PDA

View Full Version : Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Goran2@
09.07.2007., 14:55
cim nadjes astru naci ces i hotbird, sve si dobro rekao desni lnb je astra, a ljevi je hotbird, inace ta oba satelita imaju jaki signal pa ces ih naci bez vecih poteskoca

Onda Ok...no naišao sam na problem kao što sam u prijašnjem postu napisao i slike stavio sa mulitholderom...da li su mi pogrešan..onaj moj je za Triax antenu a trebao je biti Basic pošto imam običnu....i sada moram kupiti novi...:mad:

Nego daj reci ako znaš možda, da li u Pevcu ima satelitske opreme (multiholdera baš)..idem u četvrtak pa namjeravam to kupiti...

Ma sve imam gotovo i kupljeno i sada to mislim postaviti a multiholder me jeb...

Čak sam i dizajnirao vlastiti sat. tanjur...pa evo kako i to izgleda...

http://img392.imageshack.us/img392/7623/dsc00078ds0.jpg (http://img392.imageshack.us/my.php?image=dsc00078ds0.jpg)

Goran2@
09.07.2007., 17:51
Evo problema.....tražim već pola sata signal no nikako da ga nađem...imam analogni reciver i ručno tražim signal no ovaj put ništa od njega....:mad:

Već neznamni sam što bi mogao biti razlog....promjenio sam mjesto tanjura ali sve je ispred njega čisto i ima direkatan pogled na Sljeme....pofarbao sam ga kao što vidite..nije valjda problem u tome, da zbog toga ne lovi...:confused:

Inače ga je teško naći....nezna kaj da napravim..nemam onaj uređaj da vidim gdje je najjači signal...

Poludjet ću....:mad: :mad: :mad:

ifka
09.07.2007., 20:14
okreni satelitsku prema jugu sa nagibom antene 36 stupnjeva i tek tada mozes dobiti signal....odasiljac sljeme nema nikakve veze sa satelitom....:D

Allergic
09.07.2007., 20:54
cuj kao sto ifka kaze okreni tanjur na jug elevaciju podesi na 36° jedino te zajebavati moze ako nemas na toj anteni napisano na kojem si kutu zato ljudi kupuju triax jer za 200 kn dobis jednostavnost i kvalitetu sve ljepo pise svaki stupanj anyway najbolje da pogledas prema nekoj susjednoj anteni da vidis kam gleda :]

Goran2@
09.07.2007., 23:05
okreni satelitsku prema jugu sa nagibom antene 36 stupnjeva i tek tada mozes dobiti signal....odasiljac sljeme nema nikakve veze sa satelitom....:D

Pa ja mislim da sam probao i to....daj samo reci zar ne igra ulogu i to da je na nekim mjestima cijela satelitska na visini o 5 metara a negdje na 2....svejedno je na kojoj je visini bitno da je na 36 stupnjeva? :confused:

Ma ja mislim da sam isprobao sve kombinacije...ali pokušat ću opet sutra...

Da imam malo nepreglednost stupnjeva..imam od 30 - 60 sa razmakom od 10 stupnjeva..što znači da ću morati jako dobro biti miran za taj 1 stupanj....

A daj reci...da li bi problem mogao biti i taj kaj sam pofarbao tanjur? :confused:

Goran2@
09.07.2007., 23:06

Mislim...ja sam iz Zagorja i meni je Sljeme na jugu...možda samo malo u desno pomaknem...:D

Vule
10.07.2007., 08:54
Da li netko zna kako updeatirati software na ovom reciveru i gdje ga skinuti te kako ubaciti kljuceve

Hvala

Allergic
10.07.2007., 10:47
Gorane nema ti veze pofarbani tanjur moras biti strpljiv i potrefit ces satelit kad-tad

Goran2@
10.07.2007., 10:52
Gorane nema ti veze pofarbani tanjur moras biti strpljiv i potrefit ces satelit kad-tad

Znači nema...ali nemam ja strpljenja tolko...danas ću opet probati popodne makar ću se opet raživcirati....:rofl:

Nego ja mislim u čemu je problem...budući da sam sada cijeli satelit stavio na drugo mjesto imam osjećaj da mi smeta jedno veliko drvo...imam dosta ćist prostor prema jugu ali baš bi trebao malo udesno još staviti a onda mi ona smeta...a on je kod neboder visok....:mad:

I daj reci za ono kaj sam te pital....svejdeno je na kojoj je visini satelitska...bitno da je nagib 36 stupnja?

Goran2@
10.07.2007., 12:14
Odlučio sam staviti satelitsku na prijašnje mjesto pa ću sa sigurnošću znati kaj je uzrok...drvo ili to farbanje... :rofl:

Goran2@
10.07.2007., 14:46
Evo satelitska je postavljena...kaj znači da ne smeta kaj je pofarbano... :s :s

Sve radi dobro...:jumping: :jumping:

Goran2@
11.07.2007., 13:22
Evo danas sam kupio ovakav univerzalni multiholder...
http://img146.imageshack.us/img146/6668/dsc00084ek2.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=dsc00084ek2.jpg)

To je u biti ovakav samo kaj je ovaj rastavljen... http://mke.hr/shop/product_info.php?cPath=108&products_id=335

Kak se sad to postavlja...koja plastika se stavlja na središnji lnb i vidim da na ovome limu nisu jednake rupe i da je savinut...e sada savinuti malo kraj ide za hotbird ili....??? :confused:

http://img521.imageshack.us/img521/3296/dsc00085jv9.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=dsc00085jv9.jpg)

Molim vas pomozite mi.... :o

Goran2@
11.07.2007., 13:24
Evo ovako sam to napravio....s tim da mi je desni lnb twin lnb i on središnji i predstavlja astru a lijevi lnb je za hot bird i on je malo ukošen prema astri...

http://img406.imageshack.us/img406/8144/dsc00089qv4.jpg (http://img406.imageshack.us/my.php?image=dsc00089qv4.jpg)

soundvision
11.07.2007., 15:14
Dobro si napravio, LNB-i moraju biti udaljeni nešto više od 6 stupnjeva za Astru i HB. Inače, jednostavnije (i jeftinije) ti bi bilo da si kupio one plastične držače za 2 odnosno 3 LNB-a (kako tebi paše). Evo kako sam ja napravio za Astru-w2-HB. Na w2 imaš 70-tak programa na srpsko-bosanskom govornom području, pa je taj satelit zanimljiv za ovo naše ex-Yu područje...

http://i19.tinypic.com/67fqdzl.jpg

Goran2@
11.07.2007., 17:56
Dobro si napravio, LNB-i moraju biti udaljeni nešto više od 6 stupnjeva za Astru i HB. Inače, jednostavnije (i jeftinije) ti bi bilo da si kupio one plastične držače za 2 odnosno 3 LNB-a (kako tebi paše). Evo kako sam ja napravio za Astru-w2-HB. Na w2 imaš 70-tak programa na srpsko-bosanskom govornom području, pa je taj satelit zanimljiv za ovo naše ex-Yu područje...

Znači dobro je...inače imam doma plastični držač ali za triax antenu..ne paše mi a nisam u mogućnosti ići do Kvarka pa da mi ga zamjene za Basic model... :o

Nego daj pogledaj moju sliku...pa astra je uvjek onaj središnji lnb koji je pričvršćen na cijev...a onda se oko njega stavljaju za ostale satelite...
http://img169.imageshack.us/img169/8440/untitledet4.jpg (http://img169.imageshack.us/my.php?image=untitledet4.jpg)

Goran2@
11.07.2007., 17:59
Nije mi jasno ako ti je onaj lnb u sredini astra zašto ti je sa desne strane Hb a ne sa lijeve...:confused:

soundvision
11.07.2007., 18:26
Nije mi jasno ako ti je onaj lnb u sredini astra zašto ti je sa desne strane Hb a ne sa lijeve...:confused:

Nije onaj u sredini Astra, u sredini je Eutelsat w2 na 16 stupnjeva istočno, sa lijeve strane (ako gledaš iza antene) je Hotbird na 13 stupnjeva, a desne strane Astra na 19,2 stupnjeva. Pogledaj još jednom sliku koju sam postavio, piše na svakom LNB-u za koji satelit je namjenjen (po stupnjevima).

Što se tiće ove tvoje slike gore... napisao si na slici da ti je Hotbird na 13 stupnjeva, to je u redu, a za Astru si napisao da ti je na 16 stupnjeva, to NIJE u redu, Astra je na 19,2 stupnjeva, dakle 6,2 stupnja udaljena od Hotbirda. A kako češ znati koliko je 6 stupnjeva? Na ovom tvom multiholderu stvarno ne znam, ali obično pišu stupnjevi na onom željezu koji drži držač za LNB. Po slici koju si postavio mi se čini OK, najprije nariktaj Astru i onda vidi jel si dobio Hotbird, ako ga nema, znači da si fulao u razmaku, probaj malo ljevo - malo desno dok ne nađeš. Zato sam rekao da ti je najbolje uzeti one univerzalne plastične držače 2 u 1 (za Hotbird i Astru) ili 3u1 (za Hotbird, Eutelsat i Astru) pa se ne moraš zezat sa tim stupnjevima, ali dobro sad kad si već kupio ovaj probaj ovako kako si napravio, odi na krov i riktaj Astru pa kasnije po njoj prilagođavaj Hotbird ;) U biti ti je svejedno hočeš li staviti Astru ili HB u sredinu, na kojem satelitu želiš bolji signal njega staviš u sredinu ...

Goran2@
11.07.2007., 18:40
Nije onaj u sredini Astra, u sredini je Eutelsat w2 na 16 stupnjeva istočno, sa lijeve strane (ako gledaš iza antene) je Hotbird na 13 stupnjeva, a desne strane Astra na 19,2 stupnjeva. Pogledaj još jednom sliku koju sam postavio, piše na svakom LNB-u za koji satelit je namjenjen (po stupnjevima).

Što se tiće ove tvoje slike gore... napisao si na slici da ti je Hotbird na 13 stupnjeva, to je u redu, a za Astru si napisao da ti je na 16 stupnjeva, to NIJE u redu, Astra je na 19,2 stupnjeva, dakle 6,2 stupnja udaljena od Hotbirda. A kako češ znati koliko je 6 stupnjeva? Na ovom tvom multiholderu stvarno ne znam, ali obično pišu stupnjevi na onom željezu koji drži držač za LNB. Po slici koju si postavio mi se čini OK, najprije nariktaj Astru i onda vidi jel si dobio Hotbird, ako ga nema, znači da si fulao u razmaku, probaj malo ljevo - malo desno dok ne nađeš. Zato sam rekao da ti je najbolje uzeti one univerzalne plastične držače 2 u 1 (za Hotbird i Astru) ili 3u1 (za Hotbird, Eutelsat i Astru) pa se ne moraš zezat sa tim stupnjevima, ali dobro sad kad si već kupio ovaj probaj ovako kako si napravio, odi na krov i riktaj Astru pa kasnije po njoj prilagođavaj Hotbird ;) U biti ti je svejedno hočeš li staviti Astru ili HB u sredinu, na kojem satelitu želiš bolji signal njega staviš u sredinu ...

Da...skužio sam sada da sam zeznuo za Astru...ona je na 19.2...me već niti sam neznam kaj pišem tolko me ti izmučilo... :o

U biti bitno da je dobro postavljeno...a onda ću ja najprije narihtati astru a onda namještati HB....

E dobro....hvala ti na pomoći... :top:

EDIT: sada je slika OK...

soundvision
11.07.2007., 18:52
E da, sada ti je slika OK, ako gdje još zapneš - viči ;)

Nije to toliko teško nariktat koliko ti se sad čini pošto radiš prvi puta. Kad jednom nariktaš idući put češ to raditi žmirečki, posebno je Astru i HB jednostavno nariktat jer imaju najjači signal u Europi.

Goran2@
11.07.2007., 20:39
E da, sada ti je slika OK, ako gdje još zapneš - viči ;)

Nije to toliko teško nariktat koliko ti se sad čini pošto radiš prvi puta. Kad jednom nariktaš idući put češ to raditi žmirečki, posebno je Astru i HB jednostavno nariktat jer imaju najjači signal u Europi.

Evo upravo sam rihtao satelit...jedve jedvice sam našao astru i ima mi male točkice neki programi ali inače je dobro...nije mi samo jasno zašto nisam mogao naći a dan prije sam samo isprobao sa jednim lnb i to koji je bio na satelitskoj i odmah sam našao...pa ovaj twin lnb je Inverto i ima 0,2 db šum :confused:

Bilo je poteškoća ali našao sam...e jedino nisammogao naći Hb.....pomakivao sam lnb po onom limu ali nisam uspio naći...taj lim mi nema stupnjeve tako da ništa od toga... :o

Nego daj reci ako si sutra kupim onakav cijeli plastični za 2 lnba da i će mi odmah i raditi HB kada nađem astru...da se ne moram zezati sa narihtavanjem...:confused:

Ti držaći za 2 lnba imaju standardo napravljeno da je razmak između njih 6.2 stupnja...odnosno napravljeni su za prijem astre i HB?

Evo ja ovakav misim kupiti...

http://img522.imageshack.us/img522/7103/dsc00057ka5.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=dsc00057ka5.jpg)

soundvision
11.07.2007., 23:32
Čudno mi je što nisi mogao to nariktat. Barem je Astru i HB jednostavno za uhvatit. Jesi li dobro elevaciju podesio (nagib , gore -dole) ? Koliki ti je promijer tanjura? Točkice nikakve ne bi smio imat, ako je riječ o digitalnom satelitu.

Uglavnom, ako kupiš taj multiholder za dva LNB-a (ko ovaj sa slike) on ima nariktan razmak na 6,2 stupnja tako da se nečeš morat puno zezat sa njime, samo gurneš LNB-ove, i kad nađeš jedan satelit, nači češ i drugi. Samo moraš pazit da ti je sa desne strane Astra a sa lijeve Hotbird, ako gledaš antenu "sa leđa" (odozada).

kLaZnAdAr
12.07.2007., 09:15
Neznam jel' već bilo (ako je ispričajte me); ali zanima me konkretno SkyStar2 i programi kodirani Irdetom.
Ne radi mi recimo MTV (u nekakvom žnj paketu), a neznam jesu li uzrok stari KEYevi ili emulator.
Koristim ProgDVB, S2emu v1.26, BTW D+ radi odlicno.
Ili općenito Irdeto kao takav na šljaka sa SS2!?
thNx unapred :s

Goran2@
12.07.2007., 09:30
Čudno mi je što nisi mogao to nariktat. Barem je Astru i HB jednostavno za uhvatit. Jesi li dobro elevaciju podesio (nagib , gore -dole) ? Koliki ti je promijer tanjura? Točkice nikakve ne bi smio imat, ako je riječ o digitalnom satelitu.

Riječ je o analognom reciveru... podesio sam nagib na 36 stupnjeva a promjer tanjura mi je 95cm... i meni je to bilo čudno kaj nisam brzo našao...a sa jdnim lnb-om sam odmah našao...možda je ovaj multiholder kriv...(znam da nije ali neko mora biti kriv :D )

Uglavnom, ako kupiš taj multiholder za dva LNB-a (ko ovaj sa slike) on ima nariktan razmak na 6,2 stupnja tako da se nečeš morat puno zezat sa njime, samo gurneš LNB-ove, i kad nađeš jedan satelit, nači češ i drugi. Samo moraš pazit da ti je sa desne strane Astra a sa lijeve Hotbird, ako gledaš antenu "sa leđa" (odozada).

