PDA

View Full Version : Nokia N95

Um
14.10.2007., 21:41
Evo ono što sam nekoliko puta pričao, kako napraviti, tj. "popraviti" Nokiin N95 slide, da bude čvrst i pouzdan. Netko je sada napravio i video, pa se svima prije zahvata preporućam da ga pogledaju i sami procijene koliko je opasno ili bezopasno to napraviti.

Ja osobno, pije i negoli sam uopće upalio moj N95, ja sam prvo to napravio.

Moj slide je sada savršen i ja sam ga napravio da bude malo "čvršći" i da se puno teže otvara, tj. da ti nekad trebaju obje ruke za otvoriti slide.

Ovdje je video:

http://www.youtube.com/watch?v=BaEVJeRE8iU

Ovaj video prikazuje malo drukćiji način popravka, no isto je jako dobar i pouzdan.

Način na koji sam ja popravio moj slide, možete vidjeti u slikama, ovdje:

(Ona prva tri videa nemojte ni gledati, jer ono su gluposti, gledajte samo slike, a zadnji je u biti onaj za koji sam vam dao link malo prije)

http://www.simplysymbian.com/2007/05/02/how-to-repair-wobbly-slider-nokia-n95/

Nadam se da sam od pomoći...:D

Moby
15.10.2007., 04:40
ILI ako vam se ne da odšarafirati mob, jednostavno si kupite Crystal case koji je napravljen da drži slide na nekih 1mm razdvojen od tipkovnice, tako da on poništava to klackanje kad se nalazi na samom mobitelu.
Za mene jako dobra stvar jer me u svega par sekundi riješila briga-što raditi sa slideom.

noro
15.10.2007., 09:33
ima li nešto slično za n80????:ne zna:

Um
15.10.2007., 10:23
Ja nisam vidio ništa slićno za N80.

Digitall
15.10.2007., 21:32
zanima me samo koji je to tocno broj šarafcigera (oodvijaca :) ) za te male torx sarafice?? skuzio sam da ih je tesko nabaviti / kupiti.
neda mi se kupovati cjeli set za 5 minuta sto ce mi trebati.

Um
16.10.2007., 13:35
Pa ja sam kupio cijeli set u Pevecu za nekih 80 kn. Iskreno, kvaliteta je za qrac, ali poslužili su.

I ja sam mislio da će mi trebati 5 minuta, ali za sada su mi trebali više od 10x po 15 minuta... :D

Digitall
16.10.2007., 17:54
I ja sam mislio da će mi trebati 5 minuta, ali za sada su mi trebali više od 10x po 15 minuta...

sta si ti otvorio firmu koja se bavi popravcima slide-a ? :D
nasao sam u jednoj trgovini takve al mos kupit jedan komad, pa bi uzeo samo taj. Zanima me samo tocna oznaka, broj ili po cemu vec idu te velicine.

Moby
16.10.2007., 21:34
Meni piše T4x50 na jednoj dobivenoj u kompletu iz Hong Konga.
Baš za N95.

Digitall
16.10.2007., 22:04
Meni piše T4x50 na jednoj dobivenoj u kompletu iz Hong Konga.
Baš za N95.

e pa ti si iz Dubrovnika, ja iz Vinkovaca pa mi mozes to posudit da ja to sredim na brzaka.. di se nademo za pol sata??

:D :D :D

sala mala, tnx na info.. znaci torx petica..

Um
17.10.2007., 09:59
e pa ti si iz Dubrovnika, ja iz Vinkovaca pa mi mozes to posudit da ja to sredim na brzaka.. di se nademo za pol sata??

:D :D :D

sala mala, tnx na info.. znaci torx petica..

HAHA! Pa ćime ti ideš, traktorom?

Pa za 7-10 min se nađete na pola puta! Evo i mene iz Umaga... :D

sta si ti otvorio firmu koja se bavi popravcima slide-a ? :D

Vidiš, vidiš... dobra ideja...

Ma nije mi služio samo za N95, i za neke druge stvari... Ali to je komplet od više vrsta odvijaća, križni, zvjezda, itd..

Digitall
17.10.2007., 15:19
ma ne, idem kombajnom.. :D

a ti iz Umaga.. a joooj bas smo si blizu sva trojica haha.. idemo na kavu za 10min..

vedranu
18.10.2007., 13:08
Pozdrav svima

Zanima me moze li se maknuti crveno svjetlo koje svjetli dok se snima video clip?

Vidio sam na netu neka radikalna rješenja, ali ne bi na svoju nokijicu isao skalperom. Zna li tko kakvo softversko rjesenje?

Um
18.10.2007., 22:41
Pa baš sada razmišljam. A azšto ti smeta? Zbog odraza u nekom staklu ili drugom mobitelu?

Ako je tako, zaljepi neku bijelu izolirku preko ili nekakav "selotejp".

Upravo se toga sjetih... :D

vedranu
19.10.2007., 09:17
Baš to, nije problem kad je svjetlo jako, ali pri slabijoj svjetlosti objekti u blizini imaju crveni odsjaj. Valjda ce se sad u novom firmweru to dati iskljuciti.

Um
19.10.2007., 20:25
Pa kažem, ako nešto snimaš, a pozadina moba neće se vidjeti prekri s nekim papirom ili izolirkom.

Bar je ta solucija jednostavna. Lako je to napraviti, tj. staviti gore i odljepii, bez oštećenja mobitela. ;)

pregracan
20.10.2007., 10:02
Tko mi može pomoći oko bluetootha. Naima ništa ne mogu poslati sa mobića kad idem na slanje sa bluetooth dolazi mi odmah poruka SLANJE NIJE MOGUĆE. Primanje od svih drugih uređaja je moguć:confused: :s :s

Moby
20.10.2007., 10:14
Vjerojatno šalješ neki zaštićeni fajl.
Instaliraj program koji se zove Xplore i preko njega ćeš moći slati sve, uključujući i tvorničke melodije koje dobiješ a mobitelom. Čudo od programa.

pregracan
20.10.2007., 10:53
Vjerojatno šalješ neki zaštićeni fajl.
Instaliraj program koji se zove Xplore i preko njega ćeš moći slati sve, uključujući i tvorničke melodije koje dobiješ a mobitelom. Čudo od programa.
Ma ne hoću poslati fotke koje sam sam slikao sa mobitelom:confused: gdje da nađem program:s

Zallman
20.10.2007., 12:23
Ma ne hoću poslati fotke koje sam sam slikao sa mobitelom:confused: gdje da nađem program:s

Tu (http://gallery.mobile9.com/f/280007/) i ovdje (http://www.symbian-freeware.com/download-x-plore.html)
Ako je to što se traži :misli:

pregracan
20.10.2007., 14:16
Tu (http://gallery.mobile9.com/f/280007/) i ovdje (http://www.symbian-freeware.com/download-x-plore.html)
Ako je to što se traži :misli:

:W hvala

Zallman
20.10.2007., 14:51
:W hvala

Molim :)

pregracan
20.10.2007., 17:55
E..sve je ok, ali moj problem je isti i dalje. Primiti mogu ali poslati fotku sa bluetootom ne:mad: ni preko instaliranog programa pliz pomoć:s

Moby
20.10.2007., 18:31
Jezuš, da nemaš možda brandirani soft. Od Vodafona možda?

pregracan
20.10.2007., 18:58
Pa do neki dan sam normalno slal sve slike i glazbu:ne zna:

Moby
20.10.2007., 19:05
Probaj izvaditi memorijsku karticu i fotkati neku fotku u memoriju telefona. Naravno, isključi ga pa ponovno uključi.
Isključi BT.
Nakon toga ga pošalji, odn. pokušaj.
Ako ni to ne uspije, onda spremi sve podatke na karticu i napravi hard reset mobitela.

pregracan
20.10.2007., 19:32
I dalje ne mogu poslati fotku:confused: na komp ili mob ali isprobal sam na pisač preko bluetootha i ide normalna fotka:confused: usput koji je kod za resetiranje mobića:s :top:

Moby
20.10.2007., 20:00
Soft reset *#7370#
Hard reset drži pritisnuto odjednom *,#,3 i uključi mob-POZOR-kod hard reseta nestaje sve što je bilo u mobitelu, svi kontakti, poruke, programi. Ostaju tvorničke aplikacije.

