnje nisu dopustive.
S obzirom da postoje osjetljiviji i manje osjetljivi dvb-t tuneri nadam se da postoji neki koji bi bolje ulovio signal jer vjerujem da bi onda u potpunosti nestale i smetnje, što s logaritamskom antenom nije postignuto (napisao sam gore).

Ako neko zna za pristojan dvb-t tuner (dakle samo za zemaljsku tv) do oko 500 kuna molim preporuku. Hvala

thesufferingman
26.02.2008., 18:11
da li mogu preko kompjutera ovom karticom Technisat SkyStar2 koju namjeravam kupiti u ve-milu (kod 9001 ovog proizvoda) hvatati ove programe na ovom linku http://www.flysat.com/sky.php ako mogu kako ?

ako ne da li mi mozete preporuciti karticu koja moze a da se ne placa pretplata , a da hvata jako puno programa ukljucujuci sporta (hokej nhl , nogomet, nba itd. samo ti sportovi vecinom)

satelitsku vec imam staru (astru i hotbird 2glave) ali to mi vodi u drugu sobu ,a ne moju kako da napravim da budu 2 neovisne sobe jedan reciever ,a jedan komp. kao reciever s tom karticom jer ja se u to bas i ne razumijem:eek::confused::s
unaprijed hvala na pomoci

wob
26.02.2008., 18:35
S mutnom slikom bih se i pomirio, ali smetnje nisu dopustive.
S obzirom da postoje osjetljiviji i manje osjetljivi dvb-t tuneri nadam se da postoji neki koji bi bolje ulovio signal jer vjerujem da bi onda u potpunosti nestale i smetnje, što s logaritamskom antenom nije postignuto (napisao sam gore).

Ako neko zna za pristojan dvb-t tuner (dakle samo za zemaljsku tv) do oko 500 kuna molim preporuku. Hvala

Znaci ti i dalje imas smetnje i sa logaritamskom antenom na balkonu..
Malo mi je tesko u to povjerovat, i to na dva receivera.

Ne znam , nema smisla dalje da ti bilo sta preporucujem.
Uredaj optikum je ok receiver i koristi sharpov tuner u sebi.
Ja nikad nisam imao problema s njim a ni masu drugih montazera.
I sad trazis preporuku za nesto bolje za 500 kn.
Ne znam..

bero rakun
27.02.2008., 00:02
A *ebiga, imam smetnje. Nisu non stop i često nisu niti velike, ali koliko sam do sad shvatio od ostalih forumaša ne bi ih trebalo biti. Ovo s antenama sam isprobao samo na jednom od ta 2 receivera (1. je vraćen) i samo u podsljemenskom stanu. Ta lokacija je problematičnija nego što sam mislio jer je zapravo u 'rupi' tj. uz brdo je, a odašiljač je negdje iza tog brda.....i signal koji se najbolje lovi je vjerojatno reflektiran.
Možda neopravdano, al ja sam uvjeren da kad bi imao reciever koji bi ulovio malo 'više' signala da bi slika bila stabilnija odnosno da bi smetnje gotovo u potpunosti nestale.
Da mogu, isprobao bi tog infinityja (negdje pročitah da i on ima sharpov tuner pa proba možda i nema smisla), yumatu mx+ combo (vjerojatno još besmislenije) ili neki od dvb-t uređaja tipa spominjanog Kathrein-a, Stronga SRT 5004 ili Lemona... Pokušat ću nabavit nekog od njih da vidim dal su možda osjetljiviji.

wob
27.02.2008., 12:30
Ne moze on ulovit malo vise signala nego sta ga ima u zraku na tom polozaju.

AKo zelis postic malo bolji prijem signala onda mjenjaj logaritamsku antenu.
Ko zna kakve ti je ona kvalitete.
Imas u mke ducanu u zg. kupit logaritamsku antenu sa 15 db prijema signala, kosta ti negdje oko cca 150kn..
Ta koju koristis moze imat prijem od 6 db, mozda 8 db..

zatim na tu od 15 db mozes stavit i niskosumno pojacalo sa 32 db i sa otklonom smetnji gsm. Negdje cca 150 kn.

Ali to je sve pricam ti pricu, ne znam ovako preko kompjutera o cemu se radi, to treba vidit ..

SUX
27.02.2008., 18:22
Da li netko zna nešto o card sheringu za programe kao što su taquilla i drugi gdje se mogu gledati sportski kanali(npr. španjolski rukomet, rukometna Liga prvaka...)? Koliko otprilike košta mjesečni card shearing, na kojem principu radi i da li se uopće isplati?:s:

wob
27.02.2008., 20:14
mjesecno do 200 kn.
Ovisi sta te zanima, koji paketi programa i koji receiver imas.
A sta se tice CS da ti sad idem pisat sto je to i kako se to radi. Prvo to je ilegalno i nebi smjelo bit dopustivo od strane moderatora a drugo, ima masu toga za pisat o tome a to mi se neda.

P.S isplati se onome tko ima kafic i u kaficu 2-3 plasme i na njih pusta vikendom live prijenose svih utakmica talijanske, njemacke, engleske itd lige..
Normalno da mu se isplati jer on ti 200 kn sta mu netko omoguci da to prati 6 puta isplati i pretplati.

bero rakun
28.02.2008., 08:47

Imas u mke ducanu u zg. kupit logaritamsku antenu sa 15 db prijema signala, kosta ti negdje oko cca 150kn..

zatim na tu od 15 db mozes stavit i niskosumno pojacalo sa 32 db i sa otklonom smetnji gsm. Negdje cca 150 kn.

Ali to je sve pricam ti pricu, ne znam ovako preko kompjutera o cemu se radi, to treba vidit ..

Mislim da ću početkom tjedna imat priliku isprobat još 2-3 receivera pa kad vidim da svi daju jednake rezultate izabrat ću jednog i onda se opet, po potrebi, bavit antenom. Navodno je tip koji je postavljao antenu neki dobar 'antenaš' pa nije isključeno ni da je to što si spomenuo već postavljeno. O tom potom, tj. drugi tjedan :p

aids3
28.02.2008., 12:50
moze li se na digitalni reciver spojit analogni pjat? oce radit?

wob
28.02.2008., 13:38
moze li se na digitalni reciver spojit analogni pjat? oce radit?

Prijatelju ne postoji analogni i digitalni pijat.
Pijat je pijat.
Ovisi koliko je zub vremena naceo. Mislim ako je star 15 god. pitanje je dali se isplati na tog starog stavljat digitalni sustav jer danas imas jako dobrih pijata za 110 kn..

Znaci, na pijat stari moze ic dig. receiver ali ne moze ic na analogne noseve tj. lnb.
Ali ako su stari recimo 10 godina, tad moze jer u zadnjih 10 god idu univerzalni nosevi.

Poz...

cagi
29.02.2008., 09:33
Pozdrav svima.
Eto nakon što sam pročitao posljednjih nekoliko stranica odlučih upitat Wob-a par pitanja (naravno da su i svi ostali jako dobrodošli).
Ja sam sebi doma (na Dračevcu) montirao sljedeći sustav: Pijat sa dva lnb-a (HB + Astra) iz kojih izlaze po četiri kabela (dakle osam ukupno) plus logaritamska okrenuta prema Labišnici (direktna vidljivost), tih devet ide u msw iz kojih izlazi 6 kabela (4 u moj san i 2 u doljnji). Utičnice su mi sat-radio-tv. U boravku imam LCD 37", ne koristim dvb-t. Što se tiče TV-a svi programi osim HRT1 su mi odlični ali HRT1 je loš. Kad sam posudio dvbt problem s HRT1 je rješen ali se ne mogu oteti dojmu da su mi ostali programi bili bolji na analogiji plus me živcira još jedan daljinac od dvbt-a. E sad pitanje da li mi se više isplati uzeti neku drugu antenu i smontirati je do postojeće koja bi mi poboljšala signal za HRT1 plus neko pojačalo (ako uopće treba) ili kupit dvbt?
Što se tiče sat programa imam NB501 no otkako je pao NEOTION forum prije par mjeseci plus gašenje tequilla programa slabo gledam Sat. Sad mi je žao što je tako pa pitam da li se nešto sada da gledat od tih kodiranih programa, da li je razbijena nova zaštita?
Hvala na odgovorima!
P.S.
Nisam dobio odgovor od nikoga na raniji post o reciverima najisplativijima za gledanje HRT programa sa karticom (viacess 2.5)?

leo4
29.02.2008., 10:34
Prijatelju ne postoji analogni i digitalni pijat.
Pijat je pijat.
Ovisi koliko je zub vremena naceo. Mislim ako je star 15 god. pitanje je dali se isplati na tog starog stavljat digitalni sustav jer danas imas jako dobrih pijata za 110 kn..

Znaci, na pijat stari moze ic dig. receiver ali ne moze ic na analogne noseve tj. lnb.
Ali ako su stari recimo 10 godina, tad moze jer u zadnjih 10 god idu univerzalni nosevi.

Poz...

Kada smo već kod tanjura imao bih pitanje! Naime već par puta sam na zgradama viđao tanjure (svi su crni) izrađene od mrežastog materijala.Nisam sada siguran dali je od sitno perforiranog lima ili od guste mreže. Obzirom da je moj tanjur na dosta vjetrovitoj lokaciji, kao jedro hvata svaki vjetar. Ovi rupičasti su super za vjetropropusnost i time manji otpor. Gdje to nabaviti. Ima li tko kakve info?

wob
29.02.2008., 11:12
Kada smo već kod tanjura imao bih pitanje! Naime već par puta sam na zgradama viđao tanjure (svi su crni) izrađene od mrežastog materijala.Nisam sada siguran dali je od sitno perforiranog lima ili od guste mreže. Obzirom da je moj tanjur na dosta vjetrovitoj lokaciji, kao jedro hvata svaki vjetar. Ovi rupičasti su super za vjetropropusnost i time manji otpor. Gdje to nabaviti. Ima li tko kakve info?

ne znam gdje zivis, pretpostavljam zg.
Mozes ih kupit u zg u mke zagreb poslovnici.

leo4
29.02.2008., 11:15
ne znam gdje zivis, pretpostavljam zg.
Mozes ih kupit u zg u mke zagreb poslovnici.
Hvala! Je, ZG!:top:

wob
29.02.2008., 11:19
Pozdrav svima.
Eto nakon što sam pročitao posljednjih nekoliko stranica odlučih upitat Wob-a par pitanja (naravno da su i svi ostali jako dobrodošli).
Ja sam sebi doma (na Dračevcu) montirao sljedeći sustav: Pijat sa dva lnb-a (HB + Astra) iz kojih izlaze po četiri kabela (dakle osam ukupno) plus logaritamska okrenuta prema Labišnici (direktna vidljivost), tih devet ide u msw iz kojih izlazi 6 kabela (4 u moj san i 2 u doljnji). Utičnice su mi sat-radio-tv. U boravku imam LCD 37", ne koristim dvb-t. Što se tiče TV-a svi programi osim HRT1 su mi odlični ali HRT1 je loš. Kad sam posudio dvbt problem s HRT1 je rješen ali se ne mogu oteti dojmu da su mi ostali programi bili bolji na analogiji plus me živcira još jedan daljinac od dvbt-a. E sad pitanje da li mi se više isplati uzeti neku drugu antenu i smontirati je do postojeće koja bi mi poboljšala signal za HRT1 plus neko pojačalo (ako uopće treba) ili kupit dvbt?
Što se tiče sat programa imam NB501 no otkako je pao NEOTION forum prije par mjeseci plus gašenje tequilla programa slabo gledam Sat. Sad mi je žao što je tako pa pitam da li se nešto sada da gledat od tih kodiranih programa, da li je razbijena nova zaštita?
Hvala na odgovorima!
P.S.
Nisam dobio odgovor od nikoga na raniji post o reciverima najisplativijima za gledanje HRT programa sa karticom (viacess 2.5)?

Pod pretpostavkom da si sve ok. spojio moja preporuka bi ti bila da izbjegnes ta dva daljinska. Da kupis jedan recever koji ti otvara i zemaljske digitalne i satelitsko programe.
Ti receiveri se zovu combo.
Ja ti predlazem optikuma 4000 ts ili 4100 .. Imaju jako dobru podrsku za kodirane programe i jako kvalitetan tuner u sebi.

S tom opcijom se bacas u dodatni trosak kupovine tog receivera cca 600 kn i imas jedan daljinski za nase programe i satelitske.

