PDA

View Full Version : Veterinari...dobri/loši - preporuke i iskustva

Jadra5
10.10.2007., 22:01
Ima li tko kakvih iskustava sa veterinarskom ambulantom Šapa? :)

Liqueur Originale
11.10.2007., 06:21
Di je to?

Jadra5
11.10.2007., 08:27
na Tresnjevci, taborska ulica

Smartie
11.10.2007., 09:03

Ovisi za kaj ti treba. Nisam cula nista lose, ali nnisam dobila niti neke preporuke za neke "kompliciranije" potrebe.

mousetrap
11.10.2007., 09:23
Moja frendica vodi psa tamo. Zadovoljna je, ali ne znam jel zato što zna vlasnicu ili su zbilja dobri?

Jadra5
11.10.2007., 13:02
..vlasnica sam od nemadugo malog yorkija i voljela bih od pocetka krenuti u jednu veterinarsku ambulantu, a nemam bas neka iskustva, a niti preporuke. :)

Smartie
11.10.2007., 13:41
..vlasnica sam od nemadugo malog yorkija i voljela bih od pocetka krenuti u jednu veterinarsku ambulantu, a nemam bas neka iskustva, a niti preporuke. :)

Dobro je imati "svoga" veterinara, ali isto tako ako ti se psu nesto desi, dobro je traziti drugo i trece misljenje kod nekog strucnijeg, a ne samo drzat se jednog ko pijan plota.
Ako si na Tresnjevci, (kad si vec spomenula Sapu), vet. stanica Buba ti je Blizu, oni su na Selskoj i stvarno su super. Em vole zivotinje i lijepo se odnose prema njima, prijazni su, ljubazni, dostupni 24 sata dnevno za hitne slucajeve (uvijek je broj moba dezurnog veta na sekretarici), a nisu cak ni enormno skupi kao neke druge ambulante koje znam. Korektni su i ako nisu ziher o cemu se radi poslat ce te drugdje ili preporuciti strucnu osobu koja se bavi odredenim stvarima.

Jadra5
11.10.2007., 15:18
..super, hvala ti smartie :)

polly
11.10.2007., 15:22
vet. stanica Buba

još jedan glas :top:

ima negdje veeeeliki topic o veterinarima, pa možeš još potražiti i puno komentara pročitati :)

Ami13
11.10.2007., 20:26
u šapi se šišao moj mačak i bilo je ok, a jednom su i preko telefona dali dobar savjet kako da zaliječim papigi proljev. tako da s moje strane, sve štima

sandra-toy
24.10.2007., 13:19
bok svima
selimo u hrvatsku - zg, pa me zanima gdje mogu nači dobrog veterinara za našeg peseka u Samoboru ili Sv. Nedelji

fire
25.10.2007., 07:07
bok svima
selimo u hrvatsku - zg, pa me zanima gdje mogu nači dobrog veterinara za našeg peseka u Samoboru ili Sv. Nedelji

Veterinarska stanica Samobor- sve tete su odlične veterinarke

Silajn
26.10.2007., 17:23
Još jedan glas za Bubu :top: :)

jed2i
26.10.2007., 19:46
jos jedan glas za bubu

tamo sam poslao binu (africki tvor) na sterilizaciju i jako sam zadovoljan

odlicno su sve obavili, cak je jednog doktora ugrizla, i taj isti je ponovo dosao i cijepio ju i opet imao rijeci hvale za nju
uglavnom vidio sam kako se odnose i prema drugim zivotinjama, i uvijek su super
stvarno odlicni veterinari

Rosie-Posie
26.10.2007., 20:17
buba je super
ali moram rec da sam se razocarala s veterinarima u ambulanti "plavi kriz"...
naime, moja maca je imala trakavicu, a bila je stara oko 2 mjeseca i primila je vec pastu protiv glista, frontline i sve (maca s ceste)... i 5 DANA NAKON sto smo joj drugi put dali pastu smo vidili segmente trakavice kako izlaze iz guze... naravno, ja o trakavici i sredstvima protiv parazita nisam znala nista, otisli smo do veterinara jer sam pretpostavljala da to nije normalno, a oni su rekli da je to normalno i da ona sad to izbacuje... jos sam pitala jel joj mozda treba neka tableta na sto su mi rekli da je ona premala za tabletu.
kad sam dosla doma dala sam se u surfanje i otkrila da antihelminitici djeluju za to vrijeme dok su u probavnom traktu i nema retrogradnog djelovanja, a to je veterinar trebao znati, i da pasta ne djeluje na trakavicu, nego tableta... onda sam nazvala bubu i pitala ih sta da radim i rekli su mi da dam maci 1/8 tablete i to je to... dakle to su isto trebali znat u "plavom krizu"
e naravno da sad idem u bubu :D

dorothy
29.10.2007., 10:58

jao!! ovisi ko ti dode. Zenska je OK, ali onaj tip... taj je mogao u mesare :rolleyes: . Dosli smo jednom sa polomljenim zubom, jadna nije mogla ni jesti.. a on me pogleda i kaze: pa kaj bumo to popravljali pa to je pas :mad: ...

a od frendice psu je kiretazu oka radio na zivo !!!

whippie
29.10.2007., 11:10
jos jedan glas za bubu!!!!

vec 7 godina hodamo tamo i stvarno su super!!!!:top:

zara0306
29.10.2007., 11:15
Dr. Gordana Makar u Heinzlovoj :top:

Laa Laa
29.10.2007., 14:02
Buba! :top:

Bruni bi dala i da mene operira - :s .

Saša i Sandra - :cerek: .

Fleur Delacour
30.10.2007., 08:25
Vidim da svi hvale Bubu. Ja sam tamo bila samo jednom i ne idem više nikad. :kava:

Na 2 pitanja koja sam veterinarki (mlađa, plava, simpatična) postavila dobila sam odgovor "Ne znam", a kad je maci davala tabletu skoro joj je iskopala oko jer joj je tabletu pokušala dati pomoću ŠKARA (kojima je primila tabletu) pritom držeći macu lagano rukom za LEĐA i udarajući je škarama oko usta koja su naravno bila ZATVORENA pokušavajući ugurati unutra škare s tabletom. :eek: :eek: :eek:

Ne trebam ni spominjati da sam popizdila jer je mačka mogla ostati bez oka i na kraju sam joj sama dala tabletu na što je veterinarka rekla: "Joj kak ste Vi spretni, pa znate to bolje nego ja." :rolleyes:

Imam još jedno "divno" iskustvo s vađenjem krvi na Veterinarskom fakultetu. :mad: Bolje da ne počnem o tome jer bih mogla napisati roman.

aleggra
30.10.2007., 14:42
veterinarska ambulanta MORNA, Donje Svetice, odlični su.Vodim tamo svoju pudlu već 8 godina i stvarno nemam niti jednu zamjerku, a tamo i šišam psa i liječim, da ne govorim da ih se može nazvati u bilo koje doba.

idy
31.10.2007., 12:10
Meni je super ambulanta Petit u Zaprešiću. Super je doktor a i ima masu aparata tak da se skoro sve može obavit kod njega u ambulanti.

aleggra
31.10.2007., 12:19
Slično je kod ovog mog na Sveticama, samo što nema slikanje pa moraš ići na veterinarski faks, sva sreća da nije daleko, a ponekada ide i on sa tobom ak si sama pa ti je nezgodno.

idy
31.10.2007., 13:59
Mislim da niti jedna ambulanta nema rengen osim veterinarskog faks. Ipak to zrači pa ga se, pretpostavljam, niti nemre stavit svuda.

dorothy
31.10.2007., 14:08
Mislim da niti jedna ambulanta nema rengen osim veterinarskog faks. Ipak to zrači pa ga se, pretpostavljam, niti nemre stavit svuda.

ima nas veterinar - Marković. Znam da smo kod njega morali ici slikati kad rendgen na veterini nije radio a bilo je hitno

fermina-daza
31.10.2007., 18:12
Molim vas da mi preporučite veterinara u Zagrebu koji bi pregledao oči moje maltezerice i odredio odgovarajuću terapiju.

Čula sam za dr. Piričića na fakultetu. Ima li još koji?

Zahvaljujem na svakom savjetu. :s

hm..hm
31.10.2007., 19:51
kastor i dar :top:

ZOE :flop: :flop: :flop:

lea_li
01.11.2007., 10:31
Na 2 pitanja koja sam veterinarki (mlađa, plava, simpatična) postavila dobila sam odgovor "Ne znam"

A ja izuzetno cijenim ovakav odgovor. Pošten mi je. Imala sam iskustva s dosta vetova koji ne znaju, ali ne žele priznati i pas mi je radi toga patio. Ako mi kaže da ne zna, ja se raspitam tko bi mogao znati i odem na drugo mjesto.

Molim vas da mi preporučite veterinara u Zagrebu koji bi pregledao oči moje maltezerice i odredio odgovarajuću terapiju.

Doktor na faksu se zove Pirkić i mislim da ti je on najbolji izbor.
Čini mi se da su se u ambulanti Ljubimac u Kustošiji specijalizirali za oči, ali nisam sigurna. U svakoj slučaju ja bih išla kod doktora Pirkića.

A ja pak mislim da previše ambulanti ima RTG aparate sumnjive kvalitete i ispravnosti što za posljedicu ima previše pogrešnih dijagnoza. Pisala sam već o tome na forumu, a dobila sam i potvrdu od profesora s faksa.

fermina-daza
01.11.2007., 11:50
Hvala Lea Li i na savjetu i na ispravku imena. Dali su mi ispravno ime, ali ne'š ti pamćenja... :)

leagnr
01.11.2007., 20:53
BUBA! U ove tri godine koliko svog mopsa vodim kod njih nikada nismo imali problema... za sada smo prezadovoljni!!

hella
03.11.2007., 08:39
ovak.. za Bubu sam čula sve najbolje.. do sad samo jedan jedini lošiji komentar (osim ovog što je tu) i to jer je radila cura na praksi, bez iskustva.. iskreno, moj idući psa će tam ić.. a vjerujte mi kad ja to kažem to nešto znači..

prošla sam barem 10 veterinara u životu mog psa, a još sam nevjerojatno zaštitnički raspoložena bila prema njemu i nabrijana na veterinare.. svaki moj posjet je započinjao rečenicom 'pas ne grize al gazdarica zna ugrist' s tim da sam obavezno bila prisutna i snimala kaj mu i kako rade..

zato - Marković - NE!!!! on mi je psa izvukao od štenećaka kad je bio beba i tim zaradio moju vječnu zahvalnost i odanost.. i nakon 12 godina mog psa, s tim da čovjeka znam i privatno (družio se s mojim tatom) , što smo kod njega išli, mom psu krenu problemi s bubrezima i on mi kaže (nakon što sam platila 3500kn za čišćenje zuba i bubrežne probe) da će mi pas uskoro 'riknut'.. tim rječima.. mama me zadržala da ga ne zviznem.. na pitanja o liječenju bilo je 'a kaj ja znam, ma oćete vi to uopće liječit?'.. nakon tog bez riječi sam uzela svog psa, rekla doviđenja i otišla.. pas poživio još dvije godina.. da, i, tek sam kasnije saznala da je praksa da njegovi izmasakrirani psi idu na veterinu na krpanje.. on krene sa sterilizacijom npr i sve 'piiiiiiiip' i onda šalje pse na spašavanje na veterinarski faks.. i skup je do bola..

Pezo, ok, al kad s psom rade žene iz ambulante ne sam Pezo ili onaj klipan mladi.. frendica mi je bila na praksi kod Peze, kaže da je jednom rukom sterilzirao kuju (u drugoj je bio senvič), prerezo joj neku žilu, bacio škare i reko 'ak hoćete krpajte ju, ak ne, ko ju 'piiiiip''.. s curama tam imam divna iskustva.. jedna je onak nježna a druga realna, obje imaju znanje.. s tim da sam, po prvom dolasku kod Peze, snimila situaciju kad mi je on primio psa za 'koljena' prednjih šapa i tak ga digo.. reko, a ne ne.. od tad sam zvala te cure i obje su mi bile super.. pogotovo ta crna kratkokosa..

da, i veterina je ok, veterinarski faks, ne ona ambulanta prek puta.. ali ak znate ljude.. i kod koga treba ić.. sam na preporuku.. ja išla kod tog nekog nalickanog idiota.. joooj.. neću se ni prisjećat.. a onda kad sam krenula tam volontirat skužila sam da ima stvarno dobrih veterinara.. ali ne očekujte suosjećanje.. tam vam je ko na pokretnoj traci, u većini slučajeva.. ali ako odete kod dobrog čovjeka, pas će bit super riješen..

marta26
03.11.2007., 17:54
ok, procitala sam da je netko spomenuo Mornu, hm,da, dosla sam s skotnom kujicom,tad joj je bio negdje pedeseti dan da nosi bebace, uglavnom,nisu tocno dijagnosticirali(imala neki tamni iscjedak),kao dali lijek pa kaj bude, al bitno sto sam htjela reci,da mi je ta mlada veterinarka rekla da ak se okoti ranije buju mali uginuli,kao mora bit bas 63 dan, jer im se zadnja 3 dasna razvijaju pluca.moja mala okotila 6 preslatkih buca 59 dan, eno ih koprcaju se.al mozete mislit moju brigu kad se pocela kotit,misla sam gotovi su.fala ti Boze pa je sve ok,u Mornu, hvala, ne hvala

Hamacama
03.11.2007., 18:03
Nisam baš shvatila u kojoj vet stanici radi Buba? :misli: Može mi netko objasnit?

lea_li
03.11.2007., 18:15
Ambulanta se zove Buba. Mislim da je u Selskoj (ljudi ispravite me ako sam fulala).

Rosie-Posie
03.11.2007., 19:07
buba, dr.bruno ljolje, selska 92d

mišel
04.11.2007., 12:17
TIna Vuković, "Gračani". :cerek: :cerek:
dolazi i na drugi kraj grada ako treba (nama dolazi u jankomir.......) i fakat je JAKO JAKO dobra i pažljiva i super! :cerek: :cerek: :cerek:

Nina-01
07.11.2007., 07:24

Imaš tam i dr. Pirkića.Pretpostavljam da ti je taj Pirčić=Pirkić.