Zagorlord
20.10.2007., 22:39
Imam N95, kinesku kpiju slicnu Nokiji N95. Ima 2 sim kartice i rade super istovremeno. Imao sam do sad uvijek 2 mobitela i ovo mi je puno lakse. Kamera uopce nije losa, 3mp sa jedne i druge strane. Software je solidan, ima sve sto traba biti.

E sad moje je pitanje gdje mogu nabaviti teme i igre za taj mobitel. Skinuo sam themes i igre za Nokiju N95 no nije kompatibilno. Ako netko ima isti ovakav mobitel i zna odgovor bio bih mu zahvalan.

Hvala

pregracan
20.10.2007., 22:50
Nakon reseta radi konačno radi:s :s :klap: hvalllllllllllllllaaaaa:top:

josle
21.10.2007., 07:49
Zanima me koliko si platio tu nokiju, ako nije tajna, ja sam narucio istu i doce me 250 eura,
jos me zanima koliko memorije ima?
Hvala

Zagorlord
21.10.2007., 09:04
Zanima me koliko si platio tu nokiju, ako nije tajna, ja sam narucio istu i doce me 250 eura,
jos me zanima koliko memorije ima?
Hvala

Kupio sam je od dilera ovdje i platio 1900kn. Ne znam da li se ovdje moze stavljati link od tipa gdje sam je kupio pa cu ti poslati sa private msg, tamo ti sve pise kolko cega ima.

Great White
21.10.2007., 13:28
Imam N95, kinesku kpiju slicnu Nokiji N95. Ima 2 sim kartice i rade super istovremeno. Imao sam do sad uvijek 2 mobitela i ovo mi je puno lakse. Kamera uopce nije losa, 3mp sa jedne i druge strane. Software je solidan, ima sve sto traba biti.

E sad moje je pitanje gdje mogu nabaviti teme i igre za taj mobitel. Skinuo sam themes i igre za Nokiju N95 no nije kompatibilno. Ako netko ima isti ovakav mobitel i zna odgovor bio bih mu zahvalan.

Hvala

Koji je OS na tom mobitelu? Radi li sinhronizacija sa MS Outlook-om?

Um
21.10.2007., 21:33

Hvala

Koji OS koristi to čudo?

Zagorlord
21.10.2007., 22:09
Nemam pojma koji os. Gdje da to provjerim?

Um
23.10.2007., 18:55
E sada imam ja problem. Odjednom mi više ne radi Vibro. Jel imao netko slićan problem?

Digitall
24.10.2007., 14:39
E sada imam ja problem. Odjednom mi više ne radi Vibro. Jel imao netko slićan problem?

meni se jednom desilo nakon sto sam ga spajao na pc usb kablom, pa je nesto zbleso, vibro nije radio. kad sam ga ugasio i ponovo upalio sve ok.

Um
24.10.2007., 15:26
Ma ja sve probao, ali ništa. Izgleda da će ovdje biti neki "FORMAT C:" ... =)

E da, imam jedno pitanje za sve vas. Razmišljma o kupovini sljedećeg artikla, pogledati OVDJE. (http://cgi.ebay.com.au/Housing-Faceplate-Cover-for-Nokia-N95-N-95-Black-Full_W0QQitemZ110183637618QQihZ001QQcategoryZ42429 QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohos ting)

Što vi mislite koliko se to isplati i koliko je to pametno?

S obzirmo da će to biti jedan veći zahvat, s totalnoim otvaranjem telefona... Kakva su vaša mišljenja o tome?

Moby
24.10.2007., 19:38
Čovječe! Pa kako se ne isplati!
Dobit ćeš unikatnu classic N95. Za razliku od ovih radikalnih boja u kojima se prodaje, ovo full black kučište je pun pogodak.
BTW-neke možeš prijeći praveći se da je to ona od 8 GB. :D
U svakom slučaju odlična investicija!

Um
25.10.2007., 00:05
Ma ionako ću kupiti micro sd od 8gb kada izađe, ali pitam to ne radi same unikatnosti, već ovo je pravi operacijski zahvat.

Treba otvorit kompletni, tj. rastavit cijeli N95. Bojim se da je ne shebem.

Bilo bi dobro da je ovdje neki seviser iz mobisa pa da mi da malo stručniji savjet.

Da mi kaže jeli zeznuto otvarati N95 ili ne...

Moby@ neznam ako si vidio, ali to se ne mijenja samo pednji i zadnji dio, već i gornji i donji, te obadvije tipkovnice...

trta me...

Moby
26.10.2007., 19:04
Ha, čuj, u Mobisu ti to neće napraviti jer "oni ne stavljaju maske drugorazrednih proizvođača"! Njihov odgovor kad sam pitao mogu li mi staviti sivu masku-zadnju, nakon što je kupim preko eBaya.
Svašta!
Um, ne možeš ništa baš ono totalno zeznuti s mijenjanjem maske,a već si je jednom i otvarao, rekao si da ti je ispao ekran...

Ma, ti si dobar serviser, riješiš to u pola sata.

Um
26.10.2007., 20:17
Ma da, to što sam otvarao, nije imalo veze direktno sa ekranom. Meni se je samo odvojio gonji dio od donjeg, što je normalno, ali ja nisam znao pa sam se usro.

Nego ovdje se skida i pednja maska gdje je sekundarna kamera, gdje je ekran, skida se i vrh telefona gdje je zvučnik, pa i donji dio gdje je mikrofon.

Neznam, mislim da ću uzeti, pa ću se poirgati malo.

Soft reset *#7370#
Hard reset drži pritisnuto odjednom *,#,3 i uključi mob-POZOR-kod hard reseta nestaje sve što je bilo u mobitelu, svi kontakti, poruke, programi. Ostaju tvorničke aplikacije.

Nisam proba, ali zanima me jedna stvar.

Hard reset je u biti "format" moba. A što je soft reset? Šta se dešava sa mobom i sa podacima u njemu?

Um
26.10.2007., 20:18
meni se jednom desilo nakon sto sam ga spajao na pc usb kablom, pa je nesto zbleso, vibro nije radio. kad sam ga ugasio i ponovo upalio sve ok.

Izgleda da se i meni zblesavio kada sam ga spojio USB kablom. Ali gasim ga i palim. ne radi...

Zallman
26.10.2007., 21:05
.
Hard reset je u biti "format" moba. A što je soft reset? Šta se dešava sa mobom i sa podacima u njemu?

Koliko ja znam gube se svi podaci (kontakti, poruke, fileovi itd.) osim onih na SIM kartici. :misli: Možda sam u krivu :ne zna:

Moby
26.10.2007., 21:30
Soft reset je u biti kao da odabereš opciju Vrati na tvorničke postavke. U biti ne mora riješiti problem.

Um
26.10.2007., 22:53
Ma zna sam ja da ja nisam te sreće...

kompa11
07.11.2007., 22:39
evo ovako ljudi imam jedan problem s n95 a neznam ga rijesiti
kad nekog zovem ili taj neko mene i zavrsimo razgovor ja zatvorim mob al ne prekine mi vezu??
kako to rijesiti

i usput kako radi ta navigacija na njemu
to treba nes instal ili???

Moby
07.11.2007., 23:18
evo ovako ljudi imam jedan problem s n95 a neznam ga rijesiti
kad nekog zovem ili taj neko mene i zavrsimo razgovor ja zatvorim mob al ne prekine mi vezu??
kako to rijesiti

i usput kako radi ta navigacija na njemu
to treba nes instal ili???

U biti, ne možeš. Kad zatvoriš slajd, onoga s kime razgovaraš staviš na čekanje. Možda da netko provjeri ima li opcija "Aktivni slide", ali bojim se da se onda ne bi mogao ni javljati kad ga otvoriš.

Misliš na GPS navigaciju? S Nokijine stranice skini si kartu Htvatske. Uključi Maps i moraš izići na otvoreno. Nakon par minuta satelit te nađe.
Ako ti treba glasovno navođenje, to se plaća. Negdje na netu sam vidio da postoji kraknuti program, pokušaj potražiti po mobilnom svetu.

kompa11
07.11.2007., 23:21
hvala
jos ako bi mi mogao reci kako da prevedem mob tj da ubacim hrvatski u njega

Um
07.11.2007., 23:39
hr jezik - mobis

playya
08.11.2007., 11:38
nasao sam jedan programcic da kad me netko zove njegova slika bude preko cijelog ekrana..ali..kad spojim mobitel sa kompom preko usb-a i prebacim program nemogu ga naci na mobu..molim pomoc..

Moby
08.11.2007., 12:50
E, ja imam isti problem na E65 s engleskim rječnikom. Instalira ga, sve super, ali ga nigdje u Izborniku nema, pa molim ako netko zna da javi i kolegi u postu poviše i meni.

Lapasha
13.11.2007., 01:23
Kupio sam prije dva dana N95, medjutim bila je na TIM mrzi ranije.. ne mogu da konfigurisem GPRS ili EDGE ovdje kod nas u sarajevu.. iako mi operater posalje konfiguraciju i ucitam je, resetujem mob.. izbaci mi poruku PACKET DATA NOT AVAILIBLE. CHECK NETWORK STATUS..
inace mreza je ok 100%.. mogu li ovo korigovati kako ili je zajeb sto je skinuta sa TIMa?!?

hvala svima mnogo

Moby
13.11.2007., 05:27
TIM-ove znaju biti čudne, nešto kao Vodafoneove. Možda bi bilo najbolje da je daš nekome da stavi novi, čisti softver u nju. Inače, odi u Settings, Connection points i izbriši sve vrste veza koje imaš trenutno u mobitelu. Onda si probaj poslato postavke BH mreže.

Lapasha
13.11.2007., 08:55
Izbrisao sam vo kino i opet nece... nesto me jos interesuje prije nego je odnesem da joj ugrade novi softver ili 'flushaju' ako mislimo na isto.. da li ce to otkloniti ovaj problem?

da li je to sigurno rjesenje ili da pokusam nesto drugo??!?

Um
13.11.2007., 21:35
Moj je iz Italije - TIM.

Promijenio sam gornju navigacijsku tipkovnicu, prednju masku, zadnju masku, poklopac baterije (sve gdje je bilo TIM ili nekakve druge oznake) i stavio HR software - 440Kn u Mobisu.

Moby
13.11.2007., 22:19
Izbrisao sam vo kino i opet nece... nesto me jos interesuje prije nego je odnesem da joj ugrade novi softver ili 'flushaju' ako mislimo na isto.. da li ce to otkloniti ovaj problem?

da li je to sigurno rjesenje ili da pokusam nesto drugo??!?

Vrlo vjerojatno je riječ o softveru koji je podešen samo za talijansko tržište. Stavljanjem novoga softa, ne gubiš ništa, a dobivaš materinji jezik umjesto dosadašnjeg, vjerojatno engleskog, i, mobitel oslobođen svih TIM-ovih gluposti. Jedino što će te podsjećati na TIM su one, za moj ukus dosta ružne tipke po mobitelu i natpisi (logo), ali i to središ, ako si u Sarajevu imaš dućana s rezervnom opremom.
Ukratko-slobodno ga "flushaj":top: !

Lapasha
14.11.2007., 14:02
sinoc sam sam flashovao mob.. nasao sam product code, promjenio ga za Balkans.. imam jezike i sve.. te onda instalirao novi softver.. tako da je sada sve ok..
a to stavljanje maternjeg jezika.. bez uvrede.. prevodi su smjesni kako hrvatski, tako i bosanski, srpski itd... vise volim na engleskom da se ne bih nervirao :)

Chain
14.11.2007., 22:18
ljudi...imate koji savjet za novopecenog vlasnika n95?

Um
14.11.2007., 22:25
kaj te zanima?

Chain
14.11.2007., 22:34
:) da bar znam sta me zanima...mislim, kuzim ja i njega i simbian...imo sam davno prije 6600, pa su neke stvari zapravo iste...cak stovise dosta toga.
Al mislim ako ima nekih caka koje ste vi skuzili kasnije, a onda ste tek shvatili da bi bilo dobro da ste ih znali na pocetku...

Lapasha
15.11.2007., 19:25
imam problem i neke nedoumice.. pa da pokusamo ovdje to rijesiti..

1. slike mi djeluju presvijetle koje uslikam.. ono ljudi skoro kao aveti :)
2. ne mogu otvoriti na youtube nista kada koristim wireless, trazi mi novi flash ili da pokrenem nesto Java... nigdje veze.. elem skinem flash sa adobea za V3-S60 medjutim javlja not supported format.. pa ako ima kakav link super..
3.dajte naziv ili link na program koji mi moze omoguciti da vidim pored broja pozivaoca i veliku sliku njegovu preko displaya.. a ne malu pored broja..

tnx

Chain
16.11.2007., 00:19
imam problem i neke nedoumice.. pa da pokusamo ovdje to rijesiti..

1. slike mi djeluju presvijetle koje uslikam.. ono ljudi skoro kao aveti :)
2. ne mogu otvoriti na youtube nista kada koristim wireless, trazi mi novi flash ili da pokrenem nesto Java... nigdje veze.. elem skinem flash sa adobea za V3-S60 medjutim javlja not supported format.. pa ako ima kakav link super..
3.dajte naziv ili link na program koji mi moze omoguciti da vidim pored broja pozivaoca i veliku sliku njegovu preko displaya.. a ne malu pored broja..

tnx

jel moze zapravo neka stranica sa malo sirom bazom software-a za n95....

Chain
16.11.2007., 17:34
i dal postoji nekakav programcic koji bi bio kao download manager :) uh da je nesto za skidat torente....
znam da malo pretjerujem mozda al....uh!

Um
16.11.2007., 19:14

Na kraju je i bilo Format C: ... =)

Sve podatke s njega sam prebacio na komp i na novo ga upgrade-o, sa istim firmwareom. Vibro radi kao da sam ga jučer kupio.

Sada sve 5.

Chain
17.11.2007., 01:54
jel moze zapravo neka stranica sa malo sirom bazom software-a za n95....

sa treba nekog molit da napise www.stranicaSApunoSOFTVERAzaN95.com???

Um
17.11.2007., 13:35
A jesi li pomislio da www.TogaMozdaNema.com ili www.MiToNeZnamo.com ili www.StrpiSeMalo.com ili www.MiZnamoZaStraniceSaSoftweromZaSveNokie.com ???

Na ovoj temi češ dozanti što te zanima, a treba samo gledati!

KLIKNI ME (http://www.forum.hr/showthread.php?t=266760)

Chain
18.11.2007., 16:49
zahvaljujem....
nego...potrazio sam malo theme creatore i nasao sam jedan fenomenalan online creator na stracini...
http://www7.ownskin.com/index

registrirate se i mozete radit skinove...odlicna stvarcica.

chiara
05.12.2007., 08:05
evo moj nećak me natjerao da pitam ovdje iako nije neki veliki problem :rolleyes:
nego, dijete igra snakes na mom mobitelu i zapeo je na 27 levelu i ne zna kako ga preći. ima li netko rješenje :rofl: :rofl:

vedranu
05.12.2007., 08:10
Kupi mu playku, budi prava tetka, sad ce i Bozic pa se dokazi :mig:

A za odgovor probaj na podforumu igre... Sumnjam da je ovdje iko presao i prvi level. Jer ja kad sam upalio snake, samo sam se zapitao na cemu su bili devloperi koji su je napravili LSD:confused: Trip možda:confused: Bombon:ne zna:

chiara
05.12.2007., 12:20
nemam pojma jer je nisam igrala.
dobit će nove igrice :zubo:
odoh na igrice pitat :rofl: :rofl: mora tetka saznati

teo
09.12.2007., 16:19
cek daj mi recite kad ga kupim koliko cu ja imat zajebancije s tim softverima i svime. vidim da je svako imo nekih problema s njime. jel se to opce isplati kupit?

Um
09.12.2007., 17:50
Kakavim softverima? Nema nikakve zajebancije...

tnerancic
01.07.2008., 15:23
Molim pomoć. Nemogu se nikako registrirat na symbijan za napravit certifikat, treba mi za rotatemi program, za n95. I ako je ikako moguće da mi netko od vas napravi certifikat ako je tamo već registriran.Zahvaljujem

gorguc
06.11.2008., 10:11
Pozdrav grupi!

Evo malo sam tražio (nisam našao), gledao pravila foruma, nadam se da je pitanje po JUS-u :mig:

N95-8GB, verzija softv. je posljednja (30.0.018).

Zanima me da li se može promijeniti opcija da mi u Galeriji (Gallery po stranjski) ne učitava sve slike koje imam na mass storage-u, odnosno vanjskoj memoriji. Naime, iz svih foldera, pa čak i onih koje kreiram sam sa 40 podfodera uvijek prikaže slike u prokletoj galeriji.

Zahvaljujem na odgovorima!

Euro volim ja
07.11.2008., 15:35
Ljudi, pitanje!

Ima li N95 Quickoffice, odnosno mogućnost pregledavanja i uređivanja Office te .pdf dokumenata? Vlasnici, ima li to vaša mašina.

I inače, ako neka Nokia nema Quickoffice, može li se to naknadno staviti?

Tnx

Greener
09.11.2008., 00:35
Imam jedno pitanje, pa ako bi mi mogao netko pomoći. Imam N95 8GB, ugl, kada god hoću instalirati neki program (svi su skinuti sa dotsis-a), na mobu mi se pojavi info da je nemoguće instalirati aplikaciju i to je to, neide dalje. Nije baš za sve, ali od 2-ak programa koje sam pokušao instalirati, samo 3 su prošla. Može neka pomoć?

M a R k O
09.11.2008., 00:47
Imam jedno pitanje, pa ako bi mi mogao netko pomoći. Imam N95 8GB, ugl, kada god hoću instalirati neki program (svi su skinuti sa dotsis-a), na mobu mi se pojavi info da je nemoguće instalirati aplikaciju i to je to, neide dalje. Nije baš za sve, ali od 2-ak programa koje sam pokušao instalirati, samo 3 su prošla. Može neka pomoć?

Dali ti skidaš programe za s60v3 ili v2 ?
Neke aplikacije prije instalacije moraš potpisati ili hax0wati fw na mobitelu kako bi ih instalirao.

Greener
09.11.2008., 00:50
Dali ti skidaš programe za s60v3 ili v2 ?
Neke aplikacije prije instalacije moraš potpisati ili hax0wati fw na mobitelu kako bi ih instalirao.

Kak se to radi, ak mi možeš pls objasnit

M a R k O
09.11.2008., 00:53
Google is your friend (http://www.google.hr/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=hr&q=hakiranje+fw-a+s60v3&meta=&btnG=Google+pretra%C5%BEivanje)

alfa146
10.11.2008., 16:52
Ljudi, pitanje!

Ima li N95 Quickoffice, odnosno mogućnost pregledavanja i uređivanja Office te .pdf dokumenata? Vlasnici, ima li to vaša mašina.

I inače, ako neka Nokia nema Quickoffice, može li se to naknadno staviti?

Tnx

N 95 8GB ima Quickoffice.

alfa146
11.11.2008., 14:00
Imam pitanje i molim za pomoć.
Dakle N95 8GB je šljakala odlično do jučer.Onda problem sa foto aparatom.
Slike na danjem svjetlu su postale toliko bijele da se ne može razaznati što je na slici.Problem je izraženiji po danu nego po noći.Kamera(videoclip) je odličan,nema nikakvih naznaka od ovoga problema sa foto aparatom.
Napravio sam hard reset i ništa se nije promijenilo.Objektiv je čist kao suza.
Što je najgore predmnijevam da je problem softverski.U postavkama aparata što god da promijenim nema pomaka nabolje(ni ISO osjetljivost,ni expoziciju,ni bilo koju postavku)
I što je najgore nisam još čuo da je itko imao takav problem :mad:.

Um
11.11.2008., 18:30
si probao sa zadnjim updateom. Ako jesi, onda se obrati servisu. Nadam se da imaš garanciju, ali mislim da je to do softwarea i da nije ništa strašno, baš zbog toga što si rekao da kada staviš snimanje, nemaš tih problema.

Mislim da će ti ga u servisu na novo flashati i to će biti to. Ništa strašno, mislim da to košta oko 120 Kuna (sa PDVom), maximalno 150 Kuna. (u Mobisu, bez troškova dostave)

alfa146
11.11.2008., 22:03
si probao sa zadnjim updateom. Ako jesi, onda se obrati servisu. Nadam se da imaš garanciju, ali mislim da je to do softwarea i da nije ništa strašno, baš zbog toga što si rekao da kada staviš snimanje, nemaš tih problema.

Mislim da će ti ga u servisu na novo flashati i to će biti to. Ništa strašno, mislim da to košta oko 120 Kuna (sa PDVom), maximalno 150 Kuna. (u Mobisu, bez troškova dostave)

Umag hvala na brzom i konciznom odgovoru.
Nisam išao na V30 instead V20,ne vidim smisao ako sve radi(barem je radilo)
Imam garanciju još 22 mjeseca(Vip).Samo mi je tlaka ostati bez uređaja koliko? mjesec,dva zbog nekog ajmo reći banalnog kvara.Ma strah me da nije neki problem sa CMOS-om.

dmislov
25.11.2008., 10:59
je li mi može ko reći da li se na n95 može namjestiti autorotacija ekrana kao na n95 8gb
da li postoji neka aplikacija za štopericu i za svetlo da može biti stalno uključeno

hvala

maluda
25.11.2008., 13:12
U biti, ne možeš. Kad zatvoriš slajd, onoga s kime razgovaraš staviš na čekanje. Možda da netko provjeri ima li opcija "Aktivni slide", ali bojim se da se onda ne bi mogao ni javljati kad ga otvoriš.

Misliš na GPS navigaciju? S Nokijine stranice skini si kartu Htvatske. Uključi Maps i moraš izići na otvoreno. Nakon par minuta satelit te nađe.
Ako ti treba glasovno navođenje, to se plaća. Negdje na netu sam vidio da postoji kraknuti program, pokušaj potražiti po mobilnom svetu.

znači običnoi navođenje se ne plaća ili?

mad-maxx
06.12.2008., 09:05
bok ljudi.. MOLIM pomoć...
jel zna mozda tko da li postoji program (i di bi se mogo skinut) za čitanje sms-ova za Nokiu N95 8 g.. Jer znam da to ima nokia 6120 al nikako ne mogu pronači za n95

HVALA PUNO

Um
06.12.2008., 17:51
je li mi može ko reći da li se na n95 može namjestiti autorotacija ekrana kao na n95 8gb
da li postoji neka aplikacija za štopericu i za svetlo da može biti stalno uključeno

hvala

Automatsko okretanje ti je u zadnjem softwareu za N95, pa ga update-aj, radi odlično, samo je malo spor oa te nekada zna isfrustrirati.

Za štopericu postoji sigurno program, samo probaj malo proguglati...

Um
06.12.2008., 17:52
bok ljudi.. MOLIM pomoć...
jel zna mozda tko da li postoji program (i di bi se mogo skinut) za čitanje sms-ova za Nokiu N95 8 g.. Jer znam da to ima nokia 6120 al nikako ne mogu pronači za n95

HVALA PUNO

Za čitanje sms-ova? pa čitaj ih u inboxu... :rofl: :D

Nisam skužio pitanje.

mad-maxx
07.12.2008., 10:45
Za čitanje sms-ova? pa čitaj ih u inboxu... :rofl: :D

Nisam skužio pitanje.

hehe... pardon

ma ona opcija da ti ona teta s moba pročita sms

Um
07.12.2008., 14:22
aaaaa, sada kužim... To još nisam vidio... Fora...To imam moj Mac, čita ti mailove, dokumente i to, zakon!

mad-maxx
07.12.2008., 15:59
pa da., na 6120c postoji neki program gore mislim da se zove T9 i pročita ti cijel sms i od koga je (jedino kaj teta još ne priča na hrvatskom) i postoje na nokiinoj str za downloadati razl jezici,, al nikako ne mogu pronac taj proga pa da ga instaliram na n95

alfa146
11.12.2008., 13:56
Ajd javi ako nađeš.

nzxt
17.12.2008., 16:54
pozdrav, zanimalo bi me da li postoji program za kontrolu bljeskalice za N95, trebao bi mi da se bljeskalica ni u kojem trenutku ne pali, bilo noć, kiša ili snijeg

da li postoji takav program i gdje ga skinuti? može link, hvala!

