PDA

View Full Version : Prijava početka gradnje

ICON
11.10.2007., 14:21
Bok ekipo!

Kakva su Vam iskustva s prijavom početka građenja? Jeste li napravili prijavu 8 dana prije početka radova? Kako ste je napravili? Na koje sve adrese? Jel Vam nakon prijave došla inspekcija? Ili, ako niste prijavili a došla je inspekcija, koje su bile posljedice?

Tnx!

McGrubi
11.10.2007., 15:52
Prekršaji investitora
Članak 311.
(3) Novčanom kaznom od 15.000,00 kuna kaznit će se investitor fizička osoba za prekršaje iz stavka 1. i 2. ovoga članka.
tj.
– ne prijavi početak, odnosno nastavak građenja u propisanom roku (članak 249. stavak 1.),

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/2395.htm

Begemotica
11.10.2007., 15:59
Bok ekipo!

Kakva su Vam iskustva s prijavom početka građenja? Jeste li napravili prijavu 8 dana prije početka radova? Kako ste je napravili? Na koje sve adrese? Jel Vam nakon prijave došla inspekcija? Ili, ako niste prijavili a došla je inspekcija, koje su bile posljedice?

Tnx!

Da, uredu koji je izdao građevnu dozvolu, građevinskoj inspekciji i inspekciji rada. Nitko nije došao, to je samo formalnost. Ali čak i da ne dođe inspekcija, bez prijave početka građenja možeš imati problema na tehničkom pregledu.

sky cruiser
13.10.2007., 20:47
Kaže mi moj referent u Samoboru, fućkaš rok i slično, samo odeš do pisarnice i vlastoručno napišeš papir da počinješ sa gradnjom i to urudžbiraš. Možeš počet taj dan....bitna je pravomoćna građevinska!

spoki007
15.10.2007., 06:16
Kaže mi moj referent u Samoboru, fućkaš rok i slično, samo odeš do pisarnice i vlastoručno napišeš papir da počinješ sa gradnjom i to urudžbiraš. Možeš počet taj dan....bitna je pravomoćna građevinska!

ma daj nemoj se zaj.....,odes u grad.inspekciju i prijavis pocetak gradnje na dan kad ti gradevinska dozvola postaje pravomocna,ispunis 2 formulara(jedan primjerak tebi jedan njima) i bez brige si.... 10min posla...

ICON
15.10.2007., 08:13
Rekla nam je na kraju referentica da samo napišemo kratki dopis i pošaljemo poštom na:

1. Građ. inspekciju
2. Inspekciju rada
3. Gradski ured za graditeljstvo

I tak smo i napravili.

Renata
15.10.2007., 10:28
Rekla nam je na kraju referentica da samo napišemo kratki dopis i pošaljemo poštom na:

1. Građ. inspekciju
2. Inspekciju rada

I tak smo i napravili.
da, ali ako tako šalješ, ne urudžbiraš, pa moraš slati preporučeno, da bi imao dokaz da si poslao

casio
16.10.2007., 17:25

Očito ti i ja imamo istog referenta u Samoboru, juče sam bio, rješavao nešto oko građevinske dozvole, i usput sam pitao za početak gradnje, dao mi je identičan odgovor kao i tebi "bitna ti je pravomoćna građevinska dozvola", a prijavu predaj na uružbenom ili pošalji preporučeno na komadu papira.:D (savjetovao mi je preporučeno).:D

lirofila
16.10.2007., 19:49
Pozdrav svima, dugo već pratim ovaj forum pa se i ja sada uključujem u raspravu, a zanima me da li je u prijavi gradnje potrebno navesti izvođaća radova i nadzornog inžinjera. Naime građevinska mi je postala pravomoćna prije 20 tak dana i već sam zapoćeo sa radovima bez prijave a radim sam jer znam sve raditi (grubi radovi) i nije mi na kraj pameti davati puste novce za nekakve nadzorne inžinjere.Kuću inaće radim za svoju obitelj a građevinsku sam čekao 3. god. jer mi se čestica nalazi u ZOP-u.

davor_sk
16.10.2007., 20:19
Pozdrav svima, dugo već pratim ovaj forum pa se i ja sada uključujem u raspravu, a zanima me da li je u prijavi gradnje potrebno navesti izvođaća radova i nadzornog inžinjera. Naime građevinska mi je postala pravomoćna prije 20 tak dana i već sam zapoćeo sa radovima bez prijave a radim sam jer znam sve raditi (grubi radovi) i nije mi na kraj pameti davati puste novce za nekakve nadzorne inžinjere.Kuću inaće radim za svoju obitelj a građevinsku sam čekao 3. god. jer mi se čestica nalazi u ZOP-u.

