PDA

View Full Version : Moje dijete pleše

Tija
05.11.2003., 19:21
Promatram je već neko vrijeme...
Sad joj je 11 mjeseci i neš sitno dana. Muziku pićimo glasno otkad se rodila i nikad nismo primjetili da joj smeta, dapače.
Ovako ide situacija: ako sjedi na podu, sjedi na način da raširi noge i rukama se podboči između njih. Stavim li laganu muziku, počne se njihati lijevo-desno. I to u ritmu. Ako je muzika malo brža, maše glavom gore-dolje, ko metalci. :lol:
I uvijek sam mislila da je to slučajno, ma kakvo plesanje, šta dijete zna šta je ples:D
I maloprije ja nju testiram....ona leži na podu i gmiže amo tamo, na teveu je bila neka pjesma, mislim Giuliano, lagana uglavnom. Ona se digne na rukice i lijevo desno, lijevo desno, cijelu pjesmu majketi.:eek:
Onda je bila Colonia, C'est la vie, ja ju pojačam poprilično a ona glavom gore-dolje, gore-dolje, onda malo stane, pa lijevo-desno, lijevo-desno.:eek:

Jel ona stvarno pleše? Ili ja umišljam? :(

Minam
05.11.2003., 19:23
Dete ti definitivno voli muziku..samo ti to posmatraj i dalje..igraj se sa njom kao da plesete..volece to sigurno.:) A cini se da je i muzikalna.;)

Blaise
05.11.2003., 19:27
Tija kaže:

Ne umisljas. :eek:

Klinka čaga. :top:

ahava
05.11.2003., 20:28
jasta radi...
Nemas ti pojma koliko oni znaju ...samo nas foliraju.
I moj mali trese glavicom naprijed nazad uz muziku cim cuje...
Bravo...
kiss za Korinu i bracu:kiss:

croft
05.11.2003., 20:30
Ma zasto bi umisljala?Moja mala rodica bi stalno plesala,úmori se,legne i zaspe na kraju a muzika raspaljena.:lol:

Tija
05.11.2003., 20:34
Štajaznam, nemam iskustva. Malac nije plesao tako mali, on je počeo sa godinu i pol otprilike ali ne uvijek. Ona počne čim čuje muziku.:D
Negdje sam pročitala da daunići jako vole muziku, jako vole plesati i jako vole pjevati ali da malo koji zaista ima i sluha :lol:

A malac lijepo pjeva.:)

LaPerla
05.11.2003., 20:38
Neka pleshe samo i ovaj moj maleni pleshe ali u stomaku jos
:D
Mali necak je poceo plesati kad je imao tako nekako oko 9 mjeseci da ga sada vidish ima hgodinu i pol i pleshe i pjeva ne mozes od njegovog piskutavog glasa da na miru kavu popijes.

penelop@
05.11.2003., 20:44
Jos malo pa cete vas dvi skupa u briju;) :)

FFE
05.11.2003., 20:46
hahaha, super je mala. ocito ima talenta.:top:

lucija
05.11.2003., 22:21
Moji majčinski instinkti su vrstan sustav nadzora: gdjegod jesam prvo registriraju svu djecu u radijusu tri kilometra. Pa sam na kojekakvim feštama vidjela jako malu djecu (godinu dana ili manje) kako se njišu, gibaju, trepere, mašu i u tome uživaju ko prasad. Plešu, plešu :cerek: Ples je prirodna stvar, šteta što mi svi skupa ne plešemo više i to svaki dan.

Tija evo jedan veliki :kiss: za tebe i malecku i još nešto :cheer:

Lilly
05.11.2003., 23:31
Pa, naravno da plese! :)

Uzivaj! :)

Kikica
05.11.2003., 23:59
naravno da pleše :)
a tek moj Kikenzi, omiljena mu je ona The magic Key od nekih Cool T feat. Ice T... A tak kad čuje Beyonce :rolleyes:
uglavnom, ovisnik je o MTV- u, čim čuje dobar ritam otpuže pred tv i počne čagati. Mamino zlato... :cool:

Daphne
06.11.2003., 00:32
Zar nisu slatki kad pocnu plesati?
Nemam svoju djecu ali strasno puno vremena provodim sa necakom i necakinjom. On je obozavao da plese. Voli i ona ali nije nista u usporedbi sa velikim bratom.
Sjecam se njega kad je bio jedno godinu dana star. Secem s njim gradom, ljeto, svi sjede po terasama kafica, muzika dreci, on me drzi za ruku, istrgne se odjednom, uhvati se za neki stup i pocne da plese ko veliki pred svim onim ljudima sta su sjedili na terasi.
Ljudi su se valjali od smijeha, ja pokusavam da ga otrgnem ali ne... dere se i trese dupetom. I jos se drzi za stup, ma nema sanse da ga otrgnes. I nista, morali cekati da pjesma zavrsi...

bigblue2010
06.11.2003., 02:56
Moja cim cuje muziku skace na noge, drzi se za nesto (jer jos ne moze sama stajati) i pocupkuje u ritmu i trese guzom. A i bez muzike, ako ju pitas: Kako ti pleses? :D :D

Laganice ju ne zanimaju.

Rita
06.11.2003., 04:20
Sretna je to beba Tija,:kiss:

el Torro
06.11.2003., 05:48
Ništa čudno. Moja mala ima 3 mjeseca a pleše kao velika. Tango, sentiš ... tata mora voditi ... i nositi, ali eto ...

:) ;)

Tija
06.11.2003., 06:20
el Torro kaže:
Tango, sentiš ... tata mora voditi ... i nositi, ali eto ...

:) ;)

Ovo smo i mi radili. :) U ruke i pleši! Preslatko.

Ali ova moja je mrtva ozbiljna kad pleše, zabulji se u tv, ful ozbiljna faca, i lijevo-desno, gore-dolje. Ona još ne stoji, tek je počela sjediti i jednom se desilo da se ljuljajući lijevo desno, strovalila na pod :lol: Ko cukar je. :)

Rajna
06.11.2003., 07:33
:)
Pa Tijo, dijete je shvatilo da se treba polako spremati za rodjendansku festu. Sjeca se ona dobro da si joj "zaprijetila" ogromnom festom. :)

BTW, ova moja od 21 mjesec isto plese odavno, ali je sad razvila jednu malo sasavu naviku da ako je pjesma malo brza (recimo, starija pusti na CD onu neku pjesmu o vlaku i kestenima od Ivane Brkic), vrti se u krug dok ne padne od zamantalosti. :confused:

Koliko god mi govorili "ne, ne", ona se i dalje vrti u krug dok ne padne. E svasta.

kemik
06.11.2003., 07:49
Moj je mali susjed obozavao muziku, i ja sam ga naucila da nas dvoje plesemo (jasno vam je kako je to islo). Toliko srece i zadovoljstva na djecjem licu nisam nikad vidjela kao dok sam ga ja nosala okolo i plesala u ritmu. Danas ima 7 godina (plesanje u mojim rukama je lagano otpalo) i ponekad me pita: Kemik, kad ces me uciti plesati?

lela77
06.11.2003., 08:06
Ma samo nek plese, slatkica mala :cheer:

delija
06.11.2003., 09:38
Vidim da niko od vas nije dosao na ideju da se "reinkarnacija memorije" ipak ostvaruje.

Upravo zato; mnoga djeca vec od rodjenja pokazuju neke sklonosti koje su im, kao memorije iz proslog (ili proslih) zivota, ostale kao "duboki spoznajni otisci" - koji se pokazuju po rodjenju - kao: JA SE TOGA SJECAM!.
I najveca greska mnogih roditelja je (u nekim drugim slucajevima - kao na primjer kad kazu da im je andjeo rekao ovo ili ono) da sprijecavaju (cak i lijecnickim intervencijama) ono sto su oni (jer su i njihovi roditelji tako djelovali) pokazivali po svom rodjenju.

