PDA

View Full Version : Salvete

C.Ronaldo
15.10.2007., 17:02
Zanima me gdje mogu kupiti ljubičaste salvete?Treba mi za vjenčanje od sestrične, prošli smo 100 i jedan dučan i niko nema ljubičastih,a mora biti ljubičasta jer su takve i pozivnice i tako če sala biti ukrašena. Može pomo:mig: č

ana77
15.10.2007., 17:58
I ja sam prošla 100 dućana i više i nisam ih našla. Najsličnije koje sam našla bile su svjetlo ljubičaste tako da na slikama izgledaju rozo... :rofl:
Možda da potražiš negdje vani. U hr je loš izbor. :flop:

Good luck!! :mig:

mare74
15.10.2007., 18:46
slobodno pogledaj u lesnini, ja sam prije par dana za svoju frndciu koja živi vani (a koja planira organizirati neku ludu zabavu-te su joj potrebne salvete na školjke) pronašla ih tamo. mogu ti reći da je bilo ludilo izbora, barem u dugopolju, ali uvjerena sam da je ista situacija i u zg

sretno:)

tiz
16.10.2007., 06:59
Jednobojnih salveta sam vidjela u Pevecu, ali dali ima bas ljubicastih nebih znala,ali ako nema mozes na pakiranju procitati dekleraciju na kojoj pise tko je proizvodac tj. uvoznik ako su izvana,pa ga nazvati i pitat za ljubicastu boju.

wildrose013
16.10.2007., 07:16
C. Ronaldo imala sam i ja taj problem ovo ljeto, sve prešla i nigdi.A kad ono, salvete ti pred nosom. U svakom Konzumovom dućanu ih ima, Palomine su. Ja tada nisam mogla naći nego one srednje veličine, pa su ih u sali omotavali preko bijelih velikih, i bilo je super. Ljubičasta je teška boja za naći detalje za pir, a ako i ima nešto ljubičasto to obično bude ona "mrtvačka" nijansa.

ana77
16.10.2007., 11:35
Te male sam i ja imala i isto namotane oko bijelih ali su jako svjetlo ljubičaste pa na slikama izgledaju kao da su roze :rolleyes:
Kupila ih u Getrou.

anella
27.01.2008., 09:19
malo oživiti ovaj post...šta nisu salvete organizirane u sklopu sale :confused::ne zna: ili ih trebam sama nabavljeti :eek:

Nolina
27.01.2008., 09:41
Mislim da svaka sala ima bijele salvete, i eventualno u bojama u kojima imaju nadstoljnjake - a ljubičasta je rijetka u toj kombinaciji.
Riješenje ti je možda bijela salveta, a na njoj prsten za salvetu od ljubičaste trake ili sa ljubičastim cvijetom ili tako nešto.

Alka Zagreb
27.01.2008., 10:21
Naš restač ima platnene ubruse bijele i boje breskve,a kako će nam svadba biti u bijelo-bordo kombinaciji,dogovorili smo s njima da će nam platnene bijele kombinirati s papirnatim bordo salvetama, tak da se razbije bijelina...
Ima u metrou 500kom nekih 50ak kuna,samo nije neki izbor boja, kak se naleti.

Mihica
27.01.2008., 18:31
Bok ljudi!
Ja imam isti problem u sali mi je sve bijelo, a ja bi bar salvete i detalje smeđe. :cry:
Dobila sam informaciju gdje mogu kupiti platnene salvete u BILO KOJOJ boji za 8,5 kn + PDV.
To nije puno ali meni za 200 komada ispadne 2034kn pa mi je to dosta. :confused:
Ukoliko nekom pašu smeđe ja bi barem po pola :s
Ukoliko trebate broj ja vam dam ne smijem ovako...
Zašto naši restorani imaju tako malo izbora?!!!!

Legiru
10.02.2008., 18:15
Ej ljudi!
Znam gdje možete nabaviti super kvalitetne papirnate salvete, platnene su sad out! Ja ih nabavljo i puno su praktičnije a nisu ni skupe! Super se daju oblikovati a nakon upotrebe ih jednostavno baciš, ko bi se više mučio s pranjem.. a i često na platnenim ostaju neodstranjive mrlje! ima ih u raznim bojama....
ako kog zanima nek mi javi pa ću mu poslat privatnu poruku s adresom i telefonom...
:top:

