PDA

View Full Version : Pokloni za djecu od 2 do 6 godina

stranice : [1] 2

zucchera
08.01.2003., 17:52
Sta kupit curici od 4 godina sta ima sve, za rodjendan? :confused:

Ako imate neku ideju, heeeelp me

Hvala

Samantha
08.01.2003., 17:58
Bajke(nek joj mama cita)
Komplet kapa,sal,rukavice
Nekakav barbie rusak...to curice vole
Barbie kisobrancic

Daniela32
08.01.2003., 18:06
Izvrstan poklon za malu damicu je dječji parfem!:) Postoje na tržištu oni vrhunski, napr. imaš dječji BVLGARI ali košta skoro kao i onaj za odrasle, ali imaš i srednji napr. Benetton (cca 80 kn u DM-u) ili neki no name. Ja sam u zadnje vrijeme nekoliko njih poklonila, zauzvrat sam dobila čisto oduševljenje.:)

sofija
08.01.2003., 20:43
parfem je dobra ideja.
moja kcerka od 5.5 godina voli da joj se pokloni neki pribor za crtanje ili slikanje.

Septembar
08.01.2003., 21:31
zuc, sad su ti IN one lutke BRATS, sve ih klinke imaju, ima 4 zenske i 2 muske verzije, kao neke pop zvijezde, pa odjeca za to pa gluposti. imas u BR
ja sam pol grada obisla na staru godinu u potrazi za pidzamom :eek: za jednu takvu

zucchera
08.01.2003., 21:51
Hvala za pomoc i na ideje, parfem ne zvuci lose (mala obozava sminku i te stvari) i one lutke Brats.

Pribor za crtanje i bajke san joj vec prije kupila tako ne zelin da se ponavljam sa time.

Vidjecu sutra sta ce da bude :)

Shtefitza
09.01.2003., 05:47
A i nekakve zgodne torbice, ruksak i slicno... curice vole potrpati svoje sitnice i vuci ih okolo sa sobom. :)

Leona81
16.12.2003., 09:34
...ovak, imam nekih svojih idejica i naravno konzultirat cu se sa buducom mamom...treba roditi u ozujku, dvojceke...

...zanima me jel netko procitao knjigu od Ursule Tolj?...darovala bi joj to za Bozic..

...a sad vasi savjeti...naravno ne prevec skupo, jer nisam bogata...i moze odmah adresa i cijena, barem okvirno....

FFE
16.12.2003., 11:38
Najbolje se konzultiraj s mamom da ne bi kojim slucajem kupila ono sto ona vec ima. A stvarcice za novorodjence...ima ih puno, od bodya, stramplica, kapica, bademovog ulja, termometra za kupanje, kadice za kupanje do sjedalice za auto, lezaljke za bebicu, one gumene stvarcice za presvlacenje itd...

Winona
16.12.2003., 11:50
ako kupujes robicu, nemoj kupovati za skroz male bebe, one to tako brzo prerastu a svi poklanjaju prve tjedne a poslije se mamei bebe nitko ne sjeti.

Ja kupim uvijek preveliku robicu ( ono u sto ce beba pasati tek za 3- 4 mjeseca ) i dosta puta su mi frendice rekle da im je bas to dobro doslo. I da ono sto su i same za novorodjence kupile nije vise pasalo ni nakon dva tjedna, bebe su bile krupnije.

Ako hoces kupiti neku vecu stvar, jedna od ideja - udruzi se s jos par frendica, svaka izdvoji po 150 kuna i onda za svu tu lovu kupis nesto malo skuplje a sto znas da mami treba. ( recimo u manjem stanu je baby phone mozda nepotrebna investicija ali u velikoj kuci je nuzno )

Jos jedna ideja - prakticne stvari . Vecina ljudi kupi nesto sto je slatko ( robicu, igracke ) a manji broj njih se sjeti i ne tako aktraktivnih a itekako potrebnih stvari - kadice, kante za pelene ( one gdje ne smrde
:D ) itd.

I kad idete u posjetu bebi ne zaboravite i mamu ( kaze freneica mene se ljudi ni ne sjete otkad sam rodila ) makar to bila samo cokolada - ali da i ona dobije poruku da jos uvijek postoji.

( moja je frendica dobila od mene poklon bon u salonu, utrosila na frizera, ja sam cuvala bebaca tih sat i pol, kaze da joj je tocno to trebalo izmedju sveg onog kaosa u kojem se nakon povratka iz bolnice nasla )

AgentScully
16.12.2003., 12:28
Winona ima pravo. Kupi nesto za stariju dob, recimo za 1 ili 1,5 godinu. Samo pazi koja ce sezona tada bit, da ne kupis nesto zimsko a tada ce proljece.

Racunaj takodjer na to da odjeca na kojoj pise da je za npr. 18 mjeseci uglavnom pase djeci vec od 12 mjeseci.

Ako kupis npr. biciklu-plasticnu trokolicu, neces pogrijesit (jako su prakticne one sta imaju iza rucku da roditelji mogu gurat i kormilarit). Djete ce kad tad dovoljno narast, a sezona nije bitna. Moze se vozit i po tepihu i po vani.

AgentScully
16.12.2003., 12:30
Adresa? TurboLimach.

Winona
16.12.2003., 12:35
Winona ima pravo. Kupi nesto za stariju dob, recimo za 1 ili 1,5 godinu. Samo pazi koja ce sezona tada bit, da ne kupis nesto zimsko a tada ce proljece.

na ovo svakako paziti. ja sam tako, priznajem, imala zaheb godine. Kupila jednom u zimi, zimsku jaknicu, par brojeva vecu kao za sljedecu zimu, ali sam zaboravila kako klinci brzo rastu. Mala ju do rujna prerasla :D ali je posluzilo za klinca broj dva.

I ova ideja o trokolici je dobra. Ovdje to svaki klinac ima pa kad se umori okretati pedale, onda roditelj gura.

ovako nesto (http://www.quelle.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/EUR/Q_DisplayProductInformation-Start;sid=WEGXhNeBYn-Xhehfo9Y7kLTKZFUf138VM80=?ProductSKU=465500H&CategoryName=106542&AAID=100000229544&ProductRefID=eCS%40Store%40465500H&AddingType=11)

inace ja sam vidjela i jeftinijih od ove cijene na linku.

Mimi hvala :)

AgentScully
16.12.2003., 12:42
E da, bas ovako nesto kao na slici. Moj mali je dobio jos nesto jednostavniju na poklon, ali bez rucke za guranje, pa je nono to morao "nadogradit".

Iz mog iskustva, rucka obavezno.

verica
16.12.2003., 12:50
Bio je na Cvjetnom onaj dućan Filipove bebe, tamo je bilo jako lijepih stvari za djecu, prekrasne posteljinice, dekice, prekrivači i slično, a imali su i one krasne K's Kids igračke. Meni je to bio najbolji dućan za poklone za male bebe, samo sad nisam sigurna da li još uvijek postoji.

Ovih K's Kids igrački ima sporadično po raznim dućanima, oni imaju recimo super prostirke za igrati se na podu, pa raznorazne edukative igračke itd.

Leona81
17.12.2003., 18:31
...fala na savjetima curke..kupila sam vec fenomenalan cd instrumentala i jos jedan sa melodijama uspavanki...pretpostavljam da cu kupiti jos par sitnica...nista prevec skupo, a kad porastu ofkors igracke..

..kad ju pitam, ona veli da se nis ne trosim..tak da od nje nema koristi...sama sam u tome..

...za robicu znam da ce imati kad se tek rode..to je vec dobila...

...naravno, mama vec ima masazu kad pozeli...to smo vec sredili i dogovorili...:D

Winona
17.12.2003., 22:08
La Perla mailbox opet :mad: :D Ajd radi reda tamo

bipolar2000
29.12.2003., 10:00
Šta vi mame volite da spremate za svoju djecu?
Kakve kolače mijesite?
Koliko djece dođe u kuću, a ko od "odraslih"?
Kakve poklone volite za Vaše Dijete?

Soleiol
29.12.2003., 21:55
Evo uskoro ćemo slaviti drugi rođendan.Za prvi rođendan sam se extra potrudila,bilo je nekoliko vrsta kolača,torta u obliku Huga se naručila,bilo je coca-cole,smokija,ma svega je bilo ali kako su svi bili mali ništa se nije pojelo pa smo se ja i muž danima častili:)
Kupili smo mu vlakić,guralicu i i sada mu je to najomiljenija igračka.
Bilo je negdje oko 15-tak djece i 10-mama.
Ovaj rođendan će biti nešto slično,samo bez poklona,nismo baš pri lovi a i ne znam što bi mu kupila.:confused:

Septembar
30.12.2003., 13:20
hm slabo se sjecam, al znam da je bila pijanka a da je slavljenica spavala sve u sesnaest nakon sto je pogasila svjecice
da svjecice
bilo je 3 torte sa po jednom svjecom :)
sve su bile u nekim oblicima
1 zvijezda, 1 sunce i 1 srce

a od poklona joj se najvise svidio mali tricikl (posto je tad vec uvelike hodala)
cijeli dan se po vrtu odusevljena vozala

Anitram
31.12.2003., 10:42
za prvi rođendan smo naručili tortu pokemon, bake su spekle svaka tortu(običnu okruglu), akolača je bilo i previše,
a za drugi i treći rođendan sam sama pekla torte i dala si truda, za drugi je bila glava od zeca sa mašnicom oko vrata, a za treći čokoladna mačka, i naravno kolači.
A što se tiče djece ne bude ih puno više bude odraslih i kojekakvih baba.

Paragalactic
31.12.2003., 11:06
Da ja imam klinca ja bi da mu svatko pokloni po keku eura...

bipolar2000
02.01.2004., 12:47
Ja se ne mogu sjetiti prvog rođendana, imam fotku sa bakom, gasim svjećicu, i sva sam bila uplakana nešto. Stariji brat je bio pored mene sav nešto ponosan. Dobio je bio čokoladu pa mu bilo super. Sve su mu fotke sa nekakvim čokoladama u ruci.
I to mi sada pada na pamet, razlika u godinama između djece.
Moj brat je stariji 4 godine i bio je stravično ljubomoran na mene. Potpuno je bio podjetinjio kad sam se ja rodila. Piškio u gaće, htio pelene, htio bočicu sa cuclom, vezivao peškir oko vrata da se, navodno, ubije i sl.
Pretpostavljam kad je više djece, da bi baš lijepo bilo slaviti tako da da se i starije dijete osjeća kao da je i njemu rođendan.

kemik
09.01.2004., 08:20
Najljepsi poklon za prvi rodjendan koji sam ja cula je svom djetetu poklonio Johnny Depp: on je svome nasljedniku u dvoristu zasadio drvo!

E sad, mozda se nekome cini da je to bez veze, ali meni je skroz super. Zasto? Pa klinac od godinu dana ne zna da mu je rodjendan, a vlakic, tricikl i ostale preslatke stvari koje ste vi spomenule bi klincima vjerojatno ionako kupile. Ali, kad njegov mali bude imao 7-8 godina, i bude se pentrao po tom drvetu (koje ce do tad biti taman), on ce mu reci: To sam ti ja poklonio za 1 rodjendan!

Kaj nije to slatko?

PS: Sad ocekujem da cete me si popljuvati kako to uopce nije slatko nego je fuj i bezveze, ali meni je ...

poisoniry
10.01.2004., 11:59
kemik kaže:
Najljepsi poklon za prvi rodjendan koji sam ja cula je svom djetetu poklonio Johnny Depp: on je svome nasljedniku u dvoristu zasadio drvo!

E sad, mozda se nekome cini da je to bez veze, ali meni je skroz super. Zasto? Pa klinac od godinu dana ne zna da mu je rodjendan, a vlakic, tricikl i ostale preslatke stvari koje ste vi spomenule bi klincima vjerojatno ionako kupile. Ali, kad njegov mali bude imao 7-8 godina, i bude se pentrao po tom drvetu (koje ce do tad biti taman), on ce mu reci: To sam ti ja poklonio za 1 rodjendan!

slazem se s tobom..nas je beba za rockas dobio brdo igracaka, a i dalje se igra samo s maminim usisavacem:D

Irka
11.06.2004., 10:12
Pozdrav!

Za 2 tjedna idem u posjetu prijatelju koji je otišao živjeti u Sarajevo, ima dvoje djece, sina od 4 godine i kčer od 2 godine. Prvi put idem k njemu i djecu nisam nikada vidjela.

Tražim vašu pomoć: što kupiti djeci za poklon? Naime voljela bih im kupiti nešto korisno (znači nešto ćemu će se roditelji veseliti, :D ) i nešto ćemu će se djeca veseliti.

Ja još nemam djecu, tako da sam na tom području totalni laik.
Hvala na pomoći.

verica
11.06.2004., 10:19
Svi moji mali nećaci - a ima ih 13 komada - su jako voljeli one gumene konjiće na napuhavanje na koje se sjedne i skače.
To kod nas proizvodi tvornica Biserka i igračka izleda socrealistički ali je djeca jako vole.

A za dečka od 4 godine - hm, Lego Bob Builder, onda postoji vlakić Tomy sa raznim dodacima, moj mali nećak jako voli action-mane - ima i neagresivnih koji su ronioc, pilot, biciklist itd. Jednom tako malom klincu smo kupili pravu nogometnu loptu i to je bio pun pogodak.

A uvijek su dobre i slikovnice - Profil ima jako dobrih slikovnica za djecu.

Winona
11.06.2004., 12:23
ovo sam ja kupovala klincima iz doma, upoznala sam ih kad su imali godinu dana a sad su vec cetiri :)

S dve - puzzle drvene, vece i jednostavnije za sloziti, obozavali su slikovnice i da im se cita, pribor za pjescanik, kolute za plivanje sarene, mastovite, bojice, playmobile - ima seosko imanje, suma itd. slicno legu samo jednostavnije, lego naravno, onaj djecji kazic u koji idu kazete i mozda neka kazeta s veselim djecjim pjesmama

Onda ima ona "carobna ploca" na kojoj se crta i kad se jednom potegne preko nje opet se moze crtati na cistom, flomicem.
Onda lopta, sa 4 vec ide onaj hulaup kolut ili spaga na preskakanje a ovo drugo ne zauzima ti puno mjesta za ponjeti tamo

Sa 4 se vec igraju drustvene igre, jednostavnije ala memorije, ima jedna ovdje zicke zacke hühnerkacke :D tu obozavaju

Sad ja ne bih kupovala posebno poklone za decka i curicu jer to tak ovisi od klinca do klinca, ovi koje ja spominjem curica je obozavala autice i vlakice :) bebe smisliti nije mogla ali zato on je :)

A da pitas roditelje u kom smjeru im idu interesi?

