PDA

View Full Version : Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

by_the_way
06.10.2006., 10:53
Hoce li mi neko pomoci pri odabiru modela, kad pitam ljude koji rade sa resiverima svak kaze nesto drugo... Zadnje sto sam cuo je da mi je Strong model 4401 dosta dobar ima jos 6355. Eh sad bitno mi je da mogu gledat National Geo, Discovery i Premiere. Sad me zanima ako bih uzeo model Strong 4401 mogu li gledati ista od navedenih kanala i kako se za nove kljuceve, (imam racunar i adsl), treba li jos nesto, hoce li neko bit ljubazan da mi pomogne, naveo sam kanale koji su mi bitni i koje bih volio da mogu gledat ne daju mi se bas velike pare ako moze nesto oko 100 Eura...

demetrius
06.10.2006., 12:16
Hoce li mi neko pomoci pri odabiru modela, kad pitam ljude koji rade sa resiverima svak kaze nesto drugo... Zadnje sto sam cuo je da mi je Strong model 4401 dosta dobar ima jos 6355. Eh sad bitno mi je da mogu gledat National Geo, Discovery i Premiere. Sad me zanima ako bih uzeo model Strong 4401 mogu li gledati ista od navedenih kanala i kako se za nove kljuceve, (imam racunar i adsl), treba li jos nesto, hoce li neko bit ljubazan da mi pomogne, naveo sam kanale koji su mi bitni i koje bih volio da mogu gledat ne daju mi se bas velike pare ako moze nesto oko 100 Eura...

hm,onda ti ja mogu reći da sam zadovoljan sa svojim neotion 501,da vidimo trenutno se vidi tps,easy tv national geographic i njegova easy tv hotx.

pogledaj na www.satelitskiforum.net

cronicus
06.10.2006., 18:48

dodaj još 100 pa uzmi dream 500, od recivera od 100€ nemožeš baš puno očekivat u ova teška vrimena...:zubo:

cronicus
06.10.2006., 18:59
evo crka mi je victory...
kad ga upalim slika skače i nema zvuka...
ima li tko ideju šta je u pitanju?

provjeri scart kabel...ili onu AV/TV tipku na daljinskome...

by_the_way
07.10.2006., 08:23
Jos me zanima da li je pametno uzeti Samsung 9500 VIA CI, patchiran i nesto malo koristen, cijena 50 Eura. Da li je to pametna investicija u ova "Teska vremena" moze li se s ovim resiverom nesto ocekivat u ova "Teska vremena" :)

Mary Bellows
07.10.2006., 09:24
provjeri scart kabel...ili onu AV/TV tipku na daljinskome...

dijagnosticirala sam kvar kao "problem s napajanjem" sad to triba minjat

anvi
07.10.2006., 16:59
imam jedno pitanje..APSOLUTNO se ne kužim u antene. prije godinu dana sam kupila satelitsku i malo po malo svi su programi nestali, samo piše scrambled.. ima li pomoći??:confused: :confused:

vokaj5
07.10.2006., 18:37
imam jedno pitanje..APSOLUTNO se ne kužim u antene. prije godinu dana sam kupila satelitsku i malo po malo svi su programi nestali, samo piše scrambled.. ima li pomoći??:confused: :confused:
to ti se zove
kodirani programi

nađi na internetu kljuceve i ubaci ih

PC WIZARD
07.10.2006., 22:47
ima li tko novu frekvu za spice platinum i neki kabel za spajanje recivera sa pc-om di to ima za kupiti??? to jest treba mi di mogu skinut kod za kodirane programe i kable za to ubacit (URL firme koja prodaje te kabele) inace imam reciver victory c21

PC WIZARD
08.10.2006., 10:20
ima li nek url stranica di ima za skinut te kodove i di ima za kupit kabel da spojim reciver sa kompjuterom da ubacim te kodove u reciver

PC WIZARD
08.10.2006., 10:30
to ti se zove
kodirani programi

nađi na internetu kljuceve i ubaci ih
Ajde ja imam isti problem kao i anvi, zna li tko stranicu sa tim kodovima da skinem i kako spojiti ona reciver sa kompjuterom da ubacim te kodove, možda neki kabel ?

~~~RI~~~
08.10.2006., 12:23
Ajde ja imam isti problem kao i anvi, zna li tko stranicu sa tim kodovima da skinem i kako spojiti ona reciver sa kompjuterom da ubacim te kodove, možda neki kabel ?kabel se zove rs-232 ili null-modem. spojiš komp s recom i ubacuješ ključeve odnosno software.
ključeve imaš na www.sat-key.org a soft za većinu receivera
http://www.croteam-sat.org/aploud/index.php

PC WIZARD
08.10.2006., 12:35
e daj pliz ti zivis u rijeci ko i ja daj ima li taj kabel kupit u rijeci, mozda chipoteka??

PC WIZARD
08.10.2006., 12:40
eto ja sma skinuo taj kluc u txt fileu jel to to?

kiki_zg
08.10.2006., 23:33
Prvo si updejtaj reciver sa zadnjim softwerom za njega jer cisto sumnjam da ces moc gledat kodirane kanale bez obzira dal imao prave kljuceve za njih.

~~~RI~~~
09.10.2006., 12:46
e daj pliz ti zivis u rijeci ko i ja daj ima li taj kabel kupit u rijeci, mozda chipoteka??chipoteca, hollex, elektromaterijal bi trebao imati...

tihomir
09.10.2006., 13:35
Pozdrav svima. Namjeravam sad narednih dana kupit satelitsku i odabrao sam Notionbox 501 jer vidim da je omjer cjene i ulozenog dobar. Sad sam samo u nedoumici oko jedne stvari pa vas molim za savjet. Razmisljao sam da za navedeni reciver kupim i motor kako bi pratio vise satelita no neki mi govore da je bolje da stavim samo tri lnb-a bez motora jer kao motori su nepouzdani. Zato vas molim ako tko ima gore navedeni prijemnik da mi kaze kakva su mu iskustva i dal da uzimam motor ili ne. Unaprijed vam se zahvaljujem.

~~~RI~~~
09.10.2006., 13:59
Pozdrav svima. Namjeravam sad narednih dana kupit satelitsku i odabrao sam Notionbox 501 jer vidim da je omjer cjene i ulozenog dobar. Sad sam samo u nedoumici oko jedne stvari pa vas molim za savjet. Razmisljao sam da za navedeni reciver kupim i motor kako bi pratio vise satelita no neki mi govore da je bolje da stavim samo tri lnb-a bez motora jer kao motori su nepouzdani. Zato vas molim ako tko ima gore navedeni prijemnik da mi kaze kakva su mu iskustva i dal da uzimam motor ili ne. Unaprijed vam se zahvaljujem.imaš PM

Thorin
09.10.2006., 20:35
DVB-T receiver Lemon 020T za 389 kn?
To se spoji na TV i ništa više nije potrebno?
Antena je vanjska, usmjerena prema Sljemenu i ne hvata Novu jer signal u mojem području dolazi sa suprotne strane, s Ivančice. Bi li onda bilo moguće loviti Novu s tim receiverom?
Ja doma imam 2 antene i pojačalo i hvatam sve živo, ali ovaj problem je na obližnjoj lokaciji (hvata samo HRT 1, 2 i RTL).

~~~RI~~~
11.10.2006., 10:42
novi D+ ključ
4101 - 01 - "AD 44 C3 0F 24 9A 47 C4 A0 0F 29 4F F4 D1 BF AC"

sic
11.10.2006., 22:41
Nece mi formatirati disk na doticnom reciveru i da disk je na master,i probo sam mjenjaati na slave...

help

mrcina 22222
13.10.2006., 14:32
hey gays trebam pomoč i to slikovitu.

trebam upute o korištenju victory digitalnog sat resivera da mogu skužiti kako ubacivati kodove u njega uz pomoč rs232 kabla.ako netko ima to nek posta, a ako mu netrebaju nek mi pošalje poruku na pm radi aderse.

croreiki
16.10.2006., 09:28
potreban mi je signal iz antene da ide na dva tv-a. kupio sam spliter i par metara kabela pa ako bi mi netko mogao pokazati ( slikice plz ) kako to spojiti ili detaljnije objasniti , bio bih zahvalan .

~~~RI~~~
17.10.2006., 15:22
Digital + key
NN 4101 01 F6F031190D6BE75C0228E9A5646B80C2

~~~RI~~~
19.10.2006., 20:27
novi D+ key
6e dd 7d 89 60 7f 56 25
68 03 e6 d7 45 58 e6 bd

marijan_e
19.10.2006., 20:57
novi D+ ključ
4101 - 01 - "AD 44 C3 0F 24 9A 47 C4 A0 0F 29 4F F4 D1 BF AC"

ti nisi normalan majke mi mile editiraj taj post
i taj ispod

xandrew
20.10.2006., 17:07
bok,
rookie sam u sat tv.. u zadnjih par dana sam se "obrazovao" :) u vezi nekih osnovnih stvari...

no, ovako..

imam yumatu IQ reciver, ( zalim sto nije mx serija al jbg..) i antena okrenuta na astru 19.2..

e sad, cilj mi je otkljucat d+ paket.. za sto mi je potreban novi sw, koji sam dloadao jucer... i pise da ce mi se s njim otkljucati easy tv, ali nista od toga..

sw je yumatu_EMU_1.3.33_sky.abs na ovu seriju recivera se ne mogu uploadati .bin fajlovi nego samo .abs sto je zapravo problem.. jer nemogu kljuceve uploadat na taj nacin...

dali neko zna nacin na koji cu otkljucat d+ ? i kljuceve ako moze

jel mi moze neko taj postupak objasnit..

prvi reciver = gubitak zivaca :D

tnx

by_the_way
21.10.2006., 10:54
bok,
rookie sam u sat tv.. u zadnjih par dana sam se "obrazovao" :) u vezi nekih osnovnih stvari...

no, ovako..

imam yumatu IQ reciver, ( zalim sto nije mx serija al jbg..) i antena okrenuta na astru 19.2..

e sad, cilj mi je otkljucat d+ paket.. za sto mi je potreban novi sw, koji sam dloadao jucer... i pise da ce mi se s njim otkljucati easy tv, ali nista od toga..

sw je yumatu_EMU_1.3.33_sky.abs na ovu seriju recivera se ne mogu uploadati .bin fajlovi nego samo .abs sto je zapravo problem.. jer nemogu kljuceve uploadat na taj nacin...

dali neko zna nacin na koji cu otkljucat d+ ? i kljuceve ako moze

jel mi moze neko taj postupak objasnit..

prvi reciver = gubitak zivaca :D

tnx

Idi na satelitski forum tamo ima sve fino objasnjeno...

http://www.satelitskiforum.net/wbb2/thread.php?threadid=26849

speedyzg
22.10.2006., 15:57
help imam neotion silver x!prilikom skidanja softvera prerano sam iskopcao kabel i sad ne radi! sta da radim?

sbarba
29.10.2006., 16:18
Pozdrav svima i molba za pomoč!

Stavio sam na ice crypt black joker 1.17 no nemogu ga pokrenuti.
Nisam baš neki genijalac pa zato molim pomoč onih koji to znaju.Resiver je Strong 4355 i kad uđem u meni (zajedničko sućelje) piše:Module update v2.6.Dalje od toga nemogu ili bolje rečeno neznam.Imam programator Dynamite i naravno Fun 5 skojom sam i ubacio Joker 1.17
Bio bi zahvalan ako netko zna kako da riješim ovu za mene veliku zagonetku.

sbarba
31.10.2006., 07:27
Pozdrav svima!
Riješio sam problem sa ice crypt black&joker.Hvala svima koji su mogli pomoći a nisu no roješio sam to sam!

petar_zgb
08.11.2006., 12:27
Skroz sam novi u ovome i tek sam zagrebao po površini pa molim za malo pomoći od nekog tko se kuži u to.
Da li je najbolji izbor: "Technisat SkyStar2 PCI DVB-S kartica, s daljinskim" - (nova u dućanu 410kn) što se tiče odnosa cijena/kvaliteta ili neka druga kartica (koja)?
Koliko programa ću moći gledati s tom karticom legalno, a koliko je maksimalno zaštićenih kanala moguće dekodirati?
Koliko često treba dekodirati (ili samo jednom?) i koliko je to komplicirano?
Koliki promjer tanjura preporučujete?
Nadam se da nisam previše zagnjavio.

Hvala na strpljenju. :confused:

marijan_e
08.11.2006., 14:09
Skroz sam novi u ovome i tek sam zagrebao po površini pa molim za malo pomoći od nekog tko se kuži u to.
Da li je najbolji izbor: "Technisat SkyStar2 PCI DVB-S kartica, s daljinskim" - (nova u dućanu 410kn) što se tiče odnosa cijena/kvaliteta ili neka druga kartica (koja)?
Koliko programa ću moći gledati s tom karticom legalno, a koliko je maksimalno zaštićenih kanala moguće dekodirati?

UZMI TU!!sad da ti se točno kaže koliko čega možeš gledat niko ti nemože reć,da se gledat može može.Ako si u zg 80cm je dosta idući južnije promjer se povećava kontaj da je du 110otprilike ti govorim meni je u st 80 taman jedva.Obavezno uzmi sa 2 ili ako možeš 3 LNB antenu Astra+hb +w2.Kad ti se jedamput program postavi odkodiranje se svo di na skidanje filea s intereneta i stavljanja u direktrorij od programa(pričam o prog dvb)

by_the_way
08.11.2006., 15:13

Dobar odnos ulozeno/dobijeno, imam SkyStar2 bez daljinca, moze se gledati dosta toga al sve je to trenutno jer niko ne zna do kad ces to gledat, tanjir sto veci pozeljno preko 100cm (kod mene je 105), redovno d.......t i eto tako.

petar_zgb
09.11.2006., 09:22
Ok, kad velite da se isplati kupit ću ju, pa ako mi šta zapne kod instalacije i postavljanja file-ova s neta eto mene opet.

:top:

winner
12.11.2006., 13:54
Prek kojeg kabla se moze spojiti resiver s kompom? treba za to kakve drivere ili program(koji)? Kak se dekodiraju programi prek neta (npr. cartoon network :top: )? Se može spojit Schneider SVB 560 Fta-s DVB s kompom?

Molim vas odgovorite :s :s :s :s :s Nadam se da nisam postavio previše pitanja...

Ona007
12.11.2006., 21:29
Da li HRT kartica radi van Hrvatske i ako ne što treba učinit da proradi :)

marijan_e
13.11.2006., 09:48
Prek kojeg kabla se moze spojiti resiver s kompom? treba za to kakve drivere ili program(koji)? Kak se dekodiraju programi prek neta (npr. cartoon network :top: )? Se može spojit Schneider SVB 560 Fta-s DVB s kompom?

Molim vas odgovorite :s :s :s :s :s Nadam se da nisam postavio previše pitanja...

pa koji konektor ima USB? FIREWIRE COM?!?

~~~RI~~~
13.11.2006., 12:07
Da li HRT kartica radi van Hrvatske i ako ne što treba učinit da proradi :)naravno da radi. Treba ti receiver s viaccess dekoder i antena usmjerena prema Hotbirdu 13°E

Ona007
13.11.2006., 12:32
naravno da radi. Treba ti receiver s viaccess dekoder i antena usmjerena prema Hotbirdu 13°E

Viaccess receiver s mjestom za karticu i antenu već imam.. HRT radi ali kad je kodirano naravno ne radi..

Jel trebam samo ubacit karticu i to je to tj da li ću onda moć gledat i kodirane programe bez problema il trebam još nešto radit/podešavat na receiveru?

marijan_e
13.11.2006., 15:19
A koja je razlika bija ti doma ili u inozemstvu ?!? NIKAKVA!!

nego samo nemoj da te uvate

Ona007
13.11.2006., 18:57
A koja je razlika bija ti doma ili u inozemstvu ?!? NIKAKVA!!

nego samo nemoj da te uvate

Zašto kažeš uvate.. je li zabranjeno imat HR karticu van zemlje?

marijan_e
13.11.2006., 19:05
ofkors da je pa pročitaj ugovor

Ona007
13.11.2006., 20:10
OK.. vidjela sam..a kakva je vrsta kazne i kako oni to mogu znat da se koristi van Hrvatske

kiki_zg
13.11.2006., 22:38
Zašto kažeš uvate.. je li zabranjeno imat HR karticu van zemlje?

Ako je nisi platila cca 1 000 kuna, onda ti je zabranjeno :D

Bar je nekoc bila otprilike ta cijena za ljude van Hrvatske koji su htjeli HRT karticu

owen
14.11.2006., 13:31
Vidim da se dobro kužite u ove stvari pa bi i ja zamolio za odgovor.
Kako je moguće gledati program na dva televizora sa jedne sat.antene a da nije isti program na oba dva. Odnosno da na svakom tv možeš birat programe.
Hvala

marijan_e
14.11.2006., 14:17
Vidim da se dobro kužite u ove stvari pa bi i ja zamolio za odgovor.
Kako je moguće gledati program na dva televizora sa jedne sat.antene a da nije isti program na oba dva. Odnosno da na svakom tv možeš birat programe.
Hvala

dva receivera posebna a š se tiče antene imaš kombinacija

owen
14.11.2006., 17:49
dva receivera posebna a š se tiče antene imaš kombinacija
Ajd molim te malo pojasni. Imamo satelitsku antenu staru 15 godina pa sad planiramo kupiti novu digitalnu (tanjur, reciver,sve..). Hoćemo li moći iskoristiti stari reciver ili trebaju dva ista recivera ili može jedan slabiji...

zh1
14.11.2006., 18:41
Dva digitalna receivera i twin uni lnb .Količina lnb-a ovisi o količini satelita sa kojih želiš pratiti programe,a može biti 1,2(najčešća kombinacija) i više!!

owen
15.11.2006., 12:10
Dva digitalna receivera i twin uni lnb .Količina lnb-a ovisi o količini satelita sa kojih želiš pratiti programe,a može biti 1,2(najčešća kombinacija) i više!!
Hvala na odgovorima

baobab
17.11.2006., 06:56
Prodajem receiver SAMSUNG 9500 VIACI+motor+antenu 90 cm+konverter, kompletni sistem, ponude na PM

KILLERDOG
18.11.2006., 16:01
molim pomoć trebao bi kodove za skymaster za ručno ubacivanje
gi to mogu naci na netu i proceduru kak se to rafi
hvala

kresimir973
30.11.2006., 14:36
Sve znam ama baš sve kartice moduli dekoderi reciveri antene ugradnje sve .......................:s

Imam onda jedno pitanje za tebe. Naime kupio sam plazmu Pioneer PDP 427xd i sada ne znam šta da uzmem od satelitskih recivera. Htio bih gledati slobodne HD programe, ali i imati malo bolje programe kao što su Discovery i ostali programi.
Najbolja kombinacija mi se čini digi-tv, ali onda ne mogu gledati HD programe.
Šta napraviti?

by_the_way
01.12.2006., 09:07
Nemas mnogo izbora kad su u pitanju HD resiveri a mislim da HD programa koji su slobodni ima jako malo ili nikako, moj savjet ti je da sacekas da se na trzistu pojavi veci broj HD resivera. Koliko znam Dream 8000 bi trebao biti HD, Dream ima dobru podrsku i njihovi resiveri su extra naravno i cijena im je extra...

dennis_2
02.12.2006., 13:50
Pozdrav. Novi sam ovdje. Htio bih kupiti neki satelitski komplet pa me zanima što bi ste mi preporučili. Spreman sam potrošiti do cca 1000kn. Unaprijed hvala...

Tonii
02.12.2006., 14:01
Cijeli komplet za 1000 kn? Onda preporucam victory receiver :top:

Tonii
02.12.2006., 14:03
Nemas mnogo izbora kad su u pitanju HD resiveri a mislim da HD programa koji su slobodni ima jako malo ili nikako, moj savjet ti je da sacekas da se na trzistu pojavi veci broj HD resivera. Koliko znam Dream 8000 bi trebao biti HD, Dream ima dobru podrsku i njihovi resiveri su extra naravno i cijena im je extra...
Da, podrzava HD i preskup je.

dennis_2
02.12.2006., 15:27
Cijeli komplet za 1000 kn? Onda preporucam victory receiver :top:

sta velis na ovo?:
http://www.kerman.hr/shop/default.asp?id=2&katbroj=AF1700E
nije skup...;)

koji tanjur da uzmem?? 80cm?:confused:

by_the_way
02.12.2006., 17:28
Uzmi nesto vece...

el_pitore
03.12.2006., 00:50
Sve znam ama baš sve kartice moduli dekoderi reciveri antene ugradnje sve .......................:s
kako rucno traziti satelit ,bez masine? imam xstreme vs wievsat resiver i svaki put kad mi se pomakne tip me drapne 60 dol

miletic71
03.12.2006., 11:03
ok drug ako je tako i ako sve znas,de mi reci s kojim programom mogu da ubacim kljuceve u reciver marke pixx adt 2510 i gde naci kljuceve pozdrav

by_the_way
04.12.2006., 10:05
Ima li taj rec. emulaciju?

HAL_9000
06.12.2006., 09:08
Nemoj kupovati Victory jer iako imaju odličnu support puno se kvare. Barem FTA modeli, oni sa slotovima su bolji po tom pitanju.

blackfire
06.12.2006., 22:33
Nalazim se u Donjoj Dubravi blizu Bille. Napravio sam nesto od cega ce se pristojnim tehnicarima vjerojatno dici kosa na glavi. Stavio sam "riblju kost" na ormar u sobi i koristim je kao sobnu antenu.
Dobio sam antenu, a i podstanar sam - ne da mi se zamarat dogovorima sa gazdaricom i postavljanjem antene na krov.
Imam Htv 1 i 2, RTL, ali NOVA mi je losa.
Provjerio sam kanale na OIV situ i NOVATV i svi su sa Sljemena.
HTV 1 - 9
HTV 2 - 28
RTL - 25
NOVA - 68
Kabel je dug 2m i mislim da sam konektore spojio OK (nema dodirivanja zastite i nutarnje zice)

Pitanja:
1. Jel trebam ipak kupit kucnu antenu sa ugradjenim pojacalom ili mogu zardzati ovu? Docimer ima sobnu antenu i slika mu je losa (antena nije neka kvaliteta)

2. Koje pojacalo da kupim - uskopojasno ili sirokopojasno.(prva tri na listi su ok , nova zeza , ali svi su na Sljemenu)
Inace, posto bi stavio pojacalo blizu jer mogu uzeti kanalno pojacalo pa nastimavati frekvenciju kad prebacim program. Jel to prevelika gnjavaza?
Meni nije bad - nisam neki tv surfer.
Cilj mi je ustedit jer imam studentska primanja.

3. Jel ista od ovog drzi vodu il samo brijem? Mislim jel trebam kupit kvalitetu i ne izmisljat gluposti?

Hvala

F.C.B.
07.12.2006., 18:21
e ovako... planiram si slozit neki satelitski sistem.. razmisljao o maxtv-u, ali sam odustao.. bolje mi je satelit s puno programa.... problem je sta uzeti? ne razumijem se bas? doma imam antenu od oko 1 m pa mi treba samo glava, receiver i motor.... koji receiver uzeti? svi govore da je dreambox zakon... vazno mi je da mogu skidati kodove automatski s neta tj da ih receiver sam skida... zanimaju me sportski kanali (premiere, eurosport, extreme sport isl... ) i filmski HBO.. molim prijedloge kako to sloziti... Hvala

by_the_way
07.12.2006., 18:35
Pa eto vec si sam sebi dao odgovor Dream je prava stvar ako si mozes priustit nemas sta puno razmisljat. Samo jos skontaj koji model naravno zavisno koliko novaca si spreman uloziti, kazes da imas tanjur 1 metar, uzmi i dobar lnb i naravno motor...

F.C.B.
07.12.2006., 19:29
Pa eto vec si sam sebi dao odgovor Dream je prava stvar ako si mozes priustit nemas sta puno razmisljat. Samo jos skontaj koji model naravno zavisno koliko novaca si spreman uloziti, kazes da imas tanjur 1 metar, uzmi i dobar lnb i naravno motor...

mislio sam dreambox 500s .. previse mi je dat 4000 soma za neki jaci model? mozes mi reci koja je razlika? tj zasto je dreambox tako dobar a neki receiver nije? sto to mogu s njim a nemogu s onim od 500 kn? jel dobar taj 500s?

kiki_zg
07.12.2006., 21:29
mislio sam dreambox 500s .. previse mi je dat 4000 soma za neki jaci model? mozes mi reci koja je razlika? tj zasto je dreambox tako dobar a neki receiver nije? sto to mogu s njim a nemogu s onim od 500 kn? jel dobar taj 500s?

Iako ga nemam, odma prva stvar koja mi je pala na pamet je CS (cardsharing). Uz dream, mislim da samo jos visionnet podrzava istu stvar. A to je jedan od jacih razloga zasto bi si ga ja uzeo da imam viska vremena za gledat satelit. ;)

Za sve programe koje si naveo, gledaju se principom " danas gledam,sutra ne". Osim ako ne ulozis extra para i uzmes original karticu (sto bas nije isplativo ak uzimas od npr Viasat electronica jer budes masno platio :D )

Tu ti je sad i nova opcija, free montaza i reciever na godinu dana sa mjesecnom pretplatom od 45 kuna za osnovni paket Digi.Tv Hrvatska sa naznakama o tematskom sportskom kanalu iza Nove Godine + 35 kuna extra mjesecno za HBO Hrvatska..
Sto stvarno mislim da je extra jeftino i samo cekam da uvedu sportski kanal i uzimam sebi..

doktorante
07.12.2006., 23:33
di se mogu kupiti piratske kartice.

by_the_way
08.12.2006., 09:40

Pa eto uzmi Dreambox 500 to je super model.
Bolji modeli mogu imat 2xuni citaca (Dreambox 500 ima 1), HDD konekciju...
A opcenito je Dream dosta kvalitetan i ima dobrih opcija (npr CS), ima dobru podrsku...

HAL_9000
08.12.2006., 23:17
Razlika između dreamova je da 7020 ima bolju sliku i zvuk, mogućnost ugradnje Hard Diska i vise prikjlučaka. Na proljeće dolazi DM 8000 koji će imati podršku za HD. Ako ne mislis koristiti card sharing onda ti dreambox ne treba.
Mozes birati izmedju jeftinijih FTA receivera ili receivera sa CI slotom u koje mozes stavljati dekodere. Npr trenutno je aktualan Diablo dekoder sa kojim se gledaju Premiere World , C+ NL , c+ France i Cyfra poland paketi. Cijena mu se krece oko 130 Eura. Solidan komplet sa CI slotom je oko 1300 kn , znaci treba ti cca 2500 kn da gledas kodirane programe. Druga opcija je da uzmes dreambox i CS koji mozes nekome mjesecno placati (200-300 Kn) ili se uspjeti ubaciti u neki krug ljudi s kojima ces ponuditi neku karticu i gledati njihove . Za CS ti je preduvjet da imas doma DSL.

silvio
12.12.2006., 19:45
SKYMASTER molim te POMOZI !!!

Htjeo bih unijeti neke ključeve ručno preko daljinskog u METABOX III reciever dok ne kupim kabel.
Nigdje nisam mogao nači konkretan podatak o upisivanju preko daljinskog za METABOX III. Vidjeo sam da u postavkama pod "key edit" treba unijeti kod, ali kada skinem ključeve sa interneta onda ne dobijem sve što trebam upisati nego samo jedan najduži kod a prethodno se još nešto treba upisati i nemam pojma šta!?

nikbad
13.12.2006., 09:40
Zanima me kako u sft1000 ugraditi card reader. Gledao bi HRT+(Cibona!)

Neznam da li je to bilo, ali neda mi se citati 50 stranica. Ne stignem!

silvio
13.12.2006., 11:23
SKYMASTER molim te POMOZI !!!

Htjeo bih unijeti neke ključeve ručno preko daljinskog u METABOX III reciever dok ne kupim kabel.
Nigdje nisam mogao nači konkretan podatak o upisivanju preko daljinskog za METABOX III. Vidjeo sam da u postavkama pod "key edit" treba unijeti kod, ali kada skinem ključeve sa interneta onda ne dobijem sve što trebam upisati nego samo jedan najduži kod a prethodno se još nešto treba upisati i nemam pojma šta!?

Zar je moguče da to zbilja nitko nezna?

gea55
13.12.2006., 12:45
Zar je moguče da to zbilja nitko nezna?
Neki se ključevi daju ukucati, ali sve ovisi o trenutnom softwareu u reciveru. Neke vrste kodiranja ne koriste 16 znamenki, već 32. Ipak bi trebao kupiti kabel, jer kako ćeš inače ubaciti najnoviju verziju softearea, ako ne preko kompjutera?
Trenutno ionako nema mnogo toga što bi se dalo hakerski gledati. To je jedno, a za sva pitanja vezana za Metabox, treba posjetiti satelitski forum. Tamo se stvarno SVE sazna vezano uz taj reciver, ključeva, paketa,itd.

silvio
13.12.2006., 13:05
Neki se ključevi daju ukucati, ali sve ovisi o trenutnom softwareu u reciveru. Neke vrste kodiranja ne koriste 16 znamenki, već 32. Ipak bi trebao kupiti kabel, jer kako ćeš inače ubaciti najnoviju verziju softearea, ako ne preko kompjutera?
Trenutno ionako nema mnogo toga što bi se dalo hakerski gledati. To je jedno, a za sva pitanja vezana za Metabox, treba posjetiti satelitski forum. Tamo se stvarno SVE sazna vezano uz taj reciver, ključeva, paketa,itd.

Naravno da ću kupiti kabel ali kroz cca tjedan dana a u međuvremenu bi htjeo isprobati mogućnost ručnog unošenja ključeva.Od viška znanja glava ne boli!!

Hvala prijatelju !!!
:top:

zh1
13.12.2006., 16:44
Kao prvo,ovo nije idealno mjesto na kojem češ dobiti kvalitetan odgovor a kao drugo trenutno ne postoji nijedan kljuć kojeg je potrebno ubaciti da bi vidio nešto novo pod uvjetom da imaš zadnju verziju softvera u prijemniku.Ako nemaš trebaš nulmodem kabel !! Da bi ubacio pješice kljuć moraš imati nekog pojma o svemu tome što opet nečeš dobiti ovdje ,a te 32 znamenke koje ti "dobiješ" su taman dovoljne ako znaš u koju tabelu ih treba smjestiti. IDI NA SF!!

silvio
13.12.2006., 18:13
Kao prvo,ovo nije idealno mjesto na kojem češ dobiti kvalitetan odgovor a kao drugo trenutno ne postoji nijedan kljuć kojeg je potrebno ubaciti da bi vidio nešto novo pod uvjetom da imaš zadnju verziju softvera u prijemniku.Ako nemaš trebaš nulmodem kabel !! Da bi ubacio pješice kljuć moraš imati nekog pojma o svemu tome što opet nečeš dobiti ovdje ,a te 32 znamenke koje ti "dobiješ" su taman dovoljne ako znaš u koju tabelu ih treba smjestiti. IDI NA SF!!

Thanx već sam počeo pregledavati SF

toca
13.12.2006., 18:33
kako nabaviti kodove za digitalnu satelitsku tv max,ak tko ima nek mi pošalje.........:s

zh1
13.12.2006., 20:32
kako nabaviti kodove za digitalnu satelitsku tv max,ak tko ima nek mi pošalje.........:s
Kermanov forum je specijaliziran za to,gledaj pod "Victory",a ako ti je receiver tv max 5100 fta ,tada zaboravi,za njega ne postoji mogućnost nadogradnje!!

gea55
14.12.2006., 07:49
Pa naravno. Treba prije svega razlikovati tipove kodiranja, u zadnje vrijeme je Nagravision 2 vrlo aktualan, ali ništa se od njega ne vidi, osim na 30W paketić Mediapark. Samo ti odi na satelitski forum, tamo ti je prava škola svega vezano uz satelitsku televiziju. U dvije godine sam naučila sve živo za reciver Digitallworld, sustave kodiranja, programskih paketa itd.
I što je najvažnije, članovi satelitskog foruma ne psuju, ne vrijeđaju i uvijek ti pomognu po pitanju svega što te zanima.

silvio
14.12.2006., 11:38
Pa naravno. Treba prije svega razlikovati tipove kodiranja, u zadnje vrijeme je Nagravision 2 vrlo aktualan, ali ništa se od njega ne vidi, osim na 30W paketić Mediapark. Samo ti odi na satelitski forum, tamo ti je prava škola svega vezano uz satelitsku televiziju. U dvije godine sam naučila sve živo za reciver Digitallworld, sustave kodiranja, programskih paketa itd.
I što je najvažnije, članovi satelitskog foruma ne psuju, ne vrijeđaju i uvijek ti pomognu po pitanju svega što te zanima.

Hvala Gea55! Drago mi je što ima i u nježnijem spolu osoba koje su zainteresirane za ovo područje i od kojih bi se moglo nešto naučiti. :top:

kiki_zg
14.12.2006., 20:27

Potpisujem!

SFT ROCKS :s :s :s
Mali,a uvijek pali :)

tantal
15.12.2006., 19:08
Ispricavam se na "cross-post", nisam vidio ovaj thread, molio sam pomoc na sljedece:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=181298

Foki
18.12.2006., 09:41
Imam reciver Strong 4401 i kupila sam kabel RS232. Šta sada, kako skidati kodove...? Molim pomoć.

by_the_way
18.12.2006., 09:53
http://www.satelitskiforum.com/wbb2/board.php?boardid=53

Evo ti link pa malo procitaj o svom rec. sve ima napisano...

dannzy0
24.12.2006., 00:30
Di mogu kupit pojačalo za sobnu antenu, ili neku dobru antenu takve vrste? Treba mi za TV karticu.

Buraz
25.12.2006., 14:34
Dobar dan i sretan božić svima :tulum: .Ispričavam se ako ponavljam već postavljeno pitanje, ali ima fakat previše toga na ovom topicu. Dakle, montirao sam satelitsku antenu sa dva LNBa, i uspio sam uhvatiti Hotbird, ali nikako ne uspjevam uhvatiti Astru.
Radio sam kako se preporuča: da prvo uhvatim satelit slabijeg signala, u ovom slučaju Hotbird, i njega sam uhvatio na LNB u sredini tanjura. Nakon toga sam postavio drugi LNB na multiholder koji ga odvaja na točnu udaljenost koja je potrebna da bi se uhvatila Astra, ali od signala ništa (jačina je 99%, a kvaliteta 0%). Probao sam ga pomicati po multiholderu, čak i zamjeniti poziciju (s desna na lijevo), ali ništa nisam uhvatio.
Za to vrijeme nisam isključio prvi LNB, nego samo dodao drugi, možda sam tu pogriješio?
Molim pomoć, ako netko zna kako.

nedst
25.12.2006., 22:29
kazes da si ih spoji zajedno ,valjda si to napravio sa diseq-om
a jesi li na receiveru u postavkama-instalaciji namjestio diseq ulaze tako kako si spoijo na njemu
jedan lnb ide na 1 ili A a drugi 2 ili B
ako si stavio hot bird u centar onda ti astra ide desno od centra gledajuc sa leđa antene
iako bolje je stavit u centar astru jer trenutno se tu vide premiere koje imaju jako slab signal

Buraz
26.12.2006., 01:54
Provjerit ću sutar te "diseq ulaze" i njihove postavke.
Znači, bolje je staviti u centar astru? Kakve premiere :confused: i gdje?

Hvala ti :)

Buraz
26.12.2006., 11:30
Evo , oprobao sam, ali ništa :(

Oba kabla od LNBa idu iza antene u neku kutijicu odakle ide jedan kabal u reciever. Ta kutijica je valjda DISEQ :confused: (Na njoj piše DS21-p1). Jedan kabal je uštekan u SAT1, drugi u SAT2.

U postavkama na receiveru je DISEQ LNBa kojim sam uspio uhvatiti Astru bio namješten na Off, i tako je hvatao programe bez problema. Promjenivši ga na mini A, mini B, port 1 i port 3 i dalje hvata satelit bez beda, a signal se izgubi na port 2 i port 4.

U postavkama drugog LNBa sam oprobao mjenjati DISEQ na sve postavke(mini A, mini B i portovi 1-4), a situacija je ostala ista (99% signala kvalitet 0%). Čak smo oprobali pomicati LNB milimetarski nebi li bolje uhvatili, ali ništa :(.

Još od opcija u postavkama na receiveru mogu mjenjati:
- LNB koji je za uhvaćeni satelit ostao na "universal", ali sam zapazio da ga hvata i kada je na 9750 , a kod drugih opcija (od 00000-11475 u nekim utklonima te user )signal se izgubi.
- FTA only koji je na No
- 0/12 w switch koji je na 0
- motor setting koji je na disable, a može još biti na diseqs 1.2 i usal s
-22khz koji se uključi ako LNB namjestim na 00000
-LNB power koji je na off (šalim se, naravno da je na on :D)

What should I do?

4_8_15_16_23_42
26.12.2006., 12:21
Pozdrav!
Kupuje se (uskoro) DVB-T receiver. Bacio oko na slijedeća 2 modela:
Technisat DigiPal 2 i Neotion Box 601T. Jel to vrijedi šta? Ima li šta bolje u tom rangu cijene. Oba uređaja su u ve-mil-ovoj ponudi oko 900 kn.

by_the_way
26.12.2006., 16:57
Sta ti se svidjelo na ta dva resivera a da ostali to nemaju?
Npr. uzmes digitalni rec. Globo 6010 i motor Strong SRT DM 2100
mislim da to kosta oko 1000 kn

4_8_15_16_23_42
26.12.2006., 19:01
Pa 1. ti pričaš o receiverima digitalnih satelitskih signala, a ja o receiverima za zemaljske digitalne signale.

A zašto ta dva.......ne znam, po recnezijama (šturim) koje sam našao na internetu čine se solidni. Ali sam voljan razmotriti i neke druge (možda i povoljnije) receivere ako mi ih netko, tko je malo bolje upoznat sa tom tehnologijom, preporuči.

nedst
26.12.2006., 20:37
Evo , oprobao sam, ali ništa :(

Oba kabla od LNBa idu iza antene u neku kutijicu odakle ide jedan kabal u reciever. Ta kutijica je valjda DISEQ :confused: (Na njoj piše DS21-p1). Jedan kabal je uštekan u SAT1, drugi u SAT2.

U postavkama na receiveru je DISEQ LNBa kojim sam uspio uhvatiti Astru bio namješten na Off, i tako je hvatao programe bez problema. Promjenivši ga na mini A, mini B, port 1 i port 3 i dalje hvata satelit bez beda, a signal se izgubi na port 2 i port 4.

U postavkama drugog LNBa sam oprobao mjenjati DISEQ na sve postavke(mini A, mini B i portovi 1-4), a situacija je ostala ista (99% signala kvalitet 0%). Čak smo oprobali pomicati LNB milimetarski nebi li bolje uhvatili, ali ništa :(.

Još od opcija u postavkama na receiveru mogu mjenjati:
- LNB koji je za uhvaćeni satelit ostao na "universal", ali sam zapazio da ga hvata i kada je na 9750 , a kod drugih opcija (od 00000-11475 u nekim utklonima te user )signal se izgubi.
- FTA only koji je na No
- 0/12 w switch koji je na 0
- motor setting koji je na disable, a može još biti na diseqs 1.2 i usal s
-22khz koji se uključi ako LNB namjestim na 00000
-LNB power koji je na off (šalim se, naravno da je na on :D)

What should I do?
astru stavi na port 1
hotbird na port2
na diseq-u astru koja je desna od 2 lnb gledajuc sa leđa antene stavi na sat 1
hotbird na sat2
-lnb ostavi universal
ocito je da nisi dobro namjestio lnb
ako je antena oko 90cm
onda razmak između lnb neka bude 8cm(od centra do centra)

nedst
26.12.2006., 20:39
Sta ti se svidjelo na ta dva resivera a da ostali to nemaju?
Npr. uzmes digitalni rec. Globo 6010 i motor Strong SRT DM 2100
mislim da to kosta oko 1000 kn
odlican izbor globo ilitiga yumatu

Buraz
27.12.2006., 09:57
astru stavi na port 1
hotbird na port2
na diseq-u astru koja je desna od 2 lnb gledajuc sa leđa antene stavi na sat 1
hotbird na sat2
-lnb ostavi universal
ocito je da nisi dobro namjestio lnb
ako je antena oko 90cm
onda razmak između lnb neka bude 8cm(od centra do centra)

Eto, sve sam napravio kao što si rekao, ali Astru još uvijek ne hvatam, a hotbird je nepromijenjen.
Oprobao sam još razne kombinacije u postavkama LNBa, i oprobao sam pomicati LNB za Astru, ali ništ.
Palo mi na pamet da je možda stvar u tome da sam uhvatio neki odbijanac Hotbirda, pa da zato ne mogu uhvatiti Astru; dali je to možda moguće?

by_the_way
27.12.2006., 17:51
Kupi motor...

samoborski
31.12.2006., 20:41
Imam neobox 601T (zemaljski) sa hardom i baš mi je OK sprava, pa sam htio kupit isti takav ali satelitski neotion box 601. Super bi pasali izgledom jedan na drugom, a uz oba bi mogao koristiti prvo vrijeme isti hard. Ali sam zakočio u zadnji čas. Imaju isti daljinski i oba se odazivaju na iste komande. Velki bad.
Ima li itko kakvu ideju, osim kupnje drugog sat receivera (ili igranja sa dodatnim sklopkicama i daljincima kaj mi se baš ne da)

cavaliero
02.01.2007., 16:26
Razmišljam o kupnji dotičnog digitalnog recivera METABOX II, do sad sam imao analogni koji nisam skoro ni palio. Zaima me šta mislite o ovom recivereu i ak mi možete reći dali se bez kartica mogu gledati i koji kodirani kanali (totalni sam amater)!

Pozdrav i zahvaljujem!..

chingy
02.01.2007., 19:51
hello ja imam slijedeće pitanje.
sada imam običnu analognu tv. Dakle jednu onu "tepsiju" :-) ali dva receivera.
dakle lnb sa da izlaza. i dosad sam gledao astru.
ja bi sad htio preći na digitalni system ali opet jedan lnb sa dva recivera.
i htio bi da mogu gledati i one zaključane kanale.. čuo sam da je to moguće ako se nadogradi software od recivera a da se on spaja preko serijskog ili nekog drugog porta na kompu.

dakle mene sada zanima najjeftiniji komplet u kojem dobijam 2 recivera (čujem da lnb nije skup i da ga ima u chipoteci).

dakle neke preporuke..

zh1
02.01.2007., 22:29
Ako imaš uni lnb trebaju ti samo digitalni receiveri ,npr Victory fta (tv max 5500) ili yumatu mx serije ili digitstar 5220 .

Chain
03.01.2007., 10:05
Ljudi jel ima kakvih novosti vezano za sky star...oce to cudo progledat uskoro??? Od svjetskog prvenstva sve je u komi i zadnjih mjesec dana ne gledam nikaj....pliz help...

zh1
03.01.2007., 11:32
Premiere idu već desetak dana bez ikakvih problema!!

Paranoid
03.01.2007., 17:15
meni je baš danas stigla sky star 2 kartica, montirat ću ju ovih dana, neće valjda sad premiere ugasiti, to bi bilo loše :D

btw. jel se da gledati orf preko sky stara?

felis23
03.01.2007., 17:20
Evo ja vas molim za pomoć-namjestili antenu no međutim nikako uhvatit nikakav satelit-locirana sam u zadru-znači astru bi trebala uhvatit na 17,3 međutim ništa. help

felis23
03.01.2007., 18:46
Ajte plizz
da nije možda istekla kartica? Di to vidim? neka D+ je
inače, krene tražit kanale, traži oko 10-15sec pa izbaci poruku da ništa nije našao da namistim pijat

zh1
03.01.2007., 19:20
Astra je jošuvijek na 19,2 E i tamo češ ju sigurno naći!!

felis23
04.01.2007., 12:48
Astra je jošuvijek na 19,2 E i tamo češ ju sigurno naći!!

A što je onda s ovom pričom-po tome ju trebam na 173 tražit. Ja ju ne hvatam ni na 173 ni na 19,2.

''Kako bismo vam sto bolje pojasnili princip namjestanja satelitske antene, cijeli postupak pokazat cemo vam na primjeru trazenja satelita Astra na 19,2° istocno za grad Zadar.
Kad sve isprobate na nasem primjeru ponovite cijeli postupak s podacima za vase mjesto i satelit koji zelite gledati.
Rekli smo da je Astra na 19, 2°E sto znaci da je19,2° udaljena od Greenwicha, odnosno nultog meridijana.
Zatim odredite geografsku duzinu i sirinu - za Zadar je to 44° geografske sirine i 15° geografske duzine.
Valja napomenuti, kad je satelit na istocnoj poziciji kao Astra, pri izracunavanju polozaja satelitske antene treba od polozaja satelita (19.2°) oduzeti geografsku duzinu (15°).
Dakle, u Zadru je to 19,2° - 15° = 4,2°.
Ako je satelit na zapadu kao npr. Thor na 1°W ili Telecom 2B/2D na 8°W, onda se te vrijednosti zbrajaju.
Sad slijedi odredjivanje elevacije i azimuta iz prilozene tablice. Elevacija je vertikalni kut koji spaja satelit i horizont, a azimut je horizontalni kut izmedju linije koja spaja satelit s juznim magnetnim polom. Za Zadar potrazite na donjem pravcu dijagrama geografsku duzinu 44° i podignite okomicu, a na lijevoj strani dobivenu vrijed-nost od 4,2 i povucite vodoravnu liniju. Tocka u kojoj se sijeku te dvije linije dat ce vam brojcane vrijednosti za elevaciju i azimut.
Za Zadar je elevacija 39° a azimut 7°.
To znaci da satelitsku antenu treba pomaknuti za 7° lijevo od juznog magnetnog pola, jer je Astra na istocnoj poziciji. Desno od juga pomice se ako je satelit, npr. Thor, zapadno. Jug Cete najlakse dobiti kompasom. Kada se igla kompasa smiri ona pokazuje liniju sjever - jug.
Na temelju ovog primjera lako cete uz odgovarajuce podatke o mjestu u kojem zivite izracunati polozaj u koji morate postaviti svoju antenu. ''

zh1
04.01.2007., 16:39
Ukoliko nemaš motor zanemari tu priču!! Treba provjeriti disecq postavke u menuu receivera da bi ti se mogao pokazati signal i ručno namjestiti antenu. Dok ne navedeš malo više podataka o tome kakav imaš receiver,lnb + koliko njih ,imaš li disecq sklopku ili ne ,ne očekuj kvalitetnu pomoć .

felis23
04.01.2007., 17:37
Ukoliko nemaš motor zanemari tu priču!! Treba provjeriti disecq postavke u menuu receivera da bi ti se mogao pokazati signal i ručno namjestiti antenu. Dok ne navedeš malo više podataka o tome kakav imaš receiver,lnb + koliko njih ,imaš li disecq sklopku ili ne ,ne očekuj kvalitetnu pomoć .

O.K., ovako-cijeli sustav inače već godinama funkcionira...no međutim uvijek je brat namještao cilu stvar bez problema...no sad ga nema,i ne sjeća se...

Moje pitanje tebi i drugima je-na koliko da onda tražim astru na 19,2E?
Inače da ručno namještam antenu, uz pomoć brodske busole.

..::RaZoR::..
04.01.2007., 18:47
Što se tiče sat. nemam pojma pa molim za pomoč..
htio bi na svoj yu-ma-tu reciver staviti novi SW i nove kodove i sve to što ide
šta mi sve treba za to... kabl imam ...
po mogucnosti linkovi za SW i kodove

felis23
05.01.2007., 00:39
OK znam da pilam, al molim vas za pomoć. Nikad se nisam susrela s sat antenom i apsolutno nemam pojma ništa o istoj. Molim vas-na koliko stupnjeva da tražim Astru il neki drugi satelit? Hitno mi je,moram to starcima stavit prije nego odem za Zg.

zh1
05.01.2007., 10:16
Koliko da ti trubim?? Napiši koji imaš receiver i koliko imaš onih "glava" što gledaju u tanjur ,da ti se može pomoći !!

armin.BiH
05.01.2007., 10:44
Zdravo narode, naime prije par dana sam kupio resiver digitalni Samsung 9500 VIA CI koji je patchovan.Naime ni jednog modula nemam a imaju dva mjesta odmah do kartice lijevo za ubaciti modul,e mene zanima sta mogu sa viaces ili irdeto modulom ako jedan od njih nabavim.Moze li se kako gledati HRT,PINK PLUS i EXTRA,MULTIVISION,TPS,HAYAT,Seemore paket postoji li kakvo rjesenje da se za male pare ovo moze gledati
I imam problem sa trazenjem satelita Amos i Eutelsat nikako ih ne mogu naci okretao sam antenu rucno lijevo desno nikako da mi pozuti da se javlja taj satelit uvijek mi nadje Astru i HotBird a ove ostale nikako.Da nije problem u tanjuru kupio sam i 3LNB-a kako bi mogao pratiti 3 satelita istovremeno ali dzaba kada nema mi Amosa,Eutela...

felis23
05.01.2007., 11:48
Koliko da ti trubim?? Napiši koji imaš receiver i koliko imaš onih "glava" što gledaju u tanjur ,da ti se može pomoći !!

Ajd ne nerviraj se,
na dotičnom sranju ne piše ništa osim iza Sony gold box,
a onih ''glava'' ima komada jedan.

..::RaZoR::..
05.01.2007., 13:28
Što se tiče sat. nemam pojma pa molim za pomoč..
htio bi na svoj yu-ma-tu reciver staviti novi SW i nove kodove i sve to što ide
šta mi sve treba za to... kabl imam ...
po mogucnosti linkovi za SW i kodove

zna tko ???? :confused: :confused:

enigma neo
05.01.2007., 14:19
Razor,poslao sam ti privatnu poruku:top:

enigma neo
05.01.2007., 14:24
Zdravo narode, naime prije par dana sam kupio resiver digitalni Samsung 9500 VIA CI koji je patchovan.Naime ni jednog modula nemam a imaju dva mjesta odmah do kartice lijevo za ubaciti modul,e mene zanima sta mogu sa viaces ili irdeto modulom ako jedan od njih nabavim.Moze li se kako gledati HRT,PINK PLUS i EXTRA,MULTIVISION,TPS,HAYAT,Seemore paket postoji li kakvo rjesenje da se za male pare ovo moze gledati
I imam problem sa trazenjem satelita Amos i Eutelsat nikako ih ne mogu naci okretao sam antenu rucno lijevo desno nikako da mi pozuti da se javlja taj satelit uvijek mi nadje Astru i HotBird a ove ostale nikako.Da nije problem u tanjuru kupio sam i 3LNB-a kako bi mogao pratiti 3 satelita istovremeno ali dzaba kada nema mi Amosa,Eutela...

Armine,poslao sam i tebi privatnu poruku :top:

Tarzan
06.01.2007., 11:42
Može li se digitalni receiver za zemaljske kanale spojit preko sobne antene? Probali smo na .....načina ali ništa! POMOĆ!!:confused:

Zinjo
07.01.2007., 00:54
A u kojem si gradu, tj da li je digitalna televizija uopće stigla u tvoju širu okolinu tj da li ima koji odašiljač za DVB-T u tvojoj blizini.

gljupavac
07.01.2007., 12:46
zanima me di mogu naci kodove za programe za satelitsku digistar dsr 5220???

i kako ih ubaciti u reciever??? koji su programi potrebni, kablovi i ostalo da se to ubaci u reciever.....

i jel imaju kodovi za programe sa seemora, kao sto su HBO, Hustler i ostali, jer ja imam samo dekodirani CMC, a htjeo bi i ostale ako se moze da ne kupujem karticu....

zh1
07.01.2007., 14:08
Treba ti arroxtools 1.9 ili noviji i keyeditor od programa,null modem kabel i naravno friški ključevi koje možeš naći na spec.upload centrima. Ovo što bi ti želio gledati zaboravi sa tim receiverom!!

Tarzan
07.01.2007., 21:57
U Puli sam.
Prijatelj je spojio preko krovne,obicne,analogne... ja pokusavam preko obicne sobne pa se pitam da li je to uopce izvedivo.
Uređaj je kupljen u Mercatoru(Iskra) pa ni tamošnji trgovci nisu od neke pomoći

gljupavac
08.01.2007., 15:44
Treba ti arroxtools 1.9 ili noviji i keyeditor od programa,null modem kabel i naravno friški ključevi koje možeš naći na spec.upload centrima. Ovo što bi ti želio gledati zaboravi sa tim receiverom!!

zašto da zaboravim??? sta fali resiveru??? jest da nije dream box ili tako neki od 2,5 milja kuna, ali služi svrsi.....

i di mogu nabaviti kljuceve?????

zh1
08.01.2007., 16:37
zašto da zaboravim??? sta fali resiveru??? jest da nije dream box ili tako neki od 2,5 milja kuna, ali služi svrsi.....

i di mogu nabaviti kljuceve?????Zaboravi zato što te kanale ne otvara nijedan emulator kojeg prima tvoj receiver a ne moraš se zamarati ni sa karticom jer je seemore pa-pa a njegov nasljednik radi u nagra kodiranju i to u svojem receiveru Humax-Hyndai i naravno uz doradu u dreamboxu. Kljućeve i softver imaš na crosatu pod ostali prijemnici-digitstar za ono što je već dugo gledljivo + trenutno premiere i mislim da ide i polsat, jer sam ja na cs-u pa gledam sve tak da nisam baš stalno u tijeku sa dnevnim promjenama!!

mrzm smglsnk
10.01.2007., 19:10
Da li netko zna kada će se početi emitirati DELUXE kanali: DELUXE JAZZ, DELUXE GROOVE, DELUXE LOUNGE, DELUXE SOUL, DELUXE ROCK i DELUXE KLASSIK? Znam da bi trebali krenuti ove godine, ali me zanima da li netko zna datum!

muppetshow
11.01.2007., 16:51
Pozdrav Svim Znalcima! Kupio sam reciver DigitAllWorld SFT-1010E. Majstor koji mi je napravio cijeli proces instalacije uređaja ubacio mi je novi software i ključeve, tako da sada radi puno interesantnih programa... Mene zanima, nakon što se ti programi ponovo kodiraju, tj. ne budu više pristupačni za gledati, da li je potrebno ponovo ubacivati novi software ili samo nove ključeve. I molim tko zna konkretno postupak dekodiranja, tj ubacivanja kljuceva za ovaj uređaj da mi detaljno objasni...(naziv programa, tip ključeva itd...totalni početnik) HVALA!

roki64
11.01.2007., 16:52
imam cinergy 1200 dvb-s satelitsku karticu pa ako neko znadali moram imati digitalni lmb na tanjuru imam analogni i uopče ne vidim satelit dobijem samo mađarski jedan kanal

roki64
11.01.2007., 16:59
dali se neko kuži u satelitske kartice heeeelp!

demetrius
11.01.2007., 18:58
Pozdrav Svim Znalcima! Kupio sam reciver DigitAllWorld SFT-1010E. Majstor koji mi je napravio cijeli proces instalacije uređaja ubacio mi je novi software i ključeve, tako da sada radi puno interesantnih programa... Mene zanima, nakon što se ti programi ponovo kodiraju, tj. ne budu više pristupačni za gledati, da li je potrebno ponovo ubacivati novi software ili samo nove ključeve. I molim tko zna konkretno postupak dekodiranja, tj ubacivanja kljuceva za ovaj uređaj da mi detaljno objasni...(naziv programa, tip ključeva itd...totalni početnik) HVALA!

treba novi emulator i ključevi ili smao ključevi

www.satelitskiforum.net

downlaod http://www.sathelp.info/upload/index.php

dalmacija77
12.01.2007., 23:07
moze li mi netko reci isplati li se uzeti karticu SKY STAR 2? milsim to uzeti za komp!

zh1
13.01.2007., 08:31
moze li mi netko reci isplati li se uzeti karticu SKY STAR 2? milsim to uzeti za komp!Uzmi!! To je poslije linux sat.strojeva (dreambox i sl.)definitivno najbolja stvar za satelitski program a o cijeni da ne pričamo!! S tom karticom je moguće skoro pa sve!!

dalmacija77
13.01.2007., 13:32
mogu li se hvatati domaci programi jer mislim otkazat kabelsku ionako mi daju 20 programa za nekih 60 kn mjesecno pretplate? moze li sa SS2 se hvatat domaći?

roki64
14.01.2007., 18:33
ako se kužiš u progdvb javi se

by_the_way
14.01.2007., 21:32
Sta ti nije jasno kod Prog DVB

zh1
15.01.2007., 08:13
mogu li se hvatati domaci programi jer mislim otkazat kabelsku ionako mi daju 20 programa za nekih 60 kn mjesecno pretplate? moze li sa SS2 se hvatat domaći?Mogu se "hvatati" SVI programi ali to naravno nije besplatno !!

vranac2007
15.01.2007., 08:44
Pozdrav ljudi,
Može li mi tko reći gdje se može nešto naći od literature za IPTV??

dalmacija77
15.01.2007., 11:14
sta mislis pod time nije besplatno objasni? i koliko treba platiti za gledat ove nas HRT,Nova,RTL i lokalne?

champ
15.01.2007., 12:41
Za gledanje 3 kanala HRT moraš imat njihovu originalnu karticu, koja za korisnike u Hr košta jednokratno 165 kn, uz uvijet redovitog plačanja mjesečne pretplate.

Nova TV emitira preko satelita Amos 4* W, tako da bilo bi najbolje da nabaviš motor za okretanje antene.

tomy87
15.01.2007., 17:00
kupio sam nedavno satelitski komplet TV MAX DVB-S 5500 FTA, i on ima mogučnost povezivanja s kompom kablom za rs232 vezu! i u uputstvima pise da se mogu staviti u njega kljucevi s odgovarajucim softverom! pa me zanima dali je tko opce cuo za taj resiver?? ako ima kakve informacije u vezi s dekodiranjem molim da mi odgovori.
p.s resiver sam platio cca 500 kn!! :confused:

zh1
15.01.2007., 19:37
Tvoj receiver koji je btw. poznatiji pod imenom "Victory fta" je najbolji receiver iz roda "vulgaris" receivera ikada napravljen. Ima fantastičnu podršku po pitanju softvera,ima mogućnost card sharinga,jednostavan je za rukovanje ,odlićno radi motor sa njim i vrlo je jeftin. Najbolja podrška za njega je na kerman forumu.

slavonac666
16.01.2007., 13:20
Imam jedno pitanje za vas znalce.
Živim u Osijeku ne znam šta da radim glede satelitskih programa.
Budući da imam plazmu koja podržava HD programe bitno mi je da imam barem neki od slobodnih HD programa. Također mi je bitno da imam recimo Discovery programe, glazbene i nešto filmskih (ono malo i bolje što valja a kodirani su).
Da li postoje neki još HD sat. reciveri osim Humaxa i Topffielda a da nisu toliko skupi. Ovi dođu 3 000 kn + recimo malo bolji modul + kartica, tako da dođe to poprilične novce. Nisam se još ništa odlučio pa vas molim za pomoć.
Dođe mi da uzmem Digi tv, ali bih volio imati neki HD program.
Upomoć

HACI
16.01.2007., 20:21
imam neonition 501. trebao bih linkove za programe s kojma ću moći ubacivati ključeve.

zanzibar
16.01.2007., 22:06
poočetnik sam i imam sft1010e, jedan lnb i astru gledam ! Nabavio sam nul kabel , i po uputama sa poznate stranice kolegi rješio prvo njegov sft 1000 i sve šljaka a nakon toga krenio napucat svoj 1010
i evo problem ! Kod koraka kada odabereš port i nove ključeve ,nakon toga ide korak-upali reciver i trebau bi početi progress bar ! E kod mene se ništ ne desi u tome trenutku !
Može pomoć ?

grizli
17.01.2007., 02:30
MOLIM UKRATKO

Hrv, srpski slovenski i bosanski satelitski programi koji su besplatni i oni koji se mogu dekodirati za sada (besplatno tj probijeni su kodovi)

POPIS i da li SVI sateliti na kojima se ti programi nalaze stanu u max 30 STUPNJEVA diseqc motora ???

hvala

nor z1, nova rtl kanal poptv obn i sl i sl

da i naravno da li su SVI sateliti tih programa na ISTOM kutu po vertikali?

tomy87
17.01.2007., 09:44
hvala, na odgovoru!!
ako cu imati još koje pitanje,doči ću pitati!!!
p.s a ja mislio da je to smeče!!!!!:rofl:

kresimir973
17.01.2007., 17:45

Budući da imam plazmu koja podržava HD programe bitno mi je da imam barem neki od slobodnih HD programa. Također mi je bitno da imam recimo Discovery programe, glazbene i nešto filmskih (ono malo i bolje što valja a kodirani su).
Da li postoje neki još HD sat. reciveri osim Humaxa i Topffielda a da nisu toliko skupi. Ovi dođu 3 000 kn + recimo malo bolji modul + kartica, tako da dođe to poprilične novce. Nisam se još ništa odlučio pa vas molim za pomoć.
Kažeš da sve znaš pa mi molim te pomozi....
Unaprijed zahvalan

jacuzzy
18.01.2007., 15:00
Kažeš da sve znaš pa mi molim te pomozi....
Unaprijed zahvalan

pogledaj ovo
www.skyadria.net
zvuči jako zanimljivo

inače moja preporuka je novi topfield 7700 hd reciever

miki1983
19.01.2007., 09:42
Pozdrav svima kaj se tice satelitske laik sam!!!! Ovo sam nasao u hg-šrotu jer mi je to preporucio frend ali trazim i drugo misljenje. Dali se isplati ovo uzet

Naziv Digitalni satelitski receiver GRUNDIG DSR 5450, HDD 80 GB + ZETA BLUE CAM
Cijena 1.999,00 kn (sa PDV-om)Opis
GRUNDIG DSR 5450
- DVB-S-Receiver i Hard-Disk-Recorder
- 6000 Programa (TV/Radio)
- OSD On-Screen Menu sa 256 boja
- Sleep-Timer
- Opremljen za PCMCIA utorom za dodatni pristupni modul.
- Teletext
- 80 GB
- 2x Sat-In, 2x Sat-Out, RS232, TV Scart-Out, VCR Scart-In/-Out, 2x Audio-Cinch-Out, CA Modul, opti. Dolby Digital Out

Zetacam Blue je dekoder nastao na temelju megapopularnog Joker Cama . ZetaCAM Blue koristi cipove francuskog Neotiona SA KARTICOM Otvara slijedece sisteme kodiranja: - Irdeto 1 / 2 - Viaccess 1 / 2 (OTVARA I AKTIVIRA HTV I SEEMORE KARTICU)! - Nagra Vision (Box Key dostupan) - Seca 1 / 2 - Betacrypt - TPS Crypt - Cryptoworks - Originalne kartice SVE

zh1
19.01.2007., 18:55
Mani to,zeta bluecam je prošlost,uzmi si za tu lovu dreambox 500 (pazi da bude original a ne "kinez") i otvorene su ti sve opcije u toj problematici!!

HAL_9000
21.01.2007., 22:40
Jedino Humax i Topfield rade kako treba ostalo je bacanje novaca izuzevsi sky hd box , radije onda nemoj jos kupovati ako nemozes / nećeš toliko novaca izdvojiti...

One
22.01.2007., 08:30
Može jedna pomoć. Dobio sam iz Njemačke sat receiver Medion FTA 4410r ima RS232 ali problem je u tome što nikako ne mogu naći za njega software za punjenje i pripadajuće stvari. Vjerovatno je kompatibilan sa nekim od poznatijih receivera ali ja ne znam kojim. Ima nešto na njemačkom ali ništa od onog što nam obično treba. Ako mi netko može dati savjet ili link gdje se to može naći bio bi mu jako zahvalan.

wob
23.01.2007., 19:47
Dali se netko od vas prisutnih se susreo sa mojim problemom ?

Multi shalter 9 / 8
2 lnb quattro
Antena 90 cm ( ne vjerujem da je tu problem jer i prije sam stavljao 90 cm )

Cijelo juto ko manijak setam gore dole po zgradurini i ne mogu skuzit o cemu se radi, ispalija sam.

Sve je uredno spojeno, sve sam uredno pospaja, nije mi prvi put da ovo montiram .
Dobijem Astru i hot Bird, ali mi receiver uredno skenira za astru sve fta programe koji se nalaze na nebu ali za HOT.B samo 30 programa, znaci samo jedan transporder sa HOT.B skine.
Zamjenim lnb-e i opet ista prica, astra ok, a HOT nikako, tako da sam otklonio sumnju da su LNB neispravni, odnosno da im grana nije pregorila !
Mislim da sam 2 puta kablove spaja i odspaja od lnb-a do saltera u slucaju da mi nije tu sta promaklo, ali nije. Tu sam isto siguran .

Ne znam vise sta da radim

wob
24.01.2007., 14:53
Ljudi moji kad idem antenom od jednog do drudog satelita pojedinačno dobijem ful signal na svakom zasebno, kad ih spojim na 9/8 imam samo onaj kojeg centriram kao središnji a drugog nigdje (ako stavim A u sredini imam signal, a s HB nigdje i obratno) Mijenjao sam i msw (2 su mi na raspolaganju) dakle do njih nije. Lnbovi svaki pojedinačno odskeniraju sve fta programe s jednog ili drugog sat (po oko 400) Stavija i antenu od 110. U risiv podesim antena 1, port 1 za A i ant 2, port 2 za HB (prova san i obratno) A da, msw su od tv maxa 9/8 kompaktan i drugi s posebnim napajanjem. Ne mogu virovat...
Pozdrav.

wob
24.01.2007., 20:34
Dali je moguce da mi na oba multiswicha ne rade dicec sklopa, da mi ne swichuje ? Kolike su sanse ?

Koristio sam MK tv max swicher?

A nista , sutra mi je 3 dan pa cemo vidjet , makar me grom pogodija na krovu ne silazim :D

zh1
24.01.2007., 22:02
Šanse su ti velike jer je to smeće tj. skupo smeće !! Nabavi SPAUN!!

wob
24.01.2007., 22:40
Šanse su ti velike jer je to smeće tj. skupo smeće !! Nabavi SPAUN!!

Ma i meni je to proslo kroz glavu da je ovo govno od shaltera, ali opet. Imam 2 shaltera, i to nova novcijata . Pa nisu oba dva u k. ...
Sutra sam mislio jos da maknem quattra i stavim 2 singla lnb-a pa ako na njih ne budem uhvatio sliku, tj. bude mi ista stvar onda cu maknit antenu sa tog polozaja i stavit je negdje drugdje..

A opet, radio sam sa tv max salterima dosta, i postavljao sam neke kompleksnije sisteme, sa po 32 stana, dovodio sam sa njiovim stvarima sliku u kompletne zgrade . Zato sam krenio od njih..
Spaun kosta prijatelju..

zh1
25.01.2007., 20:36
I Dreambox košta,no zna se i zašto košta!!

rora
28.01.2007., 20:54
kako skinuti kodove i što mi je sve potrebno da bi dekdirala kanale.. imam reciever digitalni metabox II....... pomagajte... mogu samo arape gledat

demetrius
28.01.2007., 22:19
kako skinuti kodove i što mi je sve potrebno da bi dekdirala kanale.. imam reciever digitalni metabox II....... pomagajte... mogu samo arape gledat

http://www.sathelp.info/upload/index.php

www.satelitskiforum.net

Shurik
31.01.2007., 09:23
Tvoj receiver koji je btw. poznatiji pod imenom "Victory fta" je najbolji receiver iz roda "vulgaris" receivera ikada napravljen. Ima fantastičnu podršku po pitanju softvera,ima mogućnost card sharinga,jednostavan je za rukovanje ,odlićno radi motor sa njim i vrlo je jeftin. Najbolja podrška za njega je na kerman forumu.

dakle taj je najbolji jeftiniji prijemnik, negdje do 800 kn ?

koji bi mogao biti dobra zamjena ako ne nađem taj?

by_the_way
31.01.2007., 17:04
Globo (Yumatu) nek ti bude kao 1 a ako ne nadjes onda uzmi Victory

Shurik
31.01.2007., 17:16
kakav je digimax?

52X32X52
31.01.2007., 20:25
stvarno ne znam da li je bilo rijeci o ovome, ali sta znaci ovo?

http://www.oiv.hr/Download/2006/11/21/DVB-T_26.10.06._plan_2006-2007-crop.jpg

na news grupama ekipa iz os svrsava na ovo a ja nemam pojma koji je to k? :misli:

kakvi su to programi, kakva mi treba antena? ajd pliz pomagajte, ne kuzim k :zubo:

Skobic
01.02.2007., 00:28
Imam SS2 i progdvb sa s2 emu i zanima me mogu li se i gdje pronaci kodovi za sky, tekilu i hbo...

moze pm on nekog iskusnog SS2asha

thnx

wob
01.02.2007., 14:17
Globo (Yumatu) nek ti bude kao 1 a ako ne nadjes onda uzmi Victory

MA za mene osobno su to sve skart receiveri, sta ja volim ljudima rec prasak za robu receiveri ! To se dobije u kini u prasku za robu !

Kako se moze ocekivat od receivera od 500 kn da valja ? Oduzmi mu 22% pdv. pa 15 % poreza na dobit, pa 20-30 % marze , i dode se do zakljucka da receiver u nabavi kosta 150 kn !

Moj savjet ako imas volje, malo pogledaj po malom oglasniku moze se za 500-600-700 kn nac dobar samsung 9500via-ci, star jedno 2 god, ali u usporedbi sa novim prasak receiverom je bog !

HAL_9000
01.02.2007., 23:20
Samsung 9500 u svim svojim reinkarnacijama je poluproizvod, ajde jos da si rekao za neki drugi......

wob
02.02.2007., 09:37
Samsung 9500 u svim svojim reinkarnacijama je poluproizvod, ajde jos da si rekao za neki drugi......

Da sam rekao neki drugi, onda bi rekao i cijenu malo drugu, ali mi pricamo o receiverima cjenovnog ranga oko 500-600 kn.. Znaci, svi ti skartovi, tv max, victory, smart rapido, quadra, digimaxovi, neotion boxevi .. itd...

Od toga svega, meni osobno se najvise svida qudro, ali onaj stariji model 8050, i 9200 .. meni na to je islo sve. Od apartmanskih sustava, do petchiranja, punjanja itd.. I nikad nisam imao problema a stavio sam ih prosle godine jako jako puno...

Uostalom, sta fali samsungu 9500 via-ci ??
istina da pojedine modele malo tuner hebe.. Ali who cares, mogao bi za svaki receiver nac manu !!

wob
02.02.2007., 10:05
Ma o čemu mi tu pričamo, o legendarnom samiju koji je postojao i postoji a i postojat će. Mogućnosti: ubacivanje Emua preko PC-a (izuzetna podrška na netu), ubacivanje ključeva preko daljinca, mjenjanje imagea, CS i šta vam još treba ? I sve to za samo nekih 600 - 700 kn (ako ga nađete u slobodnoj prodaji) Jedina mana- nema mrežnu karticu , ali to se rješava na drugi naćin.
Mahdi, Papagen i Samy forewer.
Sic. Pozdrav.

wob
02.02.2007., 17:41
A, e da ne zaboravim i H2D2 od koga je sve i počelo sa samijem i traje. I dodam u karakteristike 2 CI utora i 2 CA koji se pretvaraju s određenim SW u koje hočete čitače (osobno isprobao irdeto, via, conax, seca i razne origigi). Eto toliko malo o poluproizvodu zvanom samsung 9500 viaci.

kiki_zg
04.02.2007., 22:54
stvarno ne znam da li je bilo rijeci o ovome, ali sta znaci ovo?

http://www.oiv.hr/Download/2006/11/21/DVB-T_26.10.06._plan_2006-2007-crop.jpg

na news grupama ekipa iz os svrsava na ovo a ja nemam pojma koji je to k? :misli:

kakvi su to programi, kakva mi treba antena? ajd pliz pomagajte, ne kuzim k :zubo:

Kolko vidim, to je prikaz odasiljaca u Hrv koji bi trebali odasiljati DVB-T signal!

Programi su HTV1 i 2, RTL i NovaTv.
Ja sam sebi nedavno uzeo u Peveca DVB-T reciver, spojio ga sa kucnom,sobnom antenom i preporodio se.

RoDoLoMa
05.02.2007., 15:13
Živim u Splitu. Kupija sam USB stick DVB-T TV-karticu , sve spoija i instalira , ali ne mogu uhvatit ni jedan program. Odašiljači LABINŠTICA, VIDOVA GORA.
TV kartica ima svoju antenu
U čemu je problem, u anteni?

ant123
05.02.2007., 17:12
OK, što se tiče te satelitske tehnologije, nisam baš neki stručnjak, ali iz postova koje sam pročitao, za uspješno dekodiranje kanala, dovoljan je RS 232 Null modem i najnoviji softver za dekodiranje, te ključevi za otvaranje pojedinih kanala.
Sada, ono što me zanima jest, gdje se može downloadirati aktualni softver, da li ima ključeva na nekim drugim stranicama osim www.sat-key.org, te može li doći do kakvih negativnih posljedica prilikom dekodiranja.

Nadam se da je ovo ispalo kao razumno pitanje i unaprijed hvala.

nedst
05.02.2007., 18:14
Živim u Splitu. Kupija sam USB stick DVB-T TV-karticu , sve spoija i instalira , ali ne mogu uhvatit ni jedan program. Odašiljači LABINŠTICA, VIDOVA GORA.
TV kartica ima svoju antenu
U čemu je problem, u anteni?
Je u anteni tj. prijemu.
aki si negdje nisko između zgrada neces dobit signal s tom antenom ,ili se popni na cistinu negdje ili ustekaj vanjsku antenu ako mozes

nedst
05.02.2007., 18:21
OK, što se tiče te satelitske tehnologije, nisam baš neki stručnjak, ali iz postova koje sam pročitao, za uspješno dekodiranje kanala, dovoljan je RS 232 Null modem i najnoviji softver za dekodiranje, te ključevi za otvaranje pojedinih kanala.
Sada, ono što me zanima jest, gdje se može downloadirati aktualni softver, da li ima ključeva na nekim drugim stranicama osim www.sat-key.org, te može li doći do kakvih negativnih posljedica prilikom dekodiranja.

Nadam se da je ovo ispalo kao razumno pitanje i unaprijed hvala.

kljuceva a i soft. ima na puno mjesta npr. na crosat ili sathelp tu ti je najjednostavnije .
ovisno koji rec imas spaja se i kabel obicno je null modem ili serijski,
moguce je shebat rec. krivim postupkom ili softverom do te mjere da se vise ne moze istim postupkom popravit nego triba zesce i hardverske intervencije,
ali ako se pazi i radi po upustvu kojeg isto skines gdje i soft ili ti neko lipo objasni nema problema

RoDoLoMa
05.02.2007., 19:27
Je u anteni tj. prijemu.
aki si negdje nisko između zgrada neces dobit signal s tom antenom ,ili se popni na cistinu negdje ili ustekaj vanjsku antenu ako mozes

Alo Ned, spoija sam antenu na vrh zgrade i gleda u Labin.... i opet ništa
Piše u uputstvima da računalo mora bit ili Athlon 2.0 GH ili Pentium 4, 2.4 GH. A moj je Athlon 1.7 GH, 512 RAM-a. Da nije tu problem, nadam se da nije

nedst
05.02.2007., 20:52
to bi trebalo bit ok ,jesi li preskenirao 36 i 53 kanal kanal?

Domo59
05.02.2007., 21:12

kabal je rs-232... zavisi kakav ti treba (musko-zenski, zensko-zenski)
ne trebaju driveri, treba program pomocu kojeg ubacujes u reciever...
kak se dekodiraju nemrem rec
koliko vidim, taj tvoj sneider je FTA-Free to air, sto znaci da nema emulaciju i da gledas samo nekodirane programe.....

RoDoLoMa
05.02.2007., 22:01
to bi trebalo bit ok ,jesi li preskenirao 36 i 53 kanal kanal?
Pojasni, nerazumin to sa skeniranjem

nedst
06.02.2007., 19:55
ne znam jesi li to napravija ,uglavnom ili stavis na automatsko trazenje kanala ili rucno pretrazis 36 za lab i 53 za vidovu goru i onda ti ako ima signala na svakom od tih kanala pronađe sva 4 programa

zh1
06.02.2007., 20:07
koliko vidim, taj tvoj sneider je FTA-Free to air, sto znaci da nema emulaciju i da gledas samo nekodirane programe.....
Nemoj ljudima davati krive informacije!! Postoji puno FTA receivera koji imaju interne emulatore koji se mogu uspješno nadograđivati softverom i ključevima te je moguć ćak i card sharing !!

RoDoLoMa
06.02.2007., 21:10
ne znam jesi li to napravija ,uglavnom ili stavis na automatsko trazenje kanala ili rucno pretrazis 36 za lab i 53 za vidovu goru i onda ti ako ima signala na svakom od tih kanala pronađe sva 4 programa
A ha, meni ovde pišu frekvencije u tisućama KH, a Lab... je na 594 MH.
Sve u svemu naša sam sliku. Problem je bija u tome šta sam se spoija na zajedničku antenu od portuna koju nisam koristija ima deset godina (razlog DCM), a istu je na vrhu zgrade neko pripila:bang: Pa sam kupija neku kućnu (piše na njoj DVB-T 40 db
Svejedno hvala!

dalmacija77
07.02.2007., 01:51
Mene zanima mogu li sa sky star 2 gledati HRT1,HR2,Nova TV,RTL i programe iz susjednih zemalja besplatno..briga me za HRT 3 ako se placa dali su ovi prije navedeni besplatni??? Hvala!
E da i ako spojim s kompa na Tv dali ako ja gledam jedan program na kompu osoba u drugoj prostoriji moze gledati na TV drugi program ili cemo morat gledat isti?

nedst
07.02.2007., 20:39
sa ss2 neces moc pratit domace programe tj
1.program samo kad je nekodirana emisija mozes
-novu i obn mozes gledat priko sat ako imas motoriziranu antenu pa je okrenes na satelit amos 4W
-ono sto gledas na kompu to bi morao i na televiziji gledat ista stvar kao i kad receiver spojis na 2 TV

dalmacija77
08.02.2007., 01:54
pa onda sta ce mi ako ne moze hvatat ove nase i mozda koji iz susjednih zemalja, hvala na informaciji za neki dobar film

Principessa
08.02.2007., 17:43
ne znam jesam li na pravom topiku, ali imam pitanje.
u emmezeti je ponuđen digitalni satelitski komplet DIGIMAX: mod digimax 9030, RS232, antenski ulaz/izlaz za tv, video&audio chinch, satelitski ulaz/izlaz, odličan software, moderan OSD, TV scart, malih dimenzija, hrvatski izbornik+antena za 2 satelita, 85 cm... CIJENA 499,99kn.

ima li znalaca pravih odi: šta vam se čini? je l' valja ovo? :D

musso^
08.02.2007., 18:47
Imam dilemu sto se tice receivera, da li uzeti dreambox koji ne podrzava HD ali mogu mijenjati ključeve preko kompa (ako to ne zivcira previse jer se svako malo mijenjaju) ili preko card share imati sve otkljucano ili bolje neki topfield ili nesto. Kako ekipa gleda kodirane programe? Zanimaju me uglavnom sportski programi pa sad koje satelite je najbolje loviti? Da li mi je dosta 1 tanjur s 2 lnb-a na astri i hotbirdu?

demetrius
08.02.2007., 20:41
u emmezeti je ponuđen digitalni satelitski komplet DIGIMAX: mod digimax 9030, RS232, antenski ulaz/izlaz za tv, video&audio chinch, satelitski ulaz/izlaz, odličan software, moderan OSD, TV scart, malih dimenzija, hrvatski izbornik+antena za 2 satelita, 85 cm... CIJENA 499,99kn.

hmhm,malo sam pogledao kako stoje updejti za tvoj riciver,stoje nikako savjet ne kupuj,pogledaj,pitaj

www.satelitskiforum.net

wob
08.02.2007., 23:49

Prijatelju , reci ti nama sta tebe prvenstveno zanima, sta ocekujes od receivera da gledas ?

Principessa
09.02.2007., 16:34
Prijatelju , reci ti nama sta tebe prvenstveno zanima, sta ocekujes od receivera da gledas ?

prijateljica :cheer:
već sam se raspitala i saznala da navedeni receiver nema čitač kartica... a kao tv pretplatnik mogla bih povoljno kupiti hrt-ovu tv karticu i gledati neke programe.. pišem ono što su mi rekli.. :)
naime, satelitska mi je za na selo di boravim za praznike ili vikendom. gore imam samo hrt1, hrt2 i rtl.. a kako majka zna ostati gore malo duže ona bi željela gledati discovery, national geografic, cnn i hallmark..
stvarno se ne razumin i rođak mi je obećao da će malo pogledati povoljnije satelitske antene..

fala na odgovorima i budućim savjetima :cerek:

C@rug@
09.02.2007., 17:00
prijateljica :cheer:
već sam se raspitala i saznala da navedeni receiver nema čitač kartica... a kao tv pretplatnik mogla bih povoljno kupiti hrt-ovu tv karticu i gledati neke programe.. pišem ono što su mi rekli.. :)
naime, satelitska mi je za na selo di boravim za praznike ili vikendom. gore imam samo hrt1, hrt2 i rtl.. a kako majka zna ostati gore malo duže ona bi željela gledati discovery, national geografic, cnn i hallmark..
stvarno se ne razumin i rođak mi je obećao da će malo pogledati povoljnije satelitske antene..

fala na odgovorima i budućim savjetima :cerek:

------------
Sa Hrt karticom možeš gledat samo hrt 1,2 i plus, možda ti je bolje da uzmeš Digi tv, za 45 kuna mijesećno dobiješ i sat antenu i receiver besplatno na korištenje i degdije oko 30 kanala među njima i discovery, national geografic, i hallmark.

Principessa
09.02.2007., 17:15
------------
Sa Hrt karticom možeš gledat samo hrt 1,2 i plus, možda ti je bolje da uzmeš Digi tv, za 45 kuna mijesećno dobiješ i sat antenu i receiver besplatno na korištenje i degdije oko 30 kanala među njima i discovery, national geografic, i hallmark.

to mi triba za na selo.. 'ko će dovuć digitv do neke selendre, alooo! :cool:

C@rug@
09.02.2007., 17:46
Pa hrt več imaš zar ne zbog čega onda kupovat još i karticu i sat rec, a jedini način da gledaš discovery, national geografic, cnn i hallmark (sa hr titlovima) ti je digi tv.

zh1
10.02.2007., 18:25
to mi triba za na selo.. 'ko će dovuć digitv do neke selendre, alooo! :cool:
Vjerovala ili ne i seljaci gledaju satelitsku tv !!

Vermox
12.02.2007., 00:23
jel neko zna jel neotion 1000s moze koristit isti softver kao i 501?

demetrius
12.02.2007., 08:51
jel neko zna jel neotion 1000s moze koristit isti softver kao i 501?

ne.

Big momma
12.02.2007., 14:32
Pozdrav svima,
u kuci planiram zemaljsku i satelitsku antenu cije signale furam do 4 televizora. Napravil sam ormaric gdi budu doseli kablovi do pojacala i razdjelnika. Trebam preporuku i savjet za pojacalo i sve vezano za instalaciju.

hvala...

Principessa
12.02.2007., 21:01
Vjerovala ili ne i seljaci gledaju satelitsku tv !!
:D
di mogu provjerit na netu mogu li digi tv dovuć' do mog sela? il' moran nazvat na onaj njihov info broj :cool:

wob
13.02.2007., 17:03
Pozdrav svima,
u kuci planiram zemaljsku i satelitsku antenu cije signale furam do 4 televizora. Napravil sam ormaric gdi budu doseli kablovi do pojacala i razdjelnika. Trebam preporuku i savjet za pojacalo i sve vezano za instalaciju.

hvala...

Sta da ti covik kaze..
Treba ti otprilike ovo :

-- Sat antena ( pijat ) , u dalmaciji ja stavljam 90 cm promjer ! Ali.. preporucio bi ti 110 cm !

-- 2 quattro lnba ( kablove od lnba furas do te kutije koju si predvidio za sat . )

-- multi swicher ( šalter ) , za 4 apartmana tj 4 tv ti treba šalter 9 /4 i u njega ti ide 8 kablova sa 2 lnb-a i 1 kabel od zemaljske antene !

-- Zamaljska antena bi tu mogla predstavljat problem, ovisi o polozaju gdje se nalazite i sa kojeg repetitora dizete signal . nekad je dovoljna samo 1 antena logaritamska od 50 kn a nekad gdje opticka vidljivost sa repetitorom nije moguca idu 2 antene i pojacala.. Ali prije bilo kakvog rada, potrebno je teren vidjet , i izmjerit jacinu zemaljskog signala sa posebnim instrumentom koji je potreban za to !!

-- jos sta ti je potrebno da znas je shema spajanja sa quattro lnb-a sa msw !

zh1
13.02.2007., 17:31
:D
di mogu provjerit na netu mogu li digi tv dovuć' do mog sela? il' moran nazvat na onaj njihov info broj :cool:Ne provjeravaš to nigdje na netu nego kod najbližeg montažera pitaš da li je i za koliko voljan da ode sa tobom na selo namontirati tanjur, sve ostalo je na nebu!!

Slani
16.02.2007., 00:12
trebal bi pomoc.... neam pojma o digitalnim satelitima, sam znam da mi par frendova ima (oni su isto tutleki ko i ja).... ak mi moze netko objasnit, uglavnom kak to sve šljaka, kolko love (jeftinije).... uglavnom zanima me ona šema sa kodiranim karticama (;) puno programa za malo love)... kak to šljaka, kolko cesto se moraju obnavljat, gdje i kako.... i jel valja onaj maxtv, il ima kaj bolje :)

zh1
16.02.2007., 17:47
trebal bi pomoc.... neam pojma o digitalnim satelitima, puno programa za malo love)
Zaboravi na tu foru!!

maxholer
20.02.2007., 11:22
pozdrav

imam Topfield 3000 coci i zanima me sto je moguce napraviti sa tim recieverom

totalni sam rookie u ovome i malo sam citao po forumima; da li ima negdje nekekav "tutorial" koji objasnjava kako se sto radi?

hvala

HACI
20.02.2007., 14:24
bok

imam neonition 501. problem je u povezivanju s laptopom. naime, na laptopu nema rs 232 priključak već samo postoji opcija usb-a i serijskog priključka. moje je pitanje da li bi mogao prebacivati ključeve u reciver pomoću kabela koji s jedne strane ima rs 232 (za reciver) i preko serijskog priključka (za laptop)? to bi dakle ukratko, bio kabel za spajanje s printerom. osobno mislim da to ne može, ali sam htio čuti i druga mišljenja.

demetrius
20.02.2007., 14:41
bok

imam neonition 501. problem je u povezivanju s laptopom. naime, na laptopu nema rs 232 priključak već samo postoji opcija usb-a i serijskog priključka. moje je pitanje da li bi mogao prebacivati ključeve u reciver pomoću kabela koji s jedne strane ima rs 232 (za reciver) i preko serijskog priključka (za laptop)? to bi dakle ukratko, bio kabel za spajanje s printerom. osobno mislim da to ne može, ali sam htio čuti i druga mišljenja.

http://www.satelitskiforum.net/wbb2/thread.php?threadid=44686

ja imam neotion 501 ali imam komp i nul modem kabel,po priči čini se radi.

demetrius
20.02.2007., 14:43
pozdrav

imam Topfield 3000 coci i zanima me sto je moguce napraviti sa tim recieverom

totalni sam rookie u ovome i malo sam citao po forumima; da li ima negdje nekekav "tutorial" koji objasnjava kako se sto radi?

hvala

http://www.sathelp.info/upload/index.php?&direction=0&order=mod&directory=OSTALI%20RECEIVERI/TOPFIELD%20Zone

Ivanko
20.02.2007., 14:44
Mene nest zanima...
Kako snimati video sa Dreamboxa DM500 na PC-u preko LANa na koji je uredno spojen. Nemora ni bit preko LANa. Bilo kako.. al da je prek PCa a ne videa ili dvd recordera.

52X32X52
20.02.2007., 15:45
Programi su HTV1 i 2, RTL i NovaTv.
Ja sam sebi nedavno uzeo u Peveca DVB-T reciver, spojio ga sa kucnom,sobnom antenom i preporodio se.
vidis, mogao bi i ja :top:

HACI
20.02.2007., 17:27
tnx

dinpsi
22.02.2007., 11:26
Hy radni narode. Hej znali neko kako se unose ključevi, preko daljinskog, u ECHOLITE digitalni resiver

B-Link
24.02.2007., 21:56
Kako da spojim digitalni receiver sa analognim??

STINGer
25.02.2007., 18:21
Uskoro selim u novi stan (podstanar), a kako u stanu nema ugrađene kablovske odlučio sam se za kupovinu satelitske tv. Prvenstveno me zanimaju sportski programi (nogomet i NBA). Da li mi netko može pomoći složiti konfiguraciju za 1500 - 2000 kn (po mogućnosti da je bliže prvoj cifri). Dakle sve što treba, receiver, tanjur,... ne kužim se previše. I ako može neki link gdje da to kupim i da nađem tko će mi sve to instalirati

Također me zanima koji bi mi dvb-t receiver preporučili jer vidim da ima velikih razlika u cijenama, pa me zanima da li je tolika i razlika u kvaliteti slike? Koji model preporučavate?

Zahvaljujem na odgovorima ;)

C@rug@
26.02.2007., 09:55
Možda bi ti bilo bolje uložit malo više pa uzet dreambox 600 pa nemoraš uzimat 2 receivera, ( moja preporuka ) http://www.dream-multimedia-tv.de/english/products_dm600.php

Ako ne to onda samsung 9500 viaci polavan vijerujem da ga možeš nači za nekih 700 do 800 kuna, s obzirom da su svi zanimljivi kanali na satelitu zaključani sa jednim od ova 2 sigurno nemožeš pogriješit.

C@rug@
26.02.2007., 10:12
Ovdije možeš saznat nešto više o dreamboxu 600
http://hr.satelitv.net/jumpto.asp?ref=news&cat=58&id=2132

STINGer
26.02.2007., 10:30
Jedan frend mi preporučuje ovo: http://www.e-ponuda.com/product_info.php?products_id=2230

C@rug@
26.02.2007., 11:09
Nije ni to loš izbor, ima i emu kao i dream i samsung ( za nogomet i nba ) šta god da uzmeš od ta tri nečeš pogriješit samo što je dreambox puno više od običnog recivera.

STINGer
26.02.2007., 11:36
Pa, po onome što sam vidio kod njega ima sve programe koji me zanimaju... u vezi dvb-t receivera, imaš li tu koji savjet?

C@rug@
26.02.2007., 12:42
Iskreno neznam niša o dvb-t receiverima, ja planiram kupit dreambox 8000 koji ima 4 tunera dvb-s,dvb-s2,dvb-t i dvb-c
tako da nisam obračao pažnju na dvb-t receivere.

F1L1P
26.02.2007., 21:25
Ja se baš ne kužim u antene pa bih vas zamolio da mi preporučite neku jako jako dobru antenu (dvb-t+analog za tv karticu) do 300kn.PS Nemojte se smijat ako sam krivo nekaj napiso jer saam već reko da se ne kužim baš u te stvari :) . Hvala unaprijed!

wob
26.02.2007., 21:48
Jedan frend mi preporučuje ovo: http://www.e-ponuda.com/product_info.php?products_id=2230

Ma ni u slucaju, ni u ludilu... Bjezi od ovoga..

Samsung 9500 via-ci polovan, cca 600 kn.
S tim ne mozes falit !

A sta se tice montaze i ugradnje , imas moj pm ! :D

STINGer
27.02.2007., 03:37
Ma ni u slucaju, ni u ludilu... Bjezi od ovoga..

Samsung 9500 via-ci polovan, cca 600 kn.
S tim ne mozes falit !

A sta se tice montaze i ugradnje , imas moj pm ! :D

Vidjeh ovo nakon PM-a... i očekuješ da ti vjerujem? Ili očekuješ da si nagazio na budalu?Polovan veliš? :D

C@rug@
27.02.2007., 06:49
Pa i ja kad bi morao birat između ta 2 izabraobi samsung, prije svega zbog podrške koju ima več dugi niz godina:s

A moj glas idalje dajem dreambox-u s njim nikako nemoš pogriješit (bilo koji model 500,600,7000,7020 ili 7025 ):top:

andrija82
27.02.2007., 14:18
mene zanima elit dsr 9400, imam neki programcic koji mi otvara mogucnost, kad ga ubacim u elita, da mogu kodove ubacivati preko daljinskog,
di da nadjem kodove za njega:)
hvala:s

HACI
27.02.2007., 23:25
hi

kako napraviti null modem kabel iz paralelnog (kabel za printer) ? please, može mala pomoć?

wob
28.02.2007., 00:53
Vidjeh ovo nakon PM-a... i očekuješ da ti vjerujem? Ili očekuješ da si nagazio na budalu?Polovan veliš? :D

Sto ti bi ?
Pa na pm sam te pitao samo odakle si , jer kako si ti ovdje reagirao , covjek bi pomislio ko zna sta..

A to, hoces ti uzest neotion, sammya , dreama ili nesto trece.. Mene osobno boli patka !
Pitao si za pomoc, trazio si savjet ? Dobio si ga !
Hoces poslusat, neces.. Tvoja stvar..

mila2007
28.02.2007., 08:12
Evo mog pitanja !

Imam satelitsku i zemaljsku antenu ciji kablovi sa tavana idu k nama na prvi kat na televizor i receiver u dnevnom boravku te se dalje kroz instalaciju u zidu spusta dole u prizemlje kabel zemaljske antene.
U spavacoj sobi na prvom katu , dakle u mom stanu imam televizor i sobnu antenu ali je losa slika, a tu je jos i djecja soba u koju cemo za koji dan kupiti televizor.
Pitanje je, postoji li kakav radjelnik kojim bi povezali zemaljsku antenu sa jos 2 dodatna televizora, da li se moze antena spojiti na, u mom slucaju, 4 televizora?

wob
28.02.2007., 10:08
Evo mog pitanja !

Imam satelitsku i zemaljsku antenu ciji kablovi sa tavana idu k nama na prvi kat na televizor i receiver u dnevnom boravku te se dalje kroz instalaciju u zidu spusta dole u prizemlje kabel zemaljske antene.
U spavacoj sobi na prvom katu , dakle u mom stanu imam televizor i sobnu antenu ali je losa slika, a tu je jos i djecja soba u koju cemo za koji dan kupiti televizor.
Pitanje je, postoji li kakav radjelnik kojim bi povezali zemaljsku antenu sa jos 2 dodatna televizora, da li se moze antena spojiti na, u mom slucaju, 4 televizora?

koju antenu bi ti spajala na 4 tv, zemaljsku ili sat ?
Za zemaljsku ti postoje tv spliteri, odnosno tv razdjelnici.. 2/4 ili 2 /5 , ali je upitno kakva ce ti kvaliteta slike bit, jer svaki taj spoj ti oduzima po nekoliko decibeli i sad kad ti razvuces te sve kablove po kuci i to sve razgranas na 5-6 djelova, nemoj se iznenadit ako na 4 tv na dobijes nista !

andrija82
28.02.2007., 11:18
andrija82;7557017]mene zanima elit dsr 9400, imam neki programcic koji mi otvara mogucnost, kad ga ubacim u elita, da mogu kodove ubacivati preko daljinskog,

FEX
01.03.2007., 10:40
jel istina da zemaljski digitalni reciever ne može obradit signal koji dolazi iz zajedničke antene na zgradi jer ima pojačalo tj. iz bilo kakve antene s pojačalom kao da mu je taj signal pre jak i da ga ne može pretvorit u digitalni?

wob
01.03.2007., 14:45
jel istina da zemaljski digitalni reciever ne može obradit signal koji dolazi iz zajedničke antene na zgradi jer ima pojačalo tj. iz bilo kakve antene s pojačalom kao da mu je taj signal pre jak i da ga ne može pretvorit u digitalni?

Wtf .. ? Pa sta ce ti uopce analogno pojacalo kad spajas na digitalni receiver ?? :confused:

Uglavnom, ja sam prije 2 dana stavio receivere na 3 kata a na krov mi se uopce nije dalo penjat da skidam ta pojacala i skretnice , prigusivace i ta druga sranja.. I bez problema sam dobio sliku na sva 3 kata ..
A sad ne znam, u mom slucaju nije bilo problema..

wob
01.03.2007., 19:16

E još nešto, tu ti ima više činjenica koje utiču na kvalitet signala (očeš li ili nečeš dobit sliku) a to su ti: dužina kabela od antene do TV-a (i njegova kvaliteta-gušenje u dcbl na 100 m), Kolika ti je količina i kvaliteta signala na utičnici (na TV-u), kroz koliko utičnica prolazi kabel koji dolazi do tvog TV-a ako si u zgradi i na pr na 3. katu a iznad tebe još 5 katova, jeli sve vučeno na jedan kabel pa kroz prolazne utičnice (što je najvjerojatnije) (svaka utičnica guši signal od 2-5 dcbl). I najvažnije- na digitalni zemaljski risiver ne može doći analogni signal, nego digitalni, dakle odašiljač emitira u digitalnoj tehnici i takav signal i dolazi do risivera.
Pozdrav,

wob
01.03.2007., 19:26
E, da, zapravo je obratno. Digitalni se signal mora pretvorit u analogni da bi ga tv mogao prepoznat, a ne obrano - analogni u digitalni. Svi TV (osim onih koji imaju ugrađen tuner za prijem digit signala) primaju isključivo analogni signal.

demetrius
02.03.2007., 14:12
hi

kako napraviti null modem kabel iz paralelnog (kabel za printer) ? please, može mala pomoć?

sad ne znam što tvoj riciver ima recimo za moj neotion 501 kupio 2 9 pinska konektora ženska,znači 3-2,2-3,5-5.

www.satelitskiforum.net

demetrius
02.03.2007., 14:14
andrija82;7557017]mene zanima elit dsr 9400, imam neki programcic koji mi otvara mogucnost, kad ga ubacim u elita, da mogu kodove ubacivati preko daljinskog,

http://www.sathelp.info/upload/index.php?&direction=0&order=mod&directory=OSTALI%20RECEIVERI/ELIT%20Zone

tu pogledaj i tu pitaj

www.satelitskiforum.net

RazorOne
03.03.2007., 14:06
Ljudi imam pitanje!
Imam neotionbox 501 i neznam kako se ubacuju oni kjlučevi preko daljenskog, ali znam kako tamo uči.
Može li mi netko malo bolje objasniti?
E da i jel zna netko di se možeju nači ključevi za HBO?

gino_14
03.03.2007., 19:13
jeli tko može reći koji su spannjolski programi prenose nba i gdje da ih nadem na satelitskoj

C@rug@
03.03.2007., 20:07
Španjolski D+ ti je na astri 19.2 istoćno i na hispasatu 30 zapad

c+ fudbal
c+deportes
c+ eventos

Damaskinos
04.03.2007., 08:49
zanima me je li receiver digitall world tft-4000e zapravo sft-4000e? odnosno mogu li se alati od sft-4000e ubacivati u tft-4000e???

kroata
04.03.2007., 18:41
E, da, zapravo je obratno. Digitalni se signal mora pretvorit u analogni da bi ga tv mogao prepoznat, a ne obrano - analogni u digitalni. Svi TV (osim onih koji imaju ugrađen tuner za prijem digit signala) primaju isključivo analogni signal.

Imam kablovsku u zgradi.Jel samo prikopčam kabl u lcd (koij ima u sebi DVB-t)tj. koji ulaz je u dvb-t? Jel će slika biti dobra?

demetrius
05.03.2007., 11:21
Ljudi imam pitanje!
Imam neotionbox 501 i neznam kako se ubacuju oni kjlučevi preko daljenskog, ali znam kako tamo uči.
Može li mi netko malo bolje objasniti?
E da i jel zna netko di se možeju nači ključevi za HBO?

www.satelitskiforum.net

moraš imati bar 21t7 software i onda na daljinskom riciver info i 2580 ako se ne varam.

iversonFan
06.03.2007., 09:40
ja sam iz zagreb i htio bih gledat NBA utakmice ko mi moze pomoc?

wob
06.03.2007., 09:48
ja sam iz zagreb i htio bih gledat NBA utakmice ko mi moze pomoc?

Ni bog :Pop:

PaleB
06.03.2007., 12:04
sad ne znam što tvoj riciver ima recimo za moj neotion 501 kupio 2 9 pinska konektora ženska,znači 3-2,2-3,5-5.

www.satelitskiforum.net

Tako je, 3-2, 2-3, 5-5, pri tome je 5-5 masa. No da ne lemiš, nullmodem kabl košta cca 15 kn.

wob
06.03.2007., 17:47
Imam kablovsku u zgradi.Jel samo prikopčam kabl u lcd (koij ima u sebi DVB-t)tj. koji ulaz je u dvb-t? Jel će slika biti dobra?

Hmm.. ne znam, probaj ! Mislim da neces dobit to sta ocekujes.. Ako mislis na dig signal ?

jacuzzy
10.03.2007., 10:14
Jel netko Ima Topfield-a 7700....i jel to stvarno trenutno najbolji reciever na tržištu...planiram ga kupiti pa bih volio čuti vaša mišljenja
thnx

Matrix111
12.03.2007., 17:58
Molim vas ako bi mi netko mogao objasniti gdje i kako mogu nabaviti Karticu za dekodiranje programa

STINGer
13.03.2007., 19:21
Imam jedno glupo pitanje, ali što je tu je. Imam Neotion 601 pa me zanima što mi treba da mogu sliku gledati preko PC-a. Pretpostavljam tv kartica no koja? Vidim da ih ima svakakvih s velikim rasponom cijena pa molim za savjet.

happydayhr
14.03.2007., 07:30
Imam jedno glupo pitanje, ali što je tu je. Imam Neotion 601 pa me zanima što mi treba da mogu sliku gledati preko PC-a. Pretpostavljam tv kartica no koja? Vidim da ih ima svakakvih s velikim rasponom cijena pa molim za savjet.
Pa u biti bilo koja sa punom PAL rezolucijom...npr neka jeftinija Leadtek VC-100 XP cca 120 kn ili sa tunerom analognim (cca 300 kn), digitalnim ili hibrid (analogni + digitalni) cca 330 kn

kevas
15.03.2007., 12:10

gdje se može skinuti software za digimax st 1000