PDA

View Full Version : Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

sparco
16.03.2007., 19:19
imam satelitsku sa dva LNB-a već neko vrijeme, sve radi. Prije par dana kupio sam još jedan reciver da bih mogao pratiti programe i na drugom katu u kući. Sada me zanima da li je moguće na svakom reciveru posebno gledati različite programe, ako da kako da to sredim i da li trebam još nešto dodatno uzeti:)

zh1
16.03.2007., 20:18
Trebaš imati dva twin lnb-a i dvije disecq 2/1 sklopke da bi svaki receiver bio nezavisan od drugoga.Trošak od cca 400 kn za "no name" opremu.

sparco
18.03.2007., 14:33
sve sam riješio:)

abdic
20.03.2007., 11:14
Sve znam ama baš sve kartice moduli dekoderi reciveri antene ugradnje sve .......................:s

eh ako bas znas sve, da te upitam nes!
Ovak trazim DVB-S PCI karticu i koliko sam shvatio Sky star 2 je the best.
eh sad sta mi treba koliki tanjir, LNB? i kak to sve postavit.
Geo lokacija utjece na postavku, zar ne? Ja se nalzim u Bosni. Na granici s Hr, blizu Dvora na Uni i VOjnića(Velika Kladusa)

Ako mozes pomoci, pomozi.

crotomy
20.03.2007., 11:43
imam pitanje....
eto kolega iz svabije (iz stuttgarta tocnije) me pita postoji li mogucnost da gleda novu tv i rtl nas u njemackoj jer gore moze gledati hrt 1,2 i plus i cini mi se otv i z1

~~~RI~~~
20.03.2007., 20:36
imam pitanje....
eto kolega iz svabije (iz stuttgarta tocnije) me pita postoji li mogucnost da gleda novu tv i rtl nas u njemackoj jer gore moze gledati hrt 1,2 i plus i cini mi se otv i z1Nova TV se emitira na Amosu 4°W besplatno(kodiraju samo nogomet)
a HRTL nije dostupan preko satelita

zzo
20.03.2007., 21:54
Sve znam ama baš sve kartice moduli dekoderi reciveri antene ugradnje sve .......................:s

Treba mi pomoc oko otkodiravanja programa... se moze kako napravit bez spajanja sa receivera sa kompom.

crotomy
20.03.2007., 22:52
Nova TV se emitira na Amosu 4°W besplatno(kodiraju samo nogomet)
a HRTL nije dostupan preko satelita

hvala na informaciji :s :s

C@rug@
20.03.2007., 23:23
Hrvatski RTL možeš gledat u dgi tv paketu na 1w, a na 4w imaš i naš NETTV.

One & only
20.03.2007., 23:23
Hrvatski RTL je dostupan preko satelita i može se gledati na Eutelsatu 16E. Upravo ga sad gledam.

C@rug@
20.03.2007., 23:25
Treba mi pomoc oko otkodiravanja programa... se moze kako napravit bez spajanja sa receivera sa kompom.

Može ali samo u sličaju da imaš dreambox koji je spojen na internet.

Allergic
21.03.2007., 08:44
da ima dreambox nebi ziher postavio ovo pitanje :P

zh1
21.03.2007., 14:52
Treba mi pomoc oko otkodiravanja programa... se moze kako napravit bez spajanja sa receivera sa kompom.Može, pomoću "Dragon(T-Rex) modula.Njega imaš u slotu receivera a karticu puniš pomoću programatora spojenog na pc.Onda karticu staviš u modul i napuniš ga "onim" stvarima.I gledaš!! I ne može se baš sve zabadava !!

~~~RI~~~
22.03.2007., 11:35
Hrvatski RTL je dostupan preko satelita i može se gledati na Eutelsatu 16E. Upravo ga sad gledam.Bio je koliko čujem i to preko OiV kartice. Kažu da više ne radi

Jarre 2
22.03.2007., 12:11
Sorry ljudi ak je ovo fakat glupo pitanje, al evo:

- da li se nekako može preko satelitske antene/recivera dobiti "zemaljski" program_hrt,nova,otv,...

Pitam, jer imam na krovu zgrade klasičnu (analognu) satelitsku i proveden kabel a kod mene u prizemlju čami obična sobna antena s kojom se uvijek borim oko prijema programa.

Hvala

Allergic
22.03.2007., 13:15
Jarre 2

pomocu satelitskog recievera mozes gledati HRT NOVU RTL Z1 CMC ali ti je stvar da HRT CMC Z! emitiraju na HotBird satelitu te ti je jos potreban original HRT kartica da bi gledao program jerbo je HRT kodiran na satelitu, RTL mozes gledati na eutelsatu i trenutno je vidljiv sa HRT karticom a novu imas na amos satelitu ali kodira utakmice neke serije itd.. inace nova rtl cmc z1 emitiraju u digi tv paketu na satelitu intelsat 1°W ali za to ti treba originalni digi reciever te to placas 45 kn mjesecno

no ono sto je zakon stvar mozes kupiti u svakom boljem ducanu DVB-T reciever on se spaja na najobicniju analognu antenu te preko tog recievera mozes gledati HRT 1, HRT 2, Novu i RTL i slika ce ti biti kristalno cista near dvd kvalitete ako imas 250 kn za DVB-T reciever kupi ga i uzivaj samo prije kuplje provjeri dali imas signala ako si u Zagrebu onda nemas problema jerbo se DVB-T signal emitira sa sljemena i sa HTV doma :top:

colour
22.03.2007., 17:58
Kako eliminirati signale zemaljske antene koji se pojavljuju prilikom gledanja satelitskih programa (ispod slike sa satelitske "provlači" se sjena zemaljskog programa)! Signali zem programa vidljivi su i prilikom gledanja preko DVD-a? Sve je spojeno Euroscartom.

SuhiJr
22.03.2007., 20:04
Molim za savjet: Dvoumim se između Neotion Black Box-a i Topfield TF6000F, da li neki treći, kakve su mogučnosti pronalaska ključeva i slično? Hvala

SuhiJr
22.03.2007., 20:05
Cijena do 600kn

Allergic
22.03.2007., 20:14
ja bi uzeo metabox3 ali ni topfield nije los, a o neotionu se raspitaj ovdje
http://www.neotion.sathelp.info/

Jarre 2
22.03.2007., 20:58
Jarre 2 Allergic: :top:

SuhiJr
22.03.2007., 21:43
Kolka je cijena Metabox-a 3 i u kojem dućanu?

Allergic
23.03.2007., 05:22
heh nova cijena je 760 kn iako sam ga ja prije 3 mjeseca u istom ducanu platio 700kn! Valjda je nestasica

http://www.kredi-prom.hr/jumpto.asp?ref=news&cat=37

inace preporucam ti ga jer se uopce ne grije, iznimno je stablan odkad ga koristim nijednom nije zablokirao kod prebacivanja kanala sto je za nepovjerovati i trenutno otvara sve javno dostupne kljuceve (kao i vecina ostalih recievera da nebi bilo zabune) te jos jedna najvaznija stvar kad punis software i ako ti slucajno nestane struje reciever nece biti za otpis nego se jednostavno ponovi postupak ubacivanja software-a isto tako ako stavis krivi software u njega mozes ga oziviti ponovnim ubacivanjem originalnog software-a
inace na sathelp upload centru imas sve potrebne fajlove na jednom mjestu
http://www.sathelp.info/upload/
a na vladix forumu imas odlican support tim entuzijasta koji ti mogu pomoci kad negdje zapne :D
http://vladix.aceboard.com/

SuhiJr
23.03.2007., 19:13
To mi je malko previše. Da je 100kn jeftiniji možda. Moram naći neki drugi mada sam puno dobroga čuo onjemu. Topfield TF6000FE dođe 590kn u HgSpotu, ali ne nalazim previše o njemu, a čujem da i Quadro ima vrlo dobre receivere, a i vidio sam neki u Ve-Milu DR 8055 dođe oko 500kn. Da li ima neko ove receiver i kakva su mu iskustva i ima 2 godine garancije? Što mislite.

Allergic
23.03.2007., 20:51
znas onu narodnu kolko para tolko muzike :D Stvar ti je sljedeca svaki reciever vrijedi onoliko koliko za njega izlazi software sto je reciever jeftiniji to znaci da software rjedje izlazi... nije pravilo ali ima logike pogledaj samo kako dreambox ljepo drzi cijenu a sve zato sto je uberreciever i po mom misljenju za njega ce software izlaziti jos puno godina dok za quadro, topfiel i metabox bas i nece

icotra
24.03.2007., 22:02
Dobio sam na korištenje (Digi TV) reciver Humax digi II , pa me zanima da li se može preko njega gledati i zemaljska TV recimo HRT 1 i 2 , odnosno da li to podržava .
Isto tako da li će primiti sve programe sa Satelita koji su u programu :
Astra
Hotbird
idr.

icotra
24.03.2007., 22:08
Na krovu zgrade možemo montirati 2 tanjura sa po 1 LNB glavom i jednu zemaljsku i trebamo koaksijalni provesti u 6 stanova , gdje bi imali svaki svoj resiver .
Kako je to izvesti najjeftinije i najbolje a da signal bude OK.
Postoji li nosač za 3 LNB glave u rasponu od -8W do 19 N
Postoji li nosač za 2 LNB glave ali za isti satelit

hvala

Allergic
24.03.2007., 22:21
Dobio sam na korištenje (Digi TV) reciver Humax digi II , pa me zanima da li se može preko njega gledati i zemaljska TV recimo HRT 1 i 2 , odnosno da li to podržava .
Isto tako da li će primiti sve programe sa Satelita koji su u programu :
Astra
Hotbird
idr.

nemozes gledati zemaljsku TV preko digi recievera nema niti prikljucak za antenu, kamoli tunner a sto se tice ostalih satelita mozes gledati sve nekodirane programe na bilo kojem satelitu (naravno ak imas motor:)

SuhiJr
24.03.2007., 22:26
Evo opet ja ne bi se htio zaj...., pa moram pitat. Da li ima ko Metabox 2 kakav je i kakva je podrška softvera i ostalog na netu? Dosađujem ali se nadam da će mi se isplatit.

Allergic
25.03.2007., 09:01
Evo opet ja ne bi se htio zaj...., pa moram pitat. Da li ima ko Metabox 2 kakav je i kakva je podrška softvera i ostalog na netu? Dosađujem ali se nadam da će mi se isplatit.

heh nemres bolivit al imam ja metabox 3 :D ubiti su to isti recieverei samo metabox 3 ima 2 CI utora a metabox 2 nema nijedan software je identican za oba recievera
Evo posjeti support centar na ovoj adresi tako imas sve zive i nezive programe liste kanala software...
samo ukratko reciever otvara sve javno dostupne kljuceve znaci trenutno mozes gledat d+ , premiere, TPS (autoupdate), tv cabo, SRG, RAI......

SuhiJr
25.03.2007., 14:59
Da li je softver od Metabox-a dvojke i Metabox-a trojke isti.

Allergic
25.03.2007., 18:01
da sve je isto sve sam ti vec i ranije odgovorio samo kaj necitas s razumjevanjem :P

hrvach_27
25.03.2007., 19:10
Imam pitanje vezano za digitalni sateliski reciver Neotion 501?
Već barem godinu dana mi ne radi većina programa, a moj majstor za antene kaže da nikako da izađe neki ključ koji bi mogao raditi barem 10 dana. I nakon godine dana konačno sam odlučio da ja prosurfam netom i da probam naći toliko vrijedne ključeve, ali kako to nisam nikada radio molim za nekakav koristan savijet, link i možda neke upute za ukucavanje ključeva za Neotion 501.