Winona
11.06.2004., 12:27
jos su obozavali tanz-tepih sa brojevima i kako na koji broj stanes svira drugaciji ton i sami su slagali svoje pjesmice :) a i nakon takve igre bi bili posteno iscrpljeni i spavali ko andjeli :)

Ovdje je jako popularan i ja to sama volim, bas me opusta :)

evo ga (http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=SPloo6ksdxRosunl37RioqFyVmk91N0j-Cg=?ProductSKU=de_DE-1014222&ziel=toynavi)

Irka
11.06.2004., 12:48
Hvala puno na savjetima.

Što se tiče toga da pitam roditelje i ja sam razmišljala o tome, ali bojim se odgovra tipa: "Ne ne treba ništa, nemoj ništa nositi, bitno je da se mi vidmo nakon 4 godine."

Mislim da ću prošetati po dućanima sa dječijim igračkama, izbor je velik.

Winona
11.06.2004., 12:55
Irka kaže:
Hvala puno na savjetima.

Što se tiče toga da pitam roditelje i ja sam razmišljala o tome, ali bojim se odgovra tipa: "Ne ne treba ništa, nemoj ništa nositi, bitno je da se mi vidmo nakon 4 godine."

Mislim da ću prošetati po dućanima sa dječijim igračkama, izbor je velik.

ja uvijek pitam :)

kazem prije nego bacim lovu na neku glupost koju ce vase dijete mrziti :D pametnije je da kupim nesto sto ce ga/ju razveseliti. obicno ovo prodje kao argument.

diadora
11.06.2004., 22:16
Knjiga/slikovnica - nesto kvalitetno i prikladno njihovom uzrastu?
l ne zaboravi im napisati posvetu na prvu stranicu da te se klinci sjete kad sami nauce citati
:)

Lilly
11.06.2004., 22:26
Znas sta ce ti sigurno biti top uspjeh a sitno je i lako za ponijeti (da ne kazem i jeftino)? Flasica pjene za puhanje balona. Jos nikad nisam dala klincu, bilo malom ili velikom, pjenu za balone da nije otkinuo od srece.

Sad, kao solo poklon bi moglo biti malo mizerno, ali kao podebljanje za glavni poklon definitivno vrijedno paznje.

Pazi, ne biraj ove nove moderne puhalice koje izgledaju kao fen na baterije ciji ispusni kraj umocis u posudicu sa pjenom pa to pici ogromne balone. Ti obicno ne rade. Najobicnija puhalica=zaaa-kon!

Lilly
11.06.2004., 22:42
Holandezi su carevi za jeftino, prakticno ali djecijem srcu ipak drago pa cu ti reci da su se kod nas klinci u vrticu uvijek radovali kad im u plasticnu casu neke vesele boje sa finom slicicom stavis par drangulija tipa kutijica grozdica, balon, sitna igrackica, tako nesto. Klince veseli da imaju svoju casu, a vole i kopati da vide sta sve ima unutra. :)

Mislim da bih vrlo brzo kao poklon djeci birala komplet cetkica za zube, djecija pasta i pjescani satic da znaju koliko dugo moraju ribati. Ili ako mislim potrositi malo vise a znam da se starci slazu mozda i elektricnu cetkicu.

Mudro ces postupiti ako u prodavnici pitas koji je zadnji trend medu igrackama za klince tih godina. :D

Znas kako ces najlakse fulati: ako kupis odjecu. U to se ne upustaj. Klince odjeca ekstremno rijetko veseli a eventualna radost staraca se zna pomutiti kad skuze da velicine nisu dobre. Najzalosnije je sto ako poklonis ljetno koje je veliko, to do iduceg ljeta moze biti malo.

Ako dajes prakticnu stvar uvijek uz nju dodaj nesto veselo. Ja vec tradicionalno kvarim klince jer trazim da mi na zamotan poklon zalijepe zele lizalicu. Ovde ih ima u oblicima likova iz crtanih i bas fino razveseli poklon a i klinca. Srecom nemam medu prijateljima onih koji bas nikako ne vole davati djeci secer pa se provlacim. :D

Winona
12.06.2004., 16:53
Znas sta ce ti sigurno biti top uspjeh a sitno je i lako za ponijeti (da ne kazem i jeftino)? Flasica pjene za puhanje balona. Jos nikad nisam dala klincu, bilo malom ili velikom, pjenu za balone da nije otkinuo od srece.

:top:

ma savrsen pokloncic

Osim prvi put kad ( ja kriva) nisam klincima pokazala sto je to zapravo pa su pregledavajuci napravu izlili sapunicu i sebi i meni :D ....drugi put nam se vise to nije dogodilo, sve smo ispuhali :)

Rita
24.08.2004., 02:12
Pitaj starce kaj im treba. Mozda da slikas ceremoniju za njih i napravis im album.

T300
24.08.2004., 08:50
Auto sjedalicu za kikača

ili daj novceke ( to ce ih najvise usreciti-mislim nece priznati ali hoce )

Mil@
24.08.2004., 12:38
A posto mali ne hoda da mu kupis prakticnu igrackicu - hodalicu?Ne onu u kojoj se sjedi vec onu koju gura i na nju se oslanja ?
Nasla sam sliku na netu, na ovo mislim

http://medlem.spray.se/jolin/Foton/Bebis/Collage_laragavagn2.jpg

Tija
24.08.2004., 12:45
Ili joj možeš kupiti prvu biciklu :cerek:
ne onu pravu s pedalama, nego onu sjedalicu-biciklicu sa volanom koji trubi :D , to je jako dobra stvar za vježbanje kukova a prilično su jeftine, mislim oko 150 kn u turno limaču;) , a bebe ih obožavaju.

thalia
24.08.2004., 12:55
Mil@ kaže:
A posto mali ne hoda da mu kupis prakticnu igrackicu - hodalicu?Ne onu u kojoj se sjedi vec onu koju gura i na nju se oslanja ?
Nasla sam sliku na netu, na ovo mislim

http://medlem.spray.se/jolin/Foton/Bebis/Collage_laragavagn2.jpg
ovako nesto imas u ikea

stela25
25.05.2005., 07:49
Evo mislim da je ovo najbolje mjesto da vas zamolim za savjet. Frendica mi je prije mjesec i pol rodila, pa bih vas molila za savjet što da joj kupim s obzirom da sad prvi put idem gledati nju i njenu malu curicu. Jel ima kakav običaj za to, jel se daju novci ? Nis ne znam
Svakav savjet mi je dobro došao :s

verica
25.05.2005., 07:57
U Tkalčićevoj se otvorio dućan Kamarisa, možeš pogledati i na webu

kamaris (http://www.kamaris.hr)

tamo ima svakojakih super a ne baš uobičajenih stvari za mame i bebe, recimo ima jastuka za dojenje (tako se samo zovu, mogu služiti općenito za hranjenje), koji su jako zgodna stvar za poklon; pa ima zgodnih rolica za spavanje bebe, pa pelena za široko povijanje (za ove dvije stvari je beba zapravo već prevelika )

Meni je jako zgodan poklon, koji koristi i mami i bebi torba/ruksak za bebine stvari kad se ide van. Ja imam Aventov ruksak koji je stvarno super, ima u donjem dijelu pretinac za pelene sa podlogom za prematanje, ima džep sa termo izolacijom u kojemu se mogu nosti bočice ako mama ne doji, a kasnije voda i kašice, ima vrećicu za extra robcu za bebu, i jako puno pretinaca za razne stvarčice; bio je dosta skup ali u DM-u sam vidjela i puno jeftinije varijante, od Nivee i one njihove marke Babylove.

Znači - moj prijedlog - jastuk za dojenje ili ruksak :). Ali bilo bi dobro provjeriti što mama već ima.

stela25
25.05.2005., 08:03
Super, hvala na savjetu. Ici cu u petak skicnut kaj ima.
A da joj uzmem kakvu robicu? Tog nikad dosta, jel ima mozda beneton ili esprit za takve majusne bebe

zlocestoca
25.05.2005., 09:01
od robice za male, meni su najbolji ducani iana i osh kosh bgosh
ima krasnih stvari za curke :cerek:
oba ducana su ti u kings crossu

verica
25.05.2005., 09:29
ne znam ima li još uvijek esprita za male, Benetton ima jako slatke stvari, a i Iana i Osh Kosh su isto super; ima slatkih stvari (bodija i pidžamica) u Marks&Spenceru; samo pazi na brojeve, Benetton ima drugačije nego naši. Bebica vjerojatno nosi broj 62, ali to ti nije loše pitati. E da, jako zgodnu robicu ima i Chicco u Mercatoru.

stela25
25.05.2005., 09:35
Joj, stvarno ste zlatne :)
Znaci u king crossu mogu rijesit stvar, a dali beneton u king crossu isto drzi stvari za bebače i ko pravi mali seljo da odmah priupitam dali u king crosu ima i marks&spencer ili samo u kaptol centru :D

Bocca della Verita
25.05.2005., 09:38
ne mozes fulati ako kupis potrosni materijal, tipa: pelene, maramice...
toga nikad dosta.
robicu i igrackice mozes kupiti drogom prigodom.

verica
25.05.2005., 09:48
stela25 kaže:
Joj, stvarno ste zlatne :)
Znaci u king crossu mogu rijesit stvar, a dali beneton u king crossu isto drzi stvari za bebače i ko pravi mali seljo da odmah priupitam dali u king crosu ima i marks&spencer ili samo u kaptol centru :D

Benetton drži, robica za bebe je na katu, a ima i Iana i Osh Kosh; ima i Marks&Spencer, samo kad promislim ne znam koliko je M&S šik za poklon :p jer tamo ima jako slatkih bodića i pidžamica ali onako u kompletima od 7 odnosno 3 komada. Ali King Cross je stvarno pravo mjesto za baby shopping. Ima i jedan dućan po imenu Baby Media shop u kojemu imaš opremu za bebe a i jako slatkih igračaka od Chicca (Bebico) za baš male bebice, a i K'sKids igračaka koje su isto super.

Kikica
25.05.2005., 11:58
iz mog iskustva, bolje ti je da ako već kupuješ robicu kupiš malo veću jer sad sigurno imaju ono kaj im trenutno treba a i vjerojatno je robicu i dobila od drugih. meni je super poklon i Kuharica za bebe i djecu (autorica Anabel Karmel, ja to kupim kao poklon mami ;) )

Tijana
25.05.2005., 12:53
Turbo limač ima zgodne kombinezončiće koji ti imaju kopčanje po sredini i na OBJE nogavice. To me je spasilo prvih mjeseci. Predlažem ti da uzmeš veći broj 68, ili čak puno veći 74.
Mi odjeću kupujemo u Austriji tako da ne znam za dućane u HR.

Možeš kupiti torbu za kolica - u Tintiliniću imaš Inglesina veliku torbu po nekih 200-tinjak kn.

U DM-u imaš one jednokratne papirnate podloge za presvlačenje, super su praktične! Njima napuni torbu ako je kupuješ. Ili uzmi plastične zvečkice i igračke za bebu. Praktičnije su od plišanih jer ih bebe stavljaju u usta pa ih je lakše oprati. Ma, u DM-u imaš svašta od tih sitnica.

Moja štrudlica je od svoje krsne kume dobila unikatni jastučić sa svojim imenom. Presladak je i obožava se igrati s njim. Kupljen je u nekom Malom dućanu (tak se zove :D ). To ti je u Ilici prema Britancu. Izlog im je pored onog kina u Ilici kod Frankopanske.

Nadam se da pomogoh! :w

Karmela
01.06.2005., 19:29
Brat i supruga mu ocekuju uskoro prinovu :cerek:
Koji pokloni su vas obradovali i koje cuvate kao drage uspomene?
Svaka ideja je dobrodosla. :) Hvala.

Tija
01.06.2005., 19:41
Ti si seka a beba će bit nećak? Jel prvi? :cerek:
Pa isprsi se jebemu :D :D ;)

Karmela
01.06.2005., 20:02
Tija kaže:
Ti si seka a beba će bit nećak? Jel prvi? :cerek:
Pa isprsi se jebemu :D :D ;)

:rofl: :lol:

Vec imaju dva mala nestaska ali kad su oni rodjeni ja sam jos bila u skoli, i nisam se nesto osobito "isprsila" :rofl:
Sad bi vec mogla. Sugestije? :)
Inace ocekuju djevojcicu ako to pomaze. :cerek:

Tija
01.06.2005., 20:56
A zbunila si me sad:D
Ako već imaju dva klinca onda biće imaju i stol za presvlačenje i krevetić i kolica i štajaznamšto:confused:

Robica uvijek dobro dođe. I pelene isto.
Ili možda ona kolica-kišobran za malo stariju bebu a nisu skupa, ima prelijepih za cca 300kn;)

Karmela
01.06.2005., 21:02
Tija kaže:
A zbunila si me sad:D
Ako već imaju dva klinca onda biće imaju i stol za presvlačenje i krevetić i kolica i štajaznamšto:confused:

Robica uvijek dobro dođe. I pelene isto.
Ili možda ona kolica-kišobran za malo stariju bebu a nisu skupa, ima prelijepih za cca 300kn;)

Joj imaju sve to. :( I sobicu su joj spremili i sve.
Zato i pitam sto darovati? Mislim odjeca, igracke, losioni.... i sve takve sitnice su okay. To znam i sama.
Ali nesto sto ce sacuvati za malecku kad odraste. Ili nesto sto bi obradovalo mamu?
Ne mora biti klasican baby poklon. Pomozite!

Hvala na savjetima Tija. :cerek: Nemoj se sada izgubiti. :)

magic
01.06.2005., 21:05
usvoji za nju dupina i nazovi bebinim imenom (http://www.plavi-svijet.org/) :)

Karmela
01.06.2005., 21:26
magic kaže:
usvoji za nju dupina i nazovi bebinim imenom (http://www.plavi-svijet.org/) :)

Madjik, pa ovo je prekrasna ideja! Hvala ti puno. :cerek: :top:
A i vi ostale se ugledajte na nju. :D

Rita
01.06.2005., 21:33
Napravi otisak od gipsa od maminog trbuha i poprsja sad kad je trudna. Onda to ljepo ukrasis,oslikas i prelakiras. Vjecna uspomena.
Drugo je uplati joj cord blood banking. Da joj sacuvaju krv iz posteljice za nedaj boze zdravstvenog problema. To se moze van poslat(D,A,..).
Otvori joj stednu knjizicu za stambenu stednju.
Daj joj napraviti vrecu za spavanje i izvezi joj inicijale ili joj das isheklat ljepu dekicu sa inicijalima.NEsto rucnog rada. Mozda nesto posebno za krstitke. Eto samo neke stvari koje su mene veselile. Mozes napraviti poseban ljepi album sa njenim slikama s UZ pa na dalje. Ili kovcezic sa njenim stvarima ali ga posebno ukrasis sa cestitkama od rodjenja, paprirma u kojem su pokloni bili zamotani...