Znači neće biti problema...naći će odmah...onda ga danas popodne kupujem :top:

Pa ona slika koju sam stavio u prijašnjem postu sa 2 lnb-a je slikana odostraga antene, znači da je dobro...evo jedne sa prednje strane (naravno da je sada sve naopako)..

http://img180.imageshack.us/img180/5048/astrdm5.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=astrdm5.jpg)

soundvision
12.07.2007., 10:19
Riječ je o analognom receivceru?? Brrrrrr... jel se to tebi uopće isplati onda stavljat? Pa na analognoj osim švabskih i par poljskih i talijanskih programa nemaš ama baš ništa za vidjeti, a uskoro se i to gasi ... ja sam msilio da je riječ o digitalki ... :confused:

No, ok, ako je analogna u pitanju, onda su ti te točkice koje vidiš na ekranu skroz normalna pojava ako antena nije dobro nariktana. Moraš znati da onda moraš imati i analogni LNB, a ne digitalni. Također i ona sklopka (switch) što spajaš dva LNB-a u jedan kabli mora također biti za analognu, a i ta za analogiju je puno skuplja od ove za digitalnu i rijetko se još gdje može naći. Ja sam je tražio prije 4-5 godina i našao je tamo u onoj ulici kod Vlaške gdje je neki auto centar, koštala je oko 260 kuna, dok ova za digitalnu imaš već od 40 kuna. Također, kad riktaš analognu moraš si naći neki kanal prije za kojeg znaš da je na Hotbirdu ili Astri po kojem češ riktat, za razliku od digitalne koja sama automatski nađe signal. Odi na kingofsat.net i tamo pogledaj samo analogne frekvencije po kojima češ onda to kasnije riktat ...

eh analogijo, analogijo ... kućo stara :zubo:

Goran2@
12.07.2007., 12:00
Riječ je o analognom receivceru?? Brrrrrr... jel se to tebi uopće isplati onda stavljat? Pa na analognoj osim švabskih i par poljskih i talijanskih programa nemaš ama baš ništa za vidjeti, a uskoro se i to gasi ... ja sam msilio da je riječ o digitalki ... :confused:

No, ok, ako je analogna u pitanju, onda su ti te točkice koje vidiš na ekranu skroz normalna pojava ako antena nije dobro nariktana. Moraš znati da onda moraš imati i analogni LNB, a ne digitalni. Također i ona sklopka (switch) što spajaš dva LNB-a u jedan kabli mora također biti za analognu, a i ta za analogiju je puno skuplja od ove za digitalnu i rijetko se još gdje može naći. Ja sam je tražio prije 4-5 godina i našao je tamo u onoj ulici kod Vlaške gdje je neki auto centar, koštala je oko 260 kuna, dok ova za digitalnu imaš već od 40 kuna. Također, kad riktaš analognu moraš si naći neki kanal prije za kojeg znaš da je na Hotbirdu ili Astri po kojem češ riktat, za razliku od digitalne koja sama automatski nađe signal. Odi na kingofsat.net i tamo pogledaj samo analogne frekvencije po kojima češ onda to kasnije riktat ...

eh analogijo, analogijo ... kućo stara :zubo:

Čuj ja sam sebi kupio digitalnu satelitsku karticu za PC (Nešto kao SkyStar 2) a moji roditelji imaju na svojem tv-u analogni reciver...zbog toga sam kupio twin lnb (Inverto 0,2db)tako da onim mogu gledati samo astru kao i do sada a ja bi jedan izlaz astre i drugi izlaz iz HB spojio preko switcha i u PC..razumiješ sada?
A za HB bi stavio univerzalni lnb...

Evo danas kupujem onakav plastični držač pa ću vidjeti da li ću moći naći HB jer astru nađem...

soundvision
12.07.2007., 12:51
Ako je riječ o UNIVERZALNIM LNB-ovima, onda u redu, oni mogu i na analogiju i digitaliju ... no ako je riječ o starim analognim, oni mogu isključivo na analogne receivere, ne i na PC kartice. Ako si kupio novi LNB, je 100% univerzalni ...

Goran2@
12.07.2007., 13:11
Ako je riječ o UNIVERZALNIM LNB-ovima, onda u redu, oni mogu i na analogiju i digitaliju ... no ako je riječ o starim analognim, oni mogu isključivo na analogne receivere, ne i na PC kartice. Ako si kupio novi LNB, je 100% univerzalni ...

da kupio sam novi taj Inverto...ali imam stari Quadro koji je bio u kompletu sa satelitskom (oko 3 godine star) i piše na njemu universal...kaj sa tim nebi mogao uloviti HB...imam i Samsunga na kojem piše universal...Evo tu je...

http://img224.imageshack.us/img224/5057/dsc00082cq4.jpg (http://img224.imageshack.us/my.php?image=dsc00082cq4.jpg)

soundvision
12.07.2007., 14:44
Da, ovaj samsungov LNB ti je UNIVERZALNI, dakle on će ti raditi i sa digitalnim i analognim satelitskim prijemnikom. Univerzalni (analogno/digitalni) LNB ima dva lokalna oscilatora na 9.75GHz i 10.6GHz i služi za primanje signala na nižem i višem frekvencijskom pojasu dok se preklapanje lokalnog oscilatora vrši naponom od 0.5Vp-p na 22kHz. Niži frekvencijski prijemni pojas je od 10.70 do 11.70 GHz dok je viši od 11.70 do 12.75 GHz. To se lijepo vidi i na ovom LNB-u. Samo što je problem što ovaj tvoj samsungov radi na 0.6dB pa bi mogao imati sa njime problema, ali probaj ništa te ne košta. Idealan bi bio oko 0.3 - 0.2dB. ;)

Popni se na krov i nađi Astru sa ovim novim LNB-om koji si kupio. Kad nađeš Astru samo se prebaci na drugi LNB na kojem bi trebao imati automatski Hotbird. To isprobavaj BEZ SWITCH-a, pa tek kada proradi i Astra i Hotbird ubaciš switch.

Goran2@
12.07.2007., 21:38
Da, ovaj samsungov LNB ti je UNIVERZALNI, dakle on će ti raditi i sa digitalnim i analognim satelitskim prijemnikom. Univerzalni (analogno/digitalni) LNB ima dva lokalna oscilatora na 9.75GHz i 10.6GHz i služi za primanje signala na nižem i višem frekvencijskom pojasu dok se preklapanje lokalnog oscilatora vrši naponom od 0.5Vp-p na 22kHz. Niži frekvencijski prijemni pojas je od 10.70 do 11.70 GHz dok je viši od 11.70 do 12.75 GHz. To se lijepo vidi i na ovom LNB-u. Samo što je problem što ovaj tvoj samsungov radi na 0.6dB pa bi mogao imati sa njime problema, ali probaj ništa te ne košta. Idealan bi bio oko 0.3 - 0.2dB. ;)

Popni se na krov i nađi Astru sa ovim novim LNB-om koji si kupio. Kad nađeš Astru samo se prebaci na drugi LNB na kojem bi trebao imati automatski Hotbird. To isprobavaj BEZ SWITCH-a, pa tek kada proradi i Astra i Hotbird ubaciš switch.

Tako i namjeravam....no nisam danas kupio multiholder....

Slušaj ovo....bio sam u Bauhausu, Baumaxu, Pevcu, u King Crossu (ipercop) te u Tehno Maxu (unutar King Crossa) i nemaju nigdje multiholder :o

Svugdje kažu da nemaju...ali najveća izjava mi je bila kada je lik u Tehno Maxu kada sam ga pitao da li imaju multiholder za 2 lnb-a,rekao je doslovno ovako:
"A kamo to spada"?? Koji kreten...a radi u dućanu sa audio/video tehnikom i opremom....:mad:
Zatim sam mu reko da to spada pod satelitsku opremu...malo je razmišljao i rekao da pogledam dole niže pod audio/video opremu...pogledao no nije bilo...

Prošao pun k.... dućana a nigdje ništa...a sljedeći put će ih valjda imati na tone..kada meni neće trebati..joj što sam ljut...:mad: :mad: :mad:

Sad moram odgađati namještanje satelitske dok drugi tjedan ne nabavim taj multiholder...jer sa ovim mi je nekako teško uloviti signal i vidi se da mi je astra lošija na analognom reciveru nego prije kada je bio samo jedan lnb i to orginal koji je bio sa njom u kompletu...možda nisam pravilno namjestio...

Uglavnom....već mi je pun k....te satelitske...:mad:

soundvision
12.07.2007., 23:12
Hehe, a to ti je tako, kad ti nešto treba nema šanse da nađeš. Ja sam prošli tjedan išao kupovat običan mrežni kabli (patch) za spajanje dreamboxa i adsl routera i dođem u jedan dućan i tražim kabel kad on mene pita "a kako to izgleda, ja ti se baš ne kužim u te kablove" :lol: ... i onda mi je pokazao mjesto gdje drži puno kablova pa sam ja sam našo taj mrežni, .. eh, tko je tebe zaposlio :D .... ali dobro, barem je lik bio ljubazan, ako ništa više ... Ne znam u kojem si djelu grada, ali ako ti nije daleko dođi u Dubravi, nasuprot HG Spota u Dubravi (jedna tramvajska stanica poslje okretišta Dubrava prema Dubcu) ti je dućan specijaliziran za SAT opremu, antene itd. Ja tamo sve praktički nabavljam jer sam iz Dubrave pa mi je blizu, a stvarno kod njih svašta možeš naći. Ja sam tamo kupio i svoj multiholder, 19kuna je koštao čini mi se... :zubo:

igor_memo
13.07.2007., 00:11
pozdrav... jedan savjet molim. da li uzeti ove digimax 9010 receivere - trebaju mi za apartmane... dobit ću ih ako hoću.. a ne znam da li su dobri, mogu li ih uploadati ... i tako..

soundvision
13.07.2007., 08:57
Ne razumijem, kako to misliš možeš li ih uploadati?

Digimax receiveri spadaju među najjeftinije receivere na tržištu, što ne znači da su automatski loši no ne možeš niti čuda očekivat od njih. Sa njime češ moći gledat samo FTA programe (besplatne), dakle nema mogučnosti ubacivanja ključeva što ti zapravo i ne treba ako češ ih za apartmane. Slobodno pitam gdje se ti apartmani nalaze? Jer ako je u Istri ja bi ti bolje preporučio onda Digimax ST 1000 koji je nekih 50 kuna skuplji od modela 9010 a ima mogučnost hvatat i digitalne zemaljske kanale (dvb-t), odnosno hrt1, 2, rtl, nova i nit u digitalnoj kvaliteti (ako je riječ o Istri!!) + naravno besplatne satelitske kanale.

Allergic
13.07.2007., 09:14
uzmi ti fino YUMATU recievere kosta komad nekih 350-400 kn, a sve zivo i nezivo odkodirava :D Je da je turski reciever ali radi ko zmaj

Goran2@
13.07.2007., 11:34
Hehe, a to ti je tako, kad ti nešto treba nema šanse da nađeš. Ja sam prošli tjedan išao kupovat običan mrežni kabli (patch) za spajanje dreamboxa i adsl routera i dođem u jedan dućan i tražim kabel kad on mene pita "a kako to izgleda, ja ti se baš ne kužim u te kablove" :lol: ... i onda mi je pokazao mjesto gdje drži puno kablova pa sam ja sam našo taj mrežni, .. eh, tko je tebe zaposlio :D .... ali dobro, barem je lik bio ljubazan, ako ništa više ... Ne znam u kojem si djelu grada, ali ako ti nije daleko dođi u Dubravi, nasuprot HG Spota u Dubravi (jedna tramvajska stanica poslje okretišta Dubrava prema Dubcu) ti je dućan specijaliziran za SAT opremu, antene itd. Ja tamo sve praktički nabavljam jer sam iz Dubrave pa mi je blizu, a stvarno kod njih svašta možeš naći. Ja sam tamo kupio i svoj multiholder, 19kuna je koštao čini mi se... :zubo:

Ima da poludiš od svega toga...:mad:

Nego mislim najprije ići u Kvark zamjeniti onaj multiholder negdje drugi tjedan...pa ću onda vidjeti...:o

Nisam iz ZG...ali ako ću trebati doći ću ja i u Dubravu...sjednem na tramvaj i vozim se..:D (znači prema Dubcu trebam ići)... Daj reci ako znaš koji tramvaj vozi za Dubravu...mislim koji broj? (da ne tražim po zetovim stranicama - malo sam lijen :D )

Goran2@
13.07.2007., 11:36
Ja sam tamo kupio i svoj multiholder, 19kuna je koštao čini mi se... :zubo:

Onaj za 3 lnb-a...i kažeš dobar je unatoč tako niskoj cijeni...:confused:

Nego reci kako se dućan zove, da znam tražiti?

Goran2@
13.07.2007., 12:05
Gledajte kako imam čist pogled prema satelitima a ja se mučim sa prijemom.... :o
http://img508.imageshack.us/img508/5869/antenaizaud5.jpg (http://img508.imageshack.us/my.php?image=antenaizaud5.jpg)

Neznam zbog čega mi slika ima točkice i teško pronalazim astru sa novim lnb-om :confused:
...očito je kriv ovaj lnb (Twin lnb Inverto 0,2 db) ali novi je i puno bolji od dosadašnjeg koji je bio na satelitskoj (Quadro 0,6 db) i nebi smio stvarati probleme...ali činjenica je da sam sa jednim,ovim Quadrovim ulovio odmah signal i bio je jak...možda je malo kriv i ovaj multiholder..kaj ja znam. već ništa ne znam...ljut sam i najbolje bi bilo da bacim satelitsku i prodam sve kaj sam kupio...:mad:

soundvision
13.07.2007., 15:41
. Daj reci ako znaš koji tramvaj vozi za Dubravu...mislim koji broj? (da ne tražim po zetovim stranicama - malo sam lijen :D )

Ovako, uđeš u tramvaj 11 ili 4. I izađeš na drugoj stranici nakon okretišta Dubrava. Znači, najprije dođe stanica gdje je tvornica Kraš, onda dođe stanica Dubrava, i nakon toga dođe stanica "Ljubijska", na njoj silaziš. Vidjeti češ sa lijeve strane veliku crvenu zgradu na kojoj piše "Centar Dubrava" i u njoj Konzum, Borovo, Pitarelo itd. E čim vidiš tu zgradu znaš da na idućoj stanici izlaziš, ali nejdeš u tu zgradu. Znači, kad izađeš na toj stanici koja se zove "Ljubijska" onda ideš deset koraka napred u smjeru Dupca i vidjeti češ odmah sa desne strane ovim redom - Postolar - Autodijelovi - kafić Wimpy - Elektromaterijal. E ti ulaziš u taj Elektromaterijal, vidjeti češ u izlogu ima puno satelistkih antena, ribljih kosti, kablova i još koječega drugoga. Dućan je malo old-fashion ali ima sve kaj ti treba a i prodavači su full ljubazni. Ima jedan lik malo deblji on zna sve živo o satelitskoj, i jedan žgoljavi brkati koji malo manje zna o satelitskama ali je isto full ljubazan. Što kod te zanima možeš ih pitati, ja sam već domaći tamo :D

Evo i karta, da se ne izgubiš u "opasnoj" Dubravi :D
1. crvena točka stanica kod KRAŠ-a
2. crvena točka je DUBRAVA
3. crvena točka je LJUBIJSKA - stanica za izlazak
Plavi križić je dučan gdje moraš doć :D

http://i12.tinypic.com/4zsvb51.jpg

soundvision
13.07.2007., 15:49
Onaj za 3 lnb-a...i kažeš dobar je unatoč tako niskoj cijeni...:confused:

Pa ne može niti koštat skuplje, to je obična plastika i tri šarafa. Ako ti ne treba taj za 3 onda uzmeš onaj za 2 LNB-a, po želji ... samo da bi pričvrstio taj plastični multiholder trebaš već imat na anteni jedan "holder" (držač) za LNB, pa češ na njega taj plastični samo stisnut i to je to. ;)

soundvision
13.07.2007., 15:57
Neznam zbog čega mi slika ima točkice i teško pronalazim astru sa novim lnb-om :confused:
...očito je kriv ovaj lnb (Twin lnb Inverto 0,2 db) ali novi je i puno bolji od dosadašnjeg koji je bio na satelitskoj (Quadro 0,6 db) i nebi smio stvarati probleme...