A druga opcija ti je , posto si na dracevcu da na krov umjesto te jedne zemasljse antene stavis jos jednu antenu za prvi program.
To ti je antena vhf za 4 kanal. cca 250 kn.

Montiras je do postojece logaritamske. Kupis jos i skretnicu uhf/vhf da ti dva kabela od te dvije antene poveze u jedan kabel i to poslajes u postojeci ulaz u msw !

pozdrav..

P.S Gdje je nestao zh1 ??
Covjek je isto montazer, sigurno da i on ima nesto za rec u ovom topicu, nema ga dugo vec :confused:

cagi
29.02.2008., 12:03
Da li treba raditi razmak pri montiranju između te nove antene i postojeće logaritamske? Pitam jer kad sam montirao pijat i log antenu morao sam ostaviti 65 cm razmaka (tako su me upozorili).
Hvala na pomoći.

wob
29.02.2008., 12:51
Nema potrebe.
to su dvije razlicite frenkvencije ne bi trebalo doc do mjesanja.. Ako uzmes kvalitetnu antenu za 1 program.

U pravilu je 45 cm razmak.
Ali kad se nema prostora , jebat ga..
Ja bi znao naculit jednu povise druge u par cm razmaka, pa nikom nista.. Sta je tu je, ako se ne moze..

zagrebghost
29.02.2008., 23:35
...molim jednostavan odgovor.
Dakle: Bnet kabelska, osnovni paket programa; kabel s tavana drito u dnevni boravak na telku; četiri programa kodirana; Pitanje glasi: postoji li ikakav način "probiti" tu zaštitu, ili ipak moram nadoplatiti za dodatne programe?:ne zna:
Hvala unaprijed!:top:

leo c.
01.03.2008., 13:35
Koji se programi hvataju yumato mx+ resiverom .Hvala unaprijed.

wob
01.03.2008., 14:36
Koji se programi hvataju yumato mx+ resiverom .Hvala unaprijed.

Oni programi koji su na satelitu prema kojemu ti usmjeris antenu !
Od zemaljskih nasa 4 programa.

eligos
01.03.2008., 16:38
ajde mi molim te reci kad ce vise probit tu zastitu kod pinka

wob
01.03.2008., 19:03
Otkud ja to da znam.

Zapravo ?
Pink ?
Nisam siguran da to ima bilo kakve interesne skupine u svijetu da bi se ozbiljnije pozabavilo sa tim programom..

Constatinopol
01.03.2008., 21:23
kupujem satelitsku,ali isključivo za cnn,bbc news i eventualno neki glazbeni kanal-znači besplatne programe.

Koji receiver mi preporučujete,da je kvalitetan a opet nije skup?

Ne da mi se natezati s karticama,kodiranjima i sl.stvarima,

znači najobičniji receiver,koji će trajati cca. 5 godina žive vage :) Hvala.

leo c.
02.03.2008., 06:32
Oni programi koji su na satelitu prema kojemu ti usmjeris antenu !
Od zemaljskih nasa 4 programa.

Ma krivo sam postavio pitanje,kužim to nego što se lovi na astri a što na hotu .:top:

trizol
02.03.2008., 15:01
ljudi jel ima netko sat edit atsat ili stb wizard?

Constatinopol
02.03.2008., 22:33
kupujem satelitsku,ali isključivo za cnn,bbc news i eventualno neki glazbeni kanal-znači besplatne programe.

Koji receiver mi preporučujete,da je kvalitetan a opet nije skup?

Ne da mi se natezati s karticama,kodiranjima i sl.stvarima,

znači najobičniji receiver,koji će trajati cca. 5 godina žive vage Hvala.i,ima li tko kakav suvisao prijedlog?

Constatinopol
02.03.2008., 22:34
ako ništa,recite barem marku koja je na dobrom glasu...

leo4
03.03.2008., 07:06
Nisam siguran što znači to „na dobrom glasu“ ali eto moj primjer. Imam već preko tri godine (možda i nešto manje) satelitski prijemnim (resiver) marke VICTORY. Za njega na stranicama „KERMAN“-a postoji dosta dobra podrška i uvijek svježi ključevi koje jako jednostavno preko kompa i kabla uneseš. Svi detalji oko spajanja i potrebnih pomagala (što tehničkih što softverskih) dostupni su na njihovom forumu. Ljudi susretljivi i spremni pomoći u svakom trenutku. Sam cijena uređaja (resivera) je oko par stotina kuna, nije skup ali odrađuje ono za što je namijenjen. Ja zadovoljan!:top:

thesufferingman
03.03.2008., 12:39
da li mogu preko kompjutera ovom karticom Technisat SkyStar2 koju namjeravam kupiti u ve-milu (kod 9001 ovog proizvoda) hvatati ove programe na ovom linku http://www.flysat.com/sky.php ako mogu kako ?

ako ne da li mi mozete preporuciti karticu koja moze a da se ne placa pretplata , a da hvata jako puno programa ukljucujuci sporta (hokej nhl , nogomet, nba itd. samo ti sportovi vecinom)

satelitsku vec imam staru (astru i hotbird 2glave) ali to mi vodi u drugu sobu ,a ne moju kako da napravim da budu 2 neovisne sobe jedan reciever ,a jedan komp. kao reciever s tom karticom jer ja se u to bas i ne razumijem
unaprijed hvala na pomoci
da li zna neko odgovor na ovo

Constatinopol
03.03.2008., 12:51
Nisam siguran što znači to „na dobrom glasu“ ali eto moj primjer. Imam već preko tri godine (možda i nešto manje) satelitski prijemnim (resiver) marke VICTORY. Za njega na stranicama „KERMAN“-a postoji dosta dobra podrška i uvijek svježi ključevi koje jako jednostavno preko kompa i kabla uneseš. Svi detalji oko spajanja i potrebnih pomagala (što tehničkih što softverskih) dostupni su na njihovom forumu. Ljudi susretljivi i spremni pomoći u svakom trenutku. Sam cijena uređaja (resivera) je oko par stotina kuna, nije skup ali odrađuje ono za što je namijenjen. Ja zadovoljan!:top:
Hvala,pogledati ću ga :top:

Goran2@
04.03.2008., 17:14

Yumatu MX+ odličan reciver....:top:

leo c.
04.03.2008., 19:08

Imam u planu to kupit daj reci koji se programi love.Hvala.

Balki
04.03.2008., 19:19

Ovako, planiram kupiti taj Yumatu MX+, pa mislim odmah uzeti
nul-modem kabal, e sad nisam bas upucen u to, a kolko sam shvatio ima vise
vrsta tih kabela, pa me zanima koji je za taj reciver, te dal toga ima u
MKE, posto neznam pod kojim nazivom da trazim.. I usput, dali mi treba jos
sta, osim antene i lnb, jer to imamam i na SS2 i na Digijevom Humaxu (i jos na jednom analognom Sharpu;-) pa bi
nesto od toga izbacio...?

bero rakun
04.03.2008., 22:11

Ne može ulovit više signala nego što ga ima, al definitivno može više od Opticuma :p
Opticum: I - 50-55%, Q - 60-65%
(ili koliko već, negdje ranije su navedene točne vrijednosti)
Infinity: L - 92-97%, Q - 80-86% ........i od smetnji ni S.

Sutra ću ga još dodatno istestirat (čitaj gledat tv) da se uvjerim da je ok.

Čini se da je problem riješen, međutoa imam pitanje u vezi sporta. Plazma bi trebala bit puno bolja za gledat sport od lcd-a, al ova danas utakmica je izgledala dosta komatično. Boje preintenzivne (to je valjda ok, mislim da je tak izgledalo i na crt-u na analognom signalu), a igrači mutni - iz ptičje perspektive (ne krupni kadrovi). Sjetih se da je neko pitao (i priložio slike) zašto mu majica od suca (ona kričavo narančasta) ostaje kao duplikat na ekranu pa primjetih sličan efekt. Ne toliko jasno i intenzivno kao na tim slikama, ali primjetih par puta da je dupla. Zašto tekma izgleda tak mutno, jel to do receivera ili do plazme i dal je to normalno? Drugi programi skroz ok, uključujući i boje.
Kad sam stavio u postavkama tv-a neku korekciju na dynamic rubovi igrača (neke čudne oštrine) su se malo popravili tj. zamutili (u pozitivnom smislu), al sve u svemu je i dalje izgledalo dosta loše.

wob
04.03.2008., 22:22
Pa da ti je sad i 20 % to nista ne pridonosi kristalnoj slici koju ti zelis.
Slika je ista i sa 50 % i 60%

Ja bez problema na denveru od 246 kn imam sliku bez rezanja na signalu 30 %

Eto , reci kad nades zadovoljavajuci uredaj koji ti pase..

wob
04.03.2008., 22:27
Ne može ulovit više signala nego što ga ima, al definitivno može više od Opticuma :p
Opticum: I - 50-55%, Q - 60-65%
(ili koliko već, negdje ranije su navedene točne vrijednosti)
Infinity: L - 92-97%, Q - 80-86% ........i od smetnji ni S.

Sutra ću ga još dodatno istestirat (čitaj gledat tv) da se uvjerim da je ok.

Čini se da je problem riješen, međutoa imam pitanje u vezi sporta. Plazma bi trebala bit puno bolja za gledat sport od lcd-a, al ova danas utakmica je izgledala dosta komatično. Boje intenzivne (to je valjda ok, mislim da je tak izgledalo i na crt-u na analognom signalu), a igrači mutni - iz ptičje perspektive (ne krupni kadrovi). Sjetih se da je neko pitao (i priložio slike) zašto mu majica od suca (ona kričavo narančasta) ostaje kao duplikat na ekranu pa primjetih sličan efekt. Ne toliko jasno i intenzivno kao na tim slikama, ali primjetih par puta da je dupla. Zašto tekma izgleda tak mutno, jel to do receivera ili do plazme i dal je to normalno?

Meni taj infinity je tesko smece.
Na poslu imam signal na samsung plasmi sa ugradenim dvbt u sebi i dizem signal i sliku bez problema.
Stavim na istu uticnicu vivax dvbt digne signal.

Stavim infinity i ni S od signala, reze non stop.
Zbog toga ga i ne preporucujem ..
Vec me dosta ljudi pitalo za njega.

Al svaka cast ako je on tebi otklonio smetnje i podigao ti razinu signala na 90 % :eek:
Meni je taj uredaj smijesan..

P.S spoji ga sa kompozitnim, on ima tu opciju trebao bi dobit sliku bolju od scarta ..

bero rakun
04.03.2008., 22:31
Pa da ti je sad i 20 % to nista ne pridonosi kristalnoj slici koju ti zelis.
Slika je ista i sa 50 % i 60%

Ja bez problema na denveru od 246 kn imam sliku bez rezanja na signalu 30 %

Eto , reci kad nades zadovoljavajuci uredaj koji ti pase..

Ma smetnje su bitne.....osjetljiviji tuner -> "bolji signal" -> nema više smetnji. Ako baš hoćeš mislim da je i slika bolja, ali morao bi gledat iste stvari koje sam gledao i na Opticumu da bi bio siguran. Što se infinityja tiče, osim na večerašnjem nogometu nemam nikakvih primjedbi na sliku.
Eto, nađoh receiver s kojim sam zadovoljan samo bi još htio shvatit ovo u vezi utakmice.

wob
04.03.2008., 23:56
ok..
Nek te dugo sluzi..
I spoji ga komponentno sa crveno-plavo-zelenim cincevima i imat ces jos bolju sliku.

bero rakun
05.03.2008., 07:12
ok..
Nek te dugo sluzi..
I spoji ga komponentno sa crveno-plavo-zelenim cincevima i imat ces jos bolju sliku.

Hvala.
Ali kao što si i sam reko, ne možeš prema jednom uređaju koji tebi nije radio reć da su svi infinityji smeće. Istina, vidio sam na po netu da se par ljudi žalilo da im uopće ne lovi signal, ali isto tako sam naišao i na pohvale. Možda je neka loša serija.......možda je i ovaj Opticum iz Metroa bila neka serija lošije kvalitete, s obzirom da ga ti hvališ, a kod mene se infinity u istim uvjetima pokazao puno osjetljivijim i stabilnijim u odnosu na njega.