Karmela
01.06.2005., 21:40
Rita kaže:
Napravi otisak od gipsa od maminog trbuha i poprsja sad kad je trudna. Onda to ljepo ukrasis,oslikas i prelakiras. Vjecna uspomena.
Drugo je uplati joj cord blood banking. Da joj sacuvaju krv iz posteljice za nedaj boze zdravstvenog problema. To se moze van poslat(D,A,..).
Otvori joj stednu knjizicu za stambenu stednju.
Daj joj napraviti vrecu za spavanje i izvezi joj inicijale ili joj das isheklat ljepu dekicu sa inicijalima.NEsto rucnog rada. Mozda nesto posebno za krstitke. Eto samo neke stvari koje su mene veselile. Mozes napraviti poseban ljepi album sa njenim slikama s UZ pa na dalje. Ili kovcezic sa njenim stvarima ali ga posebno ukrasis sa cestitkama od rodjenja, paprirma u kojem su pokloni bili zamotani...

Pa vi ste pune dobrih ideja :top:

Osobito mi se svidja ova opcija cord blood banking, ali bebina mama je urolog :D i dolazi iz obitelji lijecnika tako da bi o tome u svakom slucaju mogla porazgovarati s njom. :top: Oni su inace u Austriji, ja sam u US.

FFE
06.06.2005., 20:53
Karmela kaže:
Brat i supruga mu ocekuju uskoro prinovu :cerek:
Koji pokloni su vas obradovali i koje cuvate kao drage uspomene?
Svaka ideja je dobrodosla. :) Hvala.

Po meni je najbolje dati lovu, a ako ne drito lovu onda poklon-bonove. Kupiti ce si bas ono sto ce im trebati.

Greystoke
07.06.2005., 08:22
neznam da li si riješila problem..ali ja bih uzeo komplet od 7 bodića u mark&spenceru..vjeruj to joj sigurno znači...da ne mora razmišljat da li je body opran...čist..suh i šta ti ja znam..nas su spasili....i sada smo ponovno uzeli ali veličinu od 12-18..jer fakat se osjeti da to nekaj vrijedi (30kuna po komadu)...iako imaš i drugih..i skupljih..možda i ljepših..ali svi koji su probali taj pamuk slažu se da je najugodniji..kladim da su za te novce sigurno najkavlitetniji bodići kod nas na tržise ....:-))))

stela25
07.06.2005., 08:32
Beba je dobila 50 EUR, mama buket a tata Jeger. Hvala svima na pomoći :w

Rhea
07.06.2005., 09:15
Za one koje su u prilici,H&M ima stvarno prekrasnih stvari za djecu(puno ljepsih nego za odrasle;) )Ja sam nedavno kupila prijateljici za malenog par stvari i bila je odusevljena.

Karmela
07.06.2005., 18:00
Hvala vam svima, savjeti su odlicni. :top: :grli:

Einherjer
08.06.2005., 13:41
Sto god da uzmes, NEMOJ uzeti plisane igracke. Toga se skupi na vrece, jer to SVATKO ziv donese.
Ja, za sada, ne znam niti jedno dijete koje se igra s tim :D

Karmela
08.06.2005., 17:25
Einherjer kaže:
Sto god da uzmes, NEMOJ uzeti plisane igracke. Toga se skupi na vrece, jer to SVATKO ziv donese.
Ja, za sada, ne znam niti jedno dijete koje se igra s tim :D

a Unicef ima tako lijepe medeke :(
(jedan se cak zove i Manda). :rofl:

Ali G
26.07.2005., 18:52
sestrični? Sad će dvije godine napunit.:D
I da, mora bit nešto šta će je ultra zabaviti i razveseliti. Ko šta je njena mama (moja teta) kupovala meni svašta kad sam ja bio klinac, sad moram i ja. I to i hoću. :frajer:

al nemam inspiracije. Mislio sam onaj veliki plastični tobogan, ali nigdje u cijelom fuckin osijeku ga nema!:mad: ima jedino onih malih od 74cm.:(

E, sad - ima li tko ideju? cijena do negdje max 500-600kunića. (mislim da će biti dosta). Inače, mala već sad ima i previše pliša, različitih glazbenih sviralica i inih stvari.

financ
26.07.2005., 20:57
poklonite svojoj bebi 100Kn mjesečno, pa kad bude upisivala faks imat će oko 12.000 E

bigblue2010
27.07.2005., 07:19
Triciklić? Onaj s ručkom da ga netko odrastao može gurati? Dođu od 250 - 500 Kn.
Neki veći paket lego kockica (lego duplo za tu dob)?
Ili (takve igračke je moja kćer voljela u toj dobi i još ih voli): onako bude kao neka kućica, pa uz nju figurice i kockice za slaganje. To radi MegaBlocks.
Jesi pogledao za tobogan u Ipercoopu? Mi smo ga tamo kupili.

kentaur
27.07.2005., 08:49
lego kocke

ili puno robice
ili neke dobre tenisice i jaknicu

magic
27.07.2005., 08:51
djetetu od dvije godine odjeca ama bash nishta ne znachi.

zlocestoca
27.07.2005., 08:53
kolica za bebu i malu bebicu unutra
bila sam nedavno na rodjendanu jedne 2-godisnjakinje i od svih poklona ovaj je malenoj bio najbolji!

zlocestoca
27.07.2005., 08:55
sad sam skuzila cifru koju mislis izdvojiti - njoj kolica i bebu (max nekih 150 Kn), a za ostatak mozes kakvu robicu i snalice, vezice za kosu i slicne barbie glupsti koje male curke vole (mora biti bljestavo i roza :D )

polly
27.07.2005., 09:01
bigblue2010 kaže:

Neki veći paket lego kockica (lego duplo za tu dob)?

To je bila najdraža igračka mojim kćerima.
Pet 10 kilskih kanti od majoneze punik legica čeka na tavanu unuke.
U zadnjih par godina rade i legice baš za žensku djecu.
Mojima nisu ništa značile lutke.
Kasnije Barbike samo kao pokazatelj statusa.
Starijoj su ultra cool bili oni paketi igračaka-alata za dečke. Ono, čekić, pila, šrafciger,....

kentaur
27.07.2005., 09:05
zlocestoca kaže:
kolica za bebu i malu bebicu unutra
bila sam nedavno na rodjendanu jedne 2-godisnjakinje i od svih poklona ovaj je malenoj bio najbolji!

slažem se, jučer smo bili na ročkasu jednoj curici, svi su htjeli gurat kolica s bebom!
kod robice stojim i dalje
i moj mali ima dvije g, ide u vrtić i presvlačim ga barem tri put dnevno!;)

magic
27.07.2005., 09:08
odjeca je neshto shto je poklon roditeljima. ponavljam, djeci to nish ne znachi.

zlocestoca
27.07.2005., 09:13
ma robicu za mamu i tatu ;)
u 500-600 kuna stanu i kolica i beba i jos poneka sitnica za malu i komad robice za roditelje :)
ionako se mala ne moze igrati s 5 igracki odjednom

ni ja ne volim kupovati robicu, pelene i slicne stvari - za to dijete ima roditelje, ja se vise volim zavuci u ducan s igrackama i kupit djetetu nesto cemu ce se razveselit :D

ps. to je od trauma iz djetinjstva kad sam za rodjendan od kumova uredno dobivala pidzame, gace, potkosulje :rolleyes:

magic
27.07.2005., 09:15
zlocestoca kaže:
ps. to je od trauma iz djetinjstva kad sam za rodjendan od kumova uredno dobivala pidzame, gace, potkosulje :rolleyes:

:five:

ili novac za koji se opet kupovalo samo 'korisne' stvari :rolleyes:

Ruda
27.07.2005., 09:18
Slažem se, nikakva obleka ne može zamijeniti igračku.....lego kocke pa i puzzle so ok

PS.
Pita mene kolega s posla:
-"kaj ti misliš, da kupim malome kompjutor za prvi rođendan?"
Istina, ostao sam malo iznenađen, ali mi je i postalo jasno o čemu se radi, pa sam mu odgovorio_
-"naravno da moraš kupiti, već si odavno trebao".
Sada tata i mama igraju igrice po cijele dane:D

polly
27.07.2005., 09:58
Nakad su tak tate kupovale sinovima željeznice.

polly
27.07.2005., 10:00
Kod nas su super prolazile i bojice svih vrsta, bojanke, blokovi za crtanje, slikovnice pa knjige.

Ali G
01.08.2005., 18:55
eto ljudi, fala na savjetima... bigblue pogotovo... vratio se ja u ipercoop... i našao ga u PREDVORJU...:mad: 8 somova... al mi nije žao...

dovezao ga... a mala se rastopila...:D :cool: :s tako da je moja misija obavljena.:top:

kosta vujic
02.08.2005., 13:39
Ali, kada je tetki rodjendan ??
:D ;)

Shtefitza
03.08.2005., 03:19
"Edukativne igracke", Slagalice, lego, lopatice, kantice, sve sto trazi paznju, akciju, istrazivanje, isprobavanje. A na svim tima (na srecu) napisana je dob djeteta. Malo se proseci, vidjet ces milijardu stvari.

Bickl je super ideja. Tobogan takodjer. Moras samo pazit da je dobro osiguran i uglavljen u zemlju ili vec gjde ga stavljas. Ljuljacka...

Klinci vole slikovnice, takodjer. Pogotovo ako im ima tko citati... Mozda mozes donije t hrpu slikovnica i onda joj dolazit citat. :cool:

Cats
03.08.2005., 07:25
magic kaže:
odjeca je neshto shto je poklon roditeljima. ponavljam, djeci to nish ne znachi.

Magic, moja nećakinja je u toj dobi imala slikovnicu u kojoj je uvijek pokazivala jednu haljinicu na nekoj curici i divila joj se. I onda sam joj za drugi rođendan sašila takvu haljinu. Ne mogu ti opisati kako je bila sretna. :) I značilo joj je više od ikojeg drugog dara kojeg je tad dobila.

Sad ima deset godina i još se toga sjeća. :) :)

magic
03.08.2005., 07:51
svatko od nas zna za neki primjer koji nije u skladu s onim shto sam napisala.

prochitaj koliko njih se slozhilo s mojim postom :)

prometej
03.08.2005., 07:55
Sudeći po mom primjeru, cats je u pravu. Mada bih više volio da je magic u pravu.

Tija
03.08.2005., 08:18
polly kaže:

Pet 10 kilskih kanti od majoneze [/B]

en te Bože koliko vi majoneze jedete:D :D ;)

polly
03.08.2005., 08:35
Tija kaže:
en te Bože koliko vi majoneze jedete:D :D ;)

Majoneza fuj.
Moj tatek ima prijatelja koji ima restoran. U tom je tajna kanti.

chiquita
03.08.2005., 13:45
nekak mi je bedasto stavljat sto kuna pod glavu djetetu, ili kak se to već prije radilo.
šta je mamama korisno za malu gibanicu a da nije lova, zlato i slične tričarije?

violent_femmes9
03.08.2005., 13:50
chiquita kaže:
nekak mi je bedasto stavljat sto kuna pod glavu djetetu, ili kak se to već prije radilo.
šta je mamama korisno za malu gibanicu a da nije lova, zlato i slične tričarije?

didakticke igracke primjerene bebinom uzrastu. imas od lego-a za dob od 0 do 3 mjeseci, ali i druge firme ih rade. moze biti i od 0 do 6, ili od 3 do 9 itd

za mamu je cvijece sasvim ok

u bosni se nosi jos i baklava, ili torta. :D

kentaur
03.08.2005., 13:51
primjetila sam da je trend da se poklanjaju novci i odjeća

e sad, ako imaš inspiraciju za nešto drugo, neke zgodne igračke...

chiquita
03.08.2005., 13:56
beba je još jako mala, nema ni dva mjeseca praktički još ne zamjećuje okolinu pa mi je bedasto kupovati igračku.gledala sam ovo http://www.kamaris.hr/slike/roko%20jastuk.jpg
al mi se to malo čini preskupo.

magicbright
03.08.2005., 13:57
Je, najbolje su mi ove od 0 do 3 mj. Bebač bu se fakat naigral s tim. Cica i kindač je sve kaj im treba u to doba.

violent_femmes9
03.08.2005., 14:01
magicbright kaže:
Je, najbolje su mi ove od 0 do 3 mj. Bebač bu se fakat naigral s tim. Cica i kindač je sve kaj im treba u to doba.

grijesis. djetetu od pocetka trebaju vizualni, slushni i dodirni poticaji. nisam to ja izmislila.

kentaur
03.08.2005., 14:03
najbolje je kupovati nešto za ubuduće
ljudi se zalete pa kupe odjeću većinom br. 56

chani
03.08.2005., 14:40
100 kn,
nasoj maleckoj nisu stavili ispod 200 kn pod jastuk
da nadodam, tako i mi kad idemo u goste vidjet bebu po prvi put stavimo barem 200 kn plus neke gegice broj vece nego sto beba je velika
sta ja znam, 100 kn mi se cini malo

grogo bolger
03.08.2005., 14:45
violent_femmes9 kaže:

u bosni se nosi jos i baklava, ili torta. :D

u dalmatinskoj zagori se nose(nosile) i fritule, meni je mama pričala da je pokojna tetka kad sam se rodio donijela punu korpu fritula :D :D

Kikica
03.08.2005., 15:48
ako nema ono što se stavi na kindač pa se vrti i svira iznad glave (joooj, kak se to zove) meni je to bio super poklon. I moj savjet je da se mami ne kupuje cvijeće, to mi je najgori mogući poklon. Meni osobno je od svega bila najdraža Kuharica za bebe i djecu (anabel karmel).

violent_femmes9
03.08.2005., 16:15
Kikica kaže:
I moj savjet je da se mami ne kupuje cvijeće, to mi je najgori mogući poklon.

meni osobno cvijece je super :amen: obozavam kad dobijem buket :cerek:

ali imas pravo, vecini novih mama ipak vishe odgovara nesto prakticno

Karmela
03.08.2005., 17:36
violent_femmes9 kaže:

ali imas pravo, vecini novih mama ipak vishe odgovara nesto prakticno

I ja volim dobiti i darovati cvijece.
Prijateljici koja je prosle godine rodila bebu kupila sam svilenu, kimono kucnu haljinu koju ona obozava. :cerek:

Nisam imala posebnu ideju za bebu, pa sam kupila jedan od onih Mustela paketa sa losionima, kremicama i ostalim tricama.