Kaky
21.12.2008., 20:17
:W:W bok svima, ja sam nova na ovom podforumu. Htjela bih da mi netko objasni kakva su mu iskustva s Nokiom n95 8gb? Htjela bih kupit taj mob.:p

alfa146
24.12.2008., 17:59
:W:W bok svima, ja sam nova na ovom podforumu. Htjela bih da mi netko objasni kakva su mu iskustva s Nokiom n95 8gb? Htjela bih kupit taj mob.:p

Meni dobar.Bio samo jednom u Mobisu i vratili ga za 6 dana :top:.Preporučio bih kupnju uređaja s garancijom,valjda znaš zašto.

alfa146
24.12.2008., 18:01
pozdrav, zanimalo bi me da li postoji program za kontrolu bljeskalice za N95, trebao bi mi da se bljeskalica ni u kojem trenutku ne pali, bilo noć, kiša ili snijeg

da li postoji takav program i gdje ga skinuti? može link, hvala!

Mislim da nema program.Idi u fotoaparat,načini scene,korisnički definirana,promjena,bljeskalicu na off,i to je to.

rabbit
29.12.2008., 22:00
Pa nema li u modu slikanja bljskalica označena ikonom (munja sa A (autoomatski)) ako se to stavi na prekriženu munju neće se paliti.

@mid@l@
01.01.2009., 22:31
mogu li u nokiu n95 uključiti slušalice koje inace koristim za ipod (dakle obične slušalice umjesto onih koje sam dobila s mobitelom)?

crvek2
02.01.2009., 00:44
mozes stavit slusalice ak su one od iphone s prikljuckom od 3.5mm...

sto se tice bljeskalice, ona se nemoze skroz iskljucit, glavna opcija da, al ce uvijek pri fotografiranju lagano zabljesnuti...bar meni tak radi fotic na n73

@mid@l@
02.01.2009., 00:57
hvala

@mid@l@
02.01.2009., 18:32
ima li di na internetu za skinit upustva na hrvatskom za nokiu n95?

tomo_f
19.04.2009., 17:28
update-ao sam software preko nokia pc suit i skopiram na karticu .sis program (probao sam više njih) i više mi ne želi instalirati ih....piše: obratite se davatelju programa. pogreška s potvrdom.... može li mi ko pomoći? a prije sam bez problema mogao instaliravati programe

zna li netko kako vratiti na stariju verziju software-a?

hvala

vhrkac
19.04.2009., 18:20
nemoze se vratiti na stariju opciju-tj verziju-ne od kuce ali to ti nije nikakav problem......odes u progrm manager-pod opcije i iskljucis opciju provjere i to ti je to....
kad si updetao software telefon ti se vratio na pocetnicke postavke........

assassin
19.04.2009., 18:23
Moraš ponovno hakirati (http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=56431) mobitel (ili potpisati aplikaciju (http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=45111)).
Ne možeš vratiti stariju verziju (zapravo, možda možeš promijeniti product code za koji nema novijeg software- a, ali ne znam da ćeš to lako naći).

tomo_f
21.04.2009., 12:49
Moraš ponovno hakirati (http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=56431) mobitel (ili potpisati aplikaciju (http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=45111)).
Ne možeš vratiti stariju verziju (zapravo, možda možeš promijeniti product code za koji nema novijeg software- a, ali ne znam da ćeš to lako naći).

sve načine sam isprobao
i nejde...već sam lud... kod onog programa hellocarbide kad stisnem ok , me izbaci iz programa, pa nemam sys/bin, kod certifikata potpišem aplikaciju stavim na mob i opet ista poruka, da nemam dozvolu operatera il tako nešto.... ima li još koji način? il možda radim nešto krivo? više puta sam probao po porektu kakav tamo piše

benjaminbajric
10.02.2010., 11:18
update-ao sam software preko nokia pc suit i skopiram na karticu .sis program (probao sam više njih) i više mi ne želi instalirati ih....piše: obratite se davatelju programa. pogreška s potvrdom.... može li mi ko pomoći? a prije sam bez problema mogao instaliravati programe

zna li netko kako vratiti na stariju verziju software-a?

hvala

ISTI PROBLEM!
Neznam nija sta uraditi!
Mislim mnogi kazu hackuj mob,ali kako to uraditi :ne zna:

vmusica
10.02.2010., 14:10
sve načine sam isprobao
i nejde...već sam lud... kod onog programa hellocarbide kad stisnem ok , me izbaci iz programa, pa nemam sys/bin, kod certifikata potpišem aplikaciju stavim na mob i opet ista poruka, da nemam dozvolu operatera il tako nešto.... ima li još koji način? il možda radim nešto krivo? više puta sam probao po porektu kakav tamo piše

Skini program HelloOX 2.0.2 (imaš na www.dotsis.com), potpiši (otvori račun na cer.opda.cn, napravi novi certifikat (treba im do 24 sata), skini aplikaciju za potpis ili uploadaj kod njih, imaš linkove za sve) instaliraj, pokreni.
To bi trebalo raditi - meni je.

Bad Dream
13.06.2010., 18:23
Tijekom snimanja kamera jednostavno prestane snimati na nekoliko sekundi i tako svako malo
uglavnom nema smisla ništa snimati više, pa ako netko ima rješanje:)

assassin
13.06.2010., 19:04
Ni update softwarea nije pomogao?

Bad Dream
13.06.2010., 20:03
Ni update softwarea nije pomogao?

Ako misliš ono preko pc suite nije.

zeljko2905
14.06.2010., 06:24
Ako misliš ono preko pc suite nije.

probaj jos sa phoneixom al sumnjam da ce pomoc....sad imas visoku verziju sw-a i trebat ce ju downgradat za repair kamere....
mozes mi se javit na pm...

shmufy
23.06.2010., 08:44
Dali mi neko može pomoći oko otključavanja navedene nokie za "untrusted" software instalaciju. Mislim da treba neki .sys file ili tako nešto. Di se to skine i kak se otključava???
Želim samo instalirati CORE PLAYER ili neki drugi koji dobro podržava avi format..

HVALA!

assassin
23.06.2010., 09:11
Pročitaj ovu (http://cafe.mobil.hr/threads/64608-Tutorial-Dobivanje-certifikata-potpisivanje-aplikacija-i-hakiranje-mobitela) temu.
Ako ti treba samo Core Player- 1-2 post.
Ako bi trajno hakirao da možeš sve instalirati bez potpisivanja- 5-6 post.

shmufy
23.06.2010., 09:22
Pročitaj ovu (http://cafe.mobil.hr/threads/64608-Tutorial-Dobivanje-certifikata-potpisivanje-aplikacija-i-hakiranje-mobitela) temu.
Ako ti treba samo Core Player- 1-2 post.
Ako bi trajno hakirao da možeš sve instalirati bez potpisivanja- 5-6 post.

Ma, dosta mi je da mi samo CORE radi.....

shmufy
23.06.2010., 09:29
Ma, dosta mi je da mi samo CORE radi.....

BTW, ne vidim na tom postu sliku tutoriala za prijavu!??
Ispod vidim slike za skidanje programa i ostalo,al gore u 1. postu ne vidim slike za login...

Jel ima koji drugi post sa tim??

duress
06.07.2010., 18:07
Pozdrav!

Imam doticnu Nokiu i do sada mi nisu trebale te mape medutim sada putujem i trebalo bi mi.Kad pokrenem mape mob mi pokaze sve sto "ja" zumiram,medutim mob nema navođenje ili ga ja nisam nasao.
Kako postici da dobijem navođenje.Trebam li downloadati nesto?
T-com nokia N95 8gb
Hvala

magicmist
06.07.2010., 21:35
pretpostavljam da te zanima besplatna navigacija.

popis podržanih mobitela ti je ovdje:

[URL="http://maps.nokia.com/services-and-apps/ovi-maps/ovi-maps-main"]

u svim ostalim slučajevima trebaš cr*cked aplikaciju.

nokia maps ili garmin ili... ima ih još.

vhrkac
06.07.2010., 22:09
http://cafe.mobil.hr/threads/53737-Garmin-Mobile-XT-pitanja-vezana-za-instalaciju-i-program
evo ti malo pa citaj..........

shmufy
09.07.2010., 10:29
Dal neko zna kako prebaciti imena i brojeve iz excela u telefon preko PC suite-a??? Pokušavam al mi ne iskopira ništa, spremim u format csv ili txt i ništa...

Help

Sith
09.07.2010., 18:43
hm, exel učitaš u outlook i onda ga sinhroniziraš sa mobom?

shmufy
12.07.2010., 08:11
hm, exel učitaš u outlook i onda ga sinhroniziraš sa mobom?

Ma znam to, spremim ga kao CSV format ,ali kad ga probam prebacit u outlook onda mi se samo pojave prazni redovi pa ne znam gdje griješim u postupku....

n95fan
16.07.2010., 23:38
nabavio sam nokiu N95,, i stara baterija je trajala 1 dan maksimalno,, kupio sam novu i ona traje 1 dan ,, nikakve razlike,, stavim da se puni i zavrsi punjenje za 1 sat veoma brzo sto nije normalno,
pa malo sam surfao po forumima pa ima jos onih kojima se javlja taj problem,, i kazu kako bi rijesili taj problem treba instaliatii naj noviju verziju softvera za nokiu n95,, ja sam to trazio ali nisam nasao, pa me zanima da li neko zna kako doci do softvera tj. da mi da link ili neku informaciju o rjesenju tog problema.. unaprijed hvala.:s

assassin
17.07.2010., 06:49
nabavio sam nokiu N95,, i stara baterija je trajala 1 dan maksimalno,, kupio sam novu i ona traje 1 dan ,, nikakve razlike,, stavim da se puni i zavrsi punjenje za 1 sat veoma brzo sto nije normalno,
pa malo sam surfao po forumima pa ima jos onih kojima se javlja taj problem,, i kazu kako bi rijesili taj problem treba instaliatii naj noviju verziju softvera za nokiu n95,, ja sam to trazio ali nisam nasao, pa me zanima da li neko zna kako doci do softvera tj. da mi da link ili neku informaciju o rjesenju tog problema.. unaprijed hvala.:s
Izvoli (http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update) :)

n95fan
18.07.2010., 09:21
Izvoli (http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update) :)

hvala tebi za taj link,, instalirao sam novi softver ali i dalje mi je isto cak mozda baterija jos manje traje,, ima li kakav drugi način da se riješi ovaj moj problem- ?? :s

magicmist
18.07.2010., 15:37
hvala tebi za taj link,, instalirao sam novi softver ali i dalje mi je isto cak mozda baterija jos manje traje,, ima li kakav drugi način da se riješi ovaj moj problem- ?? :s

smanji u postavkama osvjetljenje, instaliraj neki task manager i gasi otvorene programe.one za kružićem kod ikone.
ako ne pomogne, servis.

n95fan
18.07.2010., 16:59
smanji u postavkama osvjetljenje, instaliraj neki task manager i gasi otvorene programe.one za kružićem kod ikone.
ako ne pomogne, servis.

kakva su vasa mišljenja,, da li je to teži kvar i koliko bi to koštalo:(

Poluvisoka
29.07.2010., 17:21
Pozzdrav...

Imam big problem..Greskom sam izbrisala podatke s telefona,nemam memory,postoji li mogucnost da se vrate slike?

Probala sam sa Recuvom,al ne prepoznaje mi mob,Smart Undelete, i jos par programa al.. nista nece da mi vidi mob da je prijavljen na sistem..

Ne uspijevam da napravim da mob prepozna kao USB,tj kao removable media,pa da i njega skenira..

Jel imao neko slican problem?

Poluvisoka
30.07.2010., 22:47
Pozzdrav...

Imam big problem..Greskom sam izbrisala podatke s telefona,nemam memory,postoji li mogucnost da se vrate slike?

Probala sam sa Recuvom,al ne prepoznaje mi mob,Smart Undelete, i jos par programa al.. nista nece da mi vidi mob da je prijavljen na sistem..

Ne uspijevam da napravim da mob prepozna kao USB,tj kao removable media,pa da i njega skenira..

Jel imao neko slican problem?

Cvrčak i Mrav
13.08.2010., 10:17
pitanjce:
imam n95, ako se spojim na kućnu mrežu t-com i odem na ovi store, ima nekih aplikacija koje su besplatne - jesu li skroz besplatne ili se ipak nešto plaća?

rossonero
13.08.2010., 13:02
Ako su besplatne na Ovi storeu onda samo plaćaš promet koji potrošiš dok skineš aplikaciju. U tvojem slučaju slobodno skidaš pošto si spojen/a doma na kućnu mrežu, adsl, a tamo megabajti nisu skupi kao i u mobilnim mrežama.

dawg
13.08.2010., 13:03
One za koje piše da su besplatne, jesu, ako se spojiš preki wi-fi ja, računa ti se samo internet promet kojeg ostvariš, a to je nešto sitno, tako da ako imaš adsl paket sa nekih 10gb ili više prometa, može se reći da su aplikacije potpuno besplatne ;)

Cvrčak i Mrav
22.08.2010., 12:18
imam flat, tako da onda ne bi trebalo doći do dodatne naplate
hvala

crni_panter
04.09.2010., 02:07
skinuoo sam nekee programe zaa svojj telefon (Nokia 6300) i kad sam htio usb-om da prebacim na telefon pise mi:
The connected phone does not support SIS FILE!!!
staa da radimm??? :s pomoocc

assassin
04.09.2010., 08:31
Skini java programe. Kao što piše- 6300 ne podržava SIS datoteke.
SIS (i SISX) su programi za Symbian S60, a 6300 ima Symbian S40.

SOLE
09.09.2010., 14:38
Molim pomoć.
Kako imam brendirani T mobile aparat kod pokušaja stavljanja softvera nudi mi samo istu verziju koju i sada imam ( V 20.0.016 ) . zanima me može li se ukucati drugi kod aparata da se skine novi koji postoji ( 31.0.015 ) i ako da ima li ga tko

vhrkac
09.09.2010., 15:45
naravno da moze
promijenis productcode preko nss-a i onda updeatas software gore i to je to.......:top:Molim pomoć.
Kako imam brendirani T mobile aparat kod pokušaja stavljanja softvera nudi mi samo istu verziju koju i sada imam ( V 20.0.016 ) . zanima me može li se ukucati drugi kod aparata da se skine novi koji postoji ( 31.0.015 ) i ako da ima li ga tko

edit:
evo nekih kodova-tebi treba balkan code
N95 8GB product codes
0550348 - FRANCE
0550352 - ALPS
0549487 - EURO1
0550359 - EURO2
0550370 - TURKEY
0550372 - SCANDINAVIA
0550373 - BALTIAN
0550798 - RUSSIAN
0550799 - UKRAINE
0550800 - BELARUS/MOLDOVA
0550375 - CIS, Bulgaria
0550378 - EURO3
0550379 - BALKANS
0550801 - GREECE, CYPROS
0550802 - ISRAEL
0555180 - SINGAPORE
0555181 - MALAYSIA
0555187 - EMERGING ASIA
0550455 - INDONESIA
0550454 - NEW ZEALAND
0550453 - AUSTRALIA
0550459 - THAILAND
0550457 - VIETNAM
0557980 - HONG KONG / CHINA
0557877 - MALASIA
0550388 - AFRICA (NIGERIA)

SOLE
09.09.2010., 16:11
naravno da moze
promijenis productcode preko nss-a i onda updeatas software gore i to je to.......:top:

edit:
evo nekih kodova-tebi treba balkan code
N95 8GB product codes
0550348 - FRANCE
0550352 - ALPS
0549487 - EURO1
0550359 - EURO2
0550370 - TURKEY
0550372 - SCANDINAVIA
0550373 - BALTIAN
0550798 - RUSSIAN
0550799 - UKRAINE
0550800 - BELARUS/MOLDOVA
0550375 - CIS, Bulgaria
0550378 - EURO3
0550379 - BALKANS
0550801 - GREECE, CYPROS
0550802 - ISRAEL
0555180 - SINGAPORE
0555181 - MALAYSIA
0555187 - EMERGING ASIA
0550455 - INDONESIA
0550454 - NEW ZEALAND
0550453 - AUSTRALIA
0550459 - THAILAND
0550457 - VIETNAM
0557980 - HONG KONG / CHINA
0557877 - MALASIA
0550388 - AFRICA (NIGERIA)

promijenis productcode preko nss-a-----kako, u samom aparatu ili

assassin
09.09.2010., 18:15
Preko NSS- a. (http://cafe.mobil.hr/threads/55530-Upgrade-firmwarea-preko-interneta!!!?p=447915#post447915)

SOLE
09.09.2010., 19:35
[hQUOTE=assassin;28830764]Preko NSS- a. (http://cafe.mobil.hr/threads/55530-Upgrade-firmwarea-preko-interneta!!!?p=447915#post447915)[/QUOTE]

Hvala puno. Pročitao i sve jasno. Nadam se da ću uspjeti.

SOLE
10.09.2010., 10:15
Preko NSS- a. (http://cafe.mobil.hr/threads/55530-Upgrade-firmwarea-preko-interneta!!!?p=447915#post447915)

skinuo NSS V 1.0.38.15 i kad spojim mobitel , kada kliknem na phone info ne događa se ništa a ako idem na scan baca error...u čemu je problem ??? :confused:

lover
24.09.2010., 12:29
dakle radi se o gore navedenoj nokiji...e sad..problem mi se dogodio pred jeno 2 tjedna, mislio sam da ce se popravit no postalo je jos gore...npr. kad snimam neki video spremim ga i odem u galeriju, nema videa tamo...ni slika nema...kad se spojim s kompom, na kompu ih ima, no na mobu ih nemogu nac nigdje....i sad ja sam mislio da se spojim s kompom, obrisem sve videje i slike, odspojim se s kompom i opet spojim i stavim slike i videje nazad da cu ih onda moci gleat...no kad sam se spojil dok nisam nist gore imal onda mi je ostal 1 video tj 59 videa pod istim naslovom od kojih nijedan ne radi...i dalje kad slikam ili snimam mi nema toga u galeriji...to isto se dogada i frendu, on ima n95 ali obicnu...ako ko zna rijesit problem bio bi zahvalan puno.. ziveli :D :kava:

asr crew
04.11.2010., 12:48
Imam jedan problem: dobio sam prošli tjedan polovni N95; mobitel je ovih nekoliko dana radio besprijekorno i sve se činilo ok. Sinoć sam navio alarm, baterija je bila na 3 crtice. Jutros se probudim, alarm mi nije zvonio, jer se mobitel tijekom noći ugasio :ne zna: ok, napunim ga, upalim i sve štima. Nakon dva, dva i pol sata obavijesti me da je punjenje gotovo, izvadim punjač i mobitel i dalje radi. Poslije kratkog vremena uzmem mobitel ne bi li obavio poziv, a ekran cijeli crn i mobitel ne reagira. Pokušao sam ga upaliti 'tisuću' puta i ne reagira... u dva-tri navrata se uspio upaliti, ukucam pin, uđem unutra i mobitel crkne za 10-ak sekundi.

Išao sam do servisa, oni kažu da je baterija napunjena do kraja i da nije problem u njoj. Prema njima, problem je ili softver ili matična. Je li netko od vas imao slična iskustva i možete li mi pomoći pokojim savjetom?

Unaprijed hvala.

Um
05.11.2010., 22:15
dali si probao spojiti na komp dok je ugašen? ako ga uspiješ upaliti, probaj ga spojiti na komp i odmah napraviti update.

Sith
07.11.2010., 10:13
Išao sam do servisa, oni kažu da je baterija napunjena do kraja i da nije problem u njoj. Prema njima, problem je ili softver ili matična. Je li netko od vas imao slična iskustva i možete li mi pomoći pokojim savjetom?

Unaprijed hvala.

to što je baterija napunjena do kraja ne govori u kakvom je stanju

nesti18
14.02.2011., 09:57
Bok svima! Imam jedan problem, nadam se da ce mi netko moci pomoci.
Imam Nokiu N95, koja je neki dan prestala dojavljivati dolazak poruke.
Znaci kad poruka dođe ništa se ne događa, nit zvoni niti vibrira, a sve je ukljuceno, samo je oznaceno na "ulazni pretinac" ona crvena zvjezdica.
Dal je netko imao takav problem i kako se to moze rijesiti???:confused:
Unaptijed hvala!

vhrkac
14.02.2011., 13:49
crvena zvjezdica znaci da si dobio novi sms... pored rubrike-ulazne poruke-

a sto se tice ne zvonjenja
probaj pogledat da nisi slucajno proijenio profil u kojem ti je odabrano da ne zvoni za sms
napravi svoj osobni profil pa probaj s njim
ako ni to ne uspijeva
onda lipo napravis update softwer-a (naravno napravis backup prije) da i to izbacis iz liste sumnje
ako ni to ne pomaze napravi hardreset *#7370#

ako ni dalje nemas zvuka onda imas problem hardverske prirode.....
imam jos dva pitanja:
1.dali ti zvoni mob kad te netko zove?
2.dali ti radi zvuk kad odes u galeriju pa pustis neku melodiju ili filmic sa tonom?

nesti18
15.02.2011., 08:30
Hvala na savjetima,
prvo probao sam s profilom i nista, opet isto.
Da odgovorim na pitanja:
1. mob zvoni za sve osim poruke
2. BAs sve radi, samo za poruku ne zvoni i ne pojavi se na ekranu da je stigle poruke,
nego je samo na screen serveru oznaka za poruku i ona crvena zvjezdica na ulaznom spremniku, tako da svako malo moram gledat dal mi je dosla poruka.
Idem sad probas novim softverom.
A moje pitaje je sto sve resetira hardreset, sto se briše s mobitela??

nesti18
15.02.2011., 09:26
Riješeno sa hardresetom, HVALA!!!

vhrkac
15.02.2011., 16:56
Riješeno sa hardresetom, HVALA!!!

nije bilon tako tesko
bitno je da si otklonio bug:top:

marijo90
20.02.2011., 22:27
Ok imam jedno pitanje u vezi nokije n95 8gb radi se o navigaciji gore je garmin xt sa adria mapama i nikako da mi pronađe satelit stalno piše traženje satelita dok na nokiji e52 u roku 5 sekundi nađe? Koja fora gore je najnoviji software stavio sam ga može savjet neki?

Bode Miller
22.02.2011., 10:02
Ok imam jedno pitanje u vezi nokije n95 8gb radi se o navigaciji gore je garmin xt sa adria mapama i nikako da mi pronađe satelit stalno piše traženje satelita dok na nokiji e52 u roku 5 sekundi nađe? Koja fora gore je najnoviji software stavio sam ga može savjet neki?

Pozzz!!! I mene muči isti problem i to je očito nerješivo na N-95!!! Ako netko ima kakvo rješenje bio bih mu zahvalan!!! Ja sam isprobavao različite programe,al 95-ica se jednostavno ne spaja na satelit! Imam i pitanje vezano uz drugi segment! Skinu sam test verziju IR Remote controlera za N-95 al kodovi nisu podržani u softu koji je skinut a baš da skidam direktno sa mobilnog interneta koji je u Hr ne bezobrazno skup, nego jednostavno neupotrebljiv sa ovim cijenama!!! Aklo ima netko iskustva sa ovakvim problemčićem, neka mi se javi!!! Hvala puno forumaši!!!

marijo90
22.02.2011., 11:58
Pozzz!!! I mene muči isti problem i to je očito nerješivo na N-95!!! Ako netko ima kakvo rješenje bio bih mu zahvalan!!! Ja sam isprobavao različite programe,al 95-ica se jednostavno ne spaja na satelit! Imam i pitanje vezano uz drugi segment! Skinu sam test verziju IR Remote controlera za N-95 al kodovi nisu podržani u softu koji je skinut a baš da skidam direktno sa mobilnog interneta koji je u Hr ne bezobrazno skup, nego jednostavno neupotrebljiv sa ovim cijenama!!! Aklo ima netko iskustva sa ovakvim problemčićem, neka mi se javi!!! Hvala puno forumaši!!!

Naravno uključi si wi-fi ja sam se preko wi-fia doma spojio i skidam sve preko njega :D

marijo90
22.02.2011., 14:40
Evo ja upalio 3G mrežu i kombinirano net sa gps-om od N95 radi ko beba ;)

juju137
08.05.2011., 17:54

pozdrav! n95-ica se spaja na satelit samo mu treba dati vremena...možda ga muči slaba gps antena(ispod tipkovnice) ali radi ok...isprobano i uspoređeno s garmin nuvi uređajem i n95 ne kasni gotovo ništa za garminom jedino što lakše izgubi satelitski prijam...od toliko starog modela ne treba očekivati previše.

limalesa
10.05.2011., 21:03
kupio bi si nokiu n95gb al me zanima kakva je baterija pa molim sve koji znaju nesto da me savjetuju

dawg
17.05.2011., 13:02
pozdrav! n95-ica se spaja na satelit samo mu treba dati vremena...možda ga muči slaba gps antena(ispod tipkovnice) ali radi ok...isprobano i uspoređeno s garmin nuvi uređajem i n95 ne kasni gotovo ništa za garminom jedino što lakše izgubi satelitski prijam...od toliko starog modela ne treba očekivati previše.

Treba ako ima neku data tarifu, onda aktivirati a-gps, tako će puno brže se locirati i eventualno otvoriti tipkovnicu za bolji prijem.

kupio bi si nokiu n95gb al me zanima kakva je baterija pa molim sve koji znaju nesto da me savjetuju

To je teško pitanje kakva je baterija. Ovisi naravno o bateriji i o korisniku. Ono što je bitno za svaki symbian mobitel je instalirati neki malo bolji task manager (npr handy taskman) i gasiti sve nepotrebne procese. Time se oslobađa ram, znači mob je brži a i onemogućuje da neka apligacija crpi bateriju.

hunter_992
26.05.2011., 19:57
e vak....
se isplati uzet ovu nokiju za ove novce...

http://www.njuskalo.hr/nokia-n95/nokia-n95-8g-oglas-2859928

??
:D
long live šljivovica

dawg
31.05.2011., 19:07
e vak....

??
long live šljivovica

Da, zašto ne, fer je cijena a izgleda očuvano.

hunter_992
03.06.2011., 17:09

razmišljam si između te nokie n95 i nokie 5800.......

bitchwhore
04.06.2011., 21:23
e vak....

??
long live šljivovica
ovaj mobitel je proso brda i doline, i vidi se da je izmalteretiran do jaja, vjerovatno je i baterija slaba, ja ga nebi uzeo ni badave, izgleda prljavo, jesi vidio koliko prasine ima iza ??

izgleda ocuvano ?? neznam kak izgleda tvoja, i sta je po tebi "ocuvano" i ne cini li ti se malo "ispod" cijene, ili stavi naocare pa pogledaj bolje !!

Juventino85
05.06.2011., 12:09
Pa sta vi ocekujete od mobitela starog najmanje dvije godine?!-"ima praha", pa sta onda?!Barem mozes koliko toliko biti siguran da nije mjenjana maska.
Vise bi se cudio da je kao nov,znak da je mjenjana maska te da je prckano po njemu...
Baterija je ionako bila slaba tocka N95-ice, tako da ono -kupis drugu...

bitchwhore
05.06.2011., 12:24
onaj telefon je razvaljen do kraja i ne zasluzuje tu cijenu, kaj vi ne vidite da je skoro unisten, ja imam nokiu n95 8gb i ne izgleda ni priblizno tome, i prodajem ju, moj tel je star skoro 3 god, nije toliko izgreban i sav ocesan, takvo stanje telefona se moze ocekivat od divljaka ili osnovnoskolca :ne zna:

Ivan20
21.09.2011., 21:08
Vecer..Pitanje..Mjenjao sam komplet masku na N95.. E sad imam problem mob radi al nema mreze.Nes sam krivo napravio..Kad sam skidao onu naljepnicu koja ide od zvucnika do zvucnika potrgao sam je a oni kontakti koji se sppajaju na to isto su ispali i pogubio sam ih.3 komada su.Dali to ima ikakve veeze ili?jedino mi to pada na pamet.Ili koji dio je za signal antene tj mreze?Hvala unaprijed :)

Jacob J. Harper
04.01.2012., 10:08
Prvo da pozelim svima ovde Srecnu Novu 2012-tu Godinu ! :top:

Na dan Nove Godine kupih sebi N95 i neke stvari nikako da otkrijem kako da podesim:

- Kako da mi slika pozivaoca bude na celom ekranu kada me neko zove ? Trenutno je jako mala i ne umem da podesim da bude veca.

- Kako da namestim da se cuje zvuk prilikom otvaranja i zatvaranja telefona )na slider mislim) ?

Trenutno me to najvise muci pa cu biti veoma zahvalan i vrlo srecan ako mi neko moze pomoci. Unapred veliko hvala ! :top:

Megi Pegi
04.01.2012., 11:31
imala sam N95 pa koliko se sjećam:
Za photo preko cijelog ekrana moraš instalirat aplikaciju “Full screen caller“.
A zvuk zatvaranja telefona mislim da se ne može namjestit.

Jacob J. Harper
04.01.2012., 16:33
Ok, hvala ti puno. :top:

Skinuo sam “Full screen caller“ i sad to trebam da prebacim u mob i instaliram, nadam se da nista necu da zabrljam.

Camestres
31.01.2012., 18:31
pozdrav svima! na mobitelu imam nekih 600 slika i htio bih ih prebaciti na računalo i od tih 600 izabrati neki manji broj zanimljivijih i napraviti album, ali kada otvorim mapu sa slikama na memoriji mobitela i kopiram slike na računalo, ne mogu ih nikako kronološki poredati (znači one koje su slikane ranije da mi budu prije) zbog čudnoga nazivlja (npr. prva slika se zove 232354..., stota je 00129, dvjestota 11243, ...). dakle, kada ih gledam u nekome programu za pregledavanje slika, on mi ih ne prikazuje kronološki poredane. pokušam kao odrednicu mape staviti da ih poreda po datumu izrade, no, opet imam isti problem. pokušao sam ih poredati po datumu izrade i preimenovati ih nekim programom, ali je i taj program uzimao neki drugi redosljed pri davanju novih imena od kronološkoga. ima li netko kakav savjet? hvala :).

rackupacku
13.08.2012., 18:38
Ovako radi se o n95 8gb,ekran jednostavno neradi dok se mobitel ne zaklopi to se desava svakih par dana,a primjetio sam da uvijek jako lagano svijetli cak i kad je mobitel iskljucen....pretpostavljam da je to do flex kabla?

assassin
17.08.2012., 18:51
99% je do kabla.
Odnesi na servis (ili sam kupi i zamijeni).

rackupacku
18.08.2012., 18:13
99% je do kabla.
Odnesi na servis (ili sam kupi i zamijeni).E ovako mislim da je ili kabal ili senzor svijetla,mobitel u mraku uvijek lagano svijetli(ekran je osvjetljen ali iskljucen) i baterija uz lagano koristenje jedva dan i pol izdrzi,otkad sam pojacao svjetlost na maximum vise se negubi slika...

I da provjerio sam gallery tipku da nije pritisnuta i nije do nje,zasto mob brzo srče bateriju treba otkrit,moje misljenje ili flex ili senzor

Sith
19.08.2012., 09:50
na telefonu ne smije ništa svjetliti bez razloga, ako ekran svjetli kad je ugašen onda nije problem u fletu nego u elektronci na ploči, vrlo vjerovatno posljedica neke tekućine, zato ti i troši bateriju

rackupacku
26.08.2012., 02:13
na telefonu ne smije ništa svjetliti bez razloga, ako ekran svjetli kad je ugašen onda nije problem u fletu nego u elektronci na ploči, vrlo vjerovatno posljedica neke tekućine, zato ti i troši baterijuHmm moguce,no takvog sam ga kupio,inace popravilo se lagano drzanje baterije sad je dan i pol do dva,ali i dalje ekran lagano svijetli u mraku...imas neki savjet sto napravit?znam ju rastavit i sve,za servis mi se neplaca jer uredno radi i sve ali me nervira sto u mraku lagano svijetli ekran :D

također sma primjetio otkad sam pojacao svjetlost na najjace u postavkama(iako se na mobitelu svjetlost nemjenja uopce uvijek isto svijetli) vise se ne gasi ekran