PDA

View Full Version : Rok trajanja/ispravnost namirnica

bond007
08.10.2007., 16:58
neki dan sam kupila one trokutaste siriće i idem ja danas jesti to.... i
ja pogledam tok trajanja i naravno prije 2 mjeseca je istekao rok trajanja.
međutim nije mi to prvi put da sam kupila tak nešto....
oni sve kaj ne valja stave na akciju i nitko ne gleda rok trajanja,...
znači sad svaki put kad nekaj kupujem obavezno ću gledat rok trajanja.
i da imam račun sad bi im to lijepo bacila u facu....

jel se i vama kad tak nekaj dogodilo?

Andjelcic
08.10.2007., 17:50
jednom sam naisla na zvijezdine salate kojima je rok bio istekao nekih 10 dana. nisam kupila.

go2
08.10.2007., 17:51
meni je najbliži kaufland, oni valjda te rokove trajanja imaju u kompjuteru, pa zadnji dan možeš kupiti u četvrtinu cijene ili još povoljnije
Penzioneri vrebaju kad će biti takvih proizvoda pa ih već rano ujutro ima petnaestak na ulazu i čekaju da se otvori

polly
08.10.2007., 18:04
mislim da nema rgovačkog lanca di nisam na nešto takvo naletila
treba preimenovat topic u "pazite na rok trajanja kad kupujete"

uvjerljivo prvo mjesto nosi billa sa starim faširanim na koje su nanjeli samo sloj friškog i tak ga kamuflirali
a to se bome ne može skužit dok se ne kupi i otpakira

bond007
08.10.2007., 18:52
meni je najbliži kaufland, oni valjda te rokove trajanja imaju u kompjuteru, pa zadnji dan možeš kupiti u četvrtinu cijene ili još povoljnije
Penzioneri vrebaju kad će biti takvih proizvoda pa ih već rano ujutro ima petnaestak na ulazu i čekaju da se otvori
meni se ni u kauflandu ,lidlu ni getrou nije nikad dogodilo da sam kupila tak nešto. tamo 2 tjedna prije isteka povuču proizvode iz prodaje

go2
08.10.2007., 19:02
uvjerljivo prvo mjesto nosi billa sa starim faširanim na koje su nanjeli samo sloj friškog i tak ga kamuflirali
a to se bome ne može skužit dok se ne kupi i otpakira

ja mislim da kod nas dolazi puno proizvoda kojima se uopće niti ne može skužiti kad im je istekao rok trajanja
Znam da smo imali jedno vrijeme zakon da se smrznuto meso kod nas može držati šest mjeseci u hladnjačama, a u EU tri
Onda ti dućani nakon tri mjeseca spakiraju meso i pošalju ga u Hrvatsku umjesto u spalionicu

go2
08.10.2007., 19:06
meni se ni u kauflandu ,lidlu ni getrou nije nikad dogodilo da sam kupila tak nešto. tamo 2 tjedna prije isteka povuču proizvode iz prodaje

ja sam siguran za kaufland, drugdje niti ne idem
Imaju policu gdje s popustom prodaju robu kojoj uskoro ističe rok trajanja i to je i napisano

Laa Laa
08.10.2007., 19:11
jel se i vama kad tak nekaj dogodilo?

Ja ne volim Konzum, trudim s čim manje tamo kupovati.
Posebno su mi mrski oni njihovi K+ proizvodi.
Uvijek su nekakvog šuć-muć-nikad čuo porijekla i vrlo sumnjive kvalitete.
I voće i povrće su im očajni.

Lilit
08.10.2007., 19:26
konzum - gljive isteko rok trajanja jedno par dana
plodine - cokoladno mljeko s isteklim rokom trajanja stajao na polici sigurno tjedan i pol, rumko cokoladica par dana

pocela sam jako pazit na rok trajanja a prije to ne bi ni pogledala

sta se tice k+ proizvoda, neke stvari su mi dobre ali vise ih je losih, isto je i s plodinama stvarima ali npr toalet papir od plodina je super a jeftin, aro proizvodi (metro) su mi vec puno bolji i dosta toga koristim

A_N_A
08.10.2007., 23:02
Izbjegavam kupovati gotovu hranu u trgovačkim lancima, recite vi što hoćete, ali to meso ne može biti friško da ga je***!
Možda je bilo kad je stajalo na odjelu mesa, ali su ga od tamo proslijedili na one frižiderčiće u kojima je meso u kutijicama, pa kad nismo nasjeli ni na to, uvaljali su ga u gulaš.
A kad ni on ne prođe, napišu AKCIJA i svaki bauštelac i svaka teta tajnica i bilo koji radnik koji ide na gablec, uzel bu si po porciju i mislil kak je jeftino prošel.

A_N_A
08.10.2007., 23:10
Ili još bolje kolač na akciji! Ljudi se masovno grabe za kolač od 1,99 kn! A unutra dotrajali sastojci povučeni s polica! Kome oni mažu oči?! Ne kužim po kojoj bi drugoj logici takav proizvod bio snižen?! Zašto? Jer vlasnici trgovačkih lanaca žele da građani RH jedu povoljnije i kvalitetnije, a da domaćice ne provode sate u pečenju kolača? Ma vraga to žele! Misle na svoje kapitalističke guzice, a naša djeca dobivaju alergije, astme i ostale boleštine od njihovih sranja!

Lilit
08.10.2007., 23:33
slazem se da je cesto snizeno ono sta je rok trajanja pri kraju, ono cemu je istekao bas i ne bi smjelo bit jer ih ipak mozes tuzit ali istina je da se neki stvari prodaju za 5 puta vecu cijenu od proizvodne znaci ako snize prodajnu za 2 puta jos uvijek su u plusu

kiki69
09.10.2007., 09:05
iz prve ruke znam da nisu sve stvari na akciji nuzno sa istekom roka,ponekad trgovina izbacuje odredjeni artikal iz asortimana pa se mora rijesiti zalihe,a najbrze se rijesava akcijom. isto tako ako je nesta na akciji zbog isteka roka to mora biti naznaceno.
sto se tice penzica i roka trajanja...o moj boze to su cirkusi samo takvi!
prije par dana jedna starica je uzela trajno mlijeko koje ima rok do 12.mjeseca i dodje ona kod kolegice i pita "sta nemate mlijeko sa duzim rokom?" i sad ova se uplasila da je istekao rok a da nije povukla kad je vidila i rekla njoj da je rok do 12.mjeseca baba nju pita "a nemate na dnu palete mozda da je do 1.mjeseca?" bemti kao da ce litru mlijeka piti 2 mjeseca!
isto tako puno ljudi vidi datum na proizvodu pa ko muhe bez glave te pocnu napadat a ne gledaju da pise da je to datum proizvodnje.

eh da i razlog vecini akcija je da privuku kupce npr. stave na akciju rajcicu,ti dodjes tamo kupiti rajcicu i mislis si pa vec kad sam tu kupit cu i malo paprike,e pa treba mi i kruh,kad sam kod kruha mogla bi i malo salame,pa se sjetis da nemas vise praska za robu odes po to i vidis da je i omeksivac na akciji,pomislis ma to mi ne treba sad,ali kupit cu vec kad je snizeno trebat ce mi kadtad....jedna stvar veze drugu i to je najcesci razlog akcija.

pampsi
09.10.2007., 09:11
Nisam kupila ništa čemu je prošao rok trajanja - jer na to pazim. Ali me dočekao krug plijesni (ili čega već) kad sam otvorila jogurt kupljen u Kauflandu - nije mu bio prošao rok trajanja.

Fuj.

x-type
09.10.2007., 09:54
iskreno - ne opterećujem se time previše. ok, meso, svježe mlijeko ili lako kvarljive stvari - to da. dogodilo mi se nekoliko puta da je voćni jogurt kojemu rok trajanja istječe za 10 dana - pokvaren (zelene plijesni u njemu). ili mlijeko koje mi stoji u frižideru doma, istekne mu rok trajanja pa se ne pokvari. ionak mi nikad nije bilo jasno kak proizvođač određuje točan rok trajanja

kiki69
09.10.2007., 10:12
iskreno - ne opterećujem se time previše. ok, meso, svježe mlijeko ili lako kvarljive stvari - to da. dogodilo mi se nekoliko puta da je voćni jogurt kojemu rok trajanja istječe za 10 dana - pokvaren (zelene plijesni u njemu). ili mlijeko koje mi stoji u frižideru doma, istekne mu rok trajanja pa se ne pokvari. ionak mi nikad nije bilo jasno kak proizvođač određuje točan rok trajanja

mislim da proizvodjac mora staviti kraci rok nego sto on ustvari je jer proizvodi se skladiste u svakakvim uvjetima i proizvodjac treba i na to racunati.

štemajzl
09.10.2007., 10:56
Ili još bolje kolač na akciji! Ljudi se masovno grabe za kolač od 1,99 kn! A unutra dotrajali sastojci povučeni s polica! Kome oni mažu oči?! Ne kužim po kojoj bi drugoj logici takav proizvod bio snižen?! Zašto? Jer vlasnici trgovačkih lanaca žele da građani RH jedu povoljnije i kvalitetnije, a da domaćice ne provode sate u pečenju kolača? Ma vraga to žele! Misle na svoje kapitalističke guzice, a naša djeca dobivaju alergije, astme i ostale boleštine od njihovih sranja!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Kakve su ovo gluposti??? Prokleti masoni i njihove urote...

Pa naravno da na akciju/sniženje ide roba koja bi se inače teže prodala. Pogledaj kad je pakirano, pogledaj cijenu, izgled, rok trajanja i ako hoćeš kupi, a ako nećeš... pa ono, nemoj.

Astme, alergije i ostale kapitalističke boljke svoje djece lako se spriječe/izliječe tako da se zasuču rukavi i obradi njiva, zasadi svoj vrt i uzgajaju vlastiti piceki.

Ali to nije samo tako, zar ne?

lambuel
09.10.2007., 11:18

:rofl:

Pa naravno da na akciju/sniženje ide roba koja bi se inače teže prodala. Pogledaj kad je pakirano, pogledaj cijenu, izgled, rok trajanja i ako hoćeš kupi, a ako nećeš... pa ono, nemoj.

Upravo tako. Nit' je svoj robi na akciji istekao rok trajanja, nit' sam jednom naletio na robu kojoj je istekao rok trajanja, a da nije na akciji (iz nekog razloga, najčešće svježi sir u Dioni :confused:). Svaki put pogledat rok trajanja (brzo prijeđe u naviku) i nema problema.

extreme
09.10.2007., 11:50
ja uvijek kad kupujem neke namirnice-nikad ne uzimam ono što stoji na početku police-nego zavučem ruku iza i izvučem proizvod sa kasnijim rokom trajanja...
:raspa:
meni dobro... :kava:

Brančika
09.10.2007., 12:23

Ja znam za jednu osobu (iz najpoznatije Hrvatske tvornice mlijeka i prerađevina) koja je zahebala cijeli dan proizvodnje jer nije ubacio tu neku kulturu koja ide unutra i nije dezinficirao strojeve prije punjenja (ili oprao, nisam baš skužila taj dio) i cijeli tjedan su dućani vraćali jogurte. Šteta je bila, po njegovoj priči, oko milju i pol kuna. Ta osoba još radi tamo i sigurno je još koji put zahebala stvar, a ja od kad sam to čula ne kupujem proizvode te tvornice (iako je vjerojatno u svima isto :rolleyes: ).

No back to topic, ja često naletim na stare rokove u Konzumu. Nije se jednom dogodilo da moram vraćati hrenovke (prošao rok trajanja tjedan dana), ili jogurte, a čak i njihove K+ sendviče.

A_N_A
09.10.2007., 13:34
:lol: :lol: :lol: :lol:

KAd dobiješ proljev od jogurta na akciji, moja će reakcija biti :lol: :rofl: :lol: :rofl: :lol: :rofl:

A_N_A
09.10.2007., 13:38
Znam ljude koji rade s hranom i ne pričam gluposti. Za razliku od nekih, temeljim tvrdnje na iskustvu.
Kaj me briga,neću nikoga preodgajati, na vama je da odlučite. Na kraju svega, vi ste naivci koji misle da su ušparali!

atlantis
09.10.2007., 14:01
a da se smirite malo? ;)

imam posla doma :kućanica: nemojte me ljutit, nisam od volje

štemajzl
09.10.2007., 14:05
Znam ljude koji rade s hranom i ne pričam gluposti. Za razliku od nekih, temeljim tvrdnje na iskustvu.

Čijem? Svojem ili njihovom (rekla-kazala)?

Kaj me briga,neću nikoga preodgajati, na vama je da odlučite. Na kraju svega, vi ste naivci koji misle da su ušparali!

Igrom slučaja si se namjerila na jednog koji o hrani za nešto više od onog što se pročita u novinama.

Ako na nečem hoću zašparati, obično znam u čemu je fora i u stanju sam procijeniti da li mi odgovara omjer uloženo-dobiveno. Ponekad se dogodi i zajeb, priznajem, ali češće sam zadovoljan.

Dalje, imam ruke, oči i mozak koji mi funkcioniraju zadovoljavajuće i sve to mi je više nego dovoljno za čitanje deklaracije, roka trajanja i svega ostalog što me zanima o proizvodu. Ne smatram da je na korporacijama i trgovačkim lancima da se brinu za moju dobrobit niti smatram da su mi oni krivi za moj išijas ili druge boljke.

Ako sam zbog toga naivac...

A_N_A
10.10.2007., 18:45
Vidim da se nekim ljudima neke stvari ne daju objasniti. Počinjem misliti da je stvar njihovih mentalnih predispozicija, pa mi se daljnja diskusija čini suvišna.
Povlačim se s ove teme jer smo duboko zaglibili u krive vode. S velikom radošću, riječ predajem Štemajzlu.

*jezebel*
11.10.2007., 14:20
voce i povrce u konzumu je katastrofa, prije su bar cesce stavljali na akciju, a sad ga stave kad je totalno trulo, pljesnjivo i neupotrebljivo - mislim...to se tamo u takvom stanju uopce ne bi smjelo drzati, takav napoj se baca, ne?

a od procesuirane hrane cesto znaju drzati i proizvode koji su ne samo blizu isteka roka trajanja (to je ok), vec i one kojima je rok vec istekao. skupe slatkise isto (djubrad) drze po punoj cijeni do isteka roka i tek onda znaju spustit' cijenu. ma todoric je post'o gori od...ok, necu vrijedjat' cigane.

nekad i kupim neki keks or something, a i kod takve snizene hrane uglavnom pise snizeno zbog brzog isteka roka trajanja. samo, ljuti me sto tu ostavljaju i proizvode kojima je rok istekao prije 2 tjedna.

nisam se nikad otrovala or something jer rok trajanja mlijecnih proizvoda uvijek provjeravam, a meso i jaja ne jedem.

jedino je bed sto nam u studentskom centru znaju prodat' stvari koje vrijede jos kratko pa se mozes za*ebat' ako kupis vece kolicine, a ne gledas.

u intersparu je star kikiriki u ljusci.

gljive cesto nadjem u bas ne ultrasvjezem stanju - prije svega u konzumu, a zna se desit' i u intersparu (ono...vrijede jos danas i sutra. mislim...sta ak' ne stignem skuhat'...).

Smart_bitch
11.10.2007., 15:53
Uvijek gledam rok trajanja (na ama baš svemu od prehrambenih artikala) i ako naletim na nešto čemu je rok istekao uvijek upozorim prodavačice na to vrlo ljubazno.

babe2
11.10.2007., 16:47
Uvijek gledam rok trajanja (na ama baš svemu od prehrambenih artikala) i ako naletim na nešto čemu je rok istekao uvijek upozorim prodavačice na to vrlo ljubazno.

Tak i ja, i nikad mi se nije dogodilo da kupim nešto čemu je istekao rok. Posebno pazim na proizvode na akciji jer njima najčešće uskoro istječe rok.

Mladenac
12.10.2007., 13:05
ma ja bi im poslao sanitarnu ili neku drugu inspekciju.
to je APP stav prema kupcu

kiki69
14.10.2007., 13:46
voce i povrce u konzumu je katastrofa, prije su bar cesce stavljali na akciju, a sad ga stave kad je totalno trulo, pljesnjivo i neupotrebljivo - mislim...to se tamo u takvom stanju uopce ne bi smjelo drzati, takav napoj se baca, ne?

a od procesuirane hrane cesto znaju drzati i proizvode koji su ne samo blizu isteka roka trajanja (to je ok), vec i one kojima je rok vec istekao. skupe slatkise isto (djubrad) drze po punoj cijeni do isteka roka i tek onda znaju spustit' cijenu. ma todoric je post'o gori od...ok, necu vrijedjat' cigane.

nekad i kupim neki keks or something, a i kod takve snizene hrane uglavnom pise snizeno zbog brzog isteka roka trajanja. samo, ljuti me sto tu ostavljaju i proizvode kojima je rok istekao prije 2 tjedna.

nisam se nikad otrovala or something jer rok trajanja mlijecnih proizvoda uvijek provjeravam, a meso i jaja ne jedem.

jedino je bed sto nam u studentskom centru znaju prodat' stvari koje vrijede jos kratko pa se mozes za*ebat' ako kupis vece kolicine, a ne gledas.

u intersparu je star kikiriki u ljusci.

gljive cesto nadjem u bas ne ultrasvjezem stanju - prije svega u konzumu, a zna se desit' i u intersparu (ono...vrijede jos danas i sutra. mislim...sta ak' ne stignem skuhat'...).

sto se tice akcija u konzumu mogu ti reci samo da te akcije ne ovise o prodavaonicama,nego uprava iz zg odlucuje sta ce biti na akciji i salje cijene svako jutro u trgovine (naravno ako neka prodavaonica ima veliku kolicinu nekog proizvoda na skladistu a rok mu je kratak onda ta odredjena prodavaona-uglavnom veci centri- trazi odobrenje za akciju sto nije slucaj za voce jer sve voce moze u povrat),tako da ako je npr.krumpir na akciji to nije zato sto je istrulio u prodavaoni u kojoj ti kupujes nego zato sto je to vrh tako odlucio,a svaka prodavaonica ima svog sefa koji odlucuje kada se voce povlaci sa police i stavlja u povrat (i vjerujem da se todoric ne zamara s takvim stvarima)

my point is...oni prodavaci koje ti sretnes u trgovini ne mogu apsolutno nista jer su oni kao pijuni samo rade ono sto im se kaze i ako sef misli da krumpir nije trul ovaj ga ne smije maknuti sa police.

alexxx
15.10.2007., 10:55
meni je mama kupila tofu kojem nije istekao rok trajanja, da bi se on tako veličanstveno usmrdio.. :zubo:

Smart_bitch
15.10.2007., 11:32
U petak sam se jako naljutila na Dionu.

Ostala sam na poslu dokasno, i više nisam imala gdje kupiti zelenje za juhu osim u toj lokalnoj Dioni.

I gledam rok trajanja, više ovlaš, sve okej, piše da je pakirano 9.10. i da traje 10 dana, al' mi je nekaj čudno i zagledam se malo bolje i skužim da je mrkva pljesniva.

Sve sam prekopala, cijele dvije hrpice grincajga, sve sam prešla, sve je pakirano 9.10., sve ima rok 10 dana, i baš svuda je pljesniva mrkva omotana sa dva tri lista svježeg kelja.

Očito su mrkvu jako loše skladištili, i da im baš ful ne propadne, svu su ju zapakirali i pustili u prodaju. Ako im voće može u povrat, očito povrće ne može :rolleyes:

Gamad gamad. Nisam ništa govorila, jer stvarno nema smisla, prodavačice jako dobro znaju šta su pakirale, i zašto, samo sam ostavila raskopane hrpe po frižideru, da bar ne izgleda uredno složeno, nego ako netko uzima možda se zapita zašto je sve razbacano pa pogleda pažljivije.

Fakat đubretarski.

anchi:)
03.12.2007., 23:01
nadam se da necu nekome zgaditi zivot kao sto se meni zgadio kad sam otvorila vrecicu grozdica (ne znam je li rok trajanja bio istekao), a kad ono iznenadenje, u vrecici je bilo vise crva nego grozdica brrrrrrrrrrrrr
Ne sjecam se vise o kojem se proizvodacu radilo, no vrecica nije bila prozirna pa se nije moglo vidjeti koje se sve divote u njoj skrivaju. Od tada kupujem samo grozdice u prozirnim vrecicama
:horor:

category
04.12.2007., 19:55
Danas sam u kerumu među ostalim uzeo i malu konzervu Eva tunjevine.
Nakon što sam pojeo oko pola konzerve primjetio sam da je istekao rok trajanja u trećem mjesecu ove godine. Nije bilo nikakvih vidnih oštečenja ili znakova starosti, normalna konzerva.
I sad nemam pojma što napraviti, ne osjećam se loše ali sam paranoičan oko toga. :(

sara4
06.12.2007., 10:58
Uh, ja se stvarno ne sjecam kad sam zadnji put vidjela neki proizvod kojem je istekao rok u bilo kojem od ducana u kojima kupujem. Jos mi je cudnije to sto uvijek gledam rok pa je i veca mogucnost da naletim na nesto staro.

Usporedim vise komada istog proizvoda i uzmem onog s duzim trajanjem. To je obicno ono sto se nalazi straga na polici (naprijed stave one kojima brze istice rok jer te uglavnom ljudi i uzimaju).

lambuel
06.12.2007., 14:19
Danas sam u kerumu među ostalim uzeo i malu konzervu Eva tunjevine.
Nakon što sam pojeo oko pola konzerve primjetio sam da je istekao rok trajanja u trećem mjesecu ove godine. Nije bilo nikakvih vidnih oštečenja ili znakova starosti, normalna konzerva.
I sad nemam pojma što napraviti, ne osjećam se loše ali sam paranoičan oko toga. :(

Don't panic :top:

Iako mi je pomalo neshvatljivo kak je ta konzerva uopće došla na policu... Mislim, nije to isteklo prije desetak dana ili tak nego prije desetak mjeseci :eek: A opet, kad se uzme u obzir da je Kerum u pitanju...

Gastrolovka
06.12.2007., 14:27
U Kauflandu sam random uzela par teglica s maslinama. Na tri od četiri je prošao rok trajanja. Jednima čak preko pet mjeseci. Voda u teglici uredno bistra, s groznim talogom na dnu. Kad sam prijavila nadležnima, slegnuli su ramenima.
Znam da se može dogoditi propust, ali takva reakcija i odnos prema kupcu je razlog zbog kojeg ne odlazim ni u Kaufland, ni u Getro.
U Pevec i Lidl ionako ne želim kročiti, zbog politike prema zaposlenicima, taman i da su najpovoljniji.

sara4
07.12.2007., 11:20
Cesto kupujem u Getrou jer mi je najblize kuci i ne mogu se sloziti s tobom da je odnos zaposlenika prema kupcu los.
Jednom je na polici pisala jedna cijena (kao, popust), a zapravo je akcija prosla par dana ranije. Na kasi je, naravno, bar code citac ocitao punu cijenu. Kad sam se otisla zaliti govoreci da to ne bih ni kupila da sam znala da nije na akciji, dobila sam besplatno jos jedan taj artikl (sto je pokrilo razliku cijene s popustom i pune cijene). Meni se cini da je to bilo i vise nego korektno od njih.

iva1608
07.12.2007., 17:01
3 puta za redom sam kupila čokoladno mlijeko i bilo je ukiseljeno a rok je bio dobar!!!!

najgore je bilo to što sam trudna i baš sam imala želju s guštom ga popit,,, i dođem doma i imam kaj vidjet :cry:

sposata
28.06.2008., 17:21
daklem,

zna li tko kojoj bi inspekciji
trebala prijaviti trgovinu
u kojoj sam već nekoliko puta kupili pokvarenu hranu?:ne zna:

točnije uskislo mlijeko i sir budući da ne hlade adekvatno hranu. :mad:

fala!

morana12
28.06.2008., 17:25
sanitarnoj inspekciji,

ali ako nemaju klimu šta očekuješ,

sposata
28.06.2008., 17:31
trgovina je klimatizirana,

no svi su mliječni proizvodi u velikom hladnjaku nedovoljno hladni.

možda ne skladište dobro hranu prije nego što je stave u hladnjek,
ne bih znala.

uglavnom, izbjegavam taj dućkas jer sam se već jednom opekla,

al mi je najbliži pa ponekad popustim i ipak uđem. ko' mi je kriv jel' da?

radi se o trgovini marino - lučko na črnomercu... ilica 191/2...

morana12
28.06.2008., 17:34
ma dok ti ona dođe do dućana, nekoliko puta toplo hladno, a onda još stoji i vani, dok trgovac to ne spremi, naime radim u trgovini

znaći sanitarnoj inspekciji se možeš žaliti, a oni ti moraju vratiti novac ako je proizvod pokvaren, bez obzira na rok trajanja proizvoda

dukatovi mlječni proizvodi su jako skloni kvarenju

Vespers
29.06.2008., 12:01
obavezno reklamiraj proizvod i traži povrat love; to ti je najučinkovitije i najbrže. Preko sanitarne ti je komplicirano, vjeruj.

atlantis
29.06.2008., 12:06
tko zna gdje je taj sir bio prije dolaska u ducan...

pricaj s prodavacicama i upozori ih na proizvod - trebaju ti vratit novce uz ispriku i provjerit ili proizvodjaca ili skladistenje :)

da li je siru prosao rok trajanja?

mafri
04.07.2008., 11:42
Ja sam skoro kupila pile Gavelino dosla doma otvorila a ono smrdi i ima cudnu boju!Odmah sam ga isla vratit!Rekli mi da izaberem drugo,al sva su bila cudne boje,tamna zelenkasta!Uzas!I to je velika trgovina

Ruralna
19.07.2008., 22:01
Prije par dana kupila pršut vakumirani i tek kad sam došla doma vidjela da je nekako žut na rubovima. Odnijela u dućan s računom i zamijenili mi odma.
Nisam imala problema s reklamiranjem proizvoda i prije.

Patkica_ST
03.08.2008., 16:09
Jutros sam kupila komad trapista u kvartovskom Konzumu. I idem sad maloj dat marendu, kad datum upotrebe do 18.04.2008. :eek: Još se ona u dućana čudila kako joj je malo tvrd za rezat. Nisu neki novci, ali jedva čekam jutro da im idem reklamirat.

zyo
06.08.2008., 12:44
Diona - koma! Jednom došla doma sa pokvarenim jogurtom, od onda redovito provjeravam rok trajanja prije nego što bilo što tamo kupim i vrlo često se dogodi da primijetim da je rok istekao. Jednom sam to skužila na blagajni i bez problema su mi zamijenili.

bluebox
07.08.2008., 08:37
U Dioni je to čini se politika firme :flop:

Kupila sam jednom puding kojem je prošao rok trajanja, pa kad sam reklamirala prodavačica se ispričala i uzela sam drugi, još je promrmljala nešto da nije do njih (do prodavača), nego je to tako :rolleyes:

CottonEyeJoe
19.06.2009., 08:33
dakle, prije 3 dana u konzumu draga kupila onu posebnu sa povrćem...

poslje smo doma išli istu otvoriti i jesti...draga tako pojela par komada, i kaže da nešto nije u redu sa salamom...imala je čudan okus i sva je bila mokra...reko, wtf, pa bila je u frižideru..

gledam ja rok trajanja salame, a ono 2007. god:confused::confused:

račun sam bacio, salamu otvorio, da barem račun imam, došao bih u konzum i roknuo u glavu šefa,mij

HAL3
19.06.2009., 09:07
Mislim da bi je odnijela nazad sa ili bez računa! Imaju oni još tih zaliha ziher!
I hvala na informaciji, bit ću na posebnom oprezu kad i ako budem kupovala salamu (ili bilo što drugo) u našem najjačem lancu :cerek:

vjesttica
19.06.2009., 13:27
Ne bi bilo loše otići u taj konzum koji i mene osobno zanima gdje se nalazi :mig: i pitati tetu za pultom koja prodaje, jer zaista iskreno sumnjam da je salama iz 2007, već prije da joj je rok 20.07 :mig:
Ali moguće da je bila lošeg okusa jer je loše skladištena, to im se zna desiti :mig:

morino
19.06.2009., 13:36
a sad si zamisli scenu u kojoj popiješ čokoladno mljeko u velikom gucu
nakon fonog obilatog bauštelskog sendvića.
i svatiš da je prije šest mjeseci istekao rok.
to se zove kiseliš.:flop:

naravno i kod mene je konzum bio u igri.

CottonEyeJoe
19.06.2009., 13:43
nije do 07. mj, na salami je rok otisnut na onoj klamerici na početku salame...tamo piše velikim slovima 2007. god...a na drugom kraju salame je pisalo X C...

probat ću još račun naći...i otiči ću pogledati druge salame...ako je ova zbilja tako stara, i ako nađem račun, e bude konzum u novinama

krpica
19.06.2009., 14:58
koji Konzum? Vukovarska ? Novi Zg? Gorica?

JPK
19.06.2009., 19:12
nije do 07. mj, na salami je rok otisnut na onoj klamerici na početku salame...tamo piše velikim slovima 2007. god...a na drugom kraju salame je pisalo X C...

probat ću još račun naći...i otiči ću pogledati druge salame...ako je ova zbilja tako stara, i ako nađem račun, e bude konzum u novinama

Na toj klamerici je u pravilu dan i mjesec, dakle, 20. 7. U suprotnom, ja u frižideru imam dvoja pileća prsa iz budućnosti :rofl:

Lei
19.06.2009., 21:28
joj, ja sam isto :mad: na Konzum... rijecki na Skurinjama, pa ono je uzas :( trazim ab kulturu i nikako nac neku kojoj rok trajanja nije danasnji datum. Jedva iskopam i odem na jogurte, a ono svi istekli prije jedno 3 dana :eek:

CottonEyeJoe
20.06.2009., 07:12
konzum je iz jednog grada čazme, nije u zg..

na jednoj strani salame na klamerici piše X C, a na drugoj 2007...

salamu još držim u posebnom frižideru, a izgleda kao da je stalno na suncu, mokra i usaftana:lol:

x-type
20.06.2009., 08:28
to nije 2007. godina, već 20.7. :rofl:

vjesttica
20.06.2009., 09:09
Samo bih još nadodala da meni te posebne i pileci parizeri stalno vuku na "usaftan" proizvod :( i zaista sam veliki njihov protivnik jer se u njima zaista nalaze sami otpadci.
Kod nas se teta u konzumu znala zaliti na pureci parizer, cim odstoji par minuta- jednostavno pocrni, a reze je na kilograme, jedan od prodavanijih proizvoda zbog cijene :(

Sabaa
20.06.2009., 09:38
Ja sam nedavno u Konzumu kupila Cekin pileća prsa sa urednim rokom trajanja (uvijek to gledam, pogotovo u Konzumu) koja su zasmrdila cijelu kuhinju kad sam ih otvorila. Vratila sam ih u dućan, vratili mi lovu i rekli da nije do njih nego do skladištenja na putu do dućana.

Tinach
20.06.2009., 12:15
Ja sam nedavno u Konzumu kupila Cekin pileća prsa sa urednim rokom trajanja (uvijek to gledam, pogotovo u Konzumu) koja su zasmrdila cijelu kuhinju kad sam ih otvorila. Vratila sam ih u dućan, vratili mi lovu i rekli da nije do njih nego do skladištenja na putu do dućana.

Moguće ,jednom sam ja kupila Dimsi u listićima, doma pogledam, sir zelen s donje strane, vratila se natrag, cijela pošiljka bila zelena.

chiquita
20.06.2009., 22:20
a ja neki dan uletim u konzum koji je valjda još jedini ostao neuređen od svih konzum dućana u hrvatskoj pa izgleda kao da je bomba pala u njega koliko je sve nabacano i nepregledno na starim policama itd...
dakle uletim u taj konzum i drito do frižidera po salamu i oko mi se zabode u onu debelu, odurnu, odvratnu muhu mesarku koja onako omamljena od hladnoće frižidera baulja po salamama...

ma odurno nešto i odvratno.

u trenu mi je prošla volja za salamom. :zubo:

agent
20.06.2009., 22:25
a ja neki dan uletim u konzum koji je valjda još jedini ostao neuređen od svih konzum dućana u hrvatskoj pa izgleda kao da je bomba pala u njega koliko je sve nabacano i nepregledno na starim policama itd...
dakle uletim u taj konzum i drito do frižidera po salamu i oko mi se zabode u onu debelu, odurnu, odvratnu muhu mesarku koja onako omamljena od hladnoće frižidera baulja po salamama...

ma odurno nešto i odvratno.

u trenu mi je prošla volja za salamom. :zubo:

a to su one prave, masne!

ombia
21.06.2009., 12:00
Na toj klamerici je u pravilu dan i mjesec, dakle, 20. 7. U suprotnom, ja u frižideru imam dvoja pileća prsa iz budućnosti :rofl:

:D

Kladi
22.06.2009., 15:33
a ja neki dan uletim u konzum koji je valjda još jedini ostao neuređen od svih konzum dućana u hrvatskoj

:rofl:ili smo susjede ili postoje 2 neuređena dućana!?:D

donedi
22.06.2009., 22:35
ja sam isto nekidan naletila na dvi debele muhe,prave govnare,u sred naruđbe se okrenula i otišla,najviše me uvrijedilo to što i ta djelatnica vidi i čuje da zuje muhe,a ona ništa..pa čovječe,di joj je sram?mrzim kupovanje salame u konzumima jer mi uvik idu uvalit neki crni ćošak ,pa ne jedem salame.ono-gadi mi se ....

mali oblak
22.06.2009., 22:48
Molim, iznenadilo me da su zrna graha itd. ograničenog trajanja.
Zanima me što ograničava njihovo trajanje?

Nekako sam bila uvjerena da sjemenke, ako su zaštićene od kukčića ili sl.,
ako su čuvane na suhom i hladnom..
da su "beskonačno" trajne..

Bit ću zahvalna na uputi dobijem li.

ombia
23.06.2009., 08:20
Sve ima rok trajanja, flasirana voda, svaka namirnica, sve.

sprlea
23.06.2009., 19:20
j.... konzum ima i drugih dućana koji prodaju hr salamu s malo više brige i higijene neću reklamirat odlučite sami al ja konzum izbjegavam u širokom luku:trk:

Frasier
03.07.2009., 14:59
Devet Zagrepčana završilo je u Klinici za zarazne bolesti zbog sumnje na zarazu salmonelom.

Među oboljelima su i dvije trudnice, a kod jednog hospitaliziranog potvrđene su sumnje na salmonelu. U bolnici su navodno završili nakon što su pojeli princes krafne koje su kupili u Konzumu.
http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=9155

agent
03.07.2009., 15:04
salmonela je za trudnice opasna!

agent
03.07.2009., 15:05
princes krafne ne proizvodi konzum!

njasa
03.07.2009., 19:51
princes krafne ne proizvodi konzum!

pa ne proizvode 90% proizvoda koje prodaju. ipak mislim da su djelomicno odgovorni da proizvod koji prodaju u svojim trgovinama! do sada jos nisu dali nikakvo priopcenje u svezi tih princes krafni.... bas me zanima sta ce rec

x-type
03.07.2009., 20:51
pa ne proizvode 90% proizvoda koje prodaju. ipak mislim da su djelomicno odgovorni da proizvod koji prodaju u svojim trgovinama! do sada jos nisu dali nikakvo priopcenje u svezi tih princes krafni.... bas me zanima sta ce rec

raskinut će ugovor s dobavljačem. Konzum sigurno ima vrlo striktne ugovore s dobavljačima, kao i svi ostali centri. dobavljači mogu imati certifikat koji jamči određenu kvalitetu proizvoda, ali mimo inspekcija mogu prekršiti odredbe koje certifikat jamči da ih se pridržavaju. to Konzum ne može uvijek imati pod okom. i onda dođe do salmonele.
toliko obožavani Mercator je imao također slučaj salmonele, samo nas izgleda više veseli kad se sranje dogodi u Konzumu jer medije ostali centri ne zanimaju. Mercator je uspješno zataškao salmonelu u Splitu iz njihove salate

njasa
04.07.2009., 08:10
raskinut će ugovor s dobavljačem. Konzum sigurno ima vrlo striktne ugovore s dobavljačima, kao i svi ostali centri. dobavljači mogu imati certifikat koji jamči određenu kvalitetu proizvoda, ali mimo inspekcija mogu prekršiti odredbe koje certifikat jamči da ih se pridržavaju. to Konzum ne može uvijek imati pod okom. i onda dođe do salmonele.
toliko obožavani Mercator je imao također slučaj salmonele, samo nas izgleda više veseli kad se sranje dogodi u Konzumu jer medije ostali centri ne zanimaju. Mercator je uspješno zataškao salmonelu u Splitu iz njihove salate

aj dobro onda. znam da ne mogu kontrolirat proizvod dobavljaca, ali mogu reagirat. dobro da ce raskinit ugovor.

kako se nesto moze zataskat? ako ti to znac, javis bilo kojim novinama ili televiziji i eto vjesti po siloj hrvatskoj! takve stvari se ne smiju zataskavat, uopce nije stvar u tome kod koga se desavaju.

x-type
04.07.2009., 08:43
kako se nesto moze zataskat? ako ti to znac, javis bilo kojim novinama ili televiziji i eto vjesti po siloj hrvatskoj! takve stvari se ne smiju zataskavat, uopce nije stvar u tome kod koga se desavaju.

došli su ljudima koji su se potrovali odmah u bolnicu, dali im veću odštetu nego što bi je dobili na sudu i gurnuli im ugovor pod nos kojim se obvezuju da prihvaćanjem odštete ne smiju ni pisnut u javnost inače ništ od love. a i kažem ti da je medijima Konzum puno interesantniji od ostalih trg. centara. samo me nemoj molim te pitati otkud to sve znam, i ovako sam previše rekao

ljubaznagospodja
04.07.2009., 09:07
to se zove sreća! dobili lovu i usput skinuli koju kilu! :lol:

sorry, morala sam...

Jericho
06.07.2009., 10:53
a jebi ga to ti je konzum

a i rađe kupite šunku nego te salame
zdravija je tj. barem znaš kaj jedeš hihihihi

njasa
06.07.2009., 11:34
došli su ljudima koji su se potrovali odmah u bolnicu, dali im veću odštetu nego što bi je dobili na sudu i gurnuli im ugovor pod nos kojim se obvezuju da prihvaćanjem odštete ne smiju ni pisnut u javnost inače ništ od love. a i kažem ti da je medijima Konzum puno interesantniji od ostalih trg. centara. samo me nemoj molim te pitati otkud to sve znam, i ovako sam previše rekao

necu te pitat odakle znas.
pa al ti neznas nas narod, uvik nam je draze kad neko nas zabrlja nego drugi. takvi smo, kakvi smo.

sve sta si reka stoji, ali to ne umanjuje cinjenicu da je neko zavrsija u bolnicu od samonele.

Leona81
06.07.2009., 18:15
to se zove sreća! dobili lovu i usput skinuli koju kilu! :lol:

sorry, morala sam...

ja sam to prvo pomislila :rofl:

još mi mama pričala o tim čudesno primamljivim princeskama i kak je frendicu nagovarala da si kupi..žena karakter nije..mislim da joj je sad žao..te bolovanje, te fina cifra da si otplati kredite i ne muči se s dijetama :rofl:

x-type
06.07.2009., 18:48
necu te pitat odakle znas.
pa al ti neznas nas narod, uvik nam je draze kad neko nas zabrlja nego drugi. takvi smo, kakvi smo.

sve sta si reka stoji, ali to ne umanjuje cinjenicu da je neko zavrsija u bolnicu od samonele.

slažem se. ali još je jedno bitno - kod tih kratkotrajnih proizvoda tipa salate, kolači i sl. Mercatori i Konzumi nisu niti najmanje krivi. kriv je dobavljač koji jamči za ispravnost proizvoda. pa pobogu, ne mogu centri imati mikrobiološki ispitivati svaki kolač!