THNX

Pozdrav,:s

Allergic
25.03.2007., 21:10
posjeti ovaj forum
http://www.sathelp.info/viewforum.php?f=44
ekipa se kuzi u neotion opaqo tamo ces naci sve kaj ti treba :top:

SuhiJr
26.03.2007., 08:29
Sorry na nerazumjevanju i Hvala još jednom. Donio sam odluku i uzet ću Metabox 2.

boky majstor
26.03.2007., 15:31
zna li tko gdje se mogu nabaviti satelitske kartice(ne piratske) za sportske programe ili kako da gledam iste a da nemoram stalno nositi prijemnik na programiranjehttp://www.forum.hr/images/smilies/confused.gif
:confused:

Allergic
27.03.2007., 08:51
zna li tko gdje se mogu nabaviti satelitske kartice(ne piratske) za sportske programe ili kako da gledam iste a da nemoram stalno nositi prijemnik na programiranjehttp://www.forum.hr/images/smilies/confused.gif
:confused:

pogledaj ovaj link u svezi originalnih kartica sky uk ti ima sportski paket u premiere paketu imas isto sportskih programa anyway eto ti lik pa vidi kako je to "jeftino"
http://www.viasat-electronic.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=71

a sto se tice punjenja kartica one se pune preko programatora ali malo koji moderni reciever treba kartice da bi gledao programe ilegalno sve se radi internom softwerskom emulacijom znaci spojis reciever na komp preko rs232 porta i ubacis novi software i gledas i gledas i gledas :D Inace samo na astri i hotbirdu trenutno je gledljivo preko 20 sportskih kanala (d+, premiere, tps..) Bilo bi ti isplativije kupiti dreambox, metabox3 ili meotionbox jerbo komp ocito imas a uplodat novi software u te recievere je turbo jednostavno :top:

inverter
27.03.2007., 18:22
Imam pitanje vezano za digitalni sateliski reciver Neotion 501?
Već barem godinu dana mi ne radi većina programa, a moj majstor za antene kaže da nikako da izađe neki ključ koji bi mogao raditi barem 10 dana. I nakon godine dana konačno sam odlučio da ja prosurfam netom i da probam naći toliko vrijedne ključeve, ali kako to nisam nikada radio molim za nekakav koristan savijet, link i možda neke upute za ukucavanje ključeva za Neotion 501.

THNX

Pozdrav,:s

Izlaze ključevi i sw naravno, samo je pitanje koliko ti se isplati ubacivati sve to, ako ti meštar to uvijek naplačuje, pa mu ti moraš nositi risiver. Jedino ti je da sve sam naučiš, kupiš sve potrebno, pljuni u šake i na posao.

Dial F for Falus
29.03.2007., 16:28
Nabavio sam digimax st 1000 combo i ne mogu ubacit sw na njega nikako. ima utor za null modem kabel, imam i kabel koji je u redu, ali reciever ne reagira, pokušao sam sa senderom 2006... i file-om dreamsoft1.4.7.bin

da li postoji neki način da ubacim nešto na njega ili je to SF...

pomozi!

amerbarsa
29.03.2007., 21:04
E dali netko zna kako mogu editirati listu kanala na kompijuteru koju cu ubaciti u risiver, strong 6020, molim vas mislim na ecd extenziju, ali treba mi bilo kakva lista, dakle gdje je mogu naci da bih ja mogao editirati ili kako napraviti novu listu ispocetka...

Rookie
29.03.2007., 23:23
Ovak, danas sam dobio sat. karticu za komp. K-World dvb-s 100
Upiknuo sam ju u komp i tu su počeli problemi. ja naravno nemam blage o satelitima. imam tanjur sa tri glave gore znam da imam astru,hotbird i sirius. motor nemam. skinuo sam i progdvb. kak da dodam kanale, dal neko ima listu programa da nemoram skenirat jedan po jedan satelit i sve frekvencije posebno. ak to neko radi za pare riskirao bi 100-200kn da mi se pokaže kak. naravno možete me kontaktirat tu ili na msnu. link je na forumu.
hvala

Allergic
30.03.2007., 05:21
Ovak, danas sam dobio sat. karticu za komp. K-World dvb-s 100
Upiknuo sam ju u komp i tu su počeli problemi. ja naravno nemam blage o satelitima. imam tanjur sa tri glave gore znam da imam astru,hotbird i sirius. motor nemam. skinuo sam i progdvb. kak da dodam kanale, dal neko ima listu programa da nemoram skenirat jedan po jedan satelit i sve frekvencije posebno. ak to neko radi za pare riskirao bi 100-200kn da mi se pokaže kak. naravno možete me kontaktirat tu ili na msnu. link je na forumu.
hvala

ovdje imas forum ziher ces naci nekog ko ima tu karticu inace ja sam imao skystar2 koja je fantasticna kartica otvara sve zivo, al nemam pojma sto moze ova k-worldowa
http://www.satelitskiforum.net/wbb2/board.php?boardid=20

Allergic
30.03.2007., 05:25
E dali netko zna kako mogu editirati listu kanala na kompijuteru koju cu ubaciti u risiver, strong 6020, molim vas mislim na ecd extenziju, ali treba mi bilo kakva lista, dakle gdje je mogu naci da bih ja mogao editirati ili kako napraviti novu listu ispocetka...

citaj ovdje
http://www.satelitskiforum.net/wbb2/board.php?boardid=53

Allergic
30.03.2007., 05:28
Nabavio sam digimax st 1000 combo i ne mogu ubacit sw na njega nikako. ima utor za null modem kabel, imam i kabel koji je u redu, ali reciever ne reagira, pokušao sam sa senderom 2006... i file-om dreamsoft1.4.7.bin

da li postoji neki način da ubacim nešto na njega ili je to SF...

pomozi!

nema tu pomoci taj reciever otvara malo ili nista

FANCY
02.04.2007., 09:01
Imam i ja jedno pitanje.
Trenutno imama Astru i Hotbird i zelim gledati Novu TV a za to je potreban signal sa Amos-Satelita 4W i planiram kupit novu antenu Frontier Torodial55 i postojece LNB-e za dva korisnika (quadro) za Hotbird i Astru montirati na taj tanjur te kupit jos jedan LNB Single i pokusati sa njim samo za mene pronaci Amos 4w i primati signal NOVE TV.
Sve to nekako i ide, ali nisam vise siguran kako da to izvedem.
Imam multi switch za dva korisnika koji je trenutno spojen i sad sve radi bez problema, pitanje je ? Kako sad ukljucit ovaj jedan LNB a nemam na postojecem switch-u prikljucka.
Kupit novi Svitch sa dva ulaza i sa postojeceg svitcha dovesti signal koji sad ide u receiver na ulaz LNB-a novog svitcha,a zatim i sa novog LNBa Single dovesati signal na drugi ulaz u svitch-u i onda naravno izlaz sa svitcha na receiver.
Jeli to moguce ili ne???
Mozda nsiam bas pojasnio kako treba ali nadam se da cete razumijeti.
Hvala unaprijed na odgvorima..

Allergic
02.04.2007., 09:43
neznam jel moguce ili ne al neznam koliko ti se isplati gledati novu na amosu jerbo se dosta programa kodira (utakmice,serije..)

FANCY
02.04.2007., 11:00
neznam jel moguce ili ne al neznam koliko ti se isplati gledati novu na amosu jerbo se dosta programa kodira (utakmice,serije..)
UPS, evo jednog veoma bitnog detalja??? Znaci kodira se sadrzaj poput utakmica filmova itd i na Amos-U???
A cuo sam da se NOVA emitira preko jos jednog satelita, ali nezanm kojeg i tamo je stalno kodirana..

Allergic
02.04.2007., 12:31
da kodiraju se utakmice, filmovi , serije..
nova ti jos ide na intelsatu 1°W u paketu digi tv-a i nemoze se gledati piratski, moras placati 45 kn mjesecno i onda gledas novu, rtl, z1. otv, discovery, ngc ...anyway 30tak programa

FANCY
02.04.2007., 14:56
da kodiraju se utakmice, filmovi , serije..
nova ti jos ide na intelsatu 1°W u paketu digi tv-a i nemoze se gledati piratski, moras placati 45 kn mjesecno i onda gledas novu, rtl, z1. otv, discovery, ngc ...anyway 30tak programa
Hvala ti najljepse na informaciji.
Reci mi jos ako znas, gdje mogu narucit godisnju predplatu za Novu i ostale programe u paketu koji dolaze za 45 kuna?
trenutno HTV isto tako placam 135 Euro godisnje pa nece mi tesko pasti i Novu platit 45 kuna mjesecno tj. oko 550 kuna godisnje.
A sa ovom antenom kojhu planiram kupit mogu i taj satelit da dobijem..znaci pitanje ostaje??

Allergic
02.04.2007., 15:55
digi se narucuje pozivom na broj telefona 062 300 333 website je http://www.hr.digi.tv/ Antena mora biti usmjerena na 1°W znaci satelit inteslat/thor to ti je najbolje rijesiti tak oda stavis posebnu antenu samo za taj satelit jer da hvatas hotbird. astru i intelsat je izvedivo ali treba biti velika antena 100-120 cm i posteni multiholder. Ako imas mjesta na zidu zaserafi extra tanjut i rijesen problem (ili kupi motor:)

btw procitaj si ovo za digi tv
http://www.satelitskiforum.net/wbb2/board.php?boardid=37

zh1
02.04.2007., 20:32
nova ti jos ide na intelsatu 1°W u paketu digi tv-a i nemoze se gledati piratski
Nemoj ljudima davati krive informacije jer je sve gledljivo piratski pa tako i digi tv,samo treba znati šemu !!

Allergic
02.04.2007., 21:02
aj im ti onda objasni kako cs funkcionira i sto im sve treba :z inace netko ko je vec upucen u to nebi se dosao na forum.hr inforirat dok ima xx foruma specijaliziranih za takove stvari :cool:

Constatinopol
03.04.2007., 20:33
Ja imam dvojbicu! Naime,sa sobnom antenom hvatam sve programe-dobra slika-ali moram se dizati i pomicati antenu za sloveniju,kanal A,nekad i za Novu,jer ona ima slabiji signal od ostalih.

Šta mislite, da li se penjati na strmi krov i riskirati pad,a sve kako bi postavio vanjsku ili jednostavno uzeti dobru sobnu od recimo 39db i natrkeljiti je na prozor?

Malo me nerviraju i one smetnje od mobitela i lap-topa,kada je na sobnoj.

Inače,radi se o visokoj dvokatnici.

Hvala unaprijed na sugestijama!

Allergic
04.04.2007., 10:01
vanjska antena ziher lovi bolje neg sobna :cool:

GL-lonac
05.04.2007., 22:10
Imam Quadro DR-8055 FTA dig.sat.prijemnik te me zanima da li imaš key za gledanje HTV-ovih programa ili gdje ih nači i kako ubaciti u isti ?
Isto pitanje imam i za Dreambox DM-5620-S ?

Hvala !

Allergic
06.04.2007., 05:20
HTV se nemoze gledati preko kljuceva niti na jednom recieveru osim preko CS-a buduci da imas dreambox tu nece biti problema sredi cs i peri :s

Constatinopol
06.04.2007., 07:18
vanjska antena ziher lovi bolje neg sobna :cool:Da? A šta ako sobna ima 40 decibela i ako je na dobrom položaju u stanu?

Ne znam,malo mi je prestrm krov,a ne da mi se zajebavati za nosačima... Jedino da je stavim pod krov,tak susjedu lovi RTL,HTV1,HTV2 čisto,a Novu,SI1,SI2,kanalA i POP tv sa snijegom,a uopće ne lovi otv i Z1. Inače se radi o Karlovcu.

by_the_way
08.04.2007., 09:06
Nista bez vanjske anetene...

Skystar2
09.04.2007., 11:03
Armine,poslao sam i tebi privatnu poruku :top:
Pozdrav:
Mozes li mi pomoci, trebam otprilike istu pomoc kao i Armin, imam isti Samsumg resiver, ali imam i skystar2, isto pitanje "Moze li se kako gledati HRT,PINK PLUS i EXTRA,MULTIVISION,TPS,HAYAT,Seemore paket postoji li kakvo rjesenje da se za male pare ovo moze gledati?", i sto se tice Amosa pretpostavljam da nemogu ni da nadjem taj satelit jer se nalazim u Svedskoj.
Tanjir je 70x80 (ovalan) pa pretpostavljam da velicina nije dostatna.

