PDA

View Full Version : Bolovi u trbuhu - pitanja

stranice : 1 [2] 3 4

Ivanicapeca
30.10.2007., 19:18
Ovako... Nekada kada se najmanje nadam, kad npr lezim na krevetu i nagnem se nekako na desnu stranu ili neki pokret, ALI SAMO NEKADA recimo 2 puta mjesecno osjetim kratku ostru bol u dojnjem desnom dijelu trbuha... znaci tu negdje oko slijepog crijeva al ne vjrujem da je upalja crvuljka...

prvi put sam to osjetio prije dvije godine, isto na kaucu bio i pocelo me jako jako bolit, al nije prestala jedno 5 minuti, stao sam bio mirno skroz i nakon 5 minuti nista bas nista, radio sve pokrete ono i ne boli... i otada mi se to ponekad javljalo i danas opet al dugo dugo... i onda sam se nekako ustao nesto sam kao osjetio dolje, i prestalo. i ne boli vise

sta bi to moglo bit prpa me malo?

Kila?

Khan
30.10.2007., 21:43
to bi bila i moja dijagnoza. Možda ne još prava kila, ali slabljenje ligamenata u području preponskog kanala. problem ej što ej tako nešto teško dokazati. svakako izbjegavaj dizati teške terete.

marta 76
31.10.2007., 09:48
Nea ovo što si opisala mogu biti simptomi Crohnove bolesti ili ulceroznog kolitisa. Odvedi malca kod nekog specijalista da mu napravi pregled crijeva.

:kava:
nisam medicinske struke i nebi se upuštala u dijagnoze...
ali već desetak godina imam problema sa crijevima i sve ovo što sam pročitala mi je tako nekako poznato...:confused:

nea

slažem se sa cordeliom, odvedite dijete specijalistu jer se crohnova bolest često pojavljuje u tim godinama a i ta mršavost je malo čudna..:confused:

a paYuta ja bi ti ipak savjetovala da odeš na pregled internisti, gastroenterologu, kod mene je sve započelo sa žučnim kamencima u ranim dvadesetima....
to je bila i moja prva operacija...

Laik sam ali dugogodišnja borba sa Crohnovom bolesti me "natjerala" da čitam...čitam... i jedino što bi vam nea i paYuta mogla savjetovati, svakako se obratite liječniku specijalistu:ne zna:

gleme1
31.10.2007., 22:11
stvar je u tome sta mogu apsolutno sve dignuti, nista me ne boli... niti poslije niti ista... samo vec sam opisao gore nekad me zicne a ovo je drugi put da me uhvatilo na malo duze

ja_a
02.11.2007., 19:20
Nea... definitivno morate otići na cjeloviti pregled inekom doktoru koji valja.
Javi kako je prošlo i jel mali dobro!

nea
03.11.2007., 22:04
e mi smo opet zavrsili na hitnoj
oni opet kazu nije slijepo crijevo,dobro
ali sto je
nisu sigurni, ali tvrde da je zatvor, i dali su mu ciscenje + neke tablete
e sad, oni jos kao misle da bi moglo biti da zbog proteze (fiksne na zubima) da on ne zvace kako treba i da guta puno zraka
navodno su imali takve slucajeve da ne znaju sto je i onda nakon sto dignu proteze svi problemi nestanu
iako je moj sin jos od malena bio jako osjetljivog stomka
malo mu je bolje, jer nema konstantne bolove i bio je dva dana u skoli, ali navece svako vece cim se smiri ga boli i jos se budi po noci od grceva
ciscenje je popio samo 1 put u ponedjeljak,
tek u petak idemo specijlisti
a i meni je od nervoze proradio gastritis
ma cim jadnicak rece boli me stomak, mene ko da neko sakom udari u stomak
nadam se da nije kolitis, jer je i moja baba od toga patila, i na kraju i ...
je li to nasljedno ...
necu da se opterecujem s time, ali prosli ponedjeljak, sam bila stvarno na rubu sa zivcima

marta 76
04.11.2007., 11:39
Poznato je kako se te bolesti češće javljaju u određenim obiteljima, što ukazuje na genetsku ulogu.
Moja baka ima zatvor, brat konstantne probleme sa crijevima, ja Crohnovu bolest te moja sestra 2 god nakon moje dijagnoze obolijeva od idte bolesti...

Pa sad :lol: :lol: nije li to ironija....relativno rijetka bolest pa u jednoj obitelji dvije sestre obole..
tako da sam sigurna da su tu genetske predispozicije. :ne zna:

Javi nam kako bude kod specijalista..:top:

rushinbrain
12.11.2007., 08:18
ako ima tko strucan ili da je to prosao...
osjetim ga vec dva dana dole desno od pupka al nije to bol ni peckanje vec samo osjetim da se nes desava..usvakom slucaju mi ga se bas i ne vadi.a ak odem doktoru on ce me na noz poslat jer tu nema ljekova :D:D jel to mozda sam od hrane il ima li nade D::D ja bi ga u grob sa sobom

duda
12.11.2007., 08:26
Ja sam se sa svojim oprostila u srednjoj školi ;) Ako imaš problema odi doktoru i ako treba neka ti ga izvade jer vjeruj mi da ne želiš pretrpjeti akutnu upalu slijepog crijeva :( Bolovi takvi da ne možeš ni hodati niti ispraviti se, temperatura, povraćanje... i onda nakon toliko muka opet moraš pod nož, i nedaj Bože da ti slučajno pukne jer je to tek drama...
To je moje viđenje kao pacijenta, možda doktori drugačije misle.

decec
12.11.2007., 11:33
pa prije bih rekao da se radi o nadutosti kojoj uzrok može bit više stvari,reče da imaš šuljeve...vjerojatno imaš funkcionalne smetnje crijeva,malo nepravilnu peristaltiku,povećano nakupljanje zraka...jel bolovi ikad budu tipa grčeva?
upala crvuljka nije isključena ali nije akutna svakako,ako je UZV i krvna slika bo. kako se hraniš? kakva je sad stolica?

Ej doktore, ja osjećam točno to kaj si napisao. Ujutro i nakon jela bolovi po cijelom trbuhu, onako migrirajuća bol od prsne kosti, pa lijeve-desno, kao grčevi i neki zrak. Osjećam se i napuhnuto (stvaranje plinova). Inače normalno jedem, stolica normalna, nikad nisam imao problema s tim. Kupio sam onaj Peptoran, ali čini mi se da nije to baš za to, jer ja nemam nikakvu kiselinu niti vraćanje sadržaja u jednjak. Ali osjećam kako mi kruli po trbuhu, i već se brinem kaj da radim?

Nikka
12.11.2007., 19:11
ako ima tko strucan ili da je to prosao...
osjetim ga vec dva dana dole desno od pupka al nije to bol ni peckanje vec samo osjetim da se nes desava..usvakom slucaju mi ga se bas i ne vadi.a ak odem doktoru on ce me na noz poslat jer tu nema ljekova :D:D jel to mozda sam od hrane il ima li nade D::D ja bi ga u grob sa sobom

Dijagnoza upale slijepog crijeva postavlja se klinickim pregledom i CT-om, ponekad moze ultrazvuk umjesto CT-a.
Bol u desnoj strani trbuha moze biti i zbog problema zucnjaka. Jajnici kod ovulacije mogu dati taj "tupi" osjecaj skoro boli. A PID (upalna bolest zdjelice) kod seksualno aktivnih zena, takodjer daje bol u trbuhu. Sto kaze tvoj doktor?

abuxl
12.11.2007., 21:54
kad te bude stvarno bolelo slepo crevo reci ces vadite ga. da idem kuci za tri dana
so it shall be written,so it shall be done

rushinbrain
13.11.2007., 05:49
Dijagnoza upale slijepog crijeva postavlja se klinickim pregledom i CT-om, ponekad moze ultrazvuk umjesto CT-a.
Bol u desnoj strani trbuha moze biti i zbog problema zucnjaka. Jajnici kod ovulacije mogu dati taj "tupi" osjecaj skoro boli. A PID (upalna bolest zdjelice) kod seksualno aktivnih zena, takodjer daje bol u trbuhu. Sto kaze tvoj doktor?

nisam jos iso vidit cemo

amis
13.11.2007., 11:19
kad te bude stvarno bolelo slepo crevo reci ces vadite ga. da idem kuci za tri dana
so it shall be written,so it shall be done

potpisujem :top:
(samo kući za 7 dana :cry: ) :)

stander
13.11.2007., 12:29
Ajde javi se kakvo je stanje sa tim apendixom, bas me zanima. Imam nesto slicno ali ne zele me operisati. Jedino ako imam neku kronicnu upalu pa ponekad boli i zeza.

rushinbrain
13.11.2007., 18:25
Ajde javi se kakvo je stanje sa tim apendixom, bas me zanima. Imam nesto slicno ali ne zele me operisati. Jedino ako imam neku kronicnu upalu pa ponekad boli i zeza.

sta imas slicno da osjetis a neznas sta je..jesi ti bio kod doktora

abuxl
13.11.2007., 22:07
potpisujem :top:
(samo kući za 7 dana :cry: ) :)

da,vreme lezanja je varijabilno...:) :top:

samo da vas podsetim da vam za apendiks ne moze pomoci ni komsija , ni apoteka vec samo op tretman .
iako je slepic ozloglaseni krivac za mnogo stosta sto boli u desnom donjem kvadrantu stomaka, on i pomaze hirurzima da shvate da je kataralni apendicitis jedna cesto uobicajena stvar u neociglednim
kojekakvim upalama u stomaku, kao i da ocigledan klinicki apendicitis moze biti sve ono sto mora da se operise a ipak nije apendicitis..
pozdravljam sve one koji imaju bolove u ICR tj. donjem desnom kvadrantu stomaka... i cuvajte se

stander
14.11.2007., 09:40
sta imas slicno da osjetis a neznas sta je..jesi ti bio kod doktora

Bol u donjem desnom kvadrantu trbusne supljine... Kao ispod jetre. Posto imam problema sa jetrom to kod mene moze biti od jetre, premda nisam tako siguran u to.
Radio sam kolonoskopiju, debelo crijevo je ok. Ne znam sta jos moze biti tamo ? Trbuh, mokracovod, mokracni mejhur ?!

Pocetkom 9. mjeseca sam imao iznenadnu dosta jaku, tupu bol na tom mjestu. Otisao sam na kirurgiju i dolazio sam na kontrole nekoliko narednih dana. Nisu me htjeli operisati ali priznali su da neka upala jeste, to su pokazali i krvni testovi (povisen CRP). U roku od 7 dana mi je to prestalo. Sad osjetim ponekad ali slabije. Problem je sto sam na tom mjestu osjecao bol i mnogo ranije, ponekad.
Znaci generalno, pojma nemam o cemu se radi. Na kirurgiji me nece, gastroenterolog smatra da je od jetre ili od gasova.
Istina 2 tjedna poslije tih posjeta kirurgije sam dobio iznenadni jak proljev, zbog kojeg sam ponovo otisao na kirurgiju relativno uplasen, medjutim tamo su me ponovo pregledali i odbili u stilu "nisam ja slucaj za njih" i poslali me na infektivno. Tamo su ustanovili "Campilobacter", brisom rekta. E sad bog te pita dal ga imam jos uvijek ili sam ga se rijesio antibioticima. Radio sam bris rekta ponovo, negativan ali nesto ne vjerujem tome, mozda uradim ponovo. Sve u svemu zayebancija....

duda
14.11.2007., 09:45
I ja sam imala dva ili tri napada u godini dana prije operacije jer isto nisu mogli postaviti točnu dijagnozu. Napadaji su trajali par dana i onda bi se stanje smirilo. Kod zadnjeg napada mi je dijagnosticirana upala slijepog crijeva i išla sam na hitnu opreaciju jer su se bojali da ne pukne.

Rea
14.11.2007., 10:02
e mi smo opet zavrsili na hitnoj
oni opet kazu nije slijepo crijevo,dobro
ali sto je
nisu sigurni, ali tvrde da je zatvor, i dali su mu ciscenje + neke tablete
e sad, oni jos kao misle da bi moglo biti da zbog proteze (fiksne na zubima) da on ne zvace kako treba i da guta puno zraka
navodno su imali takve slucajeve da ne znaju sto je i onda nakon sto dignu proteze svi problemi nestanu
iako je moj sin jos od malena bio jako osjetljivog stomka
malo mu je bolje, jer nema konstantne bolove i bio je dva dana u skoli, ali navece svako vece cim se smiri ga boli i jos se budi po noci od grceva
ciscenje je popio samo 1 put u ponedjeljak,
tek u petak idemo specijlisti
a i meni je od nervoze proradio gastritis
ma cim jadnicak rece boli me stomak, mene ko da neko sakom udari u stomak
nadam se da nije kolitis, jer je i moja baba od toga patila, i na kraju i ...
je li to nasljedno ...
necu da se opterecujem s time, ali prosli ponedjeljak, sam bila stvarno na rubu sa zivcima

kao da opisuješ probleme moga sina. Isto su mu rekli na hitnoj, puno debelo crijevo, pričali o pravilnoj ishrani, a on jede svaki dan kuhano, čak slatkiše i ne jede, od čokolade samo crne i to jako rijetko. Njemu je homeopat pomogao riješiti probleme sa stolicom, sada ju ima redovito, ali sada uz povraćanje, koje je često, ima i proljeve, slali su nas i na psihološko testiranje i ok je, u ponedjeljak je opet naručen kod gastroenterologa i ako ga ovaj puta ne pošalju na gastroskopiju ja ću nekoga udaviti. Često izostaje iz škole jer kad ga uhvate bolovi ne može se maknuti, povraća i ima i proljeve, on kaže da ima kostantnu bol i mučninu, samo je pitanje jačine, ali bol je tu

stander
14.11.2007., 11:57
Jesi imala temperaturu ?

duda
14.11.2007., 12:34
Jesi imala temperaturu ?

Da i to dosta visoku, bolove u trbuhu i povraćanje. Mislili su da je trovanje hranom.

stander
14.11.2007., 14:11
Ja sam imao max. do 38.5 ali nakratko, vise se motala oko 37.5., bez povracanja, nije mi bila muka i normalna stolica 1x dnevno.

Gledalo me valjda 5 doktora, svaki put kontrola krvi, rektalni pregled (uff)...
Nekakva upala jeste bila ali rekli su da nije za operaciju. Imao sam "pola" simptoma upale apendixa, eto tako nesto.

duda
14.11.2007., 14:22
Ja nisam imal problema sa stolicom... možda ipak nije apendix-a :)
Moj prvi napadaj je imao najblaže simtome i onda je svaki slijedeći bio sve jači...

rushinbrain
14.11.2007., 16:57
Ja nisam imal problema sa stolicom... možda ipak nije apendix-a :)
Moj prvi napadaj je imao najblaže simtome i onda je svaki slijedeći bio sve jači...

eto 4 dan jos nista od bolova i doktora :) izgleda da ce proc bogzna sta je to..al jos malo osjetim da se nes mice:D

bjelovarcanka
16.11.2007., 21:31
ovako,vec par dana imam obilni zuckasti iscjedak ,neugodnog mirisa,koji su popraceni sa malim bolovima u donjem dijelu trbuha,pijem diane. i prije mj dana sam radila urinkolturu, i ona je bila uredna.i pece me i imam svrbes.popmagajte, svaki puta kada idem kod ginekologa kaze mi da imam upalu, a nikada mi ne objasni o cemu je rijec,ja ga pitam ,ali on opet po svojem da je upala,s tim da mi spolni odnos zna biti bolan,i pregled kod ginekologa...pomagajte, da li to mogu biti gljivice ili je nesto drugo u pitanju........

silvaes85
17.11.2007., 12:25
Ovo meni zvuci kao kandida. Mislim da imas u zenskom kutku cijeli topic o tome pa si tamo malo prouci.

bjelovarcanka
17.11.2007., 13:23
ok,hvala.ma vise cu poludjeti sa tim iscjetkom.

nordea
17.11.2007., 17:01
ovako,vec par dana imam obilni zuckasti iscjedak ,neugodnog mirisa,koji su popraceni sa malim bolovima u donjem dijelu trbuha,pijem diane. i prije mj dana sam radila urinkolturu, i ona je bila uredna.i pece me i imam svrbes.popmagajte, svaki puta kada idem kod ginekologa kaze mi da imam upalu, a nikada mi ne objasni o cemu je rijec,ja ga pitam ,ali on opet po svojem da je upala,s tim da mi spolni odnos zna biti bolan,i pregled kod ginekologa...pomagajte, da li to mogu biti gljivice ili je nesto drugo u pitanju........

Najvjerovatnije gljivice. Kanesten mozes kupiti sama...ne treba ti za to doktor. probaj, ako ne prodje onda moze biti infekcija ali ne vjerujem da je ista opasno.