Tija
03.08.2005., 18:03
violent_femmes9 kaže:

i ja :cerek:

dodouprolazu
03.08.2005., 18:10
Kikica kaže:
ako nema ono što se stavi na kindač pa se vrti i svira iznad glave (joooj, kak se to zove) meni je to bio super poklon. I moj savjet je da se mami ne kupuje cvijeće, to mi je najgori mogući poklon. Meni osobno je od svega bila najdraža Kuharica za bebe i djecu (anabel karmel).

Mobile se to zove. bebacu je u toj dobi svjedno za poklone, poklonite mami jednu profesionalnu masazu ili poklon bon u parfumeriji, toga se tak rijetko tko sjeti

Kikica
03.08.2005., 18:24
dodouprolazu kaže:
Mobile se to zove. bebacu je u toj dobi svjedno za poklone, poklonite mami jednu profesionalnu masazu ili poklon bon u parfumeriji, toga se tak rijetko tko sjeti

da, da mobile :bonk:
masaža je super ideja!

p.s. dodo, mailbox ti je pun, pokušavam ti poslati pm već tjedan dana!

chiquita
03.08.2005., 19:30
Kikica kaže:
p.s. dodo, mailbox ti je pun, pokušavam ti poslati pm već tjedan dana!

da, i ja isto!:ceka:

chani
03.08.2005., 21:30
dodouprolazu kaže:
hm, ja svojoj mami za rodendan uplatim masazu, ona to obozava dok ja ne volim masaze

Rita
04.08.2005., 04:43
Mami pokloni bilo sta sta ce joj podic raspolozenje. Masazu, frizuru,manikuru,bilo kaj takvoga. Paket za njegu(kupka, svijece, losion isl.)
Za bebu pitaj mamu, kaj joj treba. Svi uglavnom kupe robicu za prvih 3-6 mjeseci a onda se fuckas,moras sve sam kupit a ove prve robice imas toliko da ne stigne sve to obuc. Kupi joj recimo zimsko odjelo, mozda onu vrecu kaj se stavi prek kolica isto za po zimi(ko vreca za spavanje), vrece za spavanje su prakticna stvar. U svakom slucaju kaj god da joj kupis uzmi racun da moze zamjeniti ako treba. JA sam jako puno stvari mjenjala za vece i ono kaj mi fakat treba.I ne zaboravi da su ukusi razliciti pa kad meni svekrva kupi neku oblekicu za malu meni je to koma i nosi to jedino kad je ona vidi:D sto je u biti glupo ali tak je. ISto tak ljudi su osjetljiv na kozmeticke proizvode pa sam ja jako pazila s cim mazem i perem malu, sve stvari koje mi nisu pasale sam prosljedila.

chani
04.08.2005., 05:19
da,ukusi su razliciti, moja svekrva je odusevljena prakticnoscu vrece za spavanje dok sam ju ja dozivljavala ko zatvor i nisam je stavljala u to

I moj savjet je da se mami ne kupuje cvijeće, to mi je najgori mogući poklon.
takoder, mrzim cvijece, njemu je mjesto vani,a ne u stanu te valjda postoji razlog sto je u rodilistu zabranjeno imat cvijece u sobi

Nerea
04.08.2005., 06:22
znash shto...ako si dobra s mamom mozda je pametno pitat shto joj treba za bebu....meni je recimo bio super onaj set za kupanje od chicca.....ne znam...grijach, zlato, robica za sada ili za kasnije....igrachke al samo nemoj plishane jer na kraju ionako zavrshe u podrumu a beba ih vechinom ni ne pogleda....
mami cvijeche...ili kupi onaj mirisich od Bulgarija za mame i bebe..:)

magic
04.08.2005., 07:19
chani kaže:
da,ukusi su razliciti, moja svekrva je odusevljena prakticnoscu vrece za spavanje dok sam ju ja dozivljavala ko zatvor i nisam je stavljala u to

trebala si isprobati kako se bebi svidja :) imam ja jednu kolegicu kojoa djetetu nikad nije dala chokolino jer njoj izgleda ko machje govno :rofl:

meni je isto vreca izgledala ko sprava za muchenje, a kad sam ga obukla u vrecu, nije izashao iz njih do shkole :D

ROAD RUNNER
04.08.2005., 07:38
A jeste kokoši.... :rolleyes:

Pravilo br. 1:

Djetetu se ispod jastuka ne stavlja ispod 200 kuna ni u ludilu!!!

Pravilo br. 2:

Najpotrebnije za malu bebu su razne oblekice,dekice, posteljina, kozmetika, kadice, kinderbet, hodalica (za kasnije), set za kupanje (ručnik, rukavice...)

Najbolje ti je da uvališ 200 kuna recimo pod jastuk i kupiš par bodija za jesen, malo veći broj, koju kapicu, čarapice, ili jednostavno paket pampersica...to je najkorisniji dar :top:

E, sad u malo staromodnijim sredinama ili ako živi sa svekrvom, onda doneseš i nekaj špeceraja...

Tradicijski bi to trebalo biti: brašno, šećer, sok, keksi i slično....neznam zakaj, ali ima neke veze sa praznovjerjem tipa da dijete bude bogato svime, da bude slatko....i kajjaznam :rolleyes:

bobica
04.08.2005., 07:59
magic kaže:
meni je isto vreca izgledala ko sprava za muchenje, a kad sam ga obukla u vrecu, nije izashao iz njih do shkole :D
blažena vreća za spavanje:)
da nje nema, moja bi princeza stalno bila otkrivena jer toliko nemirno spava da nema šanse da pokrivač ostane na njoj.
to je najpraktičnija stvar na svijetu, a treba biti komotna (ja kupim dosta veću), onda u njoj čak i hodati mogu:)

ot - i meni se mobil čini dobra stvar ali volim pokloniti i neku finu pamučnu dekicu ili nešto slično.
poklanjam ono što mi se čini prigodno/potrebno, a ne ono što mislim da se od mene očekuje.

FridaS
04.08.2005., 08:20
ROAD RUNNER kaže:
...ili jednostavno paket pampersica...to je najkorisniji dar :top:

Ovo je i kolega rekao kad je dobio drugu bebu - svega ima, ništa im ne treba, samo pampersica koliko god možemo donijeti. :D

violent_femmes9
04.08.2005., 10:24
chani kaže:

takoder, mrzim cvijece, njemu je mjesto vani,a ne u stanu te valjda postoji razlog sto je u rodilistu zabranjeno imat cvijece u sobi

u rodilištu je cvijeće zabranjeno zbog mogućih alergija.

rezano cvijeće se koristi za ukrašavanje zatvorenih prostora već tisućama godina.

većina stanova ima više prostorija.

chani
04.08.2005., 13:58
u mom stanu ne, ja cvijece samo proslijedim dalje i vec sam ih sve zmustrala da mi to ne nose, radije nek dodu praznih ruku

btw dijete nosas po svim prostorijama u stanu ,zar ne?

vrecu za spavanje ne trebam, jer mala se sama pokrije kad joj je zima koliko sam skuzila, a inace ju nadem u skroz drugom kutu krevetica nego u kojem sam je ostavila te ocito voli luftat nogice vani kao i ja, uostalom u stanu je toplo uvijek pa ne moram se brinut oko njenog spavanja da li je pokrivena ili ne

2 magic:
vec su sveki i moja stara joj isprobale to na njoj, ali skinule su cim je pocela se becit i mlatarat nogicama jer sam i ja vec dreknula na njih
btw cokolino i dan danas volim pojest, ali nije to vise onaj okus kakav je bio u djetinjstvu,pokvarili su se...

Karmela
04.08.2005., 16:12
chani kaže:
u mom stanu ne, ja cvijece samo proslijedim dalje i vec sam ih sve zmustrala da mi to ne nose, radije nek dodu praznih ruku

btw dijete nosas po svim prostorijama u stanu ,zar ne?

...

Ufff, chani ali bi se ti napatila da zivis u kuci moje mame. :D
Ona ima prekrasan ruzicnjak koji cvate od sredine proljeca pa sve negdje do prvog mraza....:cerek: citava kuca mirise po ruzama.

chani
04.08.2005., 21:12
ma i moja ima vrt, sveki ima valjda jedan od vecih vrtova na Krku,
ali meni je to zali vremena, radije se posvetim zivom bicu nego trosit vrijeme na te peludarnike

magic
04.08.2005., 21:17
pa dobro, ti si u zgb pa nemash veze s tim peludarnikom :D

bash lijepo da sveki brine o vrtu :) bolje nego da vas gnjavi.

polly
04.08.2005., 21:33
chani kaže:
ma i moja ima vrt, sveki ima valjda jedan od vecih vrtova na Krku,
ali meni je to zali vremena, radije se posvetim zivom bicu nego trosit vrijeme na te peludarnike

Joj kak bi ja rado imala vrt. Pa bi čeprkala, pa bi sadila, pa bi pljevila,.. I radila suhozidiće i štucala ruže i psovala mater krticam.

ontopic
Ako idete bebici u posjet valjda ste koliko toliko bliski sa roditeljima da ih možete pitati kaj im treba.
Ako ne, meni je zgodno da ipak ostane nekakva uspomena na taj događaj pa možda kakav mali zlatnik ili srebrenjak + paket pampersica. To je praktičan i uvijek dobrodošao poklon.

SaraTroroga
04.08.2005., 22:35
mi smo dobili zlatnog konjica privezak kada se sin rodio...pojma nemam sta s njim,sem sto i do sada:p ...u ladici

dodouprolazu
05.08.2005., 09:50
chiquita kaže:
da, i ja isto!:ceka:

ocistio:)

lucija
03.09.2005., 08:50
Trebam kupit dva lijepa poklona za zahvalu za jednu divnu uslugu koju sam dobila od mame jednoipolgodišnjaka i trudnice.

Ne znam na što briju jednoipolgodišnjaci (ili njihove mame), al bih htjela nešto što još mali nema, a što će bilo njemu bilo mami učinit život ljepšim i lakšim.

Isto je i za trudni dio priče - il za mamu il za bebu.

Prijedloge na sunce molim.

verica
03.09.2005., 10:20
Odličan poklon za trudnicu meni je jastuk za dojenje kakvih ima u Kamarisu, jako je koristan već u trudnoći i za sjedenje a i za spavanje, kasnije je izvrstan za hranjenje bilo koje vrste, dobar je i zagrađivanje bebe kad spava - a nije baš jako uobičajen poklon. Za jednoipolgodišnjaka ima dobrih ideja na topicu o IDI DIDACTI.

enigma
03.09.2005., 12:44
Ja kad sam bila trudna na poklon sam dobila bon za besplatnu masazu i proizvode za opustanje ( kupka, lavandino etericno ulje za kupku i svijece) kod kuce i to mi je bilo super.

Rita
04.09.2005., 02:05
MAsazaaaaaa. to bi i meni sad dobro doslo:(

Tristram Shandy
05.09.2005., 13:43
i meni se jastuk za dojenje čini dobrom idejom.

pošto će moj sin uskoro biti jednoipolgodišnjak, mogu napisati na što on 'brije': one 'velike' (plastične) autiće (kamione, motore) - nemaju sitnih dijelova, a obožava ih vozit/gurat :cerek: po cijeloj kući; voli onu kutiju u koju se ubacuju 'kocke' (?) raznih oblika (pa ju prazni, pa puni, pa vozi kocke u svom kamiočiću, itd.) - općenito voli sve što može rastavljat-sastavljat, otvarat-zatvarat, punit-praznit, palit-gasit (TV, glaz. liniju, računalo:rolleyes: )

i jako voli glazbu. negdje sam na netu (na sajtovima s dječjim igračkama) vidjela CD-e tipa 'rock za djecu' i slično, to bih baš voljela nabavit negdje...

OkatoZlo
18.09.2006., 11:15
Pozdrav ljudi

Ovak, uskoro mi se blizi jedan rodjendan i trebala bi neki poklon za dvogodisnje dijete.
Nemam djece ni iskustva u polkonima za malu djecicu pa ako bi mogle pomoci bilo bi super. :D

Dakle, sto se daruje u tim godinama?

Lavica02
18.09.2006., 11:24
Sada ti je kod curica u modi Jagodica Bobica.
Imaš u turbo limaču hrpu stvari na tu temu....

OkatoZlo
18.09.2006., 11:33
Ima vec majicu i lutkicu. Probat jos nekaj nac. :top:

Kikica
18.09.2006., 11:34
meni je super poklon play doh. Ona je već u dobi kad bi to mogla ako su njeni starci zainteresirani za igru s njom. Ima super setova i to nije tako skupo. (možda onaj psić).
ako se više igra sama nego s mamom ili nekim, onda kako je lavica rekla- Jagodica bobica, Zvonko ili tako nešto.

baja
18.09.2006., 11:39
da ne dolaziš kod mene?
moja curka će napuniti dvije i sad je nabrijana na priče i sve što je na kotačima; biciklić, auto, tačke (kariola)....

bibobu
18.09.2006., 11:50
Pozdrav ljudi

Ovak, uskoro mi se blizi jedan rodjendan i trebala bi neki poklon za dvogodisnje dijete.
Nemam djece ni iskustva u polkonima za malu djecicu pa ako bi mogle pomoci bilo bi super. :D

Dakle, sto se daruje u tim godinama?

Mojoj je rodendan za cetiri mjeseca, ali ja vec sad sastavljam listu poklona. Kod nas je to skroz normalno, ljudi ne razbijaju glavu sto ce kupiti, a mi dobijemo sto nam treba. Ima za svaki zep ponesto. Pa zasad smo skupili par stvari.
1. Baby Born lutka -ca. 40 Eura
2. Kolica za istu lutku-ca. 50 E
3. Krevetic za istu-ca.-50 E
4. auto sjedalica za istu-ca. 30 E

5. DVD Bambi, Winni Pooh, Hello Kity....svaki ca. 10 E
6. Slikovnice i knjige razno razne ..5-10 E
7. Kucne papucice Anna Und Paul model Krone- 31,90 E
8. Spangice za kosu od Habe-ca. 5 E
9. Parfem Diddlina-ca 15 E
10.Drzac za cetkicu za zube Haba-10 E
11. Hulahopke Oilily moder Retty-30 Eura
12. Drvene bojice, ali one debele i blokovi za crtanje u svim kolicinama...

Mislim da je za dvogodisnjake jos i najlakse naci poklon oni bas otkrivaju svijet i sve im je zanimljivo, a i mamama.:cerek:

jahorina planina
19.09.2006., 00:28
uh, bibobu, meni su to malo skupi pokloni. kolica za 50 ojra... joj joj...

ja sam maloj susjedi kupila drvene puzle sa životinjama.