Hvala

Allergic
09.04.2007., 17:47
Pozdrav:
Mozes li mi pomoci, trebam otprilike istu pomoc kao i Armin, imam isti Samsumg resiver, ali imam i skystar2, isto pitanje "Moze li se kako gledati HRT,PINK PLUS i EXTRA,MULTIVISION,TPS,HAYAT,Seemore paket postoji li kakvo rjesenje da se za male pare ovo moze gledati?", i sto se tice Amosa pretpostavljam da nemogu ni da nadjem taj satelit jer se nalazim u Svedskoj.
Tanjir je 70x80 (ovalan) pa pretpostavljam da velicina nije dostatna.

Hvala

HRT i Pink mozes gledati sa originalnim karticama te preko CS-a dok multivizion aka tps radi piratskim putem, sto se tice seemore paketa on nepostoji vec 4 mjeseca zamjenio ga je digi tv..
http://www.satelitskiforum.net/wbb2/board.php?boardid=37&sid=536ea7a1f2ea983d6e8ddd00bee31697

Skystar2
09.04.2007., 18:31
HRT i Pink mozes gledati sa originalnim karticama te preko CS-a dok multivizion aka tps radi piratskim putem, sto se tice seemore paketa on nepostoji vec 4 mjeseca zamjenio ga je digi tv..
http://www.satelitskiforum.net/wbb2/board.php?boardid=37&sid=536ea7a1f2ea983d6e8ddd00bee31697

Ne razumijem bas sta znaci "CS". Mozes li mi pojasniti.
Hrvatsku karticu vec imam, Pink nemam, nemogu bas svaku da kupim, bilo bi to ipak previse novca tako da sam se odlucio za Htv.

Da li postoji mogucnost da se tps multivision, premiere itd. sve sto se gleda preko skystar2 kartice, gleda na Samsungu dsr 9500, obicnom resiveru. Ako da, sta treba da se ugradi?

Allergic
09.04.2007., 19:04
CS = cardsharing
podrzava ga samsung 9500 viaci ako nije viaci zaboravi na cs i tps... ss2 isto podrzava CS
probaj google beplatan je, vidi kaj sve nadje :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Card_sharing

igor_memo
09.04.2007., 19:32
pozdrav..
što se tiče satelita novi sam i imam pitanja. pa ako možete pomozite mi. nisam baš čitao toliko bivše postove.
treba mi neki receiver do 650 kn. metabox II ili nešto drugo..
ovako da si mogu ubacivati neke kodove..:top:

Allergic
09.04.2007., 20:32
sam si odgovorio na pitanje :D

staks
09.04.2007., 22:23
Kupio bih neki jednostavni, a kvalitetni reciever s dobrom podrškom na netu? Netreba imati čitač kartica i neke posebne dodatke?

igor_memo
10.04.2007., 00:01
thank you allergic na odgovoru..
ali evo imam ja još pitanja.
što mislite o VICTORY2CI kod kermana.. :top: :flop: evo nekih karakteristika

Digitalni satelitski prijemnik Victory sa internim emulatorom za prijem slobodnih i kodiranih kanala, sa 2 CI (common interface) slota za ugradnju dodatnih dekoder modula.

TEHNIČKE KARAKTERISTIKE:
- interni softverski EMU
- 2xCI slota za ugradnju dekoder modula (Viaccess, Irdeto, Seca, Cryptoworks, DragonCam ...)
- izrazito brz pri promjeni kanala i brzi meni

- jednostavna i brza instalacija i pretraživanje kanale
- OSD prikaz informacija o kanalu i EPG
- podržan OSD Teletext i preko VBI

- mogućnost zaključavanja kanala
- višejezični meni (engleski, njemački, francuski, poljski...)
- podržan DiSEqC 1.0/1.2/USALS kompatibilan

- nadogradnja i promjena softvera pomoću PC-a
- podržana opcija PiP (picture in picture) 4-16 slika
- 6000 programskih pozicija za TV i Radio kanale

- ulazna frekvencija 950-2150 MHz
- 1 x scart priključak
- 1 x IF priključak

Constatinopol
10.04.2007., 21:04
Nitko mi ne odgovara na temama o UKV antenama,pa ću ovdje postaviti par pitanja za vas redovne forumaše:
a) Dali za vanjsku ukv antenu ide obični koaksijalni kabel?

b) koji kabel je najbolji za digitalnu satelitsku?

c) na koji satelit moram okrenuti da bi gledao bbc world,cnn,eurosport,mtv (Ex-yu kanali me ne zanimaju!)?

d) kako ću pronaći signal s tog konkretnog satelita,ako okrenem antenu prema jugu(jeli jednostavno poput pronalaženja astre na analognoj)?

Hvala unaprijed na odgovorima!

staks
10.04.2007., 21:54
Kupio bih neki jednostavni, a kvalitetni reciever s dobrom podrškom na netu? Netreba imati čitač kartica i neke posebne dodatke?

by_the_way
10.04.2007., 22:00

Globo, Opticum, Yumatu... u svaki od navedenih resivera ide isti Software, imaju dobru podrsku, nisu skupi (50-60 Eura)...
Ako ti jos nesto nije jasno pitaj (posalji na pp), kad uzmes mogu ti pomoc i oko software-a

igor_memo
11.04.2007., 00:36
jel mi može netko odgovoriti na post o satelitskom receiveru sa 2xCI Victory... općenito kakva su iskustva s victory. hvala

top76
11.04.2007., 11:43
jel zna neko kodove za eurosport,nemam ga vec par mjeseci a na vkeys nema novijih kodova,dakle eurosport na hotbird 13,molim one koji znaju da mi jave,hvala

lover 1
11.04.2007., 13:26
victory 2 ci je odličan aparat sa odličnom softwareskom podrškom i danas otvara TPS,D+,Cabo tv i Premiere,a evo ti i link pa malo prošvrljaj
http://www.kermanio.com/tmp/

zh1
11.04.2007., 13:28
jel mi može netko odgovoriti na post o satelitskom receiveru sa 2xCI Victory... općenito kakva su iskustva s victory. hvalaUzmi Victory fta ,on je bolji po podršci i može na cs !!

lover 1
11.04.2007., 13:30
a šta se tiče camova,najbolji su dragon ili t-rex cam i diablo cam.
http://www.kermanio.com/clipart/

igor_memo
11.04.2007., 20:41
e super, hvala vam.. ipak ću onda uzeti victory. imam još jedno mišljenje jel velika razlika ( osim u parama ) ako uzmem triax 88cm ili triax 110cm .

by_the_way
11.04.2007., 22:37
Zavisi da li imas motor i zavisi koje satelite zelis gledati...
Ipak bih ti preporucio veci tanjur

lover 1
12.04.2007., 10:38
moš i jedan i drugi,al s obzirom da premiere emitira sa slabog transpondera na astri,uzmi radije većeg,jer šta veći tanjur,to bolji signal.

top76
12.04.2007., 11:06
zna li neko kodove za eurosport na hotbird 13

SuhiJr
16.04.2007., 19:52
Da li mogu spojit na digitalni prijemnik LNB od analognog prijemnika?

klementino
17.04.2007., 14:33

mislim da nema francuski je za sad lockan,jedino je njemački fta ali na astri 19,2.

by_the_way
17.04.2007., 17:28
Da li mogu spojit na digitalni prijemnik LNB od analognog prijemnika?

za digitalni prijemnik treba ti univerzalni LNB

Allergic
17.04.2007., 19:34

eurosport na hotbirdu emitira u paketu sky italia koji se moze gledati sa origigi karticama ili preko CS-a dodaj jos 1 lnb za astru

igor_memo
17.04.2007., 19:52
znam da nije tema .. ali triba bi pomoć . imam na kući tri obične( zemaljske, ''riblja kost'') antene i ne mogu više to tako gledati. ubija me. imam tri tv-a i tri obične antene i to sada hoću prebaciti na jednu antenu. što mi triba ? hitno. hvala

by_the_way
17.04.2007., 21:29
Razdjelnik 1-ulaz i 3-izlaza

shtajac
18.04.2007., 17:59
Gdje mogu naći o postavljanu digitalne antene sa motorom?

igor_memo
18.04.2007., 21:00
evo da još malo pilam u vezi tri obične antene.. jel tribam još nešto osim ovog razdjelnika 1-ulaz i 3-izlaza da to spojim na jednu antenu .

Skippy
19.04.2007., 10:21
Pitanje je vjerojatno bilo postavljeno već 100 puta, ali evo i 101:

Imam digitalni sat.prijemnik i lnb sa 2 konektora, da li to znači da mogu primati signal sa 2 satelita ili mogu samo spojiti 2 receivera.
Da li mogu spojiti satelitsku i zemaljsku na 1 kabel i s tim kablom dovesti do utičnice iza tv-a, ako mogu što trebam kupiti?

Hvala

Allergic
19.04.2007., 11:40
lnb za 2 izlaza naravno znaci da mozes spojiti 2 recievera sa taj lnb i hvatas 1 satelit.

lover 1
19.04.2007., 12:23
postoje i twin lnb,i quad i quattro.tako da se moš ravnat po tome:
http://www.kermanio.com/images/
http://www.kermanio.com/clipart/index.html

branac_padobranac
19.04.2007., 19:54
Jedno laičko pitanje pliiiiiiz....

Kako mogu poboljšati prijem slike, imam običnu antenu na zgradi, ni na CRT-u mi nije bila bog zna kakva slika, sad imam plazmu.
Pozdrav i hvala....

kalu30
19.04.2007., 20:54
Ne kužim se u sat. antene, al znam nešto o kompjutreima pa da li bi netko od Vas mogao objasniti postupak otključavanja sat. programa?
U zgradi imam sat. antenu, kupio sam reciver koji se može spojiti na kompjuter i kabel. Hvatam satelite Astru i Hot Bird. Na kojim stranicama se nalaze kodovi i kako to sve funkcionira?

Hvala

Klaka
20.04.2007., 12:29
Ne kužim se u sat. antene, al znam nešto o kompjutreima pa da li bi netko od Vas mogao objasniti postupak otključavanja sat. programa?
U zgradi imam sat. antenu, kupio sam reciver koji se može spojiti na kompjuter i kabel. Hvatam satelite Astru i Hot Bird. Na kojim stranicama se nalaze kodovi i kako to sve funkcionira?

Hvala

Prvo ljudima trebaš reći koji receiver imaš!

Ako imaš neki popularni receiver poput Dreamboxa, Neotion ili nekog drugog imaš različite forume gdje možeš pronaći različite alate a i ključeve.

Znači google i malo strpljenja. Ako nisi strpljiv počni odavde:

http://free-ka.htnet.hr/sat-tv/linkovi.html

kalu30
20.04.2007., 22:03
Prvo ljudima trebaš reći koji receiver imaš!

Ako imaš neki popularni receiver poput Dreamboxa, Neotion ili nekog drugog imaš različite forume gdje možeš pronaći različite alate a i ključeve.