Skviki
17.11.2007., 20:11
popmagajte, svaki puta kada idem kod ginekologa kaze mi da imam upalu, a nikada mi ne objasni o cemu je rijec,ja ga pitam ,ali on opet po svojem da je upala,s tim da mi spolni odnos zna biti bolan,i pregled kod ginekologa...pomagajte, da li to mogu biti gljivice ili je nesto drugo u pitanju........

promijeni ginekologa, s ovim očito ne funkcionira vaš odnos liječnik-pacijent... :o

bjelovarcanka
17.11.2007., 20:25
a morat cu,nema mi drugoga,,,hvala na savjetima

reader
19.11.2007., 13:40
Meni se to događa kad ozebem dolje...dobim blagu upalu mjehura, a ona se odražava na lijevom jajniku uvijek (kao da ga mjehur iziritira), što mi onda nastavi takvim iscjetkom. Išla sam 4-5 puta na preglede jer sam se svaki put uplašila da sam dobila upalu jajnika ili tako nešto, a rezultat je uvijek bio osjetljivost mjehura na hladnoću, tanke čarape, sjedenje na hladnom itd.
Utopliti se, uvin čaj, čaj od peršinovog lista i za 3-5 dana rješeno! Izbjegavam vaginalete jer se i samo isčisti. Peri se kamilicom, bez gelova za pranje.

nea
23.11.2007., 00:40
bili smo u specijaliste 3 puta, prvo na pregledu, a onda dva puta hitno jer je imao velike napade boli
svi su mu nalazi dobro i doktor je bio ok,smirio nas je
dao mu je buskopan (smanjuje kontrakcije u stomku) i navece pije mineral oil, koji djeluje kao omeksivac stolice
sad mu je bolje (puno) ali povremeno opet dobije napade narocito ako jede cokoladu (nakon sat vremena pocnu grcevi) pa smo je izbacili
idemo opet sljedecu sedmicu, ali koje je olaksanje kad ga ne boli i ne razmisljas non stop sto je
a i vodim ga kod nekog alternativca, da vidim sto ce reci
ponovo disem

branko10
29.12.2007., 17:46
Ljudi, pozdrav.
Imam zdravstveni problem i nadam se da će se na forumu naći tkogod s dobrim savjetom.
Priča počinje u travnju ove godine. Počeli su se pojavljivati lagani bolovi u desnom dijelu trbuha, koji se nisu pojačavali, ali ni nestajali. Lagano su se proširili prema desnoj strani struka i bubregu, kuku, preponama i prema desnom plućnom krilu, iako na tom gornjem dijelu osjećam samo neugodu, ne i bolove. Bolovi se javljaju na svim dijelovima te desne strane trbuha i pomiču se, tako da rijetko boli na više mjesta odjednom. Ponekad se reflektira na desnu stranu križa (ako je to refleksija).
Tegobe traju i dalje i osjećaj je stalno prisutan. Nemam nikakvih drugih problema, probavne funkcije u redu, stolica u redu.
Napravljeno su pretrage: rendgen, ultrazvuk (od jetre do testisa), krv, urin, infektološke pretrage stolice, EMG donjih ekstremiteta, pregledi urologa, infektologa, fizijatra, neurologa, kirurga. Za gastrića moram pričekati malo duže, jer tamo gdje sam pitao strašno sporo naručuju. Neke sam stvari morao ići privatno, tako da bih za gastrića morao malo uštedjeti.
Uputne dijagnoze koje su se izredale, a većina se pokazala pogrešnom: zrak u crijevima, apendicitis, colon irritabile, neka crijevna infekcija, Crohnova bolest, kamenci u bubregu ili mokraćnim putovima, psihosomatski uzrok, ukliještenje kralješka uslijed skolioze u donjem dijelu kralježnice, slabost u ileopsoasu, ingvinalna hernija (ona u maloj mjeri postoji, ali navodno tegobe nisu tipične za nju), tumor.
Na poslu sjedim, držanje mi nije najsavršenije, zbog čega imam miogeloza na desnoj strani leđa, osobito ispod lopatice. Ponekad osjećam kao da mi se bolovi iz trbuha u neprekinutoj liniji spajaju s bolovima u leđima, bilo preko leđa, bilo kroz sredinu po desnoj strani trupa. Cijela desna strana tijela mi je osjetljivija, od glave do desne noge - kao da je lagano utrnuta. Ne znam treba li to povezati s ovim u abdomenu.
Sad me šalju na irigografiju, a možda mi u konačnici ne gine i kolonoskopija i ostale agresivnije pretrage.
Nisam medicinar i samo pišem ono sto osjećam. Nestručno i nespretno, ali to su najbolje riječi kojima mogu opisati svoje tegobe. Liječnici mi kroz osam mjeseci nisu pomogli (što ne znači da neće), ali mi te tegobe bitno narušavaju kvalitetu života, tako da, evo, molim za savjet i mišljenje ovu forumsku zajednicu.
Zahvaljujem na vašem vremenu koje ste nesebično odvojili za čitanje ovoga posla i koje ćete eventualno odvojiti za odgovor!

fermina-daza
31.12.2007., 10:24
Slični problemi poput tvojih pratili su me intenzivno zadnjih godinu dana. Budći da su bolovi u abodimenu bili veoma jaki, moje jelo se svelo na kašice (sve miksano), kako bi se izbjegli ti bolovi.

Prošla sam hrpu pretraga i došla do potrebe kolonoskopije, sa sumnjom na Chronovu bolest, sindrom iritabilnog crijeva ili nešto treće (po riječima liječnika). Moram reći da poput tebe puno sjedim, "skoliotična" sam, imam bolove ispod lopatica zbog nepravilnog držanja tijela. I malo se krećem.

Budući da mi se nije išlo na kolonoskopiju, jer ne želim primati imunosupresive i slične agresivne lijekove, odlučila sam se za odlazak na akupunkturu. I nakon dva puta od 10 tretmana, bolovi su se povukli.

Ovo što se tiče straha od imunosupresiva, ja se nosim s sistemskim lupusom, koji je za divno čudo ovog proljeća ustuknuo. No, možda sam ja "potrebu za bolom" prenijela na crijeva. Sorry na digresiji i malom osobnom psihologiziranju osobne simptomatologije.

Naravno, prehrana je donekle reducirana, ali to više nije baby-papa. Ono što je izuzetno važno, je puno se više kretati, vježbati i manje sjediti... Liječnik kod kojeg sam odlazila na akupunkturu nije "tretirao" samo smiptologiju abdomena, već je pokušavao pronaći temeljni uzork svih problema koji su me "pritisli". No, bez moje suradnje i potrebe da štošta promijenim u svom životnom stilu a i životnom okolišu, neće biti tako dobrih rezultata.

U svkakom slučaju, poprilično sam se prepoznala u tvom postu, pa sam ti napisala neka svoja iskutva. Naravno, tu su još i određeni čajevi, pripravci...

branko10
04.01.2008., 15:18
Ljudi, pozdrav.
Imam zdravstveni problem i nadam se da će se na forumu naći tkogod s dobrim savjetom.
Priča počinje u travnju ove godine. Počeli su se pojavljivati lagani bolovi u desnom dijelu trbuha, koji se nisu pojačavali, ali ni nestajali. Lagano su se proširili prema desnoj strani struka i bubregu, kuku, preponama i prema desnom plućnom krilu, iako na tom gornjem dijelu osjećam samo neugodu, ne i bolove. Bolovi se javljaju na svim dijelovima te desne strane trbuha i pomiču se, tako da rijetko boli na više mjesta odjednom. Ponekad se reflektira na desnu stranu križa (ako je to refleksija).
Tegobe traju i dalje i osjećaj je stalno prisutan. Nemam nikakvih drugih problema, probavne funkcije u redu, stolica u redu.
Napravljeno su pretrage: rendgen, ultrazvuk (od jetre do testisa), krv, urin, infektološke pretrage stolice, EMG donjih ekstremiteta, pregledi urologa, infektologa, fizijatra, neurologa, kirurga. Za gastrića moram pričekati malo duže, jer tamo gdje sam pitao strašno sporo naručuju. Neke sam stvari morao ići privatno, tako da bih za gastrića morao malo uštedjeti.
Uputne dijagnoze koje su se izredale, a većina se pokazala pogrešnom: zrak u crijevima, apendicitis, colon irritabile, neka crijevna infekcija, Crohnova bolest, kamenci u bubregu ili mokraćnim putovima, psihosomatski uzrok, ukliještenje kralješka uslijed skolioze u donjem dijelu kralježnice, slabost u ileopsoasu, ingvinalna hernija (ona u maloj mjeri postoji, ali navodno tegobe nisu tipične za nju), tumor.
Na poslu sjedim, držanje mi nije najsavršenije, zbog čega imam miogeloza na desnoj strani leđa, osobito ispod lopatice. Ponekad osjećam kao da mi se bolovi iz trbuha u neprekinutoj liniji spajaju s bolovima u leđima, bilo preko leđa, bilo kroz sredinu po desnoj strani trupa. Cijela desna strana tijela mi je osjetljivija, od glave do desne noge - kao da je lagano utrnuta. Ne znam treba li to povezati s ovim u abdomenu.
Sad me šalju na irigografiju, a možda mi u konačnici ne gine i kolonoskopija i ostale agresivnije pretrage.
Nisam medicinar i samo pišem ono sto osjećam. Nestručno i nespretno, ali to su najbolje riječi kojima mogu opisati svoje tegobe. Liječnici mi kroz osam mjeseci nisu pomogli (što ne znači da neće), ali mi te tegobe bitno narušavaju kvalitetu života, tako da, evo, molim za savjet i mišljenje ovu forumsku zajednicu.
Zahvaljujem na vašem vremenu koje ste nesebično odvojili za čitanje ovoga posla i koje ćete eventualno odvojiti za odgovor!

FFE
04.01.2008., 22:26
uf, gomila pretaga, tipicno. a koja je trenutna dijagnoza pod kojom se vodis? koliko imas godina? kada se bolovi javljaju? u rano jutro prisutni, toliko da se moras probuditi i ustati? opisi karakter boli, nacin javljanja? ima li dana kad nemas bol?

problemi na poslu, obitelji?

Glista
05.01.2008., 14:41
Ljudi, pozdrav.

Ja imam gotovo isti problem i simptome. Na prvom ultrazvuku mi nisu primijetili kamence tj mikrolit u žući. Nakon gastroskopije utvrđen gastritis i hbp bakterija. Liječio gastritis ali bolovi, u Tvom postu opisani, i dalje prisutni. Počinju par sati nakon jela i traju 3-5 sati. Nakon 7 mjeseci mučenja i patnje (morao sam jaako pazit šta se jede - isključivo nemasno). Na kontroli ponovo urađena gastroskopija gdje je utvrđeno poboljšanje kod gastritisa, obavljen je i ultrazvuk gdje su uočeni mulj i mikroliti, zadebljanje stijenke itd. Slijedi op žući. Inače mislio sam da umirem. Sad sam malo mirniji jer bar znam što mi je i otkud te tegobe. Kirurg mi je objasnio da se ponekad mikrolit i mulj dosta teško vide na ultrazvuku. Tako da te tegobe koje Ti opisuješ vidim upravo onakvima kakove i ja imam. Svakako mislim da bi trebao sve pretrage obavit, ja sam slikao pluća, srce, EKG, vadio krv itd. Treba sve drugo otklonit, bol nije sama od sebe tu.

branko10
05.01.2008., 19:44
Puno hvala! I ja sam do sada već razmišljao o akupunkturi, tako da ću potaknut tvojim savjetom vjerojatno pokušati krenuti u tom smjeru...

lady38
05.01.2008., 23:30
ZELENA MAGMA. Pomaže. Bio dućani imaju cca 130 kn, traje mjesec dana. Odvratnog okusa ali radi..i sama imam takve tegobe, sve neodređeno..

sinkpink
06.01.2008., 19:00
Zanimljivo... ako su bolovi počeli u želucu, onda će biti bakterija Helicobacter Pylori,
ali ako je počelo na desnoj strani, onda je gotovo sigurno jetra.
Ako je jetra, a nisu ti našli žučne kamence rendgenom, možda ti kamenci još nemaju kalcifikat oko sebe.. Naime rentgen i ultrazvuk ih kuže tek kad su tvrđi od okolnog tkiva, inače možeš bit do guše pun kamenaca, ali oni neće niš vidjeti- to ne znači da ih nema.
Žučni kamenci nisu samo u žuči, oni su u svim kanalima kroz cijelu jetru.. i u žuči. kad ti vade kamence operacijom, ne vade kamenac, nego cijeli žučni mjehur skupa s kamencom. Ali opet osteje u jetri, tako da od doktora dugotrajno baš nikakve koristi...:flop:
Moj savjet ti je da ideš nekom bioenergetičaru na dijagnozu, jako su precizni.
I vide što doktor ne.:p

rock_girl
09.01.2008., 09:16
u zadnjih tjedan dana imam strašne bolove u donjem dijelu trbuha. najgore je što ne mogu ležat ni u jednom položaju jer me presijeca...da li je imao itko sličnih problema?

bila kod doktora pa nema šanse da stignem na red,prebacuju na slijedeći dan pacijente zbog gužve

CosmaShiva
09.01.2008., 09:38
kakva ti je probava? mene je znalo presjecati prije nakon određene hrane(teške).i bolilo je na dodir baš donji dio trbuha,kao da crijeva ne rade :confused: i onaj grozan osjećaj kao da kamenje imam po crijevima.

KLCCLK
09.01.2008., 10:29
ako doista imas takve bolove da ne mozes ni lezat i traju vec tjedan dana, dodji navecer u hitnu internisticku ambulantu jer je to dovoljna indikacija za hitan pregled.

rock_girl
09.01.2008., 11:00
bila na hitnoj pa mi doktorica rekla da odem doma ležat.

rock_girl
09.01.2008., 11:01
probava je ok

frogy
09.01.2008., 11:03
Imala sam ja. Poslala me je liječnica i na kirurgiju sumnjajući na slijepo crijevo, uradila nalaz krvi, ništa nisu našli. Potom mi je rekla nek jedem laganu hranu, mirujem i pijem PEPTORAN. Bolovi su nestali i više se nisu javili....

KLCCLK
09.01.2008., 11:31

ne na hitnu :mig: mozda se varam ali to obicno pretpostavlja sluzbu Hitne pomoci kojoj nije zadatak da rjesava takve probleme, a i puno je vjerojatnije da ces naletit na glupana/glupacu koji ce ti rec "odi doma lezat" umjesto da te uputi na pretrage.

u dezurnu hitnu internisticku sluzbu u bolnici.

ako se ne varam iz Petrinje si, ne znam jel ima tamo kakva bolnica, ali sigurno ima u Sisku, kao i hitni trakt. odes navecer oko 9-10 i kazes kakve probleme imas.
s tim da ne umanjujes nego, ako bas treba, preuvelicavas.
nemoj rec "cujte, mene boli trbuh" nego reci da vec tjedan dana imas stravicne bolove, da nisi spavala tjedan dana, da ne mozes ni lezat ni sjedit ni hodat ni ista slicno.

rock_girl
09.01.2008., 11:57
nisam iz Petrinje,iz Garešnice ;)
po danu je ok,al po noći katastrofa...

KLCCLK
09.01.2008., 12:40
nisam iz Petrinje,iz Garešnice ;)
po danu je ok,al po noći katastrofa...

pa svejedno, onda Bjelovar...(ne znam ima li Kutina mozda bolnicu s hitnim nocnim traktom)

morska alga
09.01.2008., 12:43
Kad te boli reci im to, sa trbuhom nije za šalu.!
Odi lipo večeras na hitnu, oni te moraju primiti, imaš li temperaturu?

frogy
09.01.2008., 13:16
Btw, jesi li bila kod ginekologa?

drmed
09.01.2008., 16:10
ne na hitnu :mig: mozda se varam ali to obicno pretpostavlja sluzbu Hitne pomoci kojoj nije zadatak da rjesava takve probleme, a i puno je vjerojatnije da ces naletit na glupana/glupacu koji ce ti rec "odi doma lezat" umjesto da te uputi na pretrage.

ako se ne varam iz Petrinje si, ne znam jel ima tamo kakva bolnica, ali sigurno ima u Sisku, kao i hitni trakt. odes navecer oko 9-10 i kazes kakve probleme imas.
nemoj rec "cujte, mene boli trbuh" nego reci da vec tjedan dana imas stravicne bolove, da nisi spavala tjedan dana, da ne mozes ni lezat ni sjedit ni hodat ni ista slicno.

Ne izmisljaj!!
Ako si ti naletila na tu glupacu/glupana ne mora znaciti da ce svi!!
Evo ja radim u hitnoj sluzbi i nikome nisam bez pregleda rekao da ide kuci lezati!
U ovome tvom pisanju je samo jedna istina a to je da nisi doktorica i prema tome ne mozes donositi svoje prosudbe bez opravdanog razloga!!
Ako je bila kod lijecnika i on ju pregledao, leukociti su u redu, trbuh mekan, bezbolan na palpaciju...... i jos puno toga...... onda nema indikacije za bolničko lijecenje ili nekakav kirurski tretman. Znaci ako je lijecnik tako prosudio ti nisi kompetentna da iznodsis svoja stajalista o bolesti!
I jos nesto....
NIJE u redu da ne govoris istinu svome lijecniku niti da preuvelicavas!
Nadam se da tako ne radis i nemoj nikoga vise nagovarati na to!
Posto mi se cini da djevojka nije uopce isla lijecniku preporucujem da otidje u hitnu sluzbu bilo gdje da ju pogledaju!

KLCCLK
09.01.2008., 16:30
bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla

sad ponovno procitaj ovo:

pa onda moj post bilo u cjelini, bilo samo ovo:

puno je vjerojatnije da ces naletit na glupana/glupacu

sto ne znaci da su to svi, zisku?

a sudeci po ovom:

Ako je bila kod lijecnika i on ju pregledao, leukociti su u redu, trbuh mekan, bezbolan na palpaciju...... i jos puno toga...... onda nema indikacije za bolničko lijecenje ili nekakav kirurski tretman.

ti si upravo jedan od onih o kojima pricam.
jer ova recenica pokazuje da ne citas postove, niti moje niti od rock_girl, pa samim tim vjerojatno ne slusas ni pacijente.
i jos ih neargumentirano optuzujes da lazu:
Posto mi se cini da djevojka nije uopce isla lijecniku

a sto ono djevojka rece?:

sto je onda? pacijenti lazu? ne slusas pacijente? ne citas postove?

na kraju, ako nekoga "tjedan dana trbuh stravicno boli i ne moze ni lezat" onda je to svakako indikacija za kompletne pretrage i sacuvaj Boze pacijente koji ce doci tebi da im izmjeris leukocite i pipnes trbuh i porucis im da su zdravi.

ps inace, u pravu si. nisam doktorica. muskarci ne mogu bit doktorice. a ti drugi put kad se osjetis voljnim ukljucit u raspravu potrudi se da procitas i sto u njoj doista pise.

Nandana Lu
09.01.2008., 17:47
Prije 4 godine i ja sam umirala od bolova u trbuhu da bi mi moja liječnica rekla odi lezi kući i dala mi peptoran,identičan slučaj tvom. I tako ja cuclala taj peptoran godinu dana da bi na kraju završila na gastroenterologiji i otkrili mi visoki stupanj Chronove bolesti.
Ne daj Bože da se to i tebi dogodi ali imaj na umu da je većina tih doktora nemarno i hoće te se riješit iako mi nikad neće bit jasno zašto je to tako? Pa jel joj teško dat ti uputnicu za gastroenterologa!
Dakle draga,zamoli ju da ti da uputnicu ako bolovi ne prođu. Jer i meni je stolica bila redovna i uredna...
Puno sreće ti želim :)

drmed
09.01.2008., 17:54
Hvala na uvredama!
A da napravis analizu urina?

rock_girl
10.01.2008., 10:50
Ovako.jučer me stvarno jako bolilo tako da više nisam mogla izdržat i uputila sam se opet u ambulantu u kojoj je bila nenormalna gužva (opet) jer doktori imaju pauzu po 2 sata,da bi se spustila na hitnu gdje mi je dežurna doktorica rekla da imam ambulantu (u kojoj ljudi po dva dana čekaju na red,a i to je upitno).lijepo sam se pokupila i otišla u Kutinu u ambulantu na hitnu gdje su me doktori lijepo primili,ja im rekla šta je problem,doktor me pregledao,dao dvije injekcije i rekao da će me proći,al da za svaki slučaj odem izvadit krv...
toliko o doktorima od grada do grada...

Hvala vam puno svima na vašim savjetima :)

Michaela
10.01.2008., 10:54

tako i ja odoh na hitnu kirurgiju radi takvih bolova, poslali me doma, sutradan sam već bila na kirurškom stolu. :(

Michaela
10.01.2008., 10:56
I odi kod ginića.
Možda je neka cista koja stišće živac.
tako je bilo kod mene.
baš bolovi kaj ne možeš noge istegnuti, ko netko nožem reže ti trbuh.
Aj ti na hitnu ginekologiju pa će oni odmah ultrazvuk napravit. da bar to evenutalno eliminiraš

mišica07
10.01.2008., 11:07
Ovako.jučer me stvarno jako bolilo tako da više nisam mogla izdržat ....lijepo sam se pokupila i otišla u Kutinu u ambulantu na hitnu gdje su me doktori lijepo primili,ja im rekla šta je problem,doktor me pregledao,dao dvije injekcije i rekao da će me proći,al da za svaki slučaj odem izvadit krv...
toliko o doktorima od grada do grada...

Hvala vam puno svima na vašim savjetima :)[/QUOTE]

Čuj,ovako...lijepo što su te na hitnoj lijepo primili i "dali 2 injekcije i za svaki slučaj rekli da vadiš krv".Pa mislim da si već shvatila da se moraš ozbiljno uhvatit posla i krenuti na pretrage kad te to toliko dugo i strašno boli.
Kreni...traži sve,krv,UZV...odi obavezno kod ginekologa,neznam,nisam doktor ali da sam na tvom mjestu već bi davno nešto poduzela.Ne mogu na hitnoj rješavati tvoj problem!

rock_girl
10.01.2008., 13:38
Normalno da ću na daljnje pretrage...al treba doći na red sad...jedva sam ovo riješila...

KLCCLK
10.01.2008., 13:43
trebaju ti uputnice za ozbiljnije preglede, a cuj, vjerujem da je guzva, al nema ti druge nego se ustat rano i doc tamo pola sata prije radnog vremena. cekat ces pol sata, al ces bit prva.

fermina-daza
10.01.2008., 15:02
Možda mi je promaklo, ali mi se čini da su na hitnoj nešto preskočili ili ih je rock girl zaboravila napisati.

Kada sam prije pola godine s bolovima u trbuhu otišla na hitnu (Vinogradska bolnica u Zagrebu), nakon raspitivanja o svim mojim bolestima (bivšim i trenutačnim), inzistiranjem da im što detaljnije opišem kako me to boli... izvadili mi krv, uzeli urin, napravili EKG, pregledali me (stomak, diši - ne diši...). Moguće da sam nešto od pretraga i zaboravila.

Sve u svemu, konstatirali su da nije nešto što zahtijeva hitnu kiruršku obradu ili ostajanje u bolnici, ali su mi rekli da ako bolovi postanu jači, primijetim krv u stolici ili mokraći... odmah dođem.

Još su mi za kraj ponudili i injekciju protiv bolova.

I naravno, preporučili mi da odem kod gastroenterologa, imunologa (zbog povijesti boliesti)...

I ja poslije tri mjeseca šetala po pretragama.

Ono što hoću reći - svaka bol u abdomenu ne mora biti trenutačno sanirana u hitnoj službi, ali treba obaviti sve pretrage prije negoli se donese takva odluka. Čini mi se da je u gornjem slučaju nešto u proceduri izostalo.

A ti, rock_girl, budi malo upornija. Znam da je to teško kada te tako boli, ali si trebala ostati na vratima svog doktora opće prakse do kraja radnog vremena. Kod moje doktorice, kada dolazi netko presavijajući se, ulazi odmah. To je samorazumljivo i nama koji čekamo i doktorici da takvog pacijenta uzme preko reda.

I držim "fige" da problem nije veći od neke lokalne upale, koju ćeš ubrzo riješiti.

S4sh4nn
24.01.2008., 17:09
oce to pred zimu i pred 27 valjda imam iste simptome ko i ti indenticno i sve preglede sam obavio i sve super ..ali najbolje je delija odgovorio ja sam iso i kicmu slikat i donji dio mi je sjeban a to je refleksna bol ..tak da ti preporucam da pogledas si ledja

krule
25.01.2008., 08:26
Ljudi, pozdrav.

cuj....jebada...dijagnosticiranje u nasoj medicini je ravna nuli....zali boze svih aparata...sve se svodi na nagadanje i trosenje novaca.....jedino sto ti mogu reci....odi kod homeopatkinje.....e sad....ja u to nisam previse vjerovao....ali...dok mi nije cura zavrsila na hitnoj od kasljanja....astma.....mozes zamislit kako je spavat kad netko kraj tebe kaslje 6 mjeseci.....neprekidno...i to ne kasalj...nego mislis da ce umrijet....i dopizdilo mi i narucim je kod jedne u Opatiji....cekala je 3 tjedna red.....i napokon dosla na red.....skroz sam bio skeptican jebi ga....al ono - nisam vise nista imao - to mi bila jedina opcija...i meni i njoj...ja neispavan a ona bolesna.....:D...2 i pol sata sam cekao da zavrsi....mislim si u sebi kakav je to pregled od 2 i pol sata....i kad je zavrsila....ova joj je rekla i bolesti od prije koje je imala....vezano za mokracni mjehur i tako to da ne duljim...uglavnom pregleda te od glave do pete...sve organe...i kaze ti di si kritican...(JA NISAM BIO AL PLANIRAM)....i dala joj neke kapi...sve na biljnoj bazi....u trst sam isao po ljekove jer su svi ali ama bas svi ljekovi na biljnoj bazi.....znaci nema kemije....i uzmem ja ljekove...cak pricaju hrvatski u ljekarni...ej pazi sta mi kaze....ove kapi ne smiju biti kraj mobitela...kraj televizije...kraj ovog...onog...ja puko od smjeha.....dosli doma...ispraznili jednu cijelu ladicu u ormaru i ostavili lijekove tamo...uirali od smjeha sta radimo....skepticni na kvadrat....i tako...pila je kapi....2 mjeseca....(trebala 4)....i ljudi moji...nema vise kaslja......ono....stvarno joj je puno puno puno bolje.....ma sta bolje - odlicno je
a sad....sigurno vas zanima sta joj je doktorica radila....i da se razumijemo to nije nikakva baba gatara nego zena je zavrsila medicinu.....pa kaze cura da je sjela i da su prvo pricali pola sata opcenito...di radi...kako joj je na poslu...bla bla....i onda u jednu ruku primis neku sondu....a dlan druge ruke ispruzis a ona sa nekom olovkom ide po dlanu i ocitava nesto sa monitora....e sad....pitam ja nju...I TAKO TI ONA GLEDAJUC U MONITOR REKLA STA TI JE....kaze cura DA....ja puko....dok nisam naletio na pametnog frenda i tako mu to prepricavao...a on meni reko - PA TO TI RUSKI ASTRONAUTI KORISTE VEC OHOHO...ma reko sta koriste...kaze on TO TI JE TAJ SISTEM NAVODNO NAJBOLJI ZA DIJAGNOSTICIRANJE NA SVIJETU.....a ljekovi ko ljekovi...

a frendica mi isla kod nje zbog fleka na licu...imala je neke fleke na licu....i zamisli...ova joj rekla imate problema sa jetrom....malo jetra zakazala ali brzo cemo je vratiti u normalu....i pila biljne tablete...fleke se povukle....i sve je ok.....

a znam covjeka isto koji je bio kod nje....njega recimo jebe alergija na pelud....ono disni sustav...oci suze cim nesto procvjeta...e on je bio kod nje...i kaze...do sad mi je pomogla najvise od svih ali nije to to....on nije bio zadovoljan jer nije uspjela istjerat to do kraja....bio je uporan al nije uspio....kod nje...on je otisao korak dalje...alternativa na kvadrat i eto uspio....al me se dojmilo kako ova homeopatkinja nije uspjela njemu pomoc....jer sam vec strepio da nije ona jedna od onih STA SVE LIJECI....znaci ima stvari da ni ona ne moze pa mi se to posebno svida jer znam da je onda ok....

a sad procitaj sto je meni bilo....imam na desnom dlanu problema sa kozom....periodicno mi puca koza na dlanu....ljusti se....svrbi za riknut....ponekad takvi rascjepi u kozi (kad pukne) da krv ide...uzas....sad mi se malo smirilo....i odem ja na pretrage u kbc....kod dermatologa....udem unutra a veli sestra dodite ovamo....uzme ona neki strugac...sastruze mrtve koze sa dlana i kaze sad cekajte....odem kod doktorice u kancelariju....uzme ona rezultate od sestre....kaze - nisu gljivice ni bakterije....i sad ja cekam....cekam..cekam....reko I?...kaze ona sta I?...reko sta je to to...sastrugala..pod mikroskop...nisu gljivice..nisu bakterije?...i to je to???....mislim bilo je tu razgovora ali nista konkretno....mislim strasno...kaze ona meni..jedino uzimanje uzoraka i slanje u zagreb na analizu...sta ti ja znam sta sve ne....ja poludio....na kraju sam joj rekao...(a zena ma milion titula...dr..sc..spec...cak predaje na medicinskom fakultetu)...ja reko cekajte malo - vi ste tukli 10 godina fakulteta razno raznih specijalizacija i sve to da bi mi rekli nisu bakterije i nisu gljivice....svaka vama cast al na fakultet vam se serem....ona skoro pala...okrenem se i odem....

Ivanicapeca
25.01.2008., 11:09
cuj....jebada...dijagnosticiranje u nasoj medicini je ravna nuli....zali boze svih aparata...sve se svodi na nagadanje i trosenje novaca.....jedino sto ti mogu reci....odi kod homeopatkinje...

Do ove homeopatkinje sam mislila da imaš neki opipljivi problem vezan za UZV, mamograf, MR, CT...gle, nemam ja niš protiv homeopatije, ali brate mili reći odjebi medicinu i ajd liječi se nekom rekla kazala metodom je u najmanju ruku neozbiljno:rolleyes: Gle, ako se kod čovjeka radi o kamencu npr. nema te homeopatije koja će kamenac otopiti, razbiti ili izvaditi. Ovo što ti kažeš da na biljnoj bazi nije kemija je totalno krivo. Naime, prve kemikalije su se dobile iz biljaka. Sve je to kemija, samo možemo reći da nije sintetički nastala. Tako da bi ja ipak prvo provjerila što to na biljnoj bazi unosiš u sebe.
Liječi se ti homeopatijom, ali nemoj nasjedati na spike koje je npr. prodavala svojedobno Šen Či kad je savjetovala teške bolesnike da više ne piju lijekove koje im je pripisala klasična medicina, pa su ljudi počeli umirati.

*ketrin
12.02.2008., 17:41
evo citam reu pa me cisto zanima koliko njezin sin ima godina?
moj sin ima 9 god i vjerovatno ima gastritis iduci ponedjeljak idemo na ultrazvuk stomaka i svi ostalih pregleda..
sve ovo sto si ti nabrojila (problemi sa stolicom) (bolovi u stomaku) strasan zadah i vjecno neko izlezavanje i usnice su mu uvijek kao izdehidrirane...
sve to je upucuje na gastritis..

a zanima me s koliko godina se radi gastroskopija?

vanzemaljac
15.02.2008., 04:13
Evo imam jedan pa amo rec da je problem

U zadnja 3-4 dana me konstantno boli trbuh,dodje pa prodje shema,neznam u čemu je shema ali imam stalan osjecaj vrtoglavice,muke kao da cu povratit a nemogu povratit,da sam se zeznio nešto sa hranom nevjerujem jer sve što sam jeo u ta zadnja 3-4 dana jela je i moja obitelj a s njima sve u redu..e sad bojim se da nije šta ozbiljno,da nije neki DEATH risk i te sheme jer me ovako prije stomak nije bolio.Stolicu nisam imao,normalno sam danas obavio "nuždu",tako da neznam stvarno u čemu je problem.Molio bih stvarno ako imate neke preporuke ili savjete što da učinim jer polako već paničarim...

btw bol je u donjem predjelu trbuha,sa desne strane ispod pupka(sad na sredini ispod pupka)

canabinola
15.02.2008., 07:50
Evo imam jedan pa amo rec da je problem

U zadnja 3-4 dana me konstantno boli trbuh,dodje pa prodje shema,neznam u čemu je shema ali imam stalan osjecaj vrtoglavice,muke kao da cu povratit a nemogu povratit,da sam se zeznio nešto sa hranom nevjerujem jer sve što sam jeo u ta zadnja 3-4 dana jela je i moja obitelj a s njima sve u redu..e sad bojim se da nije šta ozbiljno,da nije neki DEATH risk i te sheme jer me ovako prije stomak nije bolio.Stolicu nisam imao,normalno sam danas obavio "nuždu",tako da neznam stvarno u čemu je problem.Molio bih stvarno ako imate neke preporuke ili savjete što da učinim jer polako već paničarim...

btw bol je u donjem predjelu trbuha,sa desne strane ispod pupka(sad na sredini ispod pupka)

Izgleda kao bol kod upale slijepog crijeva.Evo šta možeš napraviti da rezlučiš je li to u pitanju:izmjeri temperaturu axilarno,tj.ispod pazuha i onda rektalno.Ako je razlika veća od 1 stupanj(npr.gori je 36.5 a doli 37.5 ili veća) to ti ukazuje na upalu slijepog crijeva.Ova bol koju opisuješ liči na to,znači javlja se oko pupka i u donjem desnom dijelu trbuha.

vanzemaljac
15.02.2008., 13:34
zahvaljujem puno...budem izmjerio

Bolni
18.02.2008., 15:32
Dakle...imam bolove u donjem djelu trbuha na sredini i jaču bol na dodir u lijevoj strani. Prvi simptomi su bili prije 7 dana. Na radnom mjestu sjedim tako da dok sjedim je ok ali čim se ustanem totalni bolovi par sekundi, kao da moram na wc ali mi je stolica uredna (1-2x dnevno) . A lijeva strana u donjem djelu trbuha me boli samo na dodir .. i sve je pocelo prije 7 dana... Ima li tko ideju što bi moglo bit ?

manubis
18.02.2008., 15:39
jesi ti musko ili zensko???

ako si zensko - moze biti upala jajnika ili mokracnih kanala
ako si musko - moze biti samo ovo drugo

sve u svemu trebao bi otici doktoru

moze biti svasta, od neke upale vec spomenute, do upale necega skroz drugog

pregled kod doktora ne moze ti biti nesto extra zahtjevan, moze te samo ispipati i to je to
das mokracu na pregled i eventualno krv

moze biti kamenac koji se pokrenuo malo

Bolni
18.02.2008., 15:45
jesi ti musko ili zensko???

ako si zensko - moze biti upala jajnika ili mokracnih kanala
ako si musko - moze biti samo ovo drugo

sve u svemu trebao bi otici doktoru

moze biti svasta, od neke upale vec spomenute, do upale necega skroz drugog

pregled kod doktora ne moze ti biti nesto extra zahtjevan, moze te samo ispipati i to je to
das mokracu na pregled i eventualno krv

moze biti kamenac koji se pokrenuo malo

muško....ali nemam nikakvih smetnji ni dok mokrim....taj srednji dio i nije toliko strašan ...koliko me boli na lijevoj strani

manubis
18.02.2008., 15:48
puuuh
ne znam majke mi nisam doktor niti urolog
ovo je bila samo predpostavka

moze biti nesto drugo

znas sta mozes, potrazi na netu sliku anatomsku tog dijela tijela i vidi sta sve tu ima sto bi moglo da boli :)

Bolni
18.02.2008., 15:58
puuuh
ne znam majke mi nisam doktor niti urolog
ovo je bila samo predpostavka

moze biti nesto drugo

znas sta mozes, potrazi na netu sliku anatomsku tog dijela tijela i vidi sta sve tu ima sto bi moglo da boli :)

da da hoču ...thx

marijas
19.03.2008., 11:30
Ja sam strasno zabrinuta za svog supruga. On takodje ima bolove ispod desnog rebra, posle jela su intezivniji i jaci. On jeste dobio na telesnoj masi oko 25 kg u poslednje 4 godine, i hranio se na poslovnim ruckovima, vecerama, jacom hranom. Bolovi su bili blagi poceli pre oko desetak meseci, onako kao prisustvo necega, sada su dosta jaci. Prvi doktor kod koga je bio, je posumnjao na masnu jetru i predlozio dijetu. Drugi doktor je rekao da je to od stresa, da mu nije nista, da je zuc u pitanju i da pripazi sta jede... Polako da redukuje ishranu, ali ne naglo. Posto bolovi i dalje traju, predlozila sam da ode ponovo i sada rade analize. Posto sam ja u drugom stanju, da li bi bilo moguce da su ga tek tako pustili kuci, a da na primer ima hepatitis. Ili bi to svakako odmah videli. Radjen mu je EKG, analiza krvi, ali jos uvek ne i marker virusi. Ne znam kome vise da se obrati i koje analize da radi. I da li se ta dijeta za zuc i jetru razlikuju, ja koliko znam da. Sta bi pored masnog i slatkog strogo trebalo da izbgava?
Hvala najlepse

marijas
19.03.2008., 12:54
Evo sad su rezultati Steatosis hepatitis hlp. Sta sad to znaci? el to akutno ili hronicno? Koja je terapija?

HVALA UNAPRED

Tatsha
19.03.2008., 16:15
http://www.plivazdravlje.hr/print.php?id=16533

miyu_luna
07.05.2008., 13:26
Evo od jučer me boli ispod desnog rebrenog lukas prednje ali i sa zadnje strane. Zna me to boljeti često, no krvni nalazi ne pokazuju ništa! Osjećaj je kao da mi nešto udara od rebra. I donji dio abdomena tj. kod jajnika me žacka tj. zažiga povremeno. Inače imam u crijevima dosta zraka...može li to biti onda debelo crijevo? Mokrim normalno pa ne bi rkla da su bubrezi! Kad me zadnji put tako boljelo otišla sam na UZV abdomena sa bubrezima i sve je bilo uredno. Ima li tu kakav mišić ili živac pa da mi se može ukliještiti??? Eto pitanje za profiće....hvala unaprijed:s

dichy
07.05.2008., 13:53
Također... i to već godinama...

Ispod rebara boli žuč... probaj pratiti šta si jela i kada te najjače boli...

Donji dio...

može biti ginekološki, može biti debelo crijevo, a može biti i endometrioza...

Ja sam isključila (pregledima, naravno) ginekološki i debelo crijevo...

Trenutno u fazi eventualne dijagnostike endometrioze:(

Morat ćeš krenuti sa pretragama, bojim se:(

miyu_luna
07.05.2008., 14:42
Ginekološki - nije...radila pretrage pa su mi i jajanici i maternica ok!
Žuč - moguće jer sam se jučer najela pohanog karfiola koji mi zna smetati i u zadnje vrijeme žešće jela luk i začinjeno...
Debelo crijevo - hm...samo kolonoskopija jel??? uf...
Ovo sa donjim dijelom abdomena je samo danas....inače kad boli, boli gornji dio...kada su mi radili UZV rekli da je moguće da mi se uklješti živac jer su ti bolovi počeli prije 2.5 godine kad sam vukla jaako teško 3 dana...od tad me to zeza...danas pazim što jedem pa ćemo vidjeti...

dichy
07.05.2008., 14:54
Ginekološki - nije...radila pretrage pa su mi i jajanici i maternica ok!
Žuč - moguće jer sam se jučer najela pohanog karfiola koji mi zna smetati i u zadnje vrijeme žešće jela luk i začinjeno...
Debelo crijevo - hm...samo kolonoskopija jel??? uf...
Ovo sa donjim dijelom abdomena je samo danas....inače kad boli, boli gornji dio...kada su mi radili UZV rekli da je moguće da mi se uklješti živac jer su ti bolovi počeli prije 2.5 godine kad sam vukla jaako teško 3 dana...od tad me to zeza...danas pazim što jedem pa ćemo vidjeti...

Kolonoskopija u Zagrebu u Medikolu pod anestezijom... niš strašno...

Cilim
18.05.2008., 10:55
Vec desetak dana osjecam laganu bol-pritisak ispod lijevog rebarnog luka koja se proteze sve do lijeve prepone, lagana bol je uvjek prisutna a povremeno se zna preseliti na desnu stranu abdomena pa na ledja kao pritisak a zatim se vrati na lijevu stranu. Napominjem da imam normalnu stolicu i normalno mokrim. Molim komentar.

ante dumbledore
18.05.2008., 11:30
na osnovu toliko podataka vrlo je teško govoriti...s obzirom na tu bol to može biti funkcionalni prolazni poremećaj crijeva, npr distenzija, može bit povećana slezena zbog inih razloga, može bit kamenac u mokraćnom sustavu...svakako trebaš otić liječniku i provjerit o čemu se tu radi...

Cilim
18.05.2008., 11:46
Bio sam u cetvrtak i doktorica me poslala na vadjenje krvi -rezultati u ponedjeljak, i poslala me na Radiologije (klasicne i kontrastne pretrage), uputna dijagnoza "Colicae abdominalis" (renalis susp), trazi se rtg abdomena nativno.
Kakva je to pretraga, postupak.

Cilim
19.05.2008., 08:28
Obavio rtg abdomena, nista strasno, legnes na stol, klik, nalazi za dva dana.

Cilim
19.05.2008., 15:05
Dobio nalaz od krvi i mokrace. Jedino sto je poviseno to je kreatinin max je 125 meni je 128, ostalo je sve u granicama dozvoljenog.
Dali to nesto govori u odnosu na simptome koje sam naveo u prvom postu ?

FKIT
20.05.2008., 18:49
evo ovako,nisam igrao nogomet dugo i prije 2tjedna smo malo igrali i nisam vise siguran ali mislim da sam pao na ljevu stranu.sad me boli dosta ostra bol ispod ljebog zadnjeg rebra ali vise na boku nego prema sredini.kad sjedim na dodir me neboli ali kad se recimo istegnem u desnu stranu onda na dodir boli,inace osjetim dosta kad lezim na toj strani da mi dosta smeta,kad jako udahnem me zaboli ali ne svaki put.znaci nije bas simetricno gdje stoji jetra s druge strane vec malo vise prema bocnoj strani ali ispod rebra.kaj bi to moglo bit?proslo je od toga tjedan dana pa sam opet igrao nogomet i nije prosla 1min opet me pocelo bolit jako cim sam poceo malo trcat,nadam se da nije slezena?koji su simptomi ako bi slezena nahebala ili da je natekla ili kaj ja znam.jel moguce da su neki misici istegnuti?jel mogce da je rebro natuceno?nemam nikakve vanjske ozljede.sutra bi opet trebao na nogomet pa sam u maloj nedoumici ici ili ne?dal da idem doktoru?jel bi pomogao steznik mozda?eto toliko,hvala

Wortexxx
07.06.2008., 01:22
moj stari vec nekoliko godina iz dana u dan ima bol u trbuhu koja ga sputava da zivi kako spada.
iso je vec milijardu puta na gastroskopiju i na sve moguce petrage kod svih zivih lijecnika u osijeku, ali oni nikako nemogu otkriti sta je uzrok. pretpostavljali su na puno stvari, da je to mozda bruh, cir da dvanaestercu, a sada spominju da je mozda stvar u kraljeznici jer su ga u zadnje vrijem pocela i krsta boliti.
dali netko ima slicnih iskustava ili zna nekog sa takvim problemima?

dichy
07.06.2008., 18:41
moj stari vec nekoliko godina iz dana u dan ima bol u trbuhu koja ga sputava da zivi kako spada.
iso je vec milijardu puta na gastroskopiju i na sve moguce petrage kod svih zivih lijecnika u osijeku, ali oni nikako nemogu otkriti sta je uzrok. pretpostavljali su na puno stvari, da je to mozda bruh, cir da dvanaestercu, a sada spominju da je mozda stvar u kraljeznici jer su ga u zadnje vrijem pocela i krsta boliti.
dali netko ima slicnih iskustava ili zna nekog sa takvim problemima?

Da li je rađena kolonoskopija? Problemi sa crijevima mogu izazvati nejasne bolove u trbuhu koji se manifestiraju i kao bolovi u leđima.

vidra
07.06.2008., 18:46
ma rakija sve rješava

Ivanicaos
24.06.2008., 17:02
Ovako, u zadnjih mjesec dana imam neki neugodan osjecaj u desnoj gornjoj strani trbuha tj. u ravnini pupka, osjecaj mi je ko da me nešto lagano pritisce na tom mjestu... ne boli, nego samo lagano pritišce...bila na sam na ultrazvuku prije 2 tj.i doktorica je rekla da je sve u redu sa mojim trbuhom... a ovako inace mi je sve ok i sa probavom i sa stolicom.... pa bi voljela cuti od nekoga ko se razumije u to ... dali ima razloga za brigu ?????
Unaprijed HVALA

Zenabr1
25.06.2008., 05:24
imaš li žgaravicu,ili ako si pušač možda ti je to višak kiseline,kupi si gastal tablete pocuclaš i odmah mućnina prestaje:kava:

Ivanicaos
25.06.2008., 19:15
Nemam zgaravicu ni nije mi muka, taj osjecaj je s desne strane u ravnini pupka, ne boli, vec samo kao lagani pritisak unutra u dubini...

Zenabr1
26.06.2008., 04:56
Nemam zgaravicu ni nije mi muka, taj osjecaj je s desne strane u ravnini pupka, ne boli, vec samo kao lagani pritisak unutra u dubini...
Mislim da ćeš morati ići na gastroskopiju,tako će najbolje vidjeti u čemu je problem ili te pošalju na ultrazvuk,najbolje da što prije odeš,sretno:)

Ivanicaos
26.06.2008., 14:46
Uh...gastroskopija.... neznam kako bi to podnjela, doktorica mi je rekla da imam lagani gastritis, jer me malo želudac pekao i imala sam žgaravicu prije par mjseci...ali nemam ju više... samo ta tupa bol sastrane... mislila sam da je to možda povezano s crijevima, bez obzira što je s probavom sve u najboljem redu...
Na ultrazvuku sam bila prije par tjedana u jednoj privatnoj klinici i sve je u redu i sa doljnjim i gornjim stomakom, tako ona kaže !!!! Mislim da nešto nije u redu da bi se vidjelo na ultrazvuku, jel????:rolleyes:

Zenabr1
26.06.2008., 15:32
za gastritis ti pomaže gastal tablete,one se cuclaju i bol ti prođe,ili ta neugoda,imaš ih u raznim okusima,uzmeš ono što ti odgovara,kupiš ih bez recepta u ljekarni

lijepa alma
01.08.2008., 08:42
Sve je počelo laganim bolovima u trbnuhu nakon jednog kapucina u 4. mj. i nakon toga proljevom (jednom išla na wc). Nakon toga malo češći bolovi u trbuhu (isto lagani) i prdeži konstantni. U 6. mj. proljev par dana. Prošao bez dijete. Sad na moru opet ista stvar (nekoliko dana bez bolova u trbuhu-osim prvi dan kad je bolio više želudac, nego trbuh). Većina kaže da je viroza jer ih puno na moru dobije istu stvar. Prošlo kad sam došla doma, ali me još lagano boli želudac i trbuh, a od tada je prošlo par dana. Što bi to moglo biti??

Ivan M.
01.08.2008., 12:12
a nešto ti je u želucu, možda neka bakterija ugnježdena, dosta ljudi ima helicobakter pilori..
popij peptoran kad te boli i odi kod doktora..

Cheguevara123
02.08.2008., 05:44
Potpune iste simptone imam i ja i to vec nekih cetiri mjeseca. Konstantno proljev i neka sitna bol. Nisam bio kod lijecnika jer znam da ce me slati odmah na gastroskopiju a to mi se neda ici vec se nadam da ceproci samo od sebe.

Ivan M.
11.08.2008., 13:01
i, jel prošlo?
mene već par dana boli želudac, nije to neka jaka bol nego onak neki pritisak, ko da imam kamen unutra, pogotovo kad nešto pojedem..
bio sam jedan dan na laganoj hrani i drugi dan me nije boljelo, onda je bio dan pauze, super rekoh, to je to, i jučer sam pojeo pizzu sa feferonima, i od onda me opet boli, puknut ću..

lijepa alma
11.08.2008., 15:20
i, jel prošlo?
mene već par dana boli želudac, nije to neka jaka bol nego onak neki pritisak, ko da imam kamen unutra, pogotovo kad nešto pojedem..
bio sam jedan dan na laganoj hrani i drugi dan me nije boljelo, onda je bio dan pauze, super rekoh, to je to, i jučer sam pojeo pizzu sa feferonima, i od onda me opet boli, puknut ću..

Ma stalno me lagano boli, ali nema proljeva. Malo, ali opet dovoljno da me tjera da razmišljam o tome. Bez obzira na hranu. Izgleda da nam se nešto naleglo unutra.

marijeta
11.08.2008., 18:41
prvo moram napomenuti kako mi je 4. dan menstruacije, koja zna biti dosta bolna 2. i 3. dan, no bol koja mi se danas javila u donjem dijelu abdomena nije uobičajena mesntrualna bol. inače mi se menstrualna bol javlja točno na mjestu jajnika, dakle na najnižem dijelu abdomena.
danas je bol gore više, iznad jajnika, točnije između jajnika i pupka. ne traje cijeli dan nego malo zaboli pa prođe. osim boli, javljaju se kao i neki grčevi, a na momente me čak i na dodir zaboli. nisam napuhnuta, ali imam plinove cijeli dan, bila sam na wcu 2 puta, čak mi je i mala nelagoda u želucu (ne bi to nazvala mučninom, nego kao da mi se malo "diže" želudac). kada duboko udahnem me podosta zaboli baš u tom donjem dijelu abdomena.
e, sad, već par tjedana imam bolove u trtici ujutro kad se dignem iz kreveta, ne znam ima li to kakve veze, ali eto da i to spomenem...

ne znam šta da mislim, na pregled kod ginekologa sam ionakonaručena sljedeći tjedan pa ću vidjeti što kaže, a do tada možda neko ima kakvu ideju?

lijepa alma
12.08.2008., 11:28
Ma stalno me lagano boli, ali nema proljeva. Malo, ali opet dovoljno da me tjera da razmišljam o tome. Bez obzira na hranu. Izgleda da nam se nešto naleglo unutra.

Stigli mi nalazi u kojima piše da sam pozitivna na campy.spp.

lijepa alma
07.09.2008., 15:29
I dalje me stalno boli želudac, skoro bez prekida. Doktorica me slala izvaditi krv jer sumnja na H. pylori, a mene to strašno brine. Nije jaka bol, ali dovoljno da me izludi. Je li se nekome nešto slično dogodilo i kakav je bio ishod?

rig_pigGSF
19.09.2008., 13:37
Pozdrav svima, prije 4-5 dana preforsirao sam se na poslu podizuci nesto, sve je bilo ok ali sljedece jutro sam osjetio laganu bol ispod lijevog rebra, nije ostra bol. Probao sam popiti voltaren i onda prestane na neko vrijeme ali se vrati :ne zna:, da li to moze biti povezano sa podizanjem teskog tereta. Nisam u HR pa ne mogu do svog doktora.

Ivanicapeca
19.09.2008., 14:23
Pozdrav svima, prije 4-5 dana preforsirao sam se na poslu podizuci nesto, sve je bilo ok ali sljedece jutro sam osjetio laganu bol ispod lijevog rebra, nije ostra bol. Probao sam popiti voltaren i onda prestane na neko vrijeme ali se vrati :ne zna:, da li to moze biti povezano sa podizanjem teskog tereta. Nisam u HR pa ne mogu do svog doktora.

Vjerojatno se radi o upali mišića. Nastavi s voltarenom.

rig_pigGSF
30.09.2008., 08:11
Pozdrav svima, imam osjecaj boli/nelagode u lijevom dijelu trbuha, bol ili nelagoda ) ne znam kako bih opisao ) je stvarno lagana ali je i prisutna. Nisam u Hr ali sam uspio obaviti UZV abdomena, gastroskopiju, kompletna krvna slika i mokraca. Nasli su mi nesto erozija u najdonjem dijelu zeluca. Pijem Contoloc zadnja 3 dana. Bol je pozicionirana u visini pupka lijevo a nekad osjecam i kao nelagodu na ledjima. Stolica je redovita i normalna jedino kada sam pod stresom ili slicno idem i do par puta ali bez proljeva. Gastric pretpostavlja da je to SIC i da se brinem previse. Ima li tko kakvo misljenje? :ne zna:

rig_pigGSF
30.09.2008., 08:13
Zaboravih, taj problem je prisutan zadnjih cca 12 dana...

rig_pigGSF
01.10.2008., 04:36
Imal li tko kakvo misljenje, lagano bockanje koje sam primjetio javlja se u lijevoj strani ali najizrazenije je rano ujutro ono kad lezim po boku, dosta me to nervira pa ako ima netko sa slicnim simptomima neka se javi... Hvala

daniela27
13.10.2008., 21:32
OVAKO IMAM PITANJE KOD MUSKARCA KAD BOLI U DESNOM DONJEM DIJELU TRBUHA NIJE JAKA BOL VEC TUPA ONAKO PROBADA PONEKAD ALI VEC TRAJE NEKO VRIJEME, PLEASE HELP NA NETU PISE DA JE MOZDA PROSTATA, MOZDA KILA A I SLIJEPO CRIJEVO?????

Tomi87
13.10.2008., 22:08
vrlo vjerojatno pritajena upala slijepog crijeva..imao sam slicnu bol prije 2 tjedna samo što je mene prvo užasno boljelo na lijevoj strani te se premjestila lagana tupa bol na donju desnu stranu..jedan od znakova je kada se pritisne na bolno mjesto pa u trenutku puštanja jače zaboli..najbolje je otić na kontrolu jer u slučaju da pukne može bit puno gore..

azucena
14.10.2008., 10:57
Najvjerojatnije slijepo crijevo. Često pri jakoj upali popraćeno mučninom i povraćanjem, što prije doktoru.

Destructor
23.10.2008., 18:18
Nesto slicno se i meni dogada. Ja sam na ultrazvuku otkrio da imam nefroangiosklerozne promjene na bubrezima,sto je za mojih 27 prerano. Isto sam osjecao nelagodu u ljevoj strani trbuha i na ledima. Jesu ti bubrezi bili ok na ultrazvuku?

njofric
23.10.2008., 23:55
ivanicaos,kako trbuh? nadam se da si rjesila problem i da nije nista strasno! evo i mene zadnjih dva tjedna muci isti,samo sto je kod mene i malo tvrdo na opip... :ne zna:
:w

marina18
30.10.2008., 08:51
Pozdrav , imam 23 godine :D
U posljednje vrijeme imam osjecaj bola na ljevoj strani trbuh ispod rebara , nekada se to probadanje i neugoda pojavi i na desnoj strani .
Stolica mi je uredna , svakodnevna i bez ikakvih tragova sluzi ili krvi.
Jedino sto sam ja u to vrijeme bila trudna , prije tjedan dana sam imala kiretazu u 11 tjednu trudnoce :(Od tada su ti bolovi svakonevni ,ali onako umjereni .
Nekada me jako probode duz prepone .
Ne znam dali ima to veze sa povracanjem jer do unazad 10 dana sam svakondnevo povracala .
Nakon kiretaze sam dobila bromergon da pijem i hiramicin .
Zadnji hiramicin sam popila jucer , a s bromergonom nastavljam dalje:flop:
Trbuh sa ljeve strane na dodir mi je onako bolan , kao kada imam upalu misica .
bol nije jaka ni stalna vise onako neugoda prilikom ustajanja i sjedana .
Bila sam kod doktorice opece prakse koja je rekla da je po mom opisu to zavrsetak debelog crijeva i da za sada nema potrebe za pretragama .
Uglavnom meni to vise nekako vuce na upalu nekih misica na toj strani jer me boli samo pri naprezanju :ne zna:
E da prije 5 tjedana sam napravila kompletnu krvnu sliku , i uzokar mokrace je sterilan...nalazi su bili svi uredu .
Dali tko imam kakav savjet ?

ante dumbledore
30.10.2008., 22:21
pa nekako mi ne ide da je izvor boli baš debelo crijevo, ja bih prije rekao mokraćni sustav, moguće kamenac. treba uraditi nativni rtg abdomena, ako nisi trudna, i UZV. ali opet ako tvoji liječnici misle da te pretrage nisu potrebne, vjerojatno ne trebaš forsirat jer su oni ipak bolje, nadajmo se, upućeni u tvoju povijest bolesti. no ako bolovi budu uporni, svakako u dijagnostičku obradu treba uključit i ove.

tvitica
31.10.2008., 06:22
pa nekako mi ne ide da je izvor boli baš debelo crijevo, ja bih prije rekao mokraćni sustav, moguće kamenac. treba uraditi nativni rtg abdomena, ako nisi trudna, i UZV. ali opet ako tvoji liječnici misle da te pretrage nisu potrebne, vjerojatno ne trebaš forsirat jer su oni ipak bolje, nadajmo se, upućeni u tvoju povijest bolesti. no ako bolovi budu uporni, svakako u dijagnostičku obradu treba uključit i ove.

ovako , to je i meni palo na pamet , pa sam pocela piti puno Uvinog caja i mogu reci da probadanja nisu vise prisutna u kolicini kao prije, ja sam na to posumljala iz razloga sto me poclo lagano bolit i kod bubrega sa ljeve strane , i osjecala sam to probadanje duz prepone dok mokrim :D

Ivanicapeca
31.10.2008., 09:55
Ja sam imala takvu bol i probadanje s desne strane. Negdje baš di se nalazi jetra imala sam oteklinu i isto je na dodir bilo tvrdo. Nisam mogla disat od bolova, niti jesti jer mi se povraćalo, niti se ispraviti od bolova. Na kraju se uspostavilo da imam jaku upalu mišića. Čim sam popila prvi Brufen, stvar se osjetno poboljšala.

tvitica
31.10.2008., 10:03
nekako mislim da je to sve povezano sa trudnocom , i kiretazom i mjehurom ...a mozda i sa ovim cudom od tableta , hiramicin i bromergon.
Do ponedjeljka moram piti bromergon , pa cu vidjeti dali se stvar povukla ako ne ..knjizicu u ruke i doktoru ...

ante dumbledore
31.10.2008., 18:38
ako te bolovi već dan dva muče svakako idi kod doktora....

tvitica
01.11.2008., 14:57
ako te bolovi već dan dva muče svakako idi kod doktora....

Bila izvadili krv , mokracu ...doktorica prepipala trbuh i rekla da nalazi nisu losi i da pijem puno tekucine i da je vjerovatno pijesak ..
Mokraca je ok , osim sto je napisano u napomenu da ima dosta kristala ,bakterija , ep stanica , i jos neke dvije stvari koje ne mogu procitat ...

Smotani2
17.11.2008., 11:44
Poštovanje!

Imam jedno pitanje,vezano uz moje "tegobe".
Unatrag nekog vremena osjećan neku teško opisivu bol ispod ili iza ili kraj desnog rebarnog luka.Često se preseli bočno,točno uz rub rebara.Povremeno se javlja neki neugodan osječaj prilikom saginjanja unaprijed,kao pritisak.
Bol nije stalna nego povremena,prilikom naglog pokreta,više me podsječa na mišićnu ili nervnu.
Bavim se aktivno sportom,star sam 41 god i često sam oznojen vani.
Bio sam kod doktorice,sa čuđenjem je poslušala moje tegobe,pokušala ih pripisati stresu ( stalno sam pod stresom ),ali me unatoč tome poskala na EKG i ultrazvuk abdomena.

I jedan i drugi nalaz su u redu.

U zadnje vrijeme počeo me i boljeti želudac.

Što bi to moglo biti?Da li je to stvarno stres?
Kako dalje?

Molim odgovor.

Hvala unaprijed!

Pozdrav,

:s

Da podignem malo temu iz prašine.

S vremenom,gorenavedeni simptomi su mi prestali.
Niti jedan pregled ili lab.analiza nije ukazala na uzrok.

U protekle dvije godine simptomi su se pojavili u par navrata,ali su bili kratkotrajni i više vezani uz poneki stres.

No,unatrag dva tjedna,evo ih opet.
Gotovo isti,gotovo nepromijenjeni.
Javljaju se tijekom dana,noću ih nema.Osim što ne spavam dobro.
Apetit imam.

Promjena u mom životu u tom razdoblju gotovo da i nije bilo - bar ne onih velikih.
Jedino,pojavila se gotovo neizdrživa situacija na poslu vezana uz nedostatak narudžbi i neizvjesnost vezanu uz dalji opstanak poduzeća.

Da li je stvarno moguće da su ti moji problemi vezani uz posao i stres?

Shit,opet mi ne gine odlazak doktorici uz onaj nepovjerljiv pogled s njene strane....i sve one silne pretrage koje ne daju rezultata....i onu gotovo sigurnost od strane doktorice ( i moje supruge ) da sam umišljeni bolesnik...

almonda
01.12.2008., 12:16
Probudio me bol sa lijeve strane ispod rebara i udara pozadi ispod plecke.Ne znam sta je u pitanju

gym1307
01.12.2008., 16:25
Moze biti svasta, provjeri gusteracu (amilaze).

trendkill
07.01.2009., 17:11
Hm ovako.Imam 24 god i već duže vrijeme imam velikuh problema sa žgaravicom pa sam od liječnika dobio Controloc 20 mg pa ako ne prođe na gastroskopiju.U studenom sam išao na gastroskopiju jer problemi nisu stali gdje mi je dijagnosticiran GERB 1 stupnja te sam dobio terapiju Lanzul 30 mg 8tjedana.Tu su počeli problemi. 3 dana nakon počeo sam svakih toliko imati užasne bolove u želucu kao da me neko udari šakom. Liječnik mi je savjetovao da uzmem umjesto Lanzula Controloc ali ovaj put 40 mg. Bolovi su nestali. Ali javila se bol u prsima i pritisak kao da mi je netko stavio 15 kila na prsa. Pošto sam paničar doktor mi je prepisao Misar najblažu dozu za smirenje. Kad popijem bude mi bolje. U međuvremenu javila se i bol u leđima negdje u sredini leđa. Kiropraktičar kaže mišić radi probleme. Tu ozljedu vučem već 2 godine i nikako da prođe. Kaže on nije živac, nije kost nego mišić, vježbe ne pomažu kažu nikakav rengen niti slikanje neće ništa pokazati...pa me zanima KAKO ću onda to riješiti. Bol je sve jača i ide u rebra. Sad mene zanima iz vaših iskustava je li moguće da prsa bole i stežu od leđa.. Najviše boli kad napnem leđa i savijem se kao da radim trbušnjake. Naime tlak mi je super,disanje normalno...sutra dolaze nalazi krvi pa još i to vidit... Iskreno neznam šta mi je ali sve se nekako nakupilo u isto vrijeme i lagano više ne znam šta da radim.Još me i kašalj zajebava već 2 mjeseca a liječnik kaže dišeš normalno to je alergija...Nikad još nisam imao ovoliko sranja u isto vrijeme.

trendkill
07.01.2009., 22:38
Imam 24 godine.Prije 2 i pol god nakon tegljenja na baušteli i spavanja u vlaku počeli su mi užasni bolovi u leđima.Nakon 2 seanse kod kiropraktičara bol je smanjena na tek neugodu u određenom položaju. Ovo ljeto radio sam u renta caru te sam svo vrijeme sjedio u uredu i u autu. Prošli mjesec odnosno prvi mjesec kako ne radim bolovi su se vratili jači no ikad i ovaj put boli i lijeva i desna strana leđa.Naime prvi put bila je samo desna. Bol se javlja kada napnem leđne mišiće i savijem se prema naprijed kao da radim trbušnjake (onda se najjače osjeti).Kiropraktičar mi je rekao da se to latissimus dorsi zgrčio na hvatištu sa kralješnicom i to ispod trapeziusa. Dao mi je vježbe ali ne pomažu.Bol ide i u rebra a pošto me nešto pritišće i u prsima imam osjećaj da je i to povezano pošto dišem normalno i lječnik kaže da pluća i srce rade normalno.
Ne znam KAKO to riješiti i ŠTO točno riješiti. Bol je užasna. E da i nekada kada se napnem prema naprijed osjetim da nešto pukne kao da mi mišić preskoči preko kosti. Liječnik kaže da rengen neće nuišta otkriti,MR isto tako,Ct također,kiropraktičar kaže da nije živac već mičšić a ja već gubim razum.
Na slici sam zaokružio centre boli iz kojih se ona širi.
Hvala unaprijed.

wanakamun
14.01.2009., 21:41
Neznam zasto nitko nije odg i kod mene su isti problemi s ledjima

Alan_SP
15.01.2009., 00:13
Ja sam imao Crohna, a i krivu kicmu.

U jednom trenutku su se bolovi spojili, pa su me prvo pocela boljeti leda, a zatim i trbuh i obrnuto. Ukratko, jedno je pocelo, a onda se i drugo pridruzilo. Ne znam zasto, mozda ima veze s principom refleksne boli. I da, meni je takoder bol s leda znala prijeci na rebra, tj. zavrsetak istih s prednje strane i to je bilo prilicno gadno. Ne toliko intezitetom, vec upornoscu, prilicno je preuzimalo misli, mogao sam misliti samo na to.

Ukratko, Crohna sam se rijesio, kicmu sam polako ispravio, pa su sad i bolovi manji.

Ja ti savjetujem za kicmu vjezbanje i masiranje same kicme. Isto tako, vidio sam i da postoje neke alternativne metode, ali je ovo kriva grupa da iznosim eventualne alternativne metode.

Dakle, probaj otici nekom drugom, tko nece reci da nema pomoci, bar neka proba (razni ljudi znaju razne stvari).

nećutireć
28.01.2009., 21:45
radila sam trbušnjake i nešto me presjeklo u donjem području trbuha, u području maternice. ne znam šta je to. još nisam čula da se nekome to dogodilo. jako boli, jedva hodam i u trenutku kad je počela bola se čulo kako je nešto tiho puknulo. šta da radim. pomozite

nećutireć
28.01.2009., 21:52
radila sam trbušnjake i nešto me presjeklo u donjem području trbuha, u području maternice. ne znam šta je to. još nisam čula da se nekome to dogodilo. jako boli, jedva hodam i u trenutku kad je počela bol čulo se kako je nešto tiho puknulo. šta da radim? pomozite :amen:

biohazard00000
02.02.2009., 12:15
to se slicnio i meni desilo dok sam isto radio trbusnjake i jako me bolilo zna me i danas jos koji puta boljeti,uglavnom bio sam kod kirurag i rekao mi je da sam istegnuo kosate trbusne misici i onda sam jedno vrijeme morao mirovati i mazati sa voltaren kremom kako nebi doslo do bruha,moj savjet ti je da odes na opcu kirirgiou ako te jako boli

needhelpzgb
26.02.2009., 09:51
Ovako,imam 20 god.od 7 mjeseca prošle godine imam bolove u trubuhu,unazad zadnja 2-3 mjeseca,javljaju se i na lijevoj i na desnoj strani ali najviše donji desni dio trbuha i leđa...bol je toliko jaka da nemogu niti stajati.bila sam na vađenju krvi,imala krv u mokraći,bila sam na rengenu i ultrazvuku,brisevima i kod ginekologa i još uvijek neznaju šta mi je...ima li netko iskustva s tim,ili ako neko zna kako ublažiti bolove,jer me ubijaju..... unaprijed hvala...:ne zna:

daka
26.02.2009., 09:59
Meni to sve liči na probleme sa bubrezima. Ja sam imala slične tegobe jednom prilikom kada mi se pokrenuo pesak u bubregu, nisam mogla ni da sedim, ni da ležim, ni da stojim. Poseti nefrologa. srećno!

black_marina
26.02.2009., 10:05
ja sam imala nešto slično tome - također imam 20 godina..... bila sam također na vađenju krvi - bio je povišen upalni pokazatellj CRP, nisam imala krv u mokraći, ali sam imala dosta bakterija, leukocita i pločastih stanica..... također i jake bolove u desnom donjem dijelu leđa....
bila sam kod 4 doktora i svi su imali svoju verziju.... bila sam samo na tabletama protiv bolova tj na brufenu od 600.... kasnije su mi konstatirali da sam imala upalu mjehura i upalu plućne ovojnice u isto vrijeme.....
bolovi su bili užasni - pila sam brufen od 600 3 puta na dan.... nisam mogla ležat, bilo mi je lakše kad sam stajala,ali bolovi su se pojačali toliko da sam se jedno jutro probudila vrišteći od bolova i to doslovce...... sad ti mogu reći da mi je bolje.....taj horor je trajao sveukupno 2 mjeseca...

četvri doktor propisao antibiotike Novocef terapija 5 dana i već se nadziralo poboljšanje.....

savijet.... kod urologa....

a ako te boli baš trbuh - može bit znak da imaš žuč

needhelpzgb
26.02.2009., 10:15
bila sam kod urologa i kod ginekologa i nezanaju šta mi je,tablete za bolove više ne djeluju na mene...p.s.nefrolog je za kakve bolesti?

black_marina
26.02.2009., 10:18
za bubrege tj. za dijagnostičku obradu i liječenje bolesnika s akutnim i kroničnim bubrežnim bolestima te popratnim bolestima

a kakvi su ti nalazi krvi

lady in red
26.02.2009., 11:16
Ja sam imala problema s bubrezima i tvoji problemi me jako asociraju na moje, osim jedne stvari - od 7. mjeseca prosle godine!?! I oni jos nisu uspjeli shvatiti sto ti je?
Meni bi doktorica obično dala antibioti i nakon 3 dana sam bila ko nova. Meni su koristile i tablete protiv bolova i uvijek sam se jako utoplila, posebno u predjelu bubrega. Cak sam i termofor koristila jer mi je toplina pomagala.

Jesi ti dobila kakve antibiotike?

SuperCow
26.02.2009., 23:45
escherichia coli? frendica je imala dosta dugo bolove u trbuhu, pa krv u mokraći, ginekološke probleme pa je ustanovljeno (također nakon dugotrajnih pretraga) da je e.coli. samo nisu odmah skužili jer je bila na cerviksu...tako nešto...

zaručena
27.02.2009., 21:22
mene otkad sam trudna (10 tj tek) boli valjda bubreg. desno dolje iza, na leđima. zašto kažem otkad sam trudna. jer sam otad počela piti do 6 puta više tekućine dnevno. da sad netko ne bi mislio da nisam normalna, prije sam pila možda pola litre dnevno, sada i do 3litre. bila sam hospitalizirana nedavno zbog iscjetka pa su me dva puta uhvatili u noći ti bolovi koji bi prošli odmah nakon što bi ispraznila mjehur. urinokultura, detaljna krvna slika, cervikalni brisevi - sve ok. kako se otkrivaju problemi oko bubrega uopće? kako si pomoći nekim domaćim ''lijekovima''? ti su me bolovi do sada uhvatili točno 3 puta, uvijek u noći i uvijek bi prošli pražnjenjem mjehura. molim bilo kakvo mišljenje.

..angie..
08.03.2009., 22:54
Ovako, ja imam bolove u doljnjem dijelu trbuha, sa desne strane 4 godine. DA dobro ste procitali 4 GODINE.
Boli me uslijed bilo kakvog veceg napora.
Pod veci napor cu navest primjer.
8 godina sam radila u ugostiteljstvu, teske gajbe itd.
Plakala bolje receno vristala od bolova na poslu, hvala Bogu imala sam dobrog gazdu koji je shvacao patnju, i mogla sam kada vise nisam mogla raditi od bolova otici doma, ili ako ne zelim, barem u podrum da se izvristim i isplacem u miru.
Mozda sam bila blaga u opisivanju, ali vristala je najblaze sto mogu reci.

Ne smijem trcati, setati se duze, kupovati u nekom vecem ducanu, rolati, hodati opcenito vise od kojih 50-tak metara u komadu, jer me odmah pocne boliti.
Mislim ja to sve mogu, ali znam sto slijedi..
Mogu reci da sam sebelo ogranicena na neke stvari.
Imam inace auto s kojim putujem na posao koji je prije 7 dana riknuo, i ja sam morala 5 dana ici pjeske na posao.
Zvuci umisljeno, ali vjerujte mi da ste u komi cim znate da ce vas boljeti na poslu, a ne mozete nista.

Bubrezi, papa test, krv, urin, kraljeznica, jetra, zuc, slezena, slijepo crijevo, gastroskopija, dinamicka scintigrafija, ultrazvuk.
I jos mnogo tih pregleda, koji nista nisu mogli otkriti.

Jesam li spomenula da sam probala sa 7 tableta koje se upotrebljavaju za bolove u kicmi ili zbog bubrega, i jos ni sama ne znam broj ovih obicnih tableta protiv bolova. Najironicnije je sto mi nista ne pomaze. NISTA. Kada pocne boliti, mogu se samo povuci u svoj svijet i moliti Boga da prestane sto prije (zamislite kako mi je kad radim), a bol nikada ne traje "samo" pola sata..

Rijetko, ali dovoljno puta me zna poceti boliti dok spavam, probude me bolovi, a ja jecam u krevetu, po par sati, i dizem se ujutro kronicno neispavana, sa istim bolovima, i spremam na posao, moleci se da prestane.

Nitko ne zna sto mi je, imam 24 godine, a osjecam se da moj zivot polako zavrsava, jer me je to psihicki i fizicki pokopalo.

Izgubila sam nadu, nadu da cu biti dobro.

Sve bi dala da mogu raditi, da mogu trcati, i da jedina bol koju bi osjecala bude muskofiber od traninga.
Ja koja sam oduvijek bila sportski tip, vise se nebi smijela uopce kretati.
To smatram cistim ubojstvom.
Ako zelis covjeka pokopati, uzmi mu ono sto najvise voli.

To se meni desava skoro svaki dan, a ja lagano kopnim.

Pregledi kostaju, svaki pregled.
A ja ne mogu niti zaraditi sa strane (imam jako lijepu placu kojom ne mogu osnovne troskove pokriti, a kamoli lijecenje i preglede)

Samo sam htjela reci da nisi jedina.
Malo sam skrenula sa teme..

Štrikalica
09.03.2009., 09:23
Meni isto sve to upućuje na bubrege (MOLIM TE, imaj na umu da je moje mišljenje čisto laičko!), ali me zbunjuje to što doktori nisu ništa našli?! :confused:

Ako si već zatražila drugo mišljenje i isto su zbunjeni (sorry, preletjela sam dijelove topica, baterija mi je slaba) - da odeš pogledati jetru? Većina simptoma mi nema neke veze s problemima jetre, ali desna strana leđa.. zvuči mi poznato.

Sretno :kiss:

..angie..
09.03.2009., 10:44
Svima asocijacija automatski padne na bubrege, ali vjeruj mi da jedino jos nisam radila biopsiju bubrega (a tu se jedino u slucaju tumora radi)
Jetru su mi gledali, i sve ok.
Kazem, ultrazvukom su me oko 3-4 puta gledali, i nitko nista nije nasao.

Sad cu se predbiljezit za collor dopler jajnika, pa da vidimo. Možda je cista, iako nisu takvi bolovi (znam jer sam imala ciste i policisticne jajnike).

Misljenja lijecnika..
Presla sam ih jako puno, i svi su prvo sumnjali da bubrege ili slijepo crijevo.

tomket
09.03.2009., 13:59
Da li pijes mlijeko?Moze biti jaci oblik laktozne intolerance.Obrati paznju da li ti se bol javlja posle konzumiranja mlijeka.Da li ti je sedimentacija krvi u redu.Bol u donjem desnom delu trbuha moze ukazivati i na upalu slepog creva.

..angie..
09.03.2009., 14:13
Mlijeko rijetko kada pijem.
Krv mi je ok, mozda ima dvije tri stavke koje su u granicama, ili mal prelaze crtu, ali doktori su rekli da je to ok.
Sa slijepim crijevom.
E sad, moze biti jedino ako je kronicna upala, ali da nije puklo, jer me nebi ibilo ovdje da je puklo.
Ne razumijem se bas u rijec kronicna upala sl. crijeva. Jer me sama rijec s. crijevo asocira na puknuce i operaciju.
Ali rekla mi je jedna doc, da moze biti kronicna upala a da nije puklo, i da to moze dugo trajati.
E sad, ako je to, sta da mi pukne, a ja misleci da je to uobicajena bol (nazalost postala je dio mog zivota), ne odem na hitnu (jer znam da mi tamo nece nikako pomoci, jer sam isla 4 puta). Sta onda.

tomket
09.03.2009., 16:01
Tek sam sad video da si napisala u prvom postu da su ti nasli krv u mokraci.Da nisi mozda pretrpela neki udarac u donji deo ledja ili trbuh.Mislim da nije neka infekcija jer bi morao reagovati imuni sustav pa bi ti bila povisena sedimentacija i leukociti.Ja sam slijepo crijevo operirao jos kao klinac sa 12 godina i to su strahoviti bolovi.Moji stari mi nisu vjerovali (mislili su da foliram da ne bi isao u skolu) pa kad su me odveli kirurgu za sat vremena sam bio na operacijskom stolu.Sl. crijevo je bilo puklo i imao sam dren jos cetiri dana koji je izvlacio gnoj.

..angie..
09.03.2009., 16:40
Ovo su bolovi takvi da nemam rijeci da ih opisem.
Kada se ne mogu osloniti na nogu jer me onda vise boli, kada disem boli. Grcevi koji su toliko bolni da sam stvarno znala vristati.

Krv u urinu imam 6-7 godina, u sitnim tragovima ali imam, doktoricu koja mi nikad nije savjetovala nista za to, sam promijenila.
Napravila sma test za leukemiju bubrega (prevencije radi), i trebam vidjeti kakvi su nalazi.
Krv u mokraci se ne povecava, i ja ju golim okom ne vidim, ali je konstantno kod svakog pregleda urina tu.

tomket
09.03.2009., 18:16
Jedan od najčešćih uzroka krvi u urinu su bubrežni kamenci, čije pokretanje duž mokraćovoda izaziva oštećenje sluznice i krvarenje, što obično prate jaki bolovi (bubrežna ili renalna kolika).Mora se otkriti odakle je tu krv,buduci da si veoma mlada mora se iskljuciti autoimuno oboljenje koje moze zahvatiti bubrege,pa se zato moraju obaviti imunoloske pretrage.Da li si merila krvni pritisak i u kojim je granicama.Određivanjem broja deformiranih crvenih krvnih zrnaca iz urina može se utvrditi jesu li crvena krvna zrnca prošla kroz oštećene glomerule ili potječu iz mokraćnih puteva.Ciste bih iskljucio posto si imala detaljan ultrazvucni pregled a to se jako dobro vidi.

