PDA

View Full Version : Laserski tretmani lica

stranice : 1 [2] 3

emma1984
31.05.2009., 19:00
a evo i kako se radi frakcijskim laserom

http://www.youtube.com/watch?v=b8FyIYe0TmA

lillithu
01.06.2009., 07:43
eto ja sam otkazla laser...ili bar odgodila...poclea sam piti kontacepcijske pilule i jednostavno se skoro sve povuklo...oziljci cu bili stari oko 1 mj dana...sad vishe slice na ogrebotine male ...u cetvrtak cu pocet s kemisjkim pilinzima kod dermatologice...pa ako do jeseni necu bit zadovoljna idem na fraxel... al eto sve u svemu puno bolje ;) sretno svima

--Phoenix--
01.06.2009., 07:47
Jeste se pitali sta je ono zeleno sto se stavlja na lice? E to je u biti pola tretmana. I u pet puta kao sto je covjek rekao mogu se imati lijepi rezultati.

emma1984
01.06.2009., 12:42
evo da javim šta je meni Zambelli rekao

pošto ja još uvijek imam akne i budu crvene tj upaljene predložio mi je da prvo pdl-om riješimo to crvenilo i upaljena mjesta (150 eura) a izgledat ću par dana nakon tretmana kao "indijanac" :) i neću smjet na sunce sljedeća tri tjedna i cijelo ljeto mazat se visokim faktorom ali ipak ću ić na more
a onda počinjem terapiju ROEACCUTANE tabletama koje "dovode u red" lojne žljezde i idu na recept preko socijalnog pa je besplatno :D i ta terapija traje 5 mjeseci pa onda opet na pregled
http://www.tegobe.com/vademecumi/roche/roaccutane.htm#Mjere%20opreza
i treće je da šest mjeseci nakon završetka terapije tabletama mogu ako budem htjela ić na Fraxel 1500 (500 eura) i mogu očekivat najviše 50% poboljšanja što se ožiljaka tiče (tako da imam godinu dana vremena da skupim lovu) :D :D

rekao mi je još da da su mi odmah propisali te tablete danas možda ne bi ni imala te ožiljke! (naravno to se ne može sa sigurnošću znat kao ni da će mi ove tablete sto posto riješit problem)

patientia
01.06.2009., 12:49
Dosta ljudi prica grozote o Roaccutaneu i ja sam se bojala za frenda dok ga je uzimao (ipak se namjerno i ciljano predoziras A vitaminom), ali on je samo imao povisene trigliceride i usne su mu bile jako suhe, inace ih je dobro podnosio i lice mu se lijepo ocistilo (nazalost, jos ima oziljke).

--Phoenix--
02.06.2009., 13:21
Roakutan se koristi vise od 30 godina i dobro su poznati sideefekti. Ako se odlucis za to , trebati ces raditi nalaze jetre itd,i trebala bi biti pod lijecnickim nadzorom tijekom tretmana, Tebi kao zeni ce se pripisati i kontracepcija jer ide zajedno. Jasno,nakon svih tih stvari sto je Zambelli predlozio,rezultat bi trebao biti ok. Jedino se ne slazem da sada radi sa PDL-om. Definitivno nije vrijeme.

miaxxxxx
07.06.2009., 16:26
Ćao
Ja sam bila 2 puta i trebam ići treći sljedeći tjedan. Prvi pregled baš kako je Lillithu rekla. Naime, ja sam na prvom pregledu bila prošle godine u ovo doba te izašla od tamo totalno razočarana i baš kao da imam groblje na licu. Samo da spomenem neke od riječi :'..nemojte očekivati veliku razliku, vaše lice nikad neće biti 'dobro'...'--UŽAS!!!! ( ni osmjeh, ni dobar dan, ni uvod ni završetak,samo nemojte previše očekivati, 5 tretmana. €2500. doviđenja)
I naravno da se više nisam vratila ( godinu dana :-))..
1 tretman dođe €500, treba 3-5 tretmana min., 1 svaki mjesec, oporavak oko tjedan dana,lagana otečenost, crvenilo i ljuštenje, ne baš pretjerano direktno izlaganje suncu, +50 faktor na licu mjesec i pol nakon zadnjeg tretmana.
Rezultati ( meni) nisu baš neki, kao možda se vidi malo poboljšanje (nekih dana), ali to su zaista samo nijanse, za €1000 i 2 mjeseca. Čini se jako dobro nekoliko dana poslje tretmana, a onda skužiš da je to samo otečenost.. :-(
(Isto tako nakon prvog tretmana sam dobila grozne akne kojima je trebalo oko mjesec dana da prođu, ne i nakon drugog).
I da, kažu da se pravi rezultati vide 6 do 9 mjeseci kasnije.
Sretno :-) x

shaky
08.06.2009., 15:43
pročitala sam da postoji i tretman za ožiljke frakcijskim laserom, koji se razlikuje od onih ablativnim laserom po tome što je vrlo brz oporavak, i lice nije toliko crveno nakon tretmana. može li mi tko reći da li toga ima kod nas, gdje, i koliko košta? i da li zaista djeluje kako je navedeno

pinkday
21.06.2009., 08:45
jel neko bio na tretmanu podočnjaka sa co2, mene to jako interesira, kakvi su rezultati
jučer je čak bio prilog u explozivu o tome ali nisam previše saznala iz njega

--Phoenix--
21.06.2009., 14:50
jel neko bio na tretmanu podočnjaka sa co2, mene to jako interesira, kakvi su rezultati
jučer je čak bio prilog u explozivu o tome ali nisam previše saznala iz njega

U velikoj većini slučajeva rezultati su vrlo diskretni. Treba imati na umu da je sklonost podočnjacima fiziološke prirode.

Peti vitez
23.06.2009., 08:45
shaky, ja sam bila na frakcijskom laseru i preporučila bih ga svima. malo je bolno, prvi dan si crven kao paprika, stavljaš led i masnu kremu a nakon dva tri dana ti se koža oguli i to izgleda odlično..pravi rezultati su mi uslijedili mjesac-dva nakon lasera. manje pore, čišće lice, slabije pigmentacije. cijena 3500-4000 kn. imaš ih u polidermi ali sam pročitala i u centru za lasere....potrebno je stavljati kremu s visokim zaštitnim aktorom (uriage nakon lasera (cca 300 kn) i li vichy +50)...nažalost sada se to više do kraja 8og, 9og mjeseca ne radi zbog sunca

Nik99
26.06.2009., 15:31
shaky, ja sam bila na frakcijskom laseru i preporučila bih ga svima. malo je bolno, prvi dan si crven kao paprika, stavljaš led i masnu kremu a nakon dva tri dana ti se koža oguli i to izgleda odlično..pravi rezultati su mi uslijedili mjesac-dva nakon lasera. manje pore, čišće lice, slabije pigmentacije. cijena 3500-4000 kn. imaš ih u polidermi ali sam pročitala i u centru za lasere....potrebno je stavljati kremu s visokim zaštitnim aktorom (uriage nakon lasera (cca 300 kn) i li vichy +50)...nažalost sada se to više do kraja 8og, 9og mjeseca ne radi zbog sunca

Ožiljaka nisi imala ili?
Phoneix kaj ti veliš.kolko sam ja pročitao frakcijski je dobar radi manjih nuspojava i vremena oporavka ali su i rezultati skromniji od recimo agresivnijeg tretmana co2.jel sam u pravu?

Peti vitez
30.06.2009., 12:20
imala sam ožiljke od akni i sada su puno manji,lice mi je čišće i nekako glađe..u svakom slučaju super..akne mi se pojavljuju samo za vrijeme PMS-a i to dvije tri ali brže prođu i nisu ogromne kao prije..u svakom slučaju još jedan tretman ću naporaviti nakon ljeta

pebbles
01.07.2009., 11:37
evo makeover erbium laserom koji je ablativni (u 20. minuti)
http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_video&video_id=2730

a ovo je kod Zambellija isto erbium laserom (u 5.30 minuti)
http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_video&video_id=2888

e a jel se mogu negdje vidjeti rezultati? jesu bile te emisije kad je prošao određeni period pa se može vidjeti kako to sada izgleda?
ajd ako ima neka netko da link..baš me zanima kakvo je poboljšanje...

--Phoenix--
01.07.2009., 15:26
Ožiljaka nisi imala ili?
Phoneix kaj ti veliš.kolko sam ja pročitao frakcijski je dobar radi manjih nuspojava i vremena oporavka ali su i rezultati skromniji od recimo agresivnijeg tretmana co2.jel sam u pravu?

Ako se koriste isti laserski izvori,onda si u pravu.

Nik99
09.07.2009., 00:03

Ako se koriste isti laserski izvori,onda si u pravu.

Jel možeš ovo pojasnit malo, ne kužim to s istim izvorima........

--Phoenix--
09.07.2009., 14:10
Jel možeš ovo pojasnit malo, ne kužim to s istim izvorima........

Frakcijska je emisija kada se skaniraju vece povrsine npr. 2cm2 sa spotovima od 100um-200um. Moze se obaviti sa bilo kojim laserskim izvorom, Er:YAG, Nd:YAG, CO2, KTP itd

hmore85
09.07.2009., 18:29
ima li toga (i gdje) u splitu, a da je kvalitetno?

Barbarian22
21.07.2009., 17:56
Prije tri dana sam bio kod dermatologa koji mi je preporucio cicatrix radi oziljaka od akni koje imam po prsima i ledjima.Koliko je cicatrix zapravo djelotvoran?

gia
24.08.2009., 17:56
da li je netko imao iskustvo sa beauty centrom Tanamera u Sopotu?

balbazor
25.08.2009., 14:14
vidim da u zgb kozmeticki salon Lora radi s frakcijskim laserom pa me zanima jel neko ima ikakva iskustva sa njima.. hvala

mestrovica
12.09.2009., 20:19
Alo, ima li živih?! Vidim da nitko ništa ne odgovara, a i mene zanimaju odgovori na neka od ovih pitanja?! Zato, ako tko zna odgovor...

larazg
27.09.2009., 01:38
dragi moji...

prije 6-7 godina jednog ljeta sunce + kontracepcijske pilule su rezultirale hiperpigmentacijom na sred čela...
skrivala sma ja to puderom ali u dvije trudnoće fleka je postala tamnija.

Razmišljam tj želim skinuti to sa čela. Ja vas molim da mi preporučite ili dermatologa (privatnog) ili mjesto u zagrebu (bolnicu) gdje se to radi.
Koliko sam shvatila i u bolnici se ti szahvati plaćaju (jer je estetski a nije ugroženo zdravlje) jesam li dobro shvatila?

ajde molim vas pomozite savjetom.. Hvala

--Phoenix--
28.09.2009., 15:24
Dobro si shvatila. Melasma ne uzrokuje zdravstvene probleme kada je u toj formi kao kod tebe. Sto se tiče bolnica, dobru opremu ima Centar za korektivnu dermatologiju na Šalati. Voditeljica je Dr. Bukvić. Šalata 4

vrcy13
13.10.2009., 13:14
evo ovako nisam pratia cilu temu jer je preduga a meni hitno treba odg,sestra mi ima problema sa kozom i bila je na šalati kod doktorice Bukvić na tretmanu laserom ali problem je u tome sta je taj laser preslab i nemoze joj uklonit dlacice i mrlje po kozi pa je doktorice predlozila da potrazimo jaci laser tocne specifikacije su "Nd/YAG 1064 nm" na salati je jak oko 800 nm a znaci njoj treba jaci,pa me zanima culi smo da te jacine ima u varazdinu ali nema nigdi na internetu informacije o tom klinickom centru,da li zna jos neko molim vas za pomoc i informacije u vezi tog lasera ili nekih drugih mjesta u hrvatskoj gdje bi mogli probati...hvala puno

pedjaeviva
14.10.2009., 16:24
Posto sam iz inostranstva,odlucio sam da korekciju oziljaka od akni radim u HR.Zelim cuti Vase misljenje,dr.Kaliterna ili dr.Bazeli?

--Phoenix--
30.10.2009., 13:09
evo ovako nisam pratia cilu temu jer je preduga a meni hitno treba odg,sestra mi ima problema sa kozom i bila je na šalati kod doktorice Bukvić na tretmanu laserom ali problem je u tome sta je taj laser preslab i nemoze joj uklonit dlacice i mrlje po kozi pa je doktorice predlozila da potrazimo jaci laser tocne specifikacije su "Nd/YAG 1064 nm" na salati je jak oko 800 nm a znaci njoj treba jaci,pa me zanima culi smo da te jacine ima u varazdinu ali nema nigdi na internetu informacije o tom klinickom centru,da li zna jos neko molim vas za pomoc i informacije u vezi tog lasera ili nekih drugih mjesta u hrvatskoj gdje bi mogli probati...hvala puno

Jacina se ne izrazava u nm vec u vatima ili eventualno joule-ima. Nd:YAG laser nije jaci od 800nm vec emitira drugu boju (1064nm) koja nesto manje apsorbira melanin ,ali isto tako dublje prodire prema tome moze itekako biti ucinkovit,ali mora se raditi visim snagama.Nd:YAG ima vise poliklinika (Zambelli, Zgaljardic itd..)

Vampiress
08.11.2009., 19:18
Gospon Phoenix,molim vas pomagajte.Zeljela bih maknuti nekoliko pjegica od sunca i oziljaka od akni,kod koga i gdje bi bilo najbolje otici?

--Phoenix--
08.11.2009., 19:37
Nikoga nikad ne preporucujem. Pogledati stare postove.

FFdreamer
19.11.2009., 10:13
Nikoga nikad ne preporucujem. Pogledati stare postove.

Dobro, evo meni treba u Zagrebu gdje ići na tretman friških strija, imam ih par pod pazuhom. Nemorate preporučiti, samo mi molim vas nabrojite par ustanova koje obavljaju te tretmane, googlanjem dobijem Polidermu i ništa više. Koliko sam skužio najbolji je frakcijski laser...

--Phoenix--
19.11.2009., 15:28
Ukoliko su crvene ,ima masa mjesta gdje se mogu tretirati. Salata, Zambelli, Zgaljardic, Matesa, Skin Centar itd... Ukoliko su stare...nema spasa,ali se moze probati kod kirurga koji imaju lasere.

FFdreamer
21.11.2009., 12:16
Kirurzi s laserima?oO
Anyways, hvala na odg :) . Htio sam još pitati, jel normalno da strije peku/bole?

--Phoenix--
22.11.2009., 10:33
Kirurzi s laserima?oO
Anyways, hvala na odg :) . Htio sam još pitati, jel normalno da strije peku/bole?

Obzirom da su duboka dermicka (i tu tvom slucaju upaljena) lezija (pukotina), da.

FFdreamer
23.11.2009., 17:00
Da se naručim onda kod kirurga ili dermatologa?

--Phoenix--
01.12.2009., 14:36
Da se naručim onda kod kirurga ili dermatologa?

Bolje kirurg. Ali isto tako ekspertni dermatolog bi mogao dati dobro riješenje.

Lola 27
08.12.2009., 18:13
Čekaj malo ali ovi dečki u Rtl su skidali akne a ne ožiljke,i meni je plastični kirurg rekao da ne boli,a ovi dva su se dimili ko da ih je netko zapalio.

FFdreamer
18.01.2010., 15:03
Ovako stvari zasad stoje:

Zvao sam na Šalatu, baš na laserski odjel i javila mi se neka sestra i prvo me pita jeste li sigurni da su to strije, da bi mi na kraju rekla da će provjerit jel oni imaju laserski tretman strija i da će me nazvat. Nakon toga je starija sestra zvala na odjel za kožne bolesti i tražila doktoricu koja me naručila za pregled i rekla da će kad utvrdi da su strije me poslat na odgovarajući tretman.

I sad me danas zove sestra s laserskog odjela i kaže mi smo se raspitali i kod nas nema lasera za strije.

I za šta ja sad čekam taj pregled? Da mi kažu da su to uistinu strije i da mi nemože pomoć:confused:?

FFdreamer
18.01.2010., 15:05
Phoenix poslao sam Žgaljardiću email i javio mi je da ima sad i ordinaciju u Zagrebu i da za strije koristi radiofrekvenciju. Kako ti se to čini, ta radiofrekvencija?

FFdreamer
18.01.2010., 16:58
Iz Zambelli su mi ovako napisali:

Postovani,
Strije nastaju kod naglog dobivanja na tezini ili ponekad kod uzimanja steroida. Izgled se donekle moze popraviti laserom. Mi koristimo Fraxel 1500 i PDL laser za crvene strije. Rezultati su skromni i moguce je poboljsanje najvise do 30 %.

anya
20.01.2010., 06:52
Phoenix, što misliš o uređaju dermax? Navodno nešto novo, tako bar reklamiraju, kombinacija ipl-a i radiovalova ili radiofrekvencije, nisam dobro upamtila?

--Phoenix--
24.01.2010., 09:17
Nemam nikakve informacije.

eyedetox
24.01.2010., 13:23
Jel netko laserski odstranjivao kapilare na licu?

--Phoenix--
28.01.2010., 20:42
Phoenix poslao sam Žgaljardiću email i javio mi je da ima sad i ordinaciju u Zagrebu i da za strije koristi radiofrekvenciju. Kako ti se to čini, ta radiofrekvencija?

Isto kao i sve drugo tj. nema rezultata.

pinkday
29.01.2010., 08:57
jel išao nekog negdje na tretman okoloočnog područja (borice, tamni podočnjaci, vrećice pod očima)
iskustva...

konkretno namjeravam se interesirati u polidermi o tome

top-secret-koka
29.01.2010., 09:10
ne znam za tretmane za koje pitas, ali nemoj u polidermu, tamo nitko nije zadovoljn

pinkday
29.01.2010., 09:24
a kud onda jadna da idem?
znam samo za polidermu

top-secret-koka
29.01.2010., 09:27
odi bilokud, al ne u polidermu, oni su bozesacuvaj :(

imas negdje na zdravlju topic o polidermi, pa pogledaj iskustva.

FFdreamer
29.01.2010., 13:39
Centar Bella i Sensa - Centar zdravlja i ljepote nude tretmane radiofrekvencijom i IPL-om za uklanjanje crvenila strija. Jel bio netko kod njih (premda se radi o kozmetičkim salonima, gdje ne rade sad baš liječnici pretpostavljam) i imate li šta reć o njima, bilo pozitivno ili negativno?

Isto me zanima da li IPL kad ukloni crvenilo vraća i pigment ili će strije svejedno kasnije biti par nijansi svjetlije od ostatka kože i izgubiti pigment?

--Phoenix--
12.02.2010., 19:50
Centar Bella i Sensa - Centar zdravlja i ljepote nude tretmane radiofrekvencijom i IPL-om za uklanjanje crvenila strija. Jel bio netko kod njih (premda se radi o kozmetičkim salonima, gdje ne rade sad baš liječnici pretpostavljam) i imate li šta reć o njima, bilo pozitivno ili negativno?

Isto me zanima da li IPL kad ukloni crvenilo vraća i pigment ili će strije svejedno kasnije biti par nijansi svjetlije od ostatka kože i izgubiti pigment?

IPL sigurno nece vratiti pigment,bar ne toliko da bi osoba bila zadovoljna,ali moze biti dobar izbor za crvene strije,dakle dok su upaljene. Izbljediti ce ih i nece se stvoriti veliko oziljno tkivo,a to znaci da ce koza biti i gladja.

anya
23.02.2010., 10:00
Je li netko bio na AFT tretmanu kod dr. Kaliterne? Znam da nije baš omiljen i bilo bi dobro da ima još netko taj uređaj..Piše na stranicama poliderme da je to sad nešto najnovije, bolje od IPL-a?

tinar
18.03.2010., 22:28
Pročitala sam cijeli topic, vidim da puno ljudi priča o uklanjanju ožiljaka od akni laserom, ali nitko ne spominje tretmane baš protiv akni.

Pitam jer Poliderma tvrdi da se akne daju tretirati i sljedečim tretmanima, mnogi od tih su laseri, neki su radiovalovi:

http://www.poliderma.hr/usluge/akne/tehnologije_koje_se_koriste_za_tretiranje_akni
Neodimij Yag laser

Efekt lasera temelji se na protuupalnom učinku i uništenju lojnih žlijezda. Lice ne bude suho jer se lojne žlijezde ne unište u cijelosti niti trajno, već na duži period te su potrebni tretmani održavanja. Tretman potiče razvoj novog kolagena te smanjuje blaže ožiljke. Zbog efekta pomlađivanja koža bude nježnija, glađa i zategnutija bez oporavka. Dolazi do smanjivanja pora i mašćenja lica. Metoda je pogodna kod žena jer istovremeno uklanja dlake na mjestu tretmana te se preporuča posebno kod akni u području brade, čeljusti i vrata. Potrebno je 3-5 tretmana s razmakom od 20 do 30 dana između tretmana. Tretmani održavanja provode se jedanput svakih 6 do 12 mjeseca ili po potrebi. Nema oporavka nakon tretmana.

Radiovalovi

Tretman se preporuča kod pojačanog mašćenja, proširenih pora te upalnih akni. Radiovalovi djeluju kao Neodimij Yag laser, ali imaju jači efekt jer prodiru dublje, no ne uklanjaju dlake. Broj tretmana i tretmani održavanja slični su kao kod Neodimij Yag lasera. Zbog jakog protuupalnog efekta moguće je kratkotrajno pogoršanje upaljenih akni nakon tretmana, što se brzo povuče. Potrebno je 3 do 5 tretmana uz povremeni tretman održavanja. Nije potreban oporavak.

Frakcijski radiovalovi

Djeluju slično kao i obični radiovalovi, ali uz peeling efekt te su posebno pogodni kod ožiljaka, proširenih pora i pojačanog mašćenja kože. Imaju jači efekt od običnih radiovalova. Cilj tretmana je izazivanje mikroskopskih oštećenja ispod kože koja se izbacuju te se tako rješavaju ožiljci. Zbog toplinskog efekta znatno se uništavaju lojne žlijezde i proširene pore, ne trajno nego na duže vrijeme te koža nikad ne bude suha. Tretman se posebno preporuča kod upaljenih akni jer ima jaki protuupalni efekt. Tretman traje svega oko 60 sekundi za cijelo lice te je najbrži tretman za liječenje akni. Potrebno je oko 3 tretmana uz povremeno pokoji tretman održavanja. Razmak između tretmana je 30 do 90 dana. Lice nakon tretmana bude kao da ste pocrvenili na suncu, što se povuče za nekoliko sati do unutar jednoga do dva dana. Sutradan možete staviti make up.

Frakcijski laseri

Djeluju slično kao frakcijski radiovalovi, ali umjesto elektromagnetske energije koriste optičku energiju. Koriste se kod proširenih pora i ožiljaka na licu. Zbog peeling efekta onemogućavaju razvoj komedona jer sprječavaju začepljivanje otvora lojnih žlijezda na površini. Klasični peelinzi koriste se u iste svrhe samo imaju znatno slabiji efekt uz dulji oporavak. Broj tretmana, oporavak i tretmani održavanja slični su kao kod frakcijskih radiovalova.

AFT tretman

Koristi se optička energija koja uništava bakterije uz protuupalni efekt. Metoda se najviše koristi za uklanjanje crvenila kože nakon jače upaljenih akni. Crvenilo kože često više smeta od samih akni te ožiljaka, jer se teško prikriva. Nažalost, crvenilo blijedi jako sporo kroz 1 do 2 godine. Potrebno je prosječno 1 do 3 tretmana. Tretman pomlađuje i oporavlja kožu. Oporavka nakon tretmana većinom nema ili se eventualno sutradan stavi make up.

KTP i Pulsed Dye laser

Koriste se u iste svrhe kao AFT tretman te imaju isti efekt. Potrebno je 1 do 3 tretmana. Oporavka uglavnom nema, osim ponekad kod Pulsed Dye lasera gdje može zaostati modrica koja prolazi kroz nekoliko dana, a prikriva se make upom.

Sumnjičava sam jer zvuči genijalno, a ne mogu naći nikog da je išao na neki takav tretman, čak ni po googlu, nalazim samo uklanjanje ožiljaka laserom, ali ne i samih akni.

Ja inače imam problema s policističnim jajnicima i stvarno sam već na rubu živaca. Probala sam sve osim roakutana. Sve žive antibiotike, kontracepcije i dodatne antiandrogene. Najbolje rezultate sam imala s flucinomom no počeo mi je oštećivati jetru, pa ga više ne mogu koristiti i ginekolog mi je preporučio da probam akne rješiti na neki kozmetički način.
Roakutana se bojim jer em ima milijardu nuspojava, em sam već imala problema s oštećenjem jetre od ljekova, em imam PCOS i čitam po internetu da roakutan nema trajni učinak kod žena s policističnim jajnicima.

Znam da ni ovi laserski/radiovalni tretmani gore isto nisu trajni, ali ti barem ne unište cijeli organizam kao roakutan. U neku ruku čini se da djeluju kao lokalizirani roakutan - sprže ti lojne žlijezde? Naravno, AKO uopće to sve funkcionira tako lijepo kako su si oni napisali.