Br2B
10.02.2008., 19:30
Bok ljudi!
Ja imam isti problem u sali mi je sve bijelo, a ja bi bar salvete i detalje smeđe. :cry:
Dobila sam informaciju gdje mogu kupiti platnene salvete u BILO KOJOJ boji za 8,5 kn + PDV.
To nije puno ali meni za 200 komada ispadne 2034kn pa mi je to dosta. :confused:
Ukoliko nekom pašu smeđe ja bi barem po pola :s
Ukoliko trebate broj ja vam dam ne smijem ovako...
Zašto naši restorani imaju tako malo izbora?!!!!

znam da je riskantno,ali da kupiš bijele i ofarbaš ih bojom za tkaninu..

insomnia
11.02.2008., 02:51
a da kupš platna i daš nekoj teti krojačici posla?:ne zna:

klaunina
12.02.2008., 13:50
Cure, imate možda kakvih dobrih ideja na koj načine oblikovati (frkati) salvete?
Većinom su to trokuti, tuljci, male lepeze.. Ja bi nešto drugačije..:rolleyes:

Sviđa mi se ideja sa trakicom oko bijele salvete, ili cvijetićem, ali..neznam..:kava:

Ideje??:mig:

xantippa
12.02.2008., 17:44
klaunina, ovdje imaš nekoliko načina "motanja" salveta http://freehouse.biz/savjeti.php , ne obavezno motanja. Nadam se da će ti pomoći, i naravno ostalim curama...:kava:

Br2B
12.02.2008., 19:56
klaunina, ovdje imaš nekoliko načina "motanja" salveta http://freehouse.biz/savjeti.php , ne obavezno motanja. Nadam se da će ti pomoći, i naravno ostalim curama...:kava:

hvala,hvala,hvala milijun puta hvala..
ovaj valentines mi je super...imat ću takve makar ih morala sama motat na dans vadbe:cerek::cerek::cerek:

mary25
12.02.2008., 20:01
je, fakat je fora stranica..:top:

Marina2602
13.03.2008., 11:26
hej... evo na netu samo par stranica kako slagati salvete i to sve nest komplicirano.. ajd imate vi mozda neku stranicu kako slagati salvete ili nesto slicno.. ajd please... vjencanje za mjesec dana, trebala bih kupiti salvete ovih dana pa poceti slagati, a ne znam jos ni kako...

dabrica2711
13.03.2008., 11:42
http://www.ada.hr/slike/proizvodi/zgb.jpg

meni je recimo ova fora, jednostavno i sa stilom

http://www.ada.hr/slike/proizvodi/ukrasSalveteSissy.jpg

i ova isto...

Amric
13.03.2008., 12:11
hej... evo na netu samo par stranica kako slagati salvete i to sve nest komplicirano.. ajd imate vi mozda neku stranicu kako slagati salvete ili nesto slicno.. ajd please... vjencanje za mjesec dana, trebala bih kupiti salvete ovih dana pa poceti slagati, a ne znam jos ni kako...

Hoćeš li kupovati platnene ili papirnate salvete:confused:...ja još ne znam...

Gipsy eyes
13.03.2008., 12:13

http://robbiehaf.com/RobbiesKitchen/Folds/Rose/

Evo meni je ovo lijepo, a nije komplicirano kad skužiš. Može se napraviti i od 2 različite salvete, npr. jedna veća zelena i manja bijela. Od obje napraviš cvijetove i manji staviš na veći. Prekrasno izgleda, poput lopoča.
Ako zapne, slobodno pitaj...

Gipsy eyes
13.03.2008., 12:18
http://www.napkinfoldingguide.com/11-rose/

Ovdje se još bolje vidi postupak.
Meni je bezveze ovo sa zdjelicom.
A mi smo uvijek radili s papirnatim salvetama, možeš ih još bolje oblikovati.

Brančika
13.03.2008., 12:19
Pa kaj ne slažu salvete ovi u restoranu? :confused:

more & dupin
13.03.2008., 12:20
to se i ja pitam? pih najbolje da ja ujutro s frizurom dođem slagati salvete. moš mislit!

Amric
13.03.2008., 12:24

Slažu naravno,a možeš misliti da im zadam da mi poslažu ovako salvete,mislim da bi me ubili...300 salveta:confused::lol::lol::lol:

Brančika
13.03.2008., 12:47
A čuj, svuda di sam ja bila, uvijek su slagali te neke lepeze i labudove i kojekakve figure, tako da je njima tak to svejedno - ako znaju kako treba složiti.