To ti je zato što imaš analogni receiver i digitalni (tzv. "univerzalni" LNB). Ja recimo na svom digitalnom receiveru na Astri imam signal 95%, znači maksimalno, i slika mi je na njemu odlična, prava digitalna. E sad, kad stavim analogni receiver na isti taj LNB slika je prepuna točkica. A kad stavim stari analogni LNB na isti taj analogni receiver - slika ponovno čista. Zato baš nije zahvalno "miskat" univerzalne/digitalne LNB-ove sa analognim receiverima. Taj univerzalni LNB koji imaš (o.2 dB) će uhvatit sliku, ali iz nekog meni nepoznatog razloga slika na analognom receiveru će biti poprilično loša, dok će na digitalnim receiverima biti odlična. Vjerojatno i dB igraju nekakvu ulogu da "smetaju" analogiji, ne znam... kupi starcima za 300 kuna neki najjeftiniji digitalni receiver i da vidiš kako će ti automatski slika biti kristalna, ovako se samo bez veze zezaš sa time jer im na taj od 0.2db nečeš moći nariktat lijepu sliku na analognom receiveru ... barem ja nisam uspio kod sebe.

Goran2@
13.07.2007., 16:38
Ovako, uđeš u tramvaj 11 ili 4. I izađeš na drugoj stranici nakon okretišta Dubrava. Znači, najprije dođe stanica gdje je tvornica Kraš, onda dođe stanica Dubrava, i nakon toga dođe stanica "Ljubijska", na njoj silaziš. Vidjeti češ sa lijeve strane veliku crvenu zgradu na kojoj piše "Centar Dubrava" i u njoj Konzum, Borovo, Pitarelo itd. E čim vidiš tu zgradu znaš da na idućoj stanici izlaziš, ali nejdeš u tu zgradu. Znači, kad izađeš na toj stanici koja se zove "Ljubijska" onda ideš deset koraka napred u smjeru Dupca i vidjeti češ odmah sa desne strane ovim redom - Postolar - Autodijelovi - kafić Wimpy - Elektromaterijal. E ti ulaziš u taj Elektromaterijal, vidjeti češ u izlogu ima puno satelistkih antena, ribljih kosti, kablova i još koječega drugoga. Dućan je malo old-fashion ali ima sve kaj ti treba a i prodavači su full ljubazni. Ima jedan lik malo deblji on zna sve živo o satelitskoj, i jedan žgoljavi brkati koji malo manje zna o satelitskama ali je isto full ljubazan. Što kod te zanima možeš ih pitati, ja sam već domaći tamo :D

Hvala na ovako iscrpnim uputstvima...svaka čast :top:

I karta vrijedi sve pohvale budući da se u većini slučajeva tako i snalazim po ZG... hvala puno....:top:

Goran2@
13.07.2007., 16:45
Pa ne može niti koštat skuplje, to je obična plastika i tri šarafa. Ako ti ne treba taj za 3 onda uzmeš onaj za 2 LNB-a, po želji ... samo da bi pričvrstio taj plastični multiholder trebaš već imat na anteni jedan "holder" (držač) za LNB, pa češ na njega taj plastični samo stisnut i to je to. ;)

Meni treba za 2....samo mi nije jasno u vezi ovog držaća...kakav to moram imati držač da bi mogao staviti ovaj na njega...:confused: Imaš ti možda Triax antenu? Ja imam običnu,mađaricu od 95 cm...i na njoj sam imao samo držać za jedan lnb...daj stavi sliku tog držača ako imaš...

evo moja cijev izgleda ovako...

http://img412.imageshack.us/img412/1/dsc00058nw7.jpg (http://img412.imageshack.us/my.php?image=dsc00058nw7.jpg)

a držač ovako za 1 lnb....

http://img123.imageshack.us/img123/9210/dsc00059os8.jpg (http://img123.imageshack.us/my.php?image=dsc00059os8.jpg)

Goran2@
13.07.2007., 16:57
To ti je zato što imaš analogni receiver i digitalni (tzv. "univerzalni" LNB). Ja recimo na svom digitalnom receiveru na Astri imam signal 95%, znači maksimalno, i slika mi je na njemu odlična, prava digitalna. E sad, kad stavim analogni receiver na isti taj LNB slika je prepuna točkica. A kad stavim stari analogni LNB na isti taj analogni receiver - slika ponovno čista. Zato baš nije zahvalno "miskat" univerzalne/digitalne LNB-ove sa analognim receiverima. Taj univerzalni LNB koji imaš (o.2 dB) će uhvatit sliku, ali iz nekog meni nepoznatog razloga slika na analognom receiveru će biti poprilično loša, dok će na digitalnim receiverima biti odlična. Vjerojatno i dB igraju nekakvu ulogu da "smetaju" analogiji, ne znam... kupi starcima za 300 kuna neki najjeftiniji digitalni receiver i da vidiš kako će ti automatski slika biti kristalna, ovako se samo bez veze zezaš sa time jer im na taj od 0.2db nečeš moći nariktat lijepu sliku na analognom receiveru ... barem ja nisam uspio kod sebe.

To sam si i ja mislio...jer ovaj Inverto:

Inverto, Silver Tech - High performance universal twin LNB;
HDTV DVB-S2 compilant;
Low noise figure 0,2 db;
Very high cross pol performance;
Very high frequency stability
Low power consumption
5 years warranty

je možda baš za digitaliju...jer opet sam stavio stari lnb i slika odlična a sa ovim točkasta...

Baš me briga...moji starci tak ne gledaju puno satelitsku...a to što neki programi imaju točkice to me baš briga...:D Bitno da imaju nešto...

Najvažnije je da je meni na PC-u slika čista i da ulovim taj HB sa tim multiholderom...da nemam problema ko do sada...znači sa tim Inverto LNB-om bi trebala biti slika čista na satelitskoj kartici...kad je digitalna?

I onaj Samsungov će biti dobar za HB? Malo visok šum, ali drugog nemam...

A kolko bi negdje došao u onom dućanu u Dubravi universalni LNB? Koji mi preporučaš,da nije skup a dobar za HB?

soundvision
13.07.2007., 17:21
a držač ovako za 1 lnb....

E super ti je taj držač za LNB. U njega češ stavit jedan 1 LNB, i NA NJEGA (odnosno "preko njega") ovaj plastični držač koji češ kupiti, tako da če na kraju ispast da jedan LNB (onaj za Astru) drži dva držača, a ovaj za Hotbird će držat samo jedan. Ma ima stotinu vrsta tih multiholdera, sve ovisi koji kupiš. Ako kupiš onakav kakav si postavio u jednoj slici prije onda ti neće trebat stari držač za LNB,a ako kupiš ovakav što ja imam - onda će ti trebat. No najprije ti kupi to pa ćemo vidjeti što dalje ;)

soundvision
13.07.2007., 17:23
I onaj Samsungov će biti dobar za HB? Malo visok šum, ali drugog nemam...

A kolko bi negdje došao u onom dućanu u Dubravi universalni LNB? Koji mi preporučaš,da nije skup a dobar za HB?

Da, ovaj Samsungov bi mogao stvarati probleme na određenim slabijim transponderima zbog velikog šuma, tako da ako imaš para uzmi u tom dućanu u Dubravi neki LNB od 0.2 ili 03db. Alpsov LNB od 0.2db je jako dobar i košta oko 65kn :)

..znači sa tim Inverto LNB-om bi trebala biti slika čista na satelitskoj kartici...kad je digitalna?

Da. Na digitalnoj nemaš "loše" slike. Tamo imaš ili čistu sliku ili nikakvu! (ako nemaš signala). Dakle te točkice se nikada ne javljaju na digitalnoj kao kod analogne...

Goran2@
13.07.2007., 17:31
E super ti je taj držač za LNB. U njega češ stavit jedan 1 LNB, i NA NJEGA (odnosno "preko njega") ovaj plastični držač koji češ kupiti, tako da če na kraju ispast da jedan LNB (ondaj za Astru) drži dva LNB-a, a ovaj za Hotbird će držat samo jedan. Ma ima stotinu vrsta tih multiholdera, sve ovisi koji kupiš. Ako kupiš onakav kakav si postavio u jednoj slici prije onda ti neće trebat stari držač za LNB,a ako kupiš ovakav što ja imam - onda će ti trebat. No najprije ti kupi to pa ćemo vidjeti što dalje ;)

Ma drugi tjedan ću ovaj...
http://img128.imageshack.us/img128/9887/dsc00057kv5.th.jpg (http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00057kv5.jpg)

zamjeniti sa novim isto takvim plastičnim i samo će imati dio s kojim ga direktno pričvrstim za cijev...ko ovoga za 1 lnb...to ću ići u Kvark u Baštijanovu...

A onda ću otići u Dubravu po taj novi lnb, budući da nije skup pa ću vidjeti možda i tamo kojeg kupim (mulitholder)...kada sam već potrošio tolko love onda me još 100kn neće valjda ubiti...tj.neću valjda bankrotirati... :D

soundvision
13.07.2007., 17:42
http://img128.imageshack.us/img128/9887/dsc00057kv5.th.jpg (http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00057kv5.jpg)

ovaj multiholder sa slike ti je skroz OK, ako ga imaš nemoj ga mjenjat ... stavi unutra LNB-ove i to je to .. razmak između njih je taman 6,2 stupnja

Goran2@
13.07.2007., 17:46
ovaj multiholder sa slike ti je skroz OK, ako ga imaš nemoj ga mjenjat ... stavi unutra LNB-ove i to je to .. razmak između njih je taman 6,2 stupnja

Znam da je dobar....no već sam na početku pisanja postova u ovoj temi kazao na nedostatak...dakle ne mogu ga staviti na cijev...ovaj je napravljen za Triax antenu a meni treba Basic (ima nastavak za normalne antene)

Nisam gledao kaj mi je lik dao dok nisam došao doma...odmah sam ukazao na nedostatak i žalio se Kvarku...rekli su da dođem zamjeniti za novi...to budem i učinio..

Goran2@
13.07.2007., 17:48
Nego daj reci...je možda bolje staviti twin lnb na HB...pa da mi starci imaju HB a ne astru?

A za astru bi stavio običan lnb (taj samsungov ili Quadrov)... da li bi mi taj lovio normalno satelit i slika bi bila normalna na sat. kartici?

soundvision
13.07.2007., 17:58
Na Hotbirdu imaš manje kanala za analogiju nego na Astri, tako da preporučam da ipak na Astri (o)staviš twin lnb, a drugi LNB kupiš od 0.2db tako da imaš za Hotbird...

Goran2@
13.07.2007., 18:09
Na Hotbirdu imaš manje kanala za analogiju nego na Astri, tako da preporučam da ipak na Astri (o)staviš twin lnb, a drugi LNB kupiš od 0.2db tako da imaš za Hotbird...

Aha...manje ima...onda ništa od toga...:o

Onda ću kupiti još jedan univerzalni od 0.2 - 0,3db za HB u Dubravi kao što si mi rekao a ovaj ću ostaviti na astri....i sa tim novim multiholderom i novim lnb-om neću moći uloviti Hb onda sve prodajem... :mad: :mad:

Onda će na prodaju ići svi lnb-ovi (twin Inverto 0,2 db, Samsung universal 0,6db, i taj novi kojeg ću kupiti 0,2 db)) switch 2 u 1,multiholdere za 2 lnb (plastični i univerzalni), koaksijalni kabel(20m), 8 priključnica (ili kak se već to zove) pomoću kojih se kabli zašarafe na lnb-ove i ostalo, te na kraju digitalnu satelitsku karticu SmartVision CDVBAny 2030s sa daljinskim i garancijom od 1 god....ako sam kaj zaboravio reći ću...:D

P.S. ovo nije oglas...da nebi moderatori mislili..ovo je samo nabrajanje onog kaj sam kupio... :top:

soundvision
13.07.2007., 18:38
Haha, ma mora uspit ... samo još jedna stvar jel znaš kako se stavljaju te "priključnice" na kablove? Moraš dobro očistit onu vanjsku žicu (mrežicu) da ne dođe u doticaj sa glavnom ("zlatnom") žicom koja se nalazi u sredini...

Goran2@
13.07.2007., 22:12
Haha, ma mora uspit ... samo još jedna stvar jel znaš kako se stavljaju te "priključnice" na kablove? Moraš dobro očistit onu vanjsku žicu (mrežicu) da ne dođe u doticaj sa glavnom ("zlatnom") žicom koja se nalazi u sredini...

To znam...:top: Ali svejedno hvala na informaciji...:D

Ništa...u utorak ću valjda ići to kupiti pa ću javiti kaj sam riješio...:rofl:

Nego daj reci kakvo je radno vrijeme tog dućana...sigurno od 9 pa do....?

soundvision
14.07.2007., 09:32
mislim od 8-20 ..

Goran2@
14.07.2007., 11:04
mislim od 8-20 ..

Onda OK....stići ću sve...imaju oni svoju web stranicu ili je to mali dućan?

soundvision
14.07.2007., 11:20
hehe, šta bi ti još i webshop i dostavu doma :zubo: Naravno da nemaju, ali će ti ljubazan striček dati svoju vizitku ako gdje zašteka pa da dođe on to popravit (što naravno nije besplatno) ;)

Goran2@
15.07.2007., 00:24
hehe, šta bi ti još i webshop i dostavu doma :zubo: Naravno da nemaju, ali će ti ljubazan striček dati svoju vizitku ako gdje zašteka pa da dođe on to popravit (što naravno nije besplatno) ;)

Ma ne...samo me zanimalo...da vidim katalog proizvoda...kaj sve imaju...:rofl:

Ok....vidjet ću kada dođem tamo...samo da bez veze ne dolazim..e onda ćeš me čuti...:rofl: :D :D

soundvision
15.07.2007., 10:45
hahaha, ma sve češ naći tamo, bez brige ;)

Goran2@
15.07.2007., 10:48
hahaha, ma sve češ naći tamo, bez brige ;)

Onda OK....utorak ću ići pa javim kaj sam obavio...:rofl:

a u utorak će biti 36 a ja ću hodati po Zg cijeli dan...ubit će me sunce i neću moći složiti to...:zubo: :zubo:

Pozdrav!

Nikola___
15.07.2007., 14:40
Svakim danom najnoviji ključevi a otključavanje kodiranih programa.
Forum tek otvoren, a ključeva svakim danom sve više i više.
Za skidanje ključeva potrebna registracija.

http://www.crosatelite.com/forum/

hunterkille
16.07.2007., 21:36
Sve znam ama baš sve kartice moduli dekoderi reciveri antene ugradnje sve .......................:s

Ja sam potpini neznalica što se tiće dekodirana satelitskih probrama, pa molim ako bi mi se moglo objasnit kak to ide. Kak nabavit klučeve i to. Uglavnom sve o tome. Ak može.

Allergic
17.07.2007., 08:52
sky master nije progovorio na ovom forumu vec godinu dana tak da pitas pogresnu osobu :D a i nitko nezna sve :P

hunterkille
17.07.2007., 20:07
pa nek mi neko veli nekaj

soundvision
17.07.2007., 20:32
Pa mogao si barem za početak napisati koji receiver imaš, kako će ti itko pomoć ako nema pojma o čemu je riječ??? ... ako želiš kvalitetan odgovor, onda moraš i kvalitetno pitanje postavit, nitko ovdje na forumu nema telepatske sposobnosti ;)

hunterkille
17.07.2007., 20:37
DIGIMAX dsr-9000 fta

hunterkille
17.07.2007., 20:51
nek mi neko veli kaj trebm napravit da dekodiram programe. Imam reciver, već navedeni, DIGIMAX dsr-9000 fta

soundvision
17.07.2007., 20:55
DIGIMAX dsr-9000 fta

FTA znači "Free To Air", laički rečeno to je kratica za besplatne kanale. Tako da sa tim receiverom možeš gledat samo FTA (besplatne) kanale.

hunterkille
17.07.2007., 21:01
kaj znači niš od toga

soundvision
17.07.2007., 21:04
Na žalost morat češ kupiti neki bolji (čitaj: skuplji) receiver ;)

hunterkille
17.07.2007., 21:04
a kaj nemre m odkodirat ni a kupim karticu

hunterkille
17.07.2007., 21:06
a onda niš. u svakom slučaju mhvala na informaciji

soundvision
17.07.2007., 21:08
a kaj nemre m odkodirat ni a kupim karticu

Ne, kad nemaš gdje gurnuti karticu u taj receiver. On samo podržave FTA kanale.

Uživaj u besplatnim kanalima i to je to ... dok ne nabaviš drugi receiver.

Allergic
18.07.2007., 08:54
bas ce se nauzivati u fta kanalima :D kupi neki yumatu za 300-400 kn otkljucava sve ko i dreambox koji kosta samo 1700 kn

Goran2@
18.07.2007., 11:22
@soundvision

Evo da javim da sam jučer bio u Dubravi u onom elektromaterijalu i kupio sam lnb od 0,3 dB....bio je onaj manji lik sa brkima...frajer sve zna...:top:

Na povratku došla kontrola a ja bez karte...pa sam morao preko sms-a platiti i uzeli mi 8kn...a ja se mislio prešvercati....:D

Inače sutra ću se sa time pozabaviti pa ću vidjeti...nadam se da ću odmah uloviti HB...:o

Evo par slika novog multiholder i lnb-a..

http://img265.imageshack.us/img265/1539/dsc00098jg0.th.jpg (http://img265.imageshack.us/my.php?image=dsc00098jg0.jpg)

http://img223.imageshack.us/img223/1771/dsc00099ur9.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=dsc00099ur9.jpg)

http://img410.imageshack.us/img410/6241/dsc00107fh5.th.jpg (http://img410.imageshack.us/my.php?image=dsc00107fh5.jpg)

soundvision
18.07.2007., 12:21
Eto super, drago mi je da si sve našao. Sad samo to pospajaš, pukneš na antenu i to je to ... 10 minuta posla :top:

Goran2@
18.07.2007., 14:16
Evo da još pitam...da li je svejedno na koju se udaljenost stavlja switch od lnb-ova? :confused:

Da li se sa udaljenošću gubi signal...:confused:

Ja koristim ovaj switch 2 u 1....

http://img260.imageshack.us/img260/3971/dsc00109ta2.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=dsc00109ta2.jpg)

I mislim ga staviti ovdje....nalazi se iza tanjura na nekoj pola metra udaljenosti od lnb-ova..da li će biti dobro...

http://img50.imageshack.us/img50/3446/dsc00110ve2.jpg (http://img50.imageshack.us/my.php?image=dsc00110ve2.jpg)

soundvision
18.07.2007., 14:35
Da, sve si dobro zamislio, diesecq se uvijek stavlja tako uz antenu ali ga moraš još pokrit sa nečime da ga ne bi voda namočila. Ja kako imam antenu na krovu disecq sam stavio ispod krova tako da nejde kiša u njega. Iako ima onu plastiku na sebi, opet je dobro dodatno ga zaštiti zbog spojnica ...

Antenu kad budeš riktao, riktaj BEZ disecq, kad bude radila i Astra i Hotbird kako spada, tek onda ih spojiš na disecq.

Goran2@
18.07.2007., 14:44
Da, sve si dobro zamislio, diesecq se uvijek stavlja tako uz antenu ali ga moraš još pokrit sa nečime da ga ne bi voda namočila. Ja kako imam antenu na krovu disecq sam stavio ispod krova tako da nejde kiša u njega. Iako ima onu plastiku na sebi, opet je dobro dodatno ga zaštiti zbog spojnica ...

Antenu kad budeš riktao, riktaj BEZ disecq, kad bude radila i Astra i Hotbird kako spada, tek onda ih spojiš na disecq.

Znači dobro bude tako...e to :top:

Switch ću staviti u ovaj zeleni plastični dio i budući da je zadnji kraj (poleđina) tanjura pod krovom ne bi smjela padati kiša po njemu...

Za rihtanje sam već zapamtio da bez switcha...to si bio ja mislim već rekao..:top:

Nego da te pitam, kaj bi se dogodilo ako bi kiša padala po switchu i ušla u kontakte...spojnice mi zahrđale samo?

soundvision
18.07.2007., 14:56
Kad bi ušla voda u disecq ili bilo koji drugi spoj kod kabla, smanjio bi ti se ili bi izgubio skorz signal na receiveru dok se ta vlaga ne osuši. Zato je potrebno na svaku spojnicu staviti još i izolir traku, da je ipak malo zaštitiš od vlage ... ne trebaš sad pretjerivat, ali barem jednom omotat oko spojnice i ulaza u LNB i ulaza na disecq...

Goran2@
18.07.2007., 15:10
Kad bi ušla voda u disecq ili bilo koji drugi spoj kod kabla, smanjio bi ti se ili bi izgubio skorz signal na receiveru dok se ta vlaga ne osuši. Zato je potrebno na svaku spojnicu staviti još i izolir traku, da je ipak malo zaštitiš od vlage ... ne trebaš sad pretjerivat, ali barem jednom omotat oko spojnice i ulaza u LNB i ulaza na disecq...

Ok....omotat ću sve vanjske spojnice...jer ipak su izložene vanjskim utjecajima i ne mislim ih iti sušit sa fenom...:D

Eto toliko...sada znam sve kaj trebam i sutra počinjem...

Hvala još jednaput za svo vrijeme i trud koji si potrošio na mene...:top:

:Pivo:

Goran2@
19.07.2007., 08:03
Znao sam, točno sam znao da opet neću moći uloviti HB....:mad: :mad: :mad:

Je.....mu mater i sve živo....:mad:

Sve sam pospojio kako treba i jedva sam ulovi tu prokletu astru i onda prebacim na lnb za HB i ništa...samo crno...:flop:

Pa rekao si da će mi automatski naći HB kada nađe astru....zašto meni neće? :confused:

Pa stvarno mi je već svega dosta....poludjet ću od toga....:mad: :mad: :mad:

soundvision
19.07.2007., 09:14
Hehe, nešto nisi onda dobro napravio. Astra i Hotbird imaju toliko jak signal da se žmirečki uhvate.

Pogledaj jel si dobro eleveaciju namjestio, nagib antene je izuzetno bitan, pa zatim okreči LNB oko svoje osi jer i to pomaže, ... ja ne mogu vjerovat da nisi mogao ta dva satelita uhvatit, što da trebaš recimo atlantic bird uhvatit kojeg moraš na trećinu milimetra nariktat ako želiš imat signal :zubo:

Probaj ponovno, i dobro pazi da li su ti LNB-i dobro postavljeni, da li antena ima dobar nagib .. ne znam što da ti drugo kažem jer to je stvarno prejednostavno za nariktat osobito sad kad imaš ovaj multiholder :cool:

Sa čime ispituješ imaš li signala? :confused:

Goran2@
19.07.2007., 09:19
Hehe, nešto nisi onda dobro napravio. Astra i Hotbird imaju toliko jak signal da se žmirečki uhvate.

Pogledaj jel si dobro eleveaciju namjestio, nagib antene je izuzetno bitan, pa zatim okreči LNB oko svoje osi jer i to pomaže, ... ja ne mogu vjerovat da nisi mogao ta dva satelita uhvatit, što da trebaš recimo atlantic bird uhvatit kojeg moraš na trećinu milimetra nariktat ako želiš imat signal :zubo:

Probaj ponovno, i dobro pazi da li su ti LNB-i dobro postavljeni, da li antena ima dobar nagib .. ne znam što da ti drugo kažem jer to je stvarno prejednostavno za nariktat osobito sad kad imaš ovaj multiholder :cool:

Sa čime ispituješ imaš li signala? :confused:

Evo našao sam astru i dobra je slika (podrazumjevaju se male točkice...) no HB ne mogu nikako dobiti...premjestio sam kabel kada sam ulovio na HB i nema slike na reciveru a astra radi...pa u čemu je problem...multiholder je dobar...neznam više kaj bi moglo biti..

Sve sam dobro spojio...a kabel sa recivera ide direktno na lnb tako da nema previše mudrolije tu...zašto neće HB?

Signal ispitujem sa očima...gledam dok ga ne vidim...:D S ničim...

soundvision
19.07.2007., 09:27
Ne razumijem, kako znaš da nisi uhvatio Hotbird? Na analognom receiveru ti se neće pojaviti sami od sebe kanali sa Hotbirda, već to moraš ručno nariktat kad uhvatiš signal ...

Goran2@
19.07.2007., 09:35
Ne razumijem, kako znaš da nisi uhvatio Hotbird? Na analognom receiveru ti se neće pojaviti sami od sebe kanali sa Hotbirda, već to moraš ručno nariktat kad uhvatiš signal ...

E pa kaj to nisi odmah rekao...to nisam znao...a joj...:D

Znači HB bi trebao vidjeti na svojoj kartici koju imam u PC-u i tamo trebam namjestiti sve podatke za satelite?

A ja mislio da ću vidjeti na analognom...a lol...:D

Znači ako imam astru trebam sada imati i HB...još neznam dobro baratati sa ovom karticom i treba na početku namjestiti satelite, transpondere i PID a to neznam...pitao sam na satelitskom forumu, valjda će mi neko reći..

Inače kartica je SmartVision CDVBAny2030S...

soundvision
19.07.2007., 09:42
grrrrrrrrrrr.... normalno da se neće sami nariktat :zubo:

Uključi SAMO kabel od Hotbirda u receiver i odi na riktanje kanala. Kad naiđeš na neke kanale NE-njemačkog govornog pordučja, znaš da si na Hotbirdu. E onda ga sejvaš i po njemu nariktaš tako da dobiješ što bolju sliku. I to je to. Da imaš digitalni satelit on bi ti automatski sam izbacio signal, ali sa analognim je to malo teže.

Inače, Hotbird je malo niži od Astre, tako da osim okretanja oko svoje osi, možeš ga i probat malo spustit da vidiš hočeš li dobiti bolju sliku (ako ti to multiholder dopušta).

Goran2@
19.07.2007., 09:46
grrrrrrrrrrr.... normalno da se neće sami nariktat :zubo:

Uključi SAMO kabel od Hotbirda u receiver i odi na riktanje kanala. Kad naiđeš na neke kanale NE-njemačkog govornog pordučja, znaš da si na Hotbirdu. E onda ga sejvaš i po njemu nariktaš tako da dobiješ što bolju sliku. I to je to. Da imaš digitalni satelit on bi ti automatski sam izbacio signal, ali sa analognim je to malo teže.

Inače, Hotbird je malo niži od Astre, tako da osim okretanja oko svoje osi, možeš ga i probat malo spustit da vidiš hočeš li dobiti bolju sliku (ako ti to multiholder dopušta).

Ma nemam ja toga na analognom reciveru....mislim rihtanje kanala....:confused:

A kako ću ga spustiti kada mi to multiholder neda....pa zašto su ga onda takvog napravili..zašto nije odmah spušten...:confused:

I daj reci ima li kakve veze ako lnb-i nisu u istoj ravnini? Mislim lnb za HB mi je malo dulji prema tanjuru, kojih pola cm :confused:

Goran2@
19.07.2007., 09:56
Kaj se tiče menu - a na analognom reciveru...on izgleda ovako....(ne gledaj pozadinu samo gledaj slova :D )

Početni je ovakav...

http://img154.imageshack.us/img154/6439/dsc00115ak7.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=dsc00115ak7.jpg)

Kada stisnem Customize otvara se sljedeće...

http://img293.imageshack.us/img293/2264/dsc00116mr4.jpg (http://img293.imageshack.us/my.php?image=dsc00116mr4.jpg)

Kada stisnem Instalation...otvara se sljedeće...

http://img55.imageshack.us/img55/7794/dsc00117ca6.jpg (http://img55.imageshack.us/my.php?image=dsc00117ca6.jpg)

I gdje da sada kaj namještam...u Customize ili Instalation....:confused:

soundvision
19.07.2007., 09:58
Moraš imati opciju riktanja kanala na raceiveru, svaki receiver to ima, kako bi drugačije našo kanale :zubo: ... malo bolje pogledaj...

Dobro su oni napravili multiholder, ja sam mislio samo da ga malo nakriviš tako da ovaj od HB bude dole, a Astra gore. Ako možeš - super, ako ne - nije bed.

A ovo što se tiće LNB-a, u biti ne bi smijelo imati nikakve veze. Problem kod tebe je što nemaš odgovarajuću opremu za ispitat taj signal. Dakle, treba ti jedan najjobičniji receiver ili PC kartica koji ima digitalni tuner. Ovako je to kako ti radiš - povuci - potegni. Ja kad kod sebe riktam antenu donesem TV i receiver blizu antene i to poključim, i onda pokušavam vuči antenu malo ljevo - malo desno, gore-dole, okretat LNB oko svoje osi, spuštat odnosno dizat multiholder, i tako i onda autmatski vidiš na TV-u koliko je signal od 0 do 100%. Kad dođeš do odgovarajućeg signala, staneš, zašarafiš antenu i to je to. Nemu tu nikakve definicije po kojoj bi mogao ovako napamet (kako ti sada radiš) nariktat antenu. Eventualno par osnovnih preporuka, ali sve ostalo vidiš na licu mjesta.

Goran2@
19.07.2007., 10:01
Moraš imati opciju riktanja kanala na raceiveru, svaki receiver to ima, kako bi drugačije našo kanale :zubo: ... malo bolje pogledaj...

Dobro su oni napravili multiholder, ja sam mislio samo da ga malo nakriviš tako da ovaj od HB bude dole, a Astra gore. Ako možeš - super, ako ne - nije bed.

A ovo što se tiće LNB-a, u biti ne bi smijelo imati nikakve veze. Problem kod tebe je što nemaš odgovarajuću opremu za ispitat taj signal. Dakle, treba ti jedan najjobičniji receiver ili PC kartica koji ima digitalni tuner. Ovako je to kako ti radiš - povuci - potegni. Ja kad kod sebe riktam antenu donesem TV i receiver blizu antene i to poključim, i onda pokušavam vuči antenu malo ljevo - malo desno, gore-dole, okretat LNB oko svoje osi, spuštat odnosno dizat multiholder, i tako i onda autmatski vidiš na TV-u koliko je signal od 0 do 100%. Kad dođeš do odgovarajućeg signala, staneš, zašarafiš antenu i to je to. Nemu tu nikakve definicije po kojoj bi mogao ovako napamet (kako ti sada radiš) nariktat antenu. Eventualno par osnovnih preporuka, ali sve ostalo vidiš na licu mjesta.

Tako sam i ja rihtao...namjestio sam na 36 stupnjeva nagib a moja mama je gledala na TV i govorila mi dok sam ja vrtio....tako sam i našao..:top:

Znači i ovo oko lnb-a smo rješili....

soundvision
19.07.2007., 10:08
Nagib ti može varirat od antene do antene, i od mjesta do mjesta. Ali pretpostavimo da je dobar ..

a što se tiće instalacije odi na "instalation", i tamo upiši frekvenciju 11319, polarizacija je vertikalna (V) - tamo gdje piše "POL" stavi "V", a ne H kako ti sad piše, i ako si dobro nariktao hotbird trebao bi ti izbaciti francuski kanal TV5 Monde Europe na Hotbirdu ...

Goran2@
19.07.2007., 10:16
Nagib ti može varirat od antene do antene, i od mjesta do mjesta. Ali pretpostavimo da je dobar ..

a što se tiće instalacije odi na "instalation", i tamo upiši frekvenciju 11319, polarizacija je vertikalna (V) - tamo gdje piše "POL" stavi "V", a ne H kako ti sad piše, i ako si dobro nariktao hotbird trebao bi ti izbaciti francuski kanal TV5 Monde Europe na Hotbirdu ...

Evo sad ću probati....

Goran2@
19.07.2007., 10:37
Evo probao i ništa....:flop:

Nisam upisao onu tvoju frekvenciju od 11319 MHz jer je nema...ponuđene su mu samo sljedeće i sve sam ih isprobao no ništa....

5150 MHz
9750
10000
10600
10750
11000
11250
11475 MHz... sve isprobao no ništa.....

Očito je reciver star (nije očito nego je star) i ne može primati HB...nema te frekvencije valjda...

soundvision
19.07.2007., 10:51
Frekvenciju koju sam ti dao je inače PAL frekvencija (znači za analogne receivere) od TV5 Monde, i ja ju skroz normalno mogu očitat na svom analognom receiveru. E sad, ili nešto još treba podesit u tvom receiveru ili si ti nešto krivo napravio, nemam pojma, da smo malo bliži osobno bi ti došao to sve podesit jer je 100% neka banalna greška u pitanju, ali ovakvo nabadanje preko foruma nigdje ne vodi...

Nariktaj ti svoju PC karticu i preko nje češ vidjeti najbolje razinu signala na ova dva satelita.,,,

david_zg
19.07.2007., 10:59
soundvision - radi li ti Total TV preko CS-a? :confused:

Goran2@
19.07.2007., 11:09
Frekvenciju koju sam ti dao je inače PAL frekvencija (znači za analogne receivere) od TV5 Monde, i ja ju skroz normalno mogu očitat na svom analognom receiveru. E sad, ili nešto još treba podesit u tvom receiveru ili si ti nešto krivo napravio, nemam pojma, da smo malo bliži osobno bi ti došao to sve podesit jer je 100% neka banalna greška u pitanju, ali ovakvo nabadanje preko foruma nigdje ne vodi...

Nariktaj ti svoju PC karticu i preko nje češ vidjeti najbolje razinu signala na ova dva satelita.,,,

A nema mi druge...ako ću opće moći to narihtati.... :o

Hvala ti na trudu...:top:

Pozdrav dok se opet ne čujemo.....:D

soundvision
19.07.2007., 11:14
@david_zg

Nije da se kurčim, ali sve kod mene radi ... :D Radi i PINK paket, DIGI HR, DIGI Srbija ... itd.

FOX Srbija
http://i17.tinypic.com/6gxp4co.jpg

FOX Crime
http://i18.tinypic.com/4m78vx1.jpg

Goran2@
19.07.2007., 11:23
@soundvision

E znaš kaj je sada...sada ne mogu dobiti astru...pomiješao sam frekvencije a nisam zapamtio kako je bilo...

Po onoj slici sam vratio kako je bilo ali sam bio i drugo mjenjao tako da je sada i to u k..... ja jednostavno nemam sreće i imam same pehove u životu...:mad:

Sad još i to ne radi....:o

Bolje da nisam dirao...i kako sada to namjestiti? :confused:

soundvision
19.07.2007., 11:40
Vrati na 9750Mhz - Horizontalno onako kako je bilo po starom, nisi valjda sve frekvencije pomiješao :s

david_zg
19.07.2007., 11:43
@soundvision - meni šteka taj TTV, a sliku na DIGI-ju uopće nemam.

soundvision
19.07.2007., 11:44
@soundvision - meni šteka taj TTV, a sliku na DIGI-ju uopće nemam.

Pošalji mi svoju d-linju na PM i sve češ gledat za 5minuta ;)

david_zg
19.07.2007., 11:57
TOOOO .. hvala puno, sve radi ko podmazano !!! .. otvara i digi i total i pink bez štekanja :top: :eek: :eek:

častim te pivom :Pivo:

soundvision
19.07.2007., 12:05
Hvala za pivu ko da jesi :zubo:

samo što su to uglavnom moje local kartice, tako da čim ja skinem DM sa neta ti gubiš sliku na tim paketima .. ali na tvoju sreću to se rijetko događa jer mi je dm spojen preko routera 24/7 na net, jedino kad vani grmi onda ga isključim, hehe ... :zubo:

Goran2@
19.07.2007., 15:15
Vrati na 9750Mhz - Horizontalno onako kako je bilo po starom, nisi valjda sve frekvencije pomiješao :s

Ma vratio sam tako no neće...nema opće više slike...ja sam isprobavao na više frekvencija i možda sam izmjenio i više nego sam trebao... :o a je.... ti.....

I kaj sad da napravim....pa svaki program (kanal) je imao različitu frkevenciju, kak da ja sad znam kak to ide....:confused:

soundvision
19.07.2007., 16:52
Evo ovdje imaš frekvencije za sve kanale koje si gledao, pa upisivaj svaku frekvenciju posebno ...

http://en.kingofsat.net/sat-astra1f.php
http://en.kingofsat.net/sat-astra1e.php
http://en.kingofsat.net/sat-astra1kr.php

Gledaj samo one frekvencije gdje piše PAL (roza boja), jel to je za analogne satelitske, dok ove ostale DVB-S su za digitalne ...

Evo primjera ... crveno zaokružito ti je frekvencija, a zeleno je polarizacija (vertikala - V, horizontalna - H)

http://i11.tinypic.com/4vi3twp.png

Inače, mora postojat način za automatsko biranje na raceiveru, ali ako ga ne možeš naći onda ručno upisuj frekvencije...

Goran2@
19.07.2007., 17:03
Gledaj samo one frekvencije gdje piše PAL (roza boja), jel to je za analogne satelitske, dok ove ostale DVB-S su za digitalne ...

Evo primjera ... crveno zaokružito ti je frekvencija, a zeleno je polarizacija (vertikala - V, horizontalna - H)

http://i11.tinypic.com/4vi3twp.png

Inače, mora postojat način za automatsko biranje na raceiveru, ali ako ga ne možeš naći onda upisuj frekvencije...

Nema automatskog način...100% sam siguran...pa si i sam vidio po onim slikama kaj sve ima u meniu...:rofl:

Hvala na frekvencijama...nego neznam da li ću ih ja moći upisivati tako...znaš da imam ponuđene samo one koje sam ti napisao...ne mogu ih ručno staviti..:o

A kaj znači ovo txp 51...kaj znače ti brojevi...idu od 1 pa nadalje...kanali :confused:

soundvision
19.07.2007., 17:26
txp ti ne treba, upisuješ samo frekvenciju i polarizaciju. receiveri se riktjau ručnim upisom frekvencija (pida) ili automatskim biranjem, dobro pročačkaj po meniu nešto češ naći ... ako znaš engleski ne bi smio imati nikakvih problema.

Goran2@
19.07.2007., 17:35
txp ti ne treba, upisuješ samo frekvenciju i polarizaciju. receiveri se riktjau ručnim upisom frekvencija (pida) ili automatskim biranjem, dobro pročačkaj po meniu nešto češ naći ... ako znaš engleski ne bi smio imati nikakvih problema.

Da pitam...znači uđem u meni i uđem u Instalation i atmo mjenjam frekvencije...e ono kaj me zanima...znači stavim kanal 1 i upišem koju frekvenciju. za koji kanal..svejdeno (Eurosport,RTL i slično) ?

Evo na ovoj slici je kanal 1 i ja upišem recimo 11245 Mhz..a ostalo ostaje tako...e sada kada dođem na kanal broj 2 isto ovaj LNB ostaje 1 samo frekvenciju mjenjam...?

http://img55.imageshack.us/img55/7794/dsc00117ca6.jpg (http://img55.imageshack.us/my.php?image=dsc00117ca6.jpg)

soundvision
19.07.2007., 18:02
Mijenjaš samo "LNB freq" i "POL" i stisneš na OK/enter na daljinskom, ovisno kaj imaš ..

Goran2@
19.07.2007., 18:17
Mijenjaš samo "LNB freq" i "POL" i stisneš na OK/enter na daljinskom, ovisno kaj imaš ..

Probat ću...no znaš kaj ću ja tebi reći....

Sad sam razgovarao sa starcima i natjerao ih da si kupe digitalku..da mi je dosta sranja sa ovime i miješanjem analognog i digitalnog...to nejde skupa...:rofl:

Za drugu plaću kupujem digitalni reciver(najobičniji) i još jedan twin lnb inverto 0,2 db i jedan switch tako da oni imaju 2 satelita i digitalku a i ja 2 satelita...:top:

Kaj kažeš na to? To bude nekih 600kn a inače komplet dođe 500kn...no onda će opet samo jedno imati 2 satelita, dakle nikakve koristi od kompleta..

Ja mislim da je ovako najbolje kako sam rekao...

soundvision
19.07.2007., 19:09
To ti je dobra ideja. Danas stvarno ima za kupiti jeftinih digitalnih receivera i riješi se ovog analognog čuda. Pogledaj i u plavom oglasniku, ne bi te trebalo smetat to ako je polovni a možeš za manje novce kupiti nešto kvalitetnije ... :top:

hunterkille
19.07.2007., 21:09
bas ce se nauzivati u fta kanalima :D kupi neki yumatu za 300-400 kn otkljucava sve ko i dreambox koji kosta samo 1700 kn

Ok. Jednog dana ću si i to nabavit.:top:

Goran2@
20.07.2007., 11:29
To ti je dobra ideja. Danas stvarno ima za kupiti jeftinih digitalnih receivera i riješi se ovog analognog čuda. Pogledaj i u plavom oglasniku, ne bi te trebalo smetat to ako je polovni a možeš za manje novce kupiti nešto kvalitetnije ... :top:

Tako će i biti...neću se više zaj....sa ovime...dosta mi je toga...:o

Kupit ću nekog najjobičnijeg, samo da radi i on će biti dobar starcima..:rofl: jioš dodam twin lnb i zvati ću jednog lika (susjeda) koji ima mjerne uređaje za to i time se bavi neka mi nađe najbolji signal i onda mora sigurno raditi i njima i meni...pošot će sve biti digitalija i dobro namješteni....:top:

Nego samo da pitam i dosta bi više bilo o tome za sada...taj twin lnb, na njemu se ne gubi nikakav signal kada su spojeni na njega dva izlaza, mislim izlazni signal je jednak za oba izlaza i jednake je jakosti ? Logično je da je, kada je za dva ali svejedeno pitam...neću više bacati pare bez veze...:o

soundvision
20.07.2007., 12:00
.taj twin lnb, na njemu se ne gubi nikakav signal kada su spojeni na njega dva izlaza,

naravno, ne gubi se signal ;)

Goran2@
20.07.2007., 13:18
naravno, ne gubi se signal ;)

Onda smo sve riješili...uzalud mi je bio trud do sada...:rofl:

Ništa više se ne zaj....dok ne kupim ovo kaj sam rekao...

Ajde puno ti hvala na pomoći...sigurno sam te zagnjavio sa tim silnim pitanjima...:rofl: nije bilo namjerno :D

Pozdrav i čujemo se! :w

soundvision
20.07.2007., 14:10
hehe, drago mi je pomoći ako mogu ... ;)

VHF
23.07.2007., 09:02
hehe, drago mi je pomoći ako mogu ... ;)

kad smo kod pomoći za sve koji su uporno tražili YUMATU receivere u zadnje vrijeme i nisu ih mogli naći od ovog tjedna su u prodaji u MKE : Sv.Ivan zelina, Zagreb, Varaždin, Osijek, Split, Rijeka i Zadar !!

Goran2@
23.07.2007., 10:35
kad smo kod pomoći za sve koji su uporno tražili YUMATU receivere u zadnje vrijeme i nisu ih mogli naći od ovog tjedna su u prodaji u MKE : Sv.Ivan zelina, Zagreb, Varaždin, Osijek, Split, Rijeka i Zadar !!

Hvala na informaciji.... cijena oko 500kn?

VHF
23.07.2007., 11:39
Hvala na informaciji.... cijena oko 500kn?

od 399 na dalje...

Goran2@
23.07.2007., 11:52
od 399 na dalje...

Prihvatljivo...još da mi se da ići u Zg možda bi i kupio...no drugi mjesec ću razmišljati o tome...:top:

Nikola___
25.07.2007., 22:02
Lako za to.

Allergic
26.07.2007., 08:32
nikola - Satelitski forum sa najnovijim ključevima za otkodiravanje kodiranih programa. Pravilnije bi bilo da si napisao - Satelitski forum sa najnovijim ključevima za dekodiranje programa. :D

lunali
28.07.2007., 17:48
Pozdrav, pregledala sam forume (satelitske itd.), ali se i dalje ne mogu se odlučiti koji digitalni reciver kupiti nb 501 ili 601, ili pak dreambox 500 Ili kopiju nytrobox?

Ako mi tko može pomoći kakvim savjetom, bila bih neizmjerno zahvalna.

soundvision
28.07.2007., 21:46
ako ti nije puno dati 1700 kuna uzmi dm500 bez ikakvog premišljanja :)

dreambox je dreambox, a sve ostalo su samo receiveri ... ;)

Allergic
29.07.2007., 19:36
gle nemoj uzimati neotino nijedan jer nepodrzavaju biss kodiranje i software im je turbo nestabilan meni svako malo nestanu liste kanala za popizdit.. inace nitrobox je kopija dreamboxa kosta 1000 kn frend mi ga ima i radi savrseno isto ko originalni drimbox

HAL_9000
30.07.2007., 06:38
U SATSHOPU je trenutno akcija DM 500 1399 KN

Tompinho
30.07.2007., 07:49
Imam pitanje...

Starci vec duze koriste analognu satelitsku i sada bi mozda presli na digitalnu - moje pitanje je sto sve moraju mijenjati? Jel dosta samo promjeniti receiver sa analognog na digitalni i sve ce sljakati ili trebaju jos stogod mijenjati?

Allergic
30.07.2007., 08:35
najvjerojatnije ce morati mjenjati i LNB to je onaj "nos" na vrhu antene ali samo pod uvjetom da ovaj stari koji je gore nije univerzalni, ako je univerzalni onda promjeni samo reciever. Inace univerzalni LNB ti kosta od 40 kn na dalje tak da nije neka lova

on_os
30.07.2007., 16:11
moze pomoc?gubi mi se signal na satelitu,promijenio sam lnb i opet isto,gdje god da okrenem tanjur isti je signal...moze pomoc hvala

on_os
30.07.2007., 16:27
ah

on_os
30.07.2007., 16:30
ah

:top:

Goran2@
30.07.2007., 21:47
Imam pitanje...

