PDA

View Full Version : Unlock/Dekodiranje Nokia mobitela

stranice : [1] 2 3 4

Moby
29.09.2007., 22:33
U ovu temu možete staviti i razmijeniti osobna iskustva u svezi unlockinga Nokia mobilnih uređaja.
Naravno, pridržavajte se pravila podforuma. Svaki pokušaj reklamiranja će biti sankcioniran, kao i spam-postovi u kojima nema konkratnih odgovora.

Dodatak: Prije traženja koda- pogledajte listu mobitela (http://forum.hr/showthread.php?t=592338) koji se ne mogu otključati putem koda.

mobilec
04.10.2007., 12:35
Interesuje me postupak dekodiranja nokia 6280 mobilnog,preko kalka da li je moguce, ako ne drugi nacin cijena.

Kobbra
05.10.2007., 20:48
Interesuje me postupak dekodiranja nokia 6280 mobilnog,preko kalka da li je moguce, ako ne drugi nacin cijena.
nije moguce bez opreme i serviserskog iskustva, cijena vjerujem od 200-300kuna

red_shrike
09.10.2007., 11:05
To nije točno. Znam da je stari za svoju nokiu dobio neki ludi kod koji treba ukucat kao telefonski broj i mob je bio otključan. Štos je jedino doći do tog koda. U njegovom slučaju je bial riječ o nekom opskurnom forumu.

Voldemort
10.10.2007., 17:52
He he dosao sam do kodova za sve nokia modele pfff samo ne za 3250 koji meni treba ako nekom trebaju kodovi moj msn:copland063880@hotmail.com

Kobbra
10.10.2007., 20:31
He he dosao sam do kodova za sve nokia modele pfff samo ne za 3250 koji meni treba ako nekom trebaju kodovi moj msn:copland063880@hotmail.com

morati ces odnijeti u dobro opremljen servis , nokie BB5 generacije je moguce otkljucati jedino na uredjaje a kod mozes dobiti jedino od providera, na kodove koji se mogu iskalkulirati preko neta je moguce otkljucati jedino nokie starije dct3 i dct4 generacije

Voldemort
11.10.2007., 12:21
Znaci nema teorije da se BB5 moze dekodirati sa kodom...Kako kontakrirai providera :eek:

Kobbra
11.10.2007., 14:38
Znaci nema teorije da se BB5 moze dekodirati sa kodom...Kako kontakrirai providera :eek:

zazoves sluzbu za korisnike mreze na kojoj je zakljucan i pitas mogucnosti i cijene otkljucavanja ako ti neodgovara cijena ili operator iz nekog razloga neda kod onda se obrati nekom dobrom unloceru ili servisu.

LP
Dalibor
www.gsmzone.org

ALEN068
12.10.2007., 16:37
Kupio sam nokiju 6070 kodiranu za vip,i htio bi je otkljucat za sve mreze.
Buduci da sam malo guglao,saznao sam prije kupovanja da se moj mob da otkljucat (dect)..Skinija sam nokija calculator 3,10.crux calculator,otkljucavao sam na nekim stranama online al problem je sta dobivam razlicite rezultate za isti imea broj pa me je "strah" utipkat da nebi sta zablokiralo..A samo se pet puta moze utipkat koliko sam upoznat,,,Pa postavija bi par pitanja mob znalcima te bi bio zahvalan na odgovoru;
Postoji li jos koji program osim ova dva za otkljucavanje?
Ako neko ima ta dva programa sta upisujem ispod marke moba?Pise nesto kao dect2,dect3,dect4...I dati su tipovi moba kojeg mog tu nema,
Znam pouzdano da se moj tip nokije otvara utipkavanjem koda bez kabela
Cijenio bi bilo kakvu pomoc u vezi ovoga
Unaprijed hvala

Moby
12.10.2007., 21:17
Kupio sam nokiju 6070 kodiranu za vip,i htio bi je otkljucat za sve mreze.
Buduci da sam malo guglao,saznao sam prije kupovanja da se moj mob da otkljucat (dect)..Skinija sam nokija calculator 3,10.crux calculator,otkljucavao sam na nekim stranama online al problem je sta dobivam razlicite rezultate za isti imea broj pa me je "strah" utipkat da nebi sta zablokiralo..A samo se pet puta moze utipkat koliko sam upoznat,,,Pa postavija bi par pitanja mob znalcima te bi bio zahvalan na odgovoru;
Postoji li jos koji program osim ova dva za otkljucavanje?
Ako neko ima ta dva programa sta upisujem ispod marke moba?Pise nesto kao dect2,dect3,dect4...I dati su tipovi moba kojeg mog tu nema,
Znam pouzdano da se moj tip nokije otvara utipkavanjem koda bez kabela
Cijenio bi bilo kakvu pomoc u vezi ovoga
Unaprijed hvala

www.odkleni.si

ALEN068
12.10.2007., 21:34
www.odkleni.si

Hvala

mobitelaš
23.10.2007., 15:35
tko može otključati nokiu 6120 clasic

mobitelaš
23.10.2007., 15:36
da li neko zna tko može otključati nokiu 6120 clasic

Nixis
24.10.2007., 15:07
da li neko zna tko može otključati nokiu 6120 clasic

Možeš otključati za nekih 400-500kn.

a i mislim čak da kod nekih telefona još to ne možeš napraviti

Nixis
24.10.2007., 15:37
Otključajte mobitel sami, kroz samo 1-2 minute.

Radi provjereno!!!!!!!

Evo ja maloprije otključao 5210!!!!!!!

Dekodiraj sam (http://www.peters1.dk/unlock/nokia/online.php?sprog=hr)

Upute pišu,samo ih pratite i otključat ćete svoju Nokiu za 1-2 minute.

Uživajte!!!!!

Toncho
26.10.2007., 16:07
bilo bi lijepo kad bi se moglo tako otključati i nokiu 6300:)

dixx
28.10.2007., 18:08
Pretpostavljam da se nokia n73 ne moze tako lako otkljucati.. :confused:

Kobbra
06.11.2007., 23:42
Pretpostavljam da se nokia n73 ne moze tako lako otkljucati.. :confused:

Nokia n73,e65,n80 zahtjeva najvise serviserskog umijeca i zbog toga je obicno dekodiranje tih aparata i skuplje

zagurec
08.11.2007., 23:40
Ma odključam sve nokie koje imaju standardni priključak za usb, te instaliram zadnji software za pola sata.
Ako je uređaj pod garancijom lako se odključa i u slučaju kvara vrati u prvobitno provider locked stanje.
Na svoju 73 sam stavio soft od music edition prije nego je itko čuo da izlazi music edition i još uvijek radi bez greški i štekanja.

Ali nemojte čitati kojekakve upute i sami odkodiravati ako niste sigurni, jer se uređaj vrlo lako pokopa, a onda treba platiti malo više da se to sredi, a i mnogo servisera vam neće niti htjeti popravljati takav kvar.

Kobbra
09.11.2007., 13:52
Ma odključam sve nokie koje imaju standardni priključak za usb, te instaliram zadnji software za pola sata.
Ako je uređaj pod garancijom lako se odključa i u slučaju kvara vrati u prvobitno provider locked stanje.
Na svoju 73 sam stavio soft od music edition prije nego je itko čuo da izlazi music edition i još uvijek radi bez greški i štekanja.

Ali nemojte čitati kojekakve upute i sami odkodiravati ako niste sigurni, jer se uređaj vrlo lako pokopa, a onda treba platiti malo više da se to sredi, a i mnogo servisera vam neće niti htjeti popravljati takav kvar.

hehe a ti si padobranac po struci inace :s

locutus
10.11.2007., 19:45
Možeš otključati za nekih 400-500kn.

a i mislim čak da kod nekih telefona još to ne možeš napraviti

imam isti problem... zasto toliko? nije malo preskupo to?

zagurec
11.11.2007., 02:31
Nisam padobranac nego ekonomist.
Sa 2 kratka programa se sve nokie mogu odkodirati, zapisati product code koji želiš, a nakon tog instalirati software po želji!

Kobbra
11.11.2007., 16:10
Sa 2 kratka programa se sve nokie mogu odkodirati, zapisati product code koji želiš, a nakon tog instalirati software po želji!

hehe bajke za malu djecu

Kobbra
11.11.2007., 16:13
imam isti problem... zasto toliko? nije malo preskupo to?

nije preskupo s obzirom da je potrebna skupa oprema i iskusan serviser, hocu reci da ti ja dam opremu za dekodiranje tog aparata i da ti pokazem testpointe ispod flasha chipa i rapa onda bi zakljucio da je bolje da platis nekome iskusnijem...mozda se u buducnosti ti aparati budu radili sa dva clicka kao sto neki to ovdje misle ali za sada je ovako...

LP
www.gsmzone.org

FatalERROR
11.11.2007., 16:46

nije nisto debrandirati mob i otključati ga

Slatky
11.11.2007., 19:57
treba vam nemesis servis suit, nokia software updater i pc suit. u nemesisu promjenite produkt kod u odgovarajući za balkan ko hoće hr meni i sa softwar updaterom se stavi novi softwar i dobijete čist nebrendiran mobitel

Kobbra
11.11.2007., 21:42
treba vam nemesis servis suit, nokia software updater i pc suit. u nemesisu promjenite produkt kod u odgovarajući za balkan ko hoće hr meni i sa softwar updaterom se stavi novi softwar i dobijete čist nebrendiran mobitel

tema je dekodiranje a ne nebrendiranje :flop:

zagurec
12.11.2007., 17:00
tema je dekodiranje a ne nebrendiranje

Pa ne skida se tu logo proizvođača sa šmirgl papirom, nego se promijeni kod koji je ID aparata, te se po njemu ubaci software za mrežu koju želiš, tj instalira se software sa željenom jezičnom podrškom (ovo se tiče nokie).
Taj proces mi se pokazao kao bolje rješenje, a može se skinuti gsm provider zaštita sa programom Client.
Ali nisam previše oduševljen tom metodom.

Kobbra
12.11.2007., 20:49
Pa ne skida se tu logo proizvođača sa šmirgl papirom, nego se promijeni kod koji je ID aparata, te se po njemu ubaci software za mrežu koju želiš, tj instalira se software sa željenom jezičnom podrškom (ovo se tiče nokie).
Taj proces mi se pokazao kao bolje rješenje, a može se skinuti gsm provider zaštita sa programom Client.
Ali nisam previše oduševljen tom metodom.
decko ja sam gsmserviser jeli ti to mene pokusavas uvjeriti da se nokie bb5 generacije moze dekodirati nekakvim programom koji se zove Client ?!
ja radim 7 godina u gsm-u daj me prosvjetli...:ne zna:

Dalibor
www.gsmzone.org

zagurec
13.11.2007., 17:31
A kaj da ti dalje pričam i objašnjavam svoje postupke kada si ti superior?
Ja znam kako meni mob radi i na koji način sam ga odkodirao ili već kako ti to zoveš?
Neznam jer nisam toliko načitan, niti ne radim u servisu 7 godina.

Al da netko nekome daje 300kn za odkodirati recimo N73 je čisti idiotizam i nehumanost!
Odkodiram ti ju zabadava ako si tako navalio na tu spiku kako je to zahtjevan posao i to nemože nitko napraviti osim vrsnog servisera, ili ti dam svoju na testiranje da mi kažeš kako mi mobitel nije pravilno odkodiran i da to nije to, bez obzira što mi radi bez greške i blokiranja!

A ako si 7 godina u tome poslu valjda znaš više od nekog tko takoreći nema pojma :ne zna: i da pomogneš ljudima.

Kobbra
13.11.2007., 21:44
Ja znam kako meni mob radi i na koji način sam ga odkodirao ili već kako ti to zoveš?

Al da netko nekome daje 300kn za odkodirati recimo N73 je čisti idiotizam i nehumanost!
Odkodiram ti ju zabadava ako si tako navalio na tu spiku kako je to zahtjevan posao i to nemože nitko napraviti osim vrsnog servisera, ili ti dam svoju na testiranje da mi kažeš kako mi mobitel nije pravilno odkodiran i da to nije to, bez obzira što mi radi bez greške i blokiranja!

A ako si 7 godina u tome poslu valjda znaš više od nekog tko takoreći nema pojma :ne zna: i da pomogneš ljudima.
pa kad si ti navodno sa nekim programcicem sa neta odkodirao svoju bb5 nokiu zasto svima nama ovdje nepodijelis sto da se mi serviseri mucimo,kupujemo skupu opremu,mikroskope o trosimo novac kad nam ti mozes to odraditi bez problema? daj nam ovdje svima napisi kako si to odradio ili da ja kazem? nasao si neku fake web stranicu,neki fake bb5 unlock program i prosipas se ovdje...daj majke ti objasni nam kako si dekodirao svoj bb5 aparat nemam pojma ni koji je umjesto da pises gluposti ovdje, ili daj svoje podatke pa sto da neko daje 500kuna za dekodiranje n73( sumnjam da ce ti to itko napraviti za 300) pa fino ubij dobru dnevnicu ako si neotkriveni Dejan Kaljevic ! Tek kad nam svima objasnis tvoju proceduru otkljucavanja n73 OVDJE , onda mozes da nesto pises do tad mozes pricati u prazno !

http://boban.china-party.cn/BB5_box_by_DK/Test%20point%20BB5%20box/TP%20N73%2090%20stepeni%20.jpg

to su TESTPOINTI za n73 koji se moraju drzati + box/uredjaj za dekodiranje+ mikroskop jer prostim okom te kuglice jedva da mozes vidjeti a ne razlikovati ih jedno od drugoga, pod flash chip zavlaci se zica velicine ljudske dlake da moze dotaknuti TP ispod chipa,drugog nacina dekodiranja tog aparata nema osim ako kupis kod od providera i ukucas ga rucno.

gogi96
15.11.2007., 17:58
duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugi post

zagurec
17.11.2007., 00:18
Gle, nemoj misliti da te omalovažavam ili bilo kaj, ali znam da sam 4 komada N73 -
(ili BB5 kako ih ti nazivaš, što mi je sasvim nebitno jer se ne želim praviti pametan pred nikim da znam u koju generaciju spada koja serija mobitela)
- uređaja u italiji zaključanih na TIM.
Sa nemesis service suit ukucao sam mislim da 0529781 product code te preko software update-a instalirao software.

I sad mi normalno rade svi uređaji od prvog dana, te se bez problema napravi software update.

E, ti mi sada reci u čemu sam pogriješio i zašto ne smijem koristiti svoju nokiu bez da sam platio nekom "stručnjaku" 300tinjak kuna da se "odkodira" na "pošten" način, te da mi se neki "GSM expert" smije kako sam spušio 1200kn za maglu?!!!

@gentSMITH
17.11.2007., 12:18
Gle, nemoj misliti da te omalovažavam ili bilo kaj, ali znam da sam 4 komada N73 -
(ili BB5 kako ih ti nazivaš, što mi je sasvim nebitno jer se ne želim praviti pametan pred nikim da znam u koju generaciju spada koja serija mobitela)
Sa nemesis service suit ukucao sam mislim da 0529781 product code te preko software update-a instalirao software.

I sad mi normalno rade svi uređaji od prvog dana, te se bez problema napravi software update.

tak sam i ja uradio i uspjelo, ima o tome na netu. Zasto nekom placat 300 ili 500 kn da ti napravi ilegalan posao. Na you tubeu ima pun k. tih videa kako se to radi (samo sto ih brzo skidaju). Cak sam vidio foru kako tip otkljucava n95 sa obicnom kombinacijom slova i brojeva bez ikakvih bb5 boxova made in kaljevic i gluposti.

Kobbra
17.11.2007., 15:47

E, ti mi sada reci u čemu sam pogriješio i zašto ne smijem koristiti svoju nokiu bez da sam platio nekom "stručnjaku" 300tinjak kuna da se "odkodira" na "pošten" način, te da mi se neki "GSM expert" smije kako sam spušio 1200kn za maglu?!!!

pa ti neznas ni sto znaci dekodirati telefon, ti si sa nemesis flashao telefon i ti mislis da si otkljucao?! boze sacuvaj, product code je dio flash memorije koji automatski selektira flash file.ove u odgovarajucem softweru, konkretno selektirao si neki product code Balkans, jesam ja rekao da ti neradi telefon nakon flashanja? samo sam rekao da ga NISI dekodirao flashanjem ili su svi ljudi debili osim tebe pa nose unlockeru ?!

Taj tvoj aparat je bio brandiran na telefon sa TIM mreze i flashao si ga a ne dekodirao, neznas razliku izmedju flashanja i dekodiranja i nemamo vise sta tu pricat.

Evo za one koji neznaju sto je nemesis i sto radi nemesis :
BB5 - 6630, 6680, 6270, 6280, N70 etc...

Flash phone firmware
http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

fino pise da radi flashanje a NE DEKODIRANJE

Kobbra
17.11.2007., 15:50
tak sam i ja uradio i uspjelo, ima o tome na netu. Zasto nekom placat 300 ili 500 kn da ti napravi ilegalan posao. Na you tubeu ima pun k. tih videa kako se to radi (samo sto ih brzo skidaju). Cak sam vidio foru kako tip otkljucava n95 sa obicnom kombinacijom slova i brojeva bez ikakvih bb5 boxova made in kaljevic i gluposti.
sto se tice n95 moze ali samo uz pomoc dejan hammer clipa (upravo to si vidio) imam ih ja 2 komada poklonin ti jedan clip :D

Moby
17.11.2007., 16:06
Gospodo forumaši, molim vas bez prepirki u svezi otkodiranja Nokia uređaja. Pratim vaše postove već neko vrijeme. Ako se ne skulirate, mod. tim će posegnuti za sankcijama.

Moby
17.11.2007., 16:25
Evo, da pojasnim.
Mobiteli koji su kupljeni u TIM mreži u Italiji su obično brandirani, što znači da su prilagođeni matičnoj mreži. Većinom je to samo vizualno (ikonice koje su malo drugačije od "obične Nokije", naljepnice po mobu itd.). Taj soft se lako može ukloniti i staviti generički softver unutra. To bi značilo debrandirati mobitel. Sad, TIM ne zaključava svoje mobitele pa tako nisi mogao "otključati" mobitel jer nije niti bio zaključan. Kod si promijenio da može primiti naš, hrvatski jezik pošto talijanski mobovi podržavaju druge jezične pakete (Language packs).

Otkodirati mobitel, znači otključati ga s neke druge mreže da bi radio na sve kartice. E, to je već teži posao pošto se radi o kodovima koje treba dobiti preko Kalkulatora, kojeg za sada imaju rijetki jer se kalkulator kupuje i košta oko 2000 eura (možda mu je cijena pala u zadnje vrijeme).
Da bi unlocker isplatio kupovinu kalkulatora, on mora imati visoku cijenu otkodiranja.

@gentSMITH
17.11.2007., 16:50
Evo, da pojasnim.
Mobiteli koji su kupljeni u TIM mreži u Italiji su obično brandirani, što znači da su prilagođeni matičnoj mreži. Većinom je to samo vizualno (ikonice koje su malo drugačije od "obične Nokije", naljepnice po mobu itd.). Taj soft se lako može ukloniti i staviti generički softver unutra. To bi značilo debrandirati mobitel. Sad, TIM ne zaključava svoje mobitele pa tako nisi mogao "otključati" mobitel jer nije niti bio zaključan. Kod si promijenio da može primiti naš, hrvatski jezik pošto talijanski mobovi podržavaju druge jezične pakete (Language packs).

to je jedina prava istina.

Otkodirati mobitel, znači otključati ga s neke druge mreže da bi radio na sve kartice. E, to je već teži posao pošto se radi o kodovima koje treba dobiti preko Kalkulatora, kojeg za sada imaju rijetki jer se kalkulator kupuje i košta oko 2000 eura (možda mu je cijena pala u zadnje vrijeme).
Da bi unlocker isplatio kupovinu kalkulatora, on mora imati visoku cijenu otkodiranja.

i to je istina samo sto to bas i nije skupo jedino ako mislis za bb5, za starije modele mozes nac kalkulatore gdje god ti srce zeli i to za djabe. Ja sam sve svoje nokie otkljucavo (koje se mogu pomocu kalkulatora) kao sto i svi drugi rade i kao sto radi vecina programa: ubacis u program IMEI mobitela, zatim ubacis na koju je mrezu zakljucan, program ti izbaci moguce kodove i ti samo utipkas u mobitel i voila, mobitel je otkljucan i koristi koju hoces mrezu. Evo upravo sada u ruci imam NOKIU 6020 kupljenu u t-com sa njihovim naljepnicam i softwerom a koristim VIP mrezu na njoj. :)

Moby
17.11.2007., 18:03
Da, zaboravio sam napisati da se BB5 Nokije (kao i neke druge, tipa ASIC 11) mogu danas otkodirati samo puem tog Kalkulatora.
Inače, starije Nokije, tipa 6020 (mislim one do 2005. godine) se mogu otključati preko kalkulatora s interneta. Najbolji do sada je na www.odkleni.si.

Kobbra
18.11.2007., 11:52
za otkljucavanje bb5 nokia je potrebno imati servisnu opremu, mikroskop, te serviserko iskustvo tj mirne ruke, nikakav kalkulator to neradi osim nokie n70, n90, 6630, 6680, za ta 4 aparata je potrebna samo odgovarajuca servisna oprema tj box/unlock uredjaj, ako se moderator ovog foruma hoce uvjeriti kako se radi unlock bb5 aparata neka mi donese jedan rado cu mu dati svu opremu da pokusa sam dekodirati jedan :)

zagurec
19.11.2007., 10:59
VELIKA ISPRIKA SVIMA ZBOG MOJEG NEZNANJA!
Mod slobodno obriši moje postove.

Kobbra
19.11.2007., 19:30
VELIKA ISPRIKA SVIMA ZBOG MOJEG NEZNANJA!
Mod slobodno obriši moje postove.

prihvaceno

Kleine
19.11.2007., 20:05
ako sam ja dobro razumila, cini mi se da necu tako lako odkodirati ili kako se to vec kaze moju nokiu 6151:confused: :( ili mozda ipak ima neka caka?:s

@gentSMITH
20.11.2007., 00:37
ako sam ja dobro razumila, cini mi se da necu tako lako odkodirati ili kako se to vec kaze moju nokiu 6151:confused: :( ili mozda ipak ima neka caka?:s

Nema cake, to ti moze napravit samo onaj koji ima opremu.

ana6
04.12.2007., 22:09
zna nekto nekog tko dekodira nokiu 6300, a da je manje od 200 kn?
Izludit cu ;)

NNikki
10.12.2007., 11:50
Na koji nacin dekodirati 5300 - s obzirom da je to s40 mobitel -.-
ekipa naplacuje 400kn+ omg

davorinm
16.12.2007., 21:53
ljudi vidim da imate puno razlicitih site-ov i svega ali ja imam nokiu 6300..kodirana...gdje kako je mogu dekodirat???? ako ko zna molim da mi javi!!!!:ne zna:

la-di-da
17.12.2007., 12:41
pridruzujem se upitu, za nokie 6234 i 6300 :)

tom07
17.12.2007., 13:07
pozz svima....

kako se moze odkodirat nokia 2610?

thnx...

Slatky
18.12.2007., 18:48
pogledaj to mislim d je to http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=20559

bingo55
19.12.2007., 01:12
Ciao ljudi, zamolila bih nekoga tko se stvarno kuži u mobitele da mi odgovori dali mogu dekodirati sa T mobile NOKIU 6288 preko kalkulatora s neta, ili je sigurnije platiti servisima?

THE_BEATLES
19.12.2007., 17:17
Ciao ljudi, zamolila bih nekoga tko se stvarno kuži u mobitele da mi odgovori dali mogu dekodirati sa T mobile NOKIU 6288 preko kalkulatora s neta, ili je sigurnije platiti servisima?

možeš:mig:

andjelina_
20.12.2007., 21:07
Jel bi mi mogla neka dobra duša pomoći...trebam dekodirat nokiu 6131 a nigdej na ovim datim stranicama za dekodiranje nisam našla nju na popisu...:( jel može itko pomoći? i još jedno pitanje jel kad dekodiram mobitel u njega može svaka kartica il moram izabrat na koju mrežu ću ga dekodirat? hvala puuno svima...:)

zmaj_xpzt
20.12.2007., 21:27
a nokia 6233?

Mlati Mudan
22.12.2007., 19:42
Jel mi netko moze pomoc s tim kalkulatorom? Za nokiu n70 koja je zakljucana na t-mobile, ni ovdje ni na guglu konkretno nema nikakve informacije koju bi mogao iskoristit, opremu od moba imam. Kobra je rekao da se moze otkodirat n70, tj. da nije toliko zahtjevna kao ostale iz n-serije (valjda), i koliko dodje odkodiravanje te nokie kod servisera ako netko zna, unaprijed hvala! pozz

Treci kamencic
23.12.2007., 22:48
okej ovako imam nokiu 6288 kako ju mogu dekodirat a da ne plaćam? ima li tko savjet?

Treci kamencic
23.12.2007., 23:39
netko? pomoć?

deviant
28.12.2007., 23:57
pozdrav svima!

zanima me da li se moze ikako (besplatno) otkljucati nokia 3110 classic? pa ako netko zna.... zahvalna sam ;)

Kobbra
07.01.2008., 12:06
Peta i zasad najnovija generacija Nokia, BB5 platforma: 3109, 3110C, 3250, 3500c, 5200, 5300, 5310, 5500, 5700, 6085, 6086, 6110N, 6120, 6125, 6126, 6131, 6133, 6136, 6151, 6233, 6234, 6267, 6270, 6280, 6282, 6288, 6290, 6300, 6500C, 6500S, 6630, 6680, 6681, 6682, 7370, 7373, 7390, 7500, 8600, E50, E60, E61, E61i, E62, E65, E70, E90, N70, N71, N72, N73, N75, N76, N77, N80, N83, N90, N91, N92, N93, N93i, N95, N800 itd. se NEMOZE otkljucati FREE vec samo kod dobro opremljenih servisa

LP
Dalibor
www.gsmzone.org

pana777
11.01.2008., 18:45
zakljucala mi se tipkovnica a zaboravio sam sigurnosni kod za otkljucavanje tipkovnice. neznam staa da napravim

FatalERROR
11.01.2008., 19:09
ako nisi mijenjao sigurnosni kod je 12345

pana777
11.01.2008., 20:06
ako nisi mijenjao sigurnosni kod je 12345

mijenjao sam

word
23.01.2008., 19:33
a kako se može otkodirat nokia 2760?

Kobbra
24.01.2008., 08:16
a kako se može otkodirat nokia 2760?

nema rijesenja za sada

tihomir
31.01.2008., 17:09
nema rijesenja za sada

A sada?

treo
05.02.2008., 12:13
jel zna netko da li se može odkodirati nokia E 51...i koliko je to love? fala

Kobbra
05.02.2008., 16:20
A sada?

IMA

maljčik
06.02.2008., 13:56
Nokia 1200, kodirana na vip (tomato). Kako je dekodirati?

Pokušao sam s nekim programom s neta (calculator) i s kodovima tipa #wp+... nađenim na netu, ali ništa. Nigdje nije naveden taj model.

Itko?

word
06.02.2008., 20:47
IMA

a koje bi to rješenje bilo?

THE_BEATLES
06.02.2008., 23:58
nokia 5140 nemogu je nikako otkljucati
imei: 353255011800755
zakljucana na t-mobile

ako neko moze pomoci..hvala

Zallman
07.02.2008., 09:13
nokia 5140 nemogu je nikako otkljucati
imei: 353255011800755
zakljucana na t-mobile

ako neko moze pomoci..hvala

Probaj s ovim programom (http://www.red-gsm.net/index.php?topic=321.0) (moraš se registrirati i napisati barem 5 postova da bi vidio privitak (att.), ali besplatno je ;) )

pasiva
08.02.2008., 21:35
hi ljudi,
vidim da tu ima znalaca, pa molim za pomoc
trebala bi otkljucati nokiu 7373
tnx :)

Kobbra
09.02.2008., 12:11
hi ljudi,
vidim da tu ima znalaca, pa molim za pomoc
trebala bi otkljucati nokiu 7373
tnx :)

odnesi u servis

Blu11
19.02.2008., 06:42
Peta i zasad najnovija generacija Nokia, BB5 platforma: 5300, ...7373, ... itd. se NEMOZE otkljucati FREE vec samo kod dobro opremljenih servisa

LP
Dalibor
www.gsmzone.org (http://www.gsmzone.org)

Šmrc :(

A baš si smislih uzet 5300 ili 7373 u Simpa paketu, unlockirat i preć na tele2. :D

nokis
28.02.2008., 16:08
Hej ljudi, zamolila bi za pomoć pošto se vidi da se kužite u to!:s

Imam mokiu n73 kupljenu u mediaworldu i od tima je.

Zanima me kako to odkodirat ili flashat što već, pa da mogu koristit bilo koju karticu, prije svega od vipa.
Dal se može preko nekih kodova ili moram u neki servis i koliko to onda dođe????????????

Zahvaljujem!!!!!!!!!!!!:top:

Kobbra
01.03.2008., 23:34
Hej ljudi, zamolila bi za pomoć pošto se vidi da se kužite u to!:s

Imam mokiu n73 kupljenu u mediaworldu i od tima je.

Zanima me kako to odkodirat ili flashat što već, pa da mogu koristit bilo koju karticu, prije svega od vipa.
Dal se može preko nekih kodova ili moram u neki servis i koliko to onda dođe????????????

Zahvaljujem!!!!!!!!!!!!:top:

to je isto kao da zelis popraviti auto pa pitas po forumu koliko ce te kostat?! otidji u neki servis pa pitaj :flop:

nokis
02.03.2008., 11:17
to je isto kao da zelis popraviti auto pa pitas po forumu koliko ce te kostat?! otidji u neki servis pa pitaj :flop:

Hvala ti na ovom glupom odgovoru..:flop:

Anybody else, plizzzzzz!!!!!
Pomoć!!!!:confused:

macakmaslacak
02.03.2008., 13:07
Kak dekodirati nokiu 2630....ak zna netko nek javi!! hvala

BennyBenassiB
20.03.2008., 19:05
i mene zanika kako dekodirati 2630

Kobbra
21.03.2008., 09:09
Kak dekodirati nokiu 2630....ak zna netko nek javi!! hvala

upalis BT, ubacis drugu karticu pa pa kad ti trazi kod ukucaj 0973542134 i tako 3 puta..ja sam probao 100% je otkljucan :mig:

BennyBenassiB
21.03.2008., 21:00
budimo realni zakljucan zauvijek

tonkica15
26.03.2008., 20:49
molim vas pomoć! kad pokušavam dekodirat nokiu 5200 piše mi NE MOGU SKINUTI OGRANIČENJE!
ako mi netko može pomoć,zaključan je na vip, evo IMEI:356435011909312

HVALA!!

jug
28.03.2008., 14:08
hej ljudi molim vas....
u dekodiranje se bas nista ne kuzin.
Jel ko zna kako odkodirat nokiu 2760 sa tele 2 na vip. plizzz

tonkica15
30.03.2008., 19:05
hej ljudi molim vas....
u dekodiranje se bas nista ne kuzin.
Jel ko zna kako odkodirat nokiu 2760 sa tele 2 na vip. plizzz

www.unlockitnow.com

jug
02.04.2008., 21:00
Hvala na odgovoru, samo sto jos neznan jesan li uspila. ne kuzin se u ovo nista... uh

seadmartinovic
05.04.2008., 01:16
Zdravo vako imam jedan problem sa dekodiranje mobitel Nokia 6300 kako mogu ga dekodirati.Kad stavim karticu pise mi,UNESITE SIFRU ZA OGRANICENJE.kako mogu resiti ovo ako bi mogli pomognuti Hvala pozz.

p4nk32
05.04.2008., 11:29
sada vidim da je nokia 6233 bb5 da se nemoze dekodirati kodovima a malo prckam po netu i vidim da ima stranica koje ti daju kod ali moras platiti :confused: sta da radim jer neam bas viska love za dekodiranje a dao sam vec predujam za mobitel 200 kn:ne zna:
kada stavim svoju karticu kaze mi da unesem neki kod
pa sta da sad radim :(

Normala00
05.04.2008., 13:52
Dakle,imam mobitel Nokiu 2630. Mobitel je kupljen u TELE2 centru. Točnije, dobio sam ga produženjem pretplate. No, odlučio sam ga dekodirati. Tražio sam na netu način, ali ga nigdje nisam našao. Može li mi netko reći kako da ga dekodiram?

IMEI: 359559013935301
Sadašnja mreža: TELE 2.

HITNO!

intro
08.04.2008., 15:29
Kada bi svatko znao dekodirati,onda nebi bilo servisa,tako
i auto servisa,pekara ...odi na dva servisa i provjeriš cijenu
gdje je jeftiniji...napraviš.

my_name
03.05.2008., 16:35
Pozdrav svima!
Dali postoji mogucnost izmjene IMEI broja na ovom uredjaju? Hvala!

Kobbra
04.05.2008., 20:05
Pozdrav svima!

teoretski da, ako skidas flash chip, kalkuliras imei preko rpl-a itd...nevjerujem da bi netko to radio a drugo to je ilegalno

_MaZa_
13.05.2008., 11:54
Mislim kupit Nokiu 3110C u tele2 centru iako mi treba simpa, pa me zanima gdje ga mogu dekodirati (u Zagrebu) i koja bi cijena bila...?! :)

divicak
13.05.2008., 18:46
Hvala

kako mogu otkljućati nokiu 2630 kodirana je na t-mobile.Molim vas ako netko zna neka pomogne poštom šaljem male nagradice HVALA unaprijed:D:ne zna:

divicak
13.05.2008., 18:48
Pozdrav svima!

nikako ne postoji

divicak
13.05.2008., 18:58
molim vas pomoć! kad pokušavam dekodirat nokiu 5200 piše mi NE MOGU SKINUTI OGRANIČENJE!
ako mi netko može pomoć,zaključan je na vip, evo IMEI:356435011909312

HVALA!!

#pw+2210937977+1 to ti je kod za otključati nokiu

divicak
13.05.2008., 19:28
zakljucala mi se tipkovnica a zaboravio sam sigurnosni kod za otkljucavanje tipkovnice. neznam staa da napravim

onda probaj 0000

pediculis pubis
26.05.2008., 19:49
zasto nigdje nema za 6080

brmbrm
28.05.2008., 10:08
pliz help!
hitno treban dekodirat nokiu 3110 classic! sada sam na TELE pretplati!
IMEI: 355523011741818 :D

Oka164
13.06.2008., 14:40
Ljudi,kako da otljucam Nokiu 5310 (VIP NET)?

Vidio sam ovaj program..... http://www.peters1.dk/unlock/nokia/online.php?sprog=hr

...al tamo ne mogu otkljucati taj model Nokie (5310 Xpressmusic)
Htio bi staviti simpa mrezu.

Oka164
13.06.2008., 16:18
1. Na primjer.... Ja imam Nokiu 5310 XpressMusic (mreza mi je VIP,
ali zelim staviti SIMPA mrezu)...
dekodiram ga tako da maknem VIP mrezu...I onda ? Sto dalje?
Dali onda trebam staviti Simpa SIM Karticu u mobitel ili kako ?
Nisam nikad dekodirao mobitel,pa molim pomoc. :(

2. Pitanje.....
Dali gubim jamstvo ako radim ovu piz****ju ?:D

Kobbra
13.06.2008., 16:38
Ljudi,kako da otljucam Nokiu 5310 (VIP NET)?

Vidio sam ovaj program..... http://www.peters1.dk/unlock/nokia/online.php?sprog=hr

...al tamo ne mogu otkljucati taj model Nokie (5310 Xpressmusic)
Htio bi staviti simpa mrezu.

nemozes otkljucati taj telefon osim da stavis recimo universal sim u njega..
www.universal-sim.org

Oka164
13.06.2008., 16:44
nemozes otkljucati taj telefon osim da stavis recimo universal sim u njega..
www.universal-sim.org

Kako funkcionira taj Universal SIM ?

Samo da jos kazem..... zelim staviti SIMPA MREZU!!!

Kobbra
13.06.2008., 16:45
Kako funkcionira taj Universal SIM ?

Samo da jos kazem..... zelim staviti SIMPA MREZU!!!

sve ti pise na linku a za prodaju obrati mi se na pm ili icq, ili mail

Moby Master
15.06.2008., 11:28
Kao prvo jamstvo se gubi dekodiranjem,a karticu od T-mobile-a mozes stavit(jer sta si ga onda dekodirao??!!)

samii
15.06.2008., 17:21
nemože se dekodirati kodom,al imaju simlok kartice koje automaski otključavaju,nebitno koji je telefon i sa koje je mreže.

Moby
23.06.2008., 16:14
Ovdje je zabranjeno oglašavati da otključavate mobitele. Još jedan oglas gdje ne treba, uklanjam vas s foruma!

_Mystical_
23.06.2008., 18:16
zanima me samo kolko bi došlo otprilike dekodiranje nokie 5310i? netreba mi nitko reći koji servis niti ništa nego koliko to košta, tek toliko da dobijem uvid u cijenu!

u faking Vip-u košta 1300, a u t-mobileu 1700! pošto meni treba u tmobilu,onda mi se neisplati ako je dekodiranje 300+kuna!

Kobbra
23.06.2008., 21:35
dobro zašto je moj post obrisan? zanima me samo kolko bi došlo otprilike dekodiranje nokie 5310i? netreba mi nitko reći koji servis niti ništa nego koliko to košta, tek toliko da dobijem uvid u cijenu!

u faking Vip-u košta 1300, a u t-mobileu 1700! pošto meni treba u tmobilu,onda mi se neisplati ako je dekodiranje 300+kuna!

5310 nema rijesenja za sada za direkt unlock jedino preko universal ili turbo sim adaptera za karticu

_Mystical_
23.06.2008., 21:38
hvala ti na informaciji

Whitesnake
24.06.2008., 21:50
Pozdrav!
Može li mi netko pomoći kako da otključam Nokiu 2630, navodno ne može preko calculatora?!

AcEo
24.06.2008., 22:27
Jel moguće otključati N 6020:ne zna:
Koliko košta "legalno" otključavanje u servisu za taj tip moba:confused:

andro7392
27.06.2008., 17:56
gdje bih mogao u zagrebu dekodirati n95 i kolko se krece cijena otprilike?

slavica_05
03.07.2008., 18:49
pozdrav, imam jedno pitanje.
sljedila sam upute za otkodirat 6070 sa ove slovenske stranice i dobila kod koji pocinje sa #pw...
e sad kako da utipkam pw i + kad tamo prihvaca samo #,* i sve brojeve.
hvala

amcco
04.07.2008., 21:24
Cao raja zna li tko sigurnosni sigurosni kod za nokiu 2630 potreban mi je jer sam razdesio nesto na telefonu PS. Nije 12345,0000 :ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

slavica_05
04.07.2008., 21:40
ne mogu virovat da niko nece/ne zna odogovorit, a ko svi uspili svoje otkodirat :rolleyes:

yosemite
10.07.2008., 14:38
Vidim da se moj mob ne moze dekodirati kodom (6233), pa jel netko zna di ima servis u Osijeku koji se bavi tim stvarima?

minja
10.07.2008., 22:18
Jel u medjuvremenu postalo moguce dekodirati 6300? Imam Taj mobitel ali je vezan za O2 u velikoj britaniji

Kobbra
10.07.2008., 22:52
Jel u medjuvremenu postalo moguce dekodirati 6300? Imam Taj mobitel ali je vezan za O2 u velikoj britaniji

uvijek je i moglo i moze samo ne za djabe

dej75
22.07.2008., 10:10
ljudi,pa imate turbo sim kartice.oko 100 kn su.stavite je u telefon zajedno sa sim karticom koju zelite da koristite.i to je to.

Moby
25.07.2008., 21:44
ne mogu virovat da niko nece/ne zna odogovorit, a ko svi uspili svoje otkodirat :rolleyes:

Za "p" stisni triput tipku zvjezdica, za "w" četiri puta.

Mentor77
26.07.2008., 14:13
A jel ima sanse na ovaj nacin :

http://www.youtube.com/watch?v=pmAF9o-0s3k&feature=related

slavica_05
28.07.2008., 18:29
Za "p" stisni triput tipku zvjezdica, za "w" četiri puta.

hvala :)

caesar-caesar
08.08.2008., 19:41
pretpostavljam da je universal sim potreban i za nokia 5610 xpress jel?

garanciju gubim ako to napravim?:visi:

nanbudoka
10.08.2008., 12:06
evo mene ja sam nova...trebam pomoc....dekodirala sam mob i ovaj kaj mi ga je dekodiro je na godisnjem....sad kad stavim karticu me trazi kod ogranicenja jer ko zna kaj je to ja nemam pojma

Sith
10.08.2008., 14:06
ako te trazi kod ogranicenja onda nije otkljucan

nanbudoka
10.08.2008., 14:21
aha...i koji savjet imate da ja napravim da odem do njega kad se vrati s godisnjeg ili??

Sith
10.08.2008., 20:59
odi kod njega da popravi stvar, nema smisla da ides negdje drugdje i opet placas istu uslugu

nanbudoka
12.08.2008., 10:08
a ako on nebude mogo ga otkljucat ponovo...da odem pitat nekog drugog ili to znaci da se mob nemoze dekodirat...aaaa prvi put imam mob koji stvarno zelim i nemrem ga dekodirat...grrr

Cvrčak i Mrav
14.08.2008., 09:17
evo i mene, ne mogu otključati n95! probala preko onih pw+ gluposti ali ništa! i šta sad? u servisu (jedinom u gradu!!!) kažu da ne mogu otključati, nije moguće, blablablabla....... a meni je skupo uzgajati toliko brojeva, ja bih taj universal sim ili nešto takvog. mob je na t-mobile zaključan, ajde dobri ljudi ponude na pm ili hrpu dobrih ideja.....

matrix000
16.08.2008., 22:54
kako da otkljucam 6500 u kuci i ustedim 100kn cuo sam da moze uz pomoc imei/

Leona.
17.08.2008., 08:59
pomoć,mogu li sama dekodirati nokiu 7360,kodirana na tele2 mrežu ili moram nositi nekom serviseru.plizzz

Sith
17.08.2008., 12:31
kako da otkljucam 6500 u kuci i ustedim 100kn cuo sam da moze uz pomoc imei/

ne moze, i ne, neces ustediti 100kn jer je otkljucavanje tog telefona ipak malo skuplje

centar137
19.08.2008., 13:25
Jel moguce E51 otkodirat pomocu onih Ultra/Universal/Turbo/... SIM kartica?
Koliko bi kostalo otkljucavanje tog mobitela s t-mobilea?
Kakva je situacija s E61i i E70?

Skorpio
24.08.2008., 17:12
Bok ljudi!
Meni crko s/e od tele2 pa ubacim karticu u N6288 (098) kad ono telefon ograničen.Traži kod ograničenja.Usput živim na otoku (2h od kopna) pa bih bio zahvalan za kod , ako ga netko zna/ima.Pozdrav !

Sith
24.08.2008., 19:43
Bok ljudi!
Meni crko s/e od tele2 pa ubacim karticu u N6288 (098) kad ono telefon ograničen.Traži kod ograničenja.Usput živim na otoku (2h od kopna) pa bih bio zahvalan za kod , ako ga netko zna/ima.Pozdrav !

DANASNJI TELEFONI SE NE MOGU OTKLJUCATI PUTEM KODA

Skorpio
25.08.2008., 13:45
DANASNJI TELEFONI SE NE MOGU OTKLJUCATI PUTEM KODA

Fala na odgovoru.Bilo je kratko i jasno !:top:

PHOENIX
27.08.2008., 21:04
allo ekipa ima li di program za skinit trebao bih dekodirat sony ericsson

assassin
27.08.2008., 21:51
PHOENIX- tema se zove " Dekodiranje mobitela NOKIA "- nokia velikim slovima
Ne razumijem kako onda ovdje pitaš jel ima program za Sony Ericsson otključavanje.
Još da si i rekao koji mobitel imaš, koji cid...

PHOENIX
27.08.2008., 21:57
ok prijatelju a di cu naci to sta trazim???

assassin
28.08.2008., 08:45
Ovdje (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=181), logično- u top temi

hightech
30.08.2008., 13:31

Lijep pozdrav Zagurec

Budi ljubazan pa mi pošalji kraće upute za korištenje NEMESIS console i način aktivacije hr profila nakon flešanja, jer, ja sam unio podatke prema tvojim uputama i osim što sam uspio promjeniti ID code ništa drugo nisam uspio, čak niti famozni i TIM brand nisam uklonio.

moj e-mail je selversky@gmail.com

Lijep pozdrav

hrco888
31.08.2008., 00:29
jel ima kakvih novosti za 6300 ili barem nekih konkretnih cijena dekodiranja?

hrco888
01.09.2008., 14:53
evo saznao sam, 120 kn je dekodiranje za 6300

SamFisher3062
07.09.2008., 12:19
Pozdrav :) Imam jedno pitanje za vas.Kupio sam nokiu 6288 kod tele2 u kompletu za 995 kuna:) I sad me zanima kako da maknem sim restrikciju da mi mobitel radi na svim mrežama.Ovo je kako sam čuo bb5 generacija mobitela pa za nu ne valja code generator.Postoji li neki drugi način ?Ako postoji,vičite(ali da se ne plaća :D )
Unaprijed hvala! :)

ruky
08.09.2008., 14:12
de jel zna neko koji program, ja sam koristio jedan davno( potrebno je bilo utipkat IMEI telefona), al ne mogu ga se sjetit! unaprijed hvala :D

mrkwach
08.09.2008., 14:32
ovo funkcionira, barem meni je. isto prek imei.
uzivaj

http://www.unlockitfree.com/unlocknok4.php

assassin
08.09.2008., 14:34
Ovisi koji mobitel imaš.
Zašto si stavio temu u tržnicu?

ruky
08.09.2008., 17:36
a trebalo mi hitno a nije mi se dalo razmisljat di da stavim :D ako smeta nek moderator premjesti! @mrkwach fala puno, javim ti jesam li uspija :s

ruky
08.09.2008., 17:39
jbg. treba mi za nokiu 6120, a te nema u ponudi :rigo: jel ima ko jos sta za ponudit :D
unaprijed hvala :s

dudolina
09.09.2008., 19:01
Na ovoj stranici imaš i za tu Nokiu. :)
http://www.peters1.dk/unlock/nokia/online.php?sprog=hr

DJ X2
09.09.2008., 20:33
lool :rofl:...6120 classic je bb5 nokia i nema free unlocka

kreson
11.09.2008., 09:05
Pozdrav svima! Nokia 6650, od t-coma. Meni bi trebala radit na vipu ali nebi bilo dobro spušit garmina koji je instaliran. Neki servis? Može i ponude na PM!

C.C.C.P.agent001
21.09.2008., 17:49
pozdrav

jel može tko odkodirat 6300?

Mr.TamborineMan
23.09.2008., 22:02
jel zna netko kolika je cijena dekodiranja nokie 6234?

jer na oglasnicima se vrte različite cijene

Tihy_tur
28.09.2008., 22:23
Dali kod odabira mreze na web kalkulatoru odabiremo mrezu na koju je kodiran mob ili na koju bi zeljeli otkodirati..??

hvala!

assassin
29.09.2008., 06:53
Na koju je.

Tihy_tur
29.09.2008., 08:22
Dali se u meduvremenu pojavilo rjesenje osim servisa kako odkodirati mobitel Nokia N73??

Thanks

Tihy_tur
29.09.2008., 10:45
Dali se u meduvremenu pojavilo rjesenje osim servisa kako odkodirati mobitel Nokia N73??

Thanks

vhrkac
29.09.2008., 16:37
turbo sim-prodaje ti hrki ovdje na forumu za 100kunica,ili servis kao sto kazes,ali free nema nista

Tihy_tur
29.09.2008., 23:12
ok hvala! nasao sam nesto u Zg.u di covjek odkodirava za 80kn... :D

stankomaruna
08.10.2008., 09:18
za svaki Nokia mobitel
bez kabela
jednostavno i lako

http://rapidshare.com/files/150230460/Nokia_programi2008.rar

stankomaruna
08.10.2008., 09:19
http://rapidshare.com/files/150215797/N95_service_manual.rar

Kobbra
08.10.2008., 10:26
za svaki Nokia mobitel
bez kabela
jednostavno i lako

http://rapidshare.com/files/150230460/Nokia_programi2008.rar

hehe lumen do lumena :s

perokos
12.10.2008., 10:30
kako odkodirati nokiu 5610 di skinuti program i di je opisan postupak kako se to radi

M a R k O
12.10.2008., 15:18
kako odkodirati nokiu 5610 di skinuti program i di je opisan postupak kako se to radi

5610 je bb5 model i njega je nemoguće unlockat free metodom.
Možeš nabaviti Turbo sim koji uklanja zaštitu kada staviš Sim karticu i ne gubiš garanciju.

JoZoFX
14.10.2008., 16:54
Da li se moze dekodirati NOKIA 5310 Xpress Music? Ali sofwerskim putem?
Bez turbosim kartice?

Pozdrav

Captain James Cook
16.10.2008., 14:58
Da li se moze dekodirati NOKIA 5310 Xpress Music? Ali sofwerskim putem?
Bez turbosim kartice?

Pozdrav

meni treba isto. da li se moze dekodirati ovaj model?

Tihy_tur
17.10.2008., 08:44
moze, ali samo rijetki imaju software za otkodirat bb5 telefone!

Kobbra
17.10.2008., 10:28

hehe opet jedan biser :s

damir gsm-servis
17.10.2008., 10:59
hehe opet jedan biser :s

i da dodam samo na kolegu!!!!!
naravno da nema free riješenja:)

Captain James Cook
18.10.2008., 11:52

nisam prije pratio ove teme pa molim sto je to bb5 telefon? neka nova generacija?

bigmass
23.10.2008., 16:38
kod nas dekodiraju po 50 kn koji god mob trebas al hehe to sam tak kazem

VU-MARIO
25.10.2008., 21:15
dakle, navedena nokia je kodirana na t-mobile ali njemacki, i htio bi otkodirat da moze na sve mreze, pa vas molim, ako netko moze samo preko kodova pa da mu platim koliko treba, ili ako to moram bas nosit kod nekog, i treba mi hrvatski meni....

hvala!!

M a R k O
25.10.2008., 23:28
dakle, navedena nokia je kodirana na t-mobile ali njemacki, i htio bi otkodirat da moze na sve mreze, pa vas molim, ako netko moze samo preko kodova pa da mu platim koliko treba, ili ako to moram bas nosit kod nekog, i treba mi hrvatski meni....

hvala!!
Kodove zaboravi ,Dejan Kaljević ti može otključati 5000 ,ako ti se ide u Beograd.
Alternativa ti je kupnja universal sim-a koji radi emu unlock tako da izrežeš određeni dio sim kartice i staviš je u universal sim pa u sim utor u mobitelu.
Ova varijanta je jeftinija od unlock-a .

VU-MARIO
26.10.2008., 10:51
najbolje da nitko kod nas u zagrebu ne moze otkodirat....ima nekog sigurno... a kodovima sam svoju nokiu 6230 otkodirao i redila je savrseno 2 godine, bila je kodirana na austrijski a1...

M a R k O
26.10.2008., 11:01
najbolje da nitko kod nas u zagrebu ne moze otkodirat....ima nekog sigurno... a kodovima sam svoju nokiu 6230 otkodirao i redila je savrseno 2 godine, bila je kodirana na austrijski a1...

Misliš da zayebajem ?
Vidim da ne znaš što je to bb5 i cijenu unlock-a .
Prvi box za bb5 koštao je 5000 eura (ne blefiram) s 250 logova za unlock.
Cijene unlock-a za bb5 mobitele idu od 200 kuna pa dalje .
Ne postoji algoritam za izračunavanje unlock koda kako kod DCT 3 ili 2 .
Govorimo o bb5 modelima.
Tvoj 6230 je stari mobitel (DCT) može se otključati putem kodova jer je algoritam za dobivanje kodova odavno poznat.
Jedino nokia zna algoritam za bb5 unlock putem kodova.

tanya2108
31.10.2008., 11:29
potrebna mi je turbo sim kartica za nokiu 5610xm.moze na pm

M a R k O
31.10.2008., 12:26
potrebna mi je turbo sim kartica za nokiu 5610xm.moze na pm

http://www.simel.hr/section.asp?secID=60

babilon 13
04.11.2008., 19:26
kak da dekodiram nokiu 6500slide???

M a R k O
05.11.2008., 15:24

Moguć je TP unlock preko JAF bb5 box-a ili universal sim-a.

babilon 13
06.11.2008., 14:07

Hvala
A sad mi reci gdi da nabavim taj JAF bb5 box ili tko ga ima?

M a R k O
06.11.2008., 16:42
Hvala
A sad mi reci gdi da nabavim taj JAF bb5 box ili tko ga ima?

Nije box za svakoga ,njega posjeduju profi unlockeri .

summone
08.11.2008., 16:17

Nokia 6500s je dvoprocesorki aparat. Trenutno jedini naci za odkodirat taj aparat je preko kodova operatera.

brzi99
12.11.2008., 17:33
ajde ak mi može neko reć kak bi dekodiral svoju "friško" kupljenu 6233 bio bih zahvalan

M a R k O
12.11.2008., 18:07
ajde ak mi može neko reć kak bi dekodiral svoju "friško" kupljenu 6233 bio bih zahvalan

6233 = bb5 = box za unlock ili universal sim

Captain James Cook
13.11.2008., 07:01
6233 = bb5 = box za unlock ili universal sim

gdje se moze dekodirati nokia 5310 xpess u splitu???
da li se uopce moze dekodirati? hvala

brzi99
13.11.2008., 20:29
gdje se moze dekodirati nokia 5310 xpess u splitu???
da li se uopce moze dekodirati? hvala

da universal sim (da prima sve kartice jer sad samo prima T-mobile) probal sam i prek kalkulatora na netu da sam napisal imei(kod 15-znamenkasti) al niš:confused:

beryozinka
15.11.2008., 15:26
Dakle, čekajte malo, Nokiu 6120c je nemoguće otkodirati za manje od 300-400 kn???

brzi99
15.11.2008., 15:56
ajmeee pa kaj je tolko skupo za tu nokiu???
Pa za 700kn prek oglasa več dobim novu. . .

M a R k O
16.11.2008., 00:04
ajmeee pa kaj je tolko skupo za tu nokiu???
Pa za 700kn prek oglasa več dobim novu. . .

Pitaj Dejana Kaljijevića za unlock,ako želiš ići u Srbiju.:kava:

da universal sim (da prima sve kartice jer sad samo prima T-mobile) probal sam i prek kalkulatora na netu da sam napisal imei(kod 15-znamenkasti) al niš
ako si tražio unlock calc. za 5310 nećeš ga naći jer ne postoji bb5 calculator.

Drito Konj
20.11.2008., 23:44
dakle, unlock 6120 classic? tele2 je, ne znam dal je samo brandirana il ful lockana, al jebe me to malo :D anyone?

M a R k O
20.11.2008., 23:48
6120c = bb5 = universal sim ,nikakav free nalin ne postoji za ovaj model

Drito Konj
21.11.2008., 00:01
Ok, koje su solucije onda?

Kobbra
21.11.2008., 09:33
6120c = bb5 = universal sim ,nikakav free nalin ne postoji za ovaj model

netreba universal sim, ide direct unlock

Kobbra
21.11.2008., 09:34

6500 slide NEIDE na nikakav testpoint

Drito Konj
21.11.2008., 10:55
netreba universal sim, ide direct unlock

Ok, aj prevedi to na hrvatski molim te.

Kobbra
21.11.2008., 11:05
Ok, aj prevedi to na hrvatski molim te.

to znaci da ces morati otic u neki bolji servis i da ces morat platiti dekodiranje ako hoces imati taj aparat otkljucan

Drito Konj
21.11.2008., 16:22
Dobro je. Nije ni brandiran čak zapravo. :D Samo su znakić metnuli na tipku. Tražio sam prvo znakove brandiranja po telefonu, ništa. Onda sam metnuo tuđinsku karticu, ništa. I eto, ništa. :D

brzi99
22.11.2008., 12:18
Znači možda sam trebal pisat u forum pod dekodiranje mobitela a ne tu!
Al ak ko zna kolo je sigurno kupit UNIVERSAL SIM i izbišit rupu na kartici i mob je otključa-kako to da ni niko to predložil???
Dal to 100% funkcionira?
Hvala!
I još jednom se ispričavam!

assassin
22.11.2008., 18:25
Izbušiti rupu na kartici je bezopasno.
Naravno, ako ne bušiš na onom dijelu di je zlatni čip- ali to se podrazumijeva.
Ostali dio kartice možeš slobodno izrewzat i bacit- i raditi će.
Tko to nije predložio?
Na većini mobitela 100% funkcionira, a i možeš je prvo isprobati.

summone
30.11.2008., 10:33
evo popis vecine novih Nokia koji se mogu dekodirat

cijena 300-400
Deblokiranje NOKIA BB5 NEW

NOKIA
5320
5700
6110
6120c
6121c
6124c
6210
6220c
6290
6650
e51
e66
e71
n76
n78
n81
n81 8g
n79
n85
N82
N95 8gb
n96

100
Deblokiranje NOKIA BB5 old TP

NOKIA
3109c (RM-274)
3110c (RM-237)
3250 (RM-38)
3500c (RM-272)
3500cb (RM-273)
5200 (RM-174) - ATB, ATD
5200b (RM-181) - ATB, ATD   
5300 (RM-146) - ATB, ATD
5300b (RM-147) - ATB, ATD     
5500 (RM-86)
6085 (RM-198)
6086 (RM-198)
6086b (RM-260)
6125 (RM-178) - ATB, ATD
6126 (RM-126) 
6131 (RM-115)
6133 (RM-126)
6136 (RM-199)
6151 (RM-200)
6233 (RM-145) - SEC ETM, Spansion
6234 (RM-123) - SEC ETM, Spansion
6280 (RM-78) - SEC ETA, Spansion
6300 (RM-217) - ATB, ATD, Spansion
6300b (RM-222) - ATB, ATD, Spansion     
7370 (RM-70)
7373 (RM-209)
7390 (RM-140)
8600 (RM-164)
E50-1 (RM-170)
E50-2 (RM-171)
E50-3 (RM-172)
E60 (RM-49)
E61 (RM-89)
E61i (RM-227)
E62 (RM-88)
E65 (RM-208)
N71 (RM-67)
N73-1 (RM-133)
N73-5 (RM-132)
N75 (RM-128)
N77 (RM-194)
N80-1 (RM-92)
N80-3 (RM-91)
N91-1 (RM-43)
N91-8GB (RM-43)
N91-5 (RM-158)
N92 (RM-100)
N93 (RM-55)
N95-1 (RM-159)
N95-6 (RM-160)
N95 (RM-159)
N95 (RM-245)
N95 (RM-160)
5700 (RM-230)
5700 (RM-302)
6290 (RM-176)
N76 (RM-135)
N76 (RM-149)
E90 (RA-6)

Jaomenijoj
30.11.2008., 20:05
Je li netko od vas otkodirao Nokiu E66? Nije mi problem otići u servis. Samo me zanima je li E66 moguće otkodirat i koliko to košta? Planiram je sutra kupiti u T-mobilu gdje mi dođe 1 kunu uz produžetak pretplate, al mi treba za drugu mrežu. Puno hvala na vašim odgovorima, o tome ovisi idem li sutra produžit ugovor ili ne.:mig:

assassin
30.11.2008., 21:11
Nije da piše u postu iznad tvog....

Jaomenijoj
30.11.2008., 22:04
ne piše koliko košta i može li u bilo kojem servisu, htjela sam informaciju iz prve ruke

vhrkac
30.11.2008., 22:21
kupis universal sim ovdje u oglasima ti prodaje clan hrki ....time ne gubis garanciju a i jeftinije je nego otkljucavati.u slucaju da ti se mob pokvari imas garanciju,dekodiranjem mobitela gubis garanciju-to znas jelda?

summone
02.12.2008., 09:27
Je li netko od vas otkodirao Nokiu E66? Nije mi problem otići u servis. Samo me zanima je li E66 moguće otkodirat i koliko to košta? Planiram je sutra kupiti u T-mobilu gdje mi dođe 1 kunu uz produžetak pretplate, al mi treba za drugu mrežu. Puno hvala na vašim odgovorima, o tome ovisi idem li sutra produžit ugovor ili ne.:mig:

Nokia e66 350Kn dekodiranje po ure posla. Ne moze u bilo kojem servisu. Recite gdje ste pa cu Vam dati adresu ili telefon

DEVIL+
02.12.2008., 16:26
nasao sam mobitel nokiu 2760 na tele 2 mrezi izelim je napuniti ina ekranu mi ispise local mode jel netko zna u cemu je problem:)

summone
03.12.2008., 06:50
nasao sam mobitel nokiu 2760 na tele 2 mrezi izelim je napuniti ina ekranu mi ispise local mode jel netko zna u cemu je problem:)
Vrlo vjerovatno Vam je neispravan HW , provjerite oko konektora baterij dali je odpao koji dio i dali Vam je u kratkom spoju c2000 (nalazi se kod konektora baterije) ako je u kratkom spoju dovoljno ga je samo skinit

MAJIC
08.12.2008., 12:45
Imam nokiu 5310 express music i imam kod za dekodiranje.Međutim u kodu je potrebno upisat slova P i W sto se dobiva pretiskom tipke # i * a ja ta slova nikako nemogu dobit drzim ljestve i zvjezdicu par sekundi međutim nema svrhe..MOZE LI MI NETKO POMOC? :s:s:s:s

summone
09.12.2008., 09:57
Imam nokiu 5310 express music i imam kod za dekodiranje.Međutim u kodu je potrebno upisat slova P i W sto se dobiva pretiskom tipke # i * a ja ta slova nikako nemogu dobit drzim ljestve i zvjezdicu par sekundi međutim nema svrhe..MOZE LI MI NETKO POMOC? :s:s:s:s

p i w se dobije pritiskanjem tipke * kao da tipkate sms

peskafondo
10.12.2008., 14:07
Kako mogu dekodirat: Nokia 1680 classic

tomislav05
10.12.2008., 18:43
trebam pomoc da si otkodiram nokiu 6233 zakljucana na t-mobile ? Moze pomoc na mail- pletextommy@live.de

summone
11.12.2008., 11:00
trebam pomoc da si otkodiram nokiu 6233 zakljucana na t-mobile ? Moze pomoc na mail- pletextommy@live.de

Trebate je odnijeti u servis

summone
11.12.2008., 11:01
Kako mogu dekodirat: Nokia 1680 classic
dct4+ telefon jedino u servisu

gordini
14.12.2008., 14:31

mozes reci gdje se moze nabaviti unlock za nokiu 5310xpress?

zeleno-sunce
14.12.2008., 16:57
Molim pomoć! Imam nok. 6280 i kad pogledam stanje memorije piše mi da imam još slobodno 785 KB a pobrisal sam sve, BAŠ SVE! A trebal bi imati 6 MB!

Bio sam u mobisu i oni hoće da im ostavim mobo i da preglet košta 120kn. Mislim, kupil sam novu (org.) bateriju kod njih (350kn) sad da dam još 120 pa ko zna kolko za popravak i kad to zbrojite mogu kupiti novi isti takav!:lol:

Pitanje je: -da li to mogu riještit nekako preko PC-a i kako??:confused:

Već sam probal i one #pw123456..+7 (ili 1) #, i druge kodove, i na Nokia stranici ima update softwer za sve modele samo za 6280 nema!:ne zna::s

summone
15.12.2008., 15:14
Molim pomoć! Imam nok. 6280 i kad pogledam stanje memorije piše mi da imam još slobodno 785 KB a pobrisal sam sve, BAŠ SVE! A trebal bi imati 6 MB!

Bio sam u mobisu i oni hoće da im ostavim mobo i da preglet košta 120kn. Mislim, kupil sam novu (org.) bateriju kod njih (350kn) sad da dam još 120 pa ko zna kolko za popravak i kad to zbrojite mogu kupiti novi isti takav!:lol:

Pitanje je: -da li to mogu riještit nekako preko PC-a i kako??:confused:

Već sam probal i one #pw123456..+7 (ili 1) #, i druge kodove, i na Nokia stranici ima update softwer za sve modele samo za 6280 nema!:ne zna::s
Memorija telefona se koristi i za SMS-ove MMS-ove, internet i telefonski imenik.
Dali ste i to izbrisali, ako jeste probajte factory defaults, ako niste otidite u bilo koji servis da vam programiraju telefon. To kosta cca 100Kn, ako ste u Zg mozete u Simel-a, Splitu u Apricum-a....

zeleno-sunce
15.12.2008., 15:22
To je vračanje tvorničkih postavki? i to sam napravil!

zeleno-sunce
15.12.2008., 15:26
Sve sve sve sam pobrisal, i Sms i MMS i sve slike i igre i teme i muziku,.... KUŽITE SVE a opet mi piše da imam još samo 340 KB slobodno!
Kaj da napravim a da nemoram nikom niš platiti???

summone
15.12.2008., 18:38
Sve sve sve sam pobrisal, i Sms i MMS i sve slike i igre i teme i muziku,.... KUŽITE SVE a opet mi piše da imam još samo 340 KB slobodno!
Kaj da napravim a da nemoram nikom niš platiti???