Meni osobno je to too much, pogotovo ono kad stave papirnatu na platnenu radi boje... definitivno veliko NE kod mene.
Ja ću imati prstene za salvete, pa će oni to morati samo nanizati i staviti na tanjure. Nikakvi labudovi, paunovi i ostale životinje od salveta.

Amric
13.03.2008., 13:09
A čuj, svuda di sam ja bila, uvijek su slagali te neke lepeze i labudove i kojekakve figure, tako da je njima tak to svejedno - ako znaju kako treba složiti.

Meni osobno je to too much, pogotovo ono kad stave papirnatu na platnenu radi boje... definitivno veliko NE kod mene.
Ja ću imati prstene za salvete, pa će oni to morati samo nanizati i staviti na tanjure. Nikakvi labudovi, paunovi i ostale životinje od salveta.

:lol::lol::lol:...slažem se!Ja sam mislila možda satenske mašnice,onako satenska vrpca na mašnu vezana...bijela naravno sa bijelim salvetama...

Debeljucka
13.03.2008., 13:16
http://www.napkinfoldingguide.com/11-rose/

Ovdje se još bolje vidi postupak.
Meni je bezveze ovo sa zdjelicom.
A mi smo uvijek radili s papirnatim salvetama, možeš ih još bolje oblikovati.

ja uvijek ovako slazem salvete kad mi netko dolazi na veceru ili rucak.. i ljudi su uvijek odusevljeni.... a sada da mi se bas to da tadit za 90 osoba... mislim da bas i ne.... a ako to budem trazila u sali... poslat ce me u ....... pip....... tako da razmisljam takodjer o samo satenske masne...

Amric
13.03.2008., 13:53
ja uvijek ovako slazem salvete kad mi netko dolazi na veceru ili rucak.. i ljudi su uvijek odusevljeni.... a sada da mi se bas to da tadit za 90 osoba... mislim da bas i ne.... a ako to budem trazila u sali... poslat ce me u ....... pip....... tako da razmisljam takodjer o samo satenske masne...

Kupim dugu satensku traku i sjeckam na dijelove,a kako saten izgleda kad se reže??

Nessych
13.03.2008., 13:54

Meni će dečki u restoranu složiti salvete.......
oni super slože salu..... ja neću ništa tu intervenirati.......

Debeljucka
13.03.2008., 14:51
Kupim dugu satensku traku i sjeckam na dijelove,a kako saten izgleda kad se reže??

a draga nemam pojma... vidjeti cemo... pa ti javim....

samo se nadam da ne ispadne ko izderane traperice... cofasto i jadno :lol:

Amric
13.03.2008., 14:55
a draga nemam pojma... vidjeti cemo... pa ti javim....

samo se nadam da ne ispadne ko izderane traperice... cofasto i jadno :lol:

Je,toga se i ja bojim...uh...:ne zna:

more & dupin
13.03.2008., 14:59
Ja ću isto imati prstene za salvete, pa će oni to morati samo nanizati i staviti na tanjure!!!!!
salvete budu zelene boje a prsteni bijeli sa margareticom sa zelenim tučkom!!!

Marina2602
13.03.2008., 15:01
Hoćeš li kupovati platnene ili papirnate salvete:confused:...ja još ne znam...

ma papirnate cu... imat cemo oko 300 ljudi pa bi mi mozda ipak bilo malo preskupo kupovati platnene

Marina2602
13.03.2008., 15:02

da.. ali ja zivim u jednom manjem mjestu... a tu su vjencanja kod mladenaca u dvoristu, i prave se veliki satori.. tako da sve sama moram raditi ..

Marina2602
13.03.2008., 15:10
http://robbiehaf.com/RobbiesKitchen/Folds/Rose/

Evo meni je ovo lijepo, a nije komplicirano kad skužiš. Može se napraviti i od 2 različite salvete, npr. jedna veća zelena i manja bijela. Od obje napraviš cvijetove i manji staviš na veći. Prekrasno izgleda, poput lopoča.
Ako zapne, slobodno pitaj...

ej ..da to mi je super.. hvala ti..mislim da cu se za to odluciti... jest da cu morati napraviti jaaaako puno takvih...ali dobro...i super si mi dala ovaj prijedlog zeleno-bijelo... cijela sala ce mi i biti u toj boji..tako da sam ja svejedno htjela kupiti ili bijele ili zelene salvete.. a ovo mi je SUPER

Gipsy eyes
14.03.2008., 07:21
ej ..da to mi je super.. hvala ti..mislim da cu se za to odluciti... jest da cu morati napraviti jaaaako puno takvih...ali dobro...i super si mi dala ovaj prijedlog zeleno-bijelo... cijela sala ce mi i biti u toj boji..tako da sam ja svejedno htjela kupiti ili bijele ili zelene salvete.. a ovo mi je SUPER

E baš mi je drago da sam pomogla. Napisala sam zeleno-bijelo jer je to i moja kombinacija za dekoracije. A ovo što cure vele, ne znam kak će komentirat u restaču kad im velim za tu ideju. :ne zna:

slavonka123
05.05.2010., 17:10
radila bi sama prstenove za salvete, bijele platnene salvete i zeleni prsteni s margareticom s zelenim tučkom
ima li tko kakvu ideju od čega da ih napravim
već sam počela sakupljati role od papira, al ne znam s kojim materijalom da ih omotam il da ih pravim od nekog tvrđeg rebrastog papira nema pojma:ne zna:
što se tiče margaretica, ne znam da li da stavljam prave, hoće uvenuti dok mi dođemo u salu
na žitnjaku sam našla al sa žutim tučkom

goodgirl29
05.05.2010., 17:14
mozda da vezes ukrasnom spagicom zelenom, tipa ova kao na slici tu

http://www.ada.hr/slike/proizvodi/ukrasSalveteSissy.jpg

slavonka123
05.05.2010., 17:20
hm i nije loša ideja :)

goodgirl29
05.05.2010., 17:40
ako se odlucis za to, evo di ima za kupiti :)

http://www.internet-prodaja.com/sve-za-kreativce/trake-spage/spagice/10501005-spagica-2mm-91m-tamno-maslinasta.html

sad si cak i meni dala ideju!! :)

imenka
05.05.2010., 17:46
u, za te salvete je bilo dosta mislim na onom uradi sam tutorial topicu.
evo par prijedloga. možda nije 100% što tražiš, ali ti da koju ideju :D
http://www.goodhousekeeping.com/cm/goodhousekeeping/images/uw/napkin-rings-wrapping-paper-de.jpg
http://images.marthastewart.com/images/content/pub/weddings/2006Q2/msw_su_06_eyelet_napkin_xl.jpg

tu je tutorial za pravljenje tih prstenova, naravno da ti možeš uzet boje koje tebi odgovaraju:
http://www.do-it-yourself-weddings.com/wedding-napkin-rings.html

ovo može biti i kartica za goste, naravno prilagodi se tekst
http://www.cutietoots.com/images/projects/NapkinRing_lg.jpg

http://www.merrimentdesign.com/images/fourth-of-july-paper-napkin-rings_2.jpg

goodgirl29
05.05.2010., 17:49
evo ovdje na linku koji sam maloprije stavila imas i gotovih prstenova ako ti se bas ne da pravit :)

slavonka123
05.05.2010., 17:49
puno hvala cure na idejama :)
što da radim s margareticama, ne znam da li će se cvjećarki dati ljepiti jednu po jednu na dan vjenčanja ?! i hoće li uvenuti?

imenka
05.05.2010., 17:51
pa mislim da se margarete dost dobro drže, a cvjećarku ćeš morati pitati. al za novce ti svi rade sve :D

goodgirl29
05.05.2010., 17:54
ma napravit ce ti ona to ;) mozes si ako zelis ustedit kupit sama cvijece, i zaduzi si prijateljice da to naprave, mislim da to ne bi trebalo biti komplicirano.
sve si priredi unaprijed, i taj dan ti cure samo margarete stave :)

slavonka123
05.05.2010., 17:59
imaš pravo, skupim par cura i za čas to postavljaju na salvete :top:
hvala :)

imenka
05.05.2010., 18:00
a možda se mogu i večer prije poslagat, pa ih se malko pošprica vodom i stavi na hladno :ne zna: to bi trebalo stručnjaka za cvijeće pitati :)

goodgirl29
05.05.2010., 18:03
da, samo ako ce salvete biti papirnate da se ne uniste od vode... ili da nesto ne pusti boju od vode ako su platnene salvete :ne zna:

imenka
05.05.2010., 18:05
hm viš na to nisam mislila. nemam pojma. skeptična sam prema tim idejama 'to ćemo na dan svadbe' doduše meni sve počinje rano, pa valjda zato. al ako je tek navečer, stigne se. malo kuma, mama, baka, rodice, frendice i to je to :top:
a možda nađeš nešto što ti se više sviđa, a možeš unaprijed pripremit.