Iskustva, mišljenja? Nadam se odgovoru od Phoenixa :mig:

--Phoenix--
21.03.2010., 13:32
Ni jedna od poznatih tehnologija NECE ukloniti stvaranje uplanih,gnojnih akni/pristeva,vec ce je samo umanjiti ili pak umanjiti nastale oziljke ili pigmentacije (u ovom slucaju se cak ponekad moze pricati i o uklanjanju). Pristici nastaju ponajvise radi hormonalne neavnoteze i tu tehnologija ne igra ulogu. Moze samo umanjiti neke upalne porcese i lucenje loja ,te se iz tog razloga moze upotrebljavati kao adjuvantna terapija kod tezih slucajeva te kao glavna terapija kod laksih gdje su prisutne vise manje pigmentacije (roza boje) i lokalizirani manji uplani procesi (gdje ce pomoci u smirivanju upale).

tinar
21.03.2010., 14:04
Ni jedna od poznatih tehnologija NECE ukloniti stvaranje uplanih,gnojnih akni/pristeva,vec ce je samo umanjiti ili pak umanjiti nastale oziljke ili pigmentacije (u ovom slucaju se cak ponekad moze pricati i o uklanjanju). Pristici nastaju ponajvise radi hormonalne neavnoteze i tu tehnologija ne igra ulogu. Moze samo umanjiti neke upalne porcese i lucenje loja ,te se iz tog razloga moze upotrebljavati kao adjuvantna terapija kod tezih slucajeva te kao glavna terapija kod laksih gdje su prisutne vise manje pigmentacije (roza boje) i lokalizirani manji uplani procesi (gdje ce pomoci u smirivanju upale).Hvala na odgovoru! :)

No znaš šta ja ne kužim, kolko sam ja do sad shvaćala akne, pa zar nije lučenje loja je glavni problem? Tako mi je barem to objasnilo par dermatologa - kad imaš povišeni slobodni testosteron, on pridonosi jačem radu lojnih žlijezdi u koži, a bakterije se vole množiti u tom loju, i zato se stvaraju upalni procesi.

Kad sam pila antiandrogene hormone jedino što mi se desilo je bilo da mi se koža više nije mastila. Ni kosa mi se nije mastila. I onda su se akne povukle.

Pa onda ako neki tretman smanjuje lučenje loja, kako ne pomaže aknama? :confused: Mislim nemoj me krivo shvatiti, meni je jasno da ti tretmani nisu ZA UVIJEK, no ako imaju neki efekt i on drži recimo par mjeseci, to je po meni čisto ok! Samo da ima neki efekt...

--Phoenix--
22.03.2010., 23:17
Nemoj zaboraviti da to pojacano lucenje dolazi radi hormona,a protiv toga se moze samo opet hormonima. Svijetlo moze samo dodatno pomoci,no nije glavna terapija ,osim u blagim slucajevima.

tinar
22.03.2010., 23:18
hmmph. :(

Bisou
24.03.2010., 20:58
Šta mislite o Laser Genesis-u (neabrazivni tretman laserom koji je isključivo namijenjen uklanjanju plitkih bora, sužavanju širokih pora i suzbijanju crvenila kože lica) ? Da li je neko išao na tretmane, kakvi su rezultati ?? :)

Blond_Fairy
28.03.2010., 18:19
Jel netko laserski odstranjivao kapilare na licu?

Bila sam na IPL-u da mi malo sredi neku hiperpigmentaciju, pa sam doktoricu pitala može li mi malo po kapilaricama oko nosa i na bradi proći s tim. Naime, prije sam te iste kapilarice isto tretirala IPL-om, doduše samo jednom-dvaput i uvijek su se sve vratile. Ali rekla mi je da je za to bolji laser (ne znam točno koji tip), pa mi ih je ovaj put tretirala laserom. Boli kao sam vrag :( i više nikad ne bi išla na to.

Sada, dva tjedna nakon toga, još uvijek imam par crvenih fleka :eek:, nadam se da će proći, da se nisu neke kapilare još oštetile tim djelovanjem lasera. :ne zna: Čekam još desetak dana, pa ako ne prođe idem pitat doktoricu koja mi je radila šta je s tim. Inače, rekla mi je da za kapilare treba nekoliko tretmana laserom, nije dosta samo jedan.

--Phoenix--
28.03.2010., 20:02
Bila sam na IPL-u da mi malo sredi neku hiperpigmentaciju, pa sam doktoricu pitala može li mi malo po kapilaricama oko nosa i na bradi proći s tim. Naime, prije sam te iste kapilarice isto tretirala IPL-om, doduše samo jednom-dvaput i uvijek su se sve vratile. Ali rekla mi je da je za to bolji laser (ne znam točno koji tip), pa mi ih je ovaj put tretirala laserom. Boli kao sam vrag :( i više nikad ne bi išla na to.

Sada, dva tjedna nakon toga, još uvijek imam par crvenih fleka :eek:, nadam se da će proći, da se nisu neke kapilare još oštetile tim djelovanjem lasera. :ne zna: Čekam još desetak dana, pa ako ne prođe idem pitat doktoricu koja mi je radila šta je s tim. Inače, rekla mi je da za kapilare treba nekoliko tretmana laserom, nije dosta samo jedan.

Zastiti si obavezno tu upalu od sunca jer ce ti ostati pigmentacija. Vjerojatno je radjeno sa Nd:YAG-om. Zona nosnica najvise boli,pogotovo ukoliko se ne ohladi adekvatno. Iako nista pretjerano.

Blond_Fairy
28.03.2010., 22:09
Zastiti si obavezno tu upalu od sunca jer ce ti ostati pigmentacija. Vjerojatno je radjeno sa Nd:YAG-om. Zona nosnica najvise boli,pogotovo ukoliko se ne ohladi adekvatno. Iako nista pretjerano.

Hvala ti.
A misliš li da će mi to crvenilo proći i šta sad da radim - da ga mažem s nečim?

To su 2-3 crvenkaste flekice, bile su nakon tretmana natečene, onako kao male kvržice, pa se postepeno smanjivale, sad su se smanjile tj. nestale, nema više natekline, sve je u razini kože, ali je crvenkasto. Na bradi manje - tu je najbolje izblijedio, ali dvije kod nosnice (sami pregib) i blizu nosa se još dosta vide. Kad pogledam na povećavajuće ogledalo vidim da su ispod tog crvenila i dalje kapilare, dakle nisu maknute, ali crvena fleka je tu. :(

Zanimljivo, s druge strane nosa nije došlo do takve reakcije.

Je li OK da to tako postepeno i duže vrijeme prolazi ili se s tih par flekica nešto zakompliciralo?

Rekla mi je dr. da se to treba tretirati nekoliko puta (s razmacima od najmanje mjesec dana), no ja ne bih više išla na to, budući da me prilično bolilo, a i bojim se da se nešto ne iskomplicira, jer me sad te flekice brinu.

Blond_Fairy
30.03.2010., 22:01
Jao, Phoenixe, gdje si? :ceka:

:(

--Phoenix--
05.04.2010., 09:42
Hvala ti.
A misliš li da će mi to crvenilo proći i šta sad da radim - da ga mažem s nečim?

To su 2-3 crvenkaste flekice, bile su nakon tretmana natečene, onako kao male kvržice, pa se postepeno smanjivale, sad su se smanjile tj. nestale, nema više natekline, sve je u razini kože, ali je crvenkasto. Na bradi manje - tu je najbolje izblijedio, ali dvije kod nosnice (sami pregib) i blizu nosa se još dosta vide. Kad pogledam na povećavajuće ogledalo vidim da su ispod tog crvenila i dalje kapilare, dakle nisu maknute, ali crvena fleka je tu. :(

Zanimljivo, s druge strane nosa nije došlo do takve reakcije.

Je li OK da to tako postepeno i duže vrijeme prolazi ili se s tih par flekica nešto zakompliciralo?

Rekla mi je dr. da se to treba tretirati nekoliko puta (s razmacima od najmanje mjesec dana), no ja ne bih više išla na to, budući da me prilično bolilo, a i bojim se da se nešto ne iskomplicira, jer me sad te flekice brinu.

Reakcija je dokumentirana. Trenutno ti je ta zona upaljena. Nis posebno. I to ce proci,samo treba zastiti kao sto sam rekao. Vjerojatno ce se trebati tretirati jos.

Blond_Fairy
05.04.2010., 23:45
Reakcija je dokumentirana. Trenutno ti je ta zona upaljena. Nis posebno. I to ce proci,samo treba zastiti kao sto sam rekao. Vjerojatno ce se trebati tretirati jos.

Hvala.

Prolaze crvene flekice. Zapravo skoro da nema više crvenila, ali - čudno :confused: - na jednom mjestu gdje je bila crvena fleka, pored nosa, sad se sve "stislo" u neki jako mali prištić, čak s nešto malo gnoja na vrhu (čini mi se) :confused:, a u pregibu kod nosnice fleka nije više crvena nego vrlo mala, nekako tamna - modra. Valjda će i to proći!

Samo ja na taj laser definitivno više ne bih, neugodan mi je je i zastrašio me.

Ima li neka metoda koja manje boli i peče, s manjom mogućnošću upale?

(Bila sam već za iste kapilare, oko nosa i na bradi, na IPL-u prije nešto više od godinu dana i mogu reći da se sve jako brzo vratilo). :ne zna:

--Phoenix--
07.04.2010., 22:33
Ovisi sa kojim instrumentom rade. Mislim da je koristen Nd:YAG laser koji je poznat po tome sto razbije kapilare (zato imas masnicu). Trebalo bi ici na zeleni laser (KTP). On je jedan od najboljih izbora za lice. U svakom slucaju bolji od Nd:YAG-a

Blond_Fairy
26.04.2010., 18:26
Samo da javim, prvenstveno Phoenixu (i hvala ti :s), prošle su mi te crvene fleke, ali na jednom mjestu, ovo gdje mi se počeo stvarati taj mali gnojni prištić pored nosa (nakon što je crvena fleka prošla) i dalje se u toj pori nakuplja nešto malo gnoja (ili sebuma), više ne znam šta je to...

To prije tu nije bilo, kao da je to laserom nadraženo i uopće ne kužim tu raekciju, otkud na tom mjestu gnoj (prvo je bio kao mali prištić, s malo gnoja na vrhu, a sad više liči na miteser iz kojeg bi svaki dan moglo nešto izaći :mad:).

U svakom slučaju, meni se čini da mi je ta reakcija predugo trajala, a s jedne strane nosa uopće ne vidim da su kapilare išta otišle (s druge strane nosa ipak jesu, vidljivo je). Nekako mi se ne da ići na to, pa onda opet morati 20 dana hodati zažbukana puderom da prekrijem te fleke, prištiće itd.

Ne znam kako to ide s elektrokoagulacijom. :confused:

FFdreamer
27.04.2010., 11:05
Može li nestručno rukovanje aparatom tijekom tretmana radiofrekvencijom (ili prejaka ta struja ili šta već) uzrokovat nove strije i oštećenje kože, naime, dosad sam bio na dva tretmana radiofrekvencijom kod kirurga, koža je čvršća i nije više onako ''isprazna'', no sa strijama se nije niš specijalno dogodilo, blijede pomalo, uže ništa nisu, meni je već problem što su mi se na tom mjestu 2-3 strije proširile za koji centimetar, kako koja, strije sam dobio prošle godine u 10. mjesecu i do veljače ove godine nisam bio na nikakvom tretmanu i 4 mjeseca nije koža ni točkicu dalje popucala, a sad unazad tri mjeseca otkad idem na tretmane evo puca, malo, ali ipak puca. Da napomenem, ja to novo puknuće ne primijetim odmah nakon tretmana, nego se dogodi tek 15-20 dana kasnije, nikad na skroz novom mjestu, već se postojeće strije malo prošire. Strije imam na desnoj ruci, zanimljivo imam par maleckih i na lijevoj koje sam odlučio ne tretirati jer se jedva vide i na toj strani nije ništa dalje popucalo...

Kirurg mi je rekao bar 4-5 tretmana u razmaku 3-4 tjedna, no evo prošlo je mjesec i pol od zadnjeg jer se ja ne usudim ić, može li se što dogoditi ako prekinem tretmane? Hoće li koža opet postati onako ''isprazna''?

debra
28.04.2010., 22:45
Pitanje za Phoenix-a :

Poštovani,
vidim da se razumijete u ovu temu pa Vas molim savjet,
naime, unazad 10 godina imala sam akne, i to teži oblik,
prvo su mi dijagnosticirane: acne vulgaris, pila sam roaccutane, i diane 35, jer su kao uzrok navedeni policistični jajnici.
Zatim se stanje umirilo, no opet je počelo nakon 8 mjeseci sve iznova, iako manje agresivno.
Zadnja dijagnoza mi je acne papulosa.

Prema mojoj nestručnoj procjenu imam brojne sitnije do srednje ožiljke i otvorene pore po cijelom čelu,
po obrazima mrlje i ožiljke i jedan poveći ožiljak koji je iznad ravnine kože.
Po bradi imam nešto poput cista koje se tu i tamo pojave, najčešće prije menstruacije i radi stresa, te nekoliko ožiljaka.
Jako mi smetaju ožiljci, osobito ovaj koji je iznad ravnine kože i htjela bih ublažiti stvaranje novih akni, jer već imam 21 godinu, a lice mi je kao da sam 15-godišnjakinja.

Lice mi je dehidrirano od raznih lokalnih preparata koji samo isušuju kožu, bez nekih većih rezultata.
Kad koristim proizvode za akne, koža se isuši i sva se peruta, iako neki preparat držim 5-10 minuta samo na kritičnim mjestima, nakon par dana korištenja takve kozmetike, ne mogu niti nanjeti make up koliko je koža suha.
Trenutno koristim proizvode za osjetljivu kožu te isušenu. Odgovara mi la roche posay za jako suhu kožu.
No to ne djeluje protiv akni.
Vrtim se u krug.

Zanima me kako i gdje mogu riješiti svoj problem, dakle, barem ublažiti stvaranje novih akni te dal se mogu sitniji ožiljci i mrlje u potpunosti ukloniti?
I koja je okvirna cijena laserskog tretmana cijelog lica?
Znam da je to teško reči bez pregleda, ali barem otprilike me zanima. Jer sam studentica, pa ovisim o roditeljima.
Još jedan problem koji su mi policistični jajnici donjeli, je dlakavost po bradi te iznad gornje usne, pa me zanima dal bi se i to moglo ukloniti u istom tretmanu.

Unaprijed hvala :s

--Phoenix--
02.05.2010., 18:59
Pitanje za Phoenix-a :

Poštovani,
vidim da se razumijete u ovu temu pa Vas molim savjet,
naime, unazad 10 godina imala sam akne, i to teži oblik,
prvo su mi dijagnosticirane: acne vulgaris, pila sam roaccutane, i diane 35, jer su kao uzrok navedeni policistični jajnici.
Zatim se stanje umirilo, no opet je počelo nakon 8 mjeseci sve iznova, iako manje agresivno.
Zadnja dijagnoza mi je acne papulosa.

Prema mojoj nestručnoj procjenu imam brojne sitnije do srednje ožiljke i otvorene pore po cijelom čelu,
po obrazima mrlje i ožiljke i jedan poveći ožiljak koji je iznad ravnine kože.
Po bradi imam nešto poput cista koje se tu i tamo pojave, najčešće prije menstruacije i radi stresa, te nekoliko ožiljaka.
Jako mi smetaju ožiljci, osobito ovaj koji je iznad ravnine kože i htjela bih ublažiti stvaranje novih akni, jer već imam 21 godinu, a lice mi je kao da sam 15-godišnjakinja.

Lice mi je dehidrirano od raznih lokalnih preparata koji samo isušuju kožu, bez nekih većih rezultata.
Kad koristim proizvode za akne, koža se isuši i sva se peruta, iako neki preparat držim 5-10 minuta samo na kritičnim mjestima, nakon par dana korištenja takve kozmetike, ne mogu niti nanjeti make up koliko je koža suha.
Trenutno koristim proizvode za osjetljivu kožu te isušenu. Odgovara mi la roche posay za jako suhu kožu.
No to ne djeluje protiv akni.
Vrtim se u krug.

Zanima me kako i gdje mogu riješiti svoj problem, dakle, barem ublažiti stvaranje novih akni te dal se mogu sitniji ožiljci i mrlje u potpunosti ukloniti?
I koja je okvirna cijena laserskog tretmana cijelog lica?
Znam da je to teško reči bez pregleda, ali barem otprilike me zanima. Jer sam studentica, pa ovisim o roditeljima.
Još jedan problem koji su mi policistični jajnici donjeli, je dlakavost po bradi te iznad gornje usne, pa me zanima dal bi se i to moglo ukloniti u istom tretmanu.

Unaprijed hvala :s

Ukoliko se budete odlučili na ikakve tretmane preporučujem da počnete jednom kad Vam se hormonalna slika potpuno stabilizira. Što se tiče ožiljaka, pošto ih nisam vidio, ne mogu dati nekakav sud ,no vrlo je nevjerojatno da ćete ih ukloniti. Solucije koju bi donjele do parcijalnog riješenja se svode na zahvate kod kirurga (kemijski piling + laserska dermoabrazija + 3-6 mjeseci neizlaženja iz kuće) ili pak godine tretiranja sa blažim metodama (radiofrekvencija + blaži pilinzi + neablativni laseri + normalan sociološki život). Za dlačice na bradi, ukoliko nema hormonalne interakcije,dovoljno je 4-5 tretmana sa dobrim aparatom.

debra
02.05.2010., 20:29
Ukoliko se budete odlučili na ikakve tretmane preporučujem da počnete jednom kad Vam se hormonalna slika potpuno stabilizira. Što se tiče ožiljaka, pošto ih nisam vidio, ne mogu dati nekakav sud ,no vrlo je nevjerojatno da ćete ih ukloniti. Solucije koju bi donjele do parcijalnog riješenja se svode na zahvate kod kirurga (kemijski piling + laserska dermoabrazija + 3-6 mjeseci neizlaženja iz kuće) ili pak godine tretiranja sa blažim metodama (radiofrekvencija + blaži pilinzi + neablativni laseri + normalan sociološki život). Za dlačice na bradi, ukoliko nema hormonalne interakcije,dovoljno je 4-5 tretmana sa dobrim aparatom.

Hvala na odgovoru.

Biste li mi htjeli reči tko u Hrvatskoj ili u Sloveniji to može najbolje napraviti? Može i na pp.
Što se tiče hormona, rečeno mi je da se neće stabilizirati, sve dok jednom ne rodim :eek: . A to neće biti još minimalno dobrih 5 - 10 godina.
:ne zna:

Ako uradim samo frakcijskim laserom, možete mi reći, ako znate koliko je dug oporavak? Nalazim svakakve informacije. Od tog da mogu poslije na kavu, pa 3 dana ili 3 tjedna. Zaista bih htjela bar malo ublažiti ožiljke, no neznam kome da odem.
Imala sam u planu jednu poliklinikuP, no čitajući forume, ne nalazim lijepa iskustva.
Zaista već neznam kome da se obratim.
U biti, najviše mi smetaju mrlje. Postoji li kakav preparat kojim ih mogu ublažiti, dok čekam neki izum koji će me riješiti problema? :lol:
I zanima me kako lokalni preparati mogu pomoći? Primjerice, krema Elicina. I nemojte se sad smijati, nisam dovoljno upućena, čula sam da se može u ljekarni kupiti neka mikrodermobrazija tipa "uradi sam"
:brukica:
iako neznam baš dal bih sama to radila... :raspa::Pop::bang:

Naporna jesam malo, al nemam kog pitati, dermatologica mi je samo tu polikliniku rekla, kad sam rekla da nisam čula dobra iskustva, postala je bezobrazna do te mjere da se nisam više vratila k njoj, za Elicinu nikad nije čula, a oni kojima sam slala mejlove dal mi mogu smanjiti ožiljke i sl.pitanja, oni ne odgovaraju... :ne zna: kao da im nije u interesu zaraditi... :rofl:

zara
02.05.2010., 21:35
Pozdrav svima, naročito ---Phoenixu---sa super stručnim savjetima.
Detaljno sam pročitala temu od početka do kraja i pokušala prikupiti informacije za svoj slučaj, ali ću ipak postaviti pitanje.
Prijateljica dermatologica mi je dijagnosticirala rozaceu (crven nos i prednji dio jagodica-uz nos). Crvenilo na jagodicama je grupirano u dvije fleke, uvijek na istom mjestu. Koža mi je na tom mjestu tanka, sklona miteserima i sitnim prištićima i čim se pojavi najsitniji prištić, zacrveni se 1 cm u promjeru (+ natekne lagano). Također mi je rekla da mi nema puno pomoći. Koliko ovdje čitam ipak mi se čini da bi laserski tretman mogao barem ublažiti postojeće mrlje. Molim savjet čime to riješiti.

--Phoenix--
06.05.2010., 20:12
Hvala na odgovoru.

Biste li mi htjeli reči tko u Hrvatskoj ili u Sloveniji to može najbolje napraviti? Može i na pp.
Što se tiče hormona, rečeno mi je da se neće stabilizirati, sve dok jednom ne rodim :eek: . A to neće biti još minimalno dobrih 5 - 10 godina.

Ako uradim samo frakcijskim laserom, možete mi reći, ako znate koliko je dug oporavak? Nalazim svakakve informacije. Od tog da mogu poslije na kavu, pa 3 dana ili 3 tjedna. Zaista bih htjela bar malo ublažiti ožiljke, no neznam kome da odem.
Imala sam u planu jednu poliklinikuP, no čitajući forume, ne nalazim lijepa iskustva.
Zaista već neznam kome da se obratim.
U biti, najviše mi smetaju mrlje. Postoji li kakav preparat kojim ih mogu ublažiti, dok čekam neki izum koji će me riješiti problema? :lol:
I zanima me kako lokalni preparati mogu pomoći? Primjerice, krema Elicina. I nemojte se sad smijati, nisam dovoljno upućena, čula sam da se može u ljekarni kupiti neka mikrodermobrazija tipa "uradi sam"
:brukica:
iako neznam baš dal bih sama to radila... :raspa::Pop::bang:

Naporna jesam malo, al nemam kog pitati, dermatologica mi je samo tu polikliniku rekla, kad sam rekla da nisam čula dobra iskustva, postala je bezobrazna do te mjere da se nisam više vratila k njoj, za Elicinu nikad nije čula, a oni kojima sam slala mejlove dal mi mogu smanjiti ožiljke i sl.pitanja, oni ne odgovaraju... :ne zna: kao da im nije u interesu zaraditi... :rofl:

Ne preporucujem nikad nikoga. Sto se tice frakcijskih aplikacija , bitno je shvatiti dali se radi sa ablativnim laserom ili ne.U starim postovima sam objasnio tocno sta to znaci kada je u pitanju frakcijski mod emisije. Ukoliko je rijec o ablativnim laseru (koji guli kozu), 3 dana je premalo. Ako se posteno napravi , treba i mjesec dana ponekad. A potrebno je vise seansi. U svakom slucaju cisto sumljam da ce Vam rezultat biti interesantan. Frakcijska emisija je za opcenito izrovarenu kozu sa sitnim oziljcima. Ukoliko su oni veci, koriste se vec spomenute druge metode. Za fleke, postoji mnostvo preparata koji mogu pomoci. Obicno se radi o supstancama koji mjenjaju melanin iz jednog oblika u drugi (eumelanin u feomelanin). Jedan je svijetliji pa od toga i svjetija mrlja. Sad vise nije vrijeme za tretmane svijetlom u svakom slucaju.

--Phoenix--
06.05.2010., 20:13
Pozdrav svima, naročito ---Phoenixu---sa super stručnim savjetima.
Detaljno sam pročitala temu od početka do kraja i pokušala prikupiti informacije za svoj slučaj, ali ću ipak postaviti pitanje.
Prijateljica dermatologica mi je dijagnosticirala rozaceu (crven nos i prednji dio jagodica-uz nos). Crvenilo na jagodicama je grupirano u dvije fleke, uvijek na istom mjestu. Koža mi je na tom mjestu tanka, sklona miteserima i sitnim prištićima i čim se pojavi najsitniji prištić, zacrveni se 1 cm u promjeru (+ natekne lagano). Također mi je rekla da mi nema puno pomoći. Koliko ovdje čitam ipak mi se čini da bi laserski tretman mogao barem ublažiti postojeće mrlje. Molim savjet čime to riješiti.

Da, tocno ,nema pomoci. Moze se samo lijeciti vidljivi simptomi. I tako svako toliko.

debra
07.05.2010., 15:03
Hvala Phoenix-e na odgovoru.