Svakako ću ga spojit komponentnim činčevima, ali i dalje me zanima jel ta slika koju sam jučer gledao normalna za plazmu. Znači iz ptičje perspektive gledano igrači mutni, uključujući i njihovu okolinu, te 'razmazana' (mutna) kričavo narančasta sučeva majica.
S receiverom sam dobio neke činčeve, ali mislim da su standardno crveni, bijeli i žuti.....jel se mogu možda i oni upotrijebit u istu svrhu ko i zeleno-plavi ili su zeleno-plavi ipak nešto deseto?

kLaZnAdAr
05.03.2008., 10:37
...Znači iz ptičje perspektive gledano igrači mutni, uključujući i njihovu okolinu, te 'razmazana' (mutna) kričavo narančasta sučeva majica...

I na mom CRT-u (100Hz) je sudac bio gotovo negledljiv; kao što opisuješ, tako da mislim da nemaš razloga za zabrinutost.
Slika (boje općenito) koma-tako da sam morao podešavati postavke da bi odgledao tekmu do kraja inače mislim da noćas nebi spavao.
Nemoraš još reklamirati plasmu :mig:.

bero rakun
06.03.2008., 10:38
A valjda je to ok. Obratio sam pažnju jučer na 72cm crt-u i isto su sami igrači mutnjikavi kad ih bolje pogledaš (glave su im isto mutne mrlje :) ), samo što su na plazmi veći pa to više dođe do izražaja.

Mala ispravka - nije Infinity potpuno imun na smetnje, al sve u svemu i dalje mu ide dosta bolja ocjena nego Opticumu. Vrijeme će pokazati.... :)

I molim odgovor na pitanje u vezi kablova: jesu činčevi činčevi ili ima veze dal umjesto crveni-bijeli-žuti upotrijebim zeleni-plavi-crveni....? Za spajanje receivera i tv-a, umjesto scarta...
Tu se opet otvara i pitanje kvalitete kablova - jel i tu bitno (kao kod scarta) da se uzme nešto bolje tj. skuplje ili je to isto sra...?

Hvala

wob
06.03.2008., 15:49
Otidi u prodavaonicu gdje se prodaju bendrige kablovi.
I pitaj prodavaca nek di dade rgb kablove.
Vidjet ces to su 3 bananice sa svake strane CRVENA- ZELENA-PLAVA.
I uzmi stereo kabel to su ti 2 bananice sa svake strane CRVENO-BILO..

i to pospajaj..

bero rakun
06.03.2008., 23:54
Otidi u prodavaonicu gdje se prodaju bendrige kablovi.
I pitaj prodavaca nek di dade rgb kablove.
Vidjet ces to su 3 bananice sa svake strane CRVENA- ZELENA-PLAVA.
I uzmi stereo kabel to su ti 2 bananice sa svake strane CRVENO-BILO..

i to pospajaj..

Budem to, ali s receiverom sam dobio taj trostruki kabel s kombinacijom boja 'bananica' koja obično bude kad su 2 za video i 3. za audio (dal su to unutra zapravo iste žice, npr. crvena i žuta?), a nisam provjerio koje boje su ulazi tj. izlazi na receiveru (do petka popodne mi nije pri ruci da pogledam).
Ako je to identična stvar kao i crveno-zeleno-plava kombinacija, a boje se razlikuju samo radi jednostavnosti i preglednosti, onda mi nema smisla kupovat isti kabel samo s drugim bojama.

ma3x
08.03.2008., 20:17
JEL ITKO ZNA KOJI SVE PROGRAMI SE EMITIRAJU NA ASTRI. Nije bitno jesu li zaključani ili nisu. Meni to ne smeta. Samo me zanima popis. Hvala.

DeeGee
08.03.2008., 21:02
Imam pitanje, pa ako netko može pomoći ...
Dakle, živim u centru Zagreba, Amruševa, na 4-om katu, terasa gleda prema Sljemenu, ali nemam "visual" na odašiljač.
Imam Grundig Davio TV sa ugrađenim DVB-T prijemnikom.
Antena je sobna sa pojačalom.
Na 27 UHF ne lovi ništa.
Na 24 UHF lovi ton bez slike, a javlja da je signal 100% jačine.
U čemu je problem???
Plaćam kavu, pivu, čevap ...:s

leo4
09.03.2008., 08:30
Imam pitanje, pa ako netko može pomoći ...
Dakle, živim u centru Zagreba, Amruševa, na 4-om katu, terasa gleda prema Sljemenu, ali nemam "visual" na odašiljač.
Imam Grundig Davio TV sa ugrađenim DVB-T prijemnikom.
Antena je sobna sa pojačalom.
Na 27 UHF ne lovi ništa.
Na 24 UHF lovi ton bez slike, a javlja da je signal 100% jačine.
U čemu je problem???
Plaćam kavu, pivu, čevap ...:s

Ovako gledano, čini mi se da na 24-om loviš signal s CROATEL-ovog odašiljača. Taj signal se odašilje u kompresiji Mpeg4 koju tvoj DVB-t prijemnim ne može raspakirati. Dakle čuješ samo ton. Potrebno je uloviti (možda preko nekakve reflektivne zgrade) signal upakiran u Mpeg2 kompresiju a emitiran s odašiljača lociranog na sljemenu. Ne mogu tvrditi da sam u pravu ali eto pokušao sam savjetom. Motivacija ćevapi i piva nisu me inicirali u odluci!:D

kumenat
11.03.2008., 17:53
Imam problem sa diseqc sklopkom.
Može li mi neko napisati kako da podesim risiver da mogu gledati dva satelita istovremeno?

wob
11.03.2008., 17:58
Procitaj par stranica unazad ja sam u detalje sve objasnio za stelovanje diceqc sklopke za 2 satelita..

manzzini
12.03.2008., 14:45
Pitanje:
Imam analognu satelitsku na kući, sad bi htjela digitalnu
Koji mi dodatni elementi trebaju, jel je dovoljno uzeti digitalni prijamnik

wob
12.03.2008., 15:34
Uzmi dig. sat komplet cca 500 kn i zamjeni sa starim ..

myselF
12.03.2008., 17:50
Pitanje:
Imam analognu satelitsku na kući, sad bi htjela digitalnu
Koji mi dodatni elementi trebaju, jel je dovoljno uzeti digitalni prijamnik

uz njega trebas jos i LNB koji podrzava digitalni signal

kumenat
12.03.2008., 20:37
Hvala i pozdrav.

bero rakun
12.03.2008., 23:41
Pitanjce za vlasnike Infinity ST 1000C receivera ili one koji su s njima bili u doticaju pa znaju kako rade (wob):

Kad idem po listi programa (koju otvorim npr. s tipkom 'OK') smanjena slika u gornjem desnom uglu mi ima neprirodne boje tj. sastoji se od samo nekoliko boja tako da dominiraju zelena i ljubičasta (?). Kad odaberem program i povećan sliku ona bude normalna. Također, u onoj podjeli ekrana na 4, 9 ili 12 (ili koliko već) sličica sve sličice budu normalnih boja. Jel normalno za taj receiver da smanjena slika ima takve boje?

manzzini
13.03.2008., 08:02
Da, kupit ću digitalni komplet rađe. Hvala

kumenat
13.03.2008., 19:07
Ljudi pomagajte,
Ma mučim se sa podešavanjem diseqc sklopke, na strongu u opcijama sklopke ima 1.0 i 1.1 ,a na sklopki piše 2.0.
Dali to može kako raditi ili je potrebna druga sklopka.
Je li zbog toga neće ili nešto krivo radim?:confused:

wob
13.03.2008., 19:28
Prika torcida je zakon :-)

To ti nesto krivo radis ..

wob
13.03.2008., 19:29
bero nisam na to obraca paznju , tako da ti nebi znao rec.

josipar
13.03.2008., 20:32
Barba wob-e može li pitanje?

Nakon sto je izbor pao na plazmu 37pv 70 i razmišlja se o sistemu onkio 933 (izgleda dobra stvar), te o panasonicu s hd om 57 ili 55 idemo dalje.

U šibeniku živim i uselio sam u kuću pred 6 miseci,
imam postolje za sat i ormar blizu previđen za sat i provedenu instalaciju po sobama
max tv i to bi želio bolje pa pitam:
imali smisla stavljati sat sistem i šta time dobijam za par tisuća kuna investicije,
ne gledam filmove, pratim ligu prvaka i naša 4 programa ,
a želim bolju sliku?

wob
13.03.2008., 20:54
Sigurno da ti max tv ne moze ponudit sliku visoke kvalitete, upitna je uopce kvalitete njihova.

A sta ti sat hd receiver nudi ?
Nudi ti uz gomilu sat programa i dosta hd programa. kakvo je sada stanje i sta se sve od toga piratske gleda, jako malo.

Ali uvik se nesto gledalo, i kad se nesto ugasilo nesto se upalilo..

A utakmice , pogotovo lige petice imas na satelitu a na max tv ??

kronično naspavan
14.03.2008., 11:23
molim vas pomagajte. imam ss2 i nikako nemogu (neznam) dekodirati zaključane kanale. rade mi programi tipa Al Jazeera, BBC world i svi ostali koji nisu kodirani. a kad hoću gledati neki tipa discovery ch javlja mi ovu grešku
http://img291.imageshack.us/img291/3931/87877619ny6.th.jpg (http://img291.imageshack.us/my.php?image=87877619ny6.jpg)

imam instalirane sve potrebne pluginove. skinio sam najnovije softcam i v_keys
http://img253.imageshack.us/img253/7384/62592498ab8.th.jpg (http://img253.imageshack.us/my.php?image=62592498ab8.jpg)

neznam više šta da radim. pročito sam hrpu tutorijala i po ovome bi sve trebalo radit kako teba, ali iz nekog razloga to kod mene neće.
može i na pm

kLaZnAdAr
14.03.2008., 12:53
1.Trebao bi ti sam napraviti Auto-Update, samo moraš isključiti AutoECM u vPlug-u.
Probaj prvo to!
(malo pričakaj da ti nađe ključeve; dakle kad odabereš kodirani program otvori si vPlug i gledaj kaj se događa, traženje ključa može potrajati i nekoliko minuta-najčešće je ipak relativno kratko-no to ovisi od programa, odnosno u kojem je sustavu kodiran)
2.Napravi si pod-Folder za svaki plugin u diectory-u Plugins; Svaki plugin sa pripadajućim fileovima u odgovarajući folder.
Možda ti se u ovakvoj gužvi nešto "tuče".
Bez brige-radit će ti i tako.
Ja imam samo 2 podfoldera s2emu i vPlug.
Pošalji mi svoj mail na PM pa ti pošaljem još neke fileove ili sve, koje ja imam u svom vPlug folderu (ak trebaš i za s2emu).
Koliko se nazire; možda ti je i ovaj Discoveri u paketu za koji sustav kodiranja nije hackiran.

dane18
15.03.2008., 10:06
kao prvo, nemam pojma o antenama i svemu sličnom, tako da mi se nemojte smijat ako postavim neko glupo pitanje.
Vidio sam na "farmi" da su im donjeli nekakav digitalni reciver i sad oni mogu gledati Hrt i Novu super kvalitete, a s obzirom da je meni Nova koma, a Hrt ništ posebno, zanima me kak to sve funkcionira. Kaj mi sve treba od opreme i kolko para za sve to

leo4
15.03.2008., 10:38
kao prvo, nemam pojma o antenama i svemu sličnom, tako da mi se nemojte smijat ako postavim neko glupo pitanje.
Vidio sam na "farmi" da su im donjeli nekakav digitalni reciver i sad oni mogu gledati Hrt i Novu super kvalitete, a s obzirom da je meni Nova koma, a Hrt ništ posebno, zanima me kak to sve funkcionira. Kaj mi sve treba od opreme i kolko para za sve to

Pa, u biti pitanja ne mogu biti glupa! Glupi mogu biti samo odgovori!:top: Ja ne gledam farmu pa ti i ne bi znao odgovorit. Zasigurno netko hoće. I inače nemoj se sramiti pitati sve ono što ne znaš! Uvijek se nađe dobra duša željna podijeliti svoje znanje!:kava:

wob
15.03.2008., 12:34
Ne gledam farmu.
Farmu imam kod kuce... :D

Pretpostavljam da su im donjeli obicni dig. zemaljski receiver. cca 200kn.

Sad sve ovisi na kojem podrucju hrvatske zivis i dali do tebe dopire dig. zemaljski signal

dane18
15.03.2008., 18:34
Pretpostavljam da su im donjeli obicni dig. zemaljski receiver. cca 200kn.

Sad sve ovisi na kojem podrucju hrvatske zivis i dali do tebe dopire dig. zemaljski signal

a jel mi treba neka dodatna antena ili mi je dosta taj reciver?
živim 45 km od zagreba, prema sjeveroistoku :)

bero rakun
16.03.2008., 12:46
Wob, ajde molim te ako baš budeš u prilici ili slučajno znaš još nekog ko ima taj receiver (infinity ST 1000C) probaj saznat pa javi (znači zeleno ljubičasta smanjena slika u meniju, inače sve ok), ak ne nema veze.

Jel ima načina da se pv70 podesi da kad se upali ide direktno na komponentni, a ne da se mora upalit pa na 'AV' pa na 'COMPONENT' pa si onda tek na programima? Gledah upute od tv-a i mislim da to vrijedi za scart i hdmi, al komponentni ulaz ne.

Andrija_zg
19.03.2008., 00:01
KUMENAT--------- DiSEqC ima vise protokola 1.0 je za fiksne sisteme jedan . dva tri ili cetri satelitske pozicije
1.1 ja takoder za fiksne satelitske pozicije ali za prijem vise od 4 pozicije i za to ti treba drugacija sklopka)SUR od spauna ili sl.)
zatim imas DiSEqC 1.2 i 1.3 za pokretne sisteme.

DiSEqC 2.0 je laicki isto sto i 1.0 tako da se ne zabrinjavas da ti treba neka posebna sklopka.
U jednim od brojeva casopisa Sat-Multimedia je prikazana ljepo tabela tih protokola DiSEqCa pa ako zelis posalji u redakciju upita da ti posaljemo ili casopis ili samo te protokole.

wob
19.03.2008., 01:57
Evo napokon i moja mini blic recenzija GLOBALTEQA na hdtelevizija .com

http://img138.imageshack.us/img138/6874/img3704vc3.jpg (http://imageshack.us)

http://hdtelevizija.com/index.php/2008/03/19/prvi-combo-hd-receiver-na-nasem-trzistu-globalteq-sth700hd/

No13
19.03.2008., 07:51
Kako nisam nikad radio nista sa satelitskom opremom, potreban mi je savjet.
Namjeravam gledati samo englesko govorno podrucje ako igra neku ulogu u odabiru satelitske(takodje sport mi nije vazan).

Hocu da kazem da nisam laik sto se tice elektronike i PC-a (projektujem sam plocice i programiram mikrokontrolere a takodje relativno "dobro" poznajem i PC).

Mislio sam da uzmem recimo dreambox DM600 , prodaju ga u vemil-u, njihova trgovina nije daleko od mene.

Sta mi jos sve treba, koja antena i sve ostalo do kablova:).

Treba mi za istocni dio HR , takodje djelovi da su nabavljivi Osijek, Vinkovci.
Isto ako neko zna servisera koji prodaje djelove , namjesta sisteme u istoj okolici.

ivicaj
19.03.2008., 14:20
Imam pitanje o kablovskoj tv.
Kerman kabelska u iznajmljenom stanu u zgradi u Zg..pretplata vlasnice na osnovni paket. Vidio sam da Kerman ima ponudu nešto digitalnih kanala, HBO i Digi+, pa me čisto zanima da li mogu nekako zaobić proceduru pretplate i u vlastitom aranžmanu kupit neki dvb-c reciever...kako do ključeva? jel uopće pali ta procedura ili sam osuđen na ovih 44 kanala?

zh1
20.03.2008., 07:28
Ilegalno gledanje takvih sadržaja je podložno krivičnom gonjenju!!

MytByte
20.03.2008., 07:36
ja sam odavno odustao od kemijanja te vrste...previse truda i muke i izgubljenog vremena za nedovrsena rjesenja...kaj ti nije dosta 44 kanala...??? koje bi ti kanale htio jos gledati na DVB-C? mozes ionako gledati samo ono sto ti pusta b.net, a kljuceve za b.net-ov koding ne znam gdje ces naci osim ako netko iznutra ne pocen dilati, a i tada moras imati DVB-C receiver kojem se moze ubacivati kljuceve...sto ce te ionako kostati da ti to netko napravi a onda mozes uzeti i dodatni paket jer ionako ne mozes na kljuceve gledat bilo sto drugoi osim onoga sto ti pusta b.net....

kao sto vidis, muka ziva...

juventuzer
20.03.2008., 10:10
Pošto se nerazumijem u sustav funkcioniranja satelitske imam jedno pitanje? Imam već dugo seemore paket sa hrt programima preko satelita i sad bi htjeo uzeti digi tv za svoju sobu, ima li ikakve mogućnosti da spojim preko jednog kabla dvije satelitske?

ivicaj
20.03.2008., 11:27
...kaj ti nije dosta 44 kanala...??? koje bi ti kanale htio jos gledati na DVB-C?

Ma da se razumijemo i previše su mi ta 44. Od njih gledam možda 6-7.
Ali htio bi Eurosport 2 i ima neki sportklub kanal. Eeee kad bi se bar moglo birat :kava:

mozes ionako gledati samo ono sto ti pusta b.net, a kljuceve za b.net-ov koding ne znam gdje ces naci osim ako netko iznutra ne pocen dilati, a i tada moras imati DVB-C receiver kojem se moze ubacivati kljuceve...sto ce te ionako kostati da ti to netko napravi a onda mozes uzeti i dodatni paket jer ionako ne mozes na kljuceve gledat bilo sto drugoi osim onoga sto ti pusta b.net....

kao sto vidis, muka ziva...

Pretpostavljao sam da bi to moglo bit petljanje, a to em neznam em mi se neda. Zato sam i pitao:D

Kerman ne b.net..ali isti vrag

A problem mi je lovit vlasnicu stana da potpiše neki dodatni ugovor, a neznam kolko ću bit u tom stanu. Satelitska je nažalost aut-of-da kueščn...A tak mi se gleda hokej:mig:

inja777
20.03.2008., 21:25
kupila sam dig.satelitsku quadrovu... a pojma nemam o tome... složili su mi je neki majstori, šta ti ja znam, ali sad bi ja trebala programe složit... i mogu uhvatit samo neke blesave programe a ja bi eurosport, mtv, cartoon network itd. kako mogu to naći? trebaju mi nekakvi kodovi?
P.S.:molila bih malo detaljniji odgovor jer sam totalno neupućena u to...:(:confused:

leo4
21.03.2008., 06:00
kupila sam dig.satelitsku quadrovu... a pojma nemam o tome... složili su mi je neki majstori, šta ti ja znam, ali sad bi ja trebala programe složit... i mogu uhvatit samo neke blesave programe a ja bi eurosport, mtv, cartoon network itd. kako mogu to naći? trebaju mi nekakvi kodovi?
P.S.:molila bih malo detaljniji odgovor jer sam totalno neupućena u to...:(:confused:
Nisam siguran u ispravan redoslijed radnji! Ali čini mi se da se PRVO (odnosno prije kupnje) trebala ovdje na forumu postaviti pitanje: Što kupiti od sat opreme? Želja mi je gledati ….! Zasigurno bi dobila konkretnije odgovore nego na ovaj sada postavljen. S ovim što imaš (a zna se da imaš neki Quadrov komplet) možeš loviti samo otvorene (nekodirane) programe i to na jednom od satelita (možda i dva ako imaš dva LNB-a). Mislim da si redosljed radnji pobrkaka!:kava:

njezic
21.03.2008., 11:16
Wob, ajde molim te ako baš budeš u prilici ili slučajno znaš još nekog ko ima taj receiver (infinity ST 1000C) probaj saznat pa javi (znači zeleno ljubičasta smanjena slika u meniju, inače sve ok), ak ne nema veze.

Jel ima načina da se pv70 podesi da kad se upali ide direktno na komponentni, a ne da se mora upalit pa na 'AV' pa na 'COMPONENT' pa si onda tek na programima? Gledah upute od tv-a i mislim da to vrijedi za scart i hdmi, al komponentni ulaz ne.

Vidim da se dosta raspituješ za infinity st1000c. Ja ti mogu pomoći iz prve ruke, a vjerojatno si naletio na moje theme na više foruma...

Nabroji sva svoja pitanja i nedoumice pa ću ti odgovoriti, dakle 1.,2.,3.,...
:top:

Bok

dux981
21.03.2008., 15:09
Kako da napravim privatnu kabelsku mrezu (zemlja i satelit) za kucu. Naime htio bi preko jednog koaksialca gledat 30-ak kanala na tv-u a da nemam receivere u sobi.

MytByte
22.03.2008., 07:20
Ali htio bi Eurosport 2 i ima neki sportklub kanal.

Satelitska je nažalost aut-of-da kueščn...A tak mi se gleda hokej:mig:

A MaxTV??? Tamo od 1.4. krecu Eurosport 1 i 2 plus ide vec NASN koji prenosi uzivo citavu NHL sezonu ukljucujuci i Stanley Cup kao i SportKlub, s tim da je Sportklub + u dodatnom paketu i placa se extra...

naravno MaxTV ukljucuje i pretplatu na ADSL pored pretplate na TV uslugu...

Kuruza
23.03.2008., 16:37
Nisam siguran u ispravan redoslijed radnji! Ali čini mi se da se PRVO (odnosno prije kupnje) trebala ovdje na forumu postaviti pitanje: Što kupiti od sat opreme? Želja mi je gledati ….!:

Ovdje ima pravih znalaca,zato bih zamolio za pomoć!
Volio bih gledati Digijev satelit ali,naravno ne na pretplatu,pa molim koji
uređaj da kupim,tj koji ima dobru podršku za ukucavanje kodova a da nije
nešto skup?
Imam Max tv,na probni rok,nisam zadovoljan stalno šteka,pa ako šteka neka to bude besplatno.:top:
Svima tko slavi Sretan Uskrs!

wob
23.03.2008., 20:57
ide ti ljepo sa titlovima yumatu mx+

A moze i daw 1010

ivicaj
25.03.2008., 08:55
A MaxTV??? Tamo od 1.4. krecu Eurosport 1 i 2 plus ide vec NASN koji prenosi uzivo citavu NHL sezonu ukljucujuci i Stanley Cup kao i SportKlub, s tim da je Sportklub + u dodatnom paketu i placa se extra...

naravno MaxTV ukljucuje i pretplatu na ADSL pored pretplate na TV uslugu...

Ma nisam baš oduševlljen max tvom, iako mi imaju dobar izbor kanala, prije svega bi trebao uzeti i adsl...malo skupo :flop:

Nego, da li netko zna razliku između digitalne kabelske i analogne? :confused:
Kvaliteta slike? Iskustveno prije svega, ne teoretski.
Nude mi ovi moji provajderi uz neku nadoplatu 60- ak digitalnih kanala pa me interesira jel to šta valja ili je razlika neprimjetna.:s

zizaki
25.03.2008., 18:19
S obzirom da sam totalni laik po pitanju software-a molim za pomoc!!!
Imam Metabox III skoro godinu dana i kupio sam ga iskljucivo radi Premiera i sportskih programa....
Posto se svako malo mijenjaju kodovi tako i ja nosim reciver u trgovinu gdje sam ga kupio i oni mi ga uredno dekodiraju po cijeni od 50 kn....
kako je to bilo sve cesce,preskupo i zivciralo me odustao sam tako da sad imam uredaj koji lezi i kupi prasinu...
Molim NEKOGA tko se u ovo razumije da mi objasni sta trebam kupiti i kako sam dekodirati preko kompjutera????
ili ako postoji kakva kartica

H V A L A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

MytByte
26.03.2008., 06:13
Muke po sat piratstvu...hehe

zizaki
26.03.2008., 17:51
Muke su davno prosle ovo je sljedeca faza... ima li pomoci ili?????

spoky
26.03.2008., 18:34
vozdra,

ovako, vidim da nas ima dosta laika oko postavljanja ili podešenja prijemnika. Ako npr. kupim yumatu mx+ što moram dalje napraviti koji su koraci...
može li mi netko poslati kuharicu na PM ili mi se javiti da mi to složi uz nadoknadu naravno.