Starci vec duze koriste analognu satelitsku i sada bi mozda presli na digitalnu - moje pitanje je sto sve moraju mijenjati? Jel dosta samo promjeniti receiver sa analognog na digitalni i sve ce sljakati ili trebaju jos stogod mijenjati?

Pa postoji vjerojatnost da ćeš morati promjeniti LNB, pa ako ćeš mjenjati kupi 2 za prijem 2 satelita,ako nemaš onda kupiš i multiholder za 2 lnb-a te diseq switch 2 u 1 i sve to spojiš na digitalni reciver i gledaš i uživaš....:top:

To sve ti recimo dođe oko:

Reciver: 400 - 500kn (najobičniji za free programe)
LNB:40-50(60) kn (oboje oko 100 kn)
Mulitholder (držač za 2 LNB-a): 20-30kn
Diseq switch: 20-60 kn

Kupiš još koaksijalni kabel (oko 2 kn metar)te one priključnice 6 komada (oko 2 kn jedan komad) i to bi bilo to...

Naravno to se sve odnosi za prijem 2 satelita...:)

Allergic
31.07.2007., 08:32
nadodajem samo da yumatu reciever dodje 400 kn a otvara i kodirane programe :D

blackfalcon
31.07.2007., 12:38
Planiram si kupiti satelitski receiver.

Imam pinnacle hybrid (DVB-T, analog) PCI 310i Tv karticu ne znam da li bi s njom mogao gledati i dekodirati satelitske kanale. Ili bi si trebao kupiti nešto kao SkyStar 2 TV PCI.

Koji da kupim satelitski receiver do 1200kn max. Naravno može i puno jetiniji ali da se mogu dekodirati programi preko kompa?

Sigurno je bilo prije odgovora ali ja sam našao samo neke iz 2005. godine.

I da li netko ima od Pinnacle-a hybrid (DVB-T, analog) PCI 310i Tv karticu i da li može gledati od Croatela DVB-T signal koji nije u mpeg2 nego u mpeg4 formatu? Ja sam sve probao i mogu čuti samo zvuk.

Tompinho
31.07.2007., 12:45

Yumatu IQ pretpostavljam? Jel preporucljiva kupovina? Vecina hvali Dreambox (ako sam dobro zapamtio ime)...

Allergic
31.07.2007., 20:57
Tompinho dreambox je 1700 kn a yumatu je 450 kn a trenutno otvara sve nego ako imas novaca preporucam ti naravno dreambox neces zazaliti

Allergic
31.07.2007., 20:59
Planiram si kupiti satelitski receiver.

Imam pinnacle hybrid (DVB-T, analog) PCI 310i Tv karticu ne znam da li bi s njom mogao gledati i dekodirati satelitske kanale. Ili bi si trebao kupiti nešto kao SkyStar 2 TV PCI.

Koji da kupim satelitski receiver do 1200kn max. Naravno može i puno jetiniji ali da se mogu dekodirati programi preko kompa?

Sigurno je bilo prije odgovora ali ja sam našao samo neke iz 2005. godine.

I da li netko ima od Pinnacle-a hybrid (DVB-T, analog) PCI 310i Tv karticu i da li može gledati od Croatela DVB-T signal koji nije u mpeg2 nego u mpeg4 formatu? Ja sam sve probao i mogu čuti samo zvuk.

skystar 2 ti je najeftinija opcija a sve zivo mozes gledati a ako bas zelis reciever onda kupi nitrobox 7000 (kopija dreamboxa 500s) ili originalni dreambox 500s isti vrag

Goran2@
31.07.2007., 22:32

:top:

darkan
01.08.2007., 19:00
pozdrav kolko mora biti velka antena da bi na nju okačio 4 lnb.
i dal valjaju šta antene od tvrtke ges.

Allergic
01.08.2007., 21:23
minimum 90 cm

bcovic7
01.08.2007., 22:15
Kupio sam sony-ev LCD 82 cm bravia s ugrađenim DVT-B. Šta moram još kupit da bih mogao gledati sliku u digitalnom signalu?
Jedan mi je rekao da ću sa logaritamskom antenom moći hvatati 1,2, RTL i novu. Jel' treba još šta?

by_the_way
01.08.2007., 22:19
pozdrav kolko mora biti velka antena da bi na nju okačio 4 lnb.
i dal valjaju šta antene od tvrtke ges.

Ne ispod 100 cm, po mogucnosti Triax ili Gibertini, eventualno "Madjaricu"

darkan
02.08.2007., 05:06
imaš dvije logaritamske onu širu uhf vhf i onu užu uhf (jača i bolja)

ruby
03.08.2007., 12:42
ovako starci mi si sređuju stan u prizemlju kuće. za sada imamo samo nalanognu staru satelitsku i riblju kost i kablovi su propeljani van po zidu! e sadda bi malo to sve posložili za njih i poslje za mene kada si sređijuem stan na 1 katu!

dakle za dolje kod njih bi postavio prijam za 2 tv-a i gore kod sebe za 2, a možda odmah i za potkrovlje za 2 ali to tek za 5-10 godina ako bi sređivao i gore stan!

dobro sada me zanima dali moram vući poseban kabel dolje kod njih za satelitsku i za zemaljsku tv? jer sam negdi čitao da može po jednom kablu to ii??? e i onda bi trebao nekih 10m kabla do krova pa od tamo bi to sve pozvao nekog majstora da mi to pospaja sa multiswichevima i štajaznam što sve treba???

uglavnom bitno mi je sada da prvućem kablove dolje za starce iz prizemlja jer mi sutra dođe postavljat gips ploče! znači koliko kablova trebam provući???

blackfalcon
03.08.2007., 22:43
Kupio sam PROTEK 9300X zasad sam jako zadovoljan. Kupio sam u http://shop.mke.hr moram ih pohvaliti. Mislio sam da je takva usluga i podrška izumrla. Stvarno sam ugodno iznenađen.:top:

Imam 2 LNBa i spojen sam na astra i hotbird satelite. Sve je puno švapskog, turskog, francuskog i talijanskog smeća. Zanima me na koja se još 2 satelita može spojiti odjednom gdje ima više programa koji ne sinkroniziraju filmove ili koji su na engleskom ili na koji se još može spojiti satelit uz hotbird jer stari želi biti na to spojen da može gledati HRT i susjedne TV i radio programe?

Imam odkodirane premiere programe i svi su nažalost na švapskom. Kada bi bar postojao način za pronalazak engleskog soundtrack-a.

Da li netko ima protek-a i zna se malo bolje s njime koristiti što se tiče otkodiravanja programa. Ili zna možda još koju bolju stranicu od http://www.sathelp.info

Uzeo bi si TV karticu za satelit. Svi preporučuju TECHNISAT SkyStar 2 i WinTV HVR-3000 pa trebam savjet koju da kupim postoji li šta bolje za odkodiravanje programa?

SuhiJr
05.08.2007., 09:54
Imam Metabox 2, a u njemu softver metadream.
Gdje treba ukucati ključeve za POLSAT?

Allergic
05.08.2007., 17:40
[QUOTE=

Uzeo bi si TV karticu za satelit. Svi preporučuju TECHNISAT SkyStar 2 i WinTV HVR-3000 pa trebam savjet koju da kupim postoji li šta bolje za odkodiravanje programa?[/QUOTE]

skystar2

Allergic
05.08.2007., 17:41
Imam Metabox 2, a u njemu softver metadream.
Gdje treba ukucati ključeve za POLSAT?

nagravision
Polsat : 7101

SuhiJr
05.08.2007., 20:53
hvala

elsim
06.08.2007., 22:06
ja imam ovu karticu i na altdvb-u mogu pratiti croatel ali mi malo šteka sve osim rtl-a. za gledanje potreban ti je altdvb 2.2, CyberLink.H264.Decoder i vrlo močno računalo

blackfalcon
07.08.2007., 10:35
Imam 2 LNBa na jednom tanjuru i spojen sam na ASTRU 19,2" i na Hotbird 13"
uspio sam ih podesiti na svom receiveru i tamo vidim sve programe
ali kada skeniram kanale na progdvb-u na kompu ne dobijem ih kao na
receiveru nego nekih 30%. signal mi je jako dobar na Skystaru.
Da li bi mi netko tko ima Skystar2 mogao poslati na mail ili tu na forum
screenshot-ove kako to treba podesiti sa skystarom 2 i na progDVB.
ili dati neki koristan link za podešavanje.
Bio bi jako zahvalan.

Svaki savjet bi dobro došao

mr.black.falcon1@gmail.com

Allergic
07.08.2007., 12:16
ja imam ovu karticu i na altdvb-u mogu pratiti croatel ali mi malo šteka sve osim rtl-a. za gledanje potreban ti je altdvb 2.2, CyberLink.H264.Decoder i vrlo močno računalo

netreba ti mocno racunalo ako imas dx10 graficku koja hardverski rjesava h264 :D

blackfalcon
07.08.2007., 18:03
Imam 2 LNBa na jednom tanjuru i spojen sam na ASTRU 19,2" i na Hotbird 13"
uspio sam ih podesiti na svom receiveru i tamo vidim sve programe
ali kada skeniram kanale na progdvb-u na kompu ne dobijem ih kao na
receiveru nego nekih 30%. signal mi je jako dobar na Skystaru.
Da li bi mi netko tko ima Skystar2 mogao poslati na mail ili tu na forum
screenshot-ove kako to treba podesiti sa skystarom 2 i na progDVB.
ili dati neki koristan link za podešavanje.
Bio bi jako zahvalan.

Svaki savjet bi dobro došao

mr.black.falcon1@gmail.com

otkrio sam u čemu je problem. Kabel sa tanjura mi ide na TV receiver, a s
receivera na skystar2 i izgleda da gubi nešto na receiveru. Kada ide kabel
sa tanjura direktno na skystar 2 onda sve super radi. Imam protek 9300x
receiver. Da li još tko ima spojeno preko receivera na skystar 2?

gorefiend
08.08.2007., 18:23
imam 32" LCD bravia sa ugrađenim DVB-T . danas mi je nestala slika na digitalnom i ostali su mi kanali od croatela ali nema slike , samo se zvuk čuje. u čemu je problem?

blackfalcon
08.08.2007., 22:24
Probao sam progdvb, dvbdream, i mytheatre (il tak neš slično)
Koji vam je najbolji satelitski preglednik?
...ili preporučite neki bolji

zh1
09.08.2007., 07:02
AltDVB sa dodatnim punjenjem je prava stvar!! Iskustvo obavezno!

Allergic
09.08.2007., 10:38
moj glas za alt dvb, progdvb mi se cesto smrzne ali alt dvb radi besprijekorno

gorefiend
09.08.2007., 15:12
kako se mogu gledati kanali(HRT1 i 2 , RTL , NOVA i još neki) CROATELA preko DVB-T? meni se samo čuje zvuk , nema slike. u čemu je problem?

Goran2@
09.08.2007., 15:57
DVB Dream....:top:

Allergic
10.08.2007., 10:07
kako se mogu gledati kanali(HRT1 i 2 , RTL , NOVA i još neki) CROATELA preko DVB-T? meni se samo čuje zvuk , nema slike. u čemu je problem?

problem je u tvom dvb-t uredjaju koji nepodrzava mpeg4 tj h264 kodiranje koje emitira croatel.. kupi kompatibilni reiever i uzivaj no nije jeftin kosta samo 3000 kn :D

http://hr.satelitv.net/jumpto.asp?ref=news&cat=60&id=2379

electric disease
10.08.2007., 19:19
Ja sam totalni laik što se tiče satelitskih antena i molim nekog da mi pomogne. Trebaju mi objašnjenja za neotion blackbox, tipa što mogu gledati na njemu, kako otključati i koje ključeve podržava. Hvala

Goran2@
11.08.2007., 13:05
Gdje mogu kupiti u Zg prijemnik Yumatu?

I tko zna da li u Vemilu imaju satelitsku opremu...za recivere znam da imaju ali meni bi trebao twin lnb i diseq switch...?

U cjeniku im to nisam našao...znači da nemaju...:confused:

Edit: Našao ga u Spartaku...Yumatu FTA reciver..http://www.spartak.hr/photos/im_262165155104030.jpg

I zanima me da li će biti dobar ovaj twin lnb....dođe samo 100kn...a ne vidim na njemu koja mu je razina šuma...sigurno 0,5dB...

http://www.spartak.hr/photos/im_258160155102857.jpg

O_D_E_Z
11.08.2007., 13:51
Prodajem DreamBox DM7020-Si HITNO!!!
Ima Interni HDD 250 GB Samsung !!
Novo neotvarano/nekoristeno ....zapakirano ! Jos je sa zastitnim folijama i sl.
350 eur !!!

Goran2@
11.08.2007., 14:18
Prodajem DreamBox DM7020-Si HITNO!!!
Ima Interni HDD 250 GB Samsung !!
Novo neotvarano/nekoristeno ....zapakirano ! Jos je sa zastitnim folijama i sl.
350 eur !!!

Čuj...možda ćeš dobiti ban jer ovdje nije mjesto oglasu....trebao si to staviti u oglasnik.....

HR123
11.08.2007., 15:20
Jel istina da je napravljena neka sklopka koja omogućava da se preko 1 LNB-a gledaju satelitski kanali na više tv-a

Freska
12.08.2007., 14:30
NEOTION BOX 1000s
interna emulacija Da

e pa sad me zanima ima li ovaj receiver podršku za biss otključavanje?

Allergic
13.08.2007., 09:20
e pa sad me zanima ima li ovaj receiver podršku za biss otključavanje?

nema

Allergic
13.08.2007., 09:25
Jel istina da je napravljena neka sklopka koja omogućava da se preko 1 LNB-a gledaju satelitski kanali na više tv-a

to postoji vec godinama ali nije jeftino
http://antene.com/catalog/index.php?cPath=46&osCsid=743836d38827f73fcaab96e17245a8d7

HR123
13.08.2007., 16:34
Može li se nešto ovako izvesti. Ako uperim LNB prema 19.2 ali bez da imam antenu, znaći okrenem LNB obrnuro i pokušam pogoditi satelit?

Goran2@
13.08.2007., 17:03
Može li se nešto ovako izvesti. Ako uperim LNB prema 19.2 ali bez da imam antenu, znaći okrenem LNB obrnuro i pokušam pogoditi satelit?

Imaš lude ideje....ja bi LNB zavezao za špagu i vrtio ga u krug kolko god je to moguće i onda ga bi pustio i postao bi zemljin satelit... :D

rosenkranz
14.08.2007., 08:58
naime, nakon preseljenja na novoj lokaciji zatekoh tanjur s 2 lnb-a (valjda se to tako zove (ono crno na vrhu šipke koja ide od tanjura) - laik sam hebiga). Iz svakog Lnb-a izlaze 4 žice. Imam i receiver Neotionbox. Sad mene zanima ako bi mi netko molim vas mogao reć kak da ja to uštelam (naštimam tanjur- jer su ga radnici pomakli) i preko čega da spojim tih 8 kabela u receiver.

vječno zahvalan

Allergic
14.08.2007., 10:36

haha dobra :D

Allergic
14.08.2007., 10:39
naime, nakon preseljenja na novoj lokaciji zatekoh tanjur s 2 lnb-a (valjda se to tako zove (ono crno na vrhu šipke koja ide od tanjura) - laik sam hebiga). Iz svakog Lnb-a izlaze 4 žice. Imam i receiver Neotionbox. Sad mene zanima ako bi mi netko molim vas mogao reć kak da ja to uštelam (naštimam tanjur- jer su ga radnici pomakli) i preko čega da spojim tih 8 kabela u receiver.

vječno zahvalan

spoji jednu zicu direktno u reciever recimo od srednjeg lnb-a taj ti je hotbird 100% i lagano pomici tanjur dok nedobijes signal kad nasje ssignal ovaj drugi lnb je automatski nastelan.. inace netreba ti 8 zica dosta ti je od svakog lnb-a po jedna znaci 2je zice :D odi u ducan sat opreme i kupi jednu 2 u 1 disqec sklopku i onda to pospajaj sve ti je ljepo oznaceno na sklopci ulazi su za 2 lnb-a a izlaz za reciever

rosenkranz
14.08.2007., 11:17
tnx a lot

electric disease
17.08.2007., 12:53
Ja sam totalni laik što se tiče satelitskih antena i molim nekog da mi pomogne. Trebaju mi objašnjenja za neotion blackbox, tipa što mogu gledati na njemu, kako otključati i koje ključeve podržava. Hvala

Šaljite mi na private molim vas.

ariel_zgb
19.08.2007., 21:16
koji reciever i tanjur bi mi preporučili? i koliko love za to treba?
hvala lijepa :)

ifka
20.08.2007., 14:47
http://satelitski.blog.hr evo tu si malo pogledaj pa nesto mozda nasjes :) samo odi u arhivu od 5 mjeseca tam su receiveri i satelitske a i mozes usput procitati neke novosti ;)

ariel_zgb
20.08.2007., 16:36
http://satelitski.blog.hr evo tu si malo pogledaj pa nesto mozda nasjes :) samo odi u arhivu od 5 mjeseca tam su receiveri i satelitske a i mozes usput procitati neke novosti ;)

eeeej :) hvala ti :)

ifka
20.08.2007., 21:26
molim...nadam se da ces naci nesto :)

Goran2@
20.08.2007., 21:45
Ej može mala pomoć.....zna neko moda gdje mogu nabaviti ovakav LNB? :confused:

Radi se o Twin LNB Inverto Silver Tech 0,2db..

http://img292.imageshack.us/img292/6094/invertoqo7.jpg (http://img292.imageshack.us/my.php?image=invertoqo7.jpg)

seawolf
20.08.2007., 23:17
Sve znam ama baš sve kartice moduli dekoderi reciveri antene ugradnje sve .......................:s

Dobra večer!!! Totalni sam laik u vezi sat.opreme i ostalog,pa bi te molio za pomoć.Naime,posjedujem Offel-ov tanjur (90 ili 100 cm) i reciever Huth 1000,nabavljeno sve prije jedno 5-6 godina,analogni sistem.Sad me zanima šta bi meni sve trebalo da prijeđem na digitalni prijem,znam da trebam mjenjat reciever,ali ne znam za antenu i šta još ide uz to,pa bih te molio da mi to objasniš,ako ti nije problem.Znam da postoje zemaljski i digitalni prijem,ali ne znam razliku među njima,uglavnom,trebali bi i naši i strani programi,bez nekih kodiranja,kartica i sl.,ako je to moguće.Unaprijed zahvaljujem!!!

kikakm
21.08.2007., 09:13
Imam Quadro dr8000 fta i nakon kiše više nema signala. Da li netko zna kako to popraviti??

nansale
22.08.2007., 01:12
Molim pomoc!
Nakon kupnje stana (novogradnja) situacija je ovakva;u db postoji utikac za tv i za satelit,na krovu su antene za zemaljski program i sat. antena s 2 lnb.
MOje pitanje je kakav receiver kupiti(analog.ili dig.),naravno ja bi radije digitalni!
Totalni sam laik,da li je bitno kakav je lnb(ovi koji su postavljeni imaju oznaku HIRSCHMANN HIT CS 400W,Universal Quatro - lnb,NF-0,3 db,Frequency 10,7-12,75ghz).
E da,iz lnb izlaze 4 zice.
Svi savjeti dobrodosli

rolada
22.08.2007., 18:27
digitalni

Alain36
24.08.2007., 15:31
Molim pomoć

Isčupao sam iz podruma nikada korišteni prijemnik

GLOBO 400S

LINK je

http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.sat-receiver-world.com/media/images/digsat_globo-400s-aa_thb.jpg&imgrefurl=http://www.sat-receiver-world.com/closed-companies/globo/index.html&h=39&w=200&sz=2&hl=hr&start=1&um=1&tbnid=-xMoF4ZfORJvSM:&tbnh=20&tbnw=104&prev=/images%3Fq%3Dglobo%2B400s%26svnum%3D10%26um%3D1%26 hl%3Dhr

NOVI SAM U DIGITALNIM PRIJEMNICIMA

Ovaj ima RS232

zanima me jel mogu sto pozitivnoga izvući iz njega

zoran066
25.08.2007., 22:33
Protek 9600 ,koja je fora sa tim reciverom navodno ima oko 500 kodiranih kanala kad se spoji na njihov server priko ADSL-a .Cijena oko 1600 kuna .Je li se isplati to uzet i koliko ce trajat to sa otvaranjem programa ???

savjet
25.08.2007., 23:19
Molim vas za pomoć!
Čitao sam dosta po internetu o ovome no nikako da nađem odgovor što je to modul?

Odlučio sam kupiti digitalni satelitski komplet, i zanima me dali se još po dučanima može kupiti dreambox dm500!

zh1
26.08.2007., 09:56
CAM - Skraćenica za Conditional Access Module. Naziva se i CI Module. Koristi se za dekodiranje kodiranih digitalnih signala, tj. pretplatnih kanala. Modul se ubacuje u CAM slot na digitalnom prijemniku. Preptlatna Pay TV kartica se ubacuje u CAM Card Slot. Prijemnici sa ugrađenim CAM modulima imaju slot u koji se ubacuje kartica koja omogućava gledanje Pay Per View televizije.
Dreamboxa 500 s ima još uvijek u dovoljnim količinama.

papa štrumf
28.08.2007., 11:48
Gdje kupiti zemaljske antene?

Ovaj dućan se čini ok (http://www.prijem.hr/antene.php), sve je pedantno opisano. Želim odličnu sliku. Ova najjača antena (http://www.prijem.hr/popup.php?id=165) je zanimljiva.

ifka
28.08.2007., 11:56
ducan je :top:

imaju i blog http://satelitski.blog.hr samo sto trenutno ne sljaka arhiva jer je www.blog.hr mjenjao izgled pa neki blogovi jos skroz ne funkcioniraju :)

mpavic1
29.08.2007., 10:31
ducan je :top:

imaju i blog http://satelitski.blog.hr samo sto trenutno ne sljaka arhiva jer je www.blog.hr mjenjao izgled pa neki blogovi jos skroz ne funkcioniraju :)

i to bas ono o (zem.antenama)pa ne sljaka:flop:
koliko treba arhivi da proradi???

ifka
29.08.2007., 15:12
radi njihova stranica www.prijem.hr tam pogledaj za zemaljske antene ali stranica na blogu ne sljaka skroz....al sve kaj je na blogu imas i na njihovoj stranici :) sto se tice arhive na blogu neznam kad ce proraditi valjda kad ovi na blogu sve srede....

papa štrumf
29.08.2007., 18:31
Odgovaraju na mail vrlo stručno, kao da smo u Njemačkoj :s

mpavic1
29.08.2007., 19:05
zna li netko di se moze nabaviti kombinirana antena (uhf-vhf).
ne mislim na logaritamsku.
pozz.

ifka
29.08.2007., 19:12
Odgovaraju na mail vrlo stručno, kao da smo u Njemačkoj :s

ma da....sta si slao mail za antenu ? :) kako si cuo za njih,na netu ili ?

papa štrumf
29.08.2007., 20:29
ma da....sta si slao mail za antenu ? :) kako si cuo za njih,na netu ili ?
Preko tražilice sam ih našao, ali sad ih nemogu naći preko tražilica :confused: :o

A otkud ti znaš za njih, kao da ih poznaješ.

ifka
29.08.2007., 20:38
ne poznajem ih....al stari nesto kod njih uzima i stalno ih hvali pa zato ih i ja preporucam dalje....:zubo: :cerek:

kokobill
30.08.2007., 12:30
Imam Strong 6125 trebaju mi programi za ucitavanje kljuceva sa upustvom.Hvala.
Kod 4225 ne radi(daljinski ispravan) i nece da otvori,sta bi moglo biti?Hvala.

Germinal
30.08.2007., 12:59
Pozdrav! Jedno pitanje za znalce: budući da u zadnje vrijeme izlaze (više manje redovno) Nagravision ključevi za Digi TV, zanima me kako se ti ključevi ručno unose (odnosno da li je to uopće moguće) u receiver Humax Digi+ II? Mislim, ja imam Digi Tv Hrvatska, ali preko ključeva mogao bih pratiti sve Digi TV programe, a ne samo za HR.
Hvala na odgovoru.

bokya22
30.08.2007., 14:23
Pozdrav...
Imam par pitanja vezana za dig.sat...tj.prije par dana kupio sam neki reciver Quadro 8021 Fta,te tanjur sa 1 lmb-om,primam sam signal sa Astre i to samo vise manje bezvezne programe,a 70% ih je kodirano,nema ni jednog dobrog kanala,osim onih koje sam primao i sa analognom satelitskom antenom...pa me zanima jel treeba to sta namjestit u reciveru(skinut neki firmvare ili sta?)..ili moram kupit jos jedan taj lmb za neki drugi satelit....i jos me zanima jel ima na kojem satelitu nekodirani program sa domacom glazbom....???
Unaprijed hvala....

iriminage
30.08.2007., 16:10
Kupio sam digitalni prijemnik opticum4100 TSCR ...molim nekog ko se kuži što se sve sa njim može po pitanju decodiranja...
Zahvaljujem
Pozdrav

papa štrumf
03.09.2007., 20:04
ne poznajem ih....al stari nesto kod njih uzima i stalno ih hvali pa zato ih i ja preporucam dalje....:zubo: :cerek:Evo mogu ih ja i pohvaliti. Uslužni su, dvoje su na prodaji a dućan je mali tako da ih se može pitati šta treba. A ne kao u velikim dućanima na 2 prodavača ima 20 ljudi pa nemožeš ni pitati ništa, niti neznaju ništa :flop:

Usput, šta se tiće one antene, neznam koliko se isplati,možda nešta bolje hvata od one od 60kn ali ne hvata VHF signale(HTV1).

Allergic
04.09.2007., 05:23
Pozdrav! Jedno pitanje za znalce: budući da u zadnje vrijeme izlaze (više manje redovno) Nagravision ključevi za Digi TV, zanima me kako se ti ključevi ručno unose (odnosno da li je to uopće moguće) u receiver Humax Digi+ II? Mislim, ja imam Digi Tv Hrvatska, ali preko ključeva mogao bih pratiti sve Digi TV programe, a ne samo za HR.
Hvala na odgovoru.

humax digi II reciever nemoze piratski otkljucavati digi paket to je sasvim logicno.. moras kupiti neki drugi reciever koji podrzava emulatore ili skystar2 karticu za pc

ifka
04.09.2007., 08:00
Evo mogu ih ja i pohvaliti. Uslužni su, dvoje su na prodaji a dućan je mali tako da ih se može pitati šta treba. A ne kao u velikim dućanima na 2 prodavača ima 20 ljudi pa nemožeš ni pitati ništa, niti neznaju ništa :flop:

Usput, šta se tiće one antene, neznam koliko se isplati,možda nešta bolje hvata od one od 60kn ali ne hvata VHF signale(HTV1).

eto vidis....bas mi je drago da su ti ok :top:

Del Piero
04.09.2007., 17:04
Kakvi su ovi Dream kinezi? diler mi kaze ok..?? 1000kn

zh1
04.09.2007., 18:22
Kakvi su ovi Dream kinezi? diler mi kaze ok..?? 1000knSluže svrsi !!

Del Piero
04.09.2007., 20:46
Služe svrsi !!

znaci nema s njima nekih ozbiljnih problema?

zh1
04.09.2007., 20:54
Nema,malo je lošiji tjuner nego u originalu i prve serije su imale iste mac adrese ,no još se nitko nije previše/konkretno žalio . To je omiljena marka profi cs dilerima koji ti uvale opremu u kompletu i dodatno zaračunaju konfiguraciju gboxa na receiveru.

vladexologija
04.09.2007., 21:38
Da li je ikako moguce gledati FOX,NBC kod nas,bez obzira na reciever?
Sta je sa BBC-om?
Unaprijed hvala!

fspada
05.09.2007., 10:27
imam metabox 2 i htio bi ga spojiti na vcr, metabox nema vcr out samo tv out
kako da ga spojim na vcr?????

hvala

markomi
05.09.2007., 14:58
Pozdrav!

Možda je ovo pitanje bilo, pa se unaprijed ispričavam.
Naime htio bih spojiti 2 "riblje kosti" na dva televizora tako da svaki tv dobija signal od obadvije antene ,zanima me da li postoji takav spliter (2 ulaza i 2 izlaza) i ako postoji kako se točno zove, da znam tražiti po trgovinama i koliki treba biti razmak izmedju 2 antene.

papa štrumf
05.09.2007., 17:15
Pozdrav!

Naime htio bih spojiti 2 "riblje kosti" na dva televizora tako da svaki tv dobija signal od obadvije antene ,zanima me da li postoji takav spliter (2 ulaza i 2 izlaza) i ako postoji kako se točno zove, da znam tražiti po trgovinama i koliki treba biti razmak izmedju 2 antene.Par postova prije se spominje dobar dućan pa odi tamo. Sve će ti objasnit i imaju dobru robu, u velikim dućanima prodaju smeće!

Goran2@
05.09.2007., 17:34
Par postova prije se spominje dobar dućan pa odi tamo. Sve će ti objasnit i imaju dobru robu, u velikim dućanima prodaju smeće!

Tako je...evo ovdje pogledaj...http://www.prijem.hr/

karlito
05.09.2007., 18:49
Pozdrav!

Naime htio bih spojiti 2 "riblje kosti" na dva televizora tako da svaki tv dobija signal od obadvije antene ,zanima me da li postoji takav spliter (2 ulaza i 2 izlaza) i ako postoji kako se točno zove, da znam tražiti po trgovinama i koliki treba biti razmak izmedju 2 antene.

www.kredi-prom.hr

ifka
06.09.2007., 09:55
i blogic je opet proradio http://satelitski.blog.hr

bojke1
06.09.2007., 10:47
Vredi li dati 190 eura za dreambox dm500s ili ne?
Razmisljam o kupovini satelitskog risivera.Zamenio bih postojeci echostar 2200 za neki bolji pa razmisljam o dm500s.
Ili ako ima nesto bolje za te pare recite.
U subotu najverovatnije kupujem risiver pa bih hteo da cujem neke vase sugestije i savete.
Ako se odlucim za dreambox dm500s da li je komplikovan za ubacivanje kljuceva i svega onog sto zahteva?
Pozdrav.

e2e4
06.09.2007., 21:00
Za markomija

Spliterom se signal dijeli na vise televizora.

Antene se ne mogu zdruziti spliterom.
Za to sluze antenski filtri. Popularno ih zovu antenskim skretnicama.

Za prijem svih kanala iz raznih smjerova potreban ti je ovakav antenski sistem.

http://i151.photobucket.com/albums/s146/e2e4_photos/Antena20070802Langolo1.jpg

zh1
06.09.2007., 21:01
za početnike u sattv vodama je jako kompliciran.!!

markomi
07.09.2007., 20:27
Pozdrav!
Hvala vam na odgovorima i imam još jedno pitanje:
Dali je moguće spojiti dvije antene pomoću filtera i onda staviti razdjelnik pa da signal ide na dva tv-a?

papa štrumf
08.09.2007., 16:02
Pozdrav!
Hvala vam na odgovorima i imam još jedno pitanje:
Dali je moguće spojiti dvije antene pomoću filtera i onda staviti razdjelnik pa da signal ide na dva tv-a?Možeš spojiti i 5 antena da idu na 5 TV-a.

VHF
08.09.2007., 20:46
Možeš spojiti i 5 antena da idu na 5 TV-a.

sa ovakvom kanalnom skretnicom možeš sve pohvatati bez miješanja signala
http://mke.hr/shop/index.php?cPath=52_93

usput na YUMATU IQ receiveru radi digi tv, premiere i... i to sa autoupdate-om za ključeve !!

SKY MASTER
08.09.2007., 22:21
sa ovakvom kanalnom skretnicom možeš sve pohvatati bez miješanja signala
http://mke.hr/shop/index.php?cPath=52_93

usput na YUMATU IQ receiveru radi digi tv, premiere i... i to sa autoupdate-om za ključeve !!

http://www.kredi-prom.hr/jumpto.asp?ref=news&cat=104&id=154
Probaj sa ovim možda

vale123
09.09.2007., 15:01
pozdrav,imam slican problem kao bokya22,imam neki obicni victory digitalni receiver,i nikakvih kanala na njemu,samo hvatam astru,a ostalo sve sto ima slozeno lijepo po kategorijama,sve je zakljucano.e jel postoji neka stranica sada,ili nesto,da ja mogu promijenit te frekvencije,sta vec treba,ili bilo sta,samo da ulovim neke od ''poznatijih'' programa?hvala puno

Goran2@
09.09.2007., 20:54
pozdrav,imam slican problem kao bokya22,imam neki obicni victory digitalni receiver,i nikakvih kanala na njemu,samo hvatam astru,a ostalo sve sto ima slozeno lijepo po kategorijama,sve je zakljucano.e jel postoji neka stranica sada,ili nesto,da ja mogu promijenit te frekvencije,sta vec treba,ili bilo sta,samo da ulovim neke od ''poznatijih'' programa?hvala puno

Za taj svoj Victory pogledaj na ovoj stranici...tamo imaš sve...:top:

http://www.kerman.hr/

zh1
09.09.2007., 20:56
Lijepo se za početak registriraj na neki sattv forum ,www.kerman.hr ti je specijalno za taj Victory i tamo češ saznati do u detalj sve što te zanima .Ukratko ,da bi gledao više,moraš ubaciti u receiver odgovarajući software i svaki dan po nekoliko puta (obićno 2x)svježe ključeve,a ako hvataš samo astru,vjerojatno imaš samo jedan lnb na tanjuru koji je usmjeren na taj satelit.

TRAKA
09.09.2007., 21:38
pozdrav imam neku satelitsku karticu karticu u kompu i sad sam konačno stavio tanjur sa dig lnb-om povuko kabel do kompa i sad neznam kako dalje koji program da instaliram kako da prepoznam koja je kartica u kompu nekoliko puta sam ga morao reinstalirat molim pomoć

XENON2
10.09.2007., 07:04
Kao totalni pocetnik, jucer sam postavio satelitsku antenu, zasarafio na nju LNB i spojio sa receiverom (TX-MAX DVB - S 5100 FTA).
Onda je pocelo stelanje antene da bih dobio jacinu signala 73% i prijem oko 80%.
Slijedilo je automatsko trazenje kanala i jedino sto sam dobio (a radi se o satelitu Astra 19) je 16 kodiranih kanala + nesto kanala za slusati radio.
Jesam li nesto propustio ili sam napravio nesto krivo, jer mi se cini da bi moralo biti vise kanala isto tako da bi vecina njih morala biti ne-kodirana?
:confused:
Lijepo vas molim za pomoc.
Hvala.

Allergic
10.09.2007., 13:07
pozdrav imam neku satelitsku karticu karticu u kompu i sad sam konačno stavio tanjur sa dig lnb-om povuko kabel do kompa i sad neznam kako dalje koji program da instaliram kako da prepoznam koja je kartica u kompu nekoliko puta sam ga morao reinstalirat molim pomoć

a koja je to neka satelitska kartica ? kaj ta kartica nema ime, model...

by_the_way
10.09.2007., 16:34
Kao totalni pocetnik, jucer sam postavio satelitsku antenu, zasarafio na nju LNB i spojio sa receiverom (TX-MAX DVB - S 5100 FTA).
Onda je pocelo stelanje antene da bih dobio jacinu signala 73% i prijem oko 80%.
Slijedilo je automatsko trazenje kanala i jedino sto sam dobio (a radi se o satelitu Astra 19) je 16 kodiranih kanala + nesto kanala za slusati radio.
Jesam li nesto propustio ili sam napravio nesto krivo, jer mi se cini da bi moralo biti vise kanala isto tako da bi vecina njih morala biti ne-kodirana?
:confused:
Lijepo vas molim za pomoc.
Hvala.

Provjeri LNB, provjeri kabl i konektore i provjeri postavke na resiveru

ili

zovi nekog ko zna malo vise o tome...

by_the_way
10.09.2007., 16:35
a koja je to neka satelitska kartica ? kaj ta kartica nema ime, model...

Vjerovatno Sky Star 2

Goran2@
11.09.2007., 05:26
Vjerovatno Sky Star 2

A možda SmartVision CDVB Any2030s.....

aspirin
11.09.2007., 07:41
Pozdrav svima,
gdje se u Splitu moze kupiti yu-ma-tu mx? i koliko kosta?

ili: koji je najjeftiniji komplet sta se moze u St uzet (moze i
cisti FTA receiver)? i gdje?

TRAKA
11.09.2007., 14:32
neznam koja je kartica tražio sam na računu piše samo satelitska kartica sad neznam kak da saznam koja je i kaj da napravim

Goran2@
11.09.2007., 16:09
neznam koja je kartica tražio sam na računu piše samo satelitska kartica sad neznam kak da saznam koja je i kaj da napravim

Daj skini DVBDream i pokreni ga...zatim idi na Opcije i klikni na Uređaje...i tamo će ti pisati kak se zove ta kartica....:top:

Del Piero
12.09.2007., 13:00
Nema,malo je lošiji tjuner nego u originalu i prve serije su imale iste mac adrese ,no još se nitko nije previše/konkretno žalio . To je omiljena marka profi cs dilerima koji ti uvale opremu u kompletu i dodatno zaračunaju konfiguraciju gboxa na receiveru.

a koja bi bila preporuka za nekih 1500kn(komplet)??
meni ovaj preporučio tog kineza(vjerovatno jer ga on ima za uvalit)...al kazu da je bolje nego DigitAllWorld 4010 il tako nekako

ddarko
13.09.2007., 13:15
imam jedno pitanje. kupio sam prije dva tjedna hrt-ovu karticu, no receiver mi nikako ne moze podici autorizaciju. citao sam po forumima da su kartice koje hrt sada prodaje via 3.0 te da na receiverima s univerzalnim citacima radi jedino stara via 2.5. inace imam neotionbox 501 s utorom za karticu pa smatram da citac ima. zanima me na koji najlaksi nacin mogu podici autorizaciju. citao sam o cam-ovima ali ne znam sto je to, te je li to pravo rjesenje za moj problem ili bi pomogao i update softwarea, ako da kojeg?.

hvala unaprijed!!!

bokya22
13.09.2007., 16:34
Pozdrav...
Imam jedno pitanjce..tj..zna li tko kako se nadogradi Digitalni satelitski prijavnik Quadro DR 8021 FTa...
Jer sam vidio da ima opciju "nadogradnje preko satelita",ali neznam koje parametre treba tamo upisati...I jos me zanima sto se "dobiva" novo kod te nadogradnje??..Ako se netko razumije molim da mi pokusa pomoci...
Unaprijed hvala..

Doda36
13.09.2007., 23:30
imam jedno pitanje. kupio sam prije dva tjedna hrt-ovu karticu, no receiver mi nikako ne moze podici autorizaciju. citao sam po forumima da su kartice koje hrt sada prodaje via 3.0 te da na receiverima s univerzalnim citacima radi jedino stara via 2.5. inace imam neotionbox 501 s utorom za karticu pa smatram da citac ima. zanima me na koji najlaksi nacin mogu podici autorizaciju. citao sam o cam-ovima ali ne znam sto je to, te je li to pravo rjesenje za moj problem ili bi pomogao i update softwarea, ako da kojeg?.

hvala unaprijed!!!

Ako je to tocno da ne prolazi autorizacija u tvom slucaju cam (viaccess modul) ti ne pomaze jer ga u neotinbox nemas gdje staviti, rjesenje za tebe,mjenjati receiver ili nositi kod nekoga na autorizaciju svakog prvog, inace salju prava 27. u mjesecu

Allergic
14.09.2007., 13:18
Pozdrav...
Imam jedno pitanjce..tj..zna li tko kako se nadogradi Digitalni satelitski prijavnik Quadro DR 8021 FTa...
Jer sam vidio da ima opciju "nadogradnje preko satelita",ali neznam koje parametre treba tamo upisati...I jos me zanima sto se "dobiva" novo kod te nadogradnje??..Ako se netko razumije molim da mi pokusa pomoci...
Unaprijed hvala..

nemoj nista nadogradjivati preko satelita nikakove koristi od toga neces imati

Allergic
14.09.2007., 13:20
a koja bi bila preporuka za nekih 1500kn(komplet)??
meni ovaj preporučio tog kineza(vjerovatno jer ga on ima za uvalit)...al kazu da je bolje nego DigitAllWorld 4010 il tako nekako

kineski drimbox se isplati uzeti :cool:

bokya22
14.09.2007., 15:26
POŠTOVANJE...
Evo upravo sam ga nadogradio preko satelita(Digitalni satelitski prijavnik Quadro DR 8021 FTa),i odmah naisao na drugi problem..tj.daljinski mi ne reagira,mogu samo upalit reciver sa daljinskim i nista drugo...stvarno neznam sta da radim??,ako ima tko mozda kakvu ideju??...

Goran2@
14.09.2007., 17:35
POŠTOVANJE...
Evo upravo sam ga nadogradio preko satelita(Digitalni satelitski prijavnik Quadro DR 8021 FTa),i odmah naisao na drugi problem..tj.daljinski mi ne reagira,mogu samo upalit reciver sa daljinskim i nista drugo...stvarno neznam sta da radim??,ako ima tko mozda kakvu ideju??...

A da li ti je prije normalno radio...mislim prije nadogradnje?

A lijepo ti Allergic rekao da ne radiš nadogradnju....

Damson
15.09.2007., 13:02
Pozdravljam, zanima me sta mislite o ovoj kombinaciji DVB-T i DVB-S receivera? Posto uskoro planiram uzet LCD TV, mislim da bi mi dobro dosao DVB-T...
Digitalni zemaljski DVB-T / satelitski DVB-S prijemnik Digimax ST 1000 FTA - 500kn u vemila...
ili
Digitalni receiver INFINITY ST1000, DVB-S i DVB-T (700kn)
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=24594

No, kakav je taj DVB-S receiver, ima li on mogucnosti dekodiranja programa ubacivanjem kodova preko kompjutera...

I, moze jos preporuka samo za digitalni satelitski receiver do 700kn... Eh, trebalo bi mi da receiver ima na sebi i nekakav izlaz da mogu spojit jos jedan receiver na njega za drugu televiziju...

Hvala!

trad12
15.09.2007., 17:00
Zanima me FTA za vikendicu,ex-yu programi,kakav komplet da kupim?Neki prosjek sivi,ništa specijalno.Hvala!

tomi555
15.09.2007., 20:06
moze preporuka za neki sat. komplet kojim bi mogao hvatat sve one sportske programe iz raznih eur. drzava - nes tipa kaj imaju u kladionicama il kafićima , ja o tom nemam blage a stari bi to htio gledat premiership a ja nba i te americke sportove, pa ak mi netko to moze objasnit u par recenica i preporucit nesto

Damson
17.09.2007., 19:00
Pozdravljam, zanima me sta mislite o ovoj kombinaciji DVB-T i DVB-S receivera? Posto uskoro planiram uzet LCD TV, mislim da bi mi dobro dosao DVB-T...
Digitalni zemaljski DVB-T / satelitski DVB-S prijemnik Digimax ST 1000 FTA - 500kn u vemila...
ili
Digitalni receiver INFINITY ST1000, DVB-S i DVB-T (700kn)
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=24594

No, kakav je taj DVB-S receiver, ima li on mogucnosti dekodiranja programa ubacivanjem kodova preko kompjutera...

I, moze jos preporuka samo za digitalni satelitski receiver do 700kn... Eh, trebalo bi mi da receiver ima na sebi i nekakav izlaz da mogu spojit jos jedan receiver na njega za drugu televiziju...

Hvala!

Ima li koja dobra duša da mi odgovori na pitanje? :)

I, postoji li negdje lista slobodnih programa koji s emogu gledati preko Astre i HotBird-a?

vdavor
17.09.2007., 21:34
imam digitstar 5220,0 modemom spojen na komp.Postoji li mogučnost da nekim programom ubacujem ključeve umjesto da kljucam svki dan brojke i slova.

dzisri.kebir
17.09.2007., 23:56
onda jel neko zna nesto o tom SmartVision cdvb 2300c ?
potrebna mi je informacija jul moguce dekodiranje na njemu ?

zh1
18.09.2007., 13:26
imam digitstar 5220,0 modemom spojen na komp.Postoji li mogučnost da nekim programom ubacujem ključeve umjesto da kljucam svki dan brojke i slova.Naravno da postoji ,a zove se key editor !! Korisnici Digitstar receivera se uglavnom okupljaju na ovoj adresi http://sat-plus.com/forumdisplay.php?f=37!!

dzisri.kebir
18.09.2007., 23:16
onda jel neko zna nesto o tom SmartVision cdvb 2300c ?
potrebna mi je informacija jul moguce dekodiranje na njemu ?
dajte gospodo i prijatelji pomognite mi kod pronalazenja kljuceva i softwera za ovaj receiver !!!

Molim Vas !!!

HVALA:)

Studentica
19.09.2007., 11:24
Dragi forumaši,

Nisam expert za satelit, niti sam ga ikada imala. Zivim u zgradi i susjedi iznad i ispod mene smo se dogovorili da bismo skupa sredili neki bijesni satelitski sustav. Mozemo ga montirati na krov zgrade (zgrada ima 4 kata). Stanovi su okrenuti na zapad.

E sada koliko sam vidjela mozemo samo skupa kupiti tanjur i eventualno podijeliti na 1/3 rad majstora koji bi to proveo. Ne znam da li se to isplati. Novca imamo, tak da neka skuplja verzija dolazi u obzir.

ŠTO PREPORUČUJETE? Gdje to kupiti? Koje komponenente.

Dakle, molim prijedloge što da napravimo ili da to sama uvedem bez susjeda ako nije dobra ideja.

Unaprijed zahvaljujem Također se ispričavam jer ja nemam apsolutno nikakvog pojma o tome, a željela bih nešto srediti.

Hvalaaaa.....

:) :) :) :) :)