Znači google i malo strpljenja. Ako nisi strpljiv počni odavde:

http://free-ka.htnet.hr/sat-tv/linkovi.html

Imam reciver Opticum4000TS i prodavač mi je rekao da moze otključavati programe. Gdje bih mogao naći takve forume da saznam više kako dalje s mojim reciverom? strpljenja imam.

by_the_way
20.04.2007., 22:54
www.satelitskiforum.com

Ako imas jos pitanja izvoli ili posalji na pp

Allergic
21.04.2007., 08:08
http://www.sathelp.info/upload/index.php?&direction=0&order=mod&directory=OSTALI%20RECEIVERI/OPTICUM%20Zone

by_the_way
21.04.2007., 15:12
Mislim da nije pametno ni dozvoljeno ostavljat linkove na upload centre u klikabilnom formatu

kalu30
21.04.2007., 16:05
:top: Evo pitanje. Prodavač recivera mi je rekao da si spremim software jer se može sjebat (nisam ga još spojio na PC jer me nešto zeza pa ga možda zamjenim) pa kolika je opasnost od toga i kako to da izvedem? Također sam skinuo file opticum***.dld i što trebam napraviti s njim, presnimti ga na reciver? Laička pitanja jer nemam pojma o svemu tome al budem jednom skužio.

by_the_way
21.04.2007., 18:12
sa loaderom ga ubacis u rec.
ja koristim loader 1.0.7

kalu30
22.04.2007., 09:46
Na Sateltitskom forumu sam pročitao da je za Opticum-e dobar "Key editor for Globo 3xxx-6xxx". Njega sam našao, gdje bih mogao naći loader1.0.7.?
I još pitanja: koje file-ove trebam koristiti pri otključavanju *.dld? ili i još neke *.bin? Što je to SW? :confused: thnx

by_the_way
22.04.2007., 21:55
poslat cu ti link na pp

Simba-OS
23.04.2007., 11:45
Pitanje, zašto mi redovito navečer slika gubi na kvaliteti, u jutro, pa preko dana bude ok. Zemaljska antena, pojačalo sobno sa dva izlaza (TV - tv kartica u računalu).

Ima li tko ideju što bi mogao biti uzrok i kako ga otkloniti? Jesu to samo propagacije u pitanju ili...?

kalu30
23.04.2007., 18:12
poslat cu ti link na pp

Što je pp?

Etna1234
24.04.2007., 11:17
SATELITSKI KOMPLET DIGITALNI ZA 2 SATELITA (ASTRA+HB) NEOTIONBOX 601SC
1X 90cm ANTENA +
1X MULTIHOLDER +
2X LNB UNIVERSAL +
1X DISEqC SKLOPKA +
DIGITALNI SATELITSKI PRIJEMNIK NEOTIONBOX 601SC PATCH 6u1 (ukljucen EMULATOR
6u1+citac kartica)
2 GODINE GARANCIJE NA PRIJEMNIK!
CIJENA: 1070 KN

Koliko se isplati uzet ovaj komplet, odnosno koliko bi se stvari dalo gledat
sa ovime. Da li bi se mozda isplatilo uzet rotor uz ovo??? Bilo kakvi komentari i sugestije su dobrodošli.

by_the_way
24.04.2007., 16:53
Neotion je solidan Resiver i sa njim sad mozes gledat (manje-vise) kao i sa ostalim rec. znaci ima sasvim solidnu podrsku...
Upitno je kakvog je kvaliteta LNB (uzmi kvalitetniji LNB to te izadje malo skuplje) ja bih ti preporucio veci tanjir npr 105...
Znaci kompletiraj sebi nesto malo kvalitetnije to nije puno skuplje i napravi pravu stvar!

Etna1234
24.04.2007., 17:53
Neotion je solidan Resiver i sa njim sad mozes gledat (manje-vise) kao i sa ostalim rec. znaci ima sasvim solidnu podrsku...
Upitno je kakvog je kvaliteta LNB (uzmi kvalitetniji LNB to te izadje malo skuplje) ja bih ti preporucio veci tanjir npr 105...
Znaci kompletiraj sebi nesto malo kvalitetnije to nije puno skuplje i napravi pravu stvar!
110cm OFFSET TV MAX 260,- Kn
105cm OFFSET GIBERTINI ALUMINIJ 400,- Kn
Koja je razlika u praksi između ovih antena??? Bi li ova prva bila ok??

LNB UNIVERSAL HUMAX 0.3dB SINGLE 55,- Kn
LNB ALPS SINLE UNI THICK LINE 0,4 dB 55,- Kn
Bi li koji od ova dva zadovoljava?

A motor bi se isplatilo uzimat?? Kolko sam skužio ako se uzme motor onda se sa jednim LNB-om može gledat više satelita??

by_the_way
24.04.2007., 18:10
105ica Gibertini je super tanjir
i ja bih ti savjetovao Alps LNB al po mogucnosti 0,3dB
ako nema dobar je Humax...
Ja imam Inverto LNB i super je

by_the_way
24.04.2007., 18:12
Pogledaj da li ima koji LNB 0,2dB

by_the_way
24.04.2007., 18:19
Sve ima prednosti i mane, motor je dobra stvar s jednim LNB-om pratis mnogo satelita (mana je sto se malo ceka kad prebacuje i moguce je da se pokvari mada sa dobrim rukovanjem mala se sansa) ja imam motor Strong-ov i nemam problema.

Etna1234
24.04.2007., 18:23
LNB MTI BLUE LINE 0.2dB SINGLE jedino ovaj????
Jasno mi je da je Gibertini super tanjur, ali da li se isplati davat tolka lova za njega???

wob
24.04.2007., 18:50
110cm OFFSET TV MAX 260,- Kn
105cm OFFSET GIBERTINI ALUMINIJ 400,- Kn
Koja je razlika u praksi između ovih antena??? Bi li ova prva bila ok??

LNB UNIVERSAL HUMAX 0.3dB SINGLE 55,- Kn
LNB ALPS SINLE UNI THICK LINE 0,4 dB 55,- Kn
Bi li koji od ova dva zadovoljava?

A motor bi se isplatilo uzimat?? Kolko sam skužio ako se uzme motor onda se sa jednim LNB-om može gledat više satelita??

110cm od tv maxa ti je ok antena, ja je koristim od kada je doticni ducan poceo sa distribucijom svojih proizvoda u nasoj zupaniji. Znaci 2 god sigurno.
Montirao sam ih xy puta i stvarno nemam losih kritika na racun iste.. U samom pocetku su im antene bile malo tehnicki neukomponirane ali ove zadnjih godinu dana su ok.
Prijem signala je na tom tv maxu ti je super !
Nemas potrebe uzimat gibertini i davat 200 kn vise !

LNB- uzmi alpsa !

wob
24.04.2007., 18:52
LNB MTI BLUE LINE 0.2dB SINGLE

Ovo ti je ludilo lnb , uzmi bez promisljanja !

Allergic
24.04.2007., 18:58
gibertini nehrdja ni da je 24/7 na kisi vrlo kvalitetna izrada isplati ga se uzet :top:

Etna1234
24.04.2007., 22:13
ANTENA SAT. 110cm OFFSET TV MAX 260
LNB MTI BLUE LINE 0.2dB SINGLE 50
DIG. PRIJEMNIK NEOTIONBOX 601 SC 870
DISEqC/USUALS ROTOR STi SG2100 (KOMPATIBILAN USUALS) 360
1540
Sada se već cijena popela na 1540. Komentari???

by_the_way
24.04.2007., 22:34
sad to vec na nesto lici...

Allergic
24.04.2007., 22:38
nytrobox (kopija dreamboxa 500s ) umjesto neotiona cijena mu je 1000 kn

by_the_way
24.04.2007., 22:41
IPBox 200 isti software kao Dream 500 samo bolji harware i to mnogo bolji...
Cijena kao otprilike kao Dream

Etna1234
24.04.2007., 22:47

Koji je to točno model, ja sa naša neki koji je kopija Metabox-a III??? Cijena mu je 550 kn

EDIT: kolko bi ova moja "konfiguracija" bila lošija, ako bi se umjesto neitiona uzeo Metabox II ili III???

by_the_way
24.04.2007., 22:52

Dream se mnogo kvari, a ako se orig. kvari mogumislit kakva je kopija :confused:

wob
25.04.2007., 07:35
DISEqC/USUALS ROTOR STi SG2100 (KOMPATIBILAN USUALS) 360

Nemam obicaj ljudima sugerirat motore, bar ne u danasnje vrime kad je sve na h.b i astri, pa ako te smjem pitat, zasto motor ??

Allergic
25.04.2007., 09:10
Dream se mnogo kvari, a ako se orig. kvari mogumislit kakva je kopija :confused:

a velis neotion je isus medju recieverima imao sam ga 2 mjeseca i prodao sam ga jerbo su mi svako malo nestale liste kanala te se je smrzavao cim sam malo agresivnije saltao po kanalima.. sve se kvari al zato postoji garancija koju nitro ima isto ko i origigi db a to je godinu dana
inace kinez je identicna kopija db-a od ploce, procesora a sto je najvaznije tunnera za nevjerovat ali istina :cool:

Etna1234
25.04.2007., 10:42
Nemam obicaj ljudima sugerirat motore, bar ne u danasnje vrime kad je sve na h.b i astri, pa ako te smjem pitat, zasto motor ??

Pa ja ti se u to sve kužin još ka Mare u kriv kurac zato i pitan. Kažeš baš da nema previše smisla uzimat motor???

by_the_way
25.04.2007., 11:19
a velis neotion je isus medju recieverima imao sam ga 2 mjeseca i prodao sam ga jerbo su mi svako malo nestale liste kanala te se je smrzavao cim sam malo agresivnije saltao po kanalima.. sve se kvari al zato postoji garancija koju nitro ima isto ko i origigi db a to je godinu dana
inace kinez je identicna kopija db-a od ploce, procesora a sto je najvaznije tunnera za nevjerovat ali istina :cool:

Ja to nisam napisao, napisao sam da je Neotion solidan rec.
Zna se sta je klasa Topfield, Humax...
I ja sam mislio da je DM 500 dobar rec. al kad sam poceo malo profesionalnije radit sa resiverima taj model me neprijatno iznenadio (svaka cast za Dream 7025 i te jace modele) al eto vidjet cemo kakva je ta kopija, mozda se pokaze bolje nego orig.

Etna1234
25.04.2007., 15:51
Dakle bilo bi najpametnije kupit dva lnb-a i "pozicionirat" ih na hot bird i astru??? Da li bi se moga posatavit još jedan koji bi gleda na amos 1???

by_the_way
25.04.2007., 16:15
Idelano bi bilo na jednom tanjiru imati 13, 16 i 19 E a na drugom 4 W i sve to dovedes na Diseq i onda na resiver tako da nemas problema sa cekanjem i eventualnim kvarom motora...

thomy
25.04.2007., 20:39
a što se tiće receivera kakav je Metabox III ??

Etna1234
25.04.2007., 21:39
Idelano bi bilo na jednom tanjiru imati 13, 16 i 19 E a na drugom 4 W i sve to dovedes na Diseq i onda na resiver tako da nemas problema sa cekanjem i eventualnim kvarom motora...

U prijevodu ne mogu se na istom tanjuru imat istočni i zapadni sateliti, ili???

