PDA

View Full Version : Laserski tretmani lica

stranice : [1] 2 3

loli25
30.03.2007., 09:33
dali je netko bio na laserskom uklanjanju akni i ožiljaka ja se spremam otić pa me zanima jel to sve u jednom ili kak? oko kolko to košta???
;)

duchessa
31.03.2007., 16:11
I mene zanima koliko košta, kamo ići, kako izgleda....

_modesty_blaise_
31.03.2007., 17:12
kod dermatologa 2 000 kn. nisam išla ali sam se raspitala za cijenu :zubo:

mayabela
31.03.2007., 20:00
a jel bio netko na odstranjivanju virusnih bradavica laserom?

znam koliko košta, zanima me da li boli i da li ostane ožiljak, koliko treba da zaraste...

duchessa
31.03.2007., 20:14
kod dermatologa 2 000 kn. nisam išla ali sam se raspitala za cijenu :zubo:

Ja imam jednu izraženu puknutu kapilaru...kako onda- radi se tretman čitavog lica pa naplate 2000 kn ili ??

_modesty_blaise_
01.04.2007., 00:15
ne bih znala...to onda možeš i negdje drugdje kod privatnika, ne u bolnici.

raspitivala sam se za veće površine kože.

PinkButterfly
07.10.2007., 19:37
Jel mi može netko tko ima iskustva s istim preporučiti gdje je najbolje u Zagrebu obaviti tretman laserom za uklanjanje mrlja od akni i kolike su cijene? Tnx....:mig:

eeennniii
08.10.2007., 02:26
oko 1500 kn, al ne preporucam ti, znam dosta cura koje su isle na to i nije im bog zna kako pomoglo. a nekima uopce nije. plus koza ce ti se dugo oporavljat od toga i bit stvarno unakazena prvih tjedan dana.
s obzirom na veliku cijenu ne isplati se.
e da i trebas ic bar 3 puta na to, a cijena jednog tretmana je oko 1500 kn

--Phoenix--
21.10.2007., 21:40
Razlog neuspjeha leži najvjerojatnije u činjenici da nije korišten pravi svijetlosni izvor kao npr KTP laser ili pak bolji IPL. CIjena je malo previsoka, najvise što bi trebalo koštati je 100eur po seansi, i uglavnom da skratim sve pigmentarne promjene trebaju nestati ako se koristi pravi izvor i ako operater jasno zna šta radi. Ukoliko se radi o rupama onda je priča malo drugačija i potrebna je laserska dermoabrazija. Iskreno poznajem puno doktora koji rade laserom,ali na žalost ne mogu preporučiti nijednog jer nemaju prave instrumente/iskustvo.

naomi
22.10.2007., 08:04
nemojte mi se rugat molim vas, ali ja imam tako averziju prema laseru, neki osjećej da će mi lice postat radioaktivno ili slično :D iako znam da nemam realni razlog. jesu uopće istražene/postoje li nuspojave lasera?

meni je kozm rekla da bi mi od toga lice izgledalo oko 20% čišće (odnosno da bi mi se ožiljci koje imam i pjege realno gledajući oko 20% smanjile) cijena 500 kN u splitu

Noemi
22.10.2007., 11:17
a da pribas prirodnim uljima?:)

ja skidala kapilarice ipl, nish od toga. iako koza izgleda lijepo kasnije.neko vrijeme.samo mi cini da bude suha. ali meni je uvijek suha:D

--Phoenix--
22.10.2007., 12:52
Kao što sam rekao,potrebno je imati dobar instrument i dosta znanja. Ono što se kod nas nalazi po salonima i ordinacijama su više manje igračke ili ajmo reći aparatići za dlačice. Da bi se koagulirao kapilar promjera većeg od 0,1mm,IPL mora itekako biti jak i obično tretman završava blagom opekotinom. Ruku na srce , nijedan salon takav uređaj nema jer ih košta previše. No za nevjerne tome , osobno radim IPL i imam 100% rezultat,ali to je druga priča.

Noemi
22.10.2007., 13:10
kako znas koji parat se koristio u dermatoloskoj ordinaciji u kojoj sam bila:)?

i 100% rezultat:misli: cuvaj se lijeka koji sve lijeci i covjeka koji sve zna.;)

--Phoenix--
22.10.2007., 23:26
Neznam ,ali posto rezultat nije bio zadovoljavajuc zakljucak dolazi sam od sebe. Covjek ne zna sve no taj isti covjek educira te lijecnike koji tretiraju poslje ljude pa recimo da zna vise od njih.

Noemi
22.10.2007., 23:28
Neznam ,ali posto rezultat nije bio zadovoljavajuc zakljucak dolazi sam od sebe. Covjek ne zna sve no taj isti covjek educira te lijecnike koji tretiraju poslje ljude pa recimo da zna vise od njih.

tko god u medicini kaze da ima 100% uspjeha s bilo cim laze:)

a covjek koji ne zna tko je prvodio terapiju, u kojoj drzavi, kojim aparatom, a smatra da zna/moze bolje je u najmanju ruku pretjerano samouvjeren;)

--Phoenix--
23.10.2007., 18:24
Koliko sam shvatio rijeci je bilo o aplikaciji IPL-a u vaskularnim problemima nogu ili lica u jednoj dermatoloskoj ambulanti u RH. U svakom slucaju nisam ovdje da se sa nekim prepucavam nego da odgovaram na teme koje su mi dobro poznate. I to sa aspekta nekoga koji primjenjuje svijetlo u svojim razlicitim oblicima u medicini. Kada kazem 100%, mislim upravo na to. Jasno,radi se o kako je receno "kapilaricama".

acraba
27.10.2007., 18:45
Jel mi može netko tko ima iskustva s istim preporučiti gdje je najbolje u Zagrebu obaviti tretman laserom za uklanjanje mrlja od akni i kolike su cijene? Tnx....:mig:

Mislim da se to može obaviti kod dr. Ceković, ona ima polikliniku Pod Zidom

--Phoenix--
27.10.2007., 21:39
Dermangio

acraba
28.10.2007., 10:33
Dermangio

E.

snjoxi
28.10.2007., 17:31
joj, ja ne bih isla tamo na vasem mjestu.

acraba
28.10.2007., 18:26
joj, ja ne bih isla tamo na vasem mjestu.

Gdje ne bi išla? Na laserski tretman ili u Dermangio?
Može se otići samo na pregled, da se posavjetuje s dermatologinjom, i da se vidi kako sve to skupa izgleda Pa ako se ne učini kao nešto što bi mogla napraviti, neka se odustane i dobro. :cerek:

nemesiss
28.10.2007., 18:43
ja sam htjela ici na laserski tretman, ali ne za mrlje od akni, vec za kapilarice. koliko sam shvatila, ne mogu se ukloniti na bilo koji drugi nacin, nego laserom. anyway, isla sam u onaj salon Skin na Novoj cesti, na konzultacije, i zena mi je rekla da (bar je bila iskrena), da to nekome pomogne, nekome ne, nekom treba 5 tretmana, nekom jedan, netko ce bit tjedan dana unakazen, netko samo dan...sve je individualno. meni bi kao trebala 3-4 tretmana, no nisam se jos usudila, jer mi je za te pare ipak los omjer ulozenog-dobivenog... ima li tko iskustva sa tim? :)

mikka
29.10.2007., 08:05
Kolko je znam, u Centru Skin imaju IPL, a to nije pravi laser. Ja sam bila i ne mogu reci da sam zadovoljna. Zenska prica "joj vidite kak vam je sad super" a ja ne vidim apsolutno nikakve promjene, a niti itko drugi.
Nula bodova. Osim toga, uvalila mi je neku aloe veru od pola litre, da si s time mazem. Kad sam odlazila i plaćala za tretman, onda je rekla "joj, ona aloa vam je 200 kn, ali ak nemate sad budete drugi put platili". Našto sam joj se lijepo zahvalila na njezinoj aloji i nikad više tamo ne idem bacati novce. Lijepo je rekla jedna cura, bolje da sam ih sažvakala i ispljunula nego njima dala.

--Phoenix--
29.10.2007., 17:52
Ovako, Centar Skin ima IPL firme DDD koji je jedan od najboljih na trzistu no IPL nije najbolji uređaj za tretmane kapilara, pogotovo ukoliko im je promjer veći od 0.1mm. Usput IPL nema veze sa laserom,dakle ne da nije pravi laser nego uopće nije. Laserko svijetlo ima potpuno drugačija svojstva. Vrlo dobrim IPL-om i dobro educiranim personalom se mogu lijepo riješiti sitni kapilari lica, kuperoza, rozacea itd. ,A glede kapilara na nogama stvar je potpuno drugačija. Obično je vezano za probleme proširenih vena tako da ukoliko se čak i odstrane,kapilari će se ponovo reformirati. Tretmani laserom predviđaju kontrole i dorade na 30/60/90 dana kako nebi bilo previše side efekta. IPL om se mogu tretirati i kapilari ,ali redovito , pogovoto ukoliko su na nogama, tretman završava opekotinom.

nemesiss
29.10.2007., 19:55
hvala vam na odgovorima. moj problem su konkretno kapilarice na licu - nije takva katastrofa, ali mi smetaju i voljela bi ih rijesiti, no velim...nisu mi te konzultacije sa doktoricom ostavile neki dobar dojam, a sad jos kad ovo procitam, drago mi je da nisam otisla. bojim se da bi samo bacila pare...
onda ovo dovodi do zakljucka da se kapilarice u biti sa nicim ne mogu sigurno i trajno ukloniti ili grijesim?

--Phoenix--
29.10.2007., 23:02
Mislim da se niste dobro razumjele sa doktoricom. Kapilari na licu nisu kao oni na nogama povezani sa neki vecim venskim problemom tako da se mogu lakse ukloniti i sto je najbitnije ne reformiraju se vise (jasno postoje i rizicne skupine ,ali to je drugi slucaj). U vakom slucaju , ja Vam preporucujem KTP laser. I mislim da Dr. Cekovic ima jedan.

mikka
30.10.2007., 07:08
Phoenix, a kakva bi bila cijena? Imam informaciju da laserski tretman na Šalati po cm2 košta 250 kn.

--Phoenix--
30.10.2007., 14:57
Interesantno, zadnji pot kad sam pricao sa njima rekli su da ni ne rade kapilare jer bas nemaju iskustva. 250kn po cm je uredu ukoliko se radi lice. Za noge je ne prihvatljivo.

acraba
30.10.2007., 20:20
Mislim da se niste dobro razumjele sa doktoricom. Kapilari na licu nisu kao oni na nogama povezani sa neki vecim venskim problemom tako da se mogu lakse ukloniti i sto je najbitnije ne reformiraju se vise (jasno postoje i rizicne skupine ,ali to je drugi slucaj). U vakom slucaju , ja Vam preporucujem KTP laser. I mislim da Dr. Cekovic ima jedan.

Za kapilare dr. Ceković koristi laser Beauty star 532, sad ne znam u koju točno on kategoriju spada, ali piše da predstavlja ''zadnju tj najmoderniju generaciju za uklanjanje proširenih kapilara i pigmentnih mrlja''; dok za trajno uklanjanje dlačica koristi diodni laser Mediostar.
Evo to sam prepisala sad s letka iz njezine ordinacije.

nemesiss
31.10.2007., 10:27
hvala za preporuku, raspitat cu se :)

tequila
31.10.2007., 12:49
e ovako, nemogu vam preporuciti salone, posto ne zivim tu
ali mogu podijeliti svoja iskustva sto se tice kapilara na licu tzv. couperose
imam 2 malene tockice blizu nosa i prvi put sam isla na laserski tretman prije 8 godina
pravi laser, mislim ktp, i zena mi je objasnila da sve zavisi od kondicije koze tj. nekome ode zauvijek nekome treba jos tretmana
nije boljelo, 3 dana sam imala malu krasticu a rezultat je bio savrsen
crvenilo je izostalo 6 mjeseci i onda se polako pocelo vracati
otisla sam na laser opet i onda opet poslije 6 mj , uvijek jako zadovoljna sa rezultatom
cijena je 25eura, ali zato sto su to 2 male tockice, inace se krece izmedju 75 - 150 eura

onda sam se preselila i nadjem novi salon, kazu oni mi radimo sa ipl
ok idem probati, cijena je 50 e za 2 tockice
ostaje krastica nekoliko dana, a rezultata nije bilo, nada nix
jednostavno kad je spala krastica, crvenilo je bilo vidljivo kao da nista nisam radila

moram napomenuti da sve ipak zavisi od koze, ja jos i pusim pa ono :rolleyes:

--Phoenix--
31.10.2007., 14:37
To je interesantan slucaj recidivnosti pa bi potrazio misljenje dermatologa. Zasigurno postoji neki proces koji pospjesuje sirenje kapilara lica. Ako se uzuzmu cinjenice kao alkohol, pusenje, prekomjereno izlaganje suncu, UV itd. KTP daje dobre rez. na kapilarama. IPL mora biti kontaktni i vrlo jak (sto moze lako dovesti do opekotine),ali dobar IPL je nesto bolji od KTP-a za kuperozu jer laser ima mali spot pa se ti mikrokapilari ne daju lako "ubosti". Jasno, kada bi se koristio Dye laser sa spotom od 2cm islo bi ko brisanje gumicom.

mikka
02.11.2007., 06:55
Phoenix, a što bi preporučio za melasmu? Jedna forumašica je pokušala riješiti s IPL-om, ali nije bila prezadovoljna.
S druge strane, ako je cijena lasera na Šalati 250 kn/cm2, onda je to za cijelo čelo malo, hmmm...too much.
IPL je cijenom daleko prihvatljiviji, ali ne znam kako rješava hiperpigmentaciju.

--Phoenix--
02.11.2007., 17:19
Melasma je fotodinamična "fleka" i NE TRETIRA SE NIKAKO IPL-om ili laserom jer će narasti i to čak nekontrolirano. Lijepi primjer gdje naši dermatolozi nemaju blage veze o primjeni svijetla. Često se puta melasma za,mjenjuje sa nekim sunčevim flekama ili nečim sličnim. Dobra dijagnoza je pola riješenja.

mikka
05.11.2007., 06:32
Melasma je fotodinamična "fleka" i NE TRETIRA SE NIKAKO IPL-om ili laserom jer će narasti i to čak nekontrolirano. Lijepi primjer gdje naši dermatolozi nemaju blage veze o primjeni svijetla. Često se puta melasma za,mjenjuje sa nekim sunčevim flekama ili nečim sličnim. Dobra dijagnoza je pola riješenja.

:eek: :eek: :eek:
Ostadoh paf! Pa to su jedine dvije mogućnosti koju su mi dosad i nudili!
Osim krema, naravno, ali one se ionako nisu pokazale korisnima.
Pa koji je onda tvoj prijedlog?
Već bijah spremna za IPL!!! Kaj sad?

mikka
05.11.2007., 11:04
Phoenix, eto dala sam si malo truda. Jesi li na ovo mislio?:

Intense pulsed light (IPL)

IPL may help lighten epidermal melasma. Response is highly variable. Several treatment sessions may be required. The beneficial effects are generally not sustained and recurrences are frequent. Side effects include transient redness, blistering and post inflammatory hyper-pigmentation. The risks are higher for darker skinned patients.
Lasers (e.g. Q switched Nd YAG laser)

The use of pigment-specific lasers to treat melasma remains highly debatable with most authors reporting no response of melasma to laser treatment. In fact, post-laser hyperpigmentation is extremely common, occurring in most Asian patients (70-100%) and may be interpreted as “worsening of the melasma” following laser treatment by patients.

Hvala ti. Mislim da si mi uštedio i novce i vrijeme.
Ne shvaćam kako mogu onda reklamirati i IPL i laser za rješavanje tih stvari???!!!!
I ako sam dobro shvatila, ostaju jedino kreme? Koji je tvoj savjet?

--Phoenix--
05.11.2007., 12:21
Gledaj. Postoje i situacije gdje se melasma i tretira svijetlom. Ali. Kao prvo pravi razlog melazme je još uvijek nepoznat. Smatra se da je kombinacija hormona i UV zračenja. Ako hipotetski uzmemo u obzir da se melazma stabilizirala (npr. od poroda je prošlo 6 - 10god. ) i nije jako intenzivna, onda bi moglo biti efikasno. Kažem moglo. Tretirao sam nekoliko puta u tom stanju, i rez. je bio dobar. Ali postoji puno otvoenih pitanja kao što si sama zaključila. Na zadnjem kongresu derme klali su se oko te teme,no na kraju su se ipak složili da nemogu složiti protokol. U svakom slučaju ukoliko je pacijent u "aktivnoj" fazi (dakle prošlo je malo vremena od prvih simptoma) apsolutno nebi radio. Neznajući tvoju situaciju mogu preporučiti samo kemiju iako kemija slabo djeluje jer je pigment malo dublje od recimo lentigo solari. Možda Q-switched laserom bi išlo bolje jer su mehanizmi fotoakustični a ne termički. Sve u svemu na žalost adekvatnog riješenja nema. U svakom slučaju ako se odlučiš za svijetlo idi obavezno kod dermatologa (možda u centar za lasersku dermatologiju na Šalati), dr. Bukvić Mokos, dr. Daška Štulhofer ili dr. Čeović. Ipak znaju šta je melazma...bar se nadam

mikka
05.11.2007., 13:05
Čuj, moja situacija i nije tako kritična, dosta je svijetla melasma, ali normalno da me smeta. Bebač je star 2,5 godine pa je to valjda već stabilizirana melasma, kako ti kažeš. Najgore je preko ljeta a tad se ionako ne rade tretmani, zato sam mislila sad ju riješiti skroz, do nule, ali zbog svega rečenog čini se da je to nemoguće misija, pa ću se zadovoljiti stanjem i pokušati ga malo bar popraviti.
Ja koristim unitone kremu, na bazi kojične kiseline, a čitam da najbolje djeluje u kombinaciji s glikolnom kis. pa ću si uzeti 6,7%-tnu i koristiti zajedno kao noćni tretman. Je li to ok?

--Phoenix--
05.11.2007., 19:03
Medicinski gledano , ne proporucuje se svijetlosni tretmani najmanje 6 godina. Smatra se da ukoliko do onda ne ode sama (sto je moguce) ,onda je situacija dovoljno stabilna. Za sad ja bi pricekao jos koju godinu i onda je tretirao samo na jednom malom mjestu da se vidi rekacija. Ali 2.5 godine je malo. Morati ces se zadovojiti sa kemijom koja ce kolko tolko izbljediti,ali sumljam da ces biti zadovoljna sa rez.

Tiare Flower
06.11.2007., 18:41
Melasma je samo hiperpigmentacija koja dođe u trudnoći? Čini mi se. :ne zna:
Kod mene onda nije taj slučaj, nego sklonost hiperpigmentaciji i pjegama od malih nogu (valjda je to genetski kod mene, tj. nasljedno: dosta crvenokosih-pjegavih i plavokosih-pjegavih u obitelji, jako svijetli ten). Na suncu mi lice doslovce poludi koliko se ispjegavi.
Već sam dosta pisala o tome ovdje, pa samo da što kraće prepričam: ja sam bila na IPL kod dr. Sanje Jeleković (Centar Skin), prvi put prije oko 5-6 godina, tada mi je otišlo najviše mrlja s tim IPL-om...neke se više nikad uopće nisu vratile, npr. one na čelu i jedna veća na nosu. Na obrazima su bile dosta izbilijedile, za obraze sam još jednom išla na IPL prije par godina (dakle, par god. nakon tog prvog tretmana)...da bi se fleke na obrazima nešto jače vratile prošlu jesen. Pa sam zato opet bila na IPL-u početkom ovog proljeća...2 put u razmaku od mjesec dana: izblijedilo je donekle, iako sam se ja nadala da će još više...no ipak je ljepše izgledalo...
Sad mi se čini kao da se malo opet vratilo, bržim tempom nego nakon 1. i 2. tretmana...makar sam se skroz klonila sunca i stavljala UV zaštitu 40. I sad ne znam kaj da radim? Da opet idem? Dosta me spržilo zadnji put, jedno 10 dana morala sam to "prežbukavati" s puderom, da ljudi ne pomisle da sam se razbila negdje, ma skoro 2 tjedna mi je to bilo onako tamno. Shit :mad: :mad: ! Zato mi se ne da opet ići...ali ne znam kaj drugo da radim...U kreme za izbjeljivanje baš i ne vjerujem. Daviš se s njima mjesecima, nadaš, izdvojiš isto dosta novaca, a onda ništa.

--Phoenix--, imaš kakav savjet, molim te? Je li štetno ići prečesto na IPL? Dakle, ja sam bila jednom prije pet-šest godina (to su bila 2 tretmana u razmaku od mjesec dana), pa onda možda nakon 2 godine (isto tako 2 tretmana u razmaku od 4 tjedna), pa zadnji put sad u proljeće...Ima li neke štete za kožu ako opet odem sad u jesen? Ili nema nikakve?

--Phoenix--
06.11.2007., 19:32
Tretmani IPl-om nisu stetni. Jedine nuspojave su vec odavno dokumentirane (eritemi, korice, opekotine, pigmentacije itd). Skin C. kao sto sam vec rekao ima dobar IPL. Pitanje je samo dali je u zadnje bio sta servisiran. Melazma je pigmentacija,ali za razliku od lentigo solari ili senili , uzrokovana je hormonima i UV zracenjem. Kada se organizam nalazi u tom stanju fototerapija nije pozeljna. Samo je u tome stvar. Jer se mogu inducirati dodatne fotokemijske reakcije. I jos jedna stvar. Ukoliko zelimo u 2 seasne IPL-om skinuti pigment onda se mora posteno "okinuti" > opekotina gotovo uvijek.

Tiare Flower
06.11.2007., 20:49
Ukoliko zelimo u 2 seasne IPL-om skinuti pigment onda se mora posteno "okinuti" > opekotina gotovo uvijek.

Ajde, hvala ti. Sad mi je lakše. Druge mi izgleda nema.

mikka
07.11.2007., 09:16
Hvala ti Phoenix još jednom! Kemija nek radi preko zime, imam još dosta vremena pa možda bude kakav-takav rezultat.
Kako rekoh, kombinirati ću 7%-thu AHA i Unitone (kojična).
Inače, kod mene hidrokinon nije djelovao,a čini mi se da kojična malo bolje radi posao.
U svakom slučaju, ništa od IPL-a, a i dalje ostajem ljuta na prodavanje magle. Mislim, ipak se radi o nekakvim doktorima a ne pišljivim kozmetičarkama i bilo bi bar etično reći što se može, a što ne napraviti i ne uvjeravati ljude u čuda.

--Phoenix--
08.11.2007., 21:47
I doktori se trebaju educirati i ukoliko se bave tim stvarima ,biti prisutni na kongresima o primjeni lasera/ipl-a/itd, procitati nesto ,a sto se tice praznih obecanja, u to ne ulazim. Oprema je skupa ,a ljudi vole nabrzinu zaraditi pa je rez. taj koji je.

--Phoenix--
08.11.2007., 21:54
Jos jedna stvar za lentigo solari (fleke). Ukoliko zelimo maksimalno smanjiti rizik od opekotine mora se podrucje puno hladiti (led) prije, tijekom (hladan gel za ultrazvuk) i nakon sto emitiramo. I posebno je bitno nakon jer se reakcije prave vide tek drugi dan.

Tiare Flower
09.11.2007., 00:02
Jos jedna stvar za lentigo solari (fleke). Ukoliko zelimo maksimalno smanjiti rizik od opekotine mora se podrucje puno hladiti (led) prije, tijekom (hladan gel za ultrazvuk) i nakon sto emitiramo. I posebno je bitno nakon jer se reakcije prave vide tek drugi dan.

A šta preporučaš za to hlađenje, recimo nakon? Ima li nešto s čim bi se trebalo to mazati u danima nakon IPL-a (u mom slučaju)? Jednom sam kod doktorice kupila aloa-vera gel koji ona drži u ordinaciji...je li to optimalno ili ima nešto bolje?

anya
09.11.2007., 09:57
Neki dan sam dobila jednju knjižicu u dm-a u kojem sam naišla na jedan članak u kojem se jedna manekenka uspješno riješila toga uz pomoć nekih krema u salonu ali bez upotrebe lasera....Pročitam to malo bolje pa napišem ako koga zanima..

mikka
09.11.2007., 11:00
Piši :-) čekamo

--Phoenix--
09.11.2007., 16:55
Nakon tretmana se može staviti neka krema za opekotine, lidokain ili pak aktivna glina. Ona nije skupa i nije losa.

anya
10.11.2007., 09:34
Piši :-) čekamo

Radi se o tretmanu tzv. tartufoterapija u kojoj se koristi nova linija kozmetičkih proizvoda Ishi na bazi tartufa. Manekenka Jelena Orešković je izjavila da se za tretman Truffle Care odlučila zbog hiperpigmentacije kože lica uzrokovane posljedicama sunčanja i konzumiranja kontrac. pilula. Iako se više nije sunčala čelo i područje iznad usana nikako joj nije moglo poprimiti boju ostalog dijela lica. Kaže da je iznimno zadovoljna ovim tretmanom jer je već nakon prvog primijetila poboljašanje, a sada, nakon petog 90% hiper. je iščeznulo.

Kozmetička linija Ishi Tartufo dostupna je u prodavaonicama Twinlab, dok su tretmani Truffle Care dostupni u wellnes centrima Twin Time. Eto to bi bilo ukratko o tome....

lulika
10.11.2007., 10:01
e ako je to izjavila naša lijepa manekenka onda ja to vjerujem, a ako je ona i zaštitno lice kozmetičke linije Ishi Tartufo još i bolje, i da je iznimno zadovoljna već nakon prvog tretmana, pa ode iz ovih stopa u Twinlab :driver:

usput i ja sam prije par godina kupila aloa vera gel po maaasnoj cijeni u salonu nakon tretmana, a ko ga ne bi kupio kad te lice peče, a to ti naravno ponude mam nakon tretmana

anya
12.11.2007., 09:17
Ja baš i ne vjerujem dok ne isprobam....ali bilo bi super ako je stvarno tako..:)

Jassmine
22.02.2008., 18:52
Ja baš i ne vjerujem dok ne isprobam....ali bilo bi super ako je stvarno tako..:)
Ja sam na drugom tretmanu tartufoterapije Ishi-om. Za dva puta koliko sam bila vidim veliko poboljšanje. Već godinu dana se borim s pigmentacijskim mrljicama. Isprobala sve i svašta. Potrošila nekoliko tisućica kuna na razno razne kremice i ništa ( shiseido white lucency, chanel, gatineau, decleor ). Za sad mi se čini da mi je tartufoterapija dala najbolje rezultate. Preporučeno mi je još tri tretmana, sveukupno pet. Javim se za nekoliko dana da podjelim nove rezultate s vama. Za sada sam oduševljena rezultatom.:mig:

Tiare Flower
23.02.2008., 12:04
Ja sam na drugom tretmanu tartufoterapije Ishi-om. Za dva puta koliko sam bila vidim veliko poboljšanje. Već godinu dana se borim s pigmentacijskim mrljicama. Isprobala sve i svašta. Potrošila nekoliko tisućica kuna na razno razne kremice i ništa ( shiseido white lucency, chanel, gatineau, decleor ). Za sad mi se čini da mi je tartufoterapija dala najbolje rezultate. Preporučeno mi je još tri tretmana, sveukupno pet. Javim se za nekoliko dana da podjelim nove rezultate s vama. Za sada sam oduševljena rezultatom.:mig:

Piši malo kaj ti rade i kako to ide?
Gdje ideš na to i koliko $$$?

Jassmine
25.02.2008., 20:19
Tretman traje sat, sat i petnaest minuta. Prvo mi očisti lice od šminke mlijekom. Zatim mi umasira mlijeko na bazi vina dok se ne upije. Treći korak je dubinsko čišćenje lica pilingom od mošta, nakon skidanja pilinga kozmetičarka mi nanosi serum za izbjeljivanje od bijelih tartufa. I na kraju dolazi maska Kavijar od morskih trava s crnim tartufima koja stoji na licu cca 25 min. I na kraju mi nanese neko lagano ulje (mislim da je isto od tartufa). I to je to!!! Tretman radim u Opatiji, u hotelu Milenij. Danas treći put. Super mi je. Moje mrljice su gotovo skroz nestale. Još ih stvarno neznatno ima. Oduševljena sam!!! Cijena tretmana je 440,00 kn. Ako si iz metropole mislim da wellness Twin Time radi tretmane ( mislim da su oni u Zagrebu). Pozdrav!!!:)

Jassmine
25.02.2008., 20:48
Eh, da zaboravila napisati. Pošto je tema laser, pigmentacijske mrlje sam upravo dobila nakon tretiranja kože laserom. Laserom sam se htjela riješiti ožiljaka od akni, a na kraju za dar dobila pigmentacijske mrlje. Šta je najbolje cijenjeni doktor mi kaže da se to zna desiti. HA HA.:mad: Od poboljšanja ožiljaka ništa i šta je najgore zaradila melasmu po obrazima i borim se sa mrljicama već godinu dana dok nisam otkrila ISHI i veliko poboljšanje. Pusa curke!

anya
27.02.2008., 09:32
Koji tretman laserom si radila i kod koga?
MOžeš odgovoriti i na pm. Hvala:)

--Phoenix--
27.02.2008., 18:16
Eh, da zaboravila napisati. Pošto je tema laser, pigmentacijske mrlje sam upravo dobila nakon tretiranja kože laserom. Laserom sam se htjela riješiti ožiljaka od akni, a na kraju za dar dobila pigmentacijske mrlje. Šta je najbolje cijenjeni doktor mi kaže da se to zna desiti. HA HA.:mad: Od poboljšanja ožiljaka ništa i šta je najgore zaradila melasmu po obrazima i borim se sa mrljicama već godinu dana dok nisam otkrila ISHI i veliko poboljšanje. Pusa curke!

Točno je da se mogu desiti hiper ili hipopogmentacije,no doktor Vas je morao upozoriti da postoji taj rizik i preporučiti vam totalnu zaštitu kože od sunca koji je glavni negativni faktor. Vjerojatno ste radi dermoabraziju, možda čak i frakcijsku,no svejedno sa primjenom svijetla treba biti pažljiv. U svakom slučaju taj isti doktor se po mojem mišljenju trebao ponuditi da riješi pigmentacije.

Jassmine
28.02.2008., 15:08
Ne znam kojim me je laserom doktor tretirao, ali je ta poliklinika jedna od najpoznatijih i najvećih privatnih poliklinika sa velikim brojem lasera. Prva dva tretmana mi je radio sa Yag laserom, a drugi tretman sa frakcijskim laserom. (nisam 100% sigurna, bilo je to pred godinu dana). Nakon tretmana sam se mazala sa visokim zaštitnim faktorom i hrpom pudera sa zaštitnim faktorom, pazila se da se ne izlažem na sunce, ali su se svejedno pojavile pigmentacijske mrlje (melasma). Kad sam došla kod doktora nakon 2 mjeseca od laserskog tretiranja i pokazala mu mrlje dao mi je neku kremu da mažem, ali nije pomoglo. Naglasila sam mu da ne želim više ići na nikakav laser za mrlje, jer kog njega samo te šalje s jednog lasera na drugi (bez previše objašnjenja), a niti je učinkovit, a i uz to prva dva tretmana su bila 4000 kn, a drugi mislim 3500 kn. Nije mi žao novaca, dala bi još i duplo ak treba samo da riješim problem. A ne ovako ne riješim prvi problem, a uz to dobijem drugi problem.:mad:

--Phoenix--
29.02.2008., 20:13
Pretpostavljam da je su mrlje nastale prilikom frakcijske rejuvinacije jer se obično koristi CO2 laser koji zapravo vaporizira kožu ostavljajući je sa vrlo tankim epidermičnim slojem. U slučajevima kada je mrlja već prisutna treba koristiti vrlo selektivni laserski izvo kao Dye laser ili KTP koji će prodrijeti do mrlje bez veće interkacije sa okolnjim tkivom. No uz to potrebno je imati i skaner,ali sam siguran da ga dotična poliklinika nema. Biti liječnik ne daje nikakve preduvijete za bolju spoznaju primjene svijetla , bolje bi se snašao fizičar ili inžinjer.

anya
07.03.2008., 07:02
Čitala sam u jednoj knjizi da su za probleme pigmentacije najbolji versa pulse laseri. Phoenix, znaš li možda tko in drži u zg? Vidjela sam da ih u Rijeci imaju u poliklinici Zambelli.

--Phoenix--
07.03.2008., 08:17
Čitala sam u jednoj knjizi da su za probleme pigmentacije najbolji versa pulse laseri. Phoenix, znaš li možda tko in drži u zg? Vidjela sam da ih u Rijeci imaju u poliklinici Zambelli.

Versa Pulse je samo ime proizvoda,a ne tehnologije. Neznam dali ga Zambelli ima, no ima sigurno ekvivalent. Versa dolazi kao platforma jer ima ugradjeno nekoliko laserskih izvora unutra. Obicno su Q.switched sto je dobro za tatoo ,ali ne i najbolje za fleke za koje i dalje i uvijek tvrdim da je Dye laser ili KTP sa skanerom najbolji izbor.

argentina
12.03.2008., 11:55
Ne znam kojim me je laserom doktor tretirao, ali je ta poliklinika jedna od najpoznatijih i najvećih privatnih poliklinika sa velikim brojem lasera. Prva dva tretmana mi je radio sa Yag laserom, a drugi tretman sa frakcijskim laserom. (nisam 100% sigurna, bilo je to pred godinu dana). Nakon tretmana sam se mazala sa visokim zaštitnim faktorom i hrpom pudera sa zaštitnim faktorom, pazila se da se ne izlažem na sunce, ali su se svejedno pojavile pigmentacijske mrlje (melasma). Kad sam došla kod doktora nakon 2 mjeseca od laserskog tretiranja i pokazala mu mrlje dao mi je neku kremu da mažem, ali nije pomoglo. Naglasila sam mu da ne želim više ići na nikakav laser za mrlje, jer kog njega samo te šalje s jednog lasera na drugi (bez previše objašnjenja), a niti je učinkovit, a i uz to prva dva tretmana su bila 4000 kn, a drugi mislim 3500 kn. Nije mi žao novaca, dala bi još i duplo ak treba samo da riješim problem. A ne ovako ne riješim prvi problem, a uz to dobijem drugi problem.:mad:

ovo mi smrdi na kaliternu :rolleyes:
ljudi uglavnom imaju ista iskustva kod njega, slicna tvome, i jos nisam cula da je tko rijesio problem, samo ostavio hrpetinu love.

--Phoenix--
12.03.2008., 14:58
Vec sam jednom pisao o melasmi gdje sam izlozio dosta kontraverzno misljenje o tretmanima fotodinimickih pigmentacija. Jos je uvijek jako rasireno strucno misljenje da se melasma nesmije tretirati svijetlom dok je svojoj dinamickoj fazi. Cinjenica da netko koristi kreme ili puder ne daje mu kompletnu zastitu od sunca. Tretmani bi se eventualno trebali raditi od 10-01 mjeseca. Kada se radi abrazija lica bilo da je laserska, kemijska ili mehanicka, nasa koza reagira na stanjenje epidermicnog sloja i stvara pigment (tamo gdje je ostalo roza od abrazije). Dakle ukoliko se ne stimulira to stvaranje pigmenta , tretman moze biti uspjesan. No u svakoj literaturi se spominju nuspojave sto je i normalno jer je to medicinska procedura. U principu svaki pacijent mora biti upoznat sa mogucim posljedicama i potpisati informativni konsenzus.

Jassmine
13.03.2008., 07:53
ovo mi smrdi na kaliternu :rolleyes:
ljudi uglavnom imaju ista iskustva kod njega, slicna tvome, i jos nisam cula da je tko rijesio problem, samo ostavio hrpetinu love.

Šta da ti drugo kažem, nego tvoj je odgovor na mjestu. Čitaš moj tekst između redova. Svaka čast. Pusa!:mig:

argentina
13.03.2008., 08:39
Jassmine, jesi li jos kod njega ili si pobjegla glavom bez obzira? kao ja.. :zubo:

nasty_girl
17.03.2008., 13:11
baš sam razmišljala kako bi mogla počet polagano skupljat lovu za frakcijski laser (jer sve pročitano o istom na netu i nekim stranicama poliklinika koje vrše takve tretmane zvuči SAVRŠENO), ali sad kad sam pročitala toliko negativnih iskustava sam se maximalno obeshrabrila i skroz razočarala jer ispada da OŽILJKE od akni (a tu ne mislim na mrljice nego doslovno ožiljke) neću nikad rješiti.. :(

--Phoenix--
17.03.2008., 17:31
Frakcijski resurfacing je dosta blag i moze biti ucinkovit dosta, no potrebno ga je nekoliko puta napraviti (bas zato sto je blag). U protivnom se moze sa Er:YAG laserom lokalizirano skidati koza. Na taj se nacin vrlo cesto skidaju bore iznad gornje usne. Mislim da je prvo potrebna konsulatacija sa kirurgom koji radi laserima (ukoliko je problem veceg entiteta).

Jassmine
18.03.2008., 14:25
Jassmine, jesi li jos kod njega ili si pobjegla glavom bez obzira? kao ja.. :zubo:

Nisam više kod njega. Lik te šalje samo s jednog lasera na drugi..., i one fore vidite kako vam je lice sad bolje, a bilo bi vam još bolje kada bi napravili tretman drugim laserom, pa onda trećim itd. Da poludiš. :mad: A kad sam od lasera dobila pigmentacijske mrlje, opet bi on to riješavao laserom. Nedam se više kod njega i na njegove lasere.

Luciferia
22.03.2008., 21:50
Ja sam iz Broda i kod mene nema ništa :eek: .
Već dugo razmišljam o laserskom tretmanu ali me jako strah. Naime, prije 2 godine sam imala vodene kozice, bilo je ljeto i ja sam ne znajuć da ih imam (jer sam imala samo par plikova na rukama) šetala po gradu i išla na jezero, u to je vrijeme sunce jako pržilo, zaoto su mi ostale fleke. Nakon što su se plikovi počeli širit obišla sam 5 doktora i svi su mi rekli da je to neka alergija, a na kraju se uspostavilo da su kozice! Kada su me prošle, na licu i po tijelu su mi ostale flekice. Dermatologinja i kozmetičarka kažu da će se one "skinuti" kako mi se mijenjaju slojevi kože (je da, ja imam živaca tolko čekat :eek: ). Prekrijem ja to puderom, al zbilja me to iritira. Imam i još neke flekice po licu, valjda od prištića, kojih hvala Bogu više nemam, tj. nekad se pojavi neki, ali riješim to brzo :s . E sad,ako netko zna neki jako jak piling ili nešto tako za moj problem ili ima neko iskustvo sa odlaska na laserski tretman, bilo šta!!!! P.s nemojte se smijati, ali gledajući onaj Extreme makeover il kako su naši preveli -pod nož, vidila sam kako nešta stavljaju curama kao neki plavi piling pa im prelaze preko lica s nečim, hm, sad ne znam šta je to, ak netko zna, bila bi zahvalna na odgovoru.

--Phoenix--
22.03.2008., 22:18
Za pigmentarne lezije najbolje je koristiti KTP ili Dye laser koji bi trebali "skuhati" fleku i ona bi trebala kroz nekoliko dana nakon tretmana otpasti. No sada nije vrijeme za taj tretman jer ima vec previse UV zracenja koji bi mogli ostaviti nove pigmentacije. Alternativa su Q-switched Aleksandrit koji izazivaju eksploziju pigmenta (osobno meni su draži KTP i Dye) i sa njime se npr. skidaju i tetovaže. U svakom slučaju u ovisnosti o dubini na kojoj se nalazi pigment može se koristiti i jak IPL što nije tako loša alternativa obzirom da se tu nalaze i ožiljci o fleke od akni.

Luciferia
23.03.2008., 09:48
Za pigmentarne lezije najbolje je koristiti KTP ili Dye laser koji bi trebali "skuhati" fleku i ona bi trebala kroz nekoliko dana nakon tretmana otpasti. No sada nije vrijeme za taj tretman jer ima vec previse UV zracenja koji bi mogli ostaviti nove pigmentacije. Alternativa su Q-switched Aleksandrit koji izazivaju eksploziju pigmenta (osobno meni su draži KTP i Dye) i sa njime se npr. skidaju i tetovaže. U svakom slučaju u ovisnosti o dubini na kojoj se nalazi pigment može se koristiti i jak IPL što nije tako loša alternativa obzirom da se tu nalaze i ožiljci o fleke od akni.

Super, hvala, raspitati ću se o tome. Izgleda da će mi trebat otić u ZG zbog toga :( ,šteta što to ima samo u ZG :flop:

Allien
30.05.2008., 00:29
Imam prijateljicu koja već godinama ima problema sa aknama, lice joj je poput narančine kore izrovano. pokušavala je sve i svašta, različite kreme, tretmane u kozmetičarke, fito piling... ali ožiljci su još uvijek tu i ponekad iskoči koja nova akna. Planira napraviti tretman laserom, ali sad kad vidim kakva vi iskustva imate, mislim da ću je morat odgovarat. Ima li itko sa pozitivnim iskustvom glede skidanje ožiljaka sa lica laserom?

theonlyfuse
30.05.2008., 10:37

evo i ja se javljam u klub razocaranih kaliterninim tretmanima, ostavila tam brdo love kod uklanjanja dlacica, i eto me tu, dlakavija neg ikad :(
aj mi reci jesi nasla neku zamjenu, ja trebam pod hitno nekog da me spasi dlaka!

Linppa
08.06.2008., 17:57
Bijah u Centru Skin i sve što mogu reć je jedno veliko AU. Bolilo je :D Spalili su mi kožu sa kiselinom, opekotine sam vukla mjesecima, godinu dana nakon sam i dalje dobivala alergije i osipe i na najmanji podražaj, laseri su bolili da sam htjela plakat od muke, prosula brdo para, a kaj sam dobila? Jedno veliko ništa. A iz tretmana u tretman one su mi se klele da je bolje. A nije bilo. Na kraju sam tam provodila svoje slobodno vrijeme dok su mi one kremicama i ostalim sranjima pokusavale spasit kožu. Nikad više tamo. Badava njoj njene diplomice na zidu kad mi napravi više štete nego koristi...

ladyhawke
09.06.2008., 08:44
Bijah u Centru Skin i sve što mogu reć je jedno veliko AU. Bolilo je :D Spalili su mi kožu sa kiselinom, opekotine sam vukla mjesecima, godinu dana nakon sam i dalje dobivala alergije i osipe i na najmanji podražaj, laseri su bolili da sam htjela plakat od muke, prosula brdo para, a kaj sam dobila? Jedno veliko ništa. A iz tretmana u tretman one su mi se klele da je bolje. A nije bilo. Na kraju sam tam provodila svoje slobodno vrijeme dok su mi one kremicama i ostalim sranjima pokusavale spasit kožu. Nikad više tamo. Badava njoj njene diplomice na zidu kad mi napravi više štete nego koristi...

Nažalost... još jedna žrtva..I tebi su govorile "joj, kak vam je sad dobro lice, kak se popravilo"? :lol:
Jadno. Kaj je najgore od svega, sve smo mi čule za takve "rezultatae"ali ne vjerujemo dok same ne probamo i dok nas ne opelješe.
A što su tebi tretirale? Mrlje ili akne ili što?

--Phoenix--
09.06.2008., 12:33
Nije mi jasno jedno. Nakon kiselina, lasera i šta još ,nema nikakvih rezultata? Malo mi je čudno,..lice opečeno i nema nikakvog efekta? Čak i da na licu nije bilo ničega nakon svih tih stvari trebale bi se vidjeti posljedice. Da nije možda izostao OBEĆAVANI rezultat? Ili OČEKIVANI ?. U medicini nije nikad 2 i 2 =4. Ne želim nikoga sada braniti jer ovo nije sud, no moje pitanje je dali objektivno nakon svih tih tretmana nije bilo nikakvih efekta? U to baš ne mogu vjerovati, pogotovo ukoliko su se izazvale opekotine i ljuštenje kože.

Linppa
19.06.2008., 17:02
Nažalost... još jedna žrtva..I tebi su govorile "joj, kak vam je sad dobro lice, kak se popravilo"? :lol:
Jadno. Kaj je najgore od svega, sve smo mi čule za takve "rezultatae"ali ne vjerujemo dok same ne probamo i dok nas ne opelješe.
A što su tebi tretirale? Mrlje ili akne ili što?

E baš to, lice je po njima bilo super, a izgledala sam ko da sam se spržila na suncu žešće. Ja sam imala problema s aknama, i išla sam kod njih na dermoabrazije i laser... Mogu sam reć, uzaludno utrošen novac.

--Phoenix--
19.06.2008., 22:03
Koliko ja znam imaju samo mikrodermoabraziju i IPL. Nikakav laser.

Linppa
29.06.2008., 12:40
Nije mi jasno jedno. Nakon kiselina, lasera i šta još ,nema nikakvih rezultata? Malo mi je čudno,..lice opečeno i nema nikakvog efekta? Čak i da na licu nije bilo ničega nakon svih tih stvari trebale bi se vidjeti posljedice. Da nije možda izostao OBEĆAVANI rezultat? Ili OČEKIVANI ?. U medicini nije nikad 2 i 2 =4. Ne želim nikoga sada braniti jer ovo nije sud, no moje pitanje je dali objektivno nakon svih tih tretmana nije bilo nikakvih efekta? U to baš ne mogu vjerovati, pogotovo ukoliko su se izazvale opekotine i ljuštenje kože.

A gle, rezultat je bio, kao što sam rekla, uništena koža. A za te novce koje sam ja dala za svakojake tretmane, a onda još pretrpila bolove od kojih nisam mogla spavat, mislim da sam zaslužila bar neki pomak. A taj pomak nije bio ni očekivan ni obećavan. Bio je minimalan, možda sam se riješila prištića na mjesec-dva, al su se vratili, još gori nego što su bili. A obećano mi je čisto lice do kraja života. Ne znam kak se to stručno zove, jel to IPL il kaj već, al laser za tretmane akni imaju.

--Phoenix--
30.06.2008., 13:47
Da, koriste IPL za akne i to nije tako loše, no ne treba obećavati čuda. Akne će se uvijek vraćati nakon nekog vremena ako se ne djeluje i iznutra. Ono što meni osobno smeta kod većine operatera koji rade sa takvim izvorima je da ne poštuju indikacije. Obično se 30% ljudi nikad nebi ni trebalo tretirati jer nema smisla, samo se uzima novac. Što se konkretno tiče akni, svijetlo je dobro za sitne upalne površinske akne, one koji bi se riješile i sa drugim sistemima. Čim su u pitanje cistične tu nema lijeka osim kemije.

angelina39
02.07.2008., 11:55

Da li ova terapija pomaže i kod pigmentacije kožice poviše gornje usnice,koja je uslijed depilacije vrućim voskom,potpomognuta jakim suncem,potamnila i izgleda kao brkovi???
Ako znate da nešto pomaže,molim pomoć,i da naravno ako znate gdje se javiti i komu u Splitu,da to radi,...???Fala!!!:)

--Phoenix--
02.07.2008., 12:11
Da li ova terapija pomaže i kod pigmentacije kožice poviše gornje usnice,koja je uslijed depilacije vrućim voskom,potpomognuta jakim suncem,potamnila i izgleda kao brkovi???
Ako znate da nešto pomaže,molim pomoć,i da naravno ako znate gdje se javiti i komu u Splitu,da to radi,...???Fala!!!:)

Pomaze,no u Splitu nema niko KTP koliko mi je poznato.

angelina39
03.07.2008., 20:06

A šta je onda činit :ne zna: neki pametni savjet,molim lijepo....:moli:

moonyena
06.07.2008., 17:17
Zanima me ima li netko iskustva ili savjet u vezi laserskog tretmana lica i vrata - konkretno laserski lifting i laserska liposukcija. Može li to dvoje biti adekvatna zamjena za hidroliposukciju sa z-plastikom -ne ide mi se baš pod nož.
Do pred 3 godine sam izgledala i mlađa nego sam bila, onda sam prestala pušiti i natukla 10 kila, pa trudnoća -još 30 kila. Dosta sam bila skinula, ali je i dosta ostalo. A najgore što sad izgledam 10 godina starije - ono faca mi se objesila, dobila sam celulit i na mjestima gdje sam mislila da je to nemoguće :horor: itd.
Odnosno -da to tako nazovem - sindrom Danijele Dvornik - trbuh i podbradak. :mama:
Da, i jel se smije tretirati s laserom blizu štitnjače.
I ako bi netko naveo svoja iskustva iz prve ruke -rezultate, i kako se otprilike kreću cijene.

--Phoenix--
11.07.2008., 08:57
Laserske liposukcija nije liposukcija vec lasersko-asistirana lipoliza. Laser se uvodi sa kanilom u masno tkivo gdje se ono emiuzificira i kasnije aspirira. Dakle procedura je zapravo ista kao i kod vibro ili hidroliposukcije s time sto je rezultat nesto povoljniji za kozu jer dolazi do laganog zatezanja. Tehnika se koristi kod sitnijih situacija (nije za debele). Laserom se nesmije ici na stitnjacu ,ali se kod tretmana podbratka i ne ide na stitnjacu vec iznad nje. Laserski NE ablativni lifting je tehnika koja kao rezultat ima poboljsavanje tonusa i teksture koze visestrukim (vise tretmana) laserskim iradijacijama podrucja koja nas zanima. Ima svoje indikacija i glavna je da se rade osobe koje NISU jos za kir. lifting. Razultat je daleko slabiji od noza,no ima svoju indikaciju. Laserska lipoliza dodje oko 800-900 eur po regiji.

tante mante
02.08.2008., 10:02
neznam jel bilo,a neda mi se traziti
ovak uvijek sam iala cisto i savseno lice do prije 3-4 mj
bili su oni potkozni koe sam ja ispikala iglom i napravila si oziljke:D
i dobro proslo sve,sve ok pocnem stavljat one gluposti za isusivanje i ''spalim'' si kozu
uzasno pece,veliko je nekih 5 cm,i smeta mi,jel izgled lica mi je jako vazan...
pa...jel neko ima iskustva s laserom,koliko je to djelotvorno itd...
meni su rekli da treba 10 tretmana,znaci 10 mj :eek: :tuzni: a ja nemrem toliko cekat,jer kao sta sam rekla izgled lica mi je najvazniji...
DA LI SE RAZLIKA VIDI VEC NAKON 1.???
jao sta sam se raspisala...

anya
26.08.2008., 06:42
Syneron je tvrka dr S. Eckhausa, znanstvenika koji je otkrio i patentirao IPL sisteme koji se danas koriste u cijelom svijetu. Firma je specijalizirana za proizvodnju medicinsko-estetskih sistema koji rade na principu potpuno nove, inovativne i moćne ELOS tehnologije.

Elōs™ tehnologija radi po principu elektro-optičke sinergije. Električna energija je smanjena do stupnja koji je potpuno siguran za sve tipove kože i kombinirana je s usmjerenom bipolarnom radiofrekventnom energijom, koja nije ovisna o boji kože niti o boji ciljanog tkiva. Udruživanje niskih stupnjeva dvaju energija, koje prije ELOS tehnologije nije bilo moguće, donijelo je veću sigurnost liječenja, smanjila se mogućnost neželjenih učinaka, a tretmani su manje bolni. Ova moćna ELOS tehnologija ugrađena je u sve Syneronove lasere i IPL sisteme.

ELOS tehnologija je primjenjena na brojne zahvate - od oblikovanja tijela i uklanjanja celulita (VelaSmooth), uklanjanja dlaka svih boja i zaglađivanja bora, do liječenja akni, uklanjanja žilnih i pigmentacijskih nepravilnosti na licu (eStyle) i nogama do učvršćivanja kože (Polaris).

eStylom uklanjamo dlačice svih boja, žilne nepravilnosti na licu (teleangiektazija, angioma, rozacea...), pigmentacijske nepravilnosti ( starosne i sunčane pjege...), obnavljamo i učvršćujemo kožu.

Polarisom uklanjamo žile i kapilare (žilice) na nogama do promjera od 4 mm i zaglađujemo duboke bore i borice.

anya
26.08.2008., 06:46
Jel netko bio na ovom tretmanu? Ja se pripremam za na jesen. Uklonila bih dlačice na licu i neke pjegice na leđima i dekolteu. Jel to stvarno učinkovito kao što se govori? Navodno je u kratkom roku "osvojio" mnoge kozmetičke salone...

Lady123
04.09.2008., 15:19
Syneron je tvrka dr S. Eckhausa, znanstvenika koji je otkrio i patentirao IPL sisteme koji se danas koriste u cijelom svijetu. Firma je specijalizirana za proizvodnju medicinsko-estetskih sistema koji rade na principu potpuno nove, inovativne i moćne ELOS tehnologije.

Elōs™ tehnologija radi po principu elektro-optičke sinergije. Električna energija je smanjena do stupnja koji je potpuno siguran za sve tipove kože i kombinirana je s usmjerenom bipolarnom radiofrekventnom energijom, koja nije ovisna o boji kože niti o boji ciljanog tkiva. Udruživanje niskih stupnjeva dvaju energija, koje prije ELOS tehnologije nije bilo moguće, donijelo je veću sigurnost liječenja, smanjila se mogućnost neželjenih učinaka, a tretmani su manje bolni. Ova moćna ELOS tehnologija ugrađena je u sve Syneronove lasere i IPL sisteme.

ELOS tehnologija je primjenjena na brojne zahvate - od oblikovanja tijela i uklanjanja celulita (VelaSmooth), uklanjanja dlaka svih boja i zaglađivanja bora, do liječenja akni, uklanjanja žilnih i pigmentacijskih nepravilnosti na licu (eStyle) i nogama do učvršćivanja kože (Polaris).

eStylom uklanjamo dlačice svih boja, žilne nepravilnosti na licu (teleangiektazija, angioma, rozacea...), pigmentacijske nepravilnosti ( starosne i sunčane pjege...), obnavljamo i učvršćujemo kožu.

Polarisom uklanjamo žile i kapilare (žilice) na nogama do promjera od 4 mm i zaglađujemo duboke bore i borice.

citala sam o tome na letku koji su stavili u zdrav zivot, tretmani se rade u centru skin... iako nisam doktorica niti strucnjak, vec sam taj letak djeluje malo predobro... imaju jedno 3 lasera (ili nastavaka ili sto vec) i mogu rijesiti SVE probleme, od akna, dlaka, bora, do celulita, kapilara i svega ostalog...
ne znam, mozda je ta tehnologija stvarno napredna i djelotvorna (i sama sam pomisljala da bi mogla svratit do njih), ali s obzirom na iskustva cura koje su se ovdje javljale... nisam uvjerena da bi se doticnoj doktorici predala u ruke!

a sto se tice kaliterne, mislim da je jako malo onih koji nisu razocarani njegovim laserima, a najvise njegovom strucnoscu i ljubaznoscu... tip je obican sarlatan i definitivno ne bi preporucila nikome odlazak u polidermu
naime, meni nisu ostale mrlje od frakcijskog lasera, ali sam dobila puno vise sitnih borica, a problem radi kojeg sam isla (oziljci od akni) nisam rijesila - nije bilo apsolutno nikakvih poboljsanja!

kao zakljucak, mislim da svi ti "renomirani" centri i doktori koji se toliko reklamiraju zapravo prodaju maglu, ali ne bi ni to bilo tako strasno da povrh svega jos i ne unistavaju lica ljudima!! novci se mogu prezaliti i ponovno zaraditi, ali novo tj. staro lice je tesko kupiti!

--Phoenix--
05.09.2008., 22:16
Hehe :), kad vidim te reklame, potekne mi suza od smijeha. Još kad vidim da ovi uklanjaju žile od 4 mm preko kože (kad u svoj svjetskoj literaturi jedva idu one od 1mm) pucam od smijeha. Ali dobro, ljudi koji se ne bave profesionalno tim tema ne mogu ni znati o čemu je riječ. Kao što sam već rekao Syneron radi dobru RF ,ali im svijetlo ne ide, no htjeli bi i to prodavati. IPL je trademark registriran od firme koja se zove Lumenis. I oni bogme znaju šta je svijetlo. 97' lansirali su na tržište prvi komercijalni sustav pulsirajućeg svijetla i nazvali ga IPL. Syneron u to doba nije ni postojao. Kasnije je masa firmi probala kopirati više ili manje uspješno njihove patente. No, da skratim priču, ako nekoga zanimaju bore, Synerone je ok (iako se ja nikad nebi tretirao RF-om),ali za ostalo je banana (viđeno, rađeno,uspoređivano, probano itd). Glede Kaliterne, ima dobru opremu,no kao što sam x puta rekao, dobar aparat je samo 30% rezultata, ostalo je know-how.

moonyena
06.09.2008., 18:03
Đizs, pa zar se uopće više u neku reklamu čovjek može pouzdati -da je bar malo istine u njoj? :o :rolleyes:

Je offtopic, ali bih te priupitala za Accent (XL), ako nešto znaš o tome? Bar taj dio s obećanjima - jel sve na tome ostaje? Sigurno si nešto čuo... :confused:

(Btw. malo sam se krivo odrazila u prethodnom postu -imala sam na umu Velasmooth, ali sam kasnije naišla na podatke o tom Accentu, čini mi se da on ima jače djelovanje.)

--Phoenix--
07.09.2008., 11:13
Accent XL je analogni proizvod Alme lasers, Velasmooth-u od kao što znamo Synerona. Tu su negdje po performansama. RF praktiči kuha kožu pa je tako i nateže (ovo je najblaže i najjednostavnije rečeno). I to je to što radi. No rekao bi nešto drugo. Dok je Velasmooth glavni proizvoda Synerona, Alma radi dobre laserske sustave, prema tome ,znaju šta je svijetlo

anya
08.09.2008., 07:18
Hehe :), kad vidim te reklame, potekne mi suza od smijeha. Još kad vidim da ovi uklanjaju žile od 4 mm preko kože (kad u svoj svjetskoj literaturi jedva idu one od 1mm) pucam od smijeha. Ali dobro, ljudi koji se ne bave profesionalno tim tema ne mogu ni znati o čemu je riječ. Kao što sam već rekao Syneron radi dobru RF ,ali im svijetlo ne ide, no htjeli bi i to prodavati. IPL je trademark registriran od firme koja se zove Lumenis. I oni bogme znaju šta je svijetlo. 97' lansirali su na tržište prvi komercijalni sustav pulsirajućeg svijetla i nazvali ga IPL. Syneron u to doba nije ni postojao. Kasnije je masa firmi probala kopirati više ili manje uspješno njihove patente. No, da skratim priču, ako nekoga zanimaju bore, Synerone je ok (iako se ja nikad nebi tretirao RF-om),ali za ostalo je banana (viđeno, rađeno,uspoređivano, probano itd). Glede Kaliterne, ima dobru opremu,no kao što sam x puta rekao, dobar aparat je samo 30% rezultata, ostalo je know-how.

Reci mi onda kod koga je najbolje otići za osvježiti lice od sunca tj. riješiti se mrljica na licu i dekolteu, kao i ukloniti dlačice na licu? Možeš i na pm. Hvala unaprijed!

anya
09.09.2008., 07:42

Sad sam malo bolje pročitala ovo što si napisao..Znači IPL je puno sigurniji i bolji od Synerona? A i jeftiniji, sudeći po cijenama koje su mi rekli...Nemam većih problema, (nikakvih ožiljaka, akni...) znači da bi mi to bilo dovoljno?

--Phoenix--
09.09.2008., 21:42
Nisam nigdje napisao da je IPL sigurniji od Synerona. Syneron je proizvodjac,a IPL vrsta uredjaja. Procitaj si starije postove.

moonyena
10.09.2008., 14:16
Kuha kožu... ah, pjesničkog izričaja! Odmah me prođe želja. :rofl:

Nego možeš li molim te baciti svoje stručno oko na ovu stranicu, pa prokomentirati rezultate ?

http://www.consultingroom.com/Treatment_FAQs/Display.asp?Treatment_Faqs_ID=78#Before_and_After

Ovaj Accent nakon samo dva tretmana me oborio s nogu, pa ko zaljubljena tinejđerica plovim na oblacima nade kad god se sjetim... :zvrko: Upravo zbog tih slika sam zaključila da Accent ima ječe djelovanje :misli:

Što misliš je li tu malo "pomogao" photoshop, ili je to možda neki idealan rezultat gdje su se svi faktori super posložili (aparat, stručnjak, genetika...)? Reklama i puko obećanje ? I da li je moguće u našim prosječnim uvjetima postići makar približan rezultat?

anya
11.09.2008., 09:05
Nisam nigdje napisao da je IPL sigurniji od Synerona. Syneron je proizvodjac,a IPL vrsta uredjaja. Procitaj si starije postove.

Da, jesam, malo sam zanemarila ovu temu. Prebacila sam se više na prirodnu kozmetiku...
Koga zanima može tamo pogledati recepture za hiperpigmentaciju, akne, ožiljke itd.
Mnoge cure su zadovoljne...
Ja sam pripremila mješavinu za izbjeljivanje pa me baš zanima kakvi će rezultati biti..

Pročitala sam tako da je hidrolat sjemena mrkve dobar nakon dermoabrazije ili kem. pilinga. Što ti mislš o tome?

Također macerat korijena mrkve da se koristi za tretiranje ožiljaka i melazme, a ulje čajevca da je odlično kao antibakterijski tretman za akne (protiv podivljalih, upaljenih i bolnih prištića itd....s obzirom da ovo ne pripada ovdje neću dalje duljiti....

Bizzarna
13.09.2008., 15:14
Bok! Na licu imam neke sitne oziljke od akni, i puno crvenih "mrljica" takoder od akni... Zeljela bih se toga rijesiti ali ne znam kako ni s cime... Zanima me je li bio tko kod dr. Lidije Nežić-Kosanović u Rijeci na tretmanu laseromi i kakva ima iskustva? Cula sam nekoliko pozitivnih primjera, ali sad vidim na forumu da od lasera nikakve koristi....
Ima li tko takav slican problem? I kako to rijesavate?

Jassmine
13.09.2008., 20:22
TRINITI-kombinacija IPL-a, BI POLARNE RADIO FREKVENCIJE i DIODNOG LASERA za obnovu kože. Dali je tko bio na ovom tretmanu? Dosta sam čitala o tome, a želim čuti vaša iskustva! Spominje se da se tretmanom zateže koža, pomlađuje i uklanjaju se bore (uklanja kapilare, mrlje, izjednačuje ten). Dali je tko isprobao tretman? Bilo bi idealno da je tako....u jednom tretmanu postići sve, a ne ići kod estetskog kirurga!:mig:

--Phoenix--
15.09.2008., 08:52
Dr. Kosanović ima IPL,a ne laser (bar za sada). Akne idu dosta dobro no samo one upalne, dakle ne govorimo o ožiljcima. Ožiljci će se malo ublažiti i koža će malo poboljšati ten. Mrljice bi se mogle riješiti. Pretpostavljam da su više roza nego crvene. Tvoja zadnja konkluzija je kriva (..ali sad vidim na forumu da od lasera nikakve koristi....), no ako je to tvoje mišljenje neznam žašto tražiš savjet o tome tu.

Bizzarna
19.09.2008., 21:56
Hmm...a cime mrljice ukloniti? jel pomaze mikrodermoabrazija?

--Phoenix--
20.09.2008., 16:39
Te mrljice ti idu sa IPL-om, jasno ovisi koliko puta radis, sa kojim aparatom itd. Uostalom ako su odlucila ici kod nje, idi, dati ce ti savjet sta napraviti.

Bizzarna
20.09.2008., 18:16
Te mrljice ti idu sa IPL-om, jasno ovisi koliko puta radis, sa kojim aparatom itd. Uostalom ako su odlucila ici kod nje, idi, dati ce ti savjet sta napraviti.

Hvala ti na odgovoru! :)

Alanna_st
22.09.2008., 10:22
Dr. Kosanović ima IPL,a ne laser (bar za sada). Akne idu dosta dobro no samo one upalne, dakle ne govorimo o ožiljcima. Ožiljci će se malo ublažiti i koža će malo poboljšati ten. Mrljice bi se mogle riješiti. Pretpostavljam da su više roza nego crvene. Tvoja zadnja konkluzija je kriva (..ali sad vidim na forumu da od lasera nikakve koristi....), no ako je to tvoje mišljenje neznam žašto tražiš savjet o tome tu.
mozes mi odgovoriti koji je laser dobar za prosirene pore i da li isplati uopce ici?

--Phoenix--
22.09.2008., 15:12
Prosirene pore se mogu donekle stisniuti ukoliko se radi tvz. fotorejuvenacija lica. Moze se provesti laserom (Diodni, Nd:YAG,KTP,..) ili IPL-om (kontaktni sa vodenim hladjenjem) ili pak radiofrekvencijom (najmanje mi se ta svidja kao opcija). Laser mora biti prilagodjen toj aplikaciji (ili imati skaner ili imati veliki spot) i covjek treba znati to odraditi. Mnogo njih ima laser ,ali ni nezna da to mogu raditi.

IZDUBINESVEMIRA
22.09.2008., 16:20
Ljudi ja sam nova na forumu.Imam oziljke i crvenilo jako izrazeno po licu plus sitne rupice i vece rupe u licu dakle u tkivu ostalo od akni.Ima li netko tko je isao kod Kaliterne a da mu je uspio rijesiti taj problem?Koliko je platio?Citam da su iskustva grozna i obeshrabrena sam ali svejedno bi htjela probati.Ima li u Zagrebu netko tko se jos bavi sa time neka bolnica specijalizirana za to ili samo bolnica sa dermatolozima?Jednom sam nasla da na Salati ili Dubravi ima ta bolnica sa dermatolozima koji rade dermo i mikroabraziju ima li toga tamo?Koliko je cjena?Ima li dobrih iskustava sa kaliternom?Ima li koji drugi privatni dermatolog u zagrebu a da su ljudi odusevljeni rezultatom kod njega?Molim vas pomoc

--Phoenix--
23.09.2008., 12:22
laserski centar za korektivnu dermatologiju. Dr. Zrinka Bukvic Mokos, Salata 4.

WILLOWica
23.09.2008., 13:51
Pozdrav!
Procitala sam da se gljivice na licu mogu tretirati i laserom. Trenutno muku mucim sa infekcijom (2 godine) koju nazalost moj dermatolog, eto nikako ne uspjeva poboljsati raznim terapijama:). Prije mjesec dana pocela sam tretirati lice sa ionskim srebrom i uspjevam crvenilo nekako drzati pod kontrolom (moram reci, crvenilo se znatno smanjilo i to je prva terapija na koju pozitivno reagiram). Ipak, cini se da bih trebala roniti u srebru da bi se potpuno povukla infekcija i kakve sam srece, vjerojatno nekoliko godina:)....nemam bas vremena tretirati se cijeli dan i razmisljam o laserskom tretiranju infekcije.... Ima li netko iskustva s time i gdje bih u Zagrebu mogla naici na kvalitetan tretman?
hvala!!!

--Phoenix--
24.09.2008., 10:52
Mozes se javiti na gornji post. Iako sumljam da ce ti nesto odraditi laserom u tom smislu.

LadyMA
25.09.2008., 10:28
da se i ja ubacim odmah...
ja imam puno mrlja crvenih, akni i baš prištića...
jel bih ja trebala laser ili šta već i gdje najbolje te koliko $?
hvala

anya
03.10.2008., 08:00
Evo baš sad čitam da će u Polikliniku Poldierma stići najnoviji neablativni Frakcijski laser koji ima brojne prednosti u odnosu na Fraxel. Zbog velike snage tretmani su do 10 x brži i bezbolniji u odnosu na Fraxel. Osobito pogodan za uklanjanje tetovaža, pigmentacija, melasme, bolesti vena itd. Phonenix, znaš li nešto o tome? Moram ti zahvaliti što si me odvratio od synerona...usput sam saznala da je doktorica nestručna...

--Phoenix--
05.10.2008., 15:22
Ne znam koji će uređaj Poliderma uzeti, no jedno je sigurno. Tetovaže idu sa Q-switched laserima. Frakcijski pristup koji sam već objasnio u starim postovima nema veze sa tom aplikacijom. Vene nemaju također veze sa time. Da manje boli, isto nema veze, jer boli isto ili više/manje isto. Frakcijska rejuvinacija može biti ablativna (skidanje kože) ili ne ablativna (bez skidanja). Snaga uređaja nema puno veze sa time. Fraxel je odličan uređaj za to što je projektiran. Šta poslje ljudi tvrde da može raditi zove se marketing i više ili manje je (ne)istinit. Tko ima melasmu moja osobna preporuka je kombinacija kemijskog pristupa i svijetla, Dr. Žgaljardić ima svoju formulu koja nije loša.

--Phoenix--
05.10.2008., 15:31
TRINITI-kombinacija IPL-a, BI POLARNE RADIO FREKVENCIJE i DIODNOG LASERA za obnovu kože. Dali je tko bio na ovom tretmanu? Dosta sam čitala o tome, a želim čuti vaša iskustva! Spominje se da se tretmanom zateže koža, pomlađuje i uklanjaju se bore (uklanja kapilare, mrlje, izjednačuje ten). Dali je tko isprobao tretman? Bilo bi idealno da je tako....u jednom tretmanu postići sve, a ne ići kod estetskog kirurga!:mig:

Slučajno sam preskočio komentar na ovaj post pa bi sada malo prokomenetirao. Triniti je talijanski uređaj Espansione Group-a. Radi se o diodnom laseru vrlo male snage kombiniranog sa vakumom u RF. I to u nekoliko varijanti (sa RF, bez vakuma, sa laserom ber RF itd). Rezultati na borama nisu loši,ali su gori od npr. Velasmoothu i Accentu XL. Uređaj za moje pojmove spada u vrh uređaja za kozmetičke salone dok su Velasmooth i Accent više za liječnika. Dakle osim bora ,NEMA drugih aplikacija.

anya
06.10.2008., 08:41
Ne znam koji će uređaj Poliderma uzeti, no jedno je sigurno. Tetovaže idu sa Q-switched laserima. Frakcijski pristup koji sam već objasnio u starim postovima nema veze sa tom aplikacijom. Vene nemaju također veze sa time. Da manje boli, isto nema veze, jer boli isto ili više/manje isto. Frakcijska rejuvinacija može biti ablativna (skidanje kože) ili ne ablativna (bez skidanja). Snaga uređaja nema puno veze sa time. Fraxel je odličan uređaj za to što je projektiran. Šta poslje ljudi tvrde da može raditi zove se marketing i više ili manje je (ne)istinit. Tko ima melasmu moja osobna preporuka je kombinacija kemijskog pristupa i svijetla, Dr. Žgaljardić ima svoju formulu koja nije loša.

Nemam problema za sada sa melasmom ni venama, niti imam tetovaže. Želim se riješiti sitnih madeža i mrljica po leđima ali još nisam odlučila kod koga ću. Možeš li malo pojasniti to ablativno i ne ablativno skidanje. Moram napomenuti da sam lice sredila sa tartufima (za samo dva tretmana vidim promjenu, napraviti ću još jedan tretman i mislim da mi više neće biti potrebno.) Ali s tim rade samo lice i ništa više.

--Phoenix--
08.10.2008., 15:18
Ablativno znači da se tkivo (koža) skida. Ne ablativno znači da se ne skida. Pri skidanju radi se zapravo "dermoabrazija",dakle npr. fleka (solarna ili senilna ) se može jednostavno "oljuštiti". No ponekad i kod nekih kožnih tvorevina to nije moguće jer je dermična (npr pigmentacije) ,a ne epidermična (npr. keratoza). Dakle onda se postavlja pitanje dali je "guljenje" dobra varijanta. Po meni u tim sločajevima treba optirati za sisteme koji prolaze kroz površinski sloj kože i dolaze do pigmetacije gdje je "skuhaju". I to se radi sa neablativnim laserima ili IPL-om (dobrim). Npr. KTP laser ili Dye laser će leziju skuhati (mrljica promjeni boju) te će ona kroz par dana otpasti sa vrlo malom traumom (prakztički se neče vidjeti gdje je bila). Ablativno ćemo je oljuštiti i postoji mogućnost veće traume na zravo tkivo. Najbolje je uvjek kombinirati metode ,ali to iziskuje i upotrebu više različitih uređaja (Laser, IPL, skaner ited).

dilema
12.10.2008., 01:33
Sorry što ovako upadam a nisam stigla pročitati sve što ste napisali na ovu temu, pa ako netko ima volje nadam se da će mi odgovoriti!!!! Nikada nisam išla kozmetičarki, ušla sam u 30 godine i dobila mitesere koji su se s nosa počeli širiti prema licu...mislila sam da se to možda može laserom srediti jer ne bih išla na istiskivanje kozmetičarki. Je li je to moguće, boli li laser, ostavlja li ožiljke.... i da ovo ljeto pojavila mi se čudna pigmentacija iznad gornje usne, tako da sada izgleda kao da imam "brkove", da li i mogu to ukloniti laserom? Ukloniti dlačice ili pigmentaciju i kod koga? Hvala unaprijed na odgovorima!!!!

--Phoenix--
12.10.2008., 19:08
Laser i miteseri nemaju veze. Prevencija ima u smislu fotorejuvenacije. Što se tiče dlačica i pigmentacija ima postova.

petraška
14.10.2008., 17:43
laserski centar za korektivnu dermatologiju. Dr. Zrinka Bukvic Mokos, Salata 4. a cijena? i jel ide to na uputnicu ili je privatno ili je što? što naprave s tim laserom, koja je procedura? boli li? nakon koliko se smiri? sve, sve što znaš me zanima :moli:
imam ožiljke tipa rupice i nepravilne udubine, a imam i rozih mrljica posvuda.

Maria22
15.10.2008., 19:26
bok.
dali itko zna nesto o tretiranju virusnih bradavica na licu laserom i koliko je to, ako je,ucinkovitije od krioterapije i zasto? ukratko,zanima me cijela procedura laserskog uklanjanja bradavica s lica.

--Phoenix--
18.10.2008., 22:08
O toj temi jednom sam prisustvovao jednom skupu dermatologa koji su se klali sta je bolje. Globalno vrlo dobar poznavatelj leda će napraviti u velikoj većini slučajeva dobar posao no ne risolutivan dok sa laserom vjerojatnost ponovog pojavljivanja bradavice je dosta niska radi dekontaminacije prostora. Bradavice se laserom uklanjaju u biti fototermolitičkim metodama (vaporizacija, termoliza i dr.), to znači direktnom ekspozicijom. Kod lica treba biti posebno pažljiv da ne ostanu "rupe" jer se uvjek ide malo dublje (kako bi se virus ubio). Na isti se način mogu tretirati i plantarne bradavice.

--Phoenix--
18.10.2008., 22:14
a cijena? i jel ide to na uputnicu ili je privatno ili je što? što naprave s tim laserom, koja je procedura? boli li? nakon koliko se smiri? sve, sve što znaš me zanima :moli:
imam ožiljke tipa rupice i nepravilne udubine, a imam i rozih mrljica posvuda.

Ja nisam dr. Bukvic. Adresa je dana, odeš, popričaš i znaš sve što te zanima od cijene do mogućnosti i procedure.

Maria22
19.10.2008., 14:46
rupe??? imam problem za sta se odluciti (krioterapiju ili laser) jer se uzasno brzo sire i vec mi ih je vecina lica puna,a htjela bi proc bez oziljaka.....

--Phoenix--
19.10.2008., 15:15
Rupe u smislu udubljenja koje mora ostati ukoliko želimo odstraniti bradavicu do kraja. Jasno , koža se nakon nekog vremena restrukturira pa se to ne vidi. No,ovisi jasno koliko je jako rađeno.

tajana21
20.10.2008., 09:01
za phoenix:

Imam ožiljke od akni....to su stari ožiljci boje tena,dosta udubljeni,neki veći neki manji.Mislila sam otići na neki laserski tretman..

Bi li mi mogao reći koji mi je najbolji tretman za moju situaciju,kod koga otići u zg i kolko košta takav jedan tretman? Možeš i na pp.

Hvala ti puno

Maria22
21.10.2008., 22:04
dali je dr.Ceković dobar odabir za moj problem? pitam posto sam vidla da znas puno o skoro svim doktorima s laserom...
na ovom forumu kod nekih drugih tema bas i nema puno hvale za nju....

--Phoenix--
23.10.2008., 20:06
Ako pratiš moje postove, znaš da nikad ne preporučujem nikoga tako neću ni ovajput.Svaki pacijent je priča za sebe,a pošto nemam nikakve informacije o tvojem problemu, ne mogu niti ništa više reći.

--Phoenix--
23.10.2008., 20:08
za phoenix:

Imam ožiljke od akni....to su stari ožiljci boje tena,dosta udubljeni,neki veći neki manji.Mislila sam otići na neki laserski tretman..

Bi li mi mogao reći koji mi je najbolji tretman za moju situaciju,kod koga otići u zg i kolko košta takav jedan tretman? Možeš i na pp.

Hvala ti puno

Laserska dermoabrazija ukoliko su dublji. Er:YAG laser bi bio najbolji izbor. No to znači previjanje i mjesec dana crvenila. Šalata 4 , centar za lasersku dermatologiju ili neki od plastičara kao dr. Žgaljardić iz Opatije. Tim prije što plastičari kombiniraju sa kemijom pa imaju i bolje rezultate.

FFdreamer
28.10.2008., 20:43
Pozdrav svima. Imam nekoliko pitanja. Prvo me zanima jedno: Phoenix, jesi ti nekakav liječnik ili što, nisam sad stigao čitat cijelu temu od početka ali sam skužio da se razumiješ u te lasere pa me zanima otkud? Drugo, u vezi mog problema. Imam 19 godina i u proteklih godinu i pol sam bio pao sa 83 kile (visina 174 cm) prvo na 63 kile, kako nekvalitetnom dijetom kako teretanom. U lipnju sam imao smrtni slučaj u obitelji i još stres oko prijemnih i prestao vježbat, slabo jeo i sl. i pao na 56 kila. Bio sam na pregledu kože lica i rećeno mi je da mi je elastičnost kože lica otišla, srećom sam tad imao postotak masnoće u tijelu oko 8% pa se to nije toliko vidjelo jer nije imalo što da mi radi pritisak na neelastičnu kožu + često sam joggirao pa je sva tekućina iz tijela redovito odlazila pa mi se lice nija znalo napuhat od viška tekućine i sl. Ugl., doktorica mi je rekla da moram pod hitno dobiti na kilaži i morao sam jest i dobio sam u 3 i pol tjedna oko 7 kila. Otada već mjesec i pol dana idem u teretanu, mišići se vraćaju i gubim masnoću i to stvarno polako. Kako opet gubim masnoću skužio sam da mi je koža još tanja i mlohavija nego prije (vjerojatno jer sam brzo dobio 7 kila pa je to još pogoršalo stvar, koža se nije imala vremena širiti itd.). Plastični kirurg mi je to pogledao i rekao da nemam nekog viška koža ali da joj je elastičnost koma i da mi ne treba facelifting i sl. nego da se obratim dermatologu na neki laserski tretman + kreme za lice. I sad mene zanima, tko je tu stručan od liječnika-dermatologa i tko nudi tretman zatezanja lica, tj. obnove kolagena i elastina? Iz Zagreba sam, ali mi nije problem ići negdje drugdje ako baš moram, samo da je u Hrvatskoj, jer para za ić u npr. Njemačku ipak nemam... Za četvrtak sam naručen kod plastičnog kirurga na Šalati, tamo sam operirao davno i oko i super je bilo, sad vidim da i oni imaju tretmane laserima, a ipak su bolnica a ne neki đnj kozmetički salon, pa jel oni to nude i kakvi su ako netko možda zna? Jako sam očajan i jako me to smeta, dok brže hodam mi koža maše čim nešto malo više pojedem i moram stalno imati striktnu prehranu i tjelovježnu kako bi mi sva tekućina koje je viška redovito odlazila iz tijela i onda se koža malo ''stisne'', ali sad ipak idem na faks i nemrem to sve stizat. Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

--Phoenix--
30.10.2008., 12:25
Tu je ucinjeno puno propusta sa dijetom i nema lasera koji ce to popraviti. Stanje ce se samo polako popravljati i naglasak se mora staviti na polako. Godine pred sobom imas i ako se budes drzao nekih pravila, elasticnost koze ce se polako vratiti. Sto se tice tretmana, dobio si vec prve informacije gdje ici. Druga opcija moze biti Rijeka ili Opatija. Vec pisano, procitaj stare postove. No znaj jedno, laser, RF, IPL i ostale tehnologije NE rade ukoliko nemaju na cemu raditi,dakle ukoliko nema potkoznog tkiva nema ni neokolageneze itd. Teretana je dobra stvar ,no treba je kombinirati sa prehranom. One 83 kile je trebalo zadrzati i pretvoriti u misicnu masu tijekom 2-3 godine treninga.

FFdreamer
30.10.2008., 14:00
Kad kažeš potkožno tkivo misliš na masno ili? Gledam da kod Murada imaju taj tretman zatezanja kože lica jel bi to valjalo šta?

--Phoenix--
30.10.2008., 17:58
Ne mislim na masno, nego na svu onu strukturu koja drzli slojeve koze. U te spada jasno i masno,ali ne samo to. Vezivno tkivo, niti itd. Ono sto starci od 80 godina nemaju i koza im postane prozirna. Vjerujem da tvoja nije takva. Moja preporuka je polako se vratiti na normalu sa kilama itd.

StuckMojo
24.11.2008., 02:33
I mene zanima laserski lifting. Google mi svaki izbaci Polidermu i onog odvratnog Kaliternu (zašto on još radi?). :mad:.
A guglam već satima.
Stoga vas MOLIM, MOLIM da mi kažete gdje još mogu laserski ukloniti ovaj višak kože ispod brade? Nek je po mogućnosti u ZG-u.

edit: Na Muradovoj sam stranici. Kakav je on?

--Phoenix--
28.11.2008., 14:52
Visak koze se ne uklanja laserom vec kirurgijom. Laser ce samo tonificirati postojecu kozu. I nema veze sa aplikacijama podbradka.

StuckMojo
28.11.2008., 16:20
Hvala.
Svagdje drugačije pročitam ili možda pogrešno shvatim. Znači od sad tražim kirurga (tim više što si na jednoj temi napisao da saloni nisu pouzdani).

borneo
20.12.2008., 19:59
Vidim da su se jako davno vodile rasprave o ovoj temi tako da dosta kasnim.
Naime tokom srednje skole i fakulteta sam se dosta "zabavljala" sa svojim licem. prckala prstima tamo gdje nicega nije niti bilo.
i napravila sam si ispod oka na obrazima skroz sitne oziljcice koji se u principu ne vide, ali ih ja vidim pa me smetaju, ima ih mozda par, vrlo malo.
Otisla sam kod doktora Kaliterne i ne mogu reci nista lose o covjeku. Odmah u startu me upozorio da ono sto moze postici frakcijskim laserom je kojih 60 % redukcije, ali nikako potpuni nestanak, al kod tako sitnih oziljcica za mene je to odlicno, napomenuo je da kopam po necem drugom, a ne licu i jasno je rekao da se rezultati vide s VREMENOM. Ono sto bi mi odmah uklonilo tih par oziljaka bi me drzalo u krevetu i do mj dana na previjanju,a to nije dolazilo u obzir.
Mislim da je bio korektan, i sam je rekao da nije siguran koliko bi ja time mogla bii zadovoljna, i da mi ne zeli reci kako cu odmah vidjeti odlican rezultat, ali je i rekao da osobno misli da nema potrebe za sitne nepravilnosti to raditi. Ja sam inzistirala, radio je samo na tih par oziljcica, nisam imala neke nuspojave, cak niti pecenje, niti neko pretjerano crvenilo - izgledala sam kao svaki put nakon svog "osobnog tretmana" :p
Zaista mislim da mi je dao savjet, a sve ostalo je bila moja odluka.
Vidim da ga bas i ne hvalite pa sam samo htjela reci da ima i onih s pozitivnim iskustvima. Dapace ranice su mi trebale biti na licu kojih 7 dana, meni su vec drugi dan postale smedje i suhe... Ugl uskoro trebam otici na prvu kontrolu, pa za kojih min 2 mj na jos jedan tretman, nisam nestrpljiva vjerujem da ce se s vremenom nekakvo poboljsanje VIDJETI. jer je smjesno ocekivati da ce nesto sto sam godinama "STVARALA, KOPALA" samo tako nestati sa jednim tretmanom. bilo bi prelako:mig:

Miss Dior Cherie
21.12.2008., 21:23
Mene samo zanima koliko si platila taj jedan tretman? Vidim da se o cijenama ne piše, znam da je najbolje otići i pitati na licu mjesta, ali budući da nisam iz Zgba zanimaju me samo cijene otprilike... ja isto imam na licu dosta ožiljaka koji se vide samo izbliza, nije strašno ali meni jako smeta.

LadyMA
30.12.2008., 18:06
Nemojte mi zamjeriti što nisam cijelu temu pročitala, odustala sam negdje na 3. stranici jer sam vidjela da baš i ne pričate o onome šta sam ja danas čula.

Bila sam kod kozmetičarke u svom malom slavonskom gradu po pvi puta. Nakon što sam joj sve ispričala o iskustvu s kozmetičarkom u Zagrebu, preporučila mi je laser. Kod nje, naravno. Cijena je 100 kn za 10 minuta (200 kn za 20 min).
Vidim da vi svi pričate o nekakvim većim ciframa pa me stvano jako čudi ta razlika u cijeni.
O čemu se radi?
Danas sam ju ispitivala jedno 15-ak minuta pa mi je već bilo neugodno jer sam kao munjena došla, kao da ništa ne znam pa sad vas pitam.
Glupo pitanje, ali: je li svaki taj "laser" isti laser? :)

Inače, to bih sve radila za ožiljke i crvene fleke od akni.

Čak ima i tretman po 300 kn koji uključuje AHA kiseline od čak 70% 10 minuta lasera. Prije i poslije tretmana prođe onom svjetlošću (ne znam sad točno kak se zove). To mi se također čini super, jer meni stvarno trebaju sve te stvari.

Pomozite!

Šljoka
05.01.2009., 23:45
Pozdrav svima!
Phoenix, imam pitanje za tebe...

Na stranicama Poliklinike Zambelli pročitala sam da za uklanjanje ispucalih kapilara koriste Nd: YAG laser (Gentle YAG) i PDL laser (Vbeam). Možeš li mi pojasniti koja je razlika i što bi od eventualno toga preporučio?:top:

Hvala :top:

Zlatna cura
06.01.2009., 12:49
Nemojte mi zamjeriti što nisam cijelu temu pročitala, odustala sam negdje na 3. stranici jer sam vidjela da baš i ne pričate o onome šta sam ja danas čula.

Bila sam kod kozmetičarke u svom malom slavonskom gradu po pvi puta. Nakon što sam joj sve ispričala o iskustvu s kozmetičarkom u Zagrebu, preporučila mi je laser. Kod nje, naravno. Cijena je 100 kn za 10 minuta (200 kn za 20 min).
Vidim da vi svi pričate o nekakvim većim ciframa pa me stvano jako čudi ta razlika u cijeni.
O čemu se radi?
Danas sam ju ispitivala jedno 15-ak minuta pa mi je već bilo neugodno jer sam kao munjena došla, kao da ništa ne znam pa sad vas pitam.

Čak ima i tretman po 300 kn koji uključuje AHA kiseline od čak 70% 10 minuta lasera. Prije i poslije tretmana prođe onom svjetlošću (ne znam sad točno kak se zove). To mi se također čini super, jer meni stvarno trebaju sve te stvari.

Pomozite!

Ne znam, to mi se čin jako jeftino za laser. Mislim da je to vjerojatnije IPL.

Inače, osobno ne bih nikome osim educiranom liječniku dala da mi radi laserom.
(Nisam nikad bila na laserskom tretmanu, ali eto, da moram, ne bih to obavljala u kozmetičkom salonu).

--Phoenix--
06.01.2009., 13:35
Pozdrav svima!
Phoenix, imam pitanje za tebe...

Na stranicama Poliklinike Zambelli pročitala sam da za uklanjanje ispucalih kapilara koriste Nd: YAG laser (Gentle YAG) i PDL laser (Vbeam). Možeš li mi pojasniti koja je razlika i što bi od eventualno toga preporučio?:top:

Hvala :top:

O tome je već bilo riječi. Da ne pišem sada traktate, Nd:YAG je infracrveni laser koji bolje odgovara tretmanima kapilara na nogama radi dubljeg prodiranja te isto tako idealniji je izbor (opet za noge) ako je pacijent tamnije puti jer je apsorpcija svijetla u melanin koji je sastavni dio tamnog pigmenta manja kako se ide prema crvenoj odnosno infracrvenoj "boji". Sa druge strane njegova apsorpcija u hemoglobin (dakle boja površinskih kapilara) je daleko manja od Dye lasera (Vbeam) koji emitira žuto vidljivo svijetlo. Ali žuta boja manje prodire od infracrvene (3-4 mm u odnosu na 1mm). U zaključku PDL je idealni za tretmane lica a Nd:YAG je bolji (ne idealni) za tretmane nogu.

--Phoenix--
06.01.2009., 13:40

O čemu se radi?

Pomozite!

Laserski uređaji koji rade ono što bi trebali raditi po načelu zakona nebi se trebali nalaziti po kozmetičkim salonima. Dakle pitanje je veliko dali je to laser. Br. 2, laseri nisu isti čak niti unutar iste kategorije. O tome neću previše raspravljati jer bi bilo predugo i dosadno. Br. 3 ako ideš nešto raditi na tvojem licu informiraj se prije. I na kraju, ako si ti zadovoljna sa rezultiatima koga briga dali je laser ili nije.

Laser MC
06.01.2009., 15:31
Najbolje riješenje za plitke vaskularne lezije ( kapiler,vinske mrlje itd.) je PDL,
PDL,pulse dye laser.Ima ga Klaićeva bolnica riješavaju hemagiome na bebama.Dr. Ciget vodi.Pa ako se uspijete ugurati dobijete tretman besplatno.Možda??

Laser MC
06.01.2009., 16:14
Za oziljke i bore "zatezanje" dobri su frakciski ablativni ili frakciski ne ablativni laseri.
Postoje razni ne ablativni laseri a obično ablativni laseri su Co2 laseri.
Ne ablativni laseri su jako popularni u SAD jer se obave brzo ( u pauzi za ručak ) istina da ste taj dan crveni ko švaba koji dođe na naše more pa se sprži ali sve za ljepotu :)
Oko zatezanja kože može se voditi duga diskusija.

Laser MC
06.01.2009., 16:19
Tebi treba laserska liposukcija to se radi sa strojem Smartlipo koliko znam ima ga Dr.sc. Zoran Žgaljardić VILA ELITE

--Phoenix--
06.01.2009., 20:24
Koliko sam ja shvatio bilo je rijeci o licu,oziljcima, aknama i salonu. Usput laserska liposukcija ne postoji vec postoji lasersko asistirana lipoliza,a to je nesto drugo. Hmm...dalje nebi komentirao.

LadyMA
06.01.2009., 20:52
Laserski uređaji koji rade ono što bi trebali raditi po načelu zakona nebi se trebali nalaziti po kozmetičkim salonima. Dakle pitanje je veliko dali je to laser. Br. 2, laseri nisu isti čak niti unutar iste kategorije. O tome neću previše raspravljati jer bi bilo predugo i dosadno. Br. 3 ako ideš nešto raditi na tvojem licu informiraj se prije. I na kraju, ako si ti zadovoljna sa rezultiatima koga briga dali je laser ili nije.

Hvala ti na odgovoru, ali osjetim dozu ljutnje ili nečeg živčanog u njemu. Nema potrebe, samo sam tražila savjet.
Normalna stvar je da ću saznati SVE o tome, zato sam počela odavde. Kod nje još nisam rezervirala ni termin jer smo imale samo informativni razgovor, ali naravno da ću ju ispitati sve moguće i da ću onda znati. Zasad sam samo htjela čuti od vas je li itko prošao nešto slično, čemu ovaj forum i služi.
Hvala ti na odgovoru još jednom, naravno, mada imam osjećaj da te nervira :) Pozdrav!

--Phoenix--
07.01.2009., 09:01
Nema ljutnje. Samo odgovaram na najjednostavni nacin.

Laser MC
07.01.2009., 10:03
Ja se ispričavam da to nije liposukcija vec lasersko asistirana lipoliza.
Pošto nisam doktor desi mi se pokoja pogreška.
Ispričavam se.

chiaxyz
09.01.2009., 12:52
ovako, ja muku mucim sa licem vec ohohoh, al sad imam jednu jako dobru dermatologicu, koja mi je dala jako puno dobrih savjeta. uglavnom, imam mrlje na licu od akni, pa sam mislila to rijesit sa laserom; na što bi meni dermatologica, da jos ne razmisljam o tome, prvo cemo probat sa odredjenim tretmanima lijecit problem iz nutra, a kasnije ima vremena za ono vani, jer kao sto sam i ovdje procitala iskustva nekih, laser nekom moze, a i ne mora pomoci, a dosta je to novaca, naravno da je i bitno koji laser koristiti...ugl. moj savjet, potrazit jako dobrog dermatologa i trazit od njega savjete, nikako ne ic na svoju ruku, pa ni na preporuke nekih, jer svi imamo drugaciju kozu i nacin zivota...uostalom, i tretmani vocnim kiselinama, mogu pomoci kod odklanjanja mrlja ...al ako imate problem s aknama i mislite to rijesit laserom, samo se treba sjetit da ti problemi nisu dosli preko noci, pa tako i nece otici nakon par tretmana laserom, mozda na odredjeno vrijeme hoce, al postoji mogucnost da se sve to opet vrati. ja sam odlucila ic step by step...slusat savjet strucnjaka, pa cu vidjet ishod...pozdrav

plav24
09.01.2009., 23:00
pozdrav svima
molim da mi netko kaže:
a) dal se moje kapilare-koje imam na kapcima i na nosu mogu spržiti laserom i kojim? (bio sam jednom na elektrokoagulacijii kapilara na nosu i opet mi se vratile...i ne bih to opet jer nema efekta i nije baš najugodnije)

b) dali se moji ožiljci od akni i akne mogu riješiti laserom i kojim? - bio sam kod Kaliterne i propisao mi je terapiju koju korisitm sigurno vec 1g: Differin gel, Skinoren, pijem i tablete Twinlab ultra gla 300, i rezultati postoje iako mi se akne konstantno vracaju, doduše u manjem omjeru, a i ostaje mi crvenilo nakon akne bar mjesec dana, Klaliterna kaže da bi radio fraksel laser, koji košta o ho ho...osim toga čitam tu postove i svi nešto pljuju po tom čovjeku pa više ni sam neznam...:confused:
dal netko ima slicni problem i da je rijesio to takvim laserom? ili je bolje kojim drugim?
hvala :top:

ps. uporno pokusavam dodati drugu sliku al mi kaže da ima limit pa ne mogu... :(

--Phoenix--
10.01.2009., 12:49
Po ovoj slici ne mogu zaključiti kolika je razina problema. Proširene kapilare obično nisu "akutna" bolest (da , radi se o bolesti) već kronična. Postoji masa mogućih uzroka, od lošeg životnog ambijenta, visokog krvnog tlaka, genetske nasljedne osobine, prehrana, alkohol, pušenje itd. Dakle, uzevši sve to u obzir nema definitivnog riješenja već riješavanje estetskeog djela problema na kraći ili duži period. Metode koje se mogu koristiti su višestruke (kem. sklerozacija, elektrokoagulacija, radiofrekvencija, svijetlost itd) no , sve one imaju zajedničko to da djeluju na samu krvnu žilu degradirajući njene stijenke. I činjenica je da ta uništena krna žila vrlo rijetko rekanalizira. Dakle recidivnost u smislu ponovog pojavljivanja vezana je za drugu žilu,a ne tu koja se sklerozirala.Laserom se sigurno može postići interesantniji rezultat nego elektrokoagulacijom. Manje boli, ožiljni ishodi kod uvježbanog opertera su rijetki, i trajnost zahvata je nešto duža. Zahvat će biti uspješniji kod površinskih kapilara (kakvi mi se čini da ovdje nisu) i kod tanje, transparentnije i nemasne kože (što opet ovjde nije slučaj). Najbolje bi bilo kombinacija KTP ili Dye lasera sa nekim infracrvenim (810nm - diodni, 755nm - aleksandrit , 1064nm - Nd:YAG). To radi dubine jer IC svjetlost prodire dublje. Što se tiče ožiljka (dakle pigmentacije), najbolji se rezultati postižu kombinacijom lasera (KTP) i IPL-a (modeli visoke snage sa vodenim hlađenjem i filtrom od 500nm), dok se nepravilnost u vidu starijih ožiljka (ne jako dubokih) bolje riješavaju Er:YAG laserskom dermoabrazijom ili pak kao što je Kaliterna predložio frakcijskom dermoabrazijom.

plav24
12.01.2009., 21:20
hvala --Phoenix--!!:mig:

citao sam malo tvoje profile istvarno svaka čast...kolko me koštaju te tvoje informacije :) evo vece fotke:

http://imgplace.com/image/view/4eb21bd0796709047927aed5dcf88cd3

ma muči me i to sa tim kapilarama na kapcima... jel se to tamo uopće može raditi laser ili bilo šta... ? ove na nosu nisu strašne dalo bi se to elektrokoagulacijom al probati ću s laserom i raspitati ću se o vrstama lasera koje si naveo...

i btw bio sam i na tretmanu u Centru Skin: IPL-blue light + nekakva minidermoabraziji + Bioptron svjetlo i nešto mi je mazala na lice...uglavnom za moj pojam bacanje para...cini mi se da je tretman bio 700kn... nakon 3 takva tretmana akne su mi počele buktiti i to strašno!! pa sam prestao..

i što se tiče akni i ožiljaka i crvenila: ima li neka šema da se u jednom potezu riješe i pigmentacija i ožiljci? mislim sa istim uređajem (al vjerojatno u par tretmana) pitam radi love... ovako mi mogu kombinirati kolko hoće s tim laserima ... ono... već sam se nabacao para radi tog mog lica u životu :ne zna:

:s :)

Zlatna cura
13.01.2009., 12:25
Kad je već i plav24 spomenuo Centar Skin i IPL, molim ove momke koji se stvarno razumiju u te aparate i raznorazne metode, da kažu što misle o Photo Rejuvenating metodi koja se radi s IPL-om (konkretno, vidjela sam da se to nudi u Centru Skin).

Isplati li se to raditi ili je to samo još jedna od *fensi-šmensi* ponuda koje nemaju baš neki naročit učinak?

--Phoenix--
13.01.2009., 23:11
Fotorejuvenacija je svaka procedura koja kao rezulat ima eliminaciju teksturalnih i strukturalnih problema koze upotrebom svijetla. Moze se vrsiti laserom, IPL-om, polariziranim svijetlom i postoje protokoli za to. Ukoliko su uredjaji dobri i operater zna sta radi mogu se postici vrlo dobri rezultati u smislu, eliminacije crvenila, kapilara, pigmetarnih mrlja, prosirenih pora, akni i dati svijeziji izgled licu. Skin Centar ne komentiram kao ni jedan drugi centar no metodika fotorejuvenacije takvim svjetlosnim izvorima moze dati i zacudjujuce dobre rezultate.

Zlatna cura
14.01.2009., 08:59
--Phoenix--

Puno ti hvala. Stvarno pomogneš.
Danas ima jako puno ponuda, čovjek se baš ne može snaći, lijepo je imati nekog da ti da savjet.

Merlynka
22.01.2009., 01:15
Evo i ako koga zanimaju cijene,a vjerujem da zanimaju,1 tretman Fraxel laserom u Rijeci u Poliklinici Zambelli je oko 3650kn,traje nekih pola sata.

mestrovica
25.01.2009., 13:45

Ciao svima, a poseban pozdrav Tebi Phoenix jer si me Ti svojim odgovorima "nadahnuo" na ovo prijavljivanje.:top:
Ima par godina kako su mi se pojavile sunčane fleke po licu koje ne odlaze, vidim da znaš dosta o laserima pa te molim za savjet i precizan odgovor; koji laser i tretman bi bio najbolji, bar po Tebi?! Kako sam iz Splita, znaš li da li ga koji salon ovdje koristi? Hvala unaprijed!:s

--Phoenix--
30.01.2009., 20:42
Sma si odabrala post koji je ujedno i odgovor na tvoje pitanje

mestrovica
31.01.2009., 21:59
Sma si odabrala post koji je ujedno i odgovor na tvoje pitanje

Hvala, još jednom. :s
Onda, znaš li tko mi može pomoći u Zagrebu ili već negdje blizu Splita? Naime, par fleka na licu bih voljela ukloniti prije proljeća, a ne znam koji točno laser da tražim i gdje? Ne bih voljela biti izigrana, a nije mi ni do bacanja para. Ako može precizan odgovor...
Unaprijed zahvalna :W

--Phoenix--
01.02.2009., 09:40
Treba ti KTP ili Dye laser. To sam vec rekao. U Splitu ne znam tko bi mogao imati dok u Zagrebu mislim da jedan ima Salata,a jedan ima isto mi se cini Dr. Matesa. U Dubrovniu ga ima dr. Bakija-Konsuo.

mestrovica
01.02.2009., 22:14
A šta drugo reći, nego HVALA :w

argentina
06.02.2009., 10:31
ima tko iskustva s ovim (http://www.medikol.hr/djelatnosti/dermatologija-i-venerologija/cutera-laser/) laserom?! kolko vidim cini cuda :zubo: a nema posljedica, nis ne boli

Laser MC
12.02.2009., 14:52
ima tko iskustva s ovim (http://www.medikol.hr/djelatnosti/dermatologija-i-venerologija/cutera-laser/) laserom?! kolko vidim cini cuda :zubo: a nema posljedica, nis ne boli

to ti je YAG laser ima ih dosta u Hrvatskoj. Ima i boljih sistema. Samo su dobre fotke metnuli na web.tj. marketing igra najbitniju ulogu u biznisu laserskog tretmana.

Adela
12.02.2009., 15:02
Na svakoj ruci imam oko 20 madeza. Ali ne onih ispupcenih nego plosnatih (samo pigmentirana koza) siroki su oko 2 mm. Zanima me kako se mogu ukloniti kod kozmeticara i koliko to kosta? Jer meni ne treba tretiranje velikih povrsina koze nego samo tretman lokaliziran na tih 2mm jer svaki madez je od drugog udaljen barem 5 cm. Zanima me IPL metoda ali vildjela sam da se koristi za one bas jako pjegave ljude koji imaju 50 madeza u 5 cm...

Da li je moguce IPL-om ukloniti pojedinacne madeze?

--Phoenix--
12.02.2009., 16:17
Posljedice se obicno ni ne slikaju jer nije dobra reklama. One vene na nogama su fake.Rozacea takodjer nije indikacija za Nd:YAG. Epilacija prolazii rejuvinaicja bi mogla ,ali je tamo kombinirano sa jos nekim elementima.

plasibou
17.02.2009., 15:57
jel je ko riješio crvene fleke sa IPLom
i koliko tretmana treba za to
išla sam jedanput već, sve skupa mi je oko 6-7 bljeskova dala i strah me da bzvz novce ne dajem a da se niš neće riješit s tim
ako ima neko iskustva pliz nek podijeli

mercur
17.02.2009., 19:08
Pozdrav svima. Imam problem sa manjim kapilarama na nosu i crvenilom oko njega. Ako netko zna, gdje bi se to dalo riješit na riječkom području i otprilike koliko košta tretman laserom. Vidim da--Phoenix--zna puno o tome.....hvala unaprijed!

--Phoenix--
18.02.2009., 08:41
Rijecko podrucje je vise nego bogato izborom. Dr. Zambelli,Dr.Radetic,Dr.Zgaljardic,...

--Phoenix--
18.02.2009., 08:53
jel je ko riješio crvene fleke sa IPLom
i koliko tretmana treba za to
išla sam jedanput već, sve skupa mi je oko 6-7 bljeskova dala i strah me da bzvz novce ne dajem a da se niš neće riješit s tim
ako ima neko iskustva pliz nek podijeli

IPL se itekako moze svasta skidati,no ovisi o uredjaju.

plasibou
18.02.2009., 09:03
a jel znaš jel dr. mateša ima neki dobar :)

LadyMA
18.02.2009., 12:16
Ja bih pitala o LPL-u. Nije laser, znam, ali sigurno mi možete malo više o tome reći. Kozmetičarka mi ga nudi nekad, a ja prihvatim mada ne znam baš previše o čemu se tu radi. Nešto mi je objasnila, ali mislim da vi tu možete i bolje.
Može li malo više informacija o LPL-u?
Zaboravih da time tretiram akne. Kozmetičarka ga naziva LPL svjetlost.
Hvala unapriijed tko god odg! :)

plasibou
18.02.2009., 12:35
ne kužim se baš al si sigurna da je LPL a ne IPL
jer ipl je svjetlost neka, i malo te zapecka kojom se riješavaju fleke i ne znam još kaj sve ne

LadyMA
18.02.2009., 13:07
Pročitala sam kod nje da je LPL, sigurno je. I ovo malo zapecka, ali samo zato jer je vruće, ugrijano je jako. Moramo obje staviti naočale dok to radi i kao da slika po licu, to su kao blicevi. Ma sigurno će netko znnati, brijem da nije neka velika stvar, ali bar da znam jel šta vrijedi.

argentina
18.02.2009., 14:16
curke kaj idete kod matese na laser? koliko vas dodje jedan tretman?

plasibou
18.02.2009., 14:30
ipl je 70kn po bljesku za ostalo ne znam

LadyMA
19.02.2009., 08:01
Ovaj LPL za koji ja pitam nije ni blizu takvih lasera. Naplati mi 50 kn za jedno dvadesetak bljeskova ili čega već.
Shvaćam sad da ulijećem u temu kao da pričate o BMW-u, a ja pitam za Fiću, ali ipak me zanima o kakvom se strojčiću radi te vrijedi li šta to. ;)

argentina
19.02.2009., 08:33
plasibou i koliko bljeskova cca treba? za recimo cijelo celo ili obraz? :zubo: i kak vi su rezultati?

LadyMA - a gdj ti ides? jel tebi funkcionira i dal vidis rezultate?

mislim isla bi ja na tak nesto, ali kad vec dajem pare, nek su bar preporuke pa da imam onda i neke rezultate

Dinko_
19.02.2009., 10:19
tko ima iskustva sa Frakcijskim laserom ?

--Phoenix--
19.02.2009., 11:02
LPL je takodjer IPL, zracno hladjen. Za salon moze proci sto se tice dlacica i tu prestaje svaka druga aplikacija. Matesa ,koliko znam nema IPL. Frakcijski laser ,nije laser nego se radi o emisiji laserske zake u vrlo mali spotovima. Moze se vrsiti sa bili kojim laserskim izvorom ako jasno imamo aplikatore za to.

LadyMA
19.02.2009., 13:54
argentina, ne znam vide li se rezlutati baš od LPL-a, ja sam uz njega odradila još i 15-ak tretmana AHA, pa ne znam šta je od čega. Još mi uvijek nije baš kristalno jasan taj LPL pa da mogu reći.

LPL znači više za dlačice, ako sam dobro skužila? :/

mala_zg23
19.02.2009., 17:23
jel ima netko kakav savjet za pore koji bi bio dobar tretman?

plasibou
19.02.2009., 18:08
plasibou i koliko bljeskova cca treba? za recimo cijelo celo ili obraz? :zubo: i kak vi su rezultati?

a ne znam, puno
bila sam samo jedanput i onda mi je 6-7 bljeskova drapila :D

plasibou
19.02.2009., 18:09
Matesa ,koliko znam nema IPL. Frakcijski laser ,nije laser nego se radi o emisiji laserske zake u vrlo mali spotovima. Moze se vrsiti sa bili kojim laserskim izvorom ako jasno imamo aplikatore za to.

kaj to znači?
to nešto slabije onda?
jel će mi od tog nestat fleke? al ne da moram dat 5k za to ili više :/ :D

--Phoenix--
20.02.2009., 08:13
Ne, nije slabije niti jace,vec drugacije.Efekat ovisi ponajvise koji laserski izvor se koristi u frakcijskom modu. Sto se tice cijena,ja uvjek govorim ljudima kojma radim dapostoje samo 2 solucije.1. plati i skini i 2. ne plati i drzi. Na tebi je da odlucis. Jasno u politiku pojednih cijenika nekih struktura ne ulazim.

plasibou
20.02.2009., 12:15
naravno :) hvala ti
ma platit ću ja, samo me zanimalo dal će to stvarno otić a ne da bzvz novce bacam, dovoljno sam ih već bacila za svašta :( :D

determinacija
20.02.2009., 21:43
ono što mene muči su hiperpigmentacijske mrlje.ja zapravo uopće ne razumijem koja je razlika između hiperpigmentacijskih mrlja i melasme??
uglavnom,nešto malo po čelu i odvratne iznad usnice koje svako ljeto izgledaju drugačije.uglavnom ružno,kao brkovi.
naručila sam se na šalatu za pregled da pogledaju jel se može nešto sa laserom napravit,
međutim problem je što ih ja sada nemam.nemam nikakvu mrlju na licu,ne znam što bi se uopće tu moglo tretirati??
a znam da će se s prvim zrakama sunca bez obzira na spf 30 i svu moguću zaštitu opet biti ista priča.

argentina
21.02.2009., 21:22
a ne znam, puno
bila sam samo jedanput i onda mi je 6-7 bljeskova drapila :D

ti je pomoglo kaj? a kaj si rjesavala? akne, fleke, crvenilo?

Phoenix koji laser najbolje rjesava crvenilo, kapilare i slicne stvari? (ako vec laser genesis nije najbolji za to)

plasibou
22.02.2009., 01:39

stare fleke :D
a gle, nakon prvog tretmana sam ja sljedeći dan zabrijala da je svijetlije al brijem da nije :D treba malo više tretmana ja mislim da bi se nekaj vidla
mada mi je rekla da se bude nakon drugog puta navodno znalo kolko će mi još trebat a sad kolko je to istina ne znam

halugica
04.03.2009., 22:05
Phoenix nije mi jasno zašto kažeš da Mateša nema IPL? Kod nje sam radila taj tretman, bar ga je ona tako zvala, za uklanjanje mrlja nakon akni. Mislim da pomaže (iako treba dosta vremena pa imate osjećaj da je zapravo vrijeme učinilo svoje). Međutim, meni su se akne vratile (za što mi Mateša očito ne može pomoć) tako da i rezultate IPL-a treba uzet s rezervom.
Phoenix hvala za prosvijećivanje, neznanje je na ovom polju pregolemo a teško je doći do iole kvalitetnih informacija. Razumijem da ne želiš komentirat doktore al ipak ću pitat tvoje mišljenje o aparatima koje mateša ima i da li znaš koliko bi kvalitetno dr. Ljiljana Škrinjar mogla napravit laserski tretman uklanjanja ožiljaka od akni?

halugica
04.03.2009., 22:13
ovako, ja muku mucim sa licem vec ohohoh, al sad imam jednu jako dobru dermatologicu, koja mi je dala jako puno dobrih savjeta. uglavnom, imam mrlje na licu od akni, pa sam mislila to rijesit sa laserom; na što bi meni dermatologica, da jos ne razmisljam o tome, prvo cemo probat sa odredjenim tretmanima lijecit problem iz nutra, a kasnije ima vremena za ono vani, jer kao sto sam i ovdje procitala iskustva nekih, laser nekom moze, a i ne mora pomoci, a dosta je to novaca, naravno da je i bitno koji laser koristiti...ugl. moj savjet, potrazit jako dobrog dermatologa i trazit od njega savjete, nikako ne ic na svoju ruku, pa ni na preporuke nekih, jer svi imamo drugaciju kozu i nacin zivota...uostalom, i tretmani vocnim kiselinama, mogu pomoci kod odklanjanja mrlja ...al ako imate problem s aknama i mislite to rijesit laserom, samo se treba sjetit da ti problemi nisu dosli preko noci, pa tako i nece otici nakon par tretmana laserom, mozda na odredjeno vrijeme hoce, al postoji mogucnost da se sve to opet vrati. ja sam odlucila ic step by step...slusat savjet strucnjaka, pa cu vidjet ishod...pozdrav

Da li mi molim te možeš reći kod koga ideš ili poslati na pm. Hvala

halugica
05.03.2009., 11:23
Da budem preciznija za one koje zanimaju rezultati IPL-a. Bila sam na dosta udaraca i rezultat je da su fleke izbljedile te s veće udaljenosti ne vide al kad priđeš bliže vidiš da nijedna nije nestala.

plasibou
07.03.2009., 14:56
zanima me dal mogu pomoću nekog lasera uklonit rupe?

plasibou
07.03.2009., 14:57

da bila sam na drugom tretmanu, lupila mi je 8 bljeskova i fleke su vidno blijeđe

mightychick
08.03.2009., 22:13
hm nemojte mi samo reć da moram čitati zadnjih 30 stranica :)
ako nekomu nije teško ponoviti bila bih zahvalna

1.tretman čime (kojom metodom, odnosno aparatom) preporučujute za uklanjanje dlačica s lica?
2. imate li preporuku kojeg doca/klinike u Zagrebu ili okolici.

hvala

LINDSEY-MONIK
09.03.2009., 19:49
MOLIM POMOĆ?? OD RODENJA IMAM CRVENE BOJE FLEKU I NA PRITISAK PRSTA JE BIJELA I OPET CRVENA...IŠLA SAM NA LASERSKO SKIDANJE U KLAICEVU ALI MI NIJE POMOGLO SPALILO MI KOZU SAMO. REKLI SU MI DA PITAM U ŠALATI ZA TO ALI DA JE NAJBOLJE ICI VSN U AUSTRIJU SAM NE ZNAM VIŠE NITI SAMA , IMAM 25 GOD.

--Phoenix--
09.03.2009., 22:16
MOLIM POMOĆ?? OD RODENJA IMAM CRVENE BOJE FLEKU I NA PRITISAK PRSTA JE BIJELA I OPET CRVENA...IŠLA SAM NA LASERSKO SKIDANJE U KLAICEVU ALI MI NIJE POMOGLO SPALILO MI KOZU SAMO. REKLI SU MI DA PITAM U ŠALATI ZA TO ALI DA JE NAJBOLJE ICI VSN U AUSTRIJU SAM NE ZNAM VIŠE NITI SAMA , IMAM 25 GOD.

Fleka kao Nevus Flemus? Ona fleka sa kojom se radaju djeca vec ili obican hemangiom? Oboje se mogu uspjesno tretirati i najbolje je kombinirati sa 2 lasera i IPL-om. 8-10 tretmana. Klaiceva nema opremu ni nekoga koji zna dovoljno o tome,ali slati ljude u AUstriju mi je naprosto smjesno. U Hrvatskoj nema centra gdje se netko ozbiljno bavi primjenom svijela i zato ima toliko nebuloza jer doktore ne zanima to,vec je novac i kako ga pobrati najbitnije. A naučiti nešto....ma neču ni komentirati.

čukito
10.03.2009., 12:56
interesira me jeli netko bio na laserskom pomlađivanju lica. kakvi su rezultati, koliko je koštalo i gdije je obavljeno.
hvala,hvala

LINDSEY-MONIK
10.03.2009., 17:50
Fleka kao Nevus Flemus? Ona fleka sa kojom se radaju djeca vec ili obican hemangiom? Oboje se mogu uspjesno tretirati i najbolje je kombinirati sa 2 lasera i IPL-om. 8-10 tretmana. Klaiceva nema opremu ni nekoga koji zna dovoljno o tome,ali slati ljude u AUstriju mi je naprosto smjesno. U Hrvatskoj nema centra gdje se netko ozbiljno bavi primjenom svijela i zato ima toliko nebuloza jer doktore ne zanima to,vec je novac i kako ga pobrati najbitnije. A naučiti nešto....ma neču ni komentirati.

TO MI JE OD RODENJA FLEKA. I KAD JE HLADNO TAMNIJA JE A KAD JE SUNCE ZNA ME PECKAT MALO,ŽARITI AK SAM IZRAVNO NA SUNCU. ISLA SAM U KLAICEVU PRED 8 GOD I KASNIJE ODUSTALA JER SU MI OSTALI BIJELI OZILJCI OD PALJENJA S LASEROM. SAD SAM BILA PRED 3.TJ.I KAK IMAM 25 GODS UPUTILI SU ME U SALATU KOD DR.MOKOS.I JA CU ICI AKO CE MI TO POMOCI I PLATITI ALI AK MI BUDE KAO PRED 8.GOD.??TO VAS MOLIM DA MI POMOGNETE AK MOŽE KAMO ICI,JER U AUSTRIJU JE ISAO 1 DECKO KOJI JE IMAO PREKO POLA LICA OD ROĐENJA CRVENE FLEKE I U 6 TRETMANA SU MU SKINULI.A MOJA FLEKA JE OD USNE DO NOSA.MALENA ALI HTJELA BI JE SKINUTI.HVALA.

--Phoenix--
11.03.2009., 11:36
Mario Zambelli iz RI ima Dye laser koji ti treba za tu aplikaciju. Ovi koji su ti palili ,palili su ti sa potpuno neadekvatnim laserom. Salata takodjer nema adekvatnu opremu.

LINDSEY-MONIK
17.03.2009., 19:43
BOK. ZANIMA ME KOLIKO DOĐE OTPRILIKE PREGLED I LASERSKO SKIDANJE
N.F. KOD DR.ZAMBELLI? JER PLANIRAM NAZVATI ALI .. AK MI SE TO MOŽE SKINUTI UZETI ĆU I KREDIT AK TREBA ALI DA ZNAM KOLIKO OTPRILIKE TO JE...

--Phoenix--
18.03.2009., 07:51
Dali je ja zovem mozda Dr. Zambelli? Mislim da ne.

Tycoon
31.03.2009., 16:35
Evo malo više informacija... Cutera Pear, najnapredniji laser koji se koristi u dermatologiji, jedini na ovom području:

http://www.vjesnik.hr/Pdf/2009%5C03%5C25%5C29A29.PDF

http://www.sheportal.net/sheportal__tarik_i_lejla_razmi%9Aljaju_o_pomla%F0i vanju__875.htm

:)

U Zagrebu se može obaviti samo u Poliklinici Nemetova. Njihova dermatologica btw jedina u Hrvatskoj ima i specijalizaciju iz anti-ageinga

--Phoenix--
01.04.2009., 12:01
Ma jedini da:))...mozda na Marsu. Plus toga, totalno je NEADEKVATAN za planarne angiome. Svaki instrument ima svoju indikaciju. Pearl je ablativni laser,dakle lagana dermoabrazija.

brunella
26.04.2009., 23:13
Molim za pomoc. Vec godinama ima na podrucju dekoltea svjetlosmede mrlje. Ne svrbi me al je jako ruzno. Bila sam kod dermatologa i koristila sampone, Lamisil sprej i svakakve kreme, i nista. Jel netko zna dobrog dermatologa, i jel bi mi neko lasersko skidanje pomoglo, koja je cjena toga...hvala!

--Phoenix--
27.04.2009., 16:18
Laserom se mogu skinuti. Najbolje bi bilo KTP-om, Dye laser ili dobar vodeno hladjeni IPL. Sada je kasno,dakle treba misliti poslje ljeta.

brunella
28.04.2009., 09:57
Laserom se mogu skinuti. Najbolje bi bilo KTP-om, Dye laser ili dobar vodeno hladjeni IPL. Sada je kasno,dakle treba misliti poslje ljeta.

A kasno je?? udajem se u devetom mjesecu pa sam to htjela srediti, a kasno je jer ljeto dolazi??

zajecka
05.05.2009., 10:36
Phoenix ja bih te molila za informaciju, imam na nozi verruce plantares tj. plantarnu virusnu bradavicu duboku koju su mi u 1 mj./2009 kirurški otklonili u cjelosti (prema biopsiji), i navodno se opet pojavila izvana je suhi krug i bolno je opet. Nemam snage opet na kirurgiju pa me zanima koliko je uspješno ukloniti ju laserom, kojim i gdje?

Hvala

--Phoenix--
06.05.2009., 09:34
Plantarne brdavice obicno imaju visu stopu recidivnosti ,pogotovo ako se kirurski odstranjuju. Virus je tesko uklonici. Sa laserom se onom u velikoj mjeri unisti,ali je moguce da se mora jos jednom ponoviti ako je bradavica velika. Mjesta za uklanjanje ima dosta,od Salate do razno raznih dermatologa. CO2 laser bi bio dobar odabir,no i diodni sa markiranjem lezije je ok. Takodjer Er:YAG ako ima mali fokus.

ptica dronta
12.05.2009., 19:57
Uslijed konzumiranja određenih supstanci, naglo mi je nestalo masno tkivo iz obraza, za što mi je dermatologica rekla da je nepovratno jer da su se masne stanice raselile il tako nekako i lice mi se objesilo i postaralo i stvoriile su mi se bore od ugla usana prema bradi što mi se sve skupa nimalo ne sviđa. Dermatologica mi je preporučila tretman dermoablativnim frakcijskim laserom. Al kolko čitam na temi, to mi niš neće pomoći za upale obraze i višak kože koji je time nastao. Sama koža mi nije nešto problematična niti naročito izborana. Help!

--Phoenix--
12.05.2009., 22:55
Sama si si odgovorila. Laser nece nista u tom pogledu napraviti jer sigurno ne mnozi adipocite. Najlakse je kod kirurga traziti ispunjavanje obraza vlastitom masti koja se uzme npr sa abdomena. Tehniku rade mnogi.

ptica dronta
13.05.2009., 09:09
Rečeno mi je da se vlastite masne stanice znaju nepredvidivo raseliti s neželjenim posljedicama i da se znaju stvoriti ko granule. Ali, čak da to i nakon nekoliko ubrizgavanja uspije, da li bi to onda podiglo obješenu kožu koja se naborala oko usana uslijed gubitka masnog tkiva u obrazima ili bi samo obrazi postali nešto puniji? I da li je to trajno rješenje? Ako mi možeš odgovoriti, ne znam jel ima o tome zaseban topic.

patientia
13.05.2009., 09:41
Ptico, vidjela sam na drugom topicu sto su ti napravili. Doticna aromaterapeutkinja bi ti trebala platiti korekciju po tvom izboru. Mislila sam da etericna ulja u hr uopce nisu registrirana za oralnu upotrebu :ne zna: U svakom slucaju predlazem da ih prijavis Drzavnom inspektoratu (prije toga ih mozes pitati za savjet):
http://www.inspektorat.hr/

--Phoenix--
13.05.2009., 12:09
Rečeno mi je da se vlastite masne stanice znaju nepredvidivo raseliti s neželjenim posljedicama i da se znaju stvoriti ko granule. Ali, čak da to i nakon nekoliko ubrizgavanja uspije, da li bi to onda podiglo obješenu kožu koja se naborala oko usana uslijed gubitka masnog tkiva u obrazima ili bi samo obrazi postali nešto puniji? I da li je to trajno rješenje? Ako mi možeš odgovoriti, ne znam jel ima o tome zaseban topic.

Svaki kirurski zahvat moze imati nezeljene nuspojave. Ta tehnika injektiranja masti se koristi kada treba ispuniti prostor kako bi lice izgledalo zdravije i mladje i obicno se koristi za obraze. Koza je nesto drugo. Ona se nalazi iznad tog sloja. Ako je vezivno tkivo u kozi propalo tesko ga se moze obnoviti. Zapravo sve ovisi o kakvom se tocno stanju radi. Po tome sto sam shvatio, tu se radi o jednoj duzoj terapiji koja bi trebala kombinirati i kirurgiju i laser i radiofrekvenciju i elektrostiulaciju. Nakon svega toga, rezultat bi trebao biti dobar. No ja bi krenuo od kirurgije. Konsultacija sa nekoliko maksilofacijalnih kirurga je prva faza.

ptica dronta
13.05.2009., 18:49
Ptico, vidjela sam na drugom topicu sto su ti napravili. Doticna aromaterapeutkinja bi ti trebala platiti korekciju po tvom izboru. Mislila sam da etericna ulja u hr uopce nisu registrirana za oralnu upotrebu :ne zna: U svakom slucaju predlazem da ih prijavis Drzavnom inspektoratu (prije toga ih mozes pitati za savjet):
http://www.inspektorat.hr/

Hvala na podršci! Ovo će mi poslužiti. Sad i ja saznajem da nisu registrirana za oralnu uporabu (iako se, koliko ja znam, njihova primjena poučava u Centru Cedrus) i da sam naivno nasjela što me skupo stajalo.

ptica dronta
13.05.2009., 19:16
Svaki kirurski zahvat moze imati nezeljene nuspojave. Ta tehnika injektiranja masti se koristi kada treba ispuniti prostor kako bi lice izgledalo zdravije i mladje i obicno se koristi za obraze. Koza je nesto drugo. Ona se nalazi iznad tog sloja. Ako je vezivno tkivo u kozi propalo tesko ga se moze obnoviti. Zapravo sve ovisi o kakvom se tocno stanju radi. Po tome sto sam shvatio, tu se radi o jednoj duzoj terapiji koja bi trebala kombinirati i kirurgiju i laser i radiofrekvenciju i elektrostiulaciju. Nakon svega toga, rezultat bi trebao biti dobar. No ja bi krenuo od kirurgije. Konsultacija sa nekoliko maksilofacijalnih kirurga je prva faza.

Mislila sam da ako se obrazi ispune masnim stanicama, da će to ponovo podići kožu koja se uslijed gubljenja masnog tkiva objesila jer je nema što držati. Bila sam kod Tončića i on mi je preporučio mini-lifting i implantat za jagodice koje su prije djelovale veće ili botox. Izrazio se protiv masnih stanica, valjda on tu tehniku ne primjenjuje. Sve me to zdeprimiralo jer lice više nikad neće biti ko pred par mjeseci, a bit ću sva izrezuckana, umjetna i u kreditima. Koliko se elektrostimulacijom može postići? Jel se mogu toliko ojačati mišići, pa da podignu višak kože? Koliko se može napraviti gimnastikom za lice (npr. pomoću one knjige Seke Zebić)? Vrijedi li to što? Zašto misliš ipak laser?

patientia
13.05.2009., 19:24
Gimnastikom lica si mozes napraviti samo bore. Bolje to nemoj raditi:

"If you perform facial exercises to maintain a youthful-looking appearance, it is time to stop. Repetitive facial movements actually lead to fine lines and wrinkles. Each time we use a facial muscle, a groove forms beneath the surface of the skin, which is why we see lines form with each facial expression. As skin ages and loses its elasticity, the skin stops springing back to its line-free state, and these grooves become permanently etched on the face as fine lines and wrinkles."

http://www.skincarephysicians.com/agingskinnet/basicfacts.html

I jos:
http://www.cosmeticscop.com/skin-care-facts-facial-exercises-myth-miracle.aspx

Merlina
14.05.2009., 10:04
Hvala na podršci! Ovo će mi poslužiti. Sad i ja saznajem da nisu registrirana za oralnu uporabu (iako se, koliko ja znam, njihova primjena poučava u Centru Cedrus) i da sam naivno nasjela što me skupo stajalo.

Astrice nam se vratila .................

--Phoenix--
14.05.2009., 12:23
Mislila sam da ako se obrazi ispune masnim stanicama, da će to ponovo podići kožu koja se uslijed gubljenja masnog tkiva objesila jer je nema što držati. Bila sam kod Tončića i on mi je preporučio mini-lifting i implantat za jagodice koje su prije djelovale veće ili botox. Izrazio se protiv masnih stanica, valjda on tu tehniku ne primjenjuje. Sve me to zdeprimiralo jer lice više nikad neće biti ko pred par mjeseci, a bit ću sva izrezuckana, umjetna i u kreditima. Koliko se elektrostimulacijom može postići? Jel se mogu toliko ojačati mišići, pa da podignu višak kože? Koliko se može napraviti gimnastikom za lice (npr. pomoću one knjige Seke Zebić)? Vrijedi li to što? Zašto misliš ipak laser?

Injekcijom masnog tkiva ispuniti ces prostor,ali vodi racuna da je vezivno tkivo koze ,ono koje daje napetost,a injekitrani adipociti se ne lijepe tek tako,treba vremena. Botox ima veze za misicima i njihovom kontrakcijom.Elektrostomilacijom se moze ojacati cijela struktura misica. No, nemoj misliti da ti je isto kao da napravis minilifting. Gimnastika lica je banana,nista neces postici sa time. U svakom slucaju trebala bi ici na konsulatacije kod jos kojeg kirurga. Bar 3-.

gia
14.05.2009., 22:38
Malo sam "preletila" po stranicama. :) Zanima me da li je netko radio tretman frakcijskim laserom i jel zadovoljan rezultatom?

Zlatna cura
17.05.2009., 12:05
Uslijed konzumiranja određenih supstanci, naglo mi je nestalo masno tkivo iz obraza, za što mi je dermatologica rekla da je nepovratno jer da su se masne stanice raselile il tako nekako i lice mi se objesilo i postaralo i stvoriile su mi se bore od ugla usana prema bradi što mi se sve skupa nimalo ne sviđa. Dermatologica mi je preporučila tretman dermoablativnim frakcijskim laserom. Al kolko čitam na temi, to mi niš neće pomoći za upale obraze i višak kože koji je time nastao. Sama koža mi nije nešto problematična niti naročito izborana. Help!

Moram priznati da ovako nešto prvi put čujem. Koliko sam shvatila iz tvojih ostalih postova, lice ti se "urušilo" nakon uzimanja eteričnih ulja oralno :confused: :confused:.

Mislim, totalni sam laik u tome, ali nikad nisam čula da se eterična ulja smiju uzimati oralno. :eek:... a i da se to učini ne znam baš da bi "nestale masne stanice iz lica". Tako da... bojim se da nas sve skupa zezaš. :ceka:

patientia
17.05.2009., 13:19
Svasta ljudi uzimaju oralno, a ne bi smjeli, cim je nesto prirodno misle da je to zdravo i nema nuspojava. Probaj samo baciti pogled na podforum Alternativa, ili tako nesto, sto ti ljudi konzumiraju i jos gore daju svojoj djeci :horor: :horor: :horor:

ptica dronta
17.05.2009., 22:40
Moram priznati da ovako nešto prvi put čujem. Koliko sam shvatila iz tvojih ostalih postova, lice ti se "urušilo" nakon uzimanja eteričnih ulja oralno :confused: :confused:.

Mislim, totalni sam laik u tome, ali nikad nisam čula da se eterična ulja smiju uzimati oralno. :eek:... a i da se to učini ne znam baš da bi "nestale masne stanice iz lica". Tako da... bojim se da nas sve skupa zezaš. :ceka:

Evo odgovorila sam ti na Alternativi. Vjerojatno ni ja ne bih u to vjerovala da mi se nije dogodilo. To se masno tkivo polako smanjuje i procesom starenja, međutim, ovo se dogodilo rapidno u tri mjeseca trovanja.

pokerfface
19.05.2009., 17:27
evo i mene ali bez akni već sa ožiljcima,nisu rupe,više nekakve udubine...tako da mi lice izgleda ka da je traktor proša priko njega a tu su i dvu tri blage kvržice,neznan kako ih zovu ali dermoabrazijon san ih uspila smanjit i u biti je skroz ok tretman samo šta san ga radila kod kozmetičarke ali ona nije adekvatna tako da su neke udubine još udubljenije...i nisan sigurna šta bi tribala napravit..laser ili nekakvo punjenje koze??ima li ko odg ili jeli ko proša šta slicno??:ne zna:

Peti vitez
21.05.2009., 09:14
Evo ja sam bila kod Kaliterne u Polidermi prije dva tjedan na frakcijskom laseru. prije toga sam pročitala sve komentare na forumu i bilo me strah ali kolegica s posla je bila prije dvije godine kod njega i imala je odlično iskustvo. Laser je bolan i nakon lasera si totalno upaljen kože je crvena ,držiš led i stvarno je taj i slijedeći dan koma ali se koža počinje ljuštiti i doista ima efekta. ne mogu ništa loše rećui za tog čovjeka. On ima loš pristup pacijentima ali meni nije bio toliko loš. Bila sam kod njega i prije pa mogu reći da kako je to prije bilo sada je ok. Odmah mi je rekao da mi ne može riješiti pigmentacije s jednim tretmanom i da bih trebala doći barem još jedan do dva puta. I mislim da ću ići u 10-om mjesecu. lice mi je svježije, pore su čišće, pigmentacije su manje...koristim visoki zaštitni faktor i nadam se da se fleke neće pojaviti ali za to nitko,ali baš NITKO ne moe garantirati...

lillithu
24.05.2009., 17:29
spremam se otici ovaj tjedan na pregled kod dr.Zambellija. trebala bi ukloniti crvenilo i male ožiljke od akni...dio koze kojoj je potrban tretman je zaista mali...a i fleke su blijede. no to me svejedno smeta i zelim se svega rijesiti prije ljeta. zanima me ako netko zna koliko se treba cekan na tretman kod doticnog dr. znam da je jedan od boljih pa me strah da nije navala jer sam jedva dobila termin za pregled. i jos nesto...koliko mi najmanje dana oporavka treba? hvala :)

--Phoenix--
24.05.2009., 23:56
Cudi me da ce ti Zambelli u ovom periodu godine raditi nesto laserom. Vjerojatno ce te se dogovoriti za jesen.

lillithu
25.05.2009., 14:53
nece :O ????????????? a rekli su mi kada sam zvala d moze prije ljeta...meni je to zbilja hitno :( rasplakat cu se sada joj :(

emma1984
25.05.2009., 22:58
spremam se otici ovaj tjedan na pregled kod dr.Zambellija. trebala bi ukloniti crvenilo i male ožiljke od akni...dio koze kojoj je potrban tretman je zaista mali...

ovo sve vrijedi i za mene
ja sam naručena kod Zambellija za idući tjedan

zanima me da li možda netko zna kako se kreću cijene za laserske tretmane pa da mogu usporedit sa cijenama kod Zambellija?
meni su preko telefona rekli da je cijena jednog tretmana 500 eura i da radi min. 5 tretmana (zar nije to malo previše?)

ja bi radije išla na neablativni laser jer nemam baš drastične ožiljke i cilj mi je prije svega riješit se što je više moguće masne kože tj. uništit lojne žlijezde.

vidim da PHOENIX dosta toga zna o laserima pa ako mi može reći koji su to laseri neablativni odnosno da li je to Fraxel 1500 za kojeg u Zambellijevom oglasu piše da ga samo on ima u Hrvatskoj?

i još jedno pitanje. da li se tretmani naplaćuju s obzirom na veličinu površine koja se obrađuje npr. da li je ista cijena za cijelo lice ili samo za obraze?

lillithu
26.05.2009., 07:26
isto su i meni rekli...5 tretmana...a ja stvarno nemam nikakvu katastrofu na licu...dalo bi se mozda i s aha kremama to srediti al jednosavno vishe nemam vremena ni zivaca.

sutra idem cuti sto mi ima za reci...međutim ako se zbilja za takvu glupost radi 5 tretmana po 500e svaki mj jedan...na zalost mislim da cu odustat. bila sam spremna najvishe na 2 tretmana...eh

i mene zanima da li se naplacuje cijena za cijelo lice....ja fakat trebam tretirat 5cmx5cm :S

emma1984
26.05.2009., 09:33
sutra idem cuti sto mi ima za reci...

hoćeš li molim te onda sutra napisati kako je prošlo? i koliko koštaju konzultacije pa da odmah znam koliko moram ponjet sa sobom? bila bi ti jako zahvalna

evo imam ja još par pitanja pa ako može netko odgovorit bilo bi super i hvala

da li se svi laserski tretmani tj. tretmani različitim laserima jednakih cijena?
da li se problem masne kože može donekle riješit i Nd:Yag laserom ili IPL laserom?

Nik99
26.05.2009., 13:31
Moliv Vas koji ste bili kod Zambellijana konzultacijama da mi se javite jer se isto spremam ovaj ili idući tjedan pa bih volio znati cijene tretmana, konzultaciji i ostalo kaj vam je rekel.......thnx

lillithu
26.05.2009., 20:37
evo ja idem sutra pa vam navecer sve javim...zvala sam da uklonim sve ove ostale sumnje...rade i ljeti samo se striktno morate drziti podalje od sunce...a shto se tice 5 tretmana to i nije bash tako..dodjes tamo pregleda te pa tek onda se odluci koliko je tretmana potrebno...wish me luck :)

--Phoenix--
27.05.2009., 18:38
vidim da PHOENIX dosta toga zna o laserima pa ako mi može reći koji su to laseri neablativni odnosno da li je to Fraxel 1500 za kojeg u Zambellijevom oglasu piše da ga samo on ima u Hrvatskoj?

Ne ablativni laseri su oni koji ne odstranjuju tkivo kao sto je Er:YAG ili CO2 vec je interakcija vise fototermoliticka i fotokemijska. To opet nema veze sa modalitetom aplikacije zrake koji moze biti frakcijski (u malim spotovima) ili ne. Ako je Fraxel 1500, na 1500nm ,vjerojatno se radi konkretnije o 1550nm Er:Glass laseru koji ne "guli" kozu vec ju "kuha" i sa time je remodelira. Jasno ,potrebno je vise tretmana itd. U reklame pojedinih lijecnika ne ulazim.

lillithu
27.05.2009., 22:08
eto bila sam danas. pregled 250kn...kao i kod svakog privatnog dermatologa.

e pa sada...moram reci da me se nije dojmio..iskrneo ja sam doshla zbog sitnice...a kada sma izashla osjecala sam se kao da imam groblje na licu najgore...
da vam poshlajm sliku pitali bi se na shto uopce idem...sestra me bash to i pitala kada sam doshla...medjutim dr. misli drukcije i misli da moram na tretmane pdl-a sve do jeseni a onda fraxel 1500...pdl je 150e fraxel 300e... vjerujme da je zambelli jako dobar i proesijonalan medjutim mozda sam ocekivala malo vishe ljudskosti i zanimanja prema pacijentu

i shto se rezultata tice kaze da mogu maximalno ocekivat poboljshanje od 40 do 50% shto se tice koze lica. ne znam. sve u svemu tako tako. mozda sam jednostavno previshe ocekivala...ako imate velikih problema ne znam koliko ce vam sve to skupa s laserima pomoci.

lillithu
27.05.2009., 23:14
iskreno sada razmishljam da i je bi bila bolja solucija kemijksi piling kod dr zgaljardica...molim te phoenix za savjet

lillithu
28.05.2009., 07:50
i josh jedno pitanje da li pdl imalo utjece na atroficne oziljke? :( ma strah me da mi ne bude josh gore :( :( :(

--Phoenix--
28.05.2009., 13:55
Ne poznajem tvoju situaciju te mogu samo nagadjati. Da bi se postigao zeljeni ucinak postoji vise nacina. Tako netko voli vise laser, netko drugi kemiju,netko treci nesto trece.PDL je visoko selektivan laser na hemoglobinskim lezijama (crvenilo, crvene fleke itd) i melaninskim (opet fleke). Ne prodire duboko,alizato cisti kozu. 1500,ne cisti nis,ali prodire i remodelira. Kombinacija oba je jasno dobra stvar. S time sto ja sada sa PDL.om nebi radio jer ima previse sunca. No, ono sto je najbitnije, akomislis muljati sa tretmanima,odustani odmah jer je najbitnija stvar redovitost dolazenja,bilo da se radi laser ili peeling ili kombinacija.

lillithu
28.05.2009., 14:13
ne mislim muljat. zelim se odluciti za jedno...shto god je brze i kvalitetnije...ovo s laserom traje podosta...iskreno meni sve to stvara velike psihicke probleme i spremna sam cijelo ljeto radje provest u stanu (a to mogu jer ne radim) nego ne rjeshit to.

dakle shto se tice oziljaka od pdla nema poboljshanja koliko shvacam?

emma1984
29.05.2009., 17:52
kad se kaže da se ne smije na sunce to bi značilo da ne smijem licem uopće na sunce ali smijem li recimo bit u hladu vani ili uopće ne smijem na vrućinu? i dali se smije predvečer okupat u moru ili ne smijem niti u more?

Nik99
29.05.2009., 19:55
Samo da podjelim sa ostalima info......možda nekom pomogne
Ja sam bio kod Žgaljardića na pregledu/dogovoru.......dakle kolko sam shvatio on radi sa ablativnim laserima, znaći kao klasićna dermoabrazija samo skida sloj kože laserom.Phoneix ispravi ak sam nekaj krivo napisal.......
aha, prije skidanja kože laserom radi nekakvu ak sam dobro zapamtil terapiju nekom radiofrekvencijim il tak nečim za stimulaciju kolagena, možda i da smanji pore........
Poslje tog tretmana tjedan dana nosiš neku masku u kojoj su kreme za regeneraciju kože i kaj ja znam kaj, valjda protiv infekcije , nakon tjedan dana ti on skida masku i onda nastavljaš prašit s kremicama i crven si pretpostavljam onak fest jedno 3-4 tjedna.......tak je rekel da on radi.......
meni je lice dosta puno ožiljaka, nisu duboki, no onak koža mi izgleda neravna i jako proširene pore.......
Rekel je cijenu oko 1200 Eura.........a kad sam pital za kolko bi mogel očekivat poboljšanje rekel je 70-80% .
Pretpostavljam da je ovo malo agresivniji pristup, tj metoda od one Zambelijeve kaj je lillithu pisala ili se varam?
Agresivnija metoda, dulji oporavak ali bolji rezultat..jel tak to ide Phoneix......ako je ovo uopće agresivnije od Zambelijevog ........
pitam zato kaj im se procjene uspješnosti puno razlikuju .....ali to je od osobe do osobe i vrsti ožiljka itd.......
Pregled me koštal 100 Kn, isto nije bil nikaj, 2-3 minute, sjeo u ured, dobar, dan-dobar dan, upoznavanje , pita kaj hoću, velim to i to.....malo sam se okrenul iz profila, s mjesta je pogledal, veli ok, radim tak i tak i to je to.....

emma1984
29.05.2009., 20:28
iskreno meni sve to stvara velike psihicke probleme i spremna sam cijelo ljeto radje provest u stanu

iskreno ja smatram da se zbog vanjskog izgleda ne bi trebala toliko opterećivat a kamoli imat psihičke probleme pogotovo ako je to onih 5x5 cm kao što si napisala

ja se već sto godina mučim s tim izgledom a svi oko mene mi stalno govore da nije tako strašno i da zaboravim na to
najviše me je dotuklo kad sam prošlo ljeto dobila piodermu facial i tad dva tjedna nisam htjela ni iz kreveta izać

ali sad sam napokon počela slušat prijatelje i najboljeg dečka na svijetu koji kažu da nije bitno kako izgledaš već da imaš osmijeh na licu i istina je

šta se da izliječit izliječit će se, ali ne preko noći, samo treba bit optimista i uporan

malo sam otišla offtopic, ali eto to je to

emma1984
29.05.2009., 20:50
Pretpostavljam da je ovo malo agresivniji pristup, tj metoda od one Zambelijeve kaj je lillithu pisala ili se varam?
Agresivnija metoda, dulji oporavak ali bolji rezultat..jel tak to ide Phoneix......ako je ovo uopće agresivnije od Zambelijevog ........
pitam zato kaj im se procjene uspješnosti puno razlikuju .....ali to je od osobe do osobe i vrsti ožiljka itd.......

ablativni laseri su puno agresivniji kao što si i napisao oni "gule" kožu
kod takvog tretmana se primjenjuje i lokalna ili opća anstezija i bolan je a oporavak traje i 3-4 tjedna i nimalo lijepo ne izgleda pa treba na to bit i psihički pripremljen

o svim laserskim tretmanima dosta detaljno piše na stranicama poliklinike poliderme a ima puno toga na netu čak se mogu nać i filmići na youtubu

mislim da su prije tjedan ili dva na rtl-u u makeoveru dva brata bila kod Zambellija na tretmanu ablativnim laserom tako možda da još odeš i na drugo mišljenje kod Zambellija i da usporediš cijene

lillithu
29.05.2009., 21:18
ne znam ljudi...ja imam jako cisto lice...i to shto mi se desilo se desilo usljed velikog stressa i opce katastrofe na svim zivotnim poljima....stvarno mi jako smeta...jako...na zalost ne mogu si pomoc...

sada me muci da li na laser ili kemijski piling :(

shta mi predlazete?

rado bi kod zambellja al nekako sve do 9 mj nece bit poboljshanja shto se oziljaka tice a meni to nejavshe smeta....

lillithu
29.05.2009., 21:20
@ nik99 jel radi to zgaljardic i u ovo doba godine? i jel mozesh normalno okolo s tom maskom ili cijelo to vrijeme striktno doma sjedit?

emma1984
29.05.2009., 21:23
pa odi još negdje na konzultacije

ja sam bila kod kozmetičarke na blagim kemijskim pilinzima prošlo proljeće i malo mi je pomoglo ali ni to ne čini čuda preko noći

lillith ablativnim laserom se riješavaju veći ožiljci od akna ili same akne pogotovo one potkožne cistične

ali odi kod Žgaljardića pa vidi šta ti on kaže

ali ono šta sam vidjela na rtl-u lice ti je doslovno oguljeno i folija je prozirna pa se sve vidi

Nik99
29.05.2009., 21:38
@ nik99 jel radi to zgaljardic i u ovo doba godine? i jel mozesh normalno okolo s tom maskom ili cijelo to vrijeme striktno doma sjedit?

jok, rekel je da mi u prilog nejde ovo doba godine i dogovorili smo ako odlučim na jesen.......
gle, nemoj se zajebavat s tim po ljeti, možeš si još više sranja napravit, sjebat pigmentacijum dobit mrlje valjda i kaj znam još.........znaći ak mi veli ne sunce i ne radit da se znojiš u da je vruće......onda ne da nebum to radil, neg bum još veća picajzla sam da budem sigurniji da radim apsolutno sve da samnjim rizike i skratim oporavak max.....
a kod zambelija planiram otićpo drugo mišljenje.........

emma1984
29.05.2009., 22:12
evo makeover erbium laserom koji je ablativni (u 20. minuti)
http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_video&video_id=2730

a ovo je kod Zambellija isto erbium laserom (u 5.30 minuti)
http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_video&video_id=2888

--Phoenix--
31.05.2009., 11:21
Er:YAG kao sto sam u nekoliko navrata rekao "guli" slojeve od 0,05mm,a o kirurgu ovisi koliko zeli skinuti. Prema tome nije do lasera vec do covjeka.

Antrop93
31.05.2009., 18:13
Mene zanima jel tretman lasera boli i koji bi bio najbolji za moje akne jer ih imam i po leđima i po prsima. Uzasno su bolne. Bio sam na čišćenju leđa ali je užasno boljelo. Mislim bio sam zadovoljan ali više nikad to nebih htje proživjet. Očistila je ona super od mitisera meni leđa ali to je bilo kao da te netko polako ubija. Ja takvo sto nebih htjeo opet prozivjet pa trazim u osijeku neki salon koji ima laser za čišćenje ali nebi bilo kakvi jer treba biti oprezan pa me zanima misljenje :D