Phoenix Nokia sw +crk + naci flash na netu i flesat telefon cca dva tri dana posla. :amen:

zeleno-sunce
15.12.2008., 19:58
Hvala svima, riješio sam problem s programčićem MobiMB Mobile Media Browser V3.5!
Posla za 30 min sa traženjem download-a i ostalo! HVALA "ICO" S CAFE FORUMA!

peskafondo
17.12.2008., 14:33
kako dekodirat NOKIA 3110 Classic? bez da je nosin nekome i platin dekodiranje? aj pomozite dobri ljudi :-)

zeleno-sunce
17.12.2008., 14:48
kako dekodirat NOKIA 3110 Classic? bez da je nosin nekome i platin dekodiranje? aj pomozite dobri ljudi :-)

Malo prođi odpočetka ove teme naći ćeš tu sigurno!
:top:Kad sam ja našel onda ćeš i ti, vjeruj mi!:bonk:

Probaj tu:
http://www.unlockitfree.com/unlocknok4.php
http://www.odkleni.si/ :top::top:

M a R k O
17.12.2008., 16:03

http://forum.hr/showpost.php?p=17336560&postcount=202
BB5 ne može se unlock-ati free putem.

summone
18.12.2008., 06:55
Nokie koje se do sada nisu mogle dekodirat npr 5310, 6500s i 6500c .... bi se sada trebale moci u malo boljim servisima po cijeni od cca 400 Kn

posavec123
19.12.2008., 14:45
Lijepo molim:dali netko zna zasto nemogu kod slanja poruke kad stavim slovo s dobiti imena sa pocetnim s dok ne stavim sa da bi dobio sanja.Stara nokia 6280 sa slovom s odmah otvori sve sto je pocelo sa s. Unaprijed hvala

Pajo85
20.12.2008., 11:37
Nokie koje se do sada nisu mogle dekodirat npr 5310, 6500s i 6500c .... bi se sada trebale moci u malo boljim servisima po cijeni od cca 400 Kn
Ili kupiš universal sim (http://www.cesarica.net/index.php?topic=3060.0) i prođeš za samo 130kn

summone
20.12.2008., 12:56
Ili kupiš universal sim (http://www.cesarica.net/index.php?topic=3060.0) i prođeš za samo 130kn

Pricam o odkodiranju a ne o zaobilazenju zastite.
S Uni simom:
Svaka kartica koja se stavlja u uredaj se mora izbusit (ostetit)
Posto kartica bude deblja za dodatak, postoje mog ostecenja citaca
Na novijim verzijama sw uni sim ne radi,

Odkodiranje:
Uredaj slobodan za sve kartice
Moguc update sw-a.... :kava:

Pajo85
20.12.2008., 15:32
Svaka kartica koja se stavlja u uredaj se mora izbusit (ostetit)
Posto kartica bude deblja za dodatak, postoje mog ostecenja citaca

Nije istina. Sa ovim uni sim karticama nije potrebno rezati SIM karticu. A priča mogućnosti oštećenja ne stoji jer se to jednom montira i tako stoji. Da ju 1000 puta izvadiš i staviš natrag ne bi se oštetio čitač.

assassin
20.12.2008., 16:03
Sad se malo reklamiraš, ali dobro ;D
Uglavnom, kako se onda stave- meni ne stane više ništa kad umetnem karticu.

dzevat.a
20.12.2008., 20:06
zdravo imam nokia 6280 kako mogu da otklucim memorisku karticu posto zaboravijo sam posword neka mi neko pomogne hvala unapred cao

Joint
20.12.2008., 20:27
jel se može otkodirati n85...mislim kupiti pa pitam...

summone
21.12.2008., 09:34
jel se može otkodirati n85...mislim kupiti pa pitam...

Moze cca 300kn

http://forum.hr/showpost.php?p=17336560&postcount=202

banderas
23.12.2008., 20:14
Stari model 6610i koji je kodiran na TMobile treba dekodirat da se može koristit na VIPu. Znam da je moguće dekodiranje jednostavnim unosom znakova. Zna li netko konkretno kako za ovaj model?

EDIT: Sredio sam. Ajd neka korist i od Slovenaca :rofl:

ica22-sb
25.12.2008., 20:00
Sretan Božić svima!
A sad me zanima kako odkodirat nokiu 2610, sad je na simpi a treba mi na tele2.

dzevat.a
27.12.2008., 15:25
zdravo jel moze neko da pomogne memoriska karta mise zaklucala jeli ima neki kod da se otkluca za nokia 6280 hitno hvala

Zajebant
29.12.2008., 11:53
Ispricavam se zbog sad ovog posta ali kako dekodirati nokiu 2630 za vip sad sam trenutno t-mobile. unaprijed zahvaljujem:)

broxi
29.12.2008., 12:51
Imam par pitanja o tom uni simu pošto trebam odkodirat E51 a puno mi dat 300 kuna...

- tko ovdje na forumu prodaje taj universal sim? točan nick molim ili broj moba
- jel tu ima kakvih nuspojava? gubitak signala, resetiranje mobitela ili slično, neki kodovi za otključavanje se spominju?? je ima ko da mi iz prve ruke kaže...
- da li se reže SIM il se samo naljepi?
- jel moguće vadenje i ponovo stavljanje iz nekog razloga? hvala

M a R k O
30.12.2008., 02:21
universal sim imaš kupiti u simela (simel.hr),na kartici moraš probiti jedan krug kako bi universal sim chip mogao stati.

pitosporum
30.12.2008., 12:12
pozdrav svima,

lutajući po forumu naletim na link za dekodiranje nokie putem koda, uredno napravim sve kako treba i iz prve mobitel otključam, sav sretan stavljam novi sim i sve radi, ali nakon cca 12 sati počinju anomalije:mad:,
mobitel sam od sebe zacrni ekran pa ga vrati nakon nekog vremena i tako par puta dok sve ne zablokira, na ekranu gdje piše mreža u isto vrijeme stoji t-mobile HR i TELE2, pa samo jedno od navedenog, pa niti jedno,
pa se nakon nekog vremena sve izgubi ( trenutak kada zablokira ), pa ga moram ugasiti pa upaliti pa se ekran zacrni i prije nego očita ikakav signal, da bi se nakon nekog vremena upalio i tako u nedogled:ne zna:

mob bio kodiran na vip, sada u njemu kartica tele2

tko zna nek pomaga

broxi
30.12.2008., 14:12
universal sim imaš kupiti u simela (simel.hr),na kartici moraš probiti jedan krug kako bi universal sim chip mogao stati.

taman posla... traže 250 kuna za uni sim :eek::eek: :flop:

vhrkac
30.12.2008., 15:56
pajo 85 ti prodaje...procitaj u ovoj temi samo par odgovora iznad.....(130kn)
hrki isto prodaje(100kn)

broxi
31.12.2008., 17:25
Pričo sam sa hrkiem i kaže da neće radit na E51 njegov uni sim.

Pajo, mislim da je to lik kojeg sam zvao prije par dana al je na godišnjem do 7.1.2009. On kaže da može na E51! Ko je tu lud sad?

vhrkac
31.12.2008., 17:45
pa ne prodaju oni isti uni sim...nemora znaciti da moraju raditi na svim modelima.....pa pricekaj do 7.1....bolje i to nego dati 300kn za dekodiranje.....

M a R k O
31.12.2008., 19:09
Pričo sam sa hrkiem i kaže da neće radit na E51 njegov uni sim.

Pajo, mislim da je to lik kojeg sam zvao prije par dana al je na godišnjem do 7.1.2009. On kaže da može na E51! Ko je tu lud sad?

Ako E51 ima najnoviji fw u sebi moguće je da universal kartica neće raditi.

Pajo85
05.01.2009., 15:11
pajo 85 ti prodaje...procitaj u ovoj temi samo par odgovora iznad.....(130kn)
hrki isto prodaje(100kn)
Vjerujem da se na njegovim karticama mora rezati mjesto za čip. Ove koje ja prodajem su skuplje 30kn baš zato što se kartica ne mora rezat nego je čip dovoljno tanak da stanu i SIM i univerzal sim zajedno.

Vidim da se poslije raspravljalo o E51. Baš kao što je rekao velidar-hrkac, ne prodajemo isti universal sim i ovaj moj model može odkodirat E51
Evo godišnji je prošao pa mi se možeš javit.

sketzs
07.01.2009., 09:21
pozdrav,
tražim tražim al nikako nać

zna li netko možda gdje se u Rijeci može otkodirati E51 ?

hvala :)

M a R k O
08.01.2009., 08:10
http://www.google.hr/search?hl=hr&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=DDq&q=dekodiranje-mobitela.com&btnG=Tra%C5%BEi&meta=
Prvi link,taj gsm servis nalazi se u Rijeci.

sketzs
08.01.2009., 19:29
http://www.google.hr/search?hl=hr&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=DDq&q=dekodiranje-mobitela.com&btnG=Tra%C5%BEi&meta=
Prvi link,taj gsm servis nalazi se u Rijeci.

nada je trajala kratko, ne dekodiraju E51... hvala svejedno na odgovoru..