Kupila sam neku masku što se stavi na lice, baš je kao maska, ne namaže se...
Piše da izbjeljuje sunčeve pjege, pa sam pomislila možda će i mrlje :lol: i malo je samo umirila kožu, niš extra...
Mislim da ću otići prvo na par tretmana kod kozmetičarke neke, pa ako ne bude okej niti malo, na jesen ću možda koji laser radit... Neznam, stekla sam dojam da ti laseri samo izmrcvare kožu i postane još osjetljivija.
Jer vidim i po sebi da su mi agresivni lokalni preparati isušili kožu. I sad nije suha, više je normalna, ali je isušena i dehidrirana. Nije ujednačen ten radi mrlja, pa budem prvo probala što više ujednačiti, i maknuti mrlje sad preko ljeta, a tek kad to uspijem ( ako) onda budem razmišljala o baš pravim ožiljcima...

Hvala još jednom Phoenixu, puno su mi značili savjeti, jer uz još neka iskustva koja sam pročitala na netu, sad mi je puno tog jasnije i malo jest razočaravajuće, al bolje da je tako, nego da sam dala čitavo bogatstvo i nadala se nečem nemogućem, tad bi razočaranje bilo još gore :(

Ako bilo tko ima kakva iskustva s dermatolozima u Sloveniji, molila bih da podijeli sa mnom.

Blond_Fairy
01.07.2010., 13:03
Phoenixe,

pisala sam već na prethodnoj stranici o svom iskustvu uklanjanja kapilara na licu laserom (ne znam točno koji tip).

E sad, čudno, s jedne strane nosa i na bradi je to kod mene prošlo dobro, a s druge strane nosa, na jednom mjestu koje mi je bilo malo natečeno, crveno i upaljeno nakon toga, sada nakon više od 3 mjeseca čini mi se da je zapravo još koja kapilarica više nego prije popucana i da to izgleda još gore, pa žalim što sam uopće išla to tretirati. :confused:

Učinilo mi se da se tu stvorila neka fleka, mrlja ili čak izgleda u zrcalu kao neka udubina, ali kad pogledam na povećavajuće zrcalo to se zapravo više kapilarica posložilo tako da izgleda kao mrlja. Jesu li te kapilare mogle popucati od laserskog djelovanja i ima li smisla opet ih ići uklanjati s istom metodom, da ne napravim još gore? :ne zna:

Hvala unaprijed na odgovoru!

--Phoenix--
05.07.2010., 15:39
Ako se radilo o pulsirajucem laseru kao sto vjerojatno i je onda ti se stvorio hematom jer su krvne zile popucale (u pravom smislu rijeci). Obicno to izaziva novo stvaranje prosirenih kapilara. To su inace dokumentirane nuspojave i svode se na to da moras ponovo tretirati tu zonu. Jasno , nije dovoljno samo "okinuti" sa laserom. Treba znati sa cime se radi. Rijesenje mozoes pronaci samo u ponovom tretiranju , mozda kod istog doktora a mozda i kod nekog drugog...

Blond_Fairy
06.07.2010., 14:54
Ako se radilo o pulsirajucem laseru kao sto vjerojatno i je onda ti se stvorio hematom jer su krvne zile popucale (u pravom smislu rijeci). Obicno to izaziva novo stvaranje prosirenih kapilara. To su inace dokumentirane nuspojave i svode se na to da moras ponovo tretirati tu zonu. Jasno , nije dovoljno samo "okinuti" sa laserom. Treba znati sa cime se radi. Rijesenje mozoes pronaci samo u ponovom tretiranju , mozda kod istog doktora a mozda i kod nekog drugog...

Phoenixe, hvala, drago mi je što si se javio. :)

Ići ću joj u jesen to pokazati, sad mislim da nema smisla ići na takve tretmane kad je jako sunce. I neka mi tretira samo to, makne te kapilare koje su dodatno popucale kako zna i umije, a ostatak lica više ne mislim na taj način tretirati da mi se ne desi slično i na drugim mjestima.

Ne znam bi li imalo smisla ići na elektrokoagulaciju? :confused: :ne zna: Možda sam na laser preosjetljiva, imam tanku osjetljivu svijetlu kožu?

nyxla
15.09.2010., 07:54
Prije dva tjedna sam bila na pregledu kod dr.Augustina Bralića u Laser Centar Doctor (je li možda tko bio tamo?),zbog kapilara oko nosa (to me i najviše muči),sitnih pigmentacijskih mrlja na čelu i nekim dijelovima lica (koje imam zahvaljujući dugogodišnjim odlascima u solarij),proširenih pora,dlaka na nausnici (imam ih oko 5 sa svake strane,ali me čupanje trakicama već uistinu počelo zamarati,a nerijetko mi i izaziva crvenilo i prištiće),prvih borica oko očiju i smijalica-koliko tu laser usitinu pomaže,bore su plitke i ne pretjerano vidljive).
Doktor je bio presimpatičan,čini mi se stvarno stručan,razgovarali smo oko sat vremena i nije mi naplatio prvi pregled.
Cijena obrade mog lica laserom (sad se ne sjećam kojim će šta raditi)bi bila 3000 kn,jer bi meni trebao jedan tretman.Za dlačice je rekao neka ih brijem ili režem da očvrsnu,radi lakše obrade laserom i da će nakon prvog tretmana vidjeti trebam ih li još.
Brine me oporavak,to ljuštenje kože,kako će mi lice reagirati...ima li netko iskustva?Doktor je rekao da on samo preporuča neku kremu i sprej sa termalnom vodom,ustvari kao kod predugog izlaganja suncu...naravno,na solarij više ne pomišljam.Hvala

sadsadsad
06.10.2010., 17:22
Ovako ja imam par pitanja za phoeinxa.Možda cu biti dosadna jel se ista pitanja postavljaju po 3000puta al eto kad vec znaš o tome! ;D Naime ja sam narucena za pregled iduci tjedan kod dr.bukvić-mokos pa cemo vidjeti šta mi je najpametnije napraviti u vezi ožiljaka od akni!Sad sam vec pomalo skepticna jel vidim da nikome nisu pomogli :( da je to samo reklama i bacanje para.Daj mi iskreno odgovori dali si ikad sreoili znaš nekoga kome su laserima sredili ožiljke?! i vidim da si napisao da vecina doktora u hrv ne zna rukovati sa laserima?!?! da li je to problem i s dr.bukvić-mokos?... btw ja imam dva tri ožiljka na obrazu koje bih htjela riješiti (mogu ti poslati i sliku XD) i ne znam jel mi pametnije ic na laser ili punjače (hijaluronska kiselina..etc.) šta ima vece rezultate tj bolje?i da znam to je sve indiviudalno blabla al ... reci svoje mišljenje.fala unaprijed! ;D

sadsadsad
06.10.2010., 17:24
e i da btw trebao bi i ti otvorit ordinaciju pa naplacivat preglede i savjete hahaha! ali žalosno je da doktori znaju manje od tebe :/ ŽALOSNO

--Phoenix--
08.10.2010., 10:59
O oziljcima je vec bilo jako puno rijeci do sada. U principu treba razluciti 2 stvari. Koja su ocekivanja pacijenta a koja od doktora. Obicno se ne poklapaju i u tome je veliki problem. Zapamti da se oziljak moze skinuti samo manjim oziljkom. U tom smislu kombinacije lasera i kemijske abrazije moze dati dobre rezultate. Ali se u vecini slucajeva ne postize ono sto pacijent zeli (i ruku na srce , to je jer netko zeli vratiti vrijeme unazad). Popricaj dobro sa doktoricom o tome i ako ima dobre argumente koji te mogu uvjeriti u uspjeh tretmana, izvoli.

sadsadsad
08.10.2010., 12:20
E da ali meni neke stvari i nemaju baš logike... recimo ja sad odem na laser i kem. abraziju i stanje mi se poboljša tj. ožiljci se smanje.. nakon što mi se koža od toga oporavi za par godina napravim opet istu turu.. i tak ponovim još par puta... zar se nebi onda koža trebala izravnat?..ne govorim ja sad o razdoblju od 2 godine nego 5...6... :)?

--Phoenix--
10.10.2010., 19:28
E da ali meni neke stvari i nemaju baš logike... recimo ja sad odem na laser i kem. abraziju i stanje mi se poboljša tj. ožiljci se smanje.. nakon što mi se koža od toga oporavi za par godina napravim opet istu turu.. i tak ponovim još par puta... zar se nebi onda koža trebala izravnat?..ne govorim ja sad o razdoblju od 2 godine nego 5...6... :)?

Sa najvecom abrazijom se skida samo epidermis (koji se regenerira). Ako je lezija duboka i ostecen je sam dermis, nema abrazije koja ce pomoci. Dublji slojevi koze nemaju sposobnost regeneraicije.

pebbles
12.10.2010., 09:25
ako je ovo što phoenix kaže točno,onda znači da nema pomoći nikakvim ožiljcima, jer kao što znamo svi ožiljci su nastali u dermisu (jer ako je povrijeđen samo gornji sloj kože ne nestaje ožiljak) tako da možemo se mi guliti koliko hoćemo ali vidljivog poboljšanja baš i neće biti. Kad jednom zaradiš ožiljke imaš ih zauvijek i to upravo onakve kakve si i dobio i nema šanse da ih se popravi :( to je samo moje mišljenje. NE znam zašto svi govore o abrazijama bilo laserskim bilo mehaničkim, a da ne pričam da su mi smješni radiovalovi i neablativni laseri koji ne donose nikakvo poboljšanje (ali kao navodno pospješuju nastajanje kolagena ili tako nešto) ali jasno je iz svjeđočenja ljudi diljem svijeta da ništa od navedenog ne donosi rezultate. Mene je osobno ovo saznanje dosta pogodilo, ali tako je kako je. Pogledajte po forumu acne.org i sve će vam biti jasno - ti ljudi imaju pristupe daleko boljim liječnicima, i nemaju nikakve rezultate nakon brojnih tretmana, što je još više obeshrabrujuće je da neki od njih imaju "mild scarring" -onda oni koji imaju "severe scarring" se mogu odmah upucati. Ispričavam se na ovakvom postu, morala sam se negdje istresti, zbilja je tužno kako se danas tvrdi da se sve može - ma evo ispeglati će ti lice u lunch pauzi, a istina je daleko od toga... :(
voljela bih da se javi netko s osobnim iskustvom ako griješim!!
:s

BlackCandy
13.10.2010., 08:56
ne grijesis :(
i moje je misljenje isto takvo

pebbles
13.10.2010., 09:23
jedino što sam do sada čula da zbilja pomaže su filleri...tako da...treba isprobati...hialuronska kiselina je od ovih jednokratnih dobra(navodno) jer ne postoji opasnost od alergijskih reakcija (kao kod kolagenskih filera)....koliko sam uspjela saznati, a dosta se priča i o punjenju vlastitim masnim stanicama, koje su kao navodno zauvijek...iako do sada sam skužila da sve sto je prirodnog porijekla, se razgradi u tijelu nakon nekog vremena...kako to da se ta mast ne razgradi...nemam pojma...
p.s.još nešto ja ne mislim da se abrazijama skida samo epidermis, već se skida i gornji papilarni dermis koji se pomoću "epidermal appendage" ( a pod tim se podrazumjevaju dlake, žlijezde lojnice i znojnice - koje se sve nalaze u retikularnom dermisu) obnavlja,a zatim i epitelizira. kada bi se skinuo samo epidermis nebi došlo do krvarenja - jer epidermis nije prožet krvnim žilama - za razliku od dermisa. Problem kod ožiljaka je što se oni svi nalaze u retikularnom dermisu, a on, kao što kaže phoenix, nema sposobnost obnavljanja. Eto to je ono što sam ja uspjela saznati istraživajući po raznoraznim medicinskim časopisima i istraživanjima.

evo našla sam dio iz medicinskog članka koji ukratko potvrđuje ovo što sam rekla :
Acne scars that are narrow, pitted, and sharply edged and cast shadows on the face are most amenable to dermabrasion. Some acne scars are deep and extend into the subcutaneous tissue. Dermabrasion of the epidermis, papillary dermis, and upper reticular dermis is possible. However, abrasion below these levels is prohibitive and results in scarring. Therefore, deep lesions are best managed by first excising them with punch biopsy with or without use of a full-thickness graft; after healing, these lesions can be treated with dermabrasion.

sadsadsad
14.10.2010., 13:29
Evo ja sam danas bila na razgovoru kod dr.bukvić-mokos.. (klinika za lasere šalata) i rekla mi je da meni laser neće previše pomoći tj. da mi neće uzet novce bzvz a neće biti rezultata! čak mi nije ni pregled naplatila :) rekla je isto što i vi gore... ožiljak seže i u dermis i ne isplati ga se umanjivat :( pitala sam ju i za "punjače" ali mi je samo kratko odgovorila da ona ne radi stim ;) jbg... moramo se pomiriti sa realnoscu :/ još ja imam one jebene ice pick scars :( najgore tj najdublje :(((((((( ako ko ima iskustva sa punjačima tj filerima nek se javi.pozdrav ;D

pebbles
14.10.2010., 18:17
bila sam kod nje...nemoj da te to zaustavi...ona mi se čini kao netko tko često odbija raditi ožiljke od akni...mene je isto odbila za jedan zahvat, i rekla je da to nije moguće nigdje u svijetu napraviti...da se to ne radi, a ja postala po internetu i ispitivala strane doktore i oni mi rekli da se može! tako da....ma naši doktori su loši...imaju instrumente ali ne znaju s njima ili se ne usude...probaj sa dermoabrazijom za ice pick scarring mislim da ti je to bolje...tj. ona vrši dublju abraziju od lasera - tko god kaže da nije istina- laže
p.s. svi ožiljci su u dermisu - to nije nikakvo objašnjenje! P.S. pokazivala je ona meni rezultate abrazija, i ne čini mi se baš da se usudi raditi agresivne tretmane...tj. nisam vidjela nekakve velike pomake...za fillere idi pitaj žgaljardića, on sada ima ordinaciju i u zg. za njega jedinog znam od ovih boljih...a on ti radi i druge vrste abrazija...pa vrijedi pokušati...a za dermoabraziju znam polikliniku tončić a i za glumičića sam čula da ima dobre rezultate sa kemijskim abrazijama...svi oni naplaćuju preglede...ali nećeš ništa postići ako ne odeš i vidiš šta će ti reći...ja sam se dobrano naplaćaa tih pregleda jer moram putovati za zg - što me dosta košta + onda još i pregled od 200-250 kn...
P.S. ja bih ti preporučila da malo posjetiš acne.org message boards i pogledaš šta ljudi tamo govore o uklanjanju ožiljaka, koja su njihova iskustva s različitim metodama (vjeruj mi tamo ima ljudi koji su probali po 5-10 metoda uklanjanja ožiljaka, kod priznatih doktora) eto...puno sreće želim!!!

sadsadsad
15.10.2010., 12:15
Hvala puno na savjetima i informacijama :) raspitat cu se za te filere možda otic na koji pregled kod nekoga tko to radi :)) btw pebbles kakve ti ožiljke imaš?i kakva iskustva imaš sa borbom protiv njih hehe? i ako netko ima iskustva sa filerima neka se javi :) pozdrav

pebbles
15.10.2010., 13:52
a gle...ja nemam duboke ožiljke, moje ne vide drugi..osim mene, ali su se počeli pojavljivati prije 2 mjeseca jer sam počela piti roaccutane i on me totalno zeznuo jer prije mi akne nisu zarastale ožiljcima...tako da ja tražim nešto što mi ta blaga udubljenja može izravnati...nadam se da mi mogu agresivne metode pomoći da ih potpuno izravnam...ali je moj problem što na tako "nevidljive" ožiljke doktori ne žele primijeniti agresivne metode jer se boje da ne "useru" oprostite na izrazu...tako da je to kod mene sizifov posao... a na šalatu sam išla zbog jednih drugih ožiljaka rupica, koji nisu od akni, i nalaze se blizu očiju tako da ova nije htjela ni čuti tu raditi laserom iako je to u svijetu njanormalnija stvar...

--Phoenix--
26.10.2010., 12:37
Dermoabrazija koja se u vecini slucajeva predlaze kod nas, dosta je u principu blaga. Za prave probleme se uvjek kombinira kem. abrazija (ili laserska) sa mehanickom gdje se injektira pod kozom fizioloska otopina kako bi koza nabubrila i to omogucuje bolji rad iz razloga kad se dodje do dermisa ,koza pocne krvariti i to kirurg (jer to radi kirurg) vidi i zna u kojem se sloju. Sa takvim abrazijama se ne dolazi do slojeva gdje se nalazi dlacni bulbusi jer su oni na 3-4mm dubine i niti zljezde lojnice (bila bi preinvazivna metoda). No, ti zahvati zahtjevaju postoperativni tijek od 6 mjeseci, sterile maske, itd,itd..i kod nas se ne radi (ali npr. u americi da).Stoga, oziljak se moze samo ublaziti. Dugotrajni tretmani radiofrekvencijom (medicinskom) mogu dovesti do zatezanja koze i neokolageneze. Ti efekti ce pomocu u popravku strukture ,ali je nece potpuno izravnati. Dakle treba vidjeti koja je velicina lezije i gdje se nalazi da bi se mogao odabrati odgovarajuci tretman. No, ostaje na kraju da se oziljak moze skinuti samo manjim oziljkom.

Kasa7
15.11.2010., 23:45
ja imam dosta flekica od akni i htio bih ih riješiti pa me zanima jel se to može samo riješavat kod privatnika ili može i u općim bolnicama u dogovoru s dermatologom? i koji je privatnik za to u zagrebu najbolji i najjeftiniji

hvala

mardar
04.01.2011., 13:14
Zanima me kakva su iskustva s laserom,jel tko bio na tom tretmanu,ja bih volila da mi malo osvjezi i iscisti lice,i zbog crvenila lica da mi ga malo ublazi,nemam joj puknutih kapilara po licu,imam pora.
Koliko je to ucinkovito,i koliko licu treba da se opravi?

anya
17.01.2011., 09:10
Jeste se pitali sta je ono zeleno sto se stavlja na lice? E to je u biti pola tretmana. I u pet puta kao sto je covjek rekao mogu se imati lijepi rezultati.

Ja sam bila na frakcijskom laseru ali koliko se sjećam doktor mi nije stavljao ništa zeleno na lice pa sam sad zbunjena...sve je dobro prošlo (oporavak 5-7) dana i sad bi trebala ponovit ali se dvoumim jer mi nisu sve mrljice otišle, a čula sam da se mogu i vratit bez obzira mažeš li ili ne visokim zaštitnim faktrorom...u međuvremenu sam saznala za bio-light fotopomlađivanje koje navodno rješava problem pigmentacije bez štetnih posljedica pa sad ne znam što napravit?

Angor
18.02.2011., 23:17
Ukratko,pričala sa Dr Tončićem jer sam htjela ići na kemijski piling no on preporuča mehaničku dermoabraziju,kaže da bi mi kem.piling samo osvježio kožu:ne zna::confused:,a mehanička dermabrazija ukljanja ožiljke,realno je kao očekivati 20% poboljšanje teksture kože?Phoenix šta kažeš ti na to?:kava:

--Phoenix--
21.02.2011., 23:32
Ukratko,pričala sa Dr Tončićem jer sam htjela ići na kemijski piling no on preporuča mehaničku dermoabraziju,kaže da bi mi kem.piling samo osvježio kožu:ne zna::confused:,a mehanička dermabrazija ukljanja ožiljke,realno je kao očekivati 20% poboljšanje teksture kože?Phoenix šta kažeš ti na to?:kava:

Kazem da ima pravo

pinkday
23.02.2011., 08:58
da li je neko bio na tretmanima ( i kakvim) za okoloočne bore (a da se ne radi o dermoabraziji)
može kakav savjet - gdje, kako , kada, cijena?

pinkday
23.02.2011., 09:00
da li je neko bio na tretmanima ( tipa laser) za okoloočne bore (a da se ne radi o dermoabraziji ili inekcijama)
može kakav savjet - gdje, kako , kada, cijena?

sa ša
24.02.2011., 17:50
Pozdrav! Zanima me da li ima netko iskustva sa zatezanjem lica laserom?
Imam 31g i lice mi se malo opustilo (posebno na djelu kod one bore od nosa prema usnama)
Da li mi netko moze preporuciti neki tretman koji bi mi malo zategnuo lice ili kome bih se mogla obratiti u ZG?
Hvala

Zlatna cura
26.02.2011., 00:00
Ima li još neki dobar i efikasan postupak (tj. metoda) otklanjanja kapilarica na licu, osim s laserom?

--Phoenix--
04.03.2011., 19:30
Ima li još neki dobar i efikasan postupak (tj. metoda) otklanjanja kapilarica na licu, osim s laserom?

Stara dobra elektrokoagulacija sa iglom.

ipho
25.03.2011., 11:50
Ja sam 17.02. bila na tretmanu lica frakcijskim laserom, za uklanjanje ožiljka od akni i prvih bora, laser se zove cutera pearl frakcijski laser, i jedino što sada mogu reći je uzaludno bačenih 3800 kuna.Doktor mi je rekao da će mi se crvenilo i otok povući 5-7 dana, ali nije, ja sam iz kuće izišla tek 12-ti dan jer sam se morala vratiti na posao.Lice mi je bilo crveno barem 3 tjedna a sada mi je na tim mjestima gdje je bilo crveno koža potamnila i ostale su fleke iako sam izbjegavala sunce u širokom luku i lice mazala kremom za vlaženje kože i zaštitnim faktorom 50.Nakon 4 tjedna sam nazvala doktora i rekli su mi da mažem bepanten kremom i evo mažem 10 dana i opet nema pomaka pa sam se naručila na pregled.
Zanima me ima li netko slično iskustvo i kad te fleke prođu?
Hvala

NoStress
25.03.2011., 11:56
Ja sam 17.02. bila na tretmanu lica frakcijskim laserom, za uklanjanje ožiljka od akni i prvih bora, laser se zove cutera pearl frakcijski laser, i jedino što sada mogu reći je uzaludno bačenih 3800 kuna.Doktor mi je rekao da će mi se crvenilo i otok povući 5-7 dana, ali nije, ja sam iz kuće izišla tek 12-ti dan jer sam se morala vratiti na posao.Lice mi je bilo crveno barem 3 tjedna a sada mi je na tim mjestima gdje je bilo crveno koža potamnila i ostale su fleke iako sam izbjegavala sunce u širokom luku i lice mazala kremom za vlaženje kože i zaštitnim faktorom 50.Nakon 4 tjedna sam nazvala doktora i rekli su mi da mažem bepanten kremom i evo mažem 10 dana i opet nema pomaka pa sam se naručila na pregled.
Hvala

Kod koga si to bila?
Ja planiram ic na jesen ali na ipl ako se ne varam (dermatolog je reka da je to najnovije nabavia ima 6miseci).Koji je agresivniji frankcijski ili ipl?To molim Phoenix-a za odgovor jer vidim da je strucan na tom podrucju.

--Phoenix--
29.03.2011., 15:50
Hvala

Bepanten bi imalo smisla stavljati odmah nakon tretmana,a ne nakon 10 dana. Doktor je okinuo posteno (za tj tip koze) i nije se nadao nuspojavi. Trebalo je malo pricekati jer vjerujem da ste bili crveni odmah. Sada za te fleke treba opet zezancija (depigmentatorske kreme, opet neki laser itd),ali vec polako ni ni vrijeme za to. Ako covjek ima jak aparat, to je dobar prduvjez za dobar tretman,ali aparat je samo 30%, ostalo je covjek. Inace hiperpigmentacije se rijesavaju uglavnom unutar 6-12 mjeseci,ali sada polako dolazi sunce i biti ce jos gore.

--Phoenix--
29.03.2011., 15:55
Kod koga si to bila?
Ja planiram ic na jesen ali na ipl ako se ne varam (dermatolog je reka da je to najnovije nabavia ima 6miseci).Koji je agresivniji frankcijski ili ipl?To molim Phoenix-a za odgovor jer vidim da je strucan na tom podrucju.

Ovisi o aparatu i snazi. I sa jakim ipl-om mozes oguliti kozu

Angor
29.03.2011., 16:05
Phoenix bila sam na dermoabraziji 17.03.,zanima me budući da se moram čuvati narednih 06mj od sunca jel ok da na bepanthen kremu stavim Uriage toniranu sa spf50,na glavi šeširić...jer to ok zaštita?:ne zna:

--Phoenix--
29.03.2011., 19:35
Phoenix bila sam na dermoabraziji 17.03.,zanima me budući da se moram čuvati narednih 06mj od sunca jel ok da na bepanthen kremu stavim Uriage toniranu sa spf50,na glavi šeširić...jer to ok zaštita?:ne zna:

U biti nije. ne postoji total block UV filter. Cak ni ako sjedis doma (jasno sa otvorenim prozorom). Stavi sto vise toga i izbejgavaj sunce na veliko. Ja sam jednom izgorio na suncu a bio sam obucen, tek toliko o tome.

top-secret-koka
29.03.2011., 20:59
Phoenix, znas li ti koju dobru uva kremu?

nadam se, nadam :rolleyes: da postoji neka tajna krema, za koju ja ne znam :D

memorysun
29.03.2011., 21:03

taj zločesti UVA :mad:. I ne znam zašto pumpaju toliko UVB zaštite, kad je UVA gora. Kaj ne mogu staviti npr UVB 20 a UVA visok. Mislim od UVB se još možeš sakriti.
Dakle hoćemo termalnu vodu s visokom UVA zaštitom! Ajmo protestirat :D

--Phoenix--
29.03.2011., 22:59

Na zalost nema kreme. Mozes staviti +50 faktor i opet nije total block.Ali je bolje nego nista jasno.

rotcepsni
09.04.2011., 10:06
najbolja klinika za lasersko skidanje ožiljka? lokacija nije važna, a ako postoji neka u dalmaciji super.
btw ožiljak je nastao pri padu, ako vam to išta znači.. i kolike su cijene otprilike? hvala unaprijed

maja1979
19.05.2011., 09:47
Pošto su me napale smedje fleke,satima sam trazila po netu da li se itko uspio toga rijesiti i kako,ali od svega procitanog nisam nasla da je itko to uspio.Navodno,od krema nista,samo laser.Sad,ima i tu oprecnih misljenja,neki kazu da pomogne,neki da ne..Sta je sad od ovoga svega istina?
Phoenix,HELP! :(

NoStress
19.05.2011., 09:54
Pošto su me napale smedje fleke,satima sam trazila po netu da li se itko uspio toga rijesiti i kako,ali od svega procitanog nisam nasla da je itko to uspio.Navodno,od krema nista,samo laser.Sad,ima i tu oprecnih misljenja,neki kazu da pomogne,neki da ne..Sta je sad od ovoga svega istina?
Phoenix,HELP! :(

Kad sam ja bila na konzultacije kod dermatologa za mrlje od akni pokaziva mi je slike od neke cure sta joj je radia tretman laserom i mislim da je ona bas imala to sta ti opisujes.Ima slike prije i nakon tretmana(i svaki dan posebno od kad je tretman napravljen da se prati crvenilo i ljustenje) i mogu ti rec da je stvarno super na kraju ispalo,koliko sam vidila rijesila se svega toga i koza izgleda super.Sad nisam 100% sigurna bi li se takav ucinak postiga za sve jer ipak najvise ovisi o kozi i sta jednome pomogne ne znaci da ce drugome.Stoga je sve to rizik i dok se ne proba neces znat jer ne postoji nazalost nista univerzalno.

maja1979
19.05.2011., 10:20
Kad sam ja bila na konzultacije kod dermatologa za mrlje od akni pokaziva mi je slike od neke cure sta joj je radia tretman laserom i mislim da je ona bas imala to sta ti opisujes.Ima slike prije i nakon tretmana(i svaki dan posebno od kad je tretman napravljen da se prati crvenilo i ljustenje) i mogu ti rec da je stvarno super na kraju ispalo,koliko sam vidila rijesila se svega toga i koza izgleda super.Sad nisam 100% sigurna bi li se takav ucinak postiga za sve jer ipak najvise ovisi o kozi i sta jednome pomogne ne znaci da ce drugome.Stoga je sve to rizik i dok se ne proba neces znat jer ne postoji nazalost nista univerzalno.

Hvala,mozda ipak ima nade.:) Nadam se da necu ostati stalno ovako flekava,uzas!

NoStress
19.05.2011., 10:28
Hvala,mozda ipak ima nade.:) Nadam se da necu ostati stalno ovako flekava,uzas!

Nema na cemu.Sritno;)Ja planiram otic nakon lita jer je sad vec gotovo pa cemo vidit oce li sta pomoc...

maja1979
21.05.2011., 09:59
Nema na cemu.Sritno;)Ja planiram otic nakon lita jer je sad vec gotovo pa cemo vidit oce li sta pomoc...

Hvala,i tebi.:)
Ja cu se nadati da ce otici ovako s necim prirodnim ,malo mi je laser skup,a nije garancija da ce pomoci...vidjet cemo do jeseni sta ce biti.:)

--Phoenix--
21.05.2011., 12:58
Hvala,i tebi.:)
Ja cu se nadati da ce otici ovako s necim prirodnim ,malo mi je laser skup,a nije garancija da ce pomoci...vidjet cemo do jeseni sta ce biti.:)

Kod pigmentacija treba vidjeti koje su prirode. Dobro se mogu riješiti samo epidermičke i dermičko-epidermičke. Metode koje stvarno daju efekat su svijetlo i kem. peeling. Da se ne pomješa sa mikrodermoabrazijom koja je dobra za njegu i preveciju ,ali ne i za riješavanje problema. Seasni se treba raditi vise i u svakom slucaju tretmani se rade iskljucivo zimi. A nakon toga treba pripaziti jako glede izlaganju suncu. Sve to,ukoliko se ne radi o hormonalnim flekama ili melasmi. U tim slucajevima prica je potpuno drugacija.

tajana21
21.05.2011., 13:05
Kod pigmentacija treba vidjeti koje su prirode. Dobro se mogu riješiti samo epidermičke i dermičko-epidermičke. Metode koje stvarno daju efekat su svijetlo i kem. peeling. Da se ne pomješa sa mikrodermoabrazijom koja je dobra za njegu i preveciju ,ali ne i za riješavanje problema. Seasni se treba raditi vise i u svakom slucaju tretmani se rade iskljucivo zimi. A nakon toga treba pripaziti jako glede izlaganju suncu. Sve to,ukoliko se ne radi o hormonalnim flekama ili melasmi. U tim slucajevima prica je potpuno drugacija.

Možeš li nešto više reći o uklanjanju hormonalnih fleka? Hvala

maja1979
22.05.2011., 09:45

Melasma :(
Koja je procedura u tom slucaju?

--Phoenix--
22.05.2011., 11:05
Možeš li nešto više reći o uklanjanju hormonalnih fleka? Hvala

Kao prvo treba regulirati hormone te jedino kada je slika stabilna i fleke ne mijenja svoju morfologiju i strukturu,ona je moguce na nju djelovati. U protivnom je vrlo lako moguce pogorsati situaciju. Postoje jako kontroverzna misljenja o tome koji je najbolji tertman za to,no po mojem misljenju treba gledati na kombinaciju vise faktora (kem, peeling i laser). I ne ocekivati rijesenje problema u jednoj seansi. Isto vrijedi za melasmu koja je takodjer hormonalne prirode.

Blond_Fairy
22.05.2011., 12:56
Hvala

Još dobro ako su ti ostale "samo" fleke. Meni je otok i crvenilo na jednom dijelu lica isto tako ostao najmanje 3, ako ne i 4 tjedna, i ostala mi je mala udubina na mjestu te reakcije. Tako da budi sretna ako ti nisu ostali ožiljci ili "jamice", udubine, nego samo mrlje, koje se, koliko sam čula, mogu tretirati, a ovo prvo se više ne može popraviti. :(

Koliko mi se čini, kod nas se svaka budala danas bavi laserima (očito je da NISU dovoljno educirani!!! - ali glavno da se nabavi laser i zgrću novci!), i čula sam u međuvremenu - nakon što sam se raspitivala za ovo što se meni desilo - puno više nezadovoljnih komentara žena kojima su nakon tretmana laserom ostali ožiljci, fleke, udubine, nego onih koje su bile zadovoljne (a da ne spominjem koliko su novaca iskešale za problem koji nisu riješile, nego još i pogoršale).

Tako da, budući da ti je koža tako žestoko reagirala, razmisli hoćeš li opet reskirati laserskim tretmanom, reskirati eventualno ožiljke itd., ili ćeš se odlučiti za neki blaži i bezopasniji tretman.

tajana21
22.05.2011., 14:12
Kao prvo treba regulirati hormone te jedino kada je slika stabilna i fleke ne mijenja svoju morfologiju i strukturu,ona je moguce na nju djelovati. U protivnom je vrlo lako moguce pogorsati situaciju. Postoje jako kontroverzna misljenja o tome koji je najbolji tertman za to,no po mojem misljenju treba gledati na kombinaciju vise faktora (kem, peeling i laser). I ne ocekivati rijesenje problema u jednoj seansi. Isto vrijedi za melasmu koja je takodjer hormonalne prirode.

Hvala ti:s

Angor
22.05.2011., 23:11
Još dobro ako su ti ostale "samo" fleke. Meni je otok i crvenilo na jednom dijelu lica isto tako ostao najmanje 3, ako ne i 4 tjedna, i ostala mi je mala udubina na mjestu te reakcije. Tako da budi sretna ako ti nisu ostali ožiljci ili "jamice", udubine, nego samo mrlje, koje se, koliko sam čula, mogu tretirati, a ovo prvo se više ne može popraviti. :(

Koliko mi se čini, kod nas se svaka budala danas bavi laserima (očito je da NISU dovoljno educirani!!! - ali glavno da se nabavi laser i zgrću novci!), i čula sam u međuvremenu - nakon što sam se raspitivala za ovo što se meni desilo - puno više nezadovoljnih komentara žena kojima su nakon tretmana laserom ostali ožiljci, fleke, udubine, nego onih koje su bile zadovoljne (a da ne spominjem koliko su novaca iskešale za problem koji nisu riješile, nego još i pogoršale).

Tako da, budući da ti je koža tako žestoko reagirala, razmisli hoćeš li opet reskirati laserskim tretmanom, reskirati eventualno ožiljke itd., ili ćeš se odlučiti za neki blaži i bezopasniji tretman.Znam par koje imaju veće rupe na licu poslije lasera nego prije...:flop:A ja pouzdano mogu reći za dermoabraziju,isto je ko mikrodermoabrazija u salonu,em bezbolnije i jeftinije.:kava:

maja1979
23.05.2011., 09:22
Hvala ti:s

Hvala!:)

dmarijan
23.05.2011., 10:59
Phoenix, planiram lasersko odstranjivanje dlačica na licu kojih nema mali broj. Dobro je što su uglavnom tamne pa dosta poliklinika i liječnika obećava do 75% uspješnost tretmana. Pročitao sam cijelu temu, neću naprečac odlučivati, ali bih volio tvoje mišljenje o ovom mailu što sam ga dobio od jedne poliklinike. Nazive sam prilagodio radi postizanja objektivnosti. Mail je sam po sebi popriličan PR, samo me zanima u kojoj mjeri, bar sa strane tvoje struke.

Evo ga:

[I][I]Poliklinika Ž jedini na regiji raspolaze sa 2 laserska sistema za trajno
uklanjanja dlacica : 1. MeDio
Star - 810 nm, 63 J / cm maksimalne snage ,diodni laser, proizvodac je
Aclepion, Njemacka. Aparat se 2 puta godisnje kalibrira, radimo sa novim
handpiecom; 2. Raspolazemo sa Nd Yag laserom za trajno uklanjanje dlacica -
1064nm; maximalne snage i do 80 J / cm, Americke firme Cutera, odlican je za
nesto tanje dlacice i tretman dubljih dlacnih folikula , npr. muska leda.
Laserdjeluje na taj nacin sto se lasersko svjetlo selektivno vezuje za tamni
korijen dlacice, pri cemu dolazi do germinalnih celija koje okruzuju bulbus
dlake, te nataj nacin dolazi do blokade rasta dlake. Otuda je laserska
epilacija trajna!
Broj tretmana je od 4 do 6 , pri cemu se moze ocekivati sikdanje u prosjeku
75 % tamnih dlacica; Periodi izmedu tretmana su od 4 do 12 nedjelja u
prosjeku; u meduvremenu je dozvoljeno da se dlacice izbrijavaju, da se radi
njihovo sisanje, ali je depilacija voskom i cupanje dlacica strogo
zabranjeno !
Tretman je bezbolan jer jedini na regiji koristimo Zimmer aparat
za produkciju ledenog zraka, tako da se koze hladi za svo vrijeme trajanja
tretmana.
Jace dlacice se puno uspjesnije uklanjaju nego tanje i svjetlije;
Cijena jednog tretmana je 100 veverica!

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i na sugestijama

--Phoenix--
23.05.2011., 22:01
Ako je pitanje,dali su ti uredjaji ok, odgovor je da. Ako je pitanje dali ce sigurno biti 75 %, odgovor je nemam pojma.

dmarijan
24.05.2011., 07:14
Ako je pitanje,dali su ti uredjaji ok, odgovor je da. Ako je pitanje dali ce sigurno biti 75 %, odgovor je nemam pojma.

Pitanje je bilo usmjereno na kvalitetu uređaja, ne na uspješnost tretmana. To nitko ne može znati :)

Hvala lijepo na odgovoru.

maja1979
28.06.2011., 15:37

Bila kod dermatologa,dala mi THIOSPOT skin roller,pa cemo vidjet nakon tri mjeseca da li ce biti dobro ili ne.:)

NoStress
29.06.2011., 06:23
Bila kod dermatologa,dala mi THIOSPOT skin roller,pa cemo vidjet nakon tri mjeseca da li ce biti dobro ili ne.:)

Nisam nikad cula za to pa sam pogledala sad na netu...javi ako vidis neke rezultate...

Wedding
29.06.2011., 08:47

ja sma koristila to i nije mi bas pomoglo tj ono sto se i smanjilo je prvim suncem opet buknulo tj bolje rezultate mi je dao Sninoren:mig: evo bila sma 3 puta u solariju a melazma mi se nije pojacala:s

maja1979
29.06.2011., 10:01
ja sma koristila to i nije mi bas pomoglo tj ono sto se i smanjilo je prvim suncem opet buknulo tj bolje rezultate mi je dao Sninoren:mig: evo bila sma 3 puta u solariju a melazma mi se nije pojacala:s

To je krema ili? 140,00 kn za 5 ml i jos ako mi nece pomoci,malo preskupo...a nece mi jedan roller ni biti dosta za 3 mjeseca.:ne zna:

maja1979
29.06.2011., 10:10
Nisam nikad cula za to pa sam pogledala sad na netu...javi ako vidis neke rezultate...

Nisam ni ja do tada,uglavnom nakon tridesetak ljekarni sam konacno nasla i kosta 140,00 kn 5 ml.Za te novce ima da me i pomladi...:)

anya
30.06.2011., 09:05
Znam par koje imaju veće rupe na licu poslije lasera nego prije...:flop:A ja pouzdano mogu reći za dermoabraziju,isto je ko mikrodermoabrazija u salonu,em bezbolnije i jeftinije.:kava:

Meni je mikrodermoabrazija upropastila lice ili sestra koja nije znala s tim rukovati (srećom, samo mali dio kože, te rucipe koje spominjete)....A poslije klasične dermoabrazije sam morala ponoviti postupak jer su mi ostale ogromne fleke....spasio me frakcijski laser ali se sitne mrlje vratile....Da li je netko bio na limelight, navodno nešto najnovije i bolje od ipl?
Pheonix, što ti misliš o tome?
Hvala.

--Phoenix--
30.06.2011., 22:58
Meni je mikrodermoabrazija upropastila lice ili sestra koja nije znala s tim rukovati (srećom, samo mali dio kože, te rucipe koje spominjete)....A poslije klasične dermoabrazije sam morala ponoviti postupak jer su mi ostale ogromne fleke....spasio me frakcijski laser ali se sitne mrlje vratile....Da li je netko bio na limelight, navodno nešto najnovije i bolje od ipl?
Pheonix, što ti misliš o tome?
Hvala.

Limelight je IPL samo ime za aparat od Cutere.

anya
02.07.2011., 07:58
Ovo sam pročitala na web stranici jedne poliklinike pa mi se nije učinilo isto, tim više što se IPL ne smije provoditi tijekom cijele godine:

"Prednost Limelighta nad većinom IPL metoda je u tome što ostali mogu tretirati samo visoki kontrast pigmentacija dok limelight uspješno tretira i visoki i niski kontrast pigmentacija. Tretman se provodi tijekom cijele godine."

--Phoenix--
02.07.2011., 19:37
Ovo sam pročitala na web stranici jedne poliklinike pa mi se nije učinilo isto, tim više što se IPL ne smije provoditi tijekom cijele godine:

"Prednost Limelighta nad većinom IPL metoda je u tome što ostali mogu tretirati samo visoki kontrast pigmentacija dok limelight uspješno tretira i visoki i niski kontrast pigmentacija. Tretman se provodi tijekom cijele godine."

Kao i za svaki dobar IPL. Ovisi koji filter koristis i kako namjestis parametre. Nis posebno. Isto tako mozes se tretirati sa Elpise,Photosilk plus,APLTouch,Quantum,Vasculight itd..Sve IPL-i. Treba znati raditi i treba aparat imati mogucnost regulacije.

Lorenica
22.08.2011., 13:16
Ima li ovdje profesionalna kozmetičarka koja bi mi mogla objasniti koja je razlika između frekvencije,ultrazvuka i lasera koji koštaju po 20 000kn i onih koji se mogu kupiti preko ebaya za sitnu lovu kao npr ovo:http://image.made-in-china.com/6f3j00AvNamonIQTcS/MY-H05-Portable-High-Frequency.jpg
ultrazvuk od 3mhz
http://imgs.inkfrog.com/pix/dhlmarket/01_002.jpg
i ovakvi laserčići na baterije
http://i00.i.aliimg.com/photo/452911813/Acne_Soft_Laser.summ.jpg
Iako znam odgovor unaprijed,voljela bi čut profesionalku što ima za reći i kako te stvari djeluju.
Hvala!

loli123
17.09.2011., 19:32
Da li neko moze da mi pomogne i napise mi razliku izmedju hemijskog pilinga i nd YAG lasera??dvoumim se a jako mi je bitno ipak je lice u pitanjU!
Ne znam sta mi je bolje za akne i oziljke..sta ima najbolji efekat??

--Phoenix--
17.09.2011., 21:44
Ima li ovdje profesionalna kozmetičarka koja bi mi mogla objasniti koja je razlika između frekvencije,ultrazvuka i lasera koji koštaju po 20 000kn i onih koji se mogu kupiti preko ebaya za sitnu lovu kao npr ovo:http://image.made-in-china.com/6f3j00AvNamonIQTcS/MY-H05-Portable-High-Frequency.jpg
ultrazvuk od 3mhz
http://imgs.inkfrog.com/pix/dhlmarket/01_002.jpg
i ovakvi laserčići na baterije
http://i00.i.aliimg.com/photo/452911813/Acne_Soft_Laser.summ.jpg
Iako znam odgovor unaprijed,voljela bi čut profesionalku što ima za reći i kako te stvari djeluju.
Hvala!

Vec je bilo rijeci o ipl-ovima koji rade na baterije za sitnu lovu. Isto vrijedi i za ove. Uglavnom radi se igrackama koje nemaju efekta ili da bi se ikakav efekt postigao ,potrebno je 1000 tretmana. Da nije tako, svaki bi ih profesionalac koristio. Baceni novci.

Seven of Nine
01.10.2011., 19:14
Nedavno sam imala vodene kozice i na licu su mi ostale male rupice tj udubljenja, iako ih uopce nisam dirala da ih sama skidam nego sam cekala da se te varicele osuse. Uglavnom grozno iskustvo za nekog odraslog. E sad, sta da radim stavljam kantarionovo ulje al nista. Koja vrsta abrazije bi tu pomogla? Al ono, da se ne mora ic deset puta.

billy jean
07.11.2011., 20:51
Pozdrav svima, prvi sam put na forumu jer sam odlučila pokušati riješiti svoj problem... Phoenix molim te za mišljenje jer ti očito znaš sve odgovore... :) A problem je slijedeći: na donjoj usnici imam hemangiom (otprilike 1/3 usne), tamnocrvene boje i lagano izdignut iznad razine ostatke usne. Raspitivala sam se dosta i koliko mi se čini jedina valjana opcija je laser. Ono što mene zanima je koje su moguće komplikacije, koliku uspješnost mogu očekivati i pretpostavljam da će trebati više tretmana?? Phoenix pomozi....

--Phoenix--
08.11.2011., 13:18
Pozdrav svima, prvi sam put na forumu jer sam odlučila pokušati riješiti svoj problem... Phoenix molim te za mišljenje jer ti očito znaš sve odgovore... :) A problem je slijedeći: na donjoj usnici imam hemangiom (otprilike 1/3 usne), tamnocrvene boje i lagano izdignut iznad razine ostatke usne. Raspitivala sam se dosta i koliko mi se čini jedina valjana opcija je laser. Ono što mene zanima je koje su moguće komplikacije, koliku uspješnost mogu očekivati i pretpostavljam da će trebati više tretmana?? Phoenix pomozi....

Uspjesnost moze biti kompletna, tj.da ti se nista ne vidi. Radi se venous lake-u, To su hemangiomi bez stijenke koji idu lijepo sa laserom. Zahvat od 2 minute sa malo hladjenja (cak ne treba ni anestezija). Komplikacije su nikakve u biti. ako covjek zna raditi ,nemas problema. Koagulira krv unutra, stvori se krasta koja otpadne i to je to. cijeli proces je jasno sporiji...par tjedna do par mjeseci. Samo me nemoj pitati kod koga ici.

billy jean
08.11.2011., 16:20
Hvala ti... Nadam se da će tako biti... Ići ću do Rijeke, nije mi baš usput ali na temelju svega ovdje pročitanog čini mi se kao najbolji izbor. Javim kako je prošlo, možda nekome bude od koristi... Phoenix hvala još jednom!

Wedding
15.11.2011., 18:35
Vec je bilo rijeci o ipl-ovima koji rade na baterije za sitnu lovu. Isto vrijedi i za ove. Uglavnom radi se igrackama koje nemaju efekta ili da bi se ikakav efekt postigao ,potrebno je 1000 tretmana. Da nije tako, svaki bi ih profesionalac koristio. Baceni novci.

Moja igracka je meni maknula potpuno dlake i vec 6 mjseci nije niti jedna izrasla:mig:

Reina
03.12.2011., 20:31
Molim preporuku gdje otici za brzo i efikasno lasersko uklanjanje dlacica iznad usne.

Zahvaljujem!

I ako znate cijenu, bilo bi idealno.:cerek:

Dr. Dabic
11.12.2011., 19:55
pozdrav

imam pitanje,najme isao sam 2 puta na lasersko ciscenje lica,no citajuci ostale postove i internet postao sam zbunjen od tih vrsta lasera,bio lasera,dermoabrazija i sl... :D pa me muci sto uopce neznam na kakav ja tretman idem(i kako se zove laser),jer mi kozmeticarka nije rekla nista osim da je to "laser"... pa ako ima ovdje nekog ko se razumije da pomogne :)

na lice se stavlja 1. nekakav hladan gel i onda na nekim mjestima se prode laserom tj. onako "pecne" na mjestima di se laser upotrjebi,pa ako neko zna kakav je to tocno tretman i dali je ucinkovit bio bi zahvalan
pitam zato sto,koliko gledam ostale postove,vecina ide na neke druge,bolnije tretmane(naravno,nezelim da me boli ali ako je ta metoda ucinkovitija rade bi isao na nesto drugo)

takoder,zanima me ako je neko isao na lasersko uklanjanje oziljaka od akni,na koliko je tretmana isao i koliko je platio pojedini tretman

sve to pitam jer stvarno,idem na skupe tretmane a zapravo nemam apsolutno nikakve informacije o kakvim se preparatima radi,a i citao sam da se nestrucnom uporabom tih lasera stanje lica moze pogorsat,tako da sam totalno zbunjen

dali je uopce preporucljivo ici na laserske tretmane s obzirom da imam 20 godina,takoder sam citao da je najucinkovitije i najmanje rizicno ici na takve tretmane sa 40-45 godina???

NoStress
12.12.2011., 07:17
pozdrav

imam pitanje,najme isao sam 2 puta na lasersko ciscenje lica,no citajuci ostale postove i internet postao sam zbunjen od tih vrsta lasera,bio lasera,dermoabrazija i sl... :D pa me muci sto uopce neznam na kakav ja tretman idem(i kako se zove laser),jer mi kozmeticarka nije rekla nista osim da je to "laser"... pa ako ima ovdje nekog ko se razumije da pomogne :)

na lice se stavlja 1. nekakav hladan gel i onda na nekim mjestima se prode laserom tj. onako "pecne" na mjestima di se laser upotrjebi,pa ako neko zna kakav je to tocno tretman i dali je ucinkovit bio bi zahvalan
pitam zato sto,koliko gledam ostale postove,vecina ide na neke druge,bolnije tretmane(naravno,nezelim da me boli ali ako je ta metoda ucinkovitija rade bi isao na nesto drugo)

takoder,zanima me ako je neko isao na lasersko uklanjanje oziljaka od akni,na koliko je tretmana isao i koliko je platio pojedini tretman

sve to pitam jer stvarno,idem na skupe tretmane a zapravo nemam apsolutno nikakve informacije o kakvim se preparatima radi,a i citao sam da se nestrucnom uporabom tih lasera stanje lica moze pogorsat,tako da sam totalno zbunjen

dali je uopce preporucljivo ici na laserske tretmane s obzirom da imam 20 godina,takoder sam citao da je najucinkovitije i najmanje rizicno ici na takve tretmane sa 40-45 godina???

Za pocetak zaboravi bilo kakve lasere kod kozmeticara,za to su kvalificirani samo dematolozi a to sta rade kozmeticari su blage gluposti koje mogu rijesit manje probleme.Ako si vec bija kod kozmeticarke tribala ti je objasnit sve sta te zanima,od tipa lasera,tretmana od pocetka do kraja,sta ce bit nakon i kakvi se rezultati mogu ocekivat.Vecina njih je nerealna i prodaje maglu samo da bi zaradila stoga nadji nekog dermatologa koji ce te pregledat,preporucit ti sta je najbolje za tvoju kozu i problem koji imas i koliko poboljsanje se moze ocekivat.Ko god ti rece 100% za oziljke od akni odma u startu znas da laze jer je to nemoguce.Oziljci se mogu ublazit al ne i uklonit 100%. I naravno da se moze unistit lice sa nestrucnim rukovanjem laserom jer se ipak tu gule slojevi koze pa mogu nastat opekotine ili jos vece rupe.Al ako je osoba strucna nema straha. Dobne granice mislim da nema,ako su ti prestale izlazit akne i ostali su samo oziljci zasto ne bi otisa,sta ces cekat 40,tad te vise i nece toliko bit briga sta ti je na licu ka sad.Koza se ionako oporavlja,moras se samo pazit sunca par godina nakon toga i to je to.Ako mislis napravit kvalitetan zahvat a to se radi kod oziljaka onda ce te bolit i sve sta te ne boli nista ti ne radi korisno jer su oziljci dublje u kozi i triba ih izravnat sa povrsinom(kazem za udubljenje oziljke).Nije to neka bol koja se ne moze izdrzat stoga te toga ne triba bit straj.Ako te bude bolilo puno (posto ste vi muski osjetljiviji od nas zenskih iako glumite macho men..haha) moze ti dat injekciju.Prije lasera namazes kremu za anesteziju i to pomogne za bol. Ja sam do sad bila na jednom tretmanu i nako malo je pomoglo al nije to neka prevelika promjena,trebat ce mi ih jos.Nekome je dosta i jedan a nekome vise,ovisi kakva ti je koza i ne znas dok ne napravis koliko ce tribat.Mene je tretman dosa 2500kn i mislim da se ugl tako krecu cijene.Eto to ti je iz mog iskustva,sigurno ima strucnijih ode od mene pa ti oni jos mogu pomoc

Dr. Dabic
12.12.2011., 23:29
Za pocetak zaboravi bilo kakve lasere kod kozmeticara,za to su kvalificirani samo dematolozi a to sta rade kozmeticari su blage gluposti koje mogu rijesit manje probleme.Ako si vec bija kod kozmeticarke tribala ti je objasnit sve sta te zanima,od tipa lasera,tretmana od pocetka do kraja,sta ce bit nakon i kakvi se rezultati mogu ocekivat.Vecina njih je nerealna i prodaje maglu samo da bi zaradila stoga nadji nekog dermatologa koji ce te pregledat,preporucit ti sta je najbolje za tvoju kozu i problem koji imas i koliko poboljsanje se moze ocekivat.Ko god ti rece 100% za oziljke od akni odma u startu znas da laze jer je to nemoguce.Oziljci se mogu ublazit al ne i uklonit 100%. I naravno da se moze unistit lice sa nestrucnim rukovanjem laserom jer se ipak tu gule slojevi koze pa mogu nastat opekotine ili jos vece rupe.Al ako je osoba strucna nema straha. Dobne granice mislim da nema,ako su ti prestale izlazit akne i ostali su samo oziljci zasto ne bi otisa,sta ces cekat 40,tad te vise i nece toliko bit briga sta ti je na licu ka sad.Koza se ionako oporavlja,moras se samo pazit sunca par godina nakon toga i to je to.Ako mislis napravit kvalitetan zahvat a to se radi kod oziljaka onda ce te bolit i sve sta te ne boli nista ti ne radi korisno jer su oziljci dublje u kozi i triba ih izravnat sa povrsinom(kazem za udubljenje oziljke).Nije to neka bol koja se ne moze izdrzat stoga te toga ne triba bit straj.Ako te bude bolilo puno (posto ste vi muski osjetljiviji od nas zenskih iako glumite macho men..haha) moze ti dat injekciju.Prije lasera namazes kremu za anesteziju i to pomogne za bol. Ja sam do sad bila na jednom tretmanu i nako malo je pomoglo al nije to neka prevelika promjena,trebat ce mi ih jos.Nekome je dosta i jedan a nekome vise,ovisi kakva ti je koza i ne znas dok ne napravis koliko ce tribat.Mene je tretman dosa 2500kn i mislim da se ugl tako krecu cijene.Eto to ti je iz mog iskustva,sigurno ima strucnijih ode od mene pa ti oni jos mogu pomoc

Da,to mi sve vise ljudi govori da prvo odem kod dermatologa,ali idem kod jednog te istog dermatologa vec 3 godine i stalno prepisuje jedno te isto,kreme i losione ujutro/navecer od kojih mi je jos i gore
prije mi je ta dermatologinja,kad je vidila da nema poboljsanja od kremi,rekla da pijem neke tablete,no sva sreca doma su mi savjetovali da to nepijem i isao sam pitati bas doktoricu svoju,zena se križala kada je cula da mi je dermatologica prepisala te antibiotike,jer bi kasnije u slucaju tezih bolesti,navodno,postao imun na njih...to je jedna prava tragedija,ona svakom ko dode kod nje prepisuje ISTE kreme,istu terapiju,bezobrazna je,bahata,ali trpio sam ju jer sam mislio da nebi nigdje drugdje dobio termin za pregled posto ne pripadam tom djelu grada..

po rjecniku vidim da nisi iz zagreba,pa mi vjerojatno nemozes savjetovat nekog dobrog dermatologa iz zagreba :D,al ako neko zna nekog barem imalo normalnog dermatologa koji nije u sukobu interesa(da,zvuci nevjerojatno,ali ova moja dermatologinja prepisuje svoje kreme da ih ljudi kupuju u apotekama i time si ostvaruje profit :504: a o narucivanju na mehanicko ciscenje lica kod svoje rodakinje necu ni govorit...) i koji ima osnove kulture sa pacjentima-bio bi zahvalan da napise :)

ono sto me najvise zanima,napisala si da su za to zaduzeni dermatolozi,ali ja sam prosao cjeli internet i niggdje nisam vidio neke tretmane kod ljecnika/dermatologa sto se lasera tice,mozes li to malo pojasnit sto si mislila?Ovih 2500 kn si odjednom platila za jedan tretman i isla si kod nekog dermatologa na to?

a sto se tice ovo nakon 40. te godine tu se slazem-nakon 40. me vise nece ni zanimat kakvo mi je lice,al kazem,negdje sam cuo/citao da nije preporucljivo ici na laserke tretmane tako mlad jer se kao koza nije do kraja razvila,tak nesto,pa sam htio provjeriti

u zadnjih 3 godine samo na kreme i tablete(znaci,bez ovih lasera) dao sam preko 10 000 kn sigurno,u zadnjih pol godine svaki put kad dam pare za dermatologiju vise mi ni nije problem to sto nisam izljecio lice,vec to sto sam ulupao novce potpuno bezveze,iskreno da nisam nista koristio uvjeren sam da bi stanje bilo u najgorem slucaju kao sada,jer mi je ova glupaca(moram je tako nazvat jer zaista je) davala agresivne kreme koje su mi ljustile kozu i stvarno jos vise pogorsalo stanje
da sam znao,casna rijec,dao bi te novce sirotinji na cesti za kruh,ili u najsebicnijem slucaju kupio si autic neki polovni...

hvala na pomoci i savjetu,samo ak mozes pojasni ovo di si isla na tretman i kako pronaci to,jer nisam vidio nigdje da se slicni tretmani obavljaju kod dermatologa

NoStress
13.12.2011., 06:13
Da,to mi sve vise ljudi govori da prvo odem kod dermatologa,ali idem kod jednog te istog dermatologa vec 3 godine i stalno prepisuje jedno te isto,kreme i losione ujutro/navecer od kojih mi je jos i gore
prije mi je ta dermatologinja,kad je vidila da nema poboljsanja od kremi,rekla da pijem neke tablete,no sva sreca doma su mi savjetovali da to nepijem i isao sam pitati bas doktoricu svoju,zena se križala kada je cula da mi je dermatologica prepisala te antibiotike,jer bi kasnije u slucaju tezih bolesti,navodno,postao imun na njih...to je jedna prava tragedija,ona svakom ko dode kod nje prepisuje ISTE kreme,istu terapiju,bezobrazna je,bahata,ali trpio sam ju jer sam mislio da nebi nigdje drugdje dobio termin za pregled posto ne pripadam tom djelu grada..

po rjecniku vidim da nisi iz zagreba,pa mi vjerojatno nemozes savjetovat nekog dobrog dermatologa iz zagreba :D,al ako neko zna nekog barem imalo normalnog dermatologa koji nije u sukobu interesa(da,zvuci nevjerojatno,ali ova moja dermatologinja prepisuje svoje kreme da ih ljudi kupuju u apotekama i time si ostvaruje profit :504: a o narucivanju na mehanicko ciscenje lica kod svoje rodakinje necu ni govorit...) i koji ima osnove kulture sa pacjentima-bio bi zahvalan da napise :)

ono sto me najvise zanima,napisala si da su za to zaduzeni dermatolozi,ali ja sam prosao cjeli internet i niggdje nisam vidio neke tretmane kod ljecnika/dermatologa sto se lasera tice,mozes li to malo pojasnit sto si mislila?Ovih 2500 kn si odjednom platila za jedan tretman i isla si kod nekog dermatologa na to?

a sto se tice ovo nakon 40. te godine tu se slazem-nakon 40. me vise nece ni zanimat kakvo mi je lice,al kazem,negdje sam cuo/citao da nije preporucljivo ici na laserke tretmane tako mlad jer se kao koza nije do kraja razvila,tak nesto,pa sam htio provjeriti

u zadnjih 3 godine samo na kreme i tablete(znaci,bez ovih lasera) dao sam preko 10 000 kn sigurno,u zadnjih pol godine svaki put kad dam pare za dermatologiju vise mi ni nije problem to sto nisam izljecio lice,vec to sto sam ulupao novce potpuno bezveze,iskreno da nisam nista koristio uvjeren sam da bi stanje bilo u najgorem slucaju kao sada,jer mi je ova glupaca(moram je tako nazvat jer zaista je) davala agresivne kreme koje su mi ljustile kozu i stvarno jos vise pogorsalo stanje
da sam znao,casna rijec,dao bi te novce sirotinji na cesti za kruh,ili u najsebicnijem slucaju kupio si autic neki polovni...

hvala na pomoci i savjetu,samo ak mozes pojasni ovo di si isla na tretman i kako pronaci to,jer nisam vidio nigdje da se slicni tretmani obavljaju kod dermatologa

Za pocetak bizi glavom bez obzira od tog dermatologa,cim vidis da daje svima isto radi se o interesu ili neznanju ili sve skupa.Raspitaj se malo od ljudi koji su isli kod nekoga drugoga i prebaci se sta prije.Takvi ce dat iste preparate nekoj curi od 15 sta ima pubertetske akne ili meni od 25 koja iman potpuno nesto drugo.Najbitnije ti je napravit neke pretrage i nac njihov uzrok a ne kemijat sa raznim kremicama i bit pokusni kunic dermatolozima pa eto ako se slucajno pogodi.Na temi o aknama su se navodile razne pretrage koje se mogu obavit pa prolistaj malo i nadji.Ako ti je uzrok unutra (a ugl je ako je faza puberteta gotova) onda ti nikakve bzw kremice nece pomoc.
A sta se tice lasera i rada sa njim to ti je najbolje pitat Phenixa,on se bav njima i moze ti sve objasnit sta te zanima.Moje misljenje je da bi se samo dermatolozi trebali bavit njima jer ipak oni znaju puno vise o kozi,njenoj strukturi i svemu ostalome od kozmeticarki.Moja kozmeticarka mi je isto to rekla i da se ona nikad ne bi upustala u takvo nesto.Nije za nista da kozmeticari mogu raditi sa odredjenim postotkom kad su kisenine u pitanju a dermatolozi sa vecim.
Ja sam za svoj tretman isla kod dermatologa (u splitu je,dobro si pogodija) i platila sam odjednom al vjerojatno se tu moze dogovorit i nekakve rate,sad to sve ovisi kod koga ides i kako ko uzima.

NoStress
13.12.2011., 06:26
Za kozmeticare puno vise cujes jer se oni non stop reklamiraju a dermatolozi ugl ne.Imas ode dosta o dermatolozima u zagrebu pa malo prolistaj i nadji ko valja a ko ne i kakvim se laserima koriste.

Lo-lee-ta
18.12.2011., 19:56
MCL 30 Dermablat - je li ovo doista frakcijski laser kako tvrdi jedan kozmetički centar? Sestra mi je išla dvaput u godinu dana zbog ožiljaka od akni i pomoglo jest, ali premalo za tako veliku cijenu.
Znate li tko ima pravi fraxel u Zg? Jer imam osjećaj da ovo nije to. Mislim da je to laser za mrlje i staračke pjege...:ne zna:

Wedding
19.12.2011., 16:23
MCL 30 Dermablat - je li ovo doista frakcijski laser kako tvrdi jedan kozmetički centar? Sestra mi je išla dvaput u godinu dana zbog ožiljaka od akni i pomoglo jest, ali premalo za tako veliku cijenu.
Znate li tko ima pravi fraxel u Zg? Jer imam osjećaj da ovo nije to. Mislim da je to laser za mrlje i staračke pjege...:ne zna:

A zar je tak tesko ukucat u google:ne zna:

Je to je Erbium frakcijski laser

Koliko znam kod nas ga ima salon Lora i kod njih te tretmane obavlja doktor koji dolazi kod njih odredjene dane u tjednu

Lo-lee-ta
19.12.2011., 17:11
A zar je tak tesko ukucat u google:ne zna:

Je to je Erbium frakcijski laser

Koliko znam kod nas ga ima salon Lora i kod njih te tretmane obavlja doktor koji dolazi kod njih odredjene dane u tjednu

Ukucavala sam ja to u google :rolleyes:, ali na američkim stranicama se govori da je to baš laser za pjege, a ne za ožiljke iako će dati rezultat i na tome polju...

I ne, taj tretman tamo ne radi doktor. Znam o čemu pričam...:kava:

Wedding
19.12.2011., 20:55
Ukucavala sam ja to u google :rolleyes:, ali na američkim stranicama se govori da je to baš laser za pjege, a ne za ožiljke iako će dati rezultat i na tome polju...

I ne, taj tretman tamo ne radi doktor. Znam o čemu pričam...:kava:

Ja kad sam zvala za dogovor za tretman receno mi je da dolazi dr. Cak su mi i ime i prezime rekli:kava:

Lo-lee-ta
19.12.2011., 21:14
Ja kad sam zvala za dogovor za tretman receno mi je da dolazi dr. Cak su mi i ime i prezime rekli:kava:

Onda im je to novost jer kad sam išla sa sekom Žana joj je to radila...
Btw, easy on the coffee :cool:

Wedding
19.12.2011., 21:28
Onda im je to novost jer kad sam išla sa sekom Žana joj je to radila...
Btw, easy on the coffee :cool:

:ne zna: a ustvari tko zna mozda su i mene muljali al sumljam, mozda ovisi o tome sta se misli radit, mene je zanimalo malo zesce kurenje zbog melazme al sam odustala zbog cijene. Pa kaj sa tim frakcijskim laserom nebi trebali i radit samo doktori?
Zato ja volim Centar Skin jer tamo sve sto je medicinsko i radi se sa laserima radi doktorica a klasicnu kozmetiku odradjuju ostale zaposlenice:)

Lo-lee-ta
19.12.2011., 21:49
:ne zna: a ustvari tko zna mozda su i mene muljali al sumljam, mozda ovisi o tome sta se misli radit, mene je zanimalo malo zesce kurenje zbog melazme al sam odustala zbog cijene. Pa kaj sa tim frakcijskim laserom nebi trebali i radit samo doktori?
Zato ja volim Centar Skin jer tamo sve sto je medicinsko i radi se sa laserima radi doktorica a klasicnu kozmetiku odradjuju ostale zaposlenice:)

Čula sam da u Daruvaru Maletić ima frakcijski, ali ne znam cijenu. Ona ful puno traži, a mojoj sestri bi trebalo još negdje dva tretmana da bolje ublaži ožiljke, pa si sračunaj cifru :eek:

Edit: našla sam cijenu -3000-4000 kn i navodi ga ugl. za pomlađivanje

Dr. Dabic
13.07.2012., 15:25
Pozdrav ljudi

Prije nego sto postavim pitanje,htio bi opravdat otvarenje ovog topica-jer sam trazeci odgovor na to pitanje u nekoliko topica vidio na desetke upita dali ti laserski tretmani lica pomazu,i nisam pronasao previse odgovora,a ono i sto jesam nasao-bili su iskljucivo negativni komentari na te tretmane,znaci komentari krecu tipa "bacas novac" imat ces problema za 20 godina jos vecih",a negdje sam cak procitao da se sa nestrucnim rukovanjem lasera moze ostetit vid i dovest do sljepoce (:facepalm:),

a kada takve stvari pitam dermatologa/kozmeticara kaze mi upravo suprotno od toga sto citam na internetu- poboljsanja su minimalno 70%,nikakvih problema u buducnosti neces imat,a kad sam kozmeticarki jednoj rekao to za ostecenje vida pocela se valjat od smjeha...

ja sam bio na 3 laserska tretmana za oziljke od akni-i iskreno bitnijih poboljsanja nisam primjetio(al kad citam na netu da se stanje nakon tih tretmana moze drasticno pogorsat,nakraju ispada da bi trebao biti zadovoljan sto mi nije gore nego prije tretmana:durica)

Posto mi je privatni dermatolog rekao da ce mi trebat oko 10 tretmana,dosao sam do zakljucka(sto nemogu reci da je nemoguce) da je 3 tretmana jednostavno premalo,iako-ja sam u meduvremenu promjenio kozmeticarku kod koje sam bio na ta 3 tretmana za tu gore spomenutu dermatologicu i ona mi je rekla tih 10 tretmana da bi trebao,a opet-kad se sagleda da sam vec bio na 3 prije-sto znaci da bi dermatologica vjerojatno rekla tih 10 i da nisam bio na ona 3,dakle dolazi se do zakljucka da sam na ta 3 isao prakticki bezveze(znam da sam malo komplicirano objasnio-ali situacija i je u najmanju ruku komplicirana :D

no,ja sam novce za IPL laserske tretmane(ili kako se vec zovu,ima ih milijun) ustedio i spreman sam na to ici-ali ako postoji mogucnost da mi stanje nakon tih nizova tretmana bude i gore,onda stvarno...

stoga,moje pitanje je-Dali ima barem jedna osoba koja je bila na nizu tretmana lasera(preko 5 puta)-konkretno za oziljke zaostalih od akni i upala i da mu je poslje tih tretmana stanje lica bilo za cca 70% bolje,odnosno bitnije bolje prije tretmana
i da je opcenito zadovoljna postignutim rezultatima

znam da ima jako puno ljudi koje ovo zanima,kazem,vidio sam u drugim topicima koji traze savjet i "feedback" od ljudi koji su bili na tretmanima-pa bi molio da se prije svega jave ljudi kojima su ti tretmani bitnije pomogli,jer onih kojima nisu ima mali milion na forumu :D

GljivaLudara
27.08.2012., 21:42
Bok! Zanima me kakva je ovo (http://wegoodinfo.com/wp-content/uploads/2011/02/acne-scar-removal.jpg) metoda koja u jednom tretmanu da tako dobre rezultate, i gdje se u Hrvatskoj radi, te kakve su cijene?

NaniBanani
21.09.2012., 01:55
pretpostavljam da se radi o frakcijskom laseru, znam da se u zg radi u kozmetickom 'lora' za 3800 kn, a inace sam nabasala na netu na info da fraxel 1500 koristi i zambelli u rijeci, mislim da je cijena isto tako oko 4000 kn.

ugl googlaj fraxel :)

GljivaLudara
21.09.2012., 08:50
Tnx :)

--Phoenix--
21.09.2012., 09:10
Nije fraxel. Fraxel je ime uredjaja koji vrsi neablativnu fotorejuvinaciju laserom od 1550 nm. Ovo sto se vidi je rezutat Er:YAG lasera ili mehanicke dermoabrazije. Er:YAG laser je jedan od rijetkih koji ne koagulira i zato je sve krvavo. Da je koristen CO2,bile bi prisutne krastice,ali krajnji ishod bio bio vrlo slican.

GljivaLudara
21.09.2012., 13:38
Da je koristen CO2,bile bi prisutne krastice,ali krajnji ishod bio bio vrlo slican. Misliš CO2 u kombinaciji s laserom ili je to neka druga metoda? :confused:

evelyn
26.09.2012., 20:44
U totalnoj sam nedoumici.Imam na licu mrljica od prijašnjih prištića i stalno mi sitni novi izbijaju,ne vide se koliko se osjete pod rukom.I mislila sam otići na kemijski piling lica kod estetskog kirurga da se maknu te mrljice ili na frakcijski laser.E,sad bila sam kod docenta Džepine koji me odbio jer kaže da taj piling nije za mlađu kožu toliko,da imam dobru kvalitetu kože i da ono što bi ja željela postići,možda ne dobijem.Dok mi je s druge strane doktor koji radi s laserom rekao da bi mi dobro došao laser,da s obzirom na moje godine,da nemam dobru kvalitetu kože .Stvari su skroz konradiktorne:ne zna:Koliko laser zaista može pomoći kod mrljica na licu?

NoStress
27.09.2012., 07:05
U totalnoj sam nedoumici.Imam na licu mrljica od prijašnjih prištića i stalno mi sitni novi izbijaju,ne vide se koliko se osjete pod rukom.I mislila sam otići na kemijski piling lica kod estetskog kirurga da se maknu te mrljice ili na frakcijski laser.E,sad bila sam kod docenta Džepine koji me odbio jer kaže da taj piling nije za mlađu kožu toliko,da imam dobru kvalitetu kože i da ono što bi ja željela postići,možda ne dobijem.Dok mi je s druge strane doktor koji radi s laserom rekao da bi mi dobro došao laser,da s obzirom na moje godine,da nemam dobru kvalitetu kože .Stvari su skroz konradiktorne:ne zna:Koliko laser zaista može pomoći kod mrljica na licu?

Ja sam bila na frakcijom laseru i ni jedna tockica od akni mi se nije pomakla ni jedan oziljak smanjia,ka da nisan ni bila.Doduse napravila sam samo jedan tretman ali me iti straj opet ic kad su ovako porazavajuci bili prvi rezultati,nije to mala lova a i nije preugodno i moram bit tjedan dana doma.
S druge strane vidila sam rezultate istim tim laserom ali za fleke od sunca i rezultat je bija savrsen.Tako da nisam vise pametna cime rijesit probleme od akni u vidu crvenih fleka i udubljenih oziljaka.

Seeenka
27.09.2012., 07:56
Osobno sam bila na IPL-u 8 puta i nikakav veliki pomak nisam vidjela. Sada koristim nu-derm obagi tretman i već u 4 tjedna vidim da hiper počinje blijediti,a na zadnjoj kontroli kod dr, Milojevića vidjela sam curu koja ide radi akni i ožiljaka od njih i lice joj je prema njenoj priči puno, puno bolje, pa da probate dogovoriti pregled kod dr. Milojevića u polikliniki Milo da vidite što će vam on preporučiti pogotovo u slučajevima kad ima puno različitih mišljenja, pa jedno više uvijek dobro dođe za usporedbu s drugima.

--Phoenix--
27.09.2012., 10:38
Misliš CO2 u kombinaciji s laserom ili je to neka druga metoda? :confused:

Ne mislim da plin CO2, nego na laser CO2.

--Phoenix--
27.09.2012., 10:40

Dakle jedan je rekao da imas dobru kvalitetu koze,a drugi da je nemas. Hmm..mozda bi bilo dobro da potrazis trece misljenje. Mozda od dermatologa koji nesto kuze vise o kozi nego kirurg.

evelyn
27.09.2012., 12:05
Ovaj drugi dr.koji radi s laserom nije kirurg,ali isto je upitno koliko se zaista kuži u kožu :mig:Makar ako radi stalno neke tretmane s laserom u vezi problema s kožom,trebao bi se kužiti ili?

--Phoenix--
28.09.2012., 10:42
Ovaj drugi dr.koji radi s laserom nije kirurg,ali isto je upitno koliko se zaista kuži u kožu :mig:Makar ako radi stalno neke tretmane s laserom u vezi problema s kožom,trebao bi se kužiti ili?

Glej, neka ti stavi napismeno da ce ti rijesiti problem. Ako prihvati, onda zna sta radi.

evelyn
28.09.2012., 10:46
Mislim da je jako malo onih koji ti žele napismeno napisati da ti garantiraju,svi se ipak ograđuju s time da nema nigdje garancije:ne zna:Bojim se da se čovjek neće naljutiti ako ga to pitam.Jel te mogu pitati na pm u vezi tog doktora,ako ga možda znaš,da li je zaista toliko dobar u svom području:)

--Phoenix--
28.09.2012., 12:11
Mislim da je jako malo onih koji ti žele napismeno napisati da ti garantiraju,svi se ipak ograđuju s time da nema nigdje garancije:ne zna:Bojim se da se čovjek neće naljutiti ako ga to pitam.Jel te mogu pitati na pm u vezi tog doktora,ako ga možda znaš,da li je zaista toliko dobar u svom području:)

Ne, jer nisam nikad komentirao niciji rad. A da ih znam, znam ih, gotovo sve njih. Hrvatska je jako mala tako se svi znaju.

nicole76
22.10.2012., 22:28
Poštovani Phoenix, ja bih trebala par informacija pa ću biti slobodna postaviti par pitanja. Ne stignem pročitati čitavu temu nego sam malo na preskokce čitala... Dakle, problem prvi su kapilare na licu i dekolteu, čak i po usnicama :eek:, ima ih stvarno dosta. Koliko sam skužila, najbolja metoda je KTP laser, točno? :ne zna: Dal je potrebno tretirati cijelo lice ili samo područje gdje je kapilara?
Obzirom da ste rekli da ne preporučujete nikoga, jel mi možete reći tko u Zagrebu ima taj aparat? :mig:
Drugi problem su bore, posebno oko očiju... dal postoje neke učinkovite metode za ublažavanje istih ili ću se morati početi botoxirati? :(
Puno hvala!

--Phoenix--
23.10.2012., 14:08
Poštovani Phoenix, ja bih trebala par informacija pa ću biti slobodna postaviti par pitanja. Ne stignem pročitati čitavu temu nego sam malo na preskokce čitala... Dakle, problem prvi su kapilare na licu i dekolteu, čak i po usnicama :eek:, ima ih stvarno dosta. Koliko sam skužila, najbolja metoda je KTP laser, točno? :ne zna: Dal je potrebno tretirati cijelo lice ili samo područje gdje je kapilara?
Obzirom da ste rekli da ne preporučujete nikoga, jel mi možete reći tko u Zagrebu ima taj aparat? :mig:
Drugi problem su bore, posebno oko očiju... dal postoje neke učinkovite metode za ublažavanje istih ili ću se morati početi botoxirati? :(
Puno hvala!

Moze se tretirati samo i sam kapilar. KTP laser ima npr u ZG dr. Matesa. Mozda Salata (Dr. Bukvic). O borama je bilo vec rijeci , moze se svasta raditi no treba vidjeti kakvo je realno stanje, starosna dob, kvaliteta koze, itd. Radiofreknevcija i laser pomazu,ali ih i ne skidaju.

nicole76
23.10.2012., 18:59
Moze se tretirati samo i sam kapilar. KTP laser ima npr u ZG dr. Matesa. Mozda Salata (Dr. Bukvic).
Puno hvala :s Krećem u borbu s kapilarama :mig:
O borama je bilo vec rijeci , moze se svasta raditi no treba vidjeti kakvo je realno stanje, starosna dob, kvaliteta koze, itd. Radiofreknevcija i laser pomazu,ali ih i ne skidaju.
Imam 36 godina, suhu, tanku i bijelu kožu. Imam dosta bora naročito oko očiju, a i koža mi se sva opustila :(
Ne očekujem čuda, ali bih se malo "pomladila" :cerek: pa me zanima dal postoje kakvi učinkoviti tretmani kod kozmetičara (pošto i oni rade radiofrekvencije i laserske tretmane) ili moram baš ići dermatologu? Koliko je učinkovita mezoterapija?
Unaprijed zahvaljujem i ispričavam se na davljenju :mig:

--Phoenix--
24.10.2012., 11:19
Mezoterapija se ne radi kod kozmeticara (iako ima salona koji nude tu uslugu). Tvoja koza je ocito genetski takva i brze stari. To znaci da ces morati stalno raditi te tretmane da bi malo poboljsala situaciju i usporiti te procese. Sto se ucinkovitosti mezoterapije tice, nije losa tamo gdje ti koza ima dovoljno vezivnog tkiva (gdje je debela)

aria
24.10.2012., 19:42
kako se moze doci do dr. bukvic? ne mogu pronaci broj

Black Moon
12.11.2012., 12:48
Pročitala sam skoro sve postove na ovom topicu ali nisam pronašla točno informaciju koju tražim.
Zanima me koji postupak izabrati za zatezanje kože ispod očiju i odstranjivanje sitnih bora (prije nekoliko mjeseci zbog stresnog događaja sam smršavila i patila od nesanice pa je kao posljedica ostala opuštena koža ispod očiju koja se jako nabora kad se smijem).
Koliko sam shvatila, laseri se djele:
prema mediju kroz koji prolazi svjetlost na CO2, Erbium i NdYag
prema djelovanju na kožu na ablativne i neablativne
prema načinu aplikacije na "obični" i frakcijski

E, sad, ja sam zaključila da najbolje rezultate daje kombinacija ablativnog (da se odstrani sloj kože radi sitnih bora) i neablativnog (radi stvaranja novog kolagena u dubljim slijevima),
aplicirano frakcijski (da se ne "spali" previše koža).
Problem je u tome što klinike reklamiraju lasere pod imenima proizvođača (npr. frakcijski Pearl) pa se ne snalazim.
Bilo bi super kad bi Phoenix bio tako dobar i odgovorio mi koji laser je najbolji za spomenuti problem i tko radi s njim, a ako je netko tretirao sličan problem, rado bih čula iskustva:)
Puno hvala!

--Phoenix--
13.11.2012., 15:01
mislim da bi bilo nabolje raditi sa radiofrekvencijom. Ablitivni laseri su za ljude koji mogu sjeidti doma 2 mjeseca u zavojima. Sto se tice laksiteta koze,radiofrekv moze dati i superiornije rezultate nego laser. A ako se ide na laser onda sigurno frakcijski neblativni (1470nm, 1550nm,..)

Black Moon
13.11.2012., 17:36
mislim da bi bilo nabolje raditi sa radiofrekvencijom. Ablitivni laseri su za ljude koji mogu sjeidti doma 2 mjeseca u zavojima. Sto se tice laksiteta koze,radiofrekv moze dati i superiornije rezultate nego laser. A ako se ide na laser onda sigurno frakcijski neblativni (1470nm, 1550nm,..)

Puno hvala!

LINDSEY-MONIK
14.01.2013., 17:51
DALI IMA U ZAGREBU LASER ZA SKIDANJE NAVEUS FLAMEUS MADEŽA, ZNAČI TAMNO CRVENI OŽILJAK OD ROĐENJA. ZNAM DA POLIK.ZAMB. IMA JER SAM BILA NA PREGLEDU ALI KAO DA I NISAM.

--Phoenix--
14.01.2013., 20:46
Poliklinika Zambelli je jedina koliko ja znam da ima Dye laser. Ali se ta patologija moze tretirati i sa drugim svijetlosnim izvorima, npr KTP laser kojeg imaju u zagrenu vec spomenute doktorice Matesa i Bukvic na Salati. No treba reci da je taj tip patologije vrlo tesko rijesiti u starijoj dobi jer je predubok. Ali se zato moze poboljsati stanje.

NoStress
17.01.2013., 12:56
Upravo sam naletila na INTRAcel laser (ili sta je vec) i cini mi se da je to nesto novije izaslo (Kina ili tako nesto jer sam procitala da u USA nije bija odobren jos krajem prosle godine a ne znam jel sad).Same pohvale sam proctala pa me zanima jel neko cuja za to?Phenix?
Evo to je ovo: http://www.lumieremed.com/intracell

seceruuu
17.01.2013., 13:53
dali netko ima iskustva uklanjanja ožiljaka od akni na dekolteu?

sweet Irma
17.01.2013., 14:38
http://www.poslovni-savjetnik.com/novo-na-trzistu/vjecna-mladost-bez-kirurskog-zahvata

Šta mislite o tome? Da li je netko bio ? Ima li Med Visage i u Rijeci ili samo Zg ? Hvala :)

--Phoenix--
21.01.2013., 14:54
Upravo sam naletila na INTRAcel laser (ili sta je vec) i cini mi se da je to nesto novije izaslo (Kina ili tako nesto jer sam procitala da u USA nije bija odobren jos krajem prosle godine a ne znam jel sad).Same pohvale sam proctala pa me zanima jel neko cuja za to?Phenix?
Evo to je ovo: http://www.lumieremed.com/intracell

Frakcijaska radiofrekvencija sa iglama. Sigurno se posteno osjeti,a moze imati i interesantne rezultate iako sam osobno protiv perforacije epidermisa (iako mislim da imaju elektrode sa jednokratnu upotrebu,ali nikad ne znas)

lovemakeup
25.02.2013., 16:14
Da li je IPL ucinkovit kod uklanjanja tamnih fleka i jos me zanima da li se smije kombinovati IPL i i neki drugi laser za uklanjanje dlacica na istom mjestu?

Sunčica 6
26.02.2013., 13:35
Svi koji razmisljaju o fraxelu - evo jedna odlicna stranica koju obavezno proucite prije http://www.realself.com/Fraxel-Laser/restore/reviews.
Ili ce vas odgovoriti ili nagovoriti (nesto malo vise od 50% je zadovoljno tretmanom).

NoStress
28.02.2013., 11:33
Phoenix evo mene sa novim pitanjem (sorry na dosadjivanju).Ugl bila sam danas kod dermatologa pa smo malo pricali sta bi se moglo napravit za moje fleke i oziljke od akni i reka je da bi za fleke bilo dobro napravit ipl a za oziljke mezoterapiju tj. da bi napravija kombinaciju skupa to dvoje,prvo mezo pa pric sa ipl-om.Ja sam ga pitala za filere na sta je reka da mi oziljci nisu bas duboki da bi to tribalo nego da je bolje mezo(isto je bockanje nekakvo u pitanju kako sam skuzila) jer se time ubacuju i vitamini i svasta nesto (pokaza mi je ampule i sastojke).Sta mislis o tome?I ako je neko to radija zanimaju me iskustva

Dr. Dabic
11.03.2013., 17:26
Ispricavam se ako je netko vec vidio ovaj post u drugoj temi,stavit cu ga i ovdje pa mozda netko odgovori i pomogne :)

Pozdrav,imam 2 pitanja:

1)Isao sam na nekoliko tretmana glikolnom kiselinom i skuzio da je jacine 60%(necega),a po forumu sam citao da vec 30-35%tna moze izazvat oziljke i fleke ako se nepravilno koristi i rekli su mi da bi mi se lice trebalo "ljuštiti" no meni je lice samo bitnije crveno nakon takvih tretmana,a na nekim mjestima mi je doslovno skurena koža,tj. bas ona najcrvenija nijansa crvene boje,ne znam kako da to drukcije objasnim-a prije nije bilo tako-jel to normalno nakon tih tretmana?

2)Imam 21 godinu i vec godinama muku mucim s aknama i oziljcima od akna koji su vjerojatno nastali krivim lijecenjem

Zadnjih 2 godine sam krenuo privatnoj dermatologici i rekla mi je da trebam ici na IPL tretmane,i da mi se lice moze popraviti 50-70% sto smatram zadovoljoljavajucim,ali problem je sto sam,citajuci internet i iskustva ljudi,stekao dojam da je taj IPL zapravo tretman koji ne daje zeljene rezultate a stvara velike troskove

Od kada mi je dermatologica rekla da bi trebao ici na 8-10 tih tretmana(neki dan mi je rekla njezina sestra da bi trebalo 4,5 tretmana,skuzio sam da muljaju na sve strane ali doslovno nemam vise snage provjeravati tko sto kaze jer muljaju SVI) vec 2 godine sparam za te tretmane(vjerojatno nema potrebe da kazem-ali socijalni sam slucaj i svaka lipa mi je bitna),gotovo da sam gladovao i svaki dan kunu po kunu sam odvajao za to

i uspio sam skupiti 5000 kn sto bi trebalo pokriti veci dio tretmana,ali sada,dan prije nego sam narucen na to sam sebe pitam-jesam li ja stvarno budala koja ce pljunuti 5000 kn za nesto sto ce jos pogorsat ionako lose stanje,jer mi je cak doktorica opce prakse rekla da bi mi najbolji tretman bio da se ostavim svega i da ce mi se to smiriti,cak je otvoreno rekla da mi dermatologica sve to prepisuje i govori samo kako bi izmuzla novce kojih ionako nemam...

S obzirom da sam probao sve kreme,sve ljekove,bio na svim mogucim testovima vise nemam snage doslovno krenuti nazvati broj neke druge dermatologice i pitat za savjet,jel svugdje di sam bio nije bilo od koristi,krenuvsi od drzavnih dermatologa koji su bili u sukobu interesa te prepisivali svoje kreme i odlazak kod njihovih rodaka na tretmane,do privatnika koji kazu pregled je besplatan pa ga sljedeci put naplate...

dakle,ne znam kako da objasnim-izgubio sam totalno zivce sa svim tim,jel sam shvatio da je sad i kad imam novce jos gora situacija jel ne znam sto da radim,na kraju ispada da sam u dobitku vec ako mi se stanje ne pogorsa sa tretmanima...

Da ne duljim- IMA LI NA OVOM FORUMU JEDNA JEDINA OSOBA KOJA MOZE RECI "BIO/LA SAM NA IPL TRETMANIMA ZA OTKLANJANJE OZILJAKA OD AKNI,DALA BRDO NOVACA I ZADOVOLJNA SAM,ISPLATILO SE"

Znaci,odlucio sam se za sljedeci potez,vjerojatno nema veze sa pamecu ali s istom tom pamecu dosad nisam nista postigao: Zamolio bi da se jave iskljucivo osobe koje su isle na IPL tretmane radi smanjenja oziljaka od akni i kojima su ti tretmani pomogli,ako se javi jedna jedina osoba i kaze da je pomoglo ja isti dan idem na to

Hvala unaprijed :D

--Phoenix--
12.03.2013., 10:09
Phoenix evo mene sa novim pitanjem (sorry na dosadjivanju).Ugl bila sam danas kod dermatologa pa smo malo pricali sta bi se moglo napravit za moje fleke i oziljke od akni i reka je da bi za fleke bilo dobro napravit ipl a za oziljke mezoterapiju tj. da bi napravija kombinaciju skupa to dvoje,prvo mezo pa pric sa ipl-om.Ja sam ga pitala za filere na sta je reka da mi oziljci nisu bas duboki da bi to tribalo nego da je bolje mezo(isto je bockanje nekakvo u pitanju kako sam skuzila) jer se time ubacuju i vitamini i svasta nesto (pokaza mi je ampule i sastojke).Sta mislis o tome?I ako je neko to radija zanimaju me iskustva

Mogla bi biti interesantna kombinacija. Ovisi koje ce aktivne supstance korisitit.

Zumbula
16.03.2013., 15:30
Moze se tretirati samo i sam kapilar. KTP laser ima npr u ZG dr. Matesa. Mozda Salata (Dr. Bukvic). O borama je bilo vec rijeci , moze se svasta raditi no treba vidjeti kakvo je realno stanje, starosna dob, kvaliteta koze, itd. Radiofreknevcija i laser pomazu,ali ih i ne skidaju.

A šta je sa kapilarama oko očiju? Ja imam naglašene plave kapilare oko očiju i crno-smeđe kolutove oko očiju. Ljudi mi kažu da izgledam kao da su mi bubrezi otkazali. Ne mogu se niti sakriti niti ublažiti ti tamni kolobari ni puderom ni kremama.

--Phoenix--
17.03.2013., 16:59
Tesko da ces sta uspjeti napraviti.

gyioia
17.03.2013., 19:14
Molim preporuku na pm za hiperpigmentaciju

Zumbula
17.03.2013., 19:37
Tesko da ces sta uspjeti napraviti.

Moja poznanica je podočnjake riješila operacijom gornjeg i donjeg kapka.
Išla ih je operirati zbog obješenih kapaka i vrećica ispod očiju, ali joj je nakon operacije područje ispod očiju ostalo lijepo zategnuto i svijetlo, kao da je stavila korektor. Uopće ne mora stavljati puder i tako već 15 godina :eek:

Možda su taj plavi dio izrezali i ostalo zategnuli, pa zato izgleda super :ne zna:

gyioia
17.03.2013., 20:44
di je bila

--Phoenix--
17.03.2013., 21:00
Moja poznanica je podočnjake riješila operacijom gornjeg i donjeg kapka.
Išla ih je operirati zbog obješenih kapaka i vrećica ispod očiju, ali joj je nakon operacije područje ispod očiju ostalo lijepo zategnuto i svijetlo, kao da je stavila korektor. Uopće ne mora stavljati puder i tako već 15 godina :eek:

Možda su taj plavi dio izrezali i ostalo zategnuli, pa zato izgleda super :ne zna:

O da, ako pricamo u blefaroplastici, onda se moze nesto uciniti. Ali to je operacija u sali i cak kod takvog tipa zahvata nije zajamceno da ce se podocnjaci rijesiti. Ako netko ima dilatirane vene ,imati ce ih i nakon operacije. Bolji rezultati se postizu da se blefaroplastika radi kombinirano sa laserom i nozem,ali to nit ne radi bilo tko. A sto se tice samo operacije kapka,svaki maksilofacijalni kirurg je radi...pun internet...

stalnonesto
26.03.2013., 19:13
Imam pitanje za Phoenix-a... Krenuo sam kod kozmetičarke na e-light tretmane.. imam nekakav ožiljčić.. star oko 5-6 godina.. dobio sam ga od prištića, ali nije tipični ožiljak kako kaže kozmetičarka jer se prištić samo upalio i bila je kao kvržica i onda je ta kvržica kao ostala, ali se smanjila.. ja sam mislio to riješiti sa mikrodermoabrazijom, ali mi je ona sugerirala da radimo sa e-lightom.. (to je valjda IPL) prvo sam par puta cijelo lice, a sad se samo fokusiramo na mjesto gdje je sporni ožiljak.. uz to koristim još i masažu za razbijanje tkiva ožiljka.. (onako, radi sebe, da zadovoljim svoju potrebu da se to čim prije riješi).. što mogu očekivati od e-lighta - koliko sam čitao na netu treba malo vremena da se to dovede u red, da se stvori kolagen, bla bla.. da li se isplati ić ne taj tretman? što se ožiljka tiče, on je na dijelu gdje se stvaraju bore smijalice - vjerujem da se to zovu fine bore - pa onda to djeluje veće...

--Phoenix--
27.03.2013., 10:17
Nista neces postici na tom oziljku.

stalnonesto
27.03.2013., 10:43
Nista neces postici na tom oziljku.

Što mogu poduzeti? Imam osjećaj da ovo što mi kozmetičarka radi djeluje. Jer je ožiljak drugačiji nego što je bio prije.

yogalove
28.03.2013., 08:22
trebam pomoc od nekog tko se razumije u tretmane laserom. naime uzela sam preko neke ponude 5 tretmana laserskog uklanjanja akni, kapilara i mrlja. naravno u tih 5 tretmana se tretira samo jedan od problema jer se koriste drugaciji nastavci. s obzirom da na licu imam i popucanih kapilara i mrlja od prijasnjih akni a i cesto i po dvije-tri bolne upalne akne zanima me sto mi preporucate da izaberem u ovih 5 tretmana.
tj zanima me na sto laserski tretmani imaju najbolji ucinak od ovog troje?

evo sto pise u opisu ponude, mozda ce vam biti lakse odgovoriti jer se ja ne kuzim u lasere:
Laser koristi svjetlosnu energiju (HFX technology) od 480nm kako bi prebacio potrebnu energiju u dublje slojeve kože i time potaknuo određene procese.Terapija laserom:bezbolna i sigurna, bez neželjenih efekata i iritacija, brža i efikasnija od lijekova.Trajanje tretmana: 45 - 60 min.Prva tri tretmana se rade s vremenskim razmacima od 10 dana, a nakon toga u razmacima od tri tjedna.

bila bi jaaako zahvalna na odgovoru jer danas popodne je prvi tretman a ni sama ne znam sto da izaberem :ne zna:

--Phoenix--
28.03.2013., 09:00
trebam pomoc od nekog tko se razumije u tretmane laserom. naime uzela sam preko neke ponude 5 tretmana laserskog uklanjanja akni, kapilara i mrlja. naravno u tih 5 tretmana se tretira samo jedan od problema jer se koriste drugaciji nastavci. s obzirom da na licu imam i popucanih kapilara i mrlja od prijasnjih akni a i cesto i po dvije-tri bolne upalne akne zanima me sto mi preporucate da izaberem u ovih 5 tretmana.

evo sto pise u opisu ponude, mozda ce vam biti lakse odgovoriti jer se ja ne kuzim u lasere:
Laser koristi svjetlosnu energiju (HFX technology) od 480nm kako bi prebacio potrebnu energiju u dublje slojeve kože i time potaknuo određene procese.Terapija laserom:bezbolna i sigurna, bez neželjenih efekata i iritacija, brža i efikasnija od lijekova.Trajanje tretmana: 45 - 60 min.Prva tri tretmana se rade s vremenskim razmacima od 10 dana, a nakon toga u razmacima od tri tjedna.

bila bi jaaako zahvalna na odgovoru jer danas popodne je prvi tretman a ni sama ne znam sto da izaberem :ne zna:

Akne neces rijesiti sa time, jer je to simptomatsko lijecenje. Mrlje i kapilare zaboravi da ces sa tim laserom skidati. Treba ti 532nm ili 808nm ili pak 1064nm.

yogalove
28.03.2013., 09:14
Akne neces rijesiti sa time, jer je to simptomatsko lijecenje. Mrlje i kapilare zaboravi da ces sa tim laserom skidati. Treba ti 532nm ili 808nm ili pak 1064nm.

akne sam otpisala, vise sam se dvoumila izmedu mrlja i kapilara.. znaci nista :( :504:
no s obzirom da je vec gotovo i uplaceno, mozda onda bolje da se odlucim za mrlje jer kapilare sam vec isla raditi elektrokoagulacijom+laser i nije bilo ucinka :(

e da, zaboravila sam spomenut da mi je zena rekla da mogu kombinirati laser sa nekim led lampama radi boljeg ucinka, kaj mislis o tome? mislim, da ne bacam pare jos i na te led lampe ili sto vec ako nije neki ucinak :ne zna:

User666
30.03.2013., 11:02
Pitanje za Phoenixa:
na obrazu imam oziljak od sivanja, duzine 10 cm, star godinu dana. Receno mi je od strane dvaju esteticara da bi mi fraxel "maknuo" oziljak do 95% kroz nekih dvije godine...Kako je potrebno cekati barem 6 mj. da se oziljak donekle smiri, do sada sam uradila dva tretmana frakcijskim radiovalovima ( matrix RF) i vidi se dobro poboljsanje, u smislu popunjavanja manjih udubina tj. dovodjenje oziljka u istu razinu s okolnom kozom. Izgleda da ce mi ostat tanka vidljiva crta. Zanima me dali se to moze rjesiti Matrixom ili da probam bas laser ili nesto trece?

--Phoenix--
30.03.2013., 16:11
akne sam otpisala, vise sam se dvoumila izmedu mrlja i kapilara.. znaci nista :( :504:
no s obzirom da je vec gotovo i uplaceno, mozda onda bolje da se odlucim za mrlje jer kapilare sam vec isla raditi elektrokoagulacijom+laser i nije bilo ucinka :(

e da, zaboravila sam spomenut da mi je zena rekla da mogu kombinirati laser sa nekim led lampama radi boljeg ucinka, kaj mislis o tome? mislim, da ne bacam pare jos i na te led lampe ili sto vec ako nije neki ucinak :ne zna:

Taj plavi laser ti ima neki ucinak na upalnim stanjima a LED paeni ti nece promjeniti gotovo nista. Jedino ako se sve to skupa ne kombinira u fotodinamicku terapiju gdje se upotrebljavaju supstance koje se aktiviraju sa svijetlom. Onda moze biti necega,ali cisto sumljam da je o tome rijec.

--Phoenix--
30.03.2013., 16:14
Pitanje za Phoenixa:
na obrazu imam oziljak od sivanja, duzine 10 cm, star godinu dana. Receno mi je od strane dvaju esteticara da bi mi fraxel "maknuo" oziljak do 95% kroz nekih dvije godine...Kako je potrebno cekati barem 6 mj. da se oziljak donekle smiri, do sada sam uradila dva tretmana frakcijskim radiovalovima ( matrix RF) i vidi se dobro poboljsanje, u smislu popunjavanja manjih udubina tj. dovodjenje oziljka u istu razinu s okolnom kozom. Izgleda da ce mi ostat tanka vidljiva crta. Zanima me dali se to moze rjesiti Matrixom ili da probam bas laser ili nesto trece?

Oziljci ti se mogu rijesavati samo drugim oziljkom. Nema tehnologije koja ce ti ukloniti nesto sa lica. Jednom osteceni dermis se nikad ne regenerira pravilno vec stvara upravo oziljno tkivo. Mozes 150 lasera napraviti i uvjek ce biti vidljivo.

mrk12
30.03.2013., 21:44
Pozdrav,
imam nekoliko vecih oziljaka od akni. Malo sam istrazivao po stranim forumima i cini mi se da bi mi najbolja opcija bila kombinacija lasera i i zahvata zvanog "subcision". Phonix volio bih cuti vase misljenje o tome, jeli vam poznat taj zahvat i znate li gdje ga se moze obaviti.
Unaprijed hvala.

--Phoenix--
31.03.2013., 18:14
Moze imati neki efekt na longitudinalnim oziljcima,ali na klasicnoj rupi nisam jako siguran . Iz razloga sto su rupe od akni male. Vjerojatno si procitao da se tehnika svodi na odvajanje slojeva koze kako bi se gornji slojevi izravnali. To je ok,ali pod uvjetom da imas vecu povrsinu. Nakon toga se obicna optira za neku dermobraziju. Najbolje ti je otici kod estetskog kirurga na misljenje. Ovako spekulirati napament nema smisla.

yogalove
31.03.2013., 18:30
po ovome sto citam niti jedan tretman ne daje obecavajuce rezultate. zanima me onda kak poznati rjese probleme sa tenom, a znam da ih rijese

v1rg1n1a
01.04.2013., 11:12
po ovome sto citam niti jedan tretman ne daje obecavajuce rezultate. zanima me onda kak poznati rjese probleme sa tenom, a znam da ih rijese

milijunima i prodajom duše vragu :rofl: zvijezde imaju luksuz doći do najboljih stručnjaka u najkraće i isto vrijeme, pa uz najnovije tretmane mogu se osloniti i na sinergijske učinke, dok kod nas prvo isprobavaš dermatologa, pa drugog, trećeg, pa sam nešto petljaš, pa završiš kod ginekologa, kozmetičara, endokrinologa, svatko svoje trubi, na kraju bi od potrošenih živaca i novaca sve spalio laserom pa kud puklo :rofl:
sretno s tretmanima pa javi kako je prošlo, moje zadnje iskustvo je bilo s kozmetičarima i LED-icama (MD, kisik+lampice), pobožno se 'sunčala', ali nikakvi rezultati na kraju :rolleyes:

nicole76
01.04.2013., 11:43
Ma mislim da tu nema nekog trajnog rješenja... Imam kolegicu na poslu koja ima problema s tenom, ožiljci od akni i masna koža, žena ima hrpu para i stalno ide na neke tretmane, al joj ništa trajno niti barem dugoročno ne pomogne... :( Pogledaj Cameron Diaz, ista stvar... žena samo ima vrhunsku kozmetiku pa prikrije, ali ten joj je i dalje loš što ponekad na nekoj snimci ili fotki izađe na vidjelo.
Isto je i s mojim tamnim podočnjacima, nema pomoći osim dobrog korektora... :503: :(

User666
01.04.2013., 19:55
A kako je onda Halid Beslic uspio sredit svoju facu od svih onih porezotina?

grizli0606
02.04.2013., 09:53
Na vrhu nosa imam mali takozvani spider nevus ( mala točkica) kako mi je objasnila moja dermatologica, te sam bila na jednom tretmanu elektrokoagulacije ali problem nije u potpunosti nestao, pa me zanima najpovoljniji tretman laserom, i preporuku za zagreb|

kraljević ivona
04.04.2013., 17:49

Pozz,
također planiram danas kupiti tu ponudu, pa te molim ako si bila kakvi su ti dojmovi?

valneahana
10.04.2013., 19:07
Na vrhu nosa imam mali takozvani spider nevus ( mala točkica) kako mi je objasnila moja dermatologica, te sam bila na jednom tretmanu elektrokoagulacije ali problem nije u potpunosti nestao, pa me zanima najpovoljniji tretman laserom, i preporuku za zagreb|

ja isto imam spidera promjera graška(skupa s onim nožicama:rolleyes:)

elektrokoagulacijom sam ga rješavala masu puta i nikad nije uspjelo,jedan poznati zagrebački dermatolog me nagovorio da rješim to kod njega isto elektrokoagulacijom ali će kao on još i mehanički uništiti tijelo spidera ali nije uspjelo a pljunula sam za to lovu veliku,laserom se on nije usudio radi blizine oka(jer je meni ispod oka)

jučer sam bila na laseru pazuha,usput sam pitala dermatologicu za spider i rješila mi je njega,po njenom iskustvu kod spidera je dosta s njezinim aparatom jedan do dva tretmana ali misli da će jedan sve napraviti,rezultat mogu javiti naknadno,sad čekam da se to mjesto malo smiri da vidimo da li je djelovalo,za sada koliko vidim nožica spidera više nema,tijelo se još vidi ali nije crveno nego malo tamnije iznutra prosijava sivkasto ali to je normalno i treba se to povući,ako se ne povuče do sljedeće kontrole onda će mi još jednom laserom proći

bubenica
15.04.2013., 16:54
Pozdrav,
bila sam nedavno na zahvatu frakcijskim laserom u Polidermi, doktor je rekao da će koristiti najjači tretman al zasad ne primijećujem nikakve rezultate, zanima me nakon koliko vremena bi se ti rezultati trebali pojavit jer me hvata panika da neće nikad :/ Inače nemam više akni al su mi ostale rupice od akni koje su dosta plitke i male. svakako bi ih se htjela riješit pa mislim ići negdje drugdje ponovo na neki tretman. Postoji li kakva poliklinika di je netko imao bolja iskustva? I kakva su vam iskustva sa Šalatom?

Wedding
15.04.2013., 18:49
Pozdrav,
bila sam nedavno na zahvatu frakcijskim laserom u Polidermi, doktor je rekao da će koristiti najjači tretman al zasad ne primijećujem nikakve rezultate, zanima me nakon koliko vremena bi se ti rezultati trebali pojavit jer me hvata panika da neće nikad :/ Inače nemam više akni al su mi ostale rupice od akni koje su dosta plitke i male. svakako bi ih se htjela riješit pa mislim ići negdje drugdje ponovo na neki tretman. Postoji li kakva poliklinika di je netko imao bolja iskustva? I kakva su vam iskustva sa Šalatom?

Frakcijski laser ima i Loraderm i mislim da su jeftiniji:mig:
A sto se tice rezultata, hmmm za to treba cekat malo duze tj da se koza dubinski obnovi, i sta nije da za akne treba bar 2-3 tretmana?

--Phoenix--
21.04.2013., 21:37
Pozdrav,

Neces oziljke rijesiti sa time. Najbolji rezultati se postizu sa lipofilingom sto se tice oziljaka od akni. Ovo drugo ce samo malo poboljsati kozu.

xena01
29.04.2013., 17:14
pozdrav svima :)

Phoenix, plizzz pomagaj :)

prvenstveno me zanima što je najbolje za uklanjanje strija?
Jel laser i koji laser? Ili pak dermoabrazija?
Svašta se spominje, od radiovalova, ultrazvuka, lasera i dermoabrazije..

Spomenuo si da je za ožiljke od akni najbolji lipofiling lica, jel tako?
A što je sa strijama i borama?
i da, uklanjanje kapilara na licu i nogama te vena, jel znaš mooožda i za to što je najbolje? Jer i kapilara sam puna, ali su mi nažalost strije postale prioritet

moj problem je slijedeći:

imam limfom i u 10-om mjesecu sam počela s liječenjem, terapija je išla jednom tjedno 4 tjedna, a uz to sam naravno dobivala i kortikosteroide..
i nakon mjesec dana, taman kad je terapija završila sam ful popucala po kukovima..
liječenje nije uspjelo pa sam morala na kemoterapiju..
i od kada je počelo to s kemo u 1-om mjesecu, uz koju isto dobivam kortikosteroide, stanje je užasno, ali užasno..
svaki tjedan otkrivam nove strije..
inaće sam poprilično objektivna osoba i kad je riječ o meni, ali ovo je toliko očajno, ružno i odvratno da su se svi kojima sam pokazala složili sa mnom..

raspucane nadlaktice, grudi, stomak od pupka na niže, kompletni kukovi i to čak ide i preko razine pupka, bokovi, bedra s prednje strane kod prepona tj gornja 1/3 bedara, između bedara sve, sve, od gore pa sve do pregiba koljena uključujući i pregib koljena, podkoljenica odozada..
debele 3-4 mm, sve dugačka milijun kilometara..
naprosto odvratno..
ne mogu ih ni sakrit ni ljeti zbog podkoljenice i nadlaktice.. ne znam ni što ću oblačit..
ovo ljeto ne idem iz kuće..
i naravno sve su ultra, ultra crvene, roza- crvene, nisu čak ni ljubičaste..
kad je bilo ono zimus u 11-om mjesecu na kukovima, rekla sam ok, pa kad se je pojavilo na grudima kako sam počela s kemo, rekoh isto ok, pa onda između bedara, rekoh i na to isto ok, ali onda kad su se pojavile i na nadlaktici i potkoljenici počela sam ludit, s time da sam zvanično pukla kad su se pojavile i na stomaku i prednjoj strani bedara..

ugl, znam da se one s vremenom smanje, sa devet godina u osnovnoj školi mi je popucalo sve između bedara i bio je užas, kompletno između bedara i od onda mi je tu i mlohava koža i one su se crvenile 5 godina, 5 godina im je trebalo da se prestanu crvenit iako su se povremeno još 5 godina crvenile, u biti, tek nakon 10 godina su se prestale crvenit i smanjile su se stvarno jako, rekla bi možda i 90% jer su se jedino vidjele kad bi mi se promatralo to područje skroz izbliza, onda bi se vidio mali milijun tih crtica,
a sada mi se jednostavno ne da čekat još 5 godina, ne želim više ništa čekat, niti jedan mjesec..
ali naravno da ću morat pričekat čitavu ovu godinu, ali ne želim da se ni nagodinu ne mogu skinut..
i zato sam odlučila ako treba doslovno dignut kredit za laser ili što već kako bi se to prestalo toooliko crvenit i barem se malo smanjilo..
novce na kremice više ne želim bacat, osim ev tog Strivectina, jako ga hvale ali dođe oko 100 eura što i nije baš sića pa zbog toga i pitam za taj Strivectin i laser ili radiovalove ili retinoide jer sam počela razmišljat i o retinodima..

da se razumijemo :) znam da se nikad ne mogu uklonit totalno, ali ja ću biti zadovoljna i sa 50% jer bilo kakav pomak nabolje kod mene će biti dobar pomak jer one se meni crvene godinama..
sad sam se sjetila, imala sam na kukovima, 3-4 komada s obje strane, dobila prije 3 godine kad sam se nešto udebljala, i evo, i nakon 3 godine, one crvene, debele i ne pomiču se..
ne razumijem zašto se kod mene tooooliko dugo gooooodina crvene

puno ti hvala Phoenix i svima vama koji mu uspiju udijelit ikakav savjet!

pročitala sam cijeli ovaj topik i stvarno se je puno pisalo i o strijama i borama i ožiljicma, ali na kraju nisam shvatila što je od svega toga dobro, a što nije, izuzev uklanjanja ožiljaka od akni jer je tu decidirano rečeno što je najbolje..

--Phoenix--
08.05.2013., 12:51
Stogod gtjela probati, trebas to napraviti nakon prestanka terapije koju provodis. Trebaju proci mjeseci. Uglanvom dok su strije upaljenje, moze se nesto postici na njima sa pulsirajucim svijelom (pravim medicinskim sa kontaktnom glavnom) i laserima. Nakon toga ,vise manje konektivno tkivo nije vaskularizirano i mozes se pozdraviti sa ikakvim rezultatom. Preporucujem da ides lijepo kod estetskog kirurga i dermatologa na konsultaciju,ali ne neki koji radi na socijalno. Otvori net, pogledaj tko radi estetiku i idi tamo.

Wedding
09.05.2013., 09:59
pozdrav svima :)

Phoenix, plizzz pomagaj :)

prvenstveno me zanima što je najbolje za uklanjanje strija?
Jel laser i koji laser? Ili pak dermoabrazija?
Svašta se spominje, od radiovalova, ultrazvuka, lasera i dermoabrazije..

Spomenuo si da je za ožiljke od akni najbolji lipofiling lica, jel tako?
A što je sa strijama i borama?
i da, uklanjanje kapilara na licu i nogama te vena, jel znaš mooožda i za to što je najbolje? Jer i kapilara sam puna, ali su mi nažalost strije postale prioritet

moj problem je slijedeći:

imam limfom i u 10-om mjesecu sam počela s liječenjem, terapija je išla jednom tjedno 4 tjedna, a uz to sam naravno dobivala i kortikosteroide..
i nakon mjesec dana, taman kad je terapija završila sam ful popucala po kukovima..
liječenje nije uspjelo pa sam morala na kemoterapiju..
i od kada je počelo to s kemo u 1-om mjesecu, uz koju isto dobivam kortikosteroide, stanje je užasno, ali užasno..
svaki tjedan otkrivam nove strije..
inaće sam poprilično objektivna osoba i kad je riječ o meni, ali ovo je toliko očajno, ružno i odvratno da su se svi kojima sam pokazala složili sa mnom..

raspucane nadlaktice, grudi, stomak od pupka na niže, kompletni kukovi i to čak ide i preko razine pupka, bokovi, bedra s prednje strane kod prepona tj gornja 1/3 bedara, između bedara sve, sve, od gore pa sve do pregiba koljena uključujući i pregib koljena, podkoljenica odozada..
debele 3-4 mm, sve dugačka milijun kilometara..
naprosto odvratno..
ne mogu ih ni sakrit ni ljeti zbog podkoljenice i nadlaktice.. ne znam ni što ću oblačit..
ovo ljeto ne idem iz kuće..
i naravno sve su ultra, ultra crvene, roza- crvene, nisu čak ni ljubičaste..
kad je bilo ono zimus u 11-om mjesecu na kukovima, rekla sam ok, pa kad se je pojavilo na grudima kako sam počela s kemo, rekoh isto ok, pa onda između bedara, rekoh i na to isto ok, ali onda kad su se pojavile i na nadlaktici i potkoljenici počela sam ludit, s time da sam zvanično pukla kad su se pojavile i na stomaku i prednjoj strani bedara..

ugl, znam da se one s vremenom smanje, sa devet godina u osnovnoj školi mi je popucalo sve između bedara i bio je užas, kompletno između bedara i od onda mi je tu i mlohava koža i one su se crvenile 5 godina, 5 godina im je trebalo da se prestanu crvenit iako su se povremeno još 5 godina crvenile, u biti, tek nakon 10 godina su se prestale crvenit i smanjile su se stvarno jako, rekla bi možda i 90% jer su se jedino vidjele kad bi mi se promatralo to područje skroz izbliza, onda bi se vidio mali milijun tih crtica,
a sada mi se jednostavno ne da čekat još 5 godina, ne želim više ništa čekat, niti jedan mjesec..
ali naravno da ću morat pričekat čitavu ovu godinu, ali ne želim da se ni nagodinu ne mogu skinut..
i zato sam odlučila ako treba doslovno dignut kredit za laser ili što već kako bi se to prestalo toooliko crvenit i barem se malo smanjilo..
novce na kremice više ne želim bacat, osim ev tog Strivectina, jako ga hvale ali dođe oko 100 eura što i nije baš sića pa zbog toga i pitam za taj Strivectin i laser ili radiovalove ili retinoide jer sam počela razmišljat i o retinodima..

da se razumijemo :) znam da se nikad ne mogu uklonit totalno, ali ja ću biti zadovoljna i sa 50% jer bilo kakav pomak nabolje kod mene će biti dobar pomak jer one se meni crvene godinama..
sad sam se sjetila, imala sam na kukovima, 3-4 komada s obje strane, dobila prije 3 godine kad sam se nešto udebljala, i evo, i nakon 3 godine, one crvene, debele i ne pomiču se..
ne razumijem zašto se kod mene tooooliko dugo gooooodina crvene

puno ti hvala Phoenix i svima vama koji mu uspiju udijelit ikakav savjet!

pročitala sam cijeli ovaj topik i stvarno se je puno pisalo i o strijama i borama i ožiljicma, ali na kraju nisam shvatila što je od svega toga dobro, a što nije, izuzev uklanjanja ožiljaka od akni jer je tu decidirano rečeno što je najbolje..

brzo izljecenje ti zelim :grli:

sad dok si pod terapijama ni ne pomisljaj je rorganizmu treba snage:mig:, a inace zafriske strije ti je super frakcijski laser a za stare VelaShape (moje pubertetske strije od prije skoro 20 godina su se toliko smanjile da su gotovo nevidljive:cerek:)

senjorita1992
13.05.2013., 19:26
Da li netko zna kako se rijesiti hiperpigmenacije na licu? od djetinstva imam pjegice, nisu preintenzivne, ali se vide i smetaju mi, koristila sam kreme za izbljedivanje, izblijedilo se djelomicno, rekla bi oko 40%, sad me zanima da li netko ima iskustava sa E light apartima, ili mikrodermoabrazijom?

valneahana
14.05.2013., 08:21
ja isto imam spidera promjera graška(skupa s onim nožicama:rolleyes:)

elektrokoagulacijom sam ga rješavala masu puta i nikad nije uspjelo,jedan poznati zagrebački dermatolog me nagovorio da rješim to kod njega isto elektrokoagulacijom ali će kao on još i mehanički uništiti tijelo spidera ali nije uspjelo a pljunula sam za to lovu veliku,laserom se on nije usudio radi blizine oka(jer je meni ispod oka)

jučer sam bila na laseru pazuha,usput sam pitala dermatologicu za spider i rješila mi je njega,po njenom iskustvu kod spidera je dosta s njezinim aparatom jedan do dva tretmana ali misli da će jedan sve napraviti,rezultat mogu javiti naknadno,sad čekam da se to mjesto malo smiri da vidimo da li je djelovalo,za sada koliko vidim nožica spidera više nema,tijelo se još vidi ali nije crveno nego malo tamnije iznutra prosijava sivkasto ali to je normalno i treba se to povući,ako se ne povuče do sljedeće kontrole onda će mi još jednom laserom proći

Evo da javim kakvo je stanje mjesec dana nakon jednog tretmana

SPIDERA više NEMAAAAAAAAA:trio:

Wedding
14.05.2013., 08:42
Da li netko zna kako se rijesiti hiperpigmenacije na licu? od djetinstva imam pjegice, nisu preintenzivne, ali se vide i smetaju mi, koristila sam kreme za izbljedivanje, izblijedilo se djelomicno, rekla bi oko 40%, sad me zanima da li netko ima iskustava sa E light apartima, ili mikrodermoabrazijom?

pjegica kao pjegica koju su tu genetski od gotovo rođenja ces ce rijesit gotovo nikako:mig:

xena01
16.05.2013., 18:11
..

hvala na odgovoru :)
ali ipak imam još malo pitanja, nadam se da ćeš biti u mogućnosti i na to mi odgovoriti..

to puslirajuće svijetlo, jel ima to još neki drugi naziv? jer ne nađem nigdje..

koji laser smatraš da je najbolji? kad je riječ o crvenim, ali i kad je riječ o bijelim strijama..

i jel znaš možda kad je riječ o tom pulsirajućem svijetlu, a i laseru, koliko tretmana je obično potrebno, neki raspon od do?
i koja je otprilike cijena?
jer bzv mi uopće ići u ZG, ako nema teoretske šanse da skupim novce.. jer nešto sam našla na nekom drugom topiku, da laser košta oko 7-8 000 kn i da je potrebno 10 tretmana, a te novce neću nikad imat..

i što je najbolje za bore? :) izuzev kirurškog liftinga, nešto što je ipak manje agresivno.. ako si slučajno upućen i u tu tematiku

ma ja sam iz Osijeka, a tu nitko ne radi s laserom..
tako da mislim da ću morati u ZG radi toga.. već sam se informirala što se tiče Osijeka :(

nisam ni mislila ići sada dok sam na terapiji, ali slijedeći tjedan idem na zadnji ciklus! :)
i ugl kontala sam ići na uklanjanje tamo u 12-om ili 1-om mjesecu, a do tada će proći 6 mjeseci i više od zadnje terapije.. kontam da je to dovoljno vremena..
a s obzirom na svoju kožu i strije kakve imam, one će se crveniti još 100% 2-3 godine, a vjerovatno i 5 godina..
jer takvo mi je iskustvo i s onima iz osnovne škole, i s 2-3 komada na oba kuka što imam već 3 godine, a i evo ove koje su počele izbijat u 11-om mj i dalje sve crveno, crveno, uključujući i one od prije 3 godine...

hvala ti punoo!!!

brzo izljecenje ti zelim :grli:

...

joooj ti hvala ti! :grli:
imam dobre vijesti, limfoma više nema, još samo jedan ciklus i noćna mora napokon završena! :)
barem onaj teži dio noćne more... liječenje, isčekivanje rezultata, hoće uspjeti, itd itd..
a sad imam dio nastavka života s tim, ali mislim da će mi taj dio ići lakše jer ću se ipak kretati među ljudima, raditi, imati gužvu i samim time neću biti prepuštena sama sebi i svojim mislila od 0 do 24..
a osim toga, imam i opsjednutost kozmetikom, izgledom i svim tim "površnim" stvarima koje su meni zakon jer služe kao divni bijeg od stvarnosti..
a ako uspijem naći i živtnog partnera, imati svoju obitelj, djecu, onda će oni zamjeniti "površne" stvari, a do tada, živjele "površne" stvari..
iako mislim da će u meni uvijek postojat dio "površnosti" jer postojao je i svo ovo vrijeme i jako mi je dobro došao iako su me svi pilali da se sada ne zamaram s time, ali ja i dalje jesam jer mi je bilo lakše zamarati se sa čvimbama, nego primjerice time hoću li preživjeti :D

joooj super! napokon netko tko je bio na laseru!
baš mi drago što si ih se uspjela riješiti!!! :)
i ajd mi plizzz onda reci još neke info, ako znaš :)
koliko ti je tretmana trebalo? koliko često se ide? koja je cijena?
i jesi li upućena u te informacije kad je riječ o frakcijom laseru?

xena01
30.05.2013., 01:33
nitko? :(

--Phoenix--
30.05.2013., 14:39
Crveno - dye laser, KTP, pulsirajuce sa 500nm filterom. Bijele , endolift metoda , frakcijski laser 1470nm ili 1550nm , frakcijska RF. Puno tretmana za bijele (rekao bi beskonacno) , 4-5 za crvene.

xena01
31.05.2013., 01:34
Crveno - dye laser, KTP, pulsirajuce sa 500nm filterom. Bijele , endolift metoda , frakcijski laser 1470nm ili 1550nm , frakcijska RF. Puno tretmana za bijele (rekao bi beskonacno) , 4-5 za crvene.

hvala :)

i sad ono još bitnije, jel on napravi da strije samo pobijele ili djeluje i na to da one nestanu li se barem skrate i stanje?
našla sam par poliklinika koje ga koriste pa ću se baciti na pozive, nadam se da je on ipak jeftiniji od frakcijskog :) ali me prije toga zanima učinak, jer ako miče samo crvenu boju onda mi se ne isplati davati novce s obzirom da će one pobijeliti s vremenom

xena01
31.05.2013., 11:10
p.s.
1. taj dye laser od 500 nm jel to onaj pulsed dye laser?
2. i jel to isti onaj koji se koristi i za proširene kapilare?
našla sam jedino dye laser od 585 i 595 nm i on se spominje u uklanjanju kapilara, ali ne uspijevam naći taj od 500 nm za strije, nalazim samo da se kod crvenih koristi dye laser, ali ne spominju valne duljine..
3. jel V beam Pulse Dye laser upravo taj dye laser?

4. i što se tiče frakcijskog za bijele strije, jel misliš na frakcijski neablativni laser ili na frakcijski ablativni laseri erbium i CO2?
5. I jel Fraxel Er-Yag laser spada u taj frakcijski laser?

6. čitajući prijašnje postova skontala sam da znaš čak i tko ima koji laser od tih dr i kozmetičkih salona koji koriste lasere, ugl, jel znaš mooožda za nekog u Osijeku tko koristi lasere ili u Slavonskom Brodu ili nekoj okolici (Vinovci, Vukovar?)

7. kontam da si upuće i u okvirno cijene.. ugl zanima me generalno jel frakscijski skuplji od dye lasera ili je to sve tu negdje?
i koliko cifretinu mogu očekivati s obzirom na veliku površinu tijela?
(unutarnja strana nadlaktice tj gornja polovina unutarnje strane podlaktice, grudi nisu strašne, tu si imam 3-4 komada, mislim da s njih neću ni micat, središnji dio trbuha ispod pupka, kukovi živi užas, prednja strana bedara kod prepona, unutarnja strana nadkoljenice i dio iza koljena na podkoljenici, ugl cijelo tijelo praktički)
mislim na samo otprilike

7. i koliko je učinkovit za bijele strije Neodimij Yag laser? i jel to naziv za NdYAG laser?

hvala ti puno na pomoći! :)
i ranije sam se mučila s tim laserima jer sam gledala uklanjanje kapilara i sva sam bila pogubljena i evo sad isto kad sam krenula istraživati :(

hvala!!!

xena01
04.06.2013., 11:05
phoenix, plizzzz pomagaj :(

sad sam upravo doživjela mali živčani slom.. mislim da ću više izluditi..
kontaktirala sam jednu klinku, sve živo poobjašnjavala, potrudila se ko konj da bi ladno dobila odgovor da ja ne smijem na nikakve lasere jer sam bila na kemoterapiji..
i sad te lijepo pitam, kakve su to gluposti?
totalno ću spaliti na živce s tim svim doktorima... jer nije ovo izloriran slučaj.. u 2 navrata sam skoro umrla zbog inefkcije za vrijeme kemo, ali oni meni nisu htjeli dati antibiotike jer sam na kemo i tko zna kako će to interferirati, joooj što ako mi jetra ode ili bubrezi pa sam morala ići u ZG kod svoje heamtologinje da me zbomba s antibioticima, pa onda akne na licu, nisam smjela koristit kreme s retinoidima iako ništa nije pomagalo, naravno da ih jesam koristila, mislim pa nisam kreten, naravno da ću prestati ako mi lice bude preburno reagiralo na retinoide i zbog toga nisam koristila svaki dan, nego svaki drugi- treći na po sat- dva- tri i naravno da ne bi ni to radila da je koža reagirala.....

ono što znam za kemo je da se do 6 mjeseci ne smije na sunce, nikakvo sunce, iako bi ja smjela, jer sam bila na extra blagoj kemo, ali mi je hematologinja rekla da ipak koristim kreme sa SPF faktorom i da se ne prižim baš po najjačem suncu, al eto radi mjera prednostrožnosti neka pričekam 6 mjeseci za neke veće ludorije dok kemo ne izađe ful iz sistema

pa da je kemo toliko tokična, ljudi bi onda bili mrtvi odmah, a ne živjeli još po 50 godina poslije (ovisno o vrsti raka)..
po tome onda nikad neću smjeti ni kapilare ukloniti, a ne daj Bože da se razviju i vene, onda se očito mogu slikati

znači, pitanje je jel to točno? da mi je laser strogo zabranjen?
i na koliko vremenski period mi je zabranjen u slučaju da nije doživotno?
i jel smijem barem uklonit kapilare s lica i nogu laserom? ili barem skolerozacijom na nogama i elektrokoagulacijom na licu (valjda se tako zove)?
jel smijem uopće npr i dermaroller koristiti? jer sam planirala početi i s time uz tretionin s kojim već mažem strije...
i jel smijem uopće ići na trajno uklanjanje dlaka? jer ovu zimu sam planirala kupiti taj aparat za kućnu epilaciju.. jer i to su laserske zrake...

očito je najbolje da se odmah sahranim.. iskopam si grob.. jer ja ništa više ne smijem... jer npr navodno ne smijem više nikada ni vježbati, samo hodati.. kažem navodno jer svi hematolozi i onkolozi na to sve kažu bulšit, ali ljudi tako pričaju.. najbolje da tražim invalidinu, a ne što sam se išla prijaviti za posao i što počinjem uskoro raditi..
i sorry na ovom zadnje komentaru, ali toliko sam bijesna/ ljuta/ i toliko tužna da ću bojim se ponovno zaleći u krevet na 2 tjedna od jada i sranja..

i plizzz pojasni mi sve :(

--Phoenix--
06.06.2013., 14:36
p.s.
1. taj dye laser od 500 nm jel to onaj pulsed dye laser?
2. i jel to isti onaj koji se koristi i za proširene kapilare?
našla sam jedino dye laser od 585 i 595 nm i on se spominje u uklanjanju kapilara, ali ne uspijevam naći taj od 500 nm za strije, nalazim samo da se kod crvenih koristi dye laser, ali ne spominju valne duljine..
3. jel V beam Pulse Dye laser upravo taj dye laser?

4. i što se tiče frakcijskog za bijele strije, jel misliš na frakcijski neablativni laser ili na frakcijski ablativni laseri erbium i CO2?
5. I jel Fraxel Er-Yag laser spada u taj frakcijski laser?

6. čitajući prijašnje postova skontala sam da znaš čak i tko ima koji laser od tih dr i kozmetičkih salona koji koriste lasere, ugl, jel znaš mooožda za nekog u Osijeku tko koristi lasere ili u Slavonskom Brodu ili nekoj okolici (Vinovci, Vukovar?)

7. kontam da si upuće i u okvirno cijene.. ugl zanima me generalno jel frakscijski skuplji od dye lasera ili je to sve tu negdje?
i koliko cifretinu mogu očekivati s obzirom na veliku površinu tijela?
(unutarnja strana nadlaktice tj gornja polovina unutarnje strane podlaktice, grudi nisu strašne, tu si imam 3-4 komada, mislim da s njih neću ni micat, središnji dio trbuha ispod pupka, kukovi živi užas, prednja strana bedara kod prepona, unutarnja strana nadkoljenice i dio iza koljena na podkoljenici, ugl cijelo tijelo praktički)
mislim na samo otprilike

7. i koliko je učinkovit za bijele strije Neodimij Yag laser? i jel to naziv za NdYAG laser?

hvala ti puno na pomoći! :)
i ranije sam se mučila s tim laserima jer sam gledala uklanjanje kapilara i sva sam bila pogubljena i evo sad isto kad sam krenula istraživati :(

hvala!!!

1. Nisam napisao Dye laser 500nm vec Dye laser, IPL sa filtrom 500nm, dakle Pulsed Dye je taj laser da
2.Da
3.Da
4.I jeda i drugi
5.Spada, radi se o ablativnom (skida kozu) erbij:YAG laseru
6.Ne
7.Mjeri se u tisucama kuna
7.Nula bodova

Usput da ti odgovorim i na drugi post. Da, ne mozes na laser dok si pod terapijom a to sam ti vec io rekao. Mozes lako ostati sva u flekama i to postenim koje neces sa nicim skinuti. Nakon terapije min 6-12 mjeseci.

xena01
07.06.2013., 12:10
Hej :)
Hvala ti punoooo!
Ugl, pročitala sam čitav topik, sve prebacila u word, označila tvoje odgovore, ali evo usprkos tome nisam našla neke odgovore na moja pitanja pa bi te molila ako ikako možeš odvojiti nešto vremena da mi odgovoriš i pročitala sam sve dokumenta na onoj grupi na fejsu..

1.što se tiče kapilara:
Kapilare na licu, najbolji je KTP laser i dye laser?
Kapilare na nogama, ND:Yag je dobar izbor, ali ne najbolji, koji je onda najbolji? Diodni laser?

2. i sad strije:
Za bijele sam skontala (dye laser, KTP, pulsirajuce sa 500nm filterom, što su znači 3 vrste lasera dok sam ja prvo mislila da je to opsi jednog lasera :D), a što se tiče bijelih savjetovao si endolift metoda , frakcijski laser 1470nm ili 1550nm , frakcijska RF.

Ugl, što se tiče crvenih strija, jel te sve metode samo miču crvenilo, nešto što će se dogoditi s vremenom ili pak utječu i na to da će se one smanjiti dužinom i širinom (iako se i to događa s vremenom, ali me zanima jel njihovo smanjivanje i skraćivanje u slučaju tih tehnika daje bolje rezultate od prirodne tehnike da se pusti da vrijeme napravi svoje), točnije, da li kod tih metoda dolazi samo do gubitka crvene boje ili te metode i doslovno uklanjaju strije?

Jesi li pod endolift metodu mislio na lasersku lipolizu? I u slučaju da da, kako to pomaže za strije? Koliko sam shvatila on je alternativa kirurškom zatezanju kože, ali u na ovom čitavom topiku kad se je to spominjalo, koliko sam shvatila ti baš i nisi za to jer to ne uklanja višak kože, samo tonificira kožu tako da mi je nejasan dio koja je uloga endolifta u svrhu strija? Te što konkretno znači tonificiranje kože? Jer ja to sve dijelim na to ili zateže kožu ili ne zateže tako da mi je taj pojam tonificiranje kože zapravo nejasan..

I koliko sam shvatila na ovom topiku također nisi baš ni za frakcijsku radiofrekvenciju jer nisi za te metode koje invazivno ulaze u kožu (dermis valjda), ali ga smatraš dobrim za zatezanje kože, jesam dobro shvatila? Ugl ni kod te tehnike mi nije jasna uloga u micanju strija i zanima me također je onda frakcijska RF postiže bolje rezultate što se tiče zatezanja kože?

Ma skontala sam te da ne smijem za vrijeme terapije, ali nisam više na terapiji i pretpostavila sam da se ne smije na laser 6-12 mj jer toliko vremena ne smijem ni na sunce, i kad sam se išla raspitivati u toj klinici, jasno sam naglasila da ne mislim prije 10-og mj, tako da prođe min 6 mjeseci, ali su me i dalje otkantali, ispalo je kao da trajno ne smijem što mi je bilo ful čudno..
E sad.. to što ne smijem 6- 12 mj, iskreno bi onda rađe čekala 12 mjeseci, ali jel to uključuje da ne smijem ni kod kuće trajno uklanjati dlake, s onim IPL aparatom što se može kupiti i za kućnu upotrebu? I jel to uključuje da ne smijem ići ni na sklerozaciju kapilara na nogama i elektrokoagulaciju kapilara na licu?

I zadnje... zanima me generalno jel frakscijski skuplji od dye lasera ili je to sve tu negdje?

--Phoenix--
09.06.2013., 14:08
Hej :)
Hvala ti punoooo!
Ugl, pročitala sam čitav topik, sve prebacila u word, označila tvoje odgovore, ali evo usprkos tome nisam našla neke odgovore na moja pitanja pa bi te molila ako ikako možeš odvojiti nešto vremena da mi odgovoriš i pročitala sam sve dokumenta na onoj grupi na fejsu..

1.što se tiče kapilara:
Kapilare na licu, najbolji je KTP laser i dye laser?
Kapilare na nogama, ND:Yag je dobar izbor, ali ne najbolji, koji je onda najbolji? Diodni laser?

2. i sad strije:
Za bijele sam skontala (dye laser, KTP, pulsirajuce sa 500nm filterom, što su znači 3 vrste lasera dok sam ja prvo mislila da je to opsi jednog lasera :D), a što se tiče bijelih savjetovao si endolift metoda , frakcijski laser 1470nm ili 1550nm , frakcijska RF.

Ugl, što se tiče crvenih strija, jel te sve metode samo miču crvenilo, nešto što će se dogoditi s vremenom ili pak utječu i na to da će se one smanjiti dužinom i širinom (iako se i to događa s vremenom, ali me zanima jel njihovo smanjivanje i skraćivanje u slučaju tih tehnika daje bolje rezultate od prirodne tehnike da se pusti da vrijeme napravi svoje), točnije, da li kod tih metoda dolazi samo do gubitka crvene boje ili te metode i doslovno uklanjaju strije?

Jesi li pod endolift metodu mislio na lasersku lipolizu? I u slučaju da da, kako to pomaže za strije? Koliko sam shvatila on je alternativa kirurškom zatezanju kože, ali u na ovom čitavom topiku kad se je to spominjalo, koliko sam shvatila ti baš i nisi za to jer to ne uklanja višak kože, samo tonificira kožu tako da mi je nejasan dio koja je uloga endolifta u svrhu strija? Te što konkretno znači tonificiranje kože? Jer ja to sve dijelim na to ili zateže kožu ili ne zateže tako da mi je taj pojam tonificiranje kože zapravo nejasan..

I koliko sam shvatila na ovom topiku također nisi baš ni za frakcijsku radiofrekvenciju jer nisi za te metode koje invazivno ulaze u kožu (dermis valjda), ali ga smatraš dobrim za zatezanje kože, jesam dobro shvatila? Ugl ni kod te tehnike mi nije jasna uloga u micanju strija i zanima me također je onda frakcijska RF postiže bolje rezultate što se tiče zatezanja kože?

Ma skontala sam te da ne smijem za vrijeme terapije, ali nisam više na terapiji i pretpostavila sam da se ne smije na laser 6-12 mj jer toliko vremena ne smijem ni na sunce, i kad sam se išla raspitivati u toj klinici, jasno sam naglasila da ne mislim prije 10-og mj, tako da prođe min 6 mjeseci, ali su me i dalje otkantali, ispalo je kao da trajno ne smijem što mi je bilo ful čudno..
E sad.. to što ne smijem 6- 12 mj, iskreno bi onda rađe čekala 12 mjeseci, ali jel to uključuje da ne smijem ni kod kuće trajno uklanjati dlake, s onim IPL aparatom što se može kupiti i za kućnu upotrebu? I jel to uključuje da ne smijem ići ni na sklerozaciju kapilara na nogama i elektrokoagulaciju kapilara na licu?

I zadnje... zanima me generalno jel frakscijski skuplji od dye lasera ili je to sve tu negdje?

1. I jedan i drugi daju dobre rezultate. Dye prodire nesto vise ali isto tako je i mnalo agresivniji. Nd:YAG za noge ok. Izazvati ce prolaznu ekimozu (hematom) koji ce s vremenom nestati.

2. Da, iako za bijele sam ti rekao sve ti je to 0 bodova. Ako stirja nije vaskularizirana nema se sa cime djelovati na nju jer je u biti mrtvo tkivo.

3. DOlazi do koagulacije kapilara (crvenilo) i kontrakcije kolagena (koze),dakle malo ce se smanjiti i promjeniti boju. Nema uklanjanje strija. Pukotina je drimicka ,dakle oziljak. Mozes imati samo manji oziljak.

4. Endolift nije lipoliza iako je bazilarno tehnika slicna. Radi se uvodjenjem tanke opticke niti ispod koze (a ne u mast). Emislijom laser koza se kontraira iznutra. Efekt je jaci nego aplikacije izvana.

5. Frakcijska RF nije losa stvar kao tehnologija nego je izvedba te tehnologije ono sto mi se ne svidja. Sonde bi trebale biti za jednokratnu uporabu jer dolazi ponekad do pucanja epiremisa (mogucnost infekcija) ,a pitanje je koliko se to mjenja a koliko reciklira. Inace kao efekti nisu losu ,sto te tice zatezanja.

6. Sto se tice tvog stanja i osjetljivosti na svijetlo svar je vec odgovorena. Za elektrokoagulaciju isto postoji mogucnost pigmentiranja jer je ona vezana za izlaganje suncu upaljene koze (koja je radi same sklerozacije)

7. Cijene ne odredjuejm ja. Zovi i pitaj.

thescientist92
14.06.2013., 07:51
Imam oziljke na licu nastale od akni...i to su uglavnom oni ice pick nazalost.
Videla sam da se predlaze lipofiling lica kao najbolja metoda za oziljke, ali tu se pretpostavljam misli na one siroke i plitke, ili ne?
Zato pitanje za Phoenixa : Koja bi bila najbolja metoda za ice pick oziljke?

--Phoenix--
19.06.2013., 12:01
Imam oziljke na licu nastale od akni...i to su uglavnom oni ice pick nazalost.
Videla sam da se predlaze lipofiling lica kao najbolja metoda za oziljke, ali tu se pretpostavljam misli na one siroke i plitke, ili ne?
Zato pitanje za Phoenixa : Koja bi bila najbolja metoda za ice pick oziljke?

TCA kiselina ili kirurska ekscizija

thescientist92
20.06.2013., 08:48
Ok, hvala na odgovoru :)

Estudiante17
24.06.2013., 18:04
Pozdrav ljudi,nakon dugotrajne borbe s aknama napokon sam ih se riješio. Međutim,ostali su mi ožiljci. I to dosta njih. Sunce izbjegavam u širokom luku.
Čitajući po internetu vidim da frakcijski laser daje jako dobre rezultate u uklanjanju ožiljaka od akni? Jel imao tko iskustva? Na kojem principu djeluje? Koliko tretmana i vremena treba proći da se vide rezultati?

tapravnica
30.07.2013., 16:08
Pozdrav ljudi,nakon dugotrajne borbe s aknama napokon sam ih se riješio. Međutim,ostali su mi ožiljci. I to dosta njih. Sunce izbjegavam u širokom luku.
Čitajući po internetu vidim da frakcijski laser daje jako dobre rezultate u uklanjanju ožiljaka od akni? Jel imao tko iskustva? Na kojem principu djeluje? Koliko tretmana i vremena treba proći da se vide rezultati?

iskreno, ja sam bila na jednom tretmanu frakcijskim laserom, i barem bi ih trebala napraviti 5 da se vide rezlutati, dok igodišnjee možeš napraviti najviše dva tretmana

plavuša 34
13.08.2013., 14:55
Zamolila bih Phoenixa ako može odgovorit.

Imam proširene kapilare i crvenilo po licu, pa sam se raspitala u Zg, centar Bella i rekli su da imaju aparat Green Flash(Iskra Medical Slovenija),pa me zanima jel je to dobar izbor za kapilare. Cijena mi se čini pristupačna (400 kn), te da se u tjednu obave 2-3 tretmana (zar to nije prečesto ili se varam).??
Prosjek tretmana koji je potreban , Kažu 3-5. (za 1200 kuna se može dobiti)

Zanima me još da li koža nakom tretmana bude jako crvena ili ima krastice ili nešto treće ili normalno nastavljam sa svojim aktivnostima????

I još nešto, da li znaš, jel to izvode kozmetičari, liječnici ili netko treći???
Phoenix, zahvaljujem na odgovoru

Estudiante17
16.08.2013., 22:08
iskreno, ja sam bila na jednom tretmanu frakcijskim laserom, i barem bi ih trebala napraviti 5 da se vide rezlutati, dok igodišnjee možeš napraviti najviše dva tretmana
Hvala ti na odgovoru.
Odkuda ti da je potrebno najmanje 5 tretmana frakcijskim laserom? :o
Ja sam,čitajući internetom,shvatio da je zapravo jedan tretman (max 2) dovoljno da se postigne najjoptimalniji rezultat. A cijena dotičnog lasera je paprena.

Kako mogu prepoznati koliko su mi ožiljci zapravo 'ozbiljni' (tj.s kojom lakoćom ih se mogu riješiti,odnosno smanjiti,umanjiti)? Po boji ožiljka?
Koje su mi sve mogućnosti u vezi skidanja ožiljaka od akni?
Ne interesira me bolnost tretmana (umirao bih ako treba samo da ih se smanji koliko god je moguće).
Cijenu,ako znate,slobodno napišete jer nisam Beckham.
Hvala puuuno! :cerek:

Edit: ima li netko iskustvo kod dr.Nikole Milojevića?

--Phoenix--
22.08.2013., 13:07
Zamolila bih Phoenixa ako može odgovorit.

Imam proširene kapilare i crvenilo po licu, pa sam se raspitala u Zg, centar Bella i rekli su da imaju aparat Green Flash(Iskra Medical Slovenija),pa me zanima jel je to dobar izbor za kapilare. Cijena mi se čini pristupačna (400 kn), te da se u tjednu obave 2-3 tretmana (zar to nije prečesto ili se varam).??
Prosjek tretmana koji je potreban , Kažu 3-5. (za 1200 kuna se može dobiti)

Zanima me još da li koža nakom tretmana bude jako crvena ili ima krastice ili nešto treće ili normalno nastavljam sa svojim aktivnostima????

I još nešto, da li znaš, jel to izvode kozmetičari, liječnici ili netko treći???
Phoenix, zahvaljujem na odgovoru

Nista neces postici. Ne znam tko radi ali mogu jedni i drugi.

plavuša 34
22.08.2013., 13:15
A čime bih onda postigla, kojim tretmanima???:confused:

--Phoenix--
04.09.2013., 09:33
A čime bih onda postigla, kojim tretmanima???:confused:

KTP ili DYE laserom najbolje, a ako toga nema diodnim ili Nd:YAG.

plavuša 34
10.09.2013., 20:42
Phoenix, da li možda znaš tko u Zg ima KTP ili Dye laser??? Dr. Mateša-Gregurić???

--Phoenix--
11.09.2013., 20:05
Phoenix, da li možda znaš tko u Zg ima KTP ili Dye laser??? Dr. Mateša-Gregurić???

Ona je imala KTP laser. Dye ima kolko mi je poznato samo poliklinika Zambelli u RI.

Talija444
13.09.2013., 15:08
dal se dermoabrazijom odn. frakcijskim laserom ožiljci od akni može taj dio dovest u to stanje da bude glatka koža
kao i prije? ono da nema nikako više nikakvim tragova..

moze savjet? Jer bi tila takodjer ić na tretman s laserom

-honey-
16.09.2013., 12:21

Ovo je post iz 2009, a mene zanima kakva je sad situacija s licem. Naime, vidim na netu nekaj zabrinjavajuće- da je koža poslije tretmana super, ali nakon godinu dvije da je devastirana i uništena.
http://www.realself.com/review/westborough-ma-fraxel-repair-fraxel-destroyed-my-face

S obzirom da dotične osobe nema više na forumu od 2009, a vidim da se ti dosta kužiš u lasere, molim te ako možeš dati odgovor na moje pitanje, kako za ovaj, tako i za sve druge lasere- svi hvale rezultate raznih laserskih tretmana, ali kakve su dugoročne posljedice korištenja lasera.
Hvala.

--Phoenix--
20.09.2013., 11:28
Ako je pitanje dali ce ti laserski tretman na neki nacin progresivno unistiti lice odgovor je ne. Ono sto se desava ,desava se odmah po tretmanu te u narednih par tjedna. Ostalo je samo progresivno starenje (normalno ) koze.

nickiminaj1
21.09.2013., 17:24

Kod kojeg dermatologa si isla?

-honey-
23.09.2013., 13:17
Ako je pitanje dali ce ti laserski tretman na neki nacin progresivno unistiti lice odgovor je ne. Ono sto se desava ,desava se odmah po tretmanu te u narednih par tjedna. Ostalo je samo progresivno starenje (normalno ) koze.

Hm, na google ima na stotine tisuća rezultata da im je uništio lice, te da je nakon godinu dana kad je rezultat bio na vrhuncu, lice počelo rapidno starjeti te su osobe za 2 godine ostarile 25 :rolleyes: Doduše, možda nekima koji imaju brazde po licu te linije nisu bitne, al ja sam sa svojih par pjegica ipak odustala od ovog agresivnog tretmana bez obz na "preporuku" dermatologa da time "skida sve živo". Kožu skida, naravno. Tnx al ipak ne bih :zubo:
btw ovo me još više odvratilo
http://www.youtube.com/watch?v=KJ-aTyPyF50

fakat mi to ne treba u životu i ne kužim kak neki mogu uopće tako nešto predložiti za tako zanemarive "probleme". Pih :kava:

Hvala svejedno na odgovoru, mislim da ipak ovisi i o vrsti lasera, nemaju svi jednaki učinak, ali ovaj "gulikoža" mi je fakat nekaj prestrašno.:rofl:

NoStress
24.09.2013., 06:47
Kod kojeg dermatologa si isla?

Dr.Kosovic u Splitu. Ja sam bila na frakcijskom za oziljke od akni i crvene fleke i rezultati 0 bodova. Bila sam samo na jednom tretmanu pa ne znam koliko bi ih trebalo napraviti da se nesto vidi no kako sam prvi put bila razocarana ne znam ocu li ici ponovo,nije to mala lova,boli (nije tako strasno da se izdrzat) i treba bit tjedan dana doma.Mozda odem na IPL za fleke (no tek kad se lice skroz smiri i vidim da vise nista ne izlazi jer ovako nema smisla) ali moj veci problem tj. oziljke nemam pojma kako rijesit i to me pocinje pomalo bedirat.

-honey-
24.09.2013., 12:55
Dr.Kosovic u Splitu. Ja sam bila na frakcijskom za oziljke od akni i crvene fleke i rezultati 0 bodova. Bila sam samo na jednom tretmanu pa ne znam koliko bi ih trebalo napraviti da se nesto vidi no kako sam prvi put bila razocarana ne znam ocu li ici ponovo,nije to mala lova,boli (nije tako strasno da se izdrzat) i treba bit tjedan dana doma.Mozda odem na IPL za fleke (no tek kad se lice skroz smiri i vidim da vise nista ne izlazi jer ovako nema smisla) ali moj veci problem tj. oziljke nemam pojma kako rijesit i to me pocinje pomalo bedirat.

Ovo sam pronašla na netu, možda bi i tebi pomoglo, a i inače me zanima kakvi su rezultati tj, jel neko bio na tome? Čini se zanimljivo i učinkovito jer vidim na netu efekte kao nakon faceliftinga nakon 6 tretmana, a nije nikaj agresivnog u pitanju.

http://www.poliderma.hr/tehnologije/clear_lift
Ne mora bit kod dotičnog doktora :zubo: :rofl: