PDA

View Full Version : Bolovi u trbuhu - pitanja

stranice : 1 2 [3] 4

Lost_in_Wonderland
16.03.2010., 14:59
neka...bitna su mi sva iskustva...jer sama u svojoj glavi se najviše plašim

mirjana7
16.03.2010., 20:05
neka...bitna su mi sva iskustva...jer sama u svojoj glavi se najviše plašim

Je baš tako...,probaj još to obaviti da budeš sigurna da je s tim sve u redu jel vlastito zdravlje je svakako najbitnije..

Lost_in_Wonderland
17.03.2010., 17:58
dajem sve od sebe da me pošalju na sve više pretraga...jedino bih kolonoskopiju voljela izbjeći ako je ikako moguće :(
Da li itko od vas ima ikakva saznanja koliko se problemi sa kralježnicom mogu reflektirati na ovakav način?

Brijana
30.03.2010., 21:53
Imam ostru bol dolje lijevo u trbuhu, traje vec preko 3 tjedna, od 3. dana menstruacije (kad je ona vec skoro sasvim bila prosla, trajala je manje od 2 dana). Bol se javlja par cm prema sredini od kosti kuka (to je ona koja lagano strsi van iz trbuha kad lezim ili stojim). Nije stalna, nekad je slabija, nekad nestane, nekad se pojaca. Nikad je prije nisam imala. Npr. pojacalo se nakon odlaska na bazen/saunu, nakon dan-dva se opet smirilo ali ne i proslo do kraja.
Kad boli, lakse mi je kad se skvrcim ili sjedim, a teze mi je stajati ili lezati ravno.

U medjuvremenu sam otisla kod ginekologa. Rekla je da na UZ jajnici izgledaju u redu, kao i kompletni zenski organi. Rekla je da mi je navodno lagano zasjenjen mjehur i da bi moglo biti od mjehura. Pila sam po njezinoj preporuci uroloski caj (iako nisam imala tipicne simptome upale mjehura). Kako se nije smirilo, otisla sam prosli tjedan opcoj lijecnici koja me poslala dati krv i urin. Navodno su nalazi OK, ne ukazuju na nikakvu upalu.

Inace, svi su mi drugi nalazi uredni, bila sam pred pola godine na sistematskom pregledu (koji je ukljucivao iz UZ abdomena), nije nista sumnjivo pronadjeno. Jedini problem koji imam, no on traje vec dulje vrijeme, su ceste stolice i nadimanja u crijevima. Ni po tom pitanju nista nije pronadjeno na pretragama, koje sam radila pred nekoliko mjeseci.

Ima li tko od vas slicnih iskustava? Misljenja?

zdenka27
31.03.2010., 08:33
E nešto slično mi se događa već gotovo tri godine!
U početku se isto tako bol javljala povremeno, a sada je svakodnevna. Na sistematskom pregledu prije 2,5 godine (nešto prije toga se bol pojavila) sam se požalila i liječnik je posumnjao na bruh, ali ga nije napipao. Umeđuvrenenu sam zbog problema sa crijevima prošla dvije kolonoskopije, odstranjen mi je karcinom i polipi, ali ova bol je i dalje prisutna. Ginekološki nalaz je uredan. Iskreno nisam se više ni žalila liječnicima, ali ...pitam se i ja što bi to moglo biti.
Znam da ti ovim postom nisam baš nešto olakšala, ali meni je nekako drago "popričati se" s osobom koja ima iste probleme. Možda i otkrijemo o čemu je riječ?!

Brijana
31.03.2010., 09:26
Umeđuvrenenu sam zbog problema sa crijevima prošla dvije kolonoskopije, odstranjen mi je karcinom i polipi, ali ova bol je i dalje prisutna. riječ?!

Karcinom i polipi cega? Debelog crijeva? Kad je bila operacija? Da li ti se bol mijenjala u medjuvremenu? Takodjer s lijeve strane?

Lost_in_Wonderland
18.04.2010., 17:45
Ljudi kakva je situacija sa vama? samo da se javim da i dalje ništa nisu saznali i jedino što sam ja uspjela nabaviti je uutnica za biokemiju stolice. Definitivno ću si sama platiti MR abdomena jer sam već na rumu sloma živaca. Zanima me da li mi netko od vas može reći koliko je to pouzdano u dijagnostici crijeva ako su ona u pitanju? kada si već moram sama plaćati pretrge voljela bih odna sa magnetskom sve riješiti...anyone? :(

noklica
18.04.2010., 18:45
ja sam godinama trpila ovakve tocno iste bolove. Preporucam ti da mirne duse napravis kolonoskopiju u anesteziji i probas izbjeci irigografiju, jer je ona stvarno jako jako neugodna pretraga. Meni su na kraju postavili dg: divertikuloza crijeva :( Dan danas se sa time borim, obilazim okolo i dalje specijaliste, grozno se osjecam, zivot mi je totalno sj, ali zivim.. moram radi svoje djecice.. drzi se i najprije obavi kolonoskopiju, a onda dalje.. ona je osnovna za iskljuciti bolesti debelog crijeva.. ovo kako mi ti opisujes mi se bas cini da je problem u debelom crijevu..

Lost in Wonderland kolonoskopija se danas u svim bolnicama radi pod anestezijom na zahtjev pacijenta i ne moze ih sila natjerati da ti ju rade bez, ako ti to zahtijevas. Lijepo prije toga obavis razgovor sa anesteziologom i super. Znam iz prve ruke, meni su je radili i to fino u anesteziji, spavala sam ko beba i sve 5!

Lost_in_Wonderland
18.04.2010., 22:34
ja sam godinama trpila ovakve tocno iste bolove. Preporucam ti da mirne duse napravis kolonoskopiju u anesteziji i probas izbjeci irigografiju, jer je ona stvarno jako jako neugodna pretraga. Meni su na kraju postavili dg: divertikuloza crijeva :( Dan danas se sa time borim, obilazim okolo i dalje specijaliste, grozno se osjecam, zivot mi je totalno sj, ali zivim.. moram radi svoje djecice.. drzi se i najprije obavi kolonoskopiju, a onda dalje.. ona je osnovna za iskljuciti bolesti debelog crijeva.. ovo kako mi ti opisujes mi se bas cini da je problem u debelom crijevu..

Lost in Wonderland kolonoskopija se danas u svim bolnicama radi pod anestezijom na zahtjev pacijenta i ne moze ih sila natjerati da ti ju rade bez, ako ti to zahtijevas. Lijepo prije toga obavis razgovor sa anesteziologom i super. Znam iz prve ruke, meni su je radili i to fino u anesteziji, spavala sam ko beba i sve 5!

provjrila sam već u svojoj bolnici i ne žele raditi kolonoskopiju bez anestezije jer je anestezija uvijek riskantna :( obavila bih ja kolonoskopiju svejedno...ali voljela bih isključiti neke druge stvari koje možda neće biti vidljive na UZ-u ili kolonoskopiji ako nisu u pitanju crijeva...zato sam pitala koliko je MR pouzdan...
daj mi molim te objasni točno kakve simptome imaš i koliko dugo to već traje kod tebe...da li je i kod tebe konstantno? može i na pm...

Phoebos Apollon
02.05.2010., 13:16
Pozdrav, imam iste simptome već 4 mjeseca.
Boli me desna strana trbuha, gotovo uvijek (ili zaboravim na tu laganu bol i napetost).
Ne mogu spavati na desnoj strani jer krče crijeva. Prvo su me poslali kod urologa, ali je
sve ok. Napravio analizu krvi, mokraće i sve je 5. Čekam ultrazvuk. Misle da sam lud, i
da je sve stres. Ali mene boli, i ne mogu točno odredit gdje - razina trbuha, ili više. Ponekad
me žica bubreg...
Ako je analiza krvi ok, je li to znak da je sve u redu? Jer nešto mora bit uzrok boli koju već dosta
dugo trpim. I masa ljudi po forumima trpi ovu bol, a još nitko nema dijagnozu...

stay_on
30.05.2010., 23:28
ispričavam se što dižem staru temu, no zanima me dal još netko ima taj problem neugodnog osjećaja na desnoj strani trbuha, osim mene i autorice? :ne zna:

kod mene nije neka intenzivna bol, već neki osjećaj stezanja na tom mjestu gdje je jetra. kad sjedim osjećam ko da mi je nešto unutra u trbuhu, na opip je malo tvrđe, kad ležim na ravnoj površni, osjećam ko da ležim na nečemu, a taj osjećaj samo na desnoj strani. :ne zna:
meni je to postalo totalno spuki i neugodno, ne znam kaj da radim... to traje već duže. Bila sam kod doktorice, ona mi je opipala trbuh veli da je sve ok.
bila kod ginekologa, veli sve ok.
nemam temperaturu, nemam probleme s probavom, nisam alkosica.

ak ima netko neki savjet kaj bi to moglo biti.... Iako mislim da ću ovako i onako opet do doktorice i po uputnicu...

hvala :)

zdenka27
31.05.2010., 07:26
Pa ako je u pitanju jetra ( po smještaju bolova moglo bi biti ), ne vjerujem da liječnica opće prakse samo pipanjem može isključiti sve probleme. Najbolje po uputnice pa provjeriti ( krv, ultrazvuk...). Slične bolove povremeno je imala moja znanica. Njoj se ispostavilo da je od želuca.

stay_on
31.05.2010., 12:16
hvala na odg...
meni je to sve skupa čudno, jer me ne boli, nego baš steže... da boli već bi sigurno i bila kod doktora :D
ovako... ne znam :tuzni:

Phoebos Apollon
31.05.2010., 14:42
Imam ti i ja to (a ne znam što je). Čak ima i tema negdje na forumu u kojoj
se javilo 10-ak ljudi s istim simptomom, ali nitko ne zna dijagnozu. Meni kažu stres.

yaTzna
31.05.2010., 14:57
Provjerite žučnjak!

http://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/62/Zucni-kamenci-i-bolesti-zucnjaka.html

windflyer
31.05.2010., 15:24
Mene isto zna boljeti podmuklo u desnom dijelu ispod rebra pa sam već počeo sumnjati na bubreg ili na propuh jer sam više manje često na propuhu zbog posla kojim se bavim
Bol se intezivira kad sam umorniji i više na propuhu

Phoebos Apollon
31.05.2010., 16:28
Provjerite žučnjak!

http://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/62/Zucni-kamenci-i-bolesti-zucnjaka.html

Doktor je rekao da nije žuć, prvo usmeno, onda je i uzv-om potvrdio, kao i svi ostali organi u abdomenu... Tko zna što je, vjerojatno samo stres

stay_on
31.05.2010., 18:41
hm.odmah mi je nekako lakše kad vidim da nisam luda. :D
moja doktorica mi je često znala reći da si ja to umišljam ili da je to "proljetni umor" bila jesen ili zima :rofl:
da nek si popijem čaj i odmaram, da će proći... naravno, nije prošlo nikad.. :rolleyes:

jednom me uhvatio neki defekt s kičmom, pa sam tad provjerila bubrege, to je bilo u redu.
A žuć, kaj nije to s lijeve strane? :brukica:
kak da idem na pregled te žući? uzv?

yaTzna
31.05.2010., 18:49
Žučnjak je na desnoj strani kao i jetra : )
Ultrazvukom prvenstveno.

stay_on
31.05.2010., 18:51
Imam ti i ja to (a ne znam što je). Čak ima i tema negdje na forumu u kojoj
se javilo 10-ak ljudi s istim simptomom, ali nitko ne zna dijagnozu. Meni kažu stres.

kad sam tražila da li postoji već takva tema, vidjela sam da ih ima dosta, pa sam onda podigla ovu :)
najbolje da jedan od nas ode na pregled pa ostalima javi :rofl:

stay_on
31.05.2010., 18:54
Žučnjak je na desnoj strani kao i jetra : )
Ultrazvukom prvenstveno.

aha, na desnoj... tnx
gore na linku sam pročitala da su bolovi većinom jaki, a ja nemam jake bolove, a opet piše da žene koje uzimaju oralnu kontracepciju imaju veći rizik za to... ja imam 25 god i već duže vijeme uzimam oralnu kontracepciju.... :tuzni:

Phoebos Apollon
01.06.2010., 14:44
kad sam tražila da li postoji već takva tema, vidjela sam da ih ima dosta, pa sam onda podigla ovu :)
najbolje da jedan od nas ode na pregled pa ostalima javi :rofl:

Izvadi krv i pođi na uzv. S time ćeš se riješiti
svih sumnja na nešto ozbiljnije. On ti pogleda
sve organe u 5 min, a i nalaz krvi nije kompliciran.
Ja sam zdrav:D, iako me stomak boli već 6 mj u komadu,
ali sad već puno, puno manje, jedva osjetno.
Vjerujem da je stres!

MsJocky1
02.06.2010., 12:31
hm...i mene boli već dva dana....ali ja imam jako izbočena rebra...izgledam kao da imam 4 sise :lol: hihih da bol je UŽASNA i trebala bi na operaciju...al to su mi rekli još prije 9god...i mislim da je sad krajne vrijeme a to napravim...ali :mama: no ti ipak odi doktoru jel neznaš što je kod tebe u pitanju...mada ti to može biti i od živaca... zato ne se živcirati i brzo doktoru :trk:
:jumping: pozzzz

stay_on
02.06.2010., 21:36
hm...i mene boli već dva dana....ali ja imam jako izbočena rebra...izgledam kao da imam 4 sise :lol: hihih da bol je UŽASNA i trebala bi na operaciju...al to su mi rekli još prije 9god...i mislim da je sad krajne vrijeme a to napravim...ali :mama: no ti ipak odi doktoru jel neznaš što je kod tebe u pitanju...mada ti to može biti i od živaca... zato ne se živcirati i brzo doktoru :trk:
:jumping: pozzzz

evo ima nas više... tu sam i ja nešto pisala prije par dana... :)

http://www.forum.hr/showthread.php?t=464162

stay_on
02.06.2010., 21:40
Izvadi krv i pođi na uzv. S time ćeš se riješiti
svih sumnja na nešto ozbiljnije. On ti pogleda
sve organe u 5 min, a i nalaz krvi nije kompliciran.
Ja sam zdrav:D, iako me stomak boli već 6 mj u komadu,
ali sad već puno, puno manje, jedva osjetno.
Vjerujem da je stres!

aha, nisam ni vidjela ovaj odgovor... evo sad imam jednu uputnicu za vađenje krvi,ali mi je data od strane ginekologa da si provjerim krvnu sliku jer pijem pilule.
da li se iz tog nalaza isto može vidjeti da li imam to kamenje ili kaj god da je to ?

zdenka27
03.06.2010., 07:28
Najvjerojatnije - ne!

Phoebos Apollon
03.06.2010., 10:40
Ma kakvi. Dobiješ nalaz krvi koji koji može dat prvi znak da nešto nije u redu,
ali i ne mora. Kod starijih nije baš relevantan kao u mlađih ljudi, ali napravi ga.
Na ultrazvuku abdomena ti gleda kamenčiće,tj. sve organe u abdomenu. Te dvije
kontrole + eventualno kontrola srca (jer zna bit povezano s trbuhom, pogotovo desna
strana) i znat ćeš što je. Meni nije ništa, ali boli. Bol je dobar znak, saveznik da se
nešto na vrijeme otkrije, ali nekad jednostavno boli bez razloga, stres, problemi i sl.

Aleks13
28.06.2010., 11:34
Moja cura ima 17god i vec dulje vrijeme pati od teskih bolova u trbuhu,grcevi i probadanje u zelucu. Bila je kod doktora i dobila uput na snimanje zeludca(gastroskopiju).
Ako netko zna mozda koji je moguc uzrok ovih bolova...:confused:

MOlim hitan odgovor.
Unaprijed hvala! :(

sparina123
28.06.2010., 22:35
ak već duže vrijeme muku muči s bolovima kaj ne obavi to kam ju je poslao dr, može bit svašta, a može i ništa, kak misliš da bi netko mogao znat, možda netko vidovit i bi možda znao, pogle u trbuhu organa, crijeva, slezena, jetra, žuć, želudac..., donji dio..., široki spektar...:confused:

Aleks13
28.06.2010., 23:32
ak već duže vrijeme muku muči s bolovima kaj ne obavi to kam ju je poslao dr, može bit svašta, a može i ništa, kak misliš da bi netko mogao znat, možda netko vidovit i bi možda znao, pogle u trbuhu organa, crijeva, slezena, jetra, žuć, želudac..., donji dio..., široki spektar...:confused:

Zbilja hvala na odgovoru :s
Evo nije isla na gastroskopiju jer je strah toga uzasno ali je isla na ultrazvuk i sve je oke hvala bogu... Ali salju je na daljnje pretrage... Krv itd...

Young1
29.06.2010., 05:33
Što kaže ginekolog?

sparina123
29.06.2010., 11:07
gastroskopija uopće nije bauk, malo je nezgodno dok ne prođe crijevo, normalno da strah postoji, al se izdrži, znam jednog trtaroša koji se kasnije iznenadio kak to ustvari nije ništ, odi s njom kao podrška :confused:

Aleks13
30.06.2010., 00:34
gastroskopija uopće nije bauk, malo je nezgodno dok ne prođe crijevo, normalno da strah postoji, al se izdrži, znam jednog trtaroša koji se kasnije iznenadio kak to ustvari nije ništ, odi s njom kao podrška :confused:

Isao sam s njom ali ipak nece,strasno ju je strah...
Nagovarao sam ju ali opet nece...
Prosla je ultrazvuk umjesto toga i sve je oke,za ginekologa netreba nista,et jos treba krv vaditi i odluciti sto ce dalje...

legica21
02.07.2010., 23:40
Danas sam primjetila kada sjedim ili ležim a noge mi nisu ravno, nego su zgrčite ne mogu duboko udahnuti, zijevati.. jer me zaboli to ispod rebara... :confused: Ne boli na dodir...niti ovako... nego samo kada sam u ta dva položaja i hoću duboko udahnuti :ne zna:

Ako stojim ili ležim (ispružim se) sve je ok...i ne boli me...

Što se uopće nalazi na toj lijevoj strani? Jetra nije, ona je na desnoj, zar ne?

legica21
03.07.2010., 17:47
nitko? :( :ne zna:

yedwy
03.07.2010., 18:25
Lijevo je slezena i dio želuca i iza toga gušterače...

big_fish
13.07.2010., 00:15
Pozdrav svima,

imam problem koji me već neko vrijeme muči; ne mogu sa sigurnošću precizirati, no recimo oko 3 mjeseca. Problem je u tupoj boli, ne pretjerano jakoj i stezanju u donjem desnom dijelu trbuha - točno negdje između pupka i kuka. Ta bol je praćena najčešće nekakvim čudnim osjećajem u desnoj preponi i osjećaju natećenosti (ne boli) s desne strane desnog testisa - točnije skoro pa točno između desne prepone i desnog testisa, na pola puta. Što se testisa tiče, imam natečene žlijezde skoro pa konstantno (bjelkasti mjehurići za koje je dr. opće prakse rekla da su žlijezde i da nema razloga za brigu?).

Nakon što ti simptomi nisu prolazili obratio sam se liječnici opće prakse koja me (sa sumnjom na kamenac) uputila na hitnu urologiju (pretpostavljam) gdje me doktor, fokusiravši se na testis ispipao testise te područje prepona i ustanovio da je veličina u redu i da je to to, ignoriravši bol u desnom predjelu abdomena. Također, nikakve pretrage nisu bile obavljene. U navedenom razdoblju ti su se simptomi znali povući, a onda opet iznenada vratiti. Nije to nikakva bol zbog koje se ne može normalno živjeti, no opet je jako iritantno i zabrinjavajuće. :(

Povezano s tim ili ne, zadnjih par dana imam stalan proljev praćen mučninom u želucu i jako slabim apetitom. Obratio sam se kvartovskoj liječnici danas u svom gradu (s obzirom da ljeti nisam u Zagrebu gdje studiram i tako imam doktoricu opće prakse), no zbog idiotizma administracije (nova zdravstvena knjižica te novi podaci koji nisu promijenjeni u mom kartonu u Zagrebu) samo je mogla savjetovati dijetu čaj - dvopek za proljev, ali ne i dati mi uputnicu za pretrage za te bolove koji me više zabrinjavaju od proljeva. :(

Ne znam što da radim - molim vas za savjet. Otići privatno, na hitnu ili što? I o čemu bi mogla biti riječ uzimajući u obzir navedene simptome?

Što se tiče lijekova / tableta i sl. ne uzimam ništa osim 350 mg. magnezija dnevno zbog blage anksioznosti te kroničnog umora.

Zahvaljujem unaprijed na savjetima.

Jaya
13.07.2010., 08:17
:ne zna: tu možeš dobiti samo nagadjanja, nažalost.. Može bit upala slijepog crijeva (bol se reflektira ili sa jedne ili sa druge strane), kaže mi buraz da tak nekak boli i imaš mučninu i proljev, samo kad je jaka upala, ne možeš privuč nogu k sebi od boli... Onda možda i bruh...nagadjanje :ne zna:

U Zagreb u hitnu, to ti je najpametnije, bar ti sve pretrage naprave odmah isti dan :mig: S uputnicama opće prakse i načekavanjem, mislim da će ti se produžit cijela priča do jeseni :rolleyes:

Forumas-zg
13.07.2010., 09:10
Vrlo vjerojatno slijepo crijevo, dakle TRK NA HITNU, doista se nemoj s tim zezati! Slijepo crijevo može imati akutnu upalu, koja se manifestira iznenadnim strašnim bolovima i mučninom, a može i biti ovakva podmukla, "tinjajuća" upala, koja može biti još opasnija od one akutne, jer se čovjek zavarava i duže ne ide doktoru. I kad dođeš na hitnu, nemoj se iznenaditi ako te odmah zadrže u bolnici i ako odmah završiš na operaciji, zato i dođi na tašte da možeš odmah u salu ako treba! Druga mogućnost bi eventualno mogao biti bruh, ali vjerojatnije da je slijepo crijevo... U svakom slučaju, držim ti fige i nadam se da će sve biti OK! :top:

big_fish
17.07.2010., 17:12
Bol u trbuhu se smirila malo, no tupi osjećaj u desnom testisu je opet postao intenzivniji. Možda je problem ipak u testisu? Može li taj osjećaj natećenosti biti prisutan zbog natećenih žlijezda u testisima? Ili je sigurno nešto..ozbiljnije?
Razmišljam da odem privatno kod urologa, na hitnoj nikada nisam bio, a i nisam baš čuo dobra iskustva od ljudi koji su bili u Splitu na hitnoj. :(

big_fish
17.07.2010., 18:26
Nakon mnogo guglanja, našao sam nešto što možda najviše odgovara simptomima - Epididymitis. Može li biti problem u tome? Zaboravio sam reći da sam imao problema sa Candidom Albicans, no to je izliječeno već nekih 6 mjeseci.

Jaya
18.07.2010., 09:33
A odi urologu, od guglanja nema neke koristi :ne zna: Možda se ta candida negdje začahurila i radi ti upalu :ne zna:
Na netu se nadje svašta, više čovjeka uplaši neg što je stvarno nešto opasno :mig:
Ajd po uputnicu urologu i sretno :top:

Termination
18.07.2010., 11:19
Ovdje je totalno indiciran UZV abdomena, analiza krvi i urina. Gotovo sam siguran da se ne radi o epididimitisu, jer bi ga urolog lako prepoznao. Dakle, otiđi kod svog liječnika, ispričaj sve i on će znati što dalje.

tea1990
19.07.2010., 20:47
Lijep pozdrav,
neznam dali je vec ova tema bila ali eto muci me jedan problem pa me zanima dali je netko imao slicno iskustvo.
Vec duze vrijeme mi se dogada da mi se napuhne trbuh i to vecinom u doljem dijelu i svako toliko osjecam bol. Primjetila sam da se to dogada nakon sta pojedem npr. jabuku ili pijem hladnu vodu. Da li itko ima neko iskustvo slicno? :confused:

big_fish
21.07.2010., 12:36
s obzirom da ljeti nisam u Zagrebu gdje studiram i tako imam doktoricu opće prakse

..tako da ne mogu dobiti uputnicu za raditi potrebne nalaze, mogu li ići u privatni laboratorij to napraviti i onda doktorici donijeti da pogleda?

I koliko bi to koštalo cca.?

Stvarno ne znam koja mi je alternativa? Hitna..ne znam..imam neki osjećaj da bi me otpilili jer nije kao tolika hitnost. :ne zna:

Savjetujte me. :(

Zahvaljujem.

Jaya
22.07.2010., 10:43
..tako da ne mogu dobiti uputnicu za raditi potrebne nalaze, mogu li ići u privatni laboratorij to napraviti i onda doktorici donijeti da pogleda?

I koliko bi to koštalo cca.?

Stvarno ne znam koja mi je alternativa? Hitna..ne znam..imam neki osjećaj da bi me otpilili jer nije kao tolika hitnost. :ne zna:

Savjetujte me. :(

Zahvaljujem.

U Zg je ultrazvuk cca 300 kn :ne zna: Najbolje ti je da proguglaš urologe u Rijeci, obično na njihovim stranicama pišu i cijene, za vađenje krvi i urina će te vjerojatno opet poslat u neku bolnicu, al cijena ne bi trebala bit velika.
Nazoveš urologa (privatnika) i pitaš koliko bi te koštalo info razgovor, a dalje te on upućuje koje preglede trebaš obavit da bi dao dijagnozu (UZV vjerojatno radi on sam). Na tebi je hoćeš li te preglede napravit na uputnicu ili platit :mig:

big_fish
23.07.2010., 23:42
A dežurna ambulanta?

S obzirom da sam sada u Splitu (u kojem nemam svog doktora), a slučaj nije za neku hitnu intervenciju..mogu li otići u dežurnu ambulantu opće medicine zbog svog problema?

Jaya
24.07.2010., 09:21
A dežurna ambulanta?

S obzirom da sam sada u Splitu (u kojem nemam svog doktora), a slučaj nije za neku hitnu intervenciju..mogu li otići u dežurnu ambulantu opće medicine zbog svog problema?

Ne znam kak to funkcionira, odi pa pitaj :ne zna:
Pretpostavljam da primaju (ak se turist povrijedi, razboli..prime ga). Objasni situaciju..barem će ti predložit urologa u Splitu, ali sumnjam da ćeš dobiti uputnice i obavit to besplatno s obzirom da nije tvoj liječnik opće prakse.

Kaj ne možeš nazvat svog doktora u Zg, popričat telefonski, nek ti napiše uputnicu za vađenje krvi, urina i za urologa i nek ih starci podignu. Pošalju ti uputnice poštom/busom i iskoristiš ih u Splitu.

Pretpostavljam da imaš dobar razlog da sam ne dodješ doma i obaviš to tu..

MK-1964
28.07.2010., 14:04
Koliko dugo ti to traje? Imaš li problema s probavom i stolicom?

big_fish
28.07.2010., 21:32
Otišao sam konačno na Hitnu, gdje mi je doktorica izmjerila tlak, ispipala trbuh i ispričao sam sve (bol se pojačala u međuvremenu, postala je oštrija) te me uputila na hitni kirurški da me pregleda kirurg. Nakon 3.5 sata čekanja (dakako - naša Hitna) me doktorica pregledala (naravno, i njoj sam ispričao sve) - zaključila da su je s testisima sve u redu, no da pipa lagano zadebljanje na prijelazu između tankog i debelog crijeva (o čemu bi mogla biti riječ?) te sam izvadio krv i dao urin, no doktor je rekao kako su nalazi u redu (detalje nalaza krvi sam postao na temu za nalaze) te da se obratim svojoj dr. opće prakse koja će me uputiti gastroenterologu, pa sam morao opet objašnjavati da neću u narednih mjesec i po dana biti u Zagrebu te sve to pa sam na kraju dobio uputnicu za gastroenterologa za KBC Split (pretpostavljam, jer na uputnici ne piše točno kojem doktoru i gdje). Bol je i dalje prisutna i pojačala se, premda je nalaz krvi i urina dobar. :ne zna:

Smotani2
29.07.2010., 06:28
Ništa, idi gastiću. On će vrlo brzo utvrditi da li postoji ikakav zdravstveni problem.
Samo, pitanje je kad ćeš doći na red... Jedna je mogućnost otići privatnom. Osnovni pregled nije skup, a i sa njim ćeš imati jasniju sliku.
To što je nalaz krvi i urina ok može ali i ne mora ništa značiti.

Jaya
29.07.2010., 07:22
Idi sad do kraja kad si krenuo :mig: Provjeri koliko se čeka kod gastića, pa ak se čeka dugo, raspitaj se koliko košta privatno. Obavi to i nemoj čekat, vidiš da se mučiš jer ne znaš šta je.
Sretno :mig:

Ivanicapeca
29.07.2010., 12:08
Iskreno, čudi me da ti nitko nije još obavio UZV abdomena. Po meni imaš simptome napadaja zučnog kamenca, a ovo zadebljanje bi mogla biti upala. Moja mama je imala sve krvne nalaze čiste ko suza, a kad su je otvorili, sve je bilo pod uplaom i puno gnoja.
Podriguje li ti se po pokvarenim jajima i žale li ti se ukućani na zadah iz ustiju?
Gastroenterolog bi ti trebao dati odgovore na sva pitanja, samo s kamencem, pod upalom i napadajima boli, tko će to dočekati.
Dok čekaš, bol bi ti trebao olakšati Buscopan.

nina1990
03.08.2010., 21:30
ispričavam se što dižem staru temu, no zanima me dal još netko ima taj problem neugodnog osjećaja na desnoj strani trbuha, osim mene i autorice? :ne zna:

kod mene nije neka intenzivna bol, već neki osjećaj stezanja na tom mjestu gdje je jetra. kad sjedim osjećam ko da mi je nešto unutra u trbuhu, na opip je malo tvrđe, kad ležim na ravnoj površni, osjećam ko da ležim na nečemu, a taj osjećaj samo na desnoj strani. :ne zna:
meni je to postalo totalno spuki i neugodno, ne znam kaj da radim... to traje već duže. Bila sam kod doktorice, ona mi je opipala trbuh veli da je sve ok.
bila kod ginekologa, veli sve ok.
nemam temperaturu, nemam probleme s probavom, nisam alkosica.

ak ima netko neki savjet kaj bi to moglo biti.... Iako mislim da ću ovako i onako opet do doktorice i po uputnicu...

hvala :)

sad sam bas ukucala u google te simptome i sad kad vamo citam vidim da nas ima vise s tim simptomima

isto sam napuhana, smeta me kad lezim na trbuhu i probode me jako s vremena na vrijeme i nekako me brine to stalno

to traje vec duze vrijeme, bila sam kod lijecnika i po pregledu kaze da nije slijepo crijevo ni nista ovako, vadila sam krv i dala urin i nalazi ne mogu bit bolji

tako da vjerujem da je to ipak na bazi zivaca, neznam sta drugo

malaely
19.08.2010., 13:12
imam jedno pitanje ako je neko imao slicna iskustva.Vec neko vreme osecam bol ispod desnog rebra,ali nije stalna bol nego se javlja povremeno,kratkotrajna je i kat tad probadajuca.Nekad i osetim kao da mi nesto pulsira u jednoj tocki rebra.Bol je obicno tu ispod dela gde se leva i desna strana rebra razdvajaju a nekad me nesto probode i malo nize ili po duzini desnog rebra.Sto bi otrprilke moglo biti,nije valjda nesto opasno?

523
19.08.2010., 13:43
ja baš to jučer pitala doktora:D
dr je pitao jel to više neka nelagoda kao da te neko gura šakom ispod desnog rebra (tako je meni, povremeno, tupa bol ispod desnog rebra)...on kaže da je to od zraka koji se skuplja u crijevima pa malo gura jetru...nije me poslao na nikakvu pretragu. kaže od stresa:ne zna:

_k_i_k_a__
20.08.2010., 10:11
ja baš to jučer pitala doktora:D
dr je pitao jel to više neka nelagoda kao da te neko gura šakom ispod desnog rebra (tako je meni, povremeno, tupa bol ispod desnog rebra)...on kaže da je to od zraka koji se skuplja u crijevima pa malo gura jetru...nije me poslao na nikakvu pretragu. kaže od stresa:ne zna:

istina...to ili je moguce da je naglo osoba izrasla pa da osjeca tu bol - to je doktor rekao mom braticu u fazi puberteta :D

absoluta
20.08.2010., 10:35
mog tatu je to mučilo godinama, bio na svi mogućim pretragama, ništa nađeno.

zraka u crijevima se nitko nije sjetio :ne zna:

Radament
22.08.2010., 22:42
Da se pridružim...

Već 2 tjedna, konstantna nelagoda u trbuhu...težina...napetost (neznam ni sam kak da opišem). Povremena lagana bol i težina na doljnjoj desnoj strani trbuha, koja se nekad reflektira na donju lijevu stranu...pa na leđa, pa na područje oko bubrega (ko da skače okolo). Ponekad se javi i pritisak ispod oba rebrena luka...mada rijetko. Mučnina jako rijetko (od živaca vjerojatno), povraćanje ne zasad.

Tješim se sa time da je možda Sindrom Iritabilnog Kolona (Ima ga moj stari)...i nadam se da nije nešto gore. Idem sad kod doktorice dok se vrati sa godišnjeg za 4 dana.

rig_pigGSF
26.08.2010., 02:28
pozdrav supatnicima,

evo i mene muce isti simptomi, lagana nelagoda u zelucu, bol, osjecaj nelagode sa desne strane, prije 10ak dana sam obavio totalni lijecnicki za posao i dr je rekla da sam za 5, to je sve pocelo kada sam dosao na posao ( platforma ), ne spavam, pijem litre kave, stres na maksimumu... inace me hvata panika kada mi je nesto pa ja to potenciram... mene vise lagano boli sa strane u rebrima, pa mi nis nije jasno. Nadajmo se da ce proc brzo...

OzzyTheMan
26.08.2010., 10:08
Zanimljivo je koliko ljudi ima taj problem i nikad se ništa ne nađe. Mene je to isto mučilo neko vrijeme. Mislim da je to sve ukupno trajalo nekih 2-3 mjeseca s povremenim prestajanjem boli pa vraćanjem. S vremenom je prestalo i sada je sve ok.

Magic_x
04.09.2010., 22:54
u zadnjih 2 tjedna navecer me pocinje boliti u doljem desnom djelu trbuha,to nisu neki veliki bolovi ali smeta mi,zna li neko sto je to :D

Magic_x
04.09.2010., 23:43
iko

zdenka27
05.09.2010., 06:59
Bol u trbuhu može biti svašta ( npr. slijepo crijevo se nalazi dolje desno ), ali može biti i prolazni problem sa probavom.
Kako to traje već 2 tjedna, trebao bi posjetiti liječnika da se isključi nešto što se može zakomplicirati.

mr75
08.09.2010., 10:09
pozdrav svima
preko google-a sam pronasla ovu temu, jer sam pretrazivala pod "pritisak u abdomenu"

vec 5 dana osecam neki pritisak u abdomenu, pracen osecajem blage mucnine i gorusice... ishranu nisam menjala, hranim se uobicajeno, bez prejedanja, osim sto poslenjih meses dana pijem svakog jutra caj za mrsavljenje (imam visak od 10-ak kg... :()
caj sam pila i ranije i nisam imala ovih tegoba... a sve je pocelo pre pet dana kada sam radila generalno ciscenje kuce, pomerala namestaj, pela se na stolice, silazila itd... tog dana sam se preforsirala fizicki i jako sam bila umorna... od sutradan su poceli simptomi koji traju vec 5 dana...

vidim po dosadasnjim odgovorima da svakome sa slicnim tegobama preporucujete pregled kod gastroenterologa, ali pre nego odem, zanima me jos necije misljenje na osnovu simptoma... hvala!:confused:

523
08.09.2010., 12:08
ja baš to nekidan pitala doktora
dr je pitao jel to više neka nelagoda kao da te neko gura šakom ispod desnog rebra (tako je meni, povremeno, tupa bol ispod desnog rebra)...on kaže da je to od zraka koji se skuplja u crijevima pa malo gura jetru...nije me poslao na nikakvu pretragu. kaže od stresa

mr75
08.09.2010., 12:28
stres je tihi ubica...
evo nasla sam lepo napisan clanak na temu gastritisa, pa pogledajte!

http://www.stetoskop.info/Dosla-jesen-dolazi-gastritis-2523-s1-news.htm

Jimmy23
16.09.2010., 23:27
Par puta mi se pojavila bol u donjem dijelu trbuha, ispod pupka. Na slici sam označio o kojem dijelu se točno radi.

http://i53.tinypic.com/34xlzir.gif

Obično bi mi se bol javila kroz vikend, a u ponedjeljak ili utorak bi nestala. Nekad bi me bolilo dulje, a nekad bi osjećao bol na mahove. Nekad bi imao osjećaj da me boli trbušni zid, kao da imam upalu, nekad bi bila tupa bol, a nekad bi me probadalo toliko da se ne bi mogao maknut ili disat nekoliko trenutaka. Bolilo bi me i prilikom sagibanja. Nisam se bavio nikakvim napornim aktivnostima osim malo češćeg seksa :D Nisam se prežderavao, opijao ni ništa slično.
Trenutno je sve ok. Zanima me koji su mogući razlozi boli da znam spriječiti ili da znam o čemu se radi ako se ponovi. Hvala!

sunčica_zg
01.11.2010., 15:53
Evo da se i ja napokon javim sa jedinom boli koja me muči u zadnjih par godina..naime, kad se navečer najedem(al samo kad se najedem, inače ne), drugo jutro(obavezno jutro) nakon kave odnosno prije nego khm khm :D odem obaviti velku nuždu, uhvate me jaki grčevi u sredini donjeg dijela trbuha, traju oko pola minute i odu, tada znam da je pravac wc ..nakon toga je sve ok ..i to tako traje već oko 5-6 godina ..rekla sam doktorici, razno raznim ginekolozima i svi kažu da nije to ništa, neš bezveze promrljaju i ja svaki put zabrijem, ok, ak vi kažete da nije niš, onda nije niš, al opet, jel bolje potražiti još neko mišljenje ili se stvarno zabrinjavam bezveze?jel možda samo do probave i da moram prestat jest navečer :confused: :( ..to sam tek nedavno skužila jer sam do sad uvijek večerala, i onda sam bila neko vrijeme na dijeti i bilo je sve ok :ne zna:

vemar1
10.11.2010., 21:54
I ja vas isto molim pomoc. Vidim da ima doktora ovdje. Zivimo vani i ovdje su hitne uzas. Mali ima 5 godina i prije godinu dana je imao nekih 6 tjedana bolove u trbuhu. Onda se to msirilo do sada. sad opet ima vec 6 dana bolove u predjelu pupka. Bolovi su jaci nocu i nocu ne moze spavati od bolova. Danju je bolje, igra se i skace, kad ga zaboli legne. Ali nocima je koma. Napravili su mu ultrazvuk i rentgen. Kazu da ultrazvuk ne pokazuje upaljeno slijepo crijevo a da se na rentgenu vidi konstipacija. Uzima onaj lijek sa parafinskim uljem ali nista mu nije bolje. tako su mu i prije godinu dana rekli da ima konstipaciju ali i dalje je imao bolove.
On inace ide na WC svaka dva dana uglavnom i nema tvrdu stolicu i nikakvih problema s kakanjem.
Ne znam vise sta da radim. Na rubu sam zivaca.
sad me hoce poslati pedijatru. Zivimo u australiji, ovdje je pedijatar specijalist. Sta mi on moze pomoci? Da ga sad opet pregledava koliko je visok, tezak itd? Vec smo bili kod njega prosle godine i nista.
Ja vise ne mogu slusati taj plac i zapomaganje svaku noc. Mali vice da zasto ga en slusam i da zasto mu ne pomognem. Dajem mu Panadol i Nurofen ali ne pomazu.

Ad4pt3r
21.11.2010., 11:35
Znači imam problema sa bolovima u trbuhu koji su jaki i traju dosta dugo, a javljaju se skoro svaki tjedan i to preko vikenda kad sam kod kuće.
Prije sam bio na UN dijeti koja je završila u srpnju i odonda do listopada je sve bilo dobro, kad su iznenada počeli ti bolovi.
Uskoro ću 18 i zbilja me to muči, pa ako može kakva pomoć.
Što se prehrane tiće ne jedem bijeli kruh i jedem koliko mogu raznoliko.

zdenka27
24.11.2010., 08:09
Što drugačije radiš preko vikenda? Jedeš obilniju i drugačiju hranu? Piješ alkohol? Možda te jako nerviraju kod kuće?

nikolad1993
14.12.2010., 01:34
Imam isti problem,boli me gornji deo stomaka sa desne strane tik ispod rebara,konstantan je bol nije jak,prenese se na bok(iznad kuka),i prenese se na ledja donja,naravno desna strana. . .boli me vec 6-7 meseci,vadio sam krv ono klasicno i urin i sve je dobro,nikakva virusna infekcija. . .ne znam sta da radim. .:/

zdenka27
16.12.2010., 08:59
Nikolad, jesu lu rađene jetrene probe?

nikolad1993
22.12.2010., 16:28
Nisam uradio,treba da uradim,sad me ne boli trenutno,bas sam u bedaku,jer sam dosta toga procitao na internetu po forumima loseg. . .

Termination
22.12.2010., 19:57
Ovdje je indiciran UZV abdomena. Trebalo bi, dakle, prvo vidjeti što nam kaže ultrazvuk, pa onda možemo razgovarati dalje. Traženje po internetu će te samo naživcirati i još više držati u neizvjesnosti. Kani se interneta, opet se javi doktoru i inzistiraj na daljnjoj obradi.

Goran7
22.12.2010., 20:21
Evo da se i ja pridružim,
imam tupe bolove na donjoj lijevoj strani trbuha. Bol je teško odrediti na kojoj točki, katkad se razmješta. Traje negdje duže oko mjesec dana. Isto tako imao sam i krv u stolici, te kad sam rekao doktorici poslala me u bolnicu, tamo su mi napravili test krvi, test urina, ekg i rengen abdomena. Zasad ništa hitno kaže internistica, najvjerojatnije hemeroidi, ali da se ambulantno odem pogledati gastroenterologa. Kad sam javio doktorici ona je rekla super, ništa se ne moram brinuti, niti mi nije napisala nikakvu uputnicu. Imam staru uputnicu ultrazvuka abdomena i testisa (jer me par dana bolio lijevi testis) no kasnije me bolio samo abdomen, te sam hodao po svim živim bolnicama kako bi mi to negdje napravili.