Nina-01
07.11.2007., 07:27
:mig: Definitivno Bruno Ljolje-"Buba":cerek:

malav
07.11.2007., 10:53

Preporucam dr.sc. Borisa Pirkića i Hrvoja Borošak, dr. vet. med. Svaka pohvala i za jednog i drugog. :top:

http://www.vef.hr/org/surg/osoblje.html

fermina-daza
07.11.2007., 12:43
Preporucam dr.sc. Borisa Pirkića i Hrvoja Borošak, dr. vet. med. Svaka pohvala i za jednog i drugog. :top:

http://www.vef.hr/org/surg/osoblje.html

Već sam dobila preporuke na pp i za dr. Pirkića i za dr. Borošaka.

Ali ti, Malavi, ipak, puno hvala! Dobro je čuti preporuke s više strana. :)

svađalica
07.11.2007., 18:19
bok svima

i mi...iz zg u sv nedelju :) uskoro pa i nas zanima iako preporučam Bubu!

Zla patka
07.11.2007., 18:37
idem vec godinama u vet.ambulantu don na lascini, sve najbolje o veterinarima nenadu i elizabeti domijan :top:

Wanja
09.11.2007., 16:04
jos jedan glas za bubu!!!!

vec 7 godina hodamo tamo i stvarno su super!!!!:top:

Za Bubu kao i za ekipu u Heinzlovoj i ja čula puno da su zapravo OK.
Vet. faks za sve specijalističke stvari (dobro u svakom žitu ima kukolja, ali općenito ekipa vrlo u redu).
Meni osobno nisu OK : Marković , Zoe i Pezo; - iskustva puno ljudi.
Zapravo i u tim ambulantama se nađe OK radnika, no vodstvo :rofl: ...
Ima neko slično ili drugačije mišljenje? :ne zna:

PS: i zna li netko dobrog veta, a da nije daleko od Folnegovićeva naselja?ZG

misterious_zg
09.12.2008., 20:17
Marković,iako je jako skup...ali oodlican je i Gembarovski - Morna

me_and_myself
11.12.2008., 19:14
A ne, imaš i bolju, naša najbolja Tamara Ferari, na Kozali (blizu je i groblje kućnih ljubimaca, zanimljivo i malo tužno za pogledati).. i Ali Tamara :top:

Potpisujem, Tamara je zakon! zao mi je sta vise ne zivim u Ri samo zbog nje :cerek:

Ali kad god odem u Ri svoju bestijicu odvedem do nje na sistematski :rofl:

biljkica_zg
11.12.2008., 23:10
Sve sam rekla u naslovu! Znam da nas ima svakakvih i sa raznim iskustvima, ali ekipa s Kirurgije je stvarno zakon! :s Ja praktički "odrastam" s njima - već punih 17 godina redovno liječim svoje pse tamo i nema šanse da bih otišla negdje drugdje (s dužnim poštovanjem prema ostalim veterinarima, al ziher je ziher).
Koliko god tamo bilo kao na traci, za svakoga nađu vremene za objašnjenje i utješnu riječ...ma, da mogu ja bi se tamo liječila! :)
Dakle, svaka čast ekipi s čarobnjakom, prof. Matičićem na čelu....a tu su i najbolji okulisti dr. Pirkić i dr. Borošak te i svi ostali. Nevjerojatno je kako je tim ljudima dobrobit životinja uistinu na prvom mjestu. Oprostite što sma tako subjektivna, ali mislim da će se mnogi složiti sa mnom!

Izuzetno ugodna iskustva imam i s internistima, od koijh se izdvaja dr. Grden kao vrhunski veterinar i čovjek sa beskrajnim strpljenjem!

ma, mogu ih hvaliti do sutra....:)

hella
12.12.2008., 08:19
evo, nisam vas previše ni čitala na ovom topicu, ali svi koji su ikad čitali išta što sam ja napisala znaju koji je moj stav prema vetovima i koliko sam kritična i zahtjevna po tom pitanju..

zato sada moram reći da dajem jedan veeeelikiiii plus Bubi. bila sam nedavno i moram reći da sam oduševljena što je kod mene zaista vrlo teško postići. prvo, dobijete cijeli paket u jednom. imate realnu osobu koja se prihvati posla. i bez puno priče će vam reći što je i što treba. a opet imate i emotivaca koji vam zadovolje onaj psihički aspekt. dakle, moju su pasicu prvo izljubili (i za razliku od nekih drugih vetova čak normalno i podigli, gle čuda da vet zna kako se podiže pas :) ) a onda je dobila puni tretman. i to je ono fenomenalno. otišli su dalje od mojih zahtjeva. pogledali joj zubiće, uši, nokte, trbuh, bez da sam ja to tražila.

tako da eto, od jedne vrlo oprezne osobe, s hrpom iskustva s vetovima, s hrpom nezadovoljstva u prošlosti koje nikad nije prošlo prešućeno, imate veliku preporuku za Bubu.. :)

Wanja
12.12.2008., 18:44
Sve sam rekla u naslovu! Znam da nas ima svakakvih i sa raznim iskustvima, ali ekipa s Kirurgije je stvarno zakon! :s Ja praktički "odrastam" s njima - već punih 17 godina redovno liječim svoje pse tamo i nema šanse da bih otišla negdje drugdje (s dužnim poštovanjem prema ostalim veterinarima, al ziher je ziher).
Koliko god tamo bilo kao na traci, za svakoga nađu vremene za objašnjenje i utješnu riječ...ma, da mogu ja bi se tamo liječila! :)
Dakle, svaka čast ekipi s čarobnjakom, prof. Matičićem na čelu....a tu su i najbolji okulisti dr. Pirkić i dr. Borošak te i svi ostali. Nevjerojatno je kako je tim ljudima dobrobit životinja uistinu na prvom mjestu. Oprostite što sma tako subjektivna, ali mislim da će se mnogi složiti sa mnom!

Izuzetno ugodna iskustva imam i s internistima, od koijh se izdvaja dr. Grden kao vrhunski veterinar i čovjek sa beskrajnim strpljenjem!

ma, mogu ih hvaliti do sutra....:)

Ima nas još s istim mišljenjem, kirurgija zbilja super, ekipa za 5, jest da je gužva, ali svaka im čast , ja tamo zadnjih 15 godina.
Znam i ''vet. lokalce'' ali za komplicirano nema mi do kirurgije:s:s

peso meso
12.12.2008., 20:05
BUBA JE ZAKON!!!

inace, neugodnjak mi ici tamo za svaku stvar koju bi ja htjela provjeriti, jer cesto mi nisu htjeli nista naplatiti.

akanee
22.12.2008., 19:19
Neki dan smo udomili štene iz skloništa i tamošnji veterinar mi je rekao da bismo u roku od 10 dana trebali izabrati veterinara. Živimo u Folnegovićevom naselju i htjeli bismo nekog blizu (jer nemamo auto). I zanima me još smije li se štene od skoro 3 mj. okupati.

hella
23.12.2008., 16:12
smije, ali s posebnim šamponom za štence, imaš ga za kupit gotovo svugdje. i pazi naravno na oči i da mu voda ne uđe u uši.. i dobro, dobro isperite.

malikali
23.12.2008., 17:24
ako ste na folki, onda vam je vet. stanica u Heinzelovoj 68 (dr. peroković) kolko tolko blizu (malo duža šetnjica); veterinari tamo su super, opremljeni su, i cijene su prihvatljive...

Hannah 3
24.12.2008., 16:24
evo, nisam vas previše ni čitala na ovom topicu, ali svi koji su ikad čitali išta što sam ja napisala znaju koji je moj stav prema vetovima i koliko sam kritična i zahtjevna po tom pitanju..

zato sada moram reći da dajem jedan veeeelikiiii plus Bubi. bila sam nedavno i moram reći da sam oduševljena što je kod mene zaista vrlo teško postići. prvo, dobijete cijeli paket u jednom. imate realnu osobu koja se prihvati posla. i bez puno priče će vam reći što je i što treba. a opet imate i emotivaca koji vam zadovolje onaj psihički aspekt. dakle, moju su pasicu prvo izljubili (i za razliku od nekih drugih vetova čak normalno i podigli, gle čuda da vet zna kako se podiže pas :) ) a onda je dobila puni tretman. i to je ono fenomenalno. otišli su dalje od mojih zahtjeva. pogledali joj zubiće, uši, nokte, trbuh, bez da sam ja to tražila.

tako da eto, od jedne vrlo oprezne osobe, s hrpom iskustva s vetovima, s hrpom nezadovoljstva u prošlosti koje nikad nije prošlo prešućeno, imate veliku preporuku za Bubu.. :)
hana i ja potpisujemo:top:

PETICA
04.01.2009., 20:49
ako netko ima iskustva sa ambulantom Buba neka kaze nesto o njoj,jer htjela bi sterilizirati kujicu a cula sam mnoge pohvale o njima..

Smartie
04.01.2009., 22:15
ako netko ima iskustva sa ambulantom Buba neka kaze nesto o njoj,jer htjela bi sterilizirati kujicu a cula sam mnoge pohvale o njima..

ne'š fulat. :top:

hella
04.01.2009., 22:20
ja sam nedavno bila u Bubi prvi puta, iako sam čula stvarno sve pohvale za njih i ranije. meni je bilo zakon. moja je štene ali gledam na dosta stvari. bez mog inzistiranja ju je žena od glave do pete pregledala, dakle pogledala je i ono što se od nje nije tražilo da provjeri. iznimno strpljiv pristup psu, nema vezanja, nema da traže da se vlasnik udalji, možeš držat svog psa. i izljubili su mi je sam tak.. :) tak da ono, ja opet idem sutra po zadnju turu cjepiva, osobno mi se jako jako sviđaju.. za cijene ne znam u biti kakve su, ja sam za cijepljenje (zarazne), pastu protiv glista i rezanje noktiju (a kažem, pogledala joj je i uši i popipala trbuh i pregledala zubiće i td) platila 160kn čini mi se..

PETICA
04.01.2009., 22:45
hvala,puno ste mi pomogli,sigurna sam da ce onda tamo ici na sterilizaciju..

malikali
05.01.2009., 08:49
odi, stvarno nećeš pogriješiti.

mi smo inače išli kod dr. perokovića u heinzelovu, ali smo sterilizaciju ipak obavili u bubi (bilo je to 23.12. prošle godine)
zahvaljujući ovom forumu i pohvlama velike većine forumaša (zapravo, nije bilo niti jedne zamjerke koliko se sjećam) odlučila sam ipak od sad ići u bubu...:top:

sterilizaciju ćeš platiti 800 kn..

Lefti
05.01.2009., 09:45
hej forumasi, a sta mislite o vet. st. Šapa na Tresnjevci? Ima tko kakva iskustva, opcenito?

Sin skinner
09.01.2009., 12:47
buba je divna!!!! :cerek:
prije nekoliko dana smo išli s malom macom na pregled jer ima natečene limfne žlijezde i to odosta - saša ga je pregledao, izgrlio izljubio, dao mu antibiotik, izvagao, otkrio da ima šugarke *for the record, kad smo tog mačića spasili od zime i hladnoće prije 2 mjeseca, otišli smo pezi, i rekao je da ih NEMA!!!*. 3 dana smo dolazili na antibiotike - znači, dobio je 3 antibiotika, stronghold protiv šugaraka i na zadnjem pregledu je dobio 10 tabletica koje mora još uzimati narednih 5 dana i to nam je sve naplatio 160kn! ja sam mislila da će biti puno više, jer je pezo svojednobno za jednu inekciju antibotika naplatio 90kn, lijepo nam je zaračunao i potrošni materijal.

u subotu mačiće ide na kontrolu i na testiranje za mačju leukemiju, zato što imamo starog mačka od 13 godina i ne bi htjeli da se zarazi....

još se ja čudim kak je pezi prazna ordinacija...prije 2 mjeseca kad mi je stari mačak bio bolestan ogadili su mi se sam tak zbog pristupa prema njemu,i on i njegova suradnica, i ne idem više kod njega ni za sve novce ovog svijeta.

..angie..
09.01.2009., 22:39
Pozdrav..
Ako ste citali na forumu, imala sam tj jos uvijek imam problem sa macom..

Bila sam u Vet. ambulanti u ulici grada Mainza.
Tamo sam sva u strahu naisla na jednu jako pozitivnu i nasmijesenu mladu doktoricu, koja mi je macu primila jako lijepo, i predivno se ponasala prema njoj. Kasnije kada su ga uspavali, pojavila se druga veterinarka, svijetlo smedje kose, krace, do ramena. Koja je jos lijepse mazila i tepala mom Mukiu..

Lijepo su obavile posao. Bila sam, iako me kosta pola moje place, i vise nego zadovoljna..

Ako tko ima iskustva s njima neka se javi, jer sam jos nova..

fr4ntik
10.01.2009., 07:09
buba je divna!!!! :cerek:
prije nekoliko dana smo išli s malom macom na pregled jer ima natečene limfne žlijezde i to odosta - saša ga je pregledao, izgrlio izljubio, dao mu antibiotik, izvagao, otkrio da ima šugarke *for the record, kad smo tog mačića spasili od zime i hladnoće prije 2 mjeseca, otišli smo pezi, i rekao je da ih NEMA!!!*. 3 dana smo dolazili na antibiotike - znači, dobio je 3 antibiotika, stronghold protiv šugaraka i na zadnjem pregledu je dobio 10 tabletica koje mora još uzimati narednih 5 dana i to nam je sve naplatio 160kn! ja sam mislila da će biti puno više, jer je pezo svojednobno za jednu inekciju antibotika naplatio 90kn, lijepo nam je zaračunao i potrošni materijal.

u subotu mačiće ide na kontrolu i na testiranje za mačju leukemiju, zato što imamo starog mačka od 13 godina i ne bi htjeli da se zarazi....

još se ja čudim kak je pezi prazna ordinacija...prije 2 mjeseca kad mi je stari mačak bio bolestan ogadili su mi se sam tak zbog pristupa prema njemu,i on i njegova suradnica, i ne idem više kod njega ni za sve novce ovog svijeta.

Što se tiče Peze-moji prijatelji su u Trnskom pa su eto išli k njemu sa kujicom, tresla je jako glavom, uho je bolilo, on nije ni pogledao u uho, samo je rekao da joj kapaju maslinovo ulje i da će proći!??
Otišli su drugome koji je propisno pregledao uho, imala je upalu, dobila kapi, ukratko , iako im je puno dalje idu sad tom drugom.
Ima još nekoliko takvih priča iz njegove ambulante, neki čak pokušavaju izbjeći kad je on u ambulanti, a cijene:eek:

hella
10.01.2009., 10:11
Što se tiče Peze

...