Hvala

zh1
26.03.2008., 19:20
Prvi korak bi bio da se registriraš na forum specijaliziran za sat.tv ,naprimjer http://perfectdigitalsat.com

zh1
27.03.2008., 07:01
Bilo je sinoć problema sa netom ,ovo je valjani link :http://perfect-digitalsat.com/forum/index.php

manzzini
28.03.2008., 09:47
Postavila sam Quadrov fta komplet, no hvatam uglavnom nizozemske i njemačke programe, niti jedan
talijanski. Kak da okrenem satelit??

nedst
30.03.2008., 15:44
popusti vide na stupu krug dva pa okreni prema zapadu tako da se onaj vrh gdje ide kabel pomakne 8 cm.zategni vide .nakon toga pretrazis satelit hotbird u menu -instalacija.ako ces fino podesit imas u meniju signal pokazivac pa zoves prijatelja na kavu on gleda u tv a ti okreces malo lijevo malo desno dok ne poraste do kraja:mig:(signal mislim)

goran07
30.03.2008., 17:42
pozdrav,, gdje naci kljuceve za DIGI TV na kojoj stranici??

opala
30.03.2008., 17:55
Odi na crosat.org/upload,i tamo se registriraj i naći ćeš sve što te zanima u vezi ključeva,pozdrav.

manzzini
01.04.2008., 13:04
popusti vide na stupu krug dva pa okreni prema zapadu tako da se onaj vrh gdje ide kabel pomakne 8 cm.zategni vide .nakon toga pretrazis satelit hotbird u menu -instalacija.ako ces fino podesit imas u meniju signal pokazivac pa zoves prijatelja na kavu on gleda u tv a ti okreces malo lijevo malo desno dok ne poraste do kraja:mig:(signal mislim)

uspjela

goran07
02.04.2008., 16:20
Odi na crosat.org/upload,i tamo se registriraj i naći ćeš sve što te zanima u vezi ključeva,pozdrav.

hvala

goran07
02.04.2008., 16:27
e ,, kupio sam MEGASAT 2000, receiver,prije sam koristio DIGIMAX,,imam dva LNB-a.i prije sam hvatao znaci ASTRU i HOTBIRD,sad sam znaci kupio ovaj MEGASAT 2000 i lik mi je slozio da mogu gledati DIGI TV,,sve super,kljucevi puknu,ja ih obnovim i to je to,ali problem je u signalu,slab je,a nekad ga i uopce nema,taj lik sto mi je prodao receiver je dosao to namontirati s onim svojim uredajem,ali kaze da nemoze biti bolji signal.da nisu kao LNB originali i da je to razlog,a sve sam to kupio kod njega prije 6 mjeseci,znaci tanjur >dva LNB-a,,, e sad ,,,u cemu je zapravo problem,u tom sto on tvrdi znaci da nisu odgovarajuci LNB-i ili. . . . . ? ? ? ? ? ? hvala na pomoci

wob
02.04.2008., 17:59
On pravda sebe jer ne mogu bit neodgovaraju lnb-ovi.
Danas svaki lnb ima 0.3 suma na sebi prema tome...

Ja pretpostavljam da on nema pojma zbog cega se to dogada i da ti je rekao da su neodgovarajuci lnb.
Ili pravda svoju grasku jer ti je postavio malu antenu u startu koja je bila prvotno namjenjena za astru i hot bird. A ti si poslje okrenuo na 1 w ?
I tu dolazi do problema. Antena je mala a za 1 w bi trebala bit minimalno 85 cm.

Znam da ce se sad javit dusebriznici i rec da digi.tv montira aluminij od 60 cm i da prolazi bez beda.
Istina je da prolazi ili ako signal nije ustiman do 90 % , prva kisa gubi se signal ! Ili dovoljno je malo jaci povjetarac da sliku reze...
Zbog toga ja prakticiram stavljat 90 cm za 1 w.

Ili ti je pomaknuo vjetar antenu i ti sad nemas signal. A on se popeo na krov i hebavao se sat vremena sa tim njegovim "pištavcem" i kad je vidio da je nesposoban, on ti rekao da ne valjaju lnb.
Eto..

Trece solucije nema ! :D

goran07
02.04.2008., 18:57
On pravda sebe jer ne mogu bit neodgovaraju lnb-ovi.
Danas svaki lnb ima 0.3 suma na sebi prema tome...

Ja pretpostavljam da on nema pojma zbog cega se to dogada i da ti je rekao da su neodgovarajuci lnb.
Ili pravda svoju grasku jer ti je postavio malu antenu u startu koja je bila prvotno namjenjena za astru i hot bird. A ti si poslje okrenuo na 1 w ?
I tu dolazi do problema. Antena je mala a za 1 w bi trebala bit minimalno 85 cm.

Znam da ce se sad javit dusebriznici i rec da digi.tv montira aluminij od 60 cm i da prolazi bez beda.
Istina je da prolazi ili ako signal nije ustiman do 90 % , prva kisa gubi se signal ! Ili dovoljno je malo jaci povjetarac da sliku reze...
Zbog toga ja prakticiram stavljat 90 cm za 1 w.

Ili ti je pomaknuo vjetar antenu i ti sad nemas signal. A on se popeo na krov i hebavao se sat vremena sa tim njegovim "pištavcem" i kad je vidio da je nesposoban, on ti rekao da ne valjaju lnb.
Eto..

Trece solucije nema ! :De da,,pa meni je antena 85 cm,i to sto ti kazes,mala kisica ili vjetar ode signal u PM!! a ovak kad je mirno vrijeme ,onada je od 9 % pa do 21 % . . . to je uzas!!znaci mislis da nisu lnb-i krivi vec promjer antene mora biti veci,ha??

HAL_9000
04.04.2008., 11:33
Kolika ti je antena ?
Kakav je multiholder?
Koji su lnb-ovi ?

Ako ti prodaje foru sa neorginalnim LNB-ovima onda radi bedaka od tebe.

freddie
04.04.2008., 12:56
Ja mislim da ti je ta antena od 85 za Zagreb i okolicu sasvim dovoljna , samo je pitanje gdje stanuješ.

wob
04.04.2008., 13:48
Antena od 85 cm je i vise nego dovoljna za 1 w

Mene zanima nesto , jel ti preko dana imas normalnu sliku sa digi tv a kad padne noc onda je nema, ili je uopce nema ?? No signal i preko dana ?

Mozda su stvarno lnb u k. Ali to je on trebao zamjenit, pa imas garanciju na to sta ti je on prodao i montirao.
Mislim kakve su to sheme ?
Ja covjeku zamjenim repro materijal i godunu dana ako je od montaze proslo.
Mislim, jedan lnb u veleprodaji njega dode 15 kn.
Ne znam zasto ti ih ne promjeni ako je do njih..

goran07
04.04.2008., 19:36
Kolika ti je antena ?
Kakav je multiholder?
Koji su lnb-ovi ?

Ako ti prodaje foru sa neorginalnim LNB-ovima onda radi bedaka od tebe.
e ovako.ispravak mali,antena mi je 80cm,u biti 82 vanjski rub,multiholder ti neznam sta je,a lnb-i su:INPUT:10,70-11,70GHZ
/11,70-12,75ghz OUTPUT:950-1,950 MHZ-1,100-2 150 MHZ
L.O FREQ:9,75/10,6 GHZ
NOISE:0,3 DB(MAX)
MODEL EHKF-3101A

goran07
04.04.2008., 19:39
Antena od 85 cm je i vise nego dovoljna za 1 w

Mene zanima nesto , jel ti preko dana imas normalnu sliku sa digi tv a kad padne noc onda je nema, ili je uopce nema ?? No signal i preko dana ?

Mozda su stvarno lnb u k. Ali to je on trebao zamjenit, pa imas garanciju na to sta ti je on prodao i montirao.
Mislim kakve su to sheme ?
Ja covjeku zamjenim repro materijal i godunu dana ako je od montaze proslo.
Mislim, jedan lnb u veleprodaji njega dode 15 kn.
Ne znam zasto ti ih ne promjeni ako je do njih..
gle ovako,ja ti imam signal ovakav,jacina signala je uvijek oko 80% ali kvaliteta signala je uvijek oko 10- 23 %,samo kad puse vjetar i kisa pada onda se signal gubi ili je jako slab ili ga uopce nema na nekima kanalima..

wob
05.04.2008., 08:47
gle ovako,ja ti imam signal ovakav,jacina signala je uvijek oko 80% ali kvaliteta signala je uvijek oko 10- 23 %,samo kad puse vjetar i kisa pada onda se signal gubi ili je jako slab ili ga uopce nema na nekima kanalima..

A cuj da sam ti ja radio to onda bi postupio ovako.
A mozes i njemu sugerirat.

Posto antena nije problem.
A da nisam siguran u lnb. Okrenio bi antenu na astru ili hot bird.
Ako bi tu dobio sliku, znaci da lnb nije u kvaru. I trazio bi uzrok negdje drugdje. Mozda u stelovanju antene. Postoje digitalni finderi koji pokazuju kvalitetu i jacinu signala pomocu led lampica u postotcima. Dovoljno ga je na vrhu antene kod lnb-a prikopcat i odmah vidjet koliko je signal jak , zatim usporedit s onim sta ti imas dolje u stanu na receiveru.

Ako bi ustvrdio da je do lnb. Promjenio bi ti lnb jer on kosta za montazera 15 kn u vpc. Ako je iole ozbiljan montazer.

Eto.. Ne znam do cega bi moglo drugo bit.
Do receivera nije.
Do kabela nije.
Do disecq sklopke nije.
Do multiholdera , nije :-)

Ostaje jedino lnb ili podesit antenu. Nema trecega

by_the_way
05.04.2008., 14:32
Moze bit i do Software-a, promjeni Software pa vidi da li ces nesto dobiti, al prije toga provjeri : lnb, kabl, konektore

wob
05.04.2008., 15:29
da je iole ozbiljan montazer to sam triba vidit i rijeseno sve za sat vremena

goran07
05.04.2008., 15:41
A cuj da sam ti ja radio to onda bi postupio ovako.
A mozes i njemu sugerirat.

Posto antena nije problem.
A da nisam siguran u lnb. Okrenio bi antenu na astru ili hot bird.
Ako bi tu dobio sliku, znaci da lnb nije u kvaru. I trazio bi uzrok negdje drugdje. Mozda u stelovanju antene. Postoje digitalni finderi koji pokazuju kvalitetu i jacinu signala pomocu led lampica u postotcima. Dovoljno ga je na vrhu antene kod lnb-a prikopcat i odmah vidjet koliko je signal jak , zatim usporedit s onim sta ti imas dolje u stanu na receiveru.

Ako bi ustvrdio da je do lnb. Promjenio bi ti lnb jer on kosta za montazera 15 kn u vpc. Ako je iole ozbiljan montazer.

Eto.. Ne znam do cega bi moglo drugo bit.
Do receivera nije.
Do kabela nije.
Do disecq sklopke nije.
Do multiholdera , nije :-)

Ostaje jedino lnb ili podesit antenu. Nema trecegaa gle,vjerojatno nisu lnb-i u kvaru posto sam pola godine gledao hotbird i astru bez problema uz full signal i sad su ti isti lnb-i na anteni,jer ja sam si to sam slozio prvi put,i nasao signal za astru i hotbird bez problema,onda sam uzeo ovaj novi receiver i nisam mogao sam naci siglnal od satelita za DIGI TV.,onda sam njega zvao i on je jedva nasao signal uz onaj svoj uredaj,al vec sam rekao kakkav signal,jako slab,i kaze mi da nezna ni sam u cemu je problem,vjerojatno zato sto nisu LNB-I "original,u paketu",,,,

wob
05.04.2008., 19:45
a nije iskljuceno ni da je Tuner u receiveru.

kLaZnAdAr
05.04.2008., 23:38
Ako je jačina signala 80%, a kvaliteta 10-20%, ako je sve radilo OK do spajanja novog receivera, onda "smrdi" tuner u receiveru.
Instalater je očito sa svojom "zujalicom" našao dovoljno jak signal za DIGI; ako je signal na 80%.
'Ajd probaj posudit', pa spojit neki drugi receiver (ako imaš mogućnost), pa da vidimo rezultat.

goran07
06.04.2008., 08:42
ej ljudi,ne razumijem se bas u to sta je tuner,ja imam ovaj drugi receiver DIGIMAX metabox s kojim sam gledao ASTRU i HOTBIRD, i on je radio super,ako njega spojim sta mogu vidjeti,?? jer ako moram vrtjeti antenu onda cu izgubiti i ovo malo signala,,, ako moze malo objasnjenje sta je tuner,,,hvala......

MytByte
06.04.2008., 08:47
tuner=receiver

amadeusvk
06.04.2008., 13:33
Evo pitanja:
Postavljam antenu, majstor će odradit posao, al ipak me zanima što mi sve treba;
Kupio sam antenu i planiram uzet još jednu, spajao bih zajedno
YAGI TV MAX UHF MAXI
http://img98.imageshack.us/img98/9320/lkllfw1.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=lkllfw1.jpg)
• Kanali : UHF 21 - 69
• Frekvetni opseg: 174-230 MHz , 470-862 MHz
• Impendancija: 75 Ohm
• Broj elemenata: 44
• Dobitak: 18 dB
• Odnos naprijed / nazad : 26 dB
• Širina glavne latice: H 30° / V 33°°
• Dužina antene: 236 cm
• Polarizacija: Horizontalna / Vertikalna

+
YAGI UHF AV-925
http://img241.imageshack.us/img241/4721/jjjak7.th.jpg (http://img241.imageshack.us/my.php?image=jjjak7.jpg)
• Frekvencija : 470~862 MHz
• Kanali : 21-69
• Impedancija : 75 Ohm
• Broj elemenata : 43
• Dobit 9.5-15 dB
• Odnos naprijed-nazad : 28 dB
• Širina glavne latice : H32°/V35°
• Dužina : 1045 mm

Dal je to ok?
Mogu li svi TV u kući ići na taj jedan sistem?

wob
06.04.2008., 14:43
Dobre su to antene.
Radio sam sa tim antenama i ok su.
A dali one mogu ic na sustav u kuci to ovisi koliko je televizija u kuci ? Nije 15 ? :D

Opet ovisi i o polozaju, i sta bi zelio gledat, kao i dali ide satelitski sustav jos uz to.

Pozz..

goran07
06.04.2008., 19:50
signal rjesen,,,, 70 % J U U U U H H H H H U U U U U U U U ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Constatinopol
07.04.2008., 11:26
Zemaljske Antene!

Lani smo pričali o krovnim antenama-ribljim kostima,pa je netko rekao da je signal ispod crijepa isti kao i iznad-i bio je u pravu!!!

Postavio sam antenu na tavan,metar ispod krova i slika je čista ko suza za: HRT1,HRT2,RTL,Nov@ i Kanal A. Slo1,slo2,Otv,Z1 i Plus Kanal (Jatrebarsko) su solidni ali sa snijegom.

Ja prezadovoljan!!!

ps-lokacija je Karlovac ;)

wob
07.04.2008., 12:10
signal rjesen,,,, 70 % J U U U U H H H H H U U U U U U U U ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

bas ljepo.
Kako ?

goran07
07.04.2008., 15:11
bas ljepo.
Kako ?

kako?pa malo sam zakrenio lnb.ma gledaj,ja sam si do sad one stare antene sam riktao i nadem signal,ali sad nisam nista htjeo dirati posto su "strucnjaci"to montirali i jos su imali onaj pistavac ,pa reko valjda su oni dali sve od sebe da nariktaju kako treba.ali ocito nisu,,,,,

azeljak
07.04.2008., 21:27
Imam jedno vrlo delikatno pitanje. Nedavno sam malo vrtio kanale po tv kad za čudo tamo euro sport pa mtv nacional i jos neki. malo je losija slika pa bi kupio neko pojačalo. Ja predpostavljam da signal dolazi iz moje zgrade jer susedi imaju neku kabelsku. Dali bi se slika popravila i kakvo pojacalo da kupim?

slesnjak
18.04.2008., 08:49
bok
jedno pitanje. nisam baš neki stručnjak za satelite pa me zanima prijem europskih programa putem satelita na bliskom istoku.
uskoro selim u qatar, pa me zanima dali tamo mogu gledati europske programe outem nekog satelita, ili još bollje pošto ovdje u hrvatskoj imam digi tv, dali je možda moguće da ponesem reciver i da gledam digi tv tamo??
hvala

Laserr
18.04.2008., 19:10
Pozdrav svima, kupio sam Pioneer plasmu 427-XD sa ugrađenim DVB-T tunerom, lokacija Stari Savski most (Kajzerica), gledam direktno na Sljeme, ali u zgradi sam prikopčan na zgradinu antenu koju još koristi 30 stanova. Na toj anteni se emitira 24 programa (zemaljski HRT 1-2, Nova, RTL, Z1, OTV i ostali satelitski standardni programi). Kada pokušavam skenirati digitalne programe, nema niti signala niti išta tuner pronalazi.
Slika na analognom tuneru je prihvatljiva. Što da napravim, da uspijem uhvatiti digitalni signal i gledam digitalni signal? Trebam li kupiti neku kućnu antenu. Ne mogu vući kablove po zgradi jer mi to ostali stanari sigurno neće dopustiti. Molim Vas za savjet jer sam u tome laik. Hvala unaprijed svima.

wob
18.04.2008., 20:23
bok
jedno pitanje. nisam baš neki stručnjak za satelite pa me zanima prijem europskih programa putem satelita na bliskom istoku.
uskoro selim u qatar, pa me zanima dali tamo mogu gledati europske programe outem nekog satelita, ili još bollje pošto ovdje u hrvatskoj imam digi tv, dali je možda moguće da ponesem reciver i da gledam digi tv tamo??
hvala

Mislim za dolje da ti treba malo veci promjer antene ali sigurno da mozes pratit nase satelite.

A dali mozes odnjet dig tv rewceiver , a mozes. Ti probaj :D

wob
18.04.2008., 20:31
Pozdrav svima, kupio sam Pioneer plasmu 427-XD sa ugrađenim DVB-T tunerom, lokacija Stari Savski most (Kajzerica), gledam direktno na Sljeme, ali u zgradi sam prikopčan na zgradinu antenu koju još koristi 30 stanova. Na toj anteni se emitira 24 programa (zemaljski HRT 1-2, Nova, RTL, Z1, OTV i ostali satelitski standardni programi). Kada pokušavam skenirati digitalne programe, nema niti signala niti išta tuner pronalazi.
Slika na analognom tuneru je prihvatljiva. Što da napravim, da uspijem uhvatiti digitalni signal i gledam digitalni signal? Trebam li kupiti neku kućnu antenu. Ne mogu vući kablove po zgradi jer mi to ostali stanari sigurno neće dopustiti. Molim Vas za savjet jer sam u tome laik. Hvala unaprijed svima.

Po tome sta si rekao da imas mi se cini da je u pitanju nekakva stara kablovska u zgradi ? :ne zna:
Uglavnom, kupi kucnu antenu, mozes smart box 36 db pojacalo u sebi ima, simpa je! Malih dimenzija i mozes je skrit bilo gdje. kosta ti cca 60 kn.
prikopcaj na plasmu i trebala bi nac dvbt signal.

Laserr
18.04.2008., 21:41
Po tome sta si rekao da imas mi se cini da je u pitanju nekakva stara kablovska u zgradi ? :ne zna:
Uglavnom, kupi kucnu antenu, mozes smart box 36 db pojacalo u sebi ima, simpa je! Malih dimenzija i mozes je skrit bilo gdje. kosta ti cca 60 kn.
prikopcaj na plasmu i trebala bi nac dvbt signal.

Wob, što bi mi sa forum bez tebe? Hvala ti na pomoći. Jel taj Smartbox prodaje Kvark ili to ima za kupiti u bilo kojem computer ili ekektro shopu? Važno je da ej 36 db?

Laserr
19.04.2008., 09:58
Danas sam ujutro obišao HG Spot u Zagrebu i Chipoteku. Nitko od njih nema 36 db antenu koja lovi digitalni signal. Svi oni imaju pretpotopne antene koje su se koristile prije 20 i kusur godina samo što one love i analogni i digitalni signal. Gdje kupiti i kakvu antenu kupiti da je malih dimenzija koja ne nagrđuje cijeli stan? Zar je moguće da niti jedan proivođač nema neku malu antenu koja je normalnog izgleda, dimenzija i dizajna?

wob
19.04.2008., 11:33
Ma sve ti je to isto.
Svaka kucna mala antenica ti ima pojacalo u sebi.
Vise manje..

Da , smart box ti je dobavljac KVARK pa ako imas gore ducan od njih pogledaj.
Inace, je antena malih dimenzija i vizualno figura. Ima pojacalo s potencijometrom .
To bi ti trebalo pomoc. Ja cili split city pokrivan s njom..

DoomsdayST
19.04.2008., 12:02
Danas sam ujutro obišao HG Spot u Zagrebu i Chipoteku. Nitko od njih nema 36 db antenu koja lovi digitalni signal. Svi oni imaju pretpotopne antene koje su se koristile prije 20 i kusur godina samo što one love i analogni i digitalni signal. Gdje kupiti i kakvu antenu kupiti da je malih dimenzija koja ne nagrđuje cijeli stan? Zar je moguće da niti jedan proivođač nema neku malu antenu koja je normalnog izgleda, dimenzija i dizajna?

E, zna ti tu bit vrlo interesantnih stvari...
Kupija san prvo bija VIVAX DVB-T receiver, shit, i HAMA 36db antenu ovu...

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4170082

Sve je radilo... Onda san kupija Neotionbox-a 601T i tija san malo lipšu antenu... Ali, nigdi ništa pametno... Pa reko, iden kupit Philips antenu, biće bolja nego Hama... Pa ti kupin ovu od 38db...

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4170052

Ništa... Receiver neće nađe ništa... Spojin Hamu, sve radi... Vratin antenu jer možda nije ispravna, donesen drugu, ista stvar... A sa Hamon radi... I tako ti ja vratin Philips antenu, i uz doplatu uzmen ženi peglu... :zubo:

Uzeja san onda ovu Quadro od 39db... Radi bez greške...

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=20138

Interesantno, koji put ti pojačalo smeta... Frend je na Pujanke kupija isti taj Vivax i tu Quadro antenu... Kad je upaljeno pojačalo, signal je na cca. 96% kvalitete, moraš pazit kako je i di okrenuta (jeli polarizacija vertiklna ili horizontalna), i ako se oko nje i isprid nje šeta, signal varira...
Kad tu istu antenu isključiš pojačalo, kvaliteta signala je 99%, nema veze kako je i put di okrenuta, nema veze jel šetaš oko i isprid nje... Pa ti budi pametan... :zubo:

Zato, možda ti je najbolje uzet ovu indoor Kathrein DVB-T antenu šta ima GSM filter u sebi iako nije baš jeftina... Iz svog iskustva mogu ti reć da to najviše 'ebe klasične sobne antene... To i svi drugi elektromagnetski šokovi (paljenje-gašenje klime, frižidera, svitla), iako najduže traju šokovi od GSM-a ako je blizu antene... A to šta pojačalo nije baš prejako, možda ne bude nikakav problem, poučen iskustvom sa Philipsom di nema dosta signala i Quadrom sa isključenim pojačalom kad ima dosta signala... :ne zna:

Znači, ova Kathrein BZD30 antena...

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=41039

Imaš podatke i uputstvo ovde...

http://www.kathrein.de/servicede/produktsuche.cfm?id=561&sprache=gb

Dobro je šta ne moraš tražit utičnicu za nju, podržava napajanje priko receivera, 5 volti...

:top:

Laserr
20.04.2008., 06:59
Puno hvala na savjetima. Kupio sam jučer u Vemilu Philips malu tanku antenu od 20db i sakrio je iza plazme tako da se uopće i ne vidi. Skenirao sam progame i sada imam HTV 1, HTV2, RTL i NOVA TV. Izbacio mi je scan tv-a još HTV plus, no na njemu imam samo zvuk. Kako doći do slike na HRT plus?????? Također, scan je izbacio još nekoliko testnih programa ali zvuka ima, ali nema slike. Da li je to OK?

DoomsdayST
20.04.2008., 07:32
Ima tona, nema slike... :zubo:

Sve je OK, u pitanju je MPEG4 signal koji ti tvoj DVB-T tuner ne može dekodirat... :top:

Laserr
20.04.2008., 21:28
Ima tona, nema slike... :zubo:

Sve je OK, u pitanju je MPEG4 signal koji ti tvoj DVB-T tuner ne može dekodirat... :top:

Thnx. Žao mi je HRT plus programa? Ima neki štos da dobijem sliku bar za taj program?

DoomsdayST
20.04.2008., 23:07
Štos, a...? :zubo:

A, ima, kupiš MPEG4 HD DVB-T ili combo receiver za 2-3 k kn i eto... :zubo:

Ili ako ti plazma ima neki utor za dodatnu karticu, možda možeš nać taj dekoder na takvoj kartici, nešto povoljnije... Ili, ako je to isti HRT+ koji se emitira priko satelita HotBird6, uzmeš HRT SAT karticu, sat FTA receiver sa viacsess (mislin) camom, sat antenu i monoblock LNB, uperiš put Astre i Hotbirda, pa dobiješ stotine FTA programa i cili HRT priko satelita, pa tako i HRT+, a i dosta naših radio stanica... :zubo:

Dobar štos, a...? :zubo:

Sorry, kasna ura, a ja krepan, pa tako i krepa smisao za humor... :rofl:

scorpion31
21.04.2008., 13:51
Thnx. Žao mi je HRT plus programa? Ima neki štos da dobijem sliku bar za taj program?

stvarno šteta što ne možeš gledati hrt +,jer taj program je toliko dobar da se ne mogu cili dan odvojiti od tv-a,a pogotovo im je dobar nočni program :lol:

sanandreas
21.04.2008., 14:38
Sve znam ama baš sve kartice moduli dekoderi reciveri antene ugradnje sve .......................:s

mene bi zanimalo...
razmišljam o kupnji satelitske, jer sam na kablovskoj trenutno i slika mi je loša
nego kod par ljudi primjetih da uglavnom love istočne zemlje
a mene zanima britanija, španjolska, francuska, italija, njemačka...
a to nekako svi skoro pa da i nemaju na satelitskoj, ako jedan program love :confused: naravno izuzev njemačke, od njih ima i previše :rofl:
pa me zanima što moram napraviti da lovim njih
da ne kupujem pa da kupim krivo
molim te pomozi :)

sanandreas
21.04.2008., 19:48
^
e da, svačiji je komentar dobrodošao :mig:

Andrija_zg
21.04.2008., 22:21
sanandreas
Prvo razmisli koje bi programe volio gledati?
Da li su oni kodirani i u kojem sistemu su kodiranja?
Da li se to moze kupiti legalno ? ako moze piratski kako i sa cime?
Koji su to satelitske pozicije?
BAci pogled na stranicu www.sat-multimedia.hr tamo imas uglavno sve te stvari uz recenzije satelitske i zemaljske opreme.
Obavezno bi ti preporucio neki specijalizirani ducan u kojem se to prodaje. Jer ima vrlo malo trgovaca koji znaju sve sto te zanima i da nisu samo da ti nesto uvale.

Andrija_zg
21.04.2008., 22:24
Laserr

Ostaje ti samo varijanta preko satelita za HRT plus jer kako stvari stoje za sada preko DVB-T-a ti treba HD zemaljski prijemnik a uz to Croatel je morao ugasiti svoje odasiljace.

Hrvatska
22.04.2008., 00:50
Jel mi moze netko reci kako da gledam premiere u njemackoj ali na crno

dinval
22.04.2008., 13:19
Sve znam ama baš sve kartice moduli dekoderi reciveri antene ugradnje sve .......................:s

pitanje u naslovu?

Laserr
22.04.2008., 22:51
stvarno šteta što ne možeš gledati hrt +,jer taj program je toliko dobar da se ne mogu cili dan odvojiti od tv-a,a pogotovo im je dobar nočni program :lol:

A ti si ovako malo vickast dečko, ha...?

Andrija_zg
27.04.2008., 09:39
Hrvatska

:-))
moras imati neki satelitski prijemnik koji ima mogucnost ubacivanje emulacije(piratskog) softvera. Imas ih citavu hrpetinu sa kojim ato mozes. Skoci u neki specijalizirani ducan i naci ces ih. Razlika je dosta u modelima koji se prodaju tu i kod tebe tako da je tesko nesto preporuciti.

HAL_9000
28.04.2008., 20:20
Od njemakih modela uzmi Koscom ili Edision, imaju dobru podrsku za premiere

Chain
30.04.2008., 14:53
sta je sa ss2 karticama...kad sam kupio bilo je super...ima tome vec dugo...onda su svi dobri anali bili zakljucani, i od onda nisam nista gledao. Jel se promijenilo sta od onda?

by_the_way
30.04.2008., 15:37
ma i sa ss2 karticama je isto kao i sa resiverima, uglavnom se sve isto gleda...

Hrvatska
30.04.2008., 20:07
Hrvatska

:-))
moras imati neki satelitski prijemnik koji ima mogucnost ubacivanje emulacije(piratskog) softvera. Imas ih citavu hrpetinu sa kojim ato mozes. Skoci u neki specijalizirani ducan i naci ces ih. Razlika je dosta u modelima koji se prodaju tu i kod tebe tako da je tesko nesto preporuciti.

Imam digitalnu ali neznam koji software treba ubaciti i gdje mogu uopce naci te software. hvala unaprijed

kiko16
30.04.2008., 20:09

mene zanima jel se mogu progrrami odkodirat bez kartie

kiko16
30.04.2008., 20:11
Imam digitalnu ali neznam koji software treba ubaciti i gdje mogu uopce naci te software. hvala unaprijed

odi na satupload.zip ako se ne varam i ulo ggiraj se imas sve softwere tamo za besplatno i sve alate za ubacivati softwere i kljuceve uzivaj

Hrvatska
30.04.2008., 20:11
Imam opentel ods 4100 pvr i zanima me jel mogu gledati preko njega premiere (na crno) i kako

Hrvatska
30.04.2008., 20:13
odi na satupload.zip ako se ne varam i ulo ggiraj se imas sve softwere tamo za besplatno i sve alate za ubacivati softwere i kljuceve uzivaj

jel to web stranica ili

kiko16
01.05.2008., 20:12
jel to web stranica ili

je to ti je web stranica tamo skidas sve potrebno za digitalnu satelitsku

plagra
05.05.2008., 09:59
Trebala bi pomoć oko postavljanja satelitske antene..da li zna netko majstora za postaviti satel.antenu a da nije pretjerano skup?Hvala puno!!Može i pp ako netko ne želi reklamirati.

marioreni
05.05.2008., 13:57
evo čitam da će HRT šibat europsko u HD-u ali mpeg4....pa kako da mi to pratimo sa ovim dvbt mpeg2 tunerima? ovaj mpeg4 tuner puno košta i nema ih baš a u telke se baš i ne običavaju ugrađivati dvbt mpeg4 tuneri....btw takve telke nisu ni jeftine...

xpvista
05.05.2008., 20:00
Imam satelitski prijamnik Silver line X. Zanima me je li se može s pomoću kabela RS 232 dekodirati satelitske programe? Ako može, kako? Ako ne, postoji li neki drugi način i koji?

Po ovom pitanju sam totalni neznalica, pa vas molim da mi ne zamjerite na ovakvim pitanjima.

plagra
06.05.2008., 16:26
Plizzz ljudi da li zna netko kakvog majstora za postaviti satelit..može i pp da se ne reklamira...

kLaZnAdAr
06.05.2008., 20:58
Pa za početak napiši odakle si, ako već želiš da ti se pokuša pomoć.
Kaj, da ti netko iz Makarske natipka servis za montažu!?

plagra
07.05.2008., 09:56
Zapadni dio grada Zg.Zato sam i napisala da se broj mob šalje na pp ako netko zna koga pa ću čovjeka nazvati..i malo lakše,ne mora se biti tako oštar..

kLaZnAdAr
07.05.2008., 21:39
Nisam bio oštar; sorry ako je tako ispalo :brukica:, ali ponavljaš post 2x, a ne natipkaš odakle si.
Već imaš antenu ili tek kupuješ?
Kako god, možeš probati npr. ovdje (http://www.asg-elektronika.hr/satelitski.html), ovdje (http://www.dom.com.hr/gradjevinski_radovi/instalacije/antenske_instalacije/tvrtke-firme-obrti-poduzeca-za-antene-i-antenske-instalacije.dom) ili ovdje (http://www.mp-elektronika.hr/html/sat.htm) :kokice:

Sretno! :mig:

plagra
08.05.2008., 11:10
Ma sve ok..Tek kupujemo antenu i nismo se još ni odlučili koju bi a htjeli bi naći nekoga da nam postavi a da nas ne odere.Hvala puno,pogledat ću linkove!!!Hvala!!!

plagra
08.05.2008., 11:22
Evo pogledala sam linkove i ako te mogu pitati da li znaš da li je dobra ova sat.antena

2 Sat. komplet PROTEK 9100FTA

- Komplet za prijem dva satelita u koji je uključen
- Digitalni satelitski receiver PROTEK 9100FTA
- (namijenjen gledanju slobodnih programa i kodiranih )
- Satelitski tanjur TV-MAX 85cm
- 2 kom. LNB SINGLE MTI 0,3db
- Multiholder za TV-MAX antenu
- Diseq sklopka - Switch
- F-Konektori za kabel 6 kom.
- Koaksijalni kabel (20 metara)
- Zidni nosač za satelitski tanjur

Bilo kakav savjet je dobrodošao..hvala puno..

zh1
08.05.2008., 11:34
Uzmi si daw ili yumatu ili victory(tv max 5500) jer je tu sigurna softverska podrška za ubuduće a nisu skupi aparati . Ili eventualno protek 9600ip ako želiš gledati "zabranjeno voće" bez ikakvih posebnih poštelavanja.

plagra
08.05.2008., 19:40
Hvala puno na savjetu,danas smo saznali za digi tv pa se malo premišljamo..Danas sam čula ovo što si napisao za tv max 5500,pa čak razmišljamo ili to ili taj digi tv.Hvala puno!!!

kLaZnAdAr
08.05.2008., 21:16
DIGI ćeš plaćati svaki mjesec i imaš određeni broj programa u određenom paketu.:ne zna:
IMHO bolja je neka 2. opcija pa zato nisam spominjao DIGI iako sam imao spreman link za postanje.
Kako kaže zh1; tako možeš hvatati npr. njemački Premiere paket (hrpa sporta, novih filmova, serija) i hrpu drugog "zabranjenog i nezabranjenog voća";stotine i stotine programa pa sama biraj i slaži Favorite Liste itd., a s DIGI-jem :rolleyes:...ja osobno nebi, osim ako ti za tih nekoliko programa nisu bitni HR subtitle-ovi.
Stvarno nije komplicirano s kodovima/ključevima i mislim da je isplativije, ali...to je samo moje mišljenje!

plagra
09.05.2008., 13:04
Hvala puno puno na mišljenjima i savjetima..dobro su nam došli a izbor je pao na taj digi tv ipak(zasada)pa ćemo vidjeti u budućnosti, možda ipak dođe i sat.antena!!U pon.nam dođi instalirati.Hvala vam još jednom puno!!Pozdrav!!

STINGer
09.05.2008., 17:22
Da li ova prva kartica (DIGITALB) može raditi preko Neotion 601 receivera?

http://sky-contact.hr/v5/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=98

wob
09.05.2008., 17:45
ne..

STINGer
09.05.2008., 18:11
ne..

Najjeftinija solucija? A po mogućnosti da se može jadnako lako ubacivati ključeve i liste kao i u N601?

wob
09.05.2008., 18:20
Najjeftinija solucija? A po mogućnosti da se može jadnako lako ubacivati ključeve i liste kao i u N601?

A slusaj.
Ja sam to rekao da ne moze , onako po difoltu.
Trebalo bi vidjet dali se u njega moze ubacit kakav emulator za conx. Ali mislim da ne.

Najbolje ti je rijesenje.
Opticum 4100 trs. comobo

Ima ti i za zemlju i satelit i conax sustav u sebi.
Otvara albance !
I ima ti jako dobru podrsku na netu jer je klon od yumatu mx+

Hrvatska
09.05.2008., 21:41
Jel mi netko moze reci gdje mogu naci software za premiere

zdenis
09.05.2008., 21:49
Jel mi netko moze reci gdje mogu naci software za premiere

A za koji reciver?:ne zna:

kLaZnAdAr
09.05.2008., 23:33
Ovdje (http://www.crosat.org/aploud/index.php) ima SVE, pa neka se logira i potraži za koji uređaj mu treba EMU i KEYS (ima i upute za uređaje i rad s njima).

STINGer
10.05.2008., 11:39
Nešto sam načuo da će i Premiere biti uskoro mrtva? Da li je to istina? Jest da je nogometna sezona završena, ali nedostajati će mi F1 :(

zh1
10.05.2008., 11:59
Biti će Premiere i dalje ,samo što će ići u nagri3 i nds-u !!