Termination
09.03.2009., 18:20
Ovo su bolovi takvi da nemam rijeci da ih opisem.
Kada se ne mogu osloniti na nogu jer me onda vise boli, kada disem boli. Grcevi koji su toliko bolni da sam stvarno znala vristati.

Krv u urinu imam 6-7 godina, u sitnim tragovima ali imam, doktoricu koja mi nikad nije savjetovala nista za to, sam promijenila.
Napravila sma test za leukemiju bubrega (prevencije radi), i trebam vidjeti kakvi su nalazi.
Krv u mokraci se ne povecava, i ja ju golim okom ne vidim, ali je konstantno kod svakog pregleda urina tu.

Krvni tlak? Jesi li napravila CT i MR kralježnice i CT abdomena? Limfangiografija?

..angie..
09.03.2009., 20:01
Imala sam cistu i policistican jajnik prije 5-6 godina. Ali to sam izlijecila sa uzimanjem Stedirila M.
Radila sam jos citologiju urina (oprostite ali uvijek nesto izostavim), i to dva puta, i sve je ok.
Krvni pritisak? Ne znam kako se to mjeri.
Tocno odredjivanje mjesta otkud krvna zrnca dolaze nisam radila, barem koliko znam. Jedino sto mi je doktor dao pregled da napravim je za leukemiju tj TBC (oprostite sve mi se brka) bubrega. I to cu ici pogledat koji su rezultati.

CT MR? Hmmm. Strucni nazivi..
Slikala sam kraljeznicu i kukove rengenom. Ustanovili su mi laganu skoliozu, ali koja nema veze sa bolovima (bila na razgovoru kod terapeuta)

Sto je to limfangiografija? Na tom sigurno nisam bila.

THE_BEATLES
10.03.2009., 11:54
evo neka bol vec par dana...osječam je sa desne strane,ispod rebra,sa stražnje strane kao iza bubrega, bol varira,nije bas jaka jaka, ovisi o položaju..npr.kad ležim boli ovisi u kojem polžaju ležim...kad jedem malo boli..itd itd,nekad bol zna se osjetiti do bedra,negdje do prepone...nema drugih simptoma kao povračanje,temperatura,krv u urinu....sta bi moglo biti to?

..angie..
10.03.2009., 14:18
Žućni kamenac?
Je napravljen uzv?

THE_BEATLES
10.03.2009., 20:20
nis nisam ni bio kod dr..

Skattemus
10.03.2009., 20:23
Moze biti menga. Trudnoca. Zuc. Slijepo crijevo. Amerika.

A da odes kod doktora, pa dobijes neku dijagnozu pa onda dodjes?

THE_BEATLES
10.03.2009., 20:26
menga nije sigurno hehe..bol se prejesta..prije je bila ispod rebra..sad je u donjoj desnoj cetvrtini trbuha,pa do prepona

Skattemus
10.03.2009., 20:27
A mozda je kamenac u bubregu? Sta ti znaci to da nagadjamo?

Termination
10.03.2009., 21:30
Pametniji si napravit UZV, krvnu sliku i analizu urina (krv ne mora biti vidljiva golim okom). Osjećaš li otežano mokrenje i peckanje?

VeX7
15.03.2009., 18:10
U zadnje vrijeme mi se javlja neugodni osjecaj u donjem desnom dijelu trbuha, ali on nestane pa se nakon nekog vremena javi. Pogotovo u vrijeme sjedenja. Nije to bol, nego osjecaj kao da mi nesto smeta na tom mjestu, ali neznam sto. Slijepo crijevo je prvo na sto sam posumnjao, ali ono je niže, a neznam sto se nalazi na tom mjestu.
Sto bi to moglo biti, dali su to misici (jer sam se nedavno poceo nakon 3g baviti nogometom, pa zbog napora)?

Termination
15.03.2009., 18:46
U zadnje vrijeme mi se javlja neugodni osjecaj u donjem desnom dijelu trbuha, ali on nestane pa se nakon nekog vremena javi. Pogotovo u vrijeme sjedenja. Nije to bol, nego osjecaj kao da mi nesto smeta na tom mjestu, ali neznam sto. Slijepo crijevo je prvo na sto sam posumnjao, ali ono je niže, a neznam sto se nalazi na tom mjestu.
Sto bi to moglo biti, dali su to misici (jer sam se nedavno poceo nakon 3g baviti nogometom, pa zbog napora)?

Vrlo vjerojatno nije ništa strašno (problemi s mišićima trbušnog zida). Trebao bi za svaku slučajnost otići kod liječnika da se palpacijom ustanovi ima li kakvih oteklina i da se eventualno napravi UZV abdomena radi isključivanja kamenaca ili drugih poremećaja. Kod upale slijepog crijeva bol se može javiti i na dijelu koji si ti označio, ali ona je u pravilu akutna i jaka.

VeX7
15.03.2009., 18:50
Nije to jako, ali ondak, smeta...Otic cu do doktora ovaj tjedan

VeX7
15.03.2009., 19:06
Jos me zanima, dal je pametno ici na treninge dok ne ustanovim sto je to, da se ne pogorsa?

Termination
15.03.2009., 19:39
Pa ne bih ti preporučio trening dok skroz ne budeš siguran jer da ne bi nešto puklo pa bilo "jao"...

VeX7
16.03.2009., 09:25
Istegnuo sam malo jace misic ipak nije nista :closed:

Deja vu un4
17.03.2009., 20:37
Zadnja 3 dana,ujutro kod buđenja,osjecam nepodnosivu bol 5cm ispod pupka ali i u unutrasnjosti u podrucju perineuma
Prvi put mi se ovako nesto događa...olaksanje osjecam kod uriniranja,i bol prestaje,ali znala se pojavit i dok sam u školi
Imam 16 godina,slijepo crijevo i kilu sam operirao,mogucnosti?

Termination
17.03.2009., 20:56
javi se liječniku, može opet biti kila ili neki problem na mjehuru...

Deja vu un4
17.03.2009., 21:00
bol prestaje uriniranjem,a i ne traje tokom dana,samo ujutro,kad se probudim i to je malo neobicno,ali bol je takva da moran zastat i pricekat da prestane

Termination
17.03.2009., 21:47
moguća je infekcija mokračnog mjehura i što šta drugo, na tvom mjestu ne bih oklijevao što se tiče posjeta liječniku (palpiranje, laboratorijske pretrage, UZV...)

koliko god može biti bezazleno, toliko može bit i opasno... ne želim te više od ovog plašit...

Luen Satin
19.03.2009., 02:32
Ljudi, pozdrav.

Imam identicni problem kao i ti..sasvim identicni.
Obisla sam sve zivo,malo drugacijim redosljedom nego ti.Sada sam trenutno na cekanju za slikanje kraljeznice,pa moram kod ortopeda.Nista zivo mi ne pomaze,nikakvi ljekovi nitit dijgnoze.Po kojima sam sasvim zdrava.Imam bolove skoro cijelu noc..u zadnjih god dana ne sjecam se kada sam se posteno naspavala.Osim zadnjih mj dana.Otisla sam u zagreb na ayurvedski pregled.Indijska medicina.Nista alternativno nitit ikakva gatanja=)(Samo malo treba dubljke posegnuti u dzep.pregled i ljekovi 500kn)Jednostavno njihov nacin.Doktor je fantastican..lijepo te pregleda.Dobila sam ljekove i po cela opet normalno funkcionirati,bez ikakvih bolova.Samo..ljekove sam popila..i bolovi su se vratili=)problem nije rijesen.Vracam se opet kod njega ovih dana,i stvarno vjerujem da mi on jedini moze pomoci,nikako ova nasa usrana medicina..

Smotani2
19.03.2009., 06:52
Zanimljiva tema...

Slične probleme imam i ja, i to već 3 godine.Samo, mene ne muči po noći ( ha, tad me ništa ne boli ) već danju.
Koje sve pretrage nisam prošao!
Koliko sam novaca potrošio, svoji i od zdravstvenog sustava.

Pogađate, ništa nisu pronašli.

Naravno, moja doktrorica misli da sam umišljeni bolesnik - ili zaljubljen u nju.

Trenutno problem uspijevam kontrolirati jogom.
Čudno, ali istinito.

KuiperBelt
19.03.2009., 07:58
Imala skoro iste probleme ko i vi ovdje. Jedno vrijeme su bolovi bili toliko jaki da sam bila uvijerena kako je slijepo crijevo. Zatim, bolovi su se širili i preko rebara, bockalo i probadalo ko sam vrag, kod pleksusa, pa sam mislila žučna vrečica, ma..sve u svemu strava..Isto tako napravila sve pretrage i jasno, ništa. Nikakava anamneza od nikoga.

Da bi na kraju došla u ruke čisto slučajno kiropraktičaru, koji čim je vidio kralježnicu (i to bez rtg-a) te čuo što radim i koliko dnevno sjedim pred kompom i tako godinama dao dijagnozu iz rukava.
Zgrčena muskulatura, napeto, nategnuto, statika poremećena..Terapija je glasila vježbanje i rekreativno plivanje, s naglaskom na plivanje, što češće to bolje i ne samo tu i tamo, nego uvijek i zauvijek.
Objašnjavao je nešto i za masaže, kao da su masaže za zdravo tijelo izvrsne, ali za zgrčenu i shebanu muskulatura nprave više štete nego koristi, dugoročno.

mob_1
30.03.2009., 13:25
ok..od prije dan-dva imam neku tupu bol u djelu trbuha desno dole ispod desnih rebara, znaci negdje u predjelu bubrega valjda...osim te boli, jucer navecer i danas ujutro sam mokrio dosta tamno, smeđe pa cak mozda i krvavo, al stvarno nisam siguran dal je bilo bas crveno, al tamno je dost jer inace to ni nebi zamjetio...
e sad, bio sam kod doktorice koja me prepipala po trbuhu i okolo i nista me to nije bolilo pa mi je rekla da sutra ujutro odem vadit krv i urin pa da dodem s nalazima poslje podne...
sumnjamo na posljedice nekog udarca u tom predjelu trbuha, no ja se ne sjecam niti jednog jaceg udarca kojeg bi sigurno zapamtio, vec sam u zadnjih par dana par puta pao s bikea (trikovi i to) i moguce stvarno da sam se volanom ozljedio, no nijednom se nisam bas previjao od bolova, vec bi samo nastavio vozit..

vas sad samo pitam sto bi sve moglo imati takve simptome, hvala..

lahor
30.03.2009., 14:02
Kad napraviš analize krvi i urina bit ćeš pametniji. Po potrebi i ultrazvuk bubrega, moguće je da imaš pijesak ili kamenčić.

dan-zena
30.03.2009., 14:04
ok..od prije dan-dva imam neku tupu bol u djelu trbuha desno dole ispod desnih rebara, znaci negdje u predjelu bubrega valjda...osim te boli, jucer navecer i danas ujutro sam mokrio dosta tamno, smeđe pa cak mozda i krvavo, al stvarno nisam siguran dal je bilo bas crveno, al tamno je dost jer inace to ni nebi zamjetio...
e sad, bio sam kod doktorice koja me prepipala po trbuhu i okolo i nista me to nije bolilo pa mi je rekla da sutra ujutro odem vadit krv i urin pa da dodem s nalazima poslje podne...
sumnjamo na posljedice nekog udarca u tom predjelu trbuha, no ja se ne sjecam niti jednog jaceg udarca kojeg bi sigurno zapamtio, vec sam u zadnjih par dana par puta pao s bikea (trikovi i to) i moguce stvarno da sam se volanom ozljedio, no nijednom se nisam bas previjao od bolova, vec bi samo nastavio vozit..

vas sad samo pitam sto bi sve moglo imati takve simptome, hvala..

Može biti posljedica oštećenja pri padu a može jednostvano biti bakterijska upala gornjih urinarnih organa ( bubrega). Ukoliko se radi o mehaničkom oštećenju nema čekanja 24 sata, morao bi na hitni trakt da te urolog ultrazvučno pregleda radi mogućeg unutarnjeg krvarenja. To je ozbiljna stvar. ukoliko stanje nije posljedica pada već bakterijske infekcije također je potrebno promptno reagirati s obzirom da izrazito tamni urin koji aludira na prisutnost krvi znači jaku upalu urinarnog trakta. Na tvom mjestu, spremila bih se i otišla na hitnu, tamo će ti odmah izvaditi krv, ispitati urin i pozvati urologa pa ćeš već danas znati o čemu se radi i dobiti odgovarajuću terapiju. Ne želim te plašiti, ali najbolje je da odmah reagiraš, 24 sata su puno za tkvu stvar - govorim iz osobnog iskustva.

ANILA
30.03.2009., 17:28
imaš temu krv u mokrači,pa možda da se tamo prebaciš,ima više iskustva:mig:

bo dernek
31.03.2009., 15:09
Mislim da se radi o problemima oko žuči.

mob_1
31.03.2009., 18:16
evo dobio sam nalaze i pise da je sa krvi sve u najboljem redu, al u urinu imam previse eritrocita, no nisu prisutne niti bakterije niti kamenac i slicno...
doktorica mi je za sad savjetovala da samo pijem puno tekucine i izbjegavam prevelke napore jer postoji mogucnost prisustva nekakvog virusa koj napada misice na tom podrucju, a koj ce proc sam od sebe unutar 10ak dana pa mi je rekla da se svakako javim ako mi se stanje ne popravi ili ak se, ne daj boze, pogorsa....inace, i dalje nemam nikakvu temperaturu i normalno se osjecam, a i urin mi je bistriji...:ne zna:...vidjet cemo..
(sto se tice zuci, i u vezi tog mi je nesto spomenuto, no fakat se sad nemrem sjetit kaj :zubo:, jel mi mozes ti bo dernek rec nesto vise o tom?)

dr_dinamo
31.03.2009., 19:06
evo dobio sam nalaze i pise da je sa krvi sve u najboljem redu, al u urinu imam previse eritrocita, no nisu prisutne niti bakterije niti kamenac i slicno...
doktorica mi je za sad savjetovala da samo pijem puno tekucine i izbjegavam prevelke napore jer postoji mogucnost prisustva nekakvog virusa koj napada misice na tom podrucju, a koj ce proc sam od sebe unutar 10ak dana pa mi je rekla da se svakako javim ako mi se stanje ne popravi ili ak se, ne daj boze, pogorsa....inace, i dalje nemam nikakvu temperaturu i normalno se osjecam, a i urin mi je bistriji...:ne zna:...vidjet cemo..
(sto se tice zuci, i u vezi tog mi je nesto spomenuto, no fakat se sad nemrem sjetit kaj :zubo:, jel mi mozes ti bo dernek rec nesto vise o tom?)

Kakve vam je boje stolica? Boli li vas (to bolno mjesto ispod rebara) više pri udahu? Ukoliko je svijetla, onda su ove vaše tegobe karakteristični simptomi za opstrukcijski ikterus (začepljenje žučnog kanala).

Ako je stolica normalne boje, a urin jako taman, može biti riječ i o hepatocelularnom ikterusu, on nastaje zbog oštećenja jetre ili virusne ili bakterijske upale jetre.

mob_1
31.03.2009., 20:21
Kakve vam je boje stolica? Boli li vas (to bolno mjesto ispod rebara) više pri udahu? Ukoliko je svijetla, onda su ove vaše tegobe karakteristični simptomi za opstrukcijski ikterus (začepljenje žučnog kanala).

Ako je stolica normalne boje, a urin jako taman, može biti riječ i o hepatocelularnom ikterusu, on nastaje zbog oštećenja jetre ili virusne ili bakterijske upale jetre.

stolica je normalna i ne boli me pri udahu ispod rebara vec tamo di sam vec opisao (valjda zbog istezanja misica)....nalazi kazu da je jetra uredu....
dakle da odem provjerit zucni kanal i to???

dr_dinamo
31.03.2009., 20:41
stolica je normalna i ne boli me pri udahu ispod rebara vec tamo di sam vec opisao (valjda zbog istezanja misica)....nalazi kazu da je jetra uredu....
dakle da odem provjerit zucni kanal i to???

Opišite mi točno kakva je bol po karakteru (oštra, tupa, žareća...), gdje se bol širi, te kad se javlja, koliko traje i kad prestaje.

Jeste li primijetili žutilo kože? Je li vam netko rekao da vam je lice i/ili tijelo promijenilo boju? Odite u kupaonicu do ogledala, raširite vjeđe očiju i pogledajte jesu li vam bjeloočnice žute (ako jesu, to će se najbolje vidjeti na rubovima očiju).

mob_1
31.03.2009., 20:47
evo sve do danas (od prije 2-3 dana) osjeco sam stalno tupu bol u tom malo sirem podrucju desno (moje desno) i malo iznad pupka...danas mi se nekako cini da je centar boli nekako odredeniji, kao da bas mogu tocno prstom pokazati di me boli, a to je oko 5 cm iznad i 2 cm desno od pupka, al bol je jos uvjek tupa, no ponekad znam osjetit da me presjekne (al slabo stvarno) i naravno ponekad kad udahnem duboko (evo sad sam par put duboko udahnuo pa nista nisam osjetio)...
bilokakvih promjena boje koze ili bjeloocnice nemam..

dr_dinamo
31.03.2009., 20:55
evo sve do danas (od prije 2-3 dana) osjeco sam stalno tupu bol u tom malo sirem podrucju desno (moje desno) i malo iznad pupka...danas mi se nekako cini da je centar boli nekako odredeniji, kao da bas mogu tocno prstom pokazati di me boli, a to je oko 5 cm iznad i 2 cm desno od pupka, al bol je jos uvjek tupa, no ponekad znam osjetit da me presjekne (al slabo stvarno) i naravno ponekad kad udahnem duboko (evo sad sam par put duboko udahnuo pa nista nisam osjetio)...
bilokakvih promjena boje koze ili bjeloocnice nemam..

Zaboravio sam bas pitati, jeste li nedavno uzimali neke lijekove? Ili alkohol? Jeste li nedavno bili na nekoj jako teškoj i glomaznoj večeri?
Ova bol koju ste naveli je karakterisičan opis boli na koji se žale pacijenti koji boluju od bolesti jetre i/ili žučnog mjehura, to sigurno nije zbog upaljenog mišića. Međutim, nema žutila bjeloočnica i kože, a to je karakteritičan znak kod tih bolesti.

KarlMarx
02.04.2009., 11:50
UPOMOĆ JA VIŠE NE MOGU NORMALNO DA FUNKCIONIRAM.
UKOLIKO JE NETKO IMAO SLIČNE SIMPTOME MOLIM VAS ZA POMOĆ!!!!!!!

SIMPTOMI SU SLJEDEĆI:
*UČESTALA BOL ISPOD DESNOG I LIJEVOG REBRA (PONEKAD OSJETIM PODRHTAVANJE ISPOD REBARA I U MIŠIĆIMA)
*TEŠKO DISANJE I KRATAK DAH, BOL U PRSIMA - POVREMENA
*STALNI UMOR I POSPANOST
*STALNO CRVENILO U OČIMA I POVEĆANA OSJETLJIVOST NA SVJETLOST
*TAMNI I UTISNUTI PODOČNJACI
*NAPETOST U STOPALIMA I KONSTANTAN UMOR U NOGAMA
*MUČNINA NAKON GOTOVO SVAKOG JELA I NADUTOST
*HLADNE RUKE I NOGE
*TVRDA STOLICA

RADIO SAM BEZBROJ NALAZA KAO ŠTO SU: JETRENE PROBE, MARKERE NA HEPATITIS, SIFILIS, HIV I TO VIŠE PUTA
U RAZLIČITIM VREMENSKIM INTERVALIMA. SNIMAO SAM ŽELUDAC (GASTRO-DUODENA). ANALIZA KRVI, MOKRAĆE, STOLICE, ULTRAZVUK, ERGOMETRIJU, EKG, ANALIZU HORMONA ŠTITNJAČE I SVE MI JE U REDU. ALI MENE I DALJE BOLI NA ISTIM MJESTIMA A UMOR POSTAJE NEPODNOŠLJIV. IMAM 24 GODINE A OSJEÆAM SE KAO DA IMAM 64 UPOMOOOOOOOOOĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ !!!!!!!!!!!!!

tindlbel
02.04.2009., 14:35
jesi provjeravao gušteraću i žuć?

budabudimir
02.04.2009., 14:41

SIMPTOMI SU SLJEDEĆI:
*UČESTALA BOL ISPOD DESNOG I LIJEVOG REBRA (PONEKAD OSJETIM PODRHTAVANJE ISPOD REBARA I U MIŠIĆIMA)
*STALNI UMOR I POSPANOST
*HLADNE RUKE I NOGE
*TVRDA STOLICA

RADIO SAM BEZBROJ NALAZA KAO ŠTO SU: JETRENE PROBE, MARKERE NA HEPATITIS, SIFILIS, HIV I TO VIŠE PUTA
U RAZLIČITIM VREMENSKIM INTERVALIMA. SNIMAO SAM ŽELUDAC (GASTRO-DUODENA). ANALIZA KRVI, MOKRAĆE, STOLICE, ULTRAZVUK, ERGOMETRIJU, EKG, ANALIZU HORMONA ŠTITNJAČE I SVE MI JE U REDU. ALI MENE I DALJE BOLI NA ISTIM MJESTIMA A UMOR POSTAJE NEPODNOŠLJIV. IMAM 24 GODINE A OSJEÆAM SE KAO DA IMAM 64 UPOMOOOOOOOOOĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ !!!!!!!!!!!!!
odi napraviti imunološke nalaze po simptomima pretpostavljam da bi mogao biti Sjogrenom sindrom- a da li imaš dovoljno suza i sline u usnoj šupljini.

ante dumbledore
02.04.2009., 19:18
ili se radi o psihosomatici il anksioznom poremećaju sa somatizacijom... kad si sve već to odradio skoči do nekog kvalitetnog psihijatra, čisto da isključiš i tu opciju il ako je potvrdiš da znaš na čemu si i što dalje... ne brini odlazak psihijatru nije ništa prestrašno

mirka
03.04.2009., 21:44

SIMPTOMI SU SLJEDEĆI:
*STALNI UMOR I POSPANOST
*HLADNE RUKE I NOGE
*TVRDA STOLICA

ja bih ti isto preporucila da posjetis psihijatra
sto se tice tvojih simptoma mogu ti dati svoju osobnu dijagnozu jer i ja imam ponekad te simptome ko i ti, al obicno na proljece kad se aktiviram prodju:
bol u prsima i ispod rebara i u misicima u tom predjelu ti obicno dolazi od zeluca, kad imas losu zelucanu probavu bol se obicno siri u te predjele, to isto moze biti uzrok lose probave, tj tvrde stolice. tj pojacane zelucane kiseline, osim toga od te kiseline se ne moze bas spavati a od nespavanja i lose probave dobijes podocnjake. Umor i pospanost dobijes od nedovoljnog spavanja a nedovoljno spavanje uzrokuje slabiji imunitet. mozda se premalo kreces pa ti je losa cirkulacija sto moze isto biti uzrok neispavanosti a i lose probave. a od lose cirkulacije budu hladna stopala i ruke. zakljucak: pocni se kretati i nadji hranu koju lakse probavljas ili pocni kupovati dodatke hrani koji poboljsavaju lucenje zelucanih enzima za probavu.
al prije toga definitinvo porazgovaraj s nekim :mig:

Štrikalica
04.04.2009., 11:34
Ja bi ipak još malo provjerila džigericu.. :mig:

p.s. skužila sam da u pol topica ljude savjetujete da idu psihijatru.. nisu baš svi hipohondri, zaboga! Možda se jednostavno nešto nije dovoljno temeljito pregledalo ili su nalazi bili pogrešni i/ili nepotpuni..

pompom
07.04.2009., 01:29
mislim da imas problema sa zuchi, jer se svi tvoji simptomi podudaraju sa slucajem.
jesi isao na ovaj test http://en.wikipedia.org/wiki/HIDA_scan

bjelovarcanka
08.04.2009., 21:21
ovako, jucer me je pocelo boliti donji dio leda,,koji se siri u donji dio trbuha,i to uzasni su bolovi! sta bi to moglo biti,a pri mokrenju me pece i osjetim kao nekakvo zarenje,a trbuh mi je tvrd kao da imam kamen u trbuhu!

infra red
08.04.2009., 21:28
Moze biti upala mjehura ili zdjelice. Odi sto prije kod doktora.

Termination
08.04.2009., 21:51
Obvezno liječniku: infekcija urinarnog trakta ili bubrežni kamenac

bjelovarcanka
08.04.2009., 22:14
joj,,uzasno me boli,,jedva sam vam ovo sad napisala! otici cu sutra kod svoje doktorice!

ante dumbledore
09.04.2009., 01:16
moguće je da se radi o upali donjeg mokraćnog trakta, ali isto tako je moguća PID
a ovo trbuh tvrd poput kamena je alarmirajuće u svakom slučaju velika sumnja na akutni abdomen a to je hitno kirurško stanje dakle nadam se da ćeš čim prije pročitat ovo i hitno u doktora ako već nisi... možda se radi o nekoj kir. patologiji tipa apendicitisa a isto tako je moguća i gin patologija na maternici il jajnicima, apsces npr. dakle čim prije u doktora!

nixx
19.05.2009., 14:22
Jel netko dosad saznao u čemu je problem. Mislim da ću izluditi od boli, a svi liječnici kažu da sam Zdravko Dren.

..angie..
21.05.2009., 20:58
Sta se i tebi isto desava ili?

Santiene
13.07.2009., 10:18
Ima već skoro tjedan dana da osjećam bolove, uglavnom na desnoj strani trbuha. Prošli tjedan sam se probudila s osjećajem da mi je utrnut dio trbuha odmah ispod rebra. Onda su počeli bolovi oko pupka, pa dolje oko mjehura, ispod rebra, i sa strane prema leđima. Počeo me boljeti i donji dio rebra, kuk prema nozi, a osjećam i blagu mučninu, no ne cijelo vrijeme, već na mahove. Peklo me pri mokrenju, ali otkako se već tri dana nalijevam uvinH čajem, to je prestalo. JUčer me boljelo dosta, nisam mogla uspravno hodati. Mjerila sam temperaturu, normalna je. Danas me boli na mahove, ali više podmuklo, ne mogu reći da je jaka, neizdrživa bol, ali nakon tjedan dana izluđuje. Moji mi kažu da sam blijeda, da imam podočnjake, a inače nisam takva, pa sam se počela brinuti. Malo sam prehlađena, a i vjetar me napuhao neki dan...
Možda netko imao slične simptome ili mi barem možete reći o čemu bi se moglo raditi?

Smotani2
13.07.2009., 11:44
Doktoru.
Mada, vjerojatno ti neće moći ništa konkretno reći. Slične tegobe imam povremeno tri godine, obišao sam svu silu doktora, ali nitko ništa nije konkretno otkrio.
Kažu, stres.

Santiene
13.07.2009., 12:22
Je, znam... slično sam se osjećala i prije godinu dana, bila dvaput na hitnoj, rekli, nije slijepo crijevo, preporučili gastroenterologa. Jedino što sam imala neku upalu, ali to se smirilo i ja pustila... a sad opet... i nikako da se popravi...:(

Elvirowski
10.09.2009., 20:23
Pozdrav ! :)
Novi sam ovde i prvi put "postam" na ovom forumu. Pretražio sam razne teme po forum (http://www.forum.hr)u i nisam ništa mogao naći uvezi ovog što mene muči! Pa da se izjadim :
Već duže vrijeme imam probleme sa trbuhom/stomakom. Nakon obroka (doručak, ručak, večera) imam taj problem da me stomak boli. Imam povremeni proliv, ispuštam gasove/vjetrove što me najviše muči i to pogotovo kad sam na poslu (zamislite da radite u banci i svakih gotovo 25-40 minuta ispustite 1-2 "vjetra/gasa"). Osjetim da me kiselina želi smoriti, dođe mi da povraćam ono što sam pojeo. Pretežno je bol u dijelu želudca pa onda se preusmjeri na lijevu stranu ispod rebara pa na desnu. Naveče, ako gledam tv ili želim zaspati na stomačnoj strani, osjetim kao da me nešto škakilja u predjelu stomaka. A kada sam praznog stomaka nemam baš te probleme toliko izražene. Bio sam se prošao cigareta i alkohola, malo su simptomi bili blaži ali kroz neko vrijeme sve je bilo po istom. Da li je mogla nevroza/psiha uticati na stanje? Prilikom obavljanja poslovne dužnosti i fizički sam a i psihički izložen poslu (Security/Obezbjeđenje).
Znam da se nemože baš tačno reći preko net-a šta me muči (Znate kako ono ide : "Bog :s pa doktor!") al' koji kvalitetan odgovor bi mi bio dobrodošao.
Hwala unaprijed !

daso
10.09.2009., 21:02
Dijagnostičkim metodama, u koje je uključen pregled trbušne šupljine ultrazvukom, gastroskopija i laboratorijske pretrage krvi, kod liječnika uspjet će se razrješit svi vaši problemi te na isti način započet liječit...
ne želim plašiti, ali mislim da biste trebali što prije posjetit liječnika... sutra, prekosutra... jer simptomi koje ste naveli upućuju na akutnu upalu gušterače, koja je jedna od najopasnijih trbušnih bolesti...

Moj savijet: Sutra se što prije naručite kod liječnika!

Elvirowski
10.09.2009., 21:26
Dijagnostičkim metodama, u koje je uključen pregled trbušne šupljine ultrazvukom, gastroskopija i laboratorijske pretrage krvi, kod liječnika uspjet će se razrješit svi vaši problemi te na isti način započet liječit...
ne želim plašiti, ali mislim da biste trebali što prije posjetit liječnika... sutra, prekosutra... jer simptomi koje ste naveli upućuju na akutnu upalu gušterače, koja je jedna od najopasnijih trbušnih bolesti...

Moj savijet: Sutra se što prije naručite kod liječnika!

Aham... A čega je to najčešće simptom?? Upala gušterače??
Hwala druže :top::top:
Na dodir gušterača mi nije bolna, samo me mjesto na sredini stomaka (centar želudca) boli kada pretisne šakom malo jače.
BTW hwala :s :s još jednom na savjetu. :top::top:

daso
10.09.2009., 21:48
pa i liječnicima je jako teško palpacijom postavit dijagnozu,a u području trbuha može biti mnogo toga... ali bol oko želuca, ispod desnog pa lijevog rebrenog luka, mučnina, nadutost, proljev, lakše ti je kad si gladan nego kad si sit... posebna vrsta bolova su bolovi oko pupka...

Evo, ovo definitivno zahtjeva liječnički pregled...

Nemaš frke...javi nam kako je prošlo...

sofiella
03.11.2009., 18:41
prijavljujem se sa istim simptomima kao kod smotanog a koji traju već mjesecima...naime meni su zbog istih liječili urinarne pa ginekološke infekcije ali stvar je i dalje ostala:ne zna:pretpostavljam da bi sada trebalo na uzv abdomena budući da je urinokultura sterilna, krvna slika ok...

mfb_majmun-1
04.12.2009., 19:04
vec dva tjedna me boli trbuh, opisao bi to kao da vam cijelo vrijeme krulji u trbuhu. uz to smrdi mi iz usta i kad operem zube, smanjio mi se tek, tj. nakon sto nes pojedem odma mi ide na povracanje, pa ostalo jedem bezvoljno na silu. vjetrovi su takoder jako ucestali, i imam problema sa stolicom, primjetio sam da ima onako vidljivih ostataka hrane. Danas mi je doktorica rekla da idem u ponedjeljak vadit krv i stolicu pa ce vidjeti. tko ce izdrzati ovako jos dva dana. Ima li netko slicnih iskustava nazalost. Bio bi jako zahvalan kad bi netko imalo informiran ili strucan rekao sta misli sta mi je....tnx

ante dumbledore
04.12.2009., 21:54
jesi imao temp? meni izgleda na gastroenteritis, samo sto traje malo dugo za neku "banalnu" virusnu etiologiju. Koliko cesto imas stolicu i kakva su? javlja li se povracanje nakon hrane i koliko dugo nakon uzimanja, ili neovisno o tome? koristis li neke lijekove ili si koristio u zadnje vrijeme, posebice antibiotik neki?

mfb_majmun-1
04.12.2009., 23:20
jesi imao temp? meni izgleda na gastroenteritis, samo sto traje malo dugo za neku "banalnu" virusnu etiologiju. Koliko cesto imas stolicu i kakva su? javlja li se povracanje nakon hrane i koliko dugo nakon uzimanja, ili neovisno o tome? koristis li neke lijekove ili si koristio u zadnje vrijeme, posebice antibiotik neki?

nisam imao temperaturu, stolicu imam jednom dnevno, ali nije normalna, isprekidana, jednostavno neugodan osjecaj, onako kao da ne zavrsis do kraja a nemozes vise, nisam ni povracao, ali kad jedem, onda mi se javlja lagani osjecaj nelagode koji vuce na povracanje.nisam koristio nikakve lijekove.

kkresho
07.12.2009., 12:34
imam dijagnozu Neinfektivni gastroenteritis i kolitis,nespecificiran...zna li netko sto to znači?

ante dumbledore
07.12.2009., 16:36
to izgleda vise kao radna dijagnoza neko ista drugo... koliko to traje? i kakve smetnje imas/si imao?

kkresho
08.12.2009., 11:57
bio jucer kod specijaliste,privatno naravno...on je isto rekao da oni to pisu svakome i da nije bas pouzdano...on misli da je iritabilno crijevo...

simptomi:
upaljeno grlo već 2godine s gnojnim čepovima, bio kod specijeliste kaže od kiseline i refluks...stolica zadnju 1-2god. 5 puta dnevno par dana pa jedan-dva dana ništa i onda ispočetka...kad se živciram brzo zavrsim na wc u grčeve naravno svaki put...i onda dok se sve ne isprazni nema mira...na pocetku relativno normalna stolica i onda prelazi u proljev do skroz vodenaste..

radio kolonoskopiju,kaze sve ok...rezultat biosije komadića crijeva sam napisao gore... sad pijem colospa retard i lanzul 15dana...ima neznatnih poboljšanja...

ante dumbledore
08.12.2009., 16:29
i meni prvo pada na pamet iritabilno crijevo, ako se ispostavi da je, onda malo je neugodno, ali dobro si prosao u biti...

kkresho
10.12.2009., 07:17
koliko sam proucio iritabilno crijevo nije kronicno stanje,sto bi trebalo znaciti da se moze izljeciti?

Ereshkigal
07.01.2010., 19:24
Naslov sve govori. Danima me boli točno u području gdje završava lijevo rebro, onako bočno. Bol je podnošljiva, ali konstantna, osobito se pojačava kod tjelesne aktivnosti, hodanja, saginjanja i sl. Na dodir me ne boli. Uz bol kao da mi je taj dio tjela utrnut, osijećam trnce.
Krvan slika i nalazi mokraće su odlični, doktorica opće prakse nema pojma što mi je. Rekla je da sumnja na bubreg ili slezenu.
Čekam sljedeči tjedan kada sma naručena za ultrazvuk abdomena, ali se brinem, ima li tko slično iskustvo, savjet?

Ereshkigal
11.01.2010., 17:50
Nitko ništa?

Grande Gennaro
11.01.2010., 19:46
Hmm....

Evo, možda ću te malo utješit.

To je i mene mučilo jedno vrijeme, isti simptomi, ali je s vremenom prestalo.

Imao sam osjećaj kao da me nešto žulja ispod.

Kolko dugo te to muči već?

Ereshkigal
11.01.2010., 20:09
Tjedan dana. Bol (pritisak, smetnja, žuljanje, titranje- sve pomalo) se pojačava pri bilo kakvoj (čak i lakšoj) tjelesnoj aktivnosti. Čekam red za ultrazvuk pa ću onda valjda znat više, ali me brine pa sam zato tu pitala.
Hvala na odgovoru. :)

felis23
11.01.2010., 22:38
kamenac u buregu (meni m+bolilo to misto i to bilo al samo jedan dan al luđački al očelo laganini pa se pojačavalo i pri naporu isto)

egoscue
12.01.2010., 11:26
dijafragma? jer te boli i kad duboko udises? probaj opustiti i disati u stomak

Ereshkigal
12.01.2010., 15:03
jer te boli i kad duboko udises?

Ne.
Danas me jače boli, čak me počelo boliti i na dodir. Ultrazvuk je u petak pa javim o čemu se radi.

Ereshkigal
15.01.2010., 14:33
Danas sam obavila ultrazvuk i svi nalazi su super. Doktor kaže da je moguće da mi se potrošila hrskavica, tj. da me boli sama kost rebra. Prvi put sam čula za to, ali njemu se toliko žurilo da sam se jedva stigla obuć prije nego me izbacio van zbog drugog pacijenta, tako da nisam ništa korisno našla.
Googlam, ali ne nalazim ništa korisno....
Ima tko iskustva s time- šta da sad radim?(jer bol ne prestaje)Kako je uopće moglo doći do toga?

Tulkas
15.01.2010., 15:13
Ja imam slicne probleme ali sa desne strane.. Skuzio sam da se bol pojavljuje nakon duge voznje biciklom (dakle poslije kardio treninga) ili kad dugo trcim. Bol se zna prosiriti na prednji desni dio trbusnih misica a nekada se spustiti i na "guzni" misic.. Doktor mi je rekao da je u pitanju neki zivac

dire Dawn
15.01.2010., 15:22
ja imam takve bolove zbog želučanih problema :ne zna:

Ereshkigal
15.01.2010., 16:07
Znači može biti 100 različitih stvari, meni se čini da ni doktori baš nisu sigurni...ostaje mi samo nadat se da će proć samo od sebe.

Pero Gmaz
15.01.2010., 17:22
Znači može biti 100 različitih stvari, meni se čini da ni doktori baš nisu sigurni...ostaje mi samo nadat se da će proć samo od sebe.

il možeš otići na kakvu masažu.

dep
15.01.2010., 20:29
Meni se to isto zna dogoditi.
Tupa bol koja se pojačava i smanjuje bez nekog posebnog razloga u području luka ispod lijevog rebra. To traje određen broj dana, pa prođe. Pusti me ne miru neko vrijeme pa se opet vrati.
Naučio sam se živjeti s tim.
Pitam doktoricu kaj se tu nalazi, a ona veli ništa. Znaći boli me NIŠTA.

Phoebos Apollon
28.01.2010., 13:14
Pozdrav svima;
Prekopao sam net, ali nema odgovora na moje pitanje;
U zadnjih 4-5 dana osjećam laganu bol (ne jaka, ali neugodna) na lijevoj strani trbuha, u razini pupka (ne mogu je točno locirat). Ne boli na dodir, eventualno malo smeta pri sjedenju. Nadam se da je upala mišića (radio sam neke trbušnjake i vježbe), ali opet, nisam siguran jer me ne boli na dodir. Što se tu nalazi od organa? Popio sam Brufen, ali nikakvo olakšanje nisam osjetio. Od nekih specijalnosti bih istaknuo da sam na nekakvoj dijeti, ugl. dosta povrća, mesa, ribe i to je ugl. to. Jel ok popit andol, aspirin ili voltaren? Ako ne prođe u roku dva dana, pravac doktoru :(

Phoebos Apollon
28.01.2010., 18:03
Stolica uredna, temp. ok, ne povraća mi se, nije mi mučno, sve ok. Samo bol! Ne pomaže ni aspirin :rolleyes:

thegirl25
08.02.2010., 20:34
Hej može pitanje ako ko ima kakav savjet, muža mi boli nisko u trbuhu sa lijeve strane, jako nisko... većinom je to tupa dosadna bol ne prejaka, ponekad ga i presječe...

Nezgodno mu je sjedat..pokušavamo sa probavom, nepijenjem kave, i iskreno ne čini mi se da baš riješi problem...

Nemožemo skužit što se osim crijeva nalazi tako nisko na lijevoj strani, stolica je manje više redovna i ok... jel moguće da je mjehur u pitanju?

Hvala

Eshyy
09.02.2010., 07:06
Hej može pitanje ako ko ima kakav savjet, muža mi boli nisko u trbuhu sa lijeve strane, jako nisko... većinom je to tupa dosadna bol ne prejaka, ponekad ga i presječe...

Nezgodno mu je sjedat..pokušavamo sa probavom, nepijenjem kave, i iskreno ne čini mi se da baš riješi problem...

Nemožemo skužit što se osim crijeva nalazi tako nisko na lijevoj strani, stolica je manje više redovna i ok... jel moguće da je mjehur u pitanju?

Hvala

S obzirom da je muškarac možda su problemi s prostatom.

corinne
16.02.2010., 22:49
..muci me vec tjedan dana, nije neka jaka bol, samo prvi dan je bilo prilicno bolno ali od tad se smirilo i sad tako, lagano boli, dovoljno da osjetim. prvo sam mislila da je slijepo crijevo, pa sam cekala da mi se stanje pogorsa kako bi bila sigurna..ali eto, na srecu nije :) a svejedno me muci. najgore kaj sam napravila, malo zujala po netu i nasla sto stvari koje bi mogle biti moja dijagnoza.. :eek: hm.. htjela bi zaobici doktora ali vec vidim da je neizbjezno. i imala sam prometnu nesrecu prije 2 mjeseca od koje jos uvijek imam bolove u vratu, idem na fizikalnu terapiju, ultrazvuk, i TENS svasta nesto, pa da nije mozda od te nesrece, jer me boli i donji dio leda, tj križa.. e sad..
jojj previse mi se toga nakupilo prosle godine, mislila sam da cu vise srece imati ove grrrrrrrr... helpajte mi plss..
ne znam je li bitno, imam 23 god.

laduc
16.02.2010., 22:56
..muci me vec tjedan dana, nije neka jaka bol, samo prvi dan je bilo prilicno bolno ali od tad se smirilo i sad tako, lagano boli, dovoljno da osjetim. prvo sam mislila da je slijepo crijevo, pa sam cekala da mi se stanje pogorsa kako bi bila sigurna..ali eto, na srecu nije :) a svejedno me muci. najgore kaj sam napravila, malo zujala po netu i nasla sto stvari koje bi mogle biti moja dijagnoza.. :eek: hm.. htjela bi zaobici doktora ali vec vidim da je neizbjezno. i imala sam prometnu nesrecu prije 2 mjeseca od koje jos uvijek imam bolove u vratu, idem na fizikalnu terapiju, ultrazvuk, i TENS svasta nesto, pa da nije mozda od te nesrece, jer me boli i donji dio leda, tj križa.. e sad..
jojj previse mi se toga nakupilo prosle godine, mislila sam da cu vise srece imati ove grrrrrrrr... helpajte mi plss..
ne znam je li bitno, imam 23 god.

Pa ne misliš valjda da če ti netko na forumu dati dijagnozu?! Idi k doktoru čim prije, to ti je moj savjet.

corinne
16.02.2010., 23:49
a sad bas dijagnozu ne, ali mozda netko nes slicno dozivio pa se sve smirilo? heh imam tak glupog doktora, sam mi okrece ocima kad god dodem.. ocito da cu morati ipak potrositi cijeli dan u cekaonici da bi mi on rekao da mirujem i ne znam, pijem caj..pff

zdenka27
17.02.2010., 10:50
Kad sam se sa sličnim simptomima požalila liječniku, on je sumnjao na bruh ( iako ga nije napipao).

Pero Gmaz
17.02.2010., 12:14

Može biti neko dizanje koje je pošlo krivo, može biti od problema zastoja u crijevima... pozicionirati bol, da li je područje toplo-hladno, pogoršava li se s nečim... više informacija.

Živi i veseli bili :lux:

Georgia_6
20.02.2010., 16:20
a sad bas dijagnozu ne, ali mozda netko nes slicno dozivio pa se sve smirilo? heh imam tak glupog doktora, sam mi okrece ocima kad god dodem.. ocito da cu morati ipak potrositi cijeli dan u cekaonici da bi mi on rekao da mirujem i ne znam, pijem caj..pff

slijepo crijevo ti vjerojatno nije jer bi te čopilo, završila bi na hitnoj itd...
možda ti ovaj mjesec jajnik luduje pa te boli lagano? mene je znalo tako, ne baš tjedan dana, ali 2,3 dana je normalno dok ti je ovulacija da te drži lagana bol stalno... ? možda si se uslijed nesreće nabila na nešto i u trbuh pa ti je organizam tek sada odreagirao? jel te boli kao neki organ (znaš kako boli npr jajnik) ili više tupa bol negdje unutra..? ili je bol površna? najbolje odi doktoru, ako već nisi jer postam sa laganim zakašnjenjem :p

Scaras
21.02.2010., 00:30
jesi bila na pregledu ?

corinne
21.02.2010., 21:32
hm.. evo ovih dana me prestalo boliti.. nisam na kraju bila kod doktora. a posto se smiruje, mozda niti necu. hm jajnik nije, osim ako se nije popeo malo vislje od onog gdje bi trebao biti :p
i bol je unutra, ne mogu ni napipati, nekad imam feeling kao da se premjesta, cak ne mogu odrediti ni tocno mjseto. sad je vise kao neki neugodan osjecaj na tom dijelu, nije bolnost kao u pocetku. eto.. ne znam, stvarno ne volim doktore tak da, idem jedino ako se pogorsa... mozda je to glupa odluka. hm.. ali..ionak cu morati ovih dana po uputnice za fizikalnu terapiju.. pa vam javim kaj ce mi reci :)

Termination
21.02.2010., 22:41
Pa bilo bi dobro da napraviš recimo UZV abdomena, onako za svaku sigurnost. Uglavnom, vidi sa svojim liječnikom...

Georgia_6
22.02.2010., 11:16
okej, možda si se negdje pothladila pa te čopilo nešto unutra bzvz... tko zna... sretno! ;)

red_snowflake
23.02.2010., 17:31
ja sam takve bolove imala dvije godine,nekad bi nestali pa se vratili,a na kraju sam ovu jesen ipak zavrsila na operaciji slijepog crijeva. i sad kad sam zavrsila na operaciji isto me nije bas ne znam kako bolilo,da nisam operirala jos bi tako durala :) rijedak je,ali moguc kronicni apendicitis koji se povremeno akutizira i smiruje

bringitback
26.02.2010., 19:14
Muško sam,sa nepune 24 godine,ono što se danas desilo,jako me zabrinulo,zato molim savjet.Danas popodne sam dobio nagon za stolicom koji sam radi obaveze odlučio ignorirati kratko vrijeme,kad sam se uputio na Wc školjku,počelo me užasno tupo boliti u skroz donjem djelu trbuha,rekao bih malo iznad penisa,malo ispod pupka,sa relativno malom refleksijom na pupak i užasno velikom refleksijom na rektum(probadajuća bol u rektumu pri opuštanju samoga rektumskog mišića).Tako da se bol u momentu tiskanja brobadajuće širila na područje rektuma,bol je bila toliko neizdrživa da sam morao čučati dobrih par minuta obliven znojem,nakon što je bol prestala nedugo zatim sam imao stolicu,koja je bila normalna.Sada osječam lagani pritisak u predjelu ispod pupka.Je li moguče da je kila?Hemeroidi,upala prostate?Jako me čudi jer sam premlad i bavim se aktivnim treniranjem,jedino čudno jest što sam jučer sjedio na hladnome zidiću dosta dugo,inače to ne radim,i osjetio neprijatnost u djelu rektuma.Ima li itko ideju?Hvala :)

Goga222
01.03.2010., 22:18
Pozdrav svima!
Evo, već par dana imam neku neobjašnjivu bol u abdomenu, točnije na dodir mi je bolno cijelo područje ispod grudi, uključujući i rebra. Uopće nemogu definirati da li me boli želudac, pluća ili nešto treće... Nije to neka jaka probadajuća bol nego konstantna lagana bol, kao kad imate upalu mišića, no kako ju nemogu povezati s nikakvim aktivnostima u zadnje vrijeme i s obzirom da mi se to sad prvi put pojavilo, malo sam se zabrinula. Pa me zanima ako netko od vas ima iskustva s tim.
Inače, imam 23 godine.
Hvala unaprijed.

Lost_in_Wonderland
14.03.2010., 11:41
Evo da se pridružim u vaš klub zabrinutih i zbunjenih!
Ovako moja bol traje gotovo 2 mjeseca i to konstantno..stalno prisutna i mogu je točno lokalizirati. Na desnoj strani u ravnini pupka; to nije jaka bol...već onako mukla tek toliko da javi da je tu ...prisutna ...a onda pristisak koji se pojavljuje tu i tamo ali i dalje samo na desnoj strani od porebrice skorz do dolje i ide u križa i područje desnog bubrega...u biti kao da mi netko sjedi na desnoj strani abdomena.
Pretrage koje sam obavila...hmmm...liječnici nažalost sve daju na kapaljku...tako da sam krenula od laboratorija...klasično krvna slika i urino kulutra, zatim UZ abdomena i ginekološki pregled...prema čemu mi je rečeno da je samnom sve u redu...moja doktorica mi je rekla da se ne moram vraćati ako mi je UZ abdomena u redu!!!!:eek:
Ne moram spominajti da sam psihički već totalno na rubu i naravno da mi se samo najcrnje misli motaju po glavi.
Osluškivala sam crijeva koja su trenutno poludjela...imam ponekad grčeve i često me tjera na toalet ali bolna tvrda stolica...mislim da je to više psihosomatska reakcija na ovu moju zabrinutost.
Planiram privatno ponoviti UZ abdomena i pokušati iskamčiti od lječnika RTG i uputnicu za mikrobiologiju stolice...voljela bih odgoditi kolonoskopiju koliko god je to moguće...pogotovo kada znam da ju rade bez anestezije:(

Smotani2
14.03.2010., 12:06
Dobro došla u klub.
Mislim da bih ja mogao postati precjednik kluba, koliko to kod mene dugo traje. sa povremenim prekidima, skoro 4 godine.
Gdje sve nisam bio ( mislim, kod doktora), i što mi sve misu radili...
Koliko sam samo novaca potrošio - naravno, uzalud.
Najnovija verzija moje doktorice je da je sve to zbog stresa.
Nazdravlje!!!!!

Lost_in_Wonderland
14.03.2010., 16:01
Strašno...puno toga je povezano sa stresom ali ja se nekako uvijek vodim time da uporna bol ne može biti bezazlena...postoji sa razlogom...jao 4 godine...strašno...
kakva je bol kod tebe?da li imaš i probavne probleme...znam da su mnogima tako kada nisu ništa drugo više imali za reći dali dijagnozu iritabilnog kolona.
ja nemou reći da umirem od bolova...mene stvarno slabo boli ali konstantno...i to me najviše iritira

Celestar1975
15.03.2010., 02:45
Evo javljam se i ja. Bol mi se javila jučer u jutro na desnoj strani trbuha, na gornjoj trećini između kuka i zadnjeg rebra. Osjećaj neugode je stalan, a bol sijevne kada se napregnem, jače udahnem ili zakašljem. Koliko dugo moram čekati da se idem javiti doktoru ako bol neprođe sama od sebe ? Može li to biti od začinjene hrane? Može li se raditi o žučnom kamencu? Stolica mi je u zadnjih tjedan dana tvrđa, trbuh na dodir normalan, normalno spavam.

Smotani2
15.03.2010., 06:59
Strašno...puno toga je povezano sa stresom ali ja se nekako uvijek vodim time da uporna bol ne može biti bezazlena...postoji sa razlogom...jao 4 godine...strašno...
kakva je bol kod tebe?da li imaš i probavne probleme...znam da su mnogima tako kada nisu ništa drugo više imali za reći dali dijagnozu iritabilnog kolona.
ja nemou reći da umirem od bolova...mene stvarno slabo boli ali konstantno...i to me najviše iritira

Boj je promjenjiva; nije jaka, više je tu da "podsjeća"; javlja se povremeno. Zna se desiti da se tjedan-dva ne javlja, pa je onda opet dva tjedna tu... Također, mijenja se njezino ishodište: ili je ispod rebara, ili se spusti niže, ili se prebaci bočno, na spoju rebara, ili se prebaci u leđa...
Nemam nikakovih probavnih problema; istina, imam brzu probavu, ali to je bilo oduvijek.
NIKAD ne boli po noći, kad fizički radim ili kad se bavim sportom. Zanimljivo, zar ne?

mirjana7
15.03.2010., 11:07
Evo da se pridružim u vaš klub zabrinutih i zbunjenih!
Ovako moja bol traje gotovo 2 mjeseca i to konstantno..stalno prisutna i mogu je točno lokalizirati. Na desnoj strani u ravnini pupka; to nije jaka bol...već onako mukla tek toliko da javi da je tu ...prisutna ...a onda pristisak koji se pojavljuje tu i tamo ali i dalje samo na desnoj strani od porebrice skorz do dolje i ide u križa i područje desnog bubrega...u biti kao da mi netko sjedi na desnoj strani abdomena.
Pretrage koje sam obavila...hmmm...liječnici nažalost sve daju na kapaljku...tako da sam krenula od laboratorija...klasično krvna slika i urino kulutra, zatim UZ abdomena i ginekološki pregled...prema čemu mi je rečeno da je samnom sve u redu...moja doktorica mi je rekla da se ne moram vraćati ako mi je UZ abdomena u redu!!!!:eek:
Ne moram spominajti da sam psihički već totalno na rubu i naravno da mi se samo najcrnje misli motaju po glavi.
Osluškivala sam crijeva koja su trenutno poludjela...imam ponekad grčeve i često me tjera na toalet ali bolna tvrda stolica...mislim da je to više psihosomatska reakcija na ovu moju zabrinutost.
Planiram privatno ponoviti UZ abdomena i pokušati iskamčiti od lječnika RTG i uputnicu za mikrobiologiju stolice...voljela bih odgoditi kolonoskopiju koliko god je to moguće...pogotovo kada znam da ju rade bez anestezije:(
Dali si obavila kardiološke pretrage EKG,UZV srca?naime ja sam imala potpuneo iste simptome kao i ti..konstantna bol tj.više kao pritisak na tom dijelu i takodjer prvo prošla sve pretrageog UZV abdomena do gastro da bi mi nakraju ustanovili da je to od srca,naime kad slabi desna strana srca javljaju se bolovi na desnoj strani abdomena...

Lost_in_Wonderland
15.03.2010., 21:15
Dali si obavila kardiološke pretrage EKG,UZV srca?naime ja sam imala potpuneo iste simptome kao i ti..konstantna bol tj.više kao pritisak na tom dijelu i takodjer prvo prošla sve pretrageog UZV abdomena do gastro da bi mi nakraju ustanovili da je to od srca,naime kad slabi desna strana srca javljaju se bolovi na desnoj strani abdomena...

Nisam...ali i to mi je padalo na pamet kada me je bolilo u porebrici ...što su ti na kraju ustanovili da ti je sa srcem?
mene to u biti boli više niže nego u samoj porebrici...bol se premješta često ali je samo u nižem dijelu konstantna...:ne zna:

Lost_in_Wonderland
15.03.2010., 21:20
Boj je promjenjiva; nije jaka, više je tu da "podsjeća"; javlja se povremeno. Zna se desiti da se tjedan-dva ne javlja, pa je onda opet dva tjedna tu... Također, mijenja se njezino ishodište: ili je ispod rebara, ili se spusti niže, ili se prebaci bočno, na spoju rebara, ili se prebaci u leđa...
Nemam nikakovih probavnih problema; istina, imam brzu probavu, ali to je bilo oduvijek.
NIKAD ne boli po noći, kad fizički radim ili kad se bavim sportom. Zanimljivo, zar ne?

da zanimljivo...vidiš kod mene je bol slaba ali zaista stalna...tupa na istom mjestu i stalna...a uz nju se pojavljuje tu i tamo različita bol;probadajuća i kao pod talkom i premještajuća na istim mjestima kao što si ti naveo...ali samo na desnoj strani...danas na primjer tu konstantnu u ravnini pupka pojavljuje se i sjevajuća u desno rame, desni kuk,desni bubreg...i pazite ovo ne znam kako bih je uopće točno loklizirala...donji dio pubične kosti, zapravo desni dio simfize pubične kosti...više mi ništa nema smisla:confused:

mirjana7
16.03.2010., 10:01
Nisam...ali i to mi je padalo na pamet kada me je bolilo u porebrici ...što su ti na kraju ustanovili da ti je sa srcem?
mene to u biti boli više niže nego u samoj porebrici...bol se premješta često ali je samo u nižem dijelu konstantna...:ne zna:

Da nažalost meni je to bilo od srca,nadjena mi je urođena srčana mana od koje je slabila desna strana srca pa su se javljali i ti bolovi..znam da zvuči čudno ali je zaista tako...nadam se da kod tebe nije tako...nebih te htjela bespotrebno plašiti