Ima još nekoliko takvih priča iz njegove ambulante, neki čak pokušavaju izbjeći kad je on u ambulanti, a cijene:eek:

ovako, ja sam imala duža iskustva (2 godine) s dr. Pezom pa ajd..

kad smo prvi put došli spašavali smo se od drugog veta koji je mom malcu dijagnosticirao skoro 'rikavanje' i skoro pobro udarac.. :) u ambulanti je bio dr Pezo i njegove dvije suradnice.. on mi se nije baš svidio, odmah na startu, jer mi je podigao psa starog 13 godina za prednje šape, ono kao podlaktice. nije mi se svidilo ali nije mi to razlog za otić iz ambulante naravno.

ali zato su obje žene divne.. išli smo kod njih do kraja života mog psa i zaista nemam jednu pritužbu. nikad mi sam dr Pezo nije hendlo psa od tog prvog puta, nego jedna od te dvije žene i zaista sam bila prezadovoljna s obje. jedna je, kako mi se čini, realist, sve u facu i direkt a to jako cijenim. a druga je emotivnija nekako. opet super jer je to mom psu značilo..

i sve je bilo super dok nije došao neki mlađi tip.. taj mi je ajme majko moja.. zainteresiraniji za neke spike osvajačke, jeftine, muške, nego za psa.. e sad ne znam, možda je tip divota vet ali ja te priče ne volim tak da ono..

dakle, kod Peze je meni bilo pola-pola super.. i nisam otišla od njega jer sam bila zaista prezadovoljna s ženama. a ni cijene mi nisu bile previsoke, s obzirom da sam netom prije platila oko 3000kn za dva manja pothvata, ista ona koje sam kod Peze platila oko 500kn.. tako da ne bi pokudila cijelu ambulantu jer te žene to zaista ne zaslužuju.. ne mogu im zaboravit te dvije godine brige, pomogle su mi maksimum, da ne kažem da su uspavljivanje mog psa izhendlale točno onako kako sam ih zamolila, bez ikakvog problema.

ali eto.. ja sam bila jedna od tih koja je pecala kada žene rade.. :)

Smartie
10.01.2009., 10:40
Ja kod Peze nisam bila jako dugo, ali sam išla k njemu kao klinka sa svojim psima, pa kasnije mijenjala jer su se pojavili drugi vetovi bliže meni. NIKAD nisam imala problema, pristup je uvijek bio OK, doduše na zafrkantsku stranu, jer se Pezo voli zafrkavat, ko to nemože podnjet - bad luck.
Zadnji puta sam bila kad sam tek našla svoju kuju, imala je gadnu upalu uha koju smo kasno primijetili jer je ona ajednostavno otporna na bol i nije pokazivala simptome. Sve je bilo normalno sređeno, čak mi je dao i popust jer je kuja s ceste, cijena mi je bila onak... prosječna. Kasnije mi ju je oporavljao i davao savjete u vezi loše obavljene sterilizacije zbog koje se kuja oporavljala duplo duže no što je trebala.
Osoblje? Bez zamjerke, Bile su 2 veterinarke, simpatične i vidjelo se da znaju šta rade i jedan mlađi vet koji mi je također objašnjavao oko sterilizacije/kastracije i radio u to vrijeme nešto drugo. Da, bilo je tu bacanja fora i zafrkancije, al ja sam kao osoba i sama zafrkant pa mi je to OK.
Mislim Pezina spika je kao da želi povalit svaku žensku hahaha a zapravo se za*ebava (možda i ne :D) Dajte cure olabavite malo :D :rofl:

hella
10.01.2009., 11:55
ma da, slažem se, ali ono, dođem sa psom kojem je netom prije vet rekao da će uskoro riknut. i tražim rješenje. pas mi je u bolovima. trese se, cvili, sav je ukočen. pa mi se ne sluša 'možemo mi organizirat i neke noćne posjete'. sve ok, da mi je pas bio ok, može, nije bed.. svi bi se nasmijali i nikom ništa.. ali majke ti, vidiš da sam gotova, da sam u brizi, biraj trenutak čovječe.. :) a on mene ispituje kolko sam s dečkom i govori kako to nije bitno (ne Pezo nego taj mlađi).. i sve to dok mi je pas na stolu i nitko ga ne gleda. onda se još priča proširuje na neku trudnicu u čekaoni, koja pak komentira kolko je ona dugo u vezi bla bla.. a da mi netko pogleda psa pobogu? :)

Smartie
10.01.2009., 13:11
a jooj :rolleyes::tuctuc:

rayoflight
10.01.2009., 15:45
ja danas nakon tjedan dana boravka, iz zoe donijela macu. imala rinitis, testirala ju na sidu. antibiotici. ima afte na jeziku, hranim ju špricom i isto tako joj dajem vodu. strašno je slaba. dobila tekućinu za ispiranje usne šupljine, kapi za nos i oke. užasno mi je teško jer vidim da bi jela, a ne može. platili 1080 kn. nismo zadovoljni. jedan dan joj došla u posjetu, našla ju ležati u vlastitoj pišalini plus sline koje su joj curile iz usta. sada barem prede od trenutka kad je došla doma. ima netko kakav savjet u vezi hranjenja špricom, kako najlakše to raditi...hvala vam puno!

krute sapice
10.01.2009., 18:37
Buba je zakon :top:
S druge strane Prva veterinarska bolnica na ljubljanici je koma! svaki put kad bi došao tamo veterinarki bi se valjda pojavili dolari u očima (ono ko u crtiću:D), pa bi rekla da mi pas kašlje, da mu trebaju vitamini ili bi već izmislila neku bolest, pa onda najmanje tjedan dana terapije, a svaki dan moram iskeširat min 50kn. jednom mi je tak dojadilo dolazit nakon tjedan dana, jer sam skužio da muljaju i da psu nije niš. pita ona mene za kolko sati da vas predbilježim za sutra i preksutra? rekoh: idem na put i nema mene i psa sljedećih 5 dana, oće to imati kakve veze? i ona mrtva hladna: ma nema veze, neće mu niš biti. Nakon toga sam prestao tamo ići i idem u Bubu. Još kaj je najbolje iz povjerljivog izvora sam saznao da oni tam daju pacijentima ljekove kojima je istekao rok prije 10 i više godina.:flop:

rayoflight
10.01.2009., 19:21
Buba je zakon :top:
S druge strane Prva veterinarska bolnica na ljubljanici je koma! svaki put kad bi došao tamo veterinarki bi se valjda pojavili dolari u očima (ono ko u crtiću:D), pa bi rekla da mi pas kašlje, da mu trebaju vitamini ili bi već izmislila neku bolest, pa onda najmanje tjedan dana terapije, a svaki dan moram iskeširat min 50kn. jednom mi je tak dojadilo dolazit nakon tjedan dana, jer sam skužio da muljaju i da psu nije niš. pita ona mene za kolko sati da vas predbilježim za sutra i preksutra? rekoh: idem na put i nema mene i psa sljedećih 5 dana, oće to imati kakve veze? i ona mrtva hladna: ma nema veze, neće mu niš biti. Nakon toga sam prestao tamo ići i idem u Bubu. Još kaj je najbolje iz povjerljivog izvora sam saznao da oni tam daju pacijentima ljekove kojima je istekao rok prije 10 i više godina.:flop:

znaš li može li se u bubi ostaviti maca na liječenju?

rejoflajt
11.01.2009., 11:11
maca htjela ići u pijesak i srušila se pred wc-om od slabosti. poludjet ću od brige!
:(:(

..angie..
11.01.2009., 13:22
maca htjela ići u pijesak i srušila se pred wc-om od slabosti. poludjet ću od brige!
:(:(

Jeli jela? Pila vode?
Sto joj se desava..

Pingvich
11.01.2009., 13:33
Ako imaš mogućnosti, stavi je u kavez. Stavi pijesak, ležaj i zaveži posudice sa hranom malo više (u slučaju sa se sruši da se ne utopi - jednom se nama to skoro dogodilo).
Tako da bar ne troši snagu na hodanje do wc-a, hrane, kreveta.

Obavezno joj daj vode na usta. Puno je bitnije od hrane. Svako malo joj daj na špricu..

A sa tim što je bolesna - poslušaj što drugi kažu, odi u Bubu. Nisam iz Zg, pa ne znam vaše veterinare, ali svi su suglasni da je tamo najbolje.

rejoflajt
11.01.2009., 15:46
Jeli jela? Pila vode?
Sto joj se desava..

uspjeli smo joj 3 šprice gavrilović paštete utrpati. voda isto na špricu. sad ću je opet s mužem ići hraniti. apsolutno će ići u bubu. donijela sam pijesak u sobu, metar od njezinog kaveza, pa ću vidjeti. hvala vam od srca puno na savjetima!

fr4ntik
11.01.2009., 16:47
uspjeli smo joj 3 šprice gavrilović paštete utrpati. voda isto na špricu. sad ću je opet s mužem ići hraniti. apsolutno će ići u bubu. donijela sam pijesak u sobu, metar od njezinog kaveza, pa ću vidjeti. hvala vam od srca puno na savjetima!

nazovite ambulantu, javit će se aut.sekretarica ,reći će vam broj dežurnog veta pa ga nazovite

rejoflajt
11.01.2009., 17:23
ne znam kako ju otpeljati kad oboje radimo od 8. probat ćemo zamoliti muževog frenda. vidim da buba radi tek od 9.

mopsica
11.01.2009., 17:46
Postoje Hill's-ove paštete, baš kad su bolesni, sigurno bolje nego Gavrilović

rejoflajt
11.01.2009., 17:47
nazovite ambulantu, javit će se aut.sekretarica ,reći će vam broj dežurnog veta pa ga nazovite

zvala sam. dobila čovjeka. čekam muža da organizira prijevoz.držite fige:(

mopsica
11.01.2009., 17:49
Postoji i pet taxi ako ne možete drugačije

Smartie
11.01.2009., 21:32
uspjeli smo joj 3 šprice gavrilović paštete utrpati. voda isto na špricu.

Jao pobogu! Nemoj životinju hraniti sa smećem pogotovo kad je bolesna. Skuhaj joj riže onako mljackavo i ostavi sluz i pomješaj sa sirovom junetinom što više krvavom, diže iz mrtvih, isprobano :top: Stavi u blender i zmiksaj da bude jušnato.
Ili kupi hillsove konzerve a/d i malo pomiješaj s vodom da bude tekuće i to daj na špricu.

..angie..
11.01.2009., 23:10
zvala sam. dobila čovjeka. čekam muža da organizira prijevoz.držite fige:(

Javi nam kako je bilo.. Sretno

rejoflajt
12.01.2009., 09:01
saša, vet u bubi, sinoć imao par poroda za obaviti, ali je rekao da ga u bilo koje doba možemo nazvati na mobač. danas ju svekrva pazi dok ne dođemo s posla, a onda drito u bubu. nahranila ju junetinom i dala puno vode. molim boga da preživi do našeg povratka. malo ipak pojede iako sve na silu.

dogfriendlygirl
12.01.2009., 17:07
hej forumasi, a sta mislite o vet. st. Šapa na Tresnjevci? Ima tko kakva iskustva, opcenito?

Ja sam jako zadovoljna, s time da ja idem samo kod dr. becky Martinović. Cijepljenje, analke, neki sitniji problemi doduše, pa neznam kakva je situacija kad se dođe do nekih ozbiljnijih stvari.

rejoflajt
12.01.2009., 18:25
maca je BOLJEEEEEE! bili u bubi i dobila nešto za apetit i sutra još mora na veterinarski faks napraviti uzv abdomena i rtg pluća. počela je SAMA jesti i piti.
:rock::gitara::trio::trio::jumping::cheer:

rejoflajt
12.01.2009., 18:27
HVALA VAM BESKRAJNO NA SAVJETIMA I PREPORUKU ZA BUBU!:s:s:s:top:

rejoflajt
13.01.2009., 09:16
koliko sam bila sretna, toliko sam sad nesretna. maca ima vodu u plućima. ne zna se jel što kancerogeno, muž išao s njom na veterinarski faks. ne znam jesu li joj radili biopsiju. sad je u bubi dok ju ne pokupim kad idem s posla.:(:(:(

rejoflajt
13.01.2009., 19:54
koliko sam bila sretna, toliko sam sad nesretna. maca ima vodu u plućima. ne zna se jel što kancerogeno, muž išao s njom na veterinarski faks. ne znam jesu li joj radili biopsiju. sad je u bubi dok ju ne pokupim kad idem s posla.:(:(:(

ići će na terapije s diureticima. dobila i peptoran za želudac.

Sin skinner
13.01.2009., 21:05
ići će na terapije s diureticima. dobila i peptoran za želudac.

Vi ste bili kad i ja u Bubi danas :) ja sam bila s malom macom u tirkiznom transporteru :)
nadam se da će maca biti dobro :)

rejoflajt
14.01.2009., 12:04
Vi ste bili kad i ja u Bubi danas :) ja sam bila s malom macom u tirkiznom transporteru :)
nadam se da će maca biti dobro :)

koja koincidencija!:)

Sin skinner
14.01.2009., 17:00
koja koincidencija!:)

ja sam se sjetila Vašeg posta kad sam čula kako maca ima vodu u plućima, jel maca već bolje? :)

rejoflajt
14.01.2009., 19:22
ja sam se sjetila Vašeg posta kad sam čula kako maca ima vodu u plućima, jel maca već bolje? :)

jučer papala. danas ne, samo pije vodu. bio muž s njom u bubi. dobila terapiju. nekako sam rezignirana. hvala vam na brizi. a vaš mačić, što mu/joj je?

Sin skinner
14.01.2009., 20:06
jučer papala. danas ne, samo pije vodu. bio muž s njom u bubi. dobila terapiju. nekako sam rezignirana. hvala vam na brizi. a vaš mačić, što mu/joj je?

on je :) ima generalno povećane limfne žlijezde, na svu sreću negativan je na mačju leukemiju/sidu (napravljen test u subotu). prošli tjedan je 3 puta bio na antibioticima i onda je dobio 10 tabletica antibiotika dugotrajnog djelovanja. jučer je zadnju tableticu popio pa smo bili na kontroli. bolje je stanje, al i dalje se osjete. za 10ak dana idemo opet, mora se cijepiti.
držim fige da mica bude dobro *šalje puno puno podrške*!

Misery's Crown
14.01.2009., 22:28
Molim vas da se drzite teme i ovdje stavljate samo pohvale/pokude veterinara i iskustva, a o bolestima svojih ljubimaca detaljnije pisete na temi predvidenoj za to.

..angie..
16.01.2009., 19:37
Samo zelim reci...

Dr.Sasa, kojeg nikad nisam vidjela, a niti on mene, se prvenstveno javio jucer u ponoc na telefon, da bi dao savjet frendici (peseka joj je auto pogodio..), danas me uputio gdje trebam ici, i jos kada sma ga zvala da mu kazem sto je bilo, je rekao da bi mu bilo drago da se javim kada obavi preglede koje treba..

OVO JE DOKTOR..
KAZEM NISAM GA NIKADA VIDJELA, ALI BAS ZATO.

SVAKA MU CAST!!!!!!!!

Hvala dr. Sasa, ako cete citati, jos jedan put..

hella
17.01.2009., 08:49
ja sam već odlučila da ću mu sve ovo prenijeti kad budem šla kod njih idući put (sad za neko vrijeme, dogovorit kastraciju).. :)

mene se isto strahovito dojmio, veterinar i čovjek u jednom - wow.. :) sat vremena nam je objašnjavao kastraciju, do zadnjeg detalja, jer je majka malo skeptična po pitanju toga. da ne kažem da je to prvi vet koji je rekao 'ne znam'. o ptici se radi, ne o psu :) . i onda mi dao tri broja telefona ljudi koji znaju. ajme, koje osvježenje.. nikad nisam čula da vet kaže da nešto ne zna. ako nešto ne znaju onda prvo životinji uvale vitamine, minerale, bla bla, to sve skupa naplate, dok ti ne poludiš i odeš kod nekog drugog. ne, ono, stvarno, mogli ste zaključit da sam dosta oprezna.. ali u tog čovjeka, na iskustvu svega 2 posjeta, imam baš povjerenje.. ne mogu ni sama vjerovat.. :)

Smartie
18.01.2009., 11:46
mene se isto strahovito dojmio, veterinar i čovjek u jednom - wow.. :) sat vremena nam je objašnjavao kastraciju, do zadnjeg detalja, jer je majka malo skeptična po pitanju toga. da ne kažem da je to prvi vet koji je rekao 'ne znam'.

E vidiš to je ono zbog čega ja njega dižem u nebesa kao veterinara. Zato što nije sramota ne znati i pitati nekog drugog, zvati okolo a sve da se spasi život. Mnogi veterinari samo uzimaju lovu, kljukaju životinje koječime i ne žele priznati da ne znaju. K vragu, zar je tolika sramota ne znati šta je??? Za mog psa isto nisu znali šta je. Dan danas nemaju pojma šta mu je bilo. Ozdravio je, ali je bio na rubu i rekli su mi "ne znamo šta je", konzultirali su se okolo, mijenjali antibiotike i na kraju ga izvukli, ali šta je bilo, pojma nemaju. Bitno je da su se stvarno, ali STVARNO potrudili. I za to sam im zahvalna do neba.

hella
18.01.2009., 16:01
E vidiš to je ono zbog čega ja njega dižem u nebesa kao veterinara. Zato što nije sramota ne znati i pitati nekog drugog, zvati okolo a sve da se spasi život. Mnogi veterinari samo uzimaju lovu, kljukaju životinje koječime i ne žele priznati da ne znaju. K vragu, zar je tolika sramota ne znati šta je??? Za mog psa isto nisu znali šta je. Dan danas nemaju pojma šta mu je bilo. Ozdravio je, ali je bio na rubu i rekli su mi "ne znamo šta je", konzultirali su se okolo, mijenjali antibiotike i na kraju ga izvukli, ali šta je bilo, pojma nemaju. Bitno je da su se stvarno, ali STVARNO potrudili. I za to sam im zahvalna do neba.

točno to. čekala sam takvog veta 15 godina i konačno ga našla.. :)

Shenvy
21.01.2009., 20:48
Ima tko kakvog iskustva sa Fiziovet ambulantom u Zvonimirovoj (zg) ?
Prošli tjedan sam nabavio štenca, sutra idem tam na čišćenje od glisti.
Zasada biram po kategoriji najbliži veterinar, pa zato pitam.

Svaki komentari dobrodošli :)

krute sapice
22.01.2009., 17:30
Koliko sam čuo oni se bave fizikalnom terapijom i u tome su odlični. Za drugo neznam, al čišćenje od glista nije neka mudrost.

huncut
12.02.2009., 21:23
Nasa Renata (ambulanta Fido) danas je odbila uspavati psa. Rekla je covjeku da ne dolazi u obzir jer je pas zdrav i neka ga izvoli udomiti ako ga ne moze zadrzati :s :s :s
E, takve vetove volim i cijenim

Janica Klošarić
19.02.2009., 18:38
http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak/art-2009,2,19,,152767.jl

..angie..
19.02.2009., 18:47
Katastrofa,

Štrikalica
08.03.2009., 13:40
LOŠ LOŠ NAJLOŠIJI!!!

Na Ravnicama u ZG, jebiga sad se nemrem sjetiti imena, ali jedini je vet ovdje, a zguglat ću pa staviti ime.. da budem sasvim poštena, njegov asistent je onaj s kojim imam najgore iskustvo, ali ni on nije puno bolji..

Moja Lale, ljubav mog života, maca koju sam imala 11,5 godina se razboli, ja ju odnesem njemu jer tam živimo, a ona nije bila navikla na putovanja i nije bila dobro, a on meni: "To??? (za neupućene: "to" je moja maca) Ma dajte.. Pa to je sve požutilo..gotovo je..žali bože truda, odmah to treba uspavati..."

Frendica me držala dok sam mu ja zapjenjenih usta pokušavala pregristi grkljan.

atlantis
09.03.2009., 11:42
vetpoint :)

došli danas s curom k njima, objasnila doktoru da je prestrašena i tako to...
počeli smo tako da se ona tresla cijelim tijelom, završili tako da je sama otišla natrag unutra žicat poslastice :cerek:

regica
10.03.2009., 22:01
Ima li netko novijih iskustava s vet. ambulantom Plavi kriz? Oko moje je kod njih kastrirano, pomogli su mu i kod dubokog ugriza u predjelu prepona. Tu se Mrkobradi fakat iskazao jer sam ga zvala i po noci i bio je dostupan i korektan.
Al sve se to odigralo ima par godina. Cjepljeni smo, u medjuvremenu, u lokalnoj vet. stanici na Srednjacima al nam bas i nisu dragi. Pesu vise nego meni.
Spremamo se za kompletan sistematski. Ima neku kvrzicu malo ispod prsnog kosa. Inace je razigran i normalno jede.
Cini mi se da je Plavi kriz dobro opremljen, cak vise nego prije. Da odemo tamo ili negdje drugo? Napominjem da trenutno nemamo prijevoz. Taksijem (koji btw bez problema nas je vozio uvijek i svuda samo bih naglasila da imam cucka) mi nema smisla voziti se do Faksa ako je usluga na nivou u Plavom? Jeli je?
Hvala :)

tužna1203
15.04.2009., 22:09
da podijelim svoja vrlo negativna iskustva sa poliklinikom Zoe...još sam uvijek u šoku dok ovo pišem jer sam do jučer sam bila ponosna vlasnica yorkia starog tri godine koji je bio na rutinskoj operaciji(tako se izjasnio doktor veterinar) i umro od šoka zadobivenog od antibiotika,navodno su ga reanimirali pola sata ali mojoj maloj bubici nije bilo spasa....iskreno više im ništa ni ne vjerujem
Kao prvo gosp.doktor koji ga je operirao ni jednog trenutka, kod dogovora za operaciju ,nije ni spomenuo nikakav antibiotik a kamoli da je pitao jel možda na nešto alergičan,danas kad sam došla po napisani izvještaj kako se to sve dogodilo i kad sam ga pitala zašto mi nije rekao,barem napomenuo da postoji rizik od tog šoka on je meni odgovorio da im se to nikad nije dogodilo i da oni uvijek kreću s činjenicom da se to neće dogoditi i da zato ne govore:mad::mad:...vjerojatno da mi je rekao da postoji i najmanja mogućnost da bi jakooo dobro razmislila o operaciji jer mogao je on biti sad i živ,je sa šepavom šapicom al bi bio živ...
Kao drugo kad sam ga došla uzeti jer nisam pristala da ga spale donjeli su tako malu kutiju u kojoj su ga doslovno htijeli nagurati...nemogu vjerovati da jedan veterinar to može napraviti,tek je na naše inzistiranje i komentar pa nećete ga valjda staviti u tako malu kutiju od svog kolege zatražio veću...ostala sam u totalnom šoku jer nisam mogla vjerovati da netko imam toliko nehumanosti u sebi...da ne kažem da je taj isti veterinar rekao da će on sve učinti da mi nadomijesti psa,čak me je i pitao jel želim da mi ga on izabere ili ja sama i danas kad sam ga pitala(vrag mi nije dao mira)jel stoji još kod toga da mi nadomijesti psa on je rekao:"meni je jako žao ali ja nisam kriv i to jučer sam rekao samo da vas utješim",a mama i ja samo u autu komentirale kako je to bilo lijepo i ako se ponovno ponudi da ćemo ga odbiti jer mislimo da stvarno nema potrebe za time i on to kaže...ja sam ostala bez teksta,golim rukama sam ga htjela zadaviti pa ne možeš tako nešto reći,nitko ga nije tražio da to kaže on je to sam rekao,to mu je sigurno savijest radila jer su sigurno nešto krivo napravio...i kad je prespavao noć gosp.je promijenio mišljenje,nisam očekivala da ga kupi ni ne bi mu to dopustila ali da će toliko nismo pasti nisam očekivala,pogotovo zato jer sam mu stvarno vjerovala...
A da na kraju još začine stvar pitala sam ih jer trebam što platiti,jesam im što dužna a oni su mi odgovorili:"bez obzira što ste tu sad digli bunu ne bi trebali ništa platiti "-čitaj između redova namjerno si to sve napravila da ne trebaš ništa platiti,a sam Bog zna koliko sam im novaca dala,svaki njihov pregled je između 200-400 kn...
Nikad nikom ne bi zaželjela ovo što su oni meni napravili jučer i danas zato i ovo pišem da se više nitko nikad ne zatekne u situaciji da ne pita sam, ako već veterinar nije, što će mu se dati, koji lijek,jel to sigurno i kolike su opasnosti od anafilaktičkog šoka...ja sam bila naivna i vjerovala sam veterinaru al ne želim nikad da se ovo ikome dogodi,poslat psa na "rutinsku"operaciju stabilizacije prednjeg križnog ligamenta i ostat bez njega...ne krivim ja doktora on je svoj posao,operaciju, vjerojatno obavio profesionalano ali mi je žao da je pokazao svoju neljudsku stranu u onom trenutku kad je to čovjeku najpotrebnije pa makar se to radilo i o psu...

miss blondie
16.04.2009., 08:48
boze isuse strasno :eek::(
kakvu bi mu ja scenu tamo napravila, zapamtila bi me cijela klinika.. djubrad nehumana :mad:
zao mi je zbog tvog pesonje :(

zato sam se ja prebacila u Bubu, nikad nista lose o njima, stvarno su divni - prvo kao ljudi koji vole zivotinje a onda kao i doktori...

kad sam ja sa svojim starijim pesekom dosla prvi put kod njih, da se upoznaju,
dr.Ljolje ga je sigurno 20ak min pregledavao doslovce od glave do guze i sve nam usput objasnjavao. a naplatio samo cjepivo protiv bjesnoce

Tupelo
16.04.2009., 09:12
Ovo stvarno više nema nikakvog smisla!!! :mad::mad::mad:
Zoe je uistinu najlošija klinika & već godinama nisam čula jedno pozitivno iskustvo s njima. Štoviše, priče su sve strašnije & nebuloznije...
Stvarno se pitam ne bi li se akcija Index mogla pozabaviti i diplomama tih divnih "veterinara" ...

Limačica.
16.04.2009., 09:26
Kakvog iskustva imate s Dragojlovom u Zvonimirovoj ?
Meni se čini ok. To drži muž moje bivše profe iz srednje i znam da obožavaju životinje, ali volim čuti i druga iskustva :)

Smartie
16.04.2009., 21:04
Toj Zoi svako malo neki pas ili mica podlegnu od nečega. Mislim, sranja se dešavaju, moglo se desiti bilo kome, ali kod njih stvarno prečesto.
Tužna, da li si znala da ti je pas alergičan na antibiotike? Je li zaista uginuo od anafilaktičkog zbog alergije na antibiotik ili zbog loše aplicirane anestezije? Nekako mi je blesavo da pesu daju antibiotik zbog rutinske operacije, al dobro, nisam vet, pa neću ništa pričati. Uostalom, kod Zoe, ko će ga znat, valjda ni oni sami nemaju pojma šta je i kako bilo.
Ma tu ženturaču treba bojkotirati i razglasiti svuda da neidu k njoj. Koma je. Da ju se bar može nekako prijaviti, jer fakat, ja osobno znam sigurno preko 20 ljudi sa lošim iskustvima kod iste. Ja prva. :mad:

tužna1203
17.04.2009., 10:12
Nisam znala...nisam imala pojma,a da ne kažem da mi veterinar nije ni spomenuo nikakav antibiotik,on je samo govorio to je rutinska operacija ništa se vi ne brinite...što je najzanimljivije kad je bio mali vodili smo ga na kastraciju u "Plavi križ" jer mu se nije spustio jedan testis i oni su mu isto dali antibiotik i sve je bilo u najboljem redu,još je ta operacija bila teža al oni su skroz imali drugi pristup i stvarno imam samo riječi pohvale za njih...
Iskreno i ja cijelo vrijeme razmišljam zašto je uopće bio potreban taj antibiotik jer je to stvarno rutinska operacija,radilo se o stabilizaciji prednjeg križnog ligamenta stražnje noge...i ne kužim zašto su mu u par minuta dali i taj antibiotik i inekciju protiv bolova i inekciju za buđenje iz anestezije,pa on je ipak bio mali pas od samo 3 kile...možda da su ga prvo probudili do kraja pa mu onda to tek dali možda bi sad bio i živ a i iskreno ja mislim da su oni njega ostavili da se budi i da ni nisu primjetili da se on ugušio a svaki daljni pokušaj da ga reanimiraju je bio uzaludan:(:(:(
Znam da se to moglo desiti kod svakog veterinara ali njihov pristup i njihova nehumanost mi je nešto prestrašno...kad samo došli da ga uzmemo ona ženturača nas nije ni pozdravila samo je pozvala doktora i pravila se kao da se ništa nije dogodilo...da je ona i jednog trenutka nama prišla i rekla žao nam je,dogodilo se,sve smo pokušali ja bi sigurno drugačije odreagirala...i kad sam je pitala zar to nije neljudski što nas nije ni pozdravila ona je rekla da ona nas ne znam i da ona ne pozdravlja ljude koje nezna:mad:pa kako može netko biti tako bezobrazan...meni je to prestrašno
Ja znam da svog psa ne mogu vratiti al zato sam i napisala sve ovo da upozorim ljude na njihovo ponašanje i njihovu bezobraznost...vjerovala sam tom veterinaru i ubiti na njegov nagovor sam i napravila tu operaciju a eto ispalo je skroz drugačije...

SrceOdGraffita
17.04.2009., 10:37
@tuzna: iskreno saucesce zbog peseka

zbog uleta pod automobil mojoj pesici je iskocio desni kuk. zahvalna sam i prezadovoljna odjelom krirugije veterinarskog fakulteta, dr. Kreszingerom, dr. Pećinom, dr. Borošakom te najvise dr. Kostešićem! :s :s
toliko su svi ljubazni i susretljivi i dobri prema mojoj pesici i prema drugima (sto sam ja vidjela).
isto tako su svi koje smo susreli na RTG-u na Veterini bili pazljivi i njezni prema pesici.
HVALA IM SVIMA! :s

kako je moja pesica ostala nakon socijalizacije kod nas, dosad se vodila u orginaciji dr. Markovica. ali prema preorukama koje citam nakon sto zavrsimo terapiju zbog operiranog kuka, prelazimo u Bubu.

Yorkshire
17.04.2009., 10:43
tužna1203 - Pročitala sam sada tvoj text i u totalnom sam šoku :eek: . Tebi svaka čast da si sve iznijela javno i svako loše iskustvo mora se čuti. Ljudi često prije negoli nešto idu obaviti, prosurfaju internetom tražeći određene informacije o pojedinom veterinaru. Ljude treba upozoriti. Ovako čitajući text koji si napisala, tvoj pas je bio na rutinskoj operaciji i danas je mogao biti uz tebe.

Za svog veterinara do sada nisam našla loše riječi i imam puno povjerenje u njega. Izuzetno sam zadovoljna i ja i prijatelji oko mene koji mu tamo vode svoje ljubimce. Zbog reklamiranja ne smijem napisati ime veterinara, ali ako je netko u potrazi za dobrim veterinarom - slobodno možete poslati PP :mig:

lapdog
17.04.2009., 12:44
Da, iznošenjem i pozitivnog i negativnog olakšavate odluke drugim ljudima. Meni npr. U Splitu smo imali dobre vetove, no kad smo se preselili u Zagreb nismo imali pojma kome ići. A bilo je bitno koga odabrati, jer smo morali obaviti kastraciju. Pretraživala sam internet, i ovaj forum, i zaključili da idemo u Bubu. Odluku nismo požalili, dapače.

tužna1203
17.04.2009., 14:07
iskreno nisam mislila to iznositi javno ali nakon razgovora u srijedu kad sam došla kod njih po papire i nakon njihovog hladnokrvnog i nehumanog ponašanja i kad sam ubiti shvatila kakvi su odlučila sam ispričati svoju priču jer stvarno ne bi htjela da se ikome ovo dogodi...možda je moj pas stvarno bio alergičan na taj antibiotik a možda je i bila njihova pogreška u doziranju i anestezije i antibiotika,možda su ga ostavili da se sam budi i on se siroče samo ugušio ja to nikad neću saznati ...al barem mogu na ovakav način pokuštati upozoriti ljude da bez obzira bila to rutinska operacija ili ne da postoji šansa od šoka i da uvijek,al uvijek pitaju veterinara što će mu dati,koliko itd.
Ja sam možda bila naivna i vjerovala sam veterinaru i eto ozgubila sam zdravog psa.....

Smartie
17.04.2009., 16:37
tužna, njemu nema povratka, na žalost, a ja vjerujem u karmu bar mrvicu. Sve će joj se to vratiti. Kad tad.

Kod njih nikad dosta propusta. Svako malo čujem doživljaje (negativne) od razno raznih ljudi i iskreno, pitam se kako uopće imaju još pacijenata? Tko bi išao takvim Mengeleima? Nije mi jasno...
Alergije se na žalost mogu javiti i otići nenadano. Moja kuja je bila kastrirana kod njih, također je dobila Penicilin i imala alergiju od koje je skoro uginula. Ja mislim da su ti dani za nju bili najgori. Prvo ju rokne piometra, onda prođe operaciju pa ju rokne ta alergija. Pisalo joj je kasnije u knjižici da je alergična na penicilin.
Ali zato se prilikom davanja antibiotika uvijek malo pričeka kod veta. Pa i ljudi pričekaju nakon što im spiče penicilin baš zbog tog rizika od alergije.

Njihovo ponašanje i odnos prema pacijentima je ispod svake kritike. Nemoraš plazit po meni, nemoraš biti neznam kak ljubazan (iako je poželjno, al bože moj, ne ide to svima ;) ) al daj bar obavi posao za koji te masno plaćam kako spada. A ni ga zaista deru sa cijenama.

AgennT
17.04.2009., 20:55
Zao mi je zbog peseka:( Ja isto dajem glas bubi..

isusovac
17.04.2009., 22:35
Tužna, žao mi je zbog peseka, stvarno su se govnarski ponijeli

Ima li tko kakvih iskustava sa veterinarskom ambulantom bibino u zagrebu?
Taj nam je veterinar bio najbliži pa smo kod njega išli na cijepljenje, a
sad trebamo ić na operaciju pa me zanima ima li tko kakvih iskustava s njima

Mopsly
21.04.2009., 17:51
vetpoint :)

došli danas s curom k njima, objasnila doktoru da je prestrašena i tako to...
počeli smo tako da se ona tresla cijelim tijelom, završili tako da je sama otišla natrag unutra žicat poslastice :cerek:
Potpisujem sve! :mig:
Žarko Ćirić nam je daleko najbolji veterinar kojeg smo ikad imali i ne mredamo više nikud - otajemo tam dok ne ode u penziju što neće biti tako skoro jer je čovjek u tridesetim..:D

Xenia9
22.04.2009., 15:29
Iskreno žao mi je zbog peseka.....Zoa ima lošu reputaciju, da ne kažem da sam čula svakakve priče koje sežu do obavljanja bezpotrebnih operacija:flop:samo da se uzmu novci...strašno....Ja sam od njih prešla u Bubu i mogu reći samo riječi pohvale....od suosjećajnosti zbog gubitka psa do veselja novoga štenca...sve su jednako podijelili sa mnom...stvarno divni su:cerek::cerek::cerek::top:

miss blondie
22.04.2009., 15:36
mozda sam vec negdje napisala ali da ponovim opet.

presli smo i mi u Bubu, prvi put je doktor uzeo vremena da upozna psa, pregledao ga kompletno cijelog (od vaganja, tempretaure, ociju, usiju, usta, prostate, kicme itd) i sve nam usput objasnjavao. a naplatili su nam samo cjepivo protiv bjesnoce.

da ne napomenem kako je moj pas od 11 god, prvi put u zivotu dozivio takav 20min pregled kod jednog veterinara. tuzno ustvari, ali ostajem u Bubi sad kad smo ju otkrili. nije nam bas blizu, al se isplati

atlantis
22.04.2009., 20:10
Noćas sam ga prvo zvala dva puta a onda i digla od kuće zbog penzića...

ne da je bez problema došao nego je u 1 u noći sat vremena pregledavao i objašnjavao sve što radi s njim i zašto :s :s

i na kraju još i popričao s nama

čisto da napomenem da je on prvi vet u našem životu za kojeg faca nije trebao brnjicu :cerek:

dr. žarko ne znam jel pratite ovo ali - hvala :) što smo poslije mirno spavali :)

notrzan
22.04.2009., 21:29
Meni je više muka od ove teme, sama sam stvarno svašta prošla i najrađe bih da zou i još neke zatvore, ne samo kao ordinacije, već i iza brave. Mora se valjda moć nešto napravit, da se stane na kraj tom hohštapleraju i kvazi liječenju???

Mopsly
23.04.2009., 13:28
I mi jučer bili s mačorom za kojeg se mislilo da je otrovan a na kraju nam je Žarko objasnio da ima "mačiju kugu"! :eek:
Mi do tad nismo ni čuli za takvo što niti nam je ijedan veterinar preporučio cijepljenje protiv toga a naravno cjepivo postoji!!:mad:
"Uredno" smo došli nakon radnog vremena :D - navikao se jadan Žarko već na nas :lol: a on nam još i u knjigama pokazivao sve o toj kugi i kako zapravo ima iste simptome kao i trovanje!
U međuvremenu je kleknuo na pod (zapravo bacio se :D) i pregledao mom peseku zub koji smo šivali prije mjesec dana da vidi kak napreduje:lol:
Ma predobar nam je Žarkec!:D
Danas smo odnijeli mačora na "promatranje" na cijeli dan pa ćemo vidjeti kak bu sve na kraju prošlo..:(

Inače ni ne sumljajte u to da mi je pas sav sretan utrčao u ordinaciju!:cerek:
I on voli "svog" doktora Žarka!:D

Clearwater
23.04.2009., 14:17
Ne znam zašto se koristi takvo bombastično nazivlje za nešto što je odavno dobro poznato; ta mačja "kuga" :rolleyes: je zapravo panleukopenija ili zarazni enteritis mačaka, olitiga u narodu poznatija kao mačećak, i cjepivo protiv nje postoji i redovito se nalazi u cjepivima koja se apliciraju mačkama. Tu govorim o trovalentnoj vakcini protiv panleukopenije, kalici- i herpesvirusa. Nikakva topla voda... Prema tome, nema potrebe za sotoniziranjem prijašnjih veterinara, jer ako je mačka cijepljena, onda bi trebala biti zaštićena... a ako nije, onda to nije propust veterinara.
S time da se ja ne bih baš veselio da mi netko postavi mački tu dijagnozu... ali opet, tko sam ja da sudim...

atlantis
23.04.2009., 14:32
"Uredno" smo došli nakon radnog vremena :D - navikao se jadan Žarko već na nas :lol: a on nam još i u knjigama pokazivao sve o toj kugi i kako zapravo ima iste simptome kao i trovanje!

a da mu pokonimo neku kamp kućicu :zubo: pa da je sparkira tam uz ordinaciju... samo ne znam bi li se gospoja složila s tim :zubo:

S time da se ja ne bih baš veselio da mi netko postavi mački tu dijagnozu... ali opet, tko sam ja da sudim...

e vidiš da je vet prije njoj objasnio sve o tom, a morao je kad je mačka bila mala i dolazila na cijepljenja, sad ova rasprava nebi bila potrebna ;) dakle, očiti propust njenog prvog veterinara

Mopsly
23.04.2009., 15:05
Ne znam zašto se koristi takvo bombastično nazivlje za nešto što je odavno dobro poznato; ta mačja "kuga" :rolleyes: je zapravo panleukopenija ili zarazni enteritis mačaka, olitiga u narodu poznatija kao mačećak, i cjepivo protiv nje postoji i redovito se nalazi u cjepivima koja se apliciraju mačkama. Tu govorim o trovalentnoj vakcini protiv panleukopenije, kalici- i herpesvirusa. Nikakva topla voda... Prema tome, nema potrebe za sotoniziranjem prijašnjih veterinara, jer ako je mačka cijepljena, onda bi trebala biti zaštićena... a ako nije, onda to nije propust veterinara.
U tom i jest stvar! Prijašnji veterinar nije ni predlagao nikakvo cjepivo osim bjesnoće a mi neuki nismo znali da i za mačke ima trovalentno cjepivo kao i za pse - da ga nismo pitali ne bi niš sad ni rekli ali pitali smo jel treba osim bjesnoće na još što cijepiti mačka a veterinar nam je rekao da ne!
Vjerujem da nekome tko se "kuži" u mačke to nije nikakva "topla voda" ali meni osobno je jer nikad nisam čula za to pošto nismo imali mačke..
A ovo o "veseljenju" neću ni komentirati!:rolleyes:
Naravno da se ne veselimo pobogu :rolleyes: (stvarno ne znam kakav uopće bolesni um može to i zaključiti iskreno!!) ali isto tako naravno da nam je drago da nam je napokon netko otkrivo i objasnio što je Maxu a ne da se "uredno" susjedi "krive" zašto truju mačke po ulici!

BTW - Max nije moj osobno mačak (ja živim u stanu) nego mačak mog svekra ali ja sam im ga nabavila i volim ga i brinem se o njemu kao i o svojem psu!

Corduroy
23.04.2009., 19:50
Istina, često se ni ne napomene cjepljenje mačiča.
Treba doc u ambulantu i tražiti cjepljenje mačke protiv zaraznih bolesti. Prvo cjepljenje je između 9-11 tjedna, drugo 12-14.

malehico_girl
23.04.2009., 19:52
sve moje pohvale idu veterinarskoj ambulanti "buba" i svim veterinarima koji tamo rade. :lux:

odlični su, nikad nisam vidjela onakve veterinare i onakav odnos prema životinjama.:cerek::cerek:

LinaLena
24.04.2009., 14:49
Da li netko ima kakvih iskustava s veterinarskom stanicom u Jastrebarskom?

musiq
05.05.2009., 13:03
Prvo želim pohvaliti topic i zahvaliti svima koji postaju, jer je ovo velika pomoć svima koji traže dobrog i kvalitetnog veterinara.

Netko je spomenuo dr. Kreszingera sa vet. fakulteta, pa se želim nadovezati i pohvaliti ga! Prije par godina operirao je mog mačka koji je imao dvostruki prijelom bedrene kosti. Sve nam je lijepo objasnio a prema Luu se ponašao divno.

Sada imam novog mačića od 3 tjedna koji ima problema sa zadnjim nogicama, jučer smo bili u ambulanti Ljubimac u Kustošiji, veterinarka je bila vrlo ljubazna, pregledala mu nogice i uputila nas na fakultet k neurologu i ortopedu. Nije naplatila ništa.

Rudolfa
05.05.2009., 17:07
Kako mi je Ljobimac blizu,išla sam sa svojim mačkom kod njega i korektni su,sutra treba na kastraciju i iako znam da je to rutinska operacija, svi smo doma uznemireni.
Sa starijom macom nikada nisam išla vetu,osim što sam ponekad znala nazvati za savjet i to Šapu,ali za njih sam cula svašta.Sterilizirana je preko udruge pa ne znam gdje, a i bilo je to davno.
E sada me zanima koliko se često trebaju mace cjepiti i da li je dovoljno samo osnovno cjepivo.Mace su u stanu.

lapdog
05.05.2009., 18:39
Trovalentno jednom godišnje, koliko znam. Bjesnoća ne treba kad su u stanu i ne izlaze. Ako bi ikad izlazili, onda i bjesnoća.

U Ljubimcu su jako dobri vetovi, obavit će sve kako treba i vjerujem da će sve biti ok. Da nisam u Bubi, išla bi njima.

Corduroy
05.05.2009., 18:53
Kako mi je Ljobimac blizu,išla sam sa svojim mačkom kod njega i korektni su,sutra treba na kastraciju i iako znam da je to rutinska operacija, svi smo doma uznemireni.
Sa starijom macom nikada nisam išla vetu,osim što sam ponekad znala nazvati za savjet i to Šapu,ali za njih sam cula svašta.Sterilizirana je preko udruge pa ne znam gdje, a i bilo je to davno.
E sada me zanima koliko se često trebaju mace cjepiti i da li je dovoljno samo osnovno cjepivo.Mace su u stanu.

Ne da mi se opet pisat vidi na:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=445324

Rudolfa
05.05.2009., 20:46
Hvala ti,ja sam to i pročitala ali već sam malo senilna.Osim toga to mi je rekla i vetica,baš sam prava plavuša.:confused:

Corduroy
05.05.2009., 21:17
Ma nema beda :)

notrzan
06.05.2009., 00:20
Da li netko ima kakvih iskustava s veterinarskom stanicom u Jastrebarskom?

Ide Duje, koliko ja znam, pitaj nju ;)

zwizohowitz
18.06.2009., 13:08
Potpisujem sve! :mig:
Žarko Ćirić nam je daleko najbolji veterinar kojeg smo ikad imali i ne mredamo više nikud - otajemo tam dok ne ode u penziju što neće biti tako skoro jer je čovjek u tridesetim..:D

Moj veliki glas za zarka i njegovu ekipu , moj pesek je prvi dan kad smo ga spustili sa stola odmah odjurio do zdjelica sa macjom hranom i pojeo sve tak da nema nikakvog straha kad idemo vetu , sto nije cesto nasrecu , dok sam ga uzeo imao je krvavi proljev i neke parazite na nogama i tamo mu je bila jako rijetka dlaka i jako suha koza ali sve je proslo ok , tablete i mazanje nekom tekucinom 3-4 tjedna i mali ko nov . Mozda i nije bilo nista strasno ali me je upozorio da ne moze garantirati da ce svi crijevni paraziti biti otklonjeni tim tabletama nego da ce se rezultati vidjeti kroz 3-4 tjedana .

Imam JRT

Mislim da moj pas voli vise svog veta nego ja :lol::lol:

Smartie
18.06.2009., 16:17
Moj pas kad vidi Žarka i njegovu ordinaciju dobi fraze :rofl::rofl::rofl:
Naravno, Žarkec je super vet, ali smo jadnička toliko izgnjavili već na njegovom stolu, da kad vidi kud je stigo samo gleda di da zbriše.
Ja dajem pohvalu i curi koja tamo radi, onoj crnoj kratko pošišanoj, stvarno je super, strpljiva i uvijek spremna pomoći. :top:

matei1707
18.06.2009., 20:30
sto mislite o ambulneti u Spanskom? i ima li ko kakva iskustva tamo? i o dr. Stjepanu Kozjanu, ja sma cuo da je dobar pa me zanima ak neko ima neko iskustvo

atlantis
18.06.2009., 20:58
Moj pas kad vidi Žarka i njegovu ordinaciju dobi fraze :rofl::rofl::rofl:
Naravno, Žarkec je super vet, ali smo jadnička toliko izgnjavili već na njegovom stolu, da kad vidi kud je stigo samo gleda di da zbriše.
Ja dajem pohvalu i curi koja tamo radi, onoj crnoj kratko pošišanoj, stvarno je super, strpljiva i uvijek spremna pomoći. :top:

Ivana ili Marta :)

obje su divne i spremne uvijek objasnit i pomoć :)

Isto kao i onaj mladi vet čije ime ne znam :)

Smartie
18.06.2009., 21:02
Ivana ili Marta :)

obje su divne i spremne uvijek objasnit i pomoć :)

Isto kao i onaj mladi vet čije ime ne znam :)

Ja sam samo imala prilike upoznat jednu, a kak se zove, pojma nemam iako mislim da je Ivana.

hella
19.06.2009., 08:25
sto mislite o ambulneti u Spanskom? i ima li ko kakva iskustva tamo? i o dr. Stjepanu Kozjanu, ja sma cuo da je dobar pa me zanima ak neko ima neko iskustvo

hej, uzmi ovo s većom rezervom jer ne znam dal se radi o tom vetu, nisam zapamtila ime.. i ne znam dal ima više ambulanti u španskom..

ali evo, frendica je vodila svoju kujicu u jednu ambulantu u španskom (tam kod placa negdje čini mi se) i tamo joj je doktor, po 'najnovijim američkim forama', psu inekciju cjepiva dao u kičmu. psu se to full zagnojilo, imala je gnojni čep veličine teniske loptice na kičmi.. taj isti vet je rekao da je to nakupljena voda i nek to samo masiraju.. da bi se tek na veterini skužilo da to nije nikakva voda nego gnoj, i da je masažom to moglo tak lijepo puknut da psa od sepse ne bi mogli spasit nikako..

tak da, raspitaj se još malo.. da to nije slučajno taj vet..

matei1707
19.06.2009., 08:37
je da, to je ta ambulanta kod placa.. na tu sam mislio...

znaci Buba je najbolja onda ambulanta u Zagrebu?... ta Buba je blizu Spanskog gdje ja zivim, pa ju mogu onda i tam vodit

atlantis
19.06.2009., 08:39
joj ne plac :eek: ne

ak si u španskom onda ti je i vetpoint u prečkom opcija :)

malehico_girl
19.06.2009., 18:33

znaci Buba je najbolja onda ambulanta u Zagrebu?... ta Buba je blizu Spanskog gdje ja zivim, pa ju mogu onda i tam vodit

buba ti je u selskoj. tamo su odlični.:D :top:

a ona u španskom... prije smo kod njih išli, taj veterinar Stjepan je izgledao užasno nezainteresirano, a i one tehničarke isto.:ne zna:

hella
19.06.2009., 22:12

da, odi ili u Bubu ili u Vet-point.. za njih sam isto čula stvarno sve naj naj.. a u Bubu mi idemo i extra smo zadovoljni za sad.. :) to su jedine dvije vet stanice za koje sam čula više od jednog komentara a da su svi bili odlični..

Magdala
25.06.2009., 09:50
Kakvog iskustva imate s Dragojlovom u Zvonimirovoj ?
Meni se čini ok. To drži muž moje bivše profe iz srednje i znam da obožavaju životinje, ali volim čuti i druga iskustva :)

Samo najbolja iskustva - već godinama... Dragojlov zaista VOLI životinje, obožava peseke i to se vidi i osjeti.... Ja sam zahvalna do neba - naša priča je ova - moj pas je između mnogih u kvartu nažalost pojeo otrov koji je danima postavljala ona luda Lučićka i doslovce mi je umirao ... nisam očekivala spas jer sam svaki dan čula u kvartu za novog koji nije preživio :(
Tu noć je počeo povraćati i grčiti se, nije više mogao stajati na nogama, odjurili smo kod Dragojlova, učinio je sve što se moglo, ja ne znam - laik sam što se toga tiče, ali bilo je i tableta i injekcija i svaki dan dva puta infuzije i lijekovi... (bez obzira na vrijeme, neradni dan... bilo što) - ne pamtim što je sve dobivao jer sam to vrijeme provela u bunilu - razumijete...:(
Uglavnom, iako nije bilo nikakvih bajki ni lažnih obećanja - sasvim realno mi je objasnio situaciju - treći dan moj pas je ustao i popio malo vode... Kad je pokazao da je gladan i došao do mene - cijeli svijet je bio moj!!!!!! Terapija je trajala 10 dana otprilike, bio je na dijeti i nastavio dobivati lijekove - i izvukao se. Neću to zaboraviti dok sam živa. Gladio ga je dok je bio na infuziji, tješio ga, masirao mu oteklinu od uboda i stavio oblog, ... ma toliko jedan ljudski, topli pristup, nevjerojatno. Pazite - prvi dan kad smo došli - moj pas je bio ispovraćan, prljav, (proljev i povraćanje do krvi, a ne može stajati - možete misliti kako je bio prljav, onaj smrad kemikalija, užas... ) a on ga je uzeo na ruke, nježno, polegnuo, gladio, polako ga pregledao, obavio pretrage, namazao anestetik na mjesto uboda prije nego mu je izvadio krv... možete zamisliti koliko mi je to značilo.
Račun na kraju nije bio ni upola tako visok koliko sam slušala od drugih iz naše "pasje ekipe" u kvartu, susjeda je samo 1 injekciju platila 1000 kn (neću spominjati kod kojeg vet-a, pas je drugi dan uginuo).
To je bilo prije 5 godina, moj pas je uz mene i sada, veseo, zdrav, živ..... kako kaže reklama za mastercard - NEPROCJENJIVO! :) Sada je imao problema sa kičmom, star je već - ali zahvaljujući opet Dragojlovu i prof Župčiću koji dolazi tamo i njihovoj terapiji akupunkturom i homeopatijom - on trči i skače, igra se k'o štene :cerek:
Mislim da je to prva privatna ambulanta u Zg, skupilo se tu dosta iskustva u više od 16 godina rada... ali njegov odnos prema životinjama - zbog toga sam se odlučila za njegovu ambulantu. I nisam požalila.
Njegova bivša žena nije radila u ambulanti (ona baš nije bila luda za životinjama, nije dopuštala psa u stanu čula sam :(:eek::mad:, ima kolegu koji tamo radi - ali mi idemo isključivo kod Dragojlova. I presretni smo - i naš pesek i mi!

zlocka
25.06.2009., 10:00
jučer odemo u mornu čistiti analke i bila neka mlada vetica. rekoh ja njoj, češka se dosta po desnom uhu, dajte to pogledajte.
i pogleda ona oba dva uha.
lijevo: moguć krpelj, ima nešto crno, a moguće je da je to pigment :eek:
u desnom: ima klas i moramo ju seditirati kako bi joj to sve izvadila van :(
malo me presjeklo, ali nije bilo ni jednog veta u ambulanti da provjeri. ja se lijepo ispričala i otišla u heinzelovu gdje su rekli da je lijevo blago upaljeno i dobili otonazol kapi, a desno je potpuno zdravo.

tražite druga mišljenja, to je zbog vašeg psa!

Magdala
25.06.2009., 10:09
Ima tko kakvog iskustva sa Fiziovet ambulantom u Zvonimirovoj (zg) ?
Prošli tjedan sam nabavio štenca, sutra idem tam na čišćenje od glisti.
Zasada biram po kategoriji najbliži veterinar, pa zato pitam.

Svaki komentari dobrodošli :)

Produžite do Zvonimirove 122 - ambulanta Dragojlov Tihomir - Fioziovet se bavi terapijama i stalno mijenja veterinare... ne znam zašto - inače, iz kvarta sam i nisam čula baš dobrih stvari, a Dragojlov - iz vlastitog iskustva - preporučam!!

alleszusammen
25.06.2009., 15:43
inače zadnjih 100 godina sa svim životinjama idem u goldi i nikad nismo problema imali, vrlo su ljubazni.

ali na topic sam se javila da kažem par riječi o svom iskustvu sa ZOE. prije otprilike 10 godina sam tamo odvela svog tadašnjeg psa jer ga je udario auto. izliječili su ga, sve bilo ok, ali nismo ga više tamo vodili jer nam se goldi u blizini otvorio.
4 godine kasnije: pas mi ima 17 godina i pati od povremenih (jednom svaka 2 mjeseca, napad bi trajao oko 5 min) epileptičnih napada.
taj napad je počeo u 11 navečer. sve smo napravili kao i inače, međutim ni nakon 15 min nije prestajao. odlučimo ga hitno odvesti vetu. naravno, broj za hitne slučajeve kod goldija ne možemo naći, ali nalazimo u imeniku br. od ZOE pa zovemo da najavimo dolazak. javlja se vlasnica, mi joj govorimo što se dešava a njeno prvo pitanje je: "kada ste zadnji puta bili kod nas?" :rolleyes:
mi odgovaramo prije 4 godine, ona na to onako bezvoljno "aha. pa stavite mu hladni oblog i dođite ujutro". mi njoj: "ali napad predugo traje, pas je star, trebao bi injekciju hitno dobiti". bezvoljno: "ma napravite kako sam rekla, prestati će napad za 10 min, dovedite ga ujutro, laku noć".

čekamo 10 min. ništa. nakon toga sjedamo u taxi i jurimo na veterinu. dok smo došli tamo, dok su se veterinari puževim korakom spustili i dali mu injekciju prošlo je već 1 h od početka napada.
posljedice: moždani udar i nepokretna lijeva strana. nakon 3 dana smo ga odlučili uspavati :(

netko ju je već nazvao pohlepnom fejkericom i ima potpuno pravo.
moj pas je, bez obzira na godine, bio poprilično zdrav i vitalan. njoj mogu zahvaliti što mi je psa ubila jer mi nismo redovito ostavljali pare u njenom džepu. nestručna je i nije joj stalo do životinja. ne bi više išla tamo ni da je zadnji vet na svijetu.

micek-jerry
12.07.2009., 19:13
molim vas za preporuku pouzdanog veta koji zna sa mačkama, a da je dostupan za hitne slučajeve 0-24. hitno mi je. :(
vidim da ovdje puno ljudi hvali Bubu i Vetpoint, ali mi smo u Dugom Selu, pa ak znate za koga bliže?
veeeliko hvala!

Smartie
12.07.2009., 19:50
Noa u Dubravi na Poljanicama.

lea_li
13.07.2009., 11:00
molim vas za preporuku pouzdanog veta koji zna sa mačkama, a da je dostupan za hitne slučajeve 0-24. hitno mi je. :(
vidim da ovdje puno ljudi hvali Bubu i Vetpoint, ali mi smo u Dugom Selu, pa ak znate za koga bliže?
veeeliko hvala!

Ja sam isto iz Dugog Sela, ali uglavnom sve obavljam u Zagrebu. Imaš sad onu ambulantu u Domobranskoj i oni su dostupni od 0-24. Bila sam par puta i cure su jako ok. E sad, nije se radilo o ničem ozbiljnom pa ne mogu tvrditi.

Uh, s Noom imam jako neugodna iskustva :(

suzuki750
13.07.2009., 12:26
buba ti je u selskoj. tamo su odlični.

a ona u španskom... prije smo kod njih išli, taj veterinar Stjepan je izgledao užasno nezainteresirano, a i one tehničarke isto.:ne zna:

ma taj stjepan nista ne valja! :flop: al je meni druga veterinarka vlasta brindl odlicna!! :top: uvijek ce pomoc i stvarno voli zivotinje, ona cak pomaze s ljekovima, hranom, sterilizacijom, kastracijom gosp. mirsadu (ako ga znate ima puno pasa, kod potoka) .. uvijek se maximalno trudi i stvarno voli zivotinje!! :top: :top:

Samo najbolja iskustva - već godinama... Dragojlov zaista VOLI životinje, obožava peseke i to se vidi i osjeti.... Ja sam zahvalna do neba - naša priča je ova - moj pas je između mnogih u kvartu nažalost pojeo otrov koji je danima postavljala ona luda Lučićka i doslovce mi je umirao ... nisam očekivala spas jer sam svaki dan čula u kvartu za novog koji nije preživio
Tu noć je počeo povraćati i grčiti se, nije više mogao stajati na nogama, odjurili smo kod Dragojlova, učinio je sve što se moglo, ja ne znam - laik sam što se toga tiče, ali bilo je i tableta i injekcija i svaki dan dva puta infuzije i lijekovi... (bez obzira na vrijeme, neradni dan... bilo što) - ne pamtim što je sve dobivao jer sam to vrijeme provela u bunilu - razumijete...
Uglavnom, iako nije bilo nikakvih bajki ni lažnih obećanja - sasvim realno mi je objasnio situaciju - treći dan moj pas je ustao i popio malo vode... Kad je pokazao da je gladan i došao do mene - cijeli svijet je bio moj!!!!!! Terapija je trajala 10 dana otprilike, bio je na dijeti i nastavio dobivati lijekove - i izvukao se. Neću to zaboraviti dok sam živa. Gladio ga je dok je bio na infuziji, tješio ga, masirao mu oteklinu od uboda i stavio oblog, ... ma toliko jedan ljudski, topli pristup, nevjerojatno. Pazite - prvi dan kad smo došli - moj pas je bio ispovraćan, prljav, (proljev i povraćanje do krvi, a ne može stajati - možete misliti kako je bio prljav, onaj smrad kemikalija, užas... ) a on ga je uzeo na ruke, nježno, polegnuo, gladio, polako ga pregledao, obavio pretrage, namazao anestetik na mjesto uboda prije nego mu je izvadio krv... možete zamisliti koliko mi je to značilo.
Račun na kraju nije bio ni upola tako visok koliko sam slušala od drugih iz naše "pasje ekipe" u kvartu, susjeda je samo 1 injekciju platila 1000 kn (neću spominjati kod kojeg vet-a, pas je drugi dan uginuo).
To je bilo prije 5 godina, moj pas je uz mene i sada, veseo, zdrav, živ..... kako kaže reklama za mastercard - NEPROCJENJIVO! Sada je imao problema sa kičmom, star je već - ali zahvaljujući opet Dragojlovu i prof Župčiću koji dolazi tamo i njihovoj terapiji akupunkturom i homeopatijom - on trči i skače, igra se k'o štene
Mislim da je to prva privatna ambulanta u Zg, skupilo se tu dosta iskustva u više od 16 godina rada... ali njegov odnos prema životinjama - zbog toga sam se odlučila za njegovu ambulantu. I nisam požalila.
Njegova bivša žena nije radila u ambulanti (ona baš nije bila luda za životinjama, nije dopuštala psa u stanu čula sam, ima kolegu koji tamo radi - ali mi idemo isključivo kod Dragojlova. I presretni smo - i naš pesek i mi!

to je isto i moja bivsa profesorica! :D mada si nismo bile bas na ti, i nismo se bas voljele al o njenom odnosu prema zivotinjama imam samo rijeci hvale! valjda onda govorimo o drugoj zeni :misli:
dok sam ja isla u skolu imali su engleskog mastifa i bila je super prema njemu a i dok smo bili u ambulanti (njezin muz je radio) isto je bila ok.. :ne zna:

micek-jerry
13.07.2009., 20:18
Ja sam isto iz Dugog Sela, ali uglavnom sve obavljam u Zagrebu. Imaš sad onu ambulantu u Domobranskoj i oni su dostupni od 0-24. Bila sam par puta i cure su jako ok. E sad, nije se radilo o ničem ozbiljnom pa ne mogu tvrditi.

Uh, s Noom imam jako neugodna iskustva :(

kod tih u Domobranskoj sam bila kad smo imali gingivitis. gledala ga je neka mlada dr koja nije znala ni kak da pogleda mačku u zube :rolleyes: ok, dala je dobar antibiotik, ali isto tak mi je obećala da če me zvat kad dobije jednu pastu i nije zvala.

Noa je nekad bila super, ali sada....:flop:

micek-jerry
14.07.2009., 20:20
evo mi danas na preporuku nekih vas bili u Vetpointu. jest na nam je to 30 km daleko i da nije neka fora putovat s bubanim mačkom, ali...to je bila stvarno prava odluka. tam smo proveli 1 sat i 40 minuta! (bili smo zbog krvi u urinu kod mačka). obavili ultrazvuk, pregled urina trakicom i sediment. trajalo je duže jer su ga morali uspavati za kateteriziranje mjehura. dobio terapiju, infuziju.....ma mi prezadovoljni!
dr. Žarko i dr Ivana su fenomenalni! :s stvarno super pristup životinji, nježni, pažljivi, sve vam objasne što rade i što daju. da su nam bar bliže...
uglavnom,...Vetpoint je :top: i nedajbože nekih problema, opet idemo tamo.

kodo
15.07.2009., 17:16
za mene je najbolji vet.peroković u heinzelovoj...nisam nikad imala probleme s mačkama koje sam tam vodila...:)

atlantis
15.07.2009., 18:15
evo mi danas na preporuku nekih vas bili u Vetpointu. jest na nam je to 30 km daleko i da nije neka fora putovat s bubanim mačkom, ali...to je bila stvarno prava odluka. tam smo proveli 1 sat i 40 minuta! (bili smo zbog krvi u urinu kod mačka). obavili ultrazvuk, pregled urina trakicom i sediment. trajalo je duže jer su ga morali uspavati za kateteriziranje mjehura. dobio terapiju, infuziju.....ma mi prezadovoljni!
dr. Žarko i dr Ivana su fenomenalni! :s stvarno super pristup životinji, nježni, pažljivi, sve vam objasne što rade i što daju. da su nam bar bliže...
uglavnom,...Vetpoint je :top: i nedajbože nekih problema, opet idemo tamo.

meni su oni divni :)

dođem k njima ostavit hranu za azil (pomažu azilu puno pa nam služe kao točka za skupljanje hrane u ovom dijelu grada :D) a oni me ne puste van dok nas ne ispitaju jel mona dobro, jel faca dobro, jel živahan....

oboje su tamo operirani pa opet ulaze sami unutra bez problema... žarko je prvi vet kod kojeg faci ne treba brnjica :s

Kim Mala
10.08.2009., 16:53
Da pohvalim Ordinaciju KAstor i Dar, na Oboju, prvenstveno Nenada i Acu, poznajemo se već koji 15 godina i uvijek su bili Ok...
Ali nešto divno su napravili - našla sam malog mačića nasred brze Branimirove, nitko nije htio stati, ja upalila sva 4 i pazim da me netko ne pregazi, uzimam ga... Kasnije vidim da teško i plitko diše, vodim ga njima, kažu da je vjerojatno puknuće ošita, da odem na Veterinu, gdje rendgenski potvrđuju dijagnozu /hvala tamo tehničarima jer sam 2x došla sa djecom i sami su se ponudili da će oni držati životinju na rendgenu bez da sam molila/

E sad na faksu su mi rekli da je operacija rizična i da košta 2000 kn, i da rijetko tko ima potrebnu aparaturu tj umjetna pluća ili nešto slično, tražim dalje tko to ima, opet traže 2000 kn, onda se vratim sve nesretna u KAstor i Dar, oni kažu da mačić nema što izgubiti,da će ga operirati. Aco je glumio umjetna pluća i davao umjetno disanje(ne mora uvijek vrhunska skupa aparatura biti presudna), Nenad je operirao i mačić je danas veliki lijepi mačor! I to mi nisu naplatili niti kune, svaka im čast, jer im je bila važnija dobrobit životinje nego da li će dobiti lovu.:s:s:s

Svaka im čast, dečki su super, a i "sestra" u ordinaciji!:top:

Ken
17.08.2009., 13:04
Treba li se za kliniku Buba najaviti, dogovoriti pregled ili se moze samo doci, s obzirom da kazete kako imaju guzve? dobivam stenca toy pudla i obavio bi pregled tamo.

lapdog
17.08.2009., 13:16
Ne treba, samo idi. Preporučam da ideš što ranije ujutro, od 9 rade, po mom iskustvu tada je najmanje ljudi. A najviše oko 11 i popodne oko 4-5, kad ljudi završavaju sa poslom. Makar, meni se nikad nije dogodilo da čekam više od pola sata-45min, imaju dvije prostrije-ordinacije, pa ide brzo. A da imaju puno klijenata, zbilja imaju, no posvete se svakom kako treba, čak i napuštenim životinjama (s takvima obično idem), za koje mnogi vetovi nemaju sluha.

malikali
17.08.2009., 13:16
ne moraš se najaviti, samo dođeš.
kažeš da je to prvi pregled i tamo te upišu u kompjuter itd

coffeebreak
17.08.2009., 13:20
Treba li se za kliniku Buba najaviti, dogovoriti pregled ili se moze samo doci, s obzirom da kazete kako imaju guzve? dobivam stenca toy pudla i obavio bi pregled tamo.

Ne treba se najaviti, možeš samo doći. Ja sam bila tamo prije par dana na cijepljenju sa štenetom i zvala sam ih prije da se naručim, ali su mi rekli da narudžba nije potrebna nego se samo dođe.

Sad imaju ljetno radno vrijeme: pon - pet 09 - 12 i 16 - 20, sub 09 - 13

Ken
18.08.2009., 12:40
Puno hvala :top:

Nisam Zagrepcanin, pa imam jos jedno pitanje, koji je najbrzi nacin za doci do njih, iz smjera trga? :zubo:

lapdog
18.08.2009., 14:17
Ilicom pa lijevo u Selsku. Najbolje da vidiš na karti, nije problem, Ilica je glavna ulica, samo treba pogodit skretanje (na desno je banka, mislim Hypo).

Ken
18.08.2009., 14:48
Ma jasno, pogledao sam kartu, znam gdje je to, samo htio pitat ako ima koji brzi nacin ili da nije klinika "skrivena". Koliko ima otprilike od Ilice do njih, da ne mucim previse jadnu malu, iako ce biti nosena :zubo:

malikali
18.08.2009., 15:41
klinika zapravo jest skrivena, tj, nije na ulici.
kad skreneš iz ilice i prođeš podvožnjak, prema karti to bi trebalo biti 5. skretanje desno, tj prođeš podvožnjaka i poslije 2. semafora desno, gdje ćeš vidjet novu staklenu zgradu sa desne strane i onda nakon nje uđeš u uličicu pa lijevo iza zgrade...
nadam se da sam točno opisala

mpix
18.08.2009., 20:38
Ma jasno, pogledao sam kartu, znam gdje je to, samo htio pitat ako ima koji brzi nacin ili da nije klinika "skrivena". Koliko ima otprilike od Ilice do njih, da ne mucim previse jadnu malu, iako ce biti nosena :zubo:

Od Ilice imaš Selskom 10-15 minuta hoda a ako ideš tramvajem iz centra bolje ti je 12-icom prema Ljubljanici i izađeš u Ozaljskoj kod Selske pa imaš samo 5 minuta hoda; imaš i bus 109 kroz Selsku i Buba je kod stajališta na Baštijanovoj.

atlantis
18.08.2009., 20:42
Žarko je danas udomio ježa :D punog buha doduše :rofl: :D

kolegica je s malim našla ježa, sjetila se mojih priča o dobrom veterinaru, pa je odlučila otići k njemu :D

i tako je Žarko udomio ježa :D

Smartie
18.08.2009., 21:15
pa di ga drži pobogu :rofl:

atlantis
18.08.2009., 21:22
nemam pojma :D

on ga je pogledao, nasmijao se, rekao kako je u jedno siguran, a to je da je jež pun buha :D i da ga slobodno ostavi kod njega :rofl:

i tak je žarko dobio ježa :cerek:

brijem da će ga pustiti negdje u prirodi daleko od batona i auta :top:

pitat ću ga ga sutra dal mu treba donacija s obzirom da čujem da udomljava ježeve :D

Smartie
18.08.2009., 21:34
nemam pojma :D

on ga je pogledao, nasmijao se, rekao kako je u jedno siguran, a to je da je jež pun buha :D i da ga slobodno ostavi kod njega :rofl:

i tak je žarko dobio ježa :cerek:

brijem da će ga pustiti negdje u prirodi daleko od batona i auta :top:

pitat ću ga ga sutra dal mu treba donacija s obzirom da čujem da udomljava ježeve :D

Donesi mu Neopitroid :rofl: da ga napraši.