Ne trebaš napisati tko ti je izvođač ni nadzorni, ali će te to pitati ako ti dođu u provjeru. Budući kažeš da sam gradiš možda bi ti bolje bilo da se ne "otkrivaš", već da radiš dalje bez prijave početka gradnje.
Ovako samo zazivaš vraga :E

lirofila
16.10.2007., 20:23
Mislim da je to dobar savijet i vjerojatno ću tako napraviti.
Hvala!

casio
16.10.2007., 21:00
Mislim da je to dobar savijet i vjerojatno ću tako napraviti.
Hvala!

Ako ti ih netko od susjeda pošalje, napravi se blesav, da si zaboravio poslati prijavu:mig:, a susjedima kasnije porazbijaj prozore.:D
Zezam se, ma obično ne izlaze osim ako netko pošalje prijavu od susjeda.Osobno ne vjerujem d aizlaze na teren ako netko prijavi gradnju, jer znaju d aje onda sve čisto, pa im to nije zanimljivo. Oni love ove koji nemaju građevinske a grade.

sky cruiser
16.10.2007., 21:04
Ne trebaš napisati tko ti je izvođač ni nadzorni, ali će te to pitati ako ti dođu u provjeru. Budući kažeš da sam gradiš možda bi ti bolje bilo da se ne "otkrivaš", već da radiš dalje bez prijave početka gradnje.
Ovako samo zazivaš vraga :E

Kako opće dokažeš da imaš nadzornog ? Moraš li imati ugovor s njim ili je dovoljno reći da je "Nadzor taj i taj..." ?

lirofila
17.10.2007., 07:43
Prvi mi je susjed na 100m pa oko toga nemam nikakvih problema.

McGrubi
17.10.2007., 16:28
Kako opće dokažeš da imaš nadzornog ? Moraš li imati ugovor s njim ili je dovoljno reći da je "Nadzor taj i taj..." ?

najvjerojatnije ugovor, dokaz na papiru, no kod sklapanja ugovora s izvođačem postoji članak u kojem se navodi ime nadzora gradnje

usmeni dogovori su rekla-kazala

davor_sk
17.10.2007., 21:36

Da, od firme koja ti radi nadzor dobiješ rješenje o nadzoru u kojem ti napišu da će nadzorni inženjer [ime i prezime] vršiti nadzor gradnje za tog i tog investitora , na čestici br. xyz. To rješenje moraš imati na gradilištu ako dođe građevinska inspekcija.

davor_sk
17.10.2007., 21:44
Ako ti ih netko od susjeda pošalje, napravi se blesav, da si zaboravio poslati prijavu:mig:, a susjedima kasnije porazbijaj prozore.:D
Zezam se, ma obično ne izlaze osim ako netko pošalje prijavu od susjeda.Osobno ne vjerujem d aizlaze na teren ako netko prijavi gradnju, jer znaju d aje onda sve čisto, pa im to nije zanimljivo. Oni love ove koji nemaju građevinske a grade.

Ja imam drugačija iskustva ... izgleda da su ovi u S-M županiji najažurniji u državi. Kada sam predao zahtjev za lokacijsku dozvolu prije skoro 2 godine odmah su mi izašli na teren vidjeti da li sam već nešto počeo graditi. Nakon toga sam prošle godine u ovo vrijeme, nakon dobivene građevinske, prijavio početak gradnje misleći da ću nešto početi graditi (nažalost nisam). U proljeće ove godine sam ponovo prijavio nastavak gradnje i izašli su mi opet na teren nakon mjesec dana. Baš sam na gradilištu istovariovao materijal kada su došle dvije gospođe, zatražile me elaborat o iskolčenju, građevinsku i glavni projekat, rješenje o nadzoru, građevinski dnevnik te su pogledale natpis na gradilištu (investitor, izvođač, nadzor, ..).

Svu dokumentaciju su uzele sa sobom u Sisak i rekle mi da za 2 dana dođem u ured za graditeljstvo potpisati zapisnik. Došao sam u ured, rekle mi da je sve u redu, potpisao sam zapisnik i uzeo natrag dokumentaciju.

Eto to je moje iskustvo iz prakse :top:

sky cruiser
17.10.2007., 22:51
Ja imam drugačija iskustva ... izgleda da su ovi u S-M županiji najažurniji u državi. Kada sam predao zahtjev za lokacijsku dozvolu prije skoro 2 godine odmah su mi izašli na teren vidjeti da li sam već nešto počeo graditi. Nakon toga sam prošle godine u ovo vrijeme, nakon dobivene građevinske, prijavio početak gradnje misleći da ću nešto početi graditi (nažalost nisam). U proljeće ove godine sam ponovo prijavio nastavak gradnje i izašli su mi opet na teren nakon mjesec dana. Baš sam na gradilištu istovariovao materijal kada su došle dvije gospođe, zatražile me elaborat o iskolčenju, građevinsku i glavni projekat, rješenje o nadzoru, građevinski dnevnik te su pogledale natpis na gradilištu (investitor, izvođač, nadzor, ..).

Svu dokumentaciju su uzele sa sobom u Sisak i rekle mi da za 2 dana dođem u ured za graditeljstvo potpisati zapisnik. Došao sam u ured, rekle mi da je sve u redu, potpisao sam zapisnik i uzeo natrag dokumentaciju.

Eto to je moje iskustvo iz prakse :top:

Ovo je koristan post za sve nas koji počinjemo graditi, ovo je informacija iz prve ruke, stara 5 mjeseci............i zlata vrijedna (tj. par tisuća kn)

thanks.

Stari Zeke
27.07.2008., 12:12
Molim vas za savjet: imam potvrdu gl. projekta i elaborat iskolčenja. Odradio sam grube radove (temelje) bez prijave početka gradnje. Kuću ću početi raditi u 4. mj 2009, dakle za oko 8 mjeseci. Da li da prijavim gradnju sada, pa sam miran, ili moram čekati 4. mj kad kreću akcije? Treba li platiti nešto u toj priči sa priajvom gradnje? Hvala!

mojkarma
27.07.2008., 22:40
... i nije mi na kraj pameti davati puste novce za nekakve nadzorne inžinjere.Kuću inaće radim za svoju obitelj a građevinsku sam čekao 3. god. jer mi se čestica nalazi u ZOP-u.

Znao ti raditi ili ne, raspitaj se sada radije detaljnije za što će ti sve trebati uporabna dozvola (za koju trebaš izvješća nadzornog inženjera). Zakoni se u određenim segmentima pooštravaju i pitanje je da li ćeš danas sutra moći dobiti kućni broj, ili upisati kuću u katastar i slično.
Bolje platiti sada iznos inženjeru, nego naknadno plačati trostruku kaznu da bi dobio najnužnije papire za kuću. Poslije te mogu naknadno prcat za svaku sitnicu koju nisi napravio prema projektu.

Stari Zeke
25.01.2009., 07:06
Ima li tko adrese od:

1. Građ. inspekcije
2. Inspekcije rada

Ja gradim u V. Gorici, pretpostavljam da tamo postoje lokalni uredi?

Može li se prijaviti gradnja par mjeseci prije realnog početka, da je čovjek bez brige?

sky cruiser
25.01.2009., 10:54
Nemoj. Nema potrebe. A možeš ako hoćeš. Ako ideš po novom zakonu, onda pogledaj u Zakonu o prostornom uređenju i grad. , imaš baš članak o tome, koji detaljno definira proceduru prijave početka gradnje. I šta sve trebaš navesti u njoj ( to ti je izvođač, nadzorni, projektant i sl). Npr. ako još nisi siguran u izvođača onda još niti ne možeš prijaviti gradnju ili npr. što ako sad prijaviš jednog, a za 6 mj ti bude radio neki drugi i sl....po meni tek kad sa svima njima potpišeš ugovore o izvođenju usluga i definiraš neke rokove, onda ima smisla prijavljivati. To je neko moje razmišljanje , neka logika ...

Stari Zeke
26.01.2009., 05:09
Sky, ja već imam potpisane ugovore i definirane rokove, to nije problem. Temelje, tj. sve zemljano-građevinske radove odradio sam bez prijave, no sad moram prijaviti zbog kasnijeg dobivanja uporabne dozvole. Pitanje je samo da li prijaviti već sada ili čekati - što ako prijavim pa izađu i vide da je već nešto rađeno, a bez prijave?

sky cruiser
26.01.2009., 22:51
Ma neće izaći, to se ne sekiraj, nema šanse. 100%.
Iako, odradivši temelje ti si već naveliko započeo s radovima ... ali nema to veze, prijavi sad i bok, nije to tako bitno.

btw. nema više uporabne dozvole ispod 400m2, samo jedan puno jednostavniji postupak za Riješenje o upotrebi.

Stari Zeke
02.02.2009., 04:52
Ma neće izaći, to se ne sekiraj, nema šanse. 100%.
Iako, odradivši temelje ti si već naveliko započeo s radovima ... ali nema to veze, prijavi sad i bok, nije to tako bitno.

btw. nema više uporabne dozvole ispod 400m2, samo jedan puno jednostavniji postupak za Riješenje o upotrebi.

Sky, što je sve od dokumentacije potrebno za to Rješenje i koliko to traje? Jesi li prošao tu proceduru? Pretpostavljam da Rješenje mogu dobiti čim kuću stavim pod krov, tj. odmah ju upisati u zemljišne knjige?

casio
02.02.2009., 10:10
Sky, što je sve od dokumentacije potrebno za to Rješenje i koliko to traje? Jesi li prošao tu proceduru? Pretpostavljam da Rješenje mogu dobiti čim kuću stavim pod krov, tj. odmah ju upisati u zemljišne knjige?

Pogledaj pod temu uporabna dozvola.Možda ti pomogne.

Stari Zeke
07.03.2009., 18:38
Pozdrav,

u sklopu prijave početka gradnje na obrascu stoji da treba navesti tko će biti NADZOR. Nadzor budem naravno ja :) Ne pada mi na pamet plaćati arhitekte i sl. Što se dešava ako se ova stavka ostavi prazna?

Hvala i pozdrav!

miran18
08.03.2009., 15:35
Pa ako to postaviš tako ne treba ti ništa u tom slučaju to je formalnost koju treba izbjeći . A ako želiš ,što se vidi iz priloženog poštovati proceduru koja je zakonom predviđena , tada nadzor mora obaviti osoba koja ima za to odgovarajuću kvalifikaciju i položene državne ispite te je stekla pravo da može nadzirati gradnju a stim u vezi obvezuje se kao nadzorni organ napraviti i izvješće o samom građenju te on odgovara za cjelokupni tijek gradnje . Da bi ste prijavili tj., uknjižili vaš objekt osim izvještaja nadzornog inžinjera potrba vam je i izjava od projektanta i od izvođača radova a što se vas tiče vi to morate tako i tako nadzirati te sve što vam nije po vašem guštu morate usaglasiti sa nadzornim inžinjerom i projektantom te izvođaču radova naložiti u pismenom obliku svaku izmjenu i dopunu . Može sve ovo i drugačije ali uvijek je puno skuplje kad se od nekog za to ovlaštenog naknadno traži odobrenje ili ti potpis a tada je uvjek pa znate neznam baš da li je sve napravljeno kako spada znate ja to trebam sve potpisati pa ja preuzimam odgovornost za ono što ne znam da li je ispoštivano kako struka traži i u konačnici taj nadzorni naplati taj svoj rizik, po meni bolje da to obavite od početka kako treba sada birate nadzonog vi a poslije nadzorni bira da li će potpisati ili ne odnosno da li mu se isplati ili ne.

sky_
09.03.2009., 18:54
ja sam dobio dozvolu po novom zakonu tj.Uvijete za gradnju.
Prijavu početka gradnje sam poslao poštom u uurbanistički ured.
A sama prijava je glasila otprilike ovako.

Poštovani,
Dana ?? ?? ?? prijavljujem početak gradnje obiteljske kuće na adresi ?? ?? ??
prema pravomoćnom rješenju broj ?? ?? ?? o uvijetima gradnje te elaboratu iskolčenja broj ?? ?? ?? .

I to je to.

Poslao sam to na komadu papira. preporučeno kako bi mi ostao dokaz da sam poslao.

Nikad mi se nitko nije javio da nešto ne štima, a i ovo što sam gore napisao nisam pisao samoinicijatvno sam već mi je to sugerirao urbanista.

Nikakav izvođač radova niti nadzor netrebaš spominjati.

lovelus
26.05.2009., 11:56
Informacija za sve forumaše:

Danas sam prijavio početak gradnje. Radi se o obiteljskoj kući u okolici Zg. U urudžbenom odjelu MZOPUG, Republike Austrije, sam dobio obrazac PRIJAVA POČETKA GRADNJE, REKONSTRUKCIJE, u kojemu se navode klasa i ur. broj rješenja o uvjetima građenja, datum pravomoćnosti, lokacija građevine (kčbr, ko) i investitor. Po predaji dobije se urudžbeni žig i to je sve.

vixana
26.05.2009., 15:12
Informacija za sve forumaše:

Danas sam prijavio početak gradnje. Radi se o obiteljskoj kući u okolici Zg. U urudžbenom odjelu MZOPUG, Republike Austrije, sam dobio obrazac PRIJAVA POČETKA GRADNJE, REKONSTRUKCIJE, u kojemu se navode klasa i ur. broj rješenja o uvjetima građenja, datum pravomoćnosti, lokacija građevine (kčbr, ko) i investitor. Po predaji dobije se urudžbeni žig i to je sve.

A izvođač i nadzorni? To te ne traže da napišeš?

lovelus
26.05.2009., 21:09
A izvođač i nadzorni? To te ne traže da napišeš?

Ne, čak niti elaborat iskolčenja!

vanished
28.05.2009., 19:43
evo i ja jučer prijavila početak gradnje. prijavila:
1. uredu koji mi je izdao potvrdu glavnog projekta,
2. nakon toga prijavila inspekciji rada (prilaz ivana visine 1-3),
3. a nakon toga kod građevinske inspekcije (trg republike austrije 20).
napisala po vlastitom nahođenju pisamce (što gradim, gdje - adresa i kč, klasu i urbroj od potvrde glavnog projekta, broj elaborata iskolčenja i tko je izvođač).
svaku prijavu sam isprintala u 2 primjerka, jedan ostaje njima, a na drugi su mi udarili prijamni žig i to si čuvam kao potvrdu prijave početka. jedino su me u građevinskoj inspekciji tražili presliku potvrde gl. projekta.
obavila sve u otprilike 2 i pol sata i to je to.
sad čekam da protekne 8 dana i počinjem..........jeeeeeeeeeeeeeee

f@ye
28.05.2009., 20:50
Ne, čak niti elaborat iskolčenja!

Ne širiti dezinformacije, potrebno je upisati nadzor, izvođača radova i izrađivača elaborata, sve je na obrascu od inspekcije :mig:

lovelus
29.05.2009., 19:24
Ne širiti dezinformacije, potrebno je upisati nadzor, izvođača radova i izrađivača elaborata, sve je na obrascu od inspekcije :mig:

Obrazac sam dobio u urudžbenom. Koga zanima mogu mu poslati prijavu.:confused:

f@ye
30.05.2009., 08:58
Zakon je jasan po tom pitanju:

Članak 249.

(1) Investitor je dužan Ministarstvu odnosno nadležnom upravnom tijelu, građevinskoj inspekciji i inspekciji rada, najkasnije u roku od osam dana prije početka građenja ili nastavka izvođenja građevinskih radova nakon prekida dužeg od tri mjeseca, pisano prijaviti početak građenja, odnosno nastavak radova.
(2) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m, dužan je najkasnije do dana početka radova imati pravomoćno rješenje o uvjetima građenja te glavni projekt i elaborat iskolčenja građevine izrađen u skladu s ovim Zakonom i posebnim propisima.
(5) U prijavi početka građenja investitor je dužan navesti izvođača i oznaku elaborata iskolčenja.

lovelus
30.05.2009., 17:55
Zakon je jasan po tom pitanju:

Članak 249.

(1) Investitor je dužan Ministarstvu odnosno nadležnom upravnom tijelu, građevinskoj inspekciji i inspekciji rada, najkasnije u roku od osam dana prije početka građenja ili nastavka izvođenja građevinskih radova nakon prekida dužeg od tri mjeseca, pisano prijaviti početak građenja, odnosno nastavak radova.
(2) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m, dužan je najkasnije do dana početka radova imati pravomoćno rješenje o uvjetima građenja te glavni projekt i elaborat iskolčenja građevine izrađen u skladu s ovim Zakonom i posebnim propisima.
(5) U prijavi početka građenja investitor je dužan navesti izvođača i oznaku elaborata iskolčenja.

Zakon/uredba je cool! Ne kažem da to tako ne bi trebalo. Prilikom prijave imao sam elaborat o iskolčenju, ugovor sa izvođačem i ugovor o nadzoru, ali mi to nije trebalo za prijavu.
Moja prijava je, kao što sam naveo, urudžbirana u nadležno ministarstvo, tj građ. inspekciju na tipskom obrascu koji sam tamo dobio. Da znam kako priložio bih tu i prijavu/obrazac.

vanished
31.05.2009., 21:10
quote....Moja prijava je, kao što sam naveo, urudžbirana u nadležno ministarstvo, tj građ. inspekciju na tipskom obrascu koji sam tamo dobio. .....

zanimljivo...ja bila dva dana nakon toga, i nisam dobila nikakav obrazac. :confused:
otkad smo krenuli u ovaj "posao" građenja ništa me više ne može iznenaditi :kava:

MalyMedo
01.06.2009., 14:53
Evo samo da se pohvalim da u rukama imam (konačno) rješenje o uvjetima gradnje! Već duže vrijeme iz prikrajka promatram šta se događa na ovom forumu, a sada ću se valjda i ja malo aktivnije uključiti.

No dobro, sad još dok pričekam glavni projekt, pa onda udri lopatom....

EDIT: Sorry, krivi topic :\

pink99
18.06.2009., 19:57
Koliko vremenski ste čekali rješenje o uvjetima gradnje?
Živim u Zagrebu tako da me zanima samo Zagreb ako netko ima sa područja Sesveta ili Dubrave?

petra00
18.02.2011., 18:11
Zna li netko što je sljedeći korak nakon Rješenja o uvjetima gradnje ( ovo smo dobili u urbanizmu, imamo idejni projekt i plaćene sve doprinose kom+vod)?
Je li to glavni projekt i iskolčavanje kuće( sa elaboratom)?

arhetipdoo
19.02.2011., 12:38
Tako je. Pored glavnih projekata, i elaborata iskolčenja građevine, trebate odabrati izvođača radova, te nadzornog inženjera koji će nadzirati gradnju. I osam dana prije početka gradnje treba prijaviti gradnju na tri mjesta: pri građevinskoj inspekciji, inspekciji zaštite na radu (sa pikazanim mjerama zaštite na gradilištu), i pri nadležnom uredu koji vam je izdao rješenje o uvjetima građenja.
Ako niste spremni za početak gradnje, možete produžiti dozvolu (rješenje o uvjetima građenja) na još dvije godine ukoliko se nije promijenio plan po kojem je izdana dozvola.

petra00
19.02.2011., 14:50
Hvala ti puno na odgovor:W.
Bilježim sve što mi se savjetuje, i planiramo sljedeće korake :).

Sad je na redu glavni projekt. Pretpostavljam da je on potreban i geodetu za elaborat.

inzr
22.02.2011., 12:46
Prijavu mora obaviti i izvođač koji radi duže od 5 dana

petra00
04.07.2011., 18:52
Zna li netko što sve treba za prijavu inspekcji rada o početku građenja samo temelja?
Treba li kordinator ako samo jedna firma gradi?

petra00
19.08.2011., 21:47
.....I osam dana prije početka gradnje treba prijaviti gradnju na tri mjesta: pri građevinskoj inspekciji, inspekciji zaštite na radu (sa pikazanim mjerama zaštite na gradilištu), i pri nadležnom uredu koji vam je izdao rješenje o uvjetima građenja.
.....

- Danas sam prijavila inspekciji početak gradnje, građevinskoj insp. osobno predala a inspekciji rada i urbanizmu poslala preporučeno.

Međutim nisam priložila nikakav dodatak sa prikazanim mjerama zaštite na gradilištu ili plan izvođenja radova ( kako piše na jednom od obrazaca).
Zna li netko gdje se to može napraviti, s obzirom da i nadzornik mi baš nije od pomoći a ni firma koja izvodi radove.

-I još jedno pitanje, tko postavlja tablu na grdilištu?

kanjar
24.08.2011., 09:59
- Danas sam prijavila inspekciji početak gradnje, građevinskoj insp. osobno predala a inspekciji rada i urbanizmu poslala preporučeno.

Međutim nisam priložila nikakav dodatak sa prikazanim mjerama zaštite na gradilištu ili plan izvođenja radova ( kako piše na jednom od obrazaca).
Zna li netko gdje se to može napraviti, s obzirom da i nadzornik mi baš nije od pomoći a ni firma koja izvodi radove.

-I još jedno pitanje, tko postavlja tablu na grdilištu?

investitor naručuje tablu a ugrađuje je ona pravna osoba u čijem je troškovniku to navedeno

lux123
05.10.2011., 21:58
što, ako je gradiliste prijavljeno, a na gradilistu nema table???

McGrubi
06.10.2011., 10:55
kazna

dud
06.10.2011., 17:18
ZAKON O PROSTORNOM UREĐENJU I GRADNJI
(Urednički pročišćeni tekst, “Narodne novine”, broj 76/07, 38/09, 55/11 i 90/11)

...
(6) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m2, dužan je u prijavi početka građenja, osim podataka iz stavka 5. ovoga članka, navesti podatke o projektantima glavnog projekta i njegovoj oznaci te uz prijavu priložiti izjave tih projektanata da su izradili navedeni projekt.
(7) Investitor je dužan građevinskoj inspekciji dostaviti kopiju ovjerenog građevinskog dnevnika u roku od tri dana od dana početka građenja.

Je li netko dostavljao ove izjave projektanata (toč.6) kod prijave početka gradnje i i kopiju dnevnika (toč. 7)?

cobico
07.10.2011., 08:22
ZAKON O PROSTORNOM UREĐENJU I GRADNJI
(Urednički pročišćeni tekst, “Narodne novine”, broj 76/07, 38/09, 55/11 i 90/11)

...
(6) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m2, dužan je u prijavi početka građenja, osim podataka iz stavka 5. ovoga članka, navesti podatke o projektantima glavnog projekta i njegovoj oznaci te uz prijavu priložiti izjave tih projektanata da su izradili navedeni projekt.
(7) Investitor je dužan građevinskoj inspekciji dostaviti kopiju ovjerenog građevinskog dnevnika u roku od tri dana od dana početka građenja.

Je li netko dostavljao ove izjave projektanata (toč.6) kod prijave početka gradnje i i kopiju dnevnika (toč. 7)?

ovo mi je sad da prvi put čujem da treba dostaviti građevinski dnevnik prije početka gradnje....uglavnom primjetio sam da se te stvari razlikuju od županije do županije.....npr ja nisam trebao koordinatora dok u sujednoj županiji treba biti,u prijavu se piše ono kaj piše u uvjetima građenja i ništ drugo a i to se razlikuje po županijama...ja sam sad gradio samo temelje i prijavio sam samo nadzornog,izvođača i inžinjera gradilišta.nisam trebao ni elaborat iskolčenja mada ga imam.tak da je to kod nas sve zbrda zdola kak bi rekli ljudi