Allergic
25.04.2007., 21:44
sve o metaboxu 3 imas na ovoj stranici

Ukratko reciever je izuzetno stabilan, malo se grije otvara sve sto i ostali recieveri samo treba uzeti u obzir da se software za njega vise nerazvija a to znaci da za godinu dana je upitno hoce li ista moci otkodirati. Nije na odmet ni znati da je dreamsoft (software za metabox) razvijao lik iz Zagreba koji nazalost vise nezeli il nema vremena baviti se time :cool:

lover 1
26.04.2007., 19:21
metabox III je aparat koji koristi i metadream soft.i ima ga na raznim forumima.

lover 1
26.04.2007., 19:22
U prijevodu ne mogu se na istom tanjuru imat istočni i zapadni sateliti, ili???
mogu,samo ti triba malo veći tanjur i multiholder i vataće ti od 4w do 19,2 e

Allergic
27.04.2007., 08:44
metabox III je aparat koji koristi i metadream soft.i ima ga na raznim forumima.

istina koristi i metadream samo kaj se ni on vise nerazvija uspjeli su rijesiti tps autoupdate jer im je denny pomogao inace nebi ni to malo radio tpsau. Bas me zanima kak ce sad rijesit tps au :x

lover 1
27.04.2007., 19:50
pa ionako nam tps bježi pod csat(udružuju se),al zato je tu diablo cam koji rješava puno toga.više o njemu:

lover 1
28.04.2007., 16:14
evo su uglavnom rješili autoupdate svi receiveri.npr victory:

Allergic
28.04.2007., 18:23
bome za metabox ce to trajat i trajat

thomy
29.04.2007., 08:01
Uzeo sam Metabox III i sada dvojba Diablo ili Dragon cam?

zh1
29.04.2007., 11:30
Mogao si uzeti za tu lovu koju češ dati za metabox i diablo jedan novi dreambox 500 ili još jeftinije,njegov kineski clon npr. nytrobox i imao bi sve probleme oko sat.televizije riješene .Ovako imaš amaterski uređaj uz kojeg jošželiš kupiti diablo ili dragon tj. t-rex a ne znam jesu li ti rekli da za to trebaš još i programator i loader card!!

igor_memo
29.04.2007., 21:08
koliko si platia metabox III i gdje

thomy
30.04.2007., 13:29
metabox III - 500 kn, rabljeni.. puno??

thomy
30.04.2007., 13:33
Mogao si uzeti za tu lovu koju češ dati za metabox i diablo jedan novi dreambox 500 ili još jeftinije,njegov kineski clon npr. nytrobox i imao bi sve probleme oko sat.televizije riješene .Ovako imaš amaterski uređaj uz kojeg jošželiš kupiti diablo ili dragon tj. t-rex a ne znam jesu li ti rekli da za to trebaš još i programator i loader card!!

a jesam li par postova prije tvoga pitao šta se misli o metaboxu III i gdje si bio kad je trebalo reći nešto ??
jbg, uzeo sam to što mi se činilo ok, nemam pojma o svemu tome tako da su mi mogli prodati bilo šta...

lover 1
30.04.2007., 16:27
iman ti ja t-rex cam+loader card+programator Dynamite i s njim ću ti dat i soft za sve to,pa ako te zanima napiši pp.sve ću ti i instalirat ako triba,samo ne znam odakle si?

bilic
02.05.2007., 01:48
ljudi daj mi pomozite.. na kojem satelitu mogu gledat RTL.. posaljite mi ferkvenciju i na kojem je satelitu.. hvalaa zoki_cro_89@hotmail.com

bilic
02.05.2007., 01:50
cao narode.. na kojem satelitu mogu gledat RTL.. jel mi more tko poslat ferkvenciju i sve ostalo na e mail, bio bi vam zahvalan zoki_cro_89@hotmail.com

bilic
02.05.2007., 01:51
cao narode.. na kojem satelitu mogu gledat RTL.. jel mi more tko poslat ferkvenciju i sve ostalo na e mail, bio bi vam zahvalan zoki_cro_89@hotmail.com

lover 1
02.05.2007., 08:23
evo ti link svih satelita i frekvencija,rtl ti se nalazi na 16 e,i kodiran je u viaccessu 2.5,a na thoru 1 w je u ponudi digi tv-a hrvatska i kodiran je u nagri 2:
http://www.lyngsat.com/europe.html
http://www.lyngsat.com/atlantic.html

HAL_9000
03.05.2007., 22:01
dobar site je i:
http://www.satcodx.com

HACI
03.05.2007., 23:22
ubacio sam u quadro 8205 CIVI najnoviji sowtver i ključeve ali neće otvarati ništa. u čemu bi mogao biti problem? hvala unaprijed ps emu omogućen a i pokušao sam s drugim firmwareom

lover 1
04.05.2007., 17:41
a što se tiće receivera kakav je Metabox III ??

imaš na crosatu najnoviji soft za svoj metabox III,a evo ti link;
http://www.crosat.org/aploud/index.php?direction=0&order=mod&

darkan
05.05.2007., 12:09
hi!
ovakva je situacija imam dish (stari bez holdera lnb-a) pa me zanima može li se kupit holder za njega (dish je 110cm). i kolika je velićina antene uopće potrebna
za primanje signala na području 30 km zapadno od osijeka.
i da kakva je to maw zone antena, mislim da sam to vidio na starnici sam svoj majstor. rekoše da se može vrlo lako i jeftino napravit. i još pitanjce može li se
na lnb nastaviti horn antena i koristiti za prijem signala ( kolko sam shvatio i lnb je waveguide horn antenna).

101st Airborne
06.05.2007., 11:37
Riknio mi daljinski za neotionbox 501.

Zna li netko gdje se može kupiti orginal ili zamjena!

hitno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !:o

markito
06.05.2007., 14:03
Imam DIGIMAX 5010 i u zadnjih para dana su mi počele crvene vodoravne crte poskakivati preko cijelog ekrana.

BTW isto tako imam i METABOX III sa ORION modulom i pripadajućom karticom.

U zadnjim pretraživanjima ( ASTRE I HOTBIRD-a ) pola toga mi je failure.

islim da je i u jednog i dtugog pitanje softwarea?

POMOĆ ?

Allergic
06.05.2007., 16:50
nadrukaj metabox sa najnovijim dreamsoftom pa stavi na tvornicke postavke pa uplodaj listu kanala svi fajlovi ovdje

http://www.sathelp.info/upload/index.php?PHPSESSID=d685c2b9f043a5273b4ad6bb480fbf 65&direction=0&order=mod&directory=METABOX%20Zone&PHPSESSID=d685c2b9f043a5273b4ad6bb480fbf65

markito
06.05.2007., 20:49
Kakav si sa zemaljskim digit. receiverom DIGIMAX 5010 ?

Problem sam već stavio u post.

molim te baci oko inaravno odgovor.

pozdrav:confused:

Allergic
07.05.2007., 09:44
nemoj se zavaravati nitko nezna ama bas sve :rofl:

NGB
10.05.2007., 11:30
Kao prvo, prakticki nista ne znam o DVB-S, spadam u one plug & play.
Imam DigimaxIII, 2lnb-a, hvatam standardno Hotbird i Astru:) , puno programa i puno kodiranih:mad:, sto je gledljivo- gledam ne cesto, nemam vremena. Receiver mi ima utore za modul i karticu.
Da li treba imati i modul i karticu kako bi gledao kodirane programe, barem dio, koji su zanimljivi, imam klinku koja obozava crtice, serije s zivotinjama,...
Preporucite mi sto od toga da 'ubodem', a normalno da nije skupo, a opet da je gledljivo, nisam zahtijevan.
Svaka pomoc, dobrodosla :top: .

Allergic
10.05.2007., 13:02
u digimax 3 ide software od metaboxa 3 a to znaci da mozes dosta toga kodiranoga gledati bez frke. Netrebas kupovati nikakve module trenutno se na astri i hotbirdu vidi d+, njemacki premiere i tps i naravno kanali sa biss kodiranjem. Postupak je sljedeci kupi rs232 kabel ako ga vec nemas spoji reciever sa kompom preko tog kabela i ubaci najnoviji dreamsoft i da vidis obilje programa, filmskih, sportskih crtica..
Evo ti link za sve potrebne programe i upute kako da to napravis

http://www.sathelp.info/upload/index.php?&direction=0&order=mod&directory=METABOX%20Zone

tamo na toj stranici imas i linkove za support sorume ako negdje zapnes dobit ces i brzi odgovor :top:

thomy
10.05.2007., 20:43
ovo za rs232 kabel, znači paše mi bilo koji rs232 kabel kupljen u nekoj trgovini sa comp opremom?? npr ve-mil ili hgspot??
možda je pitanje glupo, ali budući se ne razumijem u to i da sam na netu vidio par shema spajanja pinova na konektorima ništa mi nije jasno, da li ga moram napraviti ili ga jednostavno mogu kupiti, znači kupovni bilo koji ili isključivo za metabox III???

Allergic
11.05.2007., 05:28
gle digimax 3 je identicni metabox 3 kaj se hardveraja tice znaci da sve kaj ide u metabox od hardvera i softvera ide i u degimax 3, znaci odi u hg srot ili chipoteku i kupi zensko zenski rs232 kabel i to je cijela mudrost. Za svaki slucaj pogledaj na poledjini recievera dal je muski ili zenski konektor al 99.9% je da je muski jerbo je tako i na metaboxu 3 :cool:

evo ti i dokaz, firma koja radi metabox radi i digimax 3 :D

http://www.sathelp.info/upload/index.php?action=downloadfile&filename=Metaware%20receavers.doc&directory=METABOX%20Zone&

thomy
11.05.2007., 16:46
hvala Allergic !! :top:

miroslaf
12.05.2007., 14:36
Kako da povežem resiver kopernikus sa pozicionerom sa kompjuterom? Koji kabl da koristim i gde mogu da ga kupim?

Goran2@
15.05.2007., 17:02
Evo zanima me dali tko zna koja je razlika između ovih satelitskih kartica ...osim u cijeni.. :confused:

Sky Star 2 - oko 500 kn

Smartvision cdvbany 2030s - 140 kn (Kartica je coship - made in china a kod nas se prodaje kao smartvision cdvbany 2030s)

Malo sam se raspitao i baš u inat kažu da je ta od Smartvisiona dobra... radi sa manje softwareskih aplikacija ali dovoljno je da radi sa dvbdream i progdvb te manna i sky net programima...

Pegaz
15.05.2007., 17:40
evo da stavim i tu- tek sad skuzio topic :) Znaci digitalni reciver za zemaljske programe Quadro DT-801 u pitanju. Kupio sam ga nebi li mogao hvatati digitalni zemaljski signal ali imam problem.Naime reciver nađe svih 5 programa ali imam samo ton, slika 0 bodova. On prepozna program, kvaliteta programa je na cca 99%, jacina signala negdje oko 70%. Inace zivim u Zgu (blitina Kvatrica ) i spojio sam ga na neku "digitalnu" sobnu antenu sa pojacalom- ne radi i kad iskljucim pojacalo. Help !

diver666
15.05.2007., 18:15
Imam HUMAX irci 5400 i eto nisam bio dugo u HR...pa me interesira da li ima mozda novih kodova...???

Allergic
15.05.2007., 19:23
Evo zanima me dali tko zna koja je razlika između ovih satelitskih kartica ...osim u cijeni.. :confused:

Sky Star 2 - oko 500 kn

Smartvision cdvbany 2030s - 140 kn (Kartica je coship - made in china a kod nas se prodaje kao smartvision cdvbany 2030s)

Malo sam se raspitao i baš u inat kažu da je ta od Smartvisiona dobra... radi sa manje softwareskih aplikacija ali dovoljno je da radi sa dvbdream i progdvb te manna i sky net programima...

skystar 2 ima support kaj se tice software-a fenomenalan i 100% sve radi kaj si zamislis cak i CS a za ovu jeftinjacu nisam bas ziher da bi odusevila dekoderskim sposobnostima

Allergic
15.05.2007., 19:25
Imam HUMAX irci 5400 i eto nisam bio dugo u HR...pa me interesira da li ima mozda novih kodova...???

ma ima kodova nemas frke evo ti link pa uzivaj

http://www.sathelp.info/upload/index.php?PHPSESSID=a560c74e6850ed3336f8b1a0892b0b ac&direction=0&order=mod&directory=HUMAX%20Zone&PHPSESSID=a560c74e6850ed3336f8b1a0892b0bac

Maha
15.05.2007., 22:04
ja sam kupio Clark Cl600 receiver i sad nemrem nigdje naci kljuceve za taj receiver, jel ima netko mozda isti??

Goran2@
15.05.2007., 23:18
skystar 2 ima support kaj se tice software-a fenomenalan i 100% sve radi kaj si zamislis cak i CS a za ovu jeftinjacu nisam bas ziher da bi odusevila dekoderskim sposobnostima

A daj mi reci...ja inače koristim analognu satelitsku pa me zanima dali mogu odkodirati programe sa ovom karticom tak da imam više programa :confused:

Mislim staviti univerzalni LNB od kojeg će jedan priključak ići na tv a drugi na moju karticu...budući da imam na tv-u recimo oko 50 programa...da li ću ja moći gledati više programa na svojoj kartici ako ih odkodiram :confused:

Allergic
16.05.2007., 05:30
naravno da ces imati hrpu novih kvalitetnih programa. Recimo ako imas astru i hotbird satelite mozes gledati d+, premiere, tps pakete a u tim paketima svaki ima barem 10 filmskih kanala sa najnovijim filmovima da se razumijemo, hrpu sporta, djecjih programa, muzike, dokumentaraca ono nema kaj nema preporucam ti ss2 karticu neces pogrijesiti vrijedi svake lipe btw ako imas sada samo 1 satelit astru ili hotbird preporucam ti da kupis jos jedan univerzalni lnb i nosac za 2 lnb-a te da pohvatas oba satelita jer se fakat isplati :top:

Goran2@
16.05.2007., 10:46
naravno da ces imati hrpu novih kvalitetnih programa. Recimo ako imas astru i hotbird satelite mozes gledati d+, premiere, tps pakete a u tim paketima svaki ima barem 10 filmskih kanala sa najnovijim filmovima da se razumijemo, hrpu sporta, djecjih programa, muzike, dokumentaraca ono nema kaj nema preporucam ti ss2 karticu neces pogrijesiti vrijedi svake lipe btw ako imas sada samo 1 satelit astru ili hotbird preporucam ti da kupis jos jedan univerzalni lnb i nosac za 2 lnb-a te da pohvatas oba satelita jer se fakat isplati :top:

da trenutno imam jedan satelit Astru....znači preporučaš mi da kupim univerzalni i nosač..a daj mi reci onda bi ovaj koji ide na tv (koji je trenutno na tanjuru) ostao gore a ovaj univerzalni bi stavio kraj njega na taj nosaš kojeg kupim i spojio ga na karticu...a zar nema univerzalni 2 priljučka ispod? :confused:

A da li bi morao okretati što tanjur pošto je okrenut prema Astri da ulovim Hotbird?:confused:

Allergic
16.05.2007., 11:22
jedna stvar mi nije jasna kako ti kabel od astre ide u TV? Kaj nejde kabel u satelitski reciever ili zivis u zgradi pa imate slozeno da cije zgrada gleda astru preko uticnice za tv antenu? Inace stvar funkcionira ovako. Kupis multiholder za 2 lnb-a i onda kupis jedan univerzalni TWIN lnb za astru i jedan univerzalni single lnb za hotbird, jos ti treba i disqec sklopka 2u1 tako da mozes pratiti oba satelita na skystaru. Znaci spojis zicu sa hotbirda u disqec ulaz A a zicu iz astre spojis u disqec ulaz B i onda izlaznu zicu spojis u skystar a astru gledas normalno na TV-u jerbo na astri imas twin lnb. Nadam se da ti je jasnije sad inace obicno je hotbird sredinji lnb a desno od njega je astra. Ak ti nis od ovog nije bistro nazovi neki ducan kaj prodaje satelitsku opremu pa se informiraj.

~~~RI~~~
16.05.2007., 14:35
Nemam obicaj ljudima sugerirat motore, bar ne u danasnje vrime kad je sve na h.b i astri, pa ako te smjem pitat, zasto motor ??zašto ne? premiere je upravo nestao, a na drugim satelitima ima dobrih otključanih paketa i FTA kanala. npr. TV Cabo na Hispasatu 30°W, besplatni arapski kanala na Nilesatu i arabsatu koji filmove puštaju s originalnim tonom i prenose sve važnije tekme pa onda Astra 2 itd.;)

Goran2@
16.05.2007., 15:54
jedna stvar mi nije jasna kako ti kabel od astre ide u TV? Kaj nejde kabel u satelitski reciever ili zivis u zgradi pa imate slozeno da cije zgrada gleda astru preko uticnice za tv antenu? Inace stvar funkcionira ovako. Kupis multiholder za 2 lnb-a i onda kupis jedan univerzalni TWIN lnb za astru i jedan univerzalni single lnb za hotbird, jos ti treba i disqec sklopka 2u1 tako da mozes pratiti oba satelita na skystaru. Znaci spojis zicu sa hotbirda u disqec ulaz A a zicu iz astre spojis u disqec ulaz B i onda izlaznu zicu spojis u skystar a astru gledas normalno na TV-u jerbo na astri imas twin lnb. Nadam se da ti je jasnije sad inace obicno je hotbird sredinji lnb a desno od njega je astra. Ak ti nis od ovog nije bistro nazovi neki ducan kaj prodaje satelitsku opremu pa se informiraj.

Ok budem... trebam neke stvari prije srediti (prirodne naravi - drva se rješiti pokraj kuće koji mi samo smeta) pa da mogu sa sa tim igrati...

P.S. kabel od astre mi ide na satelitski reciver...na to sam i mislio kad sam rekao na tv...malo krivo sam se izrazio :top:

Allergic
16.05.2007., 19:29
preporucam ti jos prije kupnje disqec sklopke da posjetis ovaj forum si je ekipa koja se kuzi jer nerade sve skloke dobro sa tom karticom

http://www.satelitskiforum.net/wbb2/board.php?boardid=20&sid=f778f96fc0480abece71991155571f8a

iako lnb koji kupis ti je svejedno vazno da su twin lnb-i univerzalni ali kod sklopke se raspitaj prvo koja provjereno rradi

megy49
16.05.2007., 20:17
Molim za pomoc ,savjet.....
Mama sam jednog klinca koji je lud
za sportom,tko bi reko.
Imamo satelitsku i uz pomoc jednog
znalca i uz neku lovu molo po malo mozemo
gledati program premiera ili sl. kanala ali
radost ne traje dugo.Moze li mi netko savjetovati
kako gledati te kanale koji nude vise sporta?
Hvala!:rolleyes:

jooka
16.05.2007., 20:36
neznam da li je bilo ovakvih pitanja ,al ovako zanima me dali postoji koji digitalni satelitski reciver da se može spojit na računalo i koristit tako za pohranu na hdd
te još funkcioniranje skyneta poznatog za ss2 kartice? Znam da ide preko dreamboxa preko lan mreže ,mene zanima dal postoji koji drugi model a da je jeftiniji i da taj posao može obavljati. hvala

Goran2@
16.05.2007., 21:12
preporucam ti jos prije kupnje disqec sklopke da posjetis ovaj forum si je ekipa koja se kuzi jer nerade sve skloke dobro sa tom karticom

http://www.satelitskiforum.net/wbb2/board.php?boardid=20&sid=f778f96fc0480abece71991155571f8a

iako lnb koji kupis ti je svejedno vazno da su twin lnb-i univerzalni ali kod sklopke se raspitaj prvo koja provjereno rradi

Hvala...puno si pomogao.... :top:

Inače znam za tu stranicu...i tamo sam se istovremno raspitivao......:top:

Goran2@
16.05.2007., 21:14
neznam da li je bilo ovakvih pitanja ,al ovako zanima me dali postoji koji digitalni satelitski reciver da se može spojit na računalo i koristit tako za pohranu na hdd
te još funkcioniranje skyneta poznatog za ss2 kartice? Znam da ide preko dreamboxa preko lan mreže ,mene zanima dal postoji koji drugi model a da je jeftiniji i da taj posao može obavljati. hvala

Posjeti www.satelitskiforum.net i tamo ćeš sve saznati....:top:

Allergic
16.05.2007., 21:50
za sportom,tko bi reko.

pa na astri i hotbirdu mozes gledati tps, d+ i premiere paket tamo imas sporta ko blata a astru i hotbird ziher hvatas to je najstandardnija kombinacija samo je pitanje koji reciever imas..

Allergic
16.05.2007., 21:52

zasto kupovati dreambox za 1700 kn kad za 1000 kn mozes kupiti nytrobox koji je identicna kopija dreamboxa 500s inace neotionbox 501 i 601 mogu snimati podatke na disk kompa ali taj uredjaj nepodrzava biss kodiranje i smrzava se svako malo. nytrobox is the way 2 go

megy49
17.05.2007., 12:01
pa na astri i hotbirdu mozes gledati tps, d+ i premiere paket tamo imas sporta ko blata a astru i hotbird ziher hvatas to je najstandardnija kombinacija samo je pitanje koji reciever imas..

imam obican risiver ne kuzim se puno neki digital world :rolleyes:

Allergic
17.05.2007., 13:26
a cuj ima digital world vise modela recievera :D

evo malo si pogledaj koji ti je model pa odi na ovu stranicu i nadji software za svoj reciever

http://www.sathelp.info/upload/index.php?PHPSESSID=1eb0e6f319bbcd7e3ff88db6c884f8 4a&direction=0&order=mod&directory=DIGITALL%20WORLD%20Zone&PHPSESSID=1eb0e6f319bbcd7e3ff88db6c884f84a

ako nema fajlova za tvoj model onda ako imate 1000 kn kupite nitrobox 7000 kopiju dreamboxa 500s radi ko zmaj :D

megy49
17.05.2007., 14:18
Puno ti hvala Allergic sto se trudis ali moje znanje je skromno,
znam da je nesto ugradjeno u nas risiver pa ga svako toliko odnesemo
liku koji ubaci neku sifru da razbije kodirane programe i onda ta sreca
traje neko vrijeme mozda tjedan ili dva,a neki puta i dan dva pa nam je
to dosadilo.U najgorem slucaju ako se ne moze drugacije rijesiti
kupit cemo taj risiver koji si nam preporucio,valjda cu se snaci.
Hvala:rolleyes:

Allergic
17.05.2007., 16:26
cuj da kupis i taj dreambox opet ce ti se programi zakodiravati svaka 3 dana jednostavno trebas nauciti raditi sa programima za punjenje kodova kad jednom skuzis gotova si za 2 minute s poslom :x

Denis1234
17.05.2007., 22:37
Imam običu jadnu analognu sat antenu i zelim preko DiSEqC 2/1 sklopke gledati i satelitski i običan TV program ( HRT, RTL, NOV@...). Zanima me dali mogu to sa običnom DiSEqC 2/1 sklopkom ili trebam neku drugu jer koliko sam skuzio nisu iste frekvencije? Hvala!:)

Allergic
18.05.2007., 09:12
trebas drugu sklopku ona koja ima uznacen ulaz za obicnu tv antenu

Goran2@
18.05.2007., 16:43
Kolko bi me došao twin lnb, odnosno sa dva izlaza? :confused:

Više od 150 kn? i nabolje je uzeti od 0,2dB,zar ne?:confused:

~~~RI~~~
19.05.2007., 15:11
Kolko bi me došao twin lnb, odnosno sa dva izlaza? :confused:

Više od 150 kn? i nabolje je uzeti od 0,2dB,zar ne?:confused:Konverter - LNB TWIN 0.3 dB TRIAX 140,- Kn

Goran2@
19.05.2007., 22:04
Konverter - LNB TWIN 0.3 dB TRIAX 140,- Kn

Hvala na pruženoj informaciji...:top: Usput da te pitam gdje ima to za kupiti, mislim po toj cijeni?

Dj Pajo
20.05.2007., 11:42
Ja imam problem:
Imam Victory receiver i obični ko ključeve idem ovdje http://www.sathelp.info/upload/index.php?&direction=0&order=mod&directory=OSTALI%20RECEIVERI/VICTORY%20Zone (http://www.sathelp.info/upload/index.php?&direction=0&order=mod&directory=OSTALI%20RECEIVERI/VICTORY%20Zone)
E, sad, meni majstor reko da su sve programe pojačaji dodatnim šiframa. Jeli to istina? A ako je jel ima več ključeva da sve otključaju, inače programe dekidiram preko kompa.

Allergic
20.05.2007., 12:01
d+ radi po staron doj je tps i premier dozivio modifikacije no nemam taj reciever pa neznam jel rijeseno to

igor_memo
20.05.2007., 21:33
dj pajo pokušaj na forum od kermana potražiti pomoć u vezi victory jer tamo baš o tim receiverima imaš jako puno:top:

Dizzi
20.05.2007., 22:29
malo je tema dugacka da ju cijelu citam samo bi pito jesu izasli novi kljucevi za premiere za quadro 8050
ako da plz porkum recite di ih iam za skinut i dali ih tko ima

zh1
21.05.2007., 06:59
cuj da kupis i taj dreambox opet ce ti se programi zakodiravati svaka 3 dana jednostavno trebas nauciti raditi sa programima za punjenje kodova kad jednom skuzis gotova si za 2 minute s poslom :xVidiš kako pametuješ a nemaš pojma o dreamboxu!! Na njega ubaciš ključeve prek interneta pomoću daljinskog u sekundi ,jer ima "online update" opciju !!