Pitanje - kaj ti svaki dan visiš kod Ž.? :p

atlantis
18.08.2009., 21:49
baš sam htjela pitat kaj ježevi jedu pa da mu to donesem :rofl: čisto iz zajebancije

(3-4 mjesec mona cijepljenja; 5 mona sterilizacija; faca piroplazmoza, tumor i teška opercija; prošli tjedan se mona potukla s osom :mirko: i zaradila 9 injekcija... a u međuvremenu kod njega ostavljam hranu za spirit jer su mi sesvete predaleko pa sam zbog hrane i sutra tamo :))

Smartie
18.08.2009., 21:52
baš sam htjela pitat kaj ježevi jedu pa da mu to donesem :rofl: čisto iz zajebancije

kukce, crviće... mačja hrana will do ;)

(3-4 mjesec mona cijepljenja; 5 mona sterilizacija; faca piroplazmoza, tumor i teška opercija; prošli tjedan se mona potukla s osom :mirko: i zaradila 9 injekcija... a u međuvremenu kod njega ostavljam hranu za spirit jer su mi sesvete predaleko pa sam zbog hrane i sutra tamo :))

ajoj :( Ja se ponadala da je samo hrana. Ili da si se zaljubila u Žarkeca :rofl::lol: šala mala :D :D

atlantis
18.08.2009., 21:55
kukce, crviće... mačja hrana will do ;)

ovo bi šljakalo da doma nemam dva PSA :D

ajoj :( Ja se ponadala da je samo hrana. Ili da si se zaljubila u Žarkeca :rofl::lol: šala mala :D

pa znaš, da nemam ovu svoju sreću doma i da on nema ženu :rofl: bogme bi se ozbiljno mogla zagledat u njega :o

(edit - dobro su, oboje :) baš zbogi žarka i ivane i marte :cerek: )

Smartie
18.08.2009., 22:02
ovo bi šljakalo da doma nemam dva PSA :D

zakaj? pa kupiš crvuljke u Pet Centru, muha vani fala bogu kolko oš' E da, a i mačje hrane ima za kupit :rofl:

pa znaš, da nemam ovu svoju sreću doma i da on nema ženu :rofl: bogme bi se ozbiljno mogla zagledat u njega :o

Opaaaa!!!! Da bar pročita ovo hahahahaha
Nemoj ti nama ja muž, on žena ccc :rofl: :rofl: da ne bi bilo atlantis + rudlek = :cerek:

:lol::rofl:

ajme dosta oftopičarenja dobit ćemo po :tuctuc:

sanći
23.09.2009., 09:40
Ja stvarno ne znam šta da radim,živim u Mostaru, a kod nas veterinarske usluge i nisu baš na nekom nivou. Pa sam htjela dovesti svog jedanaestogodišnjeg Dandija-maltezera u Zagreb na jedan kompletan pregled, pa telefonski razgovarah s dr Pezom i budem jako zadovoljna razgovorom, kad tamo pročitavši jedno iskustvo sa dr Pezom na ovom forumu izgleda da Pezo i nije baš onakav kakav mi se činio na telefonu. Inače, to nije slučaj samo sa njim nego skoro sa svim veterinarima tj vet. ambulantama, neko se javi i kaže "taj i taj" veterinar je super, a onda se neko javi kako je imao jako loših iskustava sa istim.Pa šta mi savjetujete

Smartie
23.09.2009., 09:57
Ja stvarno ne znam šta da radim,živim u Mostaru, a kod nas veterinarske usluge i nisu baš na nekom nivou. Pa sam htjela dovesti svog jedanaestogodišnjeg Dandija-maltezera u Zagreb na jedan kompletan pregled, pa telefonski razgovarah s dr Pezom i budem jako zadovoljna razgovorom, kad tamo pročitavši jedno iskustvo sa dr Pezom na ovom forumu izgleda da Pezo i nije baš onakav kakav mi se činio na telefonu. Inače, to nije slučaj samo sa njim nego skoro sa svim veterinarima tj vet. ambulantama, neko se javi i kaže "taj i taj" veterinar je super, a onda se neko javi kako je imao jako loših iskustava sa istim.Pa šta mi savjetujete

Žarko Ćirić
Vetpoint

odličan veterinar sa odlično opremljenom ambulantom, za svaku preporuku. :top:

fr4ntik
23.09.2009., 11:33

Vetpoint, Ćirić, dogovori termin i popričaj s njim o tome šta trebaš pa ćeš imati vrhunsku kompletnu obradu na jednom mjestu, i to bez žurbe i čekanja.

atlantis
23.09.2009., 11:58

vetpoint, žarko

moj 14,5 godina star pas je živ i zdrav zato što žarku nije bilo teško u 1 u noći raditi UZV iako je osnovna dijagnoza bila dobro postavljena i nije bilo indikacija za UZV.

on je samo rekao - idemo vidjeti da budemo sigurni da nije ništa više od piroplazmoze. i našao je tumor veličine šake.

micek-jerry
23.09.2009., 18:06
Žarko Ćirić
Vetpoint

odličan veterinar sa odlično opremljenom ambulantom, za svaku preporuku. :top:

povrđujem! :top:

TheEmpress
16.10.2009., 19:03
Sve preporuke za veterinarsku ambulantu Maza u Samoboru. Teta veterinarka tamo je odlična, uvijek nam sve lijepo objasni, strpljivo odgovara na pitanja i vidi se da stvarno voli životinje. :cerek:

tinka83
21.10.2009., 11:23
evo ja danas vodim svoju malu zekicu u Bubu, sve što sam do sad o njima pročitala vrijedno je pohvale pa se nadam da se nećemo razočarati.. u svakom slučaju, napisat ću dojmove...

`bubica`
21.10.2009., 11:45
Evo mene i na ovoj temi..
Kao što sam već pisala imamo problema s našom srećicom malom..konstatni krvavi iscjedak u stolici..
vodili smo ju u heinzelovu,klinika za male životinje..čisto da pitam kakva su vam iskustva s njima?
vodimo je kod njih već skoro tjedan dana na terapiju pikicama..
nemogu se sjetiti kako se točno zove doktor kod kojeg ide,ali onako je malo stariji,nosi naočale,prosijed i proćelav..
sve u svemu za sad smo zadovoljni..nisu skupi,dijele puno savjeta kako i što..ali ipak me zanima vaše mišljenje?
Unaprijed Vam zahvaljujem..

Smartie
21.10.2009., 16:38
Kao što sam već pisala imamo problema s našom srećicom malom..konstatni krvavi iscjedak u stolici..
vodili smo ju u heinzelovu,klinika za male životinje..čisto da pitam kakva su vam iskustva s njima?
nemogu se sjetiti kako se točno zove doktor kod kojeg ide,ali onako je malo stariji,nosi naočale,prosijed i proćelav..
sve u svemu za sad smo zadovoljni..nisu skupi,dijele puno savjeta kako i što..ali ipak me zanima vaše mišljenje?

a jesu radili analizu stolice i vadili krv? ako psu nije ništa bolje, ja bi potražila drugo i treće mišljenje.

`bubica`
21.10.2009., 16:50
nisu to radili..jer je trenutna dijagnoza ljuštenje sluznice crijeva,te zbog toga ima krvi u stolici..ona je sad na terapiji i stanje je ok..barem za sad..njeno ponašanje se uopce nije promijenilo,apetita ima,pije normalno,stolica se polako normalizira s 10-15 puta na dan sad smo na oko 7-8,sto je skoro pa normalno..

ema007
21.10.2009., 18:15
bubica svakako odi kod još nekog veta,a i probaj na internetu naći što bi odgovaralo tim simptomima,iako mi je čudno što je štene toliko živahno,ali ti se svejedno raspitaj na više mjesta.Dok se moj pas razbolio prvi i hvala Bogu jedini puta u svom životu,nema koga ja nisam sve zvala,mislim da sam zvala nekih 7 veterinara u raznim gradovima,i provjeravala sve njihove dijagnoze,a onda sam odlučila jednome vjerovati.

grana123
22.10.2009., 16:55

Taj ti se doktor zove Peroković :mig:

ryell
22.10.2009., 17:16
Pero (dr. Peroković) je super. Kad je dobre volje, i kad mu se da.
Nedavno je digao paniku i poslao me na zaraze preko na faks, a oni me prošetali do mikrobiologije koji su me opet slali natrag na zaraze, zbog sumnje na mikrosporozu.
Od mikrosporoze ni "m". Maca je bila zmazana i dlakica malo slijepljena od hrane. Tak da...

Općenito, ne bih ga preporučila za mačke. Iz vlastitog iskustva. Jedini tamo kojem bih eventualno odvela mačku je dr. Brajko.
Za pse - nemam pojma.

fr4ntik
22.10.2009., 18:28
Pero (dr. Peroković) je super. Kad je dobre volje, i kad mu se da.
Nedavno je digao paniku i poslao me na zaraze preko na faks, a oni me prošetali do mikrobiologije koji su me opet slali natrag na zaraze, zbog sumnje na mikrosporozu.
Od mikrosporoze ni "m". Maca je bila zmazana i dlakica malo slijepljena od hrane. Tak da...

Općenito, ne bih ga preporučila za mačke. Iz vlastitog iskustva. Jedini tamo kojem bih eventualno odvela mačku je dr. Brajko.
Za pse - nemam pojma.

Ovo potpisujem:top:
Dr.Brajko je No1, posebno za mace, spasio mi je jednom mačka od kojeg bi mnogi digli ruke!

srndach
22.10.2009., 20:19
Prosijedi, proćelavi s naočalama u Heinzelovoj ne mora nužno biti Peroković, može biti i Vukoja... kojega ne bih nikome preporučila. Tip je stalno s čikom među zubima i uopće se ne posvećuje životinjama.
Brajko je dobar, a dobra je i Makarica, s psima i s mačkama. Brajko je bolji u očitavanju RTG slika, ona je bolja u dijagnostici.

Ali nisu jeftiniji nego druge klinike. Možda u nekim stvarima, ali sve u svemu baš i ne.

grana123
23.10.2009., 13:52
ne znam ja njih, ja znam za tog perokovica zato sto je moj brat prije 20 godina i kusur bio kod njega na praksi pricao kak je covjek duhovit. jednom mu je kao dosla zenska s mackom i govorila "jao, doktore, uzas, maca mi ima paralizu zadnjeg dijela tijela".A maca se samo prćila jer se tjerala i veli on "Gospodjo, vasa maca bi ovo-i pokaze bosanski grb" :)

A i tada nije bilo ni whiskasa kod nas ( u zagrebu ) za kupit ni nikakve hrane za mace pa smo svi mace hranili mesom, i mlijekom :ne zna: On ih je ucio kako maci treba davati jetrica i srca i kako ta srca fino treba razrezat po duzini i oprat od krvi i ocistit od suvisne masnoce i tako: i da treba dobivat zeluce i da meso po mogucnosti bude sirovo. Danas ti samo vele "imate hills, to je super"

spremam se njima jer mi je cijepljenje 40 kn jeftinije nego kod mog doktora: inace sam kod peze i tamo mi se jako svidja doktorica markovic. ja bar mislim da se tako zove :misli: jednom sam tamo sterilizirala macu prije jednu i dosla mi je doma fino zapakirana, cvrsto sasivena.

ryell
24.10.2009., 11:08
inace sam kod peze i tamo mi se jako svidja doktorica markovic. ja bar mislim da se tako zove :misli: jednom sam tamo sterilizirala macu prije jednu i dosla mi je doma fino zapakirana, cvrsto sasivena.
"Fino zapakirana" odnosno čvrsto sašivena nema nikakve veze s "kvalitetom" operacije. Dapače, obično se vanjski, kožni šavovi rade malo labavije u slučaju da maca počupa sama...

keulana
24.10.2009., 19:04
ja vodim svog (drugog! :( ) psa u samobor kod tete Nives :) , veterinarska stanica grada samobora. Nakon svega sto sam prozivjela sa prvim psom i kad sam vidjela kakvi sve veterinari postoje,a prosla sam valjda citav zagreb u nadi da cu uspjet spasit psa (imao je zatajenje burega, leukemiju i otkazivanje jednjaka) sada se drzim nje ko pijan plota! I ako se dogodi nesto "bitnije" a ona nije u zg-u ili samoboru (posto je toliko osjecajna i predivna osoba pa mi je cak i doma dolazila, a i ja sam sa psom kod nje doma isla x puta na injekcije kada je bila na zimskom godisnjem!) idem kod dr. Brajka jer je i on jedan od, po meni, boljih veterinara.A u bolnicu za zivotinje i na veterinarski fakultet nikad vise necu vodit niti jednu zivotinju jer to sto oni rade je prestrasno!

idnev
25.10.2009., 09:01
Najbolji veterinar Alan Jurca,odnosno vlasnik Fabele u Cerničkoj 4.Relativno nova stanica.Prije je radio u Goldi u Preradovičevoj.Spasio mi je obje kujice po par puta.Od metka sačmarice pored oka,piroplasmoze,operacija,teških upala...
Dolazio u kučne posjete po potrebi.Stvarno si čovjek daje truda.I sviđa mi se kaj se definitivno ne osječaš kao na traci.:top: :s
Najgori veterinar,ne znam ime,al nalazi se na placu Špansko.Onaj muški veterinar,ne ženski,jer ima ih tam dva.O njemu sam čula sve samo najgore.:flop:

Tyndall
27.10.2009., 08:33
Haj.

S obzirom da smo imali dvije teme o preporukama veterinara i vet.ambulanti gdje su se izmjenjivala iskustva a teme su bile praktički identične, odlučili smo to malo reorganizirati pa će od sada stvari biti malo drugačije. Biti će dvije teme o veterinarima, jedna o preporukama veterinara na području Zagreba i Zagrebačke županije (npr. Zaprešić, Samobor, Dugo Selo...) i druga tema koja će se ticati veterinara van Zagreba - u to se ubrajaju sve diljem lijepe naše kao i u svijetu.

Ova tema će biti zatvorena zato što bi njezino spajanje s temom Veterinari u Zagrebu donijelo totalni džumbus. Ionako pišu iste stvari u jednoj i drugoj temi :). Ova tema neće biti brisana zato što možda ima nešto korisnih savjeta u njoj.

Znači, ovdje su teme:

Veterinari van Zagreba (http://www.forum.hr/showthread.php?t=492329)

i

Veterinari u Zagrebu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=123817)

Ugodno daljnje forumarenje.

Modovi.