Rita
19.09.2006., 04:06
Puzle su super pogotovo one koje ispod imaju sliku pa samo slaze sliku na sliku. Instrumenti, bubanj,harmonika,... Lopte(moja je luda za loptama) , auti, kamioni i sl.
Lutke razno razne, likovi iz crtica(tubbisi, Mickey mouse, Elmo, ...)Mikrofon za pjevanje, sintisajzer za male, kompjuter za male klince, kuhinjski lonci, salice i sl. za male....Ma ima toga cijelo more.

bibobu
19.09.2006., 06:51
uh, bibobu, meni su to malo skupi pokloni. kolica za 50 ojra... joj joj...

ja sam maloj susjedi kupila drvene puzle sa životinjama.

Pa ima poklona za razno razne cjene, kolica i krevetic ce npr platiti bake i dede..., a od ostalih se ne ocekuje nista preskupo.
Moze se sloziti i nekoliko vas pa skupa kupiti nesto. Mi smo proslu godinu na taj nacin dobili djecji stol na Winnie Pooha sa klupama na kojima je ugravirano ime. Meni je to super. a pojedinacno nije kosto vise od nekih 15 Eura.
Te drvene puzle su ti isto super, no moja princeza ih je sad sa 20 mj vec prerasla. Imali smo ih hrpu i naucila je, sad slozi iz prve i ove koje prvi put vidi.
Mi trenutno volimo bojati, citati slikovnice i plesati.
Drvene bojice i veliki blok ti isto nisu skupi, pa cd sa nekom djecjom muzikom.
DVD ti u Hr. dode oko 70 kn...

magic blue
19.09.2006., 09:45
ruksacic za vrtic :top:

Juraj2
19.09.2006., 15:47
Ljuljacku (ona sto se montira na štok)

OkatoZlo
20.09.2006., 10:21
Svidjaju mi se ove kocke i ruksakic za vrtic. :top:
Ljuljacka ne moze jer nije bas veliki stan pa bi bilo malo nezgodno..

enigma
20.09.2006., 10:37
ljuljacke sto se montiraju na stok su za male bebe, barem ove kod mene.

mi smo bas jucer bili na rodjendanu curici koja je napunila dvije godine.
pokloni su bili: kasica kao u ducanu za novac, mali usisivaci ostale stvari za ciscenje kuce, kolica sa bebom, slagalice raznorazne i knjige.

Hella Good
21.09.2006., 17:38
Zakaj ne neku didaktički igračku, ima ih jaako puno i nisu skupe.. ne znam sad točno artikle i cijene, ali znam da ih ima u nami, turbo limachu i sl. To mogu biti puzzle itd.itd. :D

OkatoZlo
22.09.2006., 12:52
Aj, to sam i mislila. Neke kocke ili nesto takve vrste. Ne bih bas htjela dofurat djetetu plisanog medu, to je dosadno i nimalo mastovito. A i mala je pametna, medo bi joj brzo dosadnio. Bolje da se zabavlja sa necim inteligentnijim. ;)

Diamond_Divine
13.11.2006., 14:46
Pozdrav svima,

Naime moj mini problemcic je ...

Kuma sam jednoj preslatkoj i veoma bistroj djevojcici, koja ce uskoro napuniti tri godine.

Pitanje za Vas koji imate dijete te dobi:

Sta treba djetetu od tri godine?
*ako izostavimo odjecu koje ima mjereno u tonama.

Sta biste vi da Vase dijete dobije za rodjendan?
*mozda slikovnice - primjetila sam da je ova moja slatkica malo losa sa bojama. Zna crvenu i zelenu, sve ostale su joj "nega djuga" :). Ali mi nekako 'jeftino' da kuma kupi hrpu slikovnica (iako je jedna slikovnica oko 5e).
*ja najradije ne bih da je trujem ovim lutkama sa velikim glavama i nogama i rukama koje se tako po potrebi skidaju.

Sve ideje su dobrodosle.

Unaprijed hvala.

daru
13.11.2006., 18:12
Pozdrav svima,

Naime moj mini problemcic je ...

Kuma sam jednoj preslatkoj i veoma bistroj djevojcici, koja ce uskoro napuniti tri godine.

Pitanje za Vas koji imate dijete te dobi:

Sta treba djetetu od tri godine?
*ako izostavimo odjecu koje ima mjereno u tonama.

Sta biste vi da Vase dijete dobije za rodjendan?
*mozda slikovnice - primjetila sam da je ova moja slatkica malo losa sa bojama. Zna crvenu i zelenu, sve ostale su joj "nega djuga" :). Ali mi nekako 'jeftino' da kuma kupi hrpu slikovnica (iako je jedna slikovnica oko 5e).
*ja najradije ne bih da je trujem ovim lutkama sa velikim glavama i nogama i rukama koje se tako po potrebi skidaju.

Sve ideje su dobrodosle.

Unaprijed hvala.

He he! na mukama, ha? E pa ja imam MUŠKO DIJETE, pa sam isto tako na mukama sa CURAMA kojima idemo na rođendane... Ali pošto smo nedavno obišli par trogodišnjaka...
1. IDEJA SA SLIKOVNICOM JE IZVRSNA - MOŽEŠ JOJ UZETI NEKOLIKO SLIKOVNICA AKO ŽELIŠ - ali ovisi koliko će ONA biti sretna... Da li VOLI slikovnice? U svakom slučaju UZMI joj BAREM JEDNU! Uvijek sam VIŠE za EDUKATIVNE POKLONE nego za plišanim medvjedićima koji drugi dan završe na polici skupljati prašinu.
Tu bih dodala još nekakav PLASTELIN ZA MODELIRANJE, FLOMASTERE ILI PASTELE ZA CRTANJE i slične kreativne igrice
2. U TREĆOJ GODINI kreće interes za LUTKAMA tipa PRINCEZE I DOBRE STARE NEZAMJENJIVE BARBIE... (Kad li će već neka pametna i napredna generacija izgubiti interes za tim anoreksičnim uzorima?!:rolleyes: )
3. KUĆNA POMAGALA IGRAČKE s kojima će mami POMOĆ prvo rastrest sitne kuglice po podu pa ih onda napola usisat OBOŽAVAJU (ali više KLINCI nego MAME), pa vešmašine i pegle i slično, kuhinje itd itd
4. I NARAVNO MALE PRINCEZE POČNU OBOŽAVATI KAKO SVAKOJ PRINCEZI I DOLIKUJE - PRIBORE ZA ULJEPŠAVANJE, tipa make-up za klince (koji se lako briše), pa setove plastičnih nakita, neku tematsku TORBICU sa slikom popularnih crtića kao JAGODICA BOBICA, ILI OPET BARBIE...

Nadam se da sam ti bar malo olakšala muke
GOOD LUCK!

Tiger Lilly
13.11.2006., 22:51
Kad su u pitanju igračke, uvijek sam za one koje razvijaju kreativnost - plastelin je već spomenut, a meni se posebno sviđa play doh. Ako već ima osnovni komplet, može se nadopuniti novim oblicima. Moj malac (3,5 godine) obožava i one šablone za crtanje i bojanje, puzzle (za tu dob, naravno), pa različite kockice/slagalice (ima nekih super s magnetićima). Uglavnom, odi u dućane s igračkama i pronjuškaj.

šuš
23.11.2006., 21:06
Kad su u pitanju igračke, uvijek sam za one koje razvijaju kreativnost - plastelin je već spomenut, a meni se posebno sviđa play doh. Ako već ima osnovni komplet, može se nadopuniti novim oblicima. Moj malac (3,5 godine) obožava i one šablone za crtanje i bojanje, puzzle (za tu dob, naravno), pa različite kockice/slagalice (ima nekih super s magnetićima). Uglavnom, odi u dućane s igračkama i pronjuškaj.

Nemoj plastelin, ako voliš njenu mamu, ni igračke koje prave buku. Ja u posljednje vrijeme kupim tako slikovnicu, boje (flomiće koji se peru), a usput podvalim one velike puzzle za na pod. Ima ih sa brojevima, princezama, slovima i td. Djeca su uvijek oduševljena jer ih možeš složiti kao školicu ili kao podlogu za igranje. Moja mala kumica čuva sve što sam joj kupila, a mislim da je u toj dobi i Labello bio neobično važan. Glupost, ali uvijek upali.:top:

Rosa
24.11.2006., 08:07
Slikovnice, knjige uvijek:cerek:

Legaći, Playmobili.............:top:

martach
24.11.2006., 23:27
Jaimam curicu....mogu pomoci samo tako da vam nabrojim sa cime se najvise igra.

Lego kocke, ali one velike. To ima vise od godinu dana i stalno su joj zabavne jer se uvijek s njima zabavlja na drugi nacin....

Slikovnice....Pooh joj je odlican, Teletabisi su WOW, Mala sirena se isto uklopila, Hlapic....

Bojanke i puno bojica u raznim bojama....toga nikad dosta...

Nedavno je dobila komplet za sminkanje i to je uvijek prisutno. Cijeli set, ima kotacice, pretince za sminku, ogledalo....sve to izgleda kao veliki cvijet, a uz sve to je dobila ruzeve, gumice, lakove, spangice, fen....i sve plasticno pa nema traga ruzevima po stanu!!!!!

Kucica. Mala, lako se rastavljai lako sastavlja. Preko toga ide platno sa Poohom, a unutrajenjezino carstvo. To je dobila za poklon i cesto unutra "pijemo kavu i caj", stavljamo bebe spavati, crtamo i citamo.

DVD- Medvjedici dobra srca (Care bears). Pozitivni i poucni, imaju i dosta lekcija....npr. o briznosti, o dijeljenu sa drugom dijecom....bla bla bla

Eto, to je neka top lista i uvijek u upotrebi.
Sretno

tilla
05.04.2007., 16:39
ovak, dolazi beba skoro (ma i ja već brojim kad će) - a moja nije.:D

našla sam preslatke stvarčice; dabome da su i tanto korisne.

medjutim, kupila sam kušin ili jastuk s dva anđela nacrtana, lagano ofarbanim zlatnom bojom na strateški mjestima (kruna i krila; da ne bi bilo zabune).

sad kokoš raznježena, bi tila u kantunu kušina ili jastuka napisat nešto kratko, a pojma nemam što. bacit ću se u dodatni trošak i nabaviti flomaster vodootporni, dakako zlaćani.

i što mami??? sitnica jelda? :misli:

obuzelo me preddolazno ludilo, pa pomozite. :moli:

tnx na svakoj dobroj misli, stihiću, mudrosti i slično.:)

sad odo opljačkati mustelu; njih volem i za sebe. :clint:

Modesti
05.04.2007., 17:31
sad odo opljačkati mustelu; njih volem i za sebe. :clint:

Eto, to možeš i mami.

magic blue
05.04.2007., 19:07
meni su svi donosili cvijece, bombonjeru, kavu
ja se divila cvijecu, a kavu i bombonjere prosljedivala dalje jerbo mi bebo reagira na njih :rofl:

a mami mos platit i masazu, ali bez datuma dolaska, dok joj sise malo splasnu od pocetne navale mlijeka da moze lec na trbuh

a mos ju odvest i na frizuru, evo nakon 3 mjeseca meni bi to doslo savrseno :D

tilla
05.04.2007., 19:40
mda; ne mogu je voditi nikamo; dolaztim gori samo na kratko i samo zbog njih.

nego, što da napišem????

bome masaža; more to. :top:

Rita
05.04.2007., 21:04
pedikura,manikura, facial, depilacija, cuvaj joj dijete dok ona uziva. To ce joj biti naj bolji poklon a ovo za stihove ti nisam bas nadarena,sorry.

tilla
05.04.2007., 21:12
sad smo 300km daleko. skupo bi me došlo čuvanje djeteta.
pa ne moraš biti nadarena; moreš i pokrast nekoga.

ima neke veze s tim pedikurama, manikurama - pa neće joj to biti prenapeto.

magic blue
06.04.2007., 09:41
masaza nakon neprospavanih noci :amen:

ne znam stihove, ali mi smo nedavno dobili kovertu na kojoj je pisalo:
"Dragi Matija najteze je skupiti prvi milijun, ovo je moj mali doprinos. Sretan ti pocetak" :cerek:

tilla
06.04.2007., 09:45
e mislila sam otvoriti račun; al ček da se ja sastanem s parama. i to ću. :)
al sad mi treba neka mudrost za dite; ajmo roditelji :moli:

MarinkaD
06.04.2007., 11:34
"Dragi Matija najteze je skupiti prvi milijun, ovo je moj mali doprinos. Sretan ti pocetak" :cerek:

A ovo je predivno!Eto super ideja za čestitku!:cerek:

MarinkaD
06.04.2007., 11:37
e mislila sam otvoriti račun; al ček da se ja sastanem s parama. i to ću. :)
al sad mi treba neka mudrost za dite; ajmo roditelji :moli:

Jel znaš šta ljudima treba,a šta su nabavili?I jel bi uzimala nešto što dijete odmah može koristiti ili može poslužiti i za kasnije?
Npr.Hranilica je lijep poklon(oko 400kn cca),Drvene imaš koje se kasnije rastave pa imaju mali stolić i stolicu....
Ili kadica za kupanje,ona :cool: iz Kike.:zubo:
http://www.babyproofingplus.com/item7211.htm

Bubam....:kiss:

putnica
06.04.2007., 11:44
pa koliko teksta mislis napisati?

os pocetak one lijepe djecje molitvice

"adjele cuvaru mili
svojom snagom me zakrili"? :)

putnica
06.04.2007., 12:17
tu imas nekih ideja http://www.forum.hr/showthread.php?t=31150,

a mos svratiti i na Trudnice, Sto sve treba za bebu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=164550), pa da vidis zelje mladih mama :D :D

tilla
06.04.2007., 13:40
pa koliko teksta mislis napisati?

os pocetak one lijepe djecje molitvice

"adjele cuvaru mili
svojom snagom me zakrili"? :)
minimalno, čisto da bude :cerek:

može samo daj, meni su bebe nepoznati pojam.

ma ja sam već kupila; mislim, đavameodnija:eek: kuferče s priborom za jelo unutra. ma mislim, sjajno je.:s
što sve neće smislit.

ma oni marinka su malo nekonvencionalni:cerek: zato ih i volem. kupili su/ podobijali ono osnovno, meni su rekli da tetka ne trebaš. al što ću ponjelo me.:D

magic blue
07.04.2007., 10:59
Ili kadica za kupanje,ona :cool: iz Kike.:zubo:
http://www.babyproofingplus.com/item7211.htm

tilla, skuzila sam da je meni super stvar ona lezalica - ljuljalica jer beba moze odmah u nju, a mos ju i na pod i na elemente fiksirat i svasta

d@d@
07.04.2007., 17:50
A kome ti oćeš ugodit materi ili ditetu?

ako je za dite da te pamti onda kupi sve moguće super igračke za kadu (brodići, vjetrenjače, preljevalice, brane-stvarno ih ima)

ako je za mater onda kupi komad običnog lanenog platna i napravi sliku, koncem - izvezi (po rubu da se da izrezati kad se plahta preraste/raspadne).

žofa
14.08.2007., 13:12
Pozdrav drage moje trudnice i friške mamice (i one manje friške :cerek: )!
Frendica je rodila prije tri tjedna jednog pravog malenog muškarca i sad bi ja otišla do njih da ih vidim i da čujem pikanterije iz rađaone:D
Šta kupit za njih, a da ne bude oblekica?
Pretpostavljam da ste se nadobijali svakakvih gluposti, ali i korisnih stvari, pa dajte tipnite što vam je u tim mjesecima dobro došlo.
Mislim spiskat do oko 500 kunića pa da ih baš ne bacim skroz bezveze...
:cerek: :kiss:
Rekoše mi curke da nekakvu torbu od Nivee ili DM-a kupim (valjda za nosit sve stvari kad odluči s malcem u šetnju ili doktoru...). Eto, to je za sad jedina ideja i na prvom je mjestu!:D

Kiss

milkica
14.08.2007., 13:17
ja sam od jedne frendice dobila onu stolicu-hranilicu za bebu.košta oko 300 kn,a super poklon.nivein ruksak meni baš nije ništa posebno,ja sam ga dobila.ne mogu ga objesiti na kolica pa mi se ne sviđa.i još mi je super poklon bio traperice,košuljica i cipele za bebača.

paspa
14.08.2007., 13:17
...najpametnije pitaj frišku mamicu kaj joj treba....

žofa
14.08.2007., 13:20
Ma nebu mi htjela reć, ono tipa: ma samo ti dođi na kavu, nemoj ništa kupovat...
Zato vas pitam.
:o :kiss:

paspa
14.08.2007., 13:21
Ma nebu mi htjela reć, ono tipa: ma samo ti dođi na kavu, nemoj ništa kupovat...
Zato vas pitam.
:o :kiss:

...taj "stolček" u koji beba odmah može je super stvar...imaš ga u TL...kiki....

Mirjana.P.
14.08.2007., 13:57
ja bi voljela da meni svi daju novac,jer mi smo sve kupili i zbilja neznam šta da tražim a već su me počeli ispitivati,a meni opet neugodno reći novac,a to bi mi zbilja bilo najbolje,ono ljepo dođu gosti i stave djetetu pod glavu,pa si ja onda mogu kupiti šta mu bude trebalo,a stvarno smo mu sve kupili

milkica
14.08.2007., 14:02
i mi smo sve kupili,i svima sam rekla da ne trebam ništa a opet su svi nekaj donijeli a najmanje lovu.sva sreća,pa tu hranilicu nismo kupili,iako smo gledali jednu kojoj se naslon miče u par položaja a dobili ovu sa samo jednim.a traperice dobio dvoje isti broj koji sad nosi,a ljeto je pa ih jednom obukao.do jeseni će mu biti male.

paspa
14.08.2007., 14:07
i mi smo sve kupili,i svima sam rekla da ne trebam ništa a opet su svi nekaj donijeli a najmanje lovu.sva sreća,pa tu hranilicu nismo kupili,iako smo gledali jednu kojoj se naslon miče u par položaja a dobili ovu sa samo jednim.a traperice dobio dvoje isti broj koji sad nosi,a ljeto je pa ih jednom obukao.do jeseni će mu biti male.

...upravo to je razlog da se roditelje treba pitati kaj im treba...ili kaj si žele...ili dal bi tih 500kn rađe pod rit,pa buju imali makar za pelene...al teško je u današnje vrijeme reći ljudima daj pare...:cool:

milkica
14.08.2007., 14:10
cura koja je mom malom kuma je najbolja od svih,svaki put mu donese paket pelena.i to različitih,da skužimo koje su najbolje.

gnjavež
15.08.2007., 00:21
nesto ovako: http://www.turbolimac.com/images/products/large/95971020.jpg

ili...
http://www.turbolimac.com/images/products/large/90091503.jpg
(dobro, ne bas rozo:zubo: )

ili ovo...
http://www.slingmarama.com/6.jpg

*Mistique*
15.08.2007., 10:15
Pozdrav drage moje trudnice i friške mamice (i one manje friške :cerek: )!
Frendica je rodila prije tri tjedna jednog pravog malenog muškarca i sad bi ja otišla do njih da ih vidim i da čujem pikanterije iz rađaone:D
Šta kupit za njih, a da ne bude oblekica?
Pretpostavljam da ste se nadobijali svakakvih gluposti, ali i korisnih stvari, pa dajte tipnite što vam je u tim mjesecima dobro došlo.
Mislim spiskat do oko 500 kunića pa da ih baš ne bacim skroz bezveze...
:cerek: :kiss:
Rekoše mi curke da nekakvu torbu od Nivee ili DM-a kupim (valjda za nosit sve stvari kad odluči s malcem u šetnju ili doktoru...). Eto, to je za sad jedina ideja i na prvom je mjestu!:D

Kiss

moj ti je savjet,ako namjeravaš potrošit tih 500 kn,kupi neke male ćarapice ili papučice i fino tu lovu stavi u njih i to ti je najbolji poklon,nemožeš fulat.A i mama će znati na što ih najbolje potrošiti,što bebi fali!!!:top:

Esni
15.08.2007., 10:29
Ma ja sam volila lovu najvise jer imali smo sve za bebu.Skoro.Falilo mi je hranilica i to me je pitala frendica hocul da mi je kupi i aj reko moze i kupila mi je super hranilicu,zadovoljna sam.A najgore mi je bilo kad kupuju igracke plisane i to skupe velike a on se nikad nece igrat s tim a i nemam kud s tim!Ili su znali kupit zimsku odjecu al za djete od 9-10 mjes a on u sred ljeta ima 10 mjeseci i to na moru zivimo.E to mi je bacanje love jer to nece nikad obuc.Kupi sitnicu neku i daj lovu uz to.Ili ako vec zelis kupit odjecu proracunaj tako da nekupis zimsku a da pase tek u ljeto.

tabita
15.08.2007., 13:13
Definitivno najbolji poklon je novac. Kupiš neku sitnicu i uz to daš kunčeke da ne ispadne grezo.
Kad bi me netko pitao što želim, a bilo mi neugodno reči novac ja bih rekla pelene jer to tako i tako trebam kupiti.
Najgore mi je kad bi mi donili poklon tipa posteljina za krevetić,a ja to kupila već prije nego što sam rodila. Nakrajusam toliko toga djelila prijama trudnicama

Liddy
15.08.2007., 14:26
Ja sam svojim curama kada su rodile kupila radosnicu i to onu unisex za 150kn.Debela je i unutra ima svega i svacega,od umetanja prvih slika sa kupanja,prvi bozic,prvi uskrs,prvi pramen kose, prvi zubic, otisci prstiju i stopala,porodicno stablo, pa do osnovnih stvari ako sto su kilaza i duzina kada se rodio/la,prve injekcije tj cijepiva....bas sve ima i frendice mi se malo malo pa hvale kako im je to najljepsi poklon jer ce ga imati cijelog zivota.Bile su dobijale i one jeftine od 50-70kn koje imaju samo osnovno za prvih mjesec dana bebinog zivota ili tek nakon godinu dana bebinog zivota...ova moja je meni super i ako meni nitko ne kupi tu radosnicu budem si sama kupila, zao mi je kaj ja nemam neku takvu uspomenu na prve mjesece mog zivota :) Mada je mama sacuvala moj prvi pramen kose i moj prvi zub i napisala na album osnovne podatke,no to nije to...radosnica je ipak radosnica:top:

Utpala
15.08.2007., 15:01
do 500 kn: Baby gym, viper, sling, mobil, pelene, baby alarm, štednu knjižicu sa pologom, sterilizator ako koristi bočice...
Za 500 kn možeš svašta kupiti...

Utpala
15.08.2007., 15:04
torba sa kozmetikom sucks... radije donesi bocu maslinovog:zubo:

tete
16.08.2007., 09:39
Mistique je totalno u pravu, ja svaki put kupila radosnicu i bubnula novce s čestitkom u kuverti a sad mi se tako sviđa ova ideja sa čarapicama i novčićima! Ili čak sa malom bočicom i parama unutra!
Šta mislite da imamo baby shower kao ameri? Sve bi dobile isto pa bi se valjda onda naučile pameti i rekle izravno šta hoćemo da ne bi bilo zabune i 100 istih poklona!
Ja sam svoje dobročinitelje odvela u dućan i pokazala što sam od čega izabrala. Oni bili oduševljeni iskrenošću pa kupili sve što sam pokazala (krevet, posteljinu, ogradicu i madrac, debelu i tanku dekicu, kolica 3u1,robicu, ormarić sa previjalicu,...) ajme srama ali i ušteđenih novaca!!!

Padrone
16.08.2007., 15:59
Ja sam svojim curama kada su rodile kupila radosnicu i to onu unisex za 150kn...:

se moze znati gdje si to kupila?

Ani4
16.08.2007., 17:40
U Kiki imaju Baby listu. Kod njih si izaberes sto ti treba i to napises na listu i samo saljes familiju tamo u shoping. I kaj je najbolje, od ukupne svote koju oni potrose na tvojoj Baby listi ti dobivas 10 %. Za tu cifru mozes jos nesto uzeti kod njih. Ja sam sebi otvorila listu, ali za sada jedini kupac sam bila ja sama.:cool:

Mijaja
16.08.2007., 17:47
ma mi smo na vjenčanju dobili autosjedalicu i ono jaje..... molili su nas rođaci da nešto kupe za bebu jer im je lakše na rate, a mi rekli šta bi, ali ne i marku i model pa smo dobili nekaj, mislim da nisam zadovoljna ali nisam još ni pogledala kako spada jer nije kod mene doma (nemam gdje staviti). Misli design je nice, ali šta je sa sigurnošću???
i neće mi jaje pasati na kolica i 100 ...darija, ali ako se nekom požalim reći će da sam nezahvalna.....
inače mi ništa ne kupujemo, nego smo sve pokupili (tj. rezervirali) kod frendova.....
cijela ova priča jer sam htjela reći da bi ja kuniće pa da sama kupim kaj hoću.....

žofa
17.08.2007., 12:30
Riješeno!!!
Kupila sam dvije radosnice i dvije čestitke (i druga frendica je rodila dečka).
Tako da sad svaka dobije radosnicu za upisivat dječje stvari i kovertu s 500 ćuna pa nek si kupuju kaj ima treba:
I šlis.
Jedav čekam da vidim malene muškarčiće :cerek: :cerek: :cerek:

Jel ok pričekat oko mjesec dana pa onda ih obić ili je i to prerano?

pandalavanda
17.08.2007., 12:44
meni je to ok, tako obično i ja idem. kod kume sam bila odmah drugi dan kad je izašla iz bolnice jer jednostavno nisam mogla dočekati da vidim bebicu. ostalima s kojima nisam toliko bliska, pričekam da se malo i sami priviknu na pridošlicu a mjesec dana mi je optimalno vrijeme.

abilan
17.08.2007., 13:56
Ja se nadam da će mi prvih mjesec dana doći samo naaajuža rodbina, a ostali nakon mjesec dana, dok se ne uhodamo. Iako će to biti malo teže jer mi je termin taman pred Božić i blagdane. Ali muž će preuzeti ulogu redara pa će uvesti reda za posjete.

Utpala
17.08.2007., 14:45
pročekaj da prođe mjesec i pol... Dok se rodbina izreda, pa onda...

Iako, ako ste jaaako dobre, sigurno će joj biti drago da dođeš rranije. Ja sam svoje posebne curke naručila već za par dana. Ali one su ko inventar ioanko:zubo:

paspa
17.08.2007., 14:48
pročekaj da prođe mjesec i pol... Dok se rodbina izreda, pa onda...

Iako, ako ste jaaako dobre, sigurno će joj biti drago da dođeš rranije. Ja sam svoje posebne curke naručila već za par dana. Ali one su ko inventar ioanko:zubo:

...moje su curke došle već slijedeći dan....:cerek: ...nakon 2tj bolnice,zaželjela sam se prave kave i malo laganog trača...nakon divljenja mojoj bebe...nikakvi mi pokloni nisu bili bitni...:top:

chiara
17.08.2007., 15:37
moji su većina bili dok sam ja bila 2. put u bolnici. srce mi se slamalo kad sam znala da su moji dečki sami doma i još imaju goste. užas. radije pričekajte bar mjesec dana, možda i mjesec i pol dok se roditelji ne uhodaju.
naš kum je lijepo rekao - doći ću kad mali navrši 3 mjeseca, kada grčevi prođu i kada se uhodate. to mi je bilo najdraže čuti, da netko ima razumijevanja. dok je moja frendica htjela doći isti dan kad sam izašla iz bolnice, kada još nisam znala što ću sa sobom, a kamoli sa bebačem. rekla sam joj da ne dolazi i ona se naljutila, al baš me bilo briga
a za poklone... najbolje je dati novce

tete
17.08.2007., 18:08
Ma, nije toliko ni bitno koliko ste uhodani ili ne, pogotovo ako vam nije prvo dijete. Najbitnije je obratiti pažnju na djetetov imunološki sustav (kojeg ustvari nema), a zamislite si sve one ljude nad njim, pričaju (čitaj:pljuju), smiju se i tresu glavama na kojima su kao i na cijelom tijelu donijeli tko zna što! Da vam je 100 puta najbolja frendica, i na nju se uhvate bakterije! Pa ako možete, zaboravite goste barem prvi mjesec.

blond lady
17.08.2007., 18:12
Ma, nije toliko ni bitno koliko ste uhodani ili ne, pogotovo ako vam nije prvo dijete. Najbitnije je obratiti pažnju na djetetov imunološki sustav (kojeg ustvari nema), a zamislite si sve one ljude nad njim, pričaju (čitaj:pljuju), smiju se i tresu glavama na kojima su kao i na cijelom tijelu donijeli tko zna što! Da vam je 100 puta najbolja frendica, i na nju se uhvate bakterije! Pa ako možete, zaboravite goste barem prvi mjesec.

ja baš nebi mogla izdržati mjesec dana da baš nitkoga ne vidim...a beba će se morati s vremenom naviknuti i na bakterije jer ne može se držati u sterilnim uvjetima cijelo vrijeme jer kad izađe vani pokupit će neke druge bakterije a ne mislim baš sa bebom se zatvoriti u 4 zida narednih nekoliko mjeseci

tete
17.08.2007., 18:37
Ma dobro, to sam ti i ja mislila pa iskusniji od mene rekli da goste možeš imati, ali neka to onda budu tvoji gosti a ne bebini. A ni meni to još nije jasno s bakterijama ali kažu da postoji veeelika razlika u zatvorenom prostoru i vani, štoviše da se ovo drugo posebno preporuča što prije, za razliku od gostiju. Pa šta ti ja sad znam, valjda ima nešto u tome kad svi tako kažu?!:confused:
Šta ti paspa misliš da to nema veze? Ti znaš, pa pomozi beni ako je u zabludi. Bolje nego da mi dijete ima stakleni teret nad glavom!:)

paspa
17.08.2007., 18:40
Ma dobro, to sam ti i ja mislila pa iskusniji od mene rekli da goste možeš imati, ali neka to onda budu tvoji gosti a ne bebini. A ni meni to još nije jasno s bakterijama ali kažu da postoji veeelika razlika u zatvorenom prostoru i vani, štoviše da se ovo drugo posebno preporuča što prije, za razliku od gostiju. Pa šta ti ja sad znam, valjda ima nešto u tome kad svi tako kažu?!:confused:
Šta ti paspa misliš da to nema veze? Ti znaš, pa pomozi beni ako je u zabludi. Bolje nego da mi dijete ima stakleni teret nad glavom!:)

...pa ja sam već gore napisala...došle odmah drugi dan moje naj frendice...naravno da su se prvo malo divile bebi,a poslije udri po kavi i priči...pa to nam je duševna hrana....ne oporavlja se žena samo fizički....:cerek: ...to mi je odmah dalo novu snagu...a tak malu bebu ionak nitko ne želi primiti od straha...malo ju pogledaju i bok....:top:...a bolesni ziher nebuju došli,pa nisu kreteni,valjda...

tete
17.08.2007., 18:44
Joj, ne znaš ti moje! Babe koje ni ne znam doći će fol mojoj sveki već prvi dan ali moja nogica će spremno čekati, pa vi nenajavljeni jopci, kud koji mili moji!!!
Ali frendice i kuma, to se podrazumijeva u kuhinji ako treba i pola sata nakon bolnice. Samo za u sobu baš i nisam... Šta ti ja znam!

paspa
17.08.2007., 18:45
Joj, ne znaš ti moje! Babe koje ni ne znam doći će fol mojoj sveki već prvi dan ali moja nogica će spremno čekati, pa vi nenajavljeni jopci, kud koji mili moji!!!
Ali frendice i kuma, to se podrazumijeva u kuhinji ako treba i pola sata nakon bolnice. Samo za u sobu baš i nisam... Šta ti ja znam!

...nisam ti ja mjerilo....

tete
17.08.2007., 18:57
Ma, dobro, ja sam ti tip koji ima malo prijatelja, ali zlata vrijede! Btw. pozdrav istima! Ali ne želim raznorazne rođake u sobi ni zbog toga što je to moja soba, moja intima. Tu sam ti ja malo zadrta, ali što ćeš! Ne treba meni mjerilo nego par riječi da mi dijete može preživjeti posjete a ne samo da me plaše s raznim komentarima. Paše mi što si ti dosta flegma, nema puno fantaziranja; ili je loše ili nije! Ak' su tvoji preživjeli, valjda će i moj seronja ove moje kvočke u drugoj prostoriji!!!

paspa
17.08.2007., 19:12
Ma, dobro, ja sam ti tip koji ima malo prijatelja, ali zlata vrijede! Btw. pozdrav istima! Ali ne želim raznorazne rođake u sobi ni zbog toga što je to moja soba, moja intima. Tu sam ti ja malo zadrta, ali što ćeš! Ne treba meni mjerilo nego par riječi da mi dijete može preživjeti posjete a ne samo da me plaše s raznim komentarima. Paše mi što si ti dosta flegma, nema puno fantaziranja; ili je loše ili nije! Ak' su tvoji preživjeli, valjda će i moj seronja ove moje kvočke u drugoj prostoriji!!!

...a i trudim se biti flegma,nisam uvijek,pogotovo oko nevažnih stvari...to ipak olakša život....uz troje djece i planove o uskoro četvrtom...pa di bi završila da se oko svega živciram...u vrapču,valjda...:rofl: :rofl:

Lara-321
01.10.2007., 16:27
ajmo roditelji! koje poklone ste smatrali najkorisnijima?:ne zna: :confused:

Zmijica
01.10.2007., 17:25
sami kupili, al jako korisno:
baby gym
hranilica (to doduse kasnije koristis)

a od poklona koje smo dobili:
dekicu debelu od cistog pamuka i veeeliki mekani rucnik
skafandercic zimski bas ce-ce i sminkerski :)

a jako mi je zao sto nismo baby monitor kupili/narucili za poklon.
mozda budemo.

Lara-321
01.10.2007., 17:35
thnx :s

babe2
01.10.2007., 18:09
od skupljih poklona - stolić za prematanje (s ormarićem u kojem držim njegove stvari)
od jeftinijih ne možeš fulat s oblekicom, ali od 68 nadalje. Meni su svi većinom donosili 56 i 62, a prerastao ih je u roku odmah.

Esni
01.10.2007., 18:40
Ja volim lovu pa da ja idem kupit po svom ukusu jer ko god mi sta kupi meni to nevalja.Mojoj prijateljici su ovi jedni prijatelji navalili da ce joj kupit za bebu stolicu za hranjenje i ona pristala.Dolaze oni njoj u posjet i kupili joj najjeftiniju stolicu sto postoji tako jadna i bjedna da nije smjela malu ni stavit u to jer oce da se prevrne iz tog,a mala jos hiperaktivnapa oce polomit.Tak da je nije ni stavljala u to.E ti su mi najjaci kad navale kupit nesto pa kupe najjadnije sto postoji.

putnica
01.10.2007., 19:21
spojila s postojecim, a ima i Bercanin topic Poklon za krstenje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=61247) :mig:

tough_cookie
01.10.2007., 21:18
mi smo kolegama i kolegicama kupovali knjige iz serije "what to expect ..." (sto ocekivati...; ima ... u trudnoci, ... prve godine, treca je "toddler years" - to kad prohodaju; samo ta jos nije prevedena na hr).

autorice heidi murkoff, arlene eisenberg, i sandee hathaway.

svi su bili odusevljeni knjigama, i stalno ih preporucivali dalje, ima puno savjeta bas za konkretne situacije, odgovore na sva pitanja (jedna kolegica je rekla da nije imala pojma sto napravit s klincem kad je poceo s godinu i pol dirati pisu, pa je brze-bolje isla gledati u knjigu; ista stvar je bila s odvikavanjem od dude ...)

magic blue
01.10.2007., 21:41
keksicka :cerek: imam prve dvije, a di da kupim trecu :misli: Algoritam?

tough_cookie
01.10.2007., 22:11
keksicka :cerek: imam prve dvije, a di da kupim trecu :misli: Algoritam?

treca nije, dakle, prevedena. ima na listi u algoritmu, al pise da nije raspolozivo (iako ni to nije 100% sigurno, mozda imaju ili su bas narucili). no, ako nema, mozes otic tamo i narucit (mozda mozes i telefonom, ili mailom - ja sam se registrirala, pa mogu mailom narucivat, iako jos nisam probala; mogu ti narucit ak bus trebala). :kiss:

magic blue
02.10.2007., 13:54
kad budem javim :top:
ili da to od nekog zicam za rockas :zubo:

bekib
05.10.2007., 07:44
Molim za pomoć! Beba od kolegice sa posla slavi prvi rođendan i htjela sam bebaču kupiti cipelice zimske u Bati al ne znam koji broj da uzmem! Djevojčica ima oko 9 kg pa ne znam dal i to utječe na veličinu.
Hvala

marina_tha
05.10.2007., 13:39
meni su sve sitnice drage koje dobijem, a ljudi često znaju dat novac. pa san ja svom bebaču odmah kod rođenja otvorila stambenu štednju, i sav novac koji dobijem stavim tamo.

magic blue
05.10.2007., 14:27
palo mi napamet da je dobar poklon sling, MT, marama. Eno tamo nase curke vec prodaju polovne, a ja se ne bi bunila ni da sam takav dobila :D

disleksicar
11.10.2007., 18:05
Ej trudnice najdraže trebam vašu pomoć i ideje :zubo:
Curina i moja najbolja prijateljica je trudna :cerek: i mislili smo je obradvati onako košarom punom gluparija, sitnica, onih potrebnih i nekih koje su tu da se mi nasmijemo :D
Stvar je u tome što ni cura ni ja ne znamo gdje nam je najpametnije kupovati stvari za bebe - za sada smo opelješili dm - tamo kupili nekakav termometar za vodu u obliku patkice :cerek: i četku za ćelavu glavicu. U konzumu smo kupili Niveinu kremu za bebe, nekakvu gumenu slikovnicu za stavljat pod zubiće :klopa: , cura je kupila neku haljinicu za mamicu pitajbogagdje i sad smo u pohodu na ona fluffy odjelca i mekane dekice, zvečke koje sviraju uspavanku (pretpostavljam da toga ima u turbolimachu?) :rofl:
E da, i bademovo ulje i fissan krema joj treba
Baby puder (ovo si pišem popis za sutra jer su mi upravo te sitnice pale na pamet)
Ajde cure pa trpajte ovdje šta vam padne na um - osim kolica i tako nekih stvarčica koje nisu za naš studentski džep :D Cilj je mamicu razdragati i nasmijati, a opet da joj koriste te stvari :D
E da šlapice,di ima šlapica.
Joj, jedva čekam dan kad će mi cura reći da je trudna :cerek: :cerek:

Mijaja
11.10.2007., 18:08
vir uloške.....

tough_cookie
11.10.2007., 18:20
ja sam vec par puta poklonila trudnicama dragim mustelin starter paket, ima kremica protiv strija, za cike i :misli: (uf, vec sam zaboravila, mislim protiv umornih nogu) - zgodan pokloncic za mamicu. u ljekarni na pocetku jurisiceve ima i ostalih mustelinih kremica pa se moze iskombinirati i za mamicu i za bebicu.

jedini je problem sto bi se mogla navuc :cerek: :mig:

p.s. zgodnih i kvalitetnih stvarcica za bebu (bodica, pidzamica i sl.) ima za kupit u marks & spencers. po nekoliko u paketu imaju skroz prihvatljive cijene a preslatki su i roditelji na rid-u kazu da je pamuk jako dobar. :top:

abilan
11.10.2007., 18:43
samo da ti kažem, kažu da baby puder nije dobar tako da to nemoj kupovati, a ovo ostalo samo krenite...
e, i svaka čast na ideji, baš će te razveseliti prijateljicu! :top:

Mijaja
11.10.2007., 18:44
vir uloške.....

da ne bi netko pomislio nešto krivo.... ovo sam mislila ako ste si stvarno dobri.... ako ste poznanici možda bolje ne.....

disleksicar
11.10.2007., 22:07
da ne bi netko pomislio nešto krivo.... ovo sam mislila ako ste si stvarno dobri.... ako ste poznanici možda bolje ne.....

Hahahaha ma ne skužiio sam i krepao od smijeha :rofl: Ali me bilo sram pitati zašto baš vir kad je to samo vata, a ne neke ekstratanke upijajuće? :raspa: :zubo:
Jeste dobri smo si stvarno, ova tvoja ideja nas je podsjetila da bi joj mogli kupiti i nekoliko pari onih velikih udobnih gacica sta idu preko trbuha :D
Inače hvala vam svima curke za ideje, puno znači, ovo nam je prvi susret sa trudnoćom u tako neposrednoj blizini pa dosta toga ni ne znamo, čitam malo po forumu, proučavam i poprilično sam isprepadan. :crta: :mama: A što se tiče frendice, to je dugogodišnja naša baš prava prijateljica na koju uvijek možemo računati, a i ona na nas. Inače ona sad muči se upisat godinu na faksu, ima punu podršku roditelja i braće i sestara, i naravno prijatelja, svi se istinski veselimo, ali nažalost, otac djeteta, njezina ljubav, heh, pa ne sudjeluje u toj trudnoći, još je uvijek dječak, tako da mi na sve moguće načine pokušavamo mladoj trudnici uljepšati dane i pokazat joj da može računati na nas. :cerek: Hvala vam trbuhićiii :cerek:
edit--> nisam znao ovo za baby puder?? Koja je alternativa onda za to? Masne kremice ili...? Jer se sjećam bratića kako je bio mali i debeljuškasti, kao i svaka beba, pun preklopa na nogicama i rukicama, pa su ga uvijek dobro filali s puderom da mu se koža ne iritira :ne zna:

stella24
11.10.2007., 22:45
alternativa se zove pavlovićeva krema. kupuje se u ljekarni

Blue Racer
12.10.2007., 02:44
Hvala vam trbuhićiii :cerek:

:lol: :rofl:

Obavezno uzmite čarapice za bebu... meni je to bilo najsmješnije kupovati, onu najmanju veličinu :cerek: :cerek: :cerek:

Mijaja
12.10.2007., 07:37
i pošaljite prijateljicu k nama na forum.....

MarinkaD
12.10.2007., 08:20
alternativa se zove pavlovićeva krema. kupuje se u ljekarni

Original Pavlovićeva u Dm-u.:mig:

neny26
12.10.2007., 09:17
da malo osvjezim temu....
kolegica s posla uskoro ce roditi drugo dijete - dakle, imaju sve vece stvari (kolica, krevetic, vrtic, prematalicu, hranilicu joj mi kupili za prvo dijete....). mi planiramo skupiti oko 1000-1500 kn za poklon, i svi bi htjeli da joj kupimo nesto vece, ali ona kaze da joj nista ne treba, jer ima sve. pitala sam ju sta bi htjela, sta joj treba - jos cekam odgovor. imate li vi kakvu ideju, a da nije lova?

sdbelanc
12.10.2007., 09:19
:lol: :rofl:

Obavezno uzmite čarapice za bebu... meni je to bilo najsmješnije kupovati, onu najmanju veličinu :cerek: :cerek: :cerek:

i one male kapice su preslatke. :)

Blue Racer
12.10.2007., 09:22
i one male kapice su preslatke. :)

E da, i to. Ja kupila jednu s pokrivalima za uha :cerek: :cerek: :cerek:

sdbelanc
12.10.2007., 09:24
Inače hvala vam svima curke za ideje, puno znači, ovo nam je prvi susret sa trudnoćom u tako neposrednoj blizini pa dosta toga ni ne znamo, čitam malo po forumu, proučavam i poprilično sam isprepadan. :crta: :mama: A što se tiče frendice, to je dugogodišnja naša baš prava prijateljica na koju uvijek možemo računati, a i ona na nas. Inače ona sad muči se upisat 4. godinu, ima punu podršku roditelja i braće i sestara, i naravno prijatelja, svi se istinski veselimo, ali nažalost, otac djeteta, njezina ljubav, heh, pa ne sudjeluje u toj trudnoći, preveliki avanturist i još uvijek dječak, tako da mi na sve moguće načine pokušavamo mladoj trudnici uljepšati dane i pokazat joj da može računati na nas. :cerek: Hvala vam trbuhićiii :cerek:
edit--> nisam znao ovo za baby puder?? Koja je alternativa onda za to? Masne kremice ili...? Jer se sjećam bratića kako je bio mali i debeljuškasti, kao i svaka beba, pun preklopa na nogicama i rukicama, pa su ga uvijek dobro filali s puderom da mu se koža ne iritira :ne zna:[/QUOTE]

Jako lijepo od vas šta spremate iznenađenje za vašu prijateljicu, ideja vam je savršena i vjerujem da će biti oduševljena :) . Sreća njena šta ima tako dobre prijatelje koji joj pomažu da kroz sve to prođe sama, budući joj je dečko takav mulac. Pozdrav od mene :)

Mijaja
12.10.2007., 09:32
kolegica s posla uskoro ce roditi drugo dijete - dakle, imaju sve vece stvari (kolica, krevetic, vrtic, prematalicu, hranilicu joj mi kupili za prvo dijete....). mi planiramo skupiti oko 1000-1500 kn za poklon, i svi bi htjeli da joj kupimo nesto vece, ali ona kaze da joj nista ne treba, jer ima sve. pitala sam ju sta bi htjela, sta joj treba - jos cekam odgovor. imate li vi kakvu ideju, a da nije lova?

bubašpara?

Leona
12.10.2007., 09:36
baš sam htjela napisat , bubašpara
iako se meni čini da ona baš želi lovu, možda joj treba, ako i dalje ne znate šta bi
svakako će joj trebat pelene i maramice za bebu, i ostale higijenske potrepštine
tu nečeš mašit, ja sam se radovala paketu pelena uvijek

Leona
12.10.2007., 09:41
puder zatvara pore, pa koža ne može disat
zato se ne preporuča, najbolja je pavlovićeva za te pregibiće i guzu
možeš i onu knjigu kao dnevnik rođenja, di će mama upisivati sve o bebi kad se
rodi, od kilaže do toga šta je dobio za koji ročkas, ima u knjižarama, ma jako je slatko

sdbelanc
12.10.2007., 09:42

budući ti je dala takav odgovor možda bolje da joj date novac i simbolično kupite jednu malu tuticu ili dekicu s imenom bebe-za uspomenu. Sigurno su se dosta istrošili i vjerujem da će oni naći na šta će potrošiti 1500kn :p

neny26
12.10.2007., 09:52
ma stvar je u tome da oni stvarno imaju love, nije da im treba. mislim, na kraju, ako ne dobijemo nikakvu dobru ideju, kupit cemo nesto od robice i dati lovu, ali to nam je zadnje. mi bismo htjeli nesto.....ne znam......

iva1608
12.10.2007., 10:38
ja ne znam još niš o bebama jer mi je to još sve novo i nepoznato ali reći ću samo jedno: disleksičaru, zbilja je lijepo kad u životu čovjek ima ovakve prijatelje!!! svaka čast!

mala tirkizna
12.10.2007., 11:26
MEDEKI!!

Medeki i sve te male minijaturne stvarčice će ju oduševit i sva će se raspekmezit!

:( aj viš aj hed frends lajk ju! :rofl: :rofl:

Još jednom..odlična ideja!

avril
12.10.2007., 11:42
Mozda onu knjigu u koju se upisuju sve "prve" stvari koje je beba "napravila" tipa:
- narastao prvi zubic
- rekao/rekla mama
- pramen kose se zalijepi
- upoznala baku i dedu
- krstila se
- vozila se u kolicima
- kupala se...
moze se u nekim takvim knjigicama lijepiti i fotografije koje prate "dogadjaje".

sdbelanc
12.10.2007., 11:46
mala dudica varalica :)

maraleo
14.10.2007., 10:44
Ma najbolji poklon su nočići, pa neka si mama i tata odluče što im treba i kako će ih potrošiti.

Ja ću svojoj kumici kupiti kolica (po mom izboru, ona samo hoće da boja bude unisex, a on da imaju malo veće kotače) i taakoo sam sretna zbog toga, jedva čekam da krenem u potragu za onim pravima i nije me briga koliko koštaju jer tu bebicu već sad volim do neba i natrag. Hi, hi...

disleksicar
14.10.2007., 13:38
ej bušice :cerek: hvala vam puno, jako ste me razveselile svojim savjetima i idejama :s A to da ste blesaveee :cerek: to stoji, no ja nigdje na internetu nisam naišao na toliko ljubavi i pozitivnosti po stranici, tako da ću definitivno frendici reći da se rega, njoj zaista dobro dođe svaka riječ podrške. (samo ću onda počet moljakat keksićku da zbriše moje postove ovdje da ne upropastim iznenađenje :zubo: ) Ona je sad u drugom tromjesječju već, no zbog situacije kako se odvijala, bilo je to itekako mučno razdoblje, unatoč podršci obitelji i prijatelja, tako da je ona tek sad zaista istinski počela uživati u trudnoći :cerek: :cerek:
A draga i ja samo se manijakalno bacili u kupovanje svega minijaturnog na što naiđemo :rofl: I danas sam došao na ideju, da zamolim prijateljicu fotografkinju, da nas usnimi na nekoj večeri, i našu trudnicu, onako neke lijepe, ugodne , umjetničke fotke, pa ih razvijemo na veće fomate da ima za uspomenu na svoju prvu trudnoću :cerek:
Eto djeve bajne,javljat ću vam se dalje,a kad buduća mamica dođe na forum, pravit ćemo se svi skupa blesavi :mig: :top:

Mijaja
14.10.2007., 13:46
ej bušice :cerek: hvala vam puno, jako ste me razveselile svojim savjetima i idejama :s A to da ste blesaveee :cerek: to stoji, no ja nigdje na internetu nisam naišao na toliko ljubavi i pozitivnosti po stranici, tako da ću definitivno frendici reći da se rega, njoj zaista dobro dođe svaka riječ podrške. (samo ću onda počet moljakat keksićku da zbriše moje postove ovdje da ne upropastim iznenađenje :zubo: ) Ona je sad u drugom tromjesječju već, no zbog situacije kako se odvijala, bilo je to itekako mučno razdoblje, unatoč podršci obitelji i prijatelja, tako da je ona tek sad zaista istinski počela uživati u trudnoći :cerek: :cerek:
A draga i ja samo se manijakalno bacili u kupovanje svega minijaturnog na što naiđemo :rofl: I danas sam došao na ideju, da zamolim prijateljicu fotografkinju, da nas usnimi na nekoj večeri, i našu trudnicu, onako neke lijepe, ugodne , umjetničke fotke, pa ih razvijemo na veće fomate da ima za uspomenu na svoju prvu trudnoću :cerek:
Eto djeve bajne,javljat ću vam se dalje,a kad buduća mamica dođe na forum, pravit ćemo se svi skupa blesavi :mig: :top:

ej disleksičar, hoćeš li biti i moj prijatelj? pliz....

neny26
15.10.2007., 11:57
Dakle, dogovor je pao: preselili su se iz stana u kucu pa im za prvo dijete nije trebao baby alarm - tako da je rekla da moze to :) :top: A onda cemo uz to jos nesto od robice i neku igrackicu i super! Hvala svima na pomoci!

Wedding
15.10.2007., 21:27
recimo meni je jako lijepi poklon ona knjigica-radosnica u koju se biljeze bebina vaganja, lijepe slikice itd, zatim neka korisna didakticka igracka (plisanci su brezveze jer bebe ionako neznaju kaj bi sa njima)

Mag
16.10.2007., 03:04
mala dudica varalica :)
Recimo ovu:
http://minishop.t-com.hr/bebuska/ProductDetails.asp?pid=25&pcurrpid=2 :lol:
samo možda malo previše kunica za dudu!

disleksicar
16.10.2007., 21:35
Bit vam prijaaateeelj????:cerek: A ne,,nema šanse!!! Već vidim kako bi to završilo, morao bi štrikati dekice za vas :rofl: Osim toga možete pojesti više od mene pa to dovodi u pitanje moju muškost :rofl: :cerek: :cerek:

malenaaaa
29.10.2007., 09:41
Drage cure, žene, mame itd.... Ovako, od dečka malena mi danas slavi treći rođendan. :tulum: Imam problem, ne znam šta da joj kupim? Ne želim joj kupit robicu, nego neku igračku... A ja ne znam sa čime se sada djeca te dobi vole igrati... Pa vas molim za pomoć ... Hvala, hvala :mig:

MarinkaD
29.10.2007., 10:30
Jagodica Bobica je tim klincima zakon.I Fifi...Pitaj dečka za svaki slučaj koji joj je crtić najdraži da ne fulaš jer ih je taaako puno.
Moja nećakinja jako voli neke Moomine(:ne zna: ),nikad vidjela crtić nisam i htjela sam joj nešto iz tog crtića kupiti,ali da me ubiješ,u Zg dok sam bila nisam našla ništa.Pa sam joj uzela Šfrlju-Žvrlju.To je neka buba na baterije koja se okreće i nogama crta.Zakno stvar,a ona se i više nego oduševila.:cerek:
Navodno je i taj švrljo popularan.Ako voli crtati-pun pogodak.:top:

Imaju i neki Pony likovi iz crtanog ,pa Princess....

(sorry ak sam pretjerala):zubo:

baja
29.10.2007., 10:45
u turbo limaču imaš zgodnih igračaka koje zahtijevaju kreativnost - modle životinja koje se pune gipsom pa ih poslije treba prebojati, sat koji treba sastaviti i obojati, ogrlice za sastavljanje.... cijeli niz kreativnih igralica
zanimljive su im jer sudjeluju u izradi; mojoj će mišici za par dana tri, dobila je ove modle sa životinjama i super smo se zabavile (ja, čak, malo bolje od nje :D )

malenaaaa
29.10.2007., 11:02
Jagodica Bobica je tim klincima zakon.I Fifi...Pitaj dečka za svaki slučaj koji joj je crtić najdraži da ne fulaš jer ih je taaako puno.
Moja nećakinja jako voli neke Moomine(:ne zna: ),nikad vidjela crtić nisam i htjela sam joj nešto iz tog crtića kupiti,ali da me ubiješ,u Zg dok sam bila nisam našla ništa.Pa sam joj uzela Šfrlju-Žvrlju.To je neka buba na baterije koja se okreće i nogama crta.Zakno stvar,a ona se i više nego oduševila.:cerek:
Navodno je i taj švrljo popularan.Ako voli crtati-pun pogodak.:top:

Imaju i neki Pony likovi iz crtanog ,pa Princess....

(sorry ak sam pretjerala):zubo:

Nikako nisi pretjerala, puno si mi pomogla... Hvala :kiss:
Sviđa mi se taj neki Šfrljo-Žvrljo (valjda sam dobro napisala :) ) Nadam se da ću ga nać, idem popodne u shoooooping :mig:

malenaaaa
29.10.2007., 11:06
u turbo limaču imaš zgodnih igračaka koje zahtijevaju kreativnost - modle životinja koje se pune gipsom pa ih poslije treba prebojati, sat koji treba sastaviti i obojati, ogrlice za sastavljanje.... cijeli niz kreativnih igralica
zanimljive su im jer sudjeluju u izradi; mojoj će mišici za par dana tri, dobila je ove modle sa životinjama i super smo se zabavile (ja, čak, malo bolje od nje :D )

I ovo mi zvuči zanimljivo... :) Samo mala je živa, ne znam koliko bi imala volje i strpljenja za sastavljanje ... :ne zna: Više voli rastavljat igračke :lol:

Alica72
29.10.2007., 11:19
moja obozava konje i kocije. voli da ceslja konje, da stavlja lutkice u kociju.. rado se igra i sa kreveticem za bebu, sa raznoraznim dodatcima (duda, tuta, dekica..)

obozava sastavljati puzzle. sastavlja one od po 20 dijelova. voli torbice, sitne figurice (zivotinje, princeze) koje neumorno slaze u red..

eto nadam se da sam ti malo pomogla. ah da. ima tacno tri godine.

Lara123
29.10.2007., 13:44
Meni se čini da je moj mališan sa 2 godine dobio najoriginalniji poklon do sada.
Naime, njegova "tetica" je odabrala poklon koji ga je oduševio - obzirom da je već sa godinu dana mali pokazivao određenu sklonost prema alatima (interesantno, samo pravim-razliku odmah prepozna), tetica je ni pet ni šest, na rođendan došla sa pravom akumulatorskom bušilicom!!!
Nitko sretniji od njega!!!!
Nećete vjerovati, ali jedno vrijeme se budio i tražio bušilicu - onda je zagrli i zaspi s njom u rukama...

MarinkaD
31.10.2007., 09:07
Meni se čini da je moj mališan sa 2 godine dobio najoriginalniji poklon do sada.
Naime, njegova "tetica" je odabrala poklon koji ga je oduševio - obzirom da je već sa godinu dana mali pokazivao određenu sklonost prema alatima (interesantno, samo pravim-razliku odmah prepozna), tetica je ni pet ni šest, na rođendan došla sa pravom akumulatorskom bušilicom!!!
Nitko sretniji od njega!!!!
Nećete vjerovati, ali jedno vrijeme se budio i tražio bušilicu - onda je zagrli i zaspi s njom u rukama...

:rofl: :rofl: :cerek:
Kak super!:cerek:

milenica
06.11.2007., 09:58
Pozdrav svima!!!

Imam malu dilemu. Bratić mi je postao tata malog bebača i u dilemi sam što da poklonim djetetu kad ću mu ići u pregled uskoro.

Beba ima sve, od stolića, odjeće, igrački. Nisam mama pa mi ništa ne pada napamet, a htjela bi nešto originalno i praktično. Mislim k tome priložiti i nešto novaca, ali htjela bi još nešto k tome.

Zanima me što su vaši bebači dobivali kao poklone.
Unaprijed hvala na prijedlozima...
:mig:

zarana
06.11.2007., 11:47
Baby alarm, pitaj dal ga imaju, ja sam ga koristila s oba djeteta i super mi je koristan, bio je skuplji, al traje već 8 g.Dječja soba mi je udaljena od kuhinje i dnevnog i nemoguće je čuti dal dijete plače... lijepo izbjegneš nervozu i pravovremeno reagiraš:)

milenica
06.11.2007., 19:57
Imaju to....

Pliz druge prijedloge...