Ja sam na primjer jos u vremenu kad sam puzao - hvatao olovku i nesto, kao pisao ili crtao.

Kasnije se je (vec u 4-toj godini) pokazalo da imam talenata za slikarstvo (sto se u mojoj "materijalnoj svijesti" i danas izrazava) - a od prije 20-tak godina je doslo do izrazaja - da dugogodisnja (podsvjesna) zelja da pisem NIJE SPOZNAJA IZ OVOG ZIVOTA - jer NIKO nije mogao da djeluje na moju "materijalnu svijest" da pisem upravo onako; kako ja pisem.

Uostalom, to mozete vidjeti i na websajtu www.e-c-n.com

Napomena: ovo nije moja promocija websajta vec mi je jedina zelja da shvatite da ce ljudi MORATI - uz 5 osnovnih osjetila - dodati i 6-to ("duhovno osjetilo").

Tijaaa
06.11.2003., 14:45
To je meni tako slatko :)

Mi smo nasu malu zvali da je "prceguz":D zbog pelena bi joj guza bila prcasta a kad bi plesala jos je izbaci i udriiiiiii :)

Tija
06.11.2003., 21:39
Rajna kaže:
Pa Tijo, dijete je shvatilo da se treba polako spremati za rodjendansku festu. Sjeca se ona dobro da si joj "zaprijetila" ogromnom festom. :)

:top: Oš' doći?;)

Rajna
07.11.2003., 07:32
Da znas da bih rado, a i povela bih ovu mladju, nek je vece drustvo! :)

Samo da nije tako daleko :(.

Ali cemo zato ovdje pojesti svi po kolac, isplesati se i misliti na Kori uz najljepse zelje. :) :tulum: :cheer:

magic
07.11.2003., 07:38
Doci cu ja kao predstavnik forumasha ;) :D

Nije ni meni bash blizu, al doplivat cu nekako :)

Ja cu plesati s korininim tatom :B:E

Tija
07.11.2003., 07:53
Tebe ionak očekujem, već si na spisku.:)

Za tatu se dogovorimo:D

Vera Pavladoljska
07.11.2003., 08:09
Gušt te čitat.

Nikada mi tako jednostavna rečenica "Moje dijete pleše" - nije tako toplo,dobro,drago i vrhunski zazvučala.

Prava literatura za moje uši
;)

Ona tijelom iskazuje što misli,osjeća,što ju diže,što joj je gušt.

Ona živiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!

Živjele vi meni sto godina

Tija
07.11.2003., 08:13
Zato što je tako lako voljeti ju.:) Samo to traži. Ma ni za jesti nikad nije zaplakala, ali ako prođem pored nje a ne pogledam ju, plače.:)

I ja tebe volim nat.:)

Vera Pavladoljska
07.11.2003., 08:16
Tija kaže:
Zato što je tako lako voljeti ju.:) Samo to traži. Ma ni za jesti nikad nije zaplakala, ali ako prođem pored nje a ne pogledam ju, plače.:)

To je to, kužim ja Korinu ;)

raznježila si me tuko jedna:)

pusichetine vam dvije saljem

sunshine
07.11.2003., 10:06
Tija kaže:

I ja tebe volim nat.:)
i mene si sada raznjezila
evo suze mi cure

Tijic, Kori je sretna sto te ima za majku :kiss:

Lisa
07.11.2003., 19:26
:kiss: tebi i princezi :)

maristella69
10.11.2003., 08:52
:) :) :)
Nek' joj nikad ne siđe osmjeh s 'ličeka'!!!

ljutika
10.11.2003., 10:53
Ajde, nek vam je čiuaua.:)