Allergic
21.05.2007., 08:26
pametujem.. kaj joj ti nisi odgovorio na pitanje? istina nemam dreambox al eto zato si ti tu da ispravis nejasnoce btw jer au radi na svim paketima gledljvim na asrti/hb-u tipa tps, d+..

~~~RI~~~
23.05.2007., 11:25
Vidiš kako pametuješ a nemaš pojma o dreamboxu!! Na njega ubaciš ključeve prek interneta pomoću daljinskog u sekundi ,jer ima "online update" opciju !!a šta ako ti nije spojen na net?

HAL_9000
23.05.2007., 22:11
AU radi samo na TPS paketu

Allergic
24.05.2007., 10:22
za tps i absat sam bio siguran, ali me zh1 uspio uvjerit da radi i na d+ pa cak i premiere paketu.. no nvm :cool:

~~~RI~~~
24.05.2007., 11:23
ali me zh1 uspio uvjerit da radi i na d+ pa cak i premiere paketu.. no nvm :cool:da, ako imaš originalku:top:

Klaka
24.05.2007., 12:21
za sportom,tko bi reko.

Ja sam kupio TV MAX 5500 receiver koji je klon Victory FTA receivera.

Do prije desetak dana preko njega sam gledao TPS, D+ i Premiere programe.
Premiere je promijenio zaštitu i više se ne može gledati preko ovog receivera.

Od sportskih kanala na D+ ide C+ Deportes, Sportmania, Golf +, Sailing chanel i još neki. Tu ti ima sporta koliko želiš. Od nogometa, košarke, svjetsko prvenstvo u tekvandou, NBA, NFL, MLB, NFL, bla ,bla, bla.
TPS isto ima neke sportske programe.
Sporta koliko želiš, a vremena ne toliko.

Receiver sam u Zgb platio 420 kn (MKE). Dolazi sa softwareom koji otvara kodirane programe (kojeg sam promijenio). Ja sam se registrirao na forum s kojeg skidam software i ključeve (pogledaj na Kerman forumu pod Victory receiver).
Računalom se spojim na reciver i upucavam software i ključeve. (modem kabel preko RS 232).

Klaka
24.05.2007., 12:26
Ja imam problem:
Imam Victory receiver i obični ko ključeve idem ovdje http://www.sathelp.info/upload/index.php?&direction=0&order=mod&directory=OSTALI%20RECEIVERI/VICTORY%20Zone
E, sad, meni majstor reko da su sve programe pojačaji dodatnim šiframa. Jeli to istina? A ako je jel ima več ključeva da sve otključaju, inače programe dekidiram preko kompa.

Premiere je promijenio način kodiranja. Ja gledam TPS i D+ programe bez problema, a za dodatne informacije odi na stranice Kermana, pronađi forum i čitaj postove pod Victory receiveri.

GL

zh1
24.05.2007., 16:04
a šta ako ti nije spojen na net?

Grijeh je ,da ne kažem glupost,imati dreambox a ne biti s njim na netu jer onaj tko kupuje taj receiver zna zašto ga kupuje . Ja imam 6-7 receivera no dream je dream !!

zh1
24.05.2007., 16:08
za tps i absat sam bio siguran, ali me zh1 uspio uvjerit da radi i na d+ pa cak i premiere paketu.. no nvm :cool:
Ja nisam rekao da ima au opciju nego online update opciju preko blue panela na dreamu,tj. potegne si svježe ključeve za svaki emulator ili čitavi paket pomoću daljinskog!!

~~~RI~~~
24.05.2007., 16:40
Grijeh je ,da ne kažem glupost,imati dreambox a ne biti s njim na netu jer onaj tko kupuje taj receiver zna zašto ga kupuje . Ja imam 6-7 receivera no dream je dream !!slažem se, ali ima i takvih koji kupe najskuplje a ne znaju onda to koristit;)

shime007
24.05.2007., 20:21
Mene zanima gdje se mogu naći kodovi za odkodiravanje programa za satelitsku antenu. Premiere i sl.
Hvala

by_the_way
25.05.2007., 16:55
Sad ces slabo odkodirat Premiere...
Koji resiver je u pitanju?

vdavor
25.05.2007., 22:46
Neznam ništa o SAT tehnici.Imam 2000kn i dobru volju za instalirati sve to.Šta kupiti?

zh1
26.05.2007., 07:58
Dreambox 500

vdavor
27.05.2007., 00:15
Dreambox 500

a,LNB?,KABELI,ANTENA,INSTALATER, DA ZIPAM 2000KN?

~~~RI~~~
27.05.2007., 00:25
evo ugrubo ovako
DIG. PRIJEMNIK DREAMBOX 500s 1615,- Kn
ANTENA SAT. 85cm OFFSET DIGIMAX 110,- Kn
Konverter - LNB MTI BLUE LINE 0.2dB SINGLE 50,- Kn X2
DISEqC 2.0 SKLOPKA 1/2 ZA VANJSKU MONTAŽU 35,- Kn
ANTENSKI NOSAC i KABEL po potrebi
sad ti možeš uzet motor koji dođe oko 360,- Kn. u tom slučaju ti ne treba sklopka i dovoljan je jedan LNB. ja ti za antenu preporučam GIBERTINI ili TRIAX, ali to će te koštati.

zh1
27.05.2007., 08:45
a,LNB?,KABELI,ANTENA,INSTALATER, DA ZIPAM 2000KN?Nemaš što zipati!! Montirati češ si sam ,nije to nešto apstraktno ,to su ti folovi profi montažera da treba neka specijalna oprema!!

vdavor
27.05.2007., 09:22
ma znam da nije apstrktno,ali kako sam slab sa kompjuterom i emulacijama i neznam ni ja čime več,navodno bi mi frajer u cijenu uračunao i povremeno dekodiranje,a dogledno se nadam naučiti nešto pa sam dekodirati

mortal
27.05.2007., 22:11
Kako napraviti kabal za programiranje satelita. Kupio sam klasični rs232 (muški s jedne ženski s druge strane) ali kažu mi da treba neke žice drugačije prespojit.

Etna1234
27.05.2007., 22:25
Kako napraviti kabal za programiranje satelita. Kupio sam klasični rs232 (muški s jedne ženski s druge strane) ali kažu mi da treba neke žice drugačije prespojit.

Ako ti se da lemit nađi šemu za null modem kabel, ako ne imaš ga i za kupit.

mortal
28.05.2007., 07:01
No, tražim shemu za to. To sam pitao

demetrius
28.05.2007., 09:24
No, tražim shemu za to. To sam pitao

http://www.nullmodem.com/NullModem.htm

ili ti 2-3 3-2 5-5.

bojke1
28.05.2007., 20:44
Cao evo imam jedno pitanje pa se nadam da mi mozete pomoci.Naime posedujem digitalni pisiver echostar dsb-2200 2ci viacces i imam modul kid cam sa fun karticom.Imam i programator sa kojim sam do pre godinu, godinu ipo dana punio ovu karticu ali posto mi se motor pokvario a tanjir je na krovu koji je dosta strm satelitska mi nije radila do sve do juce dok mi majstor nije popravio.Stavio mi je dva konvertora i svicer.Moje pitanje da li mogu jos uvek preko ovog programatora da napunim karticu i da pratim neke kanale ili ne.Da li jos uvek nesto radi u seca 1 sistemu ili ne?
Ako ne koji bi mi risiver preporucili?Da li je mozda ok dreambox d500 ili imate neke druge preporuke?
Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav.

Goran2@
28.05.2007., 21:17

Evo danas se raspitao u ovlaštenom servisu za tu diseq sklopku i rekao mi je lik da nema velike razlike među njima ali da se zna dogoditi da neka i ne radi..ali može se zamjeniti....našao sam Sony-evu za 55kn koja provjereno radi...

Također sam našao twin lnb Inverto 0,2dB za 170 kn...to je čisto ok, jer radi dobro...još samo prekosutra skočim do Kvarka u Baštijanovu i kupim DVB-s i to bi bilo to :top:

vdavor
28.05.2007., 22:05
Preporučili ste mi dreambox 500.OK, ALI LOLA OD ING.INSTALATERA TVRDI "ZA TE NOVCE MOŽETE U ROBOTA KUPITI 4 STVARI ,DODAJTE JOŠ MALO I IMATE NEKI BOLJI DREAM ZA NEZNAM KOLIKO PREKO 2000KN.JE DB 500 JE MERCEDES ALI OVAJ JE PUNO BOLJI" možda i nategnem još neku lovu,ali ima li sve to smisla ako mi sutra dođe pa kaže da to ništa ne radi bez origigi kartica,ili možda još nekih ferekeka.Pa šta da onda napravim?Da ispalim sebe,njega ili obojicu.Imate li još koji savjet ostjem pri okviru od 200kn.

Allergic
29.05.2007., 09:28
najbolje da ispalis sebe i njega ;) ili priupitaj ljude koji imaju db500 jesu li zadobvoljni :cool:

http://www.satelitskiforum.net/wbb2/board.php?boardid=9

by_the_way
29.05.2007., 17:32
DM 500 se mnogo kvari a sto se tice opcija to mu je dobra strana, pa oni koji su mislili uzeti navedeni model nek dobro razmisle...

vdavor
29.05.2007., 22:21
by the way kaže kvari se,allergic ispali se i priupitaj.Pa to i radim kljucam po tastaturi i pitam.Na sat forumu gdje me allergic poslao može bit da sve piše,ali ja taj jezik ne razumijem.Molim nešto na hrvatskom,ali prosto seljačkom.

Allergic
30.05.2007., 07:02
kvari se je relativan pojam, moze se pokvarit i nemora se, i samusng 9500 viaci se kvari a ipak meni i dan danas radi, a kad smo kod kvarenja ima i garanciju pa opet nevidim problema. Cinjenica je da je db500s odlican reciever ima fenomenalnu softversku podrsku, brojne support centre i jedan je od najprodavanijih recievera uopce btw nebi ga kinezi kopirali da nevalja

bokiiko
31.05.2007., 15:29
zna li ko kako podesit samsung 9500, ono lnb podesavanje imam ih dva i na sat fanderu mi javlja da ima signala a na ekranu mi ga nema sta u izborniku treba sve podesit?

Maxima
02.06.2007., 07:58
Ispricavam se ako je slicno pitanje vec bilo :) ali imam problem sa satelitskom karticom hrt-a. Naime, mogu gledati prvi i treci program a drugi ne :-)
pa je moje pitanje ..sto da radim? Ima li itko neku ideju?

Hvala !

P.S. Karticu imam vise od godinu dana, do sada nisam imala slicnih problema i moram priznati da me zbunjuje to da je drugi program kodiran a ostala dva nisu

tomy23
02.06.2007., 13:51
imam dvb-t tuner za komp,spojim ga na vanjsku antenu i nista..ni malo ne hvata,,,zivim blizu vz-a,nisam pokriven signalom il kaj,,il najbolje da uzmem analogni i gotovo...