Ljudi shvaćam vas koliko je gadno naručivat se po bolnicama, meni je također više zlo. Išao sam za ultrazvuk na baruna filipovića i albaharieva, ali oni takav ultrazvuk ne rade, pa sam bio u vinogradskoj, sv. duhu (gdje se pokvario aparat), medicomu, šalati, još mi samo preostaje bolnica merkur, poslao sam im uputnice preko emaila ovaj put pa ću vidjeti.
Para nemam za privatnog, pogotovito sada. Napravio sam jedan hemocult u suncu, i bio je negativan, te još vrlo malo krvarenja (nadam se od hemeroida). Već mi je pun kufer svega i zaboravio bi sve to da nemam te upozoravajuće glupe bolove u lijevom dijelu abdomena koje me non-stop prate. Kao alarm da nešto nije dobro, ali ja dovraga ne znam šta :)

Inače prije tri godine imao sam gastritis, prvo sam imao terapiju za helicobacter, a onda i nakon toga bolovi su nastavljeni i dugo dugo sam hodao po bolnicama, doktorice opće prakse (koja se svako malo mijenjala), za razno-razne testove, te sam godinama imao sve jače bolove u želucu, radio sam kolonoskopiju i gastroskopiju da bi na kraju otkrili da imam jos uvijek helicobacter. Ponovno sam ga lijecio tek prosle godine, radio izdisajni test (jedan) i cini se da je gastritis je ostao kao posljedica, prvo jači, pa onda blaži (kojeg sad imam). I kolonoskopiju i gastroskopiju sam radio kod privatnog.

Trenutačno nemam para i znam da bi bila ludnica stalno hodati po bolnicama, iako sam bio na internoj, bolovi su još uvijek tu pa blago paničarim. Prije tjedan dana zvao sam doktoricu opće prakse, ona je samo rekla da uzmem aspirin ili nešto protiv bolova :eek: užas.
Inače sam poprilično mlad, 26 godina, ne pušim, povremeno pijem... al nažalost zdravstveni problemi me stalno prate...
Moram napraviti još ultrazvuk abdomena i testisa, i najvjerojatnije ponovnu kolonoskopiju. Proći će još mjeseci dok ne dodjem kod doktorice, pa kod gastroenterologa, pa me on još naruči na kolonoskopiju nakon dugo vremena...katastrofa.

Tako da šta drugo kažem...Lost_in_Wonderland i ostali držte se, lost_in_wonderland ako imaš para za magnetsku rezonancu ni to ne bi bilo loše, ali mislim da kod privatnog dodje oko 1500kn

MeLikeFerets
03.01.2011., 12:38
Evo i ja se pridružujem. Ja imam bolove koji su počeli u desnoj preponi kao mukli i tupi bolovi pri sjedenju kao da mi nesto smeta ili napinje preponu, nakon toga su se počeli širit u cijeli donji desni dio trbuha i nakon toga ispod desnog rebrenog luka a sad me bole i leđa skroz do desne pazušne jame. Prvo sam napravila rtg kičme ...imam blagu skoliozu i klasicno sužen prostor između lumbalnih i sakralnih kralježaka S5-L1. Ta dg. me smirila par mj.

ali onda su krenuli i probavni problemi sa nadutosti, jakim kruljenjem u trbuhu i sl. Pa sad kao imam iritabilni kolon. Vadila sam hormone štitnjače, kompletnu krvnu sliku, urin,ginekologa itd... sve mi je ok. Osim sto me boli tokom dana muklo a ponoći me budi probadajuca bol u trbuhu navodno zbog zraka u crijevima i moram se pomaknut s boka na bok ili vec nac polozaj koji smanjuje bolnost. Stolica mi je svakakva jednostavno mi se neda vise gledat sve svoje simptome i trazit sta mi jos moze bit. hocu da me prestane bolit i bok. sad radim koprokulturu na amebe i parazite i pijem Colospa retard od kojeg sam imala najnapuhaniju trbušinu ikad koja me bolila ko sam vrag i imala sam potrebu za nečim da nešto pojedem kao da sam trudna nešto kao da mi je stalno falilo i stalno sam nešto žvakala.

Da sumiram ja imam te bolove vec dobrih godinu dana i sta da vam kazem. jos da ne govorim da imam najcudniji osjecaj kad imam menstruaciju dok sjednem imam filing kao da mi je netko zabio stap u guzicu(nagla jaka bol) i naglo se moram dignut. I sve to bez neke dijagnoze. Poznanica mi je imala slicne simptome pa je presla na one rizine keksice umjesto kruha i izbacila pšenice i jos nesto. Navodno nema celijakiju ali ima nekakvu preosjetljivost. Preporuka ekipi s problemima s crijevima pokusajte micat neke namirnice iz prehrane pa mozda skuzite sta vam smeta. I da udobne stolice za kompjuterom, nemojte nosit velike torbe na jednom ramenu jer mozete imat bolnost od samo promjene napetosti muskulature jedne strane. I nemojte vjerovat ginekolozima jer znaju ne dijagnosticirat razne ciste i priraslice na jajnicima koji znaju bolit na sve moguce nacine.

teh_destiny
08.01.2011., 16:05
Kao sto kaze naslov, imam bolove u donjem tijelu trbuha, ali sto je cudno samo sa lijeve strane... stavit cu sliku da se bolje vidi http://img841.imageshack.us/i/malepart4.png/

Kada sjedim, i nagnem se naprijed boli me. Kada se rastezem isto boli. Kada mokrim jako boli, ali stvar je u tome sto me ne boli penis, testisi ili ista podrucju spolovila, nego bas u tom djelu trbuha me boli. Planiram ici kod doktora prekosutra, do onda ako tko sazna o cem se radi da smanjim bolove ili se cak izljecim.

AmorOmniaVincit
08.01.2011., 17:53
Kao sto kaze naslov, imam bolove u donjem tijelu trbuha, ali sto je cudno samo sa lijeve strane... stavit cu sliku da se bolje vidi http://img841.imageshack.us/i/malepart4.png/

Kada sjedim, i nagnem se naprijed boli me. Kada se rastezem isto boli. Kada mokrim jako boli, ali stvar je u tome sto me ne boli penis, testisi ili ista podrucju spolovila, nego bas u tom djelu trbuha me boli. Planiram ici kod doktora prekosutra, do onda ako tko sazna o cem se radi da smanjim bolove ili se cak izljecim.

može biti da se radi o herniji (bruhu, kili).

imaš ovdje (http://medicinabih.info/2010/02/12/kila-hernia/) više o tome, pa ako te zanima, pročitaj...

da li si obavljao neku težu fizičku aktivnost (podizao težak teret)?

javiti se svakako liječniku!

teh_destiny
08.01.2011., 19:31
Nemam bruh to je sigurno, ali imam hijatus herniju... Ali cisto sumnjam da zbog toga imam problema. Uglavnom neznam zasto ali bol nestaje, tako da hvala

mama ma
08.01.2011., 20:19
Vjerojatno lupam bez veze, ali da nije upala slijepog crijeva. Ono se nalazi s desne strane ali bol se zna reflektirati lijevo. Probaj leći i privuci desnu nogu k sebi i vidi dali te boli te probaj izmjerit temperaturu jer je i to jedan od mogućih pokazatelja upale, Držim fige da ti nije ništa.
Mog je muža prije pola godine tako bolilo, bili smo na raznim pretragama i sve je bilo ok. Bol je sama prestala i kao da ništa nije ni bilo.

Termination
08.01.2011., 23:57
Imaš li temperature, povraćanje, proljev, mučninu? Boli li te taj dio na jaki pritisak? Budući da se bol pojačava kod mokrenja, najprije bih pomislio na nekakvu uroinfekciju ili čak kamenac. Ovdje ti ne možemo tražiti dijagnozu ni terapiju, pa ćeš se oko svega konzultirati s urologom. U slučaju jakih bolova ili nemogućnosti mokrenja, javi se na hitnu.

teh_destiny
09.01.2011., 04:37
U redu sam, nije mi muka, nepovracam itd... Probao sam ono s nogom i ne boli me. Boli me na jak pritisak, ali najvise kada mokrim

Fra Ante
09.01.2011., 22:36
Lijevostrana donja hemiabdominalna bol : divertikulitis, disekcija aorte (skoro nemoguće, s obzirom da si još živ(a)), upala mokraćnih putova, renalne kolike, ileus.

ivan76
10.01.2011., 19:41
Trebam pomoć, imam bol u lijevoj strani trbuha, tj boli me slezena, kao kad bi se preforsirao nekim sportom. slezena nije natekla, barem tako doktor kaže. Malo su mi povišeni leukociti(11,5) Zanima me zašto slezena boli i je li moguće da se ošteti(kao jetra) i šta je najčešće uzrok oštećenja (prehrana, pušenje piće....). Postoji li još nešto šta bi moglo uzrokovat bol slezene.

Xtonic
14.01.2011., 15:06
Pozdrav svima,

naime kao što sam napisao u naslovu unazad 2 dana mi se javlja a sad sve više nagla i jaka bol u trbuhu.Dođe nakratko pa nestane.Od ostalih simptoma moram napomenuti da imam meku stolicu više puta dnevno i lagana omamljenost (to pretpostavljam da je zbog gubitka elektrolita).Tjelesna temperatura je normalna.

Jel zna netko možda što bi to moglo biti (neka viroza) i neki prirodni lijek.

Hvala svima :)

Xtonic
19.01.2011., 12:16
Dijagnoza Enterocoliticum, Gastritis.

Nakon tjedan dana i primljene infuzije (sama fiziološka) L je i dalje jako nizak 2,9
Od lijekova sam dobio Ranital, Buscol po potrebi i Linex.

Ima netko kakav savjet za dizanje imuniteta? Kako djeluje propolis u ovom slučaju? Imam domaći pa mi se čini da ima i malo alkohola u njemu.

crystal-luna
24.01.2011., 18:55
Evo vec od sinoc osjecam tupu bol u donjem desnom djelu trbuha. Ne boli stalno nego ovisno o polozaju,znaci kada lezim na trbuhu i lijevoj strani.
Ako itko zna sto bi mogli biti uzrok neka mi napise :W

sinful
08.02.2011., 15:42
Bok svima!!

Evo jedne hipohondrice... ako itko zna išta o ovome što ću napisati molim pomozite jer me lagano hvataju panike.. ovako..

Prije par dana mi se desilo nešto, naime ležala sam na lijevom boku i odjednom me presjeklo u trbuhu s LIJEVE strane odmah ispod zadnjeg rebra. Oštra bol, a ja sam doslovno osjetila kao mi je neki balon puknuo u tom dijelu. Počelo me je peći, prošlo je nakon par minuta. Panika me odvela na hitnu pomoć da bi me dežurna liječnica ispipala i rekla da mi se pomaknula hijatalna kila prema želucu?? Panika na kvadrat!! Ne vjerujem.. Odlazim nakon jednog dana na UZV abdomena, da bi liječnik ustanovio da imam adenom žučnjaka ili kamen bez odjeka promjera 3mm, a to se nalazi s DESNE strane trbuha. Za dva mjeseca trabam opet na UZV, uvjerio me da je sve ok, dobila sam controloc 20 da pijem dva tjedna i spazmex po potrebi. Međutoa, ja i dalje osjećam žarenje i katkad to oštro probadanje s LIJEVE STRANE, peckanje u trbuhu, ispod pupka, konstantno podrigujem, u trbuhu su stalno neki zvukovi!
I sad se ja i dalje bojim..pa me zanima, ima li ko ovdje da me utješi, netko ko je možda tako nešto doživio ili ima li ovdje kakva stručnjakinja ili stručnjak da me eventualno dalje uputi..jer stalno o tom razmišljam, nemirna sam itd...

Unaprijed veliko hvala svima!!!

Silvery
08.02.2011., 15:51
Sve ti je rečeno i uostalom za 2 mjeseca si opet na kontroli, dobila si upute što dalje.
Sebi nećeš pomoći s takvom panikom, samo nagomilavaš stres. Smiri se.
Meni je majka 15 godina vukla puno gore probleme u abdomenu i sad je nedavno uspješno operirana, tako da nemaš brige s ovim simptomima, sve to dolazi u paketu.

sinful
08.02.2011., 16:04
hvala ti silvery!!:s

Silvery
08.02.2011., 16:10
Nema na čemu, ja bih te voljela utješiti koliko mogu, ali za sada počekaj do sljedeće kontrole. :grli:
Ako je kamenac, ništa strašno, što vjerujem i sama znaš. Adenom također. Bez brige i samo redovito na kontrole.

tiasara
11.02.2011., 12:49
dakle, javlja se temperatura svaki dan već mjesec dana, uglavnom navećer a ponekad je prisutna čak od podneva.

Također se javlja bol s desne strane trbuha koja nije stalno prisutna.

Doktorica kaže da bi načli uzrok stalne temperature treba napraviti 100 pretraga i ići po bolnicama jer je to ko traženje igle u plastu sijena...

zbog nestrpljivosti se nadam da ce se prije nači rješenje i čak da će tu na forumu netko stručan ili čak i ne reći o kojem bi se problemu tu moglo raditi, pa se možda riješi problem prije svih nadolazećih pretraga i čekanja.

Unaprijed zahvaljujem

tomket
11.02.2011., 13:31
Slijepo crevo.Najverovatnije upala.Proveri sedimentaciju i broj leukocita, verovatno su uvecane.Ako se ispostavi tako trebalo bi da te pogleda kirurg.

Termination
11.02.2011., 14:11
Trebalo bi napraviti barem KKS, DKS, SE i jetrene enzime da bi se moglo išta konkretnije zaključiti...

pace pacic
11.02.2011., 14:12
slijepo crijevo?zadnjih mjesec dana? Nije opcija,
prvo vadi krv pa od tamo kreni dalje, CRP,SE,neutrofili

tomket
11.02.2011., 14:16
Da li mozes da peciziras koji deo trbuha.Ukoliko je to malo ispod rebara onda je moguce da je jetra a ako se radi o donjem delu trbuha onda je slijepo crevo.Takodje kakav je bol u ptanju ostar kao probadanje ili tup,koja je jacina bola,neizdrziva,podnosljiva,boli s vremena na vreme,konstantna?Da li povracas,kakva ti je boja koze i beonjaca?Zuckasta ili nepromenjena itd.Nije mi jasno zasto ne bi moglo da bude slijepo crevo ako traje mesec dana?Mozda ima jak imuni sistem koji drzi upalu i dalje pod kontrolom?

grandcontrol21
11.02.2011., 15:01
i ja bi molila savjet....slijedeci tjedan idem na operaciju zuci....i zadnjih dana me bole ledja i i onak imam osjecaj velike gladi....jedem al naravno samo ono sto je dopusteno zbog zuci..i stalno se cuje onaj zvuk..ma znate kad rade crijeva ono tzv krcii

tiasara
11.02.2011., 16:16
bol je s gornje strane desno od pupka. nije jaka i neizdrživa i ne boli stalno nego povremeno tokom dana,
povračanje nije prisutno ali mućnina ponekad je, koža nije žute boje,

sparina123
11.02.2011., 17:10
svi vi koji imate raznorazne bolove uputite se liječniku, ne igrajte se, evo jučer je jedna mlada cura završila u bolnici zbog bolova u trbuhu, još nisu ništ našli, naime nisu još neke pretrage gotove, ali nije baš ni bezazleno, nešto je ipak dr natuknuo, tak da ostavite se savjeta na forumu, nije kod svakog isto, može biti svašta, može ništa :)

tiasara
11.02.2011., 22:58
ide se kod doktora naravno, ali kad je ultrazvuk tek u 4 mj.. i tako sve sporo onda se traze savjeti s foruma

dianna
11.02.2011., 23:07
Jel slijepo crijevo s desne ili lijeve strane ??? uvijek se bunim ??? šta je onda u onoj "šupljini " sa lijeve strane???

tiasara
11.02.2011., 23:09
mislim da je slijepo crijevo s desne strane i jetra i žuć, neznam kaj je s lijeve

lamy
11.02.2011., 23:34
ima li promjena na stolici? boli li kod odredjene hrane? rili li se bol negdje? kakav je ciklus? kakva je stolica? ima li problema? redovita? koje boje? kakav je urin, boja? imas li promjena na mandulama? osjecas li umor vise nego inace? ovo je doslovno trazenje igle u plastu sijena.

sto kaze krv? jesi li vadila?

okej, ako je desno slijepo crijevo (koje moze biti i na drugim mjestima u trbuhu...ali to su manje ceste lokalizacije),
no nije slijepo crijevo, tj. nije akutni apendicitis :)
jel imas kakvih promjena na kozi?

tiasara
12.02.2011., 00:08
ima li promjena na stolici? boli li kod odredjene hrane? rili li se bol negdje? kakav je ciklus? kakva je stolica? ima li problema? redovita? koje boje? kakav je urin, boja? imas li promjena na mandulama? osjecas li umor vise nego inace? ovo je doslovno trazenje igle u plastu sijena.

sto kaze krv? jesi li vadila?

okej, ako je desno slijepo crijevo (koje moze biti i na drugim mjestima u trbuhu...ali to su manje ceste lokalizacije),
no nije slijepo crijevo, tj. nije akutni apendicitis :)
jel imas kakvih promjena na kozi?

ne radi se o meni nego o baki, ima 65 godina, dakle ciklusa nema. promjena

na stolici nema, mandule su ok, urin je dobar bila je na pretgarama i doktorica

je rekla da je urin ok, ja sam malo gledala taj nalaz i ima krvi u tragovima, pa

sam pomislila da se radi o kamencu, dalje ju je doktorica poslala na ultrazvuk i

rekla da se pripremi na 100 pretraga jer je kao što kažeš traženje igle u

plastu sijena, ali ja se nekako nadam da neće godinu dana tražit uzrok.

ponekad čak osijeća bol i u bubregu isto desnom, bar ona kaže da je bubreg..

ali najprisutniji simptomi su dakle, temperatura 37 svaki dan, ne tokom cijelog

dana, uglavnom navečer i bol u desnoj strani trbuha u razini pupka-desno.

mučnina se javi ali ne svaki dan, ponekad se požali recimo svaka3-4 dana. na ultrazvuk ide tek krajem trećeg mjeseca, krv još nije vadila, sad se boji ić u gužve zbog svinjske gripe, ali dobro to je neka druga tema..

tiasara
12.02.2011., 00:08
i nema nikakvih promjena na koži

lamy
12.02.2011., 13:08
uf... ovo ce stvarno biti dijagnoza iskljucenja :( na zalost morate biti strpljivi.

tiasara
12.02.2011., 20:30
uf... ovo ce stvarno biti dijagnoza iskljucenja :( na zalost morate biti strpljivi.

da to je najgore čekanje...

i krivo sam rekla sto se tiće stolice. nije normalna već je češća i rijeđa.

gfc
20.02.2011., 10:45
Meni se to isto zna dogoditi.
Tupa bol koja se pojačava i smanjuje bez nekog posebnog razloga u području luka ispod lijevog rebra. To traje određen broj dana, pa prođe. Pusti me ne miru neko vrijeme pa se opet vrati.
Naučio sam se živjeti s tim.
Pitam doktoricu kaj se tu nalazi, a ona veli ništa. Znaći boli me NIŠTA.

Ja isto ima problem, sa ljeve strane. Doktor mi je rekao da je vjerojatno upala mišića koji je napuko , postoji mogućnost bruha a tu je i slezena. Uglavnom nema pojma kao ni vaši doktori

blind_sense
07.03.2011., 16:43
Meni se ova bol prvi put pojavila. Dakle isto me boli ispod lijevog rebra tj. s lijeve strane. Nekako tupa bol,boli pa onda popusti pa opet ispočetka.Ponekad me zna boliti malo i na sredini.Imam osjećaj da me nekad i zaboli nakon što nešto pojedem. Nisam nikad imala problema sa slezenom niti općenito tim dijelom :( Pitala sam doktoricu da li postoji mogućnost da bol dolazi zbog problema s kičmom na što je ona rekla da se vrlo vjerojatno radi o želucu :/ Ja sam odgađala piti tablete jer ih ne volim unositi u sebe. Ali izgleda da ću ipak morati jer me nikako ne popušta. Ima li netko sa ovakvim simptomima?

gfc
07.03.2011., 16:51
Znači...
-tupa bol ispod ljevog rebra,peckanje na mjestu gdje bi bio bruh (hernija), tupa bol ispod ljevog rebra leđa, lagana natečenost mišića koji prelazi preko kuka
.....UPRAVO DOŠAO SA ULTRAZVUKA ABDOMENA sve ok , svi organi ok mišićno tkivo nije probijeno znači nije ni hernija (bruh)
- doktorica kaže da idem slikati kičmu da je možda neki živac.
Inače tuda se proteža jedan veliki mišić preko kuka ispod rebra pa dole

blind_sense
07.03.2011., 17:09
Znači...
-tupa bol ispod ljevog rebra,peckanje na mjestu gdje bi bio bruh (hernija), tupa bol ispod ljevog rebra leđa, lagana natečenost mišića koji prelazi preko kuka
.....UPRAVO DOŠAO SA ULTRAZVUKA ABDOMENA sve ok , svi organi ok mišićno tkivo nije probijeno znači nije ni hernija (bruh)
- doktorica kaže da idem slikati kičmu da je možda neki živac.
Inače tuda se proteža jedan veliki mišić preko kuka ispod rebra pa dole

Ja sam čak krenula sumnjati(kod sebe) na mononukleozu jer kažu da se slezena poveća kad ju imaš.A opet,nemam nijedan simptom mononukl.(ni temperaturu ni umor ni limfne čvorove plus jedem normalno,nemam gubitak apetita). Meni je doktorica rekla da je moguće da je u želucu problem i dala mi je neke tablete.Od sutra cu krenut to piti. I da,postoji ti i šansa da je od kičme. Ja recimo imam skoliozu tako da i za to postoji vjerojatnost kod mene... :(

nana76
14.03.2011., 13:21
Bok svima, prvi put sam ovdje ali imam iste probleme, vec me par mjeseci muci pritisak ispod lijevog rebra, nije bol nego bas osjecaj pritiska, i taj mi pritisak zna "setati", ode u ledja, pa ponovo ispod rebara, nekad prodju dani da nista ne osjecam a nekad osjecam stalno, e sad me zanima dali su vama sta pametno doktori rekli, meni se ne ide kod njih radi toga, jer sam ionako cest gost s ginekoloske strane?

godfather_
14.03.2011., 19:54
Bavim se Teretanom vec mozda 2-3 mjeseca prije par dana sam radio noge i malo povecao tezine,nakon toga pri tusiranju sam slucajno otkrio da imam malu kvrzicu na donjem dijelu stomaka s malo desne strane iznad penisa kao grasak ne boli me niti sta slicno malo osjecam neki nelagodan osjecaj.Kada to napipam kao zlijezda je krece se s kozom , nema nikakve supljine . Citao sam po forumima nista mi nije puklo radio sam nalaze krvi i urina sve mi je ok nemam povecane leukocite niti eritrocite sve uredno.Znaci nemam bolova samo neki nelagodan osjecaj na tom mjestu i mozda malicuk na desnom testisu.Bio sam kod doktora kaze da pratim stanje da se malo stedim itd...Molim vas pomoc o kakvom se stanju radi ?????Zna

Pisao sam na drugim forumima ali nisam dobio nikakav odgovor nadam se da ce te mi pomoci utvrditi o cemu je rijec.....Hvala unaprijed !!!

Molim vas za pomoc...

godfather_
14.03.2011., 20:16
Interesuje me dali postoji neki polozaj ili vjezba ako imam bruh da me zaboli ili ti sta slicno

Bugy
14.03.2011., 20:43
ne znam, ali ako misliš na područje iznad penisa i ispod stomaka, onda imam i ja tu neke kvržice koje asociraju na limfne čvorove i ukoliko ponekad imam problem sa učestalim mokrenjem tada mi s ečine malo uvećanim, doduše, nisam obraćao pozornost previše... tko je tebi rekao da to može biti bruh?

btw. nešto na tu temu
http://www.ordinacija.hr/halo-doktore/pitanja/aknice-s-bijelim-vrhom-na-dnu-i-korijenu-penisa-i-kvrzica-velicine-zrna-graska/

godfather_
15.03.2011., 21:13
Ma nije mi niko rekao nego onako bavim se teretanom pa ponekad pogledam jeli sta napregnuto pazim se i za vrijeme tusiranja sam nesto napipkao otisao doktoru uradio nalaze sve super pa zbog toga pitam da nastavim s teretanom..A koliko kod tebe to dugo ima ??

hulja
18.03.2011., 09:42
znači nisam jedini! meni je to bio velik problem prošle godine i trajalo je skoro godinu dana... poludio sam od brige jer je dolazilo u fazama koje su trajale po dva mjeseca baš jake boli... i sada se povremeno dogodi i traje dan dva tri ali se ne obazirem više na to jer sam prošao sve pretrage i prestalo je kad sam redovno počeo ići na bazen i plivati... ali ne odmah nego se postepeno smanjivalo. ugl. kirurg mi je rekao da su to rebra, pa sam ja zaključio da je zbog krivog držanja i sjedenja, tupa bol ispod lijevih rebara koja se širi prema leđima i naprijed prema pupku uz rub rebara, vrlo teško naći točno mjesto. u najgoroj fazi me baš jako boljelo i to više prema leđima. e sad... nedugo nakon toga, kad se to smirilo i ja bio sretan i opušten nakon sto godina su se javili problemi s želucem koji sad traju isto skoro godinu dana, gastritis koji nikako da se smiri, ja to osobno nisam povezivao niti mi je itko od liječnika spomenuo tu mogućnost... i potpuno je drugačiji osjećaj. sad bih mijenjao bol u želucu za ovu prošlu odmah!

godfather_
18.03.2011., 13:15
Dali neko ima slican problem kao ja pise gore u navedenom postu ????

Bugy
18.03.2011., 14:42
Ma nije mi niko rekao nego onako bavim se teretanom pa ponekad pogledam jeli sta napregnuto pazim se i za vrijeme tusiranja sam nesto napipkao otisao doktoru uradio nalaze sve super pa zbog toga pitam da nastavim s teretanom..A koliko kod tebe to dugo ima ??

dosta dugo...

godfather_
18.03.2011., 22:41
I care nemas nikakvi problema s time ????

nana76
19.03.2011., 12:26
Ne razumijem zasto bi rebra bolila, logicnije mi je da je neki misic u pitanju, ali ipak ja imam osjecaj da me boli nesto unutra a ne mogu odrediti mjesto tocno gdje me boli!? Dali ta bol moze biti povezana s bubregom?

Bugy
19.03.2011., 19:15
I care nemas nikakvi problema s time ????

očito da nemam bruh, već upalu limfnih žlijezda (tj. malo su se uvećale, ne mora biti upala), mislim da si ti pobrkao stvari...

godfather_
20.03.2011., 09:55
OK hvala ti kod mene se skroz smanjilo jos malo pa ga nema ali imam nekakav cudan osjecaj malo u desnom a nekad malo u lijevom testisu ali sigurno je to psihickim utem umislio XD

hulja
22.03.2011., 23:08
Ne razumijem zasto bi rebra bolila, logicnije mi je da je neki misic u pitanju, ali ipak ja imam osjecaj da me boli nesto unutra a ne mogu odrediti mjesto tocno gdje me boli!? Dali ta bol moze biti povezana s bubregom?

Može biti, ali to bi te vise boljelo prema ledjima i to donji dio. UZV će dati odgovor. Kad sam rekao rebra mislio sam i na mišiće naravno. Gle, stvarno me dugo mucilo i prošlo je budi strpljiva i ne razmisljaj puno o tome.

nana76
23.03.2011., 13:35
Hvala puno na odgovoru, svaki dan gledam a nitko da odgovori, a ako je tebi proslo, valjda cu i ja biti takve srece, hvala jos jednom! Sad se par dana super osjecam, ni traga neke boli, ali kad dodju dani pa me to krene muciti, a ja cak ne znam tocno ni odrediti gdje me boli, uzas!

hulja
23.03.2011., 18:28
Bas je tako i meni bilo, obavio sam sve preglede... I sve ok. Na uzv kazem: pa tu me boli a Dr kaže pa tu nema nista osim bubrega koji je u redu. osjetim jedan dan malo pa idućih dana sve jače i to mi je bilo koma, isto sam stalno mislio da je bol unutra ali nisam mogao naći gdje. Onda bi popustalo polako dok ne bi prestalo i neko vrijeme mir. I onda opet... Užas svi su mislili da sam lud i da imam fantomske bolove i da je to na psihickoj bazi.. ali nije! Meni je pomoglo redovno plivanje dva puta tjedno i razgibavanje kod kuće.. probaj... I da, bilo bi mi puno lakse da sam tada znao da nisam jedini! Drži se!

nana76
24.03.2011., 07:54
Tako i mene zovu, ono po narodski "jeremija", jer misle da izmisljam, jer kako ne znam gdje me boli itd.... Probam malo razgibavanja, i sto je jos vaznije, ne razmisljanja o tome, pa ce proci.....valjda, tnx...:top:

nana76
20.04.2011., 13:35
Evo da se javim ponovo, posto sam trazila po netu rjesenje za moje bolove i vidjela da se dosta ljudi javljalo s istim problemima, kod mene ta bol jos ne prestaje, pitala sam doktoricu sto tu ima, a ona mi je odgovorila da tu nema nista sto bi bolilo, a ako da me nastavi boliti neka dodjem kasnije, a iskreno bas nemam volje ici kad me po njenom misljenju boli "nista"!

simpa_
21.04.2011., 13:35
Imala sam pms prije par dana mi je zavrsilo,i sad me boli tj. ne boli me nego nekako mi je cudno u trbuhu. -.-'' Sta da radimmm..jbti trbuuh?!?! :( :ne zna: Btw sutra idem na put grrrh ://

Falala
28.04.2011., 21:28
Stvarno ne znam gdje da pitam, pa ću tu.

Uglavnom nemam nikakvih bolova u trbuhu, no ono što je problem (i postaje sve veći) je "cviljenje" iz trbuha,tj krukruljenje.

Problem je tim veći što sam večinu dana na faksu i u knjižnici, gdje je tišina, i to se užasno čuje i stvarno mi je neugodno. Npr. sad za vrijeme rokova, nekad mi proleti dan u knjižnici bez išta naučenog jer se ne mogu skoncentrirati jer non stop mislim kako će opet počet i osramotit ću se

Kakvi savjeti, bilo što :(

sparina123
28.04.2011., 22:19
Stvarno ne znam gdje da pitam, pa ću tu.

Uglavnom nemam nikakvih bolova u trbuhu, no ono što je problem (i postaje sve veći) je "cviljenje" iz trbuha,tj krukruljenje.

Problem je tim veći što sam večinu dana na faksu i u knjižnici, gdje je tišina, i to se užasno čuje i stvarno mi je neugodno. Npr. sad za vrijeme rokova, nekad mi proleti dan u knjižnici bez išta naučenog jer se ne mogu skoncentrirati jer non stop mislim kako će opet počet i osramotit ću se

Kakvi savjeti, bilo što :(

pa na to utječe i prehrana, stres......
probaj uzimati više probiotika, ima u apotekama raznih tbl koje možeš kupiti bez rp, meni zna isto koji put krulit bez razloga, popijem linex, imala sam prije i rudakol tbl, ali to ide na rp, pitaj u nekoj boljoj apoteci sigurno će ti nešto preporučit :ne zna:

Falala
29.04.2011., 21:49
pa na to utječe i prehrana, stres......
probaj uzimati više probiotika, ima u apotekama raznih tbl koje možeš kupiti bez rp, meni zna isto koji put krulit bez razloga, popijem linex, imala sam prije i rudakol tbl, ali to ide na rp, pitaj u nekoj boljoj apoteci sigurno će ti nešto preporučit :ne zna:

Da, istina, stvarno se lošije hranim i poprilično je i stres prisutan.

Tbl, može malo detaljnije? Jel znaš naziv cijeli, da mogu izguglati
Jel misliš da će to pomoći? jer stvarno ne znam kako da si drugačije pomognem, a stvarno ne mogu život iz temelja promijenit (mislim na ove probleme koji uzrokuju stres) radi krukrljenja.

Hvala ti puno na odgovoru :mig:

sparina123
29.04.2011., 23:18
pa ne mogu ti baš pomoći, ja ne volim ići dr, pa uzimam po savjetu magistre u apoteci ako mi kaj treba, za linex forte kapsule proguglaj, ja ih imam uvijek doma to mi je preporučila moja frendica kojoj je sestra dr i meni pomažu kod crijevnih tegoba, a pijem i dosta kefira, probiotik-jogurti,linex tbl su za rješavanje/reguliranje probavnih problema, rudakol ide na rp i to mora dat gastroenterolg, odi u neku bolju apoteku pa reci tegobe koje imaš dat će ti nešto, a i za stres uzmi nešto, pitaj u više apoteka za svoje tegobe, pa odluči na temelju preporuka, neki puta oni više objasne nego dr opće prakse :)

Falala
01.05.2011., 15:47
Hvala ti puno na odgovoru, pokušat ću s linex forte pa što bude ;)

iva_4
04.05.2011., 07:38
pozdrav ljudi. iman veliki problem. uz hemeroide, koji mi nisu veliki problem jer mi ne smetaju pri sjedenju i pucaju pa sam malo bez njih pa se stvoru i tako u krug, neman redovitu stolicu. evo danas je srijeda a ja nisan bila od subote na wc. uz to svaku večer (već dva tjedna) trbuh mi je napuhan (ko u 5. mjesecu trudnoće) i ne mogu se sagnuti jer mi se javljaju bolovi oko pupka. moram se dobro izmasirati po trbuhu da bi pustila vjetar, a pri masiranju osjećam pod prstima doslovno kako mi sadržaj u crijevima putuje popračem svakokojakim zvukovima.
ah da, ne znam jel potrebno napomenuti da sam prošle godine u 9. mjesecu završila na hitnoj uz jake grčeve u trbuhu, jakim proljevom i povračanjem i na reng.snimci su mi rekli da iman zraka u crijevima ali kad sam sutradan došla (na moguću operaciju) rekli su mi da mi se to smirilo i da operacija nije potrebna.
hranim se relativno zdravo, nisan na čokaladi i sendvičima.
zadnja stolica mi je bila tanka a za o sam čitala da je simptom raka debelog crijeva?!
molim vas vaše mišljenje što bi mi moglo biti... pozzz

NanaDeni
07.05.2011., 16:28
Evo da se javim ponovo, posto sam trazila po netu rjesenje za moje bolove i vidjela da se dosta ljudi javljalo s istim problemima, kod mene ta bol jos ne prestaje, pitala sam doktoricu sto tu ima, a ona mi je odgovorila da tu nema nista sto bi bolilo, a ako da me nastavi boliti neka dodjem kasnije, a iskreno bas nemam volje ici kad me po njenom misljenju boli "nista"!

dobar dan :)
e to "ništa što bi bolilo" me gnjavi do ludila
nisu pronašli ništa i ništa :(
ali doc opće prakse mi kaže da može biti da se moji miomi povećavaju i sve guraju unutra i da moram paziti kako se krećem da ih ne zakrenem na "peteljkama", ili da ne iskrvare u unutrašnjost trbušne šupljine, svakako me prestrašila :(
Ako se baš usredotočim, u trenutcima jake boli, jedva dišem i imam osjećaj "jeke" u želucu, kao da me tamo nešto steže ili peče, ali stvarna bol je ispod lijevog rebra i u trbušnjoj šupljini, dublje unutra.
Bol nije povezana s nekom određenom vrstom hrane. Danas me boli nakon domaće juhice i govedine, neki dan sam bila gladna, još prije doručka me stislo :cry:
a davno prije me je pupak znao zaboliti a onda bi se ta neugodnost prenjela na lijevu stranu.
U životu možda 4 puta, ali krvnički jako me bolilo :cry:

nana76
09.05.2011., 07:57
E da, upravo sam prije tjedan dana bila kod ginekologa, i vec duze vrijeme imam endometriozu na oba jajnika, a vec sam imala dvije operacije jajnika upravo radi tih cista, ali doktorica mi kaze da me pod rebrom ne boli radi toga, da je to visoko da bi me radi cista bolilo, e sad valjda je tako...........

željo vuk
15.05.2011., 15:10
pozdrav svima, javljam se prvi puta imam 55 god. molio bih za pomoć već nekoliko dana imam bolove u predjelu trbuha sada više na lijevoj strani iznad lijevog kuka ali ponekad me boli cijeli trbuh tjera me na češće podrigivanje a bol nije konstantna već u intervalima jača- slabija apetit imam ali se bojim jesti imam stolicu,mokrim ali ta bol me plaši ako je netko imao slične tegobe molio bih da se javi ali i svi drugi koji mi mogu dati savjet unaprijed hvala .

don Roberto
19.05.2011., 08:02
Pozdrav svima,

Naime imam problema u lijevom dijelu trbuha cca 10 cm od pupka na lijevu stranu i cca 15cm iznad prepone. E sad doktor mi ništa nije znao reć nego mi je rekao da popijem nešto protiv bolova. Popio sam cafetin i smirilo se međutim idući dan u vožnji kad sam ušao u zavoj (lijevi) kao da mi je netko zabio nož u taj dio. Primjetio sam da mi je i trbuh kao napuhan, međutim nema nikakvih masnica ili kvrga. Još sam primjetio pri velikoj nuždi da me užasno boli i u situacijama gdje napinjem trbuh... Za bilo kakve informacije bio bih jako zahvalan.

Hvala
Lijep pozdrav

micamacazg
19.05.2011., 09:01
Pozdrav svima,

Naime imam problema u lijevom dijelu trbuha cca 10 cm od pupka na lijevu stranu i cca 15cm iznad prepone. E sad doktor mi ništa nije znao reć nego mi je rekao da popijem nešto protiv bolova. Popio sam cafetin i smirilo se međutim idući dan u vožnji kad sam ušao u zavoj (lijevi) kao da mi je netko zabio nož u taj dio. Primjetio sam da mi je i trbuh kao napuhan, međutim nema nikakvih masnica ili kvrga. Još sam primjetio pri velikoj nuždi da me užasno boli i u situacijama gdje napinjem trbuh... Za bilo kakve informacije bio bih jako zahvalan.

Hvala
Lijep pozdrav

eh to i mene muči i još neznam odgovor, inače pijem nexium za gastritis ali ne pomaže i sad čekam pregled gastroenterologa pa ću vidjeti šta će mi reć. do tad :ne zna: jel te boli onako više kao pod rebrima? možda bi trebao uzv abdomena obaviti, iako ja jesam pa mi ništa nisu našli...

don Roberto
19.05.2011., 09:13
eh to i mene muči i još neznam odgovor, inače pijem nexium za gastritis ali ne pomaže i sad čekam pregled gastroenterologa pa ću vidjeti šta će mi reć. do tad :ne zna: jel te boli onako više kao pod rebrima? možda bi trebao uzv abdomena obaviti, iako ja jesam pa mi ništa nisu našli...

pa zapravo ne ispod rebra. ako se nevaram ispod rebra je slezena a mene ovo boli ispod slezene pa sad... čak sam razmišljo da nije ozljeda trbušnog mišića? al opet to bi možda bilo u središtu trbuha ili? :ne zna:

micamacazg
19.05.2011., 09:44
pa zapravo ne ispod rebra. ako se nevaram ispod rebra je slezena a mene ovo boli ispod slezene pa sad... čak sam razmišljo da nije ozljeda trbušnog mišića? al opet to bi možda bilo u središtu trbuha ili? :ne zna:

pa neznam da li se baviš kakvim sportom, ja ne :ne zna: pa sumnjam da bi me boljela slezena... da li te boli nakon obilnijeg obroka ili neke određene hrane ili samo pri naporu?

don Roberto
19.05.2011., 09:47
pa neznam da li se baviš kakvim sportom, ja ne :ne zna: pa sumnjam da bi me boljela slezena... da li te boli nakon obilnijeg obroka ili neke određene hrane ili samo pri naporu?

ma boli me stalno, konstantna je bol... kad popijem cafetin smiri se al opet osjetim laganu bol a onda pri naporu ko da me grc uhvati...

micamacazg
19.05.2011., 09:51
ma boli me stalno, konstantna je bol... kad popijem cafetin smiri se al opet osjetim laganu bol a onda pri naporu ko da me grc uhvati...

možda su crijeva :ne zna: neznam kakva ti je stolica, nekad me točno poslije nužde počne jako boliti kao neki grč da ne mogu ni udahnut nekoliko sekundi pa prestane... iako mi kažu da tamo zna i želudac boljeti :ne zna: čak do pupka :ne zna:

don Roberto
19.05.2011., 09:59
možda su crijeva :ne zna: neznam kakva ti je stolica, nekad me točno poslije nužde počne jako boliti kao neki grč da ne mogu ni udahnut nekoliko sekundi pa prestane... iako mi kažu da tamo zna i želudac boljeti :ne zna: čak do pupka :ne zna:

skroz tamo lijevo? :eek: normalna je stolica...

micamacazg
19.05.2011., 10:00
skroz tamo lijevo? :eek: normalna je stolica...

ako mislimo na isto mjesto, prema boku više točno na pola puta od rebara do prepone...
a možda kakav bubrežni kamenac pa pri određenom položaju pritišće :ne zna:

micamacazg
19.05.2011., 10:02
možda se trebaš samo dobro ispraznit :ne zna: teško je ovako nagađat kad nisi nikakav specijalistički pregled ili lab pretrage napravio....

don Roberto
19.05.2011., 10:04
ako mislimo na isto mjesto, prema boku više točno na pola puta od rebara do prepone...
a možda kakav bubrežni kamenac pa pri određenom položaju pritišće :ne zna:

pa tak nekako... tamo gdje te slezena zna uhvatit, e odma ispod. hm a bubrežni kamenac ipak ima otežano mokrenje, krvarenje koliko znam a ja s tim nemam problema

don Roberto
19.05.2011., 10:04
možda se trebaš samo dobro ispraznit :ne zna: teško je ovako nagađat kad nisi nikakav specijalistički pregled ili lab pretrage napravio....

kak misliš ispraznit? sorry na glupom pitanju

micamacazg
19.05.2011., 10:06
kak misliš ispraznit? sorry na glupom pitanju

pokakat :rofl: probaj donat popit 2dcl ujutro natašte da te protjera :)

micamacazg
19.05.2011., 10:07
pa tak nekako... tamo gdje te slezena zna uhvatit, e odma ispod. hm a bubrežni kamenac ipak ima otežano mokrenje, krvarenje koliko znam a ja s tim nemam problema

pa moj kolega s posla ima kamenac pa nema problema s mokrenjem nit krvari :ne zna: doduše nije još toliko velik ni ne stvara mu probleme, al opet mislim da i ovisi o mjestu gdje se nalazi...

don Roberto
19.05.2011., 10:09
pa moj kolega s posla ima kamenac pa nema problema s mokrenjem nit krvari :ne zna: doduše nije još toliko velik ni ne stvara mu probleme, al opet mislim da i ovisi o mjestu gdje se nalazi...

ok hvala, vidim da bum moro neki pregled napravit da vidim kaj je... Hvala ti... i da pokako sam se ja :rofl:

Ivanicapeca
19.05.2011., 10:11
O Bože, kakva pražnjenja čreva...imaš bruh. Od tud i oteklina.
http://www.poliklinika-medicus2000.com/hernia.html

don Roberto
19.05.2011., 10:23

al nemam oteklina

Ivanicapeca
19.05.2011., 10:28
al nemam oteklina

"trbuh kao napuhan"?
Odi kod dr. Što god da je ako boli i ako je napuhano ne valja. Takvi simptomi mogu biti i kod unutarnjeg krvarenja neke vrste, a to je opasno po život. Ne kažem da je to, al zahtijeva pregled dr. što prije!

don Roberto
19.05.2011., 10:30
"trbuh kao napuhan"?
Odi kod dr. Što god da je ako boli i ako je napuhano ne valja. Takvi simptomi mogu biti i kod unutarnjeg krvarenja neke vrste, a to je opasno po život. Ne kažem da je to, al zahtijeva pregled dr. što prije!

pa da napuhan, znaš onog tipa kad se najedeš pa bude napuhan jedno vrijeme? e tak je meni stalno...hvala budem krenuo prema dr.

micamacazg
19.05.2011., 12:11

da li bruh boli na dodir? i mene kod nekih težih napora zna zaboljet, čak i kad napnem trbušnjake (a ne bavim se sportom uopće) :ne zna:

micamacazg
19.05.2011., 12:13
al nemam oteklina

nemam ni ja ali imam osjećaj ko da mi ispod lijevih rebara nešto stoji. jedno vrijeme me čak boljelo u kuku pa prelazilo u nogu, neovisno da li se krećem ili mirujem.kojom pretragom se može ustanoviti bruh?

SuperCow
19.05.2011., 12:43
Pretpostavljam da bi običan pregled kod liječnika trebao biti dovoljan za dijagnozu, ako nije siguran uputit će te specijalistu ili kome već.
Znam da je kod bruha uobičajeno da jako otekne ali možda može biti i bez veće otekline, ne znam, ali znam da sam ovakve simptome kao don Roberto imala kod bubrežnih kamenaca. Bili su manji tako da nisu uzrokovali veća oštećenja, ali dovoljno veliki da uzrokuju bolove.

don Roberto
19.05.2011., 18:01
uhhh bubrežni kamenac??? kak se taj pregled radi? jel to ono kroz spolni organ?

SuperCow
19.05.2011., 18:30
Meni su ih vidjeli na običnom ultrazvuku bubrega, ništa strašno, vjeruj mi :mig:

don Roberto
19.05.2011., 18:46
Meni su ih vidjeli na običnom ultrazvuku bubrega, ništa strašno, vjeruj mi :mig:

aha ok hvala ti

izlijecise
09.06.2011., 08:49
Sve ovo sam pročitao i moram vam reći da imam iste simtome već najmanje 2 godine.radio sam i UZ abdomena i kazu sve je OK.
moji simtomi su dosli do tacke da mogu tacno napipati bolno mjesto par centimetara desno od pupka,crijeva mi neprestano krče,bol se prenijela i na desnu stranu ledja i udara u desnu nogu.Jutros sam ustao sa bolom u desnoj butini kao da je upaljen mišić a nisam ništa radio.Bolovi nisu jaki,ali su stalno prisutni i iritirajući.
Vidim da ovdje iznosimo samo svoje probleme,nema konkretnog odgovora o čemu je riječ,ali eto da znate da i u Tuzli ima neko sa istim simptomima.
Pozz:)

trendkill
19.06.2011., 17:48
Neki dan me postepeno uhvatila bol u crijevima lagano ujutro pa sve jače dok navečer sam jedva idržao. Bolilo me kao da sam pun zraka a da taj zrak nema kamo i to pretežno visoko u crijevima iznad pupka. Također i dolje ali s naglaskom na onaj gornji dio. Kao kad ono osjetiš da te gore zaboli i onda se spusti dolje i odeš na wc ali ja nisam mogao obavit to zadnje. Na kraju sam popio brufen i prošlo je. Ujutro sam se probudio i opet je počelo ali dost slabije i stalno su krulila crijeva. Ali me bolila sad pak desna strana u ravnini pupka, kao da me REŽE kad se stisnem, kao da je neki zrak unutra. Također me boli kad se napnem ili kad hodam i kad u koraku rastegnem taj dio. To već traje 2 dana. Jel to može biti žuć, slijepo crijevo, kila ili je samo napuhnuće.
Ne boli me kad čućnem, ili kad podignem nogu a niti kad se stisnem tamo gdje se pipa slijepo crijevo. Boli me točno od pupka u desno. A kad hodam kao da su puna zraka i ko da je neki kamen unutra onako štrecne.
Inače imam iritabilna crijeva, ali najčešće dobim samo grčeve nisko u crijevima i proljev. Nikad me još ovako nije mučilo.
Preksutra idem do doktora al ću do tad popizdit.
Hvala unaprijed.

Arash's friend
20.06.2011., 10:37
Postovanje,

par dana za redom nakon (i za) duljeg bicikliranja (par sati) me bolilo s desne strane ispod trbuha. Tako me je otprilike bolilo kad sam kao klinac dobio upalu slijepog crijeva, ali s obzirom da su mi ga tada izvadili pretpostavljam da ne bi bilo to. Sto jos "stoji" u tom predjelu tijela?

uzasmentalitet
25.06.2011., 12:04
Eh ovako ...Imam 19 god. vec skoro mjesec dana imam proljev, i konstante bolove u predjelu trbuha, prije sedam dana sam otisao doktoru, dobio sam uputnice u bolnicu. Obavio par pretraga: ultrazvuk abdomena (sve uredu) hirurg me takodjer gledao (sve uredu) , kolonoskopija ( izdrzao samo 60 cm. i to je uredu takodjer), tako da sam narucen 5.7. za jos jedan pregled da nadopunim kolonoskopiju. Moji problemi su dakle sljededci, iritantna bol u predjelu kompletnog trbuha, bubrega,ledja, ucestalo mokrenje, osjecaj ne ispraznjenosti, proljev (javlja se pola sata nakon jela, nije ucestao, ali osjecaj konstante nadutosti u stomaku, i kao da se ne ispraznim dovoljno mi nedozvoljava da funkcionisem normalno). Konzumiram dvije vrste caja u velikim kolcinama, Uvin i Kunicu, zanima me bil mi jos neko mogo preporucit neke ljekove , da sebi olaksam stanje, dok ne uradim jos neke pretrage. Po sto su ovdasnji doktori neozbiljni, i samo me šalju tamo-vamo, a niko nije preporucio ni jednu vrstu lijeka. Da nadopunim ustanovljeno je da imam unutrasnje hemeroide koji ne krvave, takodjer imam ranicu na anusu. Takodjer bolovi su nekad u nekim predjelima jaci, u nekim slabiji, to taka varira non stop.

Unaprijed Hvala !

leeloo27
25.06.2011., 14:22
Eh ovako ...Imam 19 god. vec skoro mjesec dana imam proljev, i konstante bolove u predjelu trbuha, prije sedam dana sam otisao doktoru, dobio sam uputnice u bolnicu. Obavio par pretraga: ultrazvuk abdomena (sve uredu) hirurg me takodjer gledao (sve uredu) , kolonoskopija ( izdrzao samo 60 cm. i to je uredu takodjer), tako da sam narucen 5.7. za jos jedan pregled da nadopunim kolonoskopiju. Moji problemi su dakle sljededci, iritantna bol u predjelu kompletnog trbuha, bubrega,ledja, ucestalo mokrenje, osjecaj ne ispraznjenosti, proljev (javlja se pola sata nakon jela, nije ucestao, ali osjecaj konstante nadutosti u stomaku, i kao da se ne ispraznim dovoljno mi nedozvoljava da funkcionisem normalno). Konzumiram dvije vrste caja u velikim kolcinama, Uvin i Kunicu, zanima me bil mi jos neko mogo preporucit neke ljekove , da sebi olaksam stanje, dok ne uradim jos neke pretrage. Po sto su ovdasnji doktori neozbiljni, i samo me šalju tamo-vamo, a niko nije preporucio ni jednu vrstu lijeka. Da nadopunim ustanovljeno je da imam unutrasnje hemeroide koji ne krvave, takodjer imam ranicu na anusu. Takodjer bolovi su nekad u nekim predjelima jaci, u nekim slabiji, to taka varira non stop.

Unaprijed Hvala !

A jesi primjetio da ti se stanje pogoršava nakon određene hrane? Da li imaš krvi, sluzi u stolici?

I kad već piješ čajeve, probaj od mente. Ja imam sindrom iritabilnog kolona, imala sam period kad sam imala po nekoliko stolica dnevno, bila sam napirena, imala grčeve u crijevima. Pila sam mentu 3 puta dnevno nekih mjesec dana i meni je pomoglo. Probaj, nemaš šta izgubiti.

uzasmentalitet
25.06.2011., 15:06
A jesi primjetio da ti se stanje pogoršava nakon određene hrane? Da li imaš krvi, sluzi u stolici?

I kad već piješ čajeve, probaj od mente. Ja imam sindrom iritabilnog kolona, imala sam period kad sam imala po nekoliko stolica dnevno, bila sam napirena, imala grčeve u crijevima. Pila sam mentu 3 puta dnevno nekih mjesec dana i meni je pomoglo. Probaj, nemaš šta izgubiti.

Prije svega puno HVALA na preporuci. Krvi u stolici nema, koliko sam ja primjetio, pojavljivala se krv, ali tek nakon brisanja, hirurg mi je rekao da je to zbog ranice koja mi se formirala na anusu. Sluz mi se pojavljivala u par navrata. Bar ja tako mislim.

leeloo27
25.06.2011., 15:35
Prije svega puno HVALA na preporuci. Krvi u stolici nema, koliko sam ja primjetio, pojavljivala se krv, ali tek nakon brisanja, hirurg mi je rekao da je to zbog ranice koja mi se formirala na anusu. Sluz mi se pojavljivala u par navrata. Bar ja tako mislim.

A dobro, ako imaš proljeve nije ni čudno da ti se nađe malo krvi na wc papiru jer je sluznica iziritirana.

E da, kupi si neke probiotike, tipa linex da ti se malo obnovi crijevna flora.

A jel ti se stanje pogoršava od neke namirnice koju pojedeš tipa rajčica, mlijeko...? I da li si primjetio da ti je stanje pogorša kad si recimo nervozan, pod stresom?

uzasmentalitet
25.06.2011., 16:03
A dobro, ako imaš proljeve nije ni čudno da ti se nađe malo krvi na wc papiru jer je sluznica iziritirana.

E da, kupi si neke probiotike, tipa linex da ti se malo obnovi crijevna flora.

A jel ti se stanje pogoršava od neke namirnice koju pojedeš tipa rajčica, mlijeko...? I da li si primjetio da ti je stanje pogorša kad si recimo nervozan, pod stresom?

Pa u zadnje vrijeme se plašim sve da jedem, jer sta god pojedem, odma me tjera vani. Uobicajna ishrana, kropmir, supe, mlijeko, paradajz, od svega toga mi se stanje pogorsa dok ne odem u wc. I da zaboravio sam da spomene, mozda to ima neke veze, dan prije kolonoskopije sam moro da se ocistim, znaci popio sam neke tablete, cepice, i jedan sirup za protjerivanje. Mozda jos utjecu na rad mojih organa ...?

leeloo27
25.06.2011., 16:11
Ma ne vjerujem.

Vidjet ćeš sada kad obaviš tu zadnju kolonoskopiju kakav će ti biti nalaz, nemoj si unaprijed razbijati glavu. A po ovome što si opisao može biti između ostalog i sindrom iritabilnog kolona. Ugooglaj si pa malo pročitaj simptome.

Maja.Radic99
17.08.2011., 22:26
Prije otprilike godinu dana mi je usred noći pozlilo i onesvejstila sam se, muž je zvao hitnu, odvezli su me i pregledali, ali pregledi su pokazali da je sve u redu. Od tada mene sve češće i jače boli ispod lijevog rebra, teško dišem i znam se probuditi usred noći zbog bolova. Prije mjesec i pol dana mi je utrnula lija ruka usred noći i jako me to bolilo ispod lijevog rebra i muž me odvezao na hitnu, ali nalazi su ponovno pokazali da je sve uredu. Naime, ja sam obavila kolonoskopiju i doktor je rekao da je sve uredu. Nedavno sam obavila i gastroskopiju pred dvanaest studenata, i doktor je rekao da imam možda aneurizmu, ali čitala sam po ostalim forumima a i prijatelji su mi rekli da to najčešće dobivaju samo osobe preko 60godina (Ja imam 44god.), a prijatelji kažu da je doktor možda htio ispasti faca pred tim studentima pa je to rekao. Meni je bol sve jača i jako teško dišem, pogotovo kad se saginjem ili ležim, neznam dali to ima veze s hranom ali mislim da nema jer ja za doručak pojedem žitne pahuljice ili neko pecivo, za ručak jedem redovito varivo ili juhu i neko meso,pommes frites itd. a za večeru ponovno pahuljice ili nešto lagano, a voće i povrće jedem dosta.Evo ako netko može pomoći ili naslutiti o ćemu se radi, svi odgovori su dobrodošli!!

entropy
17.08.2011., 22:39
Jel si bila na ultrazvučnom pregledu? Tvoji simptomi mogu da upućuju na probleme sa slezinom. Da li imaš povećanu fizičku aktivnost?

Maja.Radic99
17.08.2011., 23:10
Jel si bila na ultrazvučnom pregledu? Tvoji simptomi mogu da upućuju na probleme sa slezinom. Da li imaš povećanu fizičku aktivnost?

Ne, nemam povečanu fizičku aktivnost. Čula sam i da je moguća na tom mjestu bol zbog debelog crijeva :ne zna:

entropy
18.08.2011., 11:33
Čula sam i da je moguća na tom mjestu bol zbog debelog crijeva

Moguće je, ali bila si na kolonoskopiji pa da je nešto sa te strane već bi znali. Uradi ultrazvuk abdomena.

Siempre
21.08.2011., 00:10
Da ne otvaram bezveze novu temu, ovdje cu pitat :)

Ovako, prije nekih godinu dana malo tezi prijatelj je u zafrkanicji (hrvanje) sjeo na prsa tj. na rebra u tom trenutku nisam osjeco bol, ali kad sam doso kuci i u narednih nekih 2 mjeseca me to bolilo i onda je popustilo i proslo. Mislim da se radilo o napuknucu rebra, ali nisam iso kod doktora. Nakon nekih mjesec dana kad sam mislio da je proslo na nogometnoj utakmici sam pao na tu stranu i naravno opet sjebo. Trebalo je nekih 2-3 tjedna da prodje. Cim nesto lose napravim, dali da se udarim padnem, odma me tu pocen malo bolit, nista strasno, mogu i trcat i sve ali osjecam bol.
Pa et ako ima ko kakav sajvet sta da radim da se toga rijesim.

Hvala!

smile4
24.08.2011., 10:45
evo i mene na ovoj temi.ja ima jako dugo ..nekih par godina bol u donjem dijelu trbuha i ništa se ne smiruje.2009.sam operirala preponsku kilu (desno)-nije me često bolilo ali je znala poprilično skočit prema van i na refule štrecat..mislila sam nakon toga će se smirit bolovi..vrijem eće pokazat..medjutim evo sad je dvije godine od operacije a cijelo vrijeme imam iste probleme..neznam dal može bit sve na psihičkoj bazi il ipak postoji neko žarište..sad me dva dana uhvatilo ful jako grčevi i bolovi ful ispod pupka-dosta nisko i prema desnoj strani..u desnu nogu..mučnina.kao neki proljev..jako loše se osjećam..glavobolje..vrtoglavice...a i toplo je sad pa više neznam što može bit uzrok..napravila sam dosta pretraga s tim gastroskopiju ne mogu nikako..krvni nalazi od pred cca godinu dana -ok s tim da je lagano masnoća bila povišena-ali kažu može bit od stresa (sada imam 55 kg na 172 cm...smršavila sam oko 15/20 kg u periodu od cca 2 godine i to unazad jedno 5 godina) ..utz abdomena-ok, ginekološki utz-ok..a stalno imam iscjedak bjelkast sirast-neznam dal su gljivice-ali konstantno i to prilično dosta..ginekolozi nisu pridavali pažnju tome(i kod par ginekologa sam bila..prva mi je uzela bris za jednu analizu(ne sjećam se koju )-negativno ..radila sam pretragu na amebe mislim i ešerihiu coli-negativno..štitnjaču sam kontrolirala-više manje ok..a ja i dalje vučem te bolove dole, obilan iscjedak, grčeve, znaju mi poplavit usne i nokti, povremeno me zna zimica trest il se izmjenjuje nagli val zime i vrućine.i ponekad osjetim laganu bol u debelom crijevu....tjeskobu osjećam, nagle promjene raspoloženja, nemogućnost koncentracije

neznam više dal je moguće da mi nešto s hormonima, enzimima nije u redu..dal mi možda mlijeko ne paše....dal je moguće da psiha napravi sve to i ak da kako to onda riješit.....trenutno sam nezaposlena (kao tehnološki višak) a dok sam radila sam total bila pod mobingom i stresom i taj job office imam feeling da me dotukao

ali ta nervoza želuca me jako muči-najjače osjetim bolove skroz dole u trbuhu ali zna me grčit i iznad pupka

hulja
29.08.2011., 11:47

Ovako, prije nekih godinu dana malo tezi prijatelj je u zafrkanicji (hrvanje) sjeo na prsa tj. na rebra u tom trenutku nisam osjeco bol, ali kad sam doso kuci i u narednih nekih 2 mjeseca me to bolilo i onda je popustilo i proslo. Mislim da se radilo o napuknucu rebra, ali nisam iso kod doktora. Nakon nekih mjesec dana kad sam mislio da je proslo na nogometnoj utakmici sam pao na tu stranu i naravno opet sjebo. Trebalo je nekih 2-3 tjedna da prodje. Cim nesto lose napravim, dali da se udarim padnem, odma me tu pocen malo bolit, nista strasno, mogu i trcat i sve ali osjecam bol.

Hvala!

obzirom da si imao traumu s te strane i možeš odrediti uzroke jedino ti preostaje otići to snimiti, nema druge. ako je sve ok onda super ako nije znat ćeš... jedino ne znam koliko je bilo do napuknuća jer bi to vjerujem više bolilo, možda si istegnuo tetive pa se to upalilo što zna potrajati...

hrvoje dr.
29.08.2011., 18:41

Hvala!
Trebate se javiti svojem liječniku opće med. I ništa ne raditi na svoju ruku.

tasha0705
02.09.2011., 23:01
Ne, nemam povečanu fizičku aktivnost. Čula sam i da je moguća na tom mjestu bol zbog debelog crijeva :ne zna:

da, itekako je moguća bol zbog debelog crijeva. Zove se sindrom lijenalne fleksure, ja ga imam, stalno me boli s lijeve strane - pogotovo kad imam probleme s flatulencijom. A kada višak zraka izađe, uglavnom bude lakše.
Na kolonoskopiji se to ne vidi, ondje se, kao i na gastroskopiji, vide samo organske promjene, dakle upale, priraslice i sl. Višak zraka se ne vidi. To je funkcionalni poremećaj s kojim se mora naučiti družiti

hulja
03.09.2011., 13:57
da, itekako je moguća bol zbog debelog crijeva. Zove se sindrom lijenalne fleksure, ja ga imam, stalno me boli s lijeve strane - pogotovo kad imam probleme s flatulencijom. A kada višak zraka izađe, uglavnom bude lakše.
Na kolonoskopiji se to ne vidi, ondje se, kao i na gastroskopiji, vide samo organske promjene, dakle upale, priraslice i sl. Višak zraka se ne vidi. To je funkcionalni poremećaj s kojim se mora naučiti družiti

vidiš vidiš, imam i ja dosta takvih problema sa zrakom, možda je i to u pitanju! sada mi se dogodi da me povremeno zaboli i ne traje dugo, obično ujutro kad jelte već... uglavnom iza kave prestane skroz. ma ne obazirem se više na to... ali onda me bolilo par mjeseci

hr_dr
13.09.2011., 22:26
Eh ovako uradio si vecinu bitnih nalaza sto je dobro. Ovakve simptome moze izazvati dosta bolesti, al po sto ti nemas nikakvih promjena na debelom crijevu, moze biti sindrom iritabilnog kolona crijeva. To nije nista opasno, poznajem mnogo ljudi koji boluju od te bolesti, i bolest im se manifestuje na razlicite nacine, al i ovi tvoji simptomi se podrazumjevaju pod tim, jer licno poznajem par ljudi koji boluju od toga. Jedina nelagoda je sto te moze pogodit u svakom trenutno, zato moras pazit na nacin ishrane, stres itd. vise informacija ovde (http://www.vasezdravlje.com/printable/izdanje/clanak/1066/).

Sljedece preporucujem da se javis svoj opstem doktoru, trazis upute za: Gastroskopiju (jer vrlo vjerovatno moze biti i do zeluca, ili nekih drugih organa)
Da snimis Termnialni Ileum (zavrsni dio tankog crijeva, po sto nisi postigo refluks) sto znaci da moze biti Chronova bolest, koja najcesce pogadja taj dio (Upalna bolest crijeva, opasna je).
Obavezno uradi te mikrolabaratoriske pretrage. Eto toliko od mene.

hrvoje dr.
14.09.2011., 09:26
ultrazvuk: Jetra,slezena,bubrezi, biljarni trakt bez grubljih ehopatomorolskih promjena. Pankreas se ne vizualizira radi izrazite aerokolije. Mokracni mjeruh uredne debiljine zida, slobodnog lumena. Slobodne tecnosti u abdomenu i malo zdjelici nema. Kontrola po nahodjenju klinicara i lab. nalazima.

....

Hvala velika unaprijed, i zelim svim korisnicima ovog foruma, kao i svim ljudima sve najbolje.

Dali je rađena KKS? Te stolica na krv?

Eshyy
15.09.2011., 07:43
Hvala za oba posta. Ja mislim da su mi radili KKS, al taj nalaz mi nikad nisu dali. A stolica na krv mislim da nije, ako mozes definirat sta znaci "stolica na krv" pa mozda se budem prisjetio jesu li mi radili nesto slicno, po sto ja nisam bas upucen u te medicinske stvari.

To znači da nosiš stolicu na analizu 3 puta u posebnoj bočici koju dobiješ u laboratoriju sa uputstvima. Prikljupaš je tri dana (ne mora biti nužno tri dana zaredom) držiš u frižideru i kad skupiš posljedni uzorak, taj dan nosiš u laboratorij. Nalaz bude gotov isti dan.
Tako sam ja nosila, a u pitanju je privatni laboratorij.

hrvoje dr.
15.09.2011., 20:02
aa, nisam, trebo sam to uradit, al mi je sestra rekla da stolica mora biti izuzetno vodenasta, pa sam jedan dan dobio takvu stolicu, odnio je, i onda nisam imo vodenastu stolic sljedecih par dana, i tako da mi je uputa propala, po sto je ona rekla da mora biti tri dana za redom. Nisam znao da se moze drzat u frizideru.
Nešto ste pomješali. Stolica netreba biti vodenasta,zapravo što i treba biti tvrđa.+jesu li vam radili opće pretrage npr.AST,ALT,amilaza,bilirubin,GUK,kreatinin i slične?

hrvoje dr.
15.09.2011., 21:09
Hmmm, Vadili su mi krv, i davo sam im mokracu, i to u par navrata, ako je to,to.
Da to bi bilo to.

mimy:)
21.09.2011., 16:01
Pozdrav.....odlucila sam pisati na forumu,jer na google nisam uspjela pronaci nista o stomacnim bolovima poslije dugotrajnih fizickih aktivnosti.
Poslije dugog trcanja kada mi tijelo ohladi ,javlja se nepodnosljiv bol u podrucju cijelog stomaka a najvise u donjem dijelu...a bol se prosiruje preko bubrega i na ledja.....bolovi traju 10-15 min. a zatim potpuno nestaju.....ako neko nesto zna o tome molim da mi odgovori.....hwalaa :)))

kismo
22.09.2011., 08:40
Evo i mene s sličnim problemima.
Zanima me da li je netko s početka teme, otkrio dijagnozu, ili su mu bolovi prestali.
Mene zadnja dva tjedna boli, točnije više probada, pa pecka s desne strane trbuha. malo ispod rebara, pa bol ide prema struku, leđima, ponekad i prema pupku.
Uglavnom sve na desnoj strani trbuha, bol se ne spušta nisko.
Napravila sam KKS i jetrene probe, sve ok i UZV abdomena . gdje je dr rekao da imam lakši gastro bulbitis. ( zadebljana stijenka želuca i dvanaesnika ) i ordinirao mi Peptoran 2X1. Pijem ga tjedan dana, ali i dalje bolucka i probada. Nije to jako, ali manje više konstantno. A, da, povremeno se javlja i mučnina.
Imate kakav savjet, mišljenje...

hrvoje dr.
22.09.2011., 15:12
Pozdrav.....odlucila sam pisati na forumu,jer na google nisam uspjela pronaci nista o stomacnim bolovima poslije dugotrajnih fizickih aktivnosti.
Poslije dugog trcanja kada mi tijelo ohladi ,javlja se nepodnosljiv bol u podrucju cijelog stomaka a najvise u donjem dijelu...a bol se prosiruje preko bubrega i na ledja.....bolovi traju 10-15 min. a zatim potpuno nestaju.....ako neko nesto zna o tome molim da mi odgovori.....hwalaa :)))
Trebate uraditi nalaze krvi i urina.

ewwa81
26.09.2011., 12:44
Dakle kao što naslov kaže, molim Vas sve za pomoć. Ne radi se o meni, nego o mom tati. Ima 66 god.. i bolove koje sad trpi su nešto prestrašno..a nitko nezna od čega ti bolovi dolaze:504::504::504:
Naime, bolovi su u predjelu gušteraće ( žuć je odstranio prije 23 god da odmah eliminiram bol zbog žući ).. ti bolovi su jaki grčevi, oštra i intezivna bol koja se širi od predjela trbuha..do desnog rebrenog luka?? Ta bol traje već 1,2 godine..išao je na miljun pretraga i ništa se ne vidi ni na uzv abdomena a ni na ct-u :( :confused: U međuvremenu otrkiven mu je rak mjehura..koji je operirao u 6.mj ove god, i sad bi trebao ići na operaciju prostate,jer mu je uvećana. rak se srećom nije raširio, i nema metastaza. Ali svi doktori nas samo šikaniraju od bolnice do bolnice, naprave nalaze, nalazi kaj je najgore su ok, znači nema nekog ispada što bi upućivalo na neki uplani proces??? A njega sve jače i jače boli u predjelu trbuha?? Svaki doktor nam kaže drugačije, netko kaže da je kila, pa dr doktor kaže da nije kila.. Vrtimo se u krug već 1,2 god i nitko ne može postaviti pravu dijagnozu.. a moj tata više te bolove ne može trpjeti,a mama i ja više ne možemo gladati takvu bol koja traje nooooć i dan :confused i svi nas samo šikaniraju, u bolnicu ga ne žele primit jer su kao nalazi djelomočno ok??? Kaj da radim? Kuda da ga vodim? Ostala sam totalno bez ideja... fkt sam očajna..po netu tražim sve žive bolesti i simptome nebih li išta našla, da bih od nekud krenula. Mislim ako doktori ne znaju,kako će običan laik poput mene????
jer ti bolovi u trbuhu jedostavno ne staju, i sad je sve gore i gore... a njegov urolog koji ga operirao ( što se tiče raka mjehura ) kaže da ta bol nije povezana sa mjehurom..znači ta bol u trbuhu nema kakti veze sa mjehurom? Ko je tu lud više,ja fkt neznam.

rearguard
26.09.2011., 13:32
Kad sam jučer išla spavati, osjetila sam da mi nešto pulsira u trbuhu u predjelu pupka pa malo u lijevo, i jako me zabolilo, ali se smirilo za par minuta, da bi mi sad opet tako počelo, zvala sam doktoricu a ona je rekla da sam možda previše upregnila mišiće, i rekla da mi vjerojatno nije ništa, ne znam da li da idem na hitnu, jer mi se sad opet isto desilo pa smirilo, pa će se čuditi što bezveze dolazim. Neam nikakve druge simptome, osim što mi malo trne lijeva noga, je li ko imao nešto slično...

hrvoje dr.
27.09.2011., 09:30
Dakle kao što naslov kaže, molim Vas sve za pomoć. Ne radi se o meni, nego o mom tati. Ima 66 god.. i bolove koje sad trpi su nešto prestrašno..a nitko nezna od čega ti bolovi dolaze:504::504::504:
Naime, bolovi su u predjelu gušteraće ( žuć je odstranio prije 23 god da odmah eliminiram bol zbog žući ).. ti bolovi su jaki grčevi, oštra i intezivna bol koja se širi od predjela trbuha..do desnog rebrenog luka?? Ta bol traje već 1,2 godine..išao je na miljun pretraga i ništa se ne vidi ni na uzv abdomena a ni na ct-u :( :confused: U međuvremenu otrkiven mu je rak mjehura..koji je operirao u 6.mj ove god, i sad bi trebao ići na operaciju prostate,jer mu je uvećana. rak se srećom nije raširio, i nema metastaza. Ali svi doktori nas samo šikaniraju od bolnice do bolnice, naprave nalaze, nalazi kaj je najgore su ok, znači nema nekog ispada što bi upućivalo na neki uplani proces??? A njega sve jače i jače boli u predjelu trbuha?? Svaki doktor nam kaže drugačije, netko kaže da je kila, pa dr doktor kaže da nije kila.. Vrtimo se u krug već 1,2 god i nitko ne može postaviti pravu dijagnozu.. a moj tata više te bolove ne može trpjeti,a mama i ja više ne možemo gladati takvu bol koja traje nooooć i dan :confused i svi nas samo šikaniraju, u bolnicu ga ne žele primit jer su kao nalazi djelomočno ok??? Kaj da radim? Kuda da ga vodim? Ostala sam totalno bez ideja... fkt sam očajna..po netu tražim sve žive bolesti i simptome nebih li išta našla, da bih od nekud krenula. Mislim ako doktori ne znaju,kako će običan laik poput mene????
jer ti bolovi u trbuhu jedostavno ne staju, i sad je sve gore i gore... a njegov urolog koji ga operirao ( što se tiče raka mjehura ) kaže da ta bol nije povezana sa mjehurom..znači ta bol u trbuhu nema kakti veze sa mjehurom? Ko je tu lud više,ja fkt neznam.
Prepišite njegove dijagnoze i sve pretrage i rezultate
To je jako važno jer vam tako jedino,ali zaista jedino mogu dati valjan odgovor. Lijep pozdrav.

ilea avis
28.09.2011., 09:36
Pozdrav!

Dakle, sinoć sam se probudila oko 1 u noći zbog jakih bolova u gornjem dijelu trbuha, tj. neposredno ispod prsa.
Također istu probadajuću bol sam osjetila i na sredini leđa. Ne pada mi na pamet što bi to moglo biti, nikada takvo nešto nisam osjetila. Nisam spavala do 4, nisam se mogla nikako namjestiti i užasno me boljelo. Oko 3 sam popila neofen pa sam nekako zaspala. :ne zna:

Što bi moglo biti u pitanju?

hrvoje dr.
28.09.2011., 10:04
Pozdrav!

Dakle, sinoć sam se probudila oko 1 u noći zbog jakih bolova u gornjem dijelu trbuha, tj. neposredno ispod prsa.
Također istu probadajuću bol sam osjetila i na sredini leđa. Ne pada mi na pamet što bi to moglo biti, nikada takvo nešto nisam osjetila. Nisam spavala do 4, nisam se mogla nikako namjestiti i užasno me boljelo. Oko 3 sam popila neofen pa sam nekako zaspala. :ne zna:

Što bi moglo biti u pitanju?
Gastritis,pankreas,žuč.....
Previše nespcifično.
Javte e svom liečniku trebali bi učiniti KKS,opću biokemiju.

ilea avis
28.09.2011., 10:13
Hvala na odgovoru!

SAAN0107
28.09.2011., 15:20
Bok ljudi, evo i mene sa jednim pitanjem...

Prije tjedan dana osjetla sam bol u blizini lijeve prepone, više na pubičnoj kosti, na dodir me boli jako (napipala sam u tom dijelu i jednu sitnu kvržicu ako je mogu tako nazvati jer je izuzetno malecka).
Eh sad, bol je slabijeg intenziteta, ne smeta mi kod pokretanja noge ali osjetim stalno neku neugodu i probadanje u lijevoj preponi...kao da je nešto natečeno...ne znam...

Budući da bolujem od iritabilnog kolona, ne znam da li je to od toga ili je nešto drugo... ginekologu idem prekosutra, pa ako netko zna što bi moglo biti?:confused:

ilea avis
28.09.2011., 20:42
Dvije prijateljice su imale isti problem, i ispostavilo se da je to samo urasla dlaka. Može biti jako bolno i neugodno.

Pa evo, nadam se da je i kod tebe samo to u pitanju, a ne ništa ozbiljnije.

SAAN0107
29.09.2011., 08:30
Dvije prijateljice su imale isti problem, i ispostavilo se da je to samo urasla dlaka. Može biti jako bolno i neugodno.

Pa evo, nadam se da je i kod tebe samo to u pitanju, a ne ništa ozbiljnije.

Nadam se...hvala puno.... :)

Makoto
18.10.2011., 23:55
Evo i mene. Bol je pocela prije 2 i kusur mjeseca, znaci negdje sredinom kolovoza. I sad mi je vec stvarno dosta jer mi nije ugodno. Odlucila sam pricekati u nadi da se smiri, ali se nije smirilo. Moja doktorica opce prakse je obiteljska prijateljica i poslala bi me doma da joj kazem sto mi je, znaci bilo bi bolje da ju samo trazim uputnicu jer mi se s njom uopce ne da posredovati i to me totalno demotivira u rjesavanju problema. A problem je sto ne znam sto me boli tako da ne znam uopce za kojeg specjalista da trazim uputnicu, dakle ne znam od koga bih krenula sto se tice doktora i zbog toga sam stvarno ocajna. Ako netko ima savjet sto da ucinim (opcija nije mijenjati doktoricu opce prakse, jer za to sad stvarno nemam ni vremena ni zivaca). Dakle od koga da krenem? Za koga da trazim uputnicu?

Bol je pocela i jos uvijek se ponekad manifestira samo na ledjima, kad bi se gledalo, to bi bilo 1cm povise pupka na desno, ali samo s ledne strane. U pocetku. Sada me boli i trbusna strana kada me boli, moguce da se bol reflektira, a moguce da se prosirila. Boli me "iznutra" znaci sigurna sam da nije misic. Bol je bonekad tupa, ponekad kao da me reze. Izgleda ovako: napadaj traje 5 sekundi prvo pocne ful slabo, a onda se pojaca, pa prestanem, i tako cijelo vrijeme, satima, bez razmaka. Udisaji i izdisaji uglavnom nisu relevantni, boli me i kad udahnem i kad izdahnem, ali sam primijetila da kada izdahnem da osjetim olaksanje.
Bol nije povezana s jelom niti picem, boli me i kad jedem i kad ne jedem.
Boli me uvijek kad stojimi kad hodam, dakle uvijek kada sam uspravna, kada sjedim me boli nesto manje, kada lezim me ne boli uopce osim kada lezim na bokovima, dakle uglavnom spavam na ledima i na trbuhu. pogotovo ako duze stojim ili hodam, bol postaje neizdrziva sto inace nije (npr. kad sjedim, bol je pistutna, ali nije izdrziva). U tom razdoblju sam imala i kracu upalu mjehura, pa sam pomislila da je mozda kamenac u bubregu, makar bol nije neizdrziva.
Sad sam se prije sat vremena vratila doma i stajala sam tramvaju kojih 15 minuta, jedva sam izdrzala da dodem doma i sjednem. :(

Uglavnom, tegobe su uzasne i stvarno vas molim da mi netko kaze odakle da krenem? Da trazim uputnicu za ultrazvuk bubrega? Cisto sumnjam da je bubreg.. Sto ako je slijepo crijevo? Kome da se obratim? :(

Inace, u ranim sam 20-ima, zivim zdravo, jedini problem je sto se ne krecem puno vise, ali sam se do prije 3 godine intenzivno bavila sportom. Jedem dovoljno, ni previse ni premalo, makar vaga pokazuje pothranjenost, to je zbog takve gradje tijela.

Smotani2
19.10.2011., 06:38
Kompletna krvna slika, ultrazvuk abdomena - za početak...

Po mojem skromnom mišljenju, što prije...

mirjana7
19.10.2011., 11:08
Ja sam imala potpuneo iste simptome kao i ti..konstantna bol tj.više kao pritisak na tom dijelu i takodjer prvo prošla sve pretrage od UZV abdomena do gastro da bi mi nakraju ustanovili da je to od srca,naime kad slabi desna strana srca javljaju se bolovi na desnoj strani abdomena...i bol bi se javljala češče nakon nekog napora ali i u mirovanju..nikako te nebi željela plašiti ali svakako bi sve bilo dobro prekontrolirati..

Termination
19.10.2011., 12:33
Makoto, lako je moguće da imaš neki kamenčić. I nemoj pretpostavljati što će doktorica reći, nego lijepo otiđi. Slažem se sa Smotanim, za početak KKS + urin + UZV abdomena. Tek nakon toga možemo reći što dalje.

Makoto
19.10.2011., 13:15
Bas sam si razmisljala o tome, vadila sam krv bas u 7. mjesecu, znaci mjesec i pol prije nego sto je pocelo. Pa imam i nalaz za usporedbu, tamo su mi samo monociti povecani...

Ici cu cim prije, odmah sutra po uputnicu. Uglavnom, javim se ako ista otkrijem. Danas mi je bolje, makar ako cu ponovno morati hodati ili stajati negdje, sve me strah :(

Hvala vam na podrsci i savjetima.
Nije me strah dijagnoze, strah me da se dijagnoza ne otkrije i da me nastavi ovako boljeti cijelo vrijeme, eto toga me strah. Jer stvarno me onemogucava u dnevnim aktivnostima..

hrvoje dr.
19.10.2011., 15:35
Evo i mene. Bol je pocela prije 2 i kusur mjeseca, znaci negdje sredinom kolovoza. I sad mi je vec stvarno dosta jer mi nije ugodno. Odlucila sam pricekati u nadi da se smiri, ali se nije smirilo. Moja doktorica opce prakse je obiteljska prijateljica i poslala bi me doma da joj kazem sto mi je, znaci bilo bi bolje da ju samo trazim uputnicu jer mi se s njom uopce ne da posredovati i to me totalno demotivira u rjesavanju problema. A problem je sto ne znam sto me boli tako da ne znam uopce za kojeg specjalista da trazim uputnicu, dakle ne znam od koga bih krenula sto se tice doktora i zbog toga sam stvarno ocajna. Ako netko ima savjet sto da ucinim (opcija nije mijenjati doktoricu opce prakse, jer za to sad stvarno nemam ni vremena ni zivaca). Dakle od koga da krenem? Za koga da trazim uputnicu?

Bol je pocela i jos uvijek se ponekad manifestira samo na ledjima, kad bi se gledalo, to bi bilo 1cm povise pupka na desno, ali samo s ledne strane. U pocetku. Sada me boli i trbusna strana kada me boli, moguce da se bol reflektira, a moguce da se prosirila. Boli me "iznutra" znaci sigurna sam da nije misic. Bol je bonekad tupa, ponekad kao da me reze. Izgleda ovako: napadaj traje 5 sekundi prvo pocne ful slabo, a onda se pojaca, pa prestanem, i tako cijelo vrijeme, satima, bez razmaka. Udisaji i izdisaji uglavnom nisu relevantni, boli me i kad udahnem i kad izdahnem, ali sam primijetila da kada izdahnem da osjetim olaksanje.
Bol nije povezana s jelom niti picem, boli me i kad jedem i kad ne jedem.
Boli me uvijek kad stojimi kad hodam, dakle uvijek kada sam uspravna, kada sjedim me boli nesto manje, kada lezim me ne boli uopce osim kada lezim na bokovima, dakle uglavnom spavam na ledima i na trbuhu. pogotovo ako duze stojim ili hodam, bol postaje neizdrziva sto inace nije (npr. kad sjedim, bol je pistutna, ali nije izdrziva). U tom razdoblju sam imala i kracu upalu mjehura, pa sam pomislila da je mozda kamenac u bubregu, makar bol nije neizdrziva.
Sad sam se prije sat vremena vratila doma i stajala sam tramvaju kojih 15 minuta, jedva sam izdrzala da dodem doma i sjednem. :(

Uglavnom, tegobe su uzasne i stvarno vas molim da mi netko kaze odakle da krenem? Da trazim uputnicu za ultrazvuk bubrega? Cisto sumnjam da je bubreg.. Sto ako je slijepo crijevo? Kome da se obratim? :(

Inace, u ranim sam 20-ima, zivim zdravo, jedini problem je sto se ne krecem puno vise, ali sam se do prije 3 godine intenzivno bavila sportom. Jedem dovoljno, ni previse ni premalo, makar vaga pokazuje pothranjenost, to je zbog takve gradje tijela.
Termination vam je dobro napisao ,no ja bih još dodao i amilaza,bilirubin,AST,ALT,GGT .Kad se vadi krv,pa da onda se mrvicu to i proširi.

Makoto
24.10.2011., 19:14
Dakle, krvna slika i urin, sve normalno, nista nije van granica.. To sam si i mislila. Sad iduci korak UZV, pa cemo vidjeti.. Doktorica kaze da bi bilo moguce da je kicma ili zivac :( to znaci da nemrem nista, mogu vjezbati i nadati se da ce proc i nabaviti anatomski jastuk. :(

rosa967
25.10.2011., 16:29
ja zbilja ne znam ,da li tako jaki i grčeviti bolovi u stomaku mogu biti od nervoze
još u srednjoj školi(prije 26 godina) znalo me tako zabolit u stomaku, da me jedanput profesor iz škole poslao k doktoru
tada su mi rađene pretrage, ne mogu se točno sjetit svih, ali sječam se jetrenih proba, koje su mi rađene dvaput u dva mjeseca. svi nalazi super i u redu, čak ni sedimentacija OK. tada je liječnica opće prakse, na školskom odjelu, zaključila da se radi o "nervozi stomaka". vjerujem u tu teoriju, jer tada sam i nokte grickala. kad sam se odvikla grickanja, život mi krenio normalnim tokom, stomak se umirio i sve 5. sada povremeno se javi bol u stomaku, na sredini ispod rebara, a proteže se na desnu stranu u istoj visini. nema veze sa jelom, ponekad me boli i kad sam gladna i kad sam sita, ali kad sam jako zabrinuta boli obavezno. nekad mi pomaže skupit se u čošku kauča i sjedit u miru. nikakve lijekove nisam nikada uzimala, jer od ničega kroničnoga ne bolujem. ako se radi o nervozi, a pri tome se luči želučana kiselina, ne znam bi li tu možda pomogao Gastal, ili nešto za smirenje, dobra slavonska šljivovica?????

hrvoje dr.
26.10.2011., 09:29
ja zbilja ne znam ,da li tako jaki i grčeviti bolovi u stomaku mogu biti od nervoze
još u srednjoj školi(prije 26 godina) znalo me tako zabolit u stomaku, da me jedanput profesor iz škole poslao k doktoru
tada su mi rađene pretrage, ne mogu se točno sjetit svih, ali sječam se jetrenih proba, koje su mi rađene dvaput u dva mjeseca. svi nalazi super i u redu, čak ni sedimentacija OK. tada je liječnica opće prakse, na školskom odjelu, zaključila da se radi o "nervozi stomaka". vjerujem u tu teoriju, jer tada sam i nokte grickala. kad sam se odvikla grickanja, život mi krenio normalnim tokom, stomak se umirio i sve 5. sada povremeno se javi bol u stomaku, na sredini ispod rebara, a proteže se na desnu stranu u istoj visini. nema veze sa jelom, ponekad me boli i kad sam gladna i kad sam sita, ali kad sam jako zabrinuta boli obavezno. nekad mi pomaže skupit se u čošku kauča i sjedit u miru. nikakve lijekove nisam nikada uzimala, jer od ničega kroničnoga ne bolujem. ako se radi o nervozi, a pri tome se luči želučana kiselina, ne znam bi li tu možda pomogao Gastal, ili nešto za smirenje, dobra slavonska šljivovica?????
Nervoza.

pandora_5
01.11.2011., 19:24
da ne otvaram novu temu pošto imam isti problem. mene isto boli na desnoj strani trbuha, al više je ispod rebara nego baš trbuh. ima toga već nešto manje od mjesec dana da me počelo bolit. al ne stalno. jedanput na dan, pa par dana ne pa opet. i boli kakavih 10-15min. pojavi se bez obzira što radim, sjedim, trčim, itd...bol je slična onoj kad dugo trčate pa vas zaboli u donjem dijelu trbuha, ako kužite na kaj mislim. ona kratka bol. ne pušim, ne pijem, bavim se sportom....pa ako netko zna što bi bio uzrok...mislila sam ispočetka da će prestat al nije :tuzni: da još zaboravila reć da me ponekad i u ramenu zna zabolit u isto vrijeme kad i to. al bliže onim kostima od vrata. mada je to jako rijetko...

hrvoje dr.
02.11.2011., 15:41
da ne otvaram novu temu pošto imam isti problem. mene isto boli na desnoj strani trbuha, al više je ispod rebara nego baš trbuh. ima toga već nešto manje od mjesec dana da me počelo bolit. al ne stalno. jedanput na dan, pa par dana ne pa opet. i boli kakavih 10-15min. pojavi se bez obzira što radim, sjedim, trčim, itd...bol je slična onoj kad dugo trčate pa vas zaboli u donjem dijelu trbuha, ako kužite na kaj mislim. ona kratka bol. ne pušim, ne pijem, bavim se sportom....pa ako netko zna što bi bio uzrok...mislila sam ispočetka da će prestat al nije :tuzni: da još zaboravila reć da me ponekad i u ramenu zna zabolit u isto vrijeme kad i to. al bliže onim kostima od vrata. mada je to jako rijetko...
Trebate se javiti svom dr. za neku osnovnu obradu.

Smotani2
10.11.2011., 09:42
Evo i mene u probranom društvu.
Unatrag par dana, boli na lijevoj strani, jedno 2 prsta od kuka. Boli prilikom aktivnosti ( trčanje, hodanje ) i to u trenutku raskoraka.
Na opip, boli neki mišić koji ide paralelno sa zdjelicom.
Po noći ne boli.
Ima tko kakvu ideju ili moram doktorici?

nana76
21.11.2011., 10:38
Pozdrav svima, mene jos uvijek muci ta nelagoda od lijevim rebrom, znaci ne bol, nego kao da mi nesto smeta na tom dijelu a onda malo seta do ledja, jako tesko za objasniti, imam neke promjene u stolici, zna se desiti da dnevno idem 3 puta a sutradan nikako, i stolica mi je nekad u "komadicima" a ponekad kao "plosnata", e sad ne znam dali je to povezano ali me zna boliti i lijeva ruka i zadnja dva prsta na toj ruci, inace sam bas panicar po pitanju zdravlja pa si nekad pomislim i na umisljene tegobe, uostalom zanima me dali je netko od prisutnih rijesio taj misterij toga podrucja pod lijevim rebrom?

tasha0705
21.11.2011., 12:13
to predivno stanje zove se sindrom iritabilnog crijeva-psihosomatsko stanje, dakle, nije bolest ali ometa život sve u šesnaest. Ima sva sila lijekova tj pomoćnih sredstava u saniranju simptoma, ali se izliječiti i ne može baš, ja ga imam od 1992 - potenciran ratom, stresom, životom. Nekada mi je bolje nekada gore. Prateći simptomi su bolovi u leđima, krstima a ta se bol zna prebacivati i u noge, bolovi u prsima, odnosno nešto kao pritisak, pojačana regurgitacija, olakšanje dolazi s pražnjenjem i podrigivanjem te nakon vjetrova. Stolica je voluminozna, izmjenjuju se proljevi i tvrda stolica. Mene je znalo strefiti tako da neodložno moram na wc inače kao da ću pasti u nesvijest a nakon stolice - kao rukom odneseno! Oblije te hladan znoj, drhtavica, mučnina, užasno loš osjećaj a kada stolica, koje, čini se, ima na tone, iziđe, .....Ozdraviš u sekundi!
Jednom sam jela grašak i nisam mogla osloboditi se vjetrova - ujutro, valjda nakon nakupljenih plinova i otrvoa, pala sam u nesvijest. Nakon toga sam odmah išla na veliku nuždu, trajalo je to dobrih pola sata ili i više, a nakon toga kao da nikad ništa nije ni bilo.
Vrag je taj SIC.

nana76
21.11.2011., 12:25
Sta se moze uzimati kao pomoc za to stanje?

tasha0705
22.11.2011., 21:10
Imaš Iberogast, u slobodnoj je prodaji. Ipak, pitaj doktoricu. Nažalost, morat ćeš proći sve one odvratne pretrage, ali bar ćeš znati. Ja pijem i antidepresive.

nana76
23.11.2011., 08:24
Imaš Iberogast, u slobodnoj je prodaji. Ipak, pitaj doktoricu. Nažalost, morat ćeš proći sve one odvratne pretrage, ali bar ćeš znati. Ja pijem i antidepresive.

Znas ja nemam tako izrazene smetnje, samo ponekad promjene u stolici i to iritiranje od lijevim rebrom, bila sam jednom kod doktorice koja je rekla da se tu ne nalazi nista, tako da nebi jos isla na sve te pretrage, pomislila sam i na stitnjacu ili slezenu ali kako sam citala nikakve simptome koji bi upucivali na bilo sta od toga nemam... Pa ako je stres okidac te "bolesti", dali se to moze i povuci samo od sebe, mislim promjenom nacina zivota?

Smotani2
23.11.2011., 09:24
..., mislim promjenom nacina zivota?

To je obično najteže postići.

tasha0705
23.11.2011., 11:51
da, baš to, kako se riješiti stresa? Mislim da bi u našem svijetu i Dalaj Lama pop...... i završio na Prozacu. Ako ti se simptomi ne pogoršavaju, ako ti je stolica uredna, tj dobrog oblika i volumena, nema krvi tj promjene boje, ako nemaš mučnine, ako....znaš sama prepoznati svoje tijelo, onda OK. Možda ima veze s vezivnim tkivom i mišićjem u tijelu, pogotovo ako imaš neki oblik kifoze ili skolioze, često se bolovi refleksiraju pa te boli u prsima od kralježnice ili u leđima zbog želuca..... A ne mora biti ništa, samo živci. Nažalost, ne bi povjerovala što sve živci mogu....

nana76
23.11.2011., 12:52
da, baš to, kako se riješiti stresa? Mislim da bi u našem svijetu i Dalaj Lama pop...... i završio na Prozacu. Ako ti se simptomi ne pogoršavaju, ako ti je stolica uredna, tj dobrog oblika i volumena, nema krvi tj promjene boje, ako nemaš mučnine, ako....znaš sama prepoznati svoje tijelo, onda OK. Možda ima veze s vezivnim tkivom i mišićjem u tijelu, pogotovo ako imaš neki oblik kifoze ili skolioze, često se bolovi refleksiraju pa te boli u prsima od kralježnice ili u leđima zbog želuca..... A ne mora biti ništa, samo živci. Nažalost, ne bi povjerovala što sve živci mogu....

Da, inace sam jako zivcana osoba, tj. smeta mi sve i svasta, pedantna sam pa me svakojake sitnice zivciraju, e sad kako sebe promijeniti... to je vec malo teza misija... da, kazem imam jedino neke promjene u stolici tj. danas idem po 3 puta i kao da imam zatvor, pa onda proljev, a sutradan ne idem nikako, eto to i vec taj opisani osjecaj pod rebrom, dali ti povracas ili imas mucnine?

tasha0705
23.11.2011., 22:04
imam mučnine, podrigivanje. Ali, ja imam i GERb, dijagnosticiran gastroskopijom

yode
04.12.2011., 20:22
eo ovako problem je kao sto naslov kaže u donjem djelu trbuha s dense strane ,pozicija slijepog crijeva.Trebam nekog s iskustvom , naime jučer sam cijepao drva i najviše sumljam na bruh .Inace bol je pocela jucer 3.12 navecer kad smo preskali ograde radi dosade i pregodali oko 5-6 km a prije toga smo malo aktivni sto se tice rekreative , zadnja 4 tjenda do danas sam imo probavne smetnje proljev pa sam pio sinersul i spasomex sto je dalo rezultata ali, nije totalno stvrdnuto nego je kao mokro ;).Znači konktetno bi molio samo nekog s iskustvom oko ovoga ponavljam ispod desnog reba nije nego jos nize otprilike kod pocetka debelog crijeva i slijepog crijeva bol nije jaka ali je iritantna i moram mislit .

:503: :kava:

hrvoje dr.
06.12.2011., 09:55
eo ovako problem je kao sto naslov kaže u donjem djelu trbuha s dense strane ,pozicija slijepog crijeva.Trebam nekog s iskustvom , naime jučer sam cijepao drva i najviše sumljam na bruh .Inace bol je pocela jucer 3.12 navecer kad smo preskali ograde radi dosade i pregodali oko 5-6 km a prije toga smo malo aktivni sto se tice rekreative , zadnja 4 tjenda do danas sam imo probavne smetnje proljev pa sam pio sinersul i spasomex sto je dalo rezultata ali, nije totalno stvrdnuto nego je kao mokro ;).Znači konktetno bi molio samo nekog s iskustvom oko ovoga ponavljam ispod desnog reba nije nego jos nize otprilike kod pocetka debelog crijeva i slijepog crijeva bol nije jaka ali je iritantna i moram mislit .

:503: :kava:
Napišite više podataka.

(d)evil
26.12.2011., 15:26
dizem temu zbog boli lijevo, 3-4cm od kuka, zna mijenjati lokaciju ali uvijek boli lijevo :( bol je stalno prisutna, ne jaka
ali konstantna. ako se grije to mjesto bol popusti ali se javi nakon budnjenja .
pojavila se nakon sto sam se okupala u moru krajem 10.mjeseca , moguce da sam se prehladila ali da li onda boli samo lijevo?
uzv jajnika je uredan, ginekoloski je takodjer sve ok.
prije godinu dana je uradjena kolonoskopija zbog prethodne operacija ca dojke (50godina, operirana s 45).
trebam li ju ponavljati?
prije mjesec dana uzv abdomena takodjer uredan.

sto moze biti i sto da napravim dalje?
hvala

wulong5
23.01.2012., 10:05
Vidim da ima dosta nas s tim problemom :(
Moja priča je slična. Već mjesec i pol me boli desno od pupka, bol je izdržljiva, zapravo više onak podmukla. Dovoljno da osjetim da je tu i da je prisutno. Nekad malo "štreca", a nekad bude malo jače. Vrlo čudno zapravo. Al u globalu svaki drugi dan je tak :ne zna: Mislila sam prvo da je žuć, jer mi se malo upalila prije 6 mjeseci. Bila sam kod doktora, još čekam nalaze krvi i urina, ali na uzv-u abdomena mi je rekao da ništa ne vidi, jetra uredna, crvuljak nije upaljen, zapravo sve ok. Kome god kažem za to ispadam hipohondar i da stalno nekaj dramim. Kaj se zdravlja tiče, nekad znam pretjerat u smislu da na prvi znak nečeg se uplašim i odma idem doktoru, ali ovo osjetim i nije na psihičkoj bazi kak bi moja mama rekla :D Čekam još te nalaze, ali ako je i to ok, onda fakat ne znam kaj je na stvari. Bioenergija i pozitivni način razmišljanja :ne zna: :D

meme
25.01.2012., 16:13
Bok svima. Imam pitanje. Vec nekoliko dana mi se pojavljuje bol oko pupka, tocnije s desne strane pomalo prema dolje. Podrucje boli je velicine otiska prsta. Bas na taj pritisak prsta osjetim probadajuci bol ponajvise. Obzirom da sam imala i imam problema sa zelucem, ne znam sto da vise mislim.

Ako mi moze netko reci sto bi to moglo biti, ili nekakav savjet dati, bila bih jako zahvalna.

*SpHeRe*
14.02.2012., 16:22
ja već duže vrijeme, a sve je počelo s nekim životnim stresovima, osjetim nekakvu tupu bol, više pritisak u gornjem dijelu abdomena, u sredini.
a ponekad me i probode u želucu nekoliko puta.
inače imam dosta blagi ibs.

bi li ovo mogao biti gastritis?

Tinkerbell 8
18.02.2012., 23:17
mene povremeno uhvati neka tupa bol malo iznad pupka i malo lijevo. nije konstantna, nego dolazi u kratkim razmacima. :ne zna:

noklica
19.02.2012., 12:02
Pozdrav svima,

Hvala
Lijep pozdrav

tako su počeli davnih dana moji problemi, no na žalost nitko se nije sjetio napraviti kolonoskopiju.. predlažem ti da napraviš pregled debelog crijeva, da nemaš sporadične divertikle koji uzrokuju upravo ovakve simptome. Sretno :top:

na be
07.03.2012., 03:28
Poštovanje,
ne znam da li se obraćam na pravo mjesto jer je moje pitanje malo kompliciranije,dakle ovako dobio sam mononukleozu prosle godine u 3. mjesec koju je uzrokovao ebstein bar virus(ebv),situacija se smirila do 6. mjeseca kad su mi se nalazi krvi vratili u normalu,te sam zapoceo sa aktivnim zivotom i bavljenjem sportom,kada sam dosao na kontrolu u 8. mjesec,nalazi su se pogorsali te su otkrili da opet iman mononukleozu ali ovaj put uzrokovani citomegalovirusom(cmv),tako da sam se opet vratio na mirovanje,pravilnu ishranu i strogo mirovanje,i to traje sve dosad tj. do dan danas,imao sam kontrolu prije dva tjedna i nalazi su uredni..sve je na mistu opet i doktorica je rekla da je sad sve u redu,ali da jos 2. mjeseca nista ne radin i da mirujen,pa koliko vidite meni to traje vec skoro godinu dana ukupno i jos cu morat dva mjeseca odmarat i sve bi to bilo u redu da nema boli u desnoj strani ispod rebra koja me psihicki ubija,a pojavila se kad i mononukleoza,svugdje trazin odgovor sta bi to moglo bit..ali nigdje pravog odgovora.Doktorica kaze da je to do crijeva..ali ja ne virujen jer mi se to tek nakon mononukleoze javilo,ultrazvuk je uredan,jetra,slezena,abdomen i probavni trakt,sve je ok i uredno.Bio bih jako zahvalan ako neko zna odgovor sto uzrokuje ovu tupu bol ispod desnog rebra..i jeli ko imao slicnu situaciju da mu se tokom mononukleoze javila ta bol i da li mu je prestala nakon nekog vremena sam od sebe,ili ste otkrili da nešto drugo uzrokuje to. Velika hvala unaprijed.

geronimove mudrolije
16.03.2012., 19:05
Već tri mjeseca svakodnevno imam neobjašnjive bolove u donjem desnom abdomenu. Bol je locirana oko pupka i ispod pupka prema desnoj strani. Bol ne jenjava i uvijek je istog intenziteta - srednje jaka. Bol je pulsirajućeg karaktera. Bol ne reagira na promjenu ishrane (nisam primjetio da je vezano za ishranu), kao niti na naprezanja (kašljanje, defekacija, fizička aktivnost). Stolica uredna, svaki dan, bez krvi, sluzi ili bilo šta slično. Nepušač sam, a do pojave bolova volio sam popiti pivo (možda sam čak i pretjerivao s pivom).

Od pretraga je urađeno sljedeće:
- analiza krvi i urina ponovljena tri puta - svi nalazi uredni (jetreni enzimi uredni, sve je u granicama ref. vrijednosti, hepatitis markeri u redu - sve ok!)
- UZV abdomena - nalaz uredan
- gastroskopija - nalaz uredan
- RTG želuca sa pasažom tankog crijeva - nalaz uredan
- kolonoskopija sa biopsijom tankog crijeva - nalaz uredan

Imate li ideju šta mi je raditi sljedeće? Bolovi su takvi da me često sprječavaju u obavljanju svakodnevnih aktivnosti i siguran sam da negdje postoji njihov uzrok. Koje bi još pretrage mogao uraditi da bi se utvrdio uzrok mog problema, što mi savjetujete? Hvala lijepa!

mirjana7
17.03.2012., 21:19
Već tri mjeseca svakodnevno imam neobjašnjive bolove u donjem desnom abdomenu. Bol je locirana oko pupka i ispod pupka prema desnoj strani. Bol ne jenjava i uvijek je istog intenziteta - srednje jaka. Bol je pulsirajućeg karaktera. Bol ne reagira na promjenu ishrane (nisam primjetio da je vezano za ishranu), kao niti na naprezanja (kašljanje, defekacija, fizička aktivnost). Stolica uredna, svaki dan, bez krvi, sluzi ili bilo šta slično. Nepušač sam, a do pojave bolova volio sam popiti pivo (možda sam čak i pretjerivao s pivom).

Od pretraga je urađeno sljedeće:
- analiza krvi i urina ponovljena tri puta - svi nalazi uredni (jetreni enzimi uredni, sve je u granicama ref. vrijednosti, hepatitis markeri u redu - sve ok!)
- UZV abdomena - nalaz uredan
- gastroskopija - nalaz uredan
- RTG želuca sa pasažom tankog crijeva - nalaz uredan
- kolonoskopija sa biopsijom tankog crijeva - nalaz uredan

Imate li ideju šta mi je raditi sljedeće? Bolovi su takvi da me često sprječavaju u obavljanju svakodnevnih aktivnosti i siguran sam da negdje postoji njihov uzrok. Koje bi još pretrage mogao uraditi da bi se utvrdio uzrok mog problema, što mi savjetujete? Hvala lijepa!

pozdrav..evo čitajuči tvoj članak kao da opisuješ moje simptome od otprilike 4 godine..sve je krenulo kao i tebi neobjasniva bol s lijeve str abdomena isto kao i tebi,prošla sam skoro sve pretrage koje si i ti prošao i ništa nije bilo nađeno dok se nisam namjerila na jednog doktora koji mi je rekao neka posjetim kardiologa jel bi u tome mogao biti ključ riješenja...nakon posjeta kardiologu diagnosticirana mi je urođena srčana mana..doktori su mi objasnili da kad slabi srce,pogotovo njegova desna strana dolazi do bolova u abdomenu..evo tolko od mene pitaj ako te što još zanima..nadam se da če se nači uzrok tvoje boli..

superfund32
15.04.2012., 21:24
Pozz, ima li neko da zna nesto o hirurgiji mozda, boli me sa desne strane, iznad bruha,tacno na mjesto gdje bi trebalo biti slijepo crijevo. Bio sam u bolnici dva dana, izvadili krv, leukociti 9 hiljada, kaze da nije toliko strasno, temperatura mi je u redu i dolje i gore, smirilo mi se posle dva dana i pustili me kuci. Opet poslije 5 dana cim sam prestao da pijem terapiju, neki antibiotik, pocelo me boljeti uvece. Ne mogu da se ispravim ,nije preveliki bol ali ne mogu da spavam. Nemam mucnine, ne boli me desna noga. Kad pritisnem boli me bas. Nisam isao na ultrazvuk, nisu mi to radili. Kaze da moze biti kamen u bubregu pa se spustio , to kaze doktor preko telefona, ja ne znam sprdaju li se oni ... Ko zna ocu li veceras spavati opet... Moze li biti slijepo crijevo a da nemam mucnine ,da ne povracam i da me ne boli noga ?

Aira
15.04.2012., 21:59
I mene boli trbuh s desne strane, i to od petka ujutro. Bol je bila koliko-toliko izdržljiva, uspjela sam biti u školi do pola 4, ali je navečer počelo puno jače boljeti. Imam problema i s menstrualnim grčevima godinama pa nije da cvilim od malo boli, ova je gora jer boli stalno na užem mjestu, morala sam popiti ketonal da mogu zaspati. I uz prekide i smirenja boli me i danas, a nisam mogla prije kod doktorice kad je vikend pa eto čekam ponedjeljak. Je li moguće da mi je pukla cista u desnom jajniku ili da sam cijeli vikend trpila bol upaljenog crvuljka (što ne vjerujem jer je većinom to užasna bol) ili je pak nešto treće? Mislila sam doduše da imam opstipaciju, međutim imšla sam na wc tijekom bolova.

hrvoje dr.
16.04.2012., 14:13
Pozz, ima li neko da zna nesto o hirurgiji mozda, boli me sa desne strane, iznad bruha,tacno na mjesto gdje bi trebalo biti slijepo crijevo. Bio sam u bolnici dva dana, izvadili krv, leukociti 9 hiljada, kaze da nije toliko strasno, temperatura mi je u redu i dolje i gore, smirilo mi se posle dva dana i pustili me kuci. Opet poslije 5 dana cim sam prestao da pijem terapiju, neki antibiotik, pocelo me boljeti uvece. Ne mogu da se ispravim ,nije preveliki bol ali ne mogu da spavam. Nemam mucnine, ne boli me desna noga. Kad pritisnem boli me bas. Nisam isao na ultrazvuk, nisu mi to radili. Kaze da moze biti kamen u bubregu pa se spustio , to kaze doktor preko telefona, ja ne znam sprdaju li se oni ... Ko zna ocu li veceras spavati opet... Moze li biti slijepo crijevo a da nemam mucnine ,da ne povracam i da me ne boli noga ?
1.Dob ?
2.Dijagnoze iz bolnice?
3.Rtg nativnog abdomena?
4." Neki antibiotik" vama su svi AB isti,pa sad ja nek pogađam da li se radi o i pogađam cefazolinu,metronidazolu,ciprofloksacinu,gentamici nu i sl.

I mene boli trbuh s desne strane, i to od petka ujutro. Bol je bila koliko-toliko izdržljiva, uspjela sam biti u školi do pola 4, ali je navečer počelo puno jače boljeti. Imam problema i s menstrualnim grčevima godinama pa nije da cvilim od malo boli, ova je gora jer boli stalno na užem mjestu, morala sam popiti ketonal da mogu zaspati. I uz prekide i smirenja boli me i danas, a nisam mogla prije kod doktorice kad je vikend pa eto čekam ponedjeljak. Je li moguće da mi je pukla cista u desnom jajniku ili da sam cijeli vikend trpila bol upaljenog crvuljka (što ne vjerujem jer je većinom to užasna bol) ili je pak nešto treće? Mislila sam doduše da imam opstipaciju, međutim imšla sam na wc tijekom bolova.
Nije vam moguće dati savjet preko foruma,već se trebate javiti dr. opće med ili ginekologu.

superfund32
16.04.2012., 15:24
1.Dob ?
2.Dijagnoze iz bolnice?
3.Rtg nativnog abdomena?
4." Neki antibiotik" vama su svi AB isti,pa sad ja nek pogađam da li se radi o i pogađam cefazolinu,metronidazolu,ciprofloksacinu,gentamici nu i sl.

Nije vam moguće dati savjet preko foruma,već se trebate javiti dr. opće med ili ginekologu.

1 . 32 godine
2 . Dijagnoza je bol u donjem dijelu stomaka sa desne strane , slijepo crijevo upaljeno ali nisu UZ radili. Poslije terapije se smirilo
3. nije radjen rtg
4. Antibiotik sam pio 5 dana nesto na c ciprocinal, ima li tako nesto?

hrvoje dr.
16.04.2012., 20:04
1 . 32 godine
2 . Dijagnoza je bol u donjem dijelu stomaka sa desne strane , slijepo crijevo upaljeno ali nisu UZ radili. Poslije terapije se smirilo
3. nije radjen rtg
4. Antibiotik sam pio 5 dana nesto na c ciprocinal, ima li tako nesto?
Trebalo bi učiniti Rtg nativnog abdomena i/ili UZV.
ABT-je vj. bila Ciprinol-kinolon. Malo mi je pristup nelogičan.

Komar22
30.05.2012., 19:16
imam vec više od tjedan dana bol ispod lijevog zadnjeg rebra, na samom rebru praktički:zubo:

kada me pocelo boljeti u to vrijeme sam bio bolestan i jako sam kašljao zbog grla pa vjerjujem da je to od kašlja:ne zna:, isto tako znam da sam se dan ili dva pije toga penjao po užetu pa se mozda nesto istegnulo

boli me na dodir i kada zakašljem (mada više nemam problema sa kašljanjem)

da je neka upala mišića bila od treninga to bi vec proslo:ne zna:, ovak mi preostaje istegnuće ili mozda me živac hebe:ne zna:

jel moguce da istegnuce traje vec više od tjedan dana?:ne zna:

bol je po mojoj procjeni, više površinska

racija
31.05.2012., 08:41
to predivno stanje zove se sindrom iritabilnog crijeva-psihosomatsko stanje, dakle, nije bolest ali ometa život sve u šesnaest. Ima sva sila lijekova tj pomoćnih sredstava u saniranju simptoma, ali se izliječiti i ne može baš, ja ga imam od 1992 - potenciran ratom, stresom, životom. Nekada mi je bolje nekada gore. Prateći simptomi su bolovi u leđima, krstima a ta se bol zna prebacivati i u noge, bolovi u prsima, odnosno nešto kao pritisak, pojačana regurgitacija, olakšanje dolazi s pražnjenjem i podrigivanjem te nakon vjetrova. Stolica je voluminozna, izmjenjuju se proljevi i tvrda stolica. Mene je znalo strefiti tako da neodložno moram na wc inače kao da ću pasti u nesvijest a nakon stolice - kao rukom odneseno! Oblije te hladan znoj, drhtavica, mučnina, užasno loš osjećaj a kada stolica, koje, čini se, ima na tone, iziđe, .....Ozdraviš u sekundi!
Jednom sam jela grašak i nisam mogla osloboditi se vjetrova - ujutro, valjda nakon nakupljenih plinova i otrvoa, pala sam u nesvijest. Nakon toga sam odmah išla na veliku nuždu, trajalo je to dobrih pola sata ili i više, a nakon toga kao da nikad ništa nije ni bilo.
Vrag je taj SIC.

ne pusim doktorske fore da je to psihosomatski. nije, nego doktori ne znaju uzrok. a kad doktori ne znaju uzrok onda sve pripisu stresu ili psiholoskom stanju.

ove napadaje hladan znoj drhtavica mucnina, skoro gubljenje svijesti i sve nestane kad sva stolica napokon izadje sam imao povremeno od malih nogu, od osnovne... najcesce ujutro, recimo ustanem i prije nego operem zube budem zedan i popijem hrpu soka od narance iz frizidera... i u roku 5 minuta umirem na wcu, a nakon 10 minuta se spremam za skolu i idem dalje ko da se nista nije desilo.. to je postojalo godinama i povremeno se desavalo..
kasnije mi se cesce desavalo usred noci. obicno bi imao osjecaj da su mi se otkrila/nahladila ledja(donji dio) i da je to uzrok.

zatim unazad dvije godine sam poceo imati sve losiju stolicu.. doslo je do faze da sam 2-3 puta dnevno, ponekad i 4 puta isao na wc a stolica je postajala uglavnom sve proljevastija i nakon nje me pekao rektum do tusiranja. takodjer je bio i vidno iziritiran i crven cesto s tragovima sukrvice na papiru. stolica cini mi se nikad nije bila krvava. dosao sam u fazu da sam mazao kreme po rektumu da mi stolica manje iritira kozu - i to je kolko tolko funkcioniralo.

zatim sam uglavnom zbog neki drugih razloga(koji bi se isto pripisivali stresu) promjenio dijetu, presao na low carb. u roku par dana stolica mi se pocela stvrdnjavat opet, tu i tamo sam imao masni proljev, skuzio sam da me odredjeni suplement(vitamin c) protjeruje, nakon sto sam ga eliminirao vise nisam imao proljev, evo sad vec 3 mjeseca. u medjuvremenu sam poceo lijeciti stitnjacu(hipo - ali nije bas sigurna dijagnoza, kod privatnog doktora sam je dobio, drzavni mi nikad ne bi dao dijagnozu zbog relativno ok lab. vrijednosti ). dakle pijem hormone stitnjace. stolica mi je u zadnjih tjedan dana pocela bit bas onako tvrda kao nekad davno, dugo nisam imao takvu da onako polako ide van, da je poradjas. nije ono sad bolno ni nista...

u ta zadnja 2-3 mjeseca imam najvece kolicine stresa u zivotu. posao je postao drama, rokovi, politika, radim subote i nedjelje cijeli dan vec zadnjih mjesec i pol i morat cu tako iducih 2 godine. imam i problema sa stresom na vecinu dana, lako postanem iritiran i nervozan, imam neki problem, vjerojatno poremecaj na liniji nadbubrezne, hipotalamus, hipofiza, nesto imam i uzasno se mucim sa i obicnim stvarima vecinu vremena, normalan sam tek u 10 navecer(cini se kad je razina kortizola najmanja)... uz to - zenim se sad u subotu... tako da razmislite kako se osjecam kad moram radit subote i nedjelje svih mjesec dana prije svadbe. i eto bas sad imam mozda najbolju stolicu unazad 10 godina. zadnja 3 mjeseca nisam imao nijedan napadaj onog bolnog proljeva gore. iako jesam psiholoski istresiran, ljudi su me vec poceli zaobilazit na poslu, grizem ko lud, razbijam stvari itd. a stolica odlicna.
takodjer, low carb prehranu sam prestao prije mjesec dana jer sam previse smrsao, pogotovo kad sam krenuo piti hormone stitnjace, morao sam vratiti nazad dio ugljikohidrata, zapravo sad uopce vise ne biram sta jedem, samo izbjegavam sokove.

ne vjerujem u stres kao uzrok bolesti.

stres je kao i hodanje. ako ti je iskrivljen glezanj, hodanje ce te boljeti i glezanj ce ti biti u sve gorem stanju sto vise hodas. no ne mozemo reci da hodanje uzrokuje iskrivljenje gleznja. u svakom slucaju se glezanj inicijalno moze iskriviti za vrijeme hodanja. takodjer i daljnje hodanje nakon toga ce pogorsati stanje. ali opet nikad necemo reci da hodanje generalno treba izbjegavati niti cemo reci da netko zdrav ne bi trebao hodati.

ista stvar je sa stresom. stres je kao i hodanje. moze ti 'ozlijediti glezanj'... i nakon sto ti je glezanj ozlijedjen dodatni stres ga samo jos vise unistava. ali zdrav organizam bi trebao podnositi stres kao i hodanje. imao sam fazu od 20 dana koju sam nekako zapoceo sa tom dijetom i tih 20 dana sam hendlao stres kao veliki... bilo je 'bring it on'... nazalost nesto se desilo nakon 20 dana(pad stitnjace ili nesto, u 5 minuta sam izgubio svu snagu, temperatura mi pala na 35 i jedino sam mogao lezati u blejat onda sam se oporavljao iduca tri dana) i izgubio sam to.. ali sam doslovno u 2 dana uspio iz temelja promijeniti kako mi organizam hendla stres... i trajalo je 20ak dana prije nego sam imao onaj pad.. dakle moze se, i to brzo... i to je bilo dovoljno cak i nesto tako jednostavno kao drasticna promjena prehrane.

stres je glavno zrtveno janje doktora... nacin da ti kazu da zapravo ne znaju sta ti je ali da ne ispadne da ne znaju... neki su cak toliki egomanijaci da su uvjereni da ako oni ne znaju sta ti je da ti sigurno nije nista pa te posalju psihijatru kao hipohondra... a antidepresivi i anksiolitici ti u svakom slucaju uvijek pomognu da se osjecas bolje... happy pills... sto ne znaci da je pravi uzrok rijesen... ali se osjecamo bolje... sto sigurno na neki nacin i pomaze ozdravljenju... ali nije pravi lijek. sigurno da postoje i hipohondri...

da, i cesto sam imao bol ispod lijevog rebra... .. sta ja znam, valjda je slezena ili zuc.. ja sam bio skloniji tome da je slezena... tak mi je neki filing, slican ko ono kad nisi u kondiciji pa trcis pa te pocne slezena mucit... i sad imam nekad te neugode, ne znam sta je to...

irenkica
11.06.2012., 15:03
E ovako... mene boli ,pecka ,pika (kako kad) u jetri. Splašila sam se naravno zato jer sam pila alkohol često. Išla sam doktoru ,a nalazi jetre su mi u redu. Poslala me je na ultrazvuk,a ja se pak bojim da mi ne otkriju nekakav rak ili tumor :( To me dosat dugo muci...

Kockar :D
21.06.2012., 13:31
Danas mi je djetetu otkriven na ultrazvuku povećan broj limfnih čvorova i doktor kaže da je to limfom. Nazvao sam par stručnih doktora koji se hematolozi i kazu da se ne moze samo na temelju ultrazvuka prosuditi jeli tumor ili neki drugi upalni proces. Ako je tumor u pitanju kakvo je liječenje i koliko dugo i uspješno? I drugo pitanje zbog čega sve mogu biti povećani limfni čvorovi u trbuhu samo u trbuhu nigdje drugdje?

Another Brick
21.06.2012., 15:07
Pozdrav svima. Zadnje vrijeme, zadnjih oko mjesec dana, konstantno imam neki osjećaj težine u abdomenu i to samo na lijevoj strani točno do sredine, a desna strana apsolutno ništa. Neovisno je o obroku, sve je isto kad sam natašte i kad se najedem. Apetit imam normalan, i stolicu tako da od želuca sigurno nije, a i ne znam kako bi moglo biti od želuca jer je isključivo lijeva strana problem. Radila sam ultrazvuk abdomena i sve je bilo u redu osim ovog: ''uz desnu konturu uterusa vidi se manja količina slobodne tekućine'', a to mislim da nema veze jer mi se taj osjećaj javlja u više gornjem i srednjem djelu. To sad traje oko mjesec dana i od tada mi je prestalo svega par puta najviše na par sati. Moram još reći da imam madež za koji ja 98% smatram da je melanom, za koji sam PREDUGO čekala da uopće odem na pregled(napisala sam o madežu na drugoj temi već). Po svemu mi se sad čini da imam metastaze u abdomenu. Ne mogu naći ni jednu drugu bolest koja bi baš imala ovakve simptome, a guglam danima i čitam svašta. Pitanje je da li je moguće da se metastaze ili tako nešto ne vidi na ultrazvuku? Kaj je sad tu, tu je, ali koju pretragu bi još trebala napraviti za to barem da nisam u ovom iščekivanju i neizvjesnosti? Molim za bilokakve savjete, informacije...Hvala

Ivanicapeca
21.06.2012., 15:38
Pozdrav svima. Zadnje vrijeme, zadnjih oko mjesec dana, konstantno imam neki osjećaj težine u abdomenu i to samo na lijevoj strani točno do sredine, a desna strana apsolutno ništa. Neovisno je o obroku, sve je isto kad sam natašte i kad se najedem. Apetit imam normalan, i stolicu tako da od želuca sigurno nije, a i ne znam kako bi moglo biti od želuca jer je isključivo lijeva strana problem. Radila sam ultrazvuk abdomena i sve je bilo u redu osim ovog: ''uz desnu konturu uterusa vidi se manja količina slobodne tekućine'', a to mislim da nema veze jer mi se taj osjećaj javlja u više gornjem i srednjem djelu. To sad traje oko mjesec dana i od tada mi je prestalo svega par puta najviše na par sati. Moram još reći da imam madež za koji ja 98% smatram da je melanom, za koji sam PREDUGO čekala da uopće odem na pregled(napisala sam o madežu na drugoj temi već). Po svemu mi se sad čini da imam metastaze u abdomenu. Ne mogu naći ni jednu drugu bolest koja bi baš imala ovakve simptome, a guglam danima i čitam svašta. Pitanje je da li je moguće da se metastaze ili tako nešto ne vidi na ultrazvuku? Kaj je sad tu, tu je, ali koju pretragu bi još trebala napraviti za to barem da nisam u ovom iščekivanju i neizvjesnosti? Molim za bilokakve savjete, informacije...Hvala

Najbolji savjet koji mogu dati jest da prestaneš pretpostavljati i dokaze za svoje pretpostavke tražiti na ovakvim mjestima.
Pametan, zreo i odgovoran prema sebi zna što i kako treba.

Another Brick
21.06.2012., 19:45
Najbolji savjet koji mogu dati jest da prestaneš pretpostavljati i dokaze za svoje pretpostavke tražiti na ovakvim mjestima.
Pametan, zreo i odgovoran prema sebi zna što i kako treba.

Pitam se zašto onda postoji ova tema i forum uopće i zašto itko uopće postavlja ikakva pitanja tu? Ovakvi zajedljivi i bezobrazni komentari mi nisu od pomoći.

kas0
22.06.2012., 09:47
Pitam se zašto onda postoji ova tema i forum uopće i zašto itko uopće postavlja ikakva pitanja tu? Ovakvi zajedljivi i bezobrazni komentari mi nisu od pomoći.
A dobro ti je i rekla :P
najbolje odi kod svog doktora pa po njegovoj procjeni neka te uputi dalje a bit ce vjerovatno i uputnica za Gastrica

hrvoje dr.
23.06.2012., 18:24
Danas mi je djetetu otkriven na ultrazvuku povećan broj limfnih čvorova i doktor kaže da je to limfom. Nazvao sam par stručnih doktora koji se hematolozi i kazu da se ne moze samo na temelju ultrazvuka prosuditi jeli tumor ili neki drugi upalni proces. Ako je tumor u pitanju kakvo je liječenje i koliko dugo i uspješno? I drugo pitanje zbog čega sve mogu biti povećani limfni čvorovi u trbuhu samo u trbuhu nigdje drugdje?
1.Zašto je na prvom mjestu rađen UZV abdomena?
2.Koji dr. je radio UZV mislim na specijalizaciju npr. internist,radiolog,dr. opće med.?
3.Imate li kakve tegobe u abd.?
4.Nalazi krvi?
5. Što to vama znači "tumor"?

Another Brick
24.06.2012., 13:16
Kod moje doktorice mi se baš i ne da ići, a i dok tu u hrvatskom zdravstvu dočekam nekakav termin proći će pola godine, tako da mislim da ću otići privatno, ako uspijem.

Još nešto, to ne prolazi ni kad popijem tablete protiv bolova, zašto? U familiji sam imala čir na želucu, ali kod samo jednog člana i to u puno starijoj dobi. Da li je moguće da je to? Ima tko ikakvu ideju što bi moglo biti ili je netko imao nešto slično? Taj osjećaj težine/punoće u abdomenu je više u srednjem dijelu nego u gornjem.

Miss Lala
25.06.2012., 00:09
Pozdrav.
Već duugo vremena osjetim pulsiranje u trbuhu kao da mi je srce unutra. Kad kažem dugo stvarno mislim dugo od kad sam imala 9 godina pa sam se bojala da sam trudna :rolleyes: u međuvremenu su me razuvjerili budući da nikako nisam ni mogla biti da mi to samo radi zeludac.
E pa sad zadnjih pola godine svaku večer kad odem leći osjetim to tako jako kucanje pa sam evo danas pogledala na internetu jer se nisam mogla sjetit kako su mi to objasnili kad sam bila mala i našla sam aneurizmu aorte trbušne.. To me malo uplasilo. Da napomenem nista me ne boli.
Sad imam 20 god, najniži krvni tlak, ne pijem, ne pusim (mislim to su naveli kao moguce uzorke) pa može li mi neko reci postoji li neko drugo objašnjenje? Rado bi pitala i svoju doktoricu al zbog faksa nismo u istom gradu.

hrvoje dr.
26.06.2012., 19:23
Pozdrav.
Već duugo vremena osjetim pulsiranje u trbuhu kao da mi je srce unutra. Kad kažem dugo stvarno mislim dugo od kad sam imala 9 godina pa sam se bojala da sam trudna :rolleyes: u međuvremenu su me razuvjerili budući da nikako nisam ni mogla biti da mi to samo radi zeludac.
E pa sad zadnjih pola godine svaku večer kad odem leći osjetim to tako jako kucanje pa sam evo danas pogledala na internetu jer se nisam mogla sjetit kako su mi to objasnili kad sam bila mala i našla sam aneurizmu aorte trbušne.. To me malo uplasilo. Da napomenem nista me ne boli.
Sad imam 20 god, najniži krvni tlak, ne pijem, ne pusim (mislim to su naveli kao moguce uzorke) pa može li mi neko reci postoji li neko drugo objašnjenje? Rado bi pitala i svoju doktoricu al zbog faksa nismo u istom gradu.
Sve je moguće.

ScarFace7
27.06.2012., 17:32
Mene već mjesec dana boli trbuh, blaga bol, nekad između rebara, oko pupka, desnoj i lijevoj strani.... dakle, cijeli trbuh, ali ne stalno.... povremeno.... Krvna slika i urin uredni, ultrazvuk tih organa uredan........ Ako netko zna do čega je, neka javi...

PS Može li to biti do razvoja ili možda zbog nekog tjelesnog napora, rada??