Moraš joj obuć onu malu haljinicu, da se vidi pelena, pa neka vrcka guzom. (Joj što bih je voljela jednu malu curicu!!!):cerek:

placebo
10.11.2003., 11:00
Tija kaže:

Negdje sam pročitala da daunići jako vole muziku, jako vole plesati i jako vole pjevati ali da malo koji zaista ima i sluha :lol:

ima nas takvih i malo više :D

a jel piše da su neki od njih i strašno sretni jer ih dopadnu takve mame? :) :kiss:

Tija
10.11.2003., 12:00
Joooj hvala :cerek:

Da ste je bar mogli vidit maloprije:D
Bile smo na kavi....lijep je dan, sunce prži i sjednemo na terasu kafića, ona meni u krilu ali ne sjedi nego stoji u krilu, muzika krene a ona glavom gori-doli, gori-doli :lol: Ove cure što su bile sa mnom su odvalile :D

magic
10.11.2003., 12:17
Chim i rukom pochne mahat, vodi ju odmah na techno - party :D

Tija
10.11.2003., 12:33
Maše ona rukom i viče ta-ta umjesto pa-pa :D
Ali nikad ne maše kad treba:D
Joj što se volin falit:D :)

T@nja
18.03.2004., 13:57
Dizem topic samo da se pohvalim da sam imala zadovoljstvo upoznati (i drzati u krilu:cerek: ) Tijinu malu princezu.

Korina je pravi mali bonboncek:kiss: i moze biti presretna sto ima Tiju za mamu!

Pusa objema!

:love:

Tija
18.03.2004., 15:16
:kiss: :kiss: :grli: :grli:

iggix
18.03.2004., 15:30
Tija kaže:

O, i te KAKO oni znaju imati sluha...

Trebash vidjeti kako pjeva decko koji je proshle godine pobijedio na njihovoj Eurosong. :)

Tija
18.03.2004., 16:21
I moja će imat sluha:D
Baš ima lijepi mili glasić i za sada pjeva samo daaaaa aaaa daaaaa:D. Neka, i to je početak:)

Tija kaže:

Joj što se volin falit:D :)

Khm:D

Nerea
18.03.2004., 18:47
Tija kaže:
Promatram je već neko vrijeme...
Sad joj je 11 mjeseci i neš sitno dana. Muziku pićimo glasno otkad se rodila i nikad nismo primjetili da joj smeta, dapače.
Ovako ide situacija: ako sjedi na podu, sjedi na način da raširi noge i rukama se podboči između njih. Stavim li laganu muziku, počne se njihati lijevo-desno. I to u ritmu. Ako je muzika malo brža, maše glavom gore-dolje, ko metalci. :lol:
I uvijek sam mislila da je to slučajno, ma kakvo plesanje, šta dijete zna šta je ples:D
I maloprije ja nju testiram....ona leži na podu i gmiže amo tamo, na teveu je bila neka pjesma, mislim Giuliano, lagana uglavnom. Ona se digne na rukice i lijevo desno, lijevo desno, cijelu pjesmu majketi.:eek:
Onda je bila Colonia, C'est la vie, ja ju pojačam poprilično a ona glavom gore-dolje, gore-dolje, onda malo stane, pa lijevo-desno, lijevo-desno.:eek:

hgahahaa......15 dana nakon sto je stabilno sjeo...Frani je poceo i plesati..isto sam tako mislila ko shta on zna shto je ples medjutim..svaka glazba a on opacupa....mislim da je imao oko .....6ipo...
shou program..kidali smo se od smija ...

Nerea
18.03.2004., 18:50
ocesh da se ja malo hvalim...evo moj frani i ja sjedimo u sobi koja je inache i njegova igracha i moja radna itd itd....i fino je svu robu hmmm da ..cistu robu razbacao po podu i sad se valja u njoj....slatko zar ne???....osim ako ne morash sad sve to kupit i neshto ponovo prat..:)

mimi2003
18.03.2004., 21:51
Moja pleše da se sva kolica tresu:D :D