STINGer
10.05.2008., 14:05
Biti će Premiere i dalje ,samo što će ići u nagri3 i nds-u !!

Ma nisam mislio da neće postojati, već da je nećemo moći gledati...

zdenis
10.05.2008., 19:51
Neko vrijeme če izdržati nagra3 a onda če se i to probiti kad tad

Hrvatska
10.05.2008., 21:43
A za koji reciver?:ne zna:

Imam Opentel ods 4100 pvr ali to nije bitno.
Ja bi si novi uzeo ali neznam na koje se mogu staviti te software i prije svega kako. Negdje sam citao da se sa null-modem kablom spoje pc i reciver pa se ta software prebaci. Pa ako mi netko moze opsirnije to opisat bio bi mu jako zahvalan. :top::)

zh1
11.05.2008., 10:32
Pa ako mi netko moze opsirnije to opisat bio bi mu jako zahvalan. :top::)

To je malo preopširno štivo za ovdje, pored toliko foruma specijaliziranih za satelitsku tv. Upiši u google sat.tv forum i i imaš danima što čitati ,da sad ovdje ne reklamiram direktno.

nikofc
18.05.2008., 21:41
ako trebate ključeve za satelitsku www.crosatelite.com/upload

satelitski forum www.crosatelite.com/forum

(nadam se da sam pomogao, i nemojte mislit da reklamiram)

rirobi
19.05.2008., 16:26
molio bih pomoc... imam digitallworld reciver SFT-1010E i nemogu skoro niti jedan program gledat. na sluzbenij stranici od digitallworlda skinem zadnji fail sa kodovima ali bude prazan. Ako neko mozda zna kako se ti kodovi obnavljaju da mi pomogne.

Hrvatska
19.05.2008., 17:39
Jel zna netko gdje mogu naci Hrvatsku kartu za navigaciju (Tom Tom One)................

by_the_way
19.05.2008., 18:28
molio bih pomoc... imam digitallworld reciver SFT-1010E i nemogu skoro niti jedan program gledat. na sluzbenij stranici od digitallworlda skinem zadnji fail sa kodovima ali bude prazan. Ako neko mozda zna kako se ti kodovi obnavljaju da mi pomogne.

http://www.crosat.org/aploud/index.php?PHPSESSID=e8ab6e7156107324630049608ac3a5 1d&direction=0&order=mod&directory=DIGITALL%20WORLD%20ZONE

rirobi
20.05.2008., 16:46
http://www.crosat.org/aploud/index.php?PHPSESSID=e8ab6e7156107324630049608ac3a5 1d&direction=0&order=mod&directory=DIGITALL%20WORLD%20ZONE

naso sam i program i kako to ubacivat u reciver ali kad ubacim opet nista jer su kodovi iz 4mj, je znas mozda jos neku stranicu ili ce valjda uskoro obnovit sadrzaj:confused:

zh1
20.05.2008., 18:09
Ovdje imaš najažurniji update ključeva!!
http://perfect-digitalsat.com/forum/index.php

rirobi
21.05.2008., 16:14

HVALA :s:s, puno mi je pomoglo

cd-rom
26.05.2008., 18:53
ej ljudi ovako planiram uzimtai satelitsku i digitalni resiver pa me zanima d li cu moci gledati npr. rts ili onu satelitsku verziju rts sat i ostale programe(b92,pink,nova,rtl) kao sto ih gledaju ljudi u maticnim zemljama.
i da li strani programi imaju titl?

cd-rom
27.05.2008., 17:35
e ovako nesto sam u meddjuvremenu saznao (ne zahvaljujuci vama ne brinite se:))
pa ovako ako okrenem satelit na intelsat radi digi tv-a koliko cesto na net trebam traziti kljuceve odnosno koliko cesto se mijenjaju.
i nikako da nadjem sta bi imao ako dvije antene okrenem na astru i hotbird od programa.
s druge strane koji su programi na intelsatu.

kLaZnAdAr
27.05.2008., 22:04
...i nikako da nadjem sta bi imao ako dvije antene okrenem na astru i hotbird od programa.
s druge strane koji su programi na intelsatu.

Ovdje (http://www.lyngsat.com/) sve vrvi od informacija koje tražiš...

dr duca
27.05.2008., 22:55
Da li se preko dig satelitske može gledati išta u hd-u?

kLaZnAdAr
27.05.2008., 23:25
Sa odgovarajućom opremom (tu mislim na DVB-S2 receiver)-da.

dr duca
28.05.2008., 10:57
Što, koliko košta oprema, elaboriraj malo, molim te...
Što je sa američkim programima koji sve vrte u hd, pogotovo utakmice (ESPN; CBS; NBC)...

kLaZnAdAr
28.05.2008., 11:50
Pa cijena gledanja HD-a ovisi prvenstveno o tome dal' ćeš primati signal preko receiver-a ili preko PC DVB-S2 kartice (ovo je najjeftinija varijanta ~1000kn npr. SkyStar HD PCI kartica).
DVB-S2 (iliti HD) receiver-i se kreću od ~2000 na više (i do ~1000€; ovisno o ugrađenom broju i tipovima tunera, mogućnostima itd. npr. DM8000).
Imaš i relativno dobre combo uređaje (http://hdtelevizija.com/index.php/category/testovi-hd-opreme/combo_uredaji/) koji ti pokrivaju i zemaljski i satelitski HD mpeg4/H.264 (kao i obični digitalni DVB-T odnosno DVB-S); ima ih za kupiti i kod nas za cca. 2500-3000kn (s tendencijom pada cijene) i ubiješ 2 muhe 1 udarcem.
Ako tanjurom naciljaš prave satelite (prema onom linku gore) ne vidim zašto nebi hvatao američke programe :ne zna:
Poželjno bi svakako bilo da imaš ili multi-holder na tanjuru za više LNB-ova ili još bolje motor.
Koje HD programe (od onih koje uhvatiš) ćeš moći gledati ovisi o tome jesu li u programskim paketima koji su sustavu kodiranja koji je hack-iran ili nije, jer dobri HD programi uglavnom nisu Free To Air.
BTW - piše ti na linku (http://www.lyngsat.com/hd/index.html) na kojim satelitima su HD programi, te jesu li Free To Air ili Encrypted (kodirani).

zh1
28.05.2008., 12:22
I sve ostale detalje po pitanju opreme i gledanja kodiranih kanala!!

Ciclajbek
04.06.2008., 22:08
Mene zanima jel ima neka kartica da mogu gledat i zemaljski i satelitski program u HD ready rezi....Ovih par sto ima na trzistu ili nisu hibridne pa podrzavaju (technisat skystar HD, to je jos stara kartica, vec je nova hd 2 izasla prije puno a kod nas je nema) ili su hibridne pa podrzavaju ili samo na zemaljskoj HD ili na samo na satelitskoj (Hauppauge WINTV NOVA-HD S2)....Znaci ocu i zemaljsku i satelitsku gledat u hd-u.Ako to nije moguce onda bi kupio zasebno neku hd dvb-s i hd dvb-t karticu....Samo, onda to prelazi 1000kn

seljačina
07.06.2008., 12:43
mene zanima da mi netko napravi sistem za 6 mijesta (priključnice VIMAR) ,DVB-T HD ,analogno,Digitalni Satelit HD,gdije nač majstora koji je to sve ustanju napravit i nabavit svu potrebnu opremu,a da ja nemam nikakve zahebancije s tim:)

zyxel
09.06.2008., 19:46
laičko pitanje - imam stan otvoren prema istoku iskljucivo. koje satelite mogu lovit, koje uređaje i antenu preporučujete? možda ima neki site gdje je to sve objašnjeno?

xpvista
09.06.2008., 19:52
Zanima me prijemnik Chess DIGI 4000 TSCX Combo. Je li on može zamijeniti YUMATU MX+ Combo koji ne mogu nigdje naći?

HAL_9000
09.06.2008., 20:08
mene zanima da mi netko napravi sistem za 6 mijesta (priključnice VIMAR) ,DVB-T HD ,analogno,Digitalni Satelit HD,gdije nač majstora koji je to sve ustanju napravit i nabavit svu potrebnu opremu,a da ja nemam nikakve zahebancije s tim:)

Na dole navedenoj adresi dobiti ces vise nego odličnu uslugu :)

HAL_9000
09.06.2008., 20:09
Zanima me prijemnik Chess DIGI 4000 TSCX Combo. Je li on može zamijeniti YUMATU MX+ Combo koji ne mogu nigdje naći?

To bi trebao biti isti uređaj kao Opticum 4000 TSCX , go for it

HAL_9000
09.06.2008., 20:12
laičko pitanje - imam stan otvoren prema istoku iskljucivo. koje satelite mogu lovit, koje uređaje i antenu preporučujete? možda ima neki site gdje je to sve objašnjeno?

Bez pogleda na jug nema sreće za satelitsku antenu...radije vidi jel mozes ici na krov sa antenom

xpvista
09.06.2008., 20:24
Zahvaljujem na odgovoru.

hydrema
09.06.2008., 20:47
Imam i ja laičko pitanje. Živim u stanu, cijeli gleda na zapad. Antenski priključak je u jednoj sobi, prvoj desno. Kako da dovedem televiziju u zadnju sobu, udaljenu 12 m + još tri do mjesta gdje bi trebao biti TV? Kao prvo, mogu li uopće provući tako dugačak kabel, hoću li imati sliku? Drugo, mogu li ja kabel baciti kroz prozor pa uz fasadu voditi do te sobe, to bi mi bilo jednostavnije da nemam žice po kuću.

Mogu li kupiti neku drugu antenu ili neki receiver ako ima nešto što lovi i zemaljske programe? (ja se u to uopće ne kužim)

Isto pitanje, nije za ovu temu, ali možda ipak. Kako da dobijem internet u sve tri sobe? Imam ADSL, vučem žicu preko cijelog stana. Sad želim u još dvije sobe. Može li bežični na tu daljinu i kroz puno zidova?

Očajna nepoznavateljica visoke tehnologije u 21. stoljeću.

zyxel
09.06.2008., 21:00
Bez pogleda na jug nema sreće za satelitsku antenu...radije vidi jel mozes ici na krov sa antenom

ziher, iskljucivo na jug? to sam negdje i cuo...jbg, mogao sam birati stan, pa uzet onaj u potkrovlju (koji ima terasu okrenutu na sve strane, idealno za antenu) radije..ovako placat namete kablovskoj tv za 30ak programa od kojih su 95% nekodirani preko satelita...

zyxel
09.06.2008., 21:06
Imam i ja laičko pitanje. Živim u stanu, cijeli gleda na zapad. Antenski priključak je u jednoj sobi, prvoj desno. Kako da dovedem televiziju u zadnju sobu, udaljenu 12 m + još tri do mjesta gdje bi trebao biti TV? Kao prvo, mogu li uopće provući tako dugačak kabel, hoću li imati sliku? Drugo, mogu li ja kabel baciti kroz prozor pa uz fasadu voditi do te sobe, to bi mi bilo jednostavnije da nemam žice po kuću.

Mogu li kupiti neku drugu antenu ili neki receiver ako ima nešto što lovi i zemaljske programe? (ja se u to uopće ne kužim)

Isto pitanje, nije za ovu temu, ali možda ipak. Kako da dobijem internet u sve tri sobe? Imam ADSL, vučem žicu preko cijelog stana. Sad želim u još dvije sobe. Može li bežični na tu daljinu i kroz puno zidova?

Očajna nepoznavateljica visoke tehnologije u 21. stoljeću.

na drugo pitanje ti mogu odgovorit:-) dakle, bez problema mozes to rijesit bezicnom vezom, ako ti provider naplacuje mjesecni najam modema ili u startu ukljucenje te usluge, onda daj nekom da ti slozi router pa neces nista placat.:D osim toga, danas su laptopi zgodna stvarcica, nisu ni skupi, a mobiteli sa wlan-om postaju polako standard.

hydrema
09.06.2008., 21:13
Hvala, to sam onda riješila. Još samo da dovedem TV. Mislila sam kupiti LCD TV koji može biti i monitor. Ima li tko iskustva s tim?

zyxel
09.06.2008., 21:19
hm dobro pitanje...i mene zanima. cemu dva lcd-a kada jedan moze obavljati skoro sve (pogotovo za nekog ko se ne bavi grafickim dizajnom i sl. nego samo surfa i igra se uz gledanje tva)