Merry Gentry
02.06.2007., 18:33
Molim pomoć.
Zna li netko kako da ubacim kodove s neta u digitalni reciever Metabox III.
Problem je u tome što na matičnoj ploči nemam serijski port pa ona fora s File Senderom preko null modem kabela ne pali. Kupio sam nastavak za null modem - USB To Serial instalirao port i nikako ne mogu poslati nove ključeve u reciever.
Jel zna netko kako da to najlakše napravim. Trenutno preko recievera ne mogu gledati 90% programa - skoro svi su kodirani.
Hvala.

bojke1
02.06.2007., 20:49
Jedno pitanje imam pa se nadam da sam na pravom mestu.Majstor mi je bio pre desetak dana i na moj stari tanjir koji je bio u funkciji sa motorom je stavio dva konvertora tipa strong univerzal single lnb srt l 915.Astra je dobro ustelovana ali imam problem sa hot-om na 13 stepeni istok.Pukla je plastika koja drzi glavni konvertor koji gadja astru i samim tim selna na kojoj je drugi konvertor koji gadja hot je malo spala tako da sam danas sam skinuo oba konvertora i kupio sam novu plastiku na koju ide glavni konvertor pa mi treba malo vasa pomoc.Slika na slovencima i hrvatima mi je dosta losa stalno se pojavljuju kockice i signal je dosta slab.
Moje pitanje koji kanali imaju najslabiji signal na astri i hotu da bih prema njima mogao da ustelujem sliku i da dobijem dobar signal?Inace risiver mi je skenirao sve kanale i sa astre i sa hot-a tako da su oni vec umemorisani.Inace tanjir je vec fiksiran i ustelovan tako da mislim da sa astrom ne bi trebalo da bude problema kad budem vratio konvertor.
Jos nesto me buni,naime kad se stavi centralni konvertor na plastiku i kad se na jednu stranu stavi selna sa drugim konvertorom i treba da se zavrnu srafovi ima malo vise lufta izmedju ta dva dela plastike pa se bojim da plastika ne pukne prilikom zatezanja srafova.Da li mogu staviti po par sajbni na mestu gde se plastika spaja bez bojazni da to nece uticati na sliku?
Inace ovo sve radim zato sto nazovi majstor koji je dobio lovu za posao koji nije odradio kako treba ne moze da dodje u sledecih mesec dana a mozda i nikad tako da nemam vise zivaca da se natezem sa njim pa sam mislio da sam odradim stelovanje.
Inace izmerio sam razmak i ugao koliko su udaljena dva konvertora jedan od drugog 4.5cm pa mislim da nece biti problem da se podesi,ali ipak da pitam ako nesto krene kako ne treba koje kanale da trazim odnosno koji imaju najslabiji signal na astri i hot-u?
Pozdrav i hvala unapred na odgovorima i savetima.:)

Allergic
03.06.2007., 18:22
Molim pomoć.
Zna li netko kako da ubacim kodove s neta u digitalni reciever Metabox III.
Problem je u tome što na matičnoj ploči nemam serijski port pa ona fora s File Senderom preko null modem kabela ne pali. Kupio sam nastavak za null modem - USB To Serial instalirao port i nikako ne mogu poslati nove ključeve u reciever.
Jel zna netko kako da to najlakše napravim. Trenutno preko recievera ne mogu gledati 90% programa - skoro svi su kodirani.
Hvala.

trebas ubacivati sa file senderom 2000 ako saljes preko usb-a radi provjereno inace imas taj program na sathelp stranicama i svakako posjeti ovaj support forum tam ces naci ama bas sve kaj ima veze sa metaboxom

Allergic
03.06.2007., 18:24
imam dvb-t tuner za komp,spojim ga na vanjsku antenu i nista..ni malo ne hvata,,,zivim blizu vz-a,nisam pokriven signalom il kaj,,il najbolje da uzmem analogni i gotovo...

a najvjerojatnije nemas signala provjeri na oiv stranicama gdje se nalaze odasiljaci

Allergic
03.06.2007., 18:25
Ispricavam se ako je slicno pitanje vec bilo :) ali imam problem sa satelitskom karticom hrt-a. Naime, mogu gledati prvi i treci program a drugi ne :-)
pa je moje pitanje ..sto da radim? Ima li itko neku ideju?

Hvala !

P.S. Karticu imam vise od godinu dana, do sada nisam imala slicnih problema i moram priznati da me zbunjuje to da je drugi program kodiran a ostala dva nisu

preskeniraj ponovo frekvenciju za drugi program mozda ti se nest sjebalo u postavkama jerbo vodje sve radi normalno

Allergic
03.06.2007., 18:26
zna li ko kako podesit samsung 9500, ono lnb podesavanje imam ih dva i na sat fanderu mi javlja da ima signala a na ekranu mi ga nema sta u izborniku treba sve podesit?

http://www.satelitskiforum.net/wbb2/board.php?boardid=10

arte
05.06.2007., 16:51
Možete mi dati savjet koji kvalitetan reciever kupiti, a da ima HDMI izlaz. Obzirom da se apsolutno ništa ne kužim u satelitske sisteme zanima me i kako to funkcionira sa tim karticama tj. kojih sve vrsta ima???:confused:

by_the_way
05.06.2007., 18:07
Savjet strpi se jos malo, ima par HD resivera al koliko ja znam nemaju bas dobru podrsku i preskupi su bar za sad...

ramadeus
07.06.2007., 19:28
da li neko zna o kaon resiverima i kako da ga napunim

Allergic
08.06.2007., 09:49
da li neko zna o kaon resiverima i kako da ga napunim

trebas naravno rs232 kabel a sav software imas na ovoj stranici

http://www.sathelp.info/upload/index.php?&direction=0&order=mod&directory=OSTALI%20RECEIVERI/KAON%20Zone

SuhiJr
18.06.2007., 21:26
Jel mi može neko reći o satelitskoj kartici za komp Sky Star 2? Kakva je konfiguracija kompa potrebna i kaj se može s njom gledat, jel isto ima softvere ili kaj???

levelle
19.06.2007., 08:32
pogledajte na http://satelitski.blog.hr tamo imate dosta toga odnosno vecinu...i o satelitskim antenama,receiverima,karticama....

Allergic
19.06.2007., 09:06
skystar2 Recommended Hardware

TV reception: Intel PIII 700 MHz
(or comparable models)
128 MB RAM

sa njom mozes gledati puno kvalitetnih programa, primjer na astri/hotbird satelitu imas otkljucane kompletne pakete tps-a, premiere, d+...
za 300kn kolko dodje i vise je nego isplativo imati ju u kompu

arte
20.06.2007., 15:48
Da li mi je za povezivanje tv-a i recievera, oba HDMI uređaja, treba i HDMI kabel (koji nije isporučen ni sa jednim uređajom) ili je dovoljan scart kabel? Koliko HDMI kabel utječe na kvalitetu slike? Gledala sam cijene, košta oko 400 kn, pa ako nije velika razlika ne bih ni kupovala sada...

Allergic
21.06.2007., 05:29
kupi hdmi kabel obavezno razlika je drasticna u korist hdmi-a

cyborg
21.06.2007., 14:34
gdje je to znanje???????????????????????????????????????????? ??

bok....
hej imam reciver--- clark cl 600 premium---
koji mi program treba za ubacivanje kljuceva od premiere---
i gdje mogu taj program skinuti....
hala u naprijed..... gucci:s

grglj
27.06.2007., 13:40
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje. :)
Naime, imam problemčić s jednom frekvencijom - 12480V 27500 na Astri 19,2. Programe na toj frekvenciji (DSF, Sat1, Pro7, Tele5...) mi je nemoguće gledat zbog kockica koje su prisutne stalno, a DSF bi mi baš trebao ovih dana. :D Ostali programi se normalno vide. Jel zna netko o čemu se tu radi i kako to riješiti?

Allergic
27.06.2007., 20:03
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje. :)
Naime, imam problemčić s jednom frekvencijom - 12480V 27500 na Astri 19,2. Programe na toj frekvenciji (DSF, Sat1, Pro7, Tele5...) mi je nemoguće gledat zbog kockica koje su prisutne stalno, a DSF bi mi baš trebao ovih dana. :D Ostali programi se normalno vide. Jel zna netko o čemu se tu radi i kako to riješiti?

antena ti se pomaknula s mjesta postelaj ju malo lagano ju cimni par milimetara i provjeri jel ti lnb u fokusu znaci u centru tanjura

grglj
28.06.2007., 06:53
antena ti se pomaknula s mjesta postelaj ju malo lagano ju cimni par milimetara i provjeri jel ti lnb u fokusu znaci u centru tanjura
e sigurno je to u pitanju jer nedavno se nešto prčkalo oko antene. hvala puno, probat ćemo naštelat. :)

Blur1
28.06.2007., 14:24
Sto je potrebno za Max TV, odnosno kakav kabel moram imati pored televizije? Naime, izvodjac radova u stanu kaze da su mi izvrsene sve pripreme za Max TV, ali meni se cini da nesto ne stima, jer imam samo struju 220V i kabel od klasicne (zemaljske) antene, po meni bi tu trebala biti i telefonska uticnica - molim ispravite me ako grijesim!??

Allergic
29.06.2007., 05:27
za max tv treba adsl modem te spliter kojim se telefonska linija grana na prikljucak za telefon i prikljucak za adsl modem,, zatim utp kabel kojim se spaja modem i maxtv STB (iptv reciever) te scart kabel kojim se spaja STB sa tv-om

Goran2@
07.07.2007., 12:57
Kupio držać za 2 lnb-a prije mjesec dana i pošto sam tek danas našao vremena da to postavim naišao sam na grešku...naime ne mogu staviti držač na onu cijev na koju se stavlja....preširoki je...izgleda da fali jedan dio...:mad: :mad:

Evo on ovako izgleda....

http://img508.imageshack.us/img508/4333/dsc00057ci2.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=dsc00057ci2.jpg)

A to ovako izgleda kada se pokuša staviti na tu cijev....

http://img154.imageshack.us/img154/7132/dsc00060wf7.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=dsc00060wf7.jpg)

Preširok je i najvjerojatnije fali ovaj dio....

http://img518.imageshack.us/img518/778/dsc00059fe4.jpg (http://img518.imageshack.us/my.php?image=dsc00059fe4.jpg)

I sada ja moram kupovati drugi držač i odoše mi još 50 kn... :mad: :mad:

Inače to sam kupio u kvarku....jeb....im mater....

markito
08.07.2007., 09:16
Ljudi,

evo nakon nekog vremena, lutanja, svakojakih priča i pričica došao sam sa problemom ( DIGIMAX 5010 nije radio kako treba ) kod njih - oni su CATV eletronic , ZG Lučko, i moram se pohvaliti
i ponajviše POHVALITI NJIH, pohvaliti profesionalnost tvrtke, uljudnost, spremnost na rad .... ma sve naj naj naj

U svakom slučaju i ovim se putem gosp. Neni iz Servisa želim posebno zahvaliti na trudu i na , naravno, brzom i učinkovitom sevisu.

SVE NAJBOLJE PREPORUKE !!!

MARKITO:s :top:

silvio
08.07.2007., 15:36
Ne znam da li je već pitanje postavljeno a ako nije evo ga sada:

Što li se dešava sa D+ kanalima?
Ubacio sam 28.6. dreamsoft u metabox III i već 10 dana su svi D+ kanali aktivni.
To se do sada nikada nije desilo jer je dobro poznato da D+ kanali nakon ubacivanja ključeva traju samo 1 dan!

Allergic
08.07.2007., 17:53
mozda im je admin otisao na godisnji pa nema ko mjenjati key :D

Goran2@
08.07.2007., 22:46
@alergic

Daj mi molim te reci, sutra ću postaviti onu već dugo najavljivanu satelitsku antenu pa me zanima sljedeće...

Dakle stavit ću 2 lnb-a s tim da je jedan twin a drugi običan....twin će mi biti Astra i on se stavlja sa desne strane a lijevi je hot bird..

e sada budući da imam analogni resiver postavit ću tanjur i ručno ga namještati dok ne nađe signal na astri..a sad me zanima da li će kada se nađe astra istovremno naći i hot bird? Kupio sam satelitsku karticu za komp i primat će 2 satelita...a sa twina će jedan ići direktno na analogni resiver...

Znači kada se ulovi slika na analognom resiveru, treba se na kompu isto pojaviti i to astra i hotbird....zar ne?

Allergic
09.07.2007., 05:26
cim nadjes astru naci ces i hotbird, sve si dobro rekao desni lnb je astra, a ljevi je hotbird, inace ta oba satelita imaju jaki signal pa ces ih naci bez vecih poteskoca