slavonka123
05.05.2010., 18:15
okupljanje je u 15h kod mene, ni meni nije baš najbolja ideja ostavit za dan svadbe, al opet par dobrih frendica može to riješiti u pola sata, bar mislim :ne zna:
a ako ne stignu, ostat će samo mašnice ili što već odlučim i dobro :)

goodgirl29
05.05.2010., 18:19
ma nemoj se brinuti ;) lijepo im koji dan ranije pokazi sto zelis, i one ce znati svoj posao onda, njih par to stvarno taj cas naprave. i ti vise nemas brige s tim, ti se spremaj i uzivaj a one neka to rade :mig:

Rain_3
05.10.2010., 08:19
da li netko možda zna gdje bih mogla naći ovako maslinasto zelene salvete u boji kakav je ovaj konopac...? moli vas pomagajte...:moli:

Crnileptir00
23.01.2012., 19:13
Mayo neznam gdje bih uputila molbu curama, pa ću ovdje postaviti...
Imamo mi temu i o salvetama, premjestam. M. :D

curke ako vidite ovako ljubičaste salvete da mi javite :moli:
http://www.ebay.com/itm/IKEA-FANTASTISK-Large-Purple-Paper-Napkin-50-pack-/170759518243?pt=UK_Table_Linen&hash=item27c20f7823#shId

Mayo
23.01.2012., 20:43
Cure ti na prvoj stranici spominju Lesninu ;)

Crnileptir00
23.01.2012., 21:30
hvala Mayo...
nisam ni gledala da ima ta tema :rolleyes:

Mayo
23.01.2012., 22:00
Nema frke :mig:

Inace, ako ih ne nadjes kod nas, valjda ima netko tko ti ih moze donijeti iz Ikee :)

Crazy
23.01.2012., 22:07
hvala Mayo...
nisam ni gledala da ima ta tema :rolleyes:

Jel bi ti platnene ili papirnate salvete?

Mayo
23.01.2012., 22:15
Ove iz Ikee su papirnate. Ja ih trosim doma :D

Crnileptir00
24.01.2012., 06:36
Crazy papirnate. :mig:

Crazy
24.01.2012., 10:39
Ja cu popodne do Vigusa pa cu odmah pogledati salvete - tamno ljubicaste, jel da?

Crazy
24.01.2012., 16:51
Draga, nema takve boje u vigusu. Imas lila i neku ljubičastu (srednje, normalno ljubičasto).
Najvjerojatnije cu sutra do Mađe idem vidjet za t ziherice, pa ti mogu pogledat i tamo. :kava:

Crnileptir00
24.01.2012., 17:42
hvala draga, al u onoj trgovini u mađarskoj nema te nijanse ljubičaste.. :(
morala bi ih ja do mađarske po još trake :eek: kao da ju jedem...i mašne za ukrašavanje auta,..skužila sam da su tamo jako jeftine.. :mig:

Verbena
24.01.2012., 17:58
htjela sam reć, pa IKEA :) jer ja uvijek donosim takve doma.
mislim i da ima takvih i u Semeraru u Rijeci, pretpostavljam da ti ni to nije blizu :)

ivyri
25.01.2012., 11:36
ej crnileprtir! dobro ti kaže Verbana- ima ih vjerovatno u Semeraru u Rijeci, ili možda Lesnina... ako želiš mogu ti pogledati? pa ak ne nadjes do tada, dogovorimo se da ti kupim i pošaljem?

Crnileptir00
25.01.2012., 11:56
hvala... :mig: ovaj tjedan još mi pogorica ide u zagreb na veleprodaju cvijeća i ostalog, pa je međuostalom zaposlena i za taj dio...
uh uh...pokupovat ću sve i sve srediti i onda mirovat 6 mjeseci do svadbe :lol:

Mare2807
28.01.2012., 21:01
ako tko šta nađe nek i meni javi jer i meni treba ta boja. :)

GričkaVještica
31.01.2012., 09:09
ovdje ima dosta salveta, a čini mi se da je netko tražio tamno ljubičaste-meni je na oko slična nijansa, a ima i dosta ostalih potrepština
i nije daleko-Vinkovci, pa kome treba neka si pogleda :)

http://www.freehouse.biz/ponuda_kategorije.php?region=1&idsek=6&idpg=6

Crnileptir00
06.02.2012., 20:39
ljubičaste salvete pronađene....sve cure koje imaju probleme...evo.. :mig:
http://www.freehouse.biz/ponuda_kategorije.php?region=1&idsek=6&idpg=6
stigle jedne probne...moram reć da su jako